О внесении изменений и дополнений в Бюджетный кодекс Республики Казахстан
Закон Республики Казахстан от 29 июня 2007 года N 269
Статья 1 . Внести в  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., N 8-9, ст. 53; N 20, ст. 116; N 23, ст. 140, 142; 2005 г., N 14, ст. 55; N 21-22, ст. 87; 2006 г., N 1, ст. 5; N 3, ст. 22; N 8, ст. 45; N 12, ст. 77, 79; N 13, ст. 86; N 16, ст. 97; N 23, ст. 141; 2007 г., N 1, ст. 4; N 2, ст. 16; N 4, ст. 28) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 2 статьи 23 слова "добычей и (или) реализацией сырой нефти и газового конденсата" заменить словами "нефтяными операциями, а также реализующие сырую нефть и газовый конденсат";
2) в статье 46:
в пункте 1:
подпункт 9-1) дополнить словами ", за исключением поступлений от предприятий нефтяного сектора";
дополнить подпунктом 33) следующего содержания:
"33) рентный налог на экспортируемую сырую нефть, газовый конденсат, за исключением поступлений от предприятий нефтяного сектора.";
в пункте 2:
подпункт 4) дополнить словами ", за исключением поступлений от предприятий нефтяного сектора";
подпункт 5) дополнить словами ", за исключением поступлений от предприятий нефтяного сектора";
3) в статье 49-1:
подпункт 1) дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"дополнительный платеж недропользователя, осуществляющего деятельность по контракту о разделе продукции;";
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) других поступлений от операций, осуществляемых предприятиями нефтяного сектора (за исключением поступлений, зачисляемых в местные бюджеты), в том числе поступлений за нарушения условий нефтяных контрактов (за исключением поступлений, зачисляемых в местные бюджеты);";
4) подпункт 7-1) статьи 59 исключить;
5) подпункт 3) пункта 4 статьи 76 исключить.
Статья 2 . Настоящий Закон вводится в действие со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 29 маусымдағы N 269 Заңы
1-бап.  2004 жылғы 24 сәуірдегі Қазақстан Республикасының  Бюджет кодексіне  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., N 8-9, 53-құжат; N 20, 116-құжат; N 23, 140, 142-құжаттар; 2005 ж., N 14, 55-құжат; N 21-22, 87-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 3, 22-құжат; N 8, 45-құжат; N 12, 77, 79-құжаттар; N 13, 86-құжат; N 16, 97-құжат; N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 1, 4-құжат; N 2, 16-құжат; N 4, 28-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 23-баптың 2-тармағындағы "шикі мұнайды және газ конденсатын өндірумен және (немесе) өткізумен айналысатын" деген сөздер "мұнай операцияларымен айналысатын, сондай-ақ шикі мұнайды және газ конденсатын өткізетін" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 46-бапта:
1-тармақта:
9-1) тармақша "қызметін" деген сөздің алдынан "мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін түсімдерді қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын;
32) тармақшадағы "баж болып табылады." деген сөздер "баж;" деген сөзбен ауыстырылып, тармақ мынадай мазмұндағы 33) тармақшамен толықтырылсын:
"33) мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, экспортталатын шикі мұнайға, газ конденсатына рента салығы болып табылады.";
2-тармақта:
4) тармақша "республикалық" деген сөздің алдынан "мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін түсімдерді қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын;
5) тармақша "республикалық" деген сөздің алдынан "мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін түсімдерді қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын;
3) 49-1-бапта:
1) тармақшаның төртінші абзацындағы "жатады" деген сөз алып тасталып, тармақша мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
"қызметін өнімді бөлу туралы келісімшарт бойынша жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушының қосымша төлемі жатады;";
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) мұнай секторы кәсіпорындары жүзеге асыратын операциялардан түсетін басқа да түсімдерден (жергілікті бюджеттердің есебіне жатқызылатын түсімдерді қоспағанда), оның ішінде мұнай келісімшарттарының талаптарын бұзғаны үшін түсетін түсімдерден (жергілікті бюджеттердің есебіне жатқызылатын түсімдерді қоспағанда);";
4) 59-баптың 7-1) тармақшасы алып тасталсын;
5) 76-баптың 4-тармағының 3) тармақшасы алып тасталсын.
2-бап.  Осы Заң ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті