О внесении изменений и дополнений в решение Отырарского районного маслихата от 13 октября 2023 года № 6/41-VIІІ "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 29 марта 2024 года № 13/76-VIII. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 2 апреля 2024 года № 6508-13
Отырарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение от 13 октября 2023 года №6/41-VIІІ "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 20 октября 2023 года №6382-13) следующие изменения и дополнение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
пункт 5дополнить подпунктам 8) следующего содержания:
"8) 15 февраля – День вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан:
военнообязанным, призывавшимся на учебные сборы и направлявшимся в Афганистан в период ведения боевых действий – в размере 50 (пятидесяти) месячных расчетных показателей единовременно;";
в пункте 5 абзац второй подпункта 2) изложить в новой редакции:
"военнослужащим Республики Казахстан, выполнявшим задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на таджикско-афганском участке в период с сентября 1992 года по февраль 2001 года, военнослужащим, а также лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза Советских Социалистических Республик (далее – бывшего Союза ССР), принимавшим участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе в период с 1986 по 1991 годы – единовременного в размере 50 (пятидесяти) месячного расчетного показателя;";
в пункте 5 абзац третий подпункта 3) изложить в новой редакции:
"лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции (далее – Чернобыльской АЭС) в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях (вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне) – единовременно в размере 50 (пятидесяти) месячного расчетного показателя;";

Отырар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 13 қазандағы № 6/41-VIІІ "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 29 наурыздағы № 13/76-VIII шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2024 жылғы 2 сәуірде № 6508-13 болып тiркелдi
Отырар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 1. Отырар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 13 қазандағы №6/41-VIІІ "Отырар ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы шешіміне (Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2023 жылғы 20 қазанда №6382-13 болып тiркелген) келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген, әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларында:
5 тармақ мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) 15 ақпан – Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентінің шығарылған күні:
жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезде Ауғанстанға жiберiлген әскери мiндеттiлерге – бір реттік 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;";
5 тармақта 2) тармақшаның бірінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"1992 жылғы қыркүйек – 2001 жылғы ақпан аралығындағы кезеңде Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын күзетуді күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерін орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне, 1986 – 1991 жылдар аралығындағы кезеңде Таулы Қарабахтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы (бұдан әрі – КСР Одағы) ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдарына – бір реттік 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;";
5 тармақта 2) тармақшаның үшінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"1986-1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы (бұдан әрі Чернобыль АЭС) апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы обьектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтарға тікелей қатысқан адамдарға (Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен адамдарға) – бір реттік 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;";

в пункте 6 подпункт 6) дополнить вторым абзацем;
"лицам с инвалидностью, страдающим крайне редкими заболеваниями, не относящимися к социально значимым заболеваниям (сужение сосудов в организме - синдром "Дауна") – единовременно в размере до 200 (двести) месячных расчетных показателей;".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 15 февраля 2024 года.
Отырар аудандық мәслихатының төрағасы У. Ұзақов

6 тармақта 6) тармақша мынадай екінші абзацпен толықтырылсын:
"әлеуметтік мәні бар ауруларға жатпайтын өте сирек кездесетін аурулармен (ағзадағы тамырлардың тарылуы - "Даун" синдромы) ауыратын мүгедектігі бар адамдарға – бір реттік 200 (екі жүз) айлық есептік көрсеткіш мөлшеріне дейін;".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2024 жылғы 15 ақпанынан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Отырар аудандық мәслихатының төрағасы У. Ұзақов