Статья 12. Установить, что в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан, используются поступления от реализации товаров и услуг, предоставляемых следующими организациями:
государственными учреждениями образования;
санитарно-эпидемиологическими учреждениями;
органами судебной экспертизы;
туберкулезными учреждениями;
психоневрологическими учреждениями;
Казахским республиканским лепрозорием;
домами-интернатами для престарелых и инвалидов общего типа;
домами-интернатами для умственно отсталых детей;
психоневрологическими интернатами;
особо охраняемыми природными территориями, созданными в форме государственного учреждения;
учреждениями уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан;
специализированными охранными подразделениями органов внутренних дел;
следственными изоляторами органов внутренних дел;
территориальными подразделениями Государственной противопожарной службы;
воинскими частями Вооруженных Сил, частями и подразделениями Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в случае обеспечения военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы), проходящих службу на пограничных заставах, в обособленных закрытых гарнизонах, расположенных в отдаленных районах, и членов их семей продовольствием за плату;
государственными архивами;
государственными библиотеками;
государственными музеями-заповедниками.
Статья 13. Установить с 1 января 2003 года:
1) минимальный размер заработной платы - 5 000 тенге;
2) (исключен)
3) месячный расчетный показатель для исчисления пенсий, пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан в размере 872 тенге.
Установить минимальный размер пенсии:
с 1 января 2003 года - 5 000 тенге;
с 1 июня 2003 года - 5 500 тенге. <*>
Сноска. В статью 13 внесены изменения - Законом РК от 12 июня 2003 г. N 438 (вводится в действие с 1 января 2003 года).
Статья 14. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год расходы в сумме 2 914 603 тысяч тенге на выплату единовременных государственных пособий в связи с рождением ребенка, осуществляемую в размере пятнадцатикратного месячного расчетного показателя в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Статья 15. Установить с 1 января 2003 года месячный размер денежной компенсации военнослужащим (_кроме военнослужащих срочной службы), а также сотрудникам оперативно-розыскных, следственных и строевых подразделений органов внутренних дел, органов и учреждений уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, финансовой полиции для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальных услуг в сумме 3 430 тенге.

12-бап. Мына ұйымдардың:
мемлекеттік білім беру мекемелерінің;
санитариялық-эпидемиологиялық мекемелердің;
сот сараптамасы органдарының;
туберкулез мекемелерінің;
психоневрологиялық мекемелердің;
Қазақ республикалық лепрозорийінің;
қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегі интернат-үйлердің;
ақыл-ой қабілеті төмен балаларға арналған интернат-үйлердің;
психоневрологиялық интернаттардың;
мемлекеттік мекеме нысанында құрылған ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың;
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің;
ішкі істер органдарының мамандандырылған күзет бөлімшелерінің;
ішкі істер органдарының тергеу изоляторларының;
Мемлекеттік өртке қарсы қызметтің аумақтық бөлімшелерінің;
шекара заставаларында, шалғай аудандарда орналасқан оқшауланған жабық гарнизондарда қызмет өткеріп жүрген әскери қызметшілерді (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және олардың отбасы мүшелерін ақылы азық-түлікпен қамтамасыз еткен жағдайда, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскер бөлімдері, Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің бөлімдері мен бөлімшелерінің;
мемлекеттік мұрағаттардың;
мемлекеттік кітапханалардың;
мемлекеттік мұражай-қорықтардың тауарлар сатуы мен қызметтер көрсетуінен түсетін түсімдер Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін тәртіппен пайдаланылады деп белгіленсін.
13-бап. 2003 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері - 5000 теңге;
2) <*>
3) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес зейнетақыларды, жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш 872 теңге мөлшерінде белгіленсін.
Зейнетақының ең төменгі мөлшері:
2003 жылғы 1 қаңтардан бастап - 5000 теңге;
2003 жылғы 1 маусымнан бастап - 5500 теңге болып белгіленсін.<*>
Ескерту. 13-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2003.06.12. N 438 Заңымен.
14-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте бала тууға байланысты он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен жүзеге асырылатын біржолғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге 2 914 603 мың теңге сомасында шығыс көзделсін.
15-бап. Әскери қызметшілерге (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа), сондай-ақ ішкі істер органдарының жедел-іздестіру, тергеу және саптық бөлімшелерінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі органдары мен мекемелерінің, салық полициясының қызметкерлеріне тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерге жұмсалатын шығыстарды төлеуі үшін ақшалай өтемақының айлық мөлшері 2003 жылғы 1 қаңтардан бастап 3430 теңге сомасында белгіленсін.

Статья 23. Установить, что при определении размера субвенции в бюджет Кызылординской области на 2003 год учтены расходы на обеспечение социальных гарантий граждан Республики Казахстан, проживающих и (или) работающих на комплексе "Байконур", в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о социальных гарантиях граждан Республики Казахстан и Российской Федерации, проживающих и (или) работающих на комплексе "Байконур", от 12 октября 1998 года.
Статья 24. Установить, что при определении субвенций и бюджетных изъятий в расходах местных бюджетов на 2003 год предусмотрены в полном объеме средства на обеспечение:
питания учащихся профессиональных школ в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
выплаты заработной платы работникам государственных учреждений и казенных предприятий в соответствии с системой оплаты труда, установленной законодательством Республики Казахстан.
Статья 25. Установить, что средства на реализацию Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" предусматриваются в местных бюджетах на 2003 год в размерах не ниже определенных приложением 5.
Статья 26. Установить, что в расходах местных бюджетов на 2003 год предусматриваются дополнительные затраты в сумме 8 694 077 тысяч тенге на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.
Средства на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предусматриваются в местных бюджетах в размерах не ниже определенных приложением 6.
Статья 27. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год целевые трансферты областному бюджету Кызылординской области в следующих размерах:
231 976 тысяч тенге - для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи населению Аральского и Казалинского районов;
270 000 тысяч тенге - для оказания государственной адресной социальной помощи населению Аральского и Казалинского районов.
Распределение указанных сумм осуществляется в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.
Учесть, что расходы на оказание государственной адресной социальной помощи населени_ю Аральского и Казалинского районов предусматриваются в местных бюджетах за счет собственных средств в сумме не ниже 116 000 тысяч тенге.
Статья 28. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год целевые трансферты областному бюджету Актюбинской области в следующих размерах:
32 488 тысяч тенге - для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи населению Шалкарского района;
74 354 тысячи тенге - для оказания государственной адресной социальной помощи населению Шалкарского района.
Распределение указанных сумм осуществляется в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.
Учесть, что расходы на оказание государственной адресной социальной помощи населению Шалкарского района предусматриваются в местном бюджете за счет собственных средств в размере не ниже
95 000 тысяч тенге.

23-бап. Қызылорда облысының 2003 жылға арналған бюджетіне субвенция мөлшерін анықтау кезінде Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы "Байқоңыр" кешенінде тұратын және (немесе) жұмыс істейтін Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы азаматтарының әлеуметтік кепілдіктері туралы 1998 жылғы 12 қазандағы келісімге сәйкес "Байқоңыр" кешенінде тұратын және (немесе) жұмыс істейтін Қазақстан Республикасы азаматтарының әлеуметтік кепілдіктерін қамтамасыз етуге жұмсалатын шығыстар ескерілді деп белгіленсін.
24-бап. 2003 жылға арналған жергілікті бюджеттердің шығыстарында субвенциялар мен бюджеттік алуларды анықтау кезінде мыналарды:
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес кәсіптік мектептердің оқушыларын тамақтандыруды;
мемлекеттік мекемелер мен қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген еңбекақы төлеу жүйесіне сәйкес жалақы төлеуді қамтамасыз етуге толық көлемде қаражат көзделді деп белгіленсін.
25-бап. "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" 2002 жылғы 11 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыруға қаражат 2003 жылға арналған жергілікті бюджеттерде 5-қосымшада белгіленген мөлшерден кем емес мөлшерде көзделеді деп белгіленсін.
26-бап. 2003 жылға арналған жергілікті бюджеттердің шығыстарында тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге 8694077 мың теңге сомасында қосымша шығындар көзделеді деп белгіленсін.
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге қаражат жергілікті бюджеттерде 6-қосымшада белгіленген мөлшерден кем емес мөлшерде көзделеді.
27-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте Қызылорда облысының бюджетіне мынадай мөлшерде:
Арал және Қазалы аудандарының халқына тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету үшін - 231976 мың теңге;
Арал және Қазалы аудандарының халқына мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсету үшін - 270000 мың теңге нысаналы трансферттер көзделсін.
Аталған сомаларды бөлу Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен жүзеге асырылады.
Арал және Қазалы аудандарының халқына мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсету шығыстары жергілікті бюджеттерде өз қаражаты есебінен 116 000 мың теңгеден кем емес сомада көзделетіні ескерілсін.
28-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте Ақтөбе облысының бюджетіне мынадай мөлшерде:
Шалқар ауданының халқына тегін медициналық көмектің кепілді көлемін көрсету үшін - 32488 мың теңге;
Шалқар ауданының халқына мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсету үшін - 74354 мың теңге нысаналы трансферттер көзделсін.
Аталған сомаларды бөлу Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен жүзеге асырылады.
Шалқар ауданының халқына мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсету шығыстары жергілікті бюджетте өз қаражаты есебінен 95000 мың теңгеден кем емес сомада көзделетіні ескерілсін.

Статья 29. Учесть, что в республиканском бюджете на 2003 год предусмотрены целевые трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в следующих размерах:
692 442 тысячи тенге - на введение с 1 сентября 2003 года типовых штатов государственных организаций образования;
572 319 тысяч тенге - на обеспечение гарантированного норматива сети государственных учреждений образования, установленного законодательством Республики Казахстан;
2 614 221 тысяча тенге - на приобретение, строительство, реконструкцию и капитальный ремонт жилья для предоставления семьям оралманов, прибывающим по квоте иммиграции на 2003 год, а также 246 семьям оралманов, включенным в квоту иммиграции на 2002 год, и 8 семьям граждан Республики Казахстан - переселенцам из аула Туркестан.
Распределение указанных сумм областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы осуществляется на основании решений Правительства Республики Казахстан. <*>
Сноска. Статья 29 с изменением, внесенным Законом РК от 12.06.2003 N 438 (вводится в действие с 01.01.2003 года).
Статья 30. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год целевые инвестиционные трансферты областным бюджетам на реализацию инвестиционных проектов социальной инфраструктуры села в сумме 6 697 680 тысяч тенге, в том числе:
3 697 600 тысяч тенге на строительство объектов образования согласно приложению 7;
3 000 080 тысяч тенге на строительство объектов здравоохранения согласно приложению 8.
Объемы средств на реализацию инвестиционных проектов по строительству объектов образования и здравоохранения на селе определяются Правительством Республики Казахстан.
Правительство Республики Казахстан вправе направить указанные средства на строительство дополнительных объектов образования и здравоохранения в районах Жамбылской области, пострадавших 23 мая 2003 года в результате землетрясения, путем перераспределения объемов средств на реализацию инвестиционных проектов по строительству объектов образования и здравоохранения на селе, указанных в приложениях 7 и 8, в результате складывающейся в течение финансового года экономии бюджетных средств по итогам проводимых конкурсов по осуществлению государственных закупок работ и услуг, связанных со строительством объек_тов образования и здравоохранения на селе, а также в связи с несвоевременной реализацией инвестиционных проектов. <*>
Сноска. Статья 30 - в редакции Закона РК от 12 июня 2003 г. N 438 (вводится в действие с 1 января 2003 года).
Статья 30-1. В связи с чрезвычайной ситуацией, сложившейся в Жамбылской области в результате землетрясения, предоставить право местным исполнительным органам областей, городов Астаны и Алматы за счет средств соответствующих местных бюджетов оказать финансовую помощь Жамбылской области на ликвидацию последствий землетрясения, а также осуществить строительство и капитальный ремонт объектов, находящихся в коммунальной собственности местного исполнительного органа Жамбылской области, и жилых домов, пострадавших в результате землетрясения. <*>
Сноска. Дополнен статьей 30-1 - Законом РК от 12 июня 2003 г. N 438 (вводится в действие с 1 января 2003 года).

29-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мынадай мөлшерде:
2003 жылғы 1 қыркүйектен бастап мемлекеттік білім беру ұйымдарының үлгі штаттарын енгізуге - 692442 мың теңге;
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік білім беру мекемелері желісінің кепілдік берілген нормативін қамтамасыз етуге - 572319 мың теңге;
2003 жылғы көшіп келу квотасы бойынша келген оралмандардың отбасыларына, сондай-ақ 2002 жылғы көшіп келу квотасына енген оралмандардың 246 отбасына және Түркістан ауылынан қоныс аударған Қазақстан Республикасының азаматтарының 8 отбасына беру үшін тұрғын үй сатып алуға, салуға, қайта жаңартуға және күрделі жөндеуден өткізуге - 26 14221 мың теңге. <*>
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне аталған сомаларды бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдері негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 29-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2003.06.12. N 438 Заңымен.
30-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте ауылдың әлеуметтік инфрақұрылымының инвестициялық жобаларын іске асыруға облыстық бюджеттерге 6697680 мың теңге сомасында нысаналы инвестициялық трансферттер, оның ішінде:
7-қосымшаға сәйкес білім беру объектілерін салуға 3697600 мың теңге;
8-қосымшаға сәйкес денсаулық сақтау объектілерін салуға 3000080 мың теңге көзделсін.
Ауылда білім беру және денсаулық сақтау объектілерінің құрылысы бойынша инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған қаражат көлемін Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайды.
Қазақстан Республикасының Үкіметі аталған қаражатты 7 және 8-қосымшаларда көрсетілген ауылда білім беру және денсаулық сақтау объектілерін салуға инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған, ауылда білім беру және денсаулық сақтау объектілерін салуға байланысты жұмыстар мен қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру жөнінде өткізілетін конкурстардың қорытындылары бойынша, сондай-ақ инвестициялық жобалардың уақытылы іске асырылмауына байланысты қаржы жылы ішінде қалыптасқан бюджеттік қаражаттың үнемделуі нәтижесіндегі қаражат мөлшерін қайта бөлу арқылы Жамбыл облысының 2003 жылғы 23 мамырда жер сілкінісі салдарынан зардап шеккен аудандарында білім беру мен денсаулық сақтаудың қосымша объектілерін салу ісіне жұмсауға құқылы. <*>
Ескерту. 30-бап жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасының 2003.06.12. N 438 Заңымен.
30-1-бап. Жер сілкінісі салдарынан Жамбыл облысында қалыптасқан төтенше жағдайға байланысты облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарына тиісті жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен жер сілкінісі зардаптарын жоюға Жамбыл облысына қаржылай көмек көрсету, сондай-ақ Жамбыл облысы жергілікті атқарушы органының коммуналдық меншігіндегі объектілерді және жер сілкінісі салдарынан зардап шеккен тұрғын үйлер құрылысы мен күрделі жөндеуді жүзеге асыру құқығы берілсін.
Ескерту. 30-1-баппен толықтырылды - Қазақстан Республикасының 2003.06.12. N 438 Заңымен.

Статья 31. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год целевые трансферты бюджетам областей на содержание и развитие материально-технической базы учреждений по охране лесов и животного мира в общей сумме 1 078 454 тысячи тенге, передаваемые местным бюджетам в следующих размерах:
Акмолинской - 113 408 тысяч тенге;
Актюбинской - 37 072 тысячи тенге;
Алматинской - 192 045 тысяч тенге;
Атырауской - 18 122 тысячи тенге;
Восточно-Казахстанской - 90 967 тысяч тенге;
Жамбылской - 81 715 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской - 89 279 тысяч тенге;
Карагандинской - 52 919 тысяч тенге;
Костанайской - 106 502 тысячи тенге;
Кызылординской - 52 291 тысяча тенге;
Мангистауской - 5 491 тысяча тенге;
Павлодарской - 56 363 тысячи тенге;
Северо-Казахстанской - 118 949 тысяч тенге;
Южно-Казахстанской - 63 331 тысяча тенге.
Статья 32. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год в составе расходов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан средства на строительство и реконструкцию систем обеспечения водой в сумме 6 003 892 тысяч тенге, в том числе
3 000 000 тысяч тенге на строительство и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения сельских населенных пунктов согласно приложению 9, объемы финансирования которых определяются Правительством Республики Казахстан.
Статья 33. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год официальные трансферты, передаваемые в Национальный фонд Республики Казахстан, в сумме 12 496 732 тысяч тенге.
Статья 34. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год на выполнение обязательств прошлых_ лет 2 004 172 тысячи тенге, из них:
Министерству внутренних дел Республики Казахстан - 159 700 тысяч тенге на погашение кредиторской задолженности по строительству административного здания в городе Астане;
Министерству иностранных дел Республики Казахстан - 201 894 тысячи тенге на приобретение недвижимости в собственность Республики Казахстан за рубежом;
Министерству обороны Республики Казахстан - 500 000 тысяч тенге на погашение кредиторской задолженности по обязательствам, выполняемым за счет средств республиканского бюджета;
Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан - 799 907 тысяч тенге на выплату надбавок к пенсиям граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан:
34 389 тысяч тенге - на удовлетворение требований по погашению oсновного долга, вытекающих из правоотношений упраздненного Дорожного фонда;
308 282 тысячи тенге - на возмещение затрат закрытого акционерного общества "Национальная компания "Казакстан темiр жолы" по воинским перевозкам. <*>
Сноска. В статью 34 внесены изменения - Законом РК от 12 июня 2003 г. N 438 (вводится в действие с 1 января 2003 года).

31-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерге ормандар мен жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мекемелердің материалдық-техникалық базасын ұстау мен дамытуға жергілікті бюджеттерге берілетін жалпы сомасы 1078454 мың теңге:
Ақмола облысына - 113 408 мың теңге;
Ақтөбе облысына - 37 072 мың теңге;
Алматы облысына - 192 045 мың теңге;
Атырау облысына - 18 122 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына - 90 967 мың теңге;
Жамбыл облысына - 81 715 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына - 89 279 мың теңге;
Қарағанды облысына - 52 919 мың теңге;
Қостанай облысына - 106 502 мың теңге;
Қызылорда облысына - 52 291 мың теңге;
Маңғыстау облысына - 5 491 мың теңге;
Павлодар облысына - 56 363 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына - 118 949 мың теңге;
Оңтүстік Қазақстан облысына - 63 331 мың теңге нысаналы трансферттер көзделсін.
32-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі шығыстарының құрамында сумен қамтамасыз ету жүйелерін салу мен реконструкциялауға 6003892 мың теңге сомасында қаражат, оның ішінде 9-қосымшаға сәйкес ауылдық елді мекендерді ауыз сумен жабдықтау объектілерін салу мен реконструкциялауға 3000000 мың теңге көзделсін, оларды қаржыландыру көлемін Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтайды.
33-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте 12496732 мың теңге сомасында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына берілетін ресми трансферттер көзделсін.
34-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте өткен жылдардың міндеттемелерін орындауға 2004172 мың теңге, оның ішінде:
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігіне - Астана қаласындағы әкімшілік үйінің құрылысы бойынша кредиторлық берешегін өтеуге 159700 мың теңге; <*>
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне -  шет елде Қазақстан Республикасының меншігіне жылжымайтын мүлік сатып алуға 201894 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне - республикалық бюджеттің қаражаты есебінен орындалатын міндеттемелер бойынша кредиторлық берешекті өтеуге 500000 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне - Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстеме ақы төлеуге 799907 мың теңге; <*>
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігіне:
таратылған Жол қорының құқықтық қатынастарынан туындайтын негізгі борышты өтеу жөніндегі талаптарды қанағаттандыруға - 34389 мың теңге;
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" жабық акционерлік қоғамының әскери тасымалдаулар бойынша шығындарын өтеуге - 308282 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 34-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2003.06.12. N 438 Заңымен.

перечень организаций и объемы задолженности определяются Правительством Республики Казахстан по состоянию на 1 января 2003 года.
Статья 40. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год средства:
на кредитование в соответствии с решениями Правительства Республики Казахстан местных исполнительных органов по нулевой ставке вознаграждения (интереса) для проведения весенне-полевых и уборочных работ в сумме 4 500 000 тысяч тенге;
на кредитование обеспечения предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции оборудованием на лизинговой основе в сумме 500 000 тысяч тенге;
на субсидирование ставки вознаграждения (интереса) кредитов, выдаваемых банками второго уровня предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции на пополнение оборотных средств, в сумме 395 000 тысяч тенге;
на возмещение ставки вознаграждения (интереса) по лизингу оборудования для предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции в сумме 40 500 тысяч тенге.
Порядок выделения указанных средств определяется Правительством Республики Казахстан.
&_nbsp; Установить, что ограничения по заимствованию местных исполнительных органов, установленные законодательством Республики Казахстан о государственном и гарантированном государством заимствовании и долге, не распространяются на кредиты, выданные из республиканского бюджета на проведение весенне-полевых и уборочных работ.
Статья 41. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2003 год средства на обслуживание и погашение государственных специальных компенсационных казначейских облигаций со сроками обращения 1, 2 и 3 года, выпущенных в обращение путем переоформления остатка вкладов граждан Республики Казахстан, зафиксированных в учреждениях открытого акционерного общества "Народный банк Казахстана".
Статья 42. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2003 году в размере 8 050 000 тысяч тенге.
Статья 43. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2003 года в размере 702 000 000 тысяч тенге.
Статья 44. Утвердить перечень текущих бюджетных программ республиканского бюджета на 2003 год согласно приложению 10.
Статья 45. Утвердить перечень бюджетных программ развития республиканского бюджета на 2003 год согласно приложению 11.
Статья 46. Утвердить перечень республиканских бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения республиканского бюджета на 2003 год, согласно приложению 12.
Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2003 год не подлежат секвестрированию местные бюджетные программы согласно приложению 13.

ұйымдардың тізбесі мен берешек көлемін Қазақстан Республикасының Үкіметі 2003 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша анықтайды деп белгіленсін.
40-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдеріне сәйкес көктемгі егіс және жиын-терім жұмыстарын жүргізу үшін сыйақының (мүдденің) нөлдік ставкасы бойынша жергілікті атқарушы органдарға кредит беруге 4500000 мың теңге сомасында;
ауыл шаруашылығы өнімдерін ұқсату жөніндегі кәсіпорындардың лизингтік негізде жабдықпен қамтамасыз етілуіне кредит беруге 500000 мың теңге сомасында;
айналым қаражатын толықтыруға ауыл шаруашылығы өнімдерін ұқсату жөніндегі кәсіпорындарға екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер сыйақысының (мүддесінің) ставкасын субсидиялауға 395000 мың теңге сомасында;
ауыл шаруашылығы өнімдерін ұқсату жөніндегі кәсіпорындар үшін жабдықтар лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеуге 40500 мың теңге сомасында қаражат көзделсін.
Аталған қаражатты бөлу тәртібін Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейді.
Жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген қарыз алу мен борыш жөніндегі Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген қарыз алуы жөніндегі шектеулер көктемгі егіс және жиын-терім жұмыстарын жүргізуге республикалық бюджеттен берілген кредиттерге қолданылмайды деп белгіленсін.
41-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетте "Қазақстан Халық Банкі" ашық акционерлік қоғамының мекемелерінде тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтары салымдарының қалдықтарын қайта ресімдеу жолымен айналысқа жіберілген, айналыс мерзімі 1, 2 және 3 жыл мемлекеттік арнаулы өтемақылық қазынашылық облигацияларға қызмет көрсету мен оларды өтеуге қаражат көзделсін.
42-бап. 2003 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдіктерін беру лимиті 8050000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
43-бап. 2003 жылғы 31 желтоқсанға үкіметтік борыш лимиті 702000000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
44-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджеттің ағымдағы бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 10-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
45-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 11-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
46-бап. 2003 жылға арналған республикалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 12-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2003 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу процесінде 13-қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.

Статья 47. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2003 года.
Президент
Республики Казахстан
Приложение 1
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2003 год"
от 12 декабря 2002 года N 362
Республиканский бюджет Республики Казахстан на 2003 год <*>
Сноска. Приложение 1 - в редакции Закона РК от 12 июня 2003 г. N 438 (вводится в действие с 1 января 2003 года).
-------------------------------------------------------------------
Категория !
Класс ! Сумма,
Подкласс &nbs_p; Наименование ! тыс. тенге
Специфика !
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3
-------------------------------------------------------------------
Поступления 710173753
I. Доходы 638101094
1 Налоговые поступления 579964940
01 Подоходный налог на доходы 269312332
1 Корпоративный подоходный налог 269312332
01 Корпоративный подоходный налог с
юридических лиц-резидентов 160819371
02 Корпоративный подоходный налог
с юридических лиц-нерезидентов 10566678
03 Корпоративный подоходный налог с 4018696
юридических лиц-резидентов, удерживаемый
у источника выплаты
04 Корпоративный подоходный налог с 11834971
юридических лиц-нерезидентов,
удерживаемый у источника выплаты
05 Корпоративный подоходный налог с 75220987
юридических лиц-организаций сырьевого
&nb_sp; сектора по перечню, устанавливаемому
Правительством Республики Казахстан
06 Корпоративный подоходный налог 1939139
с юридических лиц-резидентов,
удерживаемый у источника выплаты
организациями сырьевого сектора по
перечню, устанавливаемому Правительством
Республики Казахстан
07 Корпоративный подоходный налог с 4912490
юридических лиц-нерезидентов,
удерживаемый у источника выплаты
организациями сырьевого сектора по
перечню, устанавливаемому Правительством
Республики Казахстан
05 Внутренние налоги на товары, работы 267459825
и услуги
1 Налог на добавленную стоимость 208598520
01 Налог на добавленную стоимость на 59562537
произведенные товары, выполненные работы
и оказанные услуги на территории
Республики Казахстан
02 Налог на добавленную стоимость на 86381008
товары, импортируемые на территорию
Республики Казахстан, кроме налога на
добавленную стоимость на товары,
происходящие и импортируемые с
территории Российской Федерации

47-бап. Осы Заң 2003 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
"2003 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
2002 жылғы 12 желтоқсандағы N 362-ІІ ҚРЗ
Қазақстан Республикасының Заңына
1-ҚОСЫМША
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасының 2003.06.12. N 438 Заңымен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылға арналған республикалық
бюджетi
-------------------------------------------------------------------
Санаты                     Атауы                         Сомасы,
Сыныбы                                                мың теңге
Ішкi сыныбы
Ерекшелiгi
-------------------------------------------------------------------
1                         2                              3
-------------------------------------------------------------------
Түсімдер                                       710173753
І. Кірістер                                    638101094
1        Салық түсiмдерi                                 579964940
01     Кiрiстерге салынатын табыс салығы               269312332
1    Корпоративтік табыс салығы                      269312332
01  Резидент заңды тұлғалардан алынатын
корпоративтiк табыс салығы                     160819371
02  Резидент емес заңды тұлғалардан алынатын        10566678
корпоративтiк табыс салығы
03  Резидент заңды тұлғалардан алынатын, төлем       4018696
көзiнен ұсталатын корпоративтiк табыс салығы
04  Резидент емес заңды тұлғалардан алынатын,       11834971
төлем көзiнен ұсталатын корпоративтiк табыс
салығы
05  Қазақстан Республикасының Үкiметi белгілеген    75220987
тiзбе бойынша шикiзат секторы ұйымдары - заңды
тұлғалардан алынатын корпоративтiк табыс
салығы
06  Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген     1939139
тiзбе бойынша шикiзат секторы ұйымдарының
төлем көзiнен ұсталатын, резидент заңды
тұлғалардан алынатын корпоративтiк табыс
салығы
07  Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген     4912490
тiзбе бойынша шикiзат секторы ұйымдарының
төлем көзiнен ұсталатын, резидент емес заңды
тұлғалардан алынатын корпоративтiк табыс
салығы
05     Тауарларға, жұмыстарға және қызметтер           267459825
көрсетуге салынатын iшкi салықтар
1    Қосылған құн салығы                             208598520
01  Қазақстан Республикасының аумағында             59562537
өндiрiлген тауарларға, орындалған
жұмыстарға және көрсетiлген қызметтерге
салынатын қосылған құн салығы
02  Ресей Федерациясының аумағынан шығарылатын      86381008
және импортталатын тауарларға салынатын
қосылған құн салығынан басқа, Қазақстан
Республикасының аумағына импортталатын
тауарларға салынатын қосылған құн салығы

04 Налог на добавленную стоимость за 9885626
нерезидента
05 Налог на добавленную стоимость 50731345
&nb_sp; на товары, происходящие и импортируемые
с территории Российской Федерации
06 Налог на добавленную стоимость, 1291542
доначисленный в результате проведения
независимой экспертизы таможенной
стоимости товаров, импортируемых
в Казахстан, кроме налога на добавленную
стоимость на товары, происходящие и
импортируемые из России
07 Налог на добавленную стоимость, 746462
доначисленный в результате проведения
независимой экспертизы таможенной
стоимости товаров, происходящих и
импортируемых с территории Российской
Федерации
2 Акцизы 4716525
29 Сырая нефть, включая газовый конденсат, 765300
произведенная на территории Республики
Казахстан
41 Все виды спирта, импортируемые на 44310
территорию Республики Казахстан
42 Водка, импортируемая на территорию 74400
Республики Казахстан
43 Ликеро-водочные изделия, крепленые соки 23600
и крепленые напитки с объемной долей
этилового спирта от 12 до 30 процентов и
выше, импортируемые на территорию
Республики Казахстан
44 Вина, импортируемые на территорию 832_00
Республики Казахстан
45 Коньяки, импортируемые на территорию 26283
Республики Казахстан
46 Шампанские вина, импортируемые на 860
территорию Республики Казахстан
47 Пиво, импортируемое на территорию 549400
Республики Казахстан
48 Слабоалкогольные крепленые напитки, 12800
крепленые соки с объемной долей
этилового спирта от 1,5 до 12 процентов,
импортируемые на территорию Республики
Казахстан
49 Икра осетровых и лососевых рыб, 2100
импортируемая на территорию Республики
Казахстан
50 Табачные изделия, импортируемые на 304650
территорию Республики Казахстан
55 Легковые автомобили (кроме автомобилей 473600
с ручным управлением, специально
предназначенных для инвалидов),
импортируемые на территорию Республики
Казахстан
57 Ювелирные изделия из золота, платины 35380
или серебра, импортируемые на территорию
Республики Казахстан
58 Виноматериалы, импортируемые на 350
территорию Республики Казахстан
60 Бензин (за исключением авиационного), 2277330
импортируемый на территорию Республ_ики
Казахстан
70 Акцизы, доначисленные в результате 756
проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости всех видов спирта,
импортируемых на территорию Республики
Казахстан
71 Акцизы, доначисленные в результате 589
проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости водки, импортируемой
на территорию Республики Казахстан

04  Резидент емес үшiн қосылған құн салығы           9885626
05  Ресей Федерациясының аумағынан шығарылатын      50731345
және импортталатын тауарларға салынатын
қосылған құн салығы
06  Ресейден шығарылатын және импортталатын          1291542
тауарларға салынатын қосылған құн салығынан
басқа, Қазақстанға импортталатын тауарлардың
кедендiк құнына тәуелсiз сараптама жүргiзу
нәтижесiнде жете есептелген қосылған құн салығы
07  Ресей Федерациясының аумағынан шығарылатын        746462
және импортталатын тауарлардың кедендiк
құнына тәуелсiз сараптама жүргiзу
нәтижесiнде жете есептелген қосылған
құн салығы
2      Акциздер                                         4716525
29  Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген,
газ конденсатын қоса алғанда, шикі мұнай          765300
41  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.       44310
латын спирттiң барлық түрi
42  Қазақстан Республикасының аумағына                 74400
импортталатын арақ
43  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.       23600
латын ликер-арақ бұйымдары, этил спиртiнiң
көлемдi үлесi 12-ден 30 процентке дейiн және
одан жоғары күшейтiлген шырындар мен
күшейтiлген сусындар
44  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.       83200
латын шараптар
45  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.       26283
латын коньяктар
46  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.         860
латын шампан шараптары
47  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.      549400
латын сыра
48  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.       12800
латын этил спиртiнiң көлемдi үлесi 1,5-нан
12 процентке дейiн алкоголі аз күшейтілген
сусындар, күшейтілген шырындар
49  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.        2100
латын бекіре және албырт балықтардың уылдырығы
50  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.      304650
латын темекi бұйымдары
55  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.      473600
латын жеңiл автомобильдер (мүгедектерге
арнайы арналған, қолмен басқарылатын
автомобильдерден басқа)
57  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.       35380
латын алтыннан, платинадан немесе күмiстен
жасалған зергерлiк бұйымдар
58  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.         350
латын шарап материалдары
60  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.     2277330
латын бензин (авиациялықты қоспағанда)
70  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.         756
латын спирттiң барлық түрлерiнiң кедендiк
құнына тәуелсiз сараптама жүргiзу
нәтижесiнде жете есептелген акциздер
71  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.         589
латын арақтың кедендiк құнына тәуелсiз
сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете
есептелген акциздер

72 Акцизы, доначисленные в результате 232
проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости ликеро-водочных
изделий, крепленых соков и крепленых
напитков с объемной долей этилового
спирта от 12 до 30 процентов и выше,
импортируемых в Казахстан
73 Акцизы, доначисленные в результате 1422
проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости вин, импортируемых
на территорию Республики Казахстан
74 Акцизы, доначисленные в результате 451
проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости коньяка,
импортируемого на территорию Республики
Казахстан
75 Акцизы, доначисленные в результате 13
проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости шампанских вин,
импортируемых на территорию Республики
&nb_sp; Казахстан
76 Акцизы, доначисленные в результате 3076
проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости пива,
импортируемого на территорию Республики
Казахстан
77 Акцизы, доначисленные в результате 219
проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости слабоалкогольных
крепленых напитков, крепленых соков с
объемной долей этилового спирта
от 1,5 до 12 процентов, импортируемых
в Республику Казахстан
78 Акцизы, доначисленные в результате 21
проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости икры осетровых и
лососевых рыб, импортируемой на
территорию Республики Казахстан
79 Акцизы, доначисленные в результате 2651
проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости табачных изделий,
импортируемых на территорию Республики
Казахстан
81 Акцизы, доначисленные в результате 6779
проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости легковых
автомобилей (кроме автомобилей с ручным
управлением, специально предназначенных
для инвалидов), импортируемых на
территорию Республики Казахстан
82 Акцизы, доначисленные в результате &nbs_p; 606
проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости ювелирных изделий
из золота, платины или серебра,
импортируемых на территорию Республики
Казахстан
85 Акцизы, доначисленные в результате 26147
проведения независимой экспертизы
таможенной стоимости бензина (за
исключением авиационного), импортируемого
на территорию Республики Казахстан
3 Поступления за использование природных и 53657052
других ресурсов
02 Налог на сверхприбыль 270000
05 Бонусы 4036468
06 Роялти 5017630
08 Доля Республики Казахстан по разделу 463120
продукции по заключенным контрактам
09 Плата за использование радиочастотного 747600
спектра

72  Қазақстанға импортталатын ликер-арақ                 232
бұйымдарының, этил спиртiнiң көлемдi үлесi
12-ден 30%-ке дейiн және одан жоғары күшейтiлген
шырындардың және күшейтiлген сусындардың
кедендiк құнына тәуелсiз сараптама
жүргізу нәтижесiнде жете есептелген акциздер
73  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.        1422
латын шараптардың кедендiк құнына тәуелсiз
сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете
есептелген акциздер
74  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.         451
латын коньяктардың кедендiк құнына тәуелсiз
сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете
есептелген акциздер
75  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.          13
латын шампан шараптарының кедендiк құнына
тәуелсiз сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете
есептелген акциздер
76  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.        3076
латын сыраның кедендiк құнына тәуелсiз
сараптама жүргізу нәтижесiнде жете
есептелген акциздер
77  Қазақстан Республикасына импортталатын этил          219
спиртiнiң көлемді үлесi 1,5-тен 12 процентке
дейiн алкоголi аз күшейтiлген сусындардың,
күшейтiлген шырындардың кедендiк құнына
тәуелсiз сараптама жүргізу нәтижесiнде жете
есептелген акциздер
78  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.          21
латын бекiре және албырт балықтар уылдырығы.
ның кедендiк құнына тәуелсiз сараптама
жүргiзу нәтижесiнде жете есептелген акциздер
79  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.        2651
латын темекi бұйымдарының кедендiк құнына
тәуелсiз сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете
есептелген акциздер
81  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.        6779
латын жеңіл автомобильдердің (мүгедектерге
арнайы арналған, қолмен басқарылатын
автомобильдерден басқа) кедендік құнына
тәуелсіз сараптама жүргізу нәтижесінде жете
есептелген акциздер
82  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.         606
латын алтыннан, платинадан немесе күмістен
жасалған зергерлік бұйымдардың кедендік
құнына тәуелсiз сараптама жүргiзу
нәтижесiнде жете есептелген акциздер
85  Қазақстан Республикасының аумағына импортта.       26147
латын бензиннiң (авиациялықты қоспағанда)
кедендік құнына тәуелсіз сараптама жүргізу
нәтижесiнде жете есептелген акциздер
3    Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны       53657052
үшін түсетiн түсiмдер
02  Үстеме пайдаға салынатын салық                    270000
05  Бонустар                                         4036468
06  Роялти                                           5017630
08  Жасалған келiсiм-шарттар бойынша өнiмдер бөлу     463120
жөнiндегi Қазақстанның үлесi
09  Радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлем      747600

10 Плата за пользование судоходными водными 43353
путями
11 Плата за пользование животным миром 159900
13 Плата за использование особо охраняемых 24281
природных территорий республиканского
значения
26 Роялти от организаций сырьевого сектора 39350736
&nbsp_; (юридических лиц по перечню,
устанавливаемому Правительством
Республики Казахстан)
28 Доля Республики Казахстан по разделу 3543964
продукции по заключенным контрактам от
организаций сырьевого сектора
(юридических лиц по перечню,
устанавливаемому Правительством
Республики Казахстан)
4 Сборы за ведение предпринимательской и 487728
профессиональной деятельности
06 Сбор за проезд автотранспортных средств 428500
по территории Республики Казахстан,
кроме сбора за проезд по платным
государственным автомобильным дорогам
местного значения
12 Сбор за государственную регистрацию 19668
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств
13 Сбор за выдачу разрешения на 7000
использование радиочастотного спектра
телевизионным и радиовещательным
организациям
15 Сбор за государственную регистрацию 2950
морских, речных и маломерных судов
16 Сбор за государственную регистрацию 21299
лекарственных средств
17 Сбор за государственную регистрацию 1168
гражданских воздушных судов
19 Плата за размещение наружной _ 7143
(визуальной) рекламы в полосе отвода
автомобильных дорог общего пользования
республиканского значения
06 Налоги на международную торговлю и 40224839
внешние операции
1 Таможенные платежи 31945139
01 Таможенные пошлины на ввозимые товары, 27077545
за исключением таможенных пошлин
на ввозимые товары, взимаемых с
физических лиц с применением единой
ставки таможенной пошлины
02 Таможенные пошлины на вывозимые товары 4386030
03 Таможенные пошлины, доначисленные 421564
в результате проведения независимой
экспертизы таможенной стоимости ввозимых
товаров
04 Таможенные пошлины на ввозимые товары, 60000
взимаемые с физических лиц, в результате
введения единой ставки таможенной
пошлины
2 Прочие налоги на международную торговлю 8279700
и операции
01 Поступления от осуществления таможенного 8074994
контроля и таможенных процедур
02 Пошлины, взимаемые в качестве защитных 22118
мер отечественных товаропроизводителей
03 Поступления от осуществления таможенного 177218
контроля и таможенных процедур,
доначисленные в результате проведения
&nb_sp; независимой экспертизы таможенной
стоимости ввозимых товаров

10  Кеме қатынайтын су жолдарын пайдаланғаны           43353
үшiн төлем
11  Жануарлар дүниесiн пайдаланғаны үшiн төлем        159900
13  Республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын         24281
табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшiн төлем
26  Шикiзат секторы ұйымдарынан (Қазақстан          39350736
Республикасының Үкiметi белгiлеген тiзбе
бойынша заңды тұлғалардан) түсетiн роялти
28  Шикiзат секторы ұйымдарының (Қазақстан           3543964
Республикасының Үкiметi белгiлеген тiзбе
бойынша заңды тұлғалардың) жасалған
келiсiм-шарттар бойынша өнiмдер бөлу жөнiндегі
Қазақстанның үлесі
4     Кәсiпкерлік және кәсiби қызметтi жүргiзгенi       487728
үшiн салынатын алым
06  Жергілікті маңызы бар ақылы мемлекеттік           428500
автомобиль жолдарымен жүргені үшін алынатын
алымнан басқа, Қазақстан Республикасының
аумағы бойынша автокөлік құралдарының жүргенi
үшiн алынатын алым
12  Радиоэлектрондық құралдарды және жоғары            19668
жиiлiктi қондырғыларды мемлекеттік тіркеу
үшiн алым
13  Телевизиялық және радио хабарын тарататын           7000
ұйымдарға радио жиiлiктi спектрдi пайдалануға
рұқсат бергені үшін алым
15  Теңiз, өзен және шағын көлемдi кемелердi            2950
мемлекеттiк тiркеу үшiн алым
16  Дәрi-дәрмектердi мемлекеттiк тiркеу үшiн           21299
алым
17  Азаматтық әуе кемелерiн мемлекеттік тiркеу          1168
үшiн алым
19  Республикалық маңызы бар жалпы пайдаланатын         7143
автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiнде
сыртқы (көрнекi) жарнамалар орналастырғаны
үшiн төлем
06      Халықаралық сауда мен сыртқы операцияларға      40224839
салынатын салықтар
1     Кеден төлемдерi                                 31945139
01  Кеден бажының бірыңғай ставкасын қолданумен     27077545
жеке тұлғалардан өндіріп алынатын әкелінетін
тауарларға салынатын кеден баждарын қоспағанда,
әкелiнетiн тауарларға салынатын кеден баждары
02  Әкетiлетiн тауарларға салынатын кеден баждары    4386030
03  Әкелiнетiн тауарлардың кедендiк құнына            421564
тәуелсiз сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете
есептелген кедендiк баждар
04  Кеден бажының бірыңғай ставкасын енгізу
нәтижесінде жеке тұлғалардан өндіріп алынатын
әкелінетін тауарларға салынатын кеден баждары      60000
2     Халықаралық сауда мен операцияларға салынатын    8279700
басқа да салықтар
01  Кедендік бақылауды және кедендік рәсімдерді      8074994
жүзеге асырудан түсетін түсімдер
02  Отандық тауар өндiрушiлердi қорғау шаралары        22118
ретінде алынатын баждар
03  Әкелінетін тауарлардың кедендік құнына            177218
тәуелсіз сараптама жүргізу нәтижесінде жете
есептелген, кедендік бақылауды және кедендік
рәсімдерді жүзеге асырудан түсетін түсімдер

04 Пошлины, взимаемые в качестве защитных 5370
мер отечественных товаропроизводителей,
доначисленные в результате проведения
независимой экспертизы таможенной
стоимости ввозимых товаров
07 Прочие налоги 745600
1 Прочие налоги 745600
09 Прочие налоговые поступления 745600
в республиканский бюджет
08 Обязательные платежи, взимаемые за 2222344
совершение юридически значимых действий
и (или) выдачу документов
уполномоченными на то государственными
органами или должностными лицами
1 Государственная пошлина 2222344
01 Консульский сбор 2216856
13 Государственная пошлина за проставление 5488
апостиля
2 Неналоговые поступления 51524488
01 Доходы от предпринимательской 45998214
деятельности и собственности
1 Фактическая прибыль ведомственных 400000
&nbs_p; предприятий от реализации товаров
и услуг с прибылью
01 Доля прибыли республиканских 400000
государственных предприятий
2 Неналоговые поступления от юридических 45140434
лиц и финансовых учреждений
01 Поступления от дохода Национального 5631661
Банка Республики Казахстан
02 Вознаграждения (интересы), полученные 1000000
по депозитам Правительства Республики
Казахстан
03 Поступление дивидендов на пакеты акций, 5921348
являющихся республиканской
собственностью
04 Вознаграждения (интересы) за размещение 7454
средств государственных внешних займов
на счетах в банках второго уровня
11 Плата за предоставление в пользование 442186
информации о недрах
13 Поступления доходов от государственных 120
лотерей, кроме доходов от лотерей,
проводимых по решениям местных
представительных органов
26 Поступления арендной платы за 4235000
пользование военными полигонами
27 Поступления арендной платы за 27720000
пользование комплексом "Байконур"
28 Поступления от аренды имущества 182665
республиканской собс_твенности
3 Прочие доходы от предпринимательской 457780
деятельности и собственности
01 Поступления от возмещения потерь 346600
сельскохозяйственного и
лесохозяйственного производства при
изъятии сельскохозяйственных и лесных
угодий для использования их в целях,
не связанных с ведением сельского и
лесного хозяйства
02 Поступления от реализации услуг, 111180
предоставляемых государственными
учреждениями, финансируемыми из
республиканского бюджета

04  Әкелiнетiн тауарлардың кедендiк құнына              5370
тәуелсiз сараптама жүргiзу нәтижесiнде жете
есептелген, отандық тауар өндiрушiлердi қорғау
шаралары ретiнде алынатын баждар
07      Басқа да салықтар                                 745600
1     Басқа да салықтар                                 745600
09  Республикалық бюджетке түсетiн басқа да салық     745600
түсiмдерi
08      Заңдық мәндi іс-әрекеттердi жасағаны үшiн және   2222344
(немесе) оған уәкiлеттiгi бар мемлекеттiк
органдардың немесе лауазымды адамдардың
құжаттар бергенi үшiн алынатын мiндеттi төлемдер
1     Мемлекеттiк баж                                  2222344
01  Консулдық алым                                   2216856
13  Апостиль қойғаны үшiн мемлекеттiк баж               5488
2         Салыққа жатпайтын түсiмдер                      51524488
01      Кәсiпкерлiк қызмет пен меншiктен түсетiн        45998214
кiрiстер
1     Ведомстволық кәсiпорындардың тауарлар мен         400000
қызметтердi пайдамен сатудан түсетiн iс
жүзiндегi пайдасы
01  Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындар            400000
пайдасының үлесi
2     Заңды тұлғалардан және қаржы мекемелерiнен      41540434
түсетiн салыққа жатпайтын түсiмдер
01  Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң           5631661
кiрiсiнен түсетiн түсiмдер
02  Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң депозиттерi    1000000
бойынша алынған сыйақылар (мүдделер)
03  Республикалық меншiк болып табылатын             5921348
акциялардың пакеттерiне дивидендтердің
түсімі
04  Мемлекеттiң сыртқы заемдар қаражатын екiншi         7454
деңгейдегi банктер шоттарына орналастырудан
түсетін сыйақылар (мүдделер)
11  Жер қойнауы туралы ақпараттың пайдалануға         442186
берiлгенi үшiн ақы
13  Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi              120
бойынша өткiзiлетiн лотереялардан түсетін
кiрiстерден басқа, мемлекеттiк лотереялардан
түсетiн кiрiстердiң түсiмi
26  Әскери полигондарды пайдаланғаны үшiн            4235000
жалгерлiк төлемнен түсетін түсiмдер
27  "Байқоңыр" кешенiн пайдаланғаны үшiн            27720000
жалгерлiк төлемнен түсетiн түсiмдер
28  Республикалық меншiк мүлкiн жалға беруден         182665
түсетiн түсiмдер
3     Кәсiпкерлік қызмет пен меншіктен түсетiн басқа    457780
да кiрiстер
01  Ауыл шаруашылық және орман алқаптарын ауыл        346600
және орман шаруашылықтарын жүргiзуге
байланысты емес мақсаттарға пайдалану үшiн
алған кезде ауыл шаруашылығы және орман
шаруашылығы өндiрiстерiнiң зияндарын өтеуден
түсетiн түсiмдер
02  Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын         111180
мемлекеттiк мекемелер көрсететiн қызметтердi
сатудан түсетiн түсiмдер

02 Административные сборы и платежи, 101574
доходы от некоммерческих и
сопутствующих продаж
3 Прочие платежи и доходы от 101574
некоммерческих и сопутствующих продаж
03 Поступления денег от проведения 16000
государственных закупок, организуемых
государственными учреждениями,
финансируемыми из республиканского
бюджета
05 Поступления от реализации 85574
конфискованного имущества, имущества,
безвозмездно перешедшего в установленном
порядке в республиканскую собственность,
в том числе товаров и транспортных
средств_, оформленных в таможенном режиме
отказа в пользу государства
03 Поступления по штрафам и санкциям 1016893
1 Поступления по штрафам и санкциям 1016893
01 Административные штрафы и санкции, 811900
взимаемые центральными государственными
органами, их территориальными
подразделениями
04 Поступление изъятых доходов, полученных 14400
от безлицензионной деятельности, в
отношении которой установлен
лицензионный порядок, за исключением
доходов, полученных от деятельности
казино, тотализаторов и игорного бизнеса
06 Исполнительская санкция 69812
07 Поступление сумм санкций, применяемых к 820
банкам второго уровня за нарушение
экономических нормативов и сроков
предоставления статистической
отчетности, установленных Национальным
Банком Республики Казахстан
09 Поступление от банков или организаций, 1000
осуществляющих отдельные виды банковских
операций, сумм пени и штрафов за
несвоевременное исполнение норм
налогового законодательства
12 Прочие санкции и штрафы, взимаемые 118961
государственными учреждениями,
финансируемыми из республиканского
бюджета
&nb_sp; 04 Вознаграждения (интересы) по кредитам 1049644
1 Вознаграждения (интересы), полученные 364471
за предоставление кредитов из
республиканского бюджета юридическим
лицам
01 Вознаграждения (интересы) по кредитам, 173491
выданным в рамках программы организации
лизинга
02 Вознаграждения (интересы) по кредитам, 2310
выданным для софинансирования
инвестиционных проектов
03 Вознаграждения (интересы) по кредитам, 130620
выданным в рамках программного займа
АБР для сельскохозяйственного сектора
04 Вознаграждения (интересы) по кредитам, 9666
выданным ЗАО "Эксимбанк Казахстан" для
финансирования инвестиционных проектов
05 Вознаграждения (интересы) по кредитам, 37784
выданным на производство
животноводческой продукции и ее закуп
06 Вознаграждения (интересы) по прочим 10600
кредитам

02      Әкiмшiлiк алымдар мен төлемдер, коммерциялық      101574
емес және iлеспе саудадан алынатын кiрiстер
3     Коммерциялық емес және iлеспе саудадан            101574
алынатын басқа да төлемдер мен кiрiстер
03  Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын          16000
мемлекеттiк мекемелер ұйымдастыратын
мемлекеттiк сатып алуды өткiзуден түсетiн
ақшаның түсiмi
05  Тәркiленген мүлiктi, белгiленген тәртiппен         85574
республикалық меншiкке өтеусiз өткен мүлiкті,
оның iшiнде кедендiк бас тарту режимiнде
мемлекеттiң пайдасына ресiмделген тауарлар
мен көлiк құралдарын сатудан түсетiн түсiмдер
03      Айыппұлдар мен санкциялар бойынша түсетiн        1016893
түсiмдер
1     Айыппұлдар мен санкциялар бойынша түсетiн        1016893
түсiмдер
01  Орталық мемлекеттiк органдар, олардың аумақтық    811900
бөлiмшелерi салатын әкiмшiлiк айыппұлдар мен
санкциялар
04  Казино, тотализаторлар және ойын бизнесi           14400
қызметiнен алынған кiрiстердi қоспағанда, өзіне
қатысты лицензиялық тәртiп белгiленген
лицензиясыз қызметтен түскен кiрiстердi
алудан түсiм
06  Атқарушылық санкция                                69812
07  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi               820
белгiлеген экономикалық нормативтердi және
статистикалық есептiлiктi берудiң мерзiмдерiн
бұзғаны үшiн екiншi деңгейдегi банктерге
қолданылатын санкциялар сомаларының түсiмi
09  Салық заңнамасы нормаларын уақытылы                 1000
орындамағаны үшiн банктерден немесе банк
операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге
асыратын ұйымдардан өсiмпұл және айыппұл
сомаларының түсуi
12  Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын         118961
мемлекеттiк мекемелер салатын басқа да
санкциялар мен айыппұлдар
04      Кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)           1049644
1     Заңды тұлғаларға республикалық бюджеттен          364471
кредиттер бергенi үшiн алынған сыйақылар
(мүдделер)
01  Лизингтi ұйымдастыру бағдарламасының              173491
шеңберiнде берiлген кредиттер бойынша
сыйақылар (мүдделep)
02  Инвестициялық жобаларды бірлесiп қаржыландыру       2310
үшiн берiлген кредиттер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
03  АДБ бағдарламалық заемы шеңберiнде                130620
ауылшаруашылық секторы үшiн берiлген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
04  "Эксимбанк Қазақстан" ЖАҚ-на инвестициялық
жобаларды қаржыландыру үшін берілген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)                        9666
05  Малшаруашылық өнімдерін шығаруға және
сатып алуға берілген кредиттер бойынша
сыйақылар (мүдделер)                               37784
06  Басқа да кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)    10600

2 Вознаграждения (интересы) по кредитам, 6300
выданным из республиканского бюджета
физическим лицам через финансовых
агентов Правительства Республики
Казахстан
01 Вознаграждения (интересы) по кредитам, 6300
выданным в рамках программы жилищного
&n_bsp; строительства и приобретения жилья
3 Вознаграждения (интересы) по кредитам, 2163
выданным из республиканского бюджета
местным исполнительным органам
03 Вознаграждения (интересы) по кредитам, 2163
выданным на иные цели
4 Вознаграждения (интересы) по кредитам, 156145
выданным из республиканского бюджета
за счет средств правительственных
внешних займов юридическим лицам
01 Вознаграждения (интересы) по кредитам, 4632
выданным для реализации проекта
технической помощи
02 Вознаграждения (интересы) по кредитам, 3500
выданным для реализации проекта
развития предприятий и финансового
сектора
03 Вознаграждения (интересы) по кредитам, 42610
выданным для реализации проекта
поддержки малого и среднего бизнеса
04 Вознаграждения (интересы) по кредитам, 15870
выданным для реализации проекта
постприватизационной поддержки
сельского хозяйства
05 Вознаграждения (интересы) по кредитам, 50870
выданным для реализации проекта
технической помощи нефтяной отрасли
06 Вознаграждения (интересы) по кредитам, 2842
выданным для реализации проекта
строительства международного аэропорта
в г_ороде Астане
07 Вознаграждения (интересы) по кредитам, 35821
выданным для реализации проекта
усовершенствования ирригационных и
дренажных систем
5 Вознаграждения (интересы) по кредитам, 298059
выданным из республиканского бюджета
за счет средств правительственных
внешних займов местным исполнительным
органам
01 Вознаграждения (интересы) по кредитам, 130507
выданным для реализации проекта развития
городского транспорта
02 Вознаграждения (интересы) по кредитам, 167552
выданным для реализации проекта
водоснабжения и санитарии города Атырау
6 Вознаграждения (интересы) по оплаченным 42031
юридическими лицами требованиям по
государственным гарантиям
01 Вознаграждения (интересы) по оплаченным 42031
юридическими лицами требованиям по
государственным гарантиям
7 Вознаграждения (интересы) по внешним 180475
кредитам, выданным правительствам
иностранных государств
01 Вознаграждения (интересы) по внешним 180475
кредитам, выданным правительствам
иностранных государств
05 Прочие неналоговые поступления 3358163

2     Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң қаржы             6300
агенттерi арқылы жеке тұлғаларға республика.
лық бюджеттен берiлген кредиттер бойынша
сыйақылар (мүдделер)
01  Тұрғын үй құрылысы және тұрғын үй сатып алу         6300
бағдарламасының шеңберiнде берiлген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
3     Жергілікті атқарушы органдарға республикалық
бюджеттен берілген кредиттер бойынша
сыйақылар (мүдделер)                                2163
03  Басқа да мақсаттарға берілген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)                        2163
4     Заңды тұлғаларға үкіметтiк сыртқы заемдардың      156145
қаражаты есебiнен республикалық бюджеттен
берiлген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
01  Техникалық көмек жобасын iске асыру үшiн            4632
берiлген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
02  Кәсіпорындар мен қаржы секторын дамыту жобасын
іске асыру үшін берілген кредиттер бойынша
сыйақылар (мүдделер)                                3500
03  Шағын және орта бизнестi қолдау жобасын iске       42610
асыру үшiн берiлген кредиттер бойынша
сыйақылар (мүдделер)
04  Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiнгi         15870
қолдау жобасын iске асыру үшiн берiлген
кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
05  Мұнай саласына техникалық көмек көрсету            50870
жобасын iске асыру үшiн берiлген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
06  Астана қаласында халықаралық әуежай салу            2842
жобасын iске асыру үшiн берiлген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
07  Ирригациялық және дренаждық жүйелердi              35821
жетiлдiру жобасын iске асыру үшiн берiлген
кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
5     Жергiлiктi атқарушы органдарға үкiметтiк          298059
сыртқы заемдардың қаражаты есебiнен
республикалық бюджеттен берілген кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
01  Қала көлiгiн дамыту жобасын iске асыру үшiн       130507
берiлген кредиттер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
02  Атырау қаласын сумен жабдықтау және оның          167552
санитариясы жобасын iске асыру үшiн берiлген
кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
6     Заңды тұлғалар төлеген мемлекеттiк кепiлдiктер     42031
бойынша талаптар бойынша сыйақылаp (мүдделер)
01  Заңды тұлғалар төлеген мемлекеттiк                 42031
кепiлдiктер бойынша талаптар бойынша
сыйақылаp (мүдделер)
7     Шет мемлекеттердiң үкіметтеріне берілген          180475
сыртқы кредиттер бойынша сыйақылар
(мүдделеp)
01  Шет мемлекеттердің үкіметтеріне берілген          180475
сыртқы кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
05      Салыққа жатпайтын басқа да түсімдер              3358163

1 Прочие неналоговые поступления &nbsp_; 3358163
02 Доля Республики Казахстан при 24700
распределении дополнительной и
добавочной пошлин
04 Поступление сумм от добровольной сдачи 562
или взыскания незаконно полученного
имущества или стоимости незаконно
предоставленных услуг лицам,
уполномоченным на выполнение
государственных функций, или лицам,
приравненным к ним
06 Возмещение осужденными к лишению свободы 70800
стоимости питания, вещевого имущества и
коммунально-бытовых,
лечебно-профилактических услуг, ущерба,
причиненного государству,
исправительному учреждению,
дополнительных затрат, связанных с
пресечением побега
09 Прочие неналоговые поступления 2902901
в республиканский бюджет
23 Поступления дебиторской, депонентской 50600
задолженности государственных
учреждений, финансируемых из
республиканского бюджета
25 Возврат неиспользованных средств, ранее 308600
полученных из республиканского бюджета
3 Доходы от операций с капиталом 6611666
01 Продажа основного капитала 1198150
1 Продажа основного капитала _ 1198150
04 Поступления от продажи имущества, 198150
закрепленного за государственными
учреждениями, финансируемыми
из республиканского бюджета
06 Поступления от реализации вооружения 1000000
и военной техники
02 Продажа товаров из государственных 5413400
запасов
1 Продажа товаров из государственных 5413400
запасов
03 Поступления от реализации зерна из 5413400
государственных ресурсов
03 Продажа земли и нематериальных активов 116
1 Продажа земли и нематериальных активов 116
02 Продажа нематериальных активов 116
II. Полученные официальные трансферты 57629991
4 Полученные официальные трансферты 57629991
01 Трансферты из нижестоящих органов 57629991
государственного управления
2 Трансферты из областных бюджетов, 57629991
бюджетов городов Астаны и Алматы
04 Бюджетное изъятие из областного бюджета 428735
Актюбинской области
06 Бюджетное изъятие из областного бюджета 20114903
Атырауской области
09 Бюджетное изъятие из областного бюджета &nbsp_; 497040
Западно-Казахстанской области
13 Бюджетное изъятие из областного бюджета 10651255
Мангистауской области
14 Бюджетное изъятие из областного бюджета 974293
Павлодарской области
17 Бюджетное изъятие из бюджета города 24963765
Алматы
III. Возврат кредитов 14442668

1     Салыққа жатпайтын басқа да түсімдер              3358163
02  Қосымша және үстеме баждарды бөлу кезiндегi        24700
Қазақстан Республикасының үлесi
04  Заңсыз алынған мүлiктi еркiмен тапсырудан            562
немесе өндiрiп алудан немесе мемлекеттiк
функцияларды орындауға уәкiлеттiк берiлген
тұлғаларға немесе оларға теңестiрiлген
тұлғаларға заңсыз көрсетiлген қызметтердiң
құнынан алынатын сомалардың түсiмі
06  Бас бостандығынан айыруға сотталғандардың          70800
тамақтың, заттай мүлiктiң және коммунал.
дық-тұрмыстық, емдеу-алдын алу қызметтерiнiң
құнын, мемлекетке, түзеу мекемесiне келтірілген
залалды, қашып кетуге жол бермеуге байланысты
қосымша шығындарды өтеуi
09  Республикалық бюджетке түсетiн салыққа           2902901
жатпайтын басқа да түсiмдер
23  Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын          50600
мемлекеттiк мекемелердiң дебиторлық,
депоненттiк берешегiнiң түсуi
25  Бұрын республикалық бюджеттен алынған,            308600
пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
3         Капиталмен жасалған операциялардан алынатын      6611666
кiрiстер
01      Негiзгi капиталды сату                           1198150
1     Негiзгi капиталды сату                           1198150
04  Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын         198150
мемлекеттiк мекемелерге бекiтiлген мүлiктi
сатудан түсетiн түсiмдер
06  Қару-жарақ пен әскери техниканы сатудан          1000000
түсетiн түсiмдер
02      Мемлекеттiк қорлардан тауарлар сату              5413400
1     Мемлекеттiк қорлардан тауарлар сату              5413400
03  Мемлекеттiк ресурстардан астық сатудан түсетiн   5413400
түсiмдер
03      Жердi және материалдық емес активтердi сату          116
1     Жердi және материалдық емес активтердi сату          116
02  Материалдық емес активтердi сату                     116
II. Алынған ресми трансферттер                  57629991
4         Алынған ресми трансферттер                      57629991
01      Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан   57629991
алынатын трансферттер
2     Облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы       57629991
қалаларының бюджеттерiнен алынатын трансферттер
04  Ақтөбе облысының облыстық бюджетiнен алынатын     428735
бюджеттiк алу
06  Атырау облысының облыстық бюджетiнен алынатын   20114903
бюджеттiк алy
09  Батыс Қазақстан облысының облыстық бюджетiнен     497040
алынатын бюджеттiк алу
13  Маңғыстау облысының облыстық бюджетiнен         10651255
алынатын бюджеттiк алу
14  Павлодар облысының облыстық бюджетiнен            974293
алынатын бюджеттiк алу
17  Алматы қаласының бюджетiнен алынатын бюджеттiк  24963765
алу
III. Кредиттердi қайтару                        14442668

5 Возврат кредитов 14442668
01 Возврат внутренних кредитов 9681772
1 Возврат кредитов, выданных из 2951735
республиканского бюджета юридическим
лицам
01 Возврат кредитов, выданных в рамках 325164
программы организации лизинга
02 Возврат кредитов, выданных РГП 16225
"Реабилитационный фонд" на санацию и
реабилитацию неплатежеспособных
предприятий
03 Возврат кредитов, выданных ЗАО 117050
"Эксимбанк Казахстан" для
финансирования высокоэффективных
инвестиционных проектов
04 Возврат централизованных (директивных) 100
кредитов, переданных ЗАО "Фонд
финансовой поддержки сельского
хозяйства"
&nbsp_; 05 Возврат кредитов, выданных на основе 228548
ретроактивного кредитования
06 Возврат кредитов, выданных на 128268
сельскохозяйственное производство
через систему сельских кредитных
товариществ
08 Возврат просроченной задолженности по 990
директивным кредитам
09 Возврат просроченной задолженности по 2500
кредитам, выданным по результатам
внутриреспубликанского зачета
10 Возврат просроченной задолженности по 100
кредитам, выданным на пополнение
собственных оборотных средств
11 Возврат кредитов, выданных за счет 850
средств Фонда преобразования экономики
12 Возврат кредитов, выданных для 110231
софинансирования сельскохозяйственных
проектов
13 Возврат кредитов, выданных для 154096
софинансирования инвестиционных
проектов
14 Возврат кредитов, выданных в рамках 1865983
программного займа АБР для
сельскохозяйственного сектора
15 Возврат прочих кредитов 1600
2 Возврат кредитов, выданных из 132000
&n_bsp; республиканского бюджета физическим
лицам через финансовых агентов
Правительства Республики Казахстан
03 Возврат кредитов, выданных в рамках 132000
программы жилищного строительства и
приобретения жилья
3 Возврат кредитов, выданных из 5653800
республиканского бюджета местным
исполнительным органам
01 Возврат кредитов, выданных на 4500000
организацию проведения весенне-полевых
и уборочных работ
02 Возврат кредитов, выданных на покрытие 1053800
кассового разрыва
03 Возврат кредитов, выданных бюджету 50000
Актюбинской области на подготовку к
осенне-зимнему периоду г. Актюбинска
04 Возврат кредитов, выданных бюджету 50000
Карагандинской области на ремонт и
реконструкцию объектов водоснабжения и
теплоснабжения, приобретение топлива
для теплоисточников западного района
г. Темиртау

5         Кредиттердi қайтару                             14442668
01      Iшкi кредиттердi қайтару                         9681772
1     Заңды тұлғаларға республикалық бюджеттен         2951735
берілген кредиттердi қайтару
01  Лизингтi ұйымдастыру бағдарламасы шеңберiнде      325164
берiлген кредиттердi қайтару
02  Төлемге қабiлетсiз кәсiпорындарды сауықтыруға      16255
және оңалтуға "Медетшi қор" РМК-ға берiлген
кредиттердi қайтару
03  Тиiмдiлігі жоғары инвестициялық жобаларды         117050
қаржыландыру үшiн "Қазақстан Эксимбанкi"
ЖАҚ-қа берiлген кредиттерді қайтару
04  "Ауыл шаруашылығын қаржылық қолдау қоры"             100
ЖАҚ-қа берiлген орталықтандырылған
(директивалық) кредиттердi қайтару
05  Ретроактивтiк кредит беру негiзiнде берiлген      228548
кредиттерді қайтару
06  Ауылдық кредит серiктестiктерiнiң жүйесi          128268
арқылы ауылшаруашылық өндiрiсiне берiлген
кредиттердi қайтару
08  Директивалық кредиттер бойынша мерзiмi өткен         990
берешектi қайтару
09  Iшкi республикалық есептеме нәтижелерi бойынша      2500
берiлген кредиттер бойынша мерзімі өткен
берешектi қайтару
10  Меншiктi айналым қаражатын толықтыруға               100
берiлген кредиттер бойынша мерзiмi өткен
бepeшекті қайтару
11  Экономиканы қайта құру қорының қаражаты              850
есебiнен берiлген кредиттердi қайтару
12  Ауыл шаруашылық жобаларын бiрлесiп қаржыландыру   110231
үшiн берiлген кредиттердi қайтару
13  Инвестициялық жобаларды бiрлесiп қаржыландыру     154096
үшiн берiлген кредиттердi қайтару
14  АДБ-нiң бағдарламалық заемы шеңберiнде           1865983
ауылшаруашылық секторына берiлген кредиттердi
қайтару
15  Басқа да кредиттерді қайтару                        1600
2     Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң қаржы           132000
агенттерi арқылы жеке тұлғаларға
республикалық бюджеттен берілген кредиттердi
қайтару
03  Тұрғын үй құрылысы және тұрғын үй сатып алу       132000
бағдарламасы шеңберiнде берiлген кредиттердi
қайтару
3     Жергiлiктi атқарушы органдарға республикалық     5653800
бюджеттен берiлген кредиттердi қайтару
01  Көктемгi егіс және егін жинау жұмыстарын         4500000
ұйымдастыруға берілген кредиттерді қайтару
02  Кассалық алшақтықты жабуға берiлген кредит.      1053800
тердi қайтару
03  Ақтөбе қаласын күзгі-қысқы кезеңге
дайындауға Ақтөбе қаласының бюджетіне
берілген кредиттерді қайтару                       50000
04  Теміртау қаласының батыс ауданын сумен
жабдықтау және жылумен жабдықтау объектілерін
жөндеуге және қайта жаңартуға, жылу көздері
үшін отын сатып алуға Қарағанды облысының
бюджетіне берілген кредиттерді қайтару             50000

4 Возврат кредитов, выданных из 544031
республиканского бюджета за счет
средств правительственных внешних
займов юридическим лицам
01 Возврат кредитов, выданных для 13091
реализации проекта технической помощи
_ 03 Возврат кредитов, выданных для 281773
реализации проекта поддержки малого и
среднего бизнеса
05 Возврат кредитов, выданных для 218680
реализации проекта технической помощи
нефтяной отрасли
07 Возврат кредитов, выданных для 30487
реализации проекта усовершенствования
ирригационных и дренажных систем
5 Возврат кредитов, выданных из 400206
республиканского бюджета за счет средств
правительственных внешних займов местным
исполнительным органам
01 Возврат кредитов, выданных для реализации 399956
проекта развития городского транспорта
03 Возврат кредитов, выданных для реализации 250
проекта реконструкции системы
водоснабжения и водоотведения г. Алматы
02 Возврат требований по оплаченным 3866573
государственным гарантиям
1 Возврат юридическими лицами требований 3866573
по оплаченным государственным гарантиям
01 Возврат требований по оплаченным 3866573
государственным гарантиям
04 Возврат внешних кредитов 894323
1 Возврат внешних кредитов, выданных 894323
&_nbsp; правительствам иностранных государств
01 Возврат внешних кредитов, выданных 894323
правительствам иностранных государств
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
Функц. группа ! Сумма, тыс.
Администратор Наименование ! тенге
Программа !
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3
-------------------------------------------------------------------
Расходы 793013753
IV. Затраты 751992137
1 Государственные услуги общего характера 44535468
101 Администрация Президента Республики 485350
Казахстан
001 Административные затраты 439185
030 Прогнозно-аналитическое обеспечение 40112
стратегических аспектов внутренней и
внешней политики государства
201 Укрепление материально-технической базы 634
Казахстанского института стратегических
исследований при Президенте Республики
Казахстан
602 Обеспечение вычислительной и&_nbsp; 606
организационной техникой специального
представительства на космодроме
"Байконур"

4     Заңды тұлғаларға үкiметтiк сыртқы заемдардың      544031
қаражаты есебінен республикалық бюджеттен
берiлген кредиттердi қайтару
01  Техникалық көмек жобасын iске асыру үшiн           13091
берiлген кредиттердi қайтару
03  Шағын және орта бизнестi қолдау жобасын iске      281773
асыру үшiн берiлген кредиттердi қайтару
05  Мұнай саласына техникалық көмек көрсету           218680
жобасын iске асыру үшiн берiлген кредиттердi
қайтару
07  Ирригациялық және дренаж жүйелерiн жетiлдiру      30487
жобасын iске асыру үшiн берiлген кредиттердi
қайтару
5     Жергiлiктi атқарушы органдарға үкiметтiк          400206
сыртқы қарыздардың қаражаты есебiнен
республикалық бюджеттен берiлген кредиттердi
қайтару
01  Қала көлiгiн дамыту жобасын iске асыру үшiн       399956
берiлген кредиттердi қайтару
03  Алматы қаласын сумен жабдықтау және одан
суды бұру жүйесін қайта жаңарту жобасын
іске асыру үшін берілген несиелерді қайтару          250
02      Төленген мемлекеттiк кепiлдiктер бойынша         3866573
талаптарды қайтару
1     Төленген мемлекеттiк кепiлдiктер бойынша         3866573
талаптарды заңды тұлғалардың қайтаруы
01  Төленген мемлекеттік кепiлдiктер бойынша         3866573
талаптарды қайтару
04      Сыртқы кредиттердi қайтару                        894323
1     Шет мемлекеттердiң үкiметтеріне берiлген          894323
сыртқы кредиттердi қайтару
01  Шет мемлекеттердiң үкiметтерiне берiлген          894323
сыртқы кредиттердi қайтару
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
Функционалдық топ                                         Сомасы,
Әкімші                  Атауы                         мың теңге
Бағдарлама
-------------------------------------------------------------------
1                       2                               3
-------------------------------------------------------------------
Шығыстар                                      793013753
IV. Шығындар                                  751992137
1          Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер көрсету  44535468
101     Қазақстан Республикасы Президентінiң             485350
Әкiмшілігі
001  Әкімшілік шығындар                               439185
030  Мемлекеттiң iшкi және сыртқы саясатының           40112
стратегиялық аспектілерiн болжамды-талдамалық
қамтамасыз ету
201  Қазақстан Республикасы Президентiнiң                634
жанындағы Қазақстан стратегиялық зерттеулер
институтының материалдық-техникалық базасын
нығайту
602  "Байқоңыр" ғарыш айлағындағы арнайы өкiлдiктi       606
есептеу және ұйымдастыру техникасымен
қамтамасыз ету

603 Обеспечение компьютерной и 4813
организационной техникой Казахстанского
института стратегических исследований
при Президенте Республики Казахстан
102 Хозяйственное управление Парламента 1581850
Республики Казахстан
001 Административные затраты 1339500
034 Обеспечение литерных рейсов 57100
035 Разработка и экспертиза проектов 50000
законов, инициируемых депутатами
Парламента Республики Казахстан
036 Проведение Трансазиатского форума 47000
Парламентской ассамблеи
200 Приобретение мебели для служебного 18250
жилья депутатам
600 Обеспечение вычислительной и 70000
организационной техникой Парламента
Республики Казахстан
104 Канцелярия Премьер-Министра Республики 398730
Казахстан
001 Административные затраты 322350
032 Обеспечение литерных рейсов 46380
600 Обеспечение компьютерной и &nbs_p; 30000
организационной техникой Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан
106 Национальный центр по правам человека 22732
001 Административные затраты 15750
200 Материально-техническое обеспечение 3442
Национального центра по правам человека
600 Обеспечение вычислительной и 3540
коммуникационной техникой Национального
центра по правам человека
201 Министерство внутренних дел Республики 5510
Казахстан
037 Обеспечение политических интересов 5510
страны в области общественного порядка
204 Министерство иностранных дел Республики 11595729
Казахстан
001 Административные затраты 4199778
006 Выполнение обязательств прошлых лет 201894
030 Участие в уставных и других органах СНГ 244259
031 Участие в международных организациях 857944
035 Консульские услуги по оформлению 10000
документов
039 Делимитация государственной границы 63241
040 Демаркация государственной границы 55238
044 Поддержание связи с загранучреждениями 35739
046 Реализация национальной имиджевой &nbs_p; 153520
стратегии
051 Изготовление визовых наклеек 79427
052 Обеспечение службы Государственного 900
протокола Республики Казахстан
средствами связи
054 Оплата услуг международной почтовой связи 42646
055 Медицинское страхование сотрудников во 135205
время длительной загранкомандировки

603  Қазақстан Республикасының Президентi               4813
жанындағы Қазақстан стратегиялық зерттеулер
институтын компьютерлiк және ұйымдастыру
техникасымен қамтамасыз ету
102     Қазақстан Республикасы Парламентiнiң            1581850
Шаруашылық басқармасы
001  Әкiмшiлiк шығындар                              1339500
034  Литерлiк рейстердi қамтамасыз ету                 57100
035  Қазақстан Республикасы Парламентiнiң              50000
депутаттары бастамашы болған заң жобаларын
әзiрлеу және сараптама жүргізу
036  Парламенттік Ассамблеяның Трансазиялық            47000
форумын өткiзу
200  Депутаттардың қызметтік тұрғын үйлеріне
жиһаз сатып алу                                   18250
600  Қазақстан Республикасының Парламентiн             70000
есептеу және ұйымдастыру техникасымен
қамтамасыз ету
104     Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң       398730
Кеңсесi
001  Әкiмшiлiк шығындар                               322350
032  Литерлiк рейстердi қамтамасыз ету                 46380
600  Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң        30000
Кеңсесiн компьютер және ұйымдастыру
техникасымен қамтамасыз ету
106     Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық           22732
001  Әкімшілік шығындар                                15750
200  Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталықты          3442
материалдық-техникалық қамтамасыз ету
600  Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталықты          3540
есептеу және коммуникациялық техникамен
қамтамасыз ету
201     Қазақстан Республикасының Ішкі iстер               5510
министрлiгi
037  Елдің қоғамдық тәртіп саласындағы саяси            5510
мүдделерiн қамтамасыз ету
204     Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер         11595729
министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                              4199778
006  Өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау          201894
030  ТМД-ның жарғылық және басқа да органдарына       244259
қатысу
031  Халықаралық ұйымдарға қатысу                     857944
035  Құжаттарды ресiмдеу жөнiндегi консулдық           10000
қызметтер
039  Мемлекеттiк шекараны межелеу                      63241
040  Мемлекеттiк шекараға қада қағу                    55238
044  Шет мемлекеттердегі мекемелермен байланыс
орнату                                            35739
046  Ұлттық бедел стратегиясын iске асыру             153520
051  Визалық жапсырмалар дайындау                      79427
052  Қазақстан Республикасы Мемлекеттік протокол         900
қызметiн байланыс құралдарымен қамтамасыз ету
054  Халықаралық почта байланысының қызметтерiне       42646
ақы төлеу
055  Ұзақ шетелдiк iссапар кезiнде қызметкерлердi     135205
медициналық сақтандыру

057 Обеспечение исполнения Государственного 25000
протокола Республики Казахстан
069 Создание системы защищенной связи с 89677
дипломатическими представительствами
Республики Казахстан за рубежом
201 Материально-техническое оснащение 218324
дипломатических представительств
Республики Казахстан за рубежом
202 Приобретение недвижимости за рубежом 1435002
для размещения дипломатических
представительств Республики Казахстан
204 Приобретение автомашин для посольств 70000
301 Реконструкция и капитальный ремонт 88315
зданий дипломатических представительств
за рубежом, находящихся
в республиканской собственности
303 Строительство административного здания 1503000
Министерства иностранных дел Республики
Казахстан в городе Астане
305 Строительство объектов обслуживания 371620
дипломатического городка в городе Астане
&nb_sp; 306 Строительство инженерных сетей 2-ой 1700000
очереди дипломатического городка
в городе Астане
500 Сопровождение информационных систем 5000
Министерства иностранных дел Республики
Казахстан
601 Обеспечение вычислительной и 10000
организационной техникой Министерства
иностранных дел Республики Казахстан
208 Министерство обороны Республики Казахстан 174935
036 Обеспечение политических интересов 174935
страны в области обороны
217 Министерство финансов Республики 11933413
Казахстан
001 Административные затраты 7723925
035 Оплата услуг платежных систем и 231736
телекоммуникационных услуг
036 Приватизация, управление госимуществом, 500000
постприватизационная деятельность и
регулирование споров, связанных с этим
и с кредитованием, учет, хранение
имущества, полученного или взысканного
в счет исполнения обязательств по
кредитам и госгарантиям
037 Обеспечение финансовых органов 18590
нормативными правовыми актами
047 Оплата услуг по обеспечению приема 60000
в бюджет наличных денег
069 Осуществление аудита инвестиционных &nbs_p; 27370
проектов
079 Выполнение функций лицензиаров 18220
201 Материально-техническое обеспечение 23283
налоговых органов Министерства
финансов Республики Казахстан
500 Сопровождение информационной системы 92000
ведения реестра государственной
собственности
501 Сопровождение информационных систем 1043591
органов Министерства финансов
Республики Казахстан
505 Сопровождение информационной системы 4080
"Контроль за оборотом и производством
акцизной продукции"

057  Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк                25000
протоколының атқарылуын қамтамасыз ету
069  Қазақстан Республикасының шетелдегi               89677
дипломатиялық өкiлдiктерiмен қорғалған
байланыс жүйесiн құру
201  Қазақстан Республикасының шетелдегi              218324
дипломатиялық өкiлдiктерiн материалдық-тех.
никалық жарақтандыру
202  Қазақстан Республикасының дипломатиялық         1435002
өкiлдiктерiн орналастыру үшiн шетелде
жылжымайтын мүлік сатып алу
204  Елшіліктер үшiн автомашиналар сатып алу           70000
301  Республикалық меншiктегі шетелдегi                88315
дипломатиялық өкiлдiктердiң ғимараттарын
қайта жаңарту және күрделi жөндеу
303  Астана қаласында Қазақстан Республикасы         1503000
Сыртқы iстер министрлiгінiң әкiмшiлiк
ғимаратын салу
305  Астана қаласындағы дипломатиялық қалашыққа       371620
қызмет көрсету объектiлерiн салу
306  Астана қаласындағы дипломатиялық қалашықтың     1700000
2-кезектi инженерлiк желiлерiн салу
500  Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер                5000
министрлiгiнiң ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу
601  Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер            10000
министрлiгін есептеу және ұйымдастыру
техникасымен қамтамасыз ету
208     Қазақстан Республикасының Қорғаныс               174935
министрлiгi
036  Елдiң қорғаныс саласындағы саяси мүдделерiн      174935
қамтамасыз ету
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi    11933413
001  Әкiмшiлiк шығындар                              7723925
035  Төлем жүйелерi мен телеком.
муникациялық қызмет көрсетулерге ақы төлеу       231736
036  Жекешелендiру, меммүлiктi басқару,               500000
жекешелендiруден кейiнгi қызмет, оған және
кредит беруге қатысты дауларды реттеу,
кредиттер мен мем.кепiлдiктер бойынша
мiндеттемелердi орындау есебiне алынған
немесе өндiрiп алынған мүлiктi есепке алу,
сақтау
037  Қаржы органдарын нормативтiк құқықтық             18590
актiлермен қамтамасыз ету
047  Бюджетке қолма-қол ақша қабылдауды қамтамасыз     60000
ету жөнiндегi қызметтерге ақы төлеу
069  Инвестициялық жобалар аудитiн жүзеге асыру        27370
079  Лицензиялардың функцияларын орындау               18220
201  Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң       23283
салық органдарын материалдық-техникалық
қамтамасыз ету
500  Мемлекеттiк меншiк тiзiлiмiн жүргiзудiң           92000
ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу
501  Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi     1043591
органдарының ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу
505  "Акциздiк өнiмдердiң айналымын және оларды         4080
өндiрудi бақылау" ақпараттық жүйесiн
сүйемелдеу

600 Создание информационных систем органов 1889904
Министерства финансов Республики
Казахстан
605 Развитие информационной системы 16708
"Контроль за оборотом и производством
акцизной продукции"
702 Проведение процедур реорганизации и 75204
банкротства
703 Печатание акцизных и учетно-контрольных 49296
марок, бланков строгой отчетности
705 Оценка, хранение и реализация 80000
имущества, поступившего в собственность
государства по отдельным основаниям
706 Приобретение официальных источников 13354
информации, используемых для
государственного контроля при
_ применении трансфертных цен
707 Обеспечение налогового 46152
администрирования крупных
налогоплательщиков
710 Реализация мероприятий по 20000
восстановлению бюджета города Сатпаева
220 Министерство экономики и бюджетного 853729
планирования Республики Казахстан
001 Административные затраты 200202
030 Совместные аналитические исследования 64400
с международными финансовыми
организациями
031 Организация проведения заседаний 4805
Республиканской бюджетной комиссии
032 Прикладные научные исследования 75000
в области экономики
200 Укрепление материально-технической 52919
базы Министерства экономики и
бюджетного планирования Республики
Казахстан
201 Оснащение рабочего органа 66935
Республиканской бюджетной комиссии
500 Сопровождение информационных систем 48240
Министерства экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
600 Создание информационных систем 141228
Министерства экономики и бюджетного
&nb_sp; планирования Республики Казахстан
601 Создание ситуационной системы 200000
государственного управления
225 Министерство образования и науки 3111364
Республики Казахстан
001 Административные затраты 166012
030 Фундаментальные и прикладные научные 2566592
исследования
032 Обеспечение доступности 121215
научно-технической информации
033 Хранение научно-исторических ценностей 3811
034 Аттестация научных кадров 19608
035 Анализ состояния и прогнозирование 71699
развития науки
036 Государственные премии и стипендии 44293
в области науки, техники и образования
079 Выполнение функций лицензиаров 89
205 Развитие материальной базы Мемориального 300
музея академика К.И. Сатпаева
206 Развитие материальной базы Национальной 15000
академии наук Республики Казахстан

600  Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi     1889904
органдарының ақпараттық жүйелерiн құру
605  "Акциз өнiмдерiнiң айналымын және оларды          16708
өндiрудi бақылау" ақпараттық жүйесiн дамыту
702  Қайта ұйымдастыру және банкроттық рәсiмдердi      75204
жүргiзу
703  Акциздік және есептеу-бақылау маркаларын,         49296
қатаң есептегi бланкiлердi басып шығару
705  Жекелеген негiздер бойынша мемлекеттің            80000
меншiгiне түскен мүлiктi бағалау, сақтау
және сату
706  Трансферттiк бағаларды қолдану кезiнде            13354
мемлекеттiк бақылау үшiн пайдаланылатын
ресми ақпараттар көзiн сатып алу
707  Ірi салық төлеушiлердiң салықтық                  46152
әкiмшiлік етуін қамтамасыз ету
710  Сәтпаев қаласының бюджетін қалпына келтіру        20000
жөніндегі іс шараларды іске асыру
220     Қазақстан Республикасының Экономика және         853729
бюджеттiк жоспарлау министрлігі
001  Әкiмшiлiк шығындар                               200202
030  Халықаралық қаржы ұйымдарымен бiрлескен           64400
талдамалық зерттеулер
031  Республикалық бюджет комиссиясының                 4805
отырыстарын жүргiзудi ұйымдастыру
032  Экономика саласындағы қолданбалы ғылыми           75000
зерттеулер
200  Қазақстан Республикасы Экономика және             52919
бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң
материалдық-техникалық базасын нығайту
201  Республикалық бюджет комиссиясының жұмыс
органын жарақтандыру                              66935
500  Қазақстан Республикасының Экономика және          48240
бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнің
ақпараттық жүйелерін сүйемелдеу
600  Қазақстан Республикасының Экономика және         141228
бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
ақпараттық жүйелерін құру
601  Мемлекеттiк басқарудың ахуал жүйесiн құру        200000
225     Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым      3111364
министрлiгi
001  Әкiмшілік шығындар                               166012
030  Iргелi және қолданбалы ғылыми зерттеулер        2566592
032  Ғылыми-техникалық ақпаратқа қол жетiмдiлiктi     121215
қамтамасыз ету
033  Ғылыми-тарихи құндылықтарды сақтау                 3811
034  Ғылыми кадрларды аттестаттау                      19608
035  Ғылымның жай-күйiн талдау және дамуын             71699
болжамдау
036  Ғылым, техника және бiлiм беру саласындағы        44293
мемлекеттiк сыйлықтар мен стипендиялар
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                 89
205  Академик Қ.И.Сәтпаевтың мемориалдық                 300
мұражайының материалдық базасын дамыту
206  Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым            15000
академиясының материалдық базасын дамыту

601 Обеспечение вычислительной и 5600
организационной техникой Министерства
образования и науки Республики
Казахстан
700 Замена, установка новых и захоронение 87145
&nbs_p; отработанных источников ионизирующего
излучения
702 Обеспечение научной литературой 10000
Центральной научной библиотеки
233 Министерство индустрии и торговли 20000
Республики Казахстан
052 Проведение рекламно-информационной 20000
работы по привлечению инвестиций
406 Счетный комитет по контролю за 80427
исполнением республиканского бюджета
001 Административные затраты 68760
500 Информационно-вычислительное 1990
обслуживание Счетного комитета
по контролю за исполнением
республиканского бюджета
600 Обеспечение вычислительной и 3677
организационной техникой Счетного
комитета по контролю за исполнением
республиканского бюджета
602 Создание информационной базы данных 6000
по объектам финансового контроля
606 Агентство Республики Казахстан 2032339
по статистике
001 Административные затраты 803856
031 Создание информационно-статистических 1112483
баз данных о социально-экономическом
положении республики
500 Сопровождение информационных систем _ 81000
органов государственной статистики
600 Создание информационных систем органов 35000
государственной статистики
608 Агентство Республики Казахстан по делам 111040
государственной службы
001 Административные затраты 82392
031 Функционирование системы информатизации 14648
и тестирования кадров государственной
службы республики
500 Сопровождение информационной 10500
государственной системы управления
кадрами
600 Развитие информационной государственной 3500
системы управления кадрами
610 Агентство Республики Казахстан 69047
по государственным закупкам
001 Административные затраты 37474
033 Проведение мониторинга и информационное 19312
обеспечение государственных закупок
500 Сопровождение информационных систем 9659
Агентства Республики Казахстан
по государственным закупкам
600 Создание информационных систем 2602
Агентства Республики Казахстан
по государственным закупкам
619 Агентство таможенного контроля 4664208
Республики Казахстан
_ 001 Административные затраты 2412352
030 Обеспечение таможенных органов 1896
нормативными правовыми актами
031 Обеспечение таможенного контроля с 30949
применением служебно-розыскных собак

601  Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым         5600
министрлiгін eceптeу және ұйымдастыру
техникасымен қамтамасыз ету
700  Иондалған сәулелену көздерiн ауыстыру,            87145
жаңаларын құрастыру және таусылғанын көму
702  Ұлттық ғылыми кітапхананы ғылыми әдебиетпен
қамтамасыз ету                                    10000
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және          20000
сауда министрлiгi
052  Инвестицияларды тарту жөнiнде жарнама.            20000
лық-ақпараттық жұмыстар жүргiзу
406     Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау        80427
жөніндегі есеп комитетi
001  Әкімшілік шығындар                                68760
500  Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау         1990
жөнiндегі есеп комитетiне ақпараттық-есептеу
қызметін көрсету
600  Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау         3677
жөнiндегi есеп комитетiн есептеу және
ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
602  Қаржы бақылау объектiлерi бойынша ақпараттық       6000
деректер базасын құру
606     Қазақстан Республикасының Статистика            2032339
жөніндегі агенттігi
001  Әкiмшiлiк шығындар                               803856
031  Республиканың әлеуметтiк-экономикалық жағдайы   1112483
туралы ақпараттық-статистикалық
деректер базасын құру
500  Мемлекеттік статистика органдарының ақпараттық    81000
жүйелерiн сүйемелдеу
600  Мемлекеттiк статистика органдарының ақпараттық    35000
жүйелерiн құру
608     Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет     111040
iстерi жөнiндегi агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                82392
031  Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын        14648
ақпараттандыру және сынақтан өткiзу жүйесiнiң
жұмыс iстеуi
500  Кадрларды басқарудың ақпараттық мемлекеттiк       10500
жүйесiн сүйемелдеу
600  Кадрларды басқарудың ақпараттық мемлекеттiк        3500
жүйесiн дамыту
610     Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу   69047
жөнiндегi агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                37474
033  Мемлекеттiк сатып алу мониторингiн жүргiзу және   19312
оларды ақпараттық қамтамасыз ету
500  Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу    9659
жөнiндегі агенттiгiнiң ақпараттық жүйелерiн
сүйемелдеу
600  Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк сатып алу       2602
жөнiндегi агенттiгiнiң ақпараттық жүйелерiн
құру
619     Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау      4664208
агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                              2412352
030  Кедендiк органдарды нормативтiк құқықтық           1896
актiлермен қамтамасыз ету
031  Қызметтiк-iздестiру иттерiн қолданып, кедендiк    30949
бақылауды қамтамасыз ету

032 Оплата вознаграждения независимому 600000
эксперту за дополнительно поступившие
таможенные платежи и налоги в бюджет
033 Обеспечение деятельности таможенной 8500
службы Республики Казахстан за рубежом
034 Совершенствование экспертной службы 21000
таможенных органов
200 Материально-техническое обеспечение 676822
таможенных органов
300 Строительство здания таможенного поста 35000
на территории СЭЗ "Морпорт Актау"
301 Строительство таможенных постов и 355631
объектов таможенной инфраструктуры
500 Сопровождение таможенной информационной 359980
системы "ТАИС"
600 Развитие таможенной информационной 162078
системы "ТАИС"
637 Конституционный Совет Республики 51478
Казахстан
001 Административные затраты 48894
500 Информационно-вычислительное обслуживание 1440
Конституционного Совета Республики
&nbs_p; Казахстан
600 Обеспечение вычислительной и 1144
организационной техникой Конституционного
Совета Республики Казахстан
690 Центральная избирательная комиссия 2294193
Республики Казахстан
001 Административные затраты 50340
030 Проведение выборов 2236033
031 Правовое обучение избирателей и 2812
организаторов выборов
032 Обеспечение сохранности выборных 1508
материалов Центральной избирательной
комиссии Республики Казахстан
600 Обеспечение вычислительной и 3500
организационной техникой Центральной
избирательной комиссии Республики
Казахстан
694 Управление делами Президента Республики 5049394
Казахстан
001 Административные затраты 112644
034 Обеспечение литерных рейсов 2196195
035 Обеспечение функционирования 1032002
государственных резиденций
036 Содержание правительственных зданий 731647
038 Обслуживание официальных делегаций 214000
046 Изготовление государственных наград,&_nbsp; 35000
документов к ним, почетных дипломов
и нагрудных знаков
203 Обновление парка автомашин для 376688
государственных органов
205 Специальное оснащение ангаров для 241650
воздушных судов, осуществляющих
литерные рейсы
500 Сопровождение информационных систем 39837
Управления делами Президента
Республики Казахстан
600 Развитие информационных систем 69731
Управления делами Президента
Республики Казахстан
2 Оборона 44257853
208 Министерство обороны Республики 39687316
Казахстан
006 Выполнение обязательств прошлых лет 500000

032  Тәуелсiз сарапшыға кедендiк төлемдер мен         600000
салықтардың бюджетке қосымша түскенi үшiн
сыйақы төлеу
033  Қазақстан Республикасы кеден қызметінің            8500
шетелдегi қызметін қамтамасыз ету
034  Кеден органдарының сараптама қызметiн жетiлдiру   21000
200  Кеден органдарын материалдық-техникалық          676822
қамтамасыз ету
300  "Ақтау-Теңiзпорты" АЭА аумағында кеден            35000
бекетiнiң ғимаратын салу
301  Кеден бекеттерін және кедендік инфрақұрылым
нысандарын салу                                  355631
500  "КААЖ" кедендiк ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу    359980
600  "КААЖ" кедендiк ақпараттық жүйесiн дамыту        162078
637     Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесi   51478
001  Әкiмшiлiк шығындар                                48894
500  Қазақстан Республикасының Конституциялық           1440
Кеңесiне ақпараттық-есептеу қызметтерiн көрсету
600  Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесiн   1144
есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз
ету
690     Қазақстан Республикасының Орталық сайлау        2294493
комиссиясы
001  Әкiмшiлiк шығындар                                50340
030  Сайлаулар өткiзу                                2236033
031  Сайлаушыларды және сайлаулар ұйымдастырушыларды    2812
құқықтық оқыту
032  Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссия.    1508
сының сайлау материалдарының сақталуын
қамтамасыз ету
600  Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясын  3500
есептеу және ұйымдастыру техникасымен
қамтамасыз ету
694     Қазақстан Республикасы Президентінің Іс         5049394
басқармасы
001  Әкiмшiлiк шығындар                               112644
034  Литерлiк рейстердi қамтамасыз ету               2196195
035  Мемлекеттiк резиденциялардың жұмыс iстеуiн      1032002
қамтамасыз ету
036  Үкiметтiк ғимараттарды күтіп-ұстау               731647
038  Ресми делегацияларға қызмет көрсету              214000
046  Мемлекеттiк наградаларды, олардың құжаттарын,     35000
құрмет дипломдарын және омырауға тағатын
белгiлердi дайындау
203  Мемлекеттiк органдар үшiн автомашиналар паркiн   376688
жаңарту
205  Литерлiк рейстердi жүзеге асыратын әуе           241650
кемелеріне арналған ангарларды арнайы
жарақтандыру
500  Қазақстан Республикасының Президентi Іс           39837
Басқармасының ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу
600  Қазақстан Республикасының Президентi Іс           69731
Басқармасының ақпараттық жүйелерiн дамыту
2          Қорғаныс                                       44257853
208     Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi 39687316
006  Өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау          500000

030 Прикладные научные исследования и 50000
опытно-конструкторские работы
оборонного характера
032 Подготовка допризывников по 200000
военно-техническим специальностям
033 Обеспечение охраны военных объектов 50000
034 Создание информационной системы 450000
управления Вооруженными Силами
038 Картографо-геодезическое обеспечение 100000
040 Мероприятия по _обеспечению боевой 250000
подготовки
041 Обеспечение функционирования 2645496
инфраструктуры Вооруженных Сил
042 Развитие инфраструктуры Вооруженных Сил 4063104
043 Погашение задолженности за приобретенную 490577
военную технику
045 Реализация межгосударственных договоров 3742200
об аренде военных полигонов
051 Модернизация, приобретение и 3412000
восстановление вооружения, военной и
иной техники, систем связи
052 Межгосударственные воинские перевозки 53000
пограничных войск и грузов для их
обеспечения в интересах охраны внешних
границ государств-участников СНГ
053 Увеличение уставного капитала РГП 161000
"Бронетанковый ремонтный завод"
054 Увеличение уставного капитала РГП 190000
"Центр по геоинформационному
обеспечению Вооруженных Сил
Республики Казахстан"
076 Обеспечение обороноспособности страны 23029939
200 Обеспечение жильем военнослужащих 300000
308 Агентство Республики Казахстан 3364640
по чрезвычайным ситуациям
001 Административные затраты 639696
031 Организация ликвидации чрезвычайных 380300
&n_bsp; ситуаций природного и техногенного
характера
032 Эксплуатация объектов селезащиты 249243
034 Эксплуатация вертолетов 249687
036 Проведение ежегодного республиканского 1500
(международного) сбора-семинара
спасателей подразделения "Казспас"
050 Анализ и проведение испытаний в области 5000
пожарной безопасности
051 Передислокация Агентства Республики 275000
Казахстан по чрезвычайным ситуациям
в город Астану
079 Выполнение функций лицензиаров 68
208 Материально-техническое оснащение 449146
учреждений по чрезвычайным ситуациям
216 Создание автоматизированных систем 50000
наблюдения за селевыми потоками
300 Строительство селезадерживающей 600000
плотины на реке Талгаре
302 Строительство противоселевого 180000
сооружения на реке Каргалинке
400 Целевые трансферты Жамбылскому 105000
областному бюджету на ликвидацию
последствий, вызванных паводками
в Кордайском районе

030  Қорғаныс сипатындағы қолданбалы ғылыми            50000
зерттеулер мен тәжiрибелiк-конструкторлық
жұмыстар
032  Әскерге шақырылатындарды әскери-техникалық       200000
мамандықтар бойынша даярлау
033  Әскери объектiлердi қорғауды қамтамасыз ету       50000
034  Қарулы Күштердi басқарудың ақпараттық            450000
жүйесiн құру
038  Картографиялық-геодезиялық қамтамасыз ету        100000
040  Әскери дайындықты қамтамасыз ету жөнiндегi       250000
iс-шаралар
041  Қарулы Күштер инфрақұрылымының жұмыс iстеуiн    2645496
қамтамасыз ету
042  Қарулы Күштердің инфрақұрылымын дамыту          4063104
043  Сатып алынған әскери техника үшiн берешектi      490577
өтеу
045  Әскери полигондарды жалға бepу туралы           3742200
мемлекетаралық шарттарды iске асыру
051  Қару-жарақты, әскери және өзге де техниканы,    3412000
байланыс жүйелерін жаңғырту мен сатып алу
және қалпына келтіру
052  ТМД-ға қатысушы мемлекеттердiң сыртқы             53000
шекараларын күзету мүддесiнде шекара
әскерлерiн және оларды қамтамасыз етуге
арналған жүктердi мемлекетаралық әскери
тасымалдаулар
053  "Бронетанк жөндеу зауыты" РМК-нің жарғылық       161000
капиталын ұлғайту
054  "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерін          190000
геоақпараттық қамтамасыз ету орталығы" РМК-нің
жарғылық капиталын ұлғайту
076  Елдiң қорғаныс қабiлетiн қамтамасыз ету        23029939
200  Әскери қызметшiлердi тұрғын үймен                300000
қамтамасыз ету
308     Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар     3364640
жөнiндегi агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                               639696
031  Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше        380300
жағдайларды жоюды ұйымдастыру
032  Селден қорғау объектiлерiн пайдалану             249243
034  Тiкұшақтарды пайдалану                           249687
036  "Қазқұтқару" бөлiмшесi құтқарушыларының жыл        1500
сайынғы республикалық (халықаралық)
жиын-семинарын өткiзу
050  Өрт қауiпсiздiгi саласындағы сынақтарды талдау     5000
және жүргiзу
051  Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар      275000
жөніндегі агенттігін Астана қаласына көшіру
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                 68
208  Төтенше жағдайлар жөнiндегі мекемелердi          449146
материалдық-техникалық жарақтандыру
216  Сел тасқындарын бақылаудың автоматтандырылған     50000
жүйелерiн жасау
300  Талғар өзенінде сел ұстайтын бөгет салу          600000
302  Қарғалы өзенінде селге қарсы құрылыс салу        180000
400  Қордай ауданындағы су тасқынының зардаптарын     105000
жоюға Жамбыл облыстық бюджетіне берілетін
мақсатты трансферттер

501 Сопровождение информационных систем 11000
Агентства Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
601 Создание информационных систе_м 4000
Агентства Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
700 Подготовка проектно-сметной 165000
документации защиты от паводкового
затопления застройки левобережной
части города Астаны
678 Республиканская гвардия Республики 1205897
Казахстан
076 Участие в обеспечении безопасности 733037
охраняемых лиц и выполнении
церемониальных ритуалов
304 Строительство комплексного здания 470360
Республиканской гвардии в городе Астане
600 Обеспечение вычислительной и 2500
организационной техникой
Республиканской гвардии
3 Общественный порядок и безопасность 73886286
104 Канцелярия Премьер-Министра Республики 184264
Казахстан
033 Организация технической защиты 7105
информации в государственных органах
034 Обеспечение специальной связью 152159
035 Обеспечение средствами защиты информации 15000
государственных органов
036 Обеспечение информационной безопасности 10000
государственных органов
201 Министерство внутренних дел Республики 20633708
Казах_стан
001 Административные затраты 6782578
004 Оплата труда адвокатов на следствии 95101
006 Выполнение обязательств прошлых лет 159700
014 Государственная программа борьбы 413200
с терроризмом и иными проявлениями
экстремизма и сепаратизма
021 Охрана общественного порядка и 4164665
обеспечение общественной безопасности
на республиканском уровне
031 Содержание следственно-арестованных лиц 1663996
035 Изготовление паспортов и удостоверений 529150
личности граждан Республики Казахстан
039 Оперативно-розыскная деятельность 923738
040 Организация автотранспортного 158143
обслуживания органов внутренних дел
043 Возмещение процессуальных издержек 7000
045 Охрана дипломатических представительств 260212
046 Государственная защита лиц, участвующих 20000
в уголовном процессе
047 Специальные перевозки 50906
049 Повышение боеготовности воинских частей 750000
внутренних войск Министерства внутренних
дел Республики Казахстан
050 Изготовление водительских удостоверений, 1275109
документов, номерных знаков для
государственной регистрации транспортных
с_редств
052 Обеспечение органов внутренних дел и 30090
внутренних войск Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
материально-техническими ресурсами,
военной техникой и специальными
средствами

501  Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар          11000
жөнiндегі агенттігінiң ақпараттық жүйелерiн
сүйемелдеу
601  Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар        4000
жөніндегі агенттiгiнiң ақпараттық жүйелерiн құру
700  Астана қаласының сол жақ жағалауының             165000
құрылыстарын тасқын судың басып қалуынан
қорғаудың жобалау-сметалық құжаттамаларын
дайындау
678     Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы   1205897
076  Күзетілетін тұлғалардың қауiпсiздiгiн            733037
қамтамасыз етуге және рәсiмдi салтанаттарды
орындауға қатысу
304  Астана қаласында Республикалық ұланның кешендiк  470360
ғимаратын салу
600  Республикалық ұланын есептеу және ұйымдастыру      2500
техникасымен қамтамасыз ету
3          Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік               73886286
104     Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің       184264
Кеңсесі
033  Мемлекеттік органдарда ақпаратты техникалық        7105
қорғауды ұйымдастыру
034  Арнаулы байланыспен қамтамасыз ету               152159
035  Мемлекеттiк органдарды ақпаратты қорғау          15000
құралдарымен қамтамасыз ету
036  Мемлекеттiк органдардың ақпараттық қауiпсiздiгiн  10000
қамтамасыз ету
201     Қазақстан Республикасының Ішкі iстер           20633708
министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                              6782578
004  Тергеу iсiнде адвокаттардың еңбегiне ақы төлеу    95101
006  Өткен жылдардың міндеттемелерін орындау          159700
014  Терроризмге және экстремизм мен сепаратизмнiң    413200
өзге де көрiнiстерiне қарсы күрестiң мемлекеттiк
бағдарламасы
021  Республикалық деңгейде қоғамдық тәртiптi қорғау 4164665
және қоғамдық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету
031  Тергеудегi-тұтқынға алынған адамдарды ұстау     1663996
035  Қазақстан Республикасы азаматтарының             529150
төлқұжаттары мен жеке куәлiктерiн дайындау
039  Жедел-iздестiру қызметi                          923738
040  Ішкi iстер органдарына автокөлiк қызметiн        158143
көрсетудi ұйымдастыру
043  Iс-жүргізу шығындарын өтеу                         7000
045  Дипломатиялық өкiлдiктердi қорғау                260212
046  Қылмыстық процеске қатысатын адамдарды            20000
мемлекеттiк қорғау
047  Арнайы тасымалдар                                 50906
049  Қазақстан Республикасы Iшкi iстер                750000
министрлiгiнiң iшкi әскерлерi әскери
бөлiмдерiнiң жауынгерлiк дайындығын арттыру
050  Көлiк құралдарын мемлекеттiк тiркеу үшiн        1275109
жүргiзушi куәлiктерiн, құжаттарды, нөмiр
белгiлерiн дайындау
052  Қазақстан Республикасы Ішкi iстер                 30090
министрлiгiнiң iшкi iстер органдары мен iшкi
әскерлерiн материалдық-техникалық ресурстармен,
әскери техникамен және арнайы құралдармен
қамтамасыз ету

053 Обеспечение миграционными карточками 11000
иностранных лиц, прибывающих
в Республику Казахстан
056 Обеспечение деятельности органов 22007
внутренних дел по борьбе
с наркобизнесом с применением
служебно-розыскных собак
061 Служба оперативного реагирования 82913
062 Противодействие эпидемии СПИДа 1000
в следственных изоляторах
063 Обеспечение форменным обмундированием 119594
сотрудников и военнослужащих
центрального аппарата и территориальных
органов
064 Компенсация расходов на содержание 709228
жилища и коммунальные услуги
сотрудникам центрального аппарата и
территориальных органов
104 Государственная программа борьбы 86260
с наркоманией и наркобизнесом
202 Оснащение органов внутренних дел 191589
оборудованием, средствами специального
назначения и транспортом
203 Оснащение следственных изоляторов 25000
&nb_sp; инженерно-техническими средствами
охраны
206 Оснащение следственных изоляторов 91774
оборудованием, средствами связи и
автотранспортом
207 Материально-техническое оснащение 240000
саперных подразделений
211 Материально-техническое оснащение 191455
административного здания
304 Строительство, реконструкция и 998900
капитальный ремонт следственных
изоляторов
306 Реконструкция питомника Кинологического 40400
центра
501 Сопровождение информационных систем 23655
органов внутренних дел
600 Государственный проект 3 400000
601 Создание информационных систем органов 115345
внутренних дел
221 Министерство юстиции Республики Казахстан 12589377
001 Административные затраты 1338311
032 Проведение судебных экспертиз 315054
035 Законопроектные работы 154100
037 Оплата труда адвокатов за участие в суде 86394
040 Содержание осужденных 7571726
041 Оперативно-розыскная деятельность 28604
042 Противодей_ствие эпидемии СПИДа 3000
в исправительных учреждениях
043 Сводная программа по реализации прав 4408
интеллектуальной собственности
044 Государственная регистрация прав на 333941
недвижимое имущество и сделок с ним
048 Правовая пропаганда 20000
050 Обеспечение правовой информацией 59062
051 Защита интересов государства в судах 125000
053 Погашение задолженности по налогам 1114516
в бюджет учреждений
уголовно-исполнительной системы
079 Выполнение функций лицензиаров 1720

053  Қазақстан Республикасына келген шетелдік          11000
адамдарды миграциялық карточкалармен
қамтамасыз ету
056  Қызметтiк-iздестiру иттерiн қолдана отырып,       22007
есiрткi бизнесiне қарсы күрес жөнiндегi iшкi
iстер органдарының қызметiн қамтамасыз ету
061  Жедел әрекет ету қызметi                          82913
062  Тергеу изоляторларында СПИД iндетiне қарсы         1000
әрекет
063  Орталық аппарат пен аумақтық органдардың         119594
қызметкерлерi мен әскери қызметшiлерiн нысанды
киiм-кешекпен қамтамасыз ету
064  Орталық аппарат пен аумақтық органдардың         709228
қызметкерлерiне тұрғын үйдi күтіп-ұстауға және
коммуналдық қызметтерге шығыстарды өтеу
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес      86260
мемлекеттiк бағдарламасы
202  Ішкi iстер органдарын жабдықтармен, арнайы       191589
мақсаттағы құралдармен және көлiкпен
жарақтандыру
203  Тергеу изоляторларын инженерлiк-техникалық        25000
күзет құралдарымен жарақтандыру
206  Тергеу изоляторларын жабдықтармен,                91774
байланыс құралдарымен және автокөлікпен
жарақтандыру
207  Саперлiк бөлiмшелердi материалдық-техникалық     240000
жарақтандыру
211  Әкiмшiлiк ғимаратты материалдық-техникалық       191455
жарақтандыру
304  Тергеу изоляторларын салу, қайта жаңарту және    998900
күрделi жөндеу
306  Кинология орталығының питомнигін қайта жаңарту    40400
501  Ішкі істер органдарының ақпараттық жүйелерін      23655
сүйемелдеу
600  3 - мемлекеттiк жоба                             400000
601  Ішкi iстер органдарының ақпараттық жүйелерiн     115345
құру
221     Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі   12589377
001  Әкiмшiлiк шығындар                              1338311
032  Сот сараптамаларын жүргiзу                       315054
035  Заң жобалау жұмыстары                            154100
037  Сотқа қатысқаны үшін адвокаттарға еңбекақы        86394
төлеу
040  Сотталғандарды ұстау                            7571726
041  Жедел-iздестiру қызметi                           28604
042  Түзеу мекемелерiнде СПИД індетiне қарсы әрекет     3000
043  Санаткерлiк меншiк құқығын iске асыру жөнiндегі    4408
жиынтық бағдарлама
044  Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау    333941
құқығын мемлекеттік тіркеу
048  Құқықтық насихат                                  20000
050  Құқықтық ақпаратпен қамтамасыз ету                59062
051  Соттарда мемлекеттің мүддесін қорғау             125000
053  Қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiнiң бюджетке  1114516
түсетiн салықтары жөнiндегi берешегін өтеу
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау               1720

104 Государственная программа борьбы 75750
с наркоманией и наркобизнесом
200 Оснащение уголовно-исполнительной 150000
системы оборудованием, инвентарем,
средствами специального назначения и
транспортными средствами
201 Оснащение исправительных учреждений 89000
инженерно-техническими средствами охраны
303 Реконструкция под исправительную колонию 310000
общего режима на базе завода стеновых
материалов в городе Кызылорде
304 Реконструкция психоневрологического 300000
дома-интерната под исправительную
колонию общего режима в Жамбылской
области
_ 305 Реконструкция военного городка 137900
в поселке Солнечный под исправительную
колонию для женщин в
Восточно-Казахстанской области
306 Реконструкция военного объекта "Эмба-5" 300000
в поселке Жем под исправительную колонию
строгого режима в Актюбинской области
500 Сопровождение информационно-справочной 59924
системы органов юстиции
501 Сопровождение информационной системы 1000
Комитета уголовно-исполнительной системы
600 Создание информационной системы Комитета 5000
уголовно-исполнительной системы
601 Создание информационно-справочной 4967
системы органов юстиции
225 Министерство образования и науки 21770
Республики Казахстан
104 Государственная программа борьбы 21770
с наркоманией и наркобизнесом
226 Министерство здравоохранения Республики 7730
Казахстан
104 Государственная программа борьбы 7730
с наркоманией и наркобизнесом
230 Министерство культуры, информации и 19500
общественного согласия Республики
Казахстан
104 Государственная программа борьбы 19500
с наркоманией и наркобизнесом
233 _ Министерство индустрии и торговли 2680
Республики Казахстан
104 Государственная программа борьбы 2680
с наркоманией и наркобизнесом
410 Комитет национальной безопасности 27886624
Республики Казахстан
045 Погашение задолженности по таможенным 188099
пошлинам и платежам
050 Обеспечение национальной безопасности 27615315
104 Государственная программа борьбы 83210
с наркоманией и наркобизнесом
501 Верховный Суд Республики Казахстан 5725510
001 Административные затраты 1195884
032 Отправление правосудия 4094444
033 Обеспечение деятельности 5182
Квалификационной коллегии юстиции
201 Материально-техническое и иное 400000
обеспечение органов судебной системы
500 Сопровождение единой автоматизированной 15000
информационно-аналитической системы
органов судебной системы Республики
Казахстан

104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес      75750
мемлекеттiк бағдарламасы
200  Қылмыстық-атқару жүйесiн жабдықтармен,           150000
мүкаммалмен, арнайы мақсаттағы құралдармен
және көлiк құралдарымен жарақтандыру
201  Түзеу мекемелерiн инженерлiк-техникалық күзет     89000
құралдарымен жарақтандыру
303  Қызылорда қаласында қабырға материалдарын        310000
жасайтын зауыттың базасын жалпы режимдегі
түзеу колониясы етiп қайта жаңарту
304  Жамбыл облысында Психоневрологиялық интернат     300000
үйiн жалпы режимдегi түзеу колониясы етiп
қайта жаңарту
305  Шығыс Қазақстан облысы Солнечный кентiндегi      137900
әскери қалашықты әйелдерге арналған түзеу
колониясы етiп қайта жаңарту
306  Ақтөбе облысы Жем кентiндегi "Ембi-5" әскери     300000
объектiсiн қатаң режимдегi түзеу колониясы
етiп қайта жаңарту
500  Әдiлет органдарының ақпараттық-анықтамалық        59924
жүйесiн сүйемелдеу
501  Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң                1000
ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу
600  Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң ақпараттық     5000
жүйесiн құру
601  Әділет органдарының ақпараттық-анықтамалық         4967
жүйесін құру
225     Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым        21770
министрлiгi
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес      21770
мемлекеттiк бағдарламасы
226     Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау         7730
министрлiгi
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес       7730
мемлекеттiк бағдарламасы
230     Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат       19500
және қоғамдық келiсiм министрлiгi
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес      19500
мемлекеттiк бағдарламасы
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және           2680
сауда министрлігі
104  Нашақорлық пен есірткі бизнесіне қарсы күрес       2680
мемлекеттік бағдарламасы
410     Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк   27886624
комитеті
045  Кеден баждары мен төлемдері бойынша берешекті    188099
өтеу
050  Ұлттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету            27615315
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес      83210
мемлекеттiк бағдарламасы
501     Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты          5725510
001  Әкiмшiлiк шығындар                              1195884
032  Coт төрелігін жүзеге асыру                      4094444
033  Әдiлет бiлiктiлiк алқасының қызметiн               5182
қамтамасыз ету
201  Сот жүйесiнiң органдарын материалдық-техника.    400000
лық және өзге де қамтамасыз ету
500  Қазақстан Республикасы сот жүйесi органдарының    15000
бiрыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау
жүйесін сүйемелдеу

600 Создание единой автоматизированной 15000
информационно-аналитической системы
органов судебной системы Республики
Казахстан
502 Генеральная прокуратура Республики &_nbsp; 3602265
Казахстан
001 Административные затраты 3192360
030 Ведение криминального и оперативного 1750
учетов
039 Обеспечение экстрадиции лиц, 9262
совершивших преступления
040 Погашение задолженности по таможенным 298893
пошлинам и платежам
600 Создание информационной системы 50000
Комитета по правовой статистике
и специальным учетам Генеральной
прокуратуры Республики Казахстан
602 Обеспечение вычислительной и 50000
организационной техникой органов
прокуратуры
613 Агентство Республики Казахстан 8200
по туризму и спорту
104 Государственная программа борьбы 8200
с наркоманией и наркобизнесом
618 Агентство финансовой полиции 1999424
Республики Казахстан
001 Административные затраты 1634511
004 Оплата труда адвокатов на следствии 1800
030 Материально-техническое обеспечение 100000
органов финансовой полиции
032 Оперативно-розыскная деятельность 30000
&_nbsp; органов финансовой полиции
033 Возмещение процессуальных издержек 16500
участвующим в уголовном судопроизводстве
034 Обеспечение органов финансовой полиции 7400
нормативными правовыми актами
и бланками строгой отчетности
036 Государственная защита лиц, участвующих 750
в уголовном процессе
037 Компенсация расходов на содержание 107263
жилища и коммунальные услуги
сотрудникам центрального аппарата
и территориальных органов
038 Создание специального архива финансовой 43200
полиции
104 Государственная программа борьбы 8000
с наркоманией и наркобизнесом
500 Сопровождение информационных систем 25000
органов финансовой полиции
600 Создание единой автоматизированной 25000
информационно-телекоммуникационной
системы Агентства финансовой полиции
Республики Казахстан
619 Агентство таможенного контроля 61900
Республики Казахстан
104 Государственная программа борьбы 61900
с наркоманией и наркобизнесом
680 Служба охраны Президента Республики 1143334
Казахстан
030 Обеспечение безопасности глав 1143334
_ государств и отдельных должностных лиц
4 Образование 23450397
101 Администрация Президента Республики 1537
Казахстан
010 Повышение квалификации и переподготовка 1537
кадров

600  Қазақстан Республикасы сот жүйесi органдарының    15000
бiрыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау
жүйесiн құру
502     Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы     3602265
001  Әкiмшiлiк шығындар                              3192360
030  Қылмыстық және жедел есептердi жүргiзу             1750
039  Қылмыс жасаған адамдардың экстрадициялауды         9262
қамтамасыз ету
040  Кеден баждары мен төлемдері бойынша берешекті    298893
өтеу
600  Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы       50000
жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есеп
алу жөніндегікомитетінің ақпараттық
жүйесiн құру
602  Прокуратура органдарын есептеу және ұйымдастыру   50000
техникасымен қамтамасыз ету
613     Қазақстан Республикасының Туризм және спорт        8200
жөнiндегi агенттiгi
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес       8200
мемлекеттiк бағдарламасы
618     Қазақстан Республикасының Қаржы полициясы       1999424
агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                              1634511
004  Тергеу iсiнде адвокаттардың еңбегiне ақы төлеу     1800
030  Қаржы полициясы органдарын материалдық-техникалық
қамтамасыз ету                                   100000
032  Қаржы полициясы органдарының жедел-iздестiру      30000
қызметi
033  Қылмыстық сот iстерiне қатысушыларға iс жүргiзу   16500
шығындарын өтеу
034  Қаржы полициясы органдарын нормативтiк құқықтық    7400
актiлермен және қатаң есептегі бланкiлерiмен
қамтамасыз ету
036  Қылмыстық процеске қатысатын адамдарды              750
мемлекеттік қорғау
037  Орталық аппарат пен аумақтық органдардың         107263
қызметкерлерiне тұрғын үйдi ұстауға және
коммуналдық қызметтерге шығыстарды өтеу
038  Қаржы полициясының арнайы мұрағатын құру          43200
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес       8000
мемлекеттiк бағдарламасы
500  Қаржы полициясы органдарының ақпараттық           25000
жүйелерiн сүйемелдеу
600  Қазақстан Республикасы Қаржы полициясы            25000
агенттiгiнiң бiрыңғай автоматтандырылған
ақпараттық-телекоммуникациялық жүйесiн құру
619     Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау        61900
агенттiгi
104  Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес      61900
мемлекеттiк бағдарламасы
680     Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет      1143334
қызметі
030  Мемлекеттер басшылары мен жекелеген лауазымды   1143334
адамдардың қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
4          Бiлiм беру                                     23450397
101     Қазақстан Республикасы Президентінің               1537
Әкімшілігі
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды        1537
қайта даярлау

102 Хозяйственное управление Парламента 2177
Республики Казахстан
010 Повышение квалификации и переподготовка 2177
кадров
104 Канцелярия Премьер-Министра 1128
Республики Казахстан
010 Повышение квалификации и переподготовка 1128
кадров
201 Министерство внутренних дел Республики 1392327
Казахстан
007 Подготовка специалистов со средним 291555
профессиональным образованием
009 Подготовка кадров в высших учебных 989487
заведениях
010 Повышение квалификации и переподготовка 34285
кадров
309 Строительство главного учебного корпуса 20000
Актюбинского юридического колледжа
Министерства внутренних дел Республики
Казахстан
313 Строительство учебно-жилищного 57000
комплекса в Петропавловском высшем
_ военном училище внутренних войск
204 Министерство иностранных дел Республики 21672
Казахстан
010 Повышение квалификации и переподготовка 21672
кадров
208 Министерство обороны Республики Казахстан 1592188
007 Подготовка специалистов со средним 334351
профессиональным образованием
009 Подготовка кадров в высших учебных 1257837
заведениях
212 Министерство сельского хозяйства 10414
Республики Казахстан
010 Повышение квалификации и переподготовка 10414
кадров
213 Министерство труда и социальной защиты 2045
населения Республики Казахстан
010 Повышение квалификации и переподготовка 2045
кадров
215 Министерство транспорта и коммуникаций 272151
Республики Казахстан
010 Повышение квалификации и переподготовка 2456
кадров
030 Субсидирование общеобразовательного 269695
обучения на республиканском уровне
217 Министерство финансов Республики Казахстан 26925
010 Повышение квалификации и переподготовка 26925
кадров
220 Министерство экономики и бюджетного 624
планирования Республики Казахстан
010 Повыше_ние квалификации и переподготовка 624
кадров
221 Министерство юстиции Республики Казахстан 81683
007 Подготовка специалистов со средним 79189
профессиональным образованием
010 Повышение квалификации и переподготовка 2494
кадров
225 Министерство образования и науки 17551390
Республики Казахстан
007 Подготовка специалистов со средним 384346
профессиональным образованием
009 Подготовка кадров в высших учебных 839658
заведениях
010 Повышение квалификации и переподготовка 35872
кадров
031 Государственная поддержка одаренных 555487
детей
037 Прикладные научные исследования 72988
в области образования

102     Қазақстан Республикасы Парламентінің Шаруашылық    2177
басқармасы
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды        2177
қайта даярлау
104     Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң         1128
Кеңсесi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды        1128
қайта даярлау
201     Қазақстан Республикасының Ішкi iстер            1392327
министрлiгi
007  Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау           291555
009  Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау           989487
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды       34285
қайта даярлау
309  Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлі.
гінің Ақтөбе заң колледжінің бас оқу корпусын     20000
салу
313  Ішкі әскерлердің Петропавл жоғары әскери училище.
сіндегі оқу тұрғын-үй кешенін салу                57000
204     Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер            21672
министрлiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды       21672
қайта даярлау
208     Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi  1592188
007  Орта кәсiптiк білiмдi мамандар даярлау           334351
009  Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау          1257837
212     Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы        10414
министрлiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды       10414
қайта даярлау
213     Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты       2045
әлеуметтiк қорғау министрлiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды        2045
қайта даярлау
215     Қазақстан Республикасының Көлік және             272151
коммуникациялар министрлігі
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды        2456
қайта даярлау
030  Республикалық деңгейде жалпы бiлiм беретiн       269695
оқуды субсидиялау
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі       26925
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды       26925
қайта даярлау
220     Қазақстан Республикасының Экономика және            624
бюджеттік жоспарлау министрлігі
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды         624
қайта даярлау
221     Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі      81683
007  Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау            79189
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды        2494
қайта даярлау
225     Қазақстан Республикасының Білім және ғылым     17551390
министрлігі
007  Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау           384346
009  Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау           839658
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды       35872
қайта даярлау
031  Дарынды балаларды мемлекеттiк қолдау             555487
037  Бiлiм беру саласындағы қолданбалы ғылыми          72988
зерттеулер

038 Проведение республиканских школьных 51984
олимпиад
039 Разработка методологических пособий 42110
044 Реализация специальных образовательных 32996
программ
048 Проведение внешкольных мероприятий 288238
с детьми
049 Обеспечение непрерывного обучения 537742
в области культуры и искусства
050 Подготовка кадров в высших учебных 4930952
&nb_sp; заведениях внутри страны
по государственным образовательным
грантам
051 Подготовка кадров в высших учебных 265454
заведениях за рубежом в рамках
программы "Болашак"
053 Подготовка кадров в филиале "Восход" 9735
Московского авиационного института
054 Обеспечение государственного 15313
кредитования подготовки кадров в высших
учебных заведениях
055 Подготовка кадров в Казахстанском 124625
филиале Московского государственного
университета им. М.В. Ломоносова
059 Оплата услуг связи для реализации 10000
программы "Болашак"
060 Подготовка офицеров запаса на военных 299906
кафедрах высших учебных заведений
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
063 Разработка, издание и доставка нового 88000
поколения учебников для
специализированных коррекционных
детских учреждений
064 Разработка учебников и 178640
учебно-методических комплексов по
специальным дисциплинам для организаций
начального и среднего профессионального
образования
065 Субсидии на выплату повышающего 567081
коэффициента к устано_вленным окладам
профессорско-преподавательского состава
и руководящих работников национальных
высших учебных заведений
067 Стипендиальное обеспечение научных и 267380
научно-педагогических кадров
068 Подготовка научных и 182784
научно-педагогических кадров
069 Проведение учебно-воспитательных 79775
мероприятий в Республиканском
учебно-оздоровительном центре "Бобек"
073 Подготовка кадров в высших 162815
профессиональных учебных заведениях
102 Стипендиальное обеспечение студентов 89417
высших учебных заведений
103 Стипендиальное обеспечение студентов, 958590
обучающихся по государственным
образовательным грантам
201 Приобретение основных средств для 322768
высших учебных заведений культуры
и искусства
202 Приобретение основных средств для 32742
республиканских школ-интернатов
214 Приобретение основных средств для 420
Республиканского научно-практического
центра социальной адаптации и
профессионально-трудовой реабилитации
детей и подростков с проблемами
в развитии
220 Приобретение Евразийскому национальному 25000
&nbsp_; университету им. Л.Н. Гумилева активов
для передачи в пользование
Казахстанскому филиалу
МГУ им. М.В. Ломоносова
315 Капитальный ремонт здания 19000
Республиканского научно-практического
центра социальной адаптации и
профессионально-трудовой реабилитации
детей и подростков с проблемами в
развитии

038  Республикалық мектеп олимпиадаларын өткiзу        51984
039  Әдiснамалық оқу құралдарын әзiрлеу                42110
044  Арнайы бiлiм беру бағдарламаларын iске асыру      32996
048  Балалармен мектептен тыс iс-шараларды өткiзу     288238
049  Мәдениет және өнер саласында үздiксiз бiлiм      537742
берудi қамтамасыз ету
050  Мемлекеттiк бiлiм беру гранттары бойынша        4930952
ел iшiндегi жоғары оқу орындарында кадрлар
даярлау
051  "Болашақ" бағдарламасы шеңберiнде шетелдегi      265454
жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау
053  Мәскеу авиация институтының "Восход" филиалында    9735
кадрлар даярлау
054  Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлауды          15313
мемлекеттік кредиттеудi қамтамасыз ету
055  М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттiк       124625
университетiнiң Қазақстандық филиалында
кадрлар даярлау
059  "Болашақ" бағдарламасын iске асыру үшiн           10000
байланыс қызметтерiне ақы төлеу
060  Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым          299906
министрлiгi жоғары оқу орындарының әскери
кафедраларында запастағы офицерлердi даярлау
063  Балалардың мамандандырылған түзету мекемелерi     88000
үшiн жаңа буын оқулықтарын әзiрлеу, шығару және
жеткiзiп беру
064  Бастауыш және орта кәсiптiк бiлiм беру ұйымдары  178640
үшiн арнайы пәндер бойынша оқулықтар мен
оқу-әдiстемелiк кешендер әзiрлеу
065  Ұлттық жоғары оқу орындар профессор-оқытушы      567081
құрамының және басшы қызметкерлерiнiң
белгiленген жалақыларына арттыратын
коэффициенттi төлеуге субсидиялар
067  Ғылыми және ғылыми-педагогикалық кадрларды       267380
стипендиямен қамтамасыз ету
068  Ғылыми және ғылыми-педагогикалық кадрларды       182784
даярлау
069  "Бөбек" республикалық оқу-сауықтыру орталығында   79775
оқу-тәрбиелiк iс-шараларын өткiзу
073  Жоғары кәсiптiк оқу орындарында кадрлар даярлау  162815
102  Жоғары оқу орындарының студенттерiн               89417
стипендиямен қамтамасыз ету
103  Мемлекеттiк бiлiм гранттары бойынша оқитын       958590
студенттердi стипендиямен қамтамасыз ету
201  Мәдениет пен өнер жоғарғы оқу орындары үшiн      322768
негiзгі құралдар сатып алу
202  Республикалық мектеп-интернаттар үшiн негiзгi     32742
құралдар сатып алу
214  Дамуы кеміс балалар мен жасөспiрiмдердi             420
әлеуметтiк бейiмдеу және кәсiби
еңбекпен оңалту республикалық ғылыми-практика.
лық орталығы үшiн негiзгi құралдар сатып алу
220  М.В. Ломоносов атындағы ММУ Қазақстандық          25000
филиалына пайдалануға беру үшiн Л.Гумилев
атындағы Еуразия ұлттық университетiне
активтер сатып алу
315  Дамуы кеміс балалар мен жасөспiрiмдердi           19000
әлеуметтiк бейiмдеу және кәсiби
еңбекпен оңалту республикалық ғылыми-практика.
лық орталығының ғимаратын күрделі жөндеу

320 Завершение реконструкции и строительства 103000
объектов Республиканского детского
оздоровительного лагеря "Балдаурен"
321 Капитальный ремонт и реконструкция 289670
зданий высших учебных заведений культуры
и искусства
322 Строительство, капитальный ремонт и 115530
реконструкция зданий республиканских
школ-интернатов
325 Реконструкция учебно-производственной 12000
базы Алматинского колледжа
декоративно-прикладного искусства
имени О. Тансыкбаева
400 Целевые инвестиционные трансферты 3697600
областным бюджетам на строительство
сельских школ
401 Целевые трансферты областным бюджетам 692442
на обеспечение содержания типовых штатов
государственных организаций образования
402 Целевые трансферты областным бюджетам, 572319
бюджетам городов Астаны и Алматы на
обеспечение гарантированного норматива
_ сети государственных учреждений
образования
403 Целевые инвестиционные трансферты 171200
Павлодарскому областному бюджету
на строительство школы в селе Железинка
404 Целевые инвестиционные трансферты 50000
бюджету Южно-Казахстанской области на
реконструкцию недостроенного детского
сада под школу в селе Ынтымак
Сарыагашского района
405 Целевые инвестиционные трансферты 150000
бюджету Павлодарской области
на строительство учебного корпуса
на 198 мест для Мичуринской средней
школы Павлодарского района
501 Сопровождение информационной системы 94440
образования
600 Создание информационной системы 100000
образования
701 Разработка и апробация учебников и 31371
учебно-методических комплексов нового
поколения, а также обеспечение
учебниками по циклу фондирования
организаций на республиканском уровне,
предоставляющих среднее общее
образование, и казахской диаспоры
за рубежом
226 Министерство здравоохранения Республики 1454693
Казахстан
007 Подготовка специалистов со средним 67699
профессиональным образованием
009 Подготовка кадров в высших учебных &nbsp_; 368618
заведениях
010 Повышение квалификации и переподготовка 135714
кадров
045 Подготовка офицеров запаса на военных 20578
кафедрах высших учебных заведений
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
046 Субсидии на выплату повышающего 114937
коэффициента к установленным окладам
профессорско-преподавательского состава
и руководящих работников Казахского
национального медицинского университета
им. С.Д. Асфендиярова
049 Методологическая работа 1648
050 Подготовка кадров в высших учебных 512540
заведениях по государственным
образовательным грантам

320  "Балдәурен" Республикалық балаларды сауықтыру    103000
лагері объектілерінің құрылысын және қайта
жаңартуды аяқтау
321  Мәдениет және өнер жоғары оқу орындарының        289670
ғимараттарын күрделi жөндеу және қайта жаңарту
322  Республикалық мектеп-интернаттардың ғимаратта.   115530
рын салу, күрделi жөндеу және қайта жаңарту
325  О.Таңсықбаев атындағы Алматы сәндік-қолданбалы    12000
өнер колледжі оқу-өндірістік базасын қайта құру
400  Ауыл мектептерiн салуға облыстық бюджеттерге    3697600
берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер
401  Мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарының типтiк        692442
штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге облыстық
бюджеттерге берiлетін мақсатты трансферттер
402  Мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерi желiсiнiң      572319
кепілдендiрiлген нормативiн қамтамасыз етуге
облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне берiлетiн мақсатты
трансферттер
403  Железинка селолық мектебін салуға Павлодар       171200
облыстық бюджетіне түсетін мақсатты
инвестициялық трансферттер
404  Сарыағаш ауданының Ынтымақ селосындағы            50000
құрылысы аяқталмаған балалар бақшасын мектепке
лайықтап салуға Оңтүстік Қазақстан облысының
бюджетіне берілетін мақсатты инвестициялық
трансферттер
405  Павлодар ауданының Мичурин орта мектебі үшін     150000
198 орынға арналған оқу корпусын салуға
Павлодар облысының бюджетіне берілетін
мақсатты инвестициялық трансферттер
501  Бiлiм берудiң ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу       94440
600  Бiлiм беру ақпараттық жүйесiн құру               100000
701  Жаңа буын оқулықтарын және оқу-әдiстемелiк        31371
кешендерiн әзiрлеу және сапасын анықтау,
сондай-ақ республикалық деңгейдегi орташа жалпы
бiлiм беретiн ұйымдарды және шетелдегi қазақ
диаспорасын қорландыру циклi бойынша
оқулықтармен қамтамасыз ету
226     Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау      1454693
министрлiгi
007  Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау            67699
009  Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау           368618
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды      135714
қайта даярлау
045  Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау        20578
министрлiгi жоғары оқу орындарының әскери
кафедраларында запастағы офицерлердi даярлау
046  С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық мед.      114937
университетi профессор-оқытушы құрамы мен
қызметкерлерiнiң белгiленген жалақыларына
арттыратын коэффициенттi төлеуге субсидиялар
049  Әдіснамалық жұмыс                                  1648
050  Мемлекеттiк бiлiм беру гранттары бойынша         512540
жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау

057 Стипендиальное обеспечение научных кадров 35445
058 Подготовка научных кадров 17703
102 Стипендиальное обеспечение студентов 64326
высших учебных заведений
103 Стипендиальное обеспечение студентов, 90485
обучающихся по государственным
образовательным грантам
306 Капитальный ремонт Республиканского 15000
медицинского колледжа
308 Капитальный ремонт Акмолинской 10000
государственной медицинской академии
230 Министерство культуры, информации и &_nbsp; 805
общественного согласия Республики
Казахстан
010 Повышение квалификации и переподготовка 805
кадров
231 Министерство энергетики и минеральных 1193
ресурсов Республики Казахстан
010 Повышение квалификации и переподготовка 1193
кадров
233 Министерство индустрии и торговли 1023
Республики Казахстан
010 Повышение квалификации и переподготовка 1023
кадров
234 Министерство охраны окружающей среды 1353
Республики Казахстан
010 Повышение квалификации и переподготовка 1353
кадров
308 Агентство Республики Казахстан 121460
по чрезвычайным ситуациям
009 Подготовка кадров в высших учебных 112411
заведениях
010 Повышение квалификации и переподготовка 9049
кадров
406 Счетный комитет по контролю 144
за исполнением республиканского бюджета
010 Повышение квалификации и переподготовка 144
кадров
501 Верховный Суд Республики Казахстан 36366
010 Повышение квалификации и переподготовка &nb_sp; 36366
кадров
502 Генеральная прокуратура Республики 11173
Казахстан
010 Повышение квалификации и переподготовка 11173
кадров
605 Агентство по миграции и демографии 490
Республики Казахстан
010 Повышение квалификации и переподготовка 490
кадров
606 Агентство Республики Казахстан 4019
по статистике
010 Повышение квалификации и переподготовка 4019
кадров
608 Агентство Республики Казахстан по делам 41395
государственной службы
010 Повышение квалификации и переподготовка 41395
кадров
610 Агентство Республики Казахстан 220
по государственным закупкам
010 Повышение квалификации и переподготовка 220
кадров
613 Агентство Республики Казахстан 574322
по туризму и спорту
007 Подготовка специалистов со средним 76539
профессиональным образованием
010 Повышение квалификации и переподготовка 250
кадров

057  Ғылыми кадрларды стипендиямен қамтамасыз ету      35445
058  Ғылыми кадрларды даярлау                          17703
102  Жоғары оқу орындарының студенттерiн стипендиямен  64326
қамтамасыз ету
103  Мемлекеттiк бiлiм гранттары бойынша оқитын        90485
студенттердi стипендиямен қамтамасыз ету
306  Республикалық медициналық колледждi күрделi       15000
жөндеу
308  Ақмола мемлекеттiк медициналық академиясын        10000
күрделi жөндеу
230     Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат         805
және қоғамдық келiсiм министрлiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды         805
қайта даярлау
231     Қазақстан Республикасының Энергетика және          1193
минералдық ресурстар министрлiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды        1193
қайта даярлау
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда     1023
министрлiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды        1023
қайта даярлау
234     Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны          1353
қорғау министрлiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды        1353
қайта даярлау
308     Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар      121460
жөнiндегi агенттiгi
009  Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау           112411
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды        9049
қайта даярлау
406     Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау          144
жөнiндегi есеп комитетi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгін арттыру және оларды         144
қайта даярлау
501     Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты            36366
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды       36366
қайта даярлау
502     Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы       11173
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды       11173
қайта даярлау
605     Қазақстан Республикасының Көші-қон және             490
демография жөнiндегi агенттiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды         490
қайта даярлау
606     Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi     4019
агенттiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды        4019
қайта даярлау
608     Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет      41395
iстерi жөнiндегi агенттiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды       41395
қайта даярлау
610     Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу     220
жөніндегі агенттігі
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды         220
қайта даярлау
613     Қазақстан Республикасының Туризм және спорт      574322
жөнiндегі агенттігі
007  Орта кәсіптік бiлiмдi мамандар даярлау            76539
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды         250
қайта даярлау

031 Государственная поддержка одаренных 256404
&n_bsp; детей
033 Субсидирование школ олимпийского резерва 83029
и высшего спортивного мастерства
201 Укрепление материально-технической базы 8100
Республиканской школы-интерната для
одаренных в спорте детей имени
X. Мунайтпасова
301 Строительство республиканской спортивной 150000
школы-интерната в городе Алматы
614 Агентство Республики Казахстан 1653
по управлению земельными ресурсами
010 Повышение квалификации и переподготовка 1653
кадров
617 Агентство Республики Казахстан 197
по государственным материальным резервам
010 Повышение квалификации и переподготовка 197
кадров
618 Агентство финансовой полиции Республики 125515
Казахстан
009 Подготовка кадров в высших учебных 120437
заведениях
010 Повышение квалификации и переподготовка 5078
кадров
619 Агентство таможенного контроля 8445
Республики Казахстан
010 Повышение квалификации и переподготовка 8445
кадров
620 Агентство Республики Казахстан 934
по регулированию естественных монополий
&n_bsp; и защите конкуренции
010 Повышение квалификации и переподготовка 934
кадров
637 Конституционный Совет Республики 157
Казахстан
010 Повышение квалификации и переподготовка 157
кадров
690 Центральная избирательная комиссия 159
Республики Казахстан
010 Повышение квалификация и переподготовка 159
кадров
694 Управление делами Президента Республики 108420
Казахстан
010 Повышение квалификации и переподготовка 420
кадров
306 Завершение строительства учебного корпуса 108000
с концертным залом Казахской национальной
академии музыки
5 Здравоохранение 19003010
201 Министерство внутренних дел Республики 121539
Казахстан
012 Лечение военнослужащих, сотрудников 121539
правоохранительных органов и членов
их семей
208 Министерство обороны Республики Казахстан 486038
012 Лечение военнослужащих, сотрудников 486038
правоохранительных органов и членов
их семей
225 Министерство образования и науки 98945
&n_bsp; Республики Казахстан
046 Реабилитация детей 98945
226 Министерство здравоохранения Республики 17424401
Казахстан
001 Административные затраты 303835
006 Выполнение обязательств прошлых лет 1653091

