"Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне лицензиялау мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 23 сәуiрдегi N 457 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
"Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне лицензиялау мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының кейбiр заң актілерiне
лицензиялау мәселелері бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы
1-бап. Қазақстан Республикасының заң актілерiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзілсін:
1. "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 3-4, 37-құжат; N 12, 88-құжат; N 14, 19-құжат; N 15-16, 109-құжат; N 24, 162-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 8-9, 236-құжат; 1997 ж., N 1-2, 8-құжат; N 7, 80-құжат; N 11, 144, 149-құжаттар; N 12, 184-құжат; N 13-14, 195, 205-құжаттар; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 14, 201-құжат; N 16, 219-құжат; N 17-18, 222, 224, 225-құжаттар; N 23, 416-құжат; N 24, 452-құжат; 1999 ж., N 20, 721, 727-құжаттар; N 21, 787-құжат; N 22, 791-құжат; N 23, 931-құжат; N 24, 1066-құжат; 2000 ж., N 10, 248-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 1, 7-құжат; N 8, 52, 54-құжаттар; N 13-14, 173, 176-құжаттар; N 23, 321-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 2, 17-құжат; N 15, 151-құжат; N 19-20, 165-құжат; 2003 ж., N 1-2, 2-құжат; N 4, 25-құжат; N 6, 34-құжат; N 10, 50, 51-құжаттар; N 11, 69-құжат; N 14, 107-құжат; N 15, 124-құжат; N 15, 128-құжат):
1) 1-бапта 1-тармақта "іс-әрекетті" деген сөзден кейiн "(операцияларды)" деген сөзбен толықтырылсын;
2) 2-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"2-бап. Осы Заңда қолданылатын негізгi ұғымдар
Осы Заңда мынадай ұғымдар қолданылады:
бiлiктiлiк талаптар - белгілi бiр қызмет түрiмен айналысу құқығын алғысы келетiн немесе белгілі бiр іс-әрекет (операциялар) жасағысы келетiн жеке және заңды тұлғалар лайық болуға тиiстi талаптар;
лицензиар - лицензия беретін, қайта рәсiмдейтін, тоқтата тұратын, тоқтататын және лицензия күшін қалпына келтiретiн уәкiлеттi мемлекеттiк орган;
лицензиат - белгiлi бiр қызмет түрiмен айналысу құқығына немесе белгiлi бiр iс-әрекет (операциялар) жасауға лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлға;
лицензия - жеке немесе заңды тұлғаға белгiлi бiр қызмет түрiмен айналысуға немесе белгілi бiр іс-әрекет (операциялар) жасауға уәкiлеттi мемлекеттiк орган беретiн рұқсат;
лицензиялық алым - Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес лицензияланатын қызметтiң белгiлi бір түрiмен айналысу құқығы үшін немесе белгілі бiр iс-әрекет (операциялар) жасау үшін бюджет кiрiсiне алынатын алым.";

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лицензирования"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2004 года N 457
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лицензирования".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан
по вопросам лицензирования
Статья 1. Внести в законодательные акты Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1. В  Закон Республики Казахстан от 17 апреля 1995 г. "О лицензировании" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 3-4, ст. 37; N 12, ст. 88; N 14, ст. 19; N 15-16, ст. 109; N 24, ст. 162; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 8-9, ст. 236; 1997 г., N 1-2, ст. 8; N 7, ст. 80; N 11, ст. 144, 149; N 12, ст. 184; N 13-14, ст. 195, 205; N 22, ст. 333; 1998 г., N 14, ст. 201; N 16, ст. 219; N 17-18, ст. 222, 224, 225; N 23, ст. 416; N 24, ст. 452; 1999 г., N 20, ст. 721, 727; N 21, ст. 787; N 22, ст. 791; N 23, ст. 931; N 24, ст. 1066; 2000 г., N 10, ст. 248; N 22, ст. 408; 2001 г., N 1, ст. 7; N 8, ст. 52, 54; N 13-14, ст. 173, 176; N 23, ст. 321; N 24, ст. 338; 2002 г., N 2, ст. 17; N 15, ст. 151; N 19-20, ст. 165; 2003 г., N 1-2, ст. 2; N 4, ст. 25; N 6, ст. 34; N 10, ст.50, 51; N 11, ст. 69; N 14, ст. 107; N 15, ст. 124; N 15, ст. 128):
1) в пункте 1 статьи 1 после слова "действий" дополнить словом "(операций)";
2) статью 2 изложить в следующей редакции:
"Статья 2. Основные понятия, используемые в настоящем Законе
В настоящем Законе используются следующие основные понятия:
квалификационные требования - требования, которым должны соответствовать физические и юридические лица, претендующие на право занятия определенным видом деятельности или совершать определенные действия (операции);
лицензиар - уполномоченный государственный орган, выдающий, переоформляющий, приостанавливающий, прекращающий и возобновляющий действие лицензии;
лицензиат - физическое или юридическое лицо, имеющее лицензию на право заниматься определенным видом деятельности или на совершение определенных действий (операций);
лицензионный сбор - сбор, взимаемый в доход бюджета за право занятия определенным видом лицензируемой деятельности или за совершение определенных действий (операций), в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
лицензия - разрешение, выдаваемое уполномоченным государственным органом, физическому или юридическому лицу на занятие определенным видом деятельности или совершение определенных действий (операций).";

3) 3-бапта 5-тармақта "қызмет түрлерiн" деген сөздерден кейiн "(операцияларды)" деген сөзбен толықтырылсын;
4) 5-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Лицензия алушыға (лицензиатқа) лицензия берудi заң актiлерiнде белгiленген және/немесе Қазақстан Республикасының Yкiметi белгiлеген лицензиарлар жүргізеді.";
мынадай мазмұндағы 1-1 баппен толықтырылсын:
"1-1. Лицензиялау саласындағы мемлекеттiк органдардың қызметін үйлестiрудi жүзеге асырушы мемлекеттiк органды Қазақстан Республикасының Үкiметi белгілейдi.";
3-тармақта:
"Мемлекеттiк органдарға (лицензиарларға)" деген сөздер "Лицензиарларға" деген сөзбен ауыстырылсын;
"өкiлеттіктерiн" деген сөзден кейiн "лицензиялау саласындағы мемлекеттiк органдардың қызметін үйлестiрудi жүзеге асырушы мемлекеттік органмен келiсiм бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
5) 6-баптың үшiншi бөлiгi "орган" деген сөзден кейiн "және/немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі" деген сөздермен толықтырылсын;
6) 7-бапта 1-тармақта "iс-әрекетті" деген сөзден кейiн "(операцияларды)" деген сөзбен толықтырылсын;
7) 9-бапта:
1-тармағында:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Қазақстан Республикасының заң актiлерiне сәйкес атом энергиясын пайдалануға байланысты барлық қызмет түрлерi;";
11) тармақшада:
", салу" деген сөз алынып тасталсын;
"өнеркәсiбi" деген сөз ", өнеркәсiптiк" деген сөзбен ауыстырылсын;
"гидротехникалық" деген сөз "гидроэнергетикалық" деген сөзбен ауыстырылсын;
18), 22) тармақшалар алынып тасталсын;
26) тармақшада "мен топография-геодезиялық және картографиялық өнiмдердi сату" деген сөздер алынып тасталсын;
29) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"29) минералдық шикізатты ұқсату (Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен тiзбе бойынша кең таралған пайдалы қазбаларды қайта өңдеудi қоспағанда);";
31) тармақшада "тексеру," деген сөз алынып тасталсын;
35) тармақша алынып тасталсын;
46) тармақшада ", экскурсиялық" деген сөз алынып тасталсын;
47), 48) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"47) темiр жолдың жылжымалы составын дайындау және жөндеу;
қауіптi жүктердi тасымалдау үшін қолданылатын арнайы контейнерлердi дайындау және жөндеу;
48) жол қозғалысы қауiпсiздігін қамтамасыз етуге байланысты қызмет:
жол қозғалысын реттеудiң техникалық құралдарын орнату, монтаждау, жөндеу және пайдалану;";
мынадай мазмұндағы 58), 59) және 60) тармақшалармен толықтырылсын:
"58) шаруашылық қызметтiң экологиялық қауiптi түрлерi;
59) экологиялық аудиторлық қызмет;
60) экологиялық сараптама саласындағы табиғат қорғауды жобалау, нормалау және жұмыстар.";
2-тармағында "Табиғи ресурстарды пайдалану мен айналадағы ортаны қорғау, сондай-ақ", "лицензиялау жөнiндегi қызметтi" деген сөздер алынып тасталсын;

