O внесении изменений и дополнений в Инструкцию ГНИ МФ РК N 38 "О порядке исчисления и уплаты налога на имущество"
Приказ Государственного налогового комитета Республики Казахстан от 24 января 1997 г. N 19. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 17.02.1997 г. N 31. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов
Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года Z010210_ "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению:
...Приказ Государственного налогового комитета Республики Казахстан от 24 января 1997 года N 19 "О внесении изменений и дополнений в Инструкцию Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан N 38 "О порядке исчисления и уплаты налога на имущество"...
Министр
---------------------------------------------------------------------------
В целях совершенствования налогового законодательства и в соответствии с Законом Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" от 31.12.96 г. N 60-1 приказываю:
1. Внести в Инструкцию Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан N 38 V950071_ "О порядке исчисления и уплаты налога на имущество" следующие изменения и дополнения.
Приложение N 1 к приказу Государственного налогового комитета Республики Казахстан на З-х листах прилагается.
Председатель
Приложение N 1
к приказу Государственного налогового
комитета Республики Казахстан
от 24 января 1997 г. N 19
Дополнения и изменения
к Инструкции N 38 от 27 июня 1995 года
"О порядке исчисления и уплаты налога на имущество"
Раздел II
В пункте 4, слова "0,5 процента" заменить словами "1 процент";
В пункте 5 абзац первый изложить в следующей редакции:
"Налог на имущество физических лиц, не используемое в
предпринимательской деятельности, уплачивается ежегодно от стоимости
недвижимого имущества, определяемой органом, уполномоченным
Правительством Республики Казахстан, по следующим ставкам:
1) до 1000 000 тенге              О,1 процента от стоимости
недвижимого имущества;
2) от 1000 000 до 2000 000 тенге  сумма налога от стоимости
недвижимого имущества
1000 000 тенге + 0,15%
с суммы, превышающей ее;

ҚР ҚМ БСИ-ның "Мүлiкке салықты есептеу және төлеу тәртiбi туралы" Нұсқаулығына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк салық комитетi 1997 жылғы 24 қаңтар N 19. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 17 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 31. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді----------------
Мемлекеттік кіріс министрінің
2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының K010209_ Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi:
19. "Мүлiк салығын есептеу және төлеу тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Бас салық инспекциясының N 38 Нұсқаулығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк салық комитетiнiң 1997 жылғы 24 қаңтардағы N 19 V970031_ бұйрығы. -----------------------------------------------------
Салық заңдарын жетiлдiру мақсатында және "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Z952235_ Заң күшi бар Жарлығына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы: Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 31 желтоқсандағы Заңына
сәйкес бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бас салық
инспекциясының N 38
V950071_
"Мүлiкке салықты есептеу және төлеу тәртiбi
туралы" Нұсқаулығына мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк салық комитетiнiң бұйрығына 3
беттiк N 1 қосымша қоса тiркеледi.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк салық
комитетiнiң бұйрығына
N 19 24 қаңтар 1997 жыл
1995 жылғы 27 маусымдағы N 38 "Мүлiкке салықты
есептеу және төлеу тәртiбi туралы"
Нұсқаулығына өзгертулер мен толықтырулар
11-тарау
4-тармақтағы "0,5 процент" сөзi "1 процент" сөзiмен ауыстырылсын;
5-тармақтың 1-абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке тұлғалардың мүлiктерiне салынатын салық, кәсiпкерлiк қызметте
қолданылмайды, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң өкiлеттi органы анықтаған
жылжымайтын мүлiк құны мынадай ставкалар бойынша жыл сайын төленедi:
1) 1000000 теңгеге дейiн жылжымайтын мүлiк құнының
0,1 процентi;
2) 1000000-нан 2000000         1000000 теңгенiң жылжымайтын
теңгеге дейiн               мүлiк құны салығының сомасы
+ одан асатын соманың 0,15%;

3) от 2000 000 до 3000 000 тенге  сумма налога от стоимости
недвижимого имущества
2000 000 тенге + 0,2%
с суммы, превышающей ее;
4) от 3000 000 тенге и выше       сумма налога от стоимости
недвижимого имущества
3000 000 тенге + 0,3 %
с суммы, превышающей ее.
В пункте 5 во втором, третьем и четвертом абзацах слова "0,5%
процента" заменить словами "1 процент".
Раздел III
В пункте 6 абзац первый изложить в следующей редакции: "Налог исчисляется на основании стоимости, определяемой органом, уполномоченным Правительством Республики Казахстан".
Третий абзац изложить в следующей редакции: "Если в облагаемый период не представляется возможным установить по документам стоимость строений, сооружений и помещений, подлежащих налогообложению, то она определяется налоговыми органами исходя из оценки аналогичных строений, имеющихся в органах по оценке и регистрации недвижимости".
Дополнить четвертым абзацем: "Исчисление налога производится
исходя из стоимости недвижимости по состоянию на 1 января
налогового года".
Пункт 7, во втором абзаце исключить слова "коммунального
хозяйства (БТИ), управлений".
В абзаце четвертом исключить слова "Коммунальные органы".
Пункт 17 дополнить абзацем следующего содержания:
"Налог уплачивается по месту нахождения объектов
налогообложения".
Раздел IV
Подпункт 4 пункта 18 дополнить словами следующего содержания:
"в случае, если данные объекты не используются в предпринимательской
деятельности. В состав государственных автомобильных дорог, и
сооружений на них включаются следующие объекты:
- полоса отвода;
- конструктивные элементы дорог;
- обстановка и обустройство дорог;
- мосты;
- путепроводы;
- виадуки;
- транспортные развязки;
- тоннели;
- защитные галереи;
- сооружения и устройства, предназначенные для повышения
безопасности дорожного движения;
- водоотводные и водопропускные сооружения;
- лесополосы вдоль дорог;
- линейные жилые дома.
Подпункт 5 пункта 18 изложить в следующей редакции:
"Юридические лица, определяемые Правительством Республики Казахстан, занимающиеся строительством в городе Акмоле, на период деятельности, связанной со строительством, но не более пяти лет".
В пункте 19 слова "минимальных месячных заработных плат по состоянию на 1 октября текущего года по имуществу" заменить словами "среднегодовых расчетных показателей по имуществу, не используемому в предпринимательской деятельности".
Раздел V
В пункте 20 слова "0,5 процента" заменить словами "1 процент".
В пункте 21 абзаце 1 слово "расчеты" заменить словом "декларацию".
Пункт 21 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Налог на имущество юридических лиц по состоянию на 31 декабря с учетом прибывших и выбывших основных средств при заполнении декларации по налогу на имуществу следует исчислять, как среднюю стоимость основных средств за налоговый год".
Раздел VIII
В пункте 27 слова "Министерства финансов" - исключить.

3) 2000000-нан 3000000         2000000 теңгенiң жылжымайтын
теңгеге дейiн               мүлiк құны салығының сомасы
+ одан асатын соманың 0,2%;
4) 3000000 теңгеден және       3000000 теңгенiң жылжымайтын
одан жоғары                 мүлiк құны салығының сомасы
+ одан асатын соманың 0,3%;
5-тармақтың 3 және 4-абзацтарындағы "0,5 процентi" сөзi "1 процент"
сөзiмен ауыстырылсын;
III-тарау
6-тармақтың 1-абзацы мынадай редакцияда жазылсын: "салық Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң өкiлеттi органы анықтаған баға негiзiнде есептеледi".
3-абзац мынадай редакцияда жазылсын: "Егер салық алынатын кезеңде салық салынатын, құрылыстардың, ғимараттардың және үйлердiң бағасын құжат бойынша белгiлеу мүмкiн болмаса, онда салық органдары жылжымайтын мүлiктi бағалау және тiркеу бойынша органдарда бар ұқсас құрылыстардың бағаларынан
шыға отырып анықтайды".
4-абзацпен толықтырылсын: "Салықты есептеу салық жылының 1-қаңтардағы
жағдайы бойынша жылжымайтын мүлiк бағасынан шыға отырып жүргiзiледi".
7-тармақтың 2 абзацындағы "коммуналдық шаруашылықтар (ТИБ),
басқармалар" сөзi алынып тасталсын.
4-абзацтағы "Коммуналдық органдар" сөзi алынып тасталсын.
17-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Салық салынатын нысандардан тұрған жерлерi бойынша салық алынады".
IV тарау
18-тармақтың 4-тармақшасы мынадай мазмұндағы сөздермен толықтырылсын:
"осындай нысандар кәсiпкерлiк қызметке пайдаланылмаған жағдайда.
Мемлекеттiк автомобиль жолдары мен құрылыстарының құрамындағы оларға
мынадай нысандар енгiзiледi:
- жол алқабы;
- жылдың конструктивтiк элементтерi;
- жолдардың жағдайы және орналастыру;
- көпiрлер;
- жол өткелдер;
- виадуктер;
- көлiк шешiлiмi;
- тоннелдер;
- қорғағыш галереялар;
- жол қозғалысы қауiпсiздiгiн арттыруға арналған құрылыстар мен
қондырғылар;
- су алқабы және су өткiзетiн құрылыстар;
- жол бойындағы орман алқабы;
- тораптық тұрғын үйлер.
18-тармақтың 5-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын: "Ақмола
қаласында құрылыс салумен айналысатын, Қазақстан Республикасының Үкiметi
айқындайтын заңды тұлғалар, құрылыс жұмыстарымен байланысты әрекет ету
кезеңiне, бiрақ бес жылдан артық емес".
19-тармақтағы "мүлiк бойынша ағымдағы жылдың 1 қазанындағы жағдайы
бойынша ең төменгi еңбек ақы" сөзi "кәсiпкерлiк қызметке пайдаланылмаған
мүлiк бойынша жылдық орта есептiк көрсеткiш" сөзiмен ауыстырылсын.
V тарау
20-тармақтағы "0,5 процент" сөзi "1 процент" сөзiмен ауыстырылсын.
21-тармақтың 1-абзацындағы "есептеу" сөзi "декларация" сөзiмен
ауыстырылсын.
21-тармақ мынадай мағынадағы 2-абзацпен толықтырылсын:
"Мүлiкке салық төлеу жөнiндегi декларацияны төлеу кезiнде келтiрiлген және шығарылған негiзгi қаржыларды есептей отырып, 31 желтоқсандағы жағдай бойынша заңды тұлғалардың мүлкiне салық салуды, салық жылының негiзгi қорының орташа бағасы ретiнде есептеу керек.
VIII тарау:
27-тармақтағы "Қаржы министрлiгi" сөзi алынып тасталсын.

"Декларацию по налогу на имущество" считать приложением N 2 к Инструкции Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан от 21 июня 1995 года N 38.
На бланке "Декларации по налогу на имущество за _____199__г." в верхнем левом углу должно быть место для штампа организации, предприятия, в правом - наименование районной (городской) налоговой инспекции. В пункте 6, слова "О,5 процента" заменить словами "1 процент".
На бланке "Сведения о гражданах, имеющих в собственности строения, помещения и сооружения по состоянию на 199_г." в правом верхнем углу слова "Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан" заменить словами "Государственного налогового комитета Республики Казахстан".
Председатель Государственного
налогового комитета

"Мүлiкке салық салу жөнiндегi декларация" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Бас салық инспекциясының 1995 жылғы 21 маусымдағы N 38 Нұсқаулығының N 2 қосымшасы болып саналсын.
"Мүлiкке салық салу жөнiндегi декларация" _____________ 199___ ж. бланкасының жоғарғы сол жақ бұрышында ұйымның, кәсiпорынның штатына арналған орын, оң жақ бұрышында аудандық (қалалық) салық инспекциясының атауы болуы керек. 6-тармақтағы "0,5 процент" сөзi "1 процент" сөзiмен
ауыстырылсын.
"199___ ж. жағдай бойынша иелiгiнде құрылыс, бөлме және салынған
құрылысы бар азаматтар туралы мәлiмет" бланкасының оң жақ жоғарғы
бұрышындағы "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бас салық
инспекциясы" сөзi "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетi"
сөзiмен ауыстырылсын.
Мемлекеттiк салық
комитетiнiң төрағасы