О республиканском бюджете на 2021-2023 годы
Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года № 379-VІ ЗРК.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего Закона см. ст. 29
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2021 – 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему Закону соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 405 717 446 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 913 806 526 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 286 899 962 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 585 654 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 201 425 304 тысяч тенге;
2) затраты – 14 911 075 741 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 223 459 837 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 392 058 235 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 168 598 398 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 30 847 068 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 30 847 068 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -2 759 665 200 тысяч тенге, или 3,5 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) ненефтяной дефицит бюджета – -8 243 730 200 тысяч тенге, или 10,6 процента к валовому внутреннему продукту страны;
7) финансирование дефицита бюджета – 2 759 665 200 тысяч тенге.
Сноска. Статья 1 в редакции Закона РК от 24.05.2021 № 44-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2021 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме 48 740 450 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 8 516 575 тысяч тенге.
Сноска. Статья 2 в редакции Закона РК 24.05.2021 № 44-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
Статья 3. Утвердить объемы поступлений на 2021 год, направляемых в Национальный фонд Республики Казахстан, согласно приложению 4 к настоящему Закону.
Статья 4. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
1) по коду "Налог на добычу полезных ископаемых" классификации поступлений бюджета Единой бюджетной классификации – задолженность недропользователей по роялти, а также роялти по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима;
2) по коду "Социальный налог" классификации поступлений бюджета Единой бюджетной классификации – задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
При этом налогоплательщики, осуществляющие деятельность по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима, уменьшают вышеуказанные отчисления или социальный налог на суммы отчислений в Государственный фонд социального страхования, Фонд социального медицинского страхования, исчисленные в соответствии с законами Республики Казахстан "Об обязательном социальном страховании" и "Об обязательном социальном медицинском страховании".

2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2020 жылғы 2 желтоқсандағы № 379-VI ҚРЗ.
1-бап. 2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше осы Заңға 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 12 405 717 446 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 6 913 806 526 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 286 899 962 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 3 585 654 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 5 201 425 304 мың теңге;
2) шығындар – 14 911 075 741 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 223 459 837 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 392 058 235 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 168 598 398 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 30 847 068 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 30 847 068 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -2 759 665 200 мың теңге, немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 3,5 пайызы;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы – -8 243 730 200 мың теңге, немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 10,6 пайызы;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 2 759 665 200 мың теңге.
Ескерту. 1-бап жаңа редакцияда – ҚР 24.05.2021 № 44-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
2-бап. 2021 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенiн пайдаланғаны үшін 48 740 450 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 8 516 575 мың теңге сомасында жалдау төлемақыларының түсiмдері көзделсiн.
Ескерту. 2-бап жаңа редакцияда – ҚР 24.05.2021 № 44-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
3-бап. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жiберiлетiн 2021 жылға арналған түсiмдердiң көлемдерi осы Заңға 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
4-бап. Тиiстi бюджеттiң кiрiсiне мыналар есепке жатқызылатын болып белгiленсiн:
1) Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың бюджет түсімдері сыныптамасының "Пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық" коды бойынша – жер қойнауын пайдаланушылардың роялти бойынша берешегі, сондай-ақ салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша роялти;
2) Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың бюджет түсімдері сыныптамасының "Әлеуметтiк салық" коды бойынша – бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа, Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар бойынша берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың бұрын Жол қорына түсiп келген аударымдары.
Бұл ретте салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша қызметті жүзеге асыратын салық төлеушілер жоғарыда көрсетілген аударымдарды немесе әлеуметтік салықты "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" және "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес есептелген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына аударымдардың сомасына азайтады.

Статья 5. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2021 год объемы бюджетных изъятий из областных бюджетов, бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет в сумме 451 425 304 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской – 213 751 848 тысяч тенге;
Мангистауской – 13 416 746 тысяч тенге;
города Алматы – 190 108 501 тысячи тенге;
города Нур-Султана – 34 148 209 тысяч тенге.
Статья 6. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2021 год поступления трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы в сумме 200 000 000 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы определяется решением Правительства Республики Казахстан.
Статья 7. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2021 год размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 2 700 000 000 тысяч тенге.
Статья 8. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2021 год целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 1 850 000 000 тысяч тенге на цели, определенные Президентом Республики Казахстан.
Сноска. Статья 8 в редакции Закона РК от 24.05.2021 № 44-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
Статья 9. Установить с 1 января 2021 года:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 18 524 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 43 272 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 917 тенге;
5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 34 302 тенге.
Статья 10. Установить, что средства, направленные на пенсионные выплаты по возрасту и пенсионные выплаты за выслугу лет, предусмотрены с учетом повышения их размеров с 1 января 2021 года на 7 процентов.
Статья 11. Установить с 1 января 2021 года размер взносов государства на обязательное социальное медицинское страхование, подлежащих уплате в фонд социального медицинского страхования, – 1,6 процента от объекта исчисления взносов государства.
Статья 12. Установить с 1 января 2021 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.

5-бап. 2021 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерінен республикалық бюджетке бюджеттiк алып қоюлар көлемдері 451 425 304 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Атырау облысынан – 213 751 848 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 13 416 746 мың теңге;
Алматы қаласынан – 190 108 501 мың теңге;
Нұр-Сұлтан қаласынан – 34 148 209 мың теңге.
6-бап. 2021 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен трансферттердің түсімдері 200 000 000 мың теңге сомасында көзделсін.
Облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен трансферттердің түсімдерін бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен айқындалады.
7-бап. 2021 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепiлдендірiлген трансферт мөлшерi 2 700 000 000 мың теңге сомасында көзделсiн.
8-бап. 2021 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт Қазақстан Республикасының Президенті айқындаған мақсаттарға 1 850 000 000 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 8-бап жаңа редакцияда – ҚР 24.05.2021 № 44-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
9-бап. 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 42 500 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 18 524 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 43 272 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 917 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 34 302 теңге болып белгiленсiн.
10-бап. Жасына байланысты зейнетақы төлемдеріне және еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне жұмсалатын қаражат 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап олардың мөлшерлерін 7 пайызға көтеру ескеріле отырып көзделген деп белгіленсін.
11-бап. 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына төлеуге жататын міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекет жарналарының мөлшері мемлекет жарналарын есептеу объектісінен 1,6 пайыз болып белгiленсiн.
12-бап. 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгiленсiн.

Статья 13. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты и бюджет города республиканского значения, в сумме 2 120 876 742 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской – 159 776 910 тысяч тенге;
Актюбинской – 110 138 668 тысяч тенге;
Алматинской – 190 908 951 тысячи тенге;
Восточно-Казахстанской – 217 475 731 тысячи тенге;
Жамбылской – 193 906 105 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской – 75 347 255 тысяч тенге;
Карагандинской – 134 306 419 тысяч тенге;
Кызылординской – 176 498 658 тысяч тенге;
Костанайской – 135 998 777 тысяч тенге;
Павлодарской – 54 972 753 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской – 141 543 628 тысяч тенге;
Туркестанской – 391 668 528 тысяч тенге;
города Шымкента – 138 334 359 тысяч тенге.
Статья 14. Распределение целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на 2021 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан на:
1) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
2) субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;
3) субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
4) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
5) субсидирование купонного вознаграждения по облигациям;
6) субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов;
6-1) субсидирование развития семеноводства;
7) возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых;
7-1) субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических);
7-2) повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
7-3) передачу функций охраны объектов в конкурентную среду;
7-4) выплату надбавок медицинским работникам, задействованным в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом (COVID-19);
7-5) выплату компенсации за наем (аренду) жилья и жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции;

13-бап. 2021 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге және республикалық маңызы бар қала бюджетіне берiлетiн субвенциялар көлемдерi 2 120 876 742 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Ақмола облысына – 159 776 910 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 110 138 668 мың теңге;
Алматы облысына – 190 908 951 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 217 475 731 мың теңге;
Жамбыл облысына – 193 906 105 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 75 347 255 мың теңге;
Қарағанды облысына – 134 306 419 мың теңге;
Қызылорда облысына – 176 498 658 мың теңге;
Қостанай облысына – 135 998 777 мың теңге;
Павлодар облысына – 54 972 753 мың теңге;
Солтүстiк Қазақстан облысына – 141 543 628 мың теңге;
Түркістан облысына – 391 668 528 мың теңге;
Шымкент қаласына – 138 334 359 мың теңге.
14-бап. 2021 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне:
1) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
2) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру және сақтандыру шеңберінде субсидиялауға;
3) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға;
4) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықтарды сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;
5) облигациялар бойынша купондық сыйақыны субсидиялауға;
6) саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға;
6-1) тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялауға;
7) жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіруге шығындарын өтеуге;
7-1) тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялауға;
7-2) ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге;
7-3) объектілерді күзету функцияларын бәсекелес ортаға беруге;
7-4) коронавируспен (COVID-19) күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған медицина қызметкерлеріне үстемеақылар төлеуге;
7-5) арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеуге және олардың тұрғын үй төлемдеріне;

8) выплату государственной адресной социальной помощи;
9) введение стандартов оказания специальных социальных услуг;
10) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
11) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
12) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
13) субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
14) повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
15) увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
16) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций дошкольного образования;
17) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
17-1) обеспечение охвата дошкольным воспитанием и обучением детей от трех до шести лет;
18) реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования;
19) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
20) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
21) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования;
22) доплату за степень магистра методистам методических центров (кабинетов) государственных организаций среднего образования;
23) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
24) приобретение оборудования для колледжей в рамках проекта "Жас маман";
25) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
26) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
27) размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;

8) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
9) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге;
10) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
11) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
12) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
13) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
14) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
15) мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
16) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
17) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
17-1) үш жастан алты жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамтуды қамтамасыз етуге;
18) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға;
19) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
20) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
21) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
22) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының әдістемелік орталықтарының (кабинеттерінің) әдіскерлеріне магистр дәрежесі үшін қосымша ақы төлеуге;
23) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
24) "Жас маман" жобасы шеңберінде колледждер үшін жабдықтар сатып алуға;
25) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
26) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
27) көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға;

28) проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда;
29) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
30) возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенному на условиях финансового лизинга;
31) закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
32) пропаганду здорового образа жизни;
33) реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД;
34) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
35) повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;
36) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
36-1) увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта;
37) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;
38) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
39) предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025";
40) субсидирование ставки вознаграждения и гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов;
40-1) обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
41) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
41-1) изъятие земельных участков для государственных нужд;
42) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей;
43) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для работающей молодежи.
Порядок использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2021 год, указанных в подпунктах 11), 12) и 35) части первой настоящей статьи, определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.

28) медициналық ұйымның жыныстық құмарлықты төмендететін, сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын іс-шараларды өткізуіне;
29) жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
30) қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге;
31) вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
32) саламатты өмір салтын насихаттауға;
33) ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
34) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға;
35) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
36) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
36-1) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
37) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
38) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
39) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;
40) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдендіруге;
40-1) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге;
41) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
41-1) жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға;
42) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға;
43) жұмыс істейтін жастарға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
Облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттерінің осы баптың бірінші бөлігінің 11), 12) және 35) тармақшаларында көрсетілген 2021 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.

Сноска. Статья 14 с изменениями, внесенными Законом РК от 24.05.2021 № 44-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
Статья 15. Распределение сумм кредитов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на содействие развитию предпринимательства в областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Семее и моногородах на 2021 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 16. Распределение и (или) порядок использования средств на реализацию мероприятий Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 17. Распределение и (или) порядок использования средств на возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных товариществу с ограниченной ответственностью "Карагандаликвидшахт", определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 18. Распределение средств на реализацию мероприятий Дорожной карты занятости на 2020 – 2021 годы определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 19. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2021 год в сумме 231 696 458 тысяч тенге.
Сноска. Статья 19 в редакции Закона РК от 24.05.2021 № 44-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
Статья 20. Учесть, что в составе затрат Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан на 2021 год предусмотрены средства на формирование и хранение государственного материального резерва в сумме 12 917 877 тысяч тенге с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 3 585 654 тысяч тенге.
Статья 21. Учесть, что в составе затрат Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан на 2021 год предусмотрены средства для перечисления акционерному обществу "Национальная компания "ҚазАвтоЖол" на выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом в сумме 37 940 506 тысяч тенге.
Статья 22. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2021 год 709 873 тысячи тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.
Статья 23. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2021 году в размере 900 000 000 тысяч тенге.
Сноска. Статья 23 в редакции Закона РК от 24.05.2021 № 44-VII (вводится в действие с 01.01.2021).

