О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 15 декабря 2014 года № 209 "Об утверждении Правил установления предельных цен оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке, оптовой и розничной реализации сжиженного нефтяного газа в рамках плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан вне товарных бирж"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 января 2025 года № 44-н/қ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 января 2025 года № 35685
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 31.01.2025
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 15 декабря 2014 года № 209 "Об утверждении Правил установления предельных цен оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке, оптовой и розничной реализации сжиженного нефтяного газа в рамках плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан вне товарных бирж" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10120) следующие изменения:
в Правилах установления предельных цен оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке, оптовой и розничной реализации сжиженного нефтяного газа в рамках плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан вне товарных бирж, утвержденных указанным приказом:
пункты 8 и 9 изложить в новой редакции:
"8. Проекты нормативных правовых актов, предусматривающие утверждение предельных цен оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан для области, города республиканского значения, столицы, в том числе для промышленных потребителей-инвесторов, потребителей, включенных в перечень электростанций, также предназначенного для последующей реализации крупным коммерческим потребителям, лицам, осуществляющим цифровой майнинг, или лицам по производству электрической энергии для осуществления цифрового майнинга, разрабатываются исходя из суммы:
1) совокупности средневзвешенных значений:
цен товарного газа, планируемого к приобретению национальным оператором у недропользователей в целях поставки в область, город республиканского значения, столицу в планируемом периоде;
цен товарного газа, планируемого к приобретению в рамках сделок по встречным поставкам среднеазиатского и (или) российского газа на казахстанский товарный газ на планируемый период;
цен товарного газа, планируемого к приобретению на границе Республики Казахстан, в рамках сделок по импортным поставкам на планируемый период;

"Тауарлық газды ішкі нарықта көтерме саудада өткізудің, сұйытылған мұнай газын Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспары шеңберінде тауар биржаларынан тыс көтерме және бөлшек саудада өткізудің шекті бағаларын белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 209 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2025 жылғы 28 қаңтардағы № 44-н/қ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 28 қаңтарда № 35685 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 31.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тауарлық газды ішкі нарықта көтерме саудада өткізудің, сұйытылған мұнай газын Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспары шеңберінде тауар биржаларынан тыс көтерме және бөлшек саудада өткізудің шекті бағаларын белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 209 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10120 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тауарлық газды ішкі нарықта көтерме саудада өткізудің, сұйытылған мұнай газын Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспары шеңберінде тауар биржаларынан тыс көтерме және бөлшек саудада өткізудің шекті бағаларын белгілеу қағидаларында:
8 және 9-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана үшін оның ішінде өнеркәсіптік тұтынушы-инвесторлар, электр станцияларының тізбесіне енгізілген тұтынушылар үшін, сондай-ақ ірі коммерциялық тұтынушыларға, цифрлық майнингті жүзеге асыратын тұлғаларға немесе цифрлық майнингті жүзеге асыру үшін электр энергиясын өндіру жөніндегі тұлғаларға кейіннен өткізуге арналған Қазақстан Республикасының ішкі нарығында тауарлық газды көтерме саудада өткізудің шекті бағаларын бекітуді көздейтін нормативтік құқықтық актілердің жобалары мынадай сомаларды негізге ала отырып әзірленеді:
1) мыналардың орташа өлшемді мәндерінің жиынтығы:
жоспарланған кезеңде облысқа, республикалық маңызы бар қалаға, астанаға жеткізу мақсатында жер қойнауын пайдаланушылардан ұлттық оператордың сатып алуына жоспарланатын тауарлық газ бағалары;
жоспарланған кезеңге арналған қазақстандық тауарлық газға ортаазиялық және (немесе) ресейлік газды қарсы жеткізу жөніндегі мәмілелердің шеңберінде сатып алу жоспарланатын тауарлық газ бағалары;
жоспарланған кезеңге арналған импорттық жеткізулер жөніндегі мәмілелердің шеңберінде Қазақстан Республикасының шекарасында сатып алуға жоспарланатын тауарлық газ бағалары;

2) средневзвешенных расходов по транспортировке товарного газа по магистральным газопроводам и хранению товарного газа в подземных хранилищах газа, определяемых на основании тарифов, утвержденных уполномоченным органом, осуществляющим руководство в соответствующих сферах естественных монополий, согласно подпункту 10) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях";
2-1) расходов по транспортировке товарного газа по магистральным газопроводам в соответствии с тарифами, рекомендованными протоколом заседания Энергетического совета при Президенте Республики Казахстан, образованного Указом Президента Республики Казахстан от 14 марта 2012 года № 285 (далее –Энергетический совет), в рамках реализации ратифицированных Республикой Казахстан международных договоров;
3) норм рентабельности на планируемый период отдельно для каждой области, города республиканского значения, столицы;
4) норм рентабельности на планируемый период для промышленных потребителей-инвесторов, приобретающих товарный газ для использования в качестве топлива и (или) сырья в промышленном производстве в целях реализации инвестиционных проектов по производству нефтегазохимической продукции, и включенных в перечень инвестиционных проектов по производству нефтегазохимической продукции, утверждаемый уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 7-2) статьи 6 Закона (далее – перечень инвестиционных проектов), а также потребителей, включенных в перечень электростанций, в размере семи процентов от совокупности средневзвешенных значений, указанных в подпункте 1) настоящего пункта;
5) норм рентабельности на планируемый период для промышленных потребителей-инвесторов, приобретающих товарный газ для производства компримированного и (или) сжиженного природного газа в целях дальнейшей реализации потребителям, в размере ноль процентов от совокупности средневзвешенных значений, указанных в подпункте 1) настоящего пункта.
Предельная цена оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке, предназначенного для последующей реализации крупным коммерческим потребителям, лицам, осуществляющим цифровой майнинг, или лицам по производству электрической энергии для осуществления цифрового майнинга рассчитывается на первый год по следующей формуле:
где,
– предельная цена оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке, предназначенного для последующей реализации крупным коммерческим потребителям, лицам, осуществляющим цифровой майнинг, или лицам по производству электрической энергии для осуществления цифрового майнинга на первый год, тенге за тысячу кубических метров;
– совокупность средневзвешенных значений, указанных в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта, тенге за тысячу кубических метров;
1,2 – расчетный коэффициент, применяемый уполномоченным органом.
Предельная цена оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке, предназначенного для последующей реализации крупным коммерческим потребителям, лицам, осуществляющим цифровой майнинг, или лицам по производству электрической энергии для осуществления цифрового майнинга, на каждый последующий год рассчитывается по следующей формуле:
где,
– предельная цена оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке, предназначенного для последующей реализации крупным коммерческим потребителям, лицам, осуществляющим цифровой майнинг, или лицам по производству электрической энергии для осуществления цифрового майнинга на последующие годы, тенге за тысячу кубических метров;
– предельная цена оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке, предназначенного для последующей реализации крупным коммерческим потребителям, лицам, осуществляющим цифровой майнинг, или лицам по производству электрической энергии для осуществления цифрового майнинга, за предыдущий год, тенге за тысячу кубических метров;

2) "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 10) тармақшасына сәйкес табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган бекіткен тарифтердің негізінде айқындалатын тауарлық газды магистральдық газ құбырлары бойынша тасымалдау және жерасты газ қоймаларында тауарлық газды сақтау жөніндегі орташа өлшемді шығыстар;
2-1) Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарды іске асыру шеңберінде Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 14 наурыздағы № 285 Жарлығымен құрылған Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Энергетикалық кеңес отырысының (бұдан әрі – Энергетикалық кеңес) хаттамасында ұсынған тарифтерге сәйкес магистральдық газ құбырлары арқылы тауарлық газды тасымалдау жөніндегі шығыстар;
3) әрбір облыс, республикалық маңызы бар қала, астана үшін жеке жоспарланған кезеңге арналған рентабельділік нормалары;
4) мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру жөніндегі инвестициялық жобаларды іске асыру мақсатында өнеркәсіптік өндірісте отын және (немесе) шикізат ретінде пайдалану үшін тауарлық газды сатып алатын және Заңның 6-бабының 7-2) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекітетін мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру жөніндегі инвестициялық жобалардың тізбесіне (бұдан әрі – инвестициялық жобалардың тізбесі) енгізілген өнеркәсіптік тұтынушы-инвесторлар, сондай-ақ электр станцияларының тізбесіне енгізілген тұтынушылар үшін осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген орташа өлшемді мәндердің жиынтығының жеті пайыз мөлшерінде жоспарланған кезеңге арналған рентабельділік нормалары;
5) одан әрі тұтынушыларға өткізу мақсатында сығымдалған және (немесе) сұйытылған табиғи газды өндіру үшін тауарлық газды сатып алатын өнеркәсіптік тұтынушы-инвесторлар үшін осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген орташа өлшемді мәндердің жиынтығының нөл пайызы мөлшерінде жоспарланған кезеңге арналған рентабельділік нормалары.
