Об утверждении размеров тарифов за услуги, предоставляемые государственным учреждением "Государственный национальный природный парк "Бурабай"
Приказ Управляющего Делами Президента Республики Казахстан от 14 ноября 2024 года № 04/276. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 ноября 2024 года № 35371.
В соответствии с подпунктом 9) статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить размеры тарифов за услуги, предоставляемые государственным учреждением "Государственный национальный природный парк "Бурабай", согласно приложению к настоящему приказу.
2. Отделу по управлению подведомственными организациями Управления делами Президента Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Управления делами Президента Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Управляющего делами Президента Республики Казахстан Баялиева Р.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Управляющий делами Президента
Республики Казахстан
А. Нурпеисов
Приложение к приказу
от 14 ноября 2024 года № 04/276
Размеры тарифов за услуги, предоставляемые государственным учреждением "Государственный национальный природный парк "Бурабай"
Сноска. Приложение с изменением, внесенным приказом Управляющего Делами Президента РК от 05.01.2025 № 04/1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование предоставляемых услуг
Единица измерения
Продолжительность
Тарифы за услуги
1
Предоставление туристских троп при проведении организованных экскурсий и туристских походов
1 человек
1 посещение
0,26 МРП
2
Предоставление мест для размещения смотровых площадок, бивачных полян, палаточных лагерей, кемпингов, пляжей (по договорам краткосрочного пользования)
1 га
1 месяц
27,38 МРП
3
Предоставление услуг по строительству и размещению на особо охраняемой природной территории трубопроводов, дорог
1 га
1 месяц
11,25 МРП
4
Предоставление мест для размещения объектов общественного питания, торговли и другого культурно - бытового назначения
1 м2
1 сутки
0,04 МРП
5
Предоставление услуг по строительству и размещению на особо охраняемой природной территории линий электропередачи и связи

"Бурабай" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" мемлекеттік мекемесі көрсететін қызметтер үшін тарифтердің мөлшерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқарушысының 2024 жылғы 14 қарашадағы № 04/276 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 14 қарашада № 35371 болып тіркелді.
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 - бабының 9) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес "Бурабай" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" мемлекеттік мекемесі көрсететін қызметтер үшін тарифтердің мөлшері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының ведомстволық қарасты ұйымдарды басқару жөніндегі бөлімі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқарушысының орынбасары Р.А. Баялиевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Президенті Іс басқарушысы
А. Нурпеисов
2024 жылғы 14 қарашадағы
№ 04/276 Бұйрыққа қосымша
"Бурабай" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" мемлекеттік мекемесі көрсететін ұсынатын қызметтер үшін тарифтердің мөлшері
Ескерту. Тарифтердің мөлшеріне өзгеріс енгізілді - ҚР Президенті Іс басқарушысының 05.01.2025 № 04/1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Көрсетілетін қызметтердің атауы
Өлшем бірлігі
Ұзақтығы
Қызметтер үшін тарифтер
1
Ұйымдастырылған экскурсиялар мен туристік жорықтарды өткізу кезінде туристік соқпақтарды ұсыну
1 адам
1 бару
0,26 АЕК
2
Қарау алаңдарын, бивач алаңдарын, шатырлы лагерьлерді, кемпингтерді, жағажайларды орналастыру үшін (қысқа мерзімді пайдалану шарттары бойынша) орындар беру
1 га
1 ай
27,38 АЕК
3
Ерекше қорғалатын табиғи аумақта құбырлар жүргізу, жолдар салу және орналастыру бойынша қызметтер көрсету
1 га
1 ай
11,25 АЕК
4
Қоғамдық тамақтану, сауда және басқа да мәдени - тұрмыстық мақсаттағы объектілерді орналастыру үшін орындар беру
1 м2
1 тәулік
0,04 АЕК
5
Ерекше қорғалатын табиғи аумақта электр қуатын беру және байланыс желілерін салу мен орналастыру бойынша қызметтер көрсету

1 м2
1 сутки
0,02 МРП
6
Предоставление мест в гостиницах, находящихся в управлении особо охраняемой природной территории
1 м2
1 месяц
0,4 МРП
7
Услуги по проведению любительского (спортивного) рыболовства (с 1 удочкой на 5 крючков)*
1 человек
1 сутки
0,16 МРП
(не более 5 кг)
8
Предоставление туристам мест для размещения палаточных лагерей, находящихся в управлении особо охраняемой природной территории*
1 человек
1 сутки
0,4 МРП
9
Предоставление стоянок для транспорта, в том числе c электрозарядными станциями в местах, имеющих доступ к электрическим сетям*
1 место
1 час
0,04 МРП
10
Предоставление услуг по проведению кино-, видео- и фотосъемки при посещении и изучении объектов природно-заповедного фонда, природного и историко-культурного наследия, музеев природы и живых уголков при проведении организованных съемок:
1. Фотосъемка
2. Видеосъемка
1 услуга
1 час
1 сутки
1 час
1 сутки
1,21 МРП
6,77 МРП
1,89 МРП
14,89 МРП
11
Взимание платы за въезд автомобильного транспортного средства на территорию природоохранного учреждения (дифференцированный тариф) **:
в течение года, за исключением выходных и праздничных дней с 1 мая по 30 сентября:
- легковые автомобили…………...………………………………….
- микроавтобусы до 16 мест и грузовые автомобили……………...
- автобусы до 32 мест………………………….…………………….
- автобусы свыше 32 мест…………………………………………...
в выходные и праздничные дни с 1 мая по 30 сентября:
- легковые автомобили ……………………………………………....
- микроавтобусы до 16 мест и грузовые автомобили …………….
- автобусы до 32 мест ……………………………………………….
- автобусы свыше 32 мест …………………………………………..
1 единица
за каждый день пребывания
0,3 МРП
1,0 МРП
2,0 МРП
3,0 МРП
0,4 МРП
1,5 МРП
2,5 МРП
3,5 МРП
12
Предоставление услуг транспорта из расчета на один час:
А/м грузовой до 10 тонн.......................................................................
А/м грузовой для пересадки деревьев ................................................
А/м с грузоподъемным устройством...................................................
А/м грузовой водовоз............................................................................
Автобус пассажирский.........................................................................
Микроавтобус пассажирский....………...……………........................
А/м бортовой до 700 кг..........................................................................
Мусоровоз.............................................................................................
1 единица
1 час
2,94 МРП
6,35 МРП
5,66 МРП
2,27 МРП
1,38 МРП
1,56 МРП
1,5 МРП
1,47 МРП
Тракторы:
Погрузчик...............................................................................................
Тягач.......................................................................................................
Бульдозер...............................................................................................
Экскаватор …………………………………………............................
Автогрейдер…………………………………………………………...

1 м2
1 тәулік
0,02 АЕК
6
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтың басқаруындағы қонақүйлерден орын беру
1 м2
1 ай
0,4 АЕК
7
Әуесқойлық (спорттық) балық аулауды ұйымдастыру (5 ілмекті 1 қармақпен)*
1 адам
1 тәулік
0,16 АЕК
(5 кг артық емес)
8
Туристерге ерекше қорғалатын табиғи аумақтың басқаруындағы шатырлы лагерьлерді орналастыру үшін орындар ұсыну*
1 адам
1 тәулік
0,4 АЕК
9
Көлік үшін, оның ішінде электр желілеріне қолжетімділігі бар орындарда электр зарядтау станцияларымен тұрақтар беру*
1 орын
1 сағат
0,04 АЕК
10
Ұйымдастырылған түсірілімдерді өткізу кезінде табиғи-қорық қоры, табиғи және тарихи-мәдени мұра объектілеріне, табиғат мұражайлары мен тірі табиғат бұрыштарына барған және зерделеген кезде кино, бейне және фототүсірілім жүргізу бойынша қызметтер көрсету:
1. Фототүсірілім
2. Бейнетүсірілім
1 қызмет
1 сағат
1 тәулік
1 сағат
1 тәулік
1,21 АЕК
6,77 АЕК
1,89 АЕК
14,89 АЕК
11
Табиғат қорғау мекемесінің аумағына автомобиль көлік құралының кіруі үшін ақы алу (сараланған тариф) **:
1 мамырдан 30 қыркүйекке дейінгі демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жыл бойы:
- жеңіл автомобильдер………………………........................
- 16 орынға дейінгі автобустар және жүк автомобильдері..
- 32 орынға дейінгі автобустар.............................................
- 32 орыннан асатын автобустар.........................................
демалыс және мереке күндері 1 мамыр мен 30 қыркүйек аралығында:
- жеңіл автомобильдер…..……………………......................
- 16 орынға дейінгі автобустар және жүк автомобильдері..
- 32 орынға дейінгі автобустар...............................................
- 32 орыннан асатын автобустар............................................
1 бірлік
әрбір болған күні үшін
0,3 АЕК
1,0 АЕК
2,0 АЕК
3,0 АЕК
0,4 АЕК
1,5 АЕК
2,5 АЕК
3,5 АЕК
12
Көлік қызметтерін бір сағатқа ұсыну:
10 тоннаға дейінгі жүк а/м ......................................................
Ағаш отырғызуға арналған жүк а/м .......................................
Жүк көтергіш құрылығысы бар а/м .......................................
Су тасығыш жүк а/м.................................................................
Жолаушылар автобусы ...........................................................
Жолаушылар шағын автобусы ...............................................
700 кг дейінгі бортты а/м ........................................................
Қоқыстасығыш.........................................................................
1 бірлік
сағат
2,94 АЕК
6,35 АЕК
5,66 АЕК
2,27 АЕК
1,38 АЕК
1,56 АЕК
1,5 АЕК
1,47 АЕК
Тракторлар:
Жүк тиегіш................................................................................
Тартқыш.....................................................................................
Сүргіш........................................................................................
Экскаватор………………………………….............................
Автогрейдер..………………………………….........................

2,84 МРП
5,07 МРП
3,06 МРП
5,22 МРП
6,01 МРП
13
Предоставление мест (земельных участков) для размещения гостиниц, туристских баз и объектов другого культурно-бытового назначения (по договорам о долгосрочном пользовании)***
до 0,2 га
от 0,21 га до 0,5 га
от 0,51 га до 1 га
от 1,1 га до 5 га
от 5,1 га до 10 га
от 10,1 га и более
1 га
1 месяц
6,84 МРП
28,75 МРП
30,12 МРП
31,49 МРП
32,86 МРП
34,22 МРП
Примечание:
* за услуги, указанные в пунктах 7, 8, 9, предусматривается скидка 50%: пенсионерам, лицам с инвалидностью, ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств, ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам труда, детям до 18 лет (кроме пункта 9), многодетным матерям, награждҰнным подвесками "Алтын алқа" и "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", награждҰнным орденами "Материнская слава" I и II степени и членам их семей;
** за услуги, указанные в пункте 11, освобождаются от платы за въезд на территорию природоохранного учреждения:
- автотранспортные средства жителей, проживающих в границах национального парка и его охранной зоны (зарегистрированные на данной территории);
- автотранспортные средства пенсионеров, лиц с инвалидностью, ветеранов Великой Отечественной войны, ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранов труда;
- специальные автотранспортные средства при исполнении служебных обязанностей: организации скорой медицинской помощи, аварийно-спасательных служб, правоохранительных органов, органов транспортного контроля, специальных государственных органов, Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, Национального оператора, непосредственно осуществляющего содержание и техническое обслуживание платных автомобильных дорог (участков) общего пользования международного и республиканского значения, уполномоченного органа в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, специализированной природоохранной прокуратуры;
- автобусы, осуществляющие регулярные перевозки пассажиров и багажа в пригородных сообщениях и сообщениях, соединяющих населенные пункты: поселки, села с районными или областными центрами, столицей или городами республиканского значения, в том числе для перемещения в пределах одного района;
- грузовые автотранспортные средства, колесные самоходные сельскохозяйственные, мелиоративные машины, а также электромобили.
*** за услуги, указанные в пункте 13, освобождаются от платы организации, находящиеся в ведении центральных государственных и местных исполнительных органов, а также их территориальных подразделений.

2,84 АЕК
5,07 АЕК
3,06 АЕК
5,22 АЕК
6,01 АЕК
13
Қонақ үйлерді, туристік базаларды және басқа да мәдени-тұрмыстық мақсаттағы объектілерді орналастыру үшін орындарды (жер учаскелерін) беру (ұзақ мерзімді пайдалану туралы шарттар бойынша) ***
0,2 гектарға дейін
0,21 гектардан бастап 0,5 гектарға дейін
0,51 гектардан бастап 1 гектарға дейін
1,1 гектардан бастап 5 гектарға дейін
5,1 гектардан бастап 10 гектарға дейін
10,1 га гектардан бастап және одан көп
1 га
1 ай
6,84 АЕК
28,75 АЕК
30,12 АЕК
31,49 АЕК
32,86 АЕК
34,22 АЕК
Ескертпе:
* 7, 8, 9-тармақтарда көрсетілген қызметтер үшін: зейнеткерлерге, мүгедектігі бар адамдарға, Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, басқа мемлекеттер аумағындағы әскери қимылдарының ардагерлеріне, жеңілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, теңестірілген ардагерлерге, еңбек ардагерлеріне, 18 жасқа дейінгі балаларға (9-тармақтан басқа), "Алтын алқа" және "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналарға және олардың отбасы мүшелеріне 50% жеңілдік көзделеді;
** 11-тармақта көрсетілген қызметтер үшін табиғат қорғау мекемесінің аумағына кіргені үшін төлемақыдан босатылады:
- ұлттық парк пен оның күзет аймағының шекараларында тұратын тұрғындардың автокөлік құралдары (осы аумақта тіркелген);
- зейнеткерлер, мүгедектер, Ұлы Отан соғысының ардагерлері, басқа мемлекеттердің аумағындағы соғыс қимылдарының ардагерлері, Ұлы Отан соғысы ардагерлеріне жеңілдіктер бойынша теңестірілген ардагерлер, еңбек ардагерлердің автокөлік құралдары;
- қызметтік міндеттерін орындау кезіндегі арнайы автокөлік құралдары: жедел медициналық жәрдем қызметтері, авариялық-құтқару қызметтері, құқық қорғау органдары, көліктік бақылау органдары, арнаулы мемлекеттік органдар, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлер мен әскери құрылымдар, жалпы пайдаланымдағы халықаралық және республикалық маңызы бар ақылы автомобиль жолдарын (учаскелерді) ұстауды және күтіп ұстауды тікелей жүзеге асыратын ұлттық оператор, жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы уәкiлеттi орган, мамандандырылған табиғат қорғау прокуратурасы;
- елдi мекендердi: кенттерді, аудан немесе аудан орталықтарымен ауылдарды байланыстыратын қала маңындағы қызметтер мен коммуникацияларда жолаушыларды және багажды, астананың немесе республикалық маңызы бар қалалардың, оның ішінде бір аудан шегінде орын ауыстыру үшін тұрақты тасымалдауды жүзеге асыратын автобустар;
- жүк автокөлік құралдары, өздігінен жүретін дөңгелекті ауыл шаруашылығы, мелиорациялық мәшинелер, сондай-ақ электромобильдер;
***13-тармақта көрсетілген қызметтер үшін орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, сондай-ақ олардың аумақтық бөлімшелерінің қарамағындағы ұйымдар төлемақыдан босатылады.