О внесении изменений и дополнений в Инструкцию N 33 "О порядке исчисления и уплаты в бюджет подоходного налога с юридических лиц"
Приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 29 января 1996 г. N 24. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 12.02.1996 г. N 15. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов
Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года Z010210_ "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению:
...Приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 29 января 1996 года N 24 "О внесении изменений и дополнений в Инструкцию N 33 "О порядке исчисления и уплаты в бюджет подоходного налога с юридических лиц"...
Министр
---------------------------------------------------------------------------
В целях совершенствования налогового законодательства и в связи с выходом Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан и Указы Президента Республики Казахстан, имеющие силу Закона" N 2703 U952703_ приказываю в Инструкцию Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан N 33 V950078_ "О порядке исчисления и уплаты в бюджет подоходного налога с юридических лиц" внести следующие изменения и дополнения и ввести их в действие с 1 января 1996 года:
1. Пункт 3 изложить в следующей редакции:
"Налогооблагаемый доход определяется как разница между совокупным годовым доходом и установленными вычетами. Если расходы на оплату труда с учетом предоставленных материальных и социальных благ работникам превышают нормируемую величину, то сумма превышения включается в налогооблагаемый доход."
2. В абзац 1 пункта 10 внести следующие изменения и дополнения:
- слова "Государственный фонд содействия занятости" заменить словами "специальные фонды, регулируемые законодательством Республики Казахстан";
- после слов "материальные затраты" включить слова "арендная плата".
3. В пункт 11 внести следующие изменения:
- в абзаце 1 после слов "за кредит" включить слова "в тенге или иностранной валюте";
- абзац 2 исключить.

"Заңды тұлғалардан алынатын табыс салығын есептеу мен бюджетке төлеудiң тәртiбi туралы" N 33 Нұсқаулыққа өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінің 1996 жылғы 29 қаңтардағы N 24 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1996 жылғы 2 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 15. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді----------------
Мемлекеттік кіріс министрінің
2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  K010209_ Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi:
14. "Заңды тұлғалардан алынатын табыс салығын есептеу мен бюджетке төлеудiң тәртiбi туралы" N 33 Нұсқаулыққа өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 1996 жылғы 29 қаңтардағы N 24 бұйрығы. -----------------------------------------------------
Салық заңдарын жетiлдiру мақсатында және "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерi мен Қазақстан Республикасы Президентiнiң заң күшi бар Жарлықтарына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң заң күшi бар N 2703  U952703_ Жарлығы шығуына байланысты "Заңды тұлғалардан алынатын табыс салығын есептеу мен бюджетке төлеудiң тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Бас салық инспекциясының N 33  V950078_ Нұсқаулығына мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзуге және оларды 1996 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшiне енгiзуге бұйырамын:
1. 3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық салынатын табыс жиынтық жылдық табыс пен белгiленген шегерiмдер арасындағы айырма ретiнде айқындалады. Егер қызметкерлерге берiлген материалдық және әлеуметтiк игiлiктердi ескере отырып еңбекке ақы төлеуге жұмсалған шығындар нормаланған мөлшерден асып кетсе, онда асып кеткен сома салық салынатын табысқа қосылады".
2. 10-тармақтың 1 абзацына мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
- "Жұмысқа орналастыруға жәрдемдесуге мемлекеттiк қоры" деген сөздер "Қазақстан Республикасының заңдарымен реттелетiн арнаулы қорлар" деген сөздермен ауыстырылсын;
- "материалдық шығындар" деген сөздерден кейiн "жалдау ақысы" деген сөздер қосылсын.
3. 11-тармаққа мынадай өзгертулер енгiзiлсiн:
- 1-абзацтағы "несие үшiн" деген сөздерден кейiн "теңгемен немесе шетелдiк валютамен" деген сөздер қосылсын;
- 2-абзац алынып тасталсын.

4. В пункт 14 внести следующие изменения и дополнения:
- в абзаце 2 вместо первого предложения включить следующее предложение: "Амортизация технологического оборудования, приобретенного после 1 июля 1995 года и непосредственно используемого в производстве, в первые три года с начала эксплуатации начисляется в пределах норм, установленных для соответствующей группы основных средств, а остальная часть стоимости по истечении трех лет эксплуатации по усмотрению налогоплательщика вычитается в любой момент последующего амортизационного периода";
- дополнить абзацем следующего содержания:
"Стоимость малоценных и быстроизнашивающихся предметов, к которым относятся средства стоимостью ниже 40 месячных расчетных показателей или сроком службы менее одного года и переданные в эксплуатацию после 1 июля 1995 года, полностью относится на вычет";
- слова "минимальных месячных заработных плат" заменить словами "месячных расчетных показателей".
5. В пункте 15 слова "минимальных месячных заработных плат" заменить словами "месячных расчетных показателей".
6. В пункте 17 абзац 2 изложить в следующей редакции:
"Банки имеют право на вычет по провизиям против сомнительных долгов в размере, установленном Национальным Банком Республики Казахстан по согласованию с Министерством Финансов Республики Казахстан".
7. В пункте 18 вместо слов "... и в соответствии с минимальными установленными нормами" записать слова "... и в соответствии с нормами, установленными законодательством Республики Казахстан".
8. В абзаце 4 пункта 19 внести следующие изменения и дополнения:
- после слов "ежемесячных дооценок, производимых" включить слова" с 1 июля 1995 года";
- после слов "по результатам за" включить слово "налоговый".
9. В пункте 32 после слов "... за пределы Республики Казахстан" включить слова "то субъект, выплачивающий доход должен получить справку с регистрационным номером налогоплательщика - постоянного учреждения, выданного налоговой инспекцией с указанием органа, кому предоставляется данная справка. При отсутствии указанной справки подоходный налог должен удерживаться у источника выплаты".
10. Пункт 44 дополнить подпунктом "б" следующего содержания:
"б) для юридических лиц, зарегистрированных и осуществляющих деятельность на территории специальной экономической зоны - 20 процентов."
Подпункт "б" считать подпунктов "в".
11. Пункт 48 дополнить абзацем следующего содержания:
"Порядок распределения подоходного налога между регионами по месту нахождения головного предприятия и филиалов (представительств) предусмотрен а приложении 6".

4. 14-тармаққа мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
- 2-абзацтағы бiрiншi сөйлемнiң орнына мынадай сөйлем қосылсын: "1995 жылдың 1 шiлдесiнен кейiн сатып алынған және өндiрiсте тiкелей пайдаланылатын технологиялық жабдықтардың амортизациясы пайдаланыла бастаған алғашқы үш жылда негiзгi құрал-жабдықтардың тиiстi тобы үшiн белгiленген нормалар шегiнде есептеледi, ал құнының қалған бөлiгi үш жыл пайдаланғаннан кейiн салық төлеушiнiң еркi0 бойынша бұдан кейiнгi амортизациялық кезеңнiң кез-келген сәтiнде шегерiп тасталады";
- мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Құны 40 айлық есептi көрсеткiштен төмен немесе пайдаланылу мерзiмi бiр жылдан кем және 1995 жылдың 1 шiлдесiнен кейiн пайдалануға берiлген құрал-жабдықтар жататын бағасы аз және тез тозатын заттардың құны толығымен шегерiмге жатады".
- "ең төменгi айлық жалақының" деген сөздер "айлық есептi көрсеткiштердiң" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. 15-тармақтағы "ең төменгi айлық жалақының" деген сөздер "айлық есептi көрсеткiштердiң" деген сөздермен ауыстырылсын.
6. 17-тармақтың 2-абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Банктердiң күмәндi борыштарға қарсы провизиялар бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiм бойынша белгiленген мөлшерде шегерiм жасауға құқығы бар".
7. 18-тармақтағы "... және белгiленген ең төменгi нормаларға сәйкес" деген сөздердiң орнына "... және Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген нормаларға сәйкес" деген сөздер жазылсын.
8. 19-тармақтың 4-абзацына мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
- "жасалатын ай сайынғы қосымша баға белгiлеулердiң" деген сөздердiң алдынан "1995 жылдың 1 шiлдесiнен бастап" деген сөздер қосылсын;
- "нәтижелерi бойынша" деген сөздерден кейiн "салық" деген сөз қосылсын.
9. 32-тармақтағы "... Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге" деген сөздерден кейiн "онда салық төлеушi субъект аталған анықтама берiлiп отырған органды көрсетiп салық инспекциясы берген, салық төлеушi тұрақты мекеменiң тiркеу нөмiрi бар анықтама алуы тиiс. Аталған анықтама болмаған жағдайда табыс салығы төлем кезiнен ұсталып қалуы тиiс" деген сөздер қосылсын.
10. 44-тармақ мынадай мазмұндағы "б" тармақшасымен толықтырылсын:
б) тiркелген және қызметiн арнаулы экономикалық аймақтың аумағында жүзеге асыратын заңды тұлғалар үшiн - 20 процент".
"Б" тармақшасы "в" тармақшасы болып есептелсiн.
11. 48-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Табыс салығын бас кәсiпорын мен филиалдардың (өкiлдiктердiң) орналасқан жерi бойынша аймақтар арасында бөлудiң тәртiбi 6-қосымшада көзделген".

12. В пункт 50 внести следующие изменения и дополнения:
- в абзаце 2 исключить слова "Центрального комитета ДОСААФ";
- дополнить абзацем следующего содержания:
"- организаций содержащихся за счет государственного бюджета и специальных фондов, регулируемых законодательством Республики Казахстан, по имуществу, полученному по иностранным кредитным линиям, которые обеспечены гарантией государства, а также по линии международных организаций, перечень которых установлен Правительством Республики Казахстан".
13. В пункт 53 внести следующие изменения и дополнения:
- исключить слова "по перечню, установленному Кабинетом Министров Республики Казахстан";
- дополнить абзацами следующего содержания:
"Совокупный годовой доход юридических лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью, уменьшается на сумму:
а) средств, не превышающих десяти процентов облагаемого дохода о предпринимательской деятельности, при направлении их во внебюджетный фонд "Новая столица";
б) средств, направленных на строительство жилья в городе Акмоле и фактически использованных целевым назначением в текущем году".
14. В пункте 54 исключить слово "специализированных", слова "главах областных, Алматинской и Ленинской городских администраций" заменить словами "акимах областей, города Алматы".
15. Пункт 63 дополнить абзацем следующего содержания:
"Расчеты по текущим платежам юридическим лицами представляются органам налоговой службы (почтой, курьером) ежеквартально до 15 числа второго месяца за отчетным кварталом.
Для исчисления текущих платежей по подоходному налогу финансовый результат уменьшается на сумму доходов, обложенных у источника, освобожденных от подоходного налога, налогов, подлежащих вычету и переносимых убытков.
Пример:
Убыток от предпринимательской деятельности (превышение предусмотренных вычетов над совокупным годовым доходом) за 1995 год составил 1500,0 тыс. тенге, в январе получена прибыль 700,0 тыс. тенге, в феврале - 800,0 тыс. тенге, в марте - 500,0 тыс. тенге. В связи с тем, что убыток полностью погашен прибылью за январь и февраль в сумме 1500,0 тыс. тенге (700+800), текущий платеж будет производиться за март до 20 апреля и при ставке 30 процентов составит 150,0 тыс. тенге (500х30)".
16. В Приложение 1 внести следующие изменения и дополнения:
- в пункт 7 включить подпункт "м" "другие вычеты";
- подпункт "б" пункта 10 дополнить текстом следующего содержания:
"В том числе:
- налог на имущество;
- земельный налог;
- налог на транспортные средства;
- штрафы, за исключением зачисляемых в бюджет".

12. 50-тармаққа мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
- 2-абзацтағы "ӘАФКЕҚ Орталық комитетiнiң" деген сөздер алынып тасталсын;
- мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"- мемлекеттiк бюджет және Қазақстан Республикасының заңдарымен реттелетiн арнаулы қорлар есебiнен қаржыландырылатын ұйымдар мемлекеттiң кепiлдiгiмен қамтамасыз етiлген шетелдiк несие желiлерi, сондай-ақ тiзбесiн Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген халықаралық ұйымдар желiсi бойынша алынған мүлiк бойынша".
13. 53-тармаққа мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
- "Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi белгiленген тiзбе бойынша" деген сөздер алынып тасталсын;
- мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Кәсiпкерлiк қызметпен айналысатын заңды тұлғалардың жиынтық жылдық табысы":
а) оларды бюджеттен тыс "Жаңа астана" қорына жұмсаған жағдайда кәсiпкерлiк қызметтен алынған салық салынатын табыстың он процентiнен аспайтын қаржылар;
б) Ақмола қаласындағы тұрғын үй құрылысына жұмсалған және ағымдағы жылы нысаналы мақсатта нақты пайдаланылған қаржылар сомасына кемiтiледi".
14. 54-тармақтағы "маманданған" деген сөз алынып тасталсын, "облыстардың, Алматы және Лениниск қалаларының әкiмдерi" деген сөздер "облыстардың, Алматы қаласының әкiмдерi" деген сөздермен ауыстырылсын.
15. 63-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Ағымдағы төлемдер жөнiндегi есептердi заңды тұлғалар салық қызметi органдарына тоқсан сайын, есептi тоқсаннан кейiнгi екiншi айдың 15-күнiне дейiн (почтамен, шабарман арқылы) жiбередi.
Табыс салығы бойынша ағымдағы төлемдердi есептеу үшiн қаржы нәтижесi кезде салық салынған, табыс салығынан, шегеруге жататын салықтар мен шегетiн залалдардан босатылған табыстар сомасына кемiтiледi.
Мысалы:
Кәсiпкерлiк қызметтен келтiрiлген залал (көзделген шегерiмдердiң жиынтық жылдық табыстан асып түсуi) 1995 жылы 1500,0 мың теңге құрады, қаңтарда 700,0 мың теңге, ақпанда - 800,0 мың теңге, наурызда - 500,0 мың теңге пайда алынды. Залал қаңтарда және ақпанда алынған 1500,0 мың теңге (700+800) сомасындағы пайдамен толық өтелуiне байланысты наурыз айы үшiн төленетiн ағымдағы төлем 20 сәуiрге дейiн төленедi және ставка 30 процент болғанда 150,0 мың теңге (500 х 30) құрайды".
16. 1-Қосымшаға мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
- 7-тармаққа "басқа шегерiмдер" деген "м" тармақшасы қосылсын;
- 10-тармақтың "б" тармақшасы мынадай мазмұндағы мәтiнмен толықтырылсын:
"Соның iшiнде:
- мүлiкке салынатын салық;
- жер салығы;
- көлiк құралдарына салынатын салық;
- айыппұлдар, бюджетке есептелетiндерiн қоспағанда".

17. В Приложение N 2 внести следующие изменения:
- в пункте 6 первое предложение заменить на предложение следующего содержания "Амортизация технологического оборудования, приобретенного после 1 июля 1995 года и непосредственно используемого в производстве, в первые три года с начала эксплуатации начисляется в пределах норм, установленных для соответствующей группы основных средств, а остальная часть стоимости по истечении трех лет эксплуатации по усмотрению налогоплательщика вычитается в любой момент последующего амортизационного периода";
- в пунктах 1, 3 и 5 слова "минимальных месячных заработных плат" заменить словами "месячных расчетных показателей".
18. В Приложении 4 слово "прибыль" заменить на слово "доход".
19. Утвердить к настоящей Инструкции Приложение 6 "Порядок централизованного расчета с бюджетом".
Первый заместитель министра
Приложение 6
к Инструкции Главной
налоговой инспекции
Министерства Финансов
Республики Казахстан от
28.06.95 г. N 33
Порядок
централизованного расчета с бюджетом
1. Головное предприятие и его филиалы, которые составляют одно юридическое лицо, согласно пункта 2 статьи 6 Указа Президента Республики Казахстан Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" должны при расчетах с бюджетом исчислять налог в целом по юридическому лицу.
2. В целях равномерного поступления налогов по регионам исчисленные по своду платежи в бюджет должны распределяться между бюджетами по месту нахождения филиалов по ряду показателей, исходя из общего удельного веса, исчисленного в целом по юридическому лицу, т.е. расчеты с бюджетом по подоходному налогу с юридических лиц производятся головными предприятиями централизованно по сумме налогооблагаемого дохода, включая финансовые результаты подчиненных им филиалов, согласно приложению 6А.
3. При централизованных расчетах с бюджетом по подоходному налогу с юридических лиц головные предприятия уплату в бюджет подоходного налога с юридических лиц, включая текущие платежи, производят непосредственно со своего расчетного счета или дают поручения на взнос платежей своим филиалам, имеющим расчетные счета в учреждениях банков.
В тех случаях, когда головные предприятия возлагают уплату подоходного налога с юридических лиц на филиалы, они обязаны выслать им и в копии налоговым органам поручения на взнос платежей в бюджет с указанием срока уплаты по форме согласно приложению 6Б.
При этом должно быть обеспечено получение плательщиками и налоговыми органами по месту их нахождения поручений не позднее, чем за 5 дней до наступления срока уплаты.
В случае если поручения на уплату подоходного налога с юридических лиц были получены по истечении срока уплаты, применяется пени в установленном законодательством порядке.
Сводный реестр поручений на уплату в бюджет подоходного налога с юридических лиц представляется головным предприятием налоговому органу, контролирующему расчеты с бюджетом по данному юридическому лицу по форме, согласно приложению 6В.

17. N 2 Қосымшаға мынадай өзгертулер енгiзiлсiн:
- 6-тармақтағы бiрiншi сөйлем мынадай мазмұндағы сөйлеммен ауыстырылсын: "1995 жылдың 1 шiлдесiнен кейiн сатып алынған және өндiрiсте тiкелей пайдаланылатын технологиялық жабдықтардың амортизациясы пайдаланыла бастаған алғашқы үш жылда негiзгi құрал-жабдықтардың тиiстi тобы үшiн белгiленген нормалар шегiнде есептеледi, ал құнының қалған бөлiгi үш жыл пайдаланылғаннан кейiн салық төлеушiнiң еркi бойынша бұдан кейiнгi амортизациялық кезеңнiң кез-келген сәтiнде шегерiп тасталады".
- 1, 3 және 5-тармақтардағы "ең төменгi айлық жалақының" деген сөздер "айлық есептi көрсеткiштердiң" деген сөздермен ауыстырылсын.
18. 4-Қосымшадағы "пайда" деген сөз "табыс" деген сөзбен ауыстырылсын.
19. Осы Нұсқаулықтың "Бюджетпен орталықтандырылған есеп айырысу тәртiбi" туралы 6-Қосымшасы бекiтiлсiн.
Министрдiң  бiрiншi орынбасары
Қаржы министрлiгi Бас салық
инспекциясының бастығы салық
қызметiнiң 1-дәрежелi Мемлекеттiк
кеңесшiсi
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгi Бас салық
инспекциясының 28.06.95 ж.
N 33 Нұсқаулығына 6-қосымша
Бюджетпен орталықтандырылған есеп айырысу
Тәртiбi
1. Бiр заңды тұлғаны құрайтын бас кәсiпорын мен оның филиалдары  Z952235_ "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентi Жарлығының 6-бабының 2-тармағына сәйкес бюджетпен есеп айырысу кезiнде салықты тұтас заңды тұлға бойынша есептеуi тиiс.
2. Салықтардың аймақтар бойынша тең мөлшерде түсiп тұруы мақсатында жиынтығы бойынша есептелген бюджетке төленетiн төлем бюджет түрлерi арасында тұтас алғанда заңды тұлға бойынша филиалдардың орналасқан жерi бойынша бөлiнуi тиiс, яғни бас кәсiпорындар заңды тұлғалардан алынатын табыс салығы бойынша бюджетпен есеп айырысуларды салық салынатын табыс сомасы, соның iшiнде оларға бағынысты филиалдардың қаржы нәтижелерi бойынша орталықтандырылған тәртiпте 6А-қосымшаға сәйкес жүргiзедi.
3. Заңды тұлғалардан алынатын табыс салығы бойынша бюджетпен орталықтандырылған есеп айырысулар кезiнде бас кәсiпорындар бюджетке заңды тұлғалардан алынатын табыс салығын, соның iшiнде ағымдағы төлемдердi тiкелей өзiнiң есеп айырысу шотынан төлейдi немесе банк мекемелерiнде есеп айырысу шоттары бар өзiнiң филиалдарына төлемдер төлеуге тапсырма бередi.
Бас кәсiпорындар заңды тұлғалардан алынатын табыс салығын төлеудi филиалдарға жүктейтiн жағдайларда олар төлем мерзiмiн көрсете отырып, оларға және көшiрмесiн салық органдарына бюджетке төлемдер төлеуге арналған тапсырыстарды 6Б-қосымшаға сәйкес нысанда жiберуге мiндеттi.
Бұл ретте салық төлеушiлер мен салық органдарының олардың орналасқан жерi бойынша тапсырыстарды төлем мерзiмi туғанға дейiн 5 күннен кешiктiрмей алуы қамтамасыз етiлуi тиiс.
Егер заңды тұлғалардан алынатын табыс салығын төлеуге арналған тапсырыстар төлем мерзiмi аяқталғаннан кейiн алынған жағдайда заңдармен белгiленген тәртiпте өсiм төлеу қолданылады.
Заңды тұлғалардан алынатын табыс салығын төлеуге арналған тапсырыстардың жиынтық тiзiлiмiн бас кәсiпорын осы заңды тұлға бойынша бюджетпен есеп айырысуларды бақылайтын салық органына 6В-қосымшаға сәйкес бередi.

4. Все юридические лица, рассчитывающиеся с бюджетом в централизованном порядке, обязаны в установленные сроки представлять налоговому органу, осуществляющему контроль за платежами в бюджет, сводные бухгалтерские отчеты и балансы, а также расчеты отчислений в бюджет подоходного налога с юридических лиц в разрезе непосредственно подчиненных им филиалов.
5. Суммы подоходного налога с юридических лиц, дополнительно исчисленные самим головным предприятием исходя из налогооблагательного дохода, вносятся плательщиками в доход бюджета, не ожидая извещения налоговой инспекции, по истечении 10 дней со дня представления декларации о совокупном годовом доходе и произведенных вычетах за отчетный год, но не позднее 10 апреля года, следующего за отчетным.
Приложение 6А
к Инструкции Главной
налоговой инспекции
Министерства Финансов
Республики Казахстан от
28.06.95 г. N 33
Пример
распределения сумм подоходного налога
между подразделениями юридического лица
Распределение подоходного налога и текущих платежей с
юридических лиц между регионами по месту нахождения филиалов
юридических лиц осуществляется в зависимости от среднего удельного
веса показателей по объему реализации продукции (работ, услуг),
начисленной заработной плате и стоимости основных средств.
-------------------------------------------------------------------
NіЮридическое   іОбъем іНачислен-іСтоимостьіСредний удель-іСумма
ілицо и его    іреали-іная зар- іосновных іный вес для   іналога
іподразделения ізации іплата    ісредств  іраспределения і(тыс.
і              і      і         і         іналога        іт.)
-------------------------------------------------------------------
1.іГоловное пред-і 5%   і  60%    і 70%     і135%:3=45,0%  і67500
іприятие, заре-і      і         і         і              і
ігистрированноеі      і         і         і              і
ів г. Алматы   і      і         і         і              і
і              і      і         і         і              і
2.іФилиал в г.   і 20%  і  7%     і 6%      і33%:3=11,0%   і16500
іКараганде     і      і         і         і              і
і              і      і         і         і              і
3.іФилиал в г.   і 35%  і  8%     і 4%      і47%:3=15,7%   і23550
іПавлодаре     і      і         і         і              і
і              і      і         і         і              і
4.іФилиал в г.   і 25%  і  5%     і 9%      і39%:3=13,0%   і19500
іАктау         і      і         і         і              і
і              і      і         і         і              і
5.іФилиал в г.   і 15%  і  20%    і 11%     і46%:3=15,3%   і22950
іКостанае      і      і         і         і              і
і              і      і         і         і              і
-------------------------------------------------------------------
і ИТОГО        і 100% і  100%   і 100%    і 100%         і150000
-------------------------------------------------------------------
Расчет распределения подоходного налога и текущих платежей
между филиалами юридического лица производится головным предприятием
и представляется в налоговую инспекцию совместно с годовой
декларацией.
Возврат переплаты производится также по среднему удельному весу
из соответствующих бюджетов.
Приложение 6Б
к Инструкции Главной
налоговой инспекции
Министерства Финансов
Республики Казахстан от
28.06.95 г. N 33
Штамп головного
предприятия
Кому_____________________________________
(наименование плательщика)
Адрес____________________________________
Копия____________________________________
(наименование налогового органа)
Адрес____________________________________
Поручение
на уплату в бюджет
подоходного налога с юридических лиц
______________________________________________________________
(наименование головного предприятия)
предлагает перечислить через местное учреждение банка в доход
________________бюджета суммы подоходного налога с юридических
лиц в 199__году в следующих размерах: (в тыс. тенге)
--------------------------------------------------------------
і        Показатели         і   За    і За__________(месяц)  і

4. Бюджетпен орталықтандырылған тәртiпте есеп айырысатын барлық заңды тұлғалар белгiленген мерзiмде бюджетке төленетiн төлемдердi бақылауды жүзеге асыратын салық органына жиынтық бухгалтерлiк есептемелер мен баланстарды, сондай-ақ заңды тұлғалардан алынатын табыс салығын бюджетке аударудың оларға тiкелей бағынысты филиалдарға сараланған есептерiн беруге мiндеттi.
5. Салық төлеушiлер салық салынатын табысқа қарай бас кәсiпорынның өзi қосымша есептеген заңды тұлғалардан алынатын табыс салығының сомасын, салық инспекциясының хабарламасын күтпей-ақ, жылдық жиынтық табыс пен есептi кезеңде жасалған шегерiмдер туралы декларация берiлген күннен бастап 10 күн өткен соң, бiрақ есептi жылдан кейiн келетiн жылдың 10 сәуiрiнен кешiктiрмей бюджеттiң кiрiсiне енгiзедi.
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгi Бас салық
инспекциясының 28.06.95 ж.
N 33 Нұсқаулығына 6А қосымша
Табыс салығы сомасын заңды тұлғалардың
бөлiмшелерi арасында бөлудiң
Мысалы
Заңды тұлғалардан алынатын табыс салығы мен ағымдағы төлемдердi заңды тұлғалар филиалдарының орналасқан жерi бойынша аймақтар арасында бөлу өндiрiлген өнiмнiң (жұмыстардың, қызметтердiң), есептелген жалақының және негiзгi құрал-жабдықтар құнының көлемi жөнiндегi көрсеткiштердiң орташа үлес салмағына қарай жүзеге асырылады.
___________________________________________________________________
N |Заңды тұлға мен     |Өткiзу|Есеп. |Негiзгi|Салықты     |Салық
| оның бөлiмшелерi   |көлемi|телген|құрал  |бөлуге арнал.сомасы
|                    |      |жалақы|жабдық.|ған орташа  |(мың
|                    |      |      |тардың |үлестi      |сом)
|                    |      |      |құны   |салмақ      |
___|____________________|______|______|_______|____________|_______
1. Алматы қаласында
тiркелген бас
кәсiпорын              5%    60%     70%   135%:3=45,0%  67500
2. Қарағанды қаласындағы
филиал                 20%   7%      6%    33%:3=11,0%   16500
3. Павлодар қаласындағы
филиал                 35%   8%      4%    47%:3=15,7%   23550
4. Ақтау қаласындағы
филиал                 25%   5%      9%    39%:3=13,0%   19500
5. Қостанай қаласындағы
филиал                 15%   20%     11%   46%:3=15,3%   22950
Жиынтығы               100%  100%    100%     100%       15000
Табыс салығы мен ағымдағы төлемдердi заңды тұлғалар арасында бөлудiң есебiн бас кәсiпорын шығарады және ол жылдық декларациямен бiрге салық инспекциясына берiледi.
Артық төленген төлемдi қайтару да тиiстi бюджеттерден орташа үлес салмағы бойынша жүргiзiледi.
Бас кәсiпорынның
мөртаңбасы
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгi Бас салық
инспекциясының
1995 жылғы 28 маусымдағы N 33
Нұсқаулығына
6 Б қосымша
Кiмге _______________________________________
(салық төлеушiнiң атауы)
Мекен-жайы __________________________________
Көшiрмесi __________________________________
(салық органының атауы)
Мекен-жайы __________________________________
Заңды тұлғалардан алынатын табыс салығын
бюджетке төлеуге арналған
Тапсырыс
______________________________________________________________-
(бас кәсiпорынның атауы)
199 __ жылы заңды тұлғалардан алынатын табыс салығының мынадай
мөлшердегi (мың теңге) сомасын жергiлiктi банк мекемесi арқылы
____________________________ бюджетке аударуды ұсынады:
___________________________________________________________________

і                           і 199__г. і     199__г.          і
і------------------------------------------------------------і
іПодоходный налог с         і         і                      і
іюридических лиц            і         і                      і
і------------------------------------------------------------і
і ИТОГО                     і         і                      і
і------------------------------------------------------------і
Обеспечьте своевременное и полное перечисление сумм подоходного
налога с юридических лиц в бюджет.
Руководитель головного предприятия___________________(подпись)
Начальник налоговой инспекции________________________(подпись)
Приложение 6В
к Инструкции Главной
налоговой инспекции
Министерства Финансов
Республики Казахстан от
28.06.95 г. N 33
Штамп головного
предприятия
Кому_____________________________________
(наименование налогового органа)
Адрес____________________________________
При этом препровождается сводный реестр справок о
взаимоотношениях с бюджетом по уплате подоходного налога с
юридических лиц на 199__год
Сводный реестр
-------------------------------------------------------------------
НаименованиеіСумма налогообл.іСумма подох.налогаіНаим.налог.іДата
филиала   ідохода (прибыли)і                  іоргана,    іотпр.
і----------------і------------------ікоторому   іпору-
іза івт.ч.по кв-міза ів т.ч. по кв-мінаправлены ічений
ігоді------------ігоді--------------іпоручения  іих но-
і   і 1і 2і 3і 4 і   і 1 і 2 і 3і 4 і           імера
-------------------------------------------------------------------
і   і  і  і  і   і   і   і   і  і   і           і
і   і  і  і  і   і   і   і   і  і   і           і
і   і  і  і  і   і   і   і   і  і   і           і
і   і  і  і  і   і   і   і   і  і   і           і
і   і  і  і  і   і   і   і   і  і   і           і
і   і  і  і  і   і   і   і   і  і   і           і
і   і  і  і  і   і   і   і   і  і   і           і
і   і  і  і  і   і   і   і   і  і   і           і
і   і  і  і  і   і   і   і   і  і   і           і
і   і  і  і  і   і   і   і   і  і   і           і
-------------------------------------------------------------------
Руководитель головного предприятия___________________(подпись)
Начальник налоговой инспекции________________________(подпись)

Көрсеткiштер            | 199 __ жыл      | 199 __ жылдың
|   үшiн          | _________ (айы) үшiн
___________________________________________________________________
Заңды тұлғалардан алынатын|                 |
табыс салығы              |                 |
|                 |
Жиынтығы               |                 |
____________________________________________________________________
Заңды тұлғалардан алынатын табыс салығы сомасының бюджетке
мезгiлiнде және толық аударылуын қамтамасыз етiңiз.
Бас кәсiпорынның басшысы  ___________________________(қолы)
Салық инспекциясының бастығы ________________________(қолы)
Бас кәсiпорынның
мөртаңбасы
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгi Бас салық
инспекциясының 1995 жылғы
26 маусымдағы N 33 Нұсқаулығына
6 В қосымша
Кiмге ____________________________________
(салық органының атауы)
Мекен-жайы _______________________________
Осы арқылы 199 __ жылға арналған заңды тұлғалардан алынатын табыс
салығын төлеу жөнiндегi бюджетпен өзара қарым-қатынастар туралы
анықтаманың жиынтық тiзiлiмi жолданып отыр.
Жиынтық тiзiлiм
__________________________________________________________________________
Филиалдың  |  Салық салынатын  |  Табыс салығының  |Тапсырыс.|Тапсырыс.
атауы    |   табыс (пайда)   |      сомасы       |тар жі.  |тардың
|___________________|___________________|берілген |жiберiл.
|жыл |с.i. тоқсандар|жыл |с.i. тоқсандар|салық ор.|ген уақыты
|iшiн|    бойын.    |iшiн|    бойын.    |ганының  |   мен
|де  |______________|де  |______________|атауы    |  нөмiрi
|    | 1 | 2 | 3 | 4|    | 1 | 2 | 3 | 4|         |
____________|____|___|___|___|__|____|___|___|___|__|_________|___________
Бас кәсiпорынның басшысы ___________________________ (қолы)
Салық инспекциясының бастығы ______________________ (қолы)