ИНСТРУКЦИЯ о порядке координации деятельности государственных органов по реализации инвестиционных проектов утвержденным инвестором
Утверждена постановлением Государственного комитета Республики Казахстан по инвестициям от 30 июня 1997 г. N 25. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 октября 1997 г. N 411. Постановление утратило силу - приказом председателя Комитета по инвестициям Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 20 февраля 2004 года N 7-п
Извлечение из приказа председателя Комитета
по инвестициям Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан от 20 февраля 2004 года N 7-п
"В связи с принятием Закона Республики Казахстан от 8 января 2003 года "Об инвестициях", постановления Правительства Республики Казахстан от 8 мая 2003 года N 436 "О некоторых вопросах реализации Закона Республики Казахстан "Об инвестициях", в соответствии с пунктом 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" приказываю:
1. Признать утратившими силу следующие нормативные правовые акты по вопросам инвестиций:
11) постановление Государственного комитета Республики Казахстан по инвестициям от 30 июня 1997 г. N 25 "Инструкция о порядке координации деятельности государственных органов по реализации инвестиционных проектов утвержденным инвестором" (N 411 от 20 октября 1997 года) ..."
Председатель
-------------------------------------------------------------------
В соответствии со статьями 15 и 16 Закона Республики Казахстан Z970075_   "О поддержке прямых инвестиций" Государственный комитет Республики Казахстан по инвестициям постановляет:
Утвердить прилагаемую Инструкцию о порядке координации деятельности государственных органов по реализации инвестиционных проектов утвержденным инвестором".
Председатель
I. Общее положение
Настоящая Инструкция разработана на основании статей 15 и 16 Закона Республики Казахстан "О государственной поддержке прямых инвестиций" и определяет порядок координации Государственным комитетом Республики Казахстан по инвестициям (далее "Комитет") деятельности министерств, государственных комитетов и иных центральных и местных исполнительных органов (далее "государственные органы") по реализации инвестиционного проекта, осуществляемого утвержденным инвестором (далее "проект").
II. Основная задача
Основной задачей настоящей Инструкции является координация деятельности государственных органов с целью создания благоприятных условий для реализации утвержденным инвестором инвестиционного проекта и расширения его деятельности в приоритетных секторах экономики.
III. Порядок координации в ходе реализации проекта

"Мемлекеттiк органдардың бекiтiлген инвестордың инвестициялық жобаларды жүзеге асыруы жөнiндегi қызметiн үйлестiруiнiң тәртiбi туралы нұсқаулықты" бекiту туралы"
Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнің қаулысы 1997 жылғы 30 маусым N 25. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 3 қарашада тіркелді. Тіркеу N 411. Күші жойылды - ҚР Индустрия және сауда министрлігі Инвестициялар жөнiндегi комитетi Төрағасының 2004 жылғы 20 ақпандағы N 7-п бұйрығымен.
ҚР Индустрия және сауда министрлігі Инвестициялар жөнiндегi комитетi Төрағасының 2004 жылғы 20 ақпандағы N 7-п бұйрығынан
үзінді
"Инвестициялар туралы" 2003 жылғы 8 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының , "Инвестициялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 8 мамырдағы N 436 қаулысының  қабылдануымен байланысты, "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының  27-бабының 1-тармағына сәйкес бұйырамын:
1. Инвестициялар мәселелері жөніндегі мынадай нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын:
11) "Мемлекеттiк органдардың бекiтiлген инвестордың инвестициялық жобаларды жүзеге асыруы жөнiндегi қызметiн үйлестiруiнiң тәртiбi туралы" нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң 1997 жылғы 30 маусымдағы N 25 қаулысы (1997 жылғы 20 қазан N 411)....
Төраға
--------------------------------------------
"Тiкелей инвестицияларды мемлекеттiк қолдау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15 және 16-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi қаулы етедi:
Қоса берiлiп отырған "Мемлекеттiк органдардың бекiтiлген инвестордың инвестициялық жобаларды жүзеге асыруы жөнiндегi қызметiн үйлестiруiнiң тәртiбi туралы нұсқаулық" бекiтiлсiн.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар жөнiндегi
мемлекеттiк комитетiнiң
1997 жылғы 30 маусымдағы
N 25 қаулысымен бекiтiлген
"Мемлекеттiк органдардың бекiтiлген инвестордың
инвестициялық жобаларды жүзеге асыруы жөнiндегi
қызметiн үйлестiруiнiң тәртiбi туралы
НҰСҚАУЛЫҚ
I. Жалпы ереже
Осы Ереже "Тiкелей инвестицияларды мемлекеттiк қолдау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15 және 16-баптарының негiзiнде әзiрлендi және Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi (бұдан әрi - "Комитет") министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттер мен өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың (бұдан әрi - "мемлекеттiк органдар") бекiтiлген инвесторлардың жүзеге асыратын инвестициялық жобасын (бұдан әрi "жоба") iске асыру жөнiндегi қызметiн үйлестiруiнiң тәртiбiн айқындайды.
II. Негiзгi мiндетi
Осы Нұсқаулықтың негiзгi мiндетi бекiтiлген инвестордың инвестициялық жобаны жүзеге асыруы үшiн қолайлы жағдайлар жасау және оның қызметiн экономиканың басым секторларында кеңейту мақсатында мемлекеттiк органдардың қызметiн үйлестiру болып табылады.
III. Жобаны жүзеге асыру барысындағы үйлестiру
тәртiбi

3.1. Комитет в соответствии со своими основными функциями обеспечивает исполнение государственными органами условий контракта по реализации проекта, путем согласования их действий при возникновении дополнительных обстоятельств, требующих изменения контракта или влекущих изменение каких-либо платежей.
3.2. Государственные органы в месячный срок рассматривают обращения утвержденного инвестора, касающиеся реализации проекта.
3.3. Для выработки предложений по повышению эффективности проекта и систематизации работы в этом направлении, государственные органы могут направлять в Комитет обзорную информацию о ходе реализации проектов и использования разрешительных документов, с возможными предложениями по отрасли или территории.
3.4. Не допускается проведение государственными органами незапланированных проверок, выдача различных рекомендаций, установление дополнительных выплат и взносов и иное вмешательство в хозяйственную деятельность инвестора без согласований с Комитетом.
3.5. В случае выявления фактов препятствования реализации инвестиционного проекта, Комитет вправе поставить вопрос о нарушении должностным лицом Закона Республики Казахстан "О государственной поддержке прямых инвестиций".

3.1. Комитеттiң негiзгi функцияларына сәйкес мемлекеттiк органдардың келiсiм-шартты өзгертудi талап ететiн немесе қандай да болмасын төлемдердi өзгертуге апарып соғатын қосымша жағдаяттар туындайтын кезде олардың iс-әрекетiн келiсу жолымен жобаны жүзеге асыру жөнiндегi келiсiм-шарттың ережелерiн атқаруын қамтамасыз етедi.
3.2. Мемлекеттiк органдар бiр айлық мерзiмде жобаны жүзеге асыруға қатысты бекiтiлген инвестордың өтiнiшiн қарайды.
3.3. Жобаның тиiмдiлiгiн арттыру және осы бағыттағы жұмысты жүйелеу жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу үшiн мемлекеттiк органдар комитетке жобаларды жүзеге асыру және сала немесе аумақ бойынша мүмкiн ұсыныстармен рұқсат етушi құжаттарды пайдаланудың барысы туралы шолу ақпаратын жолдай алады.
3.4. Мемлекеттiк органдардың Комитетпен келiспей жоспарланбаған тексерiстер жүргiзуiне, ұсыныстамалар беруiне қосымша төлемдер мен жарналар тағайындауына және инвестордың шаруашылық қызметiне өзге де араласуына жол берiлмейдi.
3.5. Инвестициялық жобаның жүзеге асырылуына кедергi келтiретiн факторлар анықталған жағдайда комитет лауазымды тұлғаның "Тiкелей инвестицияларды мемлекеттiк қолдау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын бұзғаны туралы мәселе қоюға құқылы.