Об утверждении Правил использования денег, поступающих на банковские счета предприятий нефтегазового комплекса, имеющих задолженность по обязательным платежам перед государственным бюджетом и внебюджетными фондами
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 августа 1998 года N 362. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28.08.1998 г. за N 589. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 29 ноября 2004 года N 421
Извлечение из приказа Министра финансов РК
от 29 ноября 2004 года N 421
"Приказываю:
1. Признать утратившими силу приказы Министра финансов Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу...
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Министр
Приложение к
приказу Министра финансов РК
от 29 ноября 2004 года N 421
Перечень некоторых приказов Министра финансов
Республики Казахстан, утративших силу
...
7. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 августа 1998 года N 362 "Об утверждении Правил использования денег, поступающих на банковские счета предприятий нефтегазового комплекса, имеющих задолженность по обязательным платежам перед государственным бюджетом и внебюджетными фондами" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 589).".
-------------------------------------------------------------------
Во исполнение пункта 4 постановления Правительства Республики Казахстан N 697 от 24 июня 1998 года  P980697_  "О неотложных мерах по стабилизации финансово-экономического положения в нефтяной промышленности Республики Казахстан" приказываю:
1. Утвердить Правила использования денег, поступающих на банковские счета предприятий нефтегазового комплекса, имеющих задолженность по обязательным платежам перед государственным бюджетом и внебюджетными фондами.
2. При реализации сырой нефти для первичной промышленной переработки в Республике Казахстан применять порядок зачета налога на добавленную стоимость, установленной пунктом 55б Инструкции Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан от 26.06.95 г. N 37 "О порядке исчисления и уплаты налога на добавленную стоимость"  V950077_  с изменениями и дополнениями на 23.07.98 года (Правовая экспертиза в Министерстве юстиции проведена 23 июля 1998 года, регистрационный N 546  V980546_  ).
3. Налоговому Комитету Министерства финансов Республики Казахстан довести до налогоплательщиков данные Правила использования денег, поступающих на банковские счета предприятий нефтегазового комплекса, и порядок зачета НДС при реализации сырой нефти для первичной промышленной переработки в Республике Казахстан.

Мемлекеттік бюджеттің және бюджеттен тыс қорлардың алдында міндетті төлемдер бойынша қарызы бар, мұнай-газ кешені кәсіпорындарының банктік шоттарына түскен ақшаларды пайдаланудың ЕРЕЖЕСІ
Бұйрық Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі 1998 жылғы 7 тамыз N 362 Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 28 тамызда тіркелді. Тіркеу N 589. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2004 жылғы 29 қарашадағы N 421 бұйрығымен.
------------------Бұйрықтан үзінді---------------------
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойыды деп танылсын.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
күшi жойылған кейбiр бұйрықтарының тiзбесi
7. "Мемлекеттiк бюджеттiң және бюджеттен тыс қорлардың алдында мiндеттi төлемдер бойынша қарызы бар, мұнай-газ кешенi кәсiпорындардың банктiк шоттарына түскен ақшаларды пайдаланудың ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 1998 жылғы 7 тамыздағы N 362 бұйрығы (N 589 Мемлекеттік нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу тiзiлiмiнде тiркелген)...
Төраға
_______________________________
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 24 маусымдағы N 697  P980697_  "Қазақстан Республикасының мұнай өнеркәсібіндегі қаржы-экономикалық жағдайды тұрақтандыру жөніндегі кезек күттірмейтін шаралар туралы" қаулысының 4-тармағын орындау үшін БҰЙЫРАМЫН:
1. Мемлекеттік бюджеттің және бюджеттен тыс қорлардың алдында міндетті төлемдер бойынша қарызы бар мұнай-газ кешені кәсіпорындарының банктік шоттарына түскен ақшаларды пайдаланудың Ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасында өңделмеген мұнайды алғашқы өнеркәсіптік өңдеу үшін өткізген кезде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық инспекциясының 1995 жылғы 26 маусымдағы N 37  V950077_  "Қосылған құн салығын есептеудің және төлеудің тәртібі туралы" Нұсқаулығының 55 б-тармағында белгіленген қосылған құн салығын есептеудің тәртібі, 1998 жылғы 23 шілдедегі өзгерістермен және толықтырулармен бірге (Әділет министрлігінде құқықтық сараптау 1998 жылғы 23 шілдеде өткізілген N 546  V980546_  болып тіркелген) қолдансын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті мұнай-газ кешеніндегі кәсіпорындардың банктік шоттарына түскен ақшаларын пайдаланудың осы тәртібін және Қазақстан Республикасында өңделмеген мұнайды алғашқы өнеркәсіптік өңдеу үшін өткізу кезіндегі ҚҚС есептеудің тәртібін салық төлеушілерге жеткізетін болсын.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Налоговый Комитет Министерства финансов Республики Казахстан.
И.о. Министра
Правила
использования денег, поступающих на банковские счета
предприятий нефтегазового комплекса, имеющих задолженность
по обязательным платежам перед государственным бюджетом и
внебюджетными фондами
1. Средства, поступающие на банковские счета юридических лиц, их филиалов и представительств, имеющих задолженность по обязательным платежам перед государственным бюджетом и внебюджетными фондами, направляются в размере:
60 процентов - на собственные нужды организаций, включая заработную плату, подоходный налог с физических лиц и обязательные платежи, исчисляемые от фонда оплаты труда;
40 процентов - на иные обязательные платежи.
2. Для применения настоящего порядка использования денег, юридические лица, их филиалы и представительства должны предусмотреть в договоре на расчетно-кассовое обслуживание с банком (банками) направление 40 процентов денег, поступающих на их банковские счета, на погашение задолженности по обязательным платежам в соответствии с пунктом 1 настоящего Порядка.
3. Юридические лица, их филиалы и представительства обязаны уведомить налоговый орган по месту регистрации о переходе на порядок использования денег в соответствии с настоящими Правилами в двухдневный срок с момента внесения, в соответствии с пунктом 2 настоящих Правил, дополнения в договор на расчетно-кассовое обслуживание с банком (банками).
4. На юридические лица, их филиалы и представительства, допустившие нарушение данного порядка использования денег, поступающих на их банковские счета, настоящие Правила не распространяется со дня нарушения установленного порядка.
При этом, задолженность по обязательным платежам перед государственным бюджетом и внебюджетными фондами взимается с их банковских счетов в первоочередном порядке в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, "О налогах и других обязательных платежах в бюджет".
Ответственность юридических лиц, их филиалов и представительств, а также обслуживающих их банков за нарушение настоящих Правил регулируется действующим законодательством.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетіне жүктелсін.
Министрдің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
бұйрығымен бекітілген
1998 ж. 7 тамыздағы N 362
Мемлекеттік бюджеттің және бюджеттен тыс қорлардың
алдында міндетті төлемдер бойынша қарызы бар, мұнай-газ
кешені кәсіпорындарының банктік шоттарына түскен
ақшаларды пайдаланудың
Ережесі
1. Мемлекеттік бюджеттің және бюджеттен тыс қорлардың алдында міндетті төлемдер бойынша қарызы бар заңды тұлғалардың, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің банктік шоттарына түскен қаражаттар мынадай мөлшерде:
60 проценті - еңбекке ақы төлеу қорынан бөлінетін жалақыны, жеке тұлғалардан алынатын табыс салығын және міндетті төлемдерді қоса, ұйымның өзіндік мұқтаждарына;
40 проценті - өзге де міндетті төлемдерге - бөлінеді.
2. Ақшаларды пайдаланудың осы тәртібін қолдану үшін заңды тұлғалар, олардың филиалдары мен өкілдіктері банкпен (банктермен) арадағы есеп айырысу - касса қызметін көрсету жөніндегі шартта олардың банктік шоттарына келіп түскен ақшалардың 40 процентін осы Тәртіптің 1-тармағына сәйкес міндетті төлемдер бойынша қарызды жабуға жұмсауды қарастыруға тиіс.
3. Заңды тұлғалар, олардың филиалдары мен өкілдіктері ақшаларды осы ережелерге сәйкес пайдалану тәртібіне ауысқаны туралы осы Ереженің 2-тармағына, банкпен (банктермен) арадағы есеп айырысу - кассалық қызмет көрсету шартының толықтыруларына сәйкес өзгерістер енгізілген сәттен кейін екі күндік мерзімде тіркеу орны бойынша салық органын хабардар етуге міндетті.
4. Банктік шоттарға түскен ақшаларды пайдаланудың аталған тәртібінің бұзылуына жол берген заңды тұлғаларға, олардың филиалдарымен өкілдіктеріне белгіленген тәртіп бұзылған күннен бастап ол қолданылмайды.
Бұл орайда мемлекеттік бюджеттің және бюджеттен тыс қорлардың алдындағы міндетті төлемдер бойынша қарыздар Қазақстан Республикасы Президентiнiң заң күшi бар "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Жарлығына сәйкес бірінші кезектегі тәртіппен өндіріп алынады.
Заңды тұлғалардың, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің, сондай-ақ оларға қызмет көрсетуші банктердің осы Ережелердің бұзылғаны үшін жауапкершілігі қолданылып жүрген заңдармен реттеледі.