О внесении дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам правового статуса иностранных физических и юридических лиц
Закон Республики Казахстан от 1 марта 2001 года N 160
Статья 1. Внести в некоторые законодательные акты Республики Казахстан следующие дополнения:
1. В Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 19 июня 1995 г. N 2337 U952337_ "О правовом положении иностранных граждан в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 9-10, ст. 68; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 184):
1) статью 4 дополнить частью второй следующего содержания:
"Обязательным условием предоставления разрешения на постоянное проживание в Республике Казахстан является подтверждение лицом, претендующим на получение такого разрешения, своей платежеспособности в период пребывания в Республике Казахстан в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.";
2) часть вторую статьи 9 дополнить словами ", за исключением случаев, установленных законодательными актами Республики Казахстан".
2. В Закон Республики Казахстан от 13 декабря 1997 г. Z970204_
миграции населения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г.,
N 24, ст. 341):
часть первую статьи 24 дополнить подпунктом 3-1) следующего
содержания:
"3-1) лицам, не предоставившим подтверждение своей платежеспособности
в период пребывания в Республике Казахстан, в порядке, определяемом
Правительством Республики Казахстан;".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Мартина Н.А.)

Қазақстан Республикасының кейбiр заң актілеріне шетелдiк жеке және заңды тұлғалардың құқықтық мәртебесi мәселелерi бойынша толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2001 жылғы 1 наурыз N 160-ІІ
1-бап. Қазақстан Республикасының кейбiр заң актілерiне мынадай толықтырулар енгiзілсiн:
1. Қазақстан Республикасы Президентінiң "Қазақстан Республикасындағы шетел азаматтарының құқықтық жағдайы туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2337 U952337_ заң күшi бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 9-10, 68-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнің Жаршысы, 1997 ж., N 12, 184-құжат):
1) 4-бап мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат берудiң мiндетті шарты мұндай рұқсат алуға үміткер адамның Қазақстан Республикасының Yкіметі белгiлеген тәртіппен Қазақстан Республикасында болу кезеңiнде өзiнің төлем қабiлетiн растауы болып табылады.";
2) 9-баптың екiншi бөлiгi "сондай-ақ" деген сөзден кейін "Қазақстан Республикасының заң актілерінде белгіленген жағдайларды қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын.
2. "Халықтың көшi-қоны туралы" 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Z970204_
Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң
Жаршысы, 1997 ж., N 24, 341-құжат):
24-баптың бірінші бөлігі мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен
толықтырылсын:
"3-1) Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен
Қазақстан Республикасында болу кезеңінде өзінің төлем қабілетін растауды
табыс етпеген адамдарға;".
2-бап. Осы Заң жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Багарова Ж.А.