О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2018 - 2020 годы"
Закон Республики Казахстан от 27 апреля 2018 года № 148-VІ ЗРК.
Примечание РЦПИ!
Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2018 года.
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018 – 2020 годы" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2017 г., № 20, ст.97) следующие изменения и дополнения:
1) статьи 1, 2 и 6 изложить в следующей редакции:
"Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2018 – 2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему Закону соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 636 675 719 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 592 394 446 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 120 224 237 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 620 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 918 437 036 тысяч тенге;
2) затраты – 9 370 297 588 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 113 475 991 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 236 519 381 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 123 043 390 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 36 155 287 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 36 155 287 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 883 253 147 тысяч тенге, или 1,5 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) ненефтяной дефицит бюджета – - 4 330 528 103 тысяч тенге, или 7,6 процента к валовому внутреннему продукту страны;
7) финансирование дефицита бюджета – 883 253 147 тысяч тенге.
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2018 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме 38 674 500 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 6 813 260 тысяч тенге.";
"Статья 6. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2018 год поступления трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы в связи с:
переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения" – 49 046 555 тысяч тенге;
уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения" – 14 653 852 тысячи тенге;

"2018 - 2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2018 жылғы 27 сәуірдегі № 148-VІ ҚРЗ.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы Заң 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
1-бап. "2018 – 2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2017 жылғы 30 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2017 ж., № 20, 97-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1, 2 және 6-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бап. 2018 – 2020 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше осы Заңға 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 8 636 675 719 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 5 592 394 446 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 120 224 237 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 5 620 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 918 437 036 мың теңге;
2) шығындар – 9 370 297 588 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 113 475 991 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 236 519 381 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 123 043 390 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 36 155 287 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 36 155 287 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -883 253 147 мың теңге немесе елдiң iшкi жалпы өнiмінің 1,5 пайызы;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы – -4 330 528 103 мың теңге немесе елдің ішкі жалпы өнімінің 7,6 пайызы;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 883 253 147 мың теңге.
2-бап. 2018 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенін пайдаланғаны үшін 38 674 500 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 6 813 260 мың теңге сомасында жалдау төлемақыларының түсiмдері көзделсiн.";
"6-бап. 2018 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерінен трансферттер түсімдері:
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімін 2018 жылдан 2020 жылға ауыстыруға байланысты – 49 046 555 мың теңге;
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс берушілердің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдары бойынша мөлшерлемелерді азайтуға байланысты – 14 653 852 мың теңге;

передачей расходов на содержание коммунального государственного учреждения "Центр социально-психологической реабилитации наркозависимых лиц" – 65 296 тысяч тенге.
Поступления в республиканский бюджет указанных сумм трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.";
2) часть первую статьи 13 дополнить подпунктами 17-1), 17-2), 23) и 24) следующего содержания:
"17-1) доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
17-2) доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;";
"23) изъятие земельных участков для государственных нужд;
24) субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения.";
3) статьи 17, 19, 20, 22 и 24 изложить в следующей редакции:
"Статья 17. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2018 год в сумме 77 542 814 тысяч тенге.";
"Статья 19. Учесть, что в составе затрат Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан на 2018 год предусмотрены средства для перечисления акционерному обществу "Национальная компания "ҚазАвтоЖол" на выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом в сумме 16 070 847 тысяч тенге.
Статья 20. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2018 год 581 635 тысяч тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.";
"Статья 22. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2018 года в размере 12 000 000 000 тысяч тенге.";
"Статья 24. Установить лимит государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан, на 2018 год в размере 1 726 942 051 тысячи тенге.";
4) приложения 1, 4 и 5 к указанному Закону изложить в редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему Закону.

"Есірткіге тәуелді адамдарды әлеуметтік-психологиялық оңалту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін күтіп-ұстауға арналған шығыстарды беруге байланысты 65 296 мың теңге көзделсін.
Облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерінен трансферттердің көрсетілген сомаларының республикалық бюджетке түсімдері Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.";
2) 13-баптың бірінші бөлігі мынадай мазмұндағы 17-1), 17-2) тармақшалармен және 22) тармақшадағы "қаржыландыруға бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады." деген сөздер "қаржыландыруға;" деген сөзбен ауыстырылып, 23) және 24) тармақшалармен толықтырылсын:
"17-1) жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге;
17-2) ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;";
"23) жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға;
24) ауызсумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауызсу беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.";
3) 17, 19, 20, 22 және 24-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
"17-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2018 жылға арналған резервi 77 542 814 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.";
"19-бап. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің 2018 жылға арналған шығындарының құрамында мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерді орындауға "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына аудару үшін 16 070 847 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
20-бап. 2018 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшiн 581 635 мың теңге көзделсiн.";
"22-бап. 2018 жылғы 31 желтоқсанға үкiметтiк борыш лимитi 12 000 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.";
"24-бап. 2018 жылға Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің, оның ішінде мемлекеттік концессиялық мiндеттемелерінің лимитi 1 726 942 051 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.";
4) көрсетілген Заңға 1, 4 және 5-қосымшалар осы Заңға 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.

15 338 781
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
3 044 822
020
Содействие национализации гендерно-связанных Целей устойчивого развития в странах Центральной Азии
58 616
217
Министерство финансов Республики Казахстан
77 649 321
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета и противодействию экономическим и финансовым преступлениям и правонарушениям
68 946 210
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
23 296
019
Выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам
10 331
030
Создание и развитие информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан
195 252
067
Финансирование политических партий
6 161 347
072
Реформирование системы налогового администрирования
1 032 810
091
Строительство объектов и инфраструктуры Министерства финансов Республики Казахстан
293 500
094
Управление государственными активами
986 575
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
32 819 168
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
6 250 302
217
Развитие науки
26 568 866
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
6 905 060
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности и охраны окружающей среды
6 905 060
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
34 813 292
001
Формирование и реализация политики государства в сфере стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, геологии, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
11 455 168
222
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
22 997 459
232
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
360 665
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
28 191 764
001
Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
20 571 759
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
708 370
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления

15 338 781
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
3 044 822
020
Орталық Азия елдерінде гендермен байланысты тұрақты даму мақсаттарының ұлттандыруына жәрдем көрсету
58 616
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
77 649 321
001
Бюджеттік жоспарлауды, орындалуын және мемлекеттік бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету және экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл жөніндегі қызметтер
68 946 210
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
23 296
019
Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу
10 331
030
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
195 252
067
Саяси партияларды қаржыландыру
6 161 347
072
Салық әкімшілігі жүйесін реформалау
1 032 810
091
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің объектілерін және инфрақұрылымын салу
293 500
094
Мемлекеттік активтерді басқару
986 575
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
32 819 168
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
6 250 302
217
Ғылымды дамыту
26 568 866
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
6 905 060
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі және қоршаған ортаны қорғау саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
6 905 060
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
34 813 292
001
Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, геология, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
11 455 168
222
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
22 997 459
232
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
360 665
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
28 191 764
001
Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
20 571 759
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
708 370
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру

161 370
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
429 045
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках Рамочных соглашений о партнерстве
2 650 989
081
Обеспечение представления статистической информации
2 567 890
096
Проведение исследования социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
1 102 341
246
Министерство по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан
2 036 419
001
Формирование государственной политики в сфере религий и гражданского общества
1 155 824
002
Реализация государственной политики в сфере религиозной деятельности
880 595
247
Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
3 118 843
001
Формирование и реализация политики государства в сфере оборонной, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), мобилизационной подготовки и мобилизации, формирование и развитие государственного материального резерва, участие в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа
2 855 121
002
Создание информационной системы экстренного вызова при авариях и катастрофах
263 722
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
1 467 449
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 260 781
007
Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля
206 668
623
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
6 374 763
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы
5 500 685
008
Институциональная поддержка регионального хаба в сфере государственной службы и совершенствование механизмов профессионализации государственного аппарата, обеспечения качества государственных услуг и предупреждения коррупции
625 604
012
Услуги по тестированию кадров государственной службы республики
248 474
637
Аппарат Конституционного Совета Республики Казахстан
472 469
001
Обеспечение верховенства Конституции Республики Казахстан на территории республики
472 469

161 370
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
429 045
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
2 650 989
081
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
2 567 890
096
Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізу
1 102 341
246
Қазақстан Республикасы Дін істері және азаматтық қоғам министрлігі
2 036 419
001
Дін істері және азаматтық қоғам саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
1 155 824
002
Діни қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
880 595
247
Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
3 118 843
001
Қорғаныс, аэроғарыш өнеркәсібі және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), жұмылдыру даярлығы және жұмылдыру саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және дамыту, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық
2 855 121
002
Авариялар мен апаттар кезінде шұғыл шақыру ақпараттық жүйесін құру
263 722
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
1 467 449
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 260 781
007
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру
206 668
623
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
6 374 763
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру мен іске асыру
5 500 685
008
Мемлекеттік қызмет саласындағы өңірлік хабты институционалдық қолдау және мемлекеттік аппаратты кәсібилендіру, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын қамтамасыз ету және сыбайлас жемқорлықтың алдын алу тетіктерін жетілдіру
625 604
012
Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын тестілеу жөніндегі қызметтер
248 474
637
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің Аппараты
472 469
001
Қазақстан Республикасы Конституциясының республика аумағында жоғары тұруын қамтамасыз ету
472 469

4 548 275
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
2 570 699 721
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
98 200
056
Оказание услуг по информационно-аналитическому обеспечению социально-трудовой сферы, модернизация политики занятости
1 465 013
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
9 949 533
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
105 567
064
Устойчивое развитие системы социальной защиты населения: продвижение программ по социальной интеграции и инклюзии
341 975
065
Техническая поддержка для развития эффективной системы социальной работы в рамках государственных социальных услуг
113 824
066
Реализация программных проектов в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
7 213 133
068
Реализация Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
12 122 864
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
229 755 594
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
20 794 006
043
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер"
20 794 006
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
208 961 588
227
Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области на строительство жилых домов и общежитий для переселения жителей из зон обрушения
2 715 101
228
Реализация мероприятий в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер"
103 842 146
229
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года
102 404 341
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
150 104 719
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
1 777 135
219
Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям, научно-технической и научно-педагогической информации
1 777 135
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
93 339 232
001
Формирование государственной политики в сфере культуры, спорта и туристской деятельности
1 637 802
017
Обеспечение внутриполитической стабильности и укрепление казахстанского патриотизма
49 905
021
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана

4 548 275
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
2 570 699 721
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
98 200
056
Әлеуметтік-еңбек саласын ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету жөнінде көрсетілетін қызметтер, жұмыспен қамту саясатын жаңғырту
1 465 013
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
9 949 533
062
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
105 567
064
Халықты әлеуметтік қорғау жүйесінің орнықты дамуы: әлеуметтік интеграция және инклюзия бойынша бағдарламаларды ілгерілету
341 975
065
Мемлекеттік әлеуметтік көрсетілетін қызметтер шеңберінде әлеуметтік жұмыстың тиімді жүйесін дамыту үшін техникалық қолдау
113 824
066
Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде бағдарламалық жобаларды іске асыру
7 213 133
068
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасын іске асыру
12 122 864
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
229 755 594
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
20 794 006
043
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
20 794 006
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
208 961 588
227
Қарағанды облысының бюджетіне бұзылу аумағынан тұрғындарды көшіру үшін тұрғын-үй және жатақхана құрылысына нысаналы даму трансферттері
2 715 101
228
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
103 842 146
229
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
102 404 341
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
150 104 719
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
1 777 135
219
Ғылыми-тарихи құндылықтарға, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз ету
1 777 135
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
93 339 232
001
Мәдениет, спорт және туристік қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
1 637 802
017
Ішкі саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету және қазақстандық патриотизмді нығайту
49 905
021
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту

7 667 597
093
Развитие гражданской авиации и воздушного транспорта
8 600 000
212
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров)
7 466 946
213
Обеспечение развития городского рельсового транспорта
9 039 420
233
Выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом
16 070 847
240
Строительство и реконструкция пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан
500 000
245
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
65 744 607
001
Формирование и реализация политики государства в сфере связи, информации и информатизации
3 349 717
002
Развитие "электронного правительства", инфокоммуникационной инфраструктуры и информационной безопасности
62 394 890
247
Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
8 095 962
008
Прикладные научные исследования в области космической деятельности
707 752
010
Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры
7 308 210
014
Создание космической системы научно-технологического назначения
80 000
13
Прочие
201 728 016
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
2 062 876
006
Представительские затраты
2 062 876
217
Министерство финансов Республики Казахстан
99 329 215
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
77 542 814
099
Целевое перечисление в АО "Администрация Международного финансового центра "Астана"
20 000 000
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 786 401
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
52 100 303
061
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
2 199 051
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
40 018 326
204
Создание условий для привлечения инвестиций
8 654 274
205
Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан
1 228 652
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
27 958 027
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
645 000
065
Целевое перечисление в АО "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017"
13 509 654
082
Реализация мероприятий в моногородах и регионах в рамках Программы развития регионов до 2020 года

7 667 597
093
Азаматтық авиацияны және әуе көлігін дамыту
8 600 000
212
Әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдаушының және вагондар (контейнерлер) операторының вагондарды сатып алуын несиелеуде немесе қаржы лизингінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
7 466 946
213
Қалалық рельстік көліктің дамуын қамтамасыз ету
9 039 420
233
Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерін орындау
16 070 847
240
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткізу пункттерін салу және реконструкциялау
500 000
245
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
65 744 607
001
Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
3 349 717
002
"Электрондық үкіметті", инфокоммуникациялық инфрақұрылымды және ақпараттық қауіпсіздікті дамыту
62 394 890
247
Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
8 095 962
008
Ғарыш қызметі саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
707 752
010
Ғарыштық инфрақұрылымның сақталуын қамтамасыз ету және пайдалануды кеңейту
7 308 210
014
Ғылыми-технологиялық мақсаттағы ғарыш жүйесін құру
80 000
13
Басқалар
201 728 016
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
2 062 876
006
Өкілдік шығындар
2 062 876
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
99 329 215
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
77 542 814
099
"Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігі" АҚ-ға нысаналы аударым
20 000 000
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 786 401
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
52 100 303
061
Техникалық реттеу және метрология саласындағы көрсетілетін қызметтер
2 199 051
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
40 018 326
204
Инвестициялар тарту үшін жағдай жасау
8 654 274
205
Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету
1 228 652
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
27 958 027
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
645 000
065
"Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" АҚ-ға нысаналы аударым
13 509 654
082
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде моноқалаларда және өңірлерде іс-шараларды іске асыру

223 099
263
Увеличение уставного капитала НАО "Национальный аграрный научно-образовательный центр" для создания лабораторий в рамках Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015-2019 годы
223 099
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
16 957 929
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
16 957 929
241
Увеличение уставного капитала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казводхоз"
9 950 929
258
Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса
2 880 000
269
Увеличение уставного капитала НАО "Национальный аграрный научно-образовательный центр" для модернизации научных организаций
4 127 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
169 414
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
169 414
237
Увеличение уставного капитала АО "Казахский научно-исследовательский и проектный институт строительства и архитектуры" на модернизацию испытательной лаборатории
169 414
12
Транспорт и коммуникации
9 056 700
245
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
3 617 138
004
Увеличение уставного капитала АО "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде" для внедрения и развития цифрового телерадиовещания
3 617 138
247
Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
5 439 562
007
Увеличение уставного капитала АО "Национальная компания "Қазақстан Ғарыш Сапары" на создание целевых космических систем, технологий и их использование, а также строительство Сборочно-испытательного комплекса
5 439 562
Категория
Класс
Подкласс
Поступления от продажи финансовых активов
0
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
1
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
0
Наименование
Сумма, тыс. тенге
V. Дефицит (профицит) бюджета

223 099
263
Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың 2015-2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының шеңберінде зертханалар құру үшін "Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" КЕАҚ жарғылық капиталын ұлғайту
223 099
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
16 957 929
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
16 957 929
241
"Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту
9 950 929
258
Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
2 880 000
269
Ғылыми ұйымдарды жаңғырту үшін "Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" КЕАҚ жарғылық капиталын ұлғайту
4 127 000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
169 414
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
169 414
237
Сынақ зертханасын жаңғырту үшін "Қазақ құрылыс және сәулет ғылыми-зерттеу және жобалау институты" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
169 414
12
Көлiк және коммуникация
9 056 700
245
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
3 617 138
004
Цифрлық телерадиохабарды енгізу және дамыту үшін "Зерде" ұлттық инфокоммуникациялық холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
3 617 138
247
Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
5 439 562
007
Нысаналы ғарыш жүйелерін, технологияларды құру және оларды пайдалану, сондай-ақ Құрастырма-сынақ кешенін салу үшін "Қазақстан Ғарыш Сапары" ұлттық компаниясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
5 439 562
Санаты
Атауы
Cомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
1
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
0
Атауы
Cомасы, мың теңге
V. Бюджет тапшылығы (профициті)

106
Оказание медицинской помощи больным социально-значимыми заболеваниями, за исключением направлений, финансируемых через Фонд социального медицинского страхования
107
Оказание медицинской помощи в форме санитарной авиации
108
Возмещение затрат организациям здравоохранения за оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
070
Охрана общественного здоровья
100
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения
101
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов
102
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на пропаганду здорового образа жизни
104
Пропаганда здорового образа жизни
105
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
106
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
100
Выплаты солидарных пенсий
101
Государственные базовые пенсионные выплаты
103
Выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде
104
Государственное базовое пособие по инвалидности
105
Государственное базовое пособие по случаю потери кормильца
106
Государственное базовое пособие по возрасту
107
Пособие на погребение
108
Государственные специальные пособия
109
Субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат в случае потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
111
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
131
Единовременные государственные денежные компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
132
Единовременная денежная компенсация реабилитированным гражданам - жертвам массовых политических репрессий
133
Единовременные государственные пособия в связи с рождением ребенка
134
Государственные пособия по уходу за ребенком до одного года
135
Государственные пособия родителям, опекунам, воспитывающим детей- инвалидов

106
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры арқылы қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, әлеуметтік мәні бар аурулармен ауырған науқастарға медициналық көмек көрсету
107
Санитариялық авиация нысанында медициналық көмек көрсету
108
Денсаулық сақтау ұйымдарына тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету бойынша шығындарын өтеу
070
Қоғамдық денсаулықты сақтау
100
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету
101
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
102
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне саламатты өмір салтын насихаттауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
104
Саламатты өмір салтын насихаттау
105
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
106
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға ағымдағы нысаналы трансферттер
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
100
Ортақ зейнетақыларды төлеу
101
Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемдері
103
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсiптiк зейнетақы жарналарының сақталуының мемлекеттiк кепiлдiгі бойынша міндеттеме төлеу
104
Мүгедектігі бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы
105
Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы
106
Жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы
107
Жерлеуге берiлетiн жәрдемақы
108
Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар
109
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайына төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау
111
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, мемлекетке сот жүктеген, адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
131
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
132
Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандары болған ақталған азаматтарға берілетін біржолғы ақшалай өтемақы
133
Бала тууға байланысты берілетін біржолғы мемлекеттік жәрдемақылар
134
Бiр жасқа дейiнгі баланы күту үшін төленетін мемлекеттік жәрдемақылар
135
Мүгедек балаларды тәрбиелеуші ата-аналарға, қамқоршыларға мемлекеттік жәрдемақылар

138
Государственные пособия семьям (лицам), осуществляющим уход за инвалидом первой группы с детства
140
Государственные пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алка", "Кумис алка" или получившим ранее звание "Мать-героиня" и награжденным орденом "Материнская слава"
143
Специальные государственные пособия

138
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асыратын отбасыларға (адамдарға) мемлекеттік жәрдемақылар
140
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр-ана" атағын алған және "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға мемлекеттік жәрдемақылар
143
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар