О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 августа 2011 года № 423 "Об утверждении Правил проведения инвентаризации в государственных учреждениях"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 декабря 2024 года № 863. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2024 года № 35514
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 августа 2011 года № 423 "Об утверждении Правил проведения инвентаризации в государственных учреждениях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7197) следующие изменения:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Департаменту методологии бухгалтерского учета, аудита и оценки Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.";
в Правилах проведения инвентаризации в государственных учреждениях, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Государственные учреждения проводят инвентаризации в следующие сроки:
1) машин и оборудования, транспортных средств, инструментов, производственного и хозяйственного инвентаря, нематериальных и прочих долгосрочных активов – один раз в год на 15 октября;
2) зданий, сооружений, передаточных устройств и других недвижимых объектов активов (земельные участки, многолетние насаждения и другие объекты, прочно связанные с землей, перемещение которых невозможно без ущерба их назначению) – один раз в год на 15 октября;
3) библиотечных фондов – один раз в пять лет на 1 сентября;
4) рабочего и продуктивного скота, молодняка животных и животных на откорме, птиц, кроликов, пушных зверей, семей пчел, а также подопытных животных – ежеквартально по состоянию на 31 марта, 30 июня, 30 сентября и 31 декабря;
5) незавершенного строительства – один раз в год на 15 декабря;
6) материалов для учебных, научных и других целей, хозяйственных материалов и канцелярских принадлежностей, медикаментов и перевязочных средств, топлива, горючих и смазочных материалов, кормов и фуража, тары, материалов в пути, запасных частей к машинам и оборудованию, прочих материалов, спецодежды и других предметов индивидуального пользования – один раз в год на 15 октября;

"Мемлекеттік мекемелерде түгендеу жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 22 тамыздағы № 423 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 863 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 24 желтоқсанда № 35514 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік мекемелерде түгендеу жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 22 тамыздағы № 423 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7197 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп, аудит және бағалау әдіснамасы департаменті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мекемелерде түгендеу жүргізу қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік мекемелер түгендеуді мынадай мерзімдерде:
1) машиналар мен жабдықтарды, көлік құралдарын, аспаптарды, өндіріс пен шаруашылық құрал-саймандарын, материалдық емес және өзге де ұзақ мерзімді активтерді – жылына бір рет 15 қазандағы жағдай бойынша;
2) ғимараттарды, құрылыстарды, өтпелі құрылыстар мен басқа да жылжымайтын активтер объектілерін (жер учаскелерін, көпжылдық өскіндер мен басқа да жер шаруашылығымен тығыз байланысты, оларды ауыстыру, олардың арнаулы мақсаттарына байланысты шығынсыз болмайтын объектілерді) – 15 қазандағы жағдай бойынша жылына бір рет;
3) кітапхана қорларын – 1 қыркүйектегі жағдай бойынша бес жылда бір рет;
4) жұмыс істейтін және өнім беретін малдарды, малдың төлдерін және бордақыдаға малдарды, құстарды, үй қояндарын, терісі бағалы аңдарды, омарталарды, сондай-ақ тәжірибелік жануарларды – 31 наурыздағы, 30 маусымдағы, 30 қыркүйектегі және 31 желтоқсандағы жағдай бойынша тоқсан сайын;
5) аяқталмаған құрылыс – 15 желтоқсандағы жағдай бойынша жылына бір рет;
6) оқу, ғылыми және басқа мақсаттарға арналған материалдарды, шаруашылық материалдарын және кеңсе мүліктерін, дәрі-дәрмектер мен байлап-таңу заттарын, отынды, жанар және жағар материалдарын, мал азығы мен жемдерін, ыдыстарды, жолүсті материалдарын, машиналарға арналған қосалқы бөлшектер мен жабдықтарды, өзге де материалдарды, арнайы киімді және өзге де жеке пайдаланатын заттарды – 15 қазандағы жағдай бойынша жылына бір рет;

7) продуктов питания и спирта – ежеквартально по состоянию на 31 марта, 30 июня, 30 сентября и 31 декабря;
8) незавершенного производства и полуфабрикатов собственной выработки в производственных (учебных) мастерских и подсобных (учебных) сельских хозяйствах, незаконченных научно-исследовательских работ, выполняемых по договорам с организациями – один раз в год на 15 декабря;
9) драгоценных металлов и драгоценных камней – два раза в год на 31 декабря и на 30 июня;
10) денег, денежных документов, ценностей и бланков строгой отчетности – ежемесячно по состоянию на последний день каждого месяца;
11) движение на счетах учета денежных средств и их эквивалентов производится путем сверки остатков сумм, числящихся на соответствующих счетах по данным бухгалтерской службы государственного учреждения, с данными по формам отчетов территориальных подразделениях Казначейства и выписок обслуживающих банков второго уровня – ежеквартально по состоянию на 31 марта, 30 июня, 30 сентября и 31 декабря;
12) расчетов по платежам в бюджет, по обязательным социальным отчислениям, по пенсионным взносам, по отчислениям и взносам на обязательное социальное медицинское страхование в Государственную корпорацию "Правительство для граждан", с депонентами – ежеквартально по состоянию на 31 марта, 30 июня, 30 сентября и 31 декабря;
13) расчетов с разными дебиторами и кредиторами – один раз в год на 31 декабря;
14) остальных статей баланса –один раз в год на 31 декабря;
15) имущество, обращенное (поступившее) в собственность государства по отдельным основаниям, предусмотренным статьей 210 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" (далее – Закон о государственном имуществе), подтвержденное данными Реестра государственного имущества – два раза в год на 31 декабря и на 30 июня.";
пункты 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"6. Для проведения инвентаризации приказом руководителя государственного учреждения или уполномоченным им лицом, а в государственных учреждениях, в которых введена должность руководителя аппарата – руководителя аппарата создаются инвентаризационные комиссии, устанавливаются сроки начала и окончания инвентаризации.