3) в пункте 5 статьи 3 после слов "видов действий" дополнить словом "(операций)";
4) в статье 5:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Выдача лицензий получателю лицензии (лицензиату) производится лицензиарами, определяемыми законодательными актами и/или Правительством Республики Казахстан.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Государственный орган, осуществляющий координацию деятельности государственных органов в области лицензирования, определяется Правительством Республики Казахстан.";
в пункте 3:
слова "Государственным органам (лицензиарам)" заменить словом "Лицензиарам";
после слова "подразделениям" дополнить словами "по согласованию с государственным органом, осуществляющим координацию деятельности государственных органов в области лицензирования";
5) часть третью статьи 6 дополнить словами: "и/или Национальным Банком Республики Казахстан";
6) в пункте 1 статьи 7 после слова "действий" дополнить словом "(операций)";
7) в статье 9:
в пункте 1:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) все виды деятельности, связанные с использованием атомной энергии в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;";
в подпункте 11):
слово ", строительство" исключить;
слово "промышленных" заменить словом "промышленных,";
слово "гидротехнических" заменить словом "гидроэнергетических";
подпункты 18), 22) исключить;
в подпункте 26) слова "и реализация топографо-геодезической и картографической продукции" исключить;
пункт 29) изложить в следующей редакции:
"29) переработка минерального сырья (за исключением переработки общераспространенных полезных ископаемых по перечню, утверждаемому Правительством Республики Казахстан);";
в подпункте 31) слово "поверка," исключить;
подпункт 35) исключить;
в подпункте 46) слово ", экскурсионная" исключить;
подпункты 47), 48) изложить в следующей редакции:
"47) изготовление и ремонт железнодорожного подвижного состава; изготовление и ремонт специальных контейнеров, применяемых для перевозки опасных грузов;
48) деятельность, связанная с обеспечением безопасности дорожного движения: установка, монтаж, ремонт, эксплуатация технических средств регулирования дорожным движением;";
дополнить подпунктами 58), 59) и 60) следующего содержания:
"58) экологически опасные виды хозяйственной деятельности;
59) экологическая аудиторская деятельность;
60) природоохранное проектирование, нормирование и работы в области экологической экспертизы.";
в пункте 2 слова "деятельности по использованию природных ресурсов и охране окружающей среды, а также лицензирование" исключить;

8) 10-бапта:
2) тармақшада "және мал дәрiгерлiк қызметімен" деген сөздер "қызметпен" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) ветеринария саласындағы қызмет, соның iшiнде: ветеринарлық емдеу-профилактикалық; ветеринарлық мақсаттағы препараттарды өндіру және сату; дәрілік заттарды, биологиялық препараттарды ветеринарлық мақсаттарда сату; жануар тектес өнiмдер мен шикізаттың ветеринарлық-санитарлық сараптамасы;";
5) тармақша алынып тасталсын;
9) 15-баптың екiншi бөлiгi мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Лицензияланатын қызмет түрлерiне бiлiктiлiк талаптарын Қазақстан Республикасының Yкiметi бекiтедi.
Осы Заңға сәйкес лицензияланатын, санитариялық, экологиялық кен-техникалық қадағалау және мемэнергияқадағалау органдарының қорытындысын қажет ететiн қызмет түрлерiнің тiзбесiн Қазақстан Республикасының Үкiметі бекiтеді.";
10) 19-баптың 3-тармағының 1) тармақшасында "өнiм" деген сөз "тауарлар (жұмыстар мен қызмет көрсетулер)" деген сөздермен ауыстырылсын;
11) 22-баптың 1-тармағының 1) тармақшасында: "лицензиядағы" деген сөз "осы лицензияланатын қызмет түрiне қойылатын" деген сөздермен ауыстырылсын;
12) 24-бапта:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Лицензиялық тәртiп белгiленген қызметті лицензиясыз жүзеге асырудан алынған табыс Қазақстан Республикасының заңына сәйкес бюджетке мiндеттi түрде алынады.";
3-тармақта "Мемлекеттiк органдар (лицензиарлар)" деген сөздер "Лицензиарлар" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының әуе кеңiстігін пайдалану және авиация қызметi туралы" 1995 жылғы 20 желтоқсандағы N 2697 заң күші бар  Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 23, 148-құжат, Қазақстан Республикасы Парламентінiң Жаршысы, 2001 ж., N 23, 321-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 15, 147-құжат; 2003 ж., N 10, 54-құжат):
82-1-бапта бiрiншi бөлiгi алынып тасталсын.
3. "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шілдедегі  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 17-18, 213-құжат; 1998 ж., N 24, 443-құжат; 1999 ж., N 11, 357-құжат; N 23, 931-құжат; 2001 ж., N 13-14, 171-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат):
21-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"21-бап. Қоршаған ортаны қорғау және табиғи ресурстарды пайдалану саласындағы лицензиялануға тиiсті қызмет түрлерi
Қоршаған ортаны қорғау және табиғи ресурстарды пайдалану саласындағы:
1) шаруашылық қызметтің экологиялық қауiптi түрлерi;
2) экологиялық аудиторлық қызмет;

8) в статье 10:
в подпункте 2) слова "и ветеринарной" исключить;
дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) деятельность в области ветеринарии, в том числе: ветеринарная лечебно-профилактическая; производство и реализация препаратов ветеринарного назначения; реализация лекарственных средств, биологических препаратов для ветеринарных целей; ветеринарно-санитарная экспертиза продуктов и сырья животного происхождения;";
подпункт 5) исключить;
9) часть вторую статьи 15 изложить в следующей редакции:
"Квалификационные  требования к лицензируемым видам деятельности утверждаются Правительством Республики Казахстан.
Перечень лицензируемых в соответствии с настоящим Законом видов деятельности, по которым необходимо заключение органов санитарного, экологического, горнотехнического надзора и госэнергонадзора, утверждается Правительством Республики Казахстан.";
10) в подпункте 1) пункта 3 статьи 19 слово "продукции" заменить словами "товаров (работ и услуг) для";
11) в подпункте 1) пункта 1 статьи 22 слова "содержащихся в лицензии" заменить словами "предъявляемых для данного лицензируемого вида деятельности";
12) в статье 24:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Доход, полученный от осуществления деятельности, в отношении которой установлен лицензионный порядок, без лицензии подлежит обязательному изъятию в бюджет в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 3 слова "Государственные органы (лицензиары)" заменить словом "Лицензиары".
2. В  Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, от 20 декабря 1995 г. N 2697 "Об использовании воздушного пространства и деятельности авиации Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 23, ст. 148; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 23, ст. 321; N 24, ст. 338; 2002 г., N 15, ст. 147; 2003 г., N 10, ст. 54):
часть первую статьи 82-1 исключить.
3. В  Закон Республики Казахстан от 15 июля 1997 г. "Об охране окружающей среды" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 17-18, ст. 213; 1998 г., N 24, ст. 443; 1999 г., N 11, ст.357; N 23, ст. 931; 2001 г., N 13-14, ст. 171; N 24, ст. 338; 2002 г., N 17, ст. 155):
статью 21 изложить в следующей редакции:
"Статья 21. Виды деятельности, подлежащие лицензированию в
области охраны окружающей среды и использования
природных ресурсов
В области охраны окружающей среды и использования природных ресурсов обязательному лицензированию подлежат:
1) экологически опасные виды хозяйственной деятельности;
2) экологическая аудиторская деятельность;

3) экологиялық сараптама саласындағы табиғат қорғауды жобалау, нормалау және жұмыстар мiндеттi түрде лицензиялануы тиiс.".
4. "Алматы қаласының ерекше мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 1 шiлдедегi  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., N 14, 200-құжат; N 22, 308-құжат; N 24, 443-құжат; 2001 ж., N 13-14, 173, 176-құжаттар; N 24, 338-құжат; 2003 ж., N 24, 178-құжат):
4-бапта 5-тармағында алтыншы абзац алынып тасталсын.
5. "Өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2000 ж., N 7, 165-құжат):
18-баптың тақырыбында және мәтiнiнде ", салыстырып тексеру", ", салыстырып тексерудi" деген сөздер алынып тасталсын.
6. "Қазақстан Республикасындағы туристiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 маусымдағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 13-14, 175-құжат; 2002 ж., N 4, 33-құжат; 2003 ж., N 23, 168-құжат):
11-баптың  10) тармақшасында "және экскурсиялық" деген сөздер, 15-баптың 1, 2-тармақтарында ", экскурсиялық" деген сөз алынып тасталсын.
7. "Азаматтық авиацияны мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 23, 320-құжат):
1) 9-бапта 2-тармақта 3), 4) тармақшалар алынып тасталсын;
2) 14-бапта 2-тармақта екiншi бөлігiнде екiншi сөйлем алынып тасталсын.
8. "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2002 ж., N 6, 67-құжат):
19-бапта 1-тармақта 3) тармақшасында "адвокаттық қызметке байланысты емес ақылы заң қызметін көрсету жөнiндегi қызметті лицензиялау," деген сөздер алынып тасталсын.
9. "Геодезия және картография туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 3 шілдедегi  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2002 ж., N 13-14, 141-құжат):
7-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"7-бап. Топографиялық-геодезиялық және картографиялық қызметтi мемлекеттiк лицензиялау
Топографиялық-геодезиялық және картографиялық қызметтi лицензиялау Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.".
10. "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнің Жаршысы, 2002 ж., N 16, 148-құжат):
1) 12-баптың 1-тармағы "лицензиялау туралы" деген сөздермен толықтырылсын.
11. "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 4 желтоқсандағы  Заңына (2002 жылғы 6 желтоқсандағы "Егемен Қазақстан" N 284-285):
1) 7-баптың 13) тармақшасы алынып тасталсын.

3) природоохранное проектирование, нормирование и работы в области экологической экспертизы.".
4. В  Закон Республики Казахстан от 1 июля 1998 г. "Об особом статусе города Алматы" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., N 14, ст. 200; N 22, ст. 308; N 24, ст. 443; 2001 г., N 13-14, ст. 173, 176; N 24, ст. 338; 2003 г., N 24, ст. 178):
абзац шестой подпункта 5) статьи 4 исключить.
5. В  Закон Республики Казахстан от 7 июня 2000 г. "Об обеспечении единства измерений" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., N 7, ст. 165):
в заголовке и в тексте статьи 18 слова ", поверке", ", поверка" исключить.
6. В  Закон Республики Казахстан от 13 июня 2001 г. "О туристской деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 13-14, ст. 175; 2002 г., N 4, ст. 33; 2003 г., N 23, ст. 168):
в подпункте 10) статьи 11, в пунктах 1, 2 статьи 15 слова "экскурсионная", "экскурсионной" исключить.
7. В  Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2001 г. "О государственном регулировании гражданской авиации" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 23, ст. 320):
1) подпункты 3), 4) пункта 2 статьи 9 исключить;
2) второе предложение в части второй пункта 2 статьи 14 исключить.
8. В  Закон Республики Казахстан от 18 марта 2002 г. "Об органах юстиции"(Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 6, ст. 67):
в подпункте 3) пункта 1 статьи 19 слова "лицензирование деятельности по оказанию платных юридических услуг, не связанных с адвокатской деятельностью," исключить.
9. В  Закон Республики Казахстан от 3 июля 2002 г. "О геодезии и картографии" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 13-14, ст. 141):
статью 7 изложить в следующей редакции:
"Статья 7. Государственное лицензирование
топографо-геодезической и картографической
деятельности
Лицензирование топографо-геодезической и картографической деятельности осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан о лицензировании.".
10. В  Закон Республики Казахстан от 10 июля 2002 г. "О ветеринарии" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 16, ст. 148):
пункт 1 статьи 12 дополнить словами "о лицензировании".
11. В  Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2002 г. "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 17, ст. 155):
подпункт 13) статьи 7 исключить.

2-бап. Осы Заң ресми жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

Статья 2. Настоящий закон вводится в действие со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан