Об определении порядка реализации продукции в стеклянной таре в местах проведения спортивно-массовых, зрелищных культурно-массовых мероприятий в городе Астане
Решение акима города Астаны от 4 октября 2024 года № 502-18. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 8 октября 2024 года № 1396-01
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 29 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", аким города Астаны РЕШИЛ:
1. Определить порядок реализации продукции в стеклянной таре в местах проведения спортивно-массовых, зрелищных культурно-массовых мероприятий в городе Астане согласно приложению к настоящему решению.
2. Признать утратившим силу решение акима города Астаны от 2 декабря 2014 года № 111-22 "Об утверждении Правил реализации продукции в стеклянной таре в местах проведения спортивно-массовых, зрелищных культурно-массовых мероприятий в городе Астане" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 872).
3. Руководителю Государственного учреждения "Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города Астаны" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции города Астаны;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на курирующего заместителя акима города Астаны.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны Ж. Қасымбек
Приложение к решению акима
города Астаны
акима города Астаны
от 4 октября 2024 года № 502-18
Порядок реализации продукции в стеклянной таре в местах проведения спортивно-массовых, зрелищных культурно-массовых мероприятий в городе Астане
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий Порядок реализации продукции в стеклянной таре в местах проведения спортивно-массовых, зрелищных культурно-массовых мероприятий в городе Астане разработан в соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 29 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и определяет порядок реализации продукции в стеклянной таре в местах проведения спортивно-массовых, зрелищных культурно-массовых мероприятий (далее – массовые мероприятия) в городе Астане.
Глава 2. Организация реализации продукции в стеклянной таре

Астана қаласында спорттық-бұқаралық, ойын-сауық, мәдени-бұқаралық іс-шаралар өткізілетін орындарда шыны ыдыстағы өнімдерді сату тәртібін айқындау туралы
Астана қаласы әкімінің 2024 жылғы 4 қазандағы № 502-18 шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2024 жылғы 8 қазанда № 1396-01 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына сәйкес Астана қаласының әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласында спорттық-бұқаралық, ойын-сауық, мәдени-бұқаралық іс-шаралар өткізілетін орындарда шыны ыдыстағы өнімдерді сату тәртібі осы шешімге қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. "Астана қаласында спорттық-бұқаралық, ойын-сауық, мәдени-бұқаралық іс-шаралар өткізілетін орындарда шыны ыдыстағы өнімдерді сату қағидаларын бекіту туралы" Астана қаласы әкімінің 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 111-22 шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 872 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. "Астана қаласының Инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің Астана қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешім ресми жарияланғаннан кейін оның Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі Ж. Қасымбек
Астана қаласы әкімінің
2024 жылғы 4 қазандағы
№ 502-18 Астана қаласы
әкімінің шешіміне
қосымша
Астана қаласында спорттық-бұқаралық, ойын-сауық, мәдени-бұқаралық іс-шаралар өткізілетін орындарда шыны ыдыстағы өнімдерді сату тәртібі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Астана қаласында спорттық-бұқаралық, ойын-сауық, мәдени-бұқаралық іс-шаралар өткізілетін орындарда шыны ыдыстағы өнімдерді сату тәртібі (бұдан әрі - Тәртіп) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына сәйкес әзірленген және Астана қаласында спорттық-бұқаралық, ойын-сауық, мәдени-бұқаралық іс-шаралар (бұдан әрі - бұқаралық іс-шаралар) өткізілетін орындарда шыны ыдыстағы өнімдерді сату тәртібін айқындайды.
2-тарау. Шыны ыдыстағы өнімдерді сатуды ұйымдастыру

2. Реализация продукции в стеклянной таре юридическими лицами и индивидуальными предпринимателями на территории проведения спортивно-массовых мероприятий осуществляется в местах, согласованных Государственным учреждением "Управление физической культуры и спорта города Астаны", зрелищных культурно-массовых мероприятий − в местах, согласованных Государственным учреждением "Управление культуры города Астаны".
3. Реализация продукции в стеклянной таре проводится при соблюдении санитарно-эпидемиологических требований, правил техники безопасности и пожарной безопасности.
4. Юридические лица и индивидуальные предприниматели торговых объектов при реализации продукции в стеклянной таре осуществляют:
1) создание и обеспечение работы инженерной инфраструктуры, техническое обслуживание холодильного, торгового и иного оборудования;
2) охрану торгового объекта;
3) обеспечение удаления мусора с мест торговли;
4) праздничное, тематическое оформление торговых объектов.
5. Организаторы массовых мероприятий предусматривают:
1) наличие схем размещения объектов торговли, осуществляющих реализацию продукции в стеклянной таре;
2) размещение в местах дислокации объектов торговли, реализующих продукцию в стеклянной таре, контейнеров, урн для сбора мусора;
3) доведение информации до юридических лиц и индивидуальных предпринимателей торговых объектов о времени, месте и порядке реализации продукции в стеклянной таре.
6. Пронос в места проведения массовых мероприятий продукцию в стеклянной таре, использование которой может представлять угрозу жизни и здоровью людей либо причинить материальный ущерб физическим и юридическим лицам, не допускается.

2. Заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің спорттық-бұқаралық іс-шаралар өтетін аумақта шыны ыдыстағы өнімдерді сатуы "Астана каласының Дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесімен келісілген орындарда, мәдени-бұқаралық іс-шаралар − "Астана каласының Мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесімен келісілген орындарда жүзеге асырылады.
3. Шыны ыдыстағы өнімдерді сату санитарлық-эпидемиологиялық талаптар, қауіпсіздік техникасының ережелері және өрт қауіпсіздігі сақталған жағдайда жүргізіледі.
4. Заңды тұлғалар мен сауда объектілерінің жеке кәсіпкерлері шыны ыдыстағы өнімдерді сату кезінде:
1) инженерлік инфрақұрылымның жұмысын құруды және қамтамасыз етуді, тоңазытушы, сауда және өзге де жабдықтарға техникалық қызмет көрсетуді;
2) сауда объектісін күзетуді;
3) сауда орнынан қоқысты шығаруды қамтамасыз етуді;
4) сауда объектілерін мерекелік, тақырыптық безендіруді жүзеге асырады.
5. Бұқаралық іс-шараларды ұйымдастырушылар:
1) шыны ыдыстағы өнімдерді сатуды жүзеге асыратын сауда объектілерінің орналасу сызбасының болуын;
2) шыны ыдыстағы өнімдерді сататын сауда объектілері орналасқан жерлерде қоқыс жинауға арналған контейнерлерді, урналарды орналастыруды;
3) заңды тұлғалар мен сауда объектілерінің жеке кәсіпкерлеріне шыны ыдыстағы өнімдерді сатудың уақыты, орны және тәртібі туралы ақпаратты жеткізуді көздейді.
6. Пайдаланылуы заңды және жеке тұлғалардың өмірі мен денсаулығына қатер төндіруі, материалдық нұқсан келтіруі мүмкін шыны ыдыстағы өнімді бұқаралық іс-шаралар өткізілетін орындарға алып кіруге жол берілмейді.
_____________________________