Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев на 2024 год по городу Семей
Решение маслихата города Семей области Абай от 20 ноября 2024 года № 34/177-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 27 ноября 2024 года № 379-18
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 181 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативно правовых актов № 33110), маслихат города Семей области Абай РЕШИЛ:
1. Утвердить по городу Семей ставки туристского взноса для иностранцев на 2024 год в размере 0 (ноль) процентов от стоимости пребывания в местах размещения туристов, за исключением хостелов, гостевых домов, арендного жилья.
2. Признать утратившим силу решение маслихата города Семей "Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев либо физических или юридических лиц, оплачивающих проживание иностранца (приглащающая сторона, туроператор) по городу Семей" от 17 ноября 2023 года № 13/77-VIII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативно правовых актов № 156-18).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Семей
Д. Шакаримов

Семей қаласы бойынша 2024 жылға арналған шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшерлемесін бекіту туралы
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2024 жылғы 20 қарашадағы № 34/177-VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 27 қарашада № 379-18 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 – бабының 2-10 тармағына, Қазақстан Республикасы "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 14 шiлдедегi № 181 "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33110) болып тіркелген бұйрығына сәйкес, Абай облысы Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Семей қаласы бойынша 2024 жылға шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшері хостелдерді, қонақжайларды, жалға берілетін тұрғын үйлерді қоспағанда, туристерді орналастыру орындарында болу құнының 0 (нөл) пайызы мөлшерінде бекітілсін.
2. Семей қаласы мәслихатының 2023 жылғы 17 қарашадағы № 13/77-VIII "Семей қаласы бойынша шетелдіктер немесе шетелдіктің тұруына ақы төлейтін жеке немесе заңды тұлғалар (шақырушы тарап, туроператор) үшін туристік жарнаның мөлшерлемелерін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 156-18 болып тіркелген) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласы мәслихатының төрағасы
Д. Шакаримов