О республиканском бюджете на 2016-2018 годы
Закон Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 426-V ЗРК.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 01.01.2016.
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2016–2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 648 362 885 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 918 018 771 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 272 651 673 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 9 504 814 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 448 187 627 тысяч тенге;
2) затраты – 8 045 742 230 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 223 163 225 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 315 031 873 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 91 868 648 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 282 143 545 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 285 913 545 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 3 770 000 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 902 686 115 тысяч тенге, или 2,0 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) финансирование дефицита бюджета – 902 686 115 тысяч тенге.
Сноска. Статья 1 в редакции Закона РК от 07.10.2016 № 15-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме 40 069 888 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 7 325 376 тысяч тенге.
Сноска. Статья 2 в редакции Закона РК от 07.10.2016 № 15-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
Статья 3.Утвердить объемы поступлений в бюджет на 2016 год, направляемых в Национальный фонд Республики Казахстан, согласно приложению 4.
Статья 4.Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
1) по коду "Налог на добычу полезных ископаемых" классификации поступлений бюджета Единой бюджетной классификации – задолженность недропользователей по роялти, а также роялти по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима;
2) по коду "Социальный налог" классификации поступлений бюджета Единой бюджетной классификации – задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
При этом налогоплательщики, осуществляющие деятельность по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима, уменьшают вышеуказанные отчисления или социальный налог на сумму отчислений в Государственный фонд социального страхования, исчисленную в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном страховании";

2016 - 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2015 жылғы 30 қарашадағы № 426-V ҚРЗ.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы Заң 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
1-бап. 2016 – 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 7 648 362 885 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 3 918 018 771 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 272 651 673 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 9 504 814 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 3 448 187 627 мың теңге;
2) шығындар – 8 045 742 230 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 223 163 225 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 315 031 873 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 91 868 648 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 282 143 545 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 285 913 545 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 3 770 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -902 686 115 мың теңге немесе елдiң iшкi жалпы өнiмінің 2,0 пайызы;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 902 686 115 мың теңге.
Ескерту. 1-бап жаңа редакцияда - ҚР 07.10.2016 № 15-VІ Заңымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенiн пайдаланғаны үшін 40 069 888 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 7 325 376 мың теңге сомасында жалдау ақыларының түсiмдері көзделсiн.
Ескерту. 2-бап жаңа редакцияда - ҚР 07.10.2016 № 15-VІ Заңымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
3-бап. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жiберiлетiн 2016 жылға арналған бюджетке түсетiн түсiмдердiң көлемдерi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
4-бап. Тиiстi бюджеттiң кiрiсiне мыналар есептелетiн болып белгiленсiн:
1) Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың бюджет түсімдері сыныптамасының "Пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық" коды бойынша – жер қойнауын пайдаланушылардың роялти бойынша берешегі, сондай-ақ салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша роялти;
2) Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың бюджет түсімдері сыныптамасының "Әлеуметтiк салық" коды бойынша – бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа, Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар бойынша берешек, сондай-ақ бұрын автомобиль жолдарын пайдаланушылардың Жол қорына түсiп келген аударымдары.
Бұл ретте салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша қызметті жүзеге асыратын салық төлеушілер жоғарыда көрсетілген аударымдарды немесе әлеуметтік салықты "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес есептелген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына аударымдардың сомасына азайтады;

3) по коду "Бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенные на территории Республики Казахстан" – задолженность по сбору с бензина и дизельного топлива, ранее поступавшая в Дорожный фонд.
Статья 5.Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
Статья 6.Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год объемы бюджетных изъятий из областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет в сумме 213 852 809 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской – 73 202 568 тысяч тенге;
Мангистауской – 25 712 825 тысяч тенге;
города Алматы – 97 684 008 тысяч тенге;
города Астаны – 17 253 408 тысяч тенге.
Статья 7.Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год поступления трансфертов из областных бюджетов Акмолинской, Карагандинской, Костанайской и Мангистауской областей в сумме 424 637 тысяч тенге в связи с передачей расходов на содержание учебных центров департаментов внутренних дел областей на республиканский бюджет.
Статья 8.Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год поступления трансфертов из областных бюджетов Акмолинской, Алматинской, Актюбинской, Восточно-Казахстанской, Южно-Казахстанской областей в сумме 914 330 тысяч тенге в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования для 1–11 классов в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования.
Сноска. Статья 8 в редакции Закона РК от 05.03.2016 № 470-V (вводится в действие с 01.01.2016).
Статья 9. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 2 479 726 312 тысяч тенге.
Сноска. Статья 9 в редакции Закона РК от 07.10.2016 № 15-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
Статья 10. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 752 848 832 тысяч тенге на цели, определенные Указом Президента Республики Казахстан.
Распределение и (или) порядок использования целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.

3) "Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отыны" коды бойынша – бұрын Жол қорына түсiп келген бензиннен және дизель отынынан алынатын алым бойынша берешек.
5-бап. Жұмыс берушiлер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктiлiгi мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан төленiп келген жәрдемақы сомаларының көрсетілген қорға аударымдардың есепке жатқызылған сомасынан асып түсуі нәтижесiнде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған терiс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегiнде әлеуметтiк салық төлеу есебiне жатқызылады.
6-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінен республикалық бюджетке бюджеттiк алып қоюлардың көлемдерi 213 852 809 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Атырау облысынан – 73 202 568 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 25 712 825 мың теңге;
Алматы қаласынан – 97 684 008 мың теңге;
Астана қаласынан – 17 253 408 мың теңге.
7-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте Ақмола, Қарағанды, Қостанай және Маңғыстау облыстарының облыстық бюджеттерінен облыстардың ішкі істер департаменттерінің оқу орталықтарын күтіп-ұстауға арналған шығыстарды республикалық бюджетке беруге байланысты 424 637 мың теңге сомасында трансферттер түсiмдері көзделсін.
8-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте Ақмола, Алматы, Ақтөбе, Шығыс Қазақстан, Оңтүстік Қазақстан облыстарының облыстық бюджеттерінен жан басына шаққандағы қаржыландыруды ендіру бойынша сынақтан өткізу үшін мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта білім беру ұйымдарында 1 – 11-сыныптар үшін білім беру процесін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды беруге байланысты 914 330 мың теңге сомасында трансферттер түсiмдері көзделсін.
Ескерту. 8-бап жаңа редакцияда - ҚР 05.03.2016 № 470-V Заңымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепiлдендірiлген трансферт мөлшерi 2 479 726 312 мың теңге сомасында көзделсiн.
Ескерту. 9-бап жаңа редакцияда - ҚР 07.10.2016 № 15-VІ Заңымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығында айқындалған мақсаттарға нысаналы трансферт 752 848 832 мың теңге сомасында көзделсін.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансфертті бөлу және (немесе) оны пайдаланудың тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.

Сноска. Статья 10 в редакции Закона РК от 07.10.2016 № 15-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
Статья 11.Установить с 1 января 2016 года:
1) минимальный размер заработной платы – 22 859 тенге;
2) размер государственной базовой пенсионной выплаты – 11 965 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 25 824 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 121 тенге;
5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 22 859 тенге.
Статья 12.Установить с 1 января 2016 года оплату труда гражданским служащим по новой модели системы оплаты труда, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам в размере 10 процентов.
Статья 13.Установить с 1 января 2016 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
Статья 13-1. Установить, что с 1 января 2016 года прекращаются требования Правительства Республики Казахстан по государственным образовательным и студенческим кредитам в случаях смерти заемщика либо объявления его умершим.
Сноска. Закон дополнен статьей 13-1 в соответствии с Законом РК от 07.10.2016 № 15-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
Статья 14. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год объемы субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты, в сумме 836 882 948 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской – 52 707 119 тысяч тенге;
Актюбинской – 8 621 042 тысяч тенге;
Алматинской – 91 087 781 тысячи тенге;
Восточно-Казахстанской – 80 124 382 тысяч тенге;
Жамбылской – 94 008 044 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской – 37 001 397 тысяч тенге;
Карагандинской – 16 132 736 тысяч тенге;
Кызылординской – 80 719 104 тысяч тенге;
Костанайской – 55 912 375 тысяч тенге;
Павлодарской – 7 278 411 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской – 57 470 936 тысяч тенге;
Южно-Казахстанской – 255 819 621 тысячи тенге.
Статья 15. Распределение и порядок использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2016 год определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан на:
1) апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
2) увеличение размера стипендий обучающимся в медицинских организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;

Ескерту. 10-бап жаңа редакцияда - ҚР 07.10.2016 № 15-VІ Заңымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
11-бап. 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 22 859 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң мөлшерi – 11 965 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 25 824 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 121 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 22 859 теңге болып белгiленсiн.
12-бап. 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап азаматтық қызметшiлерге еңбекақы төлеу жүйесiнiң жаңа моделi бойынша еңбекақы төлеу, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшiн 10 пайыз мөлшерiнде ай сайынғы үстемеақы төлеу белгiленсiн.
13-бап. 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгiленсiн.
13-1-бап. Қарыз алушы қайтыс болған не ол қайтыс болды деп жарияланған жағдайларда мемлекеттік білім беру және студенттік кредиттер бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің талаптары 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап тоқтатылады деп белгіленсін.
Ескерту. Заң 13-1-баппен толықтырылды - ҚР 07.10.2016 № 15-VІ Заңымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
14-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берiлетiн субвенциялар көлемдерi 836 882 948 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Ақмола облысына – 52 707 119 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 8 621 042 мың теңге;
Алматы облысына – 91 087 781 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 80 124 382 мың теңге;
Жамбыл облысына – 94 008 044 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 37 001 397 мың теңге;
Қарағанды облысына – 16 132 736 мың теңге;
Қызылорда облысына – 80 719 104 мың теңге;
Қостанай облысына – 55 912 375 мың теңге;
Павлодар облысына – 7 278 411 мың теңге;
Солтүстiк Қазақстан облысына – 57 470 936 мың теңге;
Оңтүстiк Қазақстан облысына – 255 819 621 мың теңге.
15-бап. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне:
1) орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
2) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің медициналық ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;

3) внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
4) оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи;
5) оказание медицинской помощи онкологическим больным;
6) обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
7) закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
8) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012–2018 годы;
9) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
10) проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний);
11) поддержку частного предпринимательства в регионах.
Сноска. Статья 15 в редакции Закона РК от 07.10.2016 № 15-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
Статья 15-1. Распределение целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2016 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан на:
1) проведение учений по действиям при угрозе и возникновении кризисной ситуации;
2) обучение сотрудников административной полиции органов внутренних дел;
3) содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
4) субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки;
5) субсидирование развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
6) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
7) субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;
8) субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;
9) субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
10) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;

3) "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге;
4) аудандық маңызы бар және селоның денсаулық сақтау субъектілерінің халыққа медициналық көмек көрсетуіне және амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге;
5) онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсетуге;
6) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
7) дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
8) Қазақстан Республикасында мүгедектердiң құқықтарын қамтамасыз ету және өмiр сүру сапасын жақсарту жөнiндегi 2012 – 2018 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын іске асыруға;
9) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
10) профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда);
11) өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға 2016 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу және оларды пайдаланудың тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 15-бап жаңа редакцияда - ҚР 07.10.2016 № 15-VІ Заңымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
15-1-бап. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне:
1) дағдарыстық жағдай қаупі төнген және туындаған кезде іс-қимылдар бойынша оқу-жаттығулар жүргізуге;
2) ішкі істер органдарының әкімшілік полиция қызметкерлерін оқытуға;
3) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға;
4) қайта өңдеушi кәсiпорындардың ауыл шаруашылығы өнiмiн тереңдете қайта өңдеп өнiмдер өндіруі үшiн оны сатып алу шығындарын субсидиялауға;
5) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға;
6) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
7) агроөнеркәсiптiк кешен субъектiлерiнiң қарыздарын кепiлдендiру және сақтандыру шеңберiнде субсидиялауға;
8) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға;
9) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға;
10) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;

11) содержание штатной численности уполномоченного органа по контролю за использованием и охраной земель;
12) повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
13) обеспечение экономической стабильности;
14) обеспечение компенсации потерь местных бюджетов;
15) содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
16) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
17) создание цифровой образовательной инфраструктуры;
18) увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования;
19) увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
20) переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
21) введение стандартов оказания специальных социальных услуг;
22) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
23) организацию и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов;
24) содержание штатной численности местных исполнительных органов, осуществляющих контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств объектов жилищно-коммунального хозяйства;
25) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
26) изъятие земельных участков для государственных нужд;
27) содержание штатной численности местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля;
28) субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения.
Сноска. Закон дополнен статьей 15-1 в соответствии с Законом РК от 07.10.2016 № 15-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
Статья 16.Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год возврат бюджетных кредитов, выделенных в 2015 году, в сумме 19 092 292 тысяч тенге на завершение ранее начатых проектов кредитного жилья для акционерного общества "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" через механизм бюджетного кредитования местных исполнительных органов сроком до 31 марта 2016 года с последующим предоставлением 19 092 292 тысяч тенге через механизм бюджетного кредитования акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" сроком на 30 лет для строительства арендного жилья.
Порядок использования средств бюджетного кредитования акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.

11) жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау жөніндегі уәкілетті органның штат санын ұстауға;
12) әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға;
13) экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге;
14) жергілікті бюджеттердің шығындарын өтеуді қамтамасыз етуге;
15) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
16) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
17) цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға;
18) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға;
19) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
20) жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшiлерге еңбекақы төлеу жүйесiнiң жаңа моделiне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшiн ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
21) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге;
22) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
23) елді мекендерді шаруашылық-ауызсумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыруға және жүргізуге;
24) жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің қауіпті техникалық құрылғыларының қауіпсіз пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыратын штат санын ұстауға;
25) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
26) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға;
27) сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға;
28) ауызсумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауызсу беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға 2016 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. Заң 15-1-баппен толықтырылды - ҚР 07.10.2016 № 15-VІ Заңымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
16-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте жалға берілетін тұрғын үй құрылысы үшін 30 жыл мерзімге "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамын бюджеттік кредиттеу тетігі арқылы кейіннен 19 092 292 мың теңге бере отырып, 2016 жылғы 31 наурызға дейінгі мерзімге жергілікті атқарушы органдарды бюджеттік кредиттеу тетігі арқылы бұрын басталған кредиттік тұрғын үй жобаларын аяқтауға "Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамы үшін 19 092 292 мың теңге сомасында 2015 жылы бөлінген бюджеттік кредиттерді қайтару көзделсін.
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамын бюджеттік кредиттеу қаражатын пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.

Статья 16-1. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год в рамках расходов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан средства в размере 18 733 601 тысячи тенге для перечисления акционерному обществу "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" на выплату компенсаций по вкладам в жилищные строительные сбережения за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан.
Сноска. Закон дополнен статьей 16-1 в соответствии с Законом РК от 05.03.2016 № 470-V (вводится в действие с 01.01.2016); в редакции Закона РК от 07.10.2016 № 15-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
Статья 17.Распределение и (или) порядок использования средств в рамках Программы развития регионов до 2020 года, реализуемых по следующим направлениям, определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан:
1) кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на проектирование и (или) строительство жилья;
2) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда.
Статья 18.Распределение сумм кредитов областным бюджетам на содействие развитию предпринимательства в моногородах, малых городах и сельских населенных пунктах на 2016 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 19.Распределение и (или) порядок использования средств на реализацию Дорожной карты занятости 2020 определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 20.Исключена Законом РК от 05.03.2016 № 470-V (вводится в действие с 01.01.2016).
Статья 20-1. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год расходы в сумме 1 537 777 тысяч тенге для пополнения Национального фонда Республики Казахстан за счет доходов, поступивших в республиканский бюджет от приватизации объектов республиканской собственности.
Сноска. Закон дополнен статьей 20-1 в соответствии с Законом РК от 05.03.2016 № 470-V (вводится в действие с 01.01.2016).
Статья 21. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2016 год в сумме 240 162 589 тысяч тенге, в том числе специальный резерв в сумме 87 300 000 тысяч тенге.
Сноска. Статья 21 в редакции Закона РК от 07.10.2016 № 15-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
Статья 22. Учесть, что в составе затрат Министерства национальной экономики Республики Казахстан предусмотрены средства на формирование и хранение государственного материального резерва в сумме 8 975 732 тысяч тенге с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 9 054 814 тысяч тенге.

16-1-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің шығыстары шеңберінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен тұрғын үй құрылыс жинақтарына салымдар бойынша өтемақы төлеуге "Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына аудару үшін 18 733 601 мың теңге мөлшерінде қаражат көзделсін.
Ескерту. Заң 16-1-баппен толықтырылды - ҚР 05.03.2016 № 470-V Заңымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР 07.10.2016 № 15-VІ (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
17-бап. Мынадай:
1) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беру;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру;
3) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау бағыттары бойынша іске асырылатын Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдаланудың тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
18-бап. Облыстық бюджеттерге моноқалаларда, шағын қалалар мен селолық елді мекендерде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге 2016 жылға кредиттер сомаларын бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
19-бап. Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыруға арналған қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдаланудың тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
20-бап. Алып тасталды - ҚР 05.03.2016 № 470-V Заңымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
20-1-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық меншіктегі объектілерді жекешелендіруден республикалық бюджетке түскен кірістер есебінен Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын толықтыру үшін 1 537 777 мың теңге сомасында шығыстар көзделсін.
Ескерту. Заң 20-1-баппен толықтырылды - ҚР 05.03.2016 № 470-V Заңымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
21-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2016 жылға арналған резервi 240 162 589 мың теңге сомасында, оның iшiнде арнайы резерв 87 300 000 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
Ескерту. 21-бап жаңа редакцияда - ҚР 07.10.2016 № 15-VІ Заңымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
22-бап. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлiгi шығындарының құрамында мемлекеттiк материалдық резервті қалыптастыруға және сақтауға республикалық бюджет кірістерінде жаңарту тәртібінде шығарылған материалдық құндылықтарды өткізуден түскен 9 054 814 мың теңге сомасындағы қаражатты көрсете отырып, 8 975 732 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.

Статья 23. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год 622 318 тысяч тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.
Сноска. Статья 23 в редакции Закона РК от 07.10.2016 № 15-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
Статья 24.Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2016 году в размере 1 500 000 000 тысяч тенге.
Статья 25. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2016 года в размере 9 570 000 000 тысяч тенге.
Сноска. Статья 25 в редакции Закона РК от 07.10.2016 № 15-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
Статья 26.Установить лимит предоставления поручительств государства в 2016 году в размере 107 616 000 тысяч тенге.
Статья 27.Установить лимит государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств, Правительства Республики Казахстан в 2016 году в размере 1 369 497 307 тысяч тенге.
Сноска. Статья 27 в редакции Закона РК от 05.03.2016 № 470-V (вводится в действие с 01.01.2016).

23-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшiн 622 318 мың теңге көзделсiн.
Ескерту. 23-бап жаңа редакцияда - ҚР 07.10.2016 № 15-VІ Заңымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
24-бап. 2016 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерiн беру лимитi 1 500 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
25-бап. 2016 жылғы 31 желтоқсанға үкiметтiк борыш лимитi 9 570 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
Ескерту. 25-бап жаңа редакцияда - ҚР 07.10.2016 № 15-VІ Заңымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
26-бап. 2016 жылы мемлекеттiң кепiлгерлiк беру лимитi 107 616 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
27-бап. 2016 жылы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің, оның ішінде мемлекеттік концессиялық мiндеттемелерiнiң лимитi 1 369 497 307 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 27-бап жаңа редакцияда - ҚР 05.03.2016 № 470-V Заңымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).

Статья 28.Утвердить перечень республиканских бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2016 год, согласно приложению 5.
Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2016 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 6.
Статья 29.Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2016 года.
Президент
Республики Казахстан
Н. НАЗАРБАЕВ
Приложение 1
к Закону Республики Казахстан

28-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2016 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде 6-қосымшаға сәйкес жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгiленсiн.
29-бап. Осы Заң 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. НАЗАРБАЕВ

71 315 599
001
Услуги по координации внешнеполитической деятельности
3 224 002
003
Делимитация и демаркация государственной границы Республики Казахстан
290 083
005
Заграничные командировки
3 987 779
008
Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом
111 221
010
Представление интересов Республики Казахстан за рубежом
46 689 959
013
Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, уставных и других органах Содружества Независимых Государств
483 250
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
13 171 232
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
3 358 073
217
Министерство финансов Республики Казахстан
71 220 070
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета и противодействию экономическим и финансовым преступлениям и правонарушениям
65 703 722
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
32 032
019
Выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам
20 618
067
Финансирование политических партий
4 076 495
072
Реформирование системы налогового администрирования
579 467
094
Управление государственными активами
807 736
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
32 449 001
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
4 953 445
217
Развитие науки
27 495 556
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
9 217 916
001
Формирование государственной политики в области здравоохранения и социального развития
9 217 916
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
2 004 845
001
Формирование государственной политики в сфере культуры, спорта и религий
1 675 389
037
Развитие международного сотрудничества в сфере религиозной деятельности, проведение социологических, научно-исследовательских и аналитических услуг в сфере религиозной деятельности
329 456
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
4 538 645
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности и охраны окружающей среды
4 538 645
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
29 517 917
001
Формирование и реализация политики государства в сфере стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, геологии, туристской индустрии, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, координации и контроля космической деятельности

71 315 599
001
Сыртқы саяси қызметті үйлестіру жөніндегі кызметтер
3 224 002
003
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасын делимитациялау және демаркациялау
290 083
005
Шетелдік іссапарлар
3 987 779
008
Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету
111 221
010
Шетелде Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
46 689 959
013
Халықаралық ұйымдарда, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының жарғылық және басқа органдарында Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
483 250
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
13 171 232
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
3 358 073
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
71 220 070
001
Бюджеттік жоспарлау, мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және орындалуын қамтамасыз ету және экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл жөніндегі қызметтер
65 703 722
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
32 032
019
Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу
20 618
067
Саяси партияларды қаржыландыру
4 076 495
072
Салық әкімшілігі жүйесін реформалау
579 467
094
Мемлекеттік активтерді басқару
807 736
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
32 449 001
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
4 953 445
217
Ғылымды дамыту
27 495 556
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
9 217 916
001
Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
9 217 916
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
2 004 845
001
Мәдениет, спорт және дін саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
1 675 389
037
Діни қызмет саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту, діни қызмет саласындағы әлеуметтанушылық, ғылыми-зерттеу және талдау қызметтерін жүргізу
329 456
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
4 538 645
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі және қоршаған ортаны қорғау саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
4 538 645
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
29 517 917
001
Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, геология, туристік индустрия, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, ғарыш қызметін үйлестіру және бақылау саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру

9 992 393
002
Создание информационной системы экстренного вызова при авариях и катастрофах
791 923
209
Выплата компенсаций по вкладам в жилищные строительные сбережения
18 733 601
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
67 698 609
001
Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия населения, формированию и реализации государственного материального резерва, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, развития предпринимательства
28 792 854
004
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
13 362 692
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
3 965 077
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления
118 800
015
Укрепление национальной статистической системы Республики Казахстан
1 769 287
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
471 204
070
Реализация Страновой программы по укреплению сотрудничества между Казахстаном и Организацией экономического сотрудничества и развития
469 866
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках Рамочных соглашений о партнерстве
16 966 445
081
Обеспечение представления статистической информации
1 782 384
244
Министерство по делам государственной службы Республики Казахстан
4 375 423
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы
3 385 145
008
Институциональная поддержка регионального хаба в сфере государственной службы и поддержка реформы государственной службы в области служебной этики, защиты меритократии и предупреждения коррупции
755 725
012
Услуги по тестированию кадров государственной службы республики
234 553
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
1 447 253
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 305 463
007
Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля
141 790
637
Конституционный Совет Республики Казахстан
355 051
001
Обеспечение верховенства Конституции Республики Казахстан на территории республики

9 992 393
002
Авариялар мен апаттар кезінде шұғыл шақыру ақпараттық жүйесін құру
791 923
209
Тұрғын-үй құрылыс жинақтары үлестері бойынша төлем ақы төлеу
18 733 601
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
67 698 609
001
Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
28 792 854
004
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
13 362 692
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
3 965 077
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру
118 800
015
Қазақстан Республикасының ұлттық статистика жүйесін нығайту
1 769 287
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
471 204
070
Қазақстан мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы арасында ынтымақтастықты нығайту жөніндегі Елдік бағдарламаны іске асыру
469 866
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
16 966 445
081
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
1 782 384
244
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігі
4 375 423
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру мен іске асыру
3 385 145
008
Мемлекеттік қызмет саласындағы өңірлік хабты институционалдық қолдау және қызметтік этика, меритократияны қорғау және сыбайлас жемқорлықтың алдын алу саласында мемлекеттік қызмет реформасын қолдау
755 725
012
Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын тестілеу жөніндегі қызметтер
234 553
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
1 447 253
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 305 463
007
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру
141 790
637
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесi
355 051
001
Қазақстан Республикасы Конституциясының республика аумағында жоғары тұруын қамтамасыз ету

17 920 819
092
Целевой вклад в АОО "Назарбаев Университет"
60 217 884
098
Обеспечение доступности дошкольного воспитания и обучения
100 045 176
099
Обеспечение доступности качественного школьного образования
98 241 765
203
Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием
19 095 569
204
Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием
149 403 583
221
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций дошкольного образования
194 271
222
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций среднего образования
4 766 762
223
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций технического и профессионального образования
235 546
224
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций высшего и послевузовского образования
1 306 434
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
32 891 753
003
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
613 765
004
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в медицинских организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов
545 829
005
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций здравоохранения
1 085 621
006
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
30 153 682
007
Строительство и реконструкция объектов образования
492 856
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
15 178 918
005
Обучение и воспитание одаренных в культуре и искусстве детей
1 191 439
006
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся в области культуры и искусства
1 506 774
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области культуры и искусства
8 592
038
Обучение и воспитание одаренных в спорте детей
3 012 892
039
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся в области спорта
675 493
040
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области спорта
7 828
041
Подготовка кадров в области культуры и искусства
8 775 900
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан

17 920 819
092
"Назарбаев Университеті" ДБҰ-на нысаналы салым
60 217 884
098
Мектепке дейінгі тәрбие мен білім беруге қолжетімділікті қамтамасыз ету
100 045 176
099
Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету
98 241 765
203
Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету
19 095 569
204
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету
149 403 583
221
Мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
194 271
222
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
4 766 762
223
Техникалық және кәсіптік білім беру мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
235 546
224
Мемлекеттік жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
1 306 434
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
32 891 753
003
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
613 765
004
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі медициналық білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
545 829
005
Денсаулық сақтау мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
1 085 621
006
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
30 153 682
007
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
492 856
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
15 178 918
005
Мәдениеттегі және өнердегі дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
1 191 439
006
Мәдениет пен өнер саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 506 774
007
Мәдениет пен өнер саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
8 592
038
Спорттағы дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
3 012 892
039
Спорт саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
675 493
040
Спорт саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
7 828
041
Мәдениет пен өнер саласында кадрлар даярлау
8 775 900
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі

143 757
088
Реализация мероприятий в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения
13 418 313
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
11 660 905
028
Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан
11 660 905
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 895 581 047
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
1 895 581 047
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
1 819 246 496
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
64 451
044
Реализация мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020
69 963 757
048
Совершенствование системы социальной защиты населения в соответствии c приоритетами социальной модернизации
157 410
056
Оказание услуг по информационно-аналитическому обеспечению по базе занятости и бедности, модернизация политики занятости
296 221
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
5 852 712
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
157 915 102
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
157 915 102
063
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)
453 883
085
Реализация мероприятий в сфере жилищного хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года
99 437 045
086
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года
58 024 174
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
115 902 254
101
Администрация Президента Республики Казахстан
168 090
004
Услуги по хранению историко-культурных ценностей
168 090
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
3 372 313
040
Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию граждан
739 081
219
Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям, научно-технической и научно-педагогической информации
2 633 232
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
64 862 919
017
Обеспечение внутриполитической стабильности, укрепление казахстанского патриотизма, взаимоотношение институтов гражданского общества и государства
498 562

143 757
088
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы іс-шараларды іске асыру
13 418 313
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
11 660 905
028
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
11 660 905
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 895 581 047
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
1 895 581 047
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
1 819 246 496
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
64 451
044
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
69 963 757
048
Әлеуметтік жаңғыртудың басымдықтарына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру
157 410
056
Жұмыспен қамту және кедейшілік базасы бойынша ақпараттық - талдамалық қамтамасыз ету жөнінде көрсетілетін қызметтер, жұмыспен қамту саясатын жаңғырту
296 221
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
5 852 712
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
157 915 102
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
157 915 102
063
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
453 883
085
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
99 437 045
086
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
58 024 174
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
115 902 254
101
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
168 090
004
Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау жөніндегі қызметтер
168 090
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
3 372 313
040
Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жөнінде іс-шаралар өткізу
739 081
219
Ғылыми-тарихи құндылықтарға, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз ету
2 633 232
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
64 862 919
017
Ішкі саяси тұрақтылықты, қазақстандық патриотизмді, азаматтық қоғам және мемлекеттік институттар арасындағы қарым-қатынасты нығайтуды қамтамасыз ету
498 562

092
Развитие, содержание водного транспорта и водной инфраструктуры
5 444 240
093
Развитие гражданской авиации и воздушного транспорта
3 529 951
096
Развитие научно-технологической и опытно-экспериментальной базы
1 209 072
097
Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры
3 219 823
212
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров)
729 657
213
Обеспечение развития городского рельсового транспорта
7 000 000
245
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
57 714 525
001
Формирование и реализация политики государства в сфере связи, информатизации и информации
1 428 294
002
Развитие "электронного правительства", инфокоммуникационной инфраструктуры и информационной безопасности
56 286 231
13
Прочие
1 015 630 774
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
2 608 023
006
Представительские затраты
2 608 023
217
Министерство финансов Республики Казахстан
360 886 806
005
Организация перевода средств в Национальный фонд Республики Казахстан
1 537 777
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
240 162 589
038
Субсидирование процентной ставки вознаграждения в рамках "Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)"
8 005 737
089
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
18 630 306
093
Обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов
80 045 140
095
Выполнение обязательств государства
12 505 257
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
290 788 722
055
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
290 788 722
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
13 303 226
061
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
1 979 376
204
Создание условий для привлечения инвестиций
4 868 422
205
Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан
5 455 428
210
Целевое перечисление автономному кластерному фонду "Парк инновационных технологий"
1 000 000
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
344 683 928

092
Су көлігін және су инфрақұрылымын ұстау, дамыту
5 444 240
093
Азаматтық авиацияны және әуе көлігін дамыту
3 529 951
096
Ғылыми-технологиялық және тәжірибелік-эксперименттік базаны дамыту
1 209 072
097
Ғарыштық инфрақұрылымның сақталуын қамтамасыз ету және пайдалануды кеңейту
3 219 823
212
Әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдаушының және вагондар (контейнерлер) операторының вагондарды сатып алуын несиелеуде немесе қаржы лизингінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
729 657
213
Қалалық рельстік көліктің дамуын қамтамасыз ету
7 000 000
245
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
57 714 525
001
Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
1 428 294
002
"Электрондық үкіметті", инфокоммуникациялық инфрақұрылымды және ақпараттық қауіпсіздікті дамыту
56 286 231
13
Басқалар
1 015 630 774
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
2 608 023
006
Өкілдік шығындар
2 608 023
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
360 886 806
005
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына қаражаттарды аударуды ұйымдастыру
1 537 777
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
240 162 589
038
"Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)" шеңберінде сыйақының пайыздық мөлшерлемесін субсидиялау
8 005 737
089
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
18 630 306
093
Жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз ету
80 045 140
095
Мемлекеттік міндеттемелерді орындау
12 505 257
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
290 788 722
055
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
290 788 722
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
13 303 226
061
Техникалық реттеу және метрология саласындағы көрсетілетін қызметтер
1 979 376
204
Инвестициялар тарту үшін жағдай жасау
4 868 422
205
Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету
5 455 428
210
"Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қорына нысаналы аударым
1 000 000
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
344 683 928

062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
313 555
065
Целевое перечисление в АО "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017"
267 008 197
082
Реализация мероприятий в моногородах и регионах в рамках Программы развития регионов до 2020 года
14 385 478
087
Реализация мероприятий в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
53 939 805
089
Реализация мероприятий мобилизационной подготовки, мобилизации и формирования государственного материального резерва
9 036 893
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
3 360 069
008
Строительство и реконструкция объектов Управления Делами Президента Республики Казахстан
3 360 069
14
Обслуживание долга
551 310 975
217
Министерство финансов Республики Казахстан
551 310 975
013
Обслуживание правительственного долга
551 310 975
15
Трансферты
837 303 782
217
Министерство финансов Республики Казахстан
837 303 782
097
Возврат части средств, привлеченных из Национального фонда Республики Казахстан
420 834
400
Субвенции областным бюджетам
836 882 948
III Чистое бюджетное кредитование
223 163 225
Бюджетные кредиты
315 031 873
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
30 823 827
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
30 823 827
039
Кредитование областных бюджетов на содействие развитию предпринимательства в рамках Дорожной карты занятости 2020
30 823 827
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
108 907 052
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
19 092 292
206
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Ипотечная организация "Казахстанская ипотечная компания" на строительство арендного жилья
19 092 292
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
89 814 760
072
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на проектирование и (или) строительство жилья в рамках Программы развития регионов до 2020 года
2 845 045
074
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
86 969 715
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения

062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
313 555
065
"Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" АҚ-ға нысаналы аударым
267 008 197
082
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде моноқалаларда және өңірлерде іс-шараларды іске асыру
14 385 478
087
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
53 939 805
089
Жұмылдыру дайындығы, жұмылдыру және мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру іс-шараларын іске асыру
9 036 893
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
3 360 069
008
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының объектілерін салу және реконструкциялау
3 360 069
14
Борышқа қызмет көрсету
551 310 975
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
551 310 975
013
Үкіметтік борышқа қызмет көрсету
551 310 975
15
Трансферттер
837 303 782
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
837 303 782
097
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан тартылған қаражаттың бір бөлігін қайтару
420 834
400
Облыстық бюджеттерге субвенциялар
836 882 948
III. Таза бюджеттік кредит беру
223 163 225
Бюджеттік кредиттер
315 031 873
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
30 823 827
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
30 823 827
039
Облыстық бюджеттерге Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде кәсіпкерліктің дамуына жәрдемдесуге кредит беру
30 823 827
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
108 907 052
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
19 092 292
206
Жалдамалы тұрғын үй құрылысына кейіннен "Қазақстандық ипотекалық компания" ипотекалық ұйымы" АҚ кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредит беру
19 092 292
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
89 814 760
072
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беру
2 845 045
074
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
86 969 715
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

1 140 635
248
Увеличение уставного капитала АО "Казахский агротехнический университет имени Сакена Сейфуллина"
518 135
263
Увеличение уставного капитала НАО "Национальный аграрный научно-образовательный центр" для создания лабораторий в рамках Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015-2019 годы
622 500
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
342 500
225
Увеличение уставного капитала НАО "Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.И. Сатпаева"
342 500
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
2 857 551
032
Увеличение уставного капитала НАО "Казахская национальная академия хореографии"
2 857 551
5
Здравоохранение
106 050
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
106 050
060
Формирование уставного капитала АО "Фонд социального медицинского страхования"
106 050
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
10 000 000
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
10 000 000
083
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Казахстанский фонд гарантирования ипотечных кредитов" для реализации механизма гарантирования долевых вкладов
10 000 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
77 409 000
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
77 409 000
241
Увеличение уставного капитала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казводхоз"
710 000
257
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" для финансирования Казахстанско-Венгерского инвестиционного фонда прямых инвестиций
1 850 000
258
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса
74 849 000
12
Транспорт и коммуникации
25 362 510
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
16 065 438
043
Увеличение уставного капитала АО "Национальная компания "Қазақстан Ғарыш Сапары" на создание целевых космических систем, технологий и их использование, а также строительство Сборочно-испытательного комплекса
4 999 272
079
Увеличение уставного капитала АО "Международный аэропорт Астана"
10 000 000
221
Увеличение уставного капитала аэропортов Республики Казахстан на приобретение оборудования для систем досмотра
1 066 166
245
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан

1 140 635
248
"Сәкен Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық университеті" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
518 135
263
Қазақстан Республикасын Индустриялық-инновациялық дамытудың 2015-2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының" шеңберінде зертханалар құру үшін "Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" КЕАҚ жарғылық капиталын ұлғайту
622 500
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
342 500
225
"Қ.И. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту
342 500
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
2 857 551
032
"Қазақ ұлттық хореография академиясы" КЕАҚ жарғылық капиталын ұлғайту
2 857 551
5
Денсаулық сақтау
106 050
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
106 050
060
"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" АҚ жарғылық капиталын қалыптастыру
106 050
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10 000 000
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
10 000 000
083
Үлестiк салымдарды кепілдендіру тетігін іске асыру үшін "Қазақстанның ипотекалық кредиттерге кепілдік беру қоры" АҚ жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
10 000 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
77 409 000
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
77 409 000
241
"Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту
710 000
257
Қазақстандық-Венгерлік тікелей инвестициялардың инвестициялық қорын қаржыландыру үшін "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
1 850 000
258
Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
74 849 000
12
Көлiк және коммуникация
25 362 510
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
16 065 438
043
Нысаналы ғарыш жүйелерін, технологияларды құру және оларды пайдалану, сондай-ақ Құрастырма-сынақ кешенін салу үшін "Қазақстан Ғарыш Сапары" ұлттық компаниясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
4 999 272
079
"Астана халықаралық әуежайы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
10 000 000
221
Тексеру жүйесі бойынша жабдықты сатып алу үшін Қазақстан Республикасы әуежайлардың жарғылық капиталын ұлғайту
1 066 166
245
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі

166 124
003
Услуги по обеспечению сохранности архивного фонда, печатных изданий и их специальное использование
276 224
007
Услуги по обеспечению деятельности Службы центральных коммуникаций
466 625
008
Услуги по обеспечению деятельности Библиотеки Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы
656 476
009
Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана
506 665
011
Расширение прав и возможностей женщин в Республике Казахстан
29 138
102
Хозяйственное управление Парламента Республики Казахстан
8 602 509
001
Услуги по обеспечению деятельности Парламента Республики Казахстан
8 602 509
104
Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
2 245 088
001
Услуги по обеспечению деятельности Премьер-Министра Республики Казахстан
2 149 960
002
Услуги по организации и обеспечению информационной безопасности в государственных органах и учреждениях
95 128
106
Национальный центр по правам человека
81 794
001
Услуги по наблюдению за соблюдением прав и свобод человека и гражданина
81 794
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
62 234 760
001
Услуги по определению и организации реализации государственной политики в области охраны общественного порядка и обеспечения общественной безопасности, уголовно-исполнительной системы, предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
62 234 760
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
62 142 769
001
Услуги по координации внешнеполитической деятельности
2 947 452
003
Делимитация и демаркация государственной границы Республики Казахстан
197 072
005
Заграничные командировки
3 313 422
008
Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом
87 365
010
Представление интересов Республики Казахстан за рубежом
39 523 840
013
Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, уставных и других органах Содружества Независимых Государств
409 272
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
13 105 609
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
2 558 737
217
Министерство финансов Республики Казахстан
65 932 659
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета и противодействию экономическим и финансовым преступлениям и правонарушениям
60 201 453
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями

166 124
003
Мұрағат қорының, баспа басылымдарының сақталуын қамтамасыз ету және оларды арнайы пайдалану жөніндегі қызметтер
276 224
007
Орталық коммуникациялар қызметінің жұмысын қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
466 625
008
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
656 476
009
Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
506 665
011
Қазақстан Республикасында әйелдердің құқықтары мен мүмкіндіктерін кеңейту
29 138
102
Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Шаруашылық басқармасы
8 602 509
001
Қазақстан Республикасы Парламентінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8 602 509
104
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
2 245 088
001
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2 149 960
002
Мемлекеттік органдарда және мекемелерде ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
95 128
106
Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық
81 794
001
Адамның және азаматтың құқықтары мен бостандықтарының сақталуын қадағалау жөніндегі қызметтер
81 794
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
62 234 760
001
Қоғамдық тәртіпті қорғау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету, қылмыстық-атқару жүйесі, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және оның іске асырылуын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
62 234 760
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
62 142 769
001
Сыртқы саяси қызметті үйлестіру жөніндегі кызметтер
2 947 452
003
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасын делимитациялау және демаркациялау
197 072
005
Шетелдік іссапарлар
3 313 422
008
Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету
87 365
010
Шетелде Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
39 523 840
013
Халықаралық ұйымдарда, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының жарғылық және басқа органдарында Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
409 272
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
13 105 609
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
2 558 737
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
65 932 659
001
Бюджеттік жоспарлау, мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және орындалуын қамтамасыз ету және экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл жөніндегі қызметтер
60 201 453
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру

43 500
019
Выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам
8 743
067
Финансирование политических партий
4 871 227
094
Управление государственными активами
807 736
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
17 541 217
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
4 896 871
217
Развитие науки
12 644 346
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
10 068 058
001
Формирование государственной политики в области здравоохранения и социального развития
10 068 058
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
1 763 200
001
Формирование государственной политики в сфере культуры, спорта и религий
1 436 543
037
Развитие международного сотрудничества в сфере религиозной деятельности, проведение социологических, научно-исследовательских и аналитических услуг в сфере религиозной деятельности
326 657
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
4 533 690
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности и охраны окружающей среды
4 533 690
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
12 630 387
001
Формирование и реализация политики государства в сфере стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, геологии, туристской индустрии, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, связи, информатизации и информации, координации и контроля космической деятельности
10 283 110
002
Создание информационной системы экстренного вызова при авариях и катастрофах
2 347 277
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
45 207 241
001
Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия населения, формированию и реализации государственного материального резерва, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, развития предпринимательства и управления земельными ресурсами
26 135 130
004
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
16 678 223
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
151 621
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления
96 000
015
Укрепление национальной статистической системы Республики Казахстан

43 500
019
Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу
8 743
067
Саяси партияларды қаржыландыру
4 871 227
094
Мемлекеттік активтерді басқару
807 736
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
17 541 217
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
4 896 871
217
Ғылымды дамыту
12 644 346
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
10 068 058
001
Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
10 068 058
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
1 763 200
001
Мәдениет, спорт және дін саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
1 436 543
037
Діни қызмет саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту, діни қызмет саласындағы әлеуметтанушылық, ғылыми-зерттеу және талдау қызметтерін жүргізу
326 657
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
4 533 690
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі және қоршаған ортаны қорғау саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
4 533 690
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
12 630 387
001
Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, геология, туристік индустрия, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, байланысты, ақпараттандыруды және ақпаратты дамыту, ғарыш қызметін үйлестіру және бақылау саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
10 283 110
002
Авариялар мен апаттар кезінде шұғыл шақыру ақпараттық жүйесін құру
2 347 277
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
45 207 241
001
Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, кәсіпкерлікті дамыту және жер ресурстарын басқару саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
26 135 130
004
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
16 678 223
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
151 621
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру
96 000
015
Қазақстан Республикасының ұлттық статистика жүйесін нығайту

358 272
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
5 611
081
Обеспечение представления статистической информации
1 782 384
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
1 333 851
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 180 088
007
Совершенствование системы государственного финансового контроля
153 763
622
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
10 934 260
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы и противодействия коррупционным преступлениям и правонарушениям
9 947 822
008
Институциональная поддержка регионального хаба в сфере государственной службы и поддержка реформы государственной службы в области служебной этики, защиты меритократии и предупреждения коррупции
754 800
012
Услуги по тестированию кадров государственной службы республики
231 638
637
Конституционный Совет Республики Казахстан
355 547
001
Обеспечение верховенства Конституции Республики Казахстан на территории республики
355 547
690
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
1 028 782
001
Организация проведения выборов
543 833
002
Проведение выборов
484 949
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
25 809 650
001
Услуги по обеспечению деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов
25 809 650
2
Оборона
350 661 825
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
46 972 142
060
Организация деятельности в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
46 972 142
208
Министерство обороны Республики Казахстан
303 689 683
001
Услуги по определению и реализации государственной политики в области организации обороны и Вооруженных Сил Республики Казахстан
2 080 857
047
Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан
301 608 826
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
423 103 891
104
Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
791 022
003
Услуги по обеспечению фельдъегерской связью государственных учреждений
791 022
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
133 842 797
015
Обеспечение населения документами, удостоверяющими личность, водительскими удостоверениями, документами, номерными знаками для государственной регистрации транспортных средств

358 272
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
5 611
081
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
1 782 384
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
1 333 851
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 180 088
007
Мемлекеттік қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру
153 763
622
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
10 934 260
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру мен іске асыру және сыбайлас жемқорлық қылмыстарға және құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл
9 947 822
008
Мемлекеттік қызмет саласындағы өңірлік хабты институционалдық қолдау және қызметтік этика, меритократияны қорғау және сыбайлас жемқорлықтың алдын алу саласында мемлекеттік қызмет реформасын қолдау
754 800
012
Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын тестілеу жөніндегі қызметтер
231 638
637
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесi
355 547
001
Қазақстан Республикасы Конституциясының республика аумағында жоғары тұруын қамтамасыз ету
355 547
690
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы
1 028 782
001
Сайлау өткізуді ұйымдастыру
543 833
002
Сайлау өткізу
484 949
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
25 809 650
001
Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды адамдарының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
25 809 650
2
Қорғаныс
350 661 825
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
46 972 142
060
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою саласындағы қызметті ұйымдастыру
46 972 142
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
303 689 683
001
Қорғанысты және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін ұйымдастыру саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және іске асыру жөніндегі қызметтер
2 080 857
047
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету
301 608 826
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
423 103 891
104
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
791 022
003
Мемлекеттік мекемелерді фельдъегерлік байланыспен қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
791 022
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
133 842 797
015
Халықты жеке басты куәландыратын құжаттармен, жүргізуші куәліктерімен, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттармен, нөмірлік белгілермен қамтамасыз ету

559 588
005
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций здравоохранения
1 049 402
006
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
29 327 820
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
13 298 960
005
Обучение и воспитание одаренных в культуре и искусстве детей
1 196 262
006
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказания социальной поддержки обучающимся в области культуры и искусства
1 526 721
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области культуры и искусства
8 592
038
Обучение и воспитание одаренных в спорте детей
3 109 782
039
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказания социальной поддержки обучающимся в области спорта
683 748
040
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области спорта
7 828
041
Подготовка кадров в области культуры и искусства
6 766 027
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
45 207
048
Переподготовка и повышение квалификации кадров в области технического регулирования и метрологии
11 803
086
Переподготовка и повышение квалификации кадров в космической отрасли
33 404
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
339 476
017
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия, в сфере предпринимательства, жилищного хозяйства
339 476
502
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
1 056 101
018
Повышение профессионального уровня и послевузовское образование сотрудников правоохранительных органов
1 056 101
622
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
1 841 792
013
Услуги по подготовке, переподготовке и повышению квалификации государственных служащих
1 841 792
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
189 430
011
Повышение квалификации и переподготовка кадров медицинских организаций
189 430
5
Здравоохранение
733 363 001
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
4 773 872
014
Услуги по лечению военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов и членов их семей и оказанию медицинской помощи пострадавшим от чрезвычайных ситуаций
4 773 872
208
Министерство обороны Республики Казахстан
4 870 256
008
Медицинское обеспечение Вооруженных Сил
4 870 256
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан

559 588
005
Денсаулық сақтау мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
1 049 402
006
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
29 327 820
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
13 298 960
005
Мәдениеттегі және өнердегі дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
1 196 262
006
Мәдениет пен өнер саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 526 721
007
Мәдениет пен өнер саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
8 592
038
Спорттағы дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
3 109 782
039
Спорт саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
683 748
040
Спорт саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
7 828
041
Мәдениет пен өнер саласында кадрлар даярлау
6 766 027
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
45 207
048
Техникалық реттеу және метрология саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
11 803
086
Ғарыш саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
33 404
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
339 476
017
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау және санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық саласындағы, кәсіпкерлік, тұрғын үй шаруашылығы саласындағы кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
339 476
502
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
1 056 101
018
Құқық қорғау органдары қызметкерлерінің кәсіби деңгейін жоғарылату және жоғары білімнен кейінгі білім беру
1 056 101
622
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
1 841 792
013
Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтер
1 841 792
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
189 430
011
Медицина ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
189 430
5
Денсаулық сақтау
733 363 001
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
4 773 872
014
Әскери қызметшілерді, құқық қорғау органдарының қызметкерлерін және олардың отбасы мүшелерін емдеу және төтенше жағдай кезінде зардап шеккендерге медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтер
4 773 872
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
4 870 256
008
Қарулы Күштерді медициналық қамтамасыз ету
4 870 256
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі

101
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание медицинской помощи онкологическим больным
102
Оказание специализированной медицинской помощи
103
Оказание высокоспециализированной медицинской помощи
053
Обеспечение населения медицинской помощью, за исключением направлений, финансируемых в рамках Единой национальной системы здравоохранения, и развитие инфраструктуры
100
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
101
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов
102
Оказание специализированной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых в рамках Единой национальной системы здравоохранения
103
Оказание высокоспециализированной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых в рамках Единой национальной системы здравоохранения
104
Оказание медицинской помощи в форме санитарной авиации
105
Оказание услуг по производству крови, ее компонентов и препаратов
106
Пропаганда здорового образа жизни
107
Оказание медицинской помощи с применением инновационных медицинских технологий
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
088
Реализация мероприятий в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения
100
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
100
Выплаты солидарных пенсий
101
Государственные базовые пенсионные выплаты
102
Надбавки к пенсиям граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
103
Выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде
104
Государственное базовое пособие по инвалидности
105
Государственное базовое пособие по случаю потери кормильца
106
Государственное базовое пособие по возрасту
107
Пособие на погребение
108
Государственные специальные пособия
109
Субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат в случае потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года

101
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне онкологиялық аурулармен ауыратын науқастарға медициналық көмек көрсету үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
102
Мамандандырылған медициналық көмек көрсету
103
Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету
053
Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесінің шеңберінде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, халықты медициналық көмекпен қамтамасыз ету және инфрақұрылымды дамыту
100
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету және кеңейту үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
101
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алу үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
102
Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесі шеңберінде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, мамандандырылған медициналық көмек көрсету
103
Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесі шеңберінде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету
104
Санитариялық авиация түрінде жедел медициналық көмек көрсету
105
Қанды, оның құрамдарын және препараттарды өндіру бойынша қызмет көрсету
106
Салауатты өмір салтын насихаттау
107
Инновациялық медициналық технологияларды қолдану арқылы медициналық көмек көрсету
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлiгi
088
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы іс-шараларды іске асыру
100
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлiгi
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
100
Ортақ зейнетақыларды төлеу
101
Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемдері
102
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстемеақылар
103
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсiптiк зейнетақы жарналарының сақталуының мемлекеттiк кепiлдiгі бойынша міндеттеме төлеу
104
Мүгедектігі бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы
105
Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы
106
Жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы
107
Жерлеуге берiлетiн жәрдемақы
108
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
109
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайына төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау

111
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
114
Специальные государственные пособия инвалидам ВОВ
115
Специальные государственные пособия участникам ВОВ
116
Специальные государственные пособия лицам, приравненным к инвалидам ВОВ
117
Специальные государственные пособия лицам, приравненным к участникам ВОВ
118
Специальные государственные пособия вдовам воинов, погибших в ВОВ
119
Специальные государственные пособия женам (мужьям) умерших инвалидов ВОВ
120
Специальные государственные пособия Героям Советского Союза, Героям Социалистического Труда, кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней
121
Специальные государственные пособия семьям погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС
122
Специальные государственные пособия труженикам тыла в годы Великой Отечественной войны
123
Специальные государственные пособия участникам ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС, эвакуированных из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии
124
Специальные государственные пособия инвалидам I и II групп
125
Специальные государственные пособия инвалидам III группы
126
Специальные государственные пособия детям-инвалидам до 16 лет
127
Специальные государственные пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алка", "Кумис алка" или получившим ранее звание "Мать-героиня" и награжденным орденом "Материнская слава"

111
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
114
ҰОС мүгедектеріне арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
115
ҰОС қатысушыларына арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
116
ҰОС мүгедектеріне теңестірілген адамдарға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
117
ҰОС қатысушыларына теңестірілген адамдарға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
118
ҰОС қаза болған жауынгерлердің жесірлеріне арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
119
Қайтыс болған ҰОС мүгедектерінің әйелдеріне (күйеулеріне) арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
120
Кеңес Одағының батырлары, Социалистік Еңбек ерлері, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлеріне арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
121
ЧАЭС оқиғасында апат салдарын жою кезінде қаза болған (қайтыс болған, хабар ошарсыз кеткен), әскери қызметкерлерінің, ішкі істер органдары қызметкерлерінің және қаза болған адамдардың отбасыларына арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
122
Ұлы Отан соғысы жылдарындағы тыл еңбекшілеріне арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
123
ЧАЭС-дағы апаттың зардаптарын жоюға қатысушылардың, қоныс аудару күнінде құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймағынан қоныс аударылғандардың және Қазақстан Республикасына қоныстанғандардың қатарындағы адамдарға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
124
I және II топтағы мүгедектерге арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
125
III топтағы мүгедектерге арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
126
16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
127
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр-ана" атағын алған және "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар

128
Специальные государственные пособия многодетным семьям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
129
Специальные государственные пособия жертвам политических репрессий, имеющим инвалидность или являющимся пенсионерами
130
Специальные государственные пособия лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан
131
Единовременные государственные денежные компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне

128
Төрт немесе одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасыларға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
129
Мүгедектігі бар немесе зейнеткер болып табылатын жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарына арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
130
Қазақстан Республикасы алдында ерекше еңбек сіңіргені үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
131
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстемеақылар

132
Единовременная денежная компенсация реабилитированным гражданам - жертвам массовых политических репрессий
133
Единовременные государственные пособия в связи с рождением ребенка
134
Государственные пособия по уходу за ребенком до одного года
135
Государственные пособия родителям, опекунам, воспитывающим детей-инвалидов
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2016–2018 годы"
от 30 ноября 2015 года № 426-V ЗРК
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения местных бюджетов на 2016 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Услуги по охране материнства и детства

132
Ақталған азаматтарға - жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарына бiржолғы ақшалай өтемақы
133
Бала тууға байланысты біржолғы мемлекеттік жәрдемақылар
134
Бiр жасқа дейiнгі баланы күту үшін төленетін мемлекеттік жәрдемақылар
135
Мүгедек балаларды тәрбиелеуші ата-аналарға, қамқоршыларға мемлекеттік жәрдемақылар
"2016 – 2018 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 426-V ҚРЗ Заңына
6-қосымша
2016 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде
секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстау
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медциналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету