"Экономиканың жекелеген салаларында (аясында) мемлекеттік-жекешелік әріптестікті жүзеге асыру тәсілдері бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының үлгілік конкурстық құжаттамасын және мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің үлгілік шартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 724 бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 27 наурыздағы № 127 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 29 маусымда № 15280 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Экономиканың жекелеген салаларында (аясында) мемлекеттік-жекешелік әріптестікті жүзеге асыру тәсілдері бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының үлгілік конкурстық құжаттамасын және мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің үлгілік шартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 724 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 12495 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 6 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының үлгілік конкурстық құжаттамасы;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Экономиканың жекелеген салаларында (аясында) мемлекеттік-жекешелік әріптестікті жүзеге асыру тәсілдері бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің үлгілік шарты;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Білім саласындағы (балабақша) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының үлгілік конкурстық құжаттамасы;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының үлгілік конкурстық құжаттамасы;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының үлгілік конкурстық құжаттамасы;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының үлгілік конкурстық құжаттамасы;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының үлгілік конкурстық құжаттамасы;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының үлгілік конкурстық құжаттамасы;

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 724 "Об утверждении типовой конкурсной документации проекта государственно-частного партнерства и типового договора государственно-частного партнерства по способам осуществления государственно-частного партнерства в отдельных отраслях (сферах) экономики"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 127. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2017 года № 15280
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 724 "Об утверждении типовой конкурсной документации проекта государственно-частного партнерства и типового договора государственно-частного партнерства по способам осуществления государственно-частного партнерства в отдельных отраслях (сферах) экономики" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12495, опубликованный 6 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) Типовую конкурсную документацию проекта государственно-частного партнерства согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Типовой договор государственно-частного партнерства по способам осуществления государственно-частного партнерства в отдельных отраслях (сферах) экономики согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Типовую конкурсную документацию проекта государственно-частного партнерства в сфере образования (детский сад) согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Типовую конкурсную документацию проекта государственно-частного партнерства в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Типовую конкурсную документацию проекта государственно-частного партнерства в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения) согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Типовую конкурсную документацию проекта государственно-частного партнерства в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Типовую конкурсную документацию проекта государственно-частного партнерства в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Типовую конкурсную документацию проекта государственно-частного партнерства в сфере здравоохранения (поликлиника) согласно приложению 8 к настоящему приказу;

9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының үлгілік конкурстық құжаттамасы;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес Көлік саласындағы (автовокзал) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының үлгілік конкурстық құжаттамасы;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес Қоршаған ортаны қорғау саласындағы (полигоны бар қоқыс өңдеу зауыты) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының үлгілік конкурстық құжаттамасы;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес Ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының үлгілік конкурстық құжаттамасы;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес Білім саласындағы (балабақша) мемлекеттік-жекешелік әріптестікті жүзеге асыру тәсілдері бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің үлгілік шарты;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) мемлекеттік-жекешелік әріптестікті жүзеге асыру тәсілдері бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің үлгілік шарты;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) мемлекеттік- жекешелік әріптестікті жүзеге асыру тәсілдері бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің үлгілік шарты;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) мемлекеттік-жекешелік әріптестікті жүзеге асыру тәсілдері бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің үлгілік шарты;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) мемлекеттік-жекешелік әріптестікті жүзеге асыру тәсілдері бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің үлгілік шарты;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) мемлекеттік-жекешелік әріптестікті жүзеге асыру тәсілдері бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің үлгілік шарты;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес Білім саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) мемлекеттік-жекешелік әріптестікті жүзеге асыру тәсілдері бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің үлгілік шарты;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес Көлік саласындағы (автовокзал) мемлекеттік-жекешелік әріптестікті жүзеге асыру тәсілдері бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің үлгілік шарты;
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес Қоршаған ортаны қорғау саласындағы (полигоны бар қоқыс өңдеу зауыты) мемлекеттік-жекешелік әріптестікті жүзеге асыру тәсілдері бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің үлгілік шарты;

9) Типовую конкурсную документацию проекта государственно-частного партнерства в сфере образования (общежитие организации образования) согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Типовую конкурсную документацию проекта государственно-частного партнерства в сфере транспорта (автовокзал) согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) Типовую конкурсную документацию проекта государственно-частного партнерства в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Типовую конкурсную документацию проекта государственно-частного партнерства в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) Типовой договор государственно-частного партнерства по способам осуществления государственно-частного партнерства в сфере образования (детский сад) согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Типовой договор государственно-частного партнерства по способам осуществления государственно-частного партнерства в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) Типовой договор государственно-частного партнерства по способам осуществления государственно-частного партнерства в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения) согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) Типовой договор государственно-частного партнерства по способам осуществления государственно-частного партнерства в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) Типовой договор государственно-частного партнерства по способам осуществления государственно-частного партнерства в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) Типовой договор государственно-частного партнерства по способам осуществления государственно-частного партнерства в сфере здравоохранения (поликлиника) согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) Типовой договор государственно-частного партнерства по способам осуществления государственно-частного партнерства в сфере образования (общежитие организации образования) согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) Типовой договор государственно-частного партнерства по способам осуществления государственно-частного партнерства в сфере транспорта (автовокзал) согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) Типовой договор государственно-частного партнерства по способам осуществления государственно-частного партнерства в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) согласно приложению 21 к настоящему приказу;

22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес Ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) мемлекеттік-жекешелік әріптестікті жүзеге асыру тәсілдері бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің үлгілік шарты бекітілсін.";
осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 және 20-қосымшаларға сәйкес 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 және 22-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрінің орынбасары –
Ауыл шаруашылығы министрі
__________ А. Мырзахметов
2017 жылғы 27 сәуір
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
__________ Е. Сағадиев
2017 жылғы 31 наурыз
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
__________ Е. Біртанов
2017 жылғы 14 сәуір
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
__________ Ж. Қасымбек
2017 жылғы 4 сәуір
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
__________ Б. Сұлтанов
2017 жылғы 11 мамыр
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрі
__________ А. Мұхамедиұлы
2017 жылғы 25 мамыр
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
__________ Қ. Бозымбаев

22) Типовой договор государственно-частного партнерства по способам осуществления государственно-частного партнерства в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) согласно приложению 22 к настоящему приказу.";
дополнить приложениями 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 и 22 согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 и 20 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копий в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАН"
Заместитель Премьер-Министра –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
__________ А. Мырзахметов
27 апреля 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр образования и науки
Республики Казахстан
__________ Е. Сагадиев
"31 марта 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
__________ Е. Биртанов
14 апреля 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
__________ Ж. Касымбек
4 апреля 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
__________ Б. Султанов
11 мая 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
__________ А. Мухамедиулы
25 мая 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
__________ К. Бозумбаев

2017 жылғы 18 мамыр
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 27 наурыздағы
№ 127 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 25 қарашадағы
№ 724 бұйрығына
3-қосымша
Білім беру саласындағы (балабақша) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы
МЖӘ жобасының атауы:
"__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) _____ орынға
арналған балабақша салу және пайдалану"
МЖӘ объектісінiң орналасқан жері:
________________________________________________________________________
(МЖӘ объектісінiң орналасқан жері көрсетіледі)
Мемлекеттік әріптес:
________________________________________________________________________
(мемлекеттік әріптестің толық атауын, орналасқан жерін, бизнес-сәйкестендіру
нөмірін, банктік деректемелерін көрсету)
Конкурсты ұйымдастырушы:
________________________________________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының толық атауын, орналасқан жерін, бизнес-
сәйкестендіру нөмірін, банктік деректемелерін көрсету)
Конкурстық құжаттама пакетінің құны:
________________________________________________________________________
(Конкурстық құжаттаманың теңгемен есептегендегі құнын көрсету не егер
Конкурстық құжаттаманы бергені үшін ақы өндіріп алу көзделмесе, онда бұл тармақты
мынадай редакцияда жазу қажет: "Конкурстық құжаттама тегін беріледі").
1. Анықтамалар
1. Білім беру саласындағы (балабақша) МЖӘ жобасының осы Үлгілік конкурстық құжаттамасында мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) әкімдік (ЖАО) – жергілікті атқарушы орган;
2) әлеуетті Жекеше әріптестің Конкурстық өтінімі (бұдан әрі – Конкурстық өтінім) – Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурсқа қатысу үшін Үлгілік КҚ белгіленген нысан бойынша ұсынған құжаттар мен мәліметтердің жиынтығы;
3) Білім беру саласындағы (балабақша) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы (бұдан әрі – Үлгілік КҚ) – Конкурс өткізудің Үлгілік шарттары мен тәртібін айқындау үшін әзірленген және Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестерге Конкурстық өтінімдерді дайындау және Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі Конкурсқа қатысу үшін ұсынатын білім беру саласындағы (балабақша) МЖӘ жобасының осы Үлгілік конкурстық құжаттамасы;
4) білім беру саласындағы (балабақша) МЖӘ Үлгілік шарты (бұдан әрі – Үлгілік шарт) – Конкурсты ұйымдастырушысы шешім негізіндегі Конкурс жеңімпазымен жасалған шарт;

18 мая 2017 года
Приложение 1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2017 года № 127
Приложение 3
к приказу исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 25 ноября 2015 года № 724
Типовая конкурсная документация проекта государственно-частного партнерства в сфере образования (детский сад)
Наименование проекта государственно-частного партнерства (далее – ГЧП):
"Строительство и эксплуатация детского сада на _____ мест в ____________________
(указать наименование и местонахождение населенного пункта)"
Место нахождения объекта ГЧП:
________________________________________________________________________________
(указывается местонахождение объекта ГЧП)
Государственный партнер:
________________________________________________________________________________
(указать полное наименование, местонахождение государственного партнера,
бизнес-идентификационный номер, банковские реквизиты)
Организатор конкурса:
________________________________________________________________________________
(указать полное наименование, местонахождение организатора Конкурса,
бизнес-идентификационный номер, банковские реквизиты)
Стоимость пакета Конкурсной документации:
________________________________________________________________________________
(указать стоимость Конкурсной документации в тенге, либо если взимание
платы за предоставление Конкурсной документации не предусматривается, то этот
пункт необходимо изложить в следующей редакции: "Конкурсная документация
предоставляется бесплатно").
1. Определения
1. В настоящей Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (детский сад) используются следующие понятия:
1) акимат (МИО) – местный исполнительный орган;
2) конкурсная заявка потенциального частного партнера (далее – Конкурсная заявка) – совокупность документов и сведений, представленных потенциальным частным партнером для участия в Конкурсе по форме, установленной Типовой конкурсной документацией проекта ГЧП в сфере образования (детский сад);
3) типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере образования (детский сад) (далее – Типовая КД) – Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере образования (детский сад), разработанная для определения условий и порядка проведения Конкурса и предоставляемая Организатором конкурса потенциальным частным партнерам для подготовки Конкурсных заявок и участия в Конкурсе по выбору Частного партнера;
4) типовой договор ГЧП в сфере образования (детский сад) (далее – Типовой договор) – договор заключенный Организатором конкурса с победителем Конкурса на основании решения;

5) дайындық кезеңі – Үлгілік шарттың күшіне ену сәтінен бастап өзіне қаржылық жабуды, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуді және бекітуді қосатын, МЖӘ объектісін салуға дайындықпен байланысты өзге мәселелерді шешу кезеңін қамтитын құрылыс жұмыстарын жүргізудің басталуына дейінгі кезең;
6) жекеше әріптес – Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңына сәйкес, мемлекеттік әріптестер ретінде әрекет ететін тұлғаларды қоспағанда, Үлгілік шарт жасасқан дара кәсіпкер, жай серіктестік, консорциум немесе заңды тұлға;
7) жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістер алу көздері – Жекеше әріптеске Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңының 9-бабында көзделген қаражатты Үлгілік шартта белгіленген тәртіппен және мерзімде төлеу;
8) жер учаскесі – Үлгілік шарт талаптарына сәйкес МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін қажетті жер учаскесі;
9) заңнама – белгіленген тәртіппен қабылданған және Қазақстан Республикасының аумағында әрекет ететін нормативтік құқықтық актілердің жиынтығы;
10) комиссия – Заңнамада белгіленген тәртіппен құрылған, коммуналдық меншікке жататын МЖӘ объектісіне қатысты комиссия;
11) конверт – Конкурстық өтінімнің тұтас және сақталған күйде берілуін қамтамасыз ететін қорап немесе ораудың өзге тәсілі;
12) конкурс – "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) _____орынға арналған балабақша салу және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша жеңілдетілген конкурстық рәсімдерді пайдалану арқылы Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі ашық конкурс;
13) конкурсты ұйымдастырушы – "__________" мемлекеттік мекемесі;
14) қағидалар -Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 725 бұйрығымен бекітілген ( Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiне 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12717 болып тіркелген) МЖӘ жобаларын жоспарлау және іске асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар);
15) мемлекеттік әріптес – "__________" мемлекеттік мекемесі атынан Қазақстан Республикасы;
16) МЖӘ жобасы – __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ____ орынға арналған балабақша салу және пайдалану бойынша МЖӘ жобасы;
17) МЖӘ объектісі – салынуы мен пайдаланылуы МЖӘ жобасын іске асыру аясында жүзеге асырылатын, __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ____ орынға арналған балабақша (бірнеше балабақша жоспарланған жағдайда оларды көрсету қажет);

5) подготовительный период – период, начинающийся с момента вступления Типового договора в силу и до начала проведения строительных работ, который включает в себя период финансового закрытия, разработки и утверждения проектно-сметной документации, решение иных вопросов связанных с подготовкой к строительству Объекта ГЧП;
6) частный партнер (далее – Частный партнер) – индивидуальный предприниматель, простое товарищество, консорциум или юридическое лицо, за исключением лиц, выступающих государственными партнерами в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве" (далее – Закон), заключивший Типовой договор;
7) источники возмещения затрат и получения доходов Частного партнера – выплата средств Частному партнеру, предусмотренных статьей 9 Закона, в порядке и сроки, установленные в договоре;
8) земельный участок – земельный участок, необходимый для строительства и эксплуатации Объекта ГЧП, в соответствии с условиями Типового договора;
9) законодательство – совокупность нормативных правовых актов, принятых в установленном порядке и действующих на территории Республики Казахстан;
10) комиссия – комиссия в отношении Объекта ГЧП, относящегося к коммунальной собственности, созданная в установленном законодательством порядке;
11) конверт – коробка или иной способ упаковки Конкурсной заявки, обеспечивающий ее представление в целостности и сохранности;
12) конкурс – открытый конкурс по выбору Частного партнера с использованием упрощенных конкурсных процедур, по Проекту ГЧП "Строительство и эксплуатация детского сада на ____ мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)";
13) правила – Правила планирования и реализации проекта государственно-частного партнерства, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 725 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12717) (далее – Правила);
14) организатор конкурса – государственное учреждение "__________";
15) государственный партнер – Республика Казахстан, в лице государственного учреждения "___________";
16) проект ГЧП – проект ГЧП по строительству и эксплуатации детского сада на ____ мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта);
17) объект ГЧП – детский сад (в случае планирования нескольких детских садов необходимо их перечислить) на ____ мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), строительство и эксплуатация которого осуществляется в рамках реализации Проекта ГЧП;

18) МЖӘ объектісінің қызметін тұтынушылар (бұдан әрі – тұтынушылар) – (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) тұратын, __________ қаласында "______________" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік балабақшасынан орын алуға кезекте тұрған ата-аналар (оларға теңестірілген тұлғалар) және мектепке дейінгі жастағы (___ жасқа дейінгі) балалар;
19) МЖӘ объектісін пайдалану – Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін Үлгілік шартта айқындалған тәртіппен және шарттарда МЖӘ объектісінің мақсатына сәйкес, оның ішінде Қызметтер көрсету мақсатында пайдалануы;
20) МЖӘ объектісін салу – МЖӘ объектісін салу, оның ішінде жаңа технологиялар, өндірісті механикаландыру және автоматтандыру негізінде салу, МЖӘ объектісінде өндірістік жабдық орнату, МЖӘ объектісінің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін жұмыстардың өзге түрлерін өндіру;
21) МЖӘ объектісін салу мерзімі – Үлгілік шартта және жобалау-сметалық құжаттамада МЖӘ объектісін салуға көзделген, құрылыс жұмыстарының басталу күнінен аяқталу күніне дейін есептелетін мерзім;
22) үздік Конкурстық өтінімді айқындау өлшемшарттары (бұдан әрі - өлшемшарттар) – Үлгілік КҚ белгіленген, оның негізінде Конкурсқа қатысушының Конкурстық өтінімі үздік деп танылатын өлшемшарттар;
23) шарт жобасы – тараптардың құқықтарын, міндеттерін және жауапкершілігін, МЖӘті іске асыру Үлгілік шарттарын айқындайтын Мемлекеттік әріптес және Жекеше әріптес арасындағы жазбаша келісім жобасы.
2. Жалпы ережелер
2. Үлгілік КҚ Әлеуетті Жекеше әріптестерге олардың Конкурсқа қатысу шарттары туралы толық ақпарат ұсыну мақсатында әзірленген.
3. Конкурс Заңға, Қағидаларға және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес өткізіледі.
4. МЖӘ жобасының сипаттама нысаны Үлгілік КҚ 1-қосымшада көрсетілген.
5. Техникалық параметрлер бойынша егжей-тегжейлі сипаттамалар білім беру саласындағы (балабақша) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамаға қоса берілген жобалау-сметалық құжаттамада/Үлгілік жобада/Үлгілік жобалық шешімдерде/қайталап қолдану жобасында (керегін көрсету) көзделген.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 154-3-бабының 7-тармағына сәйкес, Жекеше әріптес Үлгілік шартта белгіленген мерзімде қолда бар жобалау-сметалық құжаттаманы/Үлгілік жобаны/Үлгілік жобалық шешімдерді/қайталап қолдану жобасын (керегін көрсету) МЖӘ жобасының нақты алаңына байланыстыруды МЖӘ жобасының тұжырымдамасында қамтылған маркетингтiк және қаржылық-экономикалық параметрлерді ескере отырып жүзеге асырады.
6. МЖӘ объектісін салуға және пайдалануға қойылатын талаптар Шарт жобасында келтірілген.

18) потребители услуг Объекта ГЧП (далее – потребители) – родители (приравненные к ним лица) и дети дошкольного возраста (до ___ лет), проживающие в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), которые стоят в очереди на получение места в государственном детском саду в государственном учреждении "______________" г. __________;
19) эксплуатация Объекта ГЧП – использование Объекта ГЧП Частным партнером в соответствии с назначением Объекта ГЧП, в том числе в целях оказания Услуг в порядке и на условиях, определенных Типовым договором;
20) создание Объекта ГЧП – строительство Объекта ГЧП, в том числе на основе новых технологий, механизации и автоматизации производства, установка производственного оборудования на Объекте ГЧП, производство иных видов работ, обеспечивающих функционирование Объекта ГЧП;
21) срок строительства Объекта ГЧП – срок, предусмотренный Договором и проектно-сметной документацией на строительство Объекта ГЧП, отсчитываемый с даты начала до даты завершения строительных работ;
22) критерии определения лучшей Конкурсной заявки (далее – Критерии) – критерии, установленные в Типовой КД, на основании которых Конкурсная заявка Участника Конкурса признается лучшей;
23) проект договора – проект письменного соглашения между Государственным партнером и Частным партнером, определяющее права, обязанности и ответственность сторон, условия реализации ГЧП.
2. Общие положения
2. Типовая КД разработана с целью предоставления потенциальным частным партнерам полной информации об условиях их участия в Конкурсе.
3. Конкурс проводится в соответствии с Законом, Правилами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
4. Форма описания Проекта ГЧП указана в приложении 1 к Типовой КД.
5. Детальные описания по техническим параметрам предусмотрены в проектно-сметной документации/типовом проекте/типовых проектных решениях/проекте повторного применения (указать необходимое), приложенном к Типовой КД.
В соответствии с пунктом 7 статьи 154-3 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Частный партнер в сроки, установленные Типовым договором, осуществляет привязку имеющейся проектно-сметной документации/ типового проекта/типовых проектных решении/проекта повторного применения (указать необходимое) к конкретной площадке Проекта ГЧП с учетом маркетинговых и финансово-экономических параметров, содержащихся в концепции Проекта ГЧП.
6. Требования к строительству и эксплуатации Объекта ГЧП приведены в Проекте Договора.

3. Конкурстық комиссия
7. Конкурстық өтінімдерді қарауды және іріктеуді Әкімдіктің "Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурстық комиссияны құру туралы" 20__ жылғы "__" __________ №___ қаулысымен құрылған Комиссия жүзеге асырады.
8. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) Әлеуетті Жекеше әріптестер ұсынған Конкурстық өтінімдерді құжаттардың толықтығы мен тиісті ресімделуі, сондай-ақ олардың біліктілік талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарау мен іріктеу;
2) Конкурстық өтінімдерді қарау және үздік Конкурстық өтінімді анықтау;
3) МЖӘ жобасын және Шарт жобасының талаптарын нақтылау бойынша келіссөздер жүргізу;
4) Конкурс қорытындысы бойынша Конкурстық өтінімді бекіту және өтінім берушіні Конкурс жеңімпазы деп тану болып табылады.
9. Комиссия өзінің міндеттеріне сәйкес:
1) Комиссияның отырыстарына шақыруға және Комиссия құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өкілдерін тыңдауға;
2) МЖӘ жобасының проблемалық мәселелерін талдау мен зерделеу үшін қажеттілігіне қарай мамандарды, сарапшыларды және ғалымдарды тартуға;
3) Заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік және өзге де ұйымдардан Комиссияның міндеттерін іске асыру үшін қажетті материалдарды сұратуға және алуға құқылы.
10. Комиссияны төраға – тиісті жергілікті атқарушы органы әкімі/әкімінің орынбасары басқарады. Комиссия төрағасы Комиссияның қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады, оның жұмысын жоспарлайды, қабылданатын шешімдердің сапасы мен тиімділігін арттыруға бағытталған іс-шараларды айқындайды, Комиссияның қызметіне жеке жауапкершілікке ие болады.
11. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын оның тапсырмасы бойынша Комиссия төрағасы орынбасарларының бірі орындайды.
12. Комиссия құрамына тиісті жергілікті атқарушы орган әкімінің орынбасарлары, білім беру, экономика және бюджеттік жоспарлау, қаржы, кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, құрылыс, сәулет және қала құрылысы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары, жер қатынастары, табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармаларының бірінші басшылары, сондай-ақ "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өкілдері кіреді.
13. Комиссияның жұмыс органы Конкурсты ұйымдастырушы болып табылады.
14. Комиссияның жұмыс органы қызметті ұйымдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады.
15. Комиссияның хатшысы Комиссия отырысының күн тәртібі бойынша қажетті құжаттар мен материалдарды дайындайтын және отырыс хаттамасын ресімдейтін Конкурсты ұйымдастырушының өкілі болып табылады.

3. Конкурсная комиссия
7. Рассмотрение и отбор Конкурсных заявок осуществляется Комиссией, созданной постановлением Акимата от "___".__________ 20__года №___ "О создании конкурсной комиссии по определению частного партнера".
8. Основными задачами Комиссии являются:
1) рассмотрение и отбор Конкурсных заявок, представленных потенциальными частными партнерами на предмет полноты и надлежащего оформления документов, а также их соответствия квалификационным требованиям;
2) рассмотрение Конкурсных заявок и определение лучшей Конкурсной заявки;
3) проведение переговоров по уточнению Проекта ГЧП и условий Проекта Договора;
4) утверждение Конкурсной заявки по итогам Конкурса и признание заявителя победителем Конкурса.
9. В соответствии со своими задачами Комиссия имеет право:
1) приглашать на заседания Комиссии и заслушивать представителей заинтересованных государственных органов и организаций по вопросам входящим в компетенцию Комиссии;
2) привлекать по мере необходимости специалистов, экспертов и ученых для анализа и изучения проблемных вопросов Проекта ГЧП;
3) в установленном законодательством порядке запрашивать и получать от государственных и других организаций материалы, необходимые для реализации задач Комиссии.
10. Комиссию возглавляет председатель – аким/заместитель акима (указать необходимое) соответствующего местного исполнительного органа. Председатель Комиссии осуществляет общее руководство деятельностью Комиссии, планирует ее работу, определяет мероприятия, направленные на повышение качества и эффективности принимаемых решений, несет персональную ответственность за деятельность Комиссии.
11. Во время отсутствия председателя его функции по его поручению выполняет один из заместителей председателя Комиссии.
12. В состав Комиссии входят заместители акима соответствующего местного исполнительного органа, первые руководители управлений образования, экономики и бюджетного планирования, финансов, предпринимательства и индустриально-инновационного развития, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства, строительства архитектуры и градостроительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог, земельных отношений, природных ресурсов и регулирования природопользования, а также представители Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен".
13. Рабочим органом Комиссии является Организатор конкурса.
14. Рабочий орган Комиссии осуществляет организационно-техническое обеспечение деятельности.
15. Секретарем Комиссии является представитель Организатора Конкурса, который готовит необходимые документы и материалы по повестке дня заседания Комиссии и оформляет протокол заседания.

16. Комиссияның отырыстары қажеттілігіне қарай өткізіледі және Комиссия мүшелерінің қарапайым көпшілігі болған жағдайда заңды деп есептеледі.
17. Комиссияның шешімдері ашық дауыс берумен қабылданады және егер оларға отырысқа қатысып отырған Комиссия мүшелері дауыстарының басым көпшілігі берілген жағдайда қабылданған болып есептеледі және міндетті түрде Комиссияның барлық қатысып отырған мүшелері және Комиссияның хатшысы қол қоятын Комиссия отырысының хаттамасымен ресімделеді. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешім қабылданған болып есептеледі.
18. Комиссия мүшелерінің айрықша пікірге құқығы бар, ол білдірілген жағдайда жазбаша түрде жазылуы және Комиссияның хаттамасына қоса берілуі тиіс.
19. Комиссия отырысының қорытындысы бойынша жұмыс органы хаттаманың көшірмесін отырысқа қатысқан мүдделі тұлғаларға, аталған отырыс күнен кейінгі, 2 (екі) жұмыс күні ішінде жолдайды, ал қатыспағандаға- олардың жазбаша сұрау салуы бойынша, сұрау қабылданған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күніне кешіктірмей жолданады.
20. Комиссия өз қызметін Әкімдік қаулысының негізінде тоқтатады.
4. Конкурс өткізудің негізгі іс-шаралары
21. Конкурс Үлгілік КҚ 2-қосымшада көрсетілген негізгі шараларды көздейді.
5. Үлгілік КҚ мазмұны
22. Үлгілік КҚ мынадай ақпаратты қамтиды:
1) Әлеуетті Жекеше әріптестердің қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарға қойылатын талаптар, Үлгілік КҚ 3-қосымшаға сәйкес, Әлеуетті Жекеше әріптестердің өздерінің біліктілік талаптарына сәйкестігін растауы үшін ұсынатын құжаттар тізбесіне сәйкес ұсынылады;
2) МЖӘ объектісінің орналасқан жері;
3) МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік қолдаудың болжанатын түрлері мен көлемдері, сондай-ақ шығындарды өтеу мен кірістерді алу көздері;
4) МЖӘ Үлгілік шартының жобасы;
5) үздік Конкурстық өтінімді айқындау өлшемшарттарының сипаттамасы;
6) МЖӘ жобасының параметрлері көрсетілуге тиіс валютаны көрсету және оларды салыстыру мен бағалау мақсатында бірыңғай валютаға келтіру үшін қолданылатын валюта бағамы;
7) Конкурстық өтінім берілетін тілге қойылатын талаптар;
8) Әлеуетті Жекеше әріптестің өз Конкурстық өтінімін Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі өткенге дейін өзгерту немесе кері қайтарып алу құқығына нұсқау;
9) Конкурстық өтінімнің мазмұны, Конкурстық өтінімдерді ұсыну тәсілі, орны, мерзімі және олардың қолданылуы, сондай-ақ Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізу шарттары;
10) МЖӘ жобасының конкурстық құжаттамасының мазмұны бойынша түсіндірулерді алу тәсілдері;
11) Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімдері, орны, күні мен уақыты.

16. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости и считается правомочным при присутствии простого большинства членов Комиссии.
17. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов присутствующих на заседании членов Комиссии и оформляются протоколом заседания Комиссии, подписываемым в обязательном порядке всеми присутствующими членами Комиссии и секретарем Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
18. Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу Комиссии.
19. По итогам заседания Комиссии рабочий орган направляет копию протокола заинтересованным лицам, присутствовавшим на заседании Комиссии, не позднее 2 (двух) рабочих дней, следующих за днем указанного заседания Комиссии, а отсутствующим – по их письменному запросу в срок, не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения запроса.
20. Комиссия прекращает свою деятельность на основании постановления Акимата.
4. Основные мероприятия проведения Конкурса
21. Конкурс предусматривает основные мероприятия, предусмотренные в приложении 2 к Типовой КД.
5. Содержание Типовой КД
22. Типовая КД содержит следующую информацию:
1) требования к документам, подтверждающим соответствие потенциальных частных партнеров предъявляемым квалификационным требованиям, предоставляются в соответствии с перечнем документов, представляемых потенциальными частными партнерами в подтверждение их соответствия квалификационным требованиям, согласно приложению 3 к Типовой КД;
2) местонахождение объекта ГЧП;
3) предполагаемые виды и объемы государственной поддержки, а также источники возмещения затрат и получения доходов по проекту ГЧП;
4) проект договора ГЧП;
5) описание критериев определения лучшей конкурсной заявки;
6) указание валюты, в которой должны быть выражены параметры проекта ГЧП, и курс валюты, который будет применен для приведения к единой валюте в целях их сопоставления и оценки;
7) требования к языку представления конкурсной заявки;
8) указание на право потенциального частного партнера изменять или отзывать свою конкурсную заявку до истечения срока представления конкурсных заявок;
9) содержание конкурсной заявки, способ, место, срок представления и действия конкурсных заявок, а также условия внесения обеспечения конкурсной заявки;
10) способы получения разъяснений по содержанию Конкурсной документации проекта ГЧП;
11) процедуры, место, дата и время вскрытия конвертов с конкурсными заявками.

23. Үлгілік КҚ мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірленген.
24. Конкурстық құжаттаманың қолданылу мерзімі оны бекіткен күннен бастап ___ (жазумен көрсету, бірақ үш жылдан көп емес) жыл.
25. Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестерге Конкурстық құжаттаманың көшірмесін арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) не басқа да электрондық тәсілмен ұсынады. Қағаз жеткізгіште ұсынылған кезде Үлгілік КҚ түпнұсқадан (Конкурсты ұйымдастырушы әрбір бетіне қол қойған, бекітілген және келісілген конкурстық құжаттамадан) көшірме түрінде беріледі. Конкурстық құжаттаманың көшірмесі Әлеуетті Жекеше әріптестің өкілдеріне тегін/____________ (жазумен көрсету) теңгеге (керегін көрсету) және Конкурсты ұйымдастырушының тиісті журналға міндетті түрде тіркеуі арқылы беріледі.
26. Конкурстық құжаттамада және оның қосымшаларында көзделген МЖӘ объектісінің техникалық параметрлері Конкурстық өтінімдерді дайындау және ұсыну кезінде Әлеуетті Жекеше әріптестер үшін міндетті болып табылады.
27. Конкурстық құжаттамада көзделген шарттармен және Конкурсты өткізумен байланысты даулар Заңнаманың талаптарына және Үлгілік шартта келісілген дауларды шешу рәсімдеріне сәйкес келіссөздер жолымен шешіледі.
28. Егер Конкурстық құжаттамада көзделген шарттармен, Конкурсты өткізумен байланысты даулар Конкурстық құжаттаманың 27-тармағына сәйкес шешілмейтін болса, онда Тараптар дауды заңнаманың талаптарына сәйкес сот тәртібімен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының "Төрелiк туралы" 2016 жылғы 8 сәуірдегі Заңына сәйкес халықаралық төрелікке жүгіну жолымен шешуге құқылы.
6. Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру және талқылау
29. Конкурстық құжаттаманы алған тұлғалар, қажет болған жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушыға Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен, Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей жүгінеді. Конкурс қайта өткізілген жағдайда Конкурстық құжаттаманы алған тұлғаларды тіркеу журналына өздері туралы мәліметтер енгізілген тұлғалар, қажет болған жағдайда, Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірмей жүгінеді.
30. Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салу арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы не жазбаша түрде, қағаз жеткізгіште, бір данада, мемлекеттік немесе орыс тілінде не мемлекеттік немесе орыс тіліне нақты (нотариалды куәландырылған) аудармасын қоса берумен өзге тілде ұсынылады. Әлеуетті Жекеше әріптестің сұрау салуы Конкурсты ұйымдастырушыға жөнелтілуі және мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, _______________ облысы, ____________ қаласы, _______ көшесі, №__, "__________" мемлекеттік мекемесі , №____ кабинетке бағытталуы тиіс. Сұрау салу заңнаманың талаптарына сәйкес жасалуы және сұрау салу түсіп отырған Әлеуетті Жекеше әріптестің атауынан және жауап жіберілуі тиіс мекенжайдан тұруы тиіс.

23. Типовая КД разработана на государственном и русском языках.
24. Срок действия Конкурсной документации ___ (указать прописью, но не более трех лет) года со дня ее утверждения.
25. Организатор конкурса предоставляет копию Конкурсной документации потенциальным частным партнерам через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо другим электронным способом. При предоставлении на бумажном носителе Типовая КД предоставляется в виде копии с оригинала (утвержденной и согласованной Конкурсной документации, полистно парафированной Организатором конкурса). Копия Конкурсной документации предоставляется представителям потенциального частного партнера бесплатно/________ (указать прописью) тенге (указать необходимое) и с обязательной регистрацией Организатором конкурса в соответствующем журнале.
26. Предусмотренные в Конкурсной документации и в ее приложениях, технические параметры Объекта ГЧП являются обязательными для потенциальных частных партнеров при подготовке и представлении Конкурсных заявок.
27. Споры, связанные с условиями, предусмотренными Конкурсной документацией и проведением Конкурса, разрешаются путем переговоров в соответствии с требованиями законодательства и с согласованными в Договоре процедурами разрешения споров.
28. Если споры, связанные с условиями, предусмотренными Конкурсной документацией, проведением Конкурса, не могут быть разрешены в соответствии с пунктом 27 Конкурсной документации, то Стороны вправе разрешить спор в соответствии с требованиями законодательства в судебном порядке, а также путем обращения в международный арбитраж в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 апреля 2016 года "Об арбитраже".
6. Разъяснение и обсуждение положений Конкурсной документации
29. Лица, получившие Конкурсную документацию, в случае необходимости обращаются с запросом к организатору Конкурса о разъяснении положений Конкурсной документации, но не позднее 30 (тридцати) календарных дней до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок. При проведении повторного Конкурса лица, сведения о которых внесены в журнал регистрации лиц, получивших Конкурсную документацию, при необходимости обращаются с запросом о разъяснении положений Конкурсной документации, но не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней до истечения окончательного срока предоставления Конкурсных заявок.
30. Запрос о разъяснении положений Конкурсной документации представляется через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо в письменном виде, на бумажном носителе, в одном экземпляре, на государственном или русском языке либо на ином языке с приложением точного (нотариально заверенного) перевода на государственный или русский язык. Запрос потенциального частного партнера должен быть адресован Организатору Конкурса и направлен по адресу: Республика Казахстан, _______________ область, город ____________, ул._______, №___, государственное учреждение "___________________________", кабинет №____. Запрос должен быть составлен в соответствии с требованиями законодательства и включать наименование потенциального частного партнера, от которого поступает запрос, и адрес, на который следует направить ответ.

31. Конкурсты ұйымдастырушы сұрау салуды тіркеген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оған жауап жібереді және сұрау салу кімнен түскенін көрсетпестен:
1) мұндай түсіндіруді Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық құжаттаманы ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге хабарлайды;
2) Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіруді арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы жібереді не түсіндірудің мәтінін "______________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында жариялайды.
32. Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру үшін Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестермен 20__ жылғы "__" __________ __:00 сағатта мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, _______________ облысы, ____________ қаласы, _______ көшесі, №__ кабинетте кездесу өткізеді.
33. Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру жөніндегі кездесу қорытындысы бойынша Конкурсты ұйымдастырушы осы кездесу барысында ұсынылған дереккөздерді көрсетпестен, Конкурстық құжаттаманы түсіндіру туралы сұрау салулардан, сондай-ақ осы сұрау салуларға жауаптардан тұратын хаттама жасайды.
34. Әлеуетті Жекеше әріптестермен кездесудің хаттамасына Конкурсты ұйымдастырушының атынан өкілдік ететін тұлғалар, сондай-ақ Әлеуетті Жекеше әріптестер немесе олардың уәкілетті өкілдері қол қояды.
35. Аталған хаттаманың көшірмесін Конкурсты ұйымдастырушы оны ресімдеген және қол қойған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей Комиссияға және Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық құжаттаманы ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге жібереді.
Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы хаттама арнайы құрылған интернет-ресурста (веб-портал) орналастырылады не "______________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында жарияланады.
36. Егер Әлеуетті Жекеше әріптестермен Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру бойынша кездесу Конкурстық құжаттаманың 32-тармағында белгіленген уақыт пен күні Әлеуетті Жекеше әріптестердің немесе олардың уәкілетті өкілдерінің келмеуі себебінен болмай қалса, Конкурсты ұйымдастырушы көрсетілген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы факт туралы Комиссияға жазбаша хабарлайды.
37. Әлеуетті Жекеше әріптестерден МЖӘ жобасының қаржылық, заңды және өзге де қажетті параметрлері, мемлекеттік қолдау шаралары, Жекеше әріптесті және өзге де шешімдерді іріктеу өлшемшарттары бойынша оңтайлы шешімдерді қалыптастыру мақсатында ұсыныстар түскен жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушы мүдделі Әлеуетті Жекеше әріптестердің әрқайсысының қажеттіліктері мен мүмкіндіктерін ескере отырып, қажет болған жағдайда бәсекелі диалог ұйымдастырады. Заңнамаға сәйкес, бәсекелі диалогқа қатысушылардың барлығы оны жүргізу барысында алынған ақпараттың құпиялылығын сақтайды.

31. Организатор конкурса в течение 3 (трех) рабочих дней со дня регистрации запроса направляет ответ на него и без указания, от кого поступил запрос:
1) сообщает такое разъяснение всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Конкурсную документацию;
2) направляет разъяснения положений Конкурсной документации через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо опубликовывает текст разъяснения на официальном интернет-ресурсе государственного учреждения "___________________".
32. Для разъяснения положений Конкурсной документации Организатор конкурса проводит встречу с потенциальными частными партнерами, в __:00 часов "__" ________ 20__ года по адресу: Республика Казахстан, _________________ область, город ______________, ул. _________, __, кабинет № ___.
33. По итогам встречи по разъяснению положений Конкурсной документации Организатор конкурса составляет протокол, содержащий представленные в ходе этой встречи запросы о разъяснении Конкурсной документации без указания их источника, а также ответы на эти запросы.
34. Протокол встречи с потенциальными частными партнерами подписывается лицами, представлявшими Организатора Конкурса, а также потенциальными частными партнерами или их уполномоченными представителями.
35. Копия указанного протокола не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня его оформления и подписания Организатором конкурса направляется Комиссии и всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Конкурсную документацию.
Протокол о разъяснении положений Конкурсной документации размещается на специально созданном интернет-ресурсе (веб-портале) либо публикуется на официальном интернет-ресурсе государственного учреждения "___________________".
36. В случае, если встреча с потенциальными частными партнерами по разъяснению положений Конкурсной документации не состоялась по причине неявки Потенциальных частных партнеров или их уполномоченных представителей в назначенные пункте 32 Конкурсной документации дату и время, Организатор конкурса в течение 1 (одного) рабочего дня с указанной даты письменно уведомляет о таком факте Комиссию.
37. В случае поступления предложений от потенциальных частных партнеров, с целью формирования оптимальных решений по финансовым, юридическим и иным необходимым параметрам Проекта ГЧП, мерам государственной поддержки, критериям отбора Частного партнера и иных решений, с учетом потребностей и возможностей каждого из заинтересованных потенциальных частных партнеров Организатор конкурса, при необходимости, организует конкурентный диалог. Все участники конкурентного диалога соблюдают конфиденциальность информации, полученной в ходе его проведения в соответствии с законодательством.

7. Конкурстық құжаттамаға өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу
38. Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 20 (жиырма) күннен кешіктірмей, ал конкурсты қайтадан өткізген кезде – күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей өз бастамасымен немесе Әлеуетті Жекеше әріптестің сұрау салуына жауап ретінде Конкурстық құжаттамаға өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізе алады.
39. Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық құжаттамаға өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу туралы шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей, барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге Конкурстық құжаттамаға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар мәтінін жолдайды. Бұл ретте Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімін Әлеуетті Жекеше әріптестердің Конкурстық өтінімдердегі өзгерістер және (немесе) толықтыруларды ескеруі үшін, кемінде күнтізбелік 30 (отыз) күн мерзіміне, ал Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурс қайта өткізілген кезде, кемінде күнтізбелік 15 (он бес) күн мерзіміне ұзартады.
40. Енгізілген өзгерістер және/немесе толықтырулар міндетті күшке ие болады.
41. Конкурстық құжаттамаға өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу Қағидаларда белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қолдаудың түрлері және көлемдері, сондай-ақ Жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістерді алу көздері
42. Жекеше әріптес МЖӘ жобасын іске асыру кезеңінде Үлгілік конкурстық құжаттамасына 1-қосымшасында көрсетілген мемлекеттік қолдау шараларын алуға, шығындарды өтеуге және кірістер алуға сәйкес МЖӘ жобасының талдауында көрсетілген көздерден мемлекеттік қолдау шараларын алуға, шығындарды өтеуге және кірістер алуға (керегін көрсету) құқығы бар.
43. Мемлекеттік қолдау шараларын төлеудің, шығындарды өтеудің және кірістер алудың (керегін көрсету) мөлшері, тәртібі және мерзімдері заңнамаға сәйкес Үлгілік шартта белгіленеді.
9. Біліктілік іріктеу
44. Заңның 32-бабына сәйкес, Конкурсқа қатысу үшін Әлеуетті Жекеше әріптес мынадай біліктілік талаптарына сай келуге тиіс:
1) құқық қабілеттілігінің (заңды тұлғалар үшін) және азаматтық әрекет қабілеттілігінің (дара кәсіпкер үшін) болуы;
2) төлем қабілеттілігінің болуы, салық берешегінің болмауы;
3) Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін қажетті қаржылық және (немесе) материалдық және (немесе) еңбек ресурстарының болуы;
4) банкроттық не тарату рәсіміне жатпау, оның мүлкіне тыйым салынбауға тиіс, заңнамаға сәйкес оның қаржылық-шаруашылық қызметі тоқтатыла тұрмауға тиіс;

7. Внесение изменений и/или дополнений в Конкурсную документацию
38. Организатор конкурса в срок не позднее 20 (двадцати) календарных дней до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок по собственной инициативе или в ответ на запрос потенциального частного партнера может внести изменения и/или дополнения в Конкурсную документацию, а при проведении повторного Конкурса – в срок не позднее 10 (десяти) календарных дней.
39. Организатор конкурса не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня принятия решения о внесении изменений и/или дополнений в Конкурсную документацию представляет текст внесенных изменений и/или дополнений в Конкурсную документацию всем потенциальным частным партнерам. При этом срок представления Конкурсных заявок продлевается Организатором конкурса на срок не менее чем на 30 (тридцать) календарных дней для учета потенциальными частными партнерами этих изменений и/или дополнений в Конкурсных заявках, а при повторном конкурсе по определению Частного партнера – на срок не менее 15 (пятнадцати) календарных дней.
40. Внесенные изменения и/или дополнения имеют обязательную силу.
41. Внесение изменений и/или дополнений в Конкурсную документацию осуществляется в порядке, установленном Правилами.
8. Виды и объемы государственной поддержки, а так же источники возмещения затрат и получения доходов Частного партнера
42. В период реализации Проекта ГЧП частный партнер имеет право на получение мер государственной поддержки, возмещение затрат и получение доходов (указать необходимое) из источников возмещения затрат и получения доходов, указанных в Описании проекта ГЧП согласно приложению 1 к Типовой КД.
43. Размер, порядок и сроки выплат мер государственной поддержки, возмещения затрат и получения доходов (указать необходимое) устанавливаются Договором в соответствии с законодательством.
9. Квалификационный отбор
44. В соответствии со статьей 32 Закона для участия в Конкурсе Потенциальный частный партнер должен соответствовать следующим квалификационным требованиям:
1) обладать правоспособностью (для юридических лиц) и гражданской дееспособностью (для индивидуального предпринимателя);
2) являться платежеспособным, не иметь налоговой задолженности;
3) иметь финансовые и/или материальные, и/или трудовые ресурсы, необходимые для исполнения обязательств по Типовому договору;
4) не подлежать процедуре банкротства либо ликвидации, на его имущество не должен быть наложен арест, его финансово-хозяйственная деятельность не должна быть приостановлена в соответствии с законодательством;

5) соңғы үш жыл ішінде жасалған МЖӘ Үлгілік шарттары бойынша міндеттемелерді орындамағаны және (немесе) тиісінше орындамағаны үшін жосықсыз Әлеуетті Жекеше әріптес деп тану туралы заңды күшіне енген сот шешімі негізінде жауаптылыққа тартылмауға тиіс.
45. Әлеуетті Жекеше әріптес МЖӘ жобасын меншікті қаражатымен немесе қарыз қаражатын тарту арқылы қаржыландыруға құқылы.
46. Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптеске Заңда көзделмеген біліктілік талаптарын қоюға құқылы емес. Әлеуетті Жекеше әріптес біліктілік талаптарына қатысты емес ақпаратты ұсынбауға құқылы.
47. Әлеуетті Жекеше әріптестердің қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды ұсыну 20 __ жылғы "___"__________ ___:00 сағатқа дейін жүзеге асырылады.
48. Қағидаларға сәйкес, Әлеуетті Жекеше әріптес оның біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін Конкурсты ұйымдастырушыға Үлгілік КҚ 3-қосымшада келтірілген құжаттарды ұсынады.
49. Әлеуетті Жекеше әріптес біліктілік талаптарына сәйкестікке анық емес ақпарат ұсынған жағдайда, сот оны жосықсыз Әлеуетті Жекеше әріптес деп таныған кезден бастап кейінгі үш жыл бойы Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсқа қатысуға жіберілмейді.
50. Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынатын біліктілік талаптары бойынша ақпараттың анықтығын Комиссия, Конкурсты ұйымдастырушы, уәкілетті мемлекеттік органдар Конкурсты өткізудің кез келген сатысында анықтай алады.
51. Әлеуетті Жекеше әріптестің біліктілік талаптары бойынша анық емес ақпарат ұсыну фактісін анықтаған тұлғалар осындай факт анықталған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей, Конкурсты ұйымдастырушыны және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органды анық емес ақпарат ұсыну фактісін растайтын құжаттардың көшірмелерін хабарламаға қоса бере отырып, бұл туралы жазбаша хабардар етеді және Қағидаларға сәйкес шаралар қабылдайды.
52. Конкурсты ұйымдастырушы біліктілік іріктеуді Әлеуетті Жекеше әріптестердің біліктілік талаптарына сәйкестігін бағалауды жүргізу арқылы құжаттарды ұсыну мерзімі аяқталған кезден бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
53. Әлеуетті Жекеше әріптестердің қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарда талаптарға сәйкес келмеулер анықталған жағдайда Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптеске анықталған сәйкессіздіктерді жою туралы 10 (он) күнтізбелік күн ішінде хабарлайды.
Хабарламаны жолдаған күннен бастап және тиісті құжаттарды ұсынғанға дейін біліктілік іріктеуді өткізу мерзімдері тоқтатылады.
Тиісті құжаттарды хабарламада белгіленген мерзімнен кеш ұсынған Әлеуетті Жекеше әріптес біліктілік іріктеуден өтпеген деп танылады.

5) не быть привлеченным к ответственности за неисполнение и/или ненадлежащее исполнение им обязательств по заключенным в течение последних трех лет договорам ГЧП на основании решения суда, вступившего в законную силу, о признании недобросовестным потенциальным частным партнером.
45. Потенциальный частный партнер вправе финансировать Проект ГЧП с собственными средствами и с привлечением заемных средств.
46. Организатор конкурса не вправе предъявлять потенциальному частному партнеру квалификационные требования, не предусмотренные Законом. Потенциальный частный партнер вправе не предоставлять информацию, не относящуюся к квалификационным требованиям.
47. Представление потенциальными частными партнерами документов, подтверждающих их соответствие предъявляемым квалификационным требованиям, осуществляется до ___:00 часов "____" __________ 20___ года.
48. В соответствии с Правилами потенциальный частный партнер в подтверждение соответствия его квалификационным требованиям представляет Организатору Конкурса документы, приведенные в приложении 3 к Типовой КД.
49. Потенциальный частный партнер в случае предоставления недостоверной информации на соответствие квалификационным требованиям не допускается к участию в конкурсе по определению Частного партнера в течение последующих трех лет с момента признания его судом недобросовестным потенциальным частным партнером.
50. Достоверность информации по квалификационным требованиям, предоставляемой потенциальным частным партнером, может быть установлена Комиссией, Организатором конкурса, уполномоченными государственными органами на любой стадии проведения Конкурса.
51. Лица, установившие факт представления потенциальным частным партнером недостоверной информации по квалификационным требованиям, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня установления такого факта письменно уведомляют об этом Организатора Конкурса и центральный уполномоченный орган по государственному планированию с приложением к уведомлению копии документов, подтверждающих факт предоставления недостоверной информации и применяют меры согласно Правилам.
52. Организатор конкурса осуществляет квалификационный отбор посредством проведения оценки соответствия потенциальных частных партнеров квалификационным требованиям в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с момента окончания срока предоставления документов.
53. В случае выявления несоответствия требованиям к документам, подтверждающим соответствие потенциальных частных партнеров предъявляемым квалификационным требованиям, Организатор конкурса уведомляет потенциального частного партнера об устранении выявленных несоответствий в течение 10 (десяти) календарных дней.
Со дня направления уведомления и до представления соответствующих документов сроки проведения квалификационного отбора приостанавливаются.
Потенциальный частный партнер, представивший соответствующие документы позже установленного в уведомлении срока признаются не прошедшими квалификационный отбор.

54. Конкурсты ұйымдастырушы бағалау нәтижелерін біліктілік іріктеу аяқталған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде Әлеуетті Жекеше әріптестерге жолдайды.
55. Біліктілік іріктеуден өткен Әлеуетті Жекеше әріптес Заңның 34-бабына сәйкес Конкурсқа қатысушы деп танылады.
10. Конкурсқа қатысуға байланысты шектеулер
56. Заңның 33-бабына сәйкес, Әлеуетті Жекеше әріптес егер:
1) осы Әлеуетті Жекеше әріптес басшыларының және (немесе) осы Әлеуетті Жекеше әріптестің уәкілетті өкілінің жақын туыстарының, жұбайының (зайыбының) немесе жекжаттарының Жекеше әріптесті айқындау туралы шешім қабылдау құқығы болса не Конкурсты ұйымдастырушының өкілі болып табылса;
2) Әлеуетті Жекеше әріптестің баланстық құны тиісті негізгі қаражат құнының он пайызынан асатын мүлкіне тыйым салынса;
3) Әлеуетті Жекеше әріптестің атқарушылық құжаттар бойынша орындалмаған міндеттемелері болса және атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті орган Борышкерлердің бірыңғай тізіліміне енгізсе;
4) Әлеуетті Жекеше әріптестің қаржылық-шаруашылық қызметі Заңнамаға не Әлеуетті Жекеше әріптес-Қазақстан Республикасының бейрезиденті мемлекетінің заңнамасына сәйкес тоқтатыла тұрса, Конкурсқа қатысуға құқылы емес.
57. Әлеуетті Жекеше әріптес пен Әлеуетті Жекеше әріптестің үлестес тұлғасының Жекеше әріптестің айқындауы бойынша бір Конкурсқа қатысуға құқығы жоқ.
11. Конкурстық өтінім
58. Конкурсқа қатысу үшін Әлеуетті Жекеше әріптестер Конкурсты ұйымдастырушыға Заңнаманың және Конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес дайындалған және ұсынылған Конкурстық өтінімдерді ұсынады.
59. Конкурстық өтінім Үлгілік КҚ 4-қосымшада белгіленген нысан бойынша ресімделеді және оның ішінде мынадай ақпаратты қамтиды:
1) қаржылық-экономикалық шешімдер (ұсыныстар):
қаржылық-экономикалық модель;
МЖӘ жобасының тәуекелдерін бөлу және бағалау;
МЖӘ жобасына салынатын меншікті және қарыз қаражаттарының көлемі.
2) технологиялық және басқа шешімдер (ұсыныстар):
МЖӘ объектісін пайдалану процесінде энергия үнемдеу және энергия тиімділігі бойынша шешімдерді қамтитын жаңа технологияларды тарту;
қаржылық жабу кезеңінің аяқталу күнінен бастап есептелетін МЖӘ объектісін салу мерзімі;
жергілікті қамту бойынша міндеттемелер (МЖӘ объектісін салу және пайдалану кезеңінде);
мектепке дейінгі білім беру саласында іске асырылған жобалар тәжірибесі;
білікті мамандардың болуы.

54. Результаты оценки направляются потенциальным частным партнерам Организатором конкурса в течение 2 (двух) рабочих дней со дня окончания квалификационного отбора.
55. Потенциальный частный партнер, прошедший квалификационный отбор, признается участником Конкурса в соответствии со статьей 34 Закона.
10. Ограничения, связанные с участием в Конкурсе
56. В соответствии со статьей 33 Закона, потенциальный частный партнер не вправе участвовать в Конкурсе, если:
1) близкие родственники, супруг (супруга) или свойственники руководителей данного потенциального частного партнера и/или уполномоченного представителя данного потенциального частного партнера обладают правом принимать решение об определении Частного партнера либо являются представителем Организатора Конкурса;
2) на имущество потенциального частного партнера, балансовая стоимость которого превышает десять процентов от стоимости соответствующих основных средств, наложен арест;
3) Потенциальный частный партнер имеет неисполненные обязательства по исполнительным документам и включен уполномоченным органом в сфере обеспечения исполнения исполнительных документов в Единый реестр должников;
4) финансово-хозяйственная деятельность потенциального частного партнера приостановлена в соответствии с законодательством либо законодательством государства потенциального частного партнера-нерезидента Республики Казахстан.
57. Потенциальный частный партнер и аффилированное лицо потенциального частного партнера не имеют права участвовать в одном Конкурсе по определению Частного партнера.
11. Конкурсная заявка
58. Для участия в Конкурсе потенциальные частные партнеры представляют Организатору Конкурса конкурсные заявки, подготовленные и представленные в соответствии с требованиями законодательства и Конкурсной документации.
59. Конкурсная заявка оформляется письменно по форме установленной приложением 4 к Типовой КД и включает в себя в том числе следующую информацию:
1) финансово-экономические решения (предложения):
финансово-экономическая модель;
распределение и оценка рисков Проекта ГЧП;
объем собственных и заемных средств, вкладываемых в Проект ГЧП.
2) технологические и другие решения (предложения):
привлечение новых технологий, содержащие решения по энергосбережению и энергоэффективности в процессе эксплуатации Объекта ГЧП;
срок строительства Объекта ГЧП, отсчитываемый со дня завершения периода финансового закрытия;
обязательства по местному содержанию (в период строительства и эксплуатации Объекта ГЧП);
опыт реализованных проектов в сфере дошкольного образования;
наличие квалифицированных специалистов.

12. Конкурстық өтінімдерді қамтамасыз ету
60. Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді:
1) Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі өткеннен кейін өзінің Конкурстық өтінімін кері қайтарып алмайтынына не өзгертпейтініне және/немесе толықтырмайтынына;
2) оны Конкурстың жеңімпазы деп айқындаған жағдайда, Шарт жасасатындығына кепіл ретінде енгізеді.
61. Конкурсқа қатысуға Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету Үлгілік шарт бойынша болжанған инвестициялардың құнының оннан бір пайызы мөлшерінде енгізіледі.
62. Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің мынадай түрлерінің бірін:
1) "__________" мемлекеттік мекемесі
__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету), __________ көшесі, ___
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі ___________
Жеке сәйкестендіру коды _______________
"ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің __________ бойынша Қазынашылық департаменті" мемлекеттік мекемесі
Банктік сәйкестендіру коды __________ шотына енгізілетін кепілдікті ақшалай жарнаны;
2) банк кепілдігін таңдайды.
63. Әлеуетті Жекеше әріптестің оның Конкурстық өтінімінің қолданылу мерзімі өткенге дейін енгізілген кепілдікті ақшалай жарнаға тұтастай не оның бір бөлігін талап ету құқығының үшінші тұлғаларда туындауына әкеп соқтыратын әрекеттер жасауына жол берілмейді.
64. Мына:
1) Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінімдер ұсынудың түпкілікті мерзімі өткеннен кейін Конкурстық өтінімді кері қайтарып алған не өзгерткен және/немесе толықтырған;
2) Конкурс жеңімпазы болып айқындалған Әлеуетті Жекеше әріптес МЖӘ Үлгілік шартын жасасудан жалтарған жағдайларды қоспағанда, Конкурсты ұйымдастырушының Әлеуетті Жекеше әріптес енгізген кепілдікті ақшалай жарнаны пайдалануына жол берілмейді.
Осы тармақта көзделген жағдайлардың бірі орын алған кезде Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету сомасы тиісті бюджет кірісінің есебіне жатқызылады.
65. Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптеске ол енгізген Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайлардың бірі орын алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қайтарады:
1) осы Әлеуетті Жекеше әріптестің Конкурстық өтінімдер ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін өзінің Конкурстық өтінімін кері қайтарып алуы;
2) Конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы хаттамаға қол қою. Аталған жағдай Конкурсқа қатысушылар деп танылған Әлеуетті Жекеше әріптестерге қолданылмайды;
3) Конкурс қорытындылары туралы хаттамаға қол қою. Аталған жағдай Конкурс жеңімпазы болып айқындалған Конкурсқа қатысушыға қолданылмайды;

12. Обеспечение Конкурсных заявок
60. Обеспечение Конкурсной заявки вносится потенциальным частным партнером в качестве гарантии того, что он:
1) не отзовет либо не изменит и/или не дополнит свою Конкурсную заявку после истечения срока представления конкурсных заявок;
2) заключит Договор в случае определения его победителем Конкурса.
61. Обеспечение Конкурсной заявки на участие в Конкурсе по определению Частного партнера вносится в размере одной десятой процента от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору.
62. Потенциальный частный партнер выбирает один из следующих видов обеспечения Конкурсной заявки:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на счет:
Государственное учреждение "______________________"
_______________, улица _________, ___ (указать наименование населенного пункта)
Бизнес-идентификационный номер ___________
Индивидуальный идентификационный код _______________
Государственное учреждение "Департамент Казначейства по _____________ области
Комитета Казначейства Министерства финансов РК"
Банковский идентификационный код ______________
2) банковскую гарантию.
63. Не допускается совершение потенциальным частным партнером действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до истечения срока действия его Конкурсной заявки.
64. Не допускается использование Организатором конкурса гарантийного денежного взноса, внесенного потенциальным частным партнером, за исключением следующих случаев, когда:
1) Потенциальный частный партнер отозвал либо изменил и/или дополнил Конкурсную заявку после истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок;
2) Потенциальный частный партнер, определенный победителем Конкурса, уклонился от заключения Типового договора ГЧП.
При наступлении одного из случаев, предусмотренных настоящим пунктом, сумма обеспечения Конкурсной заявки зачисляется в доход соответствующего бюджета.
65. Организатор конкурса возвращает потенциальному частному партнеру внесенное им обеспечение Конкурсной заявки в течение трех рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) отзыва данным потенциальным частным партнером своей Конкурсной заявки до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок;
2) подписания протокола о допуске к участию в Конкурсе. Указанный случай не распространяется на потенциальных частных партнеров, признанных участниками Конкурса;
3) подписания протокола об итогах Конкурса. Указанный случай не распространяется на участника Конкурса, определенного победителем Конкурса;

4) Үлгілік шарттың күшіне енуі;
5) Әлеуетті Жекеше әріптестің Конкурстық өтінімінің қолданылу мерзімінің өтуі.
13. Конкурсқа қатысу үшін ұсынылатын құжаттарды ресімдеу және енгізу тәртібі
66. Конкурстық өтінімді Әлеуетті Жекеше әріптестер Конкурстық құжаттаманың 78-тармағында көрсетілген, оларды ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін тігілген, беттері нөмірленген және әрбір бетіне қол қойылған, соңғы бетіне қолы мен мөрі қойылған түрінде жабылған Конвертте ұсынады.
67. Конверт:
1) Әлеуетті Жекеше әріптестің толық атауы мен пошталық мекенжайы (егер ол "кешіккен" болып жарияланатын болса, Конкурстық өтінімді ашпай, кері қайтару мақсатында);
2) Конкурсты ұйымдастырушының толық атауы мен мекенжайы:
"__________" мемлекеттік мекемесі , Қазақстан Республикасы, __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету), _________ көшесі, __, №___ кабинет, тел. 8 (____) __-__-__;
3) конкурстың атауы:
"__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ____ ОРЫНҒА АРНАЛҒАН БАЛАБАҚША САЛУ ЖӘНЕ ПАЙДАЛАНУ" МЖӘ ЖОБАСЫ БОЙЫНША ЖЕКЕШЕ ӘРІПТЕСТІ ТАҢДАУ ЖӨНІНДЕГІ КОНКУРС";
4) сондай-ақ: "20__ ЖЫЛҒЫ "__" ______ __-00 САҒАТҚА ДЕЙІН АШЫЛМАСЫН" мәтіні көрсетіле отырып, Конкурсты ұйымдастырушыға жолдануы тиіс.
68. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді Әлеуетті Жекеше әріптестер не олардың уәкілетті өкілдері Конкурсты ұйымдастырушыға қолма-қол немесе тапсырысты пошта байланысын пайдалану арқылы ұсынады.
69. Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдері бар конверттерді Конкурстық құжаттамада белгіленген мерзім ішінде қабылдайды және оларды ұсыну сәтінен бастап Конкурстық өтінімдерді тіркеу журналына тіркеуді жүзеге асырады.
70. Конвертке Конкурстық өтінімді құрайтын құжаттардың тізімдемесі де салынады. Тізімдеме Конкурстық құжаттамада көрсетілген талаптарға сәйкес тілде ұсынылуы, оған Әлеуетті Жекеше әріптестің бірінші басшысы не бірінші басшының міндетін атқарушы не уәкілетті өкілі қол қоюы және Әлеуетті Жекеше әріптестің мөрімен расталуы тиіс.
71. Қаржылық-экономикалық модельді қоспағанда, Конкурстық өтінімді құрайтын құжаттар және Конкурсқа ұсынылатын өзге де құжаттар жазбаша (баспа) және электронды түрде, оның ішінде сканерленген түрде ұсынылуы тиіс.
72. Конкурсты ұйымдастырушы:
1) Әлеуетті Жекеше әріптес атынан өтінімі бар Конвертті ұсынған Әлеуетті Жекеше әріптестің өкілінің өкілеттігін құжаттамалық растаудың болуын тексереді;

4) вступления в силу Договора;
5) истечения срока действия Конкурсной заявки потенциального частного партнера.
13. Порядок оформления и внесения документов, представляемых для участия в Конкурсе
66. Конкурсная заявка представляется потенциальными частными партнерами до истечения окончательного срока их представления указанного в пункте 78 Конкурсной документации в прошитом виде, с пронумерованными и запарафированными страницами, последняя страница заверяется его подписью и печатью, в запечатанном Конверте.
67. Конверт должен быть адресован Организатору Конкурса, с указанием на нем:
1) полного наименования и почтового адреса потенциального частного партнера (с целью возврата Конкурсной заявки невскрытой, если она будет объявлена "опоздавшей");
2) полного наименования и почтового адреса Организатора Конкурса:
Государственное учреждение "______________________", Республика Казахстан, _______________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), улица _________, дом ___, кабинет №___, тел. 8 (____) __-__-__;
3) наименования Конкурса:
"КОНКУРС ПО ВЫБОРУ ЧАСТНОГО ПАРТНЕРА ПО ПРОЕКТУ ГЧП "СТРОИТЕЛЬСТВО И ЭКСПЛУАТАЦИЯ ДЕТСКОГО САДА НА ____ МЕСТ В __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)"
4) а также слова: "НЕ ВСКРЫВАТЬ ДО __-00 ЧАСОВ "__" ______ 20__ ГОДА"
68. Заявки на участие в Конкурсе представляются Потенциальными частными партнерами, либо их уполномоченными представителями Организатору Конкурса нарочно или с использованием заказной почтовой связи.
69. Организатор конкурса принимает Конверты с Конкурсными заявками в течение срока, установленного Конкурсной документацией, и осуществляет их регистрацию в журнале регистрации Конкурсных заявок, с момента их предоставления.
70. В Конверт также вкладывается опись документов, составляющих Конкурсную заявку. Опись должна быть представлена на языке, согласно требованиям, указанным в Конкурсной документации, подписана первым руководителем, либо исполняющим обязанности первого руководителя потенциального частного партнера, либо его уполномоченным представителем и заверена печатью потенциального частного партнера.
71. Документы, составляющие Конкурсную заявку, и иные представляемые на Конкурс документы должны быть представлены в письменном (печатном) и электронном виде, в том числе в сканированном виде, за исключением финансово-экономической модели.
72. Организатор конкурса:
1) проверяет наличие документального подтверждения полномочий представителя потенциального частного партнера, представившего Конверт с заявкой от имени потенциального частного партнера;

2) тиісінше ресімделген Конкурстық өтінімдері бар Конверттерді қабылдайды және Конкурстық өтінімдерді тіркеу журналына енгізеді;
3) Конкурстық өтінімдерді ұсынудың мерзімі өткенге дейін Конкурстық өтінімге енгізілетін өзгерістер мен толықтыруларды қабылдайды;
4) Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін ол қайтарылған жағдайда, Конкурстық өтінімнің қайтарылуын қамтамасыз етеді.
73. Әлеуетті Жекеше әріптестің Конкурстық өтінімі мынадай:
1) Әлеуетті Жекеше әріптес осы Конкурсқа қатысуға Конкурстық өтінімді бұрын берген;
2) Конкурстық өтінім осы Конкурсқа қатысуға Конкурстық өтінімдерді қабылдау мерзімі өткеннен кейін келіп түскен жағдайларда қабылданбайды.
74. Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынатын, шетелдік құқық нормалары бойынша Қазақстан Республикасының шегінен тыс шетелдік мемлекеттердің құзыретті органдары белгілеген нысан бойынша берілген, жасалған немесе куәландырылған барлық құжаттарды Қазақстан Республикасының консулдық мекемесі заңдастыруы не 1961 жылғы 5 қазандағы Гаага конвенциясына сәйкес апостиль қою арқылы куәландырылуы тиіс. Егер Қазақстан Республикасының халықаралық шартымен осы рәсім көрсетілген құжаттарға қатысты алынып тасталған немесе жеңілдетілген болса, ұсынылатын құжаттарды заңдастыру немесе оларға апостиль қою талап етілмейді.
14. Конкурстық өтінімді құрайтын құжаттарды және Конкурсқа ұсынылатын өзге де құжаттарды жасау тіліне қойылатын талаптар
75. Әлеуетті Жекеше әріптестің Конкурстық өтінімі және Конкурсқа ұсынылатын барлық өзге құжаттар тілдер туралы заңнамаға сәйкес мемлекеттік және орыс тілдерінде ұсынылуы тиіс.
76. Құжаттар оларға орыс тіліне апостиль қойылған дұрыс аудармасы қоса берілген жағдайда (олай болмаған жағдайда құжат ұсынылмаған болып танылады) басқа тілде жасалуы және ұсынылуы мүмкін.
Құжат бойынша мәліметтерді интерпретациялау жөнінде келіспеушіліктер туындаған жағдайда __________ (керегін көрсету) тіліндегі құжаттар басымдыққа ие болады.
15. Конкурстық өтінімдегі есептеулер үшін пайдаланылатын валютаға қойылатын талаптар
77. МЖӘ объектісін салу құны, қаржылық-экономикалық модель, Жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістерді алу көздері, мемлекеттік қолдау түрлерінің көлемдері және Конкурстық өтінімдегі басқа да көрсеткіштер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында есептелуі тиіс.
16. Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі
78. Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі – Астана қ. (Қазақстан Республикасы) уақыты бойынша 20__ж. "__" _______ сағат __:00 дейін.

2) принимает надлежащим образом оформленные Конверты с Конкурсными заявками и вносит в журнал регистрации Конкурсных заявок;
3) принимает изменения и дополнения к внесенной Конкурсной заявке до истечения окончательного срока предоставления Конкурсных заявок;
4) обеспечивает возврат Конкурсной заявки, в случае ее отзыва до истечения окончательного срока предоставления Конкурсных заявок.
73. Конкурсная заявка потенциального частного партнера подлежит отклонению в случаях, когда:
1) потенциальным частным партнером ранее представлена Конкурсная заявка на участие в данном Конкурсе;
2) Конкурсная заявка поступила после истечения срока приема Конкурсных заявок на участие в Конкурсе.
74. Все предоставляемые потенциальным частным партнером документы, выданные, составленные или удостоверенные по установленной форме компетентными органами иностранных государств вне пределов Республики Казахстан по нормам иностранного права, должны быть легализованы консульским учреждением Республики Казахстан либо удостоверены проставлением апостиля в соответствии с Гаагской конвенцией от 5 октября 1961 года. Легализация и проставление апостиля на предоставляемых документах не требуется, если международным договором Республики Казахстан данная процедура в отношении указанных документов отменена или упрощена.
14. Требования к языку составления документов, составляющих Конкурсную заявку, и иных документов, представляемых на Конкурс
75. Конкурсная заявка потенциального частного партнера и все иные документы, представляемые на Конкурс, должны быть представлены на государственном и/или русском языках, в соответствии с законодательством о языках.
76. Документы могут быть составлены и представлены на другом языке при условии, что к ним будет приложен апостилированный или легализованный перевод на государственный и русский языки в соответствии с пунктом 74 Типовой конкурсной документации (в противном случае документ будет признан не представленным).
В случае возникновения разногласий по интерпретации сведений по документу, преимущество имеют документы на __________ (указать нужное) языке.
15. Требования к валюте, используемой для расчетов в Конкурсной заявке
77. Стоимость строительства Объекта ГЧП, финансово-экономическая модель, источники возмещения затрат и получения доходов Частного партнера, объем видов государственной поддержки и другие показатели в Конкурсной заявке должны быть рассчитаны в национальной валюте Республики Казахстан.
16. Окончательный срок предоставления Конкурсных заявок
78. Окончательный срок представления Конкурсных заявок – до __:00 часов по времени г. Астана (Республика Казахстан) "__" _______ 20__г.

79. Белгіленген мерзім өткеннен кейін ұсынылған Конкурстық өтінімі бар конверт Конкурстық өтінімдерді тіркеу журналында тіркелмейді, ашылмайды және Конкурсқа қатысу өтінімдері бар конверттерде көрсетілген деректемелер бойынша Әлеуетті Жекеше әріптеске не Әлеуетті Жекеше әріптестердің тиісті уәкілетті өкілдеріне алу туралы қолхатпен жеке қайтарылады.
17. Конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі
80. Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді қоса алғанда, Конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашқан күннен бастап кемінде ___ (жазбаша түрде көрсету) күнтізбелік күн мерзімді құрайды.
81. Конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі Конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімінен асып кетпеуі тиіс. Осындай асып кету болған жағдайда Конкурстық өтінім кері қайтарылады.
82. Егер Конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін Мемлекеттік әріптес пен Конкурстық өтінімі үздік деп анықталған Әлеуетті Жекеше әріптес МЖӘ жобасын және МЖӘ Үлгілік шартының талаптарын нақтылау жөніндегі келіссөздерді аяқтамаған жағдайда, Әлеуетті Жекеше әріптес Комиссия шешімінің негізінде Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді қоса алғанда, өзінің Конкурстық өтінімінің қолданылу мерзімін ұзартады.
83. Конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімін ұзарту үшін, Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурсты ұйымдастырушының атына, мыналарды:
1) ол берген Конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімін ұзартуға айқын көрінетін келісімді;
2) Конкурстық өтінімнің қолданылуы ұзартылатын мерзімді;
3) осы құжатқа қол қою күнін;
4) Әлеуетті Жекеше әріптестің немесе оның уәкілетті өкілінің қолын және Әлеуетті Жекеше әріптестің мөрін көрсете отырып, жазбаша хабарлама жібереді.
Бұл хабарлама Конкурстық құжаттамада көрсетілген, Конкурсқа қатысу үшін қойылатын құжаттарды ресімдеу және жасау талаптарына сәйкес жасалуы тиіс.
18. Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімінің аяқталуына дейін Конкурстық өтінімді өзгерту, кері қайтарып алу
84. Әлеуетті Жекеше әріптес осы Конкурстық құжаттаманың 78-тармағында көрсетілген, Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімінің аяқталуынан кешіктірмей:
1) енгізілген Конкурстық өтінімді өзгерте және/немесе толықтыра;
2) өзі енгізген Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді қайтару құқығын жоғалтпастан, өзінің Конкурстық өтінімін кері қайтарып ала алады.
Конкурстық өтінімге өзгертулер оларды ұсынудың түпкілікті мерзімі өткеннен кейін енгізілмейді.
85. Әлеуетті Жекеше әріптестер өзгертілген Конкурстық өтінімді бұрын ұсынылған Конкурстық өтінім сияқты дайындайды, мөр басады және Конвертте:

79. Конверт с Конкурсной заявкой, представленный после истечения установленного срока, не регистрируется в журнале регистрации Конкурсных заявок, не вскрывается и возвращается потенциальному частному партнеру по реквизитам указанным на Конвертах с заявками на участие в Конкурсе либо лично соответствующим уполномоченным представителям потенциальных частных партнеров под расписку о получении.
17. Срок действия Конкурсной заявки
80. Срок действия Конкурсной заявки, включая обеспечение Конкурсной заявки, составляет не менее ___ (указать прописью) календарных дней со дня вскрытия Конвертов с Конкурсными заявками.
81. Срок действия Конкурсной заявки не должен превышать срока действия обеспечения Конкурсной заявки. В случае такого превышения Конкурсная заявка будет отклонена.
82. В случае если до окончания срока действия Конкурсной заявки Государственный партнер и Потенциальный частный партнер, чья Конкурсная заявка определена лучшей, не завершили переговоры по уточнению Проекта ГЧП и условий Типового договора, потенциальный частный партнер на основании решения Комиссии продлевает срок действия своей Конкурсной заявки, включая обеспечение Конкурсной заявки.
83. Для продления срока действия Конкурсной заявки Потенциальный частный партнер направляет на имя организатора Конкурса письменное уведомление, указав в нем:
1) явно выраженное согласие на продление срока действия поданной им Конкурсной заявки;
2) срок, на который продлевается действие Конкурсной заявки;
3) дату подписания данного документа;
4) подписи потенциального частного партнера или его уполномоченного представителя и печати потенциального частного партнера.
Данное уведомление должно быть составлено в соответствии с требованиями к оформлению и составлению документов предъявляемых для участия в Конкурсе, указанных в Конкурсной документации.
18. Изменение, отзыв Конкурсной заявки до истечения срока представления Конкурсных заявок
84. Потенциальный частный партнер не позднее окончания срока представления Конкурсных заявок, указанного в пункте 78 Конкурсной документации может:
1) изменить и/или дополнить внесенную Конкурсную заявку;
2) отозвать свою Конкурсную заявку, не утрачивая право на возврат внесенного им обеспечения Конкурсной заявки.
Изменения не вносятся в Конкурсные заявки после истечения окончательного срока их представления.
85. Измененная Конкурсная заявка подготавливается, запечатывается и представляется потенциальными частными партнерами так же, как и ранее представленная Конкурсная заявка с указанием на Конверте:

1) Әлеуетті Жекеше әріптестің толық атауы мен пошталық мекенжайын;
2) Конкурсты ұйымдастырушының толық атауы мен пошталық мекенжайын:
"_______________________________________________" мемлекеттік мекемесі , Қазақстан Республикасы, _______________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету), _________ көшесі, __, №___ кабинет, тел. 8 (____) __-__-__;
3) құжаттың атауын: "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ____ ОРЫНҒА АРНАЛҒАН БАЛАБАҚША САЛУ ЖӘНЕ ПАЙДАЛАНУ МЖӘ ЖОБАСЫ БОЙЫНША ЖЕКЕШЕ ӘРІПТЕСТІ ТАҢДАУ ЖӨНІНДЕГІ КОНКУРСТЫҢ ӨЗГЕРТІЛГЕН КОНКУРСТЫҚ ӨТІНІМІ";
4) сондай-ақ: "20__ ЖЫЛҒЫ "__" ______ __-00 САҒАТҚА ДЕЙІН АШЫЛМАСЫН" сөздерін көрсете отырып ұсынады.
86. Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінімді қайтарып алу туралы шешім қабылдаған жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушының атына Әлеуетті Жекеше әріптес қол қойған және мөр қойылған еркін түрде ресімделетін Конкурстық өтінімді қайтарып алу туралы хабарлама жолданады.
Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінімді Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін қайтарған жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптеске ол енгізген қамтамасыз етуді Конкурстық өтінімді қайтарып алу туралы хабарлама алған күннен бастап __ (жазбаша түрде көрсету) жұмыс күнінің ішінде қайтарады.
19. Конкурстық өтінімдерді ашу, қарау және іріктеу
87. Комиссия Конкурстық өтінімдері бар конверттерді Астана қ. (Қазақстан Республикасы) уақыты бойынша 20_____ж. "___" _____ ___:00 сағатта мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, __________________ қ., ____________ көшесі, "_________________________" мемлекеттік мекемесі ғимаратында, ____ қабат, № ______ кабинетте ашады.
88. Конкурсты ұйымдастырушыға, Комиссия көпшілігі болмаған жағдайда немесе Комиссия төрағасының немесе оны алмастыратын тұлғаның шешімімен Конкурстық өтінімдерді ашу орны, өткізілетін уақыты мен күні туралы Конкурстық құжаттамаға өзгерістер енгізуге рұқсат етіледі.
89. Енгізілген өзгерістер міндетті күшке ие болады және олар туралы Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық құжаттама ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге, сондай-ақ Комиссия мүшелеріне, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органды қоса алғанда, мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдарға дереу хабарлайды.
90. Конкурсты ұйымдастырушы барлық мүдделі тұлғаларға жоғарыда көрсетілген өзгерістер туралы арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы хабарлайды не "____________________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында ақпарат орналастырады.

1) полного наименования и почтового адреса потенциального частного партнера;
2) полного наименования и почтового адреса организатора Конкурса:
Государственное учреждение "__________________________", Республика Казахстан, _______________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), улица _________, дом ___, кабинет №___, тел. 8 (____) __-__-__;
3) наименования документа: "ИЗМЕНЕННАЯ КОНКУРСНАЯ ЗАЯВКА КОНКУРСА ПО ВЫБОРУ ЧАСТНОГО ПАРТНЕРА ПО ПРОЕКТУ ГЧП "СТРОИТЕЛЬСТВО И ЭКСПЛУАТАЦИЯ ДЕТСКОГО САДА НА ____ МЕСТ В __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)";
4) а также слова: "НЕ ВСКРЫВАТЬ ДО __-00 ЧАСОВ "__" ______ 20__ ГОДА".
86. В случае принятия решения потенциальным частным партнером об отзыве Конкурсной заявки, в адрес организатора Конкурса направляется уведомление об отзыве Конкурсной заявки, которое оформляется в произвольной форме на имя организатора Конкурса, подписанного потенциальным частным партнером и скрепленного печатью.
В случае отзыва потенциальным частным партнером Конкурсной заявки до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок, организатор конкурса возвращает потенциальному частному партнеру внесенное им обеспечение в течение ___ (указать прописью) рабочих дней со дня получения уведомления об отзыве Конкурсной заявки.
19. Вскрытие, рассмотрение и отбор Конкурсных заявок
87. Комиссия вскрывает Конверты с Конкурсными заявками в ___:00 часов по времени г. Астана (Республика Казахстан) "___" _____20_____г., по адресу: Республика Казахстан, г. __________________, ул. __________,__, в здании государственного учреждения "_____________________", ____ этаж, кабинет № ______.
88. Организатором конкурса допускается внесение изменений в Конкурсную документацию о месте, времени и дате проведения вскрытия Конкурсных заявок в случае отсутствия большинства Комиссии или решением председателя Комиссии или лица его замещающего.
89. Внесенные изменения имеют обязательную силу, и о них незамедлительно сообщается всем потенциальным частным партнерам, которым организатор конкурса представил Конкурсную документацию, а также членам Комиссии, заинтересованным государственным органам и организациям, включая уполномоченный орган по государственному планированию.
90. Организатор конкурса извещает всех заинтересованных лиц о вышеуказанных изменениях через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо размещает информацию на официальном интернет-ресурсе государственного учреждения "___________________".

91. Конкурстық өтінімдері бар конверттер Комиссияның қарапайым көпшілігінің, Конкурсты ұйымдастырушының уәкілетті өкілінің, сондай-ақ Әлеуетті Жекеше әріптестердің немесе олардың уәкілетті өкілдерінің қатысуымен ашылады.
92. Комиссия хатшысы не төраға Комиссия мүшелерінің арасынан анықтаған тұлға Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашады және барлық қатысушылардың алдында өтінімдегі құжаттардың тізбесін және олардың қысқаша мазмұнын жария етеді.
93. Комиссия барлық Конкурстық өтінімдерді қарайды. Егер бір ғана Конкурстық өтінім ұсынылған жағдайда, берілген өтінімді Комиссия осы тармақтың бірінші бөлігіне сәйкес қарайды.
94. Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашу хаттамасына төраға және отырысқа қатысқан барлық Комиссия мүшелері, сондай-ақ Комиссия хатшысы әрбір бетіне қол қояды.
95. Көрсетілген хаттаманың көшірмесі Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашу жөніндегі комиссияның отырысына қатысқан Әлеуетті Жекеше әріптестерге немесе олардың уәкілетті өкілдеріне Комиссияның аталған отырысынан кейінгі 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей, ал қатыспағандарға – олардың жазбаша сұрау салуы бойынша сұрау салуды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жіберіледі.
96. Комиссия отырысын өткізбей тұрып, Конкурстық өтінімдерді қарауға жол берілмейді.
97. Бұл ретте осындай Конкурстық өтінімді үздік деп тану туралы Комиссияның шешімі жойылады және осы Конкурсқа енгізілген, қалған Конкурстық өтінімдердің арасынан үздік Конкурстық өтінім қайтадан таңдалады.
20. Конкурстық өтінімдерді іріктеу өлшемшарттары
98. МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 5-қосымшасына сәйкес, үздік Конкурстық өтінімдерді іріктеудегі көрсетілген өлшемшарттарды және оларды бағалау параметрлерін қарау және іріктеу, Конкурстық өтінімдерді өлшемшарттарын және олардың параметрлерін ескере отырып, Комиссиямен жүзеге асырылады.
99. Өлшемшарттар олардың әрқайсысы бойынша тиісті ұпайлар (үлестік немесе пайыздық мән) беру арқылы бағаланады.
21. Әлеуетті Жекеше әріптеспен келіссөздер, Шарт жасасу
100. Комиссия Конкурстық өтінімі үздік деп танылған Әлеуетті Жекеше әріптеспен МЖӘ жобасын және Үлгілік шарттың талаптарын нақтылау бойынша келіссөздер жүргізеді.
101. Келіссөздер жүргізу кезеңінде МЖӘ жобасы және Үлгілік шарт бойынша ескертулер мен ұсыныстарды Комиссия жазбаша нысанда Әлеуетті Жекеше әріптеске жібереді.
Келіссөздер жүргізу қорытындылары бойынша Комиссия шешім қабылдайды.
102. Келіссөздер барысында Конкурс шарттарына өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
103. Егер Конкурстық өтінімі үздік деп танылған Әлеуетті Жекеше әріптес Комиссияның ескертулері мен ұсыныстарына сәйкес Конкурстық өтінімді және Үлгілік шарттың талаптарын талқылаудан және нақтылаудан бас тартқан не оның ұсыныстары Конкурс шарттары тұрғысынан қолайсыз болып табылған жағдайда, онда Комиссия бұл Конкурстық өтінімді қарамайды және үздік Конкурстық өтінімді жаңадан таңдайды.
Бұл ретте осындай Конкурстық өтінімді үздік деп тану туралы Комиссияның шешімі жойылады және бұл Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстың жеңімпазы болып танылмайды.

91. Конверты с Конкурсными заявками вскрываются в присутствии простого большинства Комиссии, уполномоченного представителя Организатора Конкурса, а также потенциальных частных партнеров или их уполномоченных представителей.
92. Секретарь Комиссии либо лицо, определенное председателем из числа членов Комиссии, вскрывает Конверты с Конкурсными заявками и оглашает перечень документов, содержащихся в заявке и их краткое содержание в присутствии всех участников.
93. Комиссией рассматриваются все Конкурсные заявки.
В случае, если представлена только одна Конкурсная заявка, данная заявка рассматривается Комиссией в соответствии с частью первой настоящего пункта.
94. Протокол вскрытия Конвертов с Конкурсными заявками подписывается и полистно парафируется председателем и всеми присутствующими на заседании членами Комиссии, а также секретарем Комиссии.
95. Копия указанного протокола направляется потенциальным частным партнерам или их уполномоченным представителям, присутствовавшим на заседании Комиссии по вскрытию Конвертов с Конкурсными заявками, не позднее 2 (двух) рабочих дней, следующих за днем указанного заседания Комиссии, а отсутствующим – по их письменному запросу в срок, не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения запроса.
96. Не допускается рассмотрение Конкурсных заявок без проведения заседания Комиссии.
97. При этом решение Комиссии о признании такой Конкурсной заявки лучшей аннулируется и среди остальных Конкурсных заявок, внесенных на данный Конкурс, заново выбирается лучшая Конкурсная заявка.
20. Критерии отбора Конкурсных заявок
98. Рассмотрение и отбор Конкурсных заявок осуществляются Комиссией с учетом критериев и их параметров, приведенных в Критериях отбора лучшей Конкурсной заявки и параметрах оценки, согласно приложению 5 к Типовой КД.
99. Критерии оцениваются посредством присвоения соответствующих баллов (удельное и процентное значение) по каждому из них.
21. Переговоры с потенциальным частным партнером, заключение Договора
100. С потенциальным частным партнером, Конкурсная заявка которого признана лучшей, Комиссией проводятся переговоры по уточнению Проекта ГЧП и условий Типового договора.
101. В период проведения переговоров замечания и предложения по Проекту ГЧП и Договору направляются Комиссией потенциальному частному партнеру в письменной форме.
По итогам проведения переговоров Комиссией принимается решение.
102. В ходе переговоров не допускается внесение изменений в условия Конкурса.
103. В случае, Если потенциальный частный партнер, Конкурсная заявка которого признана лучшей, отказывается от обсуждения и уточнения Конкурсной заявки и условий Типового договора в соответствии с замечаниями и предложениями Комиссии либо его предложения являются неприемлемыми с точки зрения условий Конкурса, то Комиссией данная Конкурсная заявка не рассматривается и заново выбирается лучшая Конкурсная заявка.
При этом решение Комиссии о признании такой Конкурсной заявки лучшей аннулируется и данный Потенциальный частный партнер не признается победителем Конкурса.

104. Конкурстың жеңімпазы болып Конкурстық өтінімі үздік деп танылған Конкурсқа қатысушы танылады.
105. Конкурсты ұйымдастырушы Шарт жобасын, оның ішінде оған өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізген кезде, үздік Конкурстық өтінімді айқындау туралы хаттама көшірмелерін қоса бере отырып:
1) Шарт жобасын, оның ішінде оған өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізген кезде 10 (он) жұмыс күні ішінде келісетін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға;
2) Шарт жобасын, оның ішінде оған өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізген кезде 10 (он) жұмыс күні ішінде келісетін бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға келісуге жолдайды.
106. Шарт жобасын келісулерді ескере отырып, Конкурстың қорытындысы бойынша Комиссияның шешімімен Конкурстық өтінім бекітіледі, ал өтінім беруші Конкурстың жеңімпазы болып танылады.
107. Комиссияның шешімі хаттамамен ресімделеді.
108. Үлгілік шарт жасасу мерзімі Конкурс қорытындыланған күннен бастап күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен аспайды.
Білім беру саласындағы
(балабақша)
МЖӘ Үлгілік конкурстық
құжаттамасына
1-қосымша
Нысан
МЖӘ объектісінің сипаттамасы
МЖӘ жобасының атауы
"__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) _____ орынға арналған балабақша салу және пайдалану"
МЖӘ жобасының қысқаша сипаттамасы
МЖӘ жобасының мәні көрсетіледі
Мемлекеттік әріптес
"__________" мемлекеттік мекемесі ,
Қазақстан Республикасы, __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету), __________ көшесі, №___ үй, №___ кабинет
Банктік сәйкестендіру коды: __________
Банктік деректемелер: __________
МЖӘ объектісі
__ орынға арналған балабақша
МЖӘ объектісінің орналасқан жері
Қазақстан Республикасы, __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету), __________ (мекенжай немесе орналасқан жердің сипаттамасы)
МЖӘ жобасын іске асыру мерзімдері мен кезеңдері
Құрылыс мерзімі – 20_ - 20_ жылдар (_ ай)
Пайдалану мерзімі –20_-20_жыл (_ жыл)
Шарт мерзімі – 20_-20_ жылдар (_ жыл)
МЖӘ жобасының құны
МЖӘ объектісін салу құны: __________ теңге,
оның ішінде:
- құрылыс-монтаждау жұмыстары – __________ теңге;
- жабдық – __________ теңге;
- өзге шығыстар – __________ теңге.
Мемлекеттік қолдаудың түрлері мен көлемдері
Заңның 27-бабының 2-тармағына сәйкес мемлекеттік қолдаудың түрлері және көлемдері (егер болса) көрсетіледі
Шығындарды өтеу және кірістер алу көздері
Заңның 9-бабының 2-тармағына сәйкес шығындарды өтеу және кірістер алу көздері (егер болса) көрсетіледі
Байланыс деректері
Конкурсты ұйымдастырушының тегі, аты, әкесінің аты (егер болса), лауазымы, байланыс телефоны мен электрондық поштасының мекенжайы (мекенжайлары) көрсетіледі
Білім беру саласындағы
(балабақша)
МЖӘ Үлгілік конкурстық
құжаттамасына
2-қосымша
Нысан
Негізгі іс-шаралар
р/с
Іс-шаралар атауы
Іс-шараларды өткізу мерзімі
(уақыт пен күн Қазақстан Республикасы, Астана қаласының уақыты бойынша белгіленген)
1
Конкурсты ұйымдастырушының мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға бір уақытта хабарлауымен Конкурсты өткізу туралы жариялауы (ақпарат Конкурсты ұйымдастырушының ресми интернет-ресурсында және мерзімді баспа басылымдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде орналастырылады)
20__ж. "__" _______

104. Победителем Конкурса признается участник Конкурса, чья конкурсная заявка признана лучшей.
105. Организатор конкурса направляет на согласование Проект договора, в том числе при внесении в него изменений и/или дополнений, с приложением копий протокола об определении лучшей Конкурсной заявки в:
1) местный уполномоченный орган по государственному планированию, который согласовывает Проект договора, в том числе при внесении в него изменений и/или дополнений, в течение 10 (десяти) рабочих дней;
2) местный уполномоченный орган по исполнению бюджета, который согласовывает Проект договора, в том числе при внесении в него изменений и/или дополнений, в течение 10 (десяти) рабочих дней.
106. По итогам Конкурса с учетом согласований Проекта Договора решением Комиссии утверждается Конкурсная заявка, а заявитель признается победителем Конкурса.
107. Решение Комиссии оформляется протоколом.
108. Срок заключения Типового договора составляет не более 90 (девяноста) календарных дней со дня подведения итогов Конкурса.
Приложение 1
к Типовой конкурсной
документации государственно-
частного партнерства в сфере
образования (детский сад)
Форма
Описание Проекта ГЧП
Наименование Проекта ГЧП
"Строительство и эксплуатация детского сада на ____ мест в ___________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)"
Краткое описание Проекта ГЧП
указывается суть Проекта ГЧП
Государственный партнер
Управление образования ___________ области, Республика Казахстан, ____________________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), ул. ____________, дом №___, кабинет №___
Бизнес-идентификационный номер:___________________________________
Банковские реквизиты: __________________________
Объект ГЧП
Детский сад на ____ мест
Место нахождения Объекта ГЧП
Республика Казахстан, __________________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), _______________ (адрес либо описание местоположения)
Сроки и этапы реализации Проекта ГЧП
Срок строительства – 20__ - 20__ годы (__ месяцев)
Срок эксплуатации –20__ - 20__ годы (__ лет)
Срок Договора – 20__ - 20__ годы (___ лет)
Стоимость Проекта ГЧП
Стоимость строительства Объекта ГЧП: __________ тенге
в том числе:
строительно-монтажные работы – __________ тенге
оборудования – ___________ тенге
прочие расходы – ___________ тенге
Виды и объемы государственной поддержки
указываются виды и объемы государственной поддержки (при наличии) в соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона
Источники возмещения затрат и получения доходов
указываются виды и объемы источников возмещения затрат и получения доходов (при наличии) в соответствии с пунктом 2 статьи 9 Закона
Контактные данные
указываются фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, контактный телефон и адрес (адреса) электронной почты организатора конкурса
Приложение 2
к Типовой конкурсной
документации государственно-
частного партнерства в сфере
образования (детский сад)
Форма
Основные мероприятия
п/п
Наименование мероприятий
Сроки проведения мероприятий
(время и дата установлены по времени г. Астана, Республика Казахстан)
1
Извещение Организатором конкурса о проведении Конкурса с одновременным уведомлением местного уполномоченного органа по государственному планированию (информация размещается на официальном интернет-ресурсе Организатора Конкурса и в периодических печатных изданиях, на государственном и русском языках)
"__" _______ 20__г.

(Конкурсты өткізу күніне дейін кемінде 60 (алпыс) күнтізбелік күн бұрын, ал Конкурс қайта өткізілген кезде – кемінде 30 (отыз) күнтізбелік күн бұрын
2
Конкурсқа қатысуға ниет білдірген тұлғаларға Конкурсты ұйымдастырушының Үлгілік КҚ көшірмесін ұсынуы
Конкурсты өткізу туралы хабарландыру жарияланған күннен бастап
3
Үлгілік КҚ көшірмесін алған тұлғаларға оның ережелерін түсіндіру, талқылау және түзету
20__ жылғы "___"______ кешіктірмей
(сұрауды тіркеген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде)
4
Әлеуетті Жекеше әріптестердің олардың біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды ұсынуы
Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсқа "Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасы қалыптастыратын Әлеуетті Жекеше әріптестер тізілімінен Әлеуетті Жекеше әріптестер біліктілік іріктеу жүргізілместен жіберіледі
20__ж. "__"________ __:00 сағаттан кешіктірмей
(Конкурс жарияланғаннан кейін кемінде 20 (жиырма) күнтізбелік күн)
5
Конкурсты ұйымдастырушының Әлеуетті Жекеше әріптестердің біліктілік талаптарына сәйкестігін бағалауды жүргізуі арқылы біліктілік іріктеуін жүргізуі
құжаттарды ұсыну мерзімі аяқталған сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде
6
Конкурсты ұйымдастырушының Әлеуетті Жекеше әріптестерді бағалау нәтижелерін жіберуі
біліктілік іріктеу аяқталған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде
7
Әлеуетті Жекеше әріптестің Конкурстық өтінімді, сондай-ақ Конкурстық өтінімнің қамтамасыз етуін енгізуі
Білім беру саласындағы (балабақша) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттаманы алған сәттен бастап 20__жылғы "__"________ __:00 сағатқа дейін
8
Комиссияның Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашуы
20__ жылғы "__" _______ __:00 сағат
9
Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашу хаттамасының көшірмесін Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашу жөніндегі Комиссияның отырысына қатысқан Жекеше әріптестерге немесе олардың уәкілетті өкілдеріне жіберу.
Қатыспағандарға – олардың жазбаша сұрауы бойынша
Комиссияның тиісті отырысынан кейінгі 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей сұрау алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей
10
Комиссияның Конкурстық өтінімдерді қарауы
Біліктілік іріктеу нәтижелерін есепке ала отырып, Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашу күнінен бастап 10 (он) күнтізбелік күн ішінде
11
Комиссияның Конкурстық өтінімі үздік деп танылған Әлеуетті Жекеше әріптеспен келіссөздердің тиісті хаттамасын ресімдей отырып, МЖӘ жобасын және Үлгілік шарт талаптарын нақтылау бойынша келіссөздер жүргізуі
20__ж. "__"________ __:00 сағат
12
Конкурсты ұйымдастырушының үздік Конкурстық өтінімді айқындау туралы хаттаманың көшірмесін қоса берумен, Шарт жобасын, оның ішінде оған түзетулер және/немесе толықтырулар енгізген кезде мемлекеттік жоспарлау және бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдарға келісуге жолдауы
20__ж. "___"_____ дейін
13
Конкурстың жеңімпазын айқындау
20_____ жылғы "___"______ кешіктірмей
14
Тиісті бюджет комиссияларының қарауына МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелерді қабылдау мәселесін шығару
20_____ жылғы "___"______ кешіктірмей
15
Тиісті бюджет комиссиясының ұсыныстары негізінде бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдардың МЖӘ жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді қабылдауы
20_____ жылғы "___"______ кешіктірмей
16
Мемлекеттік міндеттемелерді қабылдау туралы мәслихат шешімінің жобасын әзірлеу және енгізу
тиісті бюджет комиссиясының шешімі шығарылғаннан кейін 15 (он бес) жұмыс күні ішінде
17
Комиссияның шешімінің негізінде, мәслихаттың шешімін қабылдау қорытындылары бойынша Конкурсты ұйымдастырушының Конкурстың жеңімпазымен Шарт жасасуы
Конкурс қорытындылары шығарылған күннен бастап 90 (тоқсан) күнтізбелік күннен көп емес
18
Конкурстың нәтижелері туралы мәліметтерді Конкурсты ұйымдастырушының мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға бір уақытта хабарлай отырып, өзінің ресми интернет-ресурсында және мерзімді баспа басылымдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде орналастыруы
Үлгілік шарт жасасқаннан кейін ___ (жазбаша түрде көрсету) күн ішінде
Білім беру саласындағы
(балабақша)
МЖӘ Үлгілік конкурстық
құжаттамасына
3-қосымша
Нысан
Әлеуетті Жекеше әріптестердің өздерінің біліктілік талаптарына сәйкестігін растауы үшін ұсынатын құжаттар тізбесі
Әлеуетті Жекеше әріптестер біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін мынадай құжаттарды ұсынады:

(не менее чем за 60 (шестьдесят) календарных дней до дня проведения Конкурса, а при проведении повторного Конкурса – не менее чем за 30 (тридцать) календарных дней)
2
Предоставление Организатором конкурса копии Типовой КД лицам, изъявившим желание участвовать в Конкурсе
со дня опубликования объявления о проведении Конкурса
3
Разъяснение, обсуждение и корректировка положений Типовой КД, лицам получившим ее копию
не позднее "___"______ 20__ года (в течение 3 (трех) рабочих дней со дня регистрации запроса)
4
Представление потенциальными частными партнерами документов, подтверждающих их соответствие предъявляемым квалификационным требованиям, предусмотренные статьей 32 Закона. Без проведения квалификационного отбора к Конкурсу по определению Частного партнера допускаются потенциальные частные партнеры из реестра потенциальных частных партнеров, формируемого Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
не позднее __:00 часов "__", _________ 20__ г.
(не менее 20 (двадцати) календарных дней после объявления Конкурса)
5
Осуществление Организатором конкурса квалификационного отбора посредством проведения оценки соответствия потенциальных частных партнеров квалификационным требованиям
в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с момента окончания срока предоставления документов
6
Направление Организатором конкурса результатов оценки потенциальных Частным партнеров
в течение 2 (двух) рабочих дней со дня окончания квалификационного отбора
7
Разработка и внесение потенциальным частным партнером Конкурсной заявки, а также обеспечения Конкурсной заявки
с момента получения Типовой КД до __:00 часов "__" _______20__ года
8
Вскрытие Комиссией конвертов с Конкурсными заявками
__:00 часов
"__" _______ 20__ года
9
Направление копии протокола вскрытия Конвертов с Конкурсными заявками частным партнерам или их уполномоченным представителям, присутствовавшим на заседании Комиссии по вскрытию Конвертов с Конкурсными заявками.
Отсутствующим – по их письменному запросу
не позднее 2 (двух) рабочих дней, следующих за днем соответствующего заседания Комиссии
не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения запроса
10
Рассмотрение Комиссией Конкурсных заявок
в течение 10 (десяти) календарных дней со дня вскрытия Конвертов с Конкурсными заявками с учетом результатов квалификационного отбора
11
Проведение Комиссией переговоров с потенциальным частным партнером, Конкурсная заявка которого признана лучшей, по уточнению Проекта ГЧП и условий Типового договора, с оформлением соответствующего протокола переговоров.
__:00 часов, "__"________ 20__г.
12
Направление Организатором конкурса на согласование Проекта Договора, в том числе при внесении в него изменений и/или дополнений, с приложением копий протокола об определении лучшей Конкурсной заявки, в местные уполномоченные органы по государственному планированию и по исполнению бюджета
до "____"_____20___г.
13
Определение победителя Конкурса
не позднее "___"______ 20_____ года
14
Вынесение на рассмотрение соответствующих бюджетных комиссий вопроса принятия государственных обязательств по Проекту ГЧП
не позднее "___"______ 20_____ года
15
Принятие государственных обязательств по Проекту ГЧП местных исполнительных органов местными уполномоченными органами по исполнению бюджета на основании предложении соответствующей бюджетной комиссии
не позднее "___"______ 20_____ года
16
Разработка и внесения проекта решения маслихата о принятии государственных обязательств
в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней после вынесения решения соответствующей бюджетной Комиссии
17
Заключение Организатором конкурса Договора с победителем Конкурса на основании решения Комиссии по итогам принятия решения маслихата
не более 90 (девяноста) календарных дней со дня подведения итогов Конкурса
18
Размещение Организатором конкурса сведений о результатах Конкурса на своем официальном интернет-ресурсе и в периодических печатных изданиях, на государственном и русском языках с одновременным уведомлением местного уполномоченного органа по государственному планированию
в течение ____ (указать прописью) дней после заключения Типового договора
Приложение 3
к Типовой конкурсной
документации государственно-
частного партнерства в сфере
образования (детский сад)
Форма
Перечень документов, представляемых Потенциальными частными партнерами в подтверждение их соответствия квалификационным требованиям
Потенциальные частные партнеры в подтверждение соответствия квалификационным требованиям, предусмотренные статьей 32 Закона, предоставляют следующие документы:

1) есепшоттарында ақшаның болуын, Әлеуетті Жекеше әріптестің меншік құқығын және жылжитын және жылжымайтын мүліктің құнын растайтын құжаттардың түпнұсқалары немесе нотариалды расталған көшірмелері;
2) Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамасына не халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған толық алдыңғы екі қаржы жылының қаржылық есептілігінің түпнұсқасы. Еншілес ұйымдары бар ұйымдар негізгі ұйым қызметі жөніндегі қаржылық есептілікке қосымша бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнаманың талаптарына не халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасайды және ұсынады. Аса маңызды МЖӘ жобаларына қатысты, егер Әлеуетті Жекеше әріптес МЖӘ жобасын іске асыру мақсатында жеке және (немесе) заңды тұлғалар құрған жаңа заңды тұлға болып табылса, онда мұндай құжаттаманы осындай Әлеуетті Жекеше әріптестің құрылтайшысы болып табылатын жеке және (немесе) заңды тұлғалар ұсынады;
3) Әлеуетті Жекеше әріптестің бірінші басшысының немесе уәкілетті өкілінің қолы қойылған және Әлеуетті Жекеше әріптестің мөрімен куәландырылған соңғы есеп беру күніне (соңғы қаржы жылындағы) "Негізгі құралдар" бухгалтерлік балансының баптарының таратылып жазылуы;
4) Әлеуетті Жекеше әріптестің бірінші басшысының немесе уәкілетті өкілінің қолы қойылған және Әлеуетті Жекеше әріптестің мөрімен куәландырылған, олардың қалыптасқан және болжамды өтеу күндері, сондай-ақ берешектің мақсаты (не үшін берешек пайда болды), оларды құнсыздандыру бойынша есептелген резервтердің сомасы көрсетілген соңғы есеп беру күніне (соңғы қаржы жылындағы) дебиторлық және кредиторлық берешектің таратылып жазылуы. Банктік қарыздар болған жағдайда банктік қарыз Үлгілік шарттарының көшірмелерін негізгі борышты және пайыздарды өтеу кестелерімен қоса беру қажет;
5) Әлеуетті Жекеше әріптестің төлем қабілеттілігі, оның таратылуға жатпайтыны, мүлкіне тыйым салынбағаны, оның қаржылық-шаруашылық қызметі тоқтатылмағаны, Әлеуетті Жекеше әріптестің жасалған МЖӘ шарттары бойынша оның міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін соңғы үш жыл ішінде заңды күшіне енген сот шешімі негізінде жауапкершілікке тартылмағаны туралы кепілхат;
6) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде міндетті түрде аудит жүргізу белгіленген заңды тұлғалар соңғы қаржы жылы үшін аудиторлық есепті де ұсынады;

1) оригиналы или нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих наличие денег на счетах, права собственности потенциального частного партнера и стоимость на недвижимое и движимое имущество;
2) оригинал финансовой отчетности за два полных предыдущих финансовых года, составленной в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности либо международными стандартами финансовой отчетности. Организации, имеющие дочерние организации, в дополнение к финансовой отчетности по деятельности основной организации составляют и представляют консолидированную финансовую отчетность в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности либо международными стандартами финансовой отчетности. В отношении проектов ГЧП особой значимости, Если потенциальный частный партнер является новым юридическим лицом, учрежденным в целях реализации проекта ГЧП физическими и (или) юридическими лицами, такая документация представляется физическими и (или) юридическими лицами, выступающими учредителями такого потенциального частного партнера;
3) расшифровки статьи бухгалтерского баланса "Основные средства" на последнюю отчетную дату (за последний финансовый год), подписанные первым руководителем или уполномоченным представителем потенциального частного партнера и заверенные печатью потенциального частного партнера;
4) расшифровки дебиторской и кредиторской задолженности на последнюю отчетную дату (за последний финансовый год), подписанные первым руководителем или уполномоченным представителем потенциального частного партнера и заверенные печатью потенциального частного партнера, с указанием даты их образования и предполагаемого погашения, а также цели задолженности (за что образовалась задолженность), суммы начисленных резервов по их обесценению. В случае наличия банковских займов необходимо приложить копии договоров банковского займа с графиками погашения основного долга и процентов;
5) письмо-гарантия потенциального частного партнера о том, что он является платежеспособным, не подлежит ликвидации, на его имущество не наложен арест, его финансово-хозяйственная деятельность не приостановлена, что он не привлекался к ответственности за неисполнение или ненадлежащее исполнение им обязательств по заключенным договорам ГЧП в течение последних трех лет на основании решения суда, вступившего в законную силу;
6) юридические лица, для которых законодательными актами Республики Казахстан установлено обязательное проведение аудита, представляют также аудиторский отчет за последний финансовый год;

7) заңды тұлға қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын жағдайларды қоспағанда, заңды тұлға нотариалды расталған жарғысының көшірмесін ұсынады. Қазақстан Республикасының бейрезиденттері мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне аударылған сауда тізілімінен нотариалды куәландырылған заңдастырылған үзіндіні ұсынады;
8) тіркелген заңды тұлға, филиал немесе өкілдік туралы анықтама;
9) кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға тиісті мемлекеттік орган берген, заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін, жеке сәйкестендіру нөмірін көрсете отырып, жеке басын куәландыратын құжаттың нотариалдық куәландырылған көшірмесі ұсынады;
10) Әлеуетті Жекеше әріптеске қызмет көрсететін банктің немесе банк филиалының қолы мен мөрі қойылған анықтама берілген күннің алдында үш айдан астам Әлеуетті Жекеше әріптес міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басқармасының қаулысымен бекітілген екінші деңгейдегі банктердегі және ипотекалық компаниялардағы бухгалтерлік есептің Үлгі шот жоспарына сәйкес банк немесе банк филиалы алдында мерзімі өткен берешегі жоқ екендігі туралы анықтаманың түпнұсқасы. Егер Әлеуетті Жекеше әріптес бірнеше екінші деңгейдегі банктің немесе филиалдарының, сондай-ақ шетел банкінің клиенті болып табылса, аталған анықтама осындай банктердің әрқайсысынан ұсынылады.
"Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес кредиттік бюро беретін кредиттік есепті ұсынуға рұқсат етіледі.
Банктің анықтамасы (не кредиттік есеп) конкурсты ұйымдастырушыға құжаттарды ұсыну күнінің алдындағы екі айдан бұрын берілмейді.
Конкурсқа жеке және (немесе) қарапайым серіктестік нысанындағы заңды тұлғалардың бірлестіктері қатысқан жағдайда оның қатысушылары өздерінің біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін осы Қағидаларда белгіленген құжаттардан басқа мынадай құжаттарды қоса ұсынулары қажет:
бірлескен қызмет туралы Үлгілік шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
қарапайым серіктестік мүшелері арасында жасалған ортақ жауапкершілік туралы Үлгілік шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
конкурс шеңберінде келіссөздерді және басқа да іс-шараларды жүзеге асыруға қарапайым серіктестік атынан әрекет ететін оның өкіліне арналған сенімхаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі.
Біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын өзге де құжаттарды Әлеуетті Жекеше әріптестер өз қалауы бойынша ұсынады.
Қазақстан Республикасының бейрезидент Әлеуетті Жекеше әріптесі біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін Қазақстан Республикасының резиденттері ұсынатын құжаттарды не конкурстық құжаттаманың тілдеріне аударылған нотариалды куәландырылған аудармамен Қазақстан Республикасының бейрезиденті Әлеуетті Жекеше әріптестің біліктілігі туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын құжаттарды, сондай ақ резиденттіктің апостиль қойылған сертификатын (егер халықаралық Үлгілік шартта өзгеше көзделмесе) ұсынады.
МЖӘ объектісі ақпараттық ресурстар және (немесе) ақпараттық жүйелер болған жағдайда Әлеуетті Жекеше әріптес ақпараттық ресурстарға және (немесе) ақпараттық жүйелерге меншік және (немесе) ие болу құқығы туралы құжаттарды ұсынады.
Білім беру саласындағы
(балабақша)
МЖӘ Үлгілік конкурстық
құжаттамасына
4-қосымша
Нысан
Конкурстық өтінім
"__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) _____ орынға арналған балабақша салу және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша оңайлатылған конкурстық рәсімдерді пайдалану арқылы Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі конкурстық құжаттаманы қарап, ______________________ (Әлеуетті Жекеше әріптес көрсетіледі) осы Конкурстық өтінімге сәйкес МЖӘ Үлгілік шарты бойынша Жекеше әріптестің міндеттемелерін орындауды ұсынады.
Осы Конкурстық өтінім Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашу күнінен бастап кемінде 180 (жүз сексен) күнтізбелік күн қолданылады.
Конкурстық өтініміміз жеңді деп танылған жағдайда, біз МЖӘ Үлгілік шартын ескертпелерсіз және шектеу талаптарынсыз конкурстық құжаттаманың Үлгілік шарттарына сәйкес ресімдеуге және қол қоюға міндеттенеміз.
Біздің өз Конкурстық өтінімімізді қайтарып алмайтынымыздың не конкурстық құжаттамада көрсетілген Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі өткеннен кейін өзгертпейтініміздің және (немесе) толықтырмайтынымыздың және бізді конкурс жеңімпазы деп айқындаған жағдайда МЖӘ Үлгілік шартын жасайтынымыздың кепілі ретінде_____________________ (мөлшері көрсетіледі) мөлшерінде Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету енгіземіз.

7) юридическое лицо представляет нотариально засвидетельствованную копию устава за исключением случаев, когда юридическое лицо осуществляет деятельность на основании типового устава. Нерезиденты Республики Казахстан представляют нотариально засвидетельствованную с переводом на государственный и (или) русский языки легализованную выписку из торгового реестра;
8) справка о зарегистрированном юридическом лице, филиале или представительстве;
9) физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, предоставляет нотариально засвидетельствованную копию документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом, нотариально засвидетельствованную копию документа, удостоверяющего личность с указанием индивидуального идентификационного номера;
10) оригинал справки банка или филиала банка с подписью и печатью, в котором обслуживается Потенциальный частный партнер, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств потенциального частного партнера, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка согласно Типовому плану счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня и ипотечных компаниях, утвержденному постановлением правления Национального Банка Республики Казахстан. Если потенциальный частный партнер является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков.
Допускается предоставление кредитного отчета, предоставляемого кредитным бюро в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан".
Справка банка (либо кредитный отчет) выдается не ранее двух месяцев, предшествующих дате представления организатору конкурса документов.
В случае участия в конкурсе объединений физических и (или) юридических лиц в форме простого товарищества, его участники, помимо документов, установленных настоящими Правилами для подтверждения своих квалификационных требований, дополнительно представляют следующие документы:
нотариально засвидетельствованную копию договора о совместной деятельности;
нотариально засвидетельствованную копию договора о солидарной ответственности, заключенного между членами простого товарищества;
нотариально засвидетельствованную копию доверенности на представителя простого товарищества, выступающего от его имени, осуществлять переговоры и другие мероприятия в рамках конкурса.
Потенциальные частные партнеры предоставляют по своему усмотрению и иные документы, подтверждающие их соответствия квалификационным требованиям.
Потенциальный частный партнер-нерезидент Республики Казахстан в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям, представляет те же документы, что и резиденты Республики Казахстан, либо документы, содержащие аналогичные сведения о квалификации потенциального частного партнера-нерезидента Республики Казахстан с нотариально засвидетельствованным переводом на языки конкурсной документации, а также апостилированный сертификат резидентства (если международным договором не предусмотрено иное).
В случае, когда объектом ГЧП выступают информационные ресурсы и (или) информационные системы Потенциальный частный партнер представляет документы о праве собственности и (или) владения на информационные ресурсы и (или) информационные системы.
Приложение 4
к Типовой конкурсной
документации государственно-
частного партнерства в сфере
образования (детский сад)
Форма
Конкурсная заявка
Рассмотрев конкурсную документацию по выбору Частного партнера с использованием упрощенных конкурсных процедур по Проекту ГЧП "Строительство и эксплуатация детского сада на ___ мест в ___________________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)", настоящим __________________________________
(указывается Потенциальный частный партнер) предлагает выполнить обязательства Частного партнера по Типовому договору ГЧП в соответствии с настоящей конкурсной заявкой.
Настоящая конкурсная заявка действует не менее 180 (сто восемьдесят) календарных дней со дня вскрытия конвертов с конкурсными заявками..
В случае признания нашей Конкурсной заявки выигравшей, мы обязуемся оформить и подписать договор ГЧП без оговорок и ограничивающих условий в соответствии с условиями конкурсной документации.
В качестве гарантии того, что мы не отзовем либо не изменим и/или не дополним свою конкурсную заявку после истечения срока представления конкурсных заявок, указанного в конкурсной документации, и заключим договор ГЧП в случае определения нас победителем Конкурса, мы вносим обеспечение Конкурсной заявки в размере _________________
(указывается размер).
В качестве обеспечения Конкурсной заявки нами выбрано: _______________________

Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету ретінде біз _________________ (Заңның 39-бабының 4-тармағына сәйкес Конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің түрі көрсетіледі) таңдап алдық.
Осы Конкурстық өтінімде ұсынылған ақпараттың анық болып табылатынын растаймыз.
Осы Конкурстық өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі: _________________ (Конкурстық өтінімге қоса берілетін құжаттар көрсетіледі).
______________________
(Әлеуетті Жекеше әріптестің уәкілетті өкілінің қолы, Т.А.Ә. (болған жағдайда) және лауазымы, мөрі (болған жағдайда)
______________________
(Конкурстық өтінімнің берілген орны және күні).
Білім беру саласындағы
(балабақша)
МЖӘ Үлгілік конкурстық
құжаттамасына
5-қосымша
Нысан
Үздік Конкурстық өтінімді іріктеу өлшемшарттары және бағалау параметрлері
Р/с №
Өлшемшарт атауы
Өлшемшарттың шекті (негізгі) мәні
Бағалау тәсілі
Көрсеткіштің Үлгілік шартты белгісі
1
МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелер төлемдерінің көлемі
_______ теңге
МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелер (инвестициялық шығындар өтемақысы) төлемдері көлемінің азаюының әрбір ___ (санын көрсету) % ___ (санын көрсету) үшін ұпай қосылады*.
МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелер (инвестициялық шығындар өтемақысы) төлемдері көлемінің ұлғаюының әрбір ___ % (санын көрсету) ___ (санын көрсету) ұпай шегеріледі*.
К1
2
МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелерді төлеу мерзімі
__ (санын көрсету) жыл
МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелерді (инвестициялық шығындар өтемақысын) төлеу мерзімінің ұлғаюының әрбір ___ (санын көрсету) жылына ___ (санын көрсету) ұпай қосылады*
МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелерді (инвестициялық шығындар өтемақысын) төлеу мерзімінің азаюының әрбір ___ (санын көрсету) жылына ___ (санын көрсету) ұпай шегеріледі*
К2
3
Іске асырылған жобалар тәжірибесі (объектілерді салу, құру, реконструкциялау, жаңғырту және (немесе) пайдалану (өздігінен не қатысушы ретіндегі өзге тұлғалармен бірге) МЖӘ Үлгілік шартындағы объектіге ұқсас тәжірибенің бар болуы)
іске асырылған жобалардың саны
Іске асырылған әрбір жобаға ___ (санын көрсету) ұпай қосылады.
К3
4
Жекеше әріптестің өзіне қабылдайтын тәуекелдері
Үлгілік шартқа сәйкес тәуекелдерді бөлу
Жекеше әріптес қосымша қабылдаған әрбір тәуекел үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
Мемлекеттік әріптеске қосымша берілген әрбір тәуекел үшін ___ (санын көрсету) ұпай шегеріледі
К4
5
МЖӘ жобасын іске асыру үшін тартуға жататын Жекеше әріптестің қаражат көлемі
МЖӘ объектісін салу құны
Меншікті қаражат көлемінің әрбір ___ (санын көрсету) % ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
К5
6
МЖӘ объектісін салу мерзімдері
___ (санын көрсету) ай
Осы өлшемшарт бойынша мерзімді қысқартудың әрбір айына ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
К6
7
Кадрлардағы жергілікті қамту үлесі
персоналдың штаттық санынан ___ (санын көрсету) %
Жергілікті қамтудың әрбір ___ (санын көрсету) % ұлғайғаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады;
Жергілікті қамтудың әрбір ___ (санын көрсету) % азайғаны үшін ___ (санын көрсету) шегеріледі
К7
8
Тауарлардағы, жұмыстардағы және көрсетілетін қызметтердегі жергілікті қамту үлесі
сатып алынатын тауарлардан, жұмыстардан және қызметтерден ___ (санын көрсету) %
Жергілікті қамтудың әрбір ___ (санын көрсету) % ұлғайғаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады;
Жергілікті қамтудың әрбір ___ (санын көрсету) % азайғаны үшін ___ (санын көрсету) шегеріледі
К8
Білікті мамандардың бар болуы
9
жоғары білімді және 5 жылдан жоғары жұмыс өтілі бар
___ (санын көрсету) %
Үлестің әрбір ___ (санын көрсету) % ұлғайғаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
К9
арнаулы-орта білімді және 5 жылдан жоғары жұмыс өтілі бар
___ (санын көрсету) %
Үлестің әрбір ___ (санын көрсету) % ұлғайғаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
10
МЖӘ жобасының сұралатын ішкі кірістілік нормасы
___ (санын көрсету) %
Көрсеткіштің әрбір ___ (санын көрсету) % азайғаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
Көрсеткіштің әрбір ___ (санын көрсету) % ұлғайғаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай шегеріледі
К10
11
МЖӘ жобасын дайындауға Әлеуетті Жекеше әріптестің қатысу дәрежесі
Әзірленген құжат
Құжатты әзірлеуге қатысқаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады;
Әзірленген құжат үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
К11
12
Көрсетілетін қызметтердің шекті бағалары, Үлгілік шартта көзделген қызметті жүзеге асыру кезінде осындай бағаларға (тарифтерге) үстемелер
Ата-аналық төлем = __________ (санын көрсету) теңге
Әрбір ____ (санын көрсету) теңгеге төмендегені үшін ___ ұпай қосылады.
Әрбір ____ (санын көрсету) теңгеге ұлғайғаны үшін ___ ұпай шегеріледі.
К12
*қажет болған жағдайда көрсетіледі
"Баға" Конкурстық өтінімнің өлшемшарттарын жалпы бағалауы әрбір Өлшемшарт бойынша алынған ұпайларды қосу жолымен анықталады:

(указывается вид обеспечения Конкурсной заявки в соответствии с пунктом 4 статьи 39 Закона).
Подтверждаем, что информация, предоставленная в настоящей конкурсной заявке, является достоверной.
К настоящей конкурсной заявке прилагаются следующие документы: _________________ (указываются документы, прилагаемые к конкурсной заявке).
____________________________________
(подпись, ФИО и должность уполномоченного лица потенциального частного партнера, печать (при наличии)
____________________________________
(место и дата подачи конкурсной заявки).
Приложение 5
к Типовой конкурсной
документации государственно-частного
партнерства в сфере
образования (детский сад)
Форма
Критерии отбора лучшей Конкурсной заявки и параметры оценки
№ п/п
Наименование критерия
Пороговое (базовое) значение критерия
Способ оценки
Условное обозначение показателя
1
Объем выплат государственных обязательств по Проекту ГЧП
_______тенге
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый ___% уменьшения объема выплат государственных обязательств по Проекту ГЧП (компенсации инвестиционных затрат)*.
Вычитается___ (указать количество) балл за каждый ___% увеличения объема выплат государственных обязательств по Проекту ГЧП (компенсации инвестиционных затрат)*
К1
2
Срок выплат государственных обязательств по Проекту ГЧП
__ (указать количество) лет
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый ___ (указать количество) год увеличения срока выплаты государственных обязательств по Проекту ГЧП (компенсации инвестиционных затрат)*
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждый ___ (указать количество) год уменьшения срока выплаты государственных обязательств по Проекту ГЧП (компенсации инвестиционных затрат)*
К2
3
Опыт реализованных проектов (наличие опыта строительства, создания, реконструкции, модернизации и/или эксплуатации объектов (самостоятельно либо совместно с иными лицами в качестве участника), аналогичных объекту Договора ГЧП)
количество реализованных проектов
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый реализованный проект.
К3
4
Риски, принимаемые на себя Частным партнером
распределение рисков согласно Типовому договору
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый риск дополнительно принятый Частным партнером
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждый риск дополнительно переданный государственному партнеру
К4
5
Объем средств Частного партнера, подлежащих привлечению для реализации проекта ГЧП
стоимость строительства Объекта ГЧП
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % объема собственных средств
К5
6
Сроки строительства Объекта ГЧП
___ (указать количество) месяцев
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый месяц сокращения срока по данному критерию
К6
7
Доля местного содержания в кадрах
___ (указать количество) % от штатного количества персонала
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличения местного содержания;
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % уменьшения местного содержания
К7
8
Доля местного содержания в товарах, работах и услугах
___ (указать количество) % от закупаемых товаров, работах, услугах
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличения местного содержания;
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % уменьшения местного содержания
К8
Наличие квалифицированных специалистов
9
с высшим образованием и опытом работы более 5 лет
___ (указать количество) %
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличения доли
К9
со средне-специальным образованием и опытом работы более 5 лет
___ (указать количество) %
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличения доли
10
Запрашиваемая внутренняя норма доходности Проекта ГЧП
___ (указать количество) %
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый ___ (указать количество) % уменьшение показателя
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличения показателя
К10
11
Степень участия потенциального частного партнера в подготовке Проекта ГЧП
Разработанный документ
Прибавляется ___ (указать количество) балл за участие в разработке документа;
Прибавляется ___ (указать количество) балл за разработанный документ
К11
12
Предельные цены на оказываемые услуги, надбавки к таким ценам (тарифам) при осуществлении деятельности, предусмотренной Договором
Родительская плата = __________ (указать количество) тенге
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждое снижение на ____ (указать количество) тенге.
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждое увеличение на ____ (указать количество) тенге.
К12
*указывается при необходимости
Общая оценка критериев Конкурсной заявки "Оценка" определяется путем суммирования полученных баллов по каждому Критерию:

Баға = К12345678+ К9101112
К1 – осы өлшемшарт бойынша негізгі мән Білім беру саласындағы (балабақша) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамаға 1-қосымшаға сәйкес МЖӘ объектісінің құны болып табылады. Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың шекті мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К2 – Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың негізгі мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К3 – бұл жағдайда білім беру объектілерін салу бойынша іске асырылған жобалардың тәжірибесі ескеріледі. Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен білім беру саласында іске асырылған жобалар тәжірибесі болмаған жағдайда, Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінім құрамында ұсынған Конкурстық өтінімнің осы өлшемшарт бойынша бағасы "нөлге" тең болады;
К4 – Әлеуетті Жекеше әріптес қосымша қабылдаған және/немесе берген тәуекелдер болмаған жағдайда, Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған Конкурстық өтінімнің осы өлшемшарт бойынша бағасы "нөлге" тең болады;
К5 – осы өлшемшарт бойынша базалық көрсеткіш Білім беру саласындағы (балабақша) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамаға 1-қосымшаға сәйкес МЖӘ объектісі құрылысының құны болып табылады;
К6 – МЖӘ объектісін салу мерзімі ___ (санын көрсету) айдан көп қысқарған жағдайда, Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінім құрамында ұсынған Конкурстық өтінімнің бағасы осы өлшемшарт бойынша "нөлге" тең болады;
К7 – Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың шекті мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К8 – Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың шекті мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К9 – егер Әлеуетті Жекеше әріптес МЖӘ жобасын іске асыру мақсатында құрылған жаңа заңды тұлға болып табылса, Конкурстық өтінімді бағалау үшін Конкурстық өтінімге МЖӘ объектісін салуды жүзеге асыратын ұйыммен ниет шартын, сондай-ақ ниет шартын жасасқан заңды тұлғаның бірінші басшысы қол қойған, жұмыс өтілін, білімін көрсете отырып, жұмыскерлер тізімін қоса беру керек.
К10 – Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың шекті мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К11 – әзірленген құжаттар болмаған жағдайда, Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған Конкурстық өтінімнің осы өлшемшарт бойынша бағасы "нөлге" тең болады;
К12 – Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың шекті мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 27 наурыздағы
№ 127 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 25 қарашадағы
№ 724 бұйрығына
4-қосымша
Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы
МЖӘ жобасының атауы:
"__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ____ машина-
орынға арналған жерасты тұрағы бар ____ пәтерге арналған көпқабатты тұрғын үй кешенін
салу және пайдалану"
МЖӘ объектісінiң орналасқан жері:
__________________________________________________________________________
(МЖӘ объектісінiң орналасқан жері көрсетіледі)
Мемлекеттік әріптес:
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік әріптестің толық атауын, орналасқан жерін, бизнес-сәйкестендіру
нөмірін, банктік деректемелерін көрсету)
Конкурсты ұйымдастырушы:
__________________________________________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының толық атауын, орналасқан жерін, бизнес-
сәйкестендіру нөмірін, банктік деректемелерін көрсету)
Конкурстық құжаттама пакетінің құны:
__________________________________________________________________________
(Конкурстық құжаттаманың теңгемен есептегендегі құнын көрсету не егер Конкурстық
құжаттаманы бергені үшін ақы өндіріп алу көзделмесе, онда бұл тармақты мынадай
редакцияда жазу қажет: "Конкурстық құжаттама тегін беріледі").

Оценка = К12345678+ К9101112
К1 – базовым значением по данному критерию является стоимость Объекта ГЧП, согласно приложению 1 к Типовой КД. В случае, когда значение критерия, представленной потенциальным частным партнером совпадает с пароговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю";
К2 – в случае когда значение критерия, представленной потенциальным частным партнером совпадает с базовым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю";
К3 – в данном случае учитывается опыт реализованных проектов по строительству объектов образования. В случае отсутствия опыта реализованных проектов в сфере дошкольного воспитания и образования, оценка Конкурсной заявки, представленной потенциальным частным партнером в составе Конкурсной заявке, по данному критерию приравнивается "нулю".
К4 – в случае отсутствия рисков дополнительно принятых и/или переданных Частным партнером, оценка Конкурсной заявки, представленной потенциальным частным партнером, по данному критерию приравнивается "нулю".
К5 – базовым показателем по данному критерию является стоимость строительства Объекта ГЧП, согласно приложению 1 к Типовой КД;
К6 – в случае сокращения срока строительства Объекта ГЧП более чем на ___ (указать количество) месяцев, оценка Конкурсной заявки, представленной потенциальным частным партнером в составе Конкурсной заявки, по данному критерию приравнивается "нулю"
К7 – в случае, когда значение критерия, представленной потенциальным частным партнером совпадает с пароговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю".
К8 – в случае, когда значение критерия, представленной потенциальным частным партнером совпадает с пароговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю".
К9 – если потенциальным частным партнером является новым юридическим лицом, учрежденным в целях реализации Проекта ГЧП, необходимо приложить к Конкурсной заявке договора намерения с организацией, осуществляющей строительство Объекта ГЧП, а так же список работников с указанием стажа работы, образования, за подписью первого руководителя юридического лица, заключившего договор намерения для оценки конкурсной заявки.
К10 – в случае, когда значение критерия, представленной потенциальным частным партнером совпадает с пароговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю".
К11 – в случае отсутствия разработанных документов, оценка Конкурсной заявки, представленной потенциальным частным партнером, по данному критерию приравнивается "нулю".
К12 – в случае, когда значение критерия, представленной потенциальным частным партнером совпадает с пароговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю".
Приложение 2
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2017 года № 127
Приложение 4
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 25 ноября 2015 года № 724
Типовая конкурсная документация проекта государственно-частного партнерства в сфере жилищного строительства (жилой комплекс)
Наименование проекта государственно-частного партнерства (далее – ГЧП):
"Строительство и эксплуатация многоэтажного жилого комплекса на ____ квартир с
подземным паркингом на ____ машино -мест в __________ (указать наименование и
местонахождение населенного пункта)"
Место нахождения объекта ГЧП:
__________________________________________________________________________
(указывается местонахождение объекта ГЧП)
Государственный партнер:
__________________________________________________________________________
(указать полное наименование, местонахождение государственного партнера, бизнес-
идентификационный номер, банковские реквизиты)
Организатор конкурса:
__________________________________________________________________________
(указать полное наименование, местонахождение организатора Конкурса, бизнес-
идентификационный номер, банковские реквизиты)
Стоимость пакета Конкурсной документации:
__________________________________________________________________________
(указать стоимость Конкурсной документации в тенге, либо если взимание платы за
предоставление Конкурсной документации не предусматривается, то этот пункт необходимо
изложить в следующей редакции: "Конкурсная документация предоставляется бесплатно").

1. Анықтамалар
1. Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының осы Үлгілік конкурстық құжаттамасында мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) әкімдік (ЖАО) – жергілікті атқарушы орган
2) әлеуетті Жекеше әріптестің Конкурстық өтінімі (бұдан әрі – Конкурстық өтінім) – Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурсқа қатысу үшін МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында белгіленген нысан бойынша ұсынған құжаттар мен мәліметтердің жиынтығы;
3) дайындық кезеңі – Үлгілік шарттың күшіне ену сәтінен бастап құрылыс жұмыстарын жүргізудің басталуына дейінгі, қаржылық жабу, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу және бекіту, МЖӘ объектісін салуға дайындықпен байланысты өзге мәселелерді шешу кезеңін қамтитын кезең;
4) жекеше әріптес – Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңына сәйкес, мемлекеттік әріптестер ретінде әрекет ететін тұлғаларды қоспағанда, Үлгілік шарт жасасқан дара кәсіпкер, жай серіктестік, консорциум немесе заңды тұлға;
5) жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістер алу көздері – Жекеше әріптеске Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңының 9-бабында көзделген қаражатты Үлгілік шартта белгіленген тәртіппен және мерзімде төлеу;
6) жер учаскесі – Үлгілік шарт талаптарына сәйкес МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін қажетті жер учаскесі;
7) заңнама – белгіленген тәртіппен қабылданған және Қазақстан Республикасының аумағында әрекет ететін нормативтік құқықтық актілердің жиынтығы;
8) комиссия – Заңнамада белгіленген тәртіппен құрылған, коммуналдық меншікке жататын МЖӘ объектісіне қатысты комиссия;
9) конверт – Конкурстық өтінімнің тұтас және сақталған күйде берілуін қамтамасыз ететін қорап немесе ораудың өзге тәсілі;
10) конкурс – "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ____ машина-орынға арналған жерасты тұрағы бар ____ пәтерге арналған көпқабатты тұрғын үй кешенін салу және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша жеңілдетілген конкурстық рәсімдерді пайдалану арқылы Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі ашық конкурс;
11) конкурсты ұйымдастырушы – "__________" мемлекеттік мекемесі;

1. Определения
1. В настоящей Конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) используются следующие понятия:
1) акимат (МИО) – местный исполнительный орган;
2) конкурсная заявка потенциального частного партнера (далее – Конкурсная заявка) – совокупность документов и сведений, представленных потенциальным частным партнером для участия в Конкурсе по форме, установленной Конкурсной документацией;
3) типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) – конкурсная документация, разработанная для определения условий и порядка проведения Конкурса и предоставляемая Организатором конкурса потенциальным частным партнерам для подготовки Конкурсных заявок и участия в Конкурсе по выбору Частного партнера;
4) типовой договор ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) (далее – Типовой договор) – договор заключенный Организатором конкурса с победителем Конкурса на основании решения Комиссии;
5) подготовительный период – период, начинающийся с момента вступления Типового договора в силу и до начала проведения строительных работ, который включает в себя период финансового закрытия, разработки и утверждения проектно-сметной документации, решения иных вопросов связанных с подготовкой к строительству Объекта ГЧП;
6) частный партнер (далее – Частный партнер) – индивидуальный предприниматель, простое товарищество, консорциум или юридическое лицо, за исключением лиц, выступающих государственными партнерами в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве" (далее – Закон), заключившие Типовой договор;
7) земельный участок – земельный участок, необходимый для строительства и эксплуатации Объекта ГЧП, в соответствии с условиями Типового договора;
8) законодательство – совокупность нормативных правовых актов, принятых в установленном порядке и действующих на территории Республики Казахстан;
9) комиссия – комиссия в отношении Объекта ГЧП, относящегося к коммунальной собственности, созданная в установленном законодательством порядке;
10) конверт – коробка или иной способ упаковки Конкурсной заявки, обеспечивающий ее представление в целостности и сохранности;
11) конкурс – открытый конкурс по выбору Частного партнера с использованием упрощенных конкурсных процедур, по Проекту ГЧП "Строительство и эксплуатация многоэтажного жилого комплекса на ____ квартир с подземным паркингом на ____ машино-мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)";

12) қағидалар - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 725 бұйрығымен бекітілген ( Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiне 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12717 болып тіркелген) МЖӘ жобаларын жоспарлау және іске асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар);
13) мемлекеттік әріптес – "__________" мемлекеттік мекемесі атынан Қазақстан Республикасы;
14) МЖӘ жобасы – __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ____ машина-орынға арналған жерасты тұрағы бар ____ пәтерге арналған көпқабатты тұрғын үй кешенін салу және пайдалану бойынша МЖӘ жобасы;
15) МЖӘ объектісі – салынуы мен пайдаланылуы МЖӘ жобасын іске асыру аясында жүзеге асырылатын, __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ____ машина-орынға арналған жерасты тұрағы бар ____ пәтерге арналған көпқабатты тұрғын үй кешені;
16) МЖӘ объектісінің қызметін тұтынушылар (бұдан әрі – тұтынушылар) – тұрғын үй жағдайларымен қамтамасыз етуге мұқтаж қала халқы;
17) МЖӘ объектісін пайдалану – Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін Үлгілік шартта айқындалған тәртіппен және шарттарда МЖӘ объектісінің мақсатына сәйкес, оның ішінде Қызметтер көрсету мақсатында пайдалануы;
18) МЖӘ объектісін салу – МЖӘ объектісін салу, оның ішінде жаңа технологиялар, өндірісті механикаландыру және автоматтандыру негізінде салу, МЖӘ объектісінде өндірістік жабдық орнату, МЖӘ объектісінің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін жұмыстардың өзге түрлерін өндіру;
19) МЖӘ объектісін салу мерзімі – Үлгілік шартта және жобалау-сметалық құжаттамада МЖӘ объектісін салуға көзделген, құрылыс жұмыстарының басталу күнінен аяқталу күніне дейін есептелетін мерзім;
20) тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы – Конкурс өткізудің Үлгілік шарттары мен тәртібін айқындау үшін әзірленген және Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестерге Конкурстық өтінімдерді дайындау және Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі Конкурсқа қатысу үшін ұсынатын Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының осы Үлгілік конкурстық құжаттамасы;
21) тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ Үлгілік шарты (бұдан әрі – Үлгілік шарт) – Конкурсты ұйымдастырушы Комиссия шешімінің негізінде Конкурс жеңімпазымен жасасатын шарт;
21) үздік Конкурстық өтінімді айқындау өлшемшарттары (бұдан әрі - өлшемшарттар) – Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында белгіленген, оның негізінде Конкурсқа қатысушының Конкурстық өтінімі үздік деп танылатын өлшемшарттар;
22) шарт жобасы – тараптардың құқықтарын, міндеттерін және жауапкершілігін, МЖӘті іске асыру Үлгілік шарттарын айқындайтын Мемлекеттік әріптес және Жекеше әріптес арасындағы жазбаша келісім жобасы.

12) правила – Правила планирования и реализации проекта государственно-частного партнерства, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 725 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12717) (далее – Правила);
13) организатор конкурса – государственное учреждение "__________";
14) государственный партнер (далее – Государственный партнер) – Республика Казахстан, в лице государственного учреждения "___________";
15) проект ГЧП – проект ГЧП по строительству и эксплуатации жилого комплекса на ____ квартир с поземным паркингом на ___ машино-мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта);
16) объект ГЧП – жилой комплекс на ____ квартир с подземным паркингом на ____ машино-мест, строительство и эксплуатация которого осуществляется в рамках реализации Проекта ГЧП;
17) потребители услуг Объекта ГЧП (далее - потребители) – население города, нуждающееся в обеспечении жилищными условиями;
18) эксплуатация Объекта ГЧП – использование Объекта ГЧП Частным партнером в соответствии с назначением Объекта ГЧП, в том числе в целях оказания Услуг, в порядке и на условиях, определенных Типовым договором;
19) создание Объекта ГЧП – строительство Объекта ГЧП, в том числе на основе новых технологий, механизации и автоматизации производства, производство иных видов работ, обеспечивающих функционирование Объекта ГЧП;
20) срок строительства Объекта ГЧП – срок, предусмотренный Договором и проектно-сметной документацией на строительство Объекта ГЧП, отсчитываемый с даты начала до даты завершения строительных работ;
21) критерии определения лучшей Конкурсной заявки (далее – Критерии) – критерии, установленные в Типовой конкурсная документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) на основании которых Конкурсная заявка Участника Конкурса признается лучшей;
22) проект договора – проект письменного соглашения между Государственным партнером и Частным партнером, определяющее права, обязанности и ответственность сторон, условия реализации ГЧП.

2. Жалпы ережелер
2. Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы Әлеуетті Жекеше әріптестерге олардың Конкурсқа қатысу шарттары туралы толық ақпарат ұсыну мақсатында әзірленген.
3. Конкурс Заңға, Қағидаларға және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес өткізіледі.
4. МЖӘ жобасының сипаттамасы Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жоба сипаттамасы Үлгілік конкурстық құжаттамасына 1-қосымшада көрсетілген.
5. Техникалық параметрлер бойынша егжей-тегжейлі сипаттамалар Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына қоса берілген жобалау-сметалық құжаттамада/Үлгілік жобада/Үлгілік жобалық шешімдерде/қайталап қолдану жобасында (керегін көрсету) көзделген.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 154-3-бабының 7-тармағына сәйкес, Жекеше әріптес Үлгілік шартта белгіленген мерзімде қолда бар жобалау-сметалық құжаттаманы/Үлгілік жобаны/Үлгілік жобалық шешімдерді/қайталап қолдану жобасын (керегін көрсету) МЖӘ жобасының нақты алаңына байланыстыруды МЖӘ жобасының тұжырымдамасында қамтылған маркетингтiк және қаржылық-экономикалық параметрлерді ескере отырып жүзеге асырады.
6. МЖӘ объектісін салуға және пайдалануға қойылатын талаптар Шарт жобасында келтірілген.
3. Конкурстық комиссия
7. Конкурстық өтінімдерді қарауды және іріктеуді Әкімдіктің "Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурстық комиссияны құру туралы" 20__ жылғы "__" __________ №___ қаулысымен құрылған Комиссия жүзеге асырады.
8. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) Әлеуетті Жекеше әріптестер ұсынған Конкурстық өтінімдерді құжаттардың толықтығы мен тиісті ресімделуі, сондай-ақ олардың біліктілік талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарау мен іріктеу;
2) Конкурстық өтінімдерді қарау және үздік Конкурстық өтінімді анықтау;
3) МЖӘ жобасын және Шарт жобасының талаптарын нақтылау бойынша келіссөздер жүргізу;
4) Конкурс қорытындысы бойынша Конкурстық өтінімді бекіту және өтінім берушіні Конкурс жеңімпазы деп тану болып табылады.
9. Комиссия өзінің міндеттеріне сәйкес:
1) Комиссияның отырыстарына шақыруға және Комиссия құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өкілдерін тыңдауға;
2) МЖӘ жобасының проблемалық мәселелерін талдау мен зерделеу үшін қажеттілігіне қарай мамандарды, сарапшыларды және ғалымдарды тартуға;
3) Заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік және өзге де ұйымдардан Комиссияның міндеттерін іске асыру үшін қажетті материалдарды сұратуға және алуға құқылы.

2. Общие положения
2. Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) разработана с целью предоставления потенциальным частным партнерам полной информации об условиях их участия в Конкурсе.
3. Конкурс проводится в соответствии с Законом, Правилами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
4. Форма описания Проекта ГЧП указано в приложении 1 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс).
5. Детальные описания по техническим параметрам предусмотрены в проектно-сметной документации/ типовом проекте/типовых проектных решениях/проекте повторного применения (указать необходимое), приложенном к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс).
В соответствии с пунктом 7 статьи 154-3 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Частный партнер в сроки, установленные Типовым договором, осуществляет привязку имеющейся проектно-сметной документации/ типового проекта/типовых проектных решении/проекта повторного применения (указать необходимое) к конкретной площадке Проекта ГЧП с учетом маркетинговых и финансово-экономических параметров, содержащихся в концепции Проекта ГЧП.
6. Требования к строительству и эксплуатации Объекта ГЧП приведены в Проекте Договора.
3. Конкурсная комиссия
7. Рассмотрение и отбор Конкурсных заявок осуществляется Комиссией, созданной постановлением Акимата от "___".__________.20__года №___ "О создании конкурсной комиссии по определению частного партнера".
8. Основными задачами Комиссии являются:
1) рассмотрение и отбор Конкурсных заявок, представленных потенциальными частными партнерами на предмет полноты и надлежащего оформления документов, а также их соответствия квалификационным требованиям;
2) рассмотрение Конкурсных заявок и определение лучшей Конкурсной заявки;
3) проведение переговоров по уточнению Проекта ГЧП и условий Проекта Договора;
4) утверждение Конкурсной заявки по итогам Конкурса и признание заявителя победителем Конкурса.
9. В соответствии со своими задачами Комиссия имеет право:
1) приглашать на заседания Комиссии и заслушивать представителей заинтересованных государственных органов и организаций по вопросам входящим в компетенцию Комиссии;
2) привлекать по мере необходимости специалистов, экспертов и ученых для анализа и изучения проблемных вопросов Проекта ГЧП;
3) в установленном законодательством порядке запрашивать и получать от государственных и других организаций материалы, необходимые для реализации задач Комиссии.

10. Комиссияны төраға – тиісті жергілікті атқарушы орган әкімі/әкімінің орынбасары басқарады. Комиссия төрағасы Комиссияның қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады, оның жұмысын жоспарлайды, қабылданатын шешімдердің сапасы мен тиімділігін арттыруға бағытталған іс-шараларды айқындайды, Комиссияның қызметіне жеке жауапкершілікке ие болады.
11. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын оның тапсырмасы бойынша Комиссия төрағасы орынбасарларының бірі орындайды.
12. Комиссия құрамына тиісті жергілікті атқарушы орган әкімінің орынбасарлары, білім беру, экономика және бюджеттік жоспарлау, қаржы, кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, құрылыс, сәулет және қала құрылысы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары, жер қатынастары, табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармаларының бірінші басшылары, сондай-ақ "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өкілдері кіреді.
13. Комиссияның жұмыс органы Конкурсты ұйымдастырушы болып табылады.
14. Комиссияның жұмыс органы қызметті ұйымдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады.
15. Комиссияның хатшысы Комиссия отырысының күн тәртібі бойынша қажетті құжаттар мен материалдарды дайындайтын және отырыс хаттамасын ресімдейтін Конкурсты ұйымдастырушының өкілі болып табылады.
16. Комиссияның отырыстары қажеттілігіне қарай өткізіледі және Комиссия мүшелерінің қарапайым көпшілігі болған жағдайда заңды деп есептеледі.
17. Комиссияның шешімдері ашық дауыс берумен қабылданады және егер оларға отырысқа қатысып отырған Комиссия мүшелері дауыстарының басым көпшілігі берілген жағдайда қабылданған болып есептеледі және міндетті түрде Комиссияның барлық қатысып отырған мүшелері және Комиссияның хатшысы қол қоятын Комиссия отырысының хаттамасымен ресімделеді. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешім қабылданған болып есептеледі.
18. Комиссия мүшелерінің айрықша пікірге құқығы бар, ол берілген жағдайда жазбаша түрде жазылуы және Комиссияның хаттамасына қоса берілуі тиіс.
19. Комиссия отырысының қорытындысы бойынша жұмыс органы мүдделі тұлғаларды қарау нәтижелері туралы хабардар етеді.
20. Комиссия өз қызметін Әкімдік қаулысының негізінде тоқтатады.
4. Конкурс өткізудің негізгі іс-шаралары
21. Конкурс заңнамаға және Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 2-қосымшаға қарастырылған негізгі шараларды көздейді.
5. Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының мазмұны

10. Комиссию возглавляет председатель – аким/заместитель акима (указать необходимое) соответствующего местного исполнительного органа. Председатель Комиссии осуществляет общее руководство деятельностью Комиссии, планирует ее работу, определяет мероприятия, направленные на повышение качества и эффективности принимаемых решений, несет персональную ответственность за деятельность Комиссии.
11. Во время отсутствия председателя его функции по его поручению выполняет один из заместителей председателя Комиссии.
12. В состав Комиссии входят заместители акима соответствующего местного исполнительного органа, первые руководители управлений энергетики и жилищно-коммунального хозяйства, образования, экономики и бюджетного планирования, финансов, предпринимательства и индустриально-инновационного развития, строительства архитектуры и градостроительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог, земельных отношений, природных ресурсов и регулирования природопользования, а также представители Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен".
13. Рабочим органом Комиссии является Организатор конкурса.
14. Рабочий орган Комиссии осуществляет организационно-техническое обеспечение деятельности.
15.Секретарем Комиссии является представитель Организатора Конкурса, который готовит необходимые документы и материалы по повестке дня заседания Комиссии и оформляет протокол заседания.
16. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости и считается правомочным при присутствии простого большинства членов Комиссии.
17. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов присутствующих на заседании членов Комиссии и оформляются протоколом заседания Комиссии, подписываемым в обязательном порядке всеми присутствующими членами Комиссии и секретарем Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
18. Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу Комиссии.
19. По итогам заседания Комиссии рабочий орган уведомляет заинтересованных лиц о результатах рассмотрения.
20. Комиссия прекращает свою деятельность на основании постановления Акимата.
4. Основные мероприятия проведения Конкурса
21. Конкурс предусматривает основные мероприятия, предусмотренные в приложении 2 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс)
5. Содержание Типовой конкурсной документация проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс)

22. Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы мынадай ақпаратты қамтиды:
1) Әлеуетті жекеше әріптестердің қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарға қойылатын талаптар, Үлгілік КҚ 3-қосымшаға сәйкес, жекеше әріптестер олардың біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар тізіміне сәйкес ұсынылады.
2) МЖӘ объектісінің орналасқан жері (Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 1-қосымша);
3) МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік қолдаудың болжанатын түрлері мен көлемдері, сондай-ақ шығындарды өтеу мен кірістерді алу көздері;
4) МЖӘ Үлгілік шартының жобасы;
5) үздік Конкурстық өтінімді айқындау өлшемшарттарының сипаттамасы;
6) МЖӘ жобасының параметрлері көрсетілуге тиіс валютаны көрсету және оларды салыстыру мен бағалау мақсатында бірыңғай валютаға келтіру үшін қолданылатын валюта бағамы;
7) Конкурстық өтінім берілетін тілге қойылатын талаптар;
8) Әлеуетті Жекеше әріптестің өз Конкурстық өтінімін Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі өткенге дейін өзгерту немесе кері қайтарып алу құқығына нұсқау;
9) Конкурстық өтінімнің мазмұны, Конкурстық өтінімдерді ұсыну тәсілі, орны, мерзімі және олардың қолданылуы, сондай-ақ Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізу шарттары;
10) Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының мазмұны бойынша түсіндірулерді алу тәсілдері;
11) Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімдері, орны, күні мен уақыты.
23. Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірленген.
24. Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының қолданылу мерзімі оны бекіткен күннен бастап ___ (жазумен көрсету, бірақ үш жылдан көп емес) жыл.
25. Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестерге Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының көшірмесін арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) не басқа да электрондық тәсілмен ұсынады. Қағаз жеткізгіште ұсынылған кезде Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы түпнұсқадан (Конкурсты ұйымдастырушы әрбір бетіне қол қойған, бекітілген және келісілген конкурстық құжаттамадан) көшірме түрінде беріледі. Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының көшірмесі Әлеуетті Жекеше әріптестің өкілдеріне тегін/____________ (жазумен көрсету) теңгеге (керегін көрсету) және Конкурсты ұйымдастырушының тиісті журналға міндетті түрде тіркеуі арқылы беріледі.

22. Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) содержит следующую информацию:
1) требования к документам, подтверждающим соответствие потенциальных частных партнеров предъявляемым квалификационным требованиям, предоставляются в соответствии с перечнем, согласно приложению 3 к Типовой КД;
2) местонахождение объекта ГЧП;
3) предполагаемые виды и объемы государственной поддержки, а также источники возмещения затрат и получения доходов по проекту ГЧП;
4) проект договора ГЧП;
5) описание критериев определения лучшей конкурсной заявки;
6) указание валюты, в которой должны быть выражены параметры проекта ГЧП, и курс валюты, который будет применен для приведения к единой валюте в целях их сопоставления и оценки;
7) требования к языку представления конкурсной заявки;
8) указание на право потенциального частного партнера изменять или отзывать свою конкурсную заявку до истечения срока представления конкурсных заявок;
9) содержание конкурсной заявки, способ, место, срок представления и действия конкурсных заявок, а также условия внесения обеспечения конкурсной заявки;
10) способы получения разъяснений по содержанию Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс);
11) процедуры, место, дата и время вскрытия конвертов с конкурсными заявками.
23. Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс разработана на государственном и русском языках.
24. Срок действия Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс)___ (указать прописью, но не более трех лет) года со дня ее утверждения.
25. Организатор конкурса предоставляет копию Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) потенциальным частным партнерам через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо другим электронным способом. При предоставлении на бумажном носителе Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) предоставляется в виде копии с оригинала (утвержденной и согласованной Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс), полистно парафированной Организатором конкурса). Копия конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) предоставляется представителям потенциального частного партнера бесплатно/________ (указать прописью) тенге (указать необходимое) и с обязательной регистрацией Организатором конкурса в соответствующем журнале.

26. Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында және оның қосымшаларында көзделген МЖӘ объектісінің техникалық параметрлері Конкурстық өтінімдерді дайындау және ұсыну кезінде Әлеуетті Жекеше әріптестер үшін міндетті болып табылады.
27. Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында көзделген шарттармен және Конкурсты өткізумен байланысты даулар Заңнаманың талаптарына және Шартта келісілген дауларды шешу рәсімдеріне сәйкес келіссөздер жолымен шешіледі.
28. Егер Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында көзделген шарттармен, Конкурсты өткізумен байланысты даулар Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының 27-тармағына сәйкес шешілмейтін болса, онда Тараптар дауды заңнаманың талаптарына сәйкес сот тәртібімен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының "Төрелiк туралы" 2016 жылғы 8 сәуірдегі Заңына сәйкес халықаралық төрелікке жүгіну жолымен шешуге құқылы.
6. Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру және талқылау
29. Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын алған тұлғалар, қажет болған жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушыға Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен, Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей жүгінеді. Конкурс қайта өткізілген жағдайда Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын алған тұлғаларды тіркеу журналына өздері туралы мәліметтер енгізілген тұлғалар, қажет болған жағдайда, Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірмей жүгінеді.
30. Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы сұрау салу арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы не жазбаша түрде, қағаз жеткізгіште, бір данада, мемлекеттік немесе орыс тілінде не мемлекеттік немесе орыс тіліне нақты (нотариалды куәландырылған) аудармасын қоса берумен өзге тілде ұсынылады. Әлеуетті Жекеше әріптестің сұрау салуы Конкурсты ұйымдастырушыға жөнелтілуі және мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, _______________ облысы, ____________ қаласы, _______ көшесі, №__, "__________" мемлекеттік мекемесі , №____ кабинетке бағытталуы тиіс. Сұрау салу заңнаманың талаптарына сәйкес жасалуы және сұрау салу түсіп отырған Әлеуетті Жекеше әріптестің атауынан және жауап жіберілуі тиіс мекенжайдан тұруы тиіс.

26. Предусмотренные в Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) и в ее приложениях, технические параметры Объекта ГЧП являются обязательными для потенциальных частных партнеров при подготовке и представлении Конкурсных заявок.
27. Споры, связанные с условиями, предусмотренными Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) и проведением Конкурса, разрешаются путем переговоров в соответствии с требованиями законодательства и с согласованными в Договоре процедурами разрешения споров.
28. Если споры, связанные с условиями, предусмотренными Типовой конкурсной документацией проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс), проведением Конкурса, не могут быть разрешены в соответствии с пунктом 27 Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс), то Стороны вправе разрешить спор в соответствии с требованиями законодательства в судебном порядке, а также путем обращения в международный арбитраж в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 апреля 2016 года "Об арбитраже".
6. Разъяснение и обсуждение положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс)
29. Лица, получившие Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс), в случае необходимости обращаются с запросом к организатору Конкурса о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс), но не позднее 30 (тридцати) календарных дней до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок. При проведении повторного Конкурса лица, сведения о которых внесены в журнал регистрации лиц, получивших Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс), при необходимости обращаются с запросом о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс), но не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней до истечения окончательного срока предоставления Конкурсных заявок.
30. Запрос о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) представляется через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо в письменном виде, на бумажном носителе, в одном экземпляре, на государственном или русском языке либо на ином языке с приложением точного (нотариально заверенного) перевода на государственный или русский язык. Запрос потенциального частного партнера должен быть адресован Организатору Конкурса и направлен по адресу: Республика Казахстан, _______________ область, город ____________, ул._______, №___, государственное учреждение "___________________________", кабинет №____. Запрос должен быть составлен в соответствии с требованиями законодательства и включать наименование Потенциального частного партнера, от которого поступает запрос, и адрес, на который следует направить ответ.

31. Конкурсты ұйымдастырушы сұрау салуды тіркеген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оған жауап жібереді және сұрау салу кімнен түскенін көрсетпестен:
1) мұндай түсіндіруді Конкурсты ұйымдастырушы Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге хабарлайды;
2) Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіруді арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы жібереді не түсіндірудің мәтінін "______________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында жариялайды.
32. Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру үшін Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестермен 20__ жылғы "__" __________ __:00 сағатта мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, _______________ облысы, ____________ қаласы, _______ көшесі, №__ кабинетте кездесу өткізеді.
33. Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру жөніндегі кездесу қорытындысы бойынша Конкурсты ұйымдастырушы осы кездесу барысында ұсынылған дереккөздерді көрсетпестен, Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын түсіндіру туралы сұрау салулардан, сондай-ақ осы сұрау салуларға жауаптардан тұратын хаттама жасайды.
34. Әлеуетті Жекеше әріптестермен кездесудің хаттамасына Конкурсты ұйымдастырушының атынан өкілдік ететін тұлғалар, сондай-ақ Әлеуетті Жекеше әріптестер немесе олардың уәкілетті өкілдері қол қояды.
35. Аталған хаттаманың көшірмесін Конкурсты ұйымдастырушы оны ресімдеген және қол қойған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей Комиссияға және Конкурсты ұйымдастырушы Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге жібереді.
Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы хаттама арнайы құрылған интернет-ресурста (веб-портал) орналастырылады не "______________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында жарияланады.
36. Егер Әлеуетті Жекеше әріптестермен Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру бойынша кездесу Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының 32-тармағында белгіленген уақыт пен күні Әлеуетті Жекеше әріптестердің немесе олардың уәкілетті өкілдерінің келмеуі себебінен болмай қалса, Конкурсты ұйымдастырушы көрсетілген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы факт туралы Комиссияға жазбаша хабарлайды.

31. Организатор конкурса в течение 3 (трех) рабочих дней со дня регистрации запроса направляет ответ на него и без указания, от кого поступил запрос:
1) сообщает такое разъяснение всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс);
2) направляет разъяснения положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо опубликовывает текст разъяснения на официальном интернет-ресурсе государственное учреждение "___________________".
32. Для разъяснения положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) Организатор конкурса проводит встречу с потенциальными частными партнерами, в __:00 часов "__" ________ 20__ года по адресу: Республика Казахстан, _________________ область, город ______________, ул. _________, __, кабинет № ___.
33. По итогам встречи по разъяснению положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) Организатор конкурса составляет протокол, содержащий представленные в ходе этой встречи запросы о разъяснении Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) без указания их источника, а также ответы на эти запросы.
34. Протокол встречи с потенциальными частными партнерами подписывается лицами, представлявшими Организатора Конкурса, а также потенциальными частными партнерами или их уполномоченными представителями.
35. Копия указанного протокола не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня его оформления и подписания Организатором конкурса направляется Комиссии и всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс).
Протокол о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) размещается на специально созданном интернет-ресурсе (веб-портале) либо публикуется на официальном интернет-ресурсе государственного учреждения "___________________".
36. В случае, если встреча с потенциальными частными партнерами по разъяснению положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) не состоялась по причине неявки Потенциальных частных партнеров или их уполномоченных представителей в назначенные пункте 32 Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) дату и время, Организатор конкурса в течение 1 (одного) рабочего дня с указанной даты письменно уведомляет о таком факте Комиссию.

37. Әлеуетті Жекеше әріптестерден МЖӘ жобасының қаржылық, заңды және өзге де қажетті параметрлері, мемлекеттік қолдау шаралары, Жекеше әріптесті және өзге де шешімдерді іріктеу өлшемшарттары бойынша оңтайлы шешімдерді қалыптастыру мақсатында ұсыныстар түскен жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушы мүдделі Әлеуетті Жекеше әріптестердің әрқайсысының қажеттіліктері мен мүмкіндіктерін ескере отырып, қажет болған жағдайда бәсекелі диалог ұйымдастырады. Заңнамаға сәйкес, бәсекелі диалогқа қатысушылардың барлығы оны жүргізу барысында алынған ақпараттың құпиялылығын сақтайды.
7. Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу
38. Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 20 (жиырма) күннен кешіктірмей, ал конкурсты қайтадан өткізген кезде – күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей өз бастамасымен немесе Әлеуетті Жекеше әріптестің сұрау салуына жауап ретінде Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізе алады.
39. Конкурсты ұйымдастырушы Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу туралы шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей, барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар мәтінін жолдайды. Бұл ретте Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімін Әлеуетті Жекеше әріптестердің Конкурстық өтінімдердегі өзгерістер және (немесе) толықтыруларды ескеруі үшін, кемінде күнтізбелік 30 (отыз) күн мерзіміне, ал Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурс қайта өткізілген кезде, кемінде күнтізбелік 15 (он бес) күн мерзіміне ұзартады.
40. Енгізілген өзгерістер және/немесе толықтырулар міндетті күшке ие болады.
41. Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу Қағидаларда белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қолдаудың түрлері және көлемдері, сондай-ақ Жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістерді алу көздері
42. Жекеше әріптес МЖӘ жобасын іске асыру кезеңінде Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қолдау шараларын алуға, шығындарды өтеуге және кірістер алуға (керегін көрсету) құқығы бар.

37. В случае поступления предложений от потенциальных частных партнеров, с целью формирования оптимальных решений по финансовым, юридическим и иным необходимым параметрам Проекта ГЧП, мерам государственной поддержки, критериям отбора Частного партнера и иных решений, с учетом потребностей и возможностей каждого из заинтересованных потенциальных частных партнеров Организатор конкурса, при необходимости, организует конкурентный диалог. Все участники конкурентного диалога соблюдают конфиденциальность информации, полученной в ходе его проведения в соответствии с законодательством.
7. Внесение изменений и/или дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс)
38. Организатор конкурса в срок не позднее 20 (двадцати) календарных дней до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок по собственной инициативе или в ответ на запрос потенциального частного партнера может внести изменения и/или дополнения в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс), а при проведении повторного Конкурса – в срок не позднее 10 (десяти) календарных дней.
39. Организатор конкурса не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня принятия решения о внесении изменений и/или дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) представляет текст внесенных изменений и/или дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) всем потенциальным частным партнерам. При этом срок представления Конкурсных заявок продлевается Организатором конкурса на срок не менее чем на 30 (тридцать) календарных дней для учета потенциальными частными партнерами этих изменений и/или дополнений в Конкурсных заявках, а при повторном конкурсе по определению Частного партнера – на срок не менее 15 (пятнадцати) календарных дней.
40. Внесенные изменения и/или дополнения имеют обязательную силу.
41. Внесение изменений и/или дополнений в Типовую конкурсную документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) осуществляется в порядке, установленном Правилами.
8. Виды и объемы государственной поддержки, а так же источники возмещения затрат и получения доходов Частного партнера
42. В период реализации Проекта ГЧП Частный партнер имеет право на получение мер государственной поддержки, возмещение затрат и получение доходов (указать необходимое) из источников согласно приложению 1 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс).

64. Мына:
1) Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінімдер ұсынудың түпкілікті мерзімі өткеннен кейін Конкурстық өтінімді кері қайтарып алған не өзгерткен және/немесе толықтырған;
2) Конкурс жеңімпазы болып айқындалған Әлеуетті Жекеше әріптес МЖӘ Үлгілік шартын жасасудан жалтарған жағдайларды қоспағанда, Конкурсты ұйымдастырушының Әлеуетті Жекеше әріптес енгізген кепілдікті ақшалай жарнаны пайдалануына жол берілмейді.
Осы тармақта көзделген жағдайлардың бірі орын алған кезде Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету сомасы тиісті бюджет кірісінің есебіне жатқызылады.
65. Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптеске ол енгізген Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайлардың бірі орын алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қайтарады:
1) осы Әлеуетті Жекеше әріптестің Конкурстық өтінімдер ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін өзінің Конкурстық өтінімін кері қайтарып алуы;
2) Конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы хаттамаға қол қою. Аталған жағдай Конкурсқа қатысушылар деп танылған Әлеуетті Жекеше әріптестерге қолданылмайды;
3) Конкурс қорытындылары туралы хаттамаға қол қою. Аталған жағдай Конкурс жеңімпазы болып айқындалған Конкурсқа қатысушыға қолданылмайды;
4) Үлгілік шарттың күшіне енуі;
5) Әлеуетті Жекеше әріптестің Конкурстық өтінімінің қолданылу мерзімінің өтуі.
13. Конкурсқа қатысу үшін ұсынылатын құжаттарды ресімдеу және енгізу тәртібі
66. Конкурстық өтінімді Әлеуетті Жекеше әріптестер Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының 78-тармағында көрсетілген, оларды ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін тігілген, беттері нөмірленген және әрбір бетіне қол қойылған, соңғы бетіне қолы мен мөрі қойылған түрінде жабылған Конвертте ұсынады.
67. Конверт:
1) Әлеуетті Жекеше әріптестің толық атауы мен пошталық мекенжайы (егер ол "кешіккен" болып жарияланатын болса, Конкурстық өтінімді ашпай, кері қайтару мақсатында);
2) Конкурсты ұйымдастырушының толық атауы мен мекенжайы:
"__________" мемлекеттік мекемесі , Қазақстан Республикасы, __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету), _________ көшесі, __, №___ кабинет, тел. 8 (____) __-__-__;
3) конкурстың атауы:
"__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ____ МАШИНА-ОРЫНҒА АРНАЛҒАН ЖЕРАСТЫ ТҰРАҒЫ БАР ____ ПӘТЕРГЕ АРНАЛҒАН КӨПҚАБАТТЫ ТҰРҒЫН ҮЙ КЕШЕНІН САЛУ ЖӘНЕ ПАЙДАЛАНУ" МЖӘ ЖОБАСЫ БОЙЫНША ЖЕКЕШЕ ӘРІПТЕСТІ АЙҚЫНДАУ ЖӨНІНДЕГІ КОНКУРС";

64. Не допускается использование Организатором конкурса гарантийного денежного взноса, внесенного потенциальным частным партнером, за исключением следующих случаев, когда:
1) потенциальный частный партнер отозвал либо изменил и/или дополнил Конкурсную заявку после истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок;
2) потенциальный частный партнер, определенный победителем Конкурса, уклонился от заключения Типового договора ГЧП.
При наступлении одного из случаев, предусмотренных настоящим пунктом, сумма обеспечения Конкурсной заявки зачисляется в доход соответствующего бюджета.
65. Организатор конкурса возвращает потенциальному частному партнеру внесенное им обеспечение Конкурсной заявки в течение трех рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) отзыва данным потенциальным частным партнером своей Конкурсной заявки до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок;
2) подписания протокола о допуске к участию в Конкурсе. Указанный случай не распространяется на потенциальных частных партнеров, признанных участниками Конкурса;
3) подписания протокола об итогах Конкурса. Указанный случай не распространяется на участника Конкурса, определенного победителем Конкурса;
4) вступления в силу Договора;
5) истечения срока действия Конкурсной заявки потенциального частного партнера.
13. Порядок оформления и внесения документов, представляемых для участия в Конкурсе
66. Конкурсная заявка представляется потенциальными частными партнерами до истечения окончательного срока их представления указанного в пункте 78 Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) в прошитом виде, с пронумерованными и запарафированными страницами, последняя страница заверяется его подписью и печатью, в запечатанном Конверте.
67. Конверт должен быть адресован Организатору Конкурса, с указанием на нем:
1) полного наименования и почтового адреса потенциального частного партнера (с целью возврата Конкурсной заявки невскрытой, если она будет объявлена "опоздавшей");
2) полного наименования и почтового адреса Организатора Конкурса:
Государственное учреждение "______________________", Республика Казахстан, _______________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), улица _________, дом ___, кабинет №___, тел. 8 (____) __-__-__;
3) наименования Конкурса:
"КОНКУРС ПО ВЫБОРУ ЧАСТНОГО ПАРТНЕРА ПО ПРОЕКТУ ГЧП "СТРОИТЕЛЬСТВО И ЭКСПЛУАТАЦИЯ МНОГОЭТАЖНОГО ЖИЛОГО КОМПЛЕКСА НА ____ КВАРТИР С ПОДЗЕМНЫМ ПАРКИНГОМ НА ____ МАШИНО-МЕСТ В ___________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)"

19. Конкурстық өтінімдерді ашу, қарау және іріктеу
87. Комиссия Конкурстық өтінімдері бар конверттерді Астана қ. (Қазақстан Республикасы) уақыты бойынша 20_____ж. "___" _____ ___:00 сағатта мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, __________________ қ., ____________ көшесі, "_________________________" мемлекеттік мекемесі ғимаратында, ____ қабат, № ______ кабинетте ашады.
88. Конкурсты ұйымдастырушыға, Комиссия көпшілігі болмаған жағдайда немесе Комиссия төрағасының немесе оны алмастыратын тұлғаның шешімімен Конкурстық өтінімдерді ашу орны, өткізілетін уақыты мен күні туралы Конкурстық құжаттамаға өзгерістер енгізуге рұқсат етіледі.
89. Енгізілген өзгерістер міндетті күшке ие болады және олар туралы Конкурсты ұйымдастырушы Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге, сондай-ақ Комиссия мүшелеріне, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органды қоса алғанда, мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдарға дереу хабарлайды.
90. Конкурсты ұйымдастырушы барлық мүдделі тұлғаларға жоғарыда көрсетілген өзгерістер туралы арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы хабарлайды не "____________________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында ақпарат орналастырады.
91. Конкурстық өтінімдері бар конверттер Комиссияның қарапайым көпшілігінің, Конкурсты ұйымдастырушының уәкілетті өкілінің, сондай-ақ Әлеуетті Жекеше әріптестердің немесе олардың уәкілетті өкілдерінің қатысуымен ашылады.
92. Комиссия хатшысы не төраға Комиссия мүшелерінің арасынан анықтаған тұлға Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашады және барлық қатысушылардың алдында өтінімдегі құжаттардың тізбесін және олардың қысқаша мазмұнын жария етеді.
93. Комиссия барлық Конкурстық өтінімдерді қарайды. Егер бір ғана Конкурстық өтінім ұсынылған жағдайда, берілген өтінімді Комиссия осы тармақтың бірінші бөлігіне сәйкес қарайды.
94. Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашу хаттамасына төраға және отырысқа қатысқан барлық Комиссия мүшелері, сондай-ақ Комиссия хатшысы әрбір бетіне қол қояды.
95. Көрсетілген хаттаманың көшірмесі Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашу жөніндегі комиссияның отырысына қатысқан Әлеуетті Жекеше әріптестерге немесе олардың уәкілетті өкілдеріне Комиссияның аталған отырысынан кейінгі 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей, ал қатыспағандарға – олардың жазбаша сұрау салуы бойынша сұрау салуды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жіберіледі.
96. Комиссия отырысын өткізбей тұрып, Конкурстық өтінімдерді қарауға жол берілмейді.

19. Вскрытие, рассмотрение и отбор Конкурсных заявок
87. Комиссия вскрывает Конверты с Конкурсными заявками в ___:00 часов по времени г. Астана (Республика Казахстан) "___" _____20_____г., по адресу: Республика Казахстан, г. __________________, ул. __________,__, в здании государственного учреждения "_____________________", ____ этаж, кабинет № ______;
88. Организатором конкурса допускается внесение изменений в Конкурсную документацию о месте, времени и дате проведения вскрытия Конкурсных заявок в случае отсутствия большинства Комиссии или решением председателя Комиссии или лица его замещающего;
89. Внесенные изменения имеют обязательную силу, и о них незамедлительно сообщается всем потенциальным частным партнерам, которым организатор конкурса представил Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс), а также членам Комиссии, заинтересованным государственным органам и организациям, включая уполномоченный орган по государственному планированию;
90. Организатор конкурса извещает всех заинтересованных лиц о вышеуказанных изменениях через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо размещает информацию на официальном интернет-ресурсе государственного учреждения "___________________".
91. Конверты с Конкурсными заявками вскрываются в присутствии простого большинства Комиссии, уполномоченного представителя Организатора Конкурса, а также потенциальных частных партнеров или их уполномоченных представителей.
92. Секретарь Комиссии либо лицо, определенное председателем из числа членов Комиссии, вскрывает Конверты с Конкурсными заявками и оглашает перечень документов, содержащихся в заявке и их краткое содержание в присутствии всех участников;
93. Комиссией рассматриваются все Конкурсные заявки.
В случае, если представлена только одна Конкурсная заявка, данная заявка рассматривается Комиссией в соответствии с частью первой настоящего пункта;
94. Протокол вскрытия Конвертов с Конкурсными заявками подписывается и полистно парафируется председателем и всеми присутствующими на заседании членами Комиссии, а также секретарем Комиссии;
95. Копия указанного протокола направляется потенциальным частным партнерам или их уполномоченным представителям, присутствовавшим на заседании Комиссии по вскрытию Конвертов с Конкурсными заявками, не позднее 2 (двух) рабочих дней, следующих за днем указанного заседания Комиссии, а отсутствующим – по их письменному запросу в срок, не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения запроса;
96. Не допускается рассмотрение Конкурсных заявок без проведения заседания Комиссии;

Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету ретінде біз _________________ (Заңның 39-бабының 4-тармағына сәйкес Конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің түрі көрсетіледі) таңдап алдық.
Осы Конкурстық өтінімде ұсынылған ақпараттың анық болып табылатынын растаймыз.
Осы Конкурстық өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі: _________________ (Конкурстық өтінімге қоса берілетін құжаттар көрсетіледі).
______________________
(Әлеуетті Жекеше әріптестің уәкілетті өкілінің қолы, Т.А.Ә. (болған жағдайда) және лауазымы, мөрі (болған жағдайда)
______________________
(Конкурстық өтінімнің берілген орны және күні).
Тұрғын үй құрылысы
саласындағы (тұрғын үй кешені)
МЖӘ жобасының Үлгілік
конкурстық құжаттамасына
5-қосымша
Нысан
Үздік Конкурстық өтінімді іріктеу өлшемшарттары және бағалау параметрлері
№ р/с
Өлшемшарт атауы
Өлшемшарттың шекті (негізгі) мәні
Бағалау тәсілі
Көрсеткіштің Үлгілік шартты белгісі
1
МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелер төлемдерінің көлемі
_______ теңге
Мемлекеттік міндеттемелер (инвестициялық шығындар өтемақысының) көлемінің төмендеуінің әр ___ (санын көрсету) % ___ (санын көрсету) ұпай қосылады*.
Мемлекеттік міндеттемелер (инвестициялық шығындар өтемақысының) көлемінің артуының әр ___ (санын көрсету) % ___ (санын көрсету) ұпай алынады*.
К1
2
МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелерді төлеу мерзімі
__ (санын көрсету) жыл
Мемлекеттік міндеттемелерді (инвестициялық шығындар өтемақысын) төлеу мерзімінің ұлғаюының әр ___ (санын көрсету) жылына ___ (санын көрсету) ұпай қосылады*
Мемлекеттік міндеттемелерді (инвестициялық шығындар өтемақысын) төлеу мерзімінің кемуінің әр ___ (санын көрсету) жылына ___ (санын көрсету) ұпай алынады*
К2
3
Іске асырылған жобалар тәжірибесі (объектілерді салу, құру, реконструкциялау, жаңғырту және (немесе) пайдалану (өздігінен немесе қатысушы ретіндегі басқа тұлғалармен бірге) МЖӘ Үлгілік шартындағы объектіге ұқсас тәжірибенің бар болуы)
іске асырылған жобалардың саны
Іске асырылған әр жобаға ___ (санын көрсету) ұпай қосылады.
К3
4
Жекеше әріптестің өзіне қабылдайтын тәуекелдері
Үлгілік шартқа сәйкес тәуекелдерді бөлу
Жекеше әріптес қосымша қабылдаған әр тәуекел үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
Мемлекеттік әріптеске қосымша берілген әр тәуекел үшін ___ (санын көрсету) ұпай алынады
К4
5
МЖӘ жобасын іске асыру үшін тартуға жататын Жекеше әріптестің қаражат көлемі
МЖӘ объектісін салу құны
Меншікті қаражат көлемінің әр ___ (санын көрсету) % ұлғаюына ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
К5
6
МЖӘ объектісін салу мерзімдері
___ (санын көрсету) ай
Осы өлшемшарт бойынша құрылыс мерзімін қысқартудың әр айына ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
К6
7
Кадрлардағы жергілікті қамту үлесі
персоналдың штаттық санынан ___ (санын көрсету) %
Жергілікті қамтудың әр ___ (санын көрсету) % ұлғаюына ___ (санын көрсету) ұпай қосылады;
Жергілікті қамтудың әр ___ (санын көрсету) % кемуіне ___ (санын көрсету) алынады
К7
8
Тауарлардағы, жұмыстардағы және қызметтердегі жергілікті қамту үлесі
сатып алынатын тауарлардан, жұмыстардан және қызметтерден ___ (санын көрсету) %
Жергілікті қамтудың әр ___ (санын көрсету) % ұлғаюына ___ (санын көрсету) ұпай қосылады;
Жергілікті қамтудың әр ___ (санын көрсету) % кемуіне ___ (санын көрсету) алынады
К8
Білікті мамандардың бар болуы
9
жоғары білімді және 5 жылдан жоғары жұмыс өтілі бар
___ (санын көрсету) %
Үлестің әр ___ (санын көрсету) % ұлғаюына ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
К9
арнаулы-орта білімді және 5 жылдан жоғары жұмыс өтілі бар
___ (санын көрсету) %
Үлестің әр ___ (санын көрсету) % ұлғаюына ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
10
МЖӘ жобасының сұралатын ішкі табыстылық нормасы
___ (санын көрсету) %
Көрсеткіштің әр ___ (санын көрсету) % төмендеуіне ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
Көрсеткіштің әр ___ (санын көрсету) % өсуіне ___ (санын көрсету) ұпай алынады
К10
11
МЖӘ жобасын дайындауға Әлеуетті Жекеше әріптестің қатысу деңгейі
Әзірленген құжат
Құжатты әзірлеуге қатысқаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады;
Әзірленген құжат үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
К11
12
Көрсетілетін қызметтерге шекті бағалар, Үлгілік шартта көзделген қызметтерді жүзеге асыру кезінде осындай бағаларға (тарифтерге) үстемелер
Баға = __________ (санын көрсету) теңге
Әр ____ (санын көрсету) теңгеге төмендеуге ___ ұпай қосылады.
Әр ____ (санын көрсету) теңгеге өсуге ___ ұпай алынады.
К12
*қажет болған жағдайда көрсетіледі
Конкурстық өтінімнің өлшемшарттарын жалпы бағалау "Баға" әр Өлшемшарт бойынша алынған ұпайларды қосу жолымен анықталады:

В качестве обеспечения Конкурсной заявки нами выбрано: _________________ (указывается вид обеспечения Конкурсной заявки в соответствии с пунктом 4 статьи 39 Закона).
Подтверждаем, что информация, предоставленная в настоящей конкурсной заявке, является достоверной.
К настоящей конкурсной заявке прилагаются следующие документы: _____________ (указываются документы, прилагаемые к конкурсной заявке).
______________________
(подпись, ФИО и должность уполномоченного лица потенциального частного партнера, печать (при наличии)
______________________
(место и дата подачи конкурсной заявки).
Приложение 5
к Типовой конкурсной
документации проекта ГЧП в
сфере жилищного строительства
(жилой комплекс)
Форма
Критерии отбора лучшей Конкурсной заявки и параметры оценки
№ п/п
Наименование критерия
Пороговое (базовое) значение критерия
Способ оценки
Условное обозначение показателя
1
Объем выплат государственных обязательств по Проекту ГЧП
_______ тенге
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый ___% уменьшения объема выплат государственных обязательств по Проекту ГЧП (компенсации инвестиционных затрат)*.
Вычитается___ (указать количество) балл за каждый ___% увеличения объема выплат государственных обязательств по Проекту ГЧП (компенсации инвестиционных затрат)*
К1
2
Срок выплат государственных обязательств по Проекту ГЧП
__ (указать количество) лет
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый ___ (указать количество) год увеличения срока выплаты государственных обязательств по Проекту ГЧП (компенсации инвестиционных затрат)*
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждый ___ (указать количество) год уменьшения срока выплаты государственных обязательств по Проекту ГЧП (компенсации инвестиционных затрат)*
К2
3
Опыт реализованных проектов (наличие опыта строительства, создания, реконструкции, модернизации и/или эксплуатации объектов (самостоятельно либо совместно с иными лицами в качестве участника), аналогичных объекту Договора ГЧП)
количество реализованных проектов
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый реализованный проект.
К3
4
Риски, принимаемые на себя Частным партнером
распределение рисков согласно Типовому договору
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый риск дополнительно принятый Частным партнером
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждый риск дополнительно переданный государственному партнеру
К4
5
Объем средств Частного партнера, подлежащих привлечению для реализации проекта ГЧП
стоимость строительства Объекта ГЧП
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % объема собственных средств
К5
6
Сроки строительства Объекта ГЧП
___ (указать количество) месяцев
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый месяц сокращения срока по данному критерию
К6
7
Доля местного содержания в кадрах
___ (указать количество) % от штатного количества персонала
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличения местного содержания;
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % уменьшения местного содержания
К7
8
Доля местного содержания в товарах, работах и услугах
___ (указать количество) % от закупаемых товаров, работах, услугах
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличения местного содержания;
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % уменьшения местного содержания
К8
Наличие квалифицированных специалистов
9
с высшим образованием и опытом работы более 5 лет
___ (указать количество) %
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличения доли
К9
со средне-специальным образованием и опытом работы более 5 лет
___ (указать количество) %
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличения доли
10
Запрашиваемая внутренняя норма доходности Проекта ГЧП
___ (указать количество) %
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый ___ (указать количество) % уменьшение показателя
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличения показателя
К10
11
Степень участия потенциального частного партнера в подготовке Проекта ГЧП
Разработанный документ
Прибавляется ___ (указать количество) балл за участие в разработке документа;
Прибавляется ___ (указать количество) балл за разработанный документ
К11
12
Предельные цены на оказываемые услуги, надбавки к таким ценам (тарифам) при осуществлении деятельности, предусмотренной Договором
Цена = __________ (указать количество) тенге
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждое снижение на ____ (указать количество) тенге.
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждое увеличение на ____ (указать количество) тенге.
К12
*указывается при необходимости
Общая оценка критериев Конкурсной заявки "Оценка" определяется путем суммирования полученных баллов по каждому Критерию:

Баға = К12345678+ К9101112
К1 – осы өлшемшарт бойынша негізгі мән Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 1-қосымшаға сәйкес МЖӘ объектісінің құны болып табылады. Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың шекті мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К2 – Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың негізгі мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К3 – бұл жағдайда тұрғын үй құрылысы объектілерін салу бойынша іске асырылған жобалардың тәжірибесі ескеріледі. тұрғын үй құрылысы саласында іске асырылған жобалар тәжірибесі болмаған жағдайда, Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінім құрамында ұсынған Конкурстық өтінімнің бағасы "нөлге" тең болады;
К4 – Әлеуетті Жекеше әріптес қосымша қабылдаған және/немесе берген тәуекелдер болмаған жағдайда, Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған Конкурстық өтінімнің осы өлшемшарт бойынша бағасы "нөлге" тең болады;
К5 – осы өлшемшарт бойынша негізгі мән Тұрғын үй құрылысы саласындағы (тұрғын үй кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 1-қосымшаға сәйкес МЖӘ объектісінің құны болып табылады;
К6 – МЖӘ объектісін салу мерзімі ___ (санын көрсету) айдан көп қысқарған жағдайда, Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінім құрамында ұсынған Конкурстық өтінімнің бағасы осы өлшемшарт бойынша "нөлге" тең болады;
К7 – Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың шекті мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К8 – Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың шекті мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К9 – егер Әлеуетті Жекеше әріптес МЖӘ жобасын іске асыру мақсатында құрылған жаңа заңды тұлға болып табылатын болса, Конкурстық өтінімді бағалау үшін Конкурстық өтінімге МЖӘ объектісін салуды жүзеге асыратын ұйыммен алдын ала Үлгілік шартты, сондай-ақ алдын ала шарт жасасқан заңды тұлғаның бірінші басшысы қол қойған, жұмыс өтілін, жұмысын, білімін көрсете отырып, жұмыскерлер тізімін қоса беру керек.
К10 – Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың шекті мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К11 – әзірленген құжаттар болмаған жағдайда, Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған Конкурстық өтінімнің осы өлшемшарт бойынша бағасы "нөлге" тең болады;
К12 – Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың шекті мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 27 наурыздағы
№ 127 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 25 қарашадағы
№ 724 бұйрығына
5-қосымша
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы
МЖӘ жобасының атауы:
"__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) көшелерді
жарықтандыру желілерін жаңғыртумен сенімгерлік басқару"
МЖӘ объектісінiң орналасқан жері:
__________________________________________________________________________
(МЖӘ объектісінiң орналасқан жері көрсетіледі)
Мемлекеттік әріптес:
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік әріптестің толық атауын, орналасқан жерін, бизнес-сәйкестендіру
нөмірін, банктік деректемелерін көрсету)
Конкурсты ұйымдастырушы:
__________________________________________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының толық атауын, орналасқан жерін, бизнес-
сәйкестендіру нөмірін, банктік деректемелерін көрсету)
Конкурстық құжаттама пакетінің құны:
__________________________________________________________________________
(Конкурстық құжаттаманың теңгемен есептегендегі құнын көрсету не егер Конкурстық
құжаттаманы бергені үшін ақы өндіріп алу көзделмесе, онда бұл тармақты мынадай
редакцияда жазу қажет: "Конкурстық құжаттама тегін беріледі").

Оценка = К12345678+ К9101112
К1 – базовым значением по данному критерию является стоимость Объекта ГЧП, согласно приложению 1 к Типовой конкурсной документация проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс). В случае, когда значение критерия, представленной потенциальным частным партнером совпадает с пароговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю";
К2 – в случае когда значение критерия, представленной потенциальным частным партнером совпадает с базовым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю";
К3 – в данном случае учитывается опыт реализованных проектов по строительству объектов жилищного строительства. В случае отсутствия опыта реализованных проектов в сфере жилищного строительства, оценка Конкурсной заявки, представленной потенциальным частным партнером в составе Конкурсной заявке, по данному критерию приравнивается "нулю".
К4 – в случае отсутствия рисков дополнительно принятых и/или переданных Частным партнером, оценка Конкурсной заявки, представленной потенциальным частным партнером, по данному критерию приравнивается "нулю".
К5 – базовым показателем по данному критерию является стоимость строительства Объекта ГЧП, согласно приложению 1 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс);
К6 – в случае сокращения срока строительства Объекта ГЧП более чем на ___ (указать количество) месяцев, оценка Конкурсной заявки, представленной потенциальным частным партнером в составе Конкурсной заявки, по данному критерию приравнивается "нулю"
К7 – в случае, когда значение критерия, представленной потенциальным частным партнером совпадает с пороговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю".
К8 – в случае, когда значение критерия, представленной потенциальным частным партнером совпадает с пороговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю".
К9 – если потенциальным частным партнером является новым юридическим лицом, учрежденным в целях реализации Проекта ГЧП, необходимо приложить к Конкурсной заявке договора намерения с организацией, осуществляющей строительство Объекта ГЧП, а так же список работников с указанием стажа работы, образования, за подписью первого руководителя юридического лица, заключившего договор намерения для оценки конкурсной заявки.
К10 – в случае, когда значение критерия, представленной потенциальным частным партнером совпадает с пароговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю".
К11 – в случае отсутствия разработанных документов, оценка Конкурсной заявки, представленной потенциальным частным партнером, по данному критерию приравнивается "нулю".
К12 – в случае, когда значение критерия, представленной потенциальным частным партнером совпадает с пароговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю".
Приложение 3
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2017 года № 127
Приложение 5
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 25 ноября 2015 года № 724
Типовая конкурсная документация проекта государственно-частного партнерства в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения)
Наименование проекта государственно-частного партнерства (далее – ГЧП)
"Доверительное управление с модернизацией сетей уличного освещения в _________
(указать наименование и местонахождение населенного пункта)"
Место нахождения объекта ГЧП
__________________________________________________________________________
(указывается место нахождения объекта ГЧП)
Государственный партнер
__________________________________________________________________________
(указать полное наименование, местонахождение государственного партнера, бизнес-
идентификационный номер, банковские реквизиты)
Организатор конкурса
__________________________________________________________________________
(указать полное наименование, местонахождение организатора конкурса, бизнес-
идентификационный номер, банковские реквизиты).
Стоимость пакета конкурсной документации
__________________________________________________________________________
(указать стоимость конкурсной документации в тенге, либо если взимание платы за
предоставление конкурсной документации не предусматривается, то этот пункт необходимо
изложить в следующей редакции: "Конкурсная документация предоставляется бесплатно.").

1. Анықтамалар
1. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) МЖӘ жобасының осы Үлгілік конкурстық құжаттамасында мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) әкімдік (ЖАО) – жергілікті атқарушы органҢ
2) әлеуетті Жекеше әріптестің Конкурстық өтінімі (бұдан әрі – Конкурстық өтінім) – Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурсқа қатысу үшін Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында белгіленген нысанға сәйкес ұсынған құжаттар мен мәліметтердің жиынтығы;
3) дайындық кезеңі – Үлгілік шарттың күшіне ену сәтінен бастап жаңғырту бойынша жұмыстарды жүргізудің басталуына дейінгі, қаржылық жабу, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу және бекіту, МЖӘ объектісін жаңғыртуға дайындықпен байланысты өзге мәселелерді шешу кезеңін қамтитын кезең;
4) жаңғырту бойынша жұмыстар – жаңғыртуға қойылатын талаптарға сәйкес жүргізуге қажетті жұмыстардың барлығы;
5) жекеше әріптес – Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңына сәйкес, мемлекеттік әріптестер ретінде әрекет ететін тұлғаларды қоспағанда, Үлгілік шарт жасасқан дара кәсіпкер, жай серіктестік, консорциум немесе заңды тұлға;
6) жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістер алу көздері – Жекеше әріптеске Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңының 9-бабында көзделген қаражатты Үлгілік шартта белгіленген тәртіппен және мерзімде төлеу;
7) жер учаскесі – Үлгілік шарт талаптарына сәйкес МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін қажетті жер учаскесі;
8) заңнама – белгіленген тәртіппен қабылданған және Қазақстан Республикасының аумағында әрекет ететін нормативтік құқықтық актілердің жиынтығы;
9) комиссия – Заңнамада белгіленген тәртіппен құрылған, коммуналдық меншікке жататын МЖӘ объектісіне қатысты комиссия;
10) конверт – Конкурстық өтінімнің тұтас және сақталған күйде берілуін қамтамасыз ететін қорап немесе ораудың өзге тәсілі;
11) конкурс – "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) көшелерді жарықтандыру желілерін жаңғыртумен сенімгерлік басқару" МЖӘ жобасы бойынша жеңілдетілген конкурстық рәсімдерді пайдалану арқылы Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі ашық конкурс;
12) конкурсты ұйымдастырушы – "__________" мемлекеттік мекемесі;

1. Определения
1. В настоящей Конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения) используются следующие понятия:
1) акимат (МИО) – местный исполнительный орган;
2) конкурсная заявка потенциального частного партнера (далее – Конкурсная заявка) – совокупность документов и сведений, представленных потенциальным частным партнером для участия в Конкурсе по форме, установленной Конкурсной документацией;
3) подготовительный период – период, начинающийся с момента вступления Типового договора в силу и до начала проведения работ по модернизации, который включает в себя период финансового закрытия, разработки и утверждения проектно-сметной документации, решения иных вопросов связанных с подготовкой к Модернизации Объекта ГЧП;
4) работы по модернизации – все работы, необходимые к проведению в соответствии с требованиями к модернизации;
5) частный партнер (далее – Частный партнер) – индивидуальный предприниматель, простое товарищество, консорциум или юридическое лицо, за исключением лиц, выступающих государственными партнерами в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве" (далее – Закон), заключившие Типовой договор;
6) источники возмещения затрат и получения доходов Частного партнера – выплата средств Частному партнеру, предусмотренных статьей 9 Закона, в порядке и сроки, установленные в договоре;
7) земельные участки – земельные участки неразрывно связанные с Объектом ГЧП;
8) законодательство – совокупность нормативных правовых актов, принятых в установленном порядке и действующих на территории Республики Казахстан;
9) комиссия – комиссия в отношении Объекта ГЧП, относящегося к коммунальной собственности, созданная в установленном законодательством порядке;
10) конверт – коробка или иной способ упаковки Конкурсной заявки, обеспечивающий ее представление в целостности и сохранности;
11) конкурс – открытый конкурс по выбору Частного партнера с использованием упрощенных конкурсных процедур, по Проекту ГЧП "Доверительное управление с модернизацией сетей уличного освещения в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)";
12) правила – Правила планирования и реализации проекта государственно-частного партнерства, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 725 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12717) (далее – Правила);

13) көшелерді жарықтандыру желілері – шамдарды ауыстыру көзделетін, саны __ құрайтын (жазумен көрсету) электр желісін тіреуіштермен ұзақтығы __ шақырым көшелерді жарықтандыру желілері;
14) қағидалар -Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 725 бұйрығымен бекітілген ( Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiне 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12717 болып тіркелген) МЖӘ жобаларын жоспарлау және іске асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар);
15) қызметтерді тұтынушылар - "__________" мемлекеттік мекемесі;
16) Мемлекеттік әріптес – "__________" мемлекеттік мекемесі атынан Қазақстан Республикасы;
17) МЖӘ жобасы – __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) көшелерді жарықтандыру желілерін жаңғыртумен сенімгерлік басқару бойынша МЖӘ жобасы;
18) МЖӘ объектісі – жаңғыртылуы мен пайдаланылуы МЖӘ жобасын іске асыру аясында жүзеге асырылатын, __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ____ орынға арналған көшелерді жарықтандыру желілері (бірнеше көшелерді жарықтандыру желілері жоспарланған жағдайда оларды көрсету қажет);
19) МЖӘ объектісін жаңғырту – қолданыстағы көшелерді жарықтандыру желілерін жаңғырту, оның ішінде жаңа технологиялар негізінде жаңа жарықдиодты жабдықты орнату, сондай-ақ МЖӘ объектісінің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін жұмыстардың өзге түрлерін өндіру;
20) МЖӘ объектісін жаңғырту мерзімі – Үлгілік шартта және жобалау-сметалық құжаттамада МЖӘ объектісін жаңғыртуға көзделген, жаңғырту жұмыстарының басталу күнінен аяқталу күніне дейін есептелетін мерзім;
21) МЖӘ объектісін пайдалану – Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін Үлгілік шартта айқындалған тәртіппен және шарттарда МЖӘ объектісінің мақсатына сәйкес, оның ішінде Қызметтер көрсету мақсатында пайдалануы;
22) МЖӘ объектісін сенімгерлік басқару – егер шартпен және заңнамалық актілермен өзгеше көзделмесе, пайда алушының мүддесінде сенімгерлік басқарушы өзінің атынан оған иелік етуге, пайдалануға және билік етуге берілген мүлікті басқару міндетін алады;
23) мүліктік кешен - __________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) орналасқан, көшелерді жарықтандыру желілерімен ажырағысыз байланыстағы және пайдаланылуы Жобалау-сметалық құжаттамаға және Үлгілік шарт талаптарына сәйкес көзделетін жер учаскелері;
24) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы – Конкурс өткізудің Үлгілік шарттары мен тәртібін айқындау үшін әзірленген және Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестерге Конкурстық өтінімдерді дайындау және Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі Конкурсқа қатысу үшін ұсынатын Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) МЖӘ жобасының осы Үлгілік конкурстық құжаттамасы;

13) организатор конкурса – государственное учреждение "__________";
14) сети уличного освещения – сети уличного освещения протяженностью ___ км с опорами электрической сети в количестве ___ (указать прописью) единиц, в которых предполагается замена светильников;
15) потребители услуг – государственное учреждение "__________";
16) государственный партнер – Республика Казахстан, в лице государственного учреждения "__________";
17) проект ГЧП – проект ГЧП "Доверительное управление с модернизацией сетей уличного освещения в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)";
18) объект ГЧП – сети уличного освещения, в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), модернизация и эксплуатация которого осуществляется в рамках реализации Проекта ГЧП;
19) модернизация Объекта ГЧП – модернизация действующих Сетей уличного освещения, в том числе, установка нового светодиодного оборудования на основе новых технологий, а также производство иных видов работ, обеспечивающих функционирование Объекта ГЧП;
20) срок модернизации Объекта ГЧП – срок, предусмотренный Договором и проектно-сметной документацией на модернизацию Объекта ГЧП, отсчитываемый с даты начала до даты завершения работ по модернизации;
21) эксплуатация Объекта ГЧП – использование Объекта ГЧП Частным партнером в соответствии с назначением Объекта ГЧП, в том числе в целях оказания Услуг, в порядке и на условиях, определенных Договором;
22) доверительное управление Объектом ГЧП – доверительный управляющий обязуется осуществлять от своего имени управление переданным в его владение, пользование и распоряжение имуществом, если иное не предусмотрено договором или законодательными актами, в интересах выгодоприобретателя;
23) имущественный комплекс – земельные участки неразрывно связанные с сетями уличного освещения и расположенный в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта) и эксплуатация которых предполагается в соответствии с проектно-сметной документацией и условиями Типового договора;
24) типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения) – конкурсная документация, разработанная для определения условий и порядка проведения Конкурса и предоставляемая Организатором конкурса потенциальным частным партнерам для подготовки Конкурсных заявок и участия в Конкурсе по выбору Частного партнера;

25) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) МЖӘ Үлгілік шарты (бұдан әрі – Үлгілік шарт) – Конкурсты ұйымдастырушы Комиссия шешімінің негізінде Конкурс жеңімпазымен жасалған шарт;
26) үздік Конкурстық өтінімді айқындау өлшемшарттары (бұдан әрі - өлшемшарттар) – Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында белгіленген, оның негізінде Конкурсқа қатысушының Конкурстық өтінімі үздік деп танылатын өлшемшарттар;
27) шарт жобасы – тараптардың құқықтарын, міндеттерін және жауапкершілігін, МЖӘті іске асыру Үлгілік шарттарын айқындайтын Мемлекеттік әріптес және Жекеше әріптес арасындағы жазбаша келісім жобасы.
2. Жалпы ережелер
2. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы Әлеуетті Жекеше әріптестерге олардың Конкурсқа қатысу шарттары туралы толық ақпарат ұсыну мақсатында әзірленген.
3. Конкурс Заңға, Қағидаларға және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес өткізіледі.
4. МЖӘ жобасының нысан сипаттамасы Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 1-қосымшада көрсетілген .
5. Техникалық параметрлер бойынша егжей-тегжейлі сипаттамалар Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамаға қоса берілген жобалау-сметалық құжаттамада/Үлгілік жобада/Үлгілік жобалық шешімдерде/қайталап қолдану жобасында (керегін көрсету) көзделген.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 154-3-бабының 7-тармағына сәйкес, Жекеше әріптес Үлгілік шартта белгіленген мерзімде қолда бар жобалау-сметалық құжаттаманы/Үлгілік жобаны/Үлгілік жобалық шешімдерді/қайталап қолдану жобасын (керегін көрсету) МЖӘ жобасының нақты алаңына байланыстыруды МЖӘ жобасының тұжырымдамасында қамтылған маркетингтiк және қаржылық-экономикалық параметрлерді ескере отырып жүзеге асырады.
6. МЖӘ объектісін жаңғыртуға және пайдалануға қойылатын талаптар Шарт жобасында келтірілген.
3. Конкурстық комиссия
7. Конкурстық өтінімдерді қарауды және іріктеуді Әкімдіктің "Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурстық комиссияны құру туралы" 20__ жылғы "__" __________ №___ қаулысымен құрылған Комиссия жүзеге асырады.
8. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) Әлеуетті Жекеше әріптестер ұсынған Конкурстық өтінімдерді құжаттардың толықтығы мен тиісті ресімделуі, сондай-ақ олардың біліктілік талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарау мен іріктеу;
2) Конкурстық өтінімдерді қарау және үздік Конкурстық өтінімді анықтау;
3) МЖӘ жобасын және Шарт жобасының талаптарын нақтылау бойынша келіссөздер жүргізу;
4) Конкурс қорытындысы бойынша Конкурстық өтінімді бекіту және өтінім берушіні Конкурс жеңімпазы деп тану болып табылады.

25) типовой договор ГЧП в сфере в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения) (далее – Типовой договор) – договор заключенный Организатором конкурса с победителем Конкурса на основании решения Комиссии;
26) критерии определения лучшей Конкурсной заявки (далее – Критерии) – критерии, установленные в Конкурсной документации, на основании которых Конкурсная заявка Участника конкурса признается лучшей;
27) проект договора – проект письменного соглашения между Государственным партнером и Частным партнером, определяющее права, обязанности и ответственность сторон, условия реализации ГЧП.
2. Общие положения
2. Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения) разработана с целью предоставления потенциальным частным партнерам полной информации об условиях их участия в Конкурсе.
3. Конкурс проводится в соответствии с Законом, Правилами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
4. Форма описания Проекта ГЧП указано в приложении 1 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения).
5. Детальные описания по техническим параметрам предусмотрены в проектно-сметной документации/типовом проекте/типовых проектных решениях/проекте повторного применения (указать необходимое), приложенном к Конкурсной документации.
В соответствии с пунктом 7 статьи 154-3 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Частный партнер в сроки, установленные Типовым договором, осуществляет привязку имеющейся проектно-сметной документации/типового проекта/типовых проектных решений/проекта повторного применения (указать необходимое) к конкретной площадке Проекта ГЧП с учетом маркетинговых и финансово-экономических параметров, содержащихся в концепции Проекта ГЧП.
6. Требования к модернизации и эксплуатации Объекта ГЧП приведены в Проекте Договора.
3. Конкурсная комиссия
7. Рассмотрение и отбор Конкурсных заявок осуществляется Комиссией, созданной постановлением Акимата от "__"__________20__года №___ "О создании конкурсной комиссии по определению частного партнера".
8. Основными задачами Комиссии являются:
1) рассмотрение и отбор Конкурсных заявок, представленных потенциальными частными партнерами на предмет полноты и надлежащего оформления документов, а также их соответствия квалификационным требованиям;
2) рассмотрение Конкурсных заявок и определение лучшей Конкурсной заявки;
3) проведение переговоров по уточнению Проекта ГЧП и условий Проекта Договора;
4) утверждение Конкурсной заявки по итогам Конкурса и признание заявителя победителем Конкурса.

19. Комиссия отырысының қорытындысы бойынша жұмыс органы мүдделі тұлғаларды қарау нәтижелері туралы хабардар етеді.
20. Комиссия өз қызметін Әкімдік қаулысының негізінде тоқтатады.
4. Конкурс өткізудің негізгі іс-шаралары
21. Конкурс заңнамаға және Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 2-қосымшада негізгі шаралар көрсетілген.
5. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының мазмұны
22. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы мынадай ақпаратты қамтиды:
1) Әлеуетті Жекеше әріптестердің қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарға қойылатын талаптар, Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 3-қосымшаға сәйкес беріледі;
2) МЖӘ объектісінің орналасқан жері (Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 1-қосымша);
3) МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік қолдаудың болжанатын түрлері мен көлемдері, сондай-ақ шығындарды өтеу мен кірістерді алу көздері;
4) МЖӘ Үлгілік шартының жобасы;
5) үздік Конкурстық өтінімді айқындау өлшемшарттарының сипаттамасы;
6) МЖӘ жобасының параметрлері көрсетілуге тиіс валютаны көрсету және оларды салыстыру мен бағалау мақсатында бірыңғай валютаға келтіру үшін қолданылатын валюта бағамы;
7) Конкурстық өтінім берілетін тілге қойылатын талаптар;
8) Әлеуетті Жекеше әріптестің өз Конкурстық өтінімін Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі өткенге дейін өзгерту немесе кері қайтарып алу құқығына нұсқау;
9) Конкурстық өтінімнің мазмұны, Конкурстық өтінімдерді ұсыну тәсілі, орны, мерзімі және олардың қолданылуы, сондай-ақ Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізу шарттары;
10) МЖӘ жобасының конкурстық құжаттамасының мазмұны бойынша түсіндірулерді алу тәсілдері;
11) Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімдері, орны, күні мен уақыты.
23. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірленген.
24. Конкурстық құжаттаманың қолданылу мерзімі оны бекіткен күннен бастап ___ (жазумен көрсету, бірақ үш жылдан көп емес) жыл.
25. Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестерге Конкурстық құжаттаманың көшірмесін арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) не басқа да электрондық тәсілмен ұсынады. Қағаз жеткізгіште ұсынылған кезде Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы түпнұсқадан (Конкурсты ұйымдастырушы әрбір бетіне қол қойған, бекітілген және келісілген конкурстық құжаттамадан) көшірме түрінде беріледі. Конкурстық құжаттаманың көшірмесі Әлеуетті Жекеше әріптестің өкілдеріне тегін/____________ (жазумен көрсету) теңгеге (керегін көрсету) және Конкурсты ұйымдастырушының тиісті журналға міндетті түрде тіркеуі арқылы беріледі.

19. По итогам заседания Комиссии рабочий орган уведомляет заинтересованных лиц о результатах рассмотрения.
20. Комиссия прекращает свою деятельность на основании постановления Акимата.
4. Основные мероприятия проведения Конкурса
21. Конкурс предусматривает основные мероприятия, предусмотренные в приложении 2 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения).
5. Содержание Типовой конкурсной документация проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения)
22. Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения) содержит следующую информацию:
1) требования к документам, подтверждающим соответствие потенциальных частных партнеров предъявляемым квалификационным требованиям, предоставляются в соответствии с перечнем, согласно приложению 3 к Типовой КД;
2) описание объекта ГЧП;
3) предполагаемые виды и объемы государственной поддержки, а также источники возмещения затрат и получения доходов по проекту ГЧП;
4) Проект договора;
5) описание критериев определения лучшей конкурсной заявки;
6) указание валюты, в которой должны быть выражены параметры проекта ГЧП, и курс валюты, который будет применен для приведения к единой валюте в целях их сопоставления и оценки;
7) требования к языку представления конкурсной заявки;
8) указание на право потенциального частного партнера изменять или отзывать свою конкурсную заявку до истечения срока представления конкурсных заявок;
9) содержание конкурсной заявки, способ, место, срок представления и действия конкурсных заявок, а также условия внесения обеспечения конкурсной заявки;
10) способы получения разъяснений по содержанию конкурсной документации проекта ГЧП;
11) процедуры, место, дата и время вскрытия конвертов с Конкурсными заявками.
23. Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения) разработана на государственном и русском языках.
24. Срок действия Конкурсной документации ___ (указать прописью, но не более трех лет) года со дня ее утверждения.
25. Организатор конкурса предоставляет копию Конкурсной документации потенциальным частным партнерам через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо другим электронным способом. При предоставлении на бумажном носителе Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения) предоставляется в виде копии с оригинала (утвержденной и согласованной Конкурсной документации, полистно парафированной Организатором конкурса). Копия Конкурсной документации предоставляется представителям потенциального частного партнера бесплатно/____________ (указать прописью) тенге (указать необходимое) и с обязательной регистрацией Организатором конкурса в соответствующем журнале.

26. Конкурстық құжаттамада және оның қосымшаларында көзделген МЖӘ объектісінің техникалық параметрлері Конкурстық өтінімдерді дайындау және ұсыну кезінде Әлеуетті Жекеше әріптестер үшін міндетті болып табылады.
27. Конкурстық құжаттамада көзделген шарттармен және Конкурсты өткізумен байланысты даулар Заңнаманың талаптарына және Үлгілік шартта келісілген дауларды шешу рәсімдеріне сәйкес келіссөздер жолымен шешіледі.
28. Егер Конкурстық құжаттамада көзделген шарттармен, Конкурсты өткізумен байланысты даулар Конкурстық құжаттаманың 27-тармағына сәйкес шешілмейтін болса, онда Тараптар дауды заңнаманың талаптарына сәйкес сот тәртібімен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының "Төрелiк туралы" 2016 жылғы 8 сәуірдегі Заңына сәйкес халықаралық төрелікке жүгіну жолымен шешуге құқылы.
6. Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру және талқылау
29. Конкурстық құжаттаманы алған тұлғалар, қажет болған жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушыға Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен, Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей жүгінеді. Конкурс қайта өткізілген жағдайда Конкурстық құжаттаманы алған тұлғаларды тіркеу журналына өздері туралы мәліметтер енгізілген тұлғалар, қажет болған жағдайда, Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірмей жүгінеді.
30. Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салу арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы не жазбаша түрде, қағаз жеткізгіште, бір данада, мемлекеттік немесе орыс тілінде не мемлекеттік немесе орыс тіліне нақты (нотариалды куәландырылған) аудармасын қоса берумен өзге тілде ұсынылады. Әлеуетті Жекеше әріптестің сұрау салуы Конкурсты ұйымдастырушыға жөнелтілуі және мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, _______________ облысы, ____________ қаласы, _______ көшесі, №__, "__________" мемлекеттік мекемесі , №____ кабинетке бағытталуы тиіс. Сұрау салу заңнаманың талаптарына сәйкес жасалуы және сұрау салу түсіп отырған Әлеуетті Жекеше әріптестің атауынан және жауап жіберілуі тиіс мекенжайдан тұруы тиіс.
31. Конкурсты ұйымдастырушы сұрау салуды тіркеген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оған жауап жібереді және сұрау салу кімнен түскенін көрсетпестен:
1) мұндай түсіндіруді Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық құжаттаманы ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге хабарлайды;
2) Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіруді арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы жібереді не түсіндірудің мәтінін "______________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында жариялайды.

26. Предусмотренные в Конкурсной документации и в ее приложениях, технические параметры Объекта ГЧП являются обязательными для потенциальных частных партнеров при подготовке и представлении Конкурсных заявок.
27. Споры, связанные с условиями, предусмотренными Конкурсной документацией и проведением Конкурса, разрешаются путем переговоров в соответствии с требованиями законодательства.
28. Если споры, связанные с условиями, предусмотренными Конкурсной документацией, проведением Конкурса, не могут быть разрешены в соответствии с пунктом 27 Конкурсной документации, то Стороны вправе разрешить спор в соответствии с требованиями законодательства в судебном порядке, а также путем обращения в международный арбитраж в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 апреля 2016 года "Об арбитраже".
6. Разъяснение и обсуждение положений конкурсной документации
29. Лица, получившие Конкурсную документацию, в случае необходимости обращаются с запросом к Организатору Конкурса о разъяснении положений Конкурсной документации, но не позднее 30 (тридцати) календарных дней до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок. При проведении повторного Конкурса лица, сведения о которых внесены в журнал регистрации лиц, получивших Конкурсную документацию, при необходимости обращаются с запросом о разъяснении положений конкурсной документации, но не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней до истечения окончательного срока предоставления Конкурсных заявок.
30. Запрос о разъяснении положений Конкурсной документации представляется через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо в письменном виде, на бумажном носителе, в одном экземпляре, на государственном или русском языке либо на ином языке с приложением точного (нотариально заверенного) перевода на государственный или русский язык. Запрос потенциального частного партнера должен быть адресован Организатору Конкурса и направлен по адресу: Республика Казахстан, _______________ область, город ____________, ул._______, №__, государственное учреждение "__________", кабинет №____. Запрос должен быть составлен в соответствии с требованиями законодательства и включать наименование Потенциального частного партнера, от которого поступает запрос, и адрес, на который следует направить ответ.
31. Организатор конкурса в течение 3 (трех) рабочих дней со дня регистрации запроса направляет ответ на него и без указания, от кого поступил запрос:
1) сообщает такое разъяснение всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Конкурсную документацию;
2) направляет разъяснения положений Конкурсной документации через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо опубликовывает текст разъяснения на официальном интернет-ресурсе государственного учреждения "______________".

32. Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру үшін Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестермен 20__ жылғы "__" __________ __:00 сағатта мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, _______________ облысы, ____________ қаласы, _______ көшесі, №__ кабинетте кездесу өткізеді.
33. Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру жөніндегі кездесу қорытындысы бойынша Конкурсты ұйымдастырушы осы кездесу барысында ұсынылған дереккөздерді көрсетпестен, Конкурстық құжаттаманы түсіндіру туралы сұрау салулардан, сондай-ақ осы сұрау салуларға жауаптардан тұратын хаттама жасайды.
34. Әлеуетті Жекеше әріптестермен кездесудің хаттамасына Конкурсты ұйымдастырушының атынан өкілдік ететін тұлғалар, сондай-ақ Әлеуетті Жекеше әріптестер немесе олардың уәкілетті өкілдері қол қояды.
35. Аталған хаттаманың көшірмесін Конкурсты ұйымдастырушы оны ресімдеген және қол қойған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей Комиссияға және Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық құжаттаманы ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге жібереді.
Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы хаттама арнайы құрылған интернет-ресурста (веб-портал) орналастырылады не "______________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында жарияланады.
36. Егер Әлеуетті Жекеше әріптестермен Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру бойынша кездесу Конкурстық құжаттаманың 32-тармағында белгіленген уақыт пен күні Әлеуетті Жекеше әріптестердің немесе олардың уәкілетті өкілдерінің келмеуі себебінен болмай қалса, Конкурсты ұйымдастырушы көрсетілген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы факт туралы Комиссияға жазбаша хабарлайды.
37. Әлеуетті Жекеше әріптестерден МЖӘ жобасының қаржылық, заңды және өзге де қажетті параметрлері, мемлекеттік қолдау шаралары, Жекеше әріптесті және өзге де шешімдерді іріктеу өлшемшарттары бойынша оңтайлы шешімдерді қалыптастыру мақсатында ұсыныстар түскен жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушы мүдделі Әлеуетті Жекеше әріптестердің әрқайсысының қажеттіліктері мен мүмкіндіктерін ескере отырып, қажет болған жағдайда бәсекелі диалог ұйымдастырады. Заңнамаға сәйкес, бәсекелі диалогқа қатысушылардың барлығы оны жүргізу барысында алынған ақпараттың құпиялылығын сақтайды.
7. Конкурстық құжаттамаға өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу
38. Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 20 (жиырма) күннен кешіктірмей, ал конкурсты қайтадан өткізген кезде – күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей өз бастамасымен немесе Әлеуетті Жекеше әріптестің сұрау салуына жауап ретінде Конкурстық құжаттамаға өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізе алады.

32. Для разъяснения положений Конкурсной документации Организатор конкурса проводит встречу с потенциальными частными партнерами, в __:00 часов "__" __________ 20__ года по адресу: Республика Казахстан, __________область, город ______________, ул. _________, __, кабинет № ___.
33. По итогам встречи по разъяснению положений Конкурсной документации Организатор конкурса составляет протокол, содержащий представленные в ходе этой встречи запросы о разъяснении Конкурсной документации без указания их источника, а также ответы на эти запросы.
34. Протокол встречи с потенциальными частными партнерами подписывается лицами, представлявшими Организатора Конкурса, а также потенциальными частными партнерами или их уполномоченными представителями.
35. Копия указанного протокола не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня его оформления и подписания Организатором конкурса направляется Комиссии и всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Конкурсную документацию.
Протокол о разъяснении положений Конкурсной документации размещается на специально созданном интернет-ресурсе (веб-портале) либо публикуется на официальном интернет-ресурсе государственного учреждения "__________".
36. В случае если встреча с потенциальными частными партнерами по разъяснению положений Конкурсной документации не состоялась по причине неявки Потенциальных частных партнеров или их уполномоченных представителей назначенные в пункте 32 Конкурсной документации дату и время, Организатор конкурса в течение 1 (одного) рабочего дня с указанной даты письменно уведомляет о таком факте Комиссию.
37. В случае поступления предложений от потенциальных частных партнеров, с целью формирования оптимальных решений по финансовым, юридическим и иным необходимым параметрам проекта ГЧП, мерам государственной поддержки, критериям отбора частного партнера и иных решений, с учетом потребностей и возможностей каждого из заинтересованных потенциальных частных партнеров Организатор конкурса, при необходимости, организует конкурентный диалог. Все участники конкурентного диалога соблюдают конфиденциальность информации, полученной в ходе его проведения в соответствии с законодательством.
7. Внесение изменений и/или дополнений в Конкурсную документацию
38. Организатор конкурса в срок не позднее 20 (двадцати) календарных дней до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок по собственной инициативе или в ответ на запрос потенциального частного партнера может внести изменения и/или дополнения в Конкурсную документацию, а при проведении повторного конкурса – в срок не позднее 10 (десяти) календарных дней.

39. Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық құжаттамаға өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу туралы шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей, барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге Конкурстық құжаттамаға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар мәтінін жолдайды. Бұл ретте Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімін Әлеуетті Жекеше әріптестердің Конкурстық өтінімдердегі өзгерістер және (немесе) толықтыруларды ескеруі үшін, кемінде күнтізбелік 30 (отыз) күн мерзіміне, ал Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурс қайта өткізілген кезде, кемінде күнтізбелік 15 (он бес) күн мерзіміне ұзартады.
40. Енгізілген өзгерістер және/немесе толықтырулар міндетті күшке ие болады.
41. Конкурстық құжаттамаға өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу Қағидаларда белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қолдаудың түрлері және көлемдері, сондай-ақ Жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістерді алу көздері
42. Жекеше әріптес МЖӘ жобасын іске асыру кезеңінде Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қолдау шараларын алуға, шығындарды өтеуге және кірістер алуға (керегін көрсету) құқығы бар.
43. Мемлекеттік қолдау шараларын төлеудің, шығындарды өтеудің және кірістер алудың (керегін көрсету) мөлшері, тәртібі және мерзімдері заңнамаға сәйкес Үлгілік шартта белгіленеді.
9. Біліктілік іріктеу
44. Заңның 32-бабына сәйкес, Конкурсқа қатысу үшін Әлеуетті Жекеше әріптес мынадай біліктілік талаптарына сай келуге тиіс:
1) құқық қабілеттілігінің (заңды тұлғалар үшін) және азаматтық әрекет қабілеттілігінің (дара кәсіпкер үшін) болуы;
2) төлем қабілеттілігінің болуы, салық берешегінің болмауы;
3) Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін қажетті қаржылық және (немесе) материалдық және (немесе) еңбек ресурстарының болуы;
4) банкроттық не тарату рәсіміне жатпау, оның мүлкіне тыйым салынбауға тиіс, заңнамаға сәйкес оның қаржылық-шаруашылық қызметі тоқтатыла тұрмауға тиіс;
5) соңғы үш жыл ішінде жасалған МЖӘ Үлгілік шарттары бойынша міндеттемелерді орындамағаны және (немесе) тиісінше орындамағаны үшін жосықсыз Әлеуетті Жекеше әріптес деп тану туралы заңды күшіне енген сот шешімі негізінде жауаптылыққа тартылмауға тиіс.
45. Әлеуетті Жекеше әріптес МЖӘ жобасын меншікті қаражатымен немесе қарыз қаражатын тарту арқылы қаржыландыруға құқылы.

39. Организатор конкурса не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня принятия решения о внесении изменений и/или дополнений в Конкурсную документацию представляет текст внесенных изменений и/или дополнений в Конкурсную документацию всем потенциальным частным партнерам. При этом срок представления Конкурсных заявок продлевается Организатором конкурса на срок не менее чем на 30 (тридцать) календарных дней для учета потенциальными частными партнерами этих изменений и/или дополнений в конкурсных заявках, а при повторном конкурсе по определению Частного партнера – на срок не менее 15 (пятнадцати) календарных дней.
40. Внесенные изменения и/или дополнения имеют обязательную силу.
41. Внесение изменений и/или дополнений в Конкурсную документацию осуществляется в порядке, установленном Правилами.
8. Виды и объемы государственной поддержки, а также источники возмещения затрат и получения доходов Частного партнера
42. В период реализации Проекта ГЧП Частный партнер имеет право на получение мер государственной поддержки, возмещение затрат и получение доходов ___________ (указать необходимое) согласно приложению 1 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения).
43. Размер, порядок и сроки выплаты мер государственной поддержки, возмещения затрат и получения доходов ____________ (указать необходимое) устанавливаются Договором в соответствии с законодательством.
9. Квалификационный отбор
44. В соответствии со статьей 32 Закона для участия в Конкурсе Потенциальный частный партнер должен соответствовать следующим квалификационным требованиям:
1) обладать правоспособностью (для юридических лиц) и гражданской дееспособностью (для индивидуального предпринимателя);
2) являться платежеспособным, не иметь налоговой задолженности;
3) иметь финансовые и/или материальные, и/или трудовые ресурсы, необходимые для исполнения обязательств по Типовому договору;
4) не подлежать процедуре банкротства либо ликвидации, на его имущество не должен быть наложен арест, его финансово-хозяйственная деятельность не должна быть приостановлена в соответствии с законодательством;
5) не быть привлеченным к ответственности за неисполнение и/или ненадлежащее исполнение им обязательств по заключенным в течение последних трех лет договорам ГЧП на основании решения суда, вступившего в законную силу, о признании недобросовестным потенциальным частным партнером.
45. Потенциальный частный партнер вправе финансировать Проект ГЧП с собственными средствами и с привлечением заемных средств.

17. Конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі
80. Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді қоса алғанда, Конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашқан күннен бастап кемінде ___ (жазбаша түрде көрсету) күнтізбелік күн мерзімді құрайды.
81. Конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі Конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімінен асып кетпеуі тиіс. Осындай асып кету болған жағдайда Конкурстық өтінім кері қайтарылады.
82. Егер Конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін Мемлекеттік әріптес пен Конкурстық өтінімі үздік деп анықталған Әлеуетті Жекеше әріптес МЖӘ жобасын және МЖӘ Үлгілік шартының талаптарын нақтылау жөніндегі келіссөздерді аяқтамаған жағдайда, Әлеуетті Жекеше әріптес Комиссия шешімінің негізінде Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді қоса алғанда, өзінің Конкурстық өтінімінің қолданылу мерзімін ұзартады.
83. Конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімін ұзарту үшін, Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурсты ұйымдастырушының атына, мыналарды:
1) ол берген Конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімін ұзартуға айқын көрінетін келісімді;
2) Конкурстық өтінімнің қолданылуы ұзартылатын мерзімді;
3) осы құжатқа қол қою күнін;
4) Әлеуетті Жекеше әріптестің немесе оның уәкілетті өкілінің қолын және Әлеуетті Жекеше әріптестің мөрін көрсете отырып, жазбаша хабарлама жібереді.
Бұл хабарлама Конкурстық құжаттамада көрсетілген, Конкурсқа қатысу үшін қойылатын құжаттарды ресімдеу және жасау талаптарына сәйкес жасалуы тиіс.
18. Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімінің аяқталуына дейін Конкурстық өтінімді өзгерту, кері қайтарып алу
84. Әлеуетті Жекеше әріптес осы Конкурстық құжаттаманың 78-тармағында көрсетілген, Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімінің аяқталуынан кешіктірмей:
1) енгізілген Конкурстық өтінімді өзгерте және/немесе толықтыра;
2) өзі енгізген Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді қайтару құқығын жоғалтпастан, өзінің Конкурстық өтінімін кері қайтарып ала алады.
Конкурстық өтінімге өзгертулер оларды ұсынудың түпкілікті мерзімі өткеннен кейін енгізілмейді.
85. Әлеуетті Жекеше әріптестер өзгертілген Конкурстық өтінімді бұрын ұсынылған Конкурстық өтінім сияқты дайындайды, мөр басады және Конвертте:
1) Әлеуетті Жекеше әріптестің толық атауы мен пошталық мекенжайын;
2) Конкурсты ұйымдастырушының толық атауы мен пошталық мекенжайын:
"_______________________________________________" мемлекеттік мекемесі , Қазақстан Республикасы, _______________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету), _________ көшесі, __, №___ кабинет, тел. 8 (____) __-__-__;
3) құжаттың атауын: "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) КӨШЕЛЕРДІ ЖАРЫҚТАНДЫРУ ЖЕЛІЛЕРІН ЖАҢҒЫРТУМЕН СЕНІМГЕРЛІК БАСҚАРУ" МЖӘ ЖОБАСЫ БОЙЫНША ЖЕКЕШЕ ӘРІПТЕСТІ ТАҢДАУ ЖӨНІНДЕГІ КОНКУРСТЫҢ ӨЗГЕРТІЛГЕН КОНКУРСТЫҚ ӨТІНІМІ";
4) сондай-ақ: "20__ ЖЫЛҒЫ "__" ______ __-00 САҒАТҚА ДЕЙІН АШЫЛМАСЫН" сөздерін көрсете отырып ұсынады.

17. Срок действия Конкурсной заявки
80. Срок действия Конкурсной заявки, включая обеспечение Конкурсной заявки, составляет не менее ___ (указать прописью) календарных дней со дня вскрытия конвертов с Конкурсными заявками.
81. Срок действия Конкурсной заявки не должен превышать срока действия обеспечения Конкурсной заявки. В случае такого превышения Конкурсная заявка будет отклонена.
82. В случае если до окончания срока действия Конкурсной заявки Государственный партнер и Потенциальный частный партнер, чья Конкурсная заявка определена лучшей, не завершили переговоры по уточнению Проекта ГЧП и условий Типового договора ГЧП, потенциальный частный партнер на основании решения Комиссии продлевает срок действия своей Конкурсной заявки, включая обеспечение Конкурсной заявки.
83. Для продления срока действия Конкурсной заявки Потенциальный частный партнер направляет на имя Организатора Конкурса письменное уведомление, указав в нем:
1) явно выраженное согласие на продление срока действия поданной им Конкурсной заявки;
2) срок, на который продлевается действие Конкурсной заявки;
3) дату подписания данного документа;
4) подписи потенциального частного партнера или его уполномоченного представителя и печати потенциального частного партнера.
Данное уведомление должно быть составлено в соответствии с требованиями к оформлению и составлению документов предъявляемых для участия в Конкурсе, указанных в Конкурсной документации.
18. Изменение, отзыв Конкурсной заявки до истечения срока представления Конкурсных заявок
84. Потенциальный частный партнер не позднее окончания срока представления Конкурсных заявок, указанного в пункте 78 настоящей Конкурсной документации может:
1) изменить и/или дополнить внесенную Конкурсную заявку;
2) отозвать свою Конкурсную заявку, не утрачивая право на возврат внесенного им обеспечения конкурсной заявки.
Изменения не вносятся в Конкурсные заявки после истечения окончательного срока их представления.
85. Измененная Конкурсная заявка подготавливается, запечатывается и представляется потенциальными частными партнерами так же, как и ранее представленная Конкурсная заявка с указанием на Конверте:
1) полного наименования и почтового адреса потенциального частного партнера;
2) полного наименования и почтового адреса Организатора Конкурса:
Государственное учреждение "______________________________________________", Республика Казахстан _______________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), улица _________, __, кабинет №___, тел. 8 (____) __-__-__;
3) Наименования документа: "ИЗМЕНЕННАЯ КОНКУРСНАЯ ЗАЯВКА КОНКУРСА ПО ВЫБОРУ ЧАСТНОГО ПАРТНЕРА ПО ПРОЕКТУ ГЧП ДОВЕРИТЕЛЬНОЕ УПРАВЛЕНИЕ С МОДЕРНИЗАЦИЕЙ СЕТЕЙ УЛИЧНОГО ОСВЕЩЕНИЯ В .__________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)";
4) а также слова: "НЕ ВСКРЫВАТЬ ДО __-00 ЧАСОВ "__" ______ 20__ ГОДА".

86. Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінімді қайтарып алу туралы шешім қабылдаған жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушының атына Әлеуетті Жекеше әріптес қол қойған және мөр қойылған еркін түрде ресімделетін Конкурстық өтінімді қайтарып алу туралы хабарлама жолданады.
Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінімді Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін қайтарған жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптеске ол енгізген қамтамасыз етуді Конкурстық өтінімді қайтарып алу туралы хабарлама алған күннен бастап __ (жазбаша түрде көрсету) жұмыс күнінің ішінде қайтарады.
19. Конкурстық өтінімдерді ашу, қарау және іріктеу
87. Комиссия Конкурстық өтінімдері бар конверттерді Астана қ. (Қазақстан Республикасы) уақыты бойынша 20_____ж. "___" _____ ___:00 сағатта мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, __________________ қ., ____________ көшесі, "_________________________" мемлекеттік мекемесі ғимаратында, ____ қабат, № ______ кабинетте ашады.
88. Кᐾнкурсты ұйымдастырушыға, Комиссия көпшілігі болмаған жағдайда нصмесе Комиссия төрағасының немесе оны алмастыратын тұлғаның шешімімен Конкурстық өтінімдерді ашу орны, өткізілетін уақыты мен күні туралы Конкурстық құжаттамаға өзгерістер енгізуге рұқсат етіледі.
89. Енгізілген өзгерістер міндетті күшке ие болады және олар туралы Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық құжаттама ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге, сондай-ақ Комиссия мүшелеріне, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органды қоса алғанда, мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдарға дереу хабарлайды.
90. Конкурсты ұйымдастырушы барлық мүдделі тұлғаларға жоғарыда көрсетілген өзгерістер туралы арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы хабарлайды не "____________________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында ақпарат орналастырады.
91. Конкурстық өтінімдері бар конверттер Комиссияның қарапайым көпшілігінің, Конкурсты ұйымдастырушының уәкілетті өкілінің, сондай-ақ Әлеуетті Жекеше әріптестердің немесе олардың уәкілетті өкілдерінің қатысуымен ашылады.
92. Комиссия хатшысы не төраға Комиссия мүшелерінің арасынан анықтаған тұлға Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашады және барлық қатысушылардың алдында өтінімдегі құжаттардың тізбесін және олардың қысқаша мазмұнын жария етеді.
93. Комиссия барлық Конкурстық өтінімдерді қарайды. Егер бір ғана Конкурстық өтінім ұсынылған жағдайда, берілген өтінімді Комиссия осы тармақтың бірінші бөлігіне сәйкес қарайды.

86. В случае принятия решения потенциальным частным партнером об отзыве Конкурсной заявки, в адрес Организатора Конкурса направляется уведомление об отзыве Конкурсной заявки, которое оформляется в произвольной форме на имя Организатора Конкурса, подписанного потенциальным частным партнером и скрепленного печатью.
В случае отзыва потенциальным частным партнером Конкурсной заявки до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок, организатор конкурса возвращает потенциальному частному партнеру внесенное им обеспечение в течение __ (указать прописью) рабочих дней со дня получения уведомления об отзыве Конкурсной заявки.
19. Вскрытие, рассмотрение и отбор Конкурсных заявок
87. Комиссия вскрывает Конверты с Конкурсными заявками в ___:00 часов по времени г. Астана (Республика Казахстан) "___" _____20_____г., по адресу: Республика Казахстан, г. __________________, ул. __________,__, в здании государственного учреждения "___________________________________________", ____ этаж, кабинет № ______.
88. Организатором конкурса допускается внесение изменений в Конкурсную документацию о месте, времени и дате проведения вскрытия Конкурсных заявок в случае отсутствия большинства Комиссии или решением Председателя Комиссии или лица его замещающего.
89. Внесенные изменения имеют обязательную силу, и о них незамедлительно сообщается всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Конкурсную документацию, а также членам Комиссии, заинтересованным государственным органам и организациям, включая уполномоченный орган по государственному планированию.
90. Организатор конкурса извещает всех заинтересованных лиц о вышеуказанных изменениях через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо размещает информацию на официальном-интернет-ресурсе государственное учреждение "____________________".
91. Конверты с Конкурсными заявками вскрываются в присутствии простого большинства Комиссии, уполномоченного представителя Организатора Конкурса, а также потенциальных частных партнеров или их уполномоченных представителей.
92.      Секретарь Комиссии либо лицо, определенное председателем из числа членов Комиссии, вскрывает Конверты с Конкурсными заявками и оглашает перечень документов, содержащихся в заявке и их краткое содержание в присутствии всех участников.
93. Комиссией рассматриваются все Конкурсные заявки. В случае, если представлена только одна Конкурсная заявка, данная заявка рассматривается Комиссией в соответствии с частью первой настоящего пункта.

94. Конкур өтінімдері бар конверттерді ашу хаттамасына төраға және отырысқа қатысқан барлық Комиссия мүшелері, сондай-ақ Комиссия хатшысы әрбір бетіне қол қояды.
95. Көрсетілген хаттаманың көшірмесі Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашу жөніндегі комиссияның отырысына қатысқан Әлеуетті Жекеше әріптестерге немесе олардың уәкілетті өкілдеріне Комиссияның аталған отырысынан кейінгі 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей, ал қатыспағандарға – олардың жазбаша сұрау салуы бойынша сұрау салуды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жіберіледі.
96. Комиссия отырысын өткізбей тұрып, Конкурстық өтінімдерді қарауға жол берілмейді.
97. Бұл ретте осындай Конкурстық өтінімді үздік деп тану туралы Комиссияның шешімі жойылады және осы Конкурсқа енгізілген, қалған Конкурстық өтінімдердің арасынан үздік Конкурстық өтінім қайтадан таңдалады.
20. Конкурстық өтінімдерді іріктеу өлшемшарттары
98. Конкурстық өтінімдерді қарау және іріктеуді Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 5-қосымшада келтірілген өлшемшарттарды және олардың параметрлерін ескере отырып, Комиссия жүзеге асырады.
99. Өлшемшарттар олардың әрқайсысы бойынша тиісті ұпайлар (үлестік немесе пайыздық мән) беру арқылы бағаланады.
21. Әлеуетті Жекеше әріптеспен келіссөздер, Шарт жасасу
100. Комиссия Конкурстық өтінімі үздік деп танылған Әлеуетті Жекеше әріптеспен МЖӘ жобасын және Үлгілік шарттың талаптарын нақтылау бойынша келіссөздер жүргізеді.
101. Келіссөздер жүргізу кезеңінде МЖӘ жобасы және Үлгілік шарт бойынша ескертулер мен ұсыныстарды Комиссия жазбаша нысанда Әлеуетті Жекеше әріптеске жібереді.
Келіссөздер жүргізу қорытындылары бойынша Комиссия шешім қабылдайды.
102. Келіссөздер барысында Конкурс шарттарына өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
103. Егер Конкурстық өтінімі үздік деп танылған Әлеуетті Жекеше әріптес Комиссияның ескертулері мен ұсыныстарына сәйкес Конкурстық өтінімді және Үлгілік шарттың талаптарын талқылаудан және нақтылаудан бас тартқан не оның ұсыныстары Конкурс шарттары тұрғысынан қолайсыз болып табылған жағдайда, онда Комиссия бұл Конкурстық өтінімді қарамайды және үздік Конкурстық өтінімді жаңадан таңдайды.
Бұл ретте осындай Конкурстық өтінімді үздік деп тану туралы Комиссияның шешімі жойылады және бұл Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстың жеңімпазы болып танылмайды.
104. Конкурстың жеңімпазы болып Конкурстық өтінімі үздік деп танылған Конкурсқа қатысушы танылады.
105. Конкурсты ұйымдастырушы Шарт жобасын, оның ішінде оған өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізген кезде, үздік Конкурстық өтінімді айқындау туралы хаттама көшірмелерін қоса бере отырып:
1) Шарт жобасын, оның ішінде оған өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізген кезде 10 (он) жұмыс күні ішінде келісетін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға;
2) Шарт жобасын, оның ішінде оған өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізген кезде 10 (он) жұмыс күні ішінде келісетін бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға келісуге жолдайды.

94. Протокол вскрытия Конвертов с Конкурсными заявками подписывается и полистно парафируется председателем и всеми присутствующими на заседании членами Комиссии, а также секретарем Комиссии.
95. Копия указанного протокола направляется потенциальным частным партнерам или их уполномоченным представителям, присутствовавшим на заседании Комиссии по вскрытию конвертов с конкурсными заявками, не позднее 2 (двух) рабочих дней, следующих за днем указанного заседания Комиссии, а отсутствующим – по их письменному запросу в срок, не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения запроса.
96. Не допускается рассмотрение Конкурсных заявок без проведения заседания Комиссии.
97. При этом решение Комиссии о признании такой Конкурсной заявки лучшей аннулируется и среди остальных конкурсных Заявок, внесенных на данный Конкурс, заново выбирается лучшая Конкурсная заявка.
20. Критерии отбора Конкурсных заявок
98. Рассмотрение и отбор Конкурсных заявок осуществляются Комиссией с учетом критериев и их параметров, приведенных в приложении 5 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения).
99. Критерии оцениваются посредством присвоения соответствующих баллов (удельное и процентное значение) по каждому из них
21. Переговоры с потенциальным частным партнером, заключение Договора ГЧП
100. С потенциальным частным партнером, Конкурсная заявка которого признана лучшей, Комиссией проводятся переговоры по уточнению Проекта ГЧП и условий Типового договора.
101. В период проведения переговоров замечания и предложения по Проекту ГЧП и Договору направляются Комиссией потенциальному частному партнеру в письменной форме.
По итогам проведения переговоров Комиссией принимается решение.
102. В ходе переговоров не допускается внесение изменений в условия Конкурса.
103. В случае Если потенциальный частный партнер, Конкурсная заявка которого признана лучшей, отказывается от обсуждения и уточнения Конкурсной заявки и условий Типового договора в соответствии с замечаниями и предложениями Комиссии либо его предложения являются неприемлемыми с точки зрения условий Конкурса, то Комиссией данная Конкурсная заявка не рассматривается и заново выбирается лучшая Конкурсная заявка.
При этом решение Комиссии о признании такой Конкурсной заявки лучшей аннулируется и данный Потенциальный частный партнер не признается победителем Конкурса.
104. Победителем конкурса признается участник Конкурса, чья Конкурсная заявка признана лучшей.
105. Организатор конкурса направляет на согласование Проект договора, в том числе при внесении в него изменений и/или дополнений, с приложением копий протокола об определении лучшей конкурсной заявки в:
1) местный уполномоченный орган по государственному планированию, который согласовывает Проект договора, в том числе при внесении в него изменений и/или дополнений, в течение 10 (десяти) рабочих дней;
2) местный уполномоченный орган по исполнению бюджета, который согласовывает Проект договора, в том числе при внесении в него изменений и/или дополнений, в течение 10 (десяти) рабочих дней.

7) заңды тұлға қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын жағдайларды қоспағанда, заңды тұлға нотариалды расталған жарғысының көшірмесін ұсынады. Қазақстан Республикасының бейрезиденттері мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне аударылған сауда тізілімінен нотариалды куәландырылған заңдастырылған үзіндіні ұсынады;
8) тіркелген заңды тұлға, филиал немесе өкілдік туралы анықтама;
9) кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға тиісті мемлекеттік орган берген, заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін, жеке сәйкестендіру нөмірін көрсете отырып, нотариалды куәландырылған жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесін ұсынады;
10) Әлеуетті Жекеше әріптеске қызмет көрсететін банктің немесе банк филиалының қолы мен мөрі қойылған анықтама берілген күннің алдында үш айдан астам Әлеуетті Жекеше әріптес міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басқармасының қаулысымен бекітілген екінші деңгейдегі банктердегі және ипотекалық компаниялардағы бухгалтерлік есептің Үлгі шот жоспарына сәйкес банк немесе банк филиалы алдында мерзімі өткен берешегі жоқ екендігі туралы анықтаманың түпнұсқасы. Егер Әлеуетті Жекеше әріптес бірнеше екінші деңгейдегі банктің немесе филиалдарының, сондай-ақ шетел банкінің клиенті болып табылса, аталған анықтама осындай банктердің әрқайсысынан ұсынылады.
"Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес кредиттік бюро беретін кредиттік есепті ұсынуға рұқсат етіледі.
Банктің анықтамасы (не кредиттік есеп) конкурсты ұйымдастырушыға құжаттарды ұсыну күнінің алдындағы екі айдан бұрын берілмейді.
Конкурсқа жеке және (немесе) қарапайым серіктестік нысанындағы заңды тұлғалардың бірлестіктері қатысқан жағдайда оның қатысушылары өздерінің біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін осы Қағидаларда белгіленген құжаттардан басқа мынадай құжаттарды қоса ұсынулары қажет:
бірлескен қызмет туралы Үлгілік шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
қарапайым серіктестік мүшелері арасында жасалған ортақ жауапкершілік туралы Үлгілік шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
конкурс шеңберінде келіссөздерді және басқа да іс-шараларды жүзеге асыруға қарапайым серіктестік атынан әрекет ететін оның өкіліне арналған сенімхаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі.
Біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын өзге де құжаттарды Әлеуетті Жекеше әріптестер өз қалауы бойынша ұсынады.
Қазақстан Республикасының бейрезидент Әлеуетті Жекеше әріптесі біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін Қазақстан Республикасының резиденттері ұсынатын құжаттарды не конкурстық құжаттаманың тілдеріне аударылған нотариалды куәландырылған аудармамен Қазақстан Республикасының бейрезиденті Әлеуетті Жекеше әріптестің біліктілігі туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын құжаттарды, сондай ақ резиденттіктің апостиль қойылған сертификатын (егер халықаралық Үлгілік шартта өзгеше көзделмесе) ұсынады.
МЖӘ объектісі ақпараттық ресурстар және (немесе) ақпараттық жүйелер болған жағдайда Әлеуетті Жекеше әріптес ақпараттық ресурстарға және (немесе) ақпараттық жүйелерге меншік және (немесе) ие болу құқығы туралы құжаттарды ұсынады.
Тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылығы саласындағы
(көшелерді жарықтандыру
желілері) МЖӘ жобасының
Үлгілік конкурстық
құжаттамасына
4-қосымша
Нысан
Конкурстық өтінім
"__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) көшелерді жарықтандыру желілерін жаңғыртумен сенімгерлік басқару" МЖӘ жобасы бойынша оңайлатылған конкурстық рәсімдерді пайдалану арқылы Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі конкурстық құжаттаманы қарап, ______________________ (Әлеуетті Жекеше әріптес көрсетіледі) осы Конкурстық өтінімге сәйкес МЖӘ Үлгілік шарты бойынша Жекеше әріптестің міндеттемелерін орындауды ұсынады.
Осы Конкурстық өтінім Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашу күнінен бастап кемінде 180 (жүз сексен) күнтізбелік күн қолданылады.
Конкурстық өтініміміз жеңді деп танылған жағдайда, біз МЖӘ Үлгілік шартын ескертпелерсіз және шектеу талаптарынсыз конкурстық құжаттаманың Үлгілік шарттарына сәйкес ресімдеуге және қол қоюға міндеттенеміз.
Біздің өз Конкурстық өтінімімізді қайтарып алмайтынымыздың не конкурстық құжаттамада көрсетілген Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі өткеннен кейін өзгертпейтініміздің және (немесе) толықтырмайтынымыздың және бізді конкурс жеңімпазы деп айқындаған жағдайда МЖӘ Үлгілік шартын жасайтынымыздың кепілі ретінде_____________________(мөлшері көрсетіледі) мөлшерінде Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету енгіземіз.
Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету ретінде біз _________________ (Заңның 39-бабының 4-тармағына сәйкес Конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің түрі көрсетіледі) таңдап алдық.
Осы Конкурстық өтінімде ұсынылған ақпараттың анық болып табылатынын растаймыз.
Осы Конкурстық өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі: _________________ (Конкурстық өтінімге қоса берілетін құжаттар көрсетіледі).
______________________
(Әлеуетті Жекеше әріптестің уәкілетті өкілінің қолы, Т.А.Ә. (болған жағдайда) және лауазымы, мөрі (болған жағдайда)
______________________
(Конкурстық өтінімнің берілген орны және күні).
Тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылығы саласындағы
(көшелерді жарықтандыру
желілері) МЖӘ жобасының
Үлгілік конкурстық
құжаттамасына
5-қосымша
Нысан
Үздік Конкурстық өтінімді іріктеу өлшемшарттары және бағалау параметрлері
р/с
Өлшемшарт атауы
Өлшемшарттың шекті (негізгі) мәні
Бағалау тәсілі
Көрсеткіштің Үлгілік шартты белгісі
1
МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелер төлемдерінің көлемі
_______ теңге
МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелер (инвестициялық шығындар өтемақысы) төлемдері көлемінің азаюының әрбір ___ (санын көрсету) % ___ (санын көрсету) үшін ұпай қосылады*.
МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелер (инвестициялық шығындар өтемақысы) төлемдері көлемінің ұлғаюының әрбір ___ % (санын көрсету) ___ (санын көрсету) ұпай шегеріледі*.
К1
2
МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелерді төлеу мерзімі
__ (санын көрсету) жыл
МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелерді (инвестициялық шығындар өтемақысын) төлеу мерзімінің ұлғаюының әрбір ___ (санын көрсету) жылына ___ (санын көрсету) ұпай қосылады*
МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелерді (инвестициялық шығындар өтемақысын) төлеу мерзімінің азаюының әрбір ___ (санын көрсету) жылына ___ (санын көрсету) ұпай шегеріледі*
К2
3
Іске асырылған жобалар тәжірибесі (объектілерді салу, құру, реконструкциялау, жаңғырту және (немесе) пайдалану (өздігінен не қатысушы ретіндегі өзге тұлғалармен бірге) МЖӘ Үлгілік шартындағы объектіге ұқсас тәжірибенің бар болуы)
іске асырылған жобалардың саны
Іске асырылған әрбір жобаға ___ (санын көрсету) ұпай қосылады.
К3
4
Жекеше әріптестің өзіне қабылдайтын тәуекелдері
Үлгілік шартқа сәйкес тәуекелдерді бөлу
Жекеше әріптес қосымша қабылдаған әрбір тәуекел үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
Мемлекеттік әріптеске қосымша берілген әрбір тәуекел үшін ___ (санын көрсету) ұпай шегеріледі
К4
5
МЖӘ жобасын іске асыру үшін тартуға жататын Жекеше әріптестің қаражат көлемі
МЖӘ объектісін салу құны
Меншікті қаражат көлемінің әрбір ___ (санын көрсету) % ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
К5
6
МЖӘ объектісін салу мерзімдері
___ (санын көрсету) ай
Осы өлшемшарт бойынша мерзімді қысқартудың әрбір айына ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
К6
7
Кадрлардағы жергілікті қамту үлесі
персоналдың штаттық санынан ___ (санын көрсету) %
Жергілікті қамтудың әрбір ___ (санын көрсету) % ұлғайғаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады;
Жергілікті қамтудың әрбір ___ (санын көрсету) % азайғаны үшін ___ (санын көрсету) шегеріледі
К7
8
Тауарлардағы, жұмыстардағы және көрсетілетін қызметтердегі жергілікті қамту үлесі
сатып алынатын тауарлардан, жұмыстардан және қызметтерден ___ (санын көрсету) %
Жергілікті қамтудың әрбір ___ (санын көрсету) % ұлғайғаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады;
Жергілікті қамтудың әрбір ___ (санын көрсету) % азайғаны үшін ___ (санын көрсету) шегеріледі
К8
Білікті мамандардың бар болуы
9
жоғары білімді және 5 жылдан жоғары жұмыс өтілі бар
___ (санын көрсету) %
Үлестің әрбір ___ (санын көрсету) % ұлғайғаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
К9
арнаулы-орта білімді және 5 жылдан жоғары жұмыс өтілі бар
___ (санын көрсету) %
Үлестің әрбір ___ (санын көрсету) % ұлғайғаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
10
МЖӘ жобасының сұралатын ішкі кірістілік нормасы
___ (санын көрсету) %
Көрсеткіштің әрбір ___ (санын көрсету) % азайғаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
Көрсеткіштің әрбір ___ (санын көрсету) % ұлғайғаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай шегеріледі
К10
11
МЖӘ жобасын дайындауға Әлеуетті Жекеше әріптестің қатысу дәрежесі
Әзірленген құжат
Құжатты әзірлеуге қатысқаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады;
Әзірленген құжат үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
К11
БАРЛЫҒЫ
Баға
*қажет болған жағдайда көрсетіледі
"Баға" Конкурстық өтінімнің өлшемшарттарын жалпы бағалауы әрбір Өлшемшарт бойынша алынған ұпайларды қосу жолымен анықталады:
Баға = К12345678+ К9 1011
К1 – осы өлшемшарт бойынша негізгі мән Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамаға 1-қосымшаға сәйкес МЖӘ объектісінің құны болып табылады. Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың шекті мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К2 – Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың негізгі мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К3 – бұл жағдайда білім беру объектілерін салу бойынша іске асырылған жобалардың тәжірибесі ескеріледі. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласында іске асырылған жобалар тәжірибесі болмаған жағдайда, Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінім құрамында ұсынған Конкурстық өтінімнің осы өлшемшарт бойынша бағасы "нөлге" тең болады;
К4 – Әлеуетті Жекеше әріптес қосымша қабылдаған және/немесе берген тәуекелдер болмаған жағдайда, Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған Конкурстық өтінімнің осы өлшемшарт бойынша бағасы "нөлге" тең болады;
К5 – осы өлшемшарт бойынша базалық көрсеткіш Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы (көшелерді жарықтандыру желілері) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамаға 1-қосымшаға сәйкес МЖӘ объектісі құрылысының құны болып табылады;
К6 – МЖӘ объектісін салу мерзімі ___ (санын көрсету) айдан көп қысқарған жағдайда, Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінім құрамында ұсынған Конкурстық өтінімнің бағасы осы өлшемшарт бойынша "нөлге" тең болады;
К7 – Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың шекті мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К8 – Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың шекті мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К9 – егер Әлеуетті Жекеше әріптес МЖӘ жобасын іске асыру мақсатында құрылған жаңа заңды тұлға болып табылса, Конкурстық өтінімді бағалау үшін Конкурстық өтінімге МЖӘ объектісін салуды жүзеге асыратын ұйыммен ниет шартын, сондай-ақ ниет шартын жасасқан заңды тұлғаның бірінші басшысы қол қойған, жұмыс өтілін, білімін көрсете отырып, жұмыскерлер тізімін қоса беру керек.
К10 – Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың шекті мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К11 – әзірленген құжаттар болмаған жағдайда, Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған Конкурстық өтінімнің осы өлшемшарт бойынша бағасы "нөлге" тең болады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 27 наурыздағы
№ 127 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 25 қарашадағы
№ 724 бұйрығына
6-қосымша
Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы
МЖӘ жобасының атауы:
"__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына _____
келуге арналған дәрігерлік амбулаторияны қайта құру және пайдалану"
МЖӘ объектісінiң орналасқан жері:
__________________________________________________________________________
(МЖӘ объектісінiң орналасқан жері көрсетіледі)
Мемлекеттік әріптес:
______________________________________________________________
(мемлекеттік әріптестің толық атауын, орналасқан жерін, бизнес-сәйкестендіру
нөмірін, банктік деректемелерін көрсету)
Конкурсты ұйымдастырушы:
__________________________________________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының толық атауын, орналасқан жерін, бизнес-
сәйкестендіру нөмірін, банктік деректемелерін көрсету)
Конкурстық құжаттама пакетінің құны:
__________________________________________________________________________
(Конкурстық құжаттаманың теңгемен есептегендегі құнын көрсету не егер Конкурстық
құжаттаманы бергені үшін ақы өндіріп алу көзделмесе, онда бұл тармақты мынадай
редакцияда жазу қажет: "Конкурстық құжаттама тегін беріледі").

7) юридическое лицо представляет нотариально засвидетельствованную копию устава за исключением случаев, когда юридическое лицо осуществляет деятельность на основании типового устава. Нерезиденты Республики Казахстан представляют нотариально засвидетельствованную с переводом на государственный и (или) русский языки легализованную выписку из торгового реестра;
8) справка о зарегистрированном юридическом лице, филиале или представительстве;
9) физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, предоставляет нотариально засвидетельствованную копию документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом, нотариально засвидетельствованную копию документа, удостоверяющего личность с указанием индивидуального идентификационного номера;
10) оригинал справки банка или филиала банка с подписью и печатью, в котором обслуживается Потенциальный частный партнер, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств потенциального частного партнера, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка согласно Типовому плану счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня и ипотечных компаниях, утвержденному постановлением правления Национального Банка Республики Казахстан. Если потенциальный частный партнер является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков.
Допускается предоставление кредитного отчета, предоставляемого кредитным бюро в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан".
Справка банка (либо кредитный отчет) выдается не ранее двух месяцев, предшествующих дате представления организатору конкурса документов.
В случае участия в конкурсе объединений физических и (или) юридических лиц в форме простого товарищества, его участники, помимо документов, установленных настоящими Правилами для подтверждения своих квалификационных требований, дополнительно представляют следующие документы:
нотариально засвидетельствованную копию договора о совместной деятельности;
нотариально засвидетельствованную копию договора о солидарной ответственности, заключенного между членами простого товарищества;
нотариально засвидетельствованную копию доверенности на представителя простого товарищества, выступающего от его имени, осуществлять переговоры и другие мероприятия в рамках конкурса.
Потенциальные частные партнеры предоставляют по своему усмотрению и иные документы, подтверждающие их соответствия квалификационным требованиям.
Потенциальный частный партнер-нерезидент Республики Казахстан в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям, представляет те же документы, что и резиденты Республики Казахстан, либо документы, содержащие аналогичные сведения о квалификации потенциального частного партнера-нерезидента Республики Казахстан с нотариально засвидетельствованным переводом на языки конкурсной документации, а также апостилированный сертификат резидентства (если международным договором не предусмотрено иное).
В случае, когда объектом ГЧП выступают информационные ресурсы и (или) информационные системы Потенциальный частный партнер представляет документы о праве собственности и (или) владения на информационные ресурсы и (или) информационные системы.
Приложение 4
к Типовой конкурсной
документации проекта ГЧП в
сфере жилищно-коммунального
хозяйства (сети уличного освещения)
Форма
Конкурсная заявка
Рассмотрев конкурсную документацию по выбору частного партнера с использованием упрощенных конкурсных процедур по проекту ГЧП ""Доверительное управление с модернизацией сетей уличного освещения в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)" настоящим ______________________ (указывается Потенциальный частный партнер) предлагает выполнить обязательства Частного партнера по Типовому договору ГЧП в соответствии с настоящей конкурсной заявкой.
Настоящая конкурсная заявка действует не менее 180 (сто восемьдесят) календарных дней со дня вскрытия конвертов с Конкурсными заявками.
В случае признания нашей конкурсной заявки выигравшей, мы обязуемся оформить и подписать договор ГЧП без оговорок и ограничивающих условий в соответствии с условиями конкурсной документации.
В качестве гарантии того, что мы не отзовем либо не изменим и (или) не дополним свою конкурсную заявку после истечения срока представления конкурсных заявок, указанного в конкурсной документации, и заключим договор ГЧП в случае определения нас победителем конкурса, мы вносим обеспечение конкурсной заявки в размере _________________ (указывается размер).
В качестве обеспечения конкурсной заявки нами выбрано:
_________________ (указывается вид обеспечения конкурсной заявки в соответствии с пунктом 4 статьи 39 Закона).
Подтверждаем, что информация, представленная в настоящей конкурсной заявке, является достоверной.
К настоящей конкурсной заявке прилагаются следующие документы:
_____________(указываются документы, прилагаемые к конкурсной
заявке).
___________________________________________________________
(подпись, ФИО и должность уполномоченного лица потенциального частного партнера, печать (при наличии)
____________________________________________________________
(место и дата подачи конкурсной заявки).
Приложение 5
к Типовой конкурсной
документации проекта ГЧП в
сфере жилищно-коммунального
хозяйства (сети уличного освещения)
Форма
Критерии отбора лучшей Конкурсной заявки и параметры оценки
№ п/п
Наименование критерия
Пороговое (базовое) значение критерия
Способ оценки
Условное обозначение показателя
1
Объем выплат государственных обязательств по Проекту ГЧП
___ (указать количество) тенге
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый ___ (указать количество) % уменьшения объема государственных обязательств (компенсации инвестиционных затрат)*.
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждый ___ (указать количество) % увеличения объема государственных обязательств (компенсации инвестиционных затрат)*
К1
2
Срок выплат государственных обязательств по Проекту ГЧП
___ (указать количество) лет
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый ___ (указать количество) год увеличения срока выплаты государственных обязательств (компенсации инвестиционных затрат)*.
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждый ___ (указать количество) % уменьшения срока выплат государственных обязательств (компенсации инвестиционных затрат)*
К2
3
Опыт реализованных проектов (наличие опыта строительства, создания, реконструкции, модернизации и (или) эксплуатации объектов (самостоятельно либо совместно с иными лицами в качестве участника), аналогичных объекту Договора ГЧП)
Количество реализованных проектов
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый реализованный проект
К3
4
Риски, принимаемые на себя Частным партнером
Распределение рисков согласно Типовому договору
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый риск дополнительно принятый Частным партнером.
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждый риск дополнительно переданный Государственному партнеру
К4
5
Объем средств Частного партнера, подлежащих привлечению для реализации проекта ГЧП
стоимость модернизации Объекта ГЧП
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % объема собственных средств
К5
6
Сроки модернизации Объекта ГЧП
___ (указать количество) месяцев
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый месяц сокращения срока модернизации
К6
7
Доля местного содержания в кадрах
___ (указать количество) % от штатного количества персонала
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличения местного содержания.
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % уменьшения местного содержания
К7
8
Доля местного содержания в товарах, работах и услугах
___ (указать количество) % от закупаемых товаров, работ и услуг
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличения местного содержания.
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % уменьшения местного содержания
К8
9
Наличие квалифицированных специалистов:
К9
с высшим образованием и опытом работы более 5 лет
___ (указать количество) %
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличение доли
со средне-специальным образованием и опытом работы более 5 лет
___ (указать количество) %
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличение доли
10
Запрашиваемая внутренняя норма доходности Проекта ГЧП
___ (указать количество) %
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % уменьшение показателя.
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличения показателя
К10
11
Степень участия потенциального частного партнера в подготовке Проекта ГЧП
разработанный документ
Прибавляется ___ (указать количество) балл за участие в разработке документа.
Прибавляется ___ (указать количество) балл за разработанный документ
К11
ИТОГО
Оценка
*указывается при необходимости
Общая оценка критериев Конкурсной заявки "Оценка" определяется путем суммирования полученных баллов по каждому Критерию:
Оценка = К1234567+ К8+ К9+ К10+ К11
К1 – пороговым значением по данному критерию является стоимость Объекта ГЧП согласно приложению 1 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения). В случае, когда значение критерия, представленного потенциальным частным партнером, совпадает с пороговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю";
К2 – в случае, когда значение критерия, представленного потенциальным частным партнером, совпадает с пороговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю";
К3 – в данном случае учитывается опыт реализованных проектов по модернизации объектов в сфере жилищно-коммунального хозяйства. В случае отсутствия опыта реализованных проектов в сфере жилищно-коммунального хозяйства, оценка Конкурсной заявки, представленной потенциальным частным партнером, по данному критерию приравнивается "нулю";
К4 – в случае отсутствия рисков дополнительно принятых и/или переданных Частным партнером, оценка Конкурсной заявки, представленной потенциальным частным партнером, по данному критерию приравнивается "нулю";
К5 – базовым показателем по данному критерию является стоимость модернизации Объекта ГЧП согласно приложению 1 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения);
К6 – в случае сокращения срока модернизации Объекта ГЧП более чем на ___ (указать количество) месяцев, оценка Конкурсной заявки, представленной потенциальным частным партнером, по данному критерию приравнивается "нулю";
К7 – в случае, когда значение критерия, представленного потенциальным частным партнером, совпадает с пороговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю".
К8 – в случае, когда значение критерия, представленного потенциальным частным партнером, совпадает с пороговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю".
К9 – Если потенциальный частный партнер является новым юридическим лицом, учрежденным в целях реализации Проекта ГЧП, необходимо приложить к Конкурсной заявке договора намерения с организацией осуществляющей модернизацию Объекта ГЧП, а также список работников с указанием стажа работы, образования, за подписью первого руководителя юридического лица, заключившего договор намерения для оценки Конкурсной заявки. В случае, когда значение критерия, представленного потенциальным частным партнером, совпадает с пороговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю".
К10 – в случае, когда значение критерия, представленного потенциальным частным партнером, совпадает с пороговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю".
К11 – в случае отсутствия разработанных документов, оценка Конкурсной заявки, представленной потенциальным частным партнером, по данному критерию приравнивается "нулю".
Приложение 4
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2017 года № 127
Приложение 6
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 25 ноября 2015 года № 724
Типовая конкурсная документация проекта государственно-частного партнерства в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория)
Наименование проекта государственно-частного партнерства (далее – ГЧП):
"Реконструкция и эксплуатация врачебной амбулатории на ___ посещений в смену в
__________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)"
Местонахождение объекта ГЧП:
__________________________________________________________________________
(указывается место нахождения объекта ГЧП)
Государственный партнер:
__________________________________________________________________________
(указать полное наименование, местонахождение государственного партнера, бизнес-
идентификационный номер, банковские реквизиты)
Организатор конкурса:
__________________________________________________________________________
(указать полное наименование, местонахождение организатора конкурса, бизнес-
идентификационный номер, банковские реквизиты)
Стоимость пакета Конкурсной документации:
__________________________________________________________________________
(указать стоимость Конкурсной документации в тенге, либо если взимание платы за
предоставление Конкурсной документации не предусматривается, то этот пункт необходимо
изложить в следующей редакции: "Конкурсная документация предоставляется бесплатно").

1. Анықтамалар
1. Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының осы Үлгілік конкурстық құжаттамасында мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) әкімдік (ЖАО) – жергілікті атқарушы орган;
2) әлеуетті Жекеше әріптестің Конкурстық өтінімі (бұдан әрі – Конкурстық өтінім) – Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурсқа қатысу үшін Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында белгіленген нысан бойынша ұсынған құжаттар мен мәліметтердің жиынтығы;
3) дайындық кезеңі – Үлгілік шарттың күшіне ену сәтінен бастап қайта құру жұмыстарын жүргізудің басталуына дейінгі, қаржылық жабу, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу және бекіту, МЖӘ объектісін қайта құруға дайындықпен байланысты өзге мәселелерді шешу кезеңін қамтитын кезең;
4) денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ Үлгілік шарты (бұдан әрі – Үлгілік шарт) – Конкурсты ұйымдастырушы Комиссия шешімінің негізінде Конкурс жеңімпазымен жасасатын шарт;
5) денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы – Конкурс өткізудің Үлгілік шарттары мен тәртібін айқындау үшін әзірленген және Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестерге Конкурстық өтінімдерді дайындау және Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі Конкурсқа қатысу үшін ұсынатын Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының осы Үлгілік конкурстық құжаттамасы;
6) жекеше әріптес – Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңына сәйкес, мемлекеттік әріптестер ретінде әрекет ететін тұлғаларды қоспағанда, Үлгілік шарт жасасқан дара кәсіпкер, жай серіктестік, консорциум немесе заңды тұлға;
7) жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістер алу көздері – Жекеше әріптеске Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңының 9-бабында көзделген қаражатты Үлгілік шартта белгіленген тәртіппен және мерзімде төлеу;
8) заңнама – белгіленген тәртіппен қабылданған және Қазақстан Республикасының аумағында әрекет ететін нормативтік құқықтық актілердің жиынтығы;
9) комиссия – Заңнамада белгіленген тәртіппен құрылған, коммуналдық меншікке жататын МЖӘ объектісіне қатысты комиссия;
10) конверт – Конкурстық өтінімнің тұтас және сақталған күйде берілуін қамтамасыз ететін қорап немесе ораудың өзге тәсілі;
11) конкурс – "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына _____ келуге арналған дәрігерлік амбулаторияны қайта құру және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша жеңілдетілген конкурстық рәсімдерді пайдалану арқылы Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі ашық конкурс;

1. Определения
1. В настоящей Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) используются следующие понятия:
1) акимат (МИО) – местный исполнительный орган;
2) конкурсная заявка потенциального частного партнера (далее – Конкурсная заявка) - совокупность документов и сведений, представленных потенциальным частным партнером для участия в Конкурсе по форме, установленной Типовой конкурсной документацией проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория);
3) подготовительный период – период, начинающийся с момента вступления Типового договора ГЧП в силу и до начала проведения строительных работ, который включает в себя период финансового закрытия, разработки и утверждения проектно-сметной документации, решения иных вопросов связанных с подготовкой к реконструкции Объекта ГЧП;
4) типовой договор ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) (далее – Типовой договор) – договор заключенный Организатором конкурса с победителем Конкурса на основании решения Комиссии;
5) типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) – Конкурсная документация, разработанная для определения условий и порядка проведения Конкурса и предоставляемая Организатором конкурса потенциальным частным партнерам для подготовки Конкурсных заявок и участия в Конкурсе по выбору Частного партнера;
6) частный партнер (далее - Частный партнер) – индивидуальный предприниматель, простое товарищество, консорциум или юридическое лицо, за исключением лиц, выступающих государственными партнерами в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве" (далее – Закон), заключившие Типовой договор;
7) источники возмещения затрат и получения доходов Частного партнера – выплата средств Частному партнеру, предусмотренных статьей 9 Закона, в порядке и сроки, установленные в договоре;
8) законодательство – совокупность нормативных правовых актов, принятых в установленном порядке и действующих на территории Республики Казахстан;
9) Комиссия – комиссия в отношении Объектов ГЧП, относящегося к коммунальной собственности, созданная в установленном законодательством порядке;
10) конверт – коробка или иной способ упаковки Конкурсной заявки, обеспечивающий ее представление в целостности и сохранности.
11) конкурс – открытый конкурс по выбору Частного партнера с использованием упрощенных Конкурсных процедур, по Проекту ГЧП "Реконструкция и эксплуатация врачебной амбулатории на ___ посещений в смену в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)";

12) конкурсты ұйымдастырушы – "__________" мемлекеттік мекемесі;
13) қағидалар – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 725 бұйрығымен бекітілген МЖӘ жобасын жоспарлау және іске асыру қағидалары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12717 болып тіркелген);
14) қызметті тұтынушылар – дәрігерлік амбулатория қызметтерін тұтынатын халық;
15) мемлекеттік әріптес – "__________" мемлекеттік мекемесі атынан Қазақстан Республикасы;
16) МЖӘ жобасы – __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына _____ келуге арналған дәрігерлік амбулаторияны қайта құру және пайдалану бойынша МЖӘ жобасы;
17) МЖӘ объектісі – салынуы мен пайдаланылуы МЖӘ жобасын іске асыру аясында жүзеге асырылатын, __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына _____ келуге арналған дәрігерлік амбулатория;
18) МЖӘ объектісін қайта құру мерзімі – Үлгілік шартта және жобалау-сметалық құжаттамада МЖӘ объектісін қайта құруға көзделген, қайта құру жұмыстарының басталу күнінен аяқталу күніне дейін есептелетін мерзім;
19) МЖӘ объектісін пайдалану – Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін Үлгілік шартта айқындалған тәртіппен және шарттарда МЖӘ объектісінің мақсатына сәйкес, оның ішінде Қызметтер көрсету мақсатында пайдалануы;
20) МЖӘ объектісін салу – МЖӘ объектісін қайта құру, оның ішінде жаңа технологиялар, өндірісті механикаландыру және автоматтандыру негізінде қайта құру, МЖӘ объектісінде өндірістік жабдық орнату, МЖӘ объектісінің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін жұмыстардың өзге түрлерін өндіру;
21) мүліктік кешен – қайта құру және пайдалану Жобалау-сметалық құжаттамаға және Үлгілік шарт талаптарына сәйкес көзделетін, жер учаскесі және сол жерде орналасқан __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына _____ келуге арналған дәрігерлік амбулатория ғимараты;
22) үздік Конкурстық өтінімді айқындау өлшемшарттары (бұдан әрі - өлшемшарттар) – Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында белгіленген, оның негізінде Конкурсқа қатысушының Конкурстық өтінімі үздік деп танылатын өлшемшарттар;
23) шарт жобасы – тараптардың құқықтарын, міндеттерін және жауапкершілігін, МЖӘті іске асыру Үлгілік шарттарын айқындайтын Мемлекеттік әріптес және Жекеше әріптес арасындағы жазбаша келісім жобасы.
2. Жалпы ережелер

12) правила – Правила планирования и реализации проекта государственно-частного партнерства, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 725 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12717) (далее – Правила);
13) организатор конкурса – государственное учреждение "__________";
14) потребители услуг – население, пользующееся услугами врачебной амбулатории;
15) государственный партнер – Республика Казахстан, в лице государственного учреждения "__________".
16) проект ГЧП – проект ГЧП "Реконструкция и эксплуатация врачебной амбулатории на ___ посещений в смену в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта);
17) объект ГЧП – врачебная амбулатория на ___ посещений в смену в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), реконструкция и эксплуатация которого осуществляется в рамках реализации Проекта ГЧП;
18) Срок реконструкции Объекта ГЧП – срок предусмотренный Договором и проектно-сметной документацией на реконструкцию Объекта ГЧП, отсчитываемый с даты начала до даты завершения строительных работ.
19) эксплуатация Объекта ГЧП – использование Объекта ГЧП Частным партнером в соответствии с назначением Объекта ГЧП, в том числе в целях оказания Услуг в порядке и на условиях, определенных Типовым договором.
20) создание Объекта ГЧП – реконструкция Объекта ГЧП, в том числе на основе новых технологий, механизации и автоматизации производства, установка производственного оборудования на Объекте ГЧП, производство иных видов работ, обеспечивающих функционирование Объекта ГЧП;
21) Имущественный комплекс – земельный участок и расположенное на нем здание врачебной амбулатории на ___ посещений в смену в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), реконструкция и эксплуатация которой предполагается в соответствии с проектно-сметной документацией и условиями Типового договора.
22) критерии определения лучшей Конкурсной заявки (далее – Критерии) – критерии, установленные в Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) на основании которых Конкурсная заявка участника Конкурса признается лучшей;
23) проект договора – проект письменного соглашения между Государственным партнером и Частным партнером, определяющее права, обязанности и ответственность сторон, условия реализации ГЧП.
2. Общие положения
2. Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) разработана с целью предоставления потенциальным частным партнерам полной информации об условиях их участия в Конкурсе.

3. Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы Әлеуетті Жекеше әріптестерге олардың Конкурсқа қатысу шарттары туралы толық ақпарат ұсыну мақсатында әзірленген.
4. Конкурс Заңға, Қағидаларға және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес өткізіледі.
5. МЖӘ жобасының сипаттамасы Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 1-қосымшада көрсетілген.
Техникалық параметрлер бойынша егжей-тегжейлі сипаттамалар Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамаға қоса берілген жобалау-сметалық құжаттамада/Үлгілік жобада/Үлгілік жобалық шешімдерде/қайталап қолдану жобасында (керегін көрсету) көзделген.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 154-3-бабының 7-тармағына сәйкес, Жекеше әріптес Үлгілік шартта белгіленген мерзімде қолда бар жобалау-сметалық құжаттаманы/Үлгілік жобаны/Үлгілік жобалық шешімдерді/қайталап қолдану жобасын (керегін көрсету) МЖӘ жобасының нақты алаңына байланыстыруды МЖӘ жобасының тұжырымдамасында қамтылған маркетингтiк және қаржылық-экономикалық параметрлерді ескере отырып жүзеге асырады.
6. МЖӘ объектісін қайта құруға және пайдалануға қойылатын талаптар Шарт жобасында келтірілген.
3. Конкурстық комиссия
7. Конкурстық өтінімдерді қарауды және іріктеуді Әкімдіктің "Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурстық комиссияны құру туралы" 20__ жылғы "__" __________ №___ қаулысымен құрылған Комиссия жүзеге асырады.
8. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) Әлеуетті Жекеше әріптестер ұсынған Конкурстық өтінімдерді құжаттардың толықтығы мен тиісті ресімделуі, сондай-ақ олардың біліктілік талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарау мен іріктеу;
2) Конкурстық өтінімдерді қарау және үздік Конкурстық өтінімді анықтау;
3) МЖӘ жобасын және Шарт жобасының талаптарын нақтылау бойынша келіссөздер жүргізу;
4) Конкурс қорытындысы бойынша Конкурстық өтінімді бекіту және өтінім берушіні Конкурс жеңімпазы деп тану болып табылады.
9. Комиссия өзінің міндеттеріне сәйкес:
1) Комиссияның отырыстарына шақыруға және Комиссия құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өкілдерін тыңдауға;
2) МЖӘ жобасының проблемалық мәселелерін талдау мен зерделеу үшін қажеттілігіне қарай мамандарды, сарапшыларды және ғалымдарды тартуға;
3) Заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік және өзге де ұйымдардан Комиссияның міндеттерін іске асыру үшін қажетті материалдарды сұратуға және алуға құқылы.

3. Конкурс проводится в соответствии с Законом, Правилами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
4. Форма описания Проекта ГЧП указано в приложении 1 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория).
5. Детальные описания по техническим параметрам предусмотрены в проектно-сметной документации/типовом проекте/типовых проектных решениях/проекте повторного применения (указать необходимое) приложенном к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория).
В соответствии с пунктом 7 статьи 154-3 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Частный партнер в сроки, установленные Типовым договором ГЧП, осуществляет привязку имеющейся проектно-сметной документации/типового проекта/типовых проектных решениях/проекте (указать необходимое) к конкретной площадке Проекта ГЧП с учетом маркетинговых и финансово-экономических параметров, содержащихся в концепции проекта ГЧП.
6. Требования к реконструкции и эксплуатации Объекта ГЧП приведены в Проекте Договора.
3. Конкурсная комиссия
7. Рассмотрение и отбор Конкурсных заявок осуществляется Комиссией, созданной постановлением Акимата от "__"__________ 20__года №___ "О создании конкурсной комиссии по определению частного партнера".
8. Основными задачами Комиссии являются:
1) рассмотрение и отбор Конкурсных заявок, представленных потенциальными частными партнерами на предмет полноты и надлежащего оформления документов, а также их соответствия квалификационным требованиям;
2) рассмотрение Конкурсных заявок и определение лучшей Конкурсной заявки;
3) проведение переговоров по уточнению Проекта ГЧП и условий Проекта Договора;
4) утверждение Конкурсной заявки по итогам Конкурса и признание заявителя победителем Конкурса.
9. В соответствии со своими задачами Комиссия имеет право:
1) приглашать на заседания Комиссии и заслушивать представителей заинтересованных государственных органов и организаций по вопросам входящим в компетенцию Комиссии;
2) привлекать по мере необходимости специалистов, экспертов и ученых для анализа и изучения проблемных вопросов Проекта ГЧП;
3) в установленном законодательством порядке запрашивать и получать от государственных и других организаций материалы, необходимые для реализации задач Комиссии.

10. Комиссияны төраға - _____________ әкімі/әкімінің орынбасары басқарады. Комиссия төрағасы Комиссияның қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады, оның жұмысын жоспарлайды, қабылданатын шешімдердің сапасы мен тиімділігін арттыруға бағытталған іс-шараларды айқындайды, Комиссияның қызметіне жеке жауапкершілікке ие болады.
11. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын оның тапсырмасы бойынша Комиссия төрағасы орынбасарларының бірі орындайды.
12. Комиссия құрамына __________ әкімінің орынбасарлары, білім беру, экономика және бюджеттік жоспарлау, қаржы, кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, құрылыс, сәулет және қала құрылысы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары, жер қатынастары, табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармаларының бірінші басшылары, сондай-ақ "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өкілдері кіреді.
13. Комиссияның жұмыс органы Конкурсты ұйымдастырушы болып табылады.
14. Комиссияның жұмыс органы қызметті ұйымдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады.
15. Комиссияның хатшысы Комиссия отырысының күн тәртібі бойынша қажетті құжаттар мен материалдарды дайындайтын және отырыс хаттамасын ресімдейтін Конкурсты ұйымдастырушының өкілі болып табылады.
16. Комиссияның отырыстары қажеттілігіне қарай өткізіледі және Комиссия мүшелерінің қарапайым көпшілігі болған жағдайда заңды деп есептеледі.
17. Комиссияның шешімдері ашық дауыс берумен қабылданады және егер оларға отырысқа қатысып отырған Комиссия мүшелері дауыстарының басым көпшілігі берілген жағдайда қабылданған болып есептеледі және міндетті түрде Комиссияның барлық қатысып отырған мүшелері және Комиссияның хатшысы қол қоятын Комиссия отырысының хаттамасымен ресімделеді. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешім қабылданған болып есептеледі.
18. Комиссия мүшелерінің айрықша пікірге құқығы бар, ол берілген жағдайда жазбаша түрде жазылуы және Комиссияның хаттамасына қоса берілуі тиіс.
19. Комиссия отырысының қорытындысы бойынша жұмыс органы мүдделі тұлғаларды қарау нәтижелері туралы хабардар етеді.
20. Комиссия өз қызметін Әкімдік қаулысының негізінде тоқтатады.
4. Конкурс өткізудің негізгі іс-шаралары
21. Конкурс заңнамаға және Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 2-қосымшаға сәйкес негізгі шараларды көздейді.
5. Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының мазмұны

10. Комиссию возглавляет председатель – аким/заместитель акима (указать необходимое) соответствующего местного исполнительного органа. Председатель Комиссии осуществляет общее руководство деятельностью Комиссии, планирует ее работу, определяет мероприятия, направленные на повышение качества и эффективности принимаемых решений, несет персональную ответственность за деятельность Комиссии.
11. Во время отсутствия председателя его функции по его поручению выполняет один из заместителей председателя Комиссии.
12. В состав Комиссии входят заместители акима соответствующего местного исполнительного органа, первые руководители управлений здравоохранения, экономики и бюджетного планирования, финансов, предпринимательства и индустриально инновационного развития, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства, строительства архитектуры и градостроительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог, земельных отношений, природных ресурсов и регулирования природопользования, а также представители Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен".
13. Рабочим органом Комиссии является Организатор конкурса.
14. Рабочий орган Комиссии осуществляет организационно-техническое обеспечение деятельности.
15. Секретарем Комиссии является представитель Организатора Конкурса, который готовит необходимые документы и материалы по повестке дня заседания Комиссии и оформляет протокол заседания.
16. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости и считается правомочным при присутствии простого большинства членов Комиссии.
17. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов присутствующих на заседании членов Комиссии и оформляются протоколом заседания Комиссии, подписываемым в обязательном порядке всеми присутствующими членами Комиссии и секретарем Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
18. Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, излагается в письменном виде и прилагается к протоколу Комиссии.
19. По итогам заседания Комиссии рабочий орган уведомляет заинтересованных лиц о результатах рассмотрения.
20. Комиссия прекращает свою деятельность на основании постановления Акимата.
4. Основные мероприятия проведения Конкурса
21. Конкурс предусматривает основные мероприятия, предусмотренные в приложении 2 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория).
5. Содержание Типовой конкурсной документация проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория)

22. Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы мынадай ақпаратты қамтиды:
1) Әлеуетті жекеше әріптестердің қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарға қойылатын талаптар, Үлгілік КҚ 3-қосымшаға сәйкес, жекеше әріптестер олардың біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар тізіміне сәйкес ұсынылады;
2) МЖӘ объектісінің орналасқан жері (Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 1-қосымша);
3) МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік қолдаудың болжанатын түрлері мен көлемдері, сондай-ақ шығындарды өтеу мен кірістерді алу көздері;
4) МЖӘ Үлгілік шартының жобасы;
5) үздік Конкурстық өтінімді айқындау өлшемшарттарының сипаттамасы;
6) МЖӘ жобасының параметрлері көрсетілуге тиіс валютаны көрсету және оларды салыстыру мен бағалау мақсатында бірыңғай валютаға келтіру үшін қолданылатын валюта бағамы;
7) Конкурстық өтінім берілетін тілге қойылатын талаптар;
8) Әлеуетті Жекеше әріптестің өз Конкурстық өтінімін Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі өткенге дейін өзгерту немесе кері қайтарып алу құқығына нұсқау;
9) Конкурстық өтінімнің мазмұны, Конкурстық өтінімдерді ұсыну тәсілі, орны, мерзімі және олардың қолданылуы, сондай-ақ Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізу шарттары;
10) Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының мазмұны бойынша түсіндірулерді алу тәсілдері;
11) Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімдері, орны, күні мен уақыты.
23. Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірленген.
24. Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының қолданылу мерзімі оны бекіткен күннен бастап ___ (жазумен көрсету, бірақ үш жылдан көп емес) жыл.
25. Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестерге Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының көшірмесін арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) не басқа да электрондық тәсілмен ұсынады. Қағаз жеткізгіште ұсынылған кезде Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы түпнұсқадан (Конкурсты ұйымдастырушы әрбір бетіне қол қойған, бекітілген және келісілген конкурстық құжаттамадан) көшірме түрінде беріледі. Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының көшірмесі Әлеуетті Жекеше әріптестің өкілдеріне тегін/____________ (жазумен көрсету) теңгеге (керегін көрсету) және Конкурсты ұйымдастырушының тиісті журналға міндетті түрде тіркеуі арқылы беріледі.

22. Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) содержит с следующую информацию:
1) требования к документам, подтверждающим соответствие потенциальных частных партнеров предъявляемым квалификационным требованиям, предоставляются в соответствии с перечнем, согласно приложению 3 к Типовой КД;
2) местонахождение Объекта ГЧП;
3) предполагаемые виды и объемы государственной поддержки, а также источники возмещения затрат и получения доходов по проекту ГЧП;
4) проект договора;
5) описание критериев определения лучшей Конкурсной заявки;
6) указание валюты, в которой должны быть выражены параметры проекта ГЧП, и курс валюты, который будет применен для приведения к единой валюте в целях их сопоставления и оценки;
7) требования к языку представления Конкурсной заявки;
8) указание на право потенциального частного партнера изменять или отзывать свою Конкурсную заявку до истечения срока представления Конкурсных заявок;
9) содержание Конкурсной заявки, способ, место, срок представления и действия Конкурсных заявок, а также условия внесения обеспечения Конкурсной заявки;
10) способы получения разъяснений по содержанию Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) проекта ГЧП;
11) процедуры, место, дату и время вскрытия конвертов с Конкурсными заявками.
23. Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) разработана на государственном и русском языках.
24. Срок действия Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) ___ (указать прописью, но не более трех лет) года со дня ее утверждения.
25. Организатор конкурса предоставляет копию Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) потенциальным частным партнерам через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо другим электронным способом. При предоставлении на бумажном носителе Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) предоставляется в виде копии с оригинала (утвержденной и согласованной Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория), полистно парафированной Организатором конкурса). Копия Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) предоставляется представителям потенциального частного партнера бесплатно/__________ (указать прописью) тенге (указать необходимое) и с обязательной регистрацией Организатором конкурса в соответствующем журнале.

26. Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында және оның қосымшаларында көзделген МЖӘ объектісінің техникалық параметрлері Конкурстық өтінімдерді дайындау және ұсыну кезінде Әлеуетті Жекеше әріптестер үшін міндетті болып табылады.
27. Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында көзделген шарттармен және Конкурсты өткізумен байланысты даулар Заңнаманың талаптарына және Үлгілік шартта келісілген дауларды шешу рәсімдеріне сәйкес келіссөздер жолымен шешіледі.
28. Егер Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында көзделген шарттармен, Конкурсты өткізумен байланысты даулар Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының 27-тармағына сәйкес шешілмейтін болса, онда Тараптар дауды заңнаманың талаптарына сәйкес сот тәртібімен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының "Төрелiк туралы" 2016 жылғы 8 сәуірдегі Заңына сәйкес халықаралық төрелікке жүгіну жолымен шешуге құқылы.
6. Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру және талқылау
29. Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын алған тұлғалар, қажет болған жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушыға Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен, Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей жүгінеді. Конкурс қайта өткізілген жағдайда Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын алған тұлғаларды тіркеу журналына өздері туралы мәліметтер енгізілген тұлғалар, қажет болған жағдайда, Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірмей жүгінеді.
30. Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы сұрау салу арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы не жазбаша түрде, қағаз жеткізгіште, бір данада, мемлекеттік немесе орыс тілінде не мемлекеттік немесе орыс тіліне нақты (нотариалды куәландырылған) аудармасын қоса берумен өзге тілде ұсынылады. Әлеуетті Жекеше әріптестің сұрау салуы Конкурсты ұйымдастырушыға жөнелтілуі және мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, _______________ облысы, ____________ қаласы, _______ көшесі, №__, "__________" мемлекеттік мекемесі , №____ кабинетке бағытталуы тиіс. Сұрау салу заңнаманың талаптарына сәйкес жақайта құруы және сұрау салу түсіп отырған Әлеуетті Жекеше әріптестің атауынан және жауап жіберілуі тиіс мекенжайдан тұруы тиіс.

26. Предусмотренные в Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) и в ее приложениях, технические параметры Объекта ГЧП являются обязательными для потенциальных частных партнеров при подготовке и представлении Конкурсных заявок.
27. Споры, связанные с условиями, предусмотренными Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) и проведением Конкурса, разрешаются путем переговоров в соответствии с требованиями законодательства.
28. Если споры, связанные с условиями, предусмотренными Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория), проведением Конкурса не могут быть разрешены в соответствии с пунктом 27 Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория), то Стороны вправе разрешить спор в соответствии с требованиями законодательства в судебном порядке, а также путем обращения в международный арбитраж в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 апреля 2016 года "Об арбитраже".
6. Разъяснение и обсуждение положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория)
29. Лица, получившие Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория), в случае необходимости обращаются с запросом к Организатору Конкурса о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория), но не позднее 30 (тридцати) календарных дней до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок. При проведении повторного Конкурса лица, сведения о которых внесены в журнал регистрации лиц, получивших Типовую конкурсную документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория), при необходимости обращаются с запросом о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория), но не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней до истечения окончательного срока предоставления Конкурсных заявок.
30. Запрос о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) представляется через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо в письменном виде, на бумажном носителе, в одном экземпляре, на государственном или русском языке либо на ином языке с приложением точного (нотариально заверенного) перевода на государственный или русский язык. Запрос потенциального частного партнера должен быть адресован Организатору Конкурса и направлен по адресу: Республика Казахстан, __________ область, город __________, ул. __________, №__, государственное учреждение "__________", кабинет №____. Запрос должен быть составлен в соответствии с требованиями законодательства и включать наименование Потенциального частного партнера, от которого поступает запрос, и адрес, на который следует направить ответ.

31. Конкурсты ұйымдастырушы сұрау салуды тіркеген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оған жауап жібереді және сұрау салу кімнен түскенін көрсетпестен:
1) мұндай түсіндіруді Конкурсты ұйымдастырушы Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге хабарлайды;
2) Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіруді арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы жібереді не түсіндірудің мәтінін "______________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында жариялайды.
32. Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру үшін Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестермен 20__ жылғы "__" __________ __:00 сағатта мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, _______________ облысы, ____________ қаласы, _______ көшесі, №__ кабинетте кездесу өткізеді.
33. Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру жөніндегі кездесу қорытындысы бойынша Конкурсты ұйымдастырушы осы кездесу барысында ұсынылған дереккөздерді көрсетпестен, Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын түсіндіру туралы сұрау салулардан, сондай-ақ осы сұрау салуларға жауаптардан тұратын хаттама жасайды.
34. Әлеуетті Жекеше әріптестермен кездесудің хаттамасына Конкурсты ұйымдастырушының атынан өкілдік ететін тұлғалар, сондай-ақ Әлеуетті Жекеше әріптестер немесе олардың уәкілетті өкілдері қол қояды.
35. Аталған хаттаманың көшірмесін Конкурсты ұйымдастырушы оны ресімдеген және қол қойған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей Комиссияға және Конкурсты ұйымдастырушы Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге жібереді.
Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы хаттама арнайы құрылған интернет-ресурста (веб-портал) орналастырылады не "______________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында жарияланады.
36. Егер Әлеуетті Жекеше әріптестермен Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру бойынша кездесу Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының 32-тармағында белгіленген уақыт пен күні Әлеуетті Жекеше әріптестердің немесе олардың уәкілетті өкілдерінің келмеуі себебінен болмай қалса, Конкурсты ұйымдастырушы көрсетілген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы факт туралы Комиссияға жазбаша хабарлайды.

31. Организатор конкурса в течение 3 (трех) рабочих дней со дня регистрации запроса направляет ответ на него и без указания, от кого поступил запрос:
1) сообщает такое разъяснение всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория);
2) направляет разъяснения положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо опубликовывает текст разъяснения официальном интернет-ресурсе государственное учреждение "__________".
32. Для разъяснения положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) Организатор конкурса проводит встречу с потенциальными частными партнерами, в __:00 часов "__"__________ 20__ года по адресу: Республика Казахстан, __________ область, город __________, ул. __________, __, кабинет № ___.
33. По итогам встречи по разъяснению Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) Организатор конкурса составляет протокол, содержащий представленные в ходе этой встречи запросы о разъяснении Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) без указания их источника, а также ответы на эти запросы.
34. Протокол встречи с потенциальными частными партнерами подписывается лицами, представлявшими Организатора Конкурса, а также потенциальными частными партнерами или их уполномоченными представителями.
35. Копия указанного протокола не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня его оформления и подписания Организатором конкурса направляется Комиссии и всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Конкурсную документацию.
Протокол о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) размещается на специально созданном интернет-ресурсе (веб-портале) либо публикуется на официальном интернет-ресурсе государственного учреждения "__________".
36. В случае, если встреча с потенциальными частными партнерами по разъяснению положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) не состоялась по причине неявки Потенциальных частных партнеров или их уполномоченных представителей в назначенные в пункте 32 Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) дату и время, Организатор конкурса в течение 1 (одного) рабочего дня с указанной даты письменно уведомляет о таком факте Комиссию.

37. Әлеуетті Жекеше әріптестерден МЖӘ жобасының қаржылық, заңды және өзге де қажетті параметрлері, мемлекеттік қолдау шаралары, Жекеше әріптесті және өзге де шешімдерді іріктеу өлшемшарттары бойынша оңтайлы шешімдерді қалыптастыру мақсатында ұсыныстар түскен жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушы мүдделі Әлеуетті Жекеше әріптестердің әрқайсысының қажеттіліктері мен мүмкіндіктерін ескере отырып, қажет болған жағдайда бәсекелі диалог ұйымдастырады. Заңнамаға сәйкес, бәсекелі диалогқа қатысушылардың барлығы оны жүргізу барысында алынған ақпараттың құпиялылығын сақтайды.
7. Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу
38. Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 20 (жиырма) күннен кешіктірмей, ал конкурсты қайтадан өткізген кезде – күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей өз бастамасымен немесе Әлеуетті Жекеше әріптестің сұрау салуына жауап ретінде Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізе алады.
39. Конкурсты ұйымдастырушы Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу туралы шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей, барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге Конкурстық құжаттамаға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар мәтінін жолдайды. Бұл ретте Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімін Әлеуетті Жекеше әріптестердің Конкурстық өтінімдердегі өзгерістер және (немесе) толықтыруларды ескеруі үшін, кемінде күнтізбелік 30 (отыз) күн мерзіміне, ал Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурс қайта өткізілген кезде, кемінде күнтізбелік 15 (он бес) күн мерзіміне ұзартады.
40. Енгізілген өзгерістер және/немесе толықтырулар міндетті күшке ие болады.
41. Конкурстық құжаттамаға өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу Қағидаларда белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қолдаудың түрлері және көлемдері, сондай-ақ Жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістерді алу көздері
42. Жекеше әріптес МЖӘ жобасын іске асыру кезеңінде Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қолдау шараларын алуға, шығындарды өтеуге және кірістер алуға (керегін көрсету) құқығы бар.
43. Мемлекеттік қолдау шараларын төлеудің, шығындарды өтеудің және кірістер алудың (керегін көрсету) мөлшері, тәртібі және мерзімдері заңнамаға сәйкес Үлгілік шартта белгіленеді.

37. В случае поступления предложений от потенциальных частных партнеров, с целью формирования оптимальных решений по финансовым, юридическим и иным необходимым параметрам Проекта ГЧП, мерам государственной поддержки, критериям отбора Частного партнера и иных решений, с учетом потребностей и возможностей каждого из заинтересованных потенциальных частных партнеров Организатор конкурса, при необходимости, организует конкурентный диалог. Все участники конкурентного диалога соблюдают конфиденциальность информации, полученной в ходе его проведения в соответствии с законодательством.
7. Внесение изменений и/или дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория)
38. Организатор конкурса в срок не позднее 20 (двадцати) календарных дней до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок по собственной инициативе или в ответ на запрос потенциального частного партнера может внести изменения и/или дополнения в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория), а при проведении повторного Конкурса – в срок не позднее 10 (десяти) календарных дней.
39. Организатор конкурса не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня принятия решения о внесении изменений и/или дополнений в Конкурсную документацию представляет текст внесенных изменений и/или дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) всем потенциальным частным партнерам. При этом срок представления Конкурсных заявок продлевается Организатором конкурса на срок не менее чем на 30 (тридцать) календарных дней для учета потенциальными частными партнерами этих изменений и/или дополнений в Конкурсных заявках, а при повторном Конкурсе по определению Частного партнера – на срок не менее 15 (пятнадцати) календарных дней.
40. Внесенные изменения и/или дополнения имеют обязательную силу.
41. Внесение изменений и/или дополнений в Конкурсную документацию осуществляется в порядке, установленном Правилами.
8. Виды и объемы государственной поддержки, а также источники возмещения затрат и получения доходов Частного партнера
42. В период реализации Проекта ГЧП Частный партнер имеет право на получение мер государственной поддержки, возмещение затрат и получение доходов (указать необходимое) согласно приложению 1 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория).
43. Размер, порядок и сроки выплаты мер государственной поддержки, возмещения затрат и получения доходов (указать необходимое) устанавливаются Договором в соответствии с законодательством.

9. Біліктілік іріктеу
44. Заңның 32-бабына сәйкес, Конкурсқа қатысу үшін Әлеуетті Жекеше әріптес мынадай біліктілік талаптарына сай келуге тиіс:
1) құқық қабілеттілігінің (заңды тұлғалар үшін) және азаматтық әрекет қабілеттілігінің (дара кәсіпкер үшін) болуы;
2) төлем қабілеттілігінің болуы, салық берешегінің болмауы;
3) Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін қажетті қаржылық және (немесе) материалдық және (немесе) еңбек ресурстарының болуы;
4) банкроттық не тарату рәсіміне жатпау, оның мүлкіне тыйым салынбауға тиіс, заңнамаға сәйкес оның қаржылық-шаруашылық қызметі тоқтатыла тұрмауға тиіс;
5) соңғы үш жыл ішінде жасалған МЖӘ Үлгілік шарттары бойынша міндеттемелерді орындамағаны және (немесе) тиісінше орындамағаны үшін жосықсыз Әлеуетті Жекеше әріптес деп тану туралы заңды күшіне енген сот шешімі негізінде жауаптылыққа тартылмауға тиіс.
45. Әлеуетті Жекеше әріптес МЖӘ жобасын меншікті қаражатымен немесе қарыз қаражатын тарту арқылы қаржыландыруға құқылы.
46. Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптеске Заңда көзделмеген біліктілік талаптарын қоюға құқылы емес. Әлеуетті Жекеше әріптес біліктілік талаптарына қатысты емес ақпаратты ұсынбауға құқылы.
47. Әлеуетті Жекеше әріптестердің қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды ұсыну 20 __ жылғы "___"__________ ___:00 сағатқа дейін жүзеге асырылады.
48. Қағидаларға сәйкес, Әлеуетті Жекеше әріптес оның біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін Конкурсты ұйымдастырушыға Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 3-қосымшада келтірілген құжаттарды ұсынады.
49. Әлеуетті Жекеше әріптес біліктілік талаптарына сәйкестікке анық емес ақпарат ұсынған жағдайда, сот оны жосықсыз Әлеуетті Жекеше әріптес деп таныған кезден бастап кейінгі үш жыл бойы Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсқа қатысуға жіберілмейді.
50. Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынатын біліктілік талаптары бойынша ақпараттың анықтығын Комиссия, Конкурсты ұйымдастырушы, уәкілетті мемлекеттік органдар Конкурсты өткізудің кез келген сатысында анықтай алады.
51. Әлеуетті Жекеше әріптестің біліктілік талаптары бойынша анық емес ақпарат ұсыну фактісін анықтаған тұлғалар осындай факт анықталған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей, Конкурсты ұйымдастырушыны және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органды анық емес ақпарат ұсыну фактісін растайтын құжаттардың көшірмелерін хабарламаға қоса бере отырып, бұл туралы жазбаша хабардар етеді және Қағидаларға сәйкес шаралар қабылдайды.

9. Квалификационный отбор
44. В соответствии со статьей 32 Закона для участия в Конкурсе Потенциальный частный партнер должен соответствовать следующим квалификационным требованиям:
1) обладать правоспособностью (для юридических лиц) и гражданской дееспособностью (для индивидуального предпринимателя);
2) являться платежеспособным, не иметь налоговой задолженности;
3) иметь финансовые и/или материальные, и/или трудовые ресурсы, необходимые для исполнения обязательств по Типовому договору;
4) не подлежать процедуре банкротства либо ликвидации, на его имущество не должен быть наложен арест, его финансово-хозяйственная деятельность не должна быть приостановлена в соответствии с законодательством;
5) не быть привлеченным к ответственности за неисполнение и/или ненадлежащее исполнение им обязательств по заключенным в течение последних трех лет договорам ГЧП на основании решения суда, вступившего в законную силу, о признании недобросовестным потенциальным частным партнером.
45. Потенциальный частный партнер вправе финансировать Проект ГЧП собственными средствами и с привлечением заемных средств.
46. Организатор конкурса не вправе предъявлять потенциальному частному партнеру квалификационные требования, не предусмотренные Законом. Потенциальный частный партнер вправе не предоставлять информацию, не относящуюся к квалификационным требованиям.
47. Представление потенциальными частными партнерами документов, подтверждающих их соответствие предъявляемым квалификационным требованиям осуществляется до ___:00 часов "____"__________ 20___ года.
48. В соответствии с Правилами потенциальный частный партнер в подтверждение соответствия его квалификационным требованиям представляет Организатору Конкурса документы, приведенные в приложении 3 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория).
49. Потенциальный частный партнер в случае предоставления недостоверной информации на соответствие квалификационным требованиям не допускается к участию в Конкурсе по определению Частного партнера в течение последующих трех лет с момента признания его судом недобросовестным потенциальным частным партнером.
50. Достоверность информации по квалификационным требованиям, предоставляемой потенциальным частным партнером, может быть установлена Комиссией, Организатором конкурса, уполномоченными государственными органами на любой стадии проведения.
51. Лица, установившие факт представления потенциальным частным партнером недостоверной информации по квалификационным требованиям, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня установления такого факта письменно уведомляет об этом Организатора Конкурса и центральный уполномоченный орган по государственному планированию с приложением к уведомлению копии документов, подтверждающих факт предоставления недостоверной информации и применяют меры согласно Правилам.

65. Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптеске ол енгізген Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайлардың бірі орын алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қайтарады:
1) осы Әлеуетті Жекеше әріптестің Конкурстық өтінімдер ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін өзінің Конкурстық өтінімін кері қайтарып алуы;
2) Конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы хаттамаға қол қою. Аталған жағдай Конкурсқа қатысушылар деп танылған Әлеуетті Жекеше әріптестерге қолданылмайды;
3) Конкурс қорытындылары туралы хаттамаға қол қою. Аталған жағдай Конкурс жеңімпазы болып айқындалған Конкурсқа қатысушыға қолданылмайды;
4) Үлгілік шарттың күшіне енуі;
5) Әлеуетті Жекеше әріптестің Конкурстық өтінімінің қолданылу мерзімінің өтуі.
13. Конкурсқа қатысу үшін ұсынылатын құжаттарды ресімдеу және енгізу тәртібі
66. Конкурстық өтінімді Әлеуетті Жекеше әріптестер Конкурстық құжаттаманың 78-тармағында көрсетілген, оларды ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін тігілген, беттері нөмірленген және әрбір бетіне қол қойылған, соңғы бетіне қолы мен мөрі қойылған түрінде жабылған Конвертте ұсынады.
67. Конверт:
1) Әлеуетті Жекеше әріптестің толық атауы мен пошталық мекенжайы (егер ол "кешіккен" болып жарияланатын болса, Конкурстық өтінімді ашпай, кері қайтару мақсатында);
2) Конкурсты ұйымдастырушының толық атауы мен мекенжайы:
"__________" мемлекеттік мекемесі , Қазақстан Республикасы, __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету), _________ көшесі, __, №___ кабинет, тел. 8 (____) __-__-__;
3) конкурстың атауы:
"__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) АУЫСЫМЫНА ____ КЕЛУГЕ АРНАЛҒАН ДӘРІГЕРЛІК АМБУЛАТОРИЯ ҚАЙТА ҚҰРУ ЖӘНЕ ПАЙДАЛАНУ" МЖӘ ЖОБАСЫ БОЙЫНША ЖЕКЕШЕ ӘРІПТЕСТІ ТАҢДАУ ЖӨНІНДЕГІ КОНКУРС";
4) сондай-ақ: "20__ ЖЫЛҒЫ "__" ______ __-00 САҒАТҚА ДЕЙІН АШЫЛМАСЫН" мәтіні көрсетіле отырып, Конкурсты ұйымдастырушыға жолдануы тиіс.
68. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді Әлеуетті Жекеше әріптестер не олардың уәкілетті өкілдері Конкурсты ұйымдастырушыға қолма-қол немесе тапсырысты пошта байланысын пайдалану арқылы ұсынады.
69. Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдері бар конверттерді Конкурстық құжаттамада белгіленген мерзім ішінде қабылдайды және оларды ұсыну сәтінен бастап Конкурстық өтінімдерді тіркеу журналына тіркеуді жүзеге асырады.
70. Конвертке Конкурстық өтінімді құрайтын құжаттардың тізімдемесі де салынады. Тізімдеме Конкурстық құжаттамада көрсетілген талаптарға сәйкес тілде ұсынылуы, оған Әлеуетті Жекеше әріптестің бірінші басшысы не бірінші басшының міндетін атқарушы не уәкілетті өкілі қол қоюы және Әлеуетті Жекеше әріптестің мөрімен расталуы тиіс.

65. Организатор конкурса возвращает Потенциальному частному партнеру внесенное им обеспечение Конкурсной заявки в течение трех рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) отзыва данным потенциальным частным партнером своей Конкурсной заявки до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок;
2) подписания протокола о допуске к участию в Конкурсе. Указанный случай не распространяется на Потенциальных частных партнеров, признанных участниками Конкурса;
3) подписания протокола об итогах Конкурса. Указанный случай не распространяется на участника Конкурса, определенного победителем Конкурса;
4) вступления в силу Договора;
5) истечения срока действия Конкурсной заявки Потенциального частного партнера.
13. Порядок оформления и внесения документов, представляемых для участия в Конкурсе
66. Конкурсная заявка представляется потенциальными частными партнерами до истечения окончательного срока их представления указанного в пункте 78 Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) в прошитом виде, с пронумерованными и запарафированными страницами, последняя страница заверяется его подписью и печатью, в запечатанном Конверте.
67. Конверт должен быть адресован Организатору Конкурса, с указанием на нем:
1) полного наименования и почтового адреса Потенциального частного партнера (с целью возврата Конкурсной заявки невскрытой, если она будет объявлена "опоздавшей");
2) полного наименования и почтового адреса Организатора Конкурса:
Государственное учреждение "__________", Республика Казахстан, ___________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), улица __________, дом __, кабинет №___, тел. 8 (____) __-__-__;
3) наименования Конкурса:
"КОНКУРС ПО ВЫБОРУ ЧАСТНОГО ПАРТНЕРА ПО ПРОЕКТУ ГЧП "РЕКОНСТРУКЦИЯ И ЭКСПЛУАТАЦИЯ ВРАЧЕБНОЙ АМБУЛАТОРИИ НА ___ ПОСЕЩЕНИЙ В СМЕНУ В __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)".
4) а также слова: "НЕ ВСКРЫВАТЬ ДО __-00 ЧАСОВ "__" ______ 20__ ГОДА".
68. Заявки на участие в Конкурсе представляются Потенциальными частными партнерами, либо их уполномоченными представителями Организатору Конкурса нарочно или с использованием заказной почтовой связи.
69. Организатор конкурса принимает Конверты с Конкурсными заявками в течение срока, установленного Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) и осуществляет их регистрацию в журнале регистрации Конкурсных заявок, с момента их предоставления.
70. В Конверт также вкладывается опись документов, составляющих Конкурсную заявку. Опись должна быть представлена на языке, согласно требованиям, указанным в Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория), подписана первым руководителем, либо исполняющим обязанности первого руководителя Потенциального частного партнера, либо его уполномоченным представителем и заверена печатью Потенциального частного партнера.

84. Әлеуетті Жекеше әріптес осы Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының 78-тармағында көрсетілген, Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімінің аяқталуынан кешіктірмей:
1) енгізілген Конкурстық өтінімді өзгерте және/немесе толықтыра;
2) өзі енгізген Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді қайтару құқығын жоғалтпастан, өзінің Конкурстық өтінімін кері қайтарып ала алады.
Конкурстық өтінімге өзгертулер оларды ұсынудың түпкілікті мерзімі өткеннен кейін енгізілмейді.
85. Әлеуетті Жекеше әріптестер өзгертілген Конкурстық өтінімді бұрын ұсынылған Конкурстық өтінім сияқты дайындайды, мөр басады және Конвертте:
1) Әлеуетті Жекеше әріптестің толық атауы мен пошталық мекенжайын;
2) Конкурсты ұйымдастырушының толық атауы мен пошталық мекенжайын:
"_______________________________________________" мемлекеттік мекемесі , Қазақстан Республикасы, _______________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету), _________ көшесі, __, №___ кабинет, тел. 8 (____) __-__-__;
3) құжаттың атауын: "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) АУЫСЫМЫНА ____ КЕЛУГЕ АРНАЛҒАН ДӘРІГЕРЛІК АМБУЛАТОРИЯНЫ ҚАЙТА ҚҰРУ ЖӘНЕ ПАЙДАЛАНУ" МЖӘ ЖОБАСЫ БОЙЫНША ЖЕКЕШЕ ӘРІПТЕСТІ ТАҢДАУ ЖӨНІНДЕГІ КОНКУРСТЫҢ ӨЗГЕРТІЛГЕН КОНКУРСТЫҚ ӨТІНІМІ";
4) сондай-ақ: "20__ ЖЫЛҒЫ "__" ______ __-00 САҒАТҚА ДЕЙІН АШЫЛМАСЫН" сөздерін көрсете отырып ұсынады.
86. Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінімді қайтарып алу туралы шешім қабылдаған жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушының атына Әлеуетті Жекеше әріптес қол қойған және мөр қойылған еркін түрде ресімделетін Конкурстық өтінімді қайтарып алу туралы хабарлама жолданады.
Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінімді Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін қайтарған жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптеске ол енгізген қамтамасыз етуді Конкурстық өтінімді қайтарып алу туралы хабарлама алған күннен бастап __ (жазбаша түрде көрсету) жұмыс күнінің ішінде қайтарады.
19. Конкурстық өтінімдерді ашу, қарау және іріктеу
87. Комиссия Конкурстық өтінімдері бар конверттерді Астана қ. (Қазақстан Республикасы) уақыты бойынша 20_____ж. "___" _____ ___:00 сағатта мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, __________________ қ., ____________ көшесі, "_________________________" мемлекеттік мекемесі ғимаратында, ____ қабат, № ______ кабинетте ашады.
88. Конкурсты ұйымдастырушыға, Комиссия көпшілігі болмаған жағдайда немесе Комиссия төрағасының немесе оны алмастыратын тұлғаның шешімімен Конкурстық өтінімдерді ашу орны, өткізілетін уақыты мен күні туралы Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер енгізуге рұқсат етіледі.

84. Потенциальный частный партнер не позднее окончания срока представления Конкурсных заявок, указанного в пункте 78 Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) может:
1) изменить и/или дополнить внесенную Конкурсную заявку;
2) отозвать свою Конкурсную заявку, не утрачивая право на возврат внесенного им обеспечения Конкурсной заявки.
Изменения не вносятся в Конкурсные заявки после истечения окончательного срока их представления.
85. Измененная Конкурсная заявка подготавливается, запечатывается и представляется потенциальными частными партнерами так же, как и ранее представленная Конкурсная заявка с указанием на Конверте:
1) полного наименования и почтового адреса потенциального частного партнера;
2) полного наименования и почтового адреса Организатора Конкурса:
Государственное учреждение "__________", Республика Казахстан, __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), улица _________, дом __, кабинет №___, тел. 8 (____) __-__-__;
3) наименования документа: "ИЗМЕНЕННАЯ КОНКУРСНАЯ ЗАЯВКА КОНКУРСА ПО ВЫБОРУ ЧАСТНОГО ПАРТНЕРА ПО ПРОЕКТУ ГЧП "РЕКОНСТРУКЦИЯ И ЭКСПЛУАТАЦИЯ ВРАЧЕБНОЙ АМБУЛАТОРИИ НА ___ ПОСЕЩЕНИЙ В СМЕНУ В __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)";
4) а также слова: "НЕ ВСКРЫВАТЬ ДО __-00 ЧАСОВ "__" ______ 20__ ГОДА".
86. В случае принятия решения потенциальным частным партнером об отзыве Конкурсной заявки, в адрес Организатора Конкурса направляется уведомление об отзыве Конкурсной заявки, которое оформляется в произвольной форме на имя Организатора Конкурса, подписанного потенциальным частным партнером и скрепленного печатью.
В случае отзыва потенциальным частным партнером Конкурсной заявки до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок, Организатор конкурса возвращает потенциальному частному партнеру внесенное им обеспечение в течение __ (указать прописью) рабочих дней со дня получения уведомления об отзыве Конкурсной заявки.
19. Вскрытие и рассмотрение и отбор Конкурсных заявок
87. Комиссия вскрывает конверты с Конкурсными заявками в ___:00 часов по времени г. Астана (Республика Казахстан) "___" _____20___г., по адресу: Республика Казахстан, __________________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), ул. __________, дом __, в здании государственного учреждения "__________________", ____ этаж, кабинет № __.
88. Организатором конкурса допускается внесение изменений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) о месте, времени и дате проведения вскрытия Конкурсных заявок в случае отсутствия большинства Комиссии или решением Председателя Комиссии или лица его замещающего.

89. Енгізілген өзгерістер міндетті күшке ие болады және олар туралы Конкурсты ұйымдастырушы Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге, сондай-ақ Комиссия мүшелеріне, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органды қоса алғанда, мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдарға дереу хабарлайды.
90. Конкурсты ұйымдастырушы барлық мүдделі тұлғаларға жоғарыда көрсетілген өзгерістер туралы арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы хабарлайды не "____________________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында ақпарат орналастырады.
91. Конкурстық өтінімдері бар конверттер Комиссияның қарапайым көпшілігінің, Конкурсты ұйымдастырушының уәкілетті өкілінің, сондай-ақ Әлеуетті Жекеше әріптестердің немесе олардың уәкілетті өкілдерінің қатысуымен ашылады.
92. Комиссия хатшысы не төраға Комиссия мүшелерінің арасынан анықтаған тұлға Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашады және барлық қатысушылардың алдында өтінімдегі құжаттардың тізбесін және олардың қысқаша мазмұнын жария етеді.
93. Комиссия барлық Конкурстық өтінімдерді қарайды. Егер бір ғана Конкурстық өтінім ұсынылған жағдайда, берілген өтінімді Комиссия осы тармақтың бірінші бөлігіне сәйкес қарайды.
94. Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашу хаттамасына төраға және отырысқа қатысқан барлық Комиссия мүшелері, сондай-ақ Комиссия хатшысы әрбір бетіне қол қояды.
95. Көрсетілген хаттаманың көшірмесі Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашу жөніндегі комиссияның отырысына қатысқан Әлеуетті Жекеше әріптестерге немесе олардың уәкілетті өкілдеріне Комиссияның аталған отырысынан кейінгі 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей, ал қатыспағандарға – олардың жазбаша сұрау салуы бойынша сұрау салуды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жіберіледі.
96. Комиссия отырысын өткізбей тұрып, Конкурстық өтінімдерді қарауға жол берілмейді.
97. Бұл ретте осындай Конкурстық өтінімді үздік деп тану туралы Комиссияның шешімі жойылады және осы Конкурсқа енгізілген, қалған Конкурстық өтінімдердің арасынан үздік Конкурстық өтінім қайтадан таңдалады.
20. Конкурстық өтінімдерді іріктеу өлшемшарттары
98. Конкурстық өтінімдерді қарау және іріктеуді Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 5-қосымшада келтірілген өлшемшарттарды және олардың параметрлерін ескере отырып, Комиссия жүзеге асырады.
99. Өлшемшарттар олардың әрқайсысы бойынша тиісті ұпайлар (үлестік немесе пайыздық мән) беру арқылы бағаланады.

89. Внесенные изменения имеют обязательную силу, и о них незамедлительно сообщается всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория), а также членам Комиссии, заинтересованным государственным органам и организациям, включая уполномоченный орган по государственному планированию.
90. Организатор конкурса извещает всех заинтересованных лиц о вышеуказанных изменениях через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо размещает информацию на официальном интернет-ресурсе государственного учреждения "__________".
91. Конверты с Конкурсными заявками вскрываются в присутствии простого большинства Комиссии, уполномоченного представителя Организатора Конкурса, а также Потенциальных частных партнеров или их уполномоченных представителей.
92. Секретарь Комиссии либо лицо, определенное председателем из числа членов Комиссии, вскрывает Конверты с Конкурсными заявками и оглашает перечень документов, содержащихся в заявке и их краткое содержание в присутствии всех участников.
93. Комиссией рассматриваются все Конкурсные заявки.
В случае, если представлена только одна Конкурсная заявка, данная заявка рассматривается Комиссией в соответствии с частью первой настоящего пункта.
94. Протокол вскрытия Конвертов с Конкурсными заявками подписывается и полистно парафируется председателем и всеми присутствующими на заседании членами Комиссии, а также секретарем Комиссии.
95. Копия указанного протокола направляется потенциальным частным партнерам или их уполномоченным представителям, присутствовавшим на заседании Комиссии по вскрытию Конвертов с Конкурсными заявками, не позднее 2 (двух) рабочих дней, следующих за днем указанного заседания Комиссии, а отсутствующим – по их письменному запросу в срок, не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения запроса.
96. Не допускается рассмотрение Конкурсных заявок без проведения заседания Комиссии.
97. При этом решение Комиссии о признании такой Конкурсной заявки лучшей аннулируется и среди остальных Конкурсных заявок, внесенных на данный Конкурс, заново выбирается лучшая Конкурсная заявка.
20. Критерии отбора Конкурсных заявок
98. Рассмотрение и отбор Конкурсных заявок осуществляются Комиссией с учетом критериев и их параметров, приведенных в приложении 5 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория).
99. Критерии оцениваются посредством присвоения соответствующих баллов (удельное и процентное значение) по каждому из них.

7) заңды тұлға қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын жағдайларды қоспағанда, заңды тұлға нотариалды расталған жарғысының көшірмесін ұсынады. Қазақстан Республикасының бейрезиденттері мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне аударылған сауда тізілімінен нотариалды куәландырылған заңдастырылған үзіндіні ұсынады;
8) тіркелген заңды тұлға, филиал немесе өкілдік туралы анықтама;
9) кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға тиісті мемлекеттік орган берген, заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін, жеке сәйкестендіру нөмірін көрсете отырып, нотариалды куәландырылған жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесін ұсынады;
10) Әлеуетті Жекеше әріптеске қызмет көрсететін банктің немесе банк филиалының қолы мен мөрі қойылған анықтама берілген күннің алдында үш айдан астам Әлеуетті Жекеше әріптес міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басқармасының қаулысымен бекітілген екінші деңгейдегі банктердегі және ипотекалық компаниялардағы бухгалтерлік есептің Үлгі шот жоспарына сәйкес банк немесе банк филиалы алдында мерзімі өткен берешегі жоқ екендігі туралы анықтаманың түпнұсқасы. Егер Әлеуетті Жекеше әріптес бірнеше екінші деңгейдегі банктің немесе филиалдарының, сондай-ақ шетел банкінің клиенті болып табылса, аталған анықтама осындай банктердің әрқайсысынан ұсынылады.
"Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес кредиттік бюро беретін кредиттік есепті ұсынуға рұқсат етіледі.
Банктің анықтамасы (не кредиттік есеп) конкурсты ұйымдастырушыға құжаттарды ұсыну күнінің алдындағы екі айдан бұрын берілмейді.
Конкурсқа жеке және (немесе) қарапайым серіктестік нысанындағы заңды тұлғалардың бірлестіктері қатысқан жағдайда оның қатысушылары өздерінің біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін осы Қағидаларда белгіленген құжаттардан басқа мынадай құжаттарды қоса ұсынулары қажет:
бірлескен қызмет туралы Үлгілік шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
қарапайым серіктестік мүшелері арасында жасалған ортақ жауапкершілік туралы Үлгілік шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
конкурс шеңберінде келіссөздерді және басқа да іс-шараларды жүзеге асыруға қарапайым серіктестік атынан әрекет ететін оның өкіліне арналған сенімхаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі.
Біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын өзге де құжаттарды Әлеуетті Жекеше әріптестер өз қалауы бойынша ұсынады.
Қазақстан Республикасының бейрезидент Әлеуетті Жекеше әріптесі біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін Қазақстан Республикасының резиденттері ұсынатын құжаттарды не конкурстық құжаттаманың тілдеріне аударылған нотариалды куәландырылған аудармамен Қазақстан Республикасының бейрезиденті Әлеуетті Жекеше әріптестің біліктілігі туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын құжаттарды, сондай ақ резиденттіктің апостиль қойылған сертификатын (егер халықаралық Үлгілік шартта өзгеше көзделмесе) ұсынады.
МЖӘ объектісі ақпараттық ресурстар және (немесе) ақпараттық жүйелер болған жағдайда Әлеуетті Жекеше әріптес ақпараттық ресурстарға және (немесе) ақпараттық жүйелерге меншік және (немесе) ие болу құқығы туралы құжаттарды ұсынады.
Денсаулық сақтау саласындағы
(дәрігерлік амбулатория)
МЖӘ жобасының Үлгілік
конкурстық құжаттамасына
4-қосымша
Нысан
Конкурстық өтінім
"__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына _____ келуге арналған дәрігерлік амбулаторияны қайта құру және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша оңайлатылған конкурстық рәсімдерді пайдалану арқылы Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі конкурстық құжаттаманы қарап, ______________________ (Әлеуетті Жекеше әріптес көрсетіледі) осы Конкурстық өтінімге сәйкес МЖӘ Үлгілік шарты бойынша Жекеше әріптестің міндеттемелерін орындауды ұсынады.
Осы Конкурстық өтінім Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашу күнінен бастап кемінде 180 (жүз сексен) күнтізбелік күн қолданылады.
Конкурстық өтініміміз жеңді деп танылған жағдайда, біз МЖӘ Үлгілік шартын ескертпелерсіз және шектеу талаптарынсыз конкурстық құжаттаманың Үлгілік шарттарына сәйкес ресімдеуге және қол қоюға міндеттенеміз.
Біздің өз Конкурстық өтінімімізді қайтарып алмайтынымыздың не конкурстық құжаттамада көрсетілген Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі өткеннен кейін өзгертпейтініміздің және (немесе) толықтырмайтынымыздың және бізді конкурс жеңімпазы деп айқындаған жағдайда МЖӘ Үлгілік шартын жасайтынымыздың кепілі ретінде_____________________(мөлшері көрсетіледі) мөлшерінде Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету енгіземіз.
Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету ретінде біз _________________ (Заңның 39-бабының 4-тармағына сәйкес Конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің түрі көрсетіледі) таңдап алдық.
Осы Конкурстық өтінімде ұсынылған ақпараттың анық болып табылатынын растаймыз.
Осы Конкурстық өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі: _________________ (Конкурстық өтінімге қоса берілетін құжаттар көрсетіледі).
______________________
(Әлеуетті Жекеше әріптестің уәкілетті өкілінің қолы, Т.А.Ә. (болған жағдайда) және лауазымы, мөрі (болған жағдайда)
______________________
(Конкурстық өтінімнің берілген орны және күні).
Денсаулық сақтау саласындағы
(дәрігерлік амбулатория)
МЖӘ жобасының Үлгілік
конкурстық құжаттамасына
5-қосымша
Нысан
Үздік Конкурстық өтінімді іріктеу өлшемшарттары және бағалау параметрлері
Р/с №
Өлшемшарт атауы
Өлшемшарттың шекті (негізгі) мәні
Бағалау тәсілі
Көрсеткіштің Үлгілік шартты белгісі
1
МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелер төлемдерінің көлемі
_______ (санын көрсету) теңге
Мемлекеттік міндеттемелер (инвестициялық шығындар өтемақысы) төлемдері көлемінің азаюының әрбір ___ (санын көрсету) % ___ (санын көрсету) үшін ұпай қосылады*.
Мемлекеттік міндеттемелер (инвестициялық шығындар өтемақысы) төлемдері көлемінің ұлғаюының әрбір ___ % (санын көрсету) ___ (санын көрсету) ұпай шегеріледі*.
К1
2
МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелерді төлеу мерзімі
__ (санын көрсету) жыл
Мемлекеттік міндеттемелерді (инвестициялық шығындар өтемақысын) төлеу мерзімінің ұлғаюының әрбір ___ (санын көрсету) жылына ___ (санын көрсету) ұпай қосылады*
Мемлекеттік міндеттемелерді (инвестициялық шығындар өтемақысын) төлеу мерзімінің азаюының әрбір ___ (санын көрсету) жылына ___ (санын көрсету) ұпай шегеріледі*
К2
3
Іске асырылған жобалар тәжірибесі (объектілерді қайта құру, құру, реконструкциялау, жаңғырту және (немесе) пайдалану (өздігінен не қатысушы ретіндегі өзге тұлғалармен бірге) МЖӘ Үлгілік шартындағы объектіге ұқсас тәжірибенің бар болуы)
іске асырылған жобалардың саны
Іске асырылған әрбір жобаға ___ (санын көрсету) ұпай қосылады.
К3
4
Жекеше әріптестің өзіне қабылдайтын тәуекелдері
Үлгілік шартқа сәйкес тәуекелдерді бөлу
Жекеше әріптес қосымша қабылдаған әрбір тәуекел үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
Мемлекеттік әріптеске қосымша берілген әрбір тәуекел үшін ___ (санын көрсету) ұпай шегеріледі
К4
5
МЖӘ жобасын іске асыру үшін тартуға жататын Жекеше әріптестің қаражат көлемі
МЖӘ объектісін қайта құру құны
Меншікті қаражат көлемінің әрбір ___ (санын көрсету) % ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
К5
6
МЖӘ объектісін қайта құру мерзімдері
___ (санын көрсету) ай
Осы өлшемшарт бойынша мерзімді қысқартудың әрбір айына ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
К6
7
Кадрлардағы жергілікті қамту үлесі
персоналдың штаттық санынан ___ (санын көрсету) %
Жергілікті қамтудың әрбір ___ (санын көрсету) % ұлғайғаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады;
Жергілікті қамтудың әрбір ___ (санын көрсету) % азайғаны үшін ___ (санын көрсету) шегеріледі
К7
8
Тауарлардағы, жұмыстардағы және көрсетілетін қызметтердегі жергілікті қамту үлесі
сатып алынатын тауарлардан, жұмыстардан және қызметтерден ___ (санын көрсету) %
Жергілікті қамтудың әрбір ___ (санын көрсету) % ұлғайғаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады;
Жергілікті қамтудың әрбір ___ (санын көрсету) % азайғаны үшін ___ (санын көрсету) шегеріледі
К8
Білікті мамандардың бар болуы
9
жоғары білімді және 5 жылдан жоғары жұмыс өтілі бар
___ (санын көрсету) %
Үлестің әрбір ___ (санын көрсету) % ұлғайғаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
К9
арнаулы-орта білімді және 5 жылдан жоғары жұмыс өтілі бар
___ (санын көрсету) %
Үлестің әрбір ___ (санын көрсету) % ұлғайғаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
10
МЖӘ жобасының сұралатын ішкі кірістілік нормасы
___ (санын көрсету) %
Көрсеткіштің әрбір ___ (санын көрсету) % азайғаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
Көрсеткіштің әрбір ___ (санын көрсету) % ұлғайғаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай шегеріледі
К10
11
МЖӘ жобасын дайындауға Әлеуетті Жекеше әріптестің қатысу дәрежесі
Әзірленген құжат
Құжатты әзірлеуге қатысқаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады;
Әзірленген құжат үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
К11
БАРЛЫҒЫ
Баға
*қажет болған жағдайда көрсетіледі
"Баға" Конкурстық өтінімнің өлшемшарттарын жалпы бағалауы әрбір Өлшемшарт бойынша алынған ұпайларды қосу жолымен анықталады:
Баға = К12345678+ К91011
К1 – осы өлшемшарт бойынша негізгі мән Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамаға 1-қосымшаға сәйкес МЖӘ объектісінің құны болып табылады. Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың шекті мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К2 – Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың негізгі мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К3 – бұл жағдайда білім беру объектілерін қайта құру бойынша іске асырылған жобалардың тәжірибесі ескеріледі. Денсаулық сақтау саласында іске асырылған жобалар тәжірибесі болмаған жағдайда, Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінім құрамында ұсынған Конкурстық өтінімнің осы өлшемшарт бойынша бағасы "нөлге" тең болады;
К4 – Әлеуетті Жекеше әріптес қосымша қабылдаған және/немесе берген тәуекелдер болмаған жағдайда, Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған Конкурстық өтінімнің осы өлшемшарт бойынша бағасы "нөлге" тең болады;
К5 – осы өлшемшарт бойынша базалық көрсеткіш Денсаулық сақтау саласындағы (дәрігерлік амбулатория) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамаға 1-қосымшаға сәйкес МЖӘ объектісін қайта құру құны болып табылады;
К6 – МЖӘ объектісін қайта құру мерзімі ___ (санын көрсету) айдан көп қысқарған жағдайда, Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінім құрамында ұсынған Конкурстық өтінімнің бағасы осы өлшемшарт бойынша "нөлге" тең болады;
К7 – Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың шекті мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К8 – Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың шекті мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К9 – егер Әлеуетті Жекеше әріптес МЖӘ жобасын іске асыру мақсатында құрылған жаңа заңды тұлға болып табылса, Конкурстық өтінімді бағалау үшін Конкурстық өтінімге МЖӘ объектісін қайта құруды жүзеге асыратын ұйыммен ниет шартын, сондай-ақ ниет шартын жасасқан заңды тұлғаның бірінші басшысы қол қойған, жұмыс өтілін, білімін көрсете отырып, жұмыскерлер тізімін қоса беру керек.
К10 – Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың шекті мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К11 – әзірленген құжаттар болмаған жағдайда, Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған Конкурстық өтінімнің осы өлшемшарт бойынша бағасы "нөлге" тең болады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 27 наурыздағы
№ 127 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 25 қарашадағы
№ 724 бұйрығына
7-қосымша
Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы
МЖӘ жобасының атауы:
"__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына _____
келуге арналған дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу және пайдалану"
МЖӘ объектісінiң орналасқан жері:
__________________________________________________________________________
(МЖӘ объектісінiң орналасқан жері көрсетіледі)
Мемлекеттік әріптес:
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік әріптестің толық атауын, орналасқан жерін, бизнес-сәйкестендіру
нөмірін, банктік деректемелерін көрсету)
Конкурсты ұйымдастырушы:
__________________________________________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының толық атауын, орналасқан жерін, бизнес-
сәйкестендіру нөмірін, банктік деректемелерін көрсету)
Конкурстық құжаттама пакетінің құны:
__________________________________________________________________________
(Конкурстық құжаттаманың теңгемен есептегендегі құнын көрсету не егер Конкурстық
құжаттаманы бергені үшін ақы өндіріп алу көзделмесе, онда бұл тармақты мынадай
редакцияда жазу қажет: "Конкурстық құжаттама тегін беріледі").

7) юридическое лицо представляет нотариально засвидетельствованную копию устава за исключением случаев, когда юридическое лицо осуществляет деятельность на основании типового устава. Нерезиденты Республики Казахстан представляют нотариально засвидетельствованную с переводом на государственный и (или) русский языки легализованную выписку из торгового реестра;
8) справка о зарегистрированном юридическом лице, филиале или представительстве;
9) физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, предоставляет нотариально засвидетельствованную копию документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом, нотариально засвидетельствованную копию документа, удостоверяющего личность с указанием индивидуального идентификационного номера;
10) оригинал справки банка или филиала банка с подписью и печатью, в котором обслуживается Потенциальный частный партнер, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств потенциального частного партнера, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка согласно Типовому плану счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня и ипотечных компаниях, утвержденному постановлением правления Национального Банка Республики Казахстан. Если потенциальный частный партнер является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков.
Допускается предоставление кредитного отчета, предоставляемого кредитным бюро в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан".
Справка банка (либо кредитный отчет) выдается не ранее двух месяцев, предшествующих дате представления организатору конкурса документов.
В случае участия в конкурсе объединений физических и (или) юридических лиц в форме простого товарищества, его участники, помимо документов, установленных настоящими Правилами для подтверждения своих квалификационных требований, дополнительно представляют следующие документы:
нотариально засвидетельствованную копию договора о совместной деятельности;
нотариально засвидетельствованную копию договора о солидарной ответственности, заключенного между членами простого товарищества;
нотариально засвидетельствованную копию доверенности на представителя простого товарищества, выступающего от его имени, осуществлять переговоры и другие мероприятия в рамках конкурса.
Потенциальные частные партнеры предоставляют по своему усмотрению и иные документы, подтверждающие их соответствия квалификационным требованиям.
Потенциальный частный партнер-нерезидент Республики Казахстан в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям, представляет те же документы, что и резиденты Республики Казахстан, либо документы, содержащие аналогичные сведения о квалификации потенциального частного партнера-нерезидента Республики Казахстан с нотариально засвидетельствованным переводом на языки конкурсной документации, а также апостилированный сертификат резидентства (если международным договором не предусмотрено иное).
В случае, когда объектом ГЧП выступают информационные ресурсы и (или) информационные системы Потенциальный частный партнер представляет документы о праве собственности и (или) владения на информационные ресурсы и (или) информационные системы.
Приложение 4
к Типовой конкурсной
документации проекта ГЧП в
сфере здравоохранения
(врачебная амбулатория)
Форма
Конкурсная заявка
Рассмотрев Конкурсную документацию по выбору частного партнера с использованием упрощенных Конкурсных процедур по проекту ГЧП "Реконструкция и эксплуатация врачебной амбулатории на ___ посещений в смену в __________ (указать населенный пункт)" настоящим __________ (указывается Потенциальный частный партнер) предлагает выполнить обязательства Частного партнера по Типовому договору ГЧП в соответствии с настоящей Конкурсной заявкой.
Настоящая Конкурсная заявка действует не менее 180 (сто восемьдесят) календарных дней со дня вскрытия конвертов с Конкурсными заявками.
В случае признания нашей Конкурсной заявки выигравшей, мы обязуемся оформить и подписать Договор ГЧП без оговорок и ограничивающих условий в соответствии с условиями Конкурсной документации.
В качестве гарантии того, что мы не отзовем либо не изменим и (или) не дополним свою Конкурсную заявку после истечения срока представления Конкурсных заявок, указанного в Конкурсной документации, и заключим договор ГЧП в случае определения нас победителем Конкурса, мы вносим обеспечение Конкурсной заявки в размере _________________ (указывается размер).
В качестве обеспечения Конкурсной заявки нами выбрано: _________________ (указывается вид обеспечения Конкурсной заявки в соответствии с пунктом 4 статьи 39 Закона).
Подтверждаем, что информация, предоставленная в настоящей Конкурсной заявке, является достоверной.
К настоящей Конкурсной заявке прилагаются следующие документы:
_________________ (указываются документы, прилагаемые к Конкурсной заявке).
_________________
(подпись, ФИО и должность уполномоченного лица Потенциального частного партнера, печать (при наличии)
__________________
(место и дата подачи Конкурсной заявки).
Приложение 5
к Типовой конкурсной
документации проекта
ГЧП в сфере здравоохранения
(врачебная амбулатория)
Форма
Критерии отбора лучшей Конкурсной заявки и параметры оценки
№ п/п
Наименование критерия
Пороговое (базовое) значение критерия
Способ оценки
Условное обозначение показателя
1
Объем выплат государственных обязательств по Проекту ГЧП
___ (указать количество) тенге
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый ___ (указать количество) % уменьшения объема государственных обязательств (компенсации инвестиционных затрат)*.
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждый ___ (указать количество) % увеличения объема государственных обязательств (компенсации инвестиционных затрат)*
К1
2
Срок выплат государственных обязательств по Проекту ГЧП
___ (указать количество) лет
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый ___ (указать количество) год увеличения срока выплаты государственных обязательств (компенсации инвестиционных затрат)*
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждый ___ (указать количество) год увеличения срока выплаты государственных обязательств (компенсации инвестиционных затрат)*
К2
2
Опыт реализованных проектов (наличие опыта строительства, создания, реконструкции, модернизации и (или) эксплуатации объектов (самостоятельно либо совместно с иными лицами в качестве участника), аналогичных объекту Договора ГЧП)
Количество реализованных проектов
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый реализованный проект
К3
4
Риски, принимаемые на себя Частным партнером
Распределение рисков согласно Типовому договору
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый риск дополнительно принятый Частным партнером.
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждый риск дополнительно переданный Государственному партнеру.
К4
5
Объем средств Частного партнера, подлежащих привлечению для реализации проекта ГЧП
Стоимость реконструкции Объекта ГЧП
Прибавляется___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % объема собственных средств
К5
6
Сроки реконструкции Объекта ГЧП
__ (указать количество) месяцев
Прибавляется __ (указать количество) балл за каждый месяц сокращения срока реконструкции
К6
7
Доля местного содержания в кадрах
___ (указать количество) % от штатного количества персонала
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличения местного содержания.
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % уменьшения местного содержания
К7
8
Доля местного содержания в товарах, работах и услугах
___ (указать количество) % от закупаемых товаров, работ и услуг
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличения местного содержания.
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % уменьшения местного содержания
К8
9
наличие квалифицированных специалистов:
К9
с высшим образованием и опытом работы более 5 лет
___ (указать количество) %
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличение доли
со средне-специальным образованием и опытом работы более 5 лет
___ (указать количество) %
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличение доли
10
Запрашиваемая внутренняя норма доходности Проекта ГЧП
___ (указать количество) %
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % уменьшение показателя
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличение показателя
К10
11
Степень участия потенциального частного партнера в подготовке Проекта ГЧП
разработанный документ
Прибавляется ___ (указать количество) балл за участие в разработке документа;
Прибавляется ___ (указать количество) балл за разработанный документ
К11
ИТОГО
Оценка
*указывается при необходимости
Общая оценка критериев Конкурсной заявки "Оценка" определяется путем суммирования полученных баллов по каждому Критерию:
Оценка = К1234567+ К8+ К9+ К10+ К11
К1 – пороговым значением по данному критерию является стоимость Объекта ГЧП согласно приложению 1 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория). В случае, когда значение критерия, представленного потенциальным частным партнером совпадает с пороговым значением критерия оценка по данному критерию приравнивается к нулю;
К2 – в случае, когда значение критерия, представленного потенциальным частным партнером совпадает с пороговым значением критерия оценка по данному критерию приравнивается к нулю;
К3 – в данном случае учитывается опыт реализованных проектов по реконструкции объектов в сфере здравоохранения. В случае отсутствия опыта реализованных проектов в сфере здравоохранения, оценка Конкурсной заявки, представленной потенциальным частным партнером, по данному критерию приравнивается к нулю;
К4 – в случае отсутствия рисков дополнительно принятых и/или переданных Частным партнером, оценка Конкурсной заявки, представленной потенциальным частным партнером, по данному критерию будет равно "нулю";
К5 – базовым показателем по данному критерию является стоимость реконструкции Объекта ГЧП согласно приложению 1 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория).
К6 – в случае сокращения срока реконструкции Объекта ГЧП более чем на ___ (указать количество) месяцев, оценка Конкурсной заявки, представленной потенциальным частным партнером, по данному критерию приравнивается к нулю;
К7 – в случае, когда значение критерия, представленного потенциальным частным партнером совпадает с пороговым значением критерия оценка по данному критерию приравнивается к нулю.
К8 – в случае, когда значение критерия, представленного потенциальным частным партнером совпадает с пороговым значением критерия оценка по данному критерию приравнивается к нулю.
К9 – Если потенциальный частный партнер является новым юридическим лицом, учрежденным в целях реализации Проекта ГЧП, необходимо приложить к Конкурсной заявке договора намерения с организацией осуществляющей реконструкцию Объекта ГЧП, а также список работников с указанием стажа работы, образования, за подписью первого руководителя юридического лица, заключившего договор намерения для оценки Конкурсной заявки. В случае, когда значение критерия, представленного потенциальным частным партнером, совпадает с пороговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю".
К10 – в случае, когда значение критерия, представленного потенциальным частным партнером, совпадает с пороговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю".
К11 – в случае отсутствия разработанных документов, оценка Конкурсной заявки, представленной потенциальным частным партнером, по данному критерию приравнивается "нулю".
Приложение 5
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2017 года № 127
Приложение 7
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 25 ноября 2015 года № 724
Типовая конкурсная документация проекта государственно-частного партнерства в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс)
Наименование проекта государственно-частного партнерства (далее – ГЧП):
"Строительство и эксплуатация физкультурно-оздоровительного комплекса на ___
посещений в смену (указать наименование и местонахождение населенного пункта"
Место нахождения объекта ГЧП
__________________________________________________________________________
(указывается местонахождение объекта ГЧП)
Государственный партнер
__________________________________________________________________________
(указать полное наименование, местонахождение государственного партнера, бизнес-
идентификационный номер, банковские реквизиты)
Организатор конкурса
__________________________________________________________________________
(указать полное наименование, местонахождение организатора конкурса, бизнес-
идентификационный номер, банковские реквизиты)
Стоимость пакета Конкурсной документации
__________________________________________________________________________
(указать стоимость конкурсной документации в тенге, либо если взимание платы за
предоставление конкурсной документации не предусматривается, то этот пункт необходимо
изложить в следующей редакции: "Конкурсная документация предоставляется бесплатно").

1. Анықтамалар
1. Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының осы Үлгілік конкурстық құжаттамасында мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) әкімдік (ЖАО) – жергілікті атқарушы орган;
2) әлеуетті Жекеше әріптестің Конкурстық өтінімі (бұдан әрі – Конкурстық өтінім) – Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурсқа қатысу үшін Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында белгіленген нысан бойынша ұсынған құжаттар мен мәліметтердің жиынтығы;
3) дайындық кезеңі – Үлгілік шарттың күшіне ену сәтінен бастап құрылыс жұмыстарын жүргізудің басталуына дейінгі, қаржылық жабу, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу және бекіту, МЖӘ объектісін салуға дайындықпен байланысты өзге мәселелерді шешу кезеңін қамтитын кезең;
4) дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ Үлгілік шарты (бұдан әрі – Үлгілік шарт) – Конкурсты ұйымдастырушы Комиссия шешімінің негізінде Конкурс жеңімпазымен жасасатын шарт;
5) дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы – Конкурс өткізудің Үлгілік шарттары мен тәртібін айқындау үшін әзірленген және Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестерге Конкурстық өтінімдерді дайындау және Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі Конкурсқа қатысу үшін ұсынатын Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының осы Үлгілік конкурстық құжаттамасы;
6) жекеше әріптес (жобалық компания) – Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңына сәйкес, мемлекеттік әріптестер ретінде әрекет ететін тұлғаларды қоспағанда, Үлгілік шарт жасасқан дара кәсіпкер, жай серіктестік, консорциум немесе заңды тұлға;
7) жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістер алу көздері – Жекеше әріптеске Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңының 9-бабында көзделген қаражатты Үлгілік шартта белгіленген тәртіппен және мерзімде төлеу;
8) жер учаскесі – Үлгілік шарт талаптарына сәйкес МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін қажетті жер учаскесі;
9) заңнама – белгіленген тәртіппен қабылданған және Қазақстан Республикасының аумағында әрекет ететін нормативтік құқықтық актілердің жиынтығы;
10) комиссия – Заңнамада белгіленген тәртіппен құрылған, коммуналдық меншікке жататын МЖӘ объектісіне қатысты комиссия;
11) конверт – Конкурстық өтінімнің тұтас және сақталған күйде берілуін қамтамасыз ететін қорап немесе ораудың өзге тәсілі;

1. Определения
1. В Конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) используются следующие понятия:
1) акимат (МИО) – местный исполнительный орган;
2) конкурсная заявка потенциального частного партнера (далее – Конкурсная заявка) – совокупность документов и сведений, представленных потенциальным частным партнером для участия в Конкурсе по форме, установленной Типовой конкурсной документацией проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс);
3) подготовительный период – период, начинающийся с момента вступления Типового договора в силу и до начала проведения строительных работ, который включает в себя период финансового закрытия, разработки и утверждения проектно-сметной документации, решения иных вопросов связанных с подготовкой к строительству Объекта ГЧП;
4) типовой договор ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) (далее – Типовой договор) – договор, заключенный Организатором конкурса с победителем Конкурса на основании решения Комиссии;
5) типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) – конкурсная документация, разработанная для определения условий и порядка проведения Конкурса и предоставляемая Организатором конкурса потенциальным частным партнерам для подготовки Конкурсных заявок и участия в Конкурсе по выбору Частного партнера;
6) частный партнер (проектная компания) – индивидуальный предприниматель, простое товарищество, консорциум или юридическое лицо, за исключением лиц, выступающих государственными партнерами в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве" (далее – Закон), заключившие Типовой договор;
7) источники возмещения затрат и получения доходов Частного партнера – выплата средств Частному партнеру, предусмотренных статьей 9 Закона, в порядке и сроки, установленные в договоре;
8) земельный участок – земельный участок, необходимый для строительства и эксплуатации Объекта ГЧП, в соответствии с условиями Типового договора.
9) законодательство – совокупность нормативных правовых актов, принятых в установленном порядке и действующих на территории Республики Казахстан;
10) комиссия – комиссия в отношении Объекта ГЧП, относящегося к коммунальной собственности, созданная в установленном Законодательством порядке;
11) конверт – коробка или иной способ упаковки Конкурсной заявки, обеспечивающий ее представление в целостности и сохранности

12) конкурс – "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына _____ келуге арналған дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша жеңілдетілген конкурстық рәсімдерді пайдалану арқылы Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі ашық конкурс;
13) конкурсты ұйымдастырушы – "__________" мемлекеттік мекемесі;
14) қағидалар – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 725 бұйрығымен бекітілген МЖӘ жобасын жоспарлау және іске асыру қағидалары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12717 болып тіркелген);
15) қызметті тұтынушылар – тұрғызылған дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің қызметтерін тұтынатын халық;
16) мемлекеттік әріптес – "__________" мемлекеттік мекемесі атынан Қазақстан Республикасы;
17) МЖӘ жобасы – __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына ____ келуге арналған дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу және пайдалану бойынша МЖӘ жобасы;
18) МЖӘ объектісі – салынуы мен пайдаланылуы МЖӘ жобасын іске асыру аясында жүзеге асырылатын, __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына ____ келуге арналған дене шынықтыру-сауықтыру кешені;
19) МЖӘ объектісін пайдалану – Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін Үлгілік шартта айқындалған тәртіппен және шарттарда МЖӘ объектісінің мақсатына сәйкес, оның ішінде Қызметтер көрсету мақсатында пайдалануы;
20) МЖӘ объектісін салу – МЖӘ объектісін салу, оның ішінде жаңа технологиялар, өндірісті механикаландыру және автоматтандыру негізінде салу, МЖӘ объектісінде өндірістік жабдық орнату, МЖӘ объектісінің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін жұмыстардың өзге түрлерін өндіру;
21) МЖӘ объектісін салу мерзімі – Үлгілік шартта және жобалау-сметалық құжаттамада МЖӘ объектісін салуға көзделген, құрылыс жұмыстарының басталу күнінен аяқталу күніне дейін есептелетін мерзім;
22) үздік Конкурстық өтінімді айқындау өлшемшарттары (бұдан әрі - өлшемшарттар) – Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында белгіленген, оның негізінде Конкурсқа қатысушының Конкурстық өтінімі үздік деп танылатын өлшемшарттар;
23) шарт жобасы – тараптардың құқықтарын, міндеттерін және жауапкершілігін, МЖӘті іске асыру Үлгілік шарттарын айқындайтын Мемлекеттік әріптес және Жекеше әріптес арасындағы жазбаша келісім жобасы.
2. Жалпы ережелер

12) конкурс – открытый конкурс по выбору Частного партнера с использованием упрощенных конкурсных процедур, по проекту ГЧП "Строительство и эксплуатация физкультурно-оздоровительного комплекса на ___ посещений в смену в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)";
13) правила – Правила планирования и реализации проекта государственно-частного партнерства, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 725 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12717) (далее – Правила);
14) организатор конкурса – государственное учреждение "__________";
15) потребители услуг – население, пользующееся услугами построенного физкультурно-оздоровительного комплекса.
16) государственный партнер – Республика Казахстан в лице государственного учреждения "___________________";
17) проект ГЧП – проект ГЧП "Строительство и эксплуатация физкультурно-оздоровительного комплекса на ___ человек в смену в ____________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта";
18) объект ГЧП – физкультурно-оздоровительный комплекс на ___ человек в смену в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта),
строительство и эксплуатация которого осуществляется в рамках реализации проекта ГЧП;
19) эксплуатация Объекта ГЧП – означает использование объекта ГЧП Частным партнером в соответствии с назначением объекта ГЧП, в том числе в целях оказания Услуг в порядке и на условиях, определенных Типовым договором
20) создание Объекта ГЧП – строительство Объекта ГЧП, в том числе на основе новых технологий, механизации и автоматизации производства, установка производственного оборудования на Объекте ГЧП, производство иных видов работ, обеспечивающих функционирование Объекта ГЧП;
21) срок строительства Объекта ГЧП – срок, предусмотренный Договором и проектно-сметной документацией на строительство Объекта ГЧП, отсчитываемый с даты начала до даты завершения строительных работ;
22) критерии определения лучшей Конкурсной заявки (далее – критерии) – критерии, установленные в Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс), на основании которых Конкурсная заявка участника Конкурса признается лучшей;
23) проект договора – проект письменного соглашения между Государственным партнером и Частным партнером, определяющее права, обязанности и ответственность сторон, условия реализации ГЧП.
2. Общие положения
2. Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) разработана с целью предоставления потенциальным частным партнерам полной информации об условиях их участия в конкурсе.

3. Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы Әлеуетті Жекеше әріптестерге олардың Конкурсқа қатысу шарттары туралы толық ақпарат ұсыну мақсатында әзірленген.
4. Конкурс Заңға, Қағидаларға және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес өткізіледі.
5. МЖӘ жобасының сипаттамасы Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 1-қосымшада көрсетілген.
Техникалық параметрлер бойынша егжей-тегжейлі сипаттамалар Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамаға қоса берілген жобалау-сметалық құжаттамада/Үлгілік жобада/Үлгілік жобалық шешімдерде/қайталап қолдану жобасында (керегін көрсету) көзделген.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 154-3-бабының 7-тармағына сәйкес, Жекеше әріптес Үлгілік шартта белгіленген мерзімде қолда бар жобалау-сметалық құжаттаманы/Үлгілік жобаны/Үлгілік жобалық шешімдерді/қайталап қолдану жобасын (керегін көрсету) МЖӘ жобасының нақты алаңына байланыстыруды МЖӘ жобасының тұжырымдамасында қамтылған маркетингтiк және қаржылық-экономикалық параметрлерді ескере отырып жүзеге асырады.
6. МЖӘ объектісін салуға және пайдалануға қойылатын талаптар Шарт жобасында келтірілген.
3. Конкурстық комиссия
7. Конкурстық өтінімдерді қарауды және іріктеуді Әкімдіктің "Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурстық комиссияны құру туралы" 20__ жылғы "__" __________ №___ қаулысымен құрылған Комиссия жүзеге асырады.
8. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) Әлеуетті Жекеше әріптестер ұсынған Конкурстық өтінімдерді құжаттардың толықтығы мен тиісті ресімделуі, сондай-ақ олардың біліктілік талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарау мен іріктеу;
2) Конкурстық өтінімдерді қарау және үздік Конкурстық өтінімді анықтау;
3) МЖӘ жобасын және Шарт жобасының талаптарын нақтылау бойынша келіссөздер жүргізу;
4) Конкурс қорытындысы бойынша Конкурстық өтінімді бекіту және өтінім берушіні Конкурс жеңімпазы деп тану болып табылады.
9. Комиссия өзінің міндеттеріне сәйкес:
1) Комиссияның отырыстарына шақыруға және Комиссия құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өкілдерін тыңдауға;
2) МЖӘ жобасының проблемалық мәселелерін талдау мен зерделеу үшін қажеттілігіне қарай мамандарды, сарапшыларды және ғалымдарды тартуға;
3) Заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік және өзге де ұйымдардан Комиссияның міндеттерін іске асыру үшін қажетті материалдарды сұратуға және алуға құқылы.

3. Конкурс проводится в соответствии с Законом, Правилами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
4. Форма описания Проекта ГЧП указано в приложении 1 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс).
5. Детальные описания по техническим параметрам предусмотрены в проектно-сметной документации/типовом проекте/типовых проектных решениях/проекте повторного применения (указать необходимое), приложенном к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс).
В соответствии с пунктом 7 статьи 154-3 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Частный партнер в сроки, установленные Типовым договором, осуществляет привязку имеющейся проектно-сметной документации/типового проекта/типовых проектных решений/проекта повторного применения указать необходимое),
к конкретной площадке Проекта ГЧП с учетом маркетинговых и финансово-экономических параметров, содержащихся в концепции проекта ГЧП.
6. Требования к строительству и эксплуатации Объекта ГЧП приведены в проекте Договора.
3. Конкурсная комиссия
7. Рассмотрение и отбор Конкурсных заявок осуществляется комиссией, созданной постановлением Акимата от "___" __________ 20__ года. №___ "О создании Конкурсной комиссии по определению частного партнера".
8. Основными задачами Комиссии являются:
1) рассмотрение и отбор Конкурсных заявок, представленных потенциальными частными партнерами на предмет полноты и надлежащего оформления документов, а также их соответствия квалификационным требованиям;
2) рассмотрение Конкурсных заявок и определение лучшей Конкурсной заявки;
3) проведение переговоров по уточнению Проекта ГЧП и условий проекта Договора;
4) утверждение Конкурсной заявки по итогам Конкурса и признание заявителя победителем Конкурса.
9. В соответствии со своими задачами Комиссия имеет право:
1) приглашать на заседания комиссии и заслушивать представителей заинтересованных государственных органов и организаций по вопросам входящим в компетенцию Комиссии;
2) привлекать по мере необходимости специалистов, экспертов и ученых для анализа и изучения проблемных вопросов Проекта ГЧП;
3) в установленном законодательством порядке запрашивать и получать от государственных и других организаций материалы, необходимые для реализации задач Комиссии.

10. Комиссияны төраға - _____________ әкімі/әкімінің орынбасары басқарады. Комиссия төрағасы Комиссияның қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады, оның жұмысын жоспарлайды, қабылданатын шешімдердің сапасы мен тиімділігін арттыруға бағытталған іс-шараларды айқындайды, Комиссияның қызметіне жеке жауапкершілікке ие болады.
11. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын оның тапсырмасы бойынша Комиссия төрағасы орынбасарларының бірі орындайды.
12. Комиссия құрамына __________ әкімінің орынбасарлары, білім беру, экономика және бюджеттік жоспарлау, қаржы, кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, құрылыс, сәулет және қала құрылысы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары, жер қатынастары, табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармаларының бірінші басшылары, сондай-ақ "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өкілдері кіреді.
13. Комиссияның жұмыс органы Конкурсты ұйымдастырушы болып табылады.
14. Комиссияның жұмыс органы қызметті ұйымдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады.
15. Комиссияның хатшысы Комиссия отырысының күн тәртібі бойынша қажетті құжаттар мен материалдарды дайындайтын және отырыс хаттамасын ресімдейтін Конкурсты ұйымдастырушының өкілі болып табылады.
16. Комиссияның отырыстары қажеттілігіне қарай өткізіледі және Комиссия мүшелерінің қарапайым көпшілігі болған жағдайда заңды деп есептеледі.
17. Комиссияның шешімдері ашық дауыс берумен қабылданады және егер оларға отырысқа қатысып отырған Комиссия мүшелері дауыстарының басым көпшілігі берілген жағдайда қабылданған болып есептеледі және міндетті түрде Комиссияның барлық қатысып отырған мүшелері және Комиссияның хатшысы қол қоятын Комиссия отырысының хаттамасымен ресімделеді. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешім қабылданған болып есептеледі.
18. Комиссия мүшелерінің айрықша пікірге құқығы бар, ол берілген жағдайда жазбаша түрде жазылуы және Комиссияның хаттамасына қоса берілуі тиіс.
19. Комиссия отырысының қорытындысы бойынша жұмыс органы мүдделі тұлғаларды қарау нәтижелері туралы хабардар етеді.
20. Комиссия өз қызметін Әкімдік қаулысының негізінде тоқтатады.
4. Конкурс өткізудің негізгі іс-шаралары
21. Конкурс Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 2-қосымшаға сәйкес негізгі шараларды көздейді.

10. Комиссию возглавляет председатель – аким/заместитель акима (указать необходимое) соответствующего местного исполнительного органа. Председатель Комиссии осуществляет общее руководство деятельностью Комиссии, планирует ее работу, определяет мероприятия, направленные на повышение качества и эффективности принимаемых решений, несет персональную ответственность за деятельность Комиссии.
11. Во время отсутствия председателя его функции по его поручению выполняет один из заместителей председателя Комиссии.
12. В состав Комиссии входят заместители акима соответствующего местного исполнительного органа, первые руководители управления физической культуры и спорта, экономики и бюджетного планирования, финансов, предпринимательства и индустриально- инновационного развития, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства, строительства архитектуры и градостроительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог, земельных отношений, природных ресурсов и регулирования природопользования, а также представители Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен".
13. Рабочим органом Комиссии является Организатор конкурса.
14. Рабочий орган Комиссии осуществляет организационно-техническое обеспечение деятельности.
15. Секретарем комиссии является представитель Организатора Конкурса, который готовит необходимые документы и материалы по повестке дня заседания Комиссии и оформляет протокол заседания.
16. Заседания комиссии проводятся по мере необходимости и считается правомочным при присутствии простого большинства членов комиссии.
17. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов присутствующих на заседании членов комиссии и оформляются протоколом заседания Комиссии, подписываемым в обязательном порядке всеми присутствующими членами комиссии и секретарем Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
18. Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, излагается в письменном виде и прилагается к протоколу комиссии.
19. По итогам заседания Комиссии рабочий орган уведомляет заинтересованных лиц о результатах рассмотрения.
20. Комиссия прекращает свою деятельность на основании постановления Акимата.
4. Основные мероприятия проведения Конкурса
21. Конкурс предусматривает основные мероприятия, предусмотренные в приложении 2 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс).

5. Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының мазмұны
22. Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы мынадай ақпаратты қамтиды:
1) Әлеуетті жекеше әріптестердің қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарға қойылатын талаптар, Үлгілік КҚ 3-қосымшаға сәйкес, жекеше әріптестер олардың біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар тізіміне сәйкес ұсынылады;
2) МЖӘ объектісінің орналасқан жері;
3) МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік қолдаудың болжанатын түрлері мен көлемдері, сондай-ақ шығындарды өтеу мен кірістерді алу көздері;
4) Шарт жобасы;
5) үздік Конкурстық өтінімді айқындау өлшемшарттарының сипаттамасы;
6) МЖӘ жобасының параметрлері көрсетілуге тиіс валютаны көрсету және оларды салыстыру мен бағалау мақсатында бірыңғай валютаға келтіру үшін қолданылатын валюта бағамы;
7) Конкурстық өтінім берілетін тілге қойылатын талаптар;
8) Әлеуетті Жекеше әріптестің өз Конкурстық өтінімін Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі өткенге дейін өзгерту немесе кері қайтарып алу құқығына нұсқау;
9) Конкурстық өтінімнің мазмұны, Конкурстық өтінімдерді ұсыну тәсілі, орны, мерзімі және олардың қолданылуы, сондай-ақ Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізу шарттары;
10) Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының мазмұны бойынша түсіндірулерді алу тәсілдері;
11) Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімдері, орны, күні мен уақыты.
23. Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірленген.
24. Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының қолданылу мерзімі оны бекіткен күннен бастап ___ (жазумен көрсету, бірақ үш жылдан көп емес) жыл.
25. Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестерге Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының көшірмесін арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) не басқа да электрондық тәсілмен ұсынады. Қағаз жеткізгіште ұсынылған кезде Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы түпнұсқадан (Конкурсты ұйымдастырушы әрбір бетіне қол қойған, бекітілген және келісілген конкурстық құжаттамадан) көшірме түрінде беріледі. Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының көшірмесі Әлеуетті Жекеше әріптестің өкілдеріне тегін/____________ (жазумен көрсету) теңгеге (керегін көрсету) және Конкурсты ұйымдастырушының тиісті журналға міндетті түрде тіркеуі арқылы беріледі.

5. Содержание Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс)
22. Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) содержит следующую информацию:
1) требования к документам, подтверждающим соответствие потенциальных частных партнеров предъявляемым квалификационным требованиям, предоставляются в соответствии с перечнем, согласно приложению 3 к Типовой КД;
2) описание Объекта ГЧП;
3) предполагаемые виды и объемы государственной поддержки, а также источники возмещения затрат и получения доходов по проекту ГЧП;
4) Проект договора;
5) описание критериев определения лучшей конкурсной заявки;
6) указание валюты, в которой должны быть выражены параметры проекта ГЧП, и курс валюты, который будет применен для приведения к единой валюте в целях их сопоставления и оценки;
7) требования к языку представления конкурсной заявки;
8) указание на право потенциального частного партнера изменять или отзывать свою конкурсную заявку до истечения срока представления конкурсных заявок;
9) содержание конкурсной заявки, способ, место, срок представления и действия конкурсных заявок, а также условия внесения обеспечения конкурсной заявки;
10) способы получения разъяснений по содержанию Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) Проекта ГЧП;
11) процедуры, место, дата и время вскрытия конвертов с Конкурсными заявками.
23. Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) разработана на государственном и русском языках.
24. Срок действия Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс): ___ (указать прописью, но не более трех лет) года со дня ее отверждения.
25. Организатор конкурса предоставляет копию Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) потенциальным частным партнерам через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал), либо другим электронным способом. При предоставлении на бумажном носителе Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) предоставляется в виде копии с оригинала (утвержденной и согласованной Конкурсной документации, полистно парафированной Организатором конкурса). Копия Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) предоставляется представителям потенциального частного партнера бесплатно/__________ (указать прописью) тенге (указать необходимое) и с обязательной регистрацией Организатором конкурса в соответствующем журнале.

26. Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында және оның қосымшаларында көзделген МЖӘ объектісінің техникалық параметрлері Конкурстық өтінімдерді дайындау және ұсыну кезінде Әлеуетті Жекеше әріптестер үшін міндетті болып табылады.
27. Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында көзделген шарттармен және Конкурсты өткізумен байланысты даулар Заңнаманың талаптарына және Үлгілік шартта келісілген дауларды шешу рәсімдеріне сәйкес келіссөздер жолымен шешіледі.
28. Егер Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында көзделген шарттармен, Конкурсты өткізумен байланысты даулар Конкурстық құжаттаманың 27-тармағына сәйкес шешілмейтін болса, онда Тараптар дауды заңнаманың талаптарына сәйкес сот тәртібімен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының "Төрелiк туралы" 2016 жылғы 8 сәуірдегі Заңына сәйкес халықаралық төрелікке жүгіну жолымен шешуге құқылы.
6. Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру және талқылау
29. Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын алған тұлғалар, қажет болған жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушыға Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен, Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей жүгінеді. Конкурс қайта өткізілген жағдайда Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын алған тұлғаларды тіркеу журналына өздері туралы мәліметтер енгізілген тұлғалар, қажет болған жағдайда, Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірмей жүгінеді.
30. Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы сұрау салу арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы не жазбаша түрде, қағаз жеткізгіште, бір данада, мемлекеттік немесе орыс тілінде не мемлекеттік немесе орыс тіліне нақты (нотариалды куәландырылған) аудармасын қоса берумен өзге тілде ұсынылады. Әлеуетті Жекеше әріптестің сұрау салуы Конкурсты ұйымдастырушыға жөнелтілуі және мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, _______________ облысы, ____________ қаласы, _______ көшесі, №__, "__________" мемлекеттік мекемесі , №____ кабинетке бағытталуы тиіс. Сұрау салу заңнаманың талаптарына сәйкес жасалуы және сұрау салу түсіп отырған Әлеуетті Жекеше әріптестің атауынан және жауап жіберілуі тиіс мекенжайдан тұруы тиіс.

26. Предусмотренные в Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) и в ее приложениях, технические параметры Объекта ГЧП являются обязательными для потенциальных частных партнеров при подготовке и представлении Конкурсных заявок.
27. Споры, связанные с условиями, предусмотренными Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) и проведением Конкурса, разрешаются путем переговоров в соответствии с требованиями законодательства и с согласованными в Договоре процедурами разрешения споров.
28. Если споры, связанные с условиями, предусмотренными Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс), проведением Конкурса, не могут быть разрешены в соответствии с пунктом 27 Конкурсной документацией, то Стороны вправе разрешить спор в соответствии с требованиями законодательства в судебном порядке, а также путем обращения в международный арбитраж в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 апреля 2016 года "Об арбитраже".
6. Разъяснение и обсуждение положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс)
29. Лица, получившие Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс), в случае необходимости обращаются с запросом к организатору Конкурса о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс), но не позднее 30 (тридцати) календарных дней до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок. При проведении повторного Конкурса лица, сведения о которых внесены в журнал регистрации лиц, получивших Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс), при необходимости обращаются с запросом о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс), но не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней до истечения окончательного срока предоставления Конкурсных заявок.
30. Запрос о разъяснении положений Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) представляется через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо в письменном виде, на бумажном носителе, в одной экземпляре на государственном или русском языке либо на ином языке с приложением точного (нотариально заверенного) перевода на государственный или русский язык. Запрос потенциального частного партнера должен быть адресован Организатору Конкурса и направлен по адресу: Республика Казахстан, _______________ область, город ____________, ул._______, №__, государственное учреждение "_________________", кабинет №____. Запрос должен быть составлен в соответствии с требованиями законодательства и включать наименование Потенциального частного партнера, от которого поступает запрос, и адрес, на который следует направить ответ.

31. Конкурсты ұйымдастырушы сұрау салуды тіркеген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оған жауап жібереді және сұрау салу кімнен түскенін көрсетпестен:
1) мұндай түсіндіруді Конкурсты ұйымдастырушы Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге хабарлайды;
2) Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіруді арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы жібереді не түсіндірудің мәтінін "______________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында жариялайды.
32. Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру үшін Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестермен 20__ жылғы "__" __________ __:00 сағатта мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, _______________ облысы, ____________ қаласы, _______ көшесі, №__ кабинетте кездесу өткізеді.
33. Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру жөніндегі кездесу қорытындысы бойынша Конкурсты ұйымдастырушы осы кездесу барысында ұсынылған дереккөздерді көрсетпестен, Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын түсіндіру туралы сұрау салулардан, сондай-ақ осы сұрау салуларға жауаптардан тұратын хаттама жасайды.
34. Әлеуетті Жекеше әріптестермен кездесудің хаттамасына Конкурсты ұйымдастырушының атынан өкілдік ететін тұлғалар, сондай-ақ Әлеуетті Жекеше әріптестер немесе олардың уәкілетті өкілдері қол қояды.
35. Аталған хаттаманың көшірмесін Конкурсты ұйымдастырушы оны ресімдеген және қол қойған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей Комиссияға және Конкурсты ұйымдастырушы Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге жібереді.
Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы хаттама арнайы құрылған интернет-ресурста (веб-портал) орналастырылады не "______________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында жарияланады.
36. Егер Әлеуетті Жекеше әріптестермен Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру бойынша кездесу Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының 32-тармағында белгіленген уақыт пен күні Әлеуетті Жекеше әріптестердің немесе олардың уәкілетті өкілдерінің келмеуі себебінен болмай қалса, Конкурсты ұйымдастырушы көрсетілген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы факт туралы Комиссияға жазбаша хабарлайды.

31. Организатор конкурса в течение 3 (трех) рабочих дней со дня регистрации запроса направляет ответ на него и без указания, от кого поступил запрос:
1) сообщает такое разъяснение всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс);
2) направляет разъяснения положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо опубликовывает текст разъяснения на официальном интернет-ресурсе государственного учреждения "___________________".
32. Для разъяснения положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) Организатор конкурса проводит встречу с потенциальными частными партнерами, в __:00 часов "__" __________ 20__ года по адресу: Республика Казахстан, __________ область, город ______________, ул. _________, __, кабинет № ___.
33. По итогам встречи по разъяснению положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) Организатор конкурса составляет протокол, содержащий представленные в ходе этой встречи запросы о разъяснении Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) без указания их источника, а также ответы на эти запросы.
34. Протокол встречи с потенциальными частными партнерами подписывается лицами, представлявшими Организатора Конкурса, а также потенциальными частными партнерами или их уполномоченными представителями.
35. Копия указанного протокола не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня его оформления и подписания Организатором конкурса направляется Комиссии и всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс).
Протокол о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) размещается на специально созданном интернет-ресурсе (веб-портале) либо публикуется на официальном интернет-ресурсе государственного учреждения "___________________".
36. В случае, если встреча с потенциальными частными партнерами по разъяснению положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) не состоялась по причине неявки Потенциальных частных партнеров или их уполномоченных представителей в назначенные пункте 32 Конкурсной документации дату и время, Организатор конкурса в течение 1 (одного) рабочего дня с указанной даты письменно уведомляет о таком факте Комиссию.

37. Әлеуетті Жекеше әріптестерден МЖӘ жобасының қаржылық, заңды және өзге де қажетті параметрлері, мемлекеттік қолдау шаралары, Жекеше әріптесті және өзге де шешімдерді іріктеу өлшемшарттары бойынша оңтайлы шешімдерді қалыптастыру мақсатында ұсыныстар түскен жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушы мүдделі Әлеуетті Жекеше әріптестердің әрқайсысының қажеттіліктері мен мүмкіндіктерін ескере отырып, қажет болған жағдайда бәсекелі диалог ұйымдастырады. Заңнамаға сәйкес, бәсекелі диалогқа қатысушылардың барлығы оны жүргізу барысында алынған ақпараттың құпиялылығын сақтайды.
7. Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу
38. Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 20 (жиырма) күннен кешіктірмей, ал конкурсты қайтадан өткізген кезде – күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей өз бастамасымен немесе Әлеуетті Жекеше әріптестің сұрау салуына жауап ретінде Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізе алады.
39. Конкурсты ұйымдастырушы Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу туралы шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей, барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар мәтінін жолдайды. Бұл ретте Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімін Әлеуетті Жекеше әріптестердің Конкурстық өтінімдердегі өзгерістер және (немесе) толықтыруларды ескеруі үшін, кемінде күнтізбелік 30 (отыз) күн мерзіміне, ал Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурс қайта өткізілген кезде, кемінде күнтізбелік 15 (он бес) күн мерзіміне ұзартады.
40. Енгізілген өзгерістер және/немесе толықтырулар міндетті күшке ие болады.
41. Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу Қағидаларда белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қолдаудың түрлері және көлемдері, сондай-ақ Жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістерді алу көздері
42. Жекеше әріптес МЖӘ жобасын іске асыру кезеңінде Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қолдау шараларын алуға, шығындарды өтеуге және кірістер алуға (керегін көрсету) құқығы бар.

37. В случае поступления предложений от потенциальных частных партнеров, с целью формирования оптимальных решений по финансовым, юридическим и иным необходимым параметрам проекта ГЧП, мерам государственной поддержки, критериям отбора Частного партнера и иных решений, с учетом потребностей и возможностей каждого из заинтересованных потенциальных частных партнеров Организатор конкурса, при необходимости, организует конкурентный диалог. Все участники конкурентного диалога соблюдают конфиденциальность информации, полученной в ходе его проведения в соответствии с законодательством.
7. Внесение изменений и/или дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс)
38. Организатор конкурса в срок не позднее 20 (двадцати) календарных дней до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок по собственной инициативе или в ответ на запрос потенциального частного партнера может внести изменения и/или дополнения в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс), а при проведении повторного Конкурса - в срок не позднее __ (_____) календарных дней.
39. Организатор конкурса не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня принятия решения о внесении изменений и (или) дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) представляет текст внесенных изменений и (или) дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) всем потенциальным частным партнерам. При этом срок представления Конкурсных заявок продлевается Организатором конкурса на срок не менее чем на 30 (тридцать) календарных дней для учета потенциальными частными партнерами этих изменений и (или) дополнений в Конкурсных заявках, а при повторном Конкурсе по определению Частного партнера – на срок не менее 15 (пятнадцати) календарных дней.
40. Внесенные изменения и/или дополнения имеют обязательную силу.
41. Внесение изменений и/или дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) осуществляется в порядке, установленном Правилами.
8. Виды и объемы государственной поддержки, а также источники возмещения затрат и получения доходов Частного партнера
42. В период реализации Проекта ГЧП Частный партнер имеет право на получение мер государственной поддержки, возмещение затрат и получение доходов (указать необходимое) согласно приложению 1 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс).

57. Әлеуетті Жекеше әріптес пен Әлеуетті Жекеше әріптестің үлестес тұлғасының Жекеше әріптестің айқындауы бойынша бір Конкурсқа қатысуға құқығы жоқ.
11. Конкурстық өтінім
58. Конкурсқа қатысу үшін Әлеуетті Жекеше әріптестер Конкурсты ұйымдастырушыға Заңнаманың және Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының талаптарына сәйкес дайындалған және ұсынылған Конкурстық өтінімдерді ұсынады.
59. Конкурстық өтінім Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 4-қосымшада белгіленген нысан бойынша ресімделеді және оның ішінде мынадай ақпаратты қамтиды:
1) қаржылық-экономикалық шешімдер (ұсыныстар):
қаржылық-экономикалық модель;
МЖӘ жобасының тәуекелдерін бөлу және бағалау;
МЖӘ жобасына салынатын меншікті және қарыз қаражаттарының көлемі.
2) технологиялық және басқа шешімдер (ұсыныстар):
МЖӘ объектісін пайдалану процесінде энергия үнемдеу және энергия тиімділігі бойынша шешімдерді қамтитын жаңа технологияларды тарту;
қаржылық жабу кезеңінің аяқталу күнінен бастап есептелетін МЖӘ объектісін салу мерзімі;
жергілікті қамту бойынша міндеттемелер (МЖӘ объектісін салу және пайдалану кезеңінде);
дене шынықтыру және спорт саласында іске асырылған жобалар тәжірибесі;
білікті мамандардың болуы.
12. Конкурстық өтінімдерді қамтамасыз ету
60. Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді:
1) Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі өткеннен кейін өзінің Конкурстық өтінімін кері қайтарып алмайтынына не өзгертпейтініне және/немесе толықтырмайтынына;
2) оны Конкурстың жеңімпазы деп айқындаған жағдайда, Шарт жасасатындығына кепіл ретінде енгізеді.
61. Конкурсқа қатысуға Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету Үлгілік шарт бойынша болжанған инвестициялардың құнының оннан бір пайызы мөлшерінде енгізіледі.
62. Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің мынадай түрлерінің бірін:
1) "__________" мемлекеттік мекемесі
__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету), __________ көшесі, ___
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі ___________
Жеке сәйкестендіру коды _______________
"ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің __________ бойынша Қазынашылық департаменті" мемлекеттік мекемесі
Банктік сәйкестендіру коды __________ шотына енгізілетін кепілдікті ақшалай жарнаны;
2) банк кепілдігін таңдайды.
63. Әлеуетті Жекеше әріптестің оның Конкурстық өтінімінің қолданылу мерзімі өткенге дейін енгізілген кепілдікті ақшалай жарнаға тұтастай не оның бір бөлігін талап ету құқығының үшінші тұлғаларда туындауына әкеп соқтыратын әрекеттер жасауына жол берілмейді.

57. Потенциальный частный партнер и аффилированное лицо потенциального частного партнера не имеют права участвовать в одном Конкурсе.
11. Конкурсная заявка
58. Для участия в Конкурсе потенциальные частные партнеры представляют Организатору Конкурса Конкурсные заявки, подготовленные и представленные в соответствии с требованиями законодательства и Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс).
59. Конкурсная заявка оформляется письменно по форме установленной приложением 4 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) и включает в себя в том числе следующую информацию:
1) финансово-экономические решения (предложения):
финансово-экономическая модель;
распределение и оценка рисков Проекта ГЧП;
объем собственных и заемных средств, вкладываемых в Проект ГЧП.
2) технологические и другие решения (предложения):
привлечение новых технологий, содержащих решения по энергосбережению и энергоэффективности в процессе эксплуатации Объекта ГЧП;
срок строительства Объекта ГЧП, отсчитываемый со дня завершения периода Финансового закрытия;
обязательства по местному содержанию (в период строительства и эксплуатации Объекта ГЧП);
опыт реализованных проектов в сфере физической культуры и спорта;
наличие квалифицированных специалистов.
12. Обеспечение Конкурсной заявки
60. Обеспечение Конкурсной заявки вносится потенциальным частным партнером в качестве гарантии того, что он:
1) не отзовет либо не изменит и/или не дополнит свою Конкурсную заявку после истечения срока представления Конкурсных заявок;
2) заключит Договор ГЧП в случае определения его победителем Конкурса.
61. Обеспечение Конкурсной заявки на участие в Конкурсе вносится в размере одной десятой процента от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору.
62. Потенциальный частный партнер выбирает один из следующих видов обеспечения Конкурсной заявки:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на счет:
Государственное учреждение "__________"
__________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), улица __________, ___
Бизнес-идентификационный номер ___________
Индивидуальный идентификационный код _______________
Государственное учреждение "Департамент Казначейства по __________ Комитета Казначейства Министерства финансов РК"
Банковский идентификационный код __________;
2) банковскую гарантию.
63. Не допускается совершение потенциальным частным партнером действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до истечения срока действия его Конкурсной заявки

64. Мына:
1) Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінімдер ұсынудың түпкілікті мерзімі өткеннен кейін Конкурстық өтінімді кері қайтарып алған не өзгерткен және/немесе толықтырған;
2) Конкурс жеңімпазы болып айқындалған Әлеуетті Жекеше әріптес МЖӘ Үлгілік шартын жасасудан жалтарған жағдайларды қоспағанда, Конкурсты ұйымдастырушының Әлеуетті Жекеше әріптес енгізген кепілдікті ақшалай жарнаны пайдалануына жол берілмейді.
Осы тармақта көзделген жағдайлардың бірі орын алған кезде Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету сомасы тиісті бюджет кірісінің есебіне жатқызылады.
65. Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптеске ол енгізген Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайлардың бірі орын алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қайтарады:
1) осы Әлеуетті Жекеше әріптестің Конкурстық өтінімдер ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін өзінің Конкурстық өтінімін кері қайтарып алуы;
2) Конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы хаттамаға қол қою. Аталған жағдай Конкурсқа қатысушылар деп танылған Әлеуетті Жекеше әріптестерге қолданылмайды;
3) Конкурс қорытындылары туралы хаттамаға қол қою. Аталған жағдай Конкурс жеңімпазы болып айқындалған Конкурсқа қатысушыға қолданылмайды;
4) Үлгілік шарттың күшіне енуі;
5) Әлеуетті Жекеше әріптестің Конкурстық өтінімінің қолданылу мерзімінің өтуі.
13. Конкурсқа қатысу үшін ұсынылатын құжаттарды ресімдеу және енгізу тәртібі
66. Конкурстық өтінімді Әлеуетті Жекеше әріптестер Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының 78-тармағында көрсетілген, оларды ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін тігілген, беттері нөмірленген және әрбір бетіне қол қойылған, соңғы бетіне қолы мен мөрі қойылған түрінде жабылған Конвертте ұсынады.
67. Конверт:
1) Әлеуетті Жекеше әріптестің толық атауы мен пошталық мекенжайы (егер ол "кешіккен" болып жарияланатын болса, Конкурстық өтінімді ашпай, кері қайтару мақсатында);
2) Конкурсты ұйымдастырушының толық атауы мен мекенжайы:
"__________" мемлекеттік мекемесі , Қазақстан Республикасы, __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету), _________ көшесі, __, №___ кабинет, тел. 8 (____) __-__-__;
3) конкурстың атауы:
"__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) АУЫСЫМЫНА ____ КЕЛУГЕ АРНАЛҒАН ДЕНЕ ШЫНЫҚТЫРУ-САУЫҚТЫРУ КЕШЕНІН САЛУ ЖӘНЕ ПАЙДАЛАНУ" МЖӘ ЖОБАСЫ БОЙЫНША ЖЕКЕШЕ ӘРІПТЕСТІ ТАҢДАУ ЖӨНІНДЕГІ КОНКУРС";
4) сондай-ақ: "20__ ЖЫЛҒЫ "__" ______ __-00 САҒАТҚА ДЕЙІН АШЫЛМАСЫН" мәтіні көрсетіле отырып, Конкурсты ұйымдастырушыға жолдануы тиіс.

64. Не допускается использование Организатором конкурса гарантийного денежного взноса, внесенного потенциальным частным партнером, за исключением следующих случаев, когда:
1) Потенциальный частный партнер отозвал либо изменил и/или дополнил Конкурсную заявку после истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок;
2) Потенциальный частный партнер, определенный победителем Конкурса, уклонился от заключения Типового договора
При наступлении одного из случаев, предусмотренных настоящим пунктом, сумма обеспечения Конкурсной заявки зачисляется в доход соответствующего бюджета.
65. Организатор конкурса возвращает потенциальному частному партнеру внесенное им обеспечение Конкурсной заявки в течение трех рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) отзыва данным потенциальным частным партнером своей Конкурсной заявки до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок;
2) подписания протокола о допуске к участию в Конкурсе. Указанный случай не распространяется на потенциальных частных партнеров, признанных участниками Конкурса;
3) подписания протокола об итогах Конкурса по определению Частного партнера. Указанный случай не распространяется на участника Конкурса по определению Частного партнера, определенного победителем Конкурса;
4) вступления в силу Договора;
5) истечения срока действия Конкурсной заявки потенциального частного партнера.
13. Порядок оформления и внесения документов, представляемых для участия в Конкурсе
66. Конкурсная заявка представляется потенциальными частными партнерами до истечения окончательного срока их представления указанного в пункте 78 Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) в прошитом виде, с пронумерованными и запарафированными страницами, последняя страница заверяется его подписью и печатью, в запечатанном Конверте
67. Конверт должен быть адресован Организатору Конкурса, с указанием на нем:
1) полного наименования и почтового адреса потенциального частного партнера (с целью возврата Конкурсной заявки невскрытой, если она будет объявлена "опоздавшей");
2) полного наименования и почтового адреса Организатора Конкурса:
Государственное учреждение "_____________________________", Республика Казахстан, _______________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), улица _________, дом __, кабинет №___, тел. 8 (____) __-__-__;
3) наименования Конкурса:
"КОНКУРС ПО ВЫБОРУ ЧАСТНОГО ПАРТНЕРА ПО ПРОЕКТУ ГЧП "СТРОИТЕЛЬСТВО И ЭКСПЛУАТАЦИЯЯ ФИЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВИТЕЛЬНОГО КОМПЛЕКСА НА ___ ПОСЕЩЕНИЙ В СМЕНУ В __________(указать наименование и местонахождение населенного пункта"
4) а также слова: "НЕ ВСКРЫВАТЬ ДО __-00 ЧАСОВ "__" ______ 20__ ГОДА"

68. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді Әлеуетті Жекеше әріптестер не олардың уәкілетті өкілдері Конкурсты ұйымдастырушыға қолма-қол немесе тапсырысты пошта байланысын пайдалану арқылы ұсынады.
69. Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдері бар конверттерді Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында белгіленген мерзім ішінде қабылдайды және оларды ұсыну сәтінен бастап Конкурстық өтінімдерді тіркеу журналына тіркеуді жүзеге асырады.
70. Конвертке Конкурстық өтінімді құрайтын құжаттардың тізімдемесі де салынады. Тізімдеме Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында көрсетілген талаптарға сәйкес тілде ұсынылуы, оған Әлеуетті Жекеше әріптестің бірінші басшысы не бірінші басшының міндетін атқарушы не уәкілетті өкілі қол қоюы және Әлеуетті Жекеше әріптестің мөрімен расталуы тиіс.
71. Қаржылық-экономикалық модельді қоспағанда, Конкурстық өтінімді құрайтын құжаттар және Конкурсқа ұсынылатын өзге де құжаттар жазбаша (баспа) және электронды түрде, оның ішінде сканерленген түрде ұсынылуы тиіс.
72. Конкурсты ұйымдастырушы:
1) Әлеуетті Жекеше әріптес атынан өтінімі бар Конвертті ұсынған Әлеуетті Жекеше әріптестің өкілінің өкілеттігін құжаттамалық растаудың болуын тексереді;
2) тиісінше ресімделген Конкурстық өтінімдері бар Конверттерді қабылдайды және Конкурстық өтінімдерді тіркеу журналына енгізеді;
3) Конкурстық өтінімдерді ұсынудың мерзімі өткенге дейін Конкурстық өтінімге енгізілетін өзгерістер мен толықтыруларды қабылдайды;
4) Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін ол қайтарылған жағдайда, Конкурстық өтінімнің қайтарылуын қамтамасыз етеді.
73. Әлеуетті Жекеше әріптестің Конкурстық өтінімі мынадай:
1) Әлеуетті Жекеше әріптес осы Конкурсқа қатысуға Конкурстық өтінімді бұрын берген;
2) Конкурстық өтінім осы Конкурсқа қатысуға Конкурстық өтінімдерді қабылдау мерзімі өткеннен кейін келіп түскен жағдайларда қабылданбайды.
74. Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынатын, шетелдік құқық нормалары бойынша Қазақстан Республикасының шегінен тыс шетелдік мемлекеттердің құзыретті органдары белгілеген нысан бойынша берілген, жасалған немесе куәландырылған барлық құжаттарды Қазақстан Республикасының консулдық мекемесі заңдастыруы не 1961 жылғы 5 қазандағы Гаага конвенциясына сәйкес апостиль қою арқылы куәландырылуы тиіс. Егер Қазақстан Республикасының халықаралық шартымен осы рәсім көрсетілген құжаттарға қатысты алынып тасталған немесе жеңілдетілген болса, ұсынылатын құжаттарды заңдастыру немесе оларға апостиль қою талап етілмейді.

68. Заявки на участие в Конкурсе представляются Потенциальными частными партнерами, либо их уполномоченными представителями Организатору Конкурса нарочно или с использованием заказной почтовой связи.
69. Организатор конкурса принимает Конверты с Конкурсными заявками в течение срока, установленного Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс), и осуществляет их регистрацию в журнале регистрации Конкурсных заявок, с момента их предоставления.
70. В конверт также вкладывается опись документов, составляющих Конкурсную заявку. Опись должна быть представлена на языке, согласно требованиям, указанным в Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс), подписана первым руководителем, либо исполняющим обязанности первого руководителя потенциального частного партнера, либо его уполномоченным представителем и заверена печатью потенциального частного партнера.
71. Документы, составляющие Конкурсную заявку, и иные представляемые на Конкурс документы должны быть представлены в письменном (печатном) и электронном виде, в том числе в сканированном виде, за исключением финансово-экономической модели.
72. Организатор конкурса:
1) проверяет наличие документального подтверждения полномочий представителя потенциального частного партнера, представившего Конверт с заявкой от имени потенциального частного партнера;
2) принимает надлежащим образом оформленные Конверты с Конкурсными заявками и вносит в журнал регистрации Конкурсных заявок;
3) принимает изменения и дополнения к внесенной Конкурсной заявке до истечения окончательного срока предоставления Конкурсных заявок;
4) обеспечивает возврат Конкурсной заявки, в случае ее отзыва до истечения окончательного срока предоставления Конкурсных заявок.
73. Конкурсная заявка потенциального частного партнера подлежит отклонению в случаях, когда:
1) потенциальным частным партнером ранее представлена Конкурсная заявка на участие в данном Конкурсе по определению Частного партнера;
2) Конкурсная заявка поступила после истечения срока приема Конкурсных заявок на участие в Конкурсе.
74. Все предоставляемые потенциальным частным партнером документы, выданные, составленные или удостоверенные по установленной форме компетентными органами иностранных государств вне пределов Республики Казахстан по нормам иностранного права, должны быть легализованы консульским учреждением Республики Казахстан либо удостоверены проставлением апостиля в соответствии с Гаагской конвенцией от 5 октября 1961 года. Легализация и проставление апостиля на предоставляемых документах не требуется, если международным договором Республики Казахстан данная процедура в отношении указанных документов отменена или упрощена.

18. Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімінің аяқталуына дейін Конкурстық өтінімді өзгерту, кері қайтарып алу
84. Әлеуетті Жекеше әріптес осы Конкурстық құжаттаманың 78-тармағында көрсетілген, Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімінің аяқталуынан кешіктірмей:
1) енгізілген Конкурстық өтінімді өзгерте және/немесе толықтыра;
2) өзі енгізген Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді қайтару құқығын жоғалтпастан, өзінің Конкурстық өтінімін кері қайтарып ала алады.
Конкурстық өтінімге өзгертулер оларды ұсынудың түпкілікті мерзімі өткеннен кейін енгізілмейді.
85. Әлеуетті Жекеше әріптестер өзгертілген Конкурстық өтінімді бұрын ұсынылған Конкурстық өтінім сияқты дайындайды, мөр басады және Конвертте:
1) Әлеуетті Жекеше әріптестің толық атауы мен пошталық мекенжайын;
2) Конкурсты ұйымдастырушының толық атауы мен пошталық мекенжайын:
"_______________________________________________" мемлекеттік мекемесі , Қазақстан Республикасы, _______________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету), _________ көшесі, __, №___ кабинет, тел. 8 (____) __-__-__;
3) құжаттың атауын: "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) АУЫСЫМЫНА ____ КЕЛУГЕ АРНАЛҒАН ДЕНЕ ШЫНЫҚТЫРУ-САУЫҚТЫРУ КЕШЕНІН САЛУ ЖӘНЕ ПАЙДАЛАНУ МЖӘ ЖОБАСЫ БОЙЫНША ЖЕКЕШЕ ӘРІПТЕСТІ ТАҢДАУ ЖӨНІНДЕГІ КОНКУРСТЫҢ ӨЗГЕРТІЛГЕН КОНКУРСТЫҚ ӨТІНІМІ";
4) сондай-ақ: "20__ ЖЫЛҒЫ "__" ______ __-00 САҒАТҚА ДЕЙІН АШЫЛМАСЫН" сөздерін көрсете отырып ұсынады.
86. Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінімді қайтарып алу туралы шешім қабылдаған жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушының атына Әлеуетті Жекеше әріптес қол қойған және мөр қойылған еркін түрде ресімделетін Конкурстық өтінімді қайтарып алу туралы хабарлама жолданады.
Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінімді Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін қайтарған жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптеске ол енгізген қамтамасыз етуді Конкурстық өтінімді қайтарып алу туралы хабарлама алған күннен бастап __ (жазбаша түрде көрсету) жұмыс күнінің ішінде қайтарады.
19. Конкурстық өтінімдерді ашу, қарау және іріктеу
87. Комиссия Конкурстық өтінімдері бар конверттерді Астана қ. (Қазақстан Республикасы) уақыты бойынша 20_____ж. "___" _____ ___:00 сағатта мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, __________________ қ., ____________ көшесі, "_________________________" мемлекеттік мекемесі ғимаратында, ____ қабат, № ______ кабинетте ашады.
88. Конкурсты ұйымдастырушыға, Комиссия көпшілігі болмаған жағдайда немесе Комиссия төрағасының немесе оны алмастыратын тұлғаның шешімімен Конкурстық өтінімдерді ашу орны, өткізілетін уақыты мен күні туралы Дене шынықтыру және спорт саласындағы (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер енгізуге рұқсат етіледі.

18. Изменение, отзыв Конкурсной заявки до истечения срока представления Конкурсных заявок
84. Потенциальный частный партнер не позднее окончания срока представления Конкурсных заявок, указанного в пункте 78 Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) может:
1) изменить и/или дополнить внесенную Конкурсную заявку;
2) отозвать свою Конкурсную заявку, не утрачивая право на возврат внесенного им обеспечения Конкурсной заявки.
Изменения не вносятся в Конкурсные заявки после истечения окончательного срока их представления.
85. Измененная Конкурсная заявка подготавливается, запечатывается и представляется потенциальными частными партнерами так же, как и ранее представленная Конкурсная заявка с указанием на Конверте:
1) полного наименования и почтового адреса потенциального частного партнера;
2) полного наименования и почтового адреса Организатора Конкурса:
Государственное учреждение "__________________________", Республика Казахстан, _______________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), улица _________, дом ___, кабинет №___, тел. 8 (____) __-__-__;
3) наименования документа: "ИЗМЕНЕННАЯ КОНКУРСНАЯ ЗАЯВКА КОНКУРСА ПО ВЫБОРУ ЧАСТНОГО ПАРТНЕРА ПО ПРОЕКТУ ГЧП "СТРОИТЕЛЬСТВО И ЭКСПЛУАТАЦИЯ ФИЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВИТЕЛЬНОГО КОМПЛЕКСА НА ___ ПОСЕЩЕНИЙ В СМЕНУ __________ (указать наименование населенного)";
4) а также слова: "НЕ ВСКРЫВАТЬ ДО __-00 ЧАСОВ "__" ______ 20__ ГОДА".
86. В случае принятия решения потенциальным частным партнером об отзыве Конкурсной заявки, в адрес организатора Конкурса направляется уведомление об отзыве Конкурсной заявки, которое оформляется в произвольной форме на имя организатора Конкурса, подписанного потенциальным частным партнером и скрепленного печатью.
В случае отзыва потенциальным частным партнером Конкурсной заявки до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок, организатор конкурса возвращает потенциальному частному партнеру внесенное им обеспечение в течение ___ (указать прописью) рабочих дней со дня получения уведомления об отзыве Конкурсной заявки.
19. Вскрытие, рассмотрение и отбор Конкурсных заявок
87. Комиссия вскрывает конверты с Конкурсными заявками в ___:00 часов по времени г. Астана (Республика Казахстан) "___" _____20_____г., по адресу: Республика Казахстан, г. __________________, ул. __________,__, в здании государственного учреждения "________________________", ____ этаж, кабинет № ___.
88. Организатором конкурса допускается внесение изменений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) о месте, времени и дате проведения вскрытия Конкурсных заявок в случае отсутствия большинства Комиссии или решением председателя Комиссии или лица его замещающего.

1. Анықтамалар
1. Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының осы Үлгілік конкурстық құжаттамасында мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) әкімдік (ЖАО) – жергілікті атқарушы орган;
2) әлеуетті Жекеше әріптестің Конкурстық өтінімі (бұдан әрі – Конкурстық өтінім) – Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурсқа қатысу үшін Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында белгіленген нысан бойынша ұсынған құжаттар мен мәліметтердің жиынтығы;
3) дайындық кезеңі – Үлгілік шарттың күшіне ену сәтінен бастап құрылыс жұмыстарын жүргізудің басталуына дейінгі, қаржылық жабу, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу және бекіту, МЖӘ объектісін салуға дайындықпен байланысты өзге мәселелерді шешу кезеңін қамтитын кезең;
4) денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы – Конкурс өткізудің Үлгілік шарттары мен тәртібін айқындау үшін әзірленген және Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестерге Конкурстық өтінімдерді дайындау және Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі Конкурсқа қатысу үшін ұсынатын Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының осы Үлгілік конкурстық құжаттамасы;
5) денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ Үлгілік шарты (бұдан әрі – Үлгілік шарт) – Конкурсты ұйымдастырушы Комиссия шешімінің негізінде Конкурс жеңімпазымен жасасатын шарт;
6) жекеше әріптес – Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңына сәйкес, мемлекеттік әріптестер ретінде әрекет ететін тұлғаларды қоспағанда, Үлгілік шарт жасасқан дара кәсіпкер, жай серіктестік, консорциум немесе заңды тұлға;
7) жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістер алу көздері – Жекеше әріптеске Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңының 9-бабында көзделген қаражатты Үлгілік шартта белгіленген тәртіппен және мерзімде төлеу;
8) жер учаскесі – Үлгілік шарт талаптарына сәйкес МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін қажетті жер учаскесі;
9) заңнама – белгіленген тәртіппен қабылданған және Қазақстан Республикасының аумағында әрекет ететін нормативтік құқықтық актілердің жиынтығы;
10) комиссия – Заңнамада белгіленген тәртіппен құрылған, коммуналдық меншікке жататын МЖӘ объектісіне қатысты комиссия;
11) конверт – Конкурстық өтінімнің тұтас және сақталған күйде берілуін қамтамасыз ететін қорап немесе ораудың өзге тәсілі;
12) конкурс – "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына _____ келуге арналған емхана салу және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша жеңілдетілген конкурстық рәсімдерді пайдалану арқылы Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі ашық конкурс;

1. Определения
1. В настоящей Конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (поликлиника) используются следующие понятия:
1) акимат (МИО) – местный исполнительный орган;
2) конкурсная заявка потенциального частного партнера (далее – Конкурсная заявка) – совокупность документов и сведений, представленных потенциальным частным партнером для участия в Конкурсе по форме, установленной Конкурсной документацией;
3) подготовительный период – период, начинающийся с момента вступления Типового договора в силу и до начала проведения строительных работ, который включает в себя период финансового закрытия, разработки и утверждения проектно-сметной документации, решения иных вопросов связанных с подготовкой к строительству Объекта ГЧП;
4) типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере здравоохранения (поликлиника) – конкурсная документация, разработанная для определения условий и порядка проведения Конкурса и предоставляемая Организатором конкурса потенциальным частным партнерам для подготовки Конкурсных заявок и участия в Конкурсе по выбору Частного партнера;
5) типовой договор ГЧП в сфере здравоохранения (поликлиника) (далее – Типовой договор) – договор заключенный Организатором конкурса с победителем Конкурса на основании решения Комиссии;
6) частный партнер (далее - Частный партнер) – индивидуальный предприниматель, простое товарищество, консорциум или юридическое лицо, за исключением лиц, выступающих государственными партнерами в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве" (далее – Закон), заключившие Типовой договор;
7) источники возмещения затрат и получения доходов Частного партнера – выплата средств Частному партнеру, предусмотренных статьей 9 Закона, в порядке и сроки, установленные в договоре;
8) земельный участок – земельный участок, необходимый для строительства и эксплуатации Объекта ГЧП, в соответствии с условиями Типового договора;
9) законодательство – совокупность нормативных правовых актов, принятых в установленном порядке и действующих на территории Республики Казахстан;
10) комиссия – комиссия в отношении Объекта ГЧП, относящегося к коммунальной собственности, созданная в установленном законодательством порядке;
11) конверт – коробка или иной способ упаковки Конкурсной заявки, обеспечивающий ее представление в целостности и сохранности;
12) конкурс – открытый конкурс по выбору Частного партнера с использованием упрощенных конкурсных процедур, по Проекту ГЧП "Строительство и эксплуатация поликлиники на __ посещений в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)";

13) конкурсты ұйымдастырушы – "__________" мемлекеттік мекемесі;
14) қағидалар – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 725 бұйрығымен бекітілген МЖӘ жобасын жоспарлау және іске асыру қағидалары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12717 болып тіркелген);
15) қызметтерді тұтынушылар – тұрғызылған емхана қызметін тұтынатын халық;
16) мемлекеттік әріптес – "__________" мемлекеттік мекемесі атынан Қазақстан Республикасы;
17) МЖӘ жобасы – __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына _____ келуге арналған емхана салу және пайдалану бойынша МЖӘ жобасы;
18) МЖӘ объектісі – салынуы мен пайдаланылуы МЖӘ жобасын іске асыру аясында жүзеге асырылатын, __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына _____ келуге арналған емхана;
19) МЖӘ объектісін пайдалану – Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін Үлгілік шартта айқындалған тәртіппен және шарттарда МЖӘ объектісінің мақсатына сәйкес, оның ішінде Қызметтер көрсету мақсатында пайдалануы;
20) МЖӘ объектісін салу – МЖӘ объектісін салу, оның ішінде жаңа технологиялар, өндірісті механикаландыру және автоматтандыру негізінде салу, МЖӘ объектісінде өндірістік жабдық орнату, МЖӘ объектісінің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін жұмыстардың өзге түрлерін өндіру;
21) МЖӘ объектісін салу мерзімі – Үлгілік шартта және жобалау-сметалық құжаттамада МЖӘ объектісін салуға көзделген, құрылыс жұмыстарының басталу күнінен аяқталу күніне дейін есептелетін мерзім;
22) үздік Конкурстық өтінімді айқындау өлшемшарттары (бұдан әрі - өлшемшарттар) – Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында белгіленген, оның негізінде Конкурсқа қатысушының Конкурстық өтінімі үздік деп танылатын өлшемшарттар;
23) шарт жобасы – тараптардың құқықтарын, міндеттерін және жауапкершілігін, МЖӘті іске асыру Үлгілік шарттарын айқындайтын Мемлекеттік әріптес және Жекеше әріптес арасындағы жазбаша келісім жобасы.
2. Жалпы ережелер
3. Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы Әлеуетті Жекеше әріптестерге олардың Конкурсқа қатысу шарттары туралы толық ақпарат ұсыну мақсатында әзірленген.
4. Конкурс Заңға, Қағидаларға және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес өткізіледі.
5. МЖӘ жобасының сипаттамасы Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 1-қосымшада көрсетілген.
Техникалық параметрлер бойынша егжей-тегжейлі сипаттамалар Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына қоса берілген жобалау-сметалық құжаттамада/Үлгілік жобада/Үлгілік жобалық шешімдерде/қайталап қолдану жобасында (керегін көрсету) көзделген.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 154-3-бабының 7-тармағына сәйкес, Жекеше әріптес Үлгілік шартта белгіленген мерзімде қолда бар жобалау-сметалық құжаттаманы/Үлгілік жобаны/Үлгілік жобалық шешімдерді/қайталап қолдану жобасын (керегін көрсету) МЖӘ жобасының нақты алаңына байланыстыруды МЖӘ жобасының тұжырымдамасында қамтылған маркетингтiк және қаржылық-экономикалық параметрлерді ескере отырып жүзеге асырады.

13) правила – Правила планирования и реализации проекта государственно-частного партнерства, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 725 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12717) (далее – Правила);
14) организатор конкурса – государственное учреждение "__________";
15) потребители услуг – население, пользующееся услугами построенной поликлиники;
16) государственный партнер – Республика Казахстан, в лице государственного учреждения "__________";
17) проект ГЧП – проект ГЧП "Строительство и эксплуатация поликлиники на ___ посещений в смену в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)";
18) объект ГЧП – поликлиника на __ посещений в смену в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), строительство и эксплуатация которого осуществляется в рамках реализации Проекта ГЧП;
19) эксплуатация Объекта ГЧП – использование Объекта ГЧП Частным партнером в соответствии с назначением Объекта ГЧП, в том числе в целях оказания Услуг в порядке и на условиях, определенных Договором.
20) создание Объекта ГЧП – строительство Объекта ГЧП, в том числе на основе новых технологий, механизации и автоматизации производства, установка производственного оборудования на Объекте ГЧП, производство иных видов работ, обеспечивающих функционирование Объекта ГЧП;
21) срок строительства Объекта ГЧП – срок, предусмотренный Договором и проектно-сметной документацией на строительство Объекта ГЧП, отсчитываемый с даты начала до даты завершения строительных работ;
22) критерии определения лучшей Конкурсной заявки (далее – Критерии) – критерии, установленные в Конкурсной документации, на основании которых Конкурсная заявка Участника конкурса признается лучшей;
23) проект договора – проект письменного соглашения между Государственным партнером и Частным партнером, определяющее права, обязанности и ответственность сторон, условия реализации ГЧП.
2. Общие положения
2. Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере здравоохранения (поликлиника) разработана с целью предоставления потенциальным частным партнерам полной информации об условиях их участия в Конкурсе.
3. Конкурс проводится в соответствии с Законом, Правилами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
4. Форма описания Проекта ГЧП указано в приложении 1 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (поликлиника).
5. Детальные описания по техническим параметрам предусмотрены в проектно-сметной документации/типовом проекте/типовых проектных решениях/проекте повторного применения (указать необходимое), приложенном к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере здравоохранения (поликлиника).
В соответствии с пунктом 7 статьи 154-3 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Частный партнер в сроки, установленные Типовым договором, осуществляет привязку имеющейся проектно-сметной документации/типового проекта/типовых проектных решений/проекта повторного применения (указать необходимое) к конкретной площадке Проекта ГЧП с учетом маркетинговых и финансово-экономических параметров, содержащихся в концепции Проекта ГЧП.

10) МЖӘ жобасының конкурстық құжаттамасының мазмұны бойынша түсіндірулерді алу тәсілдері;
11) Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімдері, орны, күні мен уақыты.
23. Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірленген.
24. Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының қолданылу мерзімі оны бекіткен күннен бастап ___ (жазумен көрсету, бірақ үш жылдан көп емес) жыл.
25. Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестерге Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының көшірмесін арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) не басқа да электрондық тәсілмен ұсынады. Қағаз жеткізгіште ұсынылған кезде Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы түпнұсқадан (Конкурсты ұйымдастырушы әрбір бетіне қол қойған, бекітілген және келісілген Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасындан) көшірме түрінде беріледі. Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының көшірмесі Әлеуетті Жекеше әріптестің өкілдеріне тегін/____________ (жазумен көрсету) теңгеге (керегін көрсету) және Конкурсты ұйымдастырушының тиісті журналға міндетті түрде тіркеуі арқылы беріледі.
26. Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында және оның қосымшаларында көзделген МЖӘ объектісінің техникалық параметрлері Конкурстық өтінімдерді дайындау және ұсыну кезінде Әлеуетті Жекеше әріптестер үшін міндетті болып табылады.
27. Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында көзделген шарттармен және Конкурсты өткізумен байланысты даулар Заңнаманың талаптарына және Үлгілік шартта келісілген дауларды шешу рәсімдеріне сәйкес келіссөздер жолымен шешіледі.
28. Егер Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында көзделген шарттармен, Конкурсты өткізумен байланысты даулар Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының 27-тармағына сәйкес шешілмейтін болса, онда Тараптар дауды заңнаманың талаптарына сәйкес сот тәртібімен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының "Төрелiк туралы" 2016 жылғы 8 сәуірдегі Заңына сәйкес халықаралық төрелікке жүгіну жолымен шешуге құқылы.
6. Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру және талқылау
29. Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын алған тұлғалар, қажет болған жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушыға Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен, Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей жүгінеді. Конкурс қайта өткізілген жағдайда Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын алған тұлғаларды тіркеу журналына өздері туралы мәліметтер енгізілген тұлғалар, қажет болған жағдайда, Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірмей жүгінеді.

10) способы получения разъяснений по содержанию конкурсной документации проекта ГЧП;
11) процедуры, место, дата и время вскрытия конвертов с Конкурсными заявками.
23. Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере здравоохранения (поликлиника) разработана на государственном и русском языках.
24. Срок действия Конкурсной документации ___ (указать прописью, но не более трех лет) года со дня ее утверждения.
25. Организатор конкурса предоставляет копию Конкурсной документации потенциальным частным партнерам через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо другим электронным способом. При предоставлении на бумажном носителе Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере здравоохранения (поликлиника) предоставляется в виде копии с оригинала (утвержденной и согласованной Конкурсной документации, полистно парафированной Организатором конкурса). Копия Конкурсной документации предоставляется представителям потенциального частного партнера бесплатно/____________ (указать прописью) тенге (указать необходимое) и с обязательной регистрацией Организатором конкурса в соответствующем журнале.
26. Предусмотренные в Конкурсной документации и в ее приложениях, технические параметры Объекта ГЧП являются обязательными для потенциальных частных партнеров при подготовке и представлении Конкурсных заявок.
27. Споры, связанные с условиями, предусмотренными Конкурсной документацией и проведением Конкурса, разрешаются путем переговоров в соответствии с требованиями законодательства.
28. Если споры, связанные с условиями, предусмотренными Конкурсной документацией, проведением Конкурса, не могут быть разрешены в соответствии с пунктом 27 Конкурсной документации, то Стороны вправе разрешить спор в соответствии с требованиями законодательства в судебном порядке, а также путем обращения в международный арбитраж в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 апреля 2016 года "Об арбитраже".
6. Разъяснение и обсуждение положений Конкурсной документации
29. Лица, получившие Конкурсную документацию, в случае необходимости обращаются с запросом к Организатору Конкурса о разъяснении положений Конкурсной документации, но не позднее 30 (тридцати) календарных дней до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок. При проведении повторного Конкурса лица, сведения о которых внесены в журнал регистрации лиц, получивших Конкурсную документацию, при необходимости обращаются с запросом о разъяснении положений конкурсной документации, но не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней до истечения окончательного срока предоставления Конкурсных заявок.

30. Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы сұрау салу арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы не жазбаша түрде, қағаз жеткізгіште, бір данада, мемлекеттік немесе орыс тілінде не мемлекеттік немесе орыс тіліне нақты (нотариалды куәландырылған) аудармасын қоса берумен өзге тілде ұсынылады. Әлеуетті Жекеше әріптестің сұрау салуы Конкурсты ұйымдастырушыға жөнелтілуі және мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, _______________ облысы, ____________ қаласы, _______ көшесі, №__, "__________" мемлекеттік мекемесі , №____ кабинетке бағытталуы тиіс. Сұрау салу заңнаманың талаптарына сәйкес жасалуы және сұрау салу түсіп отырған Әлеуетті Жекеше әріптестің атауынан және жауап жіберілуі тиіс мекенжайдан тұруы тиіс.
31. Конкурсты ұйымдастырушы сұрау салуды тіркеген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оған жауап жібереді және сұрау салу кімнен түскенін көрсетпестен:
1) мұндай түсіндіруді Конкурсты ұйымдастырушы Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге хабарлайды;
2) Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіруді арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы жібереді не түсіндірудің мәтінін "______________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында жариялайды.
32. Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру үшін Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестермен 20__ жылғы "__" __________ __:00 сағатта мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, _______________ облысы, ____________ қаласы, _______ көшесі, №__ кабинетте кездесу өткізеді.
33. Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру жөніндегі кездесу қорытындысы бойынша Конкурсты ұйымдастырушы осы кездесу барысында ұсынылған дереккөздерді көрсетпестен, Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын түсіндіру туралы сұрау салулардан, сондай-ақ осы сұрау салуларға жауаптардан тұратын хаттама жасайды.
34. Әлеуетті Жекеше әріптестермен кездесудің хаттамасына Конкурсты ұйымдастырушының атынан өкілдік ететін тұлғалар, сондай-ақ Әлеуетті Жекеше әріптестер немесе олардың уәкілетті өкілдері қол қояды.
35. Аталған хаттаманың көшірмесін Конкурсты ұйымдастырушы оны ресімдеген және қол қойған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей Комиссияға және Конкурсты ұйымдастырушы Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге жібереді.
Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы хаттама арнайы құрылған интернет-ресурста (веб-портал) орналастырылады не "______________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында жарияланады.

30. Запрос о разъяснении положений Конкурсной документации представляется через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо в письменном виде, на бумажном носителе, в одном экземпляре, на государственном или русском языке либо на ином языке с приложением точного (нотариально заверенного) перевода на государственный или русский язык. Запрос потенциального частного партнера должен быть адресован Организатору Конкурса и направлен по адресу: Республика Казахстан, _______________ область, город ____________, ул._______, №__, государственное учреждение "__________", кабинет №____. Запрос должен быть составлен в соответствии с требованиями законодательства и включать наименование Потенциального частного партнера, от которого поступает запрос, и адрес, на который следует направить ответ.
31. Организатор конкурса в течение 3 (трех) рабочих дней со дня регистрации запроса направляет ответ на него и без указания, от кого поступил запрос:
1) сообщает такое разъяснение всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Конкурсную документацию;
2) направляет разъяснения положений Конкурсной документации через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо опубликовывает текст разъяснения на официальном интернет-ресурсе государственного учреждения "______________".
32. Для разъяснения положений Конкурсной документации Организатор конкурса проводит встречу с потенциальными частными партнерами, в __:00 часов "__" __________ 20__ года по адресу: Республика Казахстан, _________________ область, город ______________, ул. _________, __, кабинет № ___.
33. По итогам встречи по разъяснению положений Конкурсной документации Организатор конкурса составляет протокол, содержащий представленные в ходе этой встречи запросы о разъяснении Конкурсной документации без указания их источника, а также ответы на эти запросы.
34. Протокол встречи с потенциальными частными партнерами подписывается лицами, представлявшими Организатора Конкурса, а также потенциальными частными партнерами или их уполномоченными представителями.
35. Копия указанного протокола не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня его оформления и подписания Организатором конкурса направляется Комиссии и всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Конкурсную документацию.
Протокол о разъяснении положений Конкурсной документации размещается на специально созданном интернет-ресурсе (веб-портале) либо публикуется на официальном интернет-ресурсе государственного учреждения "__________".

36. Егер Әлеуетті Жекеше әріптестермен Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру бойынша кездесу Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының 32-тармағында белгіленген уақыт пен күні Әлеуетті Жекеше әріптестердің немесе олардың уәкілетті өкілдерінің келмеуі себебінен болмай қалса, Конкурсты ұйымдастырушы көрсетілген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы факт туралы Комиссияға жазбаша хабарлайды.
37. Әлеуетті Жекеше әріптестерден МЖӘ жобасының қаржылық, заңды және өзге де қажетті параметрлері, мемлекеттік қолдау шаралары, Жекеше әріптесті және өзге де шешімдерді іріктеу өлшемшарттары бойынша оңтайлы шешімдерді қалыптастыру мақсатында ұсыныстар түскен жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушы мүдделі Әлеуетті Жекеше әріптестердің әрқайсысының қажеттіліктері мен мүмкіндіктерін ескере отырып, қажет болған жағдайда бәсекелі диалог ұйымдастырады. Заңнамаға сәйкес, бәсекелі диалогқа қатысушылардың барлығы оны жүргізу барысында алынған ақпараттың құпиялылығын сақтайды.
7. Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу
38. Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 20 (жиырма) күннен кешіктірмей, ал конкурсты қайтадан өткізген кезде – күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей өз бастамасымен немесе Әлеуетті Жекеше әріптестің сұрау салуына жауап ретінде Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізе алады.
39. Конкурсты ұйымдастырушы Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу туралы шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей, барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар мәтінін жолдайды. Бұл ретте Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімін Әлеуетті Жекеше әріптестердің Конкурстық өтінімдердегі өзгерістер және (немесе) толықтыруларды ескеруі үшін, кемінде күнтізбелік 30 (отыз) күн мерзіміне, ал Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурс қайта өткізілген кезде, кемінде күнтізбелік 15 (он бес) күн мерзіміне ұзартады.
40. Енгізілген өзгерістер және/немесе толықтырулар міндетті күшке ие болады.
41. Денсаулық сақтау саласындағы (емхана) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу Қағидаларда белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қолдаудың түрлері және көлемдері, сондай-ақ Жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістерді алу көздері

36. В случае если встреча с потенциальными частными партнерами по разъяснению положений Конкурсной документации не состоялась по причине неявки Потенциальных частных партнеров или их уполномоченных представителей назначенные в пункте 32 Конкурсной документации дату и время, Организатор конкурса в течение 1 (одного) рабочего дня с указанной даты письменно уведомляет о таком факте Комиссию.
37. В случае поступления предложений от потенциальных частных партнеров, с целью формирования оптимальных решений по финансовым, юридическим и иным необходимым параметрам проекта ГЧП, мерам государственной поддержки, критериям отбора частного партнера и иных решений, с учетом потребностей и возможностей каждого из заинтересованных потенциальных частных партнеров Организатор конкурса, при необходимости, организует конкурентный диалог. Все участники конкурентного диалога соблюдают конфиденциальность информации, полученной в ходе его проведения в соответствии с законодательством.
7. Внесение изменений и/или дополнений в Конкурсную документацию
38. Организатор конкурса в срок не позднее 20 (двадцати) календарных дней до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок по собственной инициативе или в ответ на запрос потенциального частного партнера может внести изменения и/или дополнения в Конкурсную документацию, а при проведении повторного конкурса – в срок не позднее 10 (десяти) календарных дней.
39. Организатор конкурса не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня принятия решения о внесении изменений и/или дополнений в Конкурсную документацию представляет текст внесенных изменений и/или дополнений в Конкурсную документацию всем потенциальным частным партнерам. При этом срок представления Конкурсных заявок продлевается Организатором конкурса на срок не менее чем на 30 (тридцать) календарных дней для учета потенциальными частными партнерами этих изменений и/или дополнений в конкурсных заявках, а при повторном конкурсе по определению Частного партнера – на срок не менее 15 (пятнадцати) календарных дней.
40. Внесенные изменения и/или дополнения имеют обязательную силу.
41. Внесение изменений и/или дополнений в Конкурсную документацию осуществляется в порядке, установленном Правилами.
8. Виды и объемы государственной поддержки, а также источники возмещения затрат и получения доходов Частного партнера

1. Анықтамалар
1. Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының осы Үлгілік конкурстық құжаттамасында мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) әкімдік (ЖАО) – жергілікті атқарушы орган;
1) әлеуетті Жекеше әріптестің Конкурстық өтінімі (бұдан әрі – Конкурстық өтінім) – Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурсқа қатысу үшін Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында белгіленген нысан бойынша ұсынған құжаттар мен мәліметтердің жиынтығы;
2) білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ Үлгілік шарты (бұдан әрі – Үлгілік шарт) – Конкурсты ұйымдастырушы Комиссия шешімінің негізінде Конкурс жеңімпазымен жасасатын шарт;
3) білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы – Конкурс өткізудің Үлгілік шарттары мен тәртібін айқындау үшін әзірленген және Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестерге Конкурстық өтінімдерді дайындау және Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі Конкурсқа қатысу үшін ұсынатын білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының осы Үлгілік конкурстық құжаттамасы;
4) дайындық кезеңі – Үлгілік шарттың күшіне ену сәтінен бастап құрылыс жұмыстарын жүргізудің басталуына дейінгі, қаржылық жабу, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу және бекіту, МЖӘ объектісін салуға дайындықпен байланысты өзге мәселелерді шешу кезеңін қамтитын кезең;
5) жекеше әріптес – Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңына сәйкес, мемлекеттік әріптестер ретінде әрекет ететін тұлғаларды қоспағанда, Үлгілік шарт жасасқан дара кәсіпкер, жай серіктестік, консорциум немесе заңды тұлға;
6) жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістер алу көздері – Жекеше әріптеске Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңының 9-бабында көзделген қаражатты Үлгілік шартта белгіленген тәртіппен және мерзімде төлеу;
7) жер учаскесі – Үлгілік шарт талаптарына сәйкес МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін қажетті жер учаскесі;
8) заңнама – белгіленген тәртіппен қабылданған және Қазақстан Республикасының аумағында әрекет ететін нормативтік құқықтық актілердің жиынтығы;
9) комиссия – Заңнамада белгіленген тәртіппен құрылған, коммуналдық меншікке жататын МЖӘ объектісіне қатысты комиссия;
10) конверт – Конкурстық өтінімнің тұтас және сақталған күйде берілуін қамтамасыз ететін қорап немесе ораудың өзге тәсілі;
11) конкурс – "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) _____орынға арналған студенттік жатақхана салу және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша жеңілдетілген конкурстық рәсімдерді пайдалану арқылы Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі ашық конкурс;

1. Определения
1. В настоящей Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) используются следующие понятия:
1) акимат (МИО) – местный исполнительный орган;
2) конкурсная заявка потенциального частного партнера (далее – Конкурсная заявка) – совокупность документов и сведений, представленных потенциальным частным партнером для участия в Конкурсе по форме, установленной Конкурсной документацией;
2) типовой договор ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) (далее – Типовой договор) – договор заключенный Организатором конкурса с победителем Конкурса на основании решения Комиссии;
3) типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) – Конкурсная документация, разработанная для определения условий и порядка проведения Конкурса и предоставляемая Организатором конкурса потенциальным частным партнерам для подготовки Конкурсных заявок и участия в Конкурсе по выбору Частного партнера;
4) подготовительный период – период, начинающийся с момента вступления Типового договора в силу и до начала проведения строительных работ, который включает в себя период финансового закрытия, разработки и утверждения проектно-сметной документации, решения иных вопросов связанных с подготовкой к строительству Объекта ГЧП;
5) частный партнер (далее - Частный партнер) – индивидуальный предприниматель, простое товарищество, консорциум или юридическое лицо, за исключением лиц, выступающих государственными партнерами в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве" (далее – Закон), заключившие Типовой договор;
6) источники возмещения затрат и получения доходов Частного партнера – выплата средств Частному партнеру, предусмотренных статьей 9 Закона, в порядке и сроки, установленные в договоре;
7) земельный участок – земельный участок, необходимый для строительства и эксплуатации Объекта ГЧП, в соответствии с условиями Типового договора;
8) законодательство – совокупность нормативных правовых актов, принятых в установленном порядке и действующих на территории Республики Казахстан
9) комиссия – комиссия в отношении Объекта ГЧП, относящегося к коммунальной собственности, созданная в установленном законодательством порядке;
10) конверт – коробка или иной способ упаковки Конкурсной заявки, обеспечивающий ее представление в целостности и сохранности;
11) конкурс – открытый конкурс по выбору Частного партнера с использованием упрощенных конкурсных процедур, по Проекту ГЧП "Строительство и эксплуатация студенческого общежития на ___ мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)";
правила – Правила планирования и реализации проекта государственно-частного партнерства, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 725 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12717) (далее – Правила);

12) конкурсты ұйымдастырушы – "__________" мемлекеттік мекемесі;
13) қағидалар – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 725 бұйрығымен бекітілген МЖӘ жобасын жоспарлау және іске асыру қағидалары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12717 болып тіркелген);
14) қызметті тұтынушылар – колледждің бағыттауы бойынша жатақханада тұратын студенттер және/немесе оқытушылар;
15) мемлекеттік әріптес – "__________" мемлекеттік мекемесі атынан Қазақстан Республикасы;
16) МЖӘ жобасы – __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ____ орынға арналған студенттік жатақхана салу және пайдалану бойынша МЖӘ жобасы;
17) МЖӘ объектісі – салынуы мен пайдаланылуы МЖӘ жобасын іске асыру аясында жүзеге асырылатын, __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ____ орынға арналған студенттік жатақхана;
18) МЖӘ объектісін пайдалану – Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін Үлгілік шартта айқындалған тәртіппен және шарттарда МЖӘ объектісінің мақсатына сәйкес, оның ішінде Қызметтер көрсету мақсатында пайдалануы;
19) МЖӘ объектісін салу – МЖӘ объектісін салу, оның ішінде жаңа технологиялар, өндірісті механикаландыру және автоматтандыру негізінде салу, МЖӘ объектісінде өндірістік жабдық орнату, МЖӘ объектісінің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін жұмыстардың өзге түрлерін өндіру;
20) МЖӘ объектісін салу мерзімі – Үлгілік шартта және жобалау-сметалық құжаттамада МЖӘ объектісін салуға көзделген, құрылыс жұмыстарының басталу күнінен аяқталу күніне дейін есептелетін мерзім;
21) үздік Конкурстық өтінімді айқындау өлшемшарттары (бұдан әрі - өлшемшарттар) – Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында белгіленген, оның негізінде Конкурсқа қатысушының Конкурстық өтінімі үздік деп танылатын өлшемшарттар;
22) шарт жобасы – тараптардың құқықтарын, міндеттерін және жауапкершілігін, МЖӘті іске асыру Үлгілік шарттарын айқындайтын Мемлекеттік әріптес және Жекеше әріптес арасындағы жазбаша келісім жобасы.
2. Жалпы ережелер
3. Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы Әлеуетті Жекеше әріптестерге олардың Конкурсқа қатысу шарттары туралы толық ақпарат ұсыну мақсатында әзірленген.

12) организатор конкурса – государственное учреждение "__________";
13) потребители услуг – студенты и/или преподаватели, проживающие в общежитии по направлению колледжа;
14) государственный партнер - Республика Казахстан в лице государственного учреждения "__________";
15) проект ГЧП – проект ГЧП "строительства и эксплуатации студенческого общежития на ___ мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)";
16) объект ГЧП – студенческое общежитие на ___ мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), строительство и эксплуатация которого осуществляется в рамках реализации Проекта ГЧП;
17) эксплуатация Объекта ГЧП – использование Объекта ГЧП Частным партнером в соответствии с назначением Объекта ГЧП, в том числе в целях оказания Услуг в порядке и на условиях, определенных Договором.
18) создание Объекта ГЧП – строительство Объекта ГЧП, в том числе на основе новых технологий, механизации и автоматизации производства, установка нового производственного оборудования на Объекте ГЧП, производство иных видов работ, обеспечивающих функционирование Объекта ГЧП;
19) срок строительства Объекта ГЧП – срок, предусмотренный Договором и проектно-сметной документацией на строительство Объекта ГЧП, отсчитываемый с даты начала до даты завершения строительных работ;
20) критерии определения лучшей Конкурсной заявки (далее – Критерии) – критерии установленные в Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования), на основании которых Конкурсная заявка Участника конкурса признается лучшей;
21) проект договора – проект письменного соглашения между Государственным партнером и Частным партнером, определяющее права, обязанности и ответственность сторон, условия реализации ГЧП;
2. В Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) используются следующие сокращения:
1) акимат (МИО) – местный исполнительный орган;
2) закон – Закон Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве";
3) правила – Правила планирования и реализации проекта государственно-частного партнерства, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 725 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12717).
2. Общие положения
3. Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) разработана с целью предоставления потенциальным частным партнерам полной информации об условиях их участия в конкурсе.

7) Конкурстық өтінім берілетін тілге қойылатын талаптар;
8) Әлеуетті Жекеше әріптестің өз Конкурстық өтінімін Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі өткенге дейін өзгерту немесе кері қайтарып алу құқығына нұсқау;
9) Конкурстық өтінімнің мазмұны, Конкурстық өтінімдерді ұсыну тәсілі, орны, мерзімі және олардың қолданылуы, сондай-ақ Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізу шарттары;
10) МЖӘ жобасының конкурстық құжаттамасының мазмұны бойынша түсіндірулерді алу тәсілдері;
11) Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімдері, орны, күні мен уақыты.
23. Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірленген.
24. Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының қолданылу мерзімі оны бекіткен күннен бастап ___ (жазумен көрсету, бірақ үш жылдан көп емес) жыл.
25. Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестерге Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының көшірмесін арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) не басқа да электрондық тәсілмен ұсынады. Қағаз жеткізгіште ұсынылған кезде Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы түпнұсқадан (Конкурсты ұйымдастырушы әрбір бетіне қол қойған, бекітілген және келісілген Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасынан) көшірме түрінде беріледі. Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының көшірмесі Әлеуетті Жекеше әріптестің өкілдеріне тегін/____________ (жазумен көрсету) теңгеге (керегін көрсету) және Конкурсты ұйымдастырушының тиісті журналға міндетті түрде тіркеуі арқылы беріледі.
26. Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында және оның қосымшаларында көзделген МЖӘ объектісінің техникалық параметрлері Конкурстық өтінімдерді дайындау және ұсыну кезінде Әлеуетті Жекеше әріптестер үшін міндетті болып табылады.
27. Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында көзделген шарттармен және Конкурсты өткізумен байланысты даулар Заңнаманың талаптарына және Үлгілік шартта келісілген дауларды шешу рәсімдеріне сәйкес келіссөздер жолымен шешіледі.
28. Егер Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында көзделген шарттармен, Конкурсты өткізумен байланысты даулар Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының 27-тармағына сәйкес шешілмейтін болса, онда Тараптар дауды заңнаманың талаптарына сәйкес сот тәртібімен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының "Төрелiк туралы" 2016 жылғы 8 сәуірдегі Заңына сәйкес халықаралық төрелікке жүгіну жолымен шешуге құқылы.

7) требования к языку представления конкурсной заявки;
8) указание на право потенциального частного партнера изменять или отзывать свою конкурсную заявку до истечения срока представления конкурсных заявок;
9) содержание конкурсной заявки, способ, место, срок представления и действия конкурсных заявок, а также условия внесения обеспечения конкурсной заявки;
10) способы получения разъяснений по содержанию конкурсной документации проекта ГЧП;
11) процедуры, место, дату и время вскрытия конвертов с Конкурсными заявками.
23. Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) разработана на государственном и русском языках.
24. Срок действия Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) ___ (указать прописью, но не более трех лет) года со дня ее утверждения.
25. Организатор конкурса предоставляет копию Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) потенциальным частным партнерам через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо другим электронным способом. При предоставлении на бумажном носителе Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) предоставляется в виде копии с оригинала (утвержденной и согласованной Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования), полистно парафированной Организатором конкурса). Копия Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) предоставляется представителям потенциального частного партнера бесплатно/__________ (указать прописью) тенге (указать необходимое) и с обязательной регистрацией Организатором конкурса в соответствующем журнале.
26. Предусмотренные в конкурсной и в ее приложениях, технические параметры объекта ГЧП являются обязательными для потенциальных частных партнеров при подготовке и представлении Конкурсных заявок.
27. Споры, связанные с условиями, предусмотренными Конкурсной документацией и проведением Конкурса разрешаются путем переговоров в соответствии с требованиями законодательства и с согласованными в Договоре процедурами разрешения споров.
28. Если споры, связанные с условиями, предусмотренными Конкурсной документацией, проведением конкурса не могут быть разрешены в соответствии с пунктом 27 Конкурсной документацией, то Стороны вправе разрешить спор в соответствии с требованиями законодательства в судебном порядке, а также путем обращения в международный арбитраж в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 апреля 2016 года "Об арбитраже".

6. Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру және талқылау
29. Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын алған тұлғалар, қажет болған жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушыға Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен, Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей жүгінеді. Конкурс қайта өткізілген жағдайда Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын алған тұлғаларды тіркеу журналына өздері туралы мәліметтер енгізілген тұлғалар, қажет болған жағдайда, Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірмей жүгінеді.
30. Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы сұрау салу арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы не жазбаша түрде, қағаз жеткізгіште, бір данада, мемлекеттік немесе орыс тілінде не мемлекеттік немесе орыс тіліне нақты (нотариалды куәландырылған) аудармасын қоса берумен өзге тілде ұсынылады. Әлеуетті Жекеше әріптестің сұрау салуы Конкурсты ұйымдастырушыға жөнелтілуі және мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, _______________ облысы, ____________ қаласы, _______ көшесі, №__, "__________" мемлекеттік мекемесі , №____ кабинетке бағытталуы тиіс. Сұрау салу заңнаманың талаптарына сәйкес жасалуы және сұрау салу түсіп отырған Әлеуетті Жекеше әріптестің атауынан және жауап жіберілуі тиіс мекенжайдан тұруы тиіс.
31. Конкурсты ұйымдастырушы сұрау салуды тіркеген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оған жауап жібереді және сұрау салу кімнен түскенін көрсетпестен:
1) мұндай түсіндіруді Конкурсты ұйымдастырушы Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге хабарлайды;
2) Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіруді арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы жібереді не түсіндірудің мәтінін "______________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында жариялайды.

6. Разъяснение и обсуждение положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования)
29. Лица, получившие Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) в случае необходимости обращаются с запросом к организатору конкурса о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования), но не позднее 30 (тридцати) календарных дней до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок. При проведении повторного Конкурса лица, сведения о которых внесены в журнал регистрации лиц, получивших Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) при необходимости обращаются с запросом о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования), но не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней до истечения окончательного срока предоставления Конкурсных заявок.
30. Запрос о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) представляется через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо в письменном виде, на бумажном носителе, в одном экземпляре, на государственном или русском языке либо на ином языке с приложением точного (нотариально заверенного) перевода на государственный или русский язык. Запрос потенциального частного партнера должен быть адресован Организатору Конкурса и направлен по адресу: Республика Казахстан, __________ область, город __________, ул. __________, № ___, государственное учреждение "Управление образования ________________ области", кабинет №____. Запрос должен быть составлен в соответствии с требованиями законодательства и включать наименование Потенциального частного партнера, от которого поступает запрос, и адрес, на который следует направить ответ.
31. Организатор конкурса в течение 3 (трех) рабочих дней со дня регистрации запроса направляет ответ на него и без указания, от кого поступил запрос:
1) сообщает такое разъяснение всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования);
2) направляет разъяснения положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо опубликовывает текст разъяснения на официальном интернет-ресурсе государственного учреждения "__________".

32. Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру үшін Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестермен 20__ жылғы "__" __________ __:00 сағатта мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, _______________ облысы, ____________ қаласы, _______ көшесі, №__ кабинетте кездесу өткізеді.
33. Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру жөніндегі кездесу қорытындысы бойынша Конкурсты ұйымдастырушы осы кездесу барысында ұсынылған дереккөздерді көрсетпестен, Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын түсіндіру туралы сұрау салулардан, сондай-ақ осы сұрау салуларға жауаптардан тұратын хаттама жасайды.
34. Әлеуетті Жекеше әріптестермен кездесудің хаттамасына Конкурсты ұйымдастырушының атынан өкілдік ететін тұлғалар, сондай-ақ Әлеуетті Жекеше әріптестер немесе олардың уәкілетті өкілдері қол қояды.
35. Аталған хаттаманың көшірмесін Конкурсты ұйымдастырушы оны ресімдеген және қол қойған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей Комиссияға және Конкурсты ұйымдастырушы Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге жібереді.
Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы хаттама арнайы құрылған интернет-ресурста (веб-портал) орналастырылады не "______________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында жарияланады.
36. Егер Әлеуетті Жекеше әріптестермен Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру бойынша кездесу Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының 32-тармағында белгіленген уақыт пен күні Әлеуетті Жекеше әріптестердің немесе олардың уәкілетті өкілдерінің келмеуі себебінен болмай қалса, Конкурсты ұйымдастырушы көрсетілген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы факт туралы Комиссияға жазбаша хабарлайды.
37. Әлеуетті Жекеше әріптестерден МЖӘ жобасының қаржылық, заңды және өзге де қажетті параметрлері, мемлекеттік қолдау шаралары, Жекеше әріптесті және өзге де шешімдерді іріктеу өлшемшарттары бойынша оңтайлы шешімдерді қалыптастыру мақсатында ұсыныстар түскен жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушы мүдделі Әлеуетті Жекеше әріптестердің әрқайсысының қажеттіліктері мен мүмкіндіктерін ескере отырып, қажет болған жағдайда бәсекелі диалог ұйымдастырады. Заңнамаға сәйкес, бәсекелі диалогқа қатысушылардың барлығы оны жүргізу барысында алынған ақпараттың құпиялылығын сақтайды.

32. Для разъяснения положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) Организатор конкурса проводит встречу с потенциальными частными партнерами, в __:00 часов "___" __________ 20__ года по адресу: Республика Казахстан, __________ область, город __________, ул. __________, ___, кабинет № ___.
33. По итогам встречи по разъяснению положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) Организатор конкурса составляет протокол, содержащий представленные в ходе этой встречи запросы о разъяснении Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) без указания их источника, а также ответы на эти запросы.
34. Протокол встречи с потенциальными частными партнерами подписывается лицами, представлявшими Организатора Конкурса, а также потенциальными частными партнерами или их уполномоченными представителями.
35. Копия указанного протокола не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня его оформления и подписания Организатором конкурса направляется Комиссии и всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования).
Протокол о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) размещается на специально созданном интернет-ресурсе (веб-портале) либо публикуется на официальном интернет-ресурсе государственного учреждения "__________".
36. В случае, если встреча с потенциальными частными партнерами по разъяснению положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) не состоялась по причине неявки Потенциальных частных партнеров или их уполномоченных представителей в назначенные пунктом 34 Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) дату и время, организатор конкурса в течение 1 (одного) рабочего дня с указанной даты письменно уведомляет о таком факте Комиссию.
37. С целью формирования оптимальных решений по финансовым, юридическим и иным необходимым параметрам Проекта ГЧП, мерам государственной поддержки, критериям отбора Частного партнера и иных решений, с учетом потребностей и возможностей каждого из заинтересованных потенциальных частных партнеров, Организатор конкурса организует конкурентный диалог. Все участники конкурентного диалога соблюдают конфиденциальность информации, полученной в ходе его проведения в соответствии с законодательством.

7. Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу
38. Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 20 (жиырма) күннен кешіктірмей, ал конкурсты қайтадан өткізген кезде – күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей өз бастамасымен немесе Әлеуетті Жекеше әріптестің сұрау салуына жауап ретінде Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізе алады.
39. Конкурсты ұйымдастырушы Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу туралы шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей, барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар мәтінін жолдайды. Бұл ретте Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімін Әлеуетті Жекеше әріптестердің Конкурстық өтінімдердегі өзгерістер және (немесе) толықтыруларды ескеруі үшін, кемінде күнтізбелік 30 (отыз) күн мерзіміне, ал Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурс қайта өткізілген кезде, кемінде күнтізбелік 15 (он бес) күн мерзіміне ұзартады.
40. Енгізілген өзгерістер және/немесе толықтырулар міндетті күшке ие болады.
41. Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу Қағидаларда белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қолдаудың түрлері және көлемдері, сондай-ақ Жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістерді алу көздері
42. Жекеше әріптес МЖӘ жобасын іске асыру кезеңінде Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қолдау шараларын алуға, шығындарды өтеуге және кірістер алуға (керегін көрсету) құқығы бар.
43. Мемлекеттік қолдау шараларын төлеудің, шығындарды өтеудің және кірістер алудың (керегін көрсету) мөлшері, тәртібі және мерзімдері заңнамаға сәйкес Үлгілік шартта белгіленеді.
9. Біліктілік іріктеу
44. Заңның 32-бабына сәйкес, Конкурсқа қатысу үшін Әлеуетті Жекеше әріптес мынадай біліктілік талаптарына сай келуге тиіс:
1) құқық қабілеттілігінің (заңды тұлғалар үшін) және азаматтық әрекет қабілеттілігінің (дара кәсіпкер үшін) болуы;
2) төлем қабілеттілігінің болуы, салық берешегінің болмауы;
3) Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін қажетті қаржылық және (немесе) материалдық және (немесе) еңбек ресурстарының болуы;
4) банкроттық не тарату рәсіміне жатпау, оның мүлкіне тыйым салынбауға тиіс, заңнамаға сәйкес оның қаржылық-шаруашылық қызметі тоқтатыла тұрмауға тиіс;
5) соңғы үш жыл ішінде жасалған МЖӘ Үлгілік шарттары бойынша міндеттемелерді орындамағаны және (немесе) тиісінше орындамағаны үшін жосықсыз Әлеуетті Жекеше әріптес деп тану туралы заңды күшіне енген сот шешімі негізінде жауаптылыққа тартылмауға тиіс.

7. Внесение изменений и (или) дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования)
38. Организатор конкурса в срок не позднее 20 (двадцати) календарных дней до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок по собственной инициативе или в ответ на запрос потенциального частного партнера может внести изменения и/или дополнения в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования), а при проведении повторного конкурса - в срок не позднее 10 (десяти) календарных дней.
39. Организатор конкурса не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня принятия решения о внесении изменений и/или дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) представляет текст внесенных изменений и/или дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) всем потенциальным частным партнерам. При этом срок представления конкурсных заявок продлевается Организатором конкурса на срок не менее чем на 30 (тридцать) календарных дней для учета потенциальными частными партнерами этих изменений и/или дополнений в конкурсных заявках, а при повторном конкурсе по определению Частного партнера – на срок не менее 15 (пятнадцати) календарных дней.
40. Внесенные изменения и/или дополнения имеют обязательную силу.
41. Внесение изменений и/или дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) осуществляется в порядке, установленном Правилами.
8. Виды и объемы государственной поддержки, а также источники возмещения затрат и получения доходов Частного партнера
42. В период реализации Проекта ГЧП Частный партнер имеет право на получение мер государственной поддержки, возмещение затрат и получение доходов (указать необходимое) согласно приложению 1 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования).
43. Размер, порядок и сроки выплат мер государственной поддержки, возмещения затрат и получения доходов (указать необходимое) устанавливаются Договором в соответствии с законодательством.
9. Квалификационный отбор
44. В соответствии со статьей 32 Закона для участия в Конкурсе Потенциальный частный партнер должен соответствовать следующим квалификационным требованиям:
1) обладать правоспособностью (для юридических лиц) и гражданской дееспособностью (для индивидуального предпринимателя);
2) являться платежеспособным, не иметь налоговой задолженности;
3) иметь финансовые и/или материальные, и/или трудовые ресурсы, необходимые для исполнения обязательств по Типовому договору;
4) не подлежать процедуре банкротства либо ликвидации, на его имущество не должен быть наложен арест, его финансово-хозяйственная деятельность не должна быть приостановлена в соответствии с законодательством;
5) не быть привлеченным к ответственности за неисполнение и/или ненадлежащее исполнение им обязательств по заключенным в течение последних трех лет договорам ГЧП на основании решения суда, вступившего в законную силу, о признании недобросовестным потенциальным частным партнером.

54. Конкурсты ұйымдастырушы бағалау нәтижелерін біліктілік іріктеу аяқталған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде Әлеуетті Жекеше әріптестерге жолдайды.
55. Біліктілік іріктеуден өткен Әлеуетті Жекеше әріптес Заңның 34-бабына сәйкес Конкурсқа қатысушы деп танылады.
10. Конкурсқа қатысуға байланысты шектеулер
56. Заңның 33-бабына сәйкес, Әлеуетті Жекеше әріптес егер:
1) осы Әлеуетті Жекеше әріптес басшыларының және (немесе) осы Әлеуетті Жекеше әріптестің уәкілетті өкілінің жақын туыстарының, жұбайының (зайыбының) немесе жекжаттарының Жекеше әріптесті айқындау туралы шешім қабылдау құқығы болса не Конкурсты ұйымдастырушының өкілі болып табылса;
2) Әлеуетті Жекеше әріптестің баланстық құны тиісті негізгі қаражат құнының он пайызынан асатын мүлкіне тыйым салынса;
3) Әлеуетті Жекеше әріптестің атқарушылық құжаттар бойынша орындалмаған міндеттемелері болса және атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті орган Борышкерлердің бірыңғай тізіліміне енгізсе;
4) Әлеуетті Жекеше әріптестің қаржылық-шаруашылық қызметі Заңнамаға не Әлеуетті Жекеше әріптес-Қазақстан Республикасының бейрезиденті мемлекетінің заңнамасына сәйкес тоқтатыла тұрса, Конкурсқа қатысуға құқылы емес.
57. Әлеуетті Жекеше әріптес пен Әлеуетті Жекеше әріптестің үлестес тұлғасының Жекеше әріптестің айқындауы бойынша бір Конкурсқа қатысуға құқығы жоқ.
11. Конкурстық өтінім
58. Конкурсқа қатысу үшін Әлеуетті Жекеше әріптестер Конкурсты ұйымдастырушыға Заңнаманың және Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының талаптарына сәйкес дайындалған және ұсынылған Конкурстық өтінімдерді ұсынады.
59. Конкурстық өтінім Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 4-қосымшада белгіленген нысан бойынша ресімделеді және оның ішінде мынадай ақпаратты қамтиды:
1) қаржылық-экономикалық шешімдер (ұсыныстар):
қаржылық-экономикалық модель;
МЖӘ жобасының тәуекелдерін бөлу және бағалау;
МЖӘ жобасына салынатын меншікті және қарыз қаражаттарының көлемі.
2) технологиялық және басқа шешімдер (ұсыныстар):
МЖӘ объектісін пайдалану процесінде энергия үнемдеу және энергия тиімділігі бойынша шешімдерді қамтитын жаңа технологияларды тарту;
қаржылық жабу кезеңінің аяқталу күнінен бастап есептелетін МЖӘ объектісін салу мерзімі;
жергілікті қамту бойынша міндеттемелер (МЖӘ объектісін салу және пайдалану кезеңінде);
білім беру саласында іске асырылған жобалар тәжірибесі;
білікті мамандардың болуы.

54. Результаты оценки направляются потенциальным частным партнерам Организатором конкурса в течение 2 (двух) рабочих дней со дня окончания квалификационного отбора.
55. Потенциальный частный партнер, прошедший квалификационный отбор, признается участником Конкурса в соответствии со статьей 34 Закона.
10. Ограничения, связанные с участием в Конкурсе
56. В соответствии со статьей 33 Закона, потенциальный частный партнер не вправе участвовать в Конкурсе, если:
1) близкие родственники, супруг (супруга) или свойственники руководителей данного Потенциального частного партнера и/или уполномоченного представителя данного потенциального частного партнера обладают правом принимать решение об определении Частного партнера либо являются представителем Организатора Конкурса;
2) на имущество потенциального частного партнера, балансовая стоимость которого превышает десять процентов от стоимости соответствующих основных средств, наложен арест;
3) Потенциальный частный партнер имеет неисполненные обязательства по исполнительным документам и включен уполномоченным органом в сфере обеспечения исполнения исполнительных документов в Единый реестр должников;
4) финансово-хозяйственная деятельность потенциального частного партнера приостановлена в соответствии с законодательством либо законодательством государства потенциального частного партнера – нерезидента Республики Казахстан.
57. Потенциальный частный партнер и аффилированное лицо потенциального частного партнера не имеют права участвовать в одном Конкурсе по определению Частного партнера.
11. Конкурсная заявка
58. Для участия в Конкурсе потенциальные частные партнеры представляют Организатору Конкурса Конкурсные заявки, подготовленные и представленные в соответствии с требованиями законодательства и Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования).
59. Конкурсная заявка оформляется письменно по форме установленной приложением 4 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) и включает в себя в том числе следующую информацию:
1) финансово-экономические решения (предложения):
финансово-экономическая модель;
распределение и оценка рисков Проекта ГЧП;
объем собственных и заемных средств, вкладываемых в Проект ГЧП.
2) технологические и другие решения (предложения):
привлечение новых технологий, содержащих решения по энергосбережению и энергоэффективности в процессе эксплуатации Объекта ГЧП;
срок строительства Объекта ГЧП, отсчитываемый со дня завершения периода финансового закрытия;
обязательства по местному содержанию (в период строительства и эксплуатации Объекта ГЧП);
опыт реализованных проектов в сфере образования;
наличие квалифицированных специалистов.

13. Конкурсқа қатысу үшін ұсынылатын құжаттарды ресімдеу және енгізу тәртібі
66. Конкурстық өтінімді Әлеуетті Жекеше әріптестер Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының 78-тармағында көрсетілген, оларды ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін тігілген, беттері нөмірленген және әрбір бетіне қол қойылған, соңғы бетіне қолы мен мөрі қойылған түрінде жабылған Конвертте ұсынады.
67. Конверт:
1) Әлеуетті Жекеше әріптестің толық атауы мен пошталық мекенжайы (егер ол "кешіккен" болып жарияланатын болса, Конкурстық өтінімді ашпай, кері қайтару мақсатында);
2) Конкурсты ұйымдастырушының толық атауы мен мекенжайы:
"__________" мемлекеттік мекемесі , Қазақстан Республикасы, __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету), _________ көшесі, __, №___ кабинет, тел. 8 (____) __-__-__;
3) конкурстың атауы:
"__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ____ ОРЫНҒА АРНАЛҒАН СТУДЕНТТІК ЖАТАҚХАНА САЛУ ЖӘНЕ ПАЙДАЛАНУ" МЖӘ ЖОБАСЫ БОЙЫНША ЖЕКЕШЕ ӘРІПТЕСТІ ТАҢДАУ ЖӨНІНДЕГІ КОНКУРС";
4) сондай-ақ: "20__ ЖЫЛҒЫ "__" ______ __-00 САҒАТҚА ДЕЙІН АШЫЛМАСЫН" мәтіні көрсетіле отырып, Конкурсты ұйымдастырушыға жолдануы тиіс.
68. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді Әлеуетті Жекеше әріптестер не олардың уәкілетті өкілдері Конкурсты ұйымдастырушыға қолма-қол немесе тапсырысты пошта байланысын пайдалану арқылы ұсынады.
69. Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдері бар конверттерді Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында белгіленген мерзім ішінде қабылдайды және оларды ұсыну сәтінен бастап Конкурстық өтінімдерді тіркеу журналына тіркеуді жүзеге асырады.
70. Конвертке Конкурстық өтінімді құрайтын құжаттардың тізімдемесі де салынады. Тізімдеме Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында көрсетілген талаптарға сәйкес тілде ұсынылуы, оған Әлеуетті Жекеше әріптестің бірінші басшысы не бірінші басшының міндетін атқарушы не уәкілетті өкілі қол қоюы және Әлеуетті Жекеше әріптестің мөрімен расталуы тиіс.
71. Қаржылық-экономикалық модельді қоспағанда, Конкурстық өтінімді құрайтын құжаттар және Конкурсқа ұсынылатын өзге де құжаттар жазбаша (баспа) және электронды түрде, оның ішінде сканерленген түрде ұсынылуы тиіс.
72. Конкурсты ұйымдастырушы:
1) Әлеуетті Жекеше әріптес атынан өтінімі бар Конвертті ұсынған Әлеуетті Жекеше әріптестің өкілінің өкілеттігін құжаттамалық растаудың болуын тексереді;
2) тиісінше ресімделген Конкурстық өтінімдері бар Конверттерді қабылдайды және Конкурстық өтінімдерді тіркеу журналына енгізеді;
3) Конкурстық өтінімдерді ұсынудың мерзімі өткенге дейін Конкурстық өтінімге енгізілетін өзгерістер мен толықтыруларды қабылдайды;
4) Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін ол қайтарылған жағдайда, Конкурстық өтінімнің қайтарылуын қамтамасыз етеді.

13. Порядок оформления и внесения документов, представляемых для участия в Конкурсе
66. Конкурсная заявка представляется потенциальными частными партнерами до истечения окончательного срока их представления указанного в пункте 78 Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) в прошитом виде, с пронумерованными и запарафированными страницами, последняя страница заверяется его подписью и печатью, в запечатанном Конверте.
67. Конверт должен быть адресован Организатору Конкурса, с указанием на нем:
1) полного наименования и почтового адреса потенциального частного партнера (с целью возврата Конкурсной заявки невскрытой, если она будет объявлена "опоздавшей");
2) полного наименования и почтового адреса Организатора Конкурса:
Государственное учреждение "__________", Республика Казахстан, __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), улица __________, дом ___, кабинет №___, тел. 8 (___) __-__-__;
3) наименования Конкурса:
"КОНКУРС ПО ВЫБОРУ ЧАСТНОГО ПАРТНЕРА ПО ПРОЕКТУ ГЧП "СТРОИТЕЛЬСТВО И ЭКСПЛУАТАЦИЯ СТУДЕНЧЕСКОГО ОБЩЕЖИТИЯ НА _____ МЕСТ В __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)"
4) а также слова: "НЕ ВСКРЫВАТЬ ДО __:00 ЧАСОВ "___" __________ 20___ ГОДА"
68. Заявки на участие в Конкурсе представляются Потенциальными частными партнерами, либо их уполномоченными представителями Организатору Конкурса нарочно или с использованием заказной почтовой связи.
69. Организатор конкурса принимает Конверты с Конкурсными заявками в течение срока, установленного Конкурсной документацией, и осуществляет их регистрацию в журнале регистрации Конкурсных заявок, с момента их предоставления.
70. В Конверт также вкладывается опись документов, составляющих Конкурсную заявку. Опись должна быть представлена на языке, согласно требованиям, указанным в Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования), подписана первым руководителем, либо исполняющим обязанности первого руководителя потенциального частного партнера, либо его уполномоченным представителем и заверена печатью потенциального частного партнера.
71. Документы, составляющие Конкурсную заявку, и иные представляемые на Конкурс документы должны быть представлены в письменном (печатном) и электронном виде, в том числе в сканированном виде, за исключением финансово-экономической модели.
72. Организатор конкурса:
1) проверяет наличие документального подтверждения полномочий представителя потенциального частного партнера, представившего Конверт с заявкой от имени потенциального частного партнера;
2) принимает надлежащим образом оформленные Конверты с Конкурсными заявками и вносит в журнал регистрации Конкурсных заявок;
3) принимает изменения и дополнения к внесенной Конкурсной заявке до истечения окончательного срока предоставления Конкурсных заявок;
4) обеспечивает возврат Конкурсной заявки, в случае ее отзыва до истечения окончательного срока предоставления Конкурсных заявок.

86. Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінімді қайтарып алу туралы шешім қабылдаған жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушының атына Әлеуетті Жекеше әріптес қол қойған және мөр қойылған еркін түрде ресімделетін Конкурстық өтінімді қайтарып алу туралы хабарлама жолданады.
Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінімді Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін қайтарған жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптеске ол енгізген қамтамасыз етуді Конкурстық өтінімді қайтарып алу туралы хабарлама алған күннен бастап __ (жазбаша түрде көрсету) жұмыс күнінің ішінде қайтарады.
19. Конкурстық өтінімдерді ашу, қарау және іріктеу
87. Комиссия Конкурстық өтінімдері бар конверттерді Астана қ. (Қазақстан Республикасы) уақыты бойынша 20_____ж. "___" _____ ___:00 сағатта мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, __________________ қ., ____________ көшесі, "_________________________" мемлекеттік мекемесі ғимаратында, ____ қабат, № ______ кабинетте ашады.
88. Конкурсты ұйымдастырушыға, Комиссия көпшілігі болмаған жағдайда немесе Комиссия төрағасының немесе оны алмастыратын тұлғаның шешімімен Конкурстық өтінімдерді ашу орны, өткізілетін уақыты мен күні туралы Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер енгізуге рұқсат етіледі.
89. Енгізілген өзгерістер міндетті күшке ие болады және олар туралы Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық құжаттама ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге, сондай-ақ Комиссия мүшелеріне, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органды қоса алғанда, мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдарға дереу хабарлайды.
90. Конкурсты ұйымдастырушы барлық мүдделі тұлғаларға жоғарыда көрсетілген өзгерістер туралы арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы хабарлайды не "____________________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында ақпарат орналастырады.
91. Конкурстық өтінімдері бар конверттер Комиссияның қарапайым көпшілігінің, Конкурсты ұйымдастырушының уәкілетті өкілінің, сондай-ақ Әлеуетті Жекеше әріптестердің немесе олардың уәкілетті өкілдерінің қатысуымен ашылады.
92. Комиссия хатшысы не төраға Комиссия мүшелерінің арасынан анықтаған тұлға Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашады және барлық қатысушылардың алдында өтінімдегі құжаттардың тізбесін және олардың қысқаша мазмұнын жария етеді.
93. Комиссия барлық Конкурстық өтінімдерді қарайды. Егер бір ғана Конкурстық өтінім ұсынылған жағдайда, берілген өтінімді Комиссия осы тармақтың бірінші бөлігіне сәйкес қарайды.

86. В случае принятия решения потенциальным частным партнером об отзыве Конкурсной заявки, в адрес Организатора Конкурса направляется уведомление об отзыве Конкурсной заявки, которое оформляется в произвольной форме на имя Организатора Конкурса, подписанного потенциальным частным партнером и скрепленного печатью.
В случае отзыва потенциальным частным партнером Конкурсной заявки до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок, Организатор конкурса возвращает потенциальному частному партнеру внесенное им обеспечение в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения уведомления об отзыве Конкурсной заявки.
19. Вскрытие, рассмотрение и отбор Конкурсных заявок
87. Комиссия вскрывает Конверты с Конкурсными заявками в ___:00 часов по времени г. Астана (Республика Казахстан) "___" __________20___г., по адресу: Республика Казахстан, __________ (указать наименования и местонахождение населенного пункта), ул. __________, дом ___, в здании государственного учреждение __________ , ___ этаж, кабинет № ___.
88. Организатором конкурса допускается внесение изменений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования) о месте, времени и дате проведения вскрытия Конкурсных заявок в случае отсутствия большинства Комиссии или решением председателя Комиссии или лица его замещающего.
89. Внесенные изменения имеют обязательную силу, и о них незамедлительно сообщается всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации образования), а также членам Комиссии, заинтересованным государственным органам и организациям, включая уполномоченный орган по государственному планированию.
90. Организатор конкурса извещает всех заинтересованных лиц о вышеуказанных изменениях через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо размещает информацию на официальном интернет-ресурсе государственного учреждения "__________".
91. Конверты с Конкурсными заявками вскрываются в присутствии простого большинства Комиссии, уполномоченного представителя Организатора Конкурса, а также потенциальных частных партнеров или их уполномоченных представителей.
92. Секретарь Комиссии либо лицо, определенное председателем из числа членов Комиссии, вскрывает Конверты с Конкурсными заявками и оглашает перечень документов, содержащихся в заявке и их краткое содержание в присутствии всех участников.
93. Комиссией рассматриваются все Конкурсные заявки.
В случае, если представлена только одна Конкурсная заявка, данная заявка рассматривается Комиссией в соответствии с частью первой настоящего пункта.

7) заңды тұлға қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын жағдайларды қоспағанда, заңды тұлға нотариалды расталған жарғысының көшірмесін ұсынады. Қазақстан Республикасының бейрезиденттері мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне аударылған сауда тізілімінен нотариалды куәландырылған заңдастырылған үзіндіні ұсынады;
8) тіркелген заңды тұлға, филиал немесе өкілдік туралы анықтама;
9) кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға тиісті мемлекеттік орган берген, заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін, жеке сәйкестендіру нөмірін көрсете отырып, нотариалды куәландырылған жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесін ұсынады;
10) Әлеуетті Жекеше әріптеске қызмет көрсететін банктің немесе банк филиалының қолы мен мөрі қойылған анықтама берілген күннің алдында үш айдан астам Әлеуетті Жекеше әріптес міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басқармасының қаулысымен бекітілген екінші деңгейдегі банктердегі және ипотекалық компаниялардағы бухгалтерлік есептің Үлгі шот жоспарына сәйкес банк немесе банк филиалы алдында мерзімі өткен берешегі жоқ екендігі туралы анықтаманың түпнұсқасы. Егер Әлеуетті Жекеше әріптес бірнеше екінші деңгейдегі банктің немесе филиалдарының, сондай-ақ шетел банкінің клиенті болып табылса, аталған анықтама осындай банктердің әрқайсысынан ұсынылады.
"Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес кредиттік бюро беретін кредиттік есепті ұсынуға рұқсат етіледі.
Банктің анықтамасы (не кредиттік есеп) конкурсты ұйымдастырушыға құжаттарды ұсыну күнінің алдындағы екі айдан бұрын берілмейді.
Конкурсқа жеке және (немесе) қарапайым серіктестік нысанындағы заңды тұлғалардың бірлестіктері қатысқан жағдайда оның қатысушылары өздерінің біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін осы Қағидаларда белгіленген құжаттардан басқа мынадай құжаттарды қоса ұсынулары қажет:
бірлескен қызмет туралы Үлгілік шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
қарапайым серіктестік мүшелері арасында жасалған ортақ жауапкершілік туралы Үлгілік шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
конкурс шеңберінде келіссөздерді және басқа да іс-шараларды жүзеге асыруға қарапайым серіктестік атынан әрекет ететін оның өкіліне арналған сенімхаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі.
Біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын өзге де құжаттарды Әлеуетті Жекеше әріптестер өз қалауы бойынша ұсынады.
Қазақстан Республикасының бейрезидент Әлеуетті Жекеше әріптесі біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін Қазақстан Республикасының резиденттері ұсынатын құжаттарды не Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының тілдеріне аударылған нотариалды куәландырылған аудармамен Қазақстан Республикасының бейрезиденті Әлеуетті Жекеше әріптестің біліктілігі туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын құжаттарды, сондай ақ резиденттіктің апостиль қойылған сертификатын (егер халықаралық Үлгілік шартта өзгеше көзделмесе) ұсынады.
МЖӘ объектісі ақпараттық ресурстар және (немесе) ақпараттық жүйелер болған жағдайда Әлеуетті Жекеше әріптес ақпараттық ресурстарға және (немесе) ақпараттық жүйелерге меншік және (немесе) ие болу құқығы туралы құжаттарды ұсынады.
Білім беру саласындағы (білім беру
ұйымының жатақханасы) МЖӘ
жобасының Үлгілік конкурстық
құжаттамасына
4-қосымша
Нысан
Конкурстық өтінім
"__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) _____ орынға арналған білім беру ұйымының жатақханасы салу және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша оңайлатылған конкурстық рәсімдерді пайдалану арқылы Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын қарап, ______________________ (Әлеуетті Жекеше әріптес көрсетіледі) осы Конкурстық өтінімге сәйкес МЖӘ Үлгілік шарты бойынша Жекеше әріптестің міндеттемелерін орындауды ұсынады.
Осы Конкурстық өтінім Конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашу күнінен бастап кемінде 180 (жүз сексен) күнтізбелік күн қолданылады.
Конкурстық өтініміміз жеңді деп танылған жағдайда, біз МЖӘ Үлгілік шартын ескертпелерсіз және шектеу талаптарынсыз Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының шарттарына сәйкес ресімдеуге және қол қоюға міндеттенеміз.
Біздің өз Конкурстық өтінімімізді қайтарып алмайтынымыздың не Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында көрсетілген Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі өткеннен кейін өзгертпейтініміздің және (немесе) толықтырмайтынымыздың және бізді конкурс жеңімпазы деп айқындаған жағдайда МЖӘ Үлгілік шартын жасайтынымыздың кепілі ретінде_____________________(мөлшері көрсетіледі) мөлшерінде Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету енгіземіз.
Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету ретінде біз _________________ (Заңның 39-бабының 4-тармағына сәйкес Конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің түрі көрсетіледі) таңдап алдық.
Осы Конкурстық өтінімде ұсынылған ақпараттың анық болып табылатынын растаймыз.
Осы Конкурстық өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі: _________________ (Конкурстық өтінімге қоса берілетін құжаттар көрсетіледі).
______________________
(Әлеуетті Жекеше әріптестің уәкілетті өкілінің қолы, Т.А.Ә. (болған жағдайда) және лауазымы, мөрі (болған жағдайда)
______________________
(Конкурстық өтінімнің берілген орны және күні).
Білім беру саласындағы (білім беру
ұйымының жатақханасы) МЖӘ
жобасының Үлгілік конкурстық
құжаттамасына
5-қосымша
Нысан
Үздік Конкурстық өтінімді іріктеу өлшемшарттары және бағалау параметрлері
р/с
Өлшемшарт атауы
Өлшемшарттың шекті (негізгі) мәні
Бағалау тәсілі
Көрсеткіштің Үлгілік шартты белгісі
1
МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелер төлемдерінің көлемі
_______ (санын көрсету) теңге
Мемлекеттік міндеттемелер (инвестициялық шығындар өтемақысының) көлемінің төмендеуінің әр ___ (санын көрсету) % ___ (санын көрсету) ұпай қосылады*.
Мемлекеттік міндеттемелер (инвестициялық шығындар өтемақысының) көлемінің артуының әр ___ (санын көрсету) % ___ (санын көрсету) ұпай алынады*.
К1
2
МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелерді төлеу мерзімі
__ (санын көрсету) жыл
Мемлекеттік міндеттемелерді (инвестициялық шығындар өтемақысын) төлеу мерзімінің ұлғаюының әр ___ (санын көрсету) жылына ___ (санын көрсету) ұпай қосылады*
Мемлекеттік міндеттемелерді (инвестициялық шығындар өтемақысын) төлеу мерзімінің кемуінің әр ___ (санын көрсету) жылына ___ (санын көрсету) ұпай алынады*
К2
3
Іске асырылған жобалар тәжірибесі (объектілерді салу, құру, реконструкциялау, жаңғырту және (немесе) пайдалану (өздігінен немесе қатысушы ретіндегі басқа тұлғалармен бірге) МЖӘ Үлгілік шартындағы объектіге ұқсас тәжірибенің бар болуы)
іске асырылған жобалардың саны
Іске асырылған әр жобаға ___ (санын көрсету) ұпай қосылады.
К3
4
Жекеше әріптестің өзіне қабылдайтын тәуекелдері
Үлгілік шартқа сәйкес тәуекелдерді бөлу
Жекеше әріптес қосымша қабылдаған әр тәуекел үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
Мемлекеттік әріптеске қосымша берілген әр тәуекел үшін ___ (санын көрсету) ұпай алынады
К4
5
МЖӘ жобасын іске асыру үшін тартуға жататын Жекеше әріптестің қаражат көлемі
МЖӘ объектісін салу құны
Меншікті қаражат көлемінің әр ___ (санын көрсету) % ұлғаюына ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
К5
6
МЖӘ объектісін салу мерзімдері
___ (санын көрсету) ай
Осы өлшемшарт бойынша құрылыс мерзімін қысқартудың әр айына ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
К6
7
Кадрлардағы жергілікті қамту үлесі
персоналдың штаттық санынан ___ (санын көрсету) %
Жергілікті қамтудың әр ___ (санын көрсету) % ұлғаюына ___ (санын көрсету) ұпай қосылады;
Жергілікті қамтудың әр ___ (санын көрсету) % кемуіне ___ (санын көрсету) алынады
К7
8
Тауарлардағы, жұмыстардағы және қызметтердегі жергілікті қамту үлесі
сатып алынатын тауарлардан, жұмыстардан және қызметтерден ___ (санын көрсету) %
Жергілікті қамтудың әр ___ (санын көрсету) % ұлғаюына ___ (санын көрсету) ұпай қосылады;
Жергілікті қамтудың әр ___ (санын көрсету) % кемуіне ___ (санын көрсету) алынады
К8
Білікті мамандардың бар болуы
9
жоғары білімді және 5 жылдан жоғары жұмыс өтілі бар
___ (санын көрсету) %
Үлестің әр ___ (санын көрсету) % ұлғаюына ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
К9
арнаулы-орта білімді және 5 жылдан жоғары жұмыс өтілі бар
___ (санын көрсету) %
Үлестің әр ___ (санын көрсету) % ұлғаюына ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
10
МЖӘ жобасының сұралатын ішкі табыстылық нормасы
___ (санын көрсету) %
Көрсеткіштің әр ___ (санын көрсету) % төмендеуіне ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
Көрсеткіштің әр ___ (санын көрсету) % өсуіне ___ (санын көрсету) ұпай алынады
К10
11
МЖӘ жобасын дайындауға Әлеуетті Жекеше әріптестің қатысу деңгейі
Әзірленген құжат
Құжатты әзірлеуге қатысқаны үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады;
Әзірленген құжат үшін ___ (санын көрсету) ұпай қосылады
К11
БАРЛЫҒЫ
Баға
*қажет болған жағдайда көрсетіледі
Конкурстық өтінімнің өлшемшарттарын жалпы бағалау "Баға" әр Өлшемшарт бойынша алынған ұпайларды қосу жолымен анықталады
Баға = К12345678+ К91011
К1 – осы өлшемшарт бойынша негізгі мән Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 1-қосымшаға сәйкес МЖӘ объектісінің құны болып табылады. Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың шекті мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К2 – Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың негізгі мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К3 – бұл жағдайда білім беру объектілерін салу бойынша іске асырылған жобалардың тәжірибесі ескеріледі. Білім беру саласында іске асырылған жобалар тәжірибесі болмаған жағдайда, Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінім құрамында ұсынған Конкурстық өтінімнің бағасы "нөлге" тең болады;
К4 – Әлеуетті Жекеше әріптес қосымша қабылдаған және/немесе берген тәуекелдер болмаған жағдайда, Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған Конкурстық өтінімнің осы өлшемшарт бойынша бағасы "нөлге" тең болады;
К5 – осы өлшемшарт бойынша негізгі мән Білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 1-қосымшаға сәйкес МЖӘ объектісінің құны болып табылады;
К6 – МЖӘ объектісін салу мерзімі ___ (санын көрсету) айдан көп қысқарған жағдайда, Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурстық өтінім құрамында ұсынған Конкурстық өтінімнің бағасы осы өлшемшарт бойынша "нөлге" тең болады;
К7 – Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың шекті мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К8 – Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың шекті мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К9 – егер Әлеуетті Жекеше әріптес МЖӘ жобасын іске асыру мақсатында құрылған жаңа заңды тұлға болып табылатын болса, Конкурстық өтінімді бағалау үшін Конкурстық өтінімге МЖӘ объектісін салуды жүзеге асыратын ұйыммен алдын ала Үлгілік шартты, сондай-ақ алдын ала шарт жасасқан заңды тұлғаның бірінші басшысы қол қойған, жұмыс өтілін, жұмысын, білімін көрсете отырып, жұмыскерлер тізімін қоса беру керек.
К10 – Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған өлшемшарттың мәні өлшемшарттың шекті мәнімен сәйкес келетін жағдайда, осы өлшемшарт бойынша баға "нөлге" тең болады;
К11 – әзірленген құжаттар болмаған жағдайда, Әлеуетті Жекеше әріптес ұсынған Конкурстық өтінімнің осы өлшемшарт бойынша бағасы "нөлге" тең болады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 27 наурыздағы
№ 127 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 25 қарашадағы
№ 724 бұйрығына
10-қосымша
Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы
МЖӘ жобасының атауы:
"__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) автовокзал салу
және пайдалану"
МЖӘ объектісінiң орналасқан жері:
__________________________________________________________________________
(МЖӘ объектісінiң орналасқан жері көрсетіледі)
Мемлекеттік әріптес:
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік әріптестің толық атауын, орналасқан жерін, бизнес-сәйкестендіру
нөмірін, банктік деректемелерін көрсету)
Конкурсты ұйымдастырушы:
__________________________________________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының толық атауын, орналасқан жерін, бизнес-
сәйкестендіру нөмірін, банктік деректемелерін көрсету)
Конкурстық құжаттама пакетінің құны:
__________________________________________________________________________
(Конкурстық құжаттаманың теңгемен есептегендегі құнын көрсету не егер Конкурстық
құжаттаманы бергені үшін ақы өндіріп алу көзделмесе, онда бұл тармақты мынадай
редакцияда жазу қажет: "Конкурстық құжаттама тегін беріледі").

7) юридическое лицо представляет нотариально засвидетельствованную копию устава за исключением случаев, когда юридическое лицо осуществляет деятельность на основании типового устава. Нерезиденты Республики Казахстан представляют нотариально засвидетельствованную с переводом на государственный и (или) русский языки легализованную выписку из торгового реестра;
8) справка о зарегистрированном юридическом лице, филиале или представительстве;
9) физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, предоставляет нотариально засвидетельствованную копию документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом, нотариально засвидетельствованную копию документа, удостоверяющего личность с указанием индивидуального идентификационного номера;
10) оригинал справки банка или филиала банка с подписью и печатью, в котором обслуживается Потенциальный частный партнер, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств потенциального частного партнера, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка согласно Типовому плану счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня и ипотечных компаниях, утвержденному постановлением правления Национального Банка Республики Казахстан. Если потенциальный частный партнер является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков.
Допускается предоставление кредитного отчета, предоставляемого кредитным бюро в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан".
Справка банка (либо кредитный отчет) выдается не ранее двух месяцев, предшествующих дате представления организатору конкурса документов.
В случае участия в конкурсе объединений физических и (или) юридических лиц в форме простого товарищества, его участники, помимо документов, установленных настоящими Правилами для подтверждения своих квалификационных требований, дополнительно представляют следующие документы:
нотариально засвидетельствованную копию договора о совместной деятельности;
нотариально засвидетельствованную копию договора о солидарной ответственности, заключенного между членами простого товарищества;
нотариально засвидетельствованную копию доверенности на представителя простого товарищества, выступающего от его имени, осуществлять переговоры и другие мероприятия в рамках конкурса.
Потенциальные частные партнеры предоставляют по своему усмотрению и иные документы, подтверждающие их соответствия квалификационным требованиям.
Потенциальный частный партнер-нерезидент Республики Казахстан в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям, представляет те же документы, что и резиденты Республики Казахстан, либо документы, содержащие аналогичные сведения о квалификации потенциального частного партнера-нерезидента Республики Казахстан с нотариально засвидетельствованным переводом на языки конкурсной документации, а также апостилированный сертификат резидентства (если международным договором не предусмотрено иное).
В случае, когда объектом ГЧП выступают информационные ресурсы и (или) информационные системы Потенциальный частный партнер представляет документы о праве собственности и (или) владения на информационные ресурсы и (или) информационные системы.
Приложение 4
к Типовой конкурсной
документации проекта ГЧП в
сфере образования
(общежитие организации образования)
Форма
Конкурсная заявка
Рассмотрев Конкурсную документацию по выбору частного партнера с использованием упрощенных конкурсных процедур по проекту ГЧП "Строительство и эксплуатация студенческого общежития на ___ мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)", настоящим __________ (указывается Потенциальный частный партнер) предлагает выполнить обязательства Частного партнера по Типовому договору ГЧП в соответствии с настоящей конкурсной заявкой.
Настоящая конкурсная заявка действует не менее 180 (сто восемьдесят) календарных дней со дня вскрытия конвертов с Конкурсными заявками.
В случае признания нашей конкурсной заявки выигравшей, мы обязуемся оформить и подписать договор ГЧП без оговорок и ограничивающих условий в соответствии с условиями конкурсной документации.
В качестве гарантии того, что мы не отзовем либо не изменим и (или) не дополним свою конкурсную заявку после истечения срока представления конкурсных заявок, указанного в конкурсной документации, и заключим договор ГЧП в случае определения нас победителем конкурса, мы вносим обеспечение конкурсной заявки в размере _________________ (указывается размер
В качестве обеспечения конкурсной заявки нами выбрано: _________________ (указывается вид обеспечения конкурсной заявки в соответствии с пунктом 4 статьи 39 Закона о ГЧП).
Подтверждаем, что информация, предоставленная в настоящей конкурсной заявке, является достоверной.
К настоящей конкурсной заявке прилагаются следующие документы:
_________________ (указываются документы, прилагаемые к конкурсной заявке).
_____________________
(подпись, ФИО и должность уполномоченного лица потенциального частного партнера, печать (при наличии)
______________________
(место и дата подачи конкурсной заявки).
Приложение 5
к Типовой конкурсной
документации проекта
ГЧП в сфере образования
(общежитие организации образования)
Форма
Критерии отбора лучшей Конкурсной заявки и параметры оценки
№
Наименование критерия
Пороговое (базовое) значение критерия
Способ оценки
Условное обозначение показателя
1
Объем выплат государственных обязательств по Проекту ГЧП
__________ (указать количество) тенге
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый ___ (указать количество) % уменьшения объема государственных обязательств (компенсации инвестиционных затрат)*.
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждый ___ (указать количество) % увеличения объема государственных обязательств (компенсации инвестиционных затрат)*.
К1
2
Срок выплат государственных обязательств по Проекту ГЧП
___ (указать количество) лет
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый ___ (указать количество) год увеличения срока выплаты государственных обязательств (компенсации инвестиционных затрат)*.
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждый ___ (указать количество) год уменьшения срока выплаты государственных обязательств (компенсации инвестиционных затрат)*.
К2
3
Опыт реализованных проектов (наличие опыта строительства, создания, реконструкции, модернизации и/или эксплуатации объектов (самостоятельно либо совместно с иными лицами в качестве участника), аналогичных объекту Договора ГЧП)
Количество реализованных проектов
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый реализованный проект.
К3
4
Риски, принимаемые на себя Частным партнером
Распределение рисков согласно Типовому договору
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый риск дополнительно принятый потенциальным частным партнером.
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждый риск дополнительно переданный Государственному партнеру.
К4
5
Объем средств Частного партнера, подлежащих привлечению для реализации проекта ГЧП
Стоимость строительства Объекта ГЧП
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % объема собственных средств.
К5
6
Сроки строительства, объекта ГЧП
___ (указать количество) месяцев
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждый месяц сокращения срока строительства.
К6
7
Доля местного содержания в кадрах
___ (указать количество) % от штатного количества персонала
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличения местного содержания.
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % уменьшения местного содержания.
К7
8
Доля местного содержания в товарах, работах и услугах
___ (указать количество) % от закупаемых товаров, работ и услуг
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличения местного содержания.
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % уменьшения местного содержания.
К8
9
наличие квалифицированных специалистов:
К9
с высшим образованием и опытом работы более 5 лет
___ (указать количество) %
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличение доли
со средне-специальным образованием и опытом работы более 5 лет
___ (указать количество) %
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличение доли
10
Запрашиваемая внутренняя норма доходности Проекта ГЧП
___ (указать количество) %
Прибавляется ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % уменьшение показателя.
Вычитается ___ (указать количество) балл за каждые ___ (указать количество) % увеличения показателя.
К10
11
Степень участия потенциального частного партнера в подготовке Проекта ГЧП
Разработанный документ Проекта ГЧП
Прибавляется ___ (указать количество) балл за участие в разработке документа.
Прибавляется ___ (указать количество) балл за разработанный документ.
К11
ИТОГО
Оценка
*-указывается при необходимости
Общая оценка критериев Конкурсной заявки "Оценка" определяется путем суммирования полученных баллов по каждому Критерию:
Оценка = К1234567891011
К1 – Пороговым значением по данному критерию является стоимость Объекта ГЧП согласно приложению 1 к копии Типовой конкурсной документации проекта ГЧП. В случае, когда значение критерия представленного потенциальным частным партнером совпадает с пороговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю";
К2 – В случае, когда значение критерия представленного потенциальным частным партнером совпадает с пороговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю";
К3 – В данном случае учитывается опыт реализованных проектов по строительству объектов в сфере жилищно-коммунального хозяйства. В случае отсутствия опыта реализованных проектов в сфере жилищно-коммунального хозяйства, оценка Конкурсной заявки, представленной потенциальным частным партнером, по данному критерию приравнивается "нулю";
К4 – В случае отсутствия рисков дополнительно принятых и/или переданных Частным партнером, оценка Конкурсной заявки, представленной потенциальным частным партнером, по данному критерию приравнивается "нулю";
К5 – Базовым показателем по данному критерию является стоимость строительства Объекта ГЧП согласно приложению 1 к копии Типовой конкурсной документации проекта ГЧП;
К6 – В случае сокращения срока строительства Объекта ГЧП более чем на ___ (указать количество) месяца, оценка Конкурсной заявки, представленной потенциальным частным партнером, по данному критерию приравнивается "нулю";
К7 – В случае, когда значение критерия представленного потенциальным частным партнером совпадает с пороговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю".
К8 – В случае, когда значение критерия представленного потенциальным частным партнером совпадает с пороговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю".
К9 – В случае, Если потенциальный частный партнер является новым юридическим лицом, учрежденным в целях реализации Проекта ГЧП необходимо приложить к Конкурсной заявке договора намерения с организацией осуществляющей строительство Объекта ГЧП, а также список работников с указанием стажа работы, образования, за подписью первого руководителя юридического лица, заключившего договор намерения для оценки Конкурсной заявки. В случае, когда значение критерия представленного потенциальным частным партнером совпадает с пороговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю".
К10 – В случае, когда значение критерия представленного потенциальным частным партнером совпадает с пороговым значением критерия, оценка по данному критерию приравнивается "нулю".
К11 – В случае отсутствия разработанного документов, оценка Конкурсной заявки, представленной потенциальным частным партнером, по данному критерию приравнивается "нулю".
Приложение 8
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2017 года № 127
Приложение 10
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 25 ноября 2015 года № 724
Типовая конкурсная документация проекта государственно-частного партнерства в сфере транспорта (автовокзал)
Наименование проекта государственно-частного партнерства (далее – ГЧП):
"Строительство и эксплуатация автовокзала в __________ (указать наименование и
местонахождение населенного пункта)"
Место нахождения объекта ГЧП:
__________________________________________________________________________
(указывается местонахождение объекта ГЧП)
Государственный партнер:
__________________________________________________________________________
(указать полное наименование, местонахождение государственного партнера, бизнес-
идентификационный номер, банковские реквизиты)
Организатор конкурса:
__________________________________________________________________________
(указать полное наименование, местонахождение организатора Конкурса, бизнес-
идентификационный номер, банковские реквизиты)
Стоимость пакета Конкурсной документации:
__________________________________________________________________________
(указать стоимость Конкурсной документации в тенге, либо если взимание платы за
предоставление Конкурсной документации не предусматривается, то этот пункт необходимо
изложить в следующей редакции: "Конкурсная документация предоставляется бесплатно").

1. Анықтамалар
1. Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының осы Үлгілік конкурстық құжаттамасында мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) әкімдік (ЖАО) – жергілікті атқарушы орган;
2) әлеуетті Жекеше әріптестің Конкурстық өтінімі (бұдан әрі – Конкурстық өтінім) – Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурсқа қатысу үшін Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында белгіленген нысан бойынша ұсынған құжаттар мен мәліметтердің жиынтығы;
3) дайындық кезеңі – Үлгілік шарттың күшіне ену сәтінен бастап құрылыс жұмыстарын жүргізудің басталуына дейінгі, қаржылық жабу, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу және бекіту, МЖӘ объектісін салуға дайындықпен байланысты өзге мәселелерді шешу кезеңін қамтитын кезең;
4) жекеше әріптес – Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңына сәйкес, мемлекеттік әріптестер ретінде әрекет ететін тұлғаларды қоспағанда, Үлгілік шарт жасасқан дара кәсіпкер, жай серіктестік, консорциум немесе заңды тұлға;
5) жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістер алу көздері – Жекеше әріптеске Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңының 9-бабында көзделген қаражатты Үлгілік шартта белгіленген тәртіппен және мерзімде төлеу;
6) жер учаскесі – Үлгілік шарт талаптарына сәйкес МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін қажетті жер учаскесі;
7) заңнама – белгіленген тәртіппен қабылданған және Қазақстан Республикасының аумағында әрекет ететін нормативтік құқықтық актілердің жиынтығы;
8) комиссия – Заңнамада белгіленген тәртіппен құрылған, коммуналдық меншікке жататын МЖӘ объектісіне қатысты комиссия;
9) конверт – Конкурстық өтінімнің тұтас және сақталған күйде берілуін қамтамасыз ететін қорап немесе ораудың өзге тәсілі;
10) конкурс – "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) автовокзал салу және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша жеңілдетілген конкурстық рәсімдерді пайдалану арқылы Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі ашық конкурс;
11) конкурсты ұйымдастырушы – "__________" мемлекеттік мекемесі;
12) көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ Үлгілік шарты (бұдан әрі – Үлгілік шарт) – Конкурсты ұйымдастырушы Комиссия шешімінің негізінде Конкурс жеңімпазымен жасасатын шарт;
13) көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы – Конкурс өткізудің Үлгілік шарттары мен тәртібін айқындау үшін әзірленген және Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестерге Конкурстық өтінімдерді дайындау және Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі Конкурсқа қатысу үшін ұсынатын көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының осы Үлгілік конкурстық құжаттамасы;

1. Определения
1. В настоящей Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) используются следующие понятия:
1) акимат (МИО) – местный исполнительный орган;
2) конкурсная заявка потенциального частного партнера (далее – Конкурсная заявка) – совокупность документов и сведений, представленных потенциальным частным партнером для участия в Конкурсе по форме, установленной Конкурсной документацией;
2) подготовительный период – период, начинающийся с момента вступления Типового договора в силу и до начала проведения строительных работ, который включает в себя период финансового закрытия, разработки и утверждения проектно-сметной документации, решения иных вопросов связанных с подготовкой к строительству Объекта ГЧП;
3) типовой договор ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) (далее – Типовой договор) – договор заключенный Организатором конкурса с победителем Конкурса на основании решения;
4) типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) – конкурсная документация, разработанная для определения условий и порядка проведения Конкурса и предоставляемая Организатором конкурса потенциальным частным партнерам для подготовки Конкурсных заявок и участия в Конкурсе по выбору Частного партнера;
5) частный партнер (далее - Частный партнер) – индивидуальный предприниматель, простое товарищество, консорциум или юридическое лицо, за исключением лиц, выступающих государственными партнерами в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве" (далее – Закон), заключившие Типовой договор;
6) источники возмещения затрат и получения доходов Частного партнера – выплата средств Частному партнеру, предусмотренных статьей 9 Закона, в порядке и сроки, установленные в договоре;
7) земельный участок – земельный участок, необходимый для строительства и эксплуатации Объекта ГЧП, в соответствии с условиями Типового договора;
8) законодательство – совокупность нормативных правовых актов, принятых в установленном порядке и действующих на территории Республики Казахстан;
9) комиссия – комиссия в отношении Объекта ГЧП, относящегося к коммунальной собственности, созданная в установленном законодательством порядке;
10) конверт – коробка или иной способ упаковки Конкурсной заявки, обеспечивающий ее представление в целостности и сохранности;
11) конкурс – открытый конкурс по выбору Частного партнера с использованием упрощенных конкурсных процедур, по Проекту ГЧП "Строительство и эксплуатация автовокзала в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)";
правила – Правила планирования и реализации проекта государственно-частного партнерства, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 725 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12717) (далее – Правила);
12) организатор конкурса – государственное учреждение "__________";
13) потребители услуг Объекта ГЧП (далее – потребители) – население города и других регионов республики, пользующиеся услугами автовокзала г. __________;

14) қағидалар – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 725 бұйрығымен бекітілген МЖӘ жобасын жоспарлау және іске асыру қағидалары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12717 болып тіркелген).
15) МЖӘ объектісінің қызметін тұтынушылар (бұдан әрі – тұтынушылар) – __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) қ. автовокзалының қызметтерін тұтынатын қаланың және өзге өңірлердің халқы;
16) мемлекеттік әріптес – "__________" мемлекеттік мекемесі атынан Қазақстан Республикасы;
17) МЖӘ жобасы – __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) автовокзал салу және пайдалану бойынша МЖӘ жобасы;
18) МЖӘ объектісі – салынуы мен пайдаланылуы МЖӘ жобасын іске асыру аясында жүзеге асырылатын, __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) автовокзал;
19) МЖӘ объектісін пайдалану – Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін Үлгілік шартта айқындалған тәртіппен және шарттарда МЖӘ объектісінің мақсатына сәйкес, оның ішінде Қызметтер көрсету мақсатында пайдалануы;
20) МЖӘ объектісін салу – МЖӘ объектісін салу, оның ішінде жаңа технологиялар, өндірісті механикаландыру және автоматтандыру негізінде салу, МЖӘ объектісінде өндірістік жабдық орнату, МЖӘ объектісінің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін жұмыстардың өзге түрлерін өндіру;
21) МЖӘ объектісін салу мерзімі – Үлгілік шартта және жобалау-сметалық құжаттамада МЖӘ объектісін салуға көзделген, құрылыс жұмыстарының басталу күнінен аяқталу күніне дейін есептелетін мерзім;
22) үздік Конкурстық өтінімді айқындау өлшемшарттары (бұдан әрі - өлшемшарттар) – Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында белгіленген, оның негізінде Конкурсқа қатысушының Конкурстық өтінімі үздік деп танылатын өлшемшарттар;
23) шарт жобасы – тараптардың құқықтарын, міндеттерін және жауапкершілігін, МЖӘті іске асыру Үлгілік шарттарын айқындайтын Мемлекеттік әріптес және Жекеше әріптес арасындағы жазбаша келісім жобасы.
2. Жалпы ережелер
3. Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы Әлеуетті Жекеше әріптестерге олардың Конкурсқа қатысу шарттары туралы толық ақпарат ұсыну мақсатында әзірленген.
4. Конкурс Заңға, Қағидаларға және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес өткізіледі.
5. МЖӘ жобасының сипаттамасы Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 1-қосымшада көрсетілген.
Техникалық параметрлер бойынша егжей-тегжейлі сипаттамалар Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына қоса берілген жобалау-сметалық құжаттамада/Үлгілік жобада/Үлгілік жобалық шешімдерде/қайталап қолдану жобасында (керегін көрсету) көзделген.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 154-3-бабының 7-тармағына сәйкес, Жекеше әріптес Үлгілік шартта белгіленген мерзімде қолда бар жобалау-сметалық құжаттаманы/Үлгілік жобаны/Үлгілік жобалық шешімдерді/қайталап қолдану жобасын (керегін көрсету) МЖӘ жобасының нақты алаңына байланыстыруды МЖӘ жобасының тұжырымдамасында қамтылған маркетингтiк және қаржылық-экономикалық параметрлерді ескере отырып жүзеге асырады.

14) государственный партнер – Республика Казахстан, в лице государственного учреждения "___________";
15) проект ГЧП – проект ГЧП по строительству и эксплуатации автовокзала в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта);
16) объект ГЧП – автовокзал в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), строительство и эксплуатация которого осуществляется в рамках реализации Проекта ГЧП;
17) эксплуатация Объекта ГЧП – использование Объекта ГЧП Частным партнером в соответствии с назначением Объекта ГЧП, в том числе в целях оказания Услуг в порядке и на условиях, определенных Типовым договором;
18) создание Объекта ГЧП – строительство Объекта ГЧП, в том числе на основе новых технологий, механизации и автоматизации производства, установка производственного оборудования на Объекте ГЧП, производство иных видов работ, обеспечивающих функционирование Объекта ГЧП;
19) срок строительства Объекта ГЧП – срок, предусмотренный Договором и проектно-сметной документацией на строительство Объекта ГЧП, отсчитываемый с даты начала до даты завершения строительных работ;
20) критерии определения лучшей Конкурсной заявки (далее – Критерии) – критерии, установленные в Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал), на основании которых Конкурсная заявка Участника Конкурса признается лучшей;
21) проект договора – проект письменного соглашения между Государственным партнером и Частным партнером, определяющее права, обязанности и ответственность сторон, условия реализации ГЧП;
2. В Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) Проекта ГЧП используются следующие сокращения:
1) акимат (МИО) – местный исполнительный орган;
2) закон – Закон Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве";
3) правила – Правила планирования и реализации проекта государственно-частного партнерства, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 725 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12717).
2. Общие положения
3. Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) разработана с целью предоставления потенциальным частным партнерам полной информации об условиях их участия в Конкурсе.
4. Конкурс проводится в соответствии с Законом, Правилами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
5. Форма описания Проекта ГЧП указано в приложении 1 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал).
Детальные описания по техническим параметрам предусмотрены в проектно-сметной документации/ типовом проекте/типовых проектных решениях/проекте повторного применения (указать необходимое), приложенном к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал).
В соответствии с пунктом 7 статьи 154-3 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Частный партнер в сроки, установленные Типовым договором, осуществляет привязку имеющейся проектно-сметной документации/ типового проекта/типовых проектных решении/проекта повторного применения (указать необходимое) к конкретной площадке Проекта ГЧП с учетом маркетинговых и финансово-экономических параметров, содержащихся в концепции Проекта ГЧП.

10) МЖӘ жобасының конкурстық құжаттамасының мазмұны бойынша түсіндірулерді алу тәсілдері;
11) Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімдері, орны, күні мен уақыты.
23. Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірленген.
24. Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының қолданылу мерзімі оны бекіткен күннен бастап ___ (жазумен көрсету, бірақ үш жылдан көп емес) жыл.
25. Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестерге Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының көшірмесін арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) не басқа да электрондық тәсілмен ұсынады. Қағаз жеткізгіште ұсынылған кезде Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы түпнұсқадан (Конкурсты ұйымдастырушы әрбір бетіне қол қойған, бекітілген және келісілген Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасынан) көшірме түрінде беріледі. Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының көшірмесі Әлеуетті Жекеше әріптестің өкілдеріне тегін/____________ (жазумен көрсету) теңгеге (керегін көрсету) және Конкурсты ұйымдастырушының тиісті журналға міндетті түрде тіркеуі арқылы беріледі.
26. Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында және оның қосымшаларында көзделген МЖӘ объектісінің техникалық параметрлері Конкурстық өтінімдерді дайындау және ұсыну кезінде Әлеуетті Жекеше әріптестер үшін міндетті болып табылады.
27. Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында көзделген шарттармен және Конкурсты өткізумен байланысты даулар Заңнаманың талаптарына және Үлгілік шартта келісілген дауларды шешу рәсімдеріне сәйкес келіссөздер жолымен шешіледі.
28. Егер Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасында көзделген шарттармен, Конкурсты өткізумен байланысты даулар Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының 27-тармағына сәйкес шешілмейтін болса, онда Тараптар дауды заңнаманың талаптарына сәйкес сот тәртібімен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының "Төрелiк туралы" 2016 жылғы 8 сәуірдегі Заңына сәйкес халықаралық төрелікке жүгіну жолымен шешуге құқылы.
6. Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру және талқылау
29. Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын алған тұлғалар, қажет болған жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушыға Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен, Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей жүгінеді. Конкурс қайта өткізілген жағдайда Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын алған тұлғаларды тіркеу журналына өздері туралы мәліметтер енгізілген тұлғалар, қажет болған жағдайда, Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірмей жүгінеді.

10) способы получения разъяснений по содержанию Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) проекта ГЧП;
11) процедуры, место, дата и время вскрытия конвертов с конкурсными заявками.
23. Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) разработана на государственном и русском языках.
24. Срок действия Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) ___ (указать прописью, но не более трех лет) года со дня ее утверждения.
25. Организатор конкурса предоставляет копию Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) потенциальным частным партнерам через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо другим электронным способом. При предоставлении на бумажном носителе Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) предоставляется в виде копии с оригинала (утвержденной и согласованной Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал), полистно парафированной Организатором конкурса). Копия Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) предоставляется представителям потенциального частного партнера бесплатно/________ (указать прописью) тенге (указать необходимое) и с обязательной регистрацией Организатором конкурса в соответствующем журнале.
26. Предусмотренные в Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) и в ее приложениях, технические параметры Объекта ГЧП являются обязательными для потенциальных частных партнеров при подготовке и представлении Конкурсных заявок.
27. Споры, связанные с условиями, предусмотренными Конкурсной документацией и проведением Конкурса, разрешаются путем переговоров в соответствии с требованиями законодательства и с согласованными в Договоре процедурами разрешения споров.
28. Если споры, связанные с условиями, предусмотренными Конкурсной документацией, проведением Конкурса, не могут быть разрешены в соответствии с пунктом 27 Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) , то Стороны вправе разрешить спор в соответствии с требованиями законодательства в судебном порядке, а также путем обращения в международный арбитраж в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 апреля 2016 года "Об арбитраже".
6. Разъяснение и обсуждение положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал)
29. Лица, получившие Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал), в случае необходимости обращаются с запросом к организатору Конкурса о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал), но не позднее 30 (тридцати) календарных дней до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок. При проведении повторного Конкурса лица, сведения о которых внесены в журнал регистрации лиц, получивших Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал), при необходимости обращаются с запросом о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал), но не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней до истечения окончательного срока предоставления Конкурсных заявок.

30. Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы сұрау салу арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы не жазбаша түрде, қағаз жеткізгіште, бір данада, мемлекеттік немесе орыс тілінде не мемлекеттік немесе орыс тіліне нақты (нотариалды куәландырылған) аудармасын қоса берумен өзге тілде ұсынылады. Әлеуетті Жекеше әріптестің сұрау салуы Конкурсты ұйымдастырушыға жөнелтілуі және мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, _______________ облысы, ____________ қаласы, _______ көшесі, №__, "__________" мемлекеттік мекемесі , №____ кабинетке бағытталуы тиіс. Сұрау салу заңнаманың талаптарына сәйкес жасалуы және сұрау салу түсіп отырған Әлеуетті Жекеше әріптестің атауынан және жауап жіберілуі тиіс мекенжайдан тұруы тиіс.
31. Конкурсты ұйымдастырушы сұрау салуды тіркеген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оған жауап жібереді және сұрау салу кімнен түскенін көрсетпестен:
1) мұндай түсіндіруді Конкурсты ұйымдастырушы Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге хабарлайды;
2) Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіруді арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы жібереді не түсіндірудің мәтінін "______________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында жариялайды.
32. Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру үшін Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестермен 20__ жылғы "__" __________ __:00 сағатта мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, _______________ облысы, ____________ қаласы, _______ көшесі, №__ кабинетте кездесу өткізеді.
33. Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру жөніндегі кездесу қорытындысы бойынша Конкурсты ұйымдастырушы осы кездесу барысында ұсынылған дереккөздерді көрсетпестен, Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын түсіндіру туралы сұрау салулардан, сондай-ақ осы сұрау салуларға жауаптардан тұратын хаттама жасайды.
34. Әлеуетті Жекеше әріптестермен кездесудің хаттамасына Конкурсты ұйымдастырушының атынан өкілдік ететін тұлғалар, сондай-ақ Әлеуетті Жекеше әріптестер немесе олардың уәкілетті өкілдері қол қояды.
35. Аталған хаттаманың көшірмесін Конкурсты ұйымдастырушы оны ресімдеген және қол қойған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей Комиссияға және Конкурсты ұйымдастырушы Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасын ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге жібереді.
Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру туралы хаттама арнайы құрылған интернет-ресурста (веб-портал) орналастырылады не "______________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында жарияланады.

30. Запрос о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) представляется через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо в письменном виде, на бумажном носителе, в одном экземпляре, на государственном или русском языке либо на ином языке с приложением точного (нотариально заверенного) перевода на государственный или русский язык. Запрос потенциального частного партнера должен быть адресован Организатору Конкурса и направлен по адресу: Республика Казахстан, _______________ область, город ____________, ул._______, №___, государственное учреждение "___________________________", кабинет №____. Запрос должен быть составлен в соответствии с требованиями законодательства и включать наименование Потенциального частного партнера, от которого поступает запрос, и адрес, на который следует направить ответ.
31. Организатор конкурса в течение 3 (трех) рабочих дней со дня регистрации запроса направляет ответ на него и без указания, от кого поступил запрос:
1) сообщает такое разъяснение всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал);
2) направляет разъяснения положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо опубликовывает текст разъяснения на официальном интернет-ресурсе государственного учреждения "___________________".
32. Для разъяснения положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) Организатор конкурса проводит встречу с потенциальными частными партнерами, в __:00 часов "__" ________ 20__ года по адресу: Республика Казахстан, _________________ область, город ______________, ул. _________, __, кабинет № ___.
33. По итогам встречи по разъяснению положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) Организатор конкурса составляет протокол, содержащий представленные в ходе этой встречи запросы о разъяснении Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) без указания их источника, а также ответы на эти запросы.
34. Протокол встречи с потенциальными частными партнерами подписывается лицами, представлявшими Организатора Конкурса, а также потенциальными частными партнерами или их уполномоченными представителями.
35. Копия указанного протокола не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня его оформления и подписания Организатором конкурса направляется Комиссии и всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал).
Протокол о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) размещается на специально созданном интернет-ресурсе (веб-портале) либо публикуется на официальном интернет-ресурсе государственного учреждения "___________________".

36. Егер Әлеуетті Жекеше әріптестермен Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының ережелерін түсіндіру бойынша кездесу Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасының 32-тармағында белгіленген уақыт пен күні Әлеуетті Жекеше әріптестердің немесе олардың уәкілетті өкілдерінің келмеуі себебінен болмай қалса, Конкурсты ұйымдастырушы көрсетілген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы факт туралы Комиссияға жазбаша хабарлайды.
37. Әлеуетті Жекеше әріптестерден МЖӘ жобасының қаржылық, заңды және өзге де қажетті параметрлері, мемлекеттік қолдау шаралары, Жекеше әріптесті және өзге де шешімдерді іріктеу өлшемшарттары бойынша оңтайлы шешімдерді қалыптастыру мақсатында ұсыныстар түскен жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушы мүдделі Әлеуетті Жекеше әріптестердің әрқайсысының қажеттіліктері мен мүмкіндіктерін ескере отырып, қажет болған жағдайда бәсекелі диалог ұйымдастырады. Заңнамаға сәйкес, бәсекелі диалогқа қатысушылардың барлығы оны жүргізу барысында алынған ақпараттың құпиялылығын сақтайды.
7. Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу
38. Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 20 (жиырма) күннен кешіктірмей, ал конкурсты қайтадан өткізген кезде – күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей өз бастамасымен немесе Әлеуетті Жекеше әріптестің сұрау салуына жауап ретінде Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізе алады.
39. Конкурсты ұйымдастырушы Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу туралы шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей, барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар мәтінін жолдайды. Бұл ретте Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімін Әлеуетті Жекеше әріптестердің Конкурстық өтінімдердегі өзгерістер және (немесе) толықтыруларды ескеруі үшін, кемінде күнтізбелік 30 (отыз) күн мерзіміне, ал Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурс қайта өткізілген кезде, кемінде күнтізбелік 15 (он бес) күн мерзіміне ұзартады.
40. Енгізілген өзгерістер және/немесе толықтырулар міндетті күшке ие болады.
41. Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу Қағидаларда белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қолдаудың түрлері және көлемдері, сондай-ақ Жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістерді алу көздері

36. В случае, если встреча с потенциальными частными партнерами по разъяснению положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) не состоялась по причине неявки Потенциальных частных партнеров или их уполномоченных представителей в назначенные пункте 32 Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) дату и время, Организатор конкурса в течение 1 (одного) рабочего дня с указанной даты письменно уведомляет о таком факте Комиссию.
37. В случае поступления предложений от потенциальных частных партнеров, с целью формирования оптимальных решений по финансовым, юридическим и иным необходимым параметрам Проекта ГЧП, мерам государственной поддержки, критериям отбора Частного партнера и иных решений, с учетом потребностей и возможностей каждого из заинтересованных потенциальных частных партнеров Организатор конкурса, при необходимости, организует конкурентный диалог. Все участники конкурентного диалога соблюдают конфиденциальность информации, полученной в ходе его проведения в соответствии с законодательством.
7. Внесение изменений и/или дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал)
38. Организатор конкурса в срок не позднее 20 (двадцати) календарных дней до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок по собственной инициативе или в ответ на запрос потенциального частного партнера может внести изменения и/или дополнения в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал), а при проведении повторного Конкурса – в срок не позднее 10 (десяти) календарных дней.
39. Организатор конкурса не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня принятия решения о внесении изменений и/или дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) представляет текст внесенных изменений и/или дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) всем потенциальным частным партнерам. При этом срок представления Конкурсных заявок продлевается Организатором конкурса на срок не менее чем на 30 (тридцать) календарных дней для учета потенциальными частными партнерами этих изменений и/или дополнений в Конкурсных заявках, а при повторном конкурсе по определению Частного партнера – на срок не менее 15 (пятнадцати) календарных дней.
40. Внесенные изменения и/или дополнения имеют обязательную силу.
41. Внесение изменений и/или дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) осуществляется в порядке, установленном Правилами.
8. Виды и объемы государственной поддержки, а так же источники возмещения затрат и получения доходов Частного партнера

1. Анықтамалар
1. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы (полигоны бар қоқыс өңдейтін зауыт) МЖӘ жобасының осы үлгілік конкурстық құжаттамасында мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) әкімдік (ЖАО) – жергілікті атқарушы орган;
2) әлеуетті Жекеше әріптестің Конкурстық өтінімі (бұдан әрі – Конкурстық өтінім) – Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурсқа қатысу үшін қоршаған ортаны қорғау саласындағы (полигоны бар қоқыс өңдейтін зауыт) МЖӘ жобасының үлгілік конкурстық құжаттамасында белгіленген нысан бойынша ұсынған құжаттар мен мәліметтердің жиынтығы;
3) дайындық кезеңі – Шарттың күшіне ену сәтінен бастап құрылыс жұмыстарын жүргізудің басталуына дейінгі, қаржылық жабу, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу және бекіту, МЖӘ объектісін салуға дайындықпен байланысты өзге мәселелерді шешу кезеңін қамтитын кезең;
4) жекеше әріптес – "МЖӘ туралы" Заңға сәйкес, мемлекеттік әріптестер ретінде әрекет ететін тұлғаларды қоспағанда, Шарт жасасқан дара кәсіпкер, жай серіктестік, консорциум немесе заңды тұлға;
5) жер учаскесі – Шарт талаптарына сәйкес МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін қажетті жер учаскесі;
6) заңнама – белгіленген тәртіппен қабылданған және Қазақстан Республикасының аумағында әрекет ететін нормативтік құқықтық актілердің жиынтығы;
7) комиссия – Заңнамада белгіленген тәртіппен құрылған, коммуналдық меншікке жататын МЖӘ объектісіне қатысты комиссия;
8) конверт – Конкурстық өтінімнің тұтас және сақталған күйде берілуін қамтамасыз ететін қорап немесе ораудың өзге тәсілі;
9) конкурс – "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) _____(керегін көрсету) тонна қалдықтарды кәдеге жарату үшін полигоны бар қоқыс өңдейтін зауыт салу және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша жеңілдетілген конкурстық рәсімдерді пайдалану арқылы Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі ашық конкурс;
10) конкурсты ұйымдастырушы – "__________" мемлекеттік мекемесі;
11) қағидалар – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 725 бұйрығымен бекітілген МЖӘ жобасын жоспарлау және іске асыру қағидалары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12717 болып тіркелген);
12) қоршаған ортаны қорғау саласындағы (полигоны бар қоқыс өңдейтін зауыт) МЖӘ жобасының үлгілік конкурстық құжаттамасы – Конкурс өткізудің шарттары мен тәртібін айқындау үшін әзірленген және Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестерге Конкурстық өтінімдерді дайындау және Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі Конкурсқа қатысу үшін ұсынатын қоршаған ортаны қорғау саласындағы (полигоны бар қоқыс өңдейтін зауыт) МЖӘ жобасының осы үлгілік конкурстық құжаттамасы;

1. Определения
1. В настоящей Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) проекта ГЧП в сфере управления отходами (мусороперерабатывающий завод) используются следующие понятия:
1) акимат (МИО) – местный исполнительный орган;
конкурсная заявка потенциального частного партнера (далее – Конкурсная заявка) – совокупность документов и сведений, представленных потенциальным частным партнером для участия в Конкурсе по форме, установленной Конкурсной документацией;
2) подготовительный период – период, начинающийся с момента вступления Типового договора в силу и до начала проведения строительных работ, который включает в себя период финансового закрытия, разработки и утверждения проектно-сметной документации, решения иных вопросов связанных с подготовкой к строительству Объекта ГЧП;
3) частный партнер (далее - Частный партнер) – индивидуальный предприниматель, простое товарищество, консорциум или юридическое лицо, за исключением лиц, выступающих государственными партнерами в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве" (далее – Закон), заключившие Типовой договор;
4) земельный участок – земельный участок, необходимый для строительства и эксплуатации Объекта ГЧП, в соответствии с условиями Типового договора;
5) законодательство – совокупность нормативных правовых актов, принятых в установленном порядке и действующих на территории Республики Казахстан;
6) комиссия – комиссия в отношении Объекта ГЧП, относящегося к коммунальной собственности, созданная в установленном законодательством порядке;
7) конверт – коробка или иной способ упаковки Конкурсной заявки, обеспечивающий ее представление в целостности и сохранности;
8) конкурс – открытый конкурс по выбору Частного партнера с использованием упрощенных конкурсных процедур, по Проекту ГЧП "Строительство и эксплуатация мусороперерабатывающего завода с полигоном для утилизации ___ тонн _________ (указать необходимое) отходов в год в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)";
правила – Правила планирования и реализации проекта государственно-частного партнерства, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 725 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12717) (далее – Правила);
9) организатор конкурса – государственное учреждение "__________";
10) типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) – конкурсная документация, разработанная для определения условий и порядка проведения Конкурса и предоставляемая Организатором конкурса потенциальным частным партнерам для подготовки Конкурсных заявок и участия в Конкурсе по выбору Частного партнера;
11) типовой договор ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) (далее – Типовой договор) – договор заключенный Организатором конкурса с победителем Конкурса на основании решения Комиссии с учетом экспертизы проекта Договора;
12) государственный партнер – Республика Казахстан, в лице государственного учреждения "___________";

7) Конкурстық өтінім берілетін тілге қойылатын талаптар;
8) Әлеуетті Жекеше әріптестің өз Конкурстық өтінімін Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі өткенге дейін өзгерту немесе кері қайтарып алу құқығына нұсқау;
9) Конкурстық өтінімнің мазмұны, Конкурстық өтінімдерді ұсыну тәсілі, орны, мерзімі және олардың қолданылуы, сондай-ақ Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізу шарттары;
10) МЖӘ жобасының конкурстық құжаттамасының мазмұны бойынша түсіндірулерді алу тәсілдері;
11) Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімдері, орны, күні мен уақыты.
23. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы (полигоны бар қоқыс өңдейтін зауыт) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірленген.
24. Конкурстық құжаттаманың қолданылу мерзімі оны бекіткен күннен бастап ___ (жазумен көрсету, бірақ үш жылдан көп емес) жыл.
25. Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестерге Конкурстық құжаттаманың көшірмесін арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) не басқа да электрондық тәсілмен ұсынады. Қағаз жеткізгіште ұсынылған кезде қоршаған ортаны қорғау саласындағы (полигоны бар қоқыс өңдейтін зауыт) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы түпнұсқадан (Конкурсты ұйымдастырушы әрбір бетіне қол қойған, бекітілген және келісілген конкурстық құжаттамадан) көшірме түрінде беріледі. Конкурстық құжаттаманың көшірмесі Әлеуетті Жекеше әріптестің өкілдеріне тегін/____________ (жазумен көрсету) теңгеге (керегін көрсету) және Конкурсты ұйымдастырушының тиісті журналға міндетті түрде тіркеуі арқылы беріледі.
26. Конкурстық құжаттамада және оның қосымшаларында көзделген МЖӘ объектісінің техникалық параметрлері Конкурстық өтінімдерді дайындау және ұсыну кезінде Әлеуетті Жекеше әріптестер үшін міндетті болып табылады.
27. Конкурстық құжаттамада көзделген шарттармен және Конкурсты өткізумен байланысты даулар Заңнаманың талаптарына және Үлгілік шартта келісілген дауларды шешу рәсімдеріне сәйкес келіссөздер жолымен шешіледі.

7) требования к языку представления конкурсной заявки;
8) указание на право потенциального частного партнера изменять или отзывать свою конкурсную заявку до истечения срока представления конкурсных заявок;
9) содержание конкурсной заявки, способ, место, срок представления и действия конкурсных заявок, а также условия внесения обеспечения конкурсной заявки;
10) способы получения разъяснений по содержанию Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) проекта ГЧП;
11) процедуры, место, дата и время вскрытия конвертов с конкурсными заявками.
23. Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) разработана на государственном и русском языках.
24. Срок действия Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) ___ (указать прописью, но не более трех лет) года со дня ее утверждения.
25. Организатор конкурса предоставляет копию Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) потенциальным частным партнерам через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо другим электронным способом. При предоставлении на бумажном носителе Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) предоставляется в виде копии с оригинала (утвержденной и согласованной Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном), полистно парафированной Организатором конкурса). Копия Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) предоставляется представителям потенциального частного партнера бесплатно/________ (указать прописью) тенге (указать необходимое) и с обязательной регистрацией Организатором конкурса в соответствующем журнале.
26. Предусмотренные в Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) и в ее приложениях, технические параметры Объекта ГЧП являются обязательными для потенциальных частных партнеров при подготовке и представлении Конкурсных заявок.
27. Споры, связанные с условиями, предусмотренными Конкурсной документацией и проведением Конкурса, разрешаются путем переговоров в соответствии с требованиями законодательства и с согласованными в Договоре процедурами разрешения споров.

28. Егер Конкурстық құжаттамада көзделген шарттармен, Конкурсты өткізумен байланысты даулар Конкурстық құжаттаманың 27-тармағына сәйкес шешілмейтін болса, онда Тараптар дауды заңнаманың талаптарына сәйкес сот тәртібімен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының "Төрелiк туралы" 2016 жылғы 8 сәуірдегі Заңына сәйкес халықаралық төрелікке жүгіну жолымен шешуге құқылы.
6. Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру және талқылау
29. Конкурстық құжаттаманы алған тұлғалар, қажет болған жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушыға Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен, Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей жүгінеді. Конкурс қайта өткізілген жағдайда Конкурстық құжаттаманы алған тұлғаларды тіркеу журналына өздері туралы мәліметтер енгізілген тұлғалар, қажет болған жағдайда, Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірмей жүгінеді.
30. Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салу арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы не жазбаша түрде, қағаз жеткізгіште, бір данада, мемлекеттік немесе орыс тілінде не мемлекеттік немесе орыс тіліне нақты (нотариалды куәландырылған) аудармасын қоса берумен өзге тілде ұсынылады. Әлеуетті Жекеше әріптестің сұрау салуы Конкурсты ұйымдастырушыға жөнелтілуі және мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, _______________ облысы, ____________ қаласы, _______ көшесі, №__, "__________" мемлекеттік мекемесі , №____ кабинетке бағытталуы тиіс. Сұрау салу заңнаманың талаптарына сәйкес жасалуы және сұрау салу түсіп отырған Әлеуетті Жекеше әріптестің атауынан және жауап жіберілуі тиіс мекенжайдан тұруы тиіс.
31. Конкурсты ұйымдастырушы сұрау салуды тіркеген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оған жауап жібереді және сұрау салу кімнен түскенін көрсетпестен:
1) мұндай түсіндіруді Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық құжаттаманы ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге хабарлайды;
2) Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіруді арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы жібереді не түсіндірудің мәтінін "______________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында жариялайды.
32. Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру үшін Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестермен 20__ жылғы "__" __________ __:00 сағатта мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, _______________ облысы, ____________ қаласы, _______ көшесі, №__ кабинетте кездесу өткізеді.
33. Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру жөніндегі кездесу қорытындысы бойынша Конкурсты ұйымдастырушы осы кездесу барысында ұсынылған дереккөздерді көрсетпестен, Конкурстық құжаттаманы түсіндіру туралы сұрау салулардан, сондай-ақ осы сұрау салуларға жауаптардан тұратын хаттама жасайды.
34. Әлеуетті Жекеше әріптестермен кездесудің хаттамасына Конкурсты ұйымдастырушының атынан өкілдік ететін тұлғалар, сондай-ақ Әлеуетті Жекеше әріптестер немесе олардың уәкілетті өкілдері қол қояды.
35. Аталған хаттаманың көшірмесін Конкурсты ұйымдастырушы оны ресімдеген және қол қойған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей Комиссияға және Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық құжаттаманы ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге жібереді.
Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы хаттама арнайы құрылған интернет-ресурста (веб-портал) орналастырылады не "______________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында жарияланады.

28. Если споры, связанные с условиями, предусмотренными Конкурсной документацией, проведением Конкурса, не могут быть разрешены в соответствии с пунктом 27 Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном), то Стороны вправе разрешить спор в соответствии с требованиями законодательства в судебном порядке, а также путем обращения в международный арбитраж в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 апреля 2016 года "Об арбитраже".
6. Разъяснение и обсуждение положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном)
29. Лица, получившие Типовую Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном), в случае необходимости обращаются с запросом к организатору Конкурса о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном), но не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок. При проведении повторного Конкурса лица, сведения о которых внесены в журнал регистрации лиц, получивших Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном), при необходимости обращаются с запросом о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном), но не позднее 10 (десяти) календарных дней до истечения окончательного срока предоставления Конкурсных заявок.
30. Запрос о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) представляется через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо в письменном виде, на бумажном носителе, в одном экземпляре, на государственном или русском языке либо на ином языке с приложением точного (нотариально заверенного) перевода на государственный или русский язык. Запрос потенциального частного партнера должен быть адресован Организатору Конкурса и направлен по адресу: Республика Казахстан, _______________ область, город ____________, ул._______, №___, государственное учреждение "___________________________", кабинет №____. Запрос должен быть составлен в соответствии с требованиями законодательства и включать наименование Потенциального частного партнера, от которого поступает запрос, и адрес, на который следует направить ответ.
31. Организатор конкурса в течение 3 (трех) рабочих дней со дня регистрации запроса направляет ответ на него и без указания, от кого поступил запрос:
1) сообщает такое разъяснение всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном);
2) направляет разъяснения положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо опубликовывает текст разъяснения на официальном интернет-ресурсе государственного учреждения "___________________".
32. Для разъяснения положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) Организатор конкурса проводит встречу с потенциальными частными партнерами, в __:00 часов "__" ________ 20__ года по адресу: Республика Казахстан, _________________ область, город ______________, ул. _________, __, кабинет № ___.
33. По итогам встречи по разъяснению положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) Организатор конкурса составляет протокол, содержащий представленные в ходе этой встречи запросы о разъяснении Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) без указания их источника, а также ответы на эти запросы.
34. Протокол встречи с потенциальными частными партнерами подписывается лицами, представлявшими Организатора Конкурса, а также потенциальными частными партнерами или их уполномоченными представителями.
35. Копия указанного протокола не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня его оформления и подписания Организатором конкурса направляется Комиссии и всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном).
Протокол о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) размещается на специально созданном интернет-ресурсе (веб-портале) либо публикуется на официальном интернет-ресурсе государственного учреждения "___________________".

36. Егер Әлеуетті Жекеше әріптестермен Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру бойынша кездесу Конкурстық құжаттаманың 32-тармағында белгіленген уақыт пен күні Әлеуетті Жекеше әріптестердің немесе олардың уәкілетті өкілдерінің келмеуі себебінен болмай қалса, Конкурсты ұйымдастырушы көрсетілген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы факт туралы Комиссияға жазбаша хабарлайды.
37. Әлеуетті Жекеше әріптестерден МЖӘ жобасының қаржылық, заңды және өзге де қажетті параметрлері, мемлекеттік қолдау шаралары, Жекеше әріптесті және өзге де шешімдерді іріктеу өлшемшарттары бойынша оңтайлы шешімдерді қалыптастыру мақсатында ұсыныстар түскен жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушы мүдделі Әлеуетті Жекеше әріптестердің әрқайсысының қажеттіліктері мен мүмкіндіктерін ескере отырып, қажет болған жағдайда бәсекелі диалог ұйымдастырады. Заңнамаға сәйкес, бәсекелі диалогқа қатысушылардың барлығы оны жүргізу барысында алынған ақпараттың құпиялылығын сақтайды.
7. Конкурстық құжаттамаға өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу
38. Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 20 (жиырма) күннен кешіктірмей, ал конкурсты қайтадан өткізген кезде – күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей өз бастамасымен немесе Әлеуетті Жекеше әріптестің сұрау салуына жауап ретінде Конкурстық құжаттамаға өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізе алады.
39. Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық құжаттамаға өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу туралы шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей, барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге Конкурстық құжаттамаға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар мәтінін жолдайды. Бұл ретте Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімін Әлеуетті Жекеше әріптестердің Конкурстық өтінімдердегі өзгерістер және (немесе) толықтыруларды ескеруі үшін, кемінде күнтізбелік 30 (отыз) күн мерзіміне, ал Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурс қайта өткізілген кезде, кемінде күнтізбелік 15 (он бес) күн мерзіміне ұзартады.

36. В случае, если встреча с потенциальными частными партнерами по разъяснению положений Конкурсной документации не состоялась по причине неявки Потенциальных частных партнеров или их уполномоченных представителей в назначенные пункте 32 Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) дату и время, Организатор конкурса в течение 1 (одного) рабочего дня с указанной даты письменно уведомляет о таком факте Комиссию.
37. В случае поступления предложений от потенциальных частных партнеров, с целью формирования оптимальных решений по финансовым, юридическим и иным необходимым параметрам Проекта ГЧП, мерам государственной поддержки, критериям отбора Частного партнера и иных решений, с учетом потребностей и возможностей каждого из заинтересованных потенциальных частных партнеров Организатор конкурса, при необходимости, организует конкурентный диалог. Все участники конкурентного диалога соблюдают конфиденциальность информации, полученной в ходе его проведения в соответствии с законодательством.
7. Внесение изменений и/или дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном)
38. Организатор конкурса в срок не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок по собственной инициативе или в ответ на запрос потенциального частного партнера может внести изменения и/или дополнения в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном), а при проведении повторного Конкурса - в срок не позднее 10 (десяти) календарных дней.
39. Организатор конкурса не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня принятия решения о внесении изменений и/или дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) представляет текст внесенных изменений и/или дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном) всем потенциальным частным партнерам. При этом срок представления Конкурсных заявок продлевается Организатором конкурса на срок не менее чем на 30 (тридцать) календарных дней для учета потенциальными частными партнерами этих изменений и/или дополнений в Конкурсных заявках, а при повторном конкурсе по определению Частного партнера – на срок не менее 15 (пятнадцати) календарных дней.

1. Анықтамалар
1. Ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) МЖӘ жобасының осы үлгілік конкурстық құжаттамасында мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) МЖӘ жобасының үлгілік конкурстық құжаттамасы – Конкурс өткізудің шарттары мен тәртібін айқындау үшін әзірленген және Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестерге Конкурстық өтінімдерді дайындау және Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі Конкурсқа қатысу үшін ұсынатын Ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) МЖӘ жобасының осы үлгілік конкурстық құжаттамасы;
2) ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) МЖӘ шарты (бұдан әрі – Шарт) – Конкурсты ұйымдастырушы Комиссия шешімінің негізінде Конкурс жеңімпазымен жасасатын шарт;
3) әкімдік (ЖАО) – жергілікті атқарушы орган;
4) әлеуетті Жекеше әріптестің Конкурстық өтінімі (бұдан әрі – Конкурстық өтінім) – Әлеуетті Жекеше әріптес Конкурсқа қатысу үшін Ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) МЖӘ жобасының үлгілік конкурстық құжаттамасында белгіленген нысан бойынша ұсынған құжаттар мен мәліметтердің жиынтығы;
5) дайындық кезеңі – Шарттың күшіне ену сәтінен бастап құрылыс жұмыстарын жүргізудің басталуына дейінгі, қаржылық жабу, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу және бекіту, МЖӘ объектісін салуға дайындықпен байланысты өзге мәселелерді шешу кезеңін қамтитын кезең;
6) жекеше әріптес – "МЖӘ туралы" Заңға сәйкес, мемлекеттік әріптестер ретінде әрекет ететін тұлғаларды қоспағанда, Шарт жасасқан дара кәсіпкер, жай серіктестік, консорциум немесе заңды тұлға;
7) жер учаскесі – Шарт талаптарына сәйкес МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін қажетті жер учаскесі;
8) заңнама – белгіленген тәртіппен қабылданған және Қазақстан Республикасының аумағында әрекет ететін нормативтік құқықтық актілердің жиынтығы;
9) комиссия – Заңнамада белгіленген тәртіппен құрылған, коммуналдық меншікке жататын МЖӘ объектісіне қатысты комиссия;
10) конверт – Конкурстық өтінімнің тұтас және сақталған күйде берілуін қамтамасыз ететін қорап немесе ораудың өзге тәсілі;
11) конкурс – "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауыл шаруашылығы өнімін қабылдау, өңдеу, сақтау және өткізу бойынша сервистік-дайындау орталығын салу және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша жеңілдетілген конкурстық рәсімдерді пайдалану арқылы Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі ашық конкурс;

1. Определения
1. В настоящей Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) используются следующие понятия:
1) акимат (МИО) – местный исполнительный орган;
2) типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) – конкурсная документация, разработанная для определения условий и порядка проведения Конкурса и предоставляемая Организатором конкурса потенциальным частным партнерам для подготовки Конкурсных заявок и участия в Конкурсе по выбору Частного партнера;
2) типовой договор ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) (далее – Типовой договор) – Договор, заключенный Организатором конкурса с победителем Конкурса на основании решения Комиссии;
3) конкурсная заявка потенциального частного партнера (далее – Конкурсная заявка) - совокупность документов и сведений, представленных потенциальным частным партнером для участия в Конкурсе, по форме установленной Конкурсной документацией;
4) подготовительный период – период, начинающийся с момента вступления Типового договора ГЧП в силу и до начала проведения строительных работ, который включает в себя период финансового закрытия, разработки и утверждения проектно-сметной документации, решения иных вопросов, связанных с подготовкой к строительству Объекта ГЧП;
5) частный партнер (далее - Частный партнер) – индивидуальный предприниматель, простое товарищество, консорциум или юридическое лицо, за исключением лиц, выступающих государственными партнерами в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве" (далее – Закон), заключившие Типовой договор;
6) земельный участок – земельный участок, необходимый для строительства и эксплуатации Объекта ГЧП, в соответствии с условиями Типового договора;
7) законодательство – совокупность нормативных правовых актов, принятых в установленном порядке и действующих на территории Республики Казахстан;
8) комиссия – комиссия в отношении Объектов ГЧП, относящегося к коммунальной собственности, созданная в установленном законодательством порядке;
9) конверт – коробка или иной способ упаковки Конкурсной заявки, обеспечивающий ее представление в целостности и сохранности.
10) конкурс – открытый конкурс по выбору Частного партнера с использованием упрощенных Конкурсных процедур, по Проекту ГЧП "Строительство и эксплуатация сервисно-заготовительного центра по приему, переработке, хранению и реализации сельскохозяйственной продукции в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)";
правила – Правила планирования и реализации проекта государственно-частного партнерства, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 725 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12717) (далее – Правила);
11) организатор конкурса – государственное учреждение "__________";

12) конкурсты ұйымдастырушы – "__________" мемлекеттік мекемесі;
13) қағидалар – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 725 бұйрығымен бекітілген МЖӘ жобасын жоспарлау және іске асыру қағидалары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12717 болып тіркелген);
14) мемлекеттік әріптес – "__________" мемлекеттік мекемесі атынан Қазақстан Республикасы;
15) МЖӘ жобасы – __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауыл шаруашылығы өнімін қабылдау, өңдеу, сақтау және өткізу бойынша сервистік-дайындау орталығын салу және пайдалану бойынша МЖӘ жобасы;
16) МЖӘ объектісі – салынуы мен пайдаланылуы МЖӘ жобасын іске асыру аясында жүзеге асырылатын, __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауыл шаруашылығы өнімін қабылдау, өңдеу, сақтау және өткізу бойынша сервистік-дайындау орталығын (бірнеше сервистік-дайындау орталығы жоспарланған жағдайда оларды көрсету қажет);
17) МЖӘ объектісінің қызметін тұтынушылар (бұдан әрі – Тұтынушылар) – (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) тұратын, __________ қаласында "______________" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік сервистік-дайындау орталығысынан орын алуға кезекте тұрған ата-аналар (оларға теңестірілген тұлғалар) және мектепке дейінгі жастағы (___ жасқа дейінгі) балалар;
18) МЖӘ объектісін пайдалану – Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін Шартта айқындалған тәртіппен және шарттарда МЖӘ объектісінің мақсатына сәйкес, оның ішінде Қызметтер көрсету мақсатында пайдалануы;
19) МЖӘ объектісін салу – МЖӘ объектісін салу, оның ішінде жаңа технологиялар, өндірісті механикаландыру және автоматтандыру негізінде салу, МЖӘ объектісінде өндірістік жабдық орнату, МЖӘ объектісінің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін жұмыстардың өзге түрлерін өндіру;
20) МЖӘ объектісін салу мерзімі – Шартта және жобалау-сметалық құжаттамада МЖӘ объектісін салуға көзделген, құрылыс жұмыстарының басталу күнінен аяқталу күніне дейін есептелетін мерзім;
21) үздік Конкурстық өтінімді айқындау өлшемшарттары (бұдан әрі - Өлшемшарттар) – Ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) МЖӘ жобасының үлгілік конкурстық құжаттамасында белгіленген, оның негізінде Конкурсқа қатысушының Конкурстық өтінімі үздік деп танылатын өлшемшарттар;
22) шарт жобасы – тараптардың құқықтарын, міндеттерін және жауапкершілігін, МЖӘті іске асыру шарттарын айқындайтын Мемлекеттік әріптес және Жекеше әріптес арасындағы жазбаша келісім жобасы.
2. Жалпы ережелер
3. Ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы Әлеуетті Жекеше әріптестерге олардың Конкурсқа қатысу шарттары туралы толық ақпарат ұсыну мақсатында әзірленген.

12) государственный партнер – Республика Казахстан, в лице государственного учреждения "__________".
13) проект ГЧП – проект ГЧП по строительству и эксплуатации сервисно-заготовительного центра по приему, переработке, хранению и реализации сельскохозяйственной продукции в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта);
14) объект ГЧП – сервисно-заготовительной центр по приему, переработке, хранению и реализации сельскохозяйственной продукции в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), строительство и эксплуатация которого осуществляется в рамках реализации Проекта ГЧП;
15) Потребители – население, пользующееся продукцией, производимой сервисно-заготовительным центром;
16) эксплуатация Объекта ГЧП – использование Объекта ГЧП Частным партнером в соответствии с назначением Объекта ГЧП, в том числе в целях оказания Услуг, в порядке и на условиях, определенных Типовым договором.
17) создание Объекта ГЧП – строительство Объекта ГЧП, в том числе на основе новых технологий, механизации и автоматизации производства, производство иных видов работ, обеспечивающих функционирование Объекта ГЧП;
18) срок строительства Объекта ГЧП – срок, предусмотренный Договором и проектно-сметной документацией на строительство Объекта ГЧП, отсчитываемый с даты начала до даты завершения строительных работ;
19) критерии определения лучшей Конкурсной заявки (далее – Критерии) – критерии, установленные в Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) на основании которых Конкурсная заявка Участника Конкурса признается лучшей;
20) проект договора – проект письменного соглашения между Государственным партнером и Частным партнером, определяющее права, обязанности и ответственность сторон, условия реализации ГЧП;
2. В настоящей Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) используются следующие сокращения:
1) акимат (МИО) – местный исполнительный орган;
2) закон – Закон Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве";
3) правила – Правила планирования и реализации проекта государственно-частного партнерства, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 725 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12717).
2. Общие положения
3. Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) разработана с целью предоставления потенциальным частным партнерам полной информации об условиях их участия в Конкурсе.

7) Конкурстық өтінім берілетін тілге қойылатын талаптар;
8) Әлеуетті Жекеше әріптестің өз Конкурстық өтінімін Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі өткенге дейін өзгерту немесе кері қайтарып алу құқығына нұсқау;
9) Конкурстық өтінімнің мазмұны, Конкурстық өтінімдерді ұсыну тәсілі, орны, мерзімі және олардың қолданылуы, сондай-ақ Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізу шарттары;
10) МЖӘ жобасының конкурстық құжаттамасының мазмұны бойынша түсіндірулерді алу тәсілдері;
11) Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімдері, орны, күні мен уақыты.
23. Ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірленген.
24. Конкурстық құжаттаманың қолданылу мерзімі оны бекіткен күннен бастап ___ (жазумен көрсету, бірақ үш жылдан көп емес) жыл.
25. Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестерге Конкурстық құжаттаманың көшірмесін арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) не басқа да электрондық тәсілмен ұсынады. Қағаз жеткізгіште ұсынылған кезде Ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасы түпнұсқадан (Конкурсты ұйымдастырушы әрбір бетіне қол қойған, бекітілген және келісілген конкурстық құжаттамадан) көшірме түрінде беріледі. Конкурстық құжаттаманың көшірмесі Әлеуетті Жекеше әріптестің өкілдеріне тегін/____________ (жазумен көрсету) теңгеге (керегін көрсету) және Конкурсты ұйымдастырушының тиісті журналға міндетті түрде тіркеуі арқылы беріледі.
26. Конкурстық құжаттамада және оның қосымшаларында көзделген МЖӘ объектісінің техникалық параметрлері Конкурстық өтінімдерді дайындау және ұсыну кезінде Әлеуетті Жекеше әріптестер үшін міндетті болып табылады.
27. Конкурстық құжаттамада көзделген шарттармен және Конкурсты өткізумен байланысты даулар Заңнаманың талаптарына және Үлгілік шартта келісілген дауларды шешу рәсімдеріне сәйкес келіссөздер жолымен шешіледі.
28. Егер Конкурстық құжаттамада көзделген шарттармен, Конкурсты өткізумен байланысты даулар Конкурстық құжаттаманың 27-тармағына сәйкес шешілмейтін болса, онда Тараптар дауды заңнаманың талаптарына сәйкес сот тәртібімен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының "Төрелiк туралы" 2016 жылғы 8 сәуірдегі Заңына сәйкес халықаралық төрелікке жүгіну жолымен шешуге құқылы.

7) требования к языку представления Конкурсной заявки;
8) указание на право потенциального частного партнера изменять или отзывать свою Конкурсную заявку до истечения срока представления Конкурсных заявок;
9) содержание Конкурсной заявки, способ, место, срок представления и действия Конкурсных заявок, а также условия внесения обеспечения Конкурсной заявки;
10) способы получения разъяснений по содержанию Конкурсной документации проекта ГЧП;
11) процедуры, место, дату и время вскрытия конвертов с Конкурсными заявками.
23. Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) разработана на государственном и русском языках.
24. Срок действия Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) ___ (указать прописью, но не более трех лет) года со дня ее утверждения.
25. Организатор конкурса предоставляет копию Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) потенциальным частным партнерам через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо другим электронным способом. При предоставлении на бумажном носителе Типовая конкурсная документация проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) предоставляется в виде копии с оригинала (утвержденной и согласованной Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр), полистно парафированной Организатором конкурса). Копия Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) предоставляется представителям потенциального частного партнера бесплатно/__________ (указать прописью) тенге (указать необходимое) и с обязательной регистрацией Организатором конкурса в соответствующем журнале.
26. Предусмотренные в Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) и в ее приложениях, технические параметры Объекта ГЧП являются обязательными для потенциальных частных партнеров при подготовке и представлении Конкурсных заявок.
27. Споры, связанные с условиями, предусмотренными Конкурсной документацией и проведением Конкурса, разрешаются путем переговоров в соответствии с требованиями законодательства и с согласованными в Договоре процедурами разрешения споров.
28. Если споры, связанные с условиями, предусмотренными Конкурсной документацией, проведением Конкурса не могут быть разрешены в соответствии с пунктом 27 Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр), то Стороны вправе разрешить спор в соответствии с требованиями законодательства в судебном порядке, а также путем обращения в международный арбитраж в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 апреля 2016 года "Об арбитраже".

6. Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру және талқылау
29. Конкурстық құжаттаманы алған тұлғалар, қажет болған жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушыға Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен, Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей жүгінеді. Конкурс қайта өткізілген жағдайда Конкурстық құжаттаманы алған тұлғаларды тіркеу журналына өздері туралы мәліметтер енгізілген тұлғалар, қажет болған жағдайда, Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірмей жүгінеді.
30. Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салу арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы не жазбаша түрде, қағаз жеткізгіште, бір данада, мемлекеттік немесе орыс тілінде не мемлекеттік немесе орыс тіліне нақты (нотариалды куәландырылған) аудармасын қоса берумен өзге тілде ұсынылады. Әлеуетті Жекеше әріптестің сұрау салуы Конкурсты ұйымдастырушыға жөнелтілуі және мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, _______________ облысы, ____________ қаласы, _______ көшесі, №__, "__________" мемлекеттік мекемесі , №____ кабинетке бағытталуы тиіс. Сұрау салу заңнаманың талаптарына сәйкес жасалуы және сұрау салу түсіп отырған Әлеуетті Жекеше әріптестің атауынан және жауап жіберілуі тиіс мекенжайдан тұруы тиіс.
31. Конкурсты ұйымдастырушы сұрау салуды тіркеген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оған жауап жібереді және сұрау салу кімнен түскенін көрсетпестен:
1) мұндай түсіндіруді Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық құжаттаманы ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге хабарлайды;
2) Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіруді арнайы құрылған интернет-ресурс (веб-портал) арқылы жібереді не түсіндірудің мәтінін "______________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында жариялайды.
32. Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру үшін Конкурсты ұйымдастырушы Әлеуетті Жекеше әріптестермен 20__ жылғы "__" __________ __:00 сағатта мына мекенжай бойынша: Қазақстан Республикасы, _______________ облысы, ____________ қаласы, _______ көшесі, №__ кабинетте кездесу өткізеді.
33. Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру жөніндегі кездесу қорытындысы бойынша Конкурсты ұйымдастырушы осы кездесу барысында ұсынылған дереккөздерді көрсетпестен, Конкурстық құжаттаманы түсіндіру туралы сұрау салулардан, сондай-ақ осы сұрау салуларға жауаптардан тұратын хаттама жасайды.
34. Әлеуетті Жекеше әріптестермен кездесудің хаттамасына Конкурсты ұйымдастырушының атынан өкілдік ететін тұлғалар, сондай-ақ Әлеуетті Жекеше әріптестер немесе олардың уәкілетті өкілдері қол қояды.
35. Аталған хаттаманың көшірмесін Конкурсты ұйымдастырушы оны ресімдеген және қол қойған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей Комиссияға және Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық құжаттаманы ұсынған барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге жібереді.
Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы хаттама арнайы құрылған интернет-ресурста (веб-портал) орналастырылады не "______________" мемлекеттік мекемесі ресми интернет-ресурсында жарияланады.
36. Егер Әлеуетті Жекеше әріптестермен Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру бойынша кездесу Конкурстық құжаттаманың 32-тармағында белгіленген уақыт пен күні Әлеуетті Жекеше әріптестердің немесе олардың уәкілетті өкілдерінің келмеуі себебінен болмай қалса, Конкурсты ұйымдастырушы көрсетілген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы факт туралы Комиссияға жазбаша хабарлайды.
37. Әлеуетті Жекеше әріптестерден МЖӘ жобасының қаржылық, заңды және өзге де қажетті параметрлері, мемлекеттік қолдау шаралары, Жекеше әріптесті және өзге де шешімдерді іріктеу өлшемшарттары бойынша оңтайлы шешімдерді қалыптастыру мақсатында ұсыныстар түскен жағдайда, Конкурсты ұйымдастырушы мүдделі Әлеуетті Жекеше әріптестердің әрқайсысының қажеттіліктері мен мүмкіндіктерін ескере отырып, қажет болған жағдайда бәсекелі диалог ұйымдастырады. Заңнамаға сәйкес, бәсекелі диалогқа қатысушылардың барлығы оны жүргізу барысында алынған ақпараттың құпиялылығын сақтайды.

6. Разъяснение и обсуждение положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр)
29. Лица, получившие Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр), в случае необходимости обращаются с запросом к Организатору Конкурса о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр), но не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок. При проведении повторного Конкурса лица, сведения о которых внесены в журнал регистрации лиц, получивших Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр), при необходимости обращаются с запросом о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр), но не позднее 10 (десяти) календарных дней до истечения окончательного срока предоставления Конкурсных заявок.
30. Запрос о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) представляется через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо в письменном виде, на бумажном носителе, в одном экземпляре, на государственном или русском языке либо на ином языке с приложением точного (нотариально заверенного) перевода на государственный или русский язык. Запрос потенциального частного партнера должен быть адресован Организатору Конкурса и направлен по адресу: Республика Казахстан, __________ область, город __________, ул. __________, №__, государственное учреждение "__________", кабинет №____. Запрос должен быть составлен в соответствии с требованиями законодательства и включать наименование Потенциального частного партнера, от которого поступает запрос, и адрес, на который следует направить ответ.
31. Организатор конкурса в течение 3 (трех) рабочих дней со дня регистрации запроса направляет ответ на него и без указания, от кого поступил запрос:
1) сообщает такое разъяснение всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр);
2) направляет разъяснения положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) через специально созданный интернет-ресурс (веб-портал) либо опубликовывает текст разъяснения официальном интернет-ресурсе государственного учреждения "__________".
32. Для разъяснения положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) Организатор конкурса проводит встречу с потенциальными частными партнерами, в __:00 часов "__" __________ 20__ года по адресу: Республика Казахстан, __________ область, город __________, ул. __________, __, кабинет № ___.
33. По итогам встречи по разъяснению положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) Организатор конкурса составляет протокол, содержащий представленные в ходе этой встречи запросы о разъяснении Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) без указания их источника, а также ответы на эти запросы.
34. Протокол встречи с потенциальными частными партнерами подписывается лицами, представлявшими Организатора Конкурса, а также потенциальными частными партнерами или их уполномоченными представителями.
35. Копия указанного протокола не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня его оформления и подписания Организатором конкурса направляется Комиссии и всем потенциальным частным партнерам, которым Организатор конкурса представил Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр).
Протокол о разъяснении положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) размещается на специально созданном интернет-ресурсе (веб-портале) либо публикуется на официальном интернет-ресурсе государственного учреждения "__________".
36. В случае, если встреча с потенциальными частными партнерами по разъяснению положений Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) не состоялась по причине неявки Потенциальных частных партнеров или их уполномоченных представителей в назначенные в пункте 32 Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) дату и время, Организатор конкурса в течение 1 (одного) рабочего дня с указанной даты письменно уведомляет о таком факте Комиссию.
37. В случае поступления предложений от потенциальных частных партнеров, с целью формирования оптимальных решений по финансовым, юридическим и иным необходимым параметрам Проекта ГЧП, мерам государственной поддержки, критериям отбора Частного партнера и иных решений, с учетом потребностей и возможностей каждого из заинтересованных потенциальных частных партнеров Организатор конкурса, при необходимости, организует конкурентный диалог. Все участники конкурентного диалога соблюдают конфиденциальность информации, полученной в ходе его проведения в соответствии с законодательством.

7. Конкурстық құжаттамаға өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу
38. Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 20 (жиырма) күннен кешіктірмей, ал конкурсты қайтадан өткізген кезде – күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей өз бастамасымен немесе Әлеуетті Жекеше әріптестің сұрау салуына жауап ретінде Конкурстық құжаттамаға өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізе алады.
39. Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық құжаттамаға өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу туралы шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей, барлық Әлеуетті Жекеше әріптестерге Конкурстық құжаттамаға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар мәтінін жолдайды. Бұл ретте Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімін Әлеуетті Жекеше әріптестердің Конкурстық өтінімдердегі өзгерістер және (немесе) толықтыруларды ескеруі үшін, кемінде күнтізбелік 30 (отыз) күн мерзіміне, ал Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурс қайта өткізілген кезде, кемінде күнтізбелік 15 (он бес) күн мерзіміне ұзартады.
40. Енгізілген өзгерістер және/немесе толықтырулар міндетті күшке ие болады.
41. Конкурстық құжаттамаға өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу Қағидаларда белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қолдаудың түрлері және көлемдері, сондай-ақ Жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістерді алу көздері
42. Жекеше әріптес МЖӘ жобасын іске асыру кезеңінде Ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) МЖӘ жобасының Үлгілік конкурстық құжаттамасына 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қолдау шараларын алуға, шығындарды өтеуге және кірістер алуға (керегін көрсету) құқығы бар.
43. Мемлекеттік қолдау шараларын төлеудің, шығындарды өтеудің және кірістер алудың (керегін көрсету) мөлшері, тәртібі және мерзімдері заңнамаға сәйкес Үлгілік шартта белгіленеді.
9. Біліктілік іріктеу
44. Заңның 32-бабына сәйкес, Конкурсқа қатысу үшін Әлеуетті Жекеше әріптес мынадай біліктілік талаптарына сай келуге тиіс:
1) құқық қабілеттілігінің (заңды тұлғалар үшін) және азаматтық әрекет қабілеттілігінің (дара кәсіпкер үшін) болуы;
2) төлем қабілеттілігінің болуы, салық берешегінің болмауы;
3) Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін қажетті қаржылық және (немесе) материалдық және (немесе) еңбек ресурстарының болуы;
4) банкроттық не тарату рәсіміне жатпау, оның мүлкіне тыйым салынбауға тиіс, заңнамаға сәйкес оның қаржылық-шаруашылық қызметі тоқтатыла тұрмауға тиіс;
5) соңғы үш жыл ішінде жасалған МЖӘ Үлгілік шарттары бойынша міндеттемелерді орындамағаны және (немесе) тиісінше орындамағаны үшін жосықсыз Әлеуетті Жекеше әріптес деп тану туралы заңды күшіне енген сот шешімі негізінде жауаптылыққа тартылмауға тиіс.

7. Внесение изменений и/или дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр)
38. Организатор конкурса в срок не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней до истечения окончательного срока представления Конкурсных заявок по собственной инициативе или в ответ на запрос потенциального частного партнера может внести изменения и/или дополнения в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр), а при проведении повторного Конкурса - в срок не позднее 10 (десяти) календарных дней.
39. Организатор конкурса не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня принятия решения о внесении изменений и/или дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) представляет текст внесенных изменений и/или дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) всем потенциальным частным партнерам. При этом срок представления Конкурсных заявок продлевается Организатором конкурса на срок не менее чем на 30 (тридцать) календарных дней для учета потенциальными частными партнерами этих изменений и/или дополнений в Конкурсных заявках, а при повторном Конкурсе по определению Частного партнера – на срок не менее 15 (пятнадцати) календарных дней.
40. Внесенные изменения и/или дополнения имеют обязательную силу.
41. Внесение изменений и/или дополнений в Типовую конкурсную документацию проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) осуществляется в порядке, установленном Правилами.
8. Виды и объемы государственной поддержки, а также источники возмещения затрат и получения доходов Частного партнера
42. В период реализации Проекта ГЧП Частный партнер имеет право на получение мер государственной поддержки, возмещение затрат и получение доходов (указать необходимое) согласно приложению 1 к Типовой конкурсной документации проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр).
43. Размер, порядок и сроки выплаты мер государственной поддержки, возмещения затрат и получения доходов (указать необходимое) устанавливаются Договором в соответствии с законодательством.
9. Квалификационный отбор
44. В соответствии со статьей 32 Закона для участия в Конкурсе Потенциальный частный партнер должен соответствовать следующим квалификационным требованиям:
1) обладать правоспособностью (для юридических лиц) и гражданской дееспособностью (для индивидуального предпринимателя);
2) являться платежеспособным, не иметь налоговой задолженности;
3) иметь финансовые и/или материальные, и/или трудовые ресурсы, необходимые для исполнения обязательств по Типовому договору;
4) не подлежать процедуре банкротства либо ликвидации, на его имущество не должен быть наложен арест, его финансово-хозяйственная деятельность не должна быть приостановлена в соответствии с законодательством;
5) не быть привлеченным к ответственности за неисполнение и/или ненадлежащее исполнение им обязательств по заключенным в течение последних трех лет договорам ГЧП на основании решения суда, вступившего в законную силу, о признании недобросовестным потенциальным частным партнером.

1. Анықтамалар
1. Ағымдық жөндеу – алдын алу іс- шараларын жүргізу және ұсақ зақымдар мен ақаулықтарды жою арқылы ғимараттар мен инженерлік жабдықтың бөліктерін жүйелі және уақытында сақтауға бағытталған, ғимараттардың құрылымдары мен инженерлік жабдықтың жүйелерінің дұрыстығын (жұмысқабілеттілігін) қалпына келтіру, сондай-ақ барлық пайдаланушылық көрсеткіштерін қолдау мақсатымен жүргізілетін техникалық іс- шаралардың кешені.
2. Айрықша құқық – өзінің қалауы бойынша заңға қайшы келмейтін кез келген тәсілмен Жекеше әріптестің зияткерлік қызмет нәтижелерін немесе дараландыру құралдарын пайдалануға және өзге тұлғалардың осындай пайдалануына тыйым салуға немесе рұқсат беруге Мемлекеттік әріптеске тиесілі құқықтардың жиынтығы.
3. Ақау – Ақаулық ұпайлардың берілуіне алып келуі мүмкін және білім беру саласындағы (балабақша) МЖӘ Үлгілік шартына тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердің кез келген сәйкес келмеуі.
4. Ақаулық ұпайлар – Ақаулар немесе өзге де бұзушылықтар болған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске есептейтін айыппұл ұпайлары.
5. Ақы – Қызметті тұтынушылар МЖӘ объектісін пайдалану кезеңінде Жекеше әріптес көрсететін Қызметтерді тұтынғаны үшін төлейтін ақшалай сома.
6. Алғашқы кепілдік – Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік шартының (балабақша) 5-тарауының талаптарына сәйкес, Үлгілік шартты мемлекеттік тіркеу сәтінен бастап ұсынатын кепілдік.
7. Алдын ала талаптар – Үлгілік шарттың 6-тарауында көрсетілген талаптар.
8. Археологиялық олжалар – Жер учаскелерінде табылған, қазылып алынатын және көне заман ескерткіштері.
9. Баланс ұстаушы – балансына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік меншікке қабылдауға жататын МЖӘ объектісін бекіту болжанатын мемлекеттік заңды тұлға.
10. Бас мердігер – Жекеше әріптес құрылыс мердігерлік шартының негізінде тартатын, ___ орынға арналған балабақшаны "кілтке дейінгі" тікелей салуды қамтамасыз ететін, сондай-ақ жобаны жұмысшылармен, қызметшілермен және инженерлік-техникалық жұмыскерлермен, арнайы және құрылыс техникасымен, объектілердің үздіксіз салынуын қамтамасыз ететін құрылыс компаниясы, олардың сапасы үшін жауапты болады. Одан бөлек, Бас мердігер салынатын объектінің қалыпты жұмыс істеуі үшін, құны мердігер жұмысының құны аясында қарастырылатын, қажетті жабдықтың жеткізілуін, монтажын ұйымдастырады.

1. Определения
1. Текущий ремонт – комплекс технических мероприятий, направленных на систематическое и своевременное предохранение частей зданий и инженерного оборудования от преждевременного износа путем проведения профилактических мероприятий и устранения мелких повреждений и неисправностей, производится с целью восстановления исправности (работоспособности) конструкций здания и систем инженерного оборудования, а также поддержания всех эксплуатационных показателей.
2. Исключительное право – совокупность принадлежащих Государственному партнеру прав на использование по своему усмотрению любым не противоречащим законодательству способом результата интеллектуальной деятельности Частного партнера или средства индивидуализации, и на запрещение или разрешение такого использования другими лицами.
3. Дефект – любые несоответствия товаров, услуг и работ условиям Типового договора государственно-частного партнерства в сфере образования (детский сад) и которые могут повлечь присуждение Дефектных очков.
4. Дефектные очки – штрафные очки, начисляемые Государственным партнером Частному партнеру в случае Дефектов или иного нарушения.
5. Плата – денежная сумма, уплачиваемая потребителями услуг за пользование Услугами, предоставляемыми Частным партнером в период эксплуатации Объекта ГЧП.
6. Первая гарантия – гарантия, предоставляемая Частным партнером Государственному партнеру с момента государственной регистрации Типового договора, в соответствии с требованиями раздела 5 Типового договора.
7. Предварительные условия – условия, указанные в разделе 6 Типового договора.
8. Археологические находки – ископаемые и памятники древности, которые обнаружены на Земельных участках.
9. Балансодержатель – государственное юридическое лицо, на баланс которого предполагается закрепление объекта ГЧП, подлежащего приему в государственную собственность в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
10. Генеральный подрядчик – строительная компания, привлекаемая Частным партнером на основании договора строительного подряда и обеспечивающая непосредственное строительство детского сада на ___ мест "под ключ", также обеспечивающая проект рабочими, служащими и инженерно-техническими работниками, специальной и строительной техникой, бесперебойным строительством объектов, несет ответственность за их качество. Кроме того, Генеральный подрядчик организовывает поставку и монтаж оборудования, необходимого для нормального функционирования создаваемого объекта, стоимость которого предусматривается в рамках стоимости работ подрядчика.

11. Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік шарты (балабақша) – Үлгілік шартта көрсетілген және Үлгілік шарттың ажырағысыз бөліктері болып табылатын, Тараптар қол қойған, оған барлық қосымшаларды (егер бар болса, құжаттарды да) қоса алғанда осы Үлгілік шарт (бұдан әрі – Үлгілік шарт).
12. Бұзу күні – бұзу туралы хабарлама алғаннан кейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күннен кейін келетін күн.
13. Еңсерілмейтін күш жағдаяттары (форс-мажор) – Үлгілік шартқа қатысатын тараптардың еркіне бағынбайтын, болжап болмайтын, бірақ шарттық міндеттемелерді орындаудың мүмкін еместігіне алып келетін оқиғалар.
14. Жекеше әріптес (жобалық компания) – Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңына сәйкес, мемлекеттік әріптестер ретінде әрекет ететін тұлғаларды қоспағанда, Үлгілік шарт жасасқан дара кәсіпкер, жай серіктестік, консорциум немесе заңды тұлға.
15. Жекеше әріптестің жабдығы – МЖӘ объектісінің құрамына кірмейтін, Жекеше әріптестің есебінен МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін сатып алынған жабдықтар, механизмдер, көлік және өзге құралдар.
16. Жекеше әріптестің Өкілі – Жекеше әріптес тағайындаған, Үлгілік шартта қарастырылған жағдайларда сенімхат негізінде әрекет ететін және Жекеше әріптес атынан әрекет етуге барлық уәкілеттіліктерге ие тұлға.
17. Жекеше әріптестің персоналы – Жекеше әріптес МЖӘ объектісін салу және пайдалану, оның ішінде Қызметтерді көрсету кезеңінде тартқан бүкіл персонал.
18. Жер учаскесі – Үлгілік шарт талаптарына сәйкес МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін қажетті жер учаскесі.
19. Жобалау-сметалық құжаттама – МЖӘ объектісін салу үшін сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамаға сәйкес әзірленуі және бекітілуі талап етілетін құжаттама.
20. Жоспарлы аяқтау күні – Құрылыс жұмыстарының басталу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) айдан аспауы тиіс Құрылыс жұмыстарының біту күні.
21. Жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегі) жергілікті қамту – жұмыстардағы (қызметтердегі), шарттың және/немесе Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын жұмыскерлердің еңбекақысын төлеу құнында, жұмысты орындау кезінде пайдаланылатын тауарлар құнын және қосалқы мердігерлер шарттарының бағаларын шегерумен, жұмысты орындауға немесе қызмет көрсетуге арналған шарт бойынша жұмысты (көрсетілетін қызметті) өндірушінің еңбекақысын төлеу қорында жергілікті қамту құнының жалпы жиынтық үлесі.
22. Заңнама – белгіленген тәртіпте қабылданған және Қазақстан Республикасының аумағында әрекет ететін нормативтік-құқықтық актілердің жиынтығы.

11. Типовой договор ГЧП в сфере образования (детский сад) – настоящий Типовой договор, включая все подписанные Сторонами приложения к нему (и документы к ним, если таковые имеются), указанные в Типовом договоре и являющиеся неотъемлемыми частями Типового договора (далее – Типовой договор).
12. Дата расторжения – дата, наступающая после ___ (указать прописью) календарных дней после получения уведомления о расторжении.
13. Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажор) – непредсказуемые события, не зависящие от воли сторон, участвующих в Типовом договоре, но ведущие к невозможности исполнения договорных обязательств.
14. Частный партнер (проектная компания) – индивидуальный предприниматель, простое товарищество, консорциум или юридическое лицо, за исключением лиц, выступающих государственными партнерами в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве", заключившие Типовой договор.
15. Оборудование Частного партнера – оборудования, механизмы, транспортные и другие средства, приобретенные для создания и эксплуатации Объекта ГЧП за счет Частного партнера, не входящие в стоимость Объекта ГЧП.
16. Представитель Частного партнера – лицо, назначенное Частным партнером, которое действует на основании доверенности и обладает полномочиями действовать от имени Частного партнера в случаях, предусмотренных Типовым договором.
17. Персонал Частного партнера – весь персонал, задействованный Частным партнером в период строительства и эксплуатации Объекта ГЧП, в том числе при оказании Услуг.
18. Земельный участок – земельный участок, необходимый для строительства и эксплуатации Объекта ГЧП, в соответствии с условиями Типового договора.
19. Проектно-сметная документация – документация, разработка и утверждение которой требуется в соответствии с законодательством об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности для создания Объекта ГЧП.
20. Дата планового завершения – дата окончания Строительных работ, которая не должна превышать ___ (указать прописью) месяцев с Даты начала Строительных работ.
21. Местное содержание в работах (услугах) – совокупная суммарная доля стоимости местного содержания в работах (услугах), в цене договора и/или оплаты труда работников, являющихся гражданами Республики Казахстан, в фонде оплаты труда производителя работ (услуг) по Типовому договору на выполнение работ или оказание услуг, за вычетом стоимости товаров, используемых при выполнении работы, и цен договоров субподрядов.
22. Законодательство – совокупность нормативных правовых актов, принятых в установленном порядке и действующих на территории Республики Казахстан.

23. Инвестициялық шығындар өтемақысы (бұдан әрі – ИШӨ) – Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" Заңының 9-бабының 2-тармағының 3)-тармағына сәйкес Жекеше әріптестің инвестициялық шығындарының өтемақысы.
24. Инвестор – жобалық компанияға иелік ететін (үлестік қатысу немесе акциялар пакетіне мөлшерлес жолмен) жеке тұлға және/немесе заңды тұлға немесе консорциум (заңды тұлғалардың бірлестігі).
25. Кадрлар – Жекеше әріптес жұмыскерлерінің негізгі құрамы (штаты).
26. Кадрлардағы жергілікті қамту – жұмысшылар мен қызметшілерді әрбір санат бойынша бөлумен, келісімшартты орындау кезінде тартылған персоналдың жалпы санына қатысты пайызбен алынған қазақстандық кадрлардың саны.
27. Қаржыландыру шарттары – МЖӘ жобасын қаржыландыруға қатысты Жекеше әріптес және Кредиторлар арасында жасалған кез келген шарттар және/немесе құжаттар.
28. Қаржылық жабу – Жекеше әріптес және қаржылық институт арасындағы МЖӘ жобасын қаржыландыру туралы шарттың жасалуы.
29. Қауіпті қалдықтардың көмулері – қауіпті қасиеттерге (улылық, жарылу қаупі бар, радиоактивті, өрт қаупі бар, жоғары реакциялық қабілетке ие) ие қауіпті заттардан тұратын және дербес немесе өзге заттармен жанасқанда қоршаған орта мен адам денсаулығы үшін тікелей және әлеуетті қауіптілік әкеле алатын және Құрылыс жұмыстарының басталу күніне дейін құзыретті зерттеулермен анықталуы мүмкін болмайтын көмулер.
30. Конкурс – "__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ____ орынға арналған балабақшаны салу және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша оңайлатылған конкурстық процедураларды қолдану арқылы Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурс.
31. Конкурс жеңімпазы – "__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ____ орынға арналған балабақшаны салу және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурстың жеңімпазы ретінде комиссиямен таңдалған жеке немесе заңды тұлға (конкурс жеңімпазының аты).
32. Конкурсты ұйымдастырушы – "__________" мемлекеттік мекемесі.
33. Конкурстық құжаттама – МЖӘ жобасын іске асыру үшін конкурстық өтінімдерді дайындау және Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсқа қатысу үшін Конкурсты ұйымдастырушымен ұсынылған конкурстың бүкіл шарттарынан тұратын, заңнамаға сәйкес анықталған құжаттар жиыны.
34. Кредитор – Тіркеу күнінен кейін, бірақ Құрылыс жұмыстарының басталу күнінен кешіктірмей, Қаржыландыру шарттарына сәйкес Жекеше әріптеске қаржыландыру ұсынатын қаржылық ұйымдар.
35. Құрылыс жұмыстары – МЖӘ объектісін жобалау және салу талаптарына сәйкес жүргізілуі қажет барлық жұмыстар.

23. Компенсация инвестиционных затрат (далее – КИЗ) – компенсация инвестиционных затрат Частного партнера в соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственно-частном партнерстве".
24. Инвестор – физическое лицо и/или юридическое лицо или консорциум (объединение юридических лиц), владеющие проектной компанией (путем долевого участия или соразмерно пакетам акций).
25. Кадры – основной (штатный) состав работников Частного партнера;
26. Местное содержание в кадрах – количество казахстанских кадров в процентах к общей численности персонала, задействованного при исполнении Типового договора, с разбивкой по каждой категории рабочих и служащих.
27. Договоры финансирования – любые договоры и/или документы, заключенные между Частным партнером и Кредиторами в отношении финансирования Проекта ГЧП.
28. Финансовое закрытие – заключение договора между Частным партнером и финансовым институтом о финансировании Проекта ГЧП.
29. Захоронения опасных отходов – захоронения, которые содержат вредные вещества, обладающие опасными свойствами (токсичностью, взрывоопасностью, радиоактивностью, пожароопасностью, высокой реакционной способностью) и могут представлять непосредственную или потенциальную опасность для окружающей среды и здоровья человека самостоятельно или при вступлении в контакт с другими веществами и которые не могли быть выявлены компетентным исследованием до Даты начала Строительных работ.
30. Конкурс – конкурс по выбору Частного партнера с использованием упрощенных конкурсных процедур, по проекту ГЧП "Строительство и эксплуатация детского сада на ____ мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)".
31. Победитель конкурса – физическое или юридическое лицо, которое выбрано комиссией в качестве победителя конкурса по выбору частного партнера по Проекту ГЧП "Строительство и эксплуатация детского сада на ____ мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)" (имя победителя конкурса).
32. Организатор конкурса – государственное учреждение "__________".
33. Конкурсная документация – документы, содержащие все условия конкурса, предоставленные Организатором конкурса для подготовки конкурсных заявок и участия в конкурсе по выбору Частного партнера для реализации проекта ГЧП.
34. Кредитор – финансовые организации, которые предоставляют финансирование Частному партнеру согласно договорам финансирования после Даты регистрации, но не позднее Даты начала Строительных работ.
35. Строительные работы – все работы, необходимые к проведению в соответствии с требованиями к проектированию и строительству Объекта ГЧП.

36. Құрылыс жұмыстарының басталу күні – Алдын ала талаптардың әрекеттерінің тоқтау күні.
37. Құрылыс кепілдігі – Үлгілік шарттың 108 және 109-тармақтарының талаптарына сәйкес, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске ұсынған, Құрылыс жұмыстарына қатысты кепілдік.
38. Қызметтер – Құрылыс жұмыстарын қоспағанда, Үлгілік шарттың әрекет етуі кезінде МЖӘ объектісін пайдаланумен және ұстаумен байланысты Жекеше әріптестің (және/немесе Жекеше әріптестің өкілдерінің, жұмыскерлерінің, мердігерлерінің немесе субмердігерлерінің) әрекеттері.
39. Қызметтерді көрсетудің басталу күні – Жекеше әріптестің Қабылдау актісіне қол қойған күннен бастап Қызметтерді көрсетуінің басталу күні.
40. Қызметті тұтынушылар –__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) өмір сүретін, __________ қаласында "______________" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік балабақшасынан орын алуға кезекте тұрған ата-аналар (оларға теңестірілген тұлғалар) және мектепке дейінгі жастағы (___ жасқа дейінгі) балалар.
41. Мемлекеттік әріптес – "__________________________" мемлекеттік мекемесі атынан Қазақстан Республикасы.
42. Мемлекеттік әріптестің өкілі – Мемлекеттік әріптес тағайындаған, Үлгілік шартта қарастырылған жағдайларда сенімхат негізінде әрекет ететін және Мемлекеттік әріптес атынан әрекет етуге барлық уәкілеттіліктерге ие тұлға.
43. Мемлекеттік орган – мемлекет атынан заңдары, өзге де нормативтік құқықтық актiлері арқылы: жалпыға бiрдей мiндетті мiнез-құлық ережелерiн белгілейтiн актiлер шығару; әлеуметтiк мәнi бар қоғамдық қатынастарды басқару мен реттеп отыру; мемлекет белгiлеген жалпыға бiрдей мiндеттi мiнез-құлық ережелерiнiң сақталуына бақылау жасау жөнiндегі функцияларды жүзеге асыруға уәкiлеттік берiлген мемлекеттiк мекемелер.
44. Мердігер (жобалаушы) – Жекеше әріптеспен мердігерлік шартының негізінде тартылатын, МЖӘ объектісін салу бойынша жобалау-сметалық және жұмыс құжаттамасын берумен жоба бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізетін компания.
45. МЖӘ жобасы – "__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ____ орынға арналған балабақшаны салу және пайдалану" МЖӘ жобасы.
46. МЖӘ жобасын басқару –жобаның шарттарын айқындау, тұжырымдау, өзгерту, жобаны жоспарлау, жобаны техникалық орындау (жоспарлау мен бақылауды қоспағанда), жобаның орындалуын бақылау;
47. МЖӘ объектісі – салынуы мен пайдаланылуы МЖӘ жобасын іске асыру аясында жүзеге асырылатын, __________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ____ орынға арналған балабақша (бірнеше балабақшаларды жоспарлаған жағдайда оларды көрсету қажет).

36. Дата начала Строительных работ – дата прекращения действия Предварительных условий.
37. Строительная гарантия – гарантия в отношении Строительных работ, предоставленная Частным партнером Государственному партнеру в соответствии с требованиями пунктов 108 и 109 Типового договора.
38. Услуги – действия Частного партнера (и/или представителей, работников, подрядчиков или субподрядчиков Частного партнера), в связи с эксплуатацией и содержанием Объекта ГЧП в течение действия Типового договора, за исключением Строительных работ.
39. Дата начала оказания Услуг – дата начала оказания Услуг Частным партнером с даты подписания акта приемки.
40. Потребители услуг – родители (приравненные к ним лица) и дети дошкольного возраста (до ___ лет), проживающие в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), которые стоят в очереди на получение места в государственном детском саду в государственном учреждении "______________" г. __________.
41. Государственный партнер – Республика Казахстан, в лице государственного учреждения "__________________________".
42. Представитель Государственного партнера – лицо, назначенное Государственным партнером, которое действует на основании доверенности и обладает всеми полномочиями действовать от имени Государственного партнера в случаях, предусмотренных Типовым договором.
43. Государственный орган – государственные учреждения, осуществляющие от имени государства функций по: изданию актов, определяющих общеобязательные правила поведения; управлению и регулированию социально значимых общественных отношений; контролю за соблюдением установленных государством общеобязательных правил поведения.
44. Подрядчик (проектировщик) – компания, привлекаемая частным партнером на основании договора подряда, которая проводит проектно-изыскательские работы по Проекту ГЧП с предоставлением проектно-сметной и рабочей документации по строительству Объекта ГЧП.
45. Проект ГЧП – проект ГЧП "Строительство и эксплуатация детского сада на ___ мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)".
46. Управление проектом ГЧП – определение, формулирование, изменение условий проекта, планирование проекта, техническое выполнение проекта (за исключением планирования и контроля), контроль над выполнением проекта.
47. Объект ГЧП – детский сад (в случае планирования нескольких детских садов необходимо их перечислить) на ____ мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), строительство и эксплуатация которого осуществляется в рамках реализации Проекта ГЧП.

48. МЖӘ объектісін иелену және пайдалану құқығы – МЖӘ объектісіне нақты иелік етуді және МЖӘ объектісін пайдалану барысында пайдалар алуға заңмен қамтамасыз етілген мүмкіндік. Пайда Үлгілік шартқа және заңнамаға қайшы келмейтін кіріс түрінде немесе өзге нысандарда болуы мүмкін.
49. МЖӘ объектісін пайдалану – Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін Үлгілік шартта айқындалған тәртіппен және шарттарда МЖӘ объектісінің тағайындауына сәйкес, оның ішінде Қызметтер көрсету мақсатында пайдалануы.
50. МЖӘ объектісінің құны – бекітілген тұжырымдамаға және Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес МЖӘ объектісінің болжамды құны.
51. Объектіні пайдалануға қабылдау актісі (бұдан әрі – қабылдау актісі) – объект құрылысының бекітілген жобаға және мемлекеттік (мемлекетаралық) нормативтерге сәйкес аяқталғанын және объектінің пайдалануға толық әзірлігін растайтын құжат.
52. Пайдалану кепілдігі – Үлгілік шарттың 160-тармағының талаптарына сәйкес, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске МЖӘ объектісін пайдалану басталған сәттен бастап ұсынатын кепілдік.
53. Уәкілетті органдар – рұқсат етуші және хабарлаушы тәртіп енгізілген немесе енгізу жоспарланып отырған нақты салада қызметті реттеуге жауапты мемлекеттік органдар. Үлгілік шарт аясында уәкілетті органдар жергілікті немесе мемлекеттік билік болып табылатын немесе оның құрылымына кіретін және МЖӘ объектісі үшін коммуналдық қызметтердің жеткізушілерін және кез келген рұқсатты беруге жауапты болып табылатын немесе жауапты болатын кез келген органдар мен тұлғаларды қоса алғанда, мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, сондай-ақ заңды тұлғалар болуы мүмкін.
54. Рұқсат – Уәкілетті органның рұқсат беруші органдарымен лицензиялау немесе рұқсат беру процедуралары арқылы жүзеге асырылатын, қызметті немесе әрекеттерді (операцияларды) жүзеге асыруға жеке немесе заңды тұлғаның құқықтарын растау. Үлгілік шарт аясында Рұқсаттар деп Жекеше әріптестің Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерінің кез келгенін орындау үшін қажетті барлық рұқсаттар, келісулер, мақұлдаулар, актілер, лицензиялар және бекітулер түсінілуі мүмкін.
55. Субмердігерлер – мердігердің тапсырысы бойынша қандай да бір жұмыстарды орындайтын компаниялар.
56. Тауарлардағы жергілікті қамту – Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асырылатын тауарларды өндірушінің тауарды өңдеуге пайдаланылатын жергілікті материалдар мен шығындар құнының тауардың түпкілікті құнындағы пайыздық құрамы.
57. Тәуекелдер – пайда болған жағдайда оң немесе теріс әсері болатын, ақша түріндегі сатып алуларға немесе шығындарға алып келетін оқиға немесе шарт.

48. Право владения и пользования Объектом ГЧП – юридически обеспеченная возможность осуществлять фактическое обладание Объектом ГЧП и получать выгоды в ходе эксплуатации Объекта ГЧП. Выгода может выступать в виде дохода и в иных формах, не противоречащих Типовому договору и законодательству.
49. Эксплуатация Объекта ГЧП – использование Объекта ГЧП Частным партнером в соответствии с назначением Объекта ГЧП, в том числе в целях оказания Услуг, в порядке и на условиях, определенных Типовым договором.
50. Стоимость Объекта ГЧП – предполагаемая стоимость Объекта ГЧП согласно утвержденной концепции и проектно-сметной документации.
51. Акт приемки объекта в эксплуатацию (далее – акт приемки) – документ, подтверждающий завершение строительства объекта в соответствии с утвержденным проектом и государственными (межгосударственными) нормативами и полную готовность объекта к эксплуатации.
52. Эксплуатационная гарантия – гарантия, предоставляемая Частным партнером Государственному партнеру с момента начала эксплуатации Объекта ГЧП, в соответствии с требованиями пункта 160 Типового договора.
53. Уполномоченные органы – государственные органы, ответственные за регулирование деятельности в конкретной сфере, в которой введен или планируется к введению разрешительный или уведомительный порядок. В рамках Типового договора Уполномоченными органами могут быть государственные органы, государственные учреждения, а также юридические лица, которые являются или входят в структуру местной или государственной власти и имеют властные полномочия в отношении Проекта ГЧП, включая поставщиков коммунальных услуг для Объекта ГЧП, и любые другие органы или лица, которые являются или будут ответственными за выдачу любого Разрешения.
54. Разрешение – подтверждение права физического или юридического лица на осуществление деятельности или действий (операций), осуществляемое разрешительными органами посредством лицензирования или разрешительной процедуры. В рамках Типового договора под Разрешениями могут пониматься все разрешения, согласия, одобрения, акты, лицензии и утвержденные НПА, необходимые для выполнения любого из обязательств Частного партнера по Типовому договору.
55. Субподрядчики – компании, выполняющие те или иные работы по заказу Генерального подрядчика.
56. Местное содержание в товарах – процентное содержание стоимости используемых местных материалов, производимых на территории Республики Казахстан.
57. Риски – событие или условие, которое в случае возникновения имеет позитивное или негативное воздействие, приводит к приобретениям или потерям в денежном выражении.

58. Техникалық қадағалау – Үлгілік шартқа, Жобалау-сметалық құжаттамаға және заңнамаға сәйкес, Жекеше әріптестің құрылыс жұмыстарын орындауы бойынша бақылауды жүзеге асыратын тұлға.
59. Тіркеу күні – бюджеттік заңнамаға сәйкес Үлгілік шартты тіркеу күні.
60. Төлем мөлшері – Мемлекет Жекеше әріптестен Үлгілік шартқа 10-қосымшаның ережелеріне сәйкес алатын айыппұл санкциялары.
61. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі – Тіркеу күнінен басталатын және Үлгілік шартты Бұзу күні бітетін кезең.
62. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімінің өту күні – Тіркеу күнінен бастап ___ жыл.
2. Қолданылатын құқық
63. Үлгілік шарттың негізінде қол қойылған Үлгілік шарт және басқа да мәмілелер үшін Қазақстан Республикасының құқығы қолданылады.
64. Үлгілік шарт бойынша құқықты беруге бағытталған мәмілелер бойынша құқықтар мен міндеттерге Қазақстан Республикасының құқығы қолданылады.
65. Жекеше әріптес Қазақстан Республикасы қоршаған ортаны қорғау саласында қабылдаған халықаралық міндеттемелерді орындау міндеттемесін өзіне алады.
66. Егер олар Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық Үлгілік шарттарға қайшы келмесе, заңнаманың нормалары қолданылады.
3. Үлгілік шарттың нысанасы және МЖӘ объектісі
67. Үлгілік шарттың нысанасы Тараптардың МЖӘ жобасын іске асыру кезіндегі мектепке дейінгі тәрбиелеу мен білім берудің проблемаларын кешенді шешу мақсатында МЖӘ объектісін салуға және пайдалануға бағытталған Тараптардың қарым-қатынастарын реттеу болып табылады.
68. Жекеше әріптес __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ___ орынға арналған балабақша салуды жүзеге асырады, салғаннан кейін оны мемлекеттік меншікке тапсырады және пайда алу мүмкіндігімен иелену және пайдалану құқығы негізінде оны пайдалануды жүзеге асырады, ал Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптестің пайдасына Үлгілік шартта қарастырылған мемлекеттік міндеттемелерді өзіне қабылдайды.
69. МЖӘ объектісінің сипаттама нысаны, салынатын МЖӘ объектісінің қуаты, құрылымы және техникалық көрсеткіштері Үлгілік шартқа 1-қосымшада көрсетілген.
70. Мемлекеттік әріптес Үлгілік шартты жасау сәтіне, Үлгілік шартқа сәйкес меншік құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың негізінде иелену және пайдалану құқығы Жекеше әріптеске берілетін, МЖӘ объектісін салу көзделетін Жер учаскесінің меншік иесі екендігіне кепілдік береді (меншік құқығын куәландыратын құжаттардың көшірмелері және/немесе түпнұсқалары қоса беріледі).

58. Технический надзор – лицо, осуществляющее контроль по выполнению Частным партнером Строительных работ в соответствии с Типовым договором, проектно-сметной документацией и законодательством.
59. Дата регистрации – дата регистрации Типового договора в соответствии с бюджетным законодательством.
60. Размер оплаты – штрафные санкции, взимаемые Государственным партнером с Частного партнера в случае Дефектов или иного нарушения.
61. Срок действия Типового договора – период, начинающийся с Даты регистрации и истекающий в Дату расторжения Типового договора.
62. Дата истечения срока действия Типового договора – ___ год с Даты регистрации.
2. Применимое право
63. Для Типового договора и других сделок, подписанных на основе этого Типового договора, применяется право Республики Казахстан.
64. К правам и обязанностям по сделкам, направленным на передачу права по Типовому договору, применяется право Республики Казахстан.
65. Частный партнер принимает на себя обязательство соблюдать принятые Республикой Казахстан международные обязательства в области охраны окружающей среды.
66. Нормы законодательства применяются, если они не противоречат международным договорам, участником которых является Республика Казахстан.
3. Предмет Типового договора и Объект ГЧП
67. Предметом Типового договора является урегулирование отношений Сторон при осуществлении Сторонами деятельности, направленной на строительство и эксплуатацию Объекта ГЧП с целью комплексного решения проблем дошкольного воспитания и образования.
68. Частный партнер осуществляет строительство детского сада на ___ мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), передает его в государственную собственность после строительства и осуществляет его эксплуатацию на основе права владения и пользования с возможностью получения дохода им, а Государственный партнер принимает на себя в пользу Частного партнера государственные обязательства, предусмотренные в Типовом договоре.
69. Форма описания Объекта ГЧП, мощность, структура и технические показатели создаваемого Объекта ГЧП указана в приложении 1 к Типовому договору (далее – Приложение 1).
70. Государственный партнер гарантирует, что на момент заключения Типового договора на основании документов о государственной регистрации прав собственности он является собственником Земельного участка, на котором предполагается строительство Объекта ГЧП, права владения и пользования которым передаются Частному партнеру в соответствии с Типовым договором (копии и/или оригиналы документов, удостоверяющих право собственности, прилагаются).

71. Мемлекеттік әріптес мүддесін қорғайтын уәкілетті мемлекеттік органдар туралы мәліметтер:
"__________" мемлекеттік мекемесі
Заңды мекен-жайы: __________
Телефон _________
Пошталық мекен-жайы _________
72. МЖӘ жобасын жүзеге асыру кестесі Үлгілік шартқа 2-қосымшада көрсетілген.
73. МЖӘ жобасын іске асырудың қаржы-экономикалық нысан жоспары Үлгілік шартқа 3-қосымшада келтірілген.
74. Жекеше әріптес кірістер алу мақсатында халыққа Үлгілік шартқа 3-қосымшада көрсетілген Қызметтерді көрсетеді.
75. Көрсетілетін қызметтерге тарифтер және Жекеше әріптестің кірістерді алу көздері Үлгілік шартқа 3-қосымшада көрсетілген МЖӘ жобасын іске асырудың Қаржы-экономикалық жоспарында келтірілген.
76. Үлгілік шарттан туындайтын немесе Үлгілік шартқа сәйкес ұсынылған Жекеше әріптестің барлық құқықтары, өкілеттіктері мен міндеттері Үлгілік шарттың қолданылу кезеңі ішінде Жекеше әріптес үшін айрықша болып табылады және Мемлекеттік әріптес Үлгілік шарт бойынша Жекеше әріптестің осы құқықтары мен міндеттемелерінің ешбіреуін Үлгілік шарттың қолданылу кезеңі ішінде Жекеше әріптестің жазбаша келісімінсіз кез келген өзге тұлғаға бермеуге міндеттенеді.
4. Үлгілік шарттың айтарлықтай талаптары
77. Үлгілік шарттың айтарлықтай талаптары:
1) МЖӘ объектісінің саны және орналасқан орны;
2) уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіге сәйкес МЖӘ жобасы бойынша жер учаскесінің ауданы;
3) МЖӘ объектісінің қуаты – ___ орын;
4) Үлгілік шарттың ережелеріне сәйкес Қызметтерді көрсету сапасы;
5) Үлгілік шарттың ережелеріне сәйкес шығындарды өтеу көздері және мемлекеттік қолдау шаралары (керегін көрсету) болып табылады.
78. Үлгілік шарттың айтарлықтай талаптары өзгертуге жатпайды.
5. Алғашқы кепілдік
79. Жекеше әріптес Тіркеу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) банктік күн ішінде Мемлекеттік әріптеске Алғашқы кепілдікті беруге міндетті. Алғашқы кепілдік Үлгілік шартқа 4-қосымшада көрсетілген нысан бойынша рәсімделеді.
80. Алғашқы кепілдік мынадай өлшемшарттарға сәйкес келуі тиіс:
1) кепілдік Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсты өткізу аясында Конкурс жеңімпазымен тапсырылған Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету сомасына тең сомада Үлгілік шарт бойынша болжанатын инвестициялардың оннан бір пайызы мөлшерінде берілуі тиіс;
2) кепілдік Тіркеу күнінен бастап Құрылыс кепілдігін беру күніне дейін Жекеше әріптестің Үлгілік шарттың 82-тармағында көрсетілген Үлгілік шарттың Алдын-ала талаптарын кез келген бұзуы жағдайында, Мемлекеттік әріптеске берілген Алғашқы кепілдік бойынша талаптарды қоюға мүмкіндік беруі тиіс;

71. Сведения об уполномоченных государственных органах, представляющих интересы Государственного партнера:
Государственное учреждение "__________"
Юридический адрес: __________
Телефон _________
Почтовый адрес _________
72. График осуществления Проекта ГЧП указан в приложении 2 к Типовому договору.
73. Форма финансово-экономического плана реализации Проекта ГЧП указана в приложении 3 к Типовому договору (далее – Приложение 3).
74. Частный партнер с целью комплексного решения проблем дошкольного воспитания и образования оказывает Услуги на объекте ГЧП по дошкольному воспитанию и образованию.
75. Тарифы на оказываемых Услуг и источники получения доходов Частного партнера отражены в Финансово-экономических показателях реализации Проекта ГЧП, указанных в приложении 3 к Типовому договору.
76. Все права, полномочия и обязанности Частного партнера, вытекающие из Типового договора или предоставленные согласно Типовому договору, являются исключительными для Частного партнера на протяжении действия Типового договора, и Государственный партнер обязуется не предоставлять в период действия Типового договора данные права или обязательства Частного партнера по Типовому договору любому иному лицу без письменного согласия Частного партнера.
4. Существенные условия Типового договора
77. Существенными условиями Типового договора являются:
1) количество и месторасположение Объекта ГЧП;
2) площадь земельного участка по Проекту ГЧП согласно акту на право временного безвозмездного землепользования;
3) мощность Объекта ГЧП – ___ мест;
4) качество оказания Услуг в соответствии с положениями Типового договора;
5) источники возмещения затрат и меры государственной поддержки в соответствии с положениями Типового договора (указать нужное).
78. Существенные условия Типового договора не подлежат изменению.
5. Первая гарантия
79. В течение ___ (указать прописью) банковских дней с Даты регистрации Частный партнер обязан предоставить Государственному партнеру Первую гарантию. Первая гарантия оформляется по форме, указанной в приложении 4 к Типовому договору.
80. Первая гарантия должна соответствовать следующим критериям:
1) гарантия должна быть выдана в сумме, равной сумме обеспечения конкурсной заявки, представленного Победителем конкурса в рамках проведения Конкурса в размере 0,1% от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору;
2) гарантия должна позволять Государственному партнеру выдвигать требования по данной Первой гарантии в случае любого нарушения Частным партнером Предварительных условий Типового договора, указанных в пункте 82 Типового договора, начиная с Даты регистрации до даты выдачи Строительной гарантии;

3) кепілдік Үлгілік шарттың 84-тармағына сәйкес, күндердің қайсысының ерте келуіне байланысты Құрылыс кепілдігінің берілу күні немесе Үлгілік шартты бұзу күні кері қайтарылып алынуы тиіс;
4) кепілдік Үлгілік шарттың 240-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес ___ (жазумен көрсету) ай ішінде әрекет етеді.
6. Алдын ала талаптар
81. Тараптар Тіркеу күнінен ___ (жазумен көрсету) айдан кешіктірмей Үлгілік шарттың 82 және 83-тармақтарында көрсетілген Алдын ала талаптарды орындауы тиіс.
82. Жекеше әріптес мынадай Алдын ала талаптарды орындауы тиіс:
1) қарыз қаражаттарын тарту кезінде Қаржыландыру шарттарын жасау және Қаржыландыру шарттарында қарастырылған барлық талаптарды сақтау және Мемлекеттік әріптеске барлық қосымшаларды, ілеспе құжаттарды қоса алғанда, қол қойылған Қаржыландыру шарттарының куәландырылған көшірмелерін, сондай-ақ Қаржыландыру шарттары өзгерген кезде барлық қосымшаларды, ілеспе құжаттарды қоса алғанда, жасалған қосымша келісімдердің көшірмелерін тиісті түрде тапсыру;
2) Қолда бар Жобалау-сметалық құжаттамасын (Үлгілік жобаны) "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ___ орынға арналған балабақша салу және пайдалану" МЖӘ жобасының тұжырымдамасында қамтылған МЖӘ жобасының маркетингтік және қаржы-экономикалық параметрлерін ескере отырып, МЖӘ объектісінің нақты алаңына бекітуді жүзеге асыру және Мемлекеттік әріптеспен келісу:
Жекеше әріптес Жобалау-сметалық құжаттамасын бекітуді тиісті лицензияларға ие орындаушыларды тарту арқылы, заңнамаға және нормативтік-техникалық құжаттамаға сәйкес МЖӘ объектісінің құрылысы басталғанға дейін аталған құжатқа қатысты қажетті келісулерді одан әрі алумен жүзеге асырылады;
Жобалау-сметалық құжаттамада Үлгілік шартқа 1-қосымшаға және заңнамаға сәйкес МЖӘ объектісіне қойылатын талаптар сақталуы тиіс;
3) құрылысқа рұқсаттардың барлығын алу және олардың көшірмелерін Мемлекеттік әріптеске тапсыру;
4) Мемлекеттік әріптеске жобалау және құрылыс талаптарына сәйкес құрылыс жұмыстарын бастау және іске асыру үшін Үлгілік шарттың 34-тарауына сәйкес қажетті сақтандыру өтемін растайтын сақтандыру шарттарының көшірмелерін тапсыру.
83. Мемлекеттік әріптестің Алдын ала талаптары:
1) Жекеше әріптеске Тіркеу күнінен кейін ___ (жазумен көрсету) ай ішінде уақытша өтеусіз пайдалану құқығында Жер учаскесін беру;
2) ___ (жазумен көрсету) жұмыс күні ішінде келісу үшін Жекеше әріптес тапсырған Жобалау-сметалық құжаттаманы қарау.

3) гарантия должна быть отозвана в день выдачи Строительной гарантии или в Дату расторжения Типового договора в соответствии с пунктом 84 Договора в зависимости от того, какая из дат наступила раньше;
4) гарантия действует в течение ___ (указать прописью) месяцев в соответствии с подпунктом 1) пункта 240 Типового договора.
6. Предварительные условия
81. Стороны должны выполнить Предварительные условия, указанные в пунктах 82 и 83 Типового договора не позднее ___ (указать прописью) месяцев с Даты регистрации.
82. Частный партнер должен выполнить следующие Предварительные условия:
1) при привлечении заемных средств, заключить договоры финансирования и соблюдать все условия, предусмотренные договорами финансирования и предоставить Государственному партнеру надлежащим образом заверенные копии подписанных договоров финансирования, включая все приложения, сопутствующие документы, а также при изменении договоров финансирования копии заключенных дополнительных соглашений, включая все приложения, сопутствующие документы;
2) осуществить привязку имеющейся проектно-сметной документации (типового проекта) к конкретной площадке Объекта ГЧП с учетом маркетинговых и финансово-экономических параметров Проекта ГЧП, содержащихся в концепции Проекта ГЧП "Строительство и эксплуатация детского сада на ___ мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)" и согласовать с Государственным партнером:
Частный партнер осуществляет привязку проектно-сметной документации с привлечением исполнителей, имеющих соответствующие лицензии, с дальнейшим получением необходимых согласований в отношении данного документа до начала строительства Объекта ГЧП в соответствии с законодательством и нормативно-технической документацией;
в проектно-сметной документации должны соблюдаться требования к Объекту ГЧП, предъявляемые в соответствии с приложением 1 к Типовому договору и законодательством;
3) получить все разрешения на строительство и предоставить их копии Государственному партнеру;
4) предоставить Государственному партнеру копии договоров страхования, подтверждающих страховое покрытие, необходимое в соответствии с разделом 34 Типового договора для начала и реализации строительных работ в соответствии с требованиями к проектированию и строительству.
83. Предварительные условия Государственного партнера:
1) передача Частному партнеру Земельного участка на праве временного безвозмездного пользования после Даты регистрации в течение ___ (указать прописью) месяцев;
2) рассмотреть проектно-сметную документацию, представленную Частным партнером в течение ___ (указать прописью) рабочих дней для ее согласования.

84. Жекеше әріптес Тіркеу күнінен кейін ___ (жазумен көрсету) ай ішінде Үлгілік шарттың 82-тармағында көрсетілген Үлгілік шарттың Алдын ала талаптарын орындамаған жағдайда, Тараптар орындалмаған Алдын ала талаптарды қалай орындау керектігін шешу мақсатында кездесу өткізуге міндеттенеді. Егер Тараптар Тіркеу күнінен ___ (жазумен көрсету) ай өткенге дейін келісімге қол жеткізе алмаса:
1) егер қандай да бір талап Жекеше әріптестің, оның ішінде қаржылық ұйымның кінәсі бойынша орындалмаса:
Мемлекеттік әріптес, егер осындай кезең ішінде Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптесті орындалмаған талаптардың орындалғаны туралы хабардар еткенде және Мемлекеттік әріптес осыған көз жеткізгенде; соңғы жағдайда Үлгілік шарт бұзылмайтын жағдайды қоспағанда, Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады;
осы тармақшаға сәйкес Үлгілік шартты бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес шеккен залалдар мен шығыстардың мөлшері Алғашқы кепілдік сомасы болып есептеледі және Мемлекеттік әріптес Алғашқы кепілдік бойынша талаптарды қоюға және толық көлемде төлем алуға құқылы;
2) егер қандай да бір талап Мемлекеттік әріптестің кінәсі бойынша орындалмаса:
Жекеше әріптес, егер осындай кезең ішінде Мемлекеттік әріптес әріптес Жекеше әріптесті орындалмаған талаптардың орындалғаны туралы хабардар еткенде және Жекеше әріптес осыған көз жеткізгенде; соңғы жағдайда Үлгілік шарт бұзылмайтын жағдайды қоспағанда, Мемлекеттік әріптес Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады;
осы тармақшаға сәйкес Үлгілік шартты бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Алғашқы кепілдікті қайтарады;
3) егер қандай да бір талап еңсерілмейтін күш (форс-мажор) жағдаяттарымен байланысты орындалмаса:
кез келген Тарап Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын өзге Тарапқа хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұза алады;
осы тармақшаға сәйкес Үлгілік шартты бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Алғашқы кепілдікті қайтарады.
7. Жекеше әріптеске жер учаскесін беру тәртібі
85. Мемлекеттік әріптес Тіркеу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) ай ішінде Жекеше әріптеске уақытша өтеусіз жер пайдалануға Жер учаскесін беру үшін заңнамаға сәйкес барлық қажетті шараларды қабылдауға міндеттенеді.

84. В случае невыполнения Частным партнером Предварительных условий Типового договора, указанных в пункте 82 Типового договора по истечению ___ (указать прописью) месяцев с Даты регистрации, Стороны обязуются провести встречу с целью решения того, как выполнить невыполненные Предварительные условия. Если Стороны не могут достичь соглашения до истечения ___ (указать прописью) месяцев с Даты регистрации:
1) если какое-либо условие не выполнено по вине Частного партнера, в том числе по вине финансовой организации:
Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения, за исключением случая, если в течение такого периода Частный партнер уведомил Государственного партнера, что невыполненные условия были выполнены, и Государственный партнер удостоверился в этом. В последнем случае Типовой договор не расторгается;
в случае расторжения Типового договора в соответствии с настоящим подпунктом размер убытков и расходов, понесенных Государственным партнером, считается суммой Первой гарантии, и Государственный партнер вправе выдвигать требования по Первой гарантии и получать выплату в полном объеме;
2) если какое-либо условие не выполнено по вине Государственного партнера:
Частный партнер расторгает Типовой договор, направив Государственному партнеру уведомление за __ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения, за исключением случая, если в течение такого периода Государственный партнер уведомил Частного партнера, что невыполненные условия были выполнены, и Частный партнер удостоверился в этом. В последнем случае Типовой договор не расторгается;
в случае расторжения Типового договора в соответствии с настоящим подпунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Первую гарантию;
3) если какое-либо условие не выполнено в связи с обстоятельствами непреодолимой силы (форс-мажор):
любая Сторона может расторгнуть Типовой договор, направив другой Стороне уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения;
в случае расторжения Типового договора в соответствии с настоящим подпунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Первую гарантию.
7. Порядок предоставления Частному партнеру Земельного участка
85. Государственный партнер обязуется в течение ___ (указать прописью) месяцев с Даты регистрации принять все необходимые меры в соответствии с законодательством для предоставления Частному партнеру Земельного участка во временное безвозмездное землепользование.

86. Тараптар Жекеше әріптес қандай да болмасын өтемақы төлеу немесе оңалту бойынша, мемлекеттік меншікте тұрған, МЖӘ объектісінің құрылысы үшін Жер учаскесі немесе оның бөлігі немесе оған құқық алынған қандай да бір тұлғаның қоныс аударуына міндеттемелер өтемейтіндігін және Мемлекеттік әріптес Жеке әріптестің өтініші бойынша осындай жер мәселелеріне қатысты үшінші тұлғалармен қозғалған кез келген талаптар мен сот істері бойынша Жекеше әріптестің тарапында болатындығын келіседі.
87. Мемлекеттік әріптес тарапынан МЖӘ объектісінің құрылысы үшін Жер учаскесін беру кідірген жағдайда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске міндеттемелердің орындалмауы туралы хабарлама жолдайды.
88. Мемлекеттік әріптес міндеттемелердің орындалмауы туралы хабарлама жолданған күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде (немесе міндеттемелердің орындалмауы туралы хабарламада көрсетілуі немесе Тараптармен өзгеше түрде келісілуі мүмкін ең ұзақ мерзімнің өтуі бойынша) Жер учаскесін берудің кідіру мән-жайын түзетуге міндетті.
89. Жекеше әріптеске Үлгілік шартты орындау мақсатында Жер учаскесіне уақытша өтеусіз пайдалану құқығын беру Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінде белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
90. Жер учаскесін уақытша өтеусіз пайдалану құқығы заңнамада белгіленген тәртіпте оны мемлекеттік тіркеген сәттен бастап күшіне енеді.
91. МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін қажетті жер учаскесінің сипаттамасы, оның ішінде оның кадастрлық нөмірі, құны, орналасқан орны, ауданы, шекараларының сипатамасы, мемлекеттік жер кадастрынан көшірме Үлгілік шартқа 5-қосымшада келтірілген.
92. Жекеше әріптестің Жер учаскесіне өзінің құқықтарын өзге тұлғаларға беруге және Жер учаскесін қосалқы жалдауға беруге құқығы жоқ.
93. Үлгілік шартты тоқтату Жер учаскесін уақытша өтеусіз пайдалану құқығын тоқтату үшін негіз болып табылады.
94. Жер учаскесін уақытша өтеусіз пайдалану құқығына қатысты мәмілелер жасауға жол берілмейді.
8. МЖӘ жобасының инвестициялары
95. МЖӘ жобасын қаржыландыру көздері және кестесі Үлгілік шартқа 6-қосымшада көрсетілген.
96. Инвестициялар, оның ішінде МЖӘ объектісін салу бойынша жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді қаржыландыру Үлгілік шарттың 18-тарауында көрсетілген шығындарды өтеу және кірістерді алу көздері есебінен өтеуге жатады.
97. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін пайдалануға байланысты қызмет бойынша есеп айырысулар үшін жеке банктік есепшот ашады.

86. Стороны соглашаются, что Частный партнер не несет обязательств или ответственности по оплате какой бы то ни было компенсации, реабилитации и переселения какого-либо лица, от которого был получен Земельный участок для строительства Объекта ГЧП, находящийся в государственной собственности, или его часть, или права на него, и Государственный партнер по просьбе Частного партнера выступит на стороне Частного партнера по любым искам и судебным делам, возбужденным третьими лицами касательно таких земельных вопросов.
87. В случае задержки предоставления со стороны Государственного партнера Земельного участка для строительства Объекта ГЧП, Частный партнер направляет Государственному партнеру уведомление о невыполнении обязательств.
88. Государственный партнер обязан исправить обстоятельство задержки предоставления Земельного участка в течение ___ (указать прописью) календарных дней (или по истечении более длительного срока, который может быть указан в уведомлении о невыполнении обязательств или согласован Сторонами иным образом), начиная с даты направления уведомления о невыполнении обязательств.
89. Предоставление Частному партнеру права на Земельный участок на временное безвозмездное пользование в целях исполнения Типового договора осуществляется в порядке, установленном Земельным кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
90. Право временного безвозмездного пользования Земельным участком вступает в силу с момента его государственной регистрации в установленном законодательством порядке.
91. Форма описания Земельного участка необходимого для создания и эксплуатации Объекта ГЧП, в том числе его кадастровый номер, стоимость, местоположение, площадь, описание границ, выписка из государственного земельного кадастра, приведена в приложении 5 к Типовому договору.
92. Частный партнер не вправе передавать свои права на Земельный участок другим лицам и сдавать Земельный участок в субаренду.
93. Прекращение Типового договора является основанием для прекращения права временного безвозмездного пользования Земельным участком.
94. Не допускается совершение сделок в отношении права временного безвозмездного пользования Земельным участком.
8. Инвестиции Проекта ГЧП
95. Источники и график финансирования Проекта ГЧП указаны в приложении 6 к Типовому договору.
96. Инвестиции, в том числе финансирование работ и услуг по строительству подлежат возмещению за счет источников возмещения затрат и получения доходов, указанных в разделе 18 к Типовому договору.
97. Для расчетов по деятельности, связанной с эксплуатацией Объекта ГЧП, Частный партнер открывает отдельный банковский счет.

98. Бухгалтерлік есеп жүргізу және қаржылық есептілікті жасау үшін бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнаманың талаптарына, халықаралық немесе ұлттық стандарттарға және бухгалтерлік есепке алудың Үлгілік шоттары жоспарына сәйкес, олардың қажеттіліктері мен қызмет ерекшеліктерін негізге ала отырып, Жекеше әріптес есепке алу саясатын қабылдауға міндетті.
99. Жекеше әріптес бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнаманың, есепке алу саясатының сақталуын қамтамасыз ету, активтерді сақтау, бухгалтерлік есепті жүргізу және қаржылық есептілікті жасау кезінде жымқыру және қателік жағдайларының алдын алу және оларды анықтау жөніндегі шараларды қоса алғанда, операцияларды тиімді жүргізу мақсатында Мемлекеттік әріптес өкілдері қосыла алатын ішкі бақылау қызметін ұйымдастыруға құқылы.
9. МЖӘ жобасын басқаруды ұйымдастыру
100. МЖӘ жобасын басқарудың институционалдық схемасы Үлгілік шартқа 7-қосымшада көрсетілген.
101. Мемлекеттік меншікке берілетін МЖӘ объектісінің баланс ұстаушы Мемлекеттік әріптес – "____________" мемлекеттік мекемесі, Қазақстан Республикасы, __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету), ______ көшесі, __, бизнес-сәйкестендіру нөмірі _____________, жеке сәйкестендіру коды KZ__________, банктік сәйкестендіру коды ____________, "ҚР ҚМ Қазынашылық комитеті" болып табылады.
102. Салу сатысында МЖӘ объектісінің техникалық күйін бақылау Жекеше әріптеспен жасалған Үлгілік шарт негізінде мыналарды:
1) жобалық шешімдердің;
2) құрылыс мерзімдерінің, нормативтік құжаттардың талаптарының;
3) жұмыстардың сапасының;
4) көлемдердің, сапаның сәйкестігінің;
5) жобалау-сметалық құжаттаманың, нормативтерге сәйкестігінің;
6) орындалған жұмыстардың аралық қабылдау кезеңіне;
7) ақауларды уақытында жоюды сақталуына Техникалық қадағалаумен жүзеге асырылады.
МЖӘ жобасы бойынша пайдалану сатысында мектепке дейінгі білім беру мен тәрбиелеудің көрсетілетін қызметтерінің саны мен сапасына бақылау, Үлгілік шартқа сәйкес және заңнамада белгіленген тәртіпте, Мемлекеттік әріптеспен және уәкілетті мемлекеттік органдармен жүзеге асырылады.
103. Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін басқару бойынша, оның ішінде персоналды басқаруды, тәуекелдерді басқаруды, сапаны басқаруды, қаржыларды басқаруды, ресурстарды басқаруды қамтитын бағдарламасы болуы тиіс.
104. Жекеше әріптестің Үлгілік шартты орындауы аясында жоба операторын тағайындау көзделмейді.

98. Для ведения бухгалтерского учета и составления финансовой отчетности в соответствии с требованиями законодательства о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, международными или национальными стандартами финансовой отчетности и типовым планом счетов бухгалтерского учета, исходя из их потребностей и особенностей деятельности, Частный партнер обязан принять учетную политику.
99. Частный партнер для обеспечения соблюдения законодательства о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, учетной политики, эффективного проведения операций, включая меры по сохранности активов, предотвращению и выявлению случаев хищения и ошибок при ведении бухгалтерского учета и составлении финансовой отчетности, вправе организовать службу внутреннего контроля, в состав которой могут включаться представители Государственного партнера.
9. Организация управления Проектом ГЧП
100. Институциональная схема управления Проектом ГЧП указана в приложении 7 к Типовому договору.
101. Балансодержателем Объекта ГЧП, передаваемого в государственную собственность, является Государственный партнер – государственное учреждение "____________", Республика Казахстан, __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), ул. ______, __, бизнес-идентификационный номер _____________, индивидуальный идентификационный код __________, банковский идентификационный код ____________, государственное учреждение "Комитет казначейства министерства финансов Республики Казахстан".
102. Контроль за техническим состоянием Объекта ГЧП по управлению проектом на стадии создания осуществляется Техническим надзором, на основании договора заключенного с Частным партнером за соблюдением:
1) проектных решений;
2) сроков строительства, требований нормативных документов;
3) качества работ;
4) соответствия объемов, качества;
5) соответствия проектно-сметной документации, нормативам;
6) промежуточной приемке этапов выполненных работ;
7) своевременного устранения дефектов.
Контроль за количеством и качеством оказываемых услуг дошкольного воспитания и обучения на стадии эксплуатации по Проекту ГЧП осуществляется Государственным партнером и уполномоченными государственными органами согласно Типовому договору и в установленном законодательством порядке.
103. Частный партнер должен иметь программу по Управлению Проектом ГЧП, в том числе включающую управление персоналом, управление рисками, управление качеством, управление финансами, управление ресурсами.
104. В рамках исполнения Типового договора Частным партнером не предполагается назначение оператора проекта.

10. Рұқсаттар
105. Жекеше әріптес заңнамаға сәйкес, МЖӘ объектісін салу мен пайдалануды бақылайтын немесе оған әсер ететін Мемлекеттік органдардың сертификаттары мен мақұлдауларын қоса алғанда, МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін талап етілуі мүмкін барлық Рұқсаттарды алуға, күшінде ұстауға және ұзартуға міндетті. Жекеше әріптес Рұқсаттарды беру және алу туралы өтініштерді даярлаумен байланысты барлық шығыстарды (баждар мен салықтарды қоса алғанда) өтеуі тиіс.
106. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске өзінің Рұқсаттарды беру үшін қажетті құзыреті шегінде көмек көрсетеді. Бұл тармақ Мемлекеттік әріптестің Жекеше әріптес үшін қандай да бір Рұқсат алуына міндеттемесін белгілемейді.
11. МЖӘ объектісін салуды ұйымдастыру
107. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін заңнамада белгіленген тәртіпте және Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес салады.
108. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Құрылыс кепілдігін тапсырады, ол келесі өлшемшарттарға сәйкес келуі тиіс:
1) кепілдік қаржылық жабудан кейін ____ (жазумен көрсету) күн ішінде Үлгілік шарт бойынша болжанатын инвестициялардың құнынан ___% мөлшерінде беріледі;
2) кепілдік Мемлекеттік әріптеске Құрылыс жұмыстары кезеңінде, Жекеше әріптестің Үлгілік шарттың 110-тармағында көрсетілген Құрылыс міндеттемелерін кез келген бұзуы жағдайында, берілген Құрылыс кепілдігі бойынша талаптар қоюға мүмкіндік береді;
3) кепілдік қандай күннің ерте келуіне байланысты қабылдау актісіне қол қойған күннен немесе Бұзу күніне ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күнге тең кезең өткеннен кейін кері қайтарып алынады.
109. Құрылыс кепілдігі Үлгілік шартқа 8-қосымшада көрсетілген нысан бойынша рәсімделеді.
110. Құрылыс міндеттемелері мыналар:
1) Үлгілік шарттың 240-тармағының 2)-тармақшасында көрсетілген Құрылыс жұмыстарының мерзімі,
2) Жобалау-сметалық құжаттама бойынша талаптар болып табылады.
111. Жекеше әріптес Құрылыс міндеттемелерін Құрылыс жұмыстарының басталу күнінен __ (жазумен көрсету) ай өткеннен кейін бұзған жағдайда, Тараптар орындалмаған Құрылыс міндеттемелерін қалай орындау керектігін шешу мақсатында кездесу өткізуге міндеттенеді.
112. Жоспарлы аяқтау күні өткен жағдайда, Мемлекеттік әріптес Құрылыс жұмыстарын аяқтау үшін қосымша ___ (жазумен көрсету) ай беруге құқылы. Бұл ретте Мемлекеттік әріптес Жоспарлы аяқтау күнінен ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн өткеннен кейін әр күнге МЖӘ объектісінің Құнынан ___% мөлшерінде мерзімін өткізу үшін айыппұлдар алады.

10. Разрешения
105. Частный партнер обязан получить, поддерживать в силе и продлевать все Разрешения, которые могут потребоваться для строительства и эксплуатации Объекта ГЧП в соответствии с законодательством, включая сертификаты и одобрения Государственных органов, контролирующих строительство или эксплуатацию Объекта ГЧП. Частный партнер должен нести все расходы (включая пошлины и налоги) в связи с подготовкой ходатайств о выдаче и получении Разрешений.
106. Государственный партнер оказывает содействие Частному партнеру в пределах своей компетенции, необходимое для выдачи Разрешений. Настоящий пункт не устанавливает обязательства Государственного партнера получить какое-либо Разрешение для Частного партнера.
11. Организация строительства Объекта ГЧП
107. Частный партнер строит Объект ГЧП в порядке, установленном законодательством и в соответствии с Проектно-сметной документацией.
108. Частный партнер предоставляет Государственному партнеру Строительную гарантию, которая должна соответствовать следующим критериям:
1) гарантия выдается в размере ___% от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору в течение ____ (указать прописью) календарных дней после финансового закрытия;
2) гарантия позволяет Государственному партнеру в период Строительных работ выдвигать требования по данной Строительной гарантии в случае любого нарушения Частным партнером Строительных обязательств, указанных в пункте 110 Типового договора;
3) гарантия отзывается по истечении периода, равного ___ (указать прописью) календарным дням с даты подписания акта приемки или на Дату расторжения, в зависимости от того, какая из дат наступила раньше.
109. Строительная гарантия оформляется по форме, указанной в приложении 8 к Типовому договору.
110. Строительными обязательствами являются следующее:
1) срок Строительных работ, указанных в подпункте 2) пункта 240 Типового договора,
2) требования по проектно-сметной документации.
111. В случае нарушения Частным партнером Строительных обязательств по истечению __ (указать прописью) месяцев с Даты начала Строительных работ, Стороны обязуются провести встречу с целью решения того, как выполнить невыполненные Строительные обязательства.
112. В случае просрочки Даты планового завершения, Государственный партнер вправе предоставить дополнительных ___ (указать прописью) месяца для завершения Строительных работ. При этом Государственный партнер по истечению ___ (указать прописью) календарных дней с Даты планового завершения взимает штрафы за просрочку в размере ___% за каждый день от Стоимости Объекта ГЧП.

113. Егер Тараптар Құрылыс жұмыстарының басталу күнінен ___ (жазумен көрсету) ай өткенге дейін келісімге қол жеткізе алмаса:
1) Құрылыс міндеттемелері Жекеше әріптестің, оның ішінде қаржылық ұйымның кінәсі бойынша орындалмаған жағдайда:
Мемлекеттік әріптес, егер осындай кезең ішінде Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптесті орындалмаған талаптардың орындалғаны туралы хабардар еткенде және Мемлекеттік әріптес осыған көз жеткізгенде; соңғы жағдайда Үлгілік шарт бұзылмайтын жағдайды қоспағанда, Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады;
осы тармақшаға сәйкес Үлгілік шартты бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Құрылыс кепілдігі бойынша талаптарды толық көлемде қояды;
Мемлекеттік әріптес, осы тармақшаға сәйкес бұзған жағдайда, Жекеше әріптеске Тіркеу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) күн ішінде, Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес Жекеше әріптес МЖӘ объектісін салу бойынша жұмсаған және Орындалған жұмыстар актісімен расталған капитал шығындарының сомасынан 100%-ға тең сомада өтемақы төлеуге міндеттенеді.
2) Құрылыс міндеттемелері Мемлекеттік әріптестің кінәсі бойынша орындалмаған жағдайда:
Жекеше әріптес орындалмаған талаптарды орындау үшін қосымша ___ (жазумен көрсету) ай беруге құқылы. Егер Тараптар Құрылыс жұмыстарының басталу күнінен ___ (жазумен көрсету) ай өткенге дейін келісімге қол жеткізе алмаса:
Жекеше әріптес, егер осындай кезең ішінде Мемлекеттік әріптес әріптес Жекеше әріптесті орындалмаған талаптардың орындалғаны туралы хабардар еткенде және Жекеше әріптес осыған көз жеткізгенде; соңғы жағдайда Үлгілік шарт бұзылмайтын жағдайды қоспағанда, Мемлекеттік Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады;
осы тармақшаға сәйкес бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Құрылыс кепілдігін қайтарады;
Мемлекеттік әріптес, осы тармақшаға сәйкес бұзған жағдайда, Жекеше әріптеске Тіркеу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде, Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес Жекеше әріптес МЖӘ объектісін салу бойынша жұмсаған және Орындалған жұмыстар актісімен расталған капитал шығындарының сомасынан 100 %-ға тең сомада өтемақы төлеуге міндеттенеді.
3) егер қандай да бір талап еңсерілмейтін күш (форс-мажор) жағдаяттарымен байланысты орындалмаса:
кез келген Тарап Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын өзге Тарапқа хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұза алады;
осы тармақшаға сәйкес Үлгілік шартты бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Құрылыс кепілдігін қайтарады;
Мемлекеттік әріптес, осы тармақшаға сәйкес бұзған жағдайда, Жекеше әріптеске Тіркеу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде, Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес Жекеше әріптес МЖӘ объектісін салу бойынша жұмсаған және Орындалған жұмыстар актісімен расталған капитал шығындарының сомасынан ___ %-ға тең сомада өтемақы төлеуге міндеттенеді.

113. Если Стороны не могут достичь соглашения до истечения ____ (указать прописью) месяцев с Даты начала Строительных работ:
1) в случае невыполнения Строительных обязательств по вине Частного партнера, в том числе по вине финансовой организации:
Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за __ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения, за исключением случая, если в течение такого периода Частный партнер уведомил Государственного партнера, что невыполненные условия были выполнены, и Государственный партнер удостоверился в этом. В последнем случае Типовой договор не расторгается;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом Государственный партнер выставляет требования по Строительной гарантии в полном объеме;
Государственный партнер в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в сумме, равной ___ % от суммы капитальных затрат, произведенных Частным партнером по строительству Объекта ГЧП и подтвержденных актом выполненных работ согласно проектно-сметной документации.
2) в случае невыполнения Строительных обязательств по вине Государственного партнера:
Частный партнер вправе предоставить дополнительных ___ (указать прописью) месяца Государственному партнеру для выполнения невыполненных условий. Если Стороны не могут достичь соглашения до истечения ___ (указать прописью) месяцев с Даты начала Строительных работ:
Частный партнер расторгает Типовой договор, направив Государственному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения, за исключением случая, если в течение такого периода Государственный партнер уведомил Частного партнера, что невыполненные условия были выполнены, и Частный партнер удостоверился в этом. В последнем случае Типовой договор не расторгается;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Строительную гарантию;
Государственный партнер в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в сумме, равной 100 % от суммы капитальных затрат, произведенных Частным партнером по строительству Объекта ГЧП и подтвержденных актом выполненных работ согласно проектно-сметной документации.
3) если какое-либо условие не выполнено в связи с обстоятельствами непреодолимой силы (форс-мажор):
любая Сторона может расторгнуть Типовой договор, направив другой Стороне уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до даты расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Строительную гарантию;
Государственный партнер в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом обязуется в течение ____ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в сумме, равной 100% от суммы капитальных затрат, произведенных Частным партнером по строительству Объекта ГЧП и подтвержденных актом выполненных работ согласно проектно-сметной документации.

114. МЖӘ объектісін салу Жекеше әріптес тартатын қаражаттар есебінен жүзеге асырылады.
115. Жекеше әріптес МЖӘ объектісінің техникалық құрамына, ұсынылған материалдар мен жабдықтардың тиісті емес сапасына жауапты болады.
116. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске және оның уәкілеттік берген тұлғаларына МЖӘ объектісіне еркін қолжетімділікті қамтамасыз етеді.
117. Жекеше әріптес Техникалық қадағалаудың келісуі бойынша, МЖӘ объектісін салу бойынша жұмыстарды орындауға, әрекеттері үшін Жекеше әріптес өзінің меншікті әрекеттері ретінде жауап беретін үшінші тұлғаларды (қажет болған жағдайда нақты тартылатын тұлғаларды көрсетуге болады) тартуға құқылы.
118. Жекеше әріптес Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі кезеңінде Құрылыс жұмыстарының сапасына жауапты болады.
119. Жекеше әріптес Құрылыс жұмыстарының кезеңінде Мемлекеттік әріптеске ай сайын Құрылыс жұмыстарының орындалуы және олардың Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкестігі туралы мәліметтерден тұратын құрылыс туралы есеп тапсырып отыруы тиіс.
120. Құрылыс туралы есептер жұмыстардың жүргізілу тәртібі, қолданылған құрылыс материалдары және құрылыс шығыстары туралы ақпаратты қамтуы тиіс. Құрылыс туралы есептер Жекеше әріптестің Бас мердігерлермен немесе Кредиторлармен қатынастарында қолданылатын кез келген өзге нысанда берілуі мүмкін.
121. Мемлекеттік әріптес МЖӘ объектісін салу бойынша жұмыстардың орындалуын ұйымдастыру кезінде Жекеше әріптеске көмек көрсетуге міндеттенеді.
122. Мемлекеттік әріптес Жобалау-сметалық құжаттаманың Үлгілік шартта белгіленген талаптарға сәйкес келмеуін анықтаған жағдайда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес шешімінің негізінде жобалық құжаттамаға қажетті өзгерістер енгізу сәтіне дейін МЖӘ объектісін салу бойынша жұмысты тоқтата тұруға міндеттенеді. Жобалау-сметалық құжаттаманың Үлгілік шартта белгіленген талаптарға сәйкес келмеуін анықтаған кезде Жекеше әріптес Үлгілік шартта көрсетілген тәртіпте және мөлшерде Мемлекеттік әріптес алдында жауапты болады.
123. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін заңнамада және Үлгілік шартта белгіленген тәртіпте пайдалануға енгізеді.
124. Жекеше әріптес Үлгілік шартта белгіленген мерзімде МЖӘ объектісін салуды және пайдалануға беруді мүмкін емес ететін Тараптарға тәуелді емес мән-жайларды анықтаған кезде, Жекеше әріптес Үлгілік шартты орындау бойынша Тараптардың кейінгі іс-қимылдарын келісу мақсатында аталған жағдаяттар туралы Мемлекеттік әріптеске дереу хабарлауға міндеттенеді.

114. Строительство Объекта ГЧП осуществляется за счет средств, привлекаемых Частным партнером.
115. Частный партнер несет ответственность за техническое содержание Объекта ГЧП, за ненадлежащее качество предоставленных им материалов и оборудования.
116. Государственный партнер обеспечивает Частному партнеру свободный доступ Частного партнера и уполномоченных им лиц к Объекту ГЧП.
117. Частный партнер вправе по согласованию с Техническим надзором привлекать к выполнению работ по строительству Объекта ГЧП третьих лиц (в случае необходимости возможно указание конкретных привлекаемых лиц), за действия которых Частный партнер несет ответственность как за свои собственные.
118. Частный партнер несет ответственность за качество Строительных работ в период действия Типового договора.
119. В период Строительных работ Частный партнер должен ежемесячно предоставлять Государственному партнеру отчет о строительстве, содержащий сведения о выполнении Строительных работ и их соответствии проектно-сметной документации.
120. Отчеты о строительстве должны содержать информацию о порядке производства работ, использованных строительных материалах и строительных расходах. Отчеты о строительстве могут подаваться в любой другой форме, которая используется Частным партнером в его отношениях с Генеральным подрядчиком или Кредиторами.
121. Государственный партнер обязуется оказывать Частному партнеру содействие при организации выполнения работ по строительству Объекта ГЧП.
122. При обнаружении Государственным партнером несоответствия проектно-сметной документации требованиям, установленным Типовым договором, Частный партнер обязуется с момента получения соответствующего уведомления до момента внесения необходимых изменений в проектно-сметную документацию приостановить работу по строительству Объекта ГЧП. При обнаружении несоответствия проектно-сметной документации требованиям, установленным Типовым договором, Частный партнер несет ответственность перед Государственным партнером в порядке и размерах, указанных в настоящем Типовом договоре.
123. Частный партнер вводит Объект ГЧП в эксплуатацию в порядке, установленном Типовым договором и законодательством.
124. При обнаружении Частным партнером не зависящих от Сторон обстоятельств, делающих невозможным строительство и ввод в эксплуатацию Объекта ГЧП в сроки, установленные Типовым договором, Частный партнер обязуется немедленно уведомить Государственного партнера об указанных обстоятельствах в целях согласования дальнейших действий Сторон по исполнению Типового договора.

125. Жекеше әріптес қажет болған жағдайда, МЖӘ объектісін салудың бүкіл кезеңі ішінде көлік құралдарының жүріп өтуін қамтамасыз ететін уақытша айналма жолды жоспарлауға, салуға және оған қызмет көрсетуге міндетті. Мұндай шығыстар МЖӘ объектісін салу құнына жатады.
126. Мемлекеттік әріптес Үлгілік шартта және бастапқы Жобалау-сметалық құжаттамада көрсетілмеген, бірақ МЖӘ объектісін салу үшін күтпеген мән-жағдайлар пайда болғанда талап етілетін қосымша жұмыстарды орындауды Жекеше әріптеске тапсыруға құқылы.
127. Жекеше әріптес ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн мерзімде Үлгілік шарттың 126-тармағында көрсетілген жұмыстарды орындау шығыстарының сметасын, сондай-ақ қосымша жұмыстардың орындалу кестесін ұсынады. Бұл ретте Мемлекеттік әріптес тиісті құжаттарды алған күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күннен аспайтын қысқа мерзімде Жекеше әріптеске оларды бекіту немесе бас тарту туралы хабарлауға міндеттенеді.
128. Үлгілік шарттың 126-тармағында көрсетілген жобалау кезінде жіберілген қателер немесе жіберілген олқылықтар салдарынсыз туындаған және Жекеше әріптес үшін қосымша шығындар алып келетін қосымша жұмыстар шығыстарын Мемлекеттік әріптес өтейді.
129. Егер Үлгілік шарттың 126-тармағында көрсетілген қосымша жұмыстарды орындау Үлгілік шартқа 1-қосымшада келтірілген қаржы-экономикалық жоспар көрсеткіштерін бұзуға алып келетін болса, Тараптар белгіленген тәртіпте Үлгілік шартқа өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізеді.
130. Жекеше әріптес жұмыскерлердің жұмыс орнындағы қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі нормаларға сәйкес қауіпсіздік бойынша жауапты жұмыскерді тағайындау және функцияларын атқаруы бойынша жауапты болады.
12. Археологиялық олжалар
131. Археологиялық олжалар табылған жағдайда Жекеше әріптес:
1) ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде Мемлекеттік әріптеске осындайлардың табылғаны туралы хабарлауға;
2) табылған Археологиялық олжалардың бүлінуін немесе зақымдалуын болдырмау үшін сақтық шараларын қабылдауға;
3) МЖӘ объектісін салу кезінде денсаулықты қорғау және қауіпсіздік бойынша кез келген шараларды және учаскеде қауіпсіздік бойынша кез келген нұсқаулықтарды қамтуы тиіс барлық тиісті қауіпсіздік шараларын сақтау кезінде, табылған объектілерді меншікті қаражаттарының есебінен алып шығуға және шығаруға;
4) табылған объектілерді сақтауға, кез келген әрекеттерді жасауға және қолданылатын процедураларды жүргізуге қатысты заңнаманың барлық талаптарын сақтауға міндеттенеді.
132. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптестен Археологиялық олжа туралы хабарламаны алғаннан кейін ____ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде құрылысты тоқтату туралы шешім қабылдайды және қабылданған шешім туралы Жекеше әріптесті және тиісті Уәкілетті органды хабардар етеді.

125. Частный партнер в случае необходимости обязан спроектировать, построить и обслуживать временную объездную дорогу, обеспечивающую проезд транспортных средств в течение всего периода строительства Объекта ГЧП. Такие расходы относятся к Стоимости строительства Объекта ГЧП.
126. Государственный партнер вправе поручить Частному партнеру выполнение дополнительных работ, не указанных в Типовом договоре и в первоначальной проектно-сметной документации, но требуемых ввиду возникших непредвиденных обстоятельств для создания Объекта ГЧП.
127. Частный партнер, в срок ___ (указать прописью) календарных дней, представляет смету расходов на выполнение указанных в пункте 126 Типового договора работ, а также график выполнения дополнительных работ. При этом Государственный партнер обязуется сообщать Частному партнеру об их утверждении или отказе в кратчайшие сроки, не превышающие ___ (указать прописью) дней с момента получения соответствующих документов.
128. Расходы на дополнительные работы, указанные в пункте 126 Типового договора, которые возникли не вследствие ошибок или упущений, допущенные при проектировании и которые влекут за собой дополнительные затраты для Частного партнера, несет Государственный партнер.
129. В случае, если выполнение дополнительных работ, указанных в пункте 126 Типового договора, повлечет за собой нарушение показателей, приведенных в приложении 1 к Типовому договору, Стороны в установленном порядке вносят изменения и/или дополнения в Типовой договор.
130. Частный партнер несет ответственность по назначению и выполнению функций ответственного работника по безопасности в соответствии с нормами по безопасности и охране труда работников на рабочем месте.
12. Археологические находки
131. В случае обнаружения Археологических находок Частный партнер обязуется:
1) в течение ___ (указать прописью) календарных дней сообщить Государственному партнеру об обнаружении таковых;
2) принять меры предосторожности, чтобы предотвратить разрушение или повреждение обнаруженных Археологических находок;
3) вывести и извлечь обнаруженные объекты за счет собственных средств, при соблюдении всех соответствующих процедур безопасности, которые должны включать в себя любые меры по охране здоровья и безопасности при строительстве Объекта ГЧП и любых инструкций по безопасности на участке;
4) соблюдать все требования законодательства в отношении сохранения обнаруженных объектов, совершения любых действий и проведения применимых процедур.
132. Государственный партнер в течении ____ (указать прописью) календарных дней после получения уведомления об Археологической находке от Частного партнера принимает решение о приостановке строительства и извещает о принятом решении Частного партнера и соответствующий Уполномоченный орган.

133. Археологиялық олжалардың себебі бойынша жұмыстардың тоқтатылуы форс-мажорлық жағдаяттар болып есептеледі.
134. Құрылыс жұмыстары Мемлекеттік әріптестің шешімінің негізінде ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күннен көп емес мерзімге тоқтатылады.
135. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптестің кез келген ұсынымдарын есепке алады және кез келген археологиялық зерттеулерге немесе учаскедегі зерттеулерге қатысты заңнаманың ережелерін сақтайды.
136. Егер тиісті Уәкілетті органның зерттеу нәтижесі Құрылыс жұмыстарының тоқтатылуының ұзартылу қажеттілігін көрсеткен жағдайда, онда Үлгілік шарт тиісті кезеңге ұзартылады.
137. Жекеше әріптес археологиялық олжаларға байланысты кідіртуді мүмкін болғанша қысқартуға міндетті. Осы мақсат үшін ол құзыретті органдармен неғұрлым қолайлы шешімдерді анықтау бойынша, сондай-ақ Мемлекеттік әріптес бекітетін олжаларды алу жоспарын және оны жаңа мерзімдерге сәйкес келтіру үшін МЖӘ жобасын жүзеге асыру кестесін өзгерту бойынша Мемлекеттік әріптес ынтымақтастық жасауға міндеттенеді.
138. Жер учаскесінде табылған Археологиялық олжалар заңнамаға сәйкес мемлекеттің меншігіне беріледі.
13. Қауіпті қалдықтардың көмулері
139. Қауіпті қалдықтардың көмулері табылған жағдайда Жекеше әріптес:
___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде Мемлекеттік әріптесті және тиісті Уәкілетті органды осындайлардың табылғаны туралы хабардар етуге;
Қауіпті қалдықтардың көмулерінің теріс салдарларын жою мақсатында, заңнаманың талаптарына сәйкес, тиісті түрде және меншікті қаражаттарының есебінен Қауіпті қалдықтардың көмулерін жоюмен, зарарсыздандырумен, кәдеге жаратумен байланысты барлық қажетті шараларды жүргізуге және аяқтауға міндеттенеді.
140. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптестен Қауіпті қалдықтардың көмулерінің табылуы туралы хабарламаны алғаннан кейін ____ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде құрылысты тоқтату туралы шешім қабылдайды және қабылданған шешім туралы Жекеше әріптесті және тиісті Уәкілетті органды хабардар етеді.
141. Жекеше әріптес Жер учаскесіндегі Қауіпті қалдықтардың көмулеріне қатысты заңнаманың ережелерін сақтайды.
142. Жекеше әріптес Қауіпті қалдықтардың көмулерін тапқан жағдайда Құрылыс жұмыстары Мемлекеттік әріптестің шешімінің негізінде ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күннен көп емес мерзімге тоқтатылады.
143. Егер тиісті Уәкілетті органның зерттеу нәтижесі Құрылыс жұмыстарының тоқтатылуының ұзартылу қажеттілігін көрсеткен жағдайда, онда Үлгілік шарт тиісті кезеңге ұзартылады.

133. Приостановление работ по причине Археологических находок считаются форс-мажорными обстоятельствами.
134. На основании решения Государственного партнера Строительные работы приостанавливаются на срок не более ___ (указать прописью) календарных дней.
135. Частный партнер учитывает любые рекомендации Государственного партнера и соблюдает положения законодательства в отношении любых археологических исследований или исследований на участке.
136. В случае если результат исследования соответствующего Уполномоченного органа показал необходимость продления приостановки Строительных работ, то Типовой договор продлевается на соответствующий период.
137. Частный партнер обязан сократить насколько возможно задержку, связанную с Археологическими находками. Для данной цели, он обязуется сотрудничать с компетентными органами, Государственным партнером по выявлению наиболее приемлемых решений, а также по составлению плана извлечения находок, который утверждается Государственным партнером и по изменению графика осуществления Проекта ГЧП для приведения его в соответствие с новыми сроками.
138. Археологические находки, которые найдены на Земельном участке, передаются в собственность государства в соответствии с законодательством.
13. Захоронения опасных отходов
139. В случае обнаружения Захоронений опасных отходов Частный партнер обязуется:
1) в течение ___ (указать прописью) календарных дней уведомить Государственного партнера и соответствующего Уполномоченного органа об обнаружении таковых;
2) провести и завершить все необходимые мероприятия, связанные с удалением, обезвреживанием, утилизацией Захоронений опасных отходов, надлежащим образом и за счет собственных средств согласно требованиям законодательства в целях устранения неблагоприятных последствий Захоронения опасных отходов.
140. Государственный партнер в течении ___ (указать прописью) календарных дней после получения уведомления об обнаружении Захоронений опасных отходов от Частного партнера принимает решение о приостановке строительства и извещает о принятом решении Частного партнера и соответствующий Уполномоченный орган.
141. Частный партнер соблюдает положения законодательства в отношении Захоронений опасных отходов на Земельном участке.
142. При обнаружении Частным партнером Захоронений опасных отходов на основании решения Государственного партнера приостанавливаются Строительные работы на срок не более ___ (указать прописью) календарных дней.
143. В случае если результат исследования соответствующего Уполномоченного органа показал необходимость продления приостановки Строительных работ, то Типовой договор продлевается на соответствующий период.

14. МЖӘ объектісіне меншік құқықтары және оларды беру тәртібі
144. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптесті бұл туралы Жоспарлы аяқтау күніне дейін ____ (жазумен көрсету) айдан кешіктірмей жазбаша хабардар етуге міндетті.
145. МЖӘ объектісін мемлекеттік меншікке қабылдау Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 25 қарашадағы № 713 бұйрығымен (Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiне № 12717 болып тіркелген) бекітілген МЖӘ объектілерін мемлекеттік меншікке қабылдау қағидаларында белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады.
146. Тараптар МЖӘ объектісін мемлекеттік меншікке тапсырғаннан кейін Жекеше әріптестің өтініші келіп түскен күннен ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күннен көп емес мерзімде, қандай күн ертерек келетіндігіне байланысты Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін немесе Үлгілік шартты бұзу күніне дейін Үлгілік шарт бойынша құқықтарды іске асыру және міндеттемелерді орындау үшін МЖӘ объектісін Жекеше әріптестің иеленуіне және пайдалануына қабылдау-тапсыру актісін рәсімдейді.
147. Жекеше әріптес Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін, ал Үлгілік шартта қарастырылған оны мерзімінен бұрын бұзған және өзге де жағдайларда Үлгілік шартты бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) айдан кешіктірмей Мемлекеттік әріптестің мекен-жайына ілеспе хатпен қызметтерді және барлық қажетті құжаттаманы қоса МЖӘ объектісін Мемлекеттік әріптеске тапсыру жоспарын жолдайды.
148. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптестен МЖӘ объектісін тапсыру жоспарын алған күннен бастап _____ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде оны тексеруі және бекітуі тиіс.
149. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін, оны мерзімінен бұрын бұзған және Үлгілік шартта қарастырылған өзге де жағдайларда ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде:
1) соңғы ___ (жазумен көрсету) жылдағы барлық сызбаларды, тексерулердің нәтижелерін және құжаттарды;
2) шектеусіз, пайдалануда тұрған коммуникацияларды, дабылдарды және өзге де жүйелерді қоса, МЖӘ объектісіне қызмет көрсету бойынша операциялық және техникалық құжаттаманы;
3) жабдықтарға, материалдарға және жұмыстарға қатысты өндірушінің кепілдіктерін;
4) барлық автоматтандырылған және автоматтандырылмаған жазбаларды, есептерді, деректерді, құжаттарды және ақпаратты;
5) барлық бөлмелердің, кабинеттердің, үй-жайлардың, сейфтердің кілттерін;
6) МЖӘ объектісімен байланысты Үлгілік шарттар бойынша барлық құқықтарды және Жекеше әріптесті сақтандыру шарттарын;

14. Права собственности на Объект ГЧП и порядок их передачи
144. Не позднее чем за ____ (указать прописью) месяца до Даты планового завершения Частный партнер обязан письменно уведомить об этом Государственного партнера.
145. Прием Объекта ГЧП в государственную собственность осуществляется в порядке, установленном Правилами приема объектов государственно-частного партнерства в государственную собственность, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 713 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12487).
146. После передачи Объекта ГЧП в государственную собственность, Стороны в срок не более ___ (указать прописью) календарных дней со дня поступления заявления Частного партнера оформляют акт приема-передачи Объекта ГЧП во владение и пользование Частному партнеру для реализации прав и выполнению обязательств по Типовому договору, до Даты истечения срока действия Типового договора или до Даты расторжения Типового договора, в зависимости от того, какая дата наступит раньше.
147. Не менее чем за ___ (указать прописью) до истечения срока действия Типового договора, а в случае его досрочного расторжения и в иных случаях, предусмотренных Типовым договором не менее чем за ___ (указать прописью) месяцев, Частный партнер направляет с сопроводительным письмом в адрес Государственного партнера план передачи Государственному партнеру Объекта ГЧП, включая Услуги и всю необходимую документацию.
148. Государственный партнер должен проверить и утвердить план передачи Объекта ГЧП в течение _____ (указать прописью) календарных дней с даты его получения от Частного партнера.
149. В течение ____ (указать прописью) календарных дней до Даты истечения срока действия Типового договора, его досрочного расторжения и в иных случаях, предусмотренных Типовым договором, Частный партнер обязан безвозмездно передать Государственному партнеру:
1) все чертежи, результаты проверок и документы за последние ___ (указать прописью) лет;
2) операционную и техническую документацию по обслуживанию Объекта ГЧП, включая, без ограничений, коммуникации, сигнализации и другие системы, находящиеся в эксплуатации;
3) гарантии производителя в отношении оборудования, материалов и работ;
4) все автоматизированные или неавтоматизированные записи, отчеты, данные, документы и информацию;
5) ключи от всех комнат, кабинетов, помещений, сейфов;
6) все права по договорам, связанным с Объектом ГЧП, и договоры страхования Частного партнера;

7) Жекеше әріптеске немесе оның шотына төлеуге жататын, бірақ осындай күнге төленбеген сақтандыру өтемі сомаларына қатысты барлық құқықтарды өтеусіз тапсыруы тиіс.
150. Мемлекеттік әріптес Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын МЖӘ объектісін қарауды жүргізуі тиіс.
151. МЖӘ объектісін қарау кезінде тапсырылатын МЖӘ объектісінде Ақаулар табылған жағдайда Мемлекеттік әріптес оны жою үшін Жекеше әріптесті анықталған Ақау туралы хабардар етеді. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптес Ақауларды жойғаннан кейін қорытынды қарауға сүйене отырып, қабылдау-тапсыру актісін беруі тиіс.
152. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін басқарудың көшуін, Қызметтерді тұтынушылар үшін артық кідірістер мен қолайсыздықтарды болдырмауды қамтамасыз ететіндей қамтамасыз ету үшін, Мемлекеттік әріптеспен толық көлемде қызмет істеуге міндетті.
153. МЖӘ объектісі пайдалануға берілгенге дейін Шарт мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске беретін МЖӘ объектісіне үшінші тұлғалар құқықтарының ауыртпалығы салынбауға тиіс. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі аяқталған, сондай-ақ МЖӘ объектісін пайдалануға берген күннен кейін оны мерзімінен бұрын бұзған жағдайда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске беретін МЖӘ объектісі Үлгілік шартқа 10-қосымшада көрсетілген күйге сәйкес болуы, оның бейініне сәйкес пайдалануға жарамды болуға тиіс және оған үшінші тұлғалар құқықтарының ауыртпалығы салынбауға тиіс.
154. Жекеше әріптес тапсыру күнінен бастап МЖӘ объектісін иелену және пайдалану құқығын жоғалтады.
15. МЖӘ объектісін пайдалану
155. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін Үлгілік шарттың әрекет ету кезеңінде пайда алу мүмкіндігімен, тек қана мектепке дейінгі білім беру мен тәрбиелеу бойынша Қызметтерді ұйымдастыру үшін, сондай-ақ балабақшаның ___ жасқа дейінгі балаларына қосымша ақылы қызметтерді (үйірмелер, билер ) ұйымдастыру үшін пайдаланады.
156. МЖӘ объектісі ___ (жазумен көрсету) жыл мерзімге пайдалануға беріледі.
157. Жекеше әріптес пайдалану кезінде дербес және өз есебінен:
1) мүліктің техникалық құрамын және сақталуын қамтамасыз етеді;
2) мүлікті ағымдық жөндеуді жүзеге асырады;
3) мүлікті пайдаланумен байланысты барлық төлемдерді жүргізеді;
4) Заңнамада белгіленген өртке қарсы, санитариялық және өзге де нормалардың сақталуын бақылауды жүзеге асырады.

7) все права в отношении сумм страхового возмещения, подлежащие оплате Частному партнеру или на его счет, но не выплаченные на такую дату.
150. Государственный партнер должен произвести осмотр Объекта ГЧП за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты истечения срока действия Типового договора.
151. При осмотре Объекта ГЧП в случае обнаружения Дефектов у передаваемого Объекта ГЧП, указанных в Расчете дефектных очков за нарушения индикаторов качества предоставляемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности, согласно приложению 9 к Типовому договору (далее – Приложение 9), Государственный партнер оповещает Частного партнера о выявленном Дефекте для его устранения. После устранения Частным партнером Дефектов, основываясь на заключительном осмотре Государственный партнер должен выдать акт приема-передачи.
152. Частный партнер обязан в полной мере сотрудничать с Государственным партнером для обеспечения перехода управления Объектом ГЧП с тем, чтобы обеспечить безопасность и избежать излишней задержки или неудобства для потребителей услуг.
153. В случае досрочного расторжения Типового договора до введения Объекта ГЧП в эксплуатацию передаваемый Частным партнером Государственному партнеру Объект ГЧП не должен быть обременен правами третьих лиц. В случае окончания срока действия Типового договора, а также его досрочного расторжения после дня введения Объекта ГЧП в эксплуатацию, передаваемый Частным партнером Государственному партнеру Объект ГЧП должен находиться в состоянии указанном в Требованиях к состоянию передаваемого объекта ГЧП, согласно приложению 10 к Типовому договору, быть пригодным для эксплуатации согласно его профилю и не должен быть обременен правами третьих лиц.
154. Начиная с даты передачи, Частный партнер утрачивает право владения и пользования Объектом ГЧП.
15. Эксплуатация Объекта ГЧП
155. Частный партнер эксплуатирует Объект ГЧП исключительно для организации Услуг по предоставлению дошкольного образования и воспитания, а также организации дополнительных платных услуг (кружки, танцы) для детей детского сада в возрасте до ___ лет, с возможностью извлечения прибыли в период действия Типового договора.
156. Объект ГЧП передается в эксплуатацию сроком на ___ (указать прописью) лет.
157. Частный партнер при эксплуатации Объекта ГЧП самостоятельно и за свой счет:
1) обеспечивает техническое содержание и сохранность имущества;
2) осуществляет текущий ремонт имущества;
3) производит все платежи, связанные с эксплуатацией имущества;
4) осуществляет контроль за соблюдением противопожарных, санитарных и иных норм, установленных законодательством.

158. Жекеше әріптес өзінің басқа мүлкінен оған пайдалануға берілген мүлікті жекешелейді және ол бойынша дербес есеп жүргізеді.
159. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін иеліктен шығаруға, оның мүлкін кепілге беруге, мақсатты тағайындалуын өзгертуге, Мемлекеттік әріптестің рұқсатынсыз қабырғаларды бұзуды немесе тұрғызуды, ғимараттың жоспарлануын өзгертуді қоса алғанда, мүлікке қандай да бір өзгерістер (ағымдық және күрделі жөндеуден басқа) енгізуге құқығы жоқ.
160. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігін тапсырады, ол келесі өлшемшарттарға сәйкес келуі тиіс:
1) кепілдік Құрылыс кепілдігінің аяқталу күнінен бастап, қабылдау актісіне сәйкес, МЖӘ объектісінің құнынан ___% мөлшерінде беріледі;
2) кепілдік Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімі өткен күннен бастап кері қайтарып алынады;
3) кепілдік Мемлекеттік әріптеске, Жекеше әріптес Үлгілік шартқа 10-қосымшада көрсетілген, көрсетілетін қызметтер сапасы индикаторларын және толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзған жағдайда, берілген Пайдалану кепілдігі бойынша талаптар қоюға мүмкіндік береді;
4) кепілдік инфляцияның жылдық ___% мөлшерлемесіне индекстеледі;
5) кепілдік жыл сайынғы индекстеуді есепке ала отырып, әр ___ (жазумен көрсету) жыл сайын және Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін беріледі;
6) пайдалану кепілдік Үлгілік шартқа 11-қосымшада көрсетілген нысан бойынша рәсімделеді;
7) Пайдалану кепілдігінен айыппұлдар ұсталған жағдайда, Жекеше әріптес Пайдалану кепілдігінің сомасын ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде тиісті сомаға толтырады.
161. Көрсетілетін қызметтер сапасы индикаторларын және МЖӘ объектісін толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзғаны үшін Төлем мөлшерлері Үлгілік шартқа 9-қосымшаның ережелеріне сәйкес анықталады.
162. Жекеше әріптес Үлгілік шартқа және заңнамаға сәйкес, МЖӘ объектісінің толық пайдалану дайындығына және тәуліктің 24 сағаты ішінде, жылдың әрбір күні жауапты болады.
163. Жекеше әріптестің кінәсі бойынша, Жекеше әріптес Қызметтерді көрсету күнінен бастап Үлгілік шарттың айрықша талаптарын бұзған жағдайда:
1) Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады:
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (пайдаланудың рұқсат етілетін минималды мерзімін көрсету) жылы өткенге дейін бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді;
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (пайдаланудың рұқсат етілетін орта мерзімін көрсету) жылы кезеңінде бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді, ал Жекеше әріптеске ИШӨ сомасынан ___% мөлшерде өтемақы, Бұзу күніне Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске төленген, ИШӨ сомасын азайтқандағы мемлекет қабылдаған міндеттеме төленеді;
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (ИШӨ төлеу кезеңіндегі пайдаланудың рұқсат етілетін максималды мерзімін көрсету) жылы кезеңінде бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді, ал Жекеше әріптеске ИШӨ сомасынан ___% мөлшерде өтемақы, Бұзу күніне Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске төленген, ИШӨ сомасын азайтқандағы мемлекет қабылдаған міндеттеме төленеді;
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (ИШӨ төлегеннен кейін пайдаланудың рұқсат етілетін максималды мерзімін көрсету) жылы кезеңінде бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді;

158. Частный партнер обособляет переданное ему в эксплуатацию имущество от другого своего имущества и ведет по нему самостоятельный учет.
159. Частный партнер не вправе отчуждать, передавать в залог, изменять целевое назначение Объекта ГЧП, без согласия Государственного партнера вносить какие-либо изменения в имущество (кроме текущего и капитального ремонта), включая снос или возведение стен, изменение планировки здания.
160. Частный партнер предоставляет Государственному партнеру Эксплуатационную гарантию, которая должна соответствовать следующим критериям:
1) гарантия выдается в размере ___% от стоимости Объекта ГЧП согласно акту приемки с Даты завершения Строительной гарантии;
2) гарантия отзывается с Даты истечения срока действия Типового договора;
3) гарантия позволяет Государственному партнеру выдвигать требования по данной Эксплуатационной гарантии в случае нарушения Частным партнером индикаторов качества предоставляемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности, указанных в приложении 9;
4) гарантия индексируется на годовую ставку инфляции ___%;
5) гарантия предоставляется каждые ___ (указать прописью) лет с учетом ежегодной индексации и до Даты истечения срока действия Типового договора;
6) эксплуатационная гарантия оформляется по форме, указанной в приложении 11 к Типовому договору;
7) в случае удержания штрафов с Эксплуатационной гарантии сумма Эксплуатационной гарантии пополняется на соответствующую сумму Частным партнером в течение ___ (указать прописью) календарных дней;
161. Размеры оплаты за нарушения индикаторов качества оказываемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности Объекта ГЧП определяется в соответствии с положениями Приложения 9.
162. Частный партнер несет ответственность за полную эксплуатационную готовность Объекта ГЧП в соответствии с Типовым договором и законодательством и в течение 24 часов в сутки, каждый день в году.
163. В случае нарушения Частным партнером существенных условий Типового договора с Даты начала оказания Услуг по вине Частного партнера:
1) Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения:
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом до истечения ___ (указать минимальный допустимый срок эксплуатации) лет эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма Эксплуатационной гарантии;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом в период __ (указать средний допустимый срок эксплуатации) лет эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма Эксплуатационной гарантии, а Частному партнеру оплачивается компенсация в размере ___% от суммы КИЗ, принятой государством обязательство, за минусом суммы КИЗ, выплаченной Государственным партнером Частному партнеру на Дату расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом в период ___ (указать максимально допустимый срок эксплуатации в период выплаты КИЗ) лет эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма Эксплуатационной гарантии, а Частному партнеру оплачивается компенсация в размере __% от суммы КИЗ, принятой государством обязательство, за минусом суммы КИЗ, выплаченной Государственным партнером Частному партнеру на Дату Расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом в период ___ (указать максимально допустимый срок эксплуатации после выплаты КИЗ) лет эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма Эксплуатационной гарантии;

2) Мемлекеттік әріптес осы тармақтың 1)-тармақшасында көрсетілген жағдайларда, Бұзу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде Жекеше әріптеске тиісті сомадағы өтемақы төлеуге міндеттенеді.
164. Мемлекеттік әріптестің кінәсі бойынша, Жекеше әріптес Қызметтерді көрсету күнінен бастап Үлгілік шарттың айрықша талаптарын бұзған жағдайда:
Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады:
осы тармаққа сәйкес бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Пайдалану кепілдігін қайтарады;
осы тармаққа сәйкес бұзған жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде, Жекеше әріптес алған сақтандыру төлемдерін шегергендегі, пайда NPV (таза келтірілген құн) _________ теңгеге тең болған кезде ____ %-ға тең болатын, Жекеше әріптес салған капиталдың ішкі мөлшерлемесін қамтамасыз ететін пайда сомасын қоса алғанда, Жекеше әріптес МЖӘ объектісін салу бойынша жұмсаған және орындалған жұмыстар актісімен расталған капитал шығындарынан 100%-ға тең сомада өтемақы төлеуге міндеттенеді.
165. Егер қандай да бір талап еңсерілмейтін күш (форс-мажор) жағдаяттарымен байланысты орындалмаса:
кез келген Тарап Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын өзге Тарапқа хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұза алады;
осы тармаққа сәйкес бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Пайдалану кепілдігін қайтарады;
166. Шарт Жекеше әріптес Пайдалану кепілдігін ұсынбаған жағдайда және Пайдалану кепілдігінің Үлгілік шарттың 160-тармағында көрсетілген өлшемшарттарға және Үлгілік шартқа 11-қосымшаның ережелеріне сәйкес келмеу жағдайында бұзылады.
167. Жекеше әріптес заңнамаға сәйкес МЖӘ объектісінің қауіпсіздігін және пайдалану сапасын қамтамасыз етуге міндетті.
16. МЖӘ объектісін жөндеу және жаңғырту
168. Жекеше әріптес МЖӘ объектісі пайдалануға енгізілген сәттен бастап әр ___ (кезеңділігін көрсету) жыл сайын Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі біткенге дейін ағымдық жөндеу жүргізуге міндеттенеді.
169. Жекеше әріптес пайдалану кезеңінде МЖӘ объектісін, оның ішінде жабдықтарды жаңғыртуды жүйені жетілдіру, МЖӘ объектісін жаңарту, оны жаңа талаптар мен нормаларға, технологияларға, техникалық Үлгілік шарттарға, сапа көрсеткіштеріне сәйкес келтіру жолымен жүзеге асырады.

2) Государственный партнер в случаях, указанных в подпункте 1) настоящего пункта обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в соответствующей сумме.
164. В случае нарушения Частным партнером существенных условий Типового договора с Даты начала оказания Услуг по вине Государственного партнера:
Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения:
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Эксплуатационную гарантию;
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в сумме, равной 100% от суммы капитальных затрат, произведенных Частным партнером по строительству Объекта ГЧП и подтвержденных актами выполненных работ, включая сумму прибыли, которая обеспечивает внутреннюю ставку вложенного капитала Частным партнером, равную ____ % при NPV (чистая приведенная стоимость) прибыли равной _________ тенге; за вычетом страховых выплат, полученных Частным партнером.
165. Если какое-либо условие не выполнено в связи с обстоятельствами непреодолимой силы (форс-мажор):
любая Сторона может расторгнуть Типовой договор, направив другой Стороне уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до даты расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Эксплуатационную гарантию.
166. Типовой договор расторгается в случае непредставления Частным партнером Эксплуатационной гарантии и в случае несоответствия Эксплуатационной гарантии критериям, указанным в пункте 160 Типового договора и положениям Эксплуатационной гарантии, согласно приложению 11 к Типовому договору.
167. Частный партнер обязан обеспечить безопасность и качество эксплуатации Объекта ГЧП в соответствии с законодательством.
16. Ремонт и модернизация Объекта ГЧП
168. Частный партнер с момента ввода Объекта ГЧП в эксплуатацию каждый ___ (указать периодичность) год обязуется производить текущий ремонт до истечения срока действия Типового договора.
169. Частный партнер в период эксплуатации осуществляет модернизацию Объекта ГЧП, в том числе оборудования, путем совершенствования системы, обновления Объекта ГЧП, приведения его в соответствие с новыми требованиями и нормами, технологиями, техническими условиями, показателями качества.

170. МЖӘ объектісін күрделі жөндеу Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес Мемлекеттік әріптеспен келісу бойынша қызметті ішінара тоқтату арқылы жүзеге асырылады.
171. Ағымдық жөндеу жүргізу немесе МЖӘ объектісін жаңғырту кезеңінде МЖӘ объектісінің жұмыс істеуін толық тоқтатуға жол берілмейді.
172. Жекеше әріптес күрделі жөндеудің басталуына дейін ___ (жазумен көрсету) ай бұрын Мемлекеттік әріптеске қызметтерді көрсету сапасын нашарлатпастан жөндеудің кестесін, мерзімін көрсету арқылы күрделі жөндеу жүргізу жоспарын тапсыруға міндетті.
17. Салық салу
173. Жекеше әріптес Үлгілік шарт бойынша қызметінің аясында МЖӘ жобасы бойынша салық заңнамасымен реттелетін салықтық міндеттемелерді атқарады.
174. Үлгілік шарт аясында жүзеге асырылатын қызмет бойынша бюджетке төленетін салықтар мен басқа да міндетті төлемдер бойынша салықтық міндеттемелерді есептеу, оларды төлеу бойынша міндеттемелердің туындаған сәтіне, қолданыстағы Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес жүргізіледі.
175. Үлгілік шарт аясында жүзеге асырылатын қызмет бойынша салықтық міндеттемелерді орындау Жекеше әріптесті Шарт аясынан тыс қызметті жүзеге асыру бойынша салықтық міндеттемелердің туындаған күніне қолданыстағы Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес салықтық міндеттемелерді орындаудан босатпайды.
18. Шығындарды өтеу және кірістер алу көздері
176. Мыналар:
1) жан басына қаржыландыру түріндегі мектепке дейінгі тәрбиелеу мен білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысы;
2) Үлгілік шартқа 12-қосымшада көрсетілген көлем мен мерзімдердегі инвестициялық шығындар өтемақысы, операциялық шығындар өтемақысы, МЖӘ объектісін басқарғаны үшін сыйақы (керегін көрсету);
3) ата-аналық жарналардан кірістер;
4) қосымша ақылы қызметтерден кірістер Жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістер алу көздері болып табылады.
177. МЖӘ объектісінің құны әзірленген Жобалау-сметалық құжаттамаға және оған тиісті сараптамаларға сәйкес, Үлгілік шартқа өзгерістер енгізу жолымен түзетіледі.
178. Қабылдау актісіне қол қойғаннан кейін тұрғызылған объектіні пайдалануға қабылдау кезіндегі МЖӘ объектісінің құны МЖӘ объектісінің Құнынан төмен болса, онда төленуге жататын ИШӨ мөлшері қабылдау актісіне сәйкес азайтылады.
179. Қабылдау актісіне қол қойғаннан кейін тұрғызылған объектіні пайдалануға қабылдау кезіндегі МЖӘ объектісінің құны МЖӘ объектісінің Құнынан жоғары болса, онда төленуге жататын ИШӨ мөлшері өзгеріссіз қалады.
180. Мемлекеттің қызметтер көлемін тұтыну кепілдігі секілді мемлекеттік білім беру тапсырысының мөлшері, жан басына қаржыландыру және ата-аналық төлем мөлшері _______________ (жазумен көрсету) әкімдігінің қаулысымен бекітіледі.

170. Капитальный ремонт Объекта ГЧП осуществляются в соответствии с проектно-сметной документацией по согласованию с Государственным партнером с частичной приостоновкой деятельности.
171. В период проведения текущего ремонта или модернизации Объекта ГЧП не допускается полное приостановление функционирования Объекта ГЧП.
172. За ___ (указать прописью) месяцев до начала капитального ремонта Частный партнер обязан представить Государственному партнеру план проведения капитального ремонта с указанием графика, срока ремонта без ухудшения качества оказания услуг.
17. Налогообложение
173. Частный партнер в рамках деятельности по Типовому договору исполняет налоговые обязательства по Проекту ГЧП регулируемые налоговым законодательством.
174. Исчисление налоговых обязательств по налогам и другим обязательным платежам в бюджет по деятельности, осуществляемой в рамках Типового договора производится в соответствии с налоговым законодательством, действующим на момент возникновения обязательств по их уплате.
175. Исполнение налоговых обязательств по деятельности, осуществляемой в рамках Типового договора не освобождает Частного партнера от исполнения налогового обязательства по осуществлению деятельности, выходящей за рамки Типового договора в соответствии с налоговым законодательством, действующим на дату возникновения налогового обязательства.
18. Источники возмещения затрат и получения доходов
176. Источниками возмещения затрат и получения доходов Частного партнера являются:
1) государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение в виде подушевого финансирования;
2) компенсация инвестиционных затрат, компенсация операционных затрат, вознаграждение за управление Объектом ГЧП (указать необходимое) в объеме и сроках, указанных в Графике выплат, согласно приложению 12 к Типовому договору;
3) доходы от родительских взносов;
4) доходы от дополнительных платных услуг.
177. Стоимость Объекта ГЧП корректируется согласно разработанной проектно-сметной документации и соответствующих экспертиз на нее путем внесения изменений в Типовой договор.
178. В случае если стоимость Объекта ГЧП при принятии построенного объекта в эксплуатацию после подписания акта приемки будет ниже Стоимости Объекта ГЧП, то размер КИЗ, подлежащий к выплате снижается согласно акту приемки.
179. В случае если стоимость Объекта ГЧП при принятии построенного объекта в эксплуатацию после подписания акта приемки будет выше Стоимости Объекта ГЧП, то размер КИЗ, подлежащий к выплате остается неизменной.
180. Размер государственного образовательного заказа как гарантии потребления государством объема услуг, размер подушевого финансирования и родительской платы утверждаются постановлением акимата _______________ (указать прописью).

181. Үлгілік шарт бойынша қызметті жүзеге асыру нәтижесінде алынған кірістер Жекеше әріптестің меншігі болып табылады.
19. Тұрақсыздық
182. Егер Үлгілік шарттың тиісті тармақтарында өзгеше ескертілмесе, Үлгілік шартқа сәйкес есептелген тұрақсыздық Тараптармен міндеттемелерді орындаудың мерзімін өткізудің әрбір күні үшін МЖӘ объектісінің Құнынан ___ % мөлшерінде төленеді.
20. Кадрларды оқыту
183. Кадрларды оқыту, біліктілігін арттыру Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
184. Жекеше әріптес жыл сайын кадрларды оқыту және біліктілігін арттыру бағдарламаларын бекітеді және оларды Мемлекеттік әріптеске ұсынады.
21. Жергілікті қамту
185. Кадрлардағы жергілікті қамту мыналарды құрауға тиіс:
1) бірінші санат – басшылық құрам – ___%;
2) екінші санат – жоғары және орта кәсіптік білімі бар мамандар – ___%;
3) үшінші санат – білікті жұмысшылар – ___%.
186. Жергілікті қамту:
1) Жекеше әріптес алатын (сатып алатын) жұмыстарда (көрсетілетін қызметтерде) – ___%;
2) Жекеше әріптес алатын (сатып алатын) тауарларда ___% құрауға тиіс.
187. Жекеше әріптес заңнамаға сәйкес, Жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлегеннен кейін, алатын (сатып алынатын) жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегі), тауарлардағы жергілікті қамту бойынша мәліметтерді тапсырады.
22. Мемлекеттік әріптестің құқықтары мен міндеттері
188. Мемлекеттік әріптестің:
1) Жекеше әріптеспен Үлгілік шарттың талаптары туралы келіссөздер жүргізуге;
2) Үлгілік шарт шеңберінде Жекеше әріптестің қаржылық-шаруашылық қызметін тексеруді, оның ішінде аудиторлық ұйымды тарту жолымен жүзеге асыруға;
3) Заңнамаға сәйкес МЖӘ объектісінің мониторингін және салынуы мен пайдалануын бағалауды жүргізуге;
4) МЖӘ жобасы шеңберінде МЖӘ объектісіне, сондай-ақ қызметті жүзеге асыруға қатысты құжаттамаға кедергісіз қол жеткізуге;
5) Жекеше әріптес Үлгілік шарт бойынша қабылдаған міндеттемелердің орындалуын растайтын құжаттарды Жекеше әріптестен талап етуге және алуға;
6) Заңнаманың және Үлгілік шарт талаптарының сақталуын бақылауды жүзеге асыру шеңберінде жол берілген бұзушылықтарды жоюды талап етуге;
7) МЖӘ объектісі бойынша Жекеше әріптестің кінәсінен туындаған шығындарды өтеуді талап етуге;
8) Жекеше әріптес міндеттемелерді бұзғаны, оның ішінде Қызмет сапасы индикаторларының және толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзғаны үшін айыппұл түрінде тұрақсыздықты өтеп алуға;
9) Жекеше әріптес Үлгілік шарттың талаптарын бұзған жағдайда, оны бұзуды талап етуге;

181. Доходы, полученные в результате осуществления деятельности по Типовому договору, являются собственностью Частного партнера.
19. Неустойка
182. Неустойка оплачивается Сторонами в размере ___ % от Стоимости Объекта ГЧП за каждый день просрочки исполнения обязательств, начисленная в соответствии с Типовым договором, если иное не оговорено в соответствующих пунктах Типового договора.
20. Обучение кадров
183. Обучение, повышение квалификации кадров осуществляется в соответствии с трудовым законодательством.
184. Частный партнер ежегодно утверждает программы обучения и повышения квалификации кадров и предоставляет их Государственному партнеру.
21. Местное содержание
185. Местное содержание в кадрах должно составлять:
1) первая категория – руководящий состав – ___%;
2) вторая категория – специалисты с высшим и средним профессиональным образованием – ___%;
3) третья категория – квалифицированные рабочие – ___%.
186. Местное содержание должно составлять:
1) в приобретаемых (закупаемых) Частным партнером работах (услугах) – ___%;
2) в приобретаемых (закупаемых) Частным партнером товарах – ___%.
187. Частный партнер предоставляет сведения по местному содержанию в приобретаемых (закупаемых) работах (услугах), товарах после разработки проектно-сметной документации в соответствии с законодательством.
22. Права и обязанности Государственного партнера
188. Государственный партнер имеет право:
1) проводить переговоры с Частным партнером об условиях Типового договора;
2) осуществлять проверки финансово-хозяйственной деятельности Частного партнера, в том числе путем привлечения аудиторской организации В рамках Типового договора;
3) проводить мониторинг и оценку строительства и эксплуатации Объекта ГЧП в соответствии законодательством;
4) иметь беспрепятственный доступ к Объекту ГЧП, а также к документации, относящейся к осуществлению деятельности в рамках Проекта ГЧП;
5) требовать и получать от Частного партнера документы, подтверждающие выполнение принятых Частным партнером обязательств по Типовому договору;
6) требовать устранения допущенных нарушений в рамках осуществления контроля за соблюдением законодательства и условий Типового договора;
7) требовать возмещения убытков по Объекту ГЧП, возникших по вине Частного партнера;
8) взыскивать неустойку в виде штрафа за нарушения Частным партнером обязательств, в том числе за нарушения индикаторов качества Услуг и критериев полной эксплуатационной готовности Объекта ГЧП;
9) требовать расторжения Типового договора в случае нарушения его условий Частным партнером;

10) Заңнамаға және МЖӘ Үлгілік шартына сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
189. Мемлекеттік әріптес:
1) ұйымдық-әкімшілік құжат негізінде өзінің өкілін тағайындауға;
2) Жекеше әріптеске Үлгілік шартқа және заңнамаға сәйкес объектіні салу және пайдалану мақсаты үшін үшінші тұлғалардың құқықтарынан еркін жер учаскесін беруді қамтамасыз етуге;
3) МЖӘ объектісін салу және пайдалану мақсаттары үшін инженерлік желілерді (энергиямен жабдықтау, сумен жабдықтау, телекоммуникацияларға ) орнату, жалғау және/немесе пайдалану үшін қол жеткізу бойынша көмек көрсетуге;
4) Үлгілік шартта және заңнамада белгіленген тәртіпте МЖӘ объектісіне мемлекеттік меншік құқығын тіркеуді қамтамасыз етуге;
5) Жекеше әріптеске белгіленген тәртіпте, Үлгілік шарттың бүкіл мерзіміне оны одан әрі пайдалануды жүзеге асыру үшін, үшінші тұлғалардың құқықтарынан еркін МЖӘ объектісін иелену және пайдалану құқығын, сондай-ақ МЖӘ объектісіне мемлекеттік меншікті рәсімдеген күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде Жекеше әріптестің МЖӘ объектісіне аталған құқықтарын растайтын құжаттарды беруге;
6) Үлгілік шарттың талаптарына және заңнамаға сәйкес Жекеше әріптеске шығындардың өтелуін уақытында төлеуге (қажетті шығындарды өтеу көздерін көрсету) уақытында төлеуді қамтамасыз етуге;
7) Үлгілік шарттың талаптарына және заңнамаға сәйкес мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға мемлекеттік білім тапсырысын қамтамасыз етуге;
8) Шартпен қарастырылған жағдайларда Жекеше әріптестің залалдарын өтеуге;
9) Жекеше әріптестің айрықша құқықтары мен міндеттерін Үлгілік шарттың әрекет етуінің бүкіл мерзімінде Жекеше әріптестің жазбаша рұқсатынсыз кез келген өзге тұлғаға бермеуге;
10) Заңнамада және осы Үлгілік шартта белгіленген өзге де талаптар мен Үлгілік шарттарды сақтауға міндетті.
23. Жекеше әріптестің құқықтары мен міндеттері
190. Жекеше әріптестің:
1) Үлгілік шарт талаптарына және заңнамаға сәйкес шығындарды өтеуді (қажетті шығындарды өтеу көздерін көрсету) алуға;
2) Үлгілік шарттың талаптарына және заңнамаға сәйкес мемлекеттік білім тапсырысымен және жан басына қаржыландырумен қамтамасыз етілуге;
3) Үлгілік шарт талаптарына және заңнамаға сәйкес қосымша ақылы қызметтерден қосымша кіріс алуға;
4) Үлгілік шарттың талаптарын өзгерту туралы ұсыныстар енгізуге;
5) Заңнамаға сәйкес салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлегеннен кейін МЖӘ жобасында өз қызметінен алынған таза кірісті өз қалауы бойынша пайдалануға;

10) осуществлять иные права в соответствии с Типовым договором ГЧП и законодательством.
189. Государственный партнер обязан:
1) назначить своего представителя на основании организационно-распорядительного документа;
2) обеспечить предоставление Частному партнеру Земельного участка свободного от прав третьих лиц для целей создания и эксплуатации Объекта ГЧП в соответствии с Типовым договором и законодательством;
3) оказать содействие в доступе для установки, соединения и/или эксплуатации инженерных сетей (энергоснабжению, водоснабжению, телекоммуникациям) в целях строительства и эксплуатации Объекта ГЧП;
4) обеспечить регистрацию права государственной собственности на Объект ГЧП в порядке, установленном Типовым договором и законодательством;
5) в установленном порядке передать Частному партнеру права владения и пользования Объектом ГЧП, свободным от прав третьих лиц, для осуществления его дальнейшей эксплуатации на весь срок действия Типового договора, а также документы, подтверждающие указанные права Частного партнера на Объект ГЧП, в течение ___ (указать прописью) календарных дней со дня оформления государственной собственности на Объект ГЧП;
6) обеспечить своевременную выплату Частному партнеру возмещения затрат (указать необходимые источники возмещения затрат) в соответствии с условиями Типового договора и законодательством;
7) обеспечить государственным образовательным заказом на дошкольное воспитание и обучение в соответствии с условиями Типового договора и законодательством;
8) возмещать убытки Частного партнера в случаях, предусмотренных Типовым договором;
9) не передавать исключительные права и обязанности Частного партнера любому другому лицу без письменного согласия Частного партнера в течение всего срока действия Типового договора;
10) соблюдать иные требования и условия, установленные Типовым договором и законодательством.
23. Права и обязанности Частного партнера
190. Частный партнер имеет право:
1) получать возмещение затрат (указать необходимые источники возмещения затрат) в соответствии с условиями Типового договора и законодательством;
2) на обеспечение государственным образовательным заказом и подушевое финансирование в соответствии с условиями Типового договора и законодательством;
3) получать дополнительный доход от дополнительных платных услуг в соответствии с условиями Типового договора и законодательством;
4) вносить предложения об изменении условий Типового договора;
5) по своему усмотрению использовать чистый доход, полученный от своей деятельности в Проекте ГЧП, после уплаты налогов и других обязательных платежей в бюджет в соответствии с законодательством;

6) МЖӘ объектісіне қатысты құқықтарды Үлгілік шартта көзделген талаптармен жүзеге асыруға;
7) Үлгілік шартқа сәйкес, Мемлекеттік әріптестің келісуі бойынша МЖӘ объектісін салу және пайдалану бойынша жұмыстарды орындауға әрекеттері үшін Жекеше әріптес толық жауапкершілік алатын кез келген үшінші тұлғаларды тартуға;
8) Үлгілік шартта белгіленген жағдайларда залалдарды өтеуді талап етуге;
9) Мемлекеттік әріптес Үлгілік шартта қарастырылған процедураға сәйкес айрықша талаптарды бұзған жағдайда, Үлгілік шарттың бұзылуын талап етуге;
10) Үлгілік шартты мерзімінен бұрын бұзған жағдайда, Үлгілік шартта белгіленген жағдайлар мен тәртіпте төлемдер мен өтемақыларды талап етуге;
11) Заңнамаға және Үлгілік шартқа сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
191. Жекеше әріптес:
1) Үлгілік шарт аясында сенімхат негізінде өзінің өкілін тағайындауға;
2) Үлгілік шартқа, Жобалау-сметалық құжаттамаға, заңнамаға сәйкес, МЖӘ объектісін салу бойынша жұмыстарды Үлгілік шартта белгіленген мерзімде өзінің есебінен дербес немесе өзге тұлғаларды (мердігерлік мекемелерді) тарту арқылы орындауға;
3) құрылыс аяқталғаннан кейін белгіленген тәртіпте МЖӘ объектісін пайдалануға енгізуді қамтамасыз етуге және мемлекеттік меншікке беруге;
4) МЖӘ объектісінің бейінін сақтауға;
5) МЖӘ объектісінің мақсатты тағайындалуына сәйкес жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге;
6) МЖӘ жобасын іске асыру үшін тартылған және бөлінген қаражаттардың мақсатты пайдаланылуын қамтамасыз етуге;
7) Жекеше әріптес МЖӘ объектісін салу кезеңіне көлік құралдарының, оның ішінде уақытша айналма жолдар бойынша қауіпсіз және үздіксіз жүруін қамтамасыз етуге;
8) Үлгілік шарттың сақталуына бақылауды жүзеге асыратын Мемлекеттік әріптеске және оның өкілдеріне, қызметтік функцияларын орындайтын Мемлекеттік органдарға, олар Жекеше әріптес белгілеген қауіпсіздік шараларын сақтаған жағдайда, МЖӘ объектісіне кез келген келу кезінде қажетті құжаттарды, ақпаратты және жұмыс орындарына рұқсат беруге, сондай-ақ, аталған тұлғалармен анықталған Үлгілік шартты және заңнаманы бұзуларды уақытында, өзінің есебінен және өзінің күштерімен жоюға;
9) Заңнаманың талаптарына сәйкес және Үлгілік шартта белгіленген мерзімде Қызметтерді көрсету бойынша іс-әрекетті жүзеге асыру үшін МЖӘ объектісінің дайындығын қамтамасыз етуге;
10) Шартпен және заңнамамен талап етілетін, жүзеге асырылатын қызмет бойынша ақпаратты және есептерді Мемлекеттік әріптеске ұсынуға;
11) Қызмет көрсету үшін кәсіби кадрлардың уақытылы жиналуын жүргізуге;

6) осуществлять права в отношении Объекта ГЧП на условиях, предусмотренных Типовым договором;
7) по согласованию с Государственным партнером привлекать к выполнению работ по созданию и эксплуатации Объекта ГЧП любых третьих лиц, за действия которых Частный партнер несет полную ответственность, в соответствии с Типовым договором;
8) требовать возмещения убытков в случаях установленных Типовым договором;
9) требовать расторжения Типового договора в случае нарушения Государственным партнером существенных условий в соответствии с процедурой, установленной Типовым договором;
10) при досрочном расторжении Типового договора требовать выплат и компенсаций в случаях и порядке, установленных Типовым договором;
11) осуществлять иные права в соответствии с Типовым договором и законодательством.
191. Частный партнер обязан:
1) назначить своего представителя на основании доверенности в рамках Типового договора;
2) выполнить за свой счет самостоятельно или с привлечением иных лиц (подрядных организаций), в установленный Типовым договором срок, работы по созданию Объекта ГЧП в соответствии с Типовым договором, проектно-сметной документацией и законодательством;
3) после окончания строительства в установленном порядке обеспечить ввод в эксплуатацию и передачу Объекта ГЧП в государственную собственность;
4) сохранять профиль Объекта ГЧП;
5) выполнять работы и оказывать услуги согласно целевому назначению Объекта ГЧП;
6) обеспечить целевое использование средств, привлекаемых и выделенных для реализации проекта ГЧП;
7) на период создания Объекта ГЧП Частный партнер обеспечивает безопасный и бесперебойный проезд транспортных средств, в том числе по временным объездным дорогам;
8) предоставлять необходимые документы, информацию и доступ к местам работ Государственным органам, выполняющим служебные функций, Государственному партнеру и его представителям, осуществляющим контроль за соблюдением Типового договора, при условии соблюдения ими мер безопасности, установленных Частным партнером, в течение любых посещений Объекта ГЧП, а также своевременно, за свой счет и своими силами устранять выявленные указанными лицами нарушения Типового договора и законодательства;
9) обеспечить готовность Объекта ГЧП для осуществления деятельности по предоставлению Услуг в сроки установленные Типовым договором и в соответствии с требованиями законодательства;
10) предоставлять Государственному партнеру информацию по осуществляемой деятельности и отчеты, требуемые Типовым договором и законодательством;
11) произвести своевременный набор профессиональных кадров для оказания Услуг;

12) МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін жұмыскерлерді жалдауды жүзеге асыру кезінде өзге бірдей талаптар жағдайында жергілікті кадрларға артықшылық беруге;
13) МЖӘ объектісін салу және пайдалану кезінде міндетті түрде қазақстандық мердігерлік ұйымдарды, осындай мердігерлік ұйымдардың қызметтері мемлекеттік және/немесе халықаралық стандарттарға сәйкес келетін жағдайда тартуға;
14) МЖӘ объектісін салу және пайдалану кезінде міндетті түрде, егер олар мемлекеттік және/немесе халықаралық стандарттарға сәйкес келетін болса, Қазақстан Республикасында шығарылған жабдықтар мен материалдарды пайдалануға;
15) Қызметті тұтынушылардың және Жекеше әріптес персоналының қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
16) балабақшада санитариялық нормалар мен қағидаларға сәйкес үй-жайлардың тазалығын және Қызметті тұтынушылардың болуының жайлылығын қамтамасыз етуге;
17) МЖӘ объектісін салу мен пайдалану кезінде сапа менеджментінің халықаралық стандарттарын енгізуді және оларды сақтауды қамтамасыз етуге;
18) МЖӘ объектісін салу кезінде тиімді, сапалы әдістер мен технологияларды таңдауға және пайдалануға;
19) салық заңнамасын, сондай-ақ еңбек және қоршаған ортаны қорғау саласындағы заңнаманы сақтауға;
20) МЖӘ объектісі пайдалануға енгізілген сәттен бастап Үлгілік шарттың әрекет етуі біткенге дейін әр ___ (кезеңділігін көрсету) жыл сайын ағымдық жөндеу жүргізуді қамтамасыз етуге;
21) МЖӘ объектісін пайдаланудың ___ (кезеңділігін көрсету) жылында күрделі жөндеу жүргізуді қамтамасыз етуге;
21) Үлгілік шартқа сәйкес кез келген Ақауларды және өзге де бұзушылықтарды уақытында жоюға;
23) Жер учаскесіне өзінің құқықтарын өзге тұлғаларға бермеуге, оның ішінде жалға бермеуге;
24) әзірленіп жатқан Жобалық-сметалық құжаттаманы немесе оның бөлігін Мемлекеттік әріптеспен келісусіз үшінші тұлғаларға бермеуге немесе өзге тәсілмен пайдаланбауға, сондай-ақ иеліктен айырмауға;
25) Үлгілік шартта қарастырылған сақтандырудың барлық түрлерін жүзеге асыруға;
26) көрсетілетін Қызметтерді есепке ала отырып, балабақшаның жабдықпен толықтырылуын және оның уақытында жаңартылуын қамтамасыз етуге;
27) Заңнамаға сәйкес мектепке дейінгі тәрбиелеу мен білім берудің көрсетілетін қызметтерінің сапасын, мазмұнын және көлемін қамтамасыз етуге;
28) оқыту бағдарламаларын, оның ішінде қосымша оқыту, кадрлар біліктілігін арттыру, қайта даярлау бағдарламаларын жыл сайын бекітуге және оларды Мемлекеттік әріптеске беруге;
29) Заңнамаға сәйкес Қызметті тұтынушылардың жеке бас мәліметтерінің қорғалуын қамтамасыз етуге;
30) Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі біткеннен, оны мерзімінен бұрын бұзғаннан кейін және Үлгілік шартта қарастырылған өзге жағдайларда, белгіленген тәртіпте табиғи тозуды есепке ала отырып, МЖӘ объектісін жарамды техникалық күйінде және ол бойынша барлық қажетті құжаттаманы беруге;

12) при осуществлении найма работников для строительства и эксплуатации Объекта ГЧП при прочих равных условиях отдавать предпочтение местным кадрам;
13) при строительстве и эксплуатации Объекта ГЧП в обязательном порядке привлекать казахстанские подрядные организации, при условии, что услуги таких подрядных организаций удовлетворяют государственным и/или международным стандартам;
14) при строительстве и эксплуатации Объекта ГЧП в обязательном порядке использовать оборудование и материалы, произведенные в Республике Казахстан, если они соответствуют государственным и/или международным стандартам;
15) обеспечить безопасность потребителей услуг и персонала Частного партнера;
16) обеспечить чистоту помещений согласно санитарным нормам и правилам, а также комфорт пребывания персонала Частного партнера и потребителей услуг в детском саду;
17) обеспечить внедрение международных стандартов менеджмента качества и соблюдать их при строительстве и эксплуатации Объекта ГЧП;
18) выбирать и использовать эффективные, качественные методы и технологии при создании Объекта ГЧП;
19) соблюдать налоговое законодательство, а также законодательство в области труда и охраны окружающей среды;
20) обеспечить проведение текущего ремонта каждый ___ (указать периодичность) год с момента ввода Объекта ГЧП в эксплуатацию до окончания действия Типового договора;
21) обеспечить проведение капитального ремонта на ___ (указать периодичность) год эксплуатации Объекта ГЧП;
22) своевременно устранять любые Дефекты и иные нарушения в соответствии с Типовым договором;
23) не передавать свои права на Земельный участок другим лицам, в том числе сдавать в аренду;
24) не передавать или иным способом использовать, а также отчуждать разрабатываемую проектно-сметную документацию или ее часть третьим лицам без согласования с Государственным партнером;
25) осуществлять все виды страхования, предусмотренные Типовым договором;
26) обеспечить укомплектованность детского сада оборудованием с учетом оказываемых Услуг и его своевременное обновление;
27) обеспечить качество, содержание и объем предоставляемых услуг дошкольного воспитания и образования в соответствии с законодательством;
28) ежегодно утверждать и реализовывать программы обучения, в том числе дополнительного обучения, повышения квалификации, переподготовки кадров и предоставлять их Государственному партнеру;
29) обеспечить защиту персональных данных потребителей услуг в соответствии с законодательством;
30) по окончании срока действия Типового договора, его досрочного расторжения и в иных случаях, предусмотренных Типовым договором, в установленном порядке передать Объект ГЧП в исправном техническом состоянии с учетом естественного износа и всю необходимую документацию по нему Государственному партнеру;

31) Үлгілік шартта және заңнамада белгіленген өзге талаптар мен Үлгілік шарттарды сақтауға міндетті.
24. Құқықтар мен міндеттерді беру
192. Мемлекеттік әріптестің рұқсатымен және Үлгілік шартта және заңнамада белгіленген талаптарды сақтай отырып, Жекеше әріптестің Үлгілік шарт бойынша өзінің құқықтары мен міндеттерін немесе олардың бір бөлігін өзге тұлғаларға беруге құқығы бар.
193. Үлгілік шартты тоқтату Үлгілік шарт бойынша құқықтар мен міндеттерді өзге тұлғаларға беру туралы мәмілелерді тоқтатуға негіз бола алады.
194. Егер беру Үлгілік шарттарында өзгеше көзделмесе, құқықтар мен міндеттерді беру бойынша барлық шығыстар, Жекеше әріптестің шығыстарына жатқызылады.
195. Жекеше әріптес және Үлгілік шарт бойынша құқық пен міндет берілетін үшінші тұлға ортақ жауапкершілікте болады.
196. Үлгілік шарт бойынша құқықтар мен міндеттерді беру Үлгілік шарттың 223-тармағына сәйкес Үлгілік шартқа тиісті өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттігіне алып әкеледі және осындай өзгерістер және (немесе) толықтырулар тіркелген сәттен бастап жасалған болып есептеледі.
197. Мемлекеттік әріптес Үлгілік шарт бойынша құқықтар мен міндеттерді беруден бас тартуға құқылы.
198. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптестің рұқсатынсыз жасаған Үлгілік шарт бойынша құқықтар мен міндеттерді беруге бағытталған мәмілелер мен өзге де іс-қимылдар оларды жасасу сәтінен бастап жарамсыз деп есептеледі.
25. Мемлекеттік әріптестің Үлгілік шарттың орындалуын бақылауды жүзеге асыру тәртібі
199. Мемлекеттік әріптес заңнамада белгіленген тәртіппен Жекеше әріптестің Үлгілік шарттың талаптарын орындауын, Үлгілік шарт бойынша міндеттемелердің орындалу мерзімін, сондай-ақ МЖӘ объектісін пайдалану бойынша міндеттемелердің Үлгілік шартта белгіленген мақсаттарға сәйкес орындалуын бақылауды жүзеге асыруға құқылы.
200. Бақылаудың негізгі бағыттары:
1) МЖӘ объектісін пайдалану мен бейінін сақтаудың тиімділігі;
2) көрсетілетін қызметтердің сапасын жақсарту;
3) Үлгілік шартта айқындалған барлық талаптар мен тәртіптерді сақтау;
4) қоршаған ортаны қорғау және жұмыстарды жүргізу қауіпсіздігі жөніндегі талаптарды сақтау болып табылады.
201. Жекеше әріптес __________ (кезеңділігін көрсету) Мемлекеттік әріптеске Жекеше әріптестің Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындауы туралы есепті есепті кезең аяқталған күннен бастап __ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде ұсынады.
202. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптес қызметін бақылау барысында Жекеше әріптестің Үлгілік шарттың талаптарын сақтауына елеулі әсер ететін бұзушылықтарды анықтаса, Мемлекеттік әріптес Үлгілік шарттың 27-тарауында көрсетілген әрекеттерді жүзеге асырады.

31) соблюдать иные требования и условия, установленные Типовым договором и законодательством.
24. Передача прав и обязанностей
192. Частный партнер имеет право передавать права и обязанности или их часть по Типовому договору другим лицам с согласия Государственного партнера и с соблюдением условий, установленных Типовым договором и законодательством.
193. Прекращение Типового договора служит основанием прекращения сделок о передаче прав и обязанностей по Типовому договору иным лицам.
194. Все расходы по передаче прав и обязанностей относятся к расходам Частного партнера, если иное не установлено условиями передачи.
195. Частный партнер и лицо, которому передается право и обязанность по Типовому договору, несут солидарную ответственность.
196. Передача прав и обязанностей по Типовому договору влечет необходимость внесения соответствующих изменений и/или дополнений в Типовой договор в соответствии с пунктом 223 Типового договора и считается совершенной с момента регистрации таких изменений и/или дополнений.
197. Государственный партнер вправе отказать в передаче прав и обязанностей по Типовому договору.
198. Сделки и иные действия, направленные на передачу прав и обязанностей по Типовому договору, совершенные Частным партнером без разрешения Государственного партнера считаются недействительными с момента их заключения.
25. Порядок осуществления контроля Государственным партнером за исполнением Типового договора
199. Государственный партнер в порядке, установленном законодательством вправе осуществлять контроль над соблюдением Частным партнером условий Типового договора, сроков исполнения обязательств по Типовому договору, а также обязательств по эксплуатации Объекта ГЧП в соответствии с целями, установленными Типовым договором.
200. Основными направлениями контроля являются:
1) эффективность эксплуатации и сохранения профиля Объекта ГЧП;
2) улучшения качества предоставляемых услуг;
3) соблюдение всех условий и порядков, определенных Типовым договором;
4) соблюдение требований по охране окружающей среды и безопасности ведения работ.
201. Частный партнер __________ (указать периодичность) предоставляет Государственному партнеру отчет об исполнении обязательств по Типовому договору в течение __ (указать прописью) календарных дней со дня окончания отчетного периода.
202. При обнаружении Государственным партнером в ходе осуществления контроля над деятельностью Частного партнера нарушений, которые могут существенно повлиять на соблюдение Частным партнером условий Типового договора, Государственный партнер осуществляет действие, указанное в разделе 27 Типового договора.

203. Жекеше әріптес заңнамаға сәйкес, МЖӘ жобасының кейінгі іске асырылуын бағалауды жүргізу үшін Мемлекеттік әріптеске МЖӘ объектісін басқару бойынша өзінің қызметі туралы есепті ұсынады.
204. Тараптар Үлгілік шарт бойынша міндеттерді орындау үшін қажетті ақпаратты бір-біріне уақтылы беруге және Үлгілік шартта көзделген міндеттерді тиісінше орындауға ықпал етуі мүмкін елеулі оқиғалардың басталғаны туралы бір-біріне дереу хабарлауға міндетті.
26. Тәуекелдерді бөлу, бағалау және оларды басқару бойынша шаралар
205. Тараптар, Үлгілік шарттың талаптарына сәйкес, Жоба бойынша Тәуекелдерге жауапты болады.
206. Тараптар, Үлгілік шарттың өзге бөлімдерінде белгіленген тәуекелдерді бөлуді және оларды басқару жөніндегі шараларды ескере отырып, Үлгілік шартқа 13-қосымшаға сәйкес тәуекелдерді бөлу туралы келісімге келді.
27. Тараптардың жауапкершілігі
207. Тараптар Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Үлгілік шартта және заңнамада көзделген жауапкершілікте болады.
208. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптестің алдында МЖӘ объектісін салу кезінде Үлгілік шартта белгіленген талаптарды, техникалық регламенттердің, Жобалау-сметалық құжаттаманың талаптарын, МЖӘ объектісінің сапасына қойылатын өзге де міндетті талаптарды бұзғаны үшін жауапты болады.
209. Үлгілік шартта көрсетілген талаптар бұзылған жағдайда, Мемлекеттік әріптес бұзушылықтар анықталған күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде Жекеше әріптеске жазбаша түрде Үлгілік шарттың және/немесе талаптары бұзылған құжаттың тармағын көрсете отырып, анықталған бұзушылықты өтеусіз жою, сондай-ақ Жекеше әріптестің бұзушылығынан туындаған шығындарды Мемлекеттік әріптеске өтеу талабын жібереді. Бұл ретте бұзушылықтарды жою мерзімі ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күнді құрайды.
210. МЖӘ объектісінде Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін сапасыз салуынан туындаған Ақаулар анықталған кезде, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптестен анықталған Ақаулар туралы хабарламаны алған күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде не Тараптармен жазбаша келісілген өзге мерзімде мұндай ақауларды өз есебінен жояды.
211. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске, Жекеше әріптес Үлгілік шартта көзделген міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, оның ішінде Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімдері бұзылған жағдайда, тиісті бюджетке айыппұл түрінде тұрақсыздық айыбын төлейді.

203. Частный партнер представляет Государственному партнеру отчет о своей деятельности по управлению Объектом ГЧП для последующего проведения оценки реализации Проекта ГЧП в соответствии с законодательством.
204. Стороны обязаны своевременно предоставлять друг другу информацию, необходимую для исполнения обязанностей по Типовому договору, и незамедлительно уведомлять друг друга о наступлении существенных событий, способных повлиять на надлежащее исполнение обязанностей, предусмотренных Типовым договором.
26. Распределение, оценка рисков и мероприятия по их управлению
205. Риски по Проекту ГЧП Стороны несут в соответствии с условиями Типового договора.
206. С учетом распределения, оценки рисков и мероприятий по их управлению, установленных иными разделами Типового договора, Стороны пришли к соглашению о распределении рисков согласно приложению 13 к Типовому договору.
27. Ответственность Сторон
207. За неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по Типовому договору Стороны несут ответственность, предусмотренную Типовым договором и законодательством.
208. Частный партнер несет ответственность перед Государственным партнером за допущенное при строительстве Объекта ГЧП нарушение требований, установленных Типовым договором, требований технических регламентов, проектно-сметной документации, иных обязательных требований к качеству Объекта ГЧП.
209. В случае нарушения требований, указанных в Типовом договоре, Государственный партнер в течение ___ (указать прописью) календарных дней с даты обнаружения нарушения направляет Частному партнеру в письменной форме требование безвозмездно устранить обнаруженное нарушение с указанием пункта Типового договора и/или документа, требования которых нарушены, а также возместить причиненные Государственному партнеру убытки, вызванные нарушением Частного партнера. При этом срок для устранения нарушения составляет ___ (указать прописью) календарных дней.
210. При обнаружении в Объекте ГЧП Дефектов, вызванных некачественным строительством Объекта ГЧП Частным партнером, Частный партнер устраняет такие дефекты за свой счет в течение ___ (указать прописью) календарных дней со дня получения от Государственного партнера уведомления об обнаруженных Дефектах либо в иной письменно согласованный Сторонами срок.
211. Частный партнер выплачивает Государственному партнеру в соответствующий бюджет неустойку в виде штрафа в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером обязательств, предусмотренных Типовым договором, в том числе в случае нарушения сроков исполнения обязательств по Типовому договору.

212. Мемлекеттік әріптес міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, оның ішінде Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімдерін бұзған жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске айыппұл түрінде тұрақсыздық айыбын төлейді.
213. Егер Үлгілік шарттың тиісті тармақтарында өзгеше көзделмесе, айыппұл/өсімақы Тараптармен Үлгілік шартқа сәйкес есептелген, міндеттемелерді орындаудың мерзімінің өткізудің әр күні үшін МЖӘ объектісінің Құнынан ___% мөлшерінде төленеді.
214. Екінші Тараптың Үлгілік шарт бойынша өз міндеттерін бұзуы Үлгілік шартта көзделген міндеттерді орындауға кедергі болған жағдайда, Тарап Үлгілік шарт бойынша өз міндеттерін орындауды бастамауға немесе екінші Тарапты ол туралы дереу хабардар ете отырып, олардың орындалуын тоқтата тұруға құқылы.
215. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске МЖӘ объектісін пайдалану кезінде жіберіп алған пайданы және мүліктің жойылуынан немесе бүлінуінен болған залалдарды оның табиғи тозуын есепке ала отырып өтейді.
216. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында МЖӘ объектісін Үлгілік шарттың мерзімі аяқталғаннан кейін Мемлекеттік әріптеске берген күннен бастап ___ (жазумен көрсету) жыл ішінде МЖӘ объектісін салу бойынша жұмыстардың сапасына жауапты болады.
217. Егер Жекеше әріптес осы залалдар еңсерілмес күш салдарынан немесе Мемлекеттік әріптестің әрекеттерінен пайда болғанын дәлелдей алмаса, келтірілген залалдар үшін жауапты болады.
218. МЖӘ объектісін пайдалануға байланысты туындаған міндеттемелер бойынша борыштар Жекеше әріптестің мүлкі және оған тиесілі төлемдер есебінен өтеледі.
28. Дауларды шешу тәртібі
219. Үлгілік шартты орындауға және тоқтатуға байланысты даулар келіссөздер арқылы шешіледі.
220. Егер Үлгілік шартты орындауға, өзгертуге немесе тоқтатуға байланысты даулар ___ (жазумен көрсету) айдың ішінде келіссөздер арқылы шешілмейтін болса, онда Тараптар дауларды заңнамаға және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық Үлгілік шарттарға сәйкес шешуге құқылы.
29. Шарт тұрақтылығының кепілдіктері
221. Жекеше әріптеске заңнамаға сәйкес оның құқықтарын қорғауға кепілдік беріледі.
222. Егер Үлгілік шартта және заңнамада өзгеше көзделмесе, Тараптардың келісімі бойынша Үлгілік шарттың талаптарын өзгертуге және толықтыруға жол беріледі.
30. Үлгілік шартты өзгерту, толықтыру және тоқтату, бұзу
Үлгілік шарттары
223. Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптестің өзара келісімі бойынша, Үлгілік шартқа жазбаша нысандағы қосымша келісімдер жасасу жолымен, Үлгілік шарттың айрықша талаптарын және ондағы бекітілген МЖӘ жобасының бастапқы параметрлері мен сипаттамаларын өзгертпейтін өзгерістер мен толықтыруларды енгізуге құқықтары бар.

212. Государственный партнер выплачивает Частному партнеру неустойку в виде штрафа в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Государственным партнером обязательств, в том числе в случае нарушения сроков исполнения обязательств по Типовому договору.
213. Штраф/пеня оплачивается Сторонами в размере ___% от Стоимости Объекта ГЧП за каждый день просрочки исполнения обязательств, начисленной в соответствии с Типовым договором, если иное не оговорено в соответствующих пунктах Типового договора.
214. Сторона вправе не приступать к исполнению своих обязанностей по Типовому договору или приостановить их исполнение с незамедлительным уведомлением другой Стороны, в случае, когда нарушение другой Стороной своих обязанностей по Типовому договору препятствует исполнению обязанностей, предусмотренных Типовым договором.
215. Частный партнер возмещает Государственному партнеру упущенную выгоду за время эксплуатации Объекта ГЧП и убытки, причиненные утратой или повреждением имущества, с учетом его естественного износа.
216. Частный партнер несет перед Государственным партнером ответственность за качество работ по строительству Объекта ГЧП в течение ___ (указать прописью) лет со дня передачи Объекта ГЧП Государственному партнеру после завершения срока Типового договора.
217. Частный партнер несет ответственность за причиненные убытки, если не докажет, что эти убытки произошли вследствие непреодолимой силы либо действий Государственного партнера.
218. Долги по обязательствам, возникшим в связи с эксплуатацией Объекта ГЧП, погашаются за счет имущества Частного партнера и причитающихся ему платежей.
28. Порядок разрешения споров
219. Споры, связанные с исполнением и прекращением Типового договора, решаются путем переговоров.
220. Если споры, связанные с исполнением, изменением или прекращением Типового договора, не могут быть разрешены в течение ___ (указать прописью) месяцев путем переговоров, то Стороны вправе разрешать споры в соответствии с законодательством и международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
29. Гарантии стабильности Типового договора
221. Частному партнеру гарантируется защита его прав в соответствии с законодательством.
222. Изменение и дополнение условий Типового договора допускается по соглашению Сторон, если иное не установлено Типовым договором и законодательством.
30. Условия изменения, дополнения и прекращения, расторжения Типового договора
223. Государственный партнер и Частный партнер имеют право по обоюдному согласию вносить изменения и дополнения в Типовой договор, не меняющие существенные условия Типового договора и закрепленные в нем начальные параметры и характеристики Проекта ГЧП, путем заключения дополнительных соглашений к Типовому договору в письменной форме.

224. Шарт:
1) Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі өткен;
2) мерзімінен бұрын бұзылған;
3) сот шешімі;
4) Жекеше әріптес таратылған;
5) Заңнамада және Үлгілік шартта көзделген өзге де жағдайларда әрекет етуін тоқтатады.
225. Үлгілік шарттың әрекет етуін ұзарту Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңының 48-бабына сәйкес мүмкін болады.
226. Алдын ала талаптарды орындау кезеңінде Тараптардың бірінің бастамасы бойынша мерзімінен бұрын бұзу Үлгілік шарттың 6-тарауына сәйкес жүргізіледі.
227. МЖӘ объектісін салу кезеңінде Тараптардың бірінің бастамасы бойынша мерзімінен бұрын бұзу Үлгілік шарттың 11-тарауына сәйкес жүргізіледі.
228. МЖӘ объектісін пайдалану кезеңінде Тараптардың бірінің бастамасы бойынша мерзімінен бұрын бұзу Үлгілік шарттың 15-тарауына сәйкес жүргізіледі.
229. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі өткен кезде, оның ішінде Шарт мерзімінен бұрын бұзылған кезде, Жекеше әріптестің жабдығы Жекеше әріптеске қайтарылады.
230.Үлгілік шарт 224 тармағына сәйкес іс-қимыл тоқтатылған жағдайда, Жұмыстардың тоқтатылуы мынадай тәртіпте жүзеге асырылады:
1) Жекеше әріптес Үлгілік шарттың әрекет етуінің тоқтатылуы бойынша дереу:
МЖӘ объектісінің сақталуын қамтамасыз ету үшін қажеттілерді қоспағанда, барлық жұмыстарды тоқтатуға;
Жекеше әріптес толық көлемде толық төлем алған Жабдықты, материалдарды және тауарларды Мемлекеттік әріптеске беруге;
құрылыс алаңының қауіпсіз күйін ұстау үшін қажеттілерді қоспағанда, құрылыс алаңынан барлық тауарлар мен материалдарды жоюға міндетті.
2) құрылыс алаңында жұмыстардың тоқтатылуы жұмыстардың тоқтатылуы туралы актпен рәсімделеді, онда міндетті түрде: оны жасау орны, жасау күні мен уақыты, Тараптардың деректемелері, құжаттаманың, Жекеше әріптес төлем алған және осы тармақтың 1)-тармақшасының талаптарына сәйкес құрылыс алаңында қалдыруға міндетті материалдар мен тауарлардың нақты сипаттамасы көрсетіледі. Жұмыстардың тоқтатылуы туралы актқа міндетті түрде Үлгілік шарттың екі Тараптары қол қоюы және Тараптардың әрқайсысының мөрімен басылуы тиіс.
Мемлекеттік жеке әріптестік нысанын пайдалану кезеңінде Үлгілік шарт бұзылған жағдайда, қызмет көрсету Мемлекеттік серіктеске ауысады.
31. Зияткерлік қызмет нәтижелеріне айрықша құқықтар
231. Мемлекеттік әріптеске Жекеше әріптес МЖӘ объектісін пайдалану кезінде өз есебінен алған зияткерлік қызметтің нәтижелеріне айрықша мүліктік құқықтар өтеусіз беріледі.

224. Типовой договор прекращает действие в случаях:
1) истечения срока действия Типового договора;
2) досрочного расторжения;
3) решения суда;
4) ликвидации Частного партнера;
5) в иных случаях, предусмотренных Типовым договором и законодательством.
225. Продление действия Типового договора возможно в соответствии со статьей 48 Закона Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве".
226. Досрочное расторжение по инициативе одной из Сторон в период выполнения Предварительных условий производится в соответствии с разделом 6 Типового договора.
227. Досрочное расторжение по инициативе одной из Сторон в период строительства Объекта ГЧП производится в соответствии с разделом 11 Типового договора.
228. Досрочное расторжение по инициативе одной из Сторон в период эксплуатации Объекта ГЧП производится в соответствии с разделом 15 Типового договора.
229. При истечении срока действия Типового договора, в том числе при досрочном расторжении Типового договора, оборудование Частного партнера возвращается Частному партнеру.
230. В случае прекращения действия Типового договора согласно пункту 224, прекращение работ осуществляется в следующем порядке:
1) немедленно по прекращению действия Типового договора Частный партнер обязан:
прекратить все работы, за исключением тех, которые, необходимы для обеспечения сохранности Объекта ГЧП;
передать Государственному партнеру оборудование, материалы и товары, за которые Частный партнер получил оплату в полном объеме;
удалить все товары и материалы со строительной площадки, за исключением необходимых для поддержания безопасного состояния строительной площадки;
2) прекращение работ на строительной площадке оформляется актом о прекращении работ, в котором в обязательном порядке должны быть указаны: место его составления, дата и время составления, реквизиты Сторон, точное описание документации, материалов и товаров, за которые Частный партнер получил оплату, и которые он обязан оставить на строительной площадке в соответствии с требованиями подпункта 1) настоящего пункта. Акт о прекращении работ в обязательном порядке должен быть подписан обеими Сторонами Типового договора и скреплен печатями каждой из Сторон.
В случае расторжения Типового договора в период эксплуатации Объекта ГЧП, оказание Услуг переходит к Государственному партнеру.
31. Исключительные права на результаты интеллектуальной деятельности
231. Государственному партнеру безвозмездно передаются исключительные имущественные права на результаты интеллектуальной деятельности, полученные Частным партнером за свой счет при эксплуатации Объекта ГЧП.

232. Жекеше әріптес алған зияткерлік қызметтің нәтижелеріне Мемлекеттік әріптестің құқықтарын тіркеуді заңнамада белгіленген тәртіпте Мемлекеттік әріптестен алынған уәкілеттіктердің негізінде Жекеше әріптес жүзеге асырады.
233. Жекеше әріптес Үлгілік шарттың 231-тармағында көрсетілген зияткерлік қызметтің нәтижелеріне құқықтарды беру кезінде, ол үшінші тұлғалардың қандай да бір құқықтары мен талаптарынан бос зияткерлік қызмет нәтижелеріне барлық айрықша мүліктік құқықтың заңды құқық иеленушісі болып табылатынына кепілдік береді. Жекеше әріптес зияткерлік қызметтің нәтижелеріне айрықша құқықтарға қатысты кез келген үшінші тұлғалардың барлық талаптары, наразылықтары мен талап арыздары бойынша толық жауапты болады.
234. Мемлекеттік әріптеске зияткерлік қызметтің нәтижелерін берумен бір мезгілде Мемлекеттік әріптеске зияткерлік қызметтің нәтижелеріне меншік құқығы ауысады және оларды пайдаланудың айрықша мүліктік құқықтары ауысады.
235. Мемлекеттік әріптес зияткерлік қызметтің нәтижелеріне билік етуге және оларды кез келген нысанда, кез келген тәсілмен және өзінің қалауы бойынша:
1) зияткерлік қызметтің нәтижелерін қалпына келтіруге (қалпына келтіру құқығы);
2) зияткерлік қызметтің нәтижелерін кез келген тәсілмен таратуға: сатуға, өзге де операцияларды жасауға (тарату құқығы);
3) зияткерлік қызметтің нәтижелерін жария көрсетуге (жария көрсету құқығы);
4) автормен жазбаша келісім бойынша зияткерлік қызметтің нәтижелеріне өзгерістер енгізуге, автормен жазбаша келісу бойынша қайта жасауға немесе басқаша түрде коммерциялық орындылығы үшін зияткерлік қызметтің нәтижелерін қайта өңдеуге (қайта өңдеу құқығы);
5) зияткерлік қызметтің нәтижелерін іс жүзінде сатуға, пайдалануға айрықша мүліктік құқықтарды іске асыруға құқылы.
32. Үлгілік шарттың тілі
236. Шарт мемлекеттік, орыс және Тараптар үшін қолайлы өзге тілде, бірдей заңды күшке ие төрт түпнұсқа данада, олардың ішінде 2 данасы Мемлекеттік әріптес үшін және 2 данасы Жекеше әріптес үшін жасалады.
237. Үлгілік шарттың мазмұнын айқындау және түсіндіру кезінде келіспеушіліктер немесе даулар туындаған жағдайда ___________ тілдегі (қажет тілді көрсету) мәтін нұсқасының күші басым болады.
238. Тараптар мемлекеттік және орыс тілдері қарым-қатынас тілі ретінде қолданылатыны жөнінде уағдаласады.

232. Регистрация прав Государственного партнера на полученные Частным партнером результаты интеллектуальной деятельности осуществляется Частным партнером на основании полученных от Государственного партнера полномочий в установленном законодательством порядке.
233. Частный партнер гарантирует, что к моменту передачи прав на результаты интеллектуальной деятельности, указанные в пункте 231 Типового договора, он является законным правообладателем всех исключительных имущественных прав на результаты интеллектуальной деятельности, которые свободны от каких-либо прав и требований третьих лиц. Частный партнер несет полную ответственность по всем требованиям, рекламациям и искам любых третьих лиц в отношении исключительных прав на результаты интеллектуальной деятельности.
234. Одновременно с передачей Государственному партнеру результатов интеллектуальной деятельности к Государственному партнеру переходит право собственности на результаты интеллектуальной деятельности и переходят исключительные имущественные права на их использование.
235. Государственный партнер вправе распоряжаться результатами интеллектуальной деятельности и реализовывать исключительные имущественные права на их использование в любой форме, любым способом и по своему усмотрению:
1) воспроизводить результаты интеллектуальной деятельности (право на воспроизведение);
2) распространять результаты интеллектуальной деятельности любым способом: продавать, совершать иные операции (право на распространение);
3) публично показывать результаты интеллектуальной деятельности (право на публичный показ);
4) вносить по письменному согласованию с автором изменения в результаты интеллектуальной деятельности, переделывать, или другим образом перерабатывать по письменному согласованию с автором результаты интеллектуальной деятельности для коммерческой целесообразности (право на переработку);
5) практически реализовать, использовать результаты интеллектуальной деятельности.
32. Язык Типового договора
236. Типовой договор составлен на государственном, русском и на другом приемлемом для Сторон языке в четырех подлинных экземплярах, имеющих равную юридическую силу, из них 2 экземпляра для Государственного партнера и 2 экземпляра для Частного партнера.
237. В случае возникновения разногласий или споров при уяснении содержания и толковании Типового договора вариант текста __________ (указать нужный язык) имеет преимущественную силу.
238. Стороны договариваются, что государственный и русский языки будут использоваться как языки общения.

239. Шарт күшіне енген күннен бастап, Үлгілік шартты орындауға қатысты техникалық құжаттама мен Үлгілік шартты орындауға қатысты ақпарат мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалады.
33. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімдері
240. Үлгілік шарт тиісті тіркеу органында заңнамада қарастырылған тәртіпте мемлекеттік тіркелген сәттен бастап күшіне енеді және мыналарды қамтитын ___ (жазумен көрсету) жыл ішінде әрекет етеді:
1) Қаржылық жабу кезеңі – Үлгілік шартты Тіркеу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) ай;
2) МЖӘ объектісін салу кезеңі – Қаржылық жабу күнінен бастап __ (жазумен көрсету) ай;
3) МЖӘ объектісін пайдалану кезеңі – ___ (жазумен көрсету) жыл.
241. Егер осындайлар заңнамамен қарастырылатын болса, Жекеше әріптес Үлгілік шартқа қол қою және оны тіркеу кезінде алымдар мен төлемдер төлеу бойынша шығыстарды өтейді.
34. Сақтандыру
242. Тараптар сақтандыруға жататын тәуекелдерді айқындайды, оларды Жекеше әріптес заңнамада белгіленген тәртіппен сақтандырады.
243. Сақтандыру мүліктік тәуекелдер үшін және мыналарға:
1) құрылыс жүргізу орнына жеткізілетін жүктерді тасымалдауға және қоймаға орналастыруға;
2) жалға алынған немесе лизинг бойынша пайдаланылатын мүлікті қоса алғанда, Жекеше әріптестің салу және пайдалануда пайдаланылатын мүлкіне;
3) Үлгілік шарт бойынша оған иеленуге және пайдалануға берілген мемлекеттік мүліктің, сондай-ақ Үлгілік шартты орындау нәтижелері бойынша туындайтын мүліктің кездейсоқ жойылуы мен кездейсоқ бүлінуінің тәуекелі;
4) жерді қоса алғанда, қоршаған ортаны ластауға және қоршаған табиғи ортаға келтірілген залалдың салдарын жоюға арналған шығыстарға;
5) үшінші тұлғалар алдындағы жалпы азаматтық-құқықтық жауапкершілікке байланысты жауапкершілік тәуекелдері үшін көзделеді.
244. МЖӘ объектісін және Жекеше әріптестің жабдығын сақтандыру:
1) Жекеше әріптес заңнамаларға сәйкес, МЖӘ объектісінің зақымдалуы немесе жойылуы салдарынан оны иеленумен, пайдаланумен, билік етумен байланысты мүліктік мүдделерге келтірілген зардаптан сақтандыру шартын жасауға міндетті. Сақтандыру шарты Үлгілік шарттың әрекет ету кезеңінде қолданыста болуы тиіс;
2) Жекеше әріптес Жекеше әріптестің жабдығының зақымдалуы немесе жойылуы салдарынан оны иеленумен, пайдаланумен, билік етумен байланысты мүліктік мүдделерге келтірілген зардаптан сақтандыру шартын жасауға міндетті. Жекеше әріптес жабдығының кез келген заты үшін сақтандыру шарты осы жабдықты құрылыс алаңына тасымалдау сәтінен оны жабдық ретінде пайдалану қажеттілігі болмайтын сәтке дейін қолданыста болуы тиіс;

239. С даты вступления Типового договора в силу техническая документация и информация относительно исполнения Типового договора составляется на государственном и русском языках.
33. Сроки действия Типового договора
240. Типовой договор вступает в силу с момента его государственной регистрации в соответствующем регистрирующем органе в порядке, предусмотренном законодательством, и действует в течение ___ (указать прописью) лет, который включает:
1) период Финансового закрытия – ___ (указать прописью) месяца с Даты регистрации Типового договора;
2) период строительства Объекта ГЧП – __ (указать прописью) месяцев с Даты финансового закрытия;
3) период эксплуатации Объекта ГЧП – ___ (указать прописью) лет.
241. Частный партнер несет расходы по уплате сборов или выплат при подписании и регистрации Типового договора, если таковые будут предусмотрены законодательством.
34. Страхование
242. Стороны определяют риски, подлежащие страхованию, которые Частный партнер страхует в установленном законодательством порядке.
243. Страхование предусматривается для имущественных рисков и рисков ответственности, связанных с:
1) транспортировкой и складированием грузов, доставляемых на место проведения строительства;
2) имуществом Частного партнера, используемым в строительстве и эксплуатации, включая имущество, взятое в аренду или используемое по лизингу;
3) риск случайной гибели или случайного повреждения государственного имущества, переданного ему во владение и пользование по Типовому договору, а также имущества, возникающего по результатам исполнения Типового договора;
4) загрязнением окружающей среды, включая землю, и расходами на ликвидацию последствий ущерба, причиненного окружающей природной среде;
5) общей гражданско-правовой ответственностью перед третьими лицами.
244. Страхование Объекта ГЧП и оборудования Частного партнера:
1) Частный партнер обязан в соответствии с законодательством заключить договор на страхование Объекта ГЧП от ущерба, нанесенного имущественным интересам, связанным с владением, пользованием, распоряжением Объектом ГЧП вследствие его повреждения или уничтожения. Договор страхования должен быть действителен в течение периода действия Типового договора;
2) Частный партнер обязан застраховывать оборудование Частного партнера от ущерба, нанесенного имущественным интересам, связанным с владением, пользованием, распоряжением оборудованием Частного партнера вследствие его повреждения или уничтожения. Для каждого предмета оборудования Частного партнера договор страхования должен быть действителен от момента транспортировки этого оборудования на строительную площадку до момента, когда отсутствует необходимость в его использовании в качестве оборудования;

3) Жекеше әріптес жасайтын барлық сақтандыру шарттары, жоғалтуды немесе зақымдалуды өтеудің бір ғана мақсатында Тараптар арасында бөлінуі тиіс сақтандыру төлемдерін алуға ортақ құқыққа ие Тараптардың топтық Үлгілік шарттары ретінде рәсімделуі тиіс;
4) мемлекеттік меншікке берілген МЖӘ объектісі бойынша, сақтандыру шартында пайда алушы Мемлекеттік әріптес болады.
245. Жеке тұлғаларға және мүлікке зиян келтіргені үшін азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру:
1) Жекеше әріптес, Жекеше әріптес Үлгілік шартты орындау салдарынан туындауы және Үлгілік шарттың әрекет етуі біткенше орын алуы мүмкін, кез келген мүлікке (Үлгілік шарттың 244-тармағына сәйкес сақтандырылған заттарды қоспағанда) келтірілген кез келген зиян және/немесе зақым, сондай-ақ кез келген жеке тұлғаға (Үлгілік шарттың 246-тармағына сәйкес сақтандырылған тұлғаларды қоспағанда) келтірілген өлім немесе дене зақымы үшін өзінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыруы тиіс;
2) сақтандыру шарттары:
Заңнамаға сәйкес барлық Тараптардың атынан жасалуы;
Жекеше әріптестің Үлгілік шартты орындау нәтижесінде келуі мүмкін, Мемлекеттік әріптес меншігінің кез келген жоғалтуы немесе зақымы үшін жауапкершілікті жабуды қамтуы тиіс.
246. Жекеше әріптестің персоналын сақтандыру:
1) Жекеше әріптес заңнамаға сәйкес, Жекеше әріптестің персоналына келтірілген жарақат, ауру, сырқат немесе өлім нәтижесінде туындаған талаптардан, залалдардан, жоғалтулардан және шығыстардан (сот шығындары мен төлемдерді қоса алғанда) Сақтандыру шартын жасауға міндетті;
2) сақтандыру шарты Жекеше әріптестің персоналы МЖӘ объектісін салуды және пайдалануды, оның ішінде Қызметтер көрсету кезінде байланысты пайдалануды орындаумен функцияларды атқаратын уақыт бойы күшінде болады.
247. Жекеше әріптес заңнамаға сәйкес сақтандыру компанияларын қалауы бойынша таңдайды.
35. Құпиялылық
248. Үлгілік шарттың ережелері, Үлгілік шартты орындау процесінде қандай да бір Тарап алған немесе сатып алған ақпарат құпия болып табылады. Тараптар құпия ақпаратты қажетті есептерді жасау үшін пайдалана алады.
249. Тараптардың мына жағдайларды:
1) азаматтық-процессуалдық және қылмыстық-процессуалдық заңнамада көзделген тәртіппен сот немесе құқық қорғау органдарының сұрау салуларына ақпарат беруді;

3) все договоры страхования, заключаемые Частным партнером, должны быть оформлены как групповые договоры Сторон, имеющих совместное право на получение страховых выплат, которые должны распределяться между Сторонами с единственной целью возмещения потери или повреждения;
4) по Объекту ГЧП, переданному в собственность государства, в договоре страхования выгодоприобретателем является Государственный партнер.
245. Страхование гражданско-правовой ответственности за причинение вреда физическим лицам и имуществу:
1) Частный партнер обязан застраховать свою гражданско-правовую ответственность за любой ущерб и/или повреждение, причиненное любому имуществу (за исключением предметов, застрахованных в соответствии с пунктом 244 Типового договора), а также смерть или телесное повреждение, причененное любому физическому лицу (за исключением лиц, застрахованных в соответствии с пунктом 246 Типового договора), которые могут возникнуть вследствие исполнения Частным партнером Типового договора и произойти до окончания действия Типового договора;
2) договоры страхования должны:
заключаться от имени всех Сторон в соответствии с законодательством;
включать покрытие ответственности за любую потерю и повреждение собственности Государственного партнера, которые могут последовать в результате исполнения Типового договора Частным партнером.
246. Страхование персонала Частного партнера:
1) Частный партнер обязан заключить в соответствии с требованиями законодательства договор страхования от исков, убытков, потерь и расходов (включая судебные издержки и выплаты), возникших в результате увечья, болезни, заболевания или смерти, причиненных Персоналу Частного партнера;
2) договор страхования поддерживается в силе в течение всего времени, пока персонал Частного партнера исполняет функции, связанные с выполнением строительства и эксплуатации Объекта ГЧП в том числе при оказании Услуг.
247. Частный партнер по своему усмотрению выбирает страховые компании в соответствии с законодательством.
35. Конфиденциальность
248. Положения Типового договора, информация, полученная или приобретенная какой-либо Стороной в процессе выполнения Типового договора, являются конфиденциальными. Стороны могут использовать конфиденциальную информацию для составления необходимых отчетов.
249. Стороны не имеют права передавать конфиденциальную информацию третьим лицам без согласия другой Стороны, за исключением случаев:
1) представления информации на запросы судебных или правоохранительных органов в порядке, предусмотренном гражданско-процессуальным и уголовно-процессуальным законодательством;

2) ақпарат бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы заңнамаға сәйкес қаржылық және өзге де есептілікті алуға құқылы мемлекеттік органдарға берілгенді;
3) үшінші тұлға осындай ақпаратты құпия ретінде қарау және оны Үлгілік шартта көзделген, Тараптар белгілеген мақсаттарда ғана пайдалану міндеттемесін өзіне алған жағдайда, Жекеше әріптеске қызмет көрсететін үшінші тұлғаға ақпарат берілгенді;
4) инвестор осындай ақпаратты құпия ретінде қарау және оны МЖӘ жобасында көзделген мақсаттарда ғана пайдалану міндеттемесін өзіне алған жағдайда, Жекеше әріптес МЖӘ жобасына қаржы қаражатын тарту туралы келіссөздер жүргізетін инвесторға ақпарат берілгенді қоспағанда, құпия ақпаратты екінші Тараптың келісімінсіз үшінші тұлғаларға беруге құқығы жоқ.
250. МЖӘ объектісін салу және пайдалануға қатысты барлық құжаттар, ақпараттар мен есептер бойынша Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзіміне құпиялылықты сақтау мерзімі белгіленеді.
36. Еңсерілмейтін күш жағдаяттары (форс-мажор)
251. Еңсерілмейтін күш жағдаяттарына:
1) Нақты жағдайда қайтару мүмкін емес және төтенше жағдайлар салдарынан қандай да бір Тараптың Үлгілік шарт бойынша жағдайларыды сәйкес орындау мүмкін емес болуы;
2) Тарап олар туындаған кезде алдын ала болжай алмайтын, құтыла алмайтын немесе еңсере алмайтын;
3) Тараптардың бірінің бұзушылығының тікелей салдары болып табылмайтын ерекше оқиға немесе жағдаят жатады.
252. Еңсерілмейтін күш жағдаяттары (форс-мажор) мынадай ерекше оқиғадан немесе жағдаяттан (бірақ олармен шектеліп қалмай), Үлгілік шарттың 251-тармағында көрсетілген талаптар сақталған жағдайда) тұруы мүмкін:
1) әскери іс-әрекеттер;
2) террористік акт, төңкеріс, көтеріліс;
3) Жекеше әріптестің персоналы болып табылмайтын тұлғалармен алдын ала қамдалған тәртіпсіздіктер мен ереуілдер;
4) табиғи апаттар мен қиратушы құбылыстар, оның ішінде жер сілкінісі, дауыл, су тасқыны, көшкіндер, техногендік және экологиялық апаттар, катаклизмдер, өрт, індет, сондай-ақ МЖӘ объектісін қауіпсіз пайдаланудың мүмкін еместігіне алып келетін қолайсыз климаттық жағдайлар.
253. Тараптар мынадай оқиғалар:
1) Тараптар жол берген абайсыз немесе қасақана әрекет, қателіктер, әрекетсіздік, Үлгілік шартты бұзу немесе заңнаманы сақтамау;
2) тек Жекеше әріптестің персоналына немесе қандай да бір Аралық мердігерге қатысты ереуілдер, жұмыс қарқынының төмендеуі;
3) Жекеше әріптестің күрделі экономикалық жағдайы немесе нарықтық Үлгілік шарттардың өзгеруі Еңсерілмейтін күш жағдаяттары (форс-мажор) болмайды деп келіседі.

2) когда информация предоставляется государственным органам, которые правомочны получать финансовую и иную отчетность в соответствии с законодательством о бухгалтерском учете и финансовой отчетности;
3) когда информация предоставляется третьему лицу, оказывающему услуги Частному партнеру, при условии, что такое третье лицо берет на себя обязательство рассматривать такую информацию как конфиденциальную и использовать ее только в установленных Сторонами целях, предусмотренных Типовым договором;
4) когда информация предоставляется инвестору, с которым Частный партнер ведет переговоры о привлечении в Проект ГЧП финансовых средств, при условии, что инвестор берет на себя обязательство рассматривать такую информацию как конфиденциальную и использовать ее только в целях, предусмотренных Проектом ГЧП.
250. По всем документам, информации и отчетам, относящимся к строительству и эксплуатации Объекта ГЧП, устанавливается срок соблюдения конфиденциальности на Срок действия Типового договора.
36. Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажор)
251. К Обстоятельствам непреодолимой силы (форс-мажор) относятся особое событие или обстоятельство, которое:
1) надлежащее исполнение условий Типового договора какой-либо Стороной оказалось невозможным вследствие чрезвычайных и непредотвратимых при данных условиях обстоятельствах;
2) Сторона не может предвидеть, избежать или преодолеть при их возникновении;
3) не является прямым последствием нарушения одной из Сторон.
252. Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажор) могут включать следующее особое событие или обстоятельство (но не ограничиваются ими), при соблюдении условии указанных в пункте 251 Типового договора:
1) военные действия;
2) акт терроризма, революция, мятеж;
3) беспорядки и забастовки, предпринятые лицами, не являющимися персоналом Частного партнера;
4) природные катастрофы и разрушительные явления, в том числе землетрясение, ураган, наводнение, оползни, техногенные и экологические бедствия, катаклизмы, пожар, эпидемии, а также неблагоприятные климатические условия, приводящие к невозможности обеспечения безопасной эксплуатации Объекта ГЧП;
253. Стороны соглашаются, что следующие события не являются Обстоятельствами непреодолимой силы (форс-мажором):
1) неосторожное или намеренное действие, ошибки, бездействие, нарушение Типового договора или несоблюдение законодательства, допущенные Сторонами;
2) забастовки, снижение темпа работы, которые затрагивают только персонала Частного партнера или какого-либо Субподрядчика;
3) сложная экономическая ситуация, в которой находится Частный партнер, или изменение рыночных условий.

254. Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының орын алу фактісі, мүмкіндігінше, тиісті Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының орын алуын тіркеуге уәкілетті органдардың қорытындыларымен және анықтамаларымен расталуы тиіс.
255. Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажор) орын алуы туралы хабарлама:
1) Еңсерілмейтін күш жағдаяттары (форс-мажор) әсер еткен Тарап бұл туралы өзге Тарапты бірінші Тарап мұндай жағдаяттардың орын алуы туралы білгеннен немесе білуге тиіс сәттен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде жазбаша нысанда хабарлауға міндетті.
2) осы тармақтың 1)-тармақшасында көрсетілген жазбаша хабарлама Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажор) орын алу күніне, оның әрекет етуінің болжамды мерзімін көрсетуі, мұндай жағдаятты немесе оның Еңсерілмейтін күш жағдаяттарынан (форс-мажор) зардап шеккен Тараптың Үлгілік шартты орындауына әсерін егжей-тегжейлі сипаттауы, сондай-ақ Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажор) әсеріне ұшыраған Тарап қамдануға ниетті әрекеттердің сипаттамасынан тұруы тиіс. Аталған хабарламаға Үлгілік шарттың 254-тармағына сәйкес Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажор) орын алуының құжаттық растаулары қоса берілуі тиіс.
3) Тарап өзге Тарапқа осындай хабарламаны жолдағаннан кейін, осы Еңсерілмейтін күш жағдаятының (форс-мажор) әрекет ету уақытына Үлгілік шарт бойынша көрсетілген міндеттемелерді орындаудан босатылады.
256. Үлгілік шартты орындаудың уақытылы еместігін азайту міндеті:
1) Еңсерілмейтін күш жағдаятының (форс-мажор) әсеріне ұшыраған Тарап мұндай жағдаятпен туындаған жағдайды түзету үшін барлық саналы күшін салуы және оның салдарларын азайтуы тиіс;
2) кез келген Тарап Үлгілік шартты орындау барысында, кез келген уақытта Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажор) орын алуымен туындаған кез келген кідірістерді азайту үшін, кез келген мүмкіндікті пайдалануға міндетті.
257. Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажор) салдары:
1) Еңсерілмейтін күш жағдаяттары (форс-мажор) зардап шеккен Тарапқа әсер етуін тоқтатқаннан кейін және оған Үлгілік шарт бойынша өзінің міндеттемелерін орындауға ары қарай кедергі келтірмейтін болса, онда мұндай Тарап бұл туралы өзге Тарапты дереу хабардар етуі және Үлгілік шарт бойынша өзінің міндеттемелерін орындауды жаңартуы тиіс;
2) егер Тараптарға Үлгілік шарт бойынша өздерінің міндеттемелерін орындауға қандай да бір әсер ететін Еңсерілмейтін күш жағдаяттары (форс-мажор) 30 (отыз) күнтізбелік күннен көп жалғасатын жағдайда, онда кез келген Тарап өзге Тараптан кездесу өткізуді талап етуге және қалыптасқан жағдайдан шығуды іздестіру туралы мәселені талқылауға құқылы;

254. Факт наступления Обстоятельства непреодолимой силы должен подтверждаться, по мере возможности, заключениями и справками органов, уполномоченных фиксировать наступление соответствующего Обстоятельства непреодолимой силы.
255. Уведомление о наступлении Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора):
1) Сторона, на которую оказали воздействие Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажор), обязана уведомить об этом другую Сторону в письменной форме в течение ___ (указать прописью) календарных дней с момента когда первая Сторона узнала или должна была узнать о наступлении таких обстоятельств.
2) письменное уведомление, указанное в подпункте 1) настоящего пункта, должно указывать на дату наступления Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажора), предполагаемый срок его действия, детально описывать такое обстоятельство и его влияние на выполнение Типового договора Стороной, пострадавшей от Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажора), а также содержать описание действий, которые намерена предпринять Сторона, подвергшаяся воздействию Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажору). К указанному уведомлению должны прилагаться документальные подтверждения наступления Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажора) в соответствии с пунктом 254 Типового договора.
3) Сторона после отправления такого уведомления другой Стороне освобождается от исполнения указанных обязательств по Типовому договору на время действия этого Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажора).
256. Обязанность минимизировать несвоевременность исполнения Типового договора:
1) Сторона, которая подверглась воздействию Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажора), должна приложить все разумные усилия, чтобы исправить положение, вызванное таким обстоятельством, и уменьшить его последствия;
2) каждая Сторона в любое время в ходе исполнения Типового договора обязана использовать любую возможность для минимизации любой задержки, вызванной наступлением Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора).
257. Последствия Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора):
1) как только Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажор) перестают оказывать воздействие на пострадавшую Сторону и более не препятствуют выполнению ей своих обязательств по Типовому договору, такая Сторона обязана незамедлительно уведомить об этом другую Сторону, и возобновить выполнение своих обязательств по Типовому договору;
2) в случае если Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажор), оказывающие какое-либо влияние на выполнение Стороной своих обязательств по Типовому договору, продолжаются более ___ (указать прописью) календарных дней, то любая из Сторон вправе потребовать от другой Стороны провести встречу и обсудить вопрос о поиске выхода из сложившейся ситуации;

3) Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі және Тараптардың Үлгілік шарт бойынша белгілі бір міндеттемелерді орындау мерзімі, Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажордың) әсеріне ұшыраған Тарап Үлгілік шарт бойынша өзінің міндеттемелерін және тиісті әрекеттерді толық көлемде орындай алмаған уақыт кезеңіне тең кезеңге ұзартылуы тиіс. Егер Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажордың) әсеріне ұшыраған Тараптың міндеттемелері мен әрекеттері тек ішінара тоқтатылған жағдайда, Тараптар барлық ілеспе жағдаяттарды есепке ала отырып, осындай кезеңнің (немесе этаптың) тиісті ұзартылуын талқылау және келісу үшін кездесуі тиіс.
37. Қоршаған ортаны қорғау және жұмыстарды жүргізу қауіпсіздігі жөніндегі талаптар
258. Қауіпсіздікті және қоршаған ортаны қорғауды қамтамасыз ету мақсатында Жекеше әріптес:
1) МЖӘ объектісін салу, пайдалану жөніндегі жұмыстарды жүргізу кезінде Жекеше әріптес персоналының қауіпсіздігі жөніндегі заңнаманың нормалары мен талаптарын сақтауға;
2) жұмыстарды жүргізудің оң тәжірибесін басшылыққа ала отырып, адамдардың өмірі мен денсаулығына және қоршаған ортаға, сондай-ақ меншікті жоюға қауіп төндіретін апаттар мен өзге де қауіпті жағдайлардың алдын алу бойынша қажетті барлық шараларды қолдануға;
3) МЖӘ объектісін пайдалану кезінде Жекеше әріптестің қызметімен экологияға келтірілген зиянды барынша азайтуға бағытталған экологияны қорғау саласындағы экологиялық заңнамаға және Қазақстан Республикасының халықаралық Үлгілік шарттарына сәйкес өзге іс-шараларды өткізуді қамтамасыз етуге міндетті.
259. Егер МЖӘ объектілерін салу және пайдалану адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп туғызатын болса, аталған жұмыстарды жүргізуге тыйым салынады.
260. Үлгілік шарт бойынша жұмысты қауіпсіз жүргізуді қамтамасыз ету жөніндегі негізгі талаптар:
1) жұмыстарға арнайы даярлығы мен біліктілігі бар адамдарды, құрылыс жұмыстарына басшылық етуге тиісті арнайы білімі бар, заңнамаға сәйкес міндетті медициналық тексеруден өткен адамдарды жіберу;
2) құрылыс жұмыстарында істейтін адамдарды арнайы киімдермен, жеке және ұжымдық қорғау құралдарымен қамтамасыз ету;
3) қауіпсіздік талаптары мен санитариялық ережелерге және гигиеналық нормативтерге сәйкес келетін машиналарды, жабдықтар мен заттарды қолдану;
4) техникалық құжаттаманы және апаттарды жою жоспарларын жұмыстарды қауіпсіз жүргізу аймақтарының шектерін нақтылайтын деректермен уақтылы толықтыру;
5) ғимараттарды әзірлеу мен жайластырудың жобалау жүйелерін, жобалары мен технологиялық схемаларын сақтау болып табылады.

3) Срок действия Типового договора и срок выполнения Сторонами определенных действий по Типовому договору должен быть продлен на период, равный периоду времени, в течение которого Сторона, подвергшаяся воздействию Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора), не могла в полной мере выполнять свои обязательства и совершать соответствующие действия по Типовому договору. В случае если обязательства и действия Стороны, подвергшейся воздействию Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора), были приостановлены лишь частично, Стороны должны встретиться, чтобы обсудить и согласовать соответствующее продление (если оно необходимо) такого периода (или этапа) с учетом всех сопутствующих обстоятельств.
37. Требования по охране окружающей среды и безопасности ведения работ
258. В целях обеспечения безопасности и охраны окружающей среды Частный партнер обязан:
1) при производстве работ по строительству, эксплуатации Объекта ГЧП соблюдать нормы и требования законодательства по безопасности персонала Частного партнера;
2) предпринимать все необходимые меры по предотвращению аварий и иных опасных ситуаций, создающих угрозу жизни и здоровью людей и окружающей среде, а также угрозу уничтожения собственности, руководствуясь положительной практикой ведения работ;
3) обеспечить проведение прочих мероприятий в соответствии с экологическим законодательством и международными договорами Республики Казахстан в области защиты экологии, направленных на минимизацию ущерба экологии, наносимого деятельностью Частного партнера при эксплуатации Объекта ГЧП.
259. Запрещается проведение работ по строительству и эксплуатации Объекта ГЧП, если они представляют опасность для жизни и здоровья людей.
260. Основными требованиями по обеспечению безопасного проведения работ по Типовому договору являются:
1) допуск к работам лиц, имеющих специальную подготовку и квалификацию, а к руководству строительными работами – лиц, имеющих соответствующее специальное образование, прошедших обязательные медицинские осмотры в соответствии с законодательством;
2) обеспечение лиц, занятых при строительных работах, специальной одеждой, средствами индивидуальной и коллективной защиты;
3) применение машин, оборудования и материалов, соответствующих требованиям безопасности и санитарным правилам и гигиеническим нормативам;
4) своевременное пополнение технической документации и планов ликвидации аварий данными, уточняющими границы зон безопасного ведения работ;
5) соблюдение проектных систем, проектов и технологических схем разработки и обустройства сооружений.

261. Жұмыскерлердің өмірі мен денсаулығына тікелей қауіп төнген жағдайда, Жекеше әріптес жұмыстарды дереу тоқтатып, адамдарды қауіпсіз жерге тасымалдауды қамтамасыз етуге міндетті.
262. Халықтың өмірі мен денсаулығына тікелей қауіп төнген жағдайда Жекеше әріптес бұл туралы тиісті саладағы жергілікті атқарушы органдарды (олармен шектеліп қалмай) дереу хабардар етуге міндетті.
263. Үлгілік шарт бойынша қызмет ықпал ететін аймақтағы халықтың өмірі мен денсаулығына қауіп төнген жағдайда, Жекеше әріптес жұмыстарды тоқтата тұруға міндетті және халықтың денсаулығы мен өмірі үшін қауіпсіз жағдай жасалмайынша және төнген қауіп жойылмайынша жұмыстарды бастауға құқылы емес. Қауіпті болдырмау үшін өзге де шараларды қолдану мүмкін болмаған кезде, Жекеше әріптес Үлгілік шарт бойынша жұмыстарды халық қауіпті аймақтан көшірілгеннен кейін ғана қайта бастауға құқылы.
264. Жекеше әріптес, заңнамаға сәйкес, оның кінәсі бойынша Жекеше әріптес персоналының денсаулығына келтірілген зиянды өтейді.
265. Жекеше әріптес апаттар мен өзге де қауіпті жағдайларды болдырмау жөніндегі іс-шаралардың бағдарламаларын әзірлеуге және оларды жобалық құжаттардың құрамында бекітуге міндетті.
266. Жекеше әріптес заңнамаға сәйкес техника қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша тиісті шаралар қабылдайды және есептіліктің уақытында тапсырылуын қамтамасыз етеді.
38. Хабарламалар
267. Үлгілік шарт аясындағы барлық хабарламалар мемлекеттік және/немес орыс тілінде жазбаша нысанда жасалуы тиіс.
268. Кез келген хабарлама, егер ол кіріс корреспонденциясы ретінде тіркелген болса, Тараппен алынған болып есептеледі.
269. Шарт ережелеріне сәйкес Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске жолдаған кез келген хабарлама немесе хат Жекеше әріптеске және/немесе Жекеше әріптес өкіліне жолдануы тиіс.
270. Шарт ережелеріне сәйкес Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске жолдаған кез келген хабарлама немесе хат Мемлекеттік әріптеске және/немесеМемлекеттік әріптес өкіліне жолдануы тиіс.
271. Мемлекеттік әріптес жәнеМемлекеттік әріптес өкілі Үлгілік шартқа сәйкес Жекеше әріптес өкілінің кез келген әрекетін Жекеше әріптес тікелей мақұлдаған әрекет ретінде қарастыруға құқылы.
272. Жекеше әріптес және Жекеше әріптес өкілі Үлгілік шартқа сәйкесМемлекеттік әріптес өкілінің кез келген әрекетін Мемлекеттік әріптес тікелей мақұлдаған әрекет ретінде қарастыруға құқылы.
39. Қорытынды ережелер
273. Үлгілік шартқа барлық қосымшалар мен толықтыруларға Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қоюлары тиіс.

261. Частный партнер при возникновении непосредственной угрозы жизни и здоровью работников обязаны немедленно приостановить работы и обеспечить транспортировку людей в безопасное место.
262. При возникновении непосредственной угрозы жизни и здоровью населения Частный партнер обязан незамедлительно информировать об этом местные исполнительные органы соответствующей сферы (но не ограничиваясь ими).
263. При возникновении угрозы жизни и здоровью населения в зоне влияния деятельности по Типовому договору Частный партнер обязан приостановить работы и не вправе возобновлять без создания безопасных для здоровья и жизни населения условий и предотвращения возникшей угрозы. При невозможности принятия иных мер для предотвращения угрозы Частный партнер вправе возобновить работы по Типовому договору только после переселения населения из опасных зон.
264. Частный партнер возмещает вред, причиненный по его вине здоровью персоналу Частного партнера в соответствии с законодательством.
265. Частный партнер обязан разрабатывать программы мероприятий по предотвращению аварий и иных опасных ситуаций и утверждать их в составе проектных документов.
266. Частный партнер принимает надлежащие меры по обеспечению соблюдения техники безопасности согласно законодательству и обеспечивает своевременное предоставление отчетности.
38. Уведомления
267. Все уведомления В рамках Типового договора должны быть составлены в письменной форме на государственном и/или русском языке.
268. Любое уведомление считается полученным Стороной, если оно зарегистрировано как входящая корреспонденция.
269. Любое уведомление или сообщение, направляемое Государственным партнером Частному партнеру в соответствии с положениями Типового договора, должно быть направлено Частному партнеру и/или представителю Частного партнера.
270. Любое уведомление или сообщение, направляемое Частным партнером Государственному партнеру в соответствии с положениями Типового договора, должно быть направлено Государственному партнеру и/или представителю Государственного партнера.
271. Государственный партнер и представитель Государственного партнера вправе рассматривать любое действие представителя Частного партнера в связи с Типовым договором как действие, напрямую одобренное Частным партнером.
272. Частный партнер и представитель Частного партнера вправе рассматривать любое действие представителя Государственного партнера в связи с Типовым договором как действие, напрямую одобренное Государственным партнером.
39. Заключительные положения
273. Все приложения и дополнения к Типовому договору должны подписываться уполномоченными представителями Сторон.

274. Үлгілік шарт бойынша кез келген хат алмасу мынадай мекен-жайлар бойынша жіберіледі:
Мемлекеттік әріптес: __________;
Жекеше әріптес: _________.
Үлгілік шарттың талаптарын өзгертетін Үлгілік шарт бойынша хат алмасудың заңды күші жоқ.
275. Тараптардың заңды мәртебесін не ұйымдық-құқықтық нысанын өзгерту Үлгілік шарттың қолданылуын тоқтатпайды және Тараптар Үлгілік шартты бұзуға, оны өзгертуге ниет білдірген не құқық нормалары оны қайта рәсімдеуді талап еткен жағдайларды қоспағанда, барлық құқықтар мен міндеттер тиісті құқықтық мирасқорға көшеді. Бұл ретте Тараптар құқықтық мәртебесінің, орналасқан орнын және өзге де деректемелерінің өзгеруі туралы бірін-бірі жазбаша түрде ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде хабардар етуге міндетті.
276. Шарт Тараптар арасындағы толық келісім болып табылады және ол Шарт нысанына қандай да бір қатысы бар бұрын болған барлық ауызша немесе жазбаша, айтылған немесе топшыланған келісімдерді, өтініштерді немесе мәмілелерді ауыстырады.
277. Тараптардың ешқайсысы Үлгілік шартта баяндалмаған қандай да бір ауызша немесе жазбаша, айтылған немесе топшыланған келісімдермен, өтініштермен немесе мәмілелермен байланысты немесе оларға қатысты жауапкершілік алуға міндетті болмауы тиіс.
278. Тараптардың әрқайсысы осы Шарт жасалған кезде ол Үлгілік шартта баяндалмаған қандай да бір ауызша немесе жазбаша, айтылған немесе топшыланған келісімдерге, өтініштерге немесе мәмілелерге ешқандай сүйенбегендігін және қандай да бір түрде сүйенбейтіндігін мойындайды және онымен келіседі.
279. Үлгілік шарт бойынша Тараптарды құқықтық қорғаудың құқықтары мен құралдары қолданылатын құқықпен қарастырылған құқықтық қорғаудың қандай да бір құқықтары мен құралдарына қосымша, бірақ ауыстырмайтын болады.
280. Үлгілік шартқа және заңнамаға сәйкес рәсімделетін барлық актілер міндетті түрде төрт түпнұсқалық данада, әр Тарап үшін мемлекеттік және/немесе орыс тілдерінде екі данадан жасалуы тиіс.
281. Үлгілік шарттың барлық қосымшалары және оған қосымша келісімдер Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі кезеңінде заңды күшке ие және оларға Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қоюы тиіс.
40. Тараптардың мекен-жайы және банктік деректемелері:
Мемлекеттік әріптес
Жекеше әріптес
(толық атауы)
(толық атауы)
(мекен-жайы)
(мекен-жайы)
(телефон, факс)
(телефон, факс)
(ТАЖ)
(ТАЖ)
(қолы)
(қолы)
"___"____________, 20___ ж.
"___"____________, 20___ ж.
МО.
МО.
Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік
шартына (балабақша)
1-қосымша
Нысан
МЖӘ объектісінің сипаттамасы
МЖӘ объектісі __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ___ орынға арналған балабақша болып табылады.
___ орынға арналған балабақша салуға арналған алаң __________ (тиісті саланың нормативтік-құқықтық құжаттарын және/немесе нормативтік-техникалық құжаттаманы көрсету) талаптарына сәйкес іргелес жатқан аумақпен үйлестіре отырып таңдалды.
Балабақшаның жалпы саны – ___ орын.
МЖӘ объектісінің болжамды құны ______ теңге.

274. Любая переписка по Типовому договору направляется по следующим адресам:
Государственный партнер: __________;
Частный партнер: _________.
Переписка Сторон по Типовому договору изменяющая условия Типового договора не имеет юридической силы.
275. Изменение юридического статуса либо организационно-правовой формы Сторон не прекращает действия Типового договора, и все права и обязанности переходят к соответствующим правопреемникам, за исключением случаев, когда Стороны изъявят желание расторгнуть Типовой договор, изменить его, либо нормы права требуют его переоформления. При этом Стороны обязаны информировать друг друга об изменении правового статуса, места расположения и иных реквизитов в течение ___ (указать прописью) календарных дней в письменной форме.
276. Типовой договор представляет собой полное соглашение между Сторонами и заменяет собой все ранее существовавшие устные или письменные, выраженные или подразумеваемые договоренности, заявления или соглашения, имеющие какое-либо отношение к предмету Типового договора.
277. Ни одна из Сторон не должна быть связана или обязана нести ответственность в отношении каких-либо устных или письменных, выраженных или подразумеваемых договоренностей, заявлений или соглашений, которые не изложены в Типовом договоре.
278. Каждая из Сторон также признает и соглашается с тем, что при заключении настоящего Типового договора она никаким образом не полагалась и не будет каким-либо образом полагаться на какие-либо устные или письменные, выраженные или подразумеваемые договоренности, заявления или соглашения, которые не изложены в Типовом договоре.
279. Права и средства правовой защиты Сторон по Типовому договору являются дополнительными, но не заменяющими, к каким-либо правам или средствам правовой защиты, предусмотренным применимым правом.
280. Все акты, оформляемые в соответствии с Типовым договором или законодательством, в обязательном порядке должны быть составлены в четырех оригинальных экземплярах, по два экземпляра на государственном и/или русском языках для каждой Стороны.
281. Все приложения и дополнительные соглашения к Типовому договору имеют юридическую силу в период срока действия Типового договора и должны подписываться уполномоченными представителями Сторон.
40. Адреса и реквизиты Сторон:
Государственный партнер
Частный партнер
(полное наименование)
(полное наименование)
(адрес)
(адрес)
(телефон, факс)
(телефон, факс)
(ФИО)
(ФИО)
(подпись)
(подпись)
"___"____________, 20___г.
"___"____________, 20___г.
МП.
МП.
Приложение 1
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
образования (детский сад)
Форма
Описание Объекта ГЧП
Объектом ГЧП является детский сад на ___ мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)
Площадка под строительство детского сада на ___ мест выбрана в увязке с прилегающей территорией в соответствии с требованиями __________ (указать нормативные правовые акты соответствующей отрасли и/или нормативно-техническую документацию).
Общая численность детского сада – ___ мест.

1. Негізгі техникалық-экономикалық көрсеткіштер
р/с
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлік
Саны
1
Сыйымдылығы
орын
___
2
Жер учаскесінің ауданы
га
3
Құрылыс алаңы
ш.м.
4
Ғимараттың жалпы ауданы
ш.м.
5
Пайдалы аудан
ш.м.
6
Құрылыс көлемінің барлығы
м3
7
Техникалық көрсеткіштер:
7.1
жылу қуаты (жылу, желдету, ыстық сумен қамтамасыз ету)
Гкал/жыл
7.2
сумен жабдықтау
м3/тәулік
7.3
кәріздендіру
м3/тәулік
7.4
ҚТҚ
м3
7.5
электр энергиясының тұтынылатын қуаты
кВт
7.6
өзгелер (байланыс қызметтері және өзгелер)
8
Құрылыстың ұзақтығы
ай
Балабақшалар үшін қажетті жабдықтар мен материалдардың және олардың талап етілетін саны Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 217 бұйрығы "Балаларды мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларына (Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiне № 10975 болып тіркелген) және "Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 10 тамыздағы № 521 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiне № 112028 болып тіркелген) сәйкес келуі тиіс.
2. МЖӘ объектісінің сипаттамасы (үй-жайлардың экспликациясын көрсету)
Атауы
Ауданы
Бірінші қабат
1
2
n
Екінші қабат
1
2
n
n қабат
1
2
n
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік
шартына (балабақша)
2-қосымша
Нысан
МЖӘ жобасын жүзеге асыру кестесі
Жобаны қаржылық жабу
Шарт жасағаннан кейін ___ ай
МЖӘ объектісін салу кезеңі
20__–20__ ( ___ ай);
Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін пайдалану кезеңі
20__ – 20__ жж. ( ___ жыл)
МЖӘ объектісін Үлгілік шартта белгіленген техникалық-экономикалық көрсеткіштерге дейін жеткізу мерзімдері
қаржылық жабу сәтінен ___ айдан кешіктірмей
Қызметтерді іске асырудың басталу мерзімдері
МЖӘ объектісін пайдалануға енгізу сәтінен ___ айдан кешіктірмей
Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі
___ жыл.
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік
шартына (балабақша)
3-қосымша
Нысан
Қаржы-экономикалық жоспар

1. Основные технико-экономические показатели
№ п/п
Наименование показателя
Ед.изм.
Количество
1
Вместимость
мест
___
2
Площадь земельного участка
га
3
Площадь застройки
м.кв.
4
Площадь здания
м.кв.
5
Полезная площадь
м.кв.
6
Строительный объем всего
м3
7
Технические показатели:
7.1
тепловая мощность (отопление, вентиляция, горячее водоснабжение)
Гкал/год
7.2
водоснабжение
м3/сут
7.3
канализация
м3./сут
7.4
ТБО
м3
7.5
потребляемая мощность электроэнергии
кВт
7.6
прочие (услуги связи и другие)
8
Продолжительность строительства
мес.
Перечень необходимого оборудования и материалов, и требуемое их количество, для детских садов должны соответствовать Санитарным правилам "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам дошкольного воспитания и обучения детей", утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 марта 2015 года № 217 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10975) и минимальному социальному стандарту дошкольного воспитания и обучения, утвержденному приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 августа 2015 года № 521 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12028).
2. Описание Объекта ГЧП (указать экспликацию помещений)
Наименование
Площадь
Этаж 1
1
2
n
Этаж 2
1
2
n
Этаж n
1
2
n
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 2
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
образования (детский сад)
График осуществления Проекта ГЧП
Финансовое закрытие проекта
___ месяца после заключения Типового договора
Период строительства Объекта ГЧП
20__–20__ ( ___ месяцев);
Период эксплуатации Объекта ГЧП Частным партнером
20__ – 20__ гг. ( ___ лет)
Сроки доведения Объекта ГЧП до установленных Типовым договором технико-экономических показателей
не позднее ___ месяцев с момента финансового закрытия
Сроки начала реализации Услуг
не позднее ___ месяцев с момента введения Объекта ГЧП в эксплуатацию
Срок действия Типового договора
___ лет.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 3
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
образования (детский сад)
Форма
Финансово-экономический план

2. МЖӘ жобасын іске асырудың қаржы-экономикалық көрсеткіштері
№ рс
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлік
Саны
1
МЖӘ объектісінің құны
1.1
Құрылыс құны
Құрылыс-монтаждау жұмыстары
Жабдық
Өзге шығыстар
1.2
1) тиісті саланың сметалық нормалары мен бағамдарының жинағына, тиісті саладағы жобалау жұмыстарының бағаларының жинақтарына, Жобалау және салу бойынша қағидалар жиынтығына сәйкес айқындалатын жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу;

2. Финансово-экономические показатели реализации Проекта ГЧП
№ п/п
Наименование показателей
Единица измерения
Количество
1
Стоимость Объекта ГЧП
1.1
Стоимость строительства
Строительно-монтажные работы
Оборудование
Прочие расходы
1.2
Расходы на:
1) разработку проектно-сметной документации, определяемые в соответствии со сборником сметных норм и расценок соответствующей отрасли, сборником цен на проектные работы соответствующей отрасли, Сводом правил по проектированию и строительству;

2) тиісті салада қолданылатын нормаларға сәйкес қажетті сараптамаларды жүргізу (ведомстводан тыс кешенді сараптама, техникалық қадағалау, авторлық қадағалау және басқалар);
3) МЖӘ объектісін пайдалануға бергенге дейін лицензияларды, патенттерді, рұқсаттарды және де қолданыстағы заңнамаға сәйкес көзделген басқа да құжаттарды алу шығыстары
1.3
Жұмысшылардың жұмыстар мен кәсіптерінің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығына (БТБА) және Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне сәйкес МЖӘ объектісін құру және (немесе) реконструкциялау кезеңінде нормативтік мәндер шегіндегі техникалық және әкімшілік шығыстарды қоса алғанда, МЖӘ объектісін құру (салу) кезеңіндегі компанияны басқаруға жұмсалатын шығыстар
1.4
1) қарыз капиталының нарығында белгіленген нарықтық сыйақы мөлшерлемесі бойынша есептелетін қысқа және ұзақ мерзімге тартылатын қарыздар бойынша сыйақылар төлеуге жұмсалатын шығыстар. Инвестицияларды Қазақстан Республикасының қарыз капиталы нарығында тартқан жағдайда қарыздар бойынша сыйақыларды төлеу бойынша шығыстар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің берілген кредиттер бойынша (орта өлшенген) сыйақы мөлшерлемелері статистикасының деректері негізінде айқындалады (http://www.nationalbank.kz), шетел капиталы тартылған жағдайда - сыйақыларды төлеу бойынша шығыстар LIBOR мөлшерлемесі ескеріле отырып және 3% маржа мөлшерінде есептелетін болады;
2) МЖӘ объектісін құру және (немесе) реконструкциялау кезіндегі инфрақұрылымдық облигациялар бойынша есептелетін сыйақыларды төлеуге жұмсалатын шығыстар, олар Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ресми интернет-ресурсында (http://economy.gov.kz/kz/) орналастырылған, тиісті мақұлданған Әлеуметтік-экономикалық даму және бюджеттік параметрлер болжамына сәйкес есептеулер кезіндегі қаржы-экономикалық үлгіде (бұдан әрі - ҚЭҮ) болжанатын инфляция (тұтынушылық бағалар) деңгейі ретінде айқындалады + облигациялар айналымы мерзімі бойында қолданылатын белгіленген маржа;

2) проведение необходимых экспертиз (комплексная вневедомственная экспертиза, технический надзор, авторский надзор и другие), согласно нормативам соответствующей отрасли;
3) получение лицензий, патентов, разрешений и иных документов, предусмотренных в соответствии с действующим законодательством до момента введения Объекта ГЧП в эксплуатацию
1.3
Расходы на управление компанией в период создания (строительства) Объекта ГЧП, включая технические и административные расходы в пределах нормативных значений в период создания Объекта ГЧП, согласно Единому тарифно-квалификационному справочнику работ и профессий рабочих (ЕТКС) и Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.
1.4
Расходы на:
1) выплату начисляемых вознаграждений по привлекаемым краткосрочным и долгосрочным займам, рассчитываемые по рыночной ставке вознаграждения, установившейся на рынке заемного капитала. В случае привлечения инвестиций на рынке заемного капитала Республики Казахстан расходы на выплату вознаграждений по займам определяются на основе данных статистики Национального Банка Республики Казахстан по ставкам вознаграждения (средневзвешенные) по выданным кредитам, размещаемых в статистическом бюллетене в разделе "Статистика" на сайте Национального Банка Республики Казахстан (http://www.nationalbank.kz), при привлечении иностранного капитала – расходы по выплате вознаграждений рассчитываются с учетом ставки LIBOR и маржи в размере 3 %;
2) выплату начисляемых вознаграждений по инфраструктурным облигациям в период создания и (или) реконструкции Объекта ГЧП, которые определяются как уровень инфляции (потребительских цен), прогнозируемый в финансово-экономической модели на момент расчетов согласно соответствующему одобренному Прогнозу социально-экономического развития и бюджетных параметров, размещенному на официальном интернет - ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан (http://economy.gov.kz/kz/) + фиксированная маржа, действующая на протяжении всего срока обращения облигаций;

3) Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің сайтында (http://economy.gov.kz/kz/) орналастырылған, тиісті мақұлданған Әлеуметтік-экономикалық даму және бюджеттік параметрлер болжамына сәйкес шетел валютасындағы кредиттер бойынша бағамдық айырмашылықтарға жұмсалатын шығыстар
1.5
Сақтандыру қызметтерінің нарығын зерттеп-қарау нәтижелері бойынша сақтандыру қызметінің нарықтық бағаларына сәйкес инфрақұрылымдық облигациялар бойынша мемлекет кепілгерлігі бойынша сақтандыруды қоса алғанда, МЖӘ объектісін құру және (немесе) реконструкциялауға байланысты сақтандырудың барлық түрлеріне жұмсалатын шығыстар
1.6
Салық заңнамасында көзделген нормалар шегінде жаңа объектіні құруда (салуда) тікелей қолданылатын негізгі құралдар мен материалдық емес активтерге есептелетін амортизация
1.7
1) KazPrime индикаторын қалыптастыру туралы KASE Келісіміне қатысушы банктердіңкөрсететін қызметтерінің орташа тарифтері ретінде айқындалатын қарыздарды тарту. Тарифтер жария ақпарат болып табылады және тиісті қаржы ұйымдарының сайттарында орналастырылған;
2) нарықты зерттеп-қарау нәтижелері бойынша тиісті көрсетілетін қызметтердің нарықтық бағаларына сәйкес инфрақұрылымдық облигацияларды шығаруды ұйымдастыру;
3) банктік кепілдік беру қызметтер нарығын зерттеп-қарау нәтижелері бойынша банктік кепілдік беру қызметтерінің нарықтық бағаларына сәйкес банктік кепілдік беру бойынша банктің ақылы көрсететін қызметтері мен комиссиялары;
4) уәкілетті мемлекеттік органдар алатын міндетті алымдар мен төлемдер;
5) аудиторлық компаниялардың бағалық ұсыныстарына сәйкес аудиторлық тексерулер;

3) курсовые разницы по кредитам в иностранной валюте согласно соответствующему одобренному Прогнозу социально-экономического развития и бюджетных параметров, размещенному на сайте Министерства национальной экономики Республики Казахстан (http://economy.gov.kz/kz/)
1.5
Расходы на все виды страхования, связанные с созданием Объекта ГЧП, включая страхование по поручительству государства по инфраструктурным облигациям, согласно рыночным ценам на услуги страхования по результатам обследования рынка страховых услуг
1.6
Амортизация, начисляемая в период строительства на основные средства и нематериальные активы, используемые непосредственно в создании (строительстве) нового объекта в пределах норм, предусмотренных налоговым законодательством
1.7
Прочие расходы по:
1) привлечению займов, которые определяются как средние тарифы на услуги банков-участников Соглашения KASE о формировании индикатора KazPrime. Тарифы являются публичной информацией и размещены на сайтах соответствующих финансовых организаций;
2) организации выпуска инфраструктурных облигаций, согласно рыночным ценам на соответствующие услуги по результатам обследования рынка;
3) платным банковским услугам и комиссиям по банковским гарантиям, согласно рыночным ценам на услуги банковского гарантирования по результатам обследования рынка услуг банковского гарантирования;
4) обязательным сборам и платежам, взимаемым уполномоченными государственными органами;
5) аудиторским проверкам, согласно ценовым предложениям аудиторских компаний;

6) МЖӘ объектісін құру және (немесе) реконструкциялау бойынша жоғарыда көрсетілген барлық шығыстар сомасының 1 % аспайтын көлемдегі МЖӘ объектісін құру және (немесе) реконструкциялаумен байланысты өзге де шығыстар бойынша басқа да шығыстар.
2
МЖӘ жобасының қаржылық көрсеткіштері
2.1
МЖӘ жобасының таза келтірілген құны (NPV)
2.2
Салынған капиталға таза келтірілген құн (NPV)
2.3
МЖӘ жобасының ішкі табыстылық нормасы (IRR)
2.4
Салынған капиталға ішкі табыстылық нормасы (IRR)
2.5
Өтелімділік мерзімі:

6) иным расходам, связанным с созданием Объекта ГЧП, в объеме не превышающем 1 % от суммы всех вышеперечисленных расходов на создание Объекта ГЧП
2
Финансовые показатели Проекта ГЧП:
2.1
Чистая приведенная стоимость (NPV) Проекта ГЧП
2.2
Чистая приведенная стоимость (NPV) на вложенный капитал
2.3
Внутренняя норма доходности (IRR) Проекта ГЧП
2.4
Внутренняя норма доходности (IRR) на вложенный капитал
2.5
Срок окупаемости:

1) қарапайым;
2) дисконтталған.
2.6
Қарыз тарту мерзімі
2.7
Жекеше әріптестің кіріс көздері
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.8
Жекеше әріптестің шығыс түрлері
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.9
Түрлері бойынша көрсетілетін қызметтерге тариф:
1) __________
2) __________
3) __________
n
* барлық шығыстар МЖӘ объектісін салу (құрылысы) кезеңіне қабылданады
Ескерту:
сыйақылар мен негізгі қарыз төлемдерінің басталуы Үлгілік шартқа 12-қосымшада көрсетілген кестеге сәйкес, мемлекеттің инвестициялық шығындар өтемақысын төлеуінің басталуымен тұспа-тұс келеді;
"Мемлекеттік білім беру ұйымдары қызметкерлерінің үлгі штаттарын және педагог қызметкерлер мен оларға теңестірілген адамдар лауазымдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 қаңтардағы N 77 Қаулысына сәйкес, Балабақшадағы топтардың саны және балалардың болу ұзақтығы бойынша штаттық қызметкерлерге жүктемінің нормативі анықталған;
балабақшаның толуы 100%-ды құрайды;
балабақша жұмысшыларының еңбегіне төлемақы "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысында белгіленген деңгейден төмен болмауы тиіс;
қосымша ақылы қызметтер ата-аналардың таңдауы бойынша жүзеге асырылады.
балабақшадағы ай сайынғы ата-ана төлемі Әкімдіктің тиісті қаулысына сәйкес және Жекеше әріптестің Үлгілік шартқа 3-қосымшаға сәйкес кірістілікпен қамтамасыз етілуін ескере отырып белгіленеді. Қосымша ақылы Қызметтер қызметті пайдаланушылардың (ата-аналардың) қаражаттары есебінен төленеді.
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік
шартына (балабақша)
4-қосымша
Нысан
Алғашқы кепілдік
____________________                                    "___"_____________ 20__ ж.
(елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету)
Кепіл: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (ұйымды көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Жекеше әріптес: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (атауын көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес:       __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін "__________________" мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптес арасында 20__ жылдың "___" _______ "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ___ орынға арналған балабақша салу және пайдалану" жобасы бойынша барлық өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып __________ (жазумен көрсету) теңге сомасына 20__ жылдың "___" _______ дейінгі мерзімге жасалған № _____ Үлгілік шартты (бұдан әрі – Үлгілік шарт);
Кепіл мен Жекеше әріптес арасында Алғашқы кепілдікті беру туралы 20__ жылдың "___" _______ жасалған Үлгілік шартты
назарға ала отырып:

1) простой;
2) дисконтированный
2.6
Срок привлечения займа
2.7
Источники доходов Частного партнера:
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.8
Виды расходов Частного партнера:
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.9
Тариф на оказываемые услуги по видам:
1) __________
2) __________
3) __________
n
* все расходы принимаются за период создания (строительства) Объекта ГЧП
Примечание:
начало выплат вознаграждений и основного долга совпадает с началом выплат государством компенсации инвестиционных затрат, в соответствии с графиком, указанным в приложении 12 к Типовому договору;
согласно постановлению Правительством Республики Казахстан от 30 января 2008 года № 77 "Об утверждении Типовых штатов работников государственных организаций образования и перечня должностей педагогических работников и приравненных к ним лиц" определен Норматив нагрузки на штатных сотрудников по количеству групп и длительности пребывания детей в детском саду;
наполняемость детского сада составляет 100%;
оплата труда работников детского сада должна быть не ниже уровня, установленного постановлением Правительства Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий";
дополнительные платные услуги осуществляются по выбору родителей.
Родительская плата за месяц в детском саду устанавливается в соответствии с соответствующим постановлением Акимата и с учетом обеспечения доходности Частного партнера. Дополнительные платные Услуги оплачиваются за счет средств пользователей Услуг (родителей).
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 4
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
образования (детский сад)
Форма
Первая гарантия
____________________                              "___"_____________ 20__ г.
(указать наименование и местонахождение населенного пункта)
Гарант: __________ (указать организацию), в лице __________, действующего (-ей) на основании __________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: ___________,
Частный партнер: __________ (указать наименование), в лице _____________ действующего (-ей) на основании __________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: ___________,
Государственный партнер:      государственное учреждение "__________________" в лице ____________, действующего (-ей) на основании _________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: ___________,
Принимая во внимание:
заключенный между Государственным партнером и Частным партнером Типовой договор по проекту "Строительство и эксплуатация детского сада на ___ мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта) от "___" _______ 20__ года № _____, с учетом всех изменений и дополнений (далее – Типовой договор), на сумму __________ (указать прописью) тенге, сроком до "___" _______ 20__ года;
заключенный между Гарантом и Частным партнером Типовой договор о предоставлении Первой гарантии от "___" ____ 20__ года № ___:

1. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, Кепіл өзіне Мемлекеттік әріптеске оның Үлгілік шарт бойынша болжамды инвестициялар құнының оннан бір пайызы мөлшерінде негізгі қарыз шегінде кез келген соманы толық көлемде бірінші жазбаша талап етуі бойынша кері қайтарылмайтын және шартсыз міндеттемені қабылдайды.
2. Мемлекеттік әріптестің Алғашқы кепілдік бойынша талаптары Кепілге Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған сәттен бастап ___ (жазумен көрсету) жұмыс күні ішінде қойылады.
3. Мемлекеттік әріптеске төлем Мемлекеттік әріптестің жазбаша талап етуі бойынша ___ (жазумен көрсету) жұмыс күні ішінде Алғашқы кепілдікте көрсетілген Мемлекеттік әріптестің шотына қолма-қолсыз аударыммен жүзеге асырылатын болады.
4. Алғашқы кепілдік Мемлекеттік әріптестің жазбаша акцептінің сәтінен бастап күшіне енеді және 20__ жылдың "___" ____ дейін әрекет етеді және Құрылыс кепілдігін беру күні (немесе қандай күннің ерте келуіне байланысты бұзу күні) бітеді.
5. Осы кепілдікті міндеттемемен байланысты туындайтын барлық құқықтар мен міндеттемелер Шартпен және заңнамамен реттеледі.
6. Түпнұсқалылығын анықтау мақсатында төлем талабына Мемлекеттік әріптестің уәкілетті тұлғасы қол қоюы және аталған уәкілетті тұлғаның қолының үлгісі бар нотариалды куәландырылған құжаттың түпнұсқасымен бірге жүруі тиіс.
________________________________________________________________________________
Уәкілетті тұлғаның қолы және Кепілдің мөрі
Тараптардың қолдары
___________________________________
Кепілдің атынан
___________________________________            ___________________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                   Жекеше әріптестің атынан
Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік
шартына (балабақша)
5-қосымша
Нысан
Жер учаскесінің сипаттамасы
№ р.с
Көрсеткіштердің атауы
Сипаттамасы
1
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акт
№___, 20__ ж. "__"__________,
2
Кадастрлық нөмірі
№ ___-___-___-___
3
Жер учаскесін өтеусіз жер пайдалану мерзімі
___ жыл
4
Ауданы
___ га
5
Шекаралардың сипаттамалары
6
Жерлердің санаты
7
Жер учаскесін мақсатты тағайындау
8
Жер учаскесін пайдаланудағы шектеулер мен ауыртпалықтар
9
Жер учаскесінің бөлінуі
Тараптардың қолдары
____________________________                   _____________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік
шартына (балабақша)
6-қосымша
Нысан
Қаржыландыру көздері
МЖӘ жобасын қаржыландыру көздері
Жекеше әріптестің меншікті қаражаттары – МЖӘ объектісін салу құнынан ___%.
Қарыз қаражаттары – МЖӘ объектісін салу құнынан ___%.
Қаржыландыру мерзімдері
__ жыл мерзімге қарыз қаражаттары.
Жеңілдікті кезең (құрылыс кезеңінде) – ___ ай.
Қаржыландыру кестесі
Тараптардың қолдары
____________________________                   _____________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік
шартына (балабақша)
7-қосымша
Нысан
МЖӘ жобасын басқарудың институционалдық схемасы
МЖӘ жобасын іске асыру жоспары мынадай кезеңдерді қамтиды:
І. инвестициялық кезең;
ІІ. постинвестициялық кезең.
Инвестициялық кезеңде МЖӘ жобасын басқару схемасы 1-суретте келтірілген.
*жобаға қатысқан жағдайда көрсету қажет
1-сурет. Құрылыс кезеңінде МЖӘ жобасын басқарудың ұйымдық схемасы
Схемаға сәйкес жоба қатысушыларының мынадай функциялары көзделген:
Мемлекеттік әріптес – Үлгілік шарттың атқарылуын бақылауды жүзеге асырады, балабақша салу үшін қажетті жер учаскесін беруді және тиісті коммуналдық инфрақұрылымды жүргізуді қоса алғанда, өзіне Үлгілік шартқа сәйкес міндеттемелерді қабылдайды, салынған МЖӘ объектісін коммуналдық меншікке қабылдайды;
Жекеше әріптес (жобалық компания) – МЖӘ объектісінің құрылысын қаржыландыруды, жоба бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізуді, "кілтке дейінгі" тікелей салуды (құрылысты), МЖӘ объектісін пайдалануға енгізуді және коммуналдық меншікке беруді қамтамасыз етеді, сондай-ақ Үлгілік шартта көзделген өзге де міндеттемелерді орындайды;
Инвестор – МЖӘ объектісін салу құнынан ___ %-дан төмен емес деңгейге дейінгі капиталдандырылуын қамтамасыз етеді;
Капитал нарығы – Жекеше әріптеспен тартылатын, қарыз шарты негізінде жобаны іске асыру үшін МЖӘ объектісін салу құнынан ___% мөлшерінде ақша қаражаттарын беретін (қарыз тарту Үлгілік шарттары, негізгі соманы және несие бойынша пайыздарды төлеу)халықаралық қаржы ұйымдары, екінші деңгейлі банктер немесе ұлттық компаниялар;
"Даму" КДҚ" АҚ – Заңнамаға сәйкес құрылыс кезеңінде ұзақ мерзімді қарыз бойынша пайыздық мөлшерлеме бөлігін ____ ай ішінде ___% мөлшерінде субсидиялайды;
Бас мердігер – МЖӘ объектісін "кілтке дейінгі" салуды қамтамасыз етеді;
Мердігер (жобалаушы) – МЖӘ объектісін салу бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізеді және жобалау-сметалық құжаттаманы береді;
Субмердігерлер – Бас мердігердің тапсырысы бойынша жұмыстарды орындайды.
Постинвестициялық кезеңде МЖӘ жобасын басқару схемасы 2-суретте келтірілген.
*жобаға қатысқан жағдайда көрсету қажет
2-сурет. Пайдалану кезеңінде МЖӘ жобасын басқарудың ұйымдық схемасы
Мемлекеттік әріптес – Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін пайдалану бойынша міндеттемелерін (ғимараттарды, аумақтарды ұстауды және балабақшаны материалдық қамтамасыз етуді қоса алғанда) орындауына бақылауды жүзеге асырады, Жекеше әріптеске мемлекеттік қолдау шараларын (керегін көрсету) және мектепке дейінгі білім беру мен тәрбиелеуге мемлекеттік білім тапсырысын (жан басына қаржыландыру) береді, сондай-ақ __________ (қажетті шығындарды өтеу көзін көрсету) төлейді;
Жекеше әріптес – Қызметтерді тұтынушыларға қызмет көрсету үшін МЖӘ объектісінің толық дайындығын қамтамасыз етеді, Үлгілік шарт талаптарына сәйкес мектепке дейінгі білім беру бойынша қызметтер көрсетеді, сондай-ақ МЖӘ жобасының кірісті бөлігін қамтамасыз етеді, МЖӘ объектісін ағымдық ұстауға жауап береді;
Инвестор – МЖӘ жобасы бойынша пайда алуды қамтамасыз ету үшін жобалық компанияның қызметіне мониторингті жүзеге асырады;
Капитал нарығы қарыз шарты бойынша қарыз қаражаттарының қайтарымдылығын қамтамасыз ету үшін жобалық компанияның қызметіне мониторингті жүзеге асырады;
"Даму" КДҚ" АҚ – Заңнамаға сәйкес құрылыс кезеңінде ұзақ мерзімді қарыз бойынша пайыздық мөлшерлеме бөлігін ____ ай ішінде ___% мөлшерінде субсидиялайды;
Қызметтерді тұтынушылар – мектеп жасына дейінгі балалар (__ жасқа дейінгі) және балабақша қызметтерін сатып алатын олардың ата-аналары.
Тараптардың қолдары
____________________________                   _____________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік
шартына (балабақша)
8-қосымша
Нысан
Құрылыс кепілдігі
___________________________
(елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету)
"___"_____________ 20__ ж.
Кепіл: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (ұйымды көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Жекеше әріптес: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (атауын көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес:       __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін "__________________" мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптес арасында 20__ жылдың "___" _______ "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ___ орынға арналған балабақша салу және пайдалану" жобасы бойынша барлық өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып, __________ (жазумен көрсету) теңге сомасына 20__ жылдың "___" _______ дейінгі мерзімге жасалған № _____ Үлгілік шартты (бұдан әрі – Үлгілік шарт);
Кепіл мен Жекеше әріптес арасында Құрылыс кепілдігін беру туралы 20__ жылдың "___" _______ жасалған Үлгілік шартты
назарға ала отырып:

1. Гарант принимает на себя безотзывное и безусловное обязательство по выплате Государственному партнеру по его первому письменному требованию в полном объеме любой суммы в пределах основного долга в размере одной десятой процента от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору (далее – сумма Первой гарантии), в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору.
2. Требования Государственного партнера по Первой гарантии выставляются Гаранту в течение ___ (указать прописью) рабочих дней с момента неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору.
3. Выплата Государственному партнеру будет осуществляться в течение ___ (указать прописью) рабочих дней по письменному требованию Государственного партнера, безналичным переводом на счет Государственного партнера, указанный в Первой гарантии.
4. Первая гарантия вступает в силу с момента письменного акцепта Государственным партнером и действует до "___" __________ 20__ года и истекает в дату выдачи Строительной гарантии (или в дату расторжения в зависимости от того, какая из дат наступила раньше).
5. Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным обязательством, регулируются Типовым договором и законодательством.
6. В целях установления подлинности, требование на оплату должно быть подписано уполномоченным лицом Государственного партнера и сопровождаться оригиналом нотариально заверенного документа с образцом подписи указанного уполномоченного лица.
_______________________________________________________________________________
Подпись уполномоченного лица и печать (при наличии) Гаранта
Подписи Сторон
______________________________
от Гаранта
________________________________
от Государственного партнера
_______________________________
от Частного партнера
Приложение 5
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
образования (детский сад)
Форма
Описание земельного участка
№ п.п
Наименование показателей
Описание
1
Акт на право временного безвозмездного землепользования
№___, от "__"__________, 20__г.
2
Кадастровый номер
№ ___-___-___-___
3
Срок безвозмездного землепользования земельным участком
___ лет
4
Площадь
___ га
5
Описание границ
6
Категория земель
7
Целевое назначение земельного участка
8
Ограничения в использовании и обременения земельного участка
9
Делимость земельного участка
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 6
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
образования (детский сад)
Форма
Источники финансирования
Источники финансирования Проекта
ГЧП
Собственные средства Частного партнера –___% от стоимости создания Объекта ГЧП.
Заемные средства –___% от стоимости создания Объекта ГЧП.
Сроки финансирования
Заемные средства сроком на __ лет.
Льготный период (в период строительства) – ___ месяцев
График финансирования
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 7
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
образования (детский сад)
Форма
Институциональная схема управления Проектом ГЧП
План реализации Проекта ГЧП включает следующие стадии:
I.      инвестиционный период;
II.      постинвестиционный период.
Схема управления Проектом ГЧП в инвестиционный период приведена на рисунке 1.
*указать в случае участия в проекте
Рисунок 1. Организационная схема управления Проектом ГЧП на этапе строительства
В соответствии со схемой предусмотрены следующие функции участников проекта:
Государственный партнер – осуществляет контроль над исполнением Типового договора, принимает на себя обязательства в соответствии с Типовым договором, включая предоставление необходимых для строительства детского сада земельного участка и подведение соответствующей инженерно-коммуникационной инфраструктуры, принимает созданный Объект ГЧП в коммунальную собственность;
Частный партнер (проектная компания) – обеспечивает финансирование строительства Объекта ГЧП, проведение проектно-изыскательских работ по проекту, непосредственно само создание (строительство) "под ключ", введение в эксплуатацию и передачу Объекта ГЧП в коммунальную собственность, а также выполняет другие обязательства, предусмотренные Типовым договором;
Инвестор – обеспечивает капитализацию проектной компании до уровня ___% от стоимости создания Объекта ГЧП;
Рынок капитала – международные финансовые организации, банки второго уровня или национальные компании, привлекаемые Частным партнером, которые предоставляют денежные средства для реализации проекта на основании кредитного соглашения (условия привлечения займа, погашение основной суммы и процентов по кредиту) в размере ___% от стоимости создания Объекта ГЧП;
АО "ФРП "Даму" – субсидирует процентные ставки по долгосрочному займу в размере ___% в течение ___ месяцев в период строительства согласно законодательству;
Генеральный подрядчик – осуществляет строительство Объекта ГЧП "под ключ";
Подрядчик (проектировщик) – проводит проектно-изыскательские работы и предоставляет проектно-сметную документацию по строительству Объекта ГЧП;
Субподрядчики – выполняют работы по заказу Генерального подрядчика.
Схема управления Проектом ГЧП в постинвестиционный период приведена на рисунке 2.
*указать в случае участия в проекте
Рисунок 2. Организационная схема управления Проектом ГЧП на стадии эксплуатации
Государственный партнер – осуществляет контроль за выполнением Частным партнером обязательств по эксплуатации Объекта ГЧП (включая содержание зданий, территорий и материальное обеспечение детского сада и т.п.), предоставляет Частному партнеру меры государственной поддержки (указать нужное) и государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение (подушевое финансирование), а также выплачивает __________ (указать нужные источники возмещения затрат);
Частный партнер – обеспечивает полную готовность Объекта ГЧП для обслуживания потребителей услуг, оказывает услуги по дошкольному образованию согласно условиям Типового договора, а также обеспечивает доходную часть Проекта ГЧП, отвечает за текущее содержание Объекта ГЧП;
Инвестор – осуществляет мониторинг деятельности проектной компании для обеспечения прибыли по Проекту ГЧП;
Рынок капитала осуществляет мониторинг деятельности проектной компании для обеспечения возвратности заемных средств по договору займа;
АО "ФРП "Даму" – субсидирует процентные ставки по долгосрочному займу в размере ___% в течение ___ месяцев в период эксплуатации Объекта ГЧП согласно законодательству;
Потребители услуг – дети дошкольного возраста (до __ лет) и их родители, приобретающие услуги детского сада.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 8
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
образования (детский сад)
Форма
Строительная гарантия
___________________________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)
"___"_____________ 20__ г.
Гарант: __________ (указать организацию), в лице __________, действующего (-ей) на основании __________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: ___________,
Частный партнер: __________ (указать наименование), в лице _____________ действующего (-ей) на основании __________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: ___________,
Государственный партнер:       государственное учреждение "__________________" в лице ____________, действующего (-ей) на основании _________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: ___________,
Принимая во внимание:
заключенный между Государственным партнером и Частным партнером Типовой договор по проекту "Строительство и эксплуатация детского сада на ___ мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта) от "___" _______ 20__ года № _____, с учетом всех изменений и дополнений (далее – Типовой договор), на сумму __________ (указать прописью) тенге, сроком до "___" _______ 20__ года;
заключенный между Гарантом и Частным партнером Типовой договор о предоставлении Строительной гарантии от "___" ____ 20__ года № ___:

1. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, Кепіл өзіне Мемлекеттік әріптеске, оның Үлгілік шарт бойынша болжамды инвестициялар құнының ___ % мөлшерінде негізгі қарыз шегінде кез келген соманы толық көлемде бірінші жазбаша талап етуі бойынша кері қайтарылмайтын және шартсыз міндеттемені қабылдайды.
2. Мемлекеттік әріптестің Құрылыс кепілдігі бойынша талаптары Кепілге Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған сәттен бастап ___ (жазумен көрсету) жұмыс күні ішінде қойылады.
3. Мемлекеттік әріптеске төлем Мемлекеттік әріптестің жазбаша талап етуі бойынша ___ (жазумен көрсету) жұмыс күні ішінде Құрылыс кепілдігінде көрсетілген Мемлекеттік әріптестің шотына қолма-қолсыз аударыммен жүзеге асырылатын болады.
4. Құрылыс кепілдігі Мемлекеттік әріптестің жазбаша акцептінің сәтінен бастап күшіне енеді және 20__ жылдың "___" ____ дейін әрекет етеді және қандай күннің ерте келуіне байланысты, қабылдау актісін шығарған күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күнге тең кезең өткеннен кейін немесе Үлгілік шартты бұзу күні бітеді.
5. Осы кепілдікті міндеттемемен байланысты туындайтын барлық құқықтар мен міндеттемелер Шартпен және заңнамамен реттеледі.
6. Түпнұсқалылығын анықтау мақсатында төлем талабына Мемлекеттік әріптестің уәкілетті тұлғасы қол қоюы және аталған уәкілетті тұлғаның қолының үлгісі бар нотариалды куәландырылған құжаттың түпнұсқасымен бірге жүруі тиіс.
________________________________________________________________________________
Уәкілетті тұлғаның қолы және Кепілдің мөрі
Тараптардың қолдары
___________________________________
Кепілдің атынан
___________________________________            ___________________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                   Жекеше әріптестің атынан
Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік
шартына (балабақша)
9-қосымша
Нысан
Көрсетілетін қызметтердің сапа индикаторларын және толық пайдалану дайындығы өлшемшарттарын бұзғаны үшін Ақуал ұпайларын есептеу
1. Есеп
1) Жекеше әріптес ай сайын/тоқсан сайын/жыл сайын (мектепке дейінгі білім беру мен тәрбиелеу қызметтерін көрсету бойынша сапа индикаторының атауына байланысты) Мемлекеттік әріптеске осы Қосымшаның 2-Бабына сәйкес (Ақаулық ұпайлар) кез келген Ақаудың немесе өзге бұзушылықтың болуы/болмауы туралы ілеспе хатпен есеп жолдауға міндетті.

1. Гарант принимает на себя безотзывное и безусловное обязательство по выплате Государственному партнеру по его первому письменному требованию в полном объеме любой суммы в пределах основного долга в размере ___ % от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору (далее – сумма Строительной гарантии), в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору.
2. Требования Государственного партнера по Строительной гарантии выставляются Гаранту в течение ___ (указать прописью) рабочих дней с момента неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору.
3. Выплата Государственному партнеру будет осуществляться в течение ___ (указать прописью) рабочих дней по письменному требованию Государственного партнера, безналичным переводом на счет Государственного партнера, указанный в Строительной гарантии.
4. Строительная гарантия вступает в силу с момента письменного акцепта Государственным партнером и действует до "___" ________ 20__ года и истекает по истечению периода, равного ___ (указать прописью) календарным дням с даты выпуска акта приемки или в Дату расторжения Типового договора, в зависимости от того, какая из дат наступила раньше.
5. Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным обязательством, регулируются Типовым договором и законодательством.
6. В целях установления подлинности, требование на оплату должно быть подписано уполномоченным лицом Государственного партнера и сопровождаться оригиналом нотариально заверенного документа с образцом подписи указанного уполномоченного лица.
________________________________________________________________________________
Подпись уполномоченного лица и печать Гаранта
Подписи Сторон
______________________________
от Гаранта
________________________________
от Государственного партнера
_______________________________
от Частного партнера
Приложение 9
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
образования (детский сад)
Форма
Расчет дефектных очков за нарушения индикаторов качества предоставляемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности
1. Отчет
1) Частный партнер ежемесячно/ежеквартально/ежегодно (в зависимости от наименования индикатора качества услуг по предоставлению дошкольного образования и воспитания) обязан направлять отчет с сопроводительным письмом Государственному партнеру о наличии/отсутствии любого Дефекта или иного нарушения в соответствии с пунктом 2 (Дефектные очки) настоящего приложения.

2) Есеп Ақаудың немесе өзге бұзушылықтың жеткілікті толық сипаттамасынан және бұзушылықты жоюдың тиісті мерзімінен тұруы тиіс.
4) Мемлекеттік әріптес жауап алған күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күннің өтуі бойынша Жекеше әріптеске Ақаулардың болуын/болмауын растау туралы хабарлама жолдайды. Есептің сенімділігі Мемлекеттік әріптестің өкілімен тексеріледі.
4) Жекеше әріптес есептің келесі кезеңінің (ай/тоқсан/жыл) қорытындылары бойынша анықталған Ақауларды жоюға немесе болдырмауға міндетті.
5) Есептің келесі кезеңінің (ай/тоқсан/жыл) қорытындылары бойынша анықталған Ақаулар жойылмаған немесе жіберілген жағдайда Мемлекеттік әріптес Ақаулық ұпайлар есептейді және бұл туралы Жекеше әріптесті хабардар етеді.

2) Отчет должен содержать достаточно подробное описание Дефекта или иного нарушения и соответствующий срок устранения нарушения.
4) Государственный партнер по истечению ___ (указать прописью) календарных дней со дня получения отчета направляет уведомление Частному партнеру о подтверждении наличия/отсутствия Дефектов. Достоверность отчета проверяется представителем Государственного партнера.
4) Частный партнер обязан устранить или не допустить выявленные Дефекты по итогам следующего периода отчета (месяц/квартал/год).
5) В случае не устранения или допущения выявленных Дефектов по итогам следующего периода отчета (месяц/квартал/год) Государственный партнер начисляет Дефектные очки и уведомляет об этом Частного партнера.

2. Ақаулық ұпайлар
1) Егер Жекеше әріптес есептің келесі кезеңінің (ай/тоқсан/жыл) қорытындылары бойынша анықталған Ақаулар жоймаса, Мемлекеттік әріптес Ақаулық ұпайларды есептеуге құқылы.
2) Елеусіз Ақау анықталған жағдайда, осындай Ақау үшін айыппұл санкцияларының сомасы ___ (жазумен көрсету) Ақаулық ұпайды құрайды.
3) Елеулі Ақау анықталған жағдайда, осындай Ақау үшін айыппұл санкцияларының сомасы ___ (жазумен көрсету) Ақаулық ұпайды құрайды.

2. Дефектные очки
1) Если Частный партнер по итогам следующего периода отчета (месяц/квартал/год) не устранил выявленные Дефекты, Государственный партнер вправе начислить Дефектные очки.
2) При обнаружении незначительного Дефекта, сумма штрафных санкций за такой Дефект составит ___ (указать прописью) Дефектных очков.
3) При обнаружении существенного Дефекта, сумма штрафных санкций за такой Дефект составит ___ (указать прописью) Дефектных очков.

4) Қауіпті Ақау анықталған жағдайда, осындай Ақау үшін айыппұл санкцияларының сомасы ___ (жазумен көрсету) Ақаулық ұпайды құрайды.
Білім беру қызметтерінің сапа индикаторлары
Индикаторлардың атауы
Ақпараттың кезеңділігі
Ақпарат көзі
Шекті мән
Ақаудың мәні
1
2
3
4
5
6
1
Келу көрсеткіші (бір баланың жылына ауру себебі бойынша болмау күндерінің саны)
Жылына 1 рет
Балабақшаның мәліметтері
Индикатордың мәні 4 %-дан аспайды
Елеулі
2
Балаларды дамытушы оқытумен қамту коэффициенті
Тоқсан сайын
Ішкі есеп
85%-дан кем емес
Елеулі
3
Мемлекеттік, авторлық бағдарламаларға сәйкес балалардың оқу-әдістемелік құрамдармен, дидактикалық жабдықпен қамтамасыз етілу пайызы
Тоқсан сайын
Балабақшаның мәліметтері
Индикатордың мәні 100 %-дан кем емес
Қауіпті
4
Педагогтардың авторлық жобаларды, бағдарламаларды жасауға қатысу пайызы
Ай сайын
Есептік мәліметтер
Индикатордың мәні 20%-ға ұмтылады
Елеусіз
5
Өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда негізді шағымдардың жалпы саны
Ай сайын
Жүгінулерді тіркеу журналы
Индикатордың мәні нөлге ұмтылады
Елеусіз
6
Штаттардың жинақталуы
Тоқсан сайын
Кадрлар ағымының журналы
Индикатордың мәні 100%-ға ұмтылады
Елеулі
7
МЖБС сақтамау (Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 23 тамыздағы № 1080 қаулысымен бекітілген)
Жылына 1 рет
Ішкі есеп
Индикатордың мәні нөлге ұмтылады
Қауіпті
Ақаулық ұпайлар
Негіздеме
Ақаулық ұпайлардың саны
Кез келген Ақаудың немесе өзге бұзушылықтың болуы/болмауы туралы есепті тапсырудың мерзімін бұзу
Тапсырылмаған есептің мерзімін өткізудің әр күні үшін __ Ақаулық ұпай
Мемлекеттік әріптесті немесе Уәкілетті органдарды жіберуден бас тарту
Уәкілетті органдардың өкілдерін жібермеудің немесе олардың қызметіне кедергі келтірудің әр күні үшін күніне __ Ақаулық ұпай
Жекеше әріптестің Мемлекеттік әріптеске сенімсіз ақпаратты әдейі тапсыруы
Әрбір анықталған сенімсіз ақпаратты беру жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Жекеше әріптестің негізгі қызметі бойынша Тұтынушыға ғимараттың немесе ғимарат бөліктерінің қолжетімсіздігі
Әрбір анықталған жағдай үшін __ Ақаулық ұпай
Қызмет көрсетудің басталу күніне дейін 1 ай ішінде штаттық кестеге сәйкес кадрларды уақытында жинақтамау
Әрбір анықталған жағдай үшін __ Ақаулық ұпай
Штаттық кестеге сәйкес кәсіби кадр персоналының болмауы
Әрбір анықталған жағдай үшін __ Ақаулық ұпай
"Білім беру объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын сақтамау
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау талаптарын бұзу
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Сыртқы және ішкі жарықтандырудың болмауы
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Жыл бойы абаттандырудың болмауы және ішкі және сыртқы аумақты (оның ішінде МЖӘ объектісіне іргелес жатқан аумақты) тиісті күйде ұстамау
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Ағымдық жөндеуді мерзімінде орындамау
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Күрделі жөндеуді мерзімінде орындамау
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Жабдықтың жарамсыздығы
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Жабдықтың жұмысқа жарамсыз күйі
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Жабдықтардың қызмет мерзімдеріне сәйкес уақытында жаңартпау
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай

4) При обнаружении опасного Дефекта, сумма штрафных санкций за такой Дефект составит ___ (указать прописью) Дефектных очков.
Индикаторы качества образовательных услуг
Наименование индикаторов
Периодичность информации
Источник информации
Пороговое значение
Значение Дефекта
1
2
3
4
5
6
1
Показатель посещаемости (количество дней отсутствия по болезни одним ребенком в год)
1 раз в год
Данные детского сада
Значение индикатора не превышает 4 %
Существенный
2
Коэффициент охвата детей развивающим обучением
Ежеквартально
Внутренний отчет
Не менее 85%
Существенный
3
Процент обеспеченности детей учебно-методическими комплектами, дидактическим оборудованием в соответствии с государственными, авторскими программами.
Ежеквартально
Данные детского сада
Значение индикатора не менее 100 %
Опасный
4
Процент участия педагогов в разработке авторских проектов, программ
Ежемесячно
Отчетные данные
Значение индикатора стремится к 20%
Незначительный
5
Общее количество обоснованных жалоб по сравнению с аналогичным периодом прошлого года
Ежемесячно
Журнал регистрации обращений
Значение индикатора стремится к нулю
Незначительный
6
Укомплектованность штатов
Ежеквартально
Журнал текучести кадров
Значение индикатора стремиться к 100 %
Существенный
7
Несоблюдение ГОСО (Утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2012 года № 1080)
1 раз в год
Внутренний отчет
Значение индикатора стремится к нулю
Опасный
Дефектные очки
Основание
Количество Дефектных очков
Нарушение срока представления отчета о наличии/отсутствии любого Дефекта или иного нарушения
__ Дефектных очков за каждый день просрочки за каждый не представленный отчет
Отказ в допуске Государственного партнера либо Уполномоченных органов
__ Дефектных очков в день за каждый день непредоставления допуска или воспрепятствования деятельности представителей уполномоченных органов
Намеренное предоставление Частным партнером недостоверной информации Государственному партнеру
__ Дефектных очков за каждый выявленный случай предоставления недостоверной информации
Недоступность здания или частей здания потребителю по основной деятельности Частного партнера
__ Дефектных очков за каждый выявленный случай
Несвоевременный набор кадров согласно штатному расписанию в течение 1-го месяца до Дня начала оказания Услуг
__ Дефектных очков за каждый выявленный случай
Отсутствие профессионального кадрового персонала согласно штатному расписанию
__ Дефектных очков за каждый выявленный случай
Несоблюдение санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам образования"
__ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения
Нарушение требований безопасности и охраны труда
__ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения
Отсутствие наружного и внутреннего освещения
__ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения
Отсутствие благоустройства и неподдержание в надлежащем состоянии внутренней и внешней территории (в том числе прилегающей к Объекту ГЧП территории) в течение года;
__ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения
Не выполнение текущего ремонта в соответствующий срок
__ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения
Не выполнение капитального ремонта в срок
__ Дефектных очков за выявленный случай нарушения
Неисправность оборудования
__ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения
Не рабочее состояние оборудования
__ Дефектных очков за выявленный случай нарушения
Несвоевременное обновление оборудования в соответствии с их сроком службы
__ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения

5) Ақаулық ұпайлардың саны бір бұзушылыққа қатысты төленуі мүмкін ең жоғарғы сан болып табылады.
6) Ақаулық ұпайлар төлеуге арналған журналда тиісті бөлшектерді көрсетумен барлық есептелген Ақаулық ұпайларды қосу жолымен есептелетін болады.
7) 1 (бір) Ақаулық ұпай үшін төлем мөлшері 20__ жылдың бағаларында ___________ (жазумен көрсету) теңгені құрайды.
8) Ақаулық ұпайлар үшін төлем мөлшері инфляцияның жылдық ___% мөлшерлемесіне индекстеледі.
9) Уақытында төлемегені үшін Ақаулық ұпайлар және айыппұлдар мөлшері Пайдалану кепілдігінен ұсталады;
10) Жекеше әріптес Пайдалану кепілдігінен ұстаған кезде ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде Пайдалану кепілдігін тиісті сомаға толтыруға міндетті;
11) Жекеше әріптес Ақаулық ұпайлардың есептелуі туралы хабарламаны немесе төлем мөлшерін немесе тиісті Ақаулық ұпайлардың санын осындай хабарлама алғаннан кейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде Мемлекеттік әріптеске дәлелді наразылық жолдап келіспеуіне болады.
12) Егер Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптес, Жекеше әріптес тарапынан осындай наразылық болған күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде кез келген осындай мәселе бойынша мәмілеге келе алмаса, тараптардың кез келгені дауларды шешу тәртібін пайдалана алады.
Тараптардың қолдары
___________________________________            ___________________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                   Жекеше әріптестің атынан
Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік
шартына (балабақша)
10-қосымша
Нысан
Тапсырылатын МЖӘ объектісінің күйіне қойылатын талаптар
1. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімінің біту күніне дейін ___ (жазумен көрсету) бұрын немесе Шарт мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда, Тараптар келіскен мерзімде, Тараптар МЖӘ объектісінің күйін бағалау бойынша комиссия құруды қамтамасыз етеді және оны тапсыруға дайындайды.
2. Комиссияның құрамына Жекеше әріптестің және Мемлекеттік әріптестің атынан уәкілетті өкілдер кіруі тиіс. Тараптар комиссияның жұмысына қатысуға сарапшыларды тартуға құқылы.
3. Комиссия оны құрғаннан кейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күннен кешіктірмей:
тапсырылатын мүліктің құрамы мен күйін қоса алғанда, МЖӘ объектісінің тапсырылу тәртібін;
МЖӘ объектісіне қатысты және тапсыруға жататын құжаттардың құрамын белгілеуі тиіс.
4. МЖӘ объектісінде Жекеше әріптестің міндеттемелерін тиісті түрде орындамау себептері бойынша тапсырылатын мүлікті одан әрі пайдалануды мүмкін емес ететін қандай да бір Ақаулар немесе кемшіліктер табылған жағдайда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптестің жазбаша талап етуі бойынша МЖӘ объектісін одан әрі пайдалануға жарамды күйге келтіру үшін жеткілікті өтемақы төлейді. Өтемақы мөлшері және оның мерзімдері Тараптармен белгіленеді. Тараптар өтемақының мөлшері бойынша келісімге қол жеткізе алмаған жағдайда, оның мөлшері Мемлекеттік әріптес тартатын бағалаушы компанияның қорытындысы негізінде белгіленеді.

5) Количество Дефектных очков представляет собой максимальное количество, которое может быть оплачено в отношении одного нарушения.
6) Дефектные очки будут начисляться путем сложения всех начисленных Дефектных очков с указанием соответствующих деталей в отчете для оплаты.
7) Размер оплаты за 1 (одно) Дефектное очко составляет ___ (указать прописью) тенге в ценах 20__ года.
8) Размер оплаты за Дефектные очки индексируется на годовую ставку инфляции ___%.
9) Размер оплаты за Дефектные очки и штрафы за несвоевременную оплату удерживаются с Эксплуатационной гарантии;
10) Частный партнер при удержании с Эксплуатационной гарантии обязан в течение ___ (указать прописью) календарных дней пополнять Эксплуатационную гарантию на соответствующую сумму;
11) Частный партнер может оспорить уведомление о начислении Дефектных очков или размер оплаты, или количество соответствующих Дефектных очков, направив Государственному партнеру мотивированное возражение в течение ___ (указать прописью) календарных дней после получения подобного уведомления.
12) Если Государственный партнер и Частный партнер не смогут прийти к соглашению по любому такому вопросу в течение ___ (указать прописью) календарных дней с даты такого возражения со стороны Частного партнера, любая из сторон может воспользоваться порядком разрешения споров.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 10
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
образования (детский сад)
Требования к состоянию передаваемого Объекта ГЧП
1. За ___ (указать прописью) месяцев до даты истечения срока действия Типового договора или в случае досрочного прекращения Типового договора в, согласованный Сторонами срок, Стороны обеспечивают создание комиссии по оценке состояния Объекта ГЧП и его подготовке к передаче.
2. В состав комиссии должны входить уполномоченные представители от Частного партнера и Государственного партнера. Стороны вправе привлечь к участию в работе комиссии экспертов.
3. Не позднее ___ (указать прописью) календарных дней после ее создания комиссия должна установить:
порядок передачи Объекта ГЧП, включая состав и состояние передаваемого имущества;
состав документов, относящихся к Объекту ГЧП и подлежащих передаче.
4. В случае обнаружения в Объекте ГЧП каких-либо Дефектов или недостатков, делающих невозможным дальнейшую эксплуатацию передаваемого имущества по причинам ненадлежащего выполнения Частным партнером его обязательств, Частный партнер обязуется по письменному требованию Государственного партнера, уплатить компенсацию, достаточную для того, чтобы привести Объект ГЧП в состояние, пригодное для его дальнейшей эксплуатации. Размер компенсации и сроки ее уплаты устанавливаются Сторонами. В случае не достижения Сторонами согласия по размеру компенсации, ее размер устанавливается на основании заключения оценочной компании, привлекаемой Государственным партнером.

5. Тараптардың кез келгені бағалаушы компанияның қорытындысымен келіспеген жағдайда, Үлгілік шарт талаптары бойынша Жекеше әріптес төлейтін өтемақының мөлшері сотта шағымдалуы мүмкін. Мұндай шағымның түсірілуі Жекеше әріптестің бағалаушы компания анықтаған өтемақыны төлеу міндетін тоқтатпайды.
6. Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін тапсыруы және оны Мемлекеттік әріптестің қабылдауы Тараптар қол қоятын қабылдау-тапсыру актісімен жүзеге асырылады.
7. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске МЖӘ объектісін тапсырумен бір мезгілде МЖӘ объектісіне қатысты құжаттарды тасырады.
8. Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін беруі Тараптар қабылдау-тапсыру актісіне қол қойғаннан кейін орындалған болып есептеледі.
Тараптардың қолдары
___________________________________            ___________________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                   Жекеше әріптестің атынан
Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік
шартына (балабақша)
11-қосымша
Нысан
Пайдалану кепілдігі
___________________________
(елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету)
"___"_____________ 20__ ж.
Кепіл: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (ұйымды көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Жекеше әріптес: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (атауын көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес:       __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін "__________________" мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптес арасында 20__ жылдың "___" _______ "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ___ орынға арналған балабақша салу және пайдалану" жобасы бойынша барлық өзгерістер мен толықтыруларды есепке ала отырып, __________ (жазумен көрсету) теңге сомасына 20__ жылдың "___" _______ дейінгі мерзімге жасалған № _____ Үлгілік шартты (бұдан әрі – Үлгілік шарт);
Кепіл мен Жекеше әріптес арасында Пайдалану кепілдігін беру туралы 20__ жылдың "___" _______ жасалған Үлгілік шартты
назарға ала отырып:
1. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, Кепіл өзіне Мемлекеттік әріптеске, оның Үлгілік шарт аясындағы МЖӘ объектісі құнынан ___ % мөлшерінде негізгі қарыз шегінде кез келген соманы толық көлемде бірінші жазбаша талап етуі бойынша кері қайтарылмайтын және шартсыз міндеттемені қабылдайды.

5. В случае несогласия любой из Сторон с заключением оценочной компании, размер компенсации, выплачиваемой Частным партнером по условиям Типового договора, может быть обжалован в суде. Подача такого иска не приостанавливает обязанность Частного партнера уплатить определенную оценочной компанией компенсацию.
6. Передача Объекта ГЧП Частным партнером и принятие его Государственным партнером осуществляется по подписываемому Сторонами акту приема-передачи.
7. Частный партнер передает Государственному партнеру документы, относящиеся к Объекту ГЧП, одновременно с передачей Объекта ГЧП.
8. Передача Частным партнером Объекта ГЧП считается исполненной после подписания Сторонами акта приема-передачи.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 11
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
образования (детский сад)
Форма
Эксплуатационная гарантия
___________________________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)
"___"_____________ 20__ г.
Гарант: __________ (указать организацию), в лице __________, действующего (-ей) на основании __________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: ___________,
Частный партнер: __________ (указать наименование), в лице _____________ действующего (-ей) на основании __________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: ___________,
Государственный партнер:       государственное учреждение "__________________" в лице ____________, действующего (-ей) на основании _________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: ___________,
Принимая во внимание:
заключенный между Государственным партнером и Частным партнером Типовой договор по проекту "Строительство и эксплуатация детского сада на ___ мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта) от "___" _______ 20__ года № _____, с учетом всех изменений и дополнений (далее – Типовой договор), на сумму __________ (указать прописью) тенге, сроком до "___" _______ 20__ года;
заключенный между Гарантом и Частным партнером Типовой договор о предоставлении Эксплуатационной гарантии от "___" ____ 20__ года № ___:
1. Гарант принимает на себя безотзывное и безусловное обязательство по выплате Государственному партнеру по его первому письменному требованию в полном объеме любой суммы в пределах основного долга в размере ___% от стоимости Объекта ГЧП В рамках Типового договора (далее – сумма Эксплуатационной гарантии), в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору.

2. Мемлекеттік әріптестің Пайдалану кепілдігі бойынша талаптары Кепілге Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған сәттен бастап _____ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде қойылады.
3. Мемлекеттік әріптеске төлем Мемлекеттік әріптестің жазбаша талап етуі бойынша ___ (жазумен көрсету) жұмыс күні ішінде Пайдалану кепілдігінде көрсетілген Мемлекеттік әріптестің шотына қолма-қолсыз аударыммен жүзеге асырылатын болады.
4. Пайдалану кепілдігі Мемлекеттік әріптестің жазбаша акцептінің сәтінен бастап күшіне енеді және 20__ жылдың "___" ____ дейін әрекет етеді және қандай күннің ерте келуіне байланысты, пайдаланудың аяқталу күнінен бастап тоқсан күнтізбелік күнге тең кезең өткеннен кейін немесе Үлгілік шартты бұзу күні бітеді.
5. Осы кепілдікті міндеттемемен байланысты туындайтын барлық құқықтар мен міндеттемелер Шартпен және заңнамамен реттеледі.
6. Түпнұсқалылығын анықтау мақсатында төлем талабына Мемлекеттік әріптестің уәкілетті тұлғасы қол қоюы және аталған уәкілетті тұлғаның қолының үлгісі бар нотариалды куәландырылған құжаттың түпнұсқасымен бірге жүруі тиіс.
________________________________________________________________________________
Уәкілетті тұлғаның қолы және Кепілдің мөрі
Тараптардың қолдары
___________________________________
Кепілдің атынан
___________________________________            ___________________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                   Жекеше әріптестің атынан
Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік
шартына (балабақша)
12-қосымша
Нысан
Төлемдер кестесі
Мемлекеттік әріптес МЖӘ объектісі пайдалануға енгізілгеннен кейін мынадай тәртіпте инвестиуиялық шығындар өтемақысын, операциялық шығындар өтемақысын, МЖӘ объектісін басқару үшін сыйақыны (керегін көрсету) төлейді:
Жылдар
______________ (керегін көрсету), теңге
20__
20__
20__
n ___
Барлығы
Тараптардың қолдары
___________________________________            ___________________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                   Жекеше әріптестің атынан
Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік
шартына (балабақша)
13-қосымша
Нысан
Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптес арасында тәуекелдерді бөлу
Тәуекелдің атауы
Тәуекелді бөлу
Төмендету бойынша шаралар
Мемлекеттік әріптес
Жекеше әріптес
Дайындық кезеңі
Заңды тәуекел
Құрылыс жұмыстары басталғанға дейін Мемлекеттік әріптестің бастамасымен Үлгілік шартты бұзуы
Жекеше әріптес МЖӘ Үлгілік шартының талаптарын әділ сақтауы тиіс.
Құрылыс жұмысы басталғанға дейін Жекеше әріптестің бастамасымен Үлгілік шартты бұзу тәуекелі
Мемлекет:

2. Требования Государственного партнера по Эксплуатационной гарантии выставляются Гаранту в течение _____ (указать прописью) календарных дней с момента неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору.
3. Выплата Государственному партнеру будет осуществляться в течение _____ (указать прописью) календарных дней по письменному требованию Государственного партнера, безналичным переводом на счет Государственного партнера, указанный в Эксплуатационная гарантии.
4. Эксплуатационная гарантия вступает в силу с момента письменного акцепта Государственным партнером и действует до "___" _______ 20__ года и истекает по истечению периода, равного девяноста календарным дням с даты окончания эксплуатации или в Дату расторжения Типового договора, в зависимости от того, какая из дат наступила раньше.
5. Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным обязательством, регулируются Типовым договором и законодательством.
6. В целях установления подлинности, требование на оплату должно быть подписано уполномоченным лицом Государственного партнера и сопровождаться оригиналом нотариально заверенного документа с образцом подписи указанного уполномоченного лица.
________________________________________________________________________________
Подпись уполномоченного лица и печать (при наличии) Гаранта
Подписи Сторон
______________________________
от Гаранта
________________________________
от Государственного партнера
_______________________________
от Частного партнера
Приложение 12
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
образования (детский сад)
График выплат
После ввода в эксплуатацию Объекта ГЧП Государственный партнер выплачивает компенсацию инвестиционных затрат, компенсацию операционных затрат, вознаграждение за управление Объектом ГЧП (указать необходимое) в следующем порядке:
Годы
______________ (указать необходимое), тенге
20__
20__
20__
n ___
Итого
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 13
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
образования (детский сад)
Форма
Распределение рисков между Частным партнером и Государственным партнером
Наименование рисков
Распределение риска
Меры по снижению
Государственный партнер
Частный партнер
Подготовительный этап
Юридический риск
Расторжение Типового договора по инициативе Государственного партнера до начала Строительных работ
Частный партнер должен добросовестно соблюдать условия Типового договора.
Расторжение Типового договора по инициативе Частного партнера до начала Строительных работ
Государственный партнер должен:

1) проблемаларды шешу бойынша кездесулер өткізуі;
2) қандай да бір ақпаратты беру барысында қате ақпаратты жоюы;
3) МЖӘ жобасына қатысты толық ақпаратты және материалдарды ұсынуы тиіс.
Қаржылық тәуекел
МЖӘ объектісін салу үшін қаржы қаражаттарын тартпау немесе уақытында тартпау
Жекеше әріптес банкпен жобаны іске асыру үшін қажетті қаржыландыру беру мүмкіндігі туралы келісім жасауы қажет.
Техникалық тәуекел
МЖӘ объектісінің құрылыс аймағында инженерлік коммуникацияларды уақтылы жүргізбеу тәуекелі
Мемлекеттік әріптес МЖӘ объектісінің құрылысы үшін бюджеттік қаражаттардың бөлінуін және барлық инженерлік коммуникациялардың жүргізілуін уақытылы қамтамасыз етуі тиіс
Құрылыс жұмыстарын бастауы үшін Жекеше әріптестің Жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеу және оған кешенді ведомстводан тыс сараптама қорытындысын алу мерзімдерін сақтамау тәуекелі
Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптестің Жобалау-сметалық құжаттаманы уақытында беруі бойынша бақылау жүргізуі тиіс.
Жекеше әріптес Жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу және сараптама кезінде сүйемелдеуге тартылған мердігерлік және субмердігерлік ұйымдардың жұмыс барысын уақытында бақылап отыруы тиіс.
МЖӘ объектісінің құрылысына рұқсат және өзге де құжаттарды уақтылы алмау тәуекелі
Мемлекеттік әріптес өз атынан Жекеше әріптеске МЖӘ объектісінің құрылысына барлық рұқсат құжаттарын тезірек алу үшін көмек көрсетуі қажет.
Жекеше әріптес рұқсат құжаттарын алу үшін тиісті мемлекеттік органмен талап етілетін құжаттамалар пакетімен алдын ала танысуы тиіс.
Құрылыс кезеңі
Заңды тәуекел
Құрылыс жұмыстары басталғаннан кейін Мемлекеттік/Жекеше әріптестің бастамасымен Үлгілік шартты бұзуы
Тараптар:
1) проблемаларды шешу бойынша кездесулер өткізуі;
2) қандай да бір ақпаратты беру барысында қате ақпаратты жоюы;
3) Үлгілік шартқа және Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес барлық талаптарды әділ сақтауы тиіс.
Қаржылық тәуекел
Құрылыс құнының ұлғаюы (құрылыс материалдарына, тасымалдауға, жабдықтарға және т.б. бағалардың артуы)
Жекеше әріптестің тиісті нарықтардағы бағалар конъюнктурасының өзгеру мүмкіндігін ескере отырып, өзінің ақша ағындарын, сонымен қатар қажетті тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің жеткізілуін жоспарлауы.
Жұмыстардың/қызметтерді көрсетуге және тауарларды (құрылыс материалдарын) жеткізуге алдын ала Үлгілік шарттар жасау, оның ішінде аванс төлемінің үлесі жоғары емес (жұмыстардың/қызметтердің/тауарлардың құнынан 30%-ға дейін) орындалған жұмыстар/қызметтер/ тауарлар жеткізу фактісі бойынша есептесуді қарастыратын төлем схемасын жасау.
Құрылыс жұмыстарын жүргізу үшін құрылыста тәжірибесі бар, оң имиджі бар, білікті кадрлары бар және қажетті техникалық құрал-жабдықтары бар құрылыс компаниясын тарту.
Құрылыс кестесін сақтау, тауарлар мен қызметтерді уақытында төлеу.
Жекеше әріптес тарапынан құрылыс барысы мен сапасына уақытылы бақылауды қамтамасыз ету.
Құрылыс-мердігерлік келісімшартын тиісті деңгейде орындауды сақтандыру, шикізаттар мен материалдарды жеткізуді қоса алғанда тұрақты бағалармен келісімҮлгілік шарттар жасау секілді құралдарды қолдануды қарастыру.
Жекеше әріптес атынан құрылыс барысы мен сапасына бақылауды қамтамасыз ететін тәуелсіз инженерді тарту. Сақтау орындарында, оның ішінде күзет ұйымдарымен шарт жасасу арқылы тауарлық-материалдық құндылықтардың сақталуын қамтамасыз ету.
Салықтық мөлшерлемелердің ұлғаюы
Жекеше әріптес болжанбаған шығыстарды жабу үшін резерв құруды қарастыруы тиіс.
Жекеше әріптестің немесе Субмердігерлердің банкротқа ұшырауы
Жекеше әріптес компаниясының тәуекелдерін төмендету мақсатында бизнесті сақтандыруды және арнайы резервтік қорларды құруды қолдануы қажет.
Шарт жасасқаннан кейін қарыздың пайыздық мөлшерлемесінің артуы
Жекеше әріптестің қаржылық ұйыммен қолайлық жағдайларда, оның ішінде белгіленген пайыздық мөлшерлемелерде қарыздық шарт жасасуы.
МЖӘ объектісіне залал келтірілген жағдайда сақтандырушының сақтандыру төлемін жүргізуінің мүмкін болмауы
Залалдар сақтандыруға жатпаған қауіппен Үлгілік шарттасуы мүмкін, осылайша Жекеше әріптес барлық қажетті тәуекелдерді жабатын полистің Үлгілік шарттарымен тиянақты танысуы қажет. Жекеше әріптес МЖӘ жобасының іске асырылуының барлық мерзіміне сақтандыру туралы шарт жасасуы қажет.
Инфляцияның өсуі
Жекеше әріптес тарапынан:

1) проводить встречи по решению проблем;
2) искоренять ошибочную информацию в ходе передачи какой-либо информации;
3) предоставлять полную информацию и материалы, касающиеся Проекта ГЧП.
Финансовый риск
Не привлечение или несвоевременное привлечение финансовых средств для создания Объекта ГЧП
Частному партнеру необходимо заключить соглашение с банком о возможности предоставления финансирования для реализации проекта
Технический риск
Несвоевременное подведение инженерных коммуникаций в зоне постройки Объекта ГЧП
Государственный партнер должен обеспечить своевременное выделение бюджетных средств и подведение всех инженерных коммуникаций к участку для строительства объекта ГЧП
Несоблюдение сроков разработки проектно-сметной документации и получения на нее заключения комплексной вневедомственой экспертизы Частным партнером
Государственный партнер должен вести контроль по своевременной сдаче проектно-сметной документации Частным партнером.
Частный партнер должен своевременно контролировать ход работы подрядных и субподрядных организаций, привлеченных в целях разработки проектно-сметной документации и сопровождения при экспертизе.
Несвоевременное получение разрешительных и прочих документов на строительство Объекта ГЧП
Государственный партнер должен посодействовать Частному партнеру скорейшему получению всех разрешительных документов на строительство Объекта ГЧП.
Частный партнер должен предварительно ознакомиться с пакетом документации, требуемой соответствующим государственным органом, для получения разрешительных документов.
Этап строительства
Юридический риск
Расторжение Типового договора по инициативе Частного/Государственного партнера после начала работ Строительных работ
Стороны должны:
1) проводить встречи по решению возникших проблем;
2) искоренять ошибочную информацию в ходе передачи какой-либо информации.
3) добросовестно соблюдать все условия в соответствии с Типовым договором и проектно-сметной документацией.
Финансовый риск
Увеличение стоимости строительства (рост цен на строительные материалы, транспортировку, цен на оборудование)
Планирование Частным партнером своих денежных потоков, а также поставок необходимых товаров, работ и услуг, с учетом возможного изменения конъюнктуры цен на соответствующих рынках.
Заключение предварительных контрактов на оказание работ, услуг и поставку товаров (строительных материалов), в том числе проработка схемы оплаты, предусматривающей расчет по факту выполненных работ/услуг/поставки товара с небольшой долей авансового платежа (до 30% от стоимости работ/услуг/товара).
Привлечение строительной компании с положительным имиджем, опытом работы в строительстве, наличием квалифицированных кадров и необходимого технического оборудования.
Соблюдение графика строительства, своевременная оплата товаров/работ/ услуг.
Обеспечение своевременного контроля со стороны Частного партнера за ходом и качеством строительства.
Применение таких инструментов как страхование надлежащего исполнения строительно-подрядного контракта, заключение контрактов с фиксированной ценой, включая поставку сырья и материалов.
Привлечение независимого инженера для контроля над качеством работ от лица Частного партнера. Обеспечение сохранности товарно-материальных ценностей в местах хранения, в том числе посредством договора с охранными организациями.
Увеличение налоговых ставок
Частный партнер должен предусмотреть создание резервов для покрытия непредвиденных расходов.
Банкротство Частного партнера или Субподрядчиков
В целях снижения рисков банкротства Частного партнера необходимо применить страхование бизнеса и создание специальных резервных фондов.
Увеличение процентной ставки займа после заключения Типового договора
Заключение Частным партнером договора займа с финансовой организацией на приемлемых условиях, в том числе с фиксированной процентной ставкой.
Невозможность страховой выплаты страховщиком в случае нанесения ущерба Объекту ГЧП
Убытки могут быть обусловлены опасностью, которая не подлежала страхованию, таким образом, Частному партнеру следует внимательно ознакомиться с условиями полиса, покрывающего все необходимые риски. Частному партнеру необходимо заключить договор о страховании на весь срок реализации Проекта ГЧП.
Рост инфляции
Со стороны Частного партнера:

1) болжанбаған шығыстарды жабу үшін резерв құру;
2) аталған тәуекелді сақтандыру;
3) кезең шығыстарын оңтайландыру.
Техникалық тәуекел
Мердігердің жұмыстарды уақытында орындамауымен байланысты құрылыс мерзімдерінің созылуы
Оң мәртебесі, құрылыс жұмыстарында тәжірибесі бар, білікті кадрлары мен қажетті техникалық жабдықтары бар құрылыс компаниясын тарту.
Мердігерлермен/субмердігерлермен Үлгілік шарттың талаптарын тиянақты пысықтау.
Айыппұл санкцияларын қолдануды және МЖӘ объектіснің құрылысы бойынша міндеттемелердің орындалуының қамтамасыз етілуін қарастыру.
Құрылыс барысы мен сапасының және кестесінің сақталуына уақтылы бақылауды ұйымдастыру.
Құрылыстың ауқымын, құрылыс кестесін сақтауды ескере отырып, жобалық жұмыстарды тиянақты пысықтау.
Сақтау орындарында, оның ішінде күзет ұйымдарымен шарт жасасу арқылы тауарлық-материалдық құндылықтардың сақталуын қамтамасыз ету.
Мемлекеттік әріптестің Жер учаскесін уақытында бермеуімен байланысты құрылыс мерзімдерінің созылуы
Жер учаскесінің уақытылы бөлінуін және оны пайдалану құқытарын тиісті рәсімдеуді қамтамасыз ету.
Сапасыз жабдықтар мен құрылыс материалдарының жеткізілуі
Жабдықтарды жеткізу шартында жеткізуші сапасыз жабдықтарды және/немесе құрылыс материалдарын ауыстыруы не өз есебінен дұрыстауы тиіс кепілдікті қарастыру қажет.
Қабылдау-беру және жабдықты орнату актісіне қол қойғаннан кейін ғана төлем бөлігінің төленуін көздеу.
Жабдықты жеткізу кезінде оның паспортына сәйкестігін тексеру.
Үшінші тұлғалардың қатысуымен немесе қатысуынсыз құрылыс барысында өрттің туындауы
Жекеше әріптес:
1) өрт қауіпсіздігін, сондай-ақ техника қауіпсіздігін сақтауы;
2) жұмысшыларға техника қауіпсіздігі бойынша нұсқаулық жүргізуі;
3) мүлікті, салынып жатқан МЖӘ объектісін және құрылыс материалдарын сақтандыруы тиіс.
Экологиялық тәуекел
Материалдар мен жабдықтардың экологиялық стандарттар мен нормаларға сәйкес келмеуі
Рұқсат етілген, қолжетімді, сертификатталған, стандартталған материалдар мен жабдықтарды пайдалану және/немесе қолдану.
Жекеше әріптестің немесе Субмердігердің МЖӘ объектісінің құрылыс ерекшелігін ескере отырып, құрылысқа арналған материалдарды сатып алуы.
Апаттық жағдайлар тәуекелі
Табиғи апаттар мен қиратушы құбылыстар, оның ішінде жер сілкінісі, дауыл, су тасқыны, көшкіндер, техногендік және экологиялық апаттар, катаклизмдер, өрт, індет, сондай-ақ МЖӘ объектісін қауіпсіз пайдаланудың мүмкін еместігіне алып келетін қолайсыз климаттық жағдайлардың туындауы
Еңсерілмейтін күш жағдаятының (форс-мажор) әсеріне ұшыраған Тарап мұндай жағдаятпен туындаған жағдайды түзету үшін барлық саналы күшін салуы және оның салдарларын азайтуы тиіс.
Әр Тарап Үлгілік шартты орындау барысында, кез келген уақытта Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажор) орын алуымен туындаған кез келген кідірістерді азайту үшін, кез келген мүмкіндікті пайдалануға міндетті.
Жекеше әріптес мүлікті, салынып жатқан МЖӘ объектісін және құрылыс материалдарын сақтандыруы тиіс.
Операциялық тәуекел
Жекеше әріптес персоналының тарапынан өндірістік шиеленіс (Еңбек заңнамасын бұзу, жаппай жұмыстан шығару, шерулер және т.б.)
Еңбек заңнамасын қатаң сақтау.
Әлеуметтік-саяси тәуекел
Террористік акт, төңкеріс, көтерілістің туындауы
Еңсерілмейтін күш жағдаятының (форс-мажор) әсеріне ұшыраған Тарап мұндай жағдаятпен туындаған жағдайды түзету үшін барлық саналы күшін салуы және оның салдарларын азайтуы тиіс.
Әр Тарап Үлгілік шартты орындау барысында, кез келген уақытта Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажор) орын алуымен туындаған кез келген кідірістерді азайту үшін, кез келген мүмкіндікті пайдалануға міндетті.
Жекеше әріптес мүлікті, салынып жатқан МЖӘ объектісін және құрылыс материалдарын сақтандыруы тиіс.
Әскери іс-әрекеттердің туындауы
Жекеше әріптестің персоналы болып табылмайтын тұлғалармен алдын ала қамдалған тәртіпсіздіктердің, ереуілдердің туындауы

1) создание резервов для покрытия непредвиденных расходов;
2) страхование данного риска;
3) оптимизация расходов периода.
Технический риск
Продление сроков строительства, в связи с несвоевременным выполнением работ подрядчиком
Привлечение строительной компании с положительным имиджем, опытом работы в строительстве, наличием квалифицированных кадров и необходимого технического оборудования.
Тщательная проработка условий договора с подрядчиками/Субподрядчиками.
Предусмотреть применение штрафных санкций и предоставление обеспечения исполнения обязательств по строительству Объекта ГЧП.
Организация своевременного контроля за ходом и качеством и графиком строительства.
Тщательная проработка проектных работ с учетом масштаба строительства, соблюдение графика строительства.
Обеспечение сохранности товарно-материальных ценностей в местах хранения, в том числе посредством договора с охранными организациями.
Продление сроков строительства, в связи с несвоевременным предоставлением Земельного участка Государственным партнером
Обеспечение своевременного выделения Земельного участка и надлежащее оформление прав пользования им.
Поставка некачественного оборудования и/или строительных материалов
Необходимо предусмотреть в договоре поставки оборудования гарантийный период в течение, которого поставщик должен заменить некачественное оборудование и/или строительные материалы либо исправить за свой счет.
Предусмотреть оплату части платежа только после подписания акта приема-передачи и установки оборудования.
Проверка соответствия оборудования паспорту во время поставки.
Возникновение пожара в ходе строительства с участием или без участия третьих лиц
Частному партнеру необходимо:
1) соблюдать правила пожарной безопасности, а также техники безопасности;
2) проводить инструктаж рабочих по правилам техники безопасности;
3) застраховать имущество, строящийся Объект ГЧП, оборудование и строительные материалы.
Экологический риск
Несоответствие материалов и оборудования экологическим стандартам и нормам
Использование и/или применение разрешенных, допущенных, сертифицированных, стандартизированных материалов и оборудования.
Закуп Частным партнером или Субподрядчиком материалов и оборудования для строительства с учетом специфики строительства Объекта ГЧП.
Стихийный риск
Возникновение природных катастроф и разрушительных явлений, в том числе землетрясения, урагана, наводнения, оползней, техногенных и экологических бедствий, катаклизмов, пожара, эпидемий, а также неблагоприятных климатических условий, приводящих к невозможности обеспечения безопасной эксплуатации Объекта ГЧП
Сторона, которая подверглась воздействию Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажора), должна приложить все разумные усилия, чтобы исправить положение, вызванное таким обстоятельством, и уменьшить его последствия.
Каждая Сторона в любое время в ходе исполнения Типового договора обязана использовать любую возможность для минимизации любой задержки, вызванной наступлением Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора).
Частному партнеру необходимо застраховать имущество, строящийся Объект ГЧП, оборудование и строительные материалы.
Операционный риск
Производственный конфликт со стороны персонала Частного партнера (нарушение трудового законодательства, массовое увольнение, митинги)
Строгое соблюдение трудового законодательства, создание профсоюза работников.
Социально-политический риск
Возникновение акта терроризма, революции, мятежа
Сторона, которая подверглась воздействию Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажора), должна приложить все разумные усилия, чтобы исправить положение, вызванное таким обстоятельством, и уменьшить его последствия.
Каждая Сторона в любое время в ходе исполнения Типового договора обязана использовать любую возможность для минимизации любой задержки, вызванной наступлением Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора).
Частному партнеру необходимо застраховать имущество, строящийся Объект ГЧП, оборудование и строительные материалы.
Возникновение военных действии
Возникновение беспорядков, забастовок, предпринятых лицами, не являющимися персоналом Частного партнера

3. Пайдалану кезеңі
Заңды тәуекел
Қызмет көрсетудің басталу күнінен кейін Мемлекеттік/Жекеше әріптестің бастамасымен Үлгілік шартты бұзуы
Тараптар:
1) проблемаларды шешу бойынша кездесулер өткізуі;
2) қандай да бір ақпаратты беру барысында қате ақпаратты жоюы;
3) Үлгілік шартқа және Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес барлық талаптарды әділ сақтауы тиіс.
Қаржылық тәуекел
Салықтық мөлшерлемелердің ұлғаюы
Жекеше әріптес болжанбаған шығыстарды жабу үшін резерв құруды қарастыруы тиіс.
Инфляцияның өсуі
Жекеше әріптес тарапынан:
1) болжанбаған шығыстарды жабу үшін резерв құру;
2) аталған тәуекелді сақтандыру;
3) кезең шығыстарын оңтайландыру.
Коммерциялық тәуекел
Қызметке сұраныстың/тұтынудың төмендеуі/болмауы
Жекеше әріптестің Қызметтерді сапалы көрсетуі
Ата-аналардың мектепке дейінгі білім беру мен тәрбиелеуге ата-аналық жарналарды төлеу мүмкіндігінің болмауы
Жекеше әріптес ата-аналар жарнаны төлеу бойынша жеке бағыт қарастыруы қажет.
Мектепке дейінгі білім беру мен тәрбиелеудің мемлекеттік тапсырысына бөлінетін қаражаттар мөлшерінің төмендеуі
Жекеше әріптес қосымша ақылы қызметтердің түрлерін кеңейтуі қажет
Балалардың инфекциялық және өзге де өткір вирусты ауруларымен байланысты карантиннің туындауы
Жекеше әріптес МЖӘ объектісіне санитариялық-эпидемиологиялық талаптарды сақтауы тиіс
Техникалық тәуекел
МЖӘ объектісіне сапасыз техникалық қызмет көрсету
Ғимараттың, оның ішінде ғимараттың жекелеген конструктивті элементтерінің, материалдардың және инженерлік жабдық, энергетика, сумен қамту және суды бұру, байланыс және т.б. жүйелерінің жарамды күйін ұстау.
Ғимарат бойынша қосалқы жұмыстарды, оның ішінде үй-жайларды жинау мен тазалауды ұйымдастыру
Үшінші тұлғалардың қатысуымен немесе қатысуынсыз пайдалану барысында өрттің туындауы
Жекеше әріптес:
1) өрт қауіпсіздігін, сондай-ақ техника қауіпсіздігін сақтауы;
2) жұмысшыларға техника қауіпсіздігі бойынша нұсқаулық жүргізуі;
3) мүлікті, салынып жатқан МЖӘ объектісін және құрылыс материалдарын сақтандыруы тиіс.
Операциялық тәуекел
Жекеше әріптес персоналының тарапынан өндірістік шиеленіс (Еңбек заңнамасын бұзу, жаппай жұмыстан шығару, шерулер және т.б.)
Еңбек заңнамасын қатаң сақтау
Сапасыз өнімдерді жеткізу (балалардың азықтан улануы)
Санитариялық-гигиеналық ережелер мен нормаларды қатаң сақтау
Жекеше әріптес персоналының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі
Жекеше әріптес персоналының жыл сайынғы біліктілігін арттыруын қамтамасыз ету
Әлеуметтік-саяси тәуекел
Террористік акт, төңкеріс, көтерілістің туындауы
Еңсерілмейтін күш жағдаятының (форс-мажор) әсеріне ұшыраған Тарап мұндай жағдаятпен туындаған жағдайды түзету үшін барлық саналы күшін салуы және оның салдарларын азайтуы тиіс.
Әр Тарап Үлгілік шартты орындау барысында, кез келген уақытта Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажор) орын алуымен туындаған кез келген кідірістерді азайту үшін, кез келген мүмкіндікті пайдалануға міндетті.
Жекеше әріптес мүлікті, салынып жатқан МЖӘ объектісін және құрылыс материалдарын сақтандыруы тиіс.
Әскери іс-әрекеттердің туындауы
Жекеше әріптестің персоналы болып табылмайтын тұлғалармен алдын ала қамдалған тәртіпсіздіктердің, ереуілдердің туындауы
Апаттық жағдайлар тәуекелі
Табиғи апаттар мен қиратушы құбылыстар, оның ішінде жер сілкінісі, дауыл, су тасқыны, көшкіндер, техногендік және экологиялық апаттар, катаклизмдер, өрт, індет, сондай-ақ МЖӘ объектісін қауіпсіз пайдаланудың мүмкін еместігіне алып келетін қолайсыз климаттық жағдайлардың туындауы
Еңсерілмейтін күш жағдаятының (форс-мажор) әсеріне ұшыраған Тарап мұндай жағдаятпен туындаған жағдайды түзету үшін барлық саналы күшін салуы және оның салдарларын азайтуы тиіс.
Әр Тарап Үлгілік шартты орындау барысында, кез келген уақытта Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажор) орын алуымен туындаған кез келген кідірістерді азайту үшін, кез келген мүмкіндікті пайдалануға міндетті.
Жекеше әріптес мүлікті, салынып жатқан МЖӘ объектісін және құрылыс материалдарын сақтандыруы тиіс.
Тараптардың қолдары
___________________________________            ___________________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                   Жекеше әріптестің атынан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 27 наурыздағы
№ 127 бұйрығына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 25 қарашадағы
№ 724 бұйрығына
14-қосымша
Тұрғын үй құрылысы саласындағы МЖӘ Үлгілік шарты (тұрғын үй кешені)
___________________________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) 20__жылғы "___" __________________________ (жасалған күнін көрсету) бұдан әрі Мемлекеттік әріптес деп аталатын ____________________ негізінде әрекет ететін (тұлғаның өкілеттіктерін белгілейтін құжаттың атауы мен деректемелерін көрсету) ___________________________________ (уәкілетті тұлғаның лауазымы, Т.А.Ә. (болған жағдайда)) бір тараптан және бұдан әрі Жекеше әріптес деп аталатын ________ атынан (заңды, жеке тұлға және басқаларын көрсету) ____________________________________________ (тұлғаның өкілеттіктерін белгілейтін құжаттың атауы мен деректемелерін көрсетун көрсету) негізінде әрекет ететін ______________ екінші тараптан (уәкілетті тұлғаның лауазымы, Т.А.Ә. (болған жағдайда)) бұдан әрі бірлесіп Тараптар, жеке алғанда Тарап деп аталатындар Конкурстық комиссияның немесе тікелей келіссөздер қорытындысы бойынша (Келіссөздер хаттамасы) ______________________________________________________________________
(комиссияның толық атауын көрсету) 20__ жылғы "___"_______________________________
№ ____ шешіміне сәйкес Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік шартын (тұрғын үй кешені) жасасты.

3. Этап эксплуатации
Юридический риск
Расторжение Типового договора по инициативе Частного/Государственного партнера после Даты начала оказания Услуг
Стороны должны:
1) проводить встречи по решению возникших проблем;
2) искоренять ошибочную информацию в ходе передачи какой-либо информации;
3) добросовестно соблюдать все условия в соответствии с Типовым договором и проектно-сметной документацией.
Финансовый риск
Увеличение налоговых ставок
Частный партнер должен предусмотреть создание резервов для покрытия непредвиденных расходов.
Рост инфляции
Со стороны Частного партнера:
1) создание резервов для покрытия непредвиденных расходов;
2) страхование данного риска;
3) оптимизация расходов периода.
Коммерческий риск
Уменьшение/отсутствие спроса/ потребления Услуг
Качественное предоставление Услуг Частным партнером.
Отсутствие возможности родителей оплачивать родительский взнос за дошкольное воспитание обучение
Частному партнеру необходимо предусмотреть индивидуальный подход по оплате родительского взноса.
Уменьшение размера выделяемых средств на государственный заказ дошкольного образование и воспитание
Частному партнеру необходимо расширить виды дополнительных платных услуг
Возникновение карантина, связанный с инфекционными и другими островирусными заболеваниями детей
Частный партнер должен соблюдать санитарно-эпидемиологические требования к Объекту ГЧП
Технический риск
Некачественное техническое обслуживание Объекта ГЧП
Поддержание исправного состояния здания, в том числе отдельных конструктивных элементов здания, материалов и систем инженерного оборудования, энергетики, водоснабжения и водоотвода, связи.
Организация вспомогательных работ по зданию, в том числе уборка и очистка помещений
Возникновение пожара в ходе эксплуатации здания с участием или без участия третьих лиц
Частному партнеру необходимо:
1) соблюдать правила пожарной безопасности, а также техники безопасности;
2) проводить инструктаж рабочих по правилам техники безопасности;
3) застраховать имущество, строящийся Объект ГЧП, оборудование и строительные материалы.
Операционный риск
Производственный конфликт со стороны персонала Частного партнера (нарушение трудового законодательства, массовое увольнение, митинги)
Строгое соблюдение трудового законодательства
Поставка некачественных продуктов (отравление детей пищей)
Строгое соблюдение санитарно-гигиенических правил и норм
Несоответствие персонала Частного партнера квалификационным требованиям
Обеспечение ежегодного повышения квалификации персоналда Частного партнера
Социально-политический риск
Возникновение акта терроризма, революции, мятежа
Сторона, которая подверглась воздействию Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажора), должна приложить все разумные усилия, чтобы исправить положение, вызванное таким обстоятельством, и уменьшить его последствия.
Каждая Сторона в любое время в ходе исполнения Типового договора обязана использовать любую возможность для минимизации любой задержки, вызванной наступлением Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора).
Частному партнеру необходимо застраховать имущество, строящийся Объект ГЧП, оборудование и строительные материалы.
Возникновение военных действии
Возникновение беспорядков, забастовок, предпринятых лицами, не являющимися персоналом Частного партнера
Стихийный риск
Возникновение природных катастроф и разрушительных явлений, в том числе землетрясения, урагана, наводнения, оползней, техногенных и экологических бедствий, катаклизмов, пожара, эпидемий, а также неблагоприятных климатических условий, приводящих к невозможности обеспечения безопасной эксплуатации Объекта ГЧП
Сторона, которая подверглась воздействию Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажора), должна приложить все разумные усилия, чтобы исправить положение, вызванное таким обстоятельством, и уменьшить его последствия.
Каждая Сторона в любое время в ходе исполнения Типового договора обязана использовать любую возможность для минимизации любой задержки, вызванной наступлением Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора).
Частному партнеру необходимо застраховать имущество, строящийся Объект ГЧП, оборудование и строительные материалы.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 12
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2017 года № 127
Приложение 14
к приказу исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 25 ноября 2015 года № 724
Типовой договор государственно-частного партнерства в сфере жилищного строительства (жилой комплекс)
_____________________________________ (указать наименование и местонахождение
населенного пункта подписания) "___" _________ 20__ г. (указать дату заключения)
________________________________________ (указать государственного партнера) в лице,
___________________________________ (указать должность, Ф.И.О. (при его наличии)
уполномоченного лица) действующего на основании __________________________________( указать наименование и реквизиты документа
устанавливающего полномочия лица) именуемый в дальнейшем Государственный партнер, с
одной стороны, и ________________________________________________, (указать
юридическое, физическое лицо и др.) в лице, ______________________________, (указать
должность, Ф.И.О. (при его наличии) уполномоченного лица) действующего на основании
_________ (указать наименование и реквизиты документа, ___________________________
устанавливающего полномочия лица) именуемый в дальнейшем Частный партнер, с другой
стороны, в дальнейшем совместно именуемые Сторонами, в отдельности – Сторона, в
соответствии с решением конкурсной Комиссии ______________________ (указать полное
наименование комиссии) от "___" __________ 20__г. № ______ заключили Типовой договор
государственно-частного партнерства (далее – ГЧП) на строительство и эксплуатацию в
сфере жилищного строительства (жилой комплекс).

1. Анықтамалар
1. Ағымдық жөндеу – алдын алу іс- шараларын жүргізу және ұсақ зақымдар мен ақаулықтарды жою арқылы ғимараттар мен инженерлік жабдықтың бөліктерін жүйелі және уақытында сақтауға бағытталған, ғимараттардың құрылымдары мен инженерлік жабдықтың жүйелерінің дұрыстығын (жұмысқабілеттілігін) қалпына келтіру, сондай-ақ барлық пайдаланушылық көрсеткіштерін қолдау мақсатымен жүргізілетін техникалық іс- шаралардың кешені.
2. Айрықша құқық – өзінің қалауы бойынша заңға қайшы келмейтін кез келген тәсілмен Жекеше әріптестің зияткерлік қызмет нәтижелерін немесе дараландыру құралдарын пайдалануға және өзге тұлғалардың осындай пайдалануына тыйым салуға немесе рұқсат беруге Мемлекеттік әріптеске тиесілі құқықтардың жиынтығы.
3. Ақау – Ақаулық ұпайлардың берілуіне алып келуі мүмкін және Тұрғын үй құрылысы саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (тұрғын үй кешені) тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердің кез келген сәйкес келмеуі.
4. Ақаулық ұпайлар – Ақаулар немесе өзге де бұзушылықтар болған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске есептейтін айыппұл ұпайлары.
5. Ақы – МЖӘ объектісін салу аяқталғаннан кейін Жекеше әріптес беретін пәтерлерге Тұтынушылар төлейтін ақшалай сома.
6. Алғашқы кепілдік – Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске 5-тарауының талаптарына сәйкес, Үлгілік шартты мемлекеттік тіркеу сәтінен бастап ұсынатын кепілдік.
7. Алдын ала талаптар – Үлгілік шарттың 6-тарауында көрсетілген талаптар.
8. Археологиялық олжалар – Жер учаскесінде табылған, қазылып алынатын және көне заман ескерткіштері.
9. Бас мердігер – Жекеше әріптес құрылыс мердігерлік шартының негізінде тартатын, тұрғын үй кешенін "кілтке дейінгі" тікелей салуды қамтамасыз ететін, сондай-ақ жобаны жұмысшылармен, қызметшілермен және инженерлік-техникалық жұмыскерлермен, арнайы және құрылыс техникасымен, объектілердің үздіксіз салынуын қамтамасыз ететін құрылыс компаниясы, олардың сапасы үшін жауапты болады. Одан бөлек, Бас мердігер салынатын объектінің қалыпты жұмыс істеуі үшін, құны мердігер жұмысының құны аясында қарастырылатын, қажетті жабдықтың жеткізілуін, монтажын ұйымдастырады.
10. Бұзу күні – бұзу туралы хабарлама алғаннан кейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күннен кейін келетін күн.
11. Еңсерілмейтін күш жағдаяттары (форс-мажор) – Үлгілік шартқа қатысатын тараптардың еркіне бағынбайтын, болжап болмайтын, бірақ шарттық міндеттемелерді орындаудың мүмкін еместігіне алып келетін оқиғалар.

1. Определения
1. Текущий ремонт – комплекс технических мероприятий, направленных на систематическое и своевременное предохранение частей зданий и инженерного оборудования от преждевременного износа путем проведения профилактических мероприятий и устранения мелких повреждений и неисправностей, производиться с целью восстановления исправности (работоспособности) конструкций здания и систем инженерного оборудования, а также поддержания всех эксплуатационных показателей;
2. Исключительное право – совокупность принадлежащих Государственному партнеру прав на использование по своему усмотрению любым не противоречащим закону способом результата интеллектуальной деятельности Частного партнера или средства индивидуализации, и на запрещение или разрешение такого использования другими лицами;
3. Дефект – любые несоответствия товаров, услуг и работ условиям Типового договора государственно-частного партнерства в сфере образования (жилой комплекс) и которые могут повлечь присуждение Дефектных очков.
4. Дефектные очки – штрафные очки, начисляемые Государственным партнером Частному партнеру в случае Дефектов или иного нарушения.
5. Плата – денежная сумма, уплачиваемая потребителями за квартиры, предоставляемые Частным партнером после завершения строительства Объекта ГЧП.
6. Первая гарантия – гарантия, предоставляемая Частным партнером Государственному партнеру с момента государственной регистрации Типового договора, в соответствии с требованиями раздела 5 Типового договора.
7. Предварительные условия – предварительные условия, указанные в разделе 6 Типового договора.
8. Археологические находки – ископаемые и памятники древности, которые обнаружены на Земельном участке.
9. Генеральный подрядчик – строительная компания, привлекаемая Частным партнером на основании договора строительного подряда и обеспечивающая строительство жилого комплекса "под ключ", также обеспечивающая проект рабочими, служащими и инженерно-техническими работниками, специальной и строительной техникой, бесперебойным строительством объекта, несет ответственность за их качество. Кроме того, Генеральный подрядчик организовывает поставку и монтаж оборудования, необходимого для нормального функционирования создаваемого объекта, стоимость которого предусматривается в рамках стоимости работ подрядчика.
10. Дата расторжения – дата, наступающая после ___ (указать прописью) календарных дней после получения уведомления о расторжении.
11. Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажор) – непредсказуемые события, не зависящие от воли сторон, участвующих в Типовом договоре, но ведущие к невозможности исполнения договорных обязательств.

24. Қаржыландыру шарттары – МЖӘ жобасын қаржыландыруға қатысты Жекеше әріптес және Кредиторлар арасында жасалған кез келген шарттар және/немесе құжаттар.
25. Қаржылық жабу – Жекеше әріптес және қаржылық институт арасындағы МЖӘ жобасын қаржыландыру туралы шарттың жасалуы.
26. Қауіпті қалдықтардың көмулері – қауіпті қасиеттерге (улылық, жарылу қаупі бар, радиоактивті, өрт қаупі бар, жоғары реакциялық қабілетке ие) ие қауіпті заттардан тұратын және дербес немесе өзге заттармен жанасқанда қоршаған орта мен адам денсаулығы үшін тікелей және әлеуетті қауіптілік әкеле алатын және Құрылыс жұмыстарының басталу күніне дейін құзыретті зерттеулермен анықталуы мүмкін болмайтын көмулер.
27. Конкурс - "__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ___ машина-орынға арналған жерасты тұрағы бар ___ пәтерге арналған көпқабатты тұрғын үй кешенін салу және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша оңайлатылған конкурстық процедураларды қолдану арқылы Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурс.
28. Конкурс жеңімпазы – "__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) "___ машина-орынға арналған жерасты тұрағы бар ___ пәтерге арналған көпқабатты тұрғын үй кешенін салу және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурстың жеңімпазы ретінде комиссиямен таңдалған жеке немесе заңды тұлға (конкурс жеңімпазының аты).
29. Конкурсты ұйымдастырушы – "__________" мемлекеттік мекемесі.
30. Конкурстық құжаттама – МЖӘ жобасын іске асыру үшін конкурстық өтінімдерді дайындау және Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсқа қатысу үшін Конкурсты ұйымдастырушымен ұсынылған конкурстың бүкіл шарттарынан тұратын, заңнамаға сәйкес анықталған құжаттар жиыны.
31. Кредитор – Тіркеу күнінен кейін, бірақ Құрылыс жұмыстарының басталу күнінен кешіктірмей, Қаржыландыру шарттарына сәйкес Жекеше әріптеске қаржыландыру ұсынатын қаржылық ұйымдар.
32. Құрылыс жұмыстары – МЖӘ объектісін жобалау және салу талаптарына сәйкес жүргізілуі қажет барлық жұмыстар.
33. Құрылыс жұмыстарының басталу күні – Алдын ала талаптардың әрекеттерінің тоқтау күні.
34. Құрылыс кепілдігі – Үлгілік шарттың 108 және 109 тармақтарының талаптарына сәйкес, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске ұсынған, Құрылыс жұмыстарына қатысты кепілдік.
35. Қызметтер – Құрылыс жұмыстарын қоспағанда, Үлгілік шарттың әрекет етуі кезінде МЖӘ объектісін пайдаланумен және ұстаумен байланысты Жекеше әріптестің (және/немесе Жекеше әріптестің өкілдерінің, жұмыскерлерінің, мердігерлерінің немесе субмердігерлерінің) әрекеттері.

24. Договоры финансирования – любые договоры и/или документы, заключенные между Частным партнером и Кредиторами в отношении финансирования Проекта ГЧП.
25. Финансовое закрытие – заключение договора между Частным партнером и финансовым институтом о финансировании Проекта ГЧП.
26. Захоронения опасных отходов – захоронения, которые содержат вредные вещества, обладающие опасными свойствами (токсичностью, взрывоопасностью, радиоактивностью, пожароопасностью, высокой реакционной способностью) и могут представлять непосредственную или потенциальную опасность для окружающей среды и здоровья человека самостоятельно или при вступлении в контакт с другими веществами и которые не могли быть выявлены компетентным исследованием до Даты начала Строительных работ.
27. Конкурс – конкурс по выбору Частного партнера с использованием упрощенных конкурсных процедур, по Проекту ГЧП "Строительство и эксплуатация многоэтажного жилого комплекса на ___ квартир с подземным паркингом на ___ машино-мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)".
28. Победитель конкурса – физическое или юридическое лицо, которое выбрано комиссией в качестве победителя конкурса по выбору Частного партнера по Проекту ГЧП "Строительство и эксплуатация многоэтажного жилого комплекса на ___ квартир с подземным паркингом на ___ машино-мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)" (имя победителя конкурса).
29. Организатор конкурса – государственное учреждение "__________".
30. Конкурсная документация – документы, содержащие все условия конкурса, предоставленные Организатором конкурса для подготовки конкурсных заявок и участия в конкурсе по выбору Частного партнера для реализации проекта ГЧП.
31. Кредитор – финансовые организации, которые предоставляют финансирование Частному партнеру согласно договорам финансирования после Даты регистрации, но не позднее Даты начала Строительных работ.
32. Строительные работы – все работы, необходимые к проведению в соответствии с требованиями к проектированию и строительству Объекта ГЧП.
33. Дата начала Строительных работ – дата прекращения действия Предварительных условий.
34. Строительная гарантия – гарантия в отношении Строительных работ, предоставленная Частным партнером Государственному партнеру в соответствии с требованиями пунктов 108 и 109 Типового договора.
35. Услуги – действия Частного партнера (и/или представителей, работников, подрядчиков или субподрядчиков Частного партнера), в связи с эксплуатацией и содержанием Объекта ГЧП в течение действия Типового договора, за исключением Строительных работ;

36. Қызметтерді көрсетудің басталу күні – Жекеше әріптестің Қабылдау актісіне қол қойған күннен бастап Қызметтерді көрсетуінің басталу күні.
37. Қызметті тұтынушылар – тұрғын үйге мұқтаж халық.
38. Мемлекеттік әріптес – "__________________________" мемлекеттік мекемесі атынан Қазақстан Республикасы.
39. Мемлекеттік әріптестің өкілі – Мемлекеттік әріптес тағайындаған, Үлгілік шартта қарастырылған жағдайларда сенімхат негізінде әрекет ететін және Мемлекеттік әріптес атынан әрекет етуге барлық уәкілеттіліктерге ие тұлға.
40. Мемлекеттік орган – мемлекет атынан заңдары, өзге де нормативтік құқықтық актiлері арқылы: жалпыға бiрдей мiндетті мiнез-құлық ережелерiн белгілейтiн актiлер шығару; әлеуметтiк мәнi бар қоғамдық қатынастарды басқару мен реттеп отыру; мемлекет белгiлеген жалпыға бiрдей мiндеттi мiнез-құлық ережелерiнiң сақталуына бақылау жасау жөнiндегі функцияларды жүзеге асыруға уәкiлеттік берiлген мемлекеттiк мекемелер.
41. Мердігер (жобалаушы) – жекеше әріптеспен мердігерлік шартының негізінде тартылатын, МЖӘ объектісін салу бойынша жобалау-сметалық және жұмыс құжаттамасын берумен жоба бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізетін компания.
42. МЖӘ жобасы – "__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ___ машина-орынға арналған жерасты тұрағы бар ___ пәтерге арналған көпқабатты тұрғын үй кешенін салу және пайдалану" МЖӘ жобасы.
43. МЖӘ жобасын басқару – мынадай рәсімдердің орындалуы: жобаның шарттарын айқындау, тұжырымдау, өзгерту, жобаны жоспарлау, жобаны техникалық орындау (жоспарлау мен бақылауды қоспағанда), жобаның орындалуын бақылау.
44. МЖӘ объектісі - салынуы мен пайдаланылуы МЖӘ жобасын іске асыру аясында жүзеге асырылатын, ___ машина-орынға арналған жерасты тұрағы бар ___ пәтерге арналған көпқабатты тұрғын үй кешені.
45. МЖӘ объектісін иелену және пайдалану құқығы – МЖӘ объектісіне нақты иелік етуді және МЖӘ объектісін пайдалану барысында пайдалар алуға заңмен қамтамасыз етілген мүмкіндік. Пайда Үлгілік шартқа және заңнамаға қайшы келмейтін кіріс түрінде немесе өзге нысандарда болуы мүмкін.
46. МЖӘ объектісін пайдалану – Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін Үлгілік шартта айқындалған тәртіппен және шарттарда МЖӘ объектісінің тағайындауына сәйкес, оның ішінде Қызметтер көрсету мақсатында пайдалануы.
47. МЖӘ объектісінің құны – бекітілген тұжырымдамаға және Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес МЖӘ объектісінің болжамды құны.
48. Объектіні пайдалануға қабылдау актісі (бұдан әрі – қабылдау актісі) – объект құрылысының бекітілген жобаға және мемлекеттік (мемлекетаралық) нормативтерге сәйкес аяқталғанын және объектінің пайдалануға толық әзірлігін растайтын құжат.

36. Дата начала оказания Услуг – дата начала оказания Услуг Частным партнером с даты подписания акта приемки.
37. Потребители – население, нуждающееся в жилье.
38. Государственный партнер – Республика Казахстан в лице государственного учреждения "_______________";
39. Представитель Государственного партнера – лицо, назначенное Государственным партнером, которое действует на основании доверенности и обладает всеми полномочиями действовать от имени Государственного партнера в случаях, предусмотренных Типовым договором.
40. Государственный орган – государственные учреждения, осуществляющие от имени государства функций по: изданию актов, определяющих общеобязательные правила поведения; управлению и регулированию социально значимых общественных отношений; контролю за соблюдением установленных государством общеобязательных правил поведения.
41. Подрядчик (проектировщик) – компания, привлекаемая Частным партнером на основании договора подряда, которая проводит проектно-изыскательские работы по Проекту ГЧП с предоставлением проектно-сметной и рабочей документации по строительству Объекта ГЧП.
42. Проект ГЧП – проект ГЧП "Строительство и эксплуатация многоэтажного жилого комплекса на ___ квартир с подземным паркингом на ___ машино-мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)".
43. Управление проектом ГЧП – определение, формулирование, изменение условий проекта, планирование проекта, техническое выполнение проекта (за исключением планирования и контроля), контроль над выполнением проекта.
44. Объект ГЧП – жилой комплекс на ___ квартир с подземным паркингом на ___ машино-мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), строительство и эксплуатация которого осуществляется в рамках реализации Проекта ГЧП.
45. Право владения и пользования Объектом ГЧП – юридически обеспеченная возможность осуществлять фактическое обладание Объектом ГЧП и получать выгоды в ходе эксплуатации Объекта ГЧП. Выгода может выступать в виде дохода и в иных формах, не противоречащих Типовому договору и законодательству;
46. Эксплуатация Объекта ГЧП – использование Объекта ГЧП Частным партнером в соответствии с назначением Объекта ГЧП, в том числе в целях оказания Услуг, в порядке и на условиях, определенных Типовым договором.
47. Стоимость Объекта ГЧП – предполагаемая стоимость Объекта ГЧП согласно утвержденной концепции и проектно-сметной документации.
48. Акт приемки объекта в эксплуатацию (далее – акт приемки) – документ, подтверждающий завершение строительства объекта в соответствии с утвержденным проектом и государственными (межгосударственными) нормативами и полную готовность объекта к эксплуатации.

49. Пайдалану кепілдігі – Үлгілік шарттың 151-тармағының талаптарына сәйкес, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске МЖӘ объектісін пайдалану басталған сәттен бастап ұсынатын кепілдік.
50. Уәкілетті органдар – рұқсат етуші және хабарлаушы тәртіп енгізілген немесе енгізу жоспарланып отырған нақты салада қызметті реттеуге жауапты мемлекеттік органдар. Шарт аясында Уәкілетті органдар жергілікті немесе мемлекеттік билік болып табылатын немесе оның құрылымына кіретін және МЖӘ объектісі үшін коммуналдық қызметтердің жеткізушілерін және кез келген Рұқсатты беруге жауапты болып табылатын немесе жауапты болатын кез келген органдар мен тұлғаларды қоса алғанда, мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, сондай-ақ заңды тұлғалар болуы мүмкін.
51 Рұқсаттар – Уәкілетті органның рұқсат беруші органдарымен лицензиялау немесе рұқсат беру процедуралары арқылы жүзеге асырылатын, қызметті немесе әрекеттерді (операцияларды) жүзеге асыруға жеке немесе заңды тұлғаның құқықтарын растау. Үлгілік шарт аясында Рұқсаттар деп Жекеше әріптестің Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерінің кез келгенін орындау үшін қажетті барлық рұқсаттар, келісулер, мақұлдаулар, актілер, лицензиялар және бекітулер түсінілуі мүмкін.
52. Субмердігерлер – мердігердің тапсырысы бойынша қандай да бір жұмыстарды орындайтын компаниялар.
53. Тауарлардағы жергілікті қамту – Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асырылатын тауарларды өндірушінің тауарды өңдеуге пайдаланылатын жергілікті материалдар мен шығындар құнының тауардың түпкілікті құнындағы пайыздық құрамы.
54. Тәуекелдер – пайда болған жағдайда оң немесе теріс әсері болатын, ақша түріндегі сатып алуларға немесе шығындарға алып келетін оқиға немесе шарт.
55. Техникалық қадағалау – Үлгілік шартқа, Жобалау-сметалық құжаттамаға және заңнамаға сәйкес, Жекеше әріптестің құрылыс жұмыстарын орындауы бойынша бақылауды жүзеге асыратын тұлға.
56. Тіркеу күні – бюджеттік заңнамаға сәйкес Үлгілік шартты тіркеу күні.
57. Төлем мөлшері – Мемлекет Жекеше әріптестен Үлгілік шартқа 9-қосымшаның ережелеріне сәйкес алатын айыппұл санкциялары.
58. Тұрғын үй құрылысы саласындағы МЖӘ шарты (тұрғын үй кешені) (бұдан әрі – Үлгілік шарт) – Үлгілік шартта көрсетілген және Үлгілік шарттың ажырағысыз бөліктері болып табылатын, Тараптар қол қойған, оған барлық қосымшаларды (егер бар болса, құжаттарды да) қоса алғанда осы Үлгілік шарт.

49. Эксплуатационная гарантия – гарантия, предоставляемая Частным партнером Государственному партнеру с момента начала эксплуатации Объекта ГЧП, в соответствии с требованиями пункта 151 Типового договора.
50. Уполномоченные органы – государственные органы, ответственные за регулирование деятельности в конкретной сфере, в которой введен или планируется к введению разрешительный или уведомительный порядок. В рамках Типового договора Уполномоченными органами могут быть государственные органы, государственные учреждения, а также юридические лица, которые являются или входят в структуру местной или государственной власти и имеют властные полномочия в отношении Проекта ГЧП, включая поставщиков коммунальных услуг для Объекта ГЧП, и любые другие органы или лица, которые являются или будут ответственными за выдачу любого Разрешения.
51. Разрешение – подтверждение права физического или юридического лица на осуществление деятельности или действий (операций), осуществляемое разрешительными органами посредством лицензирования или разрешительной процедуры. В рамках Типового договора под Разрешениями могут пониматься все разрешения, согласия, одобрения, акты, лицензии и утвержденные НПА, необходимые для выполнения любого из обязательств Частного партнера по Типовому договору.
52. Субподрядчики – компании, выполняющие те или иные работы по заказу Генерального подрядчика.
53. Местное содержание в товарах - процентное содержание стоимости используемых местных материалов, производимых на территории Республики Казахстан.
54. Риски – событие или условие, которое в случае возникновения имеет позитивное или негативное воздействие, приводит к приобретениям или потерям в денежном выражении.
55. Технический надзор – лицо, осуществляющее контроль по выполнению Частным партнером Строительных работ в соответствии с Типовым договором, проектно-сметной документацией, законодательством.
56. Дата регистрации – дата регистрации Типового договора в соответствии с бюджетным законодательством.
57. Размер оплаты – штрафные санкции, взимаемые Государственным партнером с Частного партнера в соответствии с положениями приложения 9 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс).
58. Типовой договор ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс) – настоящий Типовой договор, включая все подписанные Сторонами приложения к нему (и документы к ним, если таковые имеются), указанные в Типовом договоре и являющиеся неотъемлемыми частями Типового договора (далее – Типовой договор).

59. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі – Тіркеу күнінен басталатын және Үлгілік шартты Бұзу күні бітетін кезең.
60. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімінің өту күні – Тіркеу күнінен бастап ___ жыл.
2. Қолданылатын құқық
61. Үлгілік шарттың негізінде қол қойылған Үлгілік шарт және басқа да мәмілелер үшін Қазақстан Республикасының құқығы қолданылады.
62. Үлгілік шарт бойынша құқықты беруге бағытталған мәмілелер бойынша құқықтар мен міндеттерге Қазақстан Республикасының құқығы қолданылады.
63. Жекеше әріптес Қазақстан Республикасы қоршаған ортаны қорғау саласында қабылдаған халықаралық міндеттемелерді орындау міндеттемесін өзіне алады.
64. Егер олар Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық Үлгілік шарттарға қайшы келмесе, заңнаманың нормалары қолданылады.
3. Үлгілік шарттың нысанасы және МЖӘ объектісі
65. Үлгілік шарттың нысанасы Тараптардың МЖӘ жобасын іске асыру кезіндегі халыққа тұрғын үйдің қолжетімділігін арттыруды кешенді қамтамасыз ету мақсатында МЖӘ объектісін салуға және пайдалануға бағытталған Тараптардың қарым-қатынастарын реттеу болып табылады.
66. Жекеше әріптес тұрғын үй кешенін салады және кейін ғимаратты Үлгілік шартқа сәйкес пайдаланады.
67. МЖӘ объектісінің сипаттамасы, салынатын МЖӘ объектісінің қуаты, құрылымы және техникалық көрсеткіштері Үлгілік шартқа 1-қосымшада көрсетілген.
68. Мемлекеттік әріптес Үлгілік шартты жасау сәтіне, Үлгілік шартқа сәйкес меншік құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың негізінде иелену және пайдалану құқығы Жекеше әріптеске берілетін, МЖӘ объектісін салу көзделетін Жер учаскесінің меншік иесі екендігіне кепілдік береді (меншік құқығын куәландыратын құжаттардың көшірмелері және/немесе түпнұсқалары қоса беріледі).
69. Мемлекеттік әріптес мүддесін қорғайтын уәкілетті мемлекеттік органдар туралы мәліметтер:
"__________" мемлекеттік мекемесі
Заңды мекен-жайы: __________
Телефон _________
Пошталық мекен-жайы _________
70. МЖӘ жобасын жүзеге асыру кестесі Үлгілік шартқа 2-қосымшада көрсетілген.
71. МЖӘ жобасын іске асырудың қаржы-экономикалық жоспары Үлгілік шартқа 3-қосымшада келтірілген.
72. Жекеше әріптес кіріс алу мақсатында пәтерлерді және машина-орындарды сатады, тұрғын үй кешенінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету бойынша Қызметтер көрсетеді.
73. Қызметтерді жүзеге асыру аясында Жекеше әріптес тұрғын үй кешенінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету бойынша қызметтер көрсететін басқарушы компаниямен шарт жасайды.

59. Срок действия Типового договора – период, начинающийся с Даты регистрации и истекающий в Дату расторжения Типового договора.
60. Дата истечения срока действия Типового договора – ___ год с Даты регистрации.
2. Применимое право
61. Для Типового договора и других сделок, подписанных на основе этого Типового договора, применяется право Республики Казахстан.
62. К правам и обязанностям по сделкам, направленным на передачу права по Типовому договору, применяется право Республики Казахстан.
63. Частный партнер принимает на себя обязательство соблюдать принятые Республикой Казахстан международные обязательства в области охраны окружающей среды.
64. Нормы законодательства применяются, если они не противоречат международным договорам, участником которых является Республика Казахстан.
3. Предмет Типового договора и Объект ГЧП
65. Предметом Типового договора является урегулирование отношений Сторон при осуществлении Сторонами деятельности, направленной на строительство и эксплуатацию Объекта ГЧП с целью комплексного обеспечения повышения доступности жилья для населения.
66. Частный партнер строит жилой комплекс и в дальнейшем эксплуатирует здание в соответствии с Типовым договором.
67. Форма описания Объекта ГЧП, мощность, структура и технические показатели создаваемого Объекта ГЧП указана в приложении 1 к Типовому договору (далее – Приложение 1).
68. Государственный партнер гарантирует, что на момент заключения Типового договора на основании документов о государственной регистрации прав собственности он является собственником земельного участка, на котором предполагается строительство Объекта ГЧП, права владения и пользования которым передаются Частному партнеру в соответствии с Типовым договором (копии и/или оригиналы документов, удостоверяющих право собственности, прилагаются).
69. Сведения об уполномоченных государственных органах, представляющих интересы государственного партнера:
Государственное учреждение "__________"
Юридический адрес: __________
Телефон _________
Почтовый адрес _________
70. График осуществления проекта ГЧП указан в приложении 2 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс).
71. Форма финансово-экономического плана реализации Проекта ГЧП указана в приложении 3 к Типовому договору (далее – Приложение 3).
72. Частный партнер в целях получения дохода реализует квартиры и машино-места, оказывает Услуги по обеспечению функционирования жилого комплекса.
73. В рамках осуществления Услуг, Частным партнером будет заключен договор с управляющей компанией, оказывающей услуги по обеспечению функционирования жилого комплекса.

74. басқарушы компанияның қызметтері тұрғындардың қаражаттарының есебінен төленетін болады. Мақсатты алымдарға тарифтер Үлгілік шартқа 3-қосымшаға сәйкес белгіленеді.
75. Үлгілік шарттан туындайтын немесе Үлгілік шартқа сәйкес ұсынылған Жекеше әріптестің барлық құқықтары, өкілеттіктері мен міндеттері Үлгілік шарттың қолданылу кезеңі ішінде Жекеше әріптес үшін айрықша болып табылады және Мемлекеттік әріптес Үлгілік шарт бойынша Жекеше әріптестің осы құқықтары мен міндеттемелерінің ешбіреуін Үлгілік шарттың қолданылу кезеңі ішінде Жекеше әріптестің жазбаша келісімінсіз кез келген өзге тұлғаға бермеуге міндеттенеді.
4. Үлгілік шарттың айтарлықтай талаптары
76. Үлгілік шарттың айтарлықтай талаптары:
1) МЖӘ объектісінің саны және орналасқан орны;
2) уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіге сәйкес МЖӘ жобасы бойынша жер учаскесінің ауданы;
3) МЖӘ объектісінің қуаты - ____ пәтер және___ машина-орын;
4) Үлгілік шарттың ережелеріне сәйкес Қызметтерді көрсету сапасы;
77. Үлгілік шарттың айтарлықтай талаптары өзгертуге жатпайды.
5. Алғашқы кепілдік
78. Жекеше әріптес Тіркеу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) банктік күн ішінде Мемлекеттік әріптеске Алғашқы кепілдікті беруге міндетті. Алғашқы кепілдік Үлгілік шартқа 4-қосымшада көрсетілген нысан бойынша рәсімделеді.
79. Алғашқы кепілдік мынадай өлшемшарттарға сәйкес келуі тиіс:
1) кепілдік Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсты өткізу аясында Конкурс жеңімпазымен тапсырылған Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету сомасына тең сомада Үлгілік шарт бойынша болжанатын инвестициялардың оннан бір пайызы мөлшерінде берілуі тиіс;
2) кепілдік Тіркеу күнінен бастап Құрылыс кепілдігін беру күніне дейін Жекеше әріптестің Үлгілік шарттың 81-тармағында көрсетілген Үлгілік шарттың Алдын-ала талаптарын кез келген бұзуы жағдайында, Мемлекеттік әріптеске берілген Алғашқы кепілдік бойынша талаптарды қоюға мүмкіндік беруі тиіс;
3) кепілдік Үлгілік шарттың 83-тармағына сәйкес, күндердің қайсысының ерте келуіне байланысты Құрылыс кепілдігінің берілу күні немесе Үлгілік шартты бұзу күні кері қайтарылып алынуы тиіс;
4) кепілдік Үлгілік шарттың 221-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес ___ (жазумен көрсету) ай ішінде әрекет етеді.
6. Алдын ала талаптар
80. Тараптар Тіркеу күнінен ___ (жазумен көрсету) айдан кешіктірмей Үлгілік шарттың 81 және 82-тармақтарында көрсетілген Алдын ала талаптарды орындауы тиіс.

74. Услуги управляющей компании будут оплачиваться за счет средств жителей. Тарифы на целевые сборы устанавливаются в соответствии с приложением 3 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс).
75. Все права, полномочия и обязанности Частного партнера, вытекающие из Типового договора или предоставленные согласно Типовому договору, являются исключительными для Частного партнера на протяжении действия Типового договора, и Государственный партнер обязуется не предоставлять в период действия Типового договора данные права или обязательства Частного партнера по Типовому договору любому иному лицу без письменного согласия Частного партнера.
4. Существенные условия Типового договора
76. Существенными условиями настоящего Типового договора являются:
1) количество и месторасположение Объекта ГЧП;
2) площадь земельного участка по Проекту ГЧП согласно акту на право временного безвозмездного землепользования;
3) мощность Объекта ГЧП - ____ квартир и ___ машино-мест;
4) качество оказания Услуг в соответствии с положениями Типового договора.
77. Существенные условия настоящего Типового договора не подлежат изменению.
5. Первая гарантия
78. В течение ___ (указать прописью) банковских дней с Даты регистрации Частный партнер обязан предоставить Государственному партнеру Первую гарантию. Первая гарантия оформляется по форме, указанной в приложении 4 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс).
79. Первая гарантия должна соответствовать следующим критериям:
1) гарантия должна быть выдана в сумме, равной сумме обеспечения конкурсной заявки, предоставленной Победителем Конкурса в рамках проведения конкурса в размере одной десятой процента от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору;
2) гарантия должна позволять Государственному партнеру выдвигать требования по данной Первой гарантии в случае любого нарушения Частным партнером Предварительных условий Типового договора указанных в пункте 81 Типового договора, начиная с Даты регистрации до даты выдачи Строительной Гарантии;
3) гарантия должна быть отозвана в день выдачи Строительной гарантии или в день расторжения Типового договора в соответствии с пунктом 83 Типового договора в зависимости от того, какая из дат наступила раньше;
4) гарантия действует в течение ___ (указать прописью) месяцев в соответствии с подпунктом 1) пункта 221 Типового договора.
6. Предварительные условия
80. Стороны должны выполнить Предварительные условия, указанные в пунктах 81 и 82 Типового договора не позднее чем в течение ___ (указать прописью) месяцев с Даты регистрации.

98. Жекеше әріптес бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнаманың, есепке алу саясатының сақталуын қамтамасыз ету, активтерді сақтау, бухгалтерлік есепті жүргізу және қаржылық есептілікті жасау кезінде жымқыру және қателік жағдайларының алдын алу және оларды анықтау жөніндегі шараларды қоса алғанда, операцияларды тиімді жүргізу мақсатында Мемлекеттік әріптес өкілдері қосыла алатын ішкі бақылау қызметін ұйымдастыруға құқылы.
9. МЖӘ жобасын басқаруды ұйымдастыру
99. МЖӘ жобасын басқарудың институционалдық схемасы Үлгілік шартқа 7-қосымшада көрсетілген.
100. Мемлекеттік меншікке берілетін МЖӘ объектісінің баланс ұстаушы Мемлекеттік әріптес – "____________" мемлекеттік мекемесі, Қазақстан Республикасы, __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету), ______ көшесі, __, бизнес-сәйкестендіру нөмірі _____________, жеке сәйкестендіру коды KZ__________, банктік сәйкестендіру коды ____________, "ҚР ҚМ Қазынашылық комитеті" болып табылады.
101. Осы Үлгілік шарттың 87-тармағының негізінде пәтерлерді өтеусіз негізде бергеннен кейін, ___ пәтер Мемлекеттік әріптестің меншігінде "____________" мемлекеттік мекемесі, Қазақстан Республикасы, __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету), ______ көшесі, __, бизнес-сәйкестендіру нөмірі _____________, жеке сәйкестендіру коды KZ__________, банктік сәйкестендіру коды ____________, "ҚР ҚМ Қазынашылық комитеті" болады.
102. Салу сатысында МЖӘ объектісінің техникалық күйін бақылау Жекеше әріптеспен жасалған Үлгілік шарт негізінде мыналарды:
1) жобалық шешімдердің;
2) құрылыс мерзімдерінің, нормативтік құжаттардың талаптарының;
3) жұмыстардың сапасының;
4) көлемдердің, сапаның сәйкестігінің;
5) жобалау-сметалық құжаттаманың, нормативтерге сәйкестігінің;
6) орындалған жұмыстардың аралық қабылдау кезеңіне;
7) ақауларды уақытында жоюды сақталуына Техникалық қадағалаумен жүзеге асырылады.
МЖӘ жобасы бойынша пайдалану сатысында мектепке дейінгі білім беру мен тәрбиелеудің көрсетілетін қызметтерінің саны мен сапасына бақылау, Үлгілік шартқа сәйкес және заңнамада белгіленген тәртіпте, Мемлекеттік әріптеспен және уәкілетті мемлекеттік органдармен жүзеге асырылады.
103. Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін басқару бойынша, оның ішінде персоналды басқаруды, тәуекелдерді басқаруды, сапаны басқаруды, қаржыларды басқаруды, ресурстарды басқаруды қамтитын бағдарламасы болуы тиіс.
104. Жекеше әріптестің Үлгілік шартты орындауы аясында жоба операторын тағайындау көзделмейді.

98. Частный партнер для обеспечения соблюдения законодательства о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, учетной политики, эффективного проведения операций, включая меры по сохранности активов, предотвращению и выявлению случаев хищения и ошибок при ведении бухгалтерского учета и составлении финансовой отчетности, вправе организовывать службу внутреннего контроля, в состав которой могут включаться представители Государственного партнера.
9. Организация управления Проектом ГЧП
99. Институциональная схема управления Проектом ГЧП указана в приложении 7 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс).
100. Балансодержателем Объекта ГЧП является Частный партнер –______________________. Республика Казахстан, __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), ул. ______, __, бизнес-идентификационный номер _____________, индивидуальный идентификационный код __________, банковский идентификационный код ____________ .
101. После безвозмездной передачи квартир на основании пункта 87 настоящего Типового договора, квартиры в количестве ___ находятся в собственности Государственного партнера государственного учреждения Комитета казначейства министерства финансов Республики Казахстан "__________" Республика Казахстан, __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), ул. ______, __, бизнес-идентификационный номер _____________, индивидуальный идентификационный код __________, банковский идентификационный код ____________ .
102. Контроль за техническим состоянием Объекта ГЧП по управлению проектом на стадии создания осуществляется Техническим надзором, на основании договора заключенного с Частным партнером за соблюдением:
1) проектных решений;
2) сроков строительства, требований нормативных документов;
3) качества работ;
4) соответствия объемов, качества;
5) соответствия проектно-сметной документации, нормативам;
6) промежуточной приемке этапов выполненных работ;
7) своевременного устранения дефектов.
Контроль за количеством и качеством оказываемых Услуг на стадии эксплуатации по Проекту ГЧП осуществляется Государственным партнером и уполномоченными Государственными органами согласно Типовому договору и в установленном законодательством порядке.
103. Частный партнер должен иметь программу по Управлению Проектом ГЧП, в том числе включающую управление персоналом, управление рисками, управление качеством, управление финансами, управление ресурсами.
104. В рамках исполнения Типового договора Частным партнером не предполагается назначение оператора проекта.

143. Егер тиісті Уәкілетті органның зерттеу нәтижесі Құрылыс жұмыстарының тоқтатылуының ұзартылу қажеттілігін көрсеткен жағдайда, онда осындай ұзартылу орын алады және Үлгілік шарт тиісті кезеңге ұзартылады.
14. МЖӘ объектісіне меншік құқықтары және оларды беру тәртібі
144. МЖӘ объектісі мемлекеттік меншікке берілмейді.
145. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі біткеннен кейін, МЖӘ объектісіне иелік ету және пайдалану құқығы сату-сатып алу шарттарына сәйкес пәтер иелеріне көшеді.
15. МЖӘ объектісін пайдалану
146. Жекеше әріптес Жоспарлы аяқтау күнінен бастап және Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін кіріс алу мүмкіндігімен қызметтерді ұйымдастыру үшін МЖӘ объектісін пайдаланады.
147. МЖӘ объектісі ___ (жазумен көрсету) жыл мерзімге пайдалануға беріледі.
148. Жекеше әріптес пайдалану кезінде дербес және өз есебінен:
1) мүліктің техникалық құрамын және сақталуын қамтамасыз етеді;
2) мүлікті ағымдық жөндеуді жүзеге асырады;
3) мүлікті пайдаланумен байланысты барлық төлемдерді жүргізеді;
4) Заңнамада белгіленген өртке қарсы, санитариялық және өзге де нормалардың сақталуын бақылауды жүзеге асырады.
149. Жекеше әріптес өзінің басқа мүлкінен оған пайдалануға берілген мүлікті жекешелейді және ол бойынша дербес есеп жүргізеді.
150. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін иеліктен шығаруға, оның мүлкін кепілге беруге, мақсатты тағайындалуын өзгертуге, Мемлекеттік әріптестің рұқсатынсыз қабырғаларды бұзуды немесе тұрғызуды, ғимараттың жоспарлануын өзгертуді қоса алғанда, мүлікке қандай да бір өзгерістер (ағымдық және күрделі жөндеуден басқа) енгізуге құқығы жоқ.
151. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігін тапсырады, ол келесі өлшемшарттарға сәйкес келуі тиіс:
1) кепілдік Құрылыс кепілдігінің аяқталу күнінен бастап, қабылдау актісіне сәйкес, МЖӘ объектісінің құнынан ___% мөлшерінде беріледі;
2) кепілдік Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімі өткен күннен бастап кері қайтарып алынады;
3) кепілдік Мемлекеттік әріптеске, Жекеше әріптес Үлгілік шартқа 10-қосымшада көрсетілген, көрсетілетін қызметтер сапасы индикаторларын және толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзған жағдайда, берілген Пайдалану кепілдігі бойынша талаптар қоюға мүмкіндік береді;
4) кепілдік инфляцияның жылдық ___% мөлшерлемесіне индекстеледі;
5) кепілдік жыл сайынғы индекстеуді есепке ала отырып, әр ___ (жазумен көрсету) жыл сайын және Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін беріледі;
6) кепілдік Үлгілік шартқа 10-қосымшада көрсетілген нысан бойынша рәсімделеді;

143. В случае если результат исследования соответствующего Уполномоченного органа показал необходимость продления приостановки Строительных работ, то Типовой договор продлевается на соответствующий период.
14. Права собственности на Объект ГЧП и порядок их передачи
144. Объект ГЧП не передается в государственную собственность.
145. По истечению срока действия Типового договора, права владения и пользования Объектом ГЧП переходят собственникам квартир в соответствии с договором купли-продажи.
15. Эксплуатация объекта ГЧП
146. Частный партнер эксплуатирует Объект ГЧП для организации услуг, с возможностью получения дохода с Даты планового завершения и до Даты истечения срока действия Типового договора.
147. Объект ГЧП передается в эксплуатацию сроком на ___ (указать прописью) лет.
148. Частный партнер при эксплуатации объекта ГЧП самостоятельно и за свой счет:
1) обеспечивает техническое содержание и сохранность имущества;
2) осуществляет текущий ремонт имущества;
3) производит все платежи, связанные с эксплуатацией имущества;
4) осуществляет контроль за соблюдением противопожарных, санитарных и иных норм, установленных действующим законодательством.
149. Частный партнер обособляет переданное ему в эксплуатацию имущество от другого своего имущества и ведет по нему самостоятельный учет.
150. Частный партнер не вправе отчуждать, передавать в залог, изменять целевое назначение Объекта ГЧП, без согласия Государственного партнера вносить какие-либо изменения в имущество (кроме текущего и капитального ремонта), включая снос или возведение стен, изменение планировки здания.
151. Частный партнер предоставляет Государственному партнеру Эксплуатационную гарантию, которая должна соответствовать следующим критериям:
1) гарантия выдается в размере ___% от стоимости Объекта ГЧП согласно акту приемки с Даты завершения Строительной гарантии;
2) гарантия отзывается с Даты истечения срока действия Типового договора;
3) гарантия позволяет Государственному партнеру выдвигать требования по данной Эксплуатационной гарантии в случае нарушения Частным партнером индикаторов качества предоставляемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности, указанных в приложении 10 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс);
4) гарантия индексируется на годовую ставку инфляции __%;
5) гарантия предоставляется каждые ___ (указать прописью) лет с учетом ежегодной индексации и до Даты истечения срока действия Типового договора;
6) гарантия оформляется по форме, указанной в приложении 10 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс);

7) Пайдалану кепілдігінен айыппұлдар ұсталған жағдайда, Жекеше әріптес Пайдалану кепілдігінің сомасын ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде тиісті сомаға толтырады.
152. Көрсетілетін қызметтер сапасы индикаторларын және МЖӘ объектісін толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзғаны үшін Төлем мөлшерлері Үлгілік шартқа 9-қосымшаның ережелеріне сәйкес анықталады.
153. Жекеше әріптес Үлгілік шартқа және заңнамаға сәйкес, МЖӘ объектісінің толық пайдалану дайындығына және тәуліктің 24 сағаты ішінде, жылдың әрбір күні жауапты болады.
154. Жекеше әріптестің кінәсі бойынша, Жекеше әріптес Қызметтерді көрсету күнінен бастап Үлгілік шарттың айрықша талаптарын бұзған жағдайда:
1) Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады:
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (пайдаланудың рұқсат етілетін минималды мерзімін көрсету) жылы өткенге дейін бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді;
2) Мемлекеттік әріптес осы тармақтың 1)-тармақшасында көрсетілген жағдайларда, Бұзу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде Жекеше әріптеске тиісті сомадағы өтемақы төлеуге міндеттенеді.
155. Мемлекеттік әріптестің кінәсі бойынша, Жекеше әріптес Қызметтерді көрсету күнінен бастап Үлгілік шарттың айрықша талаптарын бұзған жағдайда:
Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады:
осы тармаққа сәйкес бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Пайдалану кепілдігін қайтарады;
осы тармаққа сәйкес бұзған жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде, Жекеше әріптес алған сақтандыру төлемдерін шегергендегі, пайда NPV _________ теңгеге тең болған кезде ____ %-ға тең болатын, Жекеше әріптес салған капиталдың ішкі мөлшерлемесін қамтамасыз ететін пайда сомасын қоса алғанда, Жекеше әріптес МЖӘ объектісін салу бойынша жұмсаған және орындалған жұмыстар актісімен расталған капитал шығындарынан 100%-ға тең сомада өтемақы төлеуге міндеттенеді.
156. Егер қандай да бір талап еңсерілмейтін күш (форс-мажор) жағдаяттарымен байланысты орындалмаса:
кез келген Тарап Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын өзге Тарапқа хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұза алады;
осы тармаққа сәйкес бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Пайдалану кепілдігін қайтарады.

7) в случае удержания штрафов с Эксплуатационной гарантии сумма Эксплуатационной гарантии пополняется на соответствующую сумму Частным партнером в течение ___ (указать прописью) календарных дней;
152. Размер оплаты за нарушения индикаторов качества оказываемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности Объекта ГЧП (здания жилого комплекса) определяется в соответствии с положениями приложении 9 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищного строительства (жилой комплекс).
153. Частный партнер несет ответственность за полную эксплуатационную готовность Объекта ГЧП в соответствии с Типовым договором и законодательством и в течение 24 часов в сутки, каждый день в году.
154. В случае нарушения Частным партнером Существенных условий Типового договора с Даты оказания Услуг по вине Частного партнера:
1) Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения;
В случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом до истечения ___ (указать минимальный допустимый срок эксплуатации) лет эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма по Эксплуатационной гарантии;
2) Государственный партнер в случаях, указанных в подпункте 1) настоящего пункта обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в соответствующей сумме.
155. В случае нарушения Частным партнером существенных условий Типового договора с Даты начала оказания Услуг по вине Государственного партнера:
Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения:
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Эксплуатационную гарантию;
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в сумме равной 100% от суммы капитальных затрат, произведенных Частным партнером по строительству Объекта ГЧП и подтвержденных актами выполненных работ, включая сумму прибыли, которая обеспечивает внутреннюю ставку вложенного капитала Частным партнером, равную ____ % при NPV прибыли равной _________ тенге; за вычетом страховых выплат, полученных Частным партнером.
156. Если какое-либо условие не выполнено в связи с обстоятельствами непреодолимой силы (форс-мажор):
любая Сторона может расторгнуть Типовой договор, направив другой Стороне уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Эксплуатационную гарантию.

157. Шарт Жекеше әріптес Пайдалану кепілдігін ұсынбаған жағдайда және Пайдалану кепілдігінің Үлгілік шарттың 151-тармағында көрсетілген өлшемшарттарға және Үлгілік шартқа 10-қосымшаның ережелеріне сәйкес келмеу жағдайында бұзылады.
158. Жекеше әріптес заңнамаға сәйкес МЖӘ объектісінің қауіпсіздігін және пайдалану сапасын қамтамасыз етуге міндетті.
159. Жекеше әріптес пайдалану кезеңінде тұрғын үй кешенін пайдаланумен айналысатын Басқарушы компания құрады.
16. МЖӘ объектісін жөндеу және жаңғырту
160. Жекеше әріптес МЖӘ объектісі пайдалануға енгізілген сәттен бастап әр ___ (кезеңділігін көрсету) жыл сайын Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі біткенге дейін ағымдық жөндеу жүргізуге міндеттенеді.
161. Жекеше әріптес МЖӘ объектісі пайдалануға енгізілген сәттен бастап күрделі жөндеу жүргізуге міндеттенбейді.
17. Салық салу
162. Жекеше әріптес Үлгілік шарт бойынша қызметінің аясында МЖӘ жобасы бойынша салық заңнамасымен реттелетін салықтық міндеттемелерді атқарады.
163. Үлгілік шарт аясында жүзеге асырылатын қызмет бойынша бюджетке төленетін салықтар мен басқа да міндетті төлемдер бойынша салықтық міндеттемелерді есептеу, оларды төлеу бойынша міндеттемелердің туындаған сәтіне, қолданыстағы Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес жүргізіледі.
164. Үлгілік шарт аясында жүзеге асырылатын қызмет бойынша салықтық міндеттемелерді орындау Жекеше әріптесті Шарт аясынан тыс қызметті жүзеге асыру бойынша салықтық міндеттемелердің туындаған күніне қолданыстағы Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес салықтық міндеттемелерді орындаудан босатпайды.
18. Шығындарды өтеу және кірістер алу көздері
165. Жекеше әріптестің кірістерді алу көздері болып табылады:
пәтерлерді сату;
тұрақтағы машина-орындарды сату;
пайдалану кезеңіндегі Басқарушы компанияның қызметтерінен кірістер.
166. МЖӘ объектісінің құны әзірленген Жобалау-сметалық құжаттамаға және оған тиісті сараптамаларға сәйкес, Үлгілік шартқа өзгерістер енгізу жолымен түзетіледі.
167. Заңның 9-бабына сәйкес шығындарды өтеу көздері көзделмейді.
168. Үлгілік шарт бойынша қызметті жүзеге асыру нәтижесінде алынған кірістер Жекеше әріптестің меншігі болып табылады.
19. Тұрақсыздық
169. Егер Үлгілік шарттың тиісті тармақтарында өзгеше ескертілмесе, Үлгілік шартқа сәйкес есептелген тұрақсыздық Тараптармен міндеттемелерді орындаудың мерзімін өткізудің әрбір күні үшін МЖӘ объектісінің Құнынан ___ % мөлшерінде төленеді.
20. Жергілікті қамту

157. Типовой договор расторгается в случае непредставления Частным партнером Эксплуатационной гарантии и в случае несоответствия Эксплуатационной гарантии критериям, указанным в пункте 151 Типового договора и положениям приложениями 10 к Типовому договору.
158. Частный партнер обязан обеспечить безопасность и качество эксплуатации Объекта ГЧП в соответствии с законодательством.
159. Частный партнер в период эксплуатации создает Управляющую компанию, которая занимается эксплуатацией жилого комплекса.
16. Ремонт и модернизация Объекта ГЧП
160. Частный партнер с момента ввода Объекта ГЧП в эксплуатацию в каждый ___ (указать периодичность) год обязуется производить текущий ремонт до истечения срока действия Типового договора.
161. Частный партнер с момента ввода Объекта ГЧП в эксплуатацию не обязуется производить капитальный ремонт.
17. Налогообложение
162. Частный партнер в рамках деятельности по Типовому договору исполняет налоговые обязательства по Проекту ГЧП, регулируемые налоговым законодательством.
163. Исчисление налоговых обязательств по налогам и другим обязательным платежам в бюджет по деятельности, осуществляемой в рамках Типового договора, производится в соответствии с налоговым законодательством, действующим на момент возникновения обязательств по их уплате.
164. Исполнение налоговых обязательств по деятельности, осуществляемой в рамках Типового договора, не освобождает Частного партнера от исполнения налогового обязательства по осуществлению деятельности, выходящей за рамки Типового договора в соответствии с налоговым законодательством, действующим на дату возникновения налогового обязательства.
18. Источники возмещения затрат и получения доходов
165. Источниками получения доходов Частного партнера являются:
реализация квартир;
реализация машино-места в паркинге;
доход от услуг Управляющей компании в период эксплуатации.
166. Стоимость Объекта ГЧП корректируется согласно разработанной проектно-сметной документации и соответствующих экспертиз на нее путем внесения изменений в Типовой договор.
167. Источники возмещения затрат в соответствии со статьей 9 Закона не предусматриваются.
168. Доходы, полученные в результате осуществления деятельности по Типовому договору, являются собственностью Частного партнера.
19. Неустойка
169. Неустойка оплачивается Сторонами в размере ___ % от Стоимости Объекта ГЧП за каждый день просрочки исполнения обязательств, начисленная в соответствии с Типовым договором, если иное не оговорено в соответствующих пунктах Типового договора.
20. Местное содержание

1) қарапайым;
2) дисконтталған.
2.6
Қарыз тарту мерзімі
2.7
Жекеше әріптестің кіріс көздері
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.8
Жекеше әріптестің шығыс түрлері
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.9
Түрлері бойынша көрсетілетін қызметтерге тариф:
1) __________
2) __________
3) __________
n
* барлық шығыстар МЖӘ объектісін салу (құрылысы) кезеңіне қабылданады.
Ескерту:
Мемлекет өтеусіз негіздегі пәтерлердің ___% (__) орнына Жекеше әріптеске ұзақ мерзімді пайдалануға жер учаскесін беруге әзір. Айырбас жер учаскесінің кадастрлық құнына сәйкес құнынан есептелген. _________ қ. бойынша 1м2 жер учаскесінің құны _______ теңгені құрайды, ол жердің жалпы ауданына көбейтіледі (______ м2) = _________ теңге.
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан              Жекеше әріптестің атынан
Тұрғын үй құрылысы саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(тұрғын үй кешені)
4-қосымша
Нысан
Алғашқы кепілдік
____________________                              "___"_____________ 20__ ж.
(елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету)
Кепіл: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (ұйымды көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Жекеше әріптес: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (атауын көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес:       __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін "__________________" мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптес арасында 20__ жылдың "___" _______ "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ___ машина-орынға арналған жерасты тұрағы бар ___ пәтерге арналған көпқабатты тұрғын үй кешенін салу және пайдалану" жобасы бойынша барлық өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып __________ (жазумен көрсету) теңге сомасына 20__ жылдың "___" _______ дейінгі мерзімге жасалған № _____ Үлгілік шартты (бұдан әрі – Үлгілік шарт);
Кепіл мен Жекеше әріптес арасында Алғашқы кепілдікті беру туралы 20__ жылдың "___" _______ жасалған Үлгілік шартты
назарға ала отырып:
1. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, Кепіл өзіне Мемлекеттік әріптеске оның Үлгілік шарт бойынша болжамды инвестициялар құнының оннан бір пайызы мөлшерінде негізгі қарыз шегінде кез келген соманы толық көлемде бірінші жазбаша талап етуі бойынша кері қайтарылмайтын және шартсыз міндеттемені қабылдайды.

1) простой;
2) дисконтированный
2.6
Срок привлечения займа
2.7
Источники доходов Частного партнера:
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.8
Виды расходов Частного партнера:
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.9
Тариф на оказываемые услуги по видам:
1) __________
2) __________
3) __________
n
* все расходы принимаются за период создания (строительства) Объекта ГЧП.
Примечание:
Государство готово предоставить земельный участок в длительное пользование Частному партнеру в обмен на ___% (__) квартир на безвозмездной основе. Обмен рассчитан из стоимости земельного участка согласно кадастровой стоимости. Получается 1м2 земельного участка по г. _________ составляет _______ тенге, который умножается на общую площадь земли (______ м2) = _________ тенге.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 4
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере жилищного
строительства (жилой комплекс)
Форма
Первая гарантия
____________________                                    "___"_____________ 20__ г.
(указать наименование и местонахождение населенного пункта)
Гарант: __________ (указать организацию), в лице __________, действующего (-ей) на
основании __________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: __________,
Частный партнер: __________ (указать наименование), в лице ____________ действующего
(-ей) на основании ________, юридический адрес: _______, банковские реквизиты: ________,
Государственный партнер: государственное учреждение "_________________" в лице
__________, действующего (-ей) на основании _________, юридический адрес: _________, банковские реквизиты: _________,
Принимая во внимание:
заключенный между Государственным партнером и Частным партнером Типовой договор по проекту "Строительство и эксплуатация жилого комплекса на ___ квартир с подземным паркингом на ___ машино-мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта) от "___" _______ 20__ года № _____, с учетом всех изменений и дополнений (далее – Типовой договор), на сумму __________ (указать прописью) тенге, сроком до "___" _______ 20__ года;
заключенный между Гарантом и Частным партнером Типовой договор о предоставлении Первой гарантии от "___" ____ 20__ года № ___:
1. Гарант принимает на себя безотзывное и безусловное обязательство по выплате Государственному партнеру по его первому письменному требованию в полном объеме любой суммы в пределах основного долга в размере одной десятой процента от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору, в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору.

2. Мемлекеттік әріптестің Алғашқы кепілдік бойынша талаптары Кепілге Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған сәттен бастап ___ (жазумен көрсету) жұмыс күні ішінде қойылады.
3. Мемлекеттік әріптеске төлем Мемлекеттік әріптестің жазбаша талап етуі бойынша ___ (жазумен көрсету) жұмыс күні ішінде Алғашқы кепілдікте көрсетілген Мемлекеттік әріптестің шотына қолма-қолсыз аударыммен жүзеге асырылатын болады.
4. Алғашқы кепілдік Мемлекеттік әріптестің жазбаша акцептінің сәтінен бастап күшіне енеді және 20__ жылдың "___" ____ дейін әрекет етеді және Құрылыс кепілдігін беру күні (немесе қандай күннің ерте келуіне байланысты бұзу күні) бітеді.
5. Осы кепілдікті міндеттемемен байланысты туындайтын барлық құқықтар мен міндеттемелер Шартпен және заңнамамен реттеледі.
6. Түпнұсқалылығын анықтау мақсатында төлем талабына Мемлекеттік әріптестің уәкілетті тұлғасы қол қоюы және аталған уәкілетті тұлғаның қолының үлгісі бар нотариалды куәландырылған құжаттың түпнұсқасымен бірге жүруі тиіс.
________________________________________________________________________________
Уәкілетті тұлғаның қолы және Кепілдің мөрі
Тараптардың қолдары
___________________________________
Кепілдің атынан
___________________________________            ______________________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                  Жекеше әріптестің атынан
Тұрғын үй құрылысы саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(тұрғын үй кешені)
5-қосымша
Нысан
Жер учаскесі
№ р.с
Көрсеткіштердің атауы
Сипаттамасы
1
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акт
№___, 20__ ж. "__"__________,
2
Кадастрлық нөмірі
№ ___-___-___-___
3
Жер учаскесін өтеусіз жер пайдалану мерзімі
___ жыл
4
Ауданы
___ га
5
Шекаралардың сипаттамалары
6
Жерлердің санаты
7
Жер учаскесін мақсатты тағайындау
8
Жер учаскесін пайдаланудағы шектеулер мен ауыртпалықтар
9
Жер учаскесінің бөлінуі
Тараптардың қолдары
___________________________________            ______________________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                  Жекеше әріптестің атынан
Тұрғын үй құрылысы саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(тұрғын үй кешені)
6-қосымша
Нысан
Қаржыландыру көздері
МЖӘ жобасын қаржыландыру көздері
Жекеше әріптестің меншікті қаражаттары – МЖӘ объектісін салу құнынан ___%.
Қарыз қаражаттары – МЖӘ объектісін салу құнынан ___%.
Қаржыландыру мерзімдері
__ жыл мерзімге қарыз қаражаттары.
Жеңілдікті кезең (құрылыс кезеңінде) – ___ ай.
Қаржыландыру кестесі
Тараптардың қолдары
___________________________________            ______________________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                  Жекеше әріптестің атынан
Тұрғын үй құрылысы саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(тұрғын үй кешені)
7-қосымша
Нысан
МЖӘ жобасын басқарудың институционалдық схемасы
МЖӘ жобасын іске асыру жоспары мынадай кезеңдерді қамтиды:
І. МЖӘ объектісін салу кезеңі;
ІІ. МЖӘ объектісін пайдалану кезеңі.
Инвестициялық кезеңде МЖӘ жобасын басқару схемасы 1-суретте келтірілген.
* жобаға қатысқан жағдайда көрсету қажет
1-сурет. Құрылыс кезеңінде МЖӘ жобасын басқарудың ұйымдық схемасы
Схемаға сәйкес жоба қатысушыларының келесі функциялары қарастырылған:
Мемлекеттік әріптес – Үлгілік шарттың атқарылуын бақылауды жүзеге асырады, көпқабатты тұрғын үй кешенін салу үшін қажетті жер учаскесін беруді және тиісті инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жүргізуді қоса алғанда, өзіне Үлгілік шартқа сәйкес міндеттемелерді қабылдайды, ___ пәтерді коммуналдық меншікке қабылдайды;
Жекеше әріптес (жобалық компания) – МЖӘ объектісінің құрылысын қаржыландыруды, жоба бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізуді, "кілтке дейінгі" тікелей салуды (құрылысты), ___ пәтерді пайдалануға енгізуді және коммуналдық меншікке беруді қамтамасыз етеді, сондай-ақ Үлгілік шартта көзделген өзге де міндеттемелерді орындайды;
Инвестор – МЖӘ объектісін салу құнынан ___ %-дан төмен емес деңгейге дейінгі капиталдандырылуын қамтамасыз етеді;
Капитал нарығы – Жекеше әріптеспен тартылатын, қарыз шарты негізінде жобаны іске асыру үшін МЖӘ объектісін салу құнынан ___% мөлшерінде ақша қаражаттарын беретін (қарыз тарту Үлгілік шарттары, негізгі соманы және несие бойынша пайыздарды төлеу) халықаралық қаржы ұйымдары, екінші деңгейлі банктер немесе ұлттық компаниялар;
"Даму" КДҚ" АҚ – Заңнамаға сәйкес құрылыс кезеңінде ұзақ мерзімді қарыз бойынша пайыздық мөлшерлеме бөлігін ____ ай ішінде ___% мөлшерінде субсидиялайды;
Бас мердігер – МЖӘ объектісін "кілтке дейінгі" салуды қамтамасыз етеді;
Мердігер (жобалаушы) – МЖӘ объектісін салу бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізеді және жобалау-сметалық құжаттаманы береді;
Субмердігерлер – Бас мердігердің тапсырысы бойынша жұмыстарды орындайды.
Постинвестициялық кезеңде МЖӘ жобасын басқару схемасы 2-суретте келтірілген.
* жобаға қатысқан жағдайда көрсету қажет
2-сурет. Пайдалану кезеңінде МЖӘ жобасын басқарудың ұйымдық схемасы
Мемлекеттік әріптес – Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін пайдалану бойынша міндеттемелерін орындауына бақылауды жүзеге асырады, берілген жер учаскесінің есебінен ____ пәтерді алады.
Жекеше әріптес – үйді басқаруды қамтамасыз етеді, сондай-ақ ТҮҚЖБ, ЕДБ қарыз алушыларымен сату-сатып алу шарттарын жасайды, пәтер иелерімен машина-орындарды сату-сатып алу шарттарын жасайды;
Инвестор – МЖӘ жобасы бойынша пайда алуды қамтамасыз ету үшін жобалық компанияның қызметіне мониторингті жүзеге асырады;
Капитал нарығы қарыз шарты бойынша қарыз қаражаттарының қайтарымдылығын қамтамасыз ету үшін жобалық компанияның қызметіне мониторингті жүзеге асырады;
"Даму" КДҚ" АҚ – Заңнамаға сәйкес құрылыс кезеңінде ұзақ мерзімді қарыз бойынша пайыздық мөлшерлеме бөлігін ____ ай ішінде ___% мөлшерінде субсидиялайды;
Қызметтерді тұтынушылар – ТҮҚЖБ қарызын алғандардың, Әкімдіктің тізімінде кезекте тұрғандардың және ТҮҚЖБ салымшыларының (халықтың барлық санаттары) арасынан жеке тұлғалар. Жекеше әріптеспен пәтерлерді және машина-орындарды сату-сатып алу шарттарын жасайды.
Тараптардың қолдары
___________________________________            ______________________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                  Жекеше әріптестің атынан
Тұрғын үй құрылысы саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(тұрғын үй кешені)
8-қосымша
Нысан
Құрылыс кепілдігі
___________________________
(елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету)
"___"_____________ 20__ ж.
Кепіл: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (ұйымды көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Жекеше әріптес: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (атауын көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес:       __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін "__________________" мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптес арасында 20__ жылдың "___" "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ___ машина-орынға арналған жерасты тұрағы бар ___ пәтерге арналған көпқабатты тұрғын үй кешенін салу және пайдалану" жобасы бойынша барлық өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып, __________ (жазумен көрсету) теңге сомасына 20__ жылдың "___" _______ дейінгі мерзімге жасалған № _____ Үлгілік шартты (бұдан әрі – Үлгілік шарт);
Кепіл мен Жекеше әріптес арасында Құрылыс кепілдігін беру туралы 20__ жылдың "___" _______ жасалған Үлгілік шартты
назарға ала отырып:

2. Требования Государственного партнера по Первой гарантии выставляются Гаранту в течение ___ (указать прописью) рабочих дней с момента неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору.
3. Выплата Государственному партнеру будет осуществляться в течение ___ (указать прописью) рабочих дней по письменному требованию Государственного партнера, безналичным переводом на счет Государственного партнера, указанный в Первой гарантии.
4. Первая гарантия вступает в силу с момента письменного акцепта Государственным партнером и действует до "___" __________ 20__ года и истекает в дату выдачи Строительной гарантии (или в дату расторжения в зависимости от того, какая из дат наступила раньше).
5. Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным обязательством, регулируются Типовым договором и законодательством.
6. В целях установления подлинности, требование на оплату должно быть подписано уполномоченным лицом Государственного партнера и сопровождаться оригиналом нотариально заверенного документа с образцом подписи указанного уполномоченного лица.
________________________________________________________________________________
Подпись уполномоченного лица и печать Гаранта
Подписи Сторон
______________________________
от Гаранта
________________________________
от Государственного партнера
_______________________________
от Частного партнера
Приложение 5
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере жилищного
строительства (жилой комплекс)
Форма
Описание земельного участка
№ п.п
Наименование показателей
Описание
1
Акт на право временного безвозмездного землепользования
№___, от "__"__________, 20__г.
2
Кадастровый номер
№ ___-___-___-___
3
Срок безвозмездного землепользования земельным участком
___ лет
4
Площадь
___ га
5
Описание границ
6
Категория земель
7
Целевое назначение земельного участка
8
Ограничения в использовании и обременения земельного участка
9
Делимость земельного участка
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 6
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере жилищного
строительства (жилой комплекс)
Форма
Источники финансирования
Источники финансирования Проекта
ГЧП
Собственные средства Частного партнера –___% от стоимости создания Объекта ГЧП.
Заемные средства –___% от стоимости создания Объекта ГЧП.
Сроки финансирования
Заемные средства сроком на __ лет.
Льготный период (в период строительства) – ___ мес.
График финансирования
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 7
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере жилищного
строительства (жилой комплекс)
Форма
Институциональная схема управления Проектом ГЧП
План реализации проекта ГЧП включает следующие стадии:
III.      период создания объекта ГЧП;
IV.      период эксплуатации объекта ГЧП.
Схема управления Проектом ГЧП в инвестиционный период приведена на рисунке 1.
*указать в случае участия в проекте
Рисунок 1. Организационная схема управления Проектом ГЧП на этапе строительства
В соответствии со схемой предусмотрены следующие функции участников проекта:
Государственный партнер – осуществляет контроль над исполнением Типового договора, принимает на себя обязательства в соответствии с Типовым договором, включая предоставление необходимого для строительства многоэтажного жилого комплекса земельного участка и подведение соответствующей инженерно-коммуникационной инфраструктуры, принимает ___ квартир в коммунальную собственность;
Частный партнер (проектная компания) – обеспечивает финансирование строительства Объекта ГЧП, проведение проектно-изыскательских работ по проекту, непосредственно само создание (строительство) "под ключ", введение в эксплуатацию и передачу ___ квартир в коммунальную собственность, а также выполняет другие обязательства, предусмотренные Типовым договором;
Инвестор – обеспечивает капитализацию проектной компании до уровня ___% от стоимости создания Объекта ГЧП;
Рынок капитала – международные финансовые организации, банки второго уровня или национальные компании, привлекаемые Частным партнером, которые предоставляют денежные средства для реализации проекта на основании кредитного соглашения (условия привлечения займа, погашение основной суммы и процентов по кредиту) в размере ___% от стоимости создания Объекта ГЧП;
АО "ФРП "Даму" – субсидирует процентные ставки вознаграждения по долгосрочному займу в размере ___% в течение ___ месяцев в период строительства согласно законодательству;
Генеральный подрядчик – осуществляет строительство Объекта ГЧП "под ключ";
Подрядчик (проектировщик) – проводит проектно-изыскательские работы и предоставляет проектно-сметную документацию по строительству Объекта ГЧП;
Субподрядчики – выполняют работы по заказу Генерального подрядчика.
Схема управления Проектом ГЧП в постинвестиционный период приведена на рисунке 2.
*указать в случае участия в проекте
Рисунок 2. Организационная схема управления Проектом ГЧП на стадии эксплуатации
Государственный партнер – осуществляет контроль за выполнением Частным партнером обязательств по эксплуатации Объекта ГЧП, получает ____ квартир от частного партнера в счет предоставленного земельного участка.
Частный партнер – обеспечивает управление домом, а также заключает договор купли-продажи с заемщиками ЖССБ, БВУ, заключает договора купли-продажи парковочных машино-мест с собственниками квартир.
Инвестор – осуществляет мониторинг деятельности проектной компании для обеспечения прибыли по Проекту ГЧП;
Рынок капитала осуществляет мониторинг деятельности проектной компании для обеспечения возвратности заемных средств по договору займа;
АО "ФРП "Даму" – субсидирует части ставки вознаграждения по долгосрочному займу в размере ___% в течение ___ месяцев в период эксплуатации Объекта ГЧП согласно законодательству;
Потребители услуг – физические лица, получившие заем ЖССБ, из числа очередников Акимата и вкладчиков ЖССБ (все категории населения), прочие покупатели квартир. Заключают договор купли-продажи квартиры и парковочного места с Частным партнером.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 8
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере жилищного
строительства (жилой комплекс)
Форма
Строительная гарантия
___________________________                               "___"_____________ 20__ г.
(указать наименование и местонахождение населенного пункта)
Гарант: __________ (указать организацию), в лице __________, действующего (-ей) на
основании __________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: __________,
Частный партнер: __________ (указать наименование), в лице ____________ действующего
(-ей) на основании ________, юридический адрес: ________, банковские реквизиты: _______,
Государственный партнер: государственное учреждение "__________________" в лице ____________, действующего (-ей) на основании _________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: ___________,
Принимая во внимание:
заключенный между Государственным партнером и Частным партнером Типовой договор по проекту "Строительство и эксплуатация многоэтажного жилого комплекса на ___ квартир с подземным паркингом на ___ машино-мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта) от "___" _______ 20__ года № _____, с учетом всех изменений и дополнений (далее – Типовой договор), на сумму __________ (указать прописью) тенге, сроком до "___" _______ 20__ года;
заключенный между Гарантом и Частным партнером Типовой договор о предоставлении Строительной гарантии от "___" ____ 20__ года № ___:

11) Жекеше әріптес Ақаулық ұпайлардың есептелуі туралы хабарламаны немесе төлем мөлшерін немесе тиісті Ақаулық ұпайлардың санын осындай хабарлама алғаннан кейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде Мемлекеттік әріптеске дәлелді наразылық жолдап келіспеуіне болады.
12) Егер Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптес, Жекеше әріптес тарапынан осындай наразылық болған күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде кез келген осындай мәселе бойынша мәмілеге келе алмаса, тараптардың кез келгені дауларды шешу тәртібін пайдалана алады.
Тараптардың қолдары
___________________________________            ______________________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                  Жекеше әріптестің атынан
Тұрғын үй құрылысы саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(тұрғын үй кешені)
10-қосымша
Нысан
Пайдалану кепілдігі
___________________________
(елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету)
"___"_____________ 20__ ж.
Кепіл: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (ұйымды көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Жекеше әріптес: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (атауын көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес:       __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін "__________________" мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптес арасында 20__ жылдың "___" _______ "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ___ машина-орынға арналған жерасты тұрағы бар ___ пәтерге арналған көпқабатты тұрғын үй кешенін салу және пайдалану" жобасы бойынша барлық өзгерістер мен толықтыруларды есепке ала отырып, __________ (жазумен көрсету) теңге сомасына 20__ жылдың "___" _______ дейінгі мерзімге жасалған № _____ Үлгілік шартты (бұдан әрі – Үлгілік шарт);
Кепіл мен Жекеше әріптес арасында Пайдалану кепілдігін беру туралы 20__ жылдың "___" _______ жасалған Үлгілік шартты
назарға ала отырып:
1. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, Кепіл өзіне Мемлекеттік әріптеске, оның Үлгілік шарт аясындағы МЖӘ объектісі құнынан ___ % мөлшерінде негізгі қарыз шегінде кез келген соманы толық көлемде бірінші жазбаша талап етуі бойынша кері қайтарылмайтын және шартсыз міндеттемені қабылдайды.
2. Мемлекеттік әріптестің Пайдалану кепілдігі бойынша талаптары Кепілге Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған сәттен бастап _____ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде қойылады.

11) Частный партнер может оспорить уведомление о начислении Дефектных очков или Размер оплаты, или количество соответствующих Дефектных очков, направив Государственному партнеру мотивированное возражение в течение ___ (указать прописью) календарных дней после получения подобного уведомления.
12) Если Государственный партнер и Частный партнер не смогут прийти к соглашению по любому такому вопросу в течение ___ (указать прописью) календарных дней с даты такого возражения со стороны Частного партнера, любая из сторон может воспользоваться порядком разрешения споров.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 10
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере жилищного
строительства (жилой комплекс)
Форма
Эксплуатационная гарантия
Город _____________________                              "___"_____________ 20__ г.
Гарант: "финансовой организации", в лице ____________, действующего (-ей) на основании
_________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: ___________,
Частный партнер: ___________________ юридический адрес: __________, банковские
реквизиты: ___________,
Государственный партнер:___________________ в лице ____________, действующего (-ей)
на основании _________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты:
___________,
Принимая во внимание:
заключенный между Государственным партнером и Частным партнером Типовой договор ГЧП по проекту "Строительство и эксплуатация многоэтажного жилого комплекса на ____ квартир с подземным паркингом на ____ машино-мест в городе _________, ___________ области" от "___" _______ 20__ года № _____, с учетом всех изменений и дополнений (далее – Типовой договор), на сумму [ _____ ] млн. тенге, сроком до "___" _______ 20__ года,
заключенный между "финансовой организацией" и Частным партнером Типовой договор о предоставлении Эксплуатационной гарантии от "___" _______ 20__ года № _____,
1. Гарант принимает на себя безотзывное и безусловное обязательство по выплате Государственному партнеру по его первому письменному требованию в полном объеме любой суммы в пределах основного долга в размере 10% от стоимости Объекта ГЧП В рамках Типового договора ГЧП (далее – сумма Эксплуатационной гарантии), в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору ГЧП.
2. Требования Государственного партнера по Эксплуатационной гарантии выставляются Гаранту в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору.

1. Анықтамалар
1. Ағымдық жөндеу – алдын алу іс- шараларын жүргізу және ұсақ зақымдар мен ақаулықтарды жою арқылы ғимараттар мен инженерлік жабдықтың бөліктерін жүйелі және уақытында сақтауға бағытталған, МЖӘ объектісінің құрылымдары мен инженерлік жабдықтың жүйелерінің дұрыстығын (жұмысқабілеттілігін) қалпына келтіру, сондай-ақ барлық пайдаланушылық көрсеткіштерін қолдау мақсатымен жүргізілетін техникалық іс- шаралардың кешені.
2. Айрықша құқық – өзінің қалауы бойынша заңға қайшы келмейтін кез келген тәсілмен Жекеше әріптестің зияткерлік қызмет нәтижелерін немесе дараландыру құралдарын пайдалануға және өзге тұлғалардың осындай пайдалануына тыйым салуға немесе рұқсат беруге Мемлекеттік әріптеске тиесілі құқықтардың жиынтығы.
3. Ақау – Ақаулық ұпайлардың берілуіне алып келуі мүмкін және Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (көшелерді жарықтандыру желілері) тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердің кез келген сәйкес келмеуі.
4. Ақаулық ұпайлар – Ақаулар немесе өзге де бұзушылықтар болған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске есептейтін айыппұл ұпайлары.
5. Алғашқы кепілдік – Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы МЖӘ Үлгілік шартының (көшелерді жарықтандыру желілері) 5-тарауының талаптарына сәйкес, Үлгілік шартты мемлекеттік тіркеу сәтінен бастап ұсынатын кепілдік.
6. Алдын ала талаптар - Үлгілік шарттың 6-тарауында көрсетілген талаптар.
7. Баланс ұстаушы – балансына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік меншікке қабылдауға жататын МЖӘ объектісін бекіту болжанатын мемлекеттік заңды тұлға.
8. Бас мердігер – Жекеше әріптес құрылыс мердігерлік шартының негізінде тартатын, көшелерді жарықтандыру желілерін "кілтке дейінгі" жаңғыртуды қамтамасыз ететін, сондай-ақ жобаны жұмысшылармен, қызметшілермен және инженерлік-техникалық жұмыскерлермен, арнайы және құрылыс техникасымен, объектілердің үздіксіз жаңғыртылуын қамтамасыз ететін құрылыс компаниясы, олардың сапасы үшін жауапты болады. Одан бөлек, Бас мердігер жаңғыртылатын объектінің қалыпты жұмыс істеуі үшін, құны мердігер жұмысының құны аясында қарастырылатын, қажетті жабдықтың жеткізілуін, монтажын ұйымдастырады.
9. Басқаруды жүзеге асырғаны үшін сыйақы (бұдан әрі - БҮС) - "МЖӘ туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 2-тармағы 5)-тармақшасына сәйкес, Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін басқарғаны үшін сыйақы.
10. Бұзу күні – бұзу туралы хабарлама алғаннан кейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күннен кейін келетін күн.

1. Определения
1. Текущий ремонт – комплекс технических мероприятий, направленных на систематическое и своевременное предохранение частей Объекта ГЧП и инженерного оборудования от преждевременного износа путем проведения профилактических мероприятий и устранения мелких повреждений и неисправностей, производится с целью восстановления исправности (работоспособности) конструкций Объекта ГЧП, а также поддержания всех эксплуатационных показателей.
2. Исключительное право – совокупность принадлежащих Государственному партнеру прав на использование по своему усмотрению любым не противоречащим законодательству способом результата интеллектуальной деятельности Частного партнера или средства индивидуализации, и на запрещение или разрешение такого использования другими лицами.
3. Дефект – любые несоответствия товаров, услуг и работ условиям Типового договора государственно-частного партнерства в сфере образования (детский сад) и которые могут повлечь присуждение Дефектных очков.
4. Дефектные очки – штрафные очки, начисляемые Государственным партнером Частному партнеру в случае Дефектов или иного нарушения.
5. Первая гарантия – гарантия, предоставляемая Частным партнером Государственному партнеру с момента государственной регистрации Типового договора, в соответствии с требованиями раздела 5 Типового договора.
6. Предварительные условия – предварительные условия, указанные в разделе 6 Типового договора.
7. Балансодержатель – государственное юридическое лицо, на баланс которого предполагается закрепление объекта ГЧП, подлежащего приему в государственную собственность в порядке, установленном законодательством.
8. Генеральный подрядчик – строительная компания, привлекаемая Частным партнером на основании договора подряда и обеспечивающая модернизацию сетей уличного освещения "под ключ", также обеспечивающая проект рабочими, служащими и инженерно-техническими работниками, специальной техникой, бесперебойной модернизацией объекта, несет ответственность за их качество. Кроме того, Генеральный подрядчик организовывает поставку и монтаж оборудования, необходимого для нормального функционирования модернизируемого объекта, стоимость которого предусматривается в рамках стоимости работ подрядчика.
9. Вознаграждение за управление (далее – ВЗУ) – вознаграждение Частного партнера за осуществление управления объекта ГЧП в соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве".
10. Дата расторжения – дата, наступающая после ___ (указать прописью) календарных дней после получения уведомления о расторжении.

11. Еңсерілмейтін күш жағдаяттары (форс-мажор) – Үлгілік шартқа қатысатын тараптардың еркіне бағынбайтын, болжап болмайтын, бірақ шарттық міндеттемелерді орындаудың мүмкін еместігіне алып келетін оқиғалар.
12. Жаңғырту бойынша жұмыстар - МЖӘ объектісін жобалау және жаңғырту талаптарына сәйкес жүргізілуі қажет барлық жұмыстар.
13. Жаңғырту бойынша жұмыстардың басталу күні – Алдын ала талаптардың әрекеттерінің тоқтау күні.
14. Жаңғырту бойынша кепілдік – Үлгілік шарттың 111 және 112-тармақтарының талаптарына сәйкес Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске көрсеткен Жаңғырту бойынша жұмыстарға қатысты кепілдік.
15. Жекеше әріптес (жобалық компания) – Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңына сәйкес, мемлекеттік әріптестер ретінде әрекет ететін тұлғаларды қоспағанда, Үлгілік шарт жасасқан дара кәсіпкер, жай серіктестік, консорциум немесе заңды тұлға.
16. Жекеше әріптестің жабдығы – МЖӘ объектісінің құрамына кірмейтін, Жекеше әріптестің есебінен МЖӘ объектісін жаңғырту және пайдалану үшін сатып алынған жабдықтар, механизмдер, көлік және өзге құралдар.
17. Жекеше әріптестің өкілі – Жекеше әріптес тағайындаған, Үлгілік шартта қарастырылған жағдайларда сенімхат негізінде әрекет ететін және Жекеше әріптес атынан әрекет етуге барлық уәкілеттіліктерге ие тұлға.
18. Жекеше әріптестің персоналы – Жекеше әріптес МЖӘ объектісін жаңғырту және пайдалану, оның ішінде Қызметтерді көрсету кезеңінде тартқан бүкіл персонал.
19. Жер учаскесі – Үлгілік шарт талаптарына сәйкес МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін қажетті жер учаскелері.
20. Жобалау-сметалық құжаттама – МЖӘ объектісін жаңғырту үшін сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамаға сәйкес әзірленуі және бекітілуі талап етілетін құжаттама.
21. Жоспарлы аяқтау күні – Жаңғырту бойынша жұмыстардың басталу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) айдан аспауы тиіс Жаңғырту бойынша жұмыстардың біту күні.
22. Жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегі) жергілікті қамту – жұмыстардағы (қызметтердегі), шарттың және/немесе Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын жұмыскерлердің еңбекақысын төлеу құнында, жұмысты орындау кезінде пайдаланылатын тауарлар құнын және қосалқы мердігерлер шарттарының бағаларын шегерумен, жұмысты орындауға немесе қызмет көрсетуге арналған шарт бойынша жұмысты (көрсетілетін қызметті) өндірушінің еңбекақысын төлеу қорында жергілікті қамту құнының жалпы жиынтық үлесі.
23. Заңнама – белгіленген тәртіпте қабылданған және Қазақстан Республикасының аумағында әрекет ететін нормативтік-құқықтық актілердің жиынтығы.

11. Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажор) – непредсказуемые события, не зависящие от воли сторон, участвующих в Типовом договоре, но ведущие к невозможности исполнения договорных обязательств.
12. Работы по модернизации – все работы, необходимые к проведению в соответствии с требованиями к модернизации.
13. Дата начала Работ по модернизации – дата прекращения действия Предварительных условий.
14. Гарантия по модернизации – гарантия в отношении Работ по модернизации, предоставленная Частным партнером Государственному партнеру в соответствии с требованиями пунктов 111 и 112 Типового договора.
15. Частный партнер (далее - Частный партнер) – индивидуальный предприниматель, простое товарищество, консорциум или юридическое лицо, за исключением лиц, выступающих государственными партнерами в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве" (далее – Закон), заключившие Типовой договор.
16. Оборудование Частного партнера – оборудования, механизмы, транспортные и другие средства, приобретенные для модернизации и эксплуатации Объекта ГЧП за счет Частного партнера, не входящие в стоимость Объекта ГЧП.
17. Представитель Частного партнера – лицо, назначенное Частным партнером, которое действует на основании доверенности и обладает полномочиями действовать от имени Частного партнера в случаях, предусмотренных Типовым договором.
18. Персонал Частного партнера – весь персонал, задействованный Частным партнером в период модернизации и эксплуатации Объекта ГЧП, в том числе при оказании Услуг.
19. Земельные участки – земельные участки неразрывно связанные с Объектом ГЧП.
20. Проектно-сметная документация – документация, разработка и утверждение которой требуется в соответствии с законодательством об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности для модернизации Объекта ГЧП.
21. Дата планового завершения – дата окончания Работ по модернизации, которая не должна превышать ___ (указать прописью) месяцев с Даты начала Работ по модернизации.
22. Местное содержание в работах (услугах) – совокупная суммарная доля стоимости местного содержания в работах (услугах), в цене договора и /или оплаты труда работников, являющихся гражданами Республики Казахстан, в фонде оплаты труда производителя работ (услуг) по Типовому договору на выполнение работ или оказание услуг, за вычетом стоимости товаров, используемых при выполнении работ, и цен договоров субподрядов.
23. Законодательство – совокупность нормативных правовых актов, принятых в установленном порядке и действующих на территории Республики Казахстан.

24. Инвестициялық шығындар өтемақысы (бұдан әрі – ИШӨ) – Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңының 9-бабының 2-тармағының 3)-тармағына сәйкес Жекеше әріптестің инвестициялық шығындарының өтемақысы.
25. Инвестор – жобалық компанияға иелік ететін (үлестік қатысу немесе акциялар пакетіне мөлшерлес жолмен) жеке тұлға және/немесе заңды тұлға немесе консорциум (заңды тұлғалардың бірлестігі).
26. Кадрлар – Жекеше әріптестің қандай да бір қызмет саласындағы дайындалған, білікті жұмыскерлерінің негізгі (штаттық) құрамы.
27. Кадрлардағы жергілікті қамту – жұмысшылар мен қызметшілерді әрбір санат бойынша бөлумен, келісімшартты орындау кезінде тартылған персоналдың жалпы санына қатысты пайызбен алынған қазақстандық кадрлардың саны.
28. Қаржыландыру шарттары – МЖӘ жобасын қаржыландыруға қатысты Жекеше әріптес және Кредиторлар арасында жасалған кез келген шарттар және/немесе құжаттар.
29. Қаржылық жабу – Жекеше әріптес және қаржылық институт арасындағы МЖӘ жобасын қаржыландыру туралы шарттың жасалуы.
30 Конкурс - " __________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) көшелерді жарықтандыру желілерін жаңғыртумен сенімгерлік басқару)" МЖӘ жобасы бойынша оңайлатылған конкурстық процедураларды қолдану арқылы Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурс.
31. Конкурс жеңімпазы - "__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) көшелерді жарықтандыру желілерін жаңғыртумен сенімгерлік басқару)" МЖӘ жобасы бойынша жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурстың жеңімпазы ретінде комиссиямен таңдалған жеке немесе заңды тұлға (конкурс жеңімпазының аты).
32. Конкурсты ұйымдастырушы – "__________" мемлекеттік мекемесі.
33. Конкурстық құжаттама – МЖӘ жобасын іске асыру үшін конкурстық өтінімдерді дайындау және Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсқа қатысу үшін Конкурсты ұйымдастырушымен ұсынылған конкурстың бүкіл шарттарынан тұратын, Заңнамаға сәйкес анықталған құжаттар жиыны.
34. Көшелерді жарықтандыру желілері – шамдарды ауыстыру көзделетін, саны ___ (жазумен көрсету) құрайтын электр желісінің тіреуіштері бар, ұзақтығы ___ шақырым көшелерді жарықтандыру желілері.
35. Кредитор – Тіркеу күнінен кейін, бірақ Жаңғырту бойынша жұмыстардың басталу күнінен кешіктірмей, Қаржыландыру шарттарына сәйкес Жекеше әріптеске қаржыландыру ұсынатын қаржылық ұйымдар.
36. Қызметтер – жаңғырту бойынша жұмыстарын қоспағанда, Үлгілік шарттың әрекет етуі кезінде МЖӘ объектісін пайдаланумен және ұстаумен байланысты Жекеше әріптестің (және/немесе Жекеше әріптестің өкілдерінің, жұмыскерлерінің, мердігерлерінің немесе субмердігерлерінің) әрекеттері.

24. Компенсация инвестиционных затрат (далее – КИЗ) – компенсация инвестиционных затрат Частного партнера в соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственно-частном партнерстве".
25. Инвестор – физическое лицо и/или юридическое лицо или консорциум (объединение юридических лиц), владеющие проектной компанией (путем долевого участия или соразмерно пакетам акций).
26. Кадры – основной (штатный) состав подготовленных, квалифицированных работников Частного партнера в той или иной отрасли деятельности.
27. Местное содержание в кадрах – количество казахстанских кадров в процентах к общей численности персонала, задействованного при исполнении Типового договора, с разбивкой по каждой категории рабочих и служащих.
28. Договоры финансирования – любые договоры и/или документы, заключенные между Частным партнером и Кредиторами в отношении финансирования Проекта.
29. Финансовое закрытие – заключение договора между Частным партнером и финансовым институтом о финансировании Проекта ГЧП.
30. Конкурс – конкурс по выбору Частного партнера с использованием упрощенных конкурсных процедур, по Проекту ГЧП "Доверительное управление с модернизацией сетей уличного освещения _____________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)".
31. Победитель Конкурса – физическое или юридическое лицо, которое выбрано комиссией в качестве победителя конкурса по выбору частного партнера по проекту ГЧП "Доверительное управление с модернизацией сетей уличного освещения (указать наименование и местонахождение населенного пункта)" (имя победителя конкурса).
32. Организатор конкурса – государственное учреждение "_____________".
33. Конкурсная документация – документы, содержащие все условия конкурса, предоставленные Организатором конкурса для подготовки конкурсных заявок и участия в конкурсе по выбору Частного партнера для реализации проекта ГЧП.
34. Сети уличного освещения – сети уличного освещения протяженностью ___ км с опорами электрической сети в количестве ___ (указать прописью) единиц, в которых предполагается замена светильников.
35. Кредитор – финансовые организации, которые предоставляют финансирование Частному партнеру согласно договорам финансирования после Даты регистрации, но не позднее Даты начала Строительных работ.
36. Услуги – действия Частного партнера (и/или представителей, работников, подрядчиков или Субподрядчиков Частного партнера), в связи с эксплуатацией и содержанием Объекта ГЧП в течение действия Типового договора, за исключением Работ по модернизации.

37. Қызметтерді көрсетудің басталу күні – Жекеше әріптестің қабылдау актісіне қол қойған күннен бастап Қызметтерді көрсетуінің басталу күні.
38. Қызметті тұтынушылар – "__________" мемлекеттік мекемесі.
39. Мемлекеттік әріптес – "__________________________" мемлекеттік мекемесі атынан Қазақстан Республикасы.
40. Мемлекеттік әріптестің өкілі – Мемлекеттік әріптес тағайындаған, Шартта қарастырылған жағдайларда сенімхат негізінде әрекет ететін және Мемлекеттік әріптес атынан әрекет етуге барлық уәкілеттіліктерге ие тұлға.
41. Мемлекеттік орган – мемлекет атынан заңдары, өзге де нормативтік құқықтық актiлері арқылы: жалпыға бiрдей мiндетті мiнез-құлық ережелерiн белгілейтiн актiлер шығару; әлеуметтiк мәнi бар қоғамдық қатынастарды басқару мен реттеп отыру; мемлекет белгiлеген жалпыға бiрдей мiндеттi мiнез-құлық ережелерiнiң сақталуына бақылау жасау жөнiндегі функцияларды жүзеге асыруға уәкiлеттік берiлген мемлекеттiк мекемелер.
42. Мердігер (жобалаушы) – жекеше әріптеспен мердігерлік шартының негізінде тартылатын, МЖӘ объектісін жаңғырту бойынша жобалау-сметалық және жұмыс құжаттамасын берумен жоба бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізетін компания.
43. МЖӘ жобасы – "__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) көшелерді жарықтандыру желілерін жаңғыртумен сенімгерлік басқару)" МЖӘ жобасы.
44. МЖӘ жобасын басқару – мынадай рәсімдердің орындалуы: жобаның шарттарын айқындау, тұжырымдау, өзгерту, жобаны жоспарлау, жобаны техникалық орындау (жоспарлау мен бақылауды қоспағанда), жобаның орындалуын бақылау.
45. МЖӘ объектісі – жаңғыртылуы мен пайдаланылуы МЖӘ жобасын іске асыру аясында жүзеге асырылатын, __________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) көшелерді жарықтандыру желілері.
46. МЖӘ объектісін жаңғырту – қолданыстағы көшелерді жарықтандыру желілерін жаңғырту, оның ішінде жаңа технологиялар негізінде жаңа жарықдиодты жабдықты орнату, сондай-ақ МЖӘ объектісінің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін жұмыстардың өзге түрлерінің өндірісі.
47. МЖӘ объектісін пайдалану – Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін Үлгілік шартта айқындалған тәртіппен және шарттарда МЖӘ объектісінің тағайындауына сәйкес, оның ішінде Қызметтер көрсету мақсатында пайдалануы.
48. МЖӘ объектісін сенімгерлік басқару – егер шартпен немесе заңнамалық актілермен өзгеше көзделмесе, пайда алушының мүдделері үшін сенімгерлік басқарушы оған иелікке, пайдалануға және билік етуге берілген мүлікті өзінің атынан басқаруды жүзеге асыруға міндеттенеді.
49. МЖӘ объектісін сенімгерлік басқару құқығы – МЖӘ объектісіне нақты иелік етуді және МЖӘ объектісін пайдалану барысында пайдалар алуға заңмен қамтамасыз етілген мүмкіндік. Пайда Үлгілік шартқа және заңнамаға қайшы келмейтін кіріс түрінде немесе өзге нысандарда болуы мүмкін.

37. Дата начала оказания Услуг – дата начала оказания Услуг Частным партнером с даты подписания акта приемки;
38. Потребители услуг – государственное учреждение "__________".
39. Государственный партнер – Республика Казахстан в лице государственного учреждения "____________________".
40. Представитель Государственного партнера – лицо, назначенное Государственным партнером, которое действует на основании доверенности и обладает всеми полномочиями действовать от имени Государственного партнера в случаях, предусмотренных Типовым договором.
41. Государственный орган – государственные учреждения, осуществляющие от имени государства функций по: изданию актов, определяющих общеобязательные правила поведения; управлению и регулированию социально значимых общественных отношений; контролю за соблюдением установленных государством общеобязательных правил поведения.
42. Подрядчик (проектировщик) – компания, привлекаемая Частным партнером на основании договора подряда, которая проводит проектно-изыскательские работы по проекту с предоставлением проектно-сметной документации по модернизации объекта ГЧП.
43. Проект ГЧП – проект ГЧП "Доверительное управление с модернизацией сетей уличного освещения __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)".
44. Управление проектом ГЧП – определение, формулирование, изменение условий проекта, планирование проекта, техническое выполнение проекта (за исключением планирования и контроля), контроль над выполнением проекта.
45. Объект ГЧП – сети уличного освещения, в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), модернизация и эксплуатация которых осуществляется в рамках реализации Проекта ГЧП.
46. Модернизация Объекта ГЧП – модернизация действующих Сетей уличного освещения, в том числе, установка нового светодиодного оборудования на основе новых технологий, а также производство иных видов работ, обеспечивающих функционирование Объекта ГЧП.
47. Эксплуатация объекта ГЧП – использование Объекта ГЧП Частным партнером в соответствии с назначением Объекта ГЧП, в том числе в целях оказания Услуг, в порядке и на условиях, определенных Типовым договором.
48. Доверительное управление Объектом ГЧП – доверительный управляющий обязуется осуществлять от своего имени управление переданным в его владение, пользование и распоряжение имуществом, если иное не предусмотрено Типовым договором или законодательными актами, в интересах выгодоприобретателя.
49. Право доверительного управления Объектом ГЧП – юридически обеспеченная возможность осуществлять фактическое обладание Объектом ГЧП и получать выгоды в ходе эксплуатации Объекта ГЧП. Выгода может выступать в виде дохода, и в иных формах, не противоречащих Типовому договору и законодательству.

50. МЖӘ объектісінің құны – бекітілген тұжырымдамаға және Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес МЖӘ объектісінің болжамды құны.
51. Мүліктік кешен – көшелерді жарықтандыру желілерімен ажырағысыз байланыстағы және __________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) орналасқан және пайдаланылуы Жобалық-сметалық құжаттамаға және Үлгілік шарт талаптарына сәйкес көзделетін жер учаскелері.
52. Объектіні пайдалануға қабылдау актісі (бұдан әрі – қабылдау актісі) –бекітілген жобаға және мемлекеттік (мемлекетаралық) нормативтерге сәйкес объектіні жаңғыртудың аяқталғанын және объектінің пайдалануға толық әзірлігін растайтын құжат.
53. Операциялық шығындар өтемақысы (бұдан әрі – ОШӨ) - Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" Заңының 9-бабының 2-тармағының 4)-тармағына сәйкес Жекеше әріптестің операциялық шығындарының өтемақысы.
54. Пайдалану кепілдігі – Үлгілік шарттың 14-тарауының талаптарына сәйкес, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске МЖӘ объектісін пайдалану басталған сәттен бастап ұсынатын кепілдік.
55. Уәкілетті органдар – рұқсат етуші және хабарлаушы тәртіп енгізілген немесе енгізу жоспарланып отырған нақты салада қызметті реттеуге жауапты мемлекеттік органдар. Үлгілік шарт аясында Уәкілетті органдар жергілікті немесе мемлекеттік билік болып табылатын немесе оның құрылымына кіретін және МЖӘ объектісі үшін коммуналдық қызметтердің жеткізушілерін және кез келген Рұқсатты беруге жауапты болып табылатын немесе жауапты болатын кез келген органдар мен тұлғаларды қоса алғанда, мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, сондай-ақ заңды тұлғалар болуы мүмкін.
56. Рұқсаттар – Уәкілетті органның рұқсат беруші органдарымен лицензиялау немесе рұқсат беру процедуралары арқылы жүзеге асырылатын, қызметті немесе әрекеттерді (операцияларды) жүзеге асыруға жеке немесе заңды тұлғаның құқықтарын растау. Үлгілік шарт аясында Рұқсаттар деп Жекеше әріптестің Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерінің кез келгенін орындау үшін қажетті барлық рұқсаттар, келісулер, мақұлдаулар, актілер, лицензиялар және бекітулер түсінілуі мүмкін.
57. Субмердігерлер – мердігердің тапсырысы бойынша қандай да бір жұмыстарды орындайтын компаниялар.
58. Тауарлардағы жергілікті қамту – Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асырылатын тауарларды өндірушінің тауарды өңдеуге пайдаланылатын жергілікті материалдар мен шығындар құнының тауардың түпкілікті құнындағы пайыздық құрамы.
59. Тәуекелдер – пайда болған жағдайда оң немесе теріс әсері болатын, ақша түріндегі сатып алуларға немесе шығындарға алып келетін оқиға немесе шарт.

50. Стоимость Объекта ГЧП – предполагаемая стоимость объекта ГЧП согласно утвержденной концепции и проектно-сметной документации.
51. Имущественный комплекс – земельные участки неразрывно связанные с сетями уличного освещения и расположенный в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта) и эксплуатация которых предполагается в соответствии с проектно-сметной документацией и условиями Типового договора.
52. Акт приемки объекта в эксплуатацию (далее – акт приемки) – документ, подтверждающий завершение модернизации объекта в соответствии с утвержденным проектом и государственными (межгосударственными) нормативами и полную готовность объекта к эксплуатации.
53. Компенсация операционных затрат (далее – КОЗ) – компенсация операционных затрат Частного партнера в соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве".
54. Эксплуатационная гарантия – гарантия, предоставляемая Частным партнером Государственному партнеру с момента начала эксплуатации Объекта ГЧП, в соответствии с требованиями раздела 14 Типового договора.
55. Уполномоченные органы – государственные органы, ответственные за регулирование деятельности в конкретной сфере, в которой введен или планируется к введению разрешительный или уведомительный порядок. В рамках Типового договора Уполномоченными органами могут быть государственные органы, государственные учреждения, а также юридические лица, которые являются или входят в структуру местной или государственной власти и имеют властные полномочия в отношении Проекта ГЧП, включая поставщиков коммунальных услуг для Объекта ГЧП, и любые другие органы или лица, которые являются или будут ответственными за выдачу любого Разрешения.
56. Разрешение – подтверждение права физического или юридического лица на осуществление деятельности или действий (операций), осуществляемое разрешительными органами Уполномоченного Органа посредством лицензирования или разрешительной процедуры. В рамках Типового договора под Разрешениями могут пониматься все разрешения, согласия, одобрения, акты, лицензии и утверждения, необходимые для выполнения любого из обязательств Частного партнера по Типовому договору.
57. Субподрядчики – компании, выполняющие те или иные работы по заказу Генерального подрядчика.
58. Местное содержание в товарах – процентное содержание стоимости используемых местных материалов производимых на территории Республики Казахстан.
59. Риски – событие или условие, которое в случае возникновения имеет позитивное или негативное воздействие, приводит к приобретениям или потерям в денежном выражении.

60. Техқадағалау - Үлгілік шартқа, Жобалау-сметалық құжаттамаға және заңнамаға сәйкес, Жекеше әріптестің жаңғырту жұмыстарын орындауы бойынша бақылауды жүзеге асыратын тұлға.
61. Тіркеу күні – бюджеттік заңнамаға сәйкес Үлгілік шартты тіркеу күні.
62. Төлем мөлшері – Мемлекет Жекеше әріптестен Үлгілік шартқа 10-қосымшаның ережелеріне сәйкес алатын айыппұл санкциялары.
63. Шарт – тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы МЖӘ шарты (көшелерді жарықтандыру желілері) (бұдан әрі – Үлгілік шарт) - Үлгілік шартта көрсетілген және Үлгілік шарттың ажырағысыз бөліктері болып табылатын, Тараптар қол қойған, оған барлық қосымшаларды (егер бар болса, құжаттарды да) қоса алғанда осы Үлгілік шарт.
64. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі – Тіркеу күнінен басталатын және Үлгілік шартты Бұзу күні бітетін кезең.
65. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімінің өту күні – Тіркеу күнінен бастап ___ жыл.
66. Энергиятиімділікке жету – Жекеше әріптестің энергиятиімді іс-шараларды іске асыруының салдары болып табылатын энергетикалық ресурстарды тұтыну мен шығыстардың қысқаруы.
2. Қолданылатын құқық
67. Үлгілік шарттың негізінде қол қойылған Үлгілік шарт және басқа да мәмілелер үшін Қазақстан Республикасының құқығы қолданылады.
68. Үлгілік шарт бойынша құқықты беруге бағытталған мәмілелер бойынша құқықтар мен міндеттерге Қазақстан Республикасының құқығы қолданылады.
69. Жекеше әріптес Қазақстан Республикасы қоршаған ортаны қорғау саласында қабылдаған халықаралық міндеттемелерді орындау міндеттемесін өзіне алады.
70. Егер олар Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық Үлгілік шарттарға қайшы келмесе, заңнаманың нормалары қолданылады.
3. Үлгілік шарттың нысанасы және МЖӘ объектісі
71. Үлгілік шарттың нысанасы Тараптардың МЖӘ жобасын іске асыру кезіндегі жарықтандырғыш жабдықтың тиімді жұмысын қамтамасыз ету және энергиятиімділікті арттыру бойынша проблемаларды кешенді шешу мақсатында МЖӘ объектісін жаңғырту және пайдалануға бағытталған Тараптардың қарым-қатынастарын реттеу болып табылады.
72. Жекеше әріптес __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) саны ___ (жазумен көрсету) құрайтын электр желісінің тіреуіштері бар, ұзақтығы ___ шақырым көшелерді жарықтандыру желілерін саны ___ (жазумен көрсету) құрайтын жарықдиодты шамдарды ауыстырумен жаңғыртуды жүзеге асырады және пайда алу мүмкіндігімен иелену және пайдалану құқығы негізінде оны пайдалануды жүзеге асырады, ал Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптестің пайдасына Үлгілік шартта қарастырылған мемлекеттік міндеттемелерді өзіне қабылдайды.

60. Технический надзор – лицо, осуществляющее контроль по выполнению Частным партнером Работ по модернизации в соответствии с Типовым договором, проектно-сметной документацией, законодательством.
61. Дата регистрации – дата регистрации Типового договора в соответствии с бюджетным законодательством.
62. Размер оплаты – штрафные санкции, взимаемые Государственным партнером с Частного партнера в соответствии с положениями приложения 10 к Типовому договору.
63. Договор – ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения) (далее – Типовой договор) – Типовой договор, включая все подписанные Сторонами приложения к нему (и документы к ним, если таковые имеются), указанные в Типовом договоре и являющиеся неотъемлемыми частями Типового договора.
64. Срок действия Типового договора – период, начинающийся в Даты регистрации и истекающий в Дату расторжения Типового договора.
65. Дата истечения срока действия Типового договора – ___ год с Даты регистрации.
66. Достижение энергоэффективности – сокращение потребления энергетических ресурсов и расходов, являющееся следствием реализации энергоэффективных мероприятий Частным партнером.
2. Применимое право
67. Для Типового договора и других сделок, подписанных на основе этого Типового договора, применяется право Республики Казахстан.
68. К правам и обязанностям по сделкам, направленным на передачу права по Типовому договору, применяется право Республики Казахстан.
69. Частный партнер принимает на себя обязательство соблюдать принятые Республикой Казахстан международные обязательства в области охраны окружающей среды.
70. Нормы законодательства применяются, если они не противоречат международным договорам, участником которых является Республика Казахстан.
3. Предмет Типового договора и Объект ГЧП
71. Предметом Типового договора является урегулирование отношений Сторон при осуществлении Сторонами деятельности, направленной на модернизацию и эксплуатацию Объекта ГЧП с целью комплексного решения проблем по обеспечению эффективной работы осветительного оборудования и повышению энергоэффективности.
72. Частный партнер осуществляет модернизацию сетей уличного освещения протяженностью ___ км с опорами электрической сети в количестве ___ (указать прописью) единиц, с заменой светодиодных ламп в количестве ___ (указать прописью) в __________(указать наименование и местонахождение населенного пункта), и осуществляет его эксплуатацию на основе права доверительного управления с возможностью получения прибыли им, а Государственный партнер принимает на себя в пользу Частного партнера государственные обязательства, предусмотренные в Типовом договоре.

73. МЖӘ объектісінің сипаттамасы, жаңғыртылатын МЖӘ объектісінің қуаты, құрылымы және техникалық көрсеткіштері Үлгілік шартқа 1-қосымшада көрсетілген.
74. Мемлекеттік әріптес Үлгілік шартты жасау сәтіне, меншік құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың негізінде, ол, Үлгілік шартқа сәйкес сенімгерлік басқару құқығы Жекеше әріптеске берілетін (меншік құқығын куәландыратын құжаттардың көшірмелері және түпнұсқалары қоса беріледі), қолданыстағы көшелерді жарықтандыру желілерінің және олармен ажырағысыз байланыстағы жер учаскелерінің меншік иесі екендігіне кепілдік береді (меншік құқығын куәландыратын құжаттардың көшірмелері және/немесе түпнұсқалары қоса беріледі).
75. Мемлекеттік әріптес мүддесін қорғайтын уәкілетті мемлекеттік органдар туралы мәліметтер:
"__________" мемлекеттік мекемесі
Заңды мекен-жайы: __________
Телефон _________
Пошталық мекен-жайы _________
76. МЖӘ жобасын жүзеге асыру кестесі Үлгілік шартқа 2-қосымшада көрсетілген.
77. МЖӘ жобасын іске асырудың қаржы-экономикалық жоспары Үлгілік шартқа 3-қосымшада келтірілген.
78. Жекеше әріптес кірістер алу мақсатында көшелерді жарықтандыру желілеріне қызмет көрсету бойынша қызметтер көрсетеді.
79. Жекеше әріптес көшелерді жарықтандыру желілерінің жұмыс істеуі үшін қажетті 3-қосымша қызметтерді көрсететін компаниялармен Үлгілік шарттар жасайтын болады.
80. Үлгілік шарттан туындайтын немесе Үлгілік шартқа сәйкес ұсынылған Жекеше әріптестің барлық құқықтары, өкілеттіктері мен міндеттері Үлгілік шарттың қолданылу кезеңі ішінде Жекеше әріптес үшін айрықша болып табылады және Мемлекеттік әріптес Үлгілік шарт бойынша Жекеше әріптестің осы құқықтары мен міндеттемелерінің ешбіреуін Үлгілік шарттың қолданылу кезеңі ішінде Жекеше әріптестің жазбаша келісімінсіз кез келген өзге тұлғаға бермеуге міндеттенеді.
4. Үлгілік шарттың айтарлықтай талаптары
81. Үлгілік шарттың айтарлықтай талаптары:
1) МЖӘ объектісінің саны және орналасқан орны;
2) уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіге сәйкес МЖӘ жобасы бойынша көшелерді жарықтандыру желілерімен ажырағысыз байланыстағы жер учаскелерінің ауданы;
3) МЖӘ объектісінің қуаты – саны ___ (жазумен көрсету) бірлікті құрайтын электр желісінің тіреуіштері бар, ұзақтығы ___ шақырым және ___% энергиятиімділік көрсеткіштеріне жетумен көшелерді жарықтандыру желілері;
4) Үлгілік шарттың ережелеріне сәйкес Қызметтерді көрсету сапасы;
5) Үлгілік шарттың ережелеріне сәйкес шығындарды өтеу көздері және мемлекеттік қолдау шаралары (керегін көрсету) болып табылады.

73. Описание объекта ГЧП, мощность, структура и технические показатели модернизируемого Объекта ГЧП, указаны в приложении 1 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения).
74. Государственный партнер гарантирует, что на момент заключения Типового договора на основании документов о государственной регистрации прав собственности он является собственником существующих сетей уличного освещения и неразрывно связанных с ними земельных участков, права доверительного управления которым передаются Частному партнеру в соответствии с Типовым договором (копии и/или оригиналы документов, удостоверяющих право собственности, прилагаются).
75. Сведения об уполномоченных государственных органах, представляющих интересы Государственного партнера:
Государственное учреждение "____________________________"
Юридический адрес: ________________________
Телефон __________________
Почтовый адрес _______________
76. График осуществления проекта ГЧП указан в приложении 2 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения).
77. Форма финансово-экономического плана реализации Проекта ГЧП указана в приложении 3 к Типовому договору (далее – Приложение 3).
78. Частный партнер в целях получения дохода оказывает услуги указанные в приложении 3.
79. Частным партнером будут заключаться договора с компаниями, оказывающими дополнительные услуги необходимые для функционирования сетей уличного освещения.
80. Все права, полномочия и обязанности Частного партнера, вытекающие из Типового договора или предоставленные согласно Типовому договору, являются исключительными для Частного партнера на протяжении действия Типового договора, и Государственный партнер обязуется не предоставлять в период действия Типового договора данные права или обязательства Частного партнера по Типовому договору любому иному лицу без письменного согласия Частного партнера.
4. Существенные условия Типового договора
81. Существенными условиями Типового договора являются:
1) количество и месторасположение Объекта ГЧП;
2) площадь земельных участков неразрывно связанных с сетями уличного освещения по Проекту ГЧП согласно акту на право временного безвозмездного землепользования;
3) мощность Объекта ГЧП – сети уличного освещения протяженностью ___ км с опорами электрической сети в количестве ___ (указать прописью) единиц и достижением показателей энергоэффективности в ___%;
4) качество оказания Услуг в соответствии с положениями Типового договора;
5) источники возмещения затрат и меры государственной поддержки в соответствии с положениями Типового договора (указать нужное);

82. Үлгілік шарттың айтарлықтай талаптары өзгертуге жатпайды.
5. Алғашқы кепілдік
83. Жекеше әріптес Тіркеу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) банктік күн ішінде Мемлекеттік әріптеске Алғашқы кепілдікті беруге міндетті. Алғашқы кепілдік Үлгілік шартқа 4-қосымшада көрсетілген нысан бойынша рәсімделеді.
84. Алғашқы кепілдік мынадай өлшемшарттарға сәйкес келуі тиіс:
1) кепілдік Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсты өткізу аясында Конкурс жеңімпазымен тапсырылған Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету сомасына тең сомада Үлгілік шарт бойынша болжанатын инвестициялардың оннан бір пайызы мөлшерінде берілуі тиіс;
2) кепілдік Тіркеу күнінен бастап Құрылыс кепілдігін беру күніне дейін Жекеше әріптестің Үлгілік шарттың 86-тармағында көрсетілген Үлгілік шарттың Алдын-ала талаптарын кез келген бұзуы жағдайында, Мемлекеттік әріптеске берілген Алғашқы кепілдік бойынша талаптарды қоюға мүмкіндік беруі тиіс;
3) кепілдік Үлгілік шарттың 87-тармағына сәйкес, күндердің қайсысының ерте келуіне байланысты жаңғырту бойынша кепілдіктің берілу күні немесе Үлгілік шартты бұзу күні кері қайтарылып алынуы тиіс;
4) кепілдік Үлгілік шарттың 233-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес ___ (жазумен көрсету) ай ішінде әрекет етеді.
6. Алдын ала талаптар
85. Тараптар Тіркеу күнінен ___ (жазумен көрсету) айдан кешіктірмей Үлгілік шарттың 86 және 87-тармақтарында көрсетілген Алдын ала талаптарды орындауы тиіс.
86. Жекеше әріптес мынадай Алдын ала талаптарды орындауы тиіс:
1) қарыз қаражаттарын тарту кезінде Қаржыландыру шарттарын жасау және Қаржыландыру шарттарында қарастырылған барлық талаптарды сақтау және Мемлекеттік әріптеске барлық қосымшаларды, ілеспе құжаттарды қоса алғанда, қол қойылған Қаржыландыру шарттарының куәландырылған көшірмелерін, сондай-ақ Қаржыландыру шарттары өзгерген кезде барлық қосымшаларды, ілеспе құжаттарды қоса алғанда, жасалған қосымша келісімдердің көшірмелерін тиісті түрде тапсыру;
қолда бар Жобалау-сметалық құжаттамасын (Үлгілік жобаны) "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) көшелерді жарықтандыру желілерін жаңғыртумен сенімгерлік басқару)" МЖӘ жобасының тұжырымдамасында қамтылған МЖӘ жобасының маркетингтік және қаржы-экономикалық параметрлерін ескере отырып, МЖӘ объектісінің нақты алаңына бекітуді жүзеге асыру және Мемлекеттік әріптеспен келісу;
2) Жекеше әріптес Жобалау-сметалық құжаттамасын бекітуді тиісті лицензияларға ие орындаушыларды тарту арқылы, заңнамаға және нормативтік-техникалық құжаттамаға сәйкес МЖӘ объектісін жаңғырту басталғанға дейін аталған құжатқа қатысты қажетті келісулерді одан әрі алумен жүзеге асырылады;
жобалау-сметалық құжаттамада Үлгілік шартқа 1-қосымшаға және заңнамаға сәйкес МЖӘ объектісіне қойылатын талаптар сақталуы тиіс;

82. Существенные условия Типового договора не подлежат изменению.
5. Первая гарантия
83. В течение ___ (указать прописью) банковских дней с Даты регистрации Частный партнер обязан предоставить Государственному партнеру Первую гарантию. Первая гарантия оформляется по форме, указанной в приложении 4 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения).
84. Первая гарантия должна соответствовать следующим критериям:
1) гарантия должна быть выдана в сумме, равной сумме обеспечения конкурсной Заявки, предоставленной Победителем конкурса в рамках проведения Конкурса в размере одной десятой процента от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору;
2) гарантия должна позволять Государственному партнеру выдвигать требования по данной Первой гарантии в случае любого нарушения Частным партнером Предварительных условий Типового договора указанных в пункте 86 Типового договора, начиная с Даты регистрации до даты выдачи Гарантии по модернизации;
3) гарантия должна быть отозвана в день выдачи Гарантии по модернизации или в день расторжения Типового договора в соответствии с пунктом 87 Типового договора в зависимости от того, какая из дат наступила раньше;
4) гарантия действует в течение ___ (указать прописью) месяцев в соответствии с подпунктом
1) пунктом 233 Типового Договора.
6. Предварительные условия
85. Стороны должны выполнить Предварительные условия, указанные в пунктах 86 и 87 Типового договора не позднее чем, в течении ___ (указать прописью) месяцев с Даты регистрации.
86. Частный партнер должен выполнить следующие Предварительные условия:
1) при привлечении заемных средств, заключить договоры финансирования и соблюдать все условия, предусмотренные договорами финансирования и предоставить Государственному партнеру надлежащим образом заверенные копии подписанных договоров финансирования, включая все приложения, сопутствующие документы, а также при изменении договоров финансирования копии заключенных дополнительных соглашений, включая все приложения, сопутствующие документы;
осуществляет привязку имеющейся проектно-сметной документации (типового проекта) к конкретной площадке Объекта ГЧП с учетом маркетинговых и финансово-экономических параметров Проекта ГЧП, содержащихся в концепции Проекта ГЧП "Доверительное управление с модернизацией сетей уличного освещения __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)" и согласовать с Государственным партнером:
2) Частный партнер осуществляет привязку проектно-сметной документации с привлечением исполнителей, имеющих соответствующие лицензии, с дальнейшим получением необходимых согласований в отношении данного документа до начала модернизации Объекта ГЧП в соответствии с законодательством и нормативно-технической документацией;
в проектно-сметной документации должны соблюдаться требования к Объекту ГЧП, предъявляемые в соответствии с приложением 1 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения) и законодательством;

7. Жекеше әріптеске Мүліктік кешенді беру тәртібі
89. Мемлекеттік әріптес Тіркеу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) ай ішінде Жекеше әріптеске Үлгілік шарттың әрекет ету мерзіміне Мүліктік кешенді сенімгерлік басқаруға беру үшін заңнамаға сәйкес барлық қажетті шараларды қабылдауға міндеттенеді.
90. Тараптар Жекеше әріптес қандай да болмасын өтемақы төлеу немесе оңалту бойынша, мемлекеттік меншікте тұрған, МЖӘ объектісінің жаңғыртылуы үшін Жер учаскесі немесе оның бөлігі немесе оған құқық алынған қандай да бір тұлғаның қоныс аударуына міндеттемелер өтемейтіндігін және Мемлекеттік әріптес Жеке әріптестің өтініші бойынша осындай жер мәселелеріне қатысты үшінші тұлғалармен қозғалған кез келген талаптар мен сот істері бойынша Жекеше әріптестің тарапында болатындығын келіседі.
91. Мемлекеттік әріптес тарапынан МЖӘ объектісінің құрылысы үшін Жер учаскесін беру кідірген жағдайда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске міндеттемелердің орындалмауы туралы хабарлама жолдайды.
92. Мемлекеттік әріптес міндеттемелердің орындалмауы туралы хабарлама жолданған күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде (немесе міндеттемелердің орындалмауы туралы хабарламада көрсетілуі немесе Тараптармен өзгеше түрде келісілуі мүмкін ең ұзақ мерзімнің өтуі бойынша) Жер учаскесін берудің кідіру мән-жайын түзетуге міндетті.
93. Жекеше әріптеске Үлгілік шартты орындау мақсатында Мүліктік кешенді сенімгерлік басқару құқығын заңнамада белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
94. Мүліктік кешенді сенімгерлік басқару құқығы заңнамада белгіленген тәртіпте оны мемлекеттік тіркеген сәттен бастап күшіне енеді.
95. Жаңғырту және пайдалану үшін қажетті Мүліктік кешеннің сипаттамасы, оның ішінде оның кадастрлық нөмірі, құны, орналасқан орны, ауданы, шекараларының сипатамасы, мемлекеттік жер кадастрынан көшірме Үлгілік шартқа 5-қосымшада келтірілген.
96. Жекеше әріптестің Мүліктік кешенге өзінің құқықтарын өзге тұлғаларға беруге және Жер учаскесін қосалқы жалдауға беруге және аралық жалға беруге құқығы жоқ.
97. Үлгілік шартты тоқтату Мүліктік кешенді сенімгерлік басқару құқығын құқығын тоқтату үшін негіз болып табылады..
98. Мүліктік кешенді сенімгерлік басқару құқығына қатысты мәмілелер жасауға жол берілмейді.
8. МЖӘ жобасының инвестициялары
99. МЖӘ жобасын қаржыландыру көздері және кестесі Үлгілік шартқа 6-қосымшада көрсетілген.

7. Порядок предоставления Частному партнеру Имущественного комплекса
89. Государственный партнер обязуется в течение ___ (указать прописью) месяцев с Даты регистрации принять все необходимые меры в соответствии с законодательством для предоставления Частному партнеру Имущественного комплекса в доверительное управление на период действия Типового договора.
90. Стороны соглашаются, что Частный партнер не несет обязательств или ответственности по оплате какой бы то ни было компенсации, реабилитации и переселения какого-либо лица, от которого были получены сети уличного освещения неразрывно связанные с земельным участком для модернизации Объекта ГЧП, находящийся в государственной собственности, или его часть, или права на него, и Государственный партнер по просьбе Частного партнера выступит на стороне Частного партнера по любым искам и судебным делам, возбужденным третьими лицами касательно таких земельных вопросов.
91. В случае задержки предоставления со стороны Государственного партнера Имущественного комплекса, Частный партнер направляет Государственному партнеру уведомление о невыполнении обязательств.
92. Государственный партнер обязан исправить обстоятельство задержки предоставления Имущественного комплекса в течение __ (указать прописью) календарных дней (или по истечении более длительного срока, который может быть указан в уведомлении о невыполнении обязательств или согласован Сторонами иным образом), начиная с даты направления уведомления о невыполнении обязательств.
93. Предоставление Частному партнеру права на Имущественный комплекс в доверительное управление в целях исполнения Типового договора осуществляется в порядке, установленном законодательством.
94. Право доверительного управления Имущественным комплексом вступает в силу с момента его государственной регистрации в установленном законодательством порядке.
95. Описание необходимого для модернизации и эксплуатации Имущественного комплекса, в том числе его оценочной стоимости, местоположение, площадь приведено в приложении 5 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения).
96. Частный партнер не вправе передавать свои права на Имущественный комплекс другим лицам и сдавать его в субаренду.
97. Прекращение Типового договора является основанием для прекращения права доверительного управления Имущественным комплексом.
98. Не допускается совершение сделок в отношении права доверительного управления Имущественным комплексом.
8. Инвестиции Проекта ГЧП
99. Источники и условия финансирования Проекта ГЧП указаны в приложении 6 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения).

100. Инвестициялар, оның ішінде МЖӘ объектісін жаңғырту бойынша жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді қаржыландыру Үлгілік шарттың 17-тарауында көрсетілген шығындарды өтеу және кірістерді алу көздері есебінен өтеуге жатады.
101. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін пайдалануға байланысты қызмет бойынша есеп айырысулар үшін жеке банктік есепшот ашады.
102. Бухгалтерлік есеп жүргізу және қаржылық есептілікті жасау үшін бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнаманың талаптарына, халықаралық немесе ұлттық стандарттарға және бухгалтерлік есепке алудың Үлгілік шоттары жоспарына сәйкес, олардың қажеттіліктері мен қызмет ерекшеліктерін негізге ала отырып, Жекеше әріптес есепке алу саясатын қабылдауға міндетті.
103. Жекеше әріптес бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнаманың, есепке алу саясатының сақталуын қамтамасыз ету, активтерді сақтау, бухгалтерлік есепті жүргізу және қаржылық есептілікті жасау кезінде жымқыру және қателік жағдайларының алдын алу және оларды анықтау жөніндегі шараларды қоса алғанда, операцияларды тиімді жүргізу мақсатында Мемлекеттік әріптес өкілдері қосыла алатын ішкі бақылау қызметін ұйымдастыруға құқылы.
9. МЖӘ жобасын басқаруды ұйымдастыру
104. МЖӘ жобасын басқарудың институционалдық схемасы Үлгілік шартқа 7-қосымшада көрсетілген.
105. Мемлекеттік меншікке берілетін МЖӘ объектісінің баланс ұстаушы Мемлекеттік әріптес – "____________" мемлекеттік мекемесі, Қазақстан Республикасы, __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету), ______ көшесі, __, бизнес-сәйкестендіру нөмірі _____________, жеке сәйкестендіру коды KZ__________, банктік сәйкестендіру коды ____________, "ҚР ҚМ Қазынашылық комитеті" болып табылады.
106. Жаңғырту сатысында МЖӘ объектісінің техникалық күйін бақылау Жекеше әріптеспен жасалған Үлгілік шарт негізінде мыналарды:
1) жобалық шешімдердің;
2) жаңғырту мерзімдерінің, нормативтік құжаттардың талаптарының;
3) жұмыстардың сапасының;
4) көлемдердің, сапаның сәйкестігінің;
5) жобалау-сметалық құжаттаманың, нормативтерге сәйкестігінің;
6) орындалған жұмыстардың аралық қабылдау кезеңіне;
7) ақауларды уақытында жоюдың сақталуына Техникалық қадағалаумен жүзеге асырылады.
МЖӘ жобасы бойынша пайдалану сатысында мектепке дейінгі білім беру мен тәрбиелеудің көрсетілетін қызметтерінің саны мен сапасына бақылау, Үлгілік шартқа сәйкес және заңнамада белгіленген тәртіпте, Мемлекеттік әріптеспен және уәкілетті мемлекеттік органдармен жүзеге асырылады.

100. Инвестиции, в том числе финансирование работ и услуг по модернизации подлежат возмещению за счет источников возмещения затрат и получения доходов, указанных в разделе 17 к Типовому договору.
101. Для расчетов по деятельности, связанной с эксплуатацией объекта ГЧП, Частный партнер открывает отдельный банковский счет.
102. Для ведения бухгалтерского учета и составления финансовой отчетности в соответствии с требованиями законодательства о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, международными или национальными стандартами и типовым планом счетов бухгалтерского учета, исходя из их потребностей и особенностей деятельности, Частный партнер обязан принять учетную политику.
103. Частный партнер для обеспечения соблюдения законодательства о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, учетной политики, эффективного проведения операций, включая меры по сохранности активов, предотвращению и выявлению случаев хищения и ошибок при ведении бухгалтерского учета и составлении финансовой отчетности, вправе организовывать службу внутреннего контроля, в состав которой могут включаться представители Государственного партнера.
9. Организация управления Проектом ГЧП
104. Институциональная схема управления Проектом ГЧП указана в приложении 7 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения).
105. Балансодержателем Объекта ГЧП является Государственный партнер – государственное учреждение "___________________" (указать наименование и местонахождение населенного пункта). Республика Казахстан, ______________________ область, г. ________________, ул. ______, __, бизнес-идентификационный номер _____________, индивидуальный идентификационный код __________, банковский идентификационный код ____________, государственное учреждение "Комитет казначейства министерства финансов Республики Казахстан".
106. Контроль за техническим состоянием Объекта ГЧП по управлению проектом на стадии модернизации осуществляется Техническим надзором, на основании договора заключенного с Частным партнером за соблюдением:
1) проектных решений;
2) сроков модернизации, требований нормативных документов;
3) качества работ;
4) соответствия объемов, качества;
5) соответствия проектно-сметной документации, нормативам;
6) промежуточной приемке этапов выполненных работ;
7) своевременного устранения дефектов.
Контроль за количеством и качеством оказываемых Услуг на стадии эксплуатации по проекту ГЧП осуществляется Государственным партнером и уполномоченными Государственными органами согласно Типовому договору и в установленном законодательством порядке.

107. Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін басқару бойынша, оның ішінде персоналды басқаруды, тәуекелдерді басқаруды, сапаны басқаруды, қаржыларды басқаруды, ресурстарды басқаруды қамтитын бағдарламасы болуы тиіс.
108. Жекеше әріптестің Үлгілік шартты орындауы аясында жоба операторын тағайындау көзделмейді.
10. Рұқсаттар
109. Жекеше әріптес заңнамаға сәйкес, МЖӘ объектісін жаңғырту мен пайдалануды бақылайтын немесе оған әсер ететін Мемлекеттік органдардың сертификаттары мен мақұлдауларын қоса алғанда, МЖӘ объектісін жаңғырту және пайдалану үшін талап етілуі мүмкін барлық Рұқсаттарды алуға, күшінде ұстауға және ұзартуға міндетті. Жекеше әріптес Рұқсаттарды беру және алу туралы өтініштерді даярлаумен байланысты барлық шығыстарды (баждар мен салықтарды қоса алғанда) өтеуі тиіс.
110. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске өзінің Рұқсаттарды беру үшін қажетті құзыреті шегінде көмек көрсетеді. Бұл тармақ Мемлекеттік әріптестің Жекеше әріптес үшін қандай да бір Рұқсат алуына міндеттемесін белгілемейді.
11. МЖӘ объектісін жаңғыртуды ұйымдастыру
111. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін заңнамада белгіленген тәртіпте және Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес жаңғырту.
112. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Жаңғырту бойынша кепілдікті тапсырады, ол келесі өлшемшарттарға сәйкес келуі тиіс:
1) кепілдік қаржылық жабудан кейін ____ (жазумен көрсету) күн ішінде Үлгілік шарт бойынша болжанатын инвестициялардың құнынан ___% мөлшерінде беріледі;
2) кепілдік Мемлекеттік әріптеске Жаңғырту бойынша жұмыстар кезеңінде, Жекеше әріптестің Үлгілік шарттың 112-тармағында көрсетілген Жаңғырту міндеттемелерін кез келген бұзуы жағдайында, берілген Жаңғырту кепілдігі бойынша талаптар қоюға мүмкіндік береді;
3) кепілдік қандай күннің ерте келуіне байланысты қабылдау актісіне қол қойған күннен немесе Бұзу күніне ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күнге тең кезең өткеннен кейін кері қайтарып алынады.
113. Жаңғырту бойынша кепілдік Үлгілік шартқа 8-қосымшада көрсетілген нысан бойынша рәсімделеді.
114. Жаңғырту бойынша міндеттемелері мыналар:
1) Үлгілік шарттың 233-тармағының 2-тармақшасында көрсетілген, Жаңғырту бойынша жұмыстардың мерзімі;
2) Жобалау-сметалық құжаттама бойынша талаптар болып табылады.
115. Жекеше әріптес Жаңғырту бойынша міндеттемелерді Жаңғырту бойынша жұмыстардың басталу күнінен __ (жазумен көрсету) ай өткеннен кейін бұзған жағдайда, Тараптар орындалмаған жаңғырту бойынша міндеттемелерді қалай орындау керектігін шешу мақсатында кездесу өткізуге міндеттенеді.

107. Частный партнер должен иметь программу по управлению Проектом ГЧП, в том числе включающую управление персоналом, управление рисками, управление качеством, управление финансами, управление ресурсами.
108. В рамках исполнения Типового договора Частным партнером не предполагается назначение оператора проекта.
10. Разрешения
109. Частный партнер обязан получить, поддерживать в силе и продлевать все Разрешения, которые могут потребоваться для модернизации и эксплуатации Объекта ГЧП в соответствии с законодательством, включая сертификаты и одобрения Государственных органов, контролирующих модернизацию или эксплуатацию Объекта ГЧП. Частный партнер должен нести все расходы (включая пошлины и налоги) в связи с подготовкой ходатайств о выдаче и получением Разрешений.
110. Государственный партнер оказывает содействие Частному партнеру в пределах своей компетенции, необходимое для выдачи Разрешений. Настоящий пункт не устанавливает обязательства Государственного партнера получить какое-либо Разрешение для Частного партнера.
11. Организация модернизации Объекта ГЧП
111. Частный партнер модернизирует Объект ГЧП в порядке, установленном законодательством и в соответствии с с Проектно-сметной документацией.
112. Частный партнер предоставляет Государственному партнеру Гарантию по модернизации, которая должна соответствовать следующим критериям:
1) гарантия выдается в размере ___% от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору в течение ___(указать прописью) календарных дней после финансового закрытия;
2) гарантия позволяет Государственному партнеру в период Работ по модернизации выдвигать требования по данной Гарантии по модернизации в случае любого нарушения Частным партнером обязательств по модернизации, указанных в пункте 112 Типового договора;
3) гарантия отзывается по истечении периода, равного ___ (указать прописью) календарным дням с даты подписания акта приемки или на Дату расторжения, в зависимости от того, какая из дат наступила раньше.
113. Гарантии по модернизации оформляется по форме, указанной в приложении 8 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения).
114. Обязательствами по модернизации являются следующее:
1) срок Работ по модернизации, указанных подпункта 2 в пункте 233 Типового договора,
2) требования по проектно-сметной документации.
115. В случае нарушения Частным партнером обязательств по модернизации по истечению ___ (указать прописью) месяцев с Даты начала Работ по модернизации, Стороны обязуются провести встречу с целью решения того, как выполнить невыполненные обязательства по модернизации.

116. Жоспарлы аяқтау күні өткен жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жаңғырту бойынша жұмыстарды аяқтау үшін қосымша ___ (жазумен көрсету) ай беруге құқылы. Бұл ретте Мемлекеттік әріптес Жоспарлы аяқтау күнінен ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн өткеннен кейін әр күнге МЖӘ объектісінің Құнынан ___% мөлшерінде мерзімін өткізу үшін айыппұлдар алады.
117. Егер Тараптар Жаңғырту бойынша жұмыстардың басталу күнінен ___ (жазумен көрсету) ай өткенге дейін келісімге қол жеткізе алмаса:
1) жаңғырту бойынша міндеттемелер Жекеше әріптестің, оның ішінде қаржылық ұйымның кінәсі бойынша орындалмаған жағдайда:
Мемлекеттік әріптес, егер осындай кезең ішінде Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптесті орындалмаған талаптардың орындалғаны туралы хабардар еткенде және Мемлекеттік әріптес осыған көз жеткізгенде; соңғы жағдайда Үлгілік шарт бұзылмайтын жағдайды қоспағанда, Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады;
осы тармақшаға сәйкес Үлгілік шартты бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жаңғырту бойынша кепілдік бойынша талаптарды толық көлемде қояды;
Мемлекеттік әріптес, осы тармақшаға сәйкес бұзған жағдайда, Жекеше әріптеске Тіркеу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) күн ішінде, Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес Жекеше әріптес МЖӘ объектісін жаңғырту бойынша жұмсаған және Орындалған жұмыстар актісімен расталған капитал шығындарының сомасынан ___ %-ға тең сомада өтемақы төлеуге міндеттенеді;
2) жаңғырту міндеттемелері Мемлекеттік әріптестің кінәсі бойынша орындалмаған жағдайда:
Жекеше әріптес орындалмаған талаптарды орындау үшін Мемлекеттік әріптеске қосымша ___ (жазумен көрсету) ай беруге құқылы. Егер Тараптар Жаңғырту бойынша жұмыстардың басталу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) ай өткенге дейін келісімге келе алмаса:
Жекеше әріптес, егер осындай кезең ішінде Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптесті орындалмаған талаптардың орындалғаны туралы хабардар еткенде және Жекеше әріптес осыған көз жеткізгенде; соңғы жағдайда Үлгілік шарт бұзылмайтын жағдайды қоспағанда, Мемлекеттік Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады;
осы тармақшаға сәйкес бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Жаңғырту бойынша кепілдікті қайтарады;
Мемлекеттік әріптес, осы тармақшаға сәйкес бұзған жағдайда, Жекеше әріптеске Тіркеу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде, Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес Жекеше әріптес МЖӘ объектісін жаңғырту бойынша жұмсаған және Орындалған жұмыстар актісімен расталған капитал шығындарының сомасынан ___ %-ға тең сомада өтемақы төлеуге міндеттенеді.

116. В случае просрочки Даты планового завершения, Государственный партнер вправе предоставить дополнительных __ (указать прописью) месяца для завершения Работ по модернизации. При этом Государственный партнер по истечению ___ (указать прописью) календарных дней с Даты планового завершения взимает штрафы за просрочку в размере ____% за каждый день от Стоимости Объекта ГЧП.
117. Если Стороны не могут достичь соглашения до истечения ___ (указать прописью) месяцев с Даты начала Работ по модернизации:
1) в случае невыполнения обязательств по модернизации по вине Частного партнера, в том числе по вине финансовой организации:
Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения, за исключением случая, если в течение такого периода Частный партнер уведомил Государственного партнера, что невыполненные условия были выполнены, и Государственный партнер удостоверился в этом. В последнем случае Типовой договор не расторгается;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом Государственный партнер выставляет требования по Гарантии по модернизации в полном объеме;
Государственный партнер в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом обязуется в течение ___ (указать прописью) месяцев с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в сумме, равной 100 % от суммы капитальных затрат, произведенных Частным партнером по модернизации Объекта ГЧП и подтвержденных актами выполненных работ согласно проектно-сметной Документации.
2) В случае невыполнения обязательств по модернизации по вине Государственного партнера:
Частный партнер вправе предоставить дополнительных ___ (указать прописью) месяцев Государственному партнеру для выполнения невыполненных условий. Если Стороны не могут достичь соглашения до истечения ___ (указать прописью) месяцев с Даты начала Работ по модернизации:
Частный партнер расторгает Типовой договор, направив Государственному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения, за исключением случая, если в течение такого периода Государственный партнер уведомил Частного партнера, что невыполненные условия были выполнены, и Частный партнер удостоверился в этом. В последнем случае Типовой договор не расторгается;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Гарантию по модернизации;
Государственный партнер в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом обязуется в течение ____(указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в сумме, равной 100% от суммы капитальных затрат, произведенных Частным партнером по модернизации Объекта ГЧП и подтвержденных актом выполненных работ согласно проектно-сметной Документации.

3) егер қандай да бір талап еңсерілмейтін күш (форс-мажор) жағдаяттарымен байланысты орындалмаса:
кез келген Тарап Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын өзге Тарапқа хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұза алады;
осы тармақшаға сәйкес Үлгілік шартты бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Жаңғырту бойынша кепілдікті қайтарады;
Мемлекеттік әріптес, осы тармақшаға сәйкес бұзған жағдайда, Жекеше әріптеске Тіркеу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде, Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес Жекеше әріптес МЖӘ объектісін жаңғырту бойынша жұмсаған және Орындалған жұмыстар актісімен расталған капитал шығындарының сомасынан ___ %-ға тең сомада өтемақы төлеуге міндеттенеді.
118. МЖӘ объектісін жаңғырту Жекеше әріптес тартатын қаражаттар есебінен жүзеге асырылады.
119. Жекеше әріптес МЖӘ объектісінің техникалық құрамына, ұсынылған материалдар мен жабдықтардың тиісті емес сапасына жауапты болады.
120. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске және оның уәкілеттік берген тұлғаларына МЖӘ объектісіне еркін қолжетімділікті қамтамасыз етеді.
121. Жекеше әріптес Техникалық қадағалаудың келісуі бойынша, МЖӘ объектісін Жаңғырту бойынша жұмыстарды орындауға, әрекеттері үшін Жекеше әріптес өзінің меншікті әрекеттері ретінде жауап беретін үшінші тұлғаларды (қажет болған жағдайда нақты тартылатын тұлғаларды көрсетуге болады) тартуға құқылы.
122. Жекеше әріптес Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі кезеңінде Жаңғырту бойынша жұмыстардың сапасына жауапты болады.
123. Жекеше әріптес Жаңғырту бойынша жұмыстар кезеңінде Мемлекеттік әріптеске ай сайын Жаңғырту бойынша жұмыстардың орындалуы және олардың Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкестігі туралы мәліметтерден тұратын жаңғырту туралы есеп тапсырып отыруы тиіс.
124. Жаңғырту туралы есептер жұмыстардың жүргізілу тәртібі, жаңғырту үшін қолданылған материалдар және жаңғырту шығыстары туралы ақпаратты қамтуы тиіс. Жаңғырту туралы есептер Жекеше әріптестің Бас мердігерлермен немесе Кредиторлармен қатынастарында қолданылатын кез келген өзге нысанда берілуі мүмкін.
125. Мемлекеттік әріптес МЖӘ объектісін Жаңғырту бойынша жұмыстардың орындалуын ұйымдастыру кезінде Жекеше әріптеске көмек көрсетуге міндеттенеді.
126. Мемлекеттік әріптес Жобалау-сметалық құжаттаманың Үлгілік шартта белгіленген талаптарға сәйкес келмеуін анықтаған жағдайда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес шешімінің негізінде жобалық құжаттамаға қажетті өзгерістер енгізу сәтіне дейін МЖӘ объектісін Жаңғырту бойынша жұмысты тоқтата тұруға міндеттенеді. Жобалау-сметалық құжаттаманың Үлгілік шартта белгіленген талаптарға сәйкес келмеуін анықтаған кезде Жекеше әріптес Үлгілік шартта көрсетілген тәртіпте және мөлшерде Мемлекеттік әріптес алдында жауапты болады.

3) если какое-либо условие не выполнено в связи с обстоятельствами непреодолимой силы (форс-мажор):
любая Сторона может расторгнуть Типовой договор, направив другой Стороне уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до даты расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Гарантию по модернизации.
Государственный партнер в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом обязуется в течение ____ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в сумме равной 100% от суммы капитальных затрат, произведенных Частным партнером по модернизации Объекта ГЧП и подтвержденных актом выполненных работ согласно проектно-сметной документации.
118. Модернизация Объекта ГЧП осуществляется за счет средств, привлекаемых Частным партнером.
119. Частный партнер несет ответственность за техническое содержание объекта ГЧП, за ненадлежащее качество предоставленных им материалов и оборудования.
120. Государственный партнер обеспечивает Частному партнеру свободный доступ Частного партнера и уполномоченных им лиц к Объекту ГЧП.
121. Частный партнер вправе по согласованию с Техническим надзором привлекать к выполнению Работ по модернизации Объекта ГЧП третьих лиц (в случае необходимости возможно указание конкретных привлекаемых лиц), за действия которых Частный партнер несет ответственность как за свои собственные.
122. Частный партнер несет ответственность за качество Работ по модернизации в период действия Типового договора.
123. В период Работ по модернизации Частный партнер должен ежемесячно предоставлять Государственному партнеру отчет о модернизации, содержащий сведения о выполнении Работ по модернизации и их соответствии с проектно-сметной документацией.
124. Отчеты о модернизации должны содержать информацию о порядке производства работ, использованных материалов для модернизации и расходов по модернизации. Отчеты о модернизации могут подаваться в любой другой форме, которая используется Частным партнером в его отношениях с Генеральным подрядчиком или Кредиторами.
125. Государственный партнер обязуется оказывать Частному партнеру содействие при организации выполнения Работ по модернизации Объекта ГЧП.
126. При обнаружении Государственным партнером несоответствия проектно-сметной документации требованиям, установленным Типовым договором, Частный партнер обязуется с момента получения соответствующего уведомления до момента внесения необходимых изменений в проектно-сметную документацию приостановить Работу по модернизации Объекта ГЧП. При обнаружении несоответствия Проектной документации требованиям, установленным Типовым договором, Частный партнер несет ответственность перед Государственным партнером в порядке и размерах, указанных в Типовом договоре.

127. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін заңнамада және Үлгілік шартта белгіленген тәртіпте пайдалануға енгізеді.
128. Жекеше әріптес Үлгілік шартта белгіленген мерзімде МЖӘ объектісін жаңғыртуды және пайдалануға беруді мүмкін емес ететін Тараптарға тәуелді емес мән-жайларды анықтаған кезде, Жекеше әріптес Үлгілік шартты орындау бойынша Тараптардың кейінгі іс-қимылдарын келісу мақсатында аталған жағдаяттар туралы Мемлекеттік әріптеске дереу хабарлауға міндеттенеді.
129. Мемлекеттік әріптес Үлгілік шартта және бастапқы Жобалау-сметалық құжаттамада көрсетілмеген, бірақ МЖӘ объектісін салу үшін күтпеген мән-жағдайлар пайда болғанда талап етілетін қосымша жұмыстарды орындауды Жекеше әріптеске тапсыруға құқылы.
130. Жекеше әріптес ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн мерзімде Үлгілік шарттың 129-тармағында көрсетілген жұмыстарды орындау шығыстарының сметасын, сондай-ақ қосымша жұмыстардың орындалу кестесін ұсынады. Бұл ретте Мемлекеттік әріптес тиісті құжаттарды алған күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күннен аспайтын қысқа мерзімде Жекеше әріптеске оларды бекіту немесе бас тарту туралы хабарлауға міндеттенеді.
131. Үлгілік шарттың 129-тармағында көрсетілген жобалау кезінде жіберілген қателер немесе жіберілген олқылықтар салдарынсыз туындаған және Жекеше әріптес үшін қосымша шығындар алып келетін қосымша жұмыстар шығыстарын Мемлекеттік әріптес өтейді.
132. Егер Үлгілік шарттың 129-тармағында көрсетілген қосымша жұмыстарды орындау Үлгілік шартқа 3-қосымшада келтірілген қаржы-экономикалық жоспар көрсеткіштерін бұзуға алып келетін болса, Тараптар белгіленген тәртіпте Үлгілік шартқа өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізеді.
133. Жекеше әріптес жұмыскерлердің жұмыс орнындағы қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі нормаларға сәйкес қауіпсіздік бойынша жауапты жұмыскерді тағайындау және функцияларын атқаруы бойынша жауапты болады.
12. Ауыстырылатын шамдарды кәдеге жарату
134. Жекеше әріптес ауыстырылатын шамдарды заңнамада белгіленген талаптарға сәйкес кәдеге жаратады.
135. Жекеше әріптес кәдеге жарату кезінде Мемлекеттік әріптестің кез келген ұсынымдарын есепке алады және заңнаманың ережелерін сақтайды.
13. МЖӘ объектісіне меншік құқықтары және оларды беру тәртібі
136. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптесті бұл туралы Жоспарлы аяқтау күніне дейін ____ (жазумен көрсету) айдан кешіктірмей жазбаша хабардар етуге міндетті.
137. МЖӘ объектісін мемлекеттік меншікке қабылдау Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 25 қарашадағы № 713 бұйрығымен бекітілген МЖӘ объектілерін мемлекеттік меншікке қабылдау қағидаларында белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады.

127. Частный партнер вводит Объект ГЧП в эксплуатацию в порядке, установленном законодательством.
128. При обнаружении Частным партнером не зависящих от Сторон обстоятельств, делающих невозможным модернизацию и ввод в эксплуатацию Объекта ГЧП в сроки, установленные Типовым договором, Частный партнер обязуется немедленно уведомить Государственного партнера об указанных обстоятельствах в целях согласования дальнейших действий Сторон по исполнению Типового договора.
129. Государственный партнер вправе поручить Частному партнеру выполнение дополнительных работ, не указанных в Типовом договоре и в первоначальной проектно-сметной документации, но требуемых ввиду возникших непредвиденных обстоятельств для модернизации Объекта ГЧП.
130. Частный партнер, в срок – ___ (указать прописью ) календарных дней представляет смету расходов на выполнение указанных в пункте 129 Типового договора работ, а также график выполнения дополнительных работ. При этом Государственный партнер обязуется сообщать Частному партнеру об их утверждении или отказе в кратчайшие сроки, не превышающие ___ (указать прописью) дней с момента получения соответствующих документов.
131. Расходы на дополнительные работы, указанные в пункте 129 Типового договора, которые возникли не вследствие ошибок или упущений, допущенные при проектировании и которые влекут за собой дополнительные затраты для Частного партнера, несет Государственный партнер.
132. В случае, если выполнение дополнительных работ, указанных в пункте 129 Типового договора, повлечет за собой нарушение показателей приведенных в приложении 3 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения) Стороны в установленном порядке вносят изменения и/или дополнения в Типовой договор.
133. Частный партнер несет ответственность по назначению и выполнению функций ответственного работника по безопасности в соответствии с нормами по безопасности и охране труда работников на рабочем месте.
12. Утилизация заменяемых светильников
134. Частный партнер утилизирует заменяемые светильники в соответствии с установленными требованиями законодательства.
135. При утилизации Частный партнер учитывает любые рекомендации Государственного партнера и соблюдает положения законодательства.
13. Права собственности на Объект ГЧП и порядок их передачи
136. Не позднее чем за ____ (указать прописью) месяца до Даты планового завершения Частный партнер обязан письменно уведомить об этом Государственного партнера.
137. Прием Объекта ГЧП в государственную собственность осуществляется в порядке, установленном Правилами приема объектов государственно-частного партнерства в государственную собственность, утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 713 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12487).

138. Тараптар МЖӘ объектісін мемлекеттік меншікке тапсырғаннан кейін Жекеше әріптестің өтініші келіп түскен күннен ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күннен көп емес мерзімде, қандай күн ертерек келетіндігіне байланысты Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін немесе Үлгілік шартты бұзу күніне дейін Үлгілік шарт бойынша құқықтарды іске асыру және міндеттемелерді орындау үшін МЖӘ объектісін Жекеше әріптестің иеленуіне және пайдалануына қабылдау-тапсыру актісін рәсімдейді.
139. Жекеше әріптес Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін, ал Үлгілік шартта қарастырылған оны мерзімінен бұрын бұзған және өзге де жағдайларда Үлгілік шартты бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) айдан кешіктірмей Мемлекеттік әріптестің мекен-жайына ілеспе хатпен қызметтерді және барлық қажетті құжаттаманы қоса МЖӘ объектісін Мемлекеттік әріптеске тапсыру жоспарын дайындайды.
140. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптестен МЖӘ объектісін тапсыру жоспарын алған күннен бастап _____ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде оны тексеруі және бекітуі тиіс.
141. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін, оны мерзімінен бұрын бұзған және Үлгілік шартта қарастырылған өзге де жағдайларда ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде:
1) соңғы ___ (жазумен көрсету) жылдағы барлық сызбаларды, тексерулердің нәтижелерін және құжаттарды;
2) шектеусіз, пайдалануда тұрған коммуникацияларды, дабылдарды және өзге де жүйелерді қоса, МЖӘ объектісіне қызмет көрсету бойынша операциялық және техникалық құжаттаманы;
3) жабдықтарға, материалдарға және жұмыстарға қатысты өндірушінің кепілдіктерін;
4) барлық автоматтандырылған және автоматтандырылмаған жазбаларды, есептерді, деректерді, құжаттарды және ақпаратты;
5) МЖӘ объектісімен байланысты Үлгілік шарттар бойынша барлық құқықтарды және Жекеше әріптесті сақтандыру шарттарын;
6) Жекеше әріптеске немесе оның шотына төлеуге жататын, бірақ осындай күнге төленбеген сақтандыру өтемі сомаларына қатысты барлық құқықтарды өтеусіз тапсыруы тиіс.
142. Мемлекеттік әріптес Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын МЖӘ объектісін қарауды жүргізуі тиіс.
143. МЖӘ объектісін қарау кезінде тапсырылатын МЖӘ объектісінде Ақаулар табылған жағдайда Мемлекеттік әріптес оны жою үшін Жекеше әріптесті анықталған Ақау туралы хабардар етеді. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптес Ақауларды жойғаннан кейін қорытынды қарауға сүйене отырып, қабылдау-тапсыру актісін беруі тиіс.

138. После передачи Объекта ГЧП в государственную собственность, Стороны в срок не более ___ (указать прописью) календарных дней со дня поступления заявления Частного партнера оформляют акт приема-передачи Объекта ГЧП во владение и пользование Частному партнеру для реализации прав и выполнения обязательств по Типовому договору, до Даты истечения срока действия Типового договора или до Даты Расторжения Типового договора, в зависимости от того, какая дата наступит раньше.
139. Не менее чем за __ (указать прописью) месяцев до истечения срока действия Типового договора, а в случае его досрочного расторжения и в иных случаях, предусмотренных Типовым договором не менее чем за __ (указать прописью) месяцев, Частный партнер готовит план передачи Государственному партнеру Объекта ГЧП, включая Услуги и всю необходимую документацию.
140. Государственный партнер должен проверить и утвердить план передачи Объекта ГЧП в течение ___ (указать прописью) календарных дней с даты ее получения от Частного партнера.
141. В течение __ (указать прописью) дней до Даты истечения срока действия Типового договора, его досрочного расторжения и в иных случаях, предусмотренных Типовым договором, Частный партнер обязан безвозмездно передать Государственному партнеру:
1) все чертежи, результаты проверок и документы за последние ___ (указать прописью) лет;
2) операционную и техническую документацию по обслуживанию Объекта ГЧП, включая, без ограничений, коммуникации, сигнализации и другие системы, находящиеся в эксплуатации;
3) гарантии производителя в отношении оборудования, материалов и работ;
4) все автоматизированные или неавтоматизированные записи, отчеты, данные, документы и информацию;
5) все права по договорам, связанным с Объектом ГЧП, и договоры страхования Частного партнера;
6) все права в отношении сумм страхового возмещения, подлежащие оплате Частному партнеру или на его счет, но не выплаченные на такую дату.
142. Государственный партнер должен произвести осмотр Объекта ГЧП за ___ (указать прописью) месяца до Даты истечения срока действия Типового договора.
143. При осмотре Объекта ГЧП в случае обнаружения дефектов у передаваемого Объекта ГЧП Государственный партнер оповещает Частного партнера о выявленном Дефекте для его устранения. После устранения Частным партнером Дефектов, основываясь на заключительном осмотре Государственный партнер должен выдать акт приема-передачи.

144. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін басқарудың көшуін, Қызметтерді тұтынушылар үшін артық кідірістер мен қолайсыздықтарды болдырмауды қамтамасыз ететіндей қамтамасыз ету үшін, Мемлекеттік әріптеспен толық көлемде қызмет істеуге міндетті.
145. МЖӘ объектісі пайдалануға берілгенге дейін Шарт мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске беретін МЖӘ объектісіне үшінші тұлғалар құқықтарының ауыртпалығы салынбауға тиіс. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі аяқталған, сондай-ақ МЖӘ объектісін пайдалануға берген күннен кейін оны мерзімінен бұрын бұзған жағдайда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске беретін МЖӘ объектісі Үлгілік шартқа 9-қосымшада көрсетілген күйде болуы, оның бейініне сәйкес пайдалануға жарамды болуға тиіс және оған үшінші тұлғалар құқықтарының ауыртпалығы салынбауға тиіс.
146. Жекеше әріптес тапсыру күнінен бастап МЖӘ объектісін иелену және пайдалану құқығын жоғалтады.
14. МЖӘ объектісін пайдалану
147. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін, Жоспарлы аяқтау және Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске МЖӘ объектісін пайдалануға беру күнінен бастап Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін энергиятиімділік көркеткіштеріне қол жеткізу бойынша кірістерді алу мүмкіндігімен тек қана Қызметтерді ұйымдастыру үшін пайдаланады.
148. МЖӘ объектісі ___ (жазумен көрсету) жыл мерзімге пайдалануға беріледі.
149. Жекеше әріптес пайдалану кезінде дербес және өз есебінен:
1) мүліктің техникалық құрамын және сақталуын қамтамасыз етеді;
2) мүлікті ағымдық жөндеуді жүзеге асырады;
3) мүлікті пайдаланумен байланысты барлық төлемдерді жүргізеді;
4) Заңнамада белгіленген өртке қарсы, санитариялық және өзге де нормалардың сақталуын бақылауды жүзеге асырады.
150. Жекеше әріптес өзінің басқа мүлкінен оған пайдалануға берілген мүлікті жекешелейді және ол бойынша дербес есеп жүргізеді.
151. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін иеліктен шығаруға, оның мүлкін кепілге беруге, мақсатты тағайындалуын өзгертуге, Мемлекеттік әріптестің рұқсатынсыз қабырғаларды бұзуды немесе тұрғызуды, ғимараттың жоспарлануын өзгертуді қоса алғанда, мүлікке қандай да бір өзгерістер (ағымдық және күрделі жөндеуден басқа) енгізуге құқығы жоқ.
152. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігін тапсырады, ол келесі өлшемшарттарға сәйкес келуі тиіс:
1) кепілдік Жаңғырту бойынша кепілдіктің аяқталу күнінен бастап, қабылдау актісіне сәйкес, МЖӘ объектісінің құнынан ___% мөлшерінде беріледі;
2) кепілдік Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімі өткен күннен бастап кері қайтарып алынады;
3) кепілдік Мемлекеттік әріптеске, Жекеше әріптес Үлгілік шартқа 10-қосымшада көрсетілген, көрсетілетін қызметтер сапасы индикаторларын және толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзған жағдайда, берілген Пайдалану кепілдігі бойынша талаптар қоюға мүмкіндік береді;

144. Частный партнер обязан в полной мере сотрудничать с Государственным партнером для обеспечения перехода управления Объектом ГЧП с тем, чтобы обеспечить безопасность и избежать излишней задержки или неудобства для потребителей услуг.
145. В случае досрочного расторжения Типового договора до введения Объекта ГЧП в эксплуатацию передаваемый Частным партнером Государственному партнеру Объект ГЧП не должен быть обременен правами третьих лиц. В случае окончания срока действия Типового договора, а также его досрочного расторжения после дня введения Объекта ГЧП в эксплуатацию передаваемый Частным партнером Государственному партнеру Объект ГЧП должен находиться в состоянии указанном в приложении 9 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения), быть пригодным для эксплуатации согласно его профилю и не должен быть обременен правами третьих лиц.
146. Начиная с даты передачи, Частный партнер утрачивает право владения и пользования Объектом ГЧП.
14. Эксплуатация объекта ГЧП
147. Частный партнер эксплуатирует Объект ГЧП исключительно для организации Услуг, с возможностью получения дохода по достижению показателей энергоэффективности с Даты планового завершения и передачи Государственным партнером Частному партнеру Объекта ГЧП в эксплуатацию и до Даты истечения срока действия Типового договора.
148. Объект ГЧП передается в эксплуатацию сроком на ___(указать прописью) лет.
149. Частный партнер при эксплуатации объекта ГЧП самостоятельно и за свой счет:
1) обеспечивает техническое содержание и сохранность имущества;
2) осуществляет текущий ремонт имущества;
3) производит все платежи, связанные с эксплуатацией имущества;
4) осуществляет контроль за соблюдением противопожарных, санитарных и иных норм, установленных действующим законодательством.
150. Частный партнер обособляет переданное ему в эксплуатацию имущество от другого своего имущества и ведет по нему самостоятельный учет.
151. Частный партнер не вправе отчуждать, передавать в залог имущество объекта ГЧП, без согласия Государственного партнера вносить какие-либо изменения в имущество (кроме текущего и капитального ремонта).
152. Частный партнер предоставляет Государственному партнеру Эксплуатационную гарантию, которая должна соответствовать следующим критериям:
1) гарантия выдается в размере __% от стоимости Объекта ГЧП согласно акту приемки с Даты завершения Гарантии по модернизации;
2) гарантия отзывается с Даты истечения срока действия Типового договора;
3) гарантия позволяет Государственному партнеру выдвигать требования по данной Эксплуатационной гарантии в случае нарушения Частным партнером индикаторов качества предоставляемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности, указанных в приложении 10 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения);

4) кепілдік инфляцияның жылдық ___% мөлшерлемесіне индекстеледі;
5) кепілдік жыл сайынғы индекстеуді есепке ала отырып, әр ___ (жазумен көрсету) жыл сайын және Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін беріледі;
6) кепілдік Үлгілік шартқа 11-қосымшада көрсетілген нысан бойынша рәсімделеді;
7) Пайдалану кепілдігінен айыппұлдар ұсталған жағдайда, Жекеше әріптес Пайдалану кепілдігінің сомасын ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде тиісті сомаға толтырады.
153. Көрсетілетін қызметтер сапасы индикаторларын және МЖӘ объектісін (көшелерді жарықтандыру желілері) толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзғаны үшін Төлем мөлшерлері Үлгілік шартқа 10-қосымшаның ережелеріне сәйкес анықталады.
154. Жекеше әріптес Үлгілік шартқа және заңнамаға сәйкес, МЖӘ объектісінің толық пайдалану дайындығына және тәуліктің 24 сағаты ішінде, жылдың әрбір күні жауапты болады.
155. Жекеше әріптестің кінәсі бойынша, Жекеше әріптес Қызметтерді көрсету күнінен бастап Үлгілік шарттың айрықша талаптарын бұзған жағдайда:
1) Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады:
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (пайдаланудың рұқсат етілетін минималды мерзімін көрсету) жылы өткенге дейін бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді;
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (пайдаланудың рұқсат етілетін орта мерзімін көрсету) жылы кезеңінде бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді, ал Жекеше әріптеске ИШӨ сомасынан ___% мөлшерде өтемақы, Бұзу күніне Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске төленген, ИШӨ сомасын азайтқандағы мемлекет қабылдаған міндеттеме төленеді;
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (ИШӨ төлеу кезеңіндегі пайдаланудың рұқсат етілетін максималды мерзімін көрсету) жылы кезеңінде бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді, ал Жекеше әріптеске ИШӨ сомасынан ___% мөлшерде өтемақы, Бұзу күніне Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске төленген, ИШӨ сомасын азайтқандағы мемлекет қабылдаған міндеттеме төленеді;
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (ИШӨ төлегеннен кейін пайдаланудың рұқсат етілетін максималды мерзімін көрсету) жылы кезеңінде бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді;

4) гарантия индексируется на годовую ставку инфляции ___%;
5) гарантия предоставляется каждые ___ (указать прописью) лет с учетом ежегодной индексации и до Даты истечения срока действия Типового договора;
6) гарантия оформляется по форме, указанной в приложении 11 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения);
7) в случае удержания штрафов с Эксплуатационной гарантии сумма Эксплуатационной гарантии пополняется на соответствующую сумму Частным партнером в течение ___ (указать прописью) календарных дней.
153. Размеры оплаты за нарушения индикаторов качества оказываемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности Объекта ГЧП (сетей уличного освещения) определяется в соответствии с приложением 10 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения).
154. Частный партнер несет ответственность за полную эксплуатационную готовность Объекта ГЧП в соответствии с Типовым договором и законодательством в течение 24 часов в сутки, каждый день в году.
155. В случае нарушения Частным партнером Существенных условий Типового договора с Даты начала оказания Услуг по вине Частного партнера:
1) Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом до истечения ___(указать минимальный допустимый срок эксплуатации) лет эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма по Эксплуатационной гарантии;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом в период ___ (указать средний допустимый срок эксплуатации) лет эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма Эксплуатационной гарантии, а Частному партнеру оплачивается компенсация в размере ___% от суммы КИЗ, принятой государством обязательство, за минусом суммы КИЗ, выплаченной Государственным партнером Частному партнеру на Дату Расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом пункта в период ___ (указать максимальный допустимый срок эксплуатации в период выплаты КИЗ) лет эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма Эксплуатационной гарантии, а Частному партнеру оплачивается компенсация в размере ___% от суммы КИЗ, принятой государством обязательство, за минусом суммы КИЗ, выплаченной Государственным партнером Частному партнеру на Дату Расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом в период ___ (указать максимальный допустимый срок эксплуатации после выплаты КИЗ) лет эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма Эксплуатационной гарантии;

2) Мемлекеттік әріптес осы тармақтың 1)-тармақшасында көрсетілген жағдайларда, Бұзу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде Жекеше әріптеске тиісті сомадағы өтемақы төлеуге міндеттенеді.
156. Мемлекеттік әріптестің кінәсі бойынша, Жекеше әріптес Қызметтерді көрсету күнінен бастап Үлгілік шарттың айрықша талаптарын бұзған жағдайда:
Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады:
осы тармаққа сәйкес бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Пайдалану кепілдігін қайтарады;
осы тармаққа сәйкес бұзған жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде, Жекеше әріптес алған сақтандыру төлемдерін шегергендегі, пайда NPV _________ теңгеге тең болған кезде ____ %-ға тең болатын, Жекеше әріптес салған капиталдың ішкі мөлшерлемесін қамтамасыз ететін пайда сомасын қоса алғанда, Жекеше әріптес МЖӘ объектісін жаңғырту бойынша жұмсаған және орындалған жұмыстар актісімен расталған капитал шығындарынан 100%-ға тең сомада өтемақы төлеуге міндеттенеді.
157. Егер қандай да бір талап еңсерілмейтін күш (форс-мажор) жағдаяттарымен байланысты орындалмаса:
кез келген Тарап Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын өзге Тарапқа хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұза алады;
осы тармаққа сәйкес бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Пайдалану кепілдігін қайтарады;
158. Шарт Жекеше әріптес Пайдалану кепілдігін ұсынбаған жағдайда және Пайдалану кепілдігінің Үлгілік шарттың 152-тармағында көрсетілген өлшемшарттарға және Үлгілік шартқа 10-қосымшаның ережелеріне сәйкес келмеу жағдайында бұзылады.
159. Жекеше әріптес заңнамаға сәйкес МЖӘ объектісінің қауіпсіздігін және пайдалану сапасын қамтамасыз етуге міндетті.
15. МЖӘ объектісін жөндеу және жаңғырту
160. Жекеше әріптес МЖӘ объектісі пайдалануға енгізілген сәттен бастап әр ___ (кезеңділігін көрсету) жыл сайын Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі біткенге дейін ағымдық жөндеу жүргізуге міндеттенеді.
161. Жекеше әріптес пайдалану кезеңінде МЖӘ объектісін, оның ішінде жабдықтарды жаңғыртуды жүйені жетілдіру, МЖӘ объектісін жаңарту, оны жаңа талаптар мен нормаларға, технологияларға, техникалық Үлгілік шарттарға, сапа көрсеткіштеріне сәйкес келтіру жолымен жүзеге асырады.

2) Государственный партнер в случаях указанных в подпункте 1 настоящего пункта обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в соответствующей сумме.
156. В случае нарушения Частным партнером существенных условий Типового договора с Даты начала оказания Услуг по вине Государственного партнера:
Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения:
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Эксплуатационную гарантию;
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в сумме, равной 100% от суммы капитальных затрат, произведенных Частным партнером по модернизации Объекта ГЧП и подтвержденных актами выполненных работ, включая сумму прибыли, которая обеспечивает внутреннюю ставку вложенного капитала Частным партнером, равную ___ % при NPV (чистая приведенная стоимость) прибыли равной ___ тенге за вычетом страховых выплат, полученных Частным партнером.
157. Если какое-либо условие не выполнено в связи с обстоятельствами непреодолимой силы (форс-мажор):
любая Сторона может расторгнуть Типовой договор, направив другой Стороне уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Эксплуатационную гарантию.
158. Типовой договор расторгается в случае непредставления Частным партнером Эксплуатационной гарантии и в случае несоответствия Эксплуатационной гарантии критериям, указанным в пункте 152 Типового договора и положениям приложения 10 к Типовому договору.
159. Частный партнер обязан обеспечить безопасность и качество эксплуатации Объекта ГЧП в соответствии с законодательством.
15. Ремонт и модернизация Объекта ГЧП
160. Частный партнер с момента ввода Объекта ГЧП в эксплуатацию каждый ___ (указать периодичность) год обязуется производить текущий ремонт, до истечения срока действия Типового договора.
161. Частный партнер в период эксплуатации осуществляет модернизацию объекта ГЧП, в том числе оборудования, путем совершенствования системы, обновления Объекта ГЧП, приведения его в соответствие с новыми требованиями и нормами, технологиями, техническими условиями, показателями качества.

162. МЖӘ объектісін күрделі жөндеу Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес Мемлекеттік әріптеспен келісу бойынша қызметті ішінара тоқтату арқылы жүзеге асырылады.
163. Ағымдық жөндеу жүргізу немесе МЖӘ объектісін жаңғырту кезеңінде МЖӘ объектісінің жұмыс істеуін толық тоқтатуға жол берілмейді.
164. Жекеше әріптес күрделі жөндеудің басталуына дейін ___ (жазумен көрсету) ай бұрын Мемлекеттік әріптеске қызметтерді көрсету сапасын нашарлатпастан жөндеудің кестесін, мерзімін көрсету арқылы күрделі жөндеу жүргізу жоспарын тапсыруға міндетті.
16. Салық салу
165. Жекеше әріптес Үлгілік шарт бойынша қызметінің аясында МЖӘ жобасы бойынша салық заңнамасымен реттелетін салықтық міндеттемелерді атқарады.
166. Үлгілік шарт аясында жүзеге асырылатын қызмет бойынша бюджетке төленетін салықтар мен басқа да міндетті төлемдер бойынша салықтық міндеттемелерді есептеу, оларды төлеу бойынша міндеттемелердің туындаған сәтіне, қолданыстағы Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес жүргізіледі.
167. Үлгілік шарт аясында жүзеге асырылатын қызмет бойынша салықтық міндеттемелерді орындау Жекеше әріптесті Шарт аясынан тыс қызметті жүзеге асыру бойынша салықтық міндеттемелердің туындаған күніне қолданыстағы Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес салықтық міндеттемелерді орындаудан босатпайды.
17. Шығындарды өтеу және кірістер алу көздері
168. Үлгілік шартқа 12-қосымшада көрсетілген көлем мен мерзімдердегі инвестициялық шығындар өтемақысы, операциялық шығындар өтемақысы және __________ басқарғаны үшін сыйақы (керегін көрсету) Жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістер алу көздері болып табылады.
169. МЖӘ объектісінің құны әзірленген Жобалау-сметалық құжаттамаға және оған тиісті сараптамаларға сәйкес, Үлгілік шартқа өзгерістер енгізу жолымен түзетіледі.
170. Қабылдау актісіне қол қойғаннан кейін жаңғыртылған объектіні пайдалануға қабылдау кезіндегі МЖӘ объектісінің құны МЖӘ объектісінің Құнынан төмен болса, онда төленуге жататын ИШӨ мөлшері қабылдау актісіне сәйкес азайтылады.
171. Қабылдау актісіне қол қойғаннан кейін объектіні пайдалануға қабылдау кезіндегі МЖӘ объектісінің құны МЖӘ объектісінің Құнынан төмен болса, онда төленуге жататын ИШӨ мөлшері қабылдау актісіне сәйкес азайтылады.
172. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске ұзақ мерзімді қарызға қызмет көрсету бойынша нақты келтірілген шығындардың негізінде жыл сайын ___________ (керегін көрсету) төлейді.

162. Капитальный ремонт Объекта ГЧП осуществляется в соответствии с проектно-сметной документацией по согласованию с Государственным партнером с частичной приостановкой деятельности.
163. В период проведения текущего ремонта или модернизации Объекта ГЧП не допускается полное приостановление функционирования Объекта ГЧП.
164. За ___ (указать прописью) месяцев до начала капитального ремонта Частный партнер обязан представить Государственному партнеру план мероприятий, с указанием графика, срока ремонта без ухудшения качества оказания услуг.
16. Налогообложение
165. Частный партнер в рамках деятельности по Типовому договору исполняет налоговые обязательства по проекту ГЧП регулируемые налоговым законодательством.
166. Исчисление налоговых обязательств по налогам и другим обязательным платежам в бюджет по деятельности, осуществляемой в рамках Типового договора, производится в соответствии с налоговым законодательством, действующим на момент возникновения обязательств по их уплате.
167. Исполнение налоговых обязательств по деятельности, осуществляемой в рамках Типового договора, не освобождает Частного партнера от исполнения налогового обязательства по осуществлению деятельности, выходящей за рамки Типового договора в соответствии с налоговым законодательством, действующим на дату возникновения налогового обязательства.
17. Источники возмещения затрат и получения доходов
168. Источниками возмещения затрат и получения доходов Частного партнера являются: компенсация инвестиционных затрат, компенсация операционных затрат и вознаграждения за управление __________ (указать необходимое) в объеме и сроках, указанных в приложении 12 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения).
169. Стоимость Объекта ГЧП корректируется согласно разработанной проектно-сметной документации и соответствующих экспертиз на нее путем внесения изменений в Типовой договор.
170. В случае если стоимость объекта ГЧП Частного партнера при принятии акта приемки ниже Стоимости объекта ГЧП по проектно-сметной документации, то размер КИЗ, подлежащих к выплате и принимаемое государством обязательство снижается стоимости объекта ГЧП согласно акту приемки.
171. В случае если стоимость Объекта ГЧП при принятии модернизированного объекта акта приемки выше Стоимости объекта ГЧП по проектно-сметной документации, то размер КИЗ, подлежащих к выплате остается неизменным.
172. Государственный партнер уплачивает Частному партнеру ___________ (указать необходимое) ежегодно на основании фактически понесенных затрат на вознаграждение по обслуживанию долгосрочного займа.

173. Осы Үлгілік шарт бойынша Жекеше әріптеске ___________ (керегін көрсету) ______ (жазумен көрсету) теңгеден аспауы тиіс.
174. Осы Үлгілік шарт бойынша Жекеше әріптеске МЖӘ объектісін басқарғаны үшін сыйақы ______ (жазумен көрсету) теңгеден аспауы тиіс.
175. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске МЖӘ объектісін пайдалануға енгізгеннен кейін, 12-қосымшаға және энергиятиімділік көрсеткіштеріне қол жеткізуге сәйкес, МЖӘ объектісін пайдалану сапасын бағалауды ескере отырып, ___ жыл мерзімге МЖӘ объектісін басқарғаны үшін сыйақы төлейді.
176. Үлгілік шарт бойынша қызметті жүзеге асыру нәтижесінде алынған кірістер Жекеше әріптестің меншігі болып табылады.
18. Тұрақсыздық
177. Егер Үлгілік шарттың тиісті тармақтарында өзгеше ескертілмесе, Үлгілік шартқа сәйкес есептелген тұрақсыздық Тараптармен міндеттемелерді орындаудың мерзімін өткізудің әрбір күні үшін МЖӘ объектісінің Құнынан ___ % мөлшерінде төленеді.
19. Жергілікті қамту
178. Кадрлардағы жергілікті қамту мыналарды құрауға тиіс:
1) бірінші санат – басшылық құрам – ___%;
2) екінші санат – жоғары және орта кәсіптік білімі бар мамандар – ___%;
3) үшінші санат – білікті жұмысшылар – ___%.
179. Жергілікті қамту:
1) Жекеше әріптес алатын (сатып алатын) жұмыстарда (көрсетілетін қызметтерде) – ___%;
2) Жекеше әріптес алатын (сатып алатын) тауарларда ___% құрауға тиіс.
180. Жекеше әріптес заңнамаға сәйкес, Жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлегеннен кейін, алатын (сатып алынатын) жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегі), тауарлардағы жергілікті қамту бойынша мәліметтерді тапсырады.
20. Мемлекеттік әріптестің құқықтары мен міндеттері
181. Мемлекеттік әріптестің:
1) Жекеше әріптеспен Үлгілік шарттың талаптары туралы келіссөздер жүргізуге;
2) Үлгілік шарт шеңберінде Жекеше әріптестің қаржылық-шаруашылық қызметін тексеруді, оның ішінде аудиторлық ұйымды тарту жолымен жүзеге асыруға;
3) Заңнамаға сәйкес МЖӘ объектісінің мониторингін және жаңғыртылуы мен пайдалануын бағалауды жүргізуге;
4) МЖӘ жобасы шеңберінде МЖӘ объектісіне, сондай-ақ қызметті жүзеге асыруға қатысты құжаттамаға кедергісіз қол жеткізуге;
5) Жекеше әріптес Үлгілік шарт бойынша қабылдаған міндеттемелердің орындалуын растайтын құжаттарды Жекеше әріптестен талап етуге және алуға;
6) Заңнаманың және Үлгілік шарт талаптарының сақталуын бақылауды жүзеге асыру шеңберінде жол берілген бұзушылықтарды жоюды талап етуге;

173. Частному партнеру ___________ (указать необходимое) по Типовому договору не должна превышать ______ (указать прописью) тенге.
174. Выплата Частному партнеру вознаграждение за управление Объектом ГЧП по Типовому договору не должна превышать _______ (указать прописью) тенге.
175. Государственный партнер уплачивает Частному партнеру вознаграждение за управление Объектом ГЧП __________ после ввода Объекта ГЧП в эксплуатацию сроком на ___ года с учетом оценки качества управления Объектом ГЧП, согласно приложению 12 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения) и достижения показателей энергоэффективности.
176. Доходы, полученные в результате осуществления деятельности по Типовому договору, являются собственностью Частного партнера.
18. Неустойка
177. Неустойка оплачивается Сторонами в размере ___% от Стоимости объекта ГЧП за каждый день просрочки исполнения обязательств, начисленная в соответствии с Типовым договором, если иное не оговорено в соответствующих пунктах Типового договора.
19. Местное содержание
178. Местное содержание в кадрах должно составлять:
1) первая категория – руководящий состав – _%;
2) вторая категория – специалисты с высшим и средним профессиональным образованием – _%;
3) третья категория – квалифицированные рабочие – _%.
179. Местное содержание должно составлять:
1) в приобретаемых (закупаемых) Частным партнером работах (услугах) – ___%;
2) в приобретаемых (закупаемых) Частным партнером товарах – _%.
180. Частный партнер предоставляет сведения по местному содержанию в приобретаемых (закупаемых) работах (услугах), товарах после разработки проектно-сметной документации в соответствии с законодательством.
20. Права и обязанности Государственного партнера
181. Государственный партнер имеет право:
1) проводить переговоры с Частным партнером об условиях Типового договора;
2) осуществлять проверки финансово-хозяйственной деятельности частного партнера, в том числе путем привлечения аудиторской организации В рамках Типового договора;
3) проводить мониторинг и оценку модернизации и эксплуатации Объекта ГЧП в соответствии с законодательством;
4) иметь беспрепятственный доступ к объекту ГЧП, а также к документации, относящейся к осуществлению деятельности в рамках Проекта ГЧП;
5) требовать и получать от Частного партнера документы, подтверждающие выполнение принятых Частным партнером обязательств по Типовому договору;
6) требовать устранения допущенных нарушений в рамках осуществления контроля за соблюдением законодательства и условий Типового договора;

7) МЖӘ объектісі бойынша Жекеше әріптестің кінәсінен туындаған шығындарды өтеуді талап етуге;
8) Жекеше әріптес міндеттемелерді бұзғаны, оның ішінде Қызмет сапасы индикаторларының және толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзғаны үшін айыппұл түрінде тұрақсыздықты өтеп алуға;
9) Жекеше әріптес Үлгілік шарттың талаптарын бұзған жағдайда, оны бұзуды талап етуге;
10) Заңнамаға және МЖӘ Үлгілік шартына сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
182. Мемлекеттік әріптес:
1) ұйымдық-әкімшілік құжат негізінде өзінің өкілін тағайындауға;
2) Жекеше әріптеске Үлгілік шартқа және заңнамаға сәйкес объектіні Имущественного комплекса свободного от прав третьих лиц для целей модернизации және пайдалану мақсаты үшін үшінші тұлғалардың құқықтарынан еркін жер учаскесін беруді қамтамасыз етуге;
3) МЖӘ объектісін жаңғырту және пайдалану мақсаттары үшін инженерлік желілерді (энергиямен жабдықтау, сумен жабдықтау, телекоммуникацияларға ) орнату, жалғау және/немесе пайдалану үшін қол жеткізу бойынша көмек көрсетуге;
4) Үлгілік шартта және заңнамада белгіленген тәртіпте МЖӘ объектісіне мемлекеттік меншік құқығын тіркеуді қамтамасыз етуге;
5) доверительного управления Жекеше әріптеске белгіленген тәртіпте, Үлгілік шарттың бүкіл мерзіміне оны одан әрі пайдалануды жүзеге асыру үшін, үшінші тұлғалардың құқықтарынан еркін МЖӘ объектісін иелену және пайдалану құқығын, сондай-ақ МЖӘ объектісіне мемлекеттік меншікті рәсімдеген күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде Жекеше әріптестің МЖӘ объектісіне аталған құқықтарын растайтын құжаттарды беруге;
6) Үлгілік шарттың талаптарына және заңнамаға сәйкес Жекеше әріптеске шығындардың өтелуін уақытында төлеуге _____________(қажетті шығындарды өтеу көздерін көрсету) уақытында төлеуді қамтамасыз етуге;
7) Үлгілік шарттың талаптарына және заңнамаға сәйкес мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға мемлекеттік білім тапсырысын қамтамасыз етуге;
9) Жекеше әріптестің айрықша құқықтары мен міндеттерін Үлгілік шарттың әрекет етуінің бүкіл мерзімінде Жекеше әріптестің жазбаша рұқсатынсыз кез келген өзге тұлғаға бермеуге;
10) Заңнамада және осы Үлгілік шартта белгіленген өзге де талаптар мен Үлгілік шарттарды сақтауға міндетті.
21. Жекеше әріптестің құқықтары мен міндеттері
183. Жекеше әріптестің:
1) Үлгілік шарт талаптарына және заңнамаға сәйкес шығындарды өтеуді _________________ (қажетті шығындарды өтеу көздерін көрсету) алуға;
2) Үлгілік шарттың талаптарын өзгерту туралы ұсыныстар енгізуге;
3) Заңнамаға сәйкес салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлегеннен кейін МЖӘ жобасында өз қызметінен алынған таза кірісті өз қалауы бойынша пайдалануға;

7) требовать возмещения убытков по Объекту ГЧП, возникших по вине Частного партнера;
8) взыскивать неустойку в виде штрафа за нарушения Частным партнером обязательств, в том числе за нарушения индикаторов качества Услуг и критериев полной эксплуатационной готовности Объекта ГЧП;
9) требовать расторжения Типового договора в случае нарушения его условий Частным партнером;
10) осуществлять иные права в соответствии с Типовым договором и законодательством.
182. Государственный партнер обязан:
1) назначить своего представителя на основании организационно-распорядительного документа;
2) обеспечить предоставление Частному партнеру Имущественного комплекса свободного от прав третьих лиц для целей модернизации и эксплуатации объектов, в соответствии с Типовым договором и законодательством;
3) оказать содействие по доступу для установки, соединения и/или эксплуатации инженерных сетей для целей модернизации и эксплуатации Объекта ГЧП;
4) обеспечить регистрацию права государственной собственности на Объект ГЧП в порядке, установленном Типовым договором и законодательством;
5) в установленном порядке передать Частному партнеру права доверительного управления Объектом ГЧП свободным от прав третьих лиц для осуществления его дальнейшей эксплуатации на весь Срок действия Типового договора, а также документы, подтверждающие указанные права Частного партнера на Объект ГЧП, в течение _ (указать прописью) дней со дня оформления государственной собственности на Объект ГЧП;
6) обеспечить своевременную выплату Частному партнеру возмещения затрат ___________(указать необходимые источники возмещения затрат) в соответствии с условиями Типового договора и законодательством;
7) возмещать убытки Частного партнера в случаях предусмотренных Типовым договором;
8) не передавать исключительные права и обязанности Частного партнера любому другому лицу без письменного согласия Частного партнера в течение всего срока действия Типового договора;
9) соблюдать иные требования и условия, установленные Типовым договором и законодательством.
21. Права и обязанности Частного партнера
183. Частный партнер имеет право:
1) получать возмещение затрат ___________ (указать необходимые источники возмещения затрат) в соответствии с условиями Типового договора и законодательством;
2) вносить предложения об изменении условий Типового договора;
3) по своему усмотрению использовать чистый доход, полученный от своей деятельности в проекте ГЧП, после уплаты налогов и других обязательных платежей в бюджет в соответствии законодательством;

4) МЖӘ объектісіне қатысты құқықтарды Үлгілік шартта көзделген талаптармен жүзеге асыруға;
5) Үлгілік шартқа сәйкес, Мемлекеттік әріптестің келісуі бойынша МЖӘ объектісін жаңғырту және пайдалану бойынша жұмыстарды орындауға әрекеттері үшін Жекеше әріптес толық жауапкершілік алатын кез келген үшінші тұлғаларды тартуға;
6) Үлгілік шартта белгіленген жағдайларда залалдарды өтеуді талап етуге;
7) Мемлекеттік әріптес Үлгілік шартта қарастырылған процедураға сәйкес айрықша талаптарды бұзған жағдайда, Үлгілік шарттың бұзылуын талап етуге;
8) Үлгілік шартты мерзімінен бұрын бұзған жағдайда, Үлгілік шартта белгіленген жағдайлар мен тәртіпте төлемдер мен өтемақыларды талап етуге;
9) Заңнамаға және Үлгілік шартқа сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
184. Жекеше әріптес:
1) Үлгілік шарт аясында сенімхат негізінде өзінің өкілін тағайындауға;
2) Үлгілік шартқа, Жобалау-сметалық құжаттамаға, заңнамаға сәйкес, МЖӘ объектісін жаңғырту бойынша жұмыстарды Үлгілік шартта белгіленген мерзімде өзінің есебінен дербес немесе өзге тұлғаларды (мердігерлік мекемелерді) тарту арқылы орындауға;
3) жаңғырту аяқталғаннан кейін белгіленген тәртіпте МЖӘ объектісін пайдалануға енгізуді қамтамасыз етуге;
4) МЖӘ объектісінің бейінін сақтауға;
5) МЖӘ объектісінің мақсатты тағайындалуына сәйкес жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге;
6) МЖӘ жобасын іске асыру үшін тартылған және бөлінген қаражаттардың мақсатты пайдаланылуын қамтамасыз етуге;
7) Жекеше әріптес МЖӘ объектісін жаңғырту кезеңіне көлік құралдарының қауіпсіз және үздіксіз жүруін қамтамасыз етуге;
8) Үлгілік шарттың сақталуына бақылауды жүзеге асыратын Мемлекеттік әріптеске және оның өкілдеріне, қызметтік функцияларын орындайтын Мемлекеттік органдарға, олар Жекеше әріптес белгілеген қауіпсіздік шараларын сақтаған жағдайда, МЖӘ объектісіне кез келген келу кезінде қажетті құжаттарды, ақпаратты және жұмыс орындарына рұқсат беруге, сондай-ақ, аталған тұлғалармен анықталған Үлгілік шартты және заңнаманы бұзуларды уақытында, өзінің есебінен және өзінің күштерімен жоюға;
9) Заңнаманың талаптарына сәйкес және Үлгілік шартта белгіленген мерзімде Қызметтерді көрсету бойынша іс-әрекетті жүзеге асыру үшін МЖӘ объектісінің дайындығын қамтамасыз етуге;
10) Шартпен және заңнамамен талап етілетін, жүзеге асырылатын қызмет бойынша ақпаратты және есептерді Мемлекеттік әріптеске ұсынуға;
11) Қызмет көрсету үшін кәсіби кадрлардың уақытылы жиналуын жүргізуге;

4) осуществлять права в отношении объекта ГЧП на условиях, предусмотренных Типовым договором;
5) по согласованию с Государственным партнером привлекать к выполнению работ по модернизации, и эксплуатации Объекта ГЧП любых третьих лиц, за действия которых Частный партнер несет полную ответственность, в соответствии с Типовым договором;
6) требовать возмещения убытков в случаях установленных Типовым договором;
7) требовать расторжения Типового договора в случае нарушения Государственным партнером существенных условий в соответствии с процедурой, установленной Типовым договором;
8) при досрочном расторжении Типового договора требовать выплат и компенсаций в случаях и порядке, установленных Типовым договором;
9) осуществлять иные права в соответствии с Типовым договором и законодательством.
184. Частный партнер обязан:
1) назначить представителя Частного партнера, который действует в качестве его представителя на основании доверенности В рамках Типового договора;
2) выполнить за свой счет, самостоятельно или с привлечением иных лиц (подрядных организаций), в установленный Типовым договором срок, работы по модернизации Объекта ГЧП, в соответствии с Типовым договором, законодательством, проектно-сметной документацией;
3) после окончания модернизации в установленном порядке обеспечить ввод в эксплуатацию Объекта ГЧП;
4) сохранять профиль объекта ГЧП;
5) выполнять работы и оказывать услуги согласно целевому назначению Объекта ГЧП;
6) обеспечить целевое использование средств, привлекаемых и выделенных для реализации проекта ГЧП;
7) на период модернизации объекта ГЧП Частный партнер обеспечивает безопасный и бесперебойный проезд транспортных средств;
8) предоставлять необходимые документы, информацию и доступ к местам работ Государственным органам выполняющим служебные функции, Государственному партнеру и его представителям, осуществляющим контроль за соблюдением Типового договора, при условии соблюдения ими мер безопасности, установленных Частным партнером, в течение любых посещений Объекта ГЧП, а также своевременно за свой счет и своими силами устранять выявленные указанными лицами нарушения в Типовом договоре и законодательстве;
9) обеспечить готовность Объекта ГЧП для осуществления деятельности по предоставлению Услуг в сроки установленные Типовым договором и в соответствии с требованиями законодательства;
10) предоставлять Государственному партнеру информацию, по осуществляемой деятельности и отчеты, требуемые Типовым договором и законодательством;
11) произвести своевременный набор профессиональных кадров для оказания Услуг;

12) МЖӘ объектісін жаңғырту және пайдалану үшін жұмыскерлерді жалдауды жүзеге асыру кезінде өзге бірдей талаптар жағдайында жергілікті кадрларға артықшылық беруге;
13) МЖӘ объектісін жаңғырту және пайдалану кезінде міндетті түрде қазақстандық мердігерлік ұйымдарды, осындай мердігерлік ұйымдардың қызметтері мемлекеттік және/немесе халықаралық стандарттарға сәйкес келетін жағдайда тартуға;
14) МЖӘ объектісін жаңғырту және пайдалану кезінде міндетті түрде, егер олар мемлекеттік және/немесе халықаралық стандарттарға сәйкес келетін болса, Қазақстан Республикасында шығарылған жабдықтар мен материалдарды пайдалануға;
15) Қызметті тұтынушылардың және Жекеше әріптес персоналының қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
16) МЖӘ объектісін салу мен пайдалану кезінде сапа менеджментінің халықаралық стандарттарын енгізуді және оларды сақтауды қамтамасыз етуге;
17) МЖӘ объектісін жаңғырту кезінде тиімді, сапалы әдістер мен технологияларды таңдауға және пайдалануға;
18) салық заңнамасын, сондай-ақ еңбек және қоршаған ортаны қорғау саласындағы заңнаманы сақтауға;
19) МЖӘ объектісі пайдалануға енгізілген сәттен бастап Үлгілік шарттың әрекет етуі біткенге дейін әр ___ (кезеңділігін көрсету) жыл сайын ағымдық жөндеу жүргізуді қамтамасыз етуге;
20) МЖӘ объектісін пайдаланудың ___ (кезеңділігін көрсету) жылында күрделі жөндеу жүргізуді қамтамасыз етуге;
21) Үлгілік шартқа сәйкес кез келген Ақауларды және өзге де бұзушылықтарды уақытында жоюға;
22) Мүліктік кешенге өзінің құқықтарын өзге тұлғаларға бермеуге, оның ішінде жалға бермеуге;
23) әзірленіп жатқан Жобалық-сметалық құжаттаманы немесе оның бөлігін Мемлекеттік әріптеспен келісусіз үшінші тұлғаларға бермеуге немесе өзге тәсілмен пайдаланбауға, сондай-ақ иеліктен айырмауға;
24) Үлгілік шартта қарастырылған сақтандырудың барлық түрлерін жүзеге асыруға;
25) көрсетілетін Қызметтерді және оның заманауи жаңартылуын есепке ала отырып МЖӘ объектісінің жинақталуын қамтамасыз етуге;
26) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласында біліктілік талаптары мен лицензиялау ережелерін сақтауды қамтамасыз етуге;
27) Қызметтердің сапасын және көлемін қамтамасыз етуге;
28) Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі біткеннен, оны мерзімінен бұрын бұзғаннан кейін және Үлгілік шартта қарастырылған өзге жағдайларда, белгіленген тәртіпте табиғи тозуды есепке ала отырып, МЖӘ объектісін жарамды техникалық күйінде және ол бойынша барлық қажетті құжаттаманы беруге;
29) Үлгілік шартта және заңнамада белгіленген өзге талаптар мен Үлгілік шарттарды сақтауға міндетті.
22. Құқықтар мен міндеттерді беру

12) при осуществлении найма работников для модернизации и эксплуатации Объекта ГЧП при прочих равных условиях, отдавать предпочтение местным кадрам;
13) при модернизации и эксплуатации Объекта ГЧП в обязательном порядке привлекать казахстанские подрядные организации, при условии, что услуги таких подрядных организаций удовлетворяют государственным и/или международным стандартам;
14) при модернизации и эксплуатации Объекта ГЧП в обязательном порядке использовать оборудование и материалы, произведенные в Республике Казахстан, если они соответствуют государственным или международным стандартам;
15) обеспечить безопасность персонала Частного партнера и потребителей услуг;
16) обеспечить внедрение международных стандартов менеджмента качества и соблюдать их при модернизации и эксплуатации Объекта ГЧП;
17) выбирать и использовать эффективные, качественные методы и технологии при модернизации Объекта ГЧП;
18) соблюдать налоговое законодательство, а также законодательство в области труда и охраны окружающей среды;
19) обеспечить проведение текущего ремонта каждый ___ (указать периодичность) год с момента ввода Объекта ГЧП в эксплуатацию до окончания действия Типового договора;
20) обеспечить проведение капитального ремонта на ___ (указать периодичность) год эксплуатации Объекта ГЧП;
21) своевременно устранять любые Дефекты и иные нарушения в соответствии с Типовым договором;
22) не передавать свои права на Имущественный комплекс другим лицам, в том числе сдавать в аренду;
23) не передавать или иным способом использовать, а также отчуждать разрабатываемую проектно-сметную документацию или ее часть третьим лицам без согласования с Государственным партнером;
24) осуществлять все виды страхования, предусмотренные Типовым договором;
25) обеспечить укомплектованность Объекта ГЧП с учетом оказываемых Услуг и его своевременное обновление;
26) обеспечить соблюдение квалификационных требований и правил лицензирования в сфере жилищно-коммунального хозяйства;
27) обеспечить качество и объем Услуг;
28) по окончании срока действия Типового договора, его досрочного расторжения и в иных случаях, предусмотренных Типовым договором, в установленном порядке передать Объект ГЧП в исправном техническом состоянии с учетом естественного износа и всю необходимую документацию по нему Государственному партнеру;
29) соблюдать иные требования и условия, установленные Типовым договором и законодательством.
22. Передача прав и обязанностей

197. Тараптар Үлгілік шарт бойынша міндеттерді орындау үшін қажетті ақпаратты бір-біріне уақтылы беруге және Үлгілік шартта көзделген міндеттерді тиісінше орындауға ықпал етуі мүмкін елеулі оқиғалардың басталғаны туралы бір-біріне дереу хабарлауға міндетті.
24. Тәуекелдерді бөлу, бағалау және оларды басқару бойынша шаралар
198. Тараптар, Үлгілік шарттың талаптарына сәйкес, Жоба бойынша Тәуекелдерге жауапты болады.
199. Тараптар, Үлгілік шарттың өзге бөлімдерінде белгіленген тәуекелдерді бөлуді және оларды басқару жөніндегі шараларды ескере отырып, Үлгілік шартқа 13-қосымшаға сәйкес тәуекелдерді бөлу туралы келісімге келді.
25. Тараптардың жауапкершілігі
200. Тараптар Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Үлгілік шартта және заңнамада көзделген жауапкершілікте болады.
201. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптестің алдында МЖӘ объектісін жаңғырту кезінде Үлгілік шартта белгіленген талаптарды, техникалық регламенттердің, Жобалау-сметалық құжаттаманың талаптарын, МЖӘ объектісінің сапасына қойылатын өзге де міндетті талаптарды бұзғаны үшін жауапты болады.
202. Үлгілік шартта көрсетілген талаптар бұзылған жағдайда, Мемлекеттік әріптес бұзушылықтар анықталған күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде Жекеше әріптеске жазбаша түрде Үлгілік шарттың және/немесе талаптары бұзылған құжаттың тармағын көрсете отырып, анықталған бұзушылықты өтеусіз жою, сондай-ақ Жекеше әріптестің бұзушылығынан туындаған шығындарды Мемлекеттік әріптеске өтеу талабын жібереді. Бұл ретте бұзушылықтарды жою мерзімі ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күнді құрайды.
203. МЖӘ объектісінде Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін сапасыз жаңғыртудан туындаған Ақаулар анықталған кезде, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптестен анықталған Ақаулар туралы хабарламаны алған күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде не Тараптармен жазбаша келісілген өзге мерзімде мұндай ақауларды өз есебінен жояды.
204. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске, Жекеше әріптес Үлгілік шартта көзделген міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, оның ішінде Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімдері бұзылған жағдайда, тиісті бюджетке айыппұл түрінде тұрақсыздық айыбын төлейді.
205. Мемлекеттік әріптес міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, оның ішінде Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімдерін бұзған жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске айыппұл түрінде тұрақсыздық айыбын төлейді.

197. Стороны обязаны своевременно предоставлять друг другу информацию, необходимую для исполнения обязанностей по Типовому договору, и незамедлительно уведомлять друг друга о наступлении существенных событий, способных повлиять на надлежащее исполнение обязанностей, предусмотренных Типовым договором.
24. Распределение, оценка рисков и мероприятия по их управлению
198. Риски по Проекту ГЧП Стороны несут в соответствии с условиями Типового договора.
199. С учетом распределения, оценки рисков и мероприятий по их управлению, установленных иными разделами Типового договора Стороны пришли к соглашению о распределении рисков согласно приложению 13 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения).
25. Ответственность Сторон
200. За неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по Типовому договору Стороны несут ответственность, предусмотренную Типовым договором и законодательством.
201. Частный партнер несет ответственность перед Государственным партнером за допущенное при модернизации Объекта ГЧП нарушение требований, установленных Типовым договором, требований технических регламентов, проектно-сметной документации, иных обязательных требований к качеству Объекта ГЧП.
202. В случае нарушения требований, указанных в Типовом договоре, Государственный партнер в течение ___ (указать прописью) календарных дней с даты обнаружения нарушения направляет Частному партнеру в письменной форме требование безвозмездно устранить обнаруженное нарушение с указанием пункта Типового договора и/или документа, требования которых нарушены, а также возместить причиненные Государственному партнеру убытки, вызванные нарушением Частного партнера. При этом срок для устранения нарушения составляет ___ (указать прописью) календарных дней.
203. При обнаружении в Объекте ГЧП Дефектов, вызванных некачественной модернизацией Объекта ГЧП Частным партнером, Частный партнер устраняет такие Дефекты за свой счет в течение ___ (указать прописью) календарных дней со дня получения от Государственного партнера уведомления об обнаруженных Дефектах либо в иной письменно согласованный Сторонами срок.
204. Частный партнер выплачивает Государственному партнеру в соответствующий бюджет неустойку в виде штрафа в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером обязательств, предусмотренных Типовым договором, в том числе в случае нарушения сроков исполнения обязательств по Типовому договору.
205. Государственный партнер выплачивает Частному партнеру неустойку в виде штрафа в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Государственным партнером обязательств, в том числе в случае нарушения сроков исполнения обязательств по Типовому договору.

206. Егер Үлгілік шарттың тиісті тармақтарында өзгеше көзделмесе, айыппұл/өсімақы Тараптармен Үлгілік шартқа сәйкес есептелген, міндеттемелерді орындаудың мерзімінің өткізудің әр күні үшін МЖӘ объектісінің Құнынан ___% мөлшерінде төленеді.
207. Екінші Тараптың Үлгілік шарт бойынша өз міндеттерін бұзуы Үлгілік шартта көзделген міндеттерді орындауға кедергі болған жағдайда, Тарап Үлгілік шарт бойынша өз міндеттерін орындауды бастамауға немесе екінші Тарапты ол туралы дереу хабардар ете отырып, олардың орындалуын тоқтата тұруға құқылы.
208. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске МЖӘ объектісін сенімгерлік басқару кезінде жіберіп алған пайданы және мүліктің жойылуынан немесе бүлінуінен болған залалдарды оның табиғи тозуын есепке ала отырып өтейді.
209. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында МЖӘ объектісін Үлгілік шарттың мерзімі аяқталғаннан кейін Мемлекеттік әріптеске берген күннен бастап ___ (жазумен көрсету) жыл ішінде МЖӘ объектісін жаңғырту бойынша жұмыстардың сапасына жауапты болады.
210. Егер Жекеше әріптес осы залалдар еңсерілмес күш салдарынан немесе Мемлекеттік әріптестің әрекеттерінен пайда болғанын дәлелдей алмаса, келтірілген залалдар үшін жауапты болады.
211. МЖӘ объектісін пайдалануға байланысты туындаған міндеттемелер бойынша борыштар Жекеше әріптестің мүлкі және оған тиесілі төлемдер есебінен өтеледі.
26. Дауларды шешу тәртібі
212. Үлгілік шартты орындауға және тоқтатуға байланысты даулар келіссөздер арқылы шешіледі.
213. Егер Үлгілік шартты орындауға, өзгертуге немесе тоқтатуға байланысты даулар ___ (жазумен көрсету) айдың ішінде келіссөздер арқылы шешілмейтін болса, онда Тараптар дауларды заңнамаға және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық Үлгілік шарттарға сәйкес шешуге құқылы.
27. Шарт тұрақтылығының кепілдіктері
214. Жекеше әріптеске заңнамаға сәйкес оның құқықтарын қорғауға кепілдік беріледі.
215. Егер Үлгілік шартта және заңнамада өзгеше көзделмесе, Тараптардың келісімі бойынша Үлгілік шарттың талаптарын өзгертуге және толықтыруға жол беріледі.
28. Үлгілік шартты өзгерту, толықтыру және тоқтату, бұзу
Үлгілік шарттары
216. Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптестің өзара келісімі бойынша, Үлгілік шартқа жазбаша нысандағы қосымша келісімдер жасасу жолымен, Үлгілік шарттың айрықша талаптарын және ондағы бекітілген МЖӘ жобасының бастапқы параметрлері мен сипаттамаларын өзгертпейтін өзгерістер мен толықтыруларды енгізуге құқықтары бар.
217. Шарт:

206. Штраф/пеня оплачивается Сторонами в размере ____% от Стоимости объекта ГЧП за каждый день просрочки неуплаты штрафа/пени, начисленной в соответствии с Типовым договором, если иное не оговорено в соответствующих статьях Типового договора.
207. Сторона вправе не приступать к исполнению своих обязанностей по Типовому договору или приостановить их исполнение с незамедлительным уведомлением другой стороны, в случае, когда нарушение другой Стороной своих обязанностей по Типовому договору препятствует исполнению обязанностей, предусмотренных Типовым договором.
208. Частный партнер возмещает Государственному партнеру упущенную выгоду за время доверительного управления Объектом ГЧП и убытки, причиненные утратой или повреждением имущества, с учетом его естественного износа.
209. Частный партнер несет перед Государственным партнером ответственность за качество Работ по модернизации объекта ГЧП в течение ___ (указать прописью) лет со дня передачи объекта ГЧП Государственному партнеру после завершения срока Типового договора.
210. Частный партнер несет ответственность за причиненные убытки, если не докажет, что эти убытки произошли вследствие непреодолимой силы либо действий Государственного партнера.
211. Долги по обязательствам, возникшим в связи с управлением объектом ГЧП, погашаются за счет имущества Частного партнера и причитающихся ему платежей.
26. Порядок разрешения споров
212. Споры, связанные с исполнением и прекращением Типового договора, решаются путем переговоров.
213. Если споры, связанные с исполнением, изменением или прекращением Типового договора, не могут быть разрешены в течение ___ (указать прописью) месяцев путем переговоров, то Стороны вправе разрешать споры в соответствии с законами и международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
27. Гарантии стабильности Типового договора
214. Частному партнеру гарантируется защита его прав в соответствии с законодательством.
215. Изменение и дополнение условий Типового договора допускается по соглашению Сторон, если иное не установлено Типовым договором и законодательством.
28. Условия изменения, дополнения и прекращения, расторжения Типового договора
216. Государственный партнер и Частный партнер имеют право по обоюдному согласию вносить изменения и дополнения в Типовой договор, не меняющие, существенные условия Типового договора и закрепленные в нем начальные параметры и характеристики Проекта ГЧП, путем заключения дополнительных соглашений к Типовому договору в письменной форме.
217. Типовой договор прекращает действие в случаях:

232. Шарт күшіне енген күннен бастап, Үлгілік шартты орындауға қатысты техникалық құжаттама мен Үлгілік шартты орындауға қатысты ақпарат мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалады.
31. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімдері
233. Үлгілік шарт тиісті тіркеу органында заңнамада қарастырылған тәртіпте мемлекеттік тіркелген сәттен бастап күшіне енеді және мыналарды қамтитын ___ (жазумен көрсету) жыл ішінде әрекет етеді:
1) Қаржылық жабу кезеңі – Үлгілік шартты Тіркеу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) ай;
2) МЖӘ объектісін жаңғырту кезеңі – Қаржылық жабу күнінен бастап __ (жазумен көрсету) ай;
3) МЖӘ объектісін пайдалану кезеңі – ___ (жазумен көрсету) жыл.
234. Егер осындайлар заңнамамен қарастырылатын болса, Жекеше әріптес Үлгілік шартқа қол қою және оны тіркеу кезінде алымдар мен төлемдер төлеу бойынша шығыстарды өтейді.
32. Сақтандыру
235. Тараптар сақтандыруға жататын тәуекелдерді айқындайды, оларды Жекеше әріптес заңнамада белгіленген тәртіппен сақтандырады.
236. Сақтандыру мүліктік тәуекелдер үшін және мыналарға:
1) жаңғырту жүргізу орнына жеткізілетін жүктерді тасымалдауға және қоймаға орналастыруға;
2) жалға алынған немесе лизинг бойынша пайдаланылатын мүлікті қоса алғанда, Жекеше әріптестің жаңғырту және пайдалануда пайдаланылатын мүлкіне;
3) Үлгілік шарт бойынша оған иеленуге және пайдалануға берілген мемлекеттік мүліктің, сондай-ақ Үлгілік шартты орындау нәтижелері бойынша туындайтын мүліктің кездейсоқ жойылуы мен кездейсоқ бүлінуінің тәуекелі;
4) жерді қоса алғанда, қоршаған ортаны ластауға және қоршаған табиғи ортаға келтірілген залалдың салдарын жоюға арналған шығыстарға;
5) үшінші тұлғалар алдындағы жалпы азаматтық-құқықтық жауапкершілікке байланысты жауапкершілік тәуекелдері үшін көзделеді.
237. МЖӘ объектісін және Жекеше әріптестің жабдығын сақтандыру:
1) Жекеше әріптес заңнамаға сәйкес, МЖӘ объектісінің зақымдалуы немесе жойылуы салдарынан оны иеленумен, пайдаланумен, билік етумен байланысты мүліктік мүдделерге келтірілген зардаптан сақтандыру шартын жасауға міндетті. Сақтандыру шарты Үлгілік шарттың әрекет ету кезеңінде қолданыста болуы тиіс;
2) Жекеше әріптес Жекеше әріптестің жабдығының зақымдалуы немесе жойылуы салдарынан оны иеленумен, пайдаланумен, билік етумен байланысты мүліктік мүдделерге келтірілген зардаптан сақтандыру шартын жасауға міндетті. Жекеше әріптес жабдығының кез келген заты үшін сақтандыру шарты осы жабдықты жаңғырту алаңына тасымалдау сәтінен оны жабдық ретінде пайдалану қажеттілігі болмайтын сәтке дейін қолданыста болуы тиіс;

232. С даты вступления Типового договора в силу техническая документация и информация относительно исполнения Типового договора составляется на государственном и русском языках.
31. Сроки действия Типового договора
233. Типовой договор вступает в силу с момента его государственной регистрации в соответствующем регистрирующем органе в порядке, предусмотренном законодательством, и действует в течении ___ (указать прописью) лет, который включает:
1) период Финансового закрытия - ___ (указать прописью) месяца с Даты регистрации Типового договора.
2) период Модернизации Объекта ГЧП – ____(указать прописью) месяцев с Даты финансового закрытия.
3) период эксплуатации Объекта ГЧП – ____ (указать прописью) лет.
234. Частный партнер несет расходы по уплате сборов или выплат при подписании и регистрации Типового договора, если таковые будут предусмотрены законодательством.
32. Страхование
235. Стороны определяют риски, подлежащие страхованию, которые Частный партнер страхует в установленном законодательством порядке.
236. Страхование предусматривается для имущественных рисков и рисков ответственности, связанных с:
1) транспортировкой и складированием грузов, доставляемых на место проведения модернизации;
2) имуществом Частного партнера, используемым в модернизации и эксплуатации, включая имущество, взятое в аренду или используемое по лизингу;
3) риск случайной гибели или случайного повреждения государственного имущества, переданного ему во владение и пользование по Типовому договору, а также имущества, возникающего по результатам исполнения Типового договора;
4) загрязнением окружающей среды, включая землю, и расходами на ликвидацию последствий ущерба, причиненного окружающей природной среде;
5) общей гражданско-правовой ответственностью перед третьими лицами.
237. Страхование Объекта ГЧП и оборудования Частного партнера:
1) Частный партнер обязан в соответствии с законодательством заключить договор на страхование Объекта ГЧП от ущерба, нанесенного имущественным интересам, связанным с владением, пользованием, распоряжением Объектом ГЧП вследствие его повреждения или уничтожения. Договор страхования должен быть действителен в течение периода времени действия Типового договора.
2) Частный партнер обязан застраховать оборудование Частного партнера от ущерба, нанесенного имущественным интересам, связанным с владением, пользованием, распоряжением оборудованием Частного партнера вследствие его повреждения или уничтожения. Для каждого предмета оборудования Частного партнера договор страхования должен быть действителен от момента транспортировки этого оборудования на площадку по модернизации до момента, когда отсутствует необходимость в его использовании в качестве оборудования.

3) Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі және Тараптардың Үлгілік шарт бойынша белгілі бір міндеттемелерді орындау мерзімі, Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажордың) әсеріне ұшыраған Тарап Үлгілік шарт бойынша өзінің міндеттемелерін және тиісті әрекеттерді толық көлемде орындай алмаған уақыт кезеңіне тең кезеңге ұзартылуы тиіс. Егер Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажордың) әсеріне ұшыраған Тараптың міндеттемелері мен әрекеттері тек ішінара тоқтатылған жағдайда, Тараптар барлық ілеспе жағдаяттарды есепке ала отырып, осындай кезеңнің (немесе этаптың) тиісті ұзартылуын талқылау және келісу үшін кездесуі тиіс.
35. Қоршаған ортаны қорғау және жұмыстарды жүргізу қауіпсіздігі жөніндегі талаптар
251. Қауіпсіздікті және қоршаған ортаны қорғауды қамтамасыз ету мақсатында Жекеше әріптес:
1) МЖӘ объектісін жаңғырту, пайдалану жөніндегі жұмыстарды жүргізу кезінде Жекеше әріптес персоналының қауіпсіздігі жөніндегі заңнаманың нормалары мен талаптарын сақтауға;
2) жұмыстарды жүргізудің оң тәжірибесін басшылыққа ала отырып, адамдардың өмірі мен денсаулығына және қоршаған ортаға, сондай-ақ меншікті жоюға қауіп төндіретін апаттар мен өзге де қауіпті жағдайлардың алдын алу бойынша қажетті барлық шараларды қолдануға;
3) МЖӘ объектісін пайдалану кезінде Жекеше әріптестің қызметімен экологияға келтірілген зиянды барынша азайтуға бағытталған экологияны қорғау саласындағы экологиялық заңнамаға және Қазақстан Республикасының халықаралық Үлгілік шарттарына сәйкес өзге іс-шараларды өткізуді қамтамасыз етуге міндетті.
252. Егер МЖӘ объектілерін жаңғырту және пайдалану адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп туғызатын болса, аталған жұмыстарды жүргізуге тыйым салынады.
253. Үлгілік шарт бойынша жұмысты қауіпсіз жүргізуді қамтамасыз ету жөніндегі негізгі талаптар:
1) жұмыстарға арнайы даярлығы мен біліктілігі бар адамдарды, құрылыс жұмыстарына басшылық етуге тиісті арнайы білімі бар, заңнамаға сәйкес міндетті медициналық тексеруден өткен адамдарды жіберу;
2) жаңғырту жұмыстарында істейтін адамдарды арнайы киімдермен, жеке және ұжымдық қорғау құралдарымен қамтамасыз ету;
3) қауіпсіздік талаптары мен санитариялық ережелерге және гигиеналық нормативтерге сәйкес келетін машиналарды, жабдықтар мен заттарды қолдану;
4) техникалық құжаттаманы және апаттарды жою жоспарларын жұмыстарды қауіпсіз жүргізу аймақтарының шектерін нақтылайтын деректермен уақтылы толықтыру;
5) ғимараттарды әзірлеу мен жайластырудың жобалау жүйелерін, жобалары мен технологиялық схемаларын сақтау болып табылады.

3) Срок действия Типового договора и срок выполнения Сторонами определенных действий по Типовому договору должен быть продлен на период, равный периоду времени, в течение которого Сторона, подвергшаяся воздействию Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора), не могла в полной мере выполнять свои обязательства и совершать соответствующие действия по Типовому договору. В случае если обязательства и действия Стороны, подвергшейся воздействию Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора), были приостановлены, лишь частично, Стороны должны встретиться, чтобы обсудить и согласовать соответствующее продление (если оно необходимо) такого периода (или этапа) с учетом всех сопутствующих обстоятельств.
35. Требования по охране окружающей среды и безопасности ведения работ
251. В целях обеспечения безопасности и охраны окружающей среды Частный партнер обязан:
1) при производстве работ по модернизации и эксплуатации Объекта ГЧП соблюдать нормы и требования законодательством к безопасности персонала Частного партнера;
2) предпринимать все необходимые меры по предотвращению аварий и иных опасных ситуаций, создающих угрозу жизни и здоровью людей и окружающей среде, а также угрозу уничтожения собственности, руководствуясь положительной практикой ведения работ;
3) обеспечить проведение прочих мероприятий в соответствии с экологическим законодательством и международными договорами Республики Казахстан в области защиты экологии, направленные на минимизацию ущерба экологии, наносимого деятельностью Частного партнера при эксплуатации Объекта ГЧП.
252. Запрещается проведение работ по модернизации и эксплуатации Объекта ГЧП, если они представляют опасность для жизни и здоровья людей.
253. Основными требованиями по обеспечению безопасного проведения работ по Типовому договору являются:
1) допуск к работам лиц, имеющих специальную подготовку и квалификацию, а к руководству Работами по модернизации – лиц, имеющих соответствующее специальное образование, прошедших обязательные медицинские осмотры в соответствии с законодательством;
2) обеспечение лиц, занятых при строительных работах, специальной одеждой, средствами индивидуальной и коллективной защиты;
3) применение машин, оборудования и материалов, соответствующих требованиям безопасности и санитарным правилам и гигиеническим нормативам;
4) своевременное пополнение технической документации и планов ликвидации аварий данными, уточняющими границы зон безопасного ведения работ;
5) соблюдение проектных систем, проектов и технологических схем разработки и обустройства сооружений.

1. Негізгі техникалық-экономикалық көрсеткіштер
№ р/с
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлік
1
Жарықдиодты шамдардың саны
дана
2
Тіреулердің саны
дана
3
Көшелерді жарықтандыру желілерінің ұзақтығы
км
4
Жарықдиодты шамдардың қуаты
Вт
5
Техникалық көрсеткіштер
5.1
э/э тұтыну
Вт
Т1
Вт
Т2
Вт
N…
5.2
э/э тұтыну СУС___
Вт
Т1
Вт
Т2
Вт
N…
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылығы саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(көшелерді жарықтандыру желілері)
2-қосымша
Нысан
МЖӘ жобасын жүзеге асыру кестесі
Жобаны қаржылық жабу
Шарт жасағаннан кейін ___ ай
МЖӘ объектісін жаңғырту кезеңі
20__–20__ ( ___ ай);
Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін пайдалану кезеңі
20__ – 20__ жж. ( ___ жыл)
МЖӘ объектісін Үлгілік шартта белгіленген техникалық-экономикалық көрсеткіштерге дейін жеткізу мерзімдері
қаржылық жабу сәтінен ___ айдан кешіктірмей
Қызметтерді іске асырудың басталу мерзімдері
МЖӘ объектісін пайдалануға енгізу сәтінен ___ айдан кешіктірмей
Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі
___ жыл.
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылығы саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(көшелерді жарықтандыру желілері)
3-қосымша
Нысан
Қаржы-экономикалық жоспар
МЖӘ объектісінің жұмыс істеуі үшін барлығы ____ адам тартылатын болады.
1. Штаттық бірліктердің саны, адам.
Лауазымның атауы
Адам саны
.
Ескерту: (шығындар мен көрсеткіштердің өзге түрлері болған жағдайда көрсету)
Жобамен Жекеше әріптестің МЖӘ жобасының бүкіл кезеңіне жобаны жаңғырту мен пайдаланудың барлық кезеңдерінде басқару үшін саны ___ адам (лауазымдарын көрсету) Басқарушы компанияны құруы жоспарланады.
2. МЖӘ жобасын іске асырудың қаржы-экономикалық көрсеткіштері
№ р/с
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлік
Саны
1
МЖӘ объектісінің құны
1.1
жаңғырту құны
Құрылыс-монтаждау жұмыстары
Жабдық
Өзге шығыстар
1.2
Расходы на:

1. Основные технико-экономические показатели
№п/п
Показатели
Ед.изм.
1
Количество светодиодных ламп
штук
2
Количество опор
штук
3
Протяженность сетей уличного освещения
км
4
Мощность светодиодных ламп
Вт
5
Технические показатели
5.1
Потребление э/э
Вт
Т1
Вт
Т2
Вт
N…
5.2
Потребление э/э СУС___
Вт
Т1
Вт
Т2
Вт
N…
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 2
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере жилищно-
коммунального хозяйства
(сети уличного освещения)
Форма
График осуществления проекта ГЧП
Финансовое закрытие проекта
__ месяца после заключения Типового договора ГЧП
Период модернизации Объекта ГЧП
20__-20__ (___месяцев)
Период эксплуатации Объекта частным партнером
20__ – 20__ гг. (___лет)
Сроки доведения Объекта ЧГП до установленных Типовым договором технико-экономических показателей
не позднее ___ месяцев с момента финансового закрытия
Сроки начала реализации производства Услуг
не позднее ___ месяцев с момента введения Объекта ГЧП в эксплуатацию
Срок действия Типового договора
___ лет.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 3
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере жилищно-
коммунального хозяйства
(сети уличного освещения)
Форма
Финансово-экономический план
Всего для функционирования Объекта ГЧП будет привлечено всего ____ человек.
1. Количество штатных единиц, человек.
Наименование позиции
Количество человек
.
Примечание: (указать при наличии других видов затрат и показателей)
Проектом планируется создание Частным партнером Управляющей компании на весь период Проекта ГЧП для управления проектом на этапах модернизации и эксплуатации в количестве ___ человек (указать должности)
2. Финансово-экономические показатели реализации Проекта ГЧП
№ п/п
Наименование показателей
Единица измерения
Количество
1
Стоимость Объекта ГЧП
1.1
Стоимость модернизации
Строительно-монтажные работы
Оборудование
Прочие расходы
1.2
Расходы на:

1) тиісті саланың сметалық нормалары мен бағамдарының жинағына, тиісті саладағы жобалау жұмыстарының бағаларының жинақтарына, Жобалау және жаңғырту бойынша қағидалар жиынтығына сәйкес айқындалатын жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу;
2) тиісті салада қолданылатын нормаларға сәйкес қажетті сараптамаларды жүргізу (ведомстводан тыс кешенді сараптама, техникалық қадағалау, авторлық қадағалау және басқалар);

1) разработку проектно-сметной документации, определяемые в соответствии со сборником сметных норм и расценок соответствующей отрасли, сборником цен на проектные работы соответствующей отрасли, Сводом правил по проектированию и модернизации;
2) проведение необходимых экспертиз (комплексная вневедомственная экспертиза, технический надзор, авторский надзор и другие), согласно нормативам соответствующей отрасли;

3) МЖӘ объектісін пайдалануға бергенге дейін лицензияларды, патенттерді, рұқсаттарды және де қолданыстағы заңнамаға сәйкес көзделген басқа да құжаттарды алу шығыстары
1.3
Жұмысшылардың жұмыстар мен кәсіптерінің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығына (БТБА) және Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне сәйкес МЖӘ объектісін жаңғырту кезеңінде нормативтік мәндер шегіндегі техникалық және әкімшілік шығыстарды қоса алғанда, МЖӘ объектісін жаңғырту кезеңіндегі компанияны басқаруға жұмсалатын шығыстар
1.4
1) қарыз капиталының нарығында белгіленген нарықтық сыйақы мөлшерлемесі бойынша есептелетін қысқа және ұзақ мерзімге тартылатын қарыздар бойынша сыйақылар төлеуге жұмсалатын шығыстар. Инвестицияларды Қазақстан Республикасының қарыз капиталы нарығында тартқан жағдайда қарыздар бойынша сыйақыларды төлеу бойынша шығыстар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің берілген кредиттер бойынша (орта өлшенген) сыйақы мөлшерлемелері статистикасының деректері негізінде айқындалады (http://www.nationalbank.kz), шетел капиталы тартылған жағдайда - сыйақыларды төлеу бойынша шығыстар LIBOR мөлшерлемесі ескеріле отырып және 3% маржа мөлшерінде есептелетін болады;
2) МЖӘ объектісін жаңғырту кезіндегі инфрақұрылымдық облигациялар бойынша есептелетін сыйақыларды төлеуге жұмсалатын шығыстар, олар Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ресми интернет-ресурсында (http://economy.gov.kz/kz/) орналастырылған, тиісті мақұлданған Әлеуметтік-экономикалық даму және бюджеттік параметрлер болжамына сәйкес есептеулер кезіндегі қаржы-экономикалық үлгіде (бұдан әрі - ҚЭҮ) болжанатын инфляция (тұтынушылық бағалар) деңгейі ретінде айқындалады + облигациялар айналымы мерзімі бойында қолданылатын белгіленген маржа;
3) Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің сайтында (http://economy.gov.kz/kz/) орналастырылған, тиісті мақұлданған Әлеуметтік-экономикалық даму және бюджеттік параметрлер болжамына сәйкес шетел валютасындағы кредиттер бойынша бағамдық айырмашылықтарға жұмсалатын шығыстар
1.5
Сақтандыру қызметтерінің нарығын зерттеп-қарау нәтижелері бойынша сақтандыру қызметінің нарықтық бағаларына сәйкес инфрақұрылымдық облигациялар бойынша мемлекет кепілгерлігі бойынша сақтандыруды қоса алғанда, МЖӘ объектісін жаңғыртуға байланысты сақтандырудың барлық түрлеріне жұмсалатын шығыстар
1.6
жаңғырту заңнамасында көзделген нормалар шегінде жаңа объектіні құруда (салуда) тікелей қолданылатын негізгі жаңғырту мен материалдық емес активтерге есептелетін
1.7

3) получение лицензий, патентов, разрешений и иных документов, предусмотренных в соответствии с действующим законодательством до момента введения Объекта ГЧП в эксплуатацию
1.3
Расходы на управление компанией в период создания (модернизации) Объекта ГЧП, включая технические и административные расходы в пределах нормативных значений в период модернизации Объекта ГЧП, согласно Единому тарифно-квалификационному справочнику работ и профессий рабочих (ЕТКС) и Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.
1.4
Расходы на:
1) выплату начисляемых вознаграждений по привлекаемым краткосрочным и долгосрочным займам, рассчитываемые по рыночной ставке вознаграждения, установившейся на рынке заемного капитала. В случае привлечения инвестиций на рынке заемного капитала Республики Казахстан расходы на выплату вознаграждений по займам определяются на основе данных статистики Национального Банка Республики Казахстан по ставкам вознаграждения (средневзвешенные) по выданным кредитам, размещаемых в статистическом бюллетене в разделе "Статистика" на сайте Национального Банка Республики Казахстан (http://www.nationalbank.kz), при привлечении иностранного капитала – расходы по выплате вознаграждений рассчитываются с учетом ставки LIBOR и маржи в размере 3 %;
2) выплату начисляемых вознаграждений по инфраструктурным облигациям в период создания и (или) модернизации Объекта ГЧП, которые определяются как уровень инфляции (потребительских цен), прогнозируемый в финансово-экономической модели на момент расчетов согласно соответствующему одобренному Прогнозу социально-экономического развития и бюджетных параметров, размещенному на официальном интернет - ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан (http://economy.gov.kz/kz/) + фиксированная маржа, действующая на протяжении всего срока обращения облигаций;
3) курсовые разницы по кредитам в иностранной валюте согласно соответствующему одобренному Прогнозу социально-экономического развития и бюджетных параметров, размещенному на сайте Министерства национальной экономики Республики Казахстан (http://economy.gov.kz/kz/)
1.5
Расходы на все виды страхования, связанные с созданием Объекта ГЧП, включая страхование по поручительству государства по инфраструктурным облигациям, согласно рыночным ценам на услуги страхования по результатам обследования рынка страховых услуг
1.6
Амортизация, начисляемая в период модернизации на основные средства и нематериальные активы, используемые непосредственно в создании (модернизации) объекта в пределах норм, предусмотренных налоговым законодательством
1.7
Прочие расходы по:

1) қарапайым;
2) дисконтталған.
2.6
Қарыз тарту мерзімі
2.7
Жекеше әріптестің кіріс көздері
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.8
Жекеше әріптестің шығыс түрлері:
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.9
Түрлері бойынша көрсетілетін қызметтерге тариф:
1) __________
2) __________
3) __________
n
* барлық шығыстар МЖӘ объектісін жаңғырту кезеңіне қабылданады
Ескерту:
сыйақылар мен негізгі қарыз төлемдерінің басталуы Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы Үлгілік МЖӘ шартына (көшелерді жарықтандыру желілері) 12-қосымшада көрсетілген кестеге сәйкес, мемлекеттің инвестициялық шығындар өтемақысын төлеуінің басталуымен тұспа-тұс келеді;
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылығы саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(көшелерді жарықтандыру желілері)
4-қосымша
Нысан
Алғашқы кепілдік
____________________                              "___"_____________ 20__ ж.
(елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету)
Кепіл: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (ұйымды көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Жекеше әріптес: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (атауын көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес:       __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін "__________________" мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптес арасында 20__ жылдың "___" _______ "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) көшелерді жарықтандыру желілерін жаңғыртумен сенімгерлік басқару)" жобасы бойынша барлық өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып __________ (жазумен көрсету) теңге сомасына 20__ жылдың "___" _______ дейінгі мерзімге жасалған № _____ Үлгілік шартты (бұдан әрі – Үлгілік шарт);
Кепіл мен Жекеше әріптес арасында Алғашқы кепілдікті беру туралы 20__ жылдың "___" _______ жасалған Үлгілік шартты
назарға ала отырып:
1. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, Кепіл өзіне Мемлекеттік әріптеске оның Үлгілік шарт бойынша болжамды инвестициялар құнының оннан бір пайызы мөлшерінде негізгі қарыз шегінде кез келген соманы толық көлемде бірінші жазбаша талап етуі бойынша кері қайтарылмайтын және шартсыз міндеттемені қабылдайды.

1) простой;
2) дисконтированный
2.6
Срок привлечения займа
2.7
Источники доходов Частного партнера:
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.8
Виды расходов Частного партнера:
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.9
Тариф на оказываемые услуги по видам:
1) __________
2) __________
3) __________
n
* все расходы принимаются за период создания (модернизации) Объекта ГЧП
Примечание:
начало выплат вознаграждений и основного долга совпадает с началом выплат государством компенсации инвестиционных затрат в соответствии с графиком указанным в приложении 12 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере жилищно-коммунального хозяйства (сети уличного освещения.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 4
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере жилищно-
коммунального хозяйства
(сети уличного освещения)
Форма
Первая гарантия
____________________________________             "___"________________ 20__ г.
(указать наименование и местонахождение населенного пункта)
Гарант: ______________ (указать организацию), в лице ____________, действующего (-ей)
на основании _________, юридический адрес: _________, банковские реквизиты: _________,
Частный партнер: _____________ (указать наименование), в лице _________ действующего
(-ей) на основании __________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты:
___________,
Государственный партнер: государственное учреждение "___________________" в лице
____________, действующего (-ей) на основании _________, юридический адрес:
__________, банковские реквизиты: ___________,
Принимая во внимание:
заключенный между Государственным партнером и Частным партнером Типовой договор по проекту "Доверительное управление с модернизацией сетей уличного освещения в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта) от "___" _______ 20__ года № _____, с учетом всех изменений и дополнений (далее – Типовой договор), на сумму __________ (указать прописью) тенге, сроком до "___" _______ 20__ года;
заключенный между "финансовой организацией" и Частным партнером Типовой договор о предоставлении Первой гарантии от "___" ____ 20__ года № ___:
1. Гарант принимает на себя безотзывное и безусловное обязательство по выплате Государственному партнеру по его первому письменному требованию в полном объеме любой суммы в пределах основного долга в размере одной десятой процента от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору, в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору.

2. Мемлекеттік әріптестің Алғашқы кепілдік бойынша талаптары Кепілге Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған сәттен бастап ___ (жазумен көрсету) жұмыс күні ішінде қойылады.
3. Мемлекеттік әріптеске төлем Мемлекеттік әріптестің жазбаша талап етуі бойынша ___ (жазумен көрсету) жұмыс күні ішінде Алғашқы кепілдікте көрсетілген Мемлекеттік әріптестің шотына қолма-қолсыз аударыммен жүзеге асырылатын болады.
4. Алғашқы кепілдік Мемлекеттік әріптестің жазбаша акцептінің сәтінен бастап күшіне енеді және 20__ жылдың "___" ____ дейін әрекет етеді және Жаңғырту бойынша кепілдікті беру күні (немесе қандай күннің ерте келуіне байланысты бұзу күні) бітеді.
5. Осы кепілдікті міндеттемемен байланысты туындайтын барлық құқықтар мен міндеттемелер Шартпен және заңнамамен реттеледі.
6. Түпнұсқалылығын анықтау мақсатында төлем талабына Мемлекеттік әріптестің уәкілетті тұлғасы қол қоюы және аталған уәкілетті тұлғаның қолының үлгісі бар нотариалды куәландырылған құжаттың түпнұсқасымен бірге жүруі тиіс.
________________________________________________________________________________
Уәкілетті тұлғаның қолы және Кепілдің мөрі
Тараптардың қолдары
___________________________________
Кепілдің атынан
___________________________________            ______________________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                   Жекеше әріптестің атынан
Тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылығы саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(көшелерді жарықтандыру желілері)
5-қосымша
Нысан
Мүліктік кешен
№ р.с
Көрсеткіштердің атауы
Сипаттамасы
1
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акт
№___, 20__ ж. "__"__________,
2
Кадастрлық нөмірі
№ ___-___-___-___
3
Көшелерді жарықтандыру желілерімен ажырағысыз байланыстағы жер учаскелерін өтеусіз пайдаланудың мерзімі
___ жыл
4
Ауданы
___ га
5
Шекаралардың сипаттамалары
6
Жерлердің санаты
7
Көшелерді жарықтандыру желілерімен ажырағысыз байланыстағы Жер учаскесін мақсатты тағайындау
8
Көшелерді жарықтандыру желілерімен ажырағысыз байланыстағы Жер учаскесін пайдаланудағы шектеулер мен ауыртпалықтар
9
Жер учаскесінің бөлінуі
Көшелерді жарықтандыру желілері
_____ шақырым (ұзақтығын көрсету)
Тіреулер ___ (керегін көрсету)
___ дана
Шамдар ______ (керегін көрсету)
_____ дана
Тараптардың қолдары
___________________________________            ______________________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                   Жекеше әріптестің атынан
Тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылығы саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(көшелерді жарықтандыру желілері)
6-қосымша
Нысан
Қаржыландыру көздері
МЖӘ жобасын қаржыландыру көздері
Жекеше әріптестің меншікті қаражаттары – МЖӘ объектісін құнынан ___%.
Қарыз қаражаттары – МЖӘ объектісін жаңғырту құнынан ___%.
Қаржыландыру мерзімдері
__ жыл мерзімге қарыз қаражаттары.
Жеңілдікті кезең (жаңғырту кезеңінде) – ___ ай.
Қаржыландыру кестесі
Тараптардың қолдары
___________________________________            ______________________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                   Жекеше әріптестің атынан
Тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылығы саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(көшелерді жарықтандыру желілері)
7-қосымша
Нысан
МЖӘ жобасын басқарудың институционалдық схемасы
МЖӘ жобасын іске асыру жоспары мынадай кезеңдерді қамтиды:
І. Инвестициялық кезең;
ІІ. Постинвестициялық кезең.
Инвестициялық кезеңде МЖӘ жобасын басқару схемасы 1-суретте келтірілген.
*жобаға қатысқан жағдайда көрсету қажет
1-сурет. Жаңғырту кезеңінде МЖӘ жобасын басқарудың ұйымдық схемасы
Схемаға сәйкес жоба қатысушыларының мынадай функциялары көзделген:
Мемлекеттік әріптес – Үлгілік шарттың атқарылуын бақылауды жүзеге асырады, Мүліктік кешенді жаңғырту үшін қажетті жер учаскесін беруді және тиісті коммуналдық инфрақұрылымды жүргізуді қоса алғанда, өзіне Үлгілік шартқа сәйкес міндеттемелерді қабылдайды, салынған МЖӘ объектісін коммуналдық меншікке қабылдайды;
Жекеше әріптес (жобалық компания) – МЖӘ объектісін жаңғыртуды қаржыландыруды, жоба бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізуді, "кілтке дейінгі" жаңғыртуды, МЖӘ объектісін пайдалануға енгізуді және коммуналдық меншікке беруді қамтамасыз етеді, сондай-ақ Үлгілік шартта көзделген өзге де міндеттемелерді орындайды;
Инвестор – МЖӘ объектісін жаңғырту құнынан ___ %-дан төмен емес деңгейге дейінгі капиталдандырылуын қамтамасыз етеді;
Капитал нарығы – Жекеше әріптеспен тартылатын, қарыз шарты негізінде жобаны іске асыру үшін МЖӘ объектісін жаңғырту құнынан ___% мөлшерінде ақша қаражаттарын беретін (қарыз тарту Үлгілік шарттары, негізгі соманы және несие бойынша пайыздарды төлеу)халықаралық қаржы ұйымдары, екінші деңгейлі банктер немесе ұлттық компаниялар;
"Даму" КДҚ" АҚ – Заңнамаға сәйкес жаңғырту кезеңінде ұзақ мерзімді қарыз бойынша пайыздық мөлшерлеме бөлігін ____ ай ішінде ___% мөлшерінде субсидиялайды;
Бас мердігер – МЖӘ объектісін "кілтке дейінгі" жаңғыртуды қамтамасыз етеді;
Мердігер (жобалаушы) – МЖӘ объектісін жаңғырту бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізеді және жобалау-сметалық құжаттаманы береді;
Субмердігерлер – Бас мердігердің тапсырысы бойынша жұмыстарды орындайды.
Постинвестициялық кезеңде МЖӘ жобасын басқару схемасы 2-суретте келтірілген.
*жобаға қатысқан жағдайда көрсету қажет
2-сурет. Пайдалану кезеңінде МЖӘ жобасын басқарудың ұйымдық схемасы
Мемлекеттік әріптес – Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін пайдалану бойынша міндеттемелерін (көшелерді жарықтандыруды ұстауды, материалдық қамтамасыз етуді қоса алғанда) орындауына бақылауды жүзеге асырады, Жекеше әріптеске мемлекеттік қолдау шараларын (керегін көрсету) береді, сондай-ақ __________ (қажетті шығындарды өтеу көзін көрсету) төлейді;
Жекеше әріптес – Қызметті тұтынушыларға қызмет көрсету үшін МЖӘ объектісінің толық дайындығын қамтамасыз етеді, Үлгілік шарт талаптарына сәйкес қызмет көрсетеді, сондай-ақ МЖӘ жобасының кірісті бөлігін қамтамасыз етеді, МЖӘ объектісін ағымдық ұстауға жауап береді;
Инвестор – МЖӘ жобасы бойынша пайда алуды қамтамасыз ету үшін жобалық компанияның қызметіне мониторингті жүзеге асырады;
Капитал нарығы қарыз шарты бойынша қарыз қаражаттарының қайтарымдылығын қамтамасыз ету үшін жобалық компанияның қызметіне мониторингті жүзеге асырады;
"Даму" КДҚ" АҚ – Заңнамаға сәйкес құрылыс кезеңінде ұзақ мерзімді қарыз бойынша пайыздық мөлшерлеме бөлігін ____ ай ішінде ___% мөлшерінде субсидиялайды;
Қызметтерді тұтынушылар – көшелерді жарықтандыру қызметтерін тұтынатын "____________" мемлекеттік мекемесі.
Тараптардың қолдары
___________________________________            ______________________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                   Жекеше әріптестің атынан
Тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылығы саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(көшелерді жарықтандыру желілері)
8-қосымша
Нысан
Жаңғырту бойынша кепілдік
___________________________
(елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету)
"___"_____________ 20__ ж.
Кепіл: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (ұйымды көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Жекеше әріптес: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (атауын көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес:       __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін "__________________" мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптес арасында 20__ жылдың "___" _______ "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) көшелерді жарықтандыру желілерін жаңғыртумен сенімгерлік басқару)" жобасы бойынша барлық өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып, __________ (жазумен көрсету) теңге сомасына 20__ жылдың "___" _______ дейінгі мерзімге жасалған № _____ Үлгілік шартты (бұдан әрі – Үлгілік шарт);
Кепіл мен Жекеше әріптес арасында Құрылыс кепілдігін беру туралы 20__ жылдың "___" _______ жасалған Үлгілік шартты
назарға ала отырып:

2. Требования Государственного партнера по Первой гарантии выставляются Гаранту в течение ___ (указать прописью) рабочих дней с момента неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору.
3. Выплата Государственному партнеру будет осуществляться в течение ___ (указать прописью) рабочих дней по письменному требованию Государственного партнера, безналичным переводом на счет Государственного партнера, указанный в Первой гарантии.
4. Первая гарантия вступает в силу с момента письменного акцепта Государственным партнером и действует до "___" __________ 20__ года и истекает в дату выдачи Гарантии по модернизации (или в дату расторжения в зависимости от того, какая из дат наступила раньше).
5. Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным обязательством, регулируются Типовым договором и законодательством.
6. В целях установления подлинности, требование на оплату должно быть подписано уполномоченным лицом Государственного партнера и сопровождаться оригиналом нотариально заверенного документа с образцом подписи указанного уполномоченного лица.
________________________________________________________________________________
Подпись уполномоченного лица и печать Гаранта
Подписи Сторон
______________________________
от Гаранта
________________________________
от Государственного партнера
_______________________________
от Частного партнера
Приложение 5
к Типовому договору проекта
государственно-частного партнерства
в сфере жилищно-коммунального хозяйства
(сети уличного освещения)
Форма
Описание имущественного комплекса
№ п.п
Наименование показателей
Описание
1
Акт на право временного безвозмездного землепользования неразрывно связанных с сетями уличного освещения
№___, от "__"__________, 20__г.
2
Кадастровый номер
№ ___-___-___-___
3
Срок безвозмездного землепользования земельными участками неразрывно связанных с сетями уличного освещения
___ лет
4
Площадь
___ км
5
Описание границ
6
Категория земель
7
Целевое назначение земельных участков неразрывно связанных с сетями уличного освещения
8
Ограничения в использовании и обременения земельных участков неразрывно связанных с сетями уличного освещения
9
Делимость земельного участка
Сети уличного освещения
_____ км (указать протяженность)
Опоры ___ (указать необходимое)
___ шт.
Лампы ______ (указать наименование)
_____ штук
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 6
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере жилищно-
коммунального хозяйства
(сети уличного освещения )
Форма
Источники финансирования
Источники финансирования Проекта
ГЧП
Собственные средства Частного партнера –___% от стоимости модернизации Объекта ГЧП.
Заемные средства –___% от стоимости модернизации Объекта ГЧП.
Сроки финансирования
Заемные средства сроком на __ лет.
Льготный период (в период модернизации) – ___ мес.
График финансирования
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 7
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере жилищно-
коммунального хозяйства
(сети уличного освещения)
Институциональная схема управления проектом ГЧП
План реализации Проекта ГЧП включает следующие стадии:
І. Инвестиционный период;
ІІ. Постинвестиционный период.
Схема управления Проектом ГЧП в инвестиционный период приведена на рисунке 1.
*указать в случае участия в проекте
Рисунок 1. Организационная схема управления Проектом ГЧП на этапе модернизация
В соответствии со схемой предусмотрены следующие функции участников проекта:
Государственный партнер – осуществляет контроль над исполнением Типового договора, принимает на себя обязательства в соответствии с Типовым договором, включая предоставление необходимых для модернизации Имущественного комплекса и подведение соответствующей инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
Частный партнер (проектная компания) – обеспечивает финансирование модернизации Объекта ГЧП, проведение проектно-изыскательских работ по проекту, непосредственно саму модернизацию "под ключ", введение в эксплуатацию, а также выполняет другие обязательства, предусмотренные Типовым договором;
Инвестор – обеспечивает капитализацию проектной компании до уровня ___% от стоимости модернизации Объекта ГЧП;
Рынок капитала – международные финансовые организации, банки второго уровня или национальные компании, привлекаемые Частным партнером, которые предоставляют денежные средства для реализации проекта на основании кредитного соглашения (условия привлечения займа, погашение основной суммы и процентов по кредиту) в размере ___% от стоимости модернизации Объекта ГЧП;
АО "ФРП "Даму" – субсидирует части ставки по долгосрочному займу в размере ___% в течение ___ месяцев в период модернизации согласно законодательству;
Генеральный подрядчик – осуществляет модернизацию Объекта ГЧП "под ключ";
Подрядчик (проектировщик) – проводит проектно-изыскательские работы и предоставляет проектно-сметную документацию по модернизации Объекта ГЧП;
Субподрядчики – выполняют работы по заказу Генерального подрядчика.
Схема управления Проектом ГЧП в постинвестиционный период приведене на рисунке 2.
*указать в случае участия в проекте
Рисунок 2. Организационная схема управления Проектом ГЧП на стадии эксплуатации
Государственный партнер – осуществляет контроль за выполнением Частным партнером обязательств по эксплуатации Объекта ГЧП (включая содержание сетей уличного освещения, материальное обеспечение), предоставляет Частному партнеру меры государственной поддержки __________________ (указать нужное), а также выплачивает __________ (указать нужные источники возмещения затрат);
Частный партнер – обеспечивает полную готовность Объекта ГЧП для обслуживания потребителей услуг, оказывает услуги согласно условиям Типового договора, а также обеспечивает доходную часть Проекта ГЧП, отвечает за текущее содержание Объекта ГЧП;
Инвестор – осуществляет мониторинг деятельности проектной компании для обеспечения прибыли по Проекту ГЧП;
Рынок капитала - осуществляет мониторинг деятельности проектной компании для обеспечения возвратности заемных средств по договору займа;
АО "ФРП "Даму" – субсидирует части ставки вознаграждения по долгосрочному займу в размере ___% в течение ___ месяцев в период эксплуатации Объекта ГЧП согласно законодательству;
Потребители услуг – государственное учреждение "____________", пользующиеся услугами уличного освещения.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 8
к Типовому договору проекта
государственно-частного
партнерства в сфере жилищно-
коммунального хозяйства
(сети уличного освещения)
Форма
Гарантия по модернизации
__________________________________________ "___" ________________ 20__ г
(указать наименование и местонахождение
населенного пункта)
Гарант: "________указать организацию", в лице ____________, действующего (-ей) на
основании _________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: ___________,
Частный партнер: __________ (указать наименование), в лице _____________
действующего (-ей) на основании __________, юридический адрес: __________, банковские
реквизиты: ___________,
Государственный партнер: государственное учреждение "__________________" в лице
____________, действующего (-ей) на основании _________, юридический адрес:
__________, банковские реквизиты: ___________,
Принимая во внимание:
заключенный между Государственным партнером и Частным партнером Типовой договор по проекту "Доверительное управление с модернизацией сетей уличного освещения __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта) от "___" _______ 20__ года № _____, с учетом всех изменений и дополнений (далее – Типовой договор), на сумму __________ (указать прописью) тенге, сроком до "___" _______ 20__ года;
заключенный между Гарантом и Частным партнером Типовой договор о предоставлении Строительной гарантии от "___" ____ 20__ года № ___:

1. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, өзіне Мемлекеттік әріптеске, оның Үлгілік шарт бойынша болжамды инвестициялар құнының (бұдан әрі - Жаңғырту бойынша кепілдік құны) ___ % мөлшерінде негізгі қарыз шегінде кез келген соманы толық көлемде бірінші жазбаша талап етуі бойынша кері қайтарылмайтын және шартсыз міндеттемені қабылдайды.),
2. Мемлекеттік әріптестің Жаңғырту бойынша кепілдік бойынша талаптары Кепілге Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған сәттен бастап ___ (жазумен көрсету) жұмыс күні ішінде қойылады.
3. Мемлекеттік әріптеске төлем Мемлекеттік әріптестің жазбаша талап етуі бойынша ___ (жазумен көрсету) жұмыс күні ішінде Жаңғырту бойынша кепілдікте көрсетілген Мемлекеттік әріптестің шотына қолма-қолсыз аударыммен жүзеге асырылатын болады.
4. Жаңғырту бойынша кепілдік Мемлекеттік әріптестің жазбаша акцептінің сәтінен бастап күшіне енеді және 20__ жылдың "___" ____ дейін әрекет етеді және қандай күннің ерте келуіне байланысты, қабылдау актісін шығарған күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күнге тең кезең өткеннен кейін немесе Үлгілік шартты бұзу күні бітеді.
5. Осы кепілдікті міндеттемемен байланысты туындайтын барлық құқықтар мен міндеттемелер Шартпен және заңнамамен реттеледі.
6. Түпнұсқалылығын анықтау мақсатында төлем талабына Мемлекеттік әріптестің уәкілетті тұлғасы қол қоюы және аталған уәкілетті тұлғаның қолының үлгісі бар нотариалды куәландырылған құжаттың түпнұсқасымен бірге жүруі тиіс.
________________________________________________________________________________
Уәкілетті тұлғаның қолы және Кепілдің мөрі
Тараптардың қолдары
___________________________________
Кепілдің атынан
___________________________________            ______________________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                   Жекеше әріптестің атынан
Тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылығы саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(көшелерді жарықтандыру желілері)
9-қосымша
Нысан
Тапсырылатын МЖӘ объектісінің күйіне қойылатын талаптар
1. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімінің біту күніне дейін ___ (жазумен көрсету) бұрын немесе Шарт мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда, Тараптар келіскен мерзімде, Тараптар МЖӘ объектісінің күйін бағалау бойынша комиссия құруды қамтамасыз етеді және оны тапсыруға дайындайды.
2. Комиссияның құрамына Жекеше әріптестің және Мемлекеттік әріптестің атынан уәкілетті өкілдер кіруі тиіс. Тараптар комиссияның жұмысына қатысуға сарапшыларды тартуға құқылы.

1. Гарант принимает на себя безотзывное и безусловное обязательство по выплате Государственному партнеру по его первому письменному требованию в полном объеме любой суммы в пределах основного долга в размере ___ % от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору (далее – сумма Гарантии по модернизации), в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору.
2. Требования Государственного партнера по Гарантии по модернизации выставляются Гаранту в течение ___ (указать прописью) рабочих дней с момента неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору.
3. Выплата Государственному партнеру будет осуществляться в течение ___ (указать прописью) рабочих дней по письменному требованию Государственного партнера, безналичным переводом на счет Государственного партнера, указанный в Гарантии по модернизации.
4. Гарантия по модернизации вступает в силу с момента письменного акцепта Государственным партнером и действует до "___" ________ 20__ года и истекает по истечению периода, равного ___ (указать прописью) календарным дням с даты выпуска акта приемки или в Дату расторжения Типового договора, в зависимости от того, какая из дат наступила раньше.
5. Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным обязательством, регулируются Типовым договором и законодательством.
6. В целях установления подлинности, требование на оплату должно быть подписано уполномоченным лицом Государственного партнера и сопровождаться оригиналом нотариально заверенного документа с образцом подписи указанного уполномоченного лица.
________________________________________________________________________________
Подпись уполномоченного лица и печать Гаранта
Подписи Сторон
______________________________
от Гаранта
________________________________
от Государственного партнера
_______________________________
от Частного партнера
Приложение 10
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере жилищно-
коммунального хозяйства
(сети уличного освещения)
Форма
Требования к состоянию передаваемого Объекта ГЧП
1. За ___ (указать прописью) месяцев до даты истечения срока действия Типового договора или в случае досрочного прекращения Типового договора в, согласованный Сторонами срок, Стороны обеспечивают создание комиссии по оценке состояния Объекта ГЧП и его подготовке к передаче.
2. В состав комиссии должны входить уполномоченные представители от Частного партнера и Государственного партнера. Стороны вправе привлечь к участию в работе комиссии экспертов.

3) Елеулі Ақау анықталған жағдайда, осындай Ақау үшін айыппұл санкцияларының сомасы ___ (жазумен көрсету) Ақаулық ұпайды құрайды.
4) Қауіпті Ақау анықталған жағдайда, осындай Ақау үшін айыппұл санкцияларының сомасы ___ (жазумен көрсету) Ақаулық ұпайды құрайды.
Қызметтердің сапа индикаторлары
Индикаторлардың атауы
Ақпараттың кезеңділігі
Ақпарат көзі
Шекті мән
Ақаудың мәні
1
2
3
4
5
6
1
_ – электр қауіпсіздігі бойынша персоналдың біліктілік дәрежесі
_
Сарапшылық комиссияның мәліметтері
Индикатордың мәні нөлге ұмтылады
Елеулі
2
Электр жабдығын визуалды тексеру. Бір мезгілде істен шыққан шамдардың саны
Күн сайын
______ облысы Әкімдігінің сайтындағы бөлім есебі
Индикатордың мәні _% -дан кем емес (_ шамға _ жарамсыз шамдардың данасы)
Елеулі
3
Жарықдиодты шамдардың жарамсыз күйі
Ай сайын
Есеп журналы, Жеткізушіден қабылдау-тапсыру актісі
Индикатордың мәні нөлге ұмтылады
Елеулі
4
Жарықдиодты шамдардың техникалық сипаттамаларға сәйкес келмеуі
Ай сайын
Есеп журналы, Жеткізушіден қабылдау-тапсыру актісі
Есепті кезеңдегі көрсеткіш мәнінің өткен кезеңмен салыстырғанда _%-ға төмендеуі
Елеусіз
5
Жылу деградациясының артуы, ол жарықдиодтардың ең ұзақ ықтимал қызмет мерзімін қамтамасыз етуге мүмкіндік бермейді
Ай сайын
Есептік мәліметтер, Есеп журналы
Индикатордың мәні нөлге ұмтылады
Елеусіз
6
Өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда халықтан түскен негіхді шағымдардың жалпы саны
Ай сайын
________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) Әкімдігінің сайтындағы жүгінулердің саны
Индикатордың мәні нөлге ұмтылады
Елеусіз
Ақаулық ұпайлар
Негіздеме
Ақаулық ұпайлардың саны
Кез келген Ақаудың немесе өзге бұзушылықтың болуы/болмауы туралы есепті тапсырудың мерзімін бұзу
Тапсырылмаған есептің мерзімін өткізудің әр күні үшін __ Ақаулық ұпай
Мемлекеттік әріптесті немесе Уәкілетті органдарды жіберуден бас тарту
Уәкілетті органдардың өкілдерін жібермеудің немесе олардың қызметіне кедергі келтірудің әр күні үшін күніне __ Ақаулық ұпай
Жекеше әріптестің Мемлекеттік әріптеске сенімсіз ақпаратты әдейі тапсыруы
Әрбір анықталған сенімсіз ақпаратты беру жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Жекеше әріптестің негізгі қызметі бойынша Тұтынушыға ғимараттың немесе ғимарат бөліктерінің қолжетімсіздігі
Әрбір анықталған жағдай үшін __ Ақаулық ұпай
Қызмет көрсетудің басталу күніне дейін 1 ай ішінде штаттық кестеге сәйкес кадрларды уақытында жинақтамау
Әрбір анықталған жағдай үшін __ Ақаулық ұпай
Штаттық кестеге сәйкес кәсіби кадр персоналының болмауы
Әрбір анықталған жағдай үшін __ Ақаулық ұпай
"Білім беру объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын сақтамау
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау талаптарын бұзу
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Сыртқы және ішкі жарықтандырудың болмауы
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Жыл бойы абаттандырудың болмауы және ішкі және сыртқы аумақты (оның ішінде МЖӘ объектісіне іргелес жатқан аумақты) тиісті күйде ұстамау
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Ағымдық жөндеуді мерзімінде орындамау
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Күрделі жөндеуді мерзімінде орындамау
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Жабдықтың жарамсыздығы
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Жабдықтың жұмысқа жарамсыз күйі
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Жабдықтардың қызмет мерзімдеріне сәйкес уақытында жаңартпау
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай

3) При обнаружении существенного Дефекта, сумма штрафных санкций за такой Дефект составит ___ (указать прописью) Дефектных очков.
4) При обнаружении опасного Дефекта, сумма штрафных санкций за такой Дефект составит ___ (указать прописью) Дефектных очков.
Индикаторы качества услуг
Наименование индикаторов
Периодичность информации
Источник информации
Пороговое значение
Значение Дефекта
1
2
3
4
5
6
1
_ – степень квалификации персонала по электробезопасности
_
Данные экспертной комиссии
Значение индикатора стремится к нулю
Существенный
2
визуальное обследование электрооборудования. Количество ламп вышедших из строя единовременно
Ежедневно
Отчет отдела, на сайте Акимата ______ области
Значение индикатора не менее _% (_ штук не исправных на _ ламп)
Существенный
3
Ненадлежащее состояние светодиодных ламп
Ежемесячно
Журнал учета, акт приемки передачи от Поставщика
Значение индикатора стремится к нулю
Существенный
4
Несоответствие светодиодных ламп техническим характеристикам
Ежемесячно
Журнал учета, акт приемки передачи от Поставщика
Уменьшение значения
показателя
отчетного периода
по сравнению с
предыдущим на _%
Незначительный
5
Повышение тепловой деградации, что не позволяет обеспечить максимально возможный срок службы светодиодов
Ежемесячно
Отчетные данные, Журнал учета
Значение индикатора стремится к нулю
Незначительный
6
Общее количество обоснованных жалоб от населения по сравнению с аналогичным периодом
прошлого года
Ежемесячно
Количество обращений на сайте Акимата ________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)
Значение индикатора стремится к нулю
Незначительный
Дефектные очки
Основание
Количество Дефектных очков
Нарушение срока представления отчета о наличии/отсутствии любого Дефекта или иного нарушения
___ Дефектных очков за каждый
день просрочки за каждый не
представленный отчет
Отказ в допуске Государственного партнера либо Уполномоченных органов
___ Дефектных очков в день за каждый день непредоставления допуска или воспрепятствования
деятельности представителей
уполномоченных органов
Намеренное предоставление Частным партнером недостоверной информации Государственному партнеру
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай
предоставления недостоверной информации
Недоступность зданий или частей зданий потребителю по основной деятельности Частного партнера
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай
Несвоевременное набор кадров согласно штатному расписанию в течение 4-х месяцев со Дня начала оказания Услуг
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай
Отсутствие профессионального кадрового персонала согласно штатному расписанию
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай
Несоблюдение санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам здравоохранения"
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения
Нарушение требований безопасности и охраны труда
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения
Отсутствие наружного и внутреннего освещения
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения
Отсутствие благоустройства и неподдержание в надлежащем состоянии внутренней и внешней территории (в том числе прилегающей к Объекту ГЧП территории) в течение года;
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения
Не выполнение текущего ремонта в соответствующий срок
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения
Не выполнение капитального ремонта в срок
___ Дефектных очков за выявленный случай нарушения
Неисправность оборудования
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения
Не рабочее состояние оборудования
___ Дефектных очков за выявленный случай нарушения
Несвоевременное обновление оборудования в соответствии с их сроком службы
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения

1) проблемаларды шешу бойынша кездесулер өткізуі;
2) қандай да бір ақпаратты беру барысында қате ақпаратты жоюы;
3) МЖӘ жобасына қатысты толық ақпаратты және материалдарды ұсынуы тиіс.
Қаржылық тәуекел
МЖӘ объектісін жаңғырту үшін қаржы қаражаттарын тартпау немесе уақытында тартпау
Жекеше әріптес банкпен жобаны іске асыру үшін қажетті қаржыландыру беру мүмкіндігі туралы келісім жасауы қажет
Техникалық тәуекел
МЖӘ объектісінің жаңғыртылуы аймағында инженерлік коммуникацияларды уақтылы жүргізбеу тәуекелі
Мемлекеттік әріптес МЖӘ объектісінің жаңғыртылуы үшін бюджеттік қаражаттардың бөлінуін және барлық инженерлік коммуникациялардың жүргізілуін уақытылы қамтамасыз етуі тиіс
Жаңғырту жұмыстарын бастауы үшін Жекеше әріптестің Жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеу және оған кешенді ведомстводан тыс сараптама қорытындысын алу мерзімдерін сақтамау тәуекелі
Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптестің Жобалау құжаттаманы уақытында беруі бойынша бақылау жүргізуі тиіс.
Жекеше әріптес Жобалау құжаттама әзірлеу және сараптама кезінде сүйемелдеуге тартылған мердігерлік және субмердігерлік ұйымдардың жұмыс барысын уақытында бақылап отыруы тиіс.
МЖӘ объектісінің жаңғырту үшін рұқсат және өзге де құжаттарды уақтылы алмау тәуекелі
Мемлекеттік әріптес өз атынан Жекеше әріптеске МЖӘ объектісінің құрылысына барлық рұқсат құжаттарын тезірек алу үшін көмек көрсетуі қажет.
Жекеше әріптес рұқсат құжаттарын алу үшін тиісті мемлекеттік органмен талап етілетін құжаттамалар пакетімен алдын ала танысуы тиіс.
Жаңғырту кезеңі
Заңды тәуекел
Жаңғырту бойынша жұмыстар басталғаннан кейін Мемлекеттік/Жекеше әріптестің бастамасымен Үлгілік шартты бұзуы
Тараптар:
1) проблемаларды шешу бойынша кездесулер өткізуі;
2) қандай да бір ақпаратты беру барысында қате ақпаратты жоюы;
3) Үлгілік шартқа және Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес барлық талаптарды әділ сақтауы тиіс.
Қаржылық тәуекел
Жаңғырту құнының артуы (жаңғыртуға арналған материалдарға, тасымалдауға, жабдықтарға бағаның өсуі )
Жекеше әріптестің тиісті нарықтардағы бағалар конъюнктурасының өзгеру мүмкіндігін ескере отырып, өзінің ақша ағындарын, сонымен қатар қажетті тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің жеткізілуін жоспарлауы.
Жұмыстардың/қызметтерді көрсетуге және тауарларды (жаңғырту материалдарын) жеткізуге алдын ала Үлгілік шарттар жасау, оның ішінде аванс төлемінің үлесі жоғары емес (жұмыстардың/қызметтердің/тауарлардың құнынан 30%-ға дейін) орындалған жұмыстар/қызметтер/ тауарлар жеткізу фактісі бойынша есептесуді қарастыратын төлем схемасын жасау.
жаңғырту жұмыстарын жүргізу үшін құрылыста тәжірибесі бар, оң имиджі бар, білікті кадрлары бар және қажетті техникалық құрал-жабдықтары бар құрылыс компаниясын тарту.
жаңғырту кестесін сақтау, тауарлар мен қызметтерді уақытында төлеу.
Жекеше әріптес тарапынан құрылыс барысы мен сапасына уақытылы бақылауды қамтамасыз ету.
жаңғырту-мердігерлік келісімшартын тиісті деңгейде орындауды сақтандыру, шикізаттар мен материалдарды жеткізуді қоса алғанда тұрақты бағалармен келісімҮлгілік шарттар жасау секілді құралдарды қолдануды қарастыру.
Жекеше әріптес атынан мердігерлік келісім Үлгілік шартты орындау мен сапасына бақылауды қамтамасыз ететін тәуелсіз инженерді тарту. Сақтау орындарында, оның ішінде күзет ұйымдарымен шарт жасасу арқылы тауарлық-материалдық құндылықтардың сақталуын қамтамасыз ету.
Салықтық мөлшерлемелердің ұлғаюы
Жекеше әріптес болжанбаған шығыстарды жабу үшін резерв құруды қарастыруы тиіс.
Жекеше әріптестің немесе Субмердігерлердің банкротқа ұшырауы
Жекеше әріптес компаниясының тәуекелдерін төмендету мақсатында бизнесті сақтандыруды және арнайы резервтік қорларды құруды қолдануы қажет.
Шарт жасасқаннан кейін қарыздың пайыздық мөлшерлемесінің артуы
Жекеше әріптестің қаржылық ұйыммен қолайлық жағдайларда, оның ішінде белгіленген пайыздық мөлшерлемелерде қарыздық шарт жасасуы.
МЖӘ объектісіне залал келтірілген жағдайда сақтандырушының сақтандыру төлемін жүргізуінің мүмкін болмауы
Залалдар сақтандыруға жатпаған қауіппен Үлгілік шарттасуы мүмкін, осылайша Жекеше әріптес барлық қажетті тәуекелдерді жабатын полистің Үлгілік шарттарымен тиянақты танысуы қажет. Жекеше әріптес МЖӘ жобасының іске асырылуының барлық мерзіміне сақтандыру туралы шарт жасасуы қажет.
Инфляцияның өсуі
Жекеше әріптес тарапынан:

1) проводить встречи по решению проблем;
2) искоренять ошибочную информацию в ходе передачи какой-либо информации;
3) предоставлять полную информацию и материалы, касающиеся Проекта ГЧП.
Финансовый риск
Не привлечение или несвоевременное привлечение финансовых средств для модернизации Объекта ГЧП
Частному партнеру необходимо заключить соглашение с банком о возможности предоставления финансирования для реализации проекта ГЧП
Технический риск
Несвоевременное подведение инженерных коммуникаций в зоне модернизации Объекта ГЧП
Государственный партнер должен обеспечить своевременное выделение бюджетных средств и подведение всех инженерных коммуникаций к участку для модернизации Объекта ГЧП
Не соблюдение сроков разработки проектно-сметной документации и получения на нее заключения комплексной вневедомственной экспертизы Частным партнером
Государственный партнер должен вести контроль по своевременной сдаче проектно-сметной документации Частным партнером.
Частный партнер должен своевременно контролировать ход работы подрядных и субподрядных организаций, привлеченных в целях разработки проектно-сметной документации и сопровождения при экспертизе
Несвоевременное получение разрешительных и прочих документов на модернизацию Объекта ГЧП
Государственный партнер должен посодействовать Частному партнеру скорейшему получению всех разрешительных документов на модернизацию Объекта ГЧП.
Частный партнер должен предварительно ознакомиться с пакетом документации, требуемый соответствующим государственным органом, для получения разрешительных документов.
Этап модернизации
Юридический риск
Расторжение Типового договора по инициативе Частного/Государственного партнера после Работ по модернизации
Стороны должны:
1) проводить встречи по решению возникших проблем;
2) искоренять ошибочную информацию в ходе передачи какой-либо информации;
3) добросовестно соблюдать условия в соответствии с Типовым договором и проектно-сметной документацией.
Финансовый риск
Увеличение стоимости модернизации (рост цен на материалы для модернизации, транспортировку, цен на оборудование)
Планирование Частным партнером своих денежных потоков, а также поставок необходимых товаров, работ и услуг, с учетом возможного изменения конъюнктуры цен на соответствующих рынках.
Заключение предварительных контрактов на оказание работ/услуг и поставку товаров (строительных материалов), в том числе проработка схемы оплаты, предусматривающей расчет по факту выполненных работ/услуг/поставки товара с небольшой долей авансового платежа (до 30% от стоимости работ/услуг/товара).
Привлечение компании с положительным имиджем, опытом работы в модернизации, наличием квалифицированных кадров и необходимого технического оборудования.
Соблюдение графика модернизации, своевременная оплата товаров и услуг.
Обеспечение своевременного контроля со стороны Частного партнера за ходом и качеством модернизации.
Применение таких инструментов как страхование надлежащего исполнения подрядного контракта, заключение контрактов с фиксированной ценой, включая поставку сырья и материалов.
Привлечение независимого инженера для контроля над качеством работ от лица Частного партнера. Обеспечение сохранности товарно-материальных ценностей в местах хранения, в том числе посредством договора с охранными организациями.
Увеличение налоговых ставок
Частный партнер должен предусмотреть создание резервов для покрытия непредвиденных расходов.
Банкротство Частного партнера или Субподрядчиков
В целях снижения рисков банкротства Частного партнера необходимо применить страхование бизнеса и создание специальных резервных фондов.
Увеличение процентной ставки займа после заключения Типового договора
Заключение Частным партнером договора займа с финансовой организацией на приемлемых условиях, в том числе с фиксированной процентной ставкой.
Невозможность страховой выплаты страховщиком в случае нанесения ущерба Объекту ГЧП
Убытки могут быть обусловлены опасностью, которая не подлежала страхованию, таким образом, Частному партнеру следует внимательно ознакомиться с условиями полиса покрывающего все необходимые риски. Частному партнеру необходимо заключить договор о страховании на весь срок реализации Проекта ГЧП.
Рост инфляции
Со стороны Частного партнера:

1) болжанбаған шығыстарды жабу үшін резерв құру;
2) аталған тәуекелді сақтандыру;
3) кезең шығыстарын оңтайландыру.
Техникалық тәуекел
Мердігердің жұмыстарды уақытында орындамауымен байланысты жаңғырту мерзімдерінің созылуы
Оң мәртебесі, жаңғырту жұмыстарында тәжірибесі бар, білікті кадрлары мен қажетті техникалық жабдықтары бар құрылыс компаниясын тарту.
Мердігерлермен/субмердігерлермен Үлгілік шарттың талаптарын тиянақты пысықтау.
Айыппұл санкцияларын қолдануды және МЖӘ объектіснің жаңғыртылуы бойынша міндеттемелердің орындалуының қамтамасыз етілуін қарастыру.
жаңғырту барысы мен сапасының және кестесінің сақталуына уақтылы бақылауды ұйымдастыру.
жаңғырту ауқымын, құрылыс кестесін сақтауды ескере отырып, жобалық жұмыстарды тиянақты пысықтау.
Сақтау орындарында, оның ішінде күзет ұйымдарымен шарт жасасу арқылы тауарлық-материалдық құндылықтардың сақталуын қамтамасыз ету.
Мемлекеттік әріптестің Жер учаскесін уақытында бермеуімен байланысты жаңғырту мерзімдерінің созылуы
Көшелерді жарықтандыру желілерімен ажырағысыз байланыстағы Жер учаскелерінің уақытылы бөлінуін және оларды пайдалану құқықтарының тиісті рәсімделуіг қамтамасыз ету
Сапасыз жабдықтар мен жаңғырту материалдарының жеткізілуі
Жабдықтарды жеткізу шартында жеткізуші сапасыз жабдықтарды және/немесе жаңғырту материалдарын ауыстыруы не өз есебінен дұрыстауы тиіс кепілдікті қарастыру қажет.
Қабылдау-беру және жабдықты орнату актісіне қол қойғаннан кейін ғана төлем бөлігінің төленуін көздеу.
Жабдықты жеткізу кезінде оның паспортына сәйкестігін тексеру.
Үшінші тұлғалардың қатысуымен немесе қатысуынсыз жаңғырту барысында өрттің туындауы
Жекеше әріптес:
1) өрт қауіпсіздігін, сондай-ақ техника қауіпсіздігін сақтауы;
2) жұмысшыларға техника қауіпсіздігі бойынша нұсқаулық жүргізуі;
3) мүлікті, салынып жатқан МЖӘ объектісін және жаңғырту материалдарын сақтандыруы тиіс.
Экологиялық тәуекел
Материалдар мен жабдықтардың экологиялық стандарттар мен нормаларға сәйкес келмеуі
Рұқсат етілген, қолжетімді, сертификатталған, стандартталған материалдар мен жабдықтарды пайдалану және/немесе қолдану.
Жекеше әріптестің немесе Субмердігердің МЖӘ объектісінің жаңғыртудың ерекшелігін ескере отырып, жаңғыртуға арналған материалдарды сатып алуы.
Апаттық жағдайлар тәуекелі
Табиғи апаттар мен қиратушы құбылыстар, оның ішінде жер сілкінісі, дауыл, су тасқыны, көшкіндер, техногендік және экологиялық апаттар, катаклизмдер, өрт, індет, сондай-ақ МЖӘ объектісін қауіпсіз пайдаланудың мүмкін еместігіне алып келетін қолайсыз климаттық жағдайлардың туындауы
Еңсерілмейтін күш жағдаятының (форс-мажор) әсеріне ұшыраған Тарап мұндай жағдаятпен туындаған жағдайды түзету үшін барлық саналы күшін салуы және оның салдарларын азайтуы тиіс.
Әр Тарап Үлгілік шартты орындау барысында, кез келген уақытта Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажор) орын алуымен туындаған кез келген кідірістерді азайту үшін, кез келген мүмкіндікті пайдалануға міндетті.
Жекеше әріптес мүлікті, салынып жатқан МЖӘ объектісін және құрылыс материалдарын сақтандыруы тиіс.
Операциялық тәуекел
Жекеше әріптес персоналының тарапынан өндірістік шиеленіс (Еңбек заңнамасын бұзу, жаппай жұмыстан шығару, шерулер және т.б.)
Еңбек заңнамасын қатаң сақтау
Әлеуметтік-саяси тәуекел
Террористік акт, төңкеріс, көтерілістің туындауы
Еңсерілмейтін күш жағдаятының (форс-мажор) әсеріне ұшыраған Тарап мұндай жағдаятпен туындаған жағдайды түзету үшін барлық саналы күшін салуы және оның салдарларын азайтуы тиіс.
Әр Тарап Үлгілік шартты орындау барысында, кез келген уақытта Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажор) орын алуымен туындаған кез келген кідірістерді азайту үшін, кез келген мүмкіндікті пайдалануға міндетті.
Жекеше әріптес мүлікті, салынып жатқан МЖӘ объектісін және құрылыс материалдарын сақтандыруы тиіс.
Әскери іс-әрекеттердің туындауы
Жекеше әріптестің персоналы болып табылмайтын тұлғалармен алдын ала қамдалған тәртіпсіздіктердің, ереуілдердің туындауы
3. Пайдалану кезеңі
Заңды тәуекел
Қызмет көрсетудің басталу күнінен кейін Мемлекеттік/Жекеше әріптестің бастамасымен Үлгілік шартты бұзуы
Тараптар:

1) создание резервов для покрытия непредвиденных расходов;
2) страхование данного риска;
3) оптимизация расходов периода.
Технический риск
Продление сроков модернизации, в связи с несвоевременным выполнением работ подрядчиком
Привлечение компании с положительным имиджем, опытом работы в модернизации, наличием квалифицированных кадров и необходимого технического оборудования.
Тщательная проработка условий договора с подрядчиками/субподрядчиками.
Предусмотреть применение штрафных санкций и предоставление обеспечения исполнения обязательств по модернизации Объекта ГЧП.
Организация своевременного контроля за ходом, качеством и графиком модернизации.
Тщательная проработка проектных работ с учетом масштаба модернизации, соблюдение графика модернизации.
Обеспечение сохранности товарно-материальных ценностей в местах хранения, в том числе посредством договора с охранными организациями.
Продление сроков модернизации, в связи с несвоевременным предоставлением Земельного участка Государственным партнером
Обеспечение своевременного выделения Земельных участков неразрывно связанных с сетями уличного освещения и надлежащее оформление прав пользования ими.
Поставка некачественного оборудования и/или строительных материалов для модернизации
Необходимо предусмотреть в договоре поставки оборудования гарантийный период в течение, которого поставщик должен заменить некачественное оборудование и/или строительные материалы для модернизации либо исправить за свой счет.
Предусмотреть оплату части платежа только после подписания акта приема-передачи и установки оборудования.
Проверка соответствия оборудования паспорту во время поставки
Возникновение пожара в ходе модернизации с участием или без участия третьих лиц
Частному партнеру необходимо:
1) соблюдать правила пожарной безопасности, а также техники безопасности;
2) проводить инструктаж рабочих по правилам техники безопасности;
3) застраховать имущество, модернизируемого Объект ГЧП, оборудование и строительные материалы для модернизации
Экологический риск
Несоответствие материалов и оборудования экологическим стандартам и нормам
Использование и/или применение разрешенных, допущенных, сертифицированных, стандартизированных материалов и оборудования.
Закуп Частным партнером или Субподрядчиком материалов и оборудования для модернизации с учетом специфики модернизации Объекта ГЧП
Стихийный риск
Возникновение природных катастроф и разрушительных явлений, в том числе землетрясения, урагана, наводнения, оползней, техногенных и экологических бедствий, катаклизмов, пожара, эпидемий, а также неблагоприятных климатических условий, приводящих к невозможности обеспечения безопасной эксплуатации Объекта ГЧП
Сторона, которая подверглась воздействию Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажора), должна приложить все разумные усилия, чтобы исправить положение, вызванное таким обстоятельством, и уменьшить его последствия.
Каждая Сторона в любое время в ходе исполнения Типового договора обязана использовать любую возможность для минимизации любой задержки, вызванной наступлением Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора).
Частному партнеру необходимо застраховать имущество, строящийся объект, оборудование и строительные материалы.
Операционный риск
Производственный конфликт со стороны персонала Частного партнера (нарушение трудового законодательства, массовое увольнение, митинги)
Строгое соблюдение трудового законодательства, создание профсоюза работников
Социально-политический риск
Возникновение акта терроризма, революции, мятежа
Сторона, которая подверглась воздействию Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажора), должна приложить все разумные усилия, чтобы исправить положение, вызванное таким обстоятельством, и уменьшить его последствия.
Каждая Сторона в любое время в ходе исполнения Типового договора обязана использовать любую возможность для минимизации любой задержки, вызванной наступлением Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора).
Частному партнеру необходимо застраховать имущество, строящийся объект, оборудование и строительные материалы.
Возникновение военных действий
Возникновение беспорядков и забастовок, предпринятых лицами, не являющимися персоналом Частного партнера
Этап эксплуатации
Юридический риск
Расторжение Типового договора по инициативе Частного/Государственного партнера после Даты начала оказания Услуг
Стороны должны:

1) проблемаларды шешу бойынша кездесулер өткізуі;
2) қандай да бір ақпаратты беру барысында қате ақпаратты жоюы;
3) Үлгілік шартқа және Жобалау құжаттамаға сәйкес барлық талаптарды әділ сақтауы тиіс.
Қаржылық тәуекел
Салықтық мөлшерлемелердің ұлғаюы
Жекеше әріптес болжанбаған шығыстарды жабу үшін резерв құруды қарастыруы тиіс.
Инфляцияның өсуі
Жекеше әріптес тарапынан:
1) болжанбаған шығыстарды жабу үшін резерв құру;
2) аталған тәуекелді сақтандыру;
3) кезең шығыстарын оңтайландыру.
Коммерциялық тәуекел
Қызметке сұраныстың/тұтынудың төмендеуі/болмауы
Жекеше әріптестің Қызметтерді сапалы көрсетуі
Техникалық тәуекел
МЖӘ объектісіне сапасыз техникалық қызмет көрсету
Көшелерді жарықтандыру желілерінің, оның ішінде көшелерді жарықтандыру желілерінің жекелеген конструктивті элементтерін, материалдар мен инженерлік жабдық, энергетика, сумен жабдықтау, су бұру, байланыс жүйелерінің жарамды күйін қолдау
Ғимарат бойынша қосалқы жұмыстарды, оның ішінде үй-жайларды жинау мен тазалауды ұйымдастыру
Көшелерді жарықтандыру желілерін пайдалану барысында үшінші тлғалардың қатысуымен өрттің туындауы
Жекеше әріптес:
1) өрт қауіпсіздігін, сондай-ақ техника қауіпсіздігін сақтауы;
2) жұмысшыларға техника қауіпсіздігі бойынша нұсқаулық жүргізуі;
3) мүлікті, жаңғыртылатын МЖӘ объектісін және жаңғыртуға арналған материалдарын сақтандыруы тиіс
Операциялық тәуекел
Жекеше әріптес персоналының тарапынан өндірістік шиеленіс (Еңбек заңнамасын бұзу, жаппай жұмыстан шығару, шерулер және т.б.)
Еңбек заңнамасын қатаң сақтау, жұмыскерлердің кәсіподағын құру
Жекеше әріптес персоналының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі
Жекеше әріптес персоналының жыл сайынғы біліктілігін арттыруын қамтамасыз ету
Инфекциялық және өзге де аурулармен байланысты карантиннің туындау тәуекелі
Жекеше әріптес тұрғын үй-коммуналдық шаруашыығы объектісіне қойылатын санитариялық-гигиеналық ережелер мен нормаларды қатаң сақтауы тиіс
Жарықдиодты шамдарды жеткізушіден кепілдікті міндеттемелердің орындалмауы
Егер шартпен басқаша қарастырылмаса, Жекеше әріптес кепілдік мерзімінің жылы ішінде мердігерді анықталған кемшіліктер туралы және сапа кепілдігіне сәйкес жарықдиодты шамдарды ауыстыру туралы хабар етуі қажет, ол жұмыс нәтижесін құрайтын барлық элементтерге таралады (ҚР АК 633-бабының 2-тармағы)
Нарықтың даму әлеуеті, ол жобада қолданылатын технологиялардың өзге технологиялармен ығысып қалуына әкеліп соқтыруы мүмкін
Жарықдиодты шамдарды жеткізу шартында жеткізуші жарықдиодты шамдарды жаңа шамдарға айырбастай алатын кепілдік мерзімін қарастыру қажет.
Төлемнің бір бөлігін қабылдау-тапсыру актісіне қол қойғаннан және шамдарды орнатқаннан кейін төлеуді қарастыру қажет. Қызметкерлердің біліктілігін арттыру
Әлеуметтік-саяси тәуекел
Террористік акт, төңкеріс, көтерілістің туындауы
Еңсерілмейтін күш жағдаятының (форс-мажор) әсеріне ұшыраған Тарап мұндай жағдаятпен туындаған жағдайды түзету үшін барлық саналы күшін салуы және оның салдарларын азайтуы тиіс.
Әр Тарап Үлгілік шартты орындау барысында, кез келген уақытта Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажор) орын алуымен туындаған кез келген кідірістерді азайту үшін, кез келген мүмкіндікті пайдалануға міндетті.
Жекеше әріптес мүлікті, салынып жатқан МЖӘ объектісін және құрылыс материалдарын сақтандыруы тиіс.
Әскери іс-әрекеттердің туындауы
Жекеше әріптестің персоналы болып табылмайтын тұлғалармен алдын ала қамдалған тәртіпсіздіктердің, ереуілдердің туындауы
Апаттық жағдайлар тәуекелі
Табиғи апаттар мен қиратушы құбылыстар, оның ішінде жер сілкінісі, дауыл, су тасқыны, көшкіндер, техногендік және экологиялық апаттар, катаклизмдер, өрт, індет, сондай-ақ МЖӘ объектісін қауіпсіз пайдаланудың мүмкін еместігіне алып келетін қолайсыз климаттық жағдайлардың туындауы
Еңсерілмейтін күш жағдаятының (форс-мажор) әсеріне ұшыраған Тарап мұндай жағдаятпен туындаған жағдайды түзету үшін барлық саналы күшін салуы және оның салдарларын азайтуы тиіс.
Әр Тарап Үлгілік шартты орындау барысында, кез келген уақытта Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажор) орын алуымен туындаған кез келген кідірістерді азайту үшін, кез келген мүмкіндікті пайдалануға міндетті.
Жекеше әріптес мүлікті, салынып жатқан МЖӘ объектісін және құрылыс материалдарын сақтандыруы тиіс..
Тараптардың қолдары
___________________________________            __________________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                   Жекеше әріптестің атынан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 27 наурыздағы
№ 127 бұйрығына
14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 25 қарашадағы
№ 724 бұйрығына
16-қосымша
Денсаулық сақтау саласындағы МЖӘ Үлгілік шарты (дәрігерлік амбулатория)
___________________________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) 20__жылғы "___" __________________________ (жасалған күнін көрсету) бұдан әрі Мемлекеттік әріптес деп аталатын ____________________ негізінде әрекет ететін (тұлғаның өкілеттіктерін белгілейтін құжаттың атауы мен деректемелерін көрсету) ___________________________________ (уәкілетті тұлғаның лауазымы, Т.А.Ә. (болған жағдайда)) бір тараптан және бұдан әрі Жекеше әріптес деп аталатын ________ атынан (заңды, жеке тұлға және басқаларын көрсету) ____________________________________________ (тұлғаның өкілеттіктерін белгілейтін құжаттың атауы мен деректемелерін көрсетун көрсету) негізінде әрекет ететін ______________ екінші тараптан (уәкілетті тұлғаның лауазымы, Т.А.Ә. (болған жағдайда)) бұдан әрі бірлесіп Тараптар, жеке алғанда Тарап деп аталатындар Конкурстық комиссияның немесе тікелей келіссөздер қорытындысы бойынша (Келіссөздер хаттамасы) ______________________________________________________________________
(комиссияның толық атауын көрсету) 20__ жылғы "___"________________________________
№ ____ шешіміне сәйкес МЖӘ Үлгілік шартын жасасты.

1) проводить встречи по решению возникших проблем;
2) искоренять ошибочную информацию в ходе передачи какой-либо информации;
3) добросовестно соблюдать условия в соответствии с Типовым договором и проектно-сметной документацией.
Финансовый риск
Увеличение налоговых ставок
Частный партнер должен предусмотреть создание резервов для покрытия непредвиденных расходов.
Рост инфляции
Со стороны Частного партнера:
1) создание резервов для покрытия непредвиденных расходов;
2) страхование данного риска;
3) оптимизация расходов периода.
Коммерческий риск
Уменьшение/отсутствие спроса/потребления Услуг
Качественное предоставление Услуг Частным партнером
Технический риск
Некачественное техническое обслуживание Объекта ГЧП
Поддержание исправного состояния сетей уличного освещения, в том числе отдельных конструктивных элементов сетей уличного освещения, материалов и систем инженерного оборудования, энергетики, водоснабжения, водоотвода, связи.
Организация вспомогательных работ по зданию, в том числе уборка и очистка помещений
Возникновение пожара в ходе эксплуатации сетей уличного освещения с участием третьих лиц
Частному партнеру необходимо:
1) соблюдать правила пожарной безопасности, а также техники безопасности;
2) проводить инструктаж рабочих по правилам техники безопасности;
3) застраховать имущество, модернизируемого Объект ГЧП, оборудование и строительные материалы для модернизации.
Операционный риск
Производственный конфликт со стороны персонала Частного партнера (нарушение трудового законодательства, массовое увольнение, митинги)
Строгое соблюдение трудового законодательства, создание профсоюза работников
Несоответствие персонала Частного партнера квалификационным требованиям
Обеспечение ежегодного повышения квалификации персонала Частного партнера
Риск возникновения карантина, связанный с инфекционными и др. вирусными заболеваниями
Частный партнер должен соблюдать санитарно-эпидемиологические требования к объекту жилищно-коммунального хозяйства
Не исполнение гарантийного обязательства от поставщика светодиодных ламп
Частному партнеру необходимо в течение года гарантийного срока известить поставщика об обнаруженных недостатках и заменить светодиодные лампы, согласно гарантии качества, если иное не предусмотрено Типовым договором, распространяется на все элементы, составляющие результат работы (п. 2 ст. 633 ГК РК)
Потенциал развития рынка, что может привести к быстрому вытеснению технологий используемых в проекте другими технологиями светодиодных ламп
Необходимо предусмотреть в договоре поставки светодиодных ламп гарантийный период в течение, которого поставщик может обменять светодиодных лампы на более новые.
Предусмотреть оплату части платежа только после подписания акта приема-передачи и установки ламп. Повышение квалификации сотрудников
Социально-политический риск
Возникновение акта терроризма, революции, мятежа
Сторона, которая подверглась воздействию Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажора), должна приложить все разумные усилия, чтобы исправить положение, вызванное таким обстоятельством, и уменьшить его последствия.
Каждая Сторона в любое время в ходе исполнения Типового договора обязана использовать любую возможность для минимизации любой задержки, вызванной наступлением Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора).
Частному партнеру необходимо застраховать имущество, строящийся объект, оборудование и строительные материалы.
Возникновение военных действий
Возникновение беспорядков и забастовок, предпринятых лицами, не являющимися персоналом Частного партнера
Стихийный риск
Возникновение природных катастроф и разрушительных явлений, в том числе землетрясения, урагана, наводнения, оползней, техногенных и экологических бедствий, катаклизмов, пожара, эпидемий, а также неблагоприятных климатических условий, приводящих к невозможности обеспечения безопасной эксплуатации Объекта ГЧП
Сторона, которая подверглась воздействию Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажора), должна приложить все разумные усилия, чтобы исправить положение, вызванное таким обстоятельством, и уменьшить его последствия.
Каждая Сторона в любое время в ходе исполнения Типового договора обязана использовать любую возможность для минимизации любой задержки, вызванной наступлением Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора).
Частному партнеру необходимо застраховать имущество, строящийся объект, оборудование и строительные материалы.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 14
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2017 года № 127
Приложение 16
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 25 ноября 2015 года № 724
Типовой договор ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория)
_____________________________________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта) "___" _________ 20__ г. (указать дата заключения) ________________________________________ (указать государственного партнера) в лице, ___________________________________ (указать должность, Ф.И.О. (при его наличии) уполномоченного лица) действующего на основании __________________________________ (указать наименование и реквизиты документа устанавливающего полномочия лица) именуемый в дальнейшем Государственный партнер, с одной стороны, и ________________________________________________, (указать юридическое, физическое лицо и др.) в лице, ______________________________, (указать должность, Ф.И.О. (при его наличии) уполномоченного лица) действующего на основании _________ (указать наименование и реквизиты документа, ___________________________ устанавливающего полномочия лица) именуемый в дальнейшем Частный партнер, с другой стороны, в дальнейшем совместно именуемые Сторонами, в отдельности – Сторона, в соответствии с решением конкурсной Комиссии ______________________ (указать полное наименование комиссии) от "___" __________ 20__г. № ______ заключили Типовой договор государственно-частного партнерства (далее – ГЧП) на реконструкцию и эксплуатацию в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория).

1. Анықтамалар
1. Ағымдық жөндеу – алдын алу іс-шараларын жүргізу және ұсақ зақымдар мен ақаулықтарды жою арқылы ғимараттар мен инженерлік жабдықтың бөліктерін жүйелі және уақытында сақтауға бағытталған, ғимараттардың құрылымдары мен инженерлік жабдықтың жүйелерінің дұрыстығын (жұмысқабілеттілігін) қалпына келтіру, сондай-ақ барлық пайдаланушылық көрсеткіштерін қолдау мақсатымен жүргізілетін техникалық іс- шаралардың кешені.
2. Айрықша құқық – өзінің қалауы бойынша заңға қайшы келмейтін кез келген тәсілмен Жекеше әріптестің зияткерлік қызмет нәтижелерін немесе дараландыру құралдарын пайдалануға және өзге тұлғалардың осындай пайдалануына тыйым салуға немесе рұқсат беруге Мемлекеттік әріптеске тиесілі құқықтардың жиынтығы.
3. Ақау – Ақаулық ұпайлардың берілуіне алып келуі мүмкін және Денсаулық сақтау саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (дәрігерлік амбулатория) тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердің кез келген сәйкес келмеуі.
4. Ақаулық ұпайлар – Ақаулар немесе өзге де бұзушылықтар болған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске есептейтін айыппұл ұпайлары.
5. Ақы – Заңнамаға сәйкес Тұтынушы үшін мемлекет төлейтін жағдайларды қоспағанда, Қызметті тұтынушылар МЖӘ объектісін пайдалану кезеңінде Жекеше әріптес көрсететін Қызметтерді тұтынғаны үшін төлейтін ақшалай сома.
6. Алғашқы кепілдік – Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Үлгілік шарттың 5-тарауының талаптарына сәйкес, Шартты мемлекеттік тіркеу сәтінен бастап ұсынатын кепілдік.
7. Алдын ала талаптар – Үлгілік шарттың 6-тарауында көрсетілген талаптар.
8. Баланс ұстаушы – балансына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік меншікке қабылдауға жататын МЖӘ объектісін бекіту болжанатын мемлекеттік заңды тұлға.
9. Бас мердігер – Жекеше әріптес құрылыс мердігерлік шартының негізінде тартатын, ___ келуге арналған дәрігерлік амбулаторияны "кілтке дейінгі" қайта құруды қамтамасыз ететін, сондай-ақ жобаны жұмысшылармен, қызметшілермен және инженерлік-техникалық жұмыскерлермен, арнайы және құрылыс техникасымен, объектілердің үздіксіз қайта құрылуын қамтамасыз ететін құрылыс компаниясы, олардың сапасы үшін жауапты болады. Одан бөлек, Бас мердігер қайта құрылатын объектінің қалыпты жұмыс істеуі үшін, құны мердігер жұмысының құны аясында қарастырылатын, қажетті жабдықтың жеткізілуін, монтажын ұйымдастырады.

1. Определения
1. Текущий ремонт – комплекс технических мероприятий, направленных на систематическое и своевременное предохранение частей зданий и инженерного оборудования от преждевременного износа путем проведения профилактических мероприятий и устранения мелких повреждений и неисправностей, производится с целью восстановления исправности (работоспособности) конструкций здания и систем инженерного оборудования, а также поддержания всех эксплуатационных показателей.
2. Исключительное право – совокупность принадлежащих Государственному партнеру прав на использование по своему усмотрению любым не противоречащим законодательству способом результата интеллектуальной деятельности Частного партнера или средства индивидуализации, и на запрещение или разрешение такого использования другими лицами.
3. Дефект – любые несоответствия товаров, услуг и работ условиям Типового договора государственно-частного партнерства в сфере образования (детский сад) и которые могут повлечь присуждение Дефектных очков.
4. Дефектные очки – штрафные очки, начисляемые Государственным партнером Частному партнеру в случае Дефектов или иного нарушения.
5. Плата – денежная сумма, уплачиваемая потребителями услуг за пользование Услугами, предоставляемыми Частным партнером в период эксплуатации Объекта ГЧП, за исключением случаев, когда за потребителя оплачивает государство, согласно законодательству.
6. Первая гарантия – гарантия, предоставляемая Частным партнером Государственному партнеру с момента государственной регистрации Типового договора, в соответствии с требованиями раздела 5 Типового договора.
7. Предварительные условия – предварительные условия, указанные в разделе 6 Типового договора.
8. Балансодержатель – государственное юридическое лицо, на баланс которого предполагается закрепление объекта ГЧП, подлежащего приему в государственную собственность в порядке, установленном законодательством.
9. Генеральный подрядчик – строительная компания, привлекаемая Частным партнером на основании договора строительного подряда и обеспечивающая реконструкцию врачебной амбулатории на __ посещений в смену "под ключ", также обеспечивающая проект рабочими, служащими и инженерно-техническими работниками, специальной и строительной техникой, бесперебойной реконструкцией объекта, несет ответственность за их качество. Кроме того, генеральный подрядчик организовывает поставку и монтаж оборудования, необходимого для нормального функционирования реконструируемого Объекта ГЧП, стоимость которого предусматривается в рамках стоимости работ подрядчика.

10. Бұзу күні – бұзу туралы хабарлама алғаннан кейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күннен кейін келетін күн.
11. Денсаулық сақтау саласындағы МЖӘ шарты (дәрігерлік амбулатория) (бұдан әрі – Үлгілік шарт) – Үлгілік шартта көрсетілген және Үлгілік шарттың ажырағысыз бөліктері болып табылатын, Тараптар қол қойған, оған барлық қосымшаларды (егер бар болса, құжаттарды да) қоса алғанда осы Үлгілік шарт.
12. Еңсерілмейтін күш жағдаяттары (форс-мажор) – Үлгілік шартқа қатысатын тараптардың еркіне бағынбайтын, болжап болмайтын, бірақ шарттық міндеттемелерді орындаудың мүмкін еместігіне алып келетін оқиғалар.
13. Жекеше әріптес (жобалық компания) – Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңына сәйкес, мемлекеттік әріптестер ретінде әрекет ететін тұлғаларды қоспағанда, Үлгілік шарт жасасқан дара кәсіпкер, жай серіктестік, консорциум немесе заңды тұлға.
14. Жекеше әріптестің жабдығы – МЖӘ объектісінің құрамына кірмейтін, Жекеше әріптестің есебінен МЖӘ объектісін қайта құру және пайдалану үшін сатып алынған жабдықтар, механизмдер, көлік және өзге құралдар.
15. Жекеше әріптестің өкілі – Жекеше әріптес тағайындаған, Үлгілік шартта қарастырылған жағдайларда сенімхат негізінде әрекет ететін және Жекеше әріптес атынан әрекет етуге барлық уәкілеттіліктерге ие тұлға.
16. Жекеше әріптестің персоналы – Жекеше әріптес МЖӘ объектісін қайта құру және пайдалану, оның ішінде Қызметтерді көрсету кезеңінде тартқан бүкіл персонал.
17. Жобалау-сметалық құжаттама – МЖӘ объектісін қайта құру үшін сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамаға сәйкес әзірленуі және бекітілуі талап етілетін құжаттама.
18. Жоспарлы аяқтау күні – Құрылыс жұмыстарының басталу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) айдан аспауы тиіс Құрылыс жұмыстарының біту күні.
19. Жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегі) жергілікті қамту – жұмыстардағы (қызметтердегі), шарттың және/немесе Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын жұмыскерлердің еңбекақысын төлеу құнында, жұмысты орындау кезінде пайдаланылатын тауарлар құнын және қосалқы мердігерлер шарттарының бағаларын шегерумен, жұмысты орындауға немесе қызмет көрсетуге арналған шарт бойынша жұмысты (көрсетілетін қызметті) өндірушінің еңбекақысын төлеу қорында жергілікті қамту құнының жалпы жиынтық үлесі.
20. Заңнама – белгіленген тәртіпте қабылданған және Қазақстан Республикасының аумағында әрекет ететін нормативтік-құқықтық актілердің жиынтығы.

10. Дата расторжения – дата, наступающая после ___ (указать прописью) календарных дней после получения уведомления о расторжении;
11. Типовой договор ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) – настоящий Типовой договор, включая все подписанные Сторонами приложения к нему (и документы к ним, если таковые имеются), указанные в Типовом договоре и являющиеся неотъемлемыми частями Типового договора (далее – Типовой договор).
12. Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажор) – непредсказуемые события, не зависящие от воли сторон, участвующих в Типовом договоре, но ведущие к невозможности исполнения договорных обязательств.
13. Частный партнер (далее - Частный партнер) – индивидуальный предприниматель, простое товарищество, консорциум или юридическое лицо, за исключением лиц, выступающих государственными партнерами в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве" (далее – Закон), заключившие Типовой договор.
14. Оборудование Частного партнера – оборудование, механизмы и транспортные и другие средства, приобретенные для реконструкции и эксплуатации Объекта ГЧП, за счет Частного партнера не входящие в стоимость Объекта ГЧП.
15. Представитель Частного партнера – лицо, назначенное Частным партнером, которое действует на основании доверенности и обладает полномочиями действовать от имени Частного партнера в случаях, предусмотренных Типовым договором.
16. Персонал Частного партнера – весь персонал, задействованный Частным партнером в период реконструкции и эксплуатации Объекта ГЧП, в том числе при оказании Услуг.
17. Проектно-сметная документация – документация, разработка и утверждение которой требуется в соответствии с законодательством об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности для реконструкции Объекта ГЧП.
18. Дата планового завершения – дата окончания Строительных работ, которая не должна превышать ___ (указать прописью) месяцев с Даты начала Строительных работ.
19. Местное содержание в работах (услугах) – совокупная суммарная доля стоимости местного содержания в работах (услугах), используемая при выполнении работы, в цене договора и (или) оплаты труда работников, являющихся гражданами Республики Казахстан, в фонде оплаты труда производителя работ (услуг) по Типовому договору на выполнение работ или оказание услуг, за вычетом стоимости товаров, используемых при выполнении работ, и цен договоров субподрядов.
20. Законодательство – совокупность нормативных правовых актов, принятых в установленном порядке и действующих на территории Республики Казахстан.

21. Инвестор – жобалық компанияға иелік ететін (үлестік қатысу немесе акциялар пакетіне мөлшерлес жолмен) жеке тұлға және/немесе заңды тұлға немесе консорциум (заңды тұлғалардың бірлестігі).
22. Кадрлар – Жекеше әріптестің қандай да бір қызмет саласындағы дайындалған, білікті жұмыскерлерінің негізгі (штаттық) құрамы.
23. Кадрлардағы жергілікті қамту – жұмысшылар мен қызметшілерді әрбір санат бойынша бөлумен, келісімшартты орындау кезінде тартылған персоналдың жалпы санына қатысты пайызбен алынған қазақстандық кадрлардың саны.
24. Қаржыландыру шарттары – МЖӘ жобасын қаржыландыруға қатысты Жекеше әріптес және Кредиторлар арасында жасалған кез келген шарттар және/немесе құжаттар.
25. Қаржылық жабу – Жекеше әріптес және қаржылық институт арасындағы МЖӘ жобасын қаржыландыру туралы шарттың жасалуы.
26. Конкурс – "__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ___ келуге арналған дәрігерлік амбулаторияны қайта құру және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша конкурстық процедураларды қолдану арқылы Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурс.
27. Конкурс жеңімпазы – "__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ___ келуге арналған дәрігерлік амбулаторияны қайта құру және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурстың жеңімпазы ретінде комиссиямен таңдалған жеке немесе заңды тұлға (конкурс жеңімпазының аты).
28. Конкурсты ұйымдастырушы – "__________" мемлекеттік мекемесі.
29. Конкурстық құжаттама – МЖӘ жобасын іске асыру үшін конкурстық өтінімдерді дайындау және Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсқа қатысу үшін Конкурсты ұйымдастырушымен ұсынылған конкурстың бүкіл шарттарынан тұратын, Заңнамаға сәйкес анықталған құжаттар жиыны.
30. Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету – Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурс аясында Конкурс жеңімпазы ұсынған конкурстық өтінімді Үлгілік шарт бойынша болжамды инвестициялар құнынан оннан бір пайыз мөлшерінде қамтамасыз ету.
31. Кредитор – Тіркеу күнінен кейін, бірақ Құрылыс жұмыстарының басталу күнінен кешіктірмей, Қаржыландыру шарттарына сәйкес Жекеше әріптеске қаржыландыру ұсынатын қаржылық ұйымдар.
32. Құрылыс жұмыстары – МЖӘ объектісін жобалау және қайта құру талаптарына сәйкес жүргізілуі қажет барлық жұмыстар.
33. Құрылыс жұмыстарының басталу күні – Алдын ала талаптардың әрекеттерінің тоқтау күні.
34. Құрылыс кепілдігі – Үлгілік шарттың 105 және 106-тармақтарының талаптарына сәйкес, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске ұсынған, Құрылыс жұмыстарына қатысты кепілдік.

21. Инвестор – физическое лицо и/или юридическое лицо или консорциум (объединение юридических лиц), владеющие проектной компанией (путем долевого участия или соразмерно пакетам акций).
22. Кадры – основной (штатный) состав подготовленных, квалифицированных работников Частного партнера, в той или иной отрасли деятельности.
23. Местное содержание в кадрах – количество казахстанских кадров в процентах к общей численности персонала Частного партнера, задействованного при исполнении Типового договора, с разбивкой по каждой категории рабочих и служащих.
24. Договоры финансирования – любые договоры и/или документы, заключенные между Частным партнером и Кредиторами в отношении финансирования Проекта ГЧП.
25. Финансовое закрытие – заключение договора между Частным партнером и финансовым институтом о финансировании Проекта ГЧП.
26. Конкурс – конкурс по выбору Частного партнера с использованием упрощенных конкурсных процедур, по Проекту ГЧП "Реконструкция и эксплуатация врачебной амбулатории на ___ посещений в смену в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)".
27. Победитель Конкурса – физическое или юридическое лицо, которое выбрано комиссией в качестве победителя конкурса по выбору Частного партнера по проекту ГЧП "Реконструкция и эксплуатация врачебной амбулатории на ___ посещений в смену в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)" (имя победителя конкурса).
28. Организатор конкурса – государственное учреждение "__________".
29. Конкурсная документация – документы, содержащие все условия конкурса, предоставленные Организатором конкурса для подготовки конкурсных заявок и участия в конкурсе по выбору Частного партнера для реализации проекта ГЧП.
30. Обеспечение конкурсной заявки – обеспечение конкурсной заявки, представленное Победителем конкурса в рамках проведения конкурса по выбору Частного партнера в размере одной десятой процента от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору.
31. Кредитор – финансовые организации, которые предоставляют финансирование Частному партнеру согласно договорам финансирования после Даты регистрации, но не позднее Даты начала Строительных работ.
32. Строительные работы – все работы, необходимые к проведению в соответствии с требованиями к проектированию и реконструкции.
33. Дата начала Строительных работ – дата прекращения действия Предварительных условий.
34. Строительная гарантия – гарантия в отношении Строительных работ, предоставленная Частным партнером Государственному партнеру в соответствии с требованиями пунктов 108 и 109 Типового договора.

35. Қызметтер – Құрылыс жұмыстарын қоспағанда, Үлгілік шарттың әрекет етуі кезінде МЖӘ объектісін пайдаланумен және ұстаумен байланысты Жекеше әріптестің (және/немесе Жекеше әріптестің өкілдерінің, жұмыскерлерінің, мердігерлерінің немесе субмердігерлерінің) әрекеттері.
36. Қызметтерді көрсетудің басталу күні – Жекеше әріптестің Қабылдау актісіне қол қойған күннен бастап Қызметтерді көрсетуінің басталу күні.
37. Қызметті тұтынушылар – қайта құрылған дәрігерлік амбулаторияның қызметтерін тұтынатын халық.
38. Мемлекеттік әріптес – "__________________________" мемлекеттік мекемесі атынан Қазақстан Республикасы.
39. Мемлекеттік әріптестің өкілі – Мемлекеттік әріптес тағайындаған, Үлгілік шартта қарастырылған жағдайларда сенімхат негізінде әрекет ететін және Мемлекеттік әріптес атынан әрекет етуге барлық уәкілеттіліктерге ие тұлға.
40. Мемлекеттік орган – мемлекет атынан заңдары, өзге де нормативтік құқықтық актiлері арқылы: жалпыға бiрдей мiндетті мiнез-құлық ережелерiн белгілейтiн актiлер шығару; әлеуметтiк мәнi бар қоғамдық қатынастарды басқару мен реттеп отыру; мемлекет белгiлеген жалпыға бiрдей мiндеттi мiнез-құлық ережелерiнiң сақталуына бақылау жасау жөнiндегі функцияларды жүзеге асыруға уәкiлеттік берiлген мемлекеттiк мекемелер.
41. МЖӘ жобасы – "__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ___ келуге арналған дәрігерлік амбулаторияны қайта құру және пайдалану" МЖӘ жобасы.
42. МЖӘ жобасын басқару – мынадай рәсімдердің орындалуы: жобаның шарттарын айқындау, тұжырымдау, өзгерту, жобаны жоспарлау, жобаны техникалық орындау (жоспарлау мен бақылауды қоспағанда), жобаның орындалуын бақылау;
43. МЖӘ объектісі – қайта құрылуы мен пайдаланылуы МЖӘ жобасын іске асыру аясында жүзеге асырылатын, __________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына __ келуге арналған дәрігерлік амбулатория.
44. МЖӘ объектісін иелену және пайдалану құқығы – МЖӘ объектісіне нақты иелік етуді және МЖӘ объектісін пайдалану барысында пайдалар алуға заңмен қамтамасыз етілген мүмкіндік. Пайда Үлгілік шартқа және Заңнамаға қайшы келмейтін кіріс түрінде немесе өзге нысандарда болуы мүмкін.
45. МЖӘ объектісін пайдалану – Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін Үлгілік шартта айқындалған тәртіппен және шарттарда МЖӘ объектісінің тағайындауына сәйкес, оның ішінде Қызметтер көрсету мақсатында пайдалануы.
46. МЖӘ объектісінің құны – бекітілген тұжырымдамаға және Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес МЖӘ объектісінің болжамды құны.
47. Мүліктік кешен – қайта құру және пайдалану Жобалау-сметалық құжаттамаға және Үлгілік шарт талаптарына сәйкес көзделген жер учаскесі және сол жерде орналасқан __________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ___ келуге арналған дәрігерлік амбулатория ғимараты.

35. Услуги – действия Частного партнера (и/или представителей, работников, подрядчиков или субподрядчиков Частного партнера), в связи с эксплуатацией и содержанием Объекта ГЧП в течение действия Типового договора, за исключением Строительных работ.
36. Дата начала оказания Услуг – дата начала оказания Услуг Частным партнером с даты подписания акта приемки.
37. Потребители услуг – население, пользующееся услугами реконструированной врачебной амбулатории.
38. Государственный партнер – Республика Казахстан в лице государственного учреждения "__________".
39. Представитель Государственного партнера – лицо, назначенное Государственным партнером, которое действует на основании доверенности и обладает всеми полномочиями действовать от имени Государственного партнера в случаях, предусмотренных Типовым договором.
40. Государственный орган – государственные учреждения, осуществляющие от имени государства функций по: изданию актов, определяющих общеобязательные правила поведения; управлению и регулированию социально значимых общественных отношений; контролю за соблюдением установленных государством общеобязательных правил поведения.
41. Проект ГЧП – проект ГЧП "Реконструкция и эксплуатация врачебной амбулатории на ___ посещений в смену в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)".
42. Управление проектом ГЧП – определение, формулирование, изменение условий проекта, планирование проекта, техническое выполнение проекта (за исключением планирования и контроля), контроль над выполнением проекта.
43. Объект ГЧП – врачебная амбулатория на ___ посещений в смену в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), реконструкция и эксплуатация которого осуществляется в рамках реализации Проекта ГЧП.
44. Право владения и пользования Объектом ГЧП – юридически обеспеченная возможность осуществлять фактическое обладание Объектом ГЧП и получать выгоды в ходе эксплуатации Объекта ГЧП, выгода может выступать в виде дохода и в иных формах, не противоречащих Типовому договору и законодательству.
45. Эксплуатация Объекта ГЧП – использование Объекта ГЧП Частным партнером в соответствии с назначением Объекта ГЧП, в том числе в целях оказания Услуг, в порядке и на условиях, определенных Типовым договором.
46. Стоимость Объекта ГЧП – предполагаемая стоимость Объекта ГЧП согласно утвержденной концепции и проектно-сметной документации.
47. Имущественный комплекс – земельный участок и расположенное на нем здание врачебной амбулатории на ___ посещений в смену в __________ (указать населенный пункт), реконструкция и эксплуатация которой предполагается в соответствии с проектно-сметной документацией и условиями Типового договора.

48. Объектіні пайдалануға қабылдау актісі (бұдан әрі – қабылдау актісі) – объектіні қайта құрудың бекітілген жобаға және мемлекеттік (мемлекетаралық) нормативтерге сәйкес аяқталғанын және объектінің пайдалануға толық әзірлігін растайтын құжат.
49. Пайдалану кепілдігі – Үлгілік шарттың 141-тармағының талаптарына сәйкес, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске МЖӘ объектісін пайдалану басталған сәттен бастап ұсынатын кепілдік.
50. Уәкілетті органдар – рұқсат етуші және хабарлаушы тәртіп енгізілген немесе енгізу жоспарланып отырған нақты салада қызметті реттеуге жауапты мемлекеттік органдар. Үлгілік шарт аясында Уәкілетті органдар жергілікті немесе мемлекеттік билік болып табылатын немесе оның құрылымына кіретін және МЖӘ объектісі үшін коммуналдық қызметтердің жеткізушілерін және кез келген Рұқсатты беруге жауапты болып табылатын немесе жауапты болатын кез келген органдар мен тұлғаларды қоса алғанда, мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, сондай-ақ заңды тұлғалар болуы мүмкін.
51. Рұқсаттар – Уәкілетті органның рұқсат беруші органдарымен лицензиялау немесе рұқсат беру процедуралары арқылы жүзеге асырылатын, қызметті немесе әрекеттерді (операцияларды) жүзеге асыруға жеке немесе заңды тұлғаның құқықтарын растау. Үлгілік шарт аясында Рұқсаттар деп Жекеше әріптестің Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерінің кез келгенін орындау үшін қажетті барлық рұқсаттар, келісулер, мақұлдаулар, актілер, лицензиялар және бекітулер түсінілуі мүмкін.
52. Субмердігерлер – мердігердің тапсырысы бойынша қандай да бір жұмыстарды орындайтын компаниялар.
53. Тауарлардағы жергілікті қамту – Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асырылатын тауарларды өндірушінің тауарды өңдеуге пайдаланылатын жергілікті материалдар мен шығындар құнының тауардың түпкілікті құнындағы пайыздық құрамы.
54. Тәуекелдер – пайда болған жағдайда оң немесе теріс әсері болатын, ақша түріндегі сатып алуларға немесе шығындарға алып келетін оқиға немесе шарт.
55. Техқадағалау – Үлгілік шартқа, Жобалау-сметалық құжаттамаға және заңнамаға сәйкес, Жекеше әріптестің құрылыс жұмыстарын орындауы бойынша бақылауды жүзеге асыратын тұлға.
56. Тіркеу күні – бюджеттік заңнамаға сәйкес Үлгілік шартты тіркеу күні.
57. Төлем мөлшері – Мемлекет Жекеше әріптестен Үлгілік шартқа 10-қосымшаның ережелеріне сәйкес алатын айыппұл санкциялары.
58. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі – Тіркеу күнінен басталатын және Үлгілік шартты Бұзу күні бітетін кезең.

48. Акт приемки объекта в эксплуатацию (далее – акт приемки) – документ, подтверждающий завершение реконструкции объекта в соответствии с утвержденным проектом и государственными (межгосударственными) нормативами и полную готовность объекта к эксплуатации.
49. Эксплуатационная гарантия - гарантия, предоставляемая Частным партнером Государственному партнеру с момента начала эксплуатации Объекта ГЧП, в соответствии с требованиями пункта 141 Типового договора.
50. Уполномоченные органы – государственные органы, ответственные за регулирование деятельности в конкретной сфере, в которой введен или планируется к введению разрешительный или уведомительный порядок. В рамках Типового договора Уполномоченными органами могут быть государственные органы, государственные учреждения, а также юридические лица, которые являются или входят в структуру местной или государственной власти и имеют властные полномочия в отношении Проекта ГЧП, включая поставщиков коммунальных услуг для Объекта ГЧП, и любые другие органы или лица, которые являются или будут ответственными за выдачу любого Разрешения.
51. Разрешение – подтверждение права физического или юридического лица на осуществление деятельности или действий (операций), осуществляемое разрешительными органами Уполномоченного органа посредством лицензирования или разрешительной процедуры. В рамках Типового договора под Разрешениями могут пониматься все разрешения, согласия, одобрения, акты, лицензии и утверждения, необходимые для выполнения любого из обязательств Частного партнера по Типовому договору.
52. Субподрядчики – компании, выполняющие те или иные работы по заказу Генерального подрядчика.
53. Местное содержание в товарах – процентное содержание стоимости используемых местных материалов, производимых на территории Республики Казахстан.
54. Риски – событие или условие, которое в случае возникновения имеет позитивное или негативное воздействие, приводит к приобретениям или потерям в денежном выражении.
55. Технический надзор – лицо, осуществляющее контроль по выполнению Частным партнером Строительных работ в соответствии с Типовым договором, проектно-сметной документацией, законодательством.
56. Дата регистрации – дата регистрации Типового договора в соответствии с бюджетным законодательством.
57. Размер оплаты – штрафные санкции, взимаемые Государственным партнером с Частного партнера в соответствии с положениями приложения 10 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория);
58. Срок действия Типового договора – период, начинающийся с Даты регистрации и истекающий в Дату расторжения Типового договора.

59. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімінің өту күні – Тіркеу күнінен бастап ___ жыл.
2. Қолданылатын құқық
60. Үлгілік шарттың негізінде қол қойылған Үлгілік шарт және басқа да мәмілелер үшін Қазақстан Республикасының құқығы қолданылады.
61. Үлгілік шарт бойынша құқықты беруге бағытталған мәмілелер бойынша құқықтар мен міндеттерге Қазақстан Республикасының құқығы қолданылады.
62. Жекеше әріптес Қазақстан Республикасы қоршаған ортаны қорғау саласында қабылдаған халықаралық міндеттемелерді орындау міндеттемесін өзіне алады.
63. Егер олар Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық Үлгілік шарттарға қайшы келмесе, заңнаманың нормалары қолданылады.
3. Үлгілік шарттың нысанасы және МЖӘ объектісі
64. Үлгілік шарттың нысанасы Тараптардың МЖӘ жобасын іске асыру кезіндегі халыққа жоғары сапалы медициналық көмек көрсетудің проблемаларын кешенді шешу мақсатында МЖӘ объектісін қайта құруға және пайдалануға бағытталған Тараптардың қарым-қатынастарын реттеу болып табылады.
65. Жекеше әріптес __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ___ келуге арналған дәрігерлік амбулаторияны қайта құруды жүзеге асырады, қайта құрғаннан кейін оны мемлекеттік меншікке тапсырады және пайда алу мүмкіндігімен иелену және пайдалану құқығы негізінде оны пайдалануды жүзеге асырады, ал Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптестің пайдасына Үлгілік шартта қарастырылған мемлекеттік міндеттемелерді өзіне қабылдайды.
66. МЖӘ объектісінің сипаттамасы, қайта құрылатын МЖӘ объектісінің қуаты, құрылымы және техникалық көрсеткіштері Үлгілік шартқа 1-қосымшада көрсетілген.
67. Мемлекеттік әріптес Үлгілік шартты жасау сәтіне, Үлгілік шартқа сәйкес меншік құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың негізінде иелену және пайдалану құқығы Жекеше әріптеске берілетін, Мүліктік кешеннің меншік иесі екендігіне кепілдік береді (меншік құқығын куәландыратын құжаттардың көшірмелері және/немесе түпнұсқалары қоса беріледі).
68. Мемлекеттік әріптес мүддесін қорғайтын уәкілетті мемлекеттік органдар туралы мәліметтер:
"__________" мемлекеттік мекемесі
Заңды мекен-жайы: __________
Телефон _________
Пошталық мекен-жайы _________
69. МЖӘ жобасын жүзеге асыру кестесі Үлгілік шартқа 2-қосымшада көрсетілген.
70. МЖӘ жобасын іске асырудың қаржы-экономикалық жоспары Үлгілік шартқа 3-қосымшада келтірілген.
71. Жекеше әріптес кірістер алу мақсатында бюджет қаражаттарының, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қаражаттары және заңнамаға қайшы келмейтін өзге де көздер есебінен халыққа медициналық және медициналық емес қызметтерді көрсетеді.

59. Дата истечения срока действия Типового договора – ___ год с Даты регистрации.
2. Применимое право
60. Для Типового договора и других сделок, подписанных на основе этого Типового договора, применяется право Республики Казахстан.
61. К правам и обязанностям по сделкам, направленным на передачу права по Типовому договору, применяется право Республики Казахстан.
62. Частный партнер принимает на себя обязательство соблюдать принятые Республикой Казахстан международные обязательства в области охраны окружающей среды.
63. Нормы законодательства применяются, если они не противоречат международным договорам, участником которых является Республика Казахстан.
3. Предмет Типового договора и Объект ГЧП
64. Предметом Типового договора является урегулирование отношений Сторон при осуществлении Сторонами деятельности, направленной на реконструкцию и эксплуатацию Объекта ГЧП с целью комплексного решения проблем оказания населению высококачественной медицинской помощи.
65. Частный партнер осуществляет реконструкцию врачебной амбулатории на ___ посещений в смену в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта) и ее эксплуатацию на основе права владения и пользования с возможностью получения дохода за оказание медицинских и немедицинских услуг, а Государственный партнер принимает на себя в пользу Частного партнера государственные обязательства, предусмотренные в Типовом договоре.
66. Описание Объекта ГЧП, мощность, структура и технические показатели реконструируемого Объекта ГЧП, указаны в приложении 1 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория).
67. Государственный партнер гарантирует, что на момент заключения Типового договора на основании документов о государственной регистрации прав собственности он является собственником Имущественного комплекса, права владения и пользования которым передаются Частному партнеру в соответствии с Типовым договором (копии и/или оригиналы документов, удостоверяющих право собственности, прилагаются).
68. Сведения об уполномоченных государственных органах, представляющих интересы Государственного партнера:
Государственное учреждение "__________"
Юридический адрес: __________
Телефон __________
Почтовый адрес __________
69. График осуществления Проекта ГЧП указан в приложении 2 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория).
70. Форма финансово-экономического плана реализации Проекта ГЧП указана в приложении 3 к Типовому договору (далее – Приложение 3).
71. Частный партнер в целях получения дохода оказывает населению медицинские и немедицинские Услуги за счет бюджетных средств, средств фонда социального медицинского страхования и иных источников, не противоречащих законодательству.

72. Медициналық емес Қызметтерді жүзеге асыру аясында Жекеше әріптес дәрігерлік амбулаторияның жалға алынған ғимараттарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету бойынша қосымша қызметтерді көрсететін жеке және заңды тұлғалармен ғимараттарды жалға алу Үлгілік шарттарын жасайтын болады.
73. Ақылы медициналық Қызметтер Қызметтерді тұтынушылардың қаражаттарының есебінен төленетін болады.
74. Үлгілік шарттан туындайтын немесе Үлгілік шартқа сәйкес ұсынылған Жекеше әріптестің барлық құқықтары, өкілеттіктері мен міндеттері Үлгілік шарттың қолданылу кезеңі ішінде Жекеше әріптес үшін айрықша болып табылады және Мемлекеттік әріптес Үлгілік шарт бойынша Жекеше әріптестің осы құқықтары мен міндеттемелерінің ешбіреуін Үлгілік шарттың қолданылу кезеңі ішінде Жекеше әріптестің жазбаша келісімінсіз кез келген өзге тұлғаға бермеуге міндеттенеді.
4. Үлгілік шарттың айтарлықтай талаптары
75. Үлгілік шарттың айтарлықтай талаптары:
1) Мүліктік кешеннің сипаттамалары;
2) МЖӘ объектісінің қуаты – ауысымына ___ келу;
3) Үлгілік шарттың ережелеріне сәйкес Қызметтерді көрсету сапасы;
4) Үлгілік шарттың ережелеріне сәйкес шығындарды өтеу көздері және мемлекеттік қолдау шаралары (керегін көрсету) болып табылады.
76. Үлгілік шарттың айтарлықтай талаптары өзгертуге жатпайды.
5. Алғашқы кепілдік
77. Жекеше әріптес Тіркеу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) банктік күн ішінде Мемлекеттік әріптеске Алғашқы кепілдікті беруге міндетті. Алғашқы кепілдік Үлгілік шартқа 4-қосымшада көрсетілген нысан бойынша рәсімделеді.
78. Алғашқы кепілдік мынадай өлшемшарттарға сәйкес келуі тиіс:
1) кепілдік Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсты өткізу аясында Конкурс жеңімпазымен тапсырылған Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету сомасына тең сомада Үлгілік шарт бойынша болжанатын инвестициялардың оннан бір пайызы мөлшерінде берілуі тиіс;
2) кепілдік Тіркеу күнінен бастап Құрылыс кепілдігін беру күніне дейін Жекеше әріптестің Үлгілік шарттың 80-тармағында көрсетілген Үлгілік шарттың Алдын-ала талаптарын кез келген бұзуы жағдайында, Мемлекеттік әріптеске берілген Алғашқы кепілдік бойынша талаптарды қоюға мүмкіндік беруі тиіс;
3) кепілдік Үлгілік шарттың 82-тармағына сәйкес, күндердің қайсысының ерте келуіне байланысты Құрылыс кепілдігінің берілу күні немесе Үлгілік шартты бұзу күні кері қайтарылып алынуы тиіс;
4) кепілдік Үлгілік шарттың 217-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес ___ (жазумен көрсету) ай ішінде әрекет етеді.
6. Алдын ала талаптар

72. В рамках осуществления немедицинских Услуг Частным партнером будут заключаться договора аренды помещений с физическими и юридическими лицами, оказывающими дополнительные услуги по обеспечению функционирования арендных помещений врачебной амбулатории.
73. Платные медицинские Услуги будут оплачиваться за счет средств потребителей услуг.
74. Все права, полномочия и обязанности Частного партнера, вытекающие из Типового договора или предоставленные согласно Типовому договору, являются исключительными для Частного партнера на протяжении действия Типового договора, и Государственный партнер обязуется не предоставлять в период действия Типового договора данные права или обязательства Частного партнера по Типовому договору любому иному лицу без письменного согласия Частного партнера.
4. Существенные условия Типового договора
75. Существенными условиями Типового договора являются:
1) характеристики Имущественного комплекса;
2) мощность Объекта ГЧП - ___ посещений в смену;
3) качество оказания Услуг в соответствии с положениями Типового договора;
4) источники возмещения затрат и меры государственной поддержки в соответствии с положениями Типового договора (указать нужное).
76. Существенные условия Типового договора не подлежат изменению.
5. Первая гарантия
77. В течение ___ (указать прописью) банковских дней с Даты регистрации Частный партнер обязан предоставить Государственному партнеру Первую гарантию. Первая гарантия оформляется по форме, указанной в приложении 4 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория).
78. Первая гарантия должна соответствовать следующим критериям:
1) гарантия должна быть выдана в сумме, равной сумме обеспечения конкурсной заявки, предоставленного Победителем Конкурса в рамках проведения Конкурса в размере одной десятой процента от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору;
2) гарантия должна позволять Государственному партнеру выдвигать требования по данной Первой гарантии в случае любого нарушения Частным партнером Предварительных условий Типового договора, указанных в пункте 80 Типового договора, начиная с Даты регистрации до даты выдачи Строительной Гарантии;
3) гарантия должна быть отозвана в день выдачи Строительной гарантии или в день расторжения Типового договора в соответствии с пунктом 82 Типового договора в зависимости от того, какая из дат наступила раньше;
4) гарантия действует в течение ___ (указать прописью) месяцев в соответствии с подпунктом 1, пункта 217 Типового договора.
6. Предварительные условия

79. Тараптар Тіркеу күнінен ___ (жазумен көрсету) айдан кешіктірмей Үлгілік шарттың 80 және 81-тармақтарында көрсетілген Алдын ала талаптарды орындауы тиіс.
80. Жекеше әріптес мынадай Алдын ала талаптарды орындауы тиіс:
1) қарыз қаражаттарын тарту кезінде Қаржыландыру шарттарын жасау және Қаржыландыру шарттарында қарастырылған барлық талаптарды сақтау және Мемлекеттік әріптеске барлық қосымшаларды, ілеспе құжаттарды қоса алғанда, қол қойылған Қаржыландыру шарттарының куәландырылған көшірмелерін, сондай-ақ Қаржыландыру шарттары өзгерген кезде барлық қосымшаларды, ілеспе құжаттарды қоса алғанда, жасалған қосымша келісімдердің көшірмелерін тиісті түрде тапсыру;
2) Мемлекеттік әріптеске жобалау және қайта құру талаптарына сәйкес құрылыс жұмыстарын бастау және іске асыру үшін Үлгілік шарттың 32-тарауына сәйкес қажетті сақтандыру өтемін растайтын сақтандыру шарттарының көшірмелерін тапсыру.
81. Мемлекеттік әріптестің Алдын ала талаптары:
1) Жекеше әріптеске Тіркеу күнінен кейін ___ (жазумен көрсету) ай ішінде иелену және пайдалану құқығында Мүліктік кешенді беру;
2) Жекеше әріптеске ___ (жазумен көрсету) жұмыс күні ішінде мынадай талаптардың болуымен әзірленген Жобалау-сметалық құжаттамасын тапсыру:
Жобалау-сметалық құжаттамада Үлгілік шартқа 1-қосымшаға және заңнамаға сәйкес МЖӘ объектісіне қойылатын талаптар сақталуы тиіс;
қайта құруға барлық рұқсаттарды алу.
82. Жекеше әріптес Тіркеу күнінен кейін ___ (жазумен көрсету) ай ішінде Үлгілік шарттың 80-тармағында көрсетілген Үлгілік шарттың Алдын ала талаптарын орындамаған жағдайда, Тараптар орындалмаған Алдын ала талаптарды қалай орындау керектігін шешу мақсатында кездесу өткізуге міндеттенеді. Егер Тараптар Тіркеу күнінен ___ (жазумен көрсету) ай өткенге дейін келісімге қол жеткізе алмаса:
1) егер қандай да бір талап Жекеше әріптестің, оның ішінде қаржылық ұйымның кінәсі бойынша орындалмаса:
Мемлекеттік әріптес, егер осындай кезең ішінде Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптесті орындалмаған талаптардың орындалғаны туралы хабардар еткенде және Мемлекеттік әріптес осыған көз жеткізгенде; соңғы жағдайда Үлгілік шарт бұзылмайтын жағдайды қоспағанда, Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады;
осы тармақшаға сәйкес Үлгілік шартты бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес шеккен залалдар мен шығыстардың мөлшері Алғашқы кепілдік сомасы болып есептеледі және Мемлекеттік әріптес Алғашқы кепілдік бойынша талаптарды қоюға және толық көлемде төлем алуға құқылы;

79. Стороны должны выполнить Предварительные условия, указанные в пунктах 80 и 81 Типового договора не позднее чем в течение ___ (указать прописью) месяцев с Даты регистрации.
80. Частный партнер должен выполнить следующие Предварительные условия:
1) при привлечении заемных средств, заключить договоры финансирования и соблюдать все условия, предусмотренные договорами финансирования и предоставить Государственному партнеру надлежащим образом заверенные копии подписанных договоров финансирования, включая все приложения, сопутствующие документы, а также при изменении договоров финансирования копии заключенных дополнительных соглашений, включая все приложения, сопутствующие документы;
2) предоставить Государственному партнеру копии договоров страхования, подтверждающих страховое покрытие, необходимое в соответствии с разделом 32 Типового договора для начала и реализации Строительных работ в соответствии с требованиями к проектированию и реконструкции.
81. Предварительные условия Государственного партнера:
1) передача Частному партнеру Имущественного комплекса на праве владения и пользования после Даты регистрации в течение ___ (указать прописью) месяцев;
2) передать Частному партнеру, разработанную проектно-сметную документацию с наличием следующих требований:
в проектно-сметной документации должны соблюдаться требования к Объекту ГЧП, предъявляемые в соответствии с приложением 1 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория) и законодательством;
получить все разрешения на реконструкцию.
82. В случае невыполнения Частным партнером Предварительных условий Типового договора, указанных в пункте 80 Типового договора по истечению ___ (указать прописью) месяцев с Даты регистрации, Стороны обязуются провести встречу с целью решения того, как выполнить невыполненные Предварительные условия. Если Стороны не могут достичь соглашения до истечения ___ (указать прописью) месяцев с Даты регистрации:
1) если какое-либо условие не выполнено по вине Частного партнера, в том числе по вине финансовой организации:
Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения, за исключением случая, если в течение такого периода Частный партнер уведомил Государственного партнера, что невыполненные условия были выполнены, и Государственный партнер удостоверился в этом. В последнем случае Типовой договор не расторгается;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом размер убытков и расходов, понесенных Государственным партнером считается суммой Первой гарантии, и Государственный партнер вправе выдвигать требования по Первой гарантии и получать выплату в полном объеме;

2) егер қандай да бір талап Мемлекеттік әріптестің кінәсі бойынша орындалмаса:
Жекеше әріптес, егер осындай кезең ішінде Мемлекеттік әріптес әріптес Жекеше әріптесті орындалмаған талаптардың орындалғаны туралы хабардар еткенде және Жекеше әріптес осыған көз жеткізгенде; соңғы жағдайда Үлгілік шарт бұзылмайтын жағдайды қоспағанда, Мемлекеттік әріптес Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады;
осы тармақшаға сәйкес Үлгілік шартты бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Алғашқы кепілдікті қайтарады;
3) егер қандай да бір талап еңсерілмейтін күш (форс-мажор) жағдаяттарымен байланысты орындалмаса:
кез келген Тарап Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын өзге Тарапқа хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұза алады;
осы тармақшаға сәйкес Үлгілік шартты бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Алғашқы кепілдікті қайтарады.
7. Жекеше әріптеске мүліктік кешенді беру тәртібі
83. Мемлекеттік әріптес Тіркеу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) ай ішінде Жекеше әріптеске иелену және пайдалану құқығында Мүліктік кешенді беру үшін заңнамаға сәйкес барлық қажетті шараларды қабылдауға міндеттенеді.
84. Тараптар Жекеше әріптес Мүліктік кешенді дайын күйінде оны кейін қайта құру үшін алады деп келіседі.
85. Мемлекеттік әріптес тарапынан Мүліктік кешенді беру кідірген жағдайда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске міндеттемелердің орындалмауы туралы хабарлама жолдауға құқылы..
86. Мемлекеттік әріптес міндеттемелердің орындалмауы туралы хабарлама жолданған күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде (немесе міндеттемелердің орындалмауы туралы хабарламада көрсетілуі немесе Тараптармен өзгеше түрде келісілуі мүмкін ең ұзақ мерзімнің өтуі бойынша) Мүліктік кешенді берудің кідіру мән-жайын түзетуге міндетті.
87. Жекеше әріптеске Үлгілік шартты орындау мақсатында Мүліктік кешенді басқару құқығын беру заңнамада белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
88. Мүліктік кешенді пайдалану құқығы заңнамада белгіленген тәртіпте оны мемлекеттік тіркеген сәттен бастап күшіне енеді.
89. МЖӘ объектісін қайта құру және пайдалану үшін қажетті Мүліктік кешеннің сипаттамасы, оның ішінде оның бағалау құны, орналасқан орны, ауданы, ауданы Үлгілік шартқа 5-қосымшада келтірілген.

2) если какое-либо условие не выполнено по вине Государственного партнера:
Частный партнер расторгает Типовой договор, направив Государственному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения, за исключением случая, если в течение такого периода Государственный партнер уведомил Частного партнера, что невыполненные условия были выполнены, и Частный партнер удостоверился в этом. В последнем случае Типовой договор не расторгается;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Первую гарантию;
3) если какое-либо условие не выполнено в связи с обстоятельствами непреодолимой силы (форс-мажор):
любая Сторона может расторгнуть Типовой договор, направив другой Стороне уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения;
в случае расторжения Типового договора в соответствии с настоящим подпунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Первую гарантию.
7. Порядок предоставления Частному партнеру Имущественного комплекса
83. Государственный партнер обязуется в течение ___ (указать прописью) месяцев с Даты регистрации принять все необходимые меры в соответствии с законодательством для предоставления Частному партнеру Имущественного комплекса на праве владения и пользования на период действия Типового договора.
84. Стороны соглашаются, что Частный партнер получает Имущественный комплекс в готовом виде для последующей его реконструкции.
85. В случае задержки предоставления со стороны Государственного партнера Имущественного комплекса, Частный партнер вправе направить Государственному партнеру уведомление о невыполнении обязательств.
86. Государственный партнер должен исправить обстоятельство задержки предоставления Имущественного комплекса в течение ___ (указать прописью) календарных дней (или по истечении более длительного срока, который может быть указан в уведомлении о невыполнении обязательств или согласован Сторонами иным образом), начиная с даты направления уведомления о невыполнении обязательств.
87. Предоставление Частному партнеру права управление Имущественным комплексом в целях исполнения Типового договора осуществляется в порядке, установленном законодательством.
88. Право пользованием Имущественным комплексом вступает в силу с момента их государственной регистрации в установленном законодательством порядке.
89. Описание необходимого для реконструкции и эксплуатации Имущественного комплекса, в том числе его оценочная стоимость, местоположение, площадь, приведено в приложении 5 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория).

90. Жекеше әріптестің Мүліктік кешенге өзінің құқықтарын өзге тұлғаларға беруге және оны қосалқы жалдауға беруге құқығы жоқ.
91. Үлгілік шартты тоқтату Мүліктік кешенді басқару құқығын тоқтату үшін негіз болып табылады.
92. Мүліктік кешенді басқару құқығына қатысты мәмілелер жасауға жол берілмейді.
8. МЖӘ жобасының инвестициялары
93. МЖӘ жобасын қаржыландыру көздері және кестесі Үлгілік шартқа 6-қосымшада көрсетілген.
94. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін пайдалануға байланысты қызмет бойынша есеп айырысулар үшін жеке банктік есепшот ашады.
95. Бухгалтерлік есеп жүргізу және қаржылық есептілікті жасау үшін бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнаманың талаптарына, халықаралық немесе ұлттық стандарттарға және бухгалтерлік есепке алудың Үлгілік шоттары жоспарына сәйкес, олардың қажеттіліктері мен қызмет ерекшеліктерін негізге ала отырып, Жекеше әріптес есепке алу саясатын қабылдауға міндетті.
96. Жекеше әріптес бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнаманың, есепке алу саясатының сақталуын қамтамасыз ету, активтерді сақтау, бухгалтерлік есепті жүргізу және қаржылық есептілікті жасау кезінде жымқыру және қателік жағдайларының алдын алу және оларды анықтау жөніндегі шараларды қоса алғанда, операцияларды тиімді жүргізу мақсатында Мемлекеттік әріптес өкілдері қосыла алатын ішкі бақылау қызметін ұйымдастыруға құқылы.
9. МЖӘ жобасын басқаруды ұйымдастыру
97. МЖӘ жобасын басқарудың институционалдық схемасы Үлгілік шартқа 7-қосымшада көрсетілген.
98. Мемлекеттік меншікке берілетін МЖӘ объектісінің баланс ұстаушы Мемлекеттік әріптес – "____________" мемлекеттік мекемесі, Қазақстан Республикасы, __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету), ______ көшесі, __, бизнес-сәйкестендіру нөмірі _____________, жеке сәйкестендіру коды KZ__________, банктік сәйкестендіру коды ____________, "ҚР ҚМ Қазынашылық комитеті" болып табылады.
99. Қайта құру сатысында МЖӘ объектісінің техникалық күйін бақылау Жекеше әріптеспен жасалған Үлгілік шарт негізінде мыналарды
1) жобалық шешімдердің;
2) қайта құру мерзімдерінің, нормативтік құжаттардың талаптарының;
3) жұмыстардың сапасының;
4) көлемдердің, сапаның сәйкестігінің;
5) жобалау-сметалық құжаттаманың, нормативтерге сәйкестігінің;
6) орындалған жұмыстардың аралық қабылдау кезеңіне;
7) ақауларды уақытында жоюды сақталуына Техникалық қадағалаумен жүзеге асырылады.
МЖӘ жобасы бойынша пайдалану сатысында мектепке дейінгі білім беру мен тәрбиелеудің көрсетілетін қызметтерінің саны мен сапасына бақылау, Үлгілік шартқа сәйкес және заңнамада белгіленген тәртіпте, Мемлекеттік әріптеспен және уәкілетті мемлекеттік органдармен жүзеге асырылады.

90. Частный партнер не вправе передавать свои права на Имущественный комплекс другим лицам и сдавать его в субаренду.
91. Прекращение Типового договора является основанием для прекращения права управления Имущественным комплексом.
92. Не допускается совершении сделок в отношении права управления Имущественным комплексом.
8. Инвестиции Проекта ГЧП
93. Источники, структура и график финансирования Проекта ГЧП указаны в приложении 6 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория).
94. Для расчетов по деятельности, связанной с эксплуатацией Объекта ГЧП, Частный партнер открывает отдельный банковский счет.
95. Для ведения бухгалтерского учета и составления финансовой отчетности в соответствии с требованиями законодательства о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, международными или национальными стандартами и типовым планом счетов бухгалтерского учета, исходя из их потребностей и особенностей деятельности, Частный партнер обязан принять учетную политику.
96. Частный партнер для обеспечения соблюдения законодательства о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, учетной политики, эффективного проведения операций, включая меры по сохранности активов, предотвращению и выявлению случаев хищения и ошибок при ведении бухгалтерского учета и составлении финансовой отчетности, вправе организовывать службу внутреннего контроля, в состав которой могут включаться представители Государственного партнера.
9. Организация управления Проектом ГЧП
97. Институциональная схема управления Проектом ГЧП указана в приложении 7 к Договору.
98. Балансодержателем Объекта ГЧП является Государственный партнер – государственное учреждение "___________". Республика Казахстан, ___________ область, г. ___________, ул. ___________, __, бизнес-идентификационный номер ___________, индивидуальный идентификационный код ___________, банковский идентификационный код ____________, государственное учреждение "Комитет казначейства министерства финансов Республики Казахстан".
99. Контроль за техническим состоянием Объекта ГЧП по управлению проектом на стадии реконструкции осуществляется Техническим надзором, на основании договора заключенного с Частным партнером за соблюдением:
1) проектных решений;
2) сроков реконструкции, требований нормативных документов;
3) качества работ;
4) соответствия объемов, качества;
5) соответствия проектно-сметной документации, нормативам;
6) промежуточной приемке этапов выполненных работ;
7) своевременного устранения Дефектов.
Контроль за количеством и качеством, оказываемых Услуг на стадии эксплуатации по Проекту ГЧП осуществляется Государственным партнером и уполномоченными государственными органами согласно Типовому договору и установленном законодательством порядке.

100. Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін басқару бойынша, оның ішінде персоналды басқаруды, тәуекелдерді басқаруды, сапаны басқаруды, қаржыларды басқаруды, ресурстарды басқаруды қамтитын бағдарламасы болуы тиіс.
101. Жекеше әріптестің Үлгілік шартты орындауы аясында жоба операторын тағайындау көзделмейді.
10. Рұқсаттар
102. Жекеше әріптес заңнамаға сәйкес, МЖӘ объектісін қайта құру мен пайдалануды бақылайтын немесе оған әсер ететін Мемлекеттік органдардың сертификаттары мен мақұлдауларын қоса алғанда, МЖӘ объектісін қайта құружәне пайдалану үшін талап етілуі мүмкін барлық Рұқсаттарды алуға, күшінде ұстауға және ұзартуға міндетті. Жекеше әріптес Рұқсаттарды беру және алу туралы өтініштерді даярлаумен байланысты барлық шығыстарды (баждар мен салықтарды қоса алғанда) өтеуі тиіс.
103. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске өзінің Рұқсаттарды беру үшін қажетті құзыреті шегінде көмек көрсетеді. Бұл тармақ Мемлекеттік әріптестің Жекеше әріптес үшін қандай да бір Рұқсат алуына міндеттемесін белгілемейді.
11. МЖӘ объектісін қайта құруды ұйымдастыру
104. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін заңнамада белгіленген тәртіпте және Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес қайта құрады.
105. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Құрылыс кепілдігін тапсырады, ол келесі өлшемшарттарға сәйкес келуі тиіс:
1) кепілдік қаржылық жабудан кейін ____ (жазумен көрсету) күн ішінде Үлгілік шарт бойынша болжанатын инвестициялардың құнынан ___% мөлшерінде беріледі;
2) кепілдік Мемлекеттік әріптеске Құрылыс жұмыстары кезеңінде, Жекеше әріптестің Үлгілік шарттың 110-тармағында көрсетілген Құрылыс міндеттемелерін кез келген бұзуы жағдайында, берілген Құрылыс кепілдігі бойынша талаптар қоюға мүмкіндік береді;
3) кепілдік қандай күннің ерте келуіне байланысты қабылдау актісіне қол қойған күннен немесе Бұзу күніне ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күнге тең кезең өткеннен кейін кері қайтарып алынады.
106. Құрылыс кепілдігі Үлгілік шартқа 8-қосымшада көрсетілген нысан бойынша рәсімделеді.
107. Құрылыс міндеттемелері мыналар:
1) Үлгілік шарттың 217-тармағының 2)-тармақшасында көрсетілген Құрылыс жұмыстарының мерзімі,
2) Жобалау-сметалық құжаттама бойынша талаптар болып табылады.
108. Жекеше әріптес Құрылыс міндеттемелерін Құрылыс жұмыстарының басталу күнінен __ (жазумен көрсету) ай өткеннен кейін бұзған жағдайда, Тараптар орындалмаған Құрылыс міндеттемелерін қалай орындау керектігін шешу мақсатында кездесу өткізуге міндеттенеді.

100. Частный партнер должен иметь программу по Управлению Проектом ГЧП, в том числе включающую управление персоналом, управление рисками, управление качеством, управление финансами, управление ресурсами.
101. В рамках исполнения Типового договора Частным партнером не предполагается назначение оператора проекта.
10. Разрешения
102. Частный партнер обязан получить, поддерживать в силе и продлевать все Разрешения, которые могут потребоваться для реконструкции и эксплуатации Объекта ГЧП в соответствии с законодательством, включая сертификаты и одобрения Государственных органов, контролирующих реконструкцию или эксплуатацию Объекта ГЧП. Частный партнер должен нести все расходы (включая пошлины и налоги) в связи с подготовкой ходатайств о выдаче и получении Разрешений.
103. Государственный партнер оказывает содействие Частному партнеру в пределах своей компетенции, необходимое для выдачи Разрешений. Настоящий пункт не устанавливает обязательства Государственного партнера получить какое-либо Разрешение для Частного партнера.
11. Организация реконструкции Объекта ГЧП
104. Частный партнер реконструирует Объект ГЧП в порядке, установленном законодательством и в соответствии с с Проектно-сметной документацией.
105. Частный партнер предоставляет Государственному партнеру Строительную гарантию, которая должна соответствовать следующим критериям:
1) гарантия выдается в размере ___% от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору в течение ___ (указать прописью) календарных дней после финансового закрытия;
2) гарантия позволяет Государственному партнеру в период Строительных работ выдвигать требования по данной Строительной гарантии в случае любого нарушения Частным партнером строительных обязательств, указанных в пункте 110 Типового договора;
3) гарантия отзывается по истечении периода, равного ___ (указать прописью) календарным дням с даты подписания акта приемки или на Дату расторжения, в зависимости от того, какая из дат наступила раньше.
106. Строительная гарантия оформляется по форме, указанной в приложении 8 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория).
107. Строительными обязательствами являются следующее:
1) срок Строительных работ, указанных в подпункте 2) пункта 217 Типового договора,
2) требования по проектно-сметной документации.
108. В случае нарушения Частным партнером строительных обязательств по истечению ___ (указать прописью) месяцев с Даты начала Строительных работ, Стороны обязуются провести встречу с целью решения того, как выполнить невыполненные строительные обязательства.

3) егер қандай да бір талап еңсерілмейтін күш (форс-мажор) жағдаяттарымен байланысты орындалмаса:
кез келген Тарап Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын өзге Тарапқа хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұза алады;
осы тармақшаға сәйкес Үлгілік шартты бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Құрылыс кепілдігін қайтарады;
Мемлекеттік әріптес, осы тармақшаға сәйкес бұзған жағдайда, Жекеше әріптеске Бұзу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде, Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес Жекеше әріптес МЖӘ объектісін қайта құру бойынша жұмсаған және орындалған жұмыстар актісімен расталған капитал шығындарының сомасынан ___ %-ға тең сомада өтемақы төлеуге міндеттенеді.
111. МЖӘ объектісін қайта құру Жекеше әріптес тартатын қаражаттар есебінен жүзеге асырылады.
112. Жекеше әріптес МЖӘ объектісінің техникалық құрамына, ұсынылған материалдар мен жабдықтардың тиісті емес сапасына жауапты болады.
113. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске және оның уәкілеттік берген тұлғаларына МЖӘ объектісіне еркін қолжетімділікті қамтамасыз етеді.
114. Жекеше әріптес Техникалық қадағалаудың келісуі бойынша, МЖӘ объектісін қайта құру бойынша жұмыстарды орындауға, әрекеттері үшін Жекеше әріптес өзінің меншікті әрекеттері ретінде жауап беретін үшінші тұлғаларды (қажет болған жағдайда нақты тартылатын тұлғаларды көрсетуге болады) тартуға құқылы.
115. Жекеше әріптес Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі кезеңінде Құрылыс жұмыстарының сапасына жауапты болады.
116. Жекеше әріптес Құрылыс жұмыстарының кезеңінде Мемлекеттік әріптеске ай сайын Құрылыс жұмыстарының орындалуы және олардың Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкестігі туралы мәліметтерден тұратын қайта құру туралы есеп тапсырып отыруы тиіс.
117. Қайта құру туралы есептер жұмыстардың жүргізілу тәртібі, қолданылған құрылыс материалдары және құрылыс шығыстары туралы ақпаратты қамтуы тиіс. Қайта құру туралы есептер Жекеше әріптестің Бас мердігерлермен немесе Кредиторлармен қатынастарында қолданылатын кез келген өзге нысанда берілуі мүмкін.
118. Мемлекеттік әріптес МЖӘ объектісін қайта құру бойынша жұмыстардың орындалуын ұйымдастыру кезінде Жекеше әріптеске көмек көрсетуге міндеттенеді.
119. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін заңнамада және Үлгілік шартта белгіленген тәртіпте пайдалануға енгізеді.
120. Жекеше әріптес Үлгілік шартта белгіленген мерзімде МЖӘ объектісін қайта құруды және пайдалануға беруді мүмкін емес ететін Тараптарға тәуелді емес мән-жайларды анықтаған кезде, Жекеше әріптес Үлгілік шартты орындау бойынша Тараптардың кейінгі іс-қимылдарын келісу мақсатында аталған жағдаяттар туралы Мемлекеттік әріптеске дереу хабарлауға міндеттенеді.

3) если какое-либо условие не выполнено в связи с обстоятельствами непреодолимой силы (форс-мажор):
любая Сторона может расторгнуть Типовой договор, направив другой Стороне уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Строительную гарантию;
Государственный партнер в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в сумме равной 100% от суммы капитальных затрат, произведенных Частным партнером по реконструкции Объекта ГЧП и подтвержденных актом выполненных работ согласно проектно-сметной документации.
111. Реконструкция Объекта ГЧП осуществляется за счет средств, привлекаемых Частным партнером.
112. Частный партнер несет ответственность за техническое содержание Объекта ГЧП, за ненадлежащее качество предоставленных им материалов и оборудования.
113. Государственный партнер обеспечивает Частному партнеру свободный доступ Частного партнера и уполномоченных им лиц к Объекту ГЧП.
114. Частный партнер вправе по согласованию с Техническим надзором привлекать к выполнению работ по реконструкции Объекта ГЧП третьих лиц (в случае необходимости возможно указание конкретных привлекаемых лиц), за действия которых Частный несет ответственность как за свои собственные.
115. Частный партнер несет ответственность за качество Строительных работ в период действия Типового договора.
116. В период Строительных работ Частный партнер должен ежемесячно предоставлять Государственному партнеру отчет о реконструкции, содержащий сведения о выполнении Строительных работ и их соответствии с проектно-сметной документацией.
117. Отчеты о реконструкции должны содержать информацию о порядке производства работ, использованных строительных материалах и строительных расходах. Отчеты о реконструкции могут подаваться в любой другой форме, которая используется Частным партнером в его отношениях с Генеральным подрядчиком или Кредиторами.
118. Государственный партнер обязуется оказывать Частному партнеру содействие при организации выполнения работ по реконструкции Объекта ГЧП.
119. Частный партнер вводит Объект ГЧП в эксплуатацию в порядке, установленном Типовым договором и законодательством.
120. При обнаружении Частным партнером не зависящих от Сторон обстоятельств, делающих невозможным реконструкцию и ввод в эксплуатацию Объекта ГЧП в сроки, установленные Типовым договором, Частный партнер обязуется немедленно уведомить Государственного партнера об указанных обстоятельствах в целях согласования дальнейших действий Сторон по исполнению Типового договора.

128. Жекеше әріптес Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін, ал Үлгілік шартта қарастырылған оны мерзімінен бұрын бұзған және өзге де жағдайларда Үлгілік шартты бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) айдан кешіктірмей Мемлекеттік әріптестің мекен-жайына ілеспе хатпен қызметтерді және барлық қажетті құжаттаманы қоса МЖӘ объектісін Мемлекеттік әріптеске тапсыру жоспарын жолдайды.
129. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптестен МЖӘ объектісін тапсыру жоспарын алған күннен бастап _____ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде оны тексеруі және бекітуі тиіс.
130. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін, оны мерзімінен бұрын бұзған және Үлгілік шартта қарастырылған өзге де жағдайларда ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде:
1) соңғы ___ (жазумен көрсету) жылдағы барлық сызбаларды, тексерулердің нәтижелерін және құжаттарды;
2) шектеусіз, пайдалануда тұрған коммуникацияларды, дабылдарды және өзге де жүйелерді қоса, МЖӘ объектісіне қызмет көрсету бойынша операциялық және техникалық құжаттаманы;
3) жабдықтарға, материалдарға және жұмыстарға қатысты өндірушінің кепілдіктерін;
4) барлық автоматтандырылған және автоматтандырылмаған жазбаларды, есептерді, деректерді, құжаттарды және ақпаратты;
5) барлық бөлмелердің, кабинеттердің, үй-жайлардың, сейфтердің кілттерін;
6) МЖӘ объектісімен байланысты Үлгілік шарттар бойынша барлық құқықтарды және Жекеше әріптесті сақтандыру шарттарын;
7) Жекеше әріптеске немесе оның шотына төлеуге жататын, бірақ осындай күнге төленбеген сақтандыру өтемі сомаларына қатысты барлық құқықтарды өтеусіз тапсыруы тиіс.
131. Мемлекеттік әріптес Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын МЖӘ объектісін қарауды жүргізуі тиіс.
132. МЖӘ объектісін қарау кезінде тапсырылатын МЖӘ объектісінде Ақаулар табылған жағдайда Мемлекеттік әріптес оны жою үшін Жекеше әріптесті анықталған Ақау туралы хабардар етеді. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптес Ақауларды жойғаннан кейін қорытынды қарауға сүйене отырып, қабылдау-тапсыру актісін беруі тиіс.
133. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін басқарудың көшуін, Қызметтерді тұтынушылар үшін артық кідірістер мен қолайсыздықтарды болдырмауды қамтамасыз ететіндей қамтамасыз ету үшін, Мемлекеттік әріптеспен толық көлемде қызмет істеуге міндетті.
134. МЖӘ объектісі пайдалануға берілгенге дейін Шарт мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске беретін МЖӘ объектісіне үшінші тұлғалар құқықтарының ауыртпалығы салынбауға тиіс. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі аяқталған, сондай-ақ МЖӘ объектісін пайдалануға берген күннен кейін оны мерзімінен бұрын бұзған жағдайда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске беретін МЖӘ объектісі Үлгілік шартқа 9-қосымшада көрсетілген күйде болуы, оның бейініне сәйкес пайдалануға жарамды болуға тиіс және оған үшінші тұлғалар құқықтарының ауыртпалығы салынбауға тиіс.

128. Не менее чем за ___ (указать прописью) месяцев до истечения срока действия Типового договора, а в случае его досрочного расторжения и в иных случаях, предусмотренных Типовым договором не менее чем за ___ (указать прописью) месяцев, Частный партнер направляет сопроводительным письмом в адрес Государственного партнера план передачи Государственному партнеру Объекта ГЧП, включая Услуги и всю необходимую документацию.
129. Государственный партнер должен проверить и утвердить план передачи Объекта ГЧП в течение ___ (указать прописью) календарных дней с даты его получения от Частного партнера.
130. В течение ___ (указать прописью) календарных дней до Даты истечения срока действия Типового договора, его досрочного расторжения и в иных случаях, предусмотренных Типовым договором, Частный партнер обязан безвозмездно передать Государственному партнеру:
1) все чертежи, результаты проверок и документы за последние ___ (указать прописью) лет;
2) операционную и техническую документацию по обслуживанию Объекта ГЧП, включая, без ограничений, коммуникации, сигнализации и другие системы, находящиеся в эксплуатации;
3) гарантии производителя в отношении оборудования, материалов и работ;
4) все автоматизированные или неавтоматизированные записи, отчеты, данные, документы и информацию;
5) ключи от всех комнат, кабинетов, помещений, сейфов;
6) все права по договорам, связанным с Объектом ГЧП, и договоры страхования Частного партнера;
7) все права в отношении сумм страхового возмещения, подлежащие оплате Частному партнеру или на его счет, но не выплаченные на такую дату.
131. Государственный партнер должен произвести осмотр Объекта ГЧП за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты истечения срока действия Типового договора.
132. При осмотре Объекта ГЧП в случае обнаружения Дефектов у передаваемого Объекта ГЧП Государственный партнер оповещает Частного партнера о выявленном Дефекте для его устранения. После устранения Частным партнером Дефектов, основываясь на заключительном осмотре Государственный партнер должен выдать акт приема-передачи.
133. Частный партнер обязан в полной мере сотрудничать с Государственным партнером для обеспечения перехода управления Объектом ГЧП с тем, чтобы обеспечить безопасность и избежать излишней задержки или неудобства для потребителей услуг.
134. В случае досрочного расторжения Типового договора до введения Объекта ГЧП в эксплуатацию передаваемый Частным партнером Государственному партнеру Объект ГЧП не должен быть обременен правами третьих лиц. В случае окончания срока действия Типового договора, а также его досрочного расторжения после дня введения Объекта ГЧП в эксплуатацию передаваемый Частным партнером Государственному партнеру Объект ГЧП должен находиться в состоянии указанном в приложении 9 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория), быть пригодным для эксплуатации согласно его профилю и не должен быть обременен правами третьих лиц.

135. Жекеше әріптес тапсыру күнінен бастап МЖӘ объектісін иелену және пайдалану құқығын жоғалтады.
13. МЖӘ объектісін пайдалану
136. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін бюджет қаражаттарының, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қаражаттары және заңнамаға қайшы келмейтін өзге де көздер есебінен пайда алу мүмкіндігімен, ___________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) халқына медициналық көмек көрсету бойынша Қызметтерді ұйымдастыру үшін ғана пайдаланады.
137. МЖӘ объектісі ___ (жазумен көрсету) жыл мерзімге пайдалануға беріледі.
138. Жекеше әріптес пайдалану кезінде дербес және өз есебінен:
1) мүліктің техникалық құрамын және сақталуын қамтамасыз етеді;
2) мүлікті ағымдық жөндеуді жүзеге асырады;
3) мүлікті пайдаланумен байланысты барлық төлемдерді жүргізеді;
4) Заңнамада белгіленген өртке қарсы, санитариялық және өзге де нормалардың сақталуын бақылауды жүзеге асырады.
139. Жекеше әріптес өзінің басқа мүлкінен оған пайдалануға берілген мүлікті жекешелейді және ол бойынша дербес есеп жүргізеді.
140. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін иеліктен шығаруға, оның мүлкін кепілге беруге, мақсатты тағайындалуын өзгертуге, Мемлекеттік әріптестің рұқсатынсыз қабырғаларды бұзуды немесе тұрғызуды, ғимараттың жоспарлануын өзгертуді қоса алғанда, мүлікке қандай да бір өзгерістер (ағымдық және күрделі жөндеуден басқа) енгізуге құқығы жоқ.
141. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігін тапсырады, ол келесі өлшемшарттарға сәйкес келуі тиіс:
1) кепілдік Құрылыс кепілдігінің аяқталу күнінен бастап, қабылдау актісіне сәйкес, МЖӘ объектісінің құнынан ___% мөлшерінде беріледі;
2) кепілдік Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімі өткен күннен бастап кері қайтарып алынады;
3) кепілдік Мемлекеттік әріптеске, Жекеше әріптес Үлгілік шартқа 11-қосымшада көрсетілген, көрсетілетін қызметтер сапасы индикаторларын және толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзған жағдайда, берілген Пайдалану кепілдігі бойынша талаптар қоюға мүмкіндік береді;
4) кепілдік инфляцияның жылдық ___% мөлшерлемесіне индекстеледі;
5) кепілдік жыл сайынғы индекстеуді есепке ала отырып, әр ___ (жазумен көрсету) жыл сайын және Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін беріледі;
6) кепілдік Үлгілік шартқа 11-қосымшада көрсетілген нысан бойынша рәсімделеді;
7) Пайдалану кепілдігінен айыппұлдар ұсталған жағдайда, Жекеше әріптес Пайдалану кепілдігінің сомасын ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде тиісті сомаға толтырады.

135. Начиная с даты передачи, Частный партнер утрачивает право владения и пользования Объектом ГЧП.
13. Эксплуатация Объекта ГЧП
136. Частный партнер эксплуатирует Объект ГЧП исключительно для организации Услуг по оказанию медицинской помощи для населения ___________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), с возможностью получения дохода, за счет бюджетных средств, средств фонда социального медицинского страхования и иных источников, не противоречащих законодательству.
137. Объект ГЧП передается в эксплуатацию сроком на ___ (указать прописью) лет.
138. Частный партнер при эксплуатации Объекта ГЧП самостоятельно и за свой счет:
1) обеспечивает техническое содержание и сохранность имущества;
2) осуществляет текущий ремонт имущества;
3) производит все платежи, связанные с эксплуатацией имущества;
4) осуществляет контроль за соблюдением противопожарных, санитарных и иных норм, установленных действующим законодательством.
139. Частный партнер обособляет переданное ему в эксплуатацию имущество от другого своего имущества и ведет по нему самостоятельный учет.
140. Частный партнер не вправе отчуждать, передавать в залог, изменять целевое назначение Объекта ГЧП, без согласия Государственного партнера, вносить какие-либо изменения в имущество (кроме текущего и капитального ремонта), включая снос или возведение стен, изменение планировки здания.
141. Частный партнер предоставляет Государственному партнеру Эксплуатационную гарантию, которая должна соответствовать следующим критериям:
1) гарантия выдается в размере ___ % от стоимости Объекта ГЧП согласно акту приемки с Даты, завершения Строительной гарантии;
2) гарантия отзывается с Даты истечения срока действия Типового договора;
3) гарантия позволяет Государственному партнеру выдвигать требования по данной Эксплуатационной гарантии в случае нарушения Частным партнером индикаторов качества предоставляемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности, указанных в приложении 11 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория);
4) гарантия индексируется на годовую ставку инфляции ___%;
5) гарантия предоставляется каждые ___ (указать прописью) лет с учетом ежегодной индексации и до Даты истечения срока действия Типового договора;
6) гарантия оформляется по форме, указанной в приложении 11 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория);
7) в случае удержания штрафов с Эксплуатационной гарантии сумма Эксплуатационной гарантии пополняется на соответствующую сумму Частным партнером в течение ___ (указать прописью) календарных дней.

142. Көрсетілетін қызметтер сапасы индикаторларын және МЖӘ объектісін толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзғаны үшін Төлем мөлшерлері Үлгілік шартқа 10-қосымшаның ережелеріне сәйкес анықталады.
143. Жекеше әріптес Үлгілік шартқа және заңнамаға сәйкес, МЖӘ объектісінің толық пайдалану дайындығына және тәуліктің 24 сағаты ішінде, жылдың әрбір күні жауапты болады.
144. Жекеше әріптестің кінәсі бойынша, Жекеше әріптес Қызметтерді көрсету күнінен бастап Үлгілік шарттың айрықша талаптарын бұзған жағдайда:
1) Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады:
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (пайдаланудың рұқсат етілетін минималды мерзімін көрсету) жылы өткенге дейін бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді;
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (пайдаланудың рұқсат етілетін орта мерзімін көрсету) жылы өткенге дейін бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді, ал Жекеше әріптеске МЖӘ объектісін қайта құру кезінде нақты келтірілген шығындар мөлшерінде өтемақы төленеді;
2) Мемлекеттік әріптес осы тармақтың 1)-тармақшасында көрсетілген жағдайларда, Бұзу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде Жекеше әріптеске тиісті сомадағы өтемақы төлеуге міндеттенеді.
145. Мемлекеттік әріптестің кінәсі бойынша, Жекеше әріптес Қызметтерді көрсету күнінен бастап Үлгілік шарттың айрықша талаптарын бұзған жағдайда:
Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады:
осы тармаққа сәйкес бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Пайдалану кепілдігін қайтарады;
осы тармаққа сәйкес бұзған жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде, Жекеше әріптес алған сақтандыру төлемдерін шегергендегі, пайда NPV _________ теңгеге тең болған кезде ____ %-ға тең болатын, Жекеше әріптес салған капиталдың ішкі мөлшерлемесін қамтамасыз ететін пайда сомасын қоса алғанда, Жекеше әріптес МЖӘ объектісін қайта құру бойынша жұмсаған және орындалған жұмыстар актісімен расталған капитал шығындарынан 100%-ға тең сомада өтемақы төлеуге міндеттенеді.

142. Размер оплаты за нарушения индикаторов качества оказываемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности Объекта ГЧП (здание врачебной амбулатории) определяется в соответствии с положениями приложения 10 к Типовому договору.
143. Частный партнер несет ответственность за полную эксплуатационную готовность Объекта ГЧП в соответствии с Типовым договором и законодательством в течение 24 часов в сутки, каждый день в году.
144. В случае нарушения Частным партнером существенных условий Типового договора с Даты начала оказания Услуг по вине Частного партнера:
1) Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом до истечения ___ (указать минимальный допустимый срок эксплуатации) лет эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма по Эксплуатационной гарантии;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом до истечения ___ (указать допустимый срок эксплуатации) лет эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма по Эксплуатационной гарантии, а Частному партнеру оплачивается компенсация в размере фактически понесенных затрат при реконструкции Объекта ГЧП;
2) Государственный партнер в соответствии с подпунктом 1 настоящего пункта обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в соответствующей сумме.
145. В случае нарушения Частным партнером существенных условий Типового договора с Даты начала оказания Услуг по вине Государственного партнера:
Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения:
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Эксплуатационную гарантию;
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в сумме, равной 100% от суммы капитальных затрат, произведенных Частным партнером по реконструкции Объекта ГЧП и подтвержденных актами выполненных работ, включая сумму прибыли, которая обеспечивает внутреннюю ставку вложенного капитала Частным партнером, равную ___ % при NPV (чистая приведенная стоимость) прибыли равной ___ тенге за вычетом страховых выплат, полученных Частным партнером.

16. Шығындарды өтеу және кірістер алу көздері
157. Жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістер алу көздері бюджет қаражаттарының есебінен, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қаражаттары есебінен, заңнамамен тыйым салынбаған өзге де көздердің есебінен медициналық және медициналық емес қызметтер көрсетуден кірістер болып табылады.
Үлгілік шартқа 12-қосымшада көрсетілген көлем мен мерзімдердегі инвестициялық шығындар өтемақысы, операциялық шығындар өтемақысы, МЖӘ объектісін басқарғаны үшін сыйақы (керегін көрсету).
158. МЖӘ объектісінің құны әзірленген Жобалау-сметалық құжаттамаға және оған тиісті сараптамаларға сәйкес, Үлгілік шартқа өзгерістер енгізу жолымен түзетіледі.
159. Үлгілік шарт бойынша қызметті жүзеге асыру нәтижесінде алынған кірістер Жекеше әріптестің меншігі болып табылады.
17. Тұрақсыздық
160. Егер Үлгілік шарттың тиісті тармақтарында өзгеше ескертілмесе, Үлгілік шартқа сәйкес есептелген тұрақсыздық Тараптармен міндеттемелерді орындаудың мерзімін өткізудің әрбір күні үшін МЖӘ объектісінің Құнынан ___ % мөлшерінде төленеді.
18. Кадрларды оқыту
161. Кадрларды оқыту, біліктілігін арттыру Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
162. Жекеше әріптес жыл сайын кадрларды оқыту және біліктілігін арттыру бағдарламаларын бекітеді және оларды Мемлекеттік әріптеске ұсынады.
19. Жергілікті қамту
163. жергілікті қамту мыналарды құрауға тиіс:
1) бірінші санат – басшылық құрам – ___%;
2) екінші санат – жоғары және орта кәсіптік білімі бар мамандар – ___%;
3) үшінші санат – білікті жұмысшылар – ___%.
164. Жергілікті қамту:
1) Жекеше әріптес алатын (сатып алатын) жұмыстарда (көрсетілетін қызметтерде) – ___%;
2) Жекеше әріптес алатын (сатып алатын) тауарларда ___% құрауға тиіс.
165. Жекеше әріптес заңнамаға сәйкес, Жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлегеннен кейін, алатын (сатып алынатын) жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегі), тауарлардағы жергілікті қамту бойынша мәліметтерді тапсырады.
20. Мемлекеттік әріптестің құқықтары мен міндеттері
166. Мемлекеттік әріптестің:
1) Жекеше әріптеспен Үлгілік шарттың талаптары туралы келіссөздер жүргізуге;
2) Үлгілік шарт шеңберінде Жекеше әріптестің қаржылық-шаруашылық қызметін тексеруді, оның ішінде аудиторлық ұйымды тарту жолымен жүзеге асыруға;
3) Заңнамаға сәйкес МЖӘ объектісінің мониторингін және қайта құрылуы мен пайдалануын бағалауды жүргізуге;
4) МЖӘ жобасы шеңберінде МЖӘ объектісіне, сондай-ақ қызметті жүзеге асыруға қатысты құжаттамаға кедергісіз қол жеткізуге;

16. Источники возмещения затрат и получения доходов
157. Источниками возмещения затрат и получения доходов Частного партнера являются доходы от оказания медицинских и немедицинских услуг:
за счет бюджетных средств, за счет средств фонда социального медицинского страхования, за счет иных источников, не запрещенных законодательством.
Компенсация инвестиционных затрат, компенсация операционных затрат, вознаграждение за управление Объектом ГЧП (указать необходимое) в объеме и сроках, указанных в приложении 12 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория).
158. Стоимость Объекта ГЧП корректируется согласно проектно-сметной документации и соответствующих экспертиз на нее путем внесения изменений в Типовой договор.
159. Доходы полученные в результате осуществления деятельности по Типовому договору, являются собственностью Частного партнера.
17. Неустойка
160. Неустойка оплачивается Сторонами в размере ___% от Стоимости Объекта ГЧП за каждый день просрочки исполнения обязательств, начисленная в соответствии с Типовым договором, если иное не оговорено в соответствующих пунктах Типового договора.
18. Обучение кадров
161. Обучение, повышение квалификации кадров осуществляется в соответствии с трудовым законодательством.
162. Частный партнер ежегодно утверждает программы обучения и повышения квалификации кадров и предоставляет их Государственному партнеру.
19. Местное содержание
163. Местное содержание в кадрах должно составлять:
1) первая категория – руководящий состав – ___%;
2) вторая категория – специалисты с высшим и средним профессиональным образованием – ___%;
3) третья категория – квалифицированные рабочие – ___%.
164. Местное содержание должно составлять:
1) в приобретаемых (закупаемых) Частным партнером работах (услугах) – ___%;
2) в приобретаемых (закупаемых) Частным партнером товарах – ___%.
165. Частный партнер предоставляет сведения по местному содержанию в приобретаемых (закупаемых) работах (услугах), товарах в соответствии с законодательством
20. Права и обязанности Государственного партнера
166. Государственный партнер имеет право:
1) проводить переговоры с Частным партнером об условиях Типового договора;
2) осуществлять проверки финансово-хозяйственной деятельности Частного партнера, в том числе путем привлечения аудиторской организации В рамках Типового договора;
3) проводить мониторинг и оценку реконструкции и эксплуатации Объекта ГЧП в соответствии с законодательством;
4) иметь беспрепятственный доступ к Объекту ГЧП, а также к документации, относящейся к осуществлению деятельности в рамках Проекта ГЧП;

2) медициналық және медициналық емес қызметтерден;
бюджет қаражаттарының есебінен,
әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қаражаттары есебінен;
Заңнамамен тыйым салынбаған өзге де көздерден кіріс алуға;
3) Үлгілік шарттың талаптарын өзгерту туралы ұсыныстар енгізуге;
4) Заңнамаға сәйкес салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлегеннен кейін МЖӘ жобасында өз қызметінен алынған таза кірісті өз қалауы бойынша пайдалануға;
5) МЖӘ объектісіне қатысты құқықтарды Үлгілік шартта көзделген талаптармен жүзеге асыруға;
6) Үлгілік шартқа сәйкес, Мемлекеттік әріптестің келісуі бойынша МЖӘ объектісін қайта құру және пайдалану бойынша жұмыстарды орындауға әрекеттері үшін Жекеше әріптес толық жауапкершілік алатын кез келген үшінші тұлғаларды тартуға;
7) Үлгілік шартта белгіленген жағдайларда залалдарды өтеуді талап етуге;
8) Мемлекеттік әріптес Үлгілік шартта қарастырылған процедураға сәйкес айрықша талаптарды бұзған жағдайда, Үлгілік шарттың бұзылуын талап етуге;
9) Үлгілік шартты мерзімінен бұрын бұзған жағдайда, Үлгілік шартта белгіленген жағдайлар мен тәртіпте төлемдер мен өтемақыларды талап етуге;
10) Заңнамаға және Үлгілік шартқа сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
169. Жекеше әріптес:
1) Үлгілік шарт аясында сенімхат негізінде өзінің өкілін тағайындауға;
2) Үлгілік шартқа, Жобалау-сметалық құжаттамаға, заңнамаға сәйкес, МЖӘ объектісін қайта құру бойынша жұмыстарды Үлгілік шартта белгіленген мерзімде өзінің есебінен дербес немесе өзге тұлғаларды (мердігерлік мекемелерді) тарту арқылы орындауға;
3) Қайта құру аяқталғаннан кейін белгіленген тәртіпте МЖӘ объектісін пайдалануға енгізуді қамтамасыз етуге және мемлекеттік меншікке беруге;
4) МЖӘ объектісінің бейінін сақтауға;
5) МЖӘ объектісінің мақсатты тағайындалуына сәйкес жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге;
6) МЖӘ жобасын іске асыру үшін тартылған және бөлінген қаражаттардың мақсатты пайдаланылуын қамтамасыз етуге;
7) Жекеше әріптес МЖӘ объектісін қайта құру кезеңіне көлік құралдарының қауіпсіз және үздіксіз жүруін қамтамасыз етеді;
8) Үлгілік шарттың сақталуына бақылауды жүзеге асыратын Мемлекеттік әріптеске және оның өкілдеріне, қызметтік функцияларын орындайтын Мемлекеттік органдарға, олар Жекеше әріптес белгілеген қауіпсіздік шараларын сақтаған жағдайда, МЖӘ объектісіне кез келген келу кезінде қажетті құжаттарды, ақпаратты және жұмыс орындарына рұқсат беруге, сондай-ақ, аталған тұлғалармен анықталған Үлгілік шартты және заңнаманы бұзуларды уақытында, өзінің есебінен және өзінің күштерімен жоюға;

2) получать доход от медицинских и немедицинских услуг;
за счет бюджетных средств,
за счет средств фонда социального медицинского страхования;
за счет иных источников, не запрещенных законодательством;
3) вносить предложения об изменении условий Типового договора;
4) по своему усмотрению использовать чистый доход, полученный от своей деятельности в Проекте ГЧП, после уплаты налогов и других обязательных платежей в бюджет в соответствии законодательством;
5) осуществлять права в отношении Объекта ГЧП на условиях, предусмотренных Типовым договором;
6) по согласованию с Государственным партнером привлекать к выполнению работ по реконструкции и эксплуатации Объекта ГЧП любых третьих лиц, за действия которых Частный партнер несет полную ответственность в соответствии с Типовым договором;
7) требовать возмещения убытков в случаях установленных Типовым договором;
8) требовать расторжения Типового договора в случае нарушения Государственным партнером существенных условий в соответствии с процедурой, установленной Типовым договором;
9) при досрочном расторжении Типового договора требовать выплат и компенсаций в случаях и порядке, установленных Типовым договором;
10) осуществлять иные права в соответствии с Типовым договором и законодательством.
169. Частный партнер обязан:
1) назначить своего представителя на основании доверенности в рамках Типового договора;
2) выполнить за свой счет самостоятельно или с привлечением иных лиц (подрядных организаций), в установленный Типовым договором срок, работы по реконструкции Объекта ГЧП в соответствии с Типовым договором, проектно-сметной документацией и законодательством;
3) после окончания реконструкции в установленном порядке обеспечить ввод в эксплуатацию Объекта ГЧП;
4) сохранять профиль Объекта ГЧП;
5) выполнять работы и оказывать услуги согласно целевому назначению Объекта ГЧП;
6) обеспечить целевое использование средств, привлекаемых и выделенных для реализации проекта ГЧП;
7) на период реконструкции Объекта ГЧП Частный партнер обеспечивает безопасный и бесперебойный проезд транспортных средств;
8) предоставлять необходимые документы, информацию и доступ к местам работ Государственным органам, выполняющим служебные функции, Государственному партнеру и его представителям, осуществляющим контроль за соблюдением Типового договора, при условии соблюдения ими мер безопасности, установленных Частным партнером, в течение любых посещений Объекта ГЧП, а также своевременно за свой счет и своими силами устранять выявленные указанными лицами нарушения в Типовом договоре и законодательстве;

9) Заңнаманың талаптарына сәйкес және Үлгілік шартта белгіленген мерзімде Қызметтерді көрсету бойынша іс-әрекетті жүзеге асыру үшін МЖӘ объектісінің дайындығын қамтамасыз етуге;
10) Шартпен және заңнамамен талап етілетін, жүзеге асырылатын қызмет бойынша ақпаратты және есептерді Мемлекеттік әріптеске ұсынуға;
11) Қызмет көрсету үшін кәсіби кадрлардың уақытылы жиналуын жүргізуге;
12) МЖӘ объектісін қайта құру және пайдалану үшін жұмыскерлерді жалдауды жүзеге асыру кезінде өзге бірдей талаптар жағдайында жергілікті кадрларға артықшылық беруге;
13) МЖӘ объектісін қайта құру және пайдалану кезінде міндетті түрде қазақстандық мердігерлік ұйымдарды, осындай мердігерлік ұйымдардың қызметтері мемлекеттік және/немесе халықаралық стандарттарға сәйкес келетін жағдайда тартуға;
14) МЖӘ объектісін қайта құру және пайдалану кезінде міндетті түрде, егер олар мемлекеттік және/немесе халықаралық стандарттарға сәйкес келетін болса, Қазақстан Республикасында шығарылған жабдықтар мен материалдарды пайдалануға;
15) Қызметті тұтынушылардың және Жекеше әріптес персоналының қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
16) Дәрігерлік амбулаторияда Персоналдың және Қызметті тұтынушылардың болуының жайлылығын қамтамасыз етуге;
17) МЖӘ объектісін қайта құру мен пайдалану кезінде сапа менеджментінің халықаралық стандарттарын енгізуді және оларды сақтауды қамтамасыз етуге;
18) МЖӘ объектісін салу кезінде тиімді, сапалы әдістер мен технологияларды таңдауға және пайдалануға;
19) салық заңнамасын, сондай-ақ еңбек және қоршаған ортаны қорғау саласындағы заңнаманы сақтауға;
20) МЖӘ объектісі пайдалануға енгізілген сәттен бастап Үлгілік шарттың әрекет етуі біткенге дейін әр ___ (кезеңділігін көрсету) жыл сайын ағымдық жөндеу жүргізуді қамтамасыз етуге;
21) МЖӘ объектісін пайдаланудың ___ (кезеңділігін көрсету) жылында күрделі жөндеу жүргізуді қамтамасыз етуге;
21) Үлгілік шартқа сәйкес кез келген Ақауларды және өзге де бұзушылықтарды уақытында жоюға;
23) Мүліктік кешенге өзінің құқықтарын өзге тұлғаларға бермеуге, оның ішінде жалға бермеуге;
24) әзірленіп жатқан Жобалық-сметалық құжаттаманы немесе оның бөлігін Мемлекеттік әріптеспен келісусіз үшінші тұлғаларға бермеуге немесе өзге тәсілмен пайдаланбауға, сондай-ақ иеліктен айырмауға;
25) Үлгілік шартта қарастырылған сақтандырудың барлық түрлерін жүзеге асыруға;
26) көрсетілетін Қызметтерді есепке ала отырып, дәрігерлік амбулаторияның медициналық жабдықпен толықтырылуын және оның уақытында жаңартылуын қамтамасыз етуге;
27) медициналық қызмет саласындағы біліктілік талаптары мен лицензиялау талаптарының сақталуын қамтамасыз етуге;

9) обеспечить готовность Объекта ГЧП для осуществления деятельности по предоставлению Услуг в сроки установленные Типовым договором и в соответствии с требованиями законодательства;
10) предоставлять Государственному партнеру информацию по осуществляемой деятельности и отчеты, требуемые Типовым договором и законодательством;
11) произвести своевременный набор профессиональных кадров для оказания Услуг;
12) при осуществлении найма работников для реконструкции и эксплуатации Объекта ГЧП при прочих равных условиях отдавать предпочтение местным кадрам;
13) при реконструкции и эксплуатации Объекта ГЧП в обязательном порядке привлекать казахстанские подрядные организации, при условии, что услуги таких подрядных организаций удовлетворяют государственным и/или международным стандартам;
14) при реконструкции и эксплуатации Объекта ГЧП в обязательном порядке использовать оборудование и материалы, изготовленные в Республике Казахстан, если они соответствуют государственным и/или международным стандартам;
15) обеспечить безопасность персонала Частного партнера и потребителей услуг;
16) обеспечить чистоту и комфорт пребывания персонала и потребителей Услуг в врачебной амбулатории;
17) обеспечить внедрение международных стандартов менеджмента качества и соблюдать их при реконструкции и эксплуатации Объекта ГЧП;
18) выбирать и использовать эффективные, качественные методы и технологии при реконструкции Объекта ГЧП;
19) соблюдать налоговое законодательство, а также законодательство в области труда и охраны окружающей среды;
20) обеспечить проведение текущего ремонта каждый ___ (указать периодичность) год с момента ввода Объекта ГЧП в эксплуатацию до окончания действия Типового договора;
21) обеспечить проведение капитального ремонта на ___ (указать периодичность) год эксплуатации Объекта ГЧП;
22) своевременно устранять любые Дефекты и иные нарушения в соответствии с Типовым договором;
23) не передавать свои права на Имущественный комплекс другим лицам, в том числе сдавать в аренду;
24) не передавать или иным способом использовать, а также отчуждать проектно-сметную документацию или ее часть третьим лицам без согласования с Государственным партнером;
25) осуществлять все виды страхования, предусмотренные Типовым договором;
26) обеспечить укомплектованность врачебной амбулатории медицинским оборудованием с учетом оказываемых Услуг и его своевременное обновление;
27) обеспечить соблюдение квалификационных требований и правил лицензирования в сфере медицинской деятельности;

177. Бақылаудың негізгі бағыттары:
1) МЖӘ объектісін пайдалану мен бейінін сақтаудың тиімділігі;
2) көрсетілетін қызметтердің сапасын жақсарту;
3) Үлгілік шартта айқындалған барлық талаптар мен тәртіптерді сақтау;
4) қоршаған ортаны қорғау және жұмыстарды жүргізу қауіпсіздігі жөніндегі талаптарды сақтау болып табылады.
178. Жекеше әріптес __________ (кезеңділігін көрсету) Мемлекеттік әріптеске Жекеше әріптестің Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындауы туралы есепті есепті кезең аяқталған күннен бастап __ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде ұсынады.
179. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптес қызметін бақылау барысында Жекеше әріптестің Үлгілік шарттың талаптарын сақтауына елеулі әсер ететін бұзушылықтарды анықтаса, Мемлекеттік әріптес Үлгілік шарттың 27-тарауында көрсетілген әрекеттерді жүзеге асырады.
180. Жекеше әріптес заңнамаға сәйкес, МЖӘ жобасының кейінгі іске асырылуын бағалауды жүргізу үшін Мемлекеттік әріптеске МЖӘ объектісін басқару бойынша өзінің қызметі туралы есепті ұсынады.
181. Тараптар Үлгілік шарт бойынша міндеттерді орындау үшін қажетті ақпаратты бір-біріне уақтылы беруге және Үлгілік шартта көзделген міндеттерді тиісінше орындауға ықпал етуі мүмкін елеулі оқиғалардың басталғаны туралы бір-біріне дереу хабарлауға міндетті.
24. Тәуекелдерді бөлу, бағалау және оларды басқару бойынша шаралар
182. Тараптар, Үлгілік шарттың талаптарына сәйкес, Жоба бойынша Тәуекелдерге жауапты болады.
183. Тараптар, Үлгілік шарттың өзге бөлімдерінде белгіленген тәуекелдерді бөлуді және оларды басқару жөніндегі шараларды ескере отырып, Үлгілік шартқа 13-қосымшаға сәйкес тәуекелдерді бөлу туралы келісімге келді.
25. Тараптардың жауапкершілігі
184. Тараптар Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Үлгілік шартта және заңнамада көзделген жауапкершілікте болады.
185. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптестің алдында МЖӘ объектісін қайта құру кезінде Үлгілік шартта белгіленген талаптарды, техникалық регламенттердің, Жобалау-сметалық құжаттаманың талаптарын, МЖӘ объектісінің сапасына қойылатын өзге де міндетті талаптарды бұзғаны үшін жауапты болады.
186. Үлгілік шартта көрсетілген талаптар бұзылған жағдайда, Мемлекеттік әріптес бұзушылықтар анықталған күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде Жекеше әріптеске жазбаша түрде Үлгілік шарттың және/немесе талаптары бұзылған құжаттың тармағын көрсете отырып, анықталған бұзушылықты өтеусіз жою, сондай-ақ Жекеше әріптестің бұзушылығынан туындаған шығындарды Мемлекеттік әріптеске өтеу талабын жібереді. Бұл ретте бұзушылықтарды жою мерзімі ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күнді құрайды.

177. Основными направлениями контроля являются:
1) эффективность эксплуатации и сохранения профиля Объектов ГЧП;
2) улучшение качества предоставляемых услуг;
3) соблюдение всех условий и порядков, определенных Типовым договором;
4) соблюдение требований по охране окружающей среды и безопасности ведения работ.
178. Частный партнер __________ (указать периодичность) предоставляет Государственному партнеру отчет об исполнении обязательств по Типовому договору в течение ___ (указать прописью) календарных дней со дня окончания отчетного периода.
179. При обнаружении Государственным партнером в ходе осуществления контроля над деятельностью Частного партнера нарушений, которые могут существенно повлиять на соблюдение Частным партнером условий Типового договора, Государственный партнер осуществляет действия, указанные в разделе 27 Типового договора.
180. Частный партнер предоставляет Государственному партнеру отчет о своей деятельности по управлению Объектом ГЧП для последующего проведения оценки реализации Проекта ГЧП в соответствии с законодательством.
181. Стороны обязаны своевременно предоставлять друг другу информацию, необходимую для исполнения обязанностей по Типовому договору, и незамедлительно уведомлять друг друга о наступлении существенных событий, способных повлиять на надлежащее исполнение обязанностей, предусмотренных Типовым договором.
24. Распределение, оценка рисков и мероприятия по их управлению
182. Риски по Проекту ГЧП Стороны несут в соответствии с условиями Типового договора.
183. С учетом распределения, оценки рисков и мероприятий по их управлению, установленных иными разделами Типового договора, Стороны пришли к соглашению о распределении рисков согласно приложению 13 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере здравоохранения (врачебная амбулатория).
25. Ответственность Сторон
184. За неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по Типовому договору Стороны несут ответственность, предусмотренную Типовым договором и законодательством.
185. Частный партнер несет ответственность перед Государственным партнером за допущенное при реконструкции Объекта ГЧП нарушение требований, установленных Типовым договором, требований технических регламентов, проектно-сметной документации, иных обязательных требований к качеству Объекта ГЧП.
186. В случае нарушения требований, указанных в Типовом договоре, Государственный партнер в течение ___ (указать прописью) календарных дней с даты обнаружения нарушения направляет Частному партнеру в письменной форме требование безвозмездно устранить обнаруженное нарушение с указанием пункта Типового договора и/или документа, требования которых нарушены, а также возместить причиненные Государственному партнеру убытки, вызванные нарушением Частного партнера. При этом срок для устранения нарушения составляет ___ (указать прописью) календарных дней.

187. МЖӘ объектісінде Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін сапасыз қайта құруынан туындаған Ақаулар анықталған кезде, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптестен анықталған Ақаулар туралы хабарламаны алған күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде не Тараптармен жазбаша келісілген өзге мерзімде мұндай ақауларды өз есебінен жояды.
188. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске, Жекеше әріптес Үлгілік шартта көзделген міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, оның ішінде Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімдері бұзылған жағдайда, тиісті бюджетке айыппұл түрінде тұрақсыздық айыбын төлейді.
189. Мемлекеттік әріптес міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, оның ішінде Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімдерін бұзған жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске айыппұл түрінде тұрақсыздық айыбын төлейді.
190. Егер Үлгілік шарттың тиісті тармақтарында өзгеше көзделмесе, айыппұл/өсімақы Тараптармен Үлгілік шартқа сәйкес есептелген, міндеттемелерді орындаудың мерзімінің өткізудің әр күні үшін МЖӘ объектісінің Құнынан ___% мөлшерінде төленеді.
191. Екінші Тараптың Үлгілік шарт бойынша өз міндеттерін бұзуы Үлгілік шартта көзделген міндеттерді орындауға кедергі болған жағдайда, Тарап Үлгілік шарт бойынша өз міндеттерін орындауды бастамауға немесе екінші Тарапты ол туралы дереу хабардар ете отырып, олардың орындалуын тоқтата тұруға құқылы.
192. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске МЖӘ объектісін пайдалану кезінде жіберіп алған пайданы және мүліктің жойылуынан немесе бүлінуінен болған залалдарды оның табиғи тозуын есепке ала отырып өтейді.
193. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында МЖӘ объектісін Үлгілік шарттың мерзімі аяқталғаннан кейін Мемлекеттік әріптеске берген күннен бастап ___ (жазумен көрсету) жыл ішінде МЖӘ объектісін қайта құру бойынша жұмыстардың сапасына жауапты болады.
194. Егер Жекеше әріптес осы залалдар еңсерілмес күш салдарынан немесе Мемлекеттік әріптестің әрекеттерінен пайда болғанын дәлелдей алмаса, келтірілген залалдар үшін жауапты болады.
195. МЖӘ объектісін пайдалануға байланысты туындаған міндеттемелер бойынша борыштар Жекеше әріптестің мүлкі және оған тиесілі төлемдер есебінен өтеледі.
26. Дауларды шешу тәртібі
196. Үлгілік шартты орындауға және тоқтатуға байланысты даулар келіссөздер арқылы шешіледі.
197. Егер Үлгілік шартты орындауға, өзгертуге немесе тоқтатуға байланысты даулар ___ (жазумен көрсету) айдың ішінде келіссөздер арқылы шешілмейтін болса, онда Тараптар дауларды заңнамаға және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық Үлгілік шарттарға сәйкес шешуге құқылы.

187. При обнаружении в Объекте ГЧП Дефектов, вызванных некачественным реконструкцией Объекта ГЧП Частным партнером, Частный партнер устраняет такие Дефекты за свой счет в течение ___ (указать прописью) календарных дней со дня получения от Государственного партнера уведомления об обнаруженных Дефектах либо в иной письменно согласованный Сторонами срок.
188. Частный партнер выплачивает Государственному партнеру в соответствующий бюджет неустойку в виде штрафа в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером обязательств, предусмотренных Типовым договором, в том числе в случае нарушения сроков исполнения обязательств по Типовому договору.
189. Государственный партнер выплачивает Частному партнеру неустойку в виде штрафа в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Государственным партнером обязательств, в том числе в случае нарушения сроков исполнения обязательств по Типовому договору.
190. Штраф/пеня оплачивается Сторонами в размере ___% от стоимости Объекта ГЧП за каждый день просрочки исполнения обязательств, начисленной в соответствии с Типовым договором, если иное не оговорено в соответствующих пунктах Типового договора.
191. Сторона вправе не приступать к исполнению своих обязанностей по Типовому договору или приостановить их исполнение с незамедлительным уведомлением другой Стороны, в случае, когда нарушение другой Стороной своих обязанностей по Типовому договору препятствует исполнению обязанностей, предусмотренных Типовым договором.
192. Частный партнер возмещает Государственному партнеру упущенную выгоду за время управления Объектом ГЧП и убытки, причиненные утратой или повреждением имущества, с учетом его естественного износа.
193. Частный партнер несет перед Государственным партнером ответственность за качество работ по реконструкции Объекта ГЧП в течение ___ (указать прописью) лет со дня передачи Объекта ГЧП Государственному партнеру после завершения срока Типового договора.
194. Частный партнер несет ответственность за причиненные убытки, если не докажет, что эти убытки произошли вследствие непреодолимой силы либо действий Государственного партнера.
195. Долги по обязательствам, возникшим в связи с эксплуатацией Объекта ГЧП, погашаются за счет имущества Частного партнера и причитающихся ему платежей.
26. Порядок разрешения споров
196. Споры, связанные с исполнением и прекращением Типового договора, решаются путем переговоров.
197. Если споры, связанные с исполнением, изменением или прекращением Типового договора, не могут быть разрешены в течение ___ (указать прописью) месяцев путем переговоров, то Стороны вправе разрешать споры в соответствии с законодательством и международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.

1. Негізгі техникалық-экономикалық көрсеткіштер
№ р/с
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлік
Саны
1
Сыйымдылығы
келу
2
Жер учаскесінің ауданы
га
3
Құрылыс алаңы
м2
4
Ғимараттың жалпы ауданы
м2
5
Пайдалы аудан
м2
6
Құрылыс көлемінің барлығы
м3
7
Техникалық көрсеткіштер:
7.1
жылу қуаты (жылу, желдету, ыстық сумен қамтамасыз ету)
Гкал/жыл
7.2
сумен жабдықтау
м3/тәулік
7.3
кәріздендіру
м3/тәулік
7.4
ҚТҚ
м3
7.5
электр энергиясының тұтынылатын қуаты
кВт
7.6
өзгелер (байланыс қызметтері және өзгелер)
8
Құрылыстың ұзақтығы
ай
2. МЖӘ объектісінің сипаттамасы (үй-жайлардың экспликациясын көрсету)
№ р/с
Атауы
Өлшем бірлік
Ауданы
1 қабат
1
2
3
n
2 қабат
1
2
3
n
n қабат
1
2
3
n
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Денсаулық сақтау саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(дәрігерлік амбулатория)
2-қосымша
Нысан
МЖӘ жобасын жүзеге асыру кестесі
Жобаны қаржылық жабу
Шарт жасағаннан кейін ___ ай
МЖӘ объектісін қайта құру кезеңі
20__–20__ ( ___ ай);
Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін пайдалану кезеңі
20__ – 20__ жж. ( ___ жыл)
МЖӘ объектісін Үлгілік шартта белгіленген техникалық-экономикалық көрсеткіштерге дейін жеткізу мерзімдері
қаржылық жабу сәтінен ___ айдан кешіктірмей
Қызметтерді іске асырудың басталу мерзімдері
МЖӘ объектісін пайдалануға енгізу сәтінен ___ айдан кешіктірмей
Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі
___ жыл.
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Денсаулық сақтау саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(дәрігерлік амбулатория)
3-қосымша
Нысан
Қаржы-экономикалық жоспар
"Денсаулық сақтау ұйымдарының үлгі штаттары мен штат нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 15 сәуірде N 6173 болып енгізіген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 7 сәуірдегі № 238 Бұйрығына және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 284 Бұйрығына сәйкес денсаулық сақтау ұйымдары желілерінің мемлекеттік нормативі бойынша __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) орналасқан ауысымына ___ келуге арналған дәрігерлік амбулаторияда ___ күндік жұмыс аптасында ___ жұмыскер тартылған.
1. МЖӘ жобасы бойынша штаттық бірліктер
Атауы
Саны
Дәрігерлер
Аға дәрігер
Жалпы практика дәрігері
Орташа медициналық персонал
Акушер-гинеколог
Күндізгі стационар дәрігері
Кіші медициналық персонал
Физиотерапевт медбикесі
Күндізгі стационардың медбикесі
Акушерка
Жалпы практика медбикесі
Санитарка
Өзге персонал
Өзге персонал (күзетші немесе күзетші/от жағушы), менеджер
Барлығы
Жобамен Жекеше әріптестің МЖӘ жобасының бүкіл кезеңіне жобаны салу және пайдалану кезеңдерінде басқару үшін ___ адам санымен (лауазымдарын көрсету) басқарушы компанияны тартуы жоспарланады.

1. Основные технико-экономические показатели
№ пп
Показатели
Ед.изм.
Значение
1
Вместимость
посещений
2
Площадь земельного участка
га
3
Площадь застройки
м2
4
Общая площадь здания
м2
5
Полезная площадь
м2
6
Строительный объем
м3
7
Технические показатели:
7.1
тепловая мощность (отопление, вентиляция, горячее водоснабжение)
Гкал/год
7.2
водоснабжение
м3/сут
7.3
канализация
м3/сут
7.4
ТБО
м3
7.5
потребляемая мощность электроэнергии
кВт
7.6
прочие (услуги связи и другие)
8
Продолжительность реконструкции
мес.
2. Описание Объекта ГЧП (указать экспликацию помещений)
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Площадь
Этаж 1
1
2
3
n
Этаж 2
1
2
3
n
Этаж n
1
2
3
n
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 2
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
здравоохранения (врачебная амбулатория)
Форма
График осуществления Проекта ГЧП
Финансовое закрытие проекта
___ месяца после заключения Типового договора
Период реконструкции Объекта ГЧП
20__–20__ гг. (___ месяцев)
Период эксплуатации Объекта ГЧП Частным партнером
20__ – 20__ гг. (___ лет)
Сроки доведения Объекта ГЧП до установленных Типовым договором технико-экономических показателей
не позднее ___ месяца с момента финансового закрытия
Сроки начала реализации Услуг
не позднее ___ месяцев с момента введения Объекта ГЧП в эксплуатацию
Срок действия Типового договора
___ лет
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 3
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
здравоохранения (врачебная амбулатория)
Форма
Финансово-экономический план
Согласно приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 апреля 2010 года № 238 "Об утверждении типовых штатов и штатных нормативов организаций здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6173) и государственного норматива сети организаций здравоохранения, утвержденного приказу Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 284 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11231), в врачебной амбулатории на ___ посещений в смену, расположенной в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта) при ___ дневной рабочей неделе привлечено ___ работников.
1. Количество штатных единиц врачебной амбулатории, человек.
Наименование
Количество
Врачи
Старший врач
Врач общей практики
Средний медицинский персонал
Акушер-гинеколог
Врач дневного стационара
Младший медицинский персонал
Медсестра физиотерапевтическая
Медицинская сестра дневного стационара
Акушерка
Медицинская сестра общей практики
Санитарка
Прочий персонал
Прочий персонал (сторож или сторож/истопник), менеджер
Итого
Проектом планируется создание Частным партнером управляющей компании на весь период Проекта ГЧП для управления проектом на этапах реконструкции и эксплуатации в количестве ___ человек (указать должности).

3. Мемлекеттік әріптеске төлем Мемлекеттік әріптестің жазбаша талап етуі бойынша ___ (жазумен көрсету) жұмыс күні ішінде Алғашқы кепілдікте көрсетілген Мемлекеттік әріптестің шотына қолма-қолсыз аударыммен жүзеге асырылатын болады.
4. Алғашқы кепілдік Мемлекеттік әріптестің жазбаша акцептінің сәтінен бастап күшіне енеді және 20__ жылдың "___" ____ дейін әрекет етеді және Құрылыс кепілдігін беру күні (немесе қандай күннің ерте келуіне байланысты бұзу күні) бітеді.
5. Осы кепілдікті міндеттемемен байланысты туындайтын барлық құқықтар мен міндеттемелер Шартпен және заңнамамен реттеледі.
6. Түпнұсқалылығын анықтау мақсатында төлем талабына Мемлекеттік әріптестің уәкілетті тұлғасы қол қоюы және аталған уәкілетті тұлғаның қолының үлгісі бар нотариалды куәландырылған құжаттың түпнұсқасымен бірге жүруі тиіс.
________________________________________________________________________________
Уәкілетті тұлғаның қолы және Кепілдің мөрі
Тараптардың қолдары
______________________________
Кепілдік атынан
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Денсаулық сақтау саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(дәрігерлік амбулатория)
5-қосымша
Нысан
Мүліктік кешен
№ р.с
Көрсеткіштердің атауы
Сипаттамасы
1
Ғимарат ауданы
2
Қабаттылығы
3
Қабат биіктігі
4
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акт
№ ___, от "___" __________, 20__г.
5
Кадастрлық нөмірі
№ ___-___-___-___
6
Жер учаскесін өтеусіз жер пайдалану мерзімі
___ лет
7
Ауданы
___ га
8
Шекаралардың сипаттамалары
9
Жерлердің санаты
10
Жер учаскесін мақсатты тағайындау
11
Жер учаскесін пайдаланудағы шектеулер мен ауыртпалықтар
12
Жер учаскесінің бөлінуі
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Денсаулық сақтау саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(дәрігерлік амбулатория)
6-қосымша
Нысан
МЖӘ жобасын қаржыландыру көздері
Жекеше әріптестің меншікті қаражаттары – МЖӘ объектісін салу құнынан ___%.
Қарыз қаражаттары – МЖӘ объектісін қайта құру құнынан ___%.
Қаржыландыру мерзімдері
__ жыл мерзімге қарыз қаражаттары.
Жеңілдікті кезең (қайта құру кезеңінде) – ___ ай.
Қаржыландыру кестесі
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Денсаулық сақтау саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(дәрігерлік амбулатория)
7-қосымша
Нысан
МЖӘ жобасын басқарудың институционалдық схемасы
МЖӘ жобасын іске асыру жоспары мынадай кезеңдерді қамтиды:
І. Инвестициялық кезең;
ІІ. Постинвестициялық кезең.
Инвестициялық кезеңде МЖӘ жобасын басқару схемасы 1-суретте келтірілген.
*жобаға қатысқан жағдайда көрсету қажет
1-сурет. Қайта құру кезеңінде МЖӘ жобасын басқарудың ұйымдық схемасы
Схемаға сәйкес жоба қатысушыларының мынадай функциялары көзделген:
Мемлекеттік әріптес – Үлгілік шарттың атқарылуын бақылауды жүзеге асырады, дәрігерлік амбулаторияны қайта құру үшін қажетті Мүліктік кешенді беруді және тиісті инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жүргізуді қоса алғанда, өзіне Үлгілік шартқа сәйкес міндеттемелерді қабылдайды, қайта құрылған МЖӘ объектісін коммуналдық меншікке қабылдайды
Жекеше әріптес (жобалық компания) – МЖӘ объектісінің қайта құрылуын қаржыландыруды, жоба бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізуді, "кілтке дейінгі" тікелей салуды (қайта құруды), МЖӘ объектісін пайдалануға енгізуді және коммуналдық меншікке беруді қамтамасыз етеді, сондай-ақ Үлгілік шартта көзделген өзге де міндеттемелерді орындайды;
Инвестор – МЖӘ объектісін салу құнынан ___ %-дан төмен емес деңгейге дейінгі капиталдандырылуын қамтамасыз етеді;
Капитал нарығы – Жекеше әріптеспен тартылатын, қарыз шарты негізінде жобаны іске асыру үшін МЖӘ объектісін салу құнынан ___% мөлшерінде ақша қаражаттарын беретін (қарыз тарту Үлгілік шарттары, негізгі соманы және несие бойынша пайыздарды төлеу)халықаралық қаржы ұйымдары, екінші деңгейлі банктер немесе ұлттық компаниялар;
"Даму" КДҚ" АҚ – Заңнамаға сәйкес қайта құру кезеңінде ұзақ мерзімді қарыз бойынша пайыздық мөлшерлеме бөлігін ____ ай ішінде ___% мөлшерінде субсидиялайды;
Бас мердігер – МЖӘ объектісін "кілтке дейінгі" қайта құруды қамтамасыз етеді;
Мердігер (жобалаушы) – МЖӘ объектісін қайта құру бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізеді және жобалау-сметалық құжаттаманы береді;
Субмердігерлер – Бас мердігердің тапсырысы бойынша жұмыстарды орындайды.
Постинвестициялық кезеңде МЖӘ жобасын басқару схемасы 2-суретте келтірілген.
*жобаға қатысқан жағдайда көрсету қажет
2-сурет. Пайдалану кезеңінде МЖӘ жобасын басқарудың ұйымдық схемасы
Мемлекеттік әріптес – Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін пайдалану бойынша міндеттемелерін (ғимараттарды, аумақтарды ұстауды және дәрігерлік амбулаторияны материалдық қамтамасыз етуді қоса алғанда) орындауына бақылауды жүзеге асырады, Жекеше әріптеске мемлекеттік қолдау шараларын (керегін көрсету) , сондай-ақ __________ (қажетті шығындарды өтеу көзін көрсету) береді;
Тапсырыс беруші - ТМККК және қоғамдық денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген өнім берушіні таңдау ережесіне сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттердің есебінен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына оның шығындарын өтеу қамтамасыз ету қызмет провайдеріне таңдайды;

3. Выплата Государственному партнеру будет осуществляться в течение ___ (указать прописью) рабочих дней по письменному требованию Государственного партнера, безналичным переводом на счет Государственного партнера, указанный в Первой гарантии.
4. Первая гарантия вступает в силу с момента письменного акцепта Государственным партнером и действует до___ ___ года и истекает в дату выдачи Строительной гарантии (или в дату расторжения в зависимости от того, какая из дат наступила раньше).
5. Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным обязательством, регулируются законодательством и Договором.
6. В целях установления подлинности, требования на оплату должно быть подписано уполномоченным лицом Государственного партнера и сопровождаться оригиналом нотариально заверенного документа с образцом подписи указанного уполномоченного лица.
________________________________________________________________________________
Подпись уполномоченного лица и печать Гаранта
Подписи Сторон
______________________________
от Гаранта
________________________________
от Государственного партнера
_______________________________
от Частного партнера
Приложение 5
к Типовому договору проекта
государственно-частного
партнерства в сфере
здравоохранения
(врачебная амбулатория)
Форма
Описание имущественного комплекса
№ п.п
Наименование показателей
Описание
1
Площадь здания
2
Этажность
3
Высота этажа
4
Акт на право временного безвозмездного землепользования
№ ___, от "___" __________, 20__г.
5
Кадастровый номер
№ ___-___-___-___
6
Срок безвозмездного землепользования земельным участком
___ лет
7
Площадь
___ га
8
Описание границ
9
Категория земель
10
Целевое назначение земельного участка
11
Ограничения в использовании и обременения земельного участка
12
Делимость земельного участка
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 6
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
здравоохранения (врачебная амбулатория)
Форма
Источники финансирования
Источники финансирования Проекта
ГЧП
собственные средства Частного партнера – ___% от стоимости создания Объекта ГЧП
заемные средства – ___% от стоимости реконструкции Объекта ГЧП
Сроки финансирования
Заемные средства сроком на ___ лет.
Льготный период (в период реконструкции) – ___ месяцев.
График финансирования
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 7
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
здравоохранения (врачебная амбулатория)
Форма
Институциональная схема управления Проектом ГЧП
План реализации Проекта ГЧП включает следующие стадии:
инвестиционный период;
постинвестиционный период.
Схема управления Проектом ГЧП в инвестиционный период приведена на рисунке 1.
*указать в случае участия в проекте
Рисунок 1. Организационная схема управления проектом ГЧП на этапе реконструкции
В соответствии со схемой предусмотрены следующие функции участников проекта:
Государственный партнер – осуществляет контроль над исполнением Типового договора, принимает на себя обязательства в соответствии с Типовым договором, включая предоставление необходимого для реконструкции врачебной амбулатории Имущественного комплекса и подведение соответствующей инженерно-коммуникационной инфраструктуры, принимает созданный Объект ГЧП;
Частный партнер (проектная компания) – обеспечивает финансирование реконструкции Объекта ГЧП, проведение проектно-изыскательских работ по проекту, непосредственно само создание (реконструкцию) "под ключ", введение в эксплуатацию и управление Объектом ГЧП, а также выполняет другие обязательства, предусмотренные Типовым договором;
Инвестор – обеспечивает капитализацию проектной компании до уровня ___% от стоимости создания Объекта ГЧП;
Рынок капитала – международные финансовые организации, банки второго уровня или национальные компании, привлекаемые Частным партнером, которые предоставляют денежные средства для реализации проекта на основании кредитного соглашения (условия привлечения займа, погашение основной суммы и процентов по кредиту) в размере ___% от стоимости создания Объекта ГЧП;
АО "ФРП "Даму" – субсидирует процентные ставки по долгосрочному займу в размере ___% в течение ___ месяцев в период реконструкции согласно законодательству;
Генеральный подрядчик – осуществляет реконструкцию Объекта ГЧП "под ключ";
Подрядчик (проектировщик) – компания, привлекаемая Частным партнером на основании договора подряда по реконструкции Объекта ГЧП.
Субподрядчики – выполняют работы по заказу Генерального подрядчика.
Схема управления Проектом ГЧП в постинвестиционный период приведена на рисунке 2.
*указать в случае участия в проекте
Рисунок 2. Организационная схема управления проектом в период эксплуатации
Государственный партнер - осуществляет контроль за выполнением Частным партнером обязательств по эксплуатации Объекта ГЧП (включая содержание зданий, территорий и материальное обеспечение врачебной амбулатории и т.п.), а также предоставляет Частному партнеру меры государственной поддержки (указать нужное) и выполняет __________ (указать нужные источники возмещения затрат);
Заказчик – осуществляет выбор поставщика услуг по оказанию ГОБМП и возмещение его затрат за счет средств республиканского или местного бюджетов в соответствии с Правилами выбора поставщика, определенными уполномоченным органом в области здравоохранения, а также гражданским законодательством Республики Казахстан;

Денсаулық сақтау субъектілері арасында ақша тарату міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау қызмет көрсету, оған сәйкес Қазақстан Республикасының "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы Заңына сәйкес міндетті медициналық сақтандыруды енгізу мақсатында әлеуметтік медициналық сақтандыру қорын қамтамасыз етеді. Сондықтан әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қатысуымен кейінгі инвестициялық кезеңде институционалдық схемасын қайта қарау қажет болады.
Жекеше әріптес – Қызметтерді тұтынушыларға қызмет көрсету үшін МЖӘ объектісінің толық дайындығын қамтамасыз етеді, Үлгілік шарт талаптарына сәйкес мектепке дейінгі білім беру бойынша қызметтер көрсетеді, сондай-ақ МЖӘ жобасының кірісті бөлігін қамтамасыз етеді, МЖӘ объектісін ағымдық ұстауға жауап береді;
Инвестор – МЖӘ жобасы бойынша пайда алуды қамтамасыз ету үшін жобалық компанияның қызметіне мониторингті жүзеге асырады;
Капитал нарығы қарыз шарты бойынша қарыз қаражаттарының қайтарымдылығын қамтамасыз ету үшін жобалық компанияның қызметіне мониторингті жүзеге асырады;
"Даму" КДҚ" АҚ – Заңнамаға сәйкес құрылыс кезеңінде ұзақ мерзімді қарыз бойынша пайыздық мөлшерлеме бөлігін ____ ай ішінде ___% мөлшерінде субсидиялайды;
Қызметтерді тұтынушылар – дәрігерлік амбулаторияның қызметтерін тұтынады, Жекеше әріптеске медициналық және медициналық емес қызметтер үшін төлейді.
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Денсаулық сақтау саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(дәрігерлік амбулатория)
8-қосымша
Нысан
Құрылыс кепілдігі
___________________________
(елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету)
"___"_____________ 20__ ж.
Кепіл: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (ұйымды көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Жекеше әріптес: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (атауын көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес:       __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін "__________________" мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,

С учетом внедрения обязательного медицинского страхования в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "Об обязательном социальном медицинском страховании", согласно которому распределение финансовых средств между субъектами здравоохранения, предоставляющими услуги по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования, осуществляет Фонд социального медицинского страхования. Поэтому необходимо будет пересмотреть институциональную схему в постинвестиционный период с участием Фонда социального медицинского страхования.
Частный партнер – обеспечивает полную готовность Объекта ГЧП для обслуживания потребителей услуг, оказывает медицинские и немедицинские услуги в соответствии с условиями Типового договора, обеспечивает доходную часть проекта, а также отвечает за текущее содержание Объекта ГЧП;
Инвестор – осуществляет мониторинг деятельности проектной компании для обеспечения прибыли по Проекту ГЧП;
Рынок капитала – осуществляет мониторинг деятельности проектной компании для обеспечения возвратности заемных средств по договору займа;
АО "ФРП "Даму" – субсидирует процентные ставки по долгосрочному займу в размере ___% в течение ___ месяцев в период эксплуатации Объекта ГЧП согласно законодательству;
Потребители услуг – пользуются услугами врачебной амбулатории, оплачивают Частному партнеру за медицинские и немедицинские услуги.
При реализации проекта по данной схеме Частный партнер получает доход в процессе управления Объектом ГЧП от предоставления медицинских услуг, за счет бюджетных средств, средств фонда социального медицинского страхования и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан. Во время управления врачебной амбулаторией Частный партнер отвечает за эксплуатацию реконструированного здания и несет ответственность за качество оказания медицинских услуг.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 8
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
здравоохранения (врачебная амбулатория)
Форма
Строительная гарантия
______________________                                     "___"_____________ 20__ г.
(указать наименование и местонахождение населенного пункта)
Гарант: __________ (указать организацию), в лице ____________, действующего (-ей) на
основании _________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: ___________,
Частный партнер: __________ (указать наименование), в лице ____________,
действующего (-ей) на основании _________, юридический адрес: __________, банковские
реквизиты: ___________,
Государственный партнер: государственное учреждение "__________" в лице
____________, действующего (-ей) на основании _________, юридический адрес:
__________, банковские реквизиты: ___________,
Принимая во внимание:

Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптес арасында 20__ жылдың "___" _______ "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына ____ келуге арналған дәрігерлік амбулатория салу және пайдалану" жобасы бойынша барлық өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып, __________ (жазумен көрсету) теңге сомасына 20__ жылдың "___" _______ дейінгі мерзімге жасалған № _____ Үлгілік шартты (бұдан әрі – Үлгілік шарт);
Кепіл мен Жекеше әріптес арасында Құрылыс кепілдігін беру туралы 20__ жылдың "___" _______ жасалған Үлгілік шартты
назарға ала отырып:
1. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, Кепіл өзіне Мемлекеттік әріптеске, оның Үлгілік шарт бойынша болжамды инвестициялар құнының ___ % мөлшерінде негізгі қарыз шегінде кез келген соманы толық көлемде бірінші жазбаша талап етуі бойынша кері қайтарылмайтын және шартсыз міндеттемені қабылдайды.
2. Мемлекеттік әріптестің Құрылыс кепілдігі бойынша талаптары Кепілге Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған сәттен бастап ___ (жазумен көрсету) жұмыс күні ішінде қойылады.
3. Мемлекеттік әріптеске төлем Мемлекеттік әріптестің жазбаша талап етуі бойынша ___ (жазумен көрсету) жұмыс күні ішінде Құрылыс кепілдігінде көрсетілген Мемлекеттік әріптестің шотына қолма-қолсыз аударыммен жүзеге асырылатын болады.
4. Құрылыс кепілдігі Мемлекеттік әріптестің жазбаша акцептінің сәтінен бастап күшіне енеді және 20__ жылдың "___" ____ дейін әрекет етеді және қандай күннің ерте келуіне байланысты, қабылдау актісін шығарған күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күнге тең кезең өткеннен кейін немесе Үлгілік шартты бұзу күні бітеді.
5. Осы кепілдікті міндеттемемен байланысты туындайтын барлық құқықтар мен міндеттемелер Шартпен және заңнамамен реттеледі.
6. Түпнұсқалылығын анықтау мақсатында төлем талабына Мемлекеттік әріптестің уәкілетті тұлғасы қол қоюы және аталған уәкілетті тұлғаның қолының үлгісі бар нотариалды куәландырылған құжаттың түпнұсқасымен бірге жүруі тиіс.
________________________________________________________________________________
Уәкілетті тұлғаның қолы және Кепілдің мөрі
Тараптардың қолдары
______________________________
Кепілдің атынан
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Денсаулық сақтау саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(дәрігерлік амбулатория)
9-қосымша
Нысан
Тапсырылатын МЖӘ объектісінің күйіне қойылатын талаптар

заключенный между Государственным партнером и Частным партнером Типовой договор по проекту "Реконструкция и эксплуатация врачебной амбулатории на ___ посещений в смену в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)" от "___" ___________ 20__ года № ____, с учетом всех изменений и дополнений (далее – Типовой договор), на сумму _____ (указать прописью) тенге, сроком до "___" _______ 20__ года,
заключенный между Гарантом и Частным партнером Типовой договор о предоставлении Строительной гарантии от "___" ____ 20__ года № ___:
1. Гарант принимает на себя безотзывное и безусловное обязательство по выплате Государственному партнеру по его первому письменному требованию в полном объеме любой суммы в пределах основного долга в размере ___ % от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору (далее – сумма Строительной гарантии), в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору ГЧП;
2. Требования Государственного партнера по Строительной гарантии выставляются Гаранту в течение ___ (указать прописью) рабочих дней с момента неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору;
3. Выплата Государственному партнеру будет осуществляться в течение __ (указать прописью) рабочих дней по письменному требованию Государственного партнера, безналичным переводом на счет Государственного партнера, указанный в Строительной гарантии.
4. Строительная гарантия вступает в силу с момента письменного акцепта Государственным партнером и действует до "___"__________ 20__ года и истекает по истечению периода, равного ___ (указать прописью) календарным дням с даты выпуска акта приемки или в Дату расторжения Типового договора, в зависимости от того, какая из дат наступила раньше;
5. Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным обязательством, регулируются Типовым договором и законодательством;
6. В целях установления подлинности, требование на оплату должно быть подписано уполномоченным лицом Государственного партнера и сопровождаться оригиналом нотариально заверенного документа с образцом подписи указанного уполномоченного лица.
________________________________________________________________________________
Подпись уполномоченного лица и печать Гаранта
Подписи Сторон
______________________________
от Гаранта
________________________________
от Государственного партнера
_______________________________
от Частного партнера
Приложение 10
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
здравоохранения (врачебная амбулатория)
Форма
Требования к состоянию передаваемого Объекта ГЧП

1. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімінің біту күніне дейін ___ (жазумен көрсету) бұрын немесе Шарт мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда, Тараптар келіскен мерзімде, Тараптар МЖӘ объектісінің күйін бағалау бойынша комиссия құруды қамтамасыз етеді және оны тапсыруға дайындайды.
2. Комиссияның құрамына Жекеше әріптестің және Мемлекеттік әріптестің атынан уәкілетті өкілдер кіруі тиіс. Тараптар комиссияның жұмысына қатысуға сарапшыларды тартуға құқылы.
3. Комиссия оны құрғаннан кейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күннен кешіктірмей:
тапсырылатын мүліктің құрамы мен күйін қоса алғанда, МЖӘ объектісінің тапсырылу тәртібін;
МЖӘ объектісіне қатысты және тапсыруға жататын құжаттардың құрамын белгілеуі тиіс.
4. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске МЖӘ объектісін және оны пайдалану үшін қажетті өзге мүлікті беруге міндетті.
5. МЖӘ объектісінде Жекеше әріптестің міндеттемелерін тиісті түрде орындамау себептері бойынша тапсырылатын мүлікті одан әрі пайдалануды мүмкін емес ететін қандай да бір Ақаулар немесе кемшіліктер табылған жағдайда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптестің жазбаша талап етуі бойынша МЖӘ объектісін одан әрі пайдалануға жарамды күйге келтіру үшін жеткілікті өтемақы төлейді. Өтемақы мөлшері және оның мерзімдері Тараптармен белгіленеді. Тараптар өтемақының мөлшері бойынша келісімге қол жеткізе алмаған жағдайда, оның мөлшері Мемлекеттік әріптес тартатын бағалаушы компанияның қорытындысы негізінде белгіленеді.
6. Тараптардың кез келгені бағалаушы компанияның қорытындысымен келіспеген жағдайда, Үлгілік шарт талаптары бойынша Жекеше әріптес төлейтін өтемақының мөлшері сотта шағымдалуы мүмкін. Мұндай шағымның түсірілуі Жекеше әріптестің бағалаушы компания анықтаған өтемақыны төлеу міндетін тоқтатпайды.
7. Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін тапсыруы және оны Мемлекеттік әріптестің қабылдауы Тараптар қол қоятын қабылдау-тапсыру актісімен жүзеге асырылады.
8. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске МЖӘ объектісін тапсырумен бір мезгілде МЖӘ объектісіне қатысты құжаттарды тасырады.
9. Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін беруі Тараптар қабылдау-тапсыру актісіне қол қойғаннан кейін орындалған болып есептеледі.
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Денсаулық сақтау саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(дәрігерлік амбулатория)
10-қосымша
Нысан
Көрсетілетін қызметтердің сапа индикаторларын және толық пайдалану дайындығы өлшемшарттарын бұзғаны үшін төлем мөлшері

1. За ___ (указать прописью) месяцев до даты истечения срока действия Типового договора или в случае досрочного прекращения Типового договора в согласованный Сторонами срок, Стороны обеспечивают создание комиссии по оценке состояния Объекта ГЧП и его подготовке к передаче.
2. В состав комиссии должны входить уполномоченные представители от Частного партнера и Государственного партнера. Стороны вправе привлечь к участию в работе комиссии экспертов.
3. Не позднее ___ (указать прописью) календарных дней после ее создания комиссия должна установить:
порядок передачи Объекта ГЧП, включая состав и состояние передаваемого имущества;
состав документов, относящихся к Объекту ГЧП и подлежащих передаче.
4. Частный партнер обязан передать Государственному партнеру Объект ГЧП и иное имущество, необходимое для его эксплуатации.
5. В случае обнаружения в Объекте ГЧП и имуществе каких-либо дефектов или недостатков, делающих невозможным дальнейшую эксплуатацию передаваемого имущества по причинам ненадлежащего выполнения Частным партнером его обязательств, Частный партнер обязуется по письменному требованию Государственного партнера, уплатить компенсацию, достаточную для того, чтобы привести Объект ГЧП и имущество в состояние, пригодное для его дальнейшей эксплуатации. Размер компенсации и сроки ее уплаты устанавливаются Сторонами. В случае не достижения Сторонами согласия по размеру компенсации, ее размер устанавливается на основании заключения специализированной организации (оценщика), привлекаемой Государственным партнером.
6. В случае несогласия любой из Сторон с заключением специализированной организации (оценщика), размер компенсации, выплачиваемой Частным партнером по условиям настоящего Типового договора, может быть обжалован в суде. Подача такого иска не приостанавливает обязанность Частного партнера уплатить определенную специализированной организации (оценщика) компенсацию.
7. Передача Объекта ГЧП и имущества Частным партнером и принятие их Государственным партнером осуществляются по подписываемым Сторонами актам приема – передачи.
8. Частный партнер передает Государственному партнеру документы, относящиеся к Объекту ГЧП, одновременно с передачей Объекта ГЧП и имущества.
9. Передача Частным партнером Объекта ГЧП и имущества считается исполненной после подписания Сторонами актов приема-передачи.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 9
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
здравоохранения (врачебная амбулатория)
Форма
Расчет дефектных очков за нарушения индикаторов качества предоставляемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности

1. Есеп
1) Жекеше әріптес ай сайын/тоқсан сайын/жыл сайын (мектепке дейінгі білім беру мен тәрбиелеу қызметтерін көрсету бойынша сапа индикаторының атауына байланысты) Мемлекеттік әріптеске осы Қосымшаның 2-Бабына сәйкес (Ақаулық ұпайлар) кез келген Ақаудың немесе өзге бұзушылықтың болуы/болмауы туралы ілеспе хатпен есеп жолдауға міндетті.
2) Есеп Ақаудың немесе өзге бұзушылықтың жеткілікті толық сипаттамасынан және бұзушылықты жоюдың тиісті мерзімінен тұруы тиіс.
3) Мемлекеттік әріптес жауап алған күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күннің өтуі бойынша Жекеше әріптеске Ақаулардың болуын/болмауын растау туралы хабарлама жолдайды. Есептің сенімділігі Мемлекеттік әріптестің өкілімен тексеріледі.
4) Жекеше әріптес есептің келесі кезеңінің (ай/тоқсан/жыл) қорытындылары бойынша анықталған Ақауларды жоюға немесе болдырмауға міндетті.
5) Есептің келесі кезеңінің (ай/тоқсан/жыл) қорытындылары бойынша анықталған Ақаулар жойылмаған немесе жіберілген жағдайда Мемлекеттік әріптес Ақаулық ұпайлар есептейді және бұл туралы Жекеше әріптесті хабардар етеді.
2. Ақаулық ұпайлар

1. Отчет
1) Частный партнер ежемесячно/ежеквартально/ежегодно (в зависимости от наименования индикатора качества медицинских услуг) обязан направлять отчет сопроводительным письмом Государственному партнеру о наличии/отсутствии любого Дефекта, или иного нарушения в соответствии со пунктом 2 (Дефектные очки) настоящего приложения.
2) Отчет должен содержать достаточно подробное описание Дефекта или иного нарушения и соответствующий срок устранения нарушения.
3) Государственный партнер по истечению ___ (указать прописью) календарных дней со дня получения отчета направляет уведомление Частному партнеру о подтверждении наличия/отсутствия Дефектов. Достоверность отчета может быть проверена представителем Государственного партнера.
4) Частный партнер обязан устранить или не допустить выявленные Дефекты по итогам следующего периода отчета (месяц/квартал/год).
5) В случае не устранения или допущения выявленных Дефектов по итогам следующего периода отчета (месяц/квартал) Государственный партнер начисляет Дефектные очки и уведомляет об этом Частного партнера.
2. Дефектные очки

4) Қауіпті Ақау анықталған жағдайда, осындай Ақау үшін айыппұл санкцияларының сомасы ___ (жазумен көрсету) Ақаулық ұпайды құрайды.
Медициналық қызмет сапасының индикаторлары
Индикаторлардың атауы
Ақпараттың кезеңділігі
Ақпарат көзі
Шекті мән
Ақаудың мәні
1
2
3
4
5
6
1
Дәрігерлік амбулатория деңгейінде алдын алған анна өлімі жағдайларының үлес салмағы
Күн сайын
Ана өлімін есепке алу картасы (2009-1/у нысан) (АМСК деңгейінде алдын алған анна өлімі жағдайлар
(сараптама нәтижелері бойынша )
Жоспарлы ауруханаға жатқызу жағдайларында индискатордың мәні нөлге ұмтылады
Қауіпті
2
Медициналық бағдарламалар бойынша оқыған медициналық қызметкерлердің (дәрігерлердің, орташа медициналық қызметкерлердің) үлес салмағы
Жылына __ рет
Кадрлар бөлімінің есебі
Индикатордың мәні __%-дан кем емес
Елеулі
3
Дәрігерлік амбулатория ішіндегі инфекция көрсеткіші
Ай сайын
Инфекциялық ауруларды есепке алу журналы (Бұйрыққа сәйкес 060/у нысаны)
Индикатордың мәні нөлге ұмтылады
Елеулі
4
Үйде __ жастан __ жасқа дейінгі қайтыс болған балалар көрсеткіші
Тоқсан сайын
Қалалық статистика басқармасының мәліметтері
Есепті кезең көрсеткішінің өткен кезеңмен салыстырғанда __%-ға төмендеуі
Қауіпті
5
Өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда негізді шағымдардың жалпы саны
Ай сайын
Жүгінулерді тіркеу журналы
Индикатордың мәні нөлге ұмтылады
Елеусіз
Ақаулық ұпайлар
Негіздеме
Ақаулық ұпайлардың саны
Кез келген Ақаудың немесе өзге бұзушылықтың болуы/болмауы туралы есепті тапсырудың мерзімін бұзу
Тапсырылмаған есептің мерзімін өткізудің әр күні үшін __ Ақаулық ұпай
Мемлекеттік әріптесті немесе Уәкілетті органдарды жіберуден бас тарту
Уәкілетті органдардың өкілдерін жібермеудің немесе олардың қызметіне кедергі келтірудің әр күні үшін күніне __ Ақаулық ұпай
Жекеше әріптестің Мемлекеттік әріптеске сенімсіз ақпаратты әдейі тапсыруы
Әрбір анықталған сенімсіз ақпаратты беру жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Жекеше әріптестің негізгі қызметі бойынша Тұтынушыға ғимараттың немесе ғимарат бөліктерінің қолжетімсіздігі
Әрбір анықталған жағдай үшін __ Ақаулық ұпай
Қызмет көрсетудің басталу күніне дейін 1 ай ішінде штаттық кестеге сәйкес кадрларды уақытында жинақтамау
Әрбір анықталған жағдай үшін __ Ақаулық ұпай
Штаттық кестеге сәйкес кәсіби кадр персоналының болмауы
Әрбір анықталған жағдай үшін __ Ақаулық ұпай
"Білім беру объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын сақтамау
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау талаптарын бұзу
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Сыртқы және ішкі жарықтандырудың болмауы
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Жыл бойы абаттандырудың болмауы және ішкі және сыртқы аумақты (оның ішінде МЖӘ объектісіне іргелес жатқан аумақты) тиісті күйде ұстамау
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Ағымдық жөндеуді мерзімінде орындамау
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Күрделі жөндеуді мерзімінде орындамау
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Жабдықтың жарамсыздығы
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Жабдықтың жұмысқа жарамсыз күйі
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Жабдықтардың қызмет мерзімдеріне сәйкес уақытында жаңартпау
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай

4) При обнаружении опасного Дефекта, сумма штрафных санкций за такой Дефект составит ___ (указать прописью) Дефектных очков.
Индикаторы качества медицинских услуг
Наименование индикаторов
Периодичность информации
Источник информации
Пороговое значение
Значение Дефекта
1
2
3
4
5
6
1
Удельный вес случаев материнской смертности, предотвратимых на уровне врачебной амбулатории
Ежедневно
Карта учета материнской смертности (форма 2009-1/у) (случаи материнской смертности, предотвратимые на уровне ПМСП (по результатам экспертизы )
Значение индикатора стремится к нулю в случаях плановой госпитализации
Опасный
2
Удельный вес обученных медицинских работников (врачей, средних медицинских работников) врачебной амбулатории по медицинским программам
__ раз в год
Отчет отдела кадров
Значение индикатора не менее __%
Существенный
3
Показатель инфекции внутри врачебной амбулатории
Ежемесячно
Журнал учета инфекционных заболеваний (форма 060/у в соответствии с Приказом)
Значение индикатора стремится к нулю
Существенный
4
Показатель умерших детей в возрасте от __ дней до __ лет на дому
Ежеквартально
Данные городского статистического управления
Уменьшение значения показателя отчетного периода по сравнению с предыдущим на __%
Опасный
5
Общее количество обоснованных жалоб по сравнению с аналогичным периодом прошлого года
Ежемесячно
Журнал регистрации обращений
Значение индикатора стремится к нулю
Незначительный
1) Нарушения, влекущие начисление Дефектных очков Частному партнеру, представлены в таблице ниже:
Дефектные очки
Основание
Количество Дефектных очков
Нарушение срока представления отчета о наличии/отсутствии любого Дефекта или иного нарушения
___ Дефектных очков за каждый
день просрочки за каждый не
представленный отчет
Отказ в допуске Государственного партнера либо Уполномоченных органов
___ Дефектных Очков в день за каждый день непредоставления допуска или воспрепятствования
деятельности представителей
уполномоченных органов
Намеренное предоставление Частным партнером недостоверной информации Государственному партнеру
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай
предоставления недостоверной информации
Недоступность зданий или частей зданий потребителю по основной деятельности Частного партнера
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай
Несвоевременное набор кадров согласно штатному расписанию в течение 1-го месяца со Дня начала оказания Услуг населению
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай
Отсутствие профессионального кадрового персонала согласно штатному расписанию
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай
Несоблюдение санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам здравоохранения"
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения
Нарушение требований безопасности и охраны труда
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения
Отсутствие наружного и внутреннего освещения
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения
Отсутствие благоустройства и не поддержание в надлежащем состоянии внутренней и внешней территории (в том числе прилегающей к Объекту ГЧП территории) в течение года;
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения
Не выполнение текущего ремонта в соответствующий срок
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения
Не рабочее состояние оборудования
___ Дефектных очков за выявленный случай нарушения
Несвоевременное обновление оборудования в соответствии с их сроком службы
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения

5) Ақаулық ұпайлардың саны бір бұзушылыққа қатысты төленуі мүмкін ең жоғарғы сан болып табылады.
6) Ақаулық ұпайлар төлеуге арналған журналда тиісті бөлшектерді көрсетумен барлық есептелген Ақаулық ұпайларды қосу жолымен есептелетін болады.
7) 1 (бір) Ақаулық ұпай үшін төлем мөлшері 20__ жылдың бағаларында ___________ (жазумен көрсету) теңгені құрайды.
8) Ақаулық ұпайлар үшін төлем мөлшері инфляцияның жылдық ___% мөлшерлемесіне индекстеледі.
9) Уақытында төлемегені үшін Ақаулық ұпайлар және айыппұлдар мөлшері Пайдалану кепілдігінен ұсталады;
10) Жекеше әріптес Пайдалану кепілдігінен ұстаған кезде ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде Пайдалану кепілдігін тиісті сомаға толтыруға міндетті;
11) Жекеше әріптес Ақаулық ұпайлардың есептелуі туралы хабарламаны немесе төлем мөлшерін немесе тиісті Ақаулық ұпайлардың санын осындай хабарлама алғаннан кейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде Мемлекеттік әріптеске дәлелді наразылық жолдап келіспеуіне болады.
12) Егер Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптес, Жекеше әріптес тарапынан осындай наразылық болған күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде кез келген осындай мәселе бойынша мәмілеге келе алмаса, тараптардың кез келгені дауларды шешу тәртібін пайдалана алады.
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Денсаулық сақтау саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(дәрігерлік амбулатория)
11-қосымша
Нысан
Пайдалану кепілдігі
___________________________
(елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету)
"___"_____________ 20__ ж.
Кепіл: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (ұйымды көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Жекеше әріптес: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (атауын көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес:       __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін "__________________" мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптес арасында 20__ жылдың "___" _______ "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына ___ келуге арналған дәрігерлік амбулаторияны қайта құру және пайдалану" жобасы бойынша барлық өзгерістер мен толықтыруларды есепке ала отырып, __________ (жазумен көрсету) теңге сомасына 20__ жылдың "___" _______ дейінгі мерзімге жасалған № _____ Үлгілік шартты (бұдан әрі – Үлгілік шарт);
Кепіл мен Жекеше әріптес арасында Пайдалану кепілдігін беру туралы 20__ жылдың "___" _______ жасалған Үлгілік шартты
назарға ала отырып:

5) Количество Дефектных очков представляет собой максимальное количество, которое может быть оплачено в отношении одного нарушения.
6) Дефектные очки будут начисляться путем сложения всех начисленных Дефектных очков с указанием соответствующих деталей в отчете для оплаты.
7) Размер оплаты за 1 (одно) Дефектное очко составляет ___ (указать прописью) тенге в ценах 20__ года
8) Размер оплаты за Дефектные очки индексируется на годовую ставку ___%.
9) Размер оплаты за Дефектные очки и штрафы за несвоевременную оплату удерживаются с Эксплуатационной гарантии;
10) Частный партнер при удержании с Эксплуатационной гарантии обязан в течение ___ (указать прописью) календарных пополнять Эксплуатационную гарантию на соответствующую сумму;
11) Частный партнер может оспорить уведомление о начислении Дефектных очков или Размер оплаты, или количество соответствующих Дефектных очков, направив Государственному партнеру мотивированное возражение в течение ___ (указать прописью) календарных дней после получения подобного уведомления.
12) Если Государственный партнер и Частный партнер не смогут прийти к соглашению по любому такому вопросу в течение ___ (указать прописью) календарных дней с даты такого возражения со стороны Частного партнера, любая из сторон может воспользоваться для разрешения порядком разрешения споров.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 11
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
здравоохранения (врачебная амбулатория)
Форма
Эксплуатационная гарантия
____________________________________                   "___"__________ 20__ г.
(указать наименование и местонахождение населенного пункта)
Гарант: __________ (указать организацию), в лице __________, действующего (-ей) на
основании _________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: ___________,
Частный партнер: __________ (указать организацию), в лице __________, действующего
(-ей) на основании __________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: _________,
Государственный партнер: государственное учреждение "__________" в лице __________,
действующего (-ей) на основании _________, юридический адрес: ________, банковские
реквизиты: _________,
Принимая во внимание:
заключенный между Государственным партнером и Частным партнером Типовой договор по Проекту ГЧП от "___" __________ 20__ года № _____, с учетом всех изменений и дополнений, на сумму __________ (указать прописью) тенге, сроком до "___"__________ 20__ года,
заключенный между Гарантом и Частным партнером Типовой договор о предоставлении Эксплуатационной гарантии от "___" __________ 20__ года № _____,

1. Анықтамалар
1. Ағымдық жөндеу – алдын алу іс- шараларын жүргізу және ұсақ зақымдар мен ақаулықтарды жою арқылы ғимараттар мен инженерлік жабдықтың бөліктерін жүйелі және уақытында сақтауға бағытталған, ғимараттардың құрылымдары мен инженерлік жабдықтың жүйелерінің дұрыстығын (жұмысқабілеттілігін) қалпына келтіру, сондай-ақ барлық пайдаланушылық көрсеткіштерін қолдау мақсатымен жүргізілетін техникалық іс- шаралардың кешені.
2. Айрықша құқық – өзінің қалауы бойынша заңға қайшы келмейтін кез келген тәсілмен Жекеше әріптестің зияткерлік қызмет нәтижелерін немесе дараландыру құралдарын пайдалануға және өзге тұлғалардың осындай пайдалануына тыйым салуға немесе рұқсат беруге Мемлекеттік әріптеске тиесілі құқықтардың жиынтығы.
3. Ақау – Ақаулық ұпайлардың берілуіне алып келуі мүмкін және Дене шынықтыру және спорт саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердің кез келген сәйкес келмеуі.
4. Ақаулық ұпайлар – Ақаулар немесе өзге де бұзушылықтар болған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске есептейтін айыппұл ұпайлары.
5. Ақы – Қызметті тұтынушылар МЖӘ объектісін пайдалану кезеңінде Жекеше әріптес көрсететін Қызметтерді тұтынғаны үшін төлейтін ақшалай сома.
6. Алғашқы кепілдік – Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Үлгілік шарттың 5-бөлімінің талаптарына сәйкес, Үлгілік шартты мемлекеттік тіркеу сәтінен бастап ұсынатын кепілдік.
7. Алдын ала талаптар – Үлгілік шарттың 6- бөлімінде көрсетілген талаптар.
8. Археологиялық олжалар – Жер учаскелерінде табылған, қазылып алынатын және көне заман ескерткіштері.
9. Баланс ұстаушы – балансына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік меншікке қабылдауға жататын МЖӘ объектісін бекіту болжанатын мемлекеттік заңды тұлға.
10. Бас мердігер – Жекеше әріптес құрылыс мердігерлік шартының негізінде тартатын, ауысымына __ адамға арналған дене шынықтыру-сауықтыру кешенін "кілтке дейінгі" тікелей салуды қамтамасыз ететін, сондай-ақ жобаны жұмысшылармен, қызметшілермен және инженерлік-техникалық жұмыскерлермен, арнайы және құрылыс техникасымен, объектілердің үздіксіз салынуын қамтамасыз ететін құрылыс компаниясы, олардың сапасы үшін жауапты болады. Одан бөлек, Бас мердігер салынатын объектінің қалыпты жұмыс істеуі үшін, құны мердігер жұмысының құны аясында қарастырылатын, қажетті жабдықтың жеткізілуін, монтажын ұйымдастырады.

1. Определения
1. Текущий ремонт – комплекс технических мероприятий, направленных на систематическое и своевременное предохранение частей зданий и инженерного оборудования от преждевременного износа путем проведения профилактических мероприятий и устранения мелких повреждений и неисправностей, производится с целью восстановления исправности (работоспособности) конструкций здания и систем инженерного оборудования, а также поддержания всех эксплуатационных показателей.
2. Исключительное право – совокупность принадлежащих Государственному партнеру прав на использование по своему усмотрению любым не противоречащим закону способом результата интеллектуальной деятельности Частного партнера или средства индивидуализации, и на запрещение или разрешение такого использования другими лицами.
3. Дефект – любые несоответствия товаров, услуг и работ условиям Типового договора государственно-частного партнерства в сфере образования (детский сад) и которые могут повлечь присуждение Дефектных очков.
4. Дефектные очки – штрафные очки, начисляемые Государственным партнером Частному партнеру в случае Дефектов или иного нарушения.
5. Плата – денежная сумма, уплачиваемая потребителями услуг за пользование Услугами, предоставляемыми Частным партнером в период эксплуатации Объекта ГЧП.
6. Первая гарантия – гарантия, предоставляемая Частным партнером Государственному партнеру с момента государственной регистрации Типового договора, в соответствии с требованиями раздела 5 Типового договора.
7. Предварительные условия – предварительные условия, указанные в разделе 6 Типового договора;
8. Археологические находки – ископаемые и памятники древности, которые обнаружены на Земельных участках.
9. Балансодержатель – государственное юридическое лицо, на баланс которого предполагается закрепление объекта ГЧП, подлежащего приему в государственную собственность в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
10. Генеральный подрядчик – строительная компания, привлекаемая Частным партнером на основании договора строительного подряда и обеспечивающая непосредственное строительство физкультурно-оздоровительного комплекса на __ человек в смену "под ключ", также обеспечивающая проект рабочими, служащими и инженерно-техническими работниками, специальной и строительной техникой, бесперебойным строительством объектов, несет ответственность за их качество. Кроме того, Генеральный подрядчик организовывает поставку и монтаж оборудования, необходимого для нормального функционирования создаваемого объекта, стоимость которого предусматривается в рамках стоимости работ подрядчика.

11. Бұзу күні – бұзу туралы хабарлама алғаннан кейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күннен кейін келетін күн.
12. Дене шынықтыру және спорт саласындағы МЖӘ Үлгілік шарты (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) (бұдан әрі – Үлгілік шарт) – Үлгілік шартта көрсетілген және Үлгілік шарттың ажырағысыз бөліктері болып табылатын, Тараптар қол қойған, оған барлық қосымшаларды (егер бар болса, құжаттарды да) қоса алғанда осы Шарт.
13. Еңсерілмейтін күш жағдаяттары (форс-мажор) – Үлгілік шартқа қатысатын тараптардың еркіне бағынбайтын, болжап болмайтын, бірақ Шарттық міндеттемелерді орындаудың мүмкін еместігіне алып келетін оқиғалар.
14. Жекеше әріптес (жобалық компания) – Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңына сәйкес, мемлекеттік әріптестер ретінде әрекет ететін тұлғаларды қоспағанда, Үлгілік шарт жасасқан дара кәсіпкер, жай серіктестік, консорциум немесе заңды тұлға.
15. Жекеше әріптестің жабдығы – МЖӘ объектісінің құрамына кірмейтін, Жекеше әріптестің есебінен МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін сатып алынған жабдықтар, механизмдер, көлік және өзге құралдар.
16. Жекеше әріптестің өкілі – Жекеше әріптес тағайындаған, Үлгілік шартта қарастырылған жағдайларда сенімхат негізінде әрекет ететін және Жекеше әріптес атынан әрекет етуге барлық уәкілеттіліктерге ие тұлға.
17. Жекеше әріптестің персоналы – Жекеше әріптес МЖӘ объектісін салу және пайдалану, оның ішінде Қызметтерді көрсету кезеңінде тартқан бүкіл персонал.
18. Жер учаскесі – Үлгілік шарт талаптарына сәйкес МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін қажетті жер учаскесі.
19. Жобалау-сметалық құжаттама – МЖӘ объектісін салу үшін сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамаға сәйкес әзірленуі және бекітілуі талап етілетін құжаттама.
20. Жоспарлы аяқтау күні – Құрылыс жұмыстарының басталу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) айдан аспауы тиіс Құрылыс жұмыстарының біту күні.
21. Жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегі) жергілікті қамту – жұмыстардағы (қызметтердегі), Үлгілік шарттың және/немесе Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын жұмыскерлердің еңбекақысын төлеу құнында, жұмысты орындау кезінде пайдаланылатын тауарлар құнын және қосалқы мердігерлер Үлгілік шарттарының бағаларын шегерумен, жұмысты орындауға немесе қызмет көрсетуге арналған Үлгілік шарт бойынша жұмысты (көрсетілетін қызметті) өндірушінің еңбекақысын төлеу қорында жергілікті қамту құнының жалпы жиынтық үлесі.

11. Дата расторжения – дата, наступающая после __ (указать прописью) календарных дней после получения уведомления о расторжении.
12. Типовой договор ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) – настоящий Типовой договор, включая все подписанные Сторонами приложения к нему (и документы к ним, если таковые имеются), указанные в Типовом договоре и являющиеся неотъемлемыми частями Типового договора (далее – Типовой договор).
13. Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажор) – непредсказуемые события, не зависящие от воли сторон, участвующих в Типовом договоре, но ведущие к невозможности исполнения договорных обязательств.
14. Частный партнер (проектная компания) – физическое лицо, индивидуальный предприниматель, простое товарищество, консорциум или юридическое лицо, за исключением лиц, выступающих государственными партнерами в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве", заключившие Типовой договор.
15. Оборудование Частного партнера – оборудование, механизмы, транспортные средства и другие средства, приобретенные для создания и эксплуатации Объекта ГЧП, приобретенные за счет Частного партнера, не входящие в стоимость Объекта ГЧП.
16. Представитель Частного партнера – лицо, назначенное Частным партнером, которое действует на основании доверенности и обладает полномочиями действовать от имени Частного партнера в случаях, предусмотренных Типовым договором.
17. Персонал Частного партнера – весь персонал, задействованный Частным партнером в период строительства и эксплуатации Объекта ГЧП, в том числе при оказании Услуг.
18. Земельный участок – земельный участок, необходимый для строительства и эксплуатации Объекта ГЧП, в соответствии с условиями Типового договора.
19. Проектно-сметная документация – документация, разработка и утверждение которой требуется в соответствии с законодательством об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности для создания Объекта ГЧП.
20. Дата планового завершения – дата окончания Строительных работ, которая не должна превышать ___ (указать прописью) месяцев с Даты начала Строительных работ.
21. Местное содержание в работах (услугах) – совокупная суммарная доля стоимости местного содержания в работах (услугах), в цене договора и/или оплаты труда работников, являющихся гражданами Республики Казахстан, в фонде оплаты труда производителя работы (услуги) по Типовому договору на выполнение работы или оказание услуги, за вычетом стоимости товаров, используемых при выполнении работы, и цен договоров субподрядов.

22. Заңнама – белгіленген тәртіпте қабылданған және Қазақстан Республикасының аумағында әрекет ететін нормативтік-құқықтық актілердің жиынтығы.
23. Инвестициялық шығындар өтемақысы – Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңының 9-бабының 2-тармағының 3)-тармағына сәйкес Жекеше әріптестің инвестициялық шығындарының өтемақысы.
24. Инвестор – жобалық компанияға иелік ететін (үлестік қатысу немесе акциялар пакетіне мөлшерлес жолмен) жеке тұлға және/немесе заңды тұлға немесе консорциум (заңды тұлғалардың бірлестігі).
25. Кадрлар – Жекеше әріптес жұмыскерлерінің негізгі құрамы (штаты).
26. Кадрлардағы жергілікті қамту – жұмысшылар мен қызметшілерді әрбір санат бойынша бөлумен, келісімҮлгілік шартты орындау кезінде тартылған персоналдың жалпы санына қатысты пайызбен алынған қазақстандық кадрлардың саны.
27. Қаржыландыру шарттары – МЖӘ жобасын қаржыландыруға қатысты Жекеше әріптес және Кредиторлар арасында жасалған кез келген шарттар және/немесе құжаттар.
28. Қаржылық жабу – Жекеше әріптес және қаржылық институт арасындағы МЖӘ жобасын қаржыландыру туралы Үлгілік шарттың жасалуы.
29. Қауіпті қалдықтардың көмулері – қауіпті қасиеттерге (улылық, жарылу қаупі бар, радиоактивті, өрт қаупі бар, жоғары реакциялық қабілетке ие) ие қауіпті заттардан тұратын және дербес немесе өзге заттармен жанасқанда қоршаған орта мен адам денсаулығы үшін тікелей және әлеуетті қауіптілік әкеле алатын және Құрылыс жұмыстарының басталу күніне дейін құзыретті зерттеулермен анықталуы мүмкін болмайтын көмулер.
30. Конкурс – "__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына ___ адамға арналған дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша оңайлатылған конкурстық процедураларды қолдану арқылы Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурс.
31. Конкурс жеңімпазы – "__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына ___ адамға арналған дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурстың жеңімпазы ретінде комиссиямен таңдалған жеке немесе заңды тұлға (конкурс жеңімпазының аты).
32. Конкурсты ұйымдастырушы – "__________" мемлекеттік мекемесі.
33. Конкурстық құжаттама – МЖӘ жобасын іске асыру үшін Конкурстық өтінімдерді дайындау және Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсқа қатысу үшін Конкурсты ұйымдастырушымен ұсынылған конкурстың бүкіл Үлгілік шарттарынан тұратын, заңнамаға сәйкес анықталған құжаттар жиыны.

22. Законодательство – совокупность нормативных правовых актов, принятых в установленном порядке и действующих на территории Республики Казахстан.
23. Компенсация инвестиционных затрат (далее – КИЗ) – компенсация инвестиционных затрат Частного партнера в соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственно-частном партнерстве".
24. Инвестор – физическое лицо и/или юридическое лицо или консорциум (объединение юридических лиц), владеющие проектной компанией (путем долевого участия или соразмерно пакетам акций).
25. Кадры – основной (штатный) состав работников Частного партнера;
26. Местное содержание в кадрах – количество казахстанских кадров в процентах к общей численности персонала, задействованного при исполнении контракта, с разбивкой по каждой категории рабочих и служащих.
27. Договоры финансирования – любые договоры и/или документы, заключенные между Частным партнером и Кредиторами в отношении финансирования Проекта ГЧП.
28. Финансовое закрытие – заключение договора между Частным партнером и финансовым институтом о финансировании Проекта ГЧП.
29. Захоронения опасных отходов – захоронения, которые содержат которые содержат вредные вещества, обладающие опасными свойствами (токсичностью, взрывоопасностью, радиоактивностью, пожароопасностью, высокой реакционной способностью) и могут представлять непосредственную или потенциальную опасность для окружающей среды и здоровья человека самостоятельно или при вступлении в контакт с другими веществами и которые не могли быть выявлены компетентным исследованием до Даты начала Строительных работ.
30. Конкурс – конкурс по выбору Частного партнера с использованием упрощенных конкурсных процедур, по проекту ГЧП "Строительство и эксплуатация физкультурно-оздоровительного комплекса на ___ человек в смену __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)".
31. Победитель конкурса – физическое или юридическое лицо, которое выбрано комиссией в качестве победителя конкурса по выбору частного партнера по проекту ГЧП "Строительство и эксплуатация физкультурно-оздоровительного комплекса на ___ человек в смену в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)" (имя победителя конкурса).
32. Организатор конкурса – государственное учреждение "__________".
33. Конкурсная документация – документы, содержащие все условия конкурса, предоставленные Организатором конкурса для подготовки конкурсных заявок и участия в конкурсе по выбору Частного партнера для реализации проекта ГЧП.

34. Кредитор – Тіркеу күнінен кейін, бірақ Құрылыс жұмыстарының басталу күнінен кешіктірмей, Қаржыландыру шарттарына сәйкес Жекеше әріптеске қаржыландыру ұсынатын қаржылық ұйымдар.
35. Құрылыс жұмыстары – МЖӘ объектісін жобалау және салу талаптарына сәйкес жүргізілуі қажет барлық жұмыстар.
36. Құрылыс жұмыстарының басталу күні – Алдын ала талаптардың әрекеттерінің тоқтау күні.
37. Құрылыс кепілдігі – Үлгілік шарттың 108 және 109 тармақтарының талаптарына сәйкес, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске ұсынған, Құрылыс жұмыстарына қатысты кепілдік.
38. Қызметтер – Құрылыс жұмыстарын қоспағанда, Үлгілік шарттың әрекет етуі кезінде МЖӘ объектісін пайдаланумен және ұстаумен байланысты Жекеше әріптестің (және/немесе Жекеше әріптестің өкілдерінің, жұмыскерлерінің, мердігерлерінің немесе субмердігерлерінің) әрекеттері.
39. Қызметтерді көрсетудің басталу күні – Жекеше әріптестің қабылдау актісіне қол қойған күннен бастап Қызметтерді көрсетуінің басталу күні.
40. Қызметті тұтынушылар – дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің қызметтерін тұтынатын халық.
41. Мемлекеттік әріптес – "__________________________" мемлекеттік мекемесі атынан Қазақстан Республикасы.
42. Мемлекеттік әріптестің өкілі – Мемлекеттік әріптес тағайындаған, Үлгілік шартта қарастырылған жағдайларда сенімхат негізінде әрекет ететін және Мемлекеттік әріптес атынан әрекет етуге барлық уәкілеттіліктерге ие тұлға.
43 Мемлекеттік орган – мемлекет атынан заңдары, өзге де нормативтік құқықтық актiлері арқылы: жалпыға бiрдей мiндетті мiнез-құлық ережелерiн белгілейтiн актiлер шығару; әлеуметтiк мәнi бар қоғамдық қатынастарды басқару мен реттеп отыру; мемлекет белгiлеген жалпыға бiрдей мiндеттi мiнез-құлық ережелерiнiң сақталуына бақылау жасау жөнiндегі функцияларды жүзеге асыруға уәкiлеттік берiлген мемлекеттiк мекемелер.
44. Мердігер (жобалаушы) – Жекеше әріптеспен мердігерлік шартының негізінде тартылатын, МЖӘ объектісін салу бойынша жобалау-сметалық және жұмыс құжаттамасын берумен жоба бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізетін компания.
45. МЖӘ жобасы – "__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына ___ адамға арналған дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу және пайдалану" МЖӘ жобасы.
46. МЖӘ жобасын басқару – мынадай рәсімдердің орындалуы: жобаның Үлгілік шарттарын айқындау, тұжырымдау, өзгерту, жобаны жоспарлау, жобаны техникалық орындау (жоспарлау мен бақылауды қоспағанда), жобаның орындалуын бақылау.
47. МЖӘ объектісі – салынуы мен пайдаланылуы МЖӘ жобасын іске асыру аясында жүзеге асырылатын, __________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына ___ адамға арналған дене шынықтыру-сауықтыру кешені.

34. Кредитор – финансовые организации, которые предоставляют финансирование Частному партнеру согласно договорам финансирования после Даты регистрации, но не позднее Даты начала Строительных работ.
35. Строительные работы – все работы, необходимые к проведению в соответствии с требованиями к проектированию и строительству Объекта ГЧП.
36. Дата начала Строительных работ – дата прекращения действия Предварительных условий.
37. Строительная гарантия – гарантия в отношении Строительных работ, предоставленная Частным партнером Государственному партнеру в соответствии с требованиями пунктов 108 и 109 Типового договора.
38. Услуги – действия Частного партнера (и/или представителей, работников, подрядчиков или субподрядчиков Частного партнера), в связи с эксплуатацией и содержанием Объекта ГЧП в течение действия Типового договора, за исключением Строительных работ.
39. Дата начала оказания Услуг – дата начала оказания Услуг Частным партнером с даты подписания акта приемки;
40. Потребители услуг – население, пользующееся услугами физкультурно-оздоровительного комплекса.
41. Государственный партнер – Республика Казахстан в лице государственного учреждения "___________________";
42. Представитель Государственного партнера – лицо, назначенное Государственным партнером, которое действует на основании доверенности и обладает всеми полномочиями действовать от имени Государственного партнера в случаях, предусмотренных Типовым договором.
43. Государственный орган – государственные учреждения, осуществляющие от имени государства функций по: изданию актов, определяющих общеобязательные правила поведения; управлению и регулированию социально значимых общественных отношений; контролю за соблюдением установленных государством общеобязательных правил поведения.
44. Подрядчик (проектировщик) – компания, привлекаемая Частным партнером на основании договора подряда, которая проводит проектно-изыскательские работы по Проекту ГЧП с предоставлением проектно-сметной и рабочей документации по строительству Объекта ГЧП.
45. Проект ГЧП – проект ГЧП "Строительство и эксплуатация физкультурно-оздоровительного комплекса на ___ человек в смену в ____________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта".
46. Управление проектом ГЧП – определение, формулирование, изменение условий проекта, планирование проекта, техническое выполнение проекта (за исключением планирования и контроля), контроль над выполнением проекта.
47. Объект ГЧП – физкультурно-оздоровительный комплекс на ___ человек в смену в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), строительство и эксплуатация которого осуществляется в рамках реализации Проекта ГЧП.

57. Тәуекелдер – пайда болған жағдайда оң немесе теріс әсері болатын, ақша түріндегі сатып алуларға немесе шығындарға алып келетін оқиға немесе шарт.
58. Техникалық қадағалау – Үлгілік шартқа, Жобалау-сметалық құжаттамаға және заңнамаға сәйкес, Жекеше әріптестің құрылыс жұмыстарын орындауы бойынша бақылауды жүзеге асыратын тұлға.
59. Тіркеу күні – бюджеттік заңнамаға сәйкес Үлгілік шартты тіркеу күні.
60. Төлем мөлшері – Мемлекет Жекеше әріптестен Үлгілік шартқа 10-қосымшаның ережелеріне сәйкес алатын айыппұл санкциялары.
61. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі – Тіркеу күнінен басталатын және Үлгілік шартты Бұзу күні бітетін кезең.
62. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімінің өту күні – Тіркеу күнінен бастап ___ жыл.
2. Қолданылатын құқық
63. Үлгілік шарттың негізінде қол қойылған Үлгілік шарт және басқа да мәмілелер үшін Қазақстан Республикасының құқығы қолданылады.
64. Үлгілік шарт бойынша құқықты беруге бағытталған мәмілелер бойынша құқықтар мен міндеттерге Қазақстан Республикасының құқығы қолданылады.
65. Жекеше әріптес Қазақстан Республикасы қоршаған ортаны қорғау саласында қабылдаған халықаралық міндеттемелерді орындау міндеттемесін өзіне алады.
66. Егер олар Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық Үлгілік шарттарға қайшы келмесе, заңнаманың нормалары қолданылады.
3. Үлгілік шарттың нысанасы және МЖӘ объектісі
67. Үлгілік шарттың нысанасы Тараптардың МЖӘ жобасын іске асыру кезіндегі өңірдің спорттық инфрақұрылымын дамыту, оның халыққа қолжетімділігін арттыру және осы салада сапалы және кәсіби қызметтер көрсету проблемаларын кешенді шешу мақсатында МЖӘ объектісін салуға және пайдалануға бағытталған Тараптардың қарым-қатынастарын реттеу болып табылады.
68. Жекеше әріптес "__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына ___ адамға арналған дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салуды жүзеге асырады, салғаннан кейін оны мемлекеттік меншікке тапсырады және пайда алу мүмкіндігімен иелену және пайдалану құқығы негізінде оны пайдалануды жүзеге асырады, ал Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптестің пайдасына Үлгілік шартта қарастырылған мемлекеттік міндеттемелерді өзіне қабылдайды.
69. МЖӘ объектісінің сипаттамасы, салынатын МЖӘ объектісінің қуаты, құрылымы және техникалық көрсеткіштері Дене шынықтыру және спорт саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) 1-қосымшада көрсетілген.

57. Риски – событие или условие, которое в случае возникновения имеет позитивное или негативное воздействие, приводит к приобретениям или потерям в денежном выражении.
58. Технический надзор – лицо, осуществляющее контроль по выполнению Частным партнером Строительных работ в соответствии с Типовым договором, проектно-сметной документацией и законодательством.
59. Дата регистрации – дата регистрации Типового договора в соответствии с бюджетным законодательством.
60. Размер оплаты – штрафные санкции, взимаемые Государственным партнером с Частного партнера в соответствии с положениями приложения 10 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс);
61. Срок действия Типового договора – период, начинающийся с Даты регистрации и истекающий в Дату расторжения Типового договора.
62. Дата истечения срока действия Типового договора – __ год с Даты регистрации;
2. Применимое право
63. Для Типового договора и других сделок, подписанных на основе этого Типового договора, применяется право Республики Казахстан.
64. К правам и обязанностям по сделкам, направленным на передачу права по Типовому договору, применяется право Республики Казахстан.
65. Частный Партнер принимает на себя обязательство соблюдать принятые Республикой Казахстан международные обязательства в области охраны окружающей среды.
66. Нормы законодательства применяются, если они не противоречат международным договорам, участником которых является Республика Казахстан.
3. Предмет Типового договора и объект ГЧП
67. Предметом Типового договора является урегулирование отношений Сторон при осуществлении Сторонами деятельности, направленной на строительство и эксплуатацию Объекта ГЧП с целью комплексного решения проблемы развития спортивной инфраструктуры региона, повышения ее доступности для населения и оказания качественных и профессиональных услуг в данной отрасли.
68. Частный партнер осуществляет строительство физкультурно-оздоровительного комплекса на ___ человек в смену в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), передает его в государственную собственность и осуществляет его эксплуатацию на основе права владения и пользования с возможностью получения прибыли, а Государственный партнер принимает на себя в пользу Частного партнера государственные обязательства, предусмотренные в Типовом договоре.
69. Описание объекта ГЧП, мощность, структура и технические показатели создаваемого Объекта ГЧП указанных в приложении 1 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс).

70. Мемлекеттік әріптес Үлгілік шартты жасау сәтіне, Үлгілік шартқа сәйкес меншік құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың негізінде иелену және пайдалану құқығы Жекеше әріптеске берілетін, МЖӘ объектісін салу көзделетін Жер учаскесінің меншік иесі екендігіне кепілдік береді (меншік құқығын куәландыратын құжаттардың көшірмелері және/немесе түпнұсқалары қоса беріледі).
71. Мемлекеттік әріптес мүддесін қорғайтын уәкілетті мемлекеттік органдар туралы мәліметтер:
"__________" мемлекеттік мекемесі
Заңды мекен-жайы: __________
Телефон _________
Пошталық мекен-жайы _________
72. МЖӘ жобасын жүзеге асыру кестесі Дене шынықтыру және спорт саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) 2-қосымшада көрсетілген.
73. МЖӘ жобасын іске асырудың қаржы-экономикалық жоспары Денсаулық сақтау саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (емхана) 3-қосымшада келтірілген.
74. Жекеше әріптес кірістер алу мақсатында халыққа Дене шынықтыру және спорт саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) 3-қосымшада көрсетілген Қызметтерді көрсетеді.
75. Дене шынықтыру-сауықтыру кешеніне келу тарифтері Дене шынықтыру және спорт саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) 3-қосымшаға сәйкес белгіленеді.
76. Үлгілік шарттан туындайтын немесе Үлгілік шартқа сәйкес ұсынылған Жекеше әріптестің барлық құқықтары, өкілеттіктері мен міндеттері Үлгілік шарттың қолданылу кезеңі ішінде Жекеше әріптес үшін айрықша болып табылады және Мемлекеттік әріптес Үлгілік шарт бойынша Жекеше әріптестің осы құқықтары мен міндеттемелерінің ешбіреуін Үлгілік шарттың қолданылу кезеңі ішінде Жекеше әріптестің жазбаша келісімінсіз кез келген өзге тұлғаға бермеуге міндеттенеді.
4. Үлгілік шарттың айтарлықтай талаптары
77. Үлгілік шарттың айтарлықтай талаптары:
1) МЖӘ объектісінің саны және орналасқан орны;
2) уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіге сәйкес МЖӘ жобасы бойынша жер учаскесінің ауданы;
3) МЖӘ объектісінің қуаты ауысымына ___ адам;
4) Үлгілік шарттың ережелеріне сәйкес Қызметтерді көрсету сапасы;
5) Үлгілік шарттың ережелеріне сәйкес шығындарды өтеу көздері және мемлекеттік қолдау шаралары (керегін көрсету) болып табылады.
78. Үлгілік шарттың айтарлықтай талаптары өзгертуге жатпайды.
5. Алғашқы кепілдік
79. Жекеше әріптес Тіркеу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) банктік күн ішінде Мемлекеттік әріптеске Алғашқы кепілдікті беруге міндетті. Алғашқы кепілдік Дене шынықтыру және спорт саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) 4-қосымшада көрсетілген нысан бойынша рәсімделеді.

70. Государственный Партнер гарантирует, что на момент заключения Типового договора на основании документов о государственной регистрации прав собственности он является собственником земельного участка, на котором предполагается строительство Объекта ГЧП, права владения и пользования которым передаются Частному партнеру в соответствии с Типовым договором (копии и/или оригиналы документов, удостоверяющих право собственности, прилагаются).
71. Сведения об уполномоченных государственных органах, представляющих интересы Государственного партнера:
Государственное учреждение "____________"
Юридический адрес: ___________
Телефон: ___________
Почтовый адрес: ___________
72. График осуществления проекта ГЧП указан в приложении 2 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс).
73. Форма финансово-экономического плана реализации Проекта ГЧП указана в приложении 3 к Типовому договору (далее – Приложение 3).
74. Частный Партнер в целях получения доходов оказывает населению Услуги, указанные в приложении 3 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс).
75. Тарифы за посещение физкультурно-оздоровительного комплекса устанавливаются в соответствии с приложении 3 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс).
76. Все права, полномочия и обязанности Частного партнера, вытекающие из Типового договора или предоставленные согласно Типовому договору, являются исключительными для Частного Партнера на протяжении действия Типового договора, и Государственный Партнер обязуется не предоставлять в период действия Типового договора данные права или обязательства Частного партнера по Типовому договору любому иному лицу без письменного согласия Частного партнера.
4. Существенные условия Типового договора
77. Существенными условиями Типового договора являются:
1) количество и месторасположение Объекта ГЧП;
2) площадь земельного участка по Проекту ГЧП согласно акту на право временного безвозмездного землепользования;
3) мощность Объекта ГЧП ___ человек в смену;
4) качество оказания Услуг в соответствии с положениями Типового договора;
5) источники возмещения затрат и меры государственной поддержки в соответствии с положениями Типового договора (указать нужные).
78. Существенные условия Типового договора не подлежат изменению.
5. Первая гарантия
79. В течение ___ (указать прописью) банковских дней с Даты регистрации Частный партнер обязан предоставить Государственному партнеру Первую гарантию. Первая гарантия оформляется по форме, указанной в приложении 4 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс).

80. Алғашқы кепілдік мынадай өлшемшарттарға сәйкес келуі тиіс:
1) кепілдік Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсты өткізу аясында Конкурс жеңімпазымен тапсырылған Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету сомасына тең сомада Үлгілік шарт бойынша болжанатын инвестициялардың оннан бір пайызы мөлшерінде берілуі тиіс;
2) кепілдік Тіркеу күнінен бастап Құрылыс кепілдігін беру күніне дейін Жекеше әріптестің Үлгілік шарттың 82-тармағында көрсетілген Үлгілік шарттың Алдын-ала талаптарын кез келген бұзуы жағдайында, Мемлекеттік әріптеске берілген Алғашқы кепілдік бойынша талаптарды қоюға мүмкіндік беруі тиіс;
3) кепілдік Үлгілік шарттың 89-тармағына сәйкес, күндердің қайсысының ерте келуіне байланысты Құрылыс кепілдігінің берілу күні немесе Үлгілік шартты бұзу күні кері қайтарылып алынуы тиіс;
4) кепілдік Үлгілік шарттың 238-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес ___ (жазумен көрсету) ай ішінде әрекет етеді.
6. Алдын ала талаптар
81. Тараптар Тіркеу күнінен ___ (жазумен көрсету) айдан кешіктірмей Үлгілік шарттың 82 және 83-тармақтарында көрсетілген Алдын ала талаптарды орындауы тиіс.
82. Жекеше әріптес мынадай Алдын ала талаптарды орындауы тиіс:
1) қарыз қаражаттарын тарту кезінде Қаржыландыру шарттарын жасау және Қаржыландыру шарттарында қарастырылған барлық талаптарды сақтау және Мемлекеттік әріптеске барлық қосымшаларды, ілеспе құжаттарды қоса алғанда, қол қойылған Қаржыландыру шарттарының куәландырылған көшірмелерін, сондай-ақ Қаржыландыру шарттары өзгерген кезде барлық қосымшаларды, ілеспе құжаттарды қоса алғанда, жасалған қосымша келісімдердің көшірмелерін тиісті түрде тапсыру;
2) Қолда бар Жобалау-сметалық құжаттамасын (Үлгілік жобаны) "__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) "__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына ___ адамға арналған дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу және пайдалану" МЖӘ жобасының тұжырымдамасында қамтылған МЖӘ жобасының маркетингтік және қаржы-экономикалық параметрлерін ескере отырып, МЖӘ объектісінің нақты алаңына бекітуді жүзеге асыру және Мемлекеттік әріптеспен келісу:
Жекеше әріптес Жобалау-сметалық құжаттамасын бекітуді тиісті лицензияларға ие орындаушыларды тарту арқылы, заңнамаға және нормативтік-техникалық құжаттамаға сәйкес МЖӘ объектісінің құрылысы басталғанға дейін аталған құжатқа қатысты қажетті келісулерді одан әрі алумен жүзеге асырылады;
Жобалау-сметалық құжаттамада Дене шынықтыру және спорт саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) 1-қосымшада және заңнамаға сәйкес МЖӘ объектісіне қойылатын талаптар сақталуы тиіс;

80. Первая гарантия должна соответствовать следующим критериям:
1) гарантия должна быть выдана в сумме, равной сумме обеспечения конкурсной заявки, предоставленного Победителем конкурса в рамках проведения конкурса по выбору частного партнера в размере одной десятой процента от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору.
2) гарантия должна позволять Государственному партнеру выдвигать требования по данной Первой гарантии в случае любого нарушения Частным партнером Предварительных условий Типового договора, указанных в пункте 82 Типового договора, начиная с Даты регистрации до даты выдачи Строительной гарантии;
3) гарантия должна быть отозвана в день выдачи Строительной гарантии или в Дату расторжения Типового договора в соответствии с пунктом 89 Типового договора в зависимости от того, какая из дат наступила раньше;
4) гарантия действует в течение ___ (указать прописью) месяцев в соответствии с подпунктом 1) пункта 238 Типового договора.
6. Предварительные условия
81. Стороны должны выполнить Предварительные условия, указанные в пунктах 82 и 83 Типового договора не позднее, ___ (указать прописью) месяцев с Даты регистрации.
82. Частный партнер должен выполнить следующие Предварительные условия:
1) при привлечении заемных средств, заключить договоры финансирования и соблюдать все условия, предусмотренные договорами финансирования и предоставить Государственному партнеру надлежащим образом заверенные копии подписанных договоров финансирования, включая все приложения, сопутствующие документы, а также при изменении договоров финансирования копии заключенных дополнительных соглашений, включая все приложения, сопутствующие документы;
2) осуществить привязку имеющейся проектно-сметной документации (типового проекта) к конкретной площадке Объекта ГЧП с учетом маркетинговых и финансово-экономических параметров Проекта ГЧП, содержащихся в концепции Проекта ГЧП "Строительство и эксплуатация физкультурно-оздоровительного комплекса на ___ человек в смену в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)" и согласовать с Государственным партнером:
Частный партнер осуществляет привязку проектно-сметной документации с привлечением исполнителей, имеющих соответствующие лицензии, с дальнейшим получением необходимых согласований в отношении данного документа до начала строительства Объекта ГЧП в соответствии с законодательством и нормативно-технической документацией;
в проектно-сметной документации должны соблюдаться требования к Объекту ГЧП, предъявляемые в соответствии с приложением 1 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс) и законодательством;

3) егер қандай да бір талап еңсерілмейтін күш (форс-мажор) жағдаяттарымен байланысты орындалмаса:
кез келген Тарап Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын өзге Тарапқа хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұза алады;
осы тармақшаға сәйкес Үлгілік шартты бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Алғашқы кепілдікті қайтарады.
7. Жекеше әріптеске жер учаскесін беру тәртібі
85. Мемлекеттік әріптес Тіркеу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) ай ішінде Жекеше әріптеске уақытша өтеусіз жер пайдалануға Жер учаскесін беру үшін заңнамаға сәйкес барлық қажетті шараларды қабылдауға міндеттенеді.
86. Тараптар Жекеше әріптес қандай да болмасын өтемақы төлеу немесе оңалту бойынша, мемлекеттік меншікте тұрған, МЖӘ объектісінің құрылысы үшін Жер учаскесі немесе оның бөлігі немесе оған құқық алынған қандай да бір тұлғаның қоныс аударуына міндеттемелер өтемейтіндігін және Мемлекеттік әріптес Жеке әріптестің өтініші бойынша осындай жер мәселелеріне қатысты үшінші тұлғалармен қозғалған кез келген талаптар мен сот істері бойынша Жекеше әріптестің тарапында болатындығын келіседі.
87. Мемлекеттік әріптес тарапынан МЖӘ объектісінің құрылысы үшін Жер учаскесін беру кідірген жағдайда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске міндеттемелердің орындалмауы туралы хабарлама жолдайды.
88. Мемлекеттік әріптес міндеттемелердің орындалмауы туралы хабарлама жолданған күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде (немесе міндеттемелердің орындалмауы туралы хабарламада көрсетілуі немесе Тараптармен өзгеше түрде келісілуі мүмкін ең ұзақ мерзімнің өтуі бойынша) Жер учаскесін берудің кідіру мән-жайын түзетуге міндетті.
89. Жекеше әріптеске Үлгілік шартты орындау мақсатында Жер учаскесіне уақытша өтеусіз пайдалану құқығын беру Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінде белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
90. Жер учаскесін уақытша өтеусіз пайдалану құқығы заңнамада белгіленген тәртіпте оны мемлекеттік тіркеген сәттен бастап күшіне енеді.
91. МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін қажетті жер учаскесінің сипаттамасы, оның ішінде оның кадастрлық нөмірі, құны, орналасқан орны, ауданы, шекараларының сипатамасы, мемлекеттік жер кадастрынан көшірме Дене шынықтыру және спорт саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) 5-қосымшада келтірілген.
92. Жекеше әріптестің Жер учаскесіне өзінің құқықтарын өзге тұлғаларға беруге және Жер учаскесін қосалқы жалдауға беруге құқығы жоқ.

3) если какое-либо условие не выполнено в связи с обстоятельствами непреодолимой силы (форс-мажор):
любая Сторона может расторгнуть Типовой договор, направив другой Стороне уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения;
в случае расторжения Типового договора в соответствии с настоящим подпунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Первую гарантию.
7. Порядок предоставления Частному партнеру земельного участка
85. Государственный партнер обязуется в течение ____ месяцев с Даты регистрации принять все необходимые меры в соответствии с законодательством для предоставления Частному партнеру Земельного участка во временное безвозмездное землепользование.
86. Стороны соглашаются, что Частный партнер не несет обязательств или ответственности по оплате какой бы то ни было компенсации, реабилитации и переселения какого-либо лица, от которого был получен земельный участок для строительства Объекта ГЧП, находящийся в государственной собственности, или его часть, или права на него, и Государственный партнер по просьбе Частного партнера выступит на стороне Частного партнера по любым искам и судебным делам, возбужденным третьими лицами касательно таких земельных вопросов.
87. В случае задержки предоставления со стороны Государственного партнера Земельного участка для строительства Объекта ГЧП, Частный партнер направляет Государственному партнеру уведомление о невыполнении обязательств.
88. Государственный партнер обязан исправить обстоятельство задержки предоставления земельного участка в течение ___ (указать прописью) календарных дней (или по истечении более длительного срока, который может быть указан в уведомлении о невыполнении обязательств или согласован Сторонами иным образом), начиная с даты направления уведомления о невыполнении обязательств.
89. Предоставление Частному партнеру права на земельный участок на временное безвозмездное пользование в целях исполнения Типового договора осуществляется в порядке, установленном Земельным кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
90. Право временного безвозмездного пользования Земельного участка вступает в силу с момента его государственной регистрации в установленном законодательством порядке.
91. Форма описания Земельного участка необходимого для создания и эксплуатации Объекта ГЧП, в том числе его кадастровый номер, стоимость, местоположение, площадь, описание границ, выписка из государственного земельного кадастра, приведена в приложении 5 к Типовому договору.
92. Частный партнер не вправе передавать свои права на Земельный участок другим лицам и сдавать земельный участок в субаренду.

93. Үлгілік шартты тоқтату Жер учаскесін уақытша өтеусіз пайдалану құқығын тоқтату үшін негіз болып табылады.
94. Жер учаскесін уақытша өтеусіз пайдалану құқығына қатысты мәмілелер жасауға жол берілмейді.
8. МЖӘ жобасының инвестициялары
95. МЖӘ жобасын қаржыландыру көздері және кестесі Дене шынықтыру және спорт саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) 6-қосымшада көрсетілген.
96. Инвестициялар, оның ішінде МЖӘ объектісін салу бойынша жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді қаржыландыру Үлгілік шарттың 18-бөлімінде көрсетілген шығындарды өтеу және кірістерді алу көздері есебінен өтеуге жатады.
97. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін пайдалануға байланысты қызмет бойынша есеп айырысулар үшін жеке банктік есепшот ашады.
98. Бухгалтерлік есеп жүргізу және қаржылық есептілікті жасау үшін бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнаманың талаптарына, халықаралық немесе ұлттық стандарттарға және бухгалтерлік есепке алудың Үлгілік шоттары жоспарына сәйкес, олардың қажеттіліктері мен қызмет ерекшеліктерін негізге ала отырып, Жекеше әріптес есепке алу саясатын қабылдауға міндетті.
99. Жекеше әріптес бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнаманың, есепке алу саясатының сақталуын қамтамасыз ету, активтерді сақтау, бухгалтерлік есепті жүргізу және қаржылық есептілікті жасау кезінде жымқыру және қателік жағдайларының алдын алу және оларды анықтау жөніндегі шараларды қоса алғанда, операцияларды тиімді жүргізу мақсатында Мемлекеттік әріптес өкілдері қосыла алатын ішкі бақылау қызметін ұйымдастыруға құқылы.
9. МЖӘ жобасын басқаруды ұйымдастыру
100. МЖӘ жобасын басқарудың институционалдық схемасы Үлгілік шартқа 7-қосымшада көрсетілген.
101. Мемлекеттік меншікке берілетін МЖӘ объектісінің баланс ұстаушы Мемлекеттік әріптес – "____________" мемлекеттік мекемесі, Қазақстан Республикасы, __________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету), ______ көшесі, __, бизнес-сәйкестендіру нөмірі _____________, жеке сәйкестендіру коды KZ__________, банктік сәйкестендіру коды ____________, "ҚР ҚМ Қазынашылық комитеті" болып табылады.
102. Салу сатысында МЖӘ объектісінің техникалық күйін бақылау Жекеше әріптеспен жасалған Үлгілік шарт негізінде мыналарды:
1) жобалық шешімдердің;
2) құрылыс мерзімдерінің, нормативтік құжаттардың талаптарының;

93. Прекращение Типового договора является основанием для прекращения права временного безвозмездного пользования Земельным участком.
94. Не допускается совершение сделок в отношении права временного безвозмездного пользования Земельным участком.
8. Инвестиции проекта ГЧП
95. Источники и график финансирования Проекта ГЧП указаны в приложении 6 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс).
96. Инвестиции, в том числе финансирование работ и услуг по строительству подлежат возмещению за счет источников возмещения затрат и получения доходов, указанных в разделе 18 к Типовому договору.
97. Для расчетов по деятельности, связанной с эксплуатацией Объекта ГЧП, Частный партнер открывает отдельный банковский счет
98. Для ведения бухгалтерского учета и составления финансовой отчетности в соответствии с требованиями законодательства о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, международными или национальными стандартами финансовой отчетности и типовым планом счетов бухгалтерского учета, исходя из их потребностей и особенностей деятельности, Частный партнер обязан принять учетную политику.
99. Частный партнер для обеспечения соблюдения законодательства о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, учетной политики, эффективного проведения операций, включая меры по сохранности активов, предотвращению и выявлению случаев хищения и ошибок при ведении бухгалтерского учета и составлении финансовой отчетности, вправе организовывать службу внутреннего контроля, в состав которой могут включаться представители Государственного партнера.
9. Организация управления Проектом ГЧП
100. Институциональная схема управления Проектом ГЧП указана в приложении 7 к Договору.
101. Балансодержателем Объекта ГЧП, передаваемого в государственную собственность, является Государственный партнер – государственное учреждение "__________". Республика Казахстан, ______________________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), ул. ________, __, бизнес-идентификационный номер _____________, индивидуальный идентификационный код __________, банковский идентификационный код ____________, государственное учреждение "Комитет казначейства министерства финансов Республики Казахстан".
102. Контроль за техническим состоянием Объекта ГЧП по управлению проектом на стадии создания осуществляется Техническим надзором, на основании договора заключенного с Частным Партнером за соблюдением:
1) проектных решений;
2) сроков строительства, требований нормативных документов;

140. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптестен Қауіпті қалдықтардың көмулерінің табылуы туралы хабарламаны алғаннан кейін ____ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде құрылысты тоқтату туралы шешім қабылдайды және қабылданған шешім туралы Жекеше әріптесті және тиісті Уәкілетті органды хабардар етеді.
141. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптестің кез келген ұсынымдарын есепке алады және Жер учаскесіндегі Қауіпті қалдықтардың көмулеріне қатысты заңнаманың ережелерін сақтайды.
142. Жекеше әріптес Қауіпті қалдықтардың көмулерін тапқан жағдайда Құрылыс жұмыстары Мемлекеттік әріптестің шешімінің негізінде ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күннен көп емес мерзімге тоқтатылады.
143. Егер тиісті Уәкілетті органның зерттеу нәтижесі Құрылыс жұмыстарының тоқтатылуының ұзартылу қажеттілігін көрсеткен жағдайда, онда осындай ұзартылу орын алады және Үлгілік шарт тиісті кезеңге ұзартылады.
14. МЖӘ объектісіне меншік құқықтары және оларды беру тәртібі
144. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптесті бұл туралы Жоспарлы аяқтау күніне дейін ____ (жазумен көрсету) айдан кешіктірмей жазбаша хабардар етуге міндетті.
145. МЖӘ объектісін мемлекеттік меншікке қабылдау Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 25 қарашадағы № 713 бұйрығымен бекітілген МЖӘ объектілерін мемлекеттік меншікке қабылдау қағидаларында белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады.
146. Тараптар МЖӘ объектісін мемлекеттік меншікке тапсырғаннан кейін Жекеше әріптестің өтініші келіп түскен күннен ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күннен көп емес мерзімде, қандай күн ертерек келетіндігіне байланысты Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін немесе Үлгілік шартты бұзу күніне дейін Үлгілік шарт бойынша құқықтарды іске асыру және міндеттемелерді орындау үшін МЖӘ объектісін Жекеше әріптестің иеленуіне және пайдалануына қабылдау-тапсыру актісін рәсімдейді.
147. Жекеше әріптес Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін, ал Үлгілік шартта қарастырылған оны мерзімінен бұрын бұзған және өзге де жағдайларда Үлгілік шартты бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) айдан кешіктірмей Мемлекеттік әріптестің мекен-жайына ілеспе хатпен қызметтерді және барлық қажетті құжаттаманы қоса МЖӘ объектісін Мемлекеттік әріптеске тапсыру жоспарын жолдайды.
148. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптестен МЖӘ объектісін тапсыру жоспарын алған күннен бастап _____ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде оны тексеруі және бекітуі тиіс.

140. Государственный партнер в течении ___ (указать прописью) календарных дней после получения уведомления об обнаружении Захоронений опасных отходов от Частного партнера принимает решение о приостановке строительства и извещает о принятом решении Частного партнера и соответствующий уполномоченный орган.
141. Частный партнер соблюдает положения законодательства в отношении Захоронений опасных отходов на Земельном участке.
142. При обнаружении Частным партнером Захоронений опасных отходов на основании решения Государственного партнера приостанавливаются Строительные работы на срок не более___ (указать прописью) календарных дней.
143. В случае если результат исследования соответствующего уполномоченного органа показал необходимость продления приостановки Строительных работ, то Типовой договор продлевается на соответствующий период.
14. Права собственности на Объект ГЧП и порядок их передачи
144. Не позднее чем за ___ (указать прописью) месяца до Даты планового завершения Частный партнер обязан письменно уведомить об этом Государственного партнера.
145. Прием Объекта ГЧП в государственную собственность осуществляется в порядке, установленном приказу приема объектов государственно-частного партнерства в государственную собственность, утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 713 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12487).
146. После передачи Объекта ГЧП в государственную собственность, Стороны в срок не более ___ (указать прописью) календарных дней со дня поступления заявления Частного партнера оформляют акт приема-передачи Объекта ГЧП во владение и пользование Частному партнеру для реализации прав и выполнения обязательств по Типовому договору, до Даты истечения срока действия Типового договора или до Даты расторжения Типового договора, в зависимости от того, какая дата наступит раньше.
147. Не менее чем за ___ (указать прописью) месяцев до истечения срока действия Типового договора, а в случае его досрочного расторжения и в иных случаях, предусмотренных Типовым договором не менее чем за __ (указать письменно) месяцев, Частный партнер направляет с сопроводительным письмом в адрес Государственного партнера план передачи Государственному партнеру Объекта ГЧП, включая услуги и всю необходимую документацию.
148. Государственный партнер должен проверить и утвердить план передачи Объекта ГЧП в течение __ (указать прописью) календарных дней с даты ее получения от Частного партнера.

149. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін, оны мерзімінен бұрын бұзған және Үлгілік шартта қарастырылған өзге де жағдайларда ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде:
1) соңғы ___ (жазумен көрсету) жылдағы барлық сызбаларды, тексерулердің нәтижелерін және құжаттарды;
2) шектеусіз, пайдалануда тұрған коммуникацияларды, дабылдарды және өзге де жүйелерді қоса, МЖӘ объектісіне қызмет көрсету бойынша операциялық және техникалық құжаттаманы;
3) жабдықтарға, материалдарға және жұмыстарға қатысты өндірушінің кепілдіктерін;
4) барлық автоматтандырылған және автоматтандырылмаған жазбаларды, есептерді, деректерді, құжаттарды және ақпаратты;
5) барлық бөлмелердің, кабинеттердің, үй-жайлардың, сейфтердің кілттерін;
6) МЖӘ объектісімен байланысты Үлгілік шарттар бойынша барлық құқықтарды және Жекеше әріптесті сақтандыру шарттарын;
7) Жекеше әріптеске немесе оның шотына төлеуге жататын, бірақ осындай күнге төленбеген сақтандыру өтемі сомаларына қатысты барлық құқықтарды өтеусіз тапсыруы тиіс.
150. Мемлекеттік әріптес Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын МЖӘ объектісін қарауды жүргізуі тиіс.
151. МЖӘ объектісін қарау кезінде тапсырылатын МЖӘ объектісінде Ақаулар табылған жағдайда Мемлекеттік әріптес оны жою үшін Жекеше әріптесті анықталған Ақау туралы хабардар етеді. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптес Ақауларды жойғаннан кейін қорытынды қарауға сүйене отырып, қабылдау-тапсыру актісін беруі тиіс.
152. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін басқарудың көшуін, Қызметтерді тұтынушылар үшін артық кідірістер мен қолайсыздықтарды болдырмауды қамтамасыз ететіндей қамтамасыз ету үшін, Мемлекеттік әріптеспен толық көлемде қызмет істеуге міндетті.
153. МЖӘ объектісі пайдалануға берілгенге дейін Шарт мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске беретін МЖӘ объектісіне үшінші тұлғалар құқықтарының ауыртпалығы салынбауға тиіс. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі аяқталған, сондай-ақ МЖӘ объектісін пайдалануға берген күннен кейін оны мерзімінен бұрын бұзған жағдайда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске беретін МЖӘ объектісі Дене шынықтыру және спорт саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) 9-қосымшада көрсетілген күйде болуы, оның бейініне сәйкес пайдалануға жарамды болуға тиіс және оған үшінші тұлғалар құқықтарының ауыртпалығы салынбауға тиіс.
154. Жекеше әріптес тапсыру күнінен бастап МЖӘ объектісін иелену және пайдалану құқығын жоғалтады.

149. В течение ___ (указать прописью) календарных дней до Даты истечения срока действия Типового договора, его досрочного расторжения и в иных случаях, предусмотренных Типовым договором, Частный партнер обязан безвозмездно передать Государственному партнеру:
1) все чертежи, результаты проверок и документы за последние ___ (указать прописью) лет;
2) операционную и техническую документацию по обслуживанию Объекта ГЧП, включая, без ограничений, коммуникации, сигнализации и другие системы, находящиеся в эксплуатации;
3) гарантии производителя в отношении оборудования, материалов и работ;
4) все автоматизированные или неавтоматизированные записи, отчеты, данные, документы и информацию;
5) ключи от всех комнат, кабинетов, помещений, сейфов;
6) все права по договорам, связанным с Объектом ГЧП, и договоры страхования Частного партнера;
7) все права в отношении сумм страхового возмещения, подлежащие оплате Частному партнеру или на его счет, но не выплаченные на такую дату.
150. Государственный партнер должен произвести осмотр Объекта ГЧП за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты истечения срока действия Типового договора.
151. При осмотре Объекта ГЧП в случае обнаружения Дефектов у передаваемого Объекта ГЧП Государственный партнер оповещает Частного партнера о выявленном Дефекте для его устранения. После устранения Частным партнером Дефектов, основываясь на заключительном осмотре Государственный партнер должен выдать акт приема-передачи.
152.Частный партнер обязан в полной мере сотрудничать с Государственным партнером для обеспечения перехода управления Объектом ГЧП с тем, чтобы обеспечить безопасность и избежать излишней задержки или неудобства для потребителей Услуг.
153. В случае досрочного расторжения Типового договора до введения Объекта ГЧП в эксплуатацию передаваемый Частным партнером Государственному партнеру Объект ГЧП не должен быть обременен правами третьих лиц. В случае окончания срока действия Типового договора, а также его досрочного расторжения после дня введения Объекта ГЧП в эксплуатацию, передаваемый Частным партнером Государственному партнеру Объект ГЧП должен находиться в состоянии указанном в приложении 9 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс), быть пригодным для эксплуатации согласно его профилю и не должен быть обременен правами третьих лиц.
154. Начиная с даты передачи, Частный партнер утрачивает право владения и пользования Объектом ГЧП.

15. МЖӘ объектісін пайдалану
155. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін Үлгілік шарттың әрекет ету кезеңінде пайда алу мүмкіндігімен, предоставления физкультурно-оздоровительных услуг для населения ұйымдастыру үшін пайдаланады.
156. МЖӘ объектісі ___ (жазумен көрсету) жыл мерзімге пайдалануға беріледі.
157. Жекеше әріптес пайдалану кезінде дербес және өз есебінен:
1) мүліктің техникалық құрамын және сақталуын қамтамасыз етеді;
2) мүлікті ағымдық жөндеуді жүзеге асырады;
3) мүлікті пайдаланумен байланысты барлық төлемдерді жүргізеді;
4) Заңнамада белгіленген өртке қарсы, санитариялық және өзге де нормалардың сақталуын бақылауды жүзеге асырады.
158. Жекеше әріптес өзінің басқа мүлкінен оған пайдалануға берілген мүлікті жекешелейді және ол бойынша дербес есеп жүргізеді.
159. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін иеліктен шығаруға, оның мүлкін кепілге беруге, мақсатты тағайындалуын өзгертуге, Мемлекеттік әріптестің рұқсатынсыз қабырғаларды бұзуды немесе тұрғызуды, ғимараттың жоспарлануын өзгертуді қоса алғанда, мүлікке қандай да бір өзгерістер (ағымдық және күрделі жөндеуден басқа) енгізуге құқығы жоқ.
160. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігін тапсырады, ол келесі өлшемшарттарға сәйкес келуі тиіс:
1) кепілдік Құрылыс кепілдігінің аяқталу күнінен бастап, қабылдау актісіне сәйкес, МЖӘ объектісінің құнынан ___% мөлшерінде беріледі;
2) кепілдік Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімі өткен күннен бастап кері қайтарып алынады;
3) кепілдік Мемлекеттік әріптеске, Жекеше әріптес Дене шынықтыру және спорт саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) 10-қосымшада көрсетілген, көрсетілетін қызметтер сапасы индикаторларын және толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзған жағдайда, берілген Пайдалану кепілдігі бойынша талаптар қоюға мүмкіндік береді;
4) кепілдік инфляцияның жылдық ___% мөлшерлемесіне индекстеледі;
5) кепілдік жыл сайынғы индекстеуді есепке ала отырып, әр ___ (жазумен көрсету) жыл сайын және Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін беріледі;
6) кепілдік Дене шынықтыру және спорт саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) 11-қосымшада көрсетілген нысан бойынша рәсімделеді;
7) Пайдалану кепілдігінен айыппұлдар ұсталған жағдайда, Жекеше әріптес Пайдалану кепілдігінің сомасын ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде тиісті сомаға толтырады.
161. Көрсетілетін қызметтер сапасы индикаторларын және МЖӘ объектісін толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзғаны үшін Төлем мөлшерлері Дене шынықтыру және спорт саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) 10-қосымшаның ережелеріне сәйкес анықталады.

15. Эксплуатация объекта ГЧП
155. Частный партнер эксплуатирует Объект ГЧП исключительно для организации предоставления физкультурно-оздоровительных услуг для населения с возможностью извлечения прибыли в период действия Типового договора.
156. Объект ГЧП передается в эксплуатацию сроком на ___ (указать прописью) лет.
157. Частный партнер при эксплуатации объекта ГЧП самостоятельно и за свой счет:
1) обеспечивает техническое содержание и сохранность имущества;
2) осуществляет текущий ремонт имущества;
3) производит все платежи, связанные с эксплуатацией имущества;
4) осуществляет контроль за соблюдением противопожарных, санитарных и иных норм, установленных законодательством.
158. Частный партнер обособляет переданное ему в эксплуатацию имущество от другого своего имущества и ведет по нему самостоятельный учет.
159. Частный партнер не вправе отчуждать, передавать в залог, изменять целевое назначение Объекта ГЧП, без согласия Государственного партнера вносить какие-либо изменения в имущество (кроме текущего и капитального ремонта), включая снос или возведение стен, изменение планировки здания.
160. Частный партнер предоставляет Государственному партнеру Эксплуатационную гарантию, которая должна соответствовать следующим критериям:
1) гарантия выдается в размере __% от стоимости Объекта ГЧП согласно акту приемки с Даты завершения Строительной гарантии;
2) гарантия отзывается с Даты истечения срока действия Типового договора;
3) гарантия позволяет Государственному партнеру выдвигать требования по данной Эксплуатационной гарантии в случае нарушения Частным партнером индикаторов качества предоставляемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности, указанных в приложении 10 к Типовому договору;
4) гарантия индексируется на годовую ставку инфляции ___%;
5) гарантия предоставляется каждые ___ (указать прописью) лет с учетом ежегодной индексации и до Даты истечения срока действия Типового договора;
6) гарантия оформляется по форме, указанной в приложении 11 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс);
7) в случае удержания штрафов с Эксплуатационной гарантии сумма Эксплуатационной гарантии пополняется на соответствующую сумму Частным партнером в течение ___ (указать прописью) календарных дней;
161. Размеры оплаты за нарушения индикаторов качества оказываемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности Объекта ГЧП определяется в соответствии с положениями приложения 10 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс).

162. Көрсетілетін қызметтер сапасы индикаторларын және МЖӘ объектісін (дене шынықтыру-сауықтыру кешенін) толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзғаны үшін Төлем мөлшерлері Дене шынықтыру және спорт саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (дене шынықтыру-сауықтыру кешені) 10-қосымшаның ережелеріне сәйкес анықталады.
163. Жекеше әріптес Үлгілік шартқа және заңнамаға сәйкес, МЖӘ объектісінің толық пайдалану дайындығына және тәуліктің 24 сағаты ішінде, жылдың әрбір күні жауапты болады.
164. Жекеше әріптестің кінәсі бойынша, Жекеше әріптес Қызметтерді көрсету күнінен бастап Үлгілік шарттың айрықша талаптарын бұзған жағдайда:
1) Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады:
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (пайдаланудың рұқсат етілетін минималды мерзімін көрсету) жылы өткенге дейін бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді;
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (пайдаланудың рұқсат етілетін орта мерзімін көрсету) жылы кезеңінде бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді, ал Жекеше әріптеске ИШӨ сомасынан ___% мөлшерде өтемақы, Бұзу күніне Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске төленген, ИШӨ сомасын азайтқандағы мемлекет қабылдаған міндеттеме төленеді;
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (ИШӨ төлеу кезеңіндегі пайдаланудың рұқсат етілетін максималды мерзімін көрсету) жылы кезеңінде бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді, ал Жекеше әріптеске ИШӨ сомасынан ___% мөлшерде өтемақы, Бұзу күніне Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске төленген, ИШӨ сомасын азайтқандағы мемлекет қабылдаған міндеттеме төленеді;
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (ИШӨ төлегеннен кейін пайдаланудың рұқсат етілетін максималды мерзімін көрсету) жылы кезеңінде бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді;
2) Мемлекеттік әріптес осы тармақтың 1)-тармақшасында көрсетілген жағдайларда, Бұзу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде Жекеше әріптеске тиісті сомадағы өтемақы төлеуге міндеттенеді.
165 Мемлекеттік әріптестің кінәсі бойынша, Жекеше әріптес Қызметтерді көрсету күнінен бастап Үлгілік шарттың айрықша талаптарын бұзған жағдайда:
Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады:
осы тармаққа сәйкес бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Пайдалану кепілдігін қайтарады;
осы тармаққа сәйкес бұзған жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде, Жекеше әріптес алған сақтандыру төлемдерін шегергендегі, пайда NPV _________ теңгеге тең болған кезде ____ %-ға тең болатын, Жекеше әріптес салған капиталдың ішкі мөлшерлемесін қамтамасыз ететін пайда сомасын қоса алғанда, Жекеше әріптес МЖӘ объектісін салу бойынша жұмсаған және орындалған жұмыстар актісімен расталған капитал шығындарынан 100%-ға тең сомада өтемақы төлеуге міндеттенеді.
Егер қандай да бір талап еңсерілмейтін күш (форс-мажор) жағдаяттарымен байланысты орындалмаса:
кез келген Тарап Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын өзге Тарапқа хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұза алады;
осы тармаққа сәйкес бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Пайдалану кепілдігін қайтарады.

162. Размер оплаты за нарушения критериев полной эксплуатационной готовности Объекта ГЧП (физкультурно-оздоровительного комплекса) определяется в соответствии с положениями приложения 10 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере физической культуры и спорта (физкультурно-оздоровительный комплекс).
163. Частный партнер несет ответственность за полную эксплуатационную готовность Объекта ГЧП в соответствии с Типовым договором и законодательством в течение 24 часа в сутки, каждый день в году.
164. В случае нарушения Частным партнером Существенных условий Типового договора с Даты начала оказания Услуг по вине Частного партнера:
1) Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за __ (указать письменно) календарных дней до Даты расторжения:
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом до истечения ___ (указать минимальный допустимый срок эксплуатации) лет эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма Эксплуатационной гарантии;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом в период __ – __ (указать средний допустимый срок эксплуатации) лет, то Государственному партнеру оплачивается сумма Эксплуатационной гарантии, а Частному партнеру оплачивается компенсация в размере __% от суммы КИЗ, принятой государством обязательство, за минусом суммы КИЗ, выплаченной Государственным партнером Частному партнеру на Дату Расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом в период __ – __ (указать максимальный допустимый срок эксплуатации в период выплаты КИЗ) лет, то Государственному партнеру оплачивается сумма Эксплуатационной гарантии, а Частному партнеру оплачивается компенсация в размере __% от суммы КИЗ, принятой государством обязательство, за минусом суммы КИЗ, выплаченной Государственным партнером Частному партнеру на Дату Расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом в период _–_ (указать максимальный допустимый срок эксплуатации в период после выплаты КИЗ) лет эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма Эксплуатационной гарантии;
2) Государственный партнер в случаях, указанных в подпункте 1 настоящего пункта обязуется в течение __ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в соответствующей сумме.
165. В случае нарушения Частным партнером Существенных условий Типового договора с даты начала оказания Услуг по вине Государственного партнера:
Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за __ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения:
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Эксплуатационную гарантию;
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер обязуется в течение __ (указать письменно) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в сумме, равной 100% от суммы капитальных затрат, произведенных Частным партнером по строительству Объекта ГЧП и подтвержденных актами выполненных работ, включая сумму прибыли, которая обеспечивает внутреннюю ставку вложенного капитала Частным партнером, равную ___% при NPV (чистая приведенная стоимость) прибыли равной ____ тенге; за вычетом страховых выплат, полученных Частным партнером;
Если какое-либо условие не выполнено в связи с обстоятельствами непреодолимой силы (форс-мажор):
любая Сторона может расторгнуть Типовой договор, направив другой Стороне уведомление за __ (указать прописью) календарных дней до даты расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Эксплуатационную гарантию.

10) Шартпен және заңнамамен талап етілетін, жүзеге асырылатын қызмет бойынша ақпаратты және есептерді Мемлекеттік әріптеске ұсынуға;
11) Қызмет көрсету үшін кәсіби кадрлардың уақытылы жиналуын жүргізуге;
12) МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін жұмыскерлерді жалдауды жүзеге асыру кезінде өзге бірдей талаптар жағдайында жергілікті кадрларға артықшылық беруге;
13) МЖӘ объектісін салу және пайдалану кезінде міндетті түрде қазақстандық мердігерлік ұйымдарды, осындай мердігерлік ұйымдардың қызметтері мемлекеттік және/немесе халықаралық стандарттарға сәйкес келетін жағдайда тартуға;
14) МЖӘ объектісін салу және пайдалану кезінде міндетті түрде, егер олар мемлекеттік және/немесе халықаралық стандарттарға сәйкес келетін болса, Қазақстан Республикасында шығарылған жабдықтар мен материалдарды пайдалануға;
15) Қызметті тұтынушылардың және дене шынықтыру-сауықтыру кешені персоналының қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
16) Дене шынықтыру-сауықтыру кешенінде санитариялық нормалар мен қағидаларға сәйкес үй-жайлардың тазалығын және Қызметті тұтынушылардың болуының жайлылығын қамтамасыз етуге;
17) МЖӘ объектісін салу мен пайдалану кезінде сапа менеджментінің халықаралық стандарттарын енгізуді және оларды сақтауды қамтамасыз етуге;
18) МЖӘ объектісін салу кезінде тиімді, сапалы әдістер мен технологияларды таңдауға және пайдалануға;
19) салық заңнамасын, сондай-ақ еңбек және қоршаған ортаны қорғау саласындағы заңнаманы сақтауға;
20) МЖӘ объектісі пайдалануға енгізілген сәттен бастап Үлгілік шарттың әрекет етуі біткенге дейін әр ___ (кезеңділігін көрсету) жыл сайын ағымдық жөндеу жүргізуді қамтамасыз етуге;
21) МЖӘ объектісін пайдаланудың ___ (кезеңділігін көрсету) жылында күрделі жөндеу жүргізуді қамтамасыз етуге;
21) Үлгілік шартқа сәйкес кез келген Ақауларды және өзге де бұзушылықтарды уақытында жоюға;
23) Жер учаскесіне өзінің құқықтарын өзге тұлғаларға бермеуге, оның ішінде жалға бермеуге;
24) әзірленіп жатқан Жобалық-сметалық құжаттаманы немесе оның бөлігін Мемлекеттік әріптеспен келісусіз үшінші тұлғаларға бермеуге немесе өзге тәсілмен пайдаланбауға, сондай-ақ иеліктен айырмауға;
25) Үлгілік шартта қарастырылған сақтандырудың барлық түрлерін жүзеге асыруға;
26) көрсетілетін Қызметтерді есепке ала отырып, дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің жабдықпен толықтырылуын және оның уақытында жаңартылуын қамтамасыз етуге;
27) Заңнамаға сәйкес Қызметті тұтынушылардың жеке бас мәліметтерінің қорғалуын қамтамасыз етуге;
28) Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі біткеннен, оны мерзімінен бұрын бұзғаннан кейін және Үлгілік шартта қарастырылған өзге жағдайларда, белгіленген тәртіпте табиғи тозуды есепке ала отырып, МЖӘ объектісін жарамды техникалық күйінде және ол бойынша барлық қажетті құжаттаманы беруге;

10) предоставлять Государственному партнеру информацию по осуществляемой деятельности и отчеты, требуемые Типовым договором и законодательством;
11) произвести своевременный набор профессиональных кадров для оказания Услуг;
12) при осуществлении найма работников для строительства и эксплуатации Объекта ГЧП, при прочих равных условиях, отдавать предпочтение местным кадрам;
13) при строительстве и эксплуатации Объекта ГЧП в обязательном порядке привлекать казахстанские подрядные организации, при условии, что услуги таких подрядных организаций удовлетворяют государственным и/или международным стандартам;
14) при строительстве и эксплуатации Объекта ГЧП в обязательном порядке использовать оборудование и материалы, произведенные в Республике Казахстан, если они соответствуют государственным и/или международным стандартам;
15) обеспечить безопасность потребителей услуг и персонала физкультурно-оздоровительного комплекса
16) обеспечить чистоту помещений согласно санитарным нормам и правилам, а также комфорт пребывания потребителей услуг в физкультурно-оздоровительном комплексе;
17) обеспечить внедрение международных стандартов менеджмента качества и соблюдать их при строительстве и эксплуатации Объекта ГЧП;
18) выбрать и использовать эффективные, качественные методы и технологии при создании Объекта ГЧП;
19) соблюдать налоговое законодательство, а также законодательство в области труда и охраны окружающей среды;
20) обеспечить проведение текущего ремонта каждый __ (указать периодичность) год с момента ввода Объекта ГЧП в эксплуатацию до окончания действия Типового договора;
21) обеспечить проведение капитального ремонта на ___ (указать периодичность) год эксплуатации Объекта ГЧП;
22) своевременно устранять любые Дефекты и иные нарушения в соответствии с Типовым договором;
23) не передавать свои права на Земельный участок другим лицам, в том числе сдавать в аренду;
24) не передавать или иным способом использовать, а также отчуждать разрабатываемую проектно-сметную документацию (с привязкой к местности) или ее часть третьим лицам без согласования с Государственным партнером;
25) осуществлять все виды страхования, предусмотренные Типовым договором
26) обеспечить укомплектованность физкультурно-оздоровительного комплекса спортивным оборудованием с учетом оказываемых Услуг и его своевременное обновление;
27) обеспечить защиту персональных данных потребителей услуг в соответствии с законодательством.
28) по окончании срока действия Типового договора, его досрочного расторжения и в иных случаях, предусмотренных Типовым договором, в установленном порядке передать Объект ГЧП в исправном техническом состоянии с учетом естественного износа и всю необходимую документацию по нему Государственному партнеру;

2. МЖӘ объектісінің сипаттамасы (үй-жайлардың экспликациясын көрсету)
Атауы
Ауданы
Бірінші қабат
1
2
3
...
n
Екінші қабат
1
2
3
...
n
n қабат
1
2
3
...
n
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Дене шынықтыру және спорт
саласындағы Үлгілік МЖӘ
шартына
(дене шынықтыру-сауықтыру кешені)
2-қосымша
Нысан
МЖӘ жобасын жүзеге асыру кестесі
Жобаны қаржылық жабу
Шарт жасағаннан кейін ___ ай
МЖӘ объектісін салу кезеңі
20__–20__ ( ___ ай);
Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін пайдалану кезеңі
20__ – 20__ жж. ( ___ жыл)
МЖӘ объектісін Үлгілік шартта белгіленген техникалық-экономикалық көрсеткіштерге дейін жеткізу мерзімдері
қаржылық жабу сәтінен ___ айдан кешіктірмей
Қызметтерді іске асырудың басталу мерзімдері
МЖӘ объектісін пайдалануға енгізу сәтінен ___ айдан кешіктірмей
Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі
___ жыл.
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Дене шынықтыру және спорт
саласындағы Үлгілік МЖӘ
шартына
(дене шынықтыру-сауықтыру кешені)
3-қосымша
Нысан
Қаржы-экономикалық жоспар
Дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің жұмыс істеуі үшін барлығы __ жұмыскер тартылатын болады.
1. Дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің қызметкерлерінің штаттық саны
Лауазымның атауы
Саны, адам
Директор
Бухгалтер
Әдіскер
Кезекші әкімші
Баскетбол бойынша жаттықтырушы
Волейбол бойынша жаттықтырушы
Үстел теннисі бойынша жаттықтырушы
Жекпе-жектер бойынша жаттықтырушы
Жаттығу залына жаттықтырушы
Дәрігер
Жұмысшы
Тіркеу бөліміне хатшы
Күзетші
Тазалаушы
Кассир
Аула сыпырушы
Барлығы
Жобамен Жекеше әріптестің МЖӘ жобасының бүкіл кезеңіне жобаны салу және пайдалану кезеңдерінде басқару үшін ___ адам санымен (лауазымдарын көрсету) басқарушы компанияны тартуы жоспарланады.
2. МЖӘ жобасын іске асырудың қаржы-экономикалық көрсеткіштері
№ рс
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлік
Саны
1
МЖӘ объектісінің құны
1.1
Құрылыс құны
Құрылыс-монтаждау жұмыстары
Жабдық
Өзге шығыстар
1.2

2. Описание Объекта ГЧП (указать экспликацию помещений)
№ п/п
Наименование
Площадь м2
Этаж 1
1
2
3
...
n
Этаж 2
1
2
3
...
n
Этаж n
1
2
3
...
n
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 2
к Типовому договору проекта
государственно-частного
партнерства в сфере физической
культуры и спорта
(физкультурно-оздоровительный комплекс)
Форма
График осуществления проекта ГЧП
Финансовое закрытие проекта
___ месяца после заключения Типового договора
Период строительства объекта ГЧП
20__-20__гг. (___ месяцев)
Период эксплуатации объекта Частным партнером
20__-20__гг. (___ лет)
Сроки доведения Объекта ГЧП до установленных Типовым договором технико-экономических показателей
не позднее ___ месяцев с момента финансового закрытия
Сроки начала реализации Услуг
не позднее ___ месяцев с момента введения объекта ГЧП в эксплуатацию
Срок действия Типового договора
___ лет.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 3
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере физической
культуры и спорта
(физкультурно-оздоровительный комплекс)
Форма
Финансово-экономический план
Всего для функционирования физкультурно-оздоровительного комплекса будет привлечено __ работников.
1. Количество штатных единиц для физкультурно-оздоровительного комплекса, человек
Наименование позиции
Количество человек
Директор
Бухгалтер
Методист
Дежурный администратор
Тренер по __________
Тренер по __________
Тренер по __________
Тренер по __________
Тренер по __________
Врач
Разнорабочий
Секретарь в регистратуру
Охранник
Уборщик
Кассир
Дворник
Всего
Проектом планируется создание Частным партнером управляющей компании на весь период Проекта ГЧП для управления проектом на этапах строительства и эксплуатации в количестве ___ человек (указать должности).
2. Финансово-экономические показатели реализации Проекта ГЧП
№ п/п
Наименование показателей
Единица измерения
Количество
1
Стоимость Объекта ГЧП
1.1
Стоимость строительства
Строительно-монтажные работы
Оборудование
Прочие расходы
1.2
Расходы на:

1) қарапайым;
2) дисконтталған.
2.6
Қарыз тарту мерзімі
2.7
Жекеше әріптестің кіріс көздері
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.8
Жекеше әріптестің шығыс түрлері
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.9
Түрлері бойынша көрсетілетін қызметтерге тариф:
1) __________
2) __________
3) __________
n
* барлық шығыстар МЖӘ объектісін салу (құрылысы) кезеңіне қабылданады
Ескерту:
сыйақылар мен негізгі қарыз төлемдерінің басталуы Үлгілік шартқа 12-қосымшада көрсетілген кестеге сәйкес, мемлекеттің инвестициялық шығындар өтемақысын төлеуінің басталуымен тұспа-тұс келеді;
Дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің жүктемелілігі ___ %-ды құрайды.
Үшінші тараптан кірістер Жекеше әріптес Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі ішінде қаржыландыру көздеріне қарамастан алынуы мүмкін барлық әлеуетті кірістерден тұрады.
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Дене шынықтыру және спорт
саласындағы Үлгілік МЖӘ
шартына
(дене шынықтыру-сауықтыру кешені)
4-қосымша
Нысан
Алғашқы кепілдік
____________________                              "___"_____________ 20__ ж.
(елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету)
Кепіл: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (ұйымды көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Жекеше әріптес: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (атауын көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес:       __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін "__________________" мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптес арасында 20__ жылдың "___" _______ "_______________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына ___ келуге арналған дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу және пайдалану" жобасы бойынша барлық өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып __________ (жазумен көрсету) теңге сомасына 20__ жылдың "___" _______ дейінгі мерзімге жасалған № _____ Үлгілік шартты (бұдан әрі – Үлгілік шарт);
Кепіл мен Жекеше әріптес арасында Алғашқы кепілдікті беру туралы 20__ жылдың "___" _______ жасалған Үлгілік шартты
назарға ала отырып:

1) простой;
2) дисконтированный
2.6
Срок привлечения займа
2.7
Источники доходов Частного партнера:
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.8
Виды расходов Частного партнера:
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.9
Тариф на оказываемые услуги по видам:
1) __________
2) __________
3) __________
n
* все расходы принимаются за период создания (строительства) Объекта ГЧП
Примечание:
начало выплат вознаграждений и основного долга совпадает с началом выплат государством компенсации инвестиционных затрат в соответствии с графиком указанным в приложении 12 к Типовому договору;
Загруженность физкультурно-оздоровительного комплекса составляет ___ % в первый год эксплуатации, ___% во второй год эксплуатации и ___% последующие __ лет эксплуатации.
Доходы от третьей стороны включают в себя все потенциальные доходы, которые могут быть получены Частным партнером в течение срока действия Типового договора независимо от источников финансирования.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 4
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере физической
культуры и спорта
(физкультурно-оздоровительный комплекс)
Форма
Первая гарантия
______________________________                         "___" __________ 20__ год
(указать наименование и местонахождение населенного пункта)
Гарант: __________ (указать организацию), в лице __________ действующего (-ей) на
основании _________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: ___________,
Частный партнер: ___________________ (указать наименование), в лице __________
действующего (-ей) на основании _________ юридический адрес: __________, банковские
реквизиты: ___________,
Государственный партнер: государственное учреждение "___________________" в лице
____________, действующего (-ей) на основании _________, юридический адрес:
__________, банковские реквизиты: ___________,
Принимая во внимание:
заключенный между Государственным партнером и Частным партнером Типовой договор по проекту "Строительство и эксплуатация физкультурно-оздоровительного комплекса на ___ человек в смену в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)" от "___" _______ 20__ года № ___, с учетом всех изменений и дополнений (далее – Типовой договор), на сумму __________ (указать прописью) тенге, сроком до "___" _______ 20__ года;
заключенный между "финансовой организацией" и Частным партнером Типовой договор о предоставлении Первой гарантии от "___" ____ 20__ года № ___:

4. Ақаулық ұпайлар – Ақаулар немесе өзге де бұзушылықтар болған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске есептейтін айыппұл ұпайлары.
5. Ақы – Заңнамаға сәйкес Тұтынушы үшін мемлекет төлейтін жағдайларды қоспағанда, Қызметті тұтынушылар МЖӘ объектісін пайдалану кезеңінде Жекеше әріптес көрсететін Қызметтерді тұтынғаны үшін төлейтін ақшалай сома.
6. Алғашқы кепілдік – Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Үлгілік шарттың 5-тарауының талаптарына сәйкес, Үлгілік шартты мемлекеттік тіркеу сәтінен бастап ұсынатын кепілдік.
7. Алдын ала талаптар – Үлгілік шарттың 6-тарауында көрсетілген талаптар.
8. Археологиялық олжалар – Жер учаскелерінде табылған, қазылып алынатын және көне заман ескерткіштері.
9. Баланс ұстаушы – балансына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік меншікке қабылдауға жататын МЖӘ объектісін бекіту болжанатын мемлекеттік заңды тұлға.
10. Бас мердігер – Жекеше әріптес құрылыс мердігерлік шартының негізінде тартатын, ауысымына _ келуге арналған емхананы "кілтке дейінгі" тікелей салуды қамтамасыз ететін, сондай-ақ жобаны жұмысшылармен, қызметшілермен және инженерлік-техникалық жұмыскерлермен, арнайы және құрылыс техникасымен, объектілердің үздіксіз салынуын қамтамасыз ететін құрылыс компаниясы, олардың сапасы үшін жауапты болады. Одан бөлек, Бас мердігер салынатын объектінің қалыпты жұмыс істеуі үшін, құны мердігер жұмысының құны аясында қарастырылатын, қажетті жабдықтың жеткізілуін, монтажын ұйымдастырады.
11. Бұзу күні – бұзу туралы хабарлама алғаннан кейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күннен кейін келетін күн.
12. Денсаулық сақтау саласындағы МЖӘ Үлгілік шарты (емхана) (бұдан әрі – Үлгілік шарт) – Үлгілік шартта көрсетілген және Үлгілік шарттың ажырағысыз бөліктері болып табылатын, Тараптар қол қойған, оған барлық қосымшаларды (егер бар болса, құжаттарды да) қоса алғанда осы Шарт.
13. Емхана аумағындағы қосымша қызметтер - Жекеше әріптеспен салынған емханада науқастардың жайлылығы үшін ғимараттардың жұмыс істеуін және өзге де қызметтерді қамтамасыз ету бойынша жасалған жалдау Үлгілік шарттарының негізінде жеке тұлғалармен және/немесе жеке кәсіпкерлермен және/немесе заңды тұлғалармен көрсетілетін қызметтер.
14. Еңсерілмейтін күш жағдаяттары (форс-мажор) – Үлгілік шартқа қатысатын тараптардың еркіне бағынбайтын, болжап болмайтын, бірақ Шарттық міндеттемелерді орындаудың мүмкін еместігіне алып келетін оқиғалар.

4. Дефектные очки – штрафные очки, начисляемые Государственным партнером Частному партнеру в случае Дефектов или иного нарушения.
5. Плата – денежная сумма, уплачиваемая потребителями услуг за пользование Услугами, предоставляемыми Частным партнером в период эксплуатации Объекта ГЧП, за исключением случаев, когда за потребителя оплачивает государство, согласно законодательству.
6. Первая гарантия – гарантия, предоставляемая Частным партнером Государственному партнеру с момента государственной регистрации Типового договора, в соответствии с требованиями раздела 5 Типового договора.
7. Предварительные условия – предварительные условия, указанные в разделе 6 Типового договора.
8. Археологические находки – ископаемые и памятники древности, которые обнаружены на Земельном участке.
9. Балансодержатель – государственное юридическое лицо, на баланс которого предполагается закрепление объекта ГЧП, подлежащего приему в государственную собственность в порядке, установленном законодательством.
10. Генеральный подрядчик – строительная компания, привлекаемая Частным партнером на основании договора строительного подряда и обеспечивающая непосредственное строительство поликлиники на _ посещений в смену "под ключ", также обеспечивающая проект рабочими, служащими и инженерно-техническими работниками, специальной и строительной техникой, бесперебойным строительством объекта, несет ответственность за их качество. Кроме того, Генеральный подрядчик организовывает поставку и монтаж оборудования, необходимого для нормального функционирования создаваемого объекта, стоимость которого предусматривается в рамках стоимости работ подрядчика.
11. Дата расторжения – дата, наступающая после ___ (указать прописью) календарных дней после получения уведомления о расторжении.
12. Типовой договор ГЧП в сфере здравоохранения (поликлиника) – настоящий Типовой договор, включая все подписанные Сторонами приложения к нему (и документы к ним, если таковые имеются), указанные в Типовом договоре и являющиеся неотъемлемыми частями Типового договора (далее – Типовой договор).
13. Дополнительные услуги на территории поликлиники – услуги, оказываемые физическими лицами и/или индивидуальными предпринимателями и/или юридическими лицами, на основании договоров аренды заключаемых с Частным партнером по обеспечению функционирования помещений и других услуг в построенной поликлинике для комфортного посещения пациентов.
14. Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажор) – непредсказуемые события, не зависящие от воли сторон, участвующих в Типовом договоре, но ведущие к невозможности исполнения договорных обязательств.

65. Үлгілік шарт бойынша құқықты беруге бағытталған мәмілелер бойынша құқықтар мен міндеттерге Қазақстан Республикасының құқығы қолданылады.
66. Жекеше әріптес Қазақстан Республикасы қоршаған ортаны қорғау саласында қабылдаған халықаралық міндеттемелерді орындау міндеттемесін өзіне алады.
67. Егер олар Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық Үлгілік шарттарға қайшы келмесе, заңнаманың нормалары қолданылады.
3. Үлгілік шарттың нысанасы және МЖӘ объектісі
68. Үлгілік шарттың нысанасы Тараптардың МЖӘ жобасын іске асыру кезіндегі халыққа жоғары сапалы меициналық қызмет көрсету проблемаларын кешенді шешу мақсатында, сондай-ақ ауысымына ___ келуге арналған бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету мекемелерінің жүктемесін азайту үшін МЖӘ объектісін салуға және пайдалануға бағытталған Тараптардың қарым-қатынастарын реттеу болып табылады.
69. Жекеше әріптес __________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауысымына ___ келуге арналған емхананы салуды жүзеге асырады, салғаннан кейін оны мемлекеттік меншікке тапсырады және пайда алу мүмкіндігімен иелену және пайдалану құқығы негізінде оны пайдалануды жүзеге асырады, ал Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптестің пайдасына Үлгілік шартта қарастырылған мемлекеттік міндеттемелерді өзіне қабылдайды.
70. МЖӘ объектісінің сипаттамасы, салынатын МЖӘ объектісінің қуаты, құрылымы және техникалық көрсеткіштері Денсаулық сақтау саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (емхана) 1-қосымшада көрсетілген.
71. Мемлекеттік әріптес Үлгілік шартты жасау сәтіне, Үлгілік шартқа сәйкес меншік құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың негізінде иелену және пайдалану құқығы Жекеше әріптеске берілетін, МЖӘ объектісін салу көзделетін Жер учаскесінің меншік иесі екендігіне кепілдік береді (меншік құқығын куәландыратын құжаттардың көшірмелері және/немесе түпнұсқалары қоса беріледі).
72. Мемлекеттік әріптес мүддесін қорғайтын уәкілетті мемлекеттік органдар туралы мәліметтер:
"__________" мемлекеттік мекемесі
Заңды мекен-жайы: __________
Телефон _________
Пошталық мекен-жайы _________
73. МЖӘ жобасын жүзеге асыру кестесі Денсаулық сақтау саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (емхана) 2-қосымшада көрсетілген.
74. МЖӘ жобасын іске асырудың қаржы-экономикалық жоспары Денсаулық сақтау саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (емхана) 3-қосымшада келтірілген.
75. Жекеше әріптес кірістер алу мақсатында бюджет қаражаттарының, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қаражаттары және заңнамаға қайшы келмейтін өзге де көздер есебінен халыққа медициналық және медициналық емес Қызметтерді көрсетеді. Үлгілік шартқа 3-қосымшада көрсетілген.

65. К правам и обязанностям по сделкам, направленным на передачу права по Типовому договору, применяется право Республики Казахстан.
66. Частный партнер принимает на себя обязательство соблюдать принятые Республикой Казахстан международные обязательства в области охраны окружающей среды.
67. Нормы законодательства Республики Казахстан применяются, если они не противоречат международным договорам, участником которых является Республика Казахстан.
3. Предмет Типового договора и Объект ГЧП
68. Предметом Типового договора является урегулирование отношений Сторон при осуществлении Сторонами деятельности, направленной на строительство и эксплуатацию Объекта ГЧП с целью комплексного решения проблем оказания населению высококачественной медицинской помощи, а также для снижения загруженности функционирующих учреждений первичной медико-санитарной помощи на ___ посещений в смену.
69. Частный партнер осуществляет строительство поликлиники на ___ посещений в смену в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), передает его в государственную собственность и осуществляет ее эксплуатацию на основе права владения и пользования с возможностью получения прибыли им, а Государственный партнер принимает на себя в пользу Частного партнера государственные обязательства, предусмотренные в Типовом договоре.
70. Описание Объекта ГЧП, мощность, структура и технические показатели создаваемого Объекта ГЧП указаны в приложении 1 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере здравоохранения (поликлиника).
71. Государственный партнер гарантирует, что на момент заключения настоящего Типового договора на основании документов о государственной регистрации прав собственности он является собственником земельного участка, на котором предполагается строительство Объекта ГЧП, права владения и пользования которым передаются Частному партнеру в соответствии с Типовым договором (копии и/или оригиналы документов, удостоверяющих право собственности, прилагаются).
72. Сведения об уполномоченных государственных органах, представляющих интересы Государственного партнера:
Государственное учреждение "__________"
Юридический адрес: __________
Телефон __________
Почтовый адрес __________.
73. График осуществления Проекта ГЧП указан в приложении 2 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере здравоохранения (поликлиника).
74. Форма финансово-экономического плана реализации Проекта ГЧП указана в приложении 3 к Типовому договору (далее – Приложение 3).
75. Частный партнер в целях получения дохода оказывает населению медицинские и немедицинские Услуги, за счет бюджетных средств, средств фонда социального медицинского страхования и иных источников, не противоречащих законодательству Республики Казахстан. Указаны в приложении 3 к Типовому договору.

76. Медициналық емес Қызметтерді жүзеге асыру аясында Жекеше әріптес салынған емхананың жалға алынған ғимараттарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету бойынша қосымша қызметтерді көрсететін жеке және заңды тұлғалармен ғимараттарды жалға алу Үлгілік шарттарын жасайтын болады.
77. Ақылы медициналық Қызметтер Қызметтерді тұтынушылардың қаражаттарының есебінен төленетін болады.
78. Үлгілік шарттан туындайтын немесе Үлгілік шартқа сәйкес ұсынылған Жекеше әріптестің барлық құқықтары, өкілеттіктері мен міндеттері Үлгілік шарттың қолданылу кезеңі ішінде Жекеше әріптес үшін айрықша болып табылады және Мемлекеттік әріптес Үлгілік шарт бойынша Жекеше әріптестің осы құқықтары мен міндеттемелерінің ешбіреуін Үлгілік шарттың қолданылу кезеңі ішінде Жекеше әріптестің жазбаша келісімінсіз кез келген өзге тұлғаға бермеуге міндеттенеді.
4. Үлгілік шарттың айтарлықтай талаптары
79. Үлгілік шарттың айтарлықтай талаптары:
1) МЖӘ объектісінің саны және орналасқан орны;
2) уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіге сәйкес МЖӘ жобасы бойынша жер учаскесінің ауданы;
3) МЖӘ объектісінің қуаты – ауысымына ___ келу;
4) Үлгілік шарттың ережелеріне сәйкес Қызметтерді көрсету сапасы;
5) Үлгілік шарттың ережелеріне сәйкес шығындарды өтеу көздері және мемлекеттік қолдау шаралары (керегін көрсету) болып табылады.
80. Үлгілік шарттың айтарлықтай талаптары өзгертуге жатпайды.
5. Алғашқы кепілдік
81. Жекеше әріптес Тіркеу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) банктік күн ішінде Мемлекеттік әріптеске Алғашқы кепілдікті беруге міндетті. Алғашқы кепілдік Денсаулық сақтау саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (емхана) 4-қосымшада көрсетілген нысан бойынша рәсімделеді.
82. Алғашқы кепілдік мынадай өлшемшарттарға сәйкес келуі тиіс:
1) кепілдік Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсты өткізу аясында Конкурс жеңімпазымен тапсырылған Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету сомасына тең сомада Үлгілік шарт бойынша болжанатын инвестициялардың оннан бір пайызы мөлшерінде берілуі тиіс;
2) кепілдік Тіркеу күнінен бастап Құрылыс кепілдігін беру күніне дейін Жекеше әріптестің Үлгілік шарттың 84-тармағында көрсетілген Үлгілік шарттың Алдын-ала талаптарын кез келген бұзуы жағдайында, Мемлекеттік әріптеске берілген Алғашқы кепілдік бойынша талаптарды қоюға мүмкіндік беруі тиіс;
3) кепілдік Үлгілік шарттың 84-тармағына сәйкес, күндердің қайсысының ерте келуіне байланысты Құрылыс кепілдігінің берілу күні немесе Үлгілік шартты бұзу күні кері қайтарылып алынуы тиіс;

76. В рамках осуществления немедицинских Услуг Частным партнером будут заключаться договора аренды помещений с физическими и юридическими лицами, оказывающими дополнительные услуги по обеспечению функционирования арендных помещений в построенной поликлинике.
77. Платные медицинские Услуги будут оплачиваться за счет средств потребителей.
78. Все права, полномочия и обязанности Частного партнера, вытекающие из Типового договора или предоставленные согласно Типовому договору, являются исключительными для Частного партнера на протяжении действия Типового договора, и Государственный партнер обязуется не предоставлять в период действия Типового договора данные права или обязательства Частного партнера по настоящему Договору любому иному лицу без письменного согласия Частного партнера.
4. Существенные условия Типового договора
79. Существенными условиями настоящего Типового договора являются:
1) количество и месторасположение Объекта ГЧП;
2) площадь земельного участка по Проекту ГЧП согласно акту на право временного безвозмездного землепользования;
3) мощность Объекта ГЧП – ___ посещений в смену;
4) качество оказания Услуг в соответствии с положениями Типового договора;
5) источники возмещения затрат и меры государственной поддержки в соответствии с положениями Типового договора (указать нужное).
80. Существенные условия настоящего Типового договора не подлежат изменению.
5. Первая гарантия
81. В течение ___ (указать прописью) банковских дней с Даты регистрации Частный партнер обязан предоставить Государственному партнеру Первую гарантию. Первая гарантия оформляется по форме, указанной в приложении 4 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере здравоохранения (поликлиника).
82. Первая гарантия должна соответствовать следующим критериям:
1) гарантия должна быть выдана в сумме, равной сумме обеспечения конкурсной заявки, предоставленного Победителем конкурса в рамках проведения конкурса по выбору частного партнера в размере одной десятой процента от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору;
2) гарантия должна позволять Государственному партнеру выдвигать требования по данной Первой гарантии в случае любого нарушения Частным партнером Предварительных условий Типового договора, указанных в пункте 84 Типового договора, начиная с Даты регистрации до даты выдачи Строительной гарантии;
3) гарантия должна быть отозвана в день выдачи Строительной гарантии или в Дату расторжения Типового договора в соответствии с пунктом 84 Типового договора в зависимости от того, какая из дат наступила раньше;

156. Жекеше әріптес тапсыру күнінен бастап МЖӘ объектісін иелену және пайдалану құқығын жоғалтады.
15. МЖӘ объектісін пайдалану
157. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін бюджет қаражаттарының, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қаражаттары және заңнамаға қайшы келмейтін өзге де көздер есебінен пайда алу мүмкіндігімен, ___________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) халқына медициналық көмек көрсету бойынша Қызметтерді ұйымдастыру үшін ғана пайдаланады.
158. МЖӘ объектісі ___ (жазумен көрсету) жыл мерзімге пайдалануға беріледі.
159. Жекеше әріптес пайдалану кезінде дербес және өз есебінен:
1) мүліктің техникалық құрамын және сақталуын қамтамасыз етеді;
2) мүлікті ағымдық жөндеуді жүзеге асырады;
3) мүлікті пайдаланумен байланысты барлық төлемдерді жүргізеді;
4) Заңнамада белгіленген өртке қарсы, санитариялық және өзге де нормалардың сақталуын бақылауды жүзеге асырады.
160. Жекеше әріптес өзінің басқа мүлкінен оған пайдалануға берілген мүлікті жекешелейді және ол бойынша дербес есеп жүргізеді.
161. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін иеліктен шығаруға, оның мүлкін кепілге беруге, мақсатты тағайындалуын өзгертуге, Мемлекеттік әріптестің рұқсатынсыз қабырғаларды бұзуды немесе тұрғызуды, ғимараттың жоспарлануын өзгертуді қоса алғанда, мүлікке қандай да бір өзгерістер (ағымдық және күрделі жөндеуден басқа) енгізуге құқығы жоқ.
162. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігін тапсырады, ол келесі өлшемшарттарға сәйкес келуі тиіс:
1) кепілдік Құрылыс кепілдігінің аяқталу күнінен бастап, қабылдау актісіне сәйкес, МЖӘ объектісінің құнынан ___% мөлшерінде беріледі;
2) кепілдік Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімі өткен күннен бастап кері қайтарып алынады;
3) кепілдік Мемлекеттік әріптеске, Жекеше әріптес Денсаулық сақтау саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (емхана) 10-қосымшада көрсетілген, көрсетілетін қызметтер сапасы индикаторларын және толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзған жағдайда, берілген Пайдалану кепілдігі бойынша талаптар қоюға мүмкіндік береді;
4) кепілдік инфляцияның жылдық ___% мөлшерлемесіне индекстеледі;
5) кепілдік жыл сайынғы индекстеуді есепке ала отырып, әр ___ (жазумен көрсету) жыл сайын және Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін беріледі;
6) кепілдік Денсаулық сақтау саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (емхана) 11-қосымшада көрсетілген нысан бойынша рәсімделеді;
7) Пайдалану кепілдігінен айыппұлдар ұсталған жағдайда, Жекеше әріптес Пайдалану кепілдігінің сомасын ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде тиісті сомаға толтырады.

156. Начиная с даты передачи, Частный партнер утрачивает право владения и пользования Объектом ГЧП.
15. Эксплуатация Объекта ГЧП
157. Частный партнер эксплуатирует Объект ГЧП исключительно для организации Услуг по оказанию медицинской помощи для населения _______________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), с возможностью получения дохода за счет бюджетных средств, средств фонда социального медицинского страхования и иных источников, не противоречащих законодательству.
158. Объект ГЧП передается в эксплуатацию сроком на ___ (указать прописью) лет.
159. Частный партнер при эксплуатации Объекта ГЧП самостоятельно и за свой счет:
1) обеспечивает техническое содержание и сохранность имущества;
2) осуществляет текущий ремонт имущества;
3) производит все платежи, связанные с эксплуатацией имущества;
4) осуществляет контроль за соблюдением противопожарных, санитарных и иных норм, установленных законодательством.
160. Частный партнер обособляет переданное ему в эксплуатацию имущество от другого своего имущества и ведет по нему самостоятельный учет.
161. Частный партнер не вправе отчуждать, передавать в залог, изменять целевое назначение Объекта ГЧП, без согласия Государственного партнера вносить какие-либо изменения в имущество (кроме текущего и капитального ремонта), включая снос или возведение стен, изменение планировки здания.
162. Частный партнер предоставляет Государственному партнеру Эксплуатационную гарантию, которая должна соответствовать следующим критериям:
1) гарантия выдается в размере ___% от стоимости Объекта ГЧП согласно акту приемки с Даты завершения Строительной гарантии;
2) гарантия отзывается с Даты истечения срока действия Типового договора;
3) гарантия позволяет Государственному партнеру выдвигать требования по данной Эксплуатационной гарантии в случае нарушения Частным партнером индикаторов качества предоставляемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности, указанных в приложении 10 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере здравоохранения (поликлиника);
4) гарантия индексируется на годовую ставку инфляции ___%;
5) гарантия предоставляется каждые ___ (указать прописью) лет с учетом ежегодной индексации и до Даты истечения срока действия Типового договора;
6) гарантия оформляется по форме, указанной в приложении 11 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере здравоохранения (поликлиника);
7) в случае удержания штрафов с Эксплуатационной гарантии сумма Эксплуатационной гарантии пополняется на соответствующую сумму Частным партнером в течение ___ (указать прописью) календарных дней.

163. Көрсетілетін қызметтер сапасы индикаторларын және МЖӘ объектісін толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзғаны үшін Төлем мөлшерлері Денсаулық сақтау саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (емхана) 10-қосымшаның ережелеріне сәйкес анықталады.
164. Жекеше әріптес Үлгілік шартқа және заңнамаға сәйкес, МЖӘ объектісінің толық пайдалану дайындығына және тәуліктің 24 сағаты ішінде, жылдың әрбір күні жауапты болады.
165. Жекеше әріптестің кінәсі бойынша, Жекеше әріптес Қызметтерді көрсету күнінен бастап Үлгілік шарттың айрықша талаптарын бұзған жағдайда:
1) Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады:
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (пайдаланудың рұқсат етілетін минималды мерзімін көрсету) жылы өткенге дейін бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді;
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (пайдаланудың рұқсат етілетін орта мерзімін көрсету) жылы кезеңінде бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді, ал Жекеше әріптеске ИШӨ сомасынан ___% мөлшерде өтемақы, Бұзу күніне Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске төленген, ИШӨ сомасын азайтқандағы мемлекет қабылдаған міндеттеме төленеді;
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (ИШӨ төлеу кезеңіндегі пайдаланудың рұқсат етілетін максималды мерзімін көрсету) жылы кезеңінде бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді, ал Жекеше әріптеске ИШӨ сомасынан ___% мөлшерде өтемақы, Бұзу күніне Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске төленген, ИШӨ сомасын азайтқандағы мемлекет қабылдаған міндеттеме төленеді;
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (ИШӨ төлегеннен кейін пайдаланудың рұқсат етілетін максималды мерзімін көрсету) жылы кезеңінде бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді;
2) Мемлекеттік әріптес осы тармақтың 1)-тармақшасында көрсетілген жағдайларда, Бұзу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде Жекеше әріптеске тиісті сомадағы өтемақы төлеуге міндеттенеді.
166. Мемлекеттік әріптестің кінәсі бойынша, Жекеше әріптес Қызметтерді көрсету күнінен бастап Үлгілік шарттың айрықша талаптарын бұзған жағдайда:
Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады:
осы тармаққа сәйкес бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Пайдалану кепілдігін қайтарады;
осы тармаққа сәйкес бұзған жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде, Жекеше әріптес алған сақтандыру төлемдерін шегергендегі, пайда NPV _________ теңгеге тең болған кезде ____ %-ға тең болатын, Жекеше әріптес салған капиталдың ішкі мөлшерлемесін қамтамасыз ететін пайда сомасын қоса алғанда, Жекеше әріптес МЖӘ объектісін салу бойынша жұмсаған және орындалған жұмыстар актісімен расталған капитал шығындарынан 100%-ға тең сомада өтемақы төлеуге міндеттенеді.

163. Размеры оплаты за нарушения индикаторов качества оказываемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности Объекта ГЧП (здания поликлиники) определяется в соответствии с приложением 10 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере здравоохранения (поликлиника).
164. Частный партнер несет ответственность за полную эксплуатационную готовность Объекта ГЧП в соответствии с Типовым договором и законодательством в течение 24 часов в сутки, каждый день в году.
165. В случае нарушения Частным партнером существенных условий Типового договора с Даты начала оказания Услуг по вине Частного партнера:
1) Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения:
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом до истечения ___ (указать минимальный допустимый срок эксплуатации) лет эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма Эксплуатационной гарантии;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом в период ___ (указать средний допустимый срок эксплуатации) лет эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма Эксплуатационной гарантии, а Частному партнеру оплачивается компенсация в размере ___% от суммы КИЗ, принятой государством обязательство, за минусом суммы КИЗ, выплаченной Государственным партнером Частному партнеру на Дату расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом в период ___ (указать максимальный допустимый срок эксплуатации в период выплаты КИЗ) лет эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма Эксплуатационной гарантии, а Частному партнеру оплачивается компенсация в размере ___% от суммы КИЗ, принятой государством обязательство, за минусом суммы КИЗ, выплаченной Государственным партнером Частному партнеру на Дату Расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом в период ___ (указать максимальный допустимый срок эксплуатации после выплаты КИЗ) лет эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма Эксплуатационной гарантии;
2) Государственный партнер в случаях указанных в подпункте 1 настоящего пункта обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в соответствующей сумме.
166. В случае нарушения Частным партнером существенных условий Типового договора с Даты начала оказания Услуг по вине Государственного партнера:
Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения:
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Эксплуатационную гарантию;
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в сумме, равной 100% от суммы капитальных затрат, произведенных Частным партнером по строительству Объекта ГЧП и подтвержденных актами выполненных работ, включая сумму прибыли, которая обеспечивает внутреннюю ставку вложенного капитала Частным партнером, равную ___ % при NPV (чистая приведенная стоимость) прибыли равной ___ тенге за вычетом страховых выплат, полученных Частным партнером.

2. МЖӘ объектісінің сипаттамасы (үй-жайлардың экспликациясын көрсету)
п/п
Атауы
Өлшем бірлік
Ауданы
1 қабат
1
2
3
n
2 қабат
1
2
3
n
N қабат
1
2
3
n
Тараптардың қолдары
______________________________                   ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                          Жекеше әріптестің атынан
Денсаулық сақтау саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(емхана)
2-қосымша
Нысан
МЖӘ жобасын жүзеге асыру кестесі
Жобаны қаржылық жабу
Шарт жасағаннан кейін ___ ай
МЖӘ объектісін салу кезеңі
20__–20__ ( ___ ай);
Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін пайдалану кезеңі
20__ – 20__ жж. ( ___ жыл)
МЖӘ объектісін Үлгілік шартта белгіленген техникалық-экономикалық көрсеткіштерге дейін жеткізу мерзімдері
қаржылық жабу сәтінен ___ айдан кешіктірмей
Қызметтерді іске асырудың басталу мерзімдері
МЖӘ объектісін пайдалануға енгізу сәтінен ___ айдан кешіктірмей
Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі
___ жыл.
Тараптардың қолдары
______________________________                   ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                          Жекеше әріптестің атынан
Денсаулық сақтау саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(емхана)
3-қосымша
Нысан
Қаржы-экономикалық жоспар
"Денсаулық сақтау ұйымдарының үлгі штаттары мен штат нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 15 сәуірде N 6173 болып енгізіген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 7 сәуірдегі № 238 Бұйрығына және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 284 Бұйрығына сәйкес денсаулық сақтау ұйымдары желілерінің мемлекеттік нормативі бойынша __________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) орналасқан ауысымына ___ келуге арналған емханада ___ күндік жұмыс аптасында ___ жұмыскер тартылған.
1. МЖӘ жобасы бойынша штаттық бірліктер
Емхананың штаттық кестесі
Саны
Әкімшілік басқару персоналы
Бас дәрігер
Емдеу-профилактикалау жұмысы жөніндегі бас дәрігердің орынбасары
Сарапшы дәрігер
Санақшы дәрігер
Медициналық санақшы
Фармацевт
Бағдарламашы
Әдіскер дәрігер
Менеджер
Бас мейірбике
Шаруабике
Бас бухгалтер
Қаржы мәселесі жөніндегі бухгалтер
Есепші бухгалтер
Материалдық мәселе жөніндегі бухгалтер
Кассир
Кадрлар бөлімінің инспекторы
Экономист
Іс-қағаз жүргізуші (хатшы)
Мұрағат медтіркеушісі
Барлығы
Жалпы практика бөлімшесі
Жалпы дәрігерлік практика бөлімшесінің/ отбасылық денсаулық орталығының меңгерушісі
Аға мейірбике
Жалпы практика дәрігері (бұдан әрі - ЖПД)
ЖПД мейірбикесі
Педиатрия бөлімшесінің учаскелік мейірбикесі
Дәрігер гериантолог
Фильтрші дәрігер
Психолог/психотерапевт
Күндізгі стационар дәрігері
Күндізгі стационар мейірбикесі
Физиотерапия мейірбикесі
Педиатрия бөлімшесінің учаскелік мейірбикесі
Дәрігер гериантолог
Фильтрші дәрігер
Психолог/психотерапевт
Күндізгі стационар дәрігері
Күндізгі стационар мейірбикесі
Физиотерапия мейірбикесі
Педиатрия бөлімшесінің учаскелік мейірбикесі
Дәрігер гериантолог
Фильтрші дәрігер
Барлығы
Зертханалық-диагностикалық бөлімінің Штаттары
Басшысы. кеңсе
Дәрігер - лаборант
Доктор - рентгенолог
Функционалдық диагностика докторы
Ультрадыбыстық диагностикалық дәрігері
Дәрігер - эндоскопист
Лаборант, фельдшер, лаборант
X - рентген техник
медбике шкафтар
медбике Lab
Медбике рентген - кабинет
Медбике диагностикалық кабинеттер
Медбике параклиникалық қызметтер
Барлығы
тұрмыстық қызметкерлері
су құбыршы
электрик
оператор
Даму маманы gos.yazyka
қарауыл
Қауіпсіздік инженері
қорғаушы
ағаш шебері
Киім ілетін (маусымдық жұмыс)
күзетшілер
Үй-жайларды тазалау
Матрону
басқа қызметкерлер
Барлығы
Жобамен Жекеше әріптестің МЖӘ жобасының бүкіл кезеңіне жобаны салу және пайдалану кезеңдерінде басқару үшін ___ адам санымен (лауазымдарын көрсету) басқарушы компанияны тартуы жоспарланады.

2. Описание Объекта ГЧП (указать экспликацию помещений)
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Площадь
Этаж 1
1
2
3
n
Этаж 2
1
2
3
n
Этаж n
1
2
3
n
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 2
к Типовому договору проекта
государственно-частного
партнерства в сфере
здравоохранения (поликлиника)
Форма
График осуществления Проекта ГЧП
Финансовое закрытие проекта
___ месяца после заключения Типового договора
Период строительства Объекта ГЧП
20__–20__ гг. (___ месяцев)
Период эксплуатации Объекта ГЧП Частным партнером
20__ – 20__ гг. (___ лет)
Сроки доведения Объекта ГЧП до установленных Типовым договором технико-экономических показателей
не позднее ___ месяцев с момента финансового закрытия
Сроки начала реализации Услуг
не позднее ___ месяцев с момента введения Объекта ГЧП в эксплуатацию
Срок действия Типового договора
___ лет
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 3
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
здравоохранения (поликлиника)
Форма
Финансово-экономический план
Согласно, приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 апреля 2010 года № 238 "Об утверждении типовых штатов и штатных нормативов организаций здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6173) и государственного норматива сети организаций здравоохранения, утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 284 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11231), в поликлинике на ___ посещений в смену должно быть ___ штатных единиц при ___-ти дневной рабочей неделе с пребыванием сотрудников в течение ___ часов. Всего для функционирования поликлиники будет привлечено ___ работников.
1. Количество штатных единиц поликлиники, человек
Штатное расписание поликлиники
Количество
Административно-управленческий персонал
Главный врач
Заместитель главного врача по лечебно-профилактической работе
Врач эксперт
Врач статистик
Медицинский статистик
Провизор
Программист
Врач-методист
Менеджер
Главная медицинская сестра
Сестра-хозяйка
Главный бухгалтер
Бухгалтер по финансовой
работе
Бухгалтер расчетного стола
Бухгалтер материального
стола
Кассир
Инспектор отдела кадров
Экономист
Делопроизводитель
(секретарь)
Медрегистратор архива
Итого
Отделения общей практики
Заведующий отделением общей врачебной практики/ Центра семейного здоровья
Старшая медицинская сестра
Врач общей практики (далее - ВОП)
Медицинская сестра ВОП
Акушер-гинеколог
Акушерка
Врач гериатр
Медсестра/фельдшер
доврачебного кабинета
Психолог/психотерапевт
Врач дневного стационара
Медсестра дневного стационара
Медсестра физиотерапевтическая
Медсестра прививочного кабинета
Медсестра процедурного кабинета
Медсестра – химизатор
Медсестра статистик
Медицинский регистратор
Сестра-хозяйка
Санитарка врачебных кабинетов
Санитарка процедурного кабинета
Санитарка физиотерапевтических кабинетов
Итого
Штаты лабораторно-диагностического отделения
Зав. Отделением
Врач - лаборант
Врач - рентгенолог
Врач функциональной диагностики
Врач ультразвуковой диагностики
Врач - эндоскопист
Лаборант, фельдшер-лаборант
Рентген - лаборант
Медицинская сестра кабинетов
Санитарка лаборатории
Санитарка рентген - кабинета
Санитарка диагностических кабинетов
Санитарка параклинических служб
Итого
Хозяйственный персонал
Сантехник
Электрик
Оператор
Специалист по развитию гос.языка
Дворник
Инженер по технике безопасности
Юрист
Плотник
Гардеробщик (сезонная работа)
Охранники
Уборщик служебных помещений
Кастелянша
Прочий персонал
Итого
Проектом планируется создание Частным партнером управляющей компании на весь период проекта ГЧП для управления проектом на этапах строительства и эксплуатации в количестве ___ человек (указать должности).

1. Анықтамалар
1. Ағымдық жөндеу – алдын алу іс- шараларын жүргізу және ұсақ зақымдар мен ақаулықтарды жою арқылы ғимараттар мен инженерлік жабдықтың бөліктерін жүйелі және уақытында сақтауға бағытталған, ғимараттардың құрылымдары мен инженерлік жабдықтың жүйелерінің дұрыстығын (жұмысқабілеттілігін) қалпына келтіру, сондай-ақ барлық пайдаланушылық көрсеткіштерін қолдау мақсатымен жүргізілетін техникалық іс- шаралардың кешені.
2. Айрықша құқық – өзінің қалауы бойынша заңға қайшы келмейтін кез келген тәсілмен Жекеше әріптестің зияткерлік қызмет нәтижелерін немесе дараландыру құралдарын пайдалануға және өзге тұлғалардың осындай пайдалануына тыйым салуға немесе рұқсат беруге Мемлекеттік әріптеске тиесілі құқықтардың жиынтығы.
3. Ақау – Ақаулық ұпайлардың берілуіне алып келуі мүмкін және білім беру саласындағы (білім беру ұйымының жатақханасы) МЖӘ Үлгілік шартына тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердің кез келген сәйкес келмеуі.
4. Ақаулық ұпайлар – Ақаулар немесе өзге де бұзушылықтар болған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске есептейтін айыппұл ұпайлары.
5. Ақы – Қызметті тұтынушылар МЖӘ объектісін пайдалану кезеңінде Жекеше әріптес көрсететін Қызметтерді тұтынғаны үшін төлейтін ақшалай сома.
6. Алғашқы кепілдік – Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Үлгілік шарттың 5-тарауының талаптарына сәйкес, Үлгілік шартты мемлекеттік тіркеу сәтінен бастап ұсынатын кепілдік.
7. Алдын ала талаптар – Үлгілік шарттың 6-тарауында көрсетілген талаптар.
8. Археологиялық олжалар – Жер учаскелерінде табылған, қазылып алынатын және көне заман ескерткіштері.
9. Баланс ұстаушы – балансына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік меншікке қабылдауға жататын МЖӘ объектісін бекіту болжанатын мемлекеттік заңды тұлға.
10. Бас мердігер – Жекеше әріптес құрылыс мердігерлік шартының негізінде тартатын, ___ орынға арналған жатақхананы "кілтке дейінгі" тікелей салуды қамтамасыз ететін, сондай-ақ жобаны жұмысшылармен, қызметшілермен және инженерлік-техникалық жұмыскерлермен, арнайы және құрылыс техникасымен, объектілердің үздіксіз салынуын қамтамасыз ететін құрылыс компаниясы, олардың сапасы үшін жауапты болады. Одан бөлек, Бас мердігер салынатын объектінің қалыпты жұмыс істеуі үшін, құны мердігер жұмысының құны аясында қарастырылатын, қажетті жабдықтың жеткізілуін, монтажын ұйымдастырады.

1. Определения
1. Текущий ремонт – комплекс технических мероприятий, направленных на систематическое и своевременное предохранение частей зданий и инженерного оборудования от преждевременного износа путем проведения профилактических мероприятий и устранения мелких повреждений и неисправностей, производится с целью восстановления исправности (работоспособности) конструкций здания и систем инженерного оборудования, а также поддержания всех эксплуатационных показателей.
2. Исключительное право – совокупность принадлежащих Государственному партнеру прав на использование по своему усмотрению любым не противоречащим закону способом результата интеллектуальной деятельности Частного партнера или средства индивидуализации, и на запрещение или разрешение такого использования другими лицами;
3. Дефект – любые несоответствия товаров, услуг и работ условиям Типового договора государственно-частного партнерства в сфере образования (детский сад) и которые могут повлечь присуждение Дефектных очков.
4. Дефектные очки – штрафные очки, начисляемые Государственным партнером Частному партнеру в случае Дефектов или иного нарушения.
5. Плата – денежная сумма, уплачиваемая потребителями услуг за пользование Услугами, предоставляемыми Частным партнером в период эксплуатации Объекта ГЧП.
6. Первая гарантия – гарантия, предоставляемая Частным партнером Государственному партнеру с момента государственной регистрации Типового договора, в соответствии с требованиями раздела 5 Типового договора.
7. Предварительные условия – условия, указанные в разделе 6 Типового договора.
8. Археологические находки – ископаемые и памятники древности, которые обнаружены на Земельных участках.
9. Балансодержатель ­– государственное юридическое лицо, на баланс которого предполагается закрепление объекта ГЧП, подлежащего приему в государственную собственность в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
10. Генеральный подрядчик – строительная компания, привлекаемая Частным партнером на основании договора строительного подряда и обеспечивающая непосредственное строительство общежития на ___ мест "под ключ", также обеспечивающая проект рабочими, служащими и инженерно-техническими работниками, специальной и строительной техникой, бесперебойным строительством объектов, несет ответственность за их качество. Кроме того, Генеральный подрядчик организовывает поставку и монтаж оборудования, необходимого для нормального функционирования создаваемого объекта, стоимость которого предусматривается в рамках стоимости работ подрядчика.

22. Заңнама – белгіленген тәртіпте қабылданған және Қазақстан Республикасының аумағында әрекет ететін нормативтік-құқықтық актілердің жиынтығы.
23. Инвестициялық шығындар өтемақысы – Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңының 9-бабының 2-тармағының 3)-тармағына сәйкес Жекеше әріптестің инвестициялық шығындарының өтемақысы.
24. Инвестор – жобалық компанияға иелік ететін (үлестік қатысу немесе акциялар пакетіне мөлшерлес жолмен) жеке тұлға және/немесе заңды тұлға немесе консорциум (заңды тұлғалардың бірлестігі).
25. Кадрлар – Жекеше әріптес жұмыскерлерінің негізгі құрамы (штаты).
26. Кадрлардағы жергілікті қамту – жұмысшылар мен қызметшілерді әрбір санат бойынша бөлумен, келісімҮлгілік шартты орындау кезінде тартылған персоналдың жалпы санына қатысты пайызбен алынған қазақстандық кадрлардың саны.
27. Қаржыландыру шарттары – МЖӘ жобасын қаржыландыруға қатысты Жекеше әріптес және Кредиторлар арасында жасалған кез келген шарттар және/немесе құжаттар.
28. Қаржылық жабу – Жекеше әріптес және қаржылық институт арасындағы МЖӘ жобасын қаржыландыру туралы Үлгілік шарттың жасалуы.
29. Қауіпті қалдықтардың көмулері – қауіпті қасиеттерге (улылық, жарылу қаупі бар, радиоактивті, өрт қаупі бар, жоғары реакциялық қабілетке ие) ие қауіпті заттардан тұратын және дербес немесе өзге заттармен жанасқанда қоршаған орта мен адам денсаулығы үшін тікелей және әлеуетті қауіптілік әкеле алатын және Құрылыс жұмыстарының басталу күніне дейін құзыретті зерттеулермен анықталуы мүмкін болмайтын көмулер.
30. Колледж – Колледж жатақханада өзге қалалардан келген студенттердің тұруына бақылауды қамтамасыз ететін Мемлекеттік әріптестің өкілі болып табылады.
31. Конкурс – "__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ____ орынға арналған студенттік жатақхананы салу және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша оңайлатылған конкурстық процедураларды қолдану арқылы Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурс.
32. Конкурс жеңімпазы – "__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ____ орынға арналған студенттік жатақхананы салу және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурстың жеңімпазы ретінде комиссиямен таңдалған жеке немесе заңды тұлға (конкурс жеңімпазының аты).
33. Конкурсты ұйымдастырушы – "__________" мемлекеттік мекемесі.
34. Конкурстық құжаттама – МЖӘ жобасын іске асыру үшін Конкурстық өтінімдерді дайындау және Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсқа қатысу үшін Конкурсты ұйымдастырушымен ұсынылған конкурстың бүкіл Үлгілік шарттарынан тұратын, заңнамаға сәйкес анықталған құжаттар жиыны.

22. Законодательство – совокупность нормативных правовых актов, принятых в установленном порядке и действующих на территории Республики Казахстан.
23. Компенсация инвестиционных затрат (далее – КИЗ) – компенсация инвестиционных затрат Частного партнера в соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственно-частном партнерстве".
24. Инвестор – физическое лицо и/или юридическое лицо или консорциум (объединение юридических лиц) владеющие проектной компанией (путем долевого участия или соразмерным пакетом акций).
25. Кадры – основной (штатный) состав работников Частного партнера.
26. Местное содержание в кадрах – количество казахстанских кадров в процентах к общей численности персонала, задействованного при исполнении контракта, с разбивкой по каждой категории рабочих и служащих.
27. Договоры финансирования – любые договоры и/или документы, заключенные между Частным партнером и Кредиторами в отношении финансирования Проекта ГЧП.
28. Финансовое закрытие – Заключение договора между Частным партнером и финансовым институтом о финансировании Проекта ГЧП.
29. Захоронения опасных отходов – захоронения, которые содержат вредные вещества, обладающие опасными свойствами (токсичностью, взрывоопасностью, радиоактивностью, пожароопасностью, высокой реакционной способностью) и могут представлять непосредственную или потенциальную опасность для окружающей среды и здоровья человека самостоятельно или при вступлении в контакт с другими веществами и которые не могли быть выявлены компетентным исследованием до Даты начала Строительных работ.
30. Колледж – Колледж является представителем Государственного партнера, обеспечивающим контроль за проживанием иногородних студентов в общежитии.
31. Конкурс – конкурс по выбору Частного партнера с использованием упрощенных конкурсных процедур, по проекту ГЧП "Строительство и эксплуатация студенческого общежития на ___ мест в _________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)".
32. Победитель конкурса – физическое или юридическое лицо, которое выбрано комиссией в качестве победителя конкурса по выбору частного партнера по Проекту ГЧП "Строительство и эксплуатация студенческого общежития на ___ мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)" (имя победителя конкурса).
33. Организатор конкурса – государственное учреждение "__________".
34. Конкурсная документация – документы, содержащие все условия конкурса, предоставленные Организатором конкурса для подготовки конкурсных заявок и участия в конкурсе по выбору Частного партнера для реализации проекта ГЧП.

58. Субмердігерлер – мердігердің тапсырысы бойынша қандай да бір жұмыстарды орындайтын компаниялар.
59. Тауарлардағы жергілікті қамту – Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асырылатын тауарларды өндірушінің тауарды өңдеуге пайдаланылатын жергілікті материалдар мен шығындар құнының тауардың түпкілікті құнындағы пайыздық құрамы.
60. Тәуекелдер – пайда болған жағдайда оң немесе теріс әсері болатын, ақша түріндегі сатып алуларға немесе шығындарға алып келетін оқиға немесе шарт.
61. Техникалық қадағалау – Үлгілік шартқа, Жобалау-сметалық құжаттамаға және заңнамаға сәйкес, Жекеше әріптестің құрылыс жұмыстарын орындауы бойынша бақылауды жүзеге асыратын тұлға.
62. Тіркеу күні – бюджеттік заңнамаға сәйкес Үлгілік шартты тіркеу күні.
63. Төлем мөлшері – Мемлекет Жекеше әріптестен Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (білім беру ұйымының жатақханасы) 10-қосымшаның ережелеріне сәйкес алатын айыппұл санкциялары.
64. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі – Тіркеу күнінен басталатын және Үлгілік шартты Бұзу күні бітетін кезең.
65. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімінің өту күні – Тіркеу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) жыл.
2. Қолданылатын құқық
66. Үлгілік шарттың негізінде қол қойылған Үлгілік шарт және басқа да мәмілелер үшін Қазақстан Республикасының құқығы қолданылады.
67. Үлгілік шарт бойынша құқықты беруге бағытталған мәмілелер бойынша құқықтар мен міндеттерге Қазақстан Республикасының құқығы қолданылады.
68. Жекеше әріптес Қазақстан Республикасы қоршаған ортаны қорғау саласында қабылдаған халықаралық міндеттемелерді орындау міндеттемесін өзіне алады.
69. Егер олар Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық Үлгілік шарттарға қайшы келмесе, заңнаманың нормалары қолданылады.
3. Үлгілік шарттың нысанасы және МЖӘ объектісі
70. Үлгілік шарттың нысанасы Тараптардың МЖӘ жобасын іске асыру кезіндегі студенттерге арналған тұрғын үйдің қолжетімділігін одан әрі қамтамасыз ететін тұрғын үй құрылысын дамыту және осы салада сапалы және кәсіби қызмет көрсету проблемаларын кешенді шешу мақсатында МЖӘ объектісін салуға және пайдалануға бағытталған Тараптардың қарым-қатынастарын реттеу болып табылады.
71. Жекеше әріптес __________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ___ орынға арналған жатақхана салуды жүзеге асырады, салғаннан кейін оны мемлекеттік меншікке тапсырады және пайда алу мүмкіндігімен иелену және пайдалану құқығы негізінде оны пайдалануды жүзеге асырады, ал Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптестің пайдасына Үлгілік шартта қарастырылған мемлекеттік міндеттемелерді өзіне қабылдайды.

58. Субподрядчики – компании, выполняющие те или иные работы по заказу Генерального подрядчика.
59. Местное содержание в товарах – процентное содержание стоимости используемых местных материалов и затрат производителя товаров на переработку товара, осуществляемых на территории Республики Казахстан, в конечной стоимости товара.
60. Риски – событие или условие, которое в случае возникновения имеет позитивное или негативное воздействие, приводит к приобретениям или потерям в денежном выражении.
61. Технический надзор – лицо, осуществляющее контроль по выполнению Частным партнером строительных работ в соответствии с Типовым договором, проектно-сметной документацией и законодательством.
62. Дата регистрации – дата регистрации в соответствии с бюджетным законодательством.
63. Размер оплаты – штрафные санкции, взимаемые Государственным партнером с Частного партнера в соответствии с положениями приложения 10 к Типовому договору.
64. Срок действия Типового договора – период, начинающийся с Даты регистрации и истекающий в Дату расторжения Типового договора.
65. Дата истечения срока действия Типового договора – ___ (указать прописью) год с Даты регистрации.
2. Применимое право
66. Для Типового договора и других сделок, подписанных на основе этого Типового договора, применяется право Республики Казахстан.
67. К правам и обязанностям по сделкам, направленным на передачу права по Типовому договору, применяется право Республики Казахстан.
68. Частный партнер принимает на себя обязательство соблюдать принятые Республикой Казахстан международные обязательства в области охраны окружающей среды.
69. Нормы законодательства Республики Казахстан применяются, если они не противоречат международным договорам, участником которых является Республика Казахстан.
3. Предмет Типового договора и Объект ГЧП
70. Предметом Типового договора является урегулирование отношений Сторон при осуществлении Сторонами деятельности, направленной на строительство и эксплуатацию Объекта ГЧП с целью комплексного решения проблем развития жилищного строительства, обеспечивающее дальнейшее повышение доступности жилья для студентов и оказание качественных и профессиональных услуг в данной отрасли.
71. Частный партнер осуществляет строительство общежития на ___ мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), передает его в государственную собственность и осуществляет его эксплуатацию на основе права владения и пользования с возможностью получения прибыли им, а Государственный партнер принимает на себя в пользу Частного партнера государственные обязательства предусмотренные в Типовом договоре.

72. МЖӘ объектісінің сипаттамасы, салынатын МЖӘ объектісінің қуаты, құрылымы және техникалық көрсеткіштері Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (білім беру ұйымының жатақханасы) 1-қосымшада көрсетілген.
73. Мемлекеттік әріптес Үлгілік шартты жасау сәтіне, Үлгілік шартқа сәйкес меншік құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың негізінде иелену және пайдалану құқығы Жекеше әріптеске берілетін, МЖӘ объектісін салу көзделетін Жер учаскесінің меншік иесі екендігіне кепілдік береді (меншік құқығын куәландыратын құжаттардың көшірмелері және/немесе түпнұсқалары қоса беріледі).
74. Мемлекеттік әріптес мүддесін қорғайтын уәкілетті мемлекеттік органдар туралы мәліметтер:
"__________" мемлекеттік мекемесі
Заңды мекен-жайы: __________
Телефон _________
Пошталық мекен-жайы _________.
75. МЖӘ жобасын жүзеге асыру кестесі Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (білім беру ұйымының жатақханасы) 2-қосымшада көрсетілген.
76. МЖӘ жобасын іске асырудың қаржы-экономикалық жоспары Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (білім беру ұйымының жатақханасы) 3-қосымшада келтірілген.
77. Жекеше әріптес кірістер алу мақсатында халыққа және жатақханада тұратын студенттерге Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (білім беру ұйымының жатақханасы) 3-қосымшада көрсетілген Қызметтерді көрсетеді.
78. Қызмет көрсетуді жүзеге асыру аясында салынған жатақханада студенттердің жайлы өмір сүруі үшін асхананың, дүкеннің, кеңсе орындарының, қызмет көрсету аймақтарының (компьютерлік қызметтер), терминалдар мен банкоматтардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету бойынша Жекеше әріптеспен осы МЖӘ жобасы аясында Қосымша қызметтер көрсететін жеке және заңды тұлғалармен ғимараттарды жалдау Үлгілік шарттары жасалатын болады.
79. Жатақханадағы бір орынға жал төлемінің тарифі Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (білім беру ұйымының жатақханасы) 3-қосымшаға сәйкес белгіленеді.
80. Үлгілік шарттан туындайтын немесе Үлгілік шартқа сәйкес ұсынылған Жекеше әріптестің барлық құқықтары, өкілеттіктері мен міндеттері Үлгілік шарттың қолданылу кезеңі ішінде Жекеше әріптес үшін айрықша болып табылады және Мемлекеттік әріптес Үлгілік шарт бойынша Жекеше әріптестің осы құқықтары мен міндеттемелерінің ешбіреуін Үлгілік шарттың қолданылу кезеңі ішінде Жекеше әріптестің жазбаша келісімінсіз кез келген өзге тұлғаға бермеуге міндеттенеді.
4. Үлгілік шарттың айтарлықтай талаптары
81. Үлгілік шарттың айтарлықтай талаптары:

72. Описание Объекта ГЧП, мощность, структура и технические показатели создаваемого Объекта ГЧП указаны в приложении 1 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации бразования).
73. Государственный партнер гарантирует, что на момент заключения Типового договора на основании документов о государственной регистрации прав собственности он является собственником земельного участка, на котором предполагается строительство Объекта ГЧП, права владения и пользования которым передаются Частному партнеру в соответствии с Типовым договором (копии и/или оригиналы документов, удостоверяющих право собственности, прилагаются).
74. Сведения об уполномоченных государственных органах, представляющих интересы Государственного партнера:
Государственное учреждение "__________"
Юридический адрес: __________
Телефон __________
Почтовый адрес __________.
75. График осуществления Проекта ГЧП указан в приложении 2 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации бразования).
76. Форма финансово-экономического плана реализации Проекта ГЧП указана в приложении 3 к Типовому договору (далее – Приложение 3).
77. Частный партнер в целях получения дохода оказывает населению и студентам, проживающим в общежитии, Услуги указанные в приложении 3 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации бразования).
78. В рамках осуществления Услуг Частным партнером будут заключаться договора аренды помещений с физическими и юридическими лицами, оказывающими Дополнительные услуги в рамках настоящего Проекта ГЧП по обеспечению функционирования столовой, магазина, офисных помещений, зон обслуживания (компьютерные услуги), терминалов и банкоматов и другие услуги в построенном общежитии для комфортного проживания студентов.
79. Тариф на арендную плату за одно место в общежитии устанавливается в соответствии с приложением 3 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации бразования).
80. Все права, полномочия и обязанности Частного партнера, вытекающие из Типового договора или предоставленные согласно Типовому договору, являются исключительными для Частного партнера на протяжении действия Типового договора, и Государственный партнер обязуется не предоставлять в период действия Типового договора данные права или обязательства Частного партнера по Типовому договору любому иному лицу без письменного согласия Частного партнера.
4. Существенные условия Типового договора
81. Существенными условиями Типового договора являются:

1) МЖӘ объектісінің саны және орналасқан орны;
2) уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіге сәйкес МЖӘ жобасы бойынша жер учаскесінің ауданы;
3) МЖӘ объектісінің қуаты – ___ орын;
4) Үлгілік шарттың ережелеріне сәйкес Қызметтерді көрсету сапасы;
5) Үлгілік шарттың ережелеріне сәйкес шығындарды өтеу көздері және мемлекеттік қолдау шаралары (керегін көрсету) болып табылады.
82. Үлгілік шарттың айтарлықтай талаптары өзгертуге жатпайды.
5. Алғашқы кепілдік
83. Жекеше әріптес Тіркеу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) банктік күн ішінде Мемлекеттік әріптеске Алғашқы кепілдікті беруге міндетті. Алғашқы кепілдік Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (білім беру ұйымының жатақханасы) 4-қосымшада көрсетілген нысан бойынша рәсімделеді.
84. Алғашқы кепілдік мынадай өлшемшарттарға сәйкес келуі тиіс:
1) кепілдік Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсты өткізу аясында Конкурс жеңімпазымен тапсырылған Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету сомасына тең сомада Үлгілік шарт бойынша болжанатын инвестициялардың оннан бір пайызы мөлшерінде берілуі тиіс;
2) кепілдік Тіркеу күнінен бастап Құрылыс кепілдігін беру күніне дейін Жекеше әріптестің Үлгілік шарттың 86-тармағында көрсетілген Үлгілік шарттың Алдын-ала талаптарын кез келген бұзуы жағдайында, Мемлекеттік әріптеске берілген Алғашқы кепілдік бойынша талаптарды қоюға мүмкіндік беруі тиіс;
3) кепілдік Үлгілік шарттың 88-тармағына сәйкес, күндердің қайсысының ерте келуіне байланысты Құрылыс кепілдігінің берілу күні немесе Үлгілік шартты бұзу күні кері қайтарылып алынуы тиіс;
4) кепілдік Үлгілік шарттың 241-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес ___ (жазумен көрсету) ай ішінде әрекет етеді.
6. Алдын ала талаптар
85. Тараптар Тіркеу күнінен ___ (жазумен көрсету) айдан кешіктірмей Үлгілік шарттың 86 және 87-тармақтарында көрсетілген Алдын ала талаптарды орындауы тиіс.
86. Жекеше әріптес мынадай Алдын ала талаптарды орындауы тиіс:
1) қарыз қаражаттарын тарту кезінде Қаржыландыру шарттарын жасау және Қаржыландыру шарттарында қарастырылған барлық талаптарды сақтау және Мемлекеттік әріптеске барлық қосымшаларды, ілеспе құжаттарды қоса алғанда, қол қойылған Қаржыландыру шарттарының куәландырылған көшірмелерін, сондай-ақ Қаржыландыру шарттары өзгерген кезде барлық қосымшаларды, ілеспе құжаттарды қоса алғанда, жасалған қосымша келісімдердің көшірмелерін тиісті түрде тапсыру;
2) Қолда бар Жобалау-сметалық құжаттамасын (ұқсас жоба) "__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ___ орынға арналған студенттік жатақхана салу және пайдалану" МЖӘ жобасының тұжырымдамасында қамтылған МЖӘ жобасының маркетингтік және қаржы-экономикалық параметрлерін ескере отырып, МЖӘ объектісінің нақты алаңына бекітуді жүзеге асыру және Мемлекеттік әріптеспен келісу:
Жекеше әріптес Жобалау-сметалық құжаттамасын бекітуді тиісті лицензияларға ие орындаушыларды тарту арқылы, заңнамаға және нормативтік-техникалық құжаттамаға сәйкес МЖӘ объектісінің құрылысы басталғанға дейін аталған құжатқа қатысты қажетті келісулерді одан әрі алумен жүзеге асырылады;
Жобалау-сметалық құжаттамада Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (білім беру ұйымының жатақханасы) 1-қосымшаға және заңнамаға сәйкес МЖӘ объектісіне қойылатын талаптар сақталуы тиіс;

1) количество и месторасположение Объекта ГЧП;
2) площадь земельного участка по Проекту ГЧП согласно акту на право временного безвозмездного землепользования;
3) мощность Объекта ГЧП – ___ мест;
4) качество оказания Услуг в соответствии с положениями Типового договора;
5) Источники возмещения затрат и меры государственной поддержки в соответствии с положениями Типового договора (указать нужное).
82. Существенные условия Типового договора не подлежат изменению.
5. Первая гарантия
83. В течение ___ (указать прописью) банковских дней с Даты регистрации Частный партнер обязан предоставить Государственному партнеру Первую гарантию. Первая гарантия оформляется по форме, указанной в приложении 4 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации бразования).
84. Первая гарантия должна соответствовать следующим критериям:
1) гарантия должна быть выдана в сумме, равной сумме обеспечения конкурсной заявки, предоставленного Победителем конкурса в рамках проведения Конкурса по выбору частного партнера в размере 0,1% от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору;
2) гарантия должна позволять Государственному партнеру выдвигать требования по данной Первой гарантии в случае любого нарушения Частным партнером Предварительных условий Типового договора, указанных в пункте 86 Типового договора, начиная с Даты регистрации до даты выдачи Строительной гарантии;
3) гарантия должна быть отозвана в день выдачи Строительной гарантии или в Дату расторжения Типового договора в соответствии с пунктом 88 Типового договора в зависимости от того, какая из дат наступила раньше;
4) гарантия действует в течение ___ (указать прописью) месяцев в соответствии с подпунктом 1) пункта 241 Типового договора.
6. Предварительные условия
85. Стороны должны выполнить Предварительные условия, указанные в пунктах 86 и 87 Типового договора не позднее ___ (указать прописью) месяцев с Даты регистрации.
86. Частный партнер должен выполнить следующие Предварительные условия:
1) при привлечении заемных средств, заключить договоры финансирования и соблюдать все условия, предусмотренные договорами финансирования и предоставить Государственному партнеру надлежащим образом заверенные копии подписанных договоров финансирования, включая все приложения, сопутствующие документы, а также при изменении договоров финансирования копии заключенных дополнительных соглашений, включая все приложения, сопутствующие документы;
2) осуществить привязку имеющейся проектно-сметной документации (проекта аналога) к конкретной площадке Объекта ГЧП с учетом маркетинговых и финансово-экономических параметров Проекта ГЧП, содержащихся в концепции Проекта ГЧП "Строительство и эксплуатация общежития на ___ мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)" и согласовать с Государственным партнером:
Частный партнер осуществляет привязку проектно-сметной документации с привлечением исполнителей, имеющих соответствующие лицензии, с дальнейшим получением необходимых согласований в отношении данного документа до начала строительства Объекта ГЧП в соответствии с законодательством и нормативно-технической документацией;
в проектно-сметной документации должны соблюдаться требования к Объекту ГЧП, предъявляемые в соответствии с приложением 1 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации бразования) и законодательством;

127. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін заңнамада және Үлгілік шартта белгіленген тәртіпте және Үлгілік шартта көрсетілген техникалық-экономикалық ерекшеліктерге сәйкес пайдалануға енгізеді.
128. Жекеше әріптес Үлгілік шартта белгіленген мерзімде МЖӘ объектісін салуды және пайдалануға беруді мүмкін емес ететін Тараптарға тәуелді емес мән-жайларды анықтаған кезде, Жекеше әріптес Үлгілік шартты орындау бойынша Тараптардың кейінгі іс-қимылдарын келісу мақсатында аталған жағдаяттар туралы Мемлекеттік әріптеске дереу хабарлауға міндеттенеді.
129. Жекеше әріптес қажет болған жағдайда, МЖӘ объектісін салудың бүкіл кезеңі ішінде көлік құралдарының жүріп өтуін қамтамасыз ететін уақытша айналма жолды жоспарлауға, салуға және оған қызмет көрсетуге міндетті. Мұндай шығыстар МЖӘ объектісін салу құнына жатады.
130. Мемлекеттік әріптес Үлгілік шартта және бастапқы Жобалау-сметалық құжаттамада көрсетілмеген, бірақ МЖӘ объектісін салу үшін күтпеген мән-жағдайлар пайда болғанда талап етілетін қосымша жұмыстарды орындауды Жекеше әріптеске тапсыруға құқылы.
131. Жекеше әріптес ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн мерзімде Үлгілік шарттың 130-тармағында көрсетілген жұмыстарды орындау шығыстарының сметасын, сондай-ақ қосымша жұмыстардың орындалу кестесін ұсынады. Бұл ретте Мемлекеттік әріптес тиісті құжаттарды алған күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күннен аспайтын қысқа мерзімде Жекеше әріптеске оларды бекіту немесе бас тарту туралы хабарлауға міндеттенеді.
132. Үлгілік шарттың 130-тармағында көрсетілген жобалау кезінде жіберілген қателер немесе жіберілген олқылықтар салдарынсыз туындаған және Жекеше әріптес үшін қосымша шығындар алып келетін қосымша жұмыстар шығыстарын Мемлекеттік әріптес өтейді.
133. Егер Үлгілік шарттың 130-тармағында көрсетілген қосымша жұмыстарды орындау Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (білім беру ұйымының жатақханасы) 1-қосымшада келтірілген қаржы-экономикалық жоспар көрсеткіштерін бұзуға алып келетін болса, Тараптар белгіленген тәртіпте Үлгілік шартқа өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізеді.
134. Жекеше әріптес жұмыскерлердің жұмыс орнындағы қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі нормаларға сәйкес қауіпсіздік бойынша жауапты жұмыскерді тағайындау және функцияларын атқаруы бойынша жауапты болады.
12. Археологиялық олжалар
135. Археологиялық олжалар табылған жағдайда Жекеше әріптес:
1) ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде Мемлекеттік әріптеске осындайлардың табылғаны туралы хабарлауға;

127. Частный партнер вводит Объект ГЧП в эксплуатацию в порядке, установленном Типовым договором и законодательством, и в соответствии с технико-экономическими спецификациями, указанными в Договоре.
128. При обнаружении Частным партнером не зависящих от Сторон обстоятельств, делающих невозможным строительство и ввод в эксплуатацию Объекта ГЧП в сроки, установленные Типовым договором, Частный партнер обязуется немедленно уведомить Государственного партнера об указанных обстоятельствах в целях согласования дальнейших действий Сторон по исполнению Типового договора.
129. Частный партнер в случае необходимости обязан спроектировать построить и обслуживать временную объездную дорогу, обеспечивающую проезд транспортных средств в течение всего периода строительства Объекта ГЧП. Такие расходы относятся к Стоимости строительства Объекта ГЧП.
130. Государственный партнер вправе поручить Частному партнеру выполнение дополнительных работ, не указанных в Типовом договоре и в первоначальной проектно-сметной документации, но требуемых ввиду возникших непредвиденных обстоятельств для создания Объекта ГЧП.
131. Частный партнер, в срок ___ (указать прописью) календарных дней по согласованию Сторон, представляет смету расходов на выполнение указанных в пункте 130 Типового договора работ, а также график выполнения дополнительных работ. При этом Государственный партнер обязуется сообщать Частному партнеру об их утверждении или отказе в кратчайшие сроки, не превышающие ___ (указать прописью) дней с момента получения соответствующих документов.
132. Расходы на дополнительные работы, указанные в пункте 130 Типового договора, которые возникли не вследствие ошибок или упущений, допущенные при проектировании и которые влекут за собой дополнительные затраты для Частного партнера, несет Государственный партнер.
133. В случае, если выполнение дополнительных работ, указанных в пункте 130 Типового договора, повлечет за собой нарушение показателей приведенных в приложении 1 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации бразования) Стороны в установленном порядке вносят изменения и/или дополнения в Типовой договор.
134. Частный партнер несет ответственность по назначению и выполнению функций ответственного работника по безопасности в соответствии с нормами по безопасности и охране труда работников на рабочем месте.
12. Археологические находки
135. В случае обнаружения Археологических находок Частный партнер обязуется:
1) в течение ___ (указать прописью) календарных дней сообщить Государственному партнеру об обнаружении таковых;

159. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін Үлгілік шарттың әрекет ету кезеңінде пайда алу мүмкіндігімен, тек қана Колледждің өзге қалалардан келген студенттеріне орын беру бойынша Қзыметтерді ұйымдастыру үшін, сондай-ақ студенттер, Колледждің оқытушылары және _______ қаласының халқы үшін жатақхана аумағында Қосымша қызметтер ұйымдастыру үшін ғана пайдаланады.
160. МЖӘ объектісі ___ (жазумен көрсету) жыл мерзімге пайдалануға беріледі.
161 Жекеше әріптес пайдалану кезінде дербес және өз есебінен:
1) мүліктің техникалық құрамын және сақталуын қамтамасыз етеді;
2) мүлікті ағымдық жөндеуді жүзеге асырады;
3) мүлікті пайдаланумен байланысты барлық төлемдерді жүргізеді;
4) Заңнамада белгіленген өртке қарсы, санитариялық және өзге де нормалардың сақталуын бақылауды жүзеге асырады.
162. Жекеше әріптес өзінің басқа мүлкінен оған пайдалануға берілген мүлікті жекешелейді және ол бойынша дербес есеп жүргізеді.
163. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін иеліктен шығаруға, оның мүлкін кепілге беруге, мақсатты тағайындалуын өзгертуге, Мемлекеттік әріптестің рұқсатынсыз қабырғаларды бұзуды немесе тұрғызуды, ғимараттың жоспарлануын өзгертуді қоса алғанда, мүлікке қандай да бір өзгерістер (ағымдық және күрделі жөндеуден басқа) енгізуге құқығы жоқ.
164. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігін тапсырады, ол келесі өлшемшарттарға сәйкес келуі тиіс:
1) кепілдік Құрылыс кепілдігінің аяқталу күнінен бастап, қабылдау актісіне сәйкес, МЖӘ объектісінің құнынан ___% мөлшерінде беріледі;
2) кепілдік Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімі өткен күннен бастап кері қайтарып алынады;
3) кепілдік Мемлекеттік әріптеске, Жекеше әріптес Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (білім беру ұйымының жатақханасы) 10-қосымшада көрсетілген, көрсетілетін қызметтер сапасы индикаторларын және толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзған жағдайда, берілген Пайдалану кепілдігі бойынша талаптар қоюға мүмкіндік береді;
4) кепілдік инфляцияның жылдық ___% мөлшерлемесіне индекстеледі;
5) кепілдік жыл сайынғы индекстеуді есепке ала отырып, әр ___ (жазумен көрсету) жыл сайын және Үлгілік шарттың Әрекет ету мерзімінің өту күніне дейін беріледі;
6) кепілдік Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (білім беру ұйымының жатақханасы) 11-қосымшада көрсетілген нысан бойынша рәсімделеді;
7) Пайдалану кепілдігінен айыппұлдар ұсталған жағдайда, Жекеше әріптес Пайдалану кепілдігінің сомасын ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде тиісті сомаға толтырады.
165. Көрсетілетін қызметтер сапасы индикаторларын және МЖӘ объектісін толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзғаны үшін Төлем мөлшерлері Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (білім беру ұйымының жатақханасы) 10-қосымшаның ережелеріне сәйкес анықталады.

159. Частный партнер эксплуатирует Объект ГЧП исключительно для организации Услуг по предоставлению мест в общежитии для иногородних студентов Колледжа, а также организации Дополнительных услуг на территории общежития для студентов, преподавателей Колледжа и населения города _______, с возможностью извлечения прибыли в период действия Типового договора.
160. Объект ГЧП передается в эксплуатацию сроком на ___ (указать прописью) лет.
161. Частный партнер при эксплуатации Объекта ГЧП самостоятельно и за свой счет:
1) обеспечивает техническое содержание и сохранность имущества;
2) осуществляет текущий ремонт имущества;
3) производит все платежи, связанные с эксплуатацией имущества;
5) осуществляет контроль за соблюдением противопожарных, санитарных и иных норм, установленных законодательством.
162. Частный партнер обособляет переданное ему в эксплуатацию имущество от другого своего имущества и ведет по нему самостоятельный учет.
163. Частный партнер не вправе отчуждать, передавать в залог, изменять целевое назначение Объекта ГЧП, без согласия Государственного партнера вносить какие-либо изменения в имущество (кроме текущего и капитального ремонта), включая снос или возведение стен, изменение планировки здания.
164. Частный партнер предоставляет Государственному партнеру Эксплуатационную гарантию, которая должна соответствовать следующим критериям:
1) гарантия выдается в размере ___ (указать прописью) % от стоимости Объекта ГЧП согласно акту приемки с Даты завершения Строительной гарантии;
2) гарантия отзывается с Даты истечения срока действия Типового договора;
3) гарантия позволяет Государственному партнеру выдвигать требования по данной Эксплуатационной гарантии в случае нарушения Частным партнером индикаторов качества предоставляемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности, указанных в приложении 10 к Типовому договору;
4) гарантия индексируется на годовую ставку инфляции ___%;
5) гарантия предоставляется каждые ___ (указать прописью) лет с учетом ежегодной индексации и до Даты истечения срока действия Типового договора;
6) гарантия оформляется по форме, указанной в приложении 11 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации бразования);
7) в случае удержания штрафов с Эксплуатационной гарантии сумма Эксплуатационной гарантии пополняется на соответствующую сумму Частным партнером в течение ___ (указать прописью) календарных дней;
165. Размеры оплаты за нарушения индикаторов качества оказываемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности Объекта ГЧП определяется в соответствии с положениями приложения 10 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации бразования).

166. Жекеше әріптес Үлгілік шартқа және заңнамаға сәйкес, МЖӘ объектісінің толық пайдалану дайындығына және тәуліктің 24 сағаты ішінде, жылдың әрбір күні жауапты болады.
167. Жекеше әріптестің кінәсі бойынша, Жекеше әріптес Қызметтерді көрсету күнінен бастап Үлгілік шарттың айрықша талаптарын бұзған жағдайда:
1) Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады:
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (пайдаланудың рұқсат етілетін минималды мерзімін көрсету) жылы өткенге дейін бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді;
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (пайдаланудың рұқсат етілетін орта мерзімін көрсету) жылы кезеңінде бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді, ал Жекеше әріптеске ИШӨ сомасынан ___% мөлшерде өтемақы, Бұзу күніне Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске төленген, ИШӨ сомасын азайтқандағы мемлекет қабылдаған міндеттеме төленеді;
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (ИШӨ төлеу кезеңіндегі пайдаланудың рұқсат етілетін максималды мерзімін көрсету) жылы кезеңінде бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді, ал Жекеше әріптеске ИШӨ сомасынан ___% мөлшерде өтемақы, Бұзу күніне Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске төленген, ИШӨ сомасын азайтқандағы мемлекет қабылдаған міндеттеме төленеді;
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (ИШӨ төлегеннен кейін пайдаланудың рұқсат етілетін максималды мерзімін көрсету) жылы кезеңінде бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді;
2) Мемлекеттік әріптес осы тармақтың 1)-тармақшасында көрсетілген жағдайларда, Бұзу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде Жекеше әріптеске тиісті сомадағы өтемақы төлеуге міндеттенеді.
168. Мемлекеттік әріптестің кінәсі бойынша, Жекеше әріптес Қызметтерді көрсету күнінен бастап Үлгілік шарттың айрықша талаптарын бұзған жағдайда:
Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады:
осы тармаққа сәйкес бұзған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Пайдалану кепілдігін қайтарады;
осы тармаққа сәйкес бұзған жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күнінен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күн ішінде, Жекеше әріптес алған сақтандыру төлемдерін шегергендегі, пайда NPV _________ теңгеге тең болған кезде ____ %-ға тең болатын, Жекеше әріптес салған капиталдың ішкі мөлшерлемесін қамтамасыз ететін пайда сомасын қоса алғанда, Жекеше әріптес МЖӘ объектісін салу бойынша жұмсаған және орындалған жұмыстар актісімен расталған капитал шығындарынан 100%-ға тең сомада өтемақы төлеуге міндеттенеді.

166. Частный партнер несет ответственность за полную эксплуатационную готовность Объекта ГЧП в соответствии с Типовым договором и законодательством в течение 24 часов в сутки, каждый день в году.
167. В случае нарушения Частным партнером существенных условий Типового договора с Даты начала оказания Услуг по вине Частного партнера:
1) Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения:
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом до истечения ___ (указать минимальный допустимый срок эксплуатации) лет эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма Эксплуатационной гарантии;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом в период ___ – ___ (указать средний допустимый срок эксплуатации) лет эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма Эксплуатационной гарантии, а Частному партнеру оплачивается компенсация в размере ___% от суммы КИЗ, принятой государством обязательство, за минусом суммы КИЗ, выплаченной Государственным партнером Частному партнеру на Дату расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом в период ___ – ___ лет (указать максимально допустимый срок эксплуатации в период выплаты КИЗ) эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма Эксплуатационной гарантии, а Частному партнеру оплачивается компенсация в размере __% от суммы КИЗ, принятой государством обязательство, за минусом суммы КИЗ, выплаченной Государственным партнером Частному партнеру на Дату Расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом в период ___ – ___ лет (указать максимально допустимый срок эксплуатации после выплаты КИЗ) эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма Эксплуатационной гарантии;
2) Государственный партнер в случаях указанных в подпункте 1) настоящего пункта обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в соответствующей сумме.
168. В случае нарушения Частным партнером существенных условий Типового договора с Даты начала оказания Услуг по вине Государственного партнера:
Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения:
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Эксплуатационную гарантию;
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в сумме, равной 100% от суммы капитальных затрат, произведенных Частным партнером по строительству Объекта ГЧП и подтвержденных актами выполненных работ, включая сумму прибыли, которая обеспечивает внутреннюю ставку вложенного капитала Частным партнером, равную ___% при NPV (чистая приведенная стоимость) прибыли равной __________ тенге за вычетом страховых выплат, полученных Частным партнером.

1) Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (білім беру ұйымының жатақханасы) 12-қосымшада көрсетілген көлем мен мерзімдердегі инвестициялық шығындар өтемақысы;
2) Білім беру саласындағы МЖӘ Үлгілік шартына (білім беру ұйымының жатақханасы) 12-қосымшада көрсетілген көлем мен мерзімдердегі операциялық шығындар өтемақысы (қажет болған жағдайда көрсету);
3) жатақханада тұратын Колледждің өзге қалалардан келген студенттерінен жалдау төлемдері Жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістер алу көздері болып табылады.
180. МЖӘ объектісінің құны әзірленген Жобалау-сметалық құжаттамаға және оған тиісті сараптамаларға сәйкес, Үлгілік шартқа өзгерістер енгізу жолымен түзетіледі.
181. Қабылдау актісіне қол қойғаннан кейін тұрғызылған объектіні пайдалануға қабылдау кезіндегі МЖӘ объектісінің құны МЖӘ объектісінің Құнынан төмен болса, онда төленуге жататын ИШӨ мөлшері қабылдау актісіне сәйкес азайтылады.
182. Қабылдау актісіне қол қойғаннан кейін тұрғызылған объектіні пайдалануға қабылдау кезіндегі МЖӘ объектісінің құны МЖӘ объектісінің Құнынан жоғары болса, онда төленуге жататын ИШӨ мөлшері өзгеріссіз қалады.
183. Операциялық шығындар өтемақысын төлеу кезінде Үлгілік шартта және сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы Заңнамада белгіленген МЖӘ объектісін пайдалану сапасының өлшемшарттары есепке алынады (қажет болған жағдайда көрсету).
184. Үлгілік шарт бойынша қызметті жүзеге асыру нәтижесінде алынған кірістер Жекеше әріптестің меншігі болып табылады.
19. Тұрақсыздық
185. Егер Үлгілік шарттың тиісті тармақтарында өзгеше ескертілмесе, Үлгілік шартқа сәйкес есептелген тұрақсыздық Тараптармен міндеттемелерді орындаудың мерзімін өткізудің әрбір күні үшін МЖӘ объектісінің Құнынан ___ % мөлшерінде төленеді.
20. Жергілікті қамту
186. Кадрлардағы жергілікті қамту мыналарды құрауға тиіс:
1) бірінші санат – басшылық құрам – ___%;
2) екінші санат – жоғары және орта кәсіптік білімі бар мамандар – ___%;
3) үшінші санат – білікті жұмысшылар – ___%.
187. Жергілікті қамту:
1) Жекеше әріптес алатын (сатып алатын) жұмыстарда (көрсетілетін қызметтерде) – ___%;
2) Жекеше әріптес алатын (сатып алатын) тауарларда ___% құрауға тиіс.
188. Жекеше әріптес заңнамаға сәйкес, Жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлегеннен кейін, алатын (сатып алынатын) жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегі), тауарлардағы жергілікті қамту бойынша мәліметтерді тапсырады.
21. Мемлекеттік әріптестің құқықтары мен міндеттері
189. Мемлекеттік әріптестің:
1) Жекеше әріптеспен Үлгілік шарттың талаптары туралы келіссөздер жүргізуге;

1) компенсация инвестиционных затрат в объеме и сроках, указанных в приложении 12 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации бразования);
2) компенсация операционных затрат в объеме и сроках, указанных в приложении 12 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере образования (общежитие организации бразования) (указать в случае необходимости);
3) арендные платежи от иногородних студентов Колледжа, проживающих в общежитии;
4) арендные платежи от арендаторов коммерческих помещений.
180. Стоимость Объекта ГЧП корректируется согласно разработанной проектно-сметной документации и соответствующих экспертиз на нее путем внесения изменений в Типовой договор.
181. В случае если стоимость Объекта ГЧП при принятии построенного объекта в эксплуатацию после подписания акта приемки будет ниже Стоимости Объекта ГЧП, то размер КИЗ, подлежащий к выплате снижается согласно акту приемки.
182. В случае если стоимость Объекта ГЧП при принятии построенного объекта в эксплуатацию после подписания акта приемки будет выше Стоимости Объекта ГЧП, то размер КИЗ, подлежащий к выплате остается неизменным.
183. При выплате компенсации операционных затрат учитываются критерии качества эксплуатации Объекта ГЧП, установленные Типовым договором и законодательством об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (в случае необходимости).
184. Доходы, полученные в результате осуществления деятельности по Типовому договору, являются собственностью Частного партнера.
19. Неустойка
185. Неустойка оплачивается Сторонами в размере ___% от Стоимости Объекта ГЧП за каждый день просрочки исполнения обязательств начисленная в соответствии с Типовым договором, если иное не оговорено в соответствующих пунктах Типового договора.
20. Местное содержание
186. Местное содержание в кадрах должно составлять:
1) первая категория – руководящий состав – ___%;
2) вторая категория – специалисты с высшим и средним профессиональным образованием – ___%;
3) третья категория – квалифицированные рабочие – ___%.
187. Местное содержание должно составлять:
1) в приобретаемых (закупаемых) Частным партнером работах (услугах) – ___%;
2) в приобретаемых (закупаемых) Частным партнером товарах – ___%.
188. Частный партнер предоставляет сведения по местному содержанию в приобретаемых (закупаемых) работах (услугах), товарах после разработки проектно-сметной документации в соответствии с законодательством.
21. Права и обязанности Государственного партнера
189. Государственный партнер имеет право:
1) проводить переговоры с Частным партнером об условиях Типового договора;

1) Инвестициялық кезең;
2) Постинвестициялық кезең.
Инвестициялық кезеңде МЖӘ жобасын басқару схемасы 1-суретте келтірілген.
* жобаға қатысқан жағдайда көрсету қажет
1-сурет. Қайта құру кезеңінде МЖӘ жобасын басқарудың ұйымдық схемасы
Схемаға сәйкес жоба қатысушыларының мынадай функциялары көзделген:
Мемлекеттік әріптес – Үлгілік шарттың атқарылуын бақылауды жүзеге асырады, жатақхана салу үшін қажетті жер учаскесін беруді және тиісті инженерлік-коммуникацияық инфрақұрылымды жүргізуді қоса алғанда, өзіне Үлгілік шартқа сәйкес міндеттемелерді қабылдайды, салынған МЖӘ объектісін коммуналдық меншікке қабылдайды;
Жекеше әріптес (жобалық компания) – МЖӘ объектісінің құрылысын қаржыландыруды, жоба бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізуді, "кілтке дейінгі" тікелей салуды (құрылысты), МЖӘ объектісін пайдалануға енгізуді және коммуналдық меншікке беруді қамтамасыз етеді, сондай-ақ Үлгілік шартта көзделген өзге де міндеттемелерді орындайды;
Инвестор – МЖӘ объектісін салу құнынан ___ %-дан төмен емес деңгейге дейінгі капиталдандырылуын қамтамасыз етеді;
Капитал нарығы – Жекеше әріптеспен тартылатын, қарыз шарты негізінде жобаны іске асыру үшін МЖӘ объектісін салу құнынан ___% мөлшерінде ақша қаражаттарын беретін (қарыз тарту Үлгілік шарттары, негізгі соманы және несие бойынша пайыздарды төлеу) халықаралық қаржы ұйымдары, екінші деңгейлі банктер немесе ұлттық компаниялар;
"Даму" КДҚ" АҚ – Заңнамаға сәйкес құрылыс кезеңінде ұзақ мерзімді қарыз бойынша пайыздық мөлшерлеме бөлігін ____ ай ішінде ___% мөлшерінде субсидиялайды;
Бас мердігер – МЖӘ объектісін "кілтке дейінгі" салуды қамтамасыз етеді;
Мердігер (жобалаушы) – МЖӘ объектісін салу бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізеді және жобалау-сметалық құжаттаманы береді;
Субмердігерлер – Бас мердігердің тапсырысы бойынша жұмыстарды орындайды.
Постинвестициялық кезеңде МЖӘ жобасын басқару схемасы 2-суретте келтірілген..
* жобаға қатысқан жағдайда көрсету қажет
2-сурет. Пайдалану кезеңінде МЖӘ жобасын басқарудың ұйымдық схемасы
Мемлекеттік әріптес – Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін пайдалану бойынша міндеттемелерін (ғимараттарды, аумақтарды ұстауды және жатақхананы материалдық қамтамасыз етуді қоса алғанда) орындауына бақылауды жүзеге асырады, Жекеше әріптеске мемлекеттік қолдау шараларын (керегін көрсету) береді, сондай-ақ __________ (қажетті шығындарды өтеу көзін көрсету) төлейді;
Жекеше әріптес – Қызметтерді тұтынушыларға қызмет көрсету үшін МЖӘ объектісінің толық дайындығын қамтамасыз етеді, Үлгілік шарт талаптарына сәйкес жатақханадан орын беру бойынша қызметтер көрсетеді, сондай-ақ МЖӘ жобасының кірісті бөлігін қамтамасыз етеді, МЖӘ объектісін ағымдық ұстауға жауап береді;
Инвестор – МЖӘ жобасы бойынша пайда алуды қамтамасыз ету үшін жобалық компанияның қызметіне мониторингті жүзеге асырады;
Капитал нарығы қарыз шарты бойынша қарыз қаражаттарының қайтарымдылығын қамтамасыз ету үшін жобалық компанияның қызметіне мониторингті жүзеге асырады;
"Даму" КДҚ" АҚ – Заңнамаға сәйкес құрылыс кезеңінде ұзақ мерзімді қарыз бойынша пайыздық мөлшерлеме бөлігін ____ ай ішінде ___% мөлшерінде субсидиялайды;
Қызметтерді тұтынушылар – жатақхана қызметтерін тұтынады және Жекеше әріптеске аталған қызметтер бойынша төлейді.
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Білім беру саласындағы
Үлгілік МЖӘ шартына
(білім беру ұйымының жатақханасы)
8-қосымша
Нысан
Құрылыс кепілдігі
___________________________
(елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету)
"___"_____________ 20__ ж.
Кепіл: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (ұйымды көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Жекеше әріптес: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (атауын көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес:       __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін "__________________" мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптес арасында 20__ жылдың "___" _______ "__________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ___ орынға арналған студенттік жатақхана салу және пайдалану" жобасы бойынша барлық өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып, __________ (жазумен көрсету) теңге сомасына 20__ жылдың "___" _______ дейінгі мерзімге жасалған № _____ Үлгілік шартты (бұдан әрі – Үлгілік шарт);
Кепіл мен Жекеше әріптес арасында Құрылыс кепілдігін беру туралы 20__ жылдың "___" _______ жасалған Үлгілік шартты
назарға ала отырып:

1) инвестиционный период;
2) постинвестиционный период.
Схема управления Проектом ГЧП в инвестиционный период приведена на рисунке 1.
* указать в случае участия в проекте
Рисунок 1. Организационная схема управления проектом ГЧП на этапе строительства
В соответствии со схемой предусмотрены следующие функции участников проекта:
Государственный партнер – осуществляет контроль над исполнением Типового договора, принимает на себя обязательства в соответствии с Типовым договором, включая предоставление необходимых для строительства общежития земельного участка и подведение соответствующей инженерно-коммуникационной инфраструктуры, принимает созданный Объект ГЧП в коммунальную собственность;
Частный партнер (проектная компания) – обеспечивает финансирование строительства Объекта ГЧП, проведение проектно-изыскательских работ по проекту, непосредственно само создание (строительство) "под ключ", введение в эксплуатацию и передачу Объекта ГЧП в коммунальную собственность, а также выполняет другие обязательства предусмотренных Типовым договором.
Инвестор – обеспечивает капитализацию проектной компании до уровня ___% от стоимости создания Объекта ГЧП;
Рынок капитала – международные финансовые организации, банки второго уровня или национальные компании, привлекаемые Частным партнером, которые предоставляют денежные средства для реализации проекта на основании кредитного соглашения (условия привлечения займа, погашение основной суммы и процентов по кредиту) в размере ___% от стоимости создания Объекта ГЧП;
АО "ФРП "Даму" – субсидирует части ставки вознаграждения по долгосрочному займу в размере ___% в течение ___ месяцев в период строительства согласно законодательству;
Генеральный подрядчик – осуществляет строительство Объекта ГЧП "под ключ";
Подрядчик (проектировщик) – проводит проектно-изыскательские работы и предоставляет проектно-сметную документацию по строительству Объекта ГЧП;
Субподрядчики – выполняют работы по заказу Генерального подрядчика;
Схема управления Проектом ГЧП в постинвестиционный период приведена на рисунке 2.
* указать в случае участия в проекте
Рисунок 2. Организационная схема управления проектом ГЧП на стадии эксплуатации
Государственный партнер – осуществляет контроль за выполнением частным партнером обязательств по управлению Объектом ГЧП (включая содержание зданий, территорий и материальное обеспечение общежития), а также предоставляет частному партнеру меры государственной поддержки (указать нужные источники возмещения затрат);
Частный партнер – обеспечивает полную готовность Объекта ГЧП для обслуживания потребителей услуг в соответствии с условиями Типового договора, оказывает услуги по предоставлению мест в общежитии согласно условиям Типового договора, а также обеспечивает доходную часть проекта, отвечает за текущее содержание Объекта ГЧП.
Инвестор – осуществляет мониторинг деятельности проектной компании для обеспечения прибыли по Проекту ГЧП;
Рынок капитала осуществляет мониторинг деятельности проектной компании для обеспечения возвратности заемных средств по договору займа;
АО "ФРП "Даму" – субсидирует части ставки вознаграждения по долгосрочному займу в размере ___% в течение ___ месяцев в период эксплуатации Объекта ГЧП согласно законодательству;
Потребители услуг – пользуются услугами общежития и оплачивают Частному партнеру данные услуги.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 8
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере образования
(общежитие
организации образования)
Форма
Строительная гарантия
_______________________________            _______________ "___"__________ 20__ г.
(указать наименование и местонахождение населенного пункта)
Гарант: __________ (указать организацию), в лице __________, действующего (-ей) на
основании __________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: _________,
Частный партнер: __________ (указать организацию), в лице __________, действующего
(-ей) на основании __________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты:
_________,
Государственный партнер: государственное учреждение "__________" в лице __________,
действующего (-ей) на основании __________, юридический адрес: __________, банковские
реквизиты: _________,
Принимая во внимание:
заключенный между Государственным партнером и Частным партнером Типовой договор по проекту "Строительство и эксплуатация студенческого общежития на ___ мест в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)" от "___" __________ 20___ года № ___, с учетом всех изменений и дополнений (далее - Договор), на сумму __________ (указать прописью) тенге, сроком до "___" __________ 20___ года;
заключенный между Гарантом и Частным партнером Типовой договор о предоставлении Строительной гарантии от "___" __________ 20___ года № ___:

3) Елеулі Ақау анықталған жағдайда, осындай Ақау үшін айыппұл санкцияларының сомасы ___ (жазумен көрсету) Ақаулық ұпайды құрайды.
4) Қауіпті Ақау анықталған жағдайда, осындай Ақау үшін айыппұл санкцияларының сомасы ___ (жазумен көрсету) Ақаулық ұпайды құрайды.
Қызмет сапасының индикаторлары
Индикаторлардың атауы
Ақпараттың кезеңділігі
Ақпарат көзі
Шекті мән
Ақаудың мәні
1
2
3
4
5
6
1
Мекеменің бухгалтерлік сапалы инспекция қызметтерімен түзетіледі, кітап (журнал) қызметтердің сапасына шағымдарды тіркеу бар
Ай сайын
Есепті кезеңнің соңына 10 күн ішінде мемлекеттік серіктес жеке серіктестің көрсеткен Келісімге сәйкес жеке әріптес міндеттемелерін орындалуы туралы есеп.
Басып шығару әкімшілігімен бар кітаптар шағымдар (беттері нөмірленеді және тігілген болуы тиіс).
Елеулі
2
Тиісті қызметтерден түскен жатақханалар мазмұнына санитарлық және басқа да ережелер мен талаптарды бұзушылықтарды болмауы
Жыл сайын
Бірге Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындау туралы есеп, жеке серіктестің тиісті қызметтер ұсынған есеп.
индикаторы 2 (екі) фактілерді -дан аспайды
Қауіпті
3
Оқушылар мен студенттердің жатақханада тұру үшін ақталған талаптардың болмауы
Ай сайын
Басшысының қолы қойылған, әкімшілікті басып шығару үшін Шағымдар. Беттер нөмірленеді және тігіледі тиіс..
2 шағымнан артық емес
Қауіпті
Ақаулық ұпайлар
Негіздеме
Ақаулық ұпайлардың саны
Кез келген Ақаудың немесе өзге бұзушылықтың болуы/болмауы туралы есепті тапсырудың мерзімін бұзу
Тапсырылмаған есептің мерзімін өткізудің әр күні үшін __ Ақаулық ұпай
Мемлекеттік әріптесті немесе Уәкілетті органдарды жіберуден бас тарту
Уәкілетті органдардың өкілдерін жібермеудің немесе олардың қызметіне кедергі келтірудің әр күні үшін күніне __ Ақаулық ұпай
Жекеше әріптестің Мемлекеттік әріптеске сенімсіз ақпаратты әдейі тапсыруы
Әрбір анықталған сенімсіз ақпаратты беру жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Жекеше әріптестің негізгі қызметі бойынша Тұтынушыға ғимараттың немесе ғимарат бөліктерінің қолжетімсіздігі
Әрбір анықталған жағдай үшін __ Ақаулық ұпай
Қызмет көрсетудің басталу күніне дейін 1 ай ішінде штаттық кестеге сәйкес кадрларды уақытында жинақтамау
Әрбір анықталған жағдай үшін __ Ақаулық ұпай
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау талаптарын бұзу
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Сыртқы және ішкі жарықтандырудың болмауы
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Жыл бойы абаттандырудың болмауы және ішкі және сыртқы аумақты (оның ішінде МЖӘ объектісіне іргелес жатқан аумақты) тиісті күйде ұстамау
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Ағымдық жөндеуді мерзімінде орындамау
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай

3) При обнаружении существенного Дефекта, сумма штрафных санкций за такой Дефект составит ___ (указать прописью) Дефектных очков.
4) При обнаружении опасного Дефекта, сумма штрафных санкций за такой Дефект составит ___ (указать прописью) Дефектных очков.
Индикаторы качества услуг
Наименование индикаторов
Периодичность информации
Источник информации
Пороговое значение
Значение Дефекта
1
2
3
4
5
6
1
В учреждении налажен учет проверок качества оказания услуг, имеется книга (журнал) регистрации жалоб на качество услуг
Ежемесячно
Отчет об исполнении Частным партнером обязательств по Типовому договору, предоставляемый Частным партнером Государственному партнеру в течение 10 дней со дня окончания отчетного периода.
Наличие Книги жалоб с печатью администрации (Страницы должны быть пронумерованы и прошнурованы).
Существенный
2
Отсутствие фактов нарушений санитарных, иных норм и требований к содержанию общежитий со стороны соответствующих служб
Ежегодно
Отчет соответствующих служб представленный Частным партнером вместе с отчетом об исполнении обязательств по Типовому договору.
Значение индикатора не превышает 2 (двух) фактов
Опасный
3
Отсутствие обоснованных претензий на условия проживания в обще­житие со стороны учащихся и студентов
Ежемесячно
Книга жалоб для с печатью администрации, с подписью руководителя. Страницы должны быть пронумерованы и прошнурованы.
Не более 2 жалоб
Опасный
Дефектные очки
Основание
Количество Дефектных очков
Нарушение срока представления отчета о наличии/отсутствии любого Дефекта или иного нарушения
___ Дефектных очков за каждый
день просрочки за каждый не
представленный отчет
Отказ в допуске Государственного партнера либо Уполномоченных органов
___ Дефектных очков в день за каждый день непредоставления допуска или воспрепятствования
деятельности представителей
уполномоченных органов
Намеренное предоставление Частным партнером недостоверной информации Государственному партнеру
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай
предоставления недостоверной информации
Недоступность зданий или частей зданий потребителю по основной деятельности Частного партнера
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай
Несвоевременный набор кадров согласно штатному расписанию в течение 1 месяца до начала оказания Услуг
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай
Нарушение требований безопасности и охраны труда
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения
Отсутствие наружного и внутреннего освещения
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения
Отсутствие благоустройства и не поддержание в надлежащем состоянии внутренней и внешней территории (в том числе прилегающей к Объекту ГЧП территории) в течение года;
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения
Не выполнение текущего ремонта в соответствующий срок
___ Дефектных очков за каждый выявленный случай нарушения

1. Анықтамалар
1. Ағымдағы жөндеу – профилактикалық іс-шараларды жүргізу және ұсақ зақымдар мен ақаулықтарды жою арқылы ғимараттар мен инженерлік жабдықтың бөліктерін жүйелі әрі уақтылы сақтауға бағытталған, ғимараттардың конструкциялары мен инженерлік жабдық жүйелерінің дұрыс жұмыс істеуін (жұмысқа қабілеттілігін) қалпына келтіру, сондай-ақ барлық пайдалану көрсеткіштерін қолдау мақсатымен жүргізілетін техникалық іс-шаралардың кешені.
2. Айрықша құқық – өзінің қалауы бойынша заңға қайшы келмейтін кез келген тәсілмен Жекеше әріптестің зияткерлік қызмет нәтижесін немесе дараландыру құралдарын пайдалануға және басқа тұлғалардың осындай пайдалануына тыйым салуға немесе рұқсат беруге Мемлекеттік әріптеске тиесілі құқықтардың жиынтығы.
3. Ақау – Ақаулық ұпайлардың берілуіне алып келуі мүмкін және Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ Үлгілік шартына тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердің кез келген сәйкес келмеуі.
4. Ақаулық ұпайлар – Ақаулар немесе өзге де бұзушылықтар болған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске есептейтін айыппұл ұпайлары.
5. Ақы – тұтынушылар МЖӘ объектісінің құрылысы аяқталғаннан кейін Жекеше әріптес ұсынатын пәтерлер үшін төлейтін ақшалай сома.
6. Алғашқы кепілдік – Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Үлгілік шарттың 5-бөлімінің талаптарына сәйкес, Шарт мемлекеттік тіркелген кезден бастап ұсынатын кепілдік.
7. Алдын ала талаптар – Үлгілік шарттың 6-бөлімінде көрсетілген талаптар.
8. Археологиялық олжалар – Жер учаскелерінде табылған, қазылып алынатын және көне заман ескерткіштері.
9. Баланс ұстаушы – балансына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік меншікке қабылдауға жататын МЖӘ объектісін бекіту болжанатын мемлекеттік заңды тұлға.
10. Бас мердігер – Жекеше әріптес құрылыс мердігерлік шартының негізінде тартатын, автовокзалды дайын күйде тапсыруды қамтамасыз ететін, сондай-ақ жобаны жұмысшылармен, қызметшілермен және инженерлік-техникалық жұмыскерлермен, арнайы және құрылыс техникасымен, объектілердің үздіксіз салынуымен қамтамасыз ететін құрылыс компаниясы олардың сапасы үшін жауапты болады. Бұдан басқа, Бас мердігер құны мердігер жұмысының құны шеңберінде көзделетін, салынатын объектінің қалыпты жұмыс істеуі үшін қажетті жабдықтың жеткізілуін және оны монтаждауды ұйымдастырады.

1. Определения
1. Текущий ремонт – комплекс технических мероприятий, направленных на систематическое и своевременное предохранение частей зданий и инженерного оборудования от преждевременного износа путем проведения профилактических мероприятий и устранения мелких повреждений и неисправностей, производиться с целью восстановления исправности (работоспособности) конструкций здания и систем инженерного оборудования, а также поддержания всех эксплуатационных показателей;
2. Исключительное право – совокупность принадлежащих Государственному партнеру прав на использование по своему усмотрению любым не противоречащим закону способом результата интеллектуальной деятельности Частного партнера или средства индивидуализации, и на запрещение или разрешение такого использования другими лицами;
3. Дефект – любые несоответствия товаров, услуг и работ условиям Типового договора государственно-частного партнерства в сфере образования (детский сад) и которые могут повлечь присуждение Дефектных очков.
4. Дефектные очки – штрафные очки, начисляемые Государственным партнером Частному партнеру в случае Дефектов или иного нарушения.
5. Плата – денежная сумма, уплачиваемая потребителями за услуги, предоставляемые Частным партнером после завершения строительства Объекта ГЧП.
6. Первая гарантия – гарантия, предоставляемая Частным партнером Государственному партнеру с момента государственной регистрации Типового договора, в соответствии с требованиями раздела 5 Типового договора.
7. Предварительные условия – предварительные условия, указанные в разделе 6 Типового договора.
8. Археологические находки – ископаемые и памятники древности, которые обнаружены на Земельном участке.
9. Балансодержатель – государственное юридическое лицо, на баланс которого предполагается закрепление объекта ГЧП, подлежащего приему в государственную собственность в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
10. Генеральный подрядчик – строительная компания, привлекаемая Частным партнером на основании договора строительного подряда и обеспечивающая строительство автовокзала "под ключ", также обеспечивающая проект рабочими, служащими и инженерно-техническими работниками, специальной и строительной техникой, бесперебойным строительством объекта, несет ответственность за их качество. Кроме того, Генеральный подрядчик организовывает поставку и монтаж оборудования, необходимого для нормального функционирования создаваемого объекта, стоимость которого предусматривается в рамках стоимости работ подрядчика.

11. Бұзу күні – бұзу туралы хабарлама алынғаннан кейін күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күннен кейінгі күн.
12. Еңсерілмейтін күш жағдаяттары (форс-мажор) – Үлгілік шартқа қатысатын тараптардың еркіне бағынбайтын, болжанбайтын, бірақ Шарттық міндеттемелерді орындаудың мүмкін еместігіне алып келетін оқиғалар.
13. Жекеше әріптес – Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңына сәйкес, мемлекеттік әріптестер ретінде әрекет ететін тұлғаларды қоспағанда, Үлгілік шарт жасасқан дара кәсіпкер, жай серіктестік, консорциум немесе заңды тұлға.
14. Жекеше әріптестің жабдығы – МЖӘ объектісінің құнына кірмейтін, Жекеше әріптестің есебінен МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін сатып алынған жабдықтар, механизмдер, көліктік және өзге де құралдар.
15. Жекеше әріптестің өкілі – Жекеше әріптес тағайындаған, Үлгілік шартта көзделген жағдайларда сенімхат негізінде әрекет ететін және Жекеше әріптес атынан әрекет ету өкілеттіктеріне ие тұлға.
16. Жекеше әріптестің персоналы – Жекеше әріптес МЖӘ объектісін салу және пайдалану, оның ішінде Қызметтерді көрсету кезінде тартқан бүкіл персонал.
17. Жер учаскесі – Үлгілік шарт талаптарына сәйкес МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін қажетті жер учаскесі.
18. Жобалау-сметалық құжаттама – МЖӘ объектісін салу үшін сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамаға сәйкес әзірленуі және бекітілуі талап етілетін құжаттама.
19. Жоспарлы аяқтау күні – Құрылыс жұмыстарының басталу күнінен бастап ___ (жазбаша түрде көрсету) айдан аспауға тиіс Құрылыс жұмыстары аяқталған күн.
20. Жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегі) жергілікті қамту – жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегі), Үлгілік шарттың және/немесе Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын жұмыскерлердің еңбекақысын төлеу құнында, жұмыстарды орындау кезінде пайдаланылатын тауарлар құнын және қосалқы мердігерлер Үлгілік шарттарының бағаларын шегерумен, жұмыстарды орындауға немесе қызмет көрсетуге арналған Үлгілік шарт бойынша жұмыстарды (көрсетілетін қызметтерді) өндірушінің еңбекақысын төлеу қорында жергілікті қамту құнының жалпы жиынтық үлесі.
21. Заңнама – белгіленген тәртіппен қабылданған және Қазақстан Республикасының аумағында қолданылатын нормативтік құқықтық актілердің жиынтығы.
22. Инвестор – жобалық компанияға иелік ететін (үлестік қатысу немесе акциялар пакеттеріне мөлшерлес жолмен) жеке тұлға және/немесе заңды тұлға немесе консорциум (заңды тұлғалар бірлестігі).

11. Дата расторжения – дата, наступающая после ___ (указать прописью) календарных дней после получения уведомления о расторжении.
12. Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажор) – непредсказуемые события, не зависящие от воли сторон, участвующих в Типовом договоре, но ведущие к невозможности исполнения договорных обязательств.
13. Частный партнер (далее - Частный партнер) – индивидуальный предприниматель, простое товарищество, консорциум или юридическое лицо, за исключением лиц, выступающих государственными партнерами в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве" (далее – Закон), заключившие Типовой договор.
14. Оборудование Частного партнера – оборудования, механизмы, транспортные и другие средства, приобретенные для создания и эксплуатации Объекта ГЧП за счет Частного партнера, не входящие в стоимость Объекта ГЧП.
15. Представитель Частного партнера – лицо, назначенное Частным партнером, которое действует на основании доверенности и обладает полномочиями действовать от имени Частного партнера в случаях, предусмотренных Типовым договором.
16. Персонал Частного партнера – весь персонал, задействованный Частным партнером в период строительства и эксплуатации Объекта ГЧП, в том числе при оказании Услуг.
17. Земельный участок – земельный участок, необходимый для строительства и эксплуатации Объекта ГЧП, в соответствии с условиями Типового договора.
18. Проектно-сметная документация – документация, разработка и утверждение которой требуется в соответствии с законодательством об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности для создания Объекта ГЧП.
19. Дата планового завершения – дата окончания Строительных работ, которая не должна превышать ___ (указать прописью) месяцев с Даты начала Строительных работ.
20. Местное содержание в работах (услугах) – совокупная суммарная доля стоимости местного содержания в работах (услугах), в цене договора и/или оплаты труда работников, являющихся гражданами Республики Казахстан, в фонде оплаты труда производителя работ (услуг) по Типовому договору на выполнение работ или оказание услуг, за вычетом стоимости товаров, используемых при выполнении работ, и цен договоров субподрядов.
21. Законодательство – совокупность нормативных правовых актов, принятых в установленном порядке и действующих на территории Республики Казахстан.
22. Инвестор – физическое лицо и/или юридическое лицо или консорциум (объединение юридических лиц), владеющие проектной компанией (путем долевого участия или соразмерно пакетам акций).

23. Кадрлар – Жекеше әріптестің сол немесе өзге қызмет саласындағы дайындалған, білікті жұмыскерлерінің негізгі (штаттық) құрамы.
24. Кадрлардағы жергілікті қамту – жұмысшылар мен қызметшілерді әрбір санат бойынша бөлумен, Үлгілік шартты орындау кезінде тартылған персоналдың жалпы санына қатысты пайызбен алынған қазақстандық кадрлардың саны.
25. Қаржыландыру шарттары – МЖӘ жобасын қаржыландыруға қатысты Жекеше әріптес пен Кредиторлар арасында жасалған кез келген шарттар және/немесе құжаттар.
26. Қаржылық жабу – Жекеше әріптес пен қаржы институты арасында МЖӘ жобасын қаржыландыру туралы Үлгілік шарттың жасалуы.
27. Қауіпті қалдықтардың көмулері – қауіпті қасиеттерге (улылық, жарылу қаупі бар, радиоактивті, өрт қаупі бар, жоғары реакциялық қабілетке ие) ие зиянды заттардан тұратын және дербес немесе өзге заттармен жанасқанда қоршаған орта мен адам денсаулығы үшін тікелей немесе әлеуетті қауіптілік тудыруы мүмкін және Құрылыс жұмыстары басталған күнге дейін құзыретті зерттеумен анықталуы мүмкін болмаған көмулер.
28. Конкурс – "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) автовокзал салу және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша оңайлатылған конкурстық рәсімдерді пайдалана отырып, Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі конкурс.
29. Конкурс жеңімпазы – "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) автовокзал салу және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі конкурстың жеңімпазы ретінде комиссия таңдаған жеке немесе заңды тұлға (конкурс жеңімпазының аты).
30. Конкурсты ұйымдастырушы – "__________" мемлекеттік мекемесі.
31. Конкурстық құжаттама – МЖӘ жобасын іске асыру үшін Конкурстық өтінімдерді дайындайтын және Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі конкурсқа қатысатын Конкурсты ұйымдастырушы ұсынған Конкурстың барлық Үлгілік шарттарынан тұратын, заңнамаға сәйкес айқындалған құжаттар жиыны.
32. Кредитор – Тіркеу күнінен кейін, бірақ Құрылыс жұмыстарының басталу күнінен кешіктірмей, Қаржыландыру шарттарына сәйкес Жекеше әріптеске қаржыландыру ұсынатын қаржы ұйымдары.
33. Құрылыс жұмыстары – МЖӘ объектісін жобалау мен салуға қойылатын талаптарға сәйкес жүргізілуі қажет барлық жұмыстар.
34. Құрылыс жұмыстарының басталу күні – Алдын ала Үлгілік шарттардың қолданысы тоқтаған күн.
35. Құрылыс кепілдігі – Үлгілік шарттың 106 және 107-тармақтарының талаптарына сәйкес, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске ұсынған, Құрылыс жұмыстарына қатысты кепілдік.

23. Кадры – основной (штатный) состав подготовленных, квалифицированных работников Частного партнера в той или иной отрасли деятельности.
24. Местное содержание в кадрах – количество казахстанских кадров в процентах к общей численности персонала, задействованного при исполнении Типового договора, с разбивкой по каждой категории рабочих и служащих.
25. Договоры финансирования – любые договоры и/или документы, заключенные между Частным партнером и Кредиторами в отношении финансирования Проекта ГЧП.
26. Финансовое закрытие – заключение договора между Частным партнером и финансовым институтом о финансировании Проекта ГЧП.
27. Захоронения опасных отходов – захоронения, которые содержат вредные вещества, обладающие опасными свойствами (токсичностью, взрывоопасностью, радиоактивностью, пожароопасностью, высокой реакционной способностью) и могут представлять непосредственную или потенциальную опасность для окружающей среды и здоровья человека самостоятельно или при вступлении в контакт с другими веществами и которые не могли быть выявлены компетентным исследованием до Даты начала Строительных работ.
28. Конкурс – конкурс по выбору Частного партнера с использованием упрощенных конкурсных процедур, по Проекту ГЧП "Строительство и эксплуатация автоковзала в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)".
29. Победитель конкурса – физическое или юридическое лицо, которое выбрано комиссией в качестве победителя конкурса по выбору Частного партнера по Проекту ГЧП "Строительство и эксплуатация автовокзала в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)" (имя победителя конкурса).
30. Организатор конкурса – государственное учреждение "__________".
31. Конкурсная документация – документы, содержащие все условия конкурса, предоставленные Организатором конкурса для подготовки конкурсных заявок и участия в конкурсе по выбору Частного партнера для реализации проекта ГЧП.
32. Кредитор – финансовые организации, которые предоставляют финансирование Частному партнеру согласно договорам финансирования после Даты регистрации, но не позднее Даты начала Строительных работ.
33. Строительные работы – все работы, необходимые к проведению в соответствии с требованиями к проектированию и строительству Объекта ГЧП.
34. Дата начала Строительных работ – дата прекращения действия Предварительных условий.
35. Строительная гарантия – гарантия в отношении Строительных работ, предоставленная Частным партнером Государственному партнеру в соответствии с требованиями пунктов 108 и 109 Типового договора.

36. Көрсетілетін қызметтер – Құрылыс жұмыстарын қоспағанда, Үлгілік шарттың қолданылуы кезінде МЖӘ объектісін пайдаланумен және ұстаумен байланысты Жекеше әріптестің (және/немесе Жекеше әріптестің өкілдерінің, жұмыскерлерінің, мердігерлерінің немесе қосалқы мердігерлерінің) әрекеттері.
37. Қызметтерді көрсетудің басталу күні – Жекеше әріптестің қабылдау актісіне қол қойған күннен бастап Қызметтерді көрсетуінің басталу күні.
38. МЖӘ объектісінің қызметтерін тұтынушылар (бұдан әрі – тұтынушылар) – __________ қаласы автовокзалының қызметтерін пайдаланатын қаланың және республиканың басқа да өңірлерінің халқы.
39. Мемлекеттік әріптес – "__________________________" мемлекеттік мекемесі атынан Қазақстан Республикасы.
40. Мемлекеттік әріптестің өкілі – Мемлекеттік әріптес тағайындаған, Үлгілік шартта көзделген жағдайларда сенімхат негізінде әрекет ететін және Мемлекеттік әріптес атынан барлық әрекет ету өкілеттіктеріне ие тұлға.
41. Мемлекеттік орган – мемлекет атынан заңдары, өзге де нормативтік құқықтық актiлері арқылы: жалпыға бiрдей мiндетті мiнез-құлық ережелерiн белгілейтiн актiлер шығару; әлеуметтiк мәнi бар қоғамдық қатынастарды басқару мен реттеп отыру; мемлекет белгiлеген жалпыға бiрдей мiндеттi мiнез-құлық ережелерiнiң сақталуына бақылау жасау жөнiндегі функцияларды жүзеге асыруға уәкiлеттік берiлген мемлекеттiк мекемелер.
42. Мердігер (жобалаушы) – Жекеше әріптес мердігерлік шартының негізінде тартатын, МЖӘ объектісін салу бойынша жобалау-сметалық және жұмыс құжаттамасын берумен МЖӘ жобасы бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізетін компания.
43. МЖӘ жобасы – "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) автовокзал салу және пайдалану" МЖӘ жобасы.
44. МЖӘ жобасын басқару – мынадай рәсімдерді орындау: жобаның Үлгілік шарттарын айқындау, тұжырымдау, өзгерту, жобаны жоспарлау, жобаны техникалық орындау (жоспарлау мен бақылауды қоспағанда), жобаның орындалуын бақылау;
45. МЖӘ объектісі – салынуы мен пайдаланылуы МЖӘ жобасын іске асыру аясында жүзеге асырылатын __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) автовокзал.
46. МЖӘ объектісін иелену және пайдалану құқығы – МЖӘ объектісіне нақты иелік етуді және МЖӘ объектісін пайдалану барысында пайдалар алуға заңдық тұрғыдан қамтамасыз етілген мүмкіндік. Пайда Үлгілік шартқа және заңнамаға қайшы келмейтін кіріс түрінде немесе өзге де нысандарда болуы мүмкін.
47. МЖӘ объектісін пайдалану – Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін Үлгілік шартта айқындалған тәртіппен және шарттарда МЖӘ объектісінің тағайындауына сәйкес, оның ішінде Қызметтер көрсету мақсатында пайдалануы.

36. Услуги – действия Частного партнера (и/или представителей, работников, подрядчиков или субподрядчиков Частного партнера), в связи с эксплуатацией и содержанием Объекта ГЧП в течение действия Типового договора, за исключением Строительных работ;
37. Дата начала оказания Услуг – дата начала оказания Услуг Частным партнером с даты подписания акта приемки.
38. Потребители услуг Объекта ГЧП (далее – потребители) – население города и других регионов республики, пользующиеся услугами автовокзала г. __________.
39. Государственный партнер – Республика Казахстан в лице государственного учреждения "_______________";
40. Представитель Государственного партнера – лицо, назначенное Государственным партнером, которое действует на основании доверенности и обладает всеми полномочиями действовать от имени Государственного партнера в случаях, предусмотренных Типовым договором.
41. Государственный орган – государственные учреждения, осуществляющие от имени государства функций по: изданию актов, определяющих общеобязательные правила поведения; управлению и регулированию социально значимых общественных отношений; контролю за соблюдением установленных государством общеобязательных правил поведения.
42. Подрядчик (проектировщик) – компания, привлекаемая Частным партнером на основании договора подряда, которая проводит проектно-изыскательские работы по Проекту ГЧП с предоставлением проектно-сметной и рабочей документации по строительству Объекта ГЧП.
43. Проект ГЧП – проект ГЧП "Строительство и эксплуатация автовокзала в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)".
44. Управление проектом ГЧП - выполнение следующих процедур: определение, формулирование, изменение условий проекта, планирование проекта, техническое выполнение проекта (за исключением планирования и контроля), контроль над выполнением проекта.
45. Объект ГЧП – автовокзал в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), строительство и эксплуатация которого осуществляется в рамках реализации Проекта ГЧП.
46. Право владения и пользования Объектом ГЧП – юридически обеспеченная возможность осуществлять фактическое обладание Объектом ГЧП и получать выгоды в ходе эксплуатации Объекта ГЧП. Выгода может выступать в виде дохода и в иных формах, не противоречащих Типовому договору и законодательству;
47. Эксплуатация Объекта ГЧП – использование Объекта ГЧП Частным партнером в соответствии с назначением Объекта ГЧП, в том числе в целях оказания Услуг, в порядке и на условиях, определенных Типовым договором;

48. МЖӘ объектісінің құны – бекітілген тұжырымдамаға және Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес МЖӘ объектісінің болжамды құны.
49. Объектіні пайдалануға қабылдау актісі (бұдан әрі – қабылдау актісі) – объект құрылысының бекітілген жобаға және мемлекеттік (мемлекетаралық) нормативтерге сәйкес аяқталғанын және объектінің пайдалануға толық әзірлігін растайтын құжат.
50. Пайдалану кепілдігі – Үлгілік шарттың 158-тармағының талаптарына сәйкес, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске МЖӘ объектісін пайдалану басталған сәттен бастап ұсынатын кепілдік.
51. Уәкілетті органдар – рұқсат етуші немесе хабарлаушы тәртіп енгізілген немесе енгізу жоспарланып отырған нақты саладағы қызметті реттеуге жауапты мемлекеттік органдар. Үлгілік шарт шеңберінде мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, сондай-ақ жергілікті немесе мемлекеттік билік болып табылатын немесе оның құрылымына кіретін және МЖӘ объектісі үшін коммуналдық қызметтердің жеткізушілерін және кез келген Рұқсатты беруге жауапты болып табылатын немесе жауапты болатын кез келген органдар мен тұлғаларды қоса алғанда, заңды тұлғалар Уәкілетті органдар болуы мүмкін.
52. Рұқсат – Уәкілетті органның рұқсат беруші органдары лицензиялау немесе рұқсат беру рәсімдері арқылы жүзеге асыратын қызметті немесе әрекеттерді (операцияларды) жүзеге асыруға жеке немесе заңды тұлғаның құқықтарын растау. Үлгілік шарт шеңберінде Жекеше әріптестің Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерінің кез келгенін орындау үшін қажетті барлық рұқсаттар, келісулер, мақұлдаулар, актілер, лицензиялар мен бекітулер Рұқсаттар деп түсінілуі мүмкін.
53. Қосалқы мердігерлер – бас мердігердің тапсырысы бойынша қандай да бір жұмыстарды орындайтын компаниялар.
54. Тауарлардағы жергілікті қамту – Қазақстан Республикасының аумағында шығарылатын, пайдаланылатын жергілікті материалдар құнының пайыздық құрамы.
55. Тәуекелдер – пайда болған жағдайда оң немесе теріс әсері болатын, ақша түріндегі сатып алуларға немесе шығындарға алып келетін оқиға немесе шарт.
56. Техникалық қадағалау – Үлгілік шартқа, Жобалау-сметалық құжаттамаға және заңнамаға сәйкес, Жекеше әріптестің құрылыс жұмыстарын орындауы бойынша бақылауды жүзеге асыратын тұлға.
57. Тіркеу күні – бюджеттік заңнамаға сәйкес Үлгілік шартты тіркеу күні.
58. Төлем мөлшері – Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптестен Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ Үлгілік шартына 9-қосымшаның ережелеріне сәйкес алатын айыппұл санкциялары.

48. Стоимость Объекта ГЧП – предполагаемая стоимость Объекта ГЧП согласно утвержденной концепции и проектно-сметной документации.
49. Акт приемки объекта в эксплуатацию (далее – акт приемки) – документ, подтверждающий завершение строительства объекта в соответствии с утвержденным проектом и государственными (межгосударственными) нормативами и полную готовность объекта к эксплуатации.
50. Эксплуатационная гарантия – гарантия, предоставляемая Частным партнером Государственному партнеру с момента начала эксплуатации Объекта ГЧП, в соответствии с требованиями пункта 158 Типового договора;
51. Уполномоченные органы - государственные органы, ответственные за регулирование деятельности в конкретной сфере, в которой введен или планируется к введению разрешительный или уведомительный порядок. В рамках Типового договора Уполномоченными органами могут быть государственные органы, государственные учреждения, а также юридические лица, которые являются или входят в структуру местной или государственной власти и имеют властные полномочия в отношении Проекта ГЧП, включая поставщиков коммунальных услуг для Объекта ГЧП, и любые другие органы или лица, которые являются или будут ответственными за выдачу любого Разрешения.
52. Разрешение – подтверждение права физического или юридического лица на осуществление деятельности или действий (операций), осуществляемое разрешительными органами посредством лицензирования или разрешительной процедуры. В рамках Типового договора под Разрешениями могут пониматься все разрешения, согласия, одобрения, акты, лицензии и утвержденные НПА, необходимые для выполнения любого из обязательств Частного партнера по Типовому договору.
53. Субподрядчики – компании, выполняющие те или иные работы по заказу Генерального подрядчика.
54. Местное содержание в товарах – процентное содержание стоимости используемых местных материалов, производимых на территории Республики Казахстан.
55. Риски – событие или условие, которое в случае возникновения имеет позитивное или негативное воздействие, приводит к приобретениям или потерям в денежном выражении.
56. Технический надзор – лицо, осуществляющее контроль по выполнению Частным партнером Строительных работ в соответствии с Типовым договором, проектно-сметной документацией, законодательством.
57. Дата регистрации – дата регистрации Типового договора в соответствии с бюджетным законодательством.
58. Размер оплаты – штрафные санкции, взимаемые Государственным партнером с Частного партнера в соответствии с положениями приложения 9 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал).

59. Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ жобасының шарты – Тараптар қол қойған, Үлгілік шартта көрсетілген және Үлгілік шарттың ажырамас бөліктері болып табылатын, оның барлық қосымшаларын (егер бар болса, оларға құжаттарды да) қоса алғанда, осы Шарт.
60. Үлгілік шарттың қолданылу мерзімі – Тіркеу күнінен басталатын және Шарт Бұзылған күні аяқталатын кезең.
61. Үлгілік шарттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн – Тіркеу күнінен бастап ___ жыл.
2. Қолданылатын құқық
62. Үлгілік шарттың негізінде қол қойылған Үлгілік шарт және басқа да мәмілелер үшін Қазақстан Республикасының құқығы қолданылады.
63. Үлгілік шарт бойынша құқықты беруге бағытталған мәмілелер бойынша құқықтар мен міндеттерге Қазақстан Республикасының құқығы қолданылады.
64. Жекеше әріптес Қазақстан Республикасы қоршаған ортаны қорғау саласында қабылдаған халықаралық міндеттемелерді орындау міндеттемесін өзіне алады.
65. Егер Заңнаманың нормалары Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық Үлгілік шарттарға қайшы келмесе, аталған нормалар қолданылады.
3. Үлгілік шарттың нысанасы және МЖӘ объектісі
66. Тараптардың жолаушылар көлігінің проблемаларын кешенді түрде шешу мақсатында МЖӘ объектісін салуға және пайдалануға бағытталған өз қызметін жүзеге асыру кезіндегі қарым-қатынастарын реттеу Үлгілік шарттың нысанасы болып табылады.
67. Жекеше әріптес __________ автовокзал салады және одан әрі Үлгілік шартқа сәйкес ғимаратты пайдаланады.
68. МЖӘ объектісінің сипаттамасы, салынатын МЖӘ объектісінің қуаты, құрылымы және техникалық көрсеткіштері Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ Үлгілік шартына 1-қосымшада көрсетілген.
69. Мемлекеттік әріптес Шарт жасасқан кезде, Үлгілік шартқа сәйкес меншік құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың негізінде иелену және пайдалану құқығы Жекеше әріптеске берілетін, МЖӘ объектісін салу көзделетін жер учаскесінің меншік иесі болып табылатынына кепілдік береді (меншік құқығын куәландыратын құжаттардың көшірмелері және/немесе түпнұсқалары қоса беріледі).
70. Мемлекеттік әріптес мүддесін қорғайтын уәкілетті мемлекеттік органдар туралы мәліметтер:
"__________" мемлекеттік мекемесі
Заңды мекен-жайы: __________
Телефон _________
Пошталық мекен-жайы _________
71. МЖӘ жобасын жүзеге асыру кестесі Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ Үлгілік шартына 2-қосымшада көрсетілген.
72. МЖӘ жобасын іске асырудың қаржы-экономикалық жоспары Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ Үлгілік шартына 3-қосымшада келтірілген.

59. Типовой договор ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) – настоящий Типовой договор, включая все подписанные Сторонами приложения к нему (и документы к ним, если таковые имеются), указанные в Типовом договоре и являющиеся неотъемлемыми частями Типового договора (далее – Типовой договор).
60. Срок действия Типового договора – период, начинающийся с Даты регистрации и истекающий в Дату расторжения Типового договора.
61. Дата истечения срока действия Типового договора – ___ год с Даты регистрации.
2. Применимое право
62. Для Типового договора и других сделок, подписанных на основе этого Типового договора, применяется право Республики Казахстан.
63. К правам и обязанностям по сделкам, направленным на передачу права по Типовому договору, применяется право Республики Казахстан.
64. Частный партнер принимает на себя обязательство соблюдать принятые Республикой Казахстан международные обязательства в области охраны окружающей среды.
65. Нормы законодательства применяются, если они не противоречат международным договорам, участником которых является Республика Казахстан.
3. Предмет Типового договора и Объект ГЧП
66. Предметом Типового договора является урегулирование отношений Сторон при осуществлении Сторонами деятельности, направленной на строительство и эксплуатацию Объекта ГЧП с целью комплексного решения проблем пассажирского транспорта.
67. Частный партнер строит автовокзал и в дальнейшем эксплуатирует здание в соответствии с Типовым договором.
68. Описание Объекта ГЧП, мощность, структура и технические показатели создаваемого Объекта ГЧП, указаны в приложении 1 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал).
69. Государственный партнер гарантирует, что на момент заключения Типового договора на основании документов о государственной регистрации прав собственности он является собственником земельного участка, на котором предполагается строительство Объекта ГЧП, права владения и пользования которым передаются Частному партнеру в соответствии с Типовым договором (копии и/или оригиналы документов, удостоверяющих право собственности, прилагаются).
70. Сведения об уполномоченных государственных органах, представляющих интересы государственного партнера:
Государственное учреждение "__________"
Юридический адрес: __________
Телефон _________
Почтовый адрес _________
71. График осуществления проекта ГЧП указан в приложении 2 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал).
72. Форма финансово-экономического плана реализации Проекта ГЧП указана в приложении 3 к Типовому договору (далее – Приложение 3).

73. Жекеше әріптес кірісті билеттерді сату және жүк тасымалдау және мәдени-тұрмыстық және санитариялық-гигиеналық мақсаттар үшін үй-жайларды жалға беру есебінен алады.
74. Көрсетілетін Қызметтерді жүзеге асыру шеңберінде Жекеше әріптес қосымша қызметтер көрсететін компаниялармен жалға беру шартын жасасады.
75. Үлгілік шарттан туындайтын немесе Үлгілік шартқа сәйкес ұсынылған Жекеше әріптестің барлық құқықтары, өкілеттіктері мен міндеттері Үлгілік шарттың қолданылу кезеңі ішінде Жекеше әріптес үшін айрықша болып табылады және Мемлекеттік әріптес Үлгілік шарт бойынша Жекеше әріптестің осы құқықтарын немесе міндеттемелерін Үлгілік шарттың қолданылу кезеңі ішінде Жекеше әріптестің жазбаша келісімінсіз кез келген өзге тұлғаға бермеуге міндеттенеді.
4. Үлгілік шарттың елеулі талаптары
76. Мыналар:
1) МЖӘ объектісінің саны және орналасқан орны;
2) уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіге сәйкес МЖӘ жобасы бойынша жер учаскесінің ауданы;
3) МЖӘ объектісінің қуаты – тәулігіне ___ жолаушы;
4) Үлгілік шарттың ережелеріне сәйкес Қызметтерді көрсету сапасы Үлгілік шарттың елеулі талаптары болып табылады.
77. Осы Үлгілік шарттың елеулі талаптары өзгертуге жатпайды.
5. Алғашқы кепілдік
78. Жекеше әріптес Тіркеу күнінен бастап ___ (жазбаша түрде көрсету) банктік күн ішінде Мемлекеттік әріптеске Алғашқы кепілдікті беруге міндетті. Алғашқы кепілдік Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ Үлгілік шартына 4-қосымшада көрсетілген нысан бойынша ресімделеді.
79. Алғашқы кепілдік мынадай өлшемшарттарға сәйкес келуге тиіс:
1) кепілдік Конкурс өткізу шеңберінде Конкурс Жеңімпазы ұсынған Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету сомасына тең сомада Үлгілік шарт бойынша болжанатын инвестициялар құнының оннан бір пайызы мөлшерінде берілуге тиіс;
2) кепілдік Тіркеу күнінен бастап Құрылыс кепілдігін беру күніне дейін Жекеше әріптестің Үлгілік шарттың 81-тармағында көрсетілген Үлгілік шарттың Алдын ала талаптарын кез келген бұзуы жағдайында, Мемлекеттік әріптеске осы Алғашқы кепілдік бойынша талаптарды қоюға мүмкіндік беруге тиіс;
3) кепілдік Үлгілік шарттың 83-тармағына сәйкес, күндердің қайсысының ерте келуіне байланысты Құрылыс кепілдігінің берілу күні немесе Үлгілік шартты бұзу күні кері қайтарылып алынуға тиіс;
4) кепілдік Үлгілік шарттың 235-тармағының 1) тармақшасына сәйкес ___ (жазбаша түрде көрсету) ай ішінде қолданылады.
6. Алдын ала талаптар
80. Тараптар Тіркеу күнінен бастап ___ (жазбаша түрде көрсету) айдан кешіктірмей Үлгілік шарттың 81 және 82-тармақтарында көрсетілген Алдын ала талаптарды орындаулары тиіс.

73. Частный партнер получает доход за счет продажи билетов и провоза багажа и сдачи в аренду помещений для культурно-бытовых и санитарно-гигиенических целей.
74. В рамках осуществления Услуг, Частным партнер будет заключать договор аренды с компаниями, оказывающие дополнительные услуги.
75. Все права, полномочия и обязанности Частного партнера, вытекающие из Типового договора или предоставленные согласно Типовому договору, являются исключительными для Частного партнера на протяжении действия Типового договора, и Государственный партнер обязуется не предоставлять в период действия Типового договора данные права или обязательства Частного партнера по Типовому договору любому иному лицу без письменного согласия Частного партнера.
4. Существенные условия Типового договора
76. Существенными условиями настоящего Типового договора являются:
1) количество и месторасположение Объекта ГЧП;
2) площадь земельного участка по Проекту ГЧП согласно акту на право временного безвозмездного землепользования;
3) мощность Объекта ГЧП - _____ пассажиров в сутки;
4) качество оказания Услуг в соответствии с положениями Типового договора.
77. Существенные условия настоящего Типового договора не подлежат изменению.
5. Первая гарантия
78. В течение ___ (указать прописью) банковских дней с Даты регистрации Частный партнер обязан предоставить Государственному партнеру Первую гарантию. Первая гарантия оформляется по форме, указанной в приложении 4 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал).
79. Первая гарантия должна соответствовать следующим критериям:
1) гарантия должна быть выдана в сумме, равной сумме обеспечения конкурсной заявки, предоставленной Победителем Конкурса в рамках проведения Конкурса в размере одной десятой процента от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору;
2) гарантия должна позволять Государственному партнеру выдвигать требования по данной Первой гарантии в случае любого нарушения Частным партнером Предварительных условий Типового договора указанных в пункте 81 Типового договора, начиная с Даты регистрации до даты выдачи Строительной Гарантии;
3) гарантия должна быть отозвана в день выдачи Строительной гарантии или в день расторжения Типового договора в соответствии с пунктом 83 Типового договора в зависимости от того, какая из дат наступила раньше;
4) гарантия действует в течение ___ (указать прописью) месяцев в соответствии с подпунктом 1) пункта 235 Типового договора.
6. Предварительные условия
80. Стороны должны выполнить Предварительные условия, указанные в пунктах 81 и 82 Типового договора не позднее чем в течение ___ (указать прописью) месяцев с Даты регистрации.

81. Жекеше әріптес мынадай Алдын ала талаптарды орындауға тиіс:
1) қарыз қаражаттарын тарту кезінде Қаржыландыру шарттарын жасасу және Қаржыландыру шарттарында көзделген барлық талаптарды сақтау және Мемлекеттік әріптеске барлық қосымшаларды, ілеспе құжаттарды қоса алғанда, қол қойылған Қаржыландыру шарттарының куәландырылған көшірмелерін, сондай-ақ Қаржыландыру шарттары өзгерген кезде барлық қосымшаларды, ілеспе құжаттарды қоса алғанда, жасалған қосымша келісімдердің көшірмелерін тиісті түрде тапсыру;
2) Қолда бар Жобалау-сметалық құжаттаманы (Үлгілік жобаны) "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) автовокзал салу және пайдалану" МЖӘ жобасының тұжырымдамасында қамтылған МЖӘ жобасының маркетингтік және қаржы-экономикалық параметрлерін ескере отырып, МЖӘ объектісінің нақты алаңына бекітуді жүзеге асыру және Мемлекеттік әріптеспен келісу:
Жекеше әріптес Жобалау-сметалық құжаттаманы бекітуді тиісті лицензиялары бар орындаушыларды тарта отырып, заңнамаға және нормативтік-техникалық құжаттамаға сәйкес МЖӘ объектісінің құрылысы басталғанға дейін аталған құжатқа қатысты қажетті келісулерді одан әрі алумен жүзеге асырады;
Жобалау құжаттамасында Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ Үлгілік шартына 1-қосымшаға және заңнамаға сәйкес МЖӘ объектісіне қойылатын талаптар сақталуы тиіс;
3) құрылысқа рұқсаттардың барлығын алу және олардың көшірмелерін Мемлекеттік әріптеске тапсыру;
4) Мемлекеттік әріптеске жобалау және құрылыс талаптарына сәйкес құрылыс жұмыстарын бастау және іске асыру үшін Үлгілік шарттың 33-бөліміне сәйкес қажетті сақтандыру өтемін растайтын сақтандыру шарттарының көшірмелерін тапсыру.
82. Мемлекеттік әріптестің Алдын ала талаптары:
1) Жекеше әріптеске Тіркеу күнінен кейін ___ (жазбаша түрде көрсету) ай ішінде уақытша өтеусіз пайдалану құқығында Жер учаскесін беру;
2) ___ (жазбаша түрде көрсету) жұмыс күні ішінде келісу үшін Жекеше әріптес ұсынған Жобалау-сметалық құжаттаманы қарау.
83. Жекеше әріптес Тіркеу күнінен кейін ___ (жазбаша түрде көрсету) ай ішінде Үлгілік шарттың 81-тармағында көрсетілген Үлгілік шарттың Алдын ала талаптарын орындамаған жағдайда, Тараптар орындалмаған Алдын ала талаптарды қалай орындау керектігін шешу мақсатында кездесу өткізуге міндеттенеді. Егер Тараптар Тіркеу күнінен ___ (жазбаша түрде көрсету) ай өткенге дейін келісімге қол жеткізе алмаса:

81. Частный партнер должен выполнить следующие Предварительные условия:
1) при привлечении заемных средств, заключить договоры финансирования и соблюдать все условия, предусмотренные договорами финансирования и предоставить Государственному партнеру надлежащим образом заверенные копии подписанных договоров финансирования, включая все приложения, сопутствующие документы, а также при изменении договоров финансирования копии заключенных дополнительных соглашений, включая все приложения, сопутствующие документы;
2) осуществить привязку имеющейся проектно-сметной документации (типового проекта) к конкретной площадке Объекта ГЧП с учетом маркетинговых и финансово-экономических параметров Проекта ГЧП, содержащихся в концепции Проекта ГЧП "Строительство и эксплуатация автовокзала в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)" и согласовать с Государственным партнером:
Частный партнер осуществляет привязку к проектно-сметной документации с привлечением исполнителей, имеющих соответствующие лицензии, с дальнейшим получением необходимых согласований в отношении данного документа до начала строительства Объекта ГЧП в соответствии с законодательством и нормативно-технической документацией;
в Проектной документации должны соблюдаться требования к Объекту ГЧП, предъявляемые в соответствии с приложением 1 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) и законодательством;
3) получить все разрешения на строительство и предоставить их копии Государственному партнеру;
4) предоставить Государственному партнеру копии договоров страхования, подтверждающих страховое покрытие, необходимое в соответствии с разделом 34 Типового договора для начала и реализации строительных работ в соответствии с требованиями к проектированию и строительству.
82. Предварительные условия Государственного партнера:
1) передача Частному партнеру Земельного участка на праве временного безвозмездного пользования после Даты регистрации в течение ___ (указать прописью) месяцев;
2) рассмотреть проектно-сметную документацию, представленную Частным партнером в течение ___ (указать прописью) рабочих дней для ее согласования.
83. В случае невыполнения Частным партнером Предварительных условий Типового договора, указанных в пункте 81 Типового договора по истечению ___ (указать прописью) месяцев с Даты регистрации, Стороны обязуются провести встречу с целью решения того, как выполнить невыполненные Предварительные условия. Если Стороны не могут достичь соглашения до истечения ___ (указать прописью) месяцев с Даты регистрации:

1) егер қандай да бір талап Жекеше әріптестің, оның ішінде қаржылық ұйымның кінәсынан орындалмаса:
Мемлекеттік әріптес, егер осындай кезең ішінде Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптесті орындалмаған талаптардың орындалғаны туралы хабардар еткен және Мемлекеттік әріптес осыған көз жеткізген жағдайды қоспағанда; соңғы жағдайда Шарт бұзылмайды, Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады;
осы тармақшаға сәйкес Шарт бұзылған жағдайда, Мемлекеттік әріптес шеккен залалдар мен шығыстардың мөлшері Алғашқы кепілдік сомасы болып есептеледі және Мемлекеттік әріптес Алғашқы кепілдік бойынша талаптарды қоюға және толық көлемде төлем алуға құқылы;
2) егер қандай да бір талап Мемлекеттік әріптестің кінәсынан орындалмаса:
Жекеше әріптес, егер осындай кезең ішінде Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптесті орындалмаған талаптардың орындалғаны туралы хабардар еткен және Жекеше әріптес осыған көз жеткізген жағдайды қоспағанда; соңғы жағдайда Шарт бұзылмайды, Мемлекеттік әріптес Бұзу күніне дейін күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады;
осы тармақшаға сәйкес Шарт бұзылған жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Алғашқы кепілдікті қайтарады;
3) егер қандай да бір талап еңсерілмейтін күш (форс-мажор) жағдаяттарына байланысты орындалмаса:
кез келген Тарап Бұзу күніне дейін күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн бұрын басқа Тарапқа хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұза алады;
осы тармақшаға сәйкес Шарт бұзылған жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Алғашқы кепілдікті қайтарады.
7. Жекеше әріптеске жер учаскесін беру тәртібі
84. Мемлекеттік әріптес Тіркеу күнінен бастап ___ (жазбаша түрде көрсету) ай ішінде Жекеше әріптеске Жер учаскесін уақытша өтеусіз жер пайдалануға беру үшін заңнамаға сәйкес барлық қажетті шараларды қабылдауға міндеттенеді.
85. Тараптар Жекеше әріптес қандай да болмасын өтемақы төлеу немесе оңалту және мемлекеттік меншікте тұрған МЖӘ объектісінің құрылысы үшін Жер учаскесі немесе оның бөлігі немесе оған құқық алынған қандай да бір тұлғаның қоныс аударуына міндеттемелер өтемейтіндігіне немесе жауапты болмайтынына және Мемлекеттік әріптес Жеке әріптестің өтініші бойынша осындай жер мәселелеріне қатысты үшінші тұлғалар қозғаған кез келген талаптар мен сот істері бойынша Жекеше әріптестің тарапында болатындығына келіседі.

1) если какое-либо условие не выполнено по вине Частного партнера, в том числе по вине финансовой организации:
Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения, за исключением случая, если в течение такого периода Частный партнер уведомил Государственного партнера, что невыполненные условия были выполнены, и Государственный партнер удостоверился в этом. В последнем случае Типовой договор не расторгается;
в случае расторжения Типового договора в соответствии с настоящим подпунктом размер убытков и расходов, понесенных Государственным партнером считается суммой Первой гарантии, и Государственный партнер вправе выдвигать требования по Первой гарантии и получает выплату в полном объеме;
2) если какое-либо условие не выполнено по вине Государственного партнера:
Частный партнер расторгает Типовой договор, направив Государственному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения, за исключением случая, если в течение такого периода Государственный партнер уведомил Частного партнера, что невыполненные условия были выполнены, и Частный партнер удостоверился в этом. В последнем случае Типовой договор не расторгается;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Первую гарантию;
3) если какое-либо условие не выполнено в связи с обстоятельствами непреодолимой силы (форс-мажор):
любая Сторона может расторгнуть Типовой договор, направив другой Стороне уведомление за ___ (указать письменно) календарных дней до Даты расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Первую гарантию.
7. Порядок предоставления Частному партнеру Земельного участка
84. Государственный партнер обязуется в течение ___ (указать письменно) месяцев с Даты регистрации принять все необходимые меры в соответствии с законодательством для предоставления Частному партнеру Земельного участка во временное безвозмездное землепользование.
85. Стороны соглашаются, что Частный партнер не несет обязательств или ответственности по оплате какой бы то ни было компенсации, реабилитации и переселения какого-либо лица, от которого был получен Земельный участок для строительства Объекта ГЧП, находящийся в государственной собственности, или его часть, или права на него, и Государственный партнер по просьбе Частного партнера выступит на стороне Частного партнера по любым искам и судебным делам, возбужденным третьими лицами касательно таких земельных вопросов.

86. Мемлекеттік әріптес тарапынан МЖӘ объектісінің құрылысы үшін Жер учаскесін беру кідірген жағдайда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске міндеттемелердің орындалмағаны туралы хабарлама жолдайды.
87. Мемлекеттік әріптес міндеттемелердің орындалмауы туралы хабарлама жолданған күннен бастап күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн ішінде (немесе міндеттемелердің орындалмауы туралы хабарламада көрсетілуі немесе Тараптармен өзгеше түрде келісілуі мүмкін неғұрлым ұзақ мерзім аяқталғаннан кейін) Жер учаскесін берудің кідіру мән-жайын түзетуге міндетті.
88. Жекеше әріптеске Үлгілік шартты орындау мақсатында Жер учаскесіне уақытша өтеусіз пайдалану құқығын беру Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінде белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
89. Жер учаскесін уақытша өтеусіз пайдалану құқығы заңнамада белгіленген тәртіппен оны мемлекеттік тіркеген сәттен бастап күшіне енеді.
90. МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін қажетті Жер учаскесінің сипаттамасы, оның ішінде оның кадастрлық нөмірі, құны, орналасқан орны, ауданы, шекараларының сипаттамасы, мемлекеттік жер кадастрынан үзінді жазба Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ Үлгілік шартына 5-қосымшада келтірілген.
91. Жекеше әріптестің Жер учаскесіне өз құқықтарын басқа тұлғаларға беруге және Жер учаскесін қосалқы жалдауға беруге құқығы жоқ.
92. Үлгілік шартты тоқтату Жер учаскесін уақытша өтеусіз пайдалану құқығын тоқтату үшін негіз болып табылады.
93. Жер учаскесін уақытша өтеусіз пайдалану құқығына қатысты мәмілелер жасауға жол берілмейді.
8. МЖӘ жобасының инвестициялары
94. МЖӘ жобасын қаржыландыру көздері, құрылымы мен кестесі Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ Үлгілік шартына 6-қосымшада көрсетілген.
95. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін пайдалануға байланысты қызмет бойынша есеп айырысулар үшін жеке банктік есепшот ашады.
96. Бухгалтерлік есеп жүргізу және қаржылық есептілікті жасау үшін бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнаманың талаптарына, халықаралық немесе ұлттық стандарттарға және бухгалтерлік есеп шоттарының Үлгілік жоспарына сәйкес, олардың қажеттіліктері мен қызмет ерекшеліктерін негізге ала отырып, Жекеше әріптес есепке алу саясатын қабылдауға міндетті.
97. Жекеше әріптес бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнаманың, есепке алу саясатының сақталуын қамтамасыз ету, активтерді сақтау, бухгалтерлік есепті жүргізу және қаржылық есептілікті жасау кезінде жымқыру және қателік жағдайларының алдын алу және оларды анықтау жөніндегі шараларды қоса алғанда, операцияларды тиімді жүргізу мақсатында Мемлекеттік әріптес өкілдері қосылатын ішкі бақылау қызметін ұйымдастыруға құқылы.

86. В случае задержки предоставления со стороны Государственного партнера Земельного участка для строительства Объекта ГЧП, Частный партнер направляет Государственному партнеру уведомление о невыполнении обязательств.
87. Государственный партнер обязан исправить обстоятельство задержки предоставления Земельного участка в течение ___ (указать прописью) календарных дней (или по истечении более длительного срока, который может быть указан в уведомлении о невыполнении обязательств или согласован Сторонами иным образом), начиная с даты направления уведомления о невыполнении обязательств.
88. Предоставление Частному партнеру права на Земельный участок на временное безвозмездное пользование в целях исполнения Типового договора осуществляется в порядке, установленном Земельным кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
89. Право временного безвозмездного пользования Земельным участком вступает в силу с момента его государственной регистрации в установленном законодательством порядке.
90. Форма описания Земельного участка необходимого для создания и эксплуатации Объекта ГЧП, в том числе его кадастровый номер, стоимость, местоположение, площадь, описание границ, выписка из государственного земельного кадастра, приведена в приложении 5 к Типовому договору.
91. Частный партнер не вправе передавать свои права на Земельный участок другим лицам и сдавать Земельный участок в субаренду.
92. Прекращение Типового договора является основанием для прекращения права временного безвозмездного пользования Земельным участком.
93. Не допускается совершение сделок в отношении права временного безвозмездного пользования Земельным участком.
8. Инвестиции проекта ГЧП
94. Источники, структура и график финансирования Проекта ГЧП указаны в приложении 6 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал).
95. Для расчетов по деятельности, связанной с эксплуатацией Объекта ГЧП, Частный партнер открывает отдельный банковский счет.
96. Для ведения бухгалтерского учета и составления финансовой отчетности в соответствии с требованиями законодательства о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, международными или национальными стандартами и типовым планом счетов бухгалтерского учета, исходя из их потребностей и особенностей деятельности, Частный партнер обязан принять учетную политику.
97. Частный партнер для обеспечения соблюдения законодательства о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, учетной политики, эффективного проведения операций, включая меры по сохранности активов, предотвращению и выявлению случаев хищения и ошибок при ведении бухгалтерского учета и составлении финансовой отчетности, вправе организовывать службу внутреннего контроля, в состав которой могут включаться представители Государственного партнера.

9. МЖӘ жобасын басқаруды ұйымдастыру
98. МЖӘ жобасын басқарудың институционалдық схемасы Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ Үлгілік шартына 7-қосымшада көрсетілген.
99. МЖӘ объектісінің баланс ұстаушысы Жекеше әріптес болып табылады. Қазақстан Республикасы, __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету), ______ көшесі, __, бизнес-сәйкестендіру нөмірі _____________, жеке сәйкестендіру коды KZ__________, банктік сәйкестендіру коды ____________.
100. Салу сатысында жобаны басқару жөніндегі МЖӘ объектісінің техникалық жай-күйін бақылауды Жекеше әріптеспен жасалған Үлгілік шарт негізінде мыналардың:
1) жобалық шешімдердің;
2) құрылыс мерзімдерінің, нормативтік құжаттардың талаптарының;
3) жұмыстар сапасының;
4) көлемдердің, сапаның сәйкестігінің;
5) жобалау-сметалық құжаттаманың нормативтерге сәйкестігінің;
6) орындалған жұмыстардың аралық қабылдау кезеңінің;
7) ақаулардың уақтылы жойылуының сақталуын Техникалық қадағалау жүзеге асырады.
МЖӘ жобасы бойынша пайдалану сатысында Көрсетілетін қызметтердің саны мен сапасын бақылауды, Үлгілік шартқа сәйкес және заңнамада белгіленген тәртіппен Мемлекеттік әріптес пен уәкілетті мемлекеттік органдар жүзеге асырады.
101. Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін басқару бойынша, оның ішінде персоналды басқаруды, тәуекелдерді басқаруды, сапаны басқаруды, қаржыларды басқаруды, ресурстарды басқаруды қамтитын бағдарламасы болуға тиіс.
102. Үлгілік шартты орындау шеңберінде Жекеше әріптес жоба операторын тағайындауды көздемейді.
10. Рұқсаттар
103. Жекеше әріптес заңнамаға сәйкес, МЖӘ объектісін салуды немесе пайдалануды бақылайтын немесе оған ықпал ететін Мемлекеттік органдардың сертификаттары мен мақұлдауларын қоса алғанда, МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін талап етілуі мүмкін барлық Рұқсаттарды алуға, өз күшінде ұстауға және ұзартуға міндетті. Жекеше әріптес Рұқсаттарды беру және алу туралы өтініш хаттарды даярлаумен байланысты барлық шығыстарды (баждар мен салықтарды қоса алғанда) өтеуге тиіс.
104. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Рұқсаттарды беру үшін қажетті өз құзыреті шегінде көмек көрсетеді. Бұл тармақ Мемлекеттік әріптестің Жекеше әріптес үшін қандай да бір Рұқсат алуына міндеттемесін белгілемейді.
11. МЖӘ объектісін салуды ұйымдастыру
105. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін заңнамада белгіленген тәртіппен және Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес салады.
106. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Құрылыс кепілдігін тапсырады, ол мынадай өлшемшарттарға сәйкес келуге тиіс:

9. Организация управления Проектом ГЧП
98. Институциональная схема управления Проектом ГЧП указана в приложении 7 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал).
99. Балансодержателем Объекта ГЧП является Частный партнер –______________________. Республика Казахстан, __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), ул. ______, __, бизнес-идентификационный номер _____________, индивидуальный идентификационный код __________, банковский идентификационный код ____________ .
100. Контроль за техническим состоянием Объекта ГЧП по управлению проектом на стадии создания осуществляется Техническим надзором, на основании договора заключенного с Частным партнером за соблюдением:
1) проектных решений;
2) сроков строительства, требований нормативных документов;
3) качества работ;
4) соответствия объемов, качества;
5) соответствия проектно-сметной документации, нормативам;
6) промежуточной приемке этапов выполненных работ;
7) своевременного устранения дефектов.
Контроль за количеством и качеством оказываемых Услуг на стадии эксплуатации по Проекту ГЧП осуществляется Государственным партнером и уполномоченными Государственными органами согласно Типовому договору и в установленном законодательством порядке.
101. Частный партнер должен иметь программу по Управлению Проектом ГЧП, в том числе включающую управление персоналом, управление рисками, управление качеством, управление финансами, управление ресурсами.
102. В рамках исполнения Типового договора Частным партнером не предполагается назначение оператора проекта.
10. Разрешения
103. Частный партнер обязан получить, поддерживать в силе и продлевать все Разрешения, которые могут потребоваться для строительства и эксплуатации Объекта ГЧП в соответствии с законодательством, включая сертификаты и одобрения Государственных органов, контролирующих строительство или эксплуатацию Объекта ГЧП. Частный партнер должен нести все расходы (включая пошлины и налоги) в связи с подготовкой ходатайств о выдаче и получении Разрешений.
104. Государственный партнер оказывает содействие Частному партнеру в пределах своей компетенции, необходимое для выдачи Разрешений. Настоящий пункт не устанавливает обязательства Государственного партнера получить какое-либо Разрешение для Частного партнера.
11. Организация строительства Объекта ГЧП
105. Частный партнер строит Объект ГЧП в порядке, установленном законодательством и в соответствии с Проектно-сметной документацией.
106. Частный партнер предоставляет Государственному партнеру Строительную гарантию, которая должна соответствовать следующим критериям:

1) кепілдік қаржылық жабудан кейін ____ (жазбаша түрде көрсету) күн ішінде Үлгілік шарт бойынша болжанатын инвестициялардың құнынан ___% мөлшерінде беріледі;
2) кепілдік Мемлекеттік әріптеске Құрылыс жұмыстары кезеңінде, Жекеше әріптестің Үлгілік шарттың 108-тармағында көрсетілген Құрылыс міндеттемелерін кез келген бұзуы жағдайында, осы Құрылыс кепілдігі бойынша талаптар қоюға мүмкіндік береді;
3) кепілдік қандай күннің ерте келуіне байланысты қабылдау актісіне қол қойған күннен немесе Бұзу күніне күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күнге тең кезең өткеннен кейін кері қайтарып алынады.
107. Құрылыс кепілдігі Үлгілік шартқа 8-қосымшада көрсетілген нысан бойынша ресімделеді.
108. Мыналар:
1) Үлгілік шарттың 235-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген құрылыс жұмыстарының мерзімі;
2) Жобалау-сметалық құжаттама бойынша талаптар құрылыс міндеттемелері болып табылады.
109. Жекеше әріптес Құрылыс міндеттемелерін Құрылыс жұмыстары басталған күннен бастап __ (жазбаша түрде көрсету) ай өткеннен кейін бұзған жағдайда, Тараптар орындалмаған құрылыс міндеттемелерін қалай орындау керектігін шешу мақсатында кездесу өткізуге міндеттенеді.
110. Жоспарлы аяқтау күні кешіктірілген жағдайда, Мемлекеттік әріптес Құрылыс жұмыстарын аяқтау үшін қосымша ___ (жазбаша түрде көрсету) ай беруге құқылы. Бұл ретте Мемлекеттік әріптес Жоспарлы аяқтау күнінен бастап күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн өткеннен кейін әр күнге МЖӘ объектісінің Құнынан ___% мөлшерінде мерзімінен кешіктіргені үшін айыппұлдар өндіріп алады.
111. Егер Тараптар Құрылыс жұмыстары басталған күннен бастап ___ (жазбаша түрде көрсету) ай өткенге дейін келісімге қол жеткізе алмаса:
1) құрылыс міндеттемелері Жекеше әріптестің, оның ішінде қаржылық ұйымның кінәсінан орындалмаған жағдайда:
Мемлекеттік әріптес, егер осындай кезең ішінде Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптесті орындалмаған талаптардың орындалғаны туралы хабардар еткен және Мемлекеттік әріптес осыған көз жеткізген жағдайды қоспағанда; соңғы жағдайда Шарт бұзылмайды, Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады;
Шарт бұзылған жағдайда, осы тармақшаға сәйкес Мемлекеттік әріптес Құрылыс кепілдігі бойынша талаптарды толық көлемде қояды;
Мемлекеттік әріптес, шарт бұзылған жағдайда, осы тармақшаға сәйкес Жекеше әріптеске Тіркеу күнінен бастап күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн ішінде, Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес Жекеше әріптес МЖӘ объектісін салу бойынша жұмсаған және Орындалған жұмыстар актісімен расталған күрделі шығындардың сомасынан ___ %-ға тең сомада өтемақы төлеуге міндеттенеді.

1) гарантия выдается в размере ___% от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору в течение ___ (указать прописью) дней после финансового закрытия;
2) гарантия позволяет Государственному партнеру в период Строительных работ выдвигать требования по данной Строительной гарантии в случае любого нарушения Частным партнером Строительных обязательств, указанных в пункте 108 Типового договора;
3) гарантия отзывается по истечении периода, равного ___ (указать прописью) календарным дням с даты подписания акта приемки или на Дату расторжения, в зависимости от того, какая из дат наступила раньше.
107. Строительная гарантия оформляется по форме, указанной в приложении 8 к Договору.
108. Строительными обязательствами являются следующее:
1) срок Строительных работ, указанных в подпункте 2) пункта 235 Типового договора;
2) требования по проектно-сметной документации.
109. В случае нарушения Частным партнером Строительных обязательств по истечению ___ (указать прописью) месяцев с Даты начала Строительных работ, Стороны обязуются провести встречу с целью решения того, как выполнить невыполненные строительные обязательства.
110. В случае просрочки Даты планового завершения, Государственный партнер вправе предоставить дополнительных ___ (указать прописью) месяца для завершения Строительных работ. При этом Государственный партнер по истечению ___ (указать прописью) календарных дней с Даты планового завершения взимает штрафы за просрочку в размере ___ % за каждый день от Стоимости Объекта ГЧП.
111. Если Стороны не могут достичь соглашения до истечения ____ (указать прописью) месяцев с Даты начала Строительных работ:
1) в случае невыполнения строительных обязательств по вине Частного партнера, в том числе по вине финансовой организации:
Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения, за исключением случая, если в течение такого периода Частный партнер уведомил Государственного партнера, что невыполненные условия были выполнены, и Государственный партнер удостоверился в этом. В последнем случае Типовой договор не расторгается;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом Государственный партнер выставляет требования по Строительной гарантии в полном объеме;
Государственный партнер в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в сумме, равной 100 % от суммы капитальных затрат, произведенных Частным партнером по строительству Объекта ГЧП и подтвержденных актами выполненных работ согласно проектно-сметной документации.

2) Құрылыс міндеттемелері Мемлекеттік әріптестің кінәсінан орындалмаған жағдайда:
Жекеше әріптес орындалмаған талаптарды орындау үшін қосымша ___ (жазбаша түрде көрсету) ай беруге құқылы. Егер Тараптар Құрылыс жұмыстары басталған күннен бастап ___ (жазбаша түрде көрсету) ай өткенге дейін келісімге қол жеткізе алмаса:
Жекеше әріптес, егер осындай кезең ішінде Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптесті орындалмаған талаптардың орындалғаны туралы хабардар еткен және Жекеше әріптес осыған көз жеткізген жағдайды қоспағанда; соңғы жағдайда Шарт бұзылмайды, Мемлекеттік әріптеске Бұзу күніне дейін күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады;
шарт бұзылған жағдайда, осы тармақшаға сәйкес Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Құрылыс кепілдігін қайтарады;
Мемлекеттік әріптес, шарт бұзылған жағдайда, осы тармақшаға сәйкес Жекеше әріптеске Тіркеу күнінен бастап күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн ішінде, Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес Жекеше әріптес МЖӘ объектісін салу бойынша жұмсаған және Орындалған жұмыстар актісімен расталған күрделі шығындардың сомасынан 100 %-ға тең сомада өтемақы төлеуге міндеттенеді.
3) егер қандай да бір талап еңсерілмейтін күш (форс-мажор) жағдаяттарымен байланысты орындалмаса:
кез келген Тарап Бұзу күніне дейін күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн бұрын басқа Тарапқа хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұза алады;
шарт бұзылған жағдайда, осы тармақшаға сәйкес Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Құрылыс кепілдігін қайтарады;
Мемлекеттік әріптес, шарт бұзылған жағдайда, осы тармақшаға сәйкес Жекеше әріптеске Тіркеу күнінен бастап күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн ішінде, Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес Жекеше әріптес МЖӘ объектісін салу бойынша жұмсаған және Орындалған жұмыстар актісімен расталған күрделі шығындардың сомасынан ___ %-ға тең сомада өтемақы төлеуге міндеттенеді.
112. МЖӘ объектісін салу Жекеше әріптес тартатын қаражаттар есебінен жүзеге асырылады.
113. Жекеше әріптес МЖӘ объектісінің техникалық құрамына, ұсынылған материалдар мен жабдықтардың тиісті емес сапасына жауапты болады.
114. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске және ол уәкілеттік берген тұлғаларға МЖӘ объектісіне еркін қолжетімділікті қамтамасыз етеді.
115. Жекеше әріптес Техникалық қадағалаумен келісім бойынша МЖӘ объектісін салу бойынша жұмыстарды орындауға, әрекеттері үшін Жекеше әріптес өзінің меншікті әрекеттері ретінде жауап беретін үшінші тұлғаларды (қажет болған жағдайда нақты тартылатын тұлғаларды көрсетуге болады) тартуға құқылы.

2) в случае невыполнения Строительных обязательств по вине Государственного партнера:
Частный партнер вправе предоставить дополнительных ___ (указать прописью) месяца Государственному партнеру для выполнения невыполненных условий. Если Стороны не могут достичь соглашения до истечения ___ (указать прописью) месяцев с Даты начала Строительных работ:
Частный партнер расторгает Типовой договор, направив Государственному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения, за исключением случая, если в течение такого периода Государственный партнер уведомил Частного партнера, что невыполненные условия были выполнены, и Частный партнер удостоверился в этом. В последнем случае Типовой договор не расторгается;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Строительную гарантию;
Государственный партнер в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в сумме равной 100% от суммы капитальных затрат, произведенных Частным партнером по строительству Объекта ГЧП и подтвержденных актом выполненных работ согласно проектно-сметной документации.
3) если какое-либо условие не выполнено в связи с обстоятельствами непреодолимой силы (форс-мажор):
любая Сторона может расторгнуть Типовой договор, направив другой Стороне уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до даты расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Строительную гарантию;
Государственный партнер в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в сумме равной 100% от суммы капитальных затрат, произведенных Частным партнером по строительству Объекта ГЧП и подтвержденных актами выполненных работ согласно проектно-сметной документации.
112. Строительство Объекта ГЧП осуществляется за счет средств, привлекаемых Частным партнером.
113. Частный партнер несет ответственность за техническое содержание Объекта ГЧП, за ненадлежащее качество предоставленных им материалов и оборудования.
114. Государственный партнер обеспечивает Частному партнеру свободный доступ Частного партнера и уполномоченных им лиц к Объекту ГЧП.
115. Частный партнер вправе по согласованию с Техническим надзором привлекать к выполнению работ по строительству Объекта ГЧП третьих лиц (в случае необходимости возможно указание конкретных привлекаемых лиц), за действия которых Частный партнер несет ответственность как за свои собственные.

116. Жекеше әріптес Үлгілік шарттың қолданылу мерзімі кезеңінде Құрылыс жұмыстарының сапасына жауапты болады.
117. Жекеше әріптес Құрылыс жұмыстарының кезеңінде Мемлекеттік әріптеске ай сайын Құрылыс жұмыстарының орындалуы және олардың Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкестігі туралы мәліметтерден тұратын құрылыс туралы есеп тапсырып отыруға тиіс.
118. Құрылыс туралы есептер жұмыстардың жүргізілу тәртібі, қолданылған құрылыс материалдары және құрылыс шығыстары туралы ақпаратты қамтуға тиіс. Құрылыс туралы есептер Жекеше әріптестің Бас мердігерлермен немесе Кредиторлармен қарым-қатынастарында қолданылатын кез келген басқа нысанда берілуі мүмкін.
119. Мемлекеттік әріптес МЖӘ объектісін салу бойынша жұмыстардың орындалуын ұйымдастыру кезінде Жекеше әріптеске жәрдем көрсетуге міндеттенеді.
120. Мемлекеттік әріптес Жобалау-сметалық құжаттаманың Үлгілік шартта белгіленген талаптарға сәйкес келмеуін анықтаған жағдайда, Жекеше әріптес тиісті хабарламаны алған сәттен бастап Жобалау-сметалық құжаттамаға қажетті өзгерістер енгізілген кезге дейін МЖӘ объектісін салу бойынша жұмысты тоқтата тұруға міндеттенеді. Жобалау-сметалық құжаттаманың Үлгілік шартта белгіленген талаптарға сәйкес келмеуін анықтаған кезде Жекеше әріптес Үлгілік шартта көрсетілген тәртіппен және мөлшерде Мемлекеттік әріптес алдында жауапты болады.
121. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін заңнамада және Үлгілік шартта белгіленген тәртіппен пайдалануға береді.
122. Жекеше әріптес Үлгілік шартта белгіленген мерзімде МЖӘ объектісін салуды және пайдалануға беруді мүмкін емес ететін, Тараптарға тәуелді емес мән-жайларды анықтаған кезде, Жекеше әріптес Үлгілік шартты орындау бойынша Тараптардың одан арғы іс-қимылдарын келісу мақсатында аталған жағдаяттар туралы Мемлекеттік әріптеске дереу хабарлауға міндеттенеді.
123. Жекеше әріптес қажет болған жағдайда, МЖӘ объектісін салудың бүкіл кезеңі ішінде көлік құралдарының жүріп өтуін қамтамасыз ететін уақытша айналма жолды жобалауға, салуға және оған қызмет көрсетуге міндетті. Мұндай шығыстар МЖӘ объектісін салу құнына жатады.
124. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Үлгілік шартта және бастапқы Жобалау-сметалық құжаттамада көрсетілмеген, бірақ МЖӘ объектісін салу үшін туындаған күтпеген жағдаяттарға байланысты талап етілетін қосымша жұмыстарды орындауды тапсыруға құқылы.
125. Жекеше әріптес күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн мерзімде Үлгілік шарттың 124-тармағында көрсетілген жұмыстарды орындау шығыстарының сметасын, сондай-ақ қосымша жұмыстардың орындалу кестесін ұсынады. Бұл ретте Мемлекеттік әріптес тиісті құжаттарды алған күннен бастап ___ (жазбаша түрде көрсету) күннен аспайтын қысқа мерзімде Жекеше әріптеске оларды бекіту немесе бас тарту туралы хабарлауға міндеттенеді.

116. Частный партнер несет ответственность за качество Строительных работ в период действия Типового договора.
117. В период Строительных работ Частный партнер должен ежемесячно предоставлять Государственному партнеру отчет о строительстве, содержащий сведения о выполнении строительных работ и их соответствии проектно-сметной документации.
118. Отчеты о строительстве должны содержать информацию о порядке производства работ, использованных строительных материалах и строительных расходах. Отчеты о строительстве могут подаваться в любой другой форме, которая используется Частным партнером в его отношениях с Генеральными подрядчиками или Кредиторами.
119. Государственный партнер обязуется оказывать Частному партнеру содействие при организации выполнения работ по строительству Объекта ГЧП.
120. При обнаружении Государственным партнером несоответствия проектно-сметной документации требованиям, установленным Типовым договором, Частный партнер обязуется с момента получения соответствующего уведомления до момента внесения необходимых изменений в проектно-сметную документацию приостановить работу по строительству Объекта ГЧП. При обнаружении несоответствия проектно-сметной документации требованиям, установленным Типовым договором, Частный партнер несет ответственность перед Государственным партнером в порядке и размерах, указанных в Типовом договоре.
121. Частный партнер вводит Объект ГЧП в эксплуатацию в порядке, установленном Типовым договором и законодательством.
122. При обнаружении Частным партнером не зависящих от Сторон обстоятельств, делающих невозможным строительство и ввод в эксплуатацию Объекта ГЧП в сроки, установленные Типовым договором, Частный партнер обязуется немедленно уведомить Государственного партнера об указанных обстоятельствах в целях согласования дальнейших действий Сторон по исполнению Типового договора.
123. Частный партнер в случае необходимости обязан спроектировать, построить и обслуживать временную объездную дорогу, обеспечивающую проезд транспортных средств в течение всего периода строительства Объекта ГЧП. Такие расходы относятся к Стоимости строительства Объекта ГЧП.
124. Государственный партнер вправе поручить Частному партнеру выполнение дополнительных работ, не указанных в Типовом договоре и в первоначальной проектно-сметной документации, но требуемых ввиду возникших непредвиденных обстоятельств для создания Объекта ГЧП.
125. Частный партнер, в срок ___ (указать прописью) календарных дней, представляет смету расходов на выполнение указанных в пункте 124 Типового договора работ, а также график выполнения дополнительных работ. При этом Государственный партнер обязуется сообщать Частному партнеру об их утверждении или отказе в кратчайшие сроки, не превышающие ___ (указать прописью) дней с момента получения соответствующих документов.

126. Үлгілік шарттың 124-тармағында көрсетілген жобалау кезінде жіберілген қателердің немесе олқылықтардың салдарынсыз туындаған және Жекеше әріптес үшін қосымша шығындар алып келетін қосымша жұмыстар шығыстарын Мемлекеттік әріптес өтейді.
127. Егер Үлгілік шарттың 124-тармағында көрсетілген қосымша жұмыстарды орындау Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ Үлгілік шартына 1-қосымшада келтірілген көрсеткіштерді бұзуға алып келетін болса, Тараптар белгіленген тәртіппен Үлгілік шартқа өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізеді.
128. Жекеше әріптес жұмыскерлердің жұмыс орнындағы қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі нормаларға сәйкес қауіпсіздік бойынша жауапты жұмыскерді тағайындауға және функцияларды атқаруына жауапты болады.
12. Археологиялық олжалар
129. Археологиялық олжалар табылған жағдайда Жекеше әріптес:
1) күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн ішінде Мемлекеттік әріптеске осындайлардың табылғаны туралы хабарлауға;
2) табылған Археологиялық олжалардың бүлінуін немесе зақымдалуын болдырмау үшін сақтық шараларын қабылдауға;
3) МЖӘ объектісін салу кезінде денсаулықты қорғау және қауіпсіздік бойынша кез келген шараларды және учаскедегі қауіпсіздік бойынша кез келген нұсқаулықтарды қамтуға тиіс барлық тиісті қауіпсіздік шараларын сақтау кезінде, табылған объектілерді меншікті қаражаттар есебінен алып шығуға және шығаруға;
4) табылған объектілерді сақтауға, кез келген әрекеттерді жасауға және қолданылатын рәсімдерді жүргізуге қатысты заңнаманың барлық талаптарын сақтауға міндеттенеді.
130. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптестен Археологиялық олжа туралы хабарламаны алғаннан кейін күнтізбелік ____ (жазбаша түрде көрсету) күн ішінде құрылысты тоқтата тұру туралы шешім қабылдайды және қабылданған шешім туралы Жекеше әріптесті және тиісті Уәкілетті органды хабардар етеді.
131. Археологиялық олжалардың себебінен жұмыстардың тоқтатыла тұруы форс-мажорлық жағдаяттар болып есептеледі.
132. Мемлекеттік әріптестің шешімі негізінде Құрылыс жұмыстары күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күннен аспайтын мерзімге тоқтатылады.
133. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптестің кез келген ұсынымдарын есепке алады және кез келген археологиялық зерттеулерге немесе учаскедегі зерттеулерге қатысты заңнаманың ережелерін сақтайды.
134. Егер тиісті Уәкілетті органның зерттеу нәтижесі Құрылыс жұмыстарының тоқтатылуын ұзарту қажеттігін көрсеткен жағдайда, онда осындай ұзарту жүзеге асырылады және Үлгілік шарт тиісті кезеңге ұзартылады.
135. Жекеше әріптес Археологиялық олжаларға байланысты кідіртуді мүмкіндігінше қысқартуға міндетті. Осы мақсат үшін ол құзыретті органдармен неғұрлым қолайлы шешімдерді анықтау бойынша, сондай-ақ Мемлекеттік әріптес бекітетін олжаларды алу жоспарын жасау және оны жаңа мерзімдерге сәйкес келтіру үшін МЖӘ жобасын жүзеге асыру кестесін өзгерту бойынша Мемлекеттік әріптес ынтымақтастық жасауға міндеттенеді.

126. Расходы на дополнительные работы, указанные в пункте 124 Типового договора, которые возникли не вследствие ошибок или упущений, допущенные при проектировании и которые влекут за собой дополнительные затраты для Частного партнера, несет Государственный партнер.
127. В случае, если выполнение дополнительных работ, указанных в пункте 124 Типового договора, повлечет за собой нарушение показателей, приведенных в приложении 1 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал) к Договору, Стороны в установленном порядке вносят изменения и/или дополнения в Типовой договор.
128. Частный партнер несет ответственность по назначению и выполнению функций ответственного работника по безопасности в соответствии с нормами по безопасности и охране труда работников на рабочем месте.
12. Археологические находки
129. В случае обнаружения Археологических находок Частный партнер обязуется:
1) в течение ___ (указать прописью) календарных дней сообщить Государственному партнеру об обнаружении таковых;
2) принять меры предосторожности, чтобы предотвратить разрушение или повреждение обнаруженных Археологических находок;
3) вывести и извлечь обнаруженные объекты за счет собственных средств, при соблюдении всех соответствующих процедур безопасности, которые должны включать в себя любые меры по охране здоровья и безопасности при строительстве Объекта ГЧП и любых инструкций по безопасности на участке;
4) соблюдать все требования законодательства в отношении сохранения обнаруженных объектов, совершения любых действий и проведения применимых процедур.
130. Государственный партнер в течении ____ (указать прописью) календарных дней после получения уведомления об Археологической находке от Частного партнера принимает решение о приостановке строительства и извещает о принятом решении Частного партнера и соответствующий Уполномоченный орган.
131. Приостановление работ по причине Археологических находок считаются форс-мажорными обстоятельствами.
132. На основании решения Государственного партнера Строительные работы приостанавливаются на срок не более ___ (указать прописью) календарных дней.
133. Частный партнер учитывает любые рекомендации Государственного партнера и соблюдает положения законодательства в отношении любых археологических исследований или исследований на участке.
134. В случае если результат исследования соответствующего Уполномоченного органа показал необходимость продления приостановки Строительных работ, то Типовой договор продлевается на соответствующий период.
135. Частный партнер обязан сократить насколько возможно задержку, связанную с Археологическими находками. Для данной цели, он обязуется сотрудничать с компетентными органами, Государственным партнером по выявлению наиболее приемлемых решений, а также по составлению плана извлечения находок, который утверждается Государственным партнером и по изменению графика осуществления Проекта ГЧП для приведения его в соответствие с новыми сроками.

136. Жер учаскесінде табылған Археологиялық олжалар заңнамаға сәйкес мемлекеттің меншігіне беріледі.
13. Қауіпті қалдықтарды көмулер
137. Қауіпті қалдықтарды көмулер табылған жағдайда, Жекеше әріптес:
күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн ішінде Мемлекеттік әріптесті және тиісті Уәкілетті органды осындайлардың табылғаны туралы хабардар етуге;
Қауіпті қалдықтарды көмулердің теріс салдарын жою мақсатында, заңнаманың талаптарына сәйкес, тиісті түрде және меншікті қаражаттар есебінен Қауіпті қалдықтардың көмулерін жоюмен, зарарсыздандырумен, кәдеге жаратумен байланысты барлық қажетті іс-шараларды жүргізуге және аяқтауға міндеттенеді.
138. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптестен Қауіпті қалдықтарды көмулердің табылғаны туралы хабарламаны алғаннан кейін күнтізбелік ____ (жазбаша түрде көрсету) күн ішінде құрылысты тоқтата тұру туралы шешім қабылдайды және қабылданған шешім туралы Жекеше әріптесті және тиісті Уәкілетті органды хабардар етеді.
139. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптестің кез келген ұсынымдарын есепке алады және Жер учаскесіндегі Қауіпті қалдықтарды көмулерге қатысты заңнаманың ережелерін сақтайды.
140. Жекеше әріптес Қауіпті қалдықтарды көмулерді тапқан жағдайда Мемлекеттік әріптестің шешімі негізінде Құрылыс жұмыстары күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күннен аспайтын мерзімге тоқтатылады.
141. Егер тиісті Уәкілетті органның зерттеу нәтижесі Құрылыс жұмыстарының тоқтатылуын ұзарту қажеттігін көрсеткен жағдайда, онда осындай ұзарту жүзеге асырылады және Үлгілік шарт тиісті кезеңге ұзартылады.
14. МЖӘ объектісіне меншік құқықтары және оларды беру тәртібі
142. МЖӘ объектісі мемлекеттік меншікке берілмейді..
143. Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі біткеннен кейін МЖӘ объектісіне иелік ету және пайдалану және оған билік ету құқығы Жекеше әріптесте сақталады.
144. Жекеше әріптес Шарт мерзімінен бұрын бұзылған және Үлгілік шартта көзделген өзге де жағдайларда ___ (жазбаша түрде көрсету) айда Мемлекеттік әріптестің мекен жайына ілеспе хатпен Қызметтерді және барлық қажетті құжаттаманы қоса алғанда, МЖӘ объектісін Мемлекеттік әріптеске беру жоспарын жолдайды.
145. Үлгілік шарттың 144-тармағында көзделген жағдайларда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптестен МЖӘ объектісін беру жоспарын алған күннен бастап күнтізбелік _____ (жазбаша түрде көрсету) күннің ішінде оны тексеріп, бекітуге тиіс.
146. Үлгілік шарттың 144-тармағында көзделген жағдайларда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Үлгілік шарттың қолданылу мерзімі өткен күнге дейін, ол мерзімінен бұрын бұзылған және Үлгілік шартта көзделген өзге де жағдайларда күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күннің ішінде:

136. Археологические находки, которые найдены на Земельном участке, передаются в собственность государства в соответствии с законодательством.
13. Захоронения опасных отходов
137. В случае обнаружения Захоронений опасных отходов Частный партнер обязуется:
1) в течение ___ (указать прописью) календарных дней уведомить Государственного партнера и соответствующего Уполномоченного органа об обнаружении таковых;
2) провести и завершить все необходимые мероприятия, связанные с удалением, обезвреживанием, утилизацией Захоронений опасных отходов, надлежащим образом и за счет собственных средств согласно требованиям законодательства в целях устранения неблагоприятных последствий Захоронения опасных отходов.
138. Государственный партнер в течении ___ (указать прописью) календарных дней после получения уведомления об обнаружении Захоронений опасных отходов от Частного партнера принимает решение о приостановке строительства и извещает о принятом решении Частного партнера и соответствующий Уполномоченный орган.
139. Частный партнер соблюдает положения законодательства в отношении Захоронений опасных отходов на Земельном участке.
140. При обнаружении Частным партнером Захоронений опасных отходов на основании решения Государственного партнера приостанавливаются Строительные работы на срок не более ___ (указать прописью) календарных дней.
141. В случае если результат исследования соответствующего Уполномоченного органа показал необходимость продления приостановки Строительных работ, то Типовой договор продлевается на соответствующий период.
14. Права собственности на Объект ГЧП и порядок их передачи
142. Объект ГЧП не передается в государственную собственность.
143. По истечению срока действия Типового договора, права владения и пользования и распоряжения Объектом ГЧП сохраняются за Частным партнером.
144. В случае досрочного расторжения Типового договора и в иных случаях, предусмотренных Типовым договором не менее чем за ___ (указать прописью) месяцев, Частный партнер направляет сопроводительным письмом в адрес Государственного партнера план передачи Государственному партнеру Объекта ГЧП, включая всю необходимую документацию.
145. В случаях, предусмотренных в пункте 144 Типового договора, Государственный партнер должен проверить и утвердить план передачи Объекта ГЧП в течение ___ (указать прописью) календарных дней с даты его получения от Частного партнера.
146. В случаях, предусмотренных в пункте 144 Типового договора в течение ___ (указать прописью) календарных дней до Даты досрочного расторжения Типового договора и в иных случаях, предусмотренных Типовым договором, Частный партнер обязан безвозмездно передать Государственному партнеру:

1) құқық белгілейтін құжаттарды (жерге акт, қабылдау актісі, жер учаскесінің шекараларын белгілеу туралы анықтама және өзге құжаттар);
2) рұқсат етуші құжаттарды (қалдықтарды орналастыру объектiлерiн құруға арналған мемлекеттiк экологиялық, санитарлық-эпидемиологиялық сараптамалар мен Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы заңнамасына сәйкес жүргiзiлген сараптаманың оң қорытындыларын, техникалық-экономикалық негіздемені (болған жағдайда));
3) қаржы-экономикалық құжаттар (баланстар, ақша қаражаттарының қозғалысы туралы, пайда мен залалдар туралы есептер, тексерулердің нәтижелері);
4) МЖӘ объектісіне қызмет көрсету бойынша операциялық және техникалық құжаттаманы (Жобалау-сметалық құжаттама, жұмыс және сызба жобалары, пайдалануда тұрған коммуникациялар, дабылдар және басқа техникалық жүйелер бойынша құжаттаманы, автоматтандырылған немесе автоматтандырылмаған жазбаларды, есептерді, мәліметтерді, құжаттарды және жүйелердегі және тасымалдағыштардағы құжаттарды);
5) жабдыққа, материалдарға және жұмыстарға қатысты өндірушінің кепілдіктерін, Жекеше әріптестің сақтандыру шарттарын;
6) барлық бөлмелердің, кабинеттердің, үй-жайлардың, сейфтердің кілттерін;
7) Жекеше әріптеске немесе оның шотына төлеуге жататын, бірақ бұзу күніне төленбеген сақтандыру өтемінің сомаларына қатысты барлық құқықтарды өтеусіз беруге міндетті.
147. Мемлекеттік әріптес Үлгілік шарттың қолданылу мерзімі өткен күнге дейін күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн бұрын МЖӘ объектісін тексеріп қарауға тиіс.
148. МЖӘ объектісін тексеріп қарау кезінде тапсырылатын МЖӘ объектісінде Ақаулар табылған жағдайда, Мемлекеттік әріптес оны жою үшін Жекеше әріптесті анықталған Ақау туралы хабардар етеді. Жекеше әріптес Ақауларды жойғаннан кейін, Мемлекеттік әріптес қорытынды тексеріп қарауға сүйене отырып, қабылдау-тапсыру актісін беруге тиіс.
149. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін басқарудың ауысуын, Қызметтерді тұтынушылар үшін қауіпсіздікті қамтамасыз ету және артық кідірістер мен қолайсыздықтарды болдырмауды қамтамасыз ету мақсатында қамтамасыз ету үшін Мемлекеттік әріптеспен толық көлемде қызмет істеуге міндетті.
150. МЖӘ объектісі пайдалануға берілгенге дейін Шарт мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске беретін МЖӘ объектісіне үшінші тұлғалар құқықтарының ауыртпалығы салынбауға тиіс.
151. Үлгілік шарттың қолданылу мерзімі аяқталған, сондай-ақ МЖӘ объектісі пайдалануға берілген күннен кейін шарт мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске беретін МЖӘ объектісі пайдалануға жарамды болуға тиіс және оған үшінші тұлғалар құқықтарының ауыртпалығы салынбауға тиіс.

1) правоустанавливающие документы (акт на землю, Акт приемки, справка об установлении границ земельного участка и другие документы);
2) разрешительные документы (положительные заключения государственных экологической, санитарно-эпидемиологической экспертиз и экспертизы, проводимой в соответствии с законодательством о недрах и недропользовании на создание объектов размещения отходов, технико-экономическое обоснование (при наличии);
3) финансово-экономическую документацию (балансы, отчеты о движении денежных средств, о прибылях и убытках, результаты проверок);
4) операционную и техническую документацию по обслуживанию Объекта ГЧП (проектно-сметная документация, рабочие и эскизные проекты, документацию по коммуникациям, сигнализациям и другим техническим системам, находящимся в эксплуатации, автоматизированные или неавтоматизированные записи, отчеты, данные, документы и информацию в системах и на носителях);
5) гарантии производителя в отношении оборудования, материалов и работ, договоры страхования Частного партнера;
6) ключи от всех кабинетов, помещений, сейфов и транспортной техники;
7) все права в отношении сумм страхового возмещения, подлежащие оплате Частному партнеру или на его счет, но не выплаченные на дату расторжения.
147. Государственный партнер должен произвести осмотр Объекта ГЧП за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты истечения срока действия Типового договора.
148. В случае обнаружения Дефектов, Государственный партнер оповещает Частного партнера о выявленных Дефектах, предусмотренных в дефектном акте для их последующего устранения. После устранения Частным партнером всех Дефектов, основываясь на заключительном осмотре, Государственный партнер должен выдать акт приема-передачи в срок ____ (указать срок).
149. Частный партнер обязан в полной мере сотрудничать с Государственным партнером для обеспечения перехода управления Объектом ГЧП с тем, чтобы обеспечить безопасность и избежать излишней задержки или неудобства для Потребителей услуг.
150. В случае досрочного расторжения Типового договора до введения Объекта ГЧП в эксплуатацию передаваемый Частным партнером Государственному партнеру Объект ГЧП не должен быть обременен правами третьих лиц.
151. В случае досрочного расторжения Типового договора, а также после дня введения Объекта ГЧП в эксплуатацию передаваемый Частным партнером Государственному партнеру Объект ГЧП должен быть пригодным для дальнейшей эксплуатации по профилю и не должен быть обременен правами и обязательствами третьих лиц.

152. Жекеше әріптес тапсыру күнінен бастап МЖӘ объектісін иелену және пайдалану құқығын жоғалтады.
15. МЖӘ объектісін пайдалану
153. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін Үлгілік шарттың қолданылу кезеңінде пайда алу мүмкіндігімен, тек қана көлік қызметтерін ұсыну бойынша Қызметтерді ұйымдастыру үшін, сондай-ақ қосымша ақылы қызметтерді ұйымдастыру үшін пайдаланады.
154. МЖӘ объектісі ___ (жазбаша түрде көрсету) жыл мерзімге пайдалануға беріледі.
155. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін пайдалану кезінде дербес және өз есебінен:
1) мүліктің техникалық құрамын және сақталуын қамтамасыз етеді;
2) мүліктің ағымдағы жөндеуін жүзеге асырады;
3) мүлікті пайдаланумен байланысты барлық төлемдерді жүргізеді;
4) өртке қарсы, санитариялық және заңнамада белгіленген өзге де нормалардың сақталуын бақылауды жүзеге асырады.
156. Жекеше әріптес өзінің басқа мүлкінен оған пайдалануға берілген мүлікті жекешелейді және ол бойынша дербес есеп жүргізеді.
157. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін иеліктен шығаруға, оның мүлкін кепілге беруге, мақсатты тағайындалуын өзгертуге, Мемлекеттік әріптестің келісімінсіз қабырғаларды бұзуды немесе тұрғызуды, ғимараттың жоспарлануын өзгертуді қоса алғанда, мүлікке қандай да бір өзгерістер (ағымдағы және күрделі жөндеуден басқа) енгізуге құқығы жоқ.
158. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігін ұсынады, ол мынадай өлшемшарттарға сәйкес келуге тиіс:
1) кепілдік Құрылыс кепілдігі аяқталған күннен бастап, қабылдау актісіне сәйкес, МЖӘ объектісінің құнынан ___% мөлшерінде беріледі;
2) кепілдік Үлгілік шарттың қолданылу мерзімі өткен күннен бастап кері қайтарып алынады;
3) кепілдік Мемлекеттік әріптеске, Жекеше әріптес Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ Үлгілік шартына 9-қосымшада көрсетілген, көрсетілетін қызметтер сапасының индикаторларын және толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзған жағдайда, аталған Пайдалану кепілдігі бойынша талаптар қоюға мүмкіндік береді;
4) кепілдік инфляцияның жылдық ___% мөлшерлемесіне индекстеледі;
5) кепілдік жыл сайынғы индекстеуді есепке ала отырып, әр ___ (жазбаша түрде көрсету) жыл сайын және Үлгілік шарттың қолданылу мерзімі өткен күнге дейін беріледі;
6) кепілдік Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ Үлгілік шартына 10-қосымшада көрсетілген нысан бойынша ресімделеді;
7) Пайдалану кепілдігінен айыппұлдар ұсталған жағдайда, Жекеше әріптес Пайдалану кепілдігінің сомасын күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күннің ішінде тиісті сомаға толтырады.
159. Көрсетілетін қызметтер сапасының индикаторларын және МЖӘ объектісін толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзғаны үшін Төлем мөлшерлері Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ Үлгілік шартына 9-қосымшаның ережелеріне сәйкес айқындалады.

152. Начиная с даты передачи, Частный партнер утрачивает право владения и пользования Объектом ГЧП.
15. Эксплуатация Объекта ГЧП
153. Частный партнер эксплуатирует Объект ГЧП исключительно для организации Услуг по предоставлению транспортных услуг, а также организации дополнительных платных услуг, с возможностью извлечения прибыли в период действия Типового договора.
154. Объект ГЧП передается в эксплуатацию сроком на ___ (указать прописью) лет.
155. Частный партнер при эксплуатации Объекта ГЧП самостоятельно и за свой счет:
1) обеспечивает техническое содержание и сохранность имущества;
2) осуществляет текущий ремонт имущества;
3) производит все платежи, связанные с эксплуатацией имущества;
4) осуществляет контроль за соблюдением противопожарных, санитарных и иных норм, установленных законодательством.
156. Частный партнер обособляет переданное ему в эксплуатацию имущество от другого своего имущества и ведет по нему самостоятельный учет.
157. Частный партнер не вправе отчуждать, передавать в залог, изменять целевое назначение Объекта ГЧП, без согласия Государственного партнера вносить какие-либо изменения в имущество (кроме текущего и капитального ремонта), включая снос или возведение стен, изменение планировки здания.
158. Частный партнер предоставляет Государственному партнеру Эксплуатационную гарантию, которая должна соответствовать следующим критериям:
1) гарантия выдается в размере ___% от стоимости Объекта ГЧП согласно акту приемки с Даты завершения Строительной гарантии;
2) гарантия отзывается с Даты истечения срока действия Типового договора;
3) гарантия позволяет Государственному партнеру выдвигать требования по данной Эксплуатационной гарантии в случае нарушения Частным партнером индикаторов качества предоставляемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности, указанных в приложении 9 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал);
4) гарантия индексируется на годовую ставку инфляции ___%;
5) гарантия предоставляется каждые ___ (указать прописью) лет с учетом ежегодной индексации и до Даты истечения срока действия Типового договора;
6) гарантия оформляется по форме, указанной в приложении 10 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал);
7) в случае удержания штрафов с Эксплуатационной гарантии сумма Эксплуатационной гарантии пополняется на соответствующую сумму Частным партнером в течение ___ (указать прописью) календарных дней;
159. Размеры оплаты за нарушения индикаторов качества оказываемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности Объекта ГЧП определяется в соответствии с положениями приложения 9 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал).

160. Жекеше әріптес Үлгілік шартқа және заңнамаға сәйкес, МЖӘ объектісінің толық пайдалану дайындығына және тәулігіне 24 сағат ішінде, жылдың әрбір күніне жауапты болады.
161. Жекеше әріптестің кінәсінан, Жекеше әріптес Қызметтерді көрсету күнінен бастап Үлгілік шарттың айрықша талаптарын бұзған жағдайда:
1) Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады:
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (пайдаланудың рұқсат етілген ең аз мерзімін көрсету) жылы өткенге дейін бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді;
2) Мемлекеттік әріптес осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген жағдайларда, Бұзу күнінен бастап күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күннің ішінде Жекеше әріптеске тиісті сомадағы өтемақы төлеуге міндеттенеді.
162. Мемлекеттік әріптестің кінәсінан Жекеше әріптес Қызметтерді көрсету күнінен бастап Үлгілік шарттың айрықша талаптарын бұзған жағдайда:
Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады:
шарт осы тармаққа сәйкес бұзылған жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Пайдалану кепілдігін қайтарады;
шарт осы тармаққа сәйкес бұзылған жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күнінен бастап күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күннің ішінде, Жекеше әріптес алған сақтандыру төлемдерін шегергендегі, пайда NPV _________ теңгеге тең болған кезде ____ %-ға тең болатын, Жекеше әріптес салған капиталдың ішкі мөлшерлемесін қамтамасыз ететін пайда сомасын қоса алғанда, Жекеше әріптес МЖӘ объектісін салу бойынша жұмсаған және орындалған жұмыстар актілерімен расталған күрделі шығындардан 100%-ға тең сомада өтемақы төлеуге міндеттенеді.
163. Егер қандай да бір талап еңсерілмейтін күш (форс-мажор) жағдаяттарымен байланысты орындалмаса:
кез келген Тарап Бұзу күніне дейін күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн бұрын басқа Тарапқа хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұза алады;
шарт осы тармаққа сәйкес бұзылған жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Пайдалану кепілдігін қайтарады.
164. Шарт Жекеше әріптес Пайдалану кепілдігін ұсынбаған жағдайда және Пайдалану кепілдігінің Үлгілік шарттың 158-тармағында көрсетілген өлшемшарттарға және Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ Үлгілік шартына 10-қосымшаның ережелеріне сәйкес келмеген жағдайда бұзылады.

160. Частный партнер несет ответственность за полную эксплуатационную готовность Объекта ГЧП в соответствии с Типовым договором и законодательством и в течение 24 часов в сутки, каждый день в году.
161. В случае нарушения Частным партнером существенных условий Типового договора с Даты начала оказания Услуг по вине Частного партнера:
1) Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения:
в случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом до истечения ___ (указать минимальный допустимый срок эксплуатации) лет эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма Эксплуатационной гарантии;
2) Государственный партнер в случаях, указанных в подпункте 1) настоящего пункта обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в соответствующей сумме.
162. В случае нарушения Частным партнером существенных условий Типового договора с Даты начала оказания Услуг по вине Государственного партнера:
Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения:
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Эксплуатационную гарантию;
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в сумме, равной 100% от суммы капитальных затрат, произведенных Частным партнером по строительству Объекта ГЧП и подтвержденных актами выполненных работ, включая сумму прибыли, которая обеспечивает внутреннюю ставку вложенного капитала Частным партнером, равную ____ % при NPV (чистая приведенная стоимость) прибыли равной _________ тенге; за вычетом страховых выплат, полученых Частным партнером.
163. Если какое-либо условие не выполнено в связи с обстоятельствами непреодолимой силы (форс-мажор):
любая Сторона может расторгнуть Типовой договор, направив другой Стороне уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до даты расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Эксплуатационную гарантию.
164. Типовой договор расторгается в случае непредставления Частным партнером Эксплуатационной гарантии и в случае несоответствия Эксплуатационной гарантии критериям, указанным в пункте 158 Типового договора и положениям приложения 10 к Типовому договору.

165. Жекеше әріптес заңнамаға сәйкес МЖӘ объектісінің қауіпсіздігін және пайдалану сапасын қамтамасыз етуге міндетті.
16. МЖӘ объектісін жөндеу және жаңғырту
166. Жекеше әріптес МЖӘ объектісі пайдалануға берілген сәттен бастап әр ___ (кезеңділігін көрсету) жыл сайын Үлгілік шарттың қолданылу мерзімі өткенге дейін ағымдағы жөндеу жүргізуге міндеттенеді.
167. Жекеше әріптес пайдалану кезеңінде МЖӘ объектісін, оның ішінде жүйені жетілдіру, МЖӘ объектісін жаңарту, оны жаңа талаптар мен нормаларға, технологияларға, техникалық Үлгілік шарттарға, сапа көрсеткіштеріне сәйкес келтіру арқылы жабдықтарды жаңғыртуды жүзеге асырады.
168. МЖӘ объектісін күрделі жөндеу Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес Мемлекеттік әріптеспен келісім бойынша қызметті ішінара тоқтата отырып жүзеге асырылады.
169. Ағымдағы жөндеу жүргізу немесе МЖӘ объектісін жаңғырту кезеңінде МЖӘ объектісінің жұмыс істеуін толық тоқтатуға жол берілмейді.
170. Жекеше әріптес күрделі жөндеу басталғанға дейін ___ (жазбаша түрде көрсету) ай бұрын Мемлекеттік әріптеске қызметтерді көрсету сапасын нашарлатпай, жөндеудің кестесін, мерзімін көрсете отырып күрделі жөндеу жүргізу жоспарын ұсынуға міндетті.
17. Салық салу
171. Жекеше әріптес Үлгілік шарт бойынша қызмет шеңберінде МЖӘ жобасы бойынша салық заңнамасымен реттелетін салықтық міндеттемелерді атқарады.
172. Үлгілік шарт шеңберінде жүзеге асырылатын қызмет бойынша бюджетке төленетін салықтар мен басқа да міндетті төлемдер бойынша салықтық міндеттемелерді есептеу, оларды төлеу бойынша міндеттемелердің туындаған сәтіне, қолданыстағы Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес жүргізіледі.
173. Үлгілік шарт шеңберінде жүзеге асырылатын қызмет бойынша салықтық міндеттемелерді орындау Жекеше әріптесті Шарт аясынан тыс қызметті жүзеге асыру бойынша салықтық міндеттеменің туындаған күніне қолданыстағы салық заңнамасына сәйкес салықтық міндеттемені орындаудан босатпайды.
18. Шығындарды өтеу және кірістер алу көздері
174. Мыналар:
1) билеттерді сату мен жүктерді өткізу есебінен түсетін кіріс;
2) мәдени-тұрмыстық және санитариялық-гигиеналық мақсаттар үшін үй-жайларды жалға беруден түсетін кірістер;
3) өзге де кірістер Жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістер алу көздері болып табылады.
175. МЖӘ объектісінің құны әзірленген Жобалау-сметалық құжаттамаға және оған тиісті сараптамаларға сәйкес, Үлгілік шартқа өзгерістер енгізу жолымен түзетіледі.
176. Үлгілік шарт бойынша қызметті жүзеге асыру нәтижесінде алынған кірістер Жекеше әріптестің меншігі болып табылады.

165. Частный партнер обязан обеспечить безопасность и качество эксплуатации Объекта ГЧП в соответствии с законодательством.
16. Ремонт и модернизация Объекта ГЧП
166. Частный партнер с момента ввода Объекта ГЧП в эксплуатацию каждый ___ (указать периодичность) год обязуется производить текущий ремонт до истечения срока действия Типового договора.
167. Частный партнер в период эксплуатации осуществляет модернизацию Объекта ГЧП, в том числе оборудования, путем совершенствования системы, обновления Объекта ГЧП, приведения его в соответствие с новыми требованиями и нормами, технологиями, техническими условиями, показателями качества.
168. Капитальный ремонт Объекта ГЧП осуществляются в соответствии с проектно-сметной документацией по согласованию с Государственным партнером с частичной приостоновкой деятельности.
169. В период проведения текущего ремонта или модернизации Объекта ГЧП не допускается полное приостановление функционирования Объекта ГЧП.
170. За ___ (указать прописью) месяцев до начала капитального ремонта Частный партнер обязан представить Государственному партнеру план проведения капитального ремонта с указанием графика, срока ремонта без ухудшения качества оказания услуг.
17. Налогообложение
171. Частный партнер в рамках деятельности по Типовому договору исполняет налоговые обязательства по Проекту ГЧП регулируемые налоговым законодательством.
172. Исчисление налоговых обязательств по налогам и другим обязательным платежам в бюджет по деятельности, осуществляемой в рамках Типового договора, производится в соответствии с налоговым законодательством, действующим на момент возникновения обязательств по их уплате.
173. Исполнение налоговых обязательств по деятельности, осуществляемой в рамках Типового договора, не освобождает Частного партнера от исполнения налогового обязательства по осуществлению деятельности, выходящей за рамки Типового договора в соответствии с налоговым законодательством, действующим на дату возникновения налогового обязательства.
18. Источники возмещения затрат и получения доходов
174. Источниками возмещения затрат и получения доходов Частного партнера являются:
1) доход за счет продажи билетов и провоза багажа;
2) доходы от аренды помещений для культурно-бытовых и санитарно-гигиенических целей;
3) прочие доходы.
175. Стоимость Объекта ГЧП корректируется согласно разработанной проектно-сметной документации и соответствующих экспертиз на нее путем внесения изменений в Типовой договор.
176. Доходы, полученные в результате осуществления деятельности по Типовому договору, являются собственностью Частного партнера.

1) ұйымдық-өкімдік құжаты негізінде өз өкілін тағайындауға;
2) Жекеше әріптеске Үлгілік шартқа және заңнамаға сәйкес объектіні салу және пайдалану мақсаттары үшін үшінші тұлғалардың құқықтарынан еркін Жер учаскесін беруді қамтамасыз етуге;
3) МЖӘ объектісін салу және пайдалану мақсаттары үшін инженерлік желілерді (энергиямен жабдықтау, сумен жабдықтау, телекоммуникацияларға ) орнату, жалғау және/немесе пайдалану үшін қол жеткізуге жәрдем көрсетуге;
4) Үлгілік шартта және заңнамада белгіленген тәртіппен МЖӘ объектісіне мемлекеттік меншік құқығын тіркеуді қамтамасыз етуге;
5) Жекеше әріптеске белгіленген тәртіппен, Үлгілік шарттың бүкіл мерзіміне оны одан әрі пайдалануды жүзеге асыру үшін үшінші тұлғалардың құқықтарынан еркін МЖӘ объектісін иелену және пайдалану құқығын, сондай-ақ МЖӘ объектісіне мемлекеттік меншікті ресімдеген күннен бастап күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күннің ішінде Жекеше әріптестің МЖӘ объектісіне аталған құқықтарын растайтын құжаттарды беруге;
6) Үлгілік шартта көзделген жағдайларда Жекеше әріптестің шығындарын өтеуге;
7) Жекеше әріптестің айрықша құқықтары мен міндеттерін Үлгілік шарттың бүкіл қолданылу мерзімінде Жекеше әріптестің жазбаша келісімінсіз кез келген басқа тұлғаға бермеуге;
8) Заңнамада және Үлгілік шартта белгіленген өзге де талаптар мен Үлгілік шарттарды сақтауға міндетті.
23. Жекеше әріптестің құқықтары мен міндеттері
185. Жекеше әріптестің:
1) Үлгілік шарт талаптарына және заңнамаға сәйкес шығындардың өтемін (қажетті шығындарды өтеу көздерін көрсету) алуға;
2) Үлгілік шарт талаптарына және заңнамаға сәйкес көрсетілетін қызметтерден кіріс алуға;
3) Үлгілік шарттың талаптарын өзгерту туралы ұсыныстар енгізуге;
4) Заңнамаға сәйкес салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлегеннен кейін МЖӘ жобасында өз қызметінен алынған таза кірісті өз қалауы бойынша пайдалануға;
5) МЖӘ объектісіне қатысты құқықтарды Үлгілік шартта көзделген талаптармен жүзеге асыруға;
6) Мемлекеттік әріптестің келісімі бойынша Үлгілік шартқа сәйкес МЖӘ объектісін салу және пайдалану бойынша жұмыстарды орындау әрекеттері үшін Жекеше әріптес толық жауапты болатын кез келген үшінші тұлғаларды тартуға;
7) Үлгілік шартта белгіленген жағдайларда шығындарды өтеуді талап етуге;
8) Мемлекеттік әріптес Үлгілік шартта белгіленген рәсімге сәйкес елеулі талаптарды бұзған жағдайда, Үлгілік шарттың бұзылуын талап етуге;

1) назначить своего представителя на основании организационно-распорядительного документа;
2) обеспечить предоставление Частному партнеру Земельного участка свободного от прав третьих лиц для целей создания и эксплуатации Объекта ГЧП в соответствии с Типовым договором и законодательством;
3) оказать содействие в доступе для установки, соединения и/или эксплуатации инженерных сетей (энергоснабжению, водоснабжению, телекоммуникациям) в целях строительства и эксплуатации Объекта ГЧП;
4) обеспечить регистрацию права государственной собственности на Объект ГЧП в порядке, установленном Типовым договором и законодательством;
5) в установленном порядке передать Частному партнеру права владения и пользования Объектом ГЧП, свободным от прав третьих лиц, для осуществления его дальнейшей эксплуатации на весь Срок действия Типового договора, а также документы, подтверждающие указанные права Частного партнера на Объект ГЧП, в течение ___ (указать прописью) календарных дней со дня оформления государственной собственности на Объект ГЧП;
6) возмещать убытки Частного партнера в случаях, предусмотренных Типовым договором;
7) не передавать исключительные права и обязанности Частного партнера любому другому лицу без письменного согласия Частного партнера в течение всего срока действия Типового договора;
8) соблюдать иные требования и условия, установленные Типовым договором и законодательством.
23. Права и обязанности Частного партнера
185. Частный партнер имеет право:
1) получать возмещение затрат (указать необходимые источники возмещения затрат) в соответствии с условиями Типового договора и законодательством;
2) получать доход от оказываемых услуг в соответствии с условиями Типового договора и законодательством;
3) вносить предложения об изменении условий Типового договора;
4) по своему усмотрению использовать чистый доход, полученный от своей деятельности в Проекте ГЧП, после уплаты налогов и других обязательных платежей в бюджет в соответствии с законодательством;
5) осуществлять права в отношении Объекта ГЧП на условиях, предусмотренных Типовым договором;
6) по согласованию с Государственным партнером привлекать к выполнению работ по созданию и эксплуатации Объекта ГЧП любых третьих лиц, за действия которых Частный партнер несет полную ответственность, в соответствии с Типовым договором;
7) требовать возмещения убытков в случаях установленных Типовым договором;
8) требовать расторжения Типового договора в случае нарушения Государственным партнером существенных условий в соответствии с процедурой, установленной Типовым договором;

9) Шарт мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда, Үлгілік шартта белгіленген жағдайларда және тәртіппен төлемдер мен өтемақыларды талап етуге;
10) Заңнамаға және Үлгілік шартқа сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
186. Жекеше әріптес:
1) Үлгілік шарт шеңберінде сенімхат негізінде өз өкілін тағайындауға;
2) Үлгілік шартқа, Жобалау-сметалық құжаттамаға, заңнамаға сәйкес, МЖӘ объектісін салу жұмысын Үлгілік шартта белгіленген мерзімде өз есебінен дербес немесе өзге тұлғаларды (мердігерлік ұйымдарды) тарту арқылы орындауға;
3) құрылыс аяқталғаннан кейін белгіленген тәртіппен МЖӘ объектісін пайдалануға беруді қамтамасыз етуге;
4) МЖӘ объектісінің бейінін сақтауға;
5) МЖӘ объектісінің мақсатты тағайындалуына сәйкес жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге;
6) МЖӘ жобасын іске асыру үшін тартылған және бөлінген қаражаттардың мақсатты пайдаланылуын қамтамасыз етуге;
7) Жекеше әріптес МЖӘ объектісін салу кезеңіне көлік құралдарының, оның ішінде уақытша айналма жолдар бойынша қауіпсіз және үздіксіз жүруін қамтамасыз етуге;
8) Үлгілік шарттың сақталуын бақылауды жүзеге асыратын Мемлекеттік әріптеске және оның өкілдеріне, қызметтік функцияларды орындайтын Мемлекеттік органдарға, олар Жекеше әріптес белгілеген қауіпсіздік шаралары сақталған жағдайда, МЖӘ объектісіне кез келген келу кезінде қажетті құжаттарды, ақпаратты және жұмыс орындарына рұқсат беруге, сондай-ақ, аталған тұлғалар анықтаған Үлгілік шартты және заңнаманы бұзуларды уақтылы, өз есебінен және өз күштерімен жоюға;
9) Заңнаманың талаптарына сәйкес және Үлгілік шартта белгіленген мерзімде Қызметтерді көрсету бойынша қызметті жүзеге асыру үшін МЖӘ объектісінің дайындығын қамтамасыз етуге;
10) Шартпен және заңнамамен талап етілетін, жүзеге асырылатын қызмет бойынша ақпарат пен есептерді Мемлекеттік әріптеске ұсынуға;
11) Қызмет көрсету үшін кәсіби кадрлардың уақтылы жиналуын жүзеге асыруға;
12) МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін жұмыскерлерді жалдауды жүзеге асыру кезінде бірдей өзге де талаптар жағдайында жергілікті кадрларға артықшылық беруге;
13) МЖӘ объектісін салу және пайдалану кезінде міндетті түрде қазақстандық мердігерлік ұйымдарды, осындай мердігерлік ұйымдардың қызметтері мемлекеттік және/немесе халықаралық стандарттарға сәйкес келетін жағдайда тартуға;
14) МЖӘ объектісін салу және пайдалану кезінде міндетті түрде, егер олар мемлекеттік және/немесе халықаралық стандарттарға сәйкес келетін болса, Қазақстан Республикасында шығарылған жабдықтар мен материалдарды пайдалануға;

9) при досрочном расторжении Типового договора требовать выплат и компенсаций в случаях и порядке, установленных Типовым договором;
10) осуществлять иные права в соответствии с Типовым договором и законодательством.
186. Частный партнер обязан:
1) назначить своего представителя на основании доверенности в рамках Типового договора;
2) выполнить за свой счет самостоятельно или с привлечением иных лиц (подрядных организаций), в установленный Типовым договором срок, работы по созданию Объекта ГЧП в соответствии с Типовым договором, проектно-сметной документацией и законодательством;
3) после окончания строительства в установленном порядке обеспечить ввод в эксплуатацию Объекта ГЧП;
4) сохранять профиль Объекта ГЧП;
5) выполнять работы и оказывать услуги согласно целевому назначению Объекта ГЧП;
6) обеспечить целевое использование средств, привлекаемых и выделенных для реализации проекта ГЧП;
7) на период создания Объекта ГЧП Частный партнер обеспечивает безопасный и бесперебойный проезд транспортных средств, в том числе по временным объездным дорогам;
8) предоставлять необходимые документы, информацию и доступ к местам работ Государственным органам, выполняющим служебные функций, Государственному партнеру и его представителям, осуществляющим контроль за соблюдением Типового договора, при условии соблюдения ими мер безопасности, установленных Частным партнером, в течение любых посещений Объекта ГЧП, а также своевременно, за свой счет и своими силами устранять выявленные указанными лицами нарушения Типового договора и законодательства;
9) обеспечить готовность Объекта ГЧП для осуществления деятельности по предоставлению Услуг в сроки установленные Типовым договором и в соответствии с требованиями законодательства;
10) предоставлять Государственному партнеру информацию по осуществляемой деятельности и отчеты, требуемые Типовым договором и законодательством;
11) произвести своевременный набор профессиональных кадров для оказания Услуг;
12) при осуществлении найма работников для строительства и эксплуатации Объекта ГЧП при прочих равных условиях отдавать предпочтение местным кадрам;
13) при строительстве и эксплуатации Объекта ГЧП в обязательном порядке привлекать казахстанские подрядные организации, при условии, что услуги таких подрядных организаций удовлетворяют государственным и/или международным стандартам;
14) при строительстве и эксплуатации Объекта ГЧП в обязательном порядке использовать оборудование и материалы, произведенные в Республике Казахстан, если они соответствуют государственным и/или международным стандартам;

15) Қызметті тұтынушылардың және Жекеше әріптес персоналының қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
16) автовокзалда санитариялық нормалар мен қағидаларға сәйкес үй-жайлардың тазалығын, сондай-ақ онда Жекеше әріптес персоналының Қызметті тұтынушылардың болуының жайлылығын қамтамасыз етуге;
17) МЖӘ объектісін салу мен пайдалану кезінде сапа менеджментінің халықаралық стандарттарын енгізуді және олардың сақталуын қамтамасыз етуге;
18) МЖӘ объектісін салу кезінде тиімді, сапалы әдістер мен технологияларды таңдауға және пайдалануға;
19) салық заңнамасын, сондай-ақ еңбек және қоршаған ортаны қорғау саласындағы заңнаманы сақтауға;
20) МЖӘ объектісі пайдалануға енгізілген сәттен бастап Үлгілік шарттың қолданылуы аяқталғанға дейін әр ___ (кезеңділігін көрсету) жыл сайын ағымдағы жөндеу жүргізуді қамтамасыз етуге;
21) МЖӘ объектісін пайдаланудың ___ (кезеңділігін көрсету) жылында күрделі жөндеу жүргізуді қамтамасыз етуге;
22) Үлгілік шартқа сәйкес кез келген Ақауларды және өзге де бұзушылықтарды уақтылы жоюға;
23) өзінің Жер учаскесіне құқықтарын басқа тұлғаларға бермеуге, оның ішінде жалға бермеуге;
24) әзірленіп жатқан Жобалау-сметалық құжаттаманы немесе оның бір бөлігін Мемлекеттік әріптеспен келіспей, үшінші тұлғаларға бермеуге немесе өзге тәсілмен пайдаланбауға, сондай-ақ иеліктен айырмауға;
25) Үлгілік шартта көзделген сақтандырудың барлық түрлерін жүзеге асыруға;
26) көрсетілетін Қызметтерді есепке ала отырып, автовокзалдың жабдықпен толықтырылуын және оның уақтылы жаңартылуын қамтамасыз етуге;
27) Заңнамаға сәйкес жолаушылар көлігі көрсететін қызметтердің сапасын, мазмұны мен көлемін қамтамасыз етуге;
28) оқыту бағдарламаларын, оның ішінде кадрларды қосымша оқыту, біліктілігін арттыру, қайта даярлау бағдарламаларын жыл сайын бекітуге, іске асыруға және оларды Мемлекеттік әріптеске беруге;
29) Заңнамаға сәйкес Қызметті тұтынушылардың жеке бас деректерінің қорғалуын қамтамасыз етуге;
30) Үлгілік шартта және заңнамада белгіленген өзге талаптар мен Үлгілік шарттарды сақтауға міндетті.
24. Құқықтар мен міндеттерді беру
187. Жекеше әріптестің, Мемлекеттік әріптестің келісімімен және Шарт пен Заңнамада белгіленген талаптарды сақтай отырып, Үлгілік шарт бойынша өз құқықтары мен міндеттерін немесе олардың бір бөлігін басқа тұлғаларға беруге құқығы бар.
188. Үлгілік шартты тоқтату Үлгілік шарт бойынша құқықтар мен міндеттерді өзге тұлғаларға беру туралы мәмілелерді тоқтатуға негіз бола алады.
189. Егер беру Үлгілік шарттарында өзгеше белгіленбесе, құқықтар мен міндеттерді беру бойынша барлық шығыстар Жекеше әріптестің шығыстарына жатқызылады.

15) обеспечить безопасность потребителей услуг и персонала Частного партнера;
16) обеспечить чистоту помещений согласно санитарным нормам и правилам, а также комфорт пребывания персонала Частного партнера и потребителей услуг в автовокзале;
17) обеспечить внедрение международных стандартов менеджмента качества и соблюдать их при строительстве и эксплуатации Объекта ГЧП;
18) выбирать и использовать эффективные, качественные методы и технологии при создании Объекта ГЧП;
19) соблюдать налоговое законодательство, а также законодательство в области труда и охраны окружающей среды;
20) обеспечить проведение текущего ремонта каждый ___ (указать периодичность) год с момента ввода Объекта ГЧП в эксплуатацию до окончания действия Типового договора;
21) обеспечить проведение капитального ремонта на ___ (указть периодичность) год эксплуатации Объекта ГЧП;
22) своевременно устранять любые Дефекты и иные нарушения в соответствии с Типовым договором;
23) не передавать свои права на Земельный участок другим лицам, в том числе сдавать в аренду;
24) не передавать или иным способом использовать, а также отчуждать разрабатываемую проектно-сметную документацию или ее часть третьим лицам без согласования с Государственным партнером;
25) осуществлять все виды страхования, предусмотренные Типовым договором;
26) обеспечить укомплектованность автовокзала оборудованием с учетом оказываемых Услуг и его своевременное обновление;
27) обеспечить качество, содержание и объем предоставляемых услуг пассажирского транспорта в соответствии с законодательством;
28) ежегодно утверждать и реализовывать программы обучения, в том числе дополнительного обучения, повышения квалификации, переподготовки кадров и предоставлять их Государственному партнеру;
29) обеспечить защиту персональных данных потребителей услуг в соответствии с законодательством;
30) соблюдать иные требования и условия, установленные Типовым договором и законодательством.
24. Передача прав и обязанностей
187. Частный партнер имеет право передавать права и обязанности или их часть по Типовому договору другим лицам с согласия Государственного партнера и с соблюдением условий, установленных Типовым договором и законодательством.
188. Прекращение Типового договора служит основанием прекращения сделок о передаче прав и обязанностей по Типовому договору иным лицам.
189. Все расходы по передаче прав и обязанностей относятся к расходам Частного партнера, если иное не установлено условиями передачи.

200. Тараптар, Үлгілік шарттың талаптарына сәйкес, МЖӘ жобасы бойынша тәуекелдерге жауапты болады.
201. Тараптар, Үлгілік шарттың өзге бөлімдерінде белгіленген тәуекелдерді бөлуді, бағалауды және оларды басқару жөніндегі іс-шараларды ескере отырып, Көлік саласындағы (автовокзал) МЖӘ Үлгілік шартына 12-қосымшаға сәйкес тәуекелдерді бөлу туралы келісімге келді.
27. Тараптардың жауапкершілігі
202. Тараптар Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Үлгілік шартта және заңнамада көзделген жауапкершілікте болады.
203. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптестің алдында МЖӘ объектісін салу кезінде Үлгілік шартта белгіленген талаптарды, техникалық регламенттердің, Жобалау-сметалық құжаттаманың талаптарын, МЖӘ объектісінің сапасына қойылатын өзге де міндетті талаптарды бұзғаны үшін жауапты болады.
204. Үлгілік шартта көрсетілген талаптар бұзылған жағдайда, Мемлекеттік әріптес бұзушылық анықталған күннен бастап күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн ішінде Жекеше әріптеске жазбаша түрде Үлгілік шарттың және/немесе талаптары бұзылған құжаттың тармағын көрсете отырып, анықталған бұзушылықты өтеусіз жою, сондай-ақ Жекеше әріптестің бұзушылығынан туындаған шығындарды Мемлекеттік әріптеске өтеу талабын жібереді. Бұл ретте бұзушылықтарды жою мерзімі күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күнді құрайды.
205. МЖӘ объектісінде Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін сапасыз салуынан туындаған Ақаулар анықталған кезде, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптестен анықталған Ақаулар туралы хабарламаны алған күннен бастап күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн ішінде не Тараптармен жазбаша келісілген өзге мерзімде мұндай ақауларды өз есебінен жояды.
206. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске, Жекеше әріптес Үлгілік шартта көзделген міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, оның ішінде Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімдері бұзылған жағдайда, тиісті бюджетке айыппұл түрінде тұрақсыздық айыбын төлейді.
207. Мемлекеттік әріптес міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, оның ішінде Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімдерін бұзған жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске айыппұл түрінде тұрақсыздық айыбын төлейді.
208. Егер Үлгілік шарттың тиісті тармақтарында өзгеше көзделмесе, айыппұлды/өсімақыны Тараптар Үлгілік шартқа сәйкес есептелген міндеттемелерді орындау мерзімі кешіктірілген әрбір күн үшін МЖӘ объектісінің Құнынан ___% мөлшерінде төлейді.

200. Риски по Проекту ГЧП Стороны несут в соответствии с условиями Типового договора.
201. С учетом распределения, оценки рисков и мероприятий по их управлению, установленных иными разделами Типового договора, Стороны пришли к соглашению о распределении рисков согласно приложению 12 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере транспорта (автовокзал).
27. Ответственность Сторон
202. За неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по Типовому договору Стороны несут ответственность, предусмотренную Типовым договором и законодательством.
203. Частный партнер несет ответственность перед Государственным партнером за допущенное при строительстве Объекта ГЧП нарушение требований, установленных Типовым договором, требований технических регламентов, проектно-сметной документации, иных обязательных требований к качеству Объекта ГЧП.
204. В случае нарушения требований, указанных в Типовом договоре, Государственный партнер в течение ___ (указать прописью) календарных дней с даты обнаружения нарушения направляет Частному партнеру в письменной форме требование безвозмездно устранить обнаруженное нарушение с указанием пункта Типового договора и/или документа, требования которых нарушены, а также возместить причиненные Государственному партнеру убытки, вызванные нарушением Частного партнера. При этом срок для устранения нарушения составляет ___ (указать прописью) календарных дней.
205. При обнаружении в Объекте ГЧП Дефектов, вызванных некачественным строительством Объекта ГЧП Частным партнером, Частный партнер устраняет такие дефекты за свой счет в течение ___ (указать прописью) календарных дней со дня получения от Государственного партнера уведомления об обнаруженных Дефектах либо в иной письменно согласованный Сторонами срок.
206. Частный партнер выплачивает Государственному партнеру в соответствующий бюджет неустойку в виде штрафа в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером обязательств, предусмотренных Типовым договором, в том числе в случае нарушения сроков исполнения обязательств по Типовому договору.
207. Государственный партнер выплачивает Частному партнеру неустойку в виде штрафа в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Государственным партнером обязательств, в том числе в случае нарушения сроков исполнения обязательств по Типовому договору.
208. Штраф/пеня оплачивается Сторонами в размере ___% от Стоимости Объекта ГЧП за каждый день просрочки исполнения обязательств, начисленной в соответствии с Типовым договором, если иное не оговорено в соответствующих пунктах Типового договора.

34. Сақтандыру
237. Тараптар сақтандыруға жататын тәуекелдерді айқындайды, оларды Жекеше әріптес заңнамада белгіленген тәртіппен сақтандырады.
238. Сақтандыру мүліктік тәуекелдер үшін және мыналарға:
1) құрылыс жүргізу орнына жеткізілетін жүктерді тасымалдауға және қоймаға орналастыруға;
2) жалға алынған немесе лизинг бойынша пайдаланылатын мүлікті қоса алғанда, Жекеше әріптестің салуда және пайдалануда пайдаланатын мүлкіне;
3) Үлгілік шарт бойынша оған иеленуге және пайдалануға берілген мемлекеттік мүліктің, сондай-ақ Үлгілік шартты орындау нәтижелері бойынша туындайтын мүліктің кездейсоқ жойылуы немесе кездейсоқ бүлінуінің тәуекелі;
4) жерді қоса алғанда, қоршаған ортаны ластауға және қоршаған табиғи ортаға келтірілген залалдың салдарын жоюға арналған шығыстарға;
5) үшінші тұлғалар алдындағы жалпы азаматтық-құқықтық жауапкершілікке байланысты жауапкершілік тәуекелдері үшін көзделеді.
239. МЖӘ объектісін және Жекеше әріптестің жабдығын сақтандыру:
1) Жекеше әріптес заңнамаға сәйкес, МЖӘ объектісінің зақымдалуы немесе жойылуы салдарынан оны иеленумен, пайдаланумен, билік етумен байланысты мүліктік мүдделерге келтірілген залалдан сақтандыру шартын жасасуға міндетті. Сақтандыру шарты Үлгілік шарттың қолданылу кезеңі ішінде қолданыста болуға тиіс;
2) Жекеше әріптес Жекеше әріптестің жабдығының зақымдалуы немесе жойылуы салдарынан оны иеленумен, пайдаланумен, билік етумен байланысты мүліктік мүдделерге келтірілген залалдан сақтандыруға міндетті. Жекеше әріптес жабдығының кез келген заты үшін сақтандыру шарты осы жабдықты құрылыс алаңына тасымалдау сәтінен оны жабдық ретінде пайдалану қажеттігі болмайтын сәтке дейін қолданыста болуға тиіс;
3) Жекеше әріптес жасайтын барлық сақтандыру шарттары, шығынды немесе зақымдалуды өтеудің бір ғана мақсатында Тараптар арасында бөлінуге тиіс сақтандыру төлемдерін алуға ортақ құқыққа ие Тараптардың топтық Үлгілік шарттары ретінде ресімделуге тиіс;
4) мемлекеттік меншікке берілген МЖӘ объектісі бойынша сақтандыру шартында пайда алушы Мемлекеттік әріптес болады.
240. Жеке тұлғаларға және мүлікке зиян келтіргені үшін азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру:
1) Жекеше әріптес, Жекеше әріптес Үлгілік шартты орындау салдарынан туындауы және Үлгілік шарттың қолданысы аяқталғанға дейін орын алуы мүмкін, кез келген мүлікке (Үлгілік шарттың 239-тармағына сәйкес сақтандырылған заттарды қоспағанда) келтірілген кез келген залал және/немесе зақым, сондай-ақ кез келген жеке тұлғаға (Үлгілік шарттың 241-тармағына сәйкес сақтандырылған тұлғаларды қоспағанда) келтірілген өлім жағдайы немесе дене зақымы үшін өзінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыруға міндетті;

34. Страхование
237. Стороны определяют риски, подлежащие страхованию, которые Частный партнер страхует в установленном законодательством порядке.
238. Страхование предусматривается для имущественных рисков и рисков ответственности, связанных с:
1) транспортировкой и складированием грузов, доставляемых на место проведения строительства;
2) имуществом Частного партнера, используемым в строительстве и эксплуатации, включая имущество, взятое в аренду или используемое по лизингу;
3) риск случайной гибели или случайного повреждения государственного имущества, переданного ему во владение и пользование по Типовому договору, а также имущества, возникающего по результатам исполнения Типового договора;
4) загрязнением окружающей среды, включая землю, и расходами на ликвидацию последствий ущерба, причиненного окружающей природной среде;
5) общей гражданско-правовой ответственностью перед третьими лицами.
239. Страхование Объекта ГЧП и оборудования Частного партнера:
1) Частный партнер обязан в соответствии с законодательством заключить договор на страхование Объекта ГЧП от ущерба, нанесенного имущественным интересам, связанным с владением, пользованием, распоряжением Объектом ГЧП вследствие его повреждения или уничтожения. Договор страхования должен быть действителен в течение периода действия Типового договора;
2) Частный партнер обязан застраховывать оборудование Частного партнера от ущерба, нанесенного имущественным интересам, связанным с владением, пользованием, распоряжением оборудованием Частного партнера вследствие его повреждения или уничтожения. Для каждого предмета оборудования Частного партнера договор страхования должен быть действителен от момента транспортировки этого оборудования на строительную площадку до момента, когда отсутствует необходимость в его использовании в качестве оборудования;
3) все договоры страхования, заключаемые Частным партнером, должны быть оформлены как групповые договоры Сторон, имеющих совместное право на получение страховых выплат, которые должны распределяться между Сторонами с единственной целью возмещения потери или повреждения;
4) по Объекту ГЧП, переданному в собственность государства, в договоре страхования выгодоприобретателем является Государственный партнер.
240. Страхование гражданско-правовой ответственности за причинение вреда физическим лицам и имуществу:
1) Частный партнер обязан застраховать свою гражданско-правовую ответственность за любой ущерб и/или повреждение, причиненное любому имуществу (за исключением предметов, застрахованных в соответствии с пунктом 239 Типового договора), а также смерть или телесное повреждение, причененное любому физическому лицу (за исключением лиц, застрахованных в соответствии с пунктом 241 Типового договора), которые могут возникнуть вследствие исполнения Частным партнером Типового договора и произойти до окончания действия Типового договора;

2) сақтандыру шарттары:
Заңнамаға сәйкес барлық Тараптардың атынан жасалуға;
Жекеше әріптестің Үлгілік шартты орындау нәтижесінде келуі мүмкін Мемлекеттік әріптес меншігінің кез келген жоғалуы немесе зақымдалғаны үшін жауапкершілікті жабуды қамтуға тиіс.
241. Жекеше әріптестің персоналын сақтандыру:
1) Жекеше әріптес заңнаманың талаптарына сәйкес, Жекеше әріптестің персоналына келтірілген жарақат, ауру, сырқат немесе өлім нәтижесінде туындаған талаптардан, залалдардан, шығындардан және шығыстардан (сот шығасылары мен төлемдерін қоса алғанда) Сақтандыру шартын жасасуға міндетті;
2) сақтандыру шарты Жекеше әріптестің персоналы МЖӘ объектісін салуды және пайдалануды орындаумен, оның ішінде Қызметтер көрсету кезінде орындаумен байланысты функцияларды атқаратын уақыт бойы өз күшінде болады.
242. Жекеше әріптес өз қалауы бойынша Заңнамаға сәйкес сақтандыру компанияларын таңдайды.
35. Құпиялылық
243. Үлгілік шарттың ережелері, Үлгілік шартты орындау процесінде қандай да бір Тарап алған немесе сатып алған ақпарат құпия болып табылады. Тараптар құпия ақпаратты қажетті есептерді жасау үшін пайдалана алады.
244. Тараптардың мына жағдайларды:
1) азаматтық-процестік және қылмыстық-процестік заңнамада көзделген тәртіппен сот немесе құқық қорғау органдарының сұрау салуларына ақпарат беруді;
2) ақпарат бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы заңнамаға сәйкес қаржылық және өзге де есептілікті алуға құқылы мемлекеттік органдарға берілетін жағдайды;
3) ақпарат үшінші тұлға осындай ақпаратты құпия ретінде қарау және оны Үлгілік шартта көзделген, Тараптар белгілеген мақсаттарда ғана пайдалану міндеттемесін өзіне алған жағдайда, Жекеше әріптеске қызмет көрсететін үшінші тұлғаға берілетін жағдайды;
4) инвестор осындай ақпаратты құпия ақпарат ретінде қарау және оны МЖӘ жобасында көзделген мақсаттарда ғана пайдалану міндеттемесін өзіне алған жағдайда, ақпарат Жекеше әріптес МЖӘ жобасына қаржы қаражатын тарту туралы келіссөздер жүргізетін инвесторға берілетін жағдайды қоспағанда, құпия ақпаратты екінші Тараптың келісімінсіз үшінші тұлғаларға беруге құқығы жоқ.
245. МЖӘ объектісін салу мен пайдалануға қатысы бар барлық құжаттар, ақпараттар мен есептер бойынша Үлгілік шарттың қолданылу мерзіміне құпиялылықты сақтау мерзімі белгіленеді.

2) договоры страхования должны:
заключаться от имени всех Сторон в соответствии с законодательством;
включать покрытие ответственности за любую потерю и повреждение собственности Государственного партнера, которые могут последовать в результате исполнения Типового договора Частным партнером.
241. Страхование персонала Частного партнера:
1) Частный партнер обязан заключить в соответствии с требованиями законодательства договор страхования от исков, убытков, потерь и расходов (включая судебные издержки и выплаты), возникших в результате увечья, болезни, заболевания или смерти, причиненных Персоналу Частного партнера;
2) договор страхования поддерживается в силе в течение всего времени, пока персонал Частного партнера исполняет функции, связанные с выполнением строительства и эксплуатации Объекта ГЧП в том числе при оказании Услуг.
242. Частный партнер по своему усмотрению выбирает страховые компании в соответствии с законодательством.
35. Конфиденциальность
243. Положения Типового договора, информация, полученная или приобретенная какой-либо Стороной в процессе выполнения Типового договора, являются конфиденциальными. Стороны могут использовать конфиденциальную информацию для составления необходимых отчетов.
244. Стороны не имеют права передавать конфиденциальную информацию третьим лицам без согласия другой Стороны, за исключением случаев:
1) представления информации на запросы судебных или правоохранительных органов в порядке, предусмотренном гражданско-процессуальным и уголовно-процессуальным законодательством;
2) когда информация предоставляется государственным органам, которые правомочны получать финансовую и иную отчетность в соответствии с законодательством о бухгалтерском учете и финансовой отчетности;
3) когда информация предоставляется третьему лицу, оказывающему услуги Частному партнеру, при условии, что такое третье лицо берет на себя обязательство рассматривать такую информацию как конфиденциальную и использовать ее только в установленных Сторонами целях, предусмотренных Типовым договором;
4) когда информация предоставляется инвестору, с которым Частный партнер ведет переговоры о привлечении в Проект ГЧП финансовых средств, при условии, что инвестор берет на себя обязательство рассматривать такую информацию как конфиденциальную и использовать ее только в целях, предусмотренных Проектом ГЧП.
245. По всем документам, информации и отчетам, относящимся к строительству и эксплуатации Объекта ГЧП, устанавливается срок соблюдения конфиденциальности на Срок действия Типового договора.

36. Еңсерілмейтін күш жағдаяттары (форс-мажор)
246. Еңсерілмейтін күш жағдаяттарына:
1) Үлгілік шарт бойынша қандай да бір Тараптың әрекеттерін бақылау шегінен тыс шыққан;
2) Тарап олар туындаған кезде алдын ала болжай алмайтын, құтыла алмайтын немесе еңсере алмайтын;
3) Тараптардың біреуінің бұзушылығының тікелей салдары болып табылмайтын ерекше оқиға немесе жағдаят жатады.
247. Еңсерілмейтін күш жағдаяттары (форс-мажор) мынадай ерекше оқиғадан немесе жағдаяттан (бірақ олармен шектеліп қалмай), Үлгілік шарттың 246-тармағында көрсетілген талаптар сақталған жағдайда) тұруы мүмкін:
1) әскери іс-әрекеттер;
2) террористік акт, төңкеріс, көтеріліс;
3) Жекеше әріптестің персоналы болып табылмайтын тұлғалар алдын ала ұйымдастырған тәртіпсіздіктер мен ереуілдер;
4) табиғи апаттар мен қиратушы құбылыстар, оның ішінде жер сілкінісі, дауыл, су тасқыны, көшкіндер, техногендік және экологиялық апаттар, катаклизмдер, өрт, індет, сондай-ақ МЖӘ объектісін қауіпсіз пайдалануды қамтамасыз етудің мүмкін еместігіне алып келетін қолайсыз климаттық жағдайлар.
248. Тараптар мынадай оқиғалар:
1) Тараптар жол берген абайсыз немесе қасақана әрекет, қателіктер, әрекетсіздік, Үлгілік шартты бұзу немесе заңнаманы сақтамау;
2) тек Жекеше әріптестің персоналына немесе қандай да бір Қосалқы мердігерге қатысты ереуілдер, жұмыс қарқынының төмендеуі;
3) Жекеше әріптестің күрделі экономикалық жағдайы немесе нарықтық жағдайлардың өзгеруі Еңсерілмейтін күш жағдаяттары (форс-мажор) болып табылмайтынымен келіседі.
249. Еңсерілмейтін күш жағдаятының орын алу фактісі, мүмкіндігінше, тиісті Еңсерілмейтін күш жағдаятының орын алуын тіркеуге уәкілетті органдардың қорытындыларымен және анықтамаларымен расталуға тиіс.
250. Еңсерілмейтін күш жағдаятының (форс-мажор) орын алғаны туралы хабарлама:
1) Еңсерілмейтін күш жағдаяттары (форс-мажор) әсер еткен Тарап бұл туралы екінші Тарапты, бірінші Тарап мұндай жағдаяттардың орын алғаны туралы білгеннен немесе білуге тиіс сәттен бастап күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күннің ішінде жазбаша нысанда хабарлауға міндетті.
2) осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген жазбаша хабарлама Еңсерілмейтін күш жағдаятының (форс-мажор) орын алу күніне, оның қолданылуының болжамды мерзімін көрсетуге, мұндай жағдаятты және оның Еңсерілмейтін күш жағдаятынан (форс-мажор) зардап шеккен Тараптың Үлгілік шартты орындауына әсерін егжей-тегжейлі сипаттауға, сондай-ақ Еңсерілмейтін күш жағдаятының (форс-мажор) әсеріне ұшыраған Тарап қолдануға ниетті әрекеттердің сипаттамасынан тұруға тиіс. Көрсетілген хабарламаға Үлгілік шарттың 249-тармағына сәйкес Еңсерілмейтін күш жағдаятының (форс-мажор) орын алуының құжаттық растаулары қоса берілуге тиіс.

36. Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажор)
246. К Обстоятельствам непреодолимой силы (форс-мажор) относятся особое событие или обстоятельство, которое:
1) надлежащее исполнение условий Типового договора какой-либо Стороной оказалось невозможным вследствие чрезвычайных и непредотвратимых при данных условиях обстоятельствах;
2) Сторона не может предвидеть, избежать или преодолеть при их возникновении;
3) не является прямым последствием нарушения одной из Сторон.
247. Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажор) могут включать следующее особое событие или обстоятельство (но не ограничиваются ими), при соблюдении условии указанных в пункте 246 Типового договора):
1) военные действия;
2) акт терроризма, революция, мятеж;
3) беспорядки и забастовки, предпринятые лицами, не являющимися персоналом Частного партнера;
4) природные катастрофы и разрушительные явления, в том числе землетрясение, ураган, наводнение, оползни, техногенные и экологические бедствия, катаклизмы, пожар, эпидемии, а также неблагоприятные климатические условия, приводящие к невозможности обеспечения безопасной эксплуатации Объекта ГЧП;
248. Стороны соглашаются, что следующие события не являются Обстоятельствами непреодолимой силы (форс-мажором):
1) неосторожное или намеренное действие, ошибки, бездействие, нарушение Типового договора или несоблюдение законодательства, допущенные Сторонами;
2) забастовки, снижение темпа работы, которые затрагивают только персонала Частного партнера или какого-либо Субподрядчика;
3) сложная экономическая ситуация, в которой находится Частный партнер, или изменение рыночных условий.
249. Факт наступления Обстоятельства непреодолимой силы должен подтверждаться, по мере возможности, заключениями и справками органов, уполномоченных фиксировать наступление соответствующего Обстоятельства непреодолимой силы.
250. Уведомление о наступлении Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора):
1) Сторона, на которую оказали воздействие Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажор), обязана уведомить об этом другую Сторону в письменной форме в течение ___ (указать прописью) календарных дней с момента когда первая Сторона узнала или должна была узнать о наступлении таких обстоятельств.
2) письменное уведомление, указанное в подпункте 1) настоящего пункта, должно указывать на дату наступления Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажора), предполагаемый срок его действия, детально описывать такое обстоятельство и его влияние на выполнение Типового договора Стороной, пострадавшей от Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажора), а также содержать описание действий, которые намерена предпринять Сторона, подвергшаяся воздействию Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажору). К указанному уведомлению должны прилагаться документальные подтверждения наступления Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажора) в соответствии с пунктом 249 Типового договора.

3) Тарап екінші Тарапқа осындай хабарламаны жолдағаннан кейін, осы Еңсерілмейтін күш жағдаятының (форс-мажор) әрекет ету уақытына Үлгілік шарт бойынша көрсетілген міндеттемелерді орындаудан босатылады.
251. Үлгілік шартты уақтылы орындамаудың барынша азайту міндеті:
1) Еңсерілмейтін күш жағдаятының (форс-мажор) әсеріне ұшыраған Тарап мұндай жағдаяттан туындаған жағдайды түзету үшін бар күшін салуға және оның салдарларын азайтуға тиіс;
2) әрбір Тарап Үлгілік шартты орындау барысында, кез келген уақытта Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажор) орын алуынан туындаған кез келген кідірісті барынша азайту үшін кез келген мүмкіндікті пайдалануға міндетті.
252. Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажор) салдары:
1) Еңсерілмейтін күш жағдаяттары (форс-мажор) зардап шеккен Тарапқа әсер етуін тоқтатқан соң және оған Үлгілік шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауға одан әрі кедергі келтірмейтін болса, онда мұндай Тарап бұл туралы екінші Тарапқа дереу хабарлауға және Үлгілік шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауды жаңартуға тиіс;
2) егер Тараптың Үлгілік шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауға қандай да бір әсер ететін Еңсерілмейтін күш жағдаяттары (форс-мажор) күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күннен көп жалғасатын жағдайда, онда Тараптардың кез келген екінші Тараптан кездесу өткізуді талап етуге және қалыптасқан жағдайдан шығуды іздестіру туралы мәселені талқылауға құқылы;
3) Үлгілік шарттың қолданылу мерзімі және Тараптардың Үлгілік шарт бойынша белгілі бір іс-қимылдарды орындау мерзімі Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажордың) әсеріне ұшыраған Тарап Үлгілік шарт бойынша өз міндеттемелерін және тиісті іс-қимылдарды толық көлемде орындай алмаған уақыт кезеңіне тең кезеңге ұзартылуға тиіс. Егер Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажордың) әсеріне ұшыраған Тараптың міндеттемелері мен әрекеттері ішінара ғана тоқтатылған жағдайда, Тараптар барлық ілеспе жағдаяттарды есепке ала отырып, осындай кезеңнің (немесе сатының) тиісті ұзартылуын талқылау және келісу үшін кездесулері тиіс.
37. Қоршаған ортаны қорғау және жұмыстарды жүргізу қауіпсіздігі жөніндегі талаптар
253. Қауіпсіздікті және қоршаған ортаны қорғауды қамтамасыз ету мақсатында Жекеше әріптес:
1) МЖӘ объектісін салу, пайдалану жұмыстарын жүргізу кезінде Жекеше әріптес персоналының қауіпсіздігі жөніндегі заңнаманың нормалары мен талаптарын сақтауға;
2) жұмыстарды жүргізудің оң практикасын басшылыққа ала отырып, адамдардың өмірі мен денсаулығына және қоршаған ортаға, сондай-ақ меншікті жоюға қауіп төндіретін апаттар мен өзге де қауіпті жағдайларды болдырмау бойынша қажетті барлық шараларды қолдануға;

3) Сторона после отправления такого уведомления другой Стороне освобождается от исполнения указанных обязательств по Типовому договору на время действия этого Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажора).
251. Обязанность минимизировать несвоевременность исполнения Типового договора:
1) Сторона, которая подверглась воздействию Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажора), должна приложить все разумные усилия, чтобы исправить положение, вызванное таким обстоятельством, и уменьшить его последствия;
2) каждая Сторона в любое время в ходе исполнения Типового договора обязана использовать любую возможность для минимизации любой задержки, вызванной наступлением Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора).
252. Последствия Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора):
1) как только Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажор) перестают оказывать воздействие на пострадавшую Сторону и более не препятствуют выполнению ей своих обязательств по Типовому договору, такая Сторона обязана незамедлительно уведомить об этом другую Сторону, и возобновить выполнение своих обязательств по Типовому договору;
2) в случае если Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажор), оказывающие какое-либо влияние на выполнение Стороной своих обязательств по Типовому договору, продолжаются более ___ (указать прописью) календарных дней, то любая из Сторон вправе потребовать от другой Стороны провести встречу и обсудить вопрос о поиске выхода из сложившейся ситуации;
3) Срок действия Типового договора и срок выполнения Сторонами определенных действий по Типовому договору должен быть продлен на период, равный периоду времени, в течение которого Сторона, подвергшаяся воздействию Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора), не могла в полной мере выполнять свои обязательства и совершать соответствующие действия по Типовому договору. В случае если обязательства и действия Стороны, подвергшейся воздействию Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора), были приостановлены лишь частично, Стороны должны встретиться, чтобы обсудить и согласовать соответствующее продление (если оно необходимо) такого периода (или этапа) с учетом всех сопутствующих обстоятельств.
37. Требования по охране окружающей среды и безопасности ведения работ
253. В целях обеспечения безопасности и охраны окружающей среды Частный партнер обязан:
1) при производстве работ по строительству, эксплуатации Объекта ГЧП соблюдать нормы и требования законодательства по безопасности персонала Частного партнера;
2) предпринимать все необходимые меры по предотвращению аварий и иных опасных ситуаций, создающих угрозу жизни и здоровью людей и окружающей среде, а также угрозу уничтожения собственности, руководствуясь положительной практикой ведения работ;

3) экологиялық заңнамаға және Қазақстан Республикасының МЖӘ объектісін пайдалану кезінде Жекеше әріптестің қызметімен экологияға келтірілген залалды барынша азайтуға бағытталған экологияны қорғау саласындағы халықаралық Үлгілік шарттарына сәйкес өзге де іс-шараларды өткізуді қамтамасыз етуге міндетті.
254. Егер МЖӘ объектілерін салу және пайдалану адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп туғызатын болса, аталған жұмыстарды жүргізуге тыйым салынады.
255. Үлгілік шарт бойынша жұмысты қауіпсіз жүргізуді қамтамасыз ету жөніндегі негізгі талаптар:
1) жұмыстарға арнайы даярлығы мен біліктілігі бар адамдарды, құрылыс жұмыстарына басшылық етуге тиісті арнайы білімі бар, заңнамаға сәйкес міндетті медициналық тексеруден өткен адамдарды жіберу;
2) құрылыс жұмыстарында істейтін адамдарды арнайы киімдермен, жеке және ұжымдық қорғау құралдарымен қамтамасыз ету;
3) қауіпсіздік талаптары мен санитариялық ережелерге және гигиеналық нормативтерге сәйкес келетін машиналарды, жабдықтар мен материалдарды қолдану;
4) техникалық құжаттаманы және апаттарды жою жоспарларын жұмыстарды қауіпсіз жүргізу аймақтарының шектерін нақтылайтын деректермен уақтылы толықтыру;
5) ғимараттарды әзірлеу мен жайластырудың жобалау жүйелерін, жобалары мен технологиялық схемаларын сақтау болып табылады.
256. Жұмыскерлердің өмірі мен денсаулығына тікелей қауіп төнген жағдайда, Жекеше әріптес жұмыстарды дереу тоқтатып, адамдарды қауіпсіз жерге тасымалдауды қамтамасыз етуге міндетті.
257. Халықтың өмірі мен денсаулығына тікелей қауіп төнген жағдайда, Жекеше әріптес бұл туралы тиісті саладағы жергілікті атқарушы органдарды (бірақ олармен шектеліп қалмай) дереу хабардар етуге міндетті.
258. Үлгілік шарт бойынша қызмет ықпал ететін аймақтағы халықтың өмірі мен денсаулығына қауіп төнген жағдайда, Жекеше әріптес жұмыстарды тоқтата тұруға міндетті және халықтың денсаулығы мен өмірі үшін қауіпсіз жағдай жасалмайынша және төнген қауіп жойылмайынша, жұмыстарды бастауға құқылы емес. Қауіпті болдырмау үшін өзге де шараларды қолдану мүмкін болмаған кезде, Жекеше әріптес Үлгілік шарт бойынша жұмыстарды халық қауіпті аймақтан көшірілгеннен кейін ғана қайта бастауға құқылы.
259. Жекеше әріптес, заңнамаға сәйкес, оның кінәсінан Жекеше әріптес персоналының денсаулығына келтірілген зиянды өтейді.
260. Жекеше әріптес апаттар мен өзге де қауіпті жағдайларды болдырмау жөніндегі іс-шаралардың бағдарламаларын әзірлеуге және оларды жобалық құжаттардың құрамында бекітуге міндетті.
261. Жекеше әріптес заңнамаға сәйкес техника қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша тиісті шаралар қабылдайды және есептіліктің уақтылы тапсырылуын қамтамасыз етеді.

3) обеспечить проведение прочих мероприятий в соответствии с экологическим законодательством и международными договорами Республики Казахстан в области защиты экологии, направленных на минимизацию ущерба экологии, наносимого деятельностью Частного партнера при эксплуатации Объекта ГЧП.
254. Запрещается проведение работ по строительству и эксплуатации Объекта ГЧП, если они представляют опасность для жизни и здоровья людей.
255. Основными требованиями по обеспечению безопасного проведения работ по Типовому договору являются:
1) допуск к работам лиц, имеющих специальную подготовку и квалификацию, а к руководству строительными работами - лиц, имеющих соответствующее специальное образование, прошедших обязательные медицинские осмотры в соответствии с законодательством;
2) обеспечение лиц, занятых при строительных работах, специальной одеждой, средствами индивидуальной и коллективной защиты;
3) применение машин, оборудования и материалов, соответствующих требованиям безопасности и санитарным правилам и гигиеническим нормативам;
4) своевременное пополнение технической документации и планов ликвидации аварий данными, уточняющими границы зон безопасного ведения работ;
5) соблюдение проектных систем, проектов и технологических схем разработки и обустройства сооружений.
256. Частный партнер при возникновении непосредственной угрозы жизни и здоровью работников обязаны немедленно приостановить работы и обеспечить транспортировку людей в безопасное место.
257. При возникновении непосредственной угрозы жизни и здоровью населения Частный партнер обязан незамедлительно информировать об этом местные исполнительные органы соответствующей сферы (но не ограничиваясь ими).
258. При возникновении угрозы жизни и здоровью населения в зоне влияния деятельности по Типовому договору Частный партнер обязан приостановить работы и не вправе возобновлять без создания безопасных для здоровья и жизни населения условий и предотвращения возникшей угрозы. При невозможности принятия иных мер для предотвращения угрозы Частный партнер вправе возобновить работы по Типовому договору только после переселения населения из опасных зон.
259. Частный партнер возмещает вред, причиненный по его вине здоровью персоналу Частного партнера в соответствии с законодательством.
260. Частный партнер обязан разрабатывать программы мероприятий по предотвращению аварий и иных опасных ситуаций и утверждать их в составе проектных документов.
261. Частный партнер принимает надлежащие меры по обеспечению соблюдения техники безопасности согласно законодательству и обеспечивает своевременное предоставление отчетности.

38. Хабарламалар
262. Үлгілік шарт шеңберіндегі барлық хабарламалар мемлекеттік және/немесе орыс тілінде жазбаша нысанда жасалуға тиіс.
263. Кез келген хабарламаны, егер ол кіріс корреспонденция ретінде тіркелген болса, Тарап алған болып есептеледі.
264. Үлгілік шарттың ережелеріне сәйкес Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске жолдаған кез келген хабарлама немесе хабарландыру Жекеше әріптеске және/немесе Жекеше әріптестің өкіліне жолдануға тиіс.
265. Үлгілік шарттың ережелеріне сәйкес Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске жолдаған кез келген хабарлама немесе хабарландыру Мемлекеттік әріптеске және/немесе Мемлекеттік әріптестің өкіліне жолдануға тиіс.
266. Мемлекеттік әріптес және Мемлекеттік әріптестің өкілі Үлгілік шартқа сәйкес Жекеше әріптес өкілінің кез келген әрекетін Жекеше әріптес тікелей мақұлдаған әрекет ретінде қарауға құқылы.
267. Жекеше әріптес және Жекеше әріптестің өкілі Үлгілік шартқа сәйкесМемлекеттік әріптес өкілінің кез келген әрекетін Мемлекеттік әріптес тікелей мақұлдаған әрекет ретінде қарауға құқылы.
39. Қорытынды ережелер
268. Үлгілік шартқа барлық қосымшалар мен толықтыруларға Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қоюлары тиіс.
269. Үлгілік шарт бойынша кез келген хат алмасу мынадай мекен-жайлар бойынша жіберіледі:
Мемлекеттік әріптес: __________;
Жекеше әріптес: _________.
Тараптардың Үлгілік шарттың талаптарын өзгертетін Үлгілік шарт бойынша хат алмасуының заңды күші болмайды.
270. Тараптардың заңды мәртебесін не ұйымдық-құқықтық нысанын өзгерту Үлгілік шарттың қолданылуын тоқтатпайды және Тараптар Үлгілік шартты бұзуға, оны өзгертуге ниет білдірген не құқық нормалары оны қайта ресімдеуді талап еткен жағдайларды қоспағанда, барлық құқықтар мен міндеттер тиісті құқықтық мирасқорларға ауысады. Бұл ретте Тараптар құқықтық мәртебесінің, орналасқан орны мен өзге де деректемелерінің өзгеруі туралы бірін-бірі жазбаша нысанда күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн ішінде хабардар етуге міндетті.
271. Шарт Тараптар арасындағы толық келісім болып табылады және ол Шарт нысанасына қандай да бір қатысы бар бұрын болған барлық ауызша немесе жазбаша, айтылған немесе топшыланған уағдаластықтарды, өтініштерді немесе келісімдерді алмастырады.
272. Тараптардың ешқайсысы да Үлгілік шартта баяндалмаған қандай да бір ауызша немесе жазбаша, айтылған немесе топшыланған уағдаластықтармен, өтініштермен немесе келісімдермен байланысты немесе оларға қатысты жауапты болуға міндетті болмауға тиіс.

38. Уведомления
262. Все уведомления В рамках Типового договора должны быть составлены в письменной форме на государственном и/или русском языке.
263. Любое уведомление считается полученным Стороной, если оно зарегистрировано как входящая корреспонденция.
264. Любое уведомление или сообщение, направляемое Государственным партнером Частному партнеру в соответствии с положениями Типового договора, должно быть направлено Частному партнеру и/или представителю Частного партнера.
265. Любое уведомление или сообщение, направляемое Частным партнером Государственному партнеру в соответствии с положениями Типового договора, должно быть направлено Государственному партнеру и/или представителю Государственного партнера.
266. Государственный партнер и представитель Государственного партнера вправе рассматривать любое действие представителя Частного партнера в связи с Типовым договором как действие, напрямую одобренное Частным партнером.
267. Частный партнер и представитель Частного партнера вправе рассматривать любое действие представителя Государственного партнера в связи с Типовым договором как действие, напрямую одобренное Государственным партнером.
39. Заключительные положения
268. Все приложения и дополнения к Типовому договору должны подписываться уполномоченными представителями Сторон.
269. Любая переписка по Типовому договору направляется по следующим адресам:
Государственный партнер: __________;
Частный партнер: _________.
Переписка Сторон по Типовому договору изменяющая условия Типового договора не имеет юридической силы.
270. Изменение юридического статуса либо организационно-правовой формы Сторон не прекращает действия Типового договора, и все права и обязанности переходят к соответствующим правопреемникам, за исключением случаев, когда Стороны изъявят желание расторгнуть Типовой договор, изменить его, либо нормы права требуют его переоформления. При этом Стороны обязаны информировать друг друга об изменении правового статуса, места расположения и иных реквизитов в течение ___ (указать прописью) календарных дней в письменной форме.
271. Типовой договор представляет собой полное соглашение между Сторонами и заменяет собой все ранее существовавшие устные или письменные, выраженные или подразумеваемые договоренности, заявления или соглашения, имеющие какое-либо отношение к предмету Типового договора.
272. Ни одна из Сторон не должна быть связана или обязана нести ответственность в отношении каких-либо устных или письменных, выраженных или подразумеваемых договоренностей, заявлений или соглашений, которые не изложены в Типовом договоре.

273. Сондай-ақ Тараптардың әрқайсысы осы Шарт жасалған кезде ол Үлгілік шартта баяндалмаған қандай да бір ауызша немесе жазбаша, айтылған немесе топшыланған уағдаластықтарға, өтініштерге немесе келісімдерге ешқандай сүйенбегендігін және қандай да бір түрде сүйенбейтіндігін мойындайды және онымен келіседі.
274. Үлгілік шарт бойынша Тараптарды құқықтық қорғаудың құқықтары мен құралдары қолданылатын құқықпен көзделген құқықтық қорғаудың қандай да бір құқықтары мен құралдарына қосымша, бірақ оларды алмастырмайтын құқықтар мен құралдар болады.
275. Үлгілік шартқа және заңнамаға сәйкес ресімделетін барлық актілер міндетті түрде төрт түпнұсқалық данада, әр Тарап үшін мемлекеттік және/немесе орыс тілдерінде екі данадан жасалуға тиіс.
276. Үлгілік шарттың барлық қосымшалары және оған қосымша келісімдер Үлгілік шарттың қолданылу мерзімі кезеңінде заңды күшке ие және оларға Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қоюлары тиіс.
40. Тараптардың мекен жайлары мен банктік деректемелері:
Мемлекеттік әріптес
Жекеше әріптес
(толық атауы)
(толық атауы)
(мекен жайы)
(мекен жайы)
(телефон, факс)
(телефон, факс)
(ТАЖ)
(ТАЖ)
(қолы)
(қолы)
"___"____________, 20___ ж.
"___"____________, 20___ ж.
МО.
МО.
Көлік саласындағы (автовокзал)
МЖӘ Үлгілік шартына
1-қосымша
Нысан
МЖӘ объектісі
МЖӘ объектісі __________ (елді мекеннің атауын тиісті қосымшасымен көрсету) автовокзал болып табылады.
Автовокзал салуға арналған алаң __________ (тиісті саланың нормативтік-құқықтық актілерін және/немесе нормативтік-техникалық құжаттаманы көрсету) талаптарына сәйкес іргелес жатқан аумақпен байланыстыра отырып таңдалды.
Тәуліктегі жолаушылар легі – ___ адам.

273. Каждая из Сторон также признает и соглашается с тем, что при заключении настоящего Типового договора она никаким образом не полагалась и не будет каким-либо образом полагаться на какие-либо устные или письменные, выраженные или подразумеваемые договоренности, заявления или соглашения, которые не изложены в Типовом договоре.
274. Права и средства правовой защиты Сторон по Типовому договору являются дополнительными, но не заменяющими, к каким-либо правам или средствам правовой защиты, предусмотренным применимым правом.
275. Все акты, оформляемые в соответствии с Типовым договором или законодательством, в обязательном порядке должны быть составлены в четырех оригинальных экземплярах, по два экземпляра на государственном и/или русском языках для каждой Стороны.
276. Все приложения и дополнительные соглашения к Типовому договору имеют юридическую силу в период срока действия Типового договора и должны подписываться уполномоченными представителями Сторон.
40. Адреса и реквизиты Сторон:
Государственный партнер
Частный партнер
________________________________
_____________________________________
(полное наименование)
(полное наименование)
________________________________
_____________________________________
(адрес)
________________________________
(адрес)
_____________________________________
(телефон, факс)
________________________________
(телефон, факс)
_____________________________________
(ФИО)
________________________________
(ФИО)
_____________________________________
(подпись)
(подпись)
"___"____________, 20___г.
"___"____________, 20___г.
МП.
МП.
Приложение 1
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере транспорта
(автовокзал)
Форма
Описание Объекта ГЧП
Объектом ГЧП является автовокзал в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта).
Площадка под строительство автовокзала выбрана в увязке с прилегающей территорией в соответствии с требованиями __________ (указать нормативные правовые акты соответствующей отрасли и/или нормативно-техническую документацию).
Пассажиропоток в сутки – ___ человек.

2) тиісті саланың нормативтеріне сәйкес қажетті сараптамаларды жүргізу (ведомстводан тыс кешенді сараптама, техникалық қадағалау, авторлық қадағалау және басқалары);
3) МЖӘ объектісін пайдалануға бергенге дейін лицензияларды, патенттерді, рұқсаттарды және де қолданыстағы заңнамаға сәйкес көзделген басқа да құжаттарды алу шығыстары
1.3
Жұмысшылардың жұмыстары мен кәсіптерінің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығына (БТБА) және Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне сәйкес МЖӘ объектісін құру кезеңінде нормативтік мәндер шегіндегі техникалық және әкімшілік шығыстарды қоса алғанда, МЖӘ объектісін құру (салу) кезеңіндегі компанияны басқаруға жұмсалатын шығыстар
1.4
1) қарыз капиталының нарығында белгіленген нарықтық сыйақы мөлшерлемесі бойынша есептелетін қысқа және ұзақ мерзімге тартылатын қарыздар бойынша сыйақылар төлеуге жұмсалатын шығыстар. Инвестицияларды Қазақстан Республикасының қарыз капиталы нарығында тартқан жағдайда қарыздар бойынша сыйақыларды төлеу шығыстары Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің берілген кредиттер бойынша (орташа өлшенген) сыйақы мөлшерлемелері статистикасының деректері негізінде айқындалады (http://www.nationalbank.kz), шетел капиталы тартылған кезде - сыйақыларды төлеу бойынша шығыстар LIBOR мөлшерлемесі және 3% мөлшеріндегі маржа ескеріле отырып есептелетін болады;
2) МЖӘ объектісін құру және (немесе) реконструкциялау кезеңіндегі инфрақұрылымдық облигациялар бойынша есептелетін сыйақыларды төлеуге жұмсалатын шығыстар, олар Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ресми интернет-ресурсында (http://economy.gov.kz/kz/) орналастырылған, мақұлданған тиісті Әлеуметтік-экономикалық даму және бюджеттік параметрлер болжамына сәйкес есептеулер кезіндегі қаржы-экономикалық үлгіде (бұдан әрі - ҚЭҮ) болжанатын инфляция (тұтынушылық бағалар) деңгейі + облигациялар айналымының бүкіл мерзімі бойында қолданылатын белгіленген маржа ретінде айқындалады;

2) проведение необходимых экспертиз (комплексная вневедомственная экспертиза, технический надзор, авторский надзор и другие), согласно нормативам соответствующей отрасли;
3) получение лицензий, патентов, разрешений и иных документов, предусмотренных в соответствии с действующим законодательством до момента введения Объекта ГЧП в эксплуатацию
1.3
Расходы на управление компанией в период создания (строительства) Объекта ГЧП, включая технические и административные расходы в пределах нормативных значений в период создания Объекта ГЧП, согласно Единому тарифно-квалификационному справочнику работ и профессий рабочих (ЕТКС) и Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.
1.4
Расходы на:
1) выплату начисляемых вознаграждений по привлекаемым краткосрочным и долгосрочным займам, рассчитываемые по рыночной ставке вознаграждения, установившейся на рынке заемного капитала. В случае привлечения инвестиций на рынке заемного капитала Республики Казахстан расходы на выплату вознаграждений по займам определяются на основе данных статистики Национального Банка Республики Казахстан по ставкам вознаграждения (средневзвешенные) по выданным кредитам, размещаемых в статистическом бюллетене в разделе "Статистика" на сайте Национального Банка Республики Казахстан (http://www.nationalbank.kz), при привлечении иностранного капитала – расходы по выплате вознаграждений рассчитываются с учетом ставки LIBOR и маржи в размере 3 %;
2) выплату начисляемых вознаграждений по инфраструктурным облигациям в период создания и (или) реконструкции Объекта ГЧП, которые определяются как уровень инфляции (потребительских цен), прогнозируемый в финансово-экономической модели на момент расчетов согласно соответствующему одобренному Прогнозу социально-экономического развития и бюджетных параметров, размещенному на официальном интернет - ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан (http://economy.gov.kz/kz/) + фиксированная маржа, действующая на протяжении всего срока обращения облигаций;

3) Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің сайтында (http://economy.gov.kz/kz/) орналастырылған, мақұлданған тиісті Әлеуметтік-экономикалық даму және бюджеттік параметрлер болжамына сәйкес шетел валютасындағы кредиттер бойынша бағамдық айырмашылықтарға жұмсалатын шығыстар
1.5
Сақтандыру қызметтерінің нарығын зерттеп-қарау нәтижелері бойынша сақтандыру қызметінің нарықтық бағаларына сәйкес инфрақұрылымдық облигациялар бойынша мемлекет кепілгерлігі бойынша сақтандыруды қоса алғанда, МЖӘ объектісін құруға байланысты сақтандырудың барлық түрлеріне жұмсалатын шығыстар
1.6
Салық заңнамасында көзделген нормалар шегінде жаңа объектіні құруда (салуда) тікелей қолданылатын негізгі құралдар мен материалдық емес активтерге есептелетін амортизация
1.7
1) KazPrime индикаторын қалыптастыру туралы KASE келісіміне қатысушы банктердің көрсетілетін қызметтерінің орташа тарифтері ретінде айқындалатын қарыздарды тарту бойынша басқа да шығыстар. Тарифтер жария ақпарат болып табылады және тиісті қаржы ұйымдарының сайттарында орналастырылған;
2) нарықты зерттеп-қарау нәтижелері бойынша тиісті көрсетілетін қызметтердің нарықтық бағаларына сәйкес инфрақұрылымдық облигацияларды шығаруды ұйымдастыру;
3) банктік кепілдік беру қызметтері нарығын зерттеп-қарау нәтижелері бойынша банктік кепілдік беру қызметтерінің нарықтық бағаларына сәйкес банктік кепілдік беру бойынша банктің ақылы көрсетілетін қызметтері мен комиссиялары;
4) уәкілетті мемлекеттік органдар алатын міндетті алымдар мен төлемдер;
5) аудиторлық компаниялардың бағалық ұсыныстарына сәйкес аудиторлық тексерулер;

3) курсовые разницы по кредитам в иностранной валюте согласно соответствующему одобренному Прогнозу социально-экономического развития и бюджетных параметров, размещенному на сайте Министерства национальной экономики Республики Казахстан (http://economy.gov.kz/kz/)
1.5
Расходы на все виды страхования, связанные с созданием Объекта ГЧП, включая страхование по поручительству государства по инфраструктурным облигациям, согласно рыночным ценам на услуги страхования по результатам обследования рынка страховых услуг
1.6
Амортизация, начисляемая в период строительства на основные средства и нематериальные активы, используемые непосредственно в создании (строительстве) нового объекта в пределах норм, предусмотренных налоговым законодательством
1.7
Прочие расходы по:
1) привлечению займов, которые определяются как средние тарифы на услуги банков-участников Соглашения KASE о формировании индикатора KazPrime. Тарифы являются публичной информацией и размещены на сайтах соответствующих финансовых организаций;
2) организации выпуска инфраструктурных облигаций, согласно рыночным ценам на соответствующие услуги по результатам обследования рынка;
3) платным банковским услугам и комиссиям по банковским гарантиям, согласно рыночным ценам на услуги банковского гарантирования по результатам обследования рынка услуг банковского гарантирования;
4) обязательным сборам и платежам, взимаемым уполномоченными государственными органами;
5) аудиторским проверкам, согласно ценовым предложениям аудиторских компаний;

1) қарапайым;
2) дисконтталған.
2.6
Қарыз тарту мерзімі
2.7
Жекеше әріптестің кіріс көздері
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.8
Жекеше әріптестің шығыс түрлері
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.9
Түрлері бойынша көрсетілетін қызметтерге тариф:
1) __________
2) __________
3) __________
n
* барлық шығыстар МЖӘ объектісін құру (құрылысын салу) кезеңіне қабылданады
Ескерту:
Автовокзалдың толуы 100%-ды құрайды;
Тараптардың қолдары
______________________________             ____________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Көлік саласындағы (автовокзал)
МЖӘ Үлгілік шартына
4-қосымша
Нысан
Алғашқы кепілдік
____________________                              20__ ж. "___" _____________
(елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету)
Кепілгер: (ұйымды көрсету) __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________, заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Жекеше әріптес: (атауын көрсету) __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________, заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес: "__________________" мемлекеттік мекемесі атынан __________ негізінде әрекет ететін __________, заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________
Мыналарды:
Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптес арасында барлық өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып __________ (жазбаша түрде көрсету) теңге сомасына 20__ жылғы "___" _______ дейінгі мерзімге жасалған "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) автовокзал салу және пайдалану" жобасы бойынша 20__ жылғы "___" _______ № _____ Үлгілік шартты (бұдан әрі – Үлгілік шарт);
Кепілгер мен Жекеше әріптес арасында жасалған Алғашқы кепілдікті беру туралы 20__ жылғы "___" _______ Үлгілік шартты назарға ала отырып:
1. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, Кепілгер өзіне Мемлекеттік әріптеске оның Үлгілік шарт бойынша болжамды инвестициялар құнының оннан бір пайызы мөлшерінде негізгі қарыз шегінде кез келген соманы толық көлемде бірінші жазбаша талап етуі бойынша кері қайтарылмайтын және шарт қойылмайтын міндеттемені қабылдайды.
2. Мемлекеттік әріптестің Алғашқы кепілдік бойынша талаптары Кепілгерге Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған сәттен бастап ___ (жазумен көрсету) жұмыс күні ішінде қойылады.

1) простой;
2) дисконтированный
2.6
Срок привлечения займа
2.7
Источники доходов Частного партнера:
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.8
Виды расходов Частного партнера:
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.9
Тариф на оказываемые услуги по видам:
1) __________
2) __________
3) __________
n
* все расходы принимаются за период создания (строительства) Объекта ГЧП
Примечание:
Наполняемость автовокзала составляет 100%.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 4
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере транспорта
(автовокзал)
Форма
Первая гарантия
____________________                                    "___" _____________ 20__ г.
(указать наименование и местонахождение населенного пункта)
Гарант: __________ (указать организацию), в лице __________, действующего (-ей) на
основании __________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: __________,
Частный партнер: __________ (указать наименование), в лице ____________ действующего
(-ей) на основании __________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты:
___________,
Государственный партнер: государственное учреждение "__________________" в лице
____________, действующего (-ей) на основании _________, юридический адрес:
__________, банковские реквизиты: ___________,
Принимая во внимание:
заключенный между Государственным партнером и Частным партнером Типовой договор по проекту "Строительство и эксплуатация автовокзала в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта) от "___" _______ 20__ года № _____, с учетом всех изменений и дополнений (далее – Типовой договор), на сумму __________ (указать прописью) тенге, сроком до "___" _______ 20__ года, заключенный между Гарантом и Частным партнером Типовой договор о предоставлении Первой гарантии от "___" ____ 20__ года № ___:
1. Гарант принимает на себя безотзывное и безусловное обязательство по выплате Государственному партнеру по его первому письменному требованию в полном объеме любой суммы в пределах основного долга в размере одной десятой процента от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору (далее – сумма Первой гарантии), в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору.
2. Требования Государственного партнера по Первой гарантии выставляются Гаранту в течение ___ (указать прописью) рабочих дней с момента неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору.

1. Инвестициялық кезең;
2. Инвестициялаудан кейінгі кезең сатыларын қамтиды.
Құрылыс кезеңінде МЖӘ схемасы бойынша жобаны басқару схемасы 1-суретте келтірілген.
*жобаға қатысқан жағдайда көрсетіледі
1-сурет. Құрылыс кезеңінде МЖӘ жобасын басқарудың ұйымдық схемасы
Схемаға сәйкес жоба қатысушыларының мынадай функциялары көзделген:
Мемлекеттік әріптес – Үлгілік шарттың атқарылуын бақылауды жүзеге асырады, автовокзал салу үшін қажетті жер учаскесін беруді және тиісті инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жүргізуді қоса алғанда, өзіне Үлгілік шартқа сәйкес міндеттемелерді қабылдайды;
Жекеше әріптес (жобалық компания) – МЖӘ объектісінің құрылысын қаржыландыруды, жоба бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізуді, "дайын күйде" тікелей салуды (құрылысты), МЖӘ объектісін пайдалануға беруді қамтамасыз етеді, сондай-ақ Үлгілік шартта көзделген өзге де міндеттемелерді орындайды;
Инвестор – МЖӘ объектісін салу құнынан ___ %-дан төмен емес деңгейге дейінгі жобалық компанияның капиталдандырылуын қамтамасыз етеді;
Капитал нарығы – Жекеше әріптес тартатын кредиттік келісім негізінде жобаны іске асыру үшін МЖӘ объектісін салу құнынан ___% мөлшерінде ақша қаражаттарын беретін (қарыз тарту Үлгілік шарттары, негізгі соманы және несие бойынша пайыздарды төлеу)халықаралық қаржы ұйымдары, екінші деңгейдегі банктер немесе ұлттық компаниялар;
"Даму" КДҚ" АҚ – Заңнамаға сәйкес құрылыс кезеңінде ұзақ мерзімді қарыз бойынша пайыздық мөлшерлемені ____ ай ішінде ___% мөлшерінде субсидиялайды;
Бас мердігер – МЖӘ объектісін "толық" салуды қамтамасыз етеді;
Мердігер (жобалаушы) – МЖӘ объектісін салу бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізеді және жобалау-сметалық құжаттаманы ұсынады;
Қосалқы мердігерлер – Бас мердігердің тапсырысы бойынша жұмыстарды орындайды.
Инвестициялаудан кейінгі кезеңде МЖӘ жобасын басқару схемасы 2-суретте келтірілген.
2-сурет. Пайдалану кезеңінде МЖӘ жобасын басқарудың ұйымдық схемасы
Мемлекеттік әріптес – Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін пайдалану бойынша міндеттемелерін (ғимараттарды, аумақтарды ұстауды және автовокзалды материалдық қамтамасыз етуді қоса алғанда) орындауын бақылауды жүзеге асырады, Жекеше әріптеске мемлекеттік қолдау шараларын (керегін көрсету) ұсынады;
Жекеше әріптес – Қызметтерді тұтынушыларға қызмет көрсету үшін МЖӘ объектісінің толық дайындығын қамтамасыз етеді, Үлгілік шарт талаптарына сәйкес қызметтер көрсетеді, сондай-ақ МЖӘ жобасының кірісті бөлігін қамтамасыз етеді, МЖӘ объектісін ағымдық ұстауға жауап береді;
Инвестор – МЖӘ жобасы бойынша пайда алуды қамтамасыз ету үшін жобалық компанияның қызметіне мониторингті жүзеге асырады;
Капитал нарығы қарыз шарты бойынша қарыз қаражаттарының қайтарымдылығын қамтамасыз ету үшін жобалық компанияның қызметіне мониторингті жүзеге асырады;
"Даму" КДҚ" АҚ – Заңнамаға МЖӘ объектісін пайдалану кезеңінде ұзақ мерзімді қарыз бойынша пайыздық мөлшерлемені ____ ай ішінде ___% мөлшерінде субсидиялайды;
Жолаушыларды және жүкті тасымалдау қызметтерін көрсететін компаниялар – бірлескен қызмет туралы Үлгілік шарттар шеңберінде жолаушыларды және жүкті тасымалдаумен айналысатын компаниялар. "Автомобиль көлігімен жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 26 наурыздағы № 349 бұйрығына сәйкес, жолаушылар мен багажды автомобильмен қалааралық облысаралық (астана мен республикалық маңызы бар қаланы қоса алғанда) тұрақты тасымалдауы көрсетілген жолаушылар мен багажды тасымалдау маршруттарына қызмет көрсету құқығы конкурсында жеңген және тиісті жергілікті атқарушы органдар мен тасымалдаушылар арасында жасалған Үлгілік шарттар негізінде жолаушылар мен жүкті автомобильмен республикаішілік тұрақты тасымалдау маршруттарына қызмет көрсету құқығына куәлік алған тасымалдаушылар жүзеге асырады. Жолаушылар мен багажды автомобильмен халықаралық тұрақты тасымалдауды ұйымдастыру үшiн тасымалдаушы халықаралық қатынаста жолаушылар мен багажды автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыру шешiмiн тасымалдауды жүзеге асыру болжанып отырған басқа мемлекеттегi әрiптесiмен келiседi және онымен тиiстi шарт жасасады.
Қосымша қызмет көрсететін компаниялар – мақсаты салынған автовокзалдың жалға берілген үй-жайларында қосымша қызметтер көрсету болып табылатын дербес компаниялар.
Жекеше әріптес автовокзалдың инфрақұрылым объектілерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін шаруашылық жүргізуші субъекттерімен жоба қатысушыларының өзара әрекеттестік тәртібін, олардың құқықтары мен міндеттерін айқындайтын, олардың арасындағы қарым-қатынасты реттейтін автовокзалдың үй-жайларын, аудандарын және аумағын жалға алу Үлгілік шарттарын жасасады.
Жолаушылар – автовокзал қызметтерін пайдаланатын қаланың және республиканың өзге өңірлерінің халқы.
Тараптардың қолдары
______________________________             ____________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Көлік саласындағы (автовокзал)
МЖӘ Үлгілік шартына
8-қосымша
Нысан
Құрылыс кепілдігі
___________________________
(елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету)
"___"_____________ 20__ ж.
Кепіл: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (ұйымды көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Жекеше әріптес: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (атауын көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес:       __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін "__________________" мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптес арасында 20__ жылдың "___" _______ "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) "Автовокзал салу және пайдалану" жобасы бойынша барлық өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып, __________ (жазумен көрсету) теңге сомасына 20__ жылдың "___" _______ дейінгі мерзімге жасалған № _____ Үлгілік шартты (бұдан әрі – Үлгілік шарт);
Кепіл мен Жекеше әріптес арасында Құрылыс кепілдігін беру туралы 20__ жылдың "___" _______ жасалған Үлгілік шартты
назарға ала отырып:

1. Инвестиционный период;
2. Постинвестиционный период.
Схема управления проектом по схеме ГЧП на стадии строительства приведена на рисунке 1.
*указывается в случае участия проекта
Рисунок 1. Организационная схема управления проектом ГЧП на этапе строительства
В соответствии со схемой предусмотрены следующие функции участников проекта:
Государственный партнер – осуществляет контроль над исполнением Типового договора, принимает на себя обязательства в соответствии с Типовым договором, включая предоставление необходимых для строительства автовокзала земельного участка и подведение соответствующей инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
Частный партнер (проектная компания) – обеспечивает финансирование строительства Объекта ГЧП, проведение проектно-изыскательских работ по проекту, непосредственно само создание (строительство) "под ключ", введение в эксплуатацию Объекта ГЧП, а также выполняет другие обязательства, предусмотренные Типовым договором;
Инвестор – обеспечивает капитализацию проектной компании до уровня ___% от стоимости создания Объекта ГЧП;
Рынок капитала – международные финансовые организации, банки второго уровня или национальные компании, привлекаемые Частным партнером, которые предоставляют денежные средства для реализации проекта на основании кредитного соглашения (условия привлечения займа, погашение основной суммы и процентов по кредиту) в размере ___% от стоимости создания Объекта ГЧП;
АО "ФРП "Даму" – субсидирует процентные ставки по долгосрочному займу в размере ___% в течение ___ месяцев в период строительства согласно законодательству;
Генеральный подрядчик – осуществляет строительство Объекта ГЧП "под ключ";
Подрядчик (проектировщик) – проводит проектно-изыскательские работы и предоставляет проектно-сметную документацию по строительству Объекта ГЧП;
Субподрядчики – выполняют работы по заказу Генерального подрядчика.
Схема управления Проектом ГЧП в постинвестиционный период приведена на рисунке 2.
Рисунок 2. Организационная схема управления проектом ГЧП на стадии эксплуатации
Государственный партнер – осуществляет контроль за выполнением Частным партнером обязательств по эксплуатации Объекта ГЧП (включая содержание зданий, территорий и материальное обеспечение автовокзала), предоставляет Частному партнеру меры государственной поддержки (указать нужное);
Частный партнер – обеспечивает полную готовность Объекта ГЧП для обслуживания потребителей услуг, оказывает услуги согласно условиям Типового договора, а также обеспечивает доходную часть Проекта ГЧП, отвечает за текущее содержание Объекта ГЧП;
Инвестор – осуществляет мониторинг деятельности проектной компании для обеспечения прибыли по Проекту ГЧП;
Рынок капитала осуществляет мониторинг деятельности проектной компании для обеспечения возвратности заемных средств по договору займа;
АО "ФРП "Даму" – субсидирует процентные ставки по долгосрочному займу в размере ___% в течение ___ месяцев в период эксплуатации Объекта ГЧП согласно законодательству;
Компании, оказывающие услуги перевозки пассажиров и провоза багажа – компании, занимающиеся перевозкой пассажиров и провозом багажа в рамках договоров о совместной деятельности. Согласно приказу исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 349 "Об утверждении Правил перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11550) регулярные междугородные межобластные (включая столицу и город республиканского значения) автомобильные перевозки пассажиров и багажа осуществляются перевозчиками, победившими в конкурсе на право обслуживания маршрутов указанных перевозок пассажиров и багажа и получившими свидетельство на право обслуживания маршрутов регулярных внутриреспубликанских автомобильных перевозок пассажиров и багажа, на основании договоров, заключаемых между перевозчиками и соответствующими местными исполнительными органами. Для организации регулярных международных автомобильных перевозок пассажиров и багажа перевозчик согласовывает свое решение осуществлять автомобильные перевозки пассажиров и багажа в международном сообщении с партнером (перевозчиком) из другого государства, в которое предполагается осуществление перевозок, и заключает с ним соответствующий договор.
Компании, оказывающие дополнительные услуги – самостоятельные компании, целью которых является предоставление дополнительных услуг в арендуемых помещениях построенного автовокзала.
С хозяйствующими субъектами, которые будут обеспечивать функционирование объектов инфраструктуры автовокзала, частным партнером будут заключаться договора аренды помещений, площадей и территории автовокзала, которые будут определять порядок взаимодействия участников проекта, их права и обязанности, регулировать взаимоотношения между ними.
Пассажиры – население города и других регионов республики, пользующиеся услугами автовокзала.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 8
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере транспорта
(автовокзал)
Форма
Строительная гарантия
___________________________                              "___"_____________ 20__ г.
(указать наименование и местонахождение населенного пункта)
Гарант: __________ (указать организацию), в лице __________, действующего (-ей) на
основании __________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: __________,
Частный партнер: __________ (указать наименование), в лице ____________ действующего
(-ей) на основании __________, юридический адрес: ________________, банковские
реквизиты: ___________,
Государственный партнер: государственное учреждение "__________________" в лице
____________, действующего (-ей) на основании _________, юридический адрес:
__________, банковские реквизиты: ___________,
Принимая во внимание:
заключенный между Государственным партнером и Частным партнером Типовой договор по проекту "Строительство и эксплуатация автовокзала в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта) от "___" _______ 20__ года № _____, с учетом всех изменений и дополнений (далее – Типовой договор), на сумму __________ (указать прописью) тенге, сроком до "___" _______ 20__ года;
заключенный между Гарантом и Частным партнером Типовой договор о предоставлении Строительной гарантии от "___" ____ 20__ года № ___:

1. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, Кепіл өзіне Мемлекеттік әріптеске, оның Үлгілік шарт бойынша болжамды инвестициялар құнының ___ % мөлшерінде негізгі қарыз шегінде кез келген соманы толық көлемде бірінші жазбаша талап етуі бойынша кері қайтарылмайтын және шартсыз міндеттемені қабылдайды.
2. Мемлекеттік әріптестің Құрылыс кепілдігі бойынша талаптары Кепілге Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған сәттен бастап ___ (жазбаша түрде көрсету) жұмыс күні ішінде қойылады.
3. Мемлекеттік әріптеске төлем Мемлекеттік әріптестің жазбаша талап етуі бойынша ___ (жазумен көрсету) жұмыс күні ішінде Құрылыс кепілдігінде көрсетілген Мемлекеттік әріптестің шотына қолма-қол ақшасыз аударыммен жүзеге асырылатын болады.
4. Құрылыс кепілдігі Мемлекеттік әріптестің жазбаша акцептінің сәтінен бастап күшіне енеді және 20__ жылдың "___" ____ дейін әрекет етеді және қандай күннің ерте келуіне байланысты, қабылдау актісін шығарған күннен бастап ___ (жазумен көрсету) күнтізбелік күнге тең кезең өткеннен кейін немесе Үлгілік шартты бұзу күні бітеді.
5. Осы кепілдікті міндеттемемен байланысты туындайтын барлық құқықтар мен міндеттемелер Үлгілік шартта және заңнамада реттеледі.
6. Түпнұсқалылығын анықтау мақсатында төлем талабына Мемлекеттік әріптестің уәкілетті тұлғасы қол қоюы және көрсетілген уәкілетті тұлғаның қолының үлгісі бар нотариалды куәландырылған құжаттың түпнұсқасымен ілесе жүруі тиіс.
________________________________________________________________________________
Уәкілетті тұлғаның қолы және Кепілдің мөрі
Тараптардың қолдары
______________________________
Кепілдің атынан
______________________________             ____________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Көлік саласындағы (автовокзал)
МЖӘ Үлгілік шартына
9-қосымша
Нысан
Ұсынылатын қызметтердің сапа индикаторларын және толық пайдалану әзірлігі өлшемшарттарын бұзғаны үшін төлем мөлшері
1. Есеп
1) Жекеше әріптес ай сайын/тоқсан сайын/жыл сайын (автовокзал қызметтерін көрсету бойынша сапа индикаторының атауына байланысты) Мемлекеттік әріптеске осы Қосымшаның 2-тармағына сәйкес (Ақаулық ұпайлар) кез келген Ақаудың немесе өзге бұзушылықтың болуы/болмауы туралы ілеспе хатпен есеп жолдауға міндетті.

1. Гарант принимает на себя безотзывное и безусловное обязательство по выплате Государственному партнеру по его первому письменному требованию в полном объеме любой суммы в пределах основного долга в размере ___ % от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору (далее – сумма Строительной гарантии), в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору.
2. Требования Государственного партнера по Строительной гарантии выставляются Гаранту в течение ___ (указать прописью) рабочих дней с момента неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору.
3. Выплата Государственному партнеру будет осуществляться в течение ___ (указать прописью) рабочих дней по письменному требованию Государственного партнера, безналичным переводом на счет Государственного партнера, указанный в Строительной гарантии.
4. Строительная гарантия вступает в силу с момента письменного акцепта Государственным партнером и действует до "___" ________ 20__ года и истекает по истечению периода, равного ___ (указать прописью) календарным дням с даты выпуска акта приемки или в Дату расторжения Типового договора, в зависимости от того, какая из дат наступила раньше.
5. Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным обязательством, регулируются Типовым договором и законодательством.
6. В целях установления подлинности, требование на оплату должно быть подписано уполномоченным лицом Государственного партнера и сопровождаться оригиналом нотариально заверенного документа с образцом подписи указанного уполномоченного лица.
________________________________________________________________________________
Подпись уполномоченного лица и печать Гаранта
Подписи Сторон
______________________________
от Гаранта
________________________________
от Государственного партнера
_______________________________
от Частного партнера
Приложение 9
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере транспорта
(автовокзал)
Форма
Расчет дефектных очков за нарушения индикаторов качества предоставляемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности
1. Отчет
1) Частный партнер ежемесячно/ежеквартально/ежегодно (в зависимости от наименования индикатора качества услуг по предоставлению услуг автовокзала) обязан направлять отчет с сопроводительным письмом Государственному партнеру о наличии/отсутствии любого Дефекта или иного нарушения в соответствии с пунктом 2 (Дефектные очки) настоящего приложения.

2) Есеп Ақаудың немесе өзге бұзушылықтың жеткілікті толық сипаттамасын және бұзушылықты жоюдың тиісті мерзімін қамтуы тиіс.
4) Мемлекеттік әріптес есепті алған күннен бастап ___ (жазбаша түрде көрсету) күнтізбелік күн Жекеше әріптеске Ақаулардың болуын/болмауын растау туралы хабарлама жолдайды. Есептің сенімділігі Мемлекеттік әріптестің өкілі тексереді.
4) Жекеше әріптес есептің келесі кезеңінің (ай/тоқсан/жыл) қорытындылары бойынша анықталған Ақауларды жоюға немесе жол бермеуге міндетті.
5) Есептің келесі кезеңінің (ай/тоқсан/жыл) қорытындылары бойынша анықталған Ақаулар жойылмаған немесе жол берілген жағдайда Мемлекеттік әріптес Ақаулық ұпайларды есепке жазады және бұл туралы Жекеше әріптесті хабардар етеді.

2) Отчет должен содержать достаточно подробное описание Дефекта или иного нарушения и соответствующий срок устранения нарушения.
4) Государственный партнер по истечению ___ (указать прописью) календарных дней со дня получения отчета направляет уведомление Частному партнеру о подтверждении наличия/отсутствия Дефектов. Достоверность отчета проверяется представителем Государственного партнера.
4) Частный партнер обязан устранить или не допустить выявленные Дефекты по итогам следующего периода отчета (месяц/квартал/год).
5) В случае не устранения или допущения выявленных Дефектов по итогам следующего периода отчета (месяц/квартал/год) Государственный партнер начисляет Дефектные очки и уведомляет об этом Частного партнера.

2. Ақаулық ұпайлар
1) Егер Жекеше әріптес есептің келесі кезеңінің (ай/тоқсан/жыл) қорытындылары бойынша анықталған Ақауларды жоймаса, Мемлекеттік әріптес Ақаулық ұпайларды есепке жазуға құқылы.
2) Елеусіз Ақау анықталған жағдайда, осындай Ақау үшін айыппұл санкцияларының сомасы ___ (жазбаша түрде көрсету) Ақаулық ұпайды құрайды.
3) Елеулі Ақау анықталған жағдайда, осындай Ақау үшін айыппұл санкцияларының сомасы ___ (жазбаша түрде көрсету) Ақаулық ұпайды құрайды.

2. Дефектные очки
1) Если Частный партнер по итогам следующего периода отчета (месяц/квартал/год) не устранил выявленные Дефекты, Государственный партнер вправе начислить Дефектные очки.
2) При обнаружении незначительного Дефекта, сумма штрафных санкций за такой Дефект составит ___ (указать прописью) Дефектных очков.
3) При обнаружении существенного Дефекта, сумма штрафных санкций за такой Дефект составит ___ (указать прописью) Дефектных очков.

4) Қауіпті Ақау анықталған жағдайда, осындай Ақау үшін айыппұл санкцияларының сомасы ___ (жазбаша түрде көрсету) Ақаулық ұпайды құрайды.
Көрсетілетін қызмет сапасының индикаторлары
Индикаторлардың атауы
Ақпараттың кезеңділігі
Ақпарат көзі
Шекті мәні
Ақаудың мәні
1
2
3
4
5
6
1
Автовокзал жұмыскерлерінің еңбек Үлгілік шарттарына негізделген наразылықтарының болуы (ҚР Еңбек заңнамасына сәйкес)
Тоқсан сайын
Автовокзал жұмыскерлері үшін әкімшілік мөрі, басшының қолы бар шағымдар кітабы. Беттері нөмірленген және тігілген болуы тиіс.
___ шағымнан көп емес
Елеулі
2
Тиісті қызметтер тарапынан автовокзалды ұстауға қойылатын санитариялық нормалар мен талаптарды бұзу фактілерінің болуы
Жыл сайын
Жекеше әріптес Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындау туралы есеппен бірге тапсырған тиісті қызметтердің есебі.
Индикатордың мәні ___ аспайды (фактілерді жазбаша түрде көрсету)
Елеулі
3
Халық тарапынан автовокзал көрсететін қызметтердің сапасына негізделген наразылықтардың болуы
Тоқсан сайын
Әкімшілік мөрі, басшының қолы бар шағымдар кітабы. Беттер нөмірленген және тігілген болуы тиіс.
___ шағымнан көп емес
Қауіпті
Ақаулық ұпайлар
Негіздеме
Ақаулық ұпайлардың саны
Кез келген Ақаудың немесе өзге бұзушылықтың болуы/болмауы туралы есепті тапсырудың мерзімін бұзу
Тапсырылмаған есептің өтіп кеткен мерзімінің әр күні үшін __ Ақаулық ұпай
Мемлекеттік әріптеске немесе Уәкілетті органдарға рұқсат беруден бас тарту
Уәкілетті органдардың өкілдерінің қызметіне рұқсат бермеудің немесе кедергі келтірудің әр күні үшін күніне __ Ақаулық ұпай
Жекеше әріптестің Мемлекеттік әріптеске анық емес ақпаратты әдейі тапсыруы
Әрбір анықталған анық емес ақпаратты беру жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Жекеше әріптестің негізгі қызметі бойынша Тұтынушыға ғимараттың немесе ғимарат бөліктерінің қол жеткізе алмауы
Әрбір анықталған жағдай үшін __ Ақаулық ұпай
Қызмет көрсетудің басталу күніне дейін 1 ай ішінде штаттық кестеге сәйкес кадрларды уақытында жинақтамау
Әрбір анықталған жағдай үшін __ Ақаулық ұпай
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау талаптарын бұзу
Әрбір анықталған жағдай үшін __ Ақаулық ұпай
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау талаптарын бұзу
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Сыртқы және ішкі жарықтандырудың болмауы
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Жыл бойы абаттандырудың болмауы және ішкі және сыртқы аумақты (оның ішінде МЖӘ объектісіне іргелес жатқан аумақты) тиісті күйде ұстамау
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай

4) При обнаружении опасного Дефекта, сумма штрафных санкций за такой Дефект составит ___ (указать прописью) Дефектных очков.
Индикаторы качества услуг
Наименование индикаторов
Периодичность информации
Источник информации
Пороговое значение
Значение Дефекта
1
2
3
4
5
6
1
Наличие обоснованных претензий на условия труда (в соответствии с трудовым законодательством РК) от работников автовокзала
Ежеквартально
Книга жалоб для работников Автовокзала с печатью администрации, с подписью руководителя. Страницы должны быть пронумерованы и прошнурованы.
Не более ___ жалоб
Существенный
2
Наличие фактов нарушений санитарных, иных норм и требований к содержанию автовокзала со стороны соответствующих служб
Ежегодно
Отчет соответствующих служб представленный Частным партнером вместе с отчетом об исполнении обязательств по Типовому договору.
Значение индикатора не превышает ___ (указать прописью) фактов
Существенный
3
Наличие обоснованных претензий на качество оказываемых автовокзалом услуг со стороны населения
Ежеквартально
Книга жалоб с печатью администрации, с подписью руководителя. Страницы должны быть пронумерованы и прошнурованы.
Не более ___ жалоб
Опасный
Дефектные очки
Основание
Количество Дефектных Очков
Нарушение срока представления отчета о наличии/отсутствии любого Дефекта или иного нарушения
___ Дефектных Очков за каждый
день просрочки за каждый не
представленный отчет
Отказ в допуске Государственного партнера либо Уполномоченных органов
___ Дефектных Очков в день за каждый день непредоставления допуска или воспрепятствования
деятельности представителей
уполномоченных органов
Намеренное предоставление Частным партнером недостоверной информации Государственному партнеру
___ Дефектных Очков за каждый выявленный случай
предоставления недостоверной информации
Недоступность зданий или частей зданий потребителю по основной деятельности Частного партнера
___ Дефектных Очков за каждый выявленный случай
Несвоевременный набор кадров согласно штатному расписанию в течение 1 месяца до начала оказания Услуг
___ Дефектных Очков за каждый выявленный случай
Нарушение требований безопасности и охраны труда
___ Дефектных Очков за каждый выявленный случай нарушения
Отсутствие наружного и внутреннего освещения
___ Дефектных Очков за каждый выявленный случай нарушения
Отсутствие благоустройства и не поддержание в надлежащем состоянии внутренней и внешней территории (в том числе прилегающей к Объекту ГЧП территории) в течение года;
___ Дефектных Очков за каждый выявленный случай нарушения
Не выполнение текущего ремонта в соответствующий срок
___ Дефектных Очков за каждый выявленный случай нарушения

1. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, Кепіл өзіне Мемлекеттік әріптеске, оның Үлгілік шарт шеңберіндегі МЖӘ объектісі құнынан ___ % мөлшерінде негізгі борыш шегінде кез келген соманы толық көлемде бірінші жазбаша талап етуі бойынша төлеу жөніндегі кері қайтарылмайтын және шартсыз міндеттемені қабылдайды.
2. Мемлекеттік әріптестің Пайдалану кепілдігі бойынша талаптары Кепілге Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған сәттен бастап _____ (жазбаша түрде көрсету) күнтізбелік күн ішінде қойылады.
3. Мемлекеттік әріптеске төлем Мемлекеттік әріптестің жазбаша талап етуі бойынша күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн ішінде Пайдалану кепілдігінде көрсетілген Мемлекеттік әріптестің шотына қолма-қолсыз аударыммен жүзеге асырылатын болады.
4. Пайдалану кепілдігі Мемлекеттік әріптестің жазбаша акцептінің сәтінен бастап күшіне енеді және 20__ жылғы "___" ____ дейін әрекет етеді және қандай күннің ерте келуіне байланысты, пайдаланудың аяқталу күнінен бастап тоқсан күнтізбелік күнге тең кезең өткеннен кейін немесе Үлгілік шартты бұзу күні бітеді.
5. Осы кепілдікті міндеттемемен байланысты туындайтын барлық құқықтар мен міндеттемелер Үлгілік шартта және заңнамада реттеледі.
6. Түпнұсқалылығын анықтау мақсатында ақы төлеу талабына Мемлекеттік әріптестің уәкілетті тұлғасы қол қоюы және аталған уәкілетті тұлғаның қолының үлгісі бар нотариат куәландырған құжаттың түпнұсқасы қоса берілуі тиіс.
________________________________________________________________________________
Уәкілетті тұлғаның қолы және Кепілдің мөрі
Тараптардың қолдары
______________________________
Кепілдің атынан
______________________________             ____________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Көлік саласындағы (автовокзал)
МЖӘ Үлгілік шартына
11-қосымша
Нысан
Төлемдер кестесі
Мемлекеттік әріптес МЖӘ объектісі пайдалануға енгізілгеннен кейін мынадай тәртіпте мемлекеттік міндеттемені (қажеттісін көрсету) төлейді:
Жылдар
______________ (қажеттісін көрсету), теңге
20__
20__
20__
n ___
Барлығы
Тараптардың қолдары
______________________________             ____________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Көлік саласындағы (автовокзал)
МЖӘ Үлгілік шартына
12-қосымша
Нысан
Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптес арасында тәуекелдерді бөлу
Тәуекелдің атауы
Тәуекелді бөлу
Төмендету бойынша шаралар
Мемлекеттік әріптес
Жекеше әріптес
Дайындық кезеңі
Заңды тәуекел
Құрылыс жұмыстары басталғанға дейін Мемлекеттік әріптестің бастамасы бойынша Үлгілік шартты бұзу
Жекеше әріптес МЖӘ Үлгілік шартының талаптарын адал сақтауы тиіс.
Құрылыс жұмысы басталғанға дейін Жекеше әріптестің бастамасы бойынша Үлгілік шартты бұзу
Мемлекеттік әріптес:

1. Гарант принимает на себя безотзывное и безусловное обязательство по выплате Государственному партнеру по его первому письменному требованию в полном объеме любой суммы в пределах основного долга в размере ___% от стоимости Объекта ГЧП В рамках Типового договора (далее – сумма Эксплуатационной гарантии), в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору.
2. Требования Государственного партнера по Эксплуатационной гарантии выставляются Гаранту в течение _____ (указать прописью) календарных дней с момента неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору.
3. Выплата Государственному партнеру будет осуществляться в течение _____ (указать прописью) календарных дней по письменному требованию Государственного партнера, безналичным переводом на счет Государственного партнера, указанный в Эксплуатационная гарантии.
4. Эксплуатационная гарантия вступает в силу с момента письменного акцепта Государственным партнером и действует до "___" _______ 20__ года и истекает по истечению периода, равного девяноста календарным дням с даты окончания эксплуатации или в Дату расторжения Типового договора, в зависимости от того, какая из дат наступила раньше.
5. Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным обязательством, регулируются Типовым договором и законодательством.
6. В целях установления подлинности, требование на оплату должно быть подписано уполномоченным лицом Государственного партнера и сопровождаться оригиналом нотариально заверенного документа с образцом подписи указанного уполномоченного лица.
________________________________________________________________________________
Подпись уполномоченного лица и печать Гаранта
Подписи Сторон
______________________________
от Гаранта
________________________________
от Государственного партнера
_______________________________
от Частного партнера
Приложение 11
к Типовому договору проекта
государственно-частного
партнерства в сфере транспорта
(автовокзал)
Форма
График выплат
После ввода в эксплуатацию Объекта ГЧП Государственный партнер выплачивает государственное обязательство (указать необходимое) в следующем порядке:
Годы
______________ (указать необходимое), тенге
20__
20__
20__
n ___
Итого
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 12
к Типовому договору проекта
государственно-частного
партнерства в сфере транспорта
(автовокзал)
Форма
Распределение рисков между Частным партнером и Государственным партнером
Наименование рисков
Распределение риска
Меры по снижению
Государственный партнер
Частный партнер
Подготовительный этап
Юридический риск
Расторжение Типового договора по инициативе Государственного партнера до начала Строительных работ
Частный партнер должен добросовестно соблюдать условия Типового договора.
Расторжение Типового договора по инициативе Частного партнера до начала Строительных работ
Государственный партнер должен:

1) проблемаларды шешу бойынша кездесулер өткізуі;
2) қандай да бір ақпаратты беру барысында қате ақпаратты жоюы;
3) МЖӘ жобасына қатысты толық ақпаратты және материалдарды ұсынуы тиіс.
Қаржылық тәуекел
МЖӘ объектісін салу үшін қаржы қаражаттарын тартпау немесе уақтылы тартпау
Жекеше әріптес банкпен жобаны іске асыру үшін қаржыландыру беру мүмкіндігі туралы келісім жасауы қажет.
Техникалық тәуекел
МЖӘ объектісінің құрылыс аймағында инженерлік коммуникацияларды уақтылы жүргізбеу
Мемлекеттік әріптес МЖӘ объектісінің құрылысы үшін бюджеттік қаражаттардың бөлінуін және барлық инженерлік коммуникациялардың жүргізілуін уақытылы қамтамасыз етуі тиіс
Жекеше әріптестің Жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеу және оған кешенді ведомстводан тыс сараптама қорытындысын алу мерзімдерін сақтамау
Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптестің Жобалау-сметалық құжаттаманы уақытында тапсыруына бақылау жүргізуі тиіс.
Жекеше әріптес Жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу және сараптама кезінде сүйемелдеу мақсатында тартылған мердігерлік және қосалқы мердігерлік ұйымдардың жұмыс барысын уақтылы бақылап отыруы тиіс.
МЖӘ объектісінің құрылысына рұқсат және өзге де құжаттарды уақтылы алмау
Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске МЖӘ объектісінің құрылысына барлық рұқсат құжаттарын тезірек алу үшін жәрдемдесуі тиіс.
Жекеше әріптес рұқсат құжаттарын алу үшін тиісті мемлекеттік орган талап ететін құжаттамалар топтамасымен алдын ала танысуы тиіс.
Құрылыс кезеңі
Заңды тәуекел
Құрылыс жұмыстары басталғаннан кейін Мемлекеттік/Жекеше әріптестің бастамасы бойынша Үлгілік шартты бұзуы
Тараптар:
1) туындаған проблемаларды шешу бойынша кездесулер өткізуі;
2) қандай да бір ақпаратты беру барысында қате ақпаратты жоюы;
3) Үлгілік шартқа және Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес барлық талаптарды адал сақтауы тиіс.
Қаржылық тәуекел
Құрылыс құнының ұлғаюы (құрылыс материалдарына, тасымалдауға, жабдықтарға және т.б. бағалардың артуы)
Жекеше әріптестің тиісті нарықтардағы бағалар конъюнктурасының өзгеру мүмкіндігін ескере отырып, өзінің ақша ағындарын, сонымен қатар қажетті тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің жеткізілуін жоспарлауы.
Жұмыстардың/қызметтерді көрсетуге және тауарларды (құрылыс материалдарын) жеткізуге алдын ала Үлгілік шарттар жасау, оның ішінде аванс төлемінің үлесі жоғары емес (жұмыстардың/қызметтердің/тауарлардың құнынан 30%-ға дейін) орындалған жұмыстар/қызметтер/ тауарлар жеткізу фактісі бойынша есептесуді көздейтін төлем схемасын пысықтау.
Құрылыста тәжірибесі, оң имиджі бар, білікті кадрлары және қажетті техникалық құрал-жабдықтары бар құрылыс компаниясын тарту.
Құрылыс кестесін сақтау, тауарларға/жұмыстарға/көрсетілетін қызметтерге уақтылы ақы төлеу.
Жекеше әріптес тарапынан құрылыс барысы мен сапасына уақтылы бақылауды қамтамасыз ету.
Құрылыс-мердігерлік келісімшартын тиісінше орындауды сақтандыру, шикізаттар мен материалдарды жеткізуді қоса алғанда бекітілген бағалармен келісімҮлгілік шарттар жасау сияқты құралдарды қолдану.
Жекеше әріптес атынан жұмыс сапасын бақылау үшін тәуелсіз инженерді тарту. Сақтау орындарында, оның ішінде күзет ұйымдарымен шарт жасасу арқылы тауарлық-материалдық құндылықтардың сақталуын қамтамасыз ету.
Салықтық мөлшерлемелердің ұлғаюы
Жекеше әріптес күтілмеген шығыстарды жабу үшін резерв құруды көздеуі тиіс.
Жекеше әріптестің немесе қосалқы мердігерлердің банкротқа ұшырауы
Жекеше әріптес компаниясының банкроттық тәуекелдерін төмендету мақсатында бизнесті сақтандыруды және арнайы резервтік қорларды құруды қолдануы қажет.
Шарт жасасқаннан кейін қарыздың пайыздық мөлшерлеме
Жекеше әріптестің қаржылық ұйыммен қолайлы жағдайларда, оның ішінде белгіленген пайыздық мөлшерлемелері бар қарыз шартын жасасу.
МЖӘ объектісіне залал келтірілген жағдайда сақтандырушының сақтандыру төлемін жүргізуінің мүмкін болмауы
Залалдар сақтандыруға жатпаған қауіпке негізделуі мүмкін, осылайша Жекеше әріптес барлық қажетті тәуекелдерді жабатын полистің Үлгілік шарттарымен мұқият танысуы тиіс. Жекеше әріптес МЖӘ жобасының іске асырылуының барлық мерзіміне сақтандыру туралы шарт жасасуы қажет.
Инфляцияның өсуі
Жекеше әріптес тарапынан:

1) проводить встречи по решению проблем;
2) искоренять ошибочную информацию в ходе передачи какой-либо информации;
3) предоставлять полную информацию и материалы, касающиеся Проекта ГЧП.
Финансовый риск
Не привлечение или несвоевременное привлечение финансовых средств для создания Объекта ГЧП
Частному партнеру необходимо заключить соглашение с банком о возможности предоставления финансирования для реализации проекта
Технический риск
Несвоевременное подведение инженерных коммуникаций в зоне постройки Объекта ГЧП
Государственный партнер должен обеспечить своевременное выделение бюджетных средств и подведение всех инженерных коммуникаций к участку для строительства Объекта ГЧП
Несоблюдение сроков разработки проектно-сметной документации и получения на нее заключения комплексной вневедомственной экспертизы Частным партнером
Государственный партнер должен вести контроль по своевременной сдаче проектно-сметной документации Частным партнером.
Частный партнер должен своевременно контролировать ход работы подрядных и субподрядных организаций, привлеченных в целях разработки проектно-сметной документации и сопровождения при экспертизе.
Несвоевременное получение разрешительных и прочих документов на строительство Объекта ГЧП
Государственный партнер должен посодействовать Частному партнеру скорейшему получению всех разрешительных документов на строительство Объекта ГЧП.
Частный партнер должен предварительно ознакомиться с пакетом документации, требуемой соответствующим государственным органом, для получения разрешительных документов.
Этап строительства
Юридический риск
Расторжение Типового договора по инициативе Частного/Государственного партнера после начала работ Строительных работ
Стороны должны:
1) проводить встречи по решению возникших проблем;
2) искоренять ошибочную информацию в ходе передачи какой-либо информации.
3) добросовестно соблюдать все условия в соответствии с Типовым договором и проектно-сметной документацией.
Финансовый риск
Увеличение стоимости строительства (рост цен на строительные материалы, транспортировку, цен на оборудование)
Планирование Частным партнером своих денежных потоков, а также поставок необходимых товаров, работ и услуг, с учетом возможного изменения конъюнктуры цен на соответствующих рынках.
Заключение предварительных контрактов на оказание работ, услуг и поставку товаров (строительных материалов), в том числе проработка схемы оплаты, предусматривающей расчет по факту выполненных работ/услуг/поставки товара с небольшой долей авансового платежа (до 30% от стоимости работ/услуг/товара).
Привлечение строительной компании с положительным имиджем, опытом работы в строительстве, наличием квалифицированных кадров и необходимого технического оборудования.
Соблюдение графика строительства, своевременная оплата товаров/работ/ услуг.
Обеспечение своевременного контроля со стороны Частного партнера за ходом и качеством строительства.
Применение таких инструментов как страхование надлежащего исполнения строительно-подрядного контракта, заключение контрактов с фиксированной ценой, включая поставку сырья и материалов.
Привлечение независимого инженера для контроля над качеством работ от лица Частного партнера. Обеспечение сохранности товарно-материальных ценностей в местах хранения, в том числе посредством договора с охранными организациями.
Увеличение налоговых ставок
Частный партнер должен предусмотреть создание резервов для покрытия непредвиденных расходов.
Банкротство Частного партнера или Субподрядчиков
В целях снижения рисков банкротства Частного партнера необходимо применить страхование бизнеса и создание специальных резервных фондов.
Увеличение процентной ставки займа после заключения Типового договора
Заключение Частным партнером договора займа с финансовой организацией на приемлемых условиях, в том числе с фиксированной процентной ставкой.
Невозможность страховой выплаты страховщиком в случае нанесения ущерба Объекту ГЧП
Убытки могут быть обусловлены опасностью, которая не подлежала страхованию, таким образом, Частному партнеру следует внимательно ознакомиться с условиями полиса, покрывающего все необходимые риски. Частному партнеру необходимо заключить договор о страховании на весь срок реализации Проекта ГЧП.
Рост инфляции
Со стороны Частного партнера:

1) күтілмеген шығыстарды жабу үшін резерв құру;
2) аталған тәуекелді сақтандыру;
3) кезең шығыстарын оңтайландыру.
Техникалық тәуекел
Мердігердің жұмыстарды уақытында орындамауына байланысты құрылыс мерзімдерін ұзарту
Оң имиджі, құрылыс жұмыстарында тәжірибесі бар, білікті кадрлары мен қажетті техникалық жабдықтары бар құрылыс компаниясын тарту.
Мердігерлермен/субмердігерлермен Үлгілік шарттың талаптарын тиянақты пысықтау.
Айыппұл санкцияларының қолданылуын және МЖӘ объектісінің құрылысы бойынша міндеттемелердің орындалуының қамтамасыз етілуін көздеу.
Құрылыс барысы мен сапасын және кестесін уақтылы бақылауды ұйымдастыру.
Құрылыстың ауқымын, құрылыс кестесінің сақталуын ескере отырып, жобалық жұмыстарды тиянақты пысықтау.
Сақтау орындарында, оның ішінде күзет ұйымдарымен шарт жасасу арқылы тауарлық-материалдық құндылықтардың сақталуын қамтамасыз ету.
Мемлекеттік әріптестің Жер учаскесін уақтылы бермеуіне байланысты құрылыс мерзімдерін ұзарту
Жер учаскесінің уақтылы бөлінуін және оны пайдалану құқықтарының тиісінше рәсімделуін қамтамасыз ету.
Сапасыз жабдықтардың және/немесе құрылыс материалдарының жеткізілуі
Жабдықтарды жеткізу шартында жеткізуші сапасыз жабдықтарды және/немесе құрылыс материалдарын ауыстыруы не өз есебінен жөндеуі тиіс кепілдік кезеңін көздеу қажет.
Қабылдау-беру және жабдықты орнату актісіне қол қойғаннан кейін ғана төлем бөлігіне ақы төленуін көздеу.
Жабдықты жеткізу кезінде оның паспортына сәйкестігін тексеру.
Үшінші тұлғалардың қатысуымен немесе қатысуынсыз құрылыс барысында өрттің туындауы
Жекеше әріптес:
1) өрт қауіпсіздігі, сондай-ақ техника қауіпсіздігі қағидаларын сақтауы;
2) жұмысшыларға техника қауіпсіздігі бойынша нұсқаулық жүргізуі;
3) мүлікті, салынып жатқан МЖӘ объектісін, жабдықтарды және құрылыс материалдарын сақтандыруы тиіс.
Экологиялық тәуекел
Материалдар мен жабдықтардың экологиялық стандарттар мен нормаларға сәйкес келмеуі
Рұқсат етілген, жол берілген, сертификатталған, стандартталған материалдар мен жабдықтарды пайдалану және/немесе қолдану.
Жекеше әріптестің немесе қосалқы мердігердің МЖӘ объектісінің құрылыс ерекшелігін ескере отырып, құрылысқа арналған материалдарды сатып алуы.
Апаттық тәуекелі
Табиғи апаттар мен қиратушы құбылыстар, оның ішінде жер сілкінісі, дауыл, су тасқыны, көшкіндер, техногендік және экологиялық апаттар, катаклизмдер, өрт, індет, сондай-ақ МЖӘ объектісін қауіпсіз пайдаланудың мүмкін еместігіне алып келетін қолайсыз климаттық жағдайлардың туындауы
Еңсерілмейтін күш мән-жайының (форс-мажор) әсеріне ұшыраған Тарап мұндай мән-жайда туындаған жағдайды түзету үшін барлық саналы күшін салуы және оның салдарларын азайтуы тиіс.
Әр Тарап Үлгілік шартты орындау барысында, кез келген уақытта Еңсерілмейтін күш мән-жайының (форс-мажор) орын алуымен туындаған кез келген кідірістерді азайту үшін, кез келген мүмкіндікті пайдалануға міндетті.
Жекеше әріптес мүлікті, салынып жатқан МЖӘ объектісін және құрылыс материалдарын сақтандыруы тиіс.
Операциялық тәуекел
Жекеше әріптес персоналының тарапынан өндірістік қақтығыс (Еңбек заңнамасын бұзу, жаппай жұмыстан шығару, шерулер және т.б.)
Еңбек заңнамасын қатаң сақтау, жұмыскерлердің кәсіпкерлер одағын құру
Әлеуметтік-саяси тәуекел
Террористік актінің, төңкерістің, бүліктің туындауы
Еңсерілмейтін күш мән-жайының (форс-мажор) әсеріне ұшыраған Тарап мұндай мән-жайда туындаған жағдайды түзету үшін барлық саналы күшін салуы және оның салдарларын азайтуы тиіс.
Әр Тарап Үлгілік шартты орындау барысында, кез келген уақытта Еңсерілмейтін күш мән-жайының (форс-мажор) орын алуымен туындаған кез келген кідірістерді азайту үшін, кез келген мүмкіндікті пайдалануға міндетті.
Жекеше әріптес мүлікті, салынып жатқан МЖӘ объектісін және құрылыс материалдарын сақтандыруы тиіс.
Әскери іс-қимылдардың туындауы
Жекеше әріптестің персоналы болып табылмайтын тұлғалар алдын ала қамдаған тәртіпсіздіктердің, ереуілдердің туындауы
Пайдалану кезеңі
Заңды тәуекел
Қызмет көрсетудің басталу күнінен кейін Мемлекеттік/Жекеше әріптестің бастамасымен Үлгілік шартты бұзу
Тараптар:

1) создание резервов для покрытия непредвиденных расходов;
2) страхование данного риска;
3) оптимизация расходов периода.
Технический риск
Продление сроков строительства, в связи с несвоевременным выполнением работ подрядчиком
Привлечение строительной компании с положительным имиджем, опытом работы в строительстве, наличием квалифицированных кадров и необходимого технического оборудования.
Тщательная проработка условий договора с подрядчиками/Субподрядчиками.
Предусмотреть применение штрафных санкций и предоставление обеспечения исполнения обязательств по строительству Объекта ГЧП.
Организация своевременного контроля за ходом и качеством и графиком строительства.
Тщательная проработка проектных работ с учетом масштаба строительства, соблюдение графика строительства.
Обеспечение сохранности товарно-материальных ценностей в местах хранения, в том числе посредством договора с охранными организациями.
Продление сроков строительства, в связи с несвоевременным предоставлением Земельного участка Государственным партнером
Обеспечение своевременного выделения Земельного участка и надлежащее оформление прав пользования им.
Поставка некачественного оборудования и/или строительных материалов
Необходимо предусмотреть в договоре поставки оборудования гарантийный период в течение, которого поставщик должен заменить некачественное оборудование и/или строительные материалы либо исправить за свой счет.
Предусмотреть оплату части платежа только после подписания акта приема-передачи и установки оборудования.
Проверка соответствия оборудования паспорту во время поставки.
Возникновение пожара в ходе строительства с участием или без участия третьих лиц
Частному партнеру необходимо:
1) соблюдать правила пожарной безопасности, а также техники безопасности;
2) проводить инструктаж рабочих по правилам техники безопасности;
3) застраховать имущество, строящийся Объект ГЧП, оборудование и строительные материалы.
Экологический риск
Несоответствие материалов и оборудования экологическим стандартам и нормам
Использование и/или применение разрешенных, допущенных, сертифицированных, стандартизированных материалов и оборудования.
Закуп Частным партнером или Субподрядчиком материалов и оборудования для строительства с учетом специфики строительства Объекта ГЧП.
Стихийный риск
Возникновение природных катастроф и разрушительных явлений, в том числе землетрясения, урагана, наводнения, оползней, техногенных и экологических бедствий, катаклизмов, пожара, эпидемий, а также неблагоприятных климатических условий, приводящих к невозможности обеспечения безопасной эксплуатации Объекта ГЧП
Сторона, которая подверглась воздействию Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажора), должна приложить все разумные усилия, чтобы исправить положение, вызванное таким обстоятельством, и уменьшить его последствия.
Каждая Сторона в любое время в ходе исполнения Типового договора обязана использовать любую возможность для минимизации любой задержки, вызванной наступлением Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора).
Частному партнеру необходимо застраховать имущество, строящийся Объект ГЧП, оборудование и строительные материалы.
Операционный риск
Производственный конфликт со стороны персонала Частного партнера (нарушение трудового законодательства, массовое увольнение, митинги)
Строгое соблюдение трудового законодательства, создание профсоюза работников.
Социально-политический риск
Возникновение акта терроризма, революции, мятежа
Сторона, которая подверглась воздействию Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажора), должна приложить все разумные усилия, чтобы исправить положение, вызванное таким обстоятельством, и уменьшить его последствия.
Каждая Сторона в любое время в ходе исполнения Типового договора обязана использовать любую возможность для минимизации любой задержки, вызванной наступлением Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора).
Частному партнеру необходимо застраховать имущество, строящийся Объект ГЧП, оборудование и строительные материалы.
Возникновение военных действии
Возникновение беспорядков, забастовок, предпринятых лицами, не являющимися персоналом Частного партнера
Этап эксплуатации
Юридический риск
Расторжение Типового договора по инициативе Частного/Государственного партнера после Даты начала оказания Услуг
Стороны должны:

1. Анықтамалар
1. Ағымдағы жөндеу – профилактикалық іс-шараларды жүргізу және ұсақ зақымдар мен ақаулықтарды жою арқылы ғимараттар мен инженерлік жабдықтың бөліктерін жүйелі әрі уақтылы сақтауға бағытталған, ғимараттардың конструкциялары мен инженерлік жабдық жүйелерінің дұрыс жұмыс істеуін (жұмысқа қабілеттілігін) қалпына келтіру, сондай-ақ барлық пайдалану көрсеткіштерін қолдау мақсатымен жүргізілетін техникалық іс- шаралардың кешені.
2. Айрықша құқық – өзінің қалауы бойынша заңға қайшы келмейтін кез келген тәсілмен Жекеше әріптестің зияткерлік қызмет нәтижесін немесе дараландыру құралдарын пайдалануға және басқа тұлғалардың осындай пайдалануына тыйым салуға немесе рұқсат беруге Мемлекеттік әріптеске тиесілі құқықтардың жиынтығы.
3. Ақау – Ақаулық ұпайлардың берілуіне алып келуі мүмкін және Қоршаған ортаны қорғау саласындағы (полигоны бар қоқыс өңдейтін зауыт) МЖӘ Үлгілік шартына тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердің кез келген сәйкес келмеуі.
4. Ақаулық ұпайлар – Ақаулар немесе өзге де бұзушылықтар болған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске есептейтін айыппұл ұпайлары.
5. Ақы – Жекеше әріптеске __________ (керегін көрсету) қалдықтарды сұрыптау, өңдеу және кәдеге жарату үшін төленетін ақшалай сома.
6. Алғашқы кепілдік – Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Үлгілік шарттың 5-бөлімінің талаптарына сәйкес, Шарт мемлекеттік тіркелген кезден бастап ұсынатын кепілдік.
7. Алдын ала талаптар – Үлгілік шарттың 6-бөлімінде көрсетілген талаптар.
8. Археологиялық олжалар – Жер учаскелерінде табылған, қазылып алынатын және көне заман ескерткіштері.
9. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы (полигоны бар қоқыс өңдейтін зауыт) МЖӘ жобасының шарты – Тараптар қол қойған, Үлгілік шартта көрсетілген және Үлгілік шарттың ажырамас бөліктері болып табылатын, оның барлық қосымшаларын (егер бар болса, оларға құжаттарды да) қоса алғанда, осы Шарт.
10. Бас мердігер – Жекеше әріптес құрылыс мердігерлік шартының негізінде тартатын, автовокзалды дайын күйде тапсыруды қамтамасыз ететін, сондай-ақ жобаны жұмысшылармен, қызметшілермен және инженерлік-техникалық жұмыскерлермен, арнайы және құрылыс техникасымен, объектілердің үздіксіз салынуымен қамтамасыз ететін құрылыс компаниясы олардың сапасы үшін жауапты болады. Бұдан басқа, Бас мердігер құны мердігер жұмысының құны шеңберінде көзделетін, салынатын объектінің қалыпты жұмыс істеуі үшін қажетті жабдықтың жеткізілуін және оны монтаждауды ұйымдастырады.

1. Определения
1. Текущий ремонт – комплекс технических мероприятий, направленных на систематическое и своевременное предохранение частей зданий и инженерного оборудования от преждевременного износа путем проведения профилактических мероприятий и устранения мелких повреждений и неисправностей, производиться с целью восстановления исправности (работоспособности) конструкций здания и систем инженерного оборудования, а также поддержания всех эксплуатационных показателей.
2. Исключительное право – совокупность принадлежащих Государственному партнеру прав на использование по своему усмотрению любым не противоречащим закону способом результата интеллектуальной деятельности Частного партнера или средства индивидуализации, и на запрещение или разрешение такого использования третьими лицами.
3. Дефект – любые несоответствия товаров, услуг и работ условиям Типового договора государственно-частного партнерства в сфере образования (детский сад) и которые могут повлечь присуждение Дефектных очков.
4. Дефектные очки – штрафные очки, начисляемые Государственным партнером Частному партнеру в случае Дефектов или иного нарушения.
5. Плата – денежная сумма, выплачиваемая частному партнеру за сортировку, переработку и утилизацию __________ (указать необходимое) отходов.
6. Первая гарантия – гарантия, предоставляемая Частным партнером Государственному партнеру с момента государственной регистрации Типового договора, в соответствии с требованиями раздела 5 Типового договора.
7. Предварительные условия – предварительные условия, указанные в разделе 6 Типового договора.
8. Археологические находки – ископаемые и памятники древности, которые обнаружены на Земельном участке.
9. Типовой договор ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод) – настоящий Типовой договор, включая все подписанные Сторонами приложения к нему (и документы к ним, если таковые имеются), указанные в Типовом договоре и являющиеся неотъемлемыми частями Типового договора (далее – Типовой договор).
10. Генеральный подрядчик – строительная компания, привлекаемая Частным партнером на основании договора строительного подряда и обеспечивающая строительство мусороперерабатывающего завода "под ключ", также обеспечивающая проект рабочими, служащими и инженерно-техническими работниками, специальной и строительной техникой, бесперебойным строительством объекта, несет ответственность за их качество. Кроме того, Генеральный подрядчик организовывает поставку и монтаж оборудования, необходимого для нормального функционирования создаваемого объекта, стоимость которого предусматривается в рамках стоимости работ подрядчика.

22. Заңнама – белгіленген тәртіппен қабылданған және Қазақстан Республикасының аумағында қолданылатын нормативтік құқықтық актілердің жиынтығы.
23. Инвестор – жобалық компанияға иелік ететін (үлестік қатысу немесе акциялар пакеттеріне мөлшерлес жолмен) жеке тұлға және/немесе заңды тұлға немесе консорциум (заңды тұлғалар бірлестігі).
24. Кадрлар – Жекеше әріптестің сол немесе өзге қызмет саласындағы дайындалған, білікті жұмыскерлерінің негізгі (штаттық) құрамы.
25. Кадрлардағы жергілікті қамту – жұмысшылар мен қызметшілерді әрбір санат бойынша бөлумен, Үлгілік шартты орындау кезінде тартылған персоналдың жалпы санына қатысты пайызбен алынған қазақстандық кадрлардың саны.
26. Қалдықтарды есепке алу - қалдықтардың сандық және сапалық сипаттамалары және олармен жұмыс iстеу тәсiлдерi туралы ақпаратты жинау және беру жүйесi.
27. Қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін төлемақы – өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері операторына өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тұтынушылық қасиеттері жоғалғаннан кейін пайда болған қалдықтарды және оның (олардың) орамасын жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін өндірушілер (импорттаушылар) жүзеге асыратын төлемақы.
28. Қалдықтарды кәдеге жарату - қалдықтарды қайталама материалдық немесе энергетикалық ресурстар ретiнде пайдалану.
29. Қалдықтарды өңдеу - сұрыптауды қоса алғанда, қалдықтардан кейіннен тауарларды немесе өзге де өнімдерді өндіру (дайындау) үшін пайдаланылатын шикізат және (немесе) өзге де материалдар алуға, сондай-ақ қалдықтармен жұмыс iстеудi жеңiлдету, олардың көлемiн немесе қауiптi қасиеттерiн азайту мақсатында қалдықтардың қасиеттерін өзгертуге бағытталған физикалық, химиялық немесе биологиялық процестер.
30. Қалдықтарды уақытша сақтау – өз қызметі нәтижесінде түзілетін өндіріс және тұтыну қалдықтарын тұлғалардың оларды кейiннен кәдеге жарату, қайта өңдеу, сондай-ақ қайта өңдеуге немесе кәдеге жаратуға жатпайтын қалдықтарды жою жөніндегі операцияларды жүзеге асыратын ұйымдарға беру үшін жобалау құжаттамасында айқындалған уақытша сақтау орындарында және мерзімдерге (бірақ алты айдан асырмай) жинап қоюы.
31. Қалдықтардың түрi - шығу көзiне, қасиеттерiне және жұмыс iстеу технологиясына сәйкес ортақ белгiлерi бар, қалдықтар сыныптауышы негiзiнде айқындалатын қалдықтар жиынтығы.

22. Законодательство – совокупность нормативных правовых актов, принятых в установленном порядке и действующих на территории Республики Казахстан.
23. Инвестор – физическое лицо и/или юридическое лицо или консорциум (объединение юридических лиц), владеющие проектной компанией (путем долевого участия или соразмерно пакетам акций).
24. Кадры – основной (штатный) состав подготовленных, квалифицированных работников Частного партнера в той или иной отрасли деятельности.
25. Местное содержание в кадрах – количество казахстанских кадров в процентах к общей численности персонала, задействованного при исполнении Типового договора, с разбивкой по каждой категории рабочих и служащих.
26. Учет отходов – система сбора и предоставления информации о количественных и качественных характеристиках отходов и способах обращения с ними.
27. Плата за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов – плата оператору расширенных обязательств производителей (импортеров), осуществляемая производителем (импортером) за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов, образующихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров), и ее (их) упаковки.
28. Утилизация отходов – использование отходов в качестве вторичных материальных или энергетических ресурсов.
29. Переработка отходов – физические, химические или биологические процессы, включая сортировку, направленные на извлечение из отходов сырья и (или) иных материалов, используемых в дальнейшем в производстве (изготовлении) товаров или иной продукции, а также на изменение свойств отходов в целях облегчения обращения с ними, уменьшения их объема или опасных свойств.
30. Временное хранение отходов – складирование отходов производства и потребления лицами, в результате деятельности которых они образуются, в местах временного хранения и на сроки, определенные проектной документацией (но не более шести месяцев), для их последующей передачи организациям, осуществляющим операции по утилизации, переработке, а также удалению отходов, не подлежащих переработке или утилизации.
31. Вид отходов – совокупность отходов, имеющих общие признаки в соответствии с их происхождением, свойствами и технологией обращения, определяемые на основании классификатора отходов.

32. Қалдықтар сыныптауышы - қалдықтарды сыныптау нәтижелерi қамтылған, қолданбалы сипаттағы ақпараттық-анықтамалық құжат.
33. Қалдықтарды сыныптау - қалдықтардың қоршаған ортаға және адам денсаулығына қауiптiлiгiне сәйкес оларды деңгейге жатқызу тәртiбi.
34. Қалдықтарды залалсыздандыру - механикалық, физикалық-химиялық немесе биологиялық өңдеу арқылы қалдықтардың қауiптi қасиеттерiн азайту немесе жою.
35. Қалдықтарды жою - қалдықтарды көму және жою жөнiндегi операциялар.
36. Қалдықтармен жұмыс iстеу - қалдықтардың түзілуінің алдын алуды және оларды барынша азайтуды, қалдықтарды есепке алу мен бақылауды, олардың жиналып қалуын, сондай-ақ қалдықтарды жинауды, қайта өңдеудi, кәдеге жаратуды, залалсыздандыруды, тасымалдауды, сақтауды (жинап қоюды) және жоюды қоса алғанда, қалдықтармен байланысты қызмет түрлерi.
37. Қалдықтарды орналастыру - өндiрiс және тұтыну қалдықтарын сақтау немесе көму.
38. Қалдықтарды сақтау - қалдықтарды кейiннен кәдеге жарату, қайта өңдеу және (немесе) жою үшін арнайы белгіленген орындарда жинап қою.
39. Қаржыландыру шарттары – МЖӘ жобасын қаржыландыруға қатысты Жекеше әріптес пен Кредиторлар арасында жасалған кез келген шарттар және/немесе құжаттар.
40. Қаржылық жабу – Жекеше әріптес пен қаржы институты арасында МЖӘ жобасын қаржыландыру туралы Үлгілік шарттың жасалуы.
41. Қалдықтарды көму – қалдықтарды қауiпсiз сақтау үшiн арнайы белгiленген орындарда шектеусiз мерзiм iшiнде жинап қою.
42. Қауiптi қалдықтар – құрамына бір немесе бірнеше қауiптi қасиеттерi (уыттылығы, жарылу қаупi, радиоактивтiлiгi, өрт қаупi, жоғары реакциялық қабiлетi) бар зиянды заттар кіретін және дербес немесе басқа заттармен қосылған кезде қоршаған ортаға және адамның денсаулығына тiкелей немесе ықтимал қауiп төндiруi мүмкін қалдықтар.
43. Қауiптi қалдықтар паспорты - қалдықтардың шығу көзi бойынша пайда болу процестерiнiң, олардың сандық және сапалық көрсеткiштерiнiң, олармен жұмыс iстеу қағидаларының, оларды бақылау әдiстерiнiң, осы қалдықтардың қоршаған ортаға, адам денсаулығына және (немесе) тұлғалар мүлкiне зиянды әсер ету түрлерiнiң стандартталған сипаттамасы, қалдықтарды шығарушылар, меншiгiнде қалдықтар бар өзге де тұлғалар туралы мәлiметтер қамтылған құжат.
44. Қауiптi емес қалдықтар - қауiптi қасиеті жоқ қалдықтар.
45. Қауіпті химиялық заттар - адам денсаулығына және қоршаған ортаға тікелей немесе ықтимал зиянды әсер ете алатын қасиеттері бар заттар.
46. Конкурс – "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) жылына _____ тонна екінші ретті шикізат алу арқылы жылына _____ тонна __________ (қажетін көрсету) қалдықтарды сұрыптау, өңдеу және кәдеге жарату үшін полигонға жер учаскесі бар қоқыс өңдейтін зауыт салу және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша оңайлатылған конкурстық рәсімдерді пайдалана отырып, Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі конкурс.

32. Классификатор отходов – информационно-справочный документ прикладного характера, в котором содержатся результаты классификации отходов.
33. Классификация отходов – порядок отнесения отходов к уровням в соответствии с их опасностью для окружающей среды и здоровья человека.
34. Обезвреживание отходов – уменьшение или устранение опасных свойств отходов путем механической, физико-химической или биологической обработки.
35. Удаление отходов – операции по захоронению и уничтожению отходов.
36. Обращение с отходами – виды деятельности, связанные с отходами, включая предупреждение и минимизацию образования отходов, учет и контроль, накопление отходов, а также сбор, переработку, утилизацию, обезвреживание, транспортировку, хранение (складирование) и удаление отходов.
37. Размещение отходов – хранение или захоронение отходов производства и потребления;
38. Хранение отходов – складирование отходов в специально установленных местах для последующей утилизации, переработки и (или) удаления.
39. Договоры финансирования – любые договоры и/или документы, заключенные между Частным партнером и Кредиторами в отношении финансирования Проекта ГЧП.
40. Финансовое закрытие – заключение договора между Частным партнером и финансовым институтом о финансировании Проекта ГЧП.
41. Захоронение отходов – складирование отходов в местах, специально установленных для их безопасного хранения в течение неограниченного срока.
42. Опасные отходы – отходы, которые содержат вредные вещества, обладающие одним или несколькими опасными свойствами (токсичностью, взрывоопасностью, радиоактивностью, пожароопасностью, высокой реакционной способностью) и могут представлять непосредственную или потенциальную опасность для окружающей среды и здоровья человека самостоятельно или при вступлении в контакт с другими веществами.
43. Паспорт опасных отходов – документ, содержащий стандартизированное описание процессов образования отходов по месту их происхождения, их количественных и качественных показателей, правил обращения с ними, методов их контроля, видов вредного воздействия этих отходов на окружающую среду, здоровье человека и (или) имущество лиц, сведения о производителях отходов, иных лицах, имеющих их в собственности.
44. Неопасные отходы – отходы, не обладающие опасными свойствами.
45. Опасные химические вещества – вещества, обладающие свойствами, которые могут оказать непосредственное или потенциальное вредное воздействие на здоровье человека и окружающую среду.
46. Конкурс – конкурс по выбору Частного партнера с использованием упрощенных конкурсных процедур, по проекту ГЧП "Строительство и эксплуатация мусороперерабатывающего завода с земельным участком под полигон для сортировки, переработки и утилизации ___ тонн __________ (указать необходимое) отходов в год с извлечением ___ тонн вторичного сырья в год в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)".

47. Конкурс жеңімпазы – "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) жылына _____ тонна екінші ретті шикізат алу арқылы жылына _____ тонна __________ (қажетін көрсету) қалдықтарды сұрыптау, өңдеу және кәдеге жарату үшін полигонға жер учаскесі бар қоқыс өңдейтін зауыт салу және пайдалану" МЖӘ жобасы бойынша Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі конкурстың жеңімпазы ретінде комиссия таңдаған жеке немесе заңды тұлға (конкурс жеңімпазының аты).
48. Конкурсты ұйымдастырушы – "__________" мемлекеттік мекемесі.
49. Конкурстық құжаттама – МЖӘ жобасын іске асыру үшін Конкурстық өтінімдерді дайындайтын және Жекеше әріптесті таңдау жөніндегі конкурсқа қатысатын Конкурсты ұйымдастырушы ұсынған Конкурстың барлық Үлгілік шарттарынан тұратын, заңнамаға сәйкес айқындалған құжаттар жиыны.
50. Кредитор – Тіркеу күнінен кейін, бірақ Құрылыс жұмыстарының басталу күнінен кешіктірмей, Қаржыландыру шарттарына сәйкес Жекеше әріптеске қаржыландыру ұсынатын қаржы ұйымдары.
51. Қоршаған орта - атмосфералық ауаны, Жердiң озон қабатын, жер бетiндегi және жер астындағы суларды, жердi, жер қойнауын, өсімдіктер мен жануарлар дүниесiн, сондай-ақ олардың өзара іс-әрекетiнен туындайтын климатты қоса алғанда, табиғи және жасанды объектiлердiң жиынтығы.
52. Қоршаған ортаға келтiрiлетiн залал - табиғи ресурстардың жұтаңдануы мен сарқылуын немесе тiрi организмдердiң қырылуын туындатқан немесе туындататындай етiп қоршаған ортаны ластау немесе табиғи ресурстарды белгiленген нормативтерден артық алу.
53. Қоршаған ортаны ластау - қоршаған ортаға ластаушы заттардың, радиоактивтi материалдардың, өндiрiс және тұтыну қалдықтарының түсуi, сондай-ақ шудың, тербелiстердiң, магнит өрiстерiнiң және өзге де зиянды физикалық әсерлердiң қоршаған ортаға әсері.
54. Қоршаған ортаға эмиссиялар – ластаушы заттардың шығарындылары, төгiндiлерi, қоршаған ортада өндiрiс және тұтыну қалдықтарын орналастыру, күкіртті қоршаған ортада ашық түрде орналастыру және сақтау.
55. Қоршаған ортаға эмиссияларға квота - нақты табиғат пайдаланушыға белгiлi бiр мерзiмге бөлiнетін қоршаған ортаға эмиссияларға арналған лимиттiң бөлiгi.
56. Қоршаған ортаға эмиссияларға арналған лимиттер - қоршаған ортаға белгiлi бiр мерзiмге белгiленетiн эмиссиялардың нормативтiк көлемi.
57. Құрылыс жұмыстары – МЖӘ объектісін жобалау мен салуға қойылатын талаптарға сәйкес жүргізілуі қажет барлық жұмыстар.
58. Құрылыс жұмыстарының басталу күні – Алдын ала Үлгілік шарттардың қолданысы тоқтаған күн.
59. Құрылыс кепілдігі – Үлгілік шарттың 141 және 142-тармақтарының талаптарына сәйкес, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске ұсынған, Құрылыс жұмыстарына қатысты кепілдік.

47. Победитель конкурса – физическое или юридическое лицо, которое выбрано комиссией в качестве победителя конкурса по выбору Частного партнера по Проекту ГЧП "Строительство и эксплуатация мусороперерабатывающего завода с земельным участком под полигон для сортировки, переработки и утилизации ___ тонн __________ (указать необходимое) отходов в год с извлечением ___ тонн вторичного сырья в год в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)".
48. Организатор конкурса – государственное учреждение "__________".
49. Конкурсная документация – документы, содержащие все условия конкурса, предоставленные Организатором конкурса для подготовки конкурсных заявок и участия в конкурсе по выбору Частного партнера для реализации проекта ГЧП.
50. Кредитор – финансовые организации, которые предоставляют финансирование Частному партнеру согласно договорам финансирования после Даты регистрации, но не позднее Даты начала Строительных работ.
51. Окружающая среда – совокупность природных и искусственных объектов, включая атмосферный воздух, озоновый слой Земли, поверхностные и подземные воды, земли, недра, растительный и животный мир, а также климат в их взаимодействии.
52. Ущерб окружающей среде – загрязнение окружающей среды или изъятие природных ресурсов свыше установленных нормативов, вызвавшее или вызывающее деградацию и истощение природных ресурсов или гибель живых организмов.
53. Загрязнение окружающей среды – поступление в окружающую среду загрязняющих веществ, радиоактивных материалов, отходов производства и потребления, а также влияние на окружающую среду шума, вибраций, магнитных полей и иных вредных физических воздействий.
54. Эмиссии в окружающую среду – выбросы, сбросы загрязняющих веществ, размещение отходов производства и потребления в окружающей среде, размещение и хранение серы в окружающей среде в открытом виде.
55. Квота на эмиссии в окружающую среду – часть лимита на эмиссии в окружающую среду, выделяемая конкретному природопользователю на определенный срок.
56. Лимиты на эмиссии в окружающую среду – нормативный объем эмиссий в окружающую среду, устанавливаемый на определенный срок.
57. Строительные работы – все работы, необходимые к проведению в соответствии с требованиями к проектированию и строительству Объекта ГЧП.
58. Дата начала Строительных работ – дата прекращения действия Предварительных условий.
59. Строительная гарантия – гарантия в отношении Строительных работ, предоставленная Частным партнером Государственному партнеру в соответствии с требованиями пунктов 108 и 109 Типового договора.

60. Қызметтер – Құрылыс жұмыстарын қоспағанда, Үлгілік шарттың қолданылуы кезінде МЖӘ объектісін пайдаланумен және ұстаумен байланысты Жекеше әріптестің (және/немесе Жекеше әріптестің өкілдерінің, жұмыскерлерінің, мердігерлерінің немесе субмердігерлерінің) әрекеттері.
61. Қызметтерді көрсетудің басталу күні – Жекеше әріптестің қабылдау актісіне қол қойған күннен бастап Қызметтерді көрсетуінің басталу күні.
62. Мемлекеттік әріптес – "__________________________" мемлекеттік мекемесі атынан Қазақстан Республикасы.
63. Мемлекеттік әріптестің өкілі – Мемлекеттік әріптес тағайындаған, Үлгілік шартта көзделген жағдайларда сенімхат негізінде әрекет ететін және Мемлекеттік әріптес атынан барлық әрекет ету өкілеттіктеріне ие тұлға.
64. Мемлекеттік орган – мемлекет атынан заңдары, өзге де нормативтік құқықтық актiлері арқылы: жалпыға бiрдей мiндетті мiнез-құлық ережелерiн белгілейтiн актiлер шығару; әлеуметтiк мәнi бар қоғамдық қатынастарды басқару мен реттеп отыру; мемлекет белгiлеген жалпыға бiрдей мiндеттi мiнез-құлық ережелерiнiң сақталуына бақылау жасау жөнiндегі функцияларды жүзеге асыруға уәкiлеттік берiлген мемлекеттiк мекемелер.
65. Мердігер (жобалаушы) – Жекеше әріптес мердігерлік шартының негізінде тартатын, МЖӘ объектісін салу бойынша жобалау-сметалық және жұмыс құжаттамасын берумен МЖӘ жобасы бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізетін компания.
66. МЖӘ жобасы – "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) жылына _____ тонна екінші ретті шикізат алу арқылы жылына _____ тонна __________ (қажетін көрсету) қалдықтарды сұрыптау, өңдеу және кәдеге жарату үшін полигонға жер учаскесі бар қоқыс өңдейтін зауыт салу және пайдалану" МЖӘ жобасы.
67. МЖӘ жобасын басқару – мынадай рәсімдерді орындау: жобаның Үлгілік шарттарын айқындау, тұжырымдау, өзгерту, жобаны жоспарлау, жобаны техникалық орындау (жоспарлау мен бақылауды қоспағанда), жобаның орындалуын бақылау;
68. МЖӘ жобасының техникалық-экономикалық негіздемесі (МЖӘ жобасының ТЭН) – негізгі техникалық, технологиялық және өзге шешімдер туралы мәліметтерді, сондай-ақ негізгі техникалық-экономикалық параметрлерді айқындай отырып, пайдалар мен шығындарды экономикалық талдаудың негізінде жүргізілетін, бюджеттік инвестициялық жобаның жүзеге асырыла алатындығын және тиімділігін зерделеу нәтижелерін қамтитын құжат.
69. МЖӘ объектісі – салынуы мен пайдаланылуы МЖӘ жобасын іске асыру аясында жүзеге асырылатын __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) жылына _____ тонна екінші ретті шикізат алу арқылы жылына _____ тонна __________ (қажетін көрсету) қалдықтарды сұрыптау, өңдеу және кәдеге жарату үшін полигонға жер учаскесі бар қоқыс өңдейтін зауыт.

60. Услуги – действия Частного партнера (и/или представителей, работников, подрядчиков или субподрядчиков Частного партнера), в связи с эксплуатацией и содержанием Объекта ГЧП в течение действия Типового договора, за исключением Строительных работ.
61. Дата начала оказания Услуг – дата начала оказания Услуг Частным партнером с даты подписания акта приемки.
62. Государственный партнер – Республика Казахстан в лице государственного учреждения "_______________".
63. Представитель Государственного партнера – лицо, назначенное Государственным партнером, которое действует на основании доверенности и обладает всеми полномочиями действовать от имени Государственного партнера в случаях, предусмотренных Типовым договором.
64. Государственный орган – государственные учреждения, осуществляющие от имени государства функций по: изданию актов, определяющих общеобязательные правила поведения; управлению и регулированию социально значимых общественных отношений; контролю за соблюдением установленных государством общеобязательных правил поведения.
65. Подрядчик (проектировщик) – компания, привлекаемая Частным партнером на основании договора подряда, которая проводит проектно-изыскательские работы по Проекту ГЧП с предоставлением проектно-сметной и рабочей документации по строительству Объекта ГЧП.
66. Проект ГЧП – проект ГЧП "Строительство и эксплуатация мусороперерабатывающего завода с земельным участком под полигон для сортировки, переработки и утилизации ___ тонн __________ (указать необходимое) отходов в год с извлечением ___ тонн вторичного сырья в год в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)".
67. Управление проектом ГЧП – определение, формулирование, изменение условий проекта, планирование проекта, техническое выполнение проекта (за исключением планирования и контроля), контроль над выполнением проекта.
68. Технико-экономическое обоснование проекта ГЧП (ТЭО Проекта ГЧП) – документ, содержащий сведения об основных технических, технологических и иных решениях, а также результаты изучения осуществимости и эффективности бюджетного инвестиционного проекта, проводимого на основе экономического анализа выгод и затрат с определением основных технико-экономических параметров.
69. Объект ГЧП – мусороперерабатывающий завод с земельным участком под полигон для сортировки, переработки и утилизации ___ тонн __________ (указать необходимое) отходов в год с извлечением ___ тонн вторичного сырья в год в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), строительство и эксплуатация которого осуществляется в рамках реализации Проекта ГЧП.

70. МЖӘ объектісінің құны – бекітілген тұжырымдамаға және Жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес МЖӘ объектісінің болжамды құны.
71. МЖӘ объектісін иелену және пайдалану құқығы – МЖӘ объектісіне нақты иелік етуді және МЖӘ объектісін пайдалану барысында пайдалар алуға заңдық тұрғыдан қамтамасыз етілген мүмкіндік. Пайда Үлгілік шартқа және заңнамаға қайшы келмейтін кіріс түрінде немесе өзге де нысандарда болуы мүмкін.
72. МЖӘ объектісін пайдалану – Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін Үлгілік шартта айқындалған тәртіппен және шарттарда МЖӘ объектісінің тағайындауына сәйкес, оның ішінде Қызметтер көрсету мақсатында пайдалануы.
73. Объектіні пайдалануға қабылдау актісі (бұдан әрі – қабылдау актісі) – объект құрылысының бекітілген жобаға және мемлекеттік (мемлекетаралық) нормативтерге сәйкес аяқталғанын және объектінің пайдалануға толық әзірлігін растайтын құжат.
74. Пайдалану кепілдігі – Үлгілік шарттың 192-тармағының талаптарына сәйкес, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске МЖӘ объектісін пайдалану басталған сәттен бастап ұсынатын кепілдік.
75. Полигон – құрылыстың халықаралық стандарттарын сақтаумен салынған, қоқыс газы мен сарқынды суларды оқшаулау, залалсыздандру және жинау жүйелерімен арнайы құрылыс.
76. Полигонды рекультивациялау құны – полигонды жабу күніне халықаралық стандарттарды сақтаумен полигонды рекультивациялаудың болжамды құны.
77. Радиоактивтi қалдықтар - мөлшерi мен жинақталуы Қазақстан Республикасының атом энергиясын пайдалану саласындағы заңнамасында белгiленген радиоактивтi заттар үшiн регламенттелген мәндерден асатын радиоактивтi заттарды қамтитын қалдықтар.
78. Рұқсат – Уәкілетті органның рұқсат беруші органдары лицензиялау немесе рұқсат беру рәсімдері арқылы жүзеге асыратын қызметті немесе әрекеттерді (операцияларды) жүзеге асыруға жеке немесе заңды тұлғаның құқықтарын растау. Үлгілік шарт шеңберінде Жекеше әріптестің Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерінің кез келгенін орындау үшін қажетті барлық рұқсаттар, келісулер, мақұлдаулар, актілер, лицензиялар мен бекітулер Рұқсаттар деп түсінілуі мүмкін.
79. Сарқынды сулар - өндірістік немесе тұрмыстық мұқтаждықтарға пайдаланылған және бұл ретте олардың бастапқы құрамын немесе физикалық қасиеттерін өзгерткен қосымша қоспа (кір) қосылған сулар. Атмосфералық жауын-шашын түскен сәтте елді мекендер мен өнеркәсіптік кәсіпорындардың аумағынан, көшелерге су себу кезінде немесе одан кейін ағатын сулар, пайдалы қазбаларды өндіру кезінде пайда болған сулар да сарқынды сулар болып есептеледі.

70. Стоимость Объекта ГЧП – предполагаемая стоимость Объекта ГЧП согласно утвержденной концепции, предусмотренная в проектно-сметной документации.
71. Право владения, пользования и распоряжения Объектом ГЧП – юридически обеспеченная возможность осуществлять фактическое обладание Объектом ГЧП и получать выгоды в ходе эксплуатации Объекта ГЧП. Выгода может выступать в виде дохода и в иных формах, не противоречащих Типовому договору и законодательству.
72. Эксплуатация Объекта ГЧП – использование Объекта ГЧП Частным партнером в соответствии с назначением Объекта ГЧП, в том числе в целях оказания Услуг, в порядке и на условиях, определенных Типовым договором.
73. Акт приемки объекта в эксплуатацию (далее – акт приемки) – документ, подтверждающий завершение строительства объекта в соответствии с утвержденным проектом и государственными (межгосударственными) нормативами и полную готовность объекта к эксплуатации.
74. Эксплуатационная гарантия – гарантия, предоставляемая Частным партнером Государственному партнеру с момента начала эксплуатации Объекта ГЧП, в соответствии с требованиями пункта 192 Типового договора.
75. Полигон – специальное сооружение с изоляцией, обезвреживанием и системами сбора свалочного газа и сточных вод, созданное с соблюдением международных стандартов строительства.
76. Стоимость рекультивации полигона – предполагаемая стоимость рекультивации полигона с соблюдением международных стандартов на дату закрытия полигона.
77. Радиоактивные отходы – отходы, содержащие радиоактивные вещества в количестве и концентрации, которые превышают регламентированные для радиоактивных веществ значения, установленные законодательством в области использования атомной энергии.
78. Разрешение – подтверждение права физического или юридического лица на осуществление деятельности или действий (операций), осуществляемое разрешительными органами посредством лицензирования или разрешительной процедуры. В рамках Типового договора под Разрешениями могут пониматься все разрешения, согласия, одобрения, акты, лицензии и утвержденные НПА, необходимые для выполнения любого из обязательств Частного партнера по Типовому договору.
79. Сточные воды – воды, использованные на производственные или бытовые нужды и получившие при этом дополнительные примеси (загрязнения), изменившие их первоначальный состав или физические свойства. Воды, стекающие с территории населенных мест и промышленных предприятий в момент выпадения атмосферных осадков, поливки улиц или после этого, воды, образуемые при добыче полезных ископаемых, также считаются сточными.

80. Сұйық қалдықтар – сарқынды сулардан басқа сұйық түрдегі кез келген қалдықтар;
81. Субмердігерлер – бас мердігердің тапсырысы бойынша қандай да бір жұмыстарды орындайтын компаниялар.
82. Табиғат пайдаланушы - табиғи ресурстарды пайдалануды және (немесе) қоршаған ортаға эмиссияларды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға.
83. Тауарлардағы жергілікті қамту – Қазақстан Республикасының аумағында шығарылатын, пайдаланылатын жергілікті материалдар құнының пайыздық құрамы.
84. Тәуекелдер – пайда болған жағдайда оң немесе теріс әсері болатын, ақша түріндегі сатып алуларға немесе шығындарға алып келетін оқиға немесе шарт.
85. Техникалық қадағалау – Үлгілік шартқа, Жобалау-сметалық құжаттамаға және заңнамаға сәйкес, Жекеше әріптестің құрылыс жұмыстарын орындауы бойынша бақылауды жүзеге асыратын тұлға.
86. Тіркеу күні – бюджеттік заңнамаға сәйкес Үлгілік шартты тіркеу күні.
87. Төлем мөлшері – Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптестен Қоршаған ортаны қорғау саласындағы (полигоны бар қоқыс өңдейтін зауыт) МЖӘ Үлгілік шартына 9-қосымшаның ережелеріне сәйкес алатын айыппұл санкциялары.
88. Тұтыну қалдықтары - өнімдерді, бұйымдарды және өзге де заттарды тұтыну немесе пайдалану процесінде түзілген қалдықтар, сондай-ақ өзінің бастапқы тұтыну қасиеттерін толық немесе ішінара жоғалтқан тауарлар (өнім).
89. Тұрмыстық қатты қалдықтар - қатты нысандағы коммуналдық қалдықтар.
90. Өнім – МЖӘ объектісін пайдалану үдерісінде алынған __________ (өндірілетін өнімнің атауы);
91. Өндіріс қалдықтары - шикізаттың, материалдардың, өзге де бұйымдар мен өнімдердің өндіріс процесінде түзілген және бастапқы тұтыну қасиетін толық немесе ішінара жоғалтқан қалдықтары.
92. Уәкілетті органдар – рұқсат етуші немесе хабарлаушы тәртіп енгізілген немесе енгізу жоспарланып отырған нақты саладағы қызметті реттеуге жауапты мемлекеттік органдар. Үлгілік шарт шеңберінде мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, сондай-ақ жергілікті немесе мемлекеттік билік болып табылатын немесе оның құрылымына кіретін және МЖӘ объектісі үшін коммуналдық қызметтердің жеткізушілерін және кез келген Рұқсатты беруге жауапты болып табылатын немесе жауапты болатын кез келген органдар мен тұлғаларды қоса алғанда, заңды тұлғалар Уәкілетті органдар болуы мүмкін.
93. Үлгілік шарттың қолданылу мерзімі – Тіркеу күнінен басталатын және Шарт Бұзылған күні аяқталатын кезең.

80. Жидкие отходы – любые отходы в жидкой форме, за исключением сточных вод.
81. Субподрядчики – компании, выполняющие те или иные работы по заказу Генерального подрядчика.
82. Природопользователь – физическое или юридическое лицо, осуществляющее пользование природными ресурсами и (или) эмиссии в окружающую среду.
83. Местное содержание в товарах – процентное содержание стоимости используемых местных материалов, производимых на территории Республики Казахстан.
84. Риски – событие или условие, которое в случае возникновения имеет позитивное или негативное воздействие, приводит к приобретениям или потерям в денежном выражении.
85. Технический надзор – лицо, осуществляющее контроль по выполнению Частным партнером Строительных работ в соответствии с Типовым договором, проектно-сметной документацией и законодательством.
86. Дата регистрации – дата регистрации Типового договора в соответствии с бюджетным законодательством.
87. Размер оплаты – штрафные санкции, взимаемые Государственным партнером с Частного партнера в соответствии с положениями приложения 9 к Типовому договору ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном).
88. Отходы потребления – остатки продуктов, изделий и иных веществ, образовавшихся в процессе их потребления или эксплуатации, а также товары (продукция), утратившие полностью или частично исходные потребительские свойства.
89. Твердые бытовые отходы – коммунальные отходы в твердой форме.
90. Продукция – __________ (указать наименование производимой продукции), полученные в процессе эксплуатации Объекта ГЧП.
91. Отходы производства – остатки сырья, материалов, иных изделий и продуктов, образовавшиеся в процессе производства и утратившие полностью или частично исходные потребительские свойства.
92. Уполномоченные органы – государственные органы, ответственные за регулирование деятельности в конкретной сфере, в которой введен или планируется к введению разрешительный или уведомительный порядок. В рамках Типового договора Уполномоченными органами могут быть государственные органы, государственные учреждения, а также юридические лица, которые являются или входят в структуру местной или государственной власти и имеют властные полномочия в отношении Проекта ГЧП, включая поставщиков коммунальных услуг для Объекта ГЧП, и любые другие органы или лица, которые являются или будут ответственными за выдачу любого Разрешения.
93. Срок действия Типового договора – период, начинающийся с Даты регистрации и истекающий в Дату расторжения Типового договора.

94. Үлгілік шарттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн – Тіркеу күнінен бастап ___ жыл.
95. Экологиялық рұқсат - жеке және заңды тұлғалардың қоршаған ортаға эмиссияларды жүзеге асыру құқығын куәландыратын құжат.
96. Эмиссиялар нормативтерi - қоршаған орта сапасы нормативтерiнiң сақталуын қамтамасыз етуге жол берiлетiн эмиссиялар көрсеткiштерi.
2. Қолданылатын құқық
97. Үлгілік шарттың негізінде қол қойылған Үлгілік шарт және басқа да мәмілелер үшін Қазақстан Республикасының құқығы қолданылады.
98. Үлгілік шарт бойынша құқықты беруге бағытталған мәмілелер бойынша құқықтар мен міндеттерге Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген құқық қолданылады.
99. Жекеше әріптес Қазақстан Республикасы қоршаған ортаны қорғау саласында қабылдаған, Базель, Роттердам және Стокгольм конвенцияларымен көзделген халықаралық міндеттемелерді орындау міндеттемесін өзіне алады.
100. Егер Заңнаманың нормалары Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық Үлгілік шарттарға қайшы келмесе және Қазақстан Республикасының қоршаған ортасын қорғауға бағытталса, аталған нормалар қолданылады.
3. Үлгілік шарттың нысанасы және МЖӘ объектісі
101. Тараптардың _________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) _____ тонна екінші ретті шикізат алу мақсатында жылына _________ (қажетін көрсету) қалдықтарды сұрыптау, өңдеу және кәдеге жарату үшін МЖӘ объектісін салуға және пайдалануға бағытталған қызметін жүзеге асыру кезіндегі қарым-қатынастарын реттеу Үлгілік шарттың нысанасы болып табылады.
102. Жекеше әріптес одан әрі Үлгілік шартқа сәйкес МЖӘ объектісін пайдаланады.
103. МЖӘ объектісінің сипаттамасы, қуаты, құрылымы және техникалық көрсеткіштері Үлгілік шартқа 1-қосымшада көрсетілген.
104. Мемлекеттік әріптес Шарт жасасқан кезде, Үлгілік шартқа сәйкес меншік құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың негізінде пайдалану құқығы Жекеше әріптеске берілетін, МЖӘ объектісін салу көзделетін жер учаскесінің меншік иесі болып табылатынына кепілдік береді (меншік құқығын куәландыратын құжаттардың көшірмелері және/немесе түпнұсқалары қоса беріледі).
105. Мемлекеттік әріптес мүддесін қорғайтын уәкілетті мемлекеттік органдар туралы мәліметтер:
"__________" мемлекеттік мекемесі
Заңды мекен-жайы: __________
Телефон _________
Пошталық мекен-жайы _________
106. МЖӘ жобасын жүзеге асыру кестесі Үлгілік шартқа 2-қосымшада көрсетілген.

94. Дата истечения срока действия Типового договора – ___ год с Даты регистрации.
95. Экологическое разрешение – документ, удостоверяющий право физических и юридических лиц на осуществление эмиссий в окружающую среду.
96. Нормативы эмиссий – показатели допустимых эмиссий, при которых обеспечивается соблюдение нормативов качества окружающей среды.
2. Применимое право
97. Для Типового договора и других сделок, подписанных на основе этого Типового договора, применяется право Республики Казахстан.
98. К правам и обязанностям по сделкам, направленным на передачу права по Типовому договору, применяется право, предусмотренное законодательством.
99. Частный партнер принимает на себя обязательство соблюдать принятые Республикой Казахстан международные обязательства в области охраны окружающей среды, предусмотренные Базельской, Роттердамской и Стокгольмской конвенциями.
100 Нормы законодательства применяются, если они не противоречат международным договорам, участником которых является Республика Казахстан и направлены на улучшение окружающей среды Республики Казахстан.
3. Предмет Типового договора и Объект ГЧП
101. Предметом Типового договора является урегулирование отношений Сторон при осуществлении Сторонами деятельности, направленной на строительство и эксплуатацию Объекта ГЧП для сортировки, переработки и утилизации __________ (указать необходимое) отходов в год с целью извлечения ___ тонн вторичного сырья в год в _________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта).
102. Частный партнер строит и в дальнейшем эксплуатирует Объект ГЧП в соответствии с Типовым договором.
103. Описание Объекта ГЧП, мощность, структура и технические показатели, указаны в приложении 1 к Типовому договору ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном).
104 Государственный партнер гарантирует, что на момент заключения Типового договора на основании документов о государственной регистрации прав собственности он является собственником земельного участка, на котором предполагается строительство Объекта ГЧП, права владения и пользования которым передаются Частному партнеру в соответствии с Типовым договором (копии и/или оригиналы документов, удостоверяющих право собственности, прилагаются).
105. Сведения об уполномоченных государственных органах, представляющих интересы Государственного партнера:
Государственное учреждение "__________"
Юридический адрес: __________
Телефон _________
Почтовый адрес _________
106. График осуществления проекта ГЧП указан в приложении 2 к Типовому договору ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном).

120. Мемлекеттік әріптес тарапынан МЖӘ объектісінің құрылысы үшін Жер учаскесін беру кідірген жағдайда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске міндеттемелердің орындалмағаны туралы хабарлама жолдайды.
121. Мемлекеттік әріптес міндеттемелердің орындалмауы туралы хабарлама алған күннен бастап күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн ішінде (немесе міндеттемелердің орындалмауы туралы хабарламада көрсетілуі немесе Тараптармен өзгеше түрде келісілуі мүмкін неғұрлым ұзақ мерзім аяқталғаннан кейін) Жер учаскесін берудің кідіру мән-жайын түзетуге міндетті.
122. Жекеше әріптеске Үлгілік шартты орындау мақсатында Жер учаскесіне уақытша өтеусіз пайдалану құқығын беру Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінде белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
123. Жер учаскесін уақытша өтеусіз пайдалану құқығы заңнамада белгіленген тәртіппен оны мемлекеттік тіркеген сәттен бастап күшіне енеді.
124. МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін қажетті Жер учаскесінің сипаттамасы, оның ішінде жер учаскесінің кадастрлық нөмірі, құны, орналасқан орны, ауданы, шекараларының сипаттамасы, географиялық координаталары (ені мен бойлығы), мемлекеттік жер кадастрынан үзінді жазба Үлгілік шартқа 5-қосымшада келтірілген.
125. Жекеше әріптестің Жер учаскесіне өз құқықтарын басқа тұлғаларға беруге және Жер учаскесін қосалқы жалдауға беруге құқығы жоқ.
126. Үлгілік шартты тоқтату Жер учаскесін уақытша өтеусіз пайдалану құқығын тоқтату үшін негіз болып табылады.
127. Жер учаскесін уақытша өтеусіз пайдалану құқығына қатысты мәмілелер жасауға жол берілмейді.
128. Жекеше Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі біткеннен кейін Заңнамада белгіленген тәртіппен Жер учаскесін сатып алу үшін тиісті жергілікті атқарушы органға өтініш білдіреді.
8. МЖӘ жобасының инвестициялары
129. МЖӘ жобасын қаржыландыру көздері, құрылымы мен кестесі Үлгілік шартқа 6-қосымшада көрсетілген.
130. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін пайдалануға байланысты қызмет бойынша есеп айырысулар үшін жеке банктік есепшот ашады.
131. Бухгалтерлік есеп жүргізу және қаржылық есептілікті жасау үшін бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнаманың талаптарына, халықаралық немесе ұлттық стандарттарға және бухгалтерлік есеп шоттарының Үлгілік жоспарына сәйкес, олардың қажеттіліктері мен қызмет ерекшеліктерін негізге ала отырып, Жекеше әріптес есепке алу саясатын қабылдауға міндетті.

120. В случае задержки предоставления со стороны Государственного партнера Земельного участка для строительства Объекта ГЧП, Частный партнер направляет Государственному партнеру уведомление о невыполнении обязательств.
121. Государственный партнер обязан исправить обстоятельство задержки предоставления Земельного участка в течение ___ (указать прописью) календарных дней (или по истечении более длительного срока, который может быть указан в уведомлении о невыполнении обязательств или согласован Сторонами иным образом), начиная с даты получения уведомления о невыполнении обязательств.
122. Предоставление Частному партнеру права на Земельный участок на временное безвозмездное пользование в целях исполнения Типового договора осуществляется в порядке, установленном Земельным кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
123. Право временного безвозмездного пользования Земельным участком вступает в силу с момента его государственной регистрации в установленном законодательством порядке.
124. Форма описания Земельного участка необходимого для создания и эксплуатации Объекта ГЧП, в том числе его кадастровый номер, стоимость, местоположение, площадь, описание границ, выписка из государственного земельного кадастра, приведена в приложении 5 к Типовому договору.
125. Частный партнер не вправе передавать свои права на Земельный участок другим лицам и сдавать Земельный участок в субаренду.
126. Прекращение Типового договора является основанием для прекращения права временного безвозмездного пользования Земельным участком.
127. Не допускается совершение сделок в отношении права временного безвозмездного пользования Земельным участком.
128. По истечению срока Типового договора Частный партнер подает заявление в установленном законодательством порядке в соответствующий местный исполнительный орган для выкупа Земельного участка.
8. Инвестиции проекта ГЧП
129. Источники, структура и график финансирования Проекта ГЧП указаны в приложении 6 к Типовому договору ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном).
130. Для расчетов по деятельности, связанной с эксплуатацией Объекта ГЧП, Частный партнер открывает отдельный банковский счет.
131. Для ведения бухгалтерского учета и составления финансовой отчетности в соответствии с требованиями законодательства о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, международными или национальными стандартами и типовым планом счетов бухгалтерского учета, исходя из их потребностей и особенностей деятельности, Частный партнер обязан принять учетную политику.

168. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптестің кез келген ұсынымдарын есепке алады және кез келген археологиялық зерттеулерге немесе учаскедегі зерттеулерге қатысты заңнаманың ережелерін сақтайды.
169. Егер тиісті Уәкілетті органның зерттеу нәтижесі Құрылыс жұмыстарының тоқтатылуын ұзарту қажеттігін көрсеткен жағдайда, онда осындай ұзарту жүзеге асырылады және Үлгілік шарт тиісті кезеңге ұзартылады.
170. Жекеше әріптес Археологиялық олжаларға байланысты кідіртуді мүмкіндігінше қысқартуға міндетті. Осы мақсат үшін ол құзыретті органдармен неғұрлым қолайлы шешімдерді анықтау бойынша, сондай-ақ Мемлекеттік әріптес бекітетін олжаларды алу жоспарын жасау және оны жаңа мерзімдерге сәйкес келтіру үшін МЖӘ жобасын жүзеге асыру кестесін өзгерту бойынша Мемлекеттік әріптес ынтымақтастық жасауға міндеттенеді.
171. Жер учаскесінде табылған Археологиялық олжалар заңнамаға сәйкес мемлекеттің меншігіне беріледі.
13. Қауіпті қалдықтарды кәдеге жарату
172. Қауіпті қалдықтар табылған жағдайда, Жекеше әріптес:
күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн ішінде Мемлекеттік әріптесті және тиісті Уәкілетті органды осындайлардың табылғаны туралы хабардар етуге;
Қауіпті қалдықтардың теріс салдарын жою мақсатында, заңнаманың талаптарына сәйкес, тиісті түрде және меншікті қаражаттар есебінен Қауіпті қалдықтарды жоюмен, зарарсыздандырумен, кәдеге жаратумен байланысты барлық қажетті іс-шараларды жүргізуге және аяқтауға міндеттенеді.
173. Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптестен Қауіпті қалдықтарды көмулердің табылғаны туралы хабарламаны алғаннан кейін күнтізбелік ____ (жазбаша түрде көрсету) күн ішінде құрылысты тоқтата тұру туралы шешім қабылдайды және қабылданған шешім туралы Жекеше әріптесті және тиісті Уәкілетті органды хабардар етеді.
174. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптестің кез келген ұсынымдарын есепке алады және Жер учаскесіндегі Қауіпті қалдықтарды басқаруға қатысты заңнаманың ережелерін сақтайды.
175. Жекеше әріптес Қауіпті қалдықтарды тапқан жағдайда Мемлекеттік әріптестің шешімі негізінде Қауіпті қалдықтарды зарарсыздандыру және жою үшін Құрылыс жұмыстары күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күннен аспайтын мерзімге тоқтатылады.
176. Егер тиісті Уәкілетті органның зерттеу нәтижесі Құрылыс жұмыстарының тоқтатылуын ұзарту қажеттігін көрсеткен жағдайда, онда Үлгілік шартты тиісті кезеңге ұзарту жүзеге асырылады.
14. МЖӘ объектісіне меншік құқықтары және оларды беру тәртібі
177. МЖӘ объектісі мемлекеттік меншікке берілмейді.

168. Частный партнер учитывает любые рекомендации Государственного партнера и соблюдает положения законодательства в отношении любых археологических исследований или исследований на участке.
169. В случае если результат исследования соответствующего Уполномоченного органа показал необходимость продления приостановки Строительных работ, то Типовой договор продлевается на соответствующий период.
170. Частный партнер обязан сократить насколько возможно задержку, связанную с Археологическими находками. Для данной цели, он обязуется сотрудничать с компетентными органами, Государственным партнером по выявлению наиболее приемлемых решений, а также по составлению плана извлечения находок, который утверждается Государственным партнером и по изменению графика осуществления Проекта ГЧП для приведения его в соответствие с новыми сроками.
171. Археологические находки, которые найдены на Земельном участке, передаются в собственность государства в соответствии с законодательством.
13. Утилизация опасных отходов
172. В случае обнаружения опасных отходов Частный партнер обязуется:
в течение ___ (указать прописью) календарных дней уведомить Государственного партнера и соответствующего Уполномоченного органа об обнаружении таковых;
провести и завершить все необходимые мероприятия, связанные с обезвреживанием и удалением опасных отходов, надлежащим образом и за счет собственных средств согласно требованиям законодательства в целях устранения неблагоприятных последствий опасных отходов.
173. Государственный партнер в течение ___ (указать прописью) календарных дней после получения уведомления об обнаружении опасных отходов от Частного партнера принимает решение о приостановке строительства и извещает о принятом решении Частного партнера и соответствующий Уполномоченный орган.
174. Частный партнер учитывает любые рекомендации Государственного партнера и соблюдает положения законодательства в отношении управления опасными отходами на Земельном участке.
175. При обнаружении Частным партнером опасных отходов на объекте ГЧП на основании решения Государственного партнера приостанавливаются Строительные работы для обезвреживания и удаления опасных отходов на срок не более ___ (указать прописью) календарных дней.
176. В случае если результат исследования соответствующего Уполномоченного органа показал необходимость продления приостановки Строительных работ, то Типовой договор на соответствующий период.
14. Права собственности на Объект ГЧП и порядок их передачи
177. Объект ГЧП не передается в государственную собственность.

184. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін басқарудың ауысуын, Қызметтерді тұтынушылар үшін қауіпсіздікті қамтамасыз ету және артық кідірістер мен қолайсыздықтарды болдырмауды қамтамасыз ету мақсатында қамтамасыз ету үшін Мемлекеттік әріптеспен толық көлемде қызмет істеуге міндетті.
185. МЖӘ объектісі пайдалануға берілгенге дейін Шарт мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске беретін МЖӘ объектісіне үшінші тұлғалар құқықтарының ауыртпалығы салынбауға тиіс. Үлгілік шарттың қолданылу мерзімі аяқталған, сондай-ақ МЖӘ объектісі пайдалануға берілген күннен кейін шарт мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске беретін МЖӘ объектісі Үлгілік шартқа
9-қосымшада көрсетілген күйінде болуға, оның бейініне сәйкес ары қарай пайдалануға жарамды болуға тиіс және оған үшінші тұлғалар құқықтары мен міндеттемелерінің ауыртпалығы салынбауға тиіс.
186. Жекеше әріптес тапсыру күнінен бастап МЖӘ объектісін иелену және пайдалану құқығын жоғалтады.
15. МЖӘ объектісін пайдалану
187. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін Жоспарлы аяқтау күнінен Үлгілік шарттың қолданылу мерзімінің бітуіне дейін пайда алу мүмкіндігімен, және жылына _____ тонна екінші ретті шикізатты алумен жылына _____ тонна (қажетін көрсету) _________ қалдықтарды сұрыптау, өңдеу және кәдеге жарату үшін пайдаланады.
188. МЖӘ объектісін пайдалану мерзімі - ___ (жазбаша түрде көрсету) жыл.
189. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін пайдалану кезінде дербес және өз есебінен:
1) мүліктің техникалық құрамын және сақталуын қамтамасыз етеді;
2) мүліктің ағымдағы жөндеуін жүзеге асырады;
3) мүлікті пайдаланумен байланысты барлық төлемдерді жүргізеді;
4) өртке қарсы, санитариялық және заңнамада белгіленген өзге де нормалардың сақталуын бақылауды жүзеге асырады.
190. Жекеше әріптес әрбір МЖӘ объектісі бойынша дербес есеп жүргізеді.
191. Жекеше әріптес МЖӘ объектісін иеліктен шығаруға, оның мүлкін кепілге беруге, мақсатты тағайындалуын өзгертуге, Мемлекеттік әріптестің келісімінсіз қабырғаларды бұзуды немесе тұрғызуды, ғимараттың жоспарлануын өзгертуді қоса алғанда, мүлікке қандай да бір өзгерістер (ағымдағы және күрделі жөндеуден басқа) енгізуге құқығы жоқ.
192. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігін ұсынады, ол мынадай өлшемшарттарға сәйкес келуге тиіс:
1) кепілдік Құрылыс кепілдігі аяқталған күннен бастап, қабылдау актісіне сәйкес, МЖӘ объектісінің құнынан ___% мөлшерінде беріледі;
2) кепілдік Үлгілік шарттың қолданылу мерзімі өткен күннен бастап кері қайтарып алынады;
3) кепілдік Мемлекеттік әріптеске, Жекеше әріптес Үлгілік шартқа 10-қосымшада көрсетілген, көрсетілетін қызметтер сапасының индикаторларын және толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзған жағдайда, аталған Пайдалану кепілдігі бойынша талаптар қоюға мүмкіндік береді;

184. Частный партнер обязан в полной мере сотрудничать с Государственным партнером для обеспечения перехода управления Объектом ГЧП с тем, чтобы обеспечить безопасность и избежать излишней задержки или неудобства для потребителей услуг.
185. В случае досрочного расторжения Типового договора до введения Объекта ГЧП в эксплуатацию передаваемый Частным партнером Государственному партнеру Объект ГЧП не должен быть обременен правами третьих лиц. В случае досрочного расторжения Типового договора, а также после дня введения Объекта ГЧП в эксплуатацию передаваемый Частным партнером Государственному партнеру Объект ГЧП должен находиться в состоянии указанном в Приложении 9 к Типовому договору ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном), быть пригодным для дальнейшей эксплуатации по профилю и не должен быть обременен правами и обязательствами третьих лиц.
186. Начиная с даты передачи, Частный партнер утрачивает право владения и пользования Объектом ГЧП.
15. Эксплуатация объекта ГЧП
187. Частный партнер эксплуатирует Объект ГЧП для сортировки, переработки и утилизации ___ тонн __________ (указать необходимое) отходов в год с извлечением ___ тонн вторичного сырья в год, с возможностью получения дохода с Даты планового завершения и до Даты истечения срока действия Типового договора.
188. Срок эксплуатации Объекта ГЧП ___ (указать прописью) лет.
189. Частный партнер при эксплуатации Объекта ГЧП самостоятельно и за свой счет:
1) обеспечивает техническое содержание и сохранность имущества;
2) осуществляет текущий ремонт имущества;
3) производит все платежи, связанные с эксплуатацией имущества;
4) осуществляет контроль за соблюдением противопожарных, санитарных и иных норм, установленных действующим законодательством.
190. Частный партнер по каждому Объекту ГЧП ведет самостоятельный финансовый учет.
191. Частный партнер не вправе отчуждать, передавать в залог, изменять целевое назначение Объекта ГЧП, без согласия Государственного партнера вносить какие-либо изменения в имущество (кроме текущего и капитального ремонта), включая снос или возведение стен, изменение планировки здания.
192. Частный партнер предоставляет Государственному партнеру Эксплуатационную гарантию, которая должна соответствовать следующим критериям:
1) гарантия выдается в размере ___% от стоимости Объекта ГЧП согласно акту приемки с Даты завершения Строительной гарантии;
2) гарантия отзывается с Даты истечения срока действия Типового договора;
3) гарантия позволяет Государственному партнеру выдвигать требования по данной Эксплуатационной гарантии в случае нарушения Частным партнером индикаторов качества предоставляемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности, указанных в приложении 10 к Типовому договору ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном);

4) кепілдік инфляцияның жылдық ___% мөлшерлемесіне индекстеледі;
5) кепілдік жыл сайынғы индекстеуді есепке ала отырып, әр ___ (жазбаша түрде көрсету) жыл сайын және Үлгілік шарттың қолданылу мерзімі өткен күнге дейін беріледі;
6) кепілдік Үлгілік шартқа 11-қосымшада көрсетілген нысан бойынша ресімделеді;
7) Пайдалану кепілдігінен айыппұлдар ұсталған жағдайда, Жекеше әріптес Пайдалану кепілдігінің сомасын күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күннің ішінде тиісті сомаға толтырады.
193. Көрсетілетін қызметтер сапасының индикаторларын және МЖӘ объектісін (полигоны бар қоқыс өңдейтін зауыт) толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзғаны үшін Төлем мөлшерлері Үлгілік шартқа 10-қосымшаның ережелеріне сәйкес айқындалады.
194. Жекеше әріптес Үлгілік шартқа және заңнамаға сәйкес, МЖӘ объектісінің толық пайдалану дайындығына және тәулігіне 24 сағат ішінде, жылдың әрбір күніне жауапты болады.
195. Жекеше әріптестің кінәсінен, Жекеше әріптес Қызметтерді көрсету күнінен бастап Үлгілік шарттың айрықша талаптарын бұзған жағдайда:
1) Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады:
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (пайдаланудың рұқсат етілген ең аз мерзімін көрсету) жылы өткенге дейін бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді;
2) Мемлекеттік әріптес осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген жағдайларда, Бұзу күнінен бастап күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күннің ішінде Жекеше әріптеске МЖӘ объектісін салу бойынша Жекеше әріптес жұмсаған және Жекеше әріптес алған сақтандыру төлемдерін және полигонды рекультивациялауға жалпы соманы шегергендегі орындалған жұмыстар актісімен расталған күрделі шығындар сомасынан ___% мөлшерде өтемақы төлеуге міндеттенеді.
196. Мемлекеттік әріптестің кінәсінен Жекеше әріптес Қызметтерді көрсету күнінен бастап Үлгілік шарттың айрықша талаптарын бұзған жағдайда:
Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады:
шарт осы тармаққа сәйкес бұзылған жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Пайдалану кепілдігін қайтарады;
шарт осы тармаққа сәйкес бұзылған жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күнінен бастап күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күннің ішінде, Жекеше әріптес алған сақтандыру төлемдерін және полигонды рекультивациялауға жалпы соманы шегергендегі, пайда NPV _________ теңгеге тең болған кезде ____ %-ға тең болатын, Жекеше әріптес салған капиталдың ішкі мөлшерлемесін қамтамасыз ететін пайда сомасын қоса алғанда, Жекеше әріптес МЖӘ объектісін салу бойынша жұмсаған және орындалған жұмыстар актілерімен расталған күрделі шығындардан 100%-ға тең сомада өтемақы төлеуге міндеттенеді.

4) гарантия индексируется на годовую ставку инфляции __%;
5) гарантия предоставляется каждые ___ (указать прописью) лет с учетом ежегодной индексации и до Даты истечения срока действия Типового договора;
6) гарантия оформляется по форме, указанной в приложении 11 к Типовому договору ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном);
7) в случае удержания штрафов с Эксплуатационной гарантии сумма Эксплуатационной гарантии пополняется на соответствующую сумму Частным партнером в течение ___ (указать прописью) календарных дней;
193. Размер оплаты за нарушения индикаторов качества оказываемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности Объекта ГЧП (мусороперерабатывающий завод с полигоном) определяется в соответствии с положениями приложения 9 к Типовому договору ГЧП в сфере охраны окружающей среды (мусороперерабатывающий завод с полигоном).
194. Частный партнер несет ответственность за полную эксплуатационную готовность Объекта ГЧП в соответствии с Типовым договором и законодательством и в течение 24 часов в сутки, каждый день в году.
195. В случае нарушения Частным партнером Существенных условий Типового договора с Даты оказания Услуг по вине Частного партнера:
1) Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения;
В случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом до истечения ___ (указать минимальный допустимый срок эксплуатации) лет эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма по Эксплуатационной гарантии;
2) Государственный партнер в случаях, указанных в подпункте 1) настоящего пункта обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в сумме ___% от суммы капитальных затрат, произведенных Частным партнером по строительству Объекта ГЧП и подтвержденных актами выполненных работ за вычетом страховых выплат, полученных Частным партнером и общей суммы на рекультивацию полигона.
196. В случае нарушения Частным партнером существенных условий Типового договора с Даты начала оказания Услуг по вине Государственного партнера:
Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения:
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Эксплуатационную гарантию;
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в сумме равной 100% от суммы капитальных затрат, произведенных Частным партнером по строительству Объекта ГЧП и подтвержденных актами выполненных работ, включая сумму прибыли, которая обеспечивает внутреннюю ставку вложенного капитала Частным партнером, равную ____ % при NPV (чистая приведенная стоимость) прибыли равной _________ тенге; за вычетом страховых выплат, полученных Частным партнером и общей суммы на рекультивацию полигона.

197. Егер қандай да бір талап еңсерілмейтін күш (форс-мажор) жағдаяттарымен байланысты орындалмаса:
кез келген Тарап Бұзу күніне дейін күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн бұрын басқа Тарапқа хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұза алады;
шарт осы тармаққа сәйкес бұзылған жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Пайдалану кепілдігін қайтарады.
198. Шарт Жекеше әріптес Пайдалану кепілдігін ұсынбаған жағдайда және Пайдалану кепілдігінің Үлгілік шарттың 192-тармағында көрсетілген өлшемшарттарға және Үлгілік шартқа 11-қосымшаның ережелеріне сәйкес келмеген жағдайда бұзылады.
199. Жекеше әріптес заңнамаға сәйкес МЖӘ объектісінің қауіпсіздігін және пайдалану сапасын қамтамасыз етуге міндетті.
16. МЖӘ объектісін жөндеу және жаңғырту
200. Жекеше әріптес МЖӘ объектісі пайдалануға берілген сәттен бастап әр ___ (кезеңділігін көрсету) жыл сайын Үлгілік шарттың қолданылу мерзімі өткенге дейін ағымдағы жөндеу жүргізуге міндеттенеді.
201. Жекеше әріптес МЖӘ жобасын іске асырудың соңғы жылында МЖӘ объектісін күрделі жөндеуді, оның ішінде жабдықты толықтай ауыстыру арқылы жүргізуге міндеттенеді.
17. Салық салу
202. Жекеше әріптес Үлгілік шарт бойынша қызмет шеңберінде МЖӘ жобасы бойынша салық заңнамасымен реттелетін салықтық міндеттемелерді атқарады.
203. Үлгілік шарт шеңберінде жүзеге асырылатын қызмет бойынша бюджетке төленетін салықтар мен басқа да міндетті төлемдер бойынша салықтық міндеттемелерді есептеу, оларды төлеу бойынша міндеттемелердің туындаған сәтіне, қолданыстағы Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес жүргізіледі.
204. Үлгілік шарт шеңберінде жүзеге асырылатын қызмет бойынша салықтық міндеттемелерді орындау Жекеше әріптесті Шарт аясынан тыс қызметті жүзеге асыру бойынша салықтық міндеттеменің туындаған күніне қолданыстағы салық заңнамасына сәйкес салықтық міндеттемені орындаудан босатпайды.
18. Шығындарды өтеу және кірістер алу көздері
205. Мыналар:
- полигонда __________ (қажетін көрсету) қалдықтарды орналастыруға алым;
- екінші ретті шикізатты, екінші ретті шикізттардан алынатын өнімдерді сатып өткізуден түсетін кіріс;
- тастауларға пайдаланылмаған рұқсат етілген квоталарды сатып өткізуден;
- Заңнамамен тыйым салынбаған өзге де көздер Жекеше әріптестің шығындарды өтеу және кірістер алу көздері болып табылады.
206. МЖӘ объектісінің құны әзірленген Жобалау-сметалық құжаттамаға және тиісті сараптамаларға сәйкес, Үлгілік шартқа өзгерістер енгізу жолымен түзетіледі.
207. Шығындарды өтеу көздері Қазақстан Республикасының "МЖӘ туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы Заңының 9-бабына сәйкес көзделмейді.

197. Если какое-либо условие не выполнено в связи с обстоятельствами непреодолимой силы (форс-мажор):
любая Сторона может расторгнуть Типовой договор, направив другой Стороне уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения;
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Эксплуатационную гарантию.
198. Типовой договор расторгается в случае непредставления Частным партнером Эксплуатационной гарантии и в случае несоответствия Эксплуатационной гарантии критериям, указанным в пункте 192 Типового договора и положениям приложения 11 к Типовому договору.
199. Частный партнер обязан обеспечить безопасность и качество эксплуатации Объекта ГЧП в соответствии с законодательством.
16. Ремонт и модернизация Объекта ГЧП
200. Частный партнер с момента ввода Объекта ГЧП в эксплуатацию в каждый ___ (указать периодичность) год обязуется производить текущий ремонт до истечения срока действия Типового договора.
201. Частный партнер обязуется произвести капитальный ремонт Объекта ГЧП на последний год реализации проекта ГЧП, в том числе с полной заменой оборудования.
17. Налогообложение
202. Частный партнер в рамках деятельности по Типовому договору исполняет налоговые обязательства по Проекту ГЧП, регулируемые налоговым законодательством.
203. Исчисление налоговых обязательств по налогам и другим обязательным платежам в бюджет по деятельности, осуществляемой в рамках Типового договора, производится в соответствии с налоговым законодательством, действующим на момент возникновения обязательств по их уплате.
204. Исполнение налоговых обязательств по деятельности, осуществляемой в рамках Типового договора, не освобождает Частного партнера от исполнения налогового обязательства по осуществлению деятельности, выходящей за рамки Типового договора в соответствии с налоговым законодательством, действующим на дату возникновения налогового обязательства.
18. Источники возмещения затрат и получения доходов
205. Источниками получения доходов Частного партнера являются:
- сбор за размещение на полигоне__________ (указать необходимое) отходов;
- доход от реализации вторичного сырья, продуктов извлекаемых от вторичного сырья;
- от реализации неиспользованных разрешенных квот на выбросы;
- иные источники, не запрещенные законодательством.
206. Стоимость Объекта ГЧП корректируется согласно разработанной Проектной документации и соответствующих экспертиз на нее путем внесения изменений в Типовой договор.
207. Источники возмещения затрат в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстана от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве" не предусматриваются.

3) құрылыс аяқталғаннан кейін белгіленген тәртіппен МЖӘ объектісін пайдалануға беруді қамтамасыз етуге;
4) МЖӘ объектісінің бейінін сақтауға;
5) МЖӘ объектісінің мақсатты тағайындалуына сәйкес жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге;
6) МЖӘ жобасын іске асыру үшін тартылған және бөлінген қаражаттардың мақсатты пайдаланылуын қамтамасыз етуге;
7) Жекеше әріптес МЖӘ объектісін салу кезеңіне көлік құралдарының, оның ішінде уақытша айналма жолдар бойынша қауіпсіз және үздіксіз жүруін қамтамасыз етуге;
8) Үлгілік шарттың сақталуын бақылауды жүзеге асыратын Мемлекеттік әріптеске және оның өкілдеріне, қызметтік функцияларды орындайтын Мемлекеттік органдарға, олар Жекеше әріптес белгілеген қауіпсіздік шаралары сақталған жағдайда, МЖӘ объектісіне кез келген келу кезінде қажетті құжаттарды, ақпаратты және жұмыс орындарына рұқсат беруге, сондай-ақ, аталған тұлғалар анықтаған Үлгілік шартты және заңнаманы бұзуларды уақтылы, өз есебінен және өз күштерімен жоюға;
9) Заңнаманың талаптарына сәйкес және Үлгілік шартта белгіленген мерзімде қалдықтарды орналастыру және екінші ретті шикізатты алу бойынша қызметтерді көрсету бойынша қызметті жүзеге асыру үшін МЖӘ объектісінің дайындығын қамтамасыз етуге;
10) Шартпен және заңнамамен талап етілетін, жүзеге асырылатын қызмет бойынша ақпарат пен есептерді Мемлекеттік әріптеске ұсынуға;
11) МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін кәсіби кадрлардың уақтылы жиналуын жүзеге асыруға;
12) МЖӘ объектісін салу және пайдалану үшін жұмыскерлерді жалдауды жүзеге асыру кезінде бірдей өзге де талаптар жағдайында жергілікті кадрларға артықшылық беруге;
13) МЖӘ объектісін салу және пайдалану кезінде міндетті түрде қазақстандық мердігерлік ұйымдарды, мердігерлік ұйымдардың қызметтері ұлттық және/немесе халықаралық стандарттарға сәйкес келетін жағдайда тартуға;
14) МЖӘ объектісін салу және пайдалану кезінде міндетті түрде, егер олар ұлттық және/немесе халықаралық стандарттарға сәйкес келетін болса, Қазақстан Республикасында шығарылған жабдықтар мен материалдарды пайдалануға;
15) Жекеше әріптес персоналының қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
16) мүліктің сақталуын және Жекеше әріптес персоналының қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
17) МЖӘ объектісінде тазалық пен тәртіпті қамтамасыз етуге;
18) МЖӘ объектісін салу мен пайдалану кезінде сапа менеджментінің халықаралық стандарттарын енгізуді және олардың сақталуын қамтамасыз етуге;
19) МЖӘ объектісін салу кезінде тиімді, сапалы әдістер мен технологияларды таңдауға және пайдалануға;

3) после окончания строительства в установленном порядке обеспечить ввод Объекта ГЧП в эксплуатацию;
4) сохранять профиль Объекта ГЧП;
5) выполнять работы, оказывать услуги по сортировке, переработке и утилизации отходов, а также извлекать вторичное сырье согласно целевому назначению Объекта ГЧП;
6) обеспечить целевое использование средств, привлекаемых и выделенных для реализации проекта ГЧП;
7) на период создания Объекта ГЧП Частный партнер обеспечивает безопасный и бесперебойный проезд транспортных средств, в том числе по временным объездным дорогам;
8) предоставлять необходимые документы, информацию и доступ к местам работ Государственным органам, выполняющим служебные функций, Государственному партнеру и его представителям, осуществляющим контроль за соблюдением Типового договора, при условии соблюдения ими мер безопасности, установленных Частным партнером, в течение любых посещений Объекта ГЧП, а также своевременно, за свой счет и своими силами устранять выявленные указанными лицами нарушения Типового договора и законодательства;
9) обеспечить готовность Объекта ГЧП для осуществления деятельности по размещению отходов и извлечению вторичного сырья в сроки, установленные Типовым договором и в соответствии с требованиями законодательства;
10) предоставлять Государственному партнеру информацию по осуществляемой деятельности и отчеты, требуемые Типовым договором и законодательством;
11) произвести своевременный набор профессиональных кадров для строительства и эксплуатации Объекта ГЧП;
12) при осуществлении найма работников для строительства и эксплуатации Объекта ГЧП при прочих равных условиях отдавать предпочтение местным кадрам;
13) при строительстве и эксплуатации Объекта ГЧП в обязательном порядке привлекать казахстанские подрядные организации, при условии, что услуги таких подрядных организаций удовлетворяют национальные и/или международные стандарты;
14) при строительстве и эксплуатации Объекта ГЧП в обязательном порядке использовать оборудование и материалы, произведенные в Республике Казахстан, если они соответствуют национальным и/или международным стандартам;
15) обеспечить безопасность персонала Частного партнера;
16) обеспечить сохранность имущества и безопасность персонала Частного партнера;
17) обеспечить чистоту и порядок на Объекте ГЧП;
18) обеспечить внедрение международных стандартов менеджмента качества и соблюдать их при строительстве и эксплуатации Объекта ГЧП;
19) выбирать и использовать эффективные, качественные методы и технологии при создании Объекта ГЧП;

20) МЖӘ объектісін салу және пайдалану кезінде жұмыстардың сапасын қамтамасыз етуге;
21) еңбек саласындағы, халықты жұмыспен қамту және қоршаған ортаны қорғау саласындағы заңнаманы сақтауға;
22) МЖӘ объектісін пайдалану кезінде қолданыстағы ұлттық және халықаралық стандарттарды сақтауға;
23) Үлгілік шарттың әрекет ету мерзімі біткеннен кейін немесе мерзімінен бұзылғанда, халықаралық стандарттарға сәйкес полигонның рекультивациясын қамтамасыз етуге;
24) Үлгілік шартқа сәйкес кез келген Ақауларды және өзге де бұзушылықтарды уақтылы жоюға;
25) өзінің Жер учаскесіне құқықтарын үшінші тұлғаларға бермеуге, оның ішінде жалға бермеуге;
26) әзірленіп жатқан Жобалау-сметалық құжаттаманы немесе оның бір бөлігін Мемлекеттік әріптеспен келіспей, үшінші тұлғаларға бермеуге немесе өзге тәсілмен пайдаланбауға, сондай-ақ иеліктен айырмауға;
27) МЖӘ объектісінің жабдықталуын және оның уақытылы жаңартылуын қамтамасыз етуге;
28) Үлгілік шартта және заңнамада белгіленген өзге талаптар мен Үлгілік шарттарды сақтауға міндетті.
23. Құқықтар мен міндеттерді беру
217. Жекеше әріптестің, Мемлекеттік әріптестің келісімімен және Шарт пен Заңнамада белгіленген талаптарды сақтай отырып, Үлгілік шарт бойынша өз құқықтары мен міндеттерін немесе олардың бір бөлігін үшінші тұлғаларға беруге құқығы бар.
218. Үлгілік шартты тоқтату Үлгілік шарт бойынша құқықтар мен міндеттерді үшінші тұлғаларға беру туралы мәмілелерді тоқтатуға негіз бола алады.
219. Егер беру Үлгілік шарттарында өзгеше белгіленбесе, құқықтар мен міндеттерді беру бойынша барлық шығыстар Жекеше әріптестің шығыстарына жатқызылады. Жекеше әріптес және Үлгілік шарт бойынша құқық пен міндет берілетін тұлға ортақ жауапкершілікте болады.
220. Үлгілік шарт бойынша құқықтар мен міндеттерді беру Үлгілік шарттың 29-тарауының 246-тармағына сәйкес Үлгілік шартқа тиісті өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу қажеттігіне алып әкеледі және өзгерістер және/немесе толықтырулар тіркелген сәттен бастап жасалған болып есептеледі.
221. Мемлекеттік әріптес Үлгілік шарт бойынша құқықтар мен міндеттерді үшінші тұлғаларға беруден бас тартуға құқылы.
222. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптестің рұқсатынсыз жасаған Үлгілік шарт бойынша құқықтар мен міндеттерді беруге бағытталған мәмілелер мен өзге де іс-қимылдар оларды жасасу сәтінен бастап жарамсыз деп есептеледі.
24. Мемлекеттік әріптестің Үлгілік шарттың орындалуын бақылауды жүзеге асыру тәртібі
223. Мемлекеттік әріптес заңнамада белгіленген тәртіппен Жекеше әріптестің Үлгілік шарттың талаптарын орындауын, Үлгілік шарт бойынша міндеттемелердің орындалу мерзімін, сондай-ақ МЖӘ объектісін пайдалану бойынша міндеттемелердің Үлгілік шартта белгіленген мақсаттарға сәйкес орындалуын бақылауды жүзеге асыруға құқылы.

20) обеспечивать качество работ при создании и эксплуатации Объекта ГЧП;
21) соблюдать законодательство в области труда, занятости населения и охраны окружающей среды;
22) соблюдать действующие национальные и международные стандарты качества при эксплуатации Объекта ГЧП;
23) по истечению срока действия или досрочного расторжения Типового договора, обеспечить рекультивацию полигона, в соответствии с международными стандартами;
24) своевременно устранять любые дефекты и иные нарушения в соответствии с Типовым договором;
25) не передавать свои права на Земельный участок третьим лицам, в том числе сдавать в аренду;
26) не передавать или иным способом использовать, а также отчуждать разрабатываемую проектно-сметную документацию или ее часть третьим лицам без согласования с Государственным партнером;
27) обеспечить укомплектованность Объекта ГЧП и его своевременное обновление;
28) соблюдать иные требования и условия, установленные Типовым договором и законодательством.
23. Передача прав и обязанностей
217. Частный партнер имеет право передавать права и обязанности или их часть по Типовому договору третьим лицам с согласия Государственного партнера и с соблюдением условий, установленных Типовым договором и законодательством.
218. Прекращение Типового договора служит основанием прекращения сделок о передаче прав и обязанностей по Типовому договору третьим лицам.
219. Все расходы по передаче прав и обязанностей относятся к расходам Частного партнера, если иное не установлено условиями передачи. Частный партнер и лицо, которому передается право по Типовому договору, несут солидарную ответственность по Типовому договору.
220. Передача прав по Типовому договору влечет необходимость внесения соответствующих изменений и/или дополнений в Договор в соответствии с пунктом 246 раздела 29 Типового договора и считается совершенной с момента регистрации изменений и/или дополнений.
221. Государственный партнер вправе отказать в передаче прав и обязанностей по Типовому договору третьим лицам.
222. Сделки и иные действия, направленные на передачу прав и обязанностей по Типовому договору, совершенные Частным партнером без разрешения Государственного партнера считаются недействительными с момента их заключения.
24. Порядок осуществления контроля Государственным партнером за исполнением Типового договора ГЧП
223. Государственный партнер в порядке, установленном законодательством вправе осуществлять контроль за соблюдением Частным партнером условий Типового договора, сроков исполнения обязательств по Типовому договору, а также обязательств по эксплуатации Объекта ГЧП в соответствии с целями, установленными Типовым договором.

234. МЖӘ объектісінде Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін сапасыз салуынан туындаған Ақаулар анықталған кезде, Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптестен анықталған Ақаулар туралы хабарламаны алған күннен бастап күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн ішінде не Тараптармен жазбаша келісілген өзге мерзімде мұндай ақауларды өз есебінен жояды.
235. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске, Жекеше әріптес Үлгілік шартта көзделген міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, оның ішінде Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімдері бұзылған жағдайда, тиісті бюджетке айыппұл түрінде тұрақсыздық айыбын төлейді.
236. Мемлекеттік әріптес міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, оның ішінде Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімдерін бұзған жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске айыппұл түрінде тұрақсыздық айыбын төлейді.
237. Егер Үлгілік шарттың тиісті тармақтарында өзгеше көзделмесе, тұрақсыздықты (айыппұл, өсімақы) кінәлі Тарап Үлгілік шартқа сәйкес есептелген міндеттемелерді орындау мерзімі кешіктірілген әрбір күн үшін МЖӘ объектісінің Құнынан ___% мөлшерінде төлейді.
238. Соңғы Тараптың Үлгілік шарт бойынша міндеттерін бұзуы Үлгілік шартта көзделген міндеттерді орындауға кедергі болған жағдайда, Тарап Үлгілік шарт бойынша өз міндеттерін орындауды бастамауға немесе екінші Тарапты ол туралы дереу хабардар ете отырып, олардың орындалуын тоқтата тұруға құқылы.
239. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптеске МЖӘ объектісін пайдалану кезінде жіберіп алған пайданы және мүліктің жойылуынан немесе бүлінуінен болған шығындарды оның табиғи тозуын есепке ала отырып өтейді.
240. Егер Жекеше әріптес осы шығындар еңсерілмес күш салдарынан не Мемлекеттік әріптестің әрекетінен пайда болғанын дәлелдей алмаса, келтірілген залалдар үшін жауапты болады.
241. МЖӘ объектісін пайдалануға байланысты туындаған міндеттемелер бойынша борыштар Жекеше әріптестің қаражаттары мен активтері және оған тиесілі төлемдер есебінен өтеледі.
27. Дауларды шешу тәртібі
242. Үлгілік шартты орындауға және тоқтатуға байланысты даулар келіссөздер арқылы шешіледі.
243. Егер Үлгілік шартты орындауға, өзгертуге немесе тоқтатуға байланысты даулар ___ (жазбаша түрде көрсету) айдың ішінде келіссөздер арқылы шешілмейтін болса, онда Тараптар дауларды заңнамаға және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық Үлгілік шарттарға сәйкес, оның ішінде сот тәртібінде шешуге құқылы.

234. При обнаружении в Объекте ГЧП Дефектов, вызванных некачественным строительством Объекта ГЧП Частным партнером, Частный партнер устраняет такие дефекты за свой счет в течение ___ (указать прописью) календарных дней со дня получения от Государственного партнера уведомления об обнаруженных Дефектах либо в иной письменно согласованный Сторонами срок.
235. Частный партнер выплачивает Государственному партнеру в соответствующий бюджет неустойку в виде штрафа в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером обязательств, предусмотренных Типовым договором, в том числе в случае нарушения сроков исполнения обязательств по Типовому договору.
236. Государственный партнер выплачивает Частному партнеру неустойку в виде штрафа в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Государственным партнером обязательств, в том числе в случае нарушения сроков исполнения обязательств по Типовому договору.
237. Неустойка (штраф, пеня) оплачивается виновной Стороной в размере ____% от Стоимости Объекта ГЧП за каждый день просрочки исполнения обязательств, начисленной в соответствии с Типовым договором, если иное не оговорено в соответствующих пунктах Типового договора.
238. Сторона вправе не приступать к исполнению своих обязанностей по Типовому договору или приостановить их исполнение с незамедлительным уведомлением второй Стороны, в случае, когда нарушение последней Стороной своих обязанностей по Типовому договору препятствует исполнению обязанностей, предусмотренных Типовым договором.
239. Частный партнер возмещает Государственному партнеру упущенную выгоду за время эксплуатации Объекта ГЧП и убытки, причиненные утратой или повреждением имущества, с учетом его фактического износа.
240. Частный партнер несет ответственность за причиненные убытки, если не докажет, что эти убытки произошли вследствие непреодолимой силы либо действий Государственного партнера.
241. Долги по обязательствам, возникшим в связи с эксплуатацией Объекта ГЧП, погашаются за счет средств и активов Частного партнера и причитающихся ему платежей.
27. Порядок разрешения споров
242. Споры, связанные с исполнением и прекращением Типового договора, решаются путем переговоров.
243. Если споры, связанные с исполнением, изменением или прекращением Типового договора, не могут быть разрешены в течение ___ (указать прописью) месяцев путем переговоров, то Стороны вправе разрешать споры в соответствии с законодательством и международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, в том числе в судебном порядке.

30. Зияткерлік қызмет нәтижелеріне айрықша құқықтар
254. Мемлекеттік әріптеске Жекеше әріптес МЖӘ объектісін пайдалану кезінде өз есебінен алған зияткерлік қызметтің нәтижелеріне айрықша мүліктік құқықтар Жекеше әріптестің меншігі болып табылады.
31. Үлгілік шарттың тілі
255. Шарт мемлекеттік, орыс және Тараптар үшін қолайлы басқа тілде (қажет болған жағдайда) жасалуы тиіс.
256. Жазбаша түрде жасалатын шетелдік жеке және заңды тұлғалармен келісімдер мемлекеттік, орыс және Тараптар үшін қолайлы басқа тілде (қажет болған жағдайда) баяндалады.
257. Егер Шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалса, соңғысы бірдей заңды күшке ие төрт түпнұсқа данада, олардың ішінде 2 данасы Мемлекеттік әріптес үшін және 2 данасы Жекеше әріптес үшін жасалады.
258. Үлгілік шарттың мазмұнын айқындау және түсіндіру кезінде келіспеушіліктер немесе даулар туындаған жағдайда ___________ тілдегі (керек тілді көрсету) мәтін нұсқасының күші басым болады.
259. Тараптар мемлекеттік және орыс тілдері іскерлік айналым және қарым-қатынас тілі ретінде қолданылатыны жөнінде уағдаласады.
260. Шарт күшіне енген күннен бастап, Үлгілік шартты орындауға қатысты техникалық құжаттама мен ақпарат мемлекеттік, орыс тілдерінде және қажет болған жағдайда Тараптардың келісуі бойынша басқа тілдерді жасалады.
32. Үлгілік шарттың қолданылу мерзімдері
261. Шарт іске асырудың мынадай кезеңдеріне ие болады:
1) Қаржылық жабу кезеңі – жер пайдалану құқығын берген күннен бастап бастап ___ (жазбаша түрде көрсету) ай;
2) МЖӘ объектісін салу кезеңі – Қаржылық жабу күнінен бастап __ (жазбаша түрде көрсету) ай;
3) МЖӘ объектісін пайдалану кезеңі – қабылдау актісін бекіткен күннен бастап ___ (жазбаша түрде көрсету) жыл.
262. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу Заңнамаға сәйкес жүзеге асырылады.
263. Жекеше әріптес заңнамамен көзделген, Үлгілік шартқа қол қою және оны тіркеу кезінде алымдар мен төлемдерді төлеу бойынша шығыстарды өтейді.
33. Сақтандыру
264. Тараптар сақтандыруға жататын тәуекелдерді айқындайды, оларды Жекеше әріптес заңнамада белгіленген тәртіппен сақтандырады.
265. Сақтандыру мүліктік тәуекелдер үшін және мыналармен:
1) құрылыс жүргізу орнына жеткізілетін жүктерді тасымалдауға және қоймаға орналастырумен;
2) жалға алынған немесе лизинг бойынша пайдаланылатын мүлікті қоса алғанда, Жекеше әріптестің салуда және пайдалануда пайдаланатын мүлкімен;
3) жеке және (немесе) заңды тұлғалардың шаруашылық және өзге де қызметтің экологиялық қауіпті түрлерін жүзеге асыруы кезінде болған авариялардан туындаған және зиянды заттарды атмосфераға шығару және (немесе) суға тастау немесе жер беті учаскесінде, жер қойнауында қатты, сұйық немесе газ түрiндегi ластаушы заттардың жайылуы немесе иістің, шудың, тербелістің, радиацияның пайда болуы немесе электромагниттік, температуралық әсер, жарықтың әсері немесе сол уақыт үшін жол берілетін деңгейден асатын өзге де физикалық, химиялық, биологиялық зиянды әсер ету болып табылатын қоршаған ортаның кенеттен абайсызда ластануын алып келетін, қоршаған ортаның авариялық ластануымен;

30. Исключительные права на результаты интеллектуальной деятельности
254. Исключительные имущественные права на результаты интеллектуальной деятельности, полученные Частным партнером за свой счет при эксплуатации Объекта ГЧП, являются собственностью Частного партнера.
31. Язык Типового договора
255. Договор должен быть составлен на государственном, русском языках и на приемлемом для Сторон языке (при необходимости).
256. Сделки с иностранными физическими и юридическими лицами, совершаемые в письменной форме, излагаются на государственном, русском языках и на приемлемом для сторон языке (при необходимости).
257. В случае если Типовой договор составлен на государственном и русском языках, последний составляется в четырех подлинных экземплярах, имеющих равную юридическую силу, из них 2 экземпляра для Государственного партнера и 2 экземпляра для Частного партнера.
258. В случае возникновения разногласий или споров при уяснении содержания и толковании Типового договора вариант текста __________ (указать нужный язык) имеет преимущественную силу.
259. Стороны договариваются, что государственный и русский языки будут использоваться как языки делового оборота и общения.
260. С даты вступления Типового договора в силу техническая документация и информация относительно исполнения Типового договора составляется на государственном, русском языках и при необходимости на иных языках по согласию Сторон.
32. Сроки действия Типового договора
261. Договор имеет следующие периоды реализации:
1) Финансовое закрытие – ___ (указать прописью) месяца с даты предоставления права землепользования;
2) строительство Объекта ГЧП – __ (указать прописью) месяцев с Даты финансового закрытия;
3) эксплуатация Объекта ГЧП – ___ (указать прописью) лет с даты утверждения акта приемки.
262. Государственная регистрация прав на недвижимое имущество, осуществляется в соответствии с законодательством.
263. Частный партнер несет расходы по уплате сборов или выплат при подписании и регистрации Типового договора, предусмотренные законодательством.
33. Страхование
264. Стороны определяют риски, подлежащие страхованию, которые Частный партнер страхует в порядке, установленном законодательством.
265 Страхование предусматривается для имущественных рисков и рисков ответственности, связанных с:
1) транспортировкой и складированием грузов, доставляемых на место проведения строительства;
2) имуществом Частного партнера, используемым в строительстве и эксплуатации, включая имущество, взятое в аренду или используемое по лизингу;
3) аварийным загрязнением окружающей среды, которое влечет за собой внезапное непреднамеренное загрязнение окружающей среды, вызванное аварией, происшедшей при осуществлении экологически опасных видов хозяйственной и иной деятельности физических и (или) юридических лиц, и являющее собой выброс в атмосферу и (или) сброс вредных веществ в воду или рассредоточение твердых, жидких или газообразных загрязняющих веществ на участке земной поверхности, в недрах или образование запахов, шумов, вибрации, радиации, или электромагнитное, температурное, световое или иное физическое, химическое, биологическое вредное воздействие, превышающее для данного времени допустимый уровень;

3) Үлгілік шарттың қолданылу мерзімі және Тараптардың Үлгілік шарт бойынша белгілі бір іс-қимылдарды орындау мерзімі Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажордың) әсеріне ұшыраған Тарап Үлгілік шарт бойынша өз міндеттемелерін және тиісті іс-қимылдарды толық көлемде орындай алмаған уақыт кезеңіне тең кезеңге ұзартылуға тиіс. Егер Еңсерілмейтін күш жағдаяттарының (форс-мажордың) әсеріне ұшыраған Тараптың міндеттемелері мен әрекеттері ішінара ғана тоқтатылған жағдайда, Тараптар барлық ілеспе жағдаяттарды есепке ала отырып, осындай кезеңнің (немесе сатының) тиісті ұзартылуын талқылау және келісу үшін кездесулері тиіс.
36. Қоршаған ортаны қорғау және жұмыстарды жүргізу қауіпсіздігі жөніндегі талаптар
281. Қауіпсіздікті және қоршаған ортаны қорғауды қамтамасыз ету мақсатында Жекеше әріптес:
1) МЖӘ объектісін салу, пайдалану жұмыстарын жүргізу кезінде Жекеше әріптес персоналының қауіпсіздігі жөніндегі заңнаманың нормалары мен талаптарын сақтауға;
2) Заңнаманы басшылыққа ала отырып, адамдардың өмірі мен денсаулығына және қоршаған ортаға, сондай-ақ меншікті жоюға қауіп төндіретін апаттар мен өзге де қауіпті жағдайларды болдырмау бойынша қажетті барлық шараларды қолдануға;
3) экологиялық заңнамамен көзделген және Қазақстан Республикасының халықаралық Үлгілік шарттарына сәйкес өзге де іс-шараларды өткізуді қамтамасыз етуге міндетті.
282. Егер МЖӘ объектілерін салу және пайдалану бойынша жұмыстарды жүргізу адам (халық) денсаулығына және қоршаған ортаға қауіп туғызатын болса, аталған жұмыстарды жүргізуге тыйым салынады.
283. Адам (халық) денсаулығына және қоршаған ортаға тікелей қауіп төнген жағдайда, Жекеше әріптес жұмыстарды дереу тоқтатып, адамдарды қауіпсіз жерге тасымалдауды қамтамасыз етуге міндетті.
284. Адам (халық) денсаулығына және қоршаған ортаға тікелей қауіп төнген жағдайда, Жекеше әріптес бұл туралы тиісті саладағы жергілікті атқарушы органдарды (бірақ олармен шектеліп қалмай) дереу хабардар етуге міндетті.
285. МЖӘ объектісінде адам (халық) денсаулығына және қоршаған ортаға қауіп төнген жағдайда, Жекеше әріптес жұмыстарды тоқтата тұруға және адам (халық) денсаулығына және қоршаған ортаға залалды жою бойынша шараларды орындауға міндетті.
286. Жекеше әріптес, заңнамаға сәйкес, оның кінәсінен Жекеше әріптес персоналының денсаулығына келтірілген зиянды өтейді.
287. Жекеше әріптес апаттық жағдайлардың орын алуына жол бермеу және алдын алу жөніндегі іс-шаралардың бағдарламаларын әзірлеуге және оларды жобалау кезеңінде бекітуге міндетті.
288. Жекеше әріптес заңнамаға сәйкес техника қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша тиісті шаралар қабылдайды және есептіліктің уақтылы тапсырылуын қамтамасыз етеді.

3) Срок действия Типового договора и срок выполнения Сторонами определенных действий по Типовому договору должен быть продлен на период, равный периоду времени, в течение которого Сторона, подвергшаяся воздействию Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора), не могла в полной мере выполнять свои обязательства и совершать соответствующие действия по Типовому договору. В случае если обязательства и действия Стороны, подвергшейся воздействию Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора), были приостановлены лишь частично, Стороны должны встретиться, чтобы обсудить и согласовать соответствующее продление (если оно необходимо) такого периода (или этапа) с учетом всех сопутствующих обстоятельств.
36. Требования по охране окружающей среды и безопасности ведения работ
281. В целях обеспечения безопасности и охраны окружающей среды Частный партнер обязан:
1) при производстве работ по строительству, эксплуатации Объекта ГЧП соблюдать нормы и требования законодательства по безопасности персонала Частного партнера;
2) предпринимать все необходимые меры по предотвращению аварий и иных опасных ситуаций, создающих угрозу жизни и здоровью людей и окружающей среде, а также угрозу уничтожения собственности, руководствуясь законодательством;
3) обеспечить проведение мероприятий предусмотренных экологическим законодательством и международными договорами Республики Казахстан.
282. Запрещается проведение работ по строительству и эксплуатации Объекта ГЧП, если они представляют угрозу для окружающей среды и здоровья человека (населения).
283. Частный партнер при возникновении непосредственной угрозы для окружающей среды и здоровья человека (населения) обязан немедленно приостановить работы и обеспечить транспортировку людей в безопасное место.
284. При возникновении непосредственной угрозы для окружающей среды и здоровья человека (населения) Частный партнер обязан незамедлительно информировать об этом местные исполнительные органы и Государственного партнера.
285. При возникновении угрозы для окружающей среды и здоровья человека (населения) на Объекте ГЧП, Частный партнер обязан приостановить работы, и выполнить мероприятия по устранению ущерба окружающей среде и здоровью человека (населения).
286. Частный партнер возмещает вред, причиненный по его вине здоровью персоналу Частного партнера в соответствии с законодательством.
287. Частный партнер обязан разрабатывать программы мероприятий по недопущению и предотвращению аварийных ситуаций и утвердить на этапе проектирования.
288. Частный партнер принимает надлежащие меры по обеспечению соблюдения техники безопасности согласно законодательству и обеспечивает своевременное предоставление отчетности.

301. Үлгілік шарт бойынша Тараптарды құқықтық қорғаудың құқықтары мен құралдары қолданылатын құқықпен көзделген құқықтық қорғаудың қандай да бір құқықтары мен құралдарына қосымша, бірақ оларды алмастырмайтын құқықтар мен құралдар болады.
302. Үлгілік шартқа және заңнамаға сәйкес ресімделетін барлық актілер міндетті түрде төрт түпнұсқалық данада, әр Тарап үшін мемлекеттік, орыс тілдерінде және қажет болған жағдайда Тараптардың келісуі бойынша басқа тілдерде екі данадан жасалуға тиіс.
303. Үлгілік шарттың барлық қосымшалары және оған қосымша келісімдер Үлгілік шарттың қолданылу мерзімі кезеңінде заңды күшке ие және оларға Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қоюлары тиіс.
39. Тараптардың мекен жайлары мен банктік деректемелері:
Мемлекеттік әріптес
Жекеше әріптес
(толық атауы)
(толық атауы)
(мекен жайы, электрондық мекен-жайы)
(мекен жайы, электрондық мекен-жайы)
(телефон, факс)
(телефон, факс)
(Басшының ТАЖ)
(Басшының ТАЖ)
(қолы)
(қолы)
"___"____________, 20___ ж.
"___"____________, 20___ ж.
МО.
МО.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы
(полигоны бар қоқыс өңдейтін зауыт)
МЖӘ Үлгілік шартына
1-қосымша
Нысан
МЖӘ объектісі
МЖӘ объектісі __________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) жылына _____ тонна екінші ретті шикізат алу арқылы жылына _____ тонна __________ (қажетін көрсету) қалдықтарды сұрыптау, өңдеу және кәдеге жарату үшін полигонға жер учаскесі бар қоқыс өңдейтін зауыт болып табылады.
1. Негізгі техникалық-экономикалық көрсеткіштер
№ р/с
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
Саны
1
Жер учаскесінің ауданы
м²
Құрылыс ауданы
м²
Әкімшілік ғимараттың жалпы ауданы
м²
Өндірістік ғимараттың жалпы ауданы
м²
n __________ ғимараттың жалпы ауданы (қажетін көрсету)
м²
n техникалық __________ үймереттің (құрылыстың) жалпы ауданы
м²
МЖӘ объектісінің пайдалы ауданы
м²
МЖӘ объектісінің құрылыс көлемінің барлығы
м3
2
Техникалық көрсеткіштер:
__________ ғимараттың (қажетін көрсету) жылу қуаты (жылыту, желдету, ыстық сумен жабдықтау)
Гкал/жыл
__________ ғимаратты (қажетін көрсету) сумен жабдықтау
м3/тәулік
__________ ғимараттың (қажетін көрсету) кәрізі
м3/тәулік
__________ ғимараттың (қажетін көрсету) электр энергиясының тұтынылатын қуаты
кВт
__________ ғимараттың (қажетін көрсету) өзгелері (байланыс қызметтері және басқалары)
3
Құрылыстың ұзақтығы
ай
4
1 тонна қалдықтардан екінші ретті шикізат алу
тонна
5
Тәулігіне екінші ретті шикізат алу
тонна
6
Жылына екінші ретті шикізат алу
тонна
7
Тәулігіне қалдықтарды қабылдау
тонна
8
Жылына қалдықтарды қабылдау
тонна
9
Жылдағы жұмыс күндерінің саны
күн
10
Пайда болуға __________ қалдықтарды өңдеу үлесі
тонна %
11
Пайда болуға __________ қалдықтарды өңдеу үлесі
тонна %
12
Пайда болуға __________ қалдықтарды өңдеу үлесі
тонна %
13
Қалдықтарды жинау және шығару бойынша халықты қамту деңгейі (болған жағдайа)
адам %

301. Права и средства правовой защиты Сторон по Типовому договору являются дополнительными, но не заменяющими, к каким-либо правам или средствам правовой защиты, предусмотренным применимым правом.
302. Все акты, оформляемые в соответствии с Типовым договором или законодательством, в обязательном порядке должны быть составлены в четырех оригинальных экземплярах, по два экземпляра на государственном, русском языках и при необходимости на иных языках по согласию Сторон.
303. Все приложения и дополнительные соглашения к Типовому договору имеют юридическую силу в период срока действия Типового договора и должны подписываться уполномоченными представителями Сторон.
39. Адреса и реквизиты Сторон:
Государственный партнер
Частный партнер
________________________________
_____________________________________
(полное наименование)
(полное наименование)
________________________________
_____________________________________
(адрес)
________________________________
(адрес)
_____________________________________
(телефон, факс)
________________________________
(телефон, факс)
_____________________________________
(ФИО)
________________________________
(ФИО)
_____________________________________
(подпись)
(подпись)
"___"____________, 20___г.
"___"____________, 20___г.
МП.
МП.
Приложение 1
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере охраны
окружающей среды
(мусороперерабатывающий завод с полигоном)
Форма
Описание Объекта ГЧП
Объектом ГЧП является мусороперерабатывающий завод с земельным участком под полигон для сортировки, переработки и утилизации ___ тонн __________ (указать необходимое) отходов в год с извлечением ___ тонн вторичного сырья в год в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта).
1. Основные технико-экономические показатели
№ п/п
Наименование показателя
Единица измерения
Показатель
1
Площадь земельного участка
м²
3
Площадь застройки
м²
4
Общая площадь административного здания
м²
Общая площадь производственного здания
м²
Общая площадь __________ здания n (указать необходимое)
м²
Техническое __________ помещение n (сооружение) (указать необходимое)
м²
5
Полезная площадь Объекта ГЧП
м²
6
Строительный объем Объекта ГЧП всего
м3
2
Технические показатели:
тепловая мощность (отопление, вентиляция, горячее водоснабжение) __________ здания (указать необходимое)
Гкал/год
Водоснабжение __________ здания (указать необходимое)
м3/сут
Канализация __________ здания (указать необходимое)
м3./сут
потребляемая мощность электроэнергии__________ здания (указать необходимое)
кВт
прочие (услуги связи и другие) __________ здания (указать необходимое)
3
Продолжительность строительства
мес.
4
Извлечение вторичного сырья из 1 тонны отходов
тонн
5
Извлечение вторичного сырья в сутки
тонн
6
Извлечение вторичного сырья в год
тонн
7
Прием отходов в сутки
тонн
8
Прием отходов в год
тонн
9
Количество рабочих дней в году
дней
10
Доля переработки __________ отходов к образованию
тонн
%
11
Доля сортировки __________ отходов к образованию
тонн
%
12
Доля утилизации __________ отходов к образованию
тонн
%
13
Уровень охвата населения услугами по сбору и вывозу отходов (при наличии)
чел.
%

2. МЖӘ объектісінің сипаттамасы (үй-жайлардың экспликациясын көрсету)
№ р/с
Атауы
Өлшем бірлігі
Ауданы
n әкімшілік ғимараты
1
1 қабат
2
2 қабат
3
n қабат
n өндірістік ғимараты
n
1 қабат
2 қабат
1
n қабат
2
n __________ ғимараты
3
1 қабат
2 қабат
n
n қабат
n техникалық __________ үймерет
1
1 қабат
2
2 қабат
3
n қабат
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы
(полигоны бар қоқыс өңдейтін зауыт)
МЖӘ Үлгілік шартына
2-қосымша
Нысан
МЖӘ жобасын жүзеге асыру кестесі
Жобаны қаржылық жабу
жер пайдалану құқығын берген күннен бастап ___ ай
МЖӘ объектісін салу кезеңі
20__–20__ ( ___ ай) Қаржылық жабу күнінен бастап;
Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін пайдалану кезеңі
20__ – 20__ ж. ( ___ жыл) қабылдау актісін бекіткен күннен бастап
МЖӘ объектісін Үлгілік шартта белгіленген техникалық-экономикалық көрсеткіштерге дейін жеткізу мерзімдері
қаржылық жабу күнінен бастап ___ айдан кешіктірмей
Қызметтерді іске асырудың басталу және екінші ретті шикізатты алу мерзімдері
Қабылдау актісін бекіткен күннен бастап ___ айдан кешіктірмей
Үлгілік шарттың қолданылу мерзімі
жер пайдалану құқығын берген күннен бастап ___ жыл.
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы
(полигоны бар қоқыс өңдейтін зауыт)
МЖӘ Үлгілік шартына
3-қосымша
Нысан
Қаржы-экономикалық жоспар
Қоқыс өңдейтін зауыттың жұмыс істеуі үшін барлығы __ жұмысшы тартылатын болады.
1. Штаттық бірліктер саны
Позиция атауы
Адам саны
Оның ішінде жергілікті құрам
бірінші санат – басшылық құрам – ___%
2) екінші санат – жоғары және орта кәсіптік білімі бар мамандар – ___%
3) үшінші санат – білікті жұмысшылар – ___%
Жобамен Жекеше әріптестің жобаны салу және пайдалану кезеңдерінде басқаруы үшін саны ___ адамды құрайтын (лауазымдарын көрсету) Басқарушы компанияны тарту жоспарланады.
2. МЖӘ жобасын іске асырудың қаржы-экономикалық көрсеткіштері
№ р/с
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
Саны
1
МЖӘ объектісінің құны
1.1
Құрылыс құны
Құрылыс-монтаждау жұмыстары
оның ішінде жергілікті құрам:
Жабдық
оның ішінде жергілікті құрам:
Өзге шығыстар
1.2
1) тиісті саланың сметалық нормалары мен бағаларының жинағына, тиісті саладағы жобалау жұмыстары бағаларының жинағына, Жобалау және құрылыс салу жөніндегі қағидалар жиынтығына сәйкес айқындалатын жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу;

2. Описание Объекта ГЧП (указать экспликацию помещений)
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Площадь
Административное здание n
1
Этаж 1
2
Этаж 2
3
Этаж n
Производственное здание n
n
Этаж 1
Этаж 2
1
Этаж n
2
__________ здание n
3
Этаж 1
Этаж 2
n
Этаж n
Техническое __________ помещение n
1
Этаж 1
2
Этаж 2
3
Этаж n
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 2
к типовому договору проекта
государственно-частного
партнерства в сфере охраны
окружающей среды
(мусороперерабатывающий завод с полигоном)
Форма
График осуществления проекта ГЧП
Финансовое закрытие проекта
___ месяца с даты предоставления права землепользования
Период строительства Объекта ГЧП
20__–20__ гг.( ___ месяцев) с Даты финансового закрытия;
Период Эксплуатации Объекта ГЧП Частным партнером
20__ – 20__ гг. ( ___ лет) с даты утверждения акта приемки
Сроки доведения Объекта ГЧП до установленных Типовым договором технико-экономических показателей
не позднее ___ месяцев с даты финансового закрытия
Сроки начала оказания Услуг и извлечения вторичного сырья
не позднее ___ месяцев с даты утверждения акта приемки
Срок действия Типового договора
___ лет с даты предоставления права землепользования.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 3
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере охраны
окружающей среды
(мусороперерабатывающий завод с полигоном)
Форма
Финансово-экономический план
Всего для функционирования мусороперерабатывающего завода и полигона будет привлечено __ рабочих.
1. Количество штатных единиц, человек
Наименование позиции
Количество человек
Из них местного содержания:
первая категория – руководящий состав – ___%;
вторая категория – специалисты с высшим и средним профессиональным образованием – ___%;
третья категория – квалифицированные рабочие – ___%.
Проектом планируется создание Частным партнером Управляющей компании для управления проектом на этапах строительства и эксплуатации в количестве ___ человек (указать должности).
2. Финансово-экономические показатели реализации Проекта ГЧП
№ п/п
Наименование показателей
Единица измерения
Количество
1
Стоимость Объекта ГЧП
1.1
Стоимость строительства
1)Строительно-монтажные работы
из них местного содержания:
2)Оборудование
из них местного содержания:
3)Прочие расходы
1.2
Расходы на:
1) разработку проектной документации, определяемые в соответствии со сборником сметных норм и расценок соответствующей отрасли, сборником цен на проектные работы соответствующей отрасли, Сводом правил по проектированию и строительству;

2) тиісті саланың нормативтеріне сәйкес қажетті сараптамаларды жүргізу (ведомстводан тыс кешенді сараптама, техникалық қадағалау, авторлық қадағалау және басқалары);
3) МЖӘ объектісін пайдалануға бергенге дейін лицензияларды, патенттерді, рұқсаттарды және де қолданыстағы заңнамаға сәйкес көзделген басқа да құжаттарды алу шығыстары
1.3
Жұмысшылардың жұмыстары мен кәсіптерінің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығына (БТБА) және Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне сәйкес МЖӘ объектісін құру кезеңінде нормативтік мәндер шегіндегі техникалық және әкімшілік шығыстарды қоса алғанда, МЖӘ объектісін құру (салу) кезеңіндегі компанияны басқаруға жұмсалатын шығыстар
1.4
1) қарыз капиталының нарығында белгіленген нарықтық сыйақы мөлшерлемесі бойынша есептелетін қысқа және ұзақ мерзімге тартылатын қарыздар бойынша сыйақылар төлеуге жұмсалатын шығыстар. Инвестицияларды Қазақстан Республикасының қарыз капиталы нарығында тартқан жағдайда қарыздар бойынша сыйақыларды төлеу шығыстары Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің берілген кредиттер бойынша (орташа өлшенген) сыйақы мөлшерлемелері статистикасының деректері негізінде айқындалады (http://www.nationalbank.kz), шетел капиталы тартылған кезде - сыйақыларды төлеу бойынша шығыстар LIBOR мөлшерлемесі және 3% мөлшеріндегі маржа ескеріле отырып есептелетін болады;
2) МЖӘ объектісін құру және (немесе) реконструкциялау кезеңіндегі инфрақұрылымдық облигациялар бойынша есептелетін сыйақыларды төлеуге жұмсалатын шығыстар, олар Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ресми интернет-ресурсында (http://economy.gov.kz/kz/) орналастырылған, мақұлданған тиісті Әлеуметтік-экономикалық даму және бюджеттік параметрлер болжамына сәйкес есептеулер кезіндегі қаржы-экономикалық үлгіде (бұдан әрі - ҚЭҮ) болжанатын инфляция (тұтынушылық бағалар) деңгейі + облигациялар айналымының бүкіл мерзімі бойында қолданылатын белгіленген маржа ретінде айқындалады;

2) проведение необходимых экспертиз (комплексная вневедомственная экспертиза, технический надзор, авторский надзор и другие), согласно нормативам соответствующей отрасли;
3) получение лицензий, патентов, разрешений и иных документов, предусмотренных в соответствии с действующим законодательством до момента введения Объекта ГЧП в эксплуатацию
1.3
Расходы на управление компанией в период создания (строительства) Объекта ГЧП, включая технические и административные расходы в пределах нормативных значений в период создания Объекта ГЧП, согласно Единому тарифно-квалификационному справочнику работ и профессий рабочих (ЕТКС) и Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.
1.4
Расходы на:
1) выплату начисляемых вознаграждений по привлекаемым краткосрочным и долгосрочным займам, рассчитываемые по рыночной ставке вознаграждения, установившейся на рынке заемного капитала. В случае привлечения инвестиций на рынке заемного капитала Республики Казахстан расходы на выплату вознаграждений по займам определяются на основе данных статистики Национального Банка Республики Казахстан по ставкам вознаграждения (средневзвешенные) по выданным кредитам, размещаемых в статистическом бюллетене в разделе "Статистика" на сайте Национального Банка Республики Казахстан (http://www.nationalbank.kz), при привлечении иностранного капитала - расходы по выплате вознаграждений рассчитываются с учетом ставки LIBOR и маржи в размере 3 %;
2) выплату начисляемых вознаграждений по инфраструктурным облигациям в период создания и (или) реконструкции Объекта ГЧП, которые определяются как уровень инфляции (потребительских цен), прогнозируемый в финансово-экономической модели на момент расчетов согласно соответствующему одобренному Прогнозу социально-экономического развития и бюджетных параметров, размещенному на официальном интернет – ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан (http://economy.gov.kz/kz/) + фиксированная маржа, действующая на протяжении всего срока обращения облигаций;

2. Мемлекеттік әріптестің Алғашқы кепілдік бойынша талаптары Кепілгерге Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған сәттен бастап ___ (жазумен көрсету) жұмыс күні ішінде қойылады.
3. Мемлекеттік әріптеске төлем Мемлекеттік әріптестің жазбаша талап етуі бойынша ___ (жазумен көрсету) жұмыс күні ішінде Алғашқы кепілдікте көрсетілген Мемлекеттік әріптестің шотына қолма-қол ақшасыз аударумен жүзеге асырылатын болады.
4. Алғашқы кепілдік Мемлекеттік әріптестің жазбаша акцепт жүргізген сәтінен бастап күшіне енеді және 20__ жылғы "___" ____ дейін қолданылады және Құрылыс кепілдігін беру күні (немесе қандай күннің ерте келуіне байланысты бұзу күні) аяқталады.
5. Осы кепілдікті міндеттемемен байланысты туындайтын барлық құқықтар мен міндеттемелер Шартпен және заңнамамен реттеледі.
6. Түпнұсқалылығын анықтау мақсатында төлем талабына Мемлекеттік әріптестің уәкілетті тұлғасы қол қоюы және аталған уәкілетті тұлғаның қолының үлгісі бар нотариалды куәландырылған құжаттың түпнұсқасымен бірге жүруі тиіс.
________________________________________________________________________________
Уәкілетті тұлғаның қолы және Кепілгердің мөрі
Тараптардың қолдары
_____________________________
Кепілгердің атынан
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы
(полигоны бар қоқыс өңдейтін зауыт)
МЖӘ Үлгілік шартына
5-қосымша
Нысан
Жер учаскесі
№ р.с
Көрсеткіштердің атауы
Сипаттамасы
1
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акт
№___, 20__ ж. "__"__________,
2
Кадастрлық нөмірі
№ ___-___-___-___
3
Жер учаскесін өтеусіз жер пайдалану мерзімі
___ жыл
4
Ауданы
___ га
5
Жер учаскесінің географиялық шекараларының сипаттамалары, координаталары (бойлығы және ені)
6
Жерлердің санаты
7
Жер учаскесінің нысаналы мақсаты
8
Жер учаскесін пайдаланудағы шектеулер мен ауыртпалықтар
9
Жер учаскесінің бөлінуі
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы
(полигоны бар қоқыс өңдейтін зауыт)
МЖӘ Үлгілік шартына
6-қосымша
Нысан
Қаржыландыру көздері
МЖӘ жобасын қаржыландыру көздері
Жекеше әріптестің меншікті қаражаты МЖӘ объектісін құру құнынан ___%.
Қарыз қаражаттары – МЖӘ объектісін салу құнынан ___%.
1 көз бойынша қаржыландыру мерзімдері
__ жыл мерзімге қарыз қаражаты.
Жеңілдікті кезең (құрылыс кезеңінде) – ___ ай.
2 көз бойынша қаржыландыру мерзімдері
__ жыл мерзімге қарыз қаражаты.
Жеңілдікті кезең (құрылыс кезеңінде) – ___ ай.
3 көз бойынша қаржыландыру мерзімдері
__ жыл мерзімге қарыз қаражаты.
Жеңілдікті кезең (құрылыс кезеңінде) – ___ ай.
Көздер бойынша қаржыландыру кестесі
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы
(полигоны бар қоқыс өңдейтін зауыт)
МЖӘ Үлгілік шартына
7-қосымша
Нысан
МЖӘ жобасын басқарудың институционалдық схемасы
МЖӘ жобасын іске асыру жоспары мынадай:
І. Инвестициялық кезең;
ІІ. Инвестициялаудан кейінгі кезең сатыларын қамтиды.
Құрылыс кезеңінде МЖӘ схемасы бойынша жобаны басқару схемасы 1-суретте келтірілген.
*жобаға қатысқан жағдайда көрсетіледі
1-сурет. Құрылыс кезеңінде МЖӘ жобасын басқарудың ұйымдық схемасы
Схемаға сәйкес жоба қатысушыларының мынадай функциялары көзделген:
Мемлекеттік әріптес – Үлгілік шарттың атқарылуын бақылауды жүзеге асырады, қоқыс өңдейтін зауыт салу үшін қажетті жер учаскесін беруді және тиісті инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жүргізуді қоса алғанда, өзіне Үлгілік шартқа сәйкес міндеттемелерді қабылдайды;
Жекеше әріптес (жобалық компания) – МЖӘ объектісінің құрылысын қаржыландыруды, жоба бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізуді, "дайын күйде" тікелей салуды (құрылысты), МЖӘ объектісін пайдалануға беруді қамтамасыз етеді, сондай-ақ Үлгілік шартта көзделген өзге де міндеттемелерді орындайды;
Инвестор – МЖӘ объектісін салу құнынан ___ %-дан төмен емес деңгейге дейінгі жобалық компанияның капиталдандырылуын қамтамасыз етеді;
Кредиторлар – Жекеше әріптес тартатын кредиттік келісім негізінде жобаны іске асыру үшін МЖӘ объектісін салу құнынан ___% мөлшерінде ақша қаражаттарын беретін (қарыз тарту Үлгілік шарттары, негізгі соманы және несие бойынша пайыздарды төлеу) халықаралық қаржы ұйымдары, екінші деңгейдегі банктер немесе ұлттық компаниялар;
"Даму" КДҚ" АҚ – Заңнамаға сәйкес құрылыс кезеңінде ұзақ мерзімді қарыз бойынша пайыздық мөлшерлемені ____ ай ішінде ___% мөлшерінде субсидиялайды;
Бас мердігер – МЖӘ объектісін "толық" салуды қамтамасыз етеді;
Мердігер (жобалаушы) – МЖӘ объектісін салу бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізеді және жобалау-сметалық құжаттаманы ұсынады;
Субмердігерлер – Бас мердігердің тапсырысы бойынша жұмыстарды орындайды.
Инвестициялаудан кейінгі кезеңде МЖӘ жобасын басқару схемасы 2-суретте келтірілген.
*жобаға қатысқан жағдайда көрсетіледі
2-сурет. Пайдалану кезеңінде МЖӘ жобасын басқарудың ұйымдық схемасы
Мемлекеттік әріптес – Жекеше әріптестің МЖӘ объектісін пайдалану бойынша міндеттемелерін орындауын бақылауды жүзеге асырады.
Жекеше әріптес – МЖӘ объектісін пайдалануды және ұстауды қамтамасыз етеді, қалдықтарды сұрыптауды, өңдеуді және кәдеге жаратуды қамтамасыз етеді және пайда алады. Тартылатын қарыз қаражаттары үшін сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауды алады.
Инвестор – МЖӘ жобасы бойынша пайда алуды қамтамасыз ету үшін жобалық компанияның қызметіне мониторингті жүзеге асырады;
Кредиторлар – қарыз шарты бойынша қарыз қаражаттарының қайтарымдылығын қамтамасыз ету үшін жобалық компанияның қызметіне мониторингті жүзеге асырады;
"Даму" КДҚ" АҚ – Заңнамаға сәйкес МЖӘ объектісін пайдалану кезеңінде ұзақ мерзімді қарыз бойынша пайыздық мөлшерлемені ____ ай ішінде ___% мөлшерінде субсидиялайды;
Өткізу нарығы – Жекеше әріптес МЖӘ объектісінде алынған екінші ретті шикізатты сатып өткізетін нарық секторы.
Қоқыс шығаратын компаниялар – қалдықтарды жинау және шығару бойынша қызметті жүзеге асырады, жиналған қалдықтарды қоқыс өңдеуші зауыттарға жеткізеді және Жекеше әріптеске қалдықтарды орналастырғаны үшін төлем төлейді.
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы
(полигоны бар қоқыс өңдейтін зауыт)
МЖӘ Үлгілік шартына
8-қосымша
Нысан
Құрылыс кепілдігі
___________________________
(елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету)
"___"_____________ 20__ ж.
Кепіл: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (ұйымды көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Жекеше әріптес: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (атауын көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес:       __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін "__________________" мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптес арасында 20__ жылдың "___" _______ "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) жылына _____ тонна екінші ретті шикізат алу арқылы жылына _____ тонна __________ (қажетін көрсету) қалдықтарды сұрыптау, өңдеу және кәдеге жарату үшін полигонға жер учаскесі бар қоқыс өңдейтін зауыт салу және пайдалану" жобасы бойынша барлық өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып, __________ (жазумен көрсету) теңге сомасына 20__ жылдың "___" _______ дейінгі мерзімге жасалған № _____ Үлгілік шартты (бұдан әрі – Үлгілік шарт);
Кепіл мен Жекеше әріптес арасында Құрылыс кепілдігін беру туралы 20__ жылдың "___" _______ жасалған Үлгілік шартты
назарға ала отырып:

2. Требования Государственного партнера по Первой гарантии выставляются Гаранту в течение ___ (указать прописью) рабочих дней с момента неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору.
3. Выплата Государственному партнеру будет осуществляться в течение ___ (указать прописью) рабочих дней по письменному требованию Государственного партнера, безналичным переводом на счет Государственного партнера, указанный в Первой гарантии.
4. Первая гарантия вступает в силу с момента письменного акцепта Государственным партнером и действует до "___" __________ 20__ года и истекает в дату выдачи Строительной гарантии (или в дату расторжения в зависимости от того, какая из дат наступила раньше).
5. Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным обязательством, регулируются Типовым договором и законодательством.
6. В целях установления подлинности, требование на оплату должно быть подписано уполномоченным лицом Государственного партнера и сопровождаться оригиналом нотариально заверенного документа с образцом подписи указанного уполномоченного лица.
________________________________________________________________________________
Подпись уполномоченного лица и печать Гаранта
Подписи Сторон
______________________________
от Гаранта
________________________________
от Государственного партнера
_______________________________
от Частного партнера
Приложение 5
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере охраны
окружающей среды
(мусороперерабатывающий завод с полигоном)
Форма
Описание земельного участка
№ п.п
Наименование показателей
Описание
1
Акт на право временного безвозмездного землепользования
№___, от "__"__________, 20__г.
2
Кадастровый номер
№ ___-___-___-___
3
Срок безвозмездного землепользования земельным участком
___ лет
4
Площадь
___ га
5
Описание географических границ земельного участка, координаты (долгота и широта)
6
Категория земель
7
Целевое назначение земельного участка
8
Ограничения в использовании и обременения земельного участка
9
Делимость земельного участка
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 6
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере охраны
окружающей среды
(мусороперерабатывающий завод с полигоном)
Форма
Источники финансирования
Источники финансирования Проекта
ГЧП
Собственные средства Частного партнера –___% от стоимости создания Объекта ГЧП.
Заемные средства –___% от стоимости создания Объекта ГЧП.
Сроки финансирования по источнику 1
Заемные средства сроком на __ лет.
Льготный период (в период строительства) – ___ мес.
Сроки финансирования по источнику 2
Заемные средства сроком на __ лет.
Льготный период (в период строительства) – ___ мес.
Сроки финансирования по источнику n
Заемные средства сроком на __ лет.
Льготный период (в период строительства) – ___ мес.
График финансирования по источникам
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 7
к типовому договору проекта
государственно-частного
партнерства в сфере охраны
окружающей среды
(мусороперерабатывающий завод с полигоном)
Форма
Предполагаемая институциональная схемы управления проектом ГЧП
План реализации проекта ГЧП включает следующие стадии:
V. период создания объекта ГЧП;
VI. период эксплуатации объекта ГЧП.
Схема управления Проектом ГЧП в инвестиционный период приведена на рисунке 1.
*указать в случае участия в проекте
Рисунок 1. Организационная схема управления Проектом ГЧП на этапе строительства
В соответствии со схемой предусмотрены следующие функции участников проекта:
Государственный партнер – осуществляет контроль над исполнением Типового договора, принимает на себя обязательства в соответствии с Типовым договором, включая предоставление необходимого для строительства мусороперерабатывающего завода земельного участка и подведение соответствующей инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
Частный партнер (проектная компания) – обеспечивает финансирование строительства Объекта ГЧП, проведение проектно-изыскательских работ по проекту, непосредственно само создание (строительство) "под ключ", введение в эксплуатацию, а также выполняет другие обязательства, предусмотренные Типовым договором;
Инвестор – обеспечивает капитализацию проектной компании до уровня ___% от стоимости создания Объекта ГЧП;
Кредиторы – международные финансовые организации, банки второго уровня или национальные компании, привлекаемые Частным партнером, которые предоставляют денежные средства для реализации проекта на основании кредитного соглашения (условия привлечения займа, погашение основной суммы и процентов по кредиту) в размере ___% от стоимости создания Объекта ГЧП;
АО "ФРП "Даму" – субсидирует части ставки вознаграждения по долгосрочному займу в размере ___% в течение ___ месяцев в период строительства согласно законодательству;
Генеральный подрядчик – осуществляет строительство Объекта ГЧП "под ключ";
Подрядчик (проектировщик) – проводит проектно-изыскательские работы и предоставляет проектно-сметную документацию по строительству Объекта ГЧП;
Субподрядчики – выполняют работы по заказу Генерального подрядчика.
Схема управления Проектом ГЧП в постинвестиционный период приведена на рисунке 2.
*указать в случае участия в проекте
Рисунок 2. Организационная схема управления Проектом ГЧП на стадии эксплуатации
Государственный партнер – осуществляет контроль за выполнением Частным партнером обязательств по эксплуатации Объекта ГЧП.
Частный партнер – обеспечивает эксплуатацию и содержание Объекта ГЧП, обеспечивает сортировку, переработку и утилизацию отходов и получает прибыль. Получает субсидирование ставки вознаграждения за привлекаемые заемные средства.
Инвестор – осуществляет мониторинг деятельности проектной компании для обеспечения прибыли по Проекту ГЧП;
Кредиторы – осуществляют мониторинг деятельности проектной компании для обеспечения возвратности заемных средств по договору займа;
АО "ФРП "Даму" – субсидирует части ставки вознаграждения по долгосрочному займу в размере ___% в течение ___ месяцев в период эксплуатации Объекта ГЧП согласно законодательству;
Рынок сбыта – сектор рынка, где Частный партнер реализует извлеченное на Объекте ГЧП вторичное сырье.
Мусоровывозящие компании – осуществляют деятельность по сбору и вывозу отходов, доставляют собранные отходы на мусороперерабатывающий завод и вносят плату за размещение отходов Частному партнеру.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 8
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере охраны
окружающей среды
(мусороперерабатывающий завод с полигоном)
Форма
Строительная гарантия
___________________________                               "___"_____________ 20__ г
(указать наименование и местонахождение населенного пункта)
Гарант: __________ (указать организацию), в лице __________, действующего (-ей) на
основании __________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: __________,
Частный партнер: __________ (указать наименование), в лице _____________
действующего (-ей) на основании __________, юридический адрес: __________, банковские
реквизиты: ___________,
Государственный партнер: государственное учреждение "__________________" в лице
____________, действующего (-ей) на основании _________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: ___________,
Принимая во внимание:
заключенный между Государственным партнером и Частным партнером Типовой договор по проекту Строительство и эксплуатация мусороперерабатывающего завода с земельным участком под полигон для сортировки, переработки и утилизации ___ тонн __________ (указать необходимое) отходов в год с извлечением ___ тонн вторичного сырья в год в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)" от "___" _______ 20__ года № _____, с учетом всех изменений и дополнений (далее – Типовой договор), на сумму __________ (указать прописью) тенге, сроком до "___" _______ 20__ года;
заключенный между Гарантом и Частным партнером Типовой договор о предоставлении Строительной гарантии от "___" ____ 20__ года № ___:

4) Қауіпті Ақау анықталған жағдайда, осындай Ақау үшін айыппұл санкцияларының сомасы ___ (жазбаша түрде көрсету) Ақаулық ұпайды құрайды.
1. Сапа индикаторлары
Индикаторлардың атауы
Ақпараттың кезеңділігі
Ақпарат көзі
Шекті мәні
Ақаудың мәні
1
2
3
4
5
6
1
Қоқыс өңдейтін зауыттың жақын жатқан аумақтарында жағымсыз иістердің болуы
Тоқсан сайын
Пайдалану туралы есеп
Қоқыс өңдейтін зауыттан 5 шақырымнан көп аумақта
Елеулі емес ақау
2
МЖӘ Үлгілік шартында көрсетілген қалдықтар көлемін қабылдаудан бас тарту
Тоқсан сайын
Пайдалану туралы есеп
10%-ға ауытқу
Елеулі ақау
3
Пайда болуға қалдықтарды өңдеу көрсеткіші
Тоқсан сайын
Пайдалану туралы есеп
Қалдықтарды өңдеу үлесі 40%-дан көп емес
Елеулі ақау
4
Халықты қалдықтарды жинау және шығару бойынша қызметтермен қамту (қалдықтарды жинау және шығару болған жағдайда)
Тоқсан сайын
Пайдалану туралы есеп
Қалдықтарды жинау және шығару бойынша халықты максималды қамту 2030 жылдан бастап 100% құрауы тиіс
Елеулі ақау
5
Өндіріс көлемінің айтарлықтай өзгеруіне алып келген жабдықтың бұзылуы немесе жабдық жұмысындағы зақым
Тоқсан сайын
Пайдалану туралы есеп
Екінші ретті шикізатты алудың 20%-ға төмендеуі
Елеулі ақау
Санитариялық және экологиялық нормалардың және қалдықтармен жұмыс істеу талаптарының бұзылуы
Тоқсан сайын
Пайдалану туралы есеп
Қауіпті ақау
2. Ақаулық ұпайлар
Негіздеме
Ақаулық ұпайлардың саны
Кез келген Ақаудың немесе өзге бұзушылықтың болуы/болмауы туралы есепті тапсырудың мерзімін бұзу
Тапсырылмаған есептің өтіп кеткен мерзімінің әр күні үшін __ Ақаулық ұпай
Мемлекеттік әріптеске немесе Уәкілетті органдарға рұқсат беруден бас тарту
Уәкілетті органдардың өкілдерінің қызметіне рұқсат бермеудің немесе кедергі келтірудің әр күні үшін күніне __ Ақаулық ұпай
Жекеше әріптестің Мемлекеттік әріптеске анық емес ақпаратты әдейі тапсыруы
Әрбір анықталған анық емес ақпаратты беру жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Жекеше әріптестің негізгі қызметі бойынша Тұтынушыға ғимараттың немесе ғимарат бөліктерінің қол жеткізе алмауы
Әрбір анықталған жағдай үшін __ Ақаулық ұпай
Қызмет көрсетудің басталу күніне дейін 1 ай ішінде штаттық кестеге сәйкес кадрларды уақытында жинақтамау
Әрбір анықталған жағдай үшін __ Ақаулық ұпай
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау талаптарын бұзу
Әрбір анықталған жағдай үшін __ Ақаулық ұпай
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау талаптарын бұзу
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Сыртқы және ішкі жарықтандырудың болмауы
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай
Жыл бойы абаттандырудың болмауы және ішкі және сыртқы аумақты (оның ішінде МЖӘ объектісіне іргелес жатқан аумақты) тиісті күйде ұстамау
Әрбір анықталған бұзушылық жағдайы үшін __ Ақаулық ұпай

4) При обнаружении опасного Дефекта, сумма штрафных санкций за такой Дефект составит ___ (указать прописью) Дефектных очков.
1. Индикаторы качества
Наименование индикаторов
Периодичность информации
Источник информации
Пороговое значение
Значение Дефекта
1
2
3
4
5
6
1
Наличие неприятных запахов на близлежащих территориях мусороперерабатывающего завода
Ежеквартально
Отчет об эксплуатации
На территории более 5 км от мусороперерабатывающего завода
Незначительный Дефект
2
Отказ в приеме объема отходов, указанных в Типовом договоре ГЧП
Ежеквартально
Отчет об эксплуатации
Отклонение на 10%
Существенный дефект
3
Показатель переработки отходов к образованию
Ежеквартально
Отчет об эксплуатации
Доля переработки отходов не менее 40%
Существенный дефект
4
Охват населения услугами по сбору и вывозу отходов (при наличии сбора и вывоза отходов)
Ежеквартально
Отчет об эксплуатации
Максимальный охват населения по сбору и вывозу отходов с 2030 года должен составлять 100%
Существенный дефект
5
Нарушение в работе или повреждение оборудования, приведшее к серьезному изменению объема производства
Ежеквартально
Отчет об эксплуатации
Снижение извлечения вторичного сырья на 20%
Существенный дефект
Нарушение санитарных и экологических норм и требований обращения с отходами
Ежеквартально
Отчет об эксплуатации
Опасный дефект
2. Дефектные очки
Основание
Количество Дефектных Очков
Нарушение срока представления отчета о наличии/отсутствии любого Дефекта или иного нарушения
__ Дефектных Очков за каждый
день просрочки за каждый не
представленный отчет
Отказ в допуске Государственного партнера либо Уполномоченных органов
__ Дефектных Очков в день за каждый день не предоставления допуска или воспрепятствования
деятельности представителей
уполномоченных органов
Намеренное предоставление Частным партнером недостоверной информации Государственному партнеру
__ Дефектных Очков за каждый выявленный случай предоставления недостоверной информации
Несвоевременное набор/перевод кадров согласно штатному расписанию в течение 1-го месяца до Дня начала оказания Услуг
__ Дефектных Очков за каждый выявленный случай
Нарушение требований безопасности и охраны труда
__ Дефектных Очков за каждый выявленный случай нарушения
Отсутствие благоустройства и неподдержание в надлежащем состоянии внутренней и внешней территории (в том числе прилегающей к Объекту ГЧП территории) в течение года
__ Дефектных Очков за каждый выявленный случай нарушения
Не выполнение текущего ремонта в соответствующий срок
__ Дефектных Очков за каждый выявленный случай нарушения
Не выполнение капитального ремонта в срок
__ Дефектных Очков за выявленный случай нарушения
Не рабочее состояние оборудования
__ Дефектных Очков за выявленный случай нарушения
Несвоевременное обновление оборудования в соответствии с их сроком службы
__ Дефектных Очков за каждый выявленный случай нарушения

1) туындаған проблемаларды шешу бойынша кездесулер өткізуі;
2) қандай да бір ақпаратты беру барысында қате ақпаратты жоюы;
3) Үлгілік шартқа, Жобалау-сметалық құжаттамаға және қолданыстағы заңнмаға сәйкес барлық талаптарды адал сақтауы тиіс.
Қаржылық тәуекел
Салықтық мөлшерлемелердің ұлғаюы
Жекеше әріптес күтілмеген шығыстарды жабу үшін резерв құруды көздеуі тиіс.
Инфляцияның өсуі
Жекеше әріптес тарапынан:
1) күтілмеген шығыстарды жабу үшін резерв құру;
2) аталған тәуекелді сақтандыру;
3) кезеңнің шығыстарын оңтайландыру.
Коммерциялық тәуекел
Қызметке сұраныстың/тұтынудың төмендеуі/болмауы
Жекеше әріптестің Қызметтерді сапалы көрсетуі
Екінші ретті шикізатқа сұраныстың төмендеуі немесе болмауы
Тұтынушылармен Үлгілік шарттар жасау.
Екінші ретті шикізатты сатып өткізу кестесін қарастыру, өсу қарқынымен.
МЖӘ объектісіне қалдықтарды уақытында жеткізбеу
Қоқыс шығаратын компаниялармен МЖӘ объектісіне қалдықтарды жеткізу туралы Үлгілік шарттарға қол қою. Қалдықтарды жеткізудің меншікті желісі жолға қойылуы мүмкін.
Халықты қалдықтарды жинау мен шығару бойынша қызметтермен қамтудың төмендігі
Халықты қалдықтарды жинау мен шығару бойынша қызметтермен қамтуға қол жеткізуді қарастыру
Техникалық тәуекел
МЖӘ объектісіне сапасыз техникалық қызмет көрсету
Ғимаратты, оның ішінде ғимараттың жекелеген конструктивтік элементтерін, материалдарды және инженерлік жабдықты, энергетика, сумен жабдықтау және су бұру, байланыс және т.б. жүйелерді жарамды күйде ұстау.
Ғимарат бойынша қосалқы жұмыстарды, оның ішінде үй-жайларды жинау мен тазалауды ұйымдастыру.
Жекеше әріптес персоналының біліктілігін арттыруды қарастыру
Жобада қолданылатын технологиялардың басқа технологиялармен ығыстырылуына алып келетін жаңа технологиялардың пайда болуы
МЖӘ объектісі жабдығының жоспарлы жаңартылуын жүргізу
Халықаралық тәжірибені және оны МЖӘ объектісінде қолдануды зерттеу.
Үшінші тұлғалардың қатысуымен немесе қатысуынсыз пайдалану барысында өрттің туындауы
Жекеше әріптес:
1) өрт қауіпсіздігі, сондай-ақ техника қауіпсіздігі қағидаларын сақтауы;
2) жұмысшыларға техника қауіпсіздігі қағидалары бойынша нұсқаулық жүргізуі;
3) мүлікті (оның ішінде: салынып жатқан МЖӘ объектісін және құрылыс материалдарын) сақтандыруы тиіс.
Операциялық тәуекел
Жекеше әріптес персоналының тарапынан өндірістік қақтығыс (Еңбек заңнамасын бұзу, жаппай жұмыстан шығару, митингтер және т.б.)
Еңбек заңнамасын қатаң сақтау (ұлттық немесе шетелдік)
Жекеше әріптес персоналының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі
Жекеше әріптес персоналының жыл сайынғы біліктілігін арттыруын қамтамасыз ету.
МЖӘ объектісінде халықаралық тәжірибені қолдану.
Әлеуметтік-саяси тәуекел
Террористік актінің, төңкерістің, бүліктің туындауы
Еңсерілмейтін күш мән-жайының (форс-мажор) әсеріне ұшыраған Тарап мұндай мән-жайда туындаған жағдайды түзету үшін барлық саналы күшін салуы және оның салдарларын азайтуы тиіс.
Әр Тарап Үлгілік шартты орындау барысында, кез келген уақытта Еңсерілмейтін күш мән-жайының (форс-мажор) орын алуымен туындаған кез келген кідірістерді азайту үшін, кез келген мүмкіндікті пайдалануға міндетті.
Жекеше әріптес мүлікті (оның ішінде: салынып жатқан МЖӘ объектісін және құрылыс материалдарын) сақтандыруы тиіс.
Әскери іс-қимылдардың туындауы
Жекеше әріптестің персоналы болып табылмайтын тұлғалар алдын ала қамдаған тәртіпсіздіктердің, ереуілдердің туындауы
Апаттық тәуекелі
Табиғи апаттар мен қиратушы құбылыстар, оның ішінде жер сілкінісі, дауыл, су тасқыны, көшкіндер, техногендік және экологиялық апаттар, катаклизмдер, өрт, індет, сондай-ақ МЖӘ объектісін қауіпсіз пайдаланудың мүмкін еместігіне алып келетін қолайсыз климаттық жағдайлардың туындауы
Еңсерілмейтін күш мән-жайының (форс-мажор) әсеріне ұшыраған Тарап мұндай мән-жайда туындаған жағдайды түзету үшін барлық саналы күшін салуы және оның салдарларын азайтуы тиіс.
Әр Тарап Үлгілік шартты орындау барысында, кез келген уақытта Еңсерілмейтін күш мән-жайының (форс-мажор) орын алуымен туындаған кез келген кідірістерді азайту үшін, кез келген мүмкіндікті пайдалануға міндетті.
Жекеше әріптес мүлікті, салынып жатқан МЖӘ объектісін және құрылыс материалдарын сақтандыруы тиіс.
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 27 наурыздағы
№ 127 бұйрығына
20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 25 қарашадағы
№ 724 бұйрығына
22-қосымша
Ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) МЖӘ Үлгілік шарты
___________________________ (қол қоятын елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) 20__жылғы "___" ________________ (жасалған күнін көрсету) бұдан әрі Мемлекеттік әріптес деп аталатын ____________________ (тұлғаның өкілеттіктерін белгілейтін құжаттың атауы мен деректемелерін көрсету) негізінде әрекет ететін ___________________________________ (уәкілетті тұлғаның лауазымын, Т.А.Ә. (болған жағдайда) көрсету) атынан ____________________ (мемлекеттік әріптесті көрсету) бір тараптан және бұдан әрі Жекеше әріптес деп аталатын ________________________ (тұлғаның өкілеттіктерін белгілейтін құжаттың атауы мен деректемелерін көрсету) негізінде әрекет ететін ____________________________________________ (уәкілетті тұлғаның лауазымын, Т.А.Ә. (болған жағдайда) көрсету) атынан ______________ (заңды, жеке тұлға және басқаларын көрсету) екінші тараптан бұдан әрі бірлесіп Тараптар, жеке алғанда Тарап деп аталатындар Конкурстық комиссияның _______________________________________________________ (комиссияның толық атауын көрсету) 20__ жылғы "___"__________________ № ____ шешіміне сәйкес Ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) МЖӘ Үлгілік шартын жасасты.
1. Анықтамалар
1. Ағымдағы жөндеу – профилактикалық іс- шараларды жүргізу және ұсақ зақымдар мен ақаулықтарды жою арқылы ғимараттар мен инженерлік жабдықтың бөліктерін жүйелі әрі уақтылы сақтауға бағытталған, ғимараттардың конструкциялары мен инженерлік жабдық жүйелерінің дұрыс жұмыс істеуін (жұмысқа қабілеттілігін) қалпына келтіру, сондай-ақ барлық пайдалану көрсеткіштерін қолдау мақсатымен жүргізілетін техникалық іс- шаралардың кешені.
2. Айрықша құқық – өзінің қалауы бойынша заңға қайшы келмейтін кез келген тәсілмен Жекеше әріптестің зияткерлік қызмет нәтижесін немесе дараландыру құралдарын пайдалануға және басқа тұлғалардың осындай пайдалануына тыйым салуға немесе рұқсат беруге Мемлекеттік әріптеске тиесілі құқықтардың жиынтығы.
3. Ақау – Ақаулық ұпайлардың берілуіне алып келуі мүмкін және Ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) МЖӘ Үлгілік шартына тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердің кез келген сәйкес келмеуі.
4. Ақаулық ұпайлар – Ақаулар немесе өзге де бұзушылықтар болған жағдайда Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске есептейтін айыппұл ұпайлары.
5. Ақы – Тұтынушылар МЖӘ объектісі пайдалануға берілгеннен кейін Жекеше әріптес дайындаған өнімге төлейтін ақшалай сома.

1) проводить встречи по решению возникших проблем;
2) искоренять ошибочную информацию в ходе передачи какой-либо информации;
3) добросовестно соблюдать все условия в соответствии с Типовым договором, проектно-сметной документацией и действующего законодательства.
Финансовый риск
Увеличение налоговых ставок
Частный партнер должен предусмотреть создание резервов для покрытия непредвиденных расходов.
Рост инфляции
Со стороны Частного партнера:
1) создание резервов для покрытия непредвиденных расходов;
2) страхование данного риска;
3) оптимизация расходов периода.
Коммерческий риск
Уменьшение/отсутствие спроса/ потребления Услуг
Качественное предоставление Услуг Частным партнером.
Снижение или отсутствие спроса на вторичное сырье
Заключение договоров с потребителями.
Предусмотреть график реализации вторичного сырья, с динамикой роста.
Несвоевременная поставка отходов на Объект ГЧП
Подписание договоров о поставке отходов на Объект ГЧП с мусоровывозящими компаниями. Возможная наладка собственной сети поставки отходов.
Низкий охват населения услугами по сбору и вывозу отходов.
Предусмотреть достижение охвата населения услугами по сбору и вывозу отходов.
Технический риск
Некачественное техническое обслуживание Объекта ГЧП
Поддержание исправного состояния здания, в том числе отдельных конструктивных элементов здания, материалов и систем инженерного оборудования, энергетики, водоснабжения и водоотвода, связи и т.д.
Организация вспомогательных работ по зданию, в том числе уборка и очистка помещений.
Предусмотреть повышение квалификации персонала Частного партнера.
Появление новых технологий приводящих к вытеснению технологий используемых в проекте другими технологиями
Производить плановое обновление оборудования Объекта ГЧП.
Изучение международного опыта и его применение на Объекте ГЧП.
Возникновение пожара в ходе эксплуатации здания с участием или без участия третьих лиц
Частному партнеру необходимо:
1) соблюдать правила пожарной безопасности, а также техники безопасности;
2) проводить инструктаж рабочих по правилам техники безопасности;
3) застраховать имущество (в том числе: строящийся Объект ГЧП, оборудование и строительные материалы).
Операционный риск
Производственный конфликт со стороны персонала Частного партнера (нарушение трудового законодательства, массовое увольнение, митинги и т.д.)
Строгое соблюдение трудового законодательства (национального или иностранного).
Несоответствие персонала Частного партнера квалификационным требованиям
Обеспечение ежегодного повышения квалификации персонала Частного партнера.
Применение международного опыта на Объекте ГЧП.
Социально-политический риск
Возникновение акта терроризма, революции, мятежа
Сторона, которая подверглась воздействию Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажора), должна приложить все разумные усилия, чтобы исправить положение, вызванное таким обстоятельством, и уменьшить его последствия.
Каждая Сторона в любое время в ходе исполнения Типового договора обязана использовать любую возможность для минимизации любой задержки, вызванной наступлением Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора).
Частному партнеру необходимо застраховать имущество (в том числе: строящийся Объект ГЧП, оборудование и строительные материалы).
Возникновение военных действии
Возникновение беспорядков, забастовок и т.д., предпринятых лицами, не являющимися персоналом Частного партнера
Стихийный риск
Возникновение природных катастроф и разрушительных явлений, в том числе землетрясения, урагана, наводнения, оползней, техногенных и экологических бедствий, катаклизмов, пожара, эпидемий, а также неблагоприятных климатических условий, приводящих к невозможности обеспечения безопасной эксплуатации Объекта ГЧП
Сторона, которая подверглась воздействию Обстоятельства непреодолимой силы (форс-мажора), должна приложить все разумные усилия, чтобы исправить положение, вызванное таким обстоятельством, и уменьшить его последствия.
Каждая Сторона в любое время в ходе исполнения Типового договора обязана использовать любую возможность для минимизации любой задержки, вызванной наступлением Обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажора).
Частному партнеру необходимо застраховать имущество, строящийся Объект ГЧП, оборудование и строительные материалы.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 20
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2017 года № 127
Приложение 22
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 25 ноября 2015 года № 724
Типовой договор ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр)
_____________________________________ (указать наименование и местонахождение
населенного пункта подписания) "___" _________ 20__ г. (указать дату заключения)
________________________________________ (указать государственного партнера) в лице,
___________________________________ (указать должность, Ф.И.О. (при его наличии)
уполномоченного лица) действующего на основании __________________________________
( указать наименование и реквизиты документа устанавливающего полномочия лица)
именуемый в дальнейшем Государственный партнер, с одной стороны, и
________________________________________________, (указать юридическое, физическое
лицо и др.) в лице, ______________________________, (указать должность, Ф.И.О. (при его
наличии) уполномоченного лица) действующего на основании _________ (указать
наименование и реквизиты документа, ___________________________ устанавливающего
полномочия лица) именуемый в дальнейшем Частный партнер, с другой стороны, в
дальнейшем совместно именуемые Сторонами, в отдельности – Сторона, в соответствии с
решением конкурсной Комиссии ______________________ (указать полное наименование
комиссии) от "___" __________ 20__г. № ______ заключили Типовой договор
государственно-частного партнерства (далее – ГЧП) на строительство и эксплуатацию в
сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр).
1. Определения
1. Текущий ремонт – комплекс технических мероприятий, направленных на систематическое и своевременное предохранение частей зданий и инженерного оборудования от преждевременного износа путем проведения профилактических мероприятий и устранения мелких повреждений и неисправностей, производиться с целью восстановления исправности (работоспособности) конструкций здания и систем инженерного оборудования, а также поддержания всех эксплуатационных показателей;
2. Исключительное право – совокупность принадлежащих Государственному партнеру прав на использование по своему усмотрению любым не противоречащим закону способом результата интеллектуальной деятельности Частного партнера или средства индивидуализации, и на запрещение или разрешение такого использования другими лицами;
3. Дефект – любые несоответствия товаров, услуг и работ условиям Типового договора государственно-частного партнерства в сфере образования (детский сад) и которые могут повлечь присуждение Дефектных очков.
4. Дефектные очки – штрафные очки, начисленные Государственным партнером Частному партнеру в случае Дефектов или иного нарушения, в соответствии с приложении 10 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр).
5. Плата – денежная сумма, уплачиваемая потребителями за продукцию, изготовленную Частным партнером с момента ввода Объекта ГЧП в эксплуатацию.

66. Тараптардың Өнім импортын алмастыру жолымен ____________ (елді-мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында МЖӘ объектісін салуға және пайдалануға бағытталған қызметін жүзеге асыру кезіндегі қарым-қатынастарын реттеу Үлгілік шарттың нысанасы болып табылады.
67. Жекеше әріптес сервистік-дайындау орталығын салады және оны одан әрі Үлгілік шартқа сәйкес пайдаланады.
68. МЖӘ объектісінің сипаттамасы, салынатын МЖӘ объектісінің қуаты, құрылымы және техникалық көрсеткіштері Ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) МЖӘ Үлгілік шартына 1-қосымшада көрсетілген.
69. Мемлекеттік әріптес Шарт жасасқан кезде, Үлгілік шартқа сәйкес меншік құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың негізінде иелену және пайдалану құқығы Жекеше әріптеске берілетін, МЖӘ объектісін салу көзделетін жер учаскесінің меншік иесі болып табылатынына кепілдік береді (меншік құқығын куәландыратын құжаттардың көшірмелері және/немесе түпнұсқалары қоса беріледі).
70. Мемлекеттік әріптес мүддесін қорғайтын уәкілетті мемлекеттік органдар туралы мәліметтер:
"__________" мемлекеттік мекемесі
Заңды мекен-жайы: __________
Телефон _________
Пошталық мекен-жайы _________
71. МЖӘ жобасын жүзеге асыру кестесі Ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) МЖӘ Үлгілік шартына 2-қосымшада көрсетілген.
72. МЖӘ жобасын іске асырудың қаржы-экономикалық жоспары Ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) МЖӘ Үлгілік шартына 3-қосымшада келтірілген.
73. Жекеше әріптес кіріс алу мақсатында өндірілетін Өнімді сатып өткізеді.
74. Жекеше әріптес ұсынатын тауарлар тұтынушылардың қаражаттарының есебінен төленетін болады. Өнімге тарифтер Ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) МЖӘ Үлгілік шартына 3-қосымшаға сәйкес белгіленетін болады.
75. Үлгілік шарттан туындайтын немесе Үлгілік шартқа сәйкес ұсынылған Жекеше әріптестің барлық құқықтары, өкілеттіктері мен міндеттері Үлгілік шарттың қолданылу кезеңі ішінде Жекеше әріптес үшін айрықша болып табылады және Мемлекеттік әріптес Үлгілік шарт бойынша Жекеше әріптестің осы құқықтарын немесе міндеттемелерін Үлгілік шарттың қолданылу кезеңі ішінде Жекеше әріптестің жазбаша келісімінсіз кез келген өзге тұлғаға бермеуге міндеттенеді.
4. Үлгілік шарттың елеулі талаптары
76. Мыналар:
1) МЖӘ объектісінің саны және орналасқан орны;

66. Предметом Типового договора является урегулирование отношений Сторон при осуществлении Сторонами деятельности, направленной на строительство и эксплуатацию Объекта ГЧП с целью обеспечения продовольственной безопасности в ____________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта), путем импортозамещения Продукции.
67. Частный партнер строит сервисно-заготовительный центр и в дальнейшем эксплуатирует его в соответствии с Типовым договором.
68. Описание Объекта ГЧП, мощность, структура и технические показатели создаваемого Объекта ГЧП, указаны в приложении 1 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр).
69. Государственный партнер гарантирует, что на момент заключения Типового договора на основании документов о государственной регистрации прав собственности он является собственником земельного участка, на котором предполагается строительство Объекта ГЧП, права владения и пользования которым передаются Частному партнеру в соответствии с Типовым договором (копии и/или оригиналы документов, удостоверяющих право собственности, прилагаются).
70. Сведения об уполномоченных государственных органах, представляющих интересы государственного партнера:
Государственное учреждение "__________"
Юридический адрес: __________
Телефон _________
Почтовый адрес _________
71. График осуществления проекта ГЧП указан в приложении 2 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр).
72 Форма финансово-экономического плана реализации Проекта ГЧП указана в приложении 3 к Типовому договору (далее – Приложение 3).
73. Частный партнер в целях получения дохода реализует производимую Продукцию.
74. Товары, предоставляемые Частным партнером, будут оплачиваться за счет средств потребителей. Тарифы на продукцию устанавливаются в соответствии с приложении 3 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр).
75. Все права, полномочия и обязанности Частного партнера, вытекающие из Типового договора или предоставленные согласно Типовому договору, являются исключительными для Частного партнера на протяжении действия Типового договора, и Государственный партнер обязуется не предоставлять в период действия Типового договора данные права или обязательства Частного партнера по Типовому договору любому иному лицу без письменного согласия Частного партнера.
4. Существенные условия Типового договора
76. Существенными условиями настоящего Типового договора являются:
1) характеристики и месторасположение Объекта ГЧП;

2) уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіге сәйкес МЖӘ жобасы бойынша жер учаскесінің ауданы;
3) МЖӘ объектісінің қуаты – ___ тонна және тәулігіне ___ тонна;
4) Үлгілік шарттың ережелеріне сәйкес Қызметтерді көрсету сапасы Үлгілік шарттың елеулі талаптары болып табылады.
77. Осы Үлгілік шарттың елеулі талаптары өзгертуге жатпайды.
5. Алғашқы кепілдік
78. Жекеше әріптес Тіркеу күнінен бастап ___ (жазбаша түрде көрсету) банктік күн ішінде Мемлекеттік әріптеске Алғашқы кепілдікті беруге міндетті. Алғашқы кепілдік Ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) МЖӘ Үлгілік шартына 4-қосымшада көрсетілген нысан бойынша ресімделеді.
79. Алғашқы кепілдік мынадай өлшемшарттарға сәйкес келуге тиіс:
1) кепілдік Конкурс өткізу шеңберінде Конкурс Жеңімпазы ұсынған Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету сомасына тең сомада Үлгілік шарт бойынша болжанатын инвестициялар құнының оннан бір пайызы мөлшерінде берілуге тиіс;
2) кепілдік Тіркеу күнінен бастап Құрылыс кепілдігін беру күніне дейін Жекеше әріптестің Үлгілік шарттың 81-тармағында көрсетілген Үлгілік шарттың Алдын ала талаптарын кез келген бұзуы жағдайында, Мемлекеттік әріптеске осы Алғашқы кепілдік бойынша талаптарды қоюға мүмкіндік беруге тиіс;
3) кепілдік Үлгілік шарттың 83-тармағына сәйкес, күндердің қайсысының ерте келуіне байланысты Құрылыс кепілдігінің берілу күні немесе Үлгілік шартты бұзу күні кері қайтарылып алынуға тиіс;
4) кепілдік Үлгілік шарттың 224-тармағының 1) тармақшасына сәйкес ___ (жазбаша түрде көрсету) ай ішінде қолданылады.
6. Алдын ала талаптар
80. Тараптар Тіркеу күнінен бастап ___ (жазбаша түрде көрсету) айдан кешіктірмей Үлгілік шарттың 81 және 82-тармақтарында көрсетілген Алдын ала талаптарды орындаулары тиіс.
81. Жекеше әріптес мынадай Алдын ала талаптарды орындауға тиіс:
1) қарыз қаражаттарын тарту кезінде Қаржыландыру шарттарын жасасу және Қаржыландыру шарттарында көзделген барлық талаптарды сақтау және Мемлекеттік әріптеске барлық қосымшаларды, ілеспе құжаттарды қоса алғанда, қол қойылған Қаржыландыру шарттарының куәландырылған көшірмелерін, сондай-ақ Қаржыландыру шарттары өзгерген кезде барлық қосымшаларды, ілеспе құжаттарды қоса алғанда, жасалған қосымша келісімдердің көшірмелерін тиісті түрде тапсыру;
2) Қолда бар Жобалау-сметалық құжаттаманы (Үлгілік жобаны) "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауыл шаруашылығы өнімін қабылдау, өңдеу, дайындау, сақтау және өткізу бойынша сервистік-дайындау орталығын салу және пайдалану" МЖӘ жобасының тұжырымдамасында қамтылған МЖӘ жобасының маркетингтік және қаржы-экономикалық параметрлерін ескере отырып, МЖӘ объектісінің нақты алаңына бекітуді жүзеге асыру және Мемлекеттік әріптеспен келісу:
Жекеше әріптес Жобалау-сметалық құжаттаманы бекітуді тиісті лицензиялары бар орындаушыларды тарта отырып, заңнамаға және нормативтік-техникалық құжаттамаға сәйкес МЖӘ объектісінің құрылысы басталғанға дейін аталған құжатқа қатысты қажетті келісулерді одан әрі алумен жүзеге асырады;
Жобалау құжаттамасында Ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) МЖӘ Үлгілік шартына 1-қосымшаға және заңнамаға сәйкес МЖӘ объектісіне қойылатын талаптар сақталуы тиіс;

2) площадь земельного участка по Проекту ГЧП согласно акту, на право временные безвозмездные землепользования;
3) мощность Объекта ГЧП – ____ тонн и ___ тонн в сутки;
4) качество оказания Услуг в соответствии с положениями Типового договора.
77. Существенные условия настоящего Типового договора не подлежат изменению.
5. Первая гарантия
78. В течение ___ (указать прописью) банковских дней с Даты регистрации Частный партнер обязан предоставить Государственному партнеру Первую гарантию. Первая гарантия оформляется по форме, указанной в приложении 4 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр).
79. Первая гарантия должна соответствовать следующим критериям:
1) гарантия должна быть выдана в сумме, равной сумме обеспечения конкурсной заявки, предоставленной Победителем Конкурса в рамках проведения конкурса в размере одной десятой процента от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору;
2) гарантия должна позволять Государственному партнеру выдвигать требования по данной Первой гарантии в случае любого нарушения Частным партнером Предварительных условий Типового договора указанных в пункте 81 Типового договора, начиная с Даты регистрации до даты выдачи Строительной Гарантии;
3) гарантия должна быть отозвана в день выдачи Строительной гарантии или в день расторжения Типового договора в соответствии с пунктом 83 Типового договора в зависимости от того, какая из дат наступила раньше;
4) гарантия действует в течение ___ (указать прописью) месяцев в соответствии с подпунктом 1) пункта 224 Типового договора.
6. Предварительные условия
80. Стороны должны выполнить Предварительные условия, указанные в пунктах 81 и 82 Типового договора не позднее чем в течение ___ (указать прописью) месяцев с Даты регистрации.
81. Частный партнер должен выполнить следующие Предварительные условия:
1) при привлечении заемных средств, заключить договоры финансирования и соблюдать все условия, предусмотренные договорами финансирования и предоставить Государственному партнеру надлежащим образом заверенные копии подписанных договоров финансирования, включая все приложения, сопутствующие документы, а также при изменении договоров финансирования копии заключенных дополнительных соглашений, включая все приложения, сопутствующие документы;
2) осуществить привязку имеющейся проектно-сметной документации (типового проекта) к конкретной площадке Объекта ГЧП с учетом маркетинговых и финансово-экономических параметров Проекта ГЧП, содержащихся в концепции Проекта ГЧП "Строительство и эксплуатация сервисно-заготовительного центра по приему, переработке, заготовке, хранению и реализации сельскохозяйственной продукции__________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)" и согласовать с Государственным партнером:
Частный партнер осуществляет привязку к проектно-сметной документации с привлечением исполнителей, имеющих соответствующие лицензии, с дальнейшим получением необходимых согласований в отношении данного документа до начала строительства Объекта ГЧП в соответствии с законодательством и нормативно-технической документацией;
в проектно-сметной документации должны соблюдаться требования к Объекту ГЧП, предъявляемые в соответствии с приложением 1 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр) и законодательством;

2) кепілдік Үлгілік шарттың қолданылу мерзімі өткен күннен бастап кері қайтарып алынады;
3) кепілдік Мемлекеттік әріптеске, Жекеше әріптес Ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) МЖӘ Үлгілік шартына 10-қосымшада көрсетілген, көрсетілетін қызметтер сапасының индикаторларын және толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзған жағдайда, аталған Пайдалану кепілдігі бойынша талаптар қоюға мүмкіндік береді;
4) кепілдік инфляцияның жылдық ___% мөлшерлемесіне индекстеледі;
5) кепілдік жыл сайынғы индекстеуді есепке ала отырып, әр ___ (жазбаша түрде көрсету) жыл сайын және Үлгілік шарттың қолданылу мерзімі өткен күнге дейін беріледі;
6) кепілдік Ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) МЖӘ Үлгілік шартына 11-қосымшада көрсетілген нысан бойынша ресімделеді;
7) Пайдалану кепілдігінен айыппұлдар ұсталған жағдайда, Жекеше әріптес Пайдалану кепілдігінің сомасын күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күннің ішінде тиісті сомаға толтырады.
152. Көрсетілетін қызметтер сапасының индикаторларын және МЖӘ объектісін толық пайдалану дайындығының өлшемшарттарын бұзғаны үшін Төлем мөлшерлері Ауыл шаруашылығы саласындағы (сервистік-дайындау орталығы) МЖӘ Үлгілік шартына 10-қосымшаның ережелеріне сәйкес айқындалады.
153. Жекеше әріптес Үлгілік шартқа және заңнамаға сәйкес, МЖӘ объектісінің толық пайдалану дайындығына және тәулігіне 24 сағат ішінде, жылдың әрбір күніне жауапты болады.
154. Жекеше әріптестің кінәсінен, Жекеше әріптес Қызметтерді көрсету күнінен бастап Үлгілік шарттың айрықша талаптарын бұзған жағдайда:
1) Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады:
осы тармақшаға сәйкес пайдаланудың ___ (пайдаланудың рұқсат етілген ең аз мерзімін көрсету) жылы өткенге дейін бұзған жағдайда, онда Мемлекеттік әріптеске Пайдалану кепілдігінің сомасы төленеді;
2) Мемлекеттік әріптес осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген жағдайларда, Бұзу күнінен бастап күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күннің ішінде Жекеше әріптеске тиісті сомадағы өтемақы төлеуге міндеттенеді.
155. Мемлекеттік әріптестің кінәсінен Жекеше әріптес Қызметтерді көрсету күнінен бастап Үлгілік шарттың айрықша талаптарын бұзған жағдайда:
Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күніне дейін күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күн бұрын хабарлама жолдап, Үлгілік шартты бұзады:
шарт осы тармаққа сәйкес бұзылған жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Пайдалану кепілдігін қайтарады;
шарт осы тармаққа сәйкес бұзылған жағдайда, Мемлекеттік әріптес Жекеше әріптеске Бұзу күнінен бастап күнтізбелік ___ (жазбаша түрде көрсету) күннің ішінде, Жекеше әріптес алған сақтандыру төлемдерін шегергендегі, пайда NPV _________ теңгеге тең болған кезде ____ %-ға тең болатын, Жекеше әріптес салған капиталдың ішкі мөлшерлемесін қамтамасыз ететін пайда сомасын қоса алғанда, Жекеше әріптес МЖӘ объектісін салу бойынша жұмсаған және орындалған жұмыстар актілерімен расталған күрделі шығындардан 100%-ға тең сомада өтемақы төлеуге міндеттенеді.

2) гарантия отзывается с Даты истечения срока действия Типового договора;
3) гарантия позволяет Государственному партнеру выдвигать требования по данной Эксплуатационной гарантии в случае нарушения Частным партнером индикаторов качества предоставляемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности, указанных в приложении 10 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр);
4) гарантия индексируется на годовую ставку инфляции __%;
5) гарантия предоставляется каждые ___ (указать прописью) лет с учетом ежегодной индексации и до Даты истечения срока действия Типового договора;
6) гарантия оформляется по форме, указанной в приложении 11 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр);
7) в случае удержания штрафов с Эксплуатационной гарантии сумма Эксплуатационной гарантии пополняется на соответствующую сумму Частным партнером в течение ___ (указать прописью) календарных дней;
152. Размер оплаты за нарушения индикаторов качества оказываемых услуг и критериев полной эксплуатационной готовности Объекта ГЧП определяется в соответствии с Типовым договором и положениями приложении 10 к Типовому договору проекта ГЧП в сфере сельского хозяйства (сервисно-заготовительный центр).
153. Частный партнер несет ответственность за полную эксплуатационную готовность Объекта ГЧП в соответствии с Типовым договором и законодательством и в течение 24 часов в сутки, каждый день в году.
154. В случае нарушения Частным партнером Существенных условий Типового договора с Даты оказания Услуг по вине Частного партнера:
1) Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения;
В случае расторжения в соответствии с настоящим подпунктом до истечения ___ (указать минимальный допустимый срок эксплуатации) лет эксплуатации, то Государственному партнеру оплачивается сумма по Эксплуатационной гарантии;
2) Государственный партнер в случаях, указанных в подпункте 1) настоящего пункта обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в соответствующей сумме.
155. В случае нарушения Частным партнером существенных условий Типового договора с Даты начала оказания Услуг по вине Государственного партнера:
Государственный партнер расторгает Типовой договор, направив Частному партнеру уведомление за ___ (указать прописью) календарных дней до Даты расторжения:
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер возвращает Частному партнеру Эксплуатационную гарантию;
в случае расторжения в соответствии с настоящим пунктом Государственный партнер обязуется в течение ___ (указать прописью) календарных дней с Даты расторжения выплатить Частному партнеру компенсацию в сумме равной 100% от суммы капитальных затрат, произведенных Частным партнером по строительству Объекта ГЧП и подтвержденных актами выполненных работ, включая сумму прибыли, которая обеспечивает внутреннюю ставку вложенного капитала Частным партнером, равную ____ % при NPV (чистая приведенная стоимость) прибыли равной _________ тенге; за вычетом страховых выплат, полученных Частным партнером.

1. Сервистік-дайындау орталығының штаттық бірліктер саны, адам.
Атауы
саны
Әкімшілік-басқару персоналы
Директор
Бухгалтер-кассир
Маркетолог-консультант
Өндірістік персонал
Сүт қабылдау пунктінің жұмысшысы
Сүт өңдеу пунктінің жұмысшысы
Ет қабылдау пунктінің жұмысшысы
Ет өңдеу пунктінің жұмысшысы
Өнімді дайындау және сақтау пунктінің жұмысшысы
Өнімді сатып өткізу пунктінің жұмысшысы
Қызмет көрсетуші персонал
Сүт өнімі бар машинаның жүргізушісі
Ет өнімі бар машинаның жүргізушісі
Барлығы
2. МЖӘ жобасын іске асырудың қаржы-экономикалық көрсеткіштері
№ р/с
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
Саны
1
МЖӘ объектісінің құны
1.1
Құрылыс құны
Құрылыс-монтаждау жұмыстары
Жабдық
Өзге шығыстар
1.2

1. Количество штатных единиц сервисно-заготовительного центра, человек.
Наименование
Количество
Административно-управленческий персонал
Директор
Бухгалтер-кассир
Маркетолог-консультант
Производственный персонал
Работник пункта приема молока
Работник пункта переработки молока
Работник пункта приема мяса
Работник пункта переработки мяса
Работник пункта заготовки и хранения продукции
Работник пункта реализации продукции
Обслуживающий персонал
Водитель машин с молочной продукцией
Водитель машин с мясной продукцией
Итого
2. Финансово-экономические показатели реализации Проекта ГЧП
№ п/п
Наименование показателей
Единица измерения
Количество
1
Стоимость Объекта ГЧП
1.1
Стоимость строительства
Строительно-монтажные работы
Оборудование
Прочие расходы
1.2
Расходы на:

1) қарапайым;
2) дисконтталған.
2.6
Қарыз тарту мерзімі
2.7
Жекеше әріптестің кіріс көздері
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.8
Жекеше әріптестің шығыс түрлері
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.9
Түрлері бойынша көрсетілетін қызметтерге тариф:
1) __________
2) __________
3) __________
n
* барлық шығыстар МЖӘ объектісін салу (құрылысын салу) кезеңіне қабылданады
Ескерту:
Мемлекет Жекеше әріптеске ұзақ мерзімге пайдалануға жер учаскесін беруге дайын. Үлгілік шарттың бітуі бойынша Жекеше әріптес жер учаскесін кадастрлық бағасы (жер учаскесінің 1м2 бағасы ________ теңге, ауданы - ________ теңге, жалпы құны - ________ теңге) бойынша сатып алады.
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Ауыл шаруашылығы саласындағы
(сервистік-дайындау орталығы)
МЖӘ Үлгілік шартына
4-қосымша
Нысан
Алғашқы кепілдік
____________________                              20__ ж. "___" _____________
(елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету)
Кепілгер: (ұйымды көрсету) __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________, заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Жекеше әріптес: (атауын көрсету) __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________, заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес: "__________________" мемлекеттік мекемесі атынан __________ негізінде әрекет ететін __________, заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________
Мыналарды:
Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптес арасында барлық өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып __________ (жазбаша түрде көрсету) теңге сомасына 20__ жылғы "___" _______ дейінгі мерзімге жасалған "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауыл шаруашылығы өнімін қабылдау, өңдеу, сақтау және сатып өткізу бойынша сервистік-дайындау орталығын салу және пайдалану" жобасы бойынша 20__ жылғы "___" _______ № _____ Үлгілік шартты (бұдан әрі – Үлгілік шарт);
Кепілгер мен Жекеше әріптес арасында жасалған Алғашқы кепілдікті беру туралы 20__ жылғы "___" _______ Үлгілік шартты назарға ала отырып:
1. Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда, Кепілгер өзіне Мемлекеттік әріптеске оның Үлгілік шарт бойынша болжамды инвестициялар құнының оннан бір пайызы мөлшерінде негізгі қарыз шегінде кез келген соманы толық көлемде бірінші жазбаша талап етуі бойынша кері қайтарылмайтын және шарт қойылмайтын міндеттемені қабылдайды.

1) простой;
2) дисконтированный
2.6
Срок привлечения займа
2.7
Источники доходов Частного партнера:
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.8
Виды расходов Частного партнера:
1) __________
2) __________
3) __________
n
2.9
Тариф на оказываемые услуги по видам:
1) __________
2) __________
3) __________
n
* все расходы принимаются за период строительства Объекта ГЧП
Примечание:
Государство готово предоставить земельный участок в длительное пользование Частному партнеру. По окончанию Договора, Частный партнер выкупает земельный участок по кадастровой цене (цена за 1м2 земельного участка составляет ________ тенге, площадь- ________ тенге, общая стоимость-__________ тенге).
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 4
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере сельского
хозяйства (сервисно-
заготовительный центр)
Форма
Первая гарантия
______________________                                     "___"_____________ 20__ г.
(указать наименование и местонахождение населенного пункта)
Гарант: __________ (указать организацию), в лице ____________, действующего (-ей) на
основании _________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: ___________,
Частный партнер: __________ (указать наименование), в лице ____________,
действующего (-ей) на основании _________, юридический адрес: __________, банковские
реквизиты: ___________,
Государственный партнер: государственное учреждение "__________" в лице
____________, действующего (-ей) на основании _________, юридический адрес:
__________, банковские реквизиты: ___________,
Принимая во внимание:
заключенный между Государственным партнером и Частным партнером Типовой договор по проекту "Строительство и эксплуатация сервисно-заготовительного центра по приему, переработке, хранению и реализации сельскохозяйственной продукции в__________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)" от "___" _______ 20__ года № ____, с учетом всех изменений и дополнений (далее – Типовой договор), на сумму __________ (указать прописью) тенге, сроком до "___" _______ 20__ года;
заключенный между Гарантом и Частным партнером Типовой договор о предоставлении Первой гарантии от "___" ____ 20__ года № ___:
1. Гарант принимает на себя безотзывное и безусловное обязательство по выплате Государственному партнеру по его первому письменному требованию в полном объеме любой суммы в пределах основного долга в размере одной десятой процента от стоимости предполагаемых инвестиций по Типовому договору (далее – сумма Первой гарантии), в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору.

2. Мемлекеттік әріптестің Алғашқы кепілдік бойынша талаптары Кепілгерге Жекеше әріптес Мемлекеттік әріптес алдында Үлгілік шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған сәттен бастап ___ (жазумен көрсету) жұмыс күні ішінде қойылады.
3. Мемлекеттік әріптеске төлем Мемлекеттік әріптестің жазбаша талап етуі бойынша ___ (жазумен көрсету) жұмыс күні ішінде Алғашқы кепілдікте көрсетілген Мемлекеттік әріптестің шотына қолма-қол ақшасыз аударумен жүзеге асырылатын болады.
4. Алғашқы кепілдік Мемлекеттік әріптестің жазбаша акцепт жүргізген сәтінен бастап күшіне енеді және 20__ жылғы "___" ____ дейін қолданылады және Құрылыс кепілдігін беру күні (немесе қандай күннің ерте келуіне байланысты бұзу күні) аяқталады.
5. Осы кепілдікті міндеттемемен байланысты туындайтын барлық құқықтар мен міндеттемелер Шартпен және заңнамамен реттеледі.
6. Түпнұсқалылығын анықтау мақсатында төлем талабына Мемлекеттік әріптестің уәкілетті тұлғасы қол қоюы және аталған уәкілетті тұлғаның қолының үлгісі бар нотариалды куәландырылған құжаттың түпнұсқасымен бірге жүруі тиіс.
________________________________________________________________________________
Уәкілетті тұлғаның қолы және Кепілгердің мөрі
Тараптардың қолдары
_____________________________
Кепілгердің атынан
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Ауыл шаруашылығы саласындағы
(сервистік-дайындау орталығы)
МЖӘ Үлгілік шартына
5-қосымша
Нысан
Жер учаскесі
№ р.с
Көрсеткіштердің атауы
Сипаттамасы
1
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акт
№___, 20__ ж. "__"__________,
2
Кадастрлық нөмірі
№ ___-___-___-___
3
Жер учаскесін өтеусіз жер пайдалану мерзімі
___ жыл
4
Ауданы
___ га
5
Шекаралардың сипаттамалары
6
Жерлердің санаты
7
Жер учаскесінің нысаналы мақсаты
8
Жер учаскесін пайдаланудағы шектеулер мен ауыртпалықтар
9
Жер учаскесінің бөлінуі
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Ауыл шаруашылығы саласындағы
(сервистік-дайындау орталығы)
МЖӘ Үлгілік шартына
6-қосымша
Нысан
Қаржыландыру көздері
МЖӘ жобасын қаржыландыру көздері
Жекеше әріптестің меншікті қаражаты МЖӘ объектісін құру құнынан ___%.
Қарыз қаражаттары – МЖӘ объектісін салу құнынан ___%.
Қаржыландыру мерзімдері
__ жыл мерзімге қарыз қаражаты.
Жеңілдікті кезең (құрылыс кезеңінде) – ___ ай.
Қаржыландыру кестесі
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Ауыл шаруашылығы саласындағы
(сервистік-дайындау орталығы)
МЖӘ Үлгілік шартына
7-қосымша
Нысан
МЖӘ жобасын басқарудың институционалдық схемасы
МЖӘ жобасын іске асыру жоспары мынадай:
Инвестициялық кезең;
Инвестициялаудан кейінгі кезең сатыларын қамтиды.
Құрылыс кезеңінде МЖӘ схемасы бойынша жобаны басқару схемасы 1-суретте келтірілген.
*жобаға қатысқан жағдайда көрсетіледі
1-сурет. Құрылыс кезеңінде МЖӘ жобасын басқарудың ұйымдық схемасы
Схемаға сәйкес жоба қатысушыларының мынадай функциялары көзделген:
Мемлекеттік әріптес – Үлгілік шарттың атқарылуын бақылауды жүзеге асырады, сервистік-дайындау орталығын салу үшін қажетті жер учаскесін беруді және тиісті инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жүргізуді қоса алғанда, өзіне Үлгілік шартқа сәйкес міндеттемелерді қабылдайды;
Жекеше әріптес (жобалық компания) – МЖӘ объектісінің құрылысын қаржыландыруды, жоба бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізуді, "дайын күйде" тікелей салуды (құрылысты), МЖӘ объектісін пайдалануға беруді қамтамасыз етеді, сондай-ақ Үлгілік шартта көзделген өзге де міндеттемелерді орындайды;
Инвестор – МЖӘ объектісін салу құнынан ___ %-дан төмен емес деңгейге дейінгі жобалық компанияның капиталдандырылуын қамтамасыз етеді;
Капитал нарығы – Жекеше әріптес тартатын кредиттік келісім негізінде жобаны іске асыру үшін МЖӘ объектісін салу құнынан ___% мөлшерінде ақша қаражаттарын беретін (қарыз тарту Үлгілік шарттары, негізгі соманы және несие бойынша пайыздарды төлеу) халықаралық қаржы ұйымдары, екінші деңгейдегі банктер немесе ұлттық компаниялар;
"Даму" КДҚ" АҚ – Заңнамаға сәйкес құрылыс кезеңінде ұзақ мерзімді қарыз бойынша пайыздық мөлшерлемені ____ ай ішінде ___% мөлшерінде субсидиялайды;
Бас мердігер – МЖӘ объектісін "толық" салуды қамтамасыз етеді;
Мердігер (жобалаушы) – МЖӘ объектісін салу бойынша жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізеді және жобалау-сметалық құжаттаманы ұсынады;
Субмердігерлер – Бас мердігердің тапсырысы бойынша жұмыстарды орындайды.
Инвестициялаудан кейінгі кезеңде МЖӘ жобасын басқару схемасы 2-суретте келтірілген.
*жобаға қатысқан жағдайда көрсетіледі
2-сурет. Пайдалану кезеңінде МЖӘ жобасын басқарудың ұйымдық схемасы
Мемлекеттік әріптес "_______________" мемлекеттік мекемесі атынан – МЖӘ Үлгілік шартының атқарылуын бақылауды жүзеге асырады (сервистік-дайындау орталығы ғимаратын ұстауды, материалдық қамтамасыз етуді, көрсетілетін қызметтердің сапасын қоса алғанда).
Жекеше әріптес – МЖӘ Үлгілік шартының талаптарына сәйкес қызметтер көрсетеді, сондай-ақ сүт және ет өнімін өткізу және ауыл шаруашылыы өнімдерін ұзақ мерзімді сақтау үшін қойма орындарын жалға беру жолымен жобаның кірісті бөлігін қамтамасыз етеді, ғимартты ағымдық ұстауға жауап береді, қарыз бойынша төлемдерді жүзеге асырады. Ауыл шаруашылығы саласында қызметті жүзеге асыру құқығына лицензия алады.
Қаржылық институттар – кредиттік келісім бойынша қарыз қаражаттарының қайтарымдылығын қамтамасыз ету үшін Жекеше әріптес қызметіне мониторингті жүзеге асырады.
Инвесторлар консорциумы – Жекеше әріптестің компаниясына иелік ететін заңды тұлғалардың бірлестігі (үлестік қатысу жолымен немесе акциялар пакетіне мөлшерлес), оның МЖӘ объектісінің құрылысы құнынан __% мөлшерден төмен емес деңгейге дейін капиталдандырылуын қамтамасыз етеді.
Қызметтерді тұтынушылар – Жекеше әріптес көрсететін сервистік-дайындау орталығының қызметтерін пайдаланатын халық.
Тараптардың қолдары
______________________________             ______________________________
Мемлекеттік әріптестің атынан                    Жекеше әріптестің атынан
Ауыл шаруашылығы саласындағы
(сервистік-дайындау орталығы)
МЖӘ Үлгілік шартына
8-қосымша
Нысан
Құрылыс кепілдігі
___________________________
(елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету)
"___"_____________ 20__ ж.
Кепіл: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (ұйымды көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Жекеше әріптес: __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін __________ (атауын көрсету), заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес:       __________ атынан __________ негізінде әрекет ететін "__________________" мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: __________, банктік деректемелері: ___________,
Мемлекеттік әріптес пен Жекеше әріптес арасында 20__ жылдың "___" _______ "__________ (елді мекеннің атауын және орналасқан жерін көрсету) ауыл шаруашылығы өнімін қабылдау, өңдеу, сақтау және сатып өткізу бойынша сервистік-дайындау орталығын салу және пайдалану" жобасы бойынша барлық өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып, __________ (жазумен көрсету) теңге сомасына 20__ жылдың "___" _______ дейінгі мерзімге жасалған № _____ Үлгілік шартты (бұдан әрі – Үлгілік шарт);
Кепіл мен Жекеше әріптес арасында Құрылыс кепілдігін беру туралы 20__ жылдың "___" _______ жасалған Үлгілік шартты
назарға ала отырып:

2. Требования Государственного партнера по Первой гарантии выставляются Гаранту в течение ___ (указать прописью) рабочих дней с момента неисполнения или ненадлежащего исполнения Частным партнером перед Государственным партнером обязательств по Типовому договору.
3. Выплата Государственному партнеру будет осуществляться в течение __ (указать прописью) рабочих дней по письменному требованию Государственного партнера, безналичным переводом на счет Государственного партнера, указанный в Первой гарантии.
4. Первая гарантия вступает в силу с момента письменного акцепта Государственным партнером и действует до___ ___ года и истекает в дату выдачи Строительной гарантии (или в дату расторжения в зависимости от того, какая из дат наступила раньше).
5. Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным обязательством, регулируются законодательством и Договором.
6. В целях установления подлинности, требования на оплату должно быть подписано уполномоченным лицом Государственного партнера и сопровождаться оригиналом нотариально заверенного документа с образцом подписи указанного уполномоченного лица.
________________________________________________________________________________
Подпись уполномоченного лица и печать Гаранта
Подписи Сторон
______________________________
от Гаранта
________________________________
от Государственного партнера
_______________________________
от Частного партнера
Приложение 5
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере сельского
хозяйства (сервисно-
заготовительный центр)
Форма
Описание земельного участка
№ п.п
Наименование показателей
Описание
1
Акт на право временного безвозмездного землепользования
№___, от "___"__________, 20__г.
2
Кадастровый номер
№ ___-___-___-___
3
Срок безвозмездного землепользования земельным участком
___ лет
4
Площадь
___ га
5
Описание границ
.
6
Категория земель
7
Целевое назначение земельного участка
8
Ограничения в использовании и обременения земельного участка
9
Делимость земельного участка
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 6
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере сельского
хозяйства (сервисно-
заготовительный центр)
Форма
Источники финансирования
Источники финансирования Проекта ГЧП
собственные средства Частного партнера – ___% от стоимости создания Объекта ГЧП
заемные средства – ___% от стоимости строительства Объекта ГЧП
Сроки финансирования
Заемные средства сроком на ___ лет.
Льготный период (в период строительства) – ___ месяцев.
График финансирования
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 7
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере сельского
хозяйства (сервисно-
заготовительный центр)
Форма
Институциональная схема управления Проектом ГЧП
План реализации Проекта ГЧП включает следующие стадии:
инвестиционный период;
постинвестиционный период.
Схема управления Проектом ГЧП в инвестиционный период приведена на рисунке 1.
*указать в случае участия в проекте
Рисунок 1. Организационная схема управления проектом ГЧП на этапе строительства
В соответствии со схемой предусмотрены следующие функции участников проекта:
Государственный партнер – осуществляет контроль над исполнением Типового договора, принимает на себя обязательства в соответствии с Типовым договором, включая предоставление необходимого для строительства сервисно-заготовительного центра земельного участка и подведение соответствующей инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
Частный партнер (проектная компания) – обеспечивает финансирование строительства Объекта ГЧП, проведение проектно-изыскательских работ по проекту, непосредственно само создание (строительство) "под ключ", введение в эксплуатацию и управление Объектом ГЧП, а также выполняет другие обязательства, предусмотренные Типовым договором;
Инвестор – обеспечивает капитализацию проектной компании до уровня ___% от стоимости создания Объекта ГЧП;
Рынок капитала – международные финансовые организации, банки второго уровня или национальные компании, привлекаемые Частным партнером, которые предоставляют денежные средства для реализации проекта на основании кредитного соглашения (условия привлечения займа, погашение основной суммы и процентов по кредиту) в размере ___% от стоимости создания Объекта ГЧП;
АО "ФРП "Даму" – субсидирует процентные ставки по долгосрочному займу в размере ___% в течение ___ месяцев в период строительства согласно законодательству;
Генеральный подрядчик – осуществляет строительство Объекта ГЧП "под ключ";
Подрядчик (проектировщик) – компания, привлекаемая Частным партнером на основании договора подряда по строительству Объекта ГЧП.
Субподрядчики – выполняют работы по заказу Генерального подрядчика.
Схема управления Проектом ГЧП в постинвестиционный период приведена на рисунке 2.
*указать в случае участия в проекте
Рисунок 2. Организационная схема управления проектом в период эксплуатации
Государственный партнер в лице государственного учреждения "_______________" - осуществляет контроль за исполнением Типового договора ГЧП (включая содержание здания, территории и материальное обеспечение сервисно-заготовительного центра, качество предоставляемых услуг).
Частный партнер – предоставляет услуги, в соответствии с условиями Типового договора ГЧП, а также обеспечивает доходную часть проекта, для возмещения инвестиционных затрат путем реализации мясной и молочной продукции и предоставления складских помещений в аренду для длительного хранения сельскохозяйственных продуктов, отвечает за текущее содержание здания, осуществляет выплаты по займу. Получает лицензию на право осуществления деятельности в сфере сельского.
Финансовые институты – осуществляют мониторинг деятельности Частного партнера для обеспечения возвратности заемных средств по кредитному соглашению.
Консорциум инвесторов – объединение юридических лиц, владеющее компанией-Частным партнером (путем долевого участия или соразмерно пакетам акций), обеспечивают ее капитализацию до уровня не менее __% от стоимости строительства Объекта ГЧП.
Потребители услуг – население, использующее услуги сервисно-заготовительного центра, предоставляемые Частным партнером.
Подписи Сторон
______________________________
______________________________
от Государственного партнера
от Частного партнера
Приложение 8
к Типовому договору
государственно-частного
партнерства в сфере
сельского хозяйства
(сервисно-заготовительный центр)
Форма
Строительная гарантия
______________________________________________ "___"_____________ 20__ г.
(указать наименование и местонахождение
населенного пункта)
Гарант: __________ (указать организацию), в лице ____________, действующего (-ей) на
основании _________, юридический адрес: __________, банковские реквизиты: ___________,
Частный партнер: __________ (указать наименование), в лице ____________,
действующего (-ей) на основании _________, юридический адрес: __________, банковские
реквизиты: ___________,
Государственный партнер: государственное учреждение "__________" в лице
____________, действующего (-ей) на основании _________, юридический адрес:
__________, банковские реквизиты: ___________,
Принимая во внимание:
заключенный между Государственным партнером и Частным партнером Типовой договор по проекту "Строительство и эксплуатация сервисно-заготовительного центра по приему, переработке, хранению и реализации сельскохозяйственной продукции в __________ (указать наименование и местонахождение населенного пункта)" от "___" ___________ 20__ года № ____, с учетом всех изменений и дополнений (далее – Типовой договор), на сумму _____ (указать прописью) тенге, сроком до "___" _______ 20__ года,
заключенный между Гарантом и Частным партнером Типовой договор о предоставлении Строительной гарантии от "___" ____ 20__ года № ___: