Об утверждении и введении в действие "Правил составления и порядка представления отчетности и формы отчета о проведенных государственных закупках товаров, работ и услуг для государственных учреждений, финансируемых из республиканского и местных бюджетов"
Приказ Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 25 января 1999 года N 2. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28.02.1999 г. N 692. Утратил силу - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам от 18 апреля 2003 года N 56 (V032300)
Во исполнение Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" и на основании Постановления Правительства Республики Казахстан от 19 января 1999 года N 35 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила составления и порядок представления отчетности и формы отчета о проведенных государственных закупках товаров, работ и услуг для государственных учреждений, финансируемых из республиканского и местных бюджетов.
2. Настоящие Правила составления и порядок представления отчетности и формы отчета о проведенных государственных закупках товаров, работ и услуг для государственных учреждений, финансируемых из республиканского и местных бюджетов вступают в силу с момента регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Признать утратившим силу Приказ Министра энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан от 19 октября 1998г. N 199 " Об утверждении и введении в действие Правил составления и порядка представления отчетности и форм отчета о проведенных государственных закупках товаров, работ и услуг для организаций, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, а также средств внебюджетных фондов".
Председатель
Правила
составления и порядок
представления отчетности и
формы отчеты о проведенных закупках
для государственных учреждений, финансируемых
из республиканского и местных бюджетов
1. Настоящие Правила и формы отчета о проведенных государственных закупках товаров, работ и услуг разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках" и на основании Указа Президента Республики Казахстан от 14 декабря 1998 года N 4173 "Об образовании Агентства Республики Казахстан по государственным закупкам" в целях осуществления контроля и координации процесса государственных закупок товаров, работ и услуг и устанавливает порядок представления отчетности о проведенных государственных закупках.

"Республикалық және жергiлiктi бюджеттерден қаржыланатын мемлекеттiк мекемелер үшiн жүргiзiлген, тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулердi мемлекеттiк сатып алу туралы есеп берудi жасау мен табыс етудiң Ережесi мен есеп нысандарын" бекiту және күшiне енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігінің төрағасы 1999 жылғы 25 қаңтардағы N 2 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 28.02. 1999 ж. тіркелді. Тіркеу N 692. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігінің 2003 жылғы 18 сәуірдегі N 56 бұйрығымен.
"Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын  орындау үшiн және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 19 қаңтардағы N 35 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi агенттiгiнiң мәселелері" қаулысының  негiзiнде бұйырамын:
1. Республикалық және жергiлiктi бюджеттерден қаржыланатын мемлекеттiк мекемелер үшiн жүргiзiлген, тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулердi мемлекеттiк сатып алу туралы есеп берудi жасау мен табыс етудiң қоса берiлiп отырған Ережесi мен есеп нысандары бекiтiлсiн.
2. Аталып отырған, тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулердi мемлекеттiк сатып алу туралы есеп берудi жасау мен табыс етудiң Ережесi мен есеп нысандары, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде тiркелген күнiнен бастап күшiне енедi.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң 1998 жылғы 19 қазандағы N 199 "Республикалық және жергiлiктi бюджеттерден, сондай-ақ бюджеттен тыс қорлардан қаржыланатын ұйымдар үшiн өткiзiлген, тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулердi мемлекеттiк сатып алу туралы есеп берудi жасау мен табыс етудiң Ережесi мен есеп нысандарын" бекiту және күшiне енгiзу туралы бұйрығының  күшi жойылған деп белгiленсiн.
Төраға
Республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыланатын
мемлекеттік мекемелер үшін жүргізілген, тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу туралы есеп беруді жасау мен табыс етудің Ережесі мен есеп нысандары
1. Осы Ереже мен жүргізілген тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу туралы есеп нысандары Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңына сәйкес және Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi агенттiгiн құру туралы" 1998 жылғы 14 желтоқсандағы N 4173 Жарлығы негiзiнде мемлекеттiк сатып алу процесiне бақылау жасау және оны үйлестiру мақсатында әзiрленген және ол жүргiзiлген мемлекеттiк сатып алу туралы есеп берудi табыс етудің тәртiбiн белгiлейдi.

2. Отчет о проведенных государственных закупках представляют государственные учреждения-администраторы программ, финансируемые из республиканского и местных бюджетов, в том числе за счет средств внешних государственных займов и грантов по форме согласно приложению:
1) учреждения, подведомственные государственным учреждениям- администраторам программ, представляют отчет о проведенных государственных закупках в вышестоящие государственные учреждения;
2) учреждения-администраторы программ, финансируемые непосредственно из республиканского бюджета, в том числе за счет средств внешних государственных займов и грантов представляют отчет о государственных закупках ежеквартально нарастающим итогом в Агентство Республики Казахстан по государственным закупкам до 25 числа следующего за отчетным периодом месяца;
3) государственные учреждения, финансируемые из местных бюджетов, представляют отчеты о государственных закупках ежеквартально в вышестоящие государственные учреждения-администраторы программ, которые сводный отчет представляют в областной исполнительный орган. Областные исполнительные органы и исполнительные органы городов Астаны и Алматы формируют сводный отчет по области и городам Астаны и Алматы и представляют его в Агентство Республики Казахстан по государственным закупкам нарастающим итогом до 25 числа следующего за отчетным периодом месяца;
4) отчет подписывается руководителем государственного учреждения, представляющего отчет.
3. Форма отчета о проведенных государственных закупках товаров, работ и услуг состоит из трех разделов:
1) государственные закупки, проведенные способом конкурса;
2) государственные закупки способом выбора поставщика с использованием запроса ценовых предложений;
3) государственные закупки способом закупок из одного источника.
При заполнении отчета необходимо руководствоваться Законом Республики Казахстан "О государственных закупках" и Постановлением Правительства Республики Казахстан, принятым во исполнение этого закона от 10 декабря 1998 года N 1268 .
4. В разделе 1 - "Государственные закупки способом конкурса" вносятся данные по всем проведенным государственным закупкам заказчиками у поставщиков товаров, работ и услуг, победивших на конкурсе с указанием вида конкурса:
1) в графе 2 указываются способы государственных закупок и виды конкурса;
2) в графах 3, 4, 5 отражается общее количество проведенных конкурсов, общее количество поставщиков-победителей по всем проведенным конкурсам, в том числе - зарубежных поставщиков-победителей;

2. Жүргiзiлген мемлекеттiк сатып алу туралы есептi Қазақстан Республикасының республикалық және жергiлiктi бюджеттерден, соның iшiнде мемлекеттiк сыртқы заемдар мен гранттардың қаражаты есебiнен қаржыланатын мемлекеттiк мекемелер-бағдарламалардың әкiмшiлерi қоса берiлiп отырған нысан бойынша табыс етедi:
1) Мемлекеттiк мекемелердiң-бағдарламалардың әкiмшiлерiнің қарамағындағы мекемелер жүргiзiлген мемлекеттiк сатып алу туралы есептi жоғары тұрған мемлекеттiк мекемелерге бередi;
2) Республикалық бюджеттен, соның iшiнде мемлекеттiк сыртқы заемдар мен гранттардың қаражаты есебiнен тiкелей қаржыланатын мекемелер-бағдарламалардың әкiмшiлерi мемлекеттiк сатып алу туралы есептi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi агенттiгiне, тоқсан сайын өсiмдi нәтижемен, есеп берiлетiн кезеңнен кейiнгi айдың 25-не дейiн бередi;
3) Жергiлiктi бюджеттерден қаржыланатын мемлекеттiк мекемелер мемлекеттiк сатып алу туралы есептердi тоқсан сайын жоғары тұрған мемлекеттiк мекемелер-бағдарламалар әкiмшiлерiне бередi, ал олар жиынтық есептi облыстық атқарушы органға табыс етедi. Облыстық атқарушы органдар және Астана мен Алматы қалаларының атқарушы органдары облыс және Астана мен Алматы қалалары бойынша жиынтық есептi қалыптастырып, оны Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi агенттiгiне өсiмдi нәтижемен есеп берiлетiн кезеңнен кейiнгi айдың 25-не дейiн бередi;
4) Есепке есеп берушi мемлекеттiк мекеменің басшысы қол қояды.
3. Тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулердi жүргiзiлген мемлекеттiк сатып алу туралы есеп нысаны үш бөлiктен тұрады:
1) конкурс тәсiлiмен жүргiзген мемлекеттiк сатып алу;
2) баға ұсыныстарын пайдалана отырып, өнiм берушiнi таңдау тәсiлiмен жүргiзiлген мемлекеттiк сатып алу;
3) бiр көзден сатып алу тәсiлiмен жүргiзiлген мемлекеттiк сатып алу.
Есеп берудi толтырған кезде "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын және осы заңды орындау үшiн қабылданған Қазақстан Республикасы Yкiметінің 1998 жылғы 10 желтоқсандағы N 1268 Қаулысын  басшылыққа алу қажет.
4. "Конкурс тәсiлiмен жүргiзiлген мемлекеттiк сатып алу" деген 1-бөлiмге конкурстың түрi көрсетiлiп, конкурста жеңiп шыққан тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулердi беретiн өнiм берушiлерден тапсырысшылар жүргiзген барлық мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi деректер енгiзiледi:
1) 2-бағанда мемлекеттiк сатып алу тәсiлдерi мен конкурс түрлерi көрсетiледi;
2) 3, 4, 5-бағандарда өткiзiлген конкурстардың жалпы саны, өткiзiлген барлық конкурстар бойынша жеңiп шыққан өнiм берушiлердң, оның iшiнде - шетелдiк өнiм берушiлердің жалпы саны көрсетiледi;

3) в графах 6, 7 показывается общая стоимость закупок по результатам конкурса, в том числе - стоимость закупок у зарубежных поставщиков;
4) в графе 8 необходимо отразить условную экономию от проведенных закупок способом конкурса. Условная экономия определяется как разница между сметными назначениями по планируемому объему государственных закупок товаров, работ и услуг и фактически сложившейся суммарной стоимостью этого же объема государственных закупок товаров, работ и услуг по итогам проведенных конкурсов.
5. В разделе 2 "Государственные закупки способом выбора поставщика с использованием запроса ценовых предложений" вносятся данные по всем проведенным государственным закупкам в соответствии со статьей 23 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках":
1) в графах 3, 4, 5 указывается количество таких проведенных закупок, количество поставщиков-победителей, в том числе - зарубежных поставщиков;
2) в графах 6, 7 отражается фактически начисленная сумма таких проведенных закупок, включая - у зарубежных поставщиков.
6. В разделе 3 "Государственные закупки способом закупок из одного источника" вносятся данные по всем проведенным государственным закупкам способом закупок из одного источника в соответствии со статьей 24 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках", при этом графа 8 не заполняется. В том числе необходимо выделить государственные закупки товаров, работ и услуг из одного источника у субъектов, не относящихся к естественным монополиям:
1) в графе 3 указывается количество таких проведенных закупок;
2) в графах 4, 5 указывается количество поставщиков, в том числе - зарубежных поставщиков;
3) в графах 6, 7 отражается фактически начисленная сумма государственных закупок по заключенным договорам, включая - у зарубежных поставщиков.
7. В разделе 4 "Итого проведено закупок" в графах 3, 4, 5, 6, 7, 8 отражается общая сумма по всем трем разделам.
Приложение
к Правилам составления и порядку
представления отчетности о  проведенных
государственных закупках товаров, работ
и услуг для государственных учреждений,
финансируемых из республиканского и
местных бюджетов
Дата заполнения "___"___________1999г.
Отчет
о проведенных государственных закупках
по состоянию на "____"____________ ___г.
__________________________________________________________________
(наименование государственных учреждений-администраторов программ)
______________________________________________________________________
N !  Способ закупок  !    Количество   !Общий объем!Условная экономия
пп!                  !-----------------!закупок    !от проведенных
!                  !прове!постав!из  !(тыс.тенге)!закупок на конкурс-
!                  !ден- !щиков-!них !-----------!ной основе
!                  !ных  !победи!зару!Всего!из   !(тыс.тенге)
!                  !кон- !телей !беж-!     !них у!
!                  !кур- !      !ных !     !зару-!
!                  !сов  !      !пос-!     !беж- !
!                  !     !      !тав-!     !ных  !
!                  !     !      !щи- !     !пос- !
!                  !     !      !ков !     !тав- !
!                  !     !      !    !     !щиков!
!                  !     !      !    !
----------------------------------------------------------------------
1 !        2         !  3  !  4   !  5 !  6  !  7  !        8
----------------------------------------------------------------------

3) 6, 7-бағандарда сатып алудың жалпы құны, оның iшiнде шетелдiк өнiм берушiлерден сатып алу құны көрсетiледi;
4) 8-бағанда конкурс тәсiлiмен жүргiзiлген сатып алудан түскен шартты үнемдi көрсету керек. Шартты үнем тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулердi мемлекеттiк сатып алудың жоспарланатын көлемi бойынша сметалық мақсаты мен тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулердi мемлекеттiк сатып алудың осы көлемiнің өткiзiлген конкурс нәтижелерi бойынша iс жүзiнде қалыптасқан жинақ құны арасындағы айырмашылық ретiнде айқындалады.
5. "Баға ұсыныстарын пайдалана отырып, өнiм берушiнi таңдау тәсiлiмен жүргiзiлген мемлекеттiк сатып алу" деген 2 бөлiмге "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 23-бабына сәйкес жүргiзiлген барлық мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi деректер енгiзiледi:
1) 3, 4, 5-бағандарда жүргiзiлген осындай сатып алудың саны, жеңiп шыққан өнiм берушiлердің, оның iшiнде - шетелдiк өнiм берушiлердің саны көрсетiледi;
2) 6, 7-бағандарда жүргiзiлген осындай сатып алудың, шетелдiк өнiм берушiлерден алуды қосқанда, iс жүзiндегi құны көрсетiледi.
6. "Бiр көзден сатып алу тәсiлiмен жүргiзiлген мемлекеттiк сатып алу" деген 3-бөлiмге "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабына сәйкес бiр көзден сатып алу тәсiлiмен жүргiзiлген барлық мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi деректер енгiзiледi, бұл жағдайда 8-баған толтырылмайды. Соның iшiнде тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулердi табиғи монополияларға жатпайтын субъектiлерден бiр көзден мемлекеттiк сатып алуды бөлiп көрсету керек:
1) 3-бағанда жүргiзiлген осындай сатып алудың саны көрсетiледi;
2) 4, 5-бағандарда өнiм берушiлердің, оның iшiнде - шетелдiк өнiм берушiлердiң саны көрсетiледi;
3) 6, 7-бағандарда жасалған шарт бойынша мемлекеттiк сатып алудың, шетелдiк өнiм берушiлерден алуды қосқанда, iс жүзiндегi құны көрсетіледі.
7. "Жүргiзiлген сатып алудың барлығы" деген 4-бөлiмде 3, 4, 5, 6, 7, 8-бағандарда барлық үш бөлiмдер бойынша жалпы сома көрсетiледi.
Республикалық және жергілікті
бюджетерден қаржыланатын мемлекеттік
мекемелер үшін жүргізілген,
тауарларды, жұмыстарды және қызмет
көрсетулерді мемлекеттік сатып алу
туралы есеп беруді жасау мен табыс
етудің Ережесіне қосымша
_____жылғы" "___________толтырылды
________жылғы" "________жағдай бойынша жүргізілген
мемлекеттік сатып алу туралы
Есеп
____________________________________________________________
(мемлекеттік мекемелердің-бағдарламалардың әкімшілерінің
атауы)
______________________________________________________________
|    |                   |                    |Сатып алудың   |
|    |                   |      Саны          |жалпы көлемі   |
|Рет | Сатып алу тәсілі  |                    | (мың теңге)   |
|саны|                   |____________________|_______________|
|    |                   |өткіз.|жеңіп |оның  |Барлығы|оның   |
|    |                   |ілген |шыққан|ішін. |       |ішінде |
|    |                   |конкур|өнім  |де ше-|       |шетел. |
|    |                   |стар. |беруші|телдік|       |дік өн-|
|    |                   |дың   |лердің|өнім  |       |ім беру|
|    |                   |      |      |беру. |       |шілер- |
|    |                   |      |      |шілер-|       |дің    |
|    |                   |      |      |дің   |       |       |
______________________________________________________________
| 1  |        2          |   3  |   4  |   5  |   6   |    7  |
|____|___________________|______|______|______|_______|_______|
| 1  |Конкурс тәсілімен  |      |      |      |       |       |
|    |жүргізілген мемле. |      |      |      |       |       |
|    |кеттік сатып алу   |      |      |      |       |       |
|    |Барлығы,           |      |      |      |       |       |
|    |оның ішінде        |      |      |      |       |       |
|    |  ашық тәсілмен    |      |      |      |       |       |
|________________________|______|______|______|_______|_______|
|    |жабық тәсілмен     |      |      |      |       |       | |____|___________________|______|______|______|_______|_______|
| 2  |Баға ұсыныстарын   |                                    |
|    |пайдалана отырып,  |                                    |
|    |өнім берушіні таң. |                                    |
|    |дау тәсілімен жүр. |                                    |
|    |гізілген мемлекет. |                                    |
|    |тік сатып алу      |                                    |
|____|___________________|____________________________________|
| 3  |Бір көзден сатып   |                                    |
|    |алу тәсілімен жүр. |                                    |
|    |гізілген мемлекет. |                                    |
|    |тік сатып алу      |                                    |
|    |Барлығы,           |                                    |
|    |___________________|____________________________________|
|    |оның ішінде табиғи |                                    |
|    |монополияларға жат.|                                    |
|    |пайтын субъектілер.|                                    |
|    |ден                |                                    |
|____|___________________|____________________________________|
| 4  |Жүргізілген сатып  |                                    |
|    |алудың барлығы:    |                                    |
|____|___________________|____________________________________|
_______________________________
Конкурстық негізде             |
жүргізілген сатып алудан       |
түскен шартты үнем (мың теңге) |
_______________________________|
8                    |
_______________________________|