Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов
Решение Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 25 декабря 2024 года № 21/118-VIII. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 30 декабря 2024 года № 6646-13
В соответствии с пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", Толебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель районного маслихата Н. Койбагаров
Приложение 1 к решению
от 25 декабря 2024 года

Тұрғын үй сертификатының мөлшері мен алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 21/118-VIII шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2024 жылғы 30 желтоқсанда № 6646-13 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-9-тармағына, Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 14-1- бабының 2-тармағына сәйкес, Төлеби аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1.Тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен алушылар санаттарының тізбесі осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес айқындалсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Н. Койбагаров
Төлеби аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы

№ 21/118-VIII
Размер жилищных сертификатов по Толебийскому району
Размер жилищных сертификатов в Толебийском районе для реализации права граждан на приобретение жилья с использованием ипотечных жилищных займов в рамках ипотечной программы, утвержденной Национальным Банком Республики Казахстан, государственной программы жилищного строительства, утвержденной Правительством Республики Казахстан, жилищной программы "Наурыз", запущенной по поручению Главы Государства:

№ 21/118-VIII шешіміне
№1 қосымша
Төлеби ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері
Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі бекіткен ипотекалық бағдарлама, Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасы, Мемлекет басшысының тапсырмасы бойынша іске қосылған "Наурыз" тұрғын үй бағдарламасы шеңберінде ипотекалық тұрғын үй қарыздарын пайдалана отырып, азаматтардың тұрғын үйді меншігіне алу құқығын іске асыру үшін Төлеби ауданындағы тұрғын үй сертификаттарының мөлшері:

1) 10 процентов от суммы жилищного кредита, но не более 1 500 000 (один миллион пятьсот тысяч) тенге в виде социальной помощи;
2) Определить 10 процентов от суммы жилищного займа, но не более 1 500 000 (один миллион пятьсот тысяч) тенге в качестве вида социальной поддержки.
Сумма жилищного сертификата определяется в едином размере не более 1 500 000 (один миллион пятьсот тысяч) тенге для каждого получателя.
Приложение 2 к решению

1) Тұрғын үй қарызы сомасынан 10 пайыз, алайда әлеуметтік көмек түрі ретінде 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден артық емес;
2) Тұрғын үй қарызы сомасынан 10 пайыз, алайда әлеуметтік қолдау түрі ретінде 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден артық емес мөлшерде айқындалсын.
Тұрғын үй сертификатының сомасы әрбір алушы үшін 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайтын біріңғай мөлшерде айқындалады.
Төлеби аудандық мәслихатының

от 25 декабря 2024 года
№ 21/118-VIII
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Толебийскому району
Категорий
В соответствии со статьей 68 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях"
граждане, относящиеся к социально уязвимым слоям населения:
1
ветераны Великой Отечественной войны;
2
ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
3
ветераны боевых действий на территории других государств;
4
лица с инвалидностью первой и второй групп;
5
семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
6
Лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утвержденном приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 февраля 2022 года № ҚР ДСМ-14 "Об утверждении списка тяжелых форм некоторых хронических заболеваний" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26830).
7
пенсионеры по возрасту;
8
дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия. При призыве таких лиц на воинскую службу возраст продлевается на срок прохождения срочной воинской службы;
9
кандасы;
10
лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
11
многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи;
12
семьи лиц, погибших (умерших) при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при подготовке или осуществлении полета в космическое пространство, при спасании человеческой жизни, при охране правопорядка;
13
неполные семьи.

2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 21/118-VIII шешіміне
№2 қосымша
Төлеби ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі
Санаттары
Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының, 68 бабына сәйкес,
халықтың әлеуметтiк жағынан осал топтарына жататын азаматтар:
1
Ұлы Отан соғысының ардагерлері;
2
жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер;
3
басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері;
4
бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдар;
5
мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар;
6
"Кейбір созылмалы аурулардың ауыр нысандарының тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 ақпандағы № ҚР ДСМ-14 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26830 болып тіркелген) бекітілген аурулар тiзiмiнде аталған кейбiр созылмалы аурулардың ауыр түрлерiмен ауыратын адамдар.
7
жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлер;
8
кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар жатады. Мұндай адамдардың жасы әскери қызметке шақырылған кезде мерзiмдi әскери қызметтен өту мерзiмiне ұзартылады;
9
қандастар;
10
экологиялық зiлзалалар, табиғи және техногендi сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйiнен айырылған адамдар;
11
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар;
12
мемлекеттiк немесе қоғамдық мiндеттерiн, әскери қызметiн орындау кезiнде, ғарыш кеңістігіне ұшуды дайындау немесе жүзеге асыру кезінде, адам өмiрiн құтқару кезiнде, құқық тәртiбiн қорғау кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) адамдардың отбасылары;
13
толық емес отбасылар