Инвентаризационная комиссия создается из работников государственного учреждения в составе не менее трех человек, включая главного бухгалтера или лицо, его замещающее.
Инвентаризационная комиссия возглавляется председателем Комиссии – руководителем государственного учреждения или его заместителем, а в государственных учреждениях, в которых введена должность руководителя аппарата – руководителем аппарата.
Руководитель государственного учреждения или уполномоченное им лицо, а в государственных учреждениях, в которых введена должность руководителя аппарата – руководитель аппарата, обеспечивает условия для полной и точной проверки фактического наличия объектов учета в установленные сроки.
В государственных учреждениях с большой номенклатурой ценностей в межинвентаризационный период по распоряжению руководителя государственного учреждения или уполномоченного им лица, а в государственных учреждениях, в которых введена должность руководителя аппарата – руководителя аппарата проводятся выборочные инвентаризации материальных ценностей в местах их хранения и переработки.

7) тамақ және спирт өнімдерін – 31 наурыздағы, 30 маусымдағы, 30 қыркүйектегі және 31 желтоқсандағы жағдай бойынша тоқсан сайын;
8) өндірістік (оқу) шеберханаларындағы және қосалқы (оқу) шаруа қожалықтарындағы аяқталмаған өндірісті және өзіндік жартылай фабрикаттарды, ұйымдармен шарттар бойынша орындалатын аяқталмаған ғылыми зерттеу жұмыстарын – 15 желтоқсандағы жағдай бойынша жылына бір рет;
9) қымбат бағалы металдар мен қымбат бағалы тастарды 31 желтоқсандағы және 30 маусымдағы жағдай бойынша жылына екі рет;
10) ақшаны, ақша құжаттарын, құндылықтар мен қатаң есептегі бланктерді – әр айдың соңғы күніндегі жағдай бойынша ай сайын;
11) ақша қаражаты мен олардың баламаларының есеп шоттарындағы қозғалыстар мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік қызметтерінің деректері бойынша тиісті шоттарда есепте тұрған сомалардың қалдықтарын қазынашылықтың құрылымдық бөлімшелердің есептерінің нысандары бойынша деректермен және қызмет көрсететін екінші деңгейлі банктердің үзінді жазбаларымен салыстыру жолымен – 31 наурыздағы, 30 маусымдағы, 30 қыркүйектегі және 31 желтоқсандағы жағдай бойынша тоқсан сайын жүргізіледі;
12) міндетті әлеуметтік аударымдар бойынша, зейнетақы жарналары бойынша, "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясына міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар мен жарналар бойынша бюджетке төлемдер бойынша, депонентермен – 31 наурыздағы, 30 маусымдағы, 30 қыркүйектегі және 31 желтоқсандағы жағдай бойынша тоқсан сайын есеп айырысулар;
13) әр түрлі дебиторлармен және кредит берушілермен есеп айырысуларды – 31 желтоқсандағы жағдай бойынша жылына бір рет;
14) баланстың басқа да баптарын – 31 желтоқсандағы жағдай бойынша жылына бір рет жүргізуге міндетті.
15) Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмi деректерімен расталған "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы заңының 210-бабында (бұдан әрі – Мемлекеттік мүлік туралы заң) көзделген жекелеген негіздер бойынша мемлекеттің меншігіне айналдырылған (түскен) бағаланған мүлік жекелеген негіздер бойынша расталады – 31 желтоқсандағы және 30 маусымдағы жағдай бойынша жылына екі рет.";
6 және 7-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Түгендеу жүргізу үшін мемлекеттік мекеме басшысының немесе ол уәкілеттік берген адамның, ал аппарат басшысы лауазымы енгізілген мемлекеттік мекемелерде – аппарат басшысы (арнаулы мемлекеттік органдарды қоспағанда) бұйрығымен түгендеу комиссиясы құрылады, түгендеу жүргізудің бастау және аяқтау мерзімдері белгіленеді.
