О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 января 2022 года № 21 "Об утверждении Правил субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на модернизацию железнодорожных путей"
Приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 3 декабря 2024 года № 395. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 декабря 2024 года № 35439
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 января 2022 года № 21 "Об утверждении Правил субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на модернизацию железнодорожных путей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26609) следующее изменение:
в Правилах субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на модернизацию железнодорожных путей, утвержденных указанным приказом:
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету железнодорожного и водного транспорта Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр транспорта
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 3 декабря 2024 года № 395
Приложение 4
к Правилам субсидирования
ставок вознаграждения
при кредитовании и финансовом
лизинге на модернизацию
железнодорожных путей
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство транспорта Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Отчет о фактическом начислении и погашении ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге
Индекс формы административных данных: 1-SIR_LFL
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__год
Круг лиц, представляющих информацию: юридическое лицо, контрольный пакет
акций которого принадлежит национальному управляющему холдингу или
Национальной железнодорожной компании, осуществляющее эксплуатацию,
содержание, модернизацию, строительство магистральной железнодорожной сети
и оказывающее услуги магистральной железнодорожной сети, а также
осуществляющее первоочередное обеспечение воинских перевозок
Срок представления формы административных данных: не позднее 10 числа месяца
выплаты субсидий, указанного в Плане финансирования
Метод сбора: на бумажном носителе
п/п
Наименование заявителя
Начислена ставка вознаграждения финансовым институтом
Уплачена ставка вознаграждения заявителем
Всего перечислено субсидий за предыдущие периоды
Подлежит субсидированию ставка вознаграждения за счет бюджетных средств за отчетный период
Всего задолженности на конец отчетного периода, тысяч тенге
Уплачено заявителем основного долга
за предыдущие периоды
за отчетный период
за предыдущие периоды
за отчетный период
%
тысяч тенге
%
тысяч тенге
доля от основного долга, %
тысяч тенге
%
тысяч тенге
%
тысяч тенге
%
тысяч тенге
%
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Индивидуальный идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный номер
____________________________________________________________________
Наименование _______________________________________________________
Юридический адрес __________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель ________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Место для печати
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о фактическом начислении и погашении ставки вознаграждения
при кредитовании и финансовом лизинге
(индекс – 1-SIR_LFL, периодичность – годовая)

"Теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 20 қаңтардағы № 21 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2024 жылғы 3 желтоқсандағы № 395 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 3 желтоқсанда № 35439 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 20 қаңтардағы № 21 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26609 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларында:
4-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Теміржол және су көлігі комитеті белгіленген заңнамалық тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық статистика агенттігінің
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар жөніндегі бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Көлік министрінің
2024 жылғы 3 желтоқсандағы
№ 395 бұйрығына
қосымша
Теміржолдарды жаңғыртуға
кредит беру және қаржы лизингі
кезінде сыйақы
мөлшерлемелерін субсидиялау
қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Көлік министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемесін іс жүзінде есептеу және өтеу туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-SIR_LFL
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалардың шеңбері: акцияларының бақылау пакеті ұлттық басқарушы холдингке немесе Ұлттық теміржол компаниясына тиесілі, магистральдық теміржол желісін пайдалануды, күтіп-ұстауды, жаңғыртуды, салуды жүзеге асыратын және магистральдық теміржол желісі қызметтерін көрсететін, сондай-ақ әскери тасымалдарды бірінші кезекте қамтамасыз етуді жүзеге асыратын заңды тұлға
Әкімшілік деректер нысанын ұсынудың соңғы мерзімі: Қаржыландыру жоспарында көрсетілген субсидияларды төлеу айының 10-күнінен кешіктірмей.
Жинау әдісі: қағаз тасығышта
р/с
Өтініш берушінің атауы
Қаржы институты есептеген сыйақылар мөлшерлемесі
Өтініш берушімен төлеген сыйақылар мөлшерлемесі
Алдыңғы кезеңдерге аударылған субсидиялардың барлығы
Есептік кезеңде бюджет қаражаты есебінен сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға жатады
Есептік кезеңнің соңындағы берешектің барлығы, мың теңге
Өтінім берушінің төлеген негізгі борышы
алдыңғы кезеңдер үшін
есепті кезең үшін
алдыңғы кезеңдер үшін
есепті кезең үшін
%
мың теңге
%
мың теңге
негізгі борыштың үлесі, %
мың теңге
%
мың теңге
%
мың теңге
%
мың теңге
%
мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі ____________________
Атауы _______________________________________________________________
Заңды мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы __________________________________________
Орындаушы ________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
___________________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________                   Мөрдің орны
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсініктеме Кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемесін іс жүзінде есептеу және өтеу туралы есеп (индекс – 1-SIR_LFL, кезеңділігі – жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о фактическом начислении и погашении ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге" (далее – Форма).
2. Заявитель, не позднее 10 числа месяца выплаты субсидий, указанного в Плане финансирования, предоставляет в адрес уполномоченного органа отчет о фактическом начислении и погашении ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге согласно Форме.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается номер по порядку;
5. В графе 2 указывается наименование заявителя;
6. В графе 3 указывается начисленная ставка вознаграждения финансовым институтом за предыдущие периоды, в процентах;
7. В графе 4 указывается начисленная ставка вознаграждения финансовым институтом за предыдущие периоды, в тысячи тенге;
8. В графе 5 указывается начисленная ставка вознаграждения финансовым институтом за отчетный период, в процентах;
9. В графе 6 указывается начисленная ставка вознаграждения финансовым институтом за отчетный период, в тысячи тенге;
10. В графе 7 указывается уплаченная ставка вознаграждения заявителем за предыдущие периоды, в процентах;
11. В графе 8 указывается уплаченная ставка вознаграждения заявителем за предыдущие периоды, в тысячи тенге;
12. В графе 9 указывается уплаченная ставка вознаграждения заявителем за отчетный период, в процентах;
13. В графе 10 указывается уплаченная ставка вознаграждения заявителем за отчетный период, в тысячи тенге;
14. В графе 11 указывается сумма перечисленных субсидий за предыдущие периоды, в процентах;
15. В графе 12 указывается сумма перечисленных субсидий за предыдущие периоды, в тысячи тенге;
16. В графе 13 указывается ставка вознаграждения, подлежащая субсидированию за счет бюджетных средств за отчетный период, в процентах;
17. В графе 14 указывается ставка вознаграждения, подлежащая субсидированию за счет бюджетных средств за отчетный период, в тысячи тенге;
18. В графе 15 указывается всего задолженности на конец отчетного периода, в тысячи тенге;
19. В графе 16 указывается доля от основного долга, уплаченная заявителем, в процентах;
20. В графе 17 указывается сумма, уплаченная заявителем основного долга, в тысячи тенге.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме "Кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемесін іс жүзінде есептеу және өтеу туралы есеп" (бұдан әрі – Нысан) әкімшілік деректер нысанын толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Өтініш беруші Қаржыландыру жоспарында көрсетілген субсидиялар төленген айдың 10 күнінен кешіктірмей уәкілетті органның атына Нысанға сәйкес кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемесінің нақты есептелуі және өтелуі туралы есепті ұсынады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. 1-бағанда реті бойынша нөмір көрсетіледі;
5. 2-бағанда өтініш берушінің атауы көрсетіледі;
6. 3-бағанда қаржы институтының өткен кезеңдер үшін есептелген сыйақы мөлшерлемесі пайызбен көрсетіледі;
7. 4-бағанда қаржы институтының өткен кезеңдер үшін есептелген сыйақы мөлшерлемесі мың теңгемен көрсетіледі;
8. 5-бағанда қаржылық ұйымның есепті кезең үшін есептелген сыйақы мөлшерлемесі пайызбен көрсетіледі;
9. 6-бағанда есепті кезең үшін қаржы институтының есептелген сыйақы мөлшерлемесі мың теңгемен көрсетіледі;
10. 7-бағанда өткен кезеңдер үшін өтініш беруші төлеген сыйақы мөлшерлемесі пайызбен көрсетіледі;
11. 8-бағанда өткен кезеңдер үшін өтініш беруші төлеген сыйақы мөлшерлемесі мың теңгемен көрсетіледі;
12. 9-бағанда өтініш берушінің есепті кезең үшін төлеген сыйақы мөлшерлемесі пайызбен көрсетіледі;
13. 10-бағанда өтініш берушінің есепті кезең үшін төлеген сыйақы мөлшерлемесі мың теңгемен көрсетіледі;
14. 11-бағанда өткен кезеңдер үшін аударылған субсидиялар сомасы пайызбен көрсетіледі;
15. 12-бағанда өткен кезеңдер үшін аударылған субсидиялар сомасы мың теңгемен көрсетіледі;
16. 13-бағанда есепті кезеңде бюджет қаражаты есебінен субсидиялауға жататын сыйақы мөлшерлемесі пайызбен көрсетіледі;
17. 14-бағанда есепті кезеңде бюджет қаражаты есебінен субсидиялауға жататын сыйақы мөлшерлемесі мың теңгемен көрсетіледі;
18. 15-бағанда есепті кезеңнің соңындағы жиынтық берешек мың теңгемен көрсетіледі;
19. 16-бағанда өтініш беруші төлеген негізгі борыштың үлесі пайызбен көрсетіледі;
20. 17-бағанда өтініш берушінің негізгі борыш бойынша төлеген сомасы мың теңгемен көрсетіледі.