Маңғыстау облысының спортшыларына ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшерін бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2017 жылғы 6 қазандағы № 229 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 17 қазанда № 3440 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 3 шілдедегі "Дене шынықтыру және спорт туралы" Заңына сәйкес, Маңғыстау облысының спортшыларының әлеуметтік қорғалуын қамтамасыз ету мақсатында облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшері:
осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес, спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін Маңғыстау облысының спортшыларына, олардың жаттықтырушыларына;
осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес, Маңғыстау облысының олимпиадалық спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларына, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамдарында қатысатын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына;
осы қаулының 2-1 қосымшасына сәйкес, олимпиадалық емес, спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін Маңғыстау облысының спортшыларына және жаттықтырушыларына.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда- Маңғыстау облысы әкімдігінің 15.11.2018 № 286 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. "Маңғыстау облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Х.Х. Нұрғалиева) осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының 3 қосымшасына сәйкес, Маңғыстау облысы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
4. "Маңғыстау облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Б.Қ. Байжанов) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.Н. Сқақовқа жүктелсін.
6. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Е. Тоғжанов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының дене шынықтыру
және спорт басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Б.Қ. Байжанов
"6" қазан 2017 жыл
"Маңғыстау облысының экономика және
бюджеттік жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесі басшысының
міндетін атқарушы
Х.Х. Нұрғалиева
"6" қазан 2017 жыл

Об утверждении размера выплаты ежемесячного денежного содержания спортсменам Мангистауской области
Постановление акимата Мангистауской области от 6 октября 2017 года № 229. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 17 октября 2017 года № 3440.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте", в целях обеспечения социальной защищенности спортсменов Мангистауской области акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить размер выплаты ежемесячного денежного содержания:
спортсменам Мангистауской области, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта) согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
спортсменам Мангистауской области, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам по олимпийским видам спорта согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
спортсменам, и их тренерам Мангистауской области, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по неолимпийским видам спорта (национальных команд по видам спорта) согласно приложению 2-1 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата Мангистауской области от 15.11.2018 № 286 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению "Управление экономики и бюджетного планирования Мангистауской области" (Нургалиева Х.Х.) принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Признать утратившими силу некоторые постановления акимата Мангистауской области согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта Мангистауской области" (Байжанов Б.К.) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации, размещение на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Скакова М.Н.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Е. Тугжанов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управление
физической культуры и спорта
Мангистауской области"
Байжанов Б.К.
"6" октября 2017 г.
Исполняющий обязанности
руководителя государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Мангистауской области"
Нургалиева Х.Х.
"6" октября 2017 г.
Приложение 1
к постановлению акимата
Мангистауской области

Маңғыстау облысы әкімдігінің 2017 жылғы "6" 10
№ 229 қаулысына
1 қосымша
Cпорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін Маңғыстау облысының спортшыларына, олардың жаттықтырушыларына ай сайынғы төленетін ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшері
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда- Маңғыстау облысы әкімдігінің 15.11.2018 № 286 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Лауазым атауы
Адам саны
Ай сайынғы төленетін ақшалай жабдықталымның мөлшері (теңгемен)
"Маңғыстау бокс клубы" ЖШС
спортшы
11
240 000
жаттықтырушы
9
240 000
жиыны:
20
Маңғыстау облысының дене шынықтыру және спорт басқармасының "Маңғыстау облыстық мүгедектік спорт клубы" КММ
спортшы
7
200 000
жаттықтырушы
3
200 000
жиыны:
10
Ескерту:
"ЖШС" – "жауапкершілігі шектеулі серіктестігі"
"КММ" – "коммуналдық мемлекеттік мекемесі"
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2017 жылғы "6" 10
№ 229 қаулысына
2 қосымша
Маңғыстау облысының олимпиадалық спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларына, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамдарында қатысатын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшері
Ескерту. 2 қосымша жаңа редакцияда- Маңғыстау облысы әкімдігінің 15.11.2018 № 286 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
р/с №
Жарыстар атауы
Ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшері (теңгемен)
Ескертпе
Жүлделі орындар
1
2
3
1
Олимпиада ойындары, Паралимпиада ойындары
700 000
600 000
500 000
Ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерін төлеу спорттың жазғы түрлерінде халықаралық жарыстарға 10 елден астам және спорттың қысқы түрлерінде 5 елден астам қатысқан кезде, республикалық жарыстарға 12 спортшы және 10 команда қатысқан кезде жүргізіледі.
Спорттық жарыстардың нәтижелері осы деңгейдегі келесі спорттық жарыстар өткізілгенге дейін қолданылады.
Республикалық және халықаралық жарыстарда тұрақты жоғары спорттық нәтижелері болмаған жағдайда, спортшыларға ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемі мерзімінен бұрын тоқтатылуы мүмкін.
Спортшыларға төлем мөлшері спорттық жетістіктердің нәтижесі бойынша кестеде көрсетілген сомада белгіленеді, жаттықтырушылардың ең жоғары спортшының сомасынан 50%-ға дейін.
Егер жаттықтырушының 2 немесе одан да көп оқушы спортшысы болса, онда олардың жеңіп алған орындарына байланысты мөлшерін төлейді:
1 орынға - 30%,
2 орынға - 20%,
3 орынға - 15%
спортшының осы деңгейге жетудегі қатысуын есепке алынады.
Егер спортшы кәсіпқой спорт клубтарында жалақы алмаған жағдайда, төлем жүзеге асырылады.
2
Әлем чемпионаты, Мүгедектер арасындағы әлем чемпионаты
500 000

от "6" 10 2017 года
№ 229
Размер выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам Мангистауской области, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам
Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления акимата Мангистауской области от 15.11.2018 № 286 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование должности
Количество человек
Размер выплаты ежемесячного денежного содержания (в тенге)
ТОО "Клуб бокса Мангистау"
спортсмен
11
240 000
тренер
9
240 000
итого:
20
КГУ "Мангистауский областной клуб инвалидного спорта" Управления физической культуры и спорта Мангистауской области
спортсмен
7
200 000
тренер
3
200 000
итого:
10
Примечание:
"ТОО" - "товарищество с ограниченной ответственностью"
"КГУ" - "коммунальное государственное учреждение"
Приложение 2 к постановлению акимата Мангистауской области от "6" 10 2017 года
№ 229
Размер выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам Мангистауской области по олимпийским видам спорта
Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления акимата Мангистауской области от 15.11.2018 № 286 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование спортивных соревнований
Размеры выплат ежемесячного денежного содержания (в тенге)
Примечание
Занятое место
Выплаты ежемесячного денежного содержания производятся при условии участия в международных соревнованиях более 10 стран в летних видах спорта, и более 5 стран в зимних видах спорта, в республиканских соревнованиях при условии участия 12 спортсменов и 10 команд.
Результаты спортивных соревнований действуют до проведения следующих спортивных соревнований данного уровня.
Выплата ежемесячного денежного содержания спортсменам может быть досрочно прекращена, в случае отсутствия стабильных высоких спортивных результатов на республиканских и международных соревнованиях.
Спортсменам размер выплаты будет устанавливаться до установленных сумм в таблицах по результатам спортивных достижений, тренерам максимальная сумма до 50% от суммы спортсмена.
Если у тренера 2 или/либо более воспитанников-спортсменов, то ему устанавливается выплата размером в зависимости от завоеванных мест воспитанниками:
за 1 место - 30%,
за 2 место - 20%,
за 3 место - 15% от суммы спортсмена с учетом его участия в достижении спортсменами данного уровня.
Выплата осуществляется в случае если спортсмен не получает заработную плату в профессиональных спортивных клубах.
1
2
3
1
Олимпийские игры, Паралимпийские игры
700 000
600 000
500 000
2
Чемпионат Мира, Чемпионат Мира среди инвалидов
500 000

400 000
300 000
3
Бүкіләлемдік Универсиада, Әлем чемпионаты (жастар)
300 000
250 000
200 000
4
Азия ойындары, Азиялық паралимпиадалық ойындар, Сурдлимпиадалық ойындар
400 000
300 000
200 000
5
Азия чемпионаты (ересектер), Мүгедектер арасындағы Азия чемпионаты (ересектер)
350 000
250 000
200 000
6
Жасөспірімдер олимпиада ойындары
200 000
150 000
100 000
7
Қазақстан Республикасының чемпионаты (ересектер), Қазақстан Республикасының спартакиадасы, Қазақстан Республикасының паралимпиадасы
200 000
150 000
100 000
8
Азия чемпионаты (жастар)
100 000
70 000
50 000
9
Қазақстан Республикасының чемпионаты (жастар)
70 000
50 000
30 000
10
Әлем чемпионаты (ересек жасөспірімдер)
100 000
70 000
50 000
11
Азия чемпионаты (жастар)
70 000
50 000
30 000
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2017 жылғы "6" 10
№ 229 қаулысына
2-1 қосымша
Олимпиадалық емес, спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін Маңғыстау облысының спортшыларына және жаттықтырушыларына ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшері
Ескерту. Қаулы 2-1 қосымшамен толықтырылды- Маңғыстау облысы әкімдігінің 15.11.2018 № 286 қаулысына сәйкес (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
р/с №
Жарыстар атауы
Ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшері (теңгемен)
Ескертпе
Жүлделі орындар
1
2
3
1
Әлем чемпионаты (ересектер)
200 000
150 000
100 000
Ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерін төлеу спорттың жазғы түрлерінде халықаралық жарыстарға 10 елден астам және спорттың қысқы түрлерінде 5 елден астам қатысқан кезде, республикалық жарыстарға 12 спортшы және 10 команда қатысқан кезде жүргізіледі.
Спорттық жарыстардың нәтижелері осы деңгейдегі келесі спорттық жарыстар өткізілгенге дейін қолданылады.
Республикалық және халықаралық жарыстарда тұрақты жоғары спорттық нәтижелері болмаған жағдайда, спортшыларға ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемі мерзімінен бұрын тоқтатылуы мүмкін.
Спортшыларға төлем мөлшері спорттық жетістіктердің нәтижесі бойынша кестеде көрсетілген сомада белгіленеді, жаттықтырушылардың ең жоғары спортшының сомасынан 50%-ға дейін.
Егер жаттықтырушының 2 немесе одан да көп оқушы спортшысы болса, онда олардың жеңіп алған орындарына байланысты мөлшерін төлейді:
1 орынға - 30%,
2 орынға - 20%,
3 орынға - 15%
спортшының осы деңгейге жетудегі қатысуын есепке алынады.
Егер спортшы кәсіпқой спорт клубтарында жалақы алмаған жағдайда, төлем жүзеге асырылады.
2
Бүкіләлемдік Универсиада (спорттың олимпиадалық емес түрлері), Әлем чемпионаты (жастар)
150 000
100 000

400 000
300 000
3
Всемирная Универсиада, Чемпионат Мира (молодежь)
300 000
250 000
200 000
4
Азиатские игры, Азиатские паралимпийские игры, Сурдлимпийские игры
400 000
300 000
200 000
5
Чемпионат Азии (взрослые), Чемпионат Азии среди инвалидов (взрослые)
350 000
250 000
200 000
6
Юношеские олимпийские игры
200 000
150 000
100 000
7
Чемпионат Республики Казахстан (взрослые), Спартакиада Республики Казахстан, Паралимпиада Республики Казахстан
200 000
150 000
100 000
8
Чемпионат Азии (молодежь)
100 000
70 000
50 000
9
Чемпионат Республики Казахстан (молодежь)
70 000
50 000
30 000
10
Чемпионат Мира (старшие юноши)
100 000
70 000
50 000
11
Чемпионат Азии (старшие юноши)
70 000
50 000
30 000
Приложение 2-1 к постановлению акимата Мангистауской области от "6" 10 2017 года
№ 229
Размер выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, и их тренерам Мангистауской области, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по неолимпийским видам спорта (национальных команд по видам спорта), а также по игровым видам спорта
Сноска. Постановление дополнено приложением 2-1 - в соответствии постановления акимата Мангистауской области от 15.11.2018 № 286 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование спортивных соревнований
Размеры выплат ежемесячного денежного содержания (в тенге)
Примечание
Занятое место
Выплаты ежемесячного денежного содержания производятся при условии участия в международных соревнованиях более 10 стран в летних видах спорта, и более 5 стран в зимних видах спорта, в республиканских соревнованиях при условии участия 12 спортсменов и 10 команд.
Результаты спортивных соревнований действуют до проведения следующих спортивных соревнований данного уровня.
Выплата ежемесячного денежного содержания спортсменам может быть досрочно прекращена, в случае отсутствия стабильных высоких спортивных результатов на республиканских и международных соревнованиях.
Спортсменам размер выплаты будет устанавливаться до установленных сумм в таблицах по результатам спортивных достижений, тренерам максимальная сумма до 50% от суммы спортсмена.
Если у тренера 2 или/либо более воспитанников-спортсменов, то ему устанавливается выплата размером в зависимости от завоеванных мест воспитанниками:
за 1 место - 30%,
за 2 место - 20%,
за 3 место - 15% от суммы спортсмена с учетом его участия в достижении спортсменами данного уровня.
Выплата осуществляется в случае если спортсмен не получает заработную плату в профессиональных спортивных клубах.
1
2
3
1
Чемпионат Мира (взрослые)
200 000
150 000
100 000
2
Всемирная Универсиада (неолимпийские виды спорта) Чемпионат Мира (молодежь)
150 000
100 000

2. Маңғыстау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 16 қазандағы № 316 "Маңғыстау облысы әкімдігінің 2014 жылғы 25 қарашадағы № 290 "Маңғыстау облысының спортшыларына ай сайын ақшалай үлес төлеу туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2868 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. Маңғыстау облысы әкімдігінің 2016 жылғы 19 шілдедегі № 230 "Маңғыстау облысы әкімдігінің 2014 жылғы 25 қарашадағы № 290 "Маңғыстау облысының спортшыларына ай сайын ақшалай үлес төлеу туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3136 болып тіркелген, 2016 жылғы 24 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

2. Постановление акимата Мангистауской области от 16 октября 2015 года № 316 "О внесении изменений в постановление акимата Мангистауской области от 25 ноября 2014 года № 290 "О выплате ежемесячного денежного содержания спортсменам Мангистауской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2868, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" от 2 декабря 2015 года).
3. Постановление акимата Мангистауской области от 19 июля 2016 года № 230 "О внесении изменений в постановление акимата Мангистауской области от 25 ноября 2014 года № 290 "О выплате ежемесячного денежного содержания спортсменам Мангистауской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3136, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" от 24 августа 2016 года).