О ратификации Протокола об интеграции Организации "Центрально-Азиатское Сотрудничество" в Евразийское экономическое сообщество
Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года N 294
Ратифицировать Протокол об интеграции Организации "Центрально-Азиатское Сотрудничество" в Евразийское экономическое сообщество, подписанный в Минске 23 июня 2006 года.
Президент
Республики Казахстан
ПРОТОКОЛ
об интеграции Организации "Центрально-Азиатское Сотрудничество"
в Евразийское экономическое сообщество
Республика Казахстан, Кыргызская Республика, Республика Таджикистан и Республика Узбекистан, именуемые в дальнейшем Сторонами,
в соответствии с Решением Совета глав государств-членов Организации ЦАС от 6 октября 2005 года "О дальнейшем развитии интеграционных процессов на евразийском пространстве",
учитывая Решение Межгосударственного Совета ЕврАзЭС (на уровне глав государств) от 25 января 2006 года N 267 "О правовом оформлении интеграции Организации "Центрально - Азиатское Сотрудничество" в Евразийское экономическое сообщество",
принимая во внимание Протокол о присоединении Республики Узбекистан к Договору об учреждении Евразийского экономического сообщества от 10 октября 2000 года, подписанный 25 января 2006 года,
учитывая совпадение стратегических целей и задач Организации "Центрально-Азиатское Сотрудничество" (ЦАС) и Евразийского экономического сообщества (ЕврАзЭС),
принимая во внимание, что практические задачи по созданию интегрированного рынка, программы в водно-энергетической, транспортной, продовольственной и других сферах, стоящие перед Организацией ЦАС, в настоящее время успешно решаются в рамках ЕврАзЭС,
действуя в качестве государств-учредителей Организации "Центрально-Азиатское Сотрудничество",
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Заключенные в рамках Организации ЦАС международные договоры, указанные в приложении 1 к настоящему Протоколу, продолжают действовать и могут быть адаптированы в договорно-правовую базу ЕврАзЭС с учетом требований законодательства его государств-членов.
Статья 2
Заключенные в рамках Организации ЦАС международные договоры, указанные в приложении 2 к настоящему Протоколу, прекращают свое действие с даты вступления в силу настоящего Протокола.
Статья 3
Заключенные в рамках Организации ЦАС международные договоры, указанные в приложении 3 к настоящему Протоколу, продолжают действовать в отношениях между их Сторонами.
Статья 4
Приложения 1, 2 и 3 к настоящему Протоколу являются его неотъемлемыми частями.
Статья 5
Действие Договора между Республикой Казахстан, Кыргызской Республикой, Республикой Таджикистан и Республикой Узбекистан об учреждении Организации "Центрально-Азиатское Сотрудничество" от 28 февраля 2002 года прекращается с даты вступления в силу настоящего Протокола.

"Орталық Азия ынтымақтастығы" ұйымының Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа кірігуі туралы хаттаманы ратификациялау туралы
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі N 294 Заңы
Минскіде 2006 жылғы 23 маусымда қол қойылған "Орталық Азия ынтымақтастығы" ұйымының Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа кірігуі туралы хаттама ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
"Орталық Азия ынтымақтастығы" ұйымының Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа кірігуі туралы хаттаманы ратификациялау туралы
ХАТТАМА
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы, Тәжікстан Республикасы және Өзбекстан Республикасы,
"Орталық Азия ынтымақтастығы" ұйымына мүше мемлекеттер басшылары кеңесінің 2005 жылғы 6 қазандағы "Еуразиялық кеңістікте кірігу процестерін одан әрі дамыту туралы" шешіміне сәйкес,
ЕурАзЭҚ Мемлекетаралық Кеңесінің (мемлекеттер басшылары деңгейінде) 2006 жылғы 25 қаңтардағы N 267 "Орталық Азия ынтымақтастығы" ұйымының Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа кірігуін құқықтық ресімдеу туралы" шешімін ескере отырып,
2000 жылғы 10 қазандағы Еуразиялық экономикалық қоғамдастығын құру туралы шартқа Өзбекстан Республикасының қосылуы туралы 2006 жылғы 25 қаңтарда қол қойылған хаттаманы назарға ала отырып,
"Орталық Азия ынтымақтастығы" (ОАЫ) ұйымы мен Еуразиялық экономикалық қоғамдастығының (ЕурАзЭҚ) стратегиялық мақсаттары мен міндеттері сәйкес келетінін ескере отырып,
ОАЫ ұйымы алдында тұрған кіріктірілген нарықты, су-энергетикалық, көлік, азық-түліктік және басқа да салалардағы бағдарламаларды жасау жөніндегі іс жүзіндегі міндеттер қазіргі уақытта ЕурАзЭҚ шеңберінде табысты шешіліп жатқанын назарға ала отырып,
"Орталық Азия ынтымақтастығы" ұйымының құрылтайшы мемлекеттері ретінде әрекет ете отырып,
мына төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Осы Хаттамаға 1-қосымшада көрсетілген ОАЫ ұйымы шеңберінде жасалған халықаралық шарттар одан әрі қолданыла береді және ЕурАзЭҚ-қа мүше мемлекеттер заңнамасының талаптарын ескере отырып, оның шарттық-құқықтық базасына бейімделуі мүмкін.
2-бап
Осы Хаттамаға 2-қосымшада көрсетілген ОАЫ ұйымы шеңберінде жасалған халықаралық шарттар осы Хаттама күшіне енген күнінен бастап өзінің қолданылуын тоқтатады.
3-бап
Осы Хаттамаға 3-қосымшада көрсетілген ОАЫ ұйымы шеңберінде жасалған халықаралық шарттар олардың Тараптары арасындағы қатынастарда одан әрі қолданыла береді.
4-бап
Осы Хаттамаға 1, 2 және 3-қосымшалар оның ажырамас бөліктері болып табылады.
5-бап
2002 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы, Тәжікстан Республикасы және Өзбекстан Республикасы арасындағы "Орталық Азия ынтымақтастығы" ұйымын құру туралы шарттың қолданылуы осы Хаттама күшіне енген күнінен бастап тоқтатылады.

Статья 6
Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения депозитарием, которым является Министерство иностранных дел Республики Таджикистан, последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Совершено 23 июня 2006 года в городе Минск в одном подлинном экземпляре на русском языке.
Подлинный экземпляр настоящего Протокола хранится у депозитария, который направит каждой Стороне его заверенную копию.
За Республику Казахстан
За Кыргызскую Республику
За Республику Таджикистан
За Республику Узбекистан
Приложение 1
к Протоколу об интеграции Организации "Центрально-Азиатское
Сотрудничество" в Евразийское экономическое сообщество
от 23 июня 2006 года.
Перечень документов, рекомендуемых для адаптации в договорно-правовую базу
Евразийского экономического сообщества
NN
п/п
Наименование документа и место его
принятия
Дата
подписания
1.
Соглашение между Республикой
Казахстан, Республикой Кыргызстан,
Республикой Узбекистан,
Республикой Таджикистан и
Туркменистаном о сотрудничестве в
сфере совместного управления
использованием и охраной водных
ресурсов межгосударственных
источников.  Алма-Ата.
18 февраля
1992 г.
2.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики и Правительством
Республики Узбекистан о
сотрудничестве в области
фармацевтической промышленности и
здравоохранения.  Бишкек.
5 августа
1994 г.
3.
Соглашение между Правительствами
Республики Казахстан, Кыргызской
Республики и Республики Узбекистан
о сотрудничестве и взаимодействии в
области исследования землетрясений
и прогнозирования сейсмической
опасности.  Бишкек.
24 февраля
1995 г.
4.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики и Правительством
Республики Узбекистан о совместных
работах по реабилитации площадей
хвостохранилищ и отвалов
горных пород, оказывающих
трансграничное воздействие.
Ташкент.
5 апреля
1996 г.
5.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики и
Правительством Республики
Узбекистан о проведении
согласованной политики в области
транспорта и коммуникации.
5 апреля 1996 г.
6.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики и Правительством
Республики Узбекистан об
использовании
топливно-энергетических и водных
ресурсов, строительстве,
эксплуатации газопроводов
Центрально-азиатского региона.
Ташкент.
5 апреля
1996 г.
7.
Соглашение по созданию правовых,
экономических и организационных
условий для свободного перемещения
рабочей силы.  Бишкек.
14 марта
1997 г.
8.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики и Правительством
Республики Узбекистан о
регулировании тарифной политики в
области железнодорожного
транспорта.
7 августа
1997 г.
9.
Соглашение между Правительствами
Республики Казахстан, Кыргызской
Республики и Республики Узбекистан
о регулировании процессов миграции
населения.  Алматы.
7 августа
1997 г.
10.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан Правительством
Кыргызской Республики и
Правительством Республики
Узбекистан о сотрудничестве
в области туризма.  Ташкент.
8 декабря
1997 г.
11.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики и Правительством
Республики Узбекистан о
сотрудничестве в области охраны
окружающей среды и рационального
природопользования.  Бишкек.
17 марта
1998 г.
12.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики и Правительством
Республики Узбекистан о
сотрудничестве в области
сохранения биологического
разнообразия западного Тянь-Шаня.
Бишкек.
17 марта
1998 г.
13.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики и Правительством
Республики Узбекистан о совместном
и комплексном использовании
водно-энергетических ресурсов
Нарын-Сырдарьинского каскада
водохранилищ в 1998 году.  Бишкек.
17 марта
1998 г.
14.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики и Правительством
Республики Узбекистан об
использовании водно-энергетических
ресурсов бассейна реки Сырдарья.
Бишкек.
17 марта
1998 г.
15.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики и Правительством
Республики Узбекистан о совместном
и комплексном использовании
водно-энергетических ресурсов
Нарын-Сырдарьинского каскада
водохранилищ в 1998 году.  Бишкек.
17 марта
1998 г.
16.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики, Правительством
Республики Таджикистан и
Правительством Республики
Узбекистан о сотрудничестве в
области обеспечения
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
государств-участников Договора о
создании единого экономического
пространства.  Бишкек.
26 июня
1998 г.
17.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики, Правительством
Республики Таджикистан и
Правительством Республики
Узбекистан об оказании медицинской
помощи гражданам
государств-участников Договора.
Бишкек.
26 июня 1998 г.
18.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики и Правительством
Республики Узбекистан о
совместном и комплексном
использовании водно-энергетических
ресурсов Нарын-Сырдарьинского
каскада водохранилищ в 1999 году.
Бишкек.
14.04-06.
05.1999 г.
19.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики, Правительством
Республики Таджикистан и
Правительством Республики
Узбекистан о сотрудничестве в
области гидрометеорологии.  Бишкек.
17 июня
1999 г.
20.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики, Правительством
Республики Таджикистан и
правительством Республики
Узбекистан о параллельной работе
энергетических систем государств
Центральной Азии.  Бишкек.
17 июня
1999 г.
21.
Протокол о внесении изменений и
дополнений в Соглашение между
Правительством Республики
Казахстан, Правительством
Кыргызской Республики и
Правительством Республики
Узбекистан об использовании
водно-энергетических ресурсов
бассейна реки Сырдарья от 17 марта
1998 года.  Бишкек.
17 июня
1999 г.
22.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики, Правительством
Республики Таджикистан и
Правительством Республики
Узбекистан о сотрудничестве в
области ветеринарии.  Астана.
8 июня
2000 г.
23.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительствам Кыргызской
Республики, Правительством
Республики Таджикистан и
Правительством Республики
Узбекистан о сотрудничестве в
области карантина растений.  Астана.
8 июня
2000 г.
24.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики, Правительством
Республики Таджикистан и
Правительством Республики
Узбекистан о сотрудничестве в
области развития санаторно-
курортных, оздоровительных
и туристических учреждений и
организаций.  Астана.
8 июня
2000 г.
25.
Соглашение между государствами-членами
Организации Центрально-Азиатское
Сотрудничество о взаимном
распространении программ
телевидения и радио.  Астана.
28 мая
2004 г.
26.
Соглашение о гранте на цели Развития
(Проект по борьбе со СПИДом в
центральной Азии) между
Международной Ассоциацией
Развития и Организацией
ЦАС.  Алматы.
12 мая
2005 г.
Приложение 2
к Протоколу об интеграции Организации Центрально-Азиатское
Сотрудничество»в Евразийское экономическое сообщество

6-бап
Осы Хаттама Тәжікстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі болып табылатын депозитарий Тараптардың оны күшіне енгізу үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарламаны алған күнінен бастап күшіне енеді.
2006 жылғы 23 маусымда Минск қаласында орыс тілінде бір түпнұсқа данада жасалды.
Осы Хаттаманың түпнұсқа данасы депозитарийде сақталады, ол әрбір Тарапқа оның расталған көшірмесін жібереді.
Қазақстан Республикасы үшін
Қырғыз Республикасы үшін
Тәжікстан Республикасы үшін
Өзбекстан Республикасы үшін
2006 жылғы 23 маусымдағы
"Орталық Азия ынтымақтастығы" ұйымының
Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа
кірігуі туралы
хаттамаға 1-қосымша
Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың шарт-құқықтық
базасына бейімдеу үшін ұсынылатын құжаттардың тізбесі
N
р/с
Құжаттың атауы және оның
қабылданған орны
Қол қойылған
күні
1.
Қазақстан Республикасы, Қырғыз
Республикасы, Өзбекстан Республикасы,
Тәжікстан Республикасы және
Түркіменстан арасындағы
Мемлекетаралық көздердің су
ресурстарын пайдалану мен қорғауды
бірлесіп басқару саласындағы
ынтымақтастық туралы келісім. Алматы.
1992 жылғы
18 ақпан
2.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі және
Өзбекстан Республикасының Үкіметі
арасындағы Фармацевтика өнеркәсібі
мен денсаулық сақтау саласындағы
ынтымақтастық туралы келісім. Бішкек.
1994 жылғы
5 тамыз
3.
Қазақстан Республикасының, Қырғыз
Республикасының және Өзбекстан
Республикасының Үкіметтері
арасындағы Жер сілкіністерін зерттеу
мен сейсмикалық қауіптілікті болжау
саласындағы ынтымақтастық және өзара
іс-қимыл туралы келісім. Бішкек.
1995 жылғы
24 ақпан
4.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі және
Өзбекстан Республикасының Үкіметі
арасындағы Трансшекаралық әсер
ететін қалдық қоймалары алаңдары мен
тау жынысы үйінділерін қалпына
келтіру жөніндегі бірлескен жұмыстар
туралы келісім. Ташкент.
1996 жылғы
5 сәуір
5.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі және
Өзбекстан Республикасының Үкіметі
арасындағы Көлік және коммуникация
саласында келісілген саясат жүргізу
туралы келісім.
1996 жылғы 5 сәуір
6.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі және
Өзбекстан Республикасының Үкіметі
арасындағы Орталық Азия өңірінің
отын-энергетикалық және су
ресурстарын пайдалану, газ
құбырларын салу, пайдалану туралы
келісім. Ташкент.
1996 жылғы
5 сәуір
7.
Жұмыс күшін еркін ауыстыру үшін
құқықтық, экономикалық және
ұйымдастыру жағдайларын жасау
жөніндегі келісім. Бішкек.
1997 жылғы
14 наурыз
8.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі және
Өзбекстан Республикасының Үкіметі
арасындағы Темір жол көлігі
саласындағы тарифтік саясатты реттеу
туралы келісім.
1997 жылғы
7 тамыз
9.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі және
Өзбекстан Республикасының Үкіметі
арасындағы Халықтың көші-қон
процестерін реттеу туралы келісім.
Алматы.
1997 жылғы
7 тамыз
10.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі және
Өзбекстан Республикасының Үкіметі
арасындағы Туризм саласындағы
ынтымақтастық туралы келісім.
Ташкент.
1997 жылғы
8 желтоқсан
11.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі және
Өзбекстан Республикасының Үкіметі
арасындағы Қоршаған ортаны қорғау
және табиғатты ұтымды пайдалану
саласындағы ынтымақтастық туралы
келісім. Бішкек.
1998 жылғы
17 наурыз
12.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі және
Өзбекстан Республикасының Үкіметі
арасындағы Батыс Тянь-Шаньнің
биологиялық әртүрлілігін сақтау
саласындағы ынтымақтастық туралы
келісім. Бішкек.
1998 жылғы
17 наурыз
13.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі және
Өзбекстан Республикасының Үкіметі
арасындағы 1998 жылы Нарын-Сырдария
су қоймалары сарқырамасының
су-энергетикалық ресурстарын
бірлесіп және кешенді пайдалану
туралы келісім. Бішкек.
1998 жылғы
17 наурыз
14.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі және
Өзбекстан Республикасының Үкіметі
арасындағы Сырдария өзені
бассейнінің су-энергетикалық
ресурстарын пайдалану туралы
келісім. Бішкек.
1998 жылғы
17 наурыз
15.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі және
Өзбекстан Республикасының Үкіметі
арасындағы 1998 жылы Нарын-Сырдария
су қоймалары сарқырамасының
су-энергетикалық ресурстарын
бірлесіп және кешенді пайдалану
туралы келісім. Бішкек.
1998 жылғы
17 наурыз
16.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі мен
Тәжікстан Республикасының Үкіметі
және Өзбекстан Республикасының
Үкіметі арасындағы Біртұтас
экономикалық кеңістік құру туралы
шартқа қатысушы мемлекеттер халқының
санитарлық-эпидемиологиялық
салауаттылығын қамтамасыз ету
саласындағы ынтымақтастық туралы
келісім. Бішкек.
1998 жылғы
26 маусым
17.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі мен
Тәжікстан Республикасының Үкіметі
және Өзбекстан Республикасының
Үкіметі арасындағы Шартқа қатысушы
мемлекеттердің азаматтарына
медициналық көмек көрсету туралы
келісім. Бішкек.
1998 жылғы
26 маусым
18.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі және
Өзбекстан Республикасының Үкіметі
арасындағы 1999 жылы Нарын-Сырдария
су қоймалары сарқырамасының
су-энергетикалық ресурстарын
бірлесіп және кешенді пайдалану
туралы келісім. Бішкек.
1999 жылғы
14 сәуір-
6 мамыр
19.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі,
Тәжікстан Республикасының Үкіметі
және Өзбекстан Республикасының
Үкіметі арасындағы Гидрометеорология
саласындағы ынтымақтастық туралы
келісім. Бішкек.
1999 жылғы
17 маусым
20.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі,
Тәжікстан Республикасының Үкіметі
және Өзбекстан Республикасының
Үкіметі арасындағы Орталық Азия
мемлекеттері энергетикалық
жүйелерінің қатар жұмыс істеуі
туралы келісім. Бішкек.
1999 жылғы
17 маусым
21.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі және
Өзбекстан Республикасының Үкіметі
арасындағы Сырдария өзені
бассейнінің су-энергетикалық
ресурстарын пайдалану туралы 1998
жылғы 17 наурыздағы келісім. Бішкек.
1999 жылғы
17 маусым
22.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі,
Тәжікстан Республикасының Үкіметі
және Өзбекстан Республикасының
Үкіметі арасындағы Ветеринария
саласындағы ынтымақтастық туралы келісім. Астана.
2000 жылғы
8 маусым
23.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі,
Тәжікстан Республикасының Үкіметі
және Өзбекстан Республикасының
Үкіметі арасындағы Өсімдіктер
карантині саласындағы ынтымақтастық
туралы келісім. Астана.
2000 жылғы
8 маусым
24.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі,
Тәжікстан Республикасының Үкіметі
және Өзбекстан Республикасының
Үкіметі арасындағы Санаторлық-
курорттық, сауықтыру және туристік
мекемелер мен ұйымдарды дамыту
саласындағы ынтымақтастық туралы
келісім. Астана.
2000 жылғы
8 маусым
25.
"Орталық Азия ынтымақтастығы"
ұйымына мүше мемлекеттер арасындағы
Теледидар мен радио бағдарламаларын
өзара тарату туралы келісім. Астана.
2004 жылғы
28 мамыр
26.
Халықаралық Даму Қауымдастығы мен
ОАЫ ұйымы арасындағы Даму
мақсаттарына (Орталық Азиядағы
ЖҚТБ-ға қарсы күрес жөніндегі жоба)
арналған грант туралы келісім.
Алматы.
2005 жылғы
12 мамыр

от 23 июня 2006 года.
Перечень документов, прекращающих свое действие
NN
п/п
Наименование документа и место его
принятия
Дата
подписания
1.
Соглашение о Межгосударственном Совете
Республики Казахстан, Кыргызской
Республики и Республики Узбекистан
и его институтах.  Алматы.
10 февраля
1995 г.
2.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан и
Исполнительным комитетом
Межгосударственного Совета
Республики Казахстан,
Кыргызской Республики и Республики
Узбекистан об условиях пребывания
Исполнительного комитета
Межгосударственного Совета
Республики Казахстан, Кыргызской
Республики и Республики
Узбекистан.  Алматы.
1 июня
1995 г.
3.
Соглашение между Республикой
Казахстан, Кыргызской Республикой
и Республикой Узбекистан об
организации и формировании
коллективного миротворческого
батальона под эгидой ООН.  Жамбыл.
15 декабря
1995 г.
4.
Соглашение о материально-техническом
обеспечении миротворческого
батальона Республики Казахстан,
Кыргызской Республики и Республики
Узбекистан, предназначенного для
использования в миротворческих
операциях под эгидой ООН.  Ташкент.
5 апреля
1996 г.
5.
Соглашение между Республикой
Казахстан, Кыргызской Республикой
Республикой Таджикистан и
Республикой Узбекистан о правовом
статусе должностных лиц и
сотрудников Исполкома Межгоссовета
государств-участников Договора о
создании единого экономического
пространства.  Чолпон-Ата.
17 июля
1998 г.
6.
Соглашение между Республикой
Казахстан, Кыргызской Республикой,
Республикой Таджикистан и
Республикой Узбекистан о внесении
изменения в Соглашение о
Межгосударственном Совете
РК, КР, РТ и РУ и его институтах
от 10 февраля 1995 года.  Бишкек.
24 июня
1999 г.
7.
Протокол между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики и Правительством
Республики Узбекистан об
использовании
водно-энергетических ресурсов
Нарын-Сырдарьинского каскада
водохранилищ в 2001 году.  Бишкек.
20 мая
2001 г.
8.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики и Правительством
Республики Узбекистан об
использовании водно-энергетических
ресурсов Нарын-Сырдарьинского
каскада водохранилищ в 2002 году
и в I квартале 2003 года.  Бишкек.
Дата отсутствует
9.
Протокол о присоединении Российской
Федерации к Договору между
Республикой Казахстан, Кыргызской
Республикой, Республикой
Таджикистан и республикой
Узбекистан об учреждении
Организации Центрально-Азиатское
Сотрудничество от 28 февраля 2002
года.  Душанбе.
18 октября
2004 г.
Приложение 3
к Протоколу об интеграции Организации "Центрально-Азиатское
Сотрудничество в Евразийское экономическое сообщество

2006 жылғы 23 маусымдағы
"Орталық Азия ынтымақтастығы" ұйымының
Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа
кірігуі туралы
хаттамаға 2-қосымша
Қолданылуы тоқтатылатын құжаттардың тізбесі
N
р/с
Құжаттың атауы және ол
қабылданған орын
Қол қойылған
күні
1.
Қазақстан Республикасының, Қырғыз
Республикасының және Өзбекстан
Республикасының Мемлекетаралық
кеңесі мен оның институттары туралы
келісім. Алматы.
1995 жылғы
10 ақпан
2.
Қазақстан Республикасының Үкіметі
мен Қазақстан Республикасының,
Қырғыз Республикасының және
Өзбекстан Республикасының
Мемлекетаралық Кеңесінің Атқарушы
комитеті арасындағы Қазақстан
Республикасының, Қырғыз
Республикасының және Өзбекстан
Республикасының Мемлекетаралық
Кеңесі Атқарушы комитетінің орналасу
шарттары туралы келісім. Алматы.
1995 жылғы
1 маусым
3.
Қазақстан Республикасы, Қырғыз
Республикасы және Өзбекстан
Республикасының арасындағы БҰҰ
аясында ұжымдық бітімгершілік
батальонын ұйымдастыру және құру
туралы келісім. Жамбыл.
1995 жылғы
15 желтоқсан
4.
Қазақстан Республикасының, Қырғыз
Республикасының және Өзбекстан
Республикасының БҰҰ аясында
бітімгершілік операцияларын
пайдалануға арналған бітімгершілік
батальонын материалдық-техникалық
қамтамасыз ету туралы келісім.
Ташкент.
1996 жылғы
5 сәуір
5.
Қазақстан Республикасы, Қырғыз
Республикасы, Тәжікстан Республикасы
және Өзбекстан Республикасы
арасындағы Біртұтас экономикалық
кеңістік құру туралы шартқа қатысушы
мемлекеттердің Мемлекетаралық кеңесі
Атқарушы комитетінің лауазымды
адамдары мен қызметкерлерінің
құқықтық мәртебесі туралы келісім.
Шолпаната.
1998 жылғы
17 шілде
6.
Қазақстан Республикасының, Қырғыз
Республикасының, Тәжікстан
Республикасының және Өзбекстан
Республикасының арасындағы 1995
жылғы 10 ақпандағы Қазақстан
Республикасының, Қырғыз
Республикасының, Тәжікстан
Республикасының және Өзбекстан
Республикасының Мемлекетаралық
Кеңесі мен оның институттары туралы
келісімге өзгерістер енгізу туралы
келісім. Бішкек.
1999 жылғы
24 маусым
7.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің,
Қырғыз Республикасы Үкіметінің және
Өзбекстан Республикасы Үкіметінің
арасындағы Нарын-Сырдария су
қоймалары сарқырамаларының
су-энергетика ресурстарын 2001 жылғы
пайдалану туралы хаттама. Бішкек.
2001 жылғы
20 мамыр
8.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі және
Өзбекстан Республикасының Үкіметі
арасындағы Нарын-Сырдария су
қоймалары сарқырамаларының
су-энергетика ресурстарын 2002 жылы
және 2003 жылдың І-тоқсанында
пайдалану туралы келісім. Бішкек.
Күні
көрсетілмеген
9.
2002 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан
Республикасының, Қырғыз
Республикасының, Тәжікстан
Республикасының және Өзбекстан
Республикасының арасындағы "Орталық
Азия ынтымақтастығы" ұйымын құру
туралы шартқа Ресей Федерациясының
қосылуы туралы хаттама. Душанбе.
2004 жылғы
18 қазан

от 23 июня 2006 года.
Перечень документов, продолжающих действовать
в отношениях между их Сторонами
NN
п/п
Наименование документа и место его
принятия
Дата
подписания
1.
Протокол N 1 о реализации положения
Договора о создании Единого
экономического пространства между
Кыргызской Республикой и
Республикой Узбекистан.  Ташкент.
2 февраля
1994 г.
2.
Договор о создании Единого
экономического пространства между
Республикой Казахстан,
Кыргызской Республикой
и Республикой Узбекистан.
Чолпон-Ата.
30 апреля
1994 г.
3.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики и Правительством
Республики Узбекистан о
военно-техническом
сотрудничестве.  Алматы.
8 июля
1994 г.
4.
Соглашение между Республикой
Казахстан, Кыргызской Республикой
и Республикой Узбекистан об
учреждении Центральноазиатского
Банка Сотрудничества и Развития.
Алматы.
8 июля
1994 г.
5.
Соглашение об информационном
обеспечении межгосударственных
договоров и соглашений в области
экономического и социального
развития Республики Казахстан,
Кыргызской Республики и Республики
Узбекистан.  Алматы.
8 июля
1994 г.
6.
Соглашение о сотрудничестве в борьбе с
незаконным оборотом
наркотических средств и
психотропных веществ и
злоупотреблении ими.  Ташкент.
5 апреля
1996 г.
7.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики и Правительством
Республики Узбекистан  о
межреспубликанской аренде земель
на 1996-2000 годы.  Ташкент.
5 апреля
1996 г.
8.
Протокол о создании транснациональной
промышленной группы
"Центразэлектрон".  Ташкент.
5 апреля
1996 г.
9.
Соглашение между Республикой
Казахстан, Кыргызской Республикой и
Республикой Узбекистан "О
внесении изменений и дополнений к
Соглашению между
Республикой Казахстан,
Кыргызской Республикой и
Республикой Узбекистан "Об
учреждении Центральноазиатского
банка сотрудничества и развития от
8 июля 1994 года".  Алматы.
23 августа
1996 г.
10.
Договор о вечной дружбе между
Кыргызской Республикой, Республикой
Казахстан и Республикой Узбекистан.
Бишкек.
10 января
1997 г.
11.
Соглашение об углублении интеграции в
области антимонопольной политики
Бишкек.
14 марта
1997 г.
12.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики и Правительством
Республики Узбекистан о принципах
сближения основных направлений
национальных законодательств,
регулирующих хозяйственную
деятельность.  Бишкек.
14 марта
1997 г.
13.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики и Правительством
Республики Узбекистан по созданию
совместных предприятий,
производственных объединений.
Бишкек.
14 марта
1997 г.
14.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики и Правительством
Республики Узбекистан о создании
общего научно-технологического
пространства.  Бишкек.
14 марта
1997 г.
15.
Соглашение между Республикой
Казахстан, Кыргызской Республикой,
Республикой Таджикистан и
Республикой Узбекистан о
сотрудничестве в области
предупреждения и ликвидации
чрезвычайных ситуаций.  Чолпон-Ата
17 июля
1998 г.
16.
Протокол о внесении дополнений к
Соглашению между Республикой
Казахстан, Кыргызской Республикой и
Республикой Узбекистан об
учреждении Центральноазиатского
банка сотрудничества и развития от
8 июля 1994 года.  Бишкек.
24 июня
1999 г.
17.
Протокол между Республикой Казахстан,
Кыргызской Республикой, Республикой
Таджикистан и Республикой
Узбекистан о совместном проведении
операции по ликвидации
бандформирования на территории
Кыргызской Республики.  Ош.
28 августа
1999 г.
18.
Протокол о ходе выполнения Договора о
вечной дружбе между Республикой
Казахстан, Кыргызской Республикой и
Республикой Узбекистан.  Астана.
19 февраля
1999 г.
19.
Договор между Республикой Казахстан,
Кыргызской Республикой, Республикой
Таджикистан и Республикой
Узбекистан о совместных действиях
по борьбе с терроризмом,
политическим и религиозным
экстремизмом, транснациональной
организованной преступностью и
иными угрозами стабильности и
безопасности Сторон.  Ташкент.
21 апреля 2000 г.
20.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики и Правительством
Республики Узбекистан о
производственной кооперации.
Бишкек.
14 марта
1997 г.
21.
