Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных выпускников основного среднего, технического и профессионального, высшего образования в области культуры и искусства
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 20 марта 2025 года № 103-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2025 года № 35889
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 314) пункта 15 Положения о Министерстве культуры и информации Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы, предназначенные для сбора административных данных выпускников основного среднего, технического и профессионального, высшего образования в области культуры и искусства:
1) форму, предназначенную для сбора административных данных "Сведения о выпускниках завершивших обучение в организациях основного среднего образования, поступивших в технические и профессиональные, высшие учебные заведения", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму, предназначенную для сбора административных данных "Сведения о выпускниках высших учебных заведений, трудоустроенных по специальности в течение года", согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту образования и науки Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
А. Балаева
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр культуры
и информации
Республики Казахстан
от 20 марта 2025 года № 103-НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство культуры и информации Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.mam.gov.kz
Наименование административной формы: "Сведения о выпускниках завершивших обучение в организациях основного среднего образования, поступивших в технические и профессиональные, высшие учебные заведения".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: СТВ-1.
Периодичность: годовая, один раз в учебном году.
Отчетный период: 20__ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: республиканское государственное учреждение "Республиканская средняя специализированная музыкальная школа-интернат для одаренных детей имени Куляш Байсеитовой" Министерства культуры и информации Республики Казахстан, республиканское государственное учреждение "Республиканская казахская специализированная музыкальная школа-интернат для одаренных детей имени Ахмета Жубанова".
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно до 31 декабря.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде.
Сведения о выпускниках завершивших обучение в организациях основного среднего образования, поступивших в технические и профессиональные, высшие учебные заведения
п/п

Мәдениет және өнер саласындағы негізгі орта, техникалық және кәсіптік, жоғары білім алушы түлектерінің әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 20 наурыздағы № 103-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 31 наурызда № 35889 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және "Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылдың 4 қазандағы № 866 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 314) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған мәдениет және өнер саласындағы негізгі орта, техникалық және кәсіптік, жоғары білім алушы түлектерінің әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Техникалық және кәсіптік, жоғары оқу орындарына түскен негізгі орта білім беру ұйымдарында оқуды аяқтаған түлектер туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Бір жыл ішінде мамандық бойынша жұмысқа орналасқан жоғары оқу орындардың түлектері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Білім және ғылым департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат
министрі
2025 жылғы 20 наурыздағы
№ 103-НҚ Бұйрыққа
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.mam.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Техникалық және кәсіптік, жоғары оқу орындарына түскен негізгі орта білім беру ұйымдарында оқуды аяқтаған түлектер туралы мәліметтер".
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: ТЖМ-1.
Кезеңділік: жылдық, оқу жылында бір рет.
Есепті кезең: 20 _ жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі "Күләш Байсейітова атындағы дарынды балаларға арналған республикалық мамандандырылған музыкалық мектеп-интернаты" республикалық мемлекеттік мекемесі, "Ахмет Жұбанов атындағы дарынды балаларға арналған республикалық қазақ мамандандырылған музыкалық мектеп-интернаты" республикалық мемлекеттік мекемесі.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын 31 желтоқсанға дейін.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде.
Техникалық және кәсіптік, жоғары оқу орындарына түскен негізгі орта білім беру ұйымдарында оқуды аяқтаған түлектер туралы мәліметтер
Реттік №

Количество выпускников завершивших обучение в организациях основного среднего образования (включая выпускников 9, 11 и 12 классов)
Количество выпускников, поступивших в организации технического и профессионального образования
Количество выпускников, поступивших в высшие учебные заведения
1
2
3
4
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель _________________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения о выпускниках
завершивших обучение
в организациях основного
среднего образования,
поступивших в технические
и профессиональные,
высшие учебные заведения"
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о выпускниках завершивших обучение в организациях основного среднего
образования, поступивших в технические и профессиональные, высшие учебные заведения"
(индекс - СТВ-1, периодичность – годовая, один раз в учебном году)
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о выпускниках, завершивших обучение в организациях основного среднего образования, поступивших в технические и профессиональные, высшие учебные заведения" (далее – Форма).
2. Форма заполняется организациями образования подведомственными Министерству культуры и информации Республики Казахстан.
3. Форма подписывается руководителем, курирующим организацию образования либо лицом, исполняющим его обязанности с указанием его фамилии и инициалов (при наличии подтверждающего документа об исполнении обязанностей руководителя организации образования).
4. Форма предоставляется ежегодно до 31 декабря.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается количество выпускников, завершивших обучение в организациях основного среднего образования (включая выпускников 9, 11 и 12 классов);
в графе 3 указывается количество выпускников, поступивших в организации технического и профессионального образования;
в графе 4 указывается количество выпускников, поступивших в высшие учебные заведения.
Приложение 2 к приказу
Министр культуры
и информации
Республики Казахстан
от 20 марта 2025 года № 103-НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство культуры и информации Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.mam.gov.kz
Наименование административной формы: "Сведения о выпускниках высших учебных заведений, трудоустроенных по специальности в течение года".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: СТТ-1.
Периодичность: годовая, один раз в учебном году.
Отчетный период: 20__ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: республиканское государственное учреждение "Казахский национальный университет искусств" Министерства культуры и информации Республики Казахстан, республиканское государственное учреждение "Казахская национальная академия искусств имени Темирбека Жургенова", республиканское государственное учреждение "Казахская национальная консерватория имени Курмангазы", республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахская национальная академия хореографии".
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно до 31 декабря.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде.
Сведения о выпускниках высших учебных заведений, трудоустроенных по специальности в течение года
п/п
Количество выпускников, высших учебных заведений (включая выпускников бакалавриата, магистратуры и докторантуры)
Количество выпускников, трудоустроенных по специальности
1
2
3
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель_________________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения о выпускниках
высших учебных заведений,
трудоустроенных
по специальности в течение года"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Сведения о выпускниках высших учебных заведений,
трудоустроенных по специальности в течение года"
(индекс – СТТ-1, периодичность – годовая, один раз в учебном году)

Негізгі орта білім беру ұйымдарында оқуды аяқтаған түлектердің саны (9 және 11,12 сынып бітірушілерін қоса алғанда)
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарына оқуға түскен түлектердің саны
Жоғары оқу орындарына оқуға түскен түлектердің саны
1
2
3
4
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ______________________________________________ _____
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
"Техникалық және кәсіптік,
жоғары оқу орындарына түскен
негізгі орта білім беру
ұйымдарында оқуды
аяқтаған түлектер туралы
мәліметтер"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Техникалық және кәсіптік, жоғары оқу орындарына түскен негізгі орта білім беру ұйымдарында оқуды аяқтаған түлектер туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индекс - ТЖМ-1, кезеңділігі - жылдық, оқу жылында бір рет)
1. Осы түсіндірме "Техникалық және кәсіптік, жоғары оқу орындарына түскен негізгі орта білім беру ұйымдарында оқуды аяқтаған түлектер туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігіне ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдары толтырады.
3. Нысанға білім беру ұйымына жетекшілік ететін басшысы не оның міндетін атқарушы адам өзінің тегі мен аты-жөнін көрсете отырып (білім беру ұйымының басшысының міндеттерін атқарғаны туралы растайтын құжат болған кезде) қол қояды.
4. Нысан жыл сайын 31 желтоқсанға дейін беріледі.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда негізгі орта білім беру ұйымдарында оқуды аяқтаған түлектердің саны көрсетіледі (9 және 11,12 сынып бітірушілерін қоса алғанда);
3-бағанда техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарына оқуға түскен түлектердің саны көрсетіледі;
4-бағанда жоғары оқу орындарына оқуға түскен түлектердің саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат
министрі
2025 жылғы 20 наурыздағы
№ 103-НҚ Бұйрыққа
2-қосымша
Әкімшілік деректерін
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.mam.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Бір жыл ішінде мамандық бойынша жұмысқа орналасқан жоғары оқу орындардың түлектері туралы мәліметтер".
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: БЖМ-1.
Кезеңділігі: жылдық, оқу жылында бір рет.
Есепті кезең: 20 _ жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі "Қазақ ұлттық өнер университеті" республикалық мемлекеттік мекемесі, "Темірбек Жүргенов атындағы қазақ ұлттық өнер академиясы" республикалық мемлекеттік мекемесі, "Құрманғазы атындағы қазақ ұлттық консерваториясы" республикалық мемлекеттік мекемесі, "Қазақ ұлттық хореография академиясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын 31 желтоқсанға дейін.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде.
Бір жыл ішінде мамандық бойынша жұмысқа орналасқан жоғары оқу орындардың түлектері туралы мәліметтер
Реттік №
Жоғары оқу орнын бітіруші түлектердің саны (бакалавриат, магистратура және докторантура бітірушілерін қоса алғанда)
Мамандығы бойынша жұмысқа орналасқан түлектердің саны
1
2
3
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ______________________________________________ _____
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
"Бір жыл ішінде мамандық
бойынша жұмысқа орналасқан
жоғары оқу орындардың
түлектері туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Бір жыл ішінде мамандық бойынша жұмысқа орналасқан жоғары оқу орындардың түлектері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индекс - БЖМ-1, кезеңділігі - жылдық, оқу жылында бір рет)

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о выпускниках высших учебных заведений, трудоустроенных по специальности в течение года" (далее – Форма).
2. Форма заполняется организациями образования подведомственными Министерству культуры и информации Республики Казахстан.
3. Форма подписывается руководителем, курирующим организацию образования либо лицом, исполняющим его обязанности с указанием его фамилии и инициалов (при наличии подтверждающего документа об исполнении обязанностей руководителя организации образования).
4. Форма предоставляется ежегодно до 31 декабря.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается количество выпускников, высших учебных заведений (включая выпускников бакалавриата, магистратуры и докторантуры);
в графе 3 указывается количество выпускников, трудоустроенных по специальности.

1. Осы түсіндірме "Бір жыл ішінде мамандық бойынша жұмысқа орналасқан жоғары оқу орындардың түлектері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігіне ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдары толтырады.
3. Нысанға білім беру ұйымына жетекшілік ететін басшысы не оның міндетін атқарушы адам өзінің тегі мен аты-жөнін көрсете отырып (білім беру ұйымының басшысының міндеттерін атқарғаны туралы растайтын құжат болған кезде) қол қояды.
4. Нысан жыл сайын 31 желтоқсанға дейін беріледі.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда жоғары оқу орнын бітіруші түлектердің саны көрсетіледі (бакалавриат, магистратура және докторантура бітірушілерін қоса алғанда);
3-бағанда мамандығы бойынша жұмысқа орналасқан түлектердің саны көрсетіледі.