О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 1 февраля 2017 года № 36 "Об утверждении Правил ценообразования на общественно значимых рынках"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 декабря 2024 года № 116. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2024 года № 35564
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 1 февраля 2017 года № 36 "Об утверждении Правил ценообразования на общественно значимых рынках" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14778) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 3) статьи 124-6 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах ценообразования на общественно значимых рынках, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) нецелевое использование средств амортизационных отчислений – направление средств, предусмотренных в предельной цене за счет амортизационных отчислений на цели, не связанные с реализацией инвестиционных программ (проектов) и (или) проведением капитальных ремонтных работ, приводящих к увеличению стоимости основных средств и (или) приобретением основных средств и (или) нематериальных активов и (или) возвратом основного долга по привлеченным заемным средствам для реализации инвестиции;
2) территориальные подразделения – территориальные подразделения ведомства уполномоченного органа, осуществляющие в пределах своей компетенции регулирование и контроль деятельности субъектов естественных монополий, включенных в местный раздел государственного регистра субъектов естественных монополий, регулирования цен и государственный контроль за соблюдением порядка ценообразования обязанностей субъекта общественно значимых рынка;
3) ценообразование – процесс формирования и рассмотрения цен на товары (работы, услуги);
4) уполномоченный орган в области газоснабжения – центральный исполнительный орган, осуществляющий государственное регулирование производства, транспортировки (перевозки), хранения и оптовой реализации газа, а также розничной реализации и потребления товарного и сжиженного нефтяного газа;
5) дебиторская задолженность – сумма долга в денежном эквиваленте потребителей электрической энергии, источников электрической энергии, контрагентов за услуги по передаче электрической энергии и (или) за пользование национальной электрической сетью, за услуги по обеспечению готовности электрической мощности к несению нагрузки на рынке электрической мощности;

"Қоғамдық маңызы бар нарықтарда баға белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 1 ақпандағы № 36 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 116 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 28 желтоқсанда № 35564 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қоғамдық маңызы бар нарықтарда баға белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 1 ақпандағы № 36 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14778 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 124-6-бабының 3) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қоғамдық маңызы бар нарықтарда баға белгілеу қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) амортизациялық аударымдар қаражатын мақсатсыз пайдалану –амортизациялық аударымдар есебінен шекті бағада көзделген қаражатты инвестициялық бағдарламаларды (жобаларды) іске асырумен және (немесе) негізгі құралдар құнының ұлғаюына әкеп соғатын күрделі жөндеу жұмыстарын жүргізумен және (немесе) негізгі құралдарды және (немесе) материалдық емес активтерді сатып алумен және (немесе) инвестицияларды іске асыру үшін тартылған қарыз қаражаты бойынша негізгі борышты қайтарумен байланысты емес мақсаттарға бағыттау;
2) аумақтық бөлімшелер – уәкілетті орган ведомствосының, өзінің құзыреті шегінде табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркелімінің жергілікті бөліміне қосылған табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін реттеу мен бақылауды, бағаларды реттеуді және қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің баға белгілеу тәртібін және міндеттерді сақтауын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшелері;
3) баға белгілеу – тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) бағасын қалыптастыру және қарау процесі;
4) газбен жабдықтау саласындағы уәкілетті орган – газ өндіруді, тасымалдауды (тасуды), сақтауды және көтерме саудада өткізуді, сондай-ақ тауарлық және сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізуді және тұтынуды мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
5) дебиторлық берешек – электр энергиясын, электр энергиясы көздерін, контрагенттерді тұтынушылардың электр энергиясын беру жөніндегі көрсетілетін қызметтер үшін және (немесе) ұлттық электр желісін пайдаланғаны үшін, электр қуатының электр қуаты нарығындағы жүктемені көтеруге дайындығын қамтамасыз ету жөнінде көрсетілетін қызметтер үшін ақшалай баламадағы борыш сомасы;

6) публичные слушания – процедура обсуждения проекта цены на товары (работы, услуги) субъекта общественно значимого рынка, с приглашением депутатов Парламента Республики Казахстан, маслихатов, представителей государственных органов, органов местного самоуправления, средств массовой информации, общественных объединений, независимых экспертов, потребителей и иных заинтересованных лиц;
7) инвестиционная программа (проект) – программа, направленная на создание новых активов, расширение, обновление, реконструкцию и техническое перевооружение существующих активов;
8) кредиторская задолженность – сумма долга в денежном эквиваленте субъекта общественно значимого рынка перед источниками электрической энергии, контрагентами за услуги по передаче электрической энергии и (или) за пользование национальной электрической сетью, за услуги по обеспечению готовности электрической мощности к несению нагрузки на рынке электрической мощности;
9) общественно значимые рынки – товары (работы, услуги) субъектов предпринимательства, на которые государство регулирует цены и тарифы в соответствии с подпунктом 14) пункта 3 статьи 116 Кодекса;
10) субъект общественно значимого рынка (далее – Субъект) – физическое или юридическое лицо, производящее (реализующее) товары (работы, услуги) на общественно значимых рынках;
11) обоснованная цена – цена, определенная на основании обоснованных затрат и прибыли субъекта общественно значимого рынка в соответствии с представленными субъектом рынка документами, подтверждающими обоснованность таких затрат и прибыли, а также на основании проведенной ведомством уполномоченного органа экспертизы цены;
12) себестоимость – совокупность затрат, учитываемых ведомством уполномоченного органа в предельной цене товара (работы, услуги);
13) переходное положение – единовременная мера для урегулирования цен в целях обеспечения безопасного, надежного и стабильного функционирования электроэнергетического комплекса Республики Казахстан в рамках принятого законодательного акта по передаче функций энергоснабжающих организаций к энергопередающим;
14) уполномоченный орган – государственный орган, осуществляющий руководство в соответствующих сферах естественных монополий;
15) ведомство уполномоченного органа – ведомство государственного органа, осуществляющего руководство в области общественно значимых рынков, а также ведомство государственного органа в сфере гражданской авиации, осуществляющее государственное регулирование цен и государственный контроль за соблюдением порядка ценообразования и обязанностей субъекта общественно значимого рынка;

6) жария тыңдаулар – Қазақстан Республикасы Парламентінің, мәслихаттардың депутаттарын, мемлекеттік органдардың, жергілікті өзін-өзі басқару органдарының, бұқаралық ақпарат құралдарының, қоғамдық бірлестіктердің өкілдерін, тәуелсіз сарапшыларды, тұтынушыларды және өзге де мүдделі тұлғаларды шақыра отырып, қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің тауарларына (жұмыстарына, көрсетілген қызметтеріне) баға жобасын талқылау рәсімі;
7) инвестициялық бағдарлама (жоба) – жаңа активтерді құруға, қолда бар активтерді кеңейтуге, жаңартуға, реконструкциялауға және техникалық қайта жарақтандыруға бағытталған бағдарлама;
8) кредиторлық берешек – қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің электр энергиясы көздері, контрагенттер алдындағы электр энергиясын беру жөніндегі көрсетілетін қызметтер үшін және (немесе) ұлттық электр желісін пайдаланғаны үшін, электр қуатының электр қуаты нарығында жүктемені көтеруге дайындығын қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер үшін ақшалай баламадағы борыш сомасы;
9) қоғамдық маңызы бар нарықтар – Кодекстің 116-бабы 3-тармағының 14) тармақшасына сәйкес бағалары мен тарифтерін мемлекет реттейтін кәсіпкерлік субъектілерінің тауарлары (жұмыстары, көрсетілетін қызметтері);
10) қоғамдық маңызы бар нарық субъектісі (бұдан әрі – Субъект) – қоғамдық маңызы бар нарықтарда тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) өндіретін (өткізетін) жеке немесе заңды тұлға;
11) негізделген баға – нарық субъектісі ұсынған, осындай шығындар мен пайданың негізділігін растайтын құжаттарға сәйкес қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің негізделген шығындары мен пайдасының негізінде, сондай-ақ уәкілетті орган ведомствосы жүргізген баға сараптамасының негізінде айқындалған баға;
12) өзіндік құн – уәкілетті органның ведомствосы тауардың (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) шекті бағасында есепке алатын шығындардың жиынтығы;
13) өтпелі ереже – қабылданған энергиямен жабдықтаушы ұйымдардың функцияларын энергия беруші ұйымдарға беру жөніндегі заңнамалық акт шеңберінде Қазақстан Республикасының электр энергетикалық кешенінің қауіпсіз, сенімді және тұрақты жұмыс істеуін қамтамасыз ету мақсатында бағаларды реттеуге арналған біржолғы шара;
14) уәкілетті орган – тиісті табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
15) уәкілетті органның ведомствосы – бағаларды мемлекеттік реттеуді және қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің баға белгілеу тәртібін және міндеттерді сақтауын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын қоғамдық маңызы бар нарықтар саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосы, сондай-ақ азаматтық авиация саласындағы мемлекеттік органның ведомствосы;

16) предельная цена – цена товара (работы, услуги), установленная Субъектом на основании затрат и прибыли, необходимых для его производства и (или) реализации в соответствии с настоящими Правилами, и согласованная ведомством уполномоченного органа или его территориальным подразделением. Предельной ценой также является цена, в отношении которой до 1 января 2017 года применялось государственное регулирование цен;
17) единый закупщик электрической энергии – юридическое лицо со сто процентным государственным участием, определяемое уполномоченным органом, осуществляющее централизованную покупку и централизованную продажу плановых объемов электрической энергии в порядке, предусмотренном Законом Республики Казахстан "Об электроэнергетике";
18) источники электрической энергии – единый закупщик электрической энергии и (или) энергопроизводящие организации и (или) возобновляемые источники и нетто-потребители электрической энергии.";
дополнить пунктами 47 и 48 следующего содержания:
"47. Уполномоченный орган при проведении экспертизы цены, рассматриваемой в соответствии с переходным положением, учитывает убытки и (или) недополученные и сверхдоходы, в том числе от дифференцированных тарифов, покупки и (или) передачи электрической энергии, согласно структуре цены гарантирующего поставщика электрической энергии, действующей до 1 января 2025 года.
В расчете новой предельной цены учитывается разница между дебиторской и кредиторской задолженностью, за исключением признаваемой безнадежной задолженности, согласно форме заключительного отчета реабилитационного и банкротного управляющих, утвержденного приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 2014 года № 224 "Об утверждении форм заключительного отчета реабилитационного и банкротного управляющих" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9522).
48. Субъект в области розничной реализации электрической энергии, осуществляющий свою деятельность с 1 января 2025 года, до согласования новой предельной цены, применяет ранее установленную предельную цену Субъекта, осуществляющего свою деятельность до 1 января 2025 года.";
приложение 13 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложения 15, 16, 17, 17-1, 17-2, и 18 изложить в редакции согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящему приказу.
2. Комитету по регулированию естественных монополий Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его размещение на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

16) шекті баға – осы Қағидаларға сәйкес тауарды (жұмысты, көрсетілетін қызметті) өндіру және (немесе) өткізу үшін қажетті шығындар мен пайданың негізінде оның Субъект белгілеген және уәкілетті органның ведомствосымен немесе оның аумақтық бөлімшесімен келісілген бағасы. 2017 жылғы 1 қаңтарға дейін оған қатысты мемлекеттік баға реттеу қолданылған баға да шекті баға болып табылады;
17) электр энергиясын бірыңғай сатып алушы – уәкілетті орган айқындайтын, "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тәртіппен электр энергиясының жоспарлы көлемдерін орталықтандырылған сатып алуды және орталықтандырылған сатуды жүзеге асыратын, мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлға;
18) электр энергиясының көздері – электр энергиясын бірыңғай сатып алушы және (немесе) энергия өндіруші ұйымдар және (немесе) жаңартылатын көздер және электр энергиясын нетто-тұтынушылар.";
мынадай мазмұндағы 47 және 48-тармақтармен толықтырылсын:
"47. Уәкілетті орган өтпелі ережеге сәйкес қаралатын бағаға сараптама жүргізу кезінде 2025 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болатын кепілдік беретін электр энергиясын жеткізуші бағасының құрылымына сәйкес шығындарды және (немесе) сараланған тарифтерден, электр энергиясын сатып алудан және (немесе) беруден болған, толық алынбаған және артық кірістерді ескереді.
Жаңа шекті бағаны есептеуде Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 15 мамырдағы № 224 бұйрығымен бекітілген "Оңалтуды және банкроттықты басқарушылардың қорытынды есебінің нысандарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9522 болып тіркелген) Оңалтуды және банкроттықты басқарушылардың қорытынды есебінің нысанына сәйкес танылатын үмітсіз берешекті қоспағанда, дебиторлық және кредиторлық берешек арасындағы айырма ескеріледі.
48. Өз қызметін 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап жүзеге асыратын электр энергиясын бөлшек саудада өткізу саласындағы Субъектісі жаңа шекті баға келісілгенге дейін өз қызметін 2025 жылғы 1 қаңтарға дейін жүзеге асырған Субъектісінің бұрын белгіленген шекті бағасын қолданады.";
13-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
15, 16, 17, 17-1, 17-2 және 18-қосымшалар осы бұйрыққа 2, 3, 4, 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді және оны Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
С. Жумангарин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2024 года № 116
Приложение 13 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 1 февраля 2017 года № 36
Форма
Расчет предельный цены на розничную реализацию электрической энергии (электроснабжение) субъектов общественно значимого рынка
1. Расчет предельной цены розничной реализации электрической энергии субъектов общественно значимого рынка осуществляется с учетом дифференциации цен розничной реализации электрической энергии по группам потребителей.
Дифференциация энергоснабжающими организациями тарифов на электрическую энергию в зависимости от объемов ее потребления физическими лицами осуществляется в соответствии с Правилами дифференциации энергоснабжающими организациями тарифов на электрическую энергию в зависимости от объемов ее потребления физическими лицами, утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 20 февраля 2009 года № 57-ОД (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5602).
2. Формирование предельной цены розничной реализации электрической энергии энергоснабжающими организациями осуществляется в соответствии с Правилами.
3. В целях установления дифференцированной предельной цены розничной реализации электрической энергии энергоснабжающими организациями выделены следующие группы потребителей:
1 группа потребителей – бытовые потребители, использующие электрическую энергию для собственных бытовых нужд, не связанных с производством (продажей) товаров, работ и предоставлением услуг;
2 группа потребителей – потребители, использующие электрическую энергию не для бытовых нужд;
3 группа потребителей – юридические лица, финансируемые из государственного бюджета.
4. Отпускной тариф применяется для:
потребителей, расположенных на территории специальных экономических и индустриальных зонах;
подведомственных организаций Управления делами Президента Республики Казахстан и его ведомств;
производителей социально значимых продовольственных товаров.
Расчет дифференцированных предельных цен розничной реализации электрической энергии по группам потребителей.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
С. Жумангарин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 116 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 1 ақпандағы
№ 36 бұйрығына
13-қосымша
Нысан
Қоғамдық маңызы бар нарық субъектілерінің электр энергиясын (электрмен жабдықтауды) бөлшек саудада өткізуінің шекті бағасын есептеу
1. Қоғамдық маңызы бар нарық субъектілерінің электр энергиясын бөлшек саудада өткізуінің шекті бағасын есептеу тұтынушылар топтары бойынша электр энергиясын бөлшек саудада өткізу бағасын саралауды ескере отырып, жүзеге асырылады.
Энергиямен жабдықтаушы ұйымдардың электр энергиясына арналған тарифтерді жеке тұлғалардың оны тұтыну көлеміне қарай саралауы Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2009 жылғы 20 ақпандағы № 57-НҚ бұйрығымен бекітілген Энергиямен жабдықтаушы ұйымдардың электр энергиясына тарифтерді жеке тұлғалардың оны тұтыну көлеміне қарай саралау қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5602 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады.
2. Энергиямен жабдықтаушы ұйымдардың электр энергиясын бөлшек саудада өткізуінің шекті бағасын қалыптастыру Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
3. Энергиямен жабдықтаушы ұйымдардың электр энергиясын бөлшек саудада өткізуінің сараланған шекті бағасын белгілеу мақсатында мынадай тұтынушылар топтарына бөлінген:
1-тұтынушылар тобы – электр энергиясын тауарларды, жұмыстарды өндірумен (сатумен) және қызметтер көрсетумен байланысты емес, өздерінің тұрмыстық мұқтаждары үшін пайдаланатын тұрмыстық тұтынушылар;
2-тұтынушылар тобы – электр энергиясын тұрмыстық мұқтаждарынан тыс пайдаланатын тұтынушылар;
3-тұтынушылар тобы – мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын заңды тұлғалар.
4. Босату тарифі мыналар үшін қолданылады:
арнайы экономикалық және индустриялық аймақтардың аумағында орналасқан тұтынушыларға;
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының ведомстволық қарасты ұйымдарына және оның ведомстволарына;
әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларын өндірушілеріне.
Электр энергиясын тұтынушылар топтары бойынша бөлшек саудада өткізудің сараланған шекті бағаларының есептемесі

5. Расчет дифференцированных предельных цен на электроэнергию для первой группы потребителей осуществляется с учетом коэффициента изменения предельной цены на электрическую энергию для первой группы потребителей, ведомством уполномоченного органа и/или территориальным подразделением ведомства уполномоченного органа определяется по формуле:
Цдиф1 = Zдейств. * k, тенге/кВтч (без НДС), где:
Zдейств. – действующая цена для первой группы, тенге/кВтч (без НДС);
k – коэффициент изменения предельной цены на электрическую энергию для первой группы потребителей, определяемый ведомством уполномоченного органа или территориальным подразделением ведомства уполномоченного органа с учетом:
1) уровня платежеспособности населения соответствующего региона;
2) влияния на инфляцию;
3) уровня развития промышленного производства;
4) создания стимулов для энергосбережения.
6. Расчет предельной цены на электроэнергию для второй группы потребителей (в случае отсутствия третьей группы потребителей), осуществляется по формуле:
Цдиф2 = ((Zi *Vобщ.год) – (Цдиф1 *V1)) /V2, тенге/кВт.ч (без НДС), где:
Zi – предельная цена, без дифференциации по группам потребителей;
Vобщ.год – планируемый годовой объем реализации электроэнергии энергоснабжающей организацией, кВтч;
V1 – планируемый объем электрической энергии первой группы потребителей, кВтч;
V2 – планируемый объем электрической энергии второй группой потребителей, кВтч;
7. Расчет предельной цены на электроэнергию для третьей группы потребителей при отсутствии второй группы потребителей, осуществляется по формуле:
Цдиф 3 = ((Zi * Vобщ.год) – (Цдиф1 *V1)) /V3 тенге/кВт.ч (без НДС), где:
V3 – планируемый объем электрической энергии третьей группы потребителей, кВтч;
8. Расчет предельной цены на электроэнергию для второй и третьей групп потребителей, в случае наличия второй и третьей групп потребителей, осуществляется по формулам:
Цдиф3 = ((Zi * Vобщ.год) – (Цдиф1 * V1) – (Цдиф2 * V2)) / V3, тенге/кВт.ч. (без НДС).
Контрольный пример расчета предельных цен розничной реализации электрической энергии субъектов общественно значимого рынка по группам потребителей
Пример:
Исходные данные:
Zi = 16,50 тенге/кВтч (без НДС)
Zдейств = 14,00 тенге/кВтч (без НДС)
K = 1,07
Vобщ.год = 2 377 млн.кВтч, в том числе:
V1 = 750,8 млн.кВтч.
VIII = 1 627 млн.кВтч.
Дополнительные данные для расчета предельной цены на электроэнергию для второй и третьей группы потребителей (в случае их наличия):
VII = 800,0 млн.кВтч.
VIII = 827,0 млн.кВтч.

5. Бірінші тұтынушылар тобы үшін электр энергиясына сараланған шекті бағаны есептеу бірінші тұтынушылар тобына арналған электр энергиясына шекті бағаның өзгеру коэффициенті ескеріле отырып, жүзеге асырылады, уәкілетті органның ведомствосы және/немесе уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі мынадай формула бойынша айқындайды:
Бсарал1 = Zқолд. * k, теңге / кВтсағ (ҚҚС-сыз), мұндағы:
Zқолд. – бірінші топқа арналған қолданыстағы баға, теңге/кВтсағ (ҚҚС-сыз);
k – бірінші тұтынушылар тобы үшін уәкілетті органның ведомствосы немесе уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі:
1) тиісті өңір халқының төлем қабілеттілігі деңгейі;
2) инфляцияға ықпалы;
3) өнеркәсіптік өндірісті дамыту деңгейі;
4) энергия үнемдеу үшін ынталандырулар жасауы ескеріле отырып айқындайтын электр энергиясының шекті бағасының өзгеру коэффициенті.
6. Екінші тұтынушылар тобы үшін электр энергиясына шекті бағаны есептеу (үшінші тұтынушылар тобы болмаған жағдайда) мына формула бойынша жүзеге асырылады:
Бсарал 2 = ((Zi * Vжалпы жыл.) – (Бсарал1 *V1))/V2, теңге/кВт.сағ. (ҚҚС-сыз), мұндағы:
Zi – тұтынушылар тобы бойынша саралаусыз шекті баға;
Vжалпы жыл – энергиямен жабдықтаушы ұйымның электр энергиясын өткізудің жоспарланған жылдық көлемі, кВт.сағ.;
V1 – бірінші тұтынушылар тобының электр энергиясының жоспарланған көлемі, кВт.сағ.;
V2 – екінші тұтынушылар тобының электр энергиясының жоспарланған көлемі, кВт.сағ.;
7. Екінші тұтынушылар тобы болмаған жағдайда, үшінші тұтынушылар тобы үшін электр энергиясына шекті бағаны есептеу мына формула бойынша жүзеге асырылады:
Бсарал 3 = ((Zi * Vжалпы жыл.) – (Бсарал1 *V1))/V3 теңге/кВт.сағ. (ҚҚС-сыз), мұндағы:
V3 – үшінші тұтынушылар тобының электр энергиясының жоспарланған көлемі, кВт.сағ.;
8. Екінші және үшінші тұтынушылар тобы болған жағдайда, екінші және үшінші тұтынушылар тобы үшін электр энергиясына шекті бағаны есептеу мына формулалар бойынша жүзеге асырылады:
Бсарал 3 = ((Zi * Vжалпы жыл.) – (Бсарал1 * V1) – (Бсарал 2 * V2))/ V3, теңге/кВт.сағ. (ҚҚС-сыз).
Тұтынушылар топтары бойынша қоғамдық маңызы бар нарық субъектілерінің электр энергиясын бөлшек саудада өткізудің шекті бағасын есептеудің бақылау мысалы
Мысал:
Бастапқы деректер:
Zi = 16,50 теңге/кВтсағ. (ҚҚС-сыз)
Zқолд. = 14,00 теңге/кВтсағ. (ҚҚС-сыз)
k = 1,07
Vжалпы жыл. = 2 377,8 млн.кВтсағ., оның ішінде:
V1 = 750,8 млн.кВтсағ.
VIII = 1 627,0 млн.кВтсағ.
Екінші және үшінші тұтынушылар тобы үшін (олар болған жағдайда) электр энергиясына шекті бағаны есептеу үшін қосымша деректер:
VII = 800,0 млн.кВтсағ.
VIII = 827,0 млн.кВтсағ.

Цдиф III = 15,28 тенге/кВтч (без НДС).
1. Расчет предельной цены на электроэнергию для первой группы потребителей осуществляется по формуле:
ЦдифI = Zдейств. * k, тенге/кВтч. (без НДС) ЦдифI = 14,0 * 1,07 = 14,98
2. Расчет предельной цены на электроэнергию для третьей группы потребителей при отсутствии второй группы потребителей, осуществляется по формуле:
Цдиф III = ((Zi * Vобщ.год) – (ЦдифI *VI)) / VIII тенге/кВт.ч. (без НДС)
Цдиф III = ((16,50 * 2 377,8) – (14,98 * 750,8)) /1 627 = 17,20 тенге/кВт.ч. (без НДС).
3. Расчет предельной цены на электроэнергию для второй и третьей групп потребителей (в случае наличия обеих групп потребителей), осуществляется по формулам:
Цдиф2 = Zi, тенге/кВтч
Цдиф2 = 16,50 тенге/кВтч (без НДС).
Цдиф3 = ((Zi * Vобщ.год) – (Цдиф1 * V1) – (Цдиф2 * V2))/V3
Цдиф3 = ((16,50 * 2377,8) – (14,98 * 750,8) – (16,50 * 800))/827 = 17,88 тенге/кВтч (без НДС).
Примечание:
Дифференциация энергоснабжающими организациями тарифов на электрическую энергию в зависимости от объемов ее потребления физическими лицами осуществляется в соответствии с Правилами дифференциации энергоснабжающими организациями тарифов на электрическую энергию в зависимости от объемов ее потребления физическими лицами, утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 20 февраля 2009 года № 57-ОД (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5602).
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2024 года № 116
Приложение 15 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 1 февраля 2017 года № 36
Форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.economy.gov.kz
Наименование административной формы:
Полугодовая информация ____________________________________
об исполнении (наименование, бизнес идентификационный номер/
индивидуальный идентификационный номер субъекта общественно
значимого рынка) либо неисполнении инвестиционной программы
(проекта), учтенной в предельной цене _________________________
(вид деятельности по общему классификатору экономической деятельности)
Индекс формы административных данных: ОИП и НЕИП-1
Периодичность: полугодовая
Отчетный период: за _____ полугодие 20___ года
Круг лиц, представляющих информацию: субъект общественно значимого рынка

Бсарал III = 15,28 теңге/кВтсағ. (ҚҚС-сыз).
1. Тұтынушылардың бірінші тобы үшін электр энергиясына шекті бағаны есептеу мына формула бойынша жүзеге асырылады:
Бсарал I = Zқолд. * k, теңге/кВтсағ. (ҚҚС-сыз) Бсарал I = 14,0 * 1,07 = 14,98
2. Екінші тұтынушылар тобы болмаған жағдайда үшінші тұтынушылар тобы үшін электр энергиясына шекті бағаны есептеу мына формула бойынша жүзеге асырылады:
Бсарал III = ((Zi * Vжалпы жыл.) – (Бсарал I *VI))/VIII теңге/кВт.сағ. (ҚҚС-сыз)
Бсарал III = ((16,50 * 2 377,8) – (14,98 * 750,8))/1 627 = 17,20 теңге/кВт.сағ. (ҚҚС-сыз).
3. Екінші және үшінші тұтынушылар тобы үшін (тұтынушылардың екі тобы да болған жағдайда) электр энергиясына шекті бағаны есептеу мына формулалар бойынша жүзеге асырылады:
Бсарал 2=Zi, теңге/ кВтсағ.
Бсарал2=16,50 теңге/кВтсағ. (ҚҚС-сыз)
Бсарал3 = ((16,50 * 2377,8) – (14,98 * 750,8) – (16,50 * 800))/827 = 17,88 теңге/кВтсағ. (ҚҚС-сыз).
Ескертпе:
Энергиямен жабдықтаушы ұйымдардың электр энергиясына арналған тарифтерді жеке тұлғалардың оны тұтыну көлеміне қарай саралауы Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2009 жылғы 20 ақпандағы № 57-НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5602 болып тіркелген) бекітілген Энергиямен жабдықтаушы ұйымдардың электр энергиясына тарифтерді жеке тұлғалардың оны тұтыну көлеміне қарай саралау қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 116 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 1 ақпандағы
№ 36 бұйрығына
15-қосымша
Нысан
Мыналарға: табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурсында: www.economy.gov.kz орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы:_______ (экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші бойынша қызмет түрі) шекті бағасында ескерілген инвестициялық бағдарламаның (жобаның) орындалуы не орындалмауы туралы жарты жылдық ақпарат_______(қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі)
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ОИП және НЕИП-1
Кезеңділік: жартыжылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы _ жартыжылдықта
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: қоғамдық маңызы бар нарық субъектісі

Срок представления формы административных данных: не позднее 1 августа, не позднее 1 мая
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде.
Наименование показателей инвестиционной программы (проекта) (с указанием периода действия)
Кем утверждена (дата, номер приказа)
Наименование мероприятия
Годы реализации мероприятий
1 полугодие
2 полугодие
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Плановые параметры (показатели) мероприятия, объекта инвестиционной программы, учтенной в предельной цене
Исполнение, фактические параметры (показатели) мероприятия, объекта инвестиционной программы, учтенной в предельной цене (ежеквартально, с нарастающим итогом) *
Отклонения
Причины отклонения
Единица измерений
Технические параметры
Единица измерений
Сумма инвестиций
Единица измерений
Источник инвестиций
Единица измерений
Технические параметры
Единица измерений
Сумма инвестиций
Единица измерений
Источник инвестиций
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Примечание:
1) с приложением подтверждающих документов по реализации инвестиционной
программы (копии соответствующих договоров, контрактов, акты о приемке
выполненных работ (форма № 2), справка о стоимости выполненных работ и затрат
(форма № КС-3), счет–фактуры, акты–приемки в эксплуатацию государственных
приемочных комиссий, внутренние накладные, внутренние приказы субъектов
общественно значимого рынка о вводе в эксплуатацию и принятии на баланс).
Наименование ______________________ Адрес__________________________
___________________________________ _______________________________
Адрес электронной почты ____________________________________________
Исполнитель ___________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ___________________
___________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _______________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение
по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Полугодовая информация _______________________ об исполнении
(наименование, бизнес идентификационный номер/индивидуальный
идентификационный номер субъекта общественно значимого рынка)
либо неисполнении инвестиционной программы (проекта), учтенной в предельной
цене _________________________________________________________________
(вид деятельности по общему классификатору экономической деятельности)
(индекс – ОИП и НЕИП-1, периодичность: полугодие)
Глава 1. Общие положения

Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: 1 тамыздан кешіктірмей, 1 мамырдан кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Инвестициялық бағдарлама (жоба) көрсеткіштерінің атауы (қолданылу кезеңін көрсете отырып)
Кім бекітті (бұйрықтың күні, нөмірі)
Іс-шараның атауы
Іс-шаралардың іске асырылу жылдары
1-жартыжылдық
2-жартыжылдық
1
2
3
4
5
6
Кестенің жалғасы:
Шекті бағада ескерілген инвестициялық бағдарлама іс-шарасының, объектісінің жоспарлы параметрлері (көрсеткіштері)
Шекті бағада ескерілген инвестициялық бағдарлама іс-шарасының, объектісінің орындалуы, нақты параметрлері (көрсеткіштері), (тоқсан сайын, өсіп отыратын жиынтығымен)*
Ауытқулар
Ауытқу себептері
Өлш. бірл.
Техникалық параметрлер
Өлш. бірл.
Инвестициялар сомасы
Өлш. бірл.
Инвестициялар көзі
Өлш. бірл
Техникалық параметрлер
Өлш. бірл
Инвестициялар сомасы
Өлш. бірл
Инвестициялар көзі
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Ескертпе:1) инвестициялық бағдарламаның іске асырылуы бойынша растайтын құжаттарды қоса (тиісті шарттардың, келісімшарттардың көшірмелері, орындалған жұмыстарды қабылдау туралы актілер (№ 2 нысан), орындалған жұмыстар мен шығындар құны туралы анықтама (№ КС-3 нысаны), шот-фактуралар, мемлекеттік қабылдау комиссияларының пайдалануға қабылдау актілері, ішкі жүкқұжаттар, қоғамдық маңызы бар нарық субъектілерінің пайдалануға енгізу және балансқа қабылдау туралы ішкі бұйрықтары).
Атауы____________________________ Мекенжайы______________________
___________________________ ______________________________________
Электрондық пошта мекенжайы/______________________________________
Орындаушы________________________ _______________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам____________________________-
___________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөр орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
___________________________________________________________________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
_______ (экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші бойынша қызмет түрі) шекті бағасында ескерілген инвестициялық бағдарламаның (жобаның) орындалуы не орындалмауы туралы жарты жылдық ақпарат____________(қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі)
(ОИП және НЕИП-1-индексі, кезеңділігі: жартыжылдық)
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных предназначено для подготовки полугодовой информации ____ об исполнении (наименование, бизнес идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер субъекта общественно значимого рынка) либо неисполнении инвестиционной программы (проекта), учтенной в предельной цене _____ (вид деятельности по общему классификатору экономической деятельности).
2. Информацию подписывает руководитель или лицо, исполняющее его обязанности и исполнитель субъекта общественно значимого рынка.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. В графе 1 указывается "Порядковый номер".
4. В графе 2 указывается "Наименование показателей инвестиционной программы (проекта) (с указанием периода действия)".
5. В графе 3 указывается "Кем утверждена (дата, номер приказа)".
6. В графах 4, 5 и 6 указываются "Наименование мероприятия", "Годы реализации мероприятий", в том числе "1 полугодие" и "2 полугодие".
7. В графах 7 по 12 указываются "Плановые параметры (показатели) мероприятия, объекта инвестиционной программы, учтенной в предельной цене", в том числе "Единица измерений", "Технические параметры", "Единица измерений", "Сумма инвестиций", "Единица измерений" и "Источник инвестиций".
8. В графах 13 по 18 указываются "Исполнение, фактические параметры (показатели) мероприятия, объекта инвестиционной программы, учтенной в предельной цене (ежеквартально, с нарастающим итогом)", в том числе "Единица измерений", "Технические параметры", "Единица измерений", "Сумма инвестиций", "Единица измерений" и "Источник инвестиций".
9. В графах 19 по 20 указываются "Отклонения" и "Причины отклонения".
Приложение 3 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2024 года № 116
Приложение 16 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 1 февраля 2017 года № 36
Форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.economy.gov.kz
Наименование административной формы: Информация об объемах производства
(реализации), уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых)
товаров (работ, услуг) субъекта общественно значимого рынка по перевозке грузов
железнодорожным транспортом и локомотивной тяги, за исключением: услуг
по предоставлению в аренду железнодорожных грузовых вагонов и услуг оператора
вагонов (контейнеров), услуг по перевозке грузов железнодорожным транспортом
в транзитном сообщении через территорию Республики Казахстан, услуг по перевозке
грузов в контейнерах, контрейлерными отправками, порожних контейнеров
и порожних фитинговых платформ железнодорожным транспортом и оказания услуг
аэропортов на внутренних рейсах: посадка-высадка пассажиров (посредством
телескопического трапа), предоставление в аренду помещений аэропорта,
используемых в целях обеспечения перевозочного процесса, обработка грузов,
предоставление рабочего места (площади) для регистрации пассажиров, обеспечение
воздушных судов авиационными горюче-смазочными материалами, (наименование,
бизнес идентификационный номер субъекта общественно значимого рынка)
Индекс формы административных данных: ПГ ЖТ и ЛТ-2
Периодичность: месячная
Отчетный период: за_____ (месяц) 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: физическое или юридическое лицо,
производящее (реализующее) товары (работы, услуги) на общественно значимых
рынках.
Срок представления формы административных данных: не позднее последнего дня
месяца, следующего за отчетным.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде.
Наименование услуг
Объемы
Цена (без налога на добавленную стоимость)
Уровень доходности
Общий классификатор экономической деятельности
Объемы, оказываемых услуг (работ) в натуральном выражении
Объемы, оказываемых услуг (работ) в денежном выражении
Обоснованная цена, в тенге
Отпускная цена, в тенге
Доход от оказания услуг (работ), в тенге
Затраты от оказания услуг (работ), в тенге
Уровень доходности, в %
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование ______________________ Адрес _________________________
_____________________________________ ____________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________
Исполнитель___________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности __________________
__________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) ______________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных Информация об объемах производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) субъекта общественно значимого рынка по перевозке грузов железнодорожным транспортом и локомотивной тяги, за исключением: услуг по предоставлению в аренду железнодорожных грузовых вагонов и услуг оператора вагонов (контейнеров), услуг по перевозке грузов железнодорожным транспортом в транзитном сообщении через территорию Республики Казахстан, услуг по перевозке грузов в контейнерах, контрейлерными отправками, порожних контейнеров и порожних фитинговых платформ железнодорожным транспортом и оказания услуг аэропортов на внутренних рейсах: посадка-высадка пассажиров (посредством телескопического трапа), предоставление в аренду помещений аэропорта, используемых в целях обеспечения перевозочного процесса, обработка грузов, предоставление рабочего места (площади) для регистрации пассажиров, обеспечение воздушных судов авиационными горюче-смазочными материалами, (наименование, бизнес идентификационный номер субъекта общественно значимого рынка)
(индекс – ПГ ЖТ и ЛТ-2, периодичность: месячная)
Глава 1. Общие положения

1. Әкімшілік деректерді жинауға арналған _____ (экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші бойынша қызмет түрі) шекті бағасында ескерілген инвестициялық бағдарламаның (жобаның) орындалуы не орындалмауы туралы жарты жылдық ақпарат_______(қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі) дайындауға арналған.
2. Ақпаратқа басшы немесе оның міндетін атқарушы адам және қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің орындаушы қол қояды.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
3. 1-бағанда "Реттік нөмір" көрсетіледі.
4. 2-бағанда "Инвестициялық бағдарлама (жоба) көрсеткіштерінің атауы (қолданылу кезеңін көрсете отырып)" көрсетіледі.
5. 3-бағанда "Кім бекіткен (бұйрықтың күні, нөмірі)" көрсетіледі.
6. 4, 5 және 6-бағандарда "Іс-шараның атауы", "Іс -шараларды іске асыру жылдары", оның ішінде "1 жартыжылдық" және "2 жартыжылдық" көрсетіледі.
7. 7-12-бағандарда "Іс-шараның, инвестициялық бағдарлама объектісінің шекті бағада ескерілген жоспарлы параметрлері (көрсеткіштері)", оның ішінде "Өлшем бірлігі", "Техникалық параметрлер", "Өлшем бірлігі", 2инвестициялар сомасы", "Өлшем бірлігі" және "Инвестициялар көзі" көрсетіледі.
8. 13-18-бағандарда "Іс-шараның, инвестициялық бағдарлама объектісінің шекті бағада (тоқсан сайын, өсу қорытындысымен) ескерілген орындалысы, нақты параметрлері (көрсеткіштері)", оның ішінде "Өлшем бірлігі", "Техникалық параметрлер", "Өлшем бірлігі", "инвестициялар сомасы", "Өлшем бірлігі" көрсетіледі және "Инвестиция көзі".
9. 19-дан 20-ге дейінгі бағандарда "Ауытқулар" және "Ауытқу себептері" көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 116 Бұйрыққа
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық эномика министрінің
2017 жылғы 1 ақпандағы
№ 36 бұйрығына
16-қосымша
Нысан
Мыналарға: табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурсында: www.economy.gov.kz орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Теміржол жүк вагондарын жалға беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді және вагондар (контейнерлер) операторының көрсетілетін қызметтерін, Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттік қатынаста жүктерді теміржол көлігімен тасымалдау жөніндегі қызметтерді, контейнелерде, контрейлерлік жөнелтімдермен жүктерді, бос контейнерлерді және бос фитингтік платформаларды теміржол көлігімен тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді және ішкі рейстерде әуежайлардың қызметтерін көрсету: жолаушыларды отырғызу-түсіру (телескоптық трап арқылы), тасымалдау процесін қамтамасыз ету мақсатында пайдаланылатын әуежайдың үй-жайларын жалға беру, жүктерді өңдеу, жолаушыларды тіркеу үшін жұмыс орнын (алаңдар) ұсыну, әуе кемелерін авициялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз етуді қоспағанда, жүктерді теміржол көлігімен тасымалдау және локомотивтік тартқыш жөніндегі қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің өндіру (өткізу) көлемдері, кіріс деңгейі және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) (қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмiрi) босатылу бағалары туралы ақпарат
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ПГ ЖТ и ЛТ-2
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы _____(ай)
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: қоғамдық маңызы бар нарықтарда тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) өндіретін (өткізетін) жеке немесе заңды тұлға
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есептіден кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Көрсетіле тін қызметтердің атауы
Көлемдер
Баға (қосылған құн салығынсыз)
Кірістілік деңгейі
Экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші
Көрсетілетін қызметтер (жұмыстар) көлемі заттай мәнінде
Көрсетілетін қызметтер (жұмыстар) көлемі ақшалай мәнінде
Негізделген баға, теңгемен
Сату бағасы, теңгемен
Қызметтер (жұмыстарды) көрсетуден түскен кіріс, теңгемен
Қызметтер (жұмыстарды) көрсетуден болған шығындар, теңгемен
Кірістілік деңгейі, %
1
2
2
4
5
6
7
8
Атауы_________________ Мекенжайы__________________
______________________________ ____________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________________
Орындаушы_________________________________________________________
____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _____________________________
____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөр орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
____________________________________________________________________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
Теміржол жүк вагондарын жалға беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді және вагондар (контейнерлер) операторының көрсетілетін қызметтерін, Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттік қатынаста жүктерді теміржол көлігімен тасымалдау жөніндегі қызметтерді, контейнелерде, контрейлерлік жөнелтімдермен жүктерді, бос контейнерлерді және бос фитингтік платформаларды теміржол көлігімен тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді және ішкі рейстерде әуежайлардың қызметтерін көрсету: жолаушыларды отырғызу-түсіру (телескоптық трап арқылы), тасымалдау процесін қамтамасыз ету мақсатында пайдаланылатын әуежайдың үй-жайларын жалға беру, жүктерді өңдеу, жолаушыларды тіркеу үшін жұмыс орнын (алаңдар) ұсыну, әуе кемелерін авициялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз етуді қоспағанда, жүктерді теміржол көлігімен тасымалдау және локомотивтік тартқыш жөніндегі қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің өндіру (өткізу) көлемдері, кіріс деңгейі және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) (қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмiрi) босатылу бағалары туралы ақпарат
(индекс - ПГ ЖТ және ЛТ-2, кезеңділігі: ай сайын)
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных предназначено для подготовки информации об объемах производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) субъекта общественно значимого рынка по перевозке грузов железнодорожным транспортом и локомотивной тяги, за исключением: услуг по предоставлению в аренду железнодорожных грузовых вагонов и услуг оператора вагонов (контейнеров), услуг по перевозке грузов железнодорожным транспортом в транзитном сообщении через территорию Республики Казахстан, услуг по перевозке грузов в контейнерах, контрейлерными отправками, порожних контейнеров и порожних фитинговых платформ железнодорожным транспортом и оказания услуг аэропортов на внутренних рейсах: посадка-высадка пассажиров (посредством телескопического трапа), предоставление в аренду помещений аэропорта, используемых в целях обеспечения перевозочного процесса, обработка грузов, предоставление рабочего места (площади) для регистрации пассажиров, обеспечение воздушных судов авиационными горюче-смазочными материалами, (наименование, бизнес идентификационный номер субъекта общественно значимого рынка).
2. Информацию подписывает руководитель или лицо, исполняющее его обязанности и исполнитель субъекта общественно значимого рынка.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. В графе 1 указываются "Наименование услуг" и "Общий классификатор экономической деятельности".
4. В графах 2 и 3 указываются "Объемы", в том числе "Объемы оказываемых услуг (работ) в натуральном выражении" и "Объемы, оказываемых услуг (работ) в денежном выражении".
5. В графах 4 и 5 указываются "Цена (без налога на добавленную стоимость)", в том числе "Обоснованная цена, в тенге" и "Отпускная цена, в тенге".
6. В графах 6, 7 и 8 указываются "Уровень доходности" в том числе "Доход от оказания услуг (работ), в тенге" и "Затраты от оказания услуг (работ), в тенге".
7. Информация по графам 2-8 представляется с разбивкой по филиалам, видам сообщений, видам работ.
Приложение 4 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2024 года № 116
Приложение 17 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 1 февраля 2017 года № 36
Форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.economy.gov.kz
Наименование административной формы: Информация об объемах производства
(реализации), уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых)
товаров (работ, услуг) субъекта общественно значимого рынка по розничной
реализации электрической энергии энергоснабжающими организациями, организации
и проведения централизованной торговли электрической энергией, обеспечения
готовности торговой системы к проведению централизованных торгов,
централизованной покупке и продаже электрической энергии, произведенной
объектами по использованию возобновляемых источников энергии (наименование,
бизнес идентификационный номер субъекта общественно значимого рынка)
Индекс формы административных данных: РРЭЭ-3
Периодичность: месячная
Отчетный период: за __________ месяц 20___ года
Круг лиц, представляющих информацию: физическое или юридическое лицо,
производящее (реализующее) товары (работы, услуги) на общественно значимых
рынках
Срок представления формы административных данных: – не позднее последнего
дня месяца, следующего за отчетным.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде.
Наименования услуг по общему классификатору экономической деятельности
Объемы реализации (киловатт час)
Объем реализации (тысяч тенге)
Всего
В том числе по группам потребителей
Всего
В том числе по группам потребителей
Юридические лица
Физические лица*
Юридические лица
Физические лица*
По отпускному тарифу без дифференциации
По объемам потребления
По отпускному тарифу без дифференциации
По объемам потребления
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Отпускная цена в тенге (без налога на добавленную стоимость)
Уровень доходности
Всего
В том числе по группам потребителей
Затраты в тыс. тенге
Доходы от регулируемых услуг в тыс. тенге
Уровень доходности в %
Юридические лица
Физические лица*
По отпускному тарифу без дифференциации
По объемам потребления
10
11
12
13
14
15
* – в зависимости от принятой дифференциации отпускного тарифа в регионах
Наименование ______________________ Адрес __________________________
_____________________________________ ______________________________
Адрес электронной почты_____________________________________________
Исполнитель ___________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ____________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) ________________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных Информация об объемах производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) субъекта общественно значимого рынка по розничной реализации электрической энергии энергоснабжающими организациями, организации и проведения централизованной торговли электрической энергией, обеспечения готовности торговой системы к проведению централизованных торгов, централизованной покупке и продаже электрической энергии, произведенной объектами по использованию возобновляемых источников энергии (наименование, бизнес идентификационный номер субъекта общественно значимого рынка)
(индекс – РРЭЭ-3, периодичность: месячная)
Глава 1. Общие положения

1. Осы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсініктеме теміржол жүк вагондарын жалға беру жөніндегі көрсетілетінқызметтерді және вагондар (контейнерлер) операторының көрсетілетін қызметтерін, Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттік қатынаста жүктерді теміржол көлігімен тасымалдау жөніндегі қызметтерді, контейнелерде, контрейлерлік жөнелтімдермен жүктерді, бос контейнерлерді және бос фитингтік платформаларды теміржол көлігімен тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді және ішкі рейстерде әуежайлардың қызметтерін көрсету: жолаушыларды отырғызу-түсіру (телескоптық трап арқылы), тасымалдау процесін қамтамасыз ету мақсатында пайдаланылатын әуежайдың үй-жайларын жалға беру, жүктерді өңдеу, жолаушыларды тіркеу үшін жұмыс орнын (алаңдар) ұсыну, әуе кемелерін авициялық жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз етуді қоспағанда, жүктерді теміржол көлігімен тасымалдау және локомотивтік тартқыш жөніндегі қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің өндіру (өткізу) көлемдері, кіріс деңгейі және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) (қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмiрi) босатылу бағалары туралы ақпаратты дайындауға арналған.
2. Ақпаратқа басшы немесе оның міндетін атқарушы адам және қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің орындаушысы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
3. 1-бағанда "Қызметтердің атауы" және "Экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші" көрсетіледі.
4. 2 және 3-бағандарда "Көлемі", оның ішінде ""Көрсетілетін қызметтер (жұмыстар) көлемі заттай мәнінде" және "Көрсетілетін қызметтер (жұмыстар) көлемі ақшалай мәнінде" көрсетіледі.
5. 4 және 5-бағандарда "Баға (қосылған құн салығынсыз)", оның ішінде "Негізделген баға, теңгемен" және "Сату бағасы, теңгемен" көрсетіледі.
6. 6, 7 және 8-бағандарда "Кірістілік деңгейі", оның ішінде "Қызметтер (жұмыстар) көрсетуден түскен кіріс, теңгемен" және "Қызметтер (жұмыстар) көрсетуден болған шығындар, теңгемен" көрсетіледі.
7. 2-8-бағандар бойынша ақпарат филиалдар, хабарламалар түрлері, жұмыс түрлері бойынша бөліністе ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 116 Бұйрыққа
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 1 ақпандағы
№ 36 бұйрығына
17-қосымша
Нысан
Мыналарға: табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурсында: www.economy.gov.kz орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Энергиямен жабдықтау ұйымдарының электр энергиясын бөлшек саудада өткізуі, электр энергиясының орталықтандырылған саудасын ұйымдастыру мен өткізу, жаңартылатын энергия көздерін пайдалану жөніндегі объектілер өндірген электр энергиясының орталықтандырылған сауда-саттықтарын өткізуге, орталықтандырылған сатып алу және сатуға сауда жүйесінің дайындығын қамтамасыз ету жөніндегі қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің өндіру (өткізу) көлемдері, кіріс деңгейі және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) (қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі) сату бағалары туралы ақпарат
Әкімшілік деректер нысанының индексі: РРЭЭ-3
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы__ (ай) үшін
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: қоғамдық маңызы бар нарықтарда тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) өндіретін (өткізетін) жеке немесе заңды тұлға
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есептіден кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші бойынша көрсетілетін қызмет атауы
Өткізу көлемі (киловатт сағат)
Өткізу көлемі (мың теңге)
Барлығы
Оның ішінде тұтынушылар тобы бойынша
Барлығы
Оның ішінде тұтынушылар тобы бойынша
Заңды тұлғалар
Жеке тұлғалар*
Заңды тұлғалар
Жеке тұлғалар*
Саралаусыз сату тарифі бойынша
Тұтыну көлемдері бойынша
Саралаусыз сату тарифі бойынша
Тұтыну көлемдері бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Босату бағасы, теңгемен (қосымша құн салығынсыз)
Кірістілік деңгейі
Барлығы
Оның ішінде тұтынушылар тобы бойынша
Шығыстар, мың. теңге
Реттеліп көрсетілетін қызметтерден түскен кірістер, мың теңге
Кірістілік деңгейі, %
Заңды тұлғалар
Жеке тұлғалар*
Саралаусыз сату тарифі бойынша
Тұтыну көлемдері бойынша
10
11
12
13
14
15
*- өңірлердегі сату тарифінің қабылданған саралануына қарай
Атауы_____________________Мекенжайы________________________________
____________________________ _______________________________________
Электрондық пошта мекенжайы/_______________________________________
Орындаушы__________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _____________________________
____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөр орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
____________________________________________________________________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
Энергиямен жабдықтау ұйымдарының электр энергиясын бөлшек саудада өткізуі, электр энергиясының орталықтандырылған саудасын ұйымдастыру мен өткізу, жаңартылатын энергия көздерін пайдалану жөніндегі объектілер өндірген электр энергиясының орталықтандырылған сауда-саттықтарын өткізуге, орталықтандырылған сатып алу және сатуға сауда жүйесінің дайындығын қамтамасыз ету жөніндегі қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің өндіру (өткізу) көлемдері, кіріс деңгейі және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) (қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі) сату бағалары туралы ақпарат
(индексі – РРЭЭ-3, кезеңділігі: ай сайын)
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных предназначено для подготовки ежемесячной информации об объемах производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) субъекта общественно значимого рынка по розничной реализации электрической энергии энергоснабжающими организациями, организации и проведения централизованной торговли электрической энергией, обеспечения готовности торговой системы к проведению централизованных торгов, централизованной покупке и продаже электрической энергии, произведенной объектами по использованию возобновляемых источников энергии (наименование, бизнес идентификационный номер субъекта общественно значимого рынка).
2. Информацию подписывает руководитель или лицо, исполняющее его обязанности и исполнитель субъекта общественно значимого рынка.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. В графе 1 указывается "Наименования услуг по общему классификатору экономической деятельности".
4. В графах 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 указываются "Объемы реализации (киловатт час)", "Всего", в том числе "По группам потребителей", "Юридические лица", "По отпускному тарифу без дифференциации", "Физические лица*", "По объемам потребления", "По отпускному тарифу без дифференциации" "Объем реализации (тысяч тенге)", "Всего", в том числе "По группам потребителей": "Юридические лица" и "Физические лица" и "По объемам потребления".
5. В графах 10, 11 и 12 указываются "Отпускная цена в тенге (без налога на добавленную стоимость), "Всего", "В том числе по группам потребителей", "Юридические лица", "По отпускному тарифу без дифференциации", "Физические лица*" и "По объемам потребления",
6. В графах 13, 14, 15 и 16 указываются "Уровень доходности", "Затраты в тыс. тенге", "Доходы от регулируемых услуг в тыс. тенге" и "Уровень доходности в %".
Приложение 5 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2024 года № 116
Приложение 17-1 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 1 февраля 2017 года № 36
Форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
(индекс – ЦП и ЦПЭЭ-4, периодичность: месячная)
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.economy.gov.kz
Наименование административной формы: Информация об объемах производства
(реализации), затратах и соответствующих ценах производимых (реализуемых)
товаров (работ, услуг) Субъекта в области централизованной покупки
и централизованной продажи электрической энергии в части затрат, связанных
с осуществлением деятельности (наименование, бизнес идентификационный номер
субъекта общественно значимого рынка)
Индекс формы административных данных: – ЦП и ЦПЭЭ-4
Периодичность: месячная
Отчетный период за _____ месяц 20___ года
Круг лиц, представляющих информацию: Субъект в области централизованной
покупки и централизованной продажи электрической энергии в части затрат,
связанных с осуществлением деятельности
Срок представления формы административных данных:
– не позднее последнего дня месяца, следующего за отчетным.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде.
Наименования услуг по общему классификатору экономической деятельности
Затраты, тенге
Объемы реализации (МВт*мес)
Расчетная цена в тенге на 1 МВт*мес (без налога на добавленную стоимость)
Доходы от регулируемых услуг в тыс. тенге
Наименование ______________________ Адрес ________________________
__________________________________ _______________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________
Исполнитель ___________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности __________________
__________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _____________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных Информация об объемах производства (реализации), затратах и соответствующих ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) Субъекта в области централизованной покупки и централизованной продажи электрической энергии в части затрат, связанных с осуществлением деятельности (наименование, бизнес идентификационный номер субъекта общественно значимого рынка)
(индекс – ЦП и ЦПЭЭ-4, периодичность: месячная)

1. Осы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсініктеме энергиямен жабдықтау ұйымдарының электр энергиясын бөлшек саудада өткізуі, электр энергиясының орталықтандырылған саудасын ұйымдастыру мен өткізу, жаңартылатын энергия көздерін пайдалану жөніндегі объектілер өндірген электр энергиясының орталықтандырылған сауда-саттықтарын өткізуге, орталықтандырылған сатып алу және сатуға сауда жүйесінің дайындығын қамтамасыз ету жөніндегі қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің өндіру (өткізу) көлемдері, кіріс деңгейі және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) (қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі) сату бағалары туралы ай сайынғы ақпаратты дайындауға арналған.
2. Ақпаратқа басшы немесе оның міндетін атқарушы адам және қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің орындаушысы қол қояды.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
3. 1-бағанда "Экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші бойынша көрсетілетін қызмет атауы" көрсетіледі.
4. 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8-бағандарда "Өткізу көлемі (киловатт сағат)", "Барлығы", "оның ішінде "Тұтынушылар тобы бойынша", "Заңды тұлғалар", "Саралаусыз сату тарифі бойынша", "Жеке тұлғалар*", "Өткізу көлемдері (мың теңге" , "барлығы", оның ішінде "Тұтынушылар тобы бойынша": "Заңды тұлғалар" және "Жеке тұлғалар*" және "Тұтыну көлемдері бойынша" көрсетіледі.
5. 10, 11 және 12-бағандарда "Сату бағасы, теңгемен (қосымша құн салығынсыз", "Барлығы", "Оның ішінде тұтынушылар тобы бойынша", "Заңды тұлғалар", "Саралаусыз сату тарифі бойынша", "Жеке тұлғалар*" және "Тұтыну көлемдері бойынша" көрсетіледі.
6. 13, 14, 15 және 16-бағандарда "Кірістілік деңгейі", "Шығыстар, мың. теңге", "Реттеліп көрсетілетін қызметтерден түскен кірістер, мың теңге" және "Кірістілік деңгейі, %" көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 116 Бұйрыққа
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 1 ақпандағы
№ 36 бұйрығына
17-1-қосымша
Нысан
Мыналарға: табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
(индексі – ЦП және ЦПЭЭ-4, кезеңділігі: ай сайын)
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурсында: www.economy.gov.kz орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Қызметті жүзеге асыруымен байланысты шығындары бөлігінде электр энергиясын орталықтандырылған сатып алу және орталықтандырылған сату саласындағы Субъектінің өндіретін (өткізетін) тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) өндіру (өткізу) көлемі, шығындары және тиісті бағалары туралы ақпарат (қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ЦП және ЦПЭЭ-4
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы__ (ай) үшін
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: қызметті жүзеге асыруымен байланысты шығындар бөлігінде электр энергиясын орталықтандырылған сатып алу және орталықтандырылған сату саласындағы Субъект
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есептіден кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші бойынша көрсетілетін қызметтердің атаулары
Шығындар, теңге
Өткізу көлемі (МВт*ай)1 МВт*айға теңгедегі есептік баға (қосылған құн салығынсыз)
Реттеліп көрсетілетін қызметтен түсетін кіріс мың теңге
Атауы________________________Мекенжайы__________________________________
Электрондық пошта мекенжайы/______________________________________________
Орындаушы_______________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам___________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
____________________________________________________________________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
Қызметті жүзеге асыруымен байланысты шығындары бөлігінде электр энергиясын орталықтандырылған сатып алу және орталықтандырылған сату саласындағы Субъектінің өндіретін (өткізетін) тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) өндіру (өткізу) көлемі, шығындары және тиісті бағалары туралы ақпарат (қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)
(индекс-ЦП және ЦПЭЭ-4, жиілігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных предназначено для подготовки информации об объемах производства (реализации), затратах и соответствующих ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) Субъекта в области централизованной покупки и централизованной продажи электрической энергии в части затрат, связанных с осуществлением деятельности (наименование, бизнес идентификационный номер субъекта общественно значимого рынка).
2. Информацию подписывает руководитель или лицо, исполняющее его обязанности и исполнитель субъекта общественно значимого рынка.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. В указанной информации указываются "Наименования услуг по общему классификатору экономической деятельности", "Затраты, тенге", "Объемы реализации (МВт*мес)", "Расчетная цена в тенге на 1 МВт*мес (без налога на добавленную стоимость)" и "Доходы от регулируемых услуг в тыс. тенге".
Приложение 6 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2024 года № 116
Приложение 17-2 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 1 февраля 2017 года № 36
Форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
(индекс – ЦПУПГЭМ-5, периодичность: месячная)
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.economy.gov.kz
Наименование административной формы: Информация об объемах производства
(реализации), затратах и соответствующих ценах производимых (реализуемых)
товаров (работ, услуг) Субъекта в области централизованной покупки услуги
по поддержанию готовности электрической мощности и централизованной продажи
услуги по обеспечению готовности электрической мощности к несению нагрузки
в части затрат, связанных с осуществлением деятельности (наименование, бизнес
идентификационный номер субъекта общественно значимого рынка)
Индекс формы административных данных: ЦПУПГЭМ-5
Периодичность: месячная
Отчетный период за ______ (месяц) 20___ года
Круг лиц, представляющих информацию: Субъект в области централизованной
покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности
и централизованной продажи услуги по обеспечению готовности электрической
мощности к несению нагрузки в части затрат, связанных с осуществлением деятельности
Срок представления формы административных данных:
– не позднее последнего дня месяца, следующего за отчетным.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде.
Наименования услуг по общему классификатору экономической деятельности
Затраты, тенге
Объемы реализации (МВт*мес)
Расчетная цена в тенге на 1 МВт*мес (без налога на добавленную стоимость)
Доходы от регулируемых услуг в тыс. тенге
Наименование _____________________ Адрес _________________________
__________________________________ _______________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________
Исполнитель __________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности __________________
__________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) _____________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Информация об объемах производства (реализации), затратах и соответствующих ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) Субъекта в области централизованной покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности и централизованной продажи услуги по обеспечению готовности электрической мощности к несению нагрузки в части затрат, связанных с осуществлением деятельности (наименование, бизнес идентификационный номер субъекта общественно значимого рынка))
(индекс – ЦПУПГЭМ-5, периодичность: месячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсініктеме қызметті жүзеге асыруымен байланысты шығындары бөлігінде электр энергиясын орталықтандырылған сатып алу және орталықтандырылған сату саласындағы Субъектінің өндіретін (өткізетін) тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) өндіру (өткізу) көлемі, шығындары және тиісті бағалары туралы ақпаратты (қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі) дайындауға арналған.
2. Ақпаратқа бірінші басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға және қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің орындаушысы қол қояды.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
3. Көрсетілген ақпаратта "Экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші бойынша көрсетілетін қызметтердің атаулары", "Шығындар, теңге", "Өткізу көлемі (МВт*ай)", "1 МВт*айға теңгемен есептік баға (қосылған құн салығынсыз)" және "Реттеліп көрсетілетін қызметтен түсетін кіріс, мың теңге" көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 116 Бұйрыққа
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 1 ақпандағы
№ 36 бұйрығына
17-2-қосымша
Нысан
Мыналарға: табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурсында: www.economy.gov.kz орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Қызметті жүзеге асырумен байланысты шығындар бөлігінде электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті орталықтандырылған сатып алу және электр қуатының жүктеме көтеруге әзірлігін қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметті орталықтандырылған сату саласындағы Субъект өндіретін (өткізетін) тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) өндіру (өткізу) көлемдері, шығындары және тиісті бағалары туралы ақпарат (қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)
Есепті кезең: 20__ жылғы__ (ай) үшін
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ЦПУПГЭМ-5
Кезеңділігі: ай сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті орталықтандырылған сатып алу және электр қуатының жүктеме көтеруге әзірлігін қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметті орталықтандырылған сату саласындағы Субъект
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есептіден кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші бойынша көрсетілетін қызметтердің атаулары
Шығындар, теңге
Өткізу көлемі (МВт * ай)
1 МВт*айға теңгемен есептік баға (қосылған құн салығынсыз)
Реттеліп көрсетілетін қызметтен түсетін кіріс мың теңге
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
Қызметті жүзеге асырумен байланысты шығындар бөлігінде электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті орталықтандырылған сатып алу және электр қуатының жүктеме көтеруге әзірлігін қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметті орталықтандырылған сату саласындағы Субъект өндіретін (өткізетін) тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) өндіру (өткізу) көлемдері, шығындары және тиісті бағалары туралы ақпарат (қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі) нөмірі)
(ЦПУПГЭМ-5-индексі, кезеңділік: ай)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных предназначено для подготовки информации об объемах производства (реализации), затратах и соответствующих ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) Субъекта в области централизованной покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности и централизованной продажи услуги по обеспечению готовности электрической мощности к несению нагрузки в части затрат, связанных с осуществлением деятельности (наименование, бизнес идентификационный номер субъекта общественно значимого рынка).
2. Информацию подписывает руководитель или лицо, исполняющее его обязанности и исполнитель субъекта общественно значимого рынка.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. В указанной информации указываются "Наименования услуг по общему классификатору экономической деятельности", "Затраты, тенге", "Объемы реализации (МВт*мес)", "Расчетная цена в тенге на 1 МВт*мес (без налога на добавленную стоимость)" и "Доходы от регулируемых услуг в тыс. тенге".
Приложение 7 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2024 года № 116
Приложение 18 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 1 февраля 2017 года № 36
Форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.economy.gov.kz
Наименование административной формы: Информация об объемах производства
(реализации), уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых)
товаров (работ, услуг) субъекта общественно значимого рынка по розничной
реализации товарного газа, розничной реализации сжиженного нефтяного газа
через групповые резервуарные установки ___________________________________
(наименование, бизнес идентификационный номер субъекта общественно значимого
рынка)
Индекс формы административных данных: РРТГ - РРСНГ-6
Периодичность: месячная
Отчетный период: за _______ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: субъект общественно значимого рынка
по розничной реализации товарного газа, розничной реализации сжиженного
нефтяного газа через групповые резервуарные установки
Срок представления формы административных данных:
– не позднее последнего дня месяца, следующего за отчетным.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде.
Наименование услуг по общему классификатору экономической деятельности
Объемы реализации (тысяч кубических метра)
Объемы реализации (тысяч тенге)
Отпускная цена в тенге (без налога на добавленную стоимость)
Уровень доходности
Всего
В том числе по группам потребителей
Всего
В том числе по группам потребителей
Всего
В том числе по группам потребителей
Доход от оказания услуг (работ), в тенге
Затраты от оказания услуг (работ), в тенге
Уровень доходности, в %
Население
Юридические лица
Население
Юридические лица
На селение
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Наименование _____________________ Адрес _________________________
__________________________________ _______________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________
Исполнитель__________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности __________________
__________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) ______________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных Информация об объемах производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) субъекта общественно значимого рынка по розничной реализации товарного газа, розничной реализации сжиженного нефтяного газа через групповые резервуарные установки ________ (наименование, бизнес идентификационный номер субъекта общественно значимого рынка)
(индекс – РРТГ- РРСНГ-6, периодичность: месячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсініктеме қызметті жүзеге асырумен байланысты шығындар бөлігінде электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті орталықтандырылған сатып алу және электр қуатының жүктеме көтеруге әзірлігін қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметті орталықтандырылған сату саласындағы Субъект өндіретін (өткізетін) тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) өндіру (өткізу) көлемдері, шығындары және тиісті бағалары туралы ақпаратты (қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі) дайындауға арналған.
2. Ақпаратқа басшы немесе оның міндетін атқарушы адам және қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің орындаушысы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
3. Көрсетілген ақпаратта "Экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші бойынша көрсетілетін қызметтердің атаулары", "Шығындар, теңге", "Өткізу көлемі (МВт * ай)", "1 МВт*айға теңгемен есептік баға (қосылған құн салығынсыз)" және "Реттеліп көрсетілетін қызметтен түсетін кіріс мың теңге" көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 116 Бұйрыққа
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 1 ақпандағы
№ 36 бұйрығына
18-қосымша
Нысан
Мыналарға: табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурсында: www.economy.gov.kz орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Тауарлық газды бөлшек саудада өткізу, топтық резервуарлық қондырғылар арқылы сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізу жөніндегі қоғамдық маңызы бар нарық субъектісі өндіретін (өткізетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) өндіру (өткізу) көлемдері, кіріс деңгейі (қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірi) сату бағасы туралы ақпарат
Әкімшілік деректер нысанының индексі: РРТГ- РРСНГ-6
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы__ (ай) үшін
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: тауарлық газды бөлшек саудада өткізу, топтық резервуарлық қондырғылар арқылы сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізу жөніндегі қоғамдық маңызы бар нарық субъектісі
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есептіден кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші бойынша қызмет атауы
Өткізу көлемі (мың текше метр)
Өткізу көлем (мың теңге)
Сату бағасы теңгемен (қосымша құн салығынсыз)
Кірістілік деңгейі
Барлығы
Оның ішінде тұтынушылар тобы бойынша
Барлығы
Оның ішінде тұтынушылар тобы бойынша
Барлығы
Оның ішінде тұтынушылар тобы бойынша
Қызметтерді (жұмыстар) көрсетуден түскен кіріс, теңгемен
Қызметтер, (жұмыстар) көрсетуге кеткен шығын, теңгемен
Кірістілік деңгейі, %-бен
Халық
Заңды тұлғалар
Халық
Заңды тұлғалар
Халық
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Атауы_______________________Мекенжайы_______________________________
Электрондық пошта мекенжайы/__________________________________________
Орындаушы__________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам___________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөр орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
__________________________________________________________________________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
Тауарлық газды бөлшек саудада өткізу, топтық резервуарлық қондырғылар арқылы сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізу жөніндегі қоғамдық маңызы бар нарық субъектісі өндіретін (өткізетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) өндіру (өткізу) көлемдері, кіріс деңгейі (қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірi) сату бағасы туралы ақпарат
(индексі - РРТГ-РРСНГ-6, кезеңділігі: ай)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных предназначено для подготовки информации об объемах производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) субъекта общественно значимого рынка по розничной реализации товарного газа, розничной реализации сжиженного нефтяного газа через групповые резервуарные установки ________ (наименование, бизнес идентификационный номер субъекта общественно значимого рынка).
2. Информацию подписывает руководитель или лицо, исполняющее его обязанности и исполнитель субъекта общественно значимого рынка.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. В графе 1 указывается "Наименования услуг по общему классификатору экономической деятельности".
4. В графах 2 и 3 указываются "Объемы реализации (тысяч кубических метра)", "Всего", в том числе "По группам потребителей", "Население".
5. В графах 4, 5 и 6 указываются "Объемы реализации (тыс. тенге)", "Всего", в том числе "По группам потребителей", "Юридические лица", "Население".
6. В графах 7, 8 и 9 указываются "Отпускная цена в тенге (без налога на добавленную стоимость), "Всего", "В том числе по группам потребителей", "Юридические лица", "Население".
7. В графах 10, 11 и 12 указываются "Уровень доходности" - "Затраты в тыс. тенге", "Доходы от регулируемых услуг в тыс. тенге" и "Уровень доходности в %".
8. Информация представляется с разбивкой по филиалам.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме тауарлық газды бөлшек саудада өткізу, топтық резервуарлық қондырғылар арқылы сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізу жөніндегі қоғамдық маңызы бар нарық субъектісі өндіретін (өткізетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) өндіру (өткізу) көлемдері, кіріс деңгейі (қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірi), сату бағасы туралы ақпаратты дайындауға арналған.
2. Ақпаратқа басшы немесе оның міндетін атқарушы адам және қоғамдық маңызы бар нарық субъектісінің орындаушысы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
3. 1-бағанда "Экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші бойынша қызметтердің атаулары" көрсетіледі.
4. 2 және 3-бағандарда "Өткізу көлемі (мың текше метр)", "Барлығы", оның ішінде "Тұтынушылар топтары бойынша", "Халық" көрсетіледі.
5. 4, 5 және 6-бағандарда "Өткізу көлемі (мың теңге)", "Барлығы", оның ішінде "Тұтынушылар тобы бойынша", "Заңды тұлғалар", "Халық" көрсетіледі.
6. 7, 8 және 9-бағандарда "Теңгемен босату бағасы (қосылған құн салығынсыз), "Барлығы", "Оның ішінде тұтынушылар тобы бойынша", "Заңды тұлғалар", "Халық" көрсетіледі.
7. 10, 11 және 12 - бағандарда "Кірістілік деңгейі" - "Мың теңгедегі шығындар", "Мың теңгедегі реттеліп көрсетілетін қызметтерден түсетін кірістер" және "% - дағы кірістілік деңгейі" көрсетіледі.
8. Ақпарат филиалдар бойынша бөліністе ұсынылады.