О внесении изменений и дополнений в Инструкцию № 39 "О порядке исчисления и уплаты налога на транспортные средства"
Утверждено приказом Министра государственных доходов Республики Казахстан от 4 августа 1999 года № 929. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24.09.99г. N 901. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416 В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года Z010210_ "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю: 1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению: ...Приказ Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 4 августа 1999 года N 929 "О внесении изменений и дополнений в инструкции ..., N 39 "О порядке исчисления и уплаты налога на транспортные средства"... Министр --------------------------------------------------------------------------- О внесении изменений и дополнений в Инструкцию № 39 V950072_ "О порядке исчисления и уплаты налога на транспортные средства" 1. По всему тексту:
слова "Указ Президента Республики Казахстан от 24 апреля 1995 года № 2235, имеющий силу Закона, "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" заменить словами "Закон Республики Казахстан от 24 апреля 1995 года № 2235 Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет";
слова "Указ", "Указа", "Указом", "Указе", "Указу" заменить словами "Закон", "Закона", "Законом", "Законе", "Закону". 2. Дополнить пунктом 2-1 следующего содержания: "2-1. К плательщикам налога на транспортные средства не относятся плательщики единого земельного налога в пределах нормативов потребности в транспортных средствах, устанавливаемых Правительством Республики Казахстан. По транспортным средствам сверх установленных нормативов потребности налог уплачивается в соответствии с настоящей Инструкцией.". 3. В пункте 3: дополнить абзацем вторым следующего содержания: "С 1 января 2000 года подпункт 1 первого абзаца изложить в следующей редакции: "I. Легковые автомобили: до 1100*) включительно 4,0 свыше 1100 по 1500 6,0 свыше 1500 по 2000 7,0 свыше 2000 по 4000 22,0 свыше 4000 117,0"; абзац второй изложить в следующей редакции:
"При объеме двигателя легковых автомобилей свыше 1500 по 2000 кубических сантиметров, облагаемого по ставке 7-ми месячных расчетных показателей, и объеме двигателя свыше 2000 кубических сантиметров по 4000 кубических сантиметров, облагаемого по ставке 22-х месячных расчетных показателей, сумма налога увеличивается за каждую единицу превышения указанного объема двигателя на 12 тенге. Для определения размера превышения из облагаемого объема двигателя легкового автомобиля вычитается 1500 кубических сантиметров или 2000 кубических сантиметров в зависимости от установленного размера налога.";
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"Срок эксплуатации транспортного средства исчисляется с момента выпуска транспортного средства, который указан в техническом паспорте (руководстве по летной эксплуатации воздушного судна).".
4. Пункт 8 дополнить примером следующего содержания:
"Пример.
Физическое лицо имеет на праве доверительного управления собственностью автомобиль марки ВАЗ-2106, июнь 1993 года выпуска, с объемом двигателя 1600 кубических сантиметров. В соответствии с пунктом 3 настоящей Инструкции при объеме двигателя легковых автомобилей от 1500 до 2000 кубических сантиметров сумма налога увеличивается за каждую единицу превышения объема двигателя на 12 тенге. Следовательно, в нашем примере превышение объема двигателя автомобиля ВАЗ-2106 от объема двигателя 1500 кубических сантиметров составляет 100 кубических сантиметров (1600 - 1500). Соответственно, налог на транспортное средство во втором квартале 1999 года составит: (7 х 715) + (100 х 12) = 6205 тенге 6205 х 0,3 = 1862 тенге где 7 - ставка налога; 715 - месячный расчетный показатель на 3 квартал 1999 года; 100 - превышение объема двигателя от объема двигателя 1500 кубических сантиметров; 12 - ставка налога за каждую единицу превышения; 0,3 - поправочный коэффициент для машин производства СНГ, срок эксплуатации которых превышает 6 лет.". 5. Пункт 10 дополнить абзацем следующего содержания: "Декларация заполняется в следующем порядке: в графе 2 указывается вид, марка, модель транспортного средства;
в графе 3 указывается год выпуска легковых транспортных средств и летательных аппаратов в соответствии с данными технических паспортов;
в графе 4 указывается количество транспортных средств данного вида, марки, модели;

"Көлік құралдарына салынатын салықты есептеу мен төлеу тәртібі туралы" N 39 Нұсқауға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Бекітілді Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрінің 1999 жылғы 4 тамыз N 929 бұйрығымен. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 24 тамызда тіркелді. Тіркеу N 901. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді---------------- Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының K010209_ Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi:
43. "Көлiк құралдарына салынатын салықты есептеу мен төлеудiң тәртiбi туралы" N 39 Нұсқаулығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң 1999 жылғы 4 тамыздағы N 929 V990901_ бұйрығы. -----------------------------------------------------
1. Бүкiл мәтiндегi:
"Салық және бюджетке басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 1995 жылғы N 2235 Заң күшi бар Жарлығы" деген сөздер "Салық және бюджетке басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы N 2235 Заңы" деген сөздермен ауыстырылсын; "Жарлық", "Жарлықтың", "Жарлықпен", "Жарлықта", "Жарлыққа" деген сөздер тиiсiнше "Заң", "Заңның", "Заңмен", "Заңда", "Заңға" деген сөздермен ауыстырылсын; 2. мынадай мазмұндағы 2-1 тармағымен толықтырылсын: "2-1. Көлiк құралдарына салық төлеушiлерге Қазақстан Республикасының Yкiметi белгiлейтiн транспорттық құралдарға қажеттiлiк нормативтерi шектерiнде бiртұтас жер салығын төлеушiлер жатпайды. Көлiк құралдары бойынша қажеттілік нормативтерiнен жоғары белгiленген салық осы нұсқауға сәйкес төленедi.". 3. 3 тармақта: мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын: 2000 жылдың 1 қаңтарынан бастап бiрiншi абзацтың 1-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын: "1 Жеңiл автомобильдер: 1100*) қоса дейiн 4,0 1100-ден 1500-ге дейiн 6,0 1500-ден 2000-ға дейiн 7,0 2000-нан 4000-ға дейiн 22,0 4000-нан жоғары 117,0"; екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"7 айлық есептiк көрсеткiштер ставкасы бойынша салық салынатын 1500-ден 2000-ға дейiнгi текше сантиметрден астам двигатель көлемi және 22 айлық есептiк көрсеткiштер ставкасы бойынша салық салынатын 2000-нан 4000-ға дейiнгi текше сантиметрден астам двигатель көлемi кезiнде салық сомасы әрбiр аталған двигатель көлемiнiң асу бiрлiгi үшiн 12 теңгеге өседi. Жеңiл автомобильдің салық салынатын двигатель көлемiнен асу мөлшерiн анықтау үшiн белгiленген салық мөлшерiне байланысты 1500 текше сантиметр немесе 2000 текше сантиметр ұстап қалынады.".
сегiзiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Көлiк құралының пайдалану - мерзiмi көлiк құралының шығарылу сәтiнен бастан есептеледi, ол техникалық төлқұжатта (әуе кемесiнің ұшуға пайдалану жөнiндегі нұсқауында) көрсетiледi.". 4. 8-тармақ мынадай мазмұндағы мысалмен толықтырылсын: Мысал. Жеке тұлғаның 1997 жылы жасап шығарылған, двигатель көлемi 1600 текше сантиметр сенiмгерлiк басқару құқығымен жеке меншiгiнде ВАЗ-2106 бар. Осы Нұсқаудың 3-тармағына сәйкес жеңiл автомобильдердiң 1500-ден 2000-ға дейiнгi двигатель көлемi кезiнде салық сомасы әрбiр двигатель көлемiнiң асу бiрлiгi үшiн 12 теңгеге өседi. Яғни, бiздiң мысалымызда ВАЗ-2106 автомобилiнiң двигатель көлемiнiң 1500 текше сантиметрде двигатель көлемiнен асуы 100 текше сантиметр (1600-1500) құрайды. Сәйкесiнше, көлiк құралдарына 1999 жылдың екiншi тоқсанына салынатын салық мынаны құрайды: (7 х 715) + (100 х 12) = 6205 теңге 6205 х 0,3 = 1862 теңге онда 7-салық ставкасы; 715-1999 жылдың 3 тоқсанына есептiк айлық көрсеткiш; 100-1500 текше сантиметр двигатель көлемiнен двигатель көлемiнiң асуы; 12-әрбiр асу бiрлiгi үшiн салық ставкасы; 0,3-олардың пайдалану мерзiмi 6 жылдан аспайтын ТМД шығарған машиналар үшiн түзету коэффициентi." 5. 10-тармақ мынадай абзацпен толықтырылсын: "Декларация мынадай тәртiпте толтырылады: 2 бағанда көлiк құралының түрi, маркасы, моделi көрсетiледi;
3 бағанда техникалық төлқұжаттар мәлiметтерiне сәйкес жеңiл көлiк құралдары мен ұшу аппараттарының шығарылған жылы көрсетiледi;
4 бағанда көлiк құралының осы түрiнiң, маркасының, моделiнiң саны көрсетiледi;

в графах 5 и 6 указываются объект налогообложения и ставки налога в соответствии с пунктом 3 настоящей Инструкции;
в графе 7 указывается превышение объема двигателя легковых автомобилей свыше 1500 по 2000 куб.см и свыше 2000 по 4000 куб.см;
в графе 8 указывается сумма налога, определяемая по формуле:
гр.8 = гр.6 + (гр.7 х 12 тенге);
в графе 9 указывается поправочный коэффициент по легковым автотранспортным средствам в соответствии с пунктом 3 настоящей Инструкции;
в графе 10 указывается сумма налога с учетом поправочного коэффициента: гр.8 х гр.9;
в графе 11 указывается общая сумма налога, с учетом количества автотранспортных средств;
по строке "Начислено по расчету текущих платежей" - указывается сумма налога, начисленная по лицевому счету налогоплательщика в соответствии с Расчетом текущих платежей;
по строке "К доначислению (+) К уменьшению (-)" - указывается разница между суммой налога по Декларации и Расчету текущих платежей;
по строке "По Справке К доначислению (+) К уменьшению (-)" указывается сумма по строке "Всего" Справки движения транспортных средств;
по строке "Всего К доначислению (+) К уменьшению (-)" указывается сумма данных двух предыдущих строк;
по строке "Уплачено текущих платежей" указывается сумма уплаченного в бюджет налога на дату представления Декларации;
по строке "К доплате по сроку" указывается остаток неуплаченной суммы налога;
по строке "К уменьшению" указывается сумма переплаты по этому налогу.".
6. Дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Начиная с 2000 года юридические лица в момент сдачи Декларации по налогу на транспортные средства обязаны одновременно представлять в налоговые органы Расчет текущих платежей на соответствующий год согласно приложению 5. Расчет текущих платежей составляется по транспортным средствам, имеющимся по состоянию на 1 января текущего года.".
7. Дополнить пунктом 10-2 следующего содержания:
"10-2. По выбывшим в отчетном году транспортным средствам, по которым налог на транспортные средства в отчетном году уплачен, и по приобретенным транспортным средствам, по которым налог полностью уплачен предыдущим владельцем составляется Справка движения транспортных средств согласно приложению 6 к настоящей Инструкции. По данным Справки движения транспортных средств производится корректировка суммы налога в декларации.
Справка движения транспортных средств заполняется в следующем порядке: в графе 2 указываются транспортные средства, выбывшие или приобретенные в отчетном году; в графе 3 и 4 указываются дата выбытия или приобретения и количество транспортных средств; в графе 5 указывается сумма налога, подлежащая к уплате; в графе 6 указывается сумма уплаченного в бюджет налога; в графе 7 по выбывшим транспортным средствам указывается сумма уплаченного налога к доначислению со знаком "+", по приобретенным в отчетном году транспортным средствам - сумма уплаченного предыдущим владельцем налога к уменьшению со знаком "-". Итоговая сумма налога по Справке переносится в Декларацию по транспортному налогу.". 8. Приложение 1 изложить в следующей редакции: "Приложение 1 к Инструкции Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан от 21 июня 1995 года № 39 Штамп предприятия (объединения, организации) __________________ (банк) РНН ________________ Декларация __________________ налога на транспортные средства (банковские счета) По ___________________________________ (наименование юридического лица) _________________________ за _________г. (адрес налогоплательщика) (телефон) ____________ --------------------------------------------------------------------------- № ! Вид, марка, модель ! Год выпуска ! Количество ! Объект ! Ставка !транспортного средства!транспортного!транспортных!обложения*! налога ! ! средства ! средств ! ! ! ! !"__"______г.! ! ! ! ! (ед.) ! ! --------------------------------------------------------------------------- 1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 --------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------- Итого: Начислено по расчету х х х х текущих платежей --------------------------------------------------------------------------- К доначислению (+), х х х х К уменьшению (-) --------------------------------------------------------------------------- По Справке ***: х х х х К доначислению (+), К уменьшению (-) --------------------------------------------------------------------------- Всего: х х х х К доначислению (+), К уменьшению (-) --------------------------------------------------------------------------- Уплачено текущих платежей х х х х К доплате по сроку х х х х К уменьшению х х х х --------------------------------------------------------------------------- Продолжение таблицы --------------------------------------------------------------------------- Превышение объема двигателя ! Сумма ! Поправочный! Сумма !Общая сумма свыше 1500 по 2000 куб.см. и!налога**! коэффициент! налога ! налога свыше 2000 по 4000 куб.см., !(тенге) ! !(гр.8хгр.9)!(гр.10хгр.4) (куб см.) ! ! ! (тенге) ! (тенге) --------------------------------------------------------------------------- 7 ! 8 ! 9 ! 10 ! 11 --------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------- х х х х --------------------------------------------------------------------------- х х х х -------------------------------------------------------------------------- х х х х -------------------------------------------------------------------------- х х х х -------------------------------------------------------------------------- х х х х -------------------------------------------------------------------------- х х х х -------------------------------------------------------------------------- х х х х -------------------------------------------------------------------------- Ответственность налогоплательщика перед законом Мы несем ответственность перед законом за истинность и полноту сведений, приведенных в данной декларации. Руководитель _________ ____________ Руководитель налогового (Ф.И.О.) (подпись) органа __________ ____________ Главный (Ф.И.О.) (подпись) бухгалтер ____________ ____________ Начальник (Ф.И.О.) (подпись) отдела __________ ____________ МП (Ф.И.О.) (подпись) Дата _______________ Аудитор, оказавший услуги по составлению расчета _______________ ______________ (Ф.И.О., РНН) (подпись) МП Примечание. Графы 3 и 9 заполняются только по легковым транспортным средствам и летательным аппаратам. *) Объект обложения указывается в соответствии с пунктом 3 настоящей Инструкции. **) Сумма налога определяется на каждый автомобиль отдельно по следующей формуле: гр.8=гр.6+(гр.7х12). ***) Сумма налога указывается по Справке движения транспортных средств (Приложение к Декларации по налогу на транспортные средства)" 9. Дополнить приложением 5 следующего содержания: "Приложение 5 к Инструкции Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан от 21 июня 1995 года № 39 Штамп предприятия (объединения, организации) Расчет текущих платежей по налогу на транспортные средства по ___________________________ (наименование плательщика) на ________год РНН ____________ ___________________ (банк) ________________________ ___________________ (адрес налогоплательщика) (банковские счета) ____________________ (телефон) ------------------------------------------------------------------------- № ! Показатель !По данным плательщика п/п! ! ------------------------------------------------------------------------- 1. Сумма налога по Декларации за предыдущий год 2. Сумма налога, подлежащая уплате по сроку 1 июля текущего года -------------------------------------------------------------------------- Руководитель _____________ ________________ (Ф.И.О.) (подпись) Главный бухгалтер ________ ________________ (Ф.И.О.) (подпись) Дата _____________________ МП" 10. Дополнить приложением 6 следующего содержания:
"Приложение 6
к Инструкции Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан от 21 июня 1995 года № 39
Штамп предприятия (объединения, организации) Справка движения транспортных средств* по ___________________________ (наименование плательщика) за ________год РНН _______________ _____________________ (банк) ________________________ _____________________ (адрес налогоплательщика) (банковские счета) ________________________ (телефон) --------------------------------------------------------------------------- № ! Вид, марка, модель !Дата ! Кол-во !Сумма !Сумма !К доначислению п/п!транспортного средства ! !транспорт!налога!налога, ! (+), ! ! ! ных ! !уплачен- !К уменьшению ! ! !средств, ! ! ная ! (-),* ! ! ! ед. ! !в бюджет ! --------------------------------------------------------------------------- 1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7 --------------------------------------------------------------------------- Выбывшие в отчетном году: --------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------- Итого: Поступившие в отчетном году транспортные средства, по которым налог уплачен: --------------------------------------------------------------------------- Итого: Всего: --------------------------------------------------------------------------- Руководитель _________________ ___________________ (Ф.И.О.) (подпись) Главный бухгалтер ____________ ___________________ (Ф.И.О.) (подпись) Дата _________________________ МП *- Справка составляется по выбывшим в отчетном году транспортным средствам, по которым налог на транспортные средства в отчетном году уплачен, и по приобретенным транспортным средствам, по которым налог полностью уплачен предыдущим владельцем." 11. Положения пунктов 3 (кроме абзацев седьмого и восьмого), 5, 6, 7, 8, 9 и 10 настоящих изменений вводятся в действие с 1 января 2000 года. (Специалисты: Цай Л.Г. Склярова И.В.)

5 және 6 бағандарда осы нұсқаудың 3-тармағына сәйкес салық салу объектiсi мен салық ставкасы көрсетiледi;
7 бағанда 1500-ден 2000-ға дейiнгi текше сантиметрден астам және 2000-нан 4000-ға дейiнгi текше сантиметрден астам жеңiл автомобильдердiң двигатель көлемiнiң асуы көрсетіледi;
8 бағанда мына формула бойынша белгiленген салық сомасы көрсетiледi: 8 баған = 6 баған + (7 баған х 12 теңге);
9 бағанда осы нұсқаудың 3-тармағына сәйкес жеңiл автокөлiк құралдары бойынша түзету коэффициентi көрсетiледi;
10 бағанда түзету коэффициентiн есепке ала отырып салық сомасы көрсетiледi: 8 баған х 9 баған;
11 бағанда автокөлiк құралдарының санын есепке ала отырып жалпы салық сомасы көрсетiледi;
"Ағымдағы төлемдер есебi бойынша есептелдi" жолы бойынша Ағымдағы төлемдер есебiне сәйкес салық төлеушiнiң жеке шотына есептелген салық сомасы көрсетiледi:
"Қоса есептеуге (+) Азайтуға (-)" жолдары бойынша Ағымдағы декларация және есеп бойынша салық сомасы арасындағы айырма көрсетiледi;
"Анықтама бойынша Қоса есептеуге (+) Азайтуға (-) жолы бойынша "Жалпы" көлiк құралдарының анықтамасы жолы бойынша сомасы көрсетiледi;
"Жалпы Қоса есептеуге (+) Азайтуға (-)" жолы бойынша алдағы жолдардың екi мәлiметтер сомасы көрсетiледi;
"Ағымдағы төлемдер төлендi" жолы бойынша Декларацияны ұсыну күнiне бюджетке төленген салық сомасы көрсетiледi;
"Мерзiм бойынша қоса төлеуге" жолы бойынша төленбеген салық сомасының қалдығы көрсетiледi;
"Азайтуға" жолы бойынша осы салық бойынша асыра төлеу сомасы көрсетiледi."
6. Мынадай мазмұндағы 10-1 тармағымен толықтырылсын:
"10-1. 2000 жылдан бастап заңды тұлғалар көлiк құралдарына салық бойынша Декларацияны тапсыру сәтiнде салық органына 5-қосымшаға сәйкес тиiстi жылға Ағымдағы төлемдер есебiн тапсырады.
Ағымдағы төлемдер есебi бойынша ағымдағы жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша бар көлiк құралдары бойынша жасалады.".
7. Мынадай мазмұндағы 10-2 тармағымен толықтырылсын:
"10-2. Олар бойынша есептi жылда көлiк құралдарына төленген салық, есептi жылда есептен шыққан көлiк құралдары бойынша және олар бойынша алдыңғы иесiмен салық толық төленген, сатып алынған көлiк құралдары бойынша осы Нұсқауға 6-қосымшаға сәйкес Көлiк құралдары қозғалысының анықтамалығы жасалады. Көлiк құралдары қозғалысының анықтамалығы мәлiметтерi бойынша декларацияға салық сомасының түзетуi жүргiзiледi. Көлiк құралдарының қозғалыс анықтамалығы мынадай тәртiпте толтырылады: 2 бағанда есептi жылда сатып алынған немесе есептен шығарылған көлiк құралдары көрсетiледi; 3 және 4 бағандарда көлiк құралдарының есептен шығарылған немесе сатып алынған күндерi көрсетiледi; 5 бағанда төленуге тиiс салық сомасы көрсетiледi; 6 бағанда бюджетке төленген салық сомасы көрсетiледi; 7 бағанда есептен шығарылған көлiк құралдары бойынша "+" белгiсiмен қоса есептеуге төленген салық сомасы көрсетiледi, есептi жылда сатып алынған көлiк құралдары бойынша- "-" белгiсiмен бұрынғы иесi азаюға төлеген салық. Анықтама бойынша жиынтық салық сомасы Көлiк салығы бойынша декларацияға көшiрiледi.". 8. 1-қосымша мынадай редакцияда жазылсын; Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Бас салық инспекциясының 1995 жылғы 21 маусымдағы N 39 нұсқауына 1 қосымша Көлік құралдарына салық декларациясы Кәсіпорын _______________ (бірлестік, ұйым) банк мөртабаны _______________ (банк шоттары) СТТН __________________________________ бойынша (заңды тұлғаның атауы) _____________________________ (салық төлеушінің мекен-жайы) ____________________________ (телефон) ______________ жыл үшін __________________________________________________________________________ N Көлік құралдарының түрі, Көлік Көлік Салық маркасы, моделі құралының құралының салынатын шығарылған саны объекті* жылы _____ж. "__"_____, бірлік __________________________________________________________________________ 1 2 3 4 5 __________________________________________________________________________ Жиынтығы: __________________________________________________________________________ Ағымдағы төлемдер есебі х х х бойынша есептеледі Қосып төлеуге (+), х х х Кемітуге (-) Анықтама бойынша*** х х х Қосып төлеуге (+), Кемітуге (-) Барлығы: х х х Қосып төлеуге (+), х х х Кемітуге (-) Ағымдағы төлемдер төленді х х х Мерзім бойынша ақы төлеуге х х х Кемітуге х х х __________________________________________________________________________ Салық төлеушінің заң алдындағы жауапкершілігі таблицаның жалғасы __________________________________________________________________________ Салық Двигатель көлемінің Салық Түзету Салық Салықтың ставкасы 1500-2000 текше сомасы** коэффициенті Сомасы жалпы см.-ден жоғары және (8х9- сомасы 2000-4000 текше топтар) (10-х 4- см.-ден жоғары топтар) асқанда (теңге) (теңге) (текше см) (теңге) __________________________________________________________________________ 6 7 8 9 10 11 __________________________________________________________________________ х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х х Біз осы декларацияда көрсетілген мәліметтердің толықтығы мен растығы үшін заң алдында жауап береміз. Басшы _________________ _______________ (аты-жөні) (қолы) Бас бухгалтер _________ _______________ (аты-жөні) (қолы) _______________ күні МО Декларация жасау бойынша қызмет көрсеткен аудитор __________________ _______________ (аты-жөні, СТТН) (қолы) МО Салық комитетінің бастығы ______________ ___________ (аты-жөні) (қолы) Бөлім бастығы ___________ ___________ (аты-жөні) (қолы) Ескерту. 3 және 9 бағаналар жеңіл көлік құралдары және ұшатын аппараттар бойынша ғана толтырылады ______________________ *) Осы нұсқаудағы 3-тармақшаға сәйкес салық салынатын объект көрсетілген **) Мынадай формула бойынша жеке әрбір автомобиль үшін салық сомасы анықталады: 8-топ=6-топ+(7-топ х12) ***) Көлік құралдарының қозғалысы туралы анықтама бойынша салық сомасы көрсетіледі (Көлік құралдарына салық бойынша декларацияға қосымша). 9. мынадай мазмұндағы 5-қосымшамен толықтырылсын;
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігі Бас салық инспекциясының 1995 жылғы 21 маусымдағы N 39 нұсқауына 5 қосымша
Кәсіпорын (бірлестік, ұйым) мөртабаны
Көлік құралдарына салық бойынша ағымдағы төлемдер есебі ____________________________ бойынша (төлеуші атауы) ____________ жылға СТТН _______________ (банк) _________________________ ________________ (салық төлеушінің мекен-жайы) (банк шоттары) _________________________ (телефоны) _________________________________________________________________________ N Көрсеткіш Осы төлеуші р/с бойынша _________________________________________________________________________ 1 Алдыңғы жыл үшін Декларация бойынша салық сомасы 2 Ағымдағы жылдың 1 шілдесі мерзімі бойынша төлеуге тиесілі салық сомасы Басшы ______________________ _________________ (Аты-жөні) (қолы) Бас бухгалтер________________ _________________ (Аты-жөні) (қолы) ______________ күні МО 10. мынадай мазмұндағы 6-қосымшамен толықтырылсын;
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігі Бас салық инспекциясының 1995 жылғы 21 маусымдағы N 39 нұсқауына 6 қосымша
Кәсіпорын (бірлестік ұйым) мөртабаны
Көлік құралдарының қозғалысы туралы анықтама* ________________________ бойынша (төлеуші атауы) _____________ жыл үшін СТТН _______________ (банк) _____________________ _______________ (салық төлеушінің мекен-жайы) (банк шоттары) _____________________ (телефоны) _________________________________________________________________________ N Көлік құралдарының түрі, Күні Көлік р/с маркасы, моделі құралдарының саны, бірлік _________________________________________________________________________ 1 2 3 4 _________________________________________________________________________ Есепті жылды есептен шығарылған Жиынтығы: Есепті жылда түскен салығы төленген көлік құралдары: Жиынтығы: Барлығы: _________________________________________________________________________ таблицаның жалғасы _________________________________________________________________________ Салық Бюджетке төленген Қосып есептеуге (+), сомасы салық сомасы Кемітуге (-),* _________________________________________________________________________ Басшы ______________________ _________________ (Аты-жөні) (қолы) Бас бухгалтер________________ _________________ (Аты-жөні) (қолы) ______________ күні МО * - Олар бойынша көлік құралдары салығы есепті жылы төленіп, есепті жылы есептен шығарылған және бұрынғы иесі салықты толық төлеген, сатып алынған көлік құралдары бойынша анықтама жасалады. 11. 3 (жетiншi және сегiзiншi абзацтардан басқа), 5, 6, 7, 8, 9 және 10 тармақтардың ережелерiнiң осы өзгерiстерi 2000 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшiне енедi. Оқығандар: Омарбекова А.Т. Икебаева Ә.Ж.