О предоставлении бесплатного проезда гражданам Республики Казахстан, проживающим в Акмолинской области, за пределы населенного пункта постоянного проживания для получения высокотехнологичных медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования
Решение Акмолинского областного маслихата от 27 июня 2024 года № 8С-11-8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 3 июля 2024 года № 8782-03
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 12 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Предоставить бесплатный проезд гражданам Республики Казахстан, проживающим в Акмолинской области, за пределы населенного пункта постоянного проживания для получения высокотехнологичных медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования.
2. Оплату стоимости проезда больного и лица его сопровождающего (только в случае сопровождении больного) производить в оба конца за проезд на железнодорожном транспорте в размере не более стоимости билета купейного вагона скорого поезда, а на междугородном автомобильном транспорте в размере фактической стоимости.
3. Возмещение расхода проезда воздушным транспортом по тарифу экономического класса производится в оба конца только больным с орфанными заболеваниями и лицу его сопровождающему (только в случае сопровождения больного не более одного человека).
4. Признать утратившими силу:
решение Акмолинского областного маслихата "О предоставлении гражданам, проживающим в Акмолинской области, бесплатного проезда за пределы населенного пункта на лечение за счет бюджетных средств" от 18 июля 2010 года № 4С-25-6 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3366);
пункт 1 приложения к решению Акмолинского областного маслихата "О внесении изменений в некоторые решения Акмолинского областного маслихата" от 26 апреля 2021 года № 7С-3-5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8455).
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Акмолинского областного маслихата Б.Жусупов

Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерді және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмекті алу үшін Ақмола облысында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына тұрақты тұратын елді мекеннен тысқары жерлерге тегін жол жүруді ұсыну туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2024 жылғы 27 маусымдағы № 8С-11-8 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 3 шілдеде № 8782-03 болып тіркелді
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 12-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес, Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерді және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмекті алу үшін Ақмола облысында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына тұрақты тұратын елді мекеннен тысқары жерлерге тегін жол жүру ұсынылсын.
2. Науқастың және оны ертіп баратын адамның жол жүру құнын (науқасты алып жүретін адам болған жағдайда ғана) екі жаққа жүруіне темір жол көлігінде жүрдек поездың купе вагоны билетінің құнынан аспайтын мөлшерде, ал қалааралық автомобиль көлігінде нақты құны мөлшерінде төлем жасалсын.
3. Экономикалық класс тарифі бойынша әуе көлігімен жол жүру шығысын өтеу тек орфандық аурулары бар науқастарға және оны алып жүретін адамға (науқасты бір адамнан артық емес алып жүрген жағдайда ғана) екі жаққа да жүргізіледі.
4. Күші жойылды деп танылсын:
"Ақмола облысында тұратын азаматтарға емделу үшін елді мекен шегінен тысқары жерлерге бюджет қаражаты есебінен тегін жол жүруді ұсыну туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2010 жылғы 18 шілдедегі № 4С-25-6 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3366 болып тіркелген) шешімі;
"Ақмола облыстық мәслихатының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2021 жылғы 26 сәуірдегі № 7С-3-5 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8455 болып тіркелген) шешіміне қосымшаның 1-тармағы.
5. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облыстық мәслихатының төрағасы Б.Жусупов