О внесении изменения в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/476-VI "Об утверждении Правил забора воды из поверхностных и подземных водных объектов при нецентрализованном питьевом водоснабжении населения Туркестанской области"
Решение Туркестанского областного маслихата от 24 октября 2024 года № 13/177-VIII. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 30 октября 2024 года № 6612-13
Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года №44/476-VI "Об утверждении Правил забора воды из поверхностных и подземных водных объектов при нецентрализованном питьевом водоснабжении населения Туркестанской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5382) следующее изменение:
в Правилах забора воды из поверхностных и подземных водных объектов при нецентрализованном питьевом водоснабжении населения Туркестанской области, утвержденные указанным решением:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Санитарно-эпидемиологические требования к водоисточникам, местам водозабора для хозяйственно-питьевых целей, хозяйственно-питьевому водоснабжению, а также качество питьевой воды нецентрализованных водоисточников по своему составу и свойствам должны соответствовать Санитарным правилам "Санитарно-эпидемиологические требования к водоисточникам, местам водозабора для хозяйственно-питьевых целей, хозяйственно-питьевому водоснабжению и местам культурно-бытового водопользования и безопасности водных объектов", утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 февраля 2023 года №26 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к водоисточникам, местам водозабора для хозяйственно-питьевых целей, хозяйственно-питьевому водоснабжению и местам культурно-бытового водопользования и безопасности водных объектов".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Туркестанского областного маслихата Н. Абишов

Түркістан облыстық мәслихатының "Түркістан облысының халқын орталықтандырылмаған ауызсумен жабдықтау кезінде жер үсті және жер асты су объектілерінен су алу Ережесін бекіту туралы" 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/476-VI шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2024 жылғы 24 қазандағы № 13/177-VIII шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 30 қазанда № 6612-13 болып тіркелді
Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Түркістан облысының халқын орталықтандырылмаған ауызсумен жабдықтау кезінде жер үсті және жер асты су объектілерінен су алу Ережесін бекіту туралы"Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/476-VI шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5382 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Түркістан облысының халқын орталықтандырылмаған ауызсумен жабдықтау кезінде жер үсті және жер асты су объектілерінен су алу ережесінде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Су көздеріне, шаруашылық-ауыз су мақсаты үшін су жинау орындарына, шаруашылық-сумен жабдықтауға қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар, сондай-ақ орталықтандырылмаған су көздерінің ауыз су сапасы өзінің құрамы мен қасиеті бойынша "Су көздеріне, шаруашылық-ауыз су мақсаты үшін су жинау орындарына, шаруашылық-ауыз сумен жабдықтауға және суды мәдени-тұрмыстық пайдалану орындарына және су объектілерінің қауіпсіздігіне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 20 ақпандағы № 26 бұйрығымен бекітілген "Су көздеріне, шаруашылық-ауыз су мақсаты үшін су жинау орындарына, шаруашылық-ауыз сумен жабдықтауға және суды мәдени-тұрмыстық пайдалану орындарына және су объектілерінің қауіпсіздігіне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларына сәйкес болуы тиіс.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облыстық мәслихатының төрағасы Н. Абишов