031  Дарынды балаларды мемлекеттiк қолдау             256404
033  Олимпиадалық резерв және жоғары спорт шеберлiгi   83029
мектептерiн субсидиялау
201  Спортқа дарынды балаларға арналған                8100
Қ. Мұңайтпасов атындағы республикалық
мектеп-интернаттың материалдық-техникалық
базасын нығайту
301  Алматы қаласындағы Республикалық спорттық        150000
мектеп-интернатын салу
614     Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын          1653
басқару жөнiндегi агенттігі
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды        1653
қайта даярлау
617     Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк               197
материалдық резервтер жөнiндегi агенттiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгін арттыру және оларды         197
қайта даярлау
618     Қазақстан Республикасының Қаржы полициясы        125515
агенттігі
009  Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау           120437
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды        5078
қайта даярлау
619     Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау         8445
агенттiгi
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды        8445
қайта даярлау
620     Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды     934
реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөніндегі
агенттігі
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды         934
қайта даярлау
637     Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесi     157
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды         157
қайта даярлау
690     Қазақстан Республикасының Орталық сайлау            159
комиссиясы
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды         159
қайта даярлау
694     Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс          108420
басқармасы
010  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды         420
қайта даярлау
306  Қазақ ұлттық музыка академиясы оқу корпусының    108000
концерт залымен бірге құрылысын аяқтау
5          Денсаулық сақтау                               19003010
201     Қазақстан Республикасының Ішкi iстер             121539
министрлігі
012  Әскери қызметшiлердi, құқық қорғау органдарының  121539
қызметкерлерiн және олардың отбасы
мүшелерiн емдеу
208     Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi   486038
012  Әскери қызметшiлердi, құқық қорғау органдарының  486038
қызметкерлерiн және олардың отбасы
мүшелерін емдеу
225     Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым        98945
министрлiгi
046  Балаларды оңалту                                  98945
226     Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау     17424401
министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                               303835
006  Өткен жылдардың міндеттемелерін орындау         1653091

030 Прикладные научные исследования в области 324301
здравоохранения
031 Оснащение республиканских организаций 1186401
здравоохранения медицинским
оборудованием, санитарным и
специализированным транспортом
032 Анализ и оценка качества предоставляемых 141810
медицинских услуг
033 Централизованный закуп вакцин против 333587
вирусного гепатита "В"
035 Лечение больных за рубежом 80000
036 Оказание специализированной медицинской 821368
помощи
037 Судебно-медицинская экспертиза 440239
038 Программа "Туберкулез", выполняемая 1598399
на республиканском уровне
039 Централизованный закуп 1167691
противодиабетических препаратов
040 Централизованный закуп вакцин для 304609
проведения иммунопрофилактики
041 Субсидирование организаций по хранению 5238
_ ценностей в области медицины и
здравоохранения
042 Пропаганда здорового образа жизни 20852
населения
043 Предупреждение эпидемий 56622
044 Централизованный закуп лекарственных 400206
средств для больных после трансплантации
почек, диализаторов с расходными
материалами для больных с почечной
недостаточностью
047 Производство крови (заменителей) на 191223
республиканском уровне
048 Хранение специального медицинского 8337
резерва
051 Профилактика и борьба с опасными 699733
инфекциями
052 Охрана материнства и детства 784135
054 Централизованный закуп лабораторного 22021
оборудования и расходных материалов
055 Противодействие эпидемии СПИДа 42914
056 Совершенствование управления медицинским 71786
обслуживанием населения
059 Закуп медицинского оборудования 400000
для Казахского научно-исследовательского
института онкологии и радиологии
060 Централизованный закуп химиопрепаратов 800000
для лечения онкологических больных
061 Приобретение расходных материалов, 123089
&nb_sp; комплектующих изделий и сервисное
обслуживание дорогостоящего медицинского
оборудования республиканских организаций
здравоохранения
065 Специализированная медицинская помощь 1505029
населению на республиканском уровне
079 Выполнение функций лицензиаров 8050
207 Материально-техническое обеспечение 24991
территориальных органов Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
208 Централизованное оснащение медицинским 200000
оборудованием медицинских организаций
302 Подготовка проектно-сметной документации 54000
для строительства перинатального центра
в городе Астане

030  Денсаулық сақтау саласындағы қолданбалы          324301
ғылыми зерттеулер
031  Республикалық денсаулық сақтау ұйымдарын        1186401
медициналық жабдықтармен, санитарлық және
мамандандырылған көлiкпен жарақтандыру
032  Көрсетiлетiн медициналық қызметтiң сапасын       141810
талдау және бағалау
033  "B" қоздырғышы гепатитiне қарсы вакциналарды     333587
орталықтандырылған сатып алу
035  Ауруларды шетелде емдеу                           80000
036  Мамандандырылған медициналық көмек көрсету       821368
037  Сот-медициналық сараптамасы                      440239
038  Республикалық деңгейде орындалатын              1598399
"Туберкулез" бағдарламасы
039  Диабетке қарсы препараттарды орталықтан.        1167691
дырылған сатып алу
040  Иммунды алдын алуды жүргiзу үшiн вакциналарды    304609
орталықтандырылған сатып алу
041  Медицина және денсаулық сақтау саласындағы         5238
құндылықтарды сақтау жөнiндегi ұйымдарды
субсидиялау
042  Халықтың салауатты өмiр салтын насихаттау         20852
043  Індеттердiң алдын алу                             56622
044  Бүйрек ауыстырудан кейiнгi ауруларға дәрi-       400206
дәрмекті құралдарды, бүйрек жетімсiздiгі бap
aуpулapғa шығыс материалдарымен диализаторларды
орталықтандырылған сатып алу
047  Республикалық деңгейде қан (алмастырғыштар)      191223
өндiру
048  Арнайы медициналық резервтi сақтау                 8337
051  Қатерлi жұқпалы аурулардың алдын алу және        699733
оларға қарсы күрес жүргiзу
052  Ана мен баланы қорғау                            784135
054  Зертханалық жабдықтарды және шығыс                22021
материалдарын орталықтандырылған сатып алу
055  СПИД iндетiне қарсы әрекет                        42914
056  Халыққа медициналық қызмет көрсетудi басқаруды    71786
жетiлдіру
059  Қазақ онкология және радиология ғылыми-зерттеу   400000
институты үшiн медициналық жабдықтар сатып алу
060  Онкологиялық ауруларды емдеу үшiн химиялық       800000
препараттарды орталықтандырылған сатып алу
061  Республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының       123089
қымбат бағалы медициналық жабдықтарына
шығыс материалдарын, құрауыш бұйымдарын сатып
алу және сервистiк қызмет көрсету
065  Республикалық деңгейде халыққа мамандандырылған 1505029
медициналық көмек
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау               8050
207  Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау        24991
министрлігінің аумақтық органдарын
материалдық-техникалық қамтамасыз ету
208  Медициналық ұйымдарды орталықтандырылған         200000
медициналық жабдықтармен қамтамасыз ету
302  Астана қаласында перинаталдық орталық салу үшiн   54000
жобалау-сметалық құжаттамаларды әзiрлеу

307 Капитальный ремонт объектов 294300
здравоохранения
400 Целевые инвестиционные трансферты 33600
областным бюджетам на строительство
центральных районных больниц
401 Целевые инвестиционные трансферты 648360
областным бюджетам на строительство
сельских родильных домов
402 Целевые инвестиционные трансферты 2318120
областным бюджетам на строительство
туберкулезных организаций и районной
больницы
403 Целевые трансферты Кызылординскому 231976
областному бюджету для оказания
гарантированного объема бесплатной
&nb_sp; медицинской помощи населению Аральского
и Казалинского районов
404 Целевые трансферты Актюбинскому 32488
областному бюджету для оказания
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи населению
Шалкарского района
405 Целевые трансферты бюджету 65000
Северо-Казахстанской области на
проведение строительных работ по
перебазированию онкологического
диспансера
500 Сопровождение информационных систем 20000
здравоохранения
600 Создание информационных систем 7000
здравоохранения
678 Республиканская гвардия Республики 29330
Казахстан
012 Лечение военнослужащих, сотрудников 29330
правоохранительных органов и членов
их семей
694 Управление делами Президента Республики 842757
Казахстан
031 Оказание медицинской помощи отдельным 702335
категориям граждан
032 Техническое и информационное обеспечение 17979
медицинских организаций
039 Санитарно-эпидемиологический надзор 25443
на республиканском уровне
042 Централизованный закуп медицинского 97000
оборудования
_ 6 Социальное обеспечение и социальная 206424913
помощь
213 Министерство труда и социальной защиты 202940871
населения Республики Казахстан
001 Административные затраты 568793
006 Выполнение обязательств прошлых лет 799907
030 Пенсионная программа 147866034
031 Государственные социальные пособия 36115181
032 Специальные государственные пособия 5686685
033 Единовременные государственные денежные 378430
компенсации
035 Реабилитация инвалидов и ветеранов 51590
036 Исследования по вопросам занятости, 8250
социального страхования и труда
038 Предоставление медицинских услуг по 297491
протезированию и обеспечение
протезно-ортопедическими изделиями
042 Обеспечение сурдосредствами и 92588
сурдопомощью инвалидов, в том числе
детей-инвалидов
043 Обеспечение тифлосредствами инвалидов, 65046
в том числе детей-инвалидов

307  Денсаулық сақтау объектiлерiн күрделi жөндеу     294300
400  Аудандық орталық ауруханаларды салуға облыстық    33600
бюджеттерге берiлетiн мақсатты инвестициялық
трансферттер
401  Ауылдық перзентхана құрылысына облыстық          648360
бюджеттерге берiлетiн мақсатты инвестициялық
трансферттер
402  Туберкулез ұйымдарын және аудандық аурухана     2318120
салуға облыстық бюджеттерге берiлетiн мақсатты
инвестициялық трансферттер
403  Арал және Қазалы аудандарының тұрғындарына терең 231976
медициналық көмектің кепілді көлемін көрсету үшін
Қызылорда облыстық бюджетіне берілетін
мақсатты трансферттер
404  Шалқар ауданының тұрғындарына терең               32488
медициналық көмектің кепілді көлемін көрсету үшін
Ақтөбе облыстық бюджетіне берілетін
мақсатты трансферттер
405  Онкологиялық диспансерді көшіруге байланысты      65000
құрылыс жұмыстарын жүргізуге Солтүстік
Қазақстан облысының бюджетіне берілетін
мақсатты трансферттер
500  Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерiн          20000
сүйемелдеу
600  Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерiн құру      7000
678     Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы     29330
012  Әскери қызметшiлердi, құқық қорғау органдарының   29330
қызметкерлерiн және олардың отбасы
мүшелерін емдеу
694     Қазақстан Республикасы Президентінің Іс          842757
басқармасы
031  Азаматтардың жекелеген санаттарына медициналық   702335
көмек көрсету
032  Медициналық ұйымдарды техникалық және ақпараттық  17979
қамтамасыз ету
039  Республикалық деңгейде санитарлық-эпидемиоло.     25443
гиялық қадағалау
042  Медициналық жабдықты орталықтандырылған           97000
сатып алу
6          Әлеуметтiк қамсыздандыру және әлеуметтік      206424913
көмек
213     Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты  202940871
әлеуметтiк қорғау министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                               568793
006  Өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау          799907
030  Зейнетақы бағдарламасы                        147866034
031  Мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар            36115181
032  Арнаулы мемлекеттiк жәрдемақылар                5686685
033  Бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақы             378430
035  Мүгедектер мен ардагерлердi оңалту                51590
036  Жұмыспен қамту, әлеуметтiк сақтандыру және         8250
еңбек мәселелерi бойынша зерттеулер
038  Протездеу жөніндегі медициналық қызметтер        297491
көрсету және протездiк-ортопедиялық
бұйымдармен қамтамасыз ету
042  Мүгедектердi, оның iшiнде мүгедек балаларды       92588
сурдоқұралдармен және сурдокөмекпен
қамтамасыз ету
043  Мүгедектердi, оның iшiнде мүгедек балаларды       65046
тифлоқұралдармен қамтамасыз ету

044 Возмещение за вред, причиненный жизни 1011000
и здоровью, возложенное судом
на государство, в случае прекращения
юридического лица
045 Пособие на погребение &n_bsp; 1761990
047 Государственные специальные пособия 998396
лицам, работавшим на подземных и
открытых горных работах, на работах
с особо вредными и особо тяжелыми
условиями труда
049 Единовременная денежная компенсация 810360
реабилитированным гражданам-жертвам
массовых политических репрессий
055 Оплата услуг Государственного центра 2887074
по выплате пенсий
056 Единовременные выплаты родителям, 2502
усыновителям, опекунам погибших,
умерших военнослужащих
058 Обеспечение консультационными услугами 4512
работников государственных учреждений
для совершенствования системы оплаты
труда и социальной защиты населения
079 Выполнение функций лицензиаров 1000
200 Материально-техническое оснащение 13600
территориальных органов
400 Выплата единовременных государственных 2914603
пособий в связи с рождением ребенка
401 Целевые трансферты Кызылординскому 270000
областному бюджету для оказания адресной
социальной помощи населению Аральского
и Казалинского районов
402 Целевые трансферты Актюбинскому 74354
областному бюджету для оказания адресной
социальной помощи населению Шалкарского
района
&nbs_p; 500 Сопровождение информационной базы 41613
занятости, бедности
600 Развитие информационной базы занятости, 3572
бедности
601 Развитие информационной системы 150000
Государственного центра по выплате
пенсий
602 Обеспечение вычислительной и 66300
организационной техникой Министерства
труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
605 Агентство по миграции и демографии 3484042
Республики Казахстан
001 Административные затраты 67032
030 Переселение на историческую родину 793789
и социальная защита оралманов
400 Целевые трансферты областным бюджетам, 2614221
бюджетам городов Астаны и Алматы на
приобретение, строительство,
реконструкцию и капитальный ремонт
жилья для предоставления семьям
оралманов и гражданам Республики
Казахстан - переселенцам из аула
Туркестан
500 Информационно-вычислительное 5000
обслуживание Агентства по миграции
и демографии Республики Казахстан
600 Создание информационной системы 4000
Агентства по миграции и демографии
_ Республики Казахстан
7 Жилищно-коммунальное хозяйство 10368990

044  Заңды тұлға тоқтатылған жағдайда, сот мемлекетке 1011000
жүктеген, өмiрi мен денсаулыққа келтiрiлген
зиянды өтеу
045  Жерлеуге берiлетiн жәрдемақы                    1761990
047  Жер астындағы және ашық кен жұмыстарында,        998396
еңбектiң ерекше зиян және ерекше ауыр
жағдайларындағы жұмыстарда жұмыс iстеген адам.
дарға берiлетiн мемлекеттiк арнайы жәрдемақылар
049  Ақталған азаматтар - жаппай саяси қуғын-сүргін   810360
құрбандарына бiржолғы ақшалай өтемақы
055  Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттік           2887074
орталықтың қызметтерiне ақы төлеу
056  Қаза болған, қайтыс болған әскери                  2502
қызметшiлердiң ата-аналарына, асырап
алушыларына, қамқоршыларына бiржолғы төлемдер
058  Еңбекақы төлеу және халықты әлеуметтiк             4512
қорғау жүйесiн жетiлдiру үшiн мемлекеттiк
мекемелер қызметкерлерiн консультациялық
қызметтермен қамтамасыз ету
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау               1000
200  Аумақтық органдарды материалдық-техникалық        13600
жарақтандыру
400  Бала тууға байланысты біржолғы мемлекеттік      2914603
жәрдемақылар төлеу
401  Арал және Қазалы аудандарының тұрғындарына       270000
атаулы әлеуметтік көмек көрсету үшін
Қызылорда облыстық бюджетіне берілетін
мақсатты трансферттер
402  Шалқар ауданының тұрғындарына атаулы              74354
әлеуметтік көмек көрсету үшін Ақтөбе облыстық
бюджетіне берілетін мақсатты трансферттер
500  Жұмыспен қамтылудың, кедейшiлiктiң ақпараттық     41613
базасын сүйемелдеу
600  Жұмыспен қамтылудың, кедейшiлiктiң ақпараттық      3572
базасын дамыту
601  Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк            150000
орталықтың ақпараттық жүйесiн дамыту
602  Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты      66300
әлеуметтiк қорғау министрлiгiн есептеу және
ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
605     Қазақстан Республикасының Көшi-қон және         3484042
демография жөніндегi агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                67032
030  Оралмандарды тарихи отанына қоныстандыру және    793789
әлеуметтiк қорғау
400  Оралмандардың отбасыларына тұрғын үйді          2614221
сатып алуға, салуға, қайта құруға және
күрделі жөндеуге және ҚР азаматтары - Түркістан
ауылынан қоныс аударушыларға облыстық, Астана
және Алматы қалаларының бюджеттерiне берiлетiн
мақсатты трансферттер
500  Қазақстан Республикасының Көшi-қон және            5000
демография жөнiндегi агенттiгiне
ақпараттық-есептеу қызметiн көрсету
600  Қазақстан Республикасы Көшi-қон және               4000
демография жөнiндегi агенттiгiнiң ақпараттық
жүйесiн құру
7          Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы              10368990

217 Министерство финансов Республики 2400000
Казахстан
437 Целевые инвестиционные трансферты 2000000
бюджету Атырауской области на ремонт
водопроводных и канализационных сетей
и газификацию населенных пунктов
446 Целевые инвестиционные трансферты 200000
бюджету Акмолинской области на начало
строительства третьего водогрейного
котлоагрегата районной котельной N 2
в городе Кокшетау
447 Целевые трансферты бюджету города 200000
Алматы для ремонтно-восстановительных
работ инженерных сетей и сооружений
объектов, переданных Министерством
обороны
231 Министерство энергетики и минеральных 350000
ресурсов Республики Казахстан
048 Целевые трансферты Жамбылскому 350000
областному бюджету для обеспечения
региона электроэнергией в осенне-зимний
период
233 Министерство индустрии и торговли 7618990
Республики Казахстан
400 Целевые инвестиционные трансферты 1004000
бюджету города Астаны для строительства
инженерных сетей Правительственного
центра в городе Астане
401 Целевые инвестиционные_ трансферты 145000
бюджету города Астаны для подготовки
проекта инженерной защиты от
подтопления, дренажа и понижения
грунтовых вод в городе Астане
402 Целевые инвестиционные трансферты 428000
бюджету города Астаны для ликвидации
накопителя сточных вод Талдыколь
с рекультивацией в городе Астане
403 Целевые инвестиционные трансферты 354250
бюджету города Астаны для выноса
коллектора на Кургальджинской трассе
404 Целевые инвестиционные трансферты 47740
бюджету города Астаны на водоснабжение
и водоотведение города Астаны
405 Целевые инвестиционные трансферты 2910000
бюджету города Астаны для строительства
круглой площади в городе Астане
406 Целевые инвестиционные трансферты 2730000
бюджету города Астаны для строительства
главной площади в городе Астане
8 Культура, спорт, туризм и информационное 12941719
пространство
101 Администрация Президента Республики 41033
Казахстан
015 Обеспечение сохранности архивного фонда, 40022
печатных изданий и их специальное
использование
202 Укрепление материально-технической базы 311
Архива Президента Республики Казахстан
601 Обеспечение вычислительной и &nbsp_; 700
организационной техникой Архива
Президента Республики Казахстан
225 Министерство образования и науки 13655
Республики Казахстан

217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi     2400000
437  Су құбырлары мен кәрiз желiлерiн жөндеуге және  2000000
елдi мекендердi газбен жабдықтауға Атырау
облысының бюджетiне берiлетiн мақсатты
инвестициялық трансферттер
446  Көкшетау қаласындағы N 2 аудандық қазандықтың    200000
үшінші су жылыту қазандық агрегатының
құрылысын бастауға Ақмола облысының бюджетіне
берілетін мақсатты инвестициялық трансферттер
447  Қорғаныс министрлігінен берілген объектілердің   200000
құрылғысын және инженерлік желілерін
жөндеу-қалпына келтіру жұмыстары үшін Алматы
қаласының бюджетіне берілетін мақсатты
трансферттер
231     Қазақстан Республикасының Энергетика және        350000
минералдық ресурстар министрлiгi
048  Күзгі-қысқы кезеңде аймақты электр энергиясын
қамтамасыз ету үшін Жамбыл облыстық бюджетіне    350000
берілетін мақсатты трансферттер
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда  7618990
министрлiгi
400  Астана қаласындағы Үкiмет орталығының           1004000
инженерлiк желiлерiн салуға Астана қаласының
бюджетiне берiлетiн мақсатты инвестициялық
трансферттер
401  Астана қаласында су шығудан, дренаж және         145000
грунт суының төмендеуінен инженерлік қорғау
жобасын әзiрлеу үшін Астана қаласының
бюджетіне берiлетiн мақсатты инвестициялық
трансферттер
402  Астана қаласының бюджетiне Астана қаласындағы    428000
Талдыкөл ағынды сулардың жинауышын
рекультивациялай отырып, жоюға берiлетiн мақсатты
инвестициялық трансферттер
403  Астана қаласының бюджетiне Қорғалжын трассасын.  354250
дағы коллекторды шығаруға арналған мақсатты
инвестициялық трансферттер
404  Астана қаласын сумен қамтамасыз етуге және        47740
су бөлуге Астана қаласының бюджетіне бөлінген
мақсатты инвестициялық трансферттер
405  Астана қаласындағы айналма алаң құрылысы үшiн   2910000
Астана қаласының бюджетiне берiлетiн
мақсатты инвестициялық трансферттер
406  Астана қаласындағы бас алаң құрылысы үшiн       2730000
Астана қаласының бюджетiне берiлетiн
мақсатты инвестициялық трансферттер
8          Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық        12941719
кеңiстiк
101     Қазақстан Республикасы Президентiнiң              41033
Әкiмшiлiгi
015  Мұрағат қорының, баспа басылымдарының сақталуын   40022
қамтамасыз ету және оларды арнайы пайдалану
202  Қазақстан Республикасы Президентi                   311
Мұрағатының материалдық-техникалық
базасын нығайту
601  Қазақстан Республикасы Президентiнiң                700
Мұрағатын есептеу және ұйымдастыру
техникасымен қамтамасыз ету
225     Қазақстан Республикасының Білім және ғылым        13655
министрлiгi

024 Обеспечение общедоступности информации 12674
200 Приобретение основных средств для 981
Республиканской научно-педагогической
библиотеки
226 Министерство здравоохранения Республики 2600
Казахстан
024 Обеспечение общедоступности информации 2600
230 Министерство культуры, информации и 10330650
общественного согласия Республики
Казахстан
001 Административные затраты 210845
015 Обеспечение сохранности архивного 46637
фонда, печатных изданий и их специальное
использование
024 Обеспечение общедоступности информации 123850
031 Проведение государственной 788054
информационной политики через газеты и
журналы
032 Проведение государственной 4292005
информационной политики через
телерадиовещание
033 Формирование издательских программ по 250000
социально важным видам литературы
035 Пров_едение молодежной политики 140571
037 Проведение государственной политики 35000
в области обеспечения внутриполитической
стабильности и общественного согласия
038 Развитие государственного и других 100000
языков
039 Субсидирование театрально-концертных 818545
организаций
040 Прикладные научные исследования 12538
в области культуры
041 Хранение историко-культурных ценностей 337423
046 Проведение социально значимых и 95000
культурных мероприятий
047 Развитие архивного дела в Республике 28500
Казахстан
050 Содержание историко-культурных 50323
заповедников и музеев
052 Производство национальных фильмов 1517663
053 Государственные премии и стипендии 19750
056 Увековечение памяти деятелей государства 80972
058 Проведение ремонтно-реставрационных 90780
работ историко-культурных ценностей
059 Мероприятия по проведению Года 794200
Республики Казахстан в России
060 Разработка проектно-сметной документации 20000
по проекту строительства
Государственного музея археологии и
этнографии в городе Астане
&nbs_p; 200 Приобретение архивных документов для 5500
государственных архивов
212 Приобретение основных активов для 141757
организаций по хранению
историко-культурных ценностей
213 Приобретение основных активов для 25152
организаций по хранению
историко-культурных заповедников и
музеев
214 Приобретение основных активов для 1625
архивных учреждений
215 Приобретение литературы и прочих 37890
основных активов для республиканских
библиотек
216 Приобретение основных активов для 248943
театрально-концертных организаций

024  Ақпараттың жалпыға қол жетiмдiлiгiн               12674
қамтамасыз ету
200  Республикалық ғылыми-педагогикалық кітапхана        981
үшiн негізгі құралдарды сатып алу
226     Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау         2600
министрлігі
024  Ақпараттың жалпыға қол жетiмдiлігін                2600
қамтамасыз ету
230     Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат    10330650
және қоғамдық келiсiм министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                               210845
015  Мұрағат қорының, баспа басылымдарының             46637
сақталуын қамтамасыз ету және оларды арнайы
пайдалану
024  Ақпараттың жалпыға қол жетімділігін              123850
қамтамасыз ету
031  Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттiк        788054
ақпараттық саясатты жүргiзу
032  Телерадио хабарлары арқылы мемлекеттiк          4292005
ақпараттық саясатты жүргiзу
033  Әдебиеттiң әлеуметтiк маңызды түрлерi бойынша    250000
баспа бағдарламаларын қалыптастыру
035  Жастар саясатын жүргiзу                          140571
037  Ішкi саяси тұрақтылықты және қоғамдық келiсiмдi   35000
қамтамасыз ету саласында мемлекеттiк
саясатты жүргiзу
038  Мемлекеттiк және басқа тiлдердi дамыту           100000
039  Театр-концерт ұйымдарын субсидиялау              818545
040  Мәдениет саласындағы қолданбалы ғылыми            12538
зерттеулер
041  Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау               337423
046  Әлеуметтiк маңызды және мәдени iс-шаралар         95000
жүргiзу
047  Қазақстан Республикасында мұрағат iсiн дамыту     28500
050  Тарихи-мәдени қорықтар мен мұражайларды ұстау     50323
052  Ұлттық фильмдер шығару                          1517663
053  Мемлекеттiк сыйлықтар мен стипендиялар            19750
056  Мемлекет қайраткерлерiн мәңгiлiк есте қалдыру     80972
058  Тарихи-мәдени құндылықтарды жөндеу-қайта          90780
жаңарту жұмыстарын жүргiзу
059  Ресейде Қазақстан Республикасы жылын өткізу      794200
жөніндегі іс-шаралар
060  Астана қаласындағы Мемлекеттік археология және    20000
этнография мұражайын салу жобасы бойынша
жобалау-сметалық құжаттамаларды әзірлеу
200  Мемлекеттiк мұрағаттар үшiн мұрағат құжаттарын     5500
сатып алу
212  Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау жөнiндегi     141757
ұйымдар үшiн негiзгi активтердi сатып алу
213  Тарихи-мәдени қорықтар мен мұражайларды сақтау    25152
жөнiндегі ұйымдар үшiн негiзгi активтердi
сатып алу
214  Мұрағат мекемелерi үшiн негізгi активтердi         1625
сатып алу
215  Республикалық кiтапханалар үшiн әдебиеттердi      37890
және басқа да негiзгi активтердi сатып алу
216  Театр-концерт ұйымдары үшiн негiзгi активтердi   248943
сатып алу

305 Разработка проектно-сметной документации 1500
по капитальному ремонту Казахского
театра юного зрителя им. Г. Мусрепова
500 Информационно-вычислительное 15627
обслуживание Министерства культуры,
информации и общественного согласия
Республики Казахстан
613 Агентство Республики Казахстан 2032859
по туризму и спорту
001 Административные затраты 41472
030 Государственные премии 192
032 Спорт высших достижений &nb_sp; 1477490
034 Мероприятия по туристской деятельности 32604
037 Подготовка олимпийского резерва 386889
на республиканском уровне
038 Мероприятия по развитию национальных и 45100
массовых видов спорта на республиканском
уровне
039 Разработка технико-экономического 42000
обоснования по проекту строительства
базы олимпийской подготовки в городе
Алматы
079 Выполнение функций лицензиаров 1434
500 Информационно-вычислительное 696
обслуживание Агентства Республики
Казахстан по туризму и спорту
600 Обеспечение вычислительной и 4982
организационной техникой Агентства
Республики Казахстан по туризму и спорту
694 Управление делами Президента Республики 520922
Казахстан
051 Проведение государственной 520922
информационной политики через НЗАО
"Телерадиокомплекс Президента Республики
Казахстан"
9 Топливно-энергетический комплекс 8554673
и недропользование
217 Министерство финансов Республики 240304
Казахстан
039 Исполнение обязательств _ 104000
"Карагандашахтуголь" по возмещению
ущерба, нанесенного здоровью работников
ликвидированных шахт
040 Выплата задолженности по заработной 136304
плате работникам ликвидируемого
государственного предприятия
"Рудоуправление N 5"
231 Министерство энергетики и минеральных 7806369
ресурсов Республики Казахстан
001 Административные затраты 310064
030 Прикладные научные исследования 5000
в области энергетики и нефтедобычи
032 Закрытие шахт Карагандинского угольного 533499
бассейна
033 Освоение Амангельдинской группы 2800000
месторождений газа
037 Консервация и ликвидация урановых 439200
рудников, захоронение техногенных
отходов
038 Представление интересов государства 500000
в соглашениях о разделе продукции
через ЗАО "Национальная компания
"КазМунайГаз"
041 Прикладные научные исследования 457000
технологического характера
044 Программа развития единой 60000
электроэнергетической системы
Республики Казахстан на период
&nbsp_; до 2010 года с перспективой
до 2015 года и завершение разработки
стратегии развития отраслей
топливно-энергетического комплекса
до 2015 года

305  Ғ. Мүсiрепов атындағы қазақ жас көрермен театрын   1500
күрделi жөндеу бойынша жобалау-сметалық
құжаттамаларды әзiрлеу
500  Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат       15627
және қоғамдық келiсiм министрлiгiне
ақпараттық-есептеу қызметiн көрсету
613     Қазақстан Республикасының Туризм және спорт     2032859
жөнiндегi агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                41472
030  Мемлекеттiк сыйлықтар                               192
032  Жоғары жетiстiктер спорт                        1477490
034  Туристiк қызмет жөнiндегi iс-шаралар              32604
037  Республикалық деңгейде олимпиадалық резерв       386889
дайындау
038  Республикалық деңгейде спорттың ұлттық және       45100
бұқаралық түрлерiн дамыту жөнiндегi iс-шаралар
039  Алматы қаласында олимпиадалық дайындық базасын    42000
салу жобасы бойынша техникалық-экономикалық
негіздеме әзірлеу
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау               1434
500  Қазақстан Республикасының Туризм және спорт         696
жөнiндегi агенттiгіне ақпараттық-есептеу
қызметiн көрсету
600  Қазақстан Республикасының Туризм және спорт        4982
жөнiндегi агенттiгiн есептеу және ұйымдастыру
техникасымен қамтамасыз ету
694     Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс          520922
басқармасы
051  "Қазақстан Республикасы Президентiнiң            520922
телерадиокешені" ҰЖАҚ арқылы мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу
9          Отын-энергетика кешені және жер қойнауын        8554673
пайдалану
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі      240304
039  "Қарағандыкөмiршахтасы" жойылған шахталар        104000
қызметкерлерiнiң денсаулығына келтiрiлген
зиянды өтеу жөнiндегi мiндеттемелердiң
орындалуы
040  "N 5 Кенбасқармасы" таратылған мемлекеттік       136304
кәсіпорын қызметкерлерiне жалақы бойынша
бepeшекті төлеу
231     Қазақстан Республикасының Энергетика және       7806369
минералдық ресурстар министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                               310064
030  Энергетика және мұнай өңдеу саласындағы            5000
қолданбалы ғылыми зерттеулер
032  Қарағанды көмiр бассейнiнiң шахталарын жабу      533499
033  Амангелдi газ кен орындары топтарын игеру       2800000
037  Уран кенiштерiн консервациялау және жою,         439200
техногендiк қалдықтарды көму
038  "ҚазМұнайГаз" Ұлттық компания" ЖАҚ арқылы        500000
өнімді бөлу туралы келісімдерде мемлекет
мүдделерін білдіру
041  Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми        457000
зерттеулер
044  Қазақстан Республикасының Бiрыңғай электр         60000
энергетикалық жүйесiн дамытудың 2015 жылға
дейiнгi перспективамен 2010 жылға дейiнгi
бағдарламасы және Отын-энергетика кешенi
салаларын дамытудың 2015 жылға дейiнгi
стратегиясын әзiрлеудi аяқтау

045 Формирование геологической информации 64645
046 Государственное геологическое изучение 470206
047 Мониторинг недр и недропользования 479421
050 Возмещение ущерба работникам 198453
ликвидированных шахт, переданных в РГСП
"Карагандаликвидшахт"
059 Создание Казахстанского термоядерного 198036
материаловедческого реактора Токамак
060 Создание в Евразийском национальном 161000
университете им. Л.Н. Гумилева
междисциплинарного
научно-исследовательского комплекса
на базе ускорителя тяжелых ионов
062 Разработка нормативно-технической 22006
документации в области электроэнергетики
и нефтедобычи
064 Учет государственного имущества по 10732
нефтегазовым проектам
065 Поисково-разведочные работы по изысканию 30000
дополнительных источников
водообеспечения города Астаны
066 Прикладные научные исследования 83869
в области геологии использования недр
067 Формирование и развитие технопарка 90000
"Парк информационных технологий"
069 Приобретение и_мущественного комплекса 50000
ОАО "Карачаганакгазпром" в рамках
реализации конкурсной массы
079 Выполнение функций лицензиаров 450
201 Материально-техническое обеспечение 6782
государственного учреждения
"Капиталнефтегаз"
400 Целевые инвестиционные трансферты 112000
Кызылординскому областному бюджету
на разработку проектно-сметной
документации по проекту перевода
теплоэнергоисточников и жилого сектора
в городе Кызылорде на попутный газ
401 Целевые инвестиционные трансферты 671206
бюджету города Астаны на энергетическое
снабжение строительства и эксплуатации
международного аэропорта
500 Сопровождение информационной системы 37800
о недрах и недропользователях
600 Развитие информационной системы 10000
о недрах и недропользователях
601 Создание информационно-коммуникационной 5000
системы мониторинга исполнения
лицензионных и контрактных условий в сфере
недропользования
233 Министерство индустрии и торговли 508000
Республики Казахстан
051 Подготовка к ликвидации и ликвидация 508000
рудников Миргалимсайского месторождения
10 Сельское, водное, лесное, рыбное &_nbsp; 44451779
хозяйство и охрана окружающей среды
212 Министерство сельского хозяйства 40441501
Республики Казахстан
001 Административные затраты 2717252
030 Прикладные научные исследования 853617
в области сельского хозяйства
032 Оценка мелиоративного состояния 61059
орошаемых земель
033 Защита растений 2959494

045  Геологиялық ақпаратты қалыптастыру                64645
046  Мемлекеттiк геологиялық зерттеу                  470206
047  Жер қойнауы мен жер қойнауын пайдалану           479421
мониторингi
050  "Қарағандыликвидшахт" РМБК-ға берілген,          198453
жойылған шахталардың қызметкерлеріне залалды
өтеу
059  Тоқамақ Қазақстан термоядролық материалтану      198036
реакторын құру
060  Гумилев Л.Н. атындағы Еуразиялық ұлттық          161000
университетінде ауыр иондарды жеделдеткіш
негізінде пәнаралық ғылыми-зерттеу кешенін құру
062  Электр энергетикасы және мұнай өңдеу саласында    22006
нормативтiк-техникалық құжаттамаларды әзiрлеу
064  Мұнай-газ жобалары бойынша мемлекеттiк мүлiктi    10732
есепке алу
065  Астана қаласын сумен жабдықтаудың қосымша         30000
көздерiн iздестiру жөнiндегi iздестiру-барлау
жұмыстары
066  Жер қойнауын пайдалану геологиясы саласындағы     83869
қолданбалы ғылыми зерттеулер
067  "Ақпараттық технологиялар паркі" технопаркін      90000
құру және дамыту
069  "Қарашығанақгазөнеркәсіп" ААҚ мүліктік кешенін    50000
конкурстық массаны іске асыру шеңберінде сатып
алу
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау                450
201  "Капитал Мұнайгаз" мемлекеттік мекемесін           6782
материалдық-техникалық қамтамасыз ету
400  Қызылорда қаласында жылу-энергетика көздерiн     112000
және тұрғын үй секторын iлеспе газға ауыстыру
жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттамаларды
әзiрлеуге Қызылорда облыстық бюджетiне
берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер
401  Халықаралық әуежайды салу мен iске қосуды        671206
энергетикалық жабдықтауға Астана қаласының
бюджетiне берiлетiн мақсатты инвестициялық
трансферттер
500  Жер қойнауы және жер қойнауын пайдаланушылар      37800
туралы ақпараттық жүйенi сүйемелдеу
600  Жер қойнауы және жер қойнауын пайдаланушылар      10000
туралы ақпараттық жүйенi дамыту
601  Жер қойнауын пайдалану саласында лицензиялық       5000
және келiсiм-шарттық ережелердiң орындалу
мониторингiнiң ақпараттық-коммуникациялық
жүйесiн құру
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда   508000
министрлiгi
051  Мырғалымсай кен орнының кенiштерiн жоюға         508000
дайындау және жою
10         Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және        44451779
қоршаған ортаны қорғау
212     Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы     40441501
министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                              2717252
030  Ауыл шаруашылығы саласындағы қолданбалы ғылыми   853617
зерттеулер
032  Суармалы жерлердiң мелиорациялық жай-күйiн        61059
бағалау
033  Өсiмдiктердi қорғау                             2959494

034 Ветеринарные мероприятия 2865663
037 Определение сортовых и посевных качеств 142265
семенного и посадочного материала
038 Сохранение и развитие элитного 1612454
семеноводства и племенного дела
042 Возмещение ставки вознаграждения 173491
(интереса) по лизингу
сельскохозяйственной техники,
осуществляемому за счет средств
республиканского бюджета
043 Обеспечение закупа для обновления 5500000
государственного продовольственного
резерва зерна
045 Субсидирование сельскохозяйственных 800000
товаропроизводителей на приобретение
минеральных удобрений, протравителей
семян и гербицидов
047 Хранение зерна государственных резервов 805440
&_nbsp; 048 Сортоиспытание сельскохозяйственных 64631
культур
051 Перемещение государственного резерва 21000
зерна
052 Проведение мониторинга плодородия и 80000
определение химического состава почв
054 Усовершенствование ирригационных и 621936
дренажных систем
055 Совершенствование управления водными 881895
ресурсами и восстановление земель
057 Проект по постприватизационной 4620
поддержке сельского хозяйства
058 Субсидирование производства 64800
оригинальных семян
060 Государственная регистрация 47598
сельскохозяйственной, мелиоративной и
дорожно-строительной техники
062 Участие в организации сети сельских 409000
кредитных товариществ ЗАО "Аграрная
кредитная корпорация"
064 Обеспечение создания, оснащения и 1000000
осуществление деятельности
машинно-технологических станций
(сервис-центров) ЗАО "КазАгроФинанс"
079 Выполнение функций лицензиаров 19458
205 Материально-техническое оснащение 263929
учреждений Министерства сельского
хозяйства
209 Приобретение специального &nb_sp; 269568
автотранспорта для территориальных
органов Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
212 Развитие материально-технической базы 27124
учреждений по охране рыбных запасов и
регулированию рыболовства
215 Развитие материально-технической базы 90691
особо охраняемых природных территорий и
организаций лесного хозяйства
415 Целевые трансферты областным бюджетам 1078454
на содержание и развитие
материально-технической базы учреждений
по охране лесов и животного мира
417 Целевые трансферты бюджету Алматинской 150000
области на ремонт магистральных каналов
и коллекторно-дренажной сети на
Каратальской системе орошения
420 Постприватизационная поддержка 4620
сельского хозяйства
421 Мониторинг содержания ртути в реке Нуре 4620
и водохранилище Ынтымаке

034  Ветеринарлық iс-шаралар                         2865663
037  Тұқымдық және көшет материалының сорттық         142265
және себу сапаларын анықтау
038  Элиталық тұқым шаруашылығы мен асылдандыру      1612454
iсiн сақтау және дамыту
042  Республикалық бюджет қаражаты есебiнен жүзеге    173491
асырылатын ауыл шаруашылығы техникасының
лизингi бойынша сыйақы (мүдде) ставкаларын өтеу
043  Астықтың мемлекеттiк азықтық резервiн жаңарту   5500000
үшiн сатып алуды қамтамасыз ету
045  Ауыл шаруашылық тауар өндiрушiлерiн минералдық   800000
тыңайтқыштар, тұқым улағыштарын және гербицидтер
сатып алуға субсидиялау
047  Мемлекеттiк резервтегі астықты сақтау            805440
048  Ауылшаруашылық дақылдарын тұқымдық сынау          64631
051  Мемлекеттік астық резервiн ауыстыру               21000
052  Құнарлылық мониторингiн жүргiзу және              80000
топырақтың химиялық құрамын анықтау
054  Ирригация және дренаж жүйелерiн жетiлдiру        621936
055  Су ресурстарын басқаруды жетiлдiру және          881895
жерлердi қалпына келтіру
057  Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiнгi         4620
қолдау жөнiндегi жоба
058  Бiрегей тұқымдық өндiрудi субсидиялау             64800
060  Ауыл шаруашылық, мелиоративтiк және               47598
жол-құрылыс техникаларын мемлекеттiк тiркеу
062  "Аграрлық кредит корпорациясы" ЖАҚ ауылдық       409000
несие серіктестіктері жүйесін ұйымдастыруға
қатысу
064  "Қазагроқаржы" ЖАҚ машина-технологиялық         1000000
станцияларын (қызмет-орталықтарын) құруды,
жабдықтауды ұйымдастыру және олардың қызметiн
жүзеге асыру
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау              19458
205  Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң мекемелерiн      263929
материалдық-техникалық жарақтандыру
209  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы          269568
министрлiгiнiң аумақтық органдары үшiн арнайы
автокөлiк сатып алу
212  Балық қорларын қорғау және балық аулауды реттеу   27124
жөнiндегi мекемелердiң материалдық-техникалық
базасын дамыту
215  Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мен орман       90691
шаруашылығы ұйымдарының материалдық-техника.
лық базасын дамыту
415  Ормандарды және хайуанаттар дүниесін қорғау     1078454
жөніндегі мекемелерді ұстауға және олардың
материалдық-техникалық базасын дамытуға
облыстық бюджеттерге арналған мақсатты
трансферттер
417  Қаратал суару жүйесіндегі магистралдық           150000
каналдарды және коллекторлық-дренажды желісін
жөндеуге Алматы облыстық бюджетіне берілетін
мақсатты трансферттер
420  Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі         4620
қолдау
421  Нұра өзені мен Ынтымақ су қоймасындағы             4620
сынап құрамының мониторингі

422 Повышение конкурентоспособности 435
сельскохозяйственной продукции
Казахстана
423 Сохранение лесов и увеличение 3850
лесистости территории республики
424 Охрана подземных вод и очистка 2310
промышленных стоков в городе
Усть-Каменогорске
500 Сопровождение_ информационных систем 40000
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
600 Создание информационных систем 119300
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
700 Карантин растений 528992
701 Проведение агрохимического обследования 76448
почв и восстановление плодородия земель
702 Координация разработки и внедрения 10272
проектно-изыскательских работ
гидромелиоративных систем
703 Разработка нормативно-методической базы 50000
по регулированию развития отраслей
агропромышленного комплекса
704 Внедрение и развитие информационной 460000
инфраструктуры на селе
706 Обеспечение исполнения обязательств 400000
по зерновым распискам АО "Фонд
гарантирования исполнения обязательств
по зерновым распискам"
710 Организация заготовительной сети и 279445
производственной базы по переработке
животноводческого сырья ЗАО
"Мал онiмдерi корпорациясы"
713 Субсидирование стоимости услуг по 465000
доставке воды сельхозтоваропроизводителям
714 Субсидирование аттестованных хозяйств, 1479327
занимающихся элитным семеноводством
и племенным животноводством, для
_ погашения отсроченной задолженности
по налоговым платежам в бюджет
по состоянию на 1 января 2000 года
716 Возмещение ставки вознаграждения 40500
(интереса) по лизингу оборудования для
предприятий по переработке
сельскохозяйственной продукции
717 Субсидирование ставки вознаграждения 395000
(интереса) по кредитам, выдаваемым
банками второго уровня предприятиям
по переработке сельскохозяйственной
продукции на пополнение их оборотных
средств
718 Разработка технико-экономической и 250000
проектно-сметной документации и
проведение госэкспертизы на
реконструкцию особо аварийных участков
межхозяйственных каналов и
гидромелиоративных сооружений
722 Разработка технической документации и 250000
опытных образцов сельскохозяйственных
машин, комплектующих и узлов
723 Содержание особо охраняемых природных 645624
территорий
724 Леса Казахстана 917624
725 Охрана и воспроизводство биоресурсов 141215
726 Сохранение и восстановление имущества, 111164
находящегося в республиканской
собственности, по объектам водоснабжения

422  Қазақстан ауылшаруашылық өнімінің бәсеке            435
қабілеттілігін арттыру
423  Ормандарды сақтау және республика аумағының        3850
орманды жерлерін көбейту
424  Өскемен қаласында жер асты суларын қорғау          2310
және өндірістік ағынды суларды тазалау
500  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы           40000
министрлiгiнiң ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу
600  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы          119300
министрлiгiнiң ақпараттық жүйелерiн құру
700  Өсiмдiктер карантинi                             528992
701  Топырақты агрохимиялық тексерудi жүргiзу          76448
және жерлердiң құнарлылығын қалпына келтiру
702  Гидромелиоративтiк жүйелердiң жобалау-іздестіру   10272
жұмыстарын әзiрлеудi және енгiзуді үйлестіру
703  Агроөнеркәсiптiк кешен салаларын дамытуды         50000
реттеу жөнiндегi нормативтiк-әдiстемелiк базаны
әзірлеу
704  Ауылда ақпараттық инфрақұрылымды енгiзу және     460000
дамыту
706  "Астық қолхаттары бойынша мiндеттемелердiң       400000
орындалуына кепiлдiк беру қоры" АҚ қолхаттары
бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз
ету
710  "Мал өнiмдерi корпорациясы" ЖАҚ мал шаруашылық   279445
шикiзатын қайта өңдеу жөніндегі дайындау
жүйесi мен өндiрiстiк базасын ұйымдастыру
713  Ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiне су         465000
жеткiзу жөнiндегi қызметтердiң құнын субсидиялау
714  Элиталық тұқым өсiрумен және тұқымды асылданды. 1479327
румен айналысатын аттестатталған
шаруашылықтарды 2000 жылғы 1 қаңтардағы
жағдай бойынша бюджетке түсетiн салық
төлемдерi жөніндегі мерзiмi өткен берешектi
өтеу үшiн субсидиялау
716  Ауыл шаруашылық өнiмдерiн қайта өңдейтін          40500
кәсiпорындар үшiн жабдықтар лизингi бойынша
сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу
717  Ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдейтін        395000
кәсiпорындарға олардың айналымды қаражатын
толықтыруға екiншi деңгейдегі банктер беретiн
кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын
субсидиялау
718  Шаруашылықаралық каналдардың аса апатты          250000
учаскелерiн және гидромелиоративтiк
құрылыстарды қайта жаңартуға техникалық
экономикалық және жобалау-сметалық
құжаттаманы әзiрлеу және мемлекеттiк
сараптама жүргiзу
722  Ауылшаруашылық машиналарының, жинақтаушылардың   250000
және тораптарының техникалық құжаттамасын және
тәжiрибелiк үлгiлерiн әзiрлеу
723  Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау  645624
724  Қазақстанның ормандары                           917624
725  Биоресурстарды қорғау және молайту               141215
726  Сумен жабдықтау объектiлерi бойынша              111164
республикалық меншiктегi мүлiктi сақтау және
қалпына келтiру

727 Государственные кадастры природных 10000
&nb_sp; ресурсов
728 Восстановление промысловой численности 50000
сайги
729 Эксплуатация водохозяйственных объектов 570740
республиканского значения, не связанных
с подачей воды
730 Проект регулирования русла реки Сырдарьи 2157108
и сохранение северной части Аральского
моря
731 Проект водоснабжения и санитарии 749914
населенных пунктов региона Аральского
моря
732 Программа поиска утечек водопроводной 26350
сети, установление водомеров в рамках
проекта "Водоснабжение
Казалинска/Новоказалинска"
733 Охрана и рациональное использование 18000
водных ресурсов
734 Трансграничный проект "Сохранение 6594
биоразнообразия Западного Тянь-Шаня"
735 Разработка биологических обоснований 10000
в области леса и биоресурсов
736 Мероприятия по реализации отраслевой 6003892
программы "Питьевые воды"
737 Реконструкция левобережной части 56960
системы лиманного орошения "Акши"
Иргизского района Актюбинской области
738 Охрана рыбных запасов и регулирование 103458
рыболовства
740 Реконструкция гидротехнических 363800
сооружений
741&nbsp_; Сохранение и развитие племенного 45000
коневодства
742 Агрометереологическое обеспечение 4500
сельскохозяйственного производства
743 Разработка технико-экономического 4000
обоснования строительства Национального
хранилища генетических ресурсов растений
и животных
233 Министерство индустрии и торговли 898400
Республики Казахстан
408 Целевые инвестиционные трансферты 898400
бюджету города Астаны для реконструкции
русла реки Ишим
234 Министерство охраны окружающей среды 1907050
Республики Казахстан
001 Административные затраты 391340
031 Проведение экологического мониторинга 136200
и охрана окружающей среды
032 Экологические исследования, разработка 40000
стандартов и нормативов в области
охраны окружающей среды
036 Мониторинг экологического состояния 40000
участков территории Республики
Казахстан, подверженной воздействию
ракетно-космической деятельности
037 Проект реабилитации залежных земель 12320
Шетского района Карагандинской области
200 Материально-техническое обеспечение 1210
Министерства охраны о_кружающей среды
Республики Казахстан
203 Материально-техническое обеспечение 4300
центра мониторинга охраны окружающей
среды и здоровья населения города
Кызылорды
300 Строительство станции биологической 500000
очистки сточных вод в городе
Кызылорде

727  Табиғи ресурстардың мемлекеттiк кадастрлары       10000
728  Киiктiң кәсiпшiлiк санын қалпына келтiру          50000
729  Республикалық маңызы бар, су берумен байланысы   570740
жоқ су шаруашылығы объектiлерiн пайдалану
730  Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу және Арал      2157108
теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн сақтау жобасы
731  Арал теңiзi аймағының елдi мекендерiн сумен      749914
жабдықтау және олардың санитариясы жобасы
732  "Қазалыны/Жаңа Қазалыны сумен жабдықтау"          26350
жобасы шеңберiнде су құбырлары желiсiнiң
су ағып кететiн көздерін iздеу бағдарламасы,
су өлшеуiштерiн құру
733  Су ресурстарын қорғау және ұтымды пайдалану       18000
734  "Батыс Тянь-Шань биоәралуандығын сақтау"           6594
трансшекаралық жобасы
735  Орман және биоресурстар саласындағы               10000
биологиялық негіздемелердi әзiрлеу
736  "Ауыз су" салалық бағдарламасын iске асыру      6003892
жөнiндегi iс-шаралар
737  Ақтөбе облысы Ырғыз ауданының "Ақши" көлдетiп     56960
суару жүйесiнiң сол жақ жағалау бөлiгiн
қайта жаңарту
738  Балық қорларын қорғау және балық аулауды реттеу  103458
740  Гидротехникалық құрылғыларды қайта жаңарту       363800
741  Асыл тұқымды жылқы шаруашылығын сақтау және
дамыту                                            45000
742  Ауыл шаруашылығы өндірісін агрометеорологиялық
жағынан қамтамасыз ету                             4500
743  Өсімдіктер мен жануарлардың генетикалық ресурс.
тарының Ұлттық сақтау орнын салу бойынша
техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу       4000
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда   898400
министрлiгi
408  Астана қаласының бюджетiне Есiл өзенiнiң         898400
арнасын қайта жаңартуға арналған мақсатты
инвестициялық трансферттер
234     Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны       1907050
қорғау министрлігі
001  Әкiмшiлiк шығындар                               391340
031  Экологиялық мониторинг жүргiзу және қоршаған     136200
ортаны қорғау
032  Қоршаған ортаны қорғау саласындағы экологиялық    40000
зерттеулер, стандарттар мен нормативтер әзiрлеу
036  Зымыран-ғарыштық қызмет әсерiне ұшыраған          40000
Қазақстан Республикасы аумағындағы
учаскелердiң экологиялық жағдайының
мониторингi
037  Қарағанды облысы Шет ауданының тыңайған жерлерін  12320
оңалту жобасы
200  Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау      1210
министрлiгiн материалдық-техникалық
қамтамасыз ету
203  Қызылорда қаласының Қоршаған ортаны және           4300
тұрғындар денсаулығын қорғау мониторингі
орталығын материалдық-техникалық қамтамасыз ету
300  Қызылорда қаласында сарқынды суларды биология.   500000
лық тазалау станциясын салу

401 Целевые трансферты Павлодарскому 242000
областному бюджету для продолжения
демеркуризационных работ на ОАО
"Павлодарский химический завод"
402 Целевые инвестиционные трансферты 500000
Восточно-Казахстанскому областному
бюджету на строительство сооружения
биологической очистки сточных вод
в городе Семипалатинске
500 Сопровождение информационной базы 39680
данных "Государственные кадастры
природных ресурсов"
614 Агентство Республики Казахстан 1101538
по управлению земельными ресурсами
001 Административные затраты 261138
031 Подготовка проекта строительства 36000
Республиканской картографической фабрики
036 Мероприятия по землеустройству 294034
038 Отвод земель и выдача 20002
правоудостоверяющих документов на землю
&n_bsp; крестьянским (фермерским) хозяйствам
043 Обеспечение топографо-геодезической и 73951
картографической продукцией
и ее хранение
500 Сопровождение автоматизированной 10000
информационной системы Государственного
земельного кадастра
600 Создание автоматизированной 406413
информационной системы Государственного
земельного кадастра
694 Управление делами Президента Республики 103290
Казахстан
037 Охрана, защита, воспроизводство лесов 80430
и животного мира
044 Развитие спортивного коневодства 22860
11 Промышленность и строительство 1482559
220 Министерство экономики и бюджетного 322113
планирования Республики Казахстан
034 Мобилизационная подготовка 19113
035 Разработка и экспертиза 303000
технико-экономических обоснований
республиканских инвестиционных проектов
225 Министерство образования и науки 124348
Республики Казахстан
040 Мониторинг сейсмологической информации 117348
219 Развитие материальной базы 7000
сейсмологической опытно-м_етодической
экспедиции
233 Министерство индустрии и торговли 1036098
Республики Казахстан
030 Государственная программа развития 200000
и конверсии оборонной промышленности
Республики Казахстан на долгосрочный
период
031 Прикладные научные исследования 24000
в области строительства
032 Проектно-изыскательские, конструкторские 60000
и технологические работы на
республиканском уровне
033 Приобретение международных, региональных 15000
и национальных стандартов в области
строительства
035 Проведение конкурсов по государственному 1000
закупу подрядных работ на строительство
объектов нового центра города Астаны
036 Разработка типовых проектов 150000

401  "Павлодар химия зауыты" ААҚ-та демеркуризация.   242000
лық жұмыстарды жалғастыру үшiн Павлодар
облыстық бюджетiне берiлетiн мақсатты
трансферттер
402  Семей қаласында сарқынды суды биологиялық жолмен 500000
тазарту құрылғысын салуға Шығыс Қазақстан
облыстық бюджетiне берiлетiн мақсатты
инвестициялық трансферттер
500  "Табиғи ресурстардың мемлекеттiк кадастры"        39680
ақпараттық деректер базасын сүйемелдеу
614     Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын       1101538
басқару жөніндегi агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                               261138
031  Республикалық картография фабрикасы               36000
құрылысының жобасын дайындау
036  Жерге орналастыру жөнiндегi iс-шаралар           294034
038  Шаруа (фермер) қожалықтарына жер бөлу және        20002
жерге құқығын растайтын құжаттарды беру
043  Топографиялық-геодезиялық және картографиялық     73951
өнiмдермен қамтамасыз ету және оны сақтау
500  Мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған    10000
ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу
600  Мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған   406413
ақпараттық жүйесiн құру
694     Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс          103290
Басқармасы
037  Ормандарды және жануарлар дүниесiн сақтау,        80430
қорғау және молықтыру
044  Спорттық жылқы шаруашылығын дамыту                22860
11         Өнеркәсiп және құрылыс                          1482559
220     Қазақстан Республикасының Экономика және         322113
бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
034  Жұмылдыру дайындығы                               19113
035  Республикалық инвестициялық жобалардың           303000
техникалық-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеу
және сараптамалау
225     Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым       124348
министрлiгi
040  Сейсмологиялық ақпарат мониторингi               117348
219  Сейсмологиялық тәжiрибелiк-әдiстемелiк             7000
экспедицияның материалдық базасын дамыту
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда  1036098
министрлiгi
030  Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсiбiн   200000
дамытудың және конверсиялаудың ұзақ мерзiмдi
кезеңге арналған мемлекеттiк бағдарламасы
031  Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер  24000
032  Республикалық деңгейдегi жобалау-iздестiру,       60000
конструкторлық және технологиялық жұмыстар
033  Құрылыс саласындағы халықаралық, аймақтық және    15000
ұлттық стандарттарды сатып алу
035  Астана қаласы жаңа орталығының объектiлерiн        1000
салуға мердiгерлiк жұмыстарды мемлекеттiк
сатып алу жөнiнде конкурстар өткізу
036  Yлгiлік жобаларды әзiрлеу                        150000

038 Научные исследования в области 79058
микрографии
039 Прикладные научные исследования 507040
технологического характера
12 Транспорт и связь 60956974
215 Министерство транспорта и коммуникаций 58254374
Республики Казахстан
001 Административные затраты 698554
006 Выполнение обязательств прошлых лет &_nbsp; 342671
033 Обеспечение водных путей в судоходном 360431
состоянии и содержание шлюзов
035 Подготовка документов по ведению 14784
государственных регистров воздушных
судов, трасс и аэродромов для
гражданской авиации
036 Строительство и реконструкция 9824950
автомобильных дорог республиканского
значения
037 Строительство международного аэропорта 10283565
в городе Астане
041 Прикладные научные исследования 173000
в области транспорта и коммуникаций
042 Проведение проектно-изыскательских 53788
работ, модернизация и передислокация
постов транспортного контроля
044 Создание системы мониторинга 254809
радиочастотного спектра и
радиоэлектронных средств
052 Реконструкция автодорог Западного 7739131
Казахстана
054 Текущий ремонт, содержание, озеленение 2233429
автодорог республиканского значения
060 Проектно-изыскательские работы 251000
по реконструкции автодорог
республиканского значения
062 Диагностика и инструментальное 35000
обследование состояния автодорог
и мостов республиканского значения
_ 063 Содержание функционального имущества 21186
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
064 Увеличение уставного капитала 241650
РГП "Международный аэропорт Астана"
068 Изготовление паспорта моряка 500
Республики Казахстан
072 Строительство Шульбинского шлюза 550000
074 Субсидирование регулярных внутренних 300000
авиаперевозок
079 Выполнение функций лицензиаров 26767
301 Строительство железнодорожной линии 7539460
Алтынсарин-Хромтау
403 Целевые инвестиционные трансферты 193200
Восточно-Казахстанскому областному
бюджету для завершения строительства
коммуникационного тоннеля под рекой
Иртыш в городе Семипалатинске
404 Целевые инвестиционные трансферты 300000
бюджету Атырауской области на
строительство мостового перехода
через реку Урал в городе Атырау
501 Сопровождение информационных систем 37064
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
700 Реконструкция взлетно-посадочной полосы 1515588
аэропорта в городе Астане

038  Микрография саласындағы ғылыми зерттеулер         79058
039  Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми        507040
зерттеулер
12         Көлiк және байланыс                            60956974
215     Қазақстан Республикасының Көлiк және           58254374
коммуникациялар министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                               698554
006  Өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау          342671
033  Су жолдарын кеме жүретін жағдайда болуын         360431
қамтамасыз ету және шлюздердi күтіп-ұстау
035  Азаматтық авиацияға арналған әуе кемелерiнiң,     14784
әуе жолдарының және әуе айлақтарының мемлекеттiк
тiзiлiмiн жүргiзу жөнiндегi құжаттарды дайындау
036  Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын    9824950
салу және оны қайта жаңарту
037  Астана қаласындағы халықаралық әуежай құрылысы 10283565
041  Көлiк және коммуникациялар саласындағы           173000
қолданбалы ғылыми зерттеулер
042  Көлiктiк бақылау бекеттерiн жобалау-iздестiру     53788
жұмыстарын жүргiзу, жаңғырту және көшiру
044  Радиожиiлiк спектрі мен радиоэлектрондық         254809
құралдардың мониторингі жүйесін құру
052  Батыс Қазақстанның автожолдарын қайта жаңарту   7739131
054  Республикалық маңызы бар автожолдарды ағымдағы  2233429
жөндеу, ұстау, көгалдандыру
060  Республикалық маңызы бар автожолдарды қайта      251000
жаңарту жөнiндегi жобалау-iздестiру жұмыстары
062  Республикалық маңызы бар автожолдар мен           35000
көпірлер жай-күйiнiң диагностикасы мен оны
аспаптық тексеру
063  Қазақстан Республикасы Көлiк және                 21186
коммуникациялар министрлiгiнiң функционалды
мүлкiн ұстау
064  "Астана" халықаралық әуежайы" РМК жарғылық       241650
капиталын ұлғайту
068  Қазақстан Республикасы теңiзшiсiнiң паспортын       500
дайындау
072  Шульба шлюзiн салу                               550000
074  Жүйелi iшкi авиатасымалдарды субсидиялау         300000
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау              26767
301  Алтынсарин-Хромтау темiр жолының желiсiн салу   7539460
403  Семей қаласында Ертіс өзені астымен өтетін       193200
коммуникациялық тоннельдің құрылысын аяқтау
үшін Шығыс Қазақстан облыстық бюджетіне
берілетін мақсатты инвестициялық трансферттер
404  Атырау қаласында Жайық өзені арқылы өтетін
көпір өткелінің құрылысы үшін Атырау облыстық
бюджетіне бөлінген мақсатты инвестициялық
трансферттер                                     300000
501  Қазақстан Республикасы Көлiк және                 37064
коммуникациялар министрлiгiнiң ақпараттық
жүйелерiн cүйемелдеу
700  Астана қаласындағы әуежайдың ұшу-қону жолағын   1515588
қайта жаңарту

707 Средний ремонт автодорог 3700000
_ республиканского значения
708 Капитальный ремонт автодорог 850020
республиканского значения
709 Сопровождение системы мониторинга 12824
радиочастотного спектра
и радиоэлектронных средств
714 Реабилитация автодороги Алматы-Астана 7347216
715 Реабилитация автодороги Алматы-Бишкек 3351372
716 Реабилитация автодороги 2415
Боровое-Кокшетау-Петропавловск
233 Министерство индустрии и торговли 2702600
Республики Казахстан
407 Целевые инвестиционные трансферты 2702600
бюджету города Астаны для строительства
магистральной автодороги в городе
Астане "Центр левого берега - проспект
Абылай хана" с автодорожным мостом
через реку Ишим
13 Прочие 70038230
204 Министерство иностранных дел Республики 602935
Казахстан
041 Заграничные командировки 378000
042 Представительские затраты 224935
215 Министерство транспорта и коммуникаций 1221201
Республики Казахстан
207 Развитие материально-технической базы 8721
_ государственного
учреждения-балансодержателя
арендованного имущества комплекса
"Байконур"
303 Строительство здания серверного центра 215936
для государственных органов в городе
Астане
500 Сопровождение информационной 7811
инфраструктуры государственных органов
601 Создание государственной базы данных 4994
"Юридические лица"
602 Создание государственной базы данных 178208
"Физические лица"
604 Создание единой системы электронного 499540
документооборота государственных органов
605 Создание информационной инфраструктуры 254140
государственных органов
606 Создание системы мониторинга состояния 24063
информационно-телекоммуникационных
ресурсов
610 Создание государственной базы данных 14016
"Ресурсы Казахстана"
710 Учет арендованного имущества комплекса 6689
"Байконур"
711 Подготовка кандидатов в космонавты 7083
Республики Казахстан
217 Министерство финансов Республики 40784047
Казахстан
032 Создание Инвестиционного фонда 23000000
Казахстана
046 Резерв Правительства Республики &_nbsp; 9428000
Казахстан для ликвидации чрезвычайных
ситуаций природного и техногенного
характера и иных непредвиденных расходов
052 Выплата курсовой разницы по льготным 146618
жилищным кредитам
053 Участие в уставном капитале жилищного 1500000
строительного сберегательного банка
064 Содержание здания "Дом министерств" 149528

707  Республикалық маңызы бар автожолдарды орташа    3700000
жөндеу
708  Республикалық маңызы бар автожолдарды күрделi    850020
жөндеу
709  Радиожиiлiк спектрi және радиоэлектрондық         12824
құралдар мониторингi жүйесiн сүйемелдеу
714  Алматы-Астана автожолын оңалту                  7347216
715  Алматы-Бішкек автожолын оңалту                  3351372
716  "Бурабай-Көкшетау-Петропавл" автомобиль жолын
оңалту                                             2415
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда  2702600
министрлiгi
407  Астана қаласының бюджетiне Астана қаласында     2702600
Есiл өзенi арқылы өтетiн автожол көпiрiн қоса
алғанда "Сол жақ жағалау орталығы-Абылай хан
даңғылы" магистралды автожолын салуға арналған
мақсатты инвестициялық трансферттер
13         Өзгелер                                        70038230
204     Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер           602935
министрлiгi
041  Шетелдiк iссапарлар                              378000
042  Өкiлдiк шығындар                                 224935
215     Қазақстан Республикасының Көлiк және            1221201
коммуникациялар министрлiгi
207  "Байқоңыр" кешенiнiң жалға берілген мүлкiн         8721
баланста ұстаушы - мемлекеттік мекеменiң
материалдық-техникалық базасын дамыту
303  Астана қаласында мемлекеттiк органдар үшiн       215936
серверлiк орталық ғимаратын салу
500  Мемлекеттік органдардың ақпараттық инфрақұрылымын  7811
сүйемелдеу
601  "Заңды тұлғалар" мемлекеттiк деректер базасын      4994
құру
602  "Жеке тұлғалар" мемлекеттiк деректер базасын     178208
құру
604  Мемлекеттiк органдардың электронды құжат         499540
айналымының бiрыңғай жүйесiн құру
605  Мемлекеттік органдардың ақпараттық               254140
инфрақұрылымын құру
606  Ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың       24063
жай-күйi мониторингiнiң жүйесiн құру
610  "Қазақстан ресурстары" мемлекеттік деректер       14016
базасын құру
710  "Байқоңыр" кешенiнiң жалға берiлген мүлкiн         6689
есепке алу
711  Қазақстан Республикасының ғарышкерлігіне           7083
кандидаттар дайындау
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі    40784047
032  Қазақстанның инвестициялық қорын құру          23000000
046  Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Табиғи және   9428000
техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды
жоюға және өзге де күтпеген шығыстарға
арналған резервi
052  Жеңiлдiктi тұрғын үй кредиттерi бойынша          146618
бағамдық айырманы төлеу
053  Тұрғын үй құрылыс жинақ банкiсiнiң жарғылық     1500000
капиталына қатысу
064  "Министрлiктер үйi" ғимаратын күтіп-ұстау        149528

065 Страхование здания "Дом министерств" 12534
436 Целевые инвестиционные трансферты 3000000
бюджету города Алматы на развитие
города
438 Целевые трансферты бюджету города 132797
Астаны для погашения задолженности
по таможенным пошлинам и платежам
за переоформление товаров, ранее
оформленных в режиме "Свободная
таможенная зона"
449 Целевые трансферты бюджету города 750000
Астаны на долевое участие в
строительстве и приобретение жилья
для работников центральных
государственных органов
708 Приобретение государством акций 2390700
ЗАО "Эйр Казахстан"
709 Увеличение государственной доли 273870
ЗАО "Эйр Астана"
220 Министерство экономики и бюджетного 10700000
планирования Республики Казахстан
040 Создание Национального инновационного &n_bsp; 3000000
фонда
041 Пополнение уставного капитала 7700000
АО "Банк Развития Казахстана"
221 Министерство юстиции Республики 230913
Казахстан
046 Резерв для погашения обязательств 230913
Правительства Республики Казахстан,
центральных государственных органов
и их территориальных подразделений
по решениям судов
230 Министерство культуры, информации 548581
и общественного согласия Республики
Казахстан
400 Целевые трансферты Атыраускому 548581
областному бюджету на подготовку
к празднованию 200-летнего юбилея
Махамбета Утемисова
233 Министерство индустрии и торговли 8857343
Республики Казахстан
001 Административные затраты 317202
034 Создание Государственной страховой 7700000
корпорации по страхованию экспортных
кредитов и инвестиций
040 Прикладные научные исследования 10000
в области стандартизации, сертификации,
метрологии и систем качества
041 Разработка и приобретение международных, 47970
региональных и национальных стандартов в
области стандартизации, метрологии и
&nbsp_; сертификации
042 Создание национальной эталонной базы 185000
единиц физических величин республики
043 Вступление Казахстана во Всемирную 52000
торговую организацию
044 Ведение каталогов продукции 1000
045 Техническое обслуживание и сопровождение 18879
государственных эталонов
046 Проведение конкурса "Лучшие товары 5000
Казахстана" и присуждение премии
Правительства Республики Казахстан
047 Ведение Государственного кадастра 1000
гражданского и служебного оружия и
патронов к нему
050 Поддержка малого и среднего бизнеса 159120

065  "Министрлiктер үйi" ғимаратын сақтандыру          12534
436  Алматы қаласының бюджетiне қаланы дамытуға      3000000
берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер
438  Бұрын "Еркін кедендік аймақ" режимінде           132797
ресімделген тауарларды қайта ресімдеу үшін
кедендік баждар мен төлемдер бойынша қарызды
өтеуге Астана қаласының бюджетіне берілетін
мақсатты трансферттер
449  Орталық мемлекеттiк органдардың қызметкерлерiне  750000
үй салуға және сатып алуға үлестiк қатысу үшiн
Астана қалалық бюджетiне берiлетiн
мақсатты трансферттер
708  "Эйр Қазақстан" ЖАҚ акцияларын мемлекеттің      2390700
сатып алуы
709  "Эйр Астана" ЖАҚ-тың мемлекеттік үлесін          273870
ұлғайту
220     Қазақстан Республикасының Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрлігі                10700000
040  Ұлттық инновациялық қорын құру                  3000000
041  "Қазақстан Даму Банкі" АҚ жарғылық
капиталын толықтыру                             7700000
221     Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi     230913
046  Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң, орталық       230913
мемлекеттiк органдардың және олардың аумақтық
бөлiмшелерiнiң соттардың шешiмдерi бойынша
мiндеттемелерiн өтеуге арналған резервi
230     Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат      548581
және қоғамдық келісім министрлігі
400  Атырау облыстық бюджетiне Махамбет Өтемiсовтың   548581
200 жылдық мерейтойын мерекелеуге дайындыққа
берiлетiн мақсатты трансферттер
233     Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда  8857343
министрлiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                               317202
034  Экспорттық кредиттерді және инвестицияларды
сақтандыру жөніндегі мемлекеттік сақтандыру
корпорациясын құру                              7700000
040  Стандарттау, сертификаттау, метрология және       10000
сапа жүйелерi саласындағы қолданбалы ғылыми
зерттеулер
041  Стандарттау, метрология және сертификаттау        47970
саласындағы халықаралық, аймақтық және
ұлттық стандарттарды әзiрлеу және сатып алу
042  Республиканың нақты шамалар өлшемдерiнiң         185000
ұлттық эталондық базасын жасау
043  Қазақстанның Дүниежүзiлiк сауда ұйымына кiруi     52000
044  Өнiмдер каталогын жүргізу                          1000
045  Мемлекеттiк эталондарға техникалық қызмет         18879
көрсету және оларды сүйемелдеу
046  "Қазақстанның үздiк тауарлары" конкурсын өткiзу    5000
және Қазақстан Республикасы Үкіметінің сыйлығын
беру
047  Азаматтық және қызметтiк қарулардың және олардың   1000
оқтарының мемлекеттiк кадастрын жүргізу
050  Шағын және орта бизнестi қолдау                  159120

053 Аккредитация органов по сертификации 2000
испытательных и измерительных
лабораторий
057 Обеспечение деятельности торговых 17123
представительств за рубежом
058 Гуманитарная помощь Правительству 225000
Российской Федерации на строительство
жилого дома в городе Грозном
079 Выполнение функций лицензиаров 5649
300 Подготовка проектно-сметной документации 45000
строительства эталонного центра в городе
Астане
500 Сопровождение системы информационного 4379
&nbsp_; центра по взаимодействию со Всемирной
торговой организацией по вопросам
аккредитации, стандартизации, метрологии
и сертификации
501 Сопровождение информационной системы 17295
импортно-экспортного контроля Республики
Казахстан
502 Сопровождение информационных систем 3463
Государственного фонда стандартов
503 Сопровождение информационной системы по 13000
Государственной программе развития и
поддержки предпринимательства
в Республике Казахстан на 2003-2005 годы
504 Сопровождение информационных систем 3600
Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан
600 Развитие информационного центра 5463
по взаимодействию со Всемирной торговой
организацией по вопросам аккредитации,
стандартизации, метрологии
и сертификации
601 Развитие информационной системы 2000
Государственного фонда стандартов
602 Создание информационной системы 16200
по Государственной программе развития
и поддержки предпринимательства
в Республике Казахстан на 2003-2005 годы
234 Министерство охраны окружающей среды 550245
Республики Казахстан
033 Ведение гидрометеорологического 467145
мониторинга_
034 Техническое перевооружение служб 43000
гидрометеорологического наблюдения
041 Создание экологического поста 40100
на территории специальной экономической
зоны "Морпорт Актау"
610 Агентство Республики Казахстан 57786
по государственным закупкам
601 Создание системы электронной коммерции, 57786
аукционов и тендеров
617 Агентство Республики Казахстан 813587
по государственным материальным резервам
001 Административные затраты 33600
032 Хранение государственного резерва 500000
033 Формирование мобилизационного резерва 100000
034 Хранение мобилизационного резерва 175887
500 Информационно-вычислительное обслуживание 2100
Агентства Республики Казахстан по
государственным материальным резервам
600 Обеспечение вычислительной 2000
и организационной техникой Агентства
Республики Казахстан по
государственным материальным резервам

053  Сертификаттау жөніндегі органдардың сынау және     2000
өлшеу зертханаларын тіркеу
057  Шет елдердегі сауда өкілдіктерінің қызметін       17123
қамтамасыз ету
058  Грозный қаласындағы тұрғын үй құрылысына
Ресей Федерациясының Үкіметіне ізгілік көмек     225000
079  Лицензиарлардың функцияларын орындау               5649
300  Астана қаласындағы эталондық орталық құрылысы.    45000
ның жобалау-сметалық құжаттамасын дайындау
500  Дүниежүзiлiк сауда ұйымымен аккредиттеу,           4379
стандарттау, метрология және сертификаттау
мәселелерi бойынша өзара iс-қимыл жөнiндегi
ақпараттық орталық жүйесiн сүйемелдеу
501  Қазақстан Республикасы импорттық-экспорттық       17295
бақылауының ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу
502  Мемлекеттiк стандарттар қорының ақпараттық         3463
жүйелерiн сүйемелдеу
503  Қазақстан Республикасында Кәсiпкерлiктi дамыту    13000
мен қолдаудың 2003-2005 жылдарға арналған
мемлекеттiк бағдарламасы бойынша ақпараттық
жүйенi сүйемелдеу
504  Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда        3600
министрлiгiнiң ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу
600  Дүниежүзiлiк сауда ұйымымен аккредиттеу,           5463
стандарттау, метрология және сертификаттау
мәселелерi бойынша өзара iс-қимыл жөнiндегi
ақпараттық орталықты дамыту
601  Мемлекеттiк стандарттар қорының ақпараттық         2000
жүйесiн дамыту
602  Қазақстан Республикасында кәсiпкерлiктi дамыту    16200
мен қолдаудың 2003-2005 жылдарға арналған
мемлекеттiк бағдарламасы бойынша ақпараттық
жүйенi құру
234     Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны        550245
қорғау министрлiгi
033  Гидрометеорологиялық мониторингті жүргізу        467145
034  Гидрометеорологиялық байқау қызметтерiн           43000
техникалық қайта жарақтандыру
041  "Ақтау Теңіз порты" арнайы экономикалық           40100
аймағының аумағында экологиялық бекет құру
610     Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып       57786
алу жөніндегі агенттігі
601  Электрондық коммерция, аукциондар және            57786
тендерлер жүйесін құру
617     Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк            813587
материалдық резервтер жөнiндегi агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                                33600
032  Мемлекеттiк резервтi сақтау                      500000
033  Жұмылдыру резервiн қалыптастыру                  100000
034  Жұмылдыру резервін сақтау                        175887
500  Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк              2100
материалдық резервтер жөнiндегi агенттiгiне
ақпараттық-есептеу қызметiн көрсету
600  Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк материал.    2000
дық резервтер жөнiндегi агенттiгiн есептеу
және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету

620 Агентство Республики Казахстан 765519
по регулированию естественных монополий
и защите конкуренции
001 Административные затраты &nb_sp; 287652
030 Программа по проведению экспертных 25505
оценок деятельности субъектов
естественных монополий
031 Программа по привлечению консультантов 85362
к разработке и совершенствованию
нормативной правовой базы
032 Проведение финансовой и технической 350000
экспертизы деятельности субъектов
естественных монополий
200 Укрепление материально-технической 17000
базы Агентства Республики Казахстан
по регулированию естественных монополий
и защите конкуренции
694 Управление делами Президента Республики 4906073
Казахстан
033 Строительство и реконструкция объектов 4872524
Управления делами Президента Республики
Казахстан
052 Страхование административных зданий 11917
053 Страхование государственных резиденций 6632
305 Разработка проектно-сметной документации 15000
строительства общежития Парламента
Республики Казахстан
14 Обслуживание долга 37815364
217 Министерство финансов Республики 37815364
Казахстан
042 Обслуживание правительственного долга 37815364
15 Официальные трансферты 93823922
_ 217 Министерство финансов Республики 93823922
Казахстан
066 Официальные трансферты, передаваемые 12496732
из республиканского бюджета
в Национальный фонд
400 Субвенция Акмолинскому областному 9353447
бюджету
401 Субвенция Алматинскому областному 10125030
бюджету
402 Субвенция Жамбылскому областному 10409918
бюджету
403 Субвенция Костанайскому областному 5191128
бюджету
404 Субвенция Кызылординскому областному 8972104
бюджету
405 Субвенция Северо-Казахстанскому 6205549
областному бюджету
406 Субвенция Южно-Казахстанскому 19072344
областному бюджету
407 Субвенция Восточно-Казахстанскому 9348241
областному бюджету
409 Субвенция Карагандинскому областному 1835487
бюджету
465 Целевые трансферты 813942
Восточно-Казахстанскому областному
бюджету для выполнения сложившихся
и неисполненных контрактных
обязательств в рамках проекта
"Строительство моста через реку Иртыш
в городе Семипалатинске"
&_nbsp; V. Кредиты 41021616
1 Государственные услуги общего характера 265828
217 Министерство финансов Республики 265828
Казахстан
084 Приобретение акций международных 265828
финансовых организаций

620     Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды  765519
реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi
агенттiгi
001  Әкiмшiлiк шығындар                               287652
030  Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметiне     25505
сараптамалық бағалауды жүргiзу жөнiндегi
бағдарлама
031  Нормативтiк құқықтық базаны әзiрлеуге және        85362
жетiлдiруге консультанттарды тарту жөніндегi
бағдарлама
032  Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметiне    350000
қаржылық және техникалық сараптама жүргiзу
200  Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды   17000
реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi
агенттiгiнің материалдық-техникалық базасын
нығайту
694     Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс         4906073
басқармасы
033  Қазақстан Республикасы Президентi Іс            4872524
басқармасының объектiлерiн салу және қайта
жаңарту
052  Әкiмшiлiк ғимараттарды сақтандыру                 11917
053  Мемлекеттік резиденцияларды сақтандыру             6632
305  Қазақстан Республикасы Парламентінің              15000
жатақханасын салу бойынша жобалау-сметалық
құжаттамасын әзірлеу
14         Борышқа қызмет көрсету                         37815364
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi    37815364
042  Үкiметтiк борышқа қызмет көрсету               37815364
15         Ресми трансферттер                             93823922
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi    93823922
066  Республикалық бюджеттен Ұлттық қорға           12496732
берiлетiн ресми трансферттер
400  Ақмола облыстық бюджетiне берiлетiн субвенция   9353447
401  Алматы облыстық бюджетiне берiлетiн субвенция  10125030
402  Жамбыл облыстық бюджетiне берiлетiн субвенция  10409918
403  Қостанай облыстық бюджетiне берiлетiн субвенция 5191128
404  Қызылорда облыстық бюджетiне берiлетін          8972104
субвенция
405  Солтүстiк Қазақстан облыстық бюджетiне          6205549
берiлетiн субвенция
406  Оңтүстік Қазақстан облыстық бюджетіне беріле.  19072344
тін субвенция
407  Шығыс Қазақстан облыстық бюджетіне берiлетін    9348241
субвенция
409  Қарағанды облыстық бюджетiне берiлетін          1835487
субвенция
465  "Семей қаласында Ертіс өзенi арқылы көпiр салу"  813942
жобасы шеңберiнде қалыптасқан және орындалмаған
келiсiм-шарттық мiндеттемелердi орындау үшiн
Шығыс Қазақстан облыстық бюджетiне берiлетiн
мақсатты трансферттер
V. Кредиттep                                   41021616
1          Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер көрсету    265828
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі      265828
084  Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын         265828
сатып алу

4 Образование 3744573
225 Министерство образования и науки 3646189
Республики Казахстан
091 Государственное образовательное 3646189
кредитование подготовки кадров
в высших учебных заведениях страны
226 Министерство здравоохранения 98384
Республики Казахстан
091 Государственное образовательное 98384
кредитование подготовки кадров
в высших учебных заведениях страны
7 Жилищно-коммунальное хозяйство 1248069
217 Министерство финансов Республики 1248069
Казахстан
082 Кредитование проекта водоснабжения 15304
и санитарии города Атырау
083 Кредитование проекта водоснабжения 1232765
и водоотведения города Алматы
10 Сельское, водное, лесное, рыбное&nbs_p; 14286574
хозяйство и охрана окружающей среды
212 Министерство сельского хозяйства 14286574
Республики Казахстан
082 Кредитование проекта усовершенствования 785521
ирригационных и дренажных систем
083 Кредитование проекта совершенствования 1612238
управления водными ресурсами и
восстановления земель
084 Кредитование местных бюджетов на 4500000
организацию проведения весенне-полевых
и уборочных работ
085 Обеспечение сельскохозяйственной 3776811
техникой на лизинговой основе
086 Кредитование проекта по 165404
постприватизационной поддержке
сельского хозяйства
087 Кредитование сельскохозяйственного 1446600
производства через систему сельских
кредитных товариществ
088 Кредитование производства 1500000
животноводческой продукции и ее закупа
802 Лизинг оборудования для предприятий 500000
по переработке сельскохозяйственной
продукции
12 Транспорт и связь 2156000
215 Министерство транспорта и коммуникаций 2156000
Республики Казахстан
084 Кредитование РГП "Международный &_nbsp; 2156000
аэропорт Астана" для реализации проекта
строительства международного аэропорта
в городе Астане
13 Прочие 19320572
217 Министерство финансов Республики 15020572
Казахстан
081 Выполнение обязательств 14420572
по государственным гарантиям
086 Специальный резерв Правительства 600000
Республики Казахстан для кредитования
нижестоящих бюджетов на покрытие
кассового разрыва
220 Министерство экономики и бюджетного 4300000
планирования Республики Казахстан
080 Предоставление кредитных ресурсов 4300000
АО "Банк Развития Казахстана"
VI. Дефицит бюджета -82840000
VII. Финансирование дефицита бюджета 82840000
-------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2003 год"

4          Бiлiм беру                                      3744573
225     Қазақстан Республикасының Білім және ғылым      3646189
министрлiгi
091  Елдiң жоғары оқу орындарында кадрлар даярлауға  3646189
мемлекеттiк бiлiмдiк кредит беру
226     Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау        98384
министрлігі
091  Елдiң жоғары оқу орындарында кадрлар даярлауға    98384
мемлекеттiк бiлiмдiк кредит беру
7          Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы               1248069
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi     1248069
082  Атырау қаласын сумен жабдықтау және оның          15304
санитариясы жобасына кредит беру
083  Алматы қаласын сумен жабдықтау және             1232765
суды бұру жобасына кредит беру
10         Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және        14286574
қоршаған ортаны қорғау
212     Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы     14286574
министрлiгi
082  Ирригациялық және дренаж жүйелерiн               785521
жетiлдiру жобасына кредит беру
083  Су ресурстарын басқаруды жетiлдiру және         1612238
жерлердi қалпына келтiру жобасына кредит беру
084  Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын        4500000
жүргізудi ұйымдастыруға жергілiктi бюджеттерге
кредит беру
085  Лизингтiк негiзде ауыл шаруашылық               3776811
техникасымен қамтамасыз ету
086  Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiнгi       165404
қолдау жобасына кредит беру
087  Ауылдық кредит серiктестiктерi жүйесі арқылы    1446600
ауыл шаруашылық өндiрiсiне кредит беру
088  Мал шаруашылығы өнiмiн өндiруге және оны        1500000
сатып алуға кредит беру
802  Ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу           500000
жөніндегі кәсіпорындар үшін жабдықтар лизингі
12         Көлiк және байланыс                             2156000
215     Қазақстан Республикасының Көлік және            2156000
коммуникациялар министрлiгi
084  Астана қаласындағы халықаралық әуежайдың        2156000
құрылысы жобасын iске асыру үшiн "Астана
халықаралық әуежайы" РМК-ға кредит беру
13         Өзгелер                                        19320572
217     Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi    15020572
081  Мемлекеттiк кепiлдiктер бойынша мiндетте.      14420572
мелерді орындау
086  Кассалық алшақтықты жабуға төмен тұрған          600000
бюджеттерге кредит беру үшiн Қазақстан
Республикасы Yкiметiнiң арнайы резервi
220     Қазақстан Республикасының Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрлігі                 4300000
080  "Қазақстан Даму Банкі" ЖАҚ кредиттік
ресурстар беру                                  4300000
VI. Бюджет тапшылығы                          -82840000
VII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру            82840000
-------------------------------------------------------------------
"2003 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"

от 12 декабря 2002 года N 362
Объемы налоговых поступлений на 2003 год от
организаций сырьевого сектора, зачисляемых
в республиканский бюджет
_________________________________________________________________
N ! Наименование ! Сумма,
п/п! _ ! тыс.тенге
_________________________________________________________________
1 ! 2 ! 3
_________________________________________________________________
Всего 124967316
1 Корпоративный подоходный налог
с юридических лиц-организаций
сырьевого сектора 82072616
2 Роялти от организаций сырьевого сектора 39350736
3 Доля Республики Казахстан по разделу
продукции по заключенным контрактам от
организаций сырьевого сектора 3543964
4 Бонусы от организаций сырьевого сектора 0
5 Налог на добавленную стоимость на произведенные
товары, выполненные работы и оказанные услуги от
организаций сырьевого сектора 0
_________________________________________________________________
Приложение 3
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2003 год"
от 12 декабря 2002 года N 362
Объемы поступлений в республиканский бюджет
на 2003 год от акционерных обществ -
национальных компаний
_________________________________________________________________
Наименование ! Сумма,
! тыс.тенге
_________________________________________________________________
1 2 __________________________________________________________________
Корпоративный подоходный налог с юридических лиц 17 464 942
Налог на добавленную стоимость* 2 879 000
Дивиденды на государственный пакет акций,
подлежащие перечислению в республиканский бюджет 4 106 514
_________________________________________________________________
* по городу Астане норматив отчислений в республиканский бюджет - 50%
Приложение 4
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2003 год"
от 12 декабря 2002 года N 362
Объемы поступлений в республиканский бюджет
на 2003 год от республиканских государственных
предприятий (на праве хозяйственного ведения)
_________________________________________________________________
Наименование ! Сумма,
! тыс.тенге
_________________________________________________________________

2002 жылғы 12 желтоқсандағы N 362-ІІ ҚРЗ
Қазақстан Республикасының Заңына
2-ҚОСЫМША
Шикiзат секторы ұйымдарынан республикалық бюджетке
есептелетiн 2003 жылға арналған салық түсiмдерiнiң көлемi
-------------------------------------------------------------------
P/c!                     Атауы                       !   Сомасы,
N !                                                 !  мың теңге
-------------------------------------------------------------------
1 !                       2                         !      3
-------------------------------------------------------------------
БАРЛЫҒЫ                                           124 967 316
1   Шикiзат секторы ұйымдары-заңды тұлғалардан
алынатын корпоративтiк табыс салығы                82 072 616
2   Шикiзат секторы ұйымдарынан алынатын роялти        39 350 736
3   Шикiзат секторы ұйымдарының жасалған
келiсiм-шарттар бойынша өнiмдердi бөлгендегi
Қазақстан Республикасының үлесi                     3 543 964
4   Шикiзат секторы ұйымдарынан алынатын бонустар               0
5   Шикiзат секторы ұйымдарының өндiрген тауарларына,
орындаған жұмыстарына және көрсеткен қызметтерiне
қосылған құн салығы                                         0
-------------------------------------------------------------------
"2003 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
2002 жылғы 12 желтоқсандағы N 362-ІІ ҚРЗ
Қазақстан Республикасының Заңына
3-ҚОСЫМША
Акционерлiк қоғамдар - ұлттық компаниялардан 2003 жылға
арналған республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң көлемi
-------------------------------------------------------------------
Атауы                          !  Сомасы,
! мың теңге
-------------------------------------------------------------------
1                            !     2
-------------------------------------------------------------------
Заңды тұлғалардан алынатын корпоративтiк табыс салығы   17 464 942
Қосылған құн салығы*                                     2 879 000
Республикалық бюджетке аударылуы тиіс акциялардың
мемлекеттік пакетiне дивидендтер                         4 106 514
-------------------------------------------------------------------
* Астана қаласы бойынша республикалық бюджетке аударымдардың нормативі - 50%
"2003 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
2002 жылғы 12 желтоқсандағы N 362-ІІ ҚРЗ
Қазақстан Республикасының Заңына
4-ҚОСЫМША
Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардан (шаруашылық
жүргiзу құқығындағы) 2003 жылға арналған республикалық
бюджетке түсетiн түсiмдердiң көлемi
-------------------------------------------------------------------
Атауы                         !   Сомасы,
!  мың теңге
-------------------------------------------------------------------

1 2 _________________________________________________________________
Корпоративный подоходный налог с юридических лиц 1 383 325
Налог на добавленную стоимость* 2 423 713
Часть чистого дохода, подлежащая перечислению в
республиканский бюджет 350 618
_________________________________________________________________
*по городу Астане норматив отчислений в республиканский бюджет - 50%
Приложение 5
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2003 год"
от 12 декабря 2002 года N 362
Расходы местных бюджетов на реализацию
Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года
&_nbsp; "О социальной и медико-педагогической коррекционной
поддержке детей с ограниченными возможностями"
_________________________________________________________________
N ! Наименование ! Сумма,
п/п! ! тыс.тенге
_________________________________________________________________
1 ! 2 ! 3 _________________________________________________________________
Всего 510 517
1 Акмолинская область 36 522
2 Актюбинская область 30 532
3 Алматинская область 31 348
4 Атырауская область 19 065
5 Восточно-Казахстанская область 58 097
6 Жамбылская область 29 653
7 Западно-Казахстанская область 20 909
8 Карагандинская область 46 824
9 Костанайская область 32 340
10 Кызылординская область 14 223
11 Мангистауская область _ 23 850
12 Павлодарская область 28 065
13 Северо-Казахстанская область 26 004
14 Южно-Казахстанская область 80 922
15 город Алматы 25 337
16 город Астана 6 826
_________________________________________________________________
Приложение 6
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2003 год"
от 12 декабря 2002 года N 362
Расходы местных бюджетов на оказание
гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи в 2003 году (тыс.тенге)
_________________________________________________________________
N ! Наименование ! Всего ! В том числе
п/п! ! !дополнительные
! ! ! затраты
_________________________________________________________________
1 ! 2 ! 3 ! 4 _________________________________________________________________
Всего 54 584 638 8 694 077
1 Акмолинская область 3 561 206 588 921
2 Актюбинская область 2 127 520 361 650
3 Алматинская область 3 420 076 691 049
4 Атырауская область &nbs_p; 1 864 349 203 281
5 Восточно-Казахстанская область 5 828 824 769 684
6 Жамбылская область 3 160 065 649 348
7 Западно-Казахстанская область 2 677 139 271 795
8 Карагандинская область 4 930 215 900 285
9 Костанайская область 3 446 067 613 563
10 Кызылординская область 2 911 214 367 405
11 Мангистауская область 2 140 763 158 507
12 Павлодарская область 2 879 825 364 134
13 Северо-Казахстанская область 2 533 445 377 286
14 Южно-Казахстанская область 6 314 441 1 601 252
15 город Алматы 4 882 139 550 015
16 город Астана 1 907 350 225 902
_________________________________________________________________
Приложение 7
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2003 год"
от 12 декабря 2002 года N 362
Перечень инвестиционных проектов строительства
объектов образования на селе, финансируемых из
республиканского бюджета на 2003 год <*>
Сноска. В Приложение 7 внесены изменения - Законом РК от 12 июня 2003 г. N 438 (вводится в действие с 1 января 2003 года).
_________________________________________________________________
N !
п/п! Наименование
_________________________________________________________________
Алматинская область:
1 Строительство школы им. Байсалбаева на 660 мест
в селе Турар Карасайского района
2 Строительство школы на 1200 мест
в селе Шамалган Карасайского района
3 Строительство школы на 1200 мест
в селе Верхняя Каменка Карасайского района
4 Строительство школы на 550 ме_ст
в селе Бесагаш Талгарского района
5 Строительство школы на 600 мест
в селе Узын-Агаш Жамбылского района
Атырауская область:

1                           !     2
-------------------------------------------------------------------
Заңды тұлғалардан алынатын корпоративтiк табыс салығы    1 383 325
Қосылған құн салығы*                                     2 423 713
Республикалық бюджетке аударылуы тиiс таза кiрiс бөлiгi    350 618
-------------------------------------------------------------------
* Астана қаласы бойынша республикалық бюджетке аударымдардың нормативi - 50%
"2003 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
2002 жылғы 12 желтоқсандағы N 362-ІІ ҚРЗ
Қазақстан Республикасының Заңына
5-ҚОСЫМША
"Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық
түзеу арқылы қолдау туралы" 2002 жылғы 11 шiлдедегi Қазақстан
Республикасының Заңын iске асыруға арналған жергiлiктi
бюджеттердiң шығыстары
-------------------------------------------------------------------
P/c!                   Атауы                          !  Сомасы,
N !                                                  ! мың теңге
-------------------------------------------------------------------
1 !                     2                            !     3
-------------------------------------------------------------------
Барлығы                                              510 517
1  Ақмола облысы                                         36 522
2  Ақтөбе облысы                                         30 532
3  Алматы облысы                                         31 348
4  Атырау облысы                                         19 065
5  Шығыс Қазақстан облысы                                58 097
6  Жамбыл облысы                                         29 653
7  Батыс Қазақстан облысы                                20 909
8  Қарағанды облысы                                      46 824
9  Қостанай облысы                                       32 340
10  Қызылорда облысы                                     14 223
11  Маңғыстау облысы                                     23 850
12  Павлодар облысы                                      28 065
13  Солтүстiк Қазақстан облысы                           26 004
14  Оңтүстiк Қазақстан облысы                            80 922
15  Алматы қаласы                                        25 337
16  Астана қаласы                                         6 826
--------------------------------------------------------------------
"2003 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
2002 жылғы 12 желтоқсандағы N 362-ІІ ҚРЗ
Қазақстан Республикасының Заңына
6-ҚОСЫМША
2003 жылы тегiн медициналық көмектiң кепiлдi көлемiн
көрсетуге арналған жергiлiктi бюджеттердiң
шығыстары (мың теңге)
-------------------------------------------------------------------
P/c!             Атауы               !    Барлығы    ! Оның iшiнде
N !                                 !               !   қосымша
!                                 !               !   шығындар
-------------------------------------------------------------------
1 !                2                !       3       !       4
-------------------------------------------------------------------
Барлығы                            54 584 638       8 694 077
1  Ақмола облысы                       3 561 206         588 921
2  Ақтөбе облысы                       2 127 520         361 650
3  Алматы облысы                       3 420 076         691 049
4  Атырау облысы                       1 864 349         203 281
5  Шығыс Қазақстан облысы              5 828 824         769 684
6  Жамбыл облысы                       3 160 065         649 348
7  Батыс Қазақстан облысы              2 677 139         271 795
8  Қарағанды облысы                    4 930 215         900 285
9  Қостанай облысы                     3 446 067         613 563
10 Қызылорда облысы                    2 911 214         367 405
11 Маңғыстау облысы                    2 140 763         158 507
12 Павлодар облысы                     2 879 825         364 134
13 Солтүстiк Қазақстан облысы          2 533 445         377 286
14 Оңтүстiк Қазақстан облысы           6 314 441       1 601 252
15 Алматы қаласы                       4 882 139         550 015
16 Астана қаласы                       1 907 350         225 902
-------------------------------------------------------------------
"2003 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
2002 жылғы 12 желтоқсандағы N 362-ІІ ҚРЗ
Қазақстан Республикасының Заңына
7-ҚОСЫМША
Ескерту. 7-қосымша өзгерді - Қазақстан Республикасының 2003.06.12. N 438 Заңымен.
2003 жылға арналған республикалық бюджеттен
қаржыландырылатын, ауылдағы бiлiм беру объектiлерiн салу
инвестициялық жобаларының
тiзбесi
-------------------------------------------------------------------
P/c!                          Атауы
N !
-------------------------------------------------------------------
Алматы облысы:
1   Қарасай ауданының Тұрар ауылында 660 орындық Байсалбаев
атындағы мектеп салу
2   Қарасай ауданының Шамалған ауылында 1200 орындық мектеп салу
3   Қарасай ауданының Жоғары Каменка ауылында 1200 орындық мектеп
салу
4   Талғар ауданының Бесағаш ауылында 550 орындық мектеп салу
5   Жамбыл ауданының Ұзынағаш ауылында 600 орындық мектеп салу
Атырау облысы:

6 Строительство школы на 1200 мест в поселке Доссор
Макатского района
Восточно-Казахстанская область:
7 Строительство школы им. С.Сейфуллина на 200 мест
в селе Жаналык Тарбагатайского района
8 Строительство школы на 140 мест в селе Алгабас
Курчумского района
9 Строительство школы им. Чапаева на 240 мест
в селе Жана-Озен Жарминского района
10 Строительство школы N 2 на 160 мест в селе Предгорное
Глубоковского района
11 Строительство школы на 80 мест в селе Шариптогай
Кокпектинского района
12 Строительство школы на 80 мест в селе Красный Яр
Бородулихинского района
13 Строительство школы на 80 мест в селе Бобровка,
город Семипалатинск
Жамбылская область:
14 Строительство школы им. Акшабаева на 800 мест
в селе Кызылжулдыз Байзакского района
15 Строительство школы им. Сартбаева на 400 мест
в селе Пионер Жамбылского района
16 Строительство школы на 400 мест в селе Кулан,
район им. Т.Рыскулова
17 Завершение строительства школы на 200 мест
в селе Актогай Сарысуского района
18 Завершение строительства школы им. Жамбыла на 540 мест
в селе Коктобе Шуского района
Южно-Казахстанская область:
19 Строительство школы N 54 им. Аймаутова на 719 мест
в селе Карабастау Сайрамского района
20 Завершение строительства школы им. Бектаева на 345 мест
в селе Ынталы Ордабасынского района
21 Строительство двух школ на 1 266 и 1 200 мест в селе Яссы, город Туркестан
22 Завершение строительства школы им. Жамбыла на 800 мест
в селе Шаульдер Отырарского района
23 Завершение строительства школы N 26 им. Кашгари на 450 мест
в селе Аксу Сайрамского района
_________________________________________________________________
Приложение 8
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2003 год"
от 12 декабря 2002 года N 362
Перечень инвестиционных проектов строительства
объектов здравоохранения на селе, финансируемых из
республиканского бюджета на 2003 год
_________________________________________________________________
N ! Наименование
п/п!
_________________________________________________________________
Атырауская область:
1 Туберкулезная больница Курмангазинского района на 100 коек,
поселок Ганюшкино
Жамбылская область:
2 Противотуберкулезный диспанс_ер Сарысуского района на 40 коек,
село Саудакент
3 Туберкулезная больница Моинкумского района на 40 коек,
село Мойынкум
4 Детская противотуберкулезный санаторий на 75 коек,
в поселке Каракыстак района им. Т.Рыскулова
5 Мойынкумская центральная районная больница на 125 коек,
село Мойынкум
6 Родильный дом Жамбылского района на 60 коек,
село Аса
7 Родильный дом района им. Т.Рыскулова на 76 коек,
село Кулан
Западно-Казахстанская область:

6   Мақат ауданының Доссор кентiнде 1200 орындық мектеп салу
Шығыс Қазақстан облысы:
7   Тарбағатай ауданының Жаңалық ауылында 200 орындық С.Сейфуллин
атындағы мектеп салу
8   Күршім ауданының Алғабас ауылында 140 орындық мектеп салу
9   Жарма ауданының Жаңаөзен ауылында 240 орындық Чапаев атындағы
мектеп салу
10  Глубоковский ауданының Предгорный ауылында 160 орындық N 2
мектеп салу
11  Көкпектi ауданының Шәрiптоғай ауылында 80 орындық мектеп салу
12  Бородулиха ауданының Красный Яр ауылында 80 орындық мектеп салу
13  Семей қаласының Бобровка ауылында 80 орындық мектеп салу
Жамбыл облысы:
14  Байзақ ауданының Қызылжұлдыз ауылында 800 орындық Ақшабаев
атындағы мектеп салу
15  Жамбыл ауданының Пионер ауылында 400 орындық Сартбаев атындағы
мектеп салу
16  Т. Рысқұлов атындағы ауданның Құлан ауылында 400 орындық мектеп
салу
17  Сарысу ауданының Ақтоғай ауылында 200 орындық мектептiң
құрылысын аяқтау
18  Шу ауданының Көктөбе ауылында 540 орындық Жамбыл атындағы
мектептiң құрылысын аяқтау
Оңтүстiк Қазақстан облысы:
19  Сайрам ауданының Қарабастау ауылында 719 орындық Аймауытов
атындағы N 54 мектепті салу
20  Ордабасы ауданының Ынталы ауылында 345 орындық Бектаев
атындағы мектептiң құрылысын аяқтау
21  Яссы ауылында 1266 және 1200 орындық екі мектеп салу, Түркістан қаласы <*>
22  Отырар ауданының Шәуiлдiр ауылында 800 орындық Жамбыл атындағы
мектептiң құрылысын аяқтау
23  Сайрам ауданының Ақсу ауылында 450 орындық Қашқари атындағы
N 26 мектептiң құрылысын аяқтау
-------------------------------------------------------------------
"2003 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
2002 жылғы 12 желтоқсандағы N 362-ІІ ҚРЗ
Қазақстан Республикасының Заңына
8-ҚОСЫМША
2003 жылға арналған республикалық бюджеттен
қаржыландырылатын, ауылдағы денсаулық сақтау
объектiлерiн салу инвестициялық жобаларының
тiзбесi
-------------------------------------------------------------------
P/c!                         Атауы
N !
-------------------------------------------------------------------
Атырау облысы:
1   Құрманғазы ауданының 100 төсектiк туберкулез ауруханасы,
Ганюшкино кентi
Жамбыл облысы:
2   Сарысу ауданының 40 төсектiк туберкулезге қарсы диспансерi,
Саудакент ауылы
3   Мойынқұм ауданының 40 төсектiк туберкулез ауруханасы, Мойынқұм
ауылы
4   Т.Рысқұлов атындағы ауданның Қарақыстақ кентiнде 75 төсектiк
туберкулезге қарсы балалар санаторийi
5   125 төсектiк Мойынқұм орталық аудандық ауруханасы, Мойынқұм
ауылы
6   Жамбыл ауданының 60 төсектiк перзентханасы, Аса ауылы
7   Т.Рысқұлов атындағы ауданының 76 төсектiк перзентханасы, Құлан
ауылы
Батыс Қазақстан облысы:

состоянию на 1 января 2000 года
716 Возмещение ставки вознаграждения (интереса) по
лизингу оборудования для предприятий по
переработке сельскохозяйственной продукции
717 Субсидирование ставки вознаграждения (интереса) по
кредитам, выдаваемым банками второго уровня
предприятиям по переработке сельскохозяйственной
продукции на пополнение их оборотных средств
723 Содержание особо охраняемых природных территорий
724 Леса Казахстана
725 Охрана и воспроизводство биоресурсов
726 Сохранение и восстановление имущества,
находящегося в республиканской собственности, по
объектам водоснабжения
727 Государственные кадастры природных ресурсов
728 Восстановление промысловой численности сайги
729 Эксплуатация водохозяйственных объектов
&n_bsp; республиканского значения, не связанных с подачей
воды
733 Охрана и рациональное использование водных
ресурсов
735 Разработка биологических обоснований в области
леса и биоресурсов
738 Охрана рыбных запасов и регулирование рыболовства
742 Агрометереологическое обеспечение
сельскохозяйственного производства
234 Министерство охраны окружающей среды Республики
Казахстан
001 Административные затраты
031 Проведение экологического мониторинга и охрана
окружающей среды
036 Мониторинг экологического состояния участков
территории Республики Казахстан, подверженной
воздействию ракетно-космической деятельности
500 Сопровождение информационной базы данных
"Государственные кадастры природных ресурсов"
614 Агентство Республики Казахстан по управлению
земельными ресурсами
001 Административные затраты
036 Мероприятия по землеустройству
038 Отвод земель и выдача правоудостоверяющих
документов на землю крестьянским (фермерским)
хозяйствам
043 Обеспечение топографо-геодезической и
картографической продукцией и ее хранение
500 Сопровождение автоматизированной информационной
системы Государственного земельного кадастра
694 Управление делами Президента Республики Казахстан
&_nbsp; 037 Охрана, защита, воспроизводство лесов и животного
мира
044 Развитие спортивного коневодства
11 Промышленность и строительство
220 Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
034 Мобилизационная подготовка
225 Министерство образования и науки Республики
Казахстан
040 Мониторинг сейсмологической информации
233 Министерство индустрии и торговли Республики
Казахстан
035 Проведение конкурсов по государственному закупу
подрядных работ на строительство объектов нового
центра города Астаны
038 Научные исследования в области микрографии
12 Транспорт и связь
215 Министерство транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан
001 Административные затраты
006 Выполнение обязательств прошлых лет
033 Обеспечение водных путей в судоходном состоянии и
содержание шлюзов
035 Подготовка документов по ведению государственных
регистров воздушных судов, трасс и аэродромов для
гражданской авиации
054 Текущий ремонт, содержание, озеленение автодорог
республиканского значения
062 Диагностика и инструментальное обследование
состояния автодорог и мостов республиканского
значения
063 &n_bsp; Содержание функционального имущества Министерства
транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
068 Изготовление паспорта моряка Республики Казахстан
074 Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок
079 Выполнение функций лицензиаров
501 Сопровождение информационных систем Министерства
транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
709 Сопровождение системы мониторинга радиочастотного
спектра и радиоэлектронных средств
13 Прочие
204 Министерство иностранных дел Республики Казахстан
041 Заграничные командировки
042 Представительские затраты
215 Министерство транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан
500 Сопровождение информационной инфраструктуры
государственных органов
710 Учет арендованного имущества комплекса "Байконур"
711 Подготовка кандидатов в космонавты Республики
Казахстан
217 Министерство финансов Республики Казахстан
046 Резерв Правительства Республики Казахстан для
ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и
техногенного характера и иных непредвиденных
расходов
052 Выплата курсовой разницы по льготным жилищным
кредитам
064 Содержание здания "Дом министерств"
065 Страхование здания "Дом министерств"
081 Выполнение обязательств по государственным
гарантиям
086 Специальный резерв П_равительства Республики
Казахстан для кредитования нижестоящих бюджетов на
покрытие кассового разрыва
438 Целевые трансферты бюджету города Астаны для
погашения задолженности по таможенным пошлинам и
платежам за переоформление товаров, ранее
оформленных в режиме "Свободная таможенная зона"
221 Министерство юстиции Республики Казахстан
046 Резерв для погашения обязательств Правительства
Республики Казахстан, центральных государственных
органов и их территориальных подразделений по
решениям судов
230 Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
400 Целевые трансферты Атыраускому областному бюджету
на подготовку к празднованию 200-летнего юбилея
Махамбета Утемисова
233 Министерство индустрии и торговли Республики
Казахстан
001 Административные затраты
043 Вступление Казахстана во Всемирную торговую
организацию
044 Ведение каталогов продукции
045 Техническое обслуживание и сопровождение
государственных эталонов
046 Проведение конкурса "Лучшие товары Казахстана" и
присуждение премии Правительства Республики
Казахстан
047 Ведение Государственного кадастра гражданского и
служебного оружия и патронов к нему
050 Поддержка малого и среднего биз_неса
053 Аккредитация органов по сертификации испытательных
и измерительных лабораторий
057 Обеспечение деятельности торговых представительств
за рубежом
058 Гуманитарная помощь Правительству Российской
Федерации на строительство жилого дома в городе
Грозном
079 Выполнение функций лицензиаров
500 Сопровождение системы информационного центра по
взаимодействию со Всемирной торговой организацией
по вопросам аккредитации, стандартизации,
метрологии и сертификации
501 Сопровождение информационной системы
импортно-экспортного контроля Республики Казахстан
502 Сопровождение информационных систем
Государственного фонда стандартов
503 Сопровождение информационной системы по
Государственной программе развития и поддержки
предпринимательства в Республике Казахстан на

айналысатын аттестатталған шаруашылықтарды 2000 жылғы 1
қаңтардағы жағдай бойынша бюджетке түсетiн салық
төлемдерi жөніндегі мерзiмi өткен берешектi өтеу үшiн
субсидиялау
716 Ауыл шаруашылық өнiмдерiн қайта өңдейтін кәсiпорындар
үшiн жабдықтар лизингi бойынша сыйақы (мүдде)
ставкасын өтеу
717 Ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдейтін кәсiпорындарға
олардың айналымды қаражатын толықтыруға екiншi деңгейдегі
банктер беретiн кредиттер бойынша сыйақы (мүдде)
ставкасын субсидиялау
723 Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау
724 Қазақстанның ормандары
725 Биоресурстарды қорғау және молайту
726 Сумен жабдықтау объектiлерi бойынша республикалық
меншiктегi мүлiктi сақтау және қалпына келтiру
727 Табиғи ресурстардың мемлекеттiк кадастрлары
728 Киiктiң кәсiпшiлiк санын қалпына келтiру
729 Республикалық маңызы бар, су берумен байланысы жоқ су
шаруашылығы объектiлерiн пайдалану
733 Су ресурстарын қорғау және ұтымды пайдалану
735 Орман және биоресурстар саласындағы биологиялық
негіздемелердi әзiрлеу
738 Балық қорларын қорғау және балық аулауды реттеу
742 Ауыл шаруашылығы өндірісін агрометеорологиялық жағынан
қамтамасыз ету
234    Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау
министрлігі
001 Әкiмшiлiк шығындар
031 Экологиялық мониторинг жүргiзу және қоршаған ортаны қорғау
036 Зымыран-ғарыштық қызмет әсерiне ұшыраған Қазақстан
Республикасы аумағындағы учаскелердiң экологиялық
жағдайының мониторингi
500 "Табиғи ресурстардың мемлекеттiк кадастры" ақпараттық
деректер базасын сүйемелдеу
614    Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару
жөніндегi агенттiгi
001 Әкiмшiлiк шығындар
036 Жерге орналастыру жөнiндегi iс-шаралар
038 Шаруа (фермер) қожалықтарына жер бөлу және жерге құқығын
растайтын құжаттарды беру
043 Топографиялық-геодезиялық және картографиялық өнiмдермен
қамтамасыз ету және оны сақтау
500 Мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық
жүйесiн сүйемелдеу
694    Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
037 Ормандарды және жануарлар дүниесiн сақтау, қорғау және
молықтыру
044 Спорттық жылқы шаруашылығын дамыту
11        Өнеркәсiп және құрылыс
220    Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлiгi
034 Жұмылдыру дайындығы
225    Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi
040 Сейсмологиялық ақпарат мониторингi
233    Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
035 Астана қаласы жаңа орталығының объектілерін салуға
мердігерлік жұмыстарды мемлекеттік сатып алу жөнінде
конкурстар өткізу
038 Микрография саласындағы ғылыми зерттеулер
12        Көлiк және байланыс
215    Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi
001 Әкiмшiлiк шығындар
006 Өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау
033 Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын қамтамасыз ету
және шлюздердi күтіп-ұстау
035 Азаматтық авиацияға арналған әуе кемелерiнiң, әуе
жолдарының және әуе айлақтарының мемлекеттiк тiзiлiмiн
жүргiзу жөнiндегi құжаттарды дайындау
054 Республикалық маңызы бар автожолдарды ағымдағы жөндеу,
ұстау, көгалдандыру
062 Республикалық маңызы бар автожолдар мен көпiрлер
жай-күйiнiң диагностикасы мен оны аспаптық тексеру
063 Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар
министрлiгiнiң функционалды мүлкiн ұстау
068 Қазақстан Республикасы теңiзшiсiнiң паспортын дайындау
074 Жүйелi iшкi авиатасымалдарды субсидиялау
079 Лицензиарлардың функцияларын орындау
501 Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар
министрлiгiнiң ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу
709 Радиожиiлiк спектрi және радиоэлектрондық құралдар
мониторингi жүйесiн сүйемелдеу
13        Өзгелер
204    Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi
041 Шетелдiк iссапарлар
042 Өкiлдiк шығындар
215    Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi
500 Мемлекеттік органдардың ақпараттық инфрақұрылымын
сүйемелдеу
710 "Байқоңыр" кешенiнiң жалға берiлген мүлкiн есепке алу
711 Қазақстан Республикасының ғарышкерлігіне кандидаттар
дайындау
217    Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
046 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң табиғи және техногендiк
сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға және өзге де күтпеген
шығыстарға арналған резервi
052 Жеңiлдiктi тұрғын үй кредиттерi бойынша бағамдық айырманы
төлеу
064 "Министрлiктер үйi" ғимаратын күтіп-ұстау
065 "Министрлiктер үйi" ғимаратын сақтандыру
081 Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау
086 Кассалық алшақтықты жабуға төмен тұрған бюджеттерге
кредит беру үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы
резерві
438 Бұрын "Еркін кедендік аймақ" режимінде ресімделген
тауарларды қайта ресімдеу үшін кедендік баждар мен
төлемдер бойынша қарызды өтеуге Астана қаласының
бюджетіне берілетін мақсатты трансферттер
221    Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
046 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң, орталық мемлекеттiк
органдардың және олардың аумақтық бөлiмшелерiнiң
соттардың шешiмдерi бойынша мiндеттемелерiн өтеуге
арналған резервi
230    Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келісім министрлігі
400 Атырау облыстық бюджетiне Махамбет Өтемiсовтің 200 жылдық
мерейтойын мерекелеуге дайындыққа берiлетiн мақсатты
трансферттер
233    Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi
001 Әкiмшiлiк шығындар
043 Қазақстанның Дүниежүзiлiк сауда ұйымына кiруi
044 Өнiмдер каталогын жүргізу
045 Мемлекеттiк эталондарға техникалық қызмет көрсету және
оларды сүйемелдеу
046 "Қазақстанның үздiк тауарлары" конкурсын өткiзу және
Қазақстан Республикасы Үкіметінің сыйлығын беру
047 Азаматтық және қызметтік қарулардың және олардың
оқтарының мемлекеттік кадастрын жүргізу
050 Шағын және орта бизнестi қолдау
053 Сертификаттау жөніндегі органдарды, сынау және өлшеу
зертханаларын тіркеу
057 Шет елдердегі сауда өкілдіктерінің қызметін қамтамасыз
ету
058 Грозный қаласындағы тұрғын үй құрылысына Ресей
Федерациясының Үкіметіне ізгілік көмек
079 Лицензиарлардың функцияларын орындау
500 Дүниежүзiлiк сауда ұйымымен аккредиттеу, стандарттау,
метрология және сертификаттау мәселелерi бойынша өзара
iс-қимыл жөнiндегi ақпараттық орталық жүйесiн сүйемелдеу
501 Қазақстан Республикасы импорттық-экспорттық бақылауының
ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу
502 Мемлекеттiк стандарттар қорының ақпараттық жүйелерiн
сүйемелдеу
503 Қазақстан Республикасында Кәсiпкерлiктi дамыту мен

2003-2005 годы
504 Сопровождение информационных систем Министерства
индустрии и торговли Республики Казахстан
234 Министерство охраны окружающей среды Республики
Казахстан
033 Ведение гидрометеорологического мониторинга
617 Агентство Республики Казахстан по государственным
материальным резервам
001 Административные затраты
032 Хранение государственного резерва
033 Формирование мобилизационного резерва
034 &nbsp_; Хранение мобилизационного резерва
500 Информационно-вычислительное обслуживание
Агентства Республики Казахстан по государственным
материальным резервам
620 Агентство Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий и защите конкуренции
001 Административные затраты
030 Программа по проведению экспертных оценок
деятельности субъектов естественных монополий
031 Программа по привлечению консультантов к
разработке и совершенствованию нормативной
правовой базы
032 Проведение финансовой и технической экспертизы
деятельности субъектов естественных монополий
694 Управление делами Президента Республики Казахстан
052 Страхование административных зданий
053 Страхование государственных резиденций
14 Обслуживание долга
217 Министерство финансов Республики Казахстан
042 Обслуживание правительственного долга
15 Официальные трансферты
217 Министерство финансов Республики Казахстан
400 Субвенция Акмолинскому областному бюджету
401 Субвенция Алматинскому областному бюджету
402 Субвенция Жамбылскому областному бюджету
403 Субвенция Костанайскому областному бюджету
404 Субвенция Кызылординскому областному бюджету
405 Субвенция Северо-Казахстанскому областному бюджету
406 Субвенция Южно-Казахстанскому областному бюджету
407 Субвенция Восточно-Казахстанскому областному
бюджету
409 &nb_sp; Субвенция Карагандинскому областному бюджету
-------------------------------------------------------------------
Приложение 11
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2003 год"
от 12 декабря 2002 года N 362
Перечень бюджетных программ развития
республиканского бюджета на 2003 год <*>
Сноска. Приложение 11 - в редакции Закона РК от 12 июня 2003 г. N 438 (вводится в действие с 1 января 2003 года).
-------------------------------------------------------------------
Функциональная группа
Администратор Наименование
Программа
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2
-------------------------------------------------------------------
1 Государственные услуги общего характера
101 Администрация Президента Республики Казахстан
201 Укрепление материально-технической базы
Казахстанского института стратегических
исследований при Президенте Республики Казахстан
602 Обеспечение вычислительной и организационной
техникой специального представительства на
космодроме "Байконур"
603 Обеспечение компьютерной и организационной
техникой Казахстанского института стратегических
исследований при Президенте Республики Казахстан
102 Хозяйственное управление Парламента Республики
Казахстан
200 Приобретение мебели для служебного жилья депутатам
600 Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Парламента Республики Казахстан
104 &n_bsp; Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
600 Обеспечение компьютерной и организационной
техникой Канцелярии Премьер-Министра Республики
Казахстан
106 Национальный центр по правам человека
200 Материально-техническое обеспечение Национального
центра по правам человека
600 Обеспечение вычислительной и коммуникационной
техникой Национального центра по правам человека
204 Министерство иностранных дел Республики Казахстан
006 Выполнение обязательств прошлых лет
069 Создание системы защищенной связи с
дипломатическими представительствами Республики
Казахстан за рубежом
201 Материально-техническое оснащение дипломатических
представительств Республики Казахстан за рубежом
202 Приобретение недвижимости за рубежом для
размещения дипломатических представительств
Республики Казахстан
204 Приобретение автомашин для посольств
301 Реконструкция и капитальный ремонт зданий
дипломатических представительств за рубежом,
находящихся в республиканской собственности
303 Строительство административного здания
Министерства иностранных дел Республики Казахстан
в городе Астане
305 Строительство объектов обслуживания
дипломатического городка в городе Астане

қолдаудың 2003-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк
бағдарламасы бойынша ақпараттық жүйенi сүйемелдеу
504 Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда
министрлiгiнiң ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу
234    Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау
министрлiгi
033 Гидрометеорологиялық мониторингті жүргізу
617    Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк материалдық
резервтер жөнiндегi агенттiгi
001 Әкiмшiлiк шығындар
032 Мемлекеттiк резервтi сақтау
033 Жұмылдыру резервiн қалыптастыру
034 Жұмылдыру резервiн сақтау
500 Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк материалдық
резервтер жөнiндегi агенттiгiне ақпараттық-есептеу
қызметiн көрсету
620    Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу
және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi
001 Әкiмшiлiк шығындар
030 Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметiне
сараптамалық бағалауды жүргiзу жөнiндегi бағдарлама
031 Нормативтiк құқықтық базаны әзiрлеуге және жетiлдiруге
консультанттарды тарту жөніндегi бағдарлама
032 Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметiне қаржылық
және техникалық сараптама жүргiзу
694    Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
052 Әкiмшiлiк ғимараттарды сақтандыру
053 Мемлекеттік резиденцияларды сақтандыру
14        Борышқа қызмет көрсету
217    Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
042 Үкiметтiк борышқа қызмет көрсету
15        Ресми трансферттер
217    Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
400 Ақмола облыстық бюджетiне берiлетiн субвенция
401 Алматы облыстық бюджетiне берiлетiн субвенция
402 Жамбыл облыстық бюджетiне берiлетiн субвенция
403 Қостанай облыстық бюджетiне берiлетiн субвенция
404 Қызылорда облыстық бюджетiне берiлетін субвенция
405 Солтүстiк Қазақстан облыстық бюджетiне берiлетiн субвенция
406 Оңтүстік Қазақстан облыстық бюджетіне берілетiн субвенция
407 Шығыс Қазақстан облыстық бюджетіне берiлетін субвенция
409 Қарағанды облыстық бюджетiне берiлетін субвенция
------------------------------------------------------------------
"2003 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
2002 жылғы 12 желтоқсандағы N 362-ІІ ҚРЗ
Қазақстан Республикасының Заңына
11-ҚОСЫМША
Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасының 2003.06.12. N 438 Заңымен.
2003 жылға арналған республикалық бюджеттің бюджеттік
даму бағдарламаларының тізбесі
------------------------------------------------------------------
Функционалдық топ
Әкімші                            Атауы
Бағдарлама
------------------------------------------------------------------
1                                2
------------------------------------------------------------------
1         Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер көрсету
101    Қазақстан Республикасы Президентінiң Әкiмшілігі
201 Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Қазақстан
стратегиялық зерттеулер институтының
материалдық-техникалық базасын нығайту
602 "Байқоңыр" ғарыш айлағындағы арнаулы өкiлдiктi есептеу
және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
603 Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы Қазақстан
стратегиялық зерттеулер институтын компьютерлiк және
ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
102    Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Шаруашылық басқармасы
200 Депутаттардың қызметтік тұрғын үйлеріне жиһаз сатып алу
600 Қазақстан Республикасының Парламентiн есептеу және
ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
104    Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
600 Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесiн
компьютерлiк және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
106    Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық
200 Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталықты материалдық-
техникалық қамтамасыз ету
600 Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталықты есептеу және
коммуникациялық техникамен қамтамасыз ету
204    Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi
006 Өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау
069 Қазақстан Республикасының шетелдегi дипломатиялық
өкiлдiктерiмен қорғалған байланыс жүйесiн құру
201 Қазақстан Республикасының шетелдегi дипломатиялық
өкiлдiктерiн материалдық-техникалық жарақтандыру
202 Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкiлдiктерiн
орналастыру үшiн шетелде жылжымайтын мүлік сатып алу
204 Елшіліктер үшiн автомашиналар сатып алу
301 Республикалық меншiктегі шетелдегi дипломатиялық
өкiлдiктердiң ғимараттарын қайта жаңарту және күрделi
жөндеу
303 Астана қаласында Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер
министрлiгінiң әкiмшiлiк ғимаратын салу
305 Астана қаласындағы дипломатиялық қалашыққа қызмет көрсету
объектiлерiн салу

306 Строительство инженерных сетей 2-ой очереди
дипломатического городка в городе Астане
&_nbsp; 601 Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Министерства иностранных дел Республики
Казахстан
217 Министерство финансов Республики Казахстан
084 Приобретение акций международных финансовых
организаций
201 Материально-техническое обеспечение налоговых
органов Министерства финансов Республики Казахстан
600 Создание информационных систем органов
Министерства финансов Республики Казахстан
605 Развитие информационной системы "Контроль за
оборотом и производством акцизной продукции"
710 Реализация мероприятий по восстановлению бюджета
города Сатпаева
220 Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
032 Прикладные научные исследования в области
экономики
200 Укрепление материально-технической базы
Министерства экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
201 Оснащение рабочего органа Республиканской
бюджетной комиссии
600 Создание информационных систем Министерства
экономики и бюджетного планирования Республики
Казахстан
601 Создание ситуационной системы государственного
управления
225 Министерство образования и науки Республики
Казахстан
030 Фундаментальные и прикладные научные исследования
&nbsp_; 205 Развитие материальной базы Мемориального музея
академика К.И. Сатпаева
206 Развитие материальной базы Национальной академии
наук Республики Казахстан
601 Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Министерства образования и науки
Республики Казахстан
700 Замена, установка новых и захоронение отработанных
источников ионизирующего излучения
406 Счетный комитет по контролю за исполнением
республиканского бюджета
600 Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Счетного комитета по контролю за
исполнением республиканского бюджета
602 Создание информационной базы данных по объектам
финансового контроля
606 Агентство Республики Казахстан по статистике
600 Создание информационных систем органов
государственной статистики
608 Агентство Республики Казахстан по делам
государственной службы
600 Развитие информационной государственной системы
управления кадрами
610 Агентство Республики Казахстан по государственным
закупкам
600 Создание информационных систем Агентства
Республики Казахстан по государственным закупкам
619 Агентство таможенного контроля Республики
Казахстан
200 Материально-техническое обеспечение таможенных
_ органов
300 Строительство здания таможенного поста на
территории СЭЗ "Морпорт Актау"
301 Строительство таможенных постов и объектов
таможенной инфраструктуры
600 Развитие таможенной информационной системы "ТАИС"
637 Конституционный Совет Республики Казахстан
600 Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Конституционного Совета Республики
Казахстан
690 Центральная избирательная комиссия Республики
Казахстан
600 Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
694 Управление делами Президента Республики Казахстан
203 Обновление парка автомашин для государственных
органов
205 Специальное оснащение ангаров для воздушных судов,
осуществляющих литерные рейсы
600 Развитие информационных систем Управления делами
Президента Республики Казахстан
2 Оборона
208 Министерство обороны Республики Казахстан
030 Прикладные научные исследования и
опытно-конструкторские работы оборонного характера
034 Создание информационной системы управления
Вооруженными Силами
040 Мероприятия по обеспечению боевой подготовки
042 Развитие инфраструктуры Вооруженных Сил
051 Модернизация, приобретение и восстановление
&_nbsp; вооружения, военной и иной техники, систем связи
053 Увеличение уставного капитала РГП "Бронетанковый
ремонтный завод"
054 Увеличение уставного капитала РГП "Центр по
геоинформационному обеспечению Вооруженных Сил
Республики Казахстан"
200 Обеспечение жильем военнослужащих
308 Агентство Республики Казахстан по чрезвычайным
ситуациям
051 Передислокация Агентства Республики Казахстан по
чрезвычайным ситуациям в город Астану
208 Материально-техническое оснащение учреждений по
чрезвычайным ситуациям
216 Создание автоматизированных систем наблюдения за
селевыми потоками
300 Строительство селезадерживающей плотины на реке
Талгаре
302 Строительство противоселевого сооружения на реке
Каргалинке
601 Создание информационных систем Агентства
Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям
700 Подготовка проектно-сметной документации защиты от
паводкового затопления застройки левобережной
части города Астаны
678 Республиканская гвардия Республики Казахстан
304 Строительство комплексного здания Республиканской
гвардии в городе Астане
600 Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Республиканской гвардии
3 Общественный порядок и безопасность
201 Министерство внутренних дел Республики Казахстан
049 Повышение боеготовности воинских частей внутренних
войск Министерства внутренних дел Республики
Казахстан
202 Оснащение органов внутренних дел оборудованием,
средствами специального назначения и транспортом
203 Оснащение следственных изоляторов
инженерно-техническими средствами охраны
206 Оснащение следственных изоляторов оборудованием,
средствами связи и автотранспортом
207 Материально-техническое оснащение саперных
подразделений
211 Материально-техническое оснащение
административного здания
304 Строительство, реконструкция и капитальный ремонт
следственных изоляторов
306 Реконструкция питомника Кинологического центра

306 Астана қаласындағы дипломатиялық қалашықтың 2-кезектi
инженерлiк желiлерiн салу
601 Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгін
есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
217    Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
084 Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу
201 Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң салық
органдарын материалдық-техникалық қамтамасыз ету
600 Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi органдарының
ақпараттық жүйелерiн құру
605 "Акциз өнiмдерiнiң айналымын және оларды өндiрудi
бақылау" ақпараттық жүйесiн дамыту
710 Сәтпаев қаласының бюджетін қалпына келтіру жөніндегі
іс шараларды іске асыру
220    Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлігі
032 Экономика саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
200 Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау
министрлiгiнiң материалдық-техникалық базасын нығайту
201 Республикалық бюджет комиссиясының жұмыс органын
жарақтандыру
600 Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлiгiнің ақпараттық жүйелерін
құру
601 Мемлекеттiк басқарудың ахуал жүйесiн құру
225    Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi
030 Iргелi және қолданбалы ғылыми зерттеулер
205 Академик Қ.И. Сәтпаевтың мемориалдық мұражайының
материалдық базасын дамыту
206 Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясының
материалдық базасын дамыту
601 Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгін
есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
700 Иондалған сәулелену көздерiн ауыстыру, жаңаларын
құрастыру және таусылғанын көму
406    Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөніндегі есеп
комитетi
600 Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп
комитетiн есептеу және ұйымдастыру техникасымен
қамтамасыз ету
602 Қаржы бақылау объектiлерi бойынша ақпараттық деректер
базасын құру
606    Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігi
600 Мемлекеттiк статистика органдарының ақпараттық жүйелерiн
құру
608    Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi
жөнiндегi агенттiгi
600 Кадрларды басқарудың ақпараттық мемлекеттiк жүйесiн дамыту
610    Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi
агенттiгi
600 Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi
агенттiгiнiң ақпараттық жүйелерiн құру
619    Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi
200 Кеден органдарын материалдық-техникалық қамтамасыз ету
300 "Ақтау-Теңiзпорты" АЭА аумағында кеден бекетiнiң
ғимаратын салу
301 Кеден бекеттерін және кедендік инфрақұрылым нысандарын
салу
600 "КААЖ" кедендiк ақпараттық жүйесiн дамыту
637    Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесi
600 Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесiн
есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
690    Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы
600 Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясын
есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету
694    Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы
203 Мемлекеттiк органдар үшiн автомашиналар паркiн жаңарту
205 Литерлiк рейстердi жүзеге асыратын әуе кемелеріне
арналған ангарларды арнайы жарақтандыру
600 Қазақстан Республикасының Президентi Іс Басқармасының
ақпараттық жүйелерiн дамыту
2         Қорғаныс
208    Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi
030 Қорғаныс сипатындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер мен
тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстар
034 Қарулы Күштердi басқарудың ақпараттық жүйесiн құру
040 Әскери дайындықты қамтамасыз ету жөнiндегi iс-шаралар
042 Қарулы Күштердің инфрақұрылымын дамыту
051 Қару-жарақты, әскери және өзге де техниканы, байланыс
жүйелерiн жаңғырту мен сатып алу және қалпына келтіру
053 "Бронетанк жөндеу зауыты" РМК-нің жарғылық капиталын
ұлғайту
054 "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерін геоақпараттық
қамтамасыз ету орталығы" РМК-нің жарғылық капиталын
ұлғайту
200 Әскери қызметшiлердi тұрғын үймен қамтамасыз ету
308    Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi
агенттiгi
051 Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөніндегі
агенттігін Астана қаласына көшіру
208 Төтенше жағдайлар жөнiндегі мекемелердi
материалдық-техникалық жарақтандыру
216 Сел тасқындарын бақылаудың автоматтандырылған жүйелерiн
жасау
300 Талғар өзенінде сел ұстайтын бөгет салу
302 Қарғалы өзенінде селге қарсы құрылыс салу
601 Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөніндегі
агенттiгiнiң ақпараттық жүйелерiн құру
700 Астана қаласының сол жақ жағалауының құрылыстарын тасқын
судың басып қалуынан қорғаудың жобалау-сметалық
құжаттамаларын дайындау
678    Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы
304 Астана қаласында Республикалық ұланның кешендiк ғимаратын
салу
600 Республикалық ұланын есептеу және ұйымдастыру
техникасымен қамтамасыз ету
3         Қоғамдық тәртiп және қауiпсiздік
201    Қазақстан Республикасының Ішкі iстер министрлiгi
049 Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң iшкi
әскерлерi әскери бөлiмдерiнiң жауынгерлiк дайындығын
арттыру
202 Ішкi iстер органдарын жабдықтармен, арнайы мақсаттағы
құралдармен және көлiкпен жарақтандыру
203 Тергеу изоляторларын инженерлiк-техникалық күзет
құралдарымен жарақтандыру
206 Тергеу изоляторларын жабдықтармен, байланыс құралдарымен
және автокөлікпен жарақтандыру
207 Саперлiк бөлiмшелердi материалдық-техникалық жарақтандыру
211 Әкiмшiлiк ғимаратты материалдық-техникалық жарақтандыру
304 Тергеу изоляторларын салу, қайта жаңарту және күрделi
жөндеу
306 Кинология орталығының питомнигін қайта жаңарту

в Республике Казахстан на 2003-2005 годы
234 Министерство охраны окружающей среды Республики
Казахстан
034 Техническое перевооружение служб
гидрометеорологического наблюдения
041 Создание экологического поста на территории
специальной экономической зоны "Морпорт Актау"
610 Агентство Республики Казахстан по государственным
&n_bsp; закупкам
601 Создание системы электронной коммерции, аукционов
и тендеров
617 Агентство Республики Казахстан по государственным
материальным резервам
600 Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Агентства Республики Казахстан по
государственным материальным резервам
620 Агентство Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий и защите конкуренции
200 Укрепление материально-технической базы Агентства
Республики Казахстан по регулированию естественных
монополий и защите конкуренции
694 Управление делами Президента Республики Казахстан
033 Строительство и реконструкция объектов Управления
делами Президента Республики Казахстан
305 Разработка проектно-сметной документации
строительства общежития Парламента Республики
Казахстан
15 Официальные трансферты
217 Министерство финансов Республики Казахстан
066 Официальные трансферты, передаваемые из
республиканского бюджета в Национальный фонд
465 Целевые трансферты Восточно-Казахстанскому
областному бюджету для выполнения сложившихся и
неисполненных контрактных обязательств в рамках
проекта "Строительство моста через реку Иртыш в
городе Семипалатинске"
Приложение 12
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2003 год"&nbs_p;
от 12 декабря 2002 года N 362
Перечень республиканских бюджетных программ,
не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения
республиканского бюджета на 2003 год
_________________________________________________________________
Функциональная группа !
Администратор ! Наименование
Программа !
_________________________________________________________________
5 Здравоохранение
226 Министерство здравоохранения Республики
Казахстан
033 Централизованный закуп вакцин против
вирусного гепатита "В"
038 Программа "Туберкулез", выполняемая на
республиканском уровне
039 Централизованный закуп
противодиабетических препаратов
040 Централизованный закуп вакцин для
проведения иммунопрофилактики
6 Социальное обеспечение и социальная
помощь
213 Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
030 Пенсионная программа
031 Государственные социальные пособия
032 Специальные государственные пособия
047 Государственные специальные пособия
лицам, работавшим на подземных
&n_bsp; и открытых горных работах, на работах
с особо вредными и особо тяжелыми
условиями труда
_________________________________________________________________
Приложение 13
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2003 год"
от 12 декабря 2002 года N 362
Перечень местных бюджетных программ,
не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения
местных бюджетов на 2003 год
_________________________________________________________________
Функциональная группа !
Администратор ! Наименование
Программа!
_________________________________________________________________
4 Образование
263 Исполнительный орган образования,
культуры, спорта и туризма, финансируемый
из местного бюджета
20 Общеобразовательное обучение на местном
уровне
5 Здравоохранение
254 Исполнительный орган здравоохранения,
финансируемый из местного бюджета
054 Оказание первичной медико-санитарной
помощи, специализированной
амбулаторно-поликлинической помощи
6 Социальное обеспечение и социальная
помощь
258 Исполнительный орган труда и социальной
&_nbsp; защиты населения, финансируемый из
местного бюджета
031 Специальные государственные пособия
_________________________________________________________________

қолдаудың 2003-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк
бағдарламасы бойынша ақпараттық жүйенi құру
234    Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау
министрлiгi
034 Гидрометеорологиялық байқау қызметтерiн техникалық қайта
жарақтандыру
041 "Ақтау Теңіз порты" арнайы экономикалық аймағының
аумағында экологиялық бекет құру
610    Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу жөніндегі
агенттігі
601 Электрондық коммерция, аукциондар және тендерлер жүйесін
құру
617    Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк материалдық
резервтер жөнiндегi агенттiгi
600 Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк материалдық
резервтер жөнiндегi агенттiгiн есептеу және ұйымдастыру
техникасымен қамтамасыз ету
620    Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу
және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi
200 Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу
және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнің
материалдық-техникалық базасын нығайту
694    Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
033 Қазақстан Республикасы Президентi Іс басқармасының
объектiлерiн салу және қайта жаңарту
305 Қазақстан Республикасы Парламентінің жатақханасын салу
бойынша жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу
15        Ресми трансферттер
217    Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
066 Республикалық бюджеттен Ұлттық қорға берiлетiн ресми
трансферттер
465 "Семей қаласында Ертіс өзенi арқылы көпiр салу" жобасы
шеңберiнде қалыптасқан және орындалмаған келiсiм-шарттық
мiндеттемелердi орындау үшiн Шығыс Қазақстан облыстық
бюджетiне берiлетiн мақсатты трансферттер
------------------------------------------------------------------
"2003 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
2002 жылғы 12 желтоқсандағы N 362-ІІ ҚРЗ
Қазақстан Республикасының Заңына
12-ҚОСЫМША
2003 жылға арналған республикалық бюджеттің атқарылуы
барысында секвестрлеуге жатпайтын республикалық
бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
------------------------------------------------------------------
Функционалдық топ
Әкімші                          Атауы
Бағдарлама
------------------------------------------------------------------
5         Денсаулық сақтау
226    Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi
033 "B" қоздырғышы гепатитiне қарсы вакциналарды
орталықтандырылған сатып алу
038 Республикалық деңгейде орындалатын "Туберкулез"
бағдарламасы
039 Диабетке қарсы препараттарды орталықтандырылған сатып алу
040 Иммунды алдын алуды жүргiзу үшiн вакциналарды
орталықтандырылған сатып алу
6         Әлеуметтiк қамсыздандыру және әлеуметтік көмек
213    Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгi
030 Зейнетақы бағдарламасы
031 Мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар
032 Арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар
047 Жер астындағы және ашық тау-кен жұмыстарында, еңбектiң
ерекше зиянды және ерекше ауыр жағдайларындағы жұмыстарда
жұмыс iстеген адамдарға берiлетiн мемлекеттiк арнайы
жәрдемақылар
------------------------------------------------------------------
"2003 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
2002 жылғы 12 желтоқсандағы N 362-ІІ ҚРЗ
Қазақстан Республикасының Заңына
13-ҚОСЫМША
2003 жылға арналған республикалық бюджеттің атқарылуы
барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті
бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
------------------------------------------------------------------
Функционалдық топ
Әкімші                               Атауы
Бағдарлама
------------------------------------------------------------------
4         Бiлiм беру
263    Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім беру,
мәдениет, спорт және туризм атқарушы органы
20  Жергілікті деңгейде жалпы білім беру
5         Денсаулық сақтау
254    Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау
атқарушы органы
054 Алғашқы медициналық-санитарлық көмек, мамандандырылған
амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
6         Әлеуметтік қамсыздандыру және әлеуметтік көмек
258    Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау атқарушы органы
031 Арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
------------------------------------------------------------------