Жергілікті деңгейде мүгедектерді әлеуметтік қолдау жөніндегі кейбір мәселелер туралы
Павлодар облысы әкімдігінің 2005 жылғы 4 сәуірдегі N 110/3 қаулысы. Павлодар облысының әділет департаментінде 2005 жылғы 8 сәуірде N 2985 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 17 шілдедегі N 245/7 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 17.07.2014 N 245/7 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылқы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңның  27-бабы 1-тармағының 17-тармақшасына сәйкес, облыс мүгедектерiн әлеуметтiк қорғау мақсатында облыс әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған:
мүгедектерге санаториялық-курорттық емделу жөнiндегi жеңiлдiктер, әлеуметтiк төлемдер беру тәртiбi туралы нұсқаулығы;мүгедек балаларды үйде тәрбиелейтiн және оқытатын отбасыларына жәрдемақы тағайындау мен төлеу тәртiбi туралы нұсқаулығы бекiтiлсiн.
2. Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар басқармасы мүгедектерге санаториялық-курорттық емделу жөнiндегi жеңiлдiктер, әлеуметтiк төлемдер мен мүгедек балаларды үйде тәрбиелейтiн және оқытатын отбасыларына жәрдемақы берудi уақытында қамтамасыз етсiн.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2012.12.27 N 372/12 (жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Қалалар мен аудандар әкiмдерi осы қаулыны орындау жөнiнде қажеттi шаралар қолдансын.
3-1. Осы қаулының 1, 2, 3-тармақтары 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Ескерту. 3-1-тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы әкімиятының 2005 жылғы 29 маусымдағы N 237/6 қаулысымен.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Р.М. Жұмабековаға жүктелсiн.
Облыс әкiмi                                Қ. Нұрпейiсов
Павлодар облысы әкiмдiгiнiң
2005 жылғы 4 сәуірдегі
"Жергiлiктi деңгейде мүгедектердi
әлеуметтiк қолдау жөнiндегi
кейбiр мәселелер туралы"
N 110/3 қаулысымен
бекiтiлдi
Мүгедектерге санаторлық-курорттық емделу жөнiндегi
жеңiлдiктер, әлеуметтiк төлемдер беру тәртiбi
туралы Нұсқаулығы
1. Жалпы ережелер
Ескерту. 1 бөлім жаңа редакцияда - Павлодар облысы әкімиятының 2006 жылғы 30 наурыздағы N 116/4 қаулысымен;
1. Нұсқаулық Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару «және өзін-өзі басқару туралы", 2005 жылғы 13 сәуiрдегi "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы ", 1995 жылғы 28 сәуiрдегi "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" заңдары негiзiнде әзiрлендi.

О некоторых вопросах социальной поддержки инвалидов на местном уровне
Постановление Акимата Павлодарской области от 4 апреля 2005 года N 110/3. Зарегистрировано департаментом юстиции Павлодарской области 8 апреля 2005 года за N 2985. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 17 июля 2014 года N 245/7
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 17.07.2014 N 245/7.
В соответствии с подпунктом 17 пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", в целях социальной защиты инвалидов области акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Утвердить прилагаемое:
инструкцию о порядке предоставления инвалидам льгот по санаторно-курортному лечению, социальных выплат;
инструкцию о порядке назначения и выплаты пособия семьям, воспитывающим и обучающим на дому детей - инвалидов.
2. Управлению координации занятости и социальных программ Павлодарской области обеспечить своевременное предоставления льгот по санаторно-курортному лечению, социальных выплат инвалидам и пособия семьям, воспитывающим и обучающим на дому детей - инвалидов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 27.12.2012 N 372/12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Акимам городов и районов принять необходимые меры по выполнению данного постановления.
3-1. Пункты 1, 2, 3 настоящего постановления вступают в силу с 1 января 2005 года.
Сноска. Дополнено пунктом 3-1 - постановлением акимата Павлодарской области от 29.06.2005 N 237/6.
4. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Жумабекову Р.М.
Аким области                               К. Нурпеисов
Утверждена
постановлением акимата
Павлодарской области
от 4 апреля 2005 года
N 110/3 "О некоторых
вопросах социальной
поддержки инвалидов
на местном уровне"
Инструкция
о порядке предоставления инвалидам льгот по
санаторно-курортному лечению, социальных выплат
1. Общие положения
Сноска. Раздел 1 в новой редакции - постановлением акимата Павлодарской области от 30.03.2006 N 116/4;
1. Инструкция разработана на основании законов Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним".

Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2012.12.27 N 372/12 (жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Санаторлық-курорттық жолдама және әлеуметтiк
төлемдер алуға құқығы бар мүгедектер санаттары
2. Санаторлық-курорттық жолдама және әлеуметтiк төлемдер алуға құқығы бар мүгедектер санаттары:
1) еңбек жарақатын немесе өндiрiсте жарақат алған мүгедектерден басқа, медициналық мекемелердiң қорытындысы бойынша санаториялық - курорттық емделудi қажет ететiн мүгедектер;
2) бiреудiң көмегiн қажет ететiн жалғызiлiктi мүгедектер;
3) еңбек жарақатын немесе өндiрiсте жарақат алған мүгедектерден басқа, жеке сауықтыру бағдарламасына сәйкес облыстағы жоғары және орта арнаулы оқу орындарында оқытуға жататын 1, 2, 3 - топтағы мүгедектер, бала кезiнен мүгедектер.
3. Ұсыну тәртiбi, мөлшерлерi және мерзiмдерi
3. Нұсқаулықтың 2-тармағы 1)-тармақшасында көрсетiлген санаттағы мүгедектерге санаториялық - курорттық жолдамалар жылына бiр рет берiледi.
4. Әлеуметтiк төлемдер:
1) 6.2.256.003. "Мүгедектердi әлеуметтiк қолдау" облыстық бюджеттiк бағдарламасының 101 "Қажет етушi мүгедектерге арналған әлеуметтiк көмектiң қосымша түрлерi" кiшi бағдарламасына сәйкес бiр айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде жыл бойы ай сайын Нұсқаулықтың 2-тармағы 2)-тармақшасында көрсетiлген санаттағылар үшiн ағымдағы ай үшiн, алғашқы рет өтiнiш бергендерге - өтiнiш берген күннен;
2) 6.2.256.003. "Мүгедектердi әлеуметтiк қолдау" облыстық бюджеттiк бағдарламасының 105 кiшi бағдарламасына сәйкес жоғары оқу орындарында бiр оқу жылында оқуын төлеу үшiн 95056 теңгеден аспайтын, арнаулы орта оқу орындарында оқуын төлеу үшiн 46969 теңгеден аспайтын құнын жартылай өтеу үшiн бiр жолғы төлем Нұсқаулықтың 2-тармағы 3)-тармақшасында көрсетiлген санаттағылар үшiн тағайындалады кейіннен тұтыну бағалар индексін пайдаланумен.
Осы әлеуметтiк төлемдер қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмдерi ағымдағы айдың 25 күнiне дейiн ұсынған бiрiншi басшылары, бас бухгалтерi және орындаушы растаған тiзiмдер негiзiнде Павлодар облысының жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар басқармасымен екінші деңгейдегі банктерде, сондай-ақ банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыруға тиісті лицензиясы бар ұйымдарда алушылардың жеке есеп шоттарына есептеу жолымен төленетiн болады. Тiзiмдер қажеттi құжаттарды қоса берген азаматтардың өтiнiштерi негiзiнде қалыптастырылады, олардың есебi қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмдерiнде жүргiзiледi.
Ұсынған мәлiметтердiң растығы үшiн жауапкершiлiгi қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмдерiне жүктеледi.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы әкімиятының 2005 жылғы 29 маусымдағы N 237/6 қаулысымен, 2006 жылғы 30 наурыздағы N 116/4 қаулысымен, 2007 жылғы 7 ақпандағы N 36/2 қаулысымен; 2012 жылғы 27 желтоқсандағы N 372/12 қаулысымен.

Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением акимата Павлодарской области от 27.12.2012 N 372/12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Категории инвалидов, имеющих право на получение
санаторно-курортных путевок и социальных выплат
2. Категории инвалидов, имеющих право на получение санаторно-курортных путевок и социальных выплат:
1) инвалиды, нуждающиеся в санаторно-курортном лечении согласно заключению медицинских учреждений, кроме инвалидов,
получивших трудовое увечье или травму на производстве;
одинокие инвалиды, нуждающиеся в посторонней помощи;
инвалиды 1, 2, 3 групп, инвалиды с детства, подлежащие обучению в высших и средних специальных учебных заведениях области, согласно индивидуальной программе реабилитации, кроме инвалидов, получивших трудовое увечье или травму на производстве.
3. Порядок предоставления, размеры и сроки
3. Санаторно-курортные путевки предоставляются категориям инвалидов, указанным в подпункте 1) пункта 2 Инструкции, один раз в год.
4. Социальные выплаты назначаются:
1) для категорий, указанных в подпункте 2) пункта 2 Инструкции, в соответствии с областной бюджетной программой 6.2.256.003. "Социальная поддержка инвалидов", подпрограммой 101 "Дополнительные виды социальной помощи нуждающимся инвалидам" в размере одного месячного расчетного показателя, ежемесячно, в течение года за текущий месяц, а впервые обратившимся - со дня обращения;
Сноска. В подпункт 1 пункта 4 внесены изменения - постановлениями акимата Павлодарской области от 29.06.2005 N 237/6; 30.03.2006 N 116/4.
2) для категорий, указанных в подпункте 3) пункта 2 Инструкции, в соответствии с областной бюджетной программой 6.2.256.003. "Социальная поддержка инвалидов", подпрограммой 105 "Реабилитация инвалидов и ветеранов" как единовременная выплата для частичного возмещения стоимости обучения в высших учебных заведениях - не более 95056 тенге, в средних специальных учебных заведениях - не более 46969 тенге за один год обучения, с последующим применением индекса потребительских цен.
Данные социальные выплаты будут производиться управлением координации занятости и социальных программ Павлодарской области на основании списков, представленных городскими и районными отделами занятости и социальных программ, до 25 числа текущего месяца, заверенных первым руководителем, главным бухгалтером и исполнителем, путем зачисления на лицевые счета получателей в банках второго уровня, а также в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций. Списки формируются на основании заявлений граждан с приложением необходимых документов, учет которых ведется в городских и районных отделах занятости и социальных программ.
Ответственность за достоверность представленных сведений возлагается на городские и районные отделы занятости и социальных программ.
Сноска. В подпункт 2 пункта 4 внесены изменения и дополнения - постановлениями акимата Павлодарской области от 30.03.2006 N 116/4; 07.02.2007 N 36/2; 27.12.2012 N 372/12.

4. Қажеттi құжаттар тiзбесi
5. Жоғарыда аталған мүгедектер санаттарына әлеуметтiк төлемдердi және әлеуметтiк көмектiң басқа түрлерiн төлеу үшiн мынадай құжаттар қажет:
1) Нұсқаулықтың 2-тармағы 1)-тармақшасында көрсетiлген санаттағылар үшiн - мүгедектiң өтiнiшi, санаторлық - курорттық емделудiң қажеттiгiн растайтын медициналық мекемеден анықтама, мүгедектiгiн растайтын медициналық-әлеуметтiк сараптама анықтамасының көшiрмесi;
2) Нұсқаулықтың 2-тармағы 2)-тармақшасында көрсетiлген санаттағылар үшiн - жалғызiлiктi мүгедектiң өтiнiшi, жеке сауықтыру бағдарламасына сәйкес мүгедектiң шеттен көмектi қажет ететiндiгiн растайтын медициналық-әлеуметтiк сараптаманың қорытындысы, үйде әлеуметтiк көмек көрсету бөлiмшесi қызметкерi немесе қызметi жасаған жалғызiлiктiнiң материалдық-тұрмыстық жағдайы туралы актiсi, азаматтарды тіркеу кітабы (көшірме);
3) Нұсқаулықтың 2-тармағы 3)-тармақшасында көрсетiлген санаттағылар үшiн - мүгедектiң зейнеткерлiк шоты көрсетiлген өтiнiшi, салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi (СТТН), жеке әлеуметтiк коды (ЖӘК), мүгедектiң оқуына арналған жоғары оқу орны немесе арнаулы орта оқу орнымен екi жақты келiсiмнiң көшiрмесi, мүгедектiгiн куәландыратын медициналық-әлеуметтiк сараптама анықтамасының көшiрмесi, мүгедектi жеке сауықтыру бағдарламасына туралы медициналық-әлеуметтiк сараптама қорытындысының көшiрмесi, азаматтарды тіркеу кітабы (көшірме), Бірыңғай ұлттық тестілеу сертификатының көшірмесі.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы әкімиятының 2007 жылғы 7 ақпандағы N 36/2 қаулысымен.
