О республиканском бюджете на 2001 год
Закон Республики Казахстан от 22 декабря 2000 года N 131-II
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2001 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
доходы - 391243591 тыс. тенге;
полученные официальные трансферты (гранты) - 84680417 тыс. тенге;
погашение основного долга по ранее выданным из бюджета кредитам - 13050958 тыс. тенге;
расходы - 487339468 тыс. тенге;
кредитование - 28914508 тыс. тенге;
дефицит - 27279010 тыс. тенге, или 0,9 процента к прогнозируемому объему валового внутреннего продукта страны.
Правительству Республики Казахстан обеспечить финансирование дефицита республиканского бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан Z990357_ .
Сноска. Статья 1 - с изменениями, внесенными Законами РК от 25 апреля 2001 года N 177 Z010177_ ; от 10 ноября 2001 г. N 254 (вводится в действие с 1 января 2001 г.) Z010254_ .
Статья 2. Поступления в республиканский бюджет на 2001 год формируются в соответствии с Законом Республики Казахстан Z990357_ "О бюджетной системе", а также за счет следующих поступлений:
таможенных пошлин на вывозимые товары;
арендной платы за пользование Российской Федерацией военными полигонами.
Статья 3. Арендная плата за пользование Российской Федерацией военными полигонами в сумме 4122250 тыс. тенге отражается в доходах республиканского бюджета, из которой:
479680 тыс. тенге поступает в денежной форме;
3642570 тыс. тенге осуществляется на компенсационной основе в виде поставок вооружения и военной техники, оказания услуг по проведению их ремонта и подготовки казахстанских военнослужащих в военно-учебных заведениях Российской Федерации, а также иных поставок и услуг в соответствии со статьей 17 B943200_ Договора между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о военном сотрудничестве от 28 марта 1994 года и используется Министерством обороны Республики Казахстан с отражением ее расходования по республиканской бюджетной программе "Реализация межгосударственных договоров об аренде военных полигонов".
Сноска. Статья 3 - с изменениями, внесенными Законом РК от 25 апреля 2001 года N 177 Z010177_ .
Статья 4. Установить, что в 2001 году доля Республики Казахстан по разделу продукции, получаемая по контрактам "О разделе продукции", зачисляется в республиканский бюджет в размере 100%, кроме Западно-Казахстанской области, в которой в республиканский бюджет зачисляется 90%, в местный бюджет - 10%.
Статья 5. Недропользователи, ранее вносившие платежи в Республиканский фонд охраны недр и воспроизводства минерально-сырьевой базы на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 1998 года N 135 P980135_ "О мерах по ускорению перевода работы недропользователей на контрактную основу" до заключения контрактов на недропользование, производят вышеуказанные платежи в доход республиканского бюджета по коду "Роялти" классификации доходов единой бюджетной классификации.

2001 жылға арналған республикалық бюджет туралы
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 22 желтоқсандағы N 131-II Заңы
1-бап. 2001 жылға арналған республикалық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекiтiлсiн:
кiрiстер - 391243591 мың теңге;
алынған ресми трансферттер (гранттар) - 84680417 мың теңге;
бұрын бюджеттен берiлген кредиттер бойынша негiзгi борышты өтеу - 13050958 мың теңге;
шығыстар - 487339468 мың теңге;
кредит беру - 28914508 мың теңге;
тапшылық - 27279010 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмiнiң болжамды көлемінің 0,9 процентi.
Қазақстан Республикасының Yкiметi республикалық бюджеттiң тапшылығын Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес қаржыландыруды қамтамасыз етсiн. Z990357_
ЕСКЕРТУ. 1-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.04.25. N 177 Заңымен. Z010177_
ЕСКЕРТУ. 1-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.11.10. N 254 Заңымен. Z010254_
2-бап. 2001 жылға арналған республикалық бюджеттiң түсiмдерi "Бюджет жүйесi туралы" Z990357_ Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, сондай-ақ мынадай түсiмдердің:
әкетiлетiн тауарларға кеден баждарының;
әскери полигондарды пайдаланғаны үшiн Ресей Федерациясы төлейтiн жалдау ақысының есебiнен құралады.
3-бап. Әскери полигондарды пайдаланғаны үшiн Ресей Федерациясы төлейтiн 4122250 мың теңге сомасындағы жалдау ақысы республикалық бюджеттiң кiрiстерiнде көрсетiледi, оның:
479680 мың теңгесi ақшалай келiп түседi;
3642570 мың теңгесi қару-жарақ пен әскери техника беру, оларды жөндеу жөнiнде қызметтер көрсету және қазақстандық әскери қызметшiлердi Ресей Федерациясының әскери-оқу орындарында даярлау, сондай-ақ 1994 жылғы 28 наурыздағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының арасындағы Әскери ынтымақтастық туралы шарттың 17-бабына сәйкес өзге де жеткiзiлiмдер мен қызмет көрсетулер түрiндегi өтемақы негiзiнде жүзеге асырылады және оның жұмсалуын "Әскери полигондарды жалға беру туралы мемлекетаралық шарттарды iске асыру" республикалық бюджеттiк бағдарламасы бойынша көрсете отырып, Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi пайдаланады.
ЕСКЕРТУ. 3-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.04.25. N 177 Заңымен. Z010177_
4-бап. 2001 жылы "Өнiмдердi бөлу туралы" келiсiм-шарттар бойынша алынатын өнiмдердi бөлу жөнiндегi Қазақстан Республикасының үлесi, республикалық бюджетке - 90%, жергiлiктi бюджетке - 10% есепке алынатын Батыс Қазақстан облысынан басқа, республикалық бюджетке 100% мөлшерiнде есепке алынады деп белгiленсiн.
5-бап. "Жер қойнауын пайдаланушылардың жұмысын келiсiм-шарт негiзiне көшiрудi жеделдету жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 24 ақпандағы N 135 P980135_ қаулысының негiзiнде бұрын Жер қойнауын қорғаудың және минералдық-шикiзат базасын молықтыру жөнiндегi республикалық қорға төлемдер жасап келген жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға келiсiм-шарттар жасалғанға дейiн жоғарыда көрсетiлген төлемдердi бiрыңғай бюджеттiк жiктеменiң кiрiстер жiктемесiнiң "Роялти" коды бойынша республикалық бюджеттiң кiрiсiне аударады.

Статья 6. Недропользователи перечисляют в доход республиканского бюджета по коду "Роялти" классификации доходов единой бюджетной классификации задолженность по Республиканскому фонду охраны недр и воспроизводства минерально-сырьевой базы, а также суммы исторических затрат, понесенных государством, на геологическое изучение контрактных территорий, которые возмещаются недропользователями, эксплуатирующими эти месторождения на основании контрактов на недропользование.
Статья 6-1. Утвердить объемы налоговых поступлений от организаций сырьевого сектора, зачисляемых в республиканский бюджет в разрезе областей, согласно приложению 3.
Сноска. Закон дополнен новой статьей 6-1 - Законом РК от 25 апреля 2001 года N 177 Z010177_ .
Статья 6-2. Утвердить объемы налоговых поступлений от организаций сырьевого сектора, зачисляемых в местные бюджеты в разрезе областей, согласно приложению 4.
Сноска. Закон дополнен новой статьей 6-2 - Законом РК от 25 апреля 2001 года N 177 Z010177_ .
Статья 7. Плательщики перечисляют в доход соответствующего бюджета:
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавших в Дорожный фонд;
как акцизы на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, кроме реализуемых со специально оборудованных стационарных пунктов конечному потребителю, - задолженность по сбору с бензина и дизельного топлива, ранее поступавшую в Дорожный фонд. V980542_
Статья 8. Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный
фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах
1,5% от фонда оплаты труда.
Статья 9. Установить на 2001 год размеры бюджетных изъятий из
областных бюджетов и бюджета города Алматы в республиканский бюджет в
общей сумме 84154977 тыс. тенге, в том числе:
Актюбинской - 3626197 тыс. тенге;
Атырауской - 28789886 тыс. тенге;
Восточно-Казахстанской - 2459852 тыс. тенге;
Западно-Казахстанской - 887375 тыс. тенге;
Карагандинской - 9855634 тыс. тенге;
Мангистауской - 10629024 тыс. тенге;
Павлодарской - 2105980 тыс. тенге;
г. Алматы - 25801029 тыс. тенге.
Сноска. Статья 9 - с изменениями, внесенными Законом РК от 25 апреля
2001 года N 177
Z010177_
.

6-бап. Жер қойнауын пайдаланушылар Жер қойнауын қорғау және минералдық-шикiзат базасын молықтыру қоры бойынша берешектi, сондай-ақ осы кен орындарын жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiм-шарттардың негiзiнде жер қойнауын пайдаланушылар өтейтiн, келiсiм-шарттық аумақтарды геологиялық зерттеуге мемлекет жұмсаған тарихи шығындардың сомасын бiрыңғай бюджеттiк жiктеменiң кiрiстер жiктемесiнiң "Роялти" коды бойынша республикалық бюджеттiң кiрiсiне аударады.
6-1-бап. Облыстар бойынша шикізат секторы ұйымдарынан республикалық бюджетке есепке алынатын салық түсімдерінің көлемі 3-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6-2-бап. Облыстар бойынша шикізат секторы ұйымдарынан жергілікті бюджеттерге есепке алынатын салық түсімдерінің көлемі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
ЕСКЕРТУ. 6-1 - 6-2-баптарман толықтырылды - Қазақстан Республикасының 2001.04.25. N 177 Заңымен. Z010177_
7-бап. Төлеушiлер:
бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа, Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударып келген жарналар жөнiндегi берешектi, сондай-ақ бұрын Жол қорына түсiп келген автомобиль жолдарын пайдаланушылардың аударымдарын бiрыңғай бюджеттiк жiктеменiң кiрiстер жiктемесiнiң "Әлеуметтiк салық" коды бойынша;
бұрын Жол қорына түсiп келген бензин мен дизель отынынан алынатын алым бойынша берешектi - арнайы жабдықталған стационарлық бекеттерден түпкi тұтынушыға сатылатындардан басқа, бензин (авиациялық бензиндi қоспағанда) мен дизель отынына акциздер ретiнде тиiстi бюджеттiң кiрiсiне аударады. V980542_
8-бап. Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан төленiп келген, еңбекке уақытша жарамсыздық, жүктiлiгi және босануы бойынша, бала туылған кезде, жерлеуге жұмыс берушiлер аударған жәрдемақылар сомасының аталған қорға аударымдардың есептелген сомасынан асып түсуi салдарынан 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша пайда болған терiс сальдо еңбекке ақы төлеу қорының 1,5 процентi шегiнде ай сайын әлеуметтiк салық төлеу шотына есептелiп отырады.
9-бап. Облыстық бюджеттерден және Алматы қаласының бюджетiнен республикалық бюджетке бюджеттiк алулардың мөлшерi 2001 жылға жалпы сомасы 84154977 мың теңге, оның iшiнде:
Ақтөбе - 3626197 мың теңге;
Атырау - 28789886 мың теңге;
Шығыс Қазақстан - 2459852 мың теңге;
Батыс Қазақстан - 887375 мың теңге;
Қарағанды - 9855634 мың теңге;
Маңғыстау - 10629024 мың теңге;
Павлодар - 2105980 мың теңге;
Алматы қаласы - 25801029 мың теңге болып белгiленсiн.
ЕСКЕРТУ. 9-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.04.25. N 177 Заңымен. Z010177_

Статья 10. Поступление от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями образования, санитарно-эпидемиологическими учреждениями, органами судебной экспертизы, туберкулезными учреждениями, психоневрологическими учреждениями, Казахским республиканским лепрозорием, домами-интернатами для престарелых и инвалидов общего типа, домами-интернатами для умственно-отсталых детей и психоневрологическими интернатами, государственными природными заповедниками, государственными национальными природными парками, учреждениями уголовно-исполнительной системы, используются ими в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Статья 11. Утвердить в республиканском бюджете на 2001 год поступления в сумме 1804000 тыс. тенге от погашения местными исполнительными органами бюджетных кредитов (ссуд), выданных из республиканского бюджета в предыдущие годы, по перечню и графику, утверждаемым Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Статья 11 - с изменениями, внесенными Законом РК от 25 апреля 2001 года N 177 Z010177_ .
Статья 12. С 1 января 2001 года прекращаются обязательства местного исполнительного органа Восточно-Казахстанской области перед республиканским бюджетом по кредитам, предоставленным в 1997-1999 годах для финансирования строительства моста через реку Иртыш в городе Семипалатинске из средств внешнего займа, полученного от Z970103_ Международного фонда экономического сотрудничества Японии и средств софинансирования из республиканского бюджета.
Статья 13. Установить с 1 января 2001 года:
1) минимальные размеры:
месячной заработной платы - 3484 тенге;
пенсии - 4000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пенсий, пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налоговых и других платежей в соответствии с законодательством в размере 775 тенге.
Статья 14. Установить с 1 января 2001 года месячный размер денежной компенсации военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы), а также сотрудникам оперативно-розыскных, следственных и строевых подразделений органов внутренних дел и налоговой , с 22 января 2001 года - финансовой полиции по перечню, определяемому Правительством Республики Казахстан, для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальных услуг в сумме 3430 тенге.
Сноска. В статью 14 внесены изменения - Законом РК от 10 ноября 2001
г. N 254 (вводится в действие с 1 января 2001 г.)
Z010254_
.
Статья 15.
Сноска. Статья 15 исключена - Законом РК от 25 апреля 2001 года N 177
Z010177_
.
Статья 16. Установить на 2001 год размеры субвенций, передаваемых из
республиканского бюджета в областные бюджеты, в общей сумме 35504014 тыс.
тенге, в том числе:
Акмолинской - 4390676 тыс. тенге;
Алматинской - 8297868 тыс. тенге;
Жамбылской - 4866367 тыс. тенге;
Костанайской - 840933 тыс. тенге;
Кызылординской - 1262013 тыс. тенге;
Северо-Казахстанской - 3731645 тыс. тенге;
Южно-Казахстанской - 12114512 тыс. тенге.
Сноска. Статья 16 - с изменениями и дополнениями, внесенными Законом РК от 25 апреля 2001 года N 177 Z010177_ .

10-бап. Мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерi, санитариялық-эпидемиологиялық мекемелер, сот сараптамасы органдары, туберкулез мекемелерi, психоневрологиялық мекемелер, Қазақ республикалық лепрозорийi, қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегi интернат-үйлер, ойлау қабiлетi төмен балаларға арналған интернат-үйлер мен психоневрологиялық интернаттар, мемлекеттiк табиғи қорықтар, мемлекеттiк ұлттық табиғи парктер, қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерi ұсынатын тауарларды сату мен қызметтер көрсетуден түсетiн түсiмдердi олар Қазақстан Республикасының Yкiметi белгiлейтiн тәртiппен пайдаланады.
11-бап. 2001 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Yкiметi бекiтетiн тiзбе мен график бойынша өткен жылдары республикалық бюджеттен берiлген бюджеттiк кредиттердi (несиелердi) жергiлiктi атқарушы органдардың өтеуiнен түсетiн түсiмдер 1804000 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
ЕСКЕРТУ. 11-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.04.25. N 177 Заңымен. Z010177_
12-бап. 2001 жылғы 1 қаңтардан бастап Жапонияның Халықаралық экономикалық ынтымақтастық қорынан Z970103_ алынған сыртқы заемдардың қаражаты және республикалық бюджеттен бiрлесiп қаржыландыру қаражаты есебiнен Семей қаласында Ертiс өзенi арқылы өтетiн көпiр құрылысын қаржыландыру үшiн 1997-1999 жылдары берiлген кредиттер бойынша Шығыс Қазақстан облысы жергiлiктi атқарушы органының республикалық бюджет алдындағы мiндеттемелерi тоқтатылады.
13-бап. 2001 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) ең төмен мөлшерлерi:
айлық жалақы - 3484 теңге;
зейнетақылар - 4000 теңге;
2) қолданылып жүрген заңдарға сәйкес зейнетақылар, жәрдемақылар және өзге де әлеуметтiк төлемдер есептеу үшiн, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салық төлемдерi мен басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 775 теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
14-бап. Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлейтiн тiзбе бойынша әскери қызметшiлерге (мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлерден басқа), сондай-ақ iшкi iстер органдарының жедел-iздестiру, тергеу және саптық бөлiмшелерi мен салық - 2001 жылғы 22 қаңтардан бастап қаржы полициясы қызметкерлерiне тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызметтерге жұмсалатын шығыстарға ақы төлеу үшiн айлық ақшалай өтемақы мөлшерi 2001 жылғы 1 қаңтардан бастап 3430 теңге сомасында белгiленсiн.
ЕСКЕРТУ. 14-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.11.10. N 254 Заңымен. Z010254_
15-бап. Алып тасталды - Қазақстан Республикасының 2001.04.25. N 177 Заңымен. Z010177_
16-бап. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берiлетiн субвенциялардың мөлшерлерi 2001 жылға жалпы сомасы 35504014 мың теңге, оның iшiнде:
Ақмола - 4390676 мың теңге;
Алматы - 8297868 мың теңге;
Жамбыл - 4866367 мың теңге;
Қостанай - 840933 мың теңге;
Қызылорда - 1262013 мың теңге;
Солтүстiк Қазақстан - 3731645 мың теңге;
Оңтүстiк Қазақстан - 12114512 мың теңге болып белгiленсiн.
ЕСКЕРТУ. 16-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.04.25. N 177 Заңымен. Z010177_

Статья 16-1. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2001 год средства для уплаты взноса на формирование уставного капитала Банка Развития Казахстана в сумме 20000000 тыс. тенге.
Сноска. Закон дополнен новой статьей 16-1 - Законом РК от 25 апреля 2001 года N 177 Z010177_ ; внесены изменения - Законом РК от 10 ноября 2001 г. N 254 (вводится в действие с 1 января 2001 г.) Z010254_ .
Статья 16-2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2001 год средства:
на кредитование местных бюджетов на организацию проведения весенне-полевых и уборочных работ в сумме 3572000 тыс. тенге;
на возмещение ставки вознаграждения (интереса) по кредитованию местных бюджетов на организацию проведения весенне-полевых и уборочных работ в сумме 195000 тыс. тенге.
Кредитование местных бюджетов на организацию проведения весенне-полевых и уборочных работ 2001 года, а также возмещение ставки вознаграждения (интереса) осуществляются в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Закон дополнен новой статьей 16-2 - Законом РК от 25 апреля 2001 года N 177 Z010177_ .
Статья 16-3. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2001 год средства на осуществление мероприятий по переносу административного центра Алматинской области в г. Талдыкорган, в том числе по передислокации местных исполнительных органов и территориальных подразделений центральных исполнительных и иных государственных органов, в сумме 780 000 тыс. тенге.
Распределение указанных средств акиму Алматинской области и администраторам республиканских бюджетных программ осуществляется на основании решений Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Закон дополнен новой статьей 16-3 - Законом РК от 25 апреля 2001 года N 177 Z010177_ ; внесены изменения - Законом РК от 10 ноября 2001 г. N 254 (вводится в действие с 1 января 2001 г.) Z010254_ .
Статья 16-4. Разрешить администраторам республиканских бюджетных программ в расходах на научные исследования предусматривать научным работникам, выполняющим государственный заказ, ежемесячные доплаты за научные степени:
кандидата наук в размере, равном одному минимальному размеру месячной заработной платы;
доктора наук - двум минимальным размерам месячной заработной платы.
Доплаты выплачивать при наличии соответствующего диплома, выданного государственным органом Республики Казахстан в области аттестации научных кадров высшей квалификации.
Сноска. Закон дополнен новой статьей 16-4 - Законом РК от 25 апреля 2001 года N 177 Z010177_ .
Статья 17. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2001 год трансферты в сумме 200000 тыс. тенге на поддержание инфраструктуры города Приозерска Карагандинской области в соответствии с Z000074_ Соглашением между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды испытательного полигона Сары-Шаган и обеспечения жизнедеятельности г. Приозерска от 20 января 1995 года.
Сноска. В статью 17 внесены изменения - Законом РК от 10 ноября 2001 г. N 254 (вводится в действие с 1 января 2001 г.) Z010254_ .

16-1-бап. 2001 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Даму Банкінің жарғылық капиталын қалыптастыруға арналған жарнаны төлеу үшін 20000000 мың теңге сомасында қаражат көзделсін.
ЕСКЕРТУ. 16-1-баппен толықтырылды өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.04.25. N 177 Заңымен. Z010177_
ЕСКЕРТУ. 16-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.11.10. N 254 Заңымен. Z010254_
16-2-бап. 2001 жылға арналған республикалық бюджетте:
көктемгі егіс және жиын-терім жұмыстарын өткізуді ұйымдастыруға арнап жергілікті бюджеттерге кредит беруге 3572000 мың теңге сомасында;
көктемгі егіс және жиын-терім жұмыстарын өткізуді ұйымдастыруға арнап жергілікті бюджеттерге кредит беру жөніндегі сыйақы (мүдде) ставкасын өтеуге 195000 мың теңге сомасында қаражат көзделсін.
2001 жылғы көктемгі егіс және жиын-терім жұмыстарын өткізуді ұйымдастыруға, сондай-ақ сыйақы (мүдде) ставкасын өтеуге арнап жергілікті бюджеттерге кредит беру Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен жүзеге асырылады.
ЕСКЕРТУ. 16-2-баппен толықтырылды өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.04.25. N 177 Заңымен. Z010177_
16-3-бап. 2001 жылға арналған республикалық бюджетте Алматы облысының әкімшілік орталығын Талдықорған қаласына көшіруге, оның ішінде жергілікті атқарушы органдарды және орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерін көшіру жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыруға 780000 мың теңге сомасында қаражат көзделсін.
Алматы облысының әкімі мен республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне осы қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдері негізінде жүзеге асырылады.
ЕСКЕРТУ. 16-3-баппен толықтырылды өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.04.25. N 177 Заңымен. Z010177_
ЕСКЕРТУ. 16-3-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.11.10. N 254 Заңымен. Z010254_
16-4-бап. Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне ғылыми зерттеулерге жұмсалатын шығыстарда мемлекеттік тапсырысты орындайтын ғылыми қызметкерлерге ғылыми дәрежелері үшін:
ғылым кандидатына - ең төменгі бір айлық жалақы;
ғылым докторына - ең төменгі екі айлық жалақы мөлшеріне тең көлемде ай сайынғы қосымша ақы көздеуге рұқсат етілсін.
Қосымша ақылар Қазақстан Республикасының біліктілігі жоғары ғылыми кадрларды аттестаттау саласындағы мемлекеттік органы берген тиісті диплом болған жағдайда төленетін болсын.
ЕСКЕРТУ. 16-4-баппен толықтырылды өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.04.25. N 177 Заңымен. Z010177_
17-бап. 2001 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының арасындағы Сарышаған сынақ полигонын пайдалану мен жалдау және Приозерск қаласының тiршiлiгiн қамтамасыз ету жағдайлары туралы 1995 жылғы 20 қаңтардағы Z000074_ келiсiмге сәйкес Қарағанды облысы Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдауға 200000 мың теңге сомасында трансферттер көзделсiн.
ЕСКЕРТУ. 17-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.11.10. N 254 Заңымен. Z010254_

Статья 18. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2001 год на выполнение обязательств прошлых лет 13183164 тыс. тенге, из них:
Министерству обороны Республики Казахстан - 2476790 тыс. тенге на погашение кредиторской задолженности по обязательствам, выполняемым за счет средств республиканского бюджета;
Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан - 401596 тыс. тенге на погашение кредиторской задолженности упраздненного Дорожного фонда;
Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан - 8915824 тыс. тенге, в том числе по выплатам:
надбавок к пенсиям граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, - 5475535 тыс. тенге;
пособий по безработице - 2115108 тыс. тенге;
за 1995-1997 годы компенсации за непредоставленные санаторно- курортные путевки инвалидам, участникам Великой Отечественной войны и лицам, ставшим инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС, а также материальной помощи на оздоровление лицам, ставшим инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС, лицам, принимавшим участие в 1986-1989 годах в ликвидации последствий катастрофы, и военнослужащим, проходившим воинскую службу в этот период в зонах отчуждения, - 289268 тыс. тенге;
пособий по временной нетрудоспособности (в том числе от трудового увечья и профессионального заболевания), по беременности и родам, по случаю рождения ребенка, на погребение, начисленным с 1 января 1999 года по 17 апреля 1999 года, - 1035913 тыс. тенге;
Агентству Республики Казахстан по миграции и демографии - 1285954 тыс. тенге для приобретения жилья семьям репатриантов (оралман), выплаты единовременных пособий и возмещения транспортных расходов;
Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан - 103000 тыс. тенге на погашение кредиторской задолженности за выполненные работы по государственному геологическому изучению и охране недр.
Сноска. Статья 18 - с изменениями, внесенными Законом РК от 25 апреля 2001 года N 177 Z010177_ ; от 10 ноября 2001 г. N 254 (вводится в действие с 1 января 2001 г.) Z010254_ .
Статья 19. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2001 год в размере 5316913 тыс. тенге, в том числе:
для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов - 5028000 тыс. тенге;
для погашения обязательств Правительства Республики Казахстан, центральных государственных органов и их территориальных подразделений по решениям судов - 288913 тыс. тенге.
Сноска. Статья 19 - с изменениями, внесенными Законом РК от 25 апреля 2001 года N 177 Z010177_ ; от 10 ноября 2001 г. N 254 (вводится в действие с 1 января 2001 г.) Z010254_ .

18-бап. 2001 жылға арналған республикалық бюджетте өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындауға 13183164 мың теңге, оның iшiнде:
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiне - республикалық бюджет қаражатының есебiнен орындалатын мiндеттемелер бойынша кредиторлық берешектi өтеуге 2476790 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне - таратылған Жол қорының кредиторлық берешегiн өтеуге 401596 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiне - 8915824 мың теңге, оның iшiнде төлемдер бойынша:
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақысына үстемеақы 5475535 мың теңге;
жұмыссыздық бойынша жәрдемақылар - 2115108 мың теңге;
1995-1997 жылдары Ұлы Отан соғысының мүгедектерiне, қатысушыларына және Чернобыль АЭС-ындағы апаттың салдарынан мүгедек болып қалған адамдарға берiлмеген санаториялық-курорттық жолдамалар үшiн өтемақы, сондай-ақ Чернобыль АЭС-ындағы апаттың салдарынан мүгедек болып қалған адамдарға, 1986-1989 жылдары апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға және сол кезеңде оқшаулау аймақтарында әскери қызмет атқарған әскери қызметшiлерге сауықтыруға берiлетiн материалдық көмек - 289268 мың теңге;
1999 жылғы 1 қаңтар - 1999 жылғы 17 сәуiр аралығында есептелген жұмысқа уақытша жарамсыздығы бойынша (оның iшiнде еңбекте мертiгуден және кәсiби аурудан), жүктiлiгi мен босануы бойынша, бала туылуына байланысты, жерлеуге арналған жәрдемақылар - 1035913 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттiгiне - оралмандардың отбасыларына тұрғын үй сатып алу, біржолғы жәрдемақылар төлеу және көлік шығыстарын өтеу үшiн 1285954 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігіне - мемлекеттік геологиялық зерттеу және жер қойнауын қорғау жөнінде орындалған жұмыс үшін кредиторлық берешекті өтеуге 103000 мың теңге көзделсін.
ЕСКЕРТУ. 18-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.04.25. N 177 Заңымен. Z010177_
ЕСКЕРТУ. 18-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.11.10. N 254 Заңымен. Z010254_
19-бап. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң резервi 2001 жылға 5316913 мың теңге, оның iшiнде:
табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жою және өзге де күтпеген шығыстар үшiн - 5028000 мың теңге;
сот шешiмдерi бойынша Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң, орталық мемлекеттiк органдар мен олардың аумақтық бөлiмшелерiнiң мiндеттемелерiн өтеу үшiн - 288913 мың теңге;
ЕСКЕРТУ. 19-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.04.25. N 177 Заңымен. Z010177_
ЕСКЕРТУ. 19-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.11.10. N 254 Заңымен. Z010254_

Статья 20. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2001 год 15160309 тыс. тенге для погашения и обслуживания займов, ранее полученных под государственные гарантии Республики Казахстан.
Сноска. Статья 20 - с изменениями, внесенными Законом РК от 25 апреля 2001 года N 177 Z010177_ .
Статья 21. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2001 году в размере 44970000 тыс. тенге.
Сноска. Статья 21 - с изменениями, внесенными Законом РК от 25 апреля 2001 года N 177 Z010177_ .
Статья 22. Установить на 31 декабря 2001 года лимит правительственного долга в размере 615000000 тыс. тенге.
Сноска. Статья 22 - с изменениями, внесенными Законом РК от 25 апреля 2001 года N 177 Z010177_ ; от 10 ноября 2001 г. N 254 (вводится в действие с 1 января 2001 г.) Z010254_ .
Статья 23. Отнести с 1 января 2001 года на правительственный долг долговые обязательства республиканского государственного предприятия "Реабилитационный фонд" в сумме, эквивалентной 31623471,16 долларов США, по кредиту, полученному у Национального Банка Республики Казахстан в
соответствии с кредитным соглашением от 20 августа 1997 года N 13.
Статья 24. Установить на 31 декабря 2001 года лимит долга местных
исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы, за исключением
сумм кредитования местных бюджетов на организацию проведения
весенне-полевых и уборочных работ, в следующих размерах:
Акмолинской - 1912137 тыс. тенге;
Актюбинской - 3292676 тыс. тенге;
Алматинской - 2242095 тыс. тенге;
Атырауской - 9339350 тыс. тенге;
Восточно-Казахстанской - 6184874 тыс. тенге;
Жамбылской - 1471922 тыс. тенге;
Западно-Казахстанской - 2540568 тыс. тенге;
Карагандинской - 6833440 тыс. тенге;
Костанайской - 2848776 тыс. тенге;
Кызылординской - 2069981 тыс. тенге;
Мангистауской - 3934737 тыс. тенге;
Павлодарской - 3121926 тыс. тенге;
Северо-Казахстанской - 1462754 тыс. тенге;
Южно-Казахстанской - 2357904 тыс. тенге;
г. Алматы - 10981619 тыс. тенге;
г. Астаны - 5503587 тыс. тенге.
Сноска. Статья 24 - с изменениями, внесенными Законом РК от 25 апреля
2001 года N 177
Z010177_
.
Статья 25. Установить, что с 1 января 2001 года выплата специальных государственных пособий гражданам, право которых на получение пособия определено подпунктами 3), 5)-12) статьи 4 Закона Республики Казахстан Z990365_ "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан", а также приобретение и доставка учебников для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего образования осуществляются за счет средств местных бюджетов.

20-бап. 2001 жылға арналған республикалық бюджетте бұрын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгiмен алынған заемдарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшiн 15160309 мың теңге көзделсiн.
ЕСКЕРТУ. 20-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.04.25. N 177 Заңымен. Z010177_
21-бап. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерiн беру лимитi 2001 жылы 44970000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
ЕСКЕРТУ. 21-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.04.25. N 177 Заңымен. Z010177_
22-бап. Yкiметтiк борыш лимитi 2001 жылдың 31 желтоқсанына 615000000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
ЕСКЕРТУ. 22-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.04.25. N 177 Заңымен. Z010177_
ЕСКЕРТУ. 22-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.11.10. N 254 Заңымен. Z010254_
23-бап. 1997 жылғы 20 тамыздағы N 13 кредит келiсiмiне сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнен алынған кредит бойынша 31623471,16 АҚШ долларына тең сомадағы "Медетшi қор" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының борыштық мiндеттемелерi 2001 жылдың 1 қаңтарынан бастап үкiметтiк борышқа жатқызылсын.
24-бап. Көктемгі егіс және жиын-терім жұмыстарын өткізуді ұйымдастыруға арнап жергілікті бюджеттерге кредит беру сомасын қоспағанда, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органдары борышының лимитi 2001 жылдың 31 желтоқсанына мынадай мөлшерлерде белгiленсiн:
Ақмола - 1912137 мың теңге;
Ақтөбе - 3292676 мың теңге;
Алматы - 2242095 мың теңге;
Атырау - 9339350 мың теңге;
Шығыс Қазақстан - 6184874 мың теңге;
Жамбыл - 1471922 мың теңге;
Батыс Қазақстан - 2540568 мың теңге;
Қарағанды - 6833440 мың теңге;
Қостанай - 2848776 мың теңге;
Қызылорда - 2069981 мың теңге;
Маңғыстау - 3934737 мың теңге;
Павлодар - 3121926 мың теңге;
Солтүстiк Қазақстан - 1462754 мың теңге;
Оңтүстiк Қазақстан - 2357904 мың теңге;
Алматы қаласы - 10981619 мың теңге;
Астана қаласы - 5503587 мың теңге.
ЕСКЕРТУ. 24-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2001.04.25. N 177 Заңымен. Z010177_
25-бап. Жәрдемақы алу құқығы "Қазақстан Республикасындағы арнайы мемлекеттiк жәрдемақы туралы" Z990365_ Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 3), 5)-12) тармақшаларымен белгiленген азаматтарға арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар төлеу, сондай-ақ орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң кiтапхана қорларын жаңарту үшiн оқулықтар сатып алу және жеткiзу 2001 жылғы 1 қаңтардан бастап жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен жүзеге асырылады деп белгiленсiн.

1 !        2       !  3       !          4         !            5
---------------------------------------------------------------------------
Всего            51 765 715     30 205 805         18 601 686
1. Актюбинская       3 182 677      2 374 850            574 827
область
2. Атырауская       20 466 012     11 841 415          8 549 747
область
3. Восточно-         2 706 330      2 522 500            183 830
Казахстанская
область
4. Западно-          2 702 024        126 500
Казахстанская
область

1 !        2       !  3       !          4         !            5
--------------------------------------------------------------------------
Барлығы          51 765 715     30 205 805         18 601 686
1. Ақтөбе облысы     3 182 677      2 374 850            574 827
2. Атырау облысы    20 466 012     11 841 415          8 549 747
3. Шығыс Қазақстан   2 706 330      2 522 500            183 830
облысы
4. Батыс Қазақстан   2 702 024        126 500
облысы

5. Карагандинская    6 030 492      5 225 000            805 492
область
6. Кызылординская    7 712 250      3 680 540          3 956 860
область
7. Мангистауская     8 965 930      4 435 000          4 530 930
область
---------------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
---------------------------------------------------------------------------
N!Доля Республики Казахстан!Бонусы от организаций!Налог на добавленную
!по разделу продукции по  !сырьевого сектора    !стоимость на произведен-
!заключенным контрактам от!(юридических лиц по  !ные сырьевые товары,
!организаций сырьевого    !перечню,             !оказанные услуги от
!сектора (юридических лиц !устанавливаемому     !организаций сырьевого
!по перечню,              !Правительством       !сектора по перечню,
!устанавливаемому         !Республики Казахстан)!устанавливаемому
!Правительством Республики!                     !Правительством
!Казахстан)               !                     !Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------

5. Қарағанды облысы  6 030 492      5 225 000            805 492
6. Қызылорда         7 712 250      3 680 540          3 956 860
облысы
7. Маңғыстау         8 965 930      4 435 000          4 530 930
облысы
--------------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
--------------------------------------------------------------------------
N!Шикізат секторы ұйымдары.!Шикізат секторы ұйым.!Қазақстан Республикасы.
!ның (Қазақстан Республи. !дарынан (Қазақстан   !ның Үкіметі белгілеген
!касының Үкіметі белгіле. !Республикасының Үкі. !тізбе бойынша шикізат
!ген тізбе бойынша        !меті белгілеген      !секторы ұйымдарының
!заңды тұлғалардың) жа.   !тізбе бойынша заңды  !өндірген шикізат тауар.
!салған келісім-шарттар   !тұлғалардан) түсетін !ларына, көрсеткен қыз.
!бойынша өнімдер бөлу     !бонустар             !меттеріне салынатын қо.
!жөніндегі Қазақстан      !                     !сылған құн салығы
!Республикасының үлесі    !                     !
--------------------------------------------------------------------------

!            6            !           7         !           8
---------------------------------------------------------------------------
Всего      2 575 524                   149 700              233 000
1.                                                          233 000
2.                                      74 850
3.
4.         2 575 524
5.
6.                                      74 850
7.
---------------------------------------------------------------------------
Приложение 4
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2001 год"
от 22 декабря 2000 г. N 131-II ЗРК
Сноска. Закон дополнен новым приложением 4 - Законом РК от 25 апреля
2001 года N 177
Z010177_
.
Объемы налоговых поступлений на 2001 год
от организаций сырьевого сектора, зачисляемых
в местные бюджеты
тыс.тенге
---------------------------------------------------------------------------
N  !Наименование   !Всего     !Подоходный налог с  !Доля Республики
п/п!               !          !юридических лиц-    !Казахстан по разделу
!               !          !организаций сырье-  !продукции по заключен-
!               !          !вого сектора по пе- !ным контрактам от
!               !          !речню, устанавливае-!организаций сырьевого
!               !          !мому Правительством !сектора (юридических
!               !          !Республики Казахстан!лиц по перечню,
!               !          !                    !устанавливаемому
!               !          !                    !Правительством
!               !          !                    !Республики Казахстан)
---------------------------------------------------------------------------

!            6            !           7         !           8
--------------------------------------------------------------------------
Барлығы  2 575 524                   149 700              233 000
1.                                                          233 000
2.                                      74 850
3.
4.         2 575 524
5.
6.                                      74 850
7.
--------------------------------------------------------------------------
"2001 жылға арналған республикалық
бюджет туралы" Қазақстан Республикасының
2000 жылғы 22 желтоқсандағы
N 131-ІІ Заңына
4-қосымша
ЕСКЕРТУ. 4-қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикасының
2001.04.25. N 177 Заңымен.
Z010177_
Жергілікті бюджеттерге есепке алынатын шикізат секторы
ұйымдарынан түсетін 2001 жылға арналған салықтық
түсімдердің көлемі
мың теңге
--------------------------------------------------------------------------
N  !  Атауы         ! Барлығы  !Қазақстан Республи.  !Шикізат секторы ұй.
р/р!                !          !касының Үкіметі бел. !ымдарының (Қазақстан
!                !          !гілеген тізбе бойынша!Республикасының Үкі.
!                !          !шикізат секторының   !меті белгілеген
!                !          !ұйымдары-заңды       !тізбе бойынша заңды
!                !          !тұлғаларынан алынатын!тұлғалардың) жасал.
!                !          !табыс салығы         !ған келісім-шарттар
!                !          !                     !бойынша өнімдер
!                !          !                     !бөлу жөніндегі
!                !          !                     !Қазақстан Республи.
!                !          !                     !касының үлесі
--------------------------------------------------------------------------

1 !          2    !   3      !          4         !          5
---------------------------------------------------------------------------
Всего          30 491 974      30 205 805                286 169
1. Актюбинская      2 374 850       2 374 850
область
2. Атырауская      11 841 415      11 841 415
область
3. Восточно-        2 522 500       2 522 500
Казахстанская
область
4. Западно-           412 669         126 500                286 169
Казахстанская
область
5. Карагандинская   5 225 000       5 225 000
область
6. Кызылординская   3 680 540       3 680 540
область

1 !        2       !  3       !          4          !          5
--------------------------------------------------------------------------
Барлығы        30 491 974      30 205 805                286 169
1. Ақтөбе облысы    2 374 850       2 374 850
2. Атырау облысы   11 841 415      11 841 415
3. Шығыс Қазақстан  2 522 500       2 522 500
облысы
4. Батыс Қазақстан    412 669         126 500                286 169
облысы
5. Қарағанды облысы 5 225 000       5 225 000
6. Қызылорда облысы 3 680 540       3 680 540

7. Мангистауская    4 435 000       4 435 000
область
---------------------------------------------------------------------------

7. Маңғыстау облысы 4 435 000       4 435 000
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Багарова Ж.А.