"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2014 жылғы 10 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2014 жылғы 24 қаңтардағы № 4-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2014 жылғы 10 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары және өзге де мемлекеттік органдары (келісім бойынша):
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                       С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2014 жылғы
№ 4-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2014 жылғы 10 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с № Нормативтік құқықтық актінің атауы Актінің нысаны Орындауға жауапты мемлекеттік органдар Орындау мерзімі
1 2 3 4 5
1.
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині (жинақтау), ЭБЖМ, Қаржымині
2014 жылғы ақпан
2.
Зейнетақы төлемдерін алушыларға бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы бойынша мемлекет кепілдіктерін алушының зейнетақы төлемдеріне құқықты иеленуі кезіндегі инфляцияның деңгейін ескере отырып орындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині (жинақтау), ЭБЖМ, Қаржымині, ІІМ, ҰБ (келісім бойынша)
2014 жылғы ақпан
3.
Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині (жинақтау), ЭБЖМ, Қаржымині, ДСМ
2014 жылғы ақпан
4.

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 10 января 2014 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 24 января 2014 года № 4-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 10 января 2014 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения» (далее – перечень).
2. Центральным исполнительным органам и иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию):
1) разработать и в установленном законодательством порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 24 января 2014 года № 4-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в
целях реализации Закона Республики Казахстан от 10 января
2014 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
социального обеспечения»
№ п/п
Наименование нормативного правового акта
Форма акта
Государственные органы, ответственные за исполнение
Срок исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении Правил субсидирования обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года из Государственного фонда социального страхования
Постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН (созыв), МЭБП, МФ
февраль 2014 года
2.
Об утверждении Правил выполнения гарантий государства получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения получателем права на пенсионные выплаты
Постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН (созыв), МЭБП, МФ, МВД, НБ (по согласованию)
февраль 2014 года
3.
Об утверждении Правил осуществления обязательных профессиональных пенсионных взносов
постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН (созыв), МЭБП, МФ, МЗ
февраль 2014 года
4.

«Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу (айқындау), қайта есептеу және арттыру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 1307 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині (жинақтау), ЭБЖМ, Қаржымині,
2014 жылғы ақпан
5.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині (жинақтау), ЭБЖМ, Қаржымині, ІІМ, БҚА, ҰБ (келісім бойынша)
2014 жылғы ақпан
6.
«Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығында кастодиандық қызметті жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 27 шілдедегі № 184 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша) (жинақтау)
2014 жылғы ақпан
7.
«Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын қайта ұйымдастыруды жүргізуге рұқсат беру және қосылатын ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерін қайта ұйымдастырылатын ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына беру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 27 тамыздағы № 217 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша) (шақыру)
2014 жылғы ақпан
8.
«Ерікті зейнетақы жарналарын тарту, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларын ерікті және мәжбүрлеп таратуын жүргізу, сондай-ақ ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар бойынша зейнетақы активтері мен міндеттемелерді беру құқығымен инвестициялық портфельді басқаруға берілген лицензияны ерікті қайтару қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 27 тамыздағы № 216 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша) (шақыру)
2014 жылғы ақпан
9.
Зейнетақы аннуитетi шарты бойынша зейнетақы жинақтарын сақтандыру ұйымына ауыстыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша) (шақыру) Еңбекмині
2014 жылғы ақпан
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ДСМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ЭБЖМ – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ҰБ – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
БҚА – Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 1307 «Об утверждении Правил исчисления (определения), перерасчета и повышения размеров социальных выплат из Государственного фонда социального страхования»
постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН (созыв), МЭБП, МФ
февраль 2014 года
5.
О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН (созыв), МЭБП, МФ, МВД, АЗК, НБ (по согласованию)
февраль 2014 года
6.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 184 «Об утверждении Правил осуществления кастодиальной деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан»
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию) (созыв)
февраль 2014 года
7.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 217 «Об утверждении Правил выдачи разрешения на проведение реорганизации добровольного накопительного пенсионного фонда и передачи пенсионных активов присоединяемого добровольного накопительного пенсионного фонда в реорганизуемый добровольный накопительный пенсионный фонд»
постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию) (созыв)
февраль 2014 года
8.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 216 «Об утверждении Правил добровольного возврата лицензии на управление инвестиционным портфелем с правом привлечения добровольных пенсионных взносов, проведения добровольной и принудительной ликвидации добровольных накопительных пенсионных фондов, а также передачи пенсионных активов и обязательств по договорам о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов»
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
февраль 2014 года
9.
Об утверждении Правил перевода пенсионных накоплений в страховую организацию по договору пенсионного аннуитета
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию) (созыв), МТСЗН
февраль 2014 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан
АЗК – Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции