О внесении дополнений в Инструкцию по бухгалтерскому учету исполнения республиканского бюджета в Департаменте Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан
Приказ Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 28 мая 1998 года N 254. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 1998 года N 84. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 16 ноября 2009 года N 495
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 16.11.2009 N 495 (порядок введения в действие см. п. 4).
Утвердить прилагаемые к настоящему Приказу дополнения N 1 к действующей Инструкции по бухгалтерскому учету исполнения республиканского бюджета в Департаменте Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденной приказом Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года N 31. Директор Дополнения N 1 в Инструкцию по бухгалтерскому учету исполнения республиканского бюджета в Департаменте Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 451 P980451_ , Департамент Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан вносит дополнения в действующую Инструкцию по бухгалтерскому учету исполнения республиканского бюджета в Департаменте Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденную приказом Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года N 31 V980487_ . В разделе 1 "Организация бухгалтерского учета" пункт 1.9. дополнить абзацами следующего содержания: "- Книга учета временно свободных средств Государственного бюджета Республики Казахстан, привлеченных для вкладов на депозиты (Приложение 10); - книга учета временно свободных средств Государственного бюджета Республики Казахстан, размещенных во вклады банков Республики Казахстан (Приложение 11)". В разделе 2 "План счетов текущего учета и характеристика счетов" пункт 2.1. дополнить счетами: ___________________________________________________________________________ Номера! Наименование счетов ! Номера ! Наименование субсчетов счетов! ! субсчетов ! ______!______________________!___________!_________________________________ 01 Денежные средства 008 Временно свободные средства Государственного бюджета Республики Казахстан, привлеченные для размещения в банковские вклады ___________________________________________________________________________ 009 Временно свободные средства Государственного бюджета Республики Казахстан, размещенные в банковские вклады ___________________________________________________________________________ 011 Временно свободные средства республиканского бюджета, привлеченные с Единого Казначейского Счета для размещения в банковские вклады ___________________________________________________________________________ 28 Фонды ___________________________________________________________________________ 280 Фонд привлеченных и размещенных средств Государственного бюджета для вкладов на депозиты ___________________________________________________________________________ Забалансовые счета 141 Долговые обязательства (залог) банков под вклады, обеспеченные государственными ценными бумагами ___________________________________________________________________________ 142 Долговые обязательства (залог) банков под вклады, обеспеченные свободно-конвертируемой валютой ___________________________________________________________________________ После слов "Счет 01 "Денежные средства" ввести пункты следующего содержания:
"Субсчет № 008 "Временно свободные средства Государственного бюджета Республики Казахстан, привлеченные для размещения в банковские вклады".

Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық департаментінде Республикалық бюджеттің атқарылуының бухгалтерлік есебі жөніндегі нұсқаулыққа өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық Департаменті БҰЙРЫҚ 1998 жылғы 28 мамыр N 254 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1998 жылғы 23 маусымда тіркелді. Тіркеу N 84. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 16 қарашадағы N 495 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009.11.16 N 495 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 31 V980487_ бұйрығымен бекітілген осы бұйрыққа қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық департаментінде Республикалық бюджеттің атқарылуының бухгалтерлік есебі жөніндегі нұсқаулыққа N 1-қосымша бекітілсін. Директор ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҚАРЖЫ МИНИСТРЛІГІНІҢ ҚАЗЫНАШЫЛЫҚ ДЕПАРТАМЕНТІНДЕ РЕСПУБЛИКАЛЫҚ БЮДЖЕТТІҢ АТҚАРЫЛУЫНЫҢ БУХГАЛТЕРЛІК ЕСЕБІ ЖӨНІНДЕГІ НҰСҚАУЛЫҚҚА N 1-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 18 мамырдағы N 451 P980451_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 31 бұйрығымен бекітілген қолданылып жүрген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық департаментінде Республикалық бюджеттің атқарылуының бухгалтерлік есебі жөніндегі нұсқаулыққа толықтыру енгізеді. "Бухгалтерлік есепті ұйымдастыру" 1-бөлімде 1.9.-тармақ мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын: - Депозиттерге жасалатын салымдар үшін тартылған Қазақстан Республикасының Мемлекеттік бюджетінің уақытша бос қаражатының есеп кітабы (10-қосымша); - Қазақстан Республикасының банктерінің салымдарында орналасқан Қазақстан Республикасының Мемлекеттік бюджетінің уақытша бос қаражатының есеп кітабы (11-қосымша). "Ағымдағы есептің шот жоспары мен шоттардың сипаттамасы" 2.1.-тармақ мынадай шоттармен толықтырылсын: _________________________________________________________________________ | Шот. | Шоттардың атауы | Қосалқы | Қосалқы шоттардың | |тардың| | шоттар. | атауы | |нөмірі| |дың нөмірі| | |______|_____________________|__________|_________________________________| | 01 |Ақшалай қаражаттар | 008 |Банктік салымдарға орналастыру | | | | |үшін тартылған Қазақстан Респу. | | | | |бликасының Мемлекеттік бюджетінің| | | | |уақытша бос қаражаттары. | |______|_____________________|__________|_________________________________| | | | 009 |Банктік салымдарға орналасқан | | | | |Қазақстан Республикасының Мемле. | | | | |кеттік бюджетінің уақытша бос | | | | |қаражаттары. | |______|_____________________|__________|_________________________________| | | | 011 |Банктік салымдарға орналастыру | | | | |үшін Бірыңғай Қазынашылық шоттан | | | | |тартылған республикалық бюджеттің| | | | |уақытша бос қаражаттары. | |______|_____________________|__________|_________________________________| | 28 |Қорлар | | | |______|_____________________|__________|_________________________________| | | | 280 |Депозиттерге жасалатын салымдар | | | | |үшін Тартылған және орналастырыл.| | | | |ған Мемлекеттік бюджет қаражат. | | | | |тарының қоры. | |______|_____________________|__________|_________________________________| | |Баланстан тысқары | 141 |Мемлекеттік бағалы қағаздармен | | |шот | |қамтамасыз етілген салыммен | | | | |берілген банктердің борыштық мін.| | | | |деттемелері (кепілдіктер). | |______|_____________________|__________|_________________________________| | | | 142 |Бос айырбасталымды валютамен қам.| | | | |тамасыз етілген салыммен берілген| | | | |банктердің борыштық міндеттемеле.| | | | |рі (кепілдіктер). | |______|_____________________|__________|_________________________________| - "Ақшалай қаражаттардың 01 шоты" дегеннен кейін мынадай мазмұндағы тармақтар енгізілсін:
"Банктік салымдарға орналастыру үшін тартылған Қазақстан Республикасының Мемлекеттік бюджетінің уақытша бос қаражаттары" N 008 қосалқы шот

"2.2. На субсчете N 008 учитываются привлеченные для размещения в банковские вклады временно свободные средства с Единого казначейского счета, корреспондентского счета в иностранной валюте Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и корреспондентских счетов областных (Алматинского городского) управлений казначейства в национальной валюте.
На этот субсчет зачисляются:
- временно свободные средства республиканского бюджета, поступившие с Единого казначейского счета, для размещения во вклады;
- временно свободные средства, поступившие от областных (Алматинского городского) управлений казначейства, для дальнейшего размещения их в банковские вклады;
- возврат банками Республики Казахстан временно свободных средств Государственного бюджета Республики Казахстан, размещенных в банковские вклады.
С этого субсчета производится:
- перечисление временно свободных средств Государственного бюджета банкам Республики Казахстан для размещения на депозиты;
- возврат Департаментом Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан суммы вклада на Единый казначейский счет;
- возврат Департаментом Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан суммы вклада на коррсчета областных (Алматинского городского) управлений казначейства".
Субсчет № 009 "Временно свободные средства
Государственного бюджета Республики Казахстан,
размещенные в банковские вклады"
"2.3. На этом субсчете учитываются размещенные в банковские вклады временно свободные средства Государственного бюджета Республики Казахстан. По дебету субсчета № 009 учитываются размещенные временно свободные средства Государственного бюджета Республики Казахстан во вклады в банках Республики Казахстан. По кредиту этого субсчета учитывается возврат банками Республики Казахстан суммы вклада Департаменту Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан". Пункт 2.2. считать пунктом 2.4. После пункта 2.4. ввести пункт следующего содержания: "Субсчет № 011 "Временно свободные средства республиканского бюджета, привлеченные с Единого казначейского счета для размещения в банковские вклады"
"2.5. На субсчете № 011 учитываются временно свободные средства республиканского бюджета, привлеченные с Единого казначейского счета в банковские вклады.
По дебету этого субсчета учитывается поступление временно свободных средств с Единого казначейского счета. По кредиту - восстановление на Единый казначейский счет временно привлеченных денег".
Пункты 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33 считать соответственно пунктами 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10, 2.11, 2.12, 2.13, 2.14, 2.15, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 2.21, 2.22, 2.23, 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35 и 2.36.

2.2. N 008 қосалқы шотта Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің шетел валютасы түріндегі Бірыңғай қазынашылық шотынан, корреспонденттік шотынан және ұлттық валюта түріндегі облыстық (Алматы қалалық) қазынашылық басқармасының корреспонденттік шотынан банктік салымдарға орналастыру үшін жұмылдырылған уақытша бос қаражаттар есепке алынады.
Осы қосалқы шотқа мыналар есептеледі:
- салымдарға орналастыру үшін Бірыңғай қазынашылық шоттан түскен республикалық бюджеттің уақытша бос қаражаттары;
- оларды банктік салымдарға бұдан әрі орналастыру үшін облыстық (Алматы қалалық) қазынашылық басқармасынан түскен уақытша бос қаражаттар;
банктік салымдарға орналасқан Қазақстан Республикасының Мемлекеттік бюджетінің уақытша бос қаражаттарын Қазақстан Республикасы банктерінің қайтаруы.
Осы қосалқы шоттан мыналар жүргізіледі:
- Мемлекеттік бюджеттің уақытша бос қаражаттарын депозиттерге орналастыру үшін Қазақстан Республикасының банктеріне аудару;
- Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің салым сомаларын Бірыңғай қазынашылық шотқа қайтару;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің салым сомаларын облыстық (Алматы қалалық) қазынашылық басқармаларының коршотына қайтару.
"Банктік салымдарға орналастырылған Қазақстан Республикасы Мемлекеттік бюджетінің уақытша бос қаражаттары" N 009 қосалқы шоты
2.3. Бұл қосалқы шотта банктік салымдарға орналастырылған Қазақстан Республикасы Мемлекеттік бюджетінің уақытша бос қаражаттары есепке алынады.
N 009 қосалқы шот бойынша Қазақстан Республикасының банктерінің салымдарына орналасқан Қазақстан Республикасы Мемлекеттік бюджетінің уақытша бос қаражаттары есепке алынады.
Бұл қосалқы шоттың кредиті бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық департаментіне Қазақстан Республикасы банктерінің салым сомаларын қайтаруы есепке алынады.
2.2.-тармақ 2.4.-тармақ деп саналсын. 2.4.-тармақтан кейін мынадай мазмұндағы тармақ енгізілсін:
"Банктік салымдарға орналастыру үшін Бірыңғай қазынашылық шоттан
тартылған республикалық бюджеттің уақытша бос қаражаттары"
N 011 қосалқы шоты
2.5. N 11 қосалқы шотта банктік салымдарға орналастыру үшін Бірыңғай қазынашылық шоттан тартылған республикалық бюджеттің уақытша бос қаражаттары.
Бұл қосалқы шоттың дебеті бойынша Бірыңғай қазынашылық шоттан уақытша бос қаражаттардың түсуі есепке алынады. Кредит бойынша - уақытша тартылған ақшаларды Бірыңғай қазынашылық шотқа қалпына келтіру.
Мынадай тармақтарды 2.3., 2.4., 2.5., 2.6., 2.7., 2.8., 2.9., 2.10., 2.11., 2.12., 2.13., 2.14., 2.15., 2.16., 2.17., 2.18., 2.19., 2.20., 2.21., 2.22., 2.23., 2.24., 2.25., 2.26., 2.27., 2.28., 2.29., 2.30., 2.31., 2.32., 2.33. тиесінші деп келесі тармақтармен 2.6., 2.7, 2.8., 2.9., 2.10., 2.11., 2.12., 2.13., 2.14., 2.15., 2.16., 2.17., 2.18., 2.19., 2.20., 2.21., 2.22., 2.23., 2.24., 2.25., 2.26., 2.27., 2.28., 2.29., 2.30., 2.31., 2.32., 2.33., 2.34., 2.35., 2.36. саналсын