Ескерту. 14-бапқа өзгеріс енгізілді – ҚР 24.05.2021 № 44-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
15-бап. Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiне облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Семей қалаларында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге 2021 жылға арналған кредиттер сомаларын бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
16-бап. Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасының іс-шараларын іске асыруға арналған қаражатты бөлу және (немесе) пайдаланудың тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
17-бап. "Қарағандышахтатарату" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне берілген, таратылған шахталардың жұмыскерлеріне келтірілген залалды өтеуге берілетін қаражатты бөлу және (немесе) пайдаланудың тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
18-бап. Жұмыспен қамтудың 2020 – 2021 жылдарға арналған жол картасының іс-шараларын іске асыруға арналған қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
19-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2021 жылға арналған резервi 231 696 458 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
Ескерту. 19-бап жаңа редакцияда – ҚР 24.05.2021 № 44-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
20-бап. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің 2021 жылға арналған шығындарының құрамында мемлекеттiк материалдық резервті қалыптастыруға және сақтауға республикалық бюджет кірістерінде жаңарту тәртібінде шығарылған материалдық құндылықтарды өткізуден түскен 3 585 654 мың теңге сомасындағы қаражатты көрсете отырып, 12 917 877 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
21-бап. Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігінің 2021 жылға арналған шығындарының құрамында мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерді орындауға "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына аудару үшін 37 940 506 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
22-бап. 2021 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшiн 709 873 мың теңге көзделсiн.
23-бап. 2021 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдіктерін беру лимиті 900 000 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 23-бап жаңа редакцияда – ҚР 24.05.2021 № 44-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.

Статья 24. Установить лимит предоставления государственных гарантий по поддержке экспорта в 2021 году в размере 100 200 000 тысяч тенге.
Сноска. Статья 24 в редакции Закона РК от 24.05.2021 № 44-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
Статья 25. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2021 года в размере 18 260 000 000 тысяч тенге.
Сноска. Статья 25 в редакции Закона РК от 24.05.2021 № 44-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
Статья 26. Установить лимит предоставления поручительств государства на 2021 год в размере 45 034 000 тысяч тенге.
Сноска. Статья 26 в редакции Закона РК от 24.05.2021 № 44-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
Статья 27. Установить лимит государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан, на 2021 год в размере 2 481 143 489 тысяч тенге.
Сноска. Статья 27 в редакции Закона РК от 24.05.2021 № 44-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
Статья 28. Утвердить перечень республиканских бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2021 год, согласно приложению 5 к настоящему Закону.

24-бап. 2021 жылы экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепілдіктер беру лимиті 100 200 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 24-бап жаңа редакцияда – ҚР 24.05.2021 № 44-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
25-бап. 2021 жылғы 31 желтоқсанға үкiметтiк борыш лимитi 18 260 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
Ескерту. 25-бап жаңа редакцияда – ҚР 24.05.2021 № 44-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
26-бап. 2021 жылға мемлекеттiң кепiлгерлiк беру лимиті 45 034 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 26-бап жаңа редакцияда – ҚР 24.05.2021 № 44-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
27-бап. 2021 жылға Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің, оның ішінде мемлекеттік концессиялық мiндеттемелерінің лимитi 2 481 143 489 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 27-бап жаңа редакцияда – ҚР 24.05.2021 № 44-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
28-бап. 2021 жылға арналған республикалық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тiзбесi осы Заңға 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2021 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 6 к настоящему Закону.
Статья 29. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2021 года.
Президент Республики Казахстан К. ТОКАЕВ
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2021 - 2023 годы"
от 2 декабря 2020 года
№ 379-VI ЗРК
Республиканский бюджет на 2021 год

2021 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде осы Заңға 6-қосымшаға сәйкес жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгiленсiн.
29-бап. Осы Заң 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. ТОҚАЕВ
"2021 – 2023 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
2020 жылғы 2 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының
№ 379-VI ҚРЗ Заңына
1-ҚОСЫМША
2021 жылға арналған республикалық бюджет

487 190
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
20 259 234
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
2 138 011
021
Обеспечение мероприятий по защите прав и интересов граждан Республики Казахстан за рубежом
69 337
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
8 967 102
001
Услуги по координации деятельности в сфере экологии, геологии и природных ресурсов
8 967 102
209
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
10 237 418
001
Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития
6 623 233
002
Реализация государственной политики в сфере общественного согласия
3 614 185
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
3 793 343
001
Формирование и реализация политики государства в сфере внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта
3 793 343
217
Министерство финансов Республики Казахстан
153 010 656
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета
85 062 943
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
24 338
019
Выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам
13 268
030
Создание и развитие информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан
6 951 273
067
Финансирование политических партий
8 442 227
072
Реформирование системы налогового администрирования
1 190 093
094
Управление государственными активами
1 530 805
205
Модернизация и техническое дооснащение пунктов пропуска на границе
49 795 709
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
7 276 288
001
Формирование и реализация политики государства в сфере цифровизации, инноваций, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), топографо-геодезии и картографии
7 276 288
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
64 417 644
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
5 797 525
217
Развитие науки
58 620 119
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
2 964 665
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности
2 964 665

487 190
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
20 259 234
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
2 138 011
021
Шетелде Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғау жөніндегі іс-шараларды қамтамасыз ету
69 337
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
8 967 102
001
Экология, геология және табиғи ресурстар саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсететін қызметтер
8 967 102
209
Қазақстан Республикасы Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігі
10 237 418
001
Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
6 623 233
002
Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
3 614 185
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
3 793 343
001
Ішкі жəне сыртқы сауда саясаты, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау жəне өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту жəне ілгерілету саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
3 793 343
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
153 010 656
001
Бюджеттік жоспарлауды, мемлекеттік бюджетті атқаруды және оның атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтер
85 062 943
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
24 338
019
Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу
13 268
030
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
6 951 273
067
Саяси партияларды қаржыландыру
8 442 227
072
Салық әкімшілігі жүйесін реформалау
1 190 093
094
Мемлекеттік активтерді басқару
1 530 805
205
Шекарадағы өткізу пункттерін жаңғырту және техникалық жарақтандыру
49 795 709
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
7 276 288
001
Цифрландыру, инновациялар, аэроғарыш және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), топография-геодезия және картография саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
7 276 288
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
64 417 644
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
5 797 525
217
Ғылымды дамыту
58 620 119
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
2 964 665
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
2 964 665

243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
9 320 902
001
Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
6 675 402
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
915 637
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
147 360
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках рамочных соглашений о партнерстве
1 080 442
096
Проведение исследования социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
502 061
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
49 843 606
001
Формирование и реализация политики государства в сфере промышленности, оборонной промышленности, участия в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
9 843 606
222
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
40 000 000
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
2 328 408
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 753 474
007
Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля
574 934
608
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
4 433 207
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы
3 215 604
008
Институциональная поддержка регионального хаба в сфере государственной службы
541 200
012
Услуги по тестированию кадров государственной службы республики
220 565
017
Создание и развитие информационных систем Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
455 838
625
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
8 494 091
001
Формирование и реализация государственной политики по регулированию и развитию финансового рынка

243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
9 320 902
001
Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер
6 675 402
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
915 637
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
147 360
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
1 080 442
096
Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізу
502 061
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
49 843 606
001
Өнеркәсіп, қорғаныс өнеркәсібі, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
9 843 606
222
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
40 000 000
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
2 328 408
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 753 474
007
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру
574 934
608
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
4 433 207
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және іске асыру
3 215 604
008
Мемлекеттік қызмет саласындағы өңірлік хабты институционалдық қолдау
541 200
012
Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын тестілеу бойынша көрсететін қызметтер
220 565
017
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
455 838
625
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
8 494 091
001
Қаржы нарығын реттеу және дамыту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру

8 494 091
626
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
18 796 392
001
Услуги по содействию в формировании и эффективной реализации реформ, осуществление государственной политики в сферах стратегического планирования, государственной статистической деятельности, участие в совершенствовании системы государственного управления и квазигосударственного сектора
10 856 518
002
Обеспечение представления статистической информации
7 939 874
627
Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
1 680 394
001
Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию государственной политики в области защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности
1 680 394
628
Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
16 199 141
001
Услуги по обеспечению противодействия легализации (отмыванию) доходов и финансированию терроризма, борьбы с экономическими и финансовыми правонарушениями
16 199 141
637
Аппарат Конституционного Совета Республики Казахстан
415 810
001
Обеспечение верховенства Конституции Республики Казахстан на территории республики
415 810
690
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
11 237 957
001
Организация проведения выборов
703 815
002
Проведение выборов
5 812 430
033
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
4 721 712
693
Управление материально-технического обеспечения
13 756 263
001
Услуги по обеспечению деятельности Парламента Республики Казахстан
13 756 263
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
59 064 015
001
Услуги по обеспечению осуществления государственных функций и полномочий Управления делами Президента Республики Казахстан
58 038 948
055
Обновление парка автомашин для государственных органов
1 025 067
2
Оборона
717 682 911
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
133 651 883
001
Услуги по определению и организации реализации государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, промышленной безопасности, формированию и реализации государственного материального резерва
12 068 726
002
Организация деятельности в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
54 214 498
006
Строительство и реконструкция объектов защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
45 037 932
007
Капитальные расходы органов и учреждений по чрезвычайным ситуациям

8 494 091
626
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
18 796 392
001
Реформаларды қалыптастыруға және тиімді іске асыруға жәрдемдесу бойынша көрсетілетін қызметтер, стратегиялық жоспарлау, мемлекеттік статистикалық қызмет салаларында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру, мемлекеттік басқару жүйесі мен квазимемлекеттік секторды жетілдіруге қатысу
10 856 518
002
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
7 939 874
627
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
1 680 394
001
Бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
1 680 394
628
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі
16 199 141
001
Кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылды, экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтарға қарсы күресті қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтер
16 199 141
637
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің Аппараты
415 810
001
Қазақстан Республикасы Конституциясының республика аумағында жоғары тұруын қамтамасыз ету
415 810
690
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы
11 237 957
001
Сайлау өткізуді ұйымдастыру
703 815
002
Сайлау өткізу
5 812 430
003
Облыстық бюджеттерге аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 721 712
693
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы
13 756 263
001
Қазақстан Республикасы Парламентінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
13 756 263
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
59 064 015
001
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының мемлекеттік функциялары мен өкілеттіктерін жүзеге асыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
58 038 948
005
Мемлекеттік органдар үшін автомашиналар паркін жаңарту
1 025 067
2
Қорғаныс
717 682 911
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
133 651 883
001
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және оның іске асырылуын ұйымдастыру, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру бойынша көрсетілетін қызметтер
12 068 726
002
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою саласындағы қызметті ұйымдастыру
54 214 498
006
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
45 037 932
007
Төтенше жағдайлар жөніндегі органдар мен мекемелердің күрделі шығыстары

310 814 823
221
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций дошкольного образования
411 922
222
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций среднего образования
2 358 061
223
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций технического и профессионального образования
855 411
227
Модернизация среднего образования
2 697 180
229
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
370 000
230
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
475 993
231
Обеспечение реализации Соглашения об условиях и порядке размещения Тюркской Академии
23 874
232
Целевые трансферты на развитие бюджету Жамбылской области на строительство биофармацевтического завода
1 597 008
233
Услуги по обеспечению биологической безопасности в сфере науки
279 080
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
34 878 149
003
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
579 189
005
Повышение квалификации и переподготовка кадров организаций здравоохранения
647 745
006
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
33 122 559
072
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
528 656
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
36 725 232
005
Обучение и воспитание одаренных в культуре и искусстве детей
1 996 112
006
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся в области культуры и искусства
2 245 284
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области культуры и искусства
2 242
038
Обучение и воспитание одаренных в спорте детей
18 793 081
041
Подготовка кадров в области культуры и искусства
12 586 599
045
Услуги по организации образовательной деятельности для подготовки кадров в области туризма
1 101 914
501
Верховный Суд Республики Казахстан
516 059
017
Организация послевузовского образования, переподготовка и повышение квалификации судейских кадров
516 059
502
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
2 584 413
018
Повышение профессионального уровня и послевузовское образование сотрудников правоохранительных органов

310 814 823
221
Мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
411 922
222
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
2 358 061
223
Техникалық және кәсіптік білім беру мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
855 411
227
Орта білім беруді жаңғырту
2 697 180
229
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарды анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
370 000
230
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
475 993
231
Түркі академиясын орналастыру шарттары мен тәртібі туралы келісімнің іске асырылуын қамтамасыз ету
23 874
232
Жамбыл облысының бюджетіне биофармацевтикалық зауыт салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 597 008
233
Ғылым саласында биологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтер
279 080
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
34 878 149
003
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
579 189
005
Денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
647 745
006
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
33 122 559
072
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендия мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
528 656
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
36 725 232
005
Мәдениеттегі және өнердегі дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
1 996 112
006
Мәдениет пен өнер саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
2 245 284
007
Мәдениет пен өнер саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
2 242
038
Спорттағы дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
18 793 081
041
Мәдениет пен өнер саласында кадрлар даярлау
12 586 599
045
Туризм саласында кадрларды даярлау үшін білім беру қызметін ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтер
1 101 914
501
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
516 059
017
Сот кадрларына жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруді ұйымдастыру, оларды қайта даярлау және біліктілігін арттыру
516 059
502
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
2 584 413
018
Құқық қорғау органдары қызметкерлерінің кәсіби деңгейін жоғарылату және жоғары білімнен кейінгі білім беру