Протокол о присоединении Республики
Таджикистан к Договору о создании
единого экономического пространства
между Республикой Казахстан,
Кыргызской Республикой и
Республикой Узбекистан от 30
апреля 1994 года.  Ташкент.
26 марта
1998 г.
22.
Соглашение между Республики
Казахстан, Кыргызской Республикой,
Республикой Таджикистан и
Республикой Узбекистан об общих
принципах формирования рынка ценных
бумаг.  Ташкент.
26 марта
1998 г.
23.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики, Правительством
Республики Таджикистан и
Правительством Республики
Узбекистан о формировании и
статусе межгосударственных
научно-технологических программ.
Бишкек.
26 июня
1998 г.
24.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики, Правительством
Республики Таджикистан   и
Правительством Республики
Узбекистан о порядке и
условиях привлечения научных
организаций, ученых и специалистов
государств-участников к выполнению
национальных
научно-технологических программ.
Бишкек.
26 июня
1998 г.
25.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики, Правительством
ТР и Правительством Республики
Узбекистан о формировании и статусе
межгосударственных
научно-технологических программ.
Бишкек.
26 июня
1998 г.
26.
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской
Республики, Правительством
Республики Таджикистан и
Правительством Республики
Узбекистан о порядке и условиях
привлечения научных организаций,
ученых и специалистов
государств-участников к выполнению
национальных научно-технологических
программ.  Бишкек.
26 июня
1998 г.
27.
Протокол о внесении изменения в
Соглашение между Республикой
Казахстан, Кыргызской
Республикой, Республикой
Таджикистан и Республикой
Узбекистан об учреждении
Центральноазиатского банка
сотрудничества и развития от
08.07.1994 года.  Алматы.
5 января
2001 г.

2006 жылғы 23 маусымдағы
"Орталық Азия ынтымақтастығы" ұйымының
Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа
кірігуі туралы
хаттамаға 3-қосымша
Тараптар арасындағы қатынастарда одан әрі қолданыла
беретін құжаттардың тізбесі
N
р/с
Құжаттың атауы және оның
қабылданған орны
Қол қойылған
күні
1.
Қырғыз Республикасы мен Өзбекстан
Республикасы арасындағы Біртұтас
экономикалық кеңістік құру туралы
шарттың ережелерін іске асыру туралы
N 1 хаттама. Ташкент.
1994 жылғы
2 ақпан
2.
Қазақстан Республикасы, Қырғыз
Республикасы және Өзбекстан
Республикасы арасындағы Біртұтас
экономикалық кеңістік құру туралы
шарт. Шолпаната.
1994 жылғы
30 сәуір
3.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі және
Өзбекстан Республикасының Үкіметі
арасындағы Әскери-техникалық
ынтымақтастық туралы келісім. Алматы.
1994 жылғы
8 шілде
4.
Қазақстан Республикасы, Қырғыз
Республикасы мен Өзбекстан
Республикасы арасындағы Орталық Азия
ынтымақтастық және даму банкін құру
туралы келісім. Алматы.
1994 жылғы
8 шілде
5.
Қазақстан Республикасының, Қырғыз
Республикасының және Өзбекстан
Республикасының экономикалық және
әлеуметтік дамуы саласындағы
мемлекетаралық шарттар мен
келісімдерді ақпараттық қамтамасыз
ету туралы келісім. Алматы.
1994 жылғы
8 шілде
6.
Есірткі құралдары мен жүйкеге әсер
ететін заттардың заңсыз айналымына
және оларды теріс пайдалануға қарсы
күрестегі ынтымақтастық туралы
келісім. Ташкент.
1996 жылғы
5 сәуір
7.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі және
Өзбекстан Республикасының Үкіметі
арасындағы 1996-2000 жылдарға
арналған Жерді республикааралық
жалға алу туралы келісім. Ташкент.
1996 жылғы
5 сәуір
8.
"Орталықазэлектрон" трансұлттық
өнеркәсіп тобын құру туралы хаттама.
Ташкент.
1996 жылғы
5 сәуір
9.
"Орталық Азия ынтымақтастық және
даму банкін құру туралы" Қазақстан
Республикасы, Қырғыз Республикасы
және Өзбекстан Республикасы
арасындағы 1994 жылғы 8 шілдедегі
Келісімге өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы, Қырғыз
Республикасы және Өзбекстан
Республикасы арасындағы келісім.
Алматы.
1996 жылғы
23 тамыз
10.
Қазақстан Республикасы, Қырғыз
Республикасы және Өзбекстан
Республикасы арасындағы Мәңгілік
достық туралы шарт. Бішкек.
1997 жылғы
10 қаңтар
11.
Монополияға қарсы саясат саласындағы
интеграцияны тереңдету туралы
келісім. Бішкек.
1997 жылғы
14 наурыз
12.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі және
Өзбекстан Республикасының Үкіметі
арасындағы Шаруашылық қызметін
реттейтін ұлттық заңнамалардың
негізгі бағыттарын жақындастыру
қағидаттары туралы келісім. Бішкек.
1997 жылғы
14 наурыз
13.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі
және Өзбекстан Республикасының
Үкіметі арасындағы Біріккен кәсіпорындарды, өндірістік
бірлестіктерді құру жөніндегі
келісім. Бішкек.
1997 жылғы
14 наурыз
14.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі
және Өзбекстан Республикасының
Үкіметі арасындағы Ортақ
ғылыми-технологиялық кеңістік құру
туралы келісім. Бішкек.
1997 жылғы
14 наурыз
15.
Қазақстан Республикасының, Қырғыз
Республикасының, Тәжікстан
Республикасының және Өзбекстан
Республикасының арасындағы Төтенше
жағдайлардың алдын алу және
оларды жою саласындағы ынтымақтастық
туралы келісім. Шолпаната.
1998 жылғы
17 шілде
16.
Орталық Азия ынтымақтастық және даму
банкін құру туралы Қазақстан
Республикасы, Қырғыз Республикасы
және Өзбекстан Республикасы
арасындағы 1994 жылғы 8 шілдедегі
келісімге толықтырулар енгізу туралы
хаттама. Бішкек.
1999 жылғы
24 маусым
17.
Қазақстан Республикасы, Қырғыз
Республикасы, Тәжікстан Республикасы
және Өзбекстан Республикасы
арасындағы Қырғыз Республикасының
аумағындағы бандалық құралымдарды
жою жөніндегі операцияларды бірлесіп
өткізу туралы хаттама. Ош.
1999 жылғы
28 тамыз
18.
Қазақстан Республикасы, Қырғыз
Республикасы және Өзбекстан
Республикасы арасындағы Мәңгілік
достық туралы шарттың орындалу
барысы туралы хаттама. Астана.
1999 жылғы
19 ақпан
19.
Қазақстан Республикасы, Қырғыз
Республикасы, Тәжікстан Республикасы
және Өзбекстан Республикасы
арасындағы терроризмге, саяси және
діни экстремизмге, ұлтаралық
ұйымдасқан қылмысқа және Тараптардың
тұрақтылығы мен қауіпсіздігіне өзге
де қауіп-қатер төндіруге қарсы күрес
жөніндегі бірлескен іс-қимыл туралы
шарт. Ташкент.
2000 жылғы
21 сәуір
20.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі
және Өзбекстан Республикасының
Үкіметі арасындағы Өндірістік
кооперация туралы келісім. Бішкек.
1997 жылғы
14 наурыз
21.
1994 жылғы 30 сәуірдегі Қазақстан
Республикасы, Қырғыз Республикасы
және Өзбекстан Республикасы
арасындағы Біртұтас экономикалық
кеңістік құру туралы шартқа
Тәжікстан Республикасының қосылуы
туралы хаттама. Ташкент.
1998 жылғы
26 наурыз
22.
Қазақстан Республикасы, Қырғыз
Республикасы, Тәжікстан Республикасы
және Өзбекстан Республикасы
арасындағы Құнды қағаздар рыногын
қалыптастырудың ортақ қағидаттары
туралы келісім. Ташкент.
1998 жылғы
26 наурыз
23.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі,
Тәжікстан Республикасының Үкіметі
және Өзбекстан Республикасының
Үкіметі арасындағы Мемлекетаралық
ғылыми-технологиялық бағдарламалар-
ды қалыптастыру және олардың
мәртебесі туралы келісім. Бішкек.
1998 жылғы
26 маусым
24.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі,
Тәжікстан Республикасының Үкіметі
және Өзбекстан Республикасының
Үкіметі арасындағы қатысушы
мемлекеттердің ғылыми ұйымдарын,
ғалымдары мен мамандарын ұлттық
ғылыми-технологиялық бағдарламаларды
орындауға тартудың тәртібі мен
шарттары туралы келісім. Бішкек.
1998 жылғы
26 маусым
25.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі,
Тәжікстан Республикасының Үкіметі
және Өзбекстан Республикасының
Үкіметі арасындағы Мемлекетаралық
ғылыми-технологиялық бағдарламаларды
қалыптастыру және олардың мәртебесі
туралы келісім. Бішкек.
1998 жылғы
26 маусым
26.
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі,
Тәжікстан Республикасының Үкіметі
және Өзбекстан Республикасының
Үкіметі арасындағы қатысушы
мемлекеттердің ғылыми ұйымдарын,
ғалымдары мен мамандарын ұлттық
ғылыми-технологиялық бағдарламаларды
орындауға тартудың тәртібі мен
шарттары туралы келісім. Бішкек.
1998 жылғы 26 маусым
27.
1994 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан
Республикасы, Қырғыз Республикасы,
Тәжікстан Республикасы және
Өзбекстан Республикасы арасындағы
Орталық Азия ынтымақтастық және даму
банкін құру туралы келісімге өзгеріс
енгізу туралы хаттама. Алматы.
2001 жылғы
5 қаңтар

Настоящим удостоверяю, что данный текст является заверенной копией заверенной копии Протокола об интеграции Организации Центрально-Азиатское Сотрудничество в Евразийское экономическое сообщество, подписанного 23 июня 2006 года в Минске.
Начальник управления
Международно-правового департамента
Министерства иностранных дел
Республики Казахстан

Осымен 2006 жылғы 23 маусымда қол қойылған "Орталық Азия Ынтымақтастығы" ұйымының Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа кірігуі туралы хаттаманың мемлекеттік тілдегі мәтінінің орыс тіліндегі түпнұсқаға дәлме-дәл екендігін куәландырамын.
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігі
аппаратының Мемлекеттік
тіл және құқықтық сараптама
басқармасының бөлім бастығы