Маңғыстау облысы әкімдігінің кейбір қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2016 жылғы 30 маусымдағы № 194 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 03 тамызда № 3108 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 2023 жылғы 24 тамыздағы № 130 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 24.08.2023 № 130 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес өзгерістер енгізілген Маңғыстау облысы әкімдігі қаулыларының тізбесі бекітілсін.
2. "Маңғыстау облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі (С.О. Сағынбаев):
осы қаулының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін;
осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ә.А. Шөжеғұловқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Айдарбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының
табиғи ресурстар және табиғат
пайдалануды реттеу басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
С.О. Сағынбаев
"30" 06 2016 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2016 жылғы "30" 06
193 қаулысына
қосымша
Өзгерістер енгізілген Маңғыстау облысы әкімдігі қаулыларының тізбесі
1. "Ақтау, Форт-Шевченко қалаларында, Құрық ауылы және Кендерлі демалыс аймағында су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 наурыздағы № 181 қаулысына (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2009 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Ақтау қаласының және аудандардың әкімдеріне, ауылдық округтердің әкімдеріне, су қорғау аймақтары мен белдеулерінің шегінде орналасқан пайдалануында жер учаскелері бар, ведомстволық тиесілілігі мен меншік нысанына қарамастан кәсіпорындардың, ұйымдардың, басқа да шаруашылық жүргізуші субъектілерінің басшыларына, олардың санитарлық жай-күйін тиісті дәрежеде күтілуін және шаруашылық жүргізу режимінің сақталуын қамтамасыз ету ұсынылсын";

О внесении изменений в некоторые постановления акимата Мангистауской области
Постановление акимата Мангистауской области от 30 июня 2016 года № 194. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 03 августа 2016 года № 3108. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 24 августа 2023 года N 130
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 24.08.2023 № 130 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно - территориальном устройстве Республики Казахстан" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень постановлений акимата Мангистауской области, в которые вносятся изменения, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Мангистауской области" (Сагынбаев С.О.):
обеспечить официальное опубликование данного постановления в информационно – правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации, размещение на интернет – ресурсе акимата Мангистауской области;
принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Чужегулова А.А.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней и после для его первого официального опубликования.
Аким области А. Айдарбаев
"СОГЛАСОВАНО"
руководитель государственного учреждения
"Управление природных ресурсов и
регулирования природопользования
Мангистауской области"
Сагынбаев С.О.
"30" 06 2016 г.
приложение
к постановлению акимата
Мангистауской области
от "30" 06 2016 г.
№ 193
Перечень постановлений акимата Мангистауской области, в которые вносятся изменения
1. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 20 марта 2008 года № 181 "Об установлении водоохранных зон и полос в городах Актау, Форт-Шевченко, селе Курык и в зоне отдыха Кендерли" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2009) следующие изменения:
пункт 4 указанного постановления изложить в новой редакции:
"4. Акимам районов и города Актау, акимам сельских округов рекомендовать руководителям предприятий, организаций, другим хозяйствующим субъектам, независимо от их ведомственной принадлежности и форм собственности, в пользовании которых находятся земельные участки, расположенные в пределах водоохранных зон и полос, обеспечить их содержание в надлежащем санитарном состоянии и соблюдение режима хозяйственного пользования";

көрсетілген қаулының 1-қосымшасының 1-тармағының екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"Ақтау қаласы аумағы бойынша Каспий теңізінің жағалауында су қорғау аймағының 96,0 км созылатын ені, Строительная көшесінің, ҚР Президенті даңғылының шекарасына дейін және әрі қарай асфальт жолы бойымен Өмірзақ ауылына дейін минус 27,0 метрге тең, соңғы он жылдықтағы теңіздің орташа көпжылдық деңгейінің белгісінен алынады";
тақырып және бүкіл мәтін бойынша "поселке", "поселкелер", "поселкелерге", "поселкелері", "поселкелерді", "поселкелердің" деген сөздер тиісінше "кент", "кенттер", "кенттерге", "кенттері", "кенттерді", "кенттердің" деген сөздермен; "ауыл (село)", "ауылдық (селолық)", "ауылдардың (селолардың)", "ауылдарды (селоларды)", "ауылдар (селолар)", "ауылдарға (селоларға)" деген сөздер тиісінше "ауыл", "ауылдық", "ауылдардың", "ауылдарды", "ауылдар", "ауылдарға" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. "Ақтау, Форт-Шевченко қалаларында, Құрық ауылы және Кендерлі демалыс аймағында су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 наурыздағы № 181 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 2631 қаулысына (Нормативтiк құқықтық актiлер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2040 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып және бүкіл мәтін бойынша "поселке", "поселкелер", "поселкелерге", "поселкелері", "поселкелерді", "поселкелердің" деген сөздер тиісінше "кент", "кенттер", "кенттерге", "кенттері", "кенттерді", "кенттердің" деген сөздермен; "ауыл (село)", "ауылдық (селолық)", "ауылдардың (селолардың)", "ауылдарды (селоларды)", "ауылдар (селолар)", "ауылдарға (селоларға)" деген сөздер тиісінше "ауыл", "ауылдық", "ауылдардың", "ауылдарды", "ауылдар", "ауылдарға" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. "Ақтау, Форт-Шевченко қалаларында, Құрық ауылы және Кендерлі демалыс аймағында су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 наурыздағы № 181 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2009 жылғы 14 қазандағы № 2788 қаулысына (Нормативтiк құқықтық актiлер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2057 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып және бүкіл мәтін бойынша "поселке", "поселкелер", "поселкелерге", "поселкелері", "поселкелерді", "поселкелердің" деген сөздер тиісінше "кент", "кенттер", "кенттерге", "кенттері", "кенттерді", "кенттердің" деген сөздермен; "ауыл (село)", "ауылдық (селолық)", "ауылдардың (селолардың)", "ауылдарды (селоларды)", "ауылдар (селолар)", "ауылдарға (селоларға)" деген сөздер тиісінше "ауыл", "ауылдық", "ауылдардың", "ауылдарды", "ауылдар", "ауылдарға" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. "Ақтау, Форт-Шевченко қалаларында, Құрық ауылы және Кендерлі демалыс аймағында су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 наурыздағы № 181 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2009 жылғы 22 маусымдағы № 237 қаулысына (Нормативтiк құқықтық актiлер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2073 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"Ерекше бағалы балық шаруашылығы үшін маңызы бар Форт-Шевченко қаласы, Құрық ауылы аумағының және Кендірлі демалыс аймағындағы теңіз учаскелері үшін су қорғау белдеулерінің еніне, бекітілген жобалық құжаттама негізіндегі теңіз мұнай кен орындарын жайластыруға арналған металл құрылымдары зауытын орналастыру үшін Маңғыстау облысы Түпқараған ауданының Баутино ауылы ауданында Түпқараған бұғазының Шығыс жағалауындағы төгінді өндірістік алаңындағы ұзындығы 1,369 км және Маңғыстау облысы Түпқараған ауданының Баутино ауылындағы теңіздік мұнай операцияларын қолдау базасының төгінді алаңындағы 1,61 км Каспий теңізі жағалауындағы су қорғау белдеулерінен басқа жерлердің еңістігі мен іргелес жатқан сипатына қарамастан, кемінде 100 метр болып қабылданады.
Теңіз мұнай кен орындарын жайластыруға арналған металл құрылымдары зауытын орналастыру үшін Маңғыстау облысы Түпқараған ауданының Баутино ауылы ауданында Түпқараған бұғазының Шығыс жағалауындағы төгінді өндірістік алаңындағы теңіз учаскелеріне арналған су қорғау белдеулерінің шекарасы, айлақ қабырғалары жағынан Каспий теңізінің орташа деңгейінен 35 метр, солтүстік және оңтүстік жағынан 20 метр болып белгіленеді және Каспий теңізінің су қорғау белдеуінің қазіргі шекарасымен тік бұрышта қосылады.
Маңғыстау облысы Түпқараған ауданының Баутино ауылындағы Теңіз мұнай операцияларын қолдау төгінді базасындағы теңіз учаскелеріне арналған су қорғау белдеулерінің шекарасы, айлақ қабырғасына қарсы беттегі шекарасы мен жақтауы бойынша, база алаңының шекарасында және Каспий теңізінің орташа деңгейінен 10 метр қашықтықта жақтауы бойынша қаптал жақ құламаларының бойымен белгіленеді және Каспий теңізінің су қорғау белдеуінің қазіргі шекарасымен қосылады.";
тақырып және бүкіл мәтін бойынша "поселке", "поселкелер", "поселкелерге", "поселкелері", "поселкелерді", "поселкелердің" деген сөздер тиісінше "кент", "кенттер", "кенттерге", "кенттері", "кенттерді", "кенттердің" деген сөздермен; "ауыл (село)", "ауылдық (селолық)", "ауылдардың (селолардың)", "ауылдарды (селоларды)", "ауылдар (селолар)", "ауылдарға (селоларға)" деген сөздер тиісінше "ауыл", "ауылдық", "ауылдардың", "ауылдарды", "ауылдар", "ауылдарға" деген сөздермен ауыстырылсын.

абзац второй пункта 1 приложения 1 указанного постановления изложить в новой редакции:
"Ширина водоохранной зоны на побережье Каспийского моря по территории г. Актау протяженностью 96,0 км принимается от отметки средне-многолетнего уровня моря за последнее десятилетие, равной минус 27,0 метра до границы проспекта Президента РК, улицы Строительная и далее по асфальтированным дорогам до села Умирзак";
в заголовке и по всему тексту внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется.
2. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 23 декабря 2008 года № 2631 "О внесении дополнения в постановление акимата Мангистауской области от 20 марта 2008 года № 181 "Об установлении водоохранных зон и полос в городах Актау, Форт-Шевченко, селе Курык и зоне отдыха Кендерли" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2040) следующее изменение:
в заголовке и по всему тексту внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется.
3. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 14 октября 2009 года № 2788 "О внесении изменения и дополнения в постановление акимата Мангистауской области от 20 марта 2008 года № 181 "Об установлении водоохранных зон и полос в городах Актау, Форт-Шевченко, селе Курык и зоне отдыха Кендерли" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2057) следующее изменение:
в заголовке и по всему тексту внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется.
4. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 22 июня 2009 года № 237 "О внесении дополнений в постановление акимата Мангистауской области от 20 марта 2008 года № 181 "Об установлении водоохранных зон и полос в городах Актау, Форт-Шевченко, селе Курык и зоне отдыха Кендерли" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2073) следующие изменения:
абзац второй пункта 1 изложить в новой редакции:
"Ширина водоохранных полос для участков моря территории г. Форт - Шевченко, с. Курык и в зоне отдыха Кендерли, имеющих особо ценное рыбохозяйственное значение, принимается не менее 100 метров, независимо от уклона и характера прилегающих земель, кроме водоохранных полос на побережье Каспийского моря протяженностью 1,369 км на отсыпной производственной площадке на Восточном побережье Тюб - Караганского залива в районе села Баутино Тупкараганского района Мангистауской области под размещение завода металлоконструкций для обустройства морских нефтяных месторождений и 1,61 км на отсыпной площадке Базы поддержки морских нефтяных операций села Баутино Тупкараганского района Мангистауской области на основании утвержденных проектных документаций.
Границы водоохранных полос для участков моря на отсыпной производственной площадке на Восточном побережье Тюб - Караганского залива в районе села Баутино Тупкараганского района Мангистауской области под размещение завода металлоконструкций для обустройства морских нефтяных месторождений, устанавливается со стороны причальных стенок 35 метров, с северной и южной стороны 20 метров от среднего уровня Каспийского моря и соединяется под прямым углом с существующей границей водоохранной полосы Каспийского моря.
Граница водоохранных полос для участков моря на отсыпной Базе поддержки морских нефтяных операций села Баутино Тупкараганского района Мангистауской области устанавливается по фронтальной границе причальной стенки и парапету, в границах площадки базы и вдоль боковых откосов по парапету на расстоянии 10 метров от среднего уровня Каспийского моря и соединяется с существующей границей водоохранной полосы Каспийского моря.";
в заголовке и по всему тексту внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется.

5. "Ақтау, Форт-Шевченко қалаларында, Құрық ауылы және Кендерлі демалыс аймағында су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 наурыздағы № 181 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2010 жылғы 03 қыркүйектегі № 331 қаулысына (Нормативтiк құқықтық актiлер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2083 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
2-тармақтың екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"Ерекше бағалы балық шаруашылығы үшін маңызы бар Ақтау, Форт-Шевченко қалалары, Құрық ауылы аумағының және Кендірлі демалыс аймағындағы теңіз учаскелері үшін су қорғау белдеулерінің еніне, бекітілген жобалық құжаттама негізіндегі бұрғылау ерітінділері цехын, теңіздік мұнай операцияларын қолдау базасын орналастыруға Маңғыстау облысы Түпқараған ауданының Баутино ауылы ауданындағы Түпқараған бұғазының солтүстік-батыс жағалауының солтүстік, оңтүстік, шығыс және оңтүстік-шығыс бағытына биіктігі 50 см жиекқабырға жайғастырылған жағалық бекітпе имараты құрылысымен бекітілген, теңіздің жағалау жиегімен түйісетін және биіктігі 50 см жиекқабырға мен кеме тоқтайтын қабырғасы бар, бұрғылау ерітінділері цехының төгінді түрде жасалған жасанды өндірістік алаңындағы ұзындығы 4,075 км Каспий теңізі жағалауындағы су қорғау белдеуінен басқа, іргелес жердің еңістігі мен сипатына қарамастан, кемінде 100 метр қабылданады";
2-тармақтың бірінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"енгізілген толықтыруларды есепке алып, теңіз мұнай кен орындарын жайластыруға арналған бұрғылау ерітінділері цехын орналастыру үшін Баутино кенті ауданында Түпқараған бұғазының солтүстік - батыс жағалауындағы және теңіздік мұнай операцияларын қолдау базасының төгінді алаңдарының су қорғау белдеулерін табиғи түріне ауыстыруды жүзеге асырсын";
тақырып және бүкіл мәтін бойынша "поселке", "поселкелер", "поселкелерге", "поселкелері", "поселкелерді", "поселкелердің" деген сөздер тиісінше "кент", "кенттер", "кенттерге", "кенттері", "кенттерді", "кенттердің" деген сөздермен; "ауыл (село)", "ауылдық (селолық)", "ауылдардың (селолардың)", "ауылдарды (селоларды)", "ауылдар (селолар)", "ауылдарға (селоларға)" деген сөздер тиісінше "ауыл", "ауылдық", "ауылдардың", "ауылдарды", "ауылдар", "ауылдарға" деген сөздермен ауыстырылсын.
6. "Ақтау, Форт-Шевченко қалаларында, Құрық ауылы және Кендерлі демалыс аймағында су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 наурыздағы № 181 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2010 жылғы 10 қарашадағы № 390 қаулысына (Нормативтiк құқықтық актiлер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2087 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып және бүкіл мәтін бойынша "поселке", "поселкелер", "поселкелерге", "поселкелері", "поселкелерді", "поселкелердің" деген сөздер тиісінше "кент", "кенттер", "кенттерге", "кенттері", "кенттерді", "кенттердің" деген сөздермен; "ауыл (село)", "ауылдық (селолық)", "ауылдардың (селолардың)", "ауылдарды (селоларды)", "ауылдар (селолар)", "ауылдарға (селоларға)" деген сөздер тиісінше "ауыл", "ауылдық", "ауылдардың", "ауылдарды", "ауылдар", "ауылдарға" деген сөздермен ауыстырылсын.

5. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 3 сентября 2010 года № 331 "О внесении дополнений в постановление акимата Мангистауской области от 20 марта 2008 года № 181 "Об установлении водоохранных зон и полос в городах Актау, Форт-Шевченко, селе Курык и зоне отдыха Кендерли" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2083) следующие изменения:
абзац второй пункта 2 изложить в новой редакции:
"Ширина водоохранных полос для участков моря территории в городах Актау, Форт – Шевченко, селе Курык и в зоне отдыха Кендерли, имеющих особо ценное рыбохозяйственное значение, принимается не менее 100 метров, независимо от уклона и характера прилегающих земель, кроме водоохранных полос на побережье Каспийского моря протяженностью 4,075 км на искусственно созданной отсыпаемой производственной площадке цеха буровых растворов с причальной стенкой и обустройством парапета высотой 50 см и сопряжением с береговой линией моря, укрепленных строительством берегоукрепительных сооружений с обустройством парапета высотой 50 см в северном, южном, восточном и юго - восточном направлении северо - западного побережья Тюб - Караганского залива в районе села Баутино Тупкараганского района Мангистауской области под размещение цеха буровых растворов, базы поддержки морских нефтяных операций на основании утвержденной проектной документации";
абзац первый пункта 2 изложить в новой редакции:
"осуществить с учетом внесенных дополнений перенос границы водоохранных полос отсыпных площадок на северо - западном побережье Тюб- Караганского залива в районе села Баутино под размещение цеха буровых растворов для обустройства морских нефтяных месторождений и базы поддержки морских нефтяных операций в натуру";
в заголовке и по всему тексту внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется.
6. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 10 ноября 2010 года № 390 "О внесении изменения и дополнения в постановление акимата Мангистауской области от 20 марта 2008 года № 181 "Об установлении водоохранных зон и полос в городах Актау, Форт-Шевченко, селе Курык и зоне отдыха Кендерли" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2087) следующее изменение:
в заголовке и по всему тексту внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется.

7. "Ақтау, Форт-Шевченко қалаларында, Құрық ауылы және Кендерлі демалыс аймағында су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 наурыздағы № 181 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2011 жылғы 28 шілдедегі № 223 қаулысына (Нормативтiк құқықтық актiлер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2103 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"Түпқараған ауданы Баутино ауылындағы теңіздік операцияларын қолдау базасындағы теңіз учаскесі үшін бекітілген жобалық-сметалық құжаттама негізінде су қорғау белдеуінің ең аз ені 35 метр, бұрынғы болған ұзындығы 377,32 метр, су қорғау белдеуінің шекарасы топырақ үйінді жағынан ұзындығы 289,77 метрге ауыстырылсын (су қорғау белдеу шекарасының координаты А нүктесінен (х=440772,6; у=4934146,7) Ж нүктесіне дейін (х=440817,5; у=4934419,5)";
2-тармақтың бірінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"енгізілген толықтыруды есепке алып, Баутино кенті ауданында Түпқараған бұғазының солтүстік - шығыс жағалауындағы және теңіздік мұнай операцияларын қолдау базасының теңіз айлағын 260 метрге кеңейтуге арналған биіктігі 4 метр топырақ үйіндісін су қорғау белдеулерінің шекарасын табиғи түріне ауыстыруды жүзеге асырсын";
тақырып және бүкіл мәтін бойынша "поселке", "поселкелер", "поселкелерге", "поселкелері", "поселкелерді", "поселкелердің" деген сөздер тиісінше "кент", "кенттер", "кенттерге", "кенттері", "кенттерді", "кенттердің" деген сөздермен; "ауыл (село)", "ауылдық (селолық)", "ауылдардың (селолардың)", "ауылдарды (селоларды)", "ауылдар (селолар)", "ауылдарға (селоларға)" деген сөздер тиісінше "ауыл", "ауылдық", "ауылдардың", "ауылдарды", "ауылдар", "ауылдарға" деген сөздермен ауыстырылсын.
8. "Ақтау, Форт-Шевченко қалаларында, Құрық ауылы және Кендерлі демалыс аймағында су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 наурыздағы № 181 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 29 сәуірдегі № 118 қаулысына (Нормативтiк құқықтық актiлер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2248 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Ақтау қаласының және аудандардың әкімдеріне, ауылдық (селолық) округтердің әкімдеріне, су қорғау аймақтары мен белдеулерінің шегінде орналасқан пайдалануында жер учаскелері бар, ведомстволық тиесілілігі мен меншік нысанына қарамастан кәсіпорындардың, ұйымдардың, басқа да шаруашылық жүргізуші субъектілерінің басшыларына, олардың санитарлық жай-күйін тиісті дәрежеде күтілуін және шаруашылық жүргізу режимінің сақталуын қамтамасыз ету ұсынылсын";
көрсетілген қаулының қосымшасында:

7. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 28 июля 2011 года № 223 "О внесении дополнения в постановление акимата Мангистауской области от 20 марта 2008 года № 181 "Об установлении водоохранных зон и полос в городах Актау, Форт-Шевченко, селе Курык и зоне отдыха Кендерли" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2103) следующие изменения:
абзац второй пункта 1 изложить в новой редакции:
"Минимальную ширину водоохранной полосы 35 метров на основании утвержденной проектно-сметной документации для участков моря в районе Базы поддержки морских операций в селе Баутино Тупкараганского района, ранее имеющую длину 377,32 метра, заменить границей водоохранной полосы со стороны земляной насыпи длиной 289,77 метров (координаты переноса границы водоохранной полосы от точки А (х=440772,6; у=4934146,7) до точки Ж (х=440817,5; у=4934419,5)";
абзац первый пункта 2 изложить в новой редакции:
"осуществить с учетом внесенных дополнений перенос в натуру границы водоохранной полосы земляной насыпи высотой 4 м для расширения причала на 260 м на северо-восточном побережье Тюб - Караганского залива в районе Базы поддержки морских нефтяных операций села Баутино";
в заголовке и по всему тексту внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется.
8. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 29 апреля 2013 года № 118 "О внесении изменений в постановление акимата Мангистауской области от 20 марта 2008 года № 181 "Об установлении водоохранных зон и полос в городах Актау, Форт-Шевченко, селе Курык и зоне отдыха Кендерли" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2248) следующие изменения:
пункт 3 указанного постановления изложить в новой редакции:
"3.Акимам районов и города Актау, акимам сельских округов рекомендовать руководителям предприятий, организаций, другим хозяйствующим субъектам, независимо от их ведомственной принадлежности и форм собственности, в пользовании которых находятся земельные участки, расположенные в пределах водоохранных зон и полос, обеспечить их содержание в надлежащем санитарном состоянии и соблюдение режима хозяйственного пользования";
в приложении указанного постановления:

1-тармақтың 1) тармақшасының екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"Ақтау қаласы аумағы бойынша Каспий теңізінің жағалауында су қорғау аймағының 96,0 км созылатын ені, Строительная көшесінің, ҚР Президенті даңғылының шекарасына дейін және әрі қарай асфальт жолы бойымен Өмірзақ ауылына дейін минус 27,0 метрге тең, соңғы он жылдықтағы теңіздің орташа көпжылдық деңгейінің белгісінен алынады";
төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, оныншы абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:
"ерекше бағалы балық шаруашылығы үшін маңызы бар Форт-Шевченко қаласы, Құрық ауылы аумағының және Кендірлі демалыс аймағындағы теңіз учаскелері үшін су қорғау белдеулерінің еніне, бекітілген жобалық құжаттама негізіндегі теңіз мұнай кен орындарын жайластыруға арналған металл құрылымдары зауытын орналастыру үшін Маңғыстау облысы Түпқараған ауданының Баутино ауылы ауданында Түпқараған бұғазының Шығыс жағалауындағы төгінді өндірістік алаңындағы ұзындығы 1,369 км және Маңғыстау облысы Түпқараған ауданының Баутино ауылындағы теңіздік мұнай операцияларын қолдау базасының төгінді алаңындағы 1,61 км Каспий теңізі жағалауындағы су қорғау белдеулерінен басқа, жерлердің еңістігі мен іргелес жатқан сипатынан қарамастан, кемінде 100 метр болып қабылданады";
"теңіз мұнай кен орындарын жайластыруға арналған металл құрылымдары зауытын орналастыру үшін Маңғыстау облысы Түпқараған ауданының Баутино ауылы ауданында Түпқараған бұғазының Шығыс жағалауындағы төгінді өндірістік алаңындағы теңіз учаскелеріне арналған су қорғау белдеулерінің шекарасы, айлақ қабырғалары жағынан Каспий теңізінің орташа деңгейінен 35 метр, солтүстік және оңтүстік жағынан 20 метр болып белгіленеді және Каспий теңізінің су қорғау белдеуінің қазіргі шекарасымен тік бұрышта қосылады";
"Маңғыстау облысы Түпқараған ауданының Баутино ауылындағы Теңіз мұнай операцияларын қолдау төгінді базасындағы теңіз учаскелеріне арналған су қорғау белдеулерінің шекарасы, айлақ қабырғасына қарсы беттегі шекарасы мен жақтауы бойынша, база алаңының шекарасында және Каспий теңізінің орташа деңгейінен 10 метр қашықтықта жақтауы бойынша қаптал жақ құламаларының бойымен белгіленеді және Каспий теңізінің су қорғау белдеуінің қазіргі шекарасымен қосылады";
"ерекше бағалы балық шаруашылығы үшін маңызы бар Ақтау, Форт-Шевченко қалалары, Құрық ауылы аумағының және Кендірлі демалыс аймағындағы теңіз учаскелері үшін су қорғау белдеулерінің еніне, бекітілген жобалық құжаттама негізіндегі бұрғылау ерітінділері цехын, теңіздік мұнай операцияларын қолдау базасын орналастыруға Маңғыстау облысы Түпқараған ауданының Баутино ауылы ауданындағы Түпқараған бұғазының солтүстік-батыс жағалауының солтүстік, оңтүстік, шығыс және оңтүстік-шығыс бағытына биіктігі 50 см жиекқабырға жайғастырылған, жағалық бекітпе имараты құрылысымен бекітілген, теңіздің жағалау жиегімен түйісетін және биіктігі 50 см жиекқабырға мен кеме тоқтайтын қабырғасы бар, бұрғылау ерітінділері цехының төгінді түрде жасалған жасанды өндірістік алаңындағы ұзындығы 4,075 км Каспий теңізі жағалауындағы су қорғау белдеуінен басқа, іргелес жердің еңістігі мен сипатына қарамастан, кемінде 100 метр қабылданады";

абзац второй подпункта 1) пункта 1 изложить в новой редакции:
"ширина водоохранной зоны на побережье Каспийского моря по территории города Актау протяженностью 96,0 км принимается от отметки средне-многолетнего уровня моря за последнее десятилетие, равной минус 27,0 метра до границы проспекта Президента РК, улицы Строительная и далее по асфальтированным дорогам до села Умирзак";
абзацы четвертый, пятый, шестой, седьмой, десятый изложить в новой редакции:
"ширина водоохранных полос для участков моря территории города Форт-Шевченко, села Курык и в зоне отдыха Кендерли, имеющих особо ценное рыбохозяйственное значение, принимается не менее 100 метров, независимо от уклона и характера прилегающих земель, кроме водоохранных полос на побережье Каспийского моря протяженностью 1,369 км на отсыпной производственной площадке на Восточном побережье Тюб-Караганского залива в районе села Баутино Тупкараганского района Мангистауской области под размещение завода металлоконструкций для обустройства морских нефтяных месторождений и 1,61 км на отсыпной площадке Базы поддержки морских нефтяных операций села Баутино Тупкараганского района Мангистауской области на основании утвержденных проектных документации";
"границы водоохранных полос для участков моря на отсыпной производственной площадке на Восточном побережье Тюб-Караганского залива в районе села Баутино Тупкараганского района Мангистауской области под размещение завода металлоконструкций для обустройства морских нефтяных месторождений, устанавливается со стороны причальных стенок 35 метров, с северной и южной стороны 20 метров от среднего уровня Каспийского моря и соединяется под прямым углом с существующей границей водоохранной полосы Каспийского моря";
"граница водоохранных полос для участков моря на отсыпной Базе поддержки морских нефтяных операций села Баутино Тупкараганского района Мангистауской области устанавливается по фронтальной границе причальной стенки и парапету, в границах площадки базы и вдоль боковых откосов по парапету на расстоянии 10 метров от среднего уровня Каспийского моря и соединяется с существующей границей водоохранной полосы Каспийского моря";
"ширина водоохранных полос для участков моря территории в городах Актау, Форт–Шевченко, селе Курык и в зоне отдыха Кендерли, имеющих особо ценное рыбо-хозяйственное значение, принимается не менее 100 метров, независимо от уклона и характера прилегающих земель, кроме водоохранных полос на побережье Каспийского моря протяженностью 4,075 км на искусственно созданной отсыпаемой производственной площадке цеха буровых растворов с причальной стенкой и обустройством парапета высотой 50 см и сопряжением с береговой линией моря, укрепленных строительством берегоукрепительных сооружений с обустройством парапета высотой 50 см в северном, южном, восточном и юго-восточном направлении северо-западного побережья Тюб-Караганского залива в районе села Баутино Тупкараганского района Мангистауской области под размещение цеха буровых растворов, базы поддержки морских нефтяных операций на основании утвержденной проектной документации";

"Түпқараған ауданы Баутино ауылындағы теңіздік операцияларын қолдау базасындағы теңіз учаскесі үшін бекітілген жобалық-сметалық құжаттама негізінде су қорғау белдеуінің ең аз ені 35 метр, бұрынғы болған ұзындығы 377,32 метр, су қорғау белдеуінің шекарасы топырақ үйінді жағынан ұзындығы 289,77 метрге ауыстырылсын (су қорғау белдеу шекарасының координаты А нүктесінен (х=440772,6; у=4934146,7) Ж нүктесіне дейін (х=440817,5; у=4934419,5)".
тақырып және бүкіл мәтін бойынша "поселке", "поселкелер", "поселкелерге", "поселкелері", "поселкелерді", "поселкелердің" деген сөздер тиісінше "кент", "кенттер", "кенттерге", "кенттері", "кенттерді", "кенттердің" деген сөздермен; "ауыл (село)", "ауылдық (селолық)", "ауылдардың (селолардың)", "ауылдарды (селоларды)", "ауылдар (селолар)", "ауылдарға (селоларға)" деген сөздер тиісінше "ауыл", "ауылдық", "ауылдардың", "ауылдарды", "ауылдар", "ауылдарға" деген сөздермен ауыстырылсын.

"минимальную ширину водоохранной полосы 35 метров на основании утвержденной проектно-сметной документации для участков моря в районе Базы поддержки морских операций в селе Баутино Тупкараганского района, ранее имеющую длину 377,32 метра, заменить границей водоохранной полосы со стороны земляной насыпи длиной 289,77 метров (координаты переноса границы водоохранной полосы от точки А (х=440772,6; у=4934146,7) до точки Ж (х=440817,5; у=4934419,5)".
в заголовке и по всему тексту внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется.