Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 584 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 28 қаңтарда № 8304 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 73 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 13.03.2013 № 73 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiнiң 67-бабының 13-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну қағидалары бекiтiлсiн.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Бюджеттік рәсімдер әдіснамасы департаменті (А. Қалиева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
4. Осы бұйрық оны мемлекеттiк тiркеуден өткен күнiнен бастап күшiне енедi.
Министрдің
міндетін атқарушы                                Б. Шолпанқұлов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 584 бұйрығына
1-қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар кезектi жоспарлы кезеңге арналған бюджеттiк өтiнiмнiң құрылымын, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң оны жасау және ұсыну тәртiбiн анықтайды.
2. Бюджеттiк өтiнiмдi жасаудың негiзгi мақсаты бюджеттiк бағдарламаны орындаудың қажеттi ресурстары мен нәтижелерi туралы сандық және қаржылық ақпарат негiзiнде республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң жобаларын әзiрлеген кезде шығыстар көлемiн негiздеу болып табылады.
3. Бюджет шығыстарын жоспарлау үшiн тиiстi бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi:
бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға ағымдағы қаржы жылының 15 мамырына дейiнгi мерзiмде - бюджеттiк өтiнiмдердi және стратегиялық жоспарлардың жобаларын немесе мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның қорытындыларын ескере отырып, стратегиялық жоспарларға өзгерiстер мен толықтырулардың жобаларын;
мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органға ағымдағы қаржы жылының 15 мамырына дейiнгi мерзiмде - бюджеттiк өтiнiмдердi, стратегиялық жоспарлардың жобаларын немесе стратегиялық жоспарларға өзгерiстер мен толықтырулардың жобаларын және басым бюджеттiк инвестициялар жөнiндегi ұсыныстарды ұсынады.
Стратегиялық жоспарларды әзiрлемейтiн бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға немесе мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органға бюджеттiк өтiнiмдер мен бюджеттiк бағдарламалардың жобаларын Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2010 жылғы 6 мамырдағы № 214 бұйрығымен (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 6265 болып тiркелген) бекiтiлген Қазақстан Республикасы Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасын жасау қағидаларының 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ұсынады.
Нәтижелердi бағалау жүргiзген жағдайда осы тармақта көрсетiлген құжаттарға бағалау нәтижелерi қоса берiледi.

Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 584. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 января 2013 года № 8304. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 73
Сноска. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 13.03.2013 № 73 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
В соответствии с пунктом 13 статьи 67 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила составления и представления бюджетной заявки согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту методологии бюджетных процедур (Калиева А.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
И.о. Министра                              Б. Шолпанкулов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 584
Правила
составления и представления бюджетной заявки
1.Общие положения
1. Настоящие Правила определяют структуру, порядок составления и представления бюджетной заявки администраторами бюджетных программ на очередной плановый период.
2. Основной целью составления бюджетной заявки является обоснование объемов расходов при разработке проектов республиканского и местных бюджетов на базе количественной и финансовой информации о необходимых ресурсах и результатах выполнения бюджетных программ.
3. Для планирования расходов бюджета соответствующие администраторы бюджетных программ представляют:
в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию в срок до 15 мая текущего финансового года - бюджетные заявки и проекты стратегических планов или проекты изменений и дополнений в стратегические планы с учетом заключений центрального уполномоченного органа по государственному планированию;
в местный уполномоченный орган по государственному планированию в срок до 15 мая текущего финансового года - бюджетные заявки, проекты стратегических планов или проекты изменений и дополнений в стратегические планы и предложения по приоритетным бюджетным инвестициям.
Администраторы бюджетных программ, не разрабатывающие стратегические планы, представляют в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию бюджетные заявки и проекты бюджетных программ по форме согласно приложению 5 Правил составления Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 6 мая 2010 года № 214 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6265).
В случаях проведения оценки результатов к документам, указанным в настоящем пункте, прилагаются результаты оценки.

4. Бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган және мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдар:
бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң бюджеттiк өтiнiмдерiн Қазақстан Республикасының бюджеттiк және өзге де заңнамасына, әлеуметтiк-экономикалық даму болжамына, қолданыстағы табиғи нормаларға және мемлекеттiк қызметтер стандарттарына сәйкестiгi тұрғысынан;
стратегиялық жоспарлар жобаларының немесе стратегиялық жоспарларға өзгерiстер мен толықтырулар жобаларының құрамында ұсынылған бюджеттiк бағдарламалардың көрсеткiштерiн олардың стратегиялық мақсаттармен, стратегиялық бағыттардың мiндеттерiмен өзара байланысы тұрғысынан;
стратегиялық жоспарлар әзiрлемейтiн бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi ұсынған бюджеттiк бағдарламалар жобаларында берiлген нәтиже мен тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң функцияларына, өкiлеттерiне, қызметiнiң бағыттарына сәйкестiгi тұрғысынан қарайды.
Бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган бюджеттiк өтiнiмдердi, бюджеттiк бағдарламалардың жобаларын, стратегиялық жоспарларды әзiрлемейтiн бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң жобаларын қарау қорытындылары бойынша және мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның қорытындысын ескере отырып, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң шығыстары бойынша қорытындыны қалыптастырады және Республикалық бюджет комиссиясының қарауына жiбередi.
Бұл ретте бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi шығыстарының көлемiне әлеуметтiк-экономикалық даму болжамында көзделмеген жаңа бастамаларға арналған шығыстар енгiзiлмеуi тиiс.
Мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi орган стратегиялық жоспарлардың жобаларын немесе оларға өзгерiстер мен толықтырулардың жобаларын және бюджеттiк өтiнiмдердiң жобаларын, сондай-ақ бюджеттiк бағдарламалардың жобаларын стратегиялық жоспарларды әзiрлемейтiн бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң жобаларын қарау қорытындылары нәтижесiнде олар бойынша қорытындыларды қалыптастырады және бюджет комиссиясының қарауына жiбередi.
5. Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi мен мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық немесе жергiлiктi уәкiлеттi органдар, бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган арасындағы келiспеушiлiктердi тиiстi бюджет комиссиясы қарайды.
Тиiстi бюджет комиссиясы бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң шығыстары бойынша қорытындыны қарайды және ол бойынша ұсыныстар әзiрлейдi.
Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi Республикалық бюджет комиссиясының ұсыныстарына сәйкес бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға пысықталған бюджеттiк өтiнiмдердi, стратегиялық жоспарларды әзiрлемейтiн бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң жобаларын мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға пысықталған стратегиялық жоспарлардың жобаларын немесе стратегиялық жоспарларға өзгерiстер мен толықтырулардың жобаларын ұсынады.
Жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi бюджет комиссиясының ұсыныстарына сәйкес мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органға пысықталған бюджеттiк өтiнiмдердi және стратегиялық жоспарлардың жобаларын немесе стратегиялық жоспарларға өзгерiстер мен толықтырулардың жобаларын, сондай-ақ стратегиялық жоспарларды әзiрлемейтiн бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң бюджеттiк бағдарламаларына өзгерiстер мен толықтырулар жобаларын ұсынады.

4. Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию и местные уполномоченные органы по государственному планированию рассматривают:
бюджетные заявки администраторов бюджетных программ на предмет их соответствия бюджетному и иному законодательству Республики Казахстан, прогнозу социально-экономического развития, действующим натуральным нормам и стандартам государственных услуг;
показатели бюджетных программ, представленных в составе проектов стратегических планов или проектов изменений и дополнений в стратегические планы, на предмет их взаимосвязи со стратегическими целями, с задачами стратегических направлений;
показатели результативности и эффективности, представленные в проектах бюджетных программ администраторов бюджетных программ, не разрабатывающих стратегические планы, на предмет их соответствия функциям, полномочиям, направлениям деятельности администратора бюджетных программ.
Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию по итогам рассмотрения бюджетных заявок, проектов бюджетных программ администраторов бюджетных программ, не разрабатывающих стратегические планы и с учетом заключения центрального уполномоченного органа по государственному планированию формирует заключение по расходам администраторов бюджетных программ и направляет на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии.
При этом в объем расходов администраторов бюджетных программ не должны включаться расходы на новые инициативы, не предусмотренные прогнозом социально-экономического развития.
Местный уполномоченный орган по государственному планированию по итогам рассмотрения проектов стратегических планов или проектов изменений и дополнений в них и бюджетных заявок, а также проектов бюджетных программ администраторов бюджетных программ, не разрабатывающих стратегические планы, формирует по ним заключения и направляет на рассмотрение бюджетной комиссии.
5. Разногласия между администраторами бюджетных программ и центральным или местными уполномоченными органами по государственному планированию, центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию рассматриваются соответствующей бюджетной комиссией.
Соответствующая бюджетная комиссия рассматривает заключение по расходам администратора бюджетных программ и вырабатывает по нему предложения.
Администраторы республиканских бюджетных программ в соответствии с предложениями Республиканской бюджетной комиссии представляют в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию доработанные бюджетные заявки, проекты бюджетных программ администраторов бюджетных программ, не разрабатывающих стратегические планы, в центральный уполномоченный орган по государственному планированию - доработанные проекты стратегических планов или проекты изменений и дополнений в стратегические планы.
Администраторы местных бюджетных программ в соответствии с предложениями бюджетной комиссии представляют в местный уполномоченный орган по государственному планированию доработанные бюджетные заявки и проекты стратегических планов или проекты изменений и дополнений в стратегические планы, а также проекты бюджетных программ администраторов бюджетных программ, не разрабатывающих стратегические планы.

6. Бюджеттiк өтiнiм базалық шығыстар мен жаңа бастамаларға арналған бөлiнетiн шығыстар көлемiн негiздеу үшiн кезектi жоспарлы кезеңге бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi жасайтын құжаттардың жиынтығы болып табылады.
Тұрақты сипаттағы шығыстар, күрделі шығыстар, сондай-ақ бюджеттен бірлесіп қаржыландыру шарттарында басталған (жалғастырылатын) бюджеттік инвестициялық жобаларға және концессиялық жобаларға арналған шығыстар базалық шығыстар болып табылады.
Мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді орындауға және мемлекеттік қызметтер көрсетуге, трансферттердің төлемдеріне және мемлекеттің басқа да міндеттемелеріне байланысты шығыстар тұрақты сипаттағы шығыстар болып табылады.
Жаңа бастамалар шығыстарына:
кейiннен жаңа бюджеттiк бағдарламалар бойынша қаржыландырылатын стратегиялық және бағдарламалық құжаттарға сәйкес әлеуметтiк-экономикалық дамудың жаңа басым бағыттарын iске асыруға;
макроэкономикалық және әлеуметтiк көрсеткiштердiң өзгеруiне байланысты емес және iс жүзiндегi бюджеттiк бағдарламалар шеңберiнде бюджет қаражатын жұмсаудың қосымша бағыттарын (атқарылатын мемлекеттiк функциялардың, өкiлеттiктердiң және көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтер көлемiн кеңейтудi) көздейтiн базалық шығыстарды ұлғайтуға бағытталған шығыстар жатады.
Бюджеттiк өтiнiм:
стратегиялық жоспар жобасының және (немесе) стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулар жобасының;
стратегиялық жоспарлар әзірлемейтін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламалары жобаларының;
Қазақстан Республикасы бірыңғай бюджеттік сыныптамасының;
өткен жоспарлы кезеңнің бюджеттің өтінімінің;
есепті қаржы жылындағы стратегиялық жоспарды іске асыру туралы есептің;
табиғи нормалардың;
мемлекеттік қызметтер стандарттарының негізінде жасалады.
7. Бюджеттiк өтiнiмнiң деректерi әрбір бюджеттiк бағдарламаның объективтi сипаттары негiзiнде жинақталған бюджеттiк бағдарламалар туралы нақты және толық ақпаратты көрсетуi тиiс.
8. Қазақстан Республикасының бюджеттiк заңнамасында көзделген бюджеттi нақтылау және түзету жағдайларын қоспағанда, бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi жыл сайын бiр бюджеттiк өтiнiм жасайды. Бюджеттiк өтiнiм әзiрлеу, қарау және бекiту сатыларында, сондай-ақ бюджеттi нақтылау және түзету жағдайларында сәйкес келтiрiлуi тиiс.
9. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi бюджеттiк өтiнiмдi мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi органға қағаз тасығышта нөмiрленген беттерiмен, кiтапша түрiнде және мемлекеттiк органдардың электрондық құжат айналымы бiрыңғай жүйесiн пайдалану арқылы электрондық құжат түрiнде енгiзедi, сондай-ақ бюджеттiк өтiнiм деректерiн мемлекеттiк жоспарлаудың ақпараттық жүйесiне енгiзедi.
Мемлекеттiк жоспарлаудың ақпараттық жүйесiнде бюджеттiк өтiнiм болмаған (оның iшiнде бюджет шығыстары экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша шығыстар есептеулерiнiң нысандары толық толтырылмаған жағдайда) және/немесе қағаз тасығышта берiлген бюджеттiк өтiнiммен сәйкес келмеген жағдайда, аталған бюджеттiк өтiнiм республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiне қараусыз қайтарылады.
Бұдан басқа республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi бюджеттiк өтiнiмдер жөнiндегi ақпаратты қалыптастыру үшiн бюджеттiк жоспарлау және болжамдау функцияларын жүзеге асыратын бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесiне:
Бағдарламалар (кiшi бағдарламалар) бойынша шығыстар жиынтық есебiнiң көшiрмесiн;
Бюджеттiк бағдарламалар жиынтық тiзбесiнiң көшiрмесiн;
түсiндiрме жазбаның көшiрмесiн ұсынады.
Жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi бюджеттiк өтiнiмдi мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi органға қағаз тасығыштарда нөмiрленген беттерiмен екi данада, кiтапша түрiнде және мемлекеттiк органдардың электрондық құжат айналымы бiрыңғай жүйесiн пайдалану арқылы электрондық құжат түрiнде не электрондық тасығышта енгiзедi.
Егер бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi стратегиялық жоспардың жобасында немесе стратегиялық жоспарға өзгерiстер мен толықтырулардың жобасында қосымша шығыстарды немесе бюджет кiрiстерiн қысқартуды талап ететiн нормативтiк құқықтық актiлер әзiрлеудi немесе оларға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi ұсынса, онда бюджеттiк өтiнiммен бiр мезгiлде тиiстi нормативтiк құқықтық актiнiң жобасы енгiзiледi.

6. Бюджетная заявка представляет собой совокупность документов, составляемых администратором бюджетных программ на очередной плановый период для обоснования объемов расходов, подразделяемых на базовые расходы и расходы на новые инициативы.
Базовыми расходами являются расходы постоянного характера, капитальные расходы, а также расходы на начатые (продолжающиеся) бюджетные инвестиционные проекты и концессионные проекты на условиях софинансирования из бюджета.
Расходами постоянного характера являются расходы, связанные с выполнением государственных функций, полномочий и оказанием государственных услуг, выплатами трансфертов и другими обязательствами государства.
К расходам на новые инициативы относятся расходы, направленные на:
реализацию новых приоритетных направлений социально-экономического развития в соответствии со стратегическими и программными документами, в последующем финансируемых по новым бюджетным программам;
увеличение базовых расходов, не связанное с изменением макроэкономических и социальных показателей и предусматривающее дополнительные направления расходования бюджетных средств (расширение объема выполняемых государственных функций, полномочий и оказываемых государственных услуг) в рамках существующих бюджетных программ.
Бюджетная заявка составляется на основе:
проекта стратегического плана и (или) проекта изменений и дополнений в стратегические планы;
проектов бюджетных программ, администраторов бюджетных программ, не разрабатывающих стратегические планы;
единой бюджетной классификации Республики Казахстан;
бюджетной заявки истекшего планового периода;
отчета о реализации стратегического плана за отчетный финансовый год;
натуральных норм;
стандартов государственных услуг.
7. Данные бюджетной заявки должны отражать реальную и полную информацию о бюджетных программах, собранную на основе объективных характеристик каждой бюджетной программы.
8. Администратор бюджетных программ ежегодно составляет одну бюджетную заявку, за исключением случаев уточнения и корректировки бюджета, предусмотренных бюджетным законодательством Республики Казахстан. Бюджетная заявка подлежит приведению в соответствие на стадиях разработки, рассмотрения и утверждения бюджета, а также в случаях уточнения и корректировки бюджета.
9. Администратор республиканских бюджетных программ вносит бюджетную заявку в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию на бумажном носителе с пронумерованными листами, в сброшюрованном виде и в виде электронного документа посредством использования единой системы электронного документооборота государственных органов, а также вносит данные бюджетной заявки в информационную систему государственного планирования.
В случае отсутствия в информационной системе государственного планирования бюджетной заявки (в том числе в случае неполного заполнения форм расчетов расходов по спецификам экономической классификации расходов бюджета) и/или несоответствия с бюджетной заявкой, представленной на бумажном носителе, данная бюджетная заявка будет возвращена администратору республиканских бюджетных программ без рассмотрения.
Кроме того, администраторы республиканских бюджетных программ предоставляют в структурное подразделение центрального уполномоченного органа по бюджетному планированию, осуществляющее функции бюджетного планирования и прогнозирования, для формирования информации по бюджетным заявкам:
копию Сводного расчета расходов по программам (подпрограммам);
копию Сводного перечня бюджетных программ;
копию пояснительной записки.
Администратор местных бюджетных программ вносит бюджетную заявку на бумажном носителе в двух экземплярах с пронумерованными страницами, в сброшюрованном виде и в виде электронного документа посредством использования единой системы электронного документооборота государственных органов либо на электронных носителях.
В случае если администратор бюджетных программ в проекте стратегического плана или проекте изменений и дополнений в стратегический план предлагает разработать или внести изменения и дополнения в нормативные правовые акты, требующие дополнительных расходов или сокращения доходов бюджета, то одновременно с бюджетной заявкой вносится проект соответствующего нормативного правового акта.

10. Бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган  Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2010 жылғы 6 мамырдағы № 214 бұйрығымен (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 6265 болып тiркелген) бекiтiлген Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасы және республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң ұсыныстары негiзiнде республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнің бюджеттiк өтiнiмдердi уақытылы ұсынуы үшiн бюджеттi жоспарлау бойынша ақпараттық жүйелердiң дайындығын қамтамасыз етедi.
11. Бюджеттiк өтiнiмдi ұсыну күнi бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органда немесе мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органда тiркелген күнi болып есептеледi.
12. Әрбiр бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң бюджеттiк өтiнiмiн қарау бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органда немесе мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органда тіркелген күнiнен бастап 15 жұмыс күнi iшiнде жүзеге асырылады.
13. Бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган немесе мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi орган бюджеттiк өтiнiмдердi жасалуы және ұсынылуы Қазақстан Республикасының бюджеттiк заңнамаларына сәйкес келмеген кезде оларды бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiне қарамастан қайтарады.
14. Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi пысықталған бюджеттiк өтiнiмдi ол қайтарылған күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға немесе мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органға ұсынады.
15. Бюджеттiк өтiнiм:
1) стратегиялық жоспар жобасының, стратегиялық жоспарға өзгерiстер мен толықтырулар жобасының не стратегиялық жоспарларды әзiрлемейтiн бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң бюджеттiк бағдарламалар жобасының құрамына енгiзiлген әрбiр бюджеттiк бағдарлама жөнiндегi шығыстардың түрлерi бойынша есептеулердi;
2) байланысты гранттар сомасын жұмсалу бағыттары бойынша мiндеттi түрде бөле отырып, ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша алынған және пайдаланылған байланысты гранттар туралы ақпаратты;
3) ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша алынған және пайдаланылған байланысты емес гранттар туралы ақпаратты;
4) мемлекеттiк мекемелердiң өздерiнiң иелiгiнде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтердi) өткiзуiнен түсетiн ақша түсiмдерi мен шығыстарының болжамын;
5) түсiндiрме жазбаны;
6) бюджеттiк бағдарламалардың жиынтық тiзбесiн, базалық шығыстар мен жаңа бастамаларға арналған шығыстарды қамтитын ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар мен бюджеттiк даму бағдарламалары бойынша шығыстардың жиынтық кестесiн, орталық мемлекеттiк органдардың, оның ведомстволарының, аумақтық органдарының, ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелерiнiң, оның iшiнде орталық аппараттың құрылымдық бөлiмшелерiнiң, ведомстволарының және олардың аумақтық органдарының ағымдағы жылға бекiтiлген штат кестесiн және жоспарлы кезеңге арналған штат кестесiнiң жобасын; тиiстi жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдардың және олар өзгерген жағдайда оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттiк мекемелердiң штат кестесін және бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган немесе мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi орган сұрататын басқа да қажеттi ақпаратты қамтиды.

10. Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию на основе Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 6 мая 2010 года № 214 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6265) и предложений администраторов республиканских бюджетных программ обеспечивает подготовленность информационной системы по планированию бюджета для своевременного представления администраторами республиканских бюджетных программ бюджетных заявок.
11. Датой представления бюджетной заявки считается дата его регистрации в центральном уполномоченном органе по бюджетному планированию или местном уполномоченном органе по государственному планированию.
12. Рассмотрение бюджетной заявки каждого администратора бюджетных программ осуществляется в течение 15 рабочих дней с даты регистрации в центральном уполномоченном органе по бюджетному планированию или местном уполномоченном органе по государственному планированию.
13. При несоответствии бюджетной заявки требованиям бюджетного законодательства Республики Казахстан по ее составлению и представлению центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию возвращает ее администратору бюджетной программы без рассмотрения.
14. Администратор бюджетных программ представляет доработанную бюджетную заявку в центральной уполномоченной орган по бюджетному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию в течение пяти рабочих дней с даты ее возврата.
15. Бюджетная заявка включает в себя:
1) расчеты по видам расходов по каждой бюджетной программе, включенной в состав проекта стратегического плана, стратегического плана или проекта изменений и дополнений в стратегический план, либо расчеты по видам расходов по каждой бюджетной программе администратора бюджетных программ, не разрабатывающего стратегический план;
2) информацию о полученных и использованных связанных грантах по состоянию на 1 января текущего финансового года с обязательной разбивкой суммы связанных грантов по направлениям расходования;
3) информацию о полученных и использованных несвязанных грантах по состоянию на 1 января текущего финансового года;
4) прогноз поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении;
5) пояснительную записку;
6) сводный перечень бюджетных программ, сводную таблицу расходов по текущим бюджетным программам и бюджетным программам развития, включающие базовые расходы и расходы на новые инициативы, утвержденное на текущий год штатное расписание и проект штатного расписания на планируемый период центральных государственных органов, его ведомств, территориальных органов, подведомственных государственных учреждений, в том числе структурных подразделений центрального аппарата, ведомств и их территориальных органов; штатное расписание исполнительных органов, финансируемых из соответствующих местных бюджетов, и подведомственных им государственных учреждений в случае их изменения и другую необходимую информацию, запрашиваемую центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию или местным уполномоченным органом по государственному планированию.

16. Бюджеттiк өтiнiмге осы Қағидалардың 15-тармағында көзделген құжаттардың тiзбесiнен басқа: республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерiне нысаналы трансферттер бөлiнген жағдайда облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарымен келiсiлген нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келiсiм жобалары, қол жеткiзiлген тiкелей және түпкiлiктi нәтижелер туралы есеп;
облыстық бюджеттен ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерiне нысаналы трансферттер, оның ішінде облыстың бюджеттеріне бөлiнетiн және одан әрi ауданның бюджеттерiне бөлуге жатқызылатын республикалық трансферттер бөлiнген жағдайда ауданның жергiлiктi атқарушы органдарымен келiсiлген нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келiсiмдердiң жобалары;
егер бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi қосымша шығыстарды немесе бюджет түсiмдерiн қысқартуды талап ететiн нормативтiк құқықтық актiлер әзiрлеудi немесе оларға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi ұсынған жағдайда тиiстi нормативтiк құқықтық актiнiң жобасы;
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң заң жобаларын әзiрлеу орындылығы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Заң жобалау жұмысының перспективалық жоспарына сәйкес болуы туралы қорытындысы;
тиiстi сараптамалардың қорытындылары бар инвестициялық ұсыныстар;
техникалық-экономикалық негiздеменi әзiрлеудi қажет етпейтiн жобаларды қоспағанда, бюджеттiк инвестициялық жобаның техникалық-экономикалық негiздемесi, құрылысқа арналған жобалау алдындағы (техникалық-экономикалық негiздемелер) және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманың мемлекеттiк сараптамасының оң қорытындысы, бюджеттiк инвестициялық жобаларды iске асыру арқылы бюджеттiк инвестицияларды жүзеге асыру кезiнде бюджеттiк инвестициялық жобаның техникалық-экономикалық негiздемесі бойынша экономикалық сараптаманың оң қорытындысы;
бюджеттен бiрлесiп қаржыландыру шарттарында концессиялық жобаның техникалық-экономикалық негiздемесi, бюджеттен бiрлесiп қаржыландыру шарттарында концессиялық жобаның техникалық-экономикалық негiздемесi жөнiндегi экономикалық сараптаманың оң қорытындысы, бюджеттiк инвестицияларды концессиялық жобаларды бiрлесiп қаржыландыру арқылы жүзеге асыру кезiнде концессиялық жобаны бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органның және қолда бар республикалық меншiк объектiлерi бойынша республикалық меншiкке билiк ету құқығын жүзеге асыру жөнiндегi мемлекеттiк уәкiлеттi органмен келiсу;
жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттiк инвестицияларды жоспарлаған жағдайда заңды тұлғалардың стратегиялық даму құжаттары;
заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы арқылы жүзеге асырылатын бюджеттiк инвестициялардың қаржылық-экономикалық негiздемесi, ол бойынша экономикалық сараптаманың оң қорытындысы;
республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi ұсынатын тақырыптар бойынша зерттеулер жүргiзудің орындылығын қарау жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның қорытындысы;
республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi ұсынатын тақырыптар бойынша ғылыми зерттеулердiң мемлекеттiк ғылыми және ғылыми-техникалық сараптамасының қорытындысы;
мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық органның стратегиялық жоспарлары жобаларының немесе стратегиялық жоспарларға өзгерiстер мен толықтырулар жобаларының стратегиялық және бағдарламалық құжаттарға, елдiң әлеуметтiк-экономикалық даму болжамына, Қазақстан Республикасының бюджеттiк және өзге де заңнамасына сәйкестiгi туралы қорытынды;
бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның ұсыныстарын ескере отырып, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң бюджеттiк кредиттеу арқылы iске асыруға ұсынып отырған бюджеттiк бағдарламалар бойынша бюджеттiк кредиттеудiң орындылығы туралы мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның қорытындысы;
республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi есептеу техникасын, телекоммуникациялық жабдықты, лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етудi, ақпараттық жүйелердi әзiрлеу және дамыту бойынша қызметтердi сатып алуға жұмсалатын шығыстарды жоспарлаған кезде ақпараттандыру және байланыс саласындағы уәкiлеттi органның қорытындысы;
бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi штат санын ұлғайтуға жұмсалатын шығыстарды жоспарлаған кезде мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның қорытындысы;
жекелеген мемлекеттiк қызметтердi көрсетуге, бюджеттiк инвестициялық жобаларды iске асыруға және заңнамаға сәйкес мемлекеттiк тапсырма нысанында мемлекеттiң әлеуметтiк-экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге бағытталған басқа да мiндеттердi орындауға арналған ұсыныстар;
нысаналы салым салуға бағытталған бюджеттiк бағдарлама бойынша шығыстарды жоспарлау кезiнде дербес бiлiм беру ұйымдарының қамқорлық кеңестерiнiң шешiмдерi қоса берiледi.
Ерекше маңызды және жедел iске асыруды талап ететiн мiндеттердi iске асыруға бағытталған бюджеттiк инвестициялар бойынша мынадай құжаттар берiледi:
Қазақстан Республикасы Президентiнiң және/немесе Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi тапсырмаларының көшiрмелерi;
жылдар бойынша бөле отырып, жоба құнының негiздемесi жөнiндегi есептеу;
бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiнiң жобаны iске асырудың орындылығына қорытындысы;
қажет болған жағдайда бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган сұрататын басқа да құжаттар берiледi.

16. К бюджетной заявке, кроме перечня документов, предусмотренных в пункте 15 настоящих Правил, прилагаются: проекты соглашений о результатах по целевым трансфертам, согласованные с местными исполнительными органами области, города республиканского значения, столицы, в случае выделения целевых трансфертов из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджеты города республиканского значения, столицы, отчет о достигнутых прямых и конечных результатов;
проекты соглашений о результатах по целевым трансфертам, согласованные с местными исполнительными органами района, в случае выделения целевых трансфертов из областного бюджета в бюджеты района (города областного значения), в том числе трансфертов из республиканского бюджета, выделяемых в областные бюджеты и подлежащих дальнейшему распределению в бюджеты района;
проект соответствующего нормативного правового акта, в случае если администратор бюджетных программ предлагает разработать или внести изменения и дополнения в нормативные правовые акты, требующие дополнительных расходов или сокращения поступлений бюджета;
заключение Министерства юстиции Республики Казахстан о целесообразности разработки законопроектов и соответствия Перспективному плану законопроектных работ Правительства Республики Казахстан;
инвестиционные предложения с заключениями соответствующих экспертиз;
технико-экономическое обоснование бюджетного инвестиционного проекта, положительное заключение государственной экспертизы предпроектной (технико-экономических обоснований) и проектной (проектно-сметной) документации на строительство за исключением проектов, не требующих разработки технико-экономического обоснования, положительное заключение экономической экспертизы по технико-экономическому обоснованию бюджетного инвестиционного проекта при осуществлении бюджетных инвестиций посредством реализации бюджетных инвестиционных проектов;
технико-экономическое обоснование концессионного проекта на условиях софинансирования из бюджета, положительное заключение экономической экспертизы по технико-экономическому обоснованию концессионного проекта на условиях софинансирования из бюджета, согласование концессионного проекта, центральным уполномоченным государственным органом по исполнению бюджета и центральным уполномоченным государственным органом по осуществлению права распоряжения республиканской собственностью по существующим объектам республиканской собственности при осуществлении бюджетных инвестиций посредством софинансирования концессионных проектов;
стратегические документы развития юридических лиц, в случае планирования бюджетных инвестиций посредством участия государства в их уставном капитале;
финансово-экономическое обоснование бюджетных инвестиций, осуществляемых посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц, положительное заключение экономической экспертизы по нему;
заключение межведомственной комиссии по рассмотрению целесообразности проведения исследований по темам, предлагаемым администраторами республиканских бюджетных программ;
заключение государственной научной и научно-технической экспертизы научных исследований по темам, предлагаемым администраторами республиканских бюджетных программ;
заключение центрального уполномоченного органа по государственному планированию о соответствии проектов стратегических планов или проектов изменений и дополнений в стратегические планы стратегическим и программным документам, прогнозу социально-экономического развития страны, бюджетному и иному законодательству Республики Казахстан;
заключение уполномоченного органа по государственному планированию о целесообразности бюджетного кредитования по бюджетным программам, предлагаемым администратором бюджетных программ к реализации посредством бюджетного кредитования с учетом предложений центрального уполномоченного органа по бюджетному планированию;
заключение уполномоченного органа в сфере связи и информатизации при планировании администратором республиканских бюджетных программ расходов на закупки вычислительной техники, телекоммуникационного оборудования, лицензионного программного обеспечения, услуг по разработке и развитию информационных систем;
заключение центрального уполномоченного органа по государственному планированию при планировании администратором бюджетных программ расходов на увеличение штатной численности;
предложения на оказание отдельных государственных услуг, реализацию бюджетных инвестиционных проектов и выполнение других задач, направленных на обеспечение социально-экономической стабильности государства в форме государственного задания в соответствии с законодательством;
решения попечительских советов автономных организаций образования при планировании расходов по бюджетной программе, направленной на вложение целевого вклада.
По бюджетным инвестициям, направленным на реализацию особо важных и требующих оперативной реализации задач, представляются следующие документы:
копии поручений Президента Республики Казахстан и/или Премьер-Министра Республики Казахстан;
расчет по обоснованию стоимости проекта в разбивке по годам;
заключение администратора бюджетных программ на целесообразность реализации проекта;
в случае необходимости другие документы, запрашиваемые центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию.

17. Бюджеттiк өтiнiмде орталық атқарушы органның жауапты хатшысы (белгiленген тәртiппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкiлеттiктерi жүктелген лауазымды тұлға), ал мұндай болмаған жағдайда - басшы немесе ол өкiлеттiк берген тұлға, олардың жасалуына жауапты мемлекеттiк мекеменiң құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы, ал соңғылары болмаған кезде тиiстi бұйрықтармен мiндеттердi атқару жүктелген тұлғалар қол қояды.
Бюджеттiк өтiнiмде тиiстi бағдарламалар әкiмшiсiнiң жауапты орындаушысының аты-жөнi, әкесiнiң аты, лауазымы, жұмыс телефоны мiндеттi түрде көрсетiледi.
18. Бюджеттiк өтiнiмнiң титулдық парағы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресiмделедi.
19. Уәкiлеттi органның немесе тиiстi бюджет комиссиясының бюджеттiк өтiнiмдi қарау кезiнде ескертулер мен ұсыныстар болған жағдайда, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Парламентiнде (мәслихатта) республикалық (жергiлiктi) бюджет жобасының өзгерген жағдайында бюджеттiк өтiнiмнiң деректерi қарастырудың әрбiр кезеңiнде қағаз тасығышта және мемлекеттiк органдардың электрондық құжат айналымы бiрыңғай жүйесi арқылы электрондық құжат түрiнде нақтылауға жатады.
20. Егер жекелеген бюджеттiк бағдарламалар бойынша алдыңғы жоспарлы кезеңнiң екiншi және үшiншi жылдарының шығыстар сомасы республикалық бюджет туралы заңда және жергілікті бюджет туралы мәслихаттың шешімінде бекiтiлген сомамен салыстырғанда өзгермейтiн болса, онда осы бағдарламалар (кiшi бағдарламалар) бойынша шығыстардың түрлерi бойынша есеп айырысулар жасалмайды, тек қана үшiншi жылға жасалады.
Егер жекелеген бюджеттiк бағдарламалар бойынша алдыңғы жоспарлы кезеңнiң екiншi және (немесе) үшiншi жылдарының шығыстар сомасы республикалық бюджет туралы заңда бекiтiлген сомамен салыстырғанда өзгеретiн болса, онда осы бағдарламаларға (кiшi бағдарламаларға) шығыстардың түрлерi бойынша есеп айырысулар жоспарланып отырған жоспарлы кезең жылдарының бөлінісінде жасалып ұсынылады.
21. Бюджеттi нақтылаған және түзеткен жағдайда бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган немесе мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi орган бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi бюджеттiк өтiнiмдердi ұсынғаннан кейiн он жұмыс күнi iшiнде олар бойынша қорытынды дайындайды және бюджет комиссиясының қарауына енгiзедi.
Бюджет комиссиясының ұсыныстарын есепке ала отырып, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi бес жұмыс күнi iшiнде олар бойынша өзгерiстердi бюджет комиссиясы мақұлдаған бюджеттiк бағдарламалар бойынша бюджеттiк өтiнiмдердi нақтылайды және бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға немесе мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органға қағаз тасығышта ұсынады, бұдан басқа республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi бюджеттiк өтiнiм деректерiн мемлекеттiк жоспарлаудың ақпараттық жүйесiне енгiзедi.

17. Бюджетная заявка подписывается ответственным секретарем центрального исполнительного органа (должностным лицом, на которого в  установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителем государственного учреждения или лицом им уполномоченным, руководителем структурного подразделения государственного учреждения, ответственного за их составление, а при отсутствии последних - лицами, на которых соответствующими приказами возложено исполнение обязанностей.
В бюджетной заявке обязательно указывается фамилия, имя, отчество, должность, рабочий телефон ответственного исполнителя соответствующего администратора бюджетных программ.
18. Титульный лист бюджетной заявки оформляется по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
19. В случае наличия замечаний и предложений при рассмотрении бюджетной заявки соответствующей бюджетной комиссией, а также в случае изменения проекта республиканского (местного) бюджета в Парламенте Республики Казахстан (маслихате) данные бюджетной заявки подлежат уточнению на каждом этапе рассмотрения на бумажном носителе и в виде электронного документа посредством использования единой системы электронного документооборота государственных органов либо на электронном носителе.
20. Если по отдельным бюджетным программам сумма расходов второго и третьего годов предыдущего планового периода не меняется по сравнению с суммой, утвержденной по данным программам в законе о республиканском бюджете или решении маслихата о местном бюджете, то расчеты по видам расходов по данным программам (подпрограмм) не составляются, а составляются только на третий год.
Если по отдельным бюджетным программам суммы расходов второго и (или) третьего годов предыдущего планового периода меняются по сравнению с суммами, утвержденными по данным программам в законе о республиканском бюджете, то расчеты по видам расходов составляются и представляются к данным программам (подпрограммам) в разрезе годов планируемого планового периода.
21. В случаях уточнения и корректировки бюджета центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию, в течение десяти рабочих дней после представления бюджетных заявок администраторами бюджетных программ, готовит по ним заключения и вносит на рассмотрение бюджетной комиссии.
С учетом предложений бюджетной комиссии администраторы бюджетных программ в течение пяти рабочих дней уточняют бюджетные заявки по бюджетным программам, изменения по которым одобрены бюджетной комиссией, и представляют в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию на бумажном носителе, кроме того, администраторы республиканских бюджетных программ данные бюджетной заявки вносят в информационную систему государственного планирования.

2. Бюджеттiк бағдарламаға түсiндiрме жазбаның мазмұны
22. Бюджеттiк өтiнiмге түсiндiрме жазба:
1) нәтижелiк және тиiмдiлiк көрсеткiштерiн көрсете отырып, жоспарлы кезеңге қаражат жұмсаудың негiзгi бағыттарын;
2) мәлiмделген бюджеттiк бағдарламалардың қысқаша сипаттамасы мен баяндалуын;
3) базалық шығыстарды ұлғайту негiздiлiгiн;
4) нәтижелердiң қол жеткiзiлген көрсеткiштерiнiң талдамасын, сондай-ақ өткен жылғы бюджеттiк өтiнiмнiң құрамына енгiзiлген бюджеттiк бағдарламалар бойынша ауытқулардың себептерiн қамтиды.
3. Шығыстар түрлерi бойынша есептердi жасау тәртiбi
23. Шығыстардың түрлерi бойынша есептер шығыстардың экономикалық сыныптамасының әрбiр ерекшелiгi бойынша осы Қағидалардың 2 66-қосымшаларына сәйкес жоспарлы кезеңнiң әрбiр жылына берiледi.
24. Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi жүзеге асыруға және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтердi көрсетуге бағытталған бюджеттiк бағдарламалар бойынша шығыстар есептерi мемлекеттiк қызметтердiң бекiтiлген заттай нормалары мен стандарттарының негiзiнде жасалады.
25. Шығыстардың экономикалық сыныптамасының әрбiр ерекшелiгi бойынша шығыстардың есептерiне республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң жауапты хатшысы (белгiленген тәртiппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкiлеттiктерi жүктелген лауазымды тұлға), ал мұндай болмаған жағдайда - басшы немесе ол өкiлеттiк берген тұлға, олардың жасалуына жауапты мемлекеттiк мекеменiң құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы, ал соңғылары болмаған кезде тиiстi бұйрықтармен мiндеттердi атқару жүктелген тұлға және бас бухгалтер (қаржы-экономикалық бөлiмiнiң бастығы) қол қояды.
26. Шығындардың экономикалық сыныптамасының әрбiр ерекшелiгi бойынша қосымша егжей-тегжейлi есептерiне және шығында түрлерi бойынша негiздемеге орталық атқарушы органның жауапты хатшысы (белгiленген тәртiппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкiлеттiктерi жүктелген лауазымды тұлға), ал мұндай болмаған жағдайда – мемлекеттiк мекеменiң басшысы немесе ол өкiлеттiк берген тұлға, олардың жасалуына жауапты мемлекеттiк мекеменiң құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы, ал соңғылары болмаған кезде тиiстi бұйрықтармен мiндеттердi атқару жүктелген тұлға және қаржы-экономикалық қызметiнiң бастығы қол қояды.
27. Бағдарламалардың әкiмшiлерi штат санының лимиттерi ұлғайтылған кезде осы Қағидалардың 261-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша бюджеттiк бағдарламалар бойынша шығыстардың есептерiн қосымша ұсынады.

2. Содержание пояснительной записки к бюджетной программе
22. Пояснительная записка к бюджетной программе содержит:
1) основные направления расходования средств на плановый период с указанием показателей результативности и эффективности;
2) краткую характеристику и описание заявленных бюджетных программ;
3) обоснование увеличения базовых расходов;
4) анализ достигнутых показателей результатов, а также причины отклонений по бюджетным программам, включенным в состав прошлогодней бюджетной заявки.
3. Порядок составления расчетов по видам расходов
23. Расчеты по видам расходов представляются по каждой специфике экономической классификации расходов на каждый год планового периода по формам согласно приложениям 266 к настоящим Правилам.
24. Расчеты расходов по бюджетным программам, направленным на осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг составляются на основании утвержденных натуральных норм и стандартов государственных услуг.
25. Расчеты расходов по каждой специфике экономической классификации расходов подписывает ответственный секретарь центрального исполнительного органа (должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководитель государственного учреждения или лицо им уполномоченное, руководитель структурного подразделения государственного учреждения, ответственного за их составление, а при отсутствии последних - лицо, на которого соответствующими приказами возложено исполнение обязанностей и главный бухгалтер (начальник финансово-экономического отдела).
26. Дополнительные детальные расчеты и обоснования по видам расходов по каждой специфике экономической классификации расходов подписывает ответственный секретарь центрального исполнительного органа (должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководитель государственного учреждения или лицо им уполномоченное, руководитель структурного подразделения государственного учреждения, ответственного за их составление, а при отсутствии последних - лицо, на которого соответствующими приказами возложено исполнение обязанностей и руководитель финансово-экономической службы.
27. Администраторы бюджетных программ при увеличении лимитов штатной численности дополнительно представляют расчеты расходов по бюджетным программам по формам согласно приложениям 216 к настоящим Правилам.

05-111-нысан (6-қосымша) мемлекеттiк жоғары бiлiм беру және ғылым мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған. Аталған нысанды қорғаныс, ішкi iстер, әдiлет, төтенше жағдайлар министрлiктерiнің, Қазақстан Республикасының Экономикалық және жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөнiндегi агенттiгiнің (қаржы полициясы) және Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң оқу орындарынан басқа, жоғары бiлiм беру мекемелерi толтырады.
06-111-нысан (7-қосымша) мемлекеттiк денсаулық сақтау мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
07-111-нысан (8-қосымша) әлеуметтiк қамсыздандыру мемлекеттiк мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
08-111-нысан (9-қосымша) мәдениет және мұрағат iсi мемлекеттiк мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
09-111-нысан (10-қосымша) дене шынықтыру және спорт мемлекеттiк мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
10-111-нысан (11-қосымша) мемлекеттiк бiлiм, жоғары бiлiм және ғылым, денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет және мұрағат iсi, дене тәрбиесi және спорт органдарын, құқық қорғау органдарын, Қазақстан Республикасы Республикалық ұлан, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi мекемелерiн қоспағанда, басқа мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
11-111-нысан (12-қосымша) мемлекеттiк мекемелер жұмысшылардың еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
12-111-нысан (13-қосымша) прокуратура органдары қызметшiлерiнiң (Қазақстан Республикасының Бас әскери прокуратурасы, округтар, гарнизондар мен әскерлер әскери қызметшiлерiн қоспағанда, олар бойынша 13-111-нысан толтырылады) жалақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
13-111-нысан (14-қосымша) iшкi iстер органдары, қаржы полициясы органдары, құқық қорғау органдары, мемлекеттiк өртке қарсы қызметтер, мемлекеттiк фельдъегерлiк қызметтерi, Қылмыстық-атқарушы жүйесi органдары қызметкерлерiнiң еңбекақысына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
35-бағанда қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн үстемақы алатын құқық қорғау органдары, өртке қарсы мемлекеттiк қызмет, мемлекеттiк фельдъегерлiк қызмет, Қылмыстық-атқарушы жүйесi қызметшiлерiнiң саны көрсетiледi, ал 36-бағанда қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн төленетiн үстемақы сомасы көрсетiледi. Қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн төленетiн үстемақының жалпы сомасы лауазымдық жалақының жалпы сомасының 15 пайызынан жоғары болмау керек.

Форма 05-111 (приложение 6) предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений высшего образования и науки. Данную форму заполняют учреждения высшего образования, кроме учебных заведений министерств обороны, внутренних дел, юстиции, по чрезвычайным ситуациям, Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) и Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
Форма 06-111 (приложение 7) предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений здравоохранения.
Форма 07-111 (приложение 8) предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений социального обеспечения.
Форма 08-111 (приложение 9) для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений культуры и архивного дела.
Форма 09-111 (приложение 10) для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений физической культуры и спорта.
Форма 10-111 (приложение 11) для расчета расходов на оплату труда работников прочих государственных учреждений, за исключением государственных учреждений образования, высшего образования и науки, здравоохранения, социального обеспечения, культуры и архивного дела, физической культуры и спорта, правоохранительных органов, Республиканской гвардии Республики Казахстан, Службы охраны Президента Республики Казахстан.
Форма 11-111 (приложение 12) для расчета расходов на оплату труда рабочих государственных учреждений.
Форма 12-111 (приложение 13) предназначена для расчета расходов на оплату труда сотрудников органов прокуратуры (за исключением военнослужащих Главной военной прокуратуры, военных прокуратур округов, гарнизонов и войск Республики Казахстан, по которым заполняется форма 13-111).
Форма 13-111 (приложение 14) предназначена для расчета расходов на оплату труда сотрудников органов внутренних дел, финансовой полиции, правоохранительных органов, государственной противопожарной службы, государственной фельдъегерской службы, органов уголовно-исполнительной системы.
В графе 35 указывается количество сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы, государственной фельдъегерской службы, органов уголовно-исполнительной системы, получающих надбавку за особые условия прохождения службы, а в графе 36 указывается сумма надбавки за особые условия прохождения службы. Общая сумма надбавки за особые условия прохождения службы должна составлять не более 15 процентов от общей суммы должностного оклада.

14-111-нысан (15-қосымша) әскери қызметшiлердiң еңбекақысына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
35-бағанда қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн үстемақы алатын әскери қызметшiлердiң саны, ал 36-бағанда қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн үстемеақының сомасы көрсетiледi. Қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн төленетiн үстемақының жалпы сомасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi үшiн лауазымдық еңбекақылар бойынша жалпы соманың 25 пайызынан жоғары емес соманы құрауы керек, басқа органдар үшiн - 15 пайыздан жоғары емес.
12-11113-11114-111-нысандары бойынша еңбекақыға арналған шығыстарды есептеуде Қазақстан Республикасы Президентiнiң «Қазақстан Республикасының әскери қызметшiлерi, құқық қорғау органдары, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мемлекеттiк өртке қарсы қызметi мен прокуратура органдарының қызметкерлерi лауазымдарының санаттары бойынша тiзiлiмдерiн бекiту туралы» 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1283 Жарлығы және № 1284 Жарлығын басшылыққа алған жөн.
15-111-нысан (16-қосымша) жедел әскери қызмет әскери қызметшiлерiнiң лауазымдық жалақысы бойынша шығыстарды есептеуге арналған.
29. Қосымша ақшалай төлемдердiң есебi 01-112 нысан (17-қосымша) бойынша жасалады.
Осы нысан «Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджетi және Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджетi) есебiнен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1284 Жарлығына сәйкес Саяси және әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлердiң, судьялардың, алыс және таяу шет елдердегi Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкiлеттi Елшiлерiнiң, Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шет елдердегi мекемелерi қызметкерлерiнiң, әскери қызметшiлердiң, құқық қорғау органдары, Төтенше жағдайлар министрлiгiнiң мемлекеттiк өртке қарсы қызметi мен прокуратура органдары қызметкерлерiнiң қосымша ақшалай төлемдерi: жоспары бойынша мемлекеттiк орган басшысының шешiмiмен белгiленген лауазымдық қызметақыларға үстемеақыларды; жасалған келiсiмшарттың мерзiмiне байланысты солдаттар (матростар), сержанттар (старшиналар) лауазымына келiсiмшарт бойынша әскери қызметке алғаш кiрiскен азаматтарға бiржолғы ақшалай сыйақыны; мемлекеттiк органдардың орталық аппараттары әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлерiне сыйлық, функцияларына халықаралық арбитражды және шетел соттарында мемлекет мүддделерін қорғауды қамтамасыз ету жататын салық қызметі органдарының қызметкерлеріне және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлеріне сыйлық есептеуге арналған.

Форма 14-111 (приложение 15) предназначена для расчета расходов на заработную плату военнослужащих.
В графе 35 указывается количество военнослужащих, получающих надбавку за особые условия прохождения службы, а в графе 36 указывается сумма надбавки за особые условия прохождения службы. Общая сумма надбавки за особые условия прохождения службы должна составлять для Службы охраны Президента Республики Казахстан не более 25 процентов от общей суммы по должностным окладам, для других органов - не более 15 процентов.
При расчете расходов на оплату труда по формам 12-111, 13-111, 14-111 следует руководствоваться Указом Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года № 1283 «Об утверждении реестров должностей военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и органов прокуратуры Республики Казахстан по категориям» и Указом № 1284.
Форма 15-111 (приложение 16) предназначена для расчета расходов по должностному окладу военнослужащих срочной военной службы.
29.Расчет дополнительных денежных выплат составляется по форме 01-112 согласно приложению 17.
Данная форма предназначена для расчета на дополнительные денежные выплаты для премирования политических и административных государственных служащих, судей, Чрезвычайных и Полномочных Послов Республики Казахстан в странах дальнего и ближнего зарубежья, работников учреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей, военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям и органов прокуратуры: надбавки к должностным окладам, установленные по решению руководителя государственного органа по плану финансирования; единовременное денежное вознаграждение гражданам впервые поступившим на воинскую службу по контракту на должности солдат (матросов) сержантов (старшин) в зависимости от срока заключенного контракта; премия административных государственных служащих центральных аппаратов государственных органов, премия работникам органов налоговой службы и работникам структурного подразделения Министерства юстиции Республики Казахстан, в функции которого входит обеспечение защиты интересов государства в международных арбитражных и иностранных судах согласно Указу Президента Республики Казахстан № 1284 «О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан».

30. 113 «Өтемақылық төлемдер» ерекшелiгi бойынша шығыстар көлемiн айқындау үшiн есептеу 01-113-нысан (18-қосымша) бойынша жасалады.
Бұл нысан № 1284 Жарлық пен № 1400 Қаулыға сәйкес мемлекеттiк және азаматтық қызметшiлердi сауықтыруға арналған жәрдемақыларды төлеу шығыстарын есептеуге, сондай-ақ заңнамада көзделген өтемақылық төлемдер мен бiр жолғы жәрдемақыларға арналған шығыстарды есептеуге арналған.
31. 01-114-нысан (19-қосымша) 114 «Қосымша белгіленген мiндеттi зейнетақы жарналары» ерекшелігі бойынша жинақтаушы зейнетақы қорларына қосымша белгіленген судьялардың мiндеттi зейнетақы жарналарына және әскери қызметшiлердiң, прокуратура, ішкі істер органдары мен Қазақстан Республикасы Ішкi iстер министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі органдарының, қаржы полициясы органдары мен мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерлерiнiң міндетті зейнетақы жарналарына шығыстарды есептеуге арналған.
Осы нысан бойынша есептеу жасаған кезде «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңын басшылыққа алған жөн.
Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының қызметкерлерiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне, Қазақстан Республикасы Парламентi палаталарының аппараттарына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесiне және халықаралық ұйымдарға iссапарға жiберу жөнiнде жоспарланатын шығыстарды негiздеу үшiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң актiлерi берiледi.
2-бағанда 1998 жылғы 1 қаңтардағы жағдай кемiнде 10 жыл әскери қызметте, соттардың, әскери қызметшiлердiң, прокуратура, ішкі істер органдары мен Қазақстан Республикасы Ішкi iстер министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі органдарының, қаржы полициясы органдары мен мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерлерiнiң лауазымдық еңбекақыларын және әскери (арнайы) атағы бойынша жалақының (қосымша ақының) сомаларынан тұратын айына ақшалай ұстау сомасы көрсетiледi.
32. 121 «Әлеуметтiк салық» ерекшелiгi бойынша шығыстарды есептеу үшiн әлеуметтiк салықты төлеуге шығыстарды есептеуге арналған  01-121-нысан (20-қосымша) толтырылады.
Жоспарлы кезеңге арналған әлеуметтiк салық сомасын есептеу кезiнде «Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексiн (Салық Кодексi) басшылыққа алу қажет.
33. 01-122-нысан (21-қосымша) Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдарды төлеуге шығыстарға арналған.

30. Для определения объема расходов по специфике 113 «Компенсационные выплаты» составляется расчет по форме 01-113 (приложение 18).
Данная форма предназначена для расчета расходов на выплату пособий на оздоровление государственным и гражданским служащим в соответствии с Указом № 1284 и Постановлением № 1400, также для расчета расходов на компенсационные выплатыединовременные пособия, предусмотренные законодательством.
31. Форма 01-114 (приложение 19) предназначена для расчета расходов по специфике 114 «Дополнительно установленные обязательные пенсионные взносы» на дополнительно установленные обязательные пенсионные взносы судей и обязательные пенсионные взносы военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, органов прокуратуры, внутренних дел и органов уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, органов финансовой полиции и государственной противопожарной службы в накопительные пенсионные фонды.
При составлении расчета по данной форме следует руководствоваться Законом Республики Казахстан «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан».
Для обоснования планируемых расходов по прикомандированию сотрудников правоохранительных органов Республики Казахстан к Администрации Президента Республики Казахстан, аппаратам палат Парламента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан и к международным организациям представляются акты Правительства Республики Казахстан.
В графе 2 указывается сумма денежного содержания в месяц, которая состоит из сумм должностных окладов судей, военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, органов прокуратуры, внутренних дел и Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, органов финансовой полиции и государственной противопожарной службы, имеющих по состоянию на 1 января 1998 года стаж военной службы, службы в органах внутренних дел Республики Казахстан менее 10 лет и окладов (доплат) по воинскому (специальному) званию.
32. Для расчета расходов по специфике 121 «Социальный налог» заполняется форма 01-121 (приложение 20), которая предназначена для расчета расходов на уплату социального налога.
При расчете суммы социального налога на плановый период необходимо руководствоваться Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).
33. Форма 01-122 (приложение 21) предназначена для расчета социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования.

Жоспарланып отырған жылға арналған әлеуметтiк аударымдардың сомасын есептеген кезде «Әлеуметтiк аударымдарды есептеу ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 21 маусымдағы № 683 қаулысын басшылыққа алу қажет.
34. 123 «Мiндеттi сақтандыруға арналған жарналар» ерекшелiгi бойынша шығыстарды есептеу үшін 01-123-нысан (22-қосымша) жасалады.
01-123-нысан бойынша есептi автокөлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру кезiндегi сақтандыру сыйлықақысының мөлшерiн есептеу жүргiзiледi. Осы нысанды балансында автокөлiк құралдары есепке алынған мемлекеттiк мекемелер автокөлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыруға арналған шығыстар сомасын анықтау үшiн толтырады.
Автокөлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру кезiндегi сақтандыру сыйлықақысының мөлшерiн есептеуде «Көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңын басшылыққа алу қажет.
35. 131 «Техникалық персоналдың еңбекақысын төлеу» ерекшелiгi бойынша шығыстарды есептеу үшін осы Қағидалардың 1112-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша жасалады. Осы есептерді жасау кезінде «Азаматтық қызметшiлерге, мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлерiне, қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысын басшылыққа алған жөн.
36. 132 «Патронаттық тәрбиешілердің еңбекақысын төлеу» ерекшелiгi бойынша шығыстарды есептеу үшін осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша есеп жасалады. Осы ерекшелік бойынша мемлекеттік мекемелер жүргізетін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген аударымдардың есептеулері еркін нысанда жасалады.
37. 134 «Алқабилерге сыйақы төлемі» ерекшелiгi бойынша шығыстарды есептеу үшін 01-134-нысан (23-қосымша) жасалады.
38. 135 «Техникалық персонал бойынша жұмыс берушілердің жарналары» ерекшелiгi бойынша шығыстарды есептеу үшін 01-135-нысан жасалады (24-қосымша). Есептеу кезінде «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасы Кодексін және «Әлеуметтiк аударымдарды есептеу және аудару ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 21 маусымдағы № 683 қаулысын басшылыққа алу қажет.
39. 131 «Тамақ өнiмдерiн сатып алу» ерекшелiгi бойынша осы Қағидалардың 25-28-қосымшаларына сәйкес 01-14102-14103-141 және  04-141-нысандары жасалады.

При расчете суммы социальных отчислений на планируемый год необходимо руководствоваться постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2004 года № 683 «Об утверждении Правил исчисления и перечисления социальных отчислений».
34. Для расчета расходов по специфике 123 «Взносы на обязательное страхование» составляется форма 01-123 (приложение 22).
Форма 01-123 предназначена для расчета размера страховой премии при обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев автотранспортных средств. Данная форма заполняется государственными учреждениями, у которых на балансе числятся автотранспортные средства, для определения суммы расходов на обязательное страхование гражданско-правовой ответственности владельцев автотранспортных средств.
При расчете размера страховой премии при обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев автотранспортных средств необходимо руководствоваться Законом Республики Казахстан «Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств».
35. Для расчета расходов по специфике 131 «Оплата труда технического персонала» составляется расчет по формам согласно приложениям 1112 к настоящим Правилам. При составлении данных расчетов следует руководствоваться постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий».
36. Для расчета расходов по специфике 132 «Оплата труда патронатных воспитателей» составляется расчет по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам. Расчет отчислений, предусмотренных  законодательством Республики Казахстан, производимых государственными учреждениями по данной специфике, составляется в произвольной форме.
37. Для расчета расходов по специфике 134 «Выплата вознаграждений присяжным заседателям» составляется форма 01-134 (Приложение 23).
38. Для расчета расходов по специфике 135 «Взносы работодателей по техническому персоналу» составляется форма 01-135 (Приложение 24). При расчете необходимо руководствоваться Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет»  (Налоговый кодекс) и постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2004 года № 683 «Об утверждении Правил исчисления и перечисления социальных отчислений».
39. Для расчета расходов по специфике 141 «Приобретение продуктов питания» составляются формы 01-141, 02-141, 03-141 и 04-141 согласно приложениям 2528 к настоящим Правилам.

01-141-нысанды (25-қосымша) iшкi iстер, қаржы полициясы органдарының, қылмыстық-атқару жүйесiнiң органдарының, мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерлерi, денсаулық сақтау және ветеринария мекемелерiн Қоршаған Министрлiгiн, Ұлттық Қамқорлық Комитетi, Қазақстан Республикасы Республикалық ұлан, қоспағанда, тамақтануға арналған шығыстарды есептеу үшiн мемлекеттiк бiлiм беру және әлеуметтiк қорғау мекемелерi толтырады.
02-141-нысанды (26-қосымша) әскери қызметшiлерге, iшкi iстер органдары, қылмыстық-атқару жүйесi, қаржы полициясы қызметкерлерiне, кәсiптiк апаттан-құтқару құрылымдарының құтқарушыларына, әскери және арнайы оқу орындарының курсанттарына, әскери мектеп-интернаттарының тәрбиеленушiлерiне тамақ өнiмдерiн сатып алуға арналған шығыстарды есептеу үшiн мемлекеттiк мекемелер толтырады. Осы нысан бойынша есептi жасаған кезде тамақтану нормалары және темекi өнiмдерiн босатуды басшылыққа алған жөн.
03-141-нысанды (27-қосымша) мемлекеттiк ветеринариялық мекемелер толтырады. Осы есептеудi жасаған кезде жануарларға арналған тамақтану нормаларын басшылыққа алған жөн.
04-141-нысан (28-қосымша) денсаулық сақтау мекемелерiнде тамаққа арналған шығыстарды есептеу үшiн жасалады. Осы есептеудi жасаған кезде «Республиканың мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдарында тамақтанудың заттай нормаларын және жұмсақ мүкәммалмен жабдықтаудың ең төменгi нормаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 26 қаңтардағы № 128 қаулысын (бұдан әрi - № 128 қаулы) басшылыққа алған жөн.
40. 142 «Дәрi-дәрмектермен медициналық бағыттағы өзге де құралдар» ерекшелiгi бойынша шығыстар көлемiн анықтау үшiн осы Қағидалардың 29-31-қосымшаларына сәйкес 01-14202-142 және 03-142 нысандары бойынша есептер жасалады.
01-142-нысанды (29-қосымша) дәрi-дәрмектерге, мал дәрiгерлiк препараттарға және медициналық мақсаттағы өзге де құралдарға арналған шығыстарды есептеу үшiн, денсаулық сақтау мекемелерiнен басқа мемлекеттiк мекемелер толтырады.
02-142-нысан (30-қосымша) денсаулық сақтау стационарлық мекемелерiнде дәрi-дәрмектерге арналған шығыстарды есептеу үшiн толтырылады.
03-142-нысан (31-қосымша) амбулаториялық-емханалық мекемелерде дәрi-дәрмектерге арналған шығыстарды есептеу үшiн жасалады.
Көрсетiлген нысандар бойынша күнiне бiр бiрлiк дәрi-дәрмектер мен өзге де медициналық бағыттағы құралдарды сатып алу шығыстары нормаларын басшылыққа алған жөн.

Форма 01-141 (приложение 25) заполняется государственными учреждениями образования и социальной защиты для расчета расходов на питание, кроме учреждений органов внутренних дел, финансовой полиции, уголовно-исполнительной системы, государственной противопожарной службы, здравоохранения и ветеринарных учреждений, Министерства обороны Республики Казахстан, Республиканской гвардии Республики Казахстан. При составлении расчета по данной форме следует руководствоваться нормами питания для государственных учреждений здравоохранения и социальной защиты.
Форма 02-141 (приложение 26) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов на приобретение продуктов питания военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы, финансовой полиции, спасателей профессиональных аварийно-спасательных формирований, сотрудников органов государственной противопожарной службы, курсантов военных и специальных учебных заведений, воспитанников военных школ-интернатов. При составлении расчета по данной форме следует руководствоваться нормами питания и отпуска табачных изделий.
Форма 03-141 (приложение 27) заполняется государственными ветеринарными учреждениями. При составлении данного расчета следует руководствоваться нормами питания для животных.
Форма 04-141 (приложение 28) составляется для расчета расходов на питание в учреждениях здравоохранения. При составлении данного расчета следует руководствоваться постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 января 2002 года № 128 «Об утверждении натуральных норм на питание и минимальных норм оснащения мягким инвентарем государственных организаций здравоохранения республики» (далее - Постановление № 128).
40. Для определения объема расходов по специфике 142 «Приобретение медикаментов и прочих средств медицинского назначения» составляются расчеты по формам 01-142, 02-142 и 03-142 согласно приложениям 29 31 к настоящим Правилам.
Форма 01-142 (приложение 29) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов на медикаменты и прочие средства медицинского назначения, кроме учреждений здравоохранения.
Форма 02-142 (приложение 30) составляется для расчета расходов на медикаменты в стационарных учреждениях здравоохранения.
Форма 03-142 (приложение 31) составляется для расчета расходов на медикаменты в амбулаторно-поликлинических учреждениях здравоохранения.
При расчете расходов на приобретение медикаментов и других средств медицинского назначения по указанным формам следует руководствоваться нормами отпуска медикаментов на единицу в день.

41. 143 «Заттай мүлiктер мен басқа да формалық және арнайы киiмдердi сатып алу, тiгу және жөндеу» ерекшелiгi бойынша шығыстарды есептеу үшiн осы Қағидалардың 32-қосымшаларына сәйкес 01-143-нысан толтырылады.
01-143-нысан әскери қызметшiлер, iшкi iстер органдарының, қылмыстық-атқару жүйесiнiң, қаржы полициясының қызметкерлерi, кәсiби авариялық-құтқару құрылымдарының құтқарушылары, мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерлерi, әскери және арналған оқу орындарының курсанттары, әскери мектеп-интернаттардың тәрбиеленушiлерi үшiн мүлiктiк керек-жарақ заттарын сатып алуға, тiгуге және жөндеуге, кеден қызметiнiң, прокуратура органдарының қызметшiлерi, судьялар, сот приставтары үшiн арнайы және пiшiмдiк киiм-кешектерге, мемлекеттiк орман күзетiнiң және аң шаруашылығы, өсiмдiк карантинi бойынша мемлекеттiк фитосанитарлық қызметтiң және мемлекеттiк шекарада және көлiкте малдәрiгерлiк қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттiк малдәрiгерлiк қызметтiң қызметкерлерi үшiн пiшiмдiк киiм-кешекке арналған шығыстарды есептеу үшiн толтырылады.
Осы нысан бойынша есептi жасаған кезде заттай мүлiк мәнiнiң нормаларын, басқа формалық және арнайы киiмдердi заңнамада белгiленген 1 алушыға ақша түрiнде бiр жылғы тозуын ескере отырып басшылыққа алған жөн.
42. 144 «Отын, жанар-жағармай материалдарын сатып алу» ерекшелiгi бойынша шығыстарды есептеу үшін мемлекеттік мекемелер 01-144-нысанды жасайды (33-қосымша). 04-139-нысан бойынша шығыстарды есептеу кезінде мемлекеттiк органдарға көлiк қызметiн көрсету үшiн қызметтiк автокөліктердің тиесілілік нормаларын қызметтiк автокөліктердің жүру лимитін айқындау үшін және «Жанар-жағармай материалдары шығыстарының және автокөлiктi күтiп ұстауға арналған шығыстардың нормаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 11 тамыздағы № 1210 қаулысына сәйкес әрбір қызметтiк автокөлік үшін жанар-жағармай шығыстарының нормасын айқындау үшін «Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарына көлiк қызметiн көрсету үшiн қызметтiк автомобильдердi пайдалануды ретке келтiру туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы № 663 қаулысын және «Мемлекеттiк органдардың аппаратын және ерекше үй-жайларын орналастыруға арналған алаңдар нормалары мен телефон байланысын пайдалану үшiн тиесiлiлiк нормалары және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 31 наурыздағы № 335 қаулысын басшылыққа алған жөн.

41. Для расчета расходов по специфике 143 «Приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества и другого форменного и специального обмундирования» заполняется форма 01-143 согласно приложению 32 к настоящим Правилам.
Форма 01-143 заполняется для расчета расходов на приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества и другого форменного и специального обмундирования для военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы, финансовой полиции, спасателей профессиональных аварийно-спасательных формирований, органов государственной противопожарной службы, курсантов военных и специальных учебных заведений, воспитанников военных школ-интернатов, специального и форменного обмундирования для сотрудников таможенных органов, органов прокуратуры, судей, судебных приставов, форменной одежды и знаков различия для работников государственной лесной охраны и охотничьего хозяйства, государственной фитосанитарной службы по карантину растений и государственной ветеринарной службы, осуществляющей ветеринарный надзор на государственной границе и транспорте.
При составлении расчета по данной форме необходимо руководствоваться нормами на предметы вещевого имущества, другое форменное и специальное обмундирование с учетом износа на год в денежном выражении на 1 получателя.
42. Для расчета расходов по специфике 144 «Приобретение топлива, горючесмазочных материалов» государственными учреждениями составляется форма 01-144 (приложение 33). При расчете расходов по форме 04-139 следует руководствоваться постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 663 «Об упорядочении эксплуатации служебных автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан» для определения норматива положенности служебного автотранспорта для транспортного обслуживания государственных органов и лимит пробега служебного автотранспорта определяется в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 августа 2009 года № 1210 «Об утверждении норм расходов горюче-смазочных материалов и расходов на содержание автотранспорта» для определения нормы расходов горюче-смазочных материалов для каждого служебного автотранспорта и от 31 марта 2011 года № 335 «О нормах площадей для размещения аппарата и специфических помещений государственных органов и нормах положенности за пользование телефонной связью и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (далее – постановлением № 335).

43. 149 «Басқа қорлар сатып алу» ерекшелiгi бойынша шығыстарды айқындау үшін тауар құнының бірлігі үшін негіздеуші құжаттарды ұсына отырып, осы Қағидаларға 34-36-қосымшаларға сәйкес 01-14902-149,  03-149-нысандар жасалады.
01-149-нысан (34-қосымша) денсаулық сақтау мекемелерiне жұмсақ мүкәммал сатып алуға арналған шығыстарды есептеу үшiн толтырылады.
Бұл нысанды мемлекеттiк амбулаторлық-емханалық және стационарлық денсаулық сақтау мекемелерi толтырады.
Осы есептеудi жасаған кезде № 128 қаулысын басшылыққа алған жөн.
02-149-нысан (35-қосымша) шығыс материалдарын сатып алуға арналған iс-шараларды жоспарлаған кезде толтырылады.
03-139-нысан (36-қосымша) ғимараттарға, үй-жайларға, жабдықтарға, көлiк және басқа негiзгi құралдарға қызмет көрсету мен оларды күтіп ұстау және жөндеу үшін қажетті тауарларды сатып алу бойынша шығыстарды есептеу үшін толтырылады.
44. Коммуналдық қызметтерге (су, газ, электр энергиясы және жылыту) ақы төлеу үшiн жоспарлы кезеңге арналған бюджет шығыстарының көлемiн айқындау үшiн осы Қағидалардың 37-41-қосымшаларына сәйкес, 01-15102-15103-15104-151 және 05-151 нысандары бойынша есептер жасалады.
Аталған нысанда есептi жасаған кезде, «Бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдар бойынша электр энергиясын, жылуды, ыстық және суық суды және басқа да коммуналдық қызмет көрсетулердi тұтынудың нормативтерi туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 2 қарашадағы № 1118 қаулысын (бұдан әрi – № 1118 қаулы) басшылыққа алған жөн.
01-151, 02-151 және 03-151 нысандарының 5-бағанында су, электр энергия, жылу, газ тұтыну нормалар белгiленген қуат бiрлiгiнiң саны көрсетiледi.
01-151-нысанды (37-қосымша) ыстық және суық суға, кәрiз бен газға арналған шығыстарды есептеу үшiн мемлекеттiк мекемелер толтырады.
02-151-нысанды (38-қосымша) жетiлдiрiлген жабындарды және жасыл желектi екпелердi суаруға арналған су шығыстарын есептеу үшiн мемлекеттiк мекемелер толтырады.

43. Для определения расходов по специфике 149 «Приобретение прочих запасов» составляются формы 01-149, 02-149, 03-149 согласно приложениям 3436 к настоящим Правилам с предоставлением обосновывающих документов за единицу стоимости товаров.
Форма 01-149 (приложение 34) заполняется для расчета расходов на приобретение мягкого инвентаря в учреждениях здравоохранения. Данная форма заполняется государственными амбулаторно-поликлиническими и стационарными учреждениями здравоохранения.
При составлении данного расчета следует руководствоваться Постановлением № 128.
Форма 02-149 (приложение 35) заполняется при планировании мероприятий на закупку расходных материалов.
Форма 03-149 (приложение 36) заполняется для расчета расходов по приобретению товаров, необходимых для обслуживания и содержания зданий, помещений, оборудований, транспортных и других основных средств и их ремонта.
44. Для определения объема бюджетных средств на планируемый период для оплаты коммунальных услуг (за воду, газ, электроэнергию и отопление) составляются расчеты по формам 01-151, 02-151, 03-151, 04-151 и 05-151 согласно приложениям 3741 к настоящим Правилам.
Расходы для оплаты коммунальных услуг администраторов республиканских бюджетных программ, в случае если государственное учреждение арендует помещение у государственного учреждения, содержащегося за счет средств республиканского бюджета, могут планироваться у балансодержателя данного помещения.
Расходы для оплаты коммунальных услуг администраторов местных бюджетных программ, в случае если государственное учреждение арендует помещение у государственного учреждения, содержащегося за счет средств местного бюджета, должны планироваться у арендатора данного помещения.
При составлении расчетов по данным формам следует руководствоваться постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1998 года № 1118 «О нормативах потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета» (далее - Постановление 1118).
В графе 5 форм 01-151, 02-151 и 03-151 указываются количество единиц мощности, для которых установлены нормы потребления воды, электроэнергии, тепла, газа.
Форма 01-151 (приложение 37) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов на горячую и холодную воду, канализацию и газ.
Форма 02-151 (приложение 38) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов воды на полив усовершенствованных покрытий и зеленых насаждений, территорий объектов.

03-151-нысанды (39-қосымша) мемлекеттiк мекемелер электр энергиясына ақы төлеу жөнiндегi шығыстарды есептеу үшiн толтырады.
04-151-нысанды (40-қосымша) мемлекеттiк мекемелер орталық жылу жүйесi бар мемлекеттiк мекемелер үшiн ғимараттарды, үй-жайларды жылытуға арналған шығыстарды есептеу үшiн толтырады.
05-151-нысанды (41-қосымша) мемлекеттiк мекемелер дербес жылу жүйесi бар мемлекеттiк мекемелер үшiн ғимараттарды, үй-жайларды жылытуға арналған шығыстарды есептеу үшiн толтырады.
45. 152 «Байланыс қызметтерiне ақы төлеу» ерекшелiгi бойынша шығыстарды есептеу үшiн осы Қағидалардың 42-қосымшасына сәйкес, 01-152-нысан толтырылады.
01-152-нысанды байланыс қызметтерiне ақы төлеу жөнiндегi шығыстарды есептеу үшiн және телекоммуникациялық қызметтердi сатып алуға арналған iс-шараларды жоспарлаған кезде мемлекеттiк мекемелер толтырады. 1-142-нысан бойынша шығыстарды есептеу кезiнде № 335 қаулысын басшылыққа алған жөн.
5, 15, 16, 17-жолдарда мемлекеттiк органның ерекшелiгiне сәйкес түзетiлуi мүмкiн телекоммуникациялық қызметтердiң шамалас тiзiмi мен сипаттамалары келтiрiлген.
46. 153 «Көлiк қызметтерiне ақы төлеу» ерекшелiгi бойынша жоспарлы кезеңге арналған бюджет қаражатының көлемiн айқындау үшiн 43-қосымшаға сәйкес, 01-133-нысаны бойынша есеп жасалады. Алдағы жоспарлы кезеңге арналған жоспарлы шығыстарды негiздеу үшiн ағымдағы қаржы жылына көлiктi жалдау туралы шарттардың көшiрмелерi тапсырылады.
47. 01-154-нысанын (44-қосымша) үй-жайларды жалға алуға ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу үшiн мемлекеттiк мекемелер толтырады. Алдағы жоспарлы кезеңге арналған жоспарлы шығыстарды негiздеу үшiн ағымдағы қаржы жылына ғимараттар мен орын-жайларды жалдау туралы шарттардың көшiрмелерi тапсырылады.
48. 159 «Өзге де қызметтер мен жұмыстар» ерекшелiгi бойынша шығыстарды есептеу үшiн осы Қағидалардың 45 және 46-қосымшаларына сәйкес 01-15902-159-нысаны толтырылады.
01-159-нысаны (45-қосымша) ғимараттарды, орын-жайларды ұстау, жабдықтарды, көлiк және басқа негiзгi құралдар мен оларды жөндеу бойынша шығыстар есебiне арналған. Жоспарланған шығыстарды негiздеу үшiн ағымдағы қаржы жылына арналған қызметтер көрсету туралы шарттардың көшiрмелерi, негiзгi құралдарды сатып алу бойынша прайс-парақтары, ағымдағы қаржы жылына ағымдағы жөндеу бойынша дефектi актiсi мен сметалық құжаттама тапсырылады. Ағымдағы жөндеу кезiнде орындалатын жұмыстар тiзбесiн жасаған кезде № 1118 Қаулысын басшылыққа алған жөн, онда ғимараттарды ағымдағы және күрделi жөндеу кезiнде атқарылатын жұмыстардың тiзбесi қарастырылған.
Бұл есепте шығыстардың тұтастай сомасы көрсетiледi, сондай-ақ шығыстардың түрлерi бойынша толық жазу келтiрiледi:

Форма 03-151 (приложение 39) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов по оплате электроэнергии.
Форма 04-151 (приложение 40) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов тепла на отопление зданий, помещений для государственных учреждений с центральной системой отопления.
Форма 05-151 (приложение 41) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов тепла на отопление зданий, помещений для государственных учреждений с автономной системой отопления.
45. Для определения объема расходов на планируемый период по специфике 152 «Оплата услуг связи» составляется расчет по форме 01-152 согласно приложению 42 к настоящим Правилам.
Форма 01-152 заполняется государственными учреждениями для расчета расходов по оплате услуг связи и при планировании мероприятий на закупку телекоммуникационных услуг. При расчете расходов по форме 01-152 следует руководствоваться постановлением № 335.
В строках 5, 15, 16, 17 приведен примерный список и характеристики телекоммуникационных услуг, которые могут корректироваться в соответствии со спецификой государственного органа.
46. Для определения объема бюджетных средств на плановый период по специфике 153 «Оплата транспортных услуг» составляется расчет по форме 01-153 согласно приложению 43 к настоящим Правилам. Для обоснования планируемых расходов на предстоящий плановый период представляются копии договоров об аренде транспорта за текущий финансовый год.
47. Расчет по форме 01-154 (приложение 44) составляется государственными учреждениями для расчета расходов на оплату аренды за помещение. Для обоснования планируемых расходов представляются копии договоров об аренде помещений и зданий за текущий финансовый год.
48. Для определения расходов по специфике 159 «Оплата прочих услуг и работ» государственными учреждениями составляются расчеты по формам 01-159 и 02-159 согласно приложениям 45 и 46 к настоящим Правилам.
Форма 01-159 (приложение 45) предназначена для расчета расходов по оплате работ и услуг по содержанию, обслуживанию зданий, помещений, оборудования, транспортных и других основных средств, а также по их текущему ремонту. Для обоснования планируемых расходов представляются копии договоров об оказании услуг за текущий финансовый год, прайс-листы по приобретению основных средств, дефектный акт и сметная документация по текущему ремонту за текущий финансовый год. При составлении перечня работ, выполняемых при текущем ремонте, следует руководствоваться Постановлением № 1118, где предусмотрен перечень работ, выполняемых при текущем и капитальном ремонте зданий.
Форма 02-159 (приложение 46) предназначена для расчета расходов по оплате работ и услуг, оказанных юридическими и физическими лицами.
В данном расчете указывается сумма расходов в целом, а также приводится расшифровка по основным видам расходов:

1) заңды тұлғалар үшiн:
қызметкерлердiң еңбек ақысы - осы жол бойынша қызметтер көрсетуге және жұмыстарды орындауға қатысатын қызметкерлердiң еңбек ақысы көрсетiледi;
әлеуметтiк сақтандырудың мемлекеттiк қорына әлеуметтiк аударымдар;
iссапар шығыстары;
салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер, oның iшiнде салықтар және бюджетке төленетiн мiндеттi төлемдер жеке жолдармен көрсетiледi;
өзге салықтар;
материалдар сатып алу;
құралдарды сатып алу;
коммуналдық қызметтер, яғни электр энергиясын және жылуды қоспағанда, суға, газға және басқа да коммуналдық қызметтерге арналған шығыстар;
электр энергиясы;
жылу;
байланыс қызметтерi;
көлiк қызметтерi;
негiзгi құралдарды ағымдағы жөндеу;
құралдарды күрделi жөндеу;
үй-жайлардың ғимараттарын ұстау, оларға қызмет көрсету;
жалгерлiк ақы;
банктiк қызметтер;
өзге шығыстар.
2) жеке тұлғалар үшiн:
қызметкерлердiң еңбек ақысы - осы жол бойынша қызметтер көрсетуге және жұмыстарды орындауға қатысқан қызметкерлердiң еңбек ақысы көрсетiледi (осы жол бойынша, сондай-ақ қызметкерлердiң еңбек ақысынан ұсталатын табыс салығы, жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi жарналар да көрсетiледi);
iссапар шығыстары;
материалдар сатып алу;
көлiк қызметтерi.
49. 136 «Техникалық персоналдың ел ішіндегі іссапарлары мен қызметтік сапарлары», 137 «Алқабилердің іссапарлық шығыстары», 161 «Ел iшiндегi iссапарлар мен қызметтiк сапарлар» ерекшелiктері бойынша шығыстарды есептеу үшін мемлекеттік мекемелер ел iшiндегi қызметтiк сапарларға арналған шығыстарды есептеу үшін (47-қосымша) 01-161-нысанды толтырады.
01-161-нысаны бойынша шығыстарды есептеу кезiнде «Мемлекеттiк бюджеттiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының Парламентi депутаттарының Қазақстан Республикасының шегiндегi қызметтiк iссапарлары туралы ереженi бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 22 қыркүйектегi № 1428 қаулысын басшылыққа алу керек.
50. 01-162-нысанды (48-қосымша) мемлекеттiк мекемелер елден тыс жерлерге қызметтiк iссапарларға арналған шығыстарды есептеу үшiн толтырады.
Осы есептеудi жасаған кезде «Мемлекеттiк қызметшiлерге республикалық және жергiлiктi бюджеттер қаражаты есебiнен қызметтiк шетелдiк iссапарларға арналған шығыстарды өтеу туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 6 ақпандағы № 108 қаулысын басшылыққа алған жөн.
51. Ел iшiнде және елден тысқары жерлерге қызметтiк iссапарларға жоспарланатын шығыстарды негiздеу үшiн бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi ағымдағы жылға арналған iссапарлардың бекiтiлген жоспарларын және жоспарлы кезеңге арналған iссапарлар жоспарларының жобаларын ұсынады.

1) для юридических лиц:
оплата труда работников - по данной строке отражается оплата труда работников, участвующих в оказании услуг и выполнении работ;
социальные отчисления в государственный фонд социального страхования;
командировочные расходы;
налоги и другие обязательные платежи в бюджет, в т.ч. отдельными строками показываются основные налоги и обязательные платежи в бюджет;
прочие налоги;
приобретение материалов;
приобретение основных средств;
коммунальные услуги, т.е. расходы на воду, газ и другие коммунальные услуги, за исключением электроэнергии и отопления;
электроэнергия;
отопление;
услуги связи;
транспортные услуги;
текущий ремонт основных средств;
капитальный ремонт основных средств;
содержание, обслуживание зданий, помещений;
арендная плата;
банковские услуги;
прочие расходы;
2) для физических лиц:
заработная плата работников - по данной строке отражается заработная плата работников, участвующих в оказании услуг и выполнении работ (индивидуальный подоходный налог, обязательные взносы в накопительные пенсионные фонды, удерживаемые из заработной платы работников, также отражаются по данной строке);
командировочные расходы;
приобретение материалов;
транспортные услуги.
49. Для расчета расходов по спецификам 136 «Командировки и служебные разъезды внутри страны технического персонала», 137 «Командировочные расходы присяжных заседателей», 161 «Командировки и служебные разъезды внутри страны» государственными учреждениями заполняется форма 01-161 (приложение 47) для расчета расходов на служебные командировки внутри страны.
При расчете расходов по форме 01-161 следует руководствоваться постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года № 1428 «Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан».
50. Форма 01-162 (приложение 48) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов на служебные командировки за пределы страны.
При составлении данного расчета следует руководствоваться постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2008 года № 108 «О возмещении государственным служащим расходов на служебные заграничные командировки за счет средств республиканского и местных бюджетов».
51. Для обоснования планируемых расходов на служебные командировки внутри страны и за пределы страны администраторами бюджетных программ представляются утвержденные планы командировок на текущий год и проекты планов командировок на плановый период.

52. 01-324-нысанды (49-қосымша) жоғары және орта оқу орындары арнайы әскери-оқу орындарының курсанттары (тыңдаушылары) мен кадеттердің стипендиясын төлеуге арналған 01-324 «Стипендиялар» ерекшелiгi бойынша шығыстардың көлемін айқындау үшін толтырады.
Осы нысанды толтыру кезiнде № 1284 Жарлығын басшылыққа алған жөн.
53. Шығыстардың экономикалық сыныптамасының 133, 155, 156, 163, 164, 165, 166, 167, 169, 211, 212, 221, 322, 323, 325, 331, 332, 339, 341, 359, 411, 412, 415, 417, 418, 421, 422, 423, 429, 431, 432, 433, 434, 435, 436, 441, 451, 511,512, 513, 514, 519, 521, 531, 541, 611, 612, 621, 711, 712, 713, 714, 715, 721 және 722-ерекшелiктерi бойынша жоспарланатын шығыс түрлері бойынша есеп айырысулар еркiн нысанда жасалады.
Бұл ретте 421, 435 және 423-ерекшелiктері бойынша есептердi ұсыну кезiнде жобалық-сметалық құжаттамаға мемлекеттiк сараптаманың қорытындысын және жұмыстардың (қызметтердiң) құнын негiздейтiн құжаттарды қоса ұсынады, қорларды сатып алуға арналған есептеулерге ағымдағы жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша мемлекеттік мекеменің балансында тұрған қорлардың іс жүзіндегі қалдықтарының болуы туралы ақпаратты ұсынады.
Мәслихат депутаттарына олардың негізгі жұмыс орны бойынша орташа жалақыны өтеу жөніндегі шығыстарды есептеу «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 22-бабына сәйкес, осы қызметте бiр жылға дейiнгi жұмыс өтілі бар тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бірлік әкiмi аппараты басшысының жалақысынан аспайтын мөлшерде жүзеге асырылады, есептеуге жұмыс берушілердің Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік салық пен әлеуметтік аударымдар бойынша жарналары кіреді.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң «Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындау үшiн үмiткерлердi iрiктеу ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 11 маусымдағы № 573 қаулысына сәйкес 164 ерекшелiк бойынша есептеудi ұсынған кезде шетелдiк жоғары оқу орындары (әлемнiң ғылыми орталықтары мен зертханалары) мен шетелде кадрларды даярлау, қайта даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру халықаралық бағдарламаларын iске асыру жөнiндегi қызметтердi, Қазақстан Республикасы Президентiнiң «Болашақ» халықаралық стипендиясын берушi болып Қазақстан Республикасының Үкiметi анықтаған заңды тұлға арасында жасалған шарттың көшiрмелерi ұсынылады.
54. Нысаналы салым салуға бағытталған бюджеттiк бағдарлама бойынша шығыстарды жоспарлаған кезде есептеулер тиiстi құжаттарды және шығыстардың әрбiр түрi бойынша негiздеменi қоса бере отырып, басқа ерекшелiктер бойынша шығыстардың осы түрлерi үшiн көзделген нысандар бойынша шығыстардың түрлерi бойынша 166 «Нысаналы салым» ерекшелiгi бойынша жасалады.

52. Форма 01-324 (приложение 49) заполняется высшими и средними учебными заведениями для определения объема расходов по специфике 324 «Стипендии» на выплату стипендии студентам, интернам, магистрантам, докторантам, слушателям, курсантам военно-учебных специальных учебных заведений и кадетов.
При заполнении данной формы следует руководствоваться Указом № 1284.
53. Расчеты по видам расходов, планируемым по спецификам экономической классификации расходов 133, 155, 156, 163, 164, 165, 166, 167, 169, 211, 212, 221, 321, 322, 323, 331, 332, 339, 341, 359, 411, 412, 417, 418, 419, 421, 422, 423, 429, 431, 432, 433, 434, 435, 436, 441, 451, 511, 512, 513, 514, 519, 521, 531, 541, 611, 612, 621, 711, 712, 713, 714, 715, 721 и 722 составляются в произвольной форме.
При этом, при предоставлении расчета в обязательном порядке по спецификам 421, 435 и 423 представляют заключение государственной экспертизы на проектно-сметную документацию и документы, обосновывающие стоимость работ (услуг), к расчетам на приобретение запасов представляют информацию о фактическом наличии остатков запасов, числящихся на балансе государственного учреждения по состоянию на 1 января текущего года и план текущего года.
Расчет расходов по возмещению средней заработной платы депутатам маслихата по их основному месту работы осуществляется в соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» в размере, не превышающем заработную плату руководителя аппарата акима соответствующей административно-территориальной единицы со стажем работы в указанной должности до одного года, в расчет включаются взносы работодателей по социальному налогу и социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования.
При представлении расчета по специфике 164 должны представляться копии договоров, заключенных между зарубежными высшими учебными заведениями (научными центрами и лабораториями мира) и юридическим лицом, определенным Правительством Республики Казахстан поставщиком услуг по реализации международных программ подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров за рубежом, в том числе международной стипендии Президента Республики Казахстан «Болашақ», согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 573 «Об утверждении Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии Президента Республики Казахстан «Болашак».
54. При планировании расходов по бюджетной программе, направленной на вложение целевого вклада, расчеты составляются по специфике 166 «Целевой вклад» по видам расходов, по формам, предусмотренным для данных видов расходов по другим спецификам, с приложением соответствующих документов и обоснования по каждому виду расходов.

55. Жоғарыда көрсетiлген нысандар бойынша есептемелердiң негiзiнде мемлекеттiк мекемелер осы Қағидалардың 50-қосымшасына сәйкес, бюджеттiк бағдарламалар (кiшi бюджеттiк бағдарламалар) бойынша жиынтық есептеме (бұдан әрi - MM нысаны) жасайды.
ММ-нысанында шығыстардың, оның iшiнде шығыстардың экономикалық сыныптаманың ерекшелiктерi бөлiнiсiнде жалпы сома көрсетiледi. Шығыстардың экономикалық жiктемесiнiң әрбiр ерекшелiгi бойынша болжамды жылға арналған шығыстардың сомасы осы нысанға қоса берiлген шығыстардың экономикалық жiктемесiнiң ерекшелiктерi бойынша шығыстардың есептемелерiнде көрсетiлген жиынтық сомаға сәйкес келуi тиiс.
ММ-нысанында өткен қаржы жылы үшiн есеп деректерi (кассалық және iс жүзiндегi шығыстар) (2, 3-бағандар), ағымдағы қаржы жылына арналған нақтыланған жоспар (өзгерiстер туралы барлық анықтамаларды ескере отырып бекiтiлген жеке смета) (4-баған) және алдағы жоспарлы кезеңге арналған болжамды деректер (5, 6 және 7-бағандар) келтiрiледi.
56. Мемлекеттiк мекемелер ММ-нысанын шығыстардың экономикалық жiктемесiнiң әрбiр ерекшелiгi бойынша шығыстардың есептемелерiн қоса бере отырып, бағдарламалардың әкiмшiсiне ұсынады.
57. ММ нысаны бойынша мемлекеттiк мекемелер ұсынған жиынтық есептемелердiң негiзiнде бағдарламалардың әкiмшiсi 51-қосымшаға сәйкес стратегиялық жоспар жобасына енгiзiлген әрбiр бюджеттiк бағдарлама (кiшi бюджеттiк бағдарлама) бойынша жиынтық есептеме үшiн ММ (жиынтық) нысанын жасайды.
58. ММ нысаны негiзiнде осы Қағидалардың 52-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бюджеттiк бағдарламалар бөлiнiсiнде бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi бойынша жиынтық (жиынтық) тiзбе жасалады.
59. 53-қосымшаға сәйкес, шығыстар есептерiнiң негiзiнде базалық шығыстар мен жаңа бастамаларға арналған шығыстарды қоса алғандағы ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар мен бюджеттiк даму бағдарламалары бойынша шығыстардың жиынтық кестесi жасалады.
60. Автомобиль көлiк құралдарын сатып алуға арналған шығыстарды жоспарлаған кезде «Автомобиль көлiгi туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 02-413-нысаны (54-қосымша) толтырылады.
61. Республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi кепiлдiктi қызмет көрсету және техникалық қолдау жөнiндегi қызметтердi қоса алғанда, есептеу техникаларын, телекоммуникациялық жабдықтарды, лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етудi, ақпараттық жүйелердi әзiрлеу және дамыту қызметтерiн жоспарлаған кезде бюджеттiк өтiнiмге тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) бiрлiгi құнын негiздейтiн құжаттарды бере отырып, ақпараттандыру және байланыс саласындағы уәкiлеттi органның қорытындысы берiлуi тиiс.

55. На основании расчетов по вышеуказанным формам государственное учреждение составляет форму сводного расчета по бюджетным программам (подпрограммам) (далее - форма ГУ), согласно приложению 50 к настоящим Правилам.
В форме ГУ указывается общая сумма расходов, в том числе в разрезе специфик экономической классификации расходов. Суммы расходов на прогнозируемый плановый период по каждой специфике экономической классификации расходов должны соответствовать итоговым суммам, указанным в приложенных к данной форме расчетах расходов по спецификам экономической классификации расходов.
В форме ГУ приводятся отчетные данные (кассовые и фактические расходы) за прошедший финансовый год (графы 2, 3), уточненный план на текущий финансовый год (утвержденный индивидуальный план финансирования с учетом всех справок об изменении) (графа 4) и прогнозные данные на предстоящий плановый период (графы 5, 6 и 7).
56. Государственные учреждения форму ГУ с приложением расчетов расходов по каждой специфике экономической классификации расходов представляют администратору бюджетных программ.
57. На основании представленных государственными учреждениями сводных расчетов по форме ГУ администратор бюджетных программ составляет форму ГУ (свод) по каждой бюджетной программе (подпрограмме), включенной в стратегический план согласно приложению 51 к настоящим Правилам.
58. На основании формы ГУ (свод) составляется сводный перечень по администратору бюджетных программ в разрезе бюджетных программ по форме согласно приложению 52 к настоящим Правилам.
59. На основании расчетов расходов составляется сводная таблица расходов по текущим бюджетным программам и бюджетным программам развития, включающая базовые расходы и расходы на новые инициативы по форме согласно приложению 53 к настоящим Правилам.
60. При планировании расходов на покупку автомобильных транспортных средств заполняется форма 01-413 (приложение 54) в соответствии с Законом Республики Казахстан «Об автомобильном транспорте».
61. При планировании администратором республиканских бюджетных программ расходов на закупки вычислительной техники, телекоммуникационного оборудования, лицензионного программного обеспечения, услуг по разработке и развитию информационных систем, включая услуги по гарантированному обслуживанию и технической поддержке, к бюджетной заявке должно быть приложено заключение уполномоченного органа в сфере информатизации и связи предоставлением обосновывающих документов за единицу стоимости товаров (работ, услуг).

Есептеу және басқа жабдықтарын сатып алуға арналған шығыстар көлемiн есептеген кезде 01-414-нысаны (55-қосымша) толтырылады. Есептеу және басқа жабдықтарды сатып алу ақпараттандырудың бюджеттiк бағдарламалары бойынша ғана жоспарлануы мүмкiн. Есептеу жабдықтарын сатып алу жөнiндегi қажеттiлiк енгiзiлетiн немесе көбейтiлетiн ақпараттық жобалардың талаптары мен мерзiмдерiне не жабдықтың табиғи немесе моральдық тозу себептерiне негiзделуге тиiс.
02-414-нысаны (56-қосымша) мемлекеттiк органдармен кеңсе жиһазы шығыстары бойынша толтырылады.
Кеңсе жиһазын сатып алуға арналған нормативтi және тозу нормаларын анықтау кезінде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Кеңселiк жиһаз сатып алуға арналған нормативтердi белгiлеу туралы» 2009 жылғы 11 тамыздағы № 1209 қаулысын және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң «Мемлекеттiк мекемелердiң негiзгi құрал-жабдықтары (активтерi) бойынша тозудың жылдық нормаларын бекiту туралы» 1999 жылғы 3 қыркүйектегi № 1308 қаулысын тиiсiнше басшылыққа алу қажет.
62. 01-416-нысаны (57-қосымша) лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету, кепiлдiк қызмет көрсету және техникалық қолдау жөнiндегi қызметтердi қоса алғанда, операциялық жүйелердi және деректер базаларын басқару жүйелерiн сатып алуға шаралар жоспарлау кезiнде толтырылады.
Сатып алынатын бағдарламалық өнiмдер бюджеттiк бағдарламаның мiндетi мен мақсатына сәйкес келуге тиiс, лицензиялардың саны мен сатып алу уақыты ақпараттық жобаны енгiзу және көбейту уақытымен үйлестiрiлуге тиiс. Әдетте, лицензиялар жылдық техникалық қолдаумен берiледi, сондықтан, лицензиялар сатып алуға жұмсалатын шығыстарға жылдық техникалық қолдаудың құнын қосуға болады.
63. 01-311-нысаны осы Қағидалардың 58-қосымшасына сәйкес заңды тұлғаларға берiлетiн бюджеттiк субсидиялар бойынша шығыстарды есептеуге арналған бюджеттiк бағдарламалар бойынша шығыстардың көлемiн анықтау үшiн толтырылады.
Осы нысан бойынша есеп айырысу үш бөлiмнен тұрады.
Бiрiншi бөлiмдe заңды тұлғаның шаруашылық қызметтi жүзеге асырудан алатын кiрiстерiнiң жалпы сомасы көрсетiледi.
Екiншi бөлiмде шығыстардың негізгі түрлерi бойынша таратып жазуды келтiре отырып, шығыстардың жалпы сомасы көрсетiледi.
Үшiншi бөлiмде заңды тұлғалардың кiрiстерінен шығыстарының асып түсу сомасы, яғни бюджеттен өтелетiн сома көрсетiледi.
Заңды тұлғалар берген 01-311-нысаны бойынша есептердiң негiзiнде бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi тұтастай алғанда бюджеттiк субсидиялар берудi көздейтiн бюджеттiк бағдарламалар бойынша шығыстар есебi үшiн 59-бағдарлама бойынша 01-311 жиынтық нысанын жасайды.
Осы есептер негіздемелерімен ұсынылуға және мiндеттi түрде шығыстардың әрбiр түрi бойынша ашып жазыла отырып, берiлуi және оған бас бухгалтер немесе қаржы-экономикалық қызмет бастығы қол қоюы тиiс.

При расчете объема расходов на закупку вычислительного и другого оборудования составляется форма 01-414 (приложение 55). Потребность в закупке вычислительного оборудования должна обосновываться требованиями и сроками внедряемых или тиражируемых информационных проектов, либо причинами физического или морального износа оборудования.
Форма 02-414 (приложение 56) составляется государственными органами для расчета расходов на приобретение офисной мебели.
При определении норматива на приобретение офисной мебели и нормы износа необходимо руководствоваться постановлениями Правительства Республики Казахстан от 11 августа 2009 года № 1209 «Об установлении нормативов на приобретение офисной мебели» и от 3 сентября 1999 года № 1308 «Об утверждении Годовых норм износа по основным (активам) государственных учреждений» соответственно.
62. Для расчета расходов на закупку лицензионного программного обеспечения, операционных систем и систем управления базами данных, включая услуги по гарантированному обслуживанию и технической поддержке, составляется форма 01-416 (приложение 57).
Закупаемые программные продукты должны соответствовать назначению и цели бюджетной программы, количество и время закупки лицензий должно быть скоординировано со временем внедрения и тиражирования информационного проекта. Как правило, лицензии поставляются с годовой технической поддержкой, поэтому в расходы на закупку лицензий допускается включение стоимости годовой технической поддержки.
63. Для определения объема расходов по бюджетным программам, предусматривающим предоставление бюджетных субсидий юридическим лицам, составляется расчет по форме 01-311 согласно приложению 58 к настоящим Правилам с предоставлением обосновывающих документов по направлениям затрат.
Расчет по данной форме состоит из трех разделов.
В первом разделе указывается общая сумма доходов, получаемых юридическим лицом от осуществления хозяйственной деятельности.
Во втором разделе указывается общая сумма расходов с приведением расшифровки по основным видам расходов.
В третьем разделе указывается сумма превышения расходов над доходами юридических лиц, то есть сумма, возмещаемая из соответствующего бюджета.
На основании расчетов по форме 01-311, представленной юридическими лицами, администратор бюджетных программ составляет сводную форму 01-311 - свод согласно приложению 59 к настоящим Правилам для расчета расходов в целом по бюджетной программе, предусматривающей предоставление бюджетных субсидий.
Данные расчеты должны представляться с обоснованиями и обязательной расшифровкой по каждому виду расходов и подписываться главным бухгалтером, либо руководителем финансово-экономической службы.
Администраторами бюджетных программ по иным направлениям субсидирования составляются расчеты в произвольной форме.
Данные расчеты должны представляться с обоснованиями и обязательной расшифровкой по каждому виду расходов и подписываться главным бухгалтером, либо руководителем финансово-экономической службы.

64. Трансферттер, бюджеттiк кредиттер беруге бағытталған бюджеттiк бағдарламалар бойынша шығыстар көлемiн айқындау, күрделi шығыстарды жүзеге асыру, мемлекет мiндеттемелерін орындау үшiн бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi есептердi еркiн нысанда жасайды.
Осы есептер негіздемелерімен ұсынылуға және мiндеттi түрде шығыстардың әрбiр түрi бойынша ашып жазыла отырып, берiлуi және оған бас бухгалтер немесе қаржы-экономикалық қызмет бастығы қол қоюы тиiс.
Сатып алынатын негiзгi құралдар бойынша есеп айырысуларда олардың тиiстi нормаларының сәйкестiгi, iс жүзiнде болуы, шығарылған жылы мен тозуы бойынша сәйкес келетiн мәлiметтердi қамтуы тиiс.
65. Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiнде инвестициялық жобалар бар болса, бюджеттiк инвестициялық жобаларды таратып жазу осы Қағидалардың 66-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады.
Бюджеттiк инвестициялық жобаларында мыналар көрсетiледi:
қаржыландыру көзi (республикалық бюджет, жергiлiктi бюджет бөлiнiсiнде) (3-баған);
жылдар бөлiнiсiнде жоспарлы кезеңнiң басталуына дейiнгi қаржыландыру (5-баған);
инвестициялық жоба деңгейiнде жоспарлы кезеңнiң басталуына дейiнгi жалпы қаржыландыру (6, 7-баған).
66. Бюджеттiк өтiнiм құрамына нысаналы ағымдағы трансферттердi енгiзген бюджеттiк бағдарлама әкiмшiлерi осы Қағидалардың 61-қосымшасына сәйкес өңiрлер және нысан бойынша бағыттар жөнiнде соманы бөлудi ұсынады.
67. 62-қосымшасына сәйкес бюджеттiк жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның сұрау салуы бойынша бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi жоспарлы кезеңге іс-шаралар бөлінісінде ерекшеліктерімен бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша шығыстар тізбесін береді.
4. Алынған және пайдаланылған байланысты гранттар туралы ақпарат
68. Жұмсалу бағыттары бойынша (құрауыштарға) гранттар сомасын мiндеттi түрде бөле отырып, ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша, алынған және пайдаланылған байланысты гранттар тiзбесi ұсынылады және осы Қағидалардың 63-қосымшасына сәйкес нысанда жасалады.
5. Алынған және пайдаланылған байланыссыз гранттар туралы ақпарат
69. Ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша алынған және пайдаланылған байланыссыз гранттар туралы ақпарат мынадай нысандар бойынша тапсырылады:
1) осы Қағидалардың 64-қосымшасына (бұдан әрi – 64 қосымша) сәйкес шетелде оқытуды қоспағанда, тауарларды жеткiзуге, жұмыстарды орындауға және қызметтердi көрсетуге байланыссыз гранттар беру туралы мәлiметтер;
Мәлiметтерге анықтама ретiнде 64-қосымшаның 5, 6 және 7-бағандарында АҚШ долларында көрсетiлген сомалар бойынша байланыссыз грант туралы келiсiмге қол қойылған күнге валюталардың айырбас бағамы туралы ақпарат қоса берiледi, 64-қосымшаның 14-бағанында жобаны iске асыру кезiнде қол жеткiзiлген мақсаттар көрсетiледi;

64. Для определения объема расходов по бюджетным программам, направленным на предоставление трансфертов, бюджетных кредитов, осуществление капитальных расходов, выполнение обязательств государства администраторами бюджетных программ составляются расчеты в произвольной форме.
Данные расчеты должны представляться с обоснованиями и обязательной расшифровкой по каждому виду расходов, и подписываться главным бухгалтером, либо руководителем финансово-экономической службы.
Расчеты по приобретаемым основным средствам должны содержать сведения соответствующие нормам положенности, их фактическому наличию, году выпуска и износу.
65. При наличии у администраторов бюджетных программ инвестиционных проектов составляется расшифровка бюджетных инвестиционных проектов по форме согласно приложению 60 к настоящим Правилам.
В расшифровке бюджетных инвестиционных проектов указываются:
источник финансирования (с разбивкой: республиканский бюджет, местный бюджет) (графа 3);
финансирование до начала планового периода с приведением расшифровки по годам (графа 5);
общая сумма финансирования до начала планового периода на уровне инвестиционного проекта (графы 6, 7).
66. Администраторы бюджетных программ, включившие в состав бюджетной заявки целевые текущие трансферты, представляют распределение сумм по регионам и направлениям по форме согласно приложению 61 к настоящим Правилам.
67. По запросу центрального уполномоченного органа по бюджетному планированию или местного уполномоченного органа по государственному планированию администратор бюджетных программ представляет перечень расходов по бюджетной программе (подпрограмме) на плановый период по спецификам в разрезе мероприятий согласно приложению 62.
4. Информация о полученных и использованных связанных грантах
68. Перечень полученных и использованных связанных грантов представляется по состоянию на 1 января текущего финансового года с обязательной разбивкой суммы грантов по направлениям расходования (компонентам) и составляется по форме согласно приложению 63 к настоящим Правилам.
5. Информация о полученных и использованных несвязанных грантах
69. Информация о полученных и использованных несвязанных грантах представляется по состоянию на 1 января текущего финансового года по следующим формам:
1) сведения о предоставленных несвязанных грантах на поставку товаров, выполнение работ и оказание услуг, за исключением обучения за рубежом, по форме согласно приложению 64 к настоящим Правилам (далее - приложение 64).
К сведениям справочно прилагается информация об обменных курсах валют по суммам, отраженным в долларах США в графах 5, 6 и 7 приложения 64 на день подписания соответствующего соглашения о несвязанном гранте, в графе 14 приложения 64 указываются достигнутые цели при реализации проекта;

2) осы Қағидалардың 65-қосымшасына сәйкес шетелде оқытуға байланыссыз гранттар беру туралы мәлiметтер;
Шетелде оқыту дегенiмiз курстар, семинарлар, тренингтер және шетелде Қазақстан Республикасының мемлекеттiк ұйымдары лауазымды тұлғаларының (техникалық персоналды қоспағанда) бiлiктiлiгiн арттырудың басқа да түрлерi.
65-қосымшаның 4 және 5-бағандарында қатысушылар саны әрбiр лауазым санаты (деңгейi) бойынша көрсетiледi.
6. Мемлекеттiк мекемелердiң олардың иелiгiнде қалатын
тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтердi) сатудан
түскен ақша түсiмдерi мен шығыстарының болжамы
70. Мемлекеттiк мекемелердiң олардың иелiгiнде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтердi) сатудан түскен ақша түсiмдерi мен шығыстарының тиiстi қаржы жылына арналған болжамы осы Қағидалардың 66-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады.
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 1-қосымша
________________________________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
__________ ЖЫЛҒА АРНАЛҒАН
БЮДЖЕТТIК ӨТIНIМ
_____________________________________________________________________
(орталық атқару органының жауапты хатшысының/мемлекеттiк мекеме басшысының қолы)
__________________________________
(жауапты орындаушының мәліметтері)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 2-қосымша

2) сведения о предоставленных несвязанных грантах на обучение за рубежом по форме согласно приложению 65 к настоящим Правилам.
Обучение за рубежом подразумевает курсы, семинары, тренинги и другие виды повышения квалификации за границей должностных лиц государственных организаций Республики Казахстан (за исключением технического персонала).
В графах 4 и 5 приложения 65 количество участников указывается по каждой категории (уровню) должности.
6. Прогноз поступлений и расходов денег от реализации товаров
(работ, услуг) государственными учреждениями, остающихся в их
распоряжении
70. Прогноз поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, остающихся в их распоряжении, на плановый период составляется по форме согласно приложению 66 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
__________________________________________________________________
Администратор бюджетных программ
БЮДЖЕТНАЯ ЗАЯВКА
НА __________ ГОД
______________________________________________________________
(подпись ответственного секретаря центрального исполнительного
органа/руководителя государственного учреждения
__________________________________
(данные ответственного исполнителя)
Приложение 2
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки

01-111-нысан
Әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлердiң
еңбекақыларына арналған шығыcтарды есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп)      |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Лауазымдар санаты
Лауазымдар атауы
Жылдармен мемлекеттiк қызмет өтiлi
Штат бiрлiктерiнiң саны
Коэффициенттер
Мемлекеттiк қызметкерлердiң лауазымдық айлық ақысын есептеуге арналған түзету коэффициентi
Бiр айдағы лауазымдық жалақы (4-бағ х лауазымдық жалақы х түзету.коэфф.х 5-бағ.х 6-бағ.)/1000
Ерекше еңбек жағдайлары үшiн өтемақы
Өтемақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Өлшем бiрлiгi
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
Санат*
Лауазым
Бiр жылға дейiн
1-ден 2-ге дейiн
2-ден 3-ке дейiн
3-тен 5-ке дейiн
5-тен 7-ге дейiн
7-ден 9-ға дейiн
9-дан 11-ге дейiн
11-ден 14-ке дейiн
14-тен 17-ге дейiн
17-ден 20-ға дейiн
20 жылдан жоғары
кестенiң жалғасы
Радиациялық қауiп-қатер аумақтарында тұрғаны үшiн қосымша еңбекақы
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы (АЕКх(2х11-бағ.+1,75х12-бағ+х1,5 х13-бағ+1,25х14-бағ+1х15-бағ))/1000
жалпы саны
оның iшiнде 2 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,75 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,5 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,25 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1 коэффициент бойынша
10
11
12
13
14
15
16
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
мың теңге
кестенiң жалғасы
Экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшiн коэффициент
Бiр айдағы жалақының жиыны 7-бағ.+9-бағ.+16-бағ.+21-бағ.
Бiр жылдағы жалпы еңбек ақы сомасы 12х22-бағ.
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы (лауазымдық жалақы х(1,5х18-бағ.+1,3х19-бағ+1,2х20-бағ.))/1000
жалпы саны
оның iшiнде 1,5 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,3 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,2 коэффициент бойынша
17
18
19
20
21
22
23
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Санат бойынша жиыны
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Ескерту: Әрбiр санат бойынша толтырылады
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 3-қосымша

Форма 01-111
Расчет
расходов на оплату труда административных государственных
служащих
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Категория
должнос-
тей
Наимено-
вания
должнос-
тей
Стаж
государ-
ственной
службы в
годах
Количест-
во
штатных
единиц
Коэф-
фи-
циен-
ты
Поправоч-
ный
коэффи-
циент для
исчисле-
ния
должност-
ных окла-
дов
работни-
ков
государ-
ственной
службы
Сумма
должност-
ных
окладов в
месяц
(гр.4 х
базов.
должн.
оклад х
попра-
вочн.
коэфф. х
гр.5 х
гр.6)/
1000
Компенсация за
особые условия
труда
Кол-во
государ-
ственных
служащих,
получаю-
щих
компенса-
цию
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Единица измерения
ед.
тыс.тенге
ед.
тыс.
тенге
Категория*
Должность
До года
с 1 до 2
с 2 до 3
с 3 до 5
с 5 до 7
с 7 до 9
с 9 до 11
с 11 до 14
с 14 до 17
с 17 до 20
свыше 20 лет
продолжение таблицы
Дополнительная оплата труда за проживание на территориях радиационного риска
Кол-во государственных служащих, получающих доп.оплату
Сумма (МРП
х(гр.11х2+
гр.12х1,75+
гр.13х1,5+
гр.14х1,25+
гр.15х1))/
1000
общее кол-во
в т.ч. по
коэффициенту
2
в т.ч. по
коэффициенту
1,75
в т.ч. по
коэффициенту
1,5
в т.ч. по
коэффициенту
1,25
в т.ч. по
коэффициенту
1
10
11
12
13
14
15
16
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
тыс.тенге
продолжение таблицы
Коэффициент за проживание в зонах экологического бедствия
Итого
основной
заработной
платы в месяц
гр.7+гр.9+гр.
16+гр.21
Итого
основной
заработной
платы в год
гр.22х12
Кол-во государственных служащих, получающих
доп.оплату
Сумма
(должност-
ной оклад
х (гр. 18 х
1,5+гр. 19 х
1,3+гр.20
х 1,2))/1000
общее кол-во
в т.ч. по
коэффициенту 1,5
в т.ч. по
коэффициенту
1,3
в т.ч. по
коэффициенту
1,2
17
18
19
20
21
22
23
ед.
ед.
ед.
ед.
тыс.тенге
тыс.тенге
тыс.тенге
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения __________________ ______________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ________________ ______________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Примечание: заполняется по каждой категории
Приложение 3
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки

02-111-нысан
Саяси мемлекеттік қызметшілердің, депутаттардың, судьялардың
еңбекақыларына арналған шығыcтарды есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп)      |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Лауазымдар атауы
Жылдармен мемлекеттiк қызмет өтiлi
Штат бiрлiктерiнiң саны
Коэффициенттер
Бiр айдағы лауазымдық жалақы (3-бағ х лауазымдық жалақы х түзету.коэфф.х 4-бағ.х)/1000
Қосымша ақылар
Радияциялық қауiп-қатер аумақтарында тұрғаны үшiн қосымша еңбекақы
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы (АЕКх(2х7-бағ.+1,75х8-бағ+х1,5 х9-бағ+1,25х10-бағ+1х11-бағ))/1000
жалпы саны
оның iшiнде 2 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,75 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,5 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,25 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1 коэффициент бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Өлшем бiрлiгi
бiрл.
мың теңге
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
мың теңге
Бiр жылға дейiн
1-ден 2-ге дейiн
2-ден 3-ке дейiн
3-тен 5-ке дейiн
5-тен 7-ге дейiн
7-ден 9-ға дейiн
9-дан 11-ге дейiн
11-ден 14-ке дейiн
14-тен 17-ге дейiн
17-ден 20-ға дейiн
20 жылдан жоғары
кестенiң жалғасы
Қосымша ақылар
1284 Жарлығымен көзделген үстемелер
Оклад по
воинским
званиям
Бiр айдағы жалақының жиыны
5-бағ.+
12-бағ.+
17-бағ.+
19-бағ.+21-бағ.+
24-бағ.+ 26-бағ.
Еңбек ақысының жалпы сомасы27-бағ.
х 12
Экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшiн коэффициент
Сыныптық шенi үшiн
Арнайы атақтар үшiн
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы (лауазымдық жалақы х(1,75х14-бағ.+1,5х15-бағ+1,25х16-бағ.))/1000
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы
Үстеме алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Мөлшері
Сомасы (АЕКх(х22-бағ.+ х23-бағ/1000
Кол-во государственных служащих, получающих
доп.
оклад
Сумма
жалпы саны
оның iшiнде 1,5 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,3 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,2 коэффициент бойынша
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
коэфф.
мың теңге
ед.
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Санат бойынша жиыны
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________                             (қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Ескерту: әрбiр санат бойынша толтырылады
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 4-қосымша
03-111-нысан
Төтенше және өкiлеттi елшiлерiнiң және шет елдердегi мекемелерi
қызметкерлердiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп)      |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Лауазымдар атауы
Штат бiрлiктерiнiң саны
Бiр айдағы лауазымдық жалақы (2-бағ. х теңгемен лауазымдық жалақы)/1000
Радиациялық қауiп-қатер аумақтарында тұрғаны үшiн қосымша еңбекақы
Экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшiн коэффициент
Бiр айдағы жалақының жиыны 3-бағ.+6-бағ.+8-бағ.
Бiр жылғы жалақының жиыны 9-бағ. х 12
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Мөлшерi
Сомасы (АЕК х 4 бағ. х 5-бағ.)/1000
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Өлшем бiрлiгi
бiрл.
мың теңге
бiрл.
коэф.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 5-қосымша

Форма 02-111
Расчет
расходов на оплату труда политических
государственных служащих, депутатов, судей
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Наиме-
нование
долж-
ностей
Стаж
государ-
ственной
службы в
годах
Коли-
чество
штат-
ных
единиц
Коэф-
фици-
енты
Сумма
долж-
ностных
окладов в
месяц
(гр.3 х
базов.
должн.
оклад х-
попра-
вочн.
коэфф.
х гр.4)
/1000
Доплаты
Дополнительная оплата труда за проживание на
территориях радиационного риска
Кол-во государственных служащих,
получающих доп.оплату
Сумма
(МРП
х(гр.7
х2+гр.
8х1,75+
гр.9 х
1,5+гр.
10х1.25
+гр.11
х1))/
1000
общее
кол-
во
в т.ч.
по
коэффи-
циенту
2
в т.ч.
по
коэффи-
циенту
1,75
в т.ч.
по
коэффи-
циенту
1,5
в т.ч.
по
коэффи-
циенту
1,25
в т.ч.
по
коэффи-
циенту
1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Единица
измерения
ед.
тыс.
тенге
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
тыс.
тенге
До года
с 1 до 2
с 2 до 3
с 3 до 5
с 5 до 7
с 7 до 9
с 9 до 11
с 11 до 14
с 14 до 17
с 17 до 20
свыше 20 лет
продолжение таблицы
Доплаты
Надбавки, предусмотренные Указом № 1284
Оклад по
воинским
званиям
Итого
основ-
ной
зара-
ботной
платы
в
месяц
гр.5+
гр.12+
гр.17+
гр.19+
гр.21+
гр.24+ гр.26
Итого
основ-
ной
зара-
ботной
платы
в год
гр.27
х 12
Коэффициент за проживание в зонах
экологического бедствия
За классный
чин
За
специальные
звания
Кол-во государственных
служащих, получающих
доп.оплату
Сумма
(долж-
ност-
ной
оклад
х (гр.
14 х
1,5+
гр.
15 х
1,3+гр.
16х1,2
))/
1000
Кол-во
госу-
дарст-
венных
служа-
щих,
полу-
чающих
доп.
оплату
Сумма
Кол-во
госу-
дарст-
венных
служа-
щих,
полу-
чающих
доп.
оплату
Сумма
Кол-во
работ-
ников,
которым
уста-
новлена
над-
бавка
Раз-
мер
Сумма
(МРПх
гр.22х
гр.23)
/1000
Кол-во
госу-
дарст-
венных
служа-
щих,
полу-
чающих
доп.
оклад
Сумма
общее
кол-во
в т.ч.
по
коэф-
фици-
енту
1,5
в т.ч.
по
коэф-
фици-
енту
1,3
в т.ч.
по
коэф-
фици-
енту
1,2
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
ед.
ед.
ед.
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
коэфф.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
тыс.
тенге
тыс.
тенге
Итого по категории*
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач. ФЭО)
Примечание: * заполняется по каждой категории
Приложение 4
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 03-111
Расчет
расходов на оплату труда чрезвычайных и полномочных
послов, работников загранучреждений
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Наимено-
вание
должнос-
тей
Количес-
тво
штатных
единиц
Сумма
должнос-
тных
окладов
в месяц
(гр.2 х
должнос-
тной
оклад в
тенге)/
1000
Дополнительная оплата
труда за проживание на
территориях радиационного
риска
Коэффициент за
проживание в
зонах экологи-
ческого бедствия
Итого
основной
заработ-
ной
платы в
месяц
гр.3 +
гр.6 +
гр.8
Итого
основной
заработ-
ной
платы в
год гр.9
х 12
кол-во
государст-
венных
служащих,
получающих
доп.оплату
размер
Сумма
(МРП х
гр.4 х
гр.5)/
1000
кол-во
государст-
венных
служащих,
получающих
доп.оплату
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Единица
измере-
ния
ед.
тыс.
тенге
ед.
коэф.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
тыс.
тенге
тыс.
тенге
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ________________ ________________________
(подпись)            (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) _______________ _______________________
(подпись)           (фамилия и.о.)
Приложение 5
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки

04-111-нысан
Мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақысына
арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп)      |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Лауазымдар санаты
Штаттық бiрлiк саны
Бiр айдағы лауазымдық жалақының сомасы (2-бағ. х базалық лауазымдық жалақы х коэфф. +... + 12-бағ х базалық лауазымдық жалақы х коэфф.)/1000
Бiр жылға дейiн
1-ден 2-ге дейiн
2-ден 3-ке дейiн
3-тен 5-ке дейiн
3-тен 5-ке дейiн
7-ден 9-ға дейiн
9-дан 11-ге дейiн
11-ден 14-ке дейiн
14-тен 17-ге дейiн
17-ден 20-ға дейiн
20 жылдан жоғары
Барлығы 2 бағ + 3 бағ +…+11 бағ +12 бағ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Өлшем бiрлiгi
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
мың теңге
кестенiң жалғасы
Лауазымдық жалақысын арттыру
Арттыру есебiмен лауазымдық жалақының (ставканың) сомасы 14-бағ. + 16-бағ.
Қосымша ақылар
Осы арттыру белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Сынып жетекшiлiгi үшiн
Дәптерлер мен жұмыстарын тексергенi үшiн
Оқуды басқару
Бірлескен үшiн
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
бiрл.
мың теңге
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
кестенiң жалғасы
Қосымша ақылар
Еңбектiң ерекше жағдайлары үшiн
Тереңдетiп оқытқаны үшiн
Ғылыми дәрежесi үшiн
Түнгi уақытта жұмыс iстегенi үшiн
Мереке және демалыс күндерiндегi жұмыс үшiн
Мерзiмiнен тыс жұмыс үшiн
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Қосымша ақы мөлшерi
Сомасы АЕК х 30 -бағ.х 31-бағ./1000
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
коэф.
тыс.
тенге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
кестенiң жалғасы
Қосымша ақылар
Үстемеақылар
Бiр айдағы жалақының жиыны 17-бағ.+46-бағ.+49-бағ.
Бiр айдағы жалақының жиыны 50-бағ. х12
Радиациялық қауiп-қатер аумақтарында тұрғаны үшiн қосымша еңбекақы
Экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшiн коэффициент
Уақытша болмаған қызметкердiң мiндеттерiн орындағаны үшiн қосымша ақы
Бiр айдағы қосымша ақылардың сомасы (19-бағ. + 21-бағ. + 23 + 29-бағ. + 32-бағ. + 34-бағ. + 36-бағ. + 38-бағ. + 41-бағ. + 43-бағ. + 45-бағ.)
Құрметтi атағы үшiн
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Сомасы (АЕК х 39 бағ. х 40-бағ.)/1000
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Мөлшерi
Сомасы (АЕК х 47-бағ.х 48-бағ./1000
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
бiрл.
коэфф.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
мың теңге
бiрл.
коэфф.
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 6-қосымша

Форма 04-111
Расчет расходов на оплату труда
работников государственных учреждений образования
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Кате-
гория
долж-
нос-
тей
Количество штатных единиц
Сумма
должност-
ных
окладов в
месяц
(гр.2 х
базовый
долж.
оклад х
коэфф.+…+
гр.12 х
базовый
долж.
оклад х
коэфф.)/
1000
До
го-
да
с 1
до
2
с 2
до
3
с 3
до
5
с 5
до
7
с 7
до
9
с 9
до
11
с 11
до
14
с 14
до
17
с 17
до
20
свыше
20
лет
Всего
гр.2+
гр.3+…
+гр.11
+гр.12
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Едини-
ца
изме-
рения
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
тыс. тенге
продолжение таблицы
Повышение
должностного
оклада
Сумма
должност-
ного
оклада
(ставки)
с учетом
повышения
гр.14+гр.
16
Доплаты
Кол-во
работни-
ков,
которым
установ-
лено
данное
повыше-
ние
Сумма
За классное
За проверку
тетрадей
Заведование
учебными
За совмещение
Кол-во
работни-
ков,
которым
установ-
лена
доплата
Сумма
Кол-во
работни-
ков,
которым
установ-
лена
доплата
Сумма
Кол-во
работни-
ков,
которым
установ-
лена
доплата
Сумма
Кол-во
работни-
ков,
которым
установ-
лена
доплата
Сумма
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
ед
тыс.
тенге
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
продолжение таблицы
Доплаты
За особые
условия
За
углубленное
изучение
За ученую степень
За работу в
ночное время
За работу в
праздничные
и выходные
дни
За
сверхурочную
работу
Кол-во
работ-
ников,
которым
уста-
новлена
доплата
Сумма
Кол-во
работ-
ников,
которым
уста-
новлена
доплата
Сумма
Кол-во
работ-
ников,
кото-
рым
уста-
новле-
на
допла-
та
Раз-
мер
доп-
латы
Сумма
(МРЗПх
гр.30х
гр.31)
1000
Кол-во
работ-
ников,
кото-
рым
уста-
новле-
на
допла-
та
Сумма
Кол-во
работ-
ников,
которым
уста-
новлена
доплата
Сумма
Кол-во
работ-
ников,
которым
уста-
новлена
доплата
Сумма
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
ед
коэф.
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
продолжение таблицы
Доплаты
Надбавки
Итого
основ-
ной
зара-
ботной
платы
в
месяц
гр.17+
гр.46+
гр.49
Итого
основ-
ной
зара-
ботной
платы
в год
гр.50х
12
Дополнительная
оплата труда за
проживание на
территориях
радиационного
риска
Коэффициент
за прожива-
ние в зонах
экологичес-
кого
бедствия
За выполне-
ние обязан-
ностей
временно
отсутствую-
щего
работника
Сумма
доплат
в месяц
(гр.19+
гр.21+
гр.23+
гр.25+
гр.27+
гр.29+
гр.32+
гр.34+
гр.36+
гр.38+
гр.41+
гр.43+
гр.45)
За почетное звание
Кол-во
работ-
ников,
которым
уста-
новлена
доплата
Раз-
мер
Сумма
(МРПх
гр.39х
гр.40)
/1000
Кол-во
работ-
ников,
которым
уста-
новлена
доплата
Сум-
ма
Кол-во
работ-
ников,
которым
уста-
новлена
доплата
Сум-
ма
Кол-во
работ-
ников,
которым
уста-
новлена
над-
бавка
Раз-
мер
Сумма
(МРПх
гр.47х
гр.48)
/1000
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
ед.
коэфф.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тен-
ге
ед.
тыс.
тен-
ге
тыс.
тенге
ед.
коэфф.
тыс.
тенге
тыс.
тенге
тыс.
тенге
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ________________ _______________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) _______________ _______________________
(подпись)           (фамилия и.о.)
Приложение 6
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки

Бiр жылдағы жалақының жиыны 31-бағ х12
Тiркемесi бар автомобильдермен жұмыс iстегенi үшiн үстемақы
Сыныптық бiлiктiлiгi үшiн
Қарулы Күштерде, басқа да әскерлерде және әскери құрамаларда, құқық қорғау органдарында, мемлекеттiк өртке қарсы қызметте жұмыс iстегенi үшiн
Бiр айдағы үстеме ақының сомасы (25-бағ. + 27-бағ. + 29-бағ.)
Үстемақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Үстемақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Үстемақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
24
25
26
27
28
29
30
31
32
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 13-қосымша
12-111-нысан
Прокуратура органдары қызметкерлерiнiң еңбекақысына
арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп)      |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Лауазымдар санаты
Лауазымдар атауы
Жылдар мен арнаулы қызмет өтiлi
Штат бiрлiктерiнiң саны
Коэффициенттер
Бiр айдағы лауазымдық жалақы (4-бағ. х базалық лауазымдық жалақы х 5-бағ. түзетiлген кэфф.)/1000
Сыныптық шен үшiн үстемеақы
Саны
Коэфф
Қосымша ақы сомасы 7-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х 8-бағ.
Саны
Коэфф
Қосымша ақы сомасы 10-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х 11-бағ.
Саны
Коэфф
Қосымша ақы сомасы 10-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х 11-бағ.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Өлшем бiрлiгi
бiрл
мың теңге
бiрл
мың теңге
бiрл
мың теңге
бiрл
мың теңге
Бiр жылға дейiн
1-ден 2-ге дейiн
2-ден 3-ке дейiн
3-тен 5-ке дейiн
5-тен 7-ге дейiн
7-ден 9-ға дейiн
9-дан 11-ге дейiн
11-ден 14-ке дейiн
14-тен 17-ге дейiн
17-ден 20-ға дейiн
20 жылдан жоғары
кестенiң жалғасы
Сыныптық шен үшiн үстемақы
Подполковник, II дәрежелi капитан, әдiлет кеңесшiсi
Подполковник, I дәрежелi капитан, аға әдiлет кеңесшiсi
III рангтегi генерал-майор, III сыныпты мемлекеттiк әдiлет кеңесшiсi
Саны
Коэфф
Қосымша ақы сомасы 16-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х 17-бағ.
Саны
Коэфф
Қосымша ақы сомасы 19-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х 20-бағ.
Саны
Коэфф
Қосымша ақы сомасы 22-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х 23-бағ.
Саны
Коэфф
Қосымша ақы сомасы 25-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х 26-бағ.
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
бiрл
мың теңге
бiрл
мың теңге
бiрл
мың теңге
бiрл
мың теңге
кестенiң жалғасы
Сыныптық шен үшiн үстемақы
Бiр айдағы сыныптық шендер үшiн үстемеақылардың жиыны (9-бағ.+ 12-бағ.+ 15-бағ+ 18 бағ.+ 21 бағ. + 24 бағ.+ 27 бағ.+ 30-бағ. + 33-бағ. + 36-бағ)
Радиациялық қауiп-қатер аумақтарында тұрғаны үшiн қосымша еңбекақы
Сыныптық шен үшiн үстемақы
Генерал полковник, I сыныпты мемлекеттiк әдiлет кеңесшiсi
Армия генералы, жоғары сыныпты мемлекеттiк әдiлет кеңесшiсi
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Саны
Коэфф
Қосымша ақы сомасы 28-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х 29-бағ.
Саны
Коэфф
Қосымша ақы сомасы 31-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х 32-бағ.
Саны
Коэфф
Қосымша ақы сомасы 34-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х 35-бағ.
жалпы саны
оның iшiнде 2 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,75 коэффициент бойынша
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
бiрл
мың теңге
бiрл
мың теңге
бiрл
мың теңге
мың теңге
бiрл
бiрл
бiрл
кестенің жалғасы
оның iшiнде 1,5 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,25 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1 коэффициент бойынша
Сомасы (АЕКх(2х39-бағ+1,75х40-бағ.+1,5х41-бағ.+1,25х42-бағ+1х43-бағ)/1000
Экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшiн коэффициент
Өзге де үстемеақылар (құпиялылық)
Бiр айдағы жалақының жиыны (6-бағ.+37-бағ+44-бағ.+49-бағ.+50)
Бiр жылғы жалақының жиыны 51-бағ.х12
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы (лауазымдық жалақы х1,5 х 46-бағ.+ 1,3 х 47-бағ.+1,2х 48-бағ.)/1000
жалпы саны
оның iшiнде 1,5 коэффициент бойынша

гр.31х12
За работу на
автомобилях с
прицепами
За классную квалификацию
За работу в
Вооруженных
Силах, других
войсках и
воинских
формированиях,
правоохранительных
органах,
государственной
противопожарной
службе
Сумма
надбавок в
месяц
(гр.25+гр.
27+гр.29)
Кол-во
работников,
которым
установлена
надбавка
Сумма
Кол-во
работников,
которым
установлена
надбавка
Сумма
Кол-во
работников,
которым
установлена
надбавка
Сумма
24
25
26
27
28
29
30
31
32
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
тыс. тенге
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _______________ _________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) _______________ ________________________
(подпись)       (фамилия и.о.)
Приложение 13
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 12-111
Расчет расходов на оплату труда сотрудников органов прокуратуры
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Кате-
гория
долж-
нос-
тей
Наи-
мено-
вания
долж-
нос-
тей
Стаж специ-
альной
службы
в
годах
Коли-
чест-
во
штат-
ных
еди-
ниц
Коэф
фи-
ци-
енты
Сумма
долж-
ност-
ных
окла-
дов в
месяц
(гр.4
х ба-
зов.
должн.
оклад
х
поп-
ра-
вочн.
коэфф. х
гр.5)
/1000
Доплата за классный чин
Кол-
во
Коэфф
Сумма
доп-
латы
гр.7
х ба-
зовый
долж.
оклад
х
гр.8
Кол-
во
Коэфф
Сумма
доп-
латы
гр.10
х
базо-
вый
долж.
оклад
х
гр.11
Кол-
во
Коэфф
Сумма
доп-
латы
гр.13
х
базо-
вый
долж.
оклад
х гр.
14
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Единица измерения
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
До
года
с 1 до
2
с 2 до
3
с 3 до
5
с 5 до
7
с 7 до
9
с 9 до
11
с 11
до 14
с 14
до 17
с 17
до 20
свыше
20 лет
продолжение таблицы
Доплата за классный чин
Подполковник, капитан
II ранга, советник
юстиции
Подполковник, капитан
I ранга, старший
советник юстиции
Генерал-майор III
ранга, государствен-
ный советник юстиции
III класса
Кол-во
Коэфф
Сумма
доплаты
гр.16 х
базовый
долж.
оклад х
гр. 17
Кол-во
Коэфф
Сумма
доплаты
гр.19 х
базовый
долж.
оклад х
гр. 20
Кол-во
Коэфф
Сумма
доплаты
гр.22 х
базовый
долж.
оклад х
гр. 23
Кол-во
Коэфф
Сумма
доплаты
гр.25 х
базовый
долж.
оклад х
гр. 26
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
продолжение таблицы
Доплата за классный чин
Сумма
доплат
за
класс-
ные
чины в
месяц
(гр.9+
гр.12+
гр.15+
гр.18+
гр.21+
гр.24+
гр.27+
гр.30+
гр.33+
гр.36)
Дополнительная оплата труда за проживание на территориях радиоционного риска
Генерал лейтенант
государственный
советник юстиции II
класса
Генерал полковник
гос. Советник
юстиции I класса
Генерал армии
гос.советник
юстиции высшего
класса
Кол-во государственных служащих, получающих доп.оплату
Кол-во
Коэфф
Сумма
доп-
латы
гр.28х
базо-
вый
долж.
оклад
х
гр.29
Кол-во
Коэфф
Сумма
допла-
ты
гр.31
х
базо-
вый
долж.
оклад
х гр.
32
Кол-во
Коэфф
Сумма
допла-
ты
гр.34
х
базо-
вый
долж.
оклад
х гр.
35
общее
кол-во
в т.ч.
по
коэф-
фици-
енту 2
в т.ч.
по
коэф-
фици-
енту
1,75
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
тыс.
тенге
ед.
ед.
ед.
продолжение таблицы
в т.ч.
по
коэффи-
циенту
1,5
в т.ч.
по
коэффи-
циенту
1,25
в т.ч.
по
коэффи-
циенту
1
Сумма
(МРП
х(гр.39
х 2+
гр.40х
1,75+
гр.41х
1,5+
гр.42х
1,25+
гр.43х
1))/
1000
Коэффициент за проживание в зонах
экологического бедствия
Сумма
прочих
доплат
(сек-
ретно)
Итого
основ-
ной
зара-
ботной
платы в
месяц
(гр.6+
гр.37+
гр.44+
гр.49+
гр.50)
Итого
основ-
ной
зара-
ботной
платы в
год
гр.51х
12
Кол-во государственных
служащих, получающих
доп.оплату
Сумма
(долж-
ностной
оклад
х(гр.46
х 1,5+
гр.47 х

13-111-нысан
Құқық қорғау органдары, мемлекеттiк өртке қарсы қызмет,
мемлекеттiк фельдъегерлiк қызмет, қылмыстық-атқару жүйесi
органдары қызметкерлерiнiң еңбекақысына арналған
шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп)      |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Лауазымдар санаты
Штаттық бiрлiк саны
Бiр жылға дейiн
1-ден 2-ге дейiн
2-ден 3-ке дейiн
3-тен 5-ке дейiн
5-тен 7-ге дейiн
7-ден 9-ға дейiн
9-дан 11-ге дейiн
11-ден 14-ке дейiн
14-тен 17-ге дейiн
17-ден 20-ға дейiн
20 жылдан жоғары
Барлығы 2 бағ + 3 бағ +…+11 бағ +12 бағ
Бiр айдағы лауазымдық жалақының сомасы (2-бағ. х базалық лауазымдық жалақы х коэфф. +... + 12-бағ х базалық лауазымдық жалақы х коэфф.)/1000
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Өлшем бiрлiгi
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
мың теңге
кестенiң жалғасы
Арнайы атақтары үшiн қосымша ақы алатын қызметкерлердiң саны
Қатардағы
Ефрейтор
Кiшi сержант
Сержант
Аға сержант
Старшина
3 сыныптағы сержант
2 сыныптағы сержант
1 сыныптағы сержант
Штаб-сержант
Сержант-шебер
Прапорщик
15
16
17
18
19
20
20-1
20-2
20-3
20-4
20-5
21
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
кестенiң жалғасы
Арнайы атақтары үшiн қосымша ақы алатын қызметкерлердiң саны
Аға прапорщик
Кiшi лейтенант
Лейтенант, кеден қызметiнiң III-дәрежелi инспекторы
Аға лейтенант, кеден қызметiнiң II-дәрежелi инспекторы
Капитан, кеден қызметiнiң I-дәрежелi инспекторы
Майор, кеден қызметiнiң III-дәрежелi кеңесшiсi
Подполковник, кеден қызметiнiң II-дәрежелi кеңесшiсi
Полковник, кеден қызметiнiң I-дәрежелi кеңесшiсi
Генерал-майор, кеден қызметiнiң III-дәрежелi мемлекеттiк кеңесшiсi
Генерал-лейтенант, кеден қызметiнiң II-дәрежелi мемлекеттiк кеңесшiсi
Генерал-полковник, кеден қызметiнiң I-дәрежелi мемлекеттiк кеңесшiсi
Армия генералы, нағыз мемлекеттiк кеңесшi
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
кестенiң жалғасы
Лауазымдар санаты атақтар үшiн қосымша ақының сомасы (15-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х коэфф.+...+33-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х коэфф.)/1000
Қызмет өткерудiң ерекше жағдайлары үшiн
Радиациялық қауiп-қатер аумақтарында тұрғаны үшiн қосымша еңбекақы
Экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшiн коэффициент
Бiр айдағы жалақы қоры (14-бағ.+34-бағ.+36-бағ.+39-бағ.+41-бағ)
Бiр жылдағы жалақы қоры (42-бағ. х 12)
Осы үстемақыны алатын қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы алатын қызметшiлердiң саны
Мөлшерi
Сомасы (АЕҚ х 37-бағ.х 38-бағ.)/1000
Мөлшерi
Сомасы (АЕҚ х 37-бағ.х 38-бағ.)/1000
Осы үстемақыны алатын қызметкерлердiң саны
Сомасы
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
коэф.
мың теңге
коэф.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 15-қосымша

Форма 13-111
Расчет
расходов на оплату труда сотрудников правоохранительных
органов, государственной противопожарной службы,
государственной фельдъегерской службы, органов
уголовно-исполнительной системы
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Кате-
гория
долж-
ностей
Количество штатных единиц
до
года
с 1
до
2
с 2
до
3
с 3
до
5
с 5
до
7
с 7
до
9
с 9
до
11
с 11
до
14
с 14
до
17
с 17
до
20
свыше
20 лет
Всего
гр.2+гр.3+…
+гр.11+гр.
12
Сумма
должностных
окладов в месяц
(гр.2х базовый
долж.оклад х
коэфф.+…+гр.12
х базовый
долж.оклад х
коэфф.)/1000
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Едини-
ца
изме-
рения
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
тыс.тенге
продолжение таблицы
Количество сотрудников получающих доплаты за специальные звания
Рядовой
Ефрей-
тор
Младший
сержант
Сержант
Старший
сержант
Старши-
на
Сержант
3
класса
Сержант
2
класса
Сержант
1
класса
Штаб-
сержант
Мастер-
сержант
Прапор-
щик
15
16
17
18
19
20
20-1
20-2
20-3
20-4
20-5
21
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
продолжение таблицы
Количество сотрудников получающих доплаты за специальные звания
Старший
прапор-
щик
Младший
лейте-
нант
Лейте-
нант,
инспек-
тор
тамо-
женной
службы
III
ранга
Старший
лейте-
нант,
инспек-
тор
тамо-
женной
службы
II
ранга
Капи-
тан,
инспек-
тор
тамо-
женной
службы
I ранга
Майор,
совет-
ник
тамо-
женной
службы
III
ранга
Подпол-
ковник,
совет-
ник
тамо-
женной
службы
II
ранга
Полков-
ник,
совет-
ник
тамо-
женной
службы
I ранга
Гене-
рал
майор,
гос.
совет-
ник
тамо-
женной
службы
III
ранга
Гене-
рал-
лейте-
нант,
гос.
совет-
ник
тамо-
женной
службы
II ранга
Гене-
рал-
пол-
ковник
гос.
совет-
ник
тамо-
женной
службы I
ранга
Гене-
рал
армии,
дейст-
витель-
ный
госу-
дарст-
венный
совет-
ник
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
продолжение таблицы
Сумма
доплат
за
специа-
льные
звания в
месяц
(гр.15х
базовый
долж.
оклад х
коэфф.+…
+гр.33 х
базовый
долж.
оклад х
коэфф.)
/1000
За особые
условия
прохождения
службы
Дополнительная оплата труда за
проживание на территориях
радиационного риска
Коэффициент
за проживание
в зонах
экологическо-
го бедствия
Итого
основ-
ной
зара-
ботной
платы в
месяц
(гр.14+
гр.34+
гр.36+
гр.39+
гр.41)
Итого
основ-
ной
зара-
ботной
платы в
год
гр.42х
12
Кол-во
сотруд-
ников,
полу-
чающих
данную
надбав-
ку
Сумма
Кол-во
сотруд-
ников,
полу-
чающих
доп.
оплату
Размер
Сумма
(МРП х
гр.37 х
гр.38)/
1000
Раз-
мер
Сумма
(МРП х
гр.37 х
гр.38)
/1000
Кол-во
сотруд-
ников,
полу-
чающих
доп.
оплату
Сумма
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
коэф.
тыс.
тенге
коэф.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
тыс.
тенге
тыс.
тенге
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ________________ ________________________
(подпись)         (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) _______________ _______________________
(подпись)        (фамилия и.о.)
Приложение 15
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки

14-111-нысан
Әскери қызметшiлердiң еңбекақысына арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп)      |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Лауазымдар санаты
Штаттық бiрлiк саны
Бiр жылға дейiн
1-ден 2-ге дейiн
2-ден 3-ке дейiн
3-тен 5-ке дейiн
5-тен 7-ге дейiн
7-ден 9-ға дейiн
9-дан 11-ге дейiн
11-ден 14-ке дейiн
14-тен 17-ге дейiн
17-ден 20-ға дейiн
20 жылдан жоғары
Барлығы 2 бағ + 3 бағ + … + 11 бағ + 12 бағ
Бiр айдағы лауазымдық жалақының сомасы (2-бағ. х базалық лауазымдық жалақы х коэфф. +... + 12-бағ х базалық лауазымдық жалақы х коэфф.)/1000
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Өлшем бірлігі
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
мың теңге
кестенiң жалғасы
Әскери қызметкерлерінің саны
Қатардағы матрос
Ефрейтор, аға матрос
Кiшi сержант, II статьялы сержант
Сержант, I статьялы сержант
Аға сержант, аға старшина
Старшина, кеменiң аға старшина
3 сыныптағы сержант, 3 сыныптағы старшина
2 сыныптағы сержант, 2 сыныптағы старшина
1 сыныптағы сержант, 1 сыныптағы старшина
Штаб-сержант, ӘТҚ штаб-сержантi
Сержант-шебер
Прапорщик, мичман
Аға прапорщик, аға мичман
15
16
17
18
19
20
20-1
20-2
20-3
20-4
20-5
21
22
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
кестенiң жалғасы
Әскери қызметкерлерінің саны
Әскери атақтары үшiн қосымша ақының сомасы (15-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х коэфф.+...+33-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х коэфф.)/1000
Кiшi лейтенант
Лейтенант
Аға лейтенант
Капитан, капитан-лейтенант
Майор, III-дәрежелi капитан
Подполковник, II-дәрежелi капитан
Полковник, I-дәрежелi капитан
Генерал-майор, контр-адмирал
Генерал-лейтенант, вице-адмирал
Генерал-полковник, адмирал
Армия генералы, флот адмиралы
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
мың теңге
кестенің жалғасы
Қызмет өткерудiң ерекше жағдайлары үшiн
Радиациялық қауiп-қатер аумақтарында тұрғаны үшiн қосымша еңбекақы
Экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшiн коэффициент
Бiр айдағы жалақы қоры (14-бағ.+34-бағ.+36-бағ.+39-бағ.+41-бағ)

Форма 14-111
Расчет расходов на оплату труда военнослужащих
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Кате-
гория
долж-
ностей
Количество штатных единиц
до
года
с 1
до
2
с 2
до
3
с 3
до
5
с 5
до
7
с 7
до
9
с 9
до
11
с 11
до
14
с 14
до
17
с 17
до
20
свыше
20 лет
Всего
гр.2+гр.3+…
+гр.11+гр.
12
Сумма
должностных
окладов в месяц
(гр.2х базовый
долж.оклад х
коэфф.+…+гр.12
х базовый
долж.оклад х
коэфф.)/1000
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Едини-
ца
изме-
рения
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
тыс.тенге
продолжение таблицы
Количество военнослужащих
Рядо-
вой,
матрос
Ефрей-
тор,
стар-
ший
матрос
Млад-
ший
сер-
жант,
стар-
шина
II
статьи
Сер-
жант,
стар-
шина I
статьи
Стар-
ший
сер-
жант,
глав-
ный
стар-
шина
Стар-
шина,
гл.ко-
рабе-
льный
стар-
шина
Сер-
жант 3
клас-
са,
стар-
шина 3
класса
Сер-
жант 2
клас-
са,
стар-
шина 2
класса
Сер-
жант 1
клас-
са,
стар-
шина 1
класса
Штаб-
сер-
жант,
штаб-
сер-
жант
ВМС
Мас-
тер-
сер-
жант
Пра-
пор-
щик,
мичман
Стар-
ший
пра-
пор-
щик,
стар-
ший
мичман
15
16
17
18
19
20
20-1
20-2
20-3
20-4
20-5
21
22
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
продолжение таблицы
Количество военнослужащих
Сумма
доплат
за
воин-
ские
звания
(гр.15
х
базо-
вый
долж.
оклад
х
коэфф.
+ … +
гр.33
х
базо-
вый
долж.
оклад
х
коэфф.
)/1000
Млад-
ший
лейте-
нант
Лейте-
нант
Стар-
ший
лейте-
нант
Капи-
тан,
капи-
тан-
лейте-
нант
Майор,
капи-
тан
III
ранга
Под-
пол-
ков-
ник,
капи-
тан II
ранга
Пол-
ков-
ник,
капи-
тан I
ранга
Гене-
рал-
майор,
контр-
адми-
рал
Гене-
рал-
лейте-
нант,
вице-
адми-
рал
Гене-
рал-
пол-
ков-
ник,
адми-
рал
Гене-
рал-
армии,
адми-
рал
флота
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
тыс.тенге
продолжение таблицы
За особые
условия
прохождения
службы
Дополнительная
оплата труда за
проживание на
территориях
радиационного риска
Коэффициент
за
проживание в
зонах
экологичес-
кого
бедствия
Итого
основ-
ной
зара-
бот-
ной
платы
в
месяц
(гр.14
+гр.34
+гр.36
+гр.39
+гр.41)
Итого
основ-
ной
зара-
ботной
платы
в год
гр.

Бiр жылдағы жалақы қоры (42-бағ. х 12)
Осы үстемақыны алатын қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы алатын қызметшiлердiң саны
Мөлшерi
Сомасы (АЕҚ х 37-бағ.х 38-бағ.)/1000
Қосымша ақы алатын қызметшiлердiң саны
Сомасы
35
36
37
38
39
40
41
42
43
бiрл.
мың теңге
бiрл.
коэфф.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 16-қосымша
15-111-нысан
Жедел әскери қызмет әскери қызметшiлерiнiң лауазымдық
жалақысы бойынша шығыcтарды есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп)      |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Тарифтiк разряд
Жедел әскери қызмет әскери қызметшiлерiнiң саны
Бiр айдағы лауазымдық айлықақының сомасы (базалық лауазымдық айлықақы х коэфф.х 2-бағ.)/1000
Бiр жылдағы лауазымдық айлықақының сомасы (3-бағ.х 12)
1
2
3
4
Өлшем бiрлiгi
бiрл.
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 17-қосымша
01-112-нысан
Қосымша ақшалай төлемдердiң есебi
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп)      |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Кіші бағдарлама                             |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Қосымша ақша төлемдерi
Лауазымдар санаты
Бiр айдағы лауазымдық жалақының сомасы (7 бағ. 01-111 нысаннан)
Бiр жылдағы лауазымдық жалақының сомасы сыйлықақы (бағ.2 х 2)
Жасалған келiсiмшарттың мерзiмiне байланысты солдаттар (матростар), сержанттар (старшиналар) лауазымына келiсiмшарт бойынша әскери қызметке алғаш кiрiскен азаматтарға бiржолғы ақшалай сыйақы
Салық органдарының қызметкерлеріне және Қазақстан Республикасы Әділет құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлеріне қосымша ақшалай төлемдері
Әскери қызметке кiрiскен азаматтарға бiржолғы ақшалай сыйақыны саны
Бiржолғы ақшалай сыйақының мөлшерi
Сомасы бағ.4 х бағ.5
1
2
3
4
5
6
7
Өлшем бiрлiгi
мың.теңге
мың.теңге
бiрл.
мың.теңге
мың.теңге
мың.теңге
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 18-қосымша

42х12
Кол-во
сотруд-
ников,
получа-
ющих
данную
надбав-
ку
Сумма
Кол-во
военно-
служа-
щих,
полу-
чающих
доп.
оплату
Раз-
мер
Сумма
(МРП х
гр.37
х
гр.38)
/1000
Кол-во
военно-
служа-
щих,
полу-
чающих
доп.
оплату
Сумма
35
36
37
38
39
40
41
42
43
ед.
тыс.
тенге
ед.
коэф.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
тыс.
тенге
тыс.
тенге
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _______________ _________________________
(подпись)           (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ _________________________
(подпись)         (фамилия и.о.)
Приложение 16
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 15-111
Расчет
расходов по должностному окладу
военнослужащих срочной военной службы
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Тарифный разряд
Количество военнослужащих
срочной военной службы
Сумма должностных
окладов в месяц
(базовый должн. оклад
х коэф. х гр. 2)/1000
Сумма должностных
окладов в год (гр. 3
х 12)
1
2
3
4
Единица
измерения
ед.
тыс. тенге
тыс. тенге
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _______________ _________________________
(подпись)         (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) _______________ _______________________
(подпись)         (фамилия и.о.)
Приложение 17
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 01-112
Расчет затрат на дополнительные денежные выплаты
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Дополнительные денежные выплаты
Категория
должностей
Сумма должностных
окладов в месяц
(гр. 7 из формы
01-111)
Сумма двух долж.
окладов в год для
премирования
(гр. 2х2)
Единовременное денежное
вознаграждение гражданам
впервые поступившим на
воинскую службу по контракту
на должности солдат
(матросов), сержантов
(старшин) в зависимости от
срока заключенного контракта
Дополнительные денежные выплаты работникам органов налоговой службы и работникам структурного подразделения Министерства юстиции Республики Казахстан
Кол-во
граждан
поступивших
на воинскую
службу
Размер
едино-
времен-
ного
денежнего
вознаграждения
Сумма
гр. 4 х
гр. 5
1
2
3
4
5
6
7
Единица измерения
тыс. тг.
тыс. тг.
ед
тыс. тг
тыс. тг
тыс. тг
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)        (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) _________________ _____________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 18
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки

01-113-нысан
Өтемақы төлемдерiне арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп)      |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Лауазымдар санаты
Еңбек ақыға арналған шығыстарды есептеу тиiстi нысандар бойынша 1 айдағы лауазымдық еңбек ақы мөлшерi
Мемлекеттiк және азаматтық қызметкерлерiне сауықтыруға арналған жәрдемақы
Экологиялық апат аймағында тұратын қызметкерлерiне сауықтыруға арналған жәрдемақы
Бiр жылға сауықтыруға арналған жәрдемақы сомасы (4-бағ.+ 6-бағ.)
Қызмет ауыстыру кезiндегi көтерме жәрдемақы
Мөлшерi
Сомасы 2-бағ.х 3-бағ.
Қызметшiлердің саны
Сомасы
Құқық қорғау органдары әскери қызметкерлерiнiң, қызметшiлерiнiң саны
Сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Өлшем бiрлiгi
мың теңге
коэфф.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
мың теңге
бiрл.
мың теңге
кестенiң жалғасы
Жасы бойынша қызметтен босаған кездегi бiрыңғай жәрдемақы, отставкаға кетер кездегi судьяларға демалыс жәрдемақысы және оның өкiлеттiгiнiң мерзiмi өту жөнiнде депутатқа жәрдемақы, сондай-ақ мерзiмдiк қызмет әскери қызметшiлерiне әскери қызметтен босаған кездегi бiрыңғай
Зиян және қауiптi еңбек жағдайлары үшiн өтемақы
Ерекше еңбек жағдайлары үшiн өтемақы
7-бағ. + 9-бағ. + 11-бағ. + 13-бағ. + 15-бағ. + 113-ерекшелiк бойынша жиыны
Алушылар саны
Сомасы
Алушылар саны
Сомасы
Алушылар саны
Сомасы
10
11
12
13
14
15
16
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 19-қосымша
01-114-нысан
Соттардың белгiленген мiндеттi зейнетақы жарналарына қосымша
және әскери қызметшiлердiң, iшкi iстер органдары және Әдiлет
министрлiгi Қылмыстық атқару жүйесi комитетi, қаржы полиция
органдары және мемлекеттiк өртке қарсы қызмет қызметкерлерiнiң
жинақтаушы зейнетақы қорларына түсетiн мiндеттi зейнетақы
жарналарына арналған шығыcтарды есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп)      |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Соттардың белгiленген мiндеттi зейнетақы жарналарына қосымша
және әскери қызметшiлердiң, iшкi iстер органдары және Әдiлет
министрлiгi Қылмыстық атқару жүйесi комитетi, қаржы полиция
органдары және мемлекеттiк өртке қарсы қызмет қызметкерлерiнiң
жинақтаушы зейнетақы қорларына түсетiн мiндеттi зейнетақы
жарналарына
Қызметкерлер саны
1998 жылғы 1 қаңтардағы жағдайы бойынша әскери қызмет өтiлi бар iшкi iстер органдарындағы қызметi кем дегенде 10 жыл соттарды, әскери қызметтердiң, iшкi iстер органдары қызметтерiнiң және Әдiлет министрлiгiнiң Қылмыстық-атқарушылық жүйесi комитетiнiң, қаржы полициясы органдарының және мемлекеттiк өртке қарсы қызметтерiнiң қызметкерлерiн 1 айдағы ақшалай ұстау сомасы
Зейнетақы жарнасының мөлшерi (20%)
Бiр айдағы жарнаның сомасы (2-бағ.х3-бағ.)/100
Бiр жылдағы жарнаның сомасы 4-бағ.х12
1
2
3
4
5
бiрл.
мың теңге
%
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 20-қосымша

Форма 01-113
Расчет расходов на компенсационные выплаты
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Категория
должностей
Сумма
должн.
окладов в
месяц из
соответст-
вующих форм
по расчету
расходов по
оплате
труда
Пособие на
оздоровление
государственных и
гражданских
служащих
Пособия на
оздоровление
работникам,
проживающим в
зонах
экологического
бедствия
Сумма
пособий
на оздо-
ровление
в год
(гр.4+гр.
6)
Подъемное пособие
при служебном
перемещении
Размер
Сумма гр.2 х
гр.3
Кол-во
работников
Сумма
Кол-во
военнослу-
жащих,
сотрудников
правоохра-
нительных
органов
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ед.измере-
ния
тыс.
тенге
коэф.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
продолжение таблицы
Единовременное пособие при
увольнении со службы по
возрасту, выходное пособие
судьям при уходе в
отставку и пособие
депутату по истечении
срока его полномочий, а
также единовременное
пособие при увольнении с
военной службы
военнослужащим срочной службы
Компенсация за вредные и
опасные условия труда
Компенсация за
особые условия
труда
Итого по
специфике 113
гр.7+гр.9+гр.
11+гр.13+гр.
15
Кол-во
получателей
Сумма
Кол-во
получателей
Сумма
Кол-во
получателей
Сумма
10
11
12
13
14
15
16
ед.
тыс.тенге
ед.
тыс.тенге
ед.
тыс.
тенге
тыс.тенге
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _______________ _________________________
(подпись)       (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) _______________ _______________________
(подпись)      (фамилия и.о.)
Приложение 19
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 01-114
Расчет
расходов на дополнительно установленные обязательные
пенсионные взносы судей и обязательные пенсионные взносы
военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел,
Комитета уголовно-исполнительной системы Республики
Казахстан, органов финансовой полиции и
государственной противопожарной службы в
накопительные пенсионные фонды
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Дополнительно установленные обязательные пенсионные взносы судей и
обязательные пенсионные взносы органов внутренних дел, Комитета
уголовно-исполнительной системы Республики Казахстан, органов
финансовой полиции и государственной противопожарной службы в
накопительные пенсионные фонды
Количество
работников
Сумма денежного содержания в
месяц судей, военнослужащих,
сотрудников органов
внутренних дел и Комитета
уголовно-исполнительной
системы Министерства юстиции,
органов финансовой полиции и
государственной
противопожарной службы,
имеющих по состоянию на 1
января 1998 года стаж военной
службы, службы в органах
внутренних дел менее 10 лет
Размер
пенсионного
взноса (20%)
Сумма взноса в
месяц (гр.2х
гр.3)/100
Сумма взноса
в год гр.4
х12
1
2
3
4
5
ед.
тыс.тенге
%
тыс.тенге
тыс.тенге
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _____________ ___________________________
(подпись)             (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) _____________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 20
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки

01-121-нысан
Әлеуметтiк салықты төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп)      |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Еңбек ақының салық салынатын қоры
Әлеуметтiк салық ставкасы
Жылына салық (1-бағ.х2-бағ.)/100
1
2
3
мың теңге
%
мың теңге
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 21-қосымша
01-122-нысан
Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтiк
аударымдарды төлеуге арналған шығыстардың есебi
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп)      |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Жалақы төлеудiң салық салынатын қоры
Әлеуметтiк аударымдар ставкасы
Жыл iшiндегi әлеуметтiк аударымдар сомасы (1-б. х 2-б.)/100
1
2
3
мың теңге
%
мың теңге
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 22-қосымша
01-123-нысан
Автокөлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық
жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру сыйлықақысы мөлшерiн
есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп)      |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Көлiк құралының түрi
Көлiк құралының түрi бойынша коэффициент мөлшерi а*
Алматы облысы
Оңтүстiк облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Қостанай облысы
Қарағанды облысы
Солтүстiк облысы
Ақмола облысы
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Өлшем бiрлiгi
коэф.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
Жеңiл
2,09
16 жолаушы орыны бар автобустар
3,26
16 жолаушы орыны аса бар автобустар
3,45
Жүк
3,98
Троллейбустар, трамвайлар
2,33
Мототранспорт
1
Тiркемелер (шағын тiркемелер)
1
Жиыны
х
кестенің жалғасы
Павлодар облысы
Жамбыл облысы
Ақтөбе облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қызылорда облысы
Атырау облысы
Маңғыстау облысы
Алматы қаласы
Астана қаласы
Жарна сомасы **
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
мың теңге
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
* Бұл баған «Көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес толтырылады.
** Бұл баған былайша есептеледi: ((көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшiн) х гр.3)+(көлiк құралдарын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.а (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшiн) х гр.4)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшiн) х гр.5)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар) х гр.6)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшiн) х гр.7)+(көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х гр.2 х 1,2 х (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар) х гр.8)+(көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф. (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшiн) х гр.9)+( көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х гр.2 х 1,2 х (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшiн) х гр.10)+(кө (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшiн) х гр.13)+(көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х гр.2 х 1,2 х (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшiн) х гр.14)+(көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х гр.2 х 1,2 х (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшiн) х гр.15)+( көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х гр.2 х 1,2 х (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшiн) х гр.16)+( көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х гр.2 х 1,2 х (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшiн) х гр.17)+( көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х гр.2 х 1,2 х (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшiн) х гр.18)) х МРП/1000
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 23-қосымша

Форма 01-121
Расчет расходов на уплату социального налога
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Налогооблагаемый фонд оплаты труда
Ставка социального налога
Сумма налога в год
(гр.1 х гр.2)/100
1
2
3
тыс.тенге
%
тыс.тенге
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/ руководитель
государственного учреждения _____________ ___________________________
(подпись)             (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ____________ ___________________________
(подпись)             (фамилия и.о.)
Приложение 21
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 01-122
Расчет
расходов на уплату социальных отчислений
в Государственный фонд социального
страхования
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Налогооблагаемый фонд оплаты
труда
Ставка социальных отчислений
Сумма социальных отчислений
в год (гр.1 х гр.2)/100
1
2
3
тыс.тенге
%
тыс.тенге
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ _________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 22
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 01-123
Расчет размера страховой премии при
обязательном страховании гражданско-правовой
ответственности владельцев автотранспортных
средств
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Тип
транс-
портного
средства
Размер
коэффи-
циента по
типу
транс-
портного
средства*
Алматин-
ская
область
Южно-
Казахс-
танская
область
Восточно-
Казахс-
танская
область
Костанай-
ская
область
Караган-
динская
область
Северо-
Казахс-
танская
область
Акмолин-
ская
область
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Единица
измерения
коэф.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
Легковые
2,09
Автобусы
до 16
пассажир-
ских мест
включи-
тельно
3,26
Автобусы
свыше 16
пассажир-
ских мест
3,45
Грузовые
3,98
Троллей-
бусы,
трамваи
2,33
Мототран-
спорт
1
Прицепы
(полупри-
цепы)
1
Итого
х
продолжение таблицы
Павло-
дарская
область
Жамбыл-
ская
область
Актюбин-
ская
область
Западно-
Казахс-
танская
область
Кызылор-
динская
область
Атырау-
ская
область
Мангис-
тауская
область
г.Алматы
г.Астана
Сумма
взноса
**
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
тыс.
тенге
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _____________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ___________ ___________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
* Данная графа заполняется в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств"
** Данная графа рассчитывается следующим образом: ((1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.3)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.4)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.5)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.6)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.7)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.8)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.9)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.10)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.11)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.12)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.13)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.14)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.15)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.16)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.17)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.18)) х МРП/1000
Приложение 23
к Правилам составления и представления
бюджетной заявки

01-134-нысан
Алқабилерге сыйақылар төлеу есептері
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Деректің түрi (болжам, жоспар, есеп)        |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Атауы
Базалық лауазымдық жалақы
Іс бойынша төрағалық ететін судьяның лауазымдық жалақысының коэффициенті (өтіліне қарай)
Аудандық судьяның және оған теңестірілген соттың лауазымдық жалақысы (теңгемен)
Алқабидің лауазымдық жалақысы (4-бағ. *50%) (айына теңге)
Бір жылдағы іс саны
Бір жылдағы алқабилердің саны (адам)
Процестің ұзақтығы (күн)
Шығындар сомасы (гр.5/ 22дн.*гр.7* гр.8/1000) (мың теңге)
әлеуметтік салық (мың теңге)
Мемлекеттік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар (мың теңге)
барлығы (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Алқабилерге төленетін сыйақы
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 24-қосымша
01-135-нысан
Техникалық персонал бойынша жұмыс берушілердің жарналарына
арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Деректің түрi (болжам, жоспар, есеп)        |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Әлеуметтік салық
Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдар
Барлығы (3-бағ. +6-бағ.)
Жалақы төлеудiң салық салынатын қоры
Әлеуметтiк аударымдар ставкасы
Жыл iшiндегi әлеуметтiк аударымдар сомасы (1-б. х 2-б.)/100
Салық салынатын еңбекақы төлеу қоры
Әлеуметтік аударымдар ставкасы
Жылына әлеуметтік аударымдар сомасы (4-бағ. х 5-бағ.) /100
1
2
3
4
5
6
7
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 25-қосымша

Форма 01-134
Расчет выплаты вознаграждений присяжных заседателям
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Наименование
Базовый должностной оклад
Коэффициент должностного оклада председательствующего по делу судьи (в зависимости от стажа)
Должностной оклад судьи районного и приравненного к нему суда (тенге)
Размер оплаты труда присяжного заседателя (гр. 4 *50%)
(тенге в месяц)
Количество дел в год
Количество присяжных заседателей в год (человек)
Длительность процесса (дней)
Сумма затрат
(гр.5/ 22дн.*гр.7*
гр.8/1000)
(тыс. тенге)
Социальный налог
(тыс. тенге)
Социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования (тыс. тенге)
Всего
(тыс. тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Вознаграждения присяжным заседателям
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)            (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)     (фамилия и.о.)
Приложение 24
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 01-135
Расчет
расходов на взносы работодателей по техническому персоналу
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Социальный налог
Социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования
Всего
(гр.3 + гр.6)
Налогооблагаемый фонд оплаты труда
Ставка социального налога
Сумма налога в год (гр.1 х гр.2) /100
Налогооблагаемый фонд оплаты труда
Ставка социальных отчислений
Сумма социальных отчислений в год
(гр.4 х гр.5) /100
1
2
3
4
5
6
7
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _______________ _________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) _______________ _______________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 25
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки

01-141-нысан
Бiлiм беру және әлеуметтiк қорғау мекемелерiнде тамақтануға
арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Деректің түрi (болжам, жоспар, есеп)        |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
р.р.№
Алушылардың атауы
Тамақтанатындардың бiр күндегi орташа саны (бiрл.)
Мекемелердiң жұмыс iстеу (күндер) күндерi
Бiр күнде 1 бiрлiкке тамақтану нормасы (теңге)
Шығыстардың сомасы (мың теңге) (3-б.х4-б.х5-б.)/1000
1
2
3
4
5
6
Жиыны
х
х
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 26-қосымша
02-141-нысан
Әскери қызметшiлерге, iшкi iстер органдары, қылмыстық-атқару
жүйесi, қаржы полициясы қызметкерлерiне, кәсiптiк
апаттан-құтқару құрылымдарының құтқарушыларына, әскери және
арнайы оқу орындарының курсанттарына, әскери
мектеп-интернаттарының тәрбиеленушiлерiне тамақ өнiмдерiн сатып
алуға арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Деректің түрi (болжам, жоспар, есеп)        |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
р.р.
Алушылардың атауы
Тамақтанатындардың бiр күндегi орташа саны (бiрл.)
Мекемелердiң жұмыс iстеу (күндер)
Бiр күнiне 1 бiрлiкке тамақтану нормасы (теңге)
Бiр айда мерзiмдi қызметтегi 1 әскери қызм.-ге темекi бұйымдарын босату нормасы (теңге)
Айлардың саны (айл.)
Шығыстардың сомасы (мың теңге) (3-б.х4-б.х5-б.+3-б.х6-б.х7-б.)/1000
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
х
х
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 27-қосымша
03-141-нысан
Ветеринариялық мекемелерiнде тамақтануға арналған шығыстарды
есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Деректің түрi (болжам, жоспар, есеп)        |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
р.р.№
Алушылардың атауы
Тамақтанатындардың бiр күндегi орташа саны (бiрл.)
Мекемелердiң жұмыс iстеуi (күндер)
Бiр күнiне 1 бiрлiкке тамақтану нормасы (теңге)
Шығыстардың сомасы (мың теңге) (3-б.х4-б.х5-б.)/1000
1
2
3
4
5
6
Жиыны
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 28-қосымша
04-141-нысан
Денсаулық сақтау мекемелерiндегi тамақтануға арналған
шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Деректің түрi (болжам, жоспар, есеп)        |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Бөлiмшелердiң (жеке ұйымдардың) атауы
Төсек-күндер саны
1 төсек-күнiне арналған тамақтану шығыстарының нормасы, теңгемен
Тамақтануға арналған барлық шығындар, мың тенге (3-б.х4-б.)/1000
1
2
3
4
5
1
жалпы
2
онкологиялық
3
нефрологиялық
4
гастроэнтерологиялық
5
эндокринологиялық
6
гемотологиялық
7
күйiктi емдеу
8
1-ден 3 жасқа дейiнгi балалар үшiн
9
3-тен 7 жасқа дейiнгi балалар үшiн
10
7-ден 14 жасқа дейiнгi балалар үшiн
11
жүктi және босанған әйелдер үшiн
12
ҰОС-ның қатысушылары мен мүгедектерi үшiн
13
туберкулездiк емес санаторийлер:
- 3 жасқа дейiнгi
- 3-тен 7 жасқа дейiнгi
- 7-ден 14 жасқа дейiнгi
14
сәбилер үйi
15
қан тапсырған күнгi донорлар үшiн
16
күндiзгi стационарлар
17
туберкулезге қарсы ауруханалар мен бөлiмшелер:
- ересектер үшiн
- 3 жасқа дейiнгi
- 3-тен 7 жасқа дейiнгi
- 7-ден 14 жасқа дейiнгi
- 14-тен 16 жасқа дейiнгi
Жиыны:
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 29-қосымша

Форма 01-141
Расчет
расходов на питание в учреждениях образования и
социальной защиты
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
№ п.п
Наименование
получателей
Среднее
количество
питающихся в
день (ед.)
Дни
функционирования
учреждения (дни)
Норма питания
на 1 единицу в
день (тенге)
Сумма затрат
(тыс.тенге)
(гр.3хгр.4хгр.
5)/1000
1
2
3
4
5
6
Итого
х
х
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ _________________________
(подпись)         (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ _________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 26
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 02-141
Расчет расходов на приобретение продуктов питания
военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел,
уголовно-исполнительной системы, финансовой полиции,
спасателей профессиональных аварийно-спасательных
формирований, сотрудников органов государственной
противопожарной службы, курсантов военных и
специальных учебных заведений, воспитанников военных
школ-интернатов
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
№ п.п
Наименование
получателей
Среднее
количество
питающихся в
день (ед.)
Дни
функциони-
рования
учреждения
(дни)
Норма
питания на 1
единицу в
день (тенге)
Норма отпуска
табачных изд.
на 1
военносл.
срочной
службы в
месяц (тенге)
Кол-во
месяце
мес.
Сумма
затрат
(тыс.тенге)
(гр.3хгр.4х
гр.5+гр.3х
гр.6хгр.7)
/1000
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
х
х
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)         (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ _______________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 27
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 03-141
Расчет расходов на питание в ветеринарных учреждениях
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
№ п.п
Наименование
получателей
Среднее количество
питающихся в день
(ед.)
Дни
функциони-
рования учреждения
(дни)
Норма питания
на 1 единицу
в день
(тенге)
Сумма затрат
(тыс.тенге)
(гр.3хгр.4хгр.5)
/1000
1
2
3
4
5
6
Итого
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 28
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 04-141
Расчет расходов на питание в учреждениях здравоохранения
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Наименование отделений (отдельных
организаций)
Кол-во
койко-дней
Норма расходов
на питание на 1
койко-день, в
тенге
Сумма затрат на
питание,
тыс.тенге
(гр.3хгр.4)/1000
1
2
3
4
5
1
общие
2
онкологические
3
нефрологические
4
гастроэнтерологические
5
эндокринологические
6
гемотологические
7
ожоговые
8
для детей от 1 года до 3х лет
9
для детей от 3х до 7 лет
10
для детей от 7 до 14 лет
11
для беременных и рожениц
12
для инвалидов ВОВ и участников
13
нетуберкулезные санатории
- до 3х лет
- от 3х до 7 лет
- от 7 до 14 лет
14
дома ребенка
15
для доноров в день сдачи крови
16
дневные стационары
17
противотуберкулезные больницы и
отделения
- взрослым
- до 3х лет
- от 3х до 7 лет
- от 7 до 14 лет
- от 14 до 16 лет
Итого
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 29
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки

* Жалпы саны «Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарына көлiк қызметiн көрсету үшiн қызметтiк автомобильдердi пайдалануды ретке келтiру туралы» ҚРҮ 1999 жылғы 27 мамырдағы № 663 қаулысына сәйкес тиесiлiк нормативiнен аспау тиiс
** «Жанар-жағармай материалдары шығыстарының және автокөлікті күтіп ұстауға арналған шығыстардың нормаларын бекіту туралы» ҚРҮ 2009 жылғы 11 тамыздағы № 1210 қаулысымен белгiленген нормалар шегiнде
*** «Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарына көлiк қызметiн көрсету үшiн қызметтiк автомобильдердi пайдалануды ретке келтiру туралы» ҚРҮ 27 мамырдағы № 663 қаулысымен анықталған лимит шегiнде
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 34-қосымша
01-149-нысан
Денсаулық сақтау мекемелерiндегi жұмсақ мүкәммал сатып алуға
арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Деректің түрi                               |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Бөлiмшелердiң (жекелеген ұйымдардың) атауы
Дәрiгерлiк лауазымдардың саны
Жылына 1 дәрiгерлiк лауазымға арналған норма құны, теңге
Төсектер саны
Жылына 1 төсекке норма құны, теңге
Жұмсақ мүкәммалға шығыстар сомасы арналған (мың теңге) (2-б.х3-б.)+(4-б.х5-б.))/1000
1
2
3
4
5
6
амбулаторлық-емханалық ұйымдар (бөлiмшелер)
х
х
әйелдер консультациялары (перзентханалардың, ауруханалардың құрамына кiретiн дербес)
х
х
терапевттiк
х
х
неврологиялық, кардиологиялық
х
х
жұқпалы, терi-венерологиялық
х
х
хирургиялық
х
х
нейрохирургиялық
х
х
күйiктi емдеу
х
х
офтальмологиялық, отоларингологиялық
х
х
реанимациялық палаталары бар анестезиологиялық-реанимациялық және жеделдетiлген терапия
х
х
туберкулездiк
х
х
психиатриялық
х
х
гинекологиялық
х
х
акушерлiк, жүктiлiк патологиясының бөлiмшесi
х
х
- жүктi және босанған әйелдер үшiн
х
х
- жаңа туған нәрестелер үшiн
х
х
Балалар бөлiмшесi
х
х
оның iшiнде:
х
х
1 жасқа дейiн
х
х
1 жастан 3 жасқа дейiн
х
х
3 жастан 7 жасқа дейiн
х
х
7 жастан 15 жасқа дейiн
х
х
аналар үшiн
х
х
Жиыны
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 35-қосымша

* общее количество не должен превышать норматив положенности в соответствии с постановлением ПРК от 27 мая 1999 года № 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан"
** в пределах норм, установленных постановлением ПРК от 11 августа 2009 года № 1210 "Об утверждении норм расходов горюче-смазочных материалов и расходов на содержание автотранспорта"
*** в пределах лимита, определенного постановлением ПРК от 27 мая 1999 года № 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан"
Приложение 34
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 01-149
Расчет
расходов на приобретение мягкого инвентаря в учреждениях
здравоохранения
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Наименование отделений
(отдельных организаций)
Число
врачебных
должностей
Стоимость
нормы на
1 врач.
должность
в год,
тенге
Количество коек
Стоимость
нормы на
1 койку в
год, в
тенге
Сумма расходов
на мягкий
инвентарь
(тыс.тенге)
((гр.2хгр.3)+
(гр.4хгр.5))/
1000
1
2
3
4
5
6
амбулаторно-поликлинические
организации (подразделения)
х
х
женские консультации
(самост. входящих в состав
роддомов, больниц)
х
х
терапевтическое
х
х
неврологическое,
кардиологическое
х
х
инфекционное,
кожно-венерологическое
х
х
хирургическое
х
х
нейрохирургическое
х
х
ожоговое
х
х
офтальмологическое,
отоларингологическое
х
х
анестезиологии-реанимации с
палатами реанимации и
интенсивной терапии
х
х
туберкулезное
х
х
психиатрическое
х
х
гинекологическое
х
х
акушерское, отделение
патологии беременности
х
х
- для беременных и рожениц
х
х
- для новорожденных
х
х
Детское отделение
х
х
в том числе:
х
х
до 1 года
х
х
от 1 года до 3х лет
х
х
от 3 до 7 лет
х
х
от 7 до 15 лет
х
х
для матерей
х
х
Итого
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 35
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки

02-149-нысан
Жұмсалатын материалдарды
сатып алу бойынша шығыстарын есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Деректің түрi (жоспар, есеп)                |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Атауы
Өлш. бiрл.
Саны
Бiрлiк құны, теңге
Жалпы құны, мың теңге (3бағ.х 4бағ.)/1000
1
2
3
4
5
Принтерлер және көшiру
аппараттары үшiн қағаз
А3, А4, А5 пiшiнi
кг.
Рулонды, кесiлген БПҚ
кг.
факстер үшiн
кг.
Картридждер:
лазерлiк, тасқынды принтерлер үшiн
дана
көшiру аппараттары үшiн
дана
факстер үшiн
дана
Тонерлер:
лазерлiк, тасқынды принтерлер үшiн
дана
көшiру аппараттары үшiн
дана
факстер үшiн
дана
Жабдықтар үшiн басқа шығыс материалдарын сатып алу
дана
дана
Барлығы
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 36-қосымша
03-149-нысан
Негiзгi құралдарды жөндеуге пайдаланылатын негiзгi құралдарға,
құрылыс материалдарына, жабдықтауға қажеттi қосалқы
бөлшектерге, көлiк құралдарына қызмет көрсету және ұстау үшiн
қажеттi тауарларды сатып алу жөнiндегi шығыстар есебi және
тiкелей ұстауға, қызмет көрсету мен жөндеуге
байланысты басқа да шығындар
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Деректің түрi (болжам)                      |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Атауы
Өлш. бiрл.
Саны
Бiрлiк құны, теңге
Жалпы құны, мың теңге 3бағ.х 4бағ.
1
2
3
4
5
дана
Жабдық, көлік құралдары үшін негізгі құралдарды, қосалқы бөліктерді жөндеуге пайдаланылатын негізгі құралды, құрылыс материалдарын ұстауға және қызмет көрсетуге қажетті тауарлар
дана
Өзгелер
дана
Барлығы
дана
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 37-қосымша

Форма 02-149
Расчет расходов по закупке расходных материалов
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Наименование
Ед. изм.
Количество
Средняя
стоимость за
единицу,
тенге
Общая
стоимость,
тыс.тенге
(гр.3 х гр.
4)/1000
1
2
3
4
5
Бумага для принтеров и копировальных
аппаратов:
Формат А3, А4, А5
кг.
Рулонная, перфорированная ЛБК
кг.
для факсов
кг.
Картриджы:
для лазерных, струйных принтеров
шт.
для копировальных аппаратов
шт.
для факсов
шт.
Тонеры:
для лазерных, струйных принтеров
шт.
для копировальных аппаратов
шт.
для факсов
шт.
Приобретение других расходных
материалов для оборудования
шт.
Всего
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 36
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 03-149
Расчет
расходов по приобретению товаров, необходимых для обслуживания
и содержания основных средств, строительных материалов,
используемых на ремонт основных средств, запасных частей для
оборудования, транспортных средств и другие затраты,
непосредственно связанные с содержанием, обслуживанием и
ремонтом
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Наименование
Ед.
изм.
Количество
Средняя стоимость
за единицу, тенге
Общая стоимость,
тыс.тенге гр.3 х
гр. 4 х
1
2
3
4
5
Товары, необходимые для
обслуживания и содержания основных
средств, строительных материалов,
используемых на ремонт основных
средств, запасных частей для
оборудования, транспортных средств
шт.
Прочие
шт.
Всего
шт.
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 37
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки

01-152-нысан
Байланыс қызметтерiне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Деректің түрi (болжам, жоспар, есеп)        |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Байланыс түрлерi
Өлшем бiрлiгi
Нөмiрлер (нүктелер, арналар) саны (бiрлiк)
Айына 1 бiрлiкке арналған абоненттiк ақы (теңге)
Айына 1 бiрлiкке арналған уақыттық ақы (теңге)
Байланыс арнасын пайдаланғаны үшiн жылына 1 рет ақы төлеу мөлшерi (теңге)
Айына 1 бiрлiкке арналған орташа шығындар (теңге)
Айлар саны
Айына 1 бiрлiкке арналған жалгерлiк төлем
Айына трафик үшiн төлем
Шығындар сомасы ((4-бағ.х 8-бағ. + 5-бағ.х 8-бағ. + 6-бағ.+ 7-бағ. х 8-бағ.+ 9-бағ. х 8-бағ.+ 10-бағ. х 8-бағ.)х 3-бағ.) /1000 (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1. Үкiметтiк байланыс
х
х
2. Радиотелефондар
х
х
х
х
х
3. Модем бойынша деректер беру
х
х
х
х
х
4. Тiкелей байланыс арналары
Мб
х
х
5. Коммутациялық байланыс арналары
сағат
х
х
6. Телетайп
х
7. Қалалық телефон нөмiрлерi (о.i. факс):
х
х
х
негiзгi
дана
х
х
х
х
қатар
дана
х
х
х
х
8. Iшкi (мекемелiк) байланыс
х
х
9. Транктiк байланыс (Моторола, Маяк)
х
10. Ұялы байланыс
х
х
х
11. Почта-телеграф шығыстары
х
х
х
12. Радио
х
х
х
х
х
13. Интернет желiсiне кiру қызметтерi
х
х
х
х
х
х
маршрут белгiлеушiлер
х
х
х
х
х
порт
Мб
х
14. VPDN қызметтерi
дана
суффикстi қолдау
Кбит/с
15. Спутниктiк байланыс қызметтерi
сағат
жабдықтар
айы
16. Өзге де байланыс түрлерi
арна
дана
Жиыны
х
х
х
х
х
х
х
х
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 43-қосымша
01-153-нысан
Көлiк қызметтерiне ақы төлеу жөнiндегi шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Деректің түрi                               |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Көлiк түрлерi
Саны (бiрлiк)
Айына көлiк қызметтерiне ақы төлеуге арналған шығындар (теңге)
Айлар саны
Мың теңгемен жылына барлық шығыстар (2-бағ. х 3-бағ. х 4-бағ.)/1000
1
2
3
4
5
Жеңiл автомобильдер
Автобустар
Арнайы автокөлiк
Жүк автомобильдерi
Мотоциклдер
Әуе көлiгi
Темiр жол көлiгi
Су көлiгi
Жиыны
х
х
х
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 44-қосымша
01-154-нысан
Үй-жайды жалдау ақысына арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Деректің түрi (болжам, жоспар, есеп)        |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Үй-жайдың атауы
Жалға берiлетiн алаң
1 айға ш.м үшiн жалгерлiк ақы теңге
Бiр айдағы жалгерлiк ақы 2-бағ.х 3-бағ. теңге
Айлар саны
Шығындар сомасы(4-бағ.х 5-бағ.)/1000 мың теңге
1
2
3
4
5
6
Жиыны
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 45-қосымша
01-159-нысан
Ғимараттарды, үй-жайларды, жабдықтарды және басқа да құралдарды
ұстау, қызмет көрсету, ағымдағы жөндеу бойынша шығыстарды
есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Деректің түрi (болжам, жоспар, есеп)        |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Атауы
Өлшем бiрлiгi
Саны
Жабдық бiрлiгi үшiн айына қызмет құны (штаттан тыс 1 қызметкерге төленетiн еңбекақының айлық сомасы)
Алып отырған алаңы
1 ш.м. айына шығыстар сомасы
Жылына шығыстар сомасы (3-бағ. х 4-бағ.+5-бағ. х 6-бағ.)х12/1000
Жылына ағымдағы, күрделi жөндеуге шығыстар сомасы
Жалпы шығыстар сомасы (7-бағ.+8-бағ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
теңге
кш.м.
теңге
мың теңге
мың теңге
мың теңге

Форма 01-152
Расчет расходов на оплату услуг связи
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Виды связи
Ед. изм
Кол-
во
номе-
ров
(то-
чек,
кана-
лов)
(ед.)
Або-
нент-
ская
плата
на 1
едини-
цу в
месяц
(тен-
ге)
Пов-
реме-
нная
опла-
та на
1 ед.
в
месяц
(тен-
ге)
Размер
оплаты
1 раз
в год
за
исполь-
зование
канала
связи
(тенге)
Сред-
ние
затра-
ты за
месяц
на 1
едини-
цу
(тен-
ге)
Число
меся-
цев
Арен-
дная
плата
на 1
ед. в
месяц
Плата
за
тра-
фик в
месяц
Сумма
затрат
((гр.4 х
гр.8+гр.5
х гр.8+
гр.6+гр.7
х гр.8+
гр.9 х
гр.8+гр.
10 х
гр.8) х
гр.3)/
1000
(тыс.
тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1.Правительственная
связь
х
х
2. Радиотелефоны
х
х
х
х
х
3. Передача
данных по модему
х
х
х
х
х
4. Прямые каналы
связи
Мб
х
х
5. Коммутируемый
канал связи час
час
х
х
6. Телетайп
х
х
х
7. Городские
телефонные номера
(в.т.ч факс):
х
Х
основные
шт.
х
Х
х
х
параллельные
шт.
х
Х
х
х
8. Внутренняя
(учрежденческая)
связь
х
х
9. Транковая
связь (Моторола,
Маяк)
Х
10. Междугородние
переговоры
х
х
х
х
х
11. Почтово-
телеграфные
расходы
х
х
х
х
х
х
12. Радио
х
х
х
х
х
13. Услуги
доступа к сети
интернет
Мб
х
маршрутизаторы
шт.
порт
Кбит/с
14. Услуги VPDN
час
поддержка
суффикса
месяц
15. Услуги
спутниковой связи
канал
оборудования
шт.
16. Прочие виды
связи
Итого
х
х
х
х
х
х
х
х
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 43
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 01-153
Расчет расходов по оплате транспортных услуг
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Виды транспорта
Кол-во
(ед.)
Затраты на оплату
транспортных
услуг в месяц
(тенге)
Число
месяцев
Всего расходов за
год в тыс.тенге
(гр.2 х гр.3 х
гр.4)/1000
1
2
3
4
5
Легковые автомобили
Автобусы
Спецавтотранспорт
Грузовые автомобили
Мотоциклы
Воздушный транспорт
Железнодорожный транспорт
Водный транспорт
Итого
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 44
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 01-154
Расчет расходов на оплату аренды за помещение
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Наименование
помещения
Арендуемая
площадь
Арендная плата
за 1 кв.м. за
1 месяц тенге
Арендная плата
в месяц гр.2 х
гр.3 тенге
Число месяцев
Сумма расходов
(гр.4 х
гр.5)/1000
тыс.тенге
1
2
3
4
5
6
Итого:
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 45
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 01-159
Расчет
расходов по содержанию, обслуживанию, текущему ремонту зданий,
помещений, оборудования и других основных средств
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Наименование
Еди-
ница
изме-
рения
Кол-
во
Средняя
стои-
мость
услуг
за ед.
обору-
дова-
ния в
месяц
Занима-
емая
площадь
Сумма
расходов
на 1
кв.м. в
месяц
Сумма
расходов
в год
(гр.3х
гр.4 +
гр.5хгр.
6) х
12/1000
Сумма
расходов
в год
на те-
кущий
ремонт
Общая
сумма
расходов
(гр.7+
гр.8)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тенге
кв.м.
тенге
тыс.
тенге
тыс.
тенге
тыс.
тенге

1. Ғимараттарды ұстау, қызмет көрсету
х
2. Ғимараттар мен үй-жайларды ағымдағы жөндеу
х
х
х
3. Есептеу техникасы құралдарын және басқа да құралдарды күтiп ұстау, оларға техникалық қызмет көрсету
дана
х
х
х
4. Жабдықтарды және басқа да құралдарды ағымдағы жөндеу
дана
х
х
х
Жиыны
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 46-қосымша
02-159-нысан
Заңды және жеке тұлғалар көрсеткен жұмыстар мен қызметтерге
ақы төлеу жөнiндегi шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Деректің түрi (болжам, жоспар, есеп)        |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Атауы
Шығыстар сомасы (мың теңге)
1
2
1. Барлық шығындар
Оның iшiнде:
Жалақы
Iссапар шығыстары
Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер
о.i.
ҚҚС
Акциздер
Корпорациялық табыс салығы
Әлеуметтiк салық
Әлеуметтiк сақтандырудың мемлекеттiк қорына әлеуметтiк аударымдар
Өзге де салықтар
Материалдар сатып алу
Негізгі құралдарды сатып алу
Коммуналдық қызметтер
Электр энергиясы
Жылу
Байланыс қызметтерi
Көлiк қызметтерi
Құралдарды ағымдағы жөндеу
Құралдарды күрделi жөндеу
Ғимараттарды, үй-жайларды ұстау, қызмет көрсету
Жалгерлiк ақы
Банктiк қызметтер
Өзге де шығыстар
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 47-қосымша
01-161-нысан
Ел iшiндегi қызметтiк iссапарларға арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Деректің түрi (болжам, жоспар, есеп)        |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
1 адамға арналған тәулiктiк шығыстарды өтеу нормасы (2 х АЕК) (теңге)
1 адамға тәулiгiне тұрғын үй-жайды жалдау жөнiндегi шығыстар (теңге)
Тәулiктiк шығыстарды есептеуге арналған адам/күндердiң орташа жылдық саны (адам/күн)
Тұрғын үй-жайды жалдау жөнiндегi шығыстарды есептеуге арналған адам/күндердiң орташа жылдық саны (адам/күн)
Iссапарға жiберiлетiн адамдардың орташа жылдық саны (адам)
Бару-қайтудың бiр жақ жолының орташа құны (теңге)
Шығыстар сомасы (мың теңге) (1-б.х3-б.)+2-б.х4-б.+5-б.х6-б.)/1000
1
2
3
4
5
6
7
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 48-қосымша

1. Содержание,
обслуживание
зданий
х
2. Текущий
ремонт зданий и
помещений
х
х
х
3. Содержание,
техническое
обслуживание
средств
вычислительной
техники и
других основных
средств
шт.
х
х
х
4. Текущий
ремонт
оборудования и
других основных
средств
шт.
х
х
х
Итого
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 46
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 02-159
Расчет
расходов по оплате работ и услуг, оказанных юридическими и
физическими лицами
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Наименование
Сумма расходов
(тыс. тенге)
1
2
1. Всего затрат
В том числе:
Заработная плата
Командировочные расходы
Налоги и другие обязательные платежи в бюджет
в т.ч. НДС
Акцизы
Корпоративный подоходный налог
Социальный налог
Cоциальные отчисления в государственный фонд социального
страхования
Прочие налоги
Приобретение материалов
Приобретение основных средств
Коммунальные услуги
Электроэнергия
Отопление
Услуги связи
Транспортные услуги
Текущий ремонт основных средств
Капитальный ремонт основных средств
Содержание, обслуживание зданий помещений
Арендная плата
Банковские услуги
Прочие расходы
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 47
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 01-161
Расчет расходов на служебные командировки внутри страны
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Норма
возмещения
суточных
расходов на
1 чел (2 х
МРП) (тенге)
Норма
расходов по
найму жилого
помещения в
сутки на 1
чел. (тенге)
Среднегодо-
вое коли-
чество
человеко/
дней для
расчета
суточных
расходов
(чел/дн)
Среднегодо-
вое коли-
чество
человеко/
дней для
расчета
расхода по
найму жилого
помещения
(чел/дн)
Среднегодо-
вое коли-
чество
командируе-
мых человек
(чел)
Средняя
стоимость
одного
проезда в
оба конца
(тенге)
Сумма
расходов
(тыс.тенге)
(гр.1хгр.3+
гр.2хгр.4+
гр.5хгр.6)/
1000
1
2
3
4
5
6
7
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 48
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки

01-162-нысан
Ел тыс жерлерге қызметтiк iссапарларға арналған шығыстарды
есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Деректің түрi (болжам, жоспар, есеп)        |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
1 адамға арналған тәулiктiк шығыстарды өтеу нормасы (2 х АЕК) (теңге)
1 адамға тәулiгiне тұрғын үй-жайды жалдау жөнiндегi шығыстар (теңге)
Тәулiктiк шығыстарды есептеуге арналған адам/күндердiң орташа жылдық саны (адам/күн)
Тұрғын үй-жайды жалдау жөнiндегi шығыстарды есептеуге арналған адам/күндердiң орташа жылдық саны (адам/күн)
Iссапарға жiберiлетiн адамдардың орташа жылдық саны (адам)
Бару-қайтудың бiр жақ жолының орташа құны (теңге)
Шығыстар сомасы (мың теңге) (1-б.х3-б.)+2-б.х4-б.+5-б.х6-б.)/1000
1
2
3
4
5
6
7
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 49-қосымша
01-324-нысан
Әскери-оқу арнайы оқу орындары мен кадеттерiнiң студенттеріне,
интернаттарына, магистранттарына, докторанттарға,
тыңдаушыларына курсанттарына стипендиялар төлеуге арналған
шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Деректің түрi (болжам, жоспар, есеп)        |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Курсанттардың (тыңдаушылардың) санаттары
Орташа жылдық саны бiрл.
Айына (стипендия) л/жалақының сомасы (баз. л/жалақы х коэфф. х 2-бағ.) теңге
Мiндеттi зейнетақы жарналары (ақшалай ырыздықақының 20 %) (3-б.х 0,2)
Жылына лауазымдық жалақы (стипендия) ((3-бағ. + 4-бағ.) х 12)|/1000 мың теңге
1
2
3
4
5
1. Оқуға қабылданардың алдында iс жүзiндегi мерзiмдi әскери қызметте тiркеуде тұрмаған тұлғалардың iшiндегi курсанттар (тыңдаушылар) (1 бет+2 бет):
1. жоғары оқу орындарына оның iшiнде (а бет+б бет):
а) бiрiншi және екiншi курстарға
б) үшiншi және кейiнгi курстарға
2. орта әскери оқу орындарына, оның iшiнде (а бет+б бет):
а) бiрiншi және екiншi курстарға
б) үшiншi және кейiнгi курстарға
2. Iс жүзiндегi мерзiмдi әскери қызметке тiкелей шақырылғаннан кейiн оқуға алынған тұлғалардың iшiндегi курсанттар (тыңдаушылар):
- техниктер, прапорщиктер мектептерiне
3. Мерзiмдi қызмет әскери қызметшiлерiнiң iшiндегi курсанттар (2-тармақта көрсетiлген курсанттардан басқа)
4. Казармалық ережеде ұсталмайтын жоғары әскери және арнаулы оқу орындарының тыңдаушылары (дайындау және қайта дайындау ағындарын)
5. Адъюнктер
6. Республика IIМ Академиясы 1 факультетiнiң тыңдаушылары
7. Кадеттер
Жиыны
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Ескертпе: 4-бағанда ҚР IIМ Академиясы 1 факультетiнiң адъюнктерi мен тыңдаушыларының лауазымдық жалақысы соңғы (уақытша орындалмайтын) оқуға жiберiлгенге дейiн штат лауазымы бойынша ақшалай ырыздықақының орташа есеппен 70% басшылыққа ала отырып есептеледi. 6-бағанда зейнеткерлiк жарналар ҚР IIМ Академиясы 1 факультетiнiң адъюнктерi мен тыңдаушыларының ақшалай ырыздықақының орташа есеппен 20% есептен анықталады.
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 50-қосымша
ММ нысаны
Бағдарламалар (кiшi бағдарламалар) бойынша шығыстарды
жиынтық есептеу
Кодтары
Жоспарлы кезеңі                             |_______________________|
Деректің түрi                               |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Атауы
____ жылға арн. есеп
___ ж. жоспарын нақтылау
Жоспар
Кассалық шығыстар
Iс жүзiндегi шығыстар
___ж.
___ж.
___ж.
1
2
3
4
5
6
7
1. Барлық шығындар (мың теңге)
оның iшiнде шығыст. экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 51-қосымша
ММ (жиынт) нысаны
Бағдарламалар (кiшi бағдарламалар) шығыстарды жиынтық есептеу
Кодтары
Жоспарлы кезеңі                             |_______________________|
Деректің түрi (болжам, жоспар, есеп)        |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Атауы
____ жылға арн. есеп
___ ж. жоспарын нақтылау
Жоспар
Кассалық шығыстар
Iс жүзiндегi шығыстар
___ж.
___ж.
___ж.
1
2
3
4
5
6
7
1. Барлық шығындар (мың теңге)
оның iшiнде шығыст. экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 52-қосымша
Бюджеттiк бағдарламалардың жиынтық тiзбесi
Кодтары
Жоспарлы кезеңі                             |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Атауы
____ жылға арн. есеп
___ ж. жоспарын нақтылау
Жоспар
Кассалық шығыстар
Iс жүзiндегi шығыстар
___ж.
___ж.
___ж.
1
2
3
4
5
6
7
1. Барлығы, о.і.
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 53-қосымша
Базалық шығыстар мен жаңа бастамаларға арналған шығыстарды қоса
алғанда ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар мен бюджеттiк даму
бағдарламалары бойынша шығыстардың жиынтық кестесi
Кодтары
Жоспарлы кезеңі                             |_______________________|
Деректің түрi                               |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Атауы
Алдағы жоспарлы кезең
Жоспарланған жоспарлы кезең
Алдағы жоспарлы кезеңнiң 1-шi жылы
Алдағы жоспарлы кезеңнiң 2-шi жылы
Алдағы жоспарлы кезеңнiң 3-шi жылы
Жоспарланған жоспарлы кезеңнiң 1-шi жылы
Жоспарланған жоспарлы кезеңнiң 2-шi жылы
Жоспарланған жоспарлы кезеңнiң 3-шi жылы
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны (мың теңге)
соның iшiнде

Форма 01-162
Расчет расходов на служебные командировки
за пределы страны
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Норма
возмещения
суточных
расходов на
1 чел (2 х
МРП) (тенге)
Норма
расходов по
найму жилого
помещения в
сутки на 1
чел. (тенге)
Среднегодо-
вое коли-
чество
человеко/
дней для
расчета
суточных
расходов
(чел/дн)
Среднегодо-
вое коли-
чество
человеко/
дней для
расчета
расхода по
найму жилого
помещения
(чел/дн)
Среднегодо-
вое коли-
чество
командируе-
мых человек
(чел)
Средняя
стоимость
одного
проезда в
оба конца
(тенге)
Сумма
расходов
(тыс.тенге)
(гр.1хгр.3+
гр.2хгр.4+
гр.5хгр.6)/
1000
1
2
3
4
5
6
7
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 49
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 01-324
Расчет
расходов на выплату стипендии студентам, интернам,
магистрантам, докторантам, слушателям, курсантам военно-учебных
специальных учебных заведений и кадетов
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Категории курсантов (слушателей)
Среднего-
довая
числен-
ность ед.
Сумма
долж. оклада
(стипендии)
в месяц
(баз.долж.
оклад х
коэфф х гр.
2) тенге
Обязательные
пенсионные
взносы (20%
от денежного
содержания)
(гр.3 х 0.2)
Должностной
оклад
(стипендия)
в год
((гр.3+гр.4)
х 12)/1000
тыс.тенге
1
2
3
4
5
1. Курсанты (слушатели) из числа
лиц, не состоявших на действительной
срочной военной службе перед
зачислением на обучение
(стр.1+стр.2):
1. в высшие учебные заведения, в том
числе (стр.а+стр.б):
а) на первый и второй курсы
б) на третий и последующие курсы
2. в средние военные учебные
заведения, в том числе(стр.а+стр.б):
а) на первый и второй курсы
б) на третий и последующие курсы
2. Курсанты (слушатели) из числа
лиц, зачисленных на обучение
непосредственно после призыва на
действительную срочную военную
службу:
- в школы техников, прапорщиков
3. Курсанты из числа военнослужащих
срочной службы (кроме курсантов,
указанных в пункте 2)
4. Слушатели высших военных и
специальных учебных заведений
(потоков подготовки и
переподготовки), не содержащиеся на казарменном положении
5. Адъюнкты
6. Слушатели 1 факультета Академии
МВД Республики Казахстан
7. Кадеты
Итого
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Примечание: В гр.4 должностной оклад адъюнктов и слушателей 1 факультета Академии МВД РК рассчитывается в среднем исходя из 70 % от денежного содержания по последней основной (не временно исполняемой) штатной должности, занимаемой до направления на учебу.
В гр. 6 размер пенсионных взносов определяется исчислением 20 % от среднего денежного содержания адъюнктов и слушателей 1 факультета Академии МВД РК.
Приложение 50
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма ГУ
Сводный расчет расходов по программам (подпрограммам)
Коды
Плановый период
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Подпрограмма
Наименование
Отчет на ____ год
Уточ.
план
_____ г.
План на
Кассовые
расходы
Фактич.
расходы
_____г.
_____г.
_____г.
1
2
3
4
5
6
7
1. Всего затрат (тыс.тенге)
в том числе по спецификам
экономической классификации
расходов
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 51
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма ГУ (cвод)
Сводный расчет расходов по программам (подпрограммам)
Коды
Плановый период
Функциональная группа
Администратор программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
Отчет на ____ год
Уточ.
план
_____ г.
План на
Кассовые
расходы
Фактич.
расходы
_____г.
_____г.
_____г.
1
2
3
4
5
6
7
1. Всего затрат (тыс.тенге)
в том числе по спецификам
экономической классификации
расходов
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 52
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Сводный перечень бюджетных программ
Коды
Плановый период
Администратор программ
Наименование
Отчет на ____ год
Уточ.
План на
Кассовые
расходы
Фактич.
расходы
план _____ г.
_____г.
_____г.
_____г.
1
2
3
4
5
6
7
Всего, в т.ч.
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 53
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Сводная таблица расходов по текущим бюджетным
программам и бюджетным программам развития,
включающая базовые расходы и расходы на новые
инициативы
Коды
Плановый период
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Подпрограмма
Наименование
Предыдущий плановый период
Планируемый плановый период
1-ый год
предыдуще-
го
планового
периода
2-ой год
предыду-
щего
планового
периода
3-ой год
предыду-
щего
планового
периода
1-ый год
планируе-
мого
планового
периода
2-ой год
планируе-
мого
планового
периода
3-ой год
планируе-
мого
планового
периода
1
2
3
4
5
6
7
Итого (тыс.тенге)
в том числе

1) ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар, барлығы
оның iшiнде:
базалық шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар бойынша
жаңа бастамаларға арналған шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар бойынша
2) бюджеттiк даму бағдарламалары, барлығы
соның iшiнде:
базалық шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар бойынша
жаңа бастамаларға арналған шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар бойынша
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 54-қосымша
01-413-нысан
Автомобильдiк көлiк құралдарын сатып алуға жұмсалатын
шығыстарды есептеу
Кодтары
Жоспарлы кезеңі                             |_______________________|
Деректің түрi (болжам, жоспар, есеп)        |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi         |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бюджеттік бағдарлама                        |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Автомобильдiк көлiк құралының атауы
Бекiтiлген нормативтер бойынша саны (бiрл.)
Қолда бар автомобильдiк көлiк құралдарының iс жүзiндегi саны (бiрл.)
Шығарылған жылы
Тозу (%)
Ағымдағы жылдың бюджетiнде көзделген сома (мың теңге)
Сатып алуға жоспарланатын көлiк құралдарының саны (бiрл.)
Бiр бiрлiгi үшiн құны (теңге)
Жалпы құны (8-бағ.х 9-бағ.)/1000 (мың теңге)
баланста
жалдау
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1. Қызметтiк жеңiл автомобильдер
Жиыны:
2. Кезекшi жеңiл автомобильдер:
Жиыны:
3. Арнайы жеңiл автомобильдер:
Жиыны:
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 55-қосымша
01-414-нысан
Есептеу және басқа да жабдықтар сатып алу жөнiндегi
шығыстарды есептеу
Кодтары
Жоспарлы кезеңі                             |_______________________|
Деректің түрi (жоспар, есеп)                |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Атауы
Өлшем бiрл.
Саны
Бiрлiк, теңге үшiн орташа құн
Жалпы құны, мың теңге (3бх4б)/ 1000
1
2
3
4
5
Серверлер
Жоғары сыныпты сервер
дана
Орташа сыныпты сервер
дана
Жергiлiктi топтарға арналған сервер
дана
Жұмыс стансалары
Пайдаланушылардың жұмыс стансалары
дана
Қолға ұстап жүретiн компьютер (Notebook)
дана
Принтерлер
Жергiлiктi принтер
дана
Желiлiк принтер
дана
Лазерлi принтер, түрлi-түстi
дана
Тасқынды принтер
дана
Арнайы мақсаттағы принтерлер
дана
Сканерлер, плоттерлер
Офис сканерi
дана
Өзi шығарып беретiн тасқынды көшiрiп алу сканерi
дана
Түрлi-түстi плоттер
дана
Желiлердi қорғау жабдығы
Желiаралық қорғау экраны
дана
Белсендi желiлiк жабдық
Маршрут белгiлеушi
дана
Коммутатор
дана
Концентратор
дана
Телекоммуникациялық жабдық
Dial-Up қосылыстарына арналған модем
дана
Бөлiнген желiлерге арналған модем
дана
Цифрлы желiлерге арналған модем
дана
Электр жабдығы
1 кВт дейiн толассыз қоректендiру көзi
дана
1 кВт астам толассыз қоректендiру көзi
дана
10 кВт дейiн желiлерге арналған дизель-генератор
дана

1) текущие бюджетные
программы, всего
из них:
базовые расходы, всего
в том числе по
бюджетным программам
расходы на новые
инициативы, всего
в том числе по
бюджетным программам
2) бюджетные программы
развития, всего
из них:
базовые расходы, всего
в том числе по
бюджетным программам
расходы на новые
инициативы, всего
в том числе по
бюджетным программам
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 54
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 01-413
Расчет
расходов на приобретение автомобильных транспортных средств
Коды
Год:
Вид данных (прогноз, план, отчет);
Функциональная группа:
Администратор бюджетных программ:
Государственное учреждение:
Бюджетная программа:
Специфика:
Наименование
автомобиль-
ного
транспорт-
ного
средства
Кол-во
по
утверж-
денным
нормати-
вам
(ед.)
Фактич.
кол-во
автомобильных
транспортных
средств,
имеющиеся в
наличии (ед.)
Год
вы-
пуска
И
з
н
о
с
(%)
Сумма,
предус-
мотренная
в бюджете
текущего
года(тыс.
тенге)
Количество
транспорт-
ных
средств,
планируе-
мых
приобрести
(ед.)
Стои-
мость
зa
единицу
(тенге)
общая
стоимость
(гр.хгр.
9)/1000
(тыс.
тенге)
на
балансе
аренда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1. Служебные
легковые
автомобили:
Итого:
2. Дежурные
легковые
автомобили:
Итого:
3.
Специальные
легковые
автомобили:
Итого:
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 55
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 01-414
Расчет
расходов по закупке вычислительного и другого оборудования
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Специфика
Наименование
Ед. изм.
Количество
Средняя
стоимость
за единицу,
тенге
Общая
стоимость,
тыс.тенге
(гр.3 х гр.
4)/1000
1
2
3
4
5
Серверы
Сервер высшего класса
шт
Сервер среднего класса
шт
Сервер для локальных групп
шт
Рабочие станции
Рабочие станции пользователей
шт
Переносной компьютер (Notebook)
шт
Принтеры
Локальный принтер
шт
Сетевой принтер
шт
Принтер лазерный, цветной
шт
Принтер струйный
шт
Принтеры специального назначения
шт
Сканеры, плотерры
Сканер офисный
шт
Сканер для поточного сканирования с автоподачей
шт
Плоттер цветной
шт
Оборудование защиты сетей
Межсетевой защитный экран
шт
Активное сетевое оборудование
Маршрутизатор
шт
Коммутатор
шт
Концентратор
шт
Телекоммуникационное оборудование
Модем для Dial-Up соединений
шт
Модем для выделенных линий
шт
Модем для цифровых линий
шт
Электрооборудование
Источник бесперебойного питания до 1 кВт
шт
Источник бесперебойного питания более
1 кВт
шт
Дизель-генератор для сетей до 10 кВт
шт

11-ден 100 кВт дейiн желiлерге арналған дизель-генератор
дана
100 кВт астам желiлерге арналған дизель-генератор
дана
Ұйымдастыру техникасы
Көшiру аппараты
дана
Факсимильдiк аппарат
дана
Түптеу аппараты
дана
Ламинатор
дана
Өзгелер
Барлығы
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 56-қосымша

Дизель-генератор для сетей от 11 до 100
кВт
шт
Дизель-генератор для сетей более 100 кВт
шт
Оргтехника
Копировальный аппарат
шт
Факсимильный аппарат
шт
Переплетный аппарат
шт
Ламинатор
шт
Прочие
Всего
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 56
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки

3. Шығыстардың кiрiстерден асып түсуi
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 60-қосымша
Бюджеттiк инвестициялық жобаларды таратып жазу
Кодтары
Жылы                                        |_______________________|
Деректің түрi (болжам, жоспар, есеп)        |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
мың теңге
Атауы
Iске асыру кезеңi
Қаржыландыру көздерi (бөлуiмен)
Жалпы құны (мың теңге)
Жоспарлы кезең басталғанға дейiнгi қаржыландыру (мың теңге)
Жоспарлы кезеңге арналған сома (мың теңге)
Жоспарлы кезеңнiң кейiн сомасы
Ұсынылатын құжаттар тiзбесi**
жылдар бойынша
жоспар
есеп*
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Барлығы
Бағдарламалық құжаттың атауы
Жобаның орналасу орны
соның iшiнде инвестициялық жобалар бойынша:
Мынаны көрсету керек:
1. ТЭН әзiрлеудi талап етпейтiн БИЖ қоспағанда, ТЭН болуы;
2. БИЖ ТЭН бойынша экономикалық сараптаманың оң қорытынды, салалық қорытынды;
3. үлгiлiк жоба;
4. ЖСҚ мемлекеттiк сараптаманың нөмiрi мен күнi, ЖСҚ сараптамасы бойынша құны; ЖСҚ әзiрлеудiң құны және қаржыландыру көздерi.
Қарыз туралы келiсiмнiң болуы (нөмiрi мен күнi)
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Ескертпе:
** Деректемелерiн көрсете отырып «Бюджеттiк инвестициялық жобаларды қарау, iрiктеу, мониторингi және iске асырылуын бағалау ережесiн бекiту туралы» Үкiмет қаулысына сәйкес
* Соңғы күнгi есептi деректер.
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 61-қосымша
нысан
Нысаналы ағымдағы трансферттердi бөлу
Жылы                                        |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме (атауы)                  |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелiк                                   |_______________________|
Атауы
____ жылғы есеп
Түзетiлген жоспар ___ ж.
Жоспар
_____ж.
_____ж.
_____ж.
Өңiрдiң атауы
Бағыттың атауы* 1

3. Превышение затрат над
доходами
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Примечание: * - из расчета стоимости затрат за 1 единицу товаров (работ, услуг).
Приложение 60
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Расшифровка бюджетных инвестиционных проектов
Коды
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Подпрограмма
тыс. тенге
Наименование
Пери-
од
реа-
лиза-
ции
Источ-
ник
фи-
нан-
сиро-
вания
раз-
бив-
кой)
Общая
стои-
мость
(тыс.
тен-
ге)
Финансирование
до начала
планового
периода (тыс.
тенге)
Сумма на
плановый
период (тыс.
тенге)
Сумма
после
пла-
ново-
го
пери-
ода
Перечень
предоставляемой
документации**
по
годам
план
отчет
*
1-й
год
2-й
год
3-й
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Всего
Наименование
программного
документа
Местораспо-
ложение
проекта
в том числе
по инвести-
ционным
проектам:
Указать следующее:
1. Наличие ТЭО, за
исключением БИП, не
требующих
разработки ТЭО;
2. Положительное
заключение
экономической
экспертизы по ТЭО
БИП, отраслевое
заключение.
3. Типовой проект.
4. Номер и дата
государственной
экспертизы на ПСД,
стоимость по
экспертизе на ПСД;
стоимость
разработки ПСД и
источник
финансирования.
Наличие соглашения
о займе (номер и
дата)
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Примечание: ** Согласно постановлению Правительства "Об утверждении Правил рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов", с указанием реквизитов.
* Отчетные данные на последнюю дату.
Приложение 61
к Правилам составления и
и представления бюджетной заявки
форма
Распределение целевых текущих трансфертов
Коды
Год
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
(наименование)
Программа
Подпрограмма
Наименование
Отчет на
____ год
Скоррек-
тированный
план
_____ г.
План на
_____г.
_____г.
____г.
Наименование региона
Наименование направления* 1

бағыттың атауы** 1-1
бағыттың атауы** 1-2
Бағыттың атауы* 2
бағыттың атауы** 2-1
бағыттың атауы** 2-2
Бағыттың атауы* 3
бағыттың атауы** 3-1
бағыттың атауы** 3-2
*бағыттар бойынша бөлу қажеттілігі болған жағдайда толтырылады
**түрлер бойынша бағыттарды бөлу қажеттілігі болған жағдайда толтырылады
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 62-қосымша
нысан
Іс-шаралар бөліндісіндегі бюджеттік бағдарлама бойынша
шығындар тізбесі
Жылы                                        |_______________________|
Деректің түрi (болжам, жоспар, есеп)        |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                   |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ерекшелік
Осы бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша іс-шаралардың атауы
Жоспарланған жоспарлы кезең
Жоспарланған жоспарлы кезеңнiң 1-шi жылы
Жоспарланған жоспарлы кезеңнiң 1-шi жылы
Жоспарланған жоспарлы кезеңнiң 1-шi жылы
Іс-шаралар бойынша жиыны
Іс-шаралар бойынша жиыны
Барлығы
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 63-қосымша
нысан
___ жылы алынған және пайдаланылған байланысты гранттардың
тізбесі
Республикалық бюджет/жергiлiктi бюджет       ________________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                    ________________________
Мемлекеттік мекеме                           ________________________
Бюджеттік бағдарлама
Құрауыш №
Жобанын атауы (компоненті)
Грант беруші
Бенефициар
Грант беру, қабылданған заңнама және нормативтік актілер туралы келісімді жасау күні
Гранттың іске асырылу кезеңі
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
кестенің жалғасы
Грант сомасы, АҚШ доллары
Республикалық бюджеттен бірлесіп қаржыландырылатын сома, АҚШ доллары
Гранттың мақсаты
Гранттың іске асырылу нәтижелері
Барлығы
о.і. игерілгені
01.01. ______ ж.
Барлығы
о.і. игерілгені
01.01. ______ ж.
9
10
11
12
13
14
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Орындаушы
Аты-жөнi, тегi ______________________________________________________
лауазымы ____________________________________________________________
тел. ________________________________________________________________
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 64-қосымша
___ жылғы шетелде оқытуды қоспағанда, тауарларды жеткізуге,
жұмыстарды орындауға және қызметтердi көрсетуге байланыссыз
гранттар беру туралы мәлiметтер
Республикалық бюджет/жергiлiктi бюджет       ________________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                    ________________________
Мемлекеттік мекеме                           ________________________
Донор
Бенефициар (байланыссыз грантты алған (алатын) мемлекеттiк ұйым)
Негіздеме (шеңберінде жоба жүзеге асырылған (жүзеге асырылатын) келісімдер, меморандумдар, шарттар)
Гранттың сомасы (АҚШ долларында)
Барлығы
о.і. игерілгені

наименование направления** 1-1
наименование направления** 1-2
Наименование направления* 2
наименование направления** 2-1
наименование направления** 2-2
Наименование направления* 3
наименование направления** 3-1
наименование направления** 3-2
* заполняется в случае необходимости распределения по направлениям
** заполняется в случае необходимости распределения направления по видам
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 62
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма
Перечень затрат по бюджетной
программе в разрезе мероприятий
Коды
Плановый период
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Подпрограмма
Специфика
Наименования мероприятий по данной бюджетной программе (подпрограмме)
Планируемый плановый период (тыс. тенге)
1-ый год
планируемого
планового
периода
2-ой год
планируемого
планового
периода
3-ой год
планируемого
планового
периода
Итого по мероприятию
Итого по мероприятию
Всего
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 63
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Перечень полученных и использованных
связанных грантов за _______ год
Республиканский бюджет/местный бюджет ________________________
Администратор программ ________________________
Государственное учреждение ________________________
Бюджетная
программа
компонента
Наименование
проекта
(компонента)
Гранто-
датель
Бенефи-
циар
Дата заключения
соглашения о
предоставлении
гранта, принятые
законодательные и
нормативные акты
Период
реализации
гранта
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
продолжение таблицы
Сумма гранта, долл. США
Сумма софинансирования
гранта из республиканского
бюджета, долл. США
Цели гранта
Результаты
реализации
гранта
Всего
в т.ч. освоено на
01.01. ______ г.
Всего
в т.ч. освоено на
01.01. ______ г.
9
10
11
12
13
14
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ _______________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Исполнитель
Ф.И.О. ___________________________________
должность _______________________________
тел. _________________________
Приложение 64
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Сведения о предоставленных несвязанных грантах на
поставку товаров, выполнение работ и оказание услуг, за
исключением обучения за рубежом за _______ год
Республиканский бюджет/местный бюджет ________________________
Администратор программ ____________________________
Государственное учреждение _______________________________
Донор
Бенефициар
(государственная
организация,
получившая
(получающая)
несвязанный
грант)
Основание
(соглашения,
меморандумы,
договора, в
рамках которых
осуществлялся
(осуществляется)
проект)
Сумма гранта (в долларах США)
Всего
в т.ч.
освоено на

01.01. ___ ж.
о.і. _____
ағымдағы қаржы жылында игерілгені
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
кестенің жалғасы
Жобаның атауы
Жобаның мақсаты
Жобаның құрауыштары
Жобаның іске асырылған орны (облыс
(республикалық маңызы бар қала,
астана), аудан
(облыстық маңызы бар қала))
Іске асырылу кезеңі
Жобаның іске асырылу нәтижелері
басы
(саны,
айы, жылы)
соңы
(саны,
айы, жылы)
8
9
10
11
12
13
14
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Орындаушы ______________________________________________________
лауазымы ____________________________________________________________
тел. ________________________________________________________________
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
65-қосымша
Шетелдерде _______жылғы оқуға байланыссыз гранттар беру туралы мәліметтер
Республикалық бюджет/жергiлiктi бюджет       ________________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                    ________________________
Мемлекеттік мекеме                           ________________________
Донор
Бенефициар (байланыссыз грантты алған (алатын) мемлекеттiк ұйым)
Курстың атауы
Атқаратын лауазымын көрсете отырып, қатысушылар саны
Оқу кезеңі
Оқитын жері
(ұйым, қала, ел)
Курсты өткізетін тіл
саны
(адам)
лауазымы
(бірлік)
басы саны,
айы, жылы)
соңы
(саны,
айы, жылы)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиыны:
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Орындаушы
Аты-жөнi ______________________________________________________
лауазымы ____________________________________________________________
тел. ________________________________________________________________
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 66-қосымша
ПУ-нысан
Олардың иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелермен тауарларды
(жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) іске асырудан түсетін
ақша түсімдерінің және шығыстарының
Кодтары
Жыл                                         |_______________________|
Деректер түрі (болжам)                      |_______________________|
Функционалдық топ                           |_______________________|
Бағдарламалар әкiмшiсi                      |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                          |_______________________|
Бағдарлама                                  |_______________________|
Ақылы қызметтердің түрі
Түсімдер
Шығыстар
Негіздемелер
Өткен жылғы сома (мың теңге)
Алдағы қаржы жылы үшін сомасы (мың теңге)
Пайдалану бағыты
Ерекшелік
Сомасы
(мың теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________   ________________________
(қолы)                (аты-жөні)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы) _______________   _______________________
(қолы)               (аты-жөні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 584 бұйрығымен бекiтiлген
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің күшін жойған бұйрықтарының тізбесі

01.01. ___ г.
в т.ч. освоено за
текущий _____
финансовый год
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
продолжение таблицы
Наименование
проекта
Цель
проекта
Компоненты
проекта
Место реализации
проекта (область
(город
республиканского
значения,
столица), район
(город областного
значения))
Период реализации
Результаты
реализации
проекта
начало
(число,
месяц, год)
конец
(число,
месяц, год)
8
9
10
11
12
13
14
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Исполнитель
должность _______________________________
тел. _________________________
Приложение 65
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Сведения о предоставленных несвязанных грантах на
обучение за рубежом за _______ год
Республиканский бюджет/местный бюджет ________________________
Администратор программ ____________________________
Государственное учреждение _______________________________
Донор
Бенефициар
(государствен-
ная организа-
ция, получившая
(получающая)
несвязанный
грант)
Наимено-
вание
курса
Количество
участников с
указанием
занимаемой
должности
Период обучения
Место
обучения
(органи-
зация,
город,
страна)
Язык
проведе-
ния
курса
количест-
во
(человек)
долж-
ность
(едини-
ца)
начало
(число,
месяц,
год)
конец
(число,
месяц,
год)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого:
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Исполнитель
Ф.И.О. ___________________________________
должность _______________________________
тел. _________________________
Приложение 66
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма ПУ
Прогноз поступлений и расходов денег от реализации
товаров (работ, услуг) государственными учреждениями,
остающихся в их распоряжении
Коды
Год
Вид данных (прогноз)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Вид платных
услуг
Поступления
Расходы
Обосно-
вания
Сумма за
истекший
год (тыс.
тенге)
Сумма за
предстоящий
финансовый
год (тыс.
тенге)
Направления
использования
Специфика
Сумма
(тыс.
тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________ __________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ______________ ________________________
(подпись)          (фамилия и.о.)
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 584
Перечень
утративших силу приказов Министра финансов Республики Казахстан

1) «Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2010 жылғы 19 мамырдағы № 233 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 6289 болып тiркелген);
2) «Бюджеттiк өтінімдi жасау және ұсыну ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 19 мамырдағы № 233 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 18 наурыздағы № 136 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 6912 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жиынтығында 2011 жылғы № 17 болып жарияланған (тираждың шыққан күні 14.11.2011));
3) «Бюджеттiк өтінімдi жасау және ұсыну ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 19 мамырдағы № 233 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 20 қыркүйектегі № 481 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 7192 болып енгізілген);
4) «Бюджеттiк өтінімдi жасау және ұсыну ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 19 мамырдағы № 233 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 23 желтоқсандағы № 651 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 7359 болып енгізілген);
5) «Бюджеттiк өтінімдi жасау және ұсыну ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 19 мамырдағы № 233 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 1 наурыздағы № 127 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 7489 болып енгізілген);
6) «Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 20 шілдедегі № 346 бұйрығының 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 7836 болып енгізілген).

1) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 мая 2010 года № 233 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6289);
2) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 марта 2011 года № 136 «О внесении дополнений и изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 мая 2010 года № 233 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6912, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 17, 2011 года (дата выхода тиража 14.11.2011));
3) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 сентября 2011 года № 481 «О внесении дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 мая 2010 года № 233 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7192);
4) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2011 года № 651 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 мая 2010 года № 233 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7359);
5) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 марта 2012 года № 127 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 мая 2010 года № 233 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7489);
6) пункт 1 приказа Министра финансов Республики Казахстан от 20 июля 2012 года № 346 «О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7836).