5. Есеп және есеп беру
6. Өтініш беруші қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерін белгілі бір басқа төлемдерді алу құқығын іске асыруға ықпал ететін барлық өзгерістер туралы уақытылы хабардар етеді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық әкімдігінің 2009.12.25 N 237/18 қаулысымен.
7. Нұсқаулықтың 2-тармағының 2) және 3)-тармақшаларында көрсетiлген әлеуметтiк төлемдердi Павлодар облысының жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар басқармасымен төлейтiн болады. Қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмдерi ұсынған тiзiмдерi негiзiнде екінші деңгейдегі банктерде, сондай-ақбанк операцияларыныңжекелеген түрлерін жүзеге асыруға тиісті лицензиясы бар ұйымдарда алушылардың жеке есеп шоттарына есептеу жолымен жүзеге асыратын болады. Қажеттi құжаттар негiзiнде санаторлық-курорттық жолдамалар берiлетiн болады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2012.12.27 N 372/12 (жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

4. Перечень необходимых документов
5. Для осуществления социальных выплат и других видов социальной помощи вышеназванным категориям инвалидов необходимы следующие документы:
1) для категории, указанной в подпункте 1) пункта 2 Инструкции, - заявление инвалида, справка из медучреждения, подтверждающая необходимость в санаторно-курортном лечении, копия заключения медико-социальной экспертной комиссии об инвалидности;
2) для категории, указанной в подпункте 2) пункта 2 Инструкции, - заявление одинокого инвалида, заключение медико-социальной экспертизы, подтверждающее необходимость для инвалида посторонней помощи согласно индивидуальной программе реабилитации, акт о материально-бытовом положении одинокого инвалида, составленный работником отделения или службы социальной помощи на дому, книга регистрации граждан (копия);
3) для категории, указанной в подпункте 3) пункта 2 Инструкции, - заявление инвалида с указанием пенсионного счета, регистрационный номер налогоплательщика (РНН), социальный индивидуальный код (СИК), копия двустороннего договора на обучение инвалида с высшим или средним специальным учебным заведением, копия справки медико-социальной экспертизы об инвалидности, копия заключения медико-социальной экспертизы в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида, книга регистрации граждан (копия), копия сертификата по Единому национальному тестированию.
Сноска. В подпункты 2, 3 пункта 5 внесены дополнения -  постановлением акимата Павлодарской области от 07.02.2007 N 36/2.
5. Учет и отчетность
6. Заявитель своевременно информирует городские и районные отделы занятости и социальных программ обо всех изменениях, влияющих на реализацию права получения тех или иных выплат.
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления акимата Павлодарской области от 25.12.2009 N 237/18.
7. Социальные выплаты, указанные в подпунктах 2) и 3) пункта 2 Инструкции, будут производиться управлением координации занятости и социальных программ области на основании списков, представляемых городскими и районными отделами занятости и социальных программ, на лицевые счета получателей в банках второго уровня, а также в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций. Санаторно-курортные путевки будут предоставляться на основании необходимых документов.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 27.12.2012 N 372/12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

8. Алынып тасталды.
