О внесении изменений в некоторые приказы Министра энергетики Республики Казахстан
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 24 сентября 2024 года № 338. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 сентября 2024 года № 35178
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 5.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 20 января 2016 года № 13 "Об утверждении Правил повышения квалификации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13456) следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 19) статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об использовании атомной энергии" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах повышения квалификации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии, утвержденных указанным приказом:
в главе 1:
заголовок изложить в новой редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Правила повышения квалификации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 19) статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об использовании атомной энергии" и определяют порядок повышения квалификации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии.";
заголовок главы 2 изложить в новой редакции:
"Глава 2. Порядок повышения квалификации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии".
2. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20323) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить:
1) правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с ядерными материалами" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение" согласно приложению 4 к настоящему приказу;

Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2024 жылғы 24 қыркүйектегі № 338 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 30 қыркүйекте № 35178 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналдың біліктілігін арттыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 20 қаңтардағы № 13 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13456 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Атом энергиясын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 19) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналдың біліктілігін арттыру қағидаларында:
1-тарауда:
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналдың біліктілігін арттыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Атом энергиясын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 19) тармақшасына сәйкес әзірленді және атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналдың біліктілігін арттыру тәртібін айқындайды.";
2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналдың біліктілігін арттыру тәртібі".
2. "Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Атом энергиясы пайдаланылатын объектiлердiң өмірлiк циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Ядролық материалдармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Радиоактивтi заттармен, құрамында радиоактивтi заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Иондандырушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;

5) правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление услуг в области использования атомной энергии" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по обращению с радиоактивными отходами" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на транспортировку, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность на территориях бывших испытательных ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных ядерных испытаний" согласно приложению 8 к настоящему приказу.";
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии", утвержденных указанным приказом:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункте 2:
подпункт 1) изложить в новой редакции:
"1) Единый контакт-центр – юридическое лицо, определенное уполномоченным органом в сфере оказания государственных услуг, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания информационно-коммуникационных услуг;";
подпункт 3) изложить в новой редакции:
"3) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций или их совокупности, осуществляемых по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;";
подпункт 4) исключить;
подпункт 5) изложить в новой редакции:
"5) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме ;";
в пункт 4 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункты 7, 8 и 9 изложить в новой редакции:
"7. Работник управления лицензирования в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпунктах 1) и 3) пункта 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги, проверяет полноту и срок действия представленных документов и (или) сведений.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) сведений и (или) истечения срока их действия работник управления лицензирования в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений и отсутствия документов с истекшим сроком действия работник управления лицензирования в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет пакет документов и (или) сведения с приложением заключения о первичной проверке в управление анализа, государственного контроля и технической кооперации на проведение разрешительного контроля и для установления особых условий выдачи лицензии.

5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметтерді көрсетуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Бұрынғы ядролық сынақ полигондары аумақтарындағы және жүргiзілген ядролық сынақтар салдарынан ластанған басқа да аумақтардағы қызметке арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларында:
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Атом энергиясы пайдаланылатын объектiлердiң өмірлiк циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Атом энергиясы пайдаланылатын объектiлердiң өмірлiк циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Атом энергиясы пайдаланылатын объектiлердiң өмірлiк циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.";
2-тармақта:
1) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"1) Бiрыңғай байланыс орталығы – мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті орган айқындаған, көрсетiлетiн қызметтi алушыларға мемлекеттiк және өзге де қызметтер көрсету мәселелерi бойынша – ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік органдарға ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпарат беру жөнiндегi ақпараттық-анықтамалық қызмет функцияларын орындайтын заңды тұлға;";
3) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"3) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі немесе олардың жиынтығы;";
4) тармақша алып тасталсын;
5) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"5) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 5-қосымшада келтірілген "Атом энергиясы пайдаланылатын объектiлердiң өмірлiк циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі) 8-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды портал арқылы жолдайды.";
7, 8 және 9-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Лицензиялау басқармасының қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 1) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық болуын және қолданылу мерзімін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған және (немесе) олардың қолданылу мерзімі өткен жағдайда, лицензиялау басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынған және қолданылу мерзімі өткен құжаттар болмаған жағдайда, лицензиялау басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде құжаттар топтамасы және (немесе) мәліметтер мен бастапқы тексеру туралы қорытындысын рұқсат беру бақылауын жүргізу және лицензия берудің ерекше шарттарын белгілеу үшін талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасына жібереді.

8. Работник управления анализа, государственного контроля и технической кооперации с момента поступления пакета документов и (или) сведений в течение 13 (тринадцати) рабочих дней устанавливает особые условия выдачи лицензии и соответствие или несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 122 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10022) (далее – Квалификационные требования), по результатам которого готовит заключение, подписанное работником управления анализа, государственного контроля и технической кооперации и услугополучателем, и передает его в управление лицензирования.
9. Работник управления лицензирования в течение 1 (одного) рабочего дня после получения заключения работника управления анализа, государственного контроля и технической кооперации готовит лицензию и (или) приложение к лицензии по формам, согласно приложениям 7 и 8 к настоящим Правилам (далее – лицензия и (или) приложение к лицензии), или предварительное решение об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
В соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) услугодатель предоставляет возможность услугополучателю выразить свою позицию (заслушивание) к предварительному решению об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, о котором услугополучатель уведомляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения.
Процедура заслушивания проводится в соответствии с АППК РК.
По итогам рассмотрения пакета документов, заключения и результатам заслушивания услугодатель принимает решение о выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, или об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Работник управления лицензирования в течение 1 (одного) рабочего дня после получения решения о выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии или об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, готовит лицензию и (или) приложение к лицензии, или мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, по основаниям, указанным в пункте 9 перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Лицензия и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.";
пункт 12 изложить в новой редакции:

8. Талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасының қызметкері құжаттар топтамасы және (немесе) мәліметтер түскен сәттен бастап 13 (он үш) жұмыс күні ішінде лицензия берудің ерекше шарттарын және көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 122 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10022 болып тіркелген) бекітілген атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптарына (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкестігін немесе сәйкес еместігін анықтайды, оның нәтижелері бойынша талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасының қызметкері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған қорытындыны дайындайды және оны лицензиялау басқармасына жібереді.
9. Лицензиялау басқармасының қызметкері талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасы қызметкерінің қорытындысын алғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 7 және 8-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (бұдан әрі – лицензия және (немесе) лицензияға қосымша) немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы алдын ала шешім дайындайды.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы алдын ала шешімге өз ұстанымын білдіруге (тыңдауға) мүмкіндік береді, ол туралы көрсетілетін қызметті алушы шешім қабылданғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етіледі.
Тыңдау рәсімі ҚР ӘРПК-ге сәйкес жүргізіледі.
Құжаттар топтамасын, қорытындыны қарау қорытындылары және тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру туралы немесе лицензияны және (немесе) қосымшаны беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Лицензиялау басқармасының қызметкері лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы шешімді алғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындайды.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"12. При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии работник управления лицензирования в течение 3 (трех) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпункте 2) пункта 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги, проверяет полноту представленных документов, сведений и (или) надлежащее оформление представленных документов.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов, сведений и (или) ненадлежащем оформлении представленных документов работник управления лицензирования готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, по основаниям, указанным в пункте 9 перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
При представлении услугополучателем полного пакета документов, сведений и (или) надлежащем оформлении представленных документов работник управления лицензирования готовит лицензию и (или) приложение к лицензии.
Лицензия и (или) приложение к лицензии направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
Оказание государственной услуги при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии осуществляется в срок, указанный в пункте 3 перечня основных требований к оказанию государственной услуги.";
пункт 22 изложить в новой редакции:
"22. В случае несогласия с решением органа, рассматривающего жалобу, услугополучатель обращается в другой орган, рассматривающий жалобу или в суд в соответствии с пунктом 6 статьи 100 АППК РК.";
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 8 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по обращению с ядерными материалами", утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в новой редакции:
"Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с ядерными материалами";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с ядерными материалами" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с ядерными материалами" (далее – государственная услуга).";
в пункте 2:
подпункт 1) изложить в новой редакции:
"1) Единый контакт-центр – юридическое лицо, определенное уполномоченным органом в сфере оказания государственных услуг, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания информационно-коммуникационных услуг;";
подпункт 3) изложить в новой редакции:
"3) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций или их совокупности, осуществляемых по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;";
подпункт 4) исключить;
подпункт 5) изложить в новой редакции:
"5) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме ;";
пункт 4 изложить в новой редакции:

"12. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде лицензиялау басқармасының қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың, мәліметтердің толық болуын және (немесе) ұсынылған құжаттардың тиісінше ресімделуін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын, мәліметтерді толық ұсынбаған және (немесе) ұсынылған құжаттар тиісінше ресімделмеген кезде лицензиялау басқармасының қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын, мәліметтерді толық ұсынған және (немесе) ұсынылған құжаттарды тиісінше ресімдеген кезде лицензиялау басқармасының қызметкері лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны дайындайды.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 3-тармағында көрсетілген мерзімде жүзеге асырылады.";
22-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"22. Шағымды қарайтын органның шешімімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы шағымды қарайтын басқа органға немесе ҚР ӘРПК-ның 100-бабының 6-тармағына сәйкес сотқа жүгінеді.";
5-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
8-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларында:
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Ядролық материалдармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Ядролық материалдармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Ядролық материалдармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.";
2-тармақта:
1) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"1) Бiрыңғай байланыс орталығы – мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті орган айқындаған, көрсетiлетiн қызметтi алушыларға мемлекеттiк және өзге де қызметтер көрсету мәселелерi бойынша – ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік органдарға ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпарат беру жөнiндегi ақпараттық-анықтамалық қызмет функцияларын орындайтын заңды тұлға;";
3) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"3) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі немесе олардың жиынтығы;";
4) тармақша алып тасталсын;
5) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"5) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"4. Для получения государственной услуги юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет услугодателю документы, необходимые для оказания государственной услуги, указанные в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с ядерными материалами" (далее – перечень основных требований к оказанию государственной услуги), приведенного в приложении 5 к настоящим Правилам посредством портала.";
пункты 7, 8 и 9 изложить в новой редакции:
"7. Работник управления лицензирования в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпунктах 1) и 3) пункта 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги, проверяет полноту и срок действия представленных документов и (или) сведений.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) сведений и (или) истечения срока их действия работник управления лицензирования в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
При представлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений и отсутствия документов с истекшим сроком действия работник управления лицензирования в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет пакет документов и (или) сведения с приложением заключения о первичной проверке в управление контроля материалов и международных гарантий, управление анализа, государственного контроля и технической кооперации и (или) управление ядерной физической безопасности для установления особых условий выдачи лицензии и на проведение разрешительного контроля в порядке посещения субъекта (объекта) контроля и (или) вызова субъекта контроля.
8. Работники управления контроля материалов и международных гарантий, управления анализа, государственного контроля и технической кооперации и (или) управления ядерной физической безопасности с момента поступления пакета документов и (или) сведений в течение 13 (тринадцати) рабочих дней устанавливают особые условия выдачи лицензии и соответствие или несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 122 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10022) (далее – Квалификационные требования), по результатам которого готовят заключение, подписанное работниками управления контроля материалов и международных гарантий, управления анализа, государственного контроля и технической кооперации и (или) управления ядерной физической безопасности и услугополучателем и передают его в управление лицензирования.

"4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 5-қосымшада келтірілген "Ядролық материалдармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі) 8-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды портал арқылы жолдайды.";
7, 8 және 9-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Лицензиялау басқармасының қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 1) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық болуын және қолданылу мерзімін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған және (немесе) олардың қолданылу мерзімі өткен кезде лицензиялау басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынған және қолданылу мерзімі өткен құжаттар болмаған кезде лицензиялау басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде құжаттар топтамасы және (немесе) мәліметтер мен бастапқы тексеру туралы қорытындысын лицензия берудің ерекше шарттарын белгілеу және бақылау субъектісіне (объектісіне) бару және (немесе) бақылау субъектісін шақыру тәртібімен рұқсат беру бақылауын жүргізу үшін материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасына, талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасына және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасына жібереді.
8. Материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасының, талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасының және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасының қызметкерлері құжаттар топтамасы және (немесе) мәліметтер түскен сәттен бастап 13 (он үш) жұмыс күні ішінде лицензия берудің ерекше шарттарын және көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 122 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10022 болып тіркелген) бекітілген атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптарына (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкестігін немесе сәйкес еместігін анықтайды, оның нәтижелері бойынша материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасының, талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасының және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасының қызметкерлері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған қорытындыны дайындайды және оны лицензиялау басқармасына жібереді.

"22. В случае несогласия с решением органа, рассматривающего жалобу, услугополучатель обращается в другой орган, рассматривающий жалобу или в суд в соответствии с пунктом 6 статьи 100 АППК РК.";
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
приложение 8 изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества", утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в новой редакции:
"Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и подпунктом 4 пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества" (далее – государственная услуга).";
в пункте 2:
подпункт 1) изложить в новой редакции:
"1) Единый контакт-центр – юридическое лицо, определенное уполномоченным органом в сфере оказания государственных услуг, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания информационно-коммуникационных услуг;";
подпункт 3) изложить в новой редакции:
"3) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций или их совокупности, осуществляемых по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;";
подпункт 4) исключить;
подпункт 5) изложить в новой редакции:
"5) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме ;";
пункт 4 изложить в новой редакции:

"22. Шағымды қарайтын органның шешімімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы шағымды қарайтын басқа органға немесе ҚР ӘРПК-ның 100-бабының 6-тармағына сәйкес сотқа жүгінеді.";
5-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
8-қосымша осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларында:
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Радиоактивтi заттармен, құрамында радиоактивтi заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Радиоактивтi заттармен, құрамында радиоактивтi заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Радиоактивтi заттармен, құрамында радиоактивтi заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.";
2-тармақта:
1) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"1) Бiрыңғай байланыс орталығы – мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті орган айқындаған, көрсетiлетiн қызметтi алушыларға мемлекеттiк және өзге де қызметтер көрсету мәселелерi бойынша – ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік органдарға ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпарат беру жөнiндегi ақпараттық-анықтамалық қызмет функцияларын орындайтын заңды тұлға;";
3) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"3) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі немесе олардың жиынтығы;";
4) тармақша алып тасталсын;
5) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"5) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"4. Для получения государственной услуги юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет услугодателю документы, необходимые для оказания государственной услуги, указанные в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества" (далее – перечень основных требований к оказанию государственной услуги), приведенного в приложении 5 к настоящим Правилам посредством портала.";
пункты 7, 8 и 9 изложить в новой редакции:
"7. Работник управления лицензирования в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпунктах 1) и 3) пункта 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги, проверяет полноту и срок действия представленных документов и (или) сведений.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) сведений и (или) истечения срока их действия работник управления лицензирования в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
При представлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений и отсутствия документов с истекшим сроком действия работник управления лицензирования в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет пакет документов с приложением заключения о первичной проверке в управление контроля материалов и международных гарантий и управление анализа, государственного контроля и технической кооперации для установления особых условий выдачи лицензии и на проведение разрешительного контроля в порядке посещения субъекта (объекта) контроля и (или) вызова субъекта контроля.
8. Работники управления контроля материалов и международных гарантий и управления анализа, государственного контроля и технической кооперации с момента поступления пакета документов и (или) сведений в течение 13 (тринадцати) рабочих дней устанавливают особые условия выдачи лицензии и соответствие или несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 122 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10022) (далее – Квалификационные требования), по результатам которого готовят заключение, подписанное работниками управления контроля материалов и международных гарантий, управления анализа, государственного контроля и технической кооперации и услугополучателем и передают его в управление лицензирования.

"4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 5-қосымшада келтірілген "Радиоактивтi заттармен, құрамында радиоактивтi заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі) 8-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды портал арқылы жолдайды.";
7, 8 және 9-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Лицензиялау басқармасының қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 1) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық болуын және қолданылу мерзімін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған және (немесе) олардың қолданылу мерзімі өткен кезде лицензиялау басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынған және қолданылу мерзімі өткен құжаттар болмаған кезде лицензиялау басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде бастапқы тексеру туралы қорытындыны қоса бере отырып, құжаттар топтамасын лицензия берудің ерекше шарттарын белгілеу және бақылау субъектісіне (объектісіне) бару және (немесе) бақылау субъектісін шақыру тәртібімен рұқсат беру бақылауын жүргізу үшін материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасына, талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасына жібереді.
8. Материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасы мен талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасының қызметкерлері құжаттар топтамасы және (немесе) мәліметтер түскен сәттен бастап 13 (он үш) жұмыс күні ішінде лицензия берудің ерекше шарттарын және көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 122 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10022 болып тіркелген) бекітілген атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптарына (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкестігін немесе сәйкес еместігін анықтайды, оның нәтижелері бойынша материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасы мен талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасының қызметкерлері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған қорытындыны дайындайды және оны лицензиялау басқармасына жібереді.

"22. В случае несогласия с решением органа, рассматривающего жалобу, услугополучатель обращается в другой орган, рассматривающий жалобу или в суд в соответствии с пунктом 6 статьи 100 АППК РК.";
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
приложение 8 изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение", утвержденных указанным приказом:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункте 2:
подпункт 1) изложить в новой редакции:
"1) Единый контакт-центр – юридическое лицо, определенное уполномоченным органом в сфере оказания государственных услуг, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания информационно-коммуникационных услуг;";
подпункт 3) изложить в новой редакции:
"3) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций или их совокупности, осуществляемых по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;";
подпункт 4) исключить;
подпункт 5) изложить в новой редакции:
"5) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Для получения государственной услуги физическое и юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет услугодателю документы, необходимые для оказания государственной услуги, указанные в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение" (далее – перечень основных требований к оказанию государственной услуги), приведенного в приложении 7 к настоящим Правилам посредством портала.";

"22. Шағымды қарайтын органның шешімімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы шағымды қарайтын басқа органға немесе ҚР ӘРПК-ның 100-бабының 6-тармағына сәйкес сотқа жүгінеді.";
5-қосымша осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-қосымша осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
8-қосымша осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Иондаушы сәуле шығаруды генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларында:
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Иондандырушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Иондандырушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Иондандырушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.";
2-тармақта:
1) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"1) Бiрыңғай байланыс орталығы – мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті орган айқындаған, көрсетiлетiн қызметтi алушыларға мемлекеттiк және өзге де қызметтер көрсету мәселелерi бойынша – ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік органдарға ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпарат беру жөнiндегi ақпараттық-анықтамалық қызмет функцияларын орындайтын заңды тұлға;";
3) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"3) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі немесе олардың жиынтығы;";
4) тармақша алып тасталсын;
5) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"5) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 7-қосымшада келтірілген "Иондандырушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі) 8-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды портал арқылы жолдайды.";

пункты 7, 8 и 9 изложить в новой редакции:
"7. Работник управления лицензирования в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпунктах 1) и 3) пункта 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги, проверяет полноту и срок действия представленных документов и (или) сведений.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) сведений и (или) истечения срока их действия работник управления лицензирования в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
При представлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений и отсутствия документов с истекшим сроком действия работник управления лицензирования в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет пакет документов с приложением заключения о первичной проверке в управление контроля материалов и международных гарантий, управление анализа, государственного контроля и технической кооперации для установления особых условий выдачи лицензии и на проведение разрешительного контроля в порядке посещения субъекта (объекта) контроля и (или) вызова субъекта контроля.
8. Работники управления контроля материалов и международных гарантий, управления анализа, государственного контроля и технической кооперации и (или) управления лицензирования с момента поступления пакета документов и (или) сведений в течение 13 (тринадцати) рабочих дней устанавливают особые условия выдачи лицензии и соответствие или несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 122 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10022) (далее – Квалификационные требования), по результатам которого готовят заключение, подписанное работниками управления контроля материалов и международных гарантий, управления анализа, государственного контроля и технической кооперации и (или) управления лицензирования и услугополучателем и передают его в управление лицензирования.

7, 8 және 9-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Лицензиялау басқармасының қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 1) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық болуын және қолданылу мерзімін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған және (немесе) олардың қолданылу мерзімі өткен кезде лицензиялау басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынған және қолданылу мерзімі өткен құжаттар болмаған кезде лицензиялау басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде бастапқы тексеру туралы қорытындыны қоса бере отырып, құжаттар топтамасын лицензия берудің ерекше шарттарын белгілеу және бақылау субъектісіне (объектісіне) бару және (немесе) бақылау субъектісін шақыру тәртібімен рұқсат беру бақылауын жүргізу үшін материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасына, талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасына жібереді.
8. Материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасының, талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасының және (немесе) лицензиялау басқармасының қызметкерлері құжаттар топтамасы және (немесе) мәліметтер түскен сәттен бастап 13 (он үш) жұмыс күні ішінде лицензия берудің ерекше шарттарын және көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 122 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10022 болып тіркелген) бекітілген атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптарына (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкестігін немесе сәйкес еместігін анықтайды, оның нәтижелері бойынша материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасының, талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасының және (немесе) лицензиялау басқармасының қызметкерлері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған қорытындыны дайындайды, және оны лицензиялау басқармасына жібереді.

"22. В случае несогласия с решением органа, рассматривающего жалобу, услугополучатель обращается в другой орган, рассматривающий жалобу или в суд в соответствии с пунктом 6 статьи 100 АППК РК.";
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу;
приложение 9 изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему приказу;
приложение 10 изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему приказу;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по предоставлению услуг в области использования атомной энергии", утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в новой редакции:
"Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление услуг в области использования атомной энергии";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление услуг в области использования атомной энергии" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление услуг в области использования атомной энергии" (далее – государственная услуга).";
в пункте 2:
подпункт 1) изложить в новой редакции:
"1) Единый контакт-центр – юридическое лицо, определенное уполномоченным органом в сфере оказания государственных услуг, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания информационно-коммуникационных услуг;";
подпункт 3) изложить в новой редакции:
"3) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций или их совокупности, осуществляемых по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;";
подпункт 4) исключить;
подпункт 5) изложить в новой редакции:
"5) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме ;";
пункт 4 изложить в новой редакции:

"22. Шағымды қарайтын органның шешімімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы шағымды қарайтын басқа органға немесе ҚР ӘРПК-ның 100-бабының 6-тармағына сәйкес сотқа жүгінеді.";
7-қосымша осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9-қосымша осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
10-қосымша осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларында:
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметтерді көрсетуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметтерді көрсетуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметтерді көрсетуге арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.";
2-тармақта:
1) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"1) Бiрыңғай байланыс орталығы – мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті орган айқындаған, көрсетiлетiн қызметтi алушыларға мемлекеттiк және өзге де қызметтер көрсету мәселелерi бойынша – ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік органдарға ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпарат беру жөнiндегi ақпараттық-анықтамалық қызмет функцияларын орындайтын заңды тұлға;";
3) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"3) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі немесе олардың жиынтығы;";
4) тармақша алып тасталсын;
5) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"5) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"4. Для получения государственной услуги физическое и юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет услугодателю документы, необходимые для оказания государственной услуги, указанные в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление услуг в области использования атомной энергии" (далее – перечень основных требований к оказанию государственной услуги), приведенного в приложении 7 к настоящим Правилам посредством портала.";
пункты 7, 7-1, 8 и 9 изложить в новой редакции:
"7. Работник управления лицензирования в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпунктах 1) и 3) пункта 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги, проверяет полноту и срок действия представленных документов и (или) сведений.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) сведений и (или) истечения срока их действия работник управления лицензирования в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
При представлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений и отсутствия документов с истекшим сроком действия работник управления лицензирования в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет пакет документов с приложением заключения о первичной проверке в управление анализа, государственного контроля и технической кооперации на проведение разрешительного контроля в порядке посещения субъекта (объекта) контроля и (или) вызова субъекта контроля и для установления особых условий выдачи лицензии по подвидам деятельности "техническое обслуживание, монтаж, демонтаж, зарядка, перезарядка, ремонт приборов и установок, включая медицинские, содержащих радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующих ионизирующее излучение", "радиационный контроль территорий, помещений, рабочих мест, товаров, материалов, металлолома, транспортных средств", "определение содержания радионуклидов в продуктах, материалах, объектах окружающей среды, измерение концентрации радона и других радиоактивных газов" и "индивидуальный дозиметрический контроль персонала".

"4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 7-қосымшада келтірілген "Атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметтерді көрсетуге арналған лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі) 8-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды портал арқылы жолдайды.";
7, 7-1, 8 және 9-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Лицензиялау басқармасының қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 1) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық болуын және қолданылу мерзімін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған және (немесе) олардың қолданылу мерзімі өткен кезде лицензиялау басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынған және қолданылу мерзімі өткен құжаттар болмаған кезде лицензиялау басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде бастапқы тексеру туралы қорытындыны қоса бере отырып, құжаттар топтамасын бақылау субъектісіне (объектісіне) бару және (немесе) бақылау субъектісін шақыру тәртібімен рұқсат беру бақылауын жүргізу және "құрамында иондаушы сәуле шығарудың радиоизотоптық көздері бар немесе иондаушы сәуле шығарудың генерациялайтын, медициналықты қоса алғанда, аспаптар мен қондырғыларға техникалық қызмет көрсету, оларды монтаждау, бөлшектеу, зарядтау, қайта зарядтау, жөндеу", "аумақтарды, үй-жайларды, жұмыс орындарын, тауарларды, материалдарды, металл сынықтарын, көлiк құралдарын радиациялық бақылау", "өнімдердегі, материалдардағы, қоршаған орта объектілеріндегі радионуклидтердің бар болуын анықтау, радон және басқа да радиоактивті газдардың шоғырлануын өлшеу" және "персоналды дозиметрлiк жеке бақылау" қызметтің кіші түрлері бойынша лицензия берудің ерекше шарттарын белгілеу үшін талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасына жібереді.

7-1. Для проведения разрешительного контроля и для установления особых условий выдачи лицензии по подвиду деятельности "физическая защита ядерных установок и ядерных материалов" направляет пакет документов с приложением заключения о первичной проверке в управление анализа, государственного контроля и технической кооперации и управление ядерной физической безопасности.
Для проведения разрешительного контроля и для установления особых условий выдачи государственной лицензии по подвиду деятельности "контроль качества работы источников ионизирующего излучения, а также приборов, оборудования, установок, содержащих такие источники или генерирующих ионизирующее излучение" и "специальная подготовка персонала, ответственного за обеспечение ядерной и радиационной безопасности", оставляет у себя пакет документов с приложением заключения о первичной проверке.
8. Работники управления анализа, государственного контроля и технической кооперации и (или) управления лицензирования и (или) управления ядерной физической безопасности с момента поступления пакета документов и (или) сведений в течение 13 (тринадцати) рабочих дней устанавливают особые условия выдачи лицензии и соответствие или несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 122 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10022) (далее – Квалификационные требования), по результатам которого готовят заключение, подписанное работниками управления анализа, государственного контроля и технической кооперации и (или) управления лицензирования и (или) управления ядерной физической безопасности и услугополучателем и передают его в управление лицензирования.
9. Работник управления лицензирования в течение 1 (одного) рабочего дня после получения заключения работников управления анализа, государственного контроля и технической кооперации и (или) управления лицензирования и (или) управления ядерной физической безопасности, готовит лицензию и (или) приложение к лицензии по формам, согласно приложениям 9 и 10 к настоящим Правилам (далее – лицензия и (или) приложение к лицензии), или предварительное решение об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
В соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) услугодатель предоставляет возможность услугополучателю выразить свою позицию (заслушивание) к предварительному решению об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, о котором услугополучатель уведомляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения.
Процедура заслушивания проводится в соответствии с АППК РК.
По итогам рассмотрения пакета документов, заключения и результатам заслушивания услугодатель принимает решение о выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, или об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.

7-1. Рұқсат беру бақылауын жүргізу үшін және "ядролық қондырғылар мен ядролық материалдарды физикалық қорғау" қызметінің кіші түрі бойынша лицензия берудің ерекше шарттарын белгілеу үшін бастапқы тексеру туралы қорытындыны қоса бере отырып, құжаттар топтамасын талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасына және ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасына жібереді.
Рұқсат беру бақылауын жүргізу үшін және "иондаушы сәуле шығару көздерінің, сондай-ақ осындай көздер бар немесе иондаушы сәуле шығаруды генерациялайтын аспаптардың, жабдықтардың, қондырғылардың жұмыс сапасын бақылау" және "ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты персоналды арнайы даярлау" қызметінің кіші түрі бойынша мемлекеттік лицензия берудің ерекше шарттарын белгілеу үшін бастапқы тексеру туралы қорытындыны қоса бере отырып, құжаттар топтамасын өзінде қалдырады.
8. Талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасының және (немесе) лицензиялау басқармасының және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасының қызметкерлері құжаттар топтамасы және (немесе) мәліметтер түскен сәттен бастап 13 (он үш) жұмыс күні ішінде лицензия берудің ерекше шарттарын және көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 122 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10022 болып тіркелген) бекітілген атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптарына (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкестігін немесе сәйкес еместігін анықтайды, оның нәтижелері бойынша талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасының және (немесе) лицензиялау басқармасының және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасының қызметкерлері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған қорытындыны дайындайды және оны лицензиялау басқармасына жібереді.
9. Лицензиялау басқармасының қызметкері талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасының және (немесе) лицензиялау басқармасының және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасы қызметкерлерінің қорытындысын алғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 9 және 10-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (бұдан әрі – лицензия және (немесе) лицензияға қосымша) немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы алдын ала шешім дайындайды.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы алдын ала шешімге өз ұстанымын білдіруге (тыңдауға) мүмкіндік береді, ол туралы көрсетілетін қызметті алушы шешім қабылданғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етіледі.
Тыңдау рәсімі ҚР ӘРПК-ге сәйкес жүргізіледі.
Құжаттар топтамасын, қорытындыны қарау қорытындылары және тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру туралы немесе лицензияны және (немесе) қосымшаны беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды.

приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему приказу;
приложение 9 изложить в новой редакции согласно приложению 14 к настоящему приказу;
приложение 10 изложить в новой редакции согласно приложению 15 к настоящему приказу;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по обращению с радиоактивными отходами", утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункт 1) изложить в новой редакции:
"1) Единый контакт-центр – юридическое лицо, определенное уполномоченным органом в сфере оказания государственных услуг, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания информационно-коммуникационных услуг;";
подпункт 3) изложить в новой редакции:
"3) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций или их совокупности, осуществляемых по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;";
подпункт 4) исключить;
подпункт 5) изложить в новой редакции:
"5) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме ;";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Для получения государственной услуги физическое и юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет услугодателю документы, необходимые для оказания государственной услуги, указанные в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по обращению с радиоактивными отходами" (далее – перечень основных требований к оказанию государственной услуги), приведенного в приложении 7 к настоящим Правилам посредством портала.";
пункты 7, 8 и 9 изложить в новой редакции:
"7. Работник управления лицензирования в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпунктах 1) и 3) пункта 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги, проверяет полноту и срок действия представленных документов и (или) сведений.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) сведений и (или) истечения срока их действия работник управления лицензирования в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
При представлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений и отсутствия документов с истекшим сроком действия работник управления лицензирования в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет пакет документов с приложением заключения о первичной проверке в управление ядерной физической безопасности и технической кооперации и управление анализа, государственного контроля и технической кооперации для установления особых условий выдачи лицензии и на проведение разрешительного контроля в порядке посещения субъекта (объекта) контроля и (или) вызова субъекта контроля.

7-қосымша осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9-қосымша осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
10-қосымша осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларында:
2-тармақта:
1) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"1) Бiрыңғай байланыс орталығы – мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті орган айқындаған, көрсетiлетiн қызметтi алушыларға мемлекеттiк және өзге де қызметтер көрсету мәселелерi бойынша – ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік органдарға ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпарат беру жөнiндегi ақпараттық-анықтамалық қызмет функцияларын орындайтын заңды тұлға;";
3) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"3) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі немесе олардың жиынтығы;";
4) тармақша алып тасталсын;
5) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"5) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 7-қосымшада келтірілген "Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі) 8-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды портал арқылы жолдайды.";
7, 8 және 9-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Лицензиялау басқармасының қызметкері осы Қағидалардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 1) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық болуын және қолданылу мерзімін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған және (немесе) олардың қолданылу мерзімі өткен кезде лицензиялау басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынған және қолданылу мерзімі өткен құжаттар болмаған кезде лицензиялау басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде бастапқы тексеру туралы қорытындысын қоса бере отырып, құжаттар топтамасын лицензия берудің ерекше шарттарын белгілеу және бақылау субъектісіне (объектісіне) бару және (немесе) бақылау субъектісін шақыру тәртібімен рұқсат беру бақылауын жүргізу үшін ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасына және талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасына жібереді.

8. Работники управления ядерной физической безопасности и управления анализа, государственного контроля и технической кооперации с момента поступления пакета документов и (или) сведений в течение 13 (тринадцати) рабочих дней устанавливают особые условия выдачи лицензии и соответствие или несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 122 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10022) (далее – Квалификационные требования), по результатам которого готовят заключение, подписанное работниками управления ядерной физической безопасности и управления анализа, государственного контроля и технической кооперации и услугополучателем и передают его в управление лицензирования.
9. Работник управления лицензирования в течение 1 (одного) рабочего дня после получения заключения работников управления ядерной физической безопасности и управления анализа, государственного контроля и технической кооперации, готовит лицензию и (или) приложение к лицензии по формам, согласно приложениям 9 и 10 к настоящим Правилам (далее – лицензия и (или) приложение к лицензии), или предварительное решение об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
В соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) услугодатель предоставляет возможность услугополучателю выразить свою позицию (заслушивание) к предварительному решению об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, о котором услугополучатель уведомляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения.
Процедура заслушивания проводится в соответствии с АППК РК.
По итогам рассмотрения пакета документов, заключения и результатам заслушивания услугодатель принимает решение о выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, или об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Работник управления лицензирования в течение 1 (одного) рабочего дня после получения решения о выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии или об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, готовит лицензию и (или) приложение к лицензии, или мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам, по основаниям, указанным в пункте 9 перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Лицензия и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.";
пункт 12 изложить в новой редакции:

8. Ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасының және талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасының қызметкерлері құжаттар топтамасы және (немесе) мәліметтер түскен сәттен бастап 13 (он үш) жұмыс күні ішінде лицензия берудің ерекше шарттарын және көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 122 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10022 болып тіркелген) бекітілген атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптарына (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкестігін немесе сәйкес еместігін анықтайды, оның нәтижелері бойынша ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасының және талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасының қызметкерлері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған қорытындыны дайындайды және оны лицензиялау басқармасына жібереді.
9. Лицензиялау басқармасының қызметкері ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасы және талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасы қызметкерлерінің қорытындысын алғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 9 және 10-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (бұдан әрі – лицензия және (немесе) лицензияға қосымша) немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы алдын ала шешім дайындайды.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы алдын ала шешімге өз ұстанымын білдіруге (тыңдауға) мүмкіндік береді, ол туралы көрсетілетін қызметті алушы шешім қабылданғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етіледі.
Тыңдау рәсімі ҚР ӘРПК-ге сәйкес жүргізіледі.
Құжаттар топтамасын, қорытындыны қарау қорытындылары және тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру туралы немесе лицензияны және (немесе) қосымшаны беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Лицензиялау басқармасының қызметкері лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы шешімді алғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындайды.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"4. Для получения государственной услуги физическое и юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет услугодателю документы, необходимые для оказания государственной услуги, указанные в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на транспортировку, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан" (далее – перечень основных требований к оказанию государственной услуги), приведенного в приложении 7 к настоящим Правилам посредством портала.";
пункты 7, 8 и 9 изложить в новой редакции:
"7. Работник управления лицензирования в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпунктах 1) и 3) пункта 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги, проверяет полноту и срок действия представленных документов и (или) сведений.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) сведений и (или) истечения срока их действия работник управления лицензирования в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
При представлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений и отсутствия документов с истекшим сроком действия работник управления лицензирования в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет пакет документов с приложением заключения о первичной проверке в управление анализа, государственного контроля и технической кооперации для установления особых условий выдачи лицензии и на проведение разрешительного контроля в порядке посещения субъекта (объекта) контроля и (или) вызова субъекта контроля.
8. Работник управления анализа, государственного контроля и технической кооперации с момента поступления пакета документов и (или) сведений в течение 13 (тринадцати) рабочих дней устанавливает особые условия выдачи лицензии и соответствие или несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 122 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10022) (далее – Квалификационные требования), по результатам которого готовит заключение, подписанное работником управления анализа, государственного контроля и технической кооперации и услугополучателем и передает его в управление лицензирования.

"4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 7-қосымшада келтірілген "Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі) 8-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды портал арқылы жолдайды.";
7, 8 және 9-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Лицензиялау басқармасының қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 1) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық болуын және қолданылу мерзімін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған және (немесе) олардың қолданылу мерзімі өткен кезде лицензиялау басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімнің ішінде, осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынған және қолданылу мерзімі өткен құжаттар болмаған кезде лицензиялау басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде бастапқы тексеру туралы қорытындыны қоса бере отырып, құжаттар топтамасын лицензия берудің ерекше шарттарын белгілеу және бақылау субъектісіне (объектісіне) бару және (немесе) бақылау субъектісін шақыру тәртібімен рұқсат беру бақылауын жүргізу үшін талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасына жібереді.
8. Талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасының қызметкері құжаттар топтамасы және (немесе) мәліметтер түскен сәттен бастап 13 (он үш) жұмыс күні ішінде лицензия берудің ерекше шарттарын және көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 122 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10022 болып тіркелген) бекітілген атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптарына (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкестігін немесе сәйкес еместігін анықтайды, оның нәтижелері бойынша талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасының қызметкерлері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған қорытындыны дайындайды және оны лицензиялау басқармасына жібереді.

"22. В случае несогласия с решением органа, рассматривающего жалобу, услугополучатель обращается в другой орган, рассматривающий жалобу или в суд в соответствии с пунктом 6 статьи 100 АППК РК.";
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 19 к настоящему приказу;
приложение 9 изложить в новой редакции согласно приложению 20 к настоящему приказу;
приложение 10 изложить в новой редакции согласно приложению 21 к настоящему приказу;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность на территориях бывших испытательных ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных ядерных испытаний", утвержденных указанным приказом:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункте 2:
подпункт 1) изложить в новой редакции:
"1) Единый контакт-центр – юридическое лицо, определенное уполномоченным органом в сфере оказания государственных услуг, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания информационно-коммуникационных услуг;";
подпункт 3) изложить в новой редакции:
"3) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций или их совокупности, осуществляемых по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;";
подпункт 4) исключить;
подпункт 5) изложить в новой редакции:
"5) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме ;";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Для получения государственной услуги физическое и юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет услугодателю документы, необходимые для оказания государственной услуги, указанные в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность на территориях бывших испытательных ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных ядерных испытаний" (далее – перечень основных требований к оказанию государственной услуги), приведенного в приложении 7 к настоящим Правилам посредством портала.";

"22. Шағымды қарайтын органның шешімімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы шағымды қарайтын басқа органға немесе ҚР ӘРПК-ның 100-бабының 6-тармағына сәйкес сотқа жүгінеді.";
7-қосымша осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9-қосымша осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
10-қосымша осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бұрынғы ядролық сынақ полигондары аумақтарында және жүргізілген ядролық сынақтардың салдарынан ластанған басқа аумақтарда қызметтерді жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларында:
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Бұрынғы ядролық сынақ полигондары аумақтарындағы және жүргiзілген ядролық сынақтар салдарынан ластанған басқа да аумақтардағы қызметке арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Бұрынғы ядролық сынақ полигондары аумақтарындағы және жүргiзілген ядролық сынақтар салдарынан ластанған басқа да аумақтардағы қызметке арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Бұрынғы ядролық сынақ полигондары аумақтарындағы және жүргiзілген ядролық сынақтар салдарынан ластанған басқа да аумақтардағы қызметке арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.";
2-тармақта:
1) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"1) Бiрыңғай байланыс орталығы – мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті орган айқындаған, көрсетiлетiн қызметтi алушыларға мемлекеттiк және өзге де қызметтер көрсету мәселелерi бойынша – ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік органдарға ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпарат беру жөнiндегi ақпараттық-анықтамалық қызмет функцияларын орындайтын заңды тұлға;";
3) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"3) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі немесе олардың жиынтығы;";
4) тармақша алып тасталсын;
5) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"5) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 7-қосымшада келтірілген "Бұрынғы ядролық сынақ полигондары аумақтарындағы және жүргiзілген ядролық сынақтар салдарынан ластанған басқа да аумақтардағы қызметке арналған лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі) 8-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды портал арқылы жолдайды.";

пункты 7, 8 и 9 изложить в новой редакции:
"7. Работник управления лицензирования в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпунктах 1) и 3) пункта 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги, проверяет полноту и срок действия представленных документов и (или) сведений.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) сведений и (или) истечения срока их действия работник управления лицензирования в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
При представлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений и отсутствия документов с истекшим сроком действия работник управления лицензирования в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, направляет пакет документов с приложением заключения о первичной проверке в управление анализа, государственного контроля и технической кооперации для установления особых условий выдачи лицензии и на проведение разрешительного контроля в порядке посещения субъекта (объекта) контроля и (или) вызова субъекта контроля.
8. Работник управления анализа, государственного контроля и технической кооперации с момента поступления пакета документов и (или) сведений в течение 3 (трех) рабочих дней устанавливает соответствие или несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 122 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10022) (далее – Квалификационные требования), по результатам которого готовит заключение, подписанное работником управления анализа, государственного контроля и технической кооперации и услугополучателем и передает его в управление лицензирования.
9. Работник управления лицензирования в течение 1 (одного) рабочего дня после получения заключения работника управления анализа, государственного контроля и технической кооперации, готовит лицензию и (или) приложение к лицензии по формам, согласно приложениям 9 и 10 к настоящим Правилам (далее – лицензия и (или) приложение к лицензии), или предварительное решение об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.

7, 8 және 9-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Лицензиялау басқармасының қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының 1) және 3) тармақшаларында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық болуын және қолданылу мерзімін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған және (немесе) олардың қолданылу мерзімі өткен кезде лицензиялау басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынған және қолданылу мерзімі өткен құжаттар болмаған кезде лицензиялау басқармасының қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде бастапқы тексеру туралы қорытындыны қоса бере отырып, құжаттар топтамасын лицензия берудің ерекше шарттарын белгілеу және бақылау субъектісіне (объектісіне) бару және (немесе) бақылау субъектісін шақыру тәртібімен рұқсат беру бақылауын жүргізу үшін талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасына жібереді.
8. Талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасының қызметкері құжаттар топтамасы және (немесе) мәліметтер түскен сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде лицензия берудің ерекше шарттарын және көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 122 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10022 болып тіркелген) бекітілген атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптарына (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкестігін немесе сәйкес еместігін анықтайды, оның нәтижелері бойынша талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасының қызметкері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған қорытындыны дайындайды, және оны лицензиялау басқармасына жібереді.
9. Лицензиялау басқармасының қызметкері талдау, мемлекеттік бақылау және техникалық кооперация басқармасы қызметкерінің қорытындысын алғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 9 және 10-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (бұдан әрі – лицензия және (немесе) лицензияға қосымша) немесе лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы алдын ала шешім дайындайды.

"22. В случае несогласия с решением органа, рассматривающего жалобу, услугополучатель обращается в другой орган, рассматривающий жалобу или в суд в соответствии с пунктом 6 статьи 100 АППК РК.";
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 22 к настоящему приказу;
приложение 9 изложить в новой редакции согласно приложению 23 к настоящему приказу;
приложение 10 изложить в новой редакции согласно приложению 24 к настоящему приказу.
3. Комитету атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
А. Саткалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 24 сентября 2024 года № 338
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на выполнение работ, связанных
с этапами жизненного цикла
объектов использования
атомной энергии"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии"
Наименование государственной услуги "Выдача лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии".
Наименование подвидов государственной услуги:
1) сооружение ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
2) эксплуатация ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
3) вывод из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
4) управление работами и проектами при размещении, сооружении, выводе из эксплуатации ядерных установок.
1.
Наименование услугодателя
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан.
2.
Способы предоставления государственной услуги
Государственная услуга со всеми вышеуказанными подвидами предоставляется через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3.
Срок оказания государственной услуги

"22. Шағымды қарайтын органның шешімімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы шағымды қарайтын басқа органға немесе ҚР ӘРПК-ның 100-бабының 6-тармағына сәйкес сотқа жүгінеді.";
7-қосымша осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9-қосымша осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
10-қосымша осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
А. Саткалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2024 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 338 бұйрығына
1-қосымша
"Атом энергиясы
пайдаланылатын объектiлердiң
өмірлiк циклінің кезеңдеріне
байланысты жұмыстарды
орындауға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
5-қосымша
"Атом энергиясы пайдаланылатын объектiлердiң өмірлiк циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы "Атом энергиясы пайдаланылатын объектiлердiң өмірлiк циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы:
1) ядролық қондырғыларды, радиоактивтi қалдықтардың сақтау қоймаларын салу;
2) ядролық қондырғыларды, радиоактивтi қалдықтардың сақтау қоймаларын пайдалану;
3) ядролық қондырғыларды, радиоактивтi қалдықтардың сақтау қоймаларын пайдаланудан шығару;
4) ядролық қондырғыларды орналастыру, салу, пайдаланудан шығару кезiнде жұмыстарды және жобаларды басқару.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті.
2.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге "электрондық үкіметтің" www.egov.kz www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі

1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, в том числе при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 20 (двадцать) рабочих дней;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 3 (три) рабочих дня.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) на государственную услугу со всеми вышеуказанными подвидами.
5.
Результат оказания государственной услуги
Лицензия и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга со всеми вышеуказанными подвидами оказывается услугополучателям на платной основе.
При оказании государственной услуги в бюджет по месту регистрации услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 100 месячных расчетных показателей;
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии;
3) лицензионный сбор при выдаче приложений к лицензии (дубликатов приложений к лицензии) не взимается.
Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться посредством платежного шлюза "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
7.
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс), с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги

1) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны берген кезде, оның ішінде лицензия және (немесе) лицензияға қосымша қайта ресімделген кезіндегі – 20 (жиырма) жұмыс күні;
2) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуді қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезінде – 3 (үш) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге қызметті алушыларға ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша бюджетке жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді:
1) осы қызмет түрімен айналысу құқығы үшін лицензияны беру кезінде лицензиялық алым 100 айлық есептік көрсеткішті құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды;
3) лицензияға қосымшаларды (лицензияға қосымшалардың төлнұсқаларын) беру кезінде лицензиялық алым алынбайды.
Төлем қолма-қол ақшалай және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ порталда "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі

1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 1 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности из ПШЭП (не требуется при получении приложения к лицензии);
сведения по формам, указанным в главе 1 Квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 122 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10022) (далее – Квалификационные требования);
электронные копии документов к деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии согласно Квалификационным требованиям;
2) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 2 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности из ПШЭП (не требуется при переоформлении приложения к лицензии);
копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения:
заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 2 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности из ПШЭП (не требуется при переоформлении приложения к лицензии);
копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
сведения по формам, указанным в главе 1 Квалификационных требований;
электронные копии документов к деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии согласно Квалификационным требованиям.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристик, о лицензии, об оплате в бюджет суммы сбора (в случае оплаты через ПШЭП) услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель, являющийся иностранным юридическим лицом, при отсутствии у него справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица представляет другие документы, содержащие аналогичные сведения об услугополучателе.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде алу үшін заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ-дан жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның төленгенiн растайтын мәліметтер (лицензияға қосымша алу үшін талап етілмейді);
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 122 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10022 болып тіркелген) атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің (бұдан әрі – Біліктілік талаптар) 1-тарауында көрсетілген нысандар бойынша мәліметтер;
Біліктілік талаптарына сәйкес атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметке құжаттардың электрондық көшірмелері;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде қайта ресімдеу үшін заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ-дан жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның төленгенiн растайтын мәліметтер (лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде талап етілмейді);
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың көшірмесі;
3) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ -сымен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде қайта ресімдеу үшін заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ-дан жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның төленгенiн растайтын мәліметтер (лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде талап етілмейді);
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың көшірмесі;
Біліктілік талаптарының 1-тарауында көрсетілген нысандар бойынша мәліметтер;
Біліктілік талаптарына сәйкес атом энергиясын пайдалану объектілерінің өмірлік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметке құжаттардың электрондық көшірмелері.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы, лицензия туралы, алым сомасын бюджетке төлеу туралы анықтаманы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Шетелдік заңды тұлға болып табылатын көрсетілетін қызметті алушы – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамасы болмаған кезде көрсетілетін қызметті алушы туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын басқа да құжаттарды ұсынады.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) при получении лицензии и (или) приложения к лицензии являются:
занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории юридических лиц;
не внесен лицензионный сбор;
заявитель (услугополучатель) не соответствует квалификационным требованиям;
в отношении заявителя (услугополучателя) имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию;
установлена недостоверность документов, представленных заявителем (услугополучателем) для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них; отсутствие согласия услугополучателя на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии является непредставление или ненадлежащее оформление документов;
3) в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения:
непредставление или ненадлежащее оформление документов, необходимых для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии;
несоответствие заявителя квалификационным требованиям;
если ранее лицензия и (или) приложение к лицензии были переоформлены на другое юридическое лицо из числа вновь возникших в результате разделения юридических лиц-лицензиатов; отсутствие согласия услугополучателя на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
1) адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
Единой платформе интернет-ресурсов государственных органов Республики Казахстан www.gov.kz в разделе "Министерство энергетики" в подразделе "Услуги";
портале;
2) услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством портала при условии наличия ЭЦП;
3) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг;
4) при оказании государственной услуги посредством портала доступна версия для слабовидящих;

1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу кезінде:
Қазақстан Республикасының заңдарында заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
лицензиялық алым енгізілмеген;
өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
өтініш берушіге (көрсетілетін қызметті алушыға) қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған;
өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған;
көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін құжаттарды ұсынбау немесе тиісінше ресімделмеуі;
3) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін қажетті құжаттарды ұсынбаса немесе тиісінше ресімдемесе;
өтініш беруші біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
егер лицензия және (немесе) лицензияға қосымша заңды тұлғаларды-лицензиаттарды бөлу нәтижесінде жаңадан пайда болғандардың ішіндегі басқа заңды тұлғаға бұрын қайта ресімделген болса; көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
10.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызмет ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
1) Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының интернет-ресурстары www.gov.kz бірыңғай платформасының "Энергетика министрлігі" бөлімінің "Көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімінде;
порталда орналастырылған;
2) көрсетілетін қызметті алушыда ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар;
3) көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинет", сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс-орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар;
4) порталда көру қабілеті нашар адамдарға арналған нұсқа қолжетімді;

5) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на Единой платформе интернет-ресурсов государственных органов Республики Казахстан www.gov.kz в разделе "Министерство энергетики". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача лицензии
на выполнение работ, связанных
с этапами жизненного цикла
объектов использования
атомной энергии"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В __________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
на бумажном носителе _________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию
на бумажном носителе)
Адрес юридического лица ________________________________________
_______________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область,
город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения))
Электронная почта ______________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банковский счет ________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_______________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения))
Прилагается ______ листов. Настоящим подтверждается, что: все указанные
данные являются официальными контактами и на них может быть направлена
любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым
видом и (или) подвидом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют
действительности и являются действительными; заявитель согласен на использование
персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии; заявитель согласен на удостоверение заявления электронной
цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения
через центр обслуживания населения).
_________________________________________________________________
Настоящим подтверждаю, что несу ответственность в соответствии
с законодательством Республики Казахстан за достоверность представляемой
(заполненной) мной информации.
Руководитель _______________ _____________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 2
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача лицензии
на выполнение работ, связанных
с этапами жизненного цикла
объектов использования
атомной энергии"
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
___________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
на осуществление ___________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

5) мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының www.gov.kz интернет-ресурстары бірыңғай платформасының "Энергетика министрлігі" бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы:1414, 8 800 080 7777.
"Атом энергиясы
пайдаланылатын объектiлердiң
өмірлiк циклінің кезеңдеріне
байланысты жұмыстарды
орындауға лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне
1-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
______________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
орналасқан орны, бизнес- сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-
сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда –шетелдік заңды тұлға
филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________________________
(қызметтiң түрiнің және (немесе) қызметтің кіші түрі (лері) нің
толық атауы көрсетiлсiн)
______________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз
жеткізгіште _________________________________________________________
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек)
беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы _____________________________________
___________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы,
елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта ____________________________________________
Телефондары __________________________________________________
Факс _________________________________________________________
Банк шоты ____________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы _________________________________________________________
___________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі (стационарлық үй-жайлар) нәмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы;
өтініш берушінің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін беретіні;
өтініш берушінің халыққа қызмет көрсету орталығы жұмыскерінің өтінішті электрондық цифрлык қолтаңбамен растауына келісетіні (халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы жүгінген жағдайда) расталады.
Осымен, өзім ұсынған (толтырған) ақпараттың анықтығына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болатынымды растаймын.
Басшы _______________________             _____________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), тегi)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" ____________________
"Атом энергиясы
пайдаланылатын объектiлердiң
өмірлiк циклінің кезеңдеріне
байланысты жұмыстарды
орындауға лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне
2-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
____________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
____________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру
нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының
немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) қайта
ресімдеуді сұраймын (керегінің астын сызу) №__________ бастап "___"
_________ 20___ берілген)
____________________________________________________________
(лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның (лардың)
нөмірі (лері), берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны (ларды) берген лицензиардың атауы)
______________________________________________ жүзеге асыруға
(қызмет түрінің және(немесе) қызметтің кіші түрі(лері)нің толық атауы)
(тиісті тор көзде Х көрсетіңіз):

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях
и уведомлениях" (далее – Закон) путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ____________________________________________________________
преобразования _____________________________________________________
присоединения ______________________________________________________
выделения __________________________________________________________
разделения __________________________________________________________;
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата ________________;
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата _____________;
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону _________________________;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения
для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для
приложений к лицензии с указанием объектов _____________________________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
_____________________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности ____________________________;
8) изменение наименования подвида деятельности _________________________;
на бумажном носителе _________________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица ______________________________________________
_____________________________________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения))
Электронная почта ____________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет ______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения (офиса))
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности
и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных
данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии; заявитель согласен на удостоверение заявления электронной
цифровой подписью работника центра обслуживания населения
(в случае обращения через центр обслуживания населения).
Руководитель _____________ ________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 2 к приказу
Приложение 7
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на выполнение работ,
связанных с этапами
жизненного цикла объектов
использования атомной энергии"
Форма
Лицензия
"___" ___________ 20 ___ года № _____________
Выдана ___________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица/полностью фамилия, имя, отчество (в случае наличия),
индивидуальный идентификационный номер физического лица) на занятие
__________________________________________________________________
(наименование лицензируемого вида деятельности в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Особые условия ____________________________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан "О разрешениях
и уведомлениях")
Примечание: _______________________________________________________
(отчуждаемость, класс разрешения)
Лицензиар _________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
Руководитель (уполномоченное лицо) __________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
___________________________________________________________________
подпись (для лицензий на бумажных носителях)
Место печати (для лицензий на бумажных носителях)
Дата первичной выдачи: "___" _____________ _________ г.
Срок действия лицензии: "____" ____________ _________ г.
Место выдачи ____________________________
Приложение 3 к приказу
Приложение 8
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на выполнение работ,
связанных с этапами
жизненного цикла объектов
использования атомной энергии"
Форма
Приложение к лицензии
Номер лицензии _________________ Дата выдачи лицензии ________ 20 __ года
Подвид(ы) лицензируемого вида деятельности
______________________________________________________________________
(наименование подвида лицензируемого вида деятельности в соответствии
с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Лицензиат ____________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица/полностью фамилия, имя, отчество (в случае наличия),
индивидуальный идентификационный номер физического лица)
Производственная база и/или объект ______________________________________
(местонахождение)
Особые условия действия лицензии _______________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан
"О разрешениях и уведомлениях")
Лицензиар ____________________________________________________________
(полное наименование органа, выдавшего приложение к лицензии)
Руководитель (уполномоченное лицо) _____________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) ________________________________
подпись (для приложений на бумажных носителях)
Место печати (для приложений на бумажных носителях)
Номер приложения ____________
Срок действия "____" __________ ______ г.
Дата выдачи приложения ________________ 20 ____ года
Место выдачи __________________________
Приложение 4 к приказу
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на обращение
с ядерными материалами"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии на обращение с ядерными материалами"
Наименование государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с ядерными материалами".
Наименование подвидов государственной услуги:

1) заңды тұлға-лицензиаттың "Рұқсаттар және хабарламалар туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 34-бабында айқындалған
тәртіпке сәйкес (тиісті тор көзде Х көрсетіңіз):
бірігу _______________________________________________________
қайта құру ___________________________________________________
қосылу ______________________________________________________
бөліп шығару________________________________________________
бөліну ___________________________жолымен қайта ұйымдастырылуы;
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі ______________________;
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі __________;
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы Заңның 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиаттың үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбыы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ________________________;
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбыы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі _________________________________________________________________;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда _________________________________________;
7) қызмет түрі атауының өзгеруі _______________________________;
8) қызметтің кіші түрі атауының өзгеруі _________________________;
қағаз жеткізгіште (егер лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) қайта ресімдеуіңізді сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________ (елі (шетелдік заңды тұлға үшін), пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта __________________________________________
Телефондар __________________________________________________
Факс ________________________________________________________
Банктік шот _________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
______________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы;
өтініш берушінің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін беретіні;
өтініш берушінің халыққа қызмет көрсету орталығы жұмыскерінің өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен растауына келісетіні (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда) расталады.
Басшы ______________________             ____________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба)             (аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), тегi)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
бұйрығына
2-қосымша
"Атом энергиясы
пайдаланылатын объектiлердiң
өмірлiк циклінің кезеңдеріне
байланысты жұмыстарды
орындауға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Лицензия
20____ жылғы "___" ___________
№_____________
____________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының
Заңына сәйкес лицензияланатын қызмет түрінің атауы)
__________________________________________________ айналысуға
______________________________________________________ берілді
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-
сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға
филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке
тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Ерекше шарттары _____________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының 36-бабына сәйкес)
Ескерту: _____________________________________________________
(иеліктен шығарылатындығы, рұқсаттың класы)
Лицензиар ___________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi тұлға) ________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Қолы _____________________ (қағаз тасығыштағы лицензиялар үшін)
Мөр орны (қағаз тасығыштағы лицензиялар үшін)
Алғашқы берілген күні: "___" ____________ _______ ж.
Лицензияның қолданылу кезеңі: "___" ____________ _______ ж.
Берілген орны ________________________________________________
бұйрығына
3-қосымша
"Атом энергиясы
пайдаланылатын объектiлердiң
өмірлiк циклінің кезеңдеріне
байланысты жұмыстарды
орындауға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Лицензияға қосымша
Лицензияның нөмірі ____________
Лицензияның берілген күні 20__ жылғы _________________
Лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі(лері) _______________
____________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының
Заңына сәйкес лицензияланатын қызметтің кіші түрінің атауы)
Лицензиат ___________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру
нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің
бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған
жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
Өндiрiстік база және/немесе объект_____________________________
(орналасқан жерi)
Лицензияның қолданылуының ерекше шарттары __________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының 36-бабына сәйкес)
Лицензиар ___________________________________________________
(лицензияға қосымшаны берген органның толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi тұлға) _________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Қолы _______________________ (қағаз жеткізгіштегі қосымшалар үшін)
Мөр орны (қағаз жеткізгіштегі қосымшалар үшін)
Қосымшаның нөмірі ________________
Қолданылу мерзiмi "____" _______________ _____ ж.
Қосымшаның берілген күні ________________ 20 ____ ж.
Берілген орны ________________________
бұйрығына
4-қосымша
"Ядролық материалдармен
жұмыс iстеуге арналған
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
5-қосымша
"Ядролық материалдармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы "Ядролық материалдармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы:

1) использование ядерных материалов;
2) реализация ядерных материалов;
3) хранение ядерных материалов;
4) добыча и переработка природного урана.
1.
Наименование услугодателя
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан.
2.
Способы предоставления государственной услуги
Государственная услуга со всеми вышеуказанными подвидами предоставляется через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, в том числе при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 20 (двадцать) рабочих дней;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 3 (три) рабочих дня.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) на государственную услугу со всеми вышеуказанными подвидами.
5.
Результат оказания государственной услуги
Лицензия и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга со всеми вышеуказанными подвидами оказывается услугополучателям на платной основе.
При оказании государственной услуги в бюджет по месту регистрации услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 50 месячных расчетных показателей;
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии;
3) лицензионный сбор при выдаче приложений к лицензии (дубликатов приложений к лицензии) не взимается.
Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться посредством платежного шлюза "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
7.
График работы услугодателя и объектов информации

1) ядролық материалдарды пайдалану;
2) ядролық материалдарды өткiзу;
3) ядролық материалдарды сақтау;
4) табиғи уранды өндіру және қайта өңдеу.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті.
2.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге "электрондық үкіметтің" www.egov.kz www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
1) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны берген кезде, оның ішінде лицензия және (немесе) лицензияға қосымша қайта ресімделген кезінде – 20 (жиырма) жұмыс күні;
2) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуді қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезіндегі – 3 (үш) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге қызметті алушыларға ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төленеді:
1) осы қызмет түрімен айналысу құқығы үшін лицензияны беру кезінде лицензиялық алым 50 айлық есептік көрсеткішті құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды;
3) лицензияға қосымшаларды (лицензияға қосымшалардың төлнұсқаларын) беру кезінде лицензиялық алым алынбайды.
Төлем қолма-қол ақшалай және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ портал арқылы "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях
и уведомлениях" (далее – Закон) путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ____________________________________________________________
преобразования ______________________________________________________
присоединения ______________________________________________________
выделения __________________________________________________________
разделения __________________________________________________________;
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата ________________;
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата _____________;
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону _________________________;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения
для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или
для приложений к лицензии с указанием объектов _________________________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
____________________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности ___________________________;
8) изменение наименования подвида деятельности ________________________;
на бумажном носителе ________________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию
на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _____________________________________________
____________________________________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения))
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения (офиса))
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности
и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных
данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии; заявитель согласен на удостоверение заявления электронной
цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения
через центр обслуживания населения).
Руководитель _____________ ________________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 5 к приказу
Приложение 7
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на обращение
с ядерными материалами"
Форма
Лицензия
"___" ___________ 20 ___ года № ___________
Выдана ____________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица/полностью фамилия, имя, отчество (в случае наличия),
индивидуальный идентификационный номер физического лица) на занятие
___________________________________________________________________
(наименование лицензируемого вида деятельности в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Особые условия _____________________________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан "О разрешениях
и уведомлениях")
Примечание: ________________________________________________________
(отчуждаемость, класс разрешения)
Лицензиар __________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
Руководитель (уполномоченное лицо) ___________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) ______________________________
подпись (для лицензий на бумажных носителях)
Место печати (для лицензий на бумажных носителях)
Дата первичной выдачи: "___" _____________ _________ г.
Срок действия лицензии: "____" ____________ _________ г.
Место выдачи ____________________________
Приложение 6 к приказу
Приложение 8
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на обращение
с ядерными материалами"
Форма
Приложение к лицензии
Номер лицензии _________________ Дата выдачи лицензии ________ 20 __ года
Подвид(ы) лицензируемого вида деятельности _____________________________
______________________________________________________________________
(наименование подвида лицензируемого вида деятельности в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Лицензиат ____________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица/полностью фамилия, имя, отчество (в случае наличия),
индивидуальный идентификационный номер физического лица)
Производственная база и/или объект ______________________________________
(местонахождение)
Особые условия действия лицензии _______________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан "О разрешениях
и уведомлениях")
Лицензиар _____________________________________________________________
(полное наименование органа, выдавшего приложение к лицензии)
Руководитель (уполномоченное лицо) ______________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) _________________________________
подпись (для приложений на бумажных носителях)
Место печати (для приложений на бумажных носителях)
Номер приложения ____________
Срок действия "____" __________ ______ г.
Дата выдачи приложения ________________ 20 ____ года
Место выдачи __________________________
Приложение 7 к приказу
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на обращение
с радиоактивными веществами,
приборами и установками,
содержащими радиоактивные
вещества"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества"
Наименование государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества".
Наименование подвидов государственной услуги:

1) заңды тұлға-лицензиаттың "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті тор көзде Х көрсетіңіз):
бірігу _______________________________________________________
қайта құру ___________________________________________________
қосылу ______________________________________________________
бөліп шығару_________________________________________________
бөліну _________________________ жолымен қайта ұйымдастырылуы;
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі ______________________;
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі __________;
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы Заңның 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиаттың үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбыы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ______________________;
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбыы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі
__________________________________________________________;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда __________________________________________;
7) қызмет түрі атауының өзгеруі _______________________________;
8) қызметтің кіші түрі атауының өзгеруі ________________________;
қағаз жеткізгіште (егер лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) қайта ресімдеуіңізді сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы ___________________________________
(елі (шетелдік заңды тұлға үшін), пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы,
елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта __________________________________________
Телефондар _________________________________________________
Факс _______________________________________________________
Банктік шот _________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_______________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы;
өтініш берушінің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін беретіні;
өтініш берушінің халыққа қызмет көрсету орталығы жұмыскерінің өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен растауына келісетіні (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда) расталады.
Басшы ______________________             ____________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба)             (аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), тегi)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
бұйрығына
5-қосымша
"Ядролық материалдармен
жұмыс iстеуге арналған
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Лицензия
20____ жылғы "___" ___________
№_____________
_____________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының
Заңына сәйкес лицензияланатын қызмет түрінің атауы)
___________________________________________________ айналысуға
______________________________________________________ берілді
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі
болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің
бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
Ерекше шарттары _____________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының 36-бабына сәйкес)
Ескерту: _____________________________________________________
(иеліктен шығарылатындығы, рұқсаттың класы)
Лицензиар ___________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi тұлға) ________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Қолы _____________________ (қағаз тасығыштағы лицензиялар үшін)
Мөр орны (қағаз тасығыштағы лицензиялар үшін)
Алғашқы берілген күні: "___" ____________ _______ ж.
Лицензияның қолданылу кезеңі: "___" ____________ _______ ж.
Берілген орны ________________________________________________
бұйрығына
6-қосымша
"Ядролық материалдармен
жұмыс iстеуге арналған
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Лицензияға қосымша
Лицензияның нөмірі ____________
Лицензияның берілген күні 20__ жылғы _________________
Лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі(лері) __________________
____________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының
Заңына сәйкес лицензияланатын қызметтің кіші түрінің атауы)
Лицензиат ___________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру
нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің
бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
Өндiрiстік база және/немесе объект _____________________________
(орналасқан жерi)
Лицензияның қолданылуының ерекше шарттары __________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының 36-бабына сәйкес)
Лицензиар ___________________________________________________
(лицензияға қосымшаны берген органның толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi тұлға) _________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Қолы ______________ (қағаз жеткізгіштегі қосымшалар үшін)
Мөр орны (қағаз жеткізгіштегі қосымшалар үшін)
Қосымшаның нөмірі ________________
Қолданылу мерзiмi "____" _______________ _____ ж.
Қосымшаның берілген күні ________________ 20 ____ ж.
Берілген орны ________________________
бұйрығына
7-қосымша
"Радиоактивтi заттармен,
құрамында радиоактивтi заттар
бар аспаптармен және
қондырғылармен жұмыс iстеуге
арналған лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
5-қосымша
"Радиоактивтi заттармен, құрамында радиоактивтi заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы "Радиоактивтi заттармен, құрамында радиоактивтi заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы:

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс), с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 1 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги; сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности из ПШЭП (не требуется при получении приложения к лицензии); сведения по формам, указанным в главе 3 Квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 122 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10022) (далее – Квалификационные требования);
электронные копии документов к деятельности по обращению с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества согласно Квалификационным требованиям;
2) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 2 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги; сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности из ПШЭП (не требуется при переоформлении приложения к лицензии);
копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде алу үшін заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ-дан жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның төленгенiн растайтын мәліметтер (лицензияға қосымшаны алу кезінде талап етілмейді);
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 122 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10022 болып тіркелген) атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің (бұдан әрі – Біліктілік талаптар) 3-тарауында көрсетілген нысандар бойынша мәліметтер;
Біліктілік талаптарына сәйкес радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыстарды орындау жөніндегі қызметке құжаттардың электрондық көшірмелері;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде қайта ресімдеу үшін заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ-дан жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның төленгенiн растайтын мәліметтер (лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде талап етілмейді);
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың көшірмесі;

1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии: заявление физического и юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по формам, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности из ПШЭП (не требуется при получении приложения к лицензии);
сведения по формам, указанным в главе 4 Квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности в сфере использования атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 122 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10022) (далее – Квалификационные требования);
электронные копии документов к деятельности по обращению с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение согласно Квалификационным требованиям;
2) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии: заявление физического и юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, согласно приложениям 3 и 4 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности из ПШЭП (не требуется при переоформлении приложения к лицензии);
копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения:
заявление физического и юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, согласно приложениям 3 и 4 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности из ПШЭП (не требуется при переоформлении приложения к лицензии);
копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
сведения по формам, указанным в главе 4 Квалификационных требований;
электронные копии документов к деятельности по обращению с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение согласно Квалификационным требованиям. Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристик, о лицензии, об оплате в бюджет суммы сбора (в случае оплаты через ПШЭП) услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства". Услугополучатель, являющийся иностранным юридическим лицом, иностранцем или лицом без гражданства, при отсутствии у него справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридического лица или документа, удостоверяющего личность – для физического лица (для идентификации) представляет другие документы, содержащие аналогичные сведения об услугополучателе.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін: осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 1 және 2-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде алу үшін жеке және заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ-дан жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның төленгенiн растайтын мәліметтер (лицензияға қосымшаны алу үшін талап етілмейді);;
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 122 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10022 болып тіркелген) атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінің (бұдан әрі – Біліктілік талаптар) 4-тарауында көрсетілген нысандар бойынша мәліметтер;
Біліктілік талаптарына сәйкес иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметке құжаттардың электрондық көшірмелері;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 3 және 4-қосымшаларына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде қайта ресімдеу үшін жеке және заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ-дан жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның төленгенiн растайтын мәліметтер (лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде талап етілмейді);
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың көшірмесі;
3) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөлу нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде:
осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 3 және 4-қосымшаларына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде қайта ресімдеу үшін жеке және заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ-дан жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның төленгенiн растайтын мәліметтер (лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде талап етілмейді);
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың көшірмесі;
Біліктілік талаптарының 4-тарауында көрсетілген нысандар бойынша мәліметтер;
Біліктілік талаптарына сәйкес иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметке құжаттардың электрондық көшірмелері.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы, лицензия туралы, алым сомасын бюджетке төлеу туралы анықтаманы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Шетелдік заңды тұлға, шетелдік немесе азаматтығы жоқ тұлға болып табылатын көрсетілетін қызметті алушы – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама немесе жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін) болмаған кезде көрсетілетін қызметті алушы туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын басқа да құжаттарды ұсынады.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-
лицензиата __________________________________________________________;
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение
его наименования ____________________________________________________;
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение
его юридического адреса ______________________________________________;
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан
"О разрешениях и уведомлениях"
____________________________________________________________________;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения
для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или
для приложений к лицензии с указанием объектов
____________________________________________________________________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
____________________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности ___________________________;
8) изменение наименования подвида деятельности ________________________;
на бумажном носителе ________________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица _______________________________
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности
и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных
данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии; заявитель согласен на удостоверение заявления электронной
цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения
через центр обслуживания населения).
Физическое лицо _____________ ____________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" ________ 20__ года
Приложение 4
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача лицензии на обращение
с приборами и установками,
генерирующими ионизирующее
излучение"
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
______________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
на осуществление ______________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) жеке тұлға-лицензиаттың аты, әкесінің аты (болған жағдайда) тегі өзгерген
_______________________________________________________;
2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы өзгерген
__________________________________________________________________;
3) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы
өзгерген __________________________________________________________;
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиаттың үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия иеліктен шығарылған
_________________________;
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгерген
_________________________________________________________;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда ___________________________________________;
7) қызмет түрінің атауы өзгерген _______________________________;
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгерген_________________________;
қағаз жеткізгіште ________ (егер лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы ___________________
__________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________
Телефондар __________________________________________________
Факс ________________________________________________________
Банктік шот __________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ______________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар нөмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) іші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы;
өтініш берушінің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін беретіні;
өтініш берушінің халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен растауына келісетіні (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда) расталады.
Жеке тұлға ___________________             _____________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба)             (аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), тегi)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Иондандырушы сәулеленудi
генерациялайтын аспаптармен
және қондырғылармен жұмыс
iстеуге арналған лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне
4-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
____________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
____________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру
нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының
немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) қайта
ресімдеуді сұраймын (керегінің астын сызу) №__________ бастап "___"
_________ 20___ берілген)
____________________________________________________________
(лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның (лардың) нөмірі (лері),
берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (ларды)
берген лицензиардың атауы)
______________________________________________ жүзеге асыруға
(қызмет түрінің және(немесе) қызметтің кіші түрі(лері)нің толық атауы)
(тиісті тор көзде Х көрсетіңіз):

1) индивидуальный дозиметрический контроль персонала;
2) специальная подготовка персонала, ответственного за обеспечение ядерной и радиационной безопасности;
3) физическая защита ядерных установок и ядерных материалов;
4) контроль качества работы источников ионизирующего излучения, а также приборов, оборудования, установок, содержащих такие источники или генерирующих ионизирующее излучение;
5) определение содержания радионуклидов в продуктах, материалах, объектах окружающей среды, измерение концентрации радона и других радиоактивных газов;
6) радиационный контроль территорий, помещений, рабочих мест, товаров, материалов, металлолома, транспортных средств;
7) техническое обслуживание, монтаж, демонтаж, зарядка, перезарядка, ремонт приборов и установок, включая медицинские, содержащих радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующих ионизирующее излучение.
1.
Наименование услугодателя
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан.
2.
Способы предоставления государственной услуги
Государственная услуга со всеми вышеуказанными подвидами предоставляется через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, в том числе при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 20 (двадцать) рабочих дней;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 3 (три) рабочих дня.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) на государственную услугу со всеми вышеуказанными подвидами.
5.
Результат оказания государственной услуги
Лицензия и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга со всеми вышеуказанными подвидами оказывается услугополучателям на платной основе.
При оказании государственной услуги в бюджет по месту регистрации услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:

1) персоналды жеке дозиметриялық бақылау;
2) ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты персоналды арнайы даярлау;
3) ядролық қондырғылар мен ядролық материалдарды физикалық қорғау;
4) иондаушы сәулелену көздерінің, сондай-ақ құрамында осындай көздер бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптардың, жабдықтардың, қондырғылардың жұмыс сапасын бақылау;
5) өнімдердегі, материалдардағы, қоршаған орта объектілеріндегі радионуклидтердің құрамын анықтау, радон мен басқа да радиоактивті газдардың концентрациясын өлшеу;
6) аумақтарды, үй-жайларды, жұмыс орындарын, тауарларды, материалдарды, металл сынықтарын, көлік құралдарын радиациялық бақылау;
7) құрамында иондаушы сәулеленудің радиоизотопты көздері бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын медициналық құралдарды қоса алғанда, аспаптар мен қондырғыларға техникалық қызмет көрсету, монтаждау, демонтаждау, зарядтау, қайта зарядтау, жөндеу.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті.
2.
Көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге "электрондық үкіметтің" www.egov.kz www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
1) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны берген кезде, оның ішінде лицензия және (немесе) лицензияға қосымша қайта ресімделген кезде– 20 (жиырма) жұмыс күні;
2) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуді қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 3 (үш) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жоғарыда көрсетілген барлық кіші түрлерімен бірге қызметті алушыларға ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төленеді:

3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения:
заявление физического и юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, согласно приложениям 3 и 4 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности из ПШЭП (не требуется при переоформлении приложения к лицензии);
копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
сведения по формам, указанным в главе 5 Квалификационных требований;
электронные копии документов к деятельности по предоставлению услуг в области использования атомной энергии согласно Квалификационным требованиям.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристик, о лицензии, об оплате в бюджет суммы сбора (в случае оплаты через ПШЭП) услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель, являющийся иностранным юридическим лицом, иностранцем или лицом без гражданства, при отсутствии у него справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридического лица или документа, удостоверяющего личность – для физического лица (для идентификации) представляет другие документы, содержащие аналогичные сведения об услугополучателе.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) при получении лицензии и (или) приложения к лицензии являются:
занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории юридических лиц;
не внесен лицензионный сбор;
заявитель (услугополучатель) не соответствует квалификационным требованиям;
в отношении заявителя (услугополучателя) имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию;
установлена недостоверность документов, представленных заявителем (услугополучателем) для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них; отсутствие согласия услугополучателя на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги;

3) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде:
осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне 3 және 4-қосымшаларына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде қайта ресімдеу үшін жеке және заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ-дан жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның төленгенiн растайтын мәліметтер (лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде талап етілмейді);
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың көшірмесі;
Біліктілік талаптарының 5-тарауында көрсетілген нысандар бойынша мәліметтер;
Біліктілік талаптарына сәйкес атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметке құжаттардың электрондық көшірмелері.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы, лицензия туралы, алым сомасын бюджетке төлеу туралы анықтаманы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Шетелдік заңды тұлға, шетелдік немесе азаматтығы жоқ тұлға болып табылатын көрсетілетін қызметті алушы – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамасы немесе жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін) болмаған кезде көрсетілетін қызметті алушы туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын басқа да құжаттарды ұсынады.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу кезінде мыналар:
Қазақстан Республикасының заңдарында заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынғаны;
лицензиялық алым енгізілмеген;
өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) біліктілік талаптарына сәйкес келмегені;
өтініш берушіге (көрсетілетін қызметті алушыға) қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болғаны;
сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге сотпен уақытша тыйым салғаны;
өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталғанда;
көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы;