"Iшкi iстер органдарының лицензиялау-рұқсат беру жүйесін жүзеге асыру жөнiндегi жұмысы туралы" нұсқаулықты және "Iшкi iстер органдарында алынған, ерiктi түрде тапсырылған, тауып алынған қарулар мен оқ-дәрiлердi, жарылғыш заттар мен материалдарды, оқ-дәрiнi, суық қаруды қабылдап алу, есепке алу, сақтау және сақталуын қамтамасыз ету жөнiндегi жұмыстың тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiнiң 2003 жылғы 1 наурыздағы № 111 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 27 қазандағы № 566 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 29 ақпанда № 7453 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 29.03.2016 № 313 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Iшкi iстер органдарының лицензиялау-рұқсат беру жүйесін жүзеге асыру жөнiндегi жұмысы туралы" нұсқаулықты және "Iшкi iстер органдарында алынған, ерiктi түрде тапсырылған, тауып алынған қарулар мен оқ-дәрiлердi, жарылғыш заттар мен материалдарды, оқ-дәрiнi, суық қаруды қабылдап алу, есепке алу, сақтау және сақталуын қамтамасыз ету жөнiндегi жұмыстың тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" 2003 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнiң № 111 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізбесінде № 2257 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Iшкi iстер органдарының лицензиялау-рұқсат беру жүйесін жүзеге асыру жөнiндегi жұмысы туралы" нұсқаулық осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Ішкі істер министрлігі Әкімшілік полиция комитетінің төрағасы (И.В. Лепеха):
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын;
2) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында осы бұйрықтың жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнің орынбасары полиция полковнигі Қ. Тыныбековке жүктелсiн.
4. Осы бұйрық алғаш жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Қ. Қасымов
"КЕЛІСІЛДІ"                           "КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы                Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң        Денсаулық сақтау министрi
төрағасы _______________              2011 жылғы 11 қараша
2012 жылғы 31 қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"                          "КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы               Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрi                    Төтенше жағдайлар
____________________                 министрі
2011 жылғы 18 қараша                 _______________
2011 жылғы 04 қараша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2011 жылғы 27 қазандағы
№ 566 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2003 жылғы 1 наурыздағы
№ 111 бұйрығымен бекітілген
Iшкi iстер органдарының лицензиялау және рұқсат
беру қызметін ұйымдастыру туралы нұсқаулық 1. Жалпы ережелер
1. Осы ішкi iстер органдарының лицензиялау және рұқсат беру қызметін ұйымдастыру туралы нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) "Қазақстан Республикасының iшкi iстер органдары туралы", "Жекелеген қару түрлерiнiң айналымына мемлекеттiк бақылау жасау туралы", "Лицензиялау туралы", "Күзет қызметi туралы", "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы заңдарына cәйкес әзiрлендi және ішкi iстер органдарының (бұдан әрi – IIО) лицензиялау және рұқсат беру жүйесі бөліністерінің лицензиялау және рұқсат беру қызметін нақтылайды.

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 марта 2003 года № 111 "Об утверждении Инструкции "О работе органов внутренних дел по осуществлению лицензионно-разрешительной системы" и Правил "О порядке работы по приему, учету, хранению и обеспечению сохранности в органах внутренних дел изъятого, добровольно сданного, найденного оружия и боеприпасов, взрывчатых веществ и материалов, пороха, холодного оружия"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 октября 2011 года № 566. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 февраля 2012 года № 7453. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 313
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 29.03.2016 № 313 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 15 июля 2011 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 марта 2003 года № 111 «Об утверждении Инструкции «О работе органов внутренних дел по осуществлению лицензионно-разрешительной системы» и Правил «О порядке работы по приему, учету, хранению и обеспечению сохранности в органах внутренних дел изъятого, добровольно сданного, найденного оружия и боеприпасов, взрывчатых веществ и материалов, пороха, холодного оружия» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2257) следующие изменения:
Инструкцию «О работе органов внутренних дел по осуществлению лицензионно-разрешительной системы», утвержденную указанным приказом изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Председателю Комитета административной полиции Министерства внутренних дел (Лепеха И.В.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;
2) опубликование настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан полковника полиции К. Тыныбекова.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    К. Касымов
«СОГЛАСОВАНО»
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
___________
«___» ___________ 2011 года
«СОГЛАСОВАНО»
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
______________
«___» ___________ 2011 года
«СОГЛАСОВАНО»
Министр обороны
Республики Казахстан
______________
«___» ___________ 2011 года
«СОГЛАСОВАНО»
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
______________
«___» ___________ 2011 года
Утверждена
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 октября 2011 года № 566
Утверждена
Приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 1 марта 2003 года № 111
Инструкция
об организации лицензионной и разрешительной деятельности
органов внутренних дел
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция об организации лицензионной и разрешительной деятельности органов внутренних дел (далее – Инструкция) разработана в соответствии с Законами Республики Казахстан «Об органах внутренних дел Республики Казахстан», «О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия», «О лицензировании», «Об охранной деятельности», «О государственном контроле и надзоре в РК» и детализирует лицензионную и разрешительную деятельность подразделений лицензионной и разрешительной системы органов внутренних дел (далее – ОВД).

2. Лицензиялау және рұқсат беру қызметін жүзеге асырудағы ІІО-ның лицензиялау және рұқсат беру жүйесі бөліністерінің мiндеттерi:
1) Қазақстан Республикасында азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары айналымына мемлекеттік бақылауды және "Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" 2000 жылғы 3 тамыздағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің № 1176 қаулысымен (бұдан әрі – № 1176 Қаулы) бекітілген азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары айналымының қағидалары талаптарын сақталуын ұйымдастыру және жүзеге асыру;
2) "Жарылғыш материалдарды сатып алу, сақтау, есепке алу, тасымалдау, әкелу және әкету қағидаларын бекіту туралы" 2011 жылғы 7 қарашадағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің № 1302 қаулысымен (бұдан әрі – № 1302 Қаулы) бекітілген жарылғыш материалдарды сатып алу, сақтау, есепке алу, тасымалдау, әкелу және әкету қағидалары талаптарын сақталуын бақылау;
3) "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету қағидаларын бекіту туралы" 2011 жылғы 7 қарашадағы № 1303 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен (бұдан әрі – № 1303 Қаулы) бекітілген азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету қағидалары талаптарының сақталуын бақылау болып табылады.
3. Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары айналымына мемлекеттік бақылау жасауды жүзеге асыру шеңберінде ІІО заңды және жеке тұлғалармен Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 13 тамыздағы № 692 қаулысымен бекітілген азаматтық және қызметтік атыс қаруы мен оның патрондарын, суық қаруды, сондай-ақ газ қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу, коллекциялау, экспонаттау жөніндегі және азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, сатып алу жөніндегі қызметті лицензиялау ережелерін және оларға қойылатын Біліктілік талаптарының сақталуын қамтамасыз етеді.
2. Лицензиялау және рұқсат беру жүйесі бөліністерiнiң жұмысын ұйымдастыру
4. ІІО-ның лицензиялау және рұқсат беру қызметін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Әкімшілік полиция комитетінің (бұдан әрі – ІІМ ӘПК), Астана, Алматы қалаларының, облыстардағы және көліктегі ішкі істер департаменттері әкімшілік полиция басқармаларының (бұдан әрі – (К)ІІД ӘПБ), қалалық, аудандық және желілік ішкі істер басқармалары, бөлімдерінің (бұдан әрі – ҚАІІО) лицензиялау және рұқсат беру жүйесі бөліністері ұйымдастырады.

2. Задачами подразделений лицензионной и разрешительной системы  ОВД в осуществлении лицензионной и разрешительной деятельности являются:
1) организация и осуществление государственного контроля за оборотом гражданского и служебного оружия и патронов к нему в Республике Казахстан и соблюдение требований Правил оборота оружия и патронов к нему, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан «О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия» (далее – Постановление № 1176);
2) контроль соблюдения требований Правил приобретения, хранения, учета, перевозки, ввоза и вывоза взрывчатых материалов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2011 года № 1302 «Об утверждении Правил приобретения, хранения, учета, перевозки, ввоза и вывоза взрывчатых материалов» (далее – Постановление № 1302);
3) контроль соблюдения требований Правил хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2011 года № 1303 «Об утверждении Правил хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением» (далее – Постановление № 1303).
3. ОВД в рамках осуществления государственного контроля за оборотом гражданского и служебного оружия и патронов к нему обеспечивают соблюдение физическими и юридическими лицами Квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему и к деятельности по разработке, производству, торговле, использованию, приобретению гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 августа 2007 года № 692.
2. Организация деятельности подразделений лицензионной и
разрешительной системы
4. Лицензионную и разрешительную деятельность ОВД организуют подразделения лицензионной и разрешительной системы Комитета административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – КАП МВД), Управлений административной полиции Департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы, областей и на транспорте (далее - УАП ДВД(Т), городских, районных и линейных управлений, отделов внутренних дел (далее – ГОРОВД).

5. Жүктеме нормалары лицензиялау және рұқсат беру жүйесі қызметкерінің штаттық бірлігін енгізуді көздемейтін ҚАІІБ-де бұл сала бойынша функция (К)ІІД ӘПБ-да 10-күндiк тағылымдамадан өтiп, лицензиялау және рұқсат беру жұмысын реттейтін нормативтiк құқықтық актілерді зерделеп, олар бойынша сынақтар тапсырғаннан кейiн ҚАІІО учаскелік полиция инспекторларына басшылық ету жөнiндегi бөлiністердiң кәсіби тұрғыда даярланған қызметкерлеріне жүктеледі.
6. Лицензиялау және рұқсат беру жүйесі қызметкерлерiн лауазымға тағайындау немесе қызмет бойынша ауыстыру жөнiндегi мәселелер (К)IIД ӘПБ басшыларымен келiсiледi.
7. (К)ІІД ӘПБ лицензиялау және рұқсат беру жүйесі бөліністерінің басшы құрамының лауазымдары ІІМ ӘПК-мен келісім бойынша ауыстырылады.
8. ІІО лицензиялау және рұқсат беру қызметiн бақылау (К)ІІД бастығының жетекшілік ететін орынбасарына, (К)ІІД әкімшілік полиция бөлiністері басшыларына, ҚАІІО бастығына жүктеледi.
9. IІО-да лицензиялау және рұқсат беру жұмысын жүзеге асыратын қызметкерлер өз қызметiнде ІІО-ның басқа қызметтермен, сондай-ақ мемлекеттiк және қоғамдық ұйымдармен өзара iс-қимыл жасасады.
10. Лицензиялау және рұқсат беру жұмысын жүзеге асыратын қызметкер өз қызметін ІІО-ның жұмыс жоспарына және жеке жоспарға сәйкес ұйымдастырады.
11. Ішкі істер органдары мен бөліністерінің лицензиялау және рұқсат беру жүйесінің желісі бойынша міндеттерінде мынадай функцияларды:
1) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алу, сақтау, тасымалдау, алып жүру, әкелу, әкету және пайдалану тәртібіне мемлекеттік бақылауды;
2) осы Нұсқаулықтың 22-тармағында көрсетілген лицензиялар мен рұқсаттар беруді;
3) лицензиялау және рұқсат беру жүйесiнiң қолданысы таралатын заттардың ұрлануының, жоғалуының, сондай-ақ атыс қаруын қолдану арқылы жасалған қылмыстың әрбiр фактiсi бойынша қарудың пайда болуын, сатып алу (әзiрлеу) көзiне, оны сақтау және алып жүру заңдылығына қатысты мәселелердi, дер кезiнде алынбау себептерiн, ұрланған және жоғалған қарулардың есебi бойынша тексерудi және т.б. көрсете отырып, қызметтік тексерістер жүргізуді.
Қызметтік тексеру қорытындыларының және кiнәлiлердi тәртiптік жауапкершілікке тарту туралы бұйрықтардың көшiрмелерiн IІМ ӘПК-ге: тіркелген азаматтық және қызметтік қаруларды қолданумен жасалған қылмыстар, сондай-ақ оларды ұрлау және жоғалту бойынша күнтізбелік 15 күннен кешіктірмей, тіркелмеген қаруларды қолдана отырып жасалған қылмыстар, оларды ұрлау және жоғалту, жарылғыш заттар мен материалдарды тауып алу бойынша күнтізбелік 30 күннен кешіктірмей ұсынылады.
Әр ай сайын атыс қаруын қолданумен жасалған қылмыстарды жинақтап және талдап, оларды жоюға шаралар қабылдайды;

5. В ГОРОВД, где нормы нагрузки не предусматривают введение штатного сотрудника лицензионной и разрешительной системы, функции по этой линии возлагаются на наиболее подготовленных в профессиональном отношении работников подразделений по руководству участковыми инспекторами полиции ГОРОВД, после прохождения ими десятидневной стажировки в УАП ДВД(Т), изучения нормативных правовых актов, регламентирующих лицензионную и разрешительную деятельность и сдачи по ним зачетов.
6. Назначение или перемещение по службе сотрудников лицензионной и разрешительной системы согласовывается с руководителями УАП ДВД(Т).
7. Назначение или перемещение на должности руководителей подразделений лицензионной и разрешительной системы УАП ДВД(Т) производится по согласованию с КАП МВД.
8. Контроль за лицензионной и разрешительной деятельностью ОВД возлагается на курирующего заместителя начальника ДВД(Т), руководителя подразделения административной полиции ДВД(Т), начальника ГОРОВД.
9. Сотрудник, осуществляющий лицензионную и разрешительную деятельность ОВД, в своей работе взаимодействуют с другими подразделениями ОВД, а также государственными органами и общественными организациями.
10. Сотрудник, осуществляющий лицензионную и разрешительную деятельность, организует свою работу в соответствии с планом работы ОВД, индивидуальным планом.
11. Органы и подразделения внутренних дел по линии деятельности лицензионной и разрешительной системы:
1) осуществляют государственный контроль за порядком приобретения, хранения, перевозки, ношения, ввоза, вывоза и использования гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
2) осуществляют выдачу лицензий и разрешений указанных в пункте 22 настоящей Инструкции;
3) проводят служебные проверки по каждому факту хищений, краж предметов и веществ, на которые распространяется действие лицензионной и разрешительной деятельности, а также совершения преступлений с применением огнестрельного оружия, с отражением вопросов, касающихся источника приобретения (изготовления), законности его хранения и ношения, причин несвоевременного изъятия, проверок по учетам среди похищенного и утраченного оружия.
Копии заключений служебных проверок и приказов о привлечении виновных к дисциплинарной ответственности представляются в КАП МВД: по преступлениям, связанных с применением, а также кражам и утерям зарегистрированного гражданского и служебного оружия не позднее 15 календарных дней, по преступлениям с применением незарегистрированного оружия, кражам и хищениям, обнаружениям взрывчатых веществ и материалов не позднее 30 календарных дней со дня регистрации в органах внутренних дел.
Ежемесячно обобщают и анализируют причины совершения преступлений с применением огнестрельного оружия и принимают меры к их устранению;

4) лицензиялау және рұқсат беру жүйесі әрекетіне түсетін азаматтық және қызметтік қару, жарылғыш материалдар, азаматтық пиротехникалық заттар мен бұйымдар айналымы саласында құқық бұзушылықтарды анықтау, ескерту және жолын кесуге бағытталған іс-шараларды ұйымдастыруды;
5) лицензиялау және рұқсат беру жұмысы желісі бойынша ІІО-ның жедел-қызметтік жұмысын жинақтау және талдауды;
6) лицензиялау және рұқсат беру жүйесі мәселелері бойынша азаматтарды қабылдауды, мемлекеттік органдардың, жеке және заңды тұлғалардың өтініштері мен шағымдарын уақтылы және сапалы қарауды;
7) "Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қарудың әр бірлігін тіркеу және қайта тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бақылауды қамтамасыз етуді;
8) лицензиялау және рұқсат беру жүйесі мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасасу нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру жөнінде ұсыныстарды әзірлеу мәселесі бойынша қызметтік қаруды пайдаланатын мүдделі мемлекеттік органдармен, ішкі істер органдарының қызметтерімен, күзет ұйымдарымен, табиғатты қорғау органдарымен, аңшылық шаруашылықтарымен, заңды тұлғалармен семинарлар, кеңестер, жұмыс кездесулерін ұйымдастыру;
9) ІІО-ның лицензиялау және рұқсат беру қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді зерделеу бойынша қызметтік даярлық жүйесінде арнайы сабақтарды ұйымдастыру және өткізуді;
10) лицензиялау және рұқсат беру жұмысының, оның ішінде шетелдік оң тәжірибені зерделеу және енгізуді;
11) ІІО-ның лицензиялау және рұқсат беру жүйесі қызметін жариялау бөлігінде бұқаралық ақпарат құралдарымен жұмысты ұйымдастыру, халық арасында осы Нұсқаулықтың 3-тармағында көрсетілген талаптарды сақтау және оларды бұзғаны үшін жауапкершілікті түсіндіру жұмыстарын жүргізу;
12) ІІО-ның лицензиялау және рұқсат беру жүйесі мәселелері бойынша басқа мемлекеттік органдармен, ІІО қызметтерімен өзара іс-қимыл жасасуды ұйымдастыруды жүзеге асырады.
12. Лицензиялау және рұқсат беру жұмысын жүзеге асыратын қызметкерге азаматтардың, кәсiпорындардың, мекемелер мен ұйымдардың өкiлдерiн қабылдауға ыңғайлы болу үшiн аумақтық iшкi iстер органының ғимаратында бiрiншi қабатта орналасқан және телефон байланысымен жабдықталған жеке қызметтiк үй-жай бөлiнедi.
13. Лицензиялау және рұқсат беру жүйесінің қызметкерлері қажетті бағдарламалары және ІІМ Біріктірілген деректер базасы (бұдан әрі – БДБ) "Тіркелген қару" және "Криминалдық қару", сондай-ақ Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Қылмыстық статистика және арнайы есептер жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – БП ҚСАЕК) базасы есептеріне енуге рұқсаты бар дербес компьютерлік техникамен қамтамасыз етіледі.

4) организуют мероприятия, направленные на выявление, предупреждение и пресечение правонарушений в сфере оборота гражданского и служебного оружия, взрывчатых материалов, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, подпадающих под действие лицензионной и разрешительной системы;
5) обобщают и анализируют оперативно-служебную деятельность ОВД по линии лицензионной и разрешительной системы;
6) осуществляют прием граждан, своевременно и качественно рассматривают заявления и обращения государственных органов, физических и юридических лиц, по вопросам лицензионной и разрешительной системы;
7) обеспечивают контроль за качеством оказания государственной услуги «Регистрация и перерегистрация каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц»;
8) организуют семинары, совещания, рабочие встречи с заинтересованными государственными органами, службами органов внутренних дел, охранными организациями, природоохранными органами, охотничьими хозяйствами, юридическими лицами, использующими служебное оружие по вопросам лицензионной и разрешительной системы, организуют взаимодействие, выработку предложений по совершенствованию нормативных правовых актов;
9) организуют и проводят специальные занятия в системе служебной подготовки по изучению нормативных правовых актов, регламентирующих лицензионную и разрешительную деятельность ОВД;
10) изучают и внедряют положительный опыт лицензионной и разрешительной деятельности, в том числе зарубежный;
11) организуют работу со средствами массовой информации в части освещения деятельности лицензионной и разрешительной системы ОВД, проводят разъяснительную работу среди населения по соблюдению указанных в пункте 3 настоящей Инструкции требований и ответственности за их нарушения;
12) организуют взаимодействие с другими государственными органами, службами органов внутренних дел по вопросам лицензионной и разрешительной системы ОВД.
12. Для приема граждан, представителей предприятий, учреждений и организаций сотруднику, осуществляющему лицензионную и разрешительную деятельность, в здании ОВД выделяется отдельное служебное помещение, расположенное на первом этаже, оборудованное телефонной связью.
13. Сотрудники лицензионной и разрешительной системы обеспечиваются персональной компьютерной техникой с необходимым программным обеспечением, доступом к учетам базы Интегрированного банка данных МВД «Зарегистрированное оружие» и «Криминальное оружие», а также специальным учетам Комитета по правовой статистике Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – КПСУиСУ).

14. Лицензиялау және рұқсат беру жүйесi қызметкерiнің қызметтік кабинетiнiң алдына әр түрлi рұқсаттар мен лицензияларды алу кезінде ресімделетін құжаттардың үлгiлерi, азаматтарды қабылдау кестесі, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың азаматтық және қызметтік қаруларының әр бірлігін тіркеу және қайта тіркеу мәселелерін реттейтін, сондай-ақ азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдар, жарылғыш материалдар айналымы саласындағы бұзушылықтар үшiн жауапкершiлiгі туралы ескертетiн нормативтiк құқықтық актiлердiң үзiндiлерi (көшiрмелерi) бар стенд Лицензиялау және рұқсат беру жұмысының мәселелерi бойынша өтiнiш бiлдiрген азаматтар мен ұйымдардың өкiлдерi үшiн ІІО-ның лицензиялау және рұқсат беру жұмысын жүзеге асыратын қызметкердiң қызметтiк кабинетiнiң алдында Нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес стендке орналастырылған ақпараттар үлгiлерi iлiнедi.
15. IІО-ында лицензиялау және рұқсат беру жүйесiнiң мәселелерi бойынша азаматтар мен кәсiпорындардың, мекемелердiң, ұйымдардың өкiлдерiн қабылдау аптасына кеміне екi рет, оның iшiнде бiр рет кешкi уақытта, сондай-ақ айына екi рет – демалыс күндері жүзеге асырылады. Азаматтарды және ұйым, мекеме, кәсiпорын өкiлдерiн есепке алу лицензиялау-рұқсат беру жүйесi мәселелерi бойынша азаматтарды және ұйым, мекеме, кәсiпорын өкiлдерiн есепке алу журналы бойынша Нұсқаулықтың 2-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша жүргiзiледi.
16. (К)ІІД "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы" Заңына сәйкес лицензиялау және рұқсат беру жүйесі әрекетіне түсетін oбъектiлердi тексерудің жартыжылдық жоспарын жыл сайын 20 мамырда және 20 қарашада ІІМ ӘПК-ге ұсынады.
Тексеріс жоспарлары (К)ІІД-нің бастықтары немесе олардың орынбасарларымен бекiтіледi.
17. Лицензиялау және рұқсат беру жүйесі әрекетіне түсетін oбъектiлердi тексерулер "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы" Заңға сәйкес жүзеге асырылады.
Тексеріс нәтижелері бойынша лицензиялау және рұқсат беру жүйесі oбъектiлерiн тексеру туралы Нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша акт толтырылады.
18. Лицензиялау және рұқсат беру жүйесі бөліністері қызметінің нәтижелері (К)ІІД, ҚАІІО басшылығы жанындағы жедел кеңестерде әр тоқсан сайын қаралады.
3. Рұқсат беру құжаттарын беру бойынша ІІО-ның лицензиялау және
рұқсат беру жұмысын жүзеге асыруды ұйымдастыру
19. IІМ және оның аумақтық органдары заңды және жеке тұлғаларға мынадай рұқсат құжаттарының түрлерін береді:

14. У входа в служебный кабинет сотрудника лицензионной и разрешительной системы оформляется стенд с образцами документов, заполняемых при получении различных видов разрешений и лицензий, графиком приема граждан, а также выдержками (выписками) из нормативных правовых актов, регулирующих вопросы регистрации, перерегистрации каждой единицы гражданского и служебного оружия физических и юридических лиц, а также предупреждающих об ответственности за нарушение правил лицензионно-разрешительной системы, в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, взрывчатых материалов по Примерному объему информации для граждан и представителей организаций, обращающихся по вопросам лицензионной и разрешительной деятельности, размещенной на стенде перед служебным кабинетом сотрудника, осуществляющего лицензионную и разрешительную работу органа внутренних дел, согласно приложению 1 к настоящей Инструкции.
15. Прием граждан и представителей предприятий, учреждений, организаций по вопросам лицензионной и разрешительной системы в ОВД осуществляется не менее двух раз в неделю, в том числе один раз в вечернее время, а также два раза в месяц – в нерабочие дни. Учет приема граждан и представителей предприятий, учреждений, организаций ведется по журналу учета приема граждан и представителей организаций, предприятий, учреждений по вопросам лицензионной и разрешительной работы, по форме согласно приложению 2 к настоящей Инструкции.
16. ДВД(Т) ежегодно к 20 мая и 20 ноября, представляют в КАП МВД полугодовые планы проверок объектов, подпадающих под действие лицензионной и разрешительной системы в соответствии с Законом Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан».
Планы проверок утверждаются начальниками ДВД(Т) или их заместителями.
17. Проверки объектов, подпадающих под действие лицензионной и разрешительной системы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан».
По результатам проверок составляется акт  о проверке объекта лицензионно-разрешительной системы, по форме согласно приложению 3 к настоящей Инструкции.
18. Результаты деятельности подразделений лицензионной и разрешительной системы ежеквартально рассматриваются на оперативных совещаниях при руководстве ДВД(Т), ГОРОВД.
3. Организация осуществления лицензионной и разрешительной
деятельности ОВД по выдаче разрешительных документов
19. МВД и его территориальные органы выдают физическим и юридическим лицам, следующие виды разрешительных документов:

1) ІІМ:
азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарын әзірлеу, өндiру, жөндеу, саудасы, коллекциялау, экспонаттау; сатып алу жөніндегі қызмет түрлеріне лицензияларды;
азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданып жасалған бұйымдарды өңдеу, өндiру, саудасы, пайдалану қызметі түрлеріне лицензияларды;
заңды және жеке тұлғаларға Нұсқаулықтың 4 және 5-қосымшаларына сәйкес нысандары бойынша № 1176 Қаулының 110, 111-тармақтарына сәйкес қызметтiк және азаматтық қару мен оның патрондарын әкелу және әкету рұқсаттарын;
лауазымдары "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының саяси тұлғаға, Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарына жататын мемлекеттiк органдардың лауазымды адамдарының жеке қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында пайдалануға арналған № 1176 Қаулымен бекітілген нысандар бойынша қызметтік қаруды сақтау, сақтау және алып жүру рұқсатын;
№ 1176 Қаулының 112-тармағына сәйкес шетел азаматтарына Нұсқаулықтың 5-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша азаматтық қаруды әкелу, әкету рұқсатын;
№ 1176 Қаулымен бекітілген нысандар бойынша шетел азаматтарына азаматтық қаруды сатып алу, сақтау, сақтау және алып жүру рұқсатын;
№ 1176 Қаулысымен бекітілген нысаны бойынша Қазақстан Республикасы азаматтарына сыйға берілген қаруды сақтау және алып жүру құқығына рұқсатын;
№ 1176 Қаулының 119-тармағына сәйкес шетел құқық қорғау органдары (полиция) қызметкерлеріне жауынгерлік қол атыс қаруы мен олардың патрондарын әкелуге, әкетуге Нұсқаулықтың 5-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша рұқсат береді;
заңды тұлғаларға мыналарды:
азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарын, жарылғыш материалдарды, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданып жасалған бұйымдарды импортқа (экспортқа) лицензиялау өтініштерін;
қызметтік және азаматтық спорттық ойық қару мен оның патрондарын сатып алуға лицензия алуға үмiткер заңды тұлғаларға қару мен оның патрондарының қажеттi саны туралы мәліметті келіседі.
Ескерту: Сыйға берілген қаруды сақтау және алып жүру рұқсатына Ішкі істер министрі немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
Ойық ұңғылы атыс қаруын сатып алу, сақтау және алып жүру рұқсатын, сондай-ақ саяси мемлекеттік қызметшілерге қызметтік қаруды сақтау және алып жүру рұқсатына Ішкі істер министрі және оның орынбасарлары қол қояды.
Жоғарыда көрсетілген қалған рұқсат беру құжаттары түрлеріне ІІМ ӘПК-нің төрағасы және оның орынбасарлары қол қояды.
Ерекше жағдайларда аумақтық ІІО лицензиялау және рұқсат беру жүйесінің бөліністері беретін басқа рұқсат беру құжаттарын алу мәселелері бойынша заңды және жеке тұлғалар тікелей жүгінген кезде оларды ІІМ ӘПК қарастырып және ресімдей алады.

1) МВД выдает:
лицензии на виды деятельности по: разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию, приобретению гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
лицензии на вид деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением;
разрешения на ввоз, вывоз служебного и гражданского оружия и патронов к нему выдается юридическим и физическим лицам в соответствии с пунктами 110111 Постановления № 1176, по формам, согласно приложениям 4 и 5 к настоящей Инструкции;
разрешения на хранение, хранение и ношение служебного оружия, предназначенного для использования в целях обеспечения личной безопасности должностных лиц государственных органов, должности которых в соответствии с Законом Республики Казахстан «О государственной службе» отнесены к политическим, депутатами Парламента Республики Казахстан по формам, утвержденным Постановлением № 1176;
разрешения на ввоз, вывоз гражданского оружия иностранным гражданам выдается в соответствии с пунктом 112 Постановления № 1176, по форме, согласно приложению 5 к настоящей Инструкции;
разрешения на приобретение, хранение, хранение и ношение гражданского оружия иностранным гражданам по формам согласно, утвержденным Постановлением № 1176;
разрешение на право хранения и ношения наградного оружия гражданам Республики Казахстан по форме утвержденной Постановлением № 1176;
разрешения на ввоз, вывоз боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему сотрудникам иностранных правоохранительных органов (полиции) выдается в соответствии с пунктом 119 Постановления № 1176, по форме согласно приложению 5 к настоящей Инструкции;
согласовывает юридическим лицам:
заявления на лицензию на импорт (экспорт) гражданского и служебного оружия и патронов к нему, взрывчатых материалов и гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением;
сведения об имеющемся и потребном количестве оружия и патронов к нему юридическим лицам, претендующим на право получения лицензии на приобретение служебного и гражданского спортивного нарезного оружия и патронов к нему.
Примечание: Разрешение на хранение и ношение наградного оружия подписывает Министр внутренних дел или лицо, исполняющее его обязанности.
Разрешения на приобретение, хранение и ношение гражданского огнестрельного оружия с нарезным стволом, а также разрешения на хранение и ношение служебного оружия политическим государственным служащим подписывает Министр внутренних дел и его заместители.
Остальные виды вышеуказанных разрешительных документов подписываются председателем КАП МВД и его заместителями.
В исключительных случаях, при непосредственном обращении юридических и физических лиц по вопросам получения иных разрешительных документов выдаваемых территориальными подразделениями лицензионной и разрешительной системы ОВД, рассмотрение и оформление (выдача) их может производиться КАП МВД;

2) Астана, Алматы қалаларының, облыстардағы ішкі істер департаменттері:
азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарын коллекциялау, экспонаттау және жөндеу, сондай-ақ сатып алу жөніндегі қызмет түрлеріне лицензияларды;
азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданып жасалған бұйымдарды сатып алу жөніндегі қызмет түріне лицензия;
№ 1176 Қаулымен бекітілген нысаны бойынша заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын тасымалдау құқығына рұқсатты;
№ 1176 Қаулымен бекітілген нысандар бойынша ойық ұңғылы азаматтық аңшылық қаруды сатып алу, сақтау, сақтау және алып жүру құқығына рұқсатты;
№ 1176 Қаулымен бекітілген нысандар бойынша ерекше жарғылық мiндеттерi бар заңды тұлғаларға және күзет қызметiнiң субъектiлерiне қызметтік ойық ұңғылы қаруды сақтау, сақтау және алып жүру құқығына рұқсатты;
№ 1176 Қаулымен бекітілген нысаны бойынша жеке және заңды тұлғаларға атыс тирлерінің (атыс алаңдары) және стенділердің жұмыс істеуіне рұқсатты;
№ 1176 Қаулының 62-тармағына сәйкес азаматтық және қызметтік ойық қаруды комиссиялық сатуға Нұсқаулықтың 6-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша жолдамасын;
№ 1176 Қаулының 20-тармағына сәйкес азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданып жасалған бұйымдарды сақтау Нұсқаулықтың7-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша рұқсатын;
Нұсқаулықтың 5-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша № 1176 Қаулының 111114 және 115-тармақтарына сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтарына азаматтық (спорттық) қарудың санаулы даналарын әкелу және әкету рұқсатын береді;
қызметтiк, азаматтық спорттық ойық қару мен оның патрондарын сатып алуға лицензия алуға үмiткер заңды тұлғаларға қару мен оның патрондарының қажеттi саны туралы (К)IIД-нiң бастықтары немесе олардың лицензиялау және рұқсат беру жүйесі бөлінісінің қызметiне жетекшілік ететін орынбасарлары қол қойған мәлiметтердi дайындайды және Қазақстан Республикасы ІІМ-ге келiсуге жолдайды;
заңды тұлғаларға мыналарды келіседі:
қызметтiк қару мен оның патрондарының (ойық қарудан басқа) қажетті саны туралы мәліметті;
азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарын, азаматтық пиротехникалық заттар мен бұйымдарды өңдеу, өндiру, саудасы құқығына лицензия алуға үмiткер заңды тұлғаларға лицензия алар алдындағы құжаттар дайындауды жүзеге асырады.
Ескерту: Ойық ұңғылы азаматтық атыс қаруын сатып алу, сақтау және алып жүру рұқсатына ІІД бастығы немесе оның міндетін атқаратын адам қол қояды.
Жоғарыда көрсетілген қалған рұқсат беру құжаттарына ІІД бастықтарының лицензиялау және рұқсат беру жүйесіне жетекшілік ететін орынбасарлары, әкімшілік полиция басқармасының бастығы немесе олардың міндетін атқаратын адамдар қол қояды.
Лицензиялау және рұқсат беру жұмыстары желісі бойынша өзінің функцияларын толық жүзеге асырып ІІД ӘПБ осы Нұсқаулықтың 19-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген рұқсат беру құжаттарының басқа түрлерін бере алады.

2) Департаменты внутренних дел городов Астана, Алматы, областей выдают:
лицензии на подвиды деятельности: коллекционирование, экспонирование и ремонт, а также на вид деятельности по приобретению гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
лицензию на вид деятельности по приобретению гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением;
разрешение на право перевозки гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам, по форме утвержденной Постановлением № 1176;
разрешения на право приобретения, хранения, хранения и ношения гражданского нарезного охотничьего оружия, по формам, утвержденным Постановлением № 1176;
разрешения на право хранения, хранения и ношения служебного нарезного оружия юридическим лицам с особыми уставными задачами и субъектам охранной деятельности, по формам, утвержденным Постановлением № 1176;
разрешения на функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов юридическим лицам, по форме утвержденной Постановлением № 1176;
направление на комиссионную продажу гражданского и служебного нарезного оружия, в соответствии с пунктом 62 Постановления № 1176 по форме согласно приложению 6 к настоящей Инструкции;
разрешение на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением в соответствии с пунктом 20 Постановления № 1303, по форме, согласно приложению 7 к настоящей Инструкции;
разрешение на ввоз и вывоз единичных экземпляров гражданского (в том числе спортивного) оружия гражданам Республики Казахстан выдается в соответствии с пунктами 111114 и 115 Постановления № 1176, по форме согласно приложению 5 к настоящей Инструкции;
подготавливают и направляют на согласование в МВД Республики Казахстан сведения об имеющемся и потребном количестве оружия и патронов к нему юридическим лицам, претендующим на получение лицензии на приобретение служебного и гражданского спортивного нарезного оружия и патронов к нему, подписанные начальниками ДВД или их заместителями курирующими деятельность подразделений лицензионной и разрешительной системы;
согласовывают юридическим лицам:
сведения об имеющемся и потребном количестве служебного оружия и патронов к нему (кроме нарезного);
осуществляют предлицензионную подготовку материалов на физических и юридических лиц, претендующих на получение лицензии на право разработки, производства, торговли гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.
Примечание: Разрешения на приобретение, хранение и ношение гражданского огнестрельного оружия с нарезным стволом подписывают начальники ДВД или лица, исполняющие их обязанности.
Остальные виды вышеуказанных разрешительных документов подписываются заместителями начальников ДВД курирующими лицензионную и разрешительную систему, начальниками управлений административной полиции или лицами, исполняющими их обязанности.
Осуществляя в полном объеме свои функции по линии лицензионной и разрешительной работы, УАП ДВД может выдавать иные виды разрешительных документов, указанных в подпункте 3) пункта 22 настоящей Инструкции;

3) Қалалық және аудандық ішкі істер басқармалары (бөлімдері):
азаматтық және қызметтік қаруды (ойық қарудан басқа) және оның партондарын сатып алу жөніндегі қызмет түріне лицензиясын;
№ 1176 Қаулымен бекітілген нысандар бойынша Қазақстан Республикасының азаматтарына азаматтық қаруды (ойық қарудан басқа) сатып алу, сақтау, сақтау және алып жүру құқығына рұқсатты;
№ 1176 Қаулымен бекітілген нысандар бойынша ерекше жарғылық мiндеттерi бар заңды тұлғаларға және күзет қызметiнiң субъектiлерiне қызметтiк қаруды (ойық қарудан басқа) сақтау, сақтау және алып жүру құқығына рұқсатты;
№ 1176 Қаулымен бекітілген нысаны бойынша заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарын тасымалдау құқығына рұқсатты;
№ 1302 Қаулымен бекітілген нысаны бойынша жарылғыш материалдарды сақтау рұқсатын;
№ 1302 Қаулымен бекітілген нысаны бойынша жарылғыш материалдарды сатып алу рұқсатын;
№ 1176 Қаулының 62-тармағына сәйкес азаматтық және қызметтік (ойық қарудан басқа) қаруды комиссиялық сатуға Нұсқаулықтың 6-қосымшасына сәйкес нысандары бойынша жолдама береді;
қызметтiк қару (ойық қарудан басқа) және оның патрондарын сатып алуға лицензия алу құқығына үмiткер заңды тұлғаларға ҚАІІО бастығы немесе олардың лицензиялау және рұқсат беру жүйесі бөліністеріне жетекшілік ететін орынбасарының қолы қойылған қару мен оның патрондарының (ойық қарудан басқа) қажеттi саны туралы мәлiметтердi дайындайды және ІІД келiсуге жолдайды.
Жоғарыда санамаланған лицензиялар мен рұқсаттарға ішкі істер органының бастығы, оның лицензиялау және рұқсат беру жүйесіне жетекшілік ететін орынбасары немесе олардың міндеттерін атқаратын адамдар қол қояды.
4) Көліктегі ішкі істер органдары:
заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарын сатып алу жөніндегі қызмет түріне лицензия;
№ 1176 Қаулымен бекітілген нысандар бойынша ерекше жарғылық мiндеттерi бар заңды тұлғаларға және күзет қызметiнiң субъектiлерiне қызметтiк қаруды (ойық қарудан басқа) сақтау, сақтау және алып жүру құқығына рұқсатын;
ойық ұңғылы қару мен оның патрондарының қажеттi саны туралы мәлiметтердi КIIД-нiң бастығы немесе оның лицензиялау және рұқсат беру жүйесі бөліністерінің қызметiне жетекшілік ететін орынбасары немесе олардың міндеттерін атқаратын адамдар қол қойған мәлiметтердi дайындайды және Қазақстан Республикасы ІІМ-ге келiсуге жолдайды;
қызметтiк қару мен оның патрондарының (ойық қарудан басқа) қажетті саны туралы мәліметтерін келіседі.
Жоғарыда санамаланған лицензияларға, рұқсаттарға және келісімдерге КІІД бастығы, оның лицензиялау және рұқсат беру жүйесі бөлiністерінiң қызметiне жетекшілік ететін орынбасары, әкімшілік полиция басқармасының бастығы немесе олардың міндетін атқаратын адамдар, желілік полиция бөлімдерінің, бөлімшелерінің бастықтары қол қояды.
Ескерту: Ойық ұңғылы қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алу лицензиясын, сақтау, сақтау және алып жүру құқығына рұқсатына лицензиялау және рұқсат беру жүйесі бөліністерінің қызметiне жетекшілік ететін КІІД бастығының орынбасары, әкімшілік полиция басқармасының бастығы немесе олардың міндетін атқарушы адамдар қол қояды.

3) Городские и районные управления (отделы) внутренних дел выдают:
лицензию на вид деятельности по приобретению гражданского и служебного оружия (кроме нарезного) и патронов к нему;
разрешения на право приобретения, хранения, хранения и ношения гражданского оружия (кроме нарезного) гражданам Республики Казахстан, по формам, утвержденными Постановлением № 1176;
разрешения на право хранения, хранения и ношения служебного оружия (кроме нарезного) юридическим лицам, с особыми уставными задачами и субъектам охранной деятельности, по формам, утвержденными Постановлением № 1176;
разрешение на право перевозки гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам, по форме утвержденной Постановлением № 1176;
разрешение на хранение взрывчатых материалов, по форме утвержденной постановлением № 1302;
разрешение на приобретение взрывчатых материалов, по форме утвержденной постановлением № 1302;
направление на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия (кроме нарезного) оружия выдается в соответствии с пунктом 62 Постановления № 1176, по форме согласно приложению 6 к настоящей Инструкции;
подготавливают и направляют на согласование в ДВД сведения об имеющемся и потребном количестве оружия и патронов к нему (кроме нарезного) юридическим лицам, претендующим на получение лицензии на приобретение служебного оружия и патронов к нему, подписанные начальниками ГОРОВД или их заместителями курирующими деятельность подразделений лицензионной и разрешительной системы.
Вышеперечисленные лицензий и разрешений, подписывают начальник органа внутренних дел, его заместитель, курирующий лицензионную и разрешительную систему или лица, исполняющие их обязанности;
4) Органы внутренних дел на транспорте выдают:
лицензию на вид деятельности по приобретению гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам;
разрешения на право хранения, хранения и ношения служебного нарезного оружия юридическим лицам с особыми уставными задачами и субъектам охранной деятельности, по формам, утвержденным Постановлением № 1176;
подготавливают и направляют на согласование в МВД Республики Казахстан сведения об имеющемся и потребном количестве оружия и патронов к нему юридическим лицам, претендующим на получение лицензии на приобретение служебного нарезного оружия и патронов к нему, подписанные начальником ДВДТ или его заместителем, курирующим деятельность подразделений лицензионной и разрешительной системы, или лицами, исполняющими их обязанности;
согласовывают сведения о потребном количестве служебного оружия и патронов (кроме нарезного).
Вышеперечисленные лицензий, разрешений и согласований подписывают начальник ДВДТ, его заместители, курирующие лицензионную и разрешительную систему, начальник управления административной полиции или лица, исполняющие их обязанности, начальники линейных отделов, отделений полиции.
Примечание: Лицензию на приобретение, разрешения на хранение, хранение и ношение служебного оружия с нарезным стволом подписывает заместитель начальника ДВДТ курирующий лицензионную и разрешительную систему, начальник управления административной полиции или лица, исполняющие их обязанности.

4. Лицензиялар мен рұқсаттарды беруді есепке алу
20. Қызметтік, азаматтық қару мен оның патрондарын, жарылғыш материалдарды, пиротехникалық заттар мен бұйымдарды сатып алуға, қызметтік, азаматтық қару мен оның патрондарын, жарылғыш материалдарды, пиротехникалық заттар мен бұйымдарды сақтауға рұқсат беру және лицензиялардың бланкiлерi қатаң түрдегi есеп құжаттары болып табылады және типографиялық тәсiлмен нөмiрленiп, рұқсат беру, лицензия беру журналына түптелуi тиiс.
21. Берілген лицензиялар мен рұқсаттар есепке алу кітабына және белгіленген тәртіптегі журналға Нұсқаулықтың 8910 және11-қосымшаларына сәйкес нысандары бойынша енгізіледі. Есепке алу кітабы және журналы нөмірленіп, тігіледі және ІІО-ның "Лицензиялау-рұқсат беру жүйесі" деген бедерi бар мөрі қойылады.
22. Есепке алу кітабы және журналы ІІО-ның кеңесінде тіркеледі.
5. Лицензиялау және рұқсат беру жүйесi әрекетіне түсетін объектiлердi, бұйымдар мен құралдарды есепке алу
23. Лицензиялау және рұқсат беру жүйесі әрекетіне түсетін объектілер, бұйымдар мен құралдардың есебі тиісті журнал Нұсқаулықтың 12-қосымшасынасәйкес нысаны бойынша жүзеге асырылады.
24. Лицензиялау және рұқсат беру жүйесінің әр объектісіне Нұсқаулықтың 13-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бақылау-қадағалау ісі жүргізіледі, оған лицензиялау және рұқсат беру жүйесі объектілерін, бұйымдар мен құралдарын есепке алатын журналға сәйкес тіркеу нөмірі беріледі. Бір мекеме объектілерінің бақылау-қадағалау істері бір папкада болады.
25. Лицензиялау және рұқсат беру жүйесі объектісінің бақылау-қадағалау ісі екі бөлімнен тұрады.
Бiрiншi бөлiмде, объектiнi ашу үшiн негiз болған материалдар; қызмет түрiне лицензия алуға байланысты хат хабар алмасу, құралдар мен заттарды сатып алуға, сақтауға, тасымалдауға рұқсаттар, анықталған заң бұзушылықтар туралы материалдар мен оларға жауаптар, объектiлердi тексеру туралы актiлер мен баянаттар, құралдар мен заттарды сатып алуға берiлген лицензиялардың немесе рұқсаттардың телнұсқалары, лицензия бергенi үшiн лицензиялық алымды, рұқсат бергенi үшiн мемлекеттiк бажды төлегенi туралы түбiртектер болады;
Екiншi бөлiмде – күзет жеке құрамының тiзiмдерi, бекеттердің орналасуы, бұйымдар мен заттарды сақтауға, тасымалдауға және қолдануға рұқсаттары бар адамдар туралы деректер, көрсетiлген адамдарды тексеру материалдары жинақталады.

4. Учет выдачи лицензий и разрешений
20. Бланки лицензий на приобретение служебного, гражданского оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, разрешений на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему, разрешений на хранение, приобретение взрывчатых материалов, разрешений на хранение пиротехнических веществ и изделий с их применением являются документами строгой отчетности и должны быть пронумерованы типографским способом и сброшюрованы.
21. Выданные лицензии и разрешения заносятся в книги учета и журналы по формам согласно приложениям 8910 и 11 к настоящей Инструкции. Книги учета и журналы пронумеровываются, прошнуровываются и скрепляются печатью органа внутренних дел с оттиском «Лицензионно-разрешительная система».
22. Книги учета и журналы регистрируются в канцелярии органа внутренних дел.
5. Учет объектов, предметов и веществ, подпадающих под действие
лицензионной и разрешительной системы
23. Учет объектов, предметов и веществ, подпадающих под действие лицензионной и разрешительной системы, осуществляется в журнале учета объектов, предметов и веществ лицензионной и разрешительной системы, находящегося под контролем по форме согласно приложению 12 к настоящей Инструкции.
24. На каждый объект лицензионной и разрешительной системы заводится Контрольно-наблюдательное дело на объект лицензионной и разрешительной системы по форме согласно приложению 13 к настоящей Инструкции, которому присваивается регистрационный номер согласно журналу учета объектов, предметов и веществ лицензионной и разрешительной системы. Контрольно-наблюдательные дела на объекты одного предприятия, находятся в одной папке.
25. Контрольно-наблюдательное дело на объект лицензионной и разрешительной системы состоит из двух разделов.
В первом разделе находятся материалы, послужившие основанием для открытия объекта, переписка, связанная с получением лицензий на вид деятельности, ее копия, дубликаты лицензий на приобретение, копии разрешений на хранение, перевозку, сведения об имеющемся и потребном количестве оружия и патронов к нему, материалы о выявленных нарушениях и ответы на них, акты и рапорта о проверке объектов, копии квитанций об уплате лицензионных сборов и государственных пошлин за выдачу лицензий и разрешений.
Во втором разделе – списки личного состава охраны, дислокация постов, данные о лицах, имеющих доступ к хранению, перевозке и использованию предметов и веществ, проверочные материалы на указанных лиц.

26. Лицензиялау және рұқсат беру жүйесінің қызметкері қызметтік қару, жарылғыш материалдар және пиротехникалық заттар мен олар қолданып жасалған бұйымдармен жұмыс істеуге рұқсат берілген адамдарды қолданыстағы ІІО және ҚСАЕК есептері бойынша кемінде жылына бір рет тексереді. Тексеріс нәтижелері объектінің бақылау-қадағалау ісінің екінші бөліміне тігіледі.
27. Ұйымдар мен мекемелердің басшылары жұмыстарға рұқсатты келісу үшін аумақтық ішкі істер органдарына мынадай құжаттарды ұсынады:
1) аты, тегі, әкесінің аты, туған күні, жылы және жерін, тұрғылықты мекенжайын көрсете отырып, адамдардың тізімін;
2) көрсетілген жұмыс түріне жарамдылығын куәландыратын анықтамалар (психоневрологиялық, наркологиялық диспансерлердің анықтамаларын);
Хат келіп түскен күннен бастап бір айға дейін лицензиялау және рұқсат беру жұмысын жүзеге асыратын қызметкерлері көрсетілген адамдарды ІІО-ның барлық есептері және тұрғылықты мекенжайы бойынша тексереді.
28. Егер:
1) психоневрологиялық, наркологиялық диспансерлердің есебінде тұрмайтыны туралы анықтаманы ұсынбаған жағдайда;
2) қасақана қылмыстар жасағаны үшін өтелмеген немесе соттылығы шешілмеген жағдайда;
3) тұрғылықты мекенжайы болмаған жағдайда;
4) 18 жасқа толмаса;
5) қызметтік қаруға рұқсатты ресімдеу кезінде 19 жасқа толмаса (күзет қызметі субъектілері үшін ғана);
6) бір жыл ішінде қоғамдық тәртіпке қол сұққан әкімшілік құқық бұзушылықтар жасаса;
7) ІІО және ҚСАЕК тиісті есептерінде тұрса ІІО бұйымдар мен заттармен жұмыстарға жол беруге, сондай-ақ қызметтік қаруды сақтау және алып жүруге рұқсат беруден бас тартылады.
29. Бұйымдар мен заттарды сатып алу, сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, күзетумен байланысты жұмыстарға рұқсат берілген адамдардың тізіміне ішкі істер органының бастығы немесе оның орынбасары қол қояды.
30. Бұйымдар мен заттарды сатып алу, сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, күзетумен байланысты жұмыстарға рұқсат беруге кедергілер болса ішкі істер органы ол туралы ұйым, мекеме, кәсіпорын әкімшілігіне жазбаша түрде хабарлайды.
31. Заңды тұлғалар балансындағы қолда бар азаматтық және қызметтік қаруларды өздерінің филиалдарына (өкілдіктеріне) тапсырған кезде, оларды аумақтық қатынастарына қарамастан тапсыратын тараптың ІІО қабылдап алатын ІІО-на қаруды тапсыру туралы хабарламаны Нұсқаулықтың 14-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қабылдап алатын ІІО жолдайды.
Қабылдаған тараптың ІІО тапсырған тараптың ІІО есепке қойылғаны туралы хабарлама жолдайды, бұдан кейін тапсырылатын қару тапсыратын тараптың ІІО есебінен шығарады.

26. Сотрудник лицензионной и разрешительной системы не реже одного раза в год проверяет по имеющимся учетам ОВД и КПСиСУ лиц имеющих допуск к служебному и гражданскому оружию и патронам к нему, взрывчатым материалам и пиротехническим веществам и изделиям с их применением. Результаты проверок подшиваются во второй раздел контрольно-наблюдательного дела на объект.
27. Для согласования допуска лиц к работам руководство организаций и учреждений представляет в территориальный орган внутренних дел следующие документы:
1) список лиц с указанием фамилии, имени, отчества, даты и места рождения, места жительства;
2) справки о состояние на учете в психоневрологических, наркологических диспансерах;
Сотрудники, осуществляющие лицензионно-разрешительную работу, в срок до одного месяца со дня поступления письма проверяют указанных лиц по учетам органов внутренних дел и месту жительства.
28. ОВД отказывают в допуске к предметам и веществам, а также в выдаче разрешений на хранение и ношение служебного оружия, если лицо:
1) не представило справку о состояние на учете в психоневрологических, наркологических диспансерах;
2) имеет непогашенную или неснятую судимость за совершение умышленного преступления;
3) не имеет постоянного места жительства;
4) не достигло 18-ти летнего возраста;
5) не достигло 19 лет при оформлении допуска к служебному оружию, (только для субъектов охранной деятельности);
6) совершило повторно в течение года административное правонарушение, посягающее на общественный порядок;
7) состоит на соответствующих учетах ОВД и КПСиСУ.
29. Список лиц, допущенных к работе, связанной с приобретением, хранением, учетом, использованием, перевозкой, охраной предметов и веществ, подписывается начальником органа внутренних дел или его заместителем.
30. При наличии обстоятельств, препятствующих допуску лиц к работе, связанной с приобретением, хранением, учетом, использованием, перевозкой, охраной предметов и веществ, орган внутренних дел в письменной форме извещает об этом администрацию учреждения, организации, предприятия.
31. При передаче юридическими лицами имеющегося у них на балансе гражданского и служебного оружия своим филиалам (представительствам), независимо от их территориальной принадлежности, ОВД передающей стороны направляет в ОВД принимающей стороны сообщение о передаче оружия, по форме согласно приложению 14 к настоящей Инструкции.
ОВД принимающей стороны направляет уведомление о постановке на учет оружия в ОВД передающей стороны, после чего передаваемое оружие снимается с учета ОВД передающей стороны.

32. Кәсіпорындарда, ұйымдарда, мекемелерде және оқу орындарында қызметтік қару мен оның патрондарының есебі Нұсқаулықтың 15-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша кітабында жүргізіледі.
33. Тиісті қызмет түріне лицензиясы бар заңды тұлғалар қару сатып алынған, сатылған және жөндеуге жататын қарулардың есебі Нұсқаулықтың 16-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша жүргізіледі.
Азаматтық және қызметтік қару саудасымен айналысатын заңды тұлғалар "Сатып алынған және сатылған қызметтік және азаматтық қару мен оларды сатып алушылар туралы әр ай сайынғы мәліметтерді" келесі есеп беру айынан соң әр айдың 5 күні Нұсқаулықтың 16-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша ІІД ӘПБ-ге ұсынады.
34. Шығындалған патрондардың есебін патрондарды тарату-тапсыру ведомосі және патрондарды шығысқа шығару актісі негізінде Нұсқаулықтың 17-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша жүргізіледі.
35. Бақылау-қадағалау істері лицензиялау және рұқсат беру жұмыстарын жүзеге асыратын қызметкерде сақталады. Объектіні жойған кезде бақылау-қадағалау ісі мұрағатқа тапсырылады, ал объектіні басқа ІІО-ның бақылауына тапсырған кезде – соңғысына беріледі.
36. (К)ІІД Әкімшілік полиция басқармалары әр ҚАІІО есептік іс жүргізеді, онда осы органда лицензиялау және рұқсат беру жұмысын жүзеге асыратын қызметкерлер туралы мәліметтер, осы ІІО қызмет көрсететiн лицензиялау және рұқсат беру жүйесi объектiлерi туралы мәлiметтердi олардың ведомстволық тиiстiлiгiн көрсете отырып, қамтиды.
6. ІІО азаматтық қару иелерінің есебі
37. Азаматтық қару иелерінің есебін журналда Нұсқаулықтың 18-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша лицензиялау және рұқсат беру жұмысын жүзеге асыру жүктелген қызметкер жүргізеді.
38. Журнал нөмірленіп, тігіледі және ІІО-ның "Лицензиялау-рұқсат беру жүйесі" деген бедері бар мөрі қойылады, ІІО-ның кеңсесінде тіркеледі.
39. Иелігінде азаматтық қару бар (қызметтік қарудан басқа) әр адамға жеке іс Нұсқаулықтың 19-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша ашылады.
Ойық атыс қару иеленушілердің жеке істері (К)ІІД әкімшілік полиция басқармасында жүргізіледі, ал тегіс ұңғылы, газды, травматикалық және электрлік қару иелерінің істері – ҚАІІО.
40. Азаматтық қару иелерінің жеке істерінде мынадай құжаттар болуы тиіс:
1) қаруды сатып алуға, сақтауға немесе сақтау және алып жүруге рұқсат алу туралы мәселені қарау үшін негіз болған өтініш;

32. На предприятиях, в организациях, учреждениях и учебных заведениях учет служебного оружия и патронов к нему ведется в Книге учета оружия и патронов к нему, по форме согласно приложению 15 к настоящей Инструкции.
33. Учет приобретаемого, продаваемого и подлежащего ремонту оружия юридическими лицами, имеющими лицензии на соответствующие подвиды деятельности ведется в книгах, по формам согласно приложению 16 к настоящей Инструкции.
Юридические лица, занимающиеся торговлей гражданским и служебным оружием и патронами к нему, ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным месяцем представляют в УАП ДВД «Ежемесячные сведения о приобретенном и проданном служебном и гражданском оружии и его покупателях», по форме согласно приложению 16 к настоящей Инструкции.
34. Учет израсходованных патронов производится на основании раздаточно-сдаточной ведомости патронов и Акта списания боевых припасов, по формам согласно приложению 17 к настоящей Инструкции.
35. Контрольно-наблюдательные дела хранятся у сотрудника, осуществляющего лицензионную и разрешительную деятельность. При ликвидации объекта контрольно-наблюдательное дело сдается в архив, а при передаче объекта под контроль другого ОВД сопроводительным письмом передается последнему.
36. УАП ДВД(Т) заводят на каждый ГОРОВД учетное дело, в котором содержатся данные о сотрудниках, осуществляющих лицензионную и разрешительную деятельность в этом органе, сведения об объектах лицензионной и разрешительной системы, с указанием их ведомственной принадлежности, обслуживаемых данным ОВД.
6. Учет владельцев гражданского оружия в ОВД
37. Учет владельцев гражданского оружия ведется в Журнале учета владельцев гражданского оружия по форме согласно приложению 18 к настоящей Инструкции сотрудником, на которого возложено осуществление лицензионной и разрешительной деятельности.
38. Журнал пронумеровывается, прошнуровывается и скрепляется печатью ОВД с оттиском «Лицензионно-разрешительная система», регистрируются в канцелярии ОВД.
39. На каждое лицо, имеющее в пользовании гражданское оружие (кроме служебного), заводится личное дело на владельца гражданского оружия по форме согласно приложению 19 к настоящей Инструкции.
Личные дела владельцев нарезного огнестрельного оружия ведутся в управлениях административной полиции ДВД(Т), а на владельцев огнестрельного гладкоствольного, газового, травматического и электрического оружия – в ГОРОВД.
40. Личное дело владельца гражданского оружия содержит следующие документы:
1) заявление, послужившее основанием для рассмотрения вопроса о выдаче разрешения на приобретение, хранение или хранение и ношение оружия;

2) карточка-өтініш Нұсқаулықтың 20-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша;
3) қару иелерінің тексеріс материалдары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 6697 тіркелген) 2010 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының № 907 бұйрығымен бекітілген нысаны бойынша (азаматтық және қызметтік қаруды сатып алу, сақтау, сақтау және алып жүру үшін (медициналық тексеру қорытындысы), қаруды ұстаудың қауiпсiздiк ережелерiн бiлуiн растайтын тексеріс туралы және соттылығының жоқтығы, қоғамдық тәртіпке немесе белгіленген басқару тәртібіне, тұлғаға және отбасы-тұрмыстық қатынастар саласы, кәмелетке толмағандардың құқығына қол сұғушылық, белгіленген қару айналымы ережелерін бұзушылық әкімшілік құқық бұзушылықтардың бар-жоғы туралы анықтамалары);
4) қаруды сатып алу рұқсатының телнұсқасы немесе қаруды сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсат беру үшiн негiз болған басқа да құжаттар;
5) қарудың әрбiр бiрлiгiн тiркеу (қайта тiркеу) және Салық кодексiне сәйкес қаруды сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсат беру үшiн мемлекеттiк баж төлеу туралы түбiртектер;
6) Нұсқаулықтың 21-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша қаруды сақтауға арналған жағдайлардың бар-жоғы туралы учаскелiк полиция инспекторының тексерісі жөніндегі баянаты.
Лицензиялау және рұқсат беру жүйесінің қызметкері тоқсан сайын Қазақстан Республикасы ІІМ БДБ және ҚСАЕК бар есептері бойынша азаматтық қару иелерін тексереді. Тексеріс нәтижелері азаматтық қару иелерінің жеке істеріне тігіледі.
41. Азаматтық қару иелерiнiң жеке iстерi лицензиялау және рұқсат беру жүйесiн жүзеге асырушы қызметкерінің қызметтiк кабинетiнде сақталады.
42. Қаруды ІІО есебінен шешу үшін:
қаруды сату (кімге сатылғанын көрсете отырып);
қаруды сыйға беру (кімге сыйланғанын көрсете отырып);
қаруды жоғалту;
өз еркімен рұқсаттан бас тарту;
қару иесінің қайтыс болуы;
рұқсат күшінің жойылуы;
қару иесінің қылмыстық жауапкершілікке тартылуы;
мемлекет ішінде тұрғылықты мекенжайын ауыстыруы (қару иесінің көшкен орнын көрсетумен);
қару иесінің тұрақты тұруға шетелге шығуымен;
қарудың ұрлануы;
қарудың жойылуы;
бұрын тіркелген қару иесінің 3 ай ішінде мекенжайы анықталмағаны негіз болып табылады.
Ескерту: Міндетті түрде ІІМ "Тіркелген қару" БДБ есебінен алып тасталады.
43. Қару иесiнің тұрғылықты мекенжайын ауыстырғаны туралы жаңа тұрғылықты мекенжайы бойынша Нұсқаулықтың 22-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша ІІО хабарлама жолданады. Жаңа мекенжайы бойынша ІІО есепке алынғаны туралы хабарламаны алғаннан соң қаруы ІІО есебінен алынады.
Қаруды тәркілеу, өз еркiмен тапсыру, сату, қару иесiнiң қайтыс болуы жағдайларында жеке iстері мұрағатқа тапсырылады, ол туралы қару иелерiн есепке алу журналында тиiстi жазба жасалады.

2) карточку-заявление по форме согласно приложению 20 к настоящей Инструкции;
3) проверочные материалы на владельца оружия (заключение медицинского осмотра (для получения разрешения на приобретение, хранение, хранение и ношения гражданского и служебного оружия) по форме, утвержденной приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6697), справки о проверке знания правил безопасного обращения с оружием и об отсутствии судимости, наличия административных правонарушений посягающих на общественный порядок или установленный порядок управления, на личность и в сфере семейно-бытовых отношений, на права несовершеннолетних, нарушения установленных правил оборота оружия);
4) дубликат разрешения на приобретение оружия или другие документы, послужившие основанием для выдачи разрешения на хранение, хранение и ношение оружия;
5) квитанции об уплате государственной пошлины за регистрацию (перерегистрацию) каждой единицы оружия и выдачу разрешения на хранение, хранение и ношение оружия в соответствии с Налоговым кодексом;
6) рапорт проверки участкового инспектора полиции, о наличии условий для хранения оружия, согласно приложению 21 к настоящей Инструкции;
Сотрудник лицензионной и разрешительной системы ежеквартально проверяет по имеющимся учетам Интегрированный банк данных МВД РК и КПСиСУ владельцев гражданского оружия. Результаты проверок подшиваются в личные дела владельцев гражданского оружия.
41. Личные дела владельцев гражданского оружия хранятся в служебном кабинете сотрудника, осуществляющего лицензионную и разрешительную деятельность.
42. Основаниями для снятия с учета ОВД оружия являются:
продажа оружия (с указанием кому продано);
дарение оружия (с указанием кому подарено);
утеря оружия;
добровольный отказ от разрешения;
смерть владельца;
аннулирование разрешения;
привлечение к уголовной ответственности владельца оружия;
перемена места жительства внутри государства (с указанием, куда выбывает владелец оружия);
выезд владельца оружия на постоянное место жительства за границу;
похищение оружия;
утилизация оружия;
не установление в течении 3-х месяцев места нахождения владельца ранее зарегистрированного оружия.
Примечание: в обязательном порядке подлежит снятию с учета «Зарегистрированное оружие» интегрированного банка данных МВД.
43. О перемене постоянного места жительства владельца оружия направляется сообщение по форме согласно приложению 22 к настоящей Инструкции в ОВД по новому месту жительства. Оружие владельца снимается с учета после получения уведомления о постановке на учет оружия в ОВД по новому месту жительства.
В случаях конфискации, добровольной сдачи, продажи оружия, смерти владельца оружия, личное дело сдается в архив, о чем делается соответствующая запись в журнале учета владельцев оружия.

44. Тұрғындардың мекенжайы бойынша қарудың сақталу ережесін тексеру ІІО жедел-профилактикалық іс-шаралар өткізу кезеңіндегі жүргізілген тексерістерден басқа жылына кемінде бір рет жүргізіледі.
45. Учаскелік полиция инспекторлары осы Нұсқаулыққа сәйкес лицензиялау және рұқсат беру қызметінің саласы бойынша іс-шараларды жүзеге асырады.
Iшкi iстер органдарының
лицензиялау және рұқсат беру
қызметін ұйымдастыру туралы
нұсқаулыққа 1-қосымша
Лицензиялау және рұқсат беру жүйесінің мәселелерi бойынша өтiнiш бiлдiрген азаматтар мен ұйымдар өкiлдерi үшiн iшкi iстер органдарының лицензиялау және рұқсат беру жүйесі қызметкерiнiң қызметтiк кабинетiнiң алдында стендке орналастырылған ақпараттар үлгiлерiнiң тiзiмi
1. Лицензиялау және рұқсат беру жүйесінің әрекетiне түсетін нәрселер мен заттарды тасымалдауға, әкелуге (әкетуге), қару сатып алуға, сақтауға және алып жүруге, кәсiпорындар ашуға, құруға рұқсат немесе лицензия алу үшiн ұсынылған құжаттардың тiзбесi.
2. "Жекелеген қару түрлерiнiң айналымына мемлекеттiк бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 3 тамыздағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің № 1176 қаулысымен бекітілген Қару және оның патрондарының айналымы ережесінен, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 13 тамыздағы № 692 қаулысымен бекітілген азаматтық және қызметтік атыс қаруы мен оның патрондарын, суық қаруды, сондай-ақ газ қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу, коллекциялау, экспонаттау жөніндегі және азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, сатып алу жөніндегі қызметті лицензиялау ережелерін және оларға қойылатын біліктілік талаптарынан, "Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының әрбір бірлігін тіркеу және қайта тіркеу" 2009 жылғы 26 қазандағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің № 1668 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік қызмет көрсету стандартынан заңды немесе жеке тұлғалардың қызмет түрiне лицензия алуға, қызметтiк қаруды сақтауға, тасымалдауға рұқсат алуы, қызметтiк қаруды алып жүруге жеке рұқсат алуы, азаматтардың азаматтық қаруды, басқа да нәрселер мен заттарды сатып алуға, сақтауға рұқсат алу үшiн iшкi iстер органына ұсынатын құжаттардың тiзбесiн бере отырып, лицензиялау және рұқсат беру жүйесiнiң қызметiн реттейтiн нормативтiк құқықтық актілердің үзiндiсi. Азаматтық, қызметтiк қарудың тiркелу, қайта тiркелу мерзiмдерi, қару сақтауға берiлген рұқсаттың күшiн жоюдың себептерi және т.б. көрсетiледi.

44. Проверки хранения гражданского оружия гражданами по месту их жительства, проводятся не реже одного раза в год, за исключением проверок, проводимых ОВД в период проведения оперативно-профилактических мероприятий.
45. Участковые инспектора полиции осуществляют мероприятия по линии лицензионной и разрешительной деятельности согласно настоящей Инструкции.
Приложение 1
к Инструкции об организации
лицензионной и разрешительной
деятельности органов внутренних дел
Примерный объем
информации для граждан и представителей организаций,
обращающихся по вопросам лицензионной и разрешительной
работы, размещенной на стенде перед служебным кабинетом
сотрудника, осуществляющего лицензионную и разрешительную
деятельность органа внутренних дел
1. Перечень представляемых документов для получения разрешения или лицензии на открытие, функционирование, приобретение, ношение и хранение, перевозку, ввоз (вывоз) предметов и веществ, подпадающих под действие лицензионной и разрешительной работы.
2. Извлечения из Правил оборота оружия и патронов к нему, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан «О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия», из Квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему и к деятельности по разработке, производству, торговле, использованию, приобретению гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 августа 2007 года № 692, из Стандарта государственной услуги «Регистрация и перерегистрация каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2009 года № 1668, регламентирующих деятельность лицензионной и разрешительной системы, с указанием перечня представляемых в орган внутренних дел документов для получения юридическими и физическими лицами лицензий на вид деятельности, разрешения на хранение, перевозку служебного оружия, для получения индивидуальных разрешений на ношение служебного оружия, для получения гражданами разрешения на приобретение, хранение гражданского оружия, других предметов и веществ. Указываются сроки регистрации, перерегистрации гражданского, служебного оружия, причины аннулирования разрешения на хранение оружия.

3. Құжаттардың үлгiлерi: карточка-өтiнiш, қолдаухат, көру қабiлетiмен, психологиялық аурумен немесе нашақорлықпен байланысты қару пайдалануға терiс көрсеткiштердiң жоқ екендiгi жөнiнде медициналық қорытынды, есеп шотын көрсете отырып, лицензиялық, бiржолғы төлемдердi, мемлекеттiк алымды төлеуi жөнiнде түбiртек және т.б.
4. Атыс, суық қаруды, жарылғыш заттарды әзірлеу, сақтау, алып жүрумен байланысты қылмыс құрамы туралы, адамдарды iшкi iстер органына заңсыз сақталған атыс қаруын, жарылғыш заттарды ерiктi тапсырған кездегі қылмыстық заңнаманың, республиканың әкiмшiлiк заңнамалары баптарынан көшiрме (үзiндi).
Iшкi iстер органдарының
лицензиялау және рұқсат беру
қызметін ұйымдастыру туралы
нұсқаулыққа 2-қосымша
нысан
Лицензиялау және рұқсат беру мәселелерi бойынша азаматтарды
және кәсiпорындардың, ұйымдардың, мекемелердiң өкiлдерiн
қабылдауды есепке алу
журналы
______________________________________________________________
(iшкi iстер органының атауы)
________________басталды
________________аяқталды
р/с №
Қабылдау күні
Тегi,аты-жөні
Келушiнiң мекенжайы, тұрғылықты жерi немесе өкiл ұйымының атауы, телефон нөмiрi
Азаматтың немесе ұйым өкiлiнiң өтiнiшiнiң арызының қысқаша мазмұны
Қабылдау кезiнде не iстелiндi (мәселе талқыланды қайта қарау ұсынылды және қашан)
Қорытынды шешiмнiң маңызы (өтiнiштен бас тарту рұқсат берiлдi басқа инстанцияларға өтiнiш беру ұсынылды және т.б.)
1
2
3
4
5
6
7
Iшкi iстер органдарының
лицензиялау және рұқсат беру
қызметін ұйымдастыру туралы
нұсқаулыққа 3-қосымша
нысан
Лицензиялау және рұқсат беру жүйесінің объектілерін тексеру туралы
Акт
20__жылғы "___" ___________ ______________________
(елді мекен)
Мен (біз), _________________________________________________________
(тексерушінің (тексерушілердің) лауазымы, тегі,
____________________________________________________________________
аты-жөні көрсетіледі)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_____________________________өкілінің(дерінің) қатысуымен
(ұйымның атауы)
____________________________________________________________________
(объектінің атауы көрсетіледі)
________________________________________________________ лицензиялау
және рұқсат беру жүйесінің объектісін тексердім(к).
Мыналар анықталды:
1. Сақтауда (пайдалануында)_________________________________________
______________________________________________________________ бар.
(нәрселер мен заттардың атауы, олардың саны, нөмірі)
____________________________________________________________________

3. Образцы документов: карточки-заявления, ходатайства, медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием, связанных с нарушением зрения, психическим заболеванием или наркоманией, квитанции об уплате лицензионных, единовременных сборов, государственной пошлины с указанием расчетного счета.
4. Выписки (извлечения) из уголовного законодательства о составах преступлений, связанных с изготовлением, хранением, ношением огнестрельного, холодного оружия, взрывчатых веществ, об освобождении от уголовной ответственности лиц при добровольной сдаче в органы внутренних дел незаконно хранящегося огнестрельного оружия, взрывчатых веществ, статьи административного законодательства республики.
Приложение 2
к Инструкции об организации
лицензионной и разрешительной
деятельности органов внутренних дел
форма
Журнал
учета приема граждан и представителей
организаций, предприятий, учреждений по вопросам лицензионной и
разрешительной системы
________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
Начат: ___________
Окончен: _________
п/п
Дата
приема
Фамилия,
инициалы
Адрес
место-
жительства
посетителя
или
наименование
организации
представи-
теля,
№ телефона
Краткое
содержание
обращения,
просьбы
гражданина или
представителя
организации
Что сделано во
время приема
(разъяснен
вопрос,
предложено
обратиться
повторно и
когда)
Результат
принятого
решения
(отказать в
просьбе, выдано
разрешение,
предложено
обратиться в
другие
инстанции)
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 3
к Инструкции об организации
лицензионной и разрешительной
деятельности органов внутренних дел
форма
Акт
о проверке объекта лицензионно-разрешительной системы
«__»________20_г.                      ______________________________
(населенный пункт)
Мною (нами), _____________________________________________________
(указать должность, фамилию, инициалы проверяющего (их)
___________________________________________________________________
в присутствии представителя (ей)_____________________________________
(наименование организации)
проверен объект лицензионно-разрешительной системы __________________
_________________________________________________________________
(указать наименование объекта)
При этом установлено:
1. На хранении (в пользовании) находятся __________________________
___________________________________________________________________
(наименование предметов и веществ, их количество, номера)

Ескерту: 1, 2 нысандар бойынша кітап нөмірленіп, тігіледі және аумақтық ішкі істер органдарының "Лицензиялау-рұқсат беру жүйесі" мөрі басылады.
3-нысан
Қызметтік және азаматтық қаруды сатып алғаны және сатылғаны
туралы ай сайынғы мәліметтер
(ІІД ӘПБ-ге келесі есеп беру айының 5 күні ұсынылады)
р/с №
қарудың келіп түсуі*
қарудың атауы, моделі
калибрі
қарудың нөмірі
сәйкестік сертификатының нөмірі берілген күні
криминалистикалық талаптарға сәйкестік қорытындысының нөмірі, берілген күні
сыртқы экономикалық келісімшарттың нөмірі, ҚР ІІМ ӘПК әкелуге берген рұқсаттың күні, әкелген күні
заңды тұлғаның атауы, қызмет түріне берілген лицензияның нөмірі, күні (қару саудасымен айналысатын дүкендер үшін), келіп түскен күні
қаруды комиссиялық сатуға тапсырған заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның аты, тегі, әкесінің аты (комиссиялық сатуға берілген жолдаманың нөмірі, берілген күні, кімнен берілді), келіп түскен күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
ҚР ДСМ 2008 жылғы 08 ақпандағы № 55** бұйрығы бойынша берілген қорытындының нөмірі, берілген күні
Қарулар сатылды
азаматтық және қызметтік қарулар мен оның патрондары саудасымен айналысатын заңды тұлғаларға
азаматтық және қызметтік қаруларды пайдалану құқығы бар заңды тұлғаларға
жеке тұлғаларға
атауы, мекенжайы, сатылған күні
Қызмет түріне берілген лицензияның нөмірі және берілген күні
сатып алуға берілген лицензияның нөмірі мен күні
Атауы, мекенжайы, сатылған күні
сатып алуға берілген лицензияның нөмірі мен күні
аты, тегі, әкесінің аты сатылған күні
сатып алуға берілген рұқсаттың нөмірі және күні
10
11
12
13
14
15
16
17

Примечание: Книги по формам 1, 2 пронумеровывается, прошнуровывается и скрепляется печатью территориального органа внутренних дел с оттиском «Лицензионно-разрешительная система».
форма 3
Ежемесячные сведения о приобретенном и проданном служебном
и гражданском оружии и его покупателях
(представляется в УАП ДВД к 5 числу месяца, следующего за отчетным
месяцем)
Поступление оружия*
Наиме-
нование
модели
оружия
калибр
номер
оружия
номер и
дата
выдачи
серти-
фиката
соот-
ветст-
вия
номер и
дата
выдачи
заключения
на
соответ-
ствие
кримина-
листичес-
ким требо-
ваниям
номер и
дата
выдачи
заключе-
ния по
приказу
МЗ РК от
08.02.
2008 г.
№ 55 **
Номер,
дата
внешне-эконо-
мичес-
кого
конт-
ракта,
номер,
дата
разре-
шения
на
ввоз,
выдан-
ного
КАП МВД
РК,
дата
поступ-
ления
Наимено-
вание
юридичес-
кого
лица,
номер,
дата
выдачи
лицензии
на вид
деятель-
ности
(для
магазинов
по
торговле
оружием),
дата
поступле-
ния
Наимено-
вание
юридичес-
кого лица
или Ф.И.О.
физического
лица
сдавшего
оружие на
комиссион-
ную продажу
(номер,
дата
направления
на комис-
сионную
продажу,
кем
выдано),
дата
поступления
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Реализовано оружия
юридическому лицу,
осуществляющему торговлю гражданским и
служебным оружием и патронами к нему
юридическому лицу,
имеющему право на
использование
гражданского и служебного
оружия
физическим лицам
наимено-
вание,
адрес, дата
продажи
номер и дата
выдачи
лицензии на
вид
деятельности
номер и дата
выдачи
лицензии на
приобретение
наименование,
адрес, дата
продажи
номер и
дата выдачи
лицензии на
приобре-
тение
Ф.И.О.
дата
продажи
номер и дата
выдачи
разрешения на
приобретение
11
12
13
14
15
16
17

Ескерту: * - 2-4-бағандар қарудың келіп түсуіне байланысты толтырылады. Есеп беру айы кезеңінде сатылмаған қарулар келесі есеп беру кезеңіне ауыстырылады.
** - бұл баған газды, оның ішінде травматикалық патрондарымен ату мүмкіншілігі бар, ұғысыз травматикалық және электрлік қарулар үшін толтырылады.
Iшкi iстер органдарының
лицензиялау және рұқсат беру
қызметін ұйымдастыру туралы
нұсқаулыққа 17-қосымша
1-нысан
"Бекітемін"
(ұйым, білім беру мекемесі
басшысының лауазымы, тегі,
аты-жөні)
______________________
(қолы)
Оқ-дәрілерді
есептен шығару акті
Комиссия құрамында: төраға _________________________________________
мүшелері: 1._________________________ 2.____________________________
(тегі, аты-жөні)              (тегі, аты-жөні)
20__ жылғы ______________ негіз болған _____________________________
____________________________________________________________________
(бұйрықтың, нұсқаудың, өкімнің нөмірі, күні)
___________________________________ ________________________________
(қарудың түрі, маркасы, калибрінен)      (керек емесін сызып тастау)
оқу-жаттығу атыстарын, атыс жарыстарын өткізілгені туралы осы актіні толтырды.
Қосымша берілген ____ парақтағы тарату-тапсыру ведомостарына сәйкес
атыстарда _____________________________ ___________________________
(қару түрі, калибрі)       (саны санмен және жазбаша)
оқ-дәрілер шығынданды.
Комиссия, берілген және шығындалған оқ-дәрілердің негізділігін
тексеріп,
___________________________________________________________________
(ұйымның, мекеменің, кәсіпорынның, білім беру мекемесінің атауы)
есебінен шығаруды ұсынады
Шығындалған патрондар:
_____________________________ ___________________________________
(қару түрі, калибрі)          (саны санмен және жазбаша)
Комиссия төрағасы __________________________________________________
(қолы)
Комиссия мүшелері: 1. _____________________ 2. _____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты, қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты, қолы)
2-нысан
Тирдағы оқ-дәрілерді тарату-тапсыру ведомосі
________________________________________________
(ұйымның атауы)
20__жылғы "___" _____________
Қабылдап алушы, тегі, аты, әкесінің аты
Патрондар берілді
Қабылдап алғаны туралы қолхат және күні
Қайта тапсырылғаны
Патрондарды тапсыру туралы қолхат және күні
Ескерту
калибрі
саны
шығындалмағаны
ақауларымен
калибрі
саны
калибрі
саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Патрондар есебіне, сақтау мен беруге жауапты
___________________________________________________
(тегі, аты-жөні, қолы)
Атыс басшысы
___________________________________________________
(тегі, аты-жөні, қолы)
20 __ жылғы "____" _____________
Iшкi iстер органдарының
лицензиялау және рұқсат беру
қызметін ұйымдастыру туралы
нұсқаулыққа 18-қосымша
нысан
Азаматтық қару иелерiн есепке алу
журналы
__________________________________________________________________
(iшкi iстер органының атауы)
р/с№
Қару иесінің аты, тегі, әкесінің аты
Тұрғылықты мекенжайы
Қарудың маркасы, калибрі, зауыттық нөмірі
Рұқсаттың (лицензияның) нөмірі
Қаруды сатып алу, сақтау, сақтау және алып жүру рұқсатын алу; қаруды тіркеу, қайта тіркеу үшін мемлекеттік баж төленген сомасы және күні
Қаруды сақтау рұқсаттың жарамдылық мерзімі
Қару иесінің тұрғылықты мекен-жайы бойынша тексерген күні
Есептен алу туралы белгі (алған күні, мекенжайы, иесі қай жерге кетті, есептен алу негізі мен күні)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Iшкi iстер органдарының
лицензиялау және рұқсат беру
қызметін ұйымдастыру туралы
нұсқаулыққа 19-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
_________________________________________________
(iшкi iстер органының атауы) Азаматтық қару иесiнiң
№_____ жеке iсi
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты толық жазылады)
_____________________басталды.
(жылы, айы, күнi)
_____________________аяқталды.
(жылы, айы, күнi)
Iшкi iстер органдарының
лицензиялау және рұқсат беру
қызметін ұйымдастыру туралы
нұсқаулыққа 20-қосымша
нысан
№_________ карточка-өтiнiш
Фотосурет ____________________________________________________
орны            (тегi, аты, әкесiнiң аты, туған жылы,

Примечание: * - Столбцы 2-4 заполняются отдельно в зависимости от
поступления оружия. Не реализованное в течение
отчетного месяца оружие переносится на следующий
отчетный период.
** - данная графа заполняется для газового, в том числе с
возможностью стрельбы травматическим патроном,
бесствольного травматического и электрического
оружия.
Приложение 17
к Инструкции об организации
лицензионной и разрешительной
деятельности органов внутренних дел
форма 1
«Утверждаю»
(должность, фамилия, инициалы
руководителя организации,
учебного заведения)
______________________
(подпись)
Акт
списания боевых припасов
Комиссия в составе: председателя ___________________________________
членов: 1._________________________ 2._____________________________
(фамилия, инициалы)            (фамилия, инициалы)
составила настоящий акт в том, что «___»____________________20__ г.
на основании ______________________________________________________
(номер, дата приказа, указания, распоряжения)
были проведены тренировочные стрельбы, стрелковые соревнования ______
___________________________ из _____________________________________
(ненужное зачеркнуть)            (вид, марка, калибр оружия)
Согласно прилагаемым раздаточно-сдаточным ведомостям на____листах на
стрельбах израсходовано боевых припасов:
_____________________________    ___________________________________
(вид, калибр оружия)           (количество цифрами и прописью)
_____________________________    ___________________________________
Комиссия, проверив обоснованность выдачи и расходования боевых
припасов, предлагает списать с учета
___________________________________________________________________
(наименование организации, учреждения, предприятия, учебного
заведения)
Израсходованные патроны:
_____________________________    ___________________________________
(вид, калибр оружия)         (количество цифрами и прописью)
Председатель комиссии __________________________________
(подпись)
Члены комиссии: 1. ________________ 2. _________________
(Ф.И.О. подпись)     (Ф.И.О. подпись)
форма 2
Раздаточно-сдаточная ведомость боеприпасов в тире
_________________________________________________
(наименование организации)
за «___» _____________20__г.
Полу-
чатель,
Ф.И.О.
Выдано
патронов
Расписка
в полу-
чении и
дата
Сдано обратно
Расписка в
сдаче
патронов и
дата
Примечание
кали-
бр
коли-
чест-
во
кали-
бр
коли-
чест-
во
кали-
бр
коли-
чество
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Ответственный за учет, хранение и выдачу патронов
___________________________________________________
(фамилия, инициалы, подпись)
Руководитель стрельб
___________________________________________________
(фамилия, инициалы, подпись)
«____» ____________ 20 __ г.
Приложение 18
к Инструкции об организации
лицензионной и разрешительной
деятельности органов внутренних дел
форма
Журнал
учета владельцев гражданского оружия
_______________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
п.
п
Фамилия,
имя,
отчест-
во вла-
дельца
оружия
Адрес
место-
житель-
ства,
телефон
Марка,
калибр,
заводской
номер
оружия
Номер
разре-
шения
(лицен-
зии)
Дата и
сумма
оплаты
госу-
дарствен-
ной
пошлины
за выдачу
разреше-
ния на
приобре-
тение,
хранение,
хранение
и ношение
оружия;
за
регистра-
цию,
перере-
гистрацию
оружия
Срок
действия
разрешения
на хранение
оружия
Дата
проверки
по месту
жительства
владельца
оружия
Отметка о
снятии с
учета (дата
снятия,
адрес, куда
выбыл
владелец,
дата и
основание
снятия с
учета)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 19
к Инструкции об организации
лицензионной и разрешительной
деятельности органов внутренних дел
форма
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
___________________________________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
Личное дело № ___
на владельца гражданского оружия
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя, отчество)
Начато ___________________
(число, месяц, год)
Окончено _________________
(число, месяц, год)
Приложение 20
к Инструкции об организации
лицензионной и разрешительной
деятельности органов внутренних дел
форма
Место для
фотографии

3х4 _________________________________________________________
айы, күнi, туған жерi)
Мекенжайы_____________________________________________________
(облыс, қала (аудан), көше атауы, үй және пәтер нөмiрi, үй тел.нөмiрi)
Төлқұжат (жеке куәлiк)__________________________________________
(сериясы, нөмiрi, қайда және қашан берiлдi)
Ұлты________________________________________________________________
Жұмыс орны___________________Қызметтiк телефон нөмiрi___________
20___ жылғы «___» _______________________берген №____, рұқсатым бар.
(iшкi iстер органының атауы)
________________________________________________ қару (ларым) бар
(қарудың әр бiрлiгiнiң түрi, жүйесi, калибрi)
Өтiнiш
Маған ______________________________________________________________
(қару саны, түрi, жүйесi, калибрi және
____________________________________________________________________
қарудың әр бiрлiгiнiң нөмiрi көрсетiледi)
____________________________________________________ сатып алуға
рұқсат беруді сұраймын. __________________________________________
(берiлген күні, жарамдылық мерзiмi, инспекцияның немесе
__________________________________________________________берiлген
аңшылар қоғамының толық атауы)
№____, рұқсатым бар.
20____жылғы "_____"________________ қолы___________________
20____жылғы "_____"________________
______________________________________ сатып алуға рұқсат берiлдi
(қарудың түрi, жүйесi, калибрi)
Мерзiмге 20___жылғы "_____"______________ дейiн.
(карточка-өтiнiштiң сыртқы бетi)
Мынадай қаруларды алып жүруге және сақтауға №_____ рұқсат берiлдi:
1.__________________________________________________________________
(қарудың әр данасының түрі, жүйесі, калибрi, нөмірi)
2.__________________________________________________________________
(қарудың әр данасының тегі, жүйесі, калибрi, нөмірi)
3.__________________________________________________________________
(қарудың әр данасының түрі, жүйесі, калибрi, нөмірi)
20____жылғы "____"___________________________ дейiн.
Қаруларды алып жүруге және сақтауға рұқсаттының мерзімі ұзартылды:
20____жылғы "____"___________________________ дейiн
20____жылғы "____"___________________________ дейiн
20____жылғы "____"___________________________ дейiн
20____жылғы "____"___________________________ дейiн
Iшкi iстер органдарының
лицензиялау және рұқсат беру
қызметін ұйымдастыру туралы
нұсқаулыққа 21-қосымша
нысан
№__ тапсырма
20 __ жылғы "____" ______________
Учаскелік полиция инспекторына _______________________________
(атағы, тегі, аты-жөні)
____________________________________________________________________
(қаруға рұқсат бере отырып, тіркеу,
_________________________________________________________ байланысты
қайта тіркеу немесе басқасы)
_________________________________________________________________ бар
(қарудың моделі, нөмірі, калибрі)
____________________________________________________________________
(мекен-жайы бойынша тұратын)
азамат ________________________________________________ тексеріледі.
(тегі, аты, әкесінің аты)
Сізге 20 __жылғы "____"__________ дейінгі мерзімде тексеріс
жүргізіп, оның барысында мынадай мәселелерді анықтау ұсынылады:

3x4
Карточка-Заявление №___
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, год, число и месяц
_____________________________________________________________________
рождения, место рождения)
Адрес _______________________________________________________________
(наименование области, города (поселка), улицы, номер дома и
квартиры, номер дом. телефона)
Паспорт (удостоверение личности)_____________________________________
(серия, номер, когда и кем выдан)
Национальность ______________________________________________________
Место работы _______________Номер служебного телефона _______________
Имею разрешение №_____, выданного _________ от «__» _________ __ года
(наименование органа внутренних дел)
Имею оружие _________________________________________________________
(род, система, калибр каждой единицы оружия)
Заявление
Прошу выдать мне разрешение на приобретение (хранение)
__________________________
ненужное зачеркнуть
_____________________________________________________________________(указывается количество оружия, род, система, калибр и номер
_____________________________________________________________________
каждой единицы оружия, указывается цель приобретения)
Имею охотничий билет №________, выданный ____________________________
(дата выдачи, срок
___________________________________________________________________________________________________
действия, полное наименование инспекции или охотобщества)
«___»_____________20__г. Подпись _______________________
Выдано разрешение на приобретение ___________________________________
(род, система, калибр оружия)
сроком до «___»_____________20__г.
(оборотная сторона карточки-заявления)
Выдано разрешение №________на ношение и хранение следующего оружия:
1.________________________________________________________________
(род, система, калибр, номер каждой единицы оружия)
2.________________________________________________________________
(род, система, калибр, номер каждой единицы оружия)
3.________________________________________________________________
(род, система, калибр, номер каждой единицы оружия)
сроком до «__»__________________20__г.
Разрешение на ношение и хранение оружия продлено:
до «__»__________________20__г.
до «__»__________________20__г.
до «__»__________________20__г.
до «__»__________________20__г.
Приложение 21
к Инструкции об организации
лицензионной и разрешительной
деятельности органов внутренних дел
форма
Задание №__
«____» ______________ 20 __ г.
Участковому инспектору полиции ________________________________
(звание, фамилия, инициалы)
Нами проверяется в связи с ____________________________________
(допуском к оружию,
_____________________________________________________________________
регистрацией, перерегистрацией или другие.)
Гражданин ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
проживающий _________________________________________________________
(адрес местожительства)
имеющий _____________________________________________________________
(модель оружия, номер, калибр)
Предлагаю Вам в срок до «____»__________20 __г.
Произвести проверку, в ходе которой выяснить следующие вопросы:

1. Азамат ________________________________ тұрғылықты мекенжайы
бойынша қалай сипатталады, оның қару иеленуіне рұқсат беруге бөгет
болатын себептері бар ма:
- бір жыл ішінде қоғамдық тәртіпке немесе белгіленген басқару
тәртібіне қол сұққан әкімшілік құқық бұзушылықты қайта жасағаны;
- Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы
Кодексінің 79-179-5355-1-баптарымен көзделген әкімшілік құқық
бұзушылықтар жасағаны.
2. Қаруды сақтау немесе сақтау және алып жүру рұқсаты бар ма,
оның мерзімі ________________________________.
3. Қаруды сақтау жағдайы_______________________________________
(сейф бар ма немесе металл шкаф,
____________________________________________________________________
бөгде адамдарға немесе балаларға қолжетімді ме?).
Бастық ______________________________(_____________)
(сыртқы беті)
____________________
____________________
бастығына
Баянат
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
_________________________
(лауазымы, атағы,
_________________________
тегі, қолы)
20 __ жылғы "__" _____________
Ескерту:
1. Тапсырманы лицензиялау және рұқсат беру жұмыстарын жүзеге асыратын қызметкер толтырып, ІІО бастығы немесе оның орынбасары қол қояды.
2. Тапсырма ІІО кеңсесінде (хатшылықта) тіркеледі және учаскелік полиция инспекторына қолхат арқылы беріледі.
3. Баянатты, тапсырманың сыртқы бетінде учаскелік полиция инспекторы толтырады. Белгіленген мәліметтер ақпарат көздерін көрсете отырып, жазылады. Орындалған тапсырма қолда бар материалдарға немесе қару иесінің жеке ісіне тігіледі.
Iшкi iстер органдарының
лицензиялау және рұқсат беру
қызметін ұйымдастыру туралы
нұсқаулыққа 22-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы
Ішкi iстер министрлiгi
_____________________________
(iшкi iстер органының атауы)
20__жылғы "____" __________________
№___ хабарландыру
ІІО_____________________ бастығына
(ІІО-ның атауы)
_______жылғы "___" _______№ ______
_________________________ сақтау
(ішкі істер органының атауы)
(сақтау және алып жүруге) берілген рұқсаты бар
_________________________
(қару иесінің Т.А.Ә.)
өтініші бойынша мына қаруларды
___________________________________
(қарудың түрі, жүйесі, калибрі, нөмірі)
___________________________________
___________________________________
есепке қою үшін жолдаймын
Берілген күннен бастап 7 жұмыс күн
ішінде жарамды
ЛРЖ қызметкері ____________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Бастық ____________________________
(қолы, Т.А.Ә. )
М.О.
20 __жылғы "____"_______
Ескерту. Хабарламаны қабылдаған ІІО-да
қалады.
Қазақстан Республикасы
Ішкi iстер министрлiгi
______________________________
(iшкi iстер органының атауы)
20__жылғы "____" __________________
№___ хабарлама хат
ІІО_____________________ бастығына
(ІІО-ның атауы)
_______________________________________
(қару иесінің Т.А.Ә.)
өтініші бойынша мына қару (лар)
_______________________________________
(қарудың түрі, жүйесі, калибрі, нөмірі)
_______________________________________
есепке алынды
ЛРЖ қызметкері ______________________
(қолы, Т.А.Ә.)
______жылғы "___" ________ № _________
_________________________ сақтау
(ішкі істер органының атауы)
(сақтау және алып жүру) рұқсатын
берумен байланысты, Сізден ІІО
көрсетілген қаруларды есептен
шығаруыңызды сұраймын.
Бастық ____________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
М.О.
20 __жылғы "____"_______
Ескерту. Есептен алу үшін хабарламаны
жолдаған ІІО-на жолданады.

1. Как характеризуется гражданин _____________________________ по месту жительства, имеются ли обстоятельства, препятствующие допуску его к владению оружием:
совершение повторно в течение года административного правонарушения, посягающего на общественный порядок или установленный порядок управления;
совершение административных правонарушений, предусмотренных статьями 79-179-5355-1 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
2. Имеется ли разрешение на хранение или на хранение и ношение оружия, дата выдачи, срок действия __________________________________
3. Условия хранения оружия ____________________________________
(имеется ли сейф или металлический шкаф,
____________________________________________________________________
имеется ли доступ к оружию посторонних лиц и детей).
Начальник ______________________________(_____________)
(оборотная сторона)
Начальнику
___________________
___________________
Рапорт
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
______________________
(должность, звание,
______________________
фамилия, подпись)
«___» _____________ 20 __ г.
Примечания:
1. Задание заполняется сотрудником, осуществляющим лицензионно-разрешительную деятельность и подписывается начальником ОВД или его заместителем.
2. Задание регистрируется в канцелярии (секретариате) ОВД и выдается под расписку участковому инспектору полиции.
3. Рапорт составляется участковым инспектором полиции на обороте Задания. Установочные данные излагаются с указанием источника информации. Исполненное задание приобщается к имеющимся материалам или подшивается в личное дело владельца оружия.
Приложение 22
к Инструкции об организации
лицензионной и разрешительной
деятельности органов внутренних дел
форма
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан ________________________________
(наименование органа внутренних
дел)
«____» __________________20__г. Сообщение № __
Начальнику _________________ ОВД
(наименование ОВД)
По заявлению ___________________
(Ф.И.О. владельца оружия)
имеющего разрешение №__, выданное
__________ от «__» __________ г.
(наименование органа внутренних
дел)
на право хранения (хранения и
ношения) направляем для постановки
на учет следующее оружие
__________________________________
(род, система, калибр, номер оружия)
владельца оружия
__________________________________
(Ф.И.О. владельца оружия) Действительно в течение 7 рабочих
дней со дня выдачи.
Сотрудник ЛРС _________(______)
(подпись)(Ф.И.О.)
Начальник __________ (_________)
(подпись) (Ф.И.О.)
М.П. «___» ________ 20 __ г. Примечание. Остается в ОВД,
принявшего сообщение.
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан ________________________________
(наименование органа внутренних
дел)
«____» __________________20__г. Уведомление № __
Начальнику _________________ ОВД
(наименование ОВД)
По заявлению ___________________
(Ф.И.О. владельца оружия)
__________________________________
Поставлено на учет следующее
оружие
_________________________________
_______________________________
(род, система, калибр, номер
оружия) Сотрудник ЛРС _________(______)
(подпись)(Ф.И.О.) Прошу указанное оружие снять с
учета в Вашем ОВД, в связи с
выдачей другого разрешения
№___ от «___» _______ 20 __ г.
на право хранения (хранения и
ношения)
Начальник __________ (_________)
(подпись) (Ф.И.О.)
М.П. «___» ________ 20 __ г. Примечание. Направляется в ОВД,
направившего сообщение для снятия
с учета