Об установлении Перечня категорий граждан, пользующихся физкультурно-оздоровительными услугами бесплатно или на льготных условиях, за исключением лиц с инвалидностью, а также размеров льгот
Постановление акимата Осакаровского района Карагандинской области от 19 июля 2024 года № 63/01. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Карагандинской области 22 июля 2024 года № 6626-09
В соответствии со статьей 48 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", статьями 31, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Осакаровского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить согласно приложению Перечень категорий граждан, пользующихся физкультурно-оздоровительными услугами бесплатно или на льготных условиях, за исключением лиц с инвалидностью, а также размеры льгот.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Осакаровского района от 15 сентября 2015 года № 47/03 "Об установлении перечня категорий граждан, пользующихся физкультурно-оздоровительными услугами бесплатно или на льготных условиях, за исключением инвалидов, а также размеров льгот" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3432).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Осакаровского района Р. Нурмуханбетов
Приложение к постановлению
акимата Осакаровского
района
от 19 июля 2024 года
№ 63/01
Перечень категорий граждан, пользующихся физкультурно-оздоровительными услугами бесплатно или на льготных условиях, за исключением лиц с инвалидностью, а также размеры льгот
№ п/п
Категории граждан
Размеры льгот
1.
Дети до 7 лет
Бесплатно
2.
Дети-школьники из многодетных семей
Бесплатно
3.
Дети-школьники из детских домов
Бесплатно
4.
Спортсмены ветераны
Бесплатно
5.
Школьники
Бесплатно
6.
Студенты
Льготы в размере 50% от стоимости оказываемых спортивных и физкультурно-оздоровительных услуг
7.
Пенсионеры
Льготы в размере 50% от стоимости оказываемых спортивных и физкультурно-оздоровительных услуг
Примечание: данный перечень распространяется на государственные физкультурно-оздоровительные и спортивные сооружения.

Мүгедектігі бар адамдарды қоспағанда, дене шынықтыру-сауықтыру қызметтерін тегін немесе жеңілдікті шарттармен пайдаланатын азаматтар санаттарының тізбесін, сондай-ақ жеңілдіктер мөлшерін белгілеу туралы
Қарағанды облысы Осакаров ауданының әкімдігінің 2024 жылғы 19 шілдедегі № 63/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 22 шілдеде № 6626-09 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Дене шынықтыру және спорт туралы" Заңының 48-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31, 37-баптарына сәйкес Осакаров ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес Мүгедектігі бар адамдарды қоспағанда, дене шынықтыру-сауықтыру қызметтерін тегін немесе жеңілдікті шарттармен пайдаланатын азаматтар санаттарының тізбесі, сондай-ақ жеңілдіктер мөлшері белгіленсін.
2. Осакаров ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 15 қарашадағы № 47/03 "Мүгедектерді қоспағанда, дене шынықтыру-сауықтыру қызметтерін тегін немесе жеңілдікті шарттармен пайдаланатын азаматтар санаттарының тізбесін, сондай-ақ жеңілдіктер мөлшерін белгілеу туралы" қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3432 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Осакаров ауданының әкімі Р. Нурмуханбетов
Осакаров ауданы
әкімдігінің
2024 жылғы 19
шілдедегі
№ 63/01
қаулысына қосымша
Мүгедектігі бар адамдарды қоспағанда, дене шынықтыру-сауықтыру қызметтерін тегін немесе жеңілдікті шарттармен пайдаланатын азаматттар санаттарының тізбесі, сондай – ақ жеңілдіктер мөлшері
р/с №
Азаматтар санаттары
Жеңілдіктер мөлшері
1.
7 жасқа дейінгі балалар
Тегін
2.
Көп балалы отбасындағы оқушы-балалар
Тегін
3.
Балалар үйіндегі оқушы-балалар
Тегін
4.
Спорт ардагерлері
Тегін
5.
Оқушылар
Тегін
6.
Студенттер
Көрсетілетін спорттық және дене шынықтыру -сауықтыру қызметтерінің құнынан мөлшердегі 50% жеңілдік
7.
Зейнеткерлер
Көрсетілетін спорттық және дене шынықтыру -сауықтыру қызметтерінің құнынан мөлшердегі 50% жеңілдік
Ескертпе: бұл тізбе мемлекеттік дене шынықтыру - сауықтыру және спорт құрылыстарына қолданылады.