О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 июня 2015 года № 694 "Об утверждении Правил регистрации и учета химической продукции"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 25 декабря 2024 года № 439. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2024 года № 35533
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 июня 2015 года № 694 "Об утверждении Правил регистрации и учета химической продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11737) следующие изменения:
в Правилах регистрации и учета химической продукции, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Действие настоящих Правил не распространяется на продукций, предусмотренные пунктом 2 статьи 3 Закона и перечень продукции (товаров), подлежащей государственному санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю) на таможенной границе и таможенной территории Евразийского экономического союза, утвержденный Решением Комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 года № 299 "О применении санитарных мер в таможенном союзе", а также на химическую продукцию, в отношении оборота, разработки, переработки, производства, приобретения, реализации, хранения, использования и уничтожения которых установлен разрешительный порядок в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях":
1) наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры;
2) взрывчатые и пиротехнические вещества;
3) яды;
4) пестициды;
5) красители, синтетические моющие средства;
6) средства дезинфекции, дезинсекции и дератизации;
7) пищевые добавки;
8) этиловый спирт и алкогольная продукция, табачные изделия.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Государственная услуга "Регистрация и учет химической продукции" (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее - услугодатель) согласно настоящим Правилам.
Услугодатель, в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги, актуализирует информацию о порядке ее оказания и направляет в Государственную корпорацию "Правительство для граждан", оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и Единый контакт-центр.".

"Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 16 маусымдағы № 694 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 439 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 26 желтоқсанда № 35533 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 16 маусымдағы № 694 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11737 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидалардың қолданысы Заңының 3-бабы 2-тармағымен көзделген өнімдерге және "Кеден одағында санитарлық шаралар қолдану туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және кедендік аумағында мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнімнің (тауарлардың) бірыңғай тізбесіне, сондай-ақ химиялық өнімге, айналымына, әзірлеуіне, қайта өңдеуіне, өндіруіне, сатып алуына, өткізуіне, сақтауына, пайдалануына және жоюына қатысты "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес рұқсат беру тәртібі белгіленген:
1) есірткі құралдарын, психотроптық заттарға және прекурсорларға;
2) жарылғыш және пиротехникалық заттарға;
3) уларға;
4) пестицидтерге;
5) бояғыштарға, синтетикалық жуғыш құралдарына;
6) залалсыздандыру, дезинсекция және дератизациялау құралдарына;
7) тағамдық қоспаларға;
8) этил спирті мен алкоголь өнімдеріне, темекі бұйымдарына қолданылмайды.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. "Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу" мемлекеттік көрсетілтеін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні бекіткен немесе өзгерткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оны көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.".

приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в приложении 2 к указанным Правилам:
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1
Наименование услугодателя
Комитет промышленности
Министерства промышленности и строительства
Республики Казахстан (далее - услугодатель).
";
приложения 4 и 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Комитету промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
К. Шарлапаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 25 декабря 2024 года № 439
Приложение 1
к Правилам регистрации и учета
химической продукции
форма
Реквизиты юридического лица (адрес, БИН, телефон)
Председателю
Комитета промышленности
Министерства промышленности
и строительства
Республики Казахстан
Фамилия, Имя и Отчество
(при его наличии)
(далее – Ф.И.О.)
Заявление на регистрацию химической продукции
Просим выдать свидетельство о регистрации химической продукции на:
___________________________________________________________________
Приложение: на ____ листах.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
____________ (подпись) "__" ________ 20___года.
Приложение 2 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 25 декабря 2024 года № 439
Приложение 4
к Правилам регистрации
и учета химической продукции
форма
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
ӨНЕРКӘСІП ЖӘНЕ ҚҰРЫЛЫС
МИНИСТРЛІГІ
МИНИСТЕРСТВО ПРОМЫШЛЕННОСТИ
И СТРОИТЕЛЬСТВА
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
"Өнеркәсіп комитеті"
республикалық
мемлекеттік мекемесі
Республиканское государственное
учреждение "Комитет промышленности"
Мотивированный отказ
Комитет промышленности, рассмотрев Паспорт безопасности химической продукции "____________________" сообщает, что:
Приложение 3 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 25 декабря 2024 года № 439
Приложение 5
к Правилам регистрации
и учета химической продукции
форма
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
ӨНЕРКӘСІП ЖӘНЕ ҚҰРЫЛЫС
МИНИСТРЛІГІ
МИНИСТЕРСТВО ПРОМЫШЛЕННОСТИ
И СТРОИТЕЛЬСТВА
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
"Өнеркәсіп комитеті"
еспубликалық
мемлекеттік мекемесі
Республиканское государственное
учреждение "Комитет промышленности"
Свидетельство о регистрации химической продукции
Номер: Дата:
[Наименование организации] [Адрес]
Химическая продукция:
__________________________________________
(полное название химической продукции)
__________________________________________
(полное название химической продукции)
__________________________________________
(фирма производитель)
в виде ____________________________________
(форма выпуска)
Область применения:
Дата регистрации

көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымшада:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
".
көрсетілген Қағидаларға 4 және 5-қосымшалар осы бұйрыққа 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
К. Шарлапаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 439 Бұйрыққа
1-қосымша
Химиялық өнімді тіркеу
және есепке алу қағидаларына
1-қосымша
нысан
Заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, БСН, телефон)
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрлігі
Өнеркәсіп комитетінің төрағасы
Тегі, Аты және Әкесінің аты
(бар болса)
(бұдан әрі –аты-жөні)
Химиялық өнімді тіркеуге өтініш
Мына химиялық өнімді тіркеу туралы куәлік беруді сұраймыз:
__________________________________________________________________
Қосымша: ____ парақта. Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
____________ (қолы) 20 ___ жылғы "__" _________.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 439 Бұйрыққа
2-қосымша
Химиялық өнімді тіркеу
және есепке алу қағидаларына
4-қосымша
нысан
ҚАЗАҚСТАН
РЕСПУБЛИКАСЫ
ӨНЕРКӘСІП ЖӘНЕ
ҚҰРЫЛЫС
МИНИСТРЛІГІ
МИНИСТЕРСТВО
ПРОМЫШЛЕННОСТИ И
СТРОИТЕЛЬСТВА
РЕСПУБЛИКИ
КАЗАХСТАН
"Өнеркәсіп
комитеті" республикалық
мемлекеттік мекемесі
Республиканское
государственное
учреждение "Комитет
промышленности"
Дәлелденген бас тарту
Өнеркәсіп комитеті "____________________" химиялық өнімнің қауіпсіздік паспортын қарап, мынаны хабарлайды:
Басшының лауазымы Басшының Аты, Жөні және Әкесінің аты (бар болса)
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 439 Бұйрыққа
3-қосымша
Химиялық өнімді тіркеу
және есепке алу қағидаларына
5-қосымша
нысан
ҚАЗАҚСТАН
РЕСПУБЛИКАСЫ
ӨНЕРКӘСІП ЖӘНЕ
ҚҰРЫЛЫС
МИНИСТРЛІГІ
МИНИСТЕРСТВО
ПРОМЫШЛЕННОСТИ И
СТРОИТЕЛЬСТВА
РЕСПУБЛИКИ
КАЗАХСТАН
"Өнеркәсіп
комитеті" республикалық
мемлекеттік мекемесі
Республиканское
государственное
учреждение "Комитет
промышленности"
Химиялық өнімдерді тіркеу туралы куәлік
Нөмірі: Күні:
[Ұйымның атауы] [мекенжайы]
Химиялық өнім:____________________________________________________________
(химиялық өнімнің толық атауы)______________________________________________
(химиялық өнімнің толық атауы)______________________________________________
(өндіруші фирма) ____________________________________________________ түрінде
(шығару нысаны)
Қолдану саласы:
Тіркелген күні: