О внесении изменений в постановление акимата города Алматы от 30 октября 2017 года № 4/444 "Об утверждении Правил перевозок пассажиров городским рельсовым транспортом города Алматы"
Постановление акимата города Алматы от 6 сентября 2024 года № 3/488. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 10 сентября 2024 года № 1789-02.
Акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Алматы от 30 октября 2017 года № 4/444 "Об утверждении Правил перевозок пассажиров городским рельсовым транспортом города Алматы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1423) следующие изменения:
в Правилах перевозок пассажиров городским рельсовым транспортом города Алматы, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила перевозок пассажиров городским рельсовым транспортом города Алматы (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О транспорте в Республике Казахстан", приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 мая 2022 года № 301 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28298) "Об утверждении Правил и требований к проведению досмотра пассажиров и лиц, посещающих объекты транспортной инфраструктуры, вещей, находящихся при них, в том числе ручной клади и багажа", и определяют порядок осуществления перевозок пассажиров на городском рельсовом транспорте города Алматы.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. В целях обеспечения безопасности транспортной деятельности досмотр ручной клади пассажиров осуществляется в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 мая 2022 года № 301 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28298) "Об утверждении Правил и требований к проведению досмотра пассажиров и лиц, посещающих объекты транспортной инфраструктуры, вещей, находящихся при них, в том числе ручной клади и багажа".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Алматы.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Е. Досаев

Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласының қалалық рельсті көлігімен жолаушыларды тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" 2017 жылғы 30 қазандағы № 4/444 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 6 қыркүйектегі № 3/488 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2024 жылғы 10 қыркүйекте № 1789-02 болып тіркелді
Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласының қалалық рельсті көлігімен жолаушыларды тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" 2017 жылғы 30 қазандағы № 4/444 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1423 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген Алматы қаласы қалалық рельсті көлігімен жолаушыларды тасымалдау қағидаларындағы:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. Алматы қаласының қалалық рельсті көлігімен жолаушыларды тасымалдау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Заңының 11 бабына, "Жолаушыларды және көлік инфрақұрылымы объектілеріне келетін адамдарды, олардың алып жүретін заттарын, оның ішінде қол жүгі мен багажын жете тексеруді жүргізу қағидалары мен талаптарын бекіту туралы" 2022 жылғы 27 мамырдағы № 301 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28298 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының бұйрығына сәйкес әзірленді және Алматы қаласының қалалық рельсті көлігімен жолаушыларды тасымалдауды жүзеге асыру тәртібін айқындайды.";
11 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"11. Көлік қызметінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында жолаушылардың қол жүгін тексеру "Жолаушыларды және көлік инфрақұрылымы объектілеріне келетін адамдарды, олардың алып жүретін заттарын, оның ішінде қол жүгі мен багажын жете тексеруді жүргізу қағидалары мен талаптарын бекіту туралы" 2022 жылғы 27 мамырдағы № 301 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28298 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының бұйрығына сәйкес жүзеге асырылады.";
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Е. Досаев