Об утверждении Инструкции N 39 "О порядке исчисления и уплаты налога на транспортные средства"
Приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 21 июня 1995 г. N 149. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3.07.1995 г. за N 72. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов
Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года Z010210_ "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению:
...Приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 21 июня 1995 года N 149 "Об утверждении Инструкции N 39 "О порядке исчисления и уплаты налога на транспортные средства"...
Министр ---------------------------------------------------------------------------
Сноска. По всему тексту:
слова "Указ Президента Республики Казахстан от 24 апреля 1995 года № 2235, имеющий силу Закона, "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" заменены словами "Закон Республики Казахстан от 24 апреля 1995 года № 2235 Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет";
слова "Указ", "Указа", "Указом", "Указе", "Указу" заменены словами "Закон", "Закона", "Законом", "Законе", "Закону" согласно приказу МГД РК от 4 августа 1999 года № 929 V990901_ .
На основании раздела VIII Закона Республики Казахстан от 24 апреля 1995 года № 2235 Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", утвердить прилагаемую к настоящему приказу Инструкцию "О порядке исчисления и уплаты налога на транспортные средства" и ввести ее в действие с 1 июля 1995 года.
Признать утратившим силу Инструкцию Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан от 10 апреля 1995 года N 61 "О порядке исчисления и уплаты налога на транспортные средства".
Первый заместитель Министра
I. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана на основании Закона Республики Казахстан от 24 апреля 1995 года № 2235 Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" и устанавливает порядок исчисления и уплаты налога на транспортные средства.
Сноска. Пункт 1 - в новой редакции согласно приказу Мингосдоходов РК от 5 мая 1999 года N 457 V990783_ .
2. Плательщиками налога на транспортные средства являются юридические и физические лица, имеющие транспортные средства на праве собственности, доверительного управления собственностью, хозяйственного ведения или оперативного управления, которые состоят на государственном учете.

Көлiк құралдарына салынатын салықты есептеу және төлеу тәртiбi туралы Нұсқаулық
Бұйрық Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Бас салық инспекциясы 1995 ж. 21 маусымда N 149. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1995 жылғы 3 шілде тіркелді. Тіркеу N 72. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді----------------
Мемлекеттік кіріс министрінің
2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының K010209_ Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi:
2. "Көлiк құралдарына салынатын салықты есептеу және төлеу тәртiбi туралы" N 39 Нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 1995 жылғы 21 маусымдағы N 149 V950072_ бұйрығы. ----------------------------------------------------
Ескерту: Бүкiл мәтiндегi: "Салық және бюджетке басқа да мiндеттi
төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 1995
жылғы N 2235 Заң күшi бар Жарлығы" деген сөздер "Салық және
бюджетке басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан
Республикасының 1995 жылғы N 2235 Заңы" деген сөздермен
ауыстырылды, "Жарлық", "Жарлықтың", "Жарлықпен", "Жарлықта",
"Жарлыққа" деген сөздер тиiсiнше "Заң", "Заңның", "Заңмен",
"Заңда", "Заңға" деген сөздермен ауыстырылды және 3 (жетiншi
және сегiзiншi абзацтардан басқа), 5, 6, 7, 8, 9 және 10
тармақтардың ережелерiнiң осы өзгерiстерi 2000 жылдың
1 қаңтарынан бастап күшiне енедi - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999 жылғы 4 тамыздағы N 929
бұйрығымен. V990901_
I. Жалпы Ережелер
1. Қазақстан Республикасының "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер" 1995 жылғы 24 сәуірдегі N 2235 Z952235_ Заңының негізінде осы Нұсқау әзірленген және көлік құралдарына салынатын салықты есептеу мен төлеу тәртібін белгілейді.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457 V990783_ бұйрығымен.
2. Мемлекет есебiнде тұрған, меншiк иесi, меншiктi сенiм бiлдiрiп басқару, шаруашылық жүргiзу немесе жедел басқару құқығындағы көлiк құралдары бар заңды және жеке тұлғалар көлiк құралдарына салынатын салықты төлеушiлер болып табылады.

2-1. К плательщикам налога на транспортные средства не относятся плательщики единого земельного налога в пределах нормативов потребности в транспортных средствах, устанавливаемых Правительством Республики Казахстан. По транспортным средствам сверх установленных нормативов
потребности налог уплачивается в соответствии с настоящей Инструкцией.
Сноска. Дополнен пунктом 2-1 согласно приказу МГД РК от 4 августа
1999 года № 929
V990901_
.
3. Налог на транспортные средства уплачивается один раз в год и
исчисляется в месячных расчетных показателях, установленных действующим
законодательством на момент платежа, по следующим ставкам:
_____________________________________________________________________
Объект обложения           !       Размер налога
!    (в месячных расчетных
!        показателях)
_________________________________!____________________________________
1. Легковые автомобили:
До 1100*)                                    4,0
От 1100 до 1500                              6,0
От 1500 до 2000                              7,0
От 2000 до 4000                              22,0
От 4000 и выше                               117,0
2. Грузовые автомобили:
Грузоподъемностью до 1,5 тонны               9,0
Грузоподъемностью от 1,5 до 5                12,0
тонн
Грузоподъемностью свыше 5                    15,0
тонн
Грузовые автомобили,                  4,0 процента от месячного
полученные в качестве пая в           расчетного показателя с каждого
результате выхода из                  киловатта мощности
сельскохозяйственного
формирования
3. Самоходные машины и                        3,0
механизмы на пневматическом ходу,
за исключением машин и механизмов
на гусеничном ходу
4. Автобусы:
до 12 посадочных мест                         9,0
От 12 до 25 посадочных мест                   14,0
Свыше 25 посадочных мест                      20,0
5. Мотоциклы, мотороллеры,
мотосани, маломерные суда
(мощность                                     1,0
двигателя менее 55 кВт)
6. Катера, суда, буксиры, баржи,
яхты:
До 160 **)                                    6,0
От 160 до 500                                 18,0
От 500 до 1000                                32,0
Свыше 1000                                    55,0
7. Летательные аппараты                       8,0 процента от месячного
расчетного показателя с
каждого киловатта мощности
___________________________________________________________________________
С 1 января 2000 года подпункт 1 первого абзаца изложить в
следующей редакции:
"1. Легковые автомобили:
до 1100*) включительно        4,0
свыше 1100 по 1500            6,0
свыше 1500 по 2000            7,0
свыше 2000 по 4000           22,0
свыше 4000                  117,0".
При объеме двигателя легковых автомобилей свыше 1500 по 2000 кубических сантиметров, облагаемого по ставке 7-ми месячных расчетных показателей, и объеме двигателя свыше 2000 кубических сантиметров по 4000 кубических сантиметров, облагаемого по ставке 22-х месячных расчетных показателей, сумма налога увеличивается за каждую единицу превышения указанного объема двигателя на 12 тенге. Для определения размера превышения из облагаемого объема двигателя легкового автомобиля вычитается 1500 кубических сантиметров или 2000 кубических сантиметров в зависимости от установленного размера налога.
По легковым автотранспортным средствам, у которых срок эксплуатации транспортных средств превышает 6 лет до окончания установленного срока уплаты налога, применяются поправочные коэффициенты:
для машин производства стран СНГ - 0,3;
для остальных машин с объемом двигателя:
до 3000 кубических сантиметров - 0,5;
от 3000 до 4000 кубических сантиметров - 0,7;

2-1. Көлiк құралдарына салық төлеушiлерге Қазақстан Республикасының
Yкiметi белгiлейтiн транспорттық құралдарға қажеттiлiк нормативтерi
шектерiнде бiртұтас жер салығын төлеушiлер жатпайды. Көлiк құралдары
бойынша қажеттілік нормативтерiнен жоғары белгiленген салық осы нұсқауға
сәйкес төленедi.
ЕСКЕРТУ. 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999 жылғы 4 тамыздағы N 929
бұйрығымен.
V990901_
3. Көлік құралдарына салынатын салық жылына бір рет төленеді және
төлем сәтінде қолданылып жүрген заңдармен белгілеген айлық есептік
көрсеткіштерде мынадай ставкалармен есептеледі:
--------------------------------------------------------------------------
Салық салынатын объект                      ! Салық мөлшері (айлық есептік
! көрсеткіштерде)
--------------------------------------------------------------------------
1. Жеңіл автомобильдер:
!
--------------------------------------------------------------------------
1100*) қоса дейін                           ! 4,0
--------------------------------------------------------------------------
1100-ден 1500-ге дейін                      ! 6,0
--------------------------------------------------------------------------
1500-ден 2000-ға дейін                      ! 7,0
--------------------------------------------------------------------------
2000-нан 4000-ға дейін                      ! 22,0
--------------------------------------------------------------------------
4000-нан  жоғары                            ! 117,0
------------------------------------------------------------------------
2. Жүк автомобильдері:                      !
--------------------------------------------------------------------------
Жүк көтерімділігі 1,5 тоннаға дейін         ! 9,0
--------------------------------------------------------------------------
Жүк көтерімділігі 1,5 тоннадан 5 тоннаға    ! 12,0 дейін
!
--------------------------------------------------------------------------
Жүк көтерімділігі 5 тоннадан жоғары         ! 15,0
--------------------------------------------------------------------------
Ауылшаруашылық құрылымдарынан бөлініп шығу  ! Әр киловат қуаттан айлық
нәтижесінде пай ретінде алынған жүк         ! есептік көрсеткіштің 4,0
автомобильдері                              ! проценті
--------------------------------------------------------------------------
3. Механизмдерді және шынжыр табанды        ! 3,0
механизмдерді қоспағанда, өздігінен жүретін !
машиналар және пневматикалық қозғалыстағы   !
механизмдер                                 !
--------------------------------------------------------------------------
4. Автобустар:                              !
--------------------------------------------------------------------------
12 отыру орнына дейінгі                     ! 9,0
--------------------------------------------------------------------------
12 отыру орнынан 25 отыру орнына дейінгі    ! 14,0
--------------------------------------------------------------------------
25 отыру орнынан жоғары                     ! 20,0
--------------------------------------------------------------------------
5. Мотоциклдер, мотороллерлер, мотошаналар, ! 1,0
шағын кемелер (двигателінің қуаты 55 кВт-тан!
кем)                                        !
--------------------------------------------------------------------------
6. Катерлер, кемелер, буксирлер, баржалар,  !
яхталар:                                    !
--------------------------------------------------------------------------
160**) дейін                                ! 6,0
--------------------------------------------------------------------------
160-ден 500-ге дейін                        ! 18,0
--------------------------------------------------------------------------
500-ден 1000-ға дейін                       ! 32,0
--------------------------------------------------------------------------
1000-нан жоғары                             ! 55,0
--------------------------------------------------------------------------
7. Ұшу аппараттары                          ! Әр киловатт қуаттан айлық
! есептік көрсеткіштің 8,0
! проценті
-------------------------------------------------------------------------
* двигательдің текше сантиметрлік жұмыс көлемі;
** ат күші.
7 айлық есептiк көрсеткiштер ставкасы бойынша салық салынатын 1500-ден 2000-ға дейiнгi текше сантиметрден астам двигатель көлемi және 22 айлық есептiк көрсеткiштер ставкасы бойынша салық салынатын 2000-нан 4000-ға дейiнгi текше сантиметрден астам двигатель көлемi кезiнде салық сомасы әрбiр аталған двигатель көлемiнiң асу бiрлiгi үшiн 12 теңгеге өседi. Жеңiл автомобильдің салық салынатын двигатель көлемiнен асу
мөлшерiн анықтау үшiн белгiленген салық мөлшерiне байланысты 1500 текше
сантиметр немесе 2000 текше сантиметр ұстап қалынады.
Пайдалану мерзiмi 6 жылдан асатын жеңiл автокөлiк құралдары бойынша
салық төлеудiң белгiленген мерзiмi аяқталғанға дейiн мынадай түзету
коэффициенттерi қолданылады:
ТМД елдерi шығарған машиналар үшiн- 0,3;
Двигателiнiң көлемiне қарай қалған машиналар үшiн:
3000 текше сантиметрге дейiн- 0,5;
3000-нан 4000 текше сантиметрге дейiн- 0,7;

от 4000 и выше - 1,0.
В соответствии с пунктом 12 настоящей Инструкции уплата налога владельцами транспортных средств производится в срок до 1 июля текущего года, поправочные коэффициенты применяются в том случае, если срок эксплуатации легковых автотранспортных средств превышает 6 лет до 1 июля
отчетного налогового года.
В зависимости от срока эксплуатации к ставкам налога на летательные
аппараты применяются следующие поправочные коэффициенты:
На летательные аппараты, приобретенные после 1 апреля 1999 года:
до 5 лет эксплуатации - 1,0;
от 5 до 15 лет эксплуатации - 2,0;
свыше 15 лет эксплуатации - 3,0.
Примечание: *) рабочий объем двигателя в кубических сантиметрах;
**) лошадиных сил.
На летательные аппараты, приобретенные до 1 апреля 1999 года:
до 5 лет эксплуатации - 1,0;
от 5 до 15 лет эксплуатации - 0,5;
свыше 15 лет эксплуатации - 0,3.
Срок эксплуатации транспортного средства исчисляется с момента выпуска транспортного средства, который указан в техническом паспорте (руководстве по летной эксплуатации воздушного судна).
Сноска. Пункт 3 - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 29 декабря 1995 г. N 367; приказом Налогового комитета МФ РК от 29.12.97 г. N 1 V970060_ ; приказом Налогового комитета Минфина РК от 10.7.98 г. N 62 V980550_ ; приказом Мингосдоходов РК от 5 мая 1999 года N 457 V990783_ ; приказом МГД РК от 4 августа 1999 года № 929 V990901_ .
4. Налог на транспортные средства вносится в доход местных бюджетов, при этом сумма уплаченного налога в пределах начисленных сумм подлежит вычету при определении налогооблагаемого дохода.
Сноска. Пункт 4 - с дополнениями, внесенными приказом Мингосдоходов РК от 5 мая 1999 года N 457 V990783_ .
5. Уплата налога владельцами транспортных средств производится по месту регистрации транспортных средств, в срок до 1 июля текущего года.
Сноска. Пункт 5 - с изменениями, внесенными приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 29 декабря 1995 г. N 367; приказом Мингосдоходов РК от 5 мая 1999 года N 457 V990783_ .
6. Один экземпляр документа, подтверждающего факт уплаты налога на транспортные средства (платежные поручения, квитанции) плательщиком предъявляется органам, осуществляющим регистрацию, перерегистрацию или технический осмотр транспортных средств.
Сноска. Пункт 6 - с изменениями, внесенными приказом Мингосдоходов РК от 5 мая 1999 года N 457 V990783_ .

4000-нан және одан жоғары- 1,0.
Осы Нұсқаудың 12-тармағына сәйкес көлiк құралдары иелерiне салынатын
салықты төлеу ағымдағы жылдың 1 шiлдесiне дейiнгі мерзiмде жүргізіледi,
егер жеңіл автокөлiк құралдарының пайдалану мерзiмi есептi салық жылының 1
шiлдесiне дейiнгi 6 жылдан асатын болса, ондай жағдайда түзету
коэффициенттерi қолданылады.
Пайдаланылу мерзiмiне қарай ұшу аппараттарына салынатын салық
ставкасына мынадай түзету коэффициенттерi қолданылады:
1999 жылғы 1 сәуiрден кейiн сатып алынған ұшу аппараттарына:
5 жылға дейiн пайдаланылғанына - 1,0;
5 жылдан 15 жылға дейiн пайдаланылғанына - 2,0;
15 жылдан аса пайдаланылғанына - 3,0;
1999 жылғы 1 сәуiрге дейiн сатып алынған ұшу аппараттарына:
5 жылға дейiн пайдаланылғанына - 1,0;
5 жылдан 15 жылға дейiн пайдаланылғанына - 0,5;
15 жылдан көп пайдаланылғанына - 0,3;
Көлiк құралының пайдалану - мерзiмi көлiк құралының шығарылу сәтiнен бастап есептеледi, ол техникалық төлқұжатта (әуе кемесiнің ұшуға пайдалану жөнiндегі нұсқауында) көрсетiледi.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгертiлдi - ҚР Қаржы министрiнiң
1995.12.29. N 367 бұйрығымен.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгертiлдi - ҚР Қаржы министрлiгi Салық
комитетiнiң 1997.12.29. N 1 бұйрығымен. V970060_
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгертілді және толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі
Салық комитетінің 1998.07.10. N 62 V980550_ бұйрығымен.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457 V990783_ бұйрығымен.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгертілді, бірінші абзацының 1-тармақшасы
2000 жылдың 1 қаңтарынан бастап өзгертілді - ҚР Мемлекеттік
кіріс министрлігінің 1999 жылғы 4 тамыздағы N 929
бұйрығымен. V990901_
4. Көлiк құралдарына салынатын салық жергiлiктi бюджеттердiң кiрiсiне енгiзiледi, бұл ретте төленген салықтың сомасы есептелген салық сомасы мөлшерінде салық салынатын табысты анықталған кезде шегерiлуi тиiс.
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457 V990783_ бұйрығымен.
5. Көлiк құралдарының иелерi салықты ағымдағы жылдың 1 қыркүйегiне дейiнгi 1 шілдеге мерзiм iшiнде төлейдi, көлiк құралдарының тiркелген орыны бойынша.
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ өзгертiлдi - ҚР Қаржы министрiнiң
1995.12.29. N 367 бұйрығымен.
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457 V990783_ бұйрығымен.
6. Көлiк құралдарына салынатын салықтың төлем фактісі қуаттайтын құжаттың бiр данасы (төлем тапсырмасы, түбiртек) тиiстi салық инспекцияларына жiберiледi, сондай-ақ көлiк құралдарын тiркеудi, қайта тiркеудi немесе техникалық байқауды жүзеге асыратын органдарға табыс етiледi.
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457 V990783_ бұйрығымен.

7. Органы дорожной полиции или другие органы, осуществляющие государственный надзор, при регистрации, перерегистрации, оформлении доверенности на право управления, продажи или ежегодного технического осмотра транспортных средств, принадлежащих физическим лицам, должны требовать предъявления подтверждающего документа о полной уплате налога на транспортные средства. При отсутствии подтверждающего документа,
регистрация, перерегистрация или технический осмотр не производится, а
факты неуплаты гражданами налога в обязательном порядке должны быть
сообщены этими органами налоговым органам.
Сноска. Пункт 7 - в новой редакции согласно приказу Мингосдоходов РК
от 5 мая 1999 года N 457
V990783_
.
II. Порядок исчисления
и уплаты налога на транспортные
средства юридическими и физическими лицами
8. Налог на транспортные средства исчисляется плательщиками
самостоятельно, исходя из вида транспортных средств с учетом налоговых
ставок и поправочных коэффициентов, установленных пунктом 3 настоящей
Инструкции.
Пример.
Физическое лицо имеет на праве доверительного управления
собственностью ВАЗ-21099, 1997 г. выпуска, с объемом двигателя 1500
кубических сантиметров. Налог на транспортное средство во втором квартале
1999 года составит:
7 х 715 = 5005 тенге.
Где  7 - ставка налога;
715 - месячный расчетный показатель на 2 квартал 1999 г.
Пример.
Физическое лицо имеет на праве собственности автомобиль марки Huvndai
Sonata 3, 1998 года выпуска, с объемом двигателя 1800 кубических
сантиметров.
В соответствии с пунктом 5 настоящей Инструкции превышение объема
двигателя данного автомобиля от объема двигателя 1500 кубических
сантиметров составляет 300 кубических сантиметров, соответственно налог на
транспортное средство, уплачиваемый во втором квартале 1999 года составит:
((7 х 715)+(300 х 12))= 8 605 тенге
где 7 - ставка налога;
715 - месячный расчетный показатель на 2 квартал 1999 года;
300 - превышение объема двигателя, от 1500 кубических сантиметров;
12  - ставка налога, за каждую единицу превышения от 1500
кубических
сантиметров.
Пример.
Юридическое лицо имеет на праве хозяйственного ведения автомобиль марки Ford Scorpio август 1993 года с объемом двигателя 2800 сантиметров кубических и использует транспортное средство в предпринимательской деятельности.
В соответствии с пунктом 5 настоящей Инструкции превышение объема двигателя данного автомобиля от объема двигателя 2000 кубических сантиметров составляет 800 кубических сантиметров, соответственно налог на транспортное средство, уплачиваемый во втором квартале 1999 года составит:
(22 х 715) + (800 х 12)= 25 330 тенге
где 22 - ставка налога;

7. Мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыратын жол полициясы органдары және басқа да органдар жеке тұлғаларға тиесiлi көлiк құралдарын тiркеу, қайта тiркеу, басқаруға құқық беретiн сенiмхатты ресiмдеу, сату немесе жыл сайынғы техникалық тексеру кезiнде көлiк құралдарына салынатын салық толық төленуi туралы растайтын құжатты көрсетуi тиiс. Растайтын құжат болмаған кезде тiркеу, қайта тiркеу немесе техникалық тексерiс жүргiзiлмейдi, ал азаматтардың салық төлемеу фактiлерiн мiндеттi түрде осы органдар салық комитеттерiне хабарландыруы тиiс.
ЕСКЕРТУ. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457
V990783_
бұйрығымен.
II. Заңды және жеке тұлғалардың көлiк құралдарына
салынатын салықты есептеу және төлеу тәртiбi
8. Көлiк құралдарына салынатын салықты, осы Нұсқаудың 3 тармағында
белгiленген түзету коэффициенттерi мен салық ставкаларын ескере отырып
көлiк құралдарының түрiн басшылыққа ала отыра салық төлеушi дербес
есептейдi.
Мысал:
Жеке тұлғаның 1997 жылы жасап шығарылған, двигатель көлемi 1500 текше
сантиметр сенiмгерлiк басқару құқығымен жеке меншiгiнде ВАЗ-21099 бар.
1999 жылдың екiншi тоқсанында көлiк құралдарына салынатын салық мынадай
болады:
7 х 715 = 5005 теңге.
онда 7 - салық ставкасы;
715 - 1999 жылдың екiншi тоқсанындағы айлық есептi көрсеткiш.
Мысал:
Жеке тұлғаның 1998 жылы жасап шығарылған Hundai Sonata 3 маркалы,
двигатель көлемi 1800 текше сантиметр сенiмгерлiк құқығымен жеке
меншiгiнде автомобилi бар.
Осы Нұсқаудың 5-тармағына сәйкес осы автомобильдiң двигатель көлемi
1500 текше сантиметр двигатель көлемiнен асып 300 текше сантиметрдi
құрайтын болса, тиесiнше 1999 жылдың екiншi тоқсанында көлiк құралдарына
салынатын салық мынадай болады:
((7 х 715 ) + (300 х 12 ) = 8 605 теңге
онда 7 - салық ставкасы;
715 - 1999 жылдың екiншi тоқсанындағы айлық есептi көрсеткiш;
300 - 1500 текше сантиметрден двигатель көлемiнің асуы;
12 - 1500 текше сантиметрден әрбiр бiрлiктің асқаны үшiн салық
ставкасы.
Мысал:
Заңды тұлғаның 1993 жылдың тамызында шыққан, двигатель көлемi 2800
текше сантиметр Ғогd Sкоrрiо маркалы шаруашылық құқығындағы автомобилi бар
және көлiк құралын кәсiпкерлiк қызметінде пайдаланады.
Осы Нұсқаудың 5-тармағына сәйкес осы автомобиль двигателi көлемiнің
2000 текше сантиметр двигатель көлемiнен асуы 800 текше сантиметрдi
құрайтын болса, тиесiнше 1999 жылдың екiншi тоқсанында көлiк құралына
салынатын салық мынандай болады:
(22 х 715) = 25 330 теңге;
7 онда - салық ставкасы;

715 - месячный расчетный показатель на 2 квартал 1999 года;
800 - превышение объема двигателя, от 2000 кубических сантиметров;
12 - ставка налога, за каждую единицу превышения от 2000 кубических сантиметров.
Следует иметь в виду, что мощность летательных аппаратов (самолетов, вертолетов и др.) определяется на заводах-изготовителях авиатехники, конструкторских бюро и указывается в "Руководстве по летной эксплуатации воздушного судна".
Пример.
Физическое лицо имеет на праве доверительного управления
собственностью автомобиль марки  ВАЗ-2106, июнь 1993 года выпуска, с
объемом двигателя 1600 кубических сантиметров.
В соответствии с пунктом 3 настоящей Инструкции при объеме двигателя
легковых автомобилей от 1500 до 2000 кубических сантиметров сумма налога
увеличивается за каждую единицу превышения объема двигателя на 12 тенге.
Следовательно, в нашем примере превышение объема двигателя автомобиля
ВАЗ-2106 от объема двигателя 1500 кубических сантиметров составляет 100
кубических сантиметров (1600 - 1500). Соответственно, налог на транспортное
средство во втором квартале 1999 года составит:
(7 х 715) + (100 х 12) = 6205 тенге
6205 х 0,3 = 1862 тенге
где 7 - ставка налога;
715 - месячный расчетный показатель на 3 квартал 1999 года;
100 - превышение объема двигателя от объема двигателя 1500
кубических сантиметров;
12 - ставка налога за каждую единицу превышения;
0,3 - поправочный коэффициент для машин производства СНГ, срок
эксплуатации которых превышает 6 лет.
Сноска. Пункт 8 - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Налогового комитета Минфина РК от 29.12.97 г. N 1; приказом Налогового комитета Минфина РК от 10.07.98 г. N 62 V980550_ ; пункт 8 - в новой редакции согласно приказу Мингосдоходов РК от 5 мая 1999 года N 457 V990783_ ; с дополнениями, внесенными приказом МГД РК от 4 августа 1999 года № 929 V990901_ .
9. При исчислении налога на транспортные средства общая сумма налога округляется до тенге, сумма менее 50 тиын в расчет не включается, а 50 тиын и более округляется до одного тенге.
10. Юридические лица обязаны представлять в соответствующий налоговый орган по месту своего нахождения расчет налога на транспортные средства по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным, по форме, приведенной в приложении N 1 к настоящей Инструкции не позднее 31 марта года, следующего за отчетным.
В случаях установления фактов неправильного применения ставок или арифметических ошибок в исчислении платежей, налоговая инспекция вносит в расчет соответствующие исправления.
При уплате налога на транспортные средства до 01.04.99 г. физическими лицами и юридическими лицами, даже в случае не представления декларации, перерасчет налога не производится.
Декларация заполняется в следующем порядке:
в графе 2 указывается вид, марка, модель транспортного средства;
в графе 3 указывается год выпуска легковых транспортных средств и летательных аппаратов в соответствии с данными технических паспортов;
в графе 4 указывается количество транспортных средств данного вида, марки, модели;

715 - 1999 жылдың 2 тоқсанындағы айлық есептi көрсеткiш;
800 - 2000 текше сантиметрден двигатель көлемi асуы;
12 - 2000 текше сантиметрден әрбiр бiрлiктің асқаны үшiн салық
ставкасы.
Мысал.
Жеке тұлғаның 1997 жылы жасап шығарылған, двигатель көлемi 1600 текше
сантиметр сенiмгерлiк басқару құқығымен жеке меншiгiнде ВАЗ-2106 бар.
Осы Нұсқаудың 3-тармағына сәйкес жеңiл автомобильдердiң 1500-ден
2000-ға дейiнгi двигатель көлемi кезiнде салық сомасы әрбiр двигатель
көлемiнiң асу бiрлiгi үшiн 12 теңгеге өседi. Яғни, бiздiң мысалымызда
ВАЗ-2106 автомобилiнiң двигатель көлемiнiң 1500 текше сантиметрде
двигатель көлемiнен асуы 100 текше сантиметр (1600-1500) құрайды.
Сәйкесiнше, көлiк құралдарына 1999 жылдың екiншi тоқсанына салынатын салық
мынаны құрайды:
(7 х 715) + (100 х 12) = 6205 теңге
6205 х 0,3 = 1862 теңге
онда 7-салық ставкасы;
715-1999 жылдың 3 тоқсанына есептiк айлық көрсеткiш;
100-1500 текше сантиметр двигатель көлемiнен двигатель көлемiнiң
асуы;
12 - әрбiр асу бiрлiгi үшiн салық ставкасы;
0,3 - олардың пайдалану мерзiмi 6 жылдан аспайтын ТМД шығарған
машиналар үшiн түзету коэффициентi.
Ұшу аппараттарының (ұшақтардың, тiкұшақтардың және басқалардың) қуаты
авиатехниканы жасаушы-заводтарда, конструкторлық бюроларда анықталады және
"Ауа кемесiнiң ұшуға пайдаланылуы жөнiндегi басшылықта" көрсетiлетiнi
ескерiлуi тиiс.
ЕСКЕРТУ. 8-тармақ өзгертiлдi - ҚР Қаржы министрлiгi Салық
комитетiнiң 1997.12.29. N 1 бұйрығымен.
V970060_
ЕСКЕРТУ. 8-тармақ толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Салық
комитетінің 1998.07.10. N 62
V980550_
бұйрығымен.
ЕСКЕРТУ. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457
V990783_
бұйрығымен.
ЕСКЕРТУ. 8-тармақ жаңа мысалмен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999 жылғы 4 тамыздағы  N 929
бұйрығымен.
V990901_
9. Көлiк құралдарына салынатын салықты есептеген кезде салықтың жалпы сомасы теңгеге дейiн дөңгелектеледi, 50 тиыннан кем сома есепке алынбайды, ал 50 тиын және одан асқаны бiр теңгеге дейiн дөңгелектенедi.
10. Заңды тұлғалар осы нұсқаулықтың N 1 қосымшасында келтiрiлген үлгi бойынша көлiк құралдарына салынатын салық есебiн өзi орналасқан жердегi тиiстi салық органы есептi жылдан кейiнгi жылдың 1 қаңтардағы жағдайы бойынша есептi жылдан кейiнгi жылдың 31 наурызынан кешiктiрмей табыс етуге мiндеттi.
Төлемдердi есептеуде ставкаларды дұрыс қолданбаған немесе арифметикалық ағаттықтар жiберген фактiлерi анықталған ретте салық инспекциясы есепке тиiстi түзетулер енгiзедi.
Жеке және заңды тұлғалар 1999 жылдың 1 сәуiрiне дейiн көлiк салығын төлеу кезiнде, декларация тапсырмаған жағдайларында да салықты қайта есептеу жүргiзiлмейдi.
Декларация мынадай тәртiпте толтырылады:
2 бағанда көлiк құралының түрi, маркасы, моделi көрсетiледi;
3 бағанда техникалық төлқұжаттар мәлiметтерiне сәйкес жеңiл көлiк құралдары мен ұшу аппараттарының шығарылған жылы көрсетiледi;
4 бағанда көлiк құралының осы түрiнiң, маркасының, моделiнiң саны көрсетiледi;

в графах 5 и 6 указываются объект налогообложения и ставки налога в соответствии с пунктом 3 настоящей Инструкции;
в графе 7 указывается превышение объема двигателя легковых автомобилей свыше 1500 по 2000 куб.см и свыше 2000 по 4000 куб.см;
в графе 8 указывается сумма налога, определяемая по формуле:
гр.8 = гр.6 + (гр.7 х 12 тенге);
в графе 9 указывается поправочный коэффициент по легковым автотранспортным средствам в соответствии с пунктом 3 настоящей Инструкции;
в графе 10 указывается сумма налога с учетом поправочного коэффициента: гр.8 х гр.9;
в графе 11 указывается общая сумма налога, с учетом количества автотранспортных средств;
по строке "Начислено по расчету текущих платежей" - указывается сумма налога, начисленная по лицевому счету налогоплательщика в соответствии с Расчетом текущих платежей;
по строке "К доначислению (+) К уменьшению (-)" - указывается разница между суммой налога по Декларации и Расчету текущих платежей;
по строке "По Справке К доначислению (+) К уменьшению (-)" указывается сумма по строке "Всего" Справки движения транспортных средств;
по строке "Всего К доначислению (+) К уменьшению (-)" указывается сумма данных двух предыдущих строк;
по строке "Уплачено текущих платежей" указывается сумма уплаченного в бюджет налога на дату представления Декларации;
по строке "К доплате по сроку" указывается остаток неуплаченной суммы налога;
по строке "К уменьшению" указывается сумма переплаты по этому налогу.
Сноска. Пункт 10 - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Мингосдоходов РК от 5 мая 1999 года N 457 V990783_ ; приказом МГД РК от 4 августа 1999 года № 929 V990901_ .
10-1. Начиная с 2000 года юридические лица в момент сдачи Декларации по налогу на транспортные средства обязаны одновременно представлять в налоговые органы Расчет текущих платежей на соответствующий год согласно приложению 5. Расчет текущих платежей составляется по транспортным средствам, имеющимся по состоянию на 1 января текущего года.
10-2. По выбывшим в отчетном году транспортным средствам, по которым налог на транспортные средства в отчетном году уплачен, и по приобретенным транспортным средствам, по которым налог полностью уплачен предыдущим владельцем составляется Справка движения транспортных средств согласно приложению 6 к настоящей Инструкции. По данным Справки движения транспортных средств производится корректировка суммы налога в декларации.
Справка движения транспортных средств заполняется в следующем порядке:
в графе 2 указываются транспортные средства, выбывшие или приобретенные в отчетном году;

5 және 6 бағандарда осы нұсқаудың 3-тармағына сәйкес салық салу объектiсi мен салық ставкасы көрсетiледi;
7 бағанда 1500-ден 2000-ға дейiнгi текше сантиметрден астам және 2000-нан 4000-ға дейiнгi текше сантиметрден астам жеңiл автомобильдердiң двигатель көлемiнiң асуы көрсетіледi;
8 бағанда мына формула бойынша белгiленген салық сомасы көрсетiледi: 8 баған = 6 баған + (7 баған х 12 теңге);
9 бағанда осы нұсқаудың 3-тармағына сәйкес жеңiл автокөлiк құралдары бойынша түзету коэффициентi көрсетiледi;
10 бағанда түзету коэффициентiн есепке ала отырып салық сомасы көрсетiледi: 8 баған х 9 баған;
11 бағанда автокөлiк құралдарының санын есепке ала отырып жалпы салық сомасы көрсетiледi;
"Ағымдағы төлемдер есебi бойынша есептелдi" жолы бойынша Ағымдағы төлемдер есебiне сәйкес салық төлеушiнiң жеке шотына есептелген салық сомасы көрсетiледi:
"Қоса есептеуге (+) Азайтуға (-)" жолдары бойынша Ағымдағы декларация және есеп бойынша салық сомасы арасындағы айырма көрсетiледi;
"Анықтама бойынша Қоса есептеуге (+) Азайтуға (-) жолы бойынша
"Жалпы" көлiк құралдарының анықтамасы жолы бойынша сомасы көрсетiледi;
"Жалпы Қоса есептеуге (+) Азайтуға (-)" жолы бойынша алдағы
жолдардың екi мәлiметтер сомасы көрсетiледi;
"Ағымдағы төлемдер төлендi" жолы бойынша Декларацияны ұсыну күнiне
бюджетке төленген салық сомасы көрсетiледi;
"Мерзiм бойынша қоса төлеуге" жолы бойынша төленбеген салық
сомасының қалдығы көрсетiледi;
"Азайтуға" жолы бойынша осы салық бойынша асыра төлеу сомасы
көрсетiледi.
ЕСКЕРТУ. 10-тармақ өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457
V990783_
бұйрығымен.
ЕСКЕРТУ. 10-тармақ жаңа абзацпен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999 жылғы 4 тамыздағы  N 929
бұйрығымен.
V990901_
10-1. 2000 жылдан бастап заңды тұлғалар көлiк құралдарына салық бойынша Декларацияны тапсыру сәтiнде салық органына 5-қосымшаға сәйкес тиiстi жылға Ағымдағы төлемдер есебiн тапсырады.
Ағымдағы төлемдер есебi бойынша ағымдағы жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша бар көлiк құралдары бойынша жасалады.
ЕСКЕРТУ. 10-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999 жылғы 4 тамыздағы N 929
бұйрығымен. V990901_
10-2. Олар бойынша есептi жылда көлiк құралдарына төленген салық, есептi жылда есептен шыққан көлiк құралдары бойынша және олар бойынша алдыңғы иесiмен салық толық төленген, сатып алынған көлiк құралдары бойынша осы Нұсқауға 6-қосымшаға сәйкес Көлiк құралдары қозғалысының анықтамалығы жасалады.
Көлiк құралдары қозғалысының анықтамалығы мәлiметтерi бойынша
декларацияға салық сомасының түзетуi жүргiзiледi.
Көлiк құралдарының қозғалыс анықтамалығы мынадай тәртiпте толтырылады:
2 бағанда есептi жылда сатып алынған немесе есептен шығарылған
көлiк құралдары көрсетiледi;

в графе 3 и 4 указываются дата выбытия или приобретения и количество транспортных средств;
в графе 5 указывается сумма налога, подлежащая к уплате;
в графе 6 указывается сумма уплаченного в бюджет налога;
в графе 7 по выбывшим транспортным средствам указывается сумма уплаченного налога к доначислению со знаком "+", по приобретенным в отчетном году транспортным средствам - сумма уплаченного предыдущим владельцем налога к уменьшению со знаком "-".
Итоговая сумма налога по Справке переносится в Декларацию по транспортному налогу.
Сноска. Дополнен пунктами 10-1 и 10-2 согласно приказу МГД РК от 4 августа 1999 года № 929 V990901_ .
11. Сумма налога вносится гражданами Республики Казахстан, иностранными лицами и лицами без гражданства в учреждения банка, а в сельской местности (где нет банка) - сельским администрациям. Гражданам при уплате налога выдаются квитанции установленной формы (сельскими администрациями - квитанции Ф.N 24).
12. Налог уплачивается независимо от того, находится ли транспортное средство на ремонте или не эксплуатируется по какой-либо другой причине, до снятия его с государственного учета.
13. При отчуждении права владения транспортными средствами в течение года внесенные плательщиком суммы налога возврату не подлежат.
14. При перерегистрации транспортных средств, в связи с изменением владельца или переменой места жительства на территории Республики Казахстан в текущем году налог вторично не уплачивается.
Сноска. Пункт 14 - в новой редакции согласно приказу Мингосдоходов РК от 5 мая 1999 года N 457 V990783_ .
15. Налоговые органы не позднее 1 мая текущего года получают от регистрационных органов дорожной полиции сведения о владельцах транспортных средств в соответствии с Приложением 2 и Приложением 4 на бумажных или электронных носителях.
На основании полученных сведений, ответственные работники налоговых органов производят начисление причитающейся суммы налога в лицевые счета налогоплательщиков по утвержденным ставкам и закрепленным территориальным участкам региона до наступления срока уплаты налога.
В соответствии с данными лицевых счетов работники налоговых органов вписывают отдельной строкой причитающуюся сумму налога в платежные извещения формы N 1, где указывают сумму налога, срок уплаты, территориальный налоговый орган, код налога на транспортные средства с физических лиц, реквизиты органов Казначейства РК (РНН, расчетный счет, МФО и т.д.).
В срок до 1 июня вручают их владельцам, при этом одновременно производится проверка по квитанциям факта уплаты за прошлые годы с последующей отметкой в лицевом счете налогоплательщика.
До наступления сроков проведения технического осмотра и сроков уплаты налога в бюджет налоговые органы обеспечивают органы дорожной полиции МВД РК и банки второго уровня разработочными таблицами, утвержденными руководителем налогового органа. В таблицах указываются ставки и суммы налога, соответствующие объектам налогообложения и поправочные коэффициенты в соответствии со статьей 128 Закона Президента Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", код бюджетной классификации, реквизиты органов Казначейства РК.
По истечении срока проведения технического осмотра налоговые органы должны произвести акт сверки о прохождении технического осмотра с органами дорожной полиции МВД РК по установленной форме.
На основании акта сверки с дорожной полицией МВД РК, квитанций налоговых органов по форме N 24, квитанций банков второго уровня, результатов проверки фактов уплаты за прошлые годы при вручении платежных извещений работник налогового органа производит разноску в лицевой счет налогоплательщика по графе "Уплачено" и выводит сальдо по соответствующим годам (недоимка, переплата).
В случае установления фактов неправильного применения ставок или арифметических ошибок в исчислении налога ответственным работником налогового органа вносится в лицевой счет дополнительная запись "К доплате по сроку" в графу "Начислено".
Сноска. Пункт 15 - в новой редакции согласно приказу Мингосдоходов РК от 5 мая 1999 года N 457 V990783_ .

3 және 4 бағандарда көлiк құралдарының есептен шығарылған немесе
сатып алынған күндерi көрсетiледi;
5 бағанда төленуге тиiс салық сомасы көрсетiледi;
6 бағанда бюджетке төленген салық сомасы көрсетiледi;
7 бағанда есептен шығарылған көлiк құралдары бойынша "+"
белгiсiмен қоса есептеуге төленген салық сомасы көрсетiледi, есептi жылда
сатып алынған көлiк құралдары бойынша- "-" белгiсiмен бұрынғы иесi азаюға
төлеген салық.
Анықтама бойынша жиынтық салық сомасы Көлiк салығы бойынша
декларацияға көшiрiледi.
ЕСКЕРТУ. 10-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999 жылғы 4 тамыздағы  N 929
бұйрығымен.
V990901_
11. Қазақстан Республикасының азаматтары, шетел адамдары және азаматтығы жоқ адамдар салық сомасын банкi мекемелерiне, ал ауылдық жерде (банкi жоқ жерде) - ауыл әкiмшiлiгiне төлейдi. Азаматтарға салық төлеген кезде белгiленген үлгiдегi түбiртектер берiледi (ауыл әкiмшiлiктерi - N 24 үлгiдегi түбiртек).
12. Салық, көлiк құралдары жөндеуде тұрғанына болмаса қандай да болмасын басқадай себептермен пайдаланылмағанына қарамастан, ол мемлекеттiк есептен шығарылғанға дейiн жыл сайын төленедi.
13. Жыл iшiнде салық төлеушiден көлiк құралдарын иелену құқығын алған жағдайда төленген салық сомасы қайтарылмайды.
14. Иесiнiң ауысуымен немесе Қазақстан Республикасы аумағында тұрғылықты жерi өзгеруiмен байланысты көлiк құралдарын қайта тiркеу кезiнде ағымдағы жылдағы салық екiншi рет төленбейдi.
ЕСКЕРТУ. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457 V990783_ бұйрығымен.
15. Салық органдары ағымдағы жылдың 1 мамырынан кешiктiрмей жол полициясының тіркеу органдарынан көлiк құралдарының иелерi туралы 2-қосымша мен 4-қосымшаға сәйкес қағаздағы немесе электрондық көздердегi мәлiметтердi алады.
Алынған мәлiметтер негiзiнде салық органдарының жауапты қызметкерлерi бекiтiлген ставкалары бойынша салық төлеу мерзiмi басталғанға дейiн аймақтың бекiтiлген аумақтық учаскелерiне салықтың тиiстi сомасын салық төлеушiнiң жеке шоттарына есептеудi жүргiзедi.
Жеке шоттардағы көрсеткiштерге сәйкес салық органдарының қызметкерлерi тиiстi салық сомасын N 1 үлгiдегi төлем хабарламасын жеке жолмен кiргізiп жазады, онда салық сомасы, төлем мерзiмi, аумақтық салық органы, жеке тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық коды, ҚР Қазынашылық органдардың деректемелерi (СТТН, есеп шот, МФО және т.б.) көрсетiледi.
1 маусымға дейiнгi мерзiмде олардың иелерiне тапсырады, мұның өзiнде бұрынғы жылдар үшiн төлем фактi квитанциялары бойынша салық төлеушiнiң есепшотында одан кейiнгi белгiмен бiр мезгiлде тексеру жүргiзiледi.
Техникалық тексерiс жүргiзу мерзiмдерi және бюджетке салық төлеу мерзiмдерi басталғанға дейiн салық органдары ҚР IIМ-нiң жол полициясы органдарын және салық органы басшысы бекiткен екiншi дәрежелi банкiлер әзiрлеген кестелердi қамтамасыз етедi. Кестелерде Қазақстан Республикасының "Салықтар және бюджетке басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Заңының 128-бабына сәйкес салық салу объектiлерiне тиiстi салық ставкалары мен сомалары және түзету коэффициенттерi, бюджет классификациясының коды, ҚР Қазынашылық органдарының деректемелерi көрсетiледi.
Техникалық тексерiс жасау мерзiмi бiткеннен кейiн салық органдары техникалық тексерiстiң өтуi туралы белгiленген үлгідегi ҚР IIМ жол полициясы органдарымен техникалық тексерiс өтуi туралы салыстыра тексеру актiсiн жүргiзуге тиiстi.
Өткен жылдар үшiн төлем фактiлерiнiң тексерiс нәтижелерi ҚР IIМ-нiң жол полициясымен салыстыра тексеруiнiң N 24 үлгідегi салық органдарының квитанциялары, екiншi дәрежелi банкiлер квитанциялары негiзiнде салық органы қызметкерi төлем хабарламаларын тапсыру кезiнде "Төлендi" графасы бойынша салық төлеушiнiң жеке шотына жiберудi жүргiзедi және тиесiнше жылдар (салық борышы, асыра төлеу) бойынша сальдо шығарады.
Салықты есептеуде ставкалардың бұрыс қолданылуы мен арифметикалық қателер фактiлерi анықталған жағдайда салық органының жауапты қызметкерi жеке шотқа "Есептелдi" бағанында "Мерзiмi бойынша үстеп төлеуге" қосымша жазбасы енгiзіледi.
ЕСКЕРТУ. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457 V990783_ бұйрығымен.

16. В тех случаях, когда в иностранном государстве с автотранспортных средств, принадлежащих гражданам и организациям Республики Казахстан, налоги взимаются по более высоким либо более низким нормам (ставкам), чем установленные настоящей Инструкцией, эти более высокие или более низкие нормы (ставки) могут быть применены и при налогообложении в Республике Казахстан граждан и организаций соответствующего государства. Указания об этом в необходимых случаях даются Министерством государственных доходов Республики Казахстан по согласованию с Министерством иностранных дел Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 16 - с изменениями, внесенными приказом Мингосдоходов РК от 5 мая 1999 года N 457 V990783_ .
17. Настоящая Инструкция не затрагивает установленных в соответствии с международными договорами Республики Казахстан, а также с законодательством Республики Казахстан налоговых привилегий иностранных дипломатических и консульских представительств, других приравненных к ним в отношении налоговых привилегий учреждений и организаций иностранных государств и международных организаций, глав дипломатических представительств, членов дипломатического персонала и сотрудников соответствующих представительств, учреждений и организаций, а также членов их семей.
18. Налоговые органы обязаны обеспечивать полный учет владельцев транспортных средств, как юридических, так и физических лиц, завести на них лицевые счета и контролировать своевременность и полноту поступления налога.
Сноска. Пункт 18 - в новой редакции согласно приказу Мингосдоходов РК от 5 мая 1999 года N 457 V990783_ .
18-1. По окончании срока проведения ежегодного технического осмотра налоговые органы должны произвести акт сверки полноты и своевременности уплаты налога на транспортные средства с органами дорожной полиции в соответствии с Приложением 3.
Сноска. Раздел II дополнен новым пунктом 18-1 согласно приказу Мингосдоходов РК от 5 мая 1999 года N 457 V990783_ .
III. Льготы по налогу
От уплаты налога на транспортные средства освобождаются:
19. Производители сельскохозяйственной продукции, включая плательщиков единого земельного налога, по специализированной сельскохозяйственной технике. Перечень специализированной сельскохозяйственной техники устанавливается Кабинетом Министров Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 19 - с дополнениями, внесенными приказом МГД РК от 24 декабря 1999 года N 1586 V991041_ .
20. Карьерные автосамосвалы грузоподъемностью свыше 40 тонн.
21. Инвалиды по имеющимся в собственности мотоколяскам и автомобилям - по одному автотранспортному средству.

16. Шетелдiк мемлекетте Қазақстан Республикасы азаматтары мен ұйымдарына тиесiлi автокөлiк құралдарынан алынатын салық осы нұсқаулықта белгiленгеннен көрi неғұрлым жоғары болмаса неғұрлым төмен қалыпта (ставкада) алынатын ретте, осы неғұрлым жоғары немесе неғұрлым төмен қалыптар (ставкалар) Қазақстан Республикасында тиiстi мемлекеттiң азаматтары мен ұйымдарына салық салынған жағдайда қолданылуы мүмкiн. Бұл жөнiндегi нұсқауларды қажеттi жағдайларда Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiмен келiсе отырып, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлiгi бередi.
ЕСКЕРТУ. 16-тармақ өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457 V990783_ бұйрығымен.
17. Осы нұсқаулық Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес белгiленген шетелдiк дипломатиялық және консульдық өкiлдiктердiң салық артықшылықтарына қатысты соларға теңестiрiлген басқа шетелдiк мемлекеттердiң мекемелерi мен ұйымдарын, халықаралық ұйымдардың, дипломатиялық өкiлдiктер басшыларының, дипломатиялық құрама мүшелерiнiң және тиiстi өкiлдiктер, мекемелер мен ұйымдар қызметкерлерiнiң, сондай-ақ олардың отбасы мүшелерiнiң салық артықшылықтарын қозғамайды.
18. Салық органдары көлiк құралдарының иелерiн, заңды, және жеке
тұлғаларды толық есепке алуды қамтамасыз етуге мiндеттi, оларға жеке
шоттар жүргiзіп, салықтың уақтылы және толық түсуiн бақылайды.
ЕСКЕРТУ. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457
V990783_
бұйрығымен.
18-1. Жылдық техникалық тексерiс жүргiзу мерзiмi бiткеннен кейiн
салық органдары 3-қосымшаға сәйкес жол полициясы органдарымен көлiк
құралдарына салықты уақтылы төлеудi толық және уақтылы салыстыра тексеру
жүргiзуге тиiстi.
ЕСКЕРТУ. 18-1-тармағымен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457
V990783_
бұйрығымен.
III. Салық жөнiндегi жеңiлдiктер
Көлiк құралдарына салынатын салықты төлеуден босатылады:
19. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi тiзбесiн
белгiлейтiн бірыңғай жер салығын төлеушілерді қоса алғанда ауыл
шаруашылығы өнiмiн мамандандырылған ауылшаруашылық техникасымен
өндiрушiлер.
Ескерту: 19-тармақ толықтырылды - ҚР Мемлекеттік Кіріс Министрлігінің
1999 жылғы 24 желтоқсандағы N 1586 бұйрығымен.
V991041_
20. Жүк көтерiмi 40 тоннадан асатын карьерлiк автоаударғыштар;
21. Бiр автокөлiк құралы бойынша - меншiгiнде мотоколяскалар
мен автомобильдерi бар мүгедектер.

22. Герои Советского Союза и Герои Социалистического труда, лица, удостоенные звания "Халык Кахарманы", награжденные орденом Славы трех степеней и орденом "Отан", многодетные матери, удостоенные звания "Алтын алка" и "Мать - героиня" - по имеющемуся в собственности одному автотранспортному средству.
Сноска. Пункт 22 - с изменениями, внесенными приказом Мингосдоходов РК от 5 мая 1999 года N 457 V990783_ .
23. Добровольное общество инвалидов Республики Казахстан, Казахское общество слепых, Казахское общество глухих, Центр социальной адаптации и трудовой реабилитации детей и подростков с нарушениями умственного и физического развития, а также производственные предприятия, являющиеся собственностью этих обществ и созданные за счет их средств, Казахская республиканская организация ветеранов войны в Афганистане (без предприятий).
24. Производственные предприятия и организации, в которых инвалиды составляют не менее 50 процентов от общего числа работников, при условии фактического использования в отчетном периоде не менее 50 процентов полученных доходов на социальную защиту инвалидов.
25. Национальный Банк Казахстана и его подразделения.
26. Участники Великой Отечественной войны и приравненные к ним лица - по имеющемуся в собственности одному автотранспортному средству.
Сноска. Пункт 26 - с изменениями, внесенными приказом Мингосдоходов РК от 5 мая 1999 года N 457 V990783_ .
27. Государственные учреждения и некоммерческие организации по транспортным средствам, не используемым в предпринимательской деятельности.
Сноска. Раздел III - дополнен новым пунктом 27 согласно приказу Министерства финансов Республики Казахстан от 29 декабря 1995 г. N 367; пункт 27 - в новой редакции согласно приказу Мингосдоходов РК от 5 мая 1999 года N 457 V990783_ .
27-1. Специализированные медицинские транспортные средства.
Сноска. Раздел III дополнен новым пунктом 27-1 согласно приказу Мингосдоходов РК от 5 мая 1999 года N 457 V990783_ .
27-2. Республиканское государственное предприятие, созданное на базе имущества объектов комплекса "Байконур", по транспортным средствам, являющимся объектами комплекса "Байконур".
Сноска. Раздел III дополнен новым пунктом 27-2 согласно приказу МГД РК от 24 декабря 1999 года N 1586 V991041_ .
28. При возникновении права на льготу, перерасчет налога производится с месяца, в котором возникло это право.
Сноска. Нумерация пункта 27 изменена на 28 согласно приказу Министерства финансов Республики Казахстан от 29 декабря 1995 г. N 367.
IV. Ответственность плательщиков
налога с владельцев транспортных средств

22. Меншігіндегі бiр автокөлiк құралы бойынша - "Кеңес Одағының Батырлары мен Социалистiк Еңбек Ерлерi", "Халық қаhарманы" атағы барлар, Даңк орденiнiң үш дәрежесiмен және "Отан" орденiмен наградталғандар, "Алтын алқа" және "Ардақты Ана" атағына ие болған көп балалы аналар.
ЕСКЕРТУ. 22-тармақ өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457 V990783_ бұйрығымен.
23. Қазақстан Республикасы мүгедектерiнiң ерiктi қоғамы, Қазақ зағиптар қоғамы, Қазақ саңыраулар қоғамы, Ақыл-есi мен дене бiтiмiнiң кемiстiгi бар балалар мен жасөспiрiмдердi әлеуметтiк бейiмдеу және еңбек ету қабiлетiн қалыпқа келтiру орталығы, сондай-ақ осы қоғамдардың меншiгiне болып табылатын және олардың қаражаты есебiнен салынған өндiрiстiк кәсiпорындар, Ауғанстандағы соғыс ардагерлерiнiң Қазақ республикалық ұйымы (кәсiпорындарсыз).
24. Қызметкерлерiнiң жалпы санының кемiнде 50 процентi мүгедектерден
тұратын өндiрiстiк кәсiпорындар мен ұйымдар, мұнда алынған табыстың
кемiнде 50 процентi есептi кезеңде iс жүзiнде мүгедектердi әлеуметтiк
қорғауға нақтылы пайдаланылған жағдайда.
25. Қазақстанның Ұлттық банкi мен оның бөлiмшелерi.
26. Меншігіндегі бiр автокөлiк құралы бойынша - Ұлы Отан соғысына
қатысушылар және оларға теңестiрiлген адамдар.
ЕСКЕРТУ. 26-тармақ өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457
V990783_
бұйрығымен.
27. Көлiк құралдары бойынша кәсiпкерлiк қызметте пайдаланылмайтын
мемлекеттiк мекемелер мен коммерциялық емес ұйымдар.
ЕСКЕРТУ. 27-тармақ жаңа редакцияда, 27-тармақ 28-тармақ болып
саналды - ҚР Қаржы министрiнiң 1995.12.29. N 367 бұйрығымен.
ЕСКЕРТУ. 27-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457
V990783_
бұйрығымен.
27-1. Мамандандырылған медициналық көлiк құралдары.
ЕСКЕРТУ. 27-1-тармағымен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457
V990783_
бұйрығымен.
27-2. "Байқоңыр" кешенінің объектілері болып табылатын көлік
құралдары бойынша "Байқоңыр" кешені объектілерінің мүлік базасында
құрылған республикалық мемлекеттік кәсіпорын.
Ескерту: 27-1-тармағымен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік Кіріс
Министрлігінің 1999 жылғы 24 желтоқсандағы N 1586
бұйрығымен.
V991041_
28. Жыл iшiнде жеңiлдiк алу құқығы пайда болған жағдайда салықты
қайта есептеу осы құқы пайда болған айдан бастап жүргiзiледi.
IV. Көлiк құралдары иелерiнен алынатын салықты
төлеушiлердiң жауапкершiлiгi

29. Уплата налога на транспортные средства является долгом перед государством и подлежит уплате в доход бюджета.
Сноска. Пункт 29 - в новой редакции согласно приказу Мингосдоходов РК от 5 мая 1999 года N 457 V990783_ .
30. В случаях неуплаты причитающихся сумм налога на транспортные
средства плательщики несут ответственность в соответствии с действующим
законодательством. Своевременно не уплаченные суммы налога взыскиваются в
бюджет с начислением пени в размере 1,5-кратной ставки рефинансирования,
установленной Национальным Банком Республики Казахстан за каждый день
просрочки.
Сноска. Пункт 30 - с изменениями, внесенными приказом Мингосдоходов
РК от 5 мая 1999 года N 457
V990783_
.
V. Контроль за уплатой
налога на транспортные средства
31. Контроль за правильностью исчисления и своевременностью уплаты
налога на транспортные средства осуществляются налоговыми органами и
органами дорожной полиции в соответствии с законодательством Республики
Казахстан.
Сноска. Пункт 31 - с изменениями, внесенными приказом Мингосдоходов
РК от 5 мая 1999 года N 457
V990783_
.
Начальник Главной налоговой
инспекции - Первый заместитель
Министра финансов Республики Казахстан
Приложение 1
к Инструкции Главной налоговой
инспекции Министерства финансов
Республики Казахстан
от 21 июня 1995 года N 39
Сноска. Приложение - с изменениями и дополнениями, внесенными
приказом Налогового комитета Минфина РК от 10.07.98 г. N 62
V980550_
;
приложение 1 - в новой редакции согласно приказу Мингосдоходов РК от 5 мая
1999 года N 457
V990783_
; приказом МГД РК от 4 августа 1999 года № 929
V990901_
.
Штамп предприятия
(объединения, организации)                             __________________
(банк)
РНН ________________         Декларация                 __________________
налога на транспортные средства   (банковские счета)
По ___________________________________
(наименование юридического лица)
_________________________     за _________г.
(адрес налогоплательщика)
(телефон) ____________
---------------------------------------------------------------------------
№ !  Вид, марка, модель  ! Год выпуска ! Количество ! Объект   !  Ставка
!транспортного средства!транспортного!транспортных!обложения*!  налога
!                      !  средства   !  средств   !          !
!                      !             !"__"______г.!          !
!                      !             !   (ед.)    !          !
---------------------------------------------------------------------------
1 !          2           !      3      !      4     !     5    !     6
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Итого:
Начислено по расчету         х             х           х          х
текущих платежей
---------------------------------------------------------------------------
К доначислению (+),          х             х           х          х
К уменьшению (-)
---------------------------------------------------------------------------
По Справке ***:              х             х           х          х
К доначислению (+),
К уменьшению (-)
---------------------------------------------------------------------------
Всего:                       х             х           х          х
К доначислению (+),
К уменьшению (-)
---------------------------------------------------------------------------
Уплачено текущих платежей    х             х           х          х
К доплате по сроку           х             х           х          х
К уменьшению                 х             х           х          х
---------------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
---------------------------------------------------------------------------
Превышение объема двигателя ! Сумма  ! Поправочный!  Сумма    !Общая сумма

29. Көлiк құралдарына салынатын салықты төлеу мемлекет алдындағы мiндет болып табылады және бюджет кiрiсiне төленуге тиiстi.
ЕСКЕРТУ. 29-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457 V990783_ бұйрығымен.
30. Салық төлеушiлер көлiк құралдарына салынатын салықтың тиесiлi сомасын төлемеген жағдайларда қолданылып жүрген заңдарға сәйкес жауап бередi. Уақытылы төленбеген салық сомасы мерзiмi өткен әр күнi үшiн Қазақстан Республикасының Ұлттық банкi белгiлеген қайта қаржыландыру
ставкасының 1,5 есе мөлшерiнде өсiм есептелiп, өндiрiп алынады.
ЕСКЕРТУ. 30-тармақ өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457
V990783_
бұйрығымен.
V. Көлiк құралдарына салынатын салықты төлеуге бақылау жасау
31. Көлiк құралдарына салынатын салықтың дұрыс есептелiп,
дер кезiнде төленуiн бақылауды Қазақстан Республикасы заңдарына сәйкес
салық қызметтері мен жол полициясы органдарымен жүзеге асырады.
ЕСКЕРТУ. 31-тармақ өзгертілді - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457
V990783_
бұйрығымен.
Бас салық инспекциясының
бастығы - Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң бiрiншi
орынбасары
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бас салық инспекциясының 1995 жылғы
21 маусымдағы N 39 нұсқауына
1 қосымша
ЕСКЕРТУ. »Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999 жылғы 4 тамыздағы  N 929
бұйрығымен.
V990901_
Көлік құралдарына
салық декларациясы
Кәсіпорын                                       _______________
(бірлестік, ұйым)                                       банк
мөртабаны                                      _______________
(банк шоттары)
СТТН
__________________________________ бойынша
(заңды тұлғаның атауы)
_____________________________
(салық төлеушінің мекен-жайы)
____________________________
(телефон)              ______________ жыл үшін
_____________________________________________________________________
N   Көлік құралдарының түрі,           Көлік       Көлік        Салық
маркасы, моделі                  құралының    құралының   салынатын
шығарылған     саны        объекті*
жылы      _____ж.
"__"_____,
бірлік
__________________________________________________________________________
1             2                        3            4            5
__________________________________________________________________________
Жиынтығы:
__________________________________________________________________________
Ағымдағы төлемдер есебі                 х            х            х
бойынша есептеледі
Қосып төлеуге (+),                      х            х            х
Кемітуге (-)
Анықтама бойынша***                     х            х            х
Қосып төлеуге (+),
Кемітуге (-)
Барлығы:                                х            х            х
Қосып төлеуге (+),                      х            х            х
Кемітуге (-)
Ағымдағы төлемдер төленді               х            х            х
Мерзім бойынша ақы төлеуге              х            х            х
Кемітуге                                х            х            х
__________________________________________________________________________
Салық төлеушінің заң алдындағы жауапкершілігі
таблицаның жалғасы
__________________________________________________________________________
Салық      Двигатель көлемінің    Салық       Түзету     Салық    Салықтың

свыше 1500 по 2000 куб.см. и!налога**! коэффициент!  налога   !   налога
свыше 2000 по 4000 куб.см., !(тенге) !            !(гр.8хгр.9)!(гр.10хгр.4)
(куб см.)           !        !            !  (тенге)  !   (тенге)
---------------------------------------------------------------------------
7               !   8    !     9      !    10     !    11
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
х                   х          х            х
---------------------------------------------------------------------------
х                   х          х            х
--------------------------------------------------------------------------
х                   х          х            х
--------------------------------------------------------------------------
х                   х          х            х
--------------------------------------------------------------------------
х                   х          х            х
--------------------------------------------------------------------------
х                   х          х            х
--------------------------------------------------------------------------
х                   х          х            х
--------------------------------------------------------------------------
Ответственность налогоплательщика перед законом
Мы несем ответственность перед законом за истинность и полноту сведений,
приведенных в данной декларации.
Руководитель _________   ____________  Руководитель налогового
(Ф.И.О.)    (подпись)    органа __________    ____________
Главный                                        (Ф.И.О.)       (подпись)
бухгалтер ____________   ____________  Начальник
(Ф.И.О.)       (подпись)   отдела __________    ____________
МП                       (Ф.И.О.)     (подпись)
Дата _______________
Аудитор, оказавший услуги по составлению расчета
_______________             ______________
(Ф.И.О., РНН)                (подпись)
МП
Примечание. Графы 3 и 9 заполняются только по легковым транспортным
средствам и летательным аппаратам.
*) Объект обложения указывается в соответствии с пунктом 3 настоящей
Инструкции.
**) Сумма налога определяется на каждый автомобиль отдельно по следующей
формуле: гр.8=гр.6+(гр.7х12).
***) Сумма налога указывается по Справке движения транспортных средств
(Приложение к Декларации по налогу на транспортные средства)
Приложение N 2
к инструкции Главной налоговой
инспекции Министерства
финансов Республики Казахстан
от 21 июня 1995 г. N 39
Сноска. Инструкция дополнена новым приложением 2 согласно приказу
Мингосдоходов РК от 5 мая 1999 года N 457
V990783_
.
Сведения
о транспортных средствах физических лиц
состоящих на государственном учете,
в органах дорожной полиции
по__________(городу, району, поселку) на "__"______г.
________________________________________________________________________
N!Ф.И.О!РНН! Адрес  !Марка и !Государственный!Объект!Год    !Доверенное!
!     !   !постоян-!модель  !номер транспорт!Обложе!выпуска!лицо      !
!     !   !ного мес!транспор!ного средства  !ния*  !       !          !
!     !   !та жи - !тного   !               !      !       !----------!
!     !   !тельства!средства!               !      !       !Ф.И.О.!Ад-!
!     !   !        !        !               !      !       !      !рес!
-----------------------------------------------------------------------!

ставкасы   1500-2000 текше       сомасы**  коэффициенті  Сомасы    жалпы
см.-ден жоғары және                           (8х9-    сомасы
2000-4000 текше                               топтар) (10-х 4-
см.-ден жоғары                                         топтар)
асқанда                                     (теңге)  (теңге)
(текше см)           (теңге)
__________________________________________________________________________
6             7                   8          9          10        11
__________________________________________________________________________
х             х                   х          х          х          х
х             х                   х          х          х          х
х             х                   х          х          х          х
х             х                   х          х          х          х
х             х                   х          х          х          х
х             х                   х          х          х          х
х             х                   х          х          х          х
Біз осы декларацияда көрсетілген мәліметтердің толықтығы мен растығы
үшін заң алдында жауап береміз.
Басшы _________________          _______________
(аты-жөні)                   (қолы)
Бас бухгалтер _________          _______________
(аты-жөні)           (қолы)
_______________ күні          МО
Декларация жасау бойынша қызмет көрсеткен аудитор
__________________               _______________
(аты-жөні, СТТН)                    (қолы)
МО
Салық комитетінің бастығы ______________    ___________
(аты-жөні)         (қолы)
Бөлім бастығы ___________     ___________
(аты-жөні)       (қолы)
Ескерту. 3 және 9 бағаналар жеңіл көлік құралдары және ұшатын
аппараттар бойынша ғана толтырылады
______________________
*) Осы нұсқаудағы 3-тармақшаға сәйкес салық салынатын объект
көрсетілген
**) Мынадай формула бойынша жеке әрбір автомобиль үшін салық сомасы
анықталады: 8-топ=6-топ+(7-топ х12)
***) Көлік құралдарының қозғалысы туралы анықтама бойынша салық
сомасы көрсетіледі (Көлік құралдарына салық бойынша декларацияға қосымша).
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігі Бас салық инспекциясының
1995 жылғы 21 маусымдағы N 39 нұсқауына
N 2 қосымша
ЕСКЕРТУ. 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457
V990783_
бұйрығымен.
Жеке тұлғалардың жол полициясы органында
мемлекеттік есепте тұрған көлік құралдары туралы
мәліметтер
"___" __________ жылдың ____________ (қала, аудан, поселкесі) бойынша
--------------------------------------------------------------------------
N ! Тегі, аты, !СТТН!Түпкілікті! Көлік ! Көлік   !Салық ! Шыға ! Сенім
!әкесінің аты!    !тұрғын    !құрал- !құралдары!салу  !рылған!білдірген
!            !    !орнының   !дарының!ның      !объек-!жылы  !адам
!            !    !мекен-    !маркасы!мемлекет-!тісі* !      !-----------
!            !    !жайы      !мен    !тік      !      !      !Тегі,!Мекен
!            !    !          !моделі !нөмірі   !      !      !аты, !жайы
!            !    !          !       !         !      !      !әке- !
!            !    !          !       !         !      !      !сінің!
!            !    !          !       !         !      !      !аты  !
--------------------------------------------------------------------------

1!  2  ! 3 !   4    !    5   !        6      !   7  !   8   !  9   !10 !
_______________________________________________________________________!
Примечание.
*) Объект обложения указывается в соответствии с пунктом 3 настоящей
Инструкции.
Начальник дорожной полиции _________  _________ ___________
(Ф.И.О.)   (роспись)   (дата)
МП
Приложение N 3
к инструкции Главной
налоговой инспекции Министерства
финансов Республики Казахстан
от 21 июня 1995 г. N 39
Сноска. Инструкция дополнена новым приложением 3 согласно приказу
Мингосдоходов РК от 5 мая 1999 года N 457
V990783_
.
Акт сверки полноты и своевременности оплаты налога
на транспортные средства
по__________(городу, району, поселку) на "__"______г.
__________________________________________________________________________
N!Ф.И.О!РНН! Адрес  !Марка и !Государст- !Объект!Год  !Дата !Уплаченная
п!     !   !постоян-!модель  !венный но- !Обложе!выпу !про- !сумма налога
/!     !   !ного мес!транспор!мер транс -!ния * !ска  !хож- !(тенге) с ука
п!     !   !та жи - !тного   !портного   !      !     !дения!занием номера
!     !   !тельства!средства!средства   !      !     !техни!квитанции,
!     !   !        !        !           !      !     !ческо!даты
!     !   !        !        !           !      !     !го   !-------------
!     !   !        !        !           !      !     !ос-  !По данным!По
!     !   !        !        !           !      !     !мотра!органов  !дан-
!     !   !        !        !           !      !     !     !дорожной !ным
!     !   !        !        !           !      !     !     !полиции  !нало
!     !   !        !        !           !      !     !     !         !гово
!     !   !        !        !           !      !     !     !         !го
!     !   !        !        !           !      !     !     !         !орга
!     !   !        !        !           !      !     !     !         !на
--------------------------------------------------------------------------
1!  2  ! 3 !   4    !    5   !   7       !   8  ! 9   ! 10 !   11    ! 12
_________________________________________________________________________
Примечание.
*) Объект обложения указывается в соответствии с пунктом 3 настоящей
Инструкции.
Подпись ответственных работников:
органов Дорожной полиции       _____________ _________ ___________
(Ф.И.О.)      (подпись)  (дата)
органов Налогового комитета    _____________ __________ __________
(Ф.И.О.)     (подпись)    (дата)
Приложение 4
Сноска. Инструкция дополнена новым приложением 4 согласно приказу
Мингосдоходов РК от 5 мая 1999 года N 457
V990783_
.
Сведения
о транспортных средствах юридических лиц, состоящих на
государственном учете в органах дорожной полиции
по__________(городу, району, поселку) на "___"_______г.
__________________________________________________________________
N !Вид, марка, модель    !Год выпуска  !Количество  ! Объект    !
!транспортного средства!транспортного!транспортных!обложения *!
!                      ! средства    !средств     !           !
!                      !             !"__"_____г.,!           !
!                      !             !    ед.     !           !
-----------------------------------------------------------------!

1!     2      ! 3  !    4     !  5    !   6     !  7   !   8  !  9  ! 10
--------------------------------------------------------------------------
!            !    !          !       !         !      !      !     !
--------------------------------------------------------------------------
Жол полициясының бастығы _______________  ____________  ___________
(Аты-жөні)        (қол қою)     (күні)
М.О.
____________________________
* Осы нұсқаудың 3-тармағына сәйкес салық салу объектісі көрсетіледі
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігі Бас салық инспекциясының
1995 жылғы 21 маусымдағы N 39 нұсқауына
N 3 қосымша
ЕСКЕРТУ. 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457
V990783_
бұйрығымен.
Көлік құралдарына салықтардың толық және уақтылы
төленгенін салыстыру актісі
"___" ________________ жылдың _________ (қала, аудан, поселкесі) бойынша
---------------------------------------------------------------
N ! Тегі, аты, !СТТН!Түпкілікті! Көлік ! Көлік   !Салық ! Шыға
!әкесінің аты!    !тұрғын    !құрал- !құралдары!салу  !рылған
!            !    !орнының   !дарының!ның      !объек-!жылы
!            !    !мекен-    !маркасы!мемлекет-!тісі* !
!            !    !жайы      !мен    !тік      !      !
!            !    !          !моделі !нөмірі   !      !
!            !    !          !       !         !      !
!            !    !          !       !         !      !
!            !    !          !       !         !      !
----------------------------------------------------------------
1!     2      ! 3  !    4     !  5    !   6     !  7   !   8
----------------------------------------------------------------
!            !    !          !       !         !      !
----------------------------------------------------------------
(таблицаның жалғасы)
--------------------------------------------------------------------------
Техникалық тексеруден ! Квитанцияның нөмірі, күні көрсетілген
өткен күні            ! салықтың төленген сомасы (теңге)
!---------------------------------------------------
!Жол полициясы    ! Салық органының
!органдарының     ! мәліметі бойынша
!мәліметі бойынша !
--------------------------------------------------------------------------
9            !       10        !          11
--------------------------------------------------------------------------
!                 !
--------------------------------------------------------------------------
Жауапты қызметкерлер қолы:
Жол полициясы органдары _____________  ____________  ___________
(Аты-жөні)      (қолы)        (күні)
Салық комитеті органдары_____________  ____________  ___________
(Аты-жөні)      (қолы)        (күні)
____________________________
* Осы нұсқаудың 3-тармағына сәйкес салық салу объектісі көрсетіледі
N 4 қосымша
ЕСКЕРТУ. 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999.05.05. N 457
V990783_
бұйрығымен.
Жол полициясы органдарында мемлекеттік
есепте тұрған заңды тұлғалардың көлік құралдары туралы
мәліметтер
"___" _____ жылдың "___" _________ (қала, аудан, поселкесі) бойынша
-----------------------------------------------------------------------
N !Көлік құралының  !Көлік құралының !Көлік құралының !Салық салынатын
!түрі, маркасы,   !шығарылған жылы !саны            !объекті*
!моделі           !                !________        !
!                 !                !жылдың "___"    !
!                 !                !________        !
!                 !                !бірлік          !
-----------------------------------------------------------------------

1 !           2          !     3       !     4      !     5     !
-----------------------------------------------------------------!
Итого                                                 !
_________________________________________________________________!
Примечание.
*) Объект обложения указывается в соответствии с пунктом 3 настоящей
Инструкции.
Начальник дорожной полиции_________  _________  ___________
(Ф.И.О.)   (роспись)    (дата)
МП
Приложение 5
к Инструкции Главной
налоговой инспекции
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 21 июня 1995 года № 39
Сноска. Дополнен приложением 5 согласно приказу МГД РК от 4 августа
1999 года № 929
V990901_
.
Штамп предприятия
(объединения, организации)
Расчет
текущих платежей по налогу на транспортные средства
по ___________________________
(наименование плательщика)
на ________год
РНН ____________                                      ___________________
(банк)
________________________                              ___________________
(адрес налогоплательщика)                              (банковские счета)
____________________
(телефон)
-------------------------------------------------------------------------
№ !               Показатель                   !По данным плательщика
п/п!                                            !
-------------------------------------------------------------------------
1.   Сумма налога по Декларации за предыдущий год
2.   Сумма налога, подлежащая уплате по сроку
1 июля текущего года
--------------------------------------------------------------------------
Руководитель _____________    ________________
(Ф.И.О.)          (подпись)
Главный бухгалтер ________    ________________
(Ф.И.О.)      (подпись)
Дата _____________________    МП
Приложение 6
к Инструкции Главной налоговой
инспекции Министерства финансов
Республики Казахстан
от 21 июня 1995 года № 39
Сноска. Дополнен приложением 6 согласно приказу МГД РК от 4 августа
1999 года № 929
V990901_
.
Штамп предприятия
(объединения, организации)
Справка
движения транспортных средств*
по ___________________________
(наименование плательщика)
за ________год
РНН _______________                             _____________________
(банк)
________________________                        _____________________
(адрес налогоплательщика)                        (банковские счета)
________________________
(телефон)
---------------------------------------------------------------------------
№ !  Вид, марка, модель   !Дата ! Кол-во  !Сумма !Сумма    !К доначислению
п/п!транспортного средства !     !транспорт!налога!налога,  !     (+),
!                       !     !  ных    !      !уплачен- !К уменьшению
!                       !     !средств, !      !  ная    !    (-),*
!                       !     !  ед.    !      !в бюджет !
---------------------------------------------------------------------------
1 !          2            !  3  !    4    !   5  !    6    !       7
---------------------------------------------------------------------------
Выбывшие в отчетном году:
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Итого:
Поступившие в отчетном
году транспортные средства,
по которым налог уплачен:
---------------------------------------------------------------------------
Итого:
Всего:
---------------------------------------------------------------------------
Руководитель _________________        ___________________
(Ф.И.О.)                   (подпись)
Главный бухгалтер ____________        ___________________
(Ф.И.О.)              (подпись)
Дата _________________________        МП
*- Справка составляется по выбывшим в отчетном году транспортным средствам, по которым налог на транспортные средства в отчетном году уплачен, и по приобретенным транспортным средствам, по которым налог полностью уплачен предыдущим владельцем.

1!     2           !    3           !       4        !   5
-----------------------------------------------------------------------
!                 !                !                !
-----------------------------------------------------------------------
!Жалпы            !                !                !
-----------------------------------------------------------------------
*) Салық салынатын объекті осы Нұсқаудың 3-тармағына сәйкес көрсетіледі.
Жол полициясы бастығы ________________ __________________ ______________
(аты-жөні)           (қолы)          (күні)
МО
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігі Бас салық инспекциясының
1995 жылғы 21 маусымдағы N 39
нұсқауына 5 қосымша
ЕСКЕРТУ.»5-қосымшамен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999 жылғы 4 тамыздағы  N 929
бұйрығымен.
V990901_
Кәсіпорын (бірлестік, ұйым)
мөртабаны
Көлік құралдарына салық бойынша
ағымдағы төлемдер есебі
____________________________ бойынша
(төлеуші атауы)
____________ жылға
СТТН                                  _______________
(банк)
_________________________             ________________
(салық төлеушінің мекен-жайы)           (банк шоттары)
_________________________
(телефоны)
_________________________________________________________________________
N                         Көрсеткіш                      Осы төлеуші
р/с                                                        бойынша
_________________________________________________________________________
1      Алдыңғы жыл үшін Декларация бойынша салық сомасы
2      Ағымдағы жылдың 1 шілдесі мерзімі бойынша төлеуге
тиесілі салық сомасы
Басшы ______________________           _________________
(Аты-жөні)                         (қолы)
Бас бухгалтер________________          _________________
(Аты-жөні)                  (қолы)
______________ күні        МО
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігі Бас салық инспекциясының
1995 жылғы 21 маусымдағы N 39
нұсқауына 6 қосымша
ЕСКЕРТУ.»6-қосымшамен толықтырылды - ҚР Мемлекеттік кіріс
министрлігінің 1999 жылғы 4 тамыздағы  N 929
бұйрығымен.
V990901_
Кәсіпорын (бірлестік ұйым)
мөртабаны
Көлік құралдарының қозғалысы
туралы анықтама*
________________________ бойынша
(төлеуші атауы)
_____________ жыл үшін
СТТН                                        _______________
(банк)
_____________________                       _______________
(салық төлеушінің мекен-жайы)                (банк шоттары)
_____________________
(телефоны)
_________________________________________________________________________
N       Көлік құралдарының түрі,       Күні            Көлік
р/с         маркасы, моделі                        құралдарының саны,
бірлік
_________________________________________________________________________
1                    2                   3                4
_________________________________________________________________________
Есепті жылды есептен шығарылған
Жиынтығы:
Есепті жылда түскен салығы
төленген көлік құралдары:
Жиынтығы:
Барлығы:
_________________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
_________________________________________________________________________
Салық           Бюджетке төленген       Қосып есептеуге (+),
сомасы           салық сомасы            Кемітуге (-),*
_________________________________________________________________________
Басшы ______________________           _________________
(Аты-жөні)                         (қолы)
Бас бухгалтер________________          _________________
(Аты-жөні)                  (қолы)
______________ күні        МО
* - Олар бойынша көлік құралдары салығы есепті жылы төленіп, есепті
жылы есептен шығарылған және бұрынғы иесі салықты толық төлеген, сатып
алынған көлік құралдары бойынша анықтама жасалады.
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.