О внесении изменений и дополнений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 июня 2022 года № 308 "Об утверждении Правил предоставления мер государственного стимулирования промышленности, направленных на повышение производительности труда субъектов промышленно-инновационной деятельности"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 18 февраля 2025 года № 55. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 февраля 2025 года № 35742
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 июня 2022 года № 308 "Об утверждении Правил предоставления мер государственного стимулирования промышленности, направленных на повышение производительности труда субъектов промышленно-инновационной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28320) следующие изменения и дополнения:
В Правилах предоставления мер государственного стимулирования промышленности, направленных на повышение производительности труда субъектов промышленно-инновационной деятельности, утвержденных указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. При недостаточности денежных средств на текущем счете, необходимых для предоставления мер государственного стимулирования, национальный институт приостанавливает перечисление денежных средств заявителю до поступления средств на текущий счет. При этом национальный институт уведомляет заявителя в течение двух рабочих дней после заключения Соглашения о возмещении затрат путем направления уведомления.
При полном освоении денежных средств, предусмотренных республиканским бюджетом на соответствующий финансовый год для осуществления предоставления мер государственного стимулирования в рамках настоящих Правил, национальный институт приостанавливает прием заявок до поступления средств на текущий счет.
Национальный институт в течение одного рабочего дня со дня полного освоения денежных средств, предусмотренных республиканским бюджетом на соответствующий финансовый год для осуществления предоставления мер государственного стимулирования в рамках настоящих Правил, или поступления средств на текущий счет размещает на своем интернет-ресурсе уведомление о приостановлении или возобновлении приема заявок.";
абзац третий пункта 28-1 изложить в следующей редакции:
"о невозможности возмещения затрат направляет заявителю уведомление с соответствующим обоснованием, временем и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить заявителю позицию по предварительному решению. Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления. По результатам заслушивания национальный институт принимает окончательное решение о возможности или невозможности возмещения затрат.";
пункт 45 дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"При выявлении оснований о невозможности возмещения затрат национальный институт уведомляет заявителя о предварительном решении о невозможности возмещения затрат, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить заявителю позицию по предварительному решению. Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.";
пункт 51 дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"При выявлении оснований о невозможности возмещения затрат национальный институт уведомляет заявителя о предварительном решении о невозможности возмещения затрат, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить заявителю позицию по предварительному решению. Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.";
пункт 57 дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"При выявлении оснований о невозможности возмещения затрат национальный институт уведомляет заявителя о предварительном решении о невозможности возмещения затрат, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить заявителю позицию по предварительному решению. Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.";

"Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілерінің еңбек өнімділігін арттыруға бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 01 маусымдағы № 308 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 18 ақпандағы № 55 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 21 ақпанда № 35742 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілерінің еңбек өнімділігін арттыруға бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 1 маусымдағы № 308 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28320 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілерінің еңбек өнімділігін арттыруға бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну қағидаларында:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8-тармақ. Мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну үшін қажетті ағымдағы шотта ақша қаражаты жеткіліксіз болған кезде ұлттық институт ағымдағы шотқа қаражат түскенге дейін өтініш берушіге ақша қаражатын аударуды тоқтата тұрады. Бұл ретте ұлттық институт хабарлама жіберу арқылы шығындарды өтеу туралы Келісім жасалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде өтініш берушіні хабардар етеді.
Осы Қағидалар шеңберінде мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсынуды жүзеге асыру үшін тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетте көзделген ақшалай қаражат толық игерілген кезде ұлттық институт ағымдағы шотқа қаражат түскенге дейін өтінімдерді қабылдауды тоқтатады.
Ұлттық институт осы Қағидалар шеңберінде мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсынуды немесе ағымдағы шотқа қаражат түсуін жүзеге асыру үшін тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетте көзделген ақша қаражаты толық игерілген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде өзінің интернет-ресурсында өтінімдерді қабылдауды тоқтата тұру немесе қайта бастау туралы хабарлама орналастырады.";
28-1-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"шығындарды өтеудің мүмкін еместігі туралы өтініш берушіге алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізудің тиісті негіздемесі, уақыты мен орны (тәсілі) бар хабарлама жібереді. Істі қарау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына кемінде 3 (үш) жұмыс күнінен бұрын жіберіледі. Істі тыңдау хабарлама жіберілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей өткізіледі. Тыңдау нәтижелері бойынша ұлттық институт шығындарды өтеу мүмкіндігі немесе мүмкін еместігі туралы түпкілікті шешім қабылдайды.";
45-тармақ мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
"Шығындарды өтеу мүмкін еместігіне негіздер анықталған жағдайда, ұлттық институт өтініш берушіге шығындарды өтеу мүмкін еместігі туралы алдын ала шешім туралы хабарлайды, сондай-ақ тыңдау өткізу уақыты мен орны (тәртібі). Алдын ала шешім бойынша өтініш берушінің ұстанымын білдіру мүмкіндігі. Істі қарау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына кемінде 3 (үш) жұмыс күнінен бұрын жіберіледі. Істі тыңдау хабарлама жіберілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей өткізіледі.";
51-тармақ мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
"Шығындарды өтеу мүмкін еместігіне негіздер анықталған жағдайда, ұлттық институт өтініш берушіге шығындарды өтеу мүмкін еместігі туралы алдын ала шешім туралы хабарлайды, сондай-ақ тыңдау өткізу уақыты мен орны (тәртібі). Алдын ала шешім бойынша өтініш берушінің ұстанымын білдіру мүмкіндігі. Істі қарау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына кемінде 3 (үш) жұмыс күнінен бұрын жіберіледі. Істі тыңдау хабарлама жіберілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей өткізіледі.";
57-тармақ мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
"Шығындарды өтеу мүмкін еместігіне негіздер анықталған жағдайда, ұлттық институт өтініш берушіге шығындарды өтеу мүмкін еместігі туралы алдын ала шешім туралы хабарлайды, сондай-ақ тыңдау өткізу уақыты мен орны (тәртібі). Алдын ала шешім бойынша өтініш берушінің ұстанымын білдіру мүмкіндігі. Істі қарау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына кемінде 3 (үш) жұмыс күнінен бұрын жіберіледі. Істі тыңдау хабарлама жіберілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей өткізіледі.";

пункт 57-6 дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"При выявлении оснований о невозможности возмещения затрат национальный институт уведомляет заявителя о предварительном решении о невозможности возмещения затрат, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить заявителю позицию по предварительному решению. Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.";
пункт 57-12 дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"При выявлении оснований о невозможности возмещения затрат национальный институт уведомляет заявителя о предварительном решении о невозможности возмещения затрат, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить заявителю позицию по предварительному решению. Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.";
Приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Приказу.
2. Комитету промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа в интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
К. Шарлапаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2025 года № 55
Приложение 1
к Правилам предоставления мер
государственного стимулирования
промышленности, направленных
на повышение
производительности труда
субъектов промышленно-
инновационной деятельности
форма
Национальный институт
развития в области развития
промышленности
__________________________
(наименование национального
института)
от ________________________
(наименование заявителя)
Заявка на получение меры государственного стимулирования,
направленной на повышение производительности труда
(заполняется заявителем на бланке (при наличии)

57-6 тармақ мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
"Шығындарды өтеу мүмкін еместігіне негіздер анықталған жағдайда, ұлттық институт өтініш берушіге шығындарды өтеу мүмкін еместігі туралы алдын ала шешім туралы хабарлайды, сондай-ақ тыңдау өткізу уақыты мен орны (тәртібі). Алдын ала шешім бойынша өтініш берушінің ұстанымын білдіру мүмкіндігі. Істі қарау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына кемінде 3 (үш) жұмыс күнінен бұрын жіберіледі. Істі тыңдау хабарлама жіберілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей өткізіледі.";
57-12 тармақ мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
"Шығындарды өтеу мүмкін еместігіне негіздер анықталған жағдайда, ұлттық институт өтініш берушіге шығындарды өтеу мүмкін еместігі туралы алдын ала шешім туралы хабарлайды, сондай-ақ тыңдау өткізу уақыты мен орны (тәртібі). Алдын ала шешім бойынша өтініш берушінің ұстанымын білдіру мүмкіндігі. Істі қарау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына кемінде 3 (үш) жұмыс күнінен бұрын жіберіледі. Істі тыңдау хабарлама жіберілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей өткізіледі.";
1-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейінгі күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
К. Шарлапаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму,
инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
2025 жылғы 18 ақпандағы
№ 55 бұйрығына
қосымша
Өнеркәсіптік-инновациялық
қызмет субъектілерінің еңбек
өнімділігін арттыруға
бағытталған өнеркәсіпті
мемлекеттік ынталандыру
шараларын ұсыну қағидаларына
1-қосымша
нысан
Өнеркәсіпті дамыту
саласындағы
ұлттық даму институты
__________________________
(ұлттық институттың атауы)
__________________________
(өтініш берушінің атауы)
Еңбек өнімділігін арттыруға бағытталған мемлекеттік ынталандыру шараларын алуға өтінім (өтініш беруші бланкіде толтырады (бар болған жағдайда)

1. Наименование заявителя.
2. Юридический и фактический адрес (индекс, область, город/район, населенный пункт, улица, телефон).
3. Данные первого руководителя или индивидуального предпринимателя (фамилия, имя, отчество (при наличии) (далее – ФИО), должность, номер рабочего или сотового телефона, электронный адрес).
4. Бизнес идентификационный номер (далее – БИН)/Индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) заявителя.
5. БИН/ИИН исполнителя (в случае если исполнитель является резидентом Республики Казахстан).
6. Номер (при наличии) и дата государственной регистрации (перерегистрации) заявителя.
7. Номер (при наличии) и дата государственной регистрации (перерегистрации) исполнителя (в случае если исполнитель является резидентом Республики Казахстан).
8. Основной вид деятельности (с указанием кода общего классификатора видов экономической деятельности).
9. Наименование выпускаемой продукции.
10. Текущая производительность труда в год (тысяч тенге/человек и тысяч долларов США/человек)*.
11. Является(-лся) ли заявитель участником государственных и/или отраслевых Программ (если да, то укажите год получения мер государственной поддержки, в рамках каких Программ и какие меры государственной поддержки получали).
12. Какую меру государственного стимулирования планируется использовать в рамках Правил предоставления мер государственного стимулирования промышленности, направленных на повышение производительности труда субъектов промышленно-инновационной деятельности (далее – Правила) (необходимое отметьте ☐):
☐ повышение компетенции работников;
☐ внедрение цифровых технологий;
☐ совершенствование технологических процессов;
☐ повышение эффективности организации производств;
☐ авансирование расходов на повышение компетенции работников за рубежом.
13. Предварительные затраты на авансирование транспортных расходов и расходов на проживание за рубежом (заполняются в случае подачи заявки на авансирование расходов):
1) количество командируемого инженерно-технического персонала и производственного персонала __________ человек;
2) необходимая сумма авансирования транспортных расходов: ___________ тенге;
3) необходимая сумма авансирования расходов на проживание: ___________ тенге;
4) сроки профессиональной подготовки и/или переподготовки: с "__" ________20 __ года по "___" ______ 20__ года.
14. Указать общие налоговые отчисления за последние 3 (три) года на дату подачи заявки. Требование настоящего пункта не распространяется на субъектов промышленно-инновационной деятельности, которые освобождены от уплаты налогов согласно действующего законодательства и/или с даты регистрации которых прошло менее двух календарных лет до даты поступления заявки в национальный институт.

1. Өтініш берушінің атауы.
2. Заңды және нақты мекенжайы (индексі, облысы, қаласы/ауданы, елді мекені, көшесі, телефоны).
3. Бірінші басшының немесе жеке кәсіпкердің деректері (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі – ТАӘ), лауазымы, жұмыс немесе ұялы телефонының нөмірі, электрондық мекенжайы).
4. Өтініш берушінің Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)/Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН).
5. Орындаушының БСН/ЖСН (егер орындаушы Қазақстан Республикасының резиденті болып табылған жағдайда).
6. Өтініш берушінің мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) нөмірі (бар болса) және күні.
7. Орындаушыны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) нөмірі (бар болса) және күні (егер орындаушы Қазақстан Республикасының резиденті болып табылса).
8. Негізгі қызмет түрі (экономикалық қызметтің жалпы жіктеуішінің түрлерінің кодын көрсете отырып).
9. Шығарылатын өнімнің атауы.
10. Жылына ағымдағы еңбек өнімділігі (мың теңге/адам және мың АҚШ доллары/адам)*.
11. Өтініш беруші мемлекеттік және/немесе салалық бағдарламалардың қатысушысы болып табыла ма (егер бар болса, онда мемлекеттік қолдау шараларын алған жылын, қандай бағдарламалар шеңберінде және қандай мемлекеттік қолдау шараларын алғанын көрсетіңіз).
12. Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілерінің еңбек өнімділігін арттыруға бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) шеңберінде мемлекеттік ынталандырудың қандай шарасын пайдалану жоспарлануда (қажеттісін белгілеңіз):
☐ қызметкерлердің құзыретін арттыру;
☐ цифрлық технологияларды енгізу;
☐ технологиялық процестерді жетілдіру;
☐ өндірісті ұйымдастыру тиімділігін арттыру;
☐ шетелде жұмыскерлердің құзыретін арттыруға арналған шығыстарды аванстау.
13. Көлік шығыстарын және шетелде тұруға арналған шығыстарды аванстауға арналған алдын ала шығындар (шығыстарды аванстауға өтінім берілген жағдайда толтырылады):
1) іссапарға жіберілетін инженерлік-техникалық персоналдың және өндірістік персоналдың саны __________ адам.
2) көлік шығындарын аванстаудың қажетті сомасы: ___________ теңге.
3) тұруға арналған шығыстарды аванстаудың қажетті сомасы: ___________ теңге.
4) кәсіптік даярлау және/немесе қайта даярлау мерзімдері: 20__ жылғы "___" ______ бастап 20__ жылғы "___" ______ аралығы.
14. Өтінім берілген күнге соңғы 3 (үш) жылдағы салық аударымдарын көрсету. Осы тармақтың талабы қолданыстағы заңнамаға сәйкес салық төлеуден босатылған және/немесе тіркелген күнінен бастап ұлттық институтқа өтінім түскен күнге дейін күнтізбелік үш жылдан аз уақыт өткен өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілеріне қолданылмайды.

1) 20__ год – ______ тенге;
2) 20__ год – ______ тенге;
3) 20__ год – ______ тенге.
15. Указать банковские реквизиты заявителя.
Данной заявкой заявитель гарантирует достоверность представленной информации, полноту и подлинность представленных документов, исходных данных, расчетов, обоснований.
Заявитель подтверждает, что затраты по мероприятиям, понесенные в рамках запрашиваемой(-ых) мер государственного стимулирования, не финансировались за счет средств республиканского и /или местного бюджетов в рамках иных мер государственного стимулирования, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Контактное лицо, заполнившее заявку на получение меры государственного стимулирования (ФИО, должность, номер рабочего/сотового телефона, электронный адрес):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
К настоящей Заявке прилагаю следующие документы и копии документов:
1) ______________________________________________________________;
2) ______________________________________________________________;
3) ______________________________________________________________;
4) ______________________________________________________________;
5) ______________________________________________________________.
Дата заполнения заявки _______________
Первый руководитель заявителя (лицо, исполняющее обязанности (при наличии подтверждающего документа об исполнении обязанностей первого руководителя)), индивидуальный предприниматель или лицо, уполномоченное ими (при наличии доверенности) или физическое лицо
____________ ______________________________________
(подпись) (ФИО)
Место печати (при наличии)

1) 20 _ жыл – _______ теңге;
2) 20 _ жыл – _______ теңге;
3) 20 _ жыл – _______ теңге.
15. Өтініш берушінің банктік деректемелерін көрсету.
Осы өтініммен өтініш беруші ұсынылған ақпараттың дұрыстығына, ұсынылған құжаттардың, бастапқы деректердің, есептердің, негіздемелердің толықтығы мен түпнұсқалығына кепілдік береді.
Өтініш беруші сұратылып отырған мемлекеттік ынталандыру шаралары шеңберінде келтірілген іс-шаралар бойынша шығындар Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де мемлекеттік ынталандыру шаралары шеңберінде республикалық және/немесе жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен қаржыландырылмағанын растайды.
Мемлекеттік ынталандыру шараларын алуға өтінімді толтырған байланыс тұлғасы (Т.А.Ә., лауазымы, жұмыс/ұялы телефон нөмірі, электрондық мекенжайы): ___________________________________________
_____________________________________________________________________
Осы Өтінімге мынадай құжаттарды және құжаттардың көшірмелерін қоса беремін:
1) ____________________;
2) ____________________;
3) ____________________;
4) ____________________;
5) ____________________.
Өтінімді толтыру күні _______________
Өтініш берушінің бірінші басшысы (міндетін атқарушы тұлға (бірінші басшының міндеттерін орындау туралы растайтын құжат болған кезде)), жеке кәсіпкер немесе олар уәкілеттік берген тұлға (сенімхат болған кезде) немесе жеке тұлға
____________ ______________________________________
(қолы)             (ТАӘ)
Мөр орны (болған жағдайда)