О гарантированном трансферте из Национального фонда Республики Казахстан на 2023 – 2025 годы
Закон Республики Казахстан от 24 ноября 2022 года № 159-VII ЗРК. Утратил силу Законом Республики Казахстан от 5 декабря 2023 года № 42-VIII.
Сноска. Утратил силу Законом РК от 05.12.2023 № 42-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Статья 1. Размеры гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
Утвердить следующие размеры гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет на 2023 – 2025 годы:
2023 год – 2 200 000 000 тысяч тенге;
2024 год – 2 000 000 000 тысяч тенге;
2025 год – 1 900 000 000 тысяч тенге.
Статья 2. Размеры цены отсечения
Установить следующие размеры цены отсечения на нефть по поступлениям в Национальный фонд Республики Казахстан от организаций нефтяного сектора на 2023 – 2025 годы:
2023 год – 48,9 доллара США за баррель;
2024 год – 42,2 доллара США за баррель;
2025 год – 40,3 доллара США за баррель.
Статья 3. Порядок введения в действие настоящего Закона
1. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2023 года.
2. Признать утратившим силу Закон Республики Казахстан от 30 ноября 2021 года "О гарантированном трансферте из Национального фонда Республики Казахстан на 2022 – 2024 годы".
Президент Республики Казахстан К. ТОКАЕВ

Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2023 – 2025 жылдарға арналған кепілдендірілген трансферт туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2022 жылғы 24 қарашадағы № 159-VII ҚРЗ. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының 2023 жылғы 5 желтоқсандағы № 42-VIII Заңымен
Ескерту. Заңның күші жойылды – ҚР 05.12.2023 № 42-VIII Заңымен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Баспасөз релизі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы заң 01.01.2023 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
1-бап. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферттің мөлшерлері
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2023 – 2025 жылдарға арналған республикалық бюджетке кепілдендірілген трансферттің мынадай мөлшерлері бекітілсін:
2023 жыл – 2 200 000 000 мың теңге;
2024 жыл – 2 000 000 000 мың теңге;
2025 жыл – 1 900 000 000 мың теңге.
2-бап. Кесімді баға мөлшерлері
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдер бойынша мұнайдың 2023 – 2025 жылдарға арналған кесімді бағасының мынадай мөлшерлері белгіленсін:
2023 жыл – бір баррель үшін 48,9 АҚШ доллары;
2024 жыл – бір баррель үшін 42,2 АҚШ доллары;
2025 жыл – бір баррель үшін 40,3 АҚШ доллары.
3-бап. Осы Заңды қолданысқа енгізу тәртібі
1. Осы Заң 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
2. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2022 – 2024 жылдарға арналған кепілдендірілген трансферт туралы" 2021 жылғы 30 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының күші жойылды деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. ТОҚАЕВ