Түгендеу комиссиясы бас бухгалтерді немесе оны алмастыратын тұлғаны қоса алғанда, мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің арасынан құрамында кемінде 3 адамнан құрылады.
Түгендеу комиссиясын Комиссияның төрағасы – мемлекеттік мекеменің басшысы немесе оның орынбасары, ал аппарат басшысы лауазымы енгізілген мемлекеттік мекемелерде – аппарат басшысы (арнаулы мемлекеттік органдарды қоспағанда) (бұдан әрі – Комиссия төрағасы) басқарады.
Мемлекеттік мекеменің басшысы немесе ол уәкілеттік берген адам, ал аппарат басшысы лауазымы енгізілген мемлекеттік мекемелерде – аппарат басшысы (арнаулы мемлекеттік органдарды қоспағанда) белгіленген мерзімде есептеу объектілерінің іс жүзінде болуын толық және нақты тексеру үшін жағдайларды қамтамасыз етеді.
Үлкен номенклатуралық құндылығы бар мемлекеттік мекемелерде аралық түгендеу кезеңінде материалдық құндылықтарды оларды сақтау және қайта өңдеу орындарында таңдаулы түгендеу мемлекеттік мекеме басшысының немесе ол уәкілеттік берген адамның, ал аппарат басшысы лауазымы енгізілген мемлекеттік мекемелерде – аппарат басшысы (арнаулы мемлекеттік органдарды қоспағанда) шешімі бойынша жүргізіледі.

7. Создание центральной инвентаризационной комиссии, проведение инвентаризации в государственных учреждениях, обслуживаемых централизованной бухгалтерией, утверждение календарного плана проведения инвентаризации, а также распределение работников для их участия в инвентаризационных комиссиях утверждаются приказом руководителя государственного учреждения или уполномоченного им лица, а в государственных учреждениях, в которых введена должность руководителя аппарата – руководителя аппарата. На основании этого приказа руководителями государственных учреждений или уполномоченными ими лицами, а в государственных учреждениях, в которых введена должность руководителя аппарата – руководителем аппарата, обслуживаемых централизованной бухгалтерией, назначаются свои инвентаризационные комиссии.
При наличии централизованной бухгалтерии, обслуживающей территориальные подразделения государственных учреждений, в состав инвентаризационной комиссии включаются руководители этих территориальных подразделений.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. По решению руководителя государственного учреждения или уполномоченного им лицом, а в государственных учреждениях, в которых введена должность руководителя аппарата – руководителя аппарата проводятся контрольные проверки с целью установления правильности проведения инвентаризации.
Контрольные проверки инвентаризации должны проводиться с участием членов инвентаризационных комиссий и материально ответственных лиц по окончании инвентаризации, но обязательно до открытия склада (кладовой, секций), где производилась инвентаризация.
Результаты контрольных проверок инвентаризаций оформляются актом контрольных проверок инвентаризации ценностей согласно приложению 1 к настоящим Правилам. Учет проводимых контрольных проверок ведется бухгалтерской службой в специальной книге учета контрольных проверок инвентаризаций согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Результаты инвентаризации отражаются в ведомости результатов, выявленных инвентаризацией согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Работа инвентаризационной комиссии оформляется протоколом, который утверждается руководителем государственного учреждения или уполномоченным им лицом, а в государственных учреждениях, в которых введена должность руководителя аппарата – руководителем аппарата.
В протоколе инвентаризации также указывается информация о проведении теста на обесценение активов в соответствии с Правилами ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 августа 2010 года № 393 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6443). Наличие факта обесценения активов с объяснением причин возникновения подтверждается независимым экспертом и согласовывается уполномоченным органом по управлению государственным имуществом.";
часть третью пункта 24 изложить в следующей редакции:
"Комиссия в присутствии материально-ответственных лиц проверяет фактическое наличие товарно-материальных ценностей (оплаченные талоны на топливо, горюче-смазочные материалы) путем обязательного их пересчета. Не вносится в описи данные об остатках ценностей со слов материально-ответственных лиц или по данным учета без проверки их фактического наличия.";
часть первую пункта 29 изложить в следующей редакции:

7. Орталық түгендеу комиссиясын құру, орталықтандырылған бухгалтерия қызмет көрсететін мемлекеттік мекемелерде түгендеу жүргізу, түгендеу жүргізудің күнтізбелік жоспарын бекіту, сондай-ақ қызметшілердің түгендеу комиссияларына қатысуы үшін оларды бөлу мемлекеттік мекеме басшысының немесе ол уәкілеттік берген адамның, ал аппарат басшысы лауазымы енгізілген мемлекеттік мекемелерде – аппарат басшысының бұйрығымен бекітіледі. Осы бұйрықтың негізінде орталықтандырылған бухгалтерия қызмет көрсететін мемлекеттік мекемелердің басшылары немесе ол уәкілеттік берген адам, ал аппарат басшысы лауазымы енгізілген мемлекеттік мекемелерде – аппарат басшысы өздерінің түгендеу комиссияларын тағайындайды.