Ескерту. 8-тармақ алынып тасталды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2012.12.27 N 372/12 (жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Жыл сайын, оқу жылының басына қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмдерi Павлодар облысының жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар басқармасына оқу оқитын мүгедек-студенттер және аз қамтамасыз етiлген отбасыларындағы студенттерге ақпаратты және тексеру актiлерiн бередi.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2012.12.27 N 372/12 (жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. Павлодар облысының жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар басқармасы тоқсан сайын, есеп берiлетiн айының 10-на қарай, облыстық бюджеттен қаржыландырылу бойынша төленген сомалары жөнiнде Павлодар облысының қаржы басқармасына есеп бередi.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2012.12.27 N 372/12 (жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Павлодар облысы әкiмдiгiнiң
2005 жылғы 4 сәуірдегі
"Жергiлiктi деңгейде мүгедектердi
әлеуметтiк қолдау жөнiндегi
кейбiр мәселелер туралы"
N 110/3 қаулысымен бекiтiлдi
Мүгедек балаларды үйде тәрбиелейтiн және оқытатын
отбасыларына жәрдемақы тағайындау және төлеу
тәртiбi туралы нұсқаулығы
1. Жалпы ережелер
1. Мүгедек балаларды үйде тәрбиелейтiн және оқытатын отбасыларына жәрдемақы (бұдан әрi - Жәрдемақы) тағайындау мен төлеу олардың 18 жасқа толғанға дейiн жүргiзiледi.
2. Жәрдемақы жәрдемақының басқа түрлерiн алуына байланыссыз тағайындалады және төленедi.
3. Жәрдемақы тағайындау туралы өтiнiш қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмдерiнiң Комиссияларымен (бұдан әрi - Комиссия) түскен күнiнен бастап 10 күн iшiнде қаралады.
4. Жәрдемақы тағайындау туралы өтiнiш барлық ұсынған құжаттармен, сондай-ақ Жәрдемақы тағайындау туралы шешiмiмен Комиссия хаттамалары алушының жеке iсiнде сақталады.
5. Жәрдемақы тағайындаудан бас тартылған жағдайда, Комиссия өтiнiш берушiнi бас тартылған себебiн көрсетiп жазбаша түрде хабардар етедi.
6. Өтiнiш берушi қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмдерiн осы немесе басқа әлеуметтiк төлемдердi алу құқығына ықпал ететiн барлық өзгерiстермен таныстырып отыруға мiндеттi.
7. Жәрдемақы төлемi Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына және осы Нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.

8. Исключен.
Сноска. Пункт 8 исключен постановлением акимата Павлодарской области от 27.12.2012 N 372/12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Ежегодно, к началу учебного года, уполномоченные органы занятости и социальных программ городов и районов представляют в управление координации занятости и социальных программ области
информацию и акты обследования жилищно-бытовых условий обучающихся студентов-инвалидов.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 27.12.2012 N 372/12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Управление координации занятости и социальных программ
Павлодарской области ежеквартально, к 10 числу месяца, следующего за отчетным, представляет в управление финансов Павлодарской области отчетность по выплаченным суммам по мере финансирования из областного бюджета.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 27.12.2012 N 372/12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утверждена
постановлением акимата Павлодарской области
от 4 апреля 2005 года N 110/3 "О некоторых
вопросах социальной поддержки инвалидов
на местном уровне"
Инструкция
о порядке назначения и выплаты пособия семьям,
воспитывающим и обучающим на дому детей-инвалидов
1. Общие положения
1. Назначение и выплата пособий семьям, воспитывающим и обучающим на дому детей-инвалидов (далее - Пособие), производятся до достижения ими 18 - летнего возраста.
2. Пособие назначается и выплачивается независимо от получения других видов пособий.
3. Заявление о назначении Пособия рассматривается комиссиями городских и районных отделов занятости и социальных программ (далее - Комиссии) в 10-дневный срок со дня его поступления.
4. Заявление о назначении Пособия со всеми представленными документами, а также протоколы Комиссии с решением о назначении Пособия хранятся в личном деле получателя.
5. В случае отказа в назначении Пособия Комиссии письменно уведомляют заявителя с указанием причин отказа.
6. Заявитель обязан извещать городские и районные отделы занятости и социальных программ обо всех изменениях, влияющих на право получения тех или иных социальных выплат.
7. Выплата Пособия осуществляется в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан и настоящей Инструкцией.

8. Жәрдемақы төлеу жөнiнде дау туған жағдайда, мәселе Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамамен белгiленген тәртiпте шешiледi.
2. Жәрдемақы тағайындау
9. Жәрдемақы ата-анасының бiреуi немесе оның орнындағы адамның өтiнiшi бойынша тағайындалады.
10. Жәрдемақы тағайындау туралы өтiнiш ата-анасының бiреуi немесе оның орнындағы адаммен жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмiне берiледi.
11. Мүгедек балаларды үйде тәрбиелеу және оқыту қажетi туғанда жәрдемақы облыстық, қалалық психологиялық-медициналық-
педагогикалық кеңестiң берген қорытындысы негiзiнде бiр жылға тағайындалады және тоқсан сайын төленiп отырады.
12. Мүгедек балаларды үйде тәрбиелеу және оқыту қажетi туғанын анықтаған күннен бастап, жәрдемақы тағайындау мен төлеудiң мерзiмi бiр жыл болады.
13. Жәрдемақы тағайындау мен төлеуге мерзiмi бiткенге бiр ай қалғанда мiндеттi түрде құжаттар жаңартылады.
14. Жәрдемақы тағайындау үшiн мынадай құжаттар ұсыну қажет:
1) онда банктiң атауы мен есеп шоты көрсетiлген ата-анасының бiрiнiң, немесе оның орнындағы адамның өтiнiшi;
2) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
3) облыстық, қалалық психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңестiң берген қорытындысы;
4) дәрiгерлiк-кеңестiк комиссияның хаттама үзiндiсiнiң көшiрмесi;
5) медициналық-әлеуметтiк сараптама анықтамасының көшiрмесi;
6) отбасы құрамын растайтын құжат;
7) баланың туу туралы куәлiгiнiң көшiрмесi.
15. Жәрдемақы бiрiншi рет тағайындалғанда, өтiнiш берген күннен бастап төленедi.
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы әкімиятының 2007 жылғы 7 ақпандағы N 36/2 қаулысымен.
3. Жәрдемақы төлеу тәртiбi
16. Облыс аудандар, қалалар бюджеттерiне жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар басқармасы жiберетiн мақсатты ағымдағы трансферттер түрiндегi "үйде тәрбиеленiп және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн аудандар бюджеттерiне (облыстық маңызы бар қалаларына) мақсатты ағымдағы трансферттер" бағдарламасы бойынша Павлодар облысының бюджетiнiң қаржысы және облыс қалалары мен аудандарының (жанадан тағайындалатын төлемдер бойынша) бюджет қаржысы алушыға материалдық көмектi қаржыландыру көзi болып табылады.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2012.12.27 N 372/12 (жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
17. Павлодар облысының жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар басқармасы жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар департаментiнiң қалалар мен аудандар бөлiмдерiмен есептi тоқсаннан кейiнгi айдың 1-нен кешiктiрмей жiберiлетiн өтiнiмдерi бойынша олардың есептерiне тоқсан сайын  қаражат аударып отырады.

8. В случае возникновения спора по выплате Пособия вопросы решаются в порядке, установленном действующим законодательством Республики Казахстан.
2. Назначение Пособия
9. Пособие назначается по заявлению одного из родителей или лица, его заменяющего.
10. Заявление о назначении Пособия подается одним из родителей либо лицом, его заменяющим в отдел занятости и социальных программ по месту жительства.
11. Пособие назначается на один год с момента признания необходимости воспитания и обучения ребенка-инвалида на дому на основании заключения, выданного областной, городской психолого-медико-педагогической консультацией, и выплачивается ежеквартально.
12. Срок действия назначения и выплаты Пособия - один год со дня определения необходимости воспитания и обучения ребенка-инвалида на дому.
13. Обновление документов на назначение и выплату Пособия производится в обязательном порядке, за месяц до истечения срока их действия.
14. Для назначения Пособия необходимо представить:
1) заявление одного из родителей либо лица, его заменяющего, с указанием в нем лицевого счета и наименования банка;
2) регистрационный номер налогоплательщика;
3) заключение областной, городской психолого-медико-педагогической консультации;
4) копию выписки из протокола врачебно-консультационной комиссии;
5) копию справки медико-социальной экспертизы;
6) документ, подтверждающий состав семьи;
7) копию свидетельства о рождении ребенка.
15. В случае первоначального назначения Пособие выплачивается со дня обращения.
Сноска. В подпункт 6 пункта 14 внесено изменение - постановлением акимата Павлодарской области от 07.02.2007 N 36/2.
3. Порядок выплаты Пособия
16. Источником финансирования материальной помощи получателю являются средства областного бюджета по программе "Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому", направляемые управлением координации занятости и социальных программ области в виде целевых текущих трансфертов бюджетам городов и районов Павлодарской области, и средства бюджетов городов и районов области (по вновь назначаемым выплатам).
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 27.12.2012 N 372/12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Управление координации занятости и социальных программ Павлодарской области по заявкам отделов занятости и социальных программ городов и районов, направляемым не позднее 1 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, перечисляет ежеквартально средства на их счета.

Ескерту. 17-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2012.12.27 N 372/12 (жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
18. Жәрдемақы төлеудi (өткен тоқсан үшiн) қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмдерi тоқсан сайын 6-айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде жүргiзедi.
19. Алушылар жалған мәлiметтi ұсынғанның салдарынан артық төленген сомалар кiнәлi адамнан Қазақстан Республикасының заңдарымен белгiленген тәртiпте қайтарылып алынады".
Ескерту. 3 бөлім жаңа редакцияда - Павлодар облысы әкімиятының 2006 жылғы 30 наурыздағы N 116/4 қаулысымен.
4. Қорытынды ережелер
Ескерту. 4 бөлім жаңа редакцияда - Павлодар облысы әкімиятының 2006 жылғы 30 наурыздағы N 116/4 қаулысымен.
20. Ұсынған мәлiметтердiң дұрыстығы үшiн жауапкершiлiк қалалық пен аудандық әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмдерiне жүктеледi.
21. Облыс қалалары мен аудандарының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмдерi әр айдың 3-не қарай облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар басқармасына үйде тәрбиеленiп және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн бөлiнген қаржыны пайдалану туралы есеп бередi.
Ескерту. 21-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2012.12.27 N 372/12 (жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
22. Жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар  басқармасына сайын әр айдың 5-не қарай облыстық бюджеттен қаржыландыру бойынша төленген сомалар жөнiнде Павлодар облысының қаржы басқармасына есеп.
Ескерту. 22-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 2012.12.27 N 372/12 (жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 27.12.2012 N 372/12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Выплата пособия производится отделами занятости и социальных программ городов и районов ежеквартально (за истекший квартал) в размере 6 - месячного расчетного показателя.
19. Возмещение излишне выплаченных сумм вследствие предоставления получателем документов с заведомо ложными сведениями производится виновными лицами в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Раздел 3 в новой редакции - постановлением акимата Павлодарской области от 30.03.2006 N 116/4.
4. Заключительные положения
Сноска. Раздел 4 в новой редакции - постановлением акимата Павлодарской области от 30.03.2006 N 116/4.
20. Ответственность за достоверность представленных сведений возлагается на отделы занятости и социальных программ городов и районов.
21. Отделы занятости и социальных программ городов и районов области до 3 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляют в управление координации занятости и социальных программ области отчет об использовании средств, выделенных на материальное обеспечение детям-инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому.
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 27.12.2012 N 372/12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Управление координации занятости и социальных программ Павлодарской области до 5 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляет в управление финансов Павлодарской области отчетные данные по выплаченным суммам по мере финансирования.
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 27.12.2012 N 372/12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).