О внесении изменения в постановление акимата области Абай от 1 июня 2023 года № 104 "Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях области Абай"
Постановление акимата области Абай от 21 июня 2024 года № 115. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 29 июля 2024 года № 304-18
Акимат области Абай ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата области Абай "Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях области Абай" от 1 июня 2023 года № 104 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 89-18) следующее изменение:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области Абай" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции области Абай;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата области Абай после официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области Абай.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Абай
Н. Уранхаев
"СОГЛАСОВАНО"
И.о. руководителя Департамента
экологии по области Абай Комитета
экологического регулирования и контроля
Министерства экологии и природных
ресурсов Республики Казахстан
____________________ А. Алдабергенов
"_____" _____________ 2024 года
И.о. руководителя Департамента
санитарно-эпидемиологического
контроля области Абай Комитета
санитарно-эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
____________________ А. Токтабаева
"_____" _____________ 2024 года
И.о. руководителя РГУ "Балхаш-Алакольская
бассейновая инспекция по регулированию
использования и охране водных ресурсов
Комитета по водным ресурсам Министерства
водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан"
____________________ М. Керимжанов
"_____" _____________ 2024 года
Руководитель РГУ "Ертисская бассейновая
инспекция по регулированию использования
и охране водных ресурсов Комитета по
водным ресурсам Министерства водных
ресурсов и ирригации Республики Казахстан"
____________________ М. Жәдігерұлы
"_____" _____________ 2024 года
Приложение к постановлению
акимата области Абай

Абай облысы әкімдігінің 2023 жылғы 1 маусымдағы № 104 "Абай облысының су объектілері және су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм және спортқа арналған орындарды белгілеу туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Абай облысы әкімдігінің 2024 жылғы 21 маусымдағы № 115 қаулысы. Абай облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 29 шілдеде № 304-18 болып тіркелді
Абай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Абай облысы әкімдігінің "Абай облысының су объектілері және су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм және спортқа арналған орындарды белгілеу туралы" 2023 жылғы 1 маусымдағы № 104 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 89-18 болып тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес, жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Абай облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Абай облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Абай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Абай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы әкімі
Н. Уранхаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар
министрлігі Абай облысы бойынша
экология департаментінің басшысы м.а.
____________________ А. Алдабергенов
2024 жылғы "_____" _____________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау
комитетінің Абай облысы бойынша
санитариялық-эпидемиологиялық бақылау
департаментінің басшысының м.а.
____________________ А. Токтабаева
2024 жылғы "_____" _____________
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация
министрлігі Су ресурстары комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Балқаш-Алакөл
бассейндік инспекциясы басшысының м.а.
____________________ М. Керимжанов
2024 жылғы "_____" _____________
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация
министрлігі Су ресурстары комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Ертіс бассейндік
инспекцияның басшысы
____________________ М. Жәдігер ұлы
2024 жылғы "_____" _____________
Абай облысы әкімдігінің

от 21 июня 2024 года
№ 115
Приложение к постановлению
акимата области Абай
от "1" июня 2023 года
№ 104
Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях области Абай
№ п/п
Наименование водного объекта/водохозяйственного сооружения
Места массового отдыха населения, в обозначенных границах заплыва
Место расположения
Бескарагайский район
1.
Озеро "Шошкалы"
Пляж - используемый для массового отдыха граждан, в границах, обозначенных ограждением зоны плавания (буи, канаты)
Карабасский сельский округ
Бородулихинский район
2.
Шульбинское водохранилище
База отдыха "Жанай",
База отдыха "Нурсултан"
Жерновский сельский округ,
в 65 км от районного центра
села Бородулиха
3.
Жерновские озера
База отдыха "Адал компани"
Жерновский сельский округ,
расположен в глубине ленточного реликтового бора в 35 км от районного центра села Бородулиха
4.
Михайловские озера
Детский оздоровительный лагерь "Кристалл"
Подборный сельский округ,
в 40 км от города Семей.
На территории государственного лесного природного резервата "Семей Орманы"
5.
Озеро Большое
Пляж - используемый для массового отдыха граждан
село Бородулиха
Жарминский район
6.
Озеро Арасан
Оздоровительный центр "Жарма Арасан"
Калбатауский сельский округ,
в 12 км северо-восточнее села Калбатау
Урджарский район
7.
Озеро Алаколь
Пляж - используемый для массового отдыха граждан, в границах, обозначенных ограждением зоны плавания (буи, канаты)
Кабанбайский сельский округ
город Семей
8.
река Иртыш
Коммунальный пляж "Заря" в границах, обозначенных ограждением зоны плавания (буи, канаты)
Левобережная часть понтонного моста, район Мелькомбината
9.
река Иртыш
Коммунальный пляж "Пристань" в границах, обозначенных ограждением зоны плавания (буи, канаты)
Район Пристань
город Курчатов
10.
река Иртыш
Городской пляж № 1
В районе гостиници Маяк
11.
река Иртыш
Городской пляж № 2
В районе СОШ № 2, СОШ № 1
12.
река Иртыш
Городской пляж № 3
В районе дачного массива

2024 жылғы 21 маусымдағы
№ 115 қаулысына
қосымша
Абай облысы әкімдігінің
2023 жылғы "1" маусымдағы
№ 104 қаулысына
қосымша
Абай облысының су объектілері және су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм және спортқа арналған орындар
№ Р/с
Су объектінің/су шаруашылығы құрылысының атауы
Жүзудің белгіленген шекараларындағы халықтың жаппай демалатын орындары
Орналасқан жері
Бесқарағай ауданы
1.
"Шошқалы" көлі
Көпшіліктің демалуы үшін пайдаланылатын жағажай, жүзу аймағының қоршауымен (қалқымалар, арқандар) белгіленген шекараларында
Қарабас ауылдық округі
Бородулиха ауданы
2.
Шүлбі су қоймасы
"Жанай" демалыс базасы
"Нұрсұлтан" демалыс базасы
Жерновка ауылдық округі,
аудан орталығы Бородулиха ауылынан 65 км қашықтықта орналасқан
3.
Жерновские көлдері
"Адал компани" демалыс базасы
Жерновка ауылдық округі,
аудан орталығы Бородулиха ауылынан 35 км таспалы реликті бордың тереңдігінде орналасқан
4.
Михайловские көлдері
"Кристалл" балалардың сауықтыру лагері
Подборный ауылдық округі,
Семей қаласынан 40 км қашықтықта орналасқан.
"Семей Орманы" мемлекеттік орман табиғи резерватының аумағында
5.
Большое көлі
Көпшіліктің демалуы үшін
пайдаланылатын жағажай
Бородулиха ауылы
Жарма ауданы
5.
Арасан көлі
"Жарма Арасан" сауықтыру орталығы
Қалбатау ауылдық округі,
Қалбатау ауылынан 12 км солтүстік-шығысқа қарай
Үржар ауданы
6.
Алакөл көлі
Көпшіліктің демалуы үшін пайдаланылатын жағажай, жүзу аймағының қоршауымен (қалқымалар, арқандар) белгіленген шекараларында
Қабанбай ауылдық округі
Семей қаласы
7.
Ертіс өзені
"Заря" коммуналдық жағажайы, жүзу аймағының қоршауымен (қалқымалар, арқандар) белгіленген шекараларында
Понтон көпірінің сол жағалауы,
Мелькомбинат ауданы
8.
Ертіс өзені
"Пристань" коммуналдық жағажайы, жүзу аймағының қоршауымен (қалқымалар, арқандар) белгіленген шекараларында
Пристань ауданы
Курчатов қаласы
9.
Ертіс өзені
№ 1 қалалық жағажай
Маяк қонақ үйі ауданында
10.
Ертіс өзені
№ 2 қалалық жағажай
№ 2 ЖОББМ, № 1 ЖОББМ ауданында
11.
Ертіс өзені
№ 3 қалалық жағажай
Саяжай алабы ауданында