"Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 26 қыркүйектегі N 840 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
"Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына
толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
"Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органының жауапты хатшысының мәртебесі мен өкілеттіктері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 27 шілдедегі N 372 Жарлығының 4-тармағына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1) "Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының тізілімі мен мемлекеттік саяси қызметшілерге тәртіптік жаза қолдану тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 29 желтоқсандағы N 317 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 58, 559-құжат; 2002 ж., N 18, 196-құжат, N 32, 339-құжат; 2003 ж., N 20, 201-құжат; 2004 ж., N 19, 234-құжат; N 21, 265-құжат; N 33, 439-құжат; 2005 ж., N 27, 329-құжат; N 30, 380-құжат; 2006 ж., N 23, 229-құжат; N 39, 429-құжат):
аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының тізілімінде:
"Қазақстан Республикасының министрлері, олардың бірінші орынбасарлары мен орынбасарлары" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Жауапты хатшылар";
2) "Мемлекеттік әкімшілік қызметші антының мәтінін және Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің ант беру тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 29 желтоқсандағы N 319 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 58, 561-құжат):
аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің ант беру тәртібінде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Ант салтанатты жағдайда:
1) мемлекеттік орган басшысының немесе оның тапсыруымен өзге лауазымды тұлғаның (осы мемлекеттік органда жауапты хатшы лауазымы енгізілмеген және белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға белгіленбеген жағдайда);
2) жауапты хатшының;
3) белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғаның;

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в некоторые указы Президента Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 2007 года N 840
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в некоторые указы Президента Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О внесении дополнений и изменений в некоторые указы
Президента Республики Казахстан
В соответствии с  пунктом 4  Указа Президента Республики Казахстан от 27 июля 2007 года N 372 "О статусе и полномочиях ответственного секретаря центрального исполнительного органа Республики Казахстан"  ПОСТАНОВЛЯЮ :
1. Внести в некоторые указы Президента Республики Казахстан следующие дополнения и изменения:
1) в  Указ  Президента Республики Казахстан от 29 декабря 1999 года N 317 "Об утверждении Реестра должностей политических государственных служащих и Правил порядка наложения дисциплинарных взысканий на политических государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 58, ст. 559; 2002 г., N 18, ст. 196; N 32, ст. 339; 2003 г., N 20, ст. 201; 2004 г., N 19, ст. 234; N 21, ст. 265; N 33, ст. 439; 2005 г., N 27, ст. 329; N 30, ст. 380; 2006 г., N 23, ст. 229; N 39, ст. 429):
в Реестре должностей политических государственных служащих, утвержденном названным Указом:
после строки "Министры Республики Казахстан, их первые заместители и заместители" дополнить строкой следующего содержания:
"Ответственные секретари";
2) в  Указ  Президента Республики Казахстан от 29 декабря 1999 года N 319 "Об утверждении текста присяги административного государственного служащего и порядка принесения присяги административными государственными служащими" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 58, ст. 561):
в порядке принесения присяги административными государственными служащими Республики Казахстан, утвержденном названным Указом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Присяга приносится в торжественной обстановке в присутствии:
1) руководителя государственного органа или по его поручению иного должностного лица (в случае, если в данном государственном органе не введена должность ответственного секретаря и не определено должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря);
2) ответственного секретаря;
3) должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря;

4) тиісті мемлекеттік орган (құрылымдық бөлімше) қызметкерлерінің қатысуымен қабылданады.
Ант беру салтанатына басқа да лауазымды тұлғалар шақырылуы мүмкін.";
5-тармақта "мемлекеттік орган басшысы немесе оның тапсыруымен өзге лауазымды тұлға, тиісті мемлекеттік органның (құрылымдық бөлімшенің) қызметкерлері, шақырылған лауазымды тұлғалар" деген сөздер "осы тәртіптің 4-тармағында көрсетілген тұлғалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақта:
бірінші абзацта "мемлекеттік орган басшысының немесе оның тапсыруымен өзге лауазымды тұлғаның" деген сөздер "осы тәртіптің 4-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген тұлғалардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацта "мемлекеттік орган басшысы немесе оның тапсыруымен өзге лауазымды тұлға" деген сөздер "осы тәртіптің 4-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген тұлғалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне тәртіптік жаза қолдану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 31 желтоқсандағы N 321 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 58, 562-құжат; 2002 ж., N 18, 196-құжат; 2005 ж., N 27, 329-құжат):
аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне тәртіптік жаза қолдану ережесінде:
32, 35-тармақтарды қоспағанда, бүкіл мәтін бойынша "мемлекеттік органның басшысына", "мемлекеттік орган басшысының", "мемлекеттік орган басшысы", "мемлекеттік органның басшысы", "мемлекеттік органдардың басшыларына" деген сөздер "осы Ереженің бірінші тарауы үшінші абзацында көрсетілген тұлғаларға", "осы Ереженің бірінші тарауы үшінші абзацында көрсетілген тұлғалардың", "осы Ереженің бірінші тарауы үшінші абзацында көрсетілген тұлғалар", "осы Ереженің бірінші тарауы үшінші абзацында көрсетілген тұлғалар", "осы Ереженің бірінші тарауы үшінші абзацында көрсетілген тұлғаларға" деген сөздермен ауыстырылсын;
бірінші тарауда:
үшінші абзацта "(әдетте, мемлекеттік органның басшысы. Бұдан әрі - мемлекеттік органның басшысы)" деген сөздер", әдетте, мемлекеттік органның басшысы (осы мемлекеттік органда жауапты хатшы лауазымы енгізілмеген және белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға белгіленбеген жағдайда), жауапты хатшы немесе белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
"Жауапты хатшы немесе белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға мемлекеттік органның басшысымен келісім бойынша еңбек қатынастарының мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды адамдардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, мемлекеттік орган қызметкерлерінің тәртіптік жауапкершілігі мәселелерін шешеді.";
төртінші тарауда:
20-тармақта:
бірінші абзацта "бұйрығымен" деген сөз "бұйрықтарымен" деген сөзбен ауыстырылсын;
екінші абзацта "бұйрығы" деген сөз "бұйрықтары" деген сөзбен ауыстырылсын;

4) работников соответствующего государственного органа (структурного подразделения).
На церемонию принесения присяги могут быть приглашены и другие должностные лица.";
в пункте 5 слова "руководитель государственного органа или по его поручению иное должностное лицо, работники соответствующего государственного органа (структурного подразделения), приглашенные должностные лица" заменить словами "лица, указанные в пункте 4 настоящего порядка,";
в пункте 6:
в абзаце первом слова "руководителя государственного органа или по его поручению иного должностного лица" заменить словами "лиц, указанных в подпунктах 1), 2) и 3) пункта 4 настоящего порядка";
в абзаце третьем слова "руководитель государственного органа или по его поручению иное должностное лицо" заменить словами "лица, указанные в подпунктах 1), 2) и 3) пункта 4 настоящего порядка";
3) в  Указ  Президента Республики Казахстан от 31 декабря 1999 года N 321 "Об утверждении Правил наложения дисциплинарных взысканий на административных государственных служащих Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 58, ст. 562; 2002 г., N 18, ст. 196; 2005 г., N 27, ст. 329):
в Правилах наложения дисциплинарных взысканий на административных государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных названным Указом:
по всему тексту, за исключением пунктов 32, 35, слова "руководителю государственного органа", "руководитель государственного органа", "руководителя государственного органа", "руководителем государственного органа", "руководителям государственных органов" заменить словами "лицам, указанным в абзаце третьем главы первой настоящих Правил,", "лица, указанные в абзаце третьем главы первой настоящих Правил,", "лиц, указанных в абзаце третьем главы первой настоящих Правил,", "лицами, указанными в абзаце третьем главы первой настоящих Правил,", "лицам, указанным в абзаце третьем главы первой настоящих Правил,";
в главе первой:
в абзаце третьем слова "(как правило, руководитель государственного органа. Далее - руководитель государственного органа)" заменить словами ", как правило, руководителем государственного органа (в случае, если в данном государственном органе не введена должность ответственного секретаря и не определено должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря), ответственным секретарем или должностным лицом, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря";
дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"Ответственный секретарь или должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря, по согласованию с руководителем государственного органа решает вопросы дисциплинарной ответственности работников государственного органа, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц.";
в абзаце первом пункта 12 главы третьей слово "имеет" заменить словом "имеют";
в главе четвертой:
в пункте 20:
в абзаце первом слово "приказом" заменить словом "приказами";
в абзаце втором слово "приказа" заменить словом "приказов";

20-1-тармақтың бірінші абзацында "алтыншы" деген сөз "жетінші" деген сөзбен ауыстырылсын;
бесінші тарауда:
25-тармақта "бұйрығымен" деген сөз "бұйрықтарымен" деген сөзбен ауыстырылсын;
31-тармақтың бірінші абзацында "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссия" деген сөздерден кейін "және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы тәртіптік кеңестері" деген сөздермен толықтырылсын;
алтыншы тарауда:
32-тармақта:
"Мемлекеттік органның басшысы" деген сөздер кейін "(осы мемлекеттік органда жауапты хатшы лауазымы енгізілмеген және белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға белгіленбеген жағдайда)" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Жауапты хатшы немесе белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға мемлекеттік орган басшысымен келісім бойынша мынадай шешімдер қабылдайды: тиісті жаза қолданады немесе жаза қолданбайды. Жауапты хатшы немесе белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға материалдарды қосымша қызметтік тексеруге жібере алады.";
35-тармақта:
"мемлекеттік органның басшысы" деген сөздерден кейін "(осы мемлекеттік органда жауапты хатшы лауазымы енгізілмеген және белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға белгіленбеген жағдайда)" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Жауапты хатшы немесе белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға мемлекеттік орган басшысымен келісім бойынша жаза қолдану орынсыз болған жағдайда қызметшіге қатаң тәртіп сақтау қажеттігі жөнінде ескертумен шектелуі мүмкін.";
36-тармақтың бірінші абзацында "мемлекеттік органның немесе уәкілетті органның басшысы" деген сөздер "осы Ереженің бірінші тарауы үшінші абзацында көрсетілген тұлғалар немесе уәкілетті органның басшысы" деген тиісінше сөздермен ауыстырылсын;
сегізінші тараудың 40-тармағында:
"басшылардың" деген сөз "осы Ереженің бірінші тарауы үшінші абзацында көрсетілген тұлғалардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Жауапты хатшы немесе белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға тәртіптік жазаны мемлекеттік орган басшысымен келісім бойынша қолданады.";
тоғызыншы тарауда:
46-тармақтың бірінші абзацы мынадай мазмұндағы екінші сөйлеммен толықтырылсын:
Жауапты хатшы немесе белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға жазаны мерзімінен бұрын алып тастау шешімін мемлекеттік орган басшысымен келісім бойынша қабылдайды.";
47-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жаза қолданған, осы Ереженің бірінші тарауы үшінші абзацында көрсетілген тұлғалар тиісті өтінішті оны алған күннен бастап он бес күнтізбелік күннен асырмай қарауға міндетті.";
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

в абзаце первом пункта 20-1 слово "шестом" заменить словом "седьмом";
в главе пятой:
в пункте 25:
слово "приказом" заменить словом "приказами";
слово "назначает" заменить словом "назначают";
в абзаце первом пункта 31:
слово "имеет" заменить словом "имеют";
дополнить словами "и дисциплинарными советами Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в областях, городах Астане и Алматы";
в главе шестой:
пункт 32:
после слов "Руководитель государственного органа" дополнить словами "(в случае, если в данном государственном органе не введена должность ответственного секретаря и не определено должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря)";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Ответственный секретарь или должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря, по согласованию с руководителем государственного органа принимает следующие решения:
налагает соответствующее взыскание или не налагает взыскание. Ответственный секретарь или должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря, может направить материалы на дополнительное служебное расследование.";
в пункте 34 слово "наложившим" заменить словом "наложившими";
пункт 35:
после слов "руководитель государственного органа" дополнить словами "(в случае, если в данном государственном органе не введена должность ответственного секретаря и не определено должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря)";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Ответственный секретарь или должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря, в случае нецелесообразности применения взыскания по согласованию с руководителем государственного органа может ограничиться предупреждением служащего о необходимости строгого соблюдения дисциплины.";
в абзаце первом пункта 36 слова "уполномоченного органа обязан" заменить соответственно словами "руководитель уполномоченного органа обязаны";
в пункте 40 главы восьмой:
слово "руководителей" заменить словами "лиц, указанных в абзаце третьем главы первой настоящих Правил";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Ответственные секретари или должностные лица, на которых в установленном порядке возложены полномочия ответственных секретарей, налагают взыскания по согласованию с руководителем государственного органа.";
в главе девятой:
в пункте 46:
в абзаце первом:
слово "наложившим" заменить словом "наложившими";
дополнить предложением вторым следующего содержания:
"Ответственные секретари или должностные лица, на которых в установленном порядке возложены полномочия ответственных секретарей, принимают решения о досрочном снятии взыскания по согласованию с руководителем государственного органа.";
абзац второй пункта 47 изложить в следующей редакции:
"Лица, указанные в абзаце третьем главы первой настоящих Правил, наложившие взыскания, обязаны рассмотреть соответствующее ходатайство в срок не позднее пятнадцати календарных дней со дня его получения.";
в главе десятой:
пункт 51 изложить в следующей редакции:

"51. Осы Ереженің бірінші тарауы үшінші абзацында көрсетілген тұлғалардың іс-әрекеттерімен немесе шешімдерімен келіспеген жағдайда жауапкершілікке тартылатын қызметші уәкілетті органға немесе сотқа осы іс-әрекеттер мен шешімдер жөнінде жазбаша түрде шағымдануға құқылы.";
4) "Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді аттестациядан өткізу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 327 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., N 1, 1-құжат; 2001 ж., N 18, 222-құжат; 2003 ж., N 15, 149-құжат):
аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді аттестациядан өткізу ережелерінде:
17-тармақты қоспағанда, бүкіл мәтін бойынша "Мемлекеттік органның басшысы", "мемлекеттік органның басшысы", "мемлекеттік орган басшысының", "мемлекеттік орган басшысы", "мемлекеттік орган басшысына", "Мемлекеттік орган басшысының" деген сөздер "Осы Ережелердің 6-тармағының бірінші абзацында көрсетілген тұлғалар", "осы Ережелердің 6-тармағының бірінші абзацында көрсетілген тұлғалар", "осы Ережелердің 6-тармағының бірінші абзацында көрсетілген тұлғалардың", "осы Ережелердің 6-тармағының бірінші абзацында көрсетілген тұлғалар", "осы Ережелердің 6-тармағының бірінші абзацында көрсетілген тұлғаларға", "Осы Ережелердің 6-тармағының бірінші абзацында көрсетілген тұлғалардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Аттестация өткізуге дайындықты:
1) мемлекеттік орган басшысының (осы мемлекеттік органда жауапты хатшы лауазымы енгізілмеген және белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға белгіленбеген жағдайда);
2) жауапты хатшының;
3) белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғаның тапсырмасы бойынша мемлекеттік органның кадр қызметі ұйымдастырады.";
екінші абзацта "Ол" деген сөз "Аттестация өткізуге дайындық" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақта "бұйрық" деген сөз "бұйрықтар" деген сөзбен ауыстырылсын;
37-тармақта "бұйрығына" деген сөз "бұйрықтарына" деген сөзбен ауыстырылсын;
38 және 39-тармақтарда "бұйрықты" деген сөз "бұйрықтарды" деген сөзбен ауыстырылсын;
5) "Мемлекеттік қызмет өткеру тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 10 наурыздағы N 357 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., N 15, 141-құжат; 2001 ж., N 18, 222-құжат; 2003 ж., N 15, 149-құжат; 2004 ж., N 14, 172-құжат):
аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік қызмет өткеру тәртібі туралы ережеде:
бүкіл мәтін бойынша "Мемлекеттік орган басшысының", "Мемлекеттік орган басшысы", "мемлекеттік органның басшысы", "Мемлекеттік органның басшысы", "мемлекеттік орган басшысының" деген сөздер "Осы Ереженің 7-тармағының бірінші абзацында көрсетілген тұлғалардың", "Осы Ереженің 7-тармағының бірінші абзацында көрсетілген тұлғалар", "осы Ереженің 7-тармағының бірінші абзацында көрсетілген тұлғалар", "осы Ереженің 7-тармағының бірінші абзацында көрсетілген тұлғалардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта "Қазақстан Республикасының заңдарымен," деген сөздерден кейін "Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтарымен," деген сөздермен толықтырылсын;

"51. В случае несогласия с действиями или решениями лиц, указанных в абзаце третьем главы первой настоящих Правил, привлекаемый к ответственности служащий вправе в письменной форме обжаловать эти действия или решения в уполномоченный орган или суд.";
в пункте 53 слово "тем" исключить;
4) в  Указ  Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 327 "Об утверждении Правил проведения аттестации административных государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 1, ст. 1; 2001 г., N 18, ст. 222; 2003 г., N 15, ст. 149):
в Правилах проведения аттестации административных государственных служащих, утвержденных названным Указом:
по всему тексту, за исключением пункта 17, слова "Руководитель государственного органа", "руководителем государственного органа", "руководителя государственного органа", "руководителю государственного органа" заменить словами "Лица, указанные в абзаце первом пункта 6 настоящих Правил,", "лицами, указанными в абзаце первом пункта 6 настоящих Правил,", "лиц, указанных в абзаце первом пункта 6 настоящих Правил,", "лицам, указанным в абзаце первом пункта 6 настоящих Правил,";
в пункте 6:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"6. Подготовка к проведению аттестации организуется кадровой службой государственного органа по поручению:
1) руководителя государственного органа (в случае, если в данном государственном органе не введена должность ответственного секретаря и не определено должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря);
2) ответственного секретаря;
3) должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря.";
в абзаце втором слово "Она" заменить словами "Подготовка к проведению аттестации";
в пункте 8 слова "издает приказ, которым утверждается список" заменить словами "издают приказы, которыми утверждаются списки";
в пункте 16 слово "его" исключить;
в пунктах 35, 39 слово "имеет" заменить словом "имеют";
в пунктах 37, 38 и 39 слово "приказ" заменить словом "приказы";
в пункте 40 слово "информирует" заменить словом "информируют";
5) в  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 марта 2000 года N 357 "Об утверждении Положения о порядке прохождения государственной службы" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 15, ст. 141; 2001 г., N 18, ст. 222; 2003 г., N 15, ст. 149; 2004 г., N 14, ст. 172):
в Положении о порядке прохождения государственной службы, утвержденном названным Указом:
по всему тексту слова "Руководитель государственного органа", "руководителем государственного органа", "руководителя государственного органа" заменить словами "Лица, указанные в абзаце первом пункта 7 настоящего Положения,", "лицами, указанными в абзаце первом пункта 7 настоящего Положения,", "лиц, указанных в абзаце первом пункта 7 настоящего Положения,";
пункт 2 после слов "Республики Казахстан," дополнить словами "указами Президента Республики Казахстан,";

мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. Үкіметтің, министрдің, Үкімет құрамына кірмейтін орталық атқарушы орган басшысының орнынан түсуі жауапты хатшылардың өкілеттіктерін тоқтатуға әкеп соқпайды.";
7-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттік органды құру кезеңінде қызметтік қажеттілік жағдайында бос әкімшілік лауазыммен көзделген міндеттерді уақытша атқару үшін, оған орналасуға конкурс өткізу туралы міндетті хабарландыру жариялау шартымен, адамдарды үш айдан аспайтын мерзімге жұмысқа қабылдауға:
1) мемлекеттік орган басшысының (осы мемлекеттік органда жауапты хатшы лауазымы енгізілмеген және белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға белгіленбеген жағдайда);
2) жауапты хатшының;
3) белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғаның құқығы бар.
Қабылданатын адамдардың саны мемлекеттік органның штат санының 20 процентінен аспауға тиіс";
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Жауапты хатшы немесе белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға еңбек қатынастарының мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды адамдардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, мемлекеттік органның қызметкерлерін заңнамаға сәйкес лауазымға тағайындайды және лауазымдан босатады.
Жауапты хатшы немесе белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға мемлекеттік орган басшысының келісімінен кейін мемлекеттік орган департаменттер мен басқармаларының басшыларын, мемлекеттік орган аумақтық бөлімшелерінің басшыларын және басшының орынбасарларын лауазымға тағайындайды және лауазымдан босатады.";
12, 13, 14 және 14-1-тармақтарында "Мерзімді еңбек", "мерзімді еңбек" деген сөздер "Еңбек", "еңбек" деген сөздермен ауыстырылсын;
16-тармақтың екінші абзацында "үшінші және төртінші" деген сөздер "төртінші және бесінші" деген сөздермен ауыстырылсын;
30-тармақтың бірінші абзацында "тиісті мемлекеттік органның басшысы" деген сөздер "осы Ереженің 7-тармағының бірінші абзацында көрсетілген тұлғалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
6) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік саяси қызметшілері антының мәтінін және Қазақстан Республикасы мемлекеттік саяси қызметшілерінің ант беру тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 13 сәуірдегі N 372 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., N 19, 200-құжат; 2005 ж., N 27, 329-құжат):

дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Отставка Правительства, министра, руководителя центрального исполнительного органа, не входящего в состав Правительства, не влечет прекращения полномочий ответственных секретарей.";
абзац первый пункта 7 изложить в следующей редакции:
"7. В случае служебной необходимости, в период создания государственного органа право принять на работу лиц на срок не более трех месяцев для временного исполнения обязанностей, предусмотренных вакантной административной должностью, при условии обязательного опубликования объявления о проведении конкурса на ее занятие имеют:
1) руководитель государственного органа (в случае, если в данном государственном органе не введена должность ответственного секретаря и не определено должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря);
2) ответственный секретарь;
3) должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря.
Численность принимаемых лиц не должна превышать 20 процентов штатной численности государственного органа.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Ответственный секретарь или должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря, в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного органа, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц.
Ответственный секретарь или должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря, после согласования с руководителем государственного органа назначает на должности и освобождает от должностей руководителей департаментов и управлений государственного органа, руководителей и заместителей руководителей территориальных подразделений государственного органа.";
в пункте 10, абзаце втором пункта 16 слово "имеет" заменить словом "имеют";
в пункте 12 слово "может" заменить словом "могут";
в пунктах 12, 13, 14 и 14-1 слова "Срочный трудовой", "срочному трудовому" заменить словами "Трудовой", "трудовому";
в абзаце втором пункта 16 слова "третьим и четвертым" заменить словами "четвертым и пятым";
в абзаце первом пункта 30 слова "руководителем соответствующего государственного органа" заменить словами "лицами, указанными в абзаце первом пункта 7 настоящего Положения";
6) в  Указ  Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2000 года N 372 "Об утверждении текста Присяги политического государственного служащего Республики Казахстан и Порядка принесения Присяги политическими государственными служащими Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 19, ст. 200; 2005 г., N 27, ст. 329):

2-тармақтың 2) тармақшасының екінші абзацы "министрлердің бірінші орынбасарлары және орынбасарлары;" деген сөздерден кейін "жауапты хатшылар;" деген сөздермен толықтырылсын;
7) "Мемлекеттік билік органдары жүйесіндегі кадр саясатының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы N 828 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 17, 212-құжат, N 21, 265-құжат; 2005 ж., N 29, 362-құжат; 2006 ж., N 23, 229-құжат):
аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының және мемлекеттік органдардың Қазақстан Республикасының Президенті тағайындайтын және бекітетін немесе оның келісуімен тағайындалатын және бекітілетін, оның ұсынуы бойынша сайланатын басшы қызметкерлерінің лауазымдар тізбесінде:
мына:
"Министрлердің       Үкімет      Министрлер    Президентпен немесе
орынбасарлары                                  оның тапсыруы
бойынша Әкімшілік
Басшысымен"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Жауапты хатшылар    Президент                 Премьер-
Министрмен";
8) "Мемлекеттік қызметтің кадр резерві туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 4 желтоқсандағы N 1243 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж.,N 47, 524-құжат; 2004 ж., N 21, 265-құжат; 2006 ж., N 1, 1-құжат):
аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік қызметтің кадр резерві туралы ережеде:
бүкіл мәтін бойынша "орталық мемлекеттік органның басшысына", "орталық мемлекеттік органның басшысы", "мемлекеттік органдардың басшылары", "мемлекеттік органдардың басшыларын", "орталық мемлекеттік органдардың басшыларын", "орталық мемлекеттік орган басшысына" деген сөздер "осы Ереженің 23-тармағы 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген тұлғаларға", "осы Ереженің 23-тармағы 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген тұлғалар", "осы Ереженің 23-тармағы 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген тұлғалар", "осы Ереженің 23-тармағы 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген тұлғаларды", "осы Ереженің 23-тармағы 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген тұлғаларды", "осы Ереженің 23-тармағы 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген тұлғаларға" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта:
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) жауапты хатшылар;";
3) тармақша алынып тасталсын;
22-тармақтың 1) тармақшасында:
"ведомстволарды қоспағанда," деген сөздер алынып тасталсын;
"басшылары орынбасарларының," деген сөздерден кейін "жауапты хатшылардың," деген сөздермен толықтырылсын;
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

абзац второй подпункта 2) пункта 2 после слов "первые заместители и заместители министров;" дополнить словами "ответственные секретари;";
7) в  Указ  Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года N 828 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 17, ст. 212; N 21, ст. 265; 2005 г., N 29, ст. 362; 2006 г., N 23, ст. 229):
в Перечне должностей политических государственных служащих и руководящих работников государственных органов, назначаемых и утверждаемых Президентом Республики Казахстан или по согласованию с ним, избираемых по его представлению, утвержденном названным Указом:
после строки:
"Заместители     Правительством     министрами     Президентом или
министров                                          по его поручению
с Руководителем
Администрации "
дополнить строкой следующего содержания:
"Ответственные   Президентом                       Премьер-
секретари                                          Министром     ";
8) в  Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2003 года N 1243 "О кадровом резерве государственной службы" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 47, ст. 524; 2004 г., N 21, ст. 265; 2006 г., N 1, ст. 1):
в Положении о кадровом резерве государственной службы, утвержденном названным Указом:
по всему тексту слова "руководителю центрального государственного органа", "руководителем центрального государственного органа", "руководителями государственных органов", "руководителей государственных органов" заменить словами "лицам, указанным в подпунктах 1), 2) и 3) пункта 23 настоящего Положения,", "лицами, указанными в подпунктах 1), 2) и 3) пункта 23 настоящего Положения,", "лицами, указанными в подпунктах 1), 2) и 3) пункта 23 настоящего Положения,", "лиц, указанных в подпунктах 1), 2) и 3) пункта 23 настоящего Положения,";
в пункте 4:
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) ответственных секретарей;";
подпункт 3) исключить;
в подпункте 1) пункта 22 слова "кроме ведомств," заменить словами "ответственных секретарей,";
пункт 23 изложить в следующее редакции:

"23. Кандидаттарды іріктеу жөніндегі комиссияның жұмыс органы мемлекеттік саяси қызметтің бірінші санаттағы кадр резервіне алу үшін кандидатуралардың тізімдерін ұсыну мерзімдері мен нысаны туралы:
1) мемлекеттік органдардың басшыларын (осы мемлекеттік органдарда жауапты хатшы лауазымы енгізілмеген және белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға белгіленбеген жағдайда);
2) жауапты хатшыларды;
3) белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғаларды;
4) облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдерін;
5) ұлттық компаниялардың бірінші басшыларын;
6) ұйымдардың басшыларын хабардар етеді.";
23-2-тармақтың екінші абзацында және 23-10-тармақтың екінші абзацында "осы мемлекеттік органның басшысы" деген сөздер "осы Ереженің 23-тармағы 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген тұлғалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
9) "Мемлекеттік әкімшілік қызметшілер лауазымдарының санаттары бойынша тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1282 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 4, 48-құжат; 2005 ж., N 15, 174-құжат; N 27, 329-құжат; N 28, 345-құжат; N 30, 380-құжат):
аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік қызметшілер лауазымдарының санаттары бойынша тізілімінде:
"С" санаттарының тобында:
С-1 санаты мынадай редакцияда жазылсын:
"С-1 санаты
Аппарат жетекшісі 1
Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық жетекшісі
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетін қоспағанда, орталық аппараттың штат саны кемінде 100 бірлік болған жағдайда Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдарда енгізіледі";
10) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджеті және Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж.,N 19, 234-құжат, N 33, 439-құжат; 2005 ж., N 27, 329-құжат, N 30, 380-құжат; 2006 ж., N 23, 229-құжат, N 38, 420-құжат, N 39, 429-құжат):
аталған Жарлыққа 1-қосымшада:
"Қазақстан  7,13 7,49 7,84 8,20 8,56 8,77 8,98 9,20 9,41 9,48 9,63"
Республикасы
Президенті
Әкімшілігінің
бөлім меңгерушілері
және өзге де
құрылымдық
бөлімшелерінің
жетекшілері,
Қазақстан Республикасы
Президенті Кеңсесі
бастығының орынбасарлары
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Министрліктің жауапты
хатшысы 7,13  7,49 7,84 8,20 8,56 8,77 8,98 9,20 9,41 9,48 9,63
Агенттіктің жауапты

"23. Рабочий орган Комиссии по отбору кандидатов информирует следующих лиц о сроках и форме представления списков кандидатур для зачисления в кадровый резерв политической государственной службы первой категории:
1) руководителей центральных государственных органов (в случае, если в данных государственных органах не введена должность ответственного секретаря и не определено должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря);
2) ответственных секретарей;
3) иных должностных лиц, на которых в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря;
4) акимов областей (города республиканского значения, столицы);
5) первых руководителей национальных компаний;
6) руководителей организаций.";
в абзаце втором пункта 23-2 и абзаце втором пункта 23-10 слова "руководителем данного государственного органа" заменить словами "лицами, указанными в подпунктах 1), 2) и 3) пункта 23 настоящего Положения,";
9) в  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1282 "Об утверждении Реестра должностей административных государственных служащих по категориям" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 4, ст. 48; 2005 г., N 15, ст. 174; N 27, ст. 329; N 28, ст. 345; N 30, ст. 380):
в Реестре должностей административных государственных служащих по категориям, утвержденном названным Указом:
в группе категорий "С":
категорию С-1 изложить в следующей редакции:
"Категория С-1
Руководитель аппарата 1
Руководитель Национального центра по правам человека
______________________________________________________
1 Вводится в государственных органах, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, при штатной численности центрального аппарата не менее 100 единиц, за исключением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета";
10) в  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 19, ст. 234; N 33, ст. 439; 2005 г., N 27, ст. 329; N 30, ст. 380; 2006 г., N 23, ст. 229; N 38, ст. 420; N 39, ст. 429):
в приложении 1 к названному Указу:
после строки:
"Заведующие 7,13 7,49 7,84 8,20 8,56 8,77 8,98 9,20 9,41 9,48 9,63"
отделами и
руководители
иных
структурных
подразделе-
ний Админи-
страции
Президента
Республики
Казахстан,
заместители
начальника
Канцелярии
Президента
Республики
Казахстан
дополнить строками следующего содержания:
"Ответственный
секретарь
министер-
ства        7,13 7,49 7,84 8,20 8,56 8,77 8,98 9,20 9,41 9,48 9,63
Ответственный
секретарь

хатшысы 6,57 6,90 7,23 7,56 7,88 8,08 8,28 8,48 8,67 8,74 8,87";
11) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерін қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1457 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 37, 483-құжат; 2005 ж., N 29, 362-құжат):
аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерін қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру ережесінде:
25-тармақтың 2) тармақшасы "бірінші басшысының" деген сөздерден кейін "(осы мемлекеттік органда жауапты хатшы лауазымы енгізілмеген және белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға белгіленбеген жағдайда), жауапты хатшының немесе белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғаның" деген сөздермен толықтырылсын;
12) "Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 3 мамырдағы N 1567 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 19, 225-құжат):
аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексінде (Мемлекеттік қызметшілердің қызмет этикасы ережелерінде):
төртінші абзац "Мемлекеттік органдардың басшылары" деген сөздерден кейін "(осы мемлекеттік органдарда жауапты хатшы лауазымы енгізілмеген және белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға белгіленбеген жағдайда), жауапты хатшылар немесе белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғалар" деген сөздермен толықтырылсын;
10-тармақ "басшысының" деген сөзден кейін "(осы мемлекеттік органда жауапты хатшы лауазымы енгізілмеген және белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға белгіленбеген жағдайда), жауапты хатшының немесе белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғаның" деген сөздермен толықтырылсын;
13) "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы тәртіптік кеңестері және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 1598 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 27, 329-құжат):
аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы тәртіптік кеңестері туралы ережеде:
6-тармақта:
1) тармақшасы "әкімшілік-аумақтық бірліктер әкімдерінің," деген сөздерден кейін "мемлекеттік органдар басшылардың (егер осы мемлекеттік органдарда жауапты хатшы лауазымы енгізілмеген және белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға белгіленбеген жағдайда), жауапты хатшылардың немесе белгіленген тәртіппен жауапты хатшының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғалардың," деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақшасы "әкімдер мен өзге де мемлекеттік органдардың басшыларына" деген сөздерден кейін "осы Ереженің 6-тармағы 1) тармақшасында көрсетілген тұлғаларға" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақта:
1) тармақшасында "мемлекеттік органдардың, олардың бөлімшелерінің" деген сөздер "жергілікті атқарушы органдардың және орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) тармақшасында "мемлекеттік органдар мен ұйымдар басшыларына" деген сөздер "осы Ереженің 6-тармағы 1) тармақшасында көрсетілген тұлғаларға" деген сөздермен ауыстырылсын;
16-тармақтың 1) тармақшасында "мемлекеттік органдар мен ұйымдардың басшыларына" деген сөздер "осы Ереженің 6-тармағы 1) тармақшасында көрсетілген тұлғаларға" деген сөздермен ауыстырылсын.

агентства   6,57 6,90 7,23 7,56 7,88 8,08 8,28 8,48 8,67 8,74 8,87";
11) в  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1457 "Об утверждении Правил переподготовки и повышения квалификации государственных служащих Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 37, ст. 483; 2005 г., N 29, ст. 362):
в Правилах переподготовки и повышения квалификации государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных названным Указом:
подпункт 2) пункта 25 дополнить словами "(в случае, если в данном государственном органе не введена должность ответственного секретаря и не определено должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря), ответственного секретаря или должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря";
12) в  Указ  Президента Республики Казахстан от 3 мая 2005 года N 1567 "О Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 19, ст. 225):
в Кодексе чести государственных служащих Республики Казахстан (Правилах служебной этики государственных служащих), утвержденном названным Указом:
абзац четвертый после слов "Руководители государственных органов" дополнить словами "(в случае, если в данных государственных органах не введена должность ответственного секретаря и не определено должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря), ответственные секретари или должностные лица, на которых в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря";
пункт 10 после слов "его руководителя" дополнить словами "(в случае, если в данном государственном органе не введена должность ответственного секретаря и не определено должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря), ответственного секретаря или должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря";
13) в  Указ  Президента Республики Казахстан от 30 июня 2005 года N 1598 "О дисциплинарных советах Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в областях, городах Астане и Алматы и внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 27, ст. 329):
в Положении о дисциплинарных советах Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в областях, городах Астане и Алматы, утвержденном названным Указом:
в пункте 6:
подпункт 1) после слов "административно-территориальных единиц," дополнить словами "руководителям государственных органов (в случае, если в данных государственных органах не введена должность ответственного секретаря и не определено должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря), ответственным секретарям или должностным лицам, на которых в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря),";
в подпункте 2) слова "акимов и иных руководителей государственных органов" заменить словами "лиц, указанных в подпункте 1) пункта 6 настоящего Положения,";
в подпункте 1) пункта 7 слова "государственных органов, их подразделений" заменить словами "местных исполнительных органов и территориальных подразделений центральных государственных органов";
в подпункте 4) пункта 7 и подпункте 1) пункта 16 слова "руководителям государственных органов и организаций" заменить словами "лицам, указанным в подпункте 1) пункта 6 настоящего Положения,".

2. Осы Жарлық қол қойылған күннен бастап қолданысқа енгізіледі, оған Қазақстан Республикасының тиісті орталық атқарушы органдары жауапты хатшыларының лауазымдарына тағайындалған күннен бастап қолданысқа енгізілетін жауапты хатшының өкілеттіктері қосылмайды.
Қазақстан Республикасының
Президенті

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания, за исключением полномочий ответственного секретаря, которые вводятся в действие со дня назначения на должности ответственных секретарей соответствующих центральных исполнительных органов Республики Казахстан.
Президент
Республики Казахстан