Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев в городе Сарани на 2025 год
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 20 февраля 2025 года № 189. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 24 февраля 2025 года № 6719-09
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 181 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33110), Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить с 1 января по 31 декабря 2025 года включительно ставки туристского взноса для иностранцев в городе Сарани в местах размещения туристов - 0 (ноль) процентов от стоимости пребывания.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Саранского городского маслихата О. Баймаганбетов

Саран қаласында шетелдікдер үшін 2025 жылға арналған туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2025 жылғы 20 ақпандағы № 189 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 24 ақпанда № 6719-09 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-10-тармағына, "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 14 шілдедегі № 181 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33110 болып тіркелген) сәйкес Саран қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғанда Саран қаласында шетелдіктер үшін туристерді орналастыру орындарында туристік жарна мөлшерлемесі-болу құнынан 0 (нөл) пайыз болып бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Саран қалалық мәслихатының төрағасы О. Баймаганбетов