Ірі коммерциялық тұтынушыларға, цифрлық майнингті жүзеге асыратын тұлғаларға немесе цифрлық майнингті жүзеге асыру үшін электр энергиясын өндіру жөніндегі тұлғаларға кейіннен өткізуге арналған тауарлық газды ішкі нарықта көтерме саудада өткізудің шекті бағасы бірінші жылға мынадай формула бойынша есептеледі:
мұнда,
PІКТ1 – ірі коммерциялық тұтынушыларға, цифрлық майнингті жүзеге асыратын тұлғаларға немесе цифрлық майнингті жүзеге асыру үшін электр энергиясын өндіру жөніндегі тұлғаларға кейіннен өткізуге арналған тауарлық газды ішкі нарықта көтерме саудада өткізудің бірінші жылға арналған шекті бағасы, бір мың текше метр үшін теңге;
Cp – осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген орташа өлшемді мәндердің жиынтығы, бір мың текше метр үшін теңге;
1,2 – уәкілетті орган қолданатын есептеу коэффициенті.
Ірі коммерциялық тұтынушыларға, цифрлық майнингті жүзеге асыратын тұлғаларға немесе цифрлық майнингті жүзеге асыру үшін электр энергиясын өндіру жөніндегі тұлғаларға кейіннен өткізуге арналған тауарлық газды ішкі нарықта көтерме саудада өткізудің шекті бағасы әрбір келесі жылға мынадай формула бойынша есептеледі:
мұнда,
PІКТ – ірі коммерциялық тұтынушыларға, цифрлық майнингті жүзеге асыратын тұлғаларға немесе цифрлық майнингті жүзеге асыру үшін электр энергиясын өндіру жөніндегі тұлғаларға кейіннен өткізуге арналған тауарлық газды ішкі нарықта көтерме саудада өткізудің келесі жылдарға арналған шекті бағасы, бір мың текше метр үшін теңге.
PІКТn – ірі коммерциялық тұтынушыларға, цифрлық майнингті жүзеге асыратын тұлғаларға немесе цифрлық майнингті жүзеге асыру үшін электр энергиясын өндіру жөніндегі тұлғаларға кейіннен өткізуге арналған тауарлық газды ішкі нарықта көтерме саудада өткізудің өткен жылға арналған шекті бағасы, бір мың текше метр үшін теңге;

r – расчетный коэффициент в пределах 1,2 – 1,75, который будет применяться уполномоченным органом с учетом уровня утвержденной предельной цены оптовой реализации на предыдущий календарный год до достижения в четырехлетний период уровня предельной цены оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан, формируемой по принципу экспортного нетбэка.
Предельная цена оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан, формируемая по принципу экспортного нетбэка рассчитывается по следующей формуле:
где:
– предельная цена оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан, формируемая по принципу экспортного нетбэка, в тенге за тысячу кубических метров;
– средневзвешенная экспортная цена товарного газа на границе Республики Казахстан с Китайской Народной Республикой за предыдущий календарный год, которая формируется исходя из сведений, получаемых от национального оператора, в тенге за тысячу кубических метров;
– расходы на транспортировку товарного газа по системе магистральных газопроводов от недропользователя до границы с Китайской Народной Республикой, которая формируется исходя из сведений, получаемых от национального оператора, в тенге за тысячу кубических метров;
– сумма расходов на транспортировку газа по магистральным газопроводам, определяемая в соответствии с тарифами, утвержденными уполномоченным органом, в тенге за тысячу кубических метров.
При превышении предельной ценой оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке, предназначенного для последующей реализации товарного газа крупным коммерческим потребителям, лицам, осуществляющим цифровой майнинг, или лицам по производству электрической энергии для осуществления цифрового майнинга, предельной цены оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан, формируемую по принципу экспортного нетбэка, то применяется предельная цена оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан, формируемая по принципу экспортного нетбэка.
На основании протокола заседания Энергетического совета устанавливается рекомендуемая Энергетическим советом предельная оптовая цена реализации товарного газа, предназначенного для последующей реализации отдельным крупным коммерческим потребителям.
9. Проект нормативного правового акта, предусматривающий утверждение предельных цен оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан, разработанный в соответствии с пунктом 8 настоящих Правил, не может предусматривать увеличение уровня предельных цен оптовой реализации товарного газа по сравнению с текущим уровнем более чем на тридцать три процента в среднеарифметическом значении на всей территории Республики Казахстан в течение одного календарного года.
Положения настоящего пункта не распространяются на предельные цены оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан для промышленных потребителей-инвесторов, потребителей, включенных в перечень электростанций, также предназначенного для последующей реализации крупным коммерческим потребителям, лицам, осуществляющим цифровой майнинг, или лицам по производству электрической энергии для осуществления цифрового майнинга.";
пункт 17 изложить в новой редакции:

r – 1,2 – 1,75 шегіндегі есептеу коэффициенті, оны уәкілетті орган экспорттық нетбэк қағидаты бойынша қалыптастырылатын Қазақстан Республикасының ішкі нарығында тауарлық газды көтерме саудада өткізудің шекті бағасының деңгейі төрт жылдық кезеңде қол жеткізілгенге дейін, өткен күнтізбелік жылға көтерме саудада өткізудің бекітілген шекті бағасының деңгейін ескере отырып қолданатын болады.
Экспорттық нетбэк қағидаты бойынша қалыптастырылатын Қазақстан Республикасының ішкі нарығында тауарлық газды көтерме саудада өткізудің шекті бағасы мынадай формула бойынша есептеледі:
PНАРЫҚ = PЭКСПОРТ - TЭКСПОРТ + TІШКІ НАРЫҚ
мұнда:
PНАРЫҚ – экспорттық нетбэк қағидаты бойынша қалыптастырылатын Қазақстан Республикасының ішкі нарығында тауарлық газды көтерме саудада өткізудің шекті бағасы, бір мың текше метр үшін теңге;
PЭКСПОРТ – ұлттық оператордан алынатын мәліметтер негізінде қалыптастырылатын, Қазақстан Республикасының Қытай Халық Республикасымен шекарасындағы тауарлық газдың өткен күнтізбелік жылға орташа өлшемді экспорттық бағасы, бір мың текше метр үшін теңге;
TЭКСПОРТ – ұлттық оператордан алынатын мәліметтер негізінде қалыптастырылатын, тауарлық газды магистральдық газ құбырлары жүйесі арқылы жер қойнауын пайдаланушыдан Қытай Халық Республикасымен шекараға дейін тасымалдауға арналған шығыстар, бір мың текше метр үшін теңгемен;
TІШКІ НАРЫҚ – уәкілетті орган бекіткен тарифтерге сәйкес анықталатын газды магистральдық газ құбырлары арқылы тасымалдауға арналған шығыстардың сомасы, бір мың текше метр үшін теңге.
Ірі коммерциялық тұтынушыларға, цифрлық майнингті жүзеге асыратын тұлғаларға немесе цифрлық майнингті жүзеге асыру үшін электр энергиясын өндіру жөніндегі тұлғаларға тауарлық газды кейіннен өткізуге арналған ішкі нарықта тауарлық газды көтерме саудада өткізудің шекті бағасы экспорттық нетбэк қағидаты бойынша қалыптастырылатын Қазақстан Республикасының ішкі нарығында тауарлық газды көтерме саудада өткізудің шекті бағасынан асып кеткен жағдайда, экспорттық нетбэк қағидаты бойынша қалыптастырылатын Қазақстан Республикасының ішкі нарығында тауарлық газды көтерме саудада өткізудің шекті бағасы қолданылады.
Энергетикалық кеңес отырысының хаттамасы негізінде жекелеген ірі коммерциялық тұтынушыларға кейіннен өткізуге арналған тауарлық газды өткізудің Энергетикалық кеңес ұсынған шекті көтерме сауда бағасы белгіленеді.
9. Осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес әзірленген Қазақстан Республикасының ішкі нарығында тауарлық газды көтерме саудада өткізудің шекті бағаларын бекітуді көздейтін нормативтік құқықтық актінің жобасы тауарлық газдың шекті бағасының деңгейін ағымдағы деңгеймен салыстырғанда күнтізбелік бір жылдың ішінде Қазақстан Республикасының барлық аумағында орташа арифметикалық мәнде отыз үш пайыздан астамға ұлғайтуды көздей алмайды.
Осы тармақтың ережелері ірі коммерциялық тұтынушыларға, цифрлық майнингті жүзеге асыратын тұлғаларға немесе цифрлық майнингті жүзеге асыру үшін электр энергиясын өндіру жөніндегі тұлғаларға кейіннен өткізуге арналған өнеркәсіптік тұтынушы-инвесторлар, электр станцияларының тізбесіне енгізілген тұтынушылар үшін Қазақстан Республикасының ішкі нарығында тауарлық газды көтерме саудада өткізудің шекті бағаларына қолданылмайды.";
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"17. Предельная цена оптовой реализации сжиженного нефтяного газа, реализуемого в рамках плана поставки вне товарных бирж (далее – предельная оптовая цена), устанавливается каждые 6 (шесть) календарных месяцев (далее – период), корректируется не более 1 (один) раза за период и действует на всей территории Республики Казахстан для осуществляющих оптовую реализацию в рамках плана поставки вне товарных бирж:
1) производителей сжиженного нефтяного газа;
2) собственников сжиженного нефтяного газа, произведенного в процессе переработки принадлежащего им на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья.";
пункт 22 изложить в новой редакции:
"22. Проект нормативного правового акта, предусматривающий утверждение предельной оптовой цены на планируемый период, а равно корректировку предельной оптовой цены в течении периода, не может предусматривать повышение уровня предельной оптовой цены по сравнению с текущим уровнем более чем на пятнадцать процентов.".
2. Департаменту газовой промышленности Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 31 января 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр энергетики
Республики Казахстан
А. Саткалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан

"17. Өнім беру жоспары шеңберінде тауар биржаларынан тыс өткізілетін сұйытылған мұнай газын көтерме сауда өткізудің шекті бағасы (бұдан әрі – шекті көтерме сауда бағасы) әрбір күнтізбелік 6 (алты) ай сайын (бұдан әрі – кезең) белгіленеді, кезең ішінде 1 (бір) реттен асырмай түзетіледі және өнім беру жоспары шеңберінде тауар биржаларынан тыс көтерме саудада өткізуді жүзеге асыратын:
1) сұйытылған мұнай газын өндірушілер;
2) өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутегі шикізатын өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газының меншік иелері үшін Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында қолданылады.";
22-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"22. Жоспарланған кезеңге шекті көтерме бағаны бекітуді, сол сияқты кезең ішінде шекті көтерме бағаны түзетуді көздейтін нормативтік құқықтық актінің жобасы ағымдағы деңгеймен салыстырғанда, шекті көтерме бағасы деңгейінің он бес пайыздан астам ұлғаюын көздей алмайды.".
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Газ өнеркәсібі департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2025 жылғы 31 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
А. Саткалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі