О порядке взаимодействия органов Государственного комитета Республики Казахстан по приватизации и Государственного комитета Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству по передаче земельных участков на право собственности, предоставлении прав землепользования объектов приватизации, выставляемых на продажу
Постановление Государственного комитета Республики Казахстан по приватизации от 25 апреля 1996 г. N 163 и Государственного комитета Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству от 24 апреля 1996 г. N 52. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 08.07.1996 г. N 179. Отменено - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 года N 124 (P050124)
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, U952721_ "О приватизации" от 23 декабря 1995 г. N 2721, Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, U952717_ "О земле" от 22 декабря 1995 г. N 2717, в целях организации работ по взаимодействию соответствующих территориальных органов Госкомприватизации и Госкомзема, Государственный комитет Республики Казахстан по приватизации и Государственный комитет Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству постановляют:
1. Утвердить прилагаемый Порядок взаимодействия органов Государственного комитета Республики Казахстан по приватизации и Государственного комитета Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству по передаче земельных участков на право собственности, предоставлении прав землепользования объектов приватизации, выставляемых на продажу.
2. Территориальным комитетам по приватизации обеспечить своевременную передачу ежеквартального перечня объектов, подлежащих приватизации, в территориальные органы Госкомзема.
3. Территориальным комитетам по земельным отношениям и землеустройству, предоставлять в установленные договором сроки необходимые материалы по оценке стоимости земельных участков, прав землепользования объектов приватизации, территориальным комитетам по приватизации.
4. Управлению приватизации объектов социальной инфраструктуры Госкомприватизации (Махимову Н.Ж) и отделу правового и научно-технического обеспечения земельной реформы Госкомзема (Раимбекову К.У) довести настоящее Постановление до соответствующих территориальных комитетов.

Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Жекешелендiру жөнiндегi департаментi мен Ауылшаруашылық министрлiгiнiң Жер ресурстарын басқару жөнiндегi комитетi органдарының жер төлемдерiн меншiк құқығына беру, сатуға қойылған жекешелендiретiн объектiлердiң жерiн пайдалану құқығын табыстау жөнiндегi өзара iс-қимыл жасау туралы
Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi 1996 жылғы 25 сәуірдегі N 163, Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөніндегі мемлекеттік комитеті 1996 жылғы 24 сәуірдегі N 52 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1996 жылғы 8 шілде N 179 тіркелді. Қолданылуы тоқтатылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. Атауы мен мәтiнiндегi сөздер ауыстырылды - ҚР Қаржы министрлiгiнiң Жекешелендiру жөнiндегi департаментiнiң 1997.08.04. N 386 қаулысымен .
Қазақстан Республикасының          Қазақстан Республикасының
Жекешелендiру жөнiндегi            жер қатынастары және жерге
мемлекеттiк комитетi               орналастыру жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi
1996 жылғы 25 сәуiр                1996 жылғы 24 сәуiр
N 163                               N 52
Қазақстан Республикасы Президентiнiң заң күшi бар "Жекешелендiру туралы" 1995 жылғы 23 желтоқсандағы N 2721 Жарлығына, Қазақстан Республикасы Президентiнiң заң күшi бар "Жер туралы" 1995 жылғы 22 желтоқсандағы N 2717 Жарлығына сәйкес, Мемлекеттiк жекешелендiру комитетi мен Мемлекеттiк Жер комитетiнiң тиiстi аумақтық органдарының өзара iс-қимылы жөнiндегi жұмыстарын ұйымдастыру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Жекешелендiру жөнiндегi департаментi мен Ауылшаруашылық министрлiгiнiң Жер ресурстарының басқару жөнiндегi комитетi қаулы етедi:<*>
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Жекешелендiру жөнiндегi департаментi мен Ауылшаруашылық министрлiгiнiң Жер ресурстары басқару жөнiндегi комитетi органдарының ұсынған өзара iс-қимыл жасау Тәртiбi бекiтiлсiн.<*>
2. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi аумақтық органдары Мемжеркомының аумақтық органдарына тоқсан сайын жекешелендiруге тиiстi объектiлердiң тiзiмiн өз уақытында берiп отыруды қамтамасыз етсiн.
3. Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi аумақтық комитеттер шартта белгiленген мерзiмдерде жер учаскелерiнiң, жекешелендiретiн объектiлердiң жерiн пайдалану құқықтарының құнын бағалау жөнiндегi қажеттi материалдарды жекешелендiру жөнiндегi аумақтық комитеттерге ұсынсын.
4. Мемлекеттiк жекешелендiру комитетiнiң әлеуметтiк инфрақұрылым объектiлерiн жекешелендiру басқармасы (Махимов Н.Ж.) мен Мемжеркомының жер реформасын құқықтық және ғылыми-техникалық қамтамасыз ету бөлiмi (Райымбеков К.Ұ.) осы Қаулыны тиiстi аумақтық комитеттерге жеткiзсiн.

5. Контроль за исполнением настоящего Постановления возложить на заместителя Председателя Государственного комитета Республики Казахстан по приватизации Сарабекову Т.С. и заместителя Председателя Государственного комитета Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству Сизова А.П.
Председатель
Утверждено Постановлением
Государственного комитета
Республики Казахстан по
приватизации
от 25 апреля 1996 г. N 163
и Государственного комитета
Республики Казахстан по
земельным отношениям и
землеустройству
от 24 апреля 1996 г. N 52
ПОРЯДОК
взаимодействия органов
Государственного комитета Республики
Казахстан по приватизации и Государственного
комитета Республики Казахстан по земельным отношениям
и землеустройству по передаче земельных участков на право
собственности, предоставлении прав землепользования объектов
приватизации, выставляемых на продаж у<*>
Сноска. В текст Порядка внесены следующие изменения согласно постановлению Департамента по приватизации Министерства финансов Республики Казахстан от 4 августа 1997 г. N 386:
а) слова "Государственный комитет Республики Казахстан по приватизации" заменить словами "Департамент по приватизации Министерства финансов Республики Казахстан";
б) слова "далее - Комитет" заменить словами " далее - Департамент";
в) слова "Государственный комитет Республики Казахстан по управлению государственным имуществом" заменить словами "Департамент управления государственным имуществом и активами Министерства финансов Республики Казахстан";
г) слова "Государственный комитет Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству" заменить словами "Комитет по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства ";
д) слова "Председатель Государственного комитета Республики Казахстан по приватизации" заменить словами "Директор Департамента по приватизации Министерства финансов Республики Казахстан".
1. Настоящий порядок разработан в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона "О приватизации" от 23 декабря 1995 г. N 2721 и Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона "О земле" от 22 декабря 1995 г. N 2717, который регламентирует взаимодействие территориальных комитетов Республики Казахстан по приватизации (далее теркомы по приватизации) с территориальными комитетами Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству (далее территориальные органы Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства) при приватизации объектов недвижимого государственного имущества.
2. Предварительный ежеквартальный перечень объектов, подлежащих приватизации, составляется теркомами по приватизации, копия которого направляется в территориальные органы Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства.
3. Не позднее 25 дней до опубликования в республиканской печати извещения о проведении торга (аукциона, тендера) по конкретному объекту терком по приватизации официально уведомляет территориальный орган Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства о проведении работ по определению стоимости земельного участка, права землепользования.
4. На основании ежеквартального перечня объектов, подлежащих приватизации, и официального уведомления о проведении торгов составляется договор на проведение оценочных работ на конкретные объекты приватизации между теркомом по приватизации (Заказчик) и территориальным органом Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства (Исполнитель), в котором оговариваются сроки проведения работ, порядок взаиморасчетов, ответственность и другие обязательства, призванные обеспечить качественное выполнение работ по оценке стоимости земельных участков, прав землепользования (Приложение N 1).
Договора на проведение работ по оценке стоимости земельных участков, прав землепользования, объектов, приватизируемых по индивидуальным проектам, заключаются отдельно.
5. Территориальные органы Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства, не менее чем за 5 дней до опубликования извещения о проведении торгов, представляют в терком по приватизации акт оценочной стоимости (Приложение N 2), условия продажи земельного участка, права землепользования, проект договора купли-продажи земельного участка, права землепользования (Приложение N 3), план (схему) земельного участка, на котором находится объект приватизации.
Стоимость земельного участка, права землепользования определяется из расчета (базовых) ставок платы за землю, установленных Правительством Республики Казахстан.
6. Размер оплаты затрат по оценке стоимости земельного участка, права землепользования определяется на основании утвержденных расценок на эти виды работ, согласованные с Государственным комитетом по ценовой и антимонопольной политике в установленном порядке. Возмещение их территориальным органам Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства производится теркомами по приватизации из средств на подготовку и проведение торгов.

5. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Жекешелендiру жөнiндегi комитет төрағасының орынбасары Т.С.Сарабеков пен Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi комитет төрағасының орынбасары А.П.Сизовқа жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының          Қазақстан Республикасының
Жекешелендiру жөнiндегi            жер қатынастары және жерге
мемлекеттiк комитетiнiң            орналастыру жөнiндегi
төрағасы                           мемлекеттiк комитетiнiң
төрағасы
Қазақстан Республикасының
Жекешелендiру жөнiндегi
мемлекеттiк комитетiнiң
1996 жылғы 25 желтоқсандағы
N 163 және Қазақстан
Республикасының Жер
қатынастары және жерге
орналастыру жөнiндегi
мемлекеттiк комитетiнiң
1996 жылғы 24 сәуiрдегi N 52
қаулысымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң
Жекешелендiру жөнiндегi департаментi мен Ауылшаруашылық
министрлiгiнiң Жер ресурстарын басқару жөнiндегi комитетi
органдарының жер телiмдерiн меншiк құқығына беру,
сатуға қойылған жекешелендiру объектілерiнiң жер пайдалану
құқығын табыстау жөнiндегi өзара iс-қимыл жүргiзу
ТӘРТIБI
1. Осы тәртiп Қазақстан Республикасының жекешелендiру жөнiндегi аумақтық комитеттерiнiң (әрi қарай жекешелендiру жөнiндегi аумақтық комитеттер) Ауылшаруашылық министрлiгiнiң Жер ресурстарын басқару жөнiндегi комитетiнiң аумақтық органдарымен (әрi қарай Мемжеркомының аумақтық органдары) жылжымайтын мемлекеттiк мүлiктердiң объектiлерiн жекешелендiру барысында өзара iс-қимыл жасауын реттейтiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң заң күшi бар 1995 жылғы 23 желтоқсандағы N 2721 "Жекешелендiру туралы" және 1995 жылғы 22 желтоқсандағы N 2717 заң күшi бар "Жер туралы" Жарлықтарына сәйкес әзiрлендi.
2. Жекешелендiруге тиiстi объектiлерiн тоқсан сайынғы алдын ала тiзiмiн жекешелендiру жөнiндегi аумақтық комитетi жасайды, көшiрмесi Мемжеркомының аумақтық органдарына жiберiледi.
3. Нақты объектi жөнiнде сауда жүргiзу туралы республикалық баспасөзде жарияланғанға дейiн 25 күннен кешiктiрмей жекешелендiру жөнiнде аумақтық орган жер телiмiнiң, жердi пайдалану құқығының бағасын анықтау жөнiндегi жұмыстар жүргiзу туралы Мемжеркомының аумақтық органдарына хабарлайды.
4. Жекешелендiруге тиiстi объектiлердiң тоқсан сайынғы тiзiмiнiң және сауда жүргiзу туралы ресми хабарлау негiзiнде жекешелендiру жөнiндегi аумақтық комитетi (тапсырыс берушi) мен Мемжеркомының аумақтық органы (орындаушы) арасында жер төлемдерiнiң, жер пайдалану құқығының құнын бағалау жөнiндегi жұмыстарды сапалы жүргізудi қамтамасыз етуге бейiмдейтiн жұмыстар жүргiзу мерзiмi, өзара есеп айырысу тәртiбi, жауапкершiлiк пен басқа мiндеттемелер айтылып жазылған нақты жекешелендiрiлетiн объектiлерге бағалау жұмыстарын жүргiзуге шарт жасалады (N 1 қосымша).
Жер телiмдерiнiң, жер пайдалану құқығының құнын, жеке жобалар бойынша жекешелендiретiн объектiлердiң жұмыстарын шарттар бөлек жеке түрде жасалады.
5. Мемжеркомының аумақтық органы сауда жүргiзу туралы хабарламаның жариялануына дейiн 5 күннен кем емес мерзiмде жекешелендiру жөнiндегi аумақтық комитетке жер телiмiнiң, жекешелендiретiн объектiнiң жер пайдалану құқығының құнын бағалау актiн (N 2 қосымша), жер телiмiн, жер пайдалану құқығының сатып алу-сату шартын (N 3 қосымша), жекешелендiретiн объект орналасқан жер телiмiнiң жоспарын (сызылмасын) ұсынады.
Жер телiмiнiң, жер пайдалану құқығының құны Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген жер үшiн төлем ақы (базалық) ставкiлерiнiң есебiнен анықталады.
6. Жер телiмiнiң, жер пайдалану құқығының құнын бағалау жөнiндегi шығындарды өтеу мөлшерi белгiленген тәртiпте Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетпен келiсiлген жұмыстардың осы түрлерiне бекiтiлген баға қою негiзiнде анықталады.

7. В течение 10 дней после торгов на основании протокола о результатах торгов, а также на основании договора купли-продажи объекта приватизации подписывается договор купли-продажи земельного участка, права землепользования между покупателем с одной стороны и теркомом по приватизации и территориальным органом Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства с другой.
8. Оценочная стоимость земельного участка, права землепользования включается в цену объекта приватизации. Средства, оплаченные Покупателем за стоимость земельного участка, права землепользования, зачисляются в доход государственного бюджета.
9. В течение 5 дней после полной оплаты покупателем стоимости объекта приватизации, Покупатель на основании соответствующей отметки теркома по приватизации в договоре купли-продажи, обращается в органы Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства с целью оформления и получения документа, удостоверяющего его право на земельный участок (на право собственности или на право землепользования).
В течение 10 дней с момента обращения покупателя органы Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства обязаны выдать документ, удостоверяющий право собственности на земельный участок или право землепользования.
10. Регистрация прав на недвижимое имущество производится в порядке, установленном Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним".
Приложение N 1
Образец
Д О Г О В О Р
на проведение работ по оценке стоимости
земельного участка, права землепользования
N____
от "___"________199__г.
Город (поселок, село)______________________________________
(место заключения договора)
_______________________________территориальный комитет
(наименование области)
Республики Казахстан по приватизации, именуемый в дальнейшем
"Заказчик", в лице Председателя комитета____________________
____________________________________________________________
(Ф.И.О.)
и____________________________территориальный комитет Республики
(наименование области)
Казахстан по земельным отношениям и землеустройству, именуемый
в дальнейшем "Исполнитель", в лице Председателя комитета ____
____________________________________________________________
(Ф.И.О.)
заключили настоящий договор о нижеследующем:
1. Предмет договора
1.1. Предметом договора является задание Исполнителю на
проведение работ по оценке стоимости земельного участка, права
землепользования, с целью включения его стоимости в цену объекта
приватизации.

7. Саудадан кейiн 10 күн мерзiм iшiнде сауданың қорытындылары туралы хаттама негiзiнде, сондай-ақ жекешелендiретiн объектiнi сатып алу-сату шартының негiзiнде бiр тараптан сатып алушы және екiншi тараптан жекешелендiру жөнiндегi аумақтық комитетi Мемжеркомының аумақтық органдары арасындағы жер телiмiн, жер пайдалану құқығын сатып алу-сату шартына қол қойылады.
8. Жер учаскесiнiң, жер пайдалану құқығының бағалау құны жекешелендiретiн объектiнiң бағасына кiргiзiледi. Сатып алушының жер телiмiнiң, жер пайдалану құқығының құны үшiн төлеген қаржылары мемлекеттiң бюджет қаржысына қосылады.
9. Сатып алушы жекешелендiретiн объектiнiң құнын толық төлегеннен кейiн 5 күн мерзiм iшiнде жекешелендiру жөнiндегi аумақтық органның сатып алу-сату шартында тиiстi белгiлеуi негiзiнде жер телiмiне оның құқық (меншiк құқығына немесе жер пайдалану құқығына) куәландыратын құжатты ресiмдеу және алу мақсатта Мемжеркомының органдарына жолығады.
Сатып алушы жолыққаннан кейiн 10 күн мерзiм iшiнде Мемжеркомының органдары жер учаскесiне меншiк құқығын немесе жер пайдалану құқығын куәландыратын құжатты беруге мiндеттi.
10. Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды тiркеу Қазақстан Республикасы Президентiнiң заң күшi бар "Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды және онымен жасалатын мәмiлелердi мемлекеттiк тiркеу туралы" Жарлығы белгiлеген тәртiпте жүргiзiледi.
N 1 қосымша
Жер учаскесiнiң, жер пайдалану құқығының құнын
бағалау жөнiндегi жұмыстарды жүргiзуге
шарт
1996 жылғы "__"__________                     N _____________
Қазақстан Республикасының жекешелендiру жөнiндегi ____________
___________________________________________________________________
(облыс атауы)
аумақтық комитетi, әрi қарай "Тапсырыс берушi" деп танылатын, комитет төрағасы____________________________________________ атынан
(аты-жөнi)
және Қазақстан Республикасының жер қатынастары және жерге
орналастыру жөнiндегi_________________ аумақтық комитетi, әрi қарай
(облыс атауы)
"Орындаушы" деп танылатын, комитет төрағасы _______________ атынан
(аты-жөнi)
______________________________________________ қала (село, поселке)
(шарт жасалған орын)
мыналар туралы осы шартты жасады.
1. Шарт мәселесi
1.1. Жер учаскесiнiң, жер пайдалану құқығының құнын бағалау жөнiндегi жұмыстарды жүргiзу, оның құнын жекешелендiру объектiсiнiң бағасына қосу мақсатында, Орындаушыға берiлген тапсырма шарт мәселесi болып табылады.

2. Права и обязанности сторон
2.1. Заказчик обязан:
- представить Исполнителю предварительный ежеквартальный
перечень объектов, подлежащих приватизации;
- не позднее чем за 25 дней до опубликования в
республиканской печати информационного сообщения о проведении
торгов, официально уведомить Исполнителя о проведении оценочных
работ по конкретным объектам;
- возместить Исполнителю затраты по определению стоимости
земельного участка права землепользования на условиях и в
сроки, определенных в разделе 3 настоящего договора.
2.2. Заказчик имеет право:
- не оплатить Исполнителю затраты за конкретные объекты в
связи с невыполнением работ и в случае непредоставления
материалов в договорный срок.
2.3. Исполнитель обязан:
- не позднее 20 дней с момента подписания договора
представить Заказчику по объектам план земельного участка, акт
оценочной стоимости, условия продажи земельного участка, права
землепользования, а также проект договора купли-продажи
земельного участка, права землепользования.
2.4. Исполнитель имеет право:
- внести по согласованию с Заказчиком изменения в список
объектов, представленный Заказчиком, по которым необходимо
произвести оценочные работы.
3. Условия расчетов
3.1. Заказчик возмещает Исполнителю в размере ___________%
затраты за выполненные работы по каждому объекту приватизации
от сметной стоимости, по которому Исполнитель представил в
срок полный комплект документов по оценке земельного участка,
права землепользования.
Оплата должна быть произведена в срок не позднее 5
банковских дней со дня подписания Заказчиком акта
приемо-сдаточных работ Исполнителю на специальный счет
N___________________________________________________в банке
____________________________________________________________
(наименование банка)
3.2. Окончательный расчет по выполненным оценочным работам
производится не позднее 5 банковских дней после полной
оплаты стоимости объекта приватизации Покупателем.
3.3. Объекты, по которым были выполнены оценочные работы
Исполнителем в срок, но они не были проданы на торгах,
возмещение затрат Исполнителю заказчик производит по мере
поступления средств от организации и проведения торгов по
другим объектам.
4. Ответственность сторон
4.1. Все споры, вытекающие из исполнения настоящего
договора, регулируются в соответствии с действующим
законодательством Республики Казахстан.
5. Дополнительные условия
5.1. Настоящий договор вступает в силу с даты его
заключения.
5.2. Список объектов, земельные участки, право
землепользования, которые подлежат оценке, представляется
Заказчиком и является неотъемлемой частью договора.

2. Тараптардың құқықтары мен мiндеттерi
2.1. Тапсырыс берушi:
- орындаушыға жекешелендiруге тиiстi объектiлердiң тоқсандық алдын ала тiзiмiн беруге;
- республикалық баспасөзде сауда жүргiзу туралы хабарламаның жариялануына дейiн 25 күннен кем емес мерзiм iшiнде Орындаушыға нақты объектiлер бойынша бағалау жұмыстары жүргiзiлетiндiгi туралы ресми түрде хабарлауға;
- Орындаушыға жер учаскесiнiң, жер пайдалану құқығының құнын анықтау бойынша шығындарды осы шарттың 3 бөлiмiнде белгiленген шарттар мен мерзiмдерде өтеуге мiндеттi.
2.2. Тапсырыс берушi:
- жұмыстық орындалмауына байланысты нақты объектiлер үшiн және шартты мерзiмде материалдарды жеткiзбеген жағдайда шығындарды төлемеу құқығына ие.
2.3. Орындаушы:
- шарт жасалған сәттен бастап 25 күннен кешiктiрмей Тапсырыс берушiге объектiлер бойынша жер учаскелерiнiң жоспарын, бағалау құнының актiн, жер телiмiнiң, жер пайдалану құқығының сатылу жағдайын, сондай-ақ жер учаскесiн, жер пайдалану құқығын сатып алу-сату шартының жобасын ұсынуға мiндеттi.
2.4. Орындаушы:
- Тапсырыс берушiмен келiсiм бойынша бағалау жұмыстары жүргiзiлуге қажеттi. Тапсырыс берушi ұсынған объектiлер тiзiмiне өзгертулер енгiзуге құқылы.
3. Есеп айырысу шарттары
3.1. Тапсырыс берушi Орындаушыға, әрбiр жекешелендiретiн объектi бойынша, Орындаушы жер учаскесiн, жер пайдалану құқығын бағалау құжаттарының толық жиынтығын уақытында тапсырған кездерде, оған кеткен сметалық құнының _____________% шығынын өтейдi.
Тапсырыс берушiнiң жұмыстарды қабылдау-беру актiсiне қол қойған күнiнен бастап 5 банктiк күннен кем емес мерзiм iшiнде Орындаушының_____________________________________________________
банкiсiндегi арнаулы есеп шотына төлем жүргiзiлуi тиiстi.
3.2. Бағалау жұмыстарын орындау бойынша соңғы есеп айырысу Сатып алушы жекешелендiру объектiнiң толық құнын төлегеннен соң 5 банктiк күнге кешiктiрiлмей жүргiзiледi.
3.3. Орындаушы өз мерзiмiнде объектiнi бағалау жұмыстарын орындаған бiрақ-та олар саудада сатылмаған жағдайда, орындаушының шығынын, Тапсырыс берушi басқа объектiлердi сатудан және мекемелерден қаржылардың түсу барысына орай өтейдi.
4. Тараптардың жауапкершiлiгi
4.1. Осы шартты орындаудан келiп туындайтын барлық даулар Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңына сәйкес реттелiп шешiледi.
5. Қосымша шарттар
5.1. Осы шарт жасалған күннен бастап күшiне енедi.
5.2. Бағалануға тиiстi объектiлердiң, жер пайдалану құқықтарының тiзiмiн Тапсырыс берушi ұсынады және шарттың ажырамас бөлiгi болып табылады.

5.3. Ни одна из сторон не вправе передавать свои права и
обязанности по настоящему договору без письменного согласия
другой стороны. Нарушение этого правила одной из сторон дает
право другой стороне расторгнуть договор в одностороннем
порядке.
5.4. Договор составлен в двух экземплярах, имеющих
одинаковую юридическую силу, один из которых остается у
Заказчика, другой у Исполнителя.
6. Юридические адреса сторон
" Заказчик"                       "Исполнитель"
Департамент по приватизации           Комитет по управлению
Министерства финансов                 земельными ресурсами
Республики Казахстан по               Министерства сельского
____________области                   хозяйства по                                                             ______________области
___________ _________                 ________ _____________
(Ф.И.О)   (подпись)                 (Ф.И.О)    (подпись)
М.П                               М.П
Приложение N 2
Образец
А К Т
оценки стоимости земельного
участка, права землепользования
объекта приватизации
1. Наименование объекта_______________________________
______________________________________________________
2. Местонахождения земельного участка_________________
______________________________________________________
3. Площадь земельного участка____________га., из них
земельная доля___________________________га.
4. Размер ставки платы за землю (права землепользования) из
расчета________________________________тенге
5. Экономико-планировочная зона_______________________
6. Коэффициент зональности____________________________
7. Коэффициент инфляции цен (по данным Государственного
комитета по статистике и анализу)_____________________
8. Оценочная стоимость земельного участка, права
землепользования__________________тенге_______________
(сумма
______________________________________________________
прописью)
9. Право на земельный участок_________________________
(частная собственность,
______________________________________________________
землепользование, общая собственная, общая долевая)
10. Делимость земельного участка______________________
(делимый, неделимый)
Акт составлен комиссией по оценке стоимости
земельного участка, права землепользования:
Председатель______________________  ____________  ________
(подпись)    (Ф.И.О)
областного (районного, городского)
комитета по земельным отношениям
и землеустройству                        М.П
Члены комиссии:
Приложение N 3
Образец
Д О Г О В О Р
купли-продажи земельного участка,
права землепользования
N_____________
от"____"___________199___г.
Город (поселок, село) ______________________________________
________________________________________комитетом по
приватизации, именуемый в дальнейшем "Продавец", в лице
Председателя комитета_______________________________________
(Ф.И.О)
и___________________________________________________________
(Ф.И.О., или наименование юридического лица, выступающего
в качестве Покупателя), именуемый в дальнейшем "Покупатель",
заключили настоящий договор о нижеследующем:

5.3. Тараптардың бiрi, екiншi тараптың жазбаша түрдегi келiсiмiнсiз, өзiнiң құқықтары мен мiндеттерiн беру құқығына ие емес. Тараптардың бiрiнiң осы қағиданы бұзуы екiншi тарапқа шартты бiр жақты тәртiпте бұзу құқық бередi.
5.4. Шарт бiрдей заңды күшке ие екi дана етiп жасалды, оның бiр данасы Тапсырыс берушiде, екiншiсi Орындаушыда қалады.
6. Тараптардың заңды мекен-жайы
"Тапсырыс берушi"                   "Орындаушы"
_________________ облысы бойынша   __________________ облысы бойынша
Қазақстан Республикасының         Қазақстан Республикасының
Жекешелендiру жөнiндегi             Жер қатынастары және жерге
мемлекеттiк комитетi                орналастыру жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi
______________________  ________    _____________________  ________
(аты-жөнi)          (қолы)         (аты-жөнi)          (қолы)
М.О.                              М.О.
N 2 қосымша
үлгi
Жекешелендiретiн объектiнiң жер учаскесiнiң, жер
пайдалану құқығының құнын бағалау
АКТI
1. Объектiнiң атауы __________________________________________
2. Жер учаскесiнiң орналасқан орны ___________________________
3. Жер учаскесiнiң көлемi ___________ га, оның iшiнде жер үлесi
_______________ га.
4. Жер үшiн төлемақы (жер пайдалану құқығы) мөлшерi __________
теңге есебiнен.
5. Экономикалық-жоспарлау аймағы _____________________________
6. Аймақ коэффициентi _________________________________________
7. Бағаның инфляциялану коэффициентi (статистика және талдау
жөнiндегi мемлекеттiк комитеттiң мәлiмдеуi бойынша)___________
______________________________________________________________
8. Жер телiмiнiң, жер пайдалану құқығының бағалау құны _______
_____ теңге __________________________________________________
(сомасы жазба түрде)
9. Жер учаскесiне құқығы ____________________________________
(жеке меншiк, жер пайдалану, ортақ
______________________________________________________________
меншiк ортақ үлестi)
10. Жер учаскесiнiң бөлiнуi __________________________________
(бөлiнетiн, бөлiнбейтiн)
______________________________________________________________
Актiнiң жер телiмiнiң, жер пайдалану құқығының құнын бағалау
жөнiндегi комиссия жасады.
__________________________________
облыстық (аудандық, қалалық) жер
қатынастары және жерге орналастыру
жөнiндегi комитетiнiң төрағасы
________    _____________________
(қолы)         (аты-жөнi)
М.О.
Комиссия мүшелерi:
N 3 қосымша
үлгi
Жер учаскесiн, жер пайдалану құқығын сатып алу-сату
шарты
199 жылғы ___  ______________                N_____________
_______________________________________________ қала (поселке, село)
жекешелендiру жөнiндегi комитет, (әрi қарай "Сатушы" деп танылатын),
комитет төрағасы __________________________________________________
____________________________________________________________ атынан
және ______________________________________________________________
(аты-жөнi немесе "сатып алушы" есебiнде танылатын заңды
___________________________________________________________________
тұлғаның атауы)
осы шартты мыналар туралы жасады.

1. Предмет Договора
1.1. Продавец продал, а Покупатель купил земельный
участок______________________________________________________
(условия передачи, предоставления)
расположенный________________________________________________
(место
_____________________________________________________________
расположения участка)
_________________________________________общей площадью____га,
из них:
многолетних насаждений_____________________га, под
постройками____га, в границах плана (схемы) участка,
прилагаемого к настоящему договору, находящийся в ведении_____
______________________________________________________________
(наименование органа исполнительной власти)
предоставленного для__________________________________________
(цель использования
______________________________________________________________
земельного участка)
на основании приобретения на торгах объекта приватизации:
полное наименование объекта___________________________________
(кем, где, когда проводился
______________________________________________________________
аукцион, номер протокола)
земельный участок является____________________________________
(делимый, неделимый)
1.2. Оценочная стоимость земельного участка, права
землепользования по акту оценки N _____ от "___"_____199__г.
определена территориальным органом Комитета по управлению земельными
ресурсами Министерства сельского хозяйства по ставкам платы
за землю, установленным Правительством Республики Казахстан и
составляет:
____________________________________________________________
____________________________________________________________
(сумма в тенге прописью)
1.3. Оплата стоимости земельного участка, права
землепользования Покупателем производится в течение 30
календарных дней с момента подписания настоящего договора на
специальный счет N _________________________________________
Продавца в банке____________________________________________
(наименование банка)
1.4. Территориальный орган Госкомзема гарантирует, что на
момент подписания настоящего договора земельный участок, право
землепользования никому не продан, не заложен и не является
предметом спора.
2. Права и обязанности сторон
2.1. Право передачи земельного участка в собственность,
предоставление права землепользования Покупателю, принадлежит
Продавцу на основании пункта 2 статьи 2 Указа Президента
Республики Казахстан, имеющего силу Закона "О приватизации", а
также пунктов 2, 3 статьи 18 и пункта 2 статьи 31 Указа
Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона "О земле".
2.2. Содержание статей 3, 28, 29 и 34 Указа Президента
Республики Казахстан, имеющего силу Закона "О земле"
Покупателю разъяснены.

1. Шарт мәселесi
1.1. Сатушы сатты, ал Сатып алушы ____________________________
(беру, табыстау шарты)
___________________________________________________________________
(учаскенiң орналасқан орны)
___________________________________________________________________
(атқарушы органның атауы)
осы шартқа қосымшадағы учаскенiң жоспарының (сызылмасының) шектерiнде жалпы көлемi ________ га, соның iшiнде көпжылдық екпе ағаштар _____га, құрылыстар алып жатқан ______________ га жер учаскесiн _____________________________________________ сатып алды.
(жер төлемiн пайдалану мақсаты)
Жекешелендiретiн объектiлердiң саудасының негiзiнде: ______________
___________________________________________________________________
(аукцион кiм тарапынан, қай жерде және қашан өткiзiлдi, хаттама N)
объектiнiң толық атауы жер телiмi _________________________________
(бөлiнетiн, бөлiнбейтiн)
болып табылады.
1.2. Жер телiмiнiң, жер пайдалану құқығының бағалау құнын
Қазақстан Республикасы Мемжеркомының аумақтық органы Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң белгiлеген жер үшiн төлем ставкiлерi бойынша
199  жылғы, "___"_________ N __________ актiсiмен анықтады және
___________________________________________________________________
(теңге сомасы жазбаша түрде көрсетiледi)
___________________________________________________________________
теңге құрайды.
1.3. Осы шартқа қол қойылған сәттен сатып алушы жер учаскесiнiң, жер пайдалану құқығының құнын 30 күндiк мерзiм iшiнде Сатып алушының _______________________________________________ банктегi N _________ арнайы есеп-шотына төлеудi жүргiзедi.
1.4. Мемжеркомының аумақтық органы осы шартқа қол қойылған сәтте жер учаскесi, жер пайдалану құқығы ешкiмге сатылмағандығына, салынбағандығына және даулы мәселе болмайтындығына кепiлдiк бередi.
2. Тараптардың құқықтары мен мiндеттерi
2.1. Сатып алушыға жер учаскесiн меншiкке беру құқығы, жер пайдалану құқығын табыстау Сатушыға Қазақстан Республикасы Президентiнiң заң күшi бар "Жекешелендiру туралы" Жарлығының 2-бабының 2-тармағына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заң күшi бар "Жер туралы" Жарлығының 18-бабының 2, 3-тармақтары мен 31-бабының 2-тармағы негiзiнде тиiстi.
2.2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң заң күшi бар "Жер туралы" Жарлығының 3, 28, 29 және 34-баптары Сатып алушыға түсiндiрiлдi.

2.3. В случае неуплаты Покупателем суммы, отраженной в
пункте 1.2 в установленные сроки, настоящий договор
расторгается Продавцом в одностороннем порядке.
3. Дополнительные условия
3.1. Договор вступает в силу с момента его заключения.
3.2. Настоящий договор и документы, подтверждающие полную
оплату стоимости за объект, служат основанием для оформления и
выдачи Покупателю документа, удостоверяющего его право на
земельный участок, права землепользования.
3.3. Договор и документ, удостоверяющий его право на
земельный участок, право землепользования подлежат регистрации в
государственном органе по регистрации прав на недвижимое
имущество и сделок с ним.
3.4. Договор составлен в трех экземплярах, первый выдан
Покупателю, второй и третий экземпляры хранятся соответственно
у Продавца и в территориальном органе Комитета по управлению
земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства.
Подписи сторон:
Продавец:________________          Покупатель:_______________
_____________                        _____________
(Ф.И.О)                               (Ф.И.О.)
М.П.                                  М.П.
Председатель
территориального
органа Комитета по
управлению земельными
ресурсами Министерства
сельского хозяйства
_________________
(Ф.И.О.)
М.П.

2.3. Сатып алушы 1, 2-тармақтарды көрсетiлген соманы белгiленген уақытта төлемеген жағдайда Сатып алушы бiр жақты тәртiпте осы шартты бұзады.
3. Қосымша шарттар
3.1. Шарт жасалған сәттен бастап күшiне енедi.
3.2. Осы шарт және объектiнiң толық құнын өтелгенiн куәландыратын құжаттар Сатып алушыға, оның жер учаскесiне құқығын, жер пайдалану құқығын куәландыратын құжатты беру мен ресiмдеуге негiз болады.
3.3. Оның жер учаскесiне құқығын, жер пайдалану құқығын куәландыратын шарт пен құжат жылжымайтын мүлiкке және онымен
мәмiлелер жасау құқығы бойынша мемлекеттiк органда тiркелуге тиiстi.
3.4. Шарт үш дана етiп жасалынды, бiрiншiсi сатып алушыға
берiлдi, екiншi және үшiншi даналары тиiстi түрде Сатушыда және
Мемжеркомының аумақтық органында сақталады.
Тараптардың қолдары:
Сатушы______________________    Сатып алушы________________
____________________________    ___________________________
(аты-жөнi)                         (аты-жөнi)
М.О.                               М.О.
Мемжеркомының аумақтық
органының төрағасы
___________________________
___________________________
___________________________
(аты-жөнi)
М.О.