Инструкция О порядке формирования и использования средств внебюджетного счета органов прокуратуры Республики Казахстан
Утверждена Приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 12.06.1998 г. N 12/4479 и Приказом Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 12.06.1998 г. N 42/10-98. Зарегистрированa в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13.06.1998 г. за N 518. Утратило силу - совместным приказом Генерального Прокурора от 29.10.2004 г. N 49 и Министра финансов от 23.11.2004 г. N 416
Выписка из совместного приказа Генерального Прокурора от 29.10.2004 г. N 49
и Министра финансов от 23.11.2004 г. N 416
В связи с принятием Постановления Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 1998 года N 1298 "О бюджетных фондах и счетах некоторых государственных органов" и признанием утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 1997 года N 1345 "О внебюджетном счете органов прокуратуры", руководствуясь п.4 статьи 11 Закона РК "О Прокуратуре",
ПРИКАЗЫВАЕМ:
Признать утратившим силу совместный приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 12 июня 1998 года N 42/10-98 и Министра финансов Республики Казахстан от 12 июня 1998 года N 12/4479 "Об утверждении Инструкции "О порядке формирования и использования средств внебюджетного счета органов прокуратуры Республики Казахстан".
Генеральный Прокурор                  Министр финансов
Республики Казахстан                  Республики Казахстан
_________________________________________________________________
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 20 июня 1997 года N 3558  U973558_  "О государственной программе Республики Казахстан по борьбе с преступностью на 1997-1998 годы и основным направлениям правоохранительной деятельности до 2000 года", постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 1997 года N 1345  P971345_  "О внебюджетном счете органов прокуратуры" и определяет порядок формирования и использования средств внебюджетного счета органов прокуратуры (далее - внебюджетный счет).
2. Для учета средств в Департаменте Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и его областных филиалах открываются внебюджетные счета для Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, областных и приравненных к ним прокуратур.

Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының бюджеттен тыс шотының қаражаттарын қалыптастырудың және пайдаланудың тәртібі туралы НҰСҚАУЛЫҚ
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі 1998 жылғы 12 маусымдағы N 12/4479 және Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы 1998 жылғы 12 маусымдағы N 42/10-98 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1998 жылғы 13 маусымда тіркелді. Тіркеу N 518. Бірлескен бұйрықтың күші жойылды - ҚР Бас прокурорының 2004 жылғы 29 қазандағы N 49 және Қаржы министрінің 2004 жылғы 23 қарашадағы N 416 бірлескен бұйрығымен.
Ескерту: Бірлескен бұйрықтың күші жойылды - ҚР Бас прокурорының 2004 жылғы 29 қазандағы N 49 және Қаржы министрінің 2004 жылғы 23 қарашадағы N 416 бірлескен бұйрығымен.
-----------------Бірлескен бұйрықтан үзінді------------------
"Кейбір мемлекеттік органдардың бюджеттік қорлары және шоттары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 18 желтоқсандағы N 1298 қаулысының қабылдануына және "Прокуратура органдарының бюджеттен тыс шоттары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 16 қыркүйектегі N 1345 қаулысының күші жойылды деп тануға қатысты, "Прокуратура туралы" ҚР Заңының 11-бабының 4-тармағын басшылыққа ала отырып БҰЙЫРАМЫЗ:
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 1998 жылғы 12 маусымдағы N 42/10-98 және "Қазақстан Республикасы Прокуратура органдарының бюджеттен тыс шотының қаражатын қалыптастыру және пайдаланудың тәртібі туралы" Нұсқаулықты бекіткен Қаржы министрінің 1998 жылғы 12 маусымдағы N 12/4479 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Бас прокуроры
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
-----------------------------------
1. Бұл Нұсқаулық Қазақстан Республикасы Президентінің 1997 жылғы 20 маусымдағы  N 3558  "Қазақстан Республикасының қылмыскерлікпен күрес жүргізу жөніндегі 1997-1998 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы және құқық қорғау қызметінің 2000 жылға дейінгі негізгі бағыттары туралы" Жарлығына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 16 қыркүйектегі  N 1345  "Прокуратура органдарының бюджеттен тыс шоты туралы" қаулысына сәйкес әзірленді және прокуратура органдарының бюджеттен тыс шотының (бұдан әрі - бюджеттен тыс шот) қаражаттарын қалыптастырудың және пайдаланудың тәртібін айқындайды.
2. Қаражаттарды есепке алу үшін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық департаментінде және оның облыстық бөлімшелерінде Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы, облыстық және соларға теңестірілген прокуратуралар үшін бюджеттен тыс шоттар ашылуда.

3. Средства внебюджетного счета формируются за счет отчислений в размере 10 процентов от результатов работы по возмещению ущерба государству и пополнению государственного бюджета в результате исковой работы органов прокуратуры, а также других мер прокурорского надзора, за исключением случаев, когда органами налоговой службы проводится проверка либо приняты меры, предусмотренные законодательством, по обеспечению исполнения доходной части бюджета и других финансовых обязательств перед государством.
От доначисленных сумм пенсионных взносов в Государственный центр по выплате пенсий и в накопительные Пенсионные фонды 10 процентов на внебюджетные счета органов прокуратуры и налоговых служб не взыскиваются.
Суммы, предъявленные к взысканию органами прокуратуры, подлежат взысканию налоговыми органами наравне с платежами в бюджет в календарной очередности.
Взысканными органами прокуратуры и зачисленными считаются суммы, фактически перечисленные юридическими и физическими лицами, по мерам прокурорского реагировани:
- в доход соответствующего бюджета в размере 90 процентов с отражением в лицевых счетах налогоплательщиков, находящихся в налоговых органах;
- на внебюджетный счет органов прокуратуры в размере 10 процентов без отражения на лицевых счетах налогоплательщиков.
При совместных проверках органов прокуратуры и налоговых служб, суммы, подлежащие перечислению на внебюджетные счета, распределяются равными долями и зачисляются на соответствующие внебюджетные счета.
4. Взысканные средства хранятся на текущих счетах "Суммы по поручениям", открываемых для центрального аппарата Генеральной прокуратуры и местных органов прокуратуры.
Областные и приравненные к ним прокуратуры по мере образования средств на внебюджетном счете перечисляют их по нормативам на счет "Суммы по поручениям" Генеральной прокуратуры Республики Казахстан. Норматив для перечисления устанавливается протокольным решением Генеральной прокуратуры Республики Казахстан в каждом конкретном случае отдельно.
Областные и приравненные к ним прокуратуры до 10 числа каждого месяца представляют в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан реестр о фактически перечисленных суммах на внебюджетный счет Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
Сводные оперативные данные о поступивших суммах на внебюджетный счет Генеральной прокуратуры Республики Казахстан сообщаются ежемесячно до 15 числа в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан.
Министерство финансов Республики Казахстан и Генеральная прокуратура Республики Казахстан ежемесячно производят взаимосверку средств, зачисленных на внебюджетный счет органов прокуратуры.
В случаях полной реабилитации ответчиков, у которых в ходе ревизии изъяты денежные средства по решению органов прокуратуры, ущерб возмещается в установленном законом порядке.
Должностные лица, по вине которых допущено незаконное зачисление, а также нецелевое использование средств счета, несут дисциплинарную и материальную ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

3. Салық қызметінің органдары бюджеттің кірістік бөлігінің және мемлекет алдындағы басқа да қаржылық міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету жөнінде тексеру жүргізген яки заңдарда көзделген шараларды қолданған жағдайларды қоспағанда, бюджеттен тыс шоттың қаражаттары прокуратура органдарының талап ету жұмысының нәтижесінде мемлекетке зиянды қайтару және мемлекеттік бюджетті толықтыру жөніндегі жұмыс нәтижелерінің 10 проценті мөлшеріндегі аударымдардың есебінен құралады.
Прокуратура органдары мен салық қызметтерінің бюджеттен тыс шоттарына Зейнетақыларды төлеу жөніндегі Мемлекеттік орталыққа және Жинақтаушы зейнетақы қорларына толықтырып аударылған зейнетақы жарналарының сомасынан 10 процент төлеттірілмейді.
Прокуратура органдары төлеттіруге тапсырған сомалар салық органдарының күнтізбелік кезекпен бюджетке аударылатын төлемдермен қатар төлеттіруіне жатады.
Прокуратура органдары төлеттірген және есепке алынған болып заңды және жеке тұлғалар прокуратуралық назар аудару шаралары бойынша іс жүзінде аударған сомалар саналады:
- салық органдарында тұратын салық төлеушілердің жеке шоттарында көрсете отырып, тиісті бюджеттердің кірісіне - 90 процент мөлшерінде;
- салық төлеушілердің жеке шоттарында көрсетпестен, прокуратура органдарының бюджеттен тыс шотына - 10 процент мөлшерінде аударылады.
Прокуратура органдары мен салық қызметтерінің бірлескен тексерулері кезінде бюджеттен тыс шоттарға аударылуға тиісті сомалар тең үлестерге бөлінеді және тиісті бюджеттен тыс шоттарға есептеледі.
4. Өндіріп алынған қаражаттар Бас прокуратураның орталық аппараты және жергілікті прокуратура органдары үшін ашылатын, "Аманаттар бойынша сомалар" ағымдағы шоттарында сақталады.
Облыстық және соларға теңестірілген прокуратуралар бюджеттен тыс шотта қаражаттардың жиналуына қарай оларды Қазақстан Республикасы Бас прокурорының "Аманаттар бойынша сомалар" шотына нормативтер бойынша аударады. Аударуға арналған нормативтерді Қазақстан Республикасының Бас прокуроры әрбір нақты жағдайда жеке хаттамалық шешіммен бекітіп отырады.
Облыстық және соларға теңестірілген прокуратуралар әрбір айдың 10-жұлдызына дейін Қазақстан Республикасының Бас прокурорының бюджеттен тыс шотына іс жүзінде аударылған сомалар туралы Қазақстан Республикасының Бас прокурорына тізілім тапсырады.
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының бюджеттен тыс шотына түскен сомалар туралы жиынтық жедел деректер ай сайын 15-жұлдызға дейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетіне хабарланады.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мен Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы ай сайын прокуратура органдарының бюджеттен тыс шотына аударылған қаражаттарға өзара салыстыру жүргізеді.
Прокуратура органдарының шешімі бойынша тексеріс барысында ақшалай қаражаттары алынып қойылған жауапкерлер толық ақталған жағдайларда, зиян заңда белгіленген тәртіппен қайтарылады.
Заңсыз есептеуге жол бергені, сондай-ақ шоттың қаражаттарын мақсатсыз пайдаланғаны үшін кінәлі, лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес тәртіптік және материалдық жауапқа тартылады.