Мемлекеттік мекемелердің аумақтық бөлімшелеріне қызмет көрсететін орталықтандырылған бухгалтерия бар болса, түгендеу комиссиясының құрамына осы аумақтық бөлімшелердің басшылары енгізіледі.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Мемлекеттік мекеме басшысының немесе ол уәкілеттік берген адамның, ал аппарат басшысы лауазымы енгізілген мемлекеттік мекемелерде – аппарат басшысының (арнаулы мемлекеттік органдарды қоспағанда) шешімі бойынша түгендеу аяқталғаннан кейін түгендеу жүргізудің дұрыстығын белгілеу мақсатында бақылау тексерулер жүргізіледі.
Түгендеменің бақылау мақсатындағы тексерулері түгендеу комиссиясы мүшелерінің және материалдық жауапты тұлғалардың қатысуымен түгендеу аяқталған соң, бірақ міндетті түрде түгендеу жүргізілген қойма (сақтау орны, секциялар) ашылғанға дейін жүргізіледі.
Түгендеменің бақылау мақсатындағы тексерулерінің нәтижелері осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес құндылықтарды түгендеудің бақылау тексеріс актімен ресімделеді. Жүргізілетін бақылау мақсатындағы тексерулерді есептеуді бухгалтерлік қызмет осы Қағидаларға 2-қосымшасына сәйкес арнайы түгендеулердің бақылау тексерісін есепке алу кітабында жүргізеді.
Түгендеу нәтижелері осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес түгендеу анықтаған нәтижелерінің ведомосінде көрсетіледі.
Түгендеу комиссиясының жұмысы хаттамамен ресімделеді, оны мемлекеттік мекеменің басшысы немесе ол уәкілеттік берген адам, ал аппарат басшысы лауазымы енгізілген мемлекеттік мекемелерде – аппарат басшысы (арнаулы мемлекеттік органдарды қоспағанда) бекітеді.
Түгендеу хаттамасында сондай-ақ Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 3 тамыздағы № 393 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6443 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есепке алуды жүргізу қағидаларына сәйкес активтердің құнсыздануына тест өткізу туралы ақпарат көрсетіледі. Активтердің құнсыздану фактісінің болуын туындау себептерімен түсіндіре отырып, тәуелсіз сарапшы растайды және мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті органмен келісіледі.";
24-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Комиссия материалдық-жауапты тұлғалардың қатысуымен тауарлық-материалдық құндылықтардың іс жүзінде болуын (жанар және жағар май материалдарына төленген талондар) оларды міндетті түрде қайта есептеу жолымен тексереді. Тізімдемеге материалдық-жауапты тұлғалардың сөзімен немесе олардың іс жүзінде болуын тексерместен есепке алу деректері бойынша құндылықтардың қалдықтары туралы деректер енгізуге жол берілмейді.";
29-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"29. На больших складах при продолжительном проведении инвентаризации в исключительных случаях и только с письменного разрешения руководителя государственного учреждения или уполномоченного им лица, а в государственных учреждениях, в которых введена должность руководителя аппарата – руководителя аппарата и главного бухгалтера государственного учреждения или лица, его замещающего в процессе инвентаризации запасы отпускаются материально ответственными лицами в присутствии членов инвентаризационной комиссии.";
часть четвертую пункта 39 изложить в следующей редакции:
"Фактические затраты по изготовленным экспериментальным устройствам устанавливаются в соответствии с актом, утвержденным руководителем государственного учреждения или уполномоченных им лицом, а в государственных учреждениях, в которых введена должность руководителя аппарата – руководителем аппарата.";
пункт 47 изложить в следующей редакции:
"47. Инвентаризация денежных средств и их эквивалентов производится путем сверки остатков сумм, числящихся на соответствующих счетах по данным бухгалтерской службы государственного учреждения, с данными по формам отчетов территориальных подразделений Казначейства и выписок обслуживающих банков второго уровня – ежеквартально по состоянию на 31 марта, 30 июня, 30 сентября и 31 декабря.";
приложения 1, 2, 3 и 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу;
в приложения 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 и 18 к указанным Правилам вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
приложения 19 и 20 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 5 и 6 к настоящему приказу;
в приложение 21 к указанным Правилам вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
приложение 23 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
в приложение 24 к указанным Правилам вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета, аудита и оценки Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

"29. Үлкен қоймаларда түгендеу жүргізу ұзақ болған кезде ерекше жағдайларда және тек мемлекеттік мекеме басшысының немесе ол уәкілеттік берген адамның, ал аппарат басшысы лауазымы енгізілген мемлекеттік мекемелерде – аппарат басшысының (арнаулы мемлекеттік органдарды қоспағанда) және бас бухгалтерінің немесе оны алмастыратын тұлғаның рұқсатымен ғана түгендеу процесінде қорларды түгендеу комиссиясы мүшелерінің қатысуымен материалдық жауапты адамдар жібереді.";
39-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жасалған тәжiрибелiк құрылғылар бойынша іс жүзіндегі шығындар мемлекеттiк мекеменiң басшысы немесе ол уәкілеттік берген адам, ал аппарат басшысы лауазымы енгізілген мемлекеттік мекемелерде – аппарат басшысы (арнаулы мемлекеттік органдарды қоспағанда) бекiткен актiлерге сәйкес белгіленеді.";
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Ақша қаражаты мен олардың баламаларының есеп шоттарындағы қозғалыстар мемлекеттiк мекемелердiң бухгалтерлiк қызметтерiнiң деректерi бойынша тиiстi шоттарда есепте тұрған сомалардың қалдықтарын қазынашылықтың құрылымдық бөлімшелердің есептi нысандары бойынша деректермен және қызмет көрсететiн екiншi деңгейлi банктердiң үзiндi жазбаларымен салыстыру жолымен – 31 наурыздағы, 30 маусымдағы, 30 қыркүйектегі және 31 желтоқсандағы жағдай бойынша тоқсан сайын жүргiзiледi.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 және 21-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 23 және 24-қосымшалар осы бұйрыққа 22 және 23-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп, аудит және бағалау әдіснамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.

3. ________________________________________________ тенге ________ тиын
4. ________________________________________________ тенге ________ тиын
Итого фактическое наличие __________________________ тенге ________ тиын
_____________________________________________________________________
прописью
По учетным данным _____________________ тенге ________ тиын
Результаты инвентаризации: излишек ____________________________________
недостача ____________________________________________________________
Последние номера кассовых ордеров:
Приходного № __________________, расходного № ________________________
Председатель комиссии:
______________ ______________ ___________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии:
______________ ______________ ___________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________ ______________ ___________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________ ______________ ___________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подтверждаю, что деньги, перечисленные в акте, находятся
на моем ответственном хранении.
Материально ответственное (ые) лицо (лица):
______________ ______________ __________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ________________ _______ года
Оборотная сторона
Объяснение причин излишков или недостач __________________
Материально ответственное (ые) лицо (лица):
______________ ______________ ___________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Решение руководителя государственного учреждения или
уполномоченного им лица, а в государственных учреждениях,
в которых введена должность руководителя аппарата –
руководителя аппарата
______________ ______________ __________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ________________ _______ года
Председатель комиссии:
______________ ______________ __________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии:
______________ ______________ __________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________ ______________ __________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подтверждаю, что деньги, перечисленные в акте, находятся
на моем ответственном хранении
Материально ответственное (ые) лицо (лица):
______________ ______________ __________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ________________ _______ года
Приложение 6 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 24 декабря 2024 года № 863
Приложение 20
к Правилам проведения
инвентаризации
в государственных учреждениях
Наименование _______________________________ ________
государственное учреждение код
Инвентаризационная опись (сличительная ведомость)
№ _____ ценностей и бланков документов строгой отчетности
"___" _________________ ______ года
Расписка
К началу проведения инвентаризации все расходные и приходные документы
на ценности сданы в бухгалтерскую службу и все ценности и бланки документов
строгой отчетности, поступившие на мою (нашу) ответственность, оприходованы,
а выбывшие списаны в расход.
Материально ответственное (ые) лицо (лица):
_______________ ____________ _______________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
На основании приказа (распоряжения) от "____" ______ ______ года
№ _____ проведено снятие фактических остатков и бланков документов
строгой отчетности, числящихся на балансовом (забалансовом) счете
№ _____ по состоянию на "___" _____________ ____ года
Инвентаризация: начата "____" ________________ ______ года
окончена "____" _______________ ______
При инвентаризации установлено следующее:
№ записи
Наименование ценностей и бланков документов строгой отчетности
№ формы
Единица измерения
При проверке фактического наличия (единица)
с № по № включительно
серия
купюра
количество
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого
Продолжение таблицы
По данным бухгалтерского учета
Результаты инвентаризации
с № по № включительно
серия
купюра
количество
сумма
излишек
недостача
с № по № включительно
количество
сумма
с № по № включительно
количество
сумма
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
х
х
х
х
х
Итого по описи: порядковых номеров _______________________
прописью общее количество единиц, фактически
___________________________________________
прописью на сумму, фактически _________ тенге ________ тиын
________________________________________________________
Председатель комиссии:
______________ ______________ ___________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии:
______________ ______________ ___________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________ ______________ __________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________ ______________ __________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Все ценности, перечисленные в настоящей инвентаризационной описи
с № ________ по № ________, комиссией проверены в натуре в моем (нашем)
присутствии и внесены в опись, в связи с чем претензий к инвентаризационной
комиссии не имею (не имеем). Ценности, перечисленные в описи, находятся
на моем (нашем) ответственном хранении.
Материально ответственное (ые) лицо (лица):
______________ ______________ __________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Указанные в настоящей описи данные и подсчеты проверил
______________ ______________ __________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" _________________ ______ года
Объяснение причин излишков или недостач
_______________________________________________________
_______________________________________________________
Материально ответственное (ые) лицо (лица):
______________ ______________ __________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Решение руководителя государственного учреждения или
уполномоченного им лица, а в государственных учреждениях,
в которых введена должность руководителя аппарата –
руководителя аппарата
______________ ________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"_____" _____________ ______ года
Приложение 7 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 24 декабря 2024 года № 863
Приложение 23
к Правилам проведения
инвентаризации
в государственных учреждениях
Наименование ______________________________ ________
государственное учреждение код
Инвентаризационная опись (сличительная ведомость)
№ _____ ценных бумаг "____" ____________ _______ года
Расписка
К началу проведения инвентаризации все расходные и приходные
документы на ценности сданы в бухгалтерскую службу
и все ценные бумаги, поступившие на мою (нашу) ответственность,
оприходованы, а выбывшие списаны в расход.
Материально-ответственное (ые) лицо (лица):
______________ ______________ __________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________ ______________ __________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
На основании приказа (распоряжения)
от "____" ________________ _______ года № ___ проведено
снятие фактических остатков ценных бумаг, числящихся на балансовом
(забалансовом) счете № ____ по состоянию
на "____" ________________ _______ года
Инвентаризация: начата "____" ________________ _______ года
окончена "____" ________________ _______ года
При инвентаризации установлено следующее:
№ записи
Наименование ценных бумаг
№ формы
Единица измерения
При проверке фактического наличия (единица)
с № по № включительно
серия
номинал
количество
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого
Продолжение таблицы
По данным бухгалтерского учета
Результаты инвентаризации
с № по № включительно
серия
номинал
количество
сумма
излишек
недостача
с № по № включительно
количество
сумма
с № по № включительно
количество
сумма
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
х
х
х
х
х
х
Итого по описи,
а) порядковых номеров __________________________ прописью
б) общее количество единиц, фактически
_______________________________________________ прописью
в) на сумму, фактически ___________ тенге _____________ тиын
Председатель комиссии:
______________ ______________ ___________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены комиссии:
______________ ______________ __________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________ ______________ __________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________ ______________ ___________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Все ценности, перечисленные в настоящей инвентаризационной
описи с № ____ по № _____, комиссией проверены в натуре в моем (нашем)
присутствии и внесены в опись, в связи с чем претензий к инвентаризационной
комиссии не имею (не имеем). Ценности, перечисленные в описи, находятся
на моем (нашем) ответственном хранении.
Материально-ответственное (ые) лицо (лица):
______________ ______________ ___________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Указанные в настоящей описи данные и подсчеты проверил
______________ ______________ ___________________________
должность (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ________________ _______ года
Объяснение причин излишков или недостач
________________________________________________________
________________________________________________________
Решение руководителя государственного учреждения или
уполномоченного им лица, а в государственных учреждениях,
в которых введена должность руководителя аппарата –
руководителя аппарата
______________ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"____" ________________ _______ года

3. ________________________________________ теңге ______________________ тиын
4. ________________________________________ теңге ______________________ тиын
Барлығы іс жүзінде бары _____________________ теңге _____________________ тиын
__________________________________________________________________________
жазбаша
Есептік деректер бойынша _________________ теңге _______________________ тиын
Түгендеу нәтижелері: артығы ________________________________________________
жетпей қалғаны ___________________________________________________________
Кассалық ордерлердің соңғы нөмірі:
Кіріс № ____________________, шығыс № ____________________________________
Комиссия төрағасы
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Комиссия мүшелері:
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Актіде санамаланған ақша менің жауапты сақтауымда тұрғанын растаймын.
Материалдық жауапты тұлға (тұлғалар) ______________________________
_______________ __________ _______________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"____" ___________ ______
Сырт жағы
Артық қаражат немесе ақшаның кем шығу себептерін түсіндіру
_________________________________________________________________
Материалдық жауапты тұлға (тұлғалар)
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мемлекеттік мекеме басшысының шешімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға, ал аппарат басшысы лауазымы енгізілген мемлекеттік мекемелерде – аппарат басшысы
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"___" ___________________________ _______________________
Комиссия төрағасы:
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Комиссия мүшелері:
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Актіде көрсетілген ақша менің жауапты сақтауымда тұрғанын растаймын.
Материалдық жауапты тұлға (тұлғалар):
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"___" _____________ _____
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 863 Бұйрығына
20-қосымша
Мемлекеттік мекемелерде
түгендеу жүргізу қағидаларына
20-қосымша
Атауы __________________________________________ ________
мемлекеттік мекеменің                   коды
Құндылықтар мен қатаң есептіліктегі құжаттар бланкілерін № ___ түгендеу тізімдемесі (салыстырып қарау ведомосі) "___" _________________ ______ Қолхат
Түгендеу жүргізу басында құндылықтарға берілген барлық шығыс және кіріс құжаттары бухгалтерлік қызметке тапсырылды және менің (біздің) жауапкершілігіме түскен барлық құндылықтар мен қатаң есептіліктегі құжаттар бланкілері кіріске алынды, ал шығысқа жатқызылғандары есептен шығарылды.
Материалдық жауапты тұлға (тұлғалар):
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
________ ________________ № ____ бұйрықтың (өкімнің) негізінде ________________ жағдай бойынша баланстық (баланстан тыс) № ____ шотта есепте тұрған қатаң есептілік құжаттар бланкілері мен іс жүзіндегі қалдықтарын алу жүргізілді.
Түгендеу: "________" __________________________________________ басталды
"_______" ____________________________________________________ аяқталды
Түгендеу кезінде мыналар анықталды:
Жазба №
Құндылықтар мен қатаң есептілік құжаттары бланкілерінің атауы
Нысан №
Өлшем бірлігі
Іс жүзінде болуын (бірлік) тексерген кезде
№ -нен № -ін қоса алғанда
сериясы
купюра
саны
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны
Кестенің жалғасы
Бухгалтерлік есеп деректері бойынша
Түгендеу нәтижелері
№ -нен № -ін қоса алғанда
сериясы
купюры
саны
сомасы
артық қаражат
кем шыққан қаражат
№ -нен № -ін қоса алғанда
саны
№ -нен № -ін қоса алғанда
саны
№ -нен № -ін қоса алғанда
саны
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
х
х
х
х
х
Тізімдеме бойынша жиыны: реттік нөмірлері ________________________________
жазбаша
бірліктердің жалпы саны, іс жүзінде ________________________________________
жазбаша
іс жүзінде сомаға ________________ теңге _______________ тиын ______________
Комиссия төрағасы
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Комиссия мүшелері
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Осы № ___-нен № ___-не дейін түгендеу актісінде айтылған барлық құндылықтарды менің қатысуыммен (біздің) қатысуымызбен комиссия шын мәнінде тексерді және тізімдемеге енгізді, осыған байланысты түгендеу комиссиясына қоятын наразылығым (-ыз) жоқ.
Тізімдемеде санамаланған құндылықтар менің (біздің) жауапты сақтауымда тұр.
Материалдық жауапты тұлға (тұлғалар):
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Осы тізімдемеде көрсетілген деректер мен есептеулерді тексерді
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"____" ___________________________ ________________________
Артық қаражат немесе ақшаның кем шығу себептерін түсіндіру _______________
_________________________________________________________________________
Материалдық жауапты тұлға тұлғалар):
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мемлекеттік мекеме басшысының шешімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға, ал аппарат басшысы лауазымы енгізілген мемлекеттік мекемелерде – аппарат басшысы
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"_____" ____________ _____________
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 863 Бұйрығына
21-қосымша
Мемлекеттік мекемелерде
түгендеу жүргізу қағидаларына
21-қосымша
"___" _________________ ______ жағдай бойынша есептерді түгендеу актісі
Төраға құрамындағы түгендеу комиссиясы ____________________________________
__________________________________________________________________________
мүшелері _________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
"___"_ _________________ _____ бұйрық негізінде дебиторлармен және кредиторлармен есептерді түгендеуді жүргізді және мынаны анықтады:
1. Дебиторлық берешек бойынша
Қосалқы шоттар мен ұйымдардың (тұлғалар) атауы
Шот
Баланс бойынша сомасы
Оның ішінде
2-топта көрсетілген жалпы сомадан қуыну мерзімі өткен берешек есептеледі
Дебиторлар растаған берешек сомасы
Дебиторлар растамаған берешек сомасы
1
2
3
4
5
6
Жиыны
2. Кредиторлық берешек бойынша
Қосалқы шоттар мен ұйымдардың (тұлғалар) атауы
Шот
Баланс бойынша сомасы
Оның ішінде
2-топта көрсетілген жалпы сомадан қуыну мерзімі өткен берешек есептеледі
кредит берушілер растаған берешек сомасы
кредит берушілер растамаған берешек сомасы
1
2
3
4
5
6
Жиыны
3. Резерв бойынша
Қосалқы шоттар мен ұйымдардың (тұлғалар) атауы
Шот
Баланс бойынша сомасы
Есепке сәйкес резерв сомасы
Ескерту
1
2
3
4
5
Жиыны
Комиссия төрағасы
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Комиссия мүшелері:
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"___"_______________ ________
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 863 Бұйрығына
22-қосымша
Мемлекеттік мекемелерде
түгендеу жүргізу қағидаларына
23-қосымша
Атауы _________________ ______
мемлекеттік мекеме коды
Бағалы қағаздардың № ___ түгендеу тізімдемесі (салыстырып қарау ведомосі) "___" ________________ ______ Қолхат
Түгендеу жүргізу басында құндылықтарға берілген барлық шығыс және кіріс құжаттары бухгалтерлік қызметке тапсырылды және менің (біздің) жауапкершілігіме түскен барлық бағалы қағаздар кіріске алынды, ал шығысқа жатқызылғандары есептен шығарылды.
Материалдық жауапты тұлға (тұлғалар):
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
______ _________________ № ____ бұйрықтың (өкімнің) негізінде "___" ___________ жағдай бойынша Баланстық (баланстан тыс) № ____ шотта есепте тұрған бағалы қағаздардың іс жүзіндегі қалдықтарын алу жүргізілді.
Түгендеу: "____" ______________________ ________________ басталды
"______" _____________________________ ________________ аяқталды
Түгендеу кезінде мыналар анықталды:
Жазба №
Бағалы қағаздардың атауы
Нысан №
Өлшем бірлігі
Іс жүзінде болуын (бірлік) тексерген кезде
№ -нен № -ін қоса алғанда
№ -нен № -ін қоса алғанда
№ -нен № -ін қоса алғанда
№ -нен № -ін қоса алғанда
№ -нен № -ін қоса алғанда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны
Кестенің жалғасы
Бухгалтерлік есеп деректері бойынша
Түгендеу нәтижелері
номиналы
саны
номиналы
саны
номиналы
саны
номиналы
№ -нен № -ін қоса алғанда
саны
сомасы
№ -нен № -ін қоса алғанда
саны
сомасы
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
х
х
х
х
х
х
Тізімдеме бойынша жиыны,
а) реттік нөмірлері _________________________________________________________
жазбаша
б) бірліктердің жалпы саны, іс жүзінде ________________________________________
жазбаша
в) іс жүзінде сомаға _______________ теңге ______________ тиын ________________
Комиссия төрағасы
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Комиссия мүшелері:
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Осы № ___-нен № ___-не дейін түгендеу тізбесіндегі айтылған барлық құндылықтарды менің қатысуыммен (біздің) қатысуымызбен комиссия шын мәнінде тексерді және тізімдемеге енгізді, осыған байланысты түгендеу комиссиясына қоятын наразылығым (-ыз) жоқ. Тізімдемеде есептелген бағалы қағаздар менің (біздің) жауапкершілікті сақтауымда тұр.
Материалдық жауапты тұлға (тұлғалар):
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Осы тізімдемеде көрсетілген деректер мен есептеулерді тексерді
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"__________" _____________________________ ______________________
Артық қаражат немесе ақшаның кем шығу себептерін түсіндіру
"_____" ______________ ______
Мемлекеттік мекеме басшысының шешімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға, ал аппарат басшысы лауазымы енгізілген мемлекеттік мекемелерде – аппарат басшысы
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"_____" ______________ ______
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 863 Бұйрығына
23-қосымша
Мемлекеттік мекемелерде
түгендеу жүргізу қағидаларына
24-қосымша
Атауы _________________ ______
мемлекеттік мекеме коды
"___" ________________ _______ жағдай бойынша квазимемлекеттік сектор субъектілеріне салынған қаржылық инвестицияларды түгендеу актісі
Төраға мүшелері ___________________________________________________________
__________________________________________________________________________
құрамындағы түгендеу комиссиясы
"___"_______________ бұйрық негізінде қаржылық инвестицияларды түгендеу жүргізді және мынаны анықтады:
р/н
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің атауы және мекенжайы
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын қалыптастыруға және толықтыруға берілген аударылған/берілген*
баланс бойынша сомасы
Квазимемлекеттік сектор субъектілерімен салыстырып тексеру актісі бойынша қаржылық инвестициясы (КСС)
Ескерту
сомасы
негіздеме
қаржылық инвестиция сомасы расталған (КСС)
қаржылық инвестиция сомасы расталған емес (КСС)
1
2
3
4
5
6
7
8
барлығы
*- Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары, жергілікті атқарушы органдардың шешімдері, мемлекеттік мүлікті иелену жөніндегі уәкілетті органның бұйрықтары негізінде.
Комиссия төрағасы:
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Комиссия мүшелері:
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_______________ __________ _________________________________
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"___" ________________ _______