7 258 537
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
3 818 166 138
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
238 500
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
20 935 887
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
142 305
066
Реализация программных проектов в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
1 999 447
067
Обеспечение реализации проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
1 273 396
068
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
74 892 023
071
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
31 304 780
081
Реализация мероприятий Дорожной карты занятости на 2020–2021 годы
77 500 000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
402 803 258
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
402 803 258
007
Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области на развитие систем теплоснабжения
8 236 937
020
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
599 920
228
Реализация мероприятий в области жилищного строительства в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 – 2025 годы
211 206 981
229
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 – 2025 годы
176 389 548
234
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Акмолинской области на строительство и реконструкцию систем водоснабжения и водоотведения Щучинско-Боровской курортной зоны
1 330 367
235
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие систем водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы развития туристской отрасли Республики Казахстан на 2019 – 2025 годы

7 258 537
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
3 818 166 138
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
238 500
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
20 935 887
062
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
142 305
066
Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде бағдарламалық жобаларды іске асыру
1 999 447
067
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп атқарылатын жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
1 273 396
068
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шараларды іске асыру
74 892 023
071
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
31 304 780
081
Жұмыспен қамтудың 2020–2021 жылдарға арналған жол картасының іс-шараларын іске асыру
77 500 000
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
402 803 258
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
402 803 258
007
Қарағанды облысының бюджетіне жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
8 236 937
020
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiне Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
599 920
228
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй салу саласындағы іс-шараларды іске асыру
211 206 981
229
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
176 389 548
234
Ақмола облысының облыстық бюджетіне Щучинск-Бурабай курорттық аймағының сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 330 367
235
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасының туристік саласын дамытудың 2019 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

481 000
056
Обеспечение повышения энергоэффективности отраслей экономики
461 230
244
Возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных в товарищество с ограниченной ответственностью "Карагандаликвидшахт"
486 956
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
391 755 395
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
108 481 268
036
Создание условий для реинтродукции туранского тигра и оказание содействия в сохранении природных и историко-культурных объектов горного массива Улытау
470 000
037
Стабилизация и улучшение качества окружающей среды
1 431 280
038
Сокращение выбросов парниковых газов
134 330
039
Развитие гидрометеорологического и экологического мониторинга
7 826 685
044
Содействие ускоренному переходу Казахстана к "зеленой экономике" путем продвижения технологий и лучших практик, развития бизнеса и инвестиций
649 838
254
Эффективное управление водными ресурсами
50 066 803
256
Управление, обеспечение сохранения и развития лесных ресурсов и животного мира
25 416 549
267
Повышение доступности знаний и научных исследований
3 949 265
268
Усовершенствование ирригационных и дренажных систем
18 536 518
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
276 908 835
001
Услуги по планированию, регулированию, управлению в сфере сельского хозяйства и использования земельных ресурсов
17 716 569
063
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Северо-Казахстанской области на увеличение уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Солтүстік"
15 000 000
249
Создание условий для развития животноводства и производства, реализации продукции животноводства
23 907 456
250
Повышение доступности финансовых услуг
183 287 592
255
Создание условий для развития производства, реализации продукции растениеводства
18 896 570
259
Повышение доступности информации о земельных ресурсах
9 186 082
267
Повышение доступности знаний и научных исследований
8 914 566
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
5 109 318
007
Повышение уровня государственного геодезического и картографического обеспечения страны
5 109 318
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
1 255 974
007
Охрана, защита, воспроизводство лесов и животного мира
1 255 974
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
50 396 510
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан

481 000
056
Экономика салаларында энергия тиімділігін арттыруды қамтамасыз ету
461 230
244
"Қарағандышахтатарату" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне берілген, таратылған шахталардың жұмыскерлеріне келтірілген залалды өтеу
486 956
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
391 755 395
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
108 481 268
036
Тұран жолбарысын реинтродукциялау үшін жағдайлар жасау және Ұлытау таулы алқабының табиғи және тарихи-мәдени объектілерін сақтауға жәрдем көрсету
470 000
037
Қоршаған ортаның сапасын тұрақтандыру және жақсарту
1 431 280
038
Парниктік газдар шығарындыларын азайту
134 330
039
Гидрометеорологиялық және экологиялық мониторингті дамыту
7 826 685
044
Технологияларды және үздік практикаларды ілгерілету, бизнес пен инвестицияларды дамыту арқылы Қазақстанның "жасыл экономикаға" жылдам көшуіне ықпал ету
649 838
254
Су ресурстарын тиімді басқару
50 066 803
256
Орман ресурстары мен жануарлар әлемін сақтау мен дамытуды басқару, қамтамасыз ету
25 416 549
267
Білімнің және ғылыми зерттеулердің қолжетімділігін арттыру
3 949 265
268
Ирригациялық және дренаждық жүйелерді жетілдіру
18 536 518
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
276 908 835
001
Ауыл шаруашылығы және жер ресурстарын пайдалану саласындағы жоспарлау, реттеу, басқару жөніндегі қызметтер
17 716 569
249
Мал шаруашылығын дамыту үшін және мал шаруашылығы өнiмiн өндіруге, өткізуге жағдай жасау
23 907 456
063
Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетіне "Солтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
15 000 000
249
Мал шаруашылығын дамыту үшін және мал шаруашылығы өнiмiн өндіруге, өткізуге жағдай жасау
23 907 456
250
Қаржылық көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыру
183 287 592
255
Өсімдік шаруашылығы өнiмiн өндіруді, өткізуді дамыту үшін жағдай жасау
18 896 570
259
Жер ресурстары туралы ақпаратқа қолжетімділікті арттыру
9 186 082
267
Білімнің және ғылыми зерттеулердің қолжетімділігін арттыру
8 914 566
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
5 109 318
007
Еліміздің мемлекеттік геодезиялық және картографиялық қамтамасыз ету жүйесінің деңгейін арттыру
5 109 318
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
1 255 974
007
Ормандар мен жануарлар дүниесін күзету, қорғау, өсімін молайту
1 255 974
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
50 396 510
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі

8 610 345
090
Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки
8 610 345
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
96 000
040
Развитие нефтегазохимической промышленности и местного содержания в контрактах на недропользование
96 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
41 690 165
022
Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области для увеличения уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка" с целью реализации проекта по производству автомобильных шин
20 000 000
024
Проектирование и строительство пограничных отделений
1 040 000
025
Целевые трансферты на развитие бюджету Костанайской области для увеличения уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол" с целью реализации проектов машиностроительной отрасли
8 000 000
057
Прикладные научные исследования технологического характера в области промышленности
2 283 800
090
Содействие развитию отраслей промышленности
6 058 098
225
Реализация мероприятий по совершенствованию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
4 308 267
12
Транспорт и коммуникации
638 626 284
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
108 128 307
003
Развитие "электронного правительства", инфокоммуникационной инфраструктуры и информационной безопасности
78 999 227
008
Прикладные научные исследования в области космической деятельности и информационной безопасности
1 659 868
009
Создание и ввод в эксплуатацию космической системы связи "KazSat-2R"
100 000
010
Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры
4 208 663
011
Создание космического ракетного комплекса "Байтерек" на базе ракеты космического назначения среднего класса нового поколения для запусков беспилотных космических аппаратов
23 160 549
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
530 497 977
003
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
130 703 106
013
Субсидирование регулярных авиаперевозок
5 500 266
015
Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям
44 454 452
091
Ремонт и организация содержания, направленная на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования
264 358 052
092
Развитие, содержание водного транспорта и водной инфраструктуры
13 716 711
093
Развитие гражданской авиации и воздушного транспорта
10 351 476
212
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров)

8 610 345
090
Қазақстандық тауарлардың сыртқы нарыққа экспортын ілгерілетуге жәрдемдесу
8 610 345
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
96 000
040
Мұнай-газ химиясы өнеркәсібін және жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттардағы жергілікті қамтуды дамыту
96 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
41 690 165
022
Автомобиль шиналарын өндіру жөніндегі жобаны іске асыру мақсатында "Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін Қарағанды облысының бюджетіне берілетін нысаналы даму трансферттері
20 000 000
024
Шекара бөлімшелерін жобалау және салу
1 040 000
025
Машина жасау саласының жобаларын іске асыру мақсатында "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін Қостанай облысының бюджетіне нысаналы даму трансферттері
8 000 000
057
Өнеркәсіп саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
2 283 800
090
Өнеркәсіп салаларының дамуына жәрдемдесу
6 058 098
225
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру іс-шараларын іске асыру
4 308 267
12
Көлiк және коммуникация
638 626 284
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
108 128 307
003
"Электрондық үкіметті", инфокоммуникациялық инфрақұрылымды және ақпараттық қауіпсіздікті дамыту
78 999 227
008
Ғарыш қызметі және ақпараттық қауіпсіздік салаларындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
1 659 868
009
"KazSat-2R" ғарыштық байланыс жүйесін құру және пайдалануға беру
100 000
010
Ғарыш инфрақұрылымының сақталуы мен оны пайдалануды кеңейтуді қамтамасыз ету
4 208 663
011
Ұшқышсыз ғарыш аппараттарын ұшыру үшін орта сыныптағы ғарыштық мақсаттағы жаңа буын зымыранының базасында "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құру
23 160 549
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
530 497 977
003
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
130 703 106
013
Тұрақты авиатасымалдарды субсидиялау
5 500 266
015
Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
44 454 452
091
Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру
264 358 052
092
Су көлігін және су инфрақұрылымын ұстау, дамыту
13 716 711
093
Азаматтық авиацияны және әуе көлігін дамыту
10 351 476
212
Әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдаушының және вагондар (контейнерлер) операторының вагондарды сатып алуын несиелеуде немесе қаржы лизингінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау

10 834 612
213
Обеспечение развития городского рельсового транспорта
11 596 976
233
Выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом
37 940 506
240
Строительство и реконструкция пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан
1 041 820
13
Прочие
666 712 413
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
12 917 877
005
Реализация мероприятий по формированию и хранению государственного материального резерва
12 917 877
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
4 907 779
006
Представительские затраты
1 649 312
024
Реализация государственной политики по привлечению инвестиций
335 598
026
Содействие привлечению инвестиций в Республику Казахстан
2 922 869
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
20 327 461
061
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
1 941 546
065
Целевое перечисление в АО "Национальная компания "QazExpoCongress"
18 385 915
217
Министерство финансов Республики Казахстан
251 142 287
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
231 696 458
044
Погашение простых векселей
4 278 500
099
Целевое перечисление в АО "Администрация Международного финансового центра "Астана"
11 820 830
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 346 499
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
24 492 542
006
Стимулирование продуктивных инноваций
4 000 000
120
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
17 220 185
205
Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан
3 272 357
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
310 917 474
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
705 688
082
Реализация мероприятий в моногородах и регионах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
145 136 484
087
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов
132 497 849
160
Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
32 200 000

10 834 612
213
Қалалық рельстік көліктің дамуын қамтамасыз ету
11 596 976
233
Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерін орындау
37 940 506
240
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткізу пункттерін салу және реконструкциялау
1 041 820
13
Басқалар
666 712 413
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
12 917 877
005
Мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және сақтау бойынша іс-шараларды іске асыру
12 917 877
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
4 907 779
006
Өкілдік шығындар
1 649 312
024
Инвестицияларды тарту жөнінде мемлекеттік саясатты іске асыру
335 598
026
Қазақстан Республикасына инвестициялар тартуға жәрдемдесу
2 922 869
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
20 327 461
061
Техникалық реттеу және метрология саласындағы көрсетілетін қызметтер
1 941 546
065
"QazExpoCongress" ұлттық компаниясы" АҚ-ға нысаналы аударым
18 385 915
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
251 142 287
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
231 696 458
044
Жай вексельдерді өтеу
4 278 500
099
"Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігі" АҚ-ға нысаналы аударым
11 820 830
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 346 499
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
24 492 542
006
Өнімді инновацияларды ынталандыру
4 000 000
120
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
17 220 185
205
Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету
3 272 357
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
310 917 474
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
705 688
082
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде моноқалалар мен өңірлерде іс-шараларды іске асыру
145 136 484
087
"Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде іс-шараларды іске асыру
132 497 849
160
Ақмола облысының бюджетіне, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
32 200 000

78 000 000
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
36 000 000
246
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для стимулирования экспортного финансирования
16 000 000
247
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Фонд развития промышленности" для финансирования проекта по производству главных передач ведущих мостов грузовой техники
20 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
42 000 000
023
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Фонд развития промышленности" для лизингового финансирования проекта "Организация производства шин в городе Сарани Карагандинской области"
20 000 000
218
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Фонд развития промышленности" через АО "Банк Развития Казахстана" по реализации в лизинг автобусов
22 000 000
12
Транспорт и коммуникации
14 700 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
14 700 000
219
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования обновления парка пассажирских вагонов через АО "Фонд развития промышленности"
14 700 000
13
Прочие
145 270 997
217
Министерство финансов Республики Казахстан
709 873
011
Выполнение обязательств по государственным гарантиям
709 873
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
32 561 124
048
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на содействие развитию предпринимательства в областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Семее и моногородах
10 061 124
205
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы для реализации предпринимательских инициатив в рамках Дорожной карты занятости на 2020–2021 годы за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
22 500 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
112 000 000
220
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики
10 000 000
231
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
102 000 000
Категория
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Класс
Подкласс
Погашение бюджетных кредитов
168 598 398
5
Погашение бюджетных кредитов
168 598 398
01
Погашение бюджетных кредитов
167 327 530
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
167 327 530
02
Возврат требований по оплаченным государственным гарантиям
1 270 868
1
Возврат юридическими лицами требований по оплаченным государственным гарантиям
1 270 868
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
Программа
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
30 847 068
Приобретение финансовых активов
30 847 068
1
Государственные услуги общего характера

78 000 000
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
36 000 000
246
Экспорттық қаржыландыруды ынталандыру үшін кейіннен "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ға кредит бере отырып "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
16 000 000
247
Жүк техникасының жетекші белдіктерінің бас берілістерін шығару жобасын қаржыландыру үшін кейіннен "Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ-ға кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
20 000 000
023
"Қарағанды облысының Саран қаласында шина өндірісін ұйымдастыру" жобасын лизингтік қаржыландыру үшін "Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ-ға кейіннен кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
20 000 000
218
Автобустарды лизингке сату бойынша "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ арқылы кейіннен "Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ-ға кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
22 000 000
12
Көлiк және коммуникация
14 700 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
14 700 000
219
"Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ арқылы жолаушылар вагоны паркін жаңартуды қаржыландыру үшін кейіннен "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ға кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
14 700 000
13
Басқалар
145 270 997
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
709 873
011
Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау
709 873
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
32 561 124
048
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiне облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Семей қалаларында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит беру
10 061 124
205
Облыстық бюджеттерді, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджетін 2020–2021 жылдарға арналған жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде кәсіпкерлік бастамаларды іске асыру үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен кредиттеу
22 500 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
112 000 000
220
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
10 000 000
231
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
102 000 000
Санаты
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
168 598 398
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
168 598 398
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
167 327 530
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
167 327 530
02
Төленген мемлекеттік кепілдіктер бойынша талаптарды қайтару
1 270 868
1
Төленген мемлекеттік кепілдіктер бойынша талаптарды заңды тұлғалардың қайтаруы
1 270 868
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
30 847 068
Қаржы активтерін сатып алу
30 847 068
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер

37 216 364
02
Оборона
452 576 180
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
102 462 991
001
Услуги по определению и организации реализации государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, промышленной безопасности, формированию и реализации государственного материального резерва
10 920 256
002
Организация деятельности в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
50 333 837
006
Строительство и реконструкция объектов защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
31 100 000
007
Капитальные расходы органов и учреждений по чрезвычайным ситуациям
10 108 898
208
Министерство обороны Республики Казахстан
281 740 775
001
Услуги по определению и реализации государственной политики в области организации обороны и Вооруженных Сил Республики Казахстан
2 315 428
047
Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан
279 425 347
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
68 372 414
004
Обеспечение исполнения государственного оборонного заказа
68 372 414
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
628 685 682
104
Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
1 144 111
003
Услуги по обеспечению фельдъегерской связью государственных учреждений
1 144 111
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
166 015 331
015
Обеспечение населения документами, удостоверяющими личность, водительскими удостоверениями, документами, номерными знаками для государственной регистрации транспортных средств
15 412 074
076
Охрана общественного порядка и обеспечение общественной безопасности
107 357 780
077
Организация деятельности уголовно-исполнительной системы
31 746 007
078
Осуществление оперативно-розыскной деятельности органов внутренних дел
11 499 470
217
Министерство финансов Республики Казахстан
6 218 751
096
Осуществление оперативно-розыскной деятельности и досудебного расследования
6 218 751
221
Министерство юстиции Республики Казахстан
42 524 324
001
Правовое обеспечение деятельности государства
10 242 150
005
Оказание юридической помощи адвокатами
1 813 004
006
Научное сопровождение законотворческой деятельности государственных органов
428 104
009
Обеспечение населения правовой информацией и ведение Единой системы правовой информации
1 103 976
047
Защита и представление интересов государства в арбитражах, иностранных арбитражах, иностранных государственных и судебных органах, а также в процессе доарбитражного и досудебного урегулирования споров, оценка перспектив судебных или арбитражных разбирательств, проводимых за рубежом с участием Правительства Республики Казахстан

37 216 364
02
Қорғаныс
452 576 180
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
102 462 991
001
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және оның іске асырылуын ұйымдастыру, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
10 920 256
002
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою саласындағы қызметті ұйымдастыру
50 333 837
006
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
31 100 000
007
Төтенше жағдайлар жөніндегі органдар мен мекемелердің күрделі шығыстары
10 108 898
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
281 740 775
001
Қорғанысты және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін ұйымдастыру саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және іске асыру жөніндегі қызметтер
2 315 428
047
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету
279 425 347
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
68 372 414
004
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындауды қамтамасыз ету
68 372 414
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
628 685 682
104
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
1 144 111
003
Мемлекеттік мекемелерді фельдъегерлік байланыспен қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 144 111
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
166 015 331
015
Халықты жеке басты куәландыратын құжаттармен, жүргізуші куәліктерімен, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттармен, нөмірлік белгілермен қамтамасыз ету
15 412 074
076
Қоғамдық тәртіпті сақтау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
107 357 780
077
Қылмыстық-атқару жүйесінің қызметін ұйымдастыру
31 746 007
078
Ішкі істер органдарының жедел-іздестіру қызметтерін жүзеге асыру
11 499 470
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
6 218 751
096
Жедел - іздестіру қызметін және сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүзеге асыру
6 218 751
221
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
42 524 324
001
Мемлекет қызметін құқықтық қамтамасыз ету
10 242 150
005
Адвокаттардың заңгерлік көмек көрсетуі
1 813 004
006
Мемлекеттік органдардың заң шығару қызметін ғылыми сүйемелдеу
428 104
009
Халықты құқықтық ақпаратпен қамтамасыз ету және Бірыңғай құқықтық ақпарат жүйесін жүргізу
1 103 976
047
Төреліктерде, шетелдік төреліктерде, шетелдік мемлекеттік және сот органдарында, сондай-ақ төрелікке және сотқа дейінгі дауларды реттеу процесінде мемлекеттің мүдделерін қорғау және білдіру, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қатысуымен шетелде өткізілетін сот немесе төрелік талқылаулардың перспективаларын бағалау

034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
244 500
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
26 665 496
067
Обеспечение реализации проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
531 480
068
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
72 342 995
071
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
8 368 939
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
131 467 075
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
131 467 075
228
Реализация мероприятий в области жилищного строительства в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы
104 071 377
229
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы
26 568 094
234
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Акмолинской области на строительство и реконструкцию систем водоснабжения и водоотведения Щучинско-Боровской курортной зоны
827 604
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
114 814 560
209
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
44 860 213
003
Проведение государственной информационной политики
44 127 512
004
Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства
439 332
007
Реализация государственной молодежной и семейной политики
293 369
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
2 117 137
219
Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям, научно-технической и научно-педагогической информации
2 117 137
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
66 966 863
001
Формирование государственной политики в сфере культуры, спорта и туристской деятельности
1 434 811
017
Обеспечение внутриполитической стабильности и укрепление казахстанского патриотизма
13 523
021
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
451 983
033
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела
39 626 321
035
Поддержка развития массового спорта и национальных видов спорта

034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
244 500
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
26 665 496
067
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп атқарылатын жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
531 480
068
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шараларды іске асыру
72 342 995
071
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiне мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 368 939
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
131 467 075
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
131 467 075
228
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй салу саласындағы іс-шараларды іске асыру
104 071 377
229
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
26 568 094
234
Ақмола облысының облыстық бюджетіне Щучинск-Бурабай курорттық аймағының сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін салуға және реконструкицялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
827 604
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
114 814 560
209
Қазақстан Республикасы Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігі
44 860 213
003
Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
44 127 512
004
Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету
439 332
007
Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын іске асыру
293 369
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
2 117 137
219
Ғылыми-тарихи құндылықтарға, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз ету
2 117 137
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
66 966 863
001
Мәдениет, спорт және туристік қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
1 434 811
017
Ішкі саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету және қазақстандық патриотизмді нығайту
13 523
021
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
451 983
033
Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру
39 626 321
035
Бұқаралық спортты және спорттың ұлттық түрлерін дамытуды қолдау

099
Обеспечение доступности качественного школьного образования
100
Обучение и воспитание детей в республиканских организациях образования
101
Реализация государственного образовательного заказа в Назарбаев Интеллектуальных школах
110
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
127
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
5
Здравоохранение
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
067
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
100
Трансферты Фонду социального медицинского страхования на оплату гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет средств республиканского бюджета
106
Оказание медицинской помощи больным социально значимыми заболеваниями, за исключением направлений, финансируемых через Фонд социального медицинского страхования
107
Оказание медицинской помощи в форме санитарной авиации
111
Трансферты Фонду социального медицинского страхования на оплату гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
070
Охрана общественного здоровья
100
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения
101
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов
102
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на пропаганду здорового образа жизни
104
Пропаганда здорового образа жизни
105
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
106
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
100
Выплата солидарных пенсий за счет средств республиканского бюджета
101
Государственные базовые пенсионные выплаты за счет средств республиканского бюджета
103
Выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде

099
Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету
100
Балаларды республикалық білім беру ұйымдарында оқыту және тәрбиелеу
101
Назарбаев Зияткерлік мектептерінде мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
110
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
127
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
5
Денсаулық сақтау
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
067
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
100
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін төлеуге республикалық бюджет қаражаты есебінен берілетін трансферттер
106
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры арқылы қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, әлеуметтік мәні бар аурулармен ауырған науқастарға медициналық көмек көрсету
107
Санитариялық авиация нысанында медициналық көмек көрсету
111
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін төлеуге Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін трансферттер
070
Қоғамдық денсаулықты сақтау
100
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету
101
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға берілетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
102
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне саламатты өмір салтын насихаттауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
104
Саламатты өмір салтын насихаттау
105
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
106
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
100
Республикалық бюджет қаражаты есебінен ортақ зейнетақыларды төлеу
101
Республикалық бюджет қаражаты есебінен мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемдері
103
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсiптiк зейнетақы жарналарының сақталуының мемлекеттiк кепiлдiгі бойынша міндеттеме төлеу

104
Государственное базовое социальное пособие по инвалидности
105
Государственное базовое социальное пособие по случаю потери кормильца
107
Пособие на погребение
108
Государственные специальные пособия
109
Субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат в случае потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
111
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
112
Выплата солидарных пенсий за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
113
Государственные базовые пенсионные выплаты за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
115
Государственные пособия многодетным семьям

104
Мүгедектігі бойынша берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтiк жәрдемақы
105
Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтiк жәрдемақы
107
Жерлеуге берiлетiн жәрдемақы
108
Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар
109
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайына төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау
111
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, мемлекетке сот жүктеген, адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
112
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен ортақ зейнетақыларды төлеу
113
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемдері
115
Көп балалы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы

131
Единовременные государственные денежные компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
132
Единовременная денежная компенсация реабилитированным гражданам - жертвам массовых политических репрессий
133
Единовременные государственные пособия в связи с рождением ребенка
134
Государственные пособия по уходу за ребенком до одного года
135
Государственные пособия родителям, опекунам, воспитывающим детей-инвалидов

131
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
132
Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандары болған ақталған азаматтарға берілетін біржолғы ақшалай өтемақы
133
Бала тууға байланысты берілетін біржолғы мемлекеттік жәрдемақылар
134
Бiр жасқа дейiнгі баланы күту үшін төленетін мемлекеттік жәрдемақылар
135
Мүгедек балаларды тәрбиелеуші ата-аналарға, қамқоршыларға мемлекеттік жәрдемақылар

138
Государственные пособия семьям (лицам), осуществляющим уход за инвалидом первой группы с детства
140
Государственные пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алка", "Кумис алка" или получившим ранее звание "Мать-героиня" и награжденным орденом "Материнская слава"
143
Специальные государственные пособия
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2021-2023 годы"
от 2 декабря 2020 года
№ 379-VI ЗРК
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2021 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан

138
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асыратын отбасыларға (адамдарға) мемлекеттік жәрдемақылар
140
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған және "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға мемлекеттік жәрдемақылар
143
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
2021 – 2023 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
2020 жылғы 2 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының
№ 379-VI ҚРЗ Заңына
6-ҚОСЫМША
2021 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру