2005 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 1354 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегі Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналардың:
206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң 2005 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
206-ҚОСЫМША
Ескерту. 206-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Мемлекеттiң қызметiн құқықтық қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3833228 мың теңге (үш миллиард сегіз жүз отыз үш миллион екi жүз жиырма сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізі: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi , Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiнiң  125 961 - 1016 баптары, "Жедел-iздестiру қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 15 қыркүйектегi Заңының  6-бабы , "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңының  9 ,   10-баптары , "Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 10 маусымдағы  Заңы , "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының  10,   22-баптары , "Селекциялық жетiстiктердi қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шiлдедегi  Заңы , "Патент заңы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi  Заңы , "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi  Заңы , "Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердiң атаулары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 26 шiлдедегi  Заңы , "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 29 маусымдағы Заңының  1-16-баптары , "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне қылмыстық-атқару жүйесiн реформалау және осы жүйе қызметкерлерiнiң мәртебесi мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шiлдедегi  Заңы , "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының  3 ,   15,   16,   19,   21,   22-баптары , "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк реестрi және оларды мемлекеттiк тiркеудi ретке келтiру жөнiндегi шаралар туралы" 1997 жылғы 4 наурыздағы N 3379  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрі жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" 2003 жылғы 23 желтоқсандағы N 1255  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" 2004 жылғы 29 қыркүйектегi N 1449  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлер лауазымдарының санаттары бойынша тiзiлiмiн бекiту туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1282  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының әскери қызметшiлерi, құқық қорғау органдары, Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мемлекеттiк өртке қарсы қызметi мен прокуратура органдарының қызметкерлерi лауазымдарының санаттары бойынша тiзiлiмдерiн бекiту туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1283  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджетi және Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджетi) есебiнен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284  Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң заң жобалау қызметiн жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 11 қыркүйектегi N 1376  қаулысы , "Мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшi емес қызметкерлерiне және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41  қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2005 год (Министерство юстиции Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 1354
В соответствии с  Бюджетным кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2005 год:
Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложениям 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2005 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 206
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы 001
"Правовое обеспечение деятельности государства"
на 2005 год
1. Стоимость: 3833228 тысяч тенге (три миллиарда восемьсот тридцать три миллиона двести двадцать восемь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, статьи  125 961-1016  Гражданского кодекса Республики Казахстан,  статья 6  Закона Республики Казахстан от 15 сентября 1994 года "Об оперативно-розыскной деятельности", статьи  9__ 10_  Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании",  Закон  Республики Казахстан от 10 июня 1996 года "Об авторском праве и смежных правах", статьи  10_ 22_  Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах",  Закон  Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений",  Закон  Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "Патентный закон",  Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе",  Закон  Республики Казахстан от 26 июля 1999 года "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров", статьи 1-16  Закона  Республики Казахстан от 29 июня 2001 года "О правовой охране топологий интегральных микросхем",  Закон  Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам реформирования уголовно-исполнительной системы и статуса ее работников", статьи  3__ 15_ 16_ 19_ 21_ 22_  Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции",  Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации",  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  Указ  Президента Республики Казахстан от 4 марта 1997 года N 3379 "О государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан и мерах по упорядочению их государственной регистрации",  Указ  Президента Республики Казахстан от 23 декабря 2003 года N 1255 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан",  Указ  Президента Республики Казахстан от 29 сентября 2004 года N 1449 "О мерах по дальнейшему совершенствованию  системы государственного управления Республики Казахстан",  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1282 "Об утверждении Реестра должностей административных государственных служащих по категориям",  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1283 "Об утверждении реестров должностей военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы, Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и органов прокуратуры Республики Казахстан по категориям",  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2000 года N 1376 "О мерах по совершенствованию законопроектной деятельности Правительства Республики Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген функциялардың барынша тиiмдi орындалуына қол жеткiзу үшiн Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi орталық аппаратының, оның комитеттерiмен, аумақтық бөлiмшелерiнiң қызметiн қамтамасыз ету, соның iшiнде қолданыстағы жүрген заңдарды жүйелеу және талдау, Республикадағы заң жобалау және сарапшылық жұмыстарын жетiлдiру, қолданыстағы нормативтiк құқықтық актiлердiң нормалары арасындағы қайшылықтарды жою, авторлық және сабақтас құқықтар, өнеркәсiптiк меншiк туралы заңдардың, санаткерлiк меншiк жөнiндегi халықаралық шарттар мен тұжырымдамалардың iске асырылуын қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарын құқықтық ақпаратпен қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының және шетел мемлекеттерiнiң соттарында Қазақстан Республикасының мемлекеттiк мүддесiн құқықтық қорғауды, лицензиялауды ұйымдастыруды және қызметтiк лицензияланған түрлерi саласында заңдылықты қамтамасыз ету, әдiлет органдарының және қылмыстық-атқару жүйесiнiң ақпараттық жүйелерiнiң үзiлiссiз және берiк жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету, өзiнiң лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау және кәсiби шеберлiгiн жетiлдiру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес, кәсiби қызмет саласындағы бiлiм беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмдi, шеберлiктi және дағдыны жаңарту, жылжымайтын мүлiкке құқықтық мемлекеттік тiркеуді, әдiлет органдарының ғимараттарын күрделi жөндеудi жүргізу және материалдық-техникалық жарақтандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң орталық аппаратын, оның комитеттерiн және аумақтық бөлiмшелерiн ұстау, заң жобаларын әзiрлеу, консультациялық және сараптамалық жұмыстарды жүргiзу, қолданылып жүрген заңдарды жүйелеу, нормативтiк құқықтық актiлерге сараптама жасау, қолданылып жүрген заңдарды түсiндiру, ғылым, әдебиет және өнер шығармаларын, өнеркәсiптiк меншiктiң объектiлерiн жасауға және пайдалануға байланысты пайда болатын авторлық құқық, өнеркәсiптiк меншiк құқығы саласындағы қатынастарды реттеу, мемлекеттiк органдарды Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң дерекқорларымен қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң тапсырмалары мен мемлекеттiк органдардың жасаған өтiнiштерi бойынша Қазақстан Республикасының және шетел мемлекеттерiнiң соттарында мемлекеттiң мүддесiн құқықтық қорғау, нотариалдық және адвокаттық қызметпен, мүлiктi бағалау жөнiндегi қызметпен айналысу құқығына лицензияларды беру, әдiлет органдарының және қылмыстық атқару жүйесiнiң ақпараттық жүйелерiне уақтылы және толық техникалық қызмет көрсету және сүйемелдеу, мемлекеттiк қызметкерлердiң кәсіби бiлiктiлiгiн арттыру және жылжымайтын мүлiк құқықтарын мемлекеттiк тiркеу, Қазақстан Республикасы азаматтарына жеке куәлiктер мен паспорттар беру және оларды тiркеу.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства юстиции Республики Казахстан, его комитетов и их территориальных подразделений, для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций, в том числе по систематизации и анализу действующего законодательства, совершенствованию законопроектной экспертной работы в Республике, устранению противоречий между нормами действующих нормативных правовых актов, обеспечению реализации законодательства об авторском и смежных правах, промышленной собственности, международных договоров и конвенций по интеллектуальной собственности, обеспечению правовой информацией государственных органов Республики Казахстан, правовой защите интересов государства в судах Республики Казахстан и иностранных государств, организации лицензирования и обеспечения законности в сфере лицензированных видов деятельности обеспечению бесперебойного и надежного функционирования информационной системы органов юстиции и уголовно-исполнительной системы, обновлению теоретических и практических знаний, умений и навыков сотрудников по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования своего профессионального мастерства, государственной регистрации прав на недвижимое имущество, выполнение функций по документированию и регистрации граждан Республики, капитальному ремонту зданий и материально-техническому оснащению органов юстиции.
5. Задачи бюджетной программы: содержание центрального аппарата Министерства юстиции Республики Казахстан, его комитетов и их территориальных подразделений, разработка законопроектов, проведение консультационных и экспертных работ, систематизация действующего законодательства, экспертиза нормативных правовых актов, разъяснение действующего законодательства, регулирование отношений в области авторского права, права промышленной собственности, возникающих с созданием и использованием произведений науки, литературы и искусства, объектов промышленной собственности, обеспечение государственных органов базой данных нормативных правовых актов Республики Казахстан, ведение Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан, правовая защита интересов государства в судах Республики Казахстан и иностранных государств по поручению Правительства Республики Казахстан и обращениям государственных органов, выдача лицензий на право занятия нотариальной и адвокатской деятельностью, деятельностью по оценке имущества, своевременное и полное техническое обслуживание и сопровождение информационной системы органов юстиции и уголовно-исполнительной системы, повышение профессиональной квалификации государственных служащих, государственная регистрация прав на недвижимое имущество, выдача удостоверений личности и паспортов граждан Республики Казахстан и их регистрация.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар-|бағ- |бағдарлама-|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са-|лама|дар- |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   001       Мемлекеттiң
қызметiн
құқықтық
қамтамасыз
ету
2       001   Орталық      1) Бекiтiлген штат   Жыл   Қазақстан
органның     санының лимитiне     бойы  Республикасы-
аппараты     сәйкес 310 бiрлiк          ның Әділет
санында Қазақстан          министрлігі.
Республикасы Әдiлет
министрлігінiң
орталық аппаратын
және оның Тiркеу
қызметi, Санаткер-
лiк меншiк құқығы
жөнiндегі, халыққа
құқықтық көмек және
заңгерлiк қызмет
көрсетудi ұйымдас-
тыру жөнiндегі
комитеттердi ұстау.
Бекiтiлген лимитке
сәйкес 12 қызмет-
тегi жеңiл автомо-
бильдердi ұстау
және жалдау.
2) Заңға тәуелдi 50
актiлер бойынша
қолданыстағы заңна-
маға талдау
жүргiзу.
Жобаның сапасын,
негiздемесi мен
заңдылығын бағалау,
жобаны қабылдаудың
тиiмдiлігі мүмкiндi-
гiн анықтау және
болуы мүмкiн терiс
зардаптарын айқын-
дау үшiн консульта-
циялық және сарап-
тық қызметтердi,
ғылыми, құқықтық
және криминология-
лық сараптаманы
ұйымдастыру және
жүргiзу. Қырық заң
жобасын әзiрлеу
үшiн заңгер-ғалымдар
мен тәжiрибе алып
жүрген заңгерлердi
қатыстыру. Елу заң
жобасына ғылыми
сараптауды және 25
заң жобасына ғылыми
криминологиялық
сараптауды жүргiзу.
Заң жобаларын
әзiрлеу жөнiндегi
жұмыс топтарының
отырыстарын құру,
ұйымдастыру және
өткiзу. Алты конфе-
ренция мен дөңгелек
үстелдер өткiзу
жөнiнде қажеттi
шараларды қамтама-
сыз ету. Жасалған
шарттарға сәйкес
қызмет көрсетулерге
ақы төлеу. Бұқара-
лық ақпарат құрал-
дарында ғылыми
статьяларды, ұсыныс-
тарды, жүргiзiлген
қолданыстағы заңна-
маны талдау нәтиже-
лерi, конференция-
лар мен дөңгелек
үстелдер жөнiндегi
материалдарды
жариялау, қабылдан-
ған заңдарға
ғылыми-тәжiрибелiк
түсiнiктемелер
шығару. Заңдар
жинағын дайындау
және шығару.
3) Көлiктiк құрал-
дар мен үй-жайлар-
ды (аудандарды)
жалға алуды төлеу,
ілеспе аударманы,
стенографиялық
жазбаларды қамтама-
сыз ету, полиграфия-
лық өнiмдi дайындау,
100 дана санында
брошюралар шығару,
кеңсе және өзге де
тауарларды сатып
алу жүргiзiлiп,
шетел делегациялар-
дың, шығармалар
мен сабақтас құқық-
тар, өнеркәсiптiк
меншiк объектiлерi-
не, селекциялық
жетiстiктерге,
интегралдық микро-
схемалар топология-
ларына құқықтарды
қорғау мәселелерi
бойынша сарапшылар-
дың қатысуымен 4
аймақтық семинарды,
2 көпшiлiк акцияны
ұйымдастыру және
өткiзу. Санаткерлiк
меншiкке құқықтарды
тiркеу туралы 1000
куәлiк бланкiсiн;
куәлiктердi мемле-
кеттiк тiркеудiң
1000 бланкiлерiн
дайындау.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  !Код  !Код  !Наименова-!Мероприятия по реализации!Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!исполнители
!раммы!прог-!раммы     !                         !зации !
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !
!     !     !раммы)    !                         !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
--------------------------------------------------------------------------
1   001        Правовое
обеспечение
деятель-
ности госу-
дарства
2         001  Аппарат     1) Содержание централь-  В       Министерство
централь-   ного аппарата Министер-  тече-   юстиции
ного органа ства юстиции Республики  ние     Республики
Казахстан и его коми-    года    Казахстан
тетов: регистрационной
службы, по правам интел-
лектуальной собствен-
ности, по организации
правовой помощи и оказа-
нию юридических услуг
населению согласно
утвержденному лимиту
штатной численности в
количестве 310 единиц.
Содержание и наем 12
служебных легковых
автомобилей согласно
утвержденному лимиту.
2) Проведение анализа
действующего законо-
дательства по 50
законодательным актам.
Организация и прове-
дение консультационных
и экспертных услуг,
научной, правовой и
криминологической
экспертизы для оценки
качества, обоснован-
ности и правомерности
проекта, определения
возможной эффективности
и выявления возможных
отрицательных послед-
ствий принятия проекта.
Привлечение ученых-
правоведов и практи-
кующих юристов для
разработки 40 законо-
проектов. Проведение
научной экспертизы 50
законопроектов и науч-
ной криминологической
экспертизы 25 законо-
проектов. Создание,
организация и прове-
дение заседаний
рабочих групп по
разработке законо-
проектов. Обеспечение
необходимых мер по
проведению 6 конферен-
ций и круглых столов.
Оплата услуг согласно
заключенным договорам.
Опубликование научных
статей, рекомендаций
в средствах массовой
информации, материалов
по результатам прове-
денного анализа дейст-
вующего законодатель-
ства, конференций и
круглых столов,
научно-практических
комментариев к приня-
тым законам. Подго-
товка и издание Свода
законов.
3) Организация и
проведение 4 регио-
нальных семинаров,
2 публичных акций
с участием зарубежных
делегаций, экспертов
по вопросам охраны
прав на произведения
и объекты смежных
прав, промышленной
собственности, селек-
ционных достижений,
топологий интегральных
микросхем с: оплатой
аренды транспортных
средств и помещений
(площади), обеспечением
синхронного перевода,
стенографической
записи, изготовлением
полиграфической про-
дукции, выпуском
брошюр в количестве
100 экземпляров,
приобретением канце-
лярских и прочих
товаров. Изготовление
1000 бланков свиде-
тельств о регистрации
объекта интеллектуаль-
ной собственности;
1000 бланков государст-
венных регистрационных
удостоверений.

4) Жасалған шартқа
сәйкес нормативтiк
құқықтық актiлердiң
мемлекеттiк тiзiлi-
мiн жүргізу жөнiн-
дегi қызмет көрсету-
лерге ақы төлеу.
Мемлекеттік тiзiмге
2900 нормативтiк
құқықтық актiлер
енгiзу. Құқықтық
ақпарат ұсынуды
қамтамасыз ету.
Мемлекеттік орган-
дарға аумақтық
бөлiмшелердi қоса
алғанда, жаңарту
мерзiмдегi айына
кемiнде 1 рет,
кемiнде 2166-дан
1132 жұмыс станция-
лары санымен "Заң"
дерекқорын өзектi
ету. 5) Қазақстан
Республикасының,
шетел мемлекетте-
рiнiң соттарында,
халықаралық төрелiк
соттарында мемлекет-
тік мүддесiн тиiмдi
құқықтық қорғауды
қамтамасыз ету;
Орталық атқару
органдары құқықтық
мәселелер жөнiндегi
консультациялық
қызметтердi көрсету
практикасын ретке
келтiру. Жасалған
шарттарға сәйкес
төрелiк шығындар
мен қызмет көрсе-
тулерге ақы төлеу.
6) Нотариалдық және
адвокаттық қызмет-
пен, жылжымайтын
мүлiктi бағалау
жөнiндегi қызметпен
айналысу құқығына
лицензиялар беру
(бас, заңды және
жеке тұлғаларға).
Лицензиялардың
жалпы саны -
3500 дана.
7) Жылжымайтын
мүлiкке құқықтарды
және олармен жасала-
тын мәмiлелердi
мемлекеттiк тiркеудi
қамтамасыз ету.
Қазақстан Республи-
касына арналған
бiрыңғай жүйе
бойынша құқықтық
кадастрды енгiзу.
Жылжымайтын мүлiкке
құқықтарды және
олармен жасалатын
мәмiлелердi мемле-
кеттiк тiркеу саны -
кемiнде 600000.
8) Заңды тұлғаларды
мемлекеттiк тiркеу
(қайта тiркеу)
туралы куәлiктiң
50000 бланкiсiн
дайындау.
9) Қазақстан Респуб-
ликасының азаматта-
рын құжаттау және
оларға жеке куәлiк-
тер мен паспорттар
беру, Қазақстан
Республикасы
азаматтарын тіркеу.
3       002   Аумақтық     Бекiтiлген штат      Жыл   Қазақстан
органдардың  санының лимитiне     бойы  Республикасы-
аппараттары  сәйкес 2821 бiрлiк         ның Әділет
санында Қазақстан          министрлігі,
Республикасы Әдiлет        оның аумақтық
министрлiгінiң             органдары.
аумақтық органдарын
ұстау. 16 қызметтiк
жеңiл автомобиль-
дердi ұстау.
4       007   Мемлекеттiк  Білiктiлiктi артты-  Жыл   Қазақстан
қызметшiлер- рудың бекiтілген     бойы  Республикасы-
дiң бiлiк-   жоспарына сәйкес,          ның Әділет
тiлiгiн      мемлекеттiк қызмет-        министрлігі,
арттыру      шілердiң білiктiлi-        оның аумақтық
гiн арттыру, оның          органдары.
iшiнде мемлекеттiк
және ағылшын тiлде-
рiне оқыту жөнiндегi
қызмет көрсетулердi
сатып алу. Бiлiктi-
лiктi арттыру курсын
өтетiн мемлекеттік
қызметшiлердiң
орташа жылдық
саны - 595.
5       008   Мемлекеттiк  Төрт облыстың        Жыл   Қазақстан
органдардың  аумақтық әділет      бойы  Республикасы-
ғимаратта-   органдарының, соның        ның Әділет
рын, үй-жай- iшiнде Шығыс               министрлігі,
лары мен     Қазақстан, Жамбыл,         оның аумақтық
құрылыстарын Қарағанды және             органдары.
күрделi      Қызылорда облыста-
жөндеу       рының ғимараттары
мен құрылыстарына
күрделі жөндеу
жүргiзу.

4) Оплата услуг по
ведению Государствен-
ного реестра норматив-
ных правовых актов
согласно заключенному
договору. Внесение в
Государственный реестр
2900 нормативных право-
вых актов. Обеспечение
предоставления право-
вой информации.
Актуализация базы
данных "Закон",
с количеством рабочих
станций не менее 2166
по 1132 государственным
органам, включая тер-
риториальные подраз-
деления, с периодич-
ностью обновления не
реже 1 раза в месяц.
5) Обеспечение эф-
фективной правовой
защиты интересов
государства в судах
Республики Казахстан,
иностранных государств,
международных арбитра-
жах; упорядочение
практики оказания
консультационных
услуг по правовым
вопросам центральным
исполнительным
органам. Оплата
арбитражных издержек
и услуг согласно
заключенным договорам.
6) Выдача лицензий
на право занятия
нотариальной и адвокат-
ской деятельностью,
деятельностью по
оценке имущества,
деятельностью по
оценке имущества
генеральной, для
физических лиц и
юридических лиц).
Общее количество
лицензий - 3500 штук.
7) Обеспечение
государственной
регистрации прав на
недвижимое имущество
и сделок с ним.
Ведение правового
кадастра по единой
для Республики
Казахстан системе.
Количество государ-
ственных регистраций
прав на недвижимое
имущество и сделок
с ним - не менее
600000.
8) Изготовление 50000
бланков свидетельств
о государственной
регистрации (пере-
регистрации)
юридических лиц.
9) Документирование
и выдача удостоверений
личности и паспортов
гражданам Республики
Казахстан, регистрация
граждан Республики
Казахстан.
3         002  Аппараты    Содержание террито-      В      Министерство
террито-    риальных органов         тече-  юстиции
риальных    Министерства юстиции     ние    Республики
органов     Республики Казахстан     года   Казахстан,
согласно утвержденному          его террито-
лимиту штатной числен-          риальные
ности в количестве 2821         органы
единицы. Содержание 16
служебных легковых
автомобилей.
4         007  Повышение   Приобретение услуг по    В      Министерство
квалифика-  повышению квалификации   тече-  юстиции
ции госу-   государственных служа-   ние    Республики
дарственных щих согласно утвержден-  года   Казахстан,
служащих    ному плану повышения            его террито-
квалификации, в том             риальные
числе по обучению               органы
государственному и
английскому языкам.
Среднегодовое коли-
чество государственных
служащих, проходящих
курсы повышения квали-
фикации - 595.
5         008  Капиталь-   Проведение капиталь-     В      Министерство
ный ремонт  ного ремонта зданий,     тече-  юстиции
зданий,     сооружений территори-    ние    Республики
помещений   альных органов юстиции   года   Казахстан, его
и сооруже-  4 областей, в том               территориаль-
ний госу-   числе: Восточно-                ные органы
дарствен-   Казахстанской,
ных органов Жамбылской, Караган-
динской, Кызылординской

6       009   Мемлекеттiк  Комитеттердi қоса    Жыл   Қазақстан
органдарды   алғанда, Әдiлет      бойы  Республикасы-
материалдық- министрлігі үшiн           ның Әділет
техникалық   негiзгi құралдарға         министрлігі,
жарақтандыру жататын тауарларды:        оның аумақтық
көшiру аппараты -          органдары.
5 бiрлiк, қағаз
жойғыш - 1 бiрлiк,
кондиционер - 25
дана, кiшi АТС үшiн
16 нөмiрге қосымша
ақы төлеу - 1 бiр-
лiк, қолжетімдiлiктi
шектеу жүйесi - 1
бiрлiк, қақпалар ав-
томатикасы жүйесi -
1 бiрлiк, аумақтық
әдiлет органдары
үшiн:
көшiру аппараты -
16 бiрлiк, конди-
ционер - 16 бiрлiк
сатып алу.
7       017   Ақпараттық   Касперский лабора-   Жыл   Қазақстан
жүйелердің   ториясының лицензия- бойы  Республикасы-
жұмыс        ланған антивирустық        ның Әділет
істеуiн      бағдарламалық              министрлігі,
қамтамасыз   қамтамасыз етулерiн        Қылмыстық-
ету және     сатып алу. 1671            атқару жүйесi
мемлекеттiк  компьютер жабдықта-        комитетi және
органдарды   рына қызмет көрсету        оның аумақтық
ақпараттық-  жөнiндегi қызмет-          бөлiмшелерi.
техникалық   терге ақы төлеу.
қамтамасыз   Телекоммуникациялық
ету          қызметтердi сатып
алу. Әдiлет орган-
дары мен қылмыстық-
атқару жүйесiнiң
ақпараттық желiсiн
әкiмшiлiк ету.
Қолданыстағы қолдан-
балы бағдарламалық
қамтамасыз етулерге
персоналдарды үйре-
ту, оқуға қатысатын
персоналдар саны -
500 адам. Шығындау
материалдарын сатып
алу.
8       100   Қылмыстық-   Бекiтілген штат      Жыл   Қазақстан
атқару       санының лимитiне     бойы  Республикасы-
жүйесi       сәйкес 173 бiрлiк          ның Әділет
комитетiнiң  санында Қазақстан          министрлiгiнiң
аппараты     Республикасы Әдiлет        Қылмыстық-
министрлiгiнiң             атқару жүйесi
Қылмыстық-атқару           комитетi.
жүйесi комитетiнiң
аппаратын ұстау.
Қылмыстық-атқару
жүйесi мекемелерiн-
де жедел-iздестiру
қызметтерiн жүргiзу.
9       101   Қылмыстық-   Бекiтiлген штат      Жыл   Қазақстан
атқару       санының лимитiнe     бойы  Республикасы-
жүйесiнiң    сәйкес 1055 бiрлiк         ның Әділет
аумақтық     санында Қылмыстық-         министрлiгi,
органдары-   атқару жүйесi коми-        Қылмыстық-
ның аппарат- тетiнiң аумақтық           атқару жүйесi
тары         органдарын ұстау.          комитетi және
Қылмыстық-атқару           оның аумақтық
жүйесi мекемелерiн-        бөлiмшелерi.
де жедел-iздестiру
қызметтерiн жүргiзу.
___________________________________________________________________

6          009 Матери-     Приобретение товаров,    В      Министерство
ально-тех-  относящихся к основным   тече-  юстиции
ническое    средствам: для Минис-    ние    Республики
оснащение   терства юстиции,         года   Казахстан, его
государст-  включая Комитеты: копи-         территориаль-
венных      ровальных аппаратов -           ные органы
органов     5 единиц, уничтожителя
бумаг - 1 единица,
кондиционеров - 25
единиц, дополнительной
платы для Мини-АТС на
16 номеров - 1 единица,
системы ограничения
доступа - 1 единица,
системы автоматики
ворот - 1 единица;
для территориальных
органов юстиции:
копировальных аппаратов -
16 единиц, кондицио-
неров - 16 единиц.
7         017  Обеспече-   Приобретение лицен-      В      Министерство
ние функци- зионного антивирусного   тече-  юстиции
онирования  программного обеспе-     ние    Республики
информаци-  чения лаборатории        года   Казахстан,
онных       Касперского. Оплата             Комитет
систем и    услуг по обслуживанию           уголовно-
информа-    1671 компьютерного              исполнитель-
ционно-     оборудования.                   ной системы
техничес-   Приобретение теле-              и его терри-
кое обес-   коммуникационных                ториальные
печение     услуг.                          подразделения
государст-  Сопровождение и
венных      администрирование
органов     информационной сети
органов юстиции и
уголовно-исполнитель-
ной системы;
Обучение персонала
по используемым
прикладным програм-
мным обеспечениям,
количество обучаемых
персоналов - 500
человек. Приобретение
расходных материалов.
8         100  Аппарат     Содержание аппарата      В      Министерство
Комитета    Комитета уголовно-       тече-  юстиции
уголовно-   исполнительной системы   ние    Республики
исполни-    Министерства юстиции     года   Казахстан,
тельной     Республики Казахстан            Комитет
системы     согласно утвержденному          уголовно-
лимиту штатной числен-          исполнительной
ности в количестве              системы
173 единиц. Проведение
оперативно-розыскной
деятельности в учреж-
дениях уголовно-испол-
нительной системы.
9         101  Аппараты    Содержание террито-      В      Министерство
территори-  риальных органов         тече-  юстиции
альных      Комитета уголовно-       ние    Республики
органов     исполнительной           года   Казахстан,
уголовно-   системы Министерства            Комитет
исполни-    юстиции Республики              уголовно-
тельной     Казахстан согласно              исполни-
системы     утвержденному лимиту            тельной
штатной численности             системы и его
в количестве 1055               территориаль-
единиц. Проведение              ные подразде-
оперативно-розыскной            ления
деятельности в учреж-
дениях уголовно-
исполнительной
системы
__________________________________________________________________________ <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне жүктелген функцияларды сапалы және уақтылы орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
207-ҚОСЫМША
Ескерту. 207-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509 , 2005.12.30. N  509л  қаулыларымен.
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Сот сараптамаларын жүргiзу"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 623096 мың теңге (алты жүз жиырма үш миллион тоқсан алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi , "Сот сараптамасы туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 12 қарашадағы  Заңы , "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының  3-бабы  және  17-бабы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң сот сараптамасы орталығының мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 11 тамыздағы N 1245  қаулысы , "Мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшi емес қызметкерлерiне және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 11 сәуiрдегi N 41  қаулысы , "Қазақстан Республикасының Iшкi iстер, Әдiлет министрлiктерi, Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөнiндегi агенттiгі (қаржы полициясы) және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелер штат санының лимиттерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 17 наурыздағы N 330  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: сот сараптамаларын жүргiзудi толық және уақтылы қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: сот сараптамасындағы қылмыстық, азаматтық iстердiң және әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстердiң материалдары бойынша Қазақстан Республикасының сот iсiн жүргiзудiң талаптарын қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының сот-сараптама қызметiн толық ғылыми және әдiстемелiк қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар-|бағ- |бағдарлама-|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са-|лама|дар- |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство юстиции Республики Казахстан функций.
ПРИЛОЖЕНИЕ 207
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы 002
"Проведение судебных экспертиз"
на 2005 год
1. Стоимость: 623096 тысяч тенге (шестьсот двадцать три миллиона девяносто шесть тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Закон  Республики Казахстан от 12 ноября 1997 года "О судебной экспертизе", статьи  3__  и  17_  Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции",  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 августа 1997 года N 1245 "О создании Государственного учреждения "Центр судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2004 года N 330 "Об утверждении лимитов штатной численности Министерства внутренних дел, Министерства юстиции, Агентства по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) Республики Казахстан и подведомственных им государственных учреждений".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: полное и своевременное обеспечение проведения судебных экспертиз.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение потребности судопроизводства Республики Казахстан в судебной экспертизе по материалам уголовных, гражданских дел и дел об административных правонарушениях, полное научное и методическое обеспечение судебно-экспертной деятельности Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  !Код  !Код  !Наименова-!Мероприятия по реализации!Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!исполнители
!раммы!прог-!раммы     !                         !зации !
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !
!     !     !раммы)    !                         !      !
--------------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   002       Сот сарапт-  Сот сараптамасы      Жыл   Қазақстан
тамаларын    саласындағы мекеме-  бойы  Республикасы-
жүргiзу      ге жүктелген негiз-        ның Әділет
гi функцияларды            министрлігі.
орындау үшiн штат          Қазақстан
саны 609 бiрлiк Сот        Республикасы-
сараптамасы орталы-        ның Әдiлет
ғын және оның 18           министрлiгiнің
ғылыми-өндiрiстiк          Сот сарапта-
лабораториясын             масы орталығы.
ұстау. Сараптамалар
саны сот сараптама-
ларының 43 түрi
бойынша кемiнде
60000 құрайды. Сот
сараптамасы орталы-
ғын материалдық-
техникалық жарақтан-
дыру үшiн жабдықтар
сатып алу:
1) материалдар мен
бұйымдарға сот сарап-
тамасын жасау айдау
аппараты - 18 бiрлiк,
үшiн: рентгендi флу-
оресценттiк спектро-
метр - 2 бiрлiк, по-
лярлау микроскобы -
7 бiрлiк, фотосапта-
масы, көлеңкелен-
беген жарықтандыр-
ғышы бар оптикалық
стереомикроскоп -
39 бiрлiк, люмине-
сценттi микроскоп -
2 бiрлiк, оптикалық
стереомикроскоп -
36 бiрлiк, фотосап-
тамасы бар биология-
лық бинокулярлық
микроскоп - 18 бiр-
лiк, бидистиллятор
- 19 бiрлiк,
электрондық таразы
- 18 бiрлiк, дискрет-
тiлiгi 10-4 120 грам-
ға дейiнгi таразы -
2 бiрлiк, 2 кг-ға
дейiнгi таразы - 5
бiрлiк, 30 кг-ға де-
йiнгi таразы - 21
бiрлiк, УФ-жарықтан-
дырғыш - 20 бiрлiк,
химиялық ыдыс және
химиялық реактивтер -
19 жинақ, бұлғауыш
(шейкер) - 18 бiр-
лiк, ұсатқыш - 19
бiрлiк, ТСХ-қа
арналған күйтабақ-
тар - 78 байлам,
валюта тестерлерi
- 17 бiрлiк, сандық
қондырғы - 17
бiрлiк, фоторепро-
дукциялық қондырғы
- 19 бiрлiк;
2) соттық бейнефоно-
графиялық сараптама
үшiн (жинақ):
ауызша тiлдiң
фонограммасы бойынша
сөйлеушiнi кримина-
листiк идентифика-
циялаудың автомат-
тандырылған сарап-
тама жүйесi - 10
бiрлiк, ауызша тіл-
дiң фонограммасын
автоматтандырылған
есепке алу және
iздеу үшiн бағдар-
ламалық қамтамасыз
етулер - 8 бiрлiк,
аппарат құралдары-
ның талап етiлетiн
үлгiлiк құрамы - 22
бiрлiк, бейнекамера
- 7 бiрлiк, DVD-тi-
реуiш - 8 бiрлiк,
"Sound cleaner"
бағдарламалық кешен-
дерi - 8 бiрлiк,
сандық диктофондар
- 9 бiрлiк, микрокас-
сеталарға арналған
диктофондар - 9
бiрлiк, компакт кас-
сеталарға арналған
диктофондар - 9
бiрлiк, SIS бағдар-
ламаларының арнайы
пакетi - 10 бiрлiк,
бас телефондары
(құлаққап) - 16
бiрлiк, 16-млм.
бейнекассеталарды
қарауға арналған
адаптер - 8 бiрлiк,
үздiксiз қоректен-
дiру көздерi - 15
бiрлiк, принтер - 8
бiрлiк, телевизор -
7 бiрлiк, бейнемаг-
нитофон - 8 бiрлiк,
сканер - 8 бiрлiк;
соттық автотехника-
лық сараптама үшiн:
жылжымалы лаборато-
риялар - 1 бiрлiк;
бейнефонографиялық
қондырғы үшiн жиын-
тықтағы STS-Н216
дыбыс дабылдарын ен-
гiзу және алу құрыл-
ғысы - 2 бiрлiк, бей-
нефонографиялық қон-
дырғы үшiн акустикалық
дабылдарды талдау мен
шудан тазарту аспаптық
кешенiн бағдарламалық
қамтамасыз ету - 2
бiрлiк;

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
--------------------------------------------------------------------------
1   002        Проведение  Содержание Центра        В      Министерство
судебных    судебной экспертизы и    тече-  юстиции
экспертиз   его 18 научно-производ-  ние    Республики
ственных лабораторий     года   Казахстан.
со штатной численностью         Центр судебной
609 единиц для выполне-         экспертизы
ния возложенных на              Министерства
учреждение основных             юстиции
функций в области судеб-        Республики
ной экспертизы. Коли-           Казахстан
чество экспертиз соста-
вит не менее 60000 по
43 видам судебных
экспертиз. Приобретение
оборудования для мате-
риально-технического
оснащения Центра судеб-
ной экспертизы:
1) для судебной экспер-
тизы материалов и
веществ: перегонный
аппарат - 18 единиц,
рентгено-
флуоресцентный спектро-
метр - 2 единицы,
поляризационный микро-
скоп - 7 единиц, опти-
ческий стереомикроскоп
с фотонасадкой, с бесте-
невым осветителем -
39 единиц, люминесцент-
ный микроскоп - 2
единицы, оптический
стереомикроскоп - 36
единиц, биологический
бинокулярный микроскоп
с фотонасадкой - 18
единиц, бидистиллятор -
19 единиц, весы элект-
ронные - 18 единиц,
весы до 120 грамм
дискретностью 10-4 -
2 единицы, весы до
2 кг - 5 единиц,
весы до 30 кг - 27
единиц, УФ-
осветитель - 20 единиц,
химическая посуда и
химические реактивы -
19 комплектов, мешалка
(шейкер) - 18 единиц,
измельчитель - 19 единиц,
пластинки для ТСХ - 78
пачек, тестеры валют -
17 единиц, цифровая
установка - 17 единиц,
фоторепродукционная
установка - 19 единиц;
2) для судебной видео-
фонографической экспер-
тизы (комплект): авто-
матизированная эксперт-
ная система криминалис-
тической идентификации
говорящего по фонограм-
мам устной речи - 10
единиц, программное
обеспечение для авто-
матизированного учета
и поиска фонограмм
устной речи - 8 единиц,
требуемый типовой сос-
тав аппаратных средств -
22 единицы, видео-
камера - 7 единиц, DVD-
приставка - 8 единиц,
программные комплексы
"Sound cleaner" -
8 единиц, цифровые
диктофоны - 9 единиц,
диктофоны для микро-
кассет - 9 единиц,
диктофоны для компакт-
кассет - 9 единиц,
специальный пакет
программ SIS - 10
единиц, головные теле-
фоны (наушники) - 16
единиц, адаптер для
просмотра 16-млм.
видеокассет - 8 единиц,
источник бесперебойного
питания - 15 единиц,
принтер - 8 единиц,
телевизор - 7 единиц,
видеомагнитофон - 8
единиц, сканер - 8
единиц; для судебной
автотехнической экспер-
тизы: передвижные лабо-
ратории - 1 единиц;
устройства ввода и
вывода звуковых
сигналов STS-H216
в комплекте для
видеофонографической
установки - 2 единицы,
программное обеспечение
инструментального
комплекса анализа и
шумоочистки акустических
сигналов для
видеофонографической
установки - 2 единицы;

3) соттық трасоло-
гиялық және баллис-
тикалық сараптама-
ларды жүргізу
үшiн: оқ пен гильза
ұстағыштары - 4
бiрлiк, оқтың жыл-
дамдығын анықтауға
арналған аспап -
17 бiрлiк, әр түрлі
калибрлi патрондар-
ды атуға арналған
қондырғы - 17
бiрлiк, суық қару
жүзiнiң берiктiгi
мен серпiндiлiгін
тексеру үшiн қон-
дырғы (металдың
қаттылығын өлшеуге
арналған прибор) -
17 бiрлiк, стандарт-
ты манекен - 17
бiрлiк, қылқаламдар
(магниттi, қалыпты)
- 34 бiрлiк, құлақ-
қаптар - 19 бiрлiк,
кольчугалы қолғаптар
- 17 жинақ, атуға
арналған көзiлдi-
рiктер - 18 бiрлiк;
4) соттық-құрылыс
және тауартану
сараптамасы үшiн:
геодезиялық құрал -
1 бiрлiк, лазерлi
рулеткалар - 19
бiрлiк, ABC бағдар-
ламалық қамтамасыз
етулерi (2001 жылдың
бағасымен) - 27 бiрлiк,
"НАМИ-Сервис" бағдар-
ламалық қамтамасыз
етулерi - 17 бiрлiк,
1C бухгалтерия бағдар-
ламалық қамтамасыз
етулерi 17 бiрлiк; сот-
тық молекулярлық-гене-
тикалық сараптама
үшiн: ДНК-анализа-
тор - 4 бiрлiк,
амплификатор - 4 бiр-
лiк, гельқұжаттандыру
жүйесi - 2 бiрлiк, гель-
құжаттандыру жүйесiнiң
аппараттық бөлiгi - 2
бiрлiк, трансиллюминатор
- 2 бiрлiк, ламинарлық
бокстар - 2 бiрлiк,
вертикальды элек-
трофоретикалық
камера - 2 бiрлiк,
горизонтальды элек-
трофоретикалық
камера - 2  бiрлiк,
автоматты түтiкше-
лер терiмi - 8
бiрлiк, пробиркалар
вортексi - 2 бiрлiк,
микроцентрифужды
пробиркаларға арнал-
ған термостат - 2
бiрлiк, центрифуга
- 2 бiрлiк, жинала-
тын шкаф - 2 бiрлiк,
лабораториялық
тоңазытқыш - 2 бiр-
лiк, лабораториялық
мұздатқыш - 2 бiр-
лiк, қоректендiру
көзi - 2 бiрлiк,
ультрлi жiңiшке
суды тазалау жүйесi
- 2 бiрлiк, элек-
тронды таразы - 2
бiрлiк, жылытуы
бар электромагниттi
бұлғауыш - 2 бiр-
лiк, РН-метр - 2
бiрлiк, ультрлi
дыбысты монша - 2
бiрлiк, сулы монша
- 2 бiрлiк, лабора-
ториялық жиhаз
(жинақ) - 2 бiрлiк,
офистiк жиhаз
(жинақ) - 2 бiрлiк,
бiр жолғы пластик -
2 бiрлiк, амплифи-
кация реакциясы
үшiн реактивтер - 2
бiрлiк, ДНК-нiң
бөлiнуi үшiн реак-
тивтер - 2 бiрлiк,
электрофорезге
арналған реактивтер
- 2 бiрлiк, лабора-
ториялық және
қызметтегi үй-жай-
ларды жөндеу,
жылытуы бар элек-
тромагниттi бұлға-
ғыш - 2 бiрлiк;
5) компьютер техно-
логиялары құралда-
рының сот сарапта-
масы үшiн: компью-
тер жабдықтарының
талап етiлетiн
үлгілік құрамы - 9
бiрлiк, акустикалық
белсендi колонкалар
- 7 бiрлiк, желілік
фильтр - 9 бiрлiк,
лазерлi принтер - 9
бiрлiк, сканер - 7
бiрлiк, сандық
фотоаппарат - 7
бiрлiк, үздiксiз
қоректендiру көздерi
- 9 бiрлiк, бағдар-
ламалық кешен - 7
бiрлiк, "Интернет"
желiсiне қосу -
14784 сағ.
6) жарылыс-техника-
лық сараптама үшiн:
жарылыс орындарында-
ғы жұмыстарға арнал-
ған Бернштайн аспап-
тарының жиынтығы -
6 бiрлiк, "Крон-ВВ"
үлгiсiндегi жарылғыш
заттар буының газ
талдауышы - 1 бiрлiк,
"Крон-В" үлгiсiндегi
жарылғыш заттардың
газ талдауышын бағдар-
ламалық қамтамасыз
ету - 1 бiрлiк, жарыл-
ғыш заттарды жұқа қа-
батты хроматография-
лауға арналған пласти-
налар - 22 бiрлiк,
жарылғыш заттар плас-
тиналарын жұқа қабатты
хроматографиялауға
арналған айқындау ка-
мерасы - 17 бiрлiк,
хроматографиялық жа-
рылғыш заттардың сәуле
түсiргiшi - 6 бiрлiк,
әмбебап бүрiккiш -
17 бiрлiк;

3) для судебной трасо-
логической и баллисти-
ческой экспертизы:
пулегильзоулавливатель -
4 единицы, прибор для
определения скорости
пули - 17 единиц,
устройство для отстрела
патронов различных
калибров - 17 единиц,
устройство для проверки
клинка холодного оружия
на прочность и упругость
(прибор для измерения
твердости металла) - 17
единиц, манекен стан-
дартный - 17 единиц,
кисточки (магнитная,
обычная) - 34 единиц,
наушники - 19 единиц,
перчатки кольчужные - 17
комплектов, очки стрел-
ковые - 18 единиц;
4) для судебно-строи-
тельной и товаровед-
ческой экспертизы:
геодезический прибор - 1
единица, лазерные
рулетки - 19 единиц,
программное обеспечение
ABC (в ценах 2001
года) - 27 единиц,
программное обеспече-
ние "НАМИ-Сервис" -
17 единиц, программное
обеспечение 1C бухгал-
терия - 17 единиц;
для судебной моле-
кулярно-генетической
экспертизы: ДНК-
анализатор - 4 единицы,
амплификатор - 4 единицы,
система гельдокументирования - 2
единицы, аппаратная
часть системы
гельдокументирования - 2 единицы,
трансиллюминатор  2 единицы,
ламинарный бокс -
2 единицы, вертикаль-
ная электрофоретическая
камера - 2 единицы,
горизонтальная электро-
форетическая камера -
2 единицы, набор авто-
матических дозаторов -
8 единиц, вортекс
пробирок - 2 единицы,
термостат для микро-
центрифужных пробирок -
2 единицы, центрифуга -
2 единицы, вытяжной
шкаф - 2 единицы,
холодильник лаборатор-
ный - 2 единицы,
морозильник лаборатор-
ный - 2 единицы,
источник питания -
2 единицы, система
ультратонкой очистки
воды - 2 единицы, весы
электронные - 2 еди-
ницы, электромагнитная
мешалка с подогревом -
2 единицы, РН-метр -
2 единицы, ультра-
звуковая баня - 2
единицы, водяная баня -
2 единицы, мебель
лабораторная (комплект) -
2 единицы, мебель
офисная (комплект) -
2 единицы, пластик
одноразовый - 2 еди-
ницы, реактивы для
реакции амплификации -
2 единицы, реактивы для
выделения ДНК - 2 еди-
ницы, реактивы для
электрофореза - 2 еди-
ницы, ремонт лабора-
торных и служебных
помещений, электро-
магнитная мешалка с
подогревом - 2 единицы;
5) для судебной экспер-
тизы средств компью-
терных технологий:
требуемый типовой
состав компьютерного
оборудования - 9 еди-
ниц, акустические
активные колонки - 7
единиц, фильтр
сетевой - 9 единиц,
принтер лазерный -
9 единиц, сканер -
7 единиц, фотокамера
цифровая - 7 единиц,
источник бесперебойного
питания - 9 единиц,
программный комплекс -
7 единиц, подключение
к сети "Интернет" -
14784 час;
6) для взрывотехнической
экспертизы: комплект
инструментов Бернштайн
для работ на месте
взрывов - 6 единиц,
газоанализатор паров
взрывчатых веществ типа
"Крон-ВВ" - 1 единица,
программное обеспечение
газоанализатора взрывчатых
веществ типа
"Крон-В" - 1 единица,
пластины для тонкослойной
хроматографии взрывчатых
веществ - 22 единицы,
проявочная камера для
тонкослойной хроматографии
пластин взрывчатых
веществ - 17 единиц,
облучатель хроматографических
взрывчатых веществ - 6 единиц,
пульверизатор
универсальный - 17 единиц;

7) жол-көлiк оқиғала-
рының сараптамасы үшiн:
ЖКО жөнiндегi сарапшының
автоматтандырылған
жұмыс орны - 17 бiрлiк,
"Автосараптама" бағдар-
ламалық қамтамасыз ету
(бұдан әрi - БҚ) - 17
бiрлiк, "ЖКО сараптамасы"
БҚ - 17 бiрлiк, "SХ авто-
каталогы" БҚ - 17 бiрлiк.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы сот iсiн жүргiзу қажеттiлiгiн сот сараптамасында қамтамасыз ету. Қылмыстық, азаматтық немесе әкiмшiлiк iс жүргiзудiң қатысушысы болып табылатын адамдардың құқықтары мен заңды мүдделерiн арнаулы ғылыми бiлiм құралдарымен қамтамасыз ету мақсатында сот сараптамасын жүргізу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
208-ҚОСЫМША
Ескерту. 208-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Сотталғандарды ұстау"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 10459420 мың теңге (он миллиард төрт жүз елу тоғыз миллион төрт жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару кодексiнiң  2-21-баптары , Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының әскери қызметшiлерi құқық қорғау органдары, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мемлекеттiк өртке қарсы қызметi мен прокуратура органдарының қызметкерлерi лауазымдарының санаттары бойынша тiзiлiмдерiн бекiту туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1283  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджетi және Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджетi) есебiнен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284  Жарлығы , "Мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшi емес қызметкерлерiне және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41  қаулысы , "Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару жүйесiн одан әрi дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1376  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы .

7) для экспертизы
дорожно-транспортных
происшествий:
автоматизированное рабочее
место эксперта по ДТП - 17
единиц, программное
обеспечение (далее - ПО)
"Автоэкспертиза" - 17 единиц,
ПО "Экспертиза ДТП" - 17 единиц,
ПО "Автокаталог SX" - 17 единиц.
____________________________________________________________________   <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 30 декабря 2005 года N  509л .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение потребности судопроизводства Республики Казахстан в судебной экспертизе. Проведение судебной экспертизы в целях обеспечения прав и законных интересов лиц, являющихся участниками уголовного, гражданского или административного процесса, средствами специальных научных знаний.
ПРИЛОЖЕНИЕ 208
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Содержание осужденных"
на 2005 год
1. Стоимость: 10459420 тысяч тенге (десять миллиардов четыреста пятьдесят девять миллионов четыреста двадцать тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статьи 2 -21 Уголовно- исполнительного кодекса Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года,  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1283 "Об утверждении реестров должностей военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы, Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и органов прокуратуры Республики Казахстан по категориям",  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1376 "Об утверждении Программы дальнейшего развития уголовно-исполнительной системы Республики Казахстан на 2004-2006 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қолданыстағы қылмыстық-атқару заңнамасының талаптарына сәйкес қылмыстық-атқару жүйесiнiң түзеу мекемелерiнде сотталғандарды ұстауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiнде құқықтық тәртiптi және сотталғандарды ұстауды қамтамасыз ету, әлеуметтiк әдiлеттiлiктi қалпына келтiру, сотталғандарды түзеу, сотталғандардың және басқа да адамдармен жаңа қылмыстарды жасауды алдын-ала сақтандыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар-|бағ- |бағдарлама-|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са-|лама|дар- |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   003       Сотталған-   78 түзеу мекемеле-   Жыл   Қазақстан
дарды        рiнде 50000 соттал-  бойы  Республикасы-
ұстау        ғандарды және қыз-         ның Әдiлет
меткерлердiң штат          министрлiгi,
саны 12859 бiрлiк          Қазақстан
қылмыстық атқару           Республикасы
жүйесiнiң қорғау           Әдiлет
және қадағалау             министрлiгiнiң
бөлiмiн ұстау.             Қылмыстық-
Қылмыстық-атқару           атқару жүйесi
жүйесiнiң 78 меке-         комитетi және
месiн жабдықтармен,        оның аумақтық
құрал-саймандармен,        органдары,
арнайы мақсаттағы          түзеу
құралдармен және           мекемелерi.
көлiк құралдарымен
жарақтандыру, соның
iшiнде мыналарды
сатып алу:
- ерекше жабдықтар
мен материалдарды
(арнайы құралдар,
резеңке таяқтар,
дулығалар, қол
кiсендерi және басқа
да);
- медициналық жаб-
дықтарды, оның
iшiнде: стационарлық
флюорограф (жылжы-
малы) - 5 дана,
рентген аппараты - 7
дана, автоклав - 4
дана, булы стерили-
затор - 8 дана,
бинокулярлық микро-
скоп - 18 дана,
булы стерилизатор -
2 дана, кептiргiш-
стерилизациялық
шкаф - 4 дана,
термостат - 6 дана,
дистиллятор - 2
дана, тоңазытқыш -
6 дана, центрифуга
- 1 дана, бинокуляр-
лық және стероско-
пиялық микроскоп -
2 дана, лаборато-
риялық үстел - 3
дана, бактерицидтiк
лампа - 7 дана,
аналитикалық таразы
- 1 дана, созылмалы
шкаф (лабораториялық)
- 1 дана, электроды
бар РН-МЕТР - 1
дана, анаэростат -
1 дана), компьютерлер
- 58 дана, үздiксiз
қоректендiру көздерi
- 58 дана, принтерлер
- 58 дана, вирусқа
қарсы бағдарлама - 58
лицензия, жинақтаушы-
лар - 58 дана;
- бактериологиялық
лаборатория үшiн
лабораториялық
құрал-саймандарды;
- коммуналдық-тұр-
мыстық жабдықтарды;
- арнайы автокөлiк
құралдарын - 19
бiрлiк;
- өрт сөндiру жаб-
дықтары мен құрал-
саймандарын;
- түзеу мекемелерi-
нiң ғимаратына,
iргетастарына және
инженерлiк коммуни-
кация желiлерiне
күрделi жөндеу
жүргiзу;
- түзеу мекемеле-
рiндегi инженерлiк-
техникалық құрылыс-
тарды және қорғау
құралдарын күрделi
жөндеу, қайта құру
жұмыстарын жүргiзу;
- ғимараттар мен
құрылыстардың атқа-
ратын қабiлеттігiне
және сейсмикалық
тұрақтылығына
тексеру жұмыстарын
жүргізу; өлшеу
жұмыстарын, топогра-
фиялық-геодезиялық
және инженерлiк-гео-
логиялық iздеулер
жөнiндегi жұмыстар-
ды, ғимараттар,
инженерлiк-техника-
лық құрылыстар мен
түзеу мекемелерiн
қорғау құралдарын
күрделi жөндеу және
қайта құру жөнiндегі
жобалық-сметалық
құжаттаманы әзiрлеу
жөнiндегi жұмыстар
жүргiзу және солар
бойынша мемлекеттiк
сараптама өткiзу,
үй-жайларды жалға алу.
____________________________________________________________________

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение содержания осужденных в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы в соответствии с требованиями действующего уголовно-исполнительного законодательства.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение правопорядка и содержания осужденных в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы, восстановление социальной справедливости, исправление осужденных, предупреждение совершения новых преступлений, как осужденными, так и иными лицами.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  !Код  !Код  !Наименова-!Мероприятия по реализации!Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!исполнители
!раммы!прог-!раммы     !                         !зации !
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !
!     !     !раммы)    !                         !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
--------------------------------------------------------------------------
1   003        Содержание Содержание 50000 осужден- В      Министерство
осужденных ных в 78 исправительных   тече-  юстиции
учреждениях и отдела      ние    Республики
охраны и надзора со штат- года   Казахстан,
ной численностью сотруд-         Комитет
ников 12859 единиц.              уголовно-
Оснащение 78 учреждений          исполнитель-
уголовно-исполнительной          ной системы
системы оборудованием,           Министерства
инвентарем, средствами           юстиции
специального назначения          Республики
и транспортными средст-          Казахстан и
вами, в том числе при-           его террито-
обретение:                       риальные
- особого оборудования и         органы,
материалов (спец-                исправитель-
средства, палки резино-          ные учреждения
вые, каски, наручники
и прочее);
- медицинского оборудо-
вания, в том числе:
флюорограф стационарный
(передвижной) - 5 штук,
рентгенаппарат - 7 штук,
автоклав - 4 штуки,
стерилизатор паровой -
8 штук, микроскоп бино-
кулярный - 18 штук,
паровой стерилизатор -
2 штуки, шкаф сушильно-
стерилизационный -
4 штуки, термостат -
6 штук, дистиллятор -
2 штуки, холодильник -
6 штук, центрифуга -
1 штука, микроскоп
бинокулярный и стерео-
скопический - 2 штуки,
лабораторный стол -
3 штуки, бактерицидная
лампа - 7 штук, весы
аналитические -
1 штука, шкаф вытяжной
(лабораторный) - 1
штука, РН-МЕТР с
электродом - 1 штука,
анаэростат - 1 штука,
компьютеры - 58 штук,
источников бесперебойного
питания - 58 штук,
принтера - 58 штук,
антивирусной программы -
58 лицензий, накопители -
58 штук;
- лабораторного инвентаря
для бактериологических
лабораторий;
- коммунально-бытового
оборудования;
- спецавтотранспортных
средств - 19 единиц;
- пожарного оборудо-
вания и инвентаря;
- проведение капиталь-
ного ремонта зданий,
сооружений и сетей
инженерных коммуникаций
исправительных учреж-
дений;
- работы по капиталь-
ному ремонту, рекон-
струкции инженерно-
технических сооружений
и средств охраны в
исправительных
учреждениях;
- проведение: обследо-
вательских работ на
несущую способность и
сейсмическую стойкость
существующих зданий и
сооружений; обмерочных
работ, работ по
топографо-геодезическим
и инженерно-геологичес-
ким изысканиям, работ
по разработке проектно-
сметной документации
по капитальному ремонту
и реконструкции зданий,
инженерно-технических
сооружений и средств
охраны исправительных
учреждений и проведение
по ней государственной
экспертизы, аренда
помещений.
__________________________________________________________________________ <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: орындалуы түзеу мекемелерiндегі тiршiлiктi және құқықтық тәртiптi қамтамасыз етуге мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
209-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Қылмыстық-атқару жүйесі объектiлерiн
салу және қайта жаңарту"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1674300 мың теңге (бiр миллиард алты жүз жетпiс төрт миллион үш жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қылмыстық-атқару кодексiнiң  63,   68,   100 108-баптары , Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi , "Мемлекеттiк сатып алулар туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы  Заңы , 2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы , "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының  10,   11,   20-баптары , "Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару жүйесiн одан әрi дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1376  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы , "Қазақстан Республикасының Әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдi жоспары туралы" 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: сотталғандарды ұстаудың коммуналдық-тұрмыстық жағдайларын қолданыстағы қылмыстық-атқару заңнамасының талаптарына сәйкес келтiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жаңа түзеу мекемелерiн қайта жөндеу, құру жолымен сотталғандарды ұстау тығыздығын төмендету, сотталғандардың барлық санаттарына сотталғанға немесе тұтқындалғанға дейiн тұрған аймағының шегiнде жазасын өтеу үшiн жағдайлар жасау; сотталғандарды Республика бойынша тасымалдау санын азайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар-|бағ- |бағдарлама-|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са-|лама|дар- |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение позволит обеспечить жизнедеятельность и правопорядок в исправительных учреждениях.
ПРИЛОЖЕНИЕ 209
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Строительство и реконструкция объектов
уголовно-исполнительной системы" на 2005 год
1. Стоимость: 1674300 тысяч тенге (один миллиард шестьсот семьдесят четыре миллиона триста тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: ст.  63_ 68_ 100 108  Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года,  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Закон  Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках",  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", статьи  10_ 11_ 20_  Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1376 "Об утверждении Программы дальнейшего развития уголовно-исполнительной системы Республики Казахстан на 2004-2006 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: приведение коммунально-бытовых условий содержания осужденных в соответствие с требованиями действующего уголовно-исполнительного законодательства.
5. Задачи бюджетной программы: снижение плотности содержания осужденных путем реконструкции, строительства новых исправительных учреждений; создание условий для отбывания наказания всех категорий осужденных в пределах того региона, где они были осуждены или проживали до ареста; уменьшение количества перевозок осужденных по республике.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  !Код  !Код  !Наименова-!Мероприятия по реализации!Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!исполнители
!раммы!прог-!раммы     !                         !зации !
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !
!     !     !раммы)    !                         !      !
--------------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   004       Қылмыстық-   "2005 жылға арнал-   Жыл   Қазақстан
атқару       ған республикалық    бойы  Республикасы-
жүйесi       бюджет туралы"             ның Әділет
объектiлерiн Қазақстан Республи-        министрлігі,
салу және    касының Заңын iске         Қазақстан
қайта        асыру туралы"              Республикасы
жаңарту      Қазақстан Республи-        Әділет
касы Үкiметiнiң            министрлігінің
2004 жылғы 8 желтоқ-       Қылмыстық-
сандағы  N 1289             атқару жүйесі
қаулысына 2-қосым-         комитеті және
шаға сәйкес заңдарда       оның аумақтық
белгiленген тәртіп-        органдары,
те бекiтілген жоба-        мемлекеттік
лық-сметалық құжат-        түзеу
тамаға сәйкес              мекемелері
iс-шараларға арнал-
ған сомалар шегінде
түзеу мекемелерiн
құру объектілер
құрылысын салу және
қайта жаңарту жөнiн-
дегi инвестициялық
жобаларды iске
асыру:
1. Жалғасы:
1.1. Алматы облысы
Заречный кентiндегi
ЛА-155/12 мекемесiн
1500 орынға түзеу
колониясы етiп
қайта жаңарту
(техникалық-эконо-
микалық негiздеменi
бекiту туралы
Қазқұркомитетiнiң
2002 жылғы 15
қарашадағы N 354
бұйрығы, техника-
лық-экономикалық
негiздемеге 2002
жылғы 30 қыркүйек-
тегi N 2-463/2002
Мемлекеттiк сарап-
тама қорытындысы):
1) Алматы облысы
Заречный кентiндегi
ЛА-155/12 мекемесiн
1500 орынға түзеу
колониясы етiп
қайта жаңарту үшiн
жер учаскесiнiң
бөлiгiн өтеп алу.
2) Құрылыс салуға
және қайта жаңарту-
ға аумақтарды
дайындау жөнiндегi
жұмыстар:
- жер учаскесiн
бөлiп беру;
- құрылыс салу
аймағына кiретiн
ғимараттар мен
құрылыстарды өтеп
алу;
- бұзылатын және
көшiрiлетiн ғимарат-
тарға, құрылыстарға
және әр түрлi
мақсаттағы инженер-
лiк желiлерге
өтемақы;
- ғимараттардың
және құрылыстардың
icтeгi қабiлетiне
және сейсмикалық
тұрақтылығына тек-
серу жұмыстары;
- топографиялық-
геодезиялық жұмыс-
тар өткiзу;
- инженерлiк-геоло-
гиялық iздеулер
өткiзу;
- жобаны iске
шығару;
- жобалық-сметалық
құжаттаманы әзiрлеу
және түзеу, ол
бойынша мемлекеттiк
сараптама жүргiзу.
3) Құрылыс-монтаж,
санитарлық-техника-
лық, электрқұрасты-
рушылық жұмыстары.
4) Насос станцияла-
рын, санитарлық-тех-
никалық, технология-
лық, асханалық,
монша-кiр жуу
жабдықтарын, сигнал-
дама мен байланыс
жабдықтарын, қазан-
дық жабдықтарды,
бейнебақылау және
арнайы жабдықтар
жүйесiн сатып алу
және монтаж жасау.
5) Мемлекеттік
сәулет-құрылыс
бақылауын жүзеге
асыру жөнiндегi
қызметтерге ақы
төлеу:
- техникалық қада-
ғалауды ұстау (жеке
тұлға ретінде);
- авторлық қадаға-
лауды жүзеге асыру;
- алаңды және инже-
нерлiк желiлердi
атқарушылық cуpeт-
тepгe түсiру;
- жылжымайтын мүлiк
орталығында жылжы-
майтын мүлiктi
тiркеу және қызмет
көрсету қызметтерi;
- 3-тармақта көрсе-
тiлген жабдықтардың
реттейтiн жұмыстар-
ды жүзеге асыру.

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
--------------------------------------------------------------------------
1   004        Строитель-  Реализация инвестицион-  В       Министерство
ство и      ных проектов по строи-   тече-   юстиции
реконст-    тельству и реконструкции ние     Республики
рукция      объектов под исправи-    года    Казахстан,
объектов    тельные учреждения в             Комитет
уголовно-   пределах сумм согласно           уголовно-
исполни-    приложению 2 к постанов-         исполнитель-
ной сис-    лению Правительства              ной системы
темы        Республики Казахстан             Министерства
от 8 декабря 2004 года           юстиции
N 1289  "О реализации            Республики
Закона Республики                Казахстан,
Казахстан "О республи-           его террито-
канском бюджете на 2005          риальные
год" на мероприятия              органы,
в соответствии с утверж-         исправитель-
денной в установленном           ные учрежде-
законодательством                ния
порядке проектно-сметной
документацией:
1. Продолжение:
1.1. Реконструкции
учреждения ЛА-155/12
под исправительную коло-
нию строгого режима на
1500 мест в пос.
Заречный Алматинской
области (приказ об
утверждении проектно-
сметной документации
Казстройкомитета от 15
ноября 2002 года N 354,
заключение Государст-
венной экспертизы на
проектно-сметную доку-
ментацию от 30 сентября
2002 года N 2-463/2002):
1) Выкуп части земель-
ного участка, отведен-
ного для реконструкции
учреждения ЛА-155/12
под исправительную
колонию строгого режима
на 1500 мест в пос.
Заречный Алматинской
области.
2) Работы по проведению
подготовки территории
к строительству и
реконструкции:
- отвод земельного
участка;
- выкуп зданий и со-
оружений, попадающих
в зону застройки;
- компенсация за
сносимые и переносимые
здания, сооружения и
инженерные сети
различного назначения;
- обследовательские
работы на несущую
способность и сейсми-
ческую стойкость
существующих зданий
и сооружений;
- проведение топо-
графо-геодезических
работ;
проведение инженерно-
геологических изыска-
ний;
- вынос проекта в
натуру;
- разработка и коррек-
тировка проектно-
сметной документации
и проведение по ней
государственной
экспертизы.
3) Строительно-
монтажные, санитарно-
технические, электро-
монтажные работы.
4) Приобретение и
монтаж насосных
станций, санитарно-
технического, техно-
логического, кухон-
ного, банно-прачеч-
ного оборудования,
оборудования сигнали-
зации и связи,
котельного оборудо-
вания, систем видео-
наблюдения и спец-
оборудования.
5) Оплата услуг по
осуществлению государ-
ственного архитектурно-
строительного контроля:
- содержание техничес-
кого надзора (как
физическое лицо);
- осуществление
авторского надзора;
исполнительная съемка
площадки и инженерных
сетей;
- услуги по регистрации
и обслуживанию недвижи-
мого имущества в Центрах
по недвижимости;
осуществление пуско-
наладочных работ
оборудования, указан-
ного в подпункте 3.

1.2. Қызылорда
қаласындағы нарколо-
гиялық диспансер мен
қабырғалық материал-
дар зауытын 1000
орынға арналған
жалпы режимдегі
түзеу колониясы етiп
қайта жаңарту
(техникалық-экономи-
калық негiздеменi
бекiту туралы
Қазқұркомитетiнiң
2004 жылғы 1 наурыз-
дағы N 89 бұйрығы
жобалық-сметалық
құжаттамаға 2004
жылғы 18 ақпандағы
N 2-45/04 Мемлекет-
тік сараптама қоры-
тындысы):
1) Құрылыс салуға
және қайта жаңар-
туға аумақтарды
дайындау жөнiндегi
жұмыстар:
- жер учаскесiн
бөлiп беру;
- құрылыс салу айма-
ғына кiретiн ғима-
раттар мен құрылыс-
тарды өтеп алу;
- бұзылатын және
көшiрiлетiн ғимарат-
тарға, құрылыстарға
және әр түрлi
мақсаттағы инженер-
лiк желiлерге
өтемақы;
- ғимараттардың және
құрылыстардың iстегi
қабiлетiне және
сейсмикалық тұрақты-
лығына тексеру
жұмыстары;
- топографиялық-
геодезиялық жұмыстар
өткiзу;
- инженерлiк-геоло-
гиялық iздеулер
өткiзу;
- жобаны iске
шығару;
- жобалық-сметалық-
құжаттамаларды
өзгерту және сол
бойынша мемлекеттік
сараптама өткiзу;
2) құрылыс-монтаж,
санитарлық-техника-
лық, электрқұрасты-
рушылық жұмыстары;
3) Насос станцияла-
рын, санитарлық-
техникалық, техноло-
гиялық, асханалық,
монша-кiр жуу
жабдықтарын, сигнал-
дама мен байланыс
жабдықтарын, қазан-
дық жабдықтарды,
бейнебақылау
және арнайы жабдық-
тар жүйесiн сатып
алу және құрастыру;
4) Мемлекеттiк
сәулет-құрылыс
бақылауын жүзеге
асыру жөнiндегi
қызметтерге ақы
төлеу:
- техникалық қада-
ғалауды ұстау (жеке
тұлға ретiнде);
- авторлық қадаға-
лауды жүзеге асыру;
- алаңды және инже-
нерлiк желiлердi
атқарушылық сурет-
терге түсiру;
- жылжымайтын мүлiк
орталығында жылжы-
майтын мүлiктi
тiркеу және қызмет
көрсету қызметтерi;
- 3-тармақта көрсе-
тiлген жабдықтарды
реттейтiн жұмыстар-
ды жүзеге асыру.
1.3. Павлодар қала-
сында 1500 орынға
қатаң режимдегi
түзеу колониясы
етiп "Химпром"
AAҚ-ның N 822 және
N 823 өндiрiстiк
корпустарын қайта
жаңарту (техника-
лық-экономикалық
негiздеменi бекiту
туралы Қазқұркоми-
тетiнiң 2003 жылғы
26 желтоқсандағы
N 473 бұйрығы,
жұмыс жобасына 2004
жылғы 29 шiлдедегi
N 2-365/004
"Мемлекеттiк сарап-
тама" РМК-ның
қорытындысы):
1) Құрылыс салуға
және қайта жаңар-
туға аумақтарды
дайындау жөнiндегi
жұмыстар:
- жер учаскесiн
бөлiп беру;
- құрылыс салу айма-
ғына кiретiн ғима-
раттар мен құрылыс-
тарды өтеп алу;
- бұзылатын және
көшiрiлетін ғимарат-
тарға, құрылыстарға
және әр түрлi
мақсаттағы инженер-
лiк желiлерге
өтемақы;
- ғимараттардың және
құрылыстардың iстегi
қабілетiне және
сейсмикалық тұрақты-
лығына тексеру
жұмыстары;
- топографиялық-
геодезиялық жұмыстар
өткiзу;
- инженерлiк-геоло-
гиялық iздеулер
өткiзу;
- жобаны iске шығару;
- жобалық-сметалық
құжаттамаларды
өзгерту және сол
бойынша мемлекеттiк
сараптама өткiзу;

1.2. Реконструкция
наркологического
диспансера и завода
стеновых материалов
под исправительную
колонию общего режима
на 1000 мест в
г. Кызылорде (приказ
об утверждении проектно-
сметной документации
Казстройкомитета от
1 марта 2004 года N 89,
заключение Государствен-
ной экспертизы на
проектно-сметную доку-
ментацию от 18 февраля
2004 года N 2-45/04):
1) Работы по проведению
подготовки территории
к строительству и
реконструкции:
- отвод земельного
участка;
- выкуп зданий и со-
оружений, попадающих
в зону застройки;
- компенсация за
сносимые и переносимые
здания, сооружения и
инженерные сети различ-
ного назначения;
обследовательские
работы на несущую
способность и сейсми-
ческую стойкость
существующих зданий
и сооружений;
- проведение топографо-
геодезических работ;
проведение инженерно-
геологических изыс-
каний;
- вынос проекта
в натуру;
разработка и корректи-
ровка проектно-сметной
документации и прове-
дение по ней государ-
ственной экспертизы.
2) Строительно-
монтажные, санитарно-
технические, электро-
монтажные работы.
3) Приобретение и
монтаж насосных
станций, санитарно-
технического, технологи-
ческого, кухонного
банно-прачечного
оборудования, оборудо-
вания сигнализации и
связи, котельного
оборудования, систем
видеонаблюдения и
спецоборудования.
4) Оплата услуг по
осуществлению государ-
ственного архитектурно-
строительного контроля:
- содержание технического
надзора (как физическое
лицо);
- осуществление
авторского надзора;
- исполнительная съемка
площадки инженерных
сетей;
- услуги по регистрации
и обслуживанию недвижи-
мого имущества в Центрах
по недвижимости;
- осуществление пуско-
наладочных работ обору-
дования, указанного
в подпункте 3.
1.3. Реконструкция
производственных кор-
пусов NN 822 и 823 ОАО
"Химпром" под исправи-
тельную колонию особого
режима на 1500 мест в
Павлодаре (заключение
РГП "Госэкспертиза"
на рабочий проект от 29
июля 2004 года
N 2-365/004):
1) Работы по проведению
подготовки территории
к строительству и
реконструкции:
- отвод земельного
участка;
- выкуп зданий и со-
оружений, попадающих
в зону застройки;
- компенсация за
сносимые и переносимые
здания, сооружения и
инженерные сети
различного назначения;
- обследовательские
работы на несущую
способность и сейсми-
ческую стойкость
существующих зданий
и сооружений;
- проведение топо-
графо-геодезических
работ;
- проведение инженерно-
геологических изыс-
каний;
- вынос проекта
в натуру;
разработка и коррек-
тировка проектно-
сметной документации и
проведение по ней
государственной
экспертизы.

N 2-112/04 Мемлекет-
тiк сараптама
қорытындысы):
1) Құрылыс салуға
және қайта жаңарту-
ға аумақтарды
дайындау жөнiндегi
жұмыстар:
- жер учаскесiн
бөлiп беру;
- құрылыс салу
аймағына кiретiн
ғимараттар мен
құрылыстарды өтеп
алу;
- ғимараттардың және
құрылыстардың iстегi
қабiлетiне және
сейсмикалық тұрақ-
тылығына тексеру
жұмыстары;
- топографиялық-
геодезиялық жұмыстар
өткiзу;
- инженерлiк-геоло-
гиялық iздеулер
өткiзу;
- жобаны iске шығару;
- жобалық-сметалық
құжаттамаларды
өзгерту және сол
бойынша мемлекеттік
сараптама өткiзу;
2) Құрылыс-монтаж,
санитарлық-техника-
лық, электрқұрасты-
рушылық жұмыстары;
3) Hacoc станцияла-
рын, санитарлық-
техникалық, техно-
логиялық, асханалық,
монша-кiр жуу
жабдықтарын,
сигналдама мен
байланыс жабдықта-
рын, қазандық жаб-
дықтарды, бейнебақы-
лау және арнайы
жабдықтар жүйесiн
сатып алу және
құрастыру;
4) Мемлекеттiк
сәулет-құрылыс
бақылауын жүзеге
асыру жөнiндегi
қызметтерге ақы
төлеу:
- техникалық қада-
ғалауды ұстау (жеке
тұлға ретiнде);
- авторлық қадаға-
лауды жүзеге асыру;
- алаңды және инже-
нерлiк желiлердi
атқарушылық сурет-
терге түсiру;
- жылжымайтын мүлiк
орталығында жылжы-
майтын мүлiктi
тiркеу және қызмет
көрсету қызметтерi;
- 3-тармақта көрсе-
тiлген жабдықтарды
реттейтiн жұмыстар-
ды жүзеге асыру.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Тараз қаласындағы жалпы режимдегi 1200 орынға арналған түзеу колонияларын пайдалануға беру, Атырау қаласындағы толтыру лимиті 300 орынға арналған сотталған әйелдердi ұстау, Қызылорда қаласындағы 1000 орынға арналған жалпы режимдегi түзеу колониясын қайта жаңартуды жалғастыру, Алматы облысы Заречный кентiндегi ЛА-155/12 мекемесiн 1500 орынға түзеу колониясы етiп қайта жаңарту (сметалық құнынан 52,9 %), Павлодар қаласындағы 1500 орынға қатаң режимдегi "Химпром" ААҚ N 822 және N 823 өндiрiстiк корпустарын қайта жаңарту (сметалық құнынан 10%).
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
210-ҚОСЫМША
Ескерту. 210-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Сотта адвокаттардың заңгерлiк көмек көрсетуi"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 139954 мың теңге (бір жүз отыз тоғыз миллион тоғыз жүз елу төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізі: Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 30 тамыздағы Конституциясының  13-бабы , Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегі Бюджет  кодексi , "Адвокаттық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы , "Республикалық бюджет қаражаты есебiнен адвокаттар көрсететiн заң көмегiне ақы төлеу және қорғау мен өкiлдiк етуге байланысты шығыстарды өтеудiң ережелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 26 тамыздағы N 1247  қаулысы .

N 2-112/04):
1) Работы по прове-
дению подготовки
территории к строи-
тельству и
реконструкции:
- отвод земельного
участка;
- выкуп зданий и со-
оружений, попадающих
в зону застройки;
- компенсация за
сносимые и переносимые
здания, сооружения
и инженерные сети
различного назначения;
- обследовательские
работы на несущую
способность и сейсми-
ческую стойкость
существующих зданий
и сооружений;
- проведение топографо-
геодезических работ;
- проведение инженерно-
геологических изысканий;
- вынос проекта в натуру;
- разработка и корректи-
ровка проектно-сметной
документации и проведе-
ние по ней государст-
венной экспертизы.
2) Строительно-
монтажные, санитарно-
технические, электро-
монтажные работы.
3) Приобретение и
монтаж насосных
станций, санитарно-
технического, техноло-
гического, кухонного,
банно-прачечного
оборудования, оборудо-
вания сигнализации
и связи, котельного
оборудования, систем
видеонаблюдения и
спецоборудования.
4) Оплата услуг по
осуществлению государ-
ственного архитектурно-
строительного контроля:
- содержание техничес-
кого надзора (как
физическое лицо);
- осуществление
авторского надзора;
- исполнительная съемка
площадки и инженерных
сетей;
- услуги по регистра-
ции и обслуживанию
недвижимого имущества
в Центрах по недвижи-
мости;
- осуществление пуско-
наладочных работ
оборудования, указан-
ного в подпункте 3.
____________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: ввод в эксплуатацию исправительных колоний общего режима на 1200 мест в г. Тараз, для содержания осужденных женщин с лимитом наполнения на 300 мест в г. Атырау; продолжение реконструкции исправительной колонии общего режима на 1000 мест в г. Кызылорде, учреждения ЛА-155/12 под исправительную колонию строгого режима на 1500 мест в пос. Заречный Алматинской области (52,9 % от сметной стоимости); начало реконструкции производственных корпусов N 822 и 823 ОАО "Химпром" под исправительную колонию особого режима на 1500 мест в Павлодаре (10 % от сметной стоимости).
ПРИЛОЖЕНИЕ 210
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Оказание юридической помощи адвокатами в суде"
на 2005 год
1. Стоимость: 139954 тысячи тенге (сто тридцать девять миллионов девятьсот пятьдесят четыре тысячи тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 13  Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года,  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Закон  Республики Казахстан от 5 декабря 1997 года "Об адвокатской деятельности",  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1999 года N 1247 "О Правилах оплаты юридической помощи, оказываемой адвокатами, и возмещения расходов, связанных с защитой и представительством, за счет средств республиканского бюджета".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: заңнамада көзделген жағдайларда азаматтардың бiлiктi тегiн заң көмегiн алуына конституциялық құқықтарын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: заңнамада көзделген жағдайларда сотқа мiндеттi қатысқаны үшiн адвокаттарға уақтылы және толық еңбекақы төлеудi қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар-|бағ- |бағдарлама-|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са-|лама|дар- |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   005       Сотта адво-  Заңнамада көзделген  Жыл   Қазақстан
каттардың    жағдайларда сотқа    бойы  Республикасы -
заңгерлiк    мiндеттi қатысқаны         ның Әдiлет
көмек        үшін адвокаттар            министрлігі,
көрсетуi     алқасының өтінiмде-        оның аумақтық
рi бойынша адвокат-        органдары.
тарға уақтылы              Аумақтық
еңбекақы төлеудi           адвокаттық
ұйымдастыру.               алқалар.
Жасалған шарттарға
сәйкес адвокаттар-
дың сотқа қатысқаны
үшiн қызметтерiне
ақы төлеу және
iссапар шығындарын
төлеу. Адвокаттар-
дың жұмыс iстеген
адам/сағат саны жыл
сайын кемiнде 363
мыңды құрайды.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: заңнамада көзделген жағдайларда азаматтарға тегiн заң көмегiн көрсету туралы мемлекеттiк конституциялық мiндеттемелерiнiң орындалуын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
211-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Құқықтық насихат"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 71501 мың теңге (жетпiс бiр миллион бес жүз бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Құқықтық саясат тұжырымдамасы туралы" 2002 жылғы 20 қыркүйектегi N 949  Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение конституционного права граждан на получение квалифицированной бесплатной юридической помощи в случаях, предусмотренных законодательством.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение своевременной и полной оплаты труда адвокатов за обязательное участие в судах в случаях, предусмотренных законодательством.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  !Код  !Код  !Наименова-!Мероприятия по реализации!Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!исполнители
!раммы!прог-!раммы     !                         !зации !
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !
!     !     !раммы)    !                         !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
--------------------------------------------------------------------------
1   005        Оказание    Организация своевремен-  В       Министерство
юридичес-   ной оплаты труда адвока- тече-   юстиции
кой помощи  тов по заявкам коллегий  ние     Республики
адвокатами  адвокатов за обязатель-  года    Казахстан,
в суде      ное участие адвокатов в          его террито-
суде в случаях, преду-           риальные
смотренных законо-               органы.
дательством. Оплата              Территориаль-
услуг адвокатов и                ные коллегии
командировочных расходов         адвокатов.
согласно заключенным
договорам. Количество
отработанных адвокатами
человеко/часов ежегодно
составит не менее 363
тысяч.
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение выполнения конституционного обязательства государства об оказании гражданам бесплатной юридической помощи в случаях, предусмотренных законодательством.
ПРИЛОЖЕНИЕ 211
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Правовая пропаганда"
на 2005 год
1. Стоимость: 71501 тысяча тенге (семьдесят один миллион пятьсот одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  Указ  Президента Республики Казахстан от 20 сентября 2002 года N 949 "О Концепции правовой политики Республики Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтық санасы мен құқықтық мәдениет деңгейiн арттыру, құқықтық нигилизмдi еңсеру, азаматтарды құқықтық тәрбиелеу, заңға құрметпен қарау дәстүрiн, заңды мойындаушылық жағдайын қалыптастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан заңнамасын түсiндiру, онда анықталған кемшiлiктердi жою жөнiнде жұмыстар жүргiзу. Оқу орындарының барлық түрлерiнде әлеуметтiк-экономикалық жағдайлардың өзгеруiн, азаматтардың жасының, психологиялық және басқа да ерекшелiктерiн ескере отырып, құқықтық оқытудың жаңа оқу жоспарлары мен бағдарламаларын әзiрлеу. Мемлекеттiк қызметшiлердiң жаңа буынының құқықтық даярлық деңгейiн арттыру. Бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара iс-қимыл жасау, құқықтық түсiндiру жұмыстарында дүниежүзiлiк "Интернет" жүйесiн қоса алғанда, жаңа ақпараттық технологияларды пайдалану. Құқықтық мәдениеттi, құқықтық тәрбиенi қалыптастырудағы өзектi мәселелер бойынша ғылыми зерттеулердi жандандыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар-|бағ- |бағдарлама-|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са-|лама|дар- |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   006       Құқықтық     Бекiтiлген iс-шара-  Жыл   Қазақстан
насихат      лар жоспарына сәйкес бойы  Республикасы-
құқықтық түсiндiру         ның Әділет
жұмыстары, құқықтық        министрлігі
мәдениеттi қалыптас-
тыру, азаматтарды
құқықтық оқыту мен
тәрбиелеу жөнiндегi
2005-2007 жылдарға
арналған бағдарла-
маны iске асыру
жөнiндегi iс-шара-
ларды iске асыру.
Құқықтық мәдениет-
тi, құқықтық оқыту
мен тәрбиелеудi
қалыптастырудың
өзектi мәселелерi
жөнiнде ғылыми зерт-
теулердi жүргiзу.
Республикалық және
аймақтық конферен-
цияларды, құқықтық
оқыту мәселелерi
жөнiнде оқытушылар-
дың семинарларын,
халықаралық респуб-
ликалық ғылыми-
тәжiрибелiк конфе-
ренцияларды, мемле-
кеттік құқықтық
саясаттың өзектi
мәселелерi жөнiнде-
гі семинарларды
мыналармен бiрге
өткiзу:
- үй-жайларды,
көлiк құралдарын
және жабдықтарды
жалға алу;
- әдiстемелiк ұсы-
ныстарды шығару;
- кеңсе және өзге
де тауарларды сатып
алу;
- бағдарламаларды
және шақыруларды
дайындау;
- iлеспе аударма-
мен, дыбыс жазбалар-
мен қамтамасыз ету;
- буфет қызметтерiн
көрсету.
Орта жылдық саны
165 адам/сағат
іссапарлық шығындар-
ды төлеу. Бұқаралық
ақпарат құралдарын-
да құқықтық темати-
ка жөнiнде арнайы
айдарларды және
бейнефильмдердi
жасау. Құқықтық
тематика жөнiнде
жинақтарды, оқу
құралдарын, бағдар-
ламаларды, әдiсте-
мелiк құралдарды,
ғылыми әдебиеттердi
дайындау және
шығару. Құқықтық
пәндер бойынша
сертификаттар мен
әзiрлемелердi
дайындау.
Құқықтық пәндер
оқытушыларын қайта
даярлау және бiлiк-
тiлiгiн арттыру.
Терминдер тізiмiне
мемлекеттiк және
орыс тілдерiнде
өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу.
Тиражы 5000 дана
жинақтар шығару.
Заң терминдерiнiң
әдiстемелiк құралда-
рын, қазақша-орысша,
орысша-қазақша
сөздiктерiн шығару.
Құқықтық дайындау
мен орталық және
жергiлiктi мемлекет-
тік органдардың
қызметкерлерiн
қайта даярлау
орталықтарын құру
жөнiндегi шараларды
қабылдауды қамтама-
сыз ету, сондай-ақ
ұйымдастыру. Қызмет-
терге ақы төлеу
шартқа сәйкес.
Құқықтық тематика
жөнiнде мерзiмдi
баспа баспаларында,
теле-радио хабар-
ларда ең жақсы
жарияланым конкурс
өткiзу, Қазақстан
Республикасы
Конституциясының
10-жылдығын тойлау
жөнiндегi iс-шара-
лар жүргiзу.
____________________________________________________________________

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение уровня правового сознания и правовой культуры граждан Республики Казахстан, преодоление правового нигилизма, правовое воспитание граждан, формирование традиции уважительного отношения к закону, обстановки законопослушания.
5. Задачи бюджетной программы: проведение работы по разъяснению законодательства Казахстана, устранению выявленных в нем недостатков. Разработка новых учебных планов и программ правового обучения во всех типах учебных заведений с учетом изменившихся социально-экономических условий, возрастных, психологических и других особенностей граждан. Повышение уровня правовой подготовленности государственных служащих новой генерации. Взаимодействие со средствами массовой информации, использование в праворазъяснительной работе новых информационных технологий, включая всемирную сеть "Интернет". Актуализация научных исследований по актуальным проблемам формирования правовой культуры, правового воспитания.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  !Код  !Код  !Наименова-!Мероприятия по реализации!Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!исполнители
!раммы!прог-!раммы     !                         !зации !
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !
!     !     !раммы)    !                         !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
--------------------------------------------------------------------------
1   006        Правовая    Реализация мероприятий   В       Министерство
пропаганда  по реализации Программы  тече-   юстиции
по праворазъяснительной  ние     Республики
работе, формированию     года    Казахстан
правовой культуры,
правовому обучению и
воспитанию граждан на
2005-2007 годы согласно
утвержденному плану
мероприятий. Проведение
научных исследований по
актуальным проблемам
формирования правовой
культуры, правового
обучения и воспитания.
Проведение республикан-
ских и региональных
конференций, семинаров
учителей по проблемам
правового обучения,
международных республи-
канских научно-
практических конференций,
семинаров, лекций по
актуальным вопросам
правовой политики
государства с:
- оплатой аренды помеще-
ний, транспортных средств
и оборудования;
- изданием методических
рекомендаций;
- приобретением канце-
лярских и прочих товаров;
- изготовлением программ
и приглашений;
- обеспечением синхронного
перевода, аудиозаписи;
- буфетным обслуживанием.
Оплата командировочных
затрат при средне-
годовом количестве 165
человеко/дней.
Создание постоянных
рубрик, телепрограмм и
роликов по правовой
тематике в средствах
массовой информации
и видеофильмов.
Подготовка и выпуск
сборников, учебных
пособий, программ,
методических пособий,
научной литературы
по правовой тематике.
Изготовление сертифи-
катов и разработок по
правовым дисциплинам.
Переподготовка и
повышение квалификации
преподавателей право-
вых дисциплин.
Внесение изменений и
дополнений в Перечень
терминов на государ-
ственном и русском
языках. Выпуск
сборников тиражом
5000 экземпляров.
Выпуск методических
пособий, казахско-
русского, русско-
казахского словаря
юридических терминов.
Оплата услуг
согласно договору.
Проведение конкурса
на лучшую публикацию
в периодических
печатных изданиях,
теле-, радиопередачу
по правовой тематике.
Проведение мероприятий
по празднованию 10-
летия Конституции
Республики Казахстан.
__________________________________________________________________________

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтық мәдениет деңгейiн арттыру, құқықтық тәртiп пен заңды құрметтеудiң нақты жағдайын жасау, құқықтық түсіндіру жұмыстарын, азаматтарды құқықтық оқыту мен құқықтық тәрбиелеудi қамтамасыз етуде мемлекеттiк органдардың, бұқаралық ақпарат құралдарының, қоғамдық бiрлестiктер мен үкiметтiк емес ұйымдардың күш-жiгерiн бiрiктiру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
212-ҚОСЫМША
Ескерту. 212-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 144636 мың теңге (бiр жүз қырық төрт миллион алты жүз отыз алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi ; "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының  10,   11,   20-баптары , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының әскери қызметшiлерi құқық қорғау органдары, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мемлекеттiк өртке қарсы қызметi мен прокуратура органдарының қызметкерлерi лауазымдарының санаттары бойынша тiзiлiмдерiн бекiту туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1283  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджетi және Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджетi) есебiнен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284  Жарлығы , "Мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшi емес қызметкерлерiне және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қылмыстық-атқару жүйесi үшiн орта бiлiм мамандарын даярлау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қылмыстық-атқару жүйесi үшiн орта кәсiби бiлiмдi мамандарды сапалы дайындауды қамтамасыз ету.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение повышения уровня правовой культуры граждан Республики, создания обстановки правового порядка и уважения к закону, координации усилий государственных органов, средств массовой информации, общественных объединений и неправительственных организаций в проведении праворазъяснительной работы, правового обучения и правового воспитания граждан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 212
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием"
на 2005 год
1. Стоимость: 144636 тысяч тенге (сто сорок четыре миллиона шестьсот тридцать шесть тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, статьи  10_ 11_ 20_  Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции",  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1283 "Об утверждении реестров должностей военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы, Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и органов прокуратуры Республики Казахстан по категориям",  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: подготовка специалистов среднего звена для уголовно-исполнительной системы.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение качественной подготовки специалистов со средним профессиональным образованием для уголовно-исполнительной системы.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар-|бағ- |бағдарлама-|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са-|лама|дар- |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   007       Орта кәсiп-  Қылмыстық-атқару     Жыл   Қазақстан
тiк білiмдi  жүйесiне орта бiлiм  бойы  Республикасы-
мамандар     мамандарын даярлау         ның Әділет
даярлау      жөніндегi мекемеге         министрлігі,
жүктелген функция-         Қазақстан
ларды орындау үшiн         Республикасы-
218 бiрлiк штат            ның Әділет
саны бар Павлодар          министрлігі
заң колледжiн              Қылмыстық-
ұстау. Оқыту мерзi-        атқару жүйесi
мi 2 жыл күндiзгi          комитетiнiң
оқыту нысаны бойынша       Павлодар заң
300 адам, оқыту            колледжi.
мерзiмi 3 жыл сырт-
тай оқыту нысаны
бойынша 300 адам
оқытып шығару.
Қылмыстық-атқару
жүйесi қызметкерле-
рiнiң 1100-iн
бастапқы даярлау
150-iн қайта
даярлау. Коммунал-
дық-тұрмыстық
жабдықтарды (тоңа-
зытқыш камера - 1
бiрлiк, тоңазытқыш
шкаф - 1 бiрлiк,
электрлi қазан -
3 бiрлiк, картоп
тазалағыш - 1 бiр-
лiк, электр
плитасы - 1 бiрлiк)
сатып алу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: қылмыстық-атқару жүйесiне орта кәсiптiк бiлiмi бар мамандарды сапалы даярлауды қамтамасыз ету, сондай-ақ қылмыстық-атқару жүйесi қызметкерлерiн бастапқы және қайта даярлауды жүргiзу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
213-ҚОСЫМША
Ескерту. 213-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Әдiлет органдарының ақпараттық жүйесiн құру"
деген 008 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 30400 мың теңге (отыз миллион төрт жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi , "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы  Заңы , "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы , "Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы  Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы  және "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501  қаулысы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
_________________________________________________________________________
N  !Код  !Код  !Наименова-!Мероприятия по реализации!Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!исполнители
!раммы!прог-!раммы     !                         !зации !
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !
!     !     !раммы)    !                         !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
--------------------------------------------------------------------------
1   007        Подготовка  Содержание Павлодарского  В      Министерство
специалис-  юридического колледжа со  тече-  юстиции
тов со      штатной численностью 218  ние    Республики
средним     единиц для выполнения     года   Казахстан,
профес-     возложенных на учреждение        Павлодарский
сиональным  функций по подготовке            юридический
образова-   специалистов среднего            колледж
нием        звена для уголовно-              Комитета
исполнительной системы.          уголовно-
Обучение курсантов по            исполнитель-
очной форме системы              ной системы
Министерства обучения            Министерства
со сроком 2 года -               юстиции
300 человек, по заочной          Республики
со сроком обучения 3             Казахстан
года -  300 человек.
Первоначальная
подготовка - 1100 и
переподготовка - 150
сотрудников уголовно-
исполнительной системы.
Приобретение коммунально-
бытового оборудования
(камера холодильная - 1
единица, шкаф холодиль-
ный - 1 единица, элек-
трический котел - 3
единицы, картофеле-
чистка - 1 единица,
плита электрическая -
1 единица)
___________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение качественной подготовки специалистов со средним профессиональным образованием для уголовно-исполнительной системы, а также проведение первоначальной подготовки и переподготовки сотрудников уголовно-исполнительной системы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 213
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Создание информационной системы органов юстиции"
на 2005 год
1. Стоимость: 30400 тысяч тенге (тридцать миллионов четыреста тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Закон  Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи",  Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации",  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  Указ  Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года "О государственной программе формирования и развития национальной информационной структуры Республики Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" и  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: әдiлет органдарының бiрыңғай ақпараттық жүйесiн құру, компьютерлiк технологияларды пайдалану арқылы ақпараттың тым сенiмдi, барлығын қамтушы және қазiргi жүйесiне жету үшiн әдiлет органдарының мүмкiндiгiн жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етудi сатып aлу, қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етудi әзiрлеу және пысықтау, әдiлет органдарының ақпараттық жүйесiн құру үшiн компьютер жабдықтарын сатып алу, локальды желiлерге монтаж жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар-|бағ- |бағдарлама-|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са-|лама|дар- |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   008       Әдiлет       Компьютер жабдық-    Жыл   Қазақстан
органдары-   тарын: 64 дана       бойы  Республикасы-
ның ақпарат- санында дербес             ның Әдiлет
тық жүйесiн  компьютерлер, үздiк-       министрлiгi
құру         сiз қоректендiру
көздерi - 65 дана,
принтерлер - 64
дана, 1 пошталық
сервер, модемдер -
30 дана, 16 портты
хаббтар - 5 дана
сатып алу.
Лицензиялық бағдар-
ламалық қамтамасыз
етудi сатып алу.
Қолданбалы бағдар-
ламалық қамтамасыз
етудi әзiрлеу және
пысықтау, локальды
желiлерге монтаж
жасау жөнiндегi
қызметтерге ақы
төлеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: компьютерлiк технологияларды пайдалану арқылы ақпараттың қазiргi, сенiмдi жүйесi мүмкiндiгiн қамтамасыз ететiн әдiлет органдарының бiрыңғай ақпараттық жүйесiн қалыптастыру және дамыту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
214-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Қылмыстық-атқару жүйесiнiң ақпараттық жүйесiн құру"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5000 мың теңге (бec миллион теңге).

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание единой информационной системы органов юстиции, улучшение доступа органов юстиции к более надежной, всеохватывающей и современной системе информации посредством использования компьютерных технологий.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение лицензионного программного обеспечения, разработка и доработка прикладного программного обеспечения, приобретение компьютерного оборудования, монтаж локальных сетей для создания информационной системы органов юстиции.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  !Код  !Код  !Наименова-!Мероприятия по реализации!Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!исполнители
!раммы!прог-!раммы     !                         !зации !
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !
!     !     !раммы)    !                         !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
--------------------------------------------------------------------------
1   008        Создание    Приобретение компьютер-  В      Министерство
информаци-  ного оборудования:       тече-  юстиции
онной сис-  персональных компьютеров ние    Республики
темы орга-  в количестве 64 штуки,    года   Казахстан
нов юстиции источников бесперебой-
ного питания - 65 штук,
принтеров - 64 штуки,
1 почтового сервера,
модемов - 30 штук,
хаббы 16 портовой -
5 штук. Приобретение
лицензионного програм-
много обеспечения.
Оплата услуг по
разработке и доработке
прикладного програм-
много обеспечения,
монтажу локальных сетей.
__________________________________________________________________________ <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: формирование и развитие единой информационной системы органов юстиции, обеспечивающей доступность к современной, надежной системе информации посредством использования компьютерных технологий.
ПРИЛОЖЕНИЕ 214
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Создание информационной системы
уголовно-исполнительной системы"
на 2005 год
1. Стоимость: 5000 тысяч тенге (пять миллионов тенге).

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi , "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы  Заңы , "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы , "Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573  Жарлығы , "Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару жүйесiн одан әрi дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1376  қаулысы , "Мемлекеттік органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: компьютер технологияларын пайдалану арқылы қылмыстық-атқару жүйесiнiң ақпараттық жүйесiн құру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: жабдықтар сатып алу, аумақтық органдар, түзеу мекемелерi мен тергеу изоляторларын қоса алғандағы, қылмыстық-атқару жүйесiнiң ақпараттық жүйесiн құру үшiн бағдарламалық қамтамасыз етудi пысықтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар-|бағ- |бағдарлама-|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са-|лама|дар- |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   009       Қылмыстық-   Бағдарламалық қамта- Жыл   Қазақстан
атқару жүйе- масыз етулердi және  бойы  Республикасы-
сiнiң ақпа-  техникалық тапсыр-         ның Әдiлет
раттық       маны пысықтау.             министрлiгi,
жүйесiн құру                            Қазақстан
Республикасы
Әдiлет
министрлiгiнiң
Қылмыстық-
атқару жүйесi
комитетi және
оның аумақтық
органдары,
түзеу
мекемелерi.
____________________________________________________________________

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Закон  Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи",  Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации",  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  Указ  Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной структуры Республики Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1376 "Об утверждении Программы дальнейшего развития уголовно-исполнительной системы Республики Казахстан на 2004-2006 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание информационной системы уголовно-исполнительной системы посредством использования компьютерных технологий.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение оборудования, доработка программного обеспечения для создания информационной системы уголовно-исполнительной системы, включая территориальные органы, исправительные учреждения и следственные изоляторы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  !Код  !Код  !Наименова-!Мероприятия по реализации!Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!исполнители
!раммы!прог-!раммы     !                         !зации !
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !
!     !     !раммы)    !                         !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
--------------------------------------------------------------------------
1   009        Создание    Доработка программного   В      Министерство
информа-    обеспечения и техничес-  тече-  юстиции
ционной     кого задания.            ние    Республики
системы                              года   Казахстан,
уголовно-                                   Комитет
исполни-                                    уголовно-
тельной                                     исполнительной
системы                                     системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан,
его терри-
ториальные
органы,
исправительные
учреждения.
__________________________________________________________________________

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Комитеттi, оның аумақтық органдарын, түзеу мекемелерi мен тергеу изоляторларын ақпараттық қамтамасыз ету үшiн Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң ведомстволық бағынысты бөлiмшелерiмен сапалы жедел байланысын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
214-1-қосымша
Ескерту. 214-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509 , өзгерту енгізілді - 2005.09.08. N  906  қаулыларымен.
221 - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiлiгi
2005 жылға арналған
010 "Халыққа "Бiр терезе" қағидаты бойынша қызмет
көрсететiн орталықтардың қызметiн қамтамасыз ету"
республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 500000 мың теңге (бес жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" (Салық кодексi) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  кодексi ; Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер  кодексi ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан экономикалық, әлеуметтік және саяси жедел жаңару жолында" Қазақстан халқына 2005 жылғы 18 ақпандағы  Жолдауы ; "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының  8 ,   9 ,    18,   19-баптары ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгі Салық комитетiнiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 29 қазандағы N 1127  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінiң мәceлeлepi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1289  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттiгiнiң ережесiн бекiту туралы" 2005 жылғы 14 қаңтардағы N 14  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген функцияларды, соның iшiнде салық заңнамасы саласында заңды тұлғаларды, жер учаскелерiне құқықтар мен олармен жасалатын мәмілелердi мемлекеттiк тiркеу, халықты құжаттандыру мен тiркеу, азаматтық хал актiлерiн тiркеу, құжаттарды апостильдеу жөнiндегi функцияларды барынша тиiмдi орындалуына қол жеткiзу үшiн халыққа "Бiр терезе" қағидаты бойынша қызмет көрсететiн орталықтардың қызметiн қамтамасыз ету.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение качественной оперативной связи с подведомственными подразделениями Комитета уголовно-исполнительной системы для информационного обеспечения Комитета, его территориальных органов, исправительных учреждений следственных изоляторов.
Приложение 214-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354 <*>
Сноска. Дополнено приложением 214-1 - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
221-Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Обеспечение деятельности центров обслуживания населения
по принципу "одного окна"
на 2005 год
1. Стоимость: 500000 тысяч тенге (пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Кодекс  Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс);  Земельный кодекс  Республики Казахстан от 20 июня 2003 года;  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Послание  Президента Республики Казахстан народу Казахстана "Казахстан на пути ускоренной экономической, социальной и политической модернизации" от 18 февраля 2005 года; статьи  8__ 9__ 18_ 19_  Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1127 "Некоторые вопросы Налогового Комитета Министерства финансов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1289 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 января 2005 года N 14 "Об
утверждении Положения Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центров обслуживания населения по принципу "одного окна" для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций, в том числе функций по государственной регистрации юридических лиц, прав на земельные участки и сделок с ними, документированию и регистрации населения, регистрации актов гражданского состояния и апостилированию документов, в сфере налогового законодательства.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Астана және Алматы қалаларында халыққа "Бiр терезе" қағидаты бойынша қызмет көрсететiн орталықтарды ұстау және ол орталықтарды материалдық-техникалық жарақтандыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |Бағдарлама-|    Бағдарламаны    | Іске  |   Жауапты
|дар-|бағ- | ның (кіші |     іске асыру     | асыру |орындаушылар
|ла- |дар- |бағдарлама-|     жөніндегі      |мерзімі|
|ма- |лама-|ның) атауы |     іс-шаралар     |       |
|ның |ның  |           |                    |       |
|коды|коды |           |                    |       |
___|____|_____|___________|____________________|_______|____________
1 |  2 |  3  |     4     |          5         |   6   |     7
____________________________________________________________________
1   010      Халыққа       Астана және Алматы   2005   Қазақстан
"Бip терезе"  қалаларында 4        жылдың Республикасы
қағидаты      халыққа қызмет       екінші Әділет
бойынша       көрсету орталықтарын жарты  министрлігі,
қызмет        ұстау.               жылды- Астана және
көрсететiн    Тиісті жұмыстар мен   ғы    Алматы
орталықтардың қызметтерге ақы             қалаларының
қызметiн      төлей отырып, әкім-         Әділет
қамтамасыз    шiлік ғимараттарды          департамент-
ету           күрделi жөндеу              тері
және қайта жаңарту.
Жиһаздар, компью-
терлiк және офистiк
жабдықтар (компьютер-
лер - 180 бiрлiк,
принтерлер - 186 бiр-
лiк, үздiксiз қорек-
тендіру көздерi - 6
бiрлiк), серверлiк
және желілік жабдықтар
- 26 бiрлiк, кондицио-
нерлер - 16 бiрлiк, кө-
шiру аппараттары - 16
бiрлiк, 4 шағын АТС,
бағдарламалық өнiмдер,
халыққа қызмет көрсетудi
оңтайландыру және есепке
алу цифрлық жүйесi -
2 бiрлiк сатып алу.
Деректердi берудi
ведомстволық желi-
лерге қосу, компью-
терлiк жабдықтарға
техникалық қызмет
көрсетуде график
ұсыну, жергілікті
желiлердi құру
жөнiндегi қызметтерге
ақы төлеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
халыққа мемлекеттiк қызмет көрсету сапасын арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
215-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Түзету мекемелерiнде СПИД iндетiне қарсы iс-қимыл"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3000 мың теңге (үш миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы , "Қазақстан Республикасында ЖҚТБ-ның iндетiне қарсы iс-әрекет жөнiндегi 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламаны бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 14 қыркүйектегi N 1207  қаулысы .

5. Задачи бюджетной программы: содержание центров обслуживания населения по принципу "одного окна" в городах Астане и Алматы, материально-техническое оснащение центров обслуживания населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код про-
гра-мм
Код под-
про-гра-
мм
Наиме-
нование
программ
(подпро-
грамм)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпро-
граммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Обеспечение
деятельностицентров обс-
луживания
населения по
принципу
"одного ок-
на"
Содержание 4
Центров обс-
луживания на-
селения в го-
родах Астане
и Алматы.
Капитальный
ремонт и реконструкция администра-
тивных
зданий с оп-
латой соот-
ветствующих
работ и ус-
луг.
Приобретение мебели,
компьютерногои офисного
оборудования
(компьютеры - 180 единиц, принтеры - 186 единиц, источники бесперебойного питания - 6 единиц), серверного и сетевого оборудования - 26 единиц, кондиционеров - 16 единиц, копировальных аппаратов - 16 единиц, 4 мини-АТС, программных продуктов, цифровой системы оптимизации и учета обслуживания населения - 2 единицы.
Оплата услуг
по подключе-
нию к ведом-
ственным се-
тям передачи
данных, пре-
доставлению
трафика, тех-
ническому обслуживанию  компьютерного
оборудования,
построению
локальных се-
тей.
В
течение
второго
полу-
годия
2005
года
Министерство
юстиции
Республики
Казахстан,
Департаменты
юстиции
городов
Астаны и
Алматы
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 2005 г.  N 906  .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение качества оказания государственных услуг населению.
ПРИЛОЖЕНИЕ 215
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Противодействие эпидемии СПИДа
в исправительных учреждениях"
на 2005 год
1. Стоимость: 3000 тысяч тенге (три миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2001 года N 1207 "Об утверждении Программы по противодействию эпидемии СПИДа в Республике Казахстан на 2001-2005 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: түзеу мекемелерiнде ЖҚТБ-ның таралуын болдырмау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: түзеу мекемелерiнде ЖҚТБ-ның таралуын болдырмау және түзеу мекемелерiнде ЖҚТБ-мен ауыратын сотталғандарды ұстау үшiн жағдайлар жасау, қылмыстық жазасын өтеп жатқан ЖҚТБ-мен ауыратын сотталғандарды ұстау үшiн жағдайлар жасау жөнiндегi қажеттi шаралар кешенiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар-|бағ- |бағдарлама-|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са-|лама|дар- |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   011       Түзету       78 түзеу мекемеле-   Жыл   Қазақстан
мекемеле-    рiнде ЖҚТБ-ның       бойы  Республикасы-
рiнде СПИД   таралуын болдырмау         ның Әділет
iндетiне     және қылмыстық             министрлігі,
қарсы        жазасын өтеп               Қазақстан
iс-қимыл     жатқан ЖҚТБ-мен            Республикасы
ауыратын сотталған-        Әділет
дарды ұстау үшiн           министрлігінің
жағдайлар жасау            Қылмыстық-
жөнiндегi қажетті          атқару жүйесі
шаралар кешенiн            комитеті,
қамтамасыз eту.            түзеу
АИТВ-мен жұқтырыл-         мекемелері.
ғандардың симпто-
матикалық емдеуiн
жүргiзу үшiн дәрi-
дәрмектер, құрамын-
да хлоры бар
дезинфектанттарды
және бiр жолғы,
дүркiн пайдаланатын
басқа да медицина-
лық құралдарды
сатып алу. Плакат-
тар, брошюралар
дайындау, бейнефильм
көшiрмелерiн сатып
алу. ЖҚТБ-ны алдын
алу жөнiндегi
бейнефильмдердi
көрсету үшiн 14
жинақ бейнеаппара-
туралар сатып алуды
ұйымдастыру және
өткiзу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: түзеу мекемелерiнде ЖҚТБ-ның таралуына жол бермеуге жәрдемдесетiн салауатты өмiр салтын насихаттау жүйесi құрылады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
216-ҚОСЫМША
Ескерту. 216-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Тергеу-қамауға алынған адамдарды ұстау"
деген 012 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: предотвращение распространения СПИДа в исправительных учреждениях.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение комплекса необходимых мер по предотвращению распространения СПИДа в исправительных учреждениях и созданию условий для содержания осужденных больных СПИДом в исправительных учреждениях и созданию условий для содержания осужденных больных СПИДом, отбывающих уголовное наказание.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  !Код  !Код  !Наименова-!Мероприятия по реализации!Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!исполнители
!раммы!прог-!раммы     !                         !зации !
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !
!     !     !раммы)    !                         !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
--------------------------------------------------------------------------
1   011        Противо-    Обеспечение комплекса     В      Министерство
действие    необходимых мер по        тече-  юстиции
эпидемии    предотвращению распро-    ние    Республики
СПИДа в     странения СПИДа в 78      года   Казахстан,
исправи-    исправительных учрежде-          Комитет
тельных     ниях и созданию                  уголовно-
учрежде-    условий для содержания           исполнительной
ниях        осужденных больных               системы
СПИДом, отбывающих               Министерства
уголовное наказание.             юстиции
Приобретение медика-             Республики
ментов для проведения            Казахстан,
симптоматического                исправительные
лечения ВИЧ-инфицирован-         учреждения
ных, хлорсодержащих
дезинфектантов и
прочих средств
медицинского назначения
одноразового и много-
разового использования.
Изготовление плакатов,
брошюр, приобретение
копий видеофильмов.
Организация и проведение
закупок на приобретение
14 комплектов видео-
аппаратуры для демон-
страции видеофильмов
по профилактике СПИДа.
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: будет создана система пропаганды здорового образа жизни, способствующая недопущению распространения СПИДа в исправительных учреждениях.
ПРИЛОЖЕНИЕ 216
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Содержание следственно-арестованных лиц"
на 2005 год

1. Құны: 2324016 мың теңге (екi миллиард үш жүз жиырма төрт миллион он алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қылмыстық-атқару  кодексi , Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет кодексi, "Қылмыстың жасалуына сезiктiлер мен айыпталушыларды күзетте ұстаудың тәртiбi мен шарттары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 30 наурыздағы  Заңы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының әскери қызметшiлерi құқық қорғау органдары, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мемлекеттiк өртке қарсы қызметi мен прокуратура органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттары бойынша тiзiлiмдерiн бекiту туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1283  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджетi және Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджетi) есебiнен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153  Жарлығы , "Мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшi емес қызметкерлерiне және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: заңнамада көзделген қылмыстың жасалуына сезiктiлер мен айыпталушыларды ұстаудың тәртiбi мен шарттарын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: құқық тәртiбiн және тергеу изоляторындағы тергеу қамауына алынғандарды ұстау режимiн, олардың құқықтары мен заңды мүдделерiнiң кепiлдiктерiн қамтамасыз ету жөнiндегi оларға жүктелген мiндеттердi орындау үшiн тергеу изоляторларын ұстау және тергеу изоляторларының материалдық-техникалық базасын нығайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар-|бағ- |бағдарлама-|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са-|лама|дар- |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

1. Стоимость: 2324016 тысяч тенге (два миллиарда триста двадцать четыре миллиона шестнадцать тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Уголовно-исполнительный кодекс  Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года,  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Закон  Республики Казахстан от 30 марта 1999 года "О порядке и условиях содержания под стражей, подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений",  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1283 "Об утверждении реестров должностей военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы, Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и органов прокуратуры Республики Казахстан по категориям",  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан",  Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение порядка и условий содержания подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений, предусмотренных законодательством.
5. Задачи бюджетной программы: содержание следственных изоляторов для выполнения возложенных на них функций по обеспечению правопорядка и поддержанию режима содержания подследственных в следственных изоляторах, гарантии их прав и законных интересов, укрепление материально-технической базы следственных изоляторов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  !Код  !Код  !Наименова-!Мероприятия по реализации!Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!исполнители
!раммы!прог-!раммы     !                         !зации !
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !
!     !     !раммы)    !                         !      !
--------------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   012       Тергеу-      20 тергеу изолятор-  Жыл   Қазақстан
қамауға      ларында 4131 бiрлiк  бойы  Республикасы-
алынған      штат санында 6609          ның Әдiлет
адамдарды    тергеу-тұтқынға            министрлiгi.
ұстау        алынған адамдарды          Қазақстан
ұстау. Тергеу              Республикасы
изоляторларын авто-        Әдiлет
көлiкпен, медицина-        министрлiгiнiң
лық жабдықтармен           Қылмыстық-
жарақтандыру.              атқару жүйесi
Арнайы автокөлiк           комитетi және
құралдары - 11 бiрлiк      оның аумақтық
(ГАЗЕЛЬ - 4 бiрлiк,        органдары,
арнайы контингенттi        тергеу
тасымалдау үшiн            изоляторлары.
автомобиль - 1
бiрлiк, автобус - 2
бiрлiк, санитарлық
машиналар - 4
бiрлiк, медициналық
жабдықтарды (флюоро-
графиялық аппарат -
2 бiрлiк, рентген
аппараты - 3 бiрлiк,
автоклав - 4 бiрлiк,
дезинфекциялық
камера - 3 бiрлiк,
бинокулярлық
микроскоп - 13 бiр-
лiк, созылмалы шкаф
- 2 бiрлiк, компью-
тер - 7 бiрлiк,
тоңазытқыш - 4 бiр-
лiк, термостат - 4
бiрлiк) сатып алу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: қылмыстың жасалуына күдiктi не айыпталушы ұсталған және тұтқындалған адамдарды қамауда ұстау жағдайларын қамтамасыз етуде тергеу изоляторларына жүктелген функцияларды сапалы және уақтылы орындау, сондай-ақ қылмыстық процестi жүргiзушi органдардың оларға қатысты қаулыларын, анықтауларын және үкiмдерiн орындау, тергеу-тұтқынға алынған адамдар арасындағы қылмыс санын азайту; оларды қамауда ұстау орындарында тұрақты және болжанатын жағдайды ұстап тұру; тергеу изоляторларының материалдық-техникалық базасын жақсарту; қылмыстың жасалуына күдiктiлер мен айыпталушылардың қамауда ұстау орындарында ауруларды болдырмау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
217-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Тергеу изоляторларында СПИД iндетiне қарсы iс-қимыл"
деген 013 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1000 мың теңге (бip миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы , "Қазақстан Республикасында ЖҚТБ-ның iндетiне қарсы iс-әрекет жөнiндегі 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламаны бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 14 қыркүйектегi N 1207  қаулысы .

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
--------------------------------------------------------------------------
1   012        Содержание  Содержание 6609 следст-  В те-   Министерство
следствен-  венно-арестованных лиц   чение   юстиции
но-аресто-  в 20 следственных        года    Республики
ванных лиц  изоляторах со штатной            Казахстан.
численностью сотрудников         Комитет
4131 единица. Оснащение          уголовно-
следственных изоляторов          исполнитель-
автотранспортом, меди-           ной системы
цинским оборудованием.           Министерства
Приобретение 11 единиц           юстиции
спецавтотранспортных             Республики
средств (ГАЗЕЛЬ - 4              Казахстан
единицы, автомобиль              и его
для перевозки спец-              территориаль-
контингента - 1 единица,         ные органы,
автобус - 2 единицы,             следственные
санитарные машины - 4            изоляторы
единицы), медицинского
оборудования (флю-
орографический аппарат -
2 единицы, рентген-
аппарат - 3 единицы,
автоклав - 4 единицы,
дезинфекционная камера-
3 единицы, микроскоп
бинокулярный - 13 единиц,
вытяжной шкаф - 2 единицы,
компьютер - 7 единиц,
холодильник - 4 единицы,
термостат - 4 единицы).
__________________________________________________________________________ <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение функций, возложенных на следственные изоляторы, в обеспечении условий содержания под стражей подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений, а также исполнение в отношении их постановлений, определений и приговоров органов, ведущих уголовный процесс, снижение количества преступлений среди следственно-арестованных лиц; поддержание стабильной и прогнозируемой ситуации в местах содержания их под стражей; улучшение материально-технической базы следственных изоляторов; предотвращение заболеваний подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений.
ПРИЛОЖЕНИЕ 217
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Противодействие эпидемии СПИДа в следственных изоляторах"
на2005год
1. Стоимость: 1000 тысяч тенге (один миллион тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2001 года N 1207 "Об утверждении Программы по противодействию эпидемии СПИДа в Республике Казахстан на 2001-2005 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: тергеу изоляторларында АИТВ-инфекцияларының таралуына қарсы әрекет ету шараларын күшейту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: тиiмдi алдын-алу iс-шараларын, ең алдымен АИТВ-ты жұқтыру қаупi бар адамдар арасында жүзеге асыру; бiріншi кезекте тергеу қамауындағы адамдарды АИТВ инфекциясының алдын алу мәселелерi жөнiндегi ақпаратпен қамтамасыз ету, тергеу изоляторларын медициналық құралдармен және жабдықтармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар-|бағ- |бағдарлама-|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са-|лама|дар- |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   013       Тергеу       20 тергеу изолято-   Жыл   Қазақстан
изолятор-    рында ЖҚТБ-ның       бойы  Республикасы-
ларында      таралуын болдырмау         ның Әдiлет
СПИД         жөнiндегi қажетті          министрлiгi.
iндетiне     шаралар кешенiн            Қазақстан
қарсы iс-    қамтамасыз ету.            Республикасы
қимыл        Дәрi-дәрмектер             Әдiлет
сатып алу. Плакат-         министрлігінiң
тар, буклеттер             Қылмыстық-
және брошюралар            атқару жүйесi
шығару.                    комитетi,
тергеу
изоляторлары.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
тергеу изоляторларында АИТВ/ЖҚТБ-ның таралуына қарсы әрекет жасау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
218-ҚОСЫМША
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы азаматтарының төлқұжаттары
мен жеке куәлiктерiн дайындау"
деген 015 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 930808 мың теңге (тоғыз жүз отыз миллион сегiз жүз сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру жөнiндегі шаралар туралы" 2003 жылғы 23 желтоқсандағы N 1255  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" 2004 жылғы 29 қыркүйектегi N 1449  Жарлығы , "Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру мен тiркеу ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 12 шiлдедегi N 1063  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: усиление мер по противодействию распространения в следственных изоляторах ВИЧ-инфекции.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление эффективных профилактических мероприятий, в первую очередь среди лиц рискованного поведения в отношении заражения ВИЧ; первоочередное обеспечение информацией по вопросам профилактики ВИЧ-инфекций следственно-арестованных лиц, обеспечение медицинскими средствами и оборудованием следственных изоляторов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  !Код  !Код  !Наименова-!Мероприятия по реализации!Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!исполнители
!раммы!прог-!раммы     !                         !зации !
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !
!     !     !раммы)    !                         !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
--------------------------------------------------------------------------
1   013        Противо-    Обеспечение комплекса    В      Министерство
действие    необходимых мер по пре-  тече-  юстиции
эпидемии    дотвращению распростра-  ние    Республики
СПИДа       нения СПИДа в 20 следст- года   Казахстан.
в следст-   веных изоляторах. При-          Комитет
венных      обретение медикаментов.         уголовно-
изолято-    Изготовление плакатов,          исполнительной
рах         буклетов и брошюр.              системы
Министерства
юстиции
Республики
Казахстан,
следственные
изоляторы.
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: противодействие распространению ВИЧ/СПИДа в следственных изоляторах.
ПРИЛОЖЕНИЕ 218
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
015 "Изготовление паспортов и удостоверений
личности граждан Республики Казахстан"
на 2005 год
1. Стоимость: 930808 тысяч тенге (девятьсот тридцать миллионов восемьсот восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  Указ  Президента Республики Казахстан от 23 декабря 2003 года N 1255 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан",  Указ  Президента Республики Казахстан от 29 сентября 2004 года N 1449 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2000 года N 1063 "Об утверждении Правил документирования и регистрации населения Республики Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: азаматтардың еркiн жүрiп-тұруына және тұрғылықты жерiн таңдауына конституциялық құқықтарын жүзеге асыру үшiн Қазақстан Республикасы азаматтарының төлқұжаттары мен жеке куәлiктерiн дайындауды қамтамасыз ету; халықты құжаттандыру және есепке алу жүйесiн жетiлдiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы азаматтарының төлқұжаттары мен жеке куәлiктерiнiң бланкiлерiн дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар-|бағ- |бағдарлама-|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са-|лама|дар- |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   015       Қазақстан      Қазақстан Респуб-  Жыл   Қазақстан
Республи-    ликасы азаматтарының бойы  Республикасы-
касы         500000 дана төлқұ-         ның Әдiлет
азаматта-    жаттар мен 1300000         министрлiгi.
рының        дана жеке куәлiк
төлқұжат-    дайындау үшiн қазы-
тары мен     нашылықтың аумақтық
жеке         органдарында белгі-
куәлiктерiн  ленген тәртiппен
дайындау     тiркелген азамат-
тық-құқықтық шарт-
тар бойынша мiндет-
темелерді орындау.
Қазақстан Республи-
касы азаматтарының
жеке куәлiктерiн
дайындау үшiн өткен
жылдар мiндеттеме-
лерiн орындау.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: азаматтардың еркiн жүрiп-тұруына және тұрғылықты жерiн таңдауына конституциялық құқықтарын, азаматтардың тiркелуiн iске асыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
219-ҚОСЫМША
Ескерту. 219-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Жоғары кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау"
деген 016 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 226625 мың теңге (екi жүз жиырма алты миллион алты жүз жиырма бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi , "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының  10,   11,   20-баптары , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының әскери қызметшiлерi құқық қорғау органдары, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мемлекеттiк өртке қарсы қызметi мен прокуратура органдарының қызметкерлерi лауазымдарының санаттары бойынша тiзiлiмдерiн бекiту туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1283  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджетi және Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджетi) есебiнен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284  Жарлығы , "Мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшi емес қызметкерлерiне және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение изготовления паспортов и удостоверений личности граждан Республики Казахстан для реализации конституционных прав граждан на свободу передвижения и выбора места жительства; совершенствование системы документирования и учета населения.
5. Задачи бюджетной программы: изготовление бланков паспортов и удостоверений личности граждан Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  !Код  !Код  !Наименова-!Мероприятия по реализации!Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!исполнители
!раммы!прог-!раммы     !                         !зации !
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !
!     !     !раммы)    !                         !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
--------------------------------------------------------------------------
1   015        Изготовле-  Выполнение обязательств  В       Министерство
ние пас-    по гражданско-правовым   тече-   юстиции
портов и    договорам, зарегистриро- ние     Республики
удостове-   ванным в установленном   года    Казахстан
рений лич-  порядке в территориаль-
ности       ных органах казначейства,
граждан     на изготовление 500000
Республики  штук паспортов и 1300000
Казахстан   штук удостоверений
личности граждан Рес-
публики Казахстан.
Выполнение обязательств
прошлых лет за изготов-
ление удостоверений
личности граждан
Республики Казахстан.
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: реализация конституционных прав граждан на свободу передвижения и выбора места жительства, регистрации граждан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 219
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
016 "Подготовка специалистов с высшим
профессиональным образованием"
на 2005 год
1. Стоимость: 226625 тысяч тенге (двести двадцать шесть миллионов шестьсот двадцать пять тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, статьи  10_ 11_ 20_  Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции",  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1283 "Об утверждении реестров должностей военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы, Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и органов прокуратуры Республики Казахстан по категориям",  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қылмыстық-атқару жүйесi үшiн жоғары кәсiби бiлiмдi мамандарды даярлау және қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қылмыстық-атқару жүйесi үшiн жоғары бiлiмдi мамандарды сапалы дайындауды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар-|бағ- |бағдарлама-|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са-|лама|дар- |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   016       Жоғары       Қылмыстық-атқару     Жыл   Қазақстан
кәсiптiк     жүйесiне жоғары      бойы  Республикасы-
білiмдi      білімдi мамандарды         ның Әдiлет
мамандар     дайындау және              министрлігі.
даярлау      қызметкерлерінің           Қазақстан
білiктілiгiн артты-        Республикасы-
ру жөнiндегi меке-         ның Әділет
меге жүктелген             министрлігі
функцияларды орындау       Қылмыстық-
үшiн 300 бiрлiк штат       атқару жүйесi
санымен Қостанай           комитетінiң
заң институтын             Қостанай заң
ұстау. Оқыту мерзiмi       институты.
4 жыл күндiзгi оқу
нысаны бойынша 176
адам, орта білiм
негізінде оқыту
мерзiмi 5 жыл сырт-
тай оқыту - 93 адам,
орта арнайы заң
білiмi негізінде
оқыту мерзiмi 3 жыл
- 49 адам, жоғары
білiм негізінде
оқыту мерзiмi 2 жыл
- 51 адамды оқытып,
курсанттар шығару.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: қылмыстық-атқару жүйесіне мамандарды сапалы дайындауды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
220-ҚОСЫМША
Ескерту. 220-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Кадрлардың бiлiктiлігін арттыру және оларды қайта даярлау"
деген 017 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 21069 мың теңге (жиырма бiр миллион алпыс тоғыз мың теңге).

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: подготовка специалистов с высшим профессиональным образованием для уголовно-исполнительной системы и повышение квалификации ее сотрудников.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение качественной подготовки специалистов уголовно-исполнительной системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  !Код  !Код  !Наименова-!Мероприятия по реализации!Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!исполнители
!раммы!прог-!раммы     !                         !зации !
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !
!     !     !раммы)    !                         !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
--------------------------------------------------------------------------
1   016        Подготовка  Содержание Костанайского  В      Министерство
специалис-  юридического института    тече-  юстиции
тов с выс-  со штатной численностью   ние    Республики
шим профес- 300 единиц для выполнения года   Казахстан.
сиональным  возложенных на учреждение        Костанайский
образова-   функций по подготовке            юридический
нием        специалистов с высшим            институт
образованием для уго-            Комитета
ловно-исполнительной             уголовно-
системы и повышению              исполнитель-
квалификации ее сотруд-          ной системы
ников. Выпуск курсантов          Министерства
по очной форме обучения          юстиции
со сроком обучения 4             Республики
года - 176 человек,              Казахстан
по заочной на базе сред-
него образования со
сроком обучения 5 лет-
93 человека, на базе
среднеспециального
юридического образования
со сроком обучения 3
года - 49 человек,
на базе высшего образо-
вания со сроком обучения
2 года - 51 человек.
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение качественной подготовки специалистов для уголовно-исполнительной системы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 220
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Повышение квалификации и переподготовка кадров"
на 2005 год
1. Стоимость: 21069 тысяч тенге (двадцать один миллион шестьдесят девять тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi , "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының  10,   11,   20-баптары , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы , "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының әскери қызметшiлерi құқық қорғау органдары, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттігінiң мемлекеттiк өртке қарсы қызметi мен прокуратура органдарының қызметкерлерi лауазымдарының санаттары бойынша тiзiлiмдерiн бекiту туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1283  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджетi және Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджетi) есебiнен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284  Жарлығы , "Мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшi емес қызметкерлерiне және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қылмыстық-атқару жүйесi қызметкерлерiн бастапқы даярлықтан өткiзу, қайта даярлау, бiлiктiлiгiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қылмыстық-атқару жүйесi қызметiне дайындалған кадрларды нығайту және қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар-|бағ- |бағдарлама-|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са-|лама|дар- |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   017       Кадрлардың   Қылмыстық-атқару     Жыл   Қазақстан
бiлiктiлi-   жүйесi үшiн маман-   бойы  Республикасы-
гiн арттыру  дарды даярлау,             ның Әдiлет
және оларды  қайта даярлау,             министрлiгі.
қайта        бiлiктiлiгiн артты-        Қазақстан
даярлау      ру жөнiндегi меке-         Республикасы
меге жүктелген             Әдiлет
функцияларды орын-         министрлігінiң
дау үшiн штат саны         Қылмыстық-
41 бiрлiк оқу орта-        атқару жүйесi
лығын ұстау.               комитетi.
Қылмыстық атқару
жүйесiнiң 900
қызметкерін бастапқы
даярлау, 150 қызмет-
керiн қайта
даярлау, 150 қызмет-
керiн біліктiлiгiн
арттыру.
____________________________________________________________________

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, статьи  10_ 11_ 20_  Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции",  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  статья 27  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании",  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1283 "Об утверждении реестров должностей военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы, Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и органов прокуратуры Республики Казахстан по категориям",  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: первоначальная подготовка, переподготовка и повышение квалификации сотрудников уголовно-исполнительной системы.
5. Задачи бюджетной программы: укрепление и обеспечение кадров, подготовленных к службе в уголовно-исполнительной системе.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  !Код  !Код  !Наименова-!Мероприятия по реализации!Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!исполнители
!раммы!прог-!раммы     !                         !зации !
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !
!     !     !раммы)    !                         !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
--------------------------------------------------------------------------
1   017        Повышение   Содержание учебного       В      Министерство
квалифика-  центра со штатной числен- тече-  юстиции
ции и пере- ностью 41 единица для     ние    Республики
подготовка  выполнения возложенных    года   Казахстан.
кадров      на учреждение функций по         Комитет
подготовке, перепод-             уголовно-
готовке, повышение квали-        исполнитель-
фикации специалистов для         ной системы
уголовно-исполнительной          Министерства
системы. Первоначальная          юстиции
подготовка - 900 сотруд-         Республики
ников, переподготовка -          Казахстан
150 сотрудников, повы-
шение квалификации - 150
сотрудников уголовно-
исполнительной системы
__________________________________________________________________________

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: қылмыстық-атқару жүйесi үшiн жоғары бiлiмдi мамандарды сапалы дайындауды қамтамасыз ету, сондай-ақ қызметкерлерiн бастапқы даярлау мен қайта даярлаудан өткiзу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
221-ҚОСЫМША
Ескерту. 221-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.12.30. N  509л  қаулысымен.
221 - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 25903 мың теңге (жиырма бес миллион тоғыз жүз үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Ел Президентiнiң "Қазақстан-2030. Барлық Қазақстандықтардың өсiп өркендеуi, қауiпсiздiгi және әл-ауқатының артуы" 1997 жылғы 10 қазандағы Қазақстан халқына  жолдауы , Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 16 мамырдағы N 394  Жарлығымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрестiң 2001-2005 жылдарға арналған стратегиясы, "Есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар мен олардың заңсыз айналымы мен терiс пайдалануына қарсы iс-қимыл шаралары туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шiлдедегi  Заңы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы , Қазақстан Республикасында нашақорлыққа қарсы күрестiң 2001-2005 жылдарға арналған басым iс-шараларының жоспарын бекiту туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 2 ақпандағы N 176  қаулысы , "Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрестiң 2004-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 13 сәуiрдегi N 411  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында нашақорлықтың және есiрткi бизнесiнiң одан әрi таралуына қарсы тиiмдi iс-қимыл жүйесiнiң негiзгi буындарын нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлардың айналымы саласында сараптаманы тиiмдi ұйымдастыру үшiн қажеттi жабдықтарды сатып алу жолымен есiрткi және нашақорлықпен күресуге тартылған сот сараптамасы органдарын материалдық-техникалық жарақтандыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар-|бағ- |бағдарлама-|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са-|лама|дар- |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение качественной подготовки специалистов для уголовно-исполнительной системы, а также проведение первоначальной подготовки и переподготовки ее сотрудников.
ПРИЛОЖЕНИЕ 221
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
221 - Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
104 "Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2005 год
1. Стоимость: 25903 тысячи тенге (двадцать пять миллионов девятьсот три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Послание  Президента страны народу Казахстана "Казахстан-2030. Процветание, безопасность и улучшение благосостояния всех казахстанцев" от 10 октября 1997 года,  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, Стратегия борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2001-2005 годы, утвержденная  Указом  Президента Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 394,  Закон  Республики Казахстан от 10 июля 1998 года "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими",  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2001 года N 176 "Об утверждении Плана приоритетных мероприятий борьбы с наркоманией в Республике Казахстан на 2001-2005 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2004 года N 411 "О Программе борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2004-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: укрепление основных звеньев системы эффективного противодействия дальнейшему распространению наркомании и наркобизнеса в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: материально-техническое оснащение органов судебной экспертизы, задействованных в борьбе с наркоманией и наркобизнесом, путем приобретения необходимого оборудования для эффективной организации экспертиз в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  !Код  !Код  !Наименова-!Мероприятия по реализации!Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!исполнители
!раммы!прог-!раммы     !                         !зации !
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !
!     !     !раммы)    !                         !      !
--------------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   104       Нашақорлық-  Бекiтілген iс-шара-  Жыл   Қазақстан
қа және      лар жоспарына        бойы  Республикасы-
есiрткi      сәйкес Нашақорлыққа        ның Әділет
бизнесiне    және есiрткi бизне-        министрлiгi.
қарсы        сiне қарсы күрестiң
күpec        2004-2005 жылдарға
арналған бағдарла-
масын iске асыру
жөнiндегi iс-шара-
ларды өткiзу. Газ-
дардың генераторла-
ры бар газ хромото-
графын 2 бiрлiк
санында, 1 ИК-Фурье
спектрометрін, 120
грамға дейiнгi тара-
зы - 1 бiрлiк, нар-
кологиялық сарапта-
маларды жүргізу үшiн
диагностикалық аппа-
ратура - 190 бiрлiк
сатып алу. Сот
сараптамасы орталы-
ғы үшiн: көшiру
аппараты - 1 дана,
телевизор - 1 дана,
бейнекамера - 1
дана, сандық фото-
аппарат - 1 дана,
сканер - 1 дана,
шкаф - 2 дана,
бейнемагнитофон - 1
дана, жиhаздар,
оның iшiнде: 10
бiрлiк үстел, 10
бiрлiк орындықтар
сатып алу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың айналымы саласындағы сараптаманы жүзеге асыратын сот сараптамасы органдарының материалдық-техникалық жабдықталуын жоғарылату.

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
--------------------------------------------------------------------------
1   104        Борьба с    Проведение мероприятий   В       Министерство
наркома-    по реализации Программы  тече-   юстиции
нией и      борьбы с наркоманией и   ние     Республики
наркобиз-   наркобизнесом на 2004-   года    Казахстан
несом       2005 годы согласно
утвержденному плану
мероприятий.
Приобретение газового
хроматографа с генера-
торами газов в количестве
2 единиц, 1 ИК-Фурье
спектрометра, весов до
120 грамм - 1 единица,
диагностической
аппаратуры для
проведения наркологи-
ческих экспертиз - 190
единиц. Приобретение
копировального аппарата -
1 единица, телевизора -
1 единица, видеокамеры -
1 единица, цифрового
фотоаппарата - 1 единица;
сканера - 1 единица,
шкафа - 2 единицы,
видеомагнитофона -
1 единица, мебели,
в том числе: столы -
10 единиц, стулья - 10
единиц, для Центра
судебной экспертизы.
__________________________________________________________________________
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 30 декабря 2005 года N  509л .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение материально-технической оснащенности органов судебной экспертизы, осуществляющих экспертизу в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.