Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Төрағасының 2020 жылғы 26 наурыздағы № 12 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министірлігінде 2020 жылғы 30 наурызда № 20197 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 20-бабының 11) тармақшасына, "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-2-бабының 5) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабынының 1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға қабылдау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппараты):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті басшысының 2020 жылғы 24 қазандағы № 9 (Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк реестрiнде 2019 жылғы 30 қазанда № 19526 тіркелген, Нормативтік құқықтық актілерді эталондық бақылау банкінде 2019 жылдың 05 қарашасында жарияланған) бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға Ж. АСАНОВ
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Соты Төрағасының
2020 жылғы 26 наурызы № 12
Бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға қабылдау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға қабылдаудың осы қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының 5-2 бабына сәйкес әзірленді.
2. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясында (бұдан әрі – Академия) білім алушылардың контингентін қалыптастыру мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде, сондай-ақ оқу ақысын білім алушының өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен төлеу арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік тапсырыс шеңберінде білім алушылар контингентін қалыптастыру құжаттарды тапсыру сәтінде оқудың және кейіннен жұмыспен өтеудің жиынтық мерзімдері заңнамада белгіленген зейнеткерлік жас шегінен аспайтын тұрақты негізде штаттық лауазымдарды атқаратын мемлекеттік қызметшілер болып табылатын адамдар қатарынан ғана жүзеге асырылады.

Об утверждении Правил приема на обучение в Академию правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан
Приказ Председателя Верховного Суда Республики Казахстан от 26 марта 2020 года № 12. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2020 года № 20197.
В соответствии с подпунктом 11) статьи 20 Конституционного закона Республики Казахстан "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" от 25 декабря 2000 года, подпунктом 5) статьи 5-2 Закона Республики Казахстан "Об образовании" от 27 июля 2007 года и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" от 15 апреля 2013 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила приема на обучение в Академию правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарату Верховного Суда Республики Казахстан) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Верховного Суда Республики Казахстан.
3. Признать утратившим силу приказ Руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан "Об утверждении стандарта государственной услуги "Прием документов на обучение в Академию правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан" № 9 от 24 октября 2019 года (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19526 от 30 октября 2019 года, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов от 05 ноября 2019 года).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Ж. АСАНОВ
Приложение к приказу
Председателя
Верховного Суда
Республики Казахстан
от 26 марта 2020 года № 12
Правила приема на обучение в Академию правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила приема на обучение в Академию правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 5-2 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".
2. Формирование контингента обучающихся в Академии правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан (далее – Академия) осуществляется в рамках государственного образовательного заказа, а также посредством оплаты обучения за счет собственных средств обучающегося и (или) иных источников.
Формирование контингента обучающихся в рамках государственного заказа осуществляется только из числа лиц, являющихся государственными служащими, занимающими штатные должности на постоянной основе, у которых на момент подачи документов совокупные сроки обучения и последующей отработки, не выходят за пределы установленного законодательством пенсионного возраста.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 28.03.2022 № 13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Академияда оқуға жоғары білімнің кәсіптік оқу бағдарламасын меңгерген Қазақстан Республикасының азаматтары қабылданады.
4. Алып тасталды - ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 13.03.2024 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Академияда оқуға құжаттарды қабылдау, оқуға түсу емтихандарын өткізуді ұйымдастыру және оқуға қабылдау үшін қабылдау комиссиясы құрылады. Қабылдау комиссиясының құрамы Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Төрағасымен (бұдан әрі - Жоғарғы Сот Төрағасы) келісу арқылы Академия ректорының бұйрығымен бекітіледі.
Қабылдау комиссиясы туралы ереже Жоғарғы Сот Төрағасымен келісу арқылы Академия ректорымен бекітіледі.
6. Құжаттарды қабылдау жыл сайын 1 сәуір мен 31 шілде аралығында (қоса алғанда) жұмыс күндері жүзеге асырылады.
7. Оқуға түсу емтихандары 5 - 22 тамыз аралығында, оқуға қабылдау 31 тамызына дейін (қоса алғанда) жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 13.03.2024 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Академияның қабылдау комиссиясы (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
9. "7М042 - Құқық" кадрларды даярлау бағыты бойынша магистратураға бір жылдық оқу мерзімге қабылданады.
10. Магистратураға оқуға түсуші тұлғаларға келесі талаптар қойылады:
1) құжаттарды қабылдау аяқталған сәтте жиырма тоғыз жасқа толуы;
2) жоғары заң білімінің болуы;
3) құжаттарды қабылдау аяқталған сәтте заң мамандығы бойынша кемінде төрт жыл жұмыс өтілінің болуы.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 13.03.2024 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Мемлекеттік қызметтерді алу үшін магистратураға түсетін жеке тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш және мына құжаттарды қолма-қол табыстайды (бұдан әрі – Өтініш):
1) жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);

Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Председателя Верховного Суда РК от 28.03.2022 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. На обучение в Академию принимаются граждане Республики Казахстан, освоившие профессиональные учебные программы высшего образования.
4. Исключен приказом Председателя Верховного Суда РК от 13.03.2024 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Для приема документов, организации проведения вступительных экзаменов и зачисления в Академию создается приемная комиссия. Состав приемной комиссии утверждается ректором Академии по согласованию с Председателем Верховного Суда Республики Казахстан (далее - Председатель Верховного Суда).
Положение о приемной комиссии утверждается ректором Академии по согласованию с Председателем Верховного Суда.
6. Прием документов осуществляется ежегодно с 1 апреля по 31 июля (включительно) в рабочие дни.
7. Вступительные экзамены проводятся с 5 по 22 августа, зачисление осуществляется до 31 августа (включительно).
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Верховного Суда РК от 13.03.2024 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Государственная услуга "Прием документов на обучение в Академию правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается приемной комиссией Академии (далее – услугодатель).
2. Порядок оказания государственной услуги
9. Прием в магистратуру осуществляется по направлению подготовки кадров "7М042 - Право" со сроком обучения один год.
10. К лицам, поступающим в магистратуру, предъявляются следующие требования:
1) достижение на момент окончания приема документов возраста двадцати девяти лет;
2) наличие высшего юридического образования;
3) наличие на момент окончания приема документов стажа работы по юридической профессии не менее четырех лет.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Председателя Верховного Суда РК от 13.03.2024 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Для получения государственной услуги физическое лицо, поступающее в магистратуру (далее – услугополучатель), представляет услугодателю нарочно заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее - Заявление) и следующие документы:
1) документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);

2) жоғары білім туралы құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (құжаттың қосымшасымен бірге);
3) мемлекеттік тапсырыс шеңберінде түсуші тұлғаларға – осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басшының қолы қойылған жұмыс орнынан жолдама (бұдан әрі – Жолдама);
4) мемлекеттік тапсырыс шеңберінде түсуші тұлғаларға – жұмыс орнынан заң мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетілген анықтама;
өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен түсуші тұлғаларға – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес заң мамандығы бойынша еңбек қызметін растайтын құжат.
5) алып тасталды - ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 21.02.2023 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6) 3х4 см көлемдегі түрлі-түсті фотосурет (екі дана);
7) "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 175/2020 бұйрық) 075/У нысанындағы медициналық анықтама.
Шетелдік білім беру орындары берген білім туралы құжаттар нотариалдық куәландырылған мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасымен ұсынылады.
Шетелдік білім беру ұйымдары берген білім туралы құжаттар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен танылуы тиіс. Шетел тілінде берілетін құжаттың нотариалдық куәландырылған мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасы болуы қажет.
Портал арқылы жүгінген кезде:
8) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық Өтініш;
9) жоғары білім туралы құжаттың (құжаттың қосымшасымен бірге) электрондық көшірмесі;
10) мемлекеттік тапсырыс шеңберінде түсуші тұлғаларға – Жолдаманың электрондық көшірмесі;
11) мемлекеттік тапсырыс шеңберінде түсуші тұлғаларға – жұмыс орнынан заң мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетілген анықтаманың электрондық көшірмесі;
өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен түсуші тұлғаларға – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес заң мамандығы бойынша еңбек қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
12) алып тасталды - ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 21.02.2023 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2) документ о высшем образовании либо электронный документ из сервиса цифровых документов (вместе с приложением к документу);
3) направление с места работы, подписанное руководителем по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Направление) - для лиц, поступающих в рамках государственного заказа;
4) справку с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии - для лиц, поступающих в рамках государственного заказа; документ, подтверждающий трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, - для лиц, поступающих за счет собственных средств и (или) иных источников.
5) исключен приказом Председателя Верховного Суда РК от 21.02.2023 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
6) цветные фотографии размером 3x4 см (две штуки);
7) медицинскую справку формы 075/У, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21579) (далее – Приказ № 175/2020).
Документы об образовании, выданные зарубежными учебными заведениями, предоставляются вместе с нотариально заверенным переводом на государственный или русский языки.
Документы об образовании, выданные зарубежными организациями образования, должны быть признаны в установленном законодательством Республики Казахстан порядке. Документы на иностранном языке представляются вместе с нотариально заверенным переводом на государственный или русский языки.
В случае обращения через портал:
8) электронное Заявление, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
9) электронная копия документа о высшем образовании (вместе с приложением к документу);
10) электронная копия Направления - для лиц, поступающих в рамках государственного заказа;
11) электронная копия справки с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии - для лиц, поступающих в рамках государственного заказа; электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством - для лиц, поступающих за счет собственных средств и (или) иных источников;
12) исключен приказом Председателя Верховного Суда РК от 21.02.2023 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);

13) 3х4 см көлемдегі JPEG нысаныдағы түрлі-түсті фотосурет;
14) № 175/2020 бұйрықпен бекітілген 075/У нысандағы медициналық анықтаманың электрондық көшірмесі.
Электронды түрде берілетін құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметке процестің сипаттамасын, нысанын, мазмұнын және көрсету нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті ұсынудың ерекшеліктерін ескеріп, өзге де мәліметтерді қамтитын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшада белгіленген.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 14.12.2022 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 21.02.2023 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Өтініштер құжаттармен бірге қолма-қол берілген кезде көрсетілетін қызметті беруші 30 минут ішінде:
осы Қағидалардың 11-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
ұсынылған жоғары білім туралы құжатты (құжатқа қосымшамен бірге) және оның көшірмесін салыстырып тексеруді жүзеге асырады, содан кейін түпнұсқасын қайтарады;
көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және/немесе қолданылу мерзімі өткен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелерін қайтарады және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат (бұдан әрі – бас тарту туралы қолхат) береді;
көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдау туралы қолхат (бұдан әрі – қабылдау туралы қолхат) береді.
Портал арқылы құжаттармен өтініштер түскен кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.
Әрі қарай, көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде:
осы Қағидалардың 11-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарды өңдейді және толықтығын тексереді;
көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған және/немесе құжаттардың қолданылу мерзімі өтіп кеткен жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" бір жұмыс күні ішінде құжаттарды талаптарға сәйкес келтіру қажеттігі туралы хабарлайды;
хабарламада көрсетілген сәйкессіздіктер жойылмаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзім өткеннен кейін бір жұмыс күні ішінде құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты қалыптастырады және көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жібереді;
көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған және олар осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келген жағдайда, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхатты қалыптастырады және көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жібереді.
Электрондық түрде ұсынылған құжаттардың түпнұсқалары магистратураға құжаттарды қабылдау аяқталғанға дейін салыстырып тексеру үшін ұсынылуы керек.

13) цветная фотография размером 3x4 см в формате JPEG;
14) электронная копия медицинской справки формы 075/У, утвержденной Приказом № 175/2020.
Документы, подаваемые в электронном виде, удостоверяются электронной цифровой подписью в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, установлены в приложении 3 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Председателя Верховного Суда РК от 14.12.2022 № 17 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Председателя Верховного Суда РК от 21.02.2023 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. При подаче заявлений с документами нарочно услугодатель в течение 30 минут:
проверяет полноту представленных документов в соответствии с пунктом 11 настоящих Правил;
осуществляет сверку предоставленного документа о высшем образовании (вместе с приложением к документу) и его копии, после чего возвращает оригинал;
в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и/или с истекшим сроком действия, услугодатель возвращает оригиналы и копии документов и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно Приложению 4 к настоящим Правилам (далее – расписка об отказе);
в случае предоставления услугополучателем полного пакета документов выдает расписку о приеме документов по форме согласно Приложению 5 к настоящим Правилам (далее – расписка о приеме).
При поступлении заявлений с документами через портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии заявления для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Далее услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня:
обрабатывает и проверяет полноту представленных документов в соответствии с пунктом 11 настоящих Правил;
в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и/или с истекшим сроком действия уведомляет услугополучателя посредством его "личного кабинета" на портале о необходимости приведения документов в течение одного рабочего дня в соответствие с требованиями;
при не устранении указанных в уведомлении несоответствий услугодатель в течение одного рабочего дня после истечения указанного срока формирует и направляет в "личный кабинет" услугополучателя на портале расписку об отказе в приеме документов;
в случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, и соответствии их требованиям настоящих Правил формирует и направляет в "личный кабинет" услугополучателя на портале расписку о приеме документов.
Оригиналы документов, поданных в электронном виде, должны быть представлены для сверки до окончания приема документов в магистратуру.

Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 21.02.2023 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына, Бiрыңғай байланыс орталығына осындай өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты тиісті нормативтік құқықтық акт әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы ақпарат көрсетілетін қызметті алушыға оның Бірыңғай байланыс орталығына және (немесе) көрсетілетін қызметті берушіге өтініш жасаған кезінде ұсынылады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 14.12.2022 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 21.02.2023 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы мәліметтердің (мәліметтердің) дәл еместігін анықтау;
2) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
Түсушілердің көрінеу жалған ақпарат пен жалған құжаттарды ұсынуы олардың түсу емтихандарының барлық кезеңдеріне қатысудан шеттетуге, сондай-ақ оқу кезінде Академиядан шығаруға негіздеме болып табылады.
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 13.03.2024 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Академияның және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда шағым Академия ректорының атына беріледі, ол шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны Қазақстан Республикасының Сот әкімшілігіне жолдайды.
Бұл ретте Академия, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды Сот әкімшілігіне жібермеуге құқылы.
Шағымды Сот әкімшілігі Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдер туралы Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.

Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Председателя Верховного Суда РК от 21.02.2023 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Услугодатель обеспечивает внесение в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг данных о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила услугодатель направляет оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", в Единый контакт-центр информацию о таких изменениях и (или) дополнениях в течение 10 (десяти) рабочих дней после государственной регистрации в органах юстиции соответствующего нормативного правового акта.
Информация о стадии оказания государственной услуги предоставляется услугополучателю при его обращении в Единый контакт-центр и (или) к услугодателю.
Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа Председателя Верховного Суда РК от 14.12.2022 № 17 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Председателя Верховного Суда РК от 21.02.2023 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Основаниями для отказа в оказании государственных услуг является:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
Предоставление поступающими лицами заведомо ложной информации и недостоверных документов является основанием для их отстранения от участия во всех этапах вступительного экзамена, а также исключения из Академии в процессе обучения.
Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным приказом Председателя Верховного Суда РК от 13.03.2024 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. В случае обжалования поступающим лицом решений, действий (бездействий) Академии и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя ректора Академии, который не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в Судебную администрацию Республики Казахстан (далее – Судебная администрация).
При этом Академия, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в Судебную администрацию, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба подлежит рассмотрению Судебной администрацией в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.

Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 13.03.2024 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Түсу емтихандарын өткізу тәртібі
16. Түсу емтихандарын өткізу кезеңіне емтихан комиссиясы құрылады.
Емтихан комиссиясы бес адамнан тұрады, оның құрамына Жоғарғы және жергілікті соттардың судьялары, Жоғары Сот Кеңесінің мүшесі, адвокат немесе заң консультанты, сондай-ақ Академия оқытушысы кіреді.
Комиссияның құрамы Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Төрағасымен келісіле отырып, Академия ректорының бұйрығымен бекітіледі.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 21.02.2023 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Магистратураға оқуға түсуші тұлғалар мамандық бойынша түсу емтиханын тапсырады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 21.02.2023 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Алып тасталды - ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 21.02.2023 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Алып тасталды - ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 21.02.2023 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Мамандық бойынша түсу емтиханы үш кезеңнен тұрады:
1) Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ұлттық тестілеу орталығының базасында өткізілетін кешенді тестілеу;
2) кейс (жағдаяттық есеп) шешу;
Емтихан билеті азаматтық және азаматтық процестік құқық, қылмыстық және қылмыстық-процестік құқық, әкімшілік құқық, сондай-ақ әкімшілік-деликтік құқық бойынша жағдаяттық есептерді қамтиды;
3) эссе жазу.
Кейс (жағдаяттық есеп) шешу және эссе жазу Академияда компьютерлік тәсілмен жүзеге асырылады.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 28.03.2022 № 13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 21.02.2023 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Кешенді тестілеу кезеңінде бейінді магистратура бойынша Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 600 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17650 болып тіркелген)жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларымен белгіленген шекті балды жинаған адамдар кейсті шешуге жіберіледі.
Кейс шешу кезеңінде кем дегенде 60 балл алған тұлғалар эссе жазуға жіберіледі.
Эссе жазу кезеңінде кемінде 60 балл алған тұлғалар конкурсқа қатысуға жіберіледі.
Конкурс үшін балдарды есептеу кезінде түсу емтиханының барлық үш кезеңінің нәтижелері бойынша балдар жинақталады.
Мемлекеттік тапсырыс шеңберінде және білім алушының өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен түсетін тұлғалар үшін конкурс бөлек өткізіледі.

Сноска. Пункт 15 - в редакции приказа Председателя Верховного Суда РК от 13.03.2024 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Порядок проведения вступительных экзаменов
16. На период проведения вступительных экзаменов создается экзаменационная комиссия.
Экзаменационная комиссия формируется в количестве пяти человек, в состав которой входят судьи Верховного и местных судов, член Высшего Судебного Совета, адвокат или юридический консультант, а также преподаватель Академии.
Состав комиссии утверждается приказом ректора Академии по согласованию с Председателем Верховного Суда Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 16 - в редакции приказа Председателя Верховного Суда РК от 21.02.2023 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Лица, поступающие в магистратуру, сдают вступительный экзамен по специальности.
Сноска. Пункт 17 - в редакции приказа Председателя Верховного Суда РК от 21.02.2023 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Исключен приказом Председателя Верховного Суда РК от 21.02.2023 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Исключен приказом Председателя Верховного Суда РК от 21.02.2023 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Вступительный экзамен по специальности состоит из трех этапов:
1) комплексное тестирование, которое проводится на базе Национального центра тестирования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан;
2) решение кейса (ситуационной задачи);
Экзаменационный билет содержит ситуационные задачи по гражданскому и гражданскому процессуальному праву, уголовному и уголовно-процессуальному праву, административному праву, а также административно-деликтному праву.
3) написание эссе.
Решение кейса (ситуационной задачи) и написание эссе осуществляются в Академии компьютерным способом.
Сноска. Пункт 20 - в редакции приказа Председателя Верховного Суда РК от 28.03.2022 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Председателя Верховного Суда РК от 21.02.2023 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Лица, набравшие на этапе комплексного тестирования пороговый балл, установленный Типовыми правилами приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы послевузовского образования, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 600 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17650), допускаются к решению кейса.
Лица, получившие на этапе решения кейса не менее 60 баллов, допускаются к написанию эссе.
Лица, получившие на этапе написания эссе не менее 60 баллов допускаются к участию в конкурсе.
При подсчете баллов для конкурса суммируются баллы по результатам всех трех этапов вступительного экзамена.
Для лиц, поступающих в рамках государственного заказа и за счет собственных средств обучающегося и (или) иных источников, конкурс проводится раздельно.

Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 13.03.2024 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Түсу емтихандарын қайта тапсыруға рұқсат етілмейді.
23. Мамандық бойынша түсу емтиханының екінші және үшінші кезеңдері бойынша даулы мәселелерді шешу үшін Академияның апелляциялық комиссиясы (бұдан әрі - апелляциялық комиссия) құрылады. Апелляциялық комиссияның құрамы Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сот Төрағасымен келісіле отырып, Академия ректорымен бекітіледі.
Апелляциялық комиссиясы туралы ереже Жоғарғы Сот Төрағасымен келісу арқылы Академия ректорымен бекітіледі.
Түсу емтиханының бірінші кезеңі бойынша апелляцияға өтініштерді қабылдау бейінді магистратура бойынша Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 8 мамырдағы № 190 бұйрығымен бекітілген Кешенді тестілеуді өткізу қағидаларымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18657 болып тіркелген) белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 13.03.2024 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Мамандығы бойынша түсу емтиханының екінші және үшінші кезеңдерінің нәтижелерімен келіспеген оқуға түсетін адам келіспеу себептерін негіздей отырып, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясының апелляциялық комиссиясы туралы Ережеде көзделген тәртіппен апелляциялық комиссияға өтініш береді.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 13.03.2024 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Апелляцияға берiлетiн өтiнiш апелляциялық комиссия төрағасының атына жазылады. Емтихан материалдарының мазмұны бойынша өтiнiштер түсу емтиханының нәтижелерi жарияланғаннан кейiн келесi күнi сағат 13.00-ге дейiн қабылданады және апелляциялық комиссияға өтініш берілген күннен бастап бір күн ішінде қарастырылады.
26. Апелляциялық комиссияның шешімі комиссия мүшелерінің көпшілік дауысымен қабылданады. Дауыс саны тең болған жағдайда, комиссия төрағасының дауысы шешуші болады. Апелляциялық комиссияның жұмысы комиссия төрағасы мен барлық мүшелері қол қойған хаттамамен ресімделеді.
4. Магистратураға оқуға қабылдау тәртібі
27. Мемлекеттік тапсырыс шеңберінде және өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен оқуға түсетін тұлғалар үшін магистранттар қатарына қабылдау мамандық бойынша түсу емтиханының үш кезеңі балдарының қосындысы бойынша конкурстық негізде жүзеге асырылады.
Түсу емтиханының екінші және үшінші кезеңдерін бағалау өлшемшарттары - кейс шешімі және эссе жазу - Жоғарғы Сот Төрағасының келісімі бойынша Академия ректоры бекітетін Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясында мамандығы бойынша емтихан комиссиясы және түсу емтиханын өткізуді ұйымдастыру туралы Ережесімен айқындалады.

Сноска. Пункт 21 - в редакции приказа Председателя Верховного Суда РК от 13.03.2024 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Пересдача вступительных экзаменов не допускается.
23. Для разрешения спорных вопросов по второму и третьему этапам вступительного экзамена по специальности создается апелляционная комиссия Академии (далее - апелляционная комиссия). Состав апелляционной комиссии утверждается ректором Академии по согласованию с Председателем Верховного Суда.
Положение об апелляционной комиссии утверждается ректором Академии по согласованию с Председателем Верховного Суда.
Прием заявлений на апелляцию по первому этапу вступительного экзамена осуществляется в порядке, установленном Правилами проведения комплексного тестирования, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 мая 2019 года № 190 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18657).
Сноска. Пункт 23 - в редакции приказа Председателя Верховного Суда РК от 13.03.2024 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Поступающее на обучение лицо, не согласное с результатами второго и третьего этапов вступительного экзамена по специальности, подает заявление в апелляционную комиссию в порядке, предусмотренном Положением об апелляционной комиссии Академии правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан, с обоснованием причин несогласия.
Сноска. Пункт 24 - в редакции приказа Председателя Верховного Суда РК от 13.03.2024 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Заявление на апелляцию подается на имя председателя апелляционной комиссии. Апелляционные заявления по содержанию экзаменационных материалов принимаются до 13.00 часов дня, следующего за днем объявления результатов вступительного экзамена, и рассматриваются апелляционной комиссией в течение одного дня со дня подачи заявления.
26. Решения апелляционной комиссии принимаются большинством голосов от общего числа членов комиссии. В случае равенства голосов голос председателя комиссии является решающим. Работа апелляционной комиссии оформляется протоколом, подписываемым председателем и всеми членами комиссии.
4. Порядок зачисления в магистратуру
27. Для лиц, поступающих в рамках государственного заказа и за счет собственных средств и (или) иных источников, зачисление в число магистрантов осуществляется на конкурсной основе по сумме баллов трех этапов вступительного экзамена по специальности.
Критерии оценивания второго и третьего этапов вступительного экзамена – решение кейса и написание эссе – определяются Положением об экзаменационной комиссии и организации проведения вступительного экзамена по специальности в Академии правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан, которое утверждается ректором Академии по согласованию с Председателем Верховного Суда.

Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 13.03.2024 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Мемлекеттік тапсырыс шеңберінде оқуға түсуші тұлғаны магистратураға қабылдау кезінде осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес оқуға қабылданатын тұлға, Академия және тұлғаны оқуға жіберген ұйым арасында үш жақты шарт жасалады.
Магистратураға өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен түсетін тұлғаны қабылдау кезінде осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес оқуға қабылданатын тұлға мен Академия арасында екі жақты шарт жасалады.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 28.03.2022 № 13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. Қабылдау комиссиясының хаттамасы негізінде Академия ректоры магистратураға қабылдау туралы бұйрық шығарады.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Сот төрелігі академиясына оқуға
қабылдау Қағидаларына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 13.03.2024 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Сот төрелігі академиясының
ректорына
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
__________________________________________________________ тұратын
(тұрақты тұратын мекенжайды көрсету)
Төлқұжат деректері немесе жеке куәліктің мәліметтері __________________
Өтініш
"7М042 – Құқық" кадрларды даярлау бағыты бойынша 1 жыл оқу мерзіміндегі (күндізгі оқу нысаны бойынша) магистратураға оқуға түсу үшін түсу емтихандарына жіберуіңізді сұраймын.
Өзім туралы мынадай мәліметтерді хабарлаймын:
1. Жұмыс орны _____________________________________________________
2. Лауазымы _______________________________________________________
3. Жалпы жұмыс өтілі _________, оның ішінде заң мамандығы бойынша өтілі
____________________________
4. Телефон нөмірлері: қызметтік ______________________________________
үй ________________; ұялы_________________ байланыс ________________
5. Электрондық мекен-жайы: жеке ___________ ұжымдық _______________
6. Мамандық бойынша түсу емтиханын тапсыру тілі:
қазақ немесе орыс тілі (қажеттісінің астын сызу керек)
7. Оқу:
білім беру тапсырысы шеңберінде;
өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен
(қажеттісінің астын сызу керек)
Кез келген мен ұсынған мәліметтер, бұрмалаушылықтар мен дәлсіздіктер түсу емтихандарына жіберуден бас тарту немесе Академияның оқыту процесінен шығарып тастауға негіз болуы мүмкін екендігі жөнінде хабардармын.
Академияға қабылдау Қағидаларының талаптарымен таныстым және оларды сақтауға міндеттенемін.
" " _________ 20__ж. _____________________ "қолы"
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Сот төрелігі академиясына оқуға
қабылдау Қағидаларына
2-қосымша
Нысан
(фирмалық бланкте
толтырылады)
Жолдама
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(қызметшіні оқуға жіберген мемлекеттік органның атауы көрсетіледі) (оқуға түсушінің

Сноска. Пункт 27 - в редакции приказа Председателя Верховного Суда РК от 13.03.2024 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. При зачислении в магистратуру лица, поступающего в рамках государственного заказа, заключается трехсторонний договор между зачисляемым лицом, Академией и организацией, направившей лицо на обучение, согласно Приложению 7 к настоящим Правилам.
При зачислении в магистратуру лица, поступающего за счет собственных средств и (или) иных источников, заключается двухсторонний договор между зачисляемым лицом и Академией, согласно Приложению 8 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 28 - в редакции приказа Председателя Верховного Суда РК от 28.03.2022 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. На основании протокола приемной комиссии ректор Академии издает приказ о зачислении в магистратуру.
Приложение 1
к Правилам приема
на обучение в Академию
правосудия при Верховном Суде
Республике Казахстан
Ректору
Академии правосудия
при Верховном Суде
Республики Казахстан
от ______________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
проживающего (ей) _______________________________________________
(указать адрес постоянного местожительства)
Данные паспорта или удостоверения личности ________________________
Заявление
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Председателя Верховного Суда РК от 13.03.2024 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прошу допустить меня к вступительным экзаменам для поступления в магистратуру
по направлению подготовки кадров "7М042 – Право" со сроком обучения 1 год
(по очной форме обучения).
О себе сообщаю следующие сведения:
1. Место работы __________________________________________________
2. Должность _____________________________________________________
3. Общий стаж работы __________, из них юридический стаж ____________
4. Номера телефонов: служебный __________ домашний ________________;
сотовый _______ контактный ____________
5. Электронный адрес: личный ___________ организации ______________
6. Язык сдачи вступительных экзаменов по специальности:
казахский или русский (нужное подчеркнуть)
7. Обучение:
в рамках государственного заказа;
за счет собственных средств и (или) иных источников (нужное подчеркнуть).
Я проинформирован (-а) и согласен (-на) с тем, что любые искажения и неточности
в представленных мною сведениях могут служить основанием для отказа в допуске
к вступительным экзаменам или исключения из Академии в процессе обучения.
Ознакомлен (-а) с требованиями Правил приема в Академии и обязуюсь
их соблюдать.
"__"_________ 20 __ г. _____________
"подпись"
Приложение 2
к Правилам приема на обучение
в Академию правосудия при
Верховном Суде Республике
Казахстан
Форма
(заполняется на фирменном бланке)
Направление
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(в тексте указывается наименование государственного органа, направляющего
работника на обучение) направляет на обучение в магистратуру по направлению

тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) лауазымы) бір жыл мерзімге "7М042-Құқық"
кадрларды даярлау бағыты бойынша магистратурада оқуға жіберіледі.
_________________ _____________ ___________________________________________
Лауазымы            қолы            (ҚР заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындау
құқығына ие тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты)
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Сот төрелігі академиясына оқуға
қабылдау Қағидаларына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 14.12.2022 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 3-қосымшаға өзгерістер енгізілді – ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 28.03.2022 № 13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 14.12.2022 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 21.02.2023 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 13.03.2024 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясы" Республикандық мемлекеттік мекемесі
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің ұсыну жолдары
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясы (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші);
2) www.​egov.​kz электрондық үкімет веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Қызмет көрсету мерзімі:
көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүгінген кезде - 30 (отыз) минут;
портал арқылы жүгінген кезде - 1 (бір) жұмыс күні.
Қызмет берушіге жүгінген кезде күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 15 (он бес) минут;
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 30 (отыз) минут.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электронды (жартылай автоматтандырылған) және / немесе қағаз түрінде.
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Құжаттарды қабылдау туралы қолхат немесе құжаттарды қабылдаудан дәлелді бас тарту туралы қолхат.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсынудың нысаны: электронды және/немесе қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызмет берушінің талап етілмеген құжаттарды сақтау шарттары: көзделген мерзімдерде қызмет алушымен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу бойынша өтініш жасамаған жағдайда көрсетілетін қызмет беруші қызмет алушы оны алғанға дейін қабылдау орнында сақталуын қамтамасыз етеді.
6.
Мемлекеттік қызметтерді көрсеткені үшін көрсетілетін қызметті алушыға төлемақы алудың мөлшері және
Қазақстан Республикасының заннамасымен көзделген жағдайда оны алудың жолдары
Тегін
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

подготовки кадров "7M042-Право" со сроком обучения один год (фамилия, имя,
отчество (при его наличии), должность поступающего.
______________________ __________________ __________________________
должность подпись (ФИО должностного лица, имеющего право назначения на
должность в соответствии с законодательством РК)
Приложение 3
к Правилам приема на обучение
в Академию правосудия при
Верховном Суде
Республике Казахстан
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными приказами Председателя Верховного Суда РК от 28.03.2022 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 14.12.2022 № 17 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 21.02.2023 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 13.03.2024 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Прием документов на обучение в Академию правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан"
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное учреждение "Академия правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан"
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Академию правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан (далее – услугодатель);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания услуги:
при обращении через услугодателя – 30 (тридцать) минут;
при обращении через портал – 1 (один) рабочий день.
Максимально допустимое время ожидания при обращении к услугодателю – до 15 (пятнадцать) минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя при обращении к услугодателю – 30 (тридцать) минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и/или бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Расписка о приеме документов либо расписка о мотивированном отказе в приеме документов.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и/или бумажная.
Условие хранения услугодателем невостребованных документов: при не обращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный срок, услугодатель обеспечивает их хранение по месту приема до получения услугополучателем.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополчателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті берушінің - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі - Еңбек кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Мерекелер туралы заң) сәйкес демалыстар мен мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұма аралығында сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесін беру жұмыс кестесіне сәйкес, кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады;
2) порталдың - техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, Еңбек кодексіне және Мерекелер туралы заңға сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орнының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің www. office. sud. kz интернет-ресурсында, "Сот төрелігі академиясы" бөлімінде орналасқан.
8.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) Өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3) жоғары білім туралы құжат (құжаттың қосымшасымен бірге), (сәйкестендіру үшін ұсынылады, көрсетілетін қызметті берушінің қабылдау комиссиясының техникалық хатшысы көшірмесін алып, түпнұсқасын қызмет алушыға қайтарады) немесе цифрлық құжаттар сервисінен құжат;
4) мемлекеттік тапсырыс шеңберінде түсуші тұлғаларға – Жолдама;
5) мемлекеттік тапсырыс шеңберінде түсуші тұлғаларға – жұмыс орнынан заң мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетілген анықтама;
өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен түсуші тұлғаларға – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес заң мамандығы бойынша еңбек қызметін растайтын құжат;
6) өлшемі 3х4 см түрлі-түсті фотосуреттер (екі дана);
7) № 175/2020 бұйрықпен бекітілген 075/У нысандағы медициналық анықтама.
Портал арқылы жүгінген кезде:
1) қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық Өтініш;
2) жоғары білім туралы құжаттың электрондық көшірмесі немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (құжаттың қосымшасымен бірге);
3) мемлекеттік тапсырыс шеңберінде түсуші тұлғаларға – Жолдаманың электрондық көшірмесі;

1) услугодателя - с понедельника по пятницу с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется в соответствии с графиком работы, в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала - круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу и Закону о праздниках, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя: www.office.sud.kz, раздел "Академия правосудия".
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя к услугодателю:
1) Заявление;
2) документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
3) документ о высшем образовании (вместе с приложением к документу), (представляется для идентификации, технический секретарь приемной комиссии услугодателя воспроизводит копию, после чего возвращает его оригинал услугополучателю) либо документ из сервиса цифровых документов;
4) Направление - для лиц, поступающих в рамках государственного заказа;
5) справка с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии - для лиц, поступающих в рамках государственного заказа;
документ, подтверждающий трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, - для лиц, поступающих за счет собственных средств и (или) иных источников;
6) цветные фотографии размером 3x4 см (две штуки);
7) медицинская справка формы 075/У, утвержденной приказом № 175/2020.
При обращении через портал:
1) электронное Заявление, удостоверенное электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) электронная копия документа о высшем образовании либо документ из сервиса цифровых документов (вместе с приложением к документу);
3) электронная копия Направления - для лиц, поступающих в рамках государственного заказа;

4) мемлекеттік тапсырыс шеңберінде түсуші тұлғаларға – жұмыс орнынан заң мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетілген анықтаманың электрондық көшірмесі;
өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен түсуші тұлғаларға – еңбек заңнамасына сәйкес заң мамандығы бойынша еңбек қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
5) 3х4 см көлемдегі JPEG нысанындағы түрлі-түсті фотосурет;
6) № 175/2020 бұйрықпен бекітілген 075/У нысандағы медициналық анықтаманың электронды көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік парольді беру немесе "электрондық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
Құжаттарды қабылдау жыл сайын 1 сәуір мен 31 шілде (қоса алғанда) аралығында жұмыс күндері жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда ЭЦҚ болған жағдайда алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинет" қашықтан кіру жүйесі арқылы, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша Бірыңғай байланыс-орталығының телефоны арқылы ала алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөнінде қызмет алушы 1414, 8 800 080 77 77 Бірыңғай байланыс-орталығына хабарласа алады.
Цифрлық құжаттар сервисі электрондық үкіметтің мобильді қосымшасында авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, электрондық үкіметтің мобильді қосымшасында авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өту және қажетті құжатты таңдау керек.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Сот төрелігі академиясына оқуға
қабылдау Қағидаларына
4-қосымша
Нысан
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
___________________________
тұрғылықты мекенжайы
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік қызметтер туралы" Заңының 19-1 бабын басшылыққа ала отырып, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясы "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академияда оқуға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету үшін құжаттарды қабылдаудан (бұдан әрі - мемлекет қызмет) бас тартады, мыналарға байланысты:

4) электронная копия справки с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии - для лиц, поступающих в рамках государственного заказа;
для лиц, поступающих за счет собственных средств и (или) иных источников - электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством;
5) цветная фотография размером 3x4 см в формате JPEG;
6) электронная копия медицинской справки формы 075/У, утвержденной приказом № 175/2020.
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "электронного правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "электронного правительства.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Прием документов осуществляется ежегодно с 1 апреля по 31 июля (включительно) в рабочие дни.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством портала при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также по телефону Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
По вопросам оказания государственной услуги услугополучатель может обратиться в Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 77 77.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении электронного правительства.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении электронного правительства с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ".
Приложение 4
к Правилам приема на обучение
в Академию правосудия при
Верховном Суде
Республике Казахстан
Форма
____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________
адрес проживания
Расписка о мотивированном отказе в приеме документов
Руководствуясь статьей 19-1 Закона Республики Казахстан "О государственных
услугах" от 15 апреля 2013 года, Академия правосудия при Верховном Суде Республики
Казахстан отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги "Прием
документов на обучение в Академию правосудия при Верховном Суде Республики
Казахстан" (далее – государственная услуга), ввиду:

1) мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынылған құжаттардың және (немесе) олардағы мәліметтердің (ақпараттың) жалғандығын анықтау;
2) ұсынылған материалдар, мәліметтер мен ақпараттар мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
Себебін көрсете отырып, жалған (жарамсыз) (соның ішінде жарамдылық мерзімі өткен) құжаттардың атауы:
1. ___________________________________;
2. ___________________________________.
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмейтін материалдар, мәліметтер және ақпараттар (соның ішінде толық емес ұсынылған құжаттардың) атауы:
1. ___________________________________;
2. ___________________________________;
Осы қолхат 2 данада, әр тарап үшін бір данадан жасалды
Берді: көрсетілетін қызметті берушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
қолы _____________________________________________
Алды: көрсетілетін қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
қолы _____________________________________________
20___ жылы "____"__________
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Сот төрелігі академиясына
оқуға қабылдау Қағидаларына
5-қосымша
Нысан
____________________________
(үміткердің тегі, аты, әкесінің
аты (болған жағдайда)
Құжаттарды қабылдау жөніндегі қолхат
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 21.02.2023 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. өтініш;
2. жоғары білім туралы құжаттың (құжаттың қосымшасымен бірге) көшірмесі;
3. басшы қол қойған жұмыс орнынан жолдама;
4. жұмыс орнынан заң мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетілген анықтама
(мемлекеттік тапсырыс шеңберінде түсуші тұлғаларға) / Қазақстан Республикасының
еңбек заңнамасына сәйкес заң мамандығы бойынша еңбек қызметін растайтын құжат
(өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен түсуші тұлғаларға);
5. 3х4 см көлемдегі түрлі-түсті екі фотосурет;
6. 075/У нысандағы медициналық анықтама.
Құжаттарды тапсырдым__________ Құжаттарды қабылдадым ___________
20___ жылғы "___" ________ 20____ жылғы "___" ________"
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы
Сотының жанындағы
Сот төрелігі академиясына оқуға
қабылдау Қағидаларына
6-қосымша
Бағалаудың 100 балдық шәкілі бойынша бағаларды ауыстыру жүйесі
Ескерту. 6-қосымша алып тасталды - ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 13.03.2024 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Сот төрелігі академиясына оқуға
қабылдау Қағидаларына
7-қосымша
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламасы бойынша мемлекеттік тапсырыс шеңберінде білім беру қызметін көрсету № ___ ШАРТЫ
Ескерту. 7-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 28.03.2022 № 13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нұр-Сұлтан қ.                               20___ ж. "__" _______
"Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі Академиясы"
республикалық мемлекеттік мекеме, бұдан әрі "Академия", Жарғы негізінде әрекет ететін
Ректорды ______________, бір тараптан, ______________________
Қазақстан Республикасының азаматы, жеке куәлігі №___________________, _____________
ж. берілген бұдан әрі "Магистрант", және
________________________________________________________________________________
оқуға жіберген ұйымның атауы
басшысы _________________________________________________________________,
бұдан әрі "Жұмыс беруші", басқа тараптан, әрі қарай "Тараптар" төмендегілер туралы осы шартты жасады:

1) установления недостоверности документов, представленных для получения
государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствия представленных материалов, данных и сведений, необходимых для
оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми
актами Республики Казахстан.
Наименование недостоверных (недействительных) документов (в т.ч. с истекшим
сроком действия) с указанием причин:
1. ___________________________________;
2. ___________________________________.
Наименование материалов, данных и сведений, несоответствующих требованиям,
установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан (в т.ч.
предоставление неполного пакета документов):
1. ___________________________________;
2. ___________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2-х экземплярах, по одному для каждой стороны.
Выдал(а): фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись услугодателя _______________________________
Получил(а): фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись услугополучателя___________________________
"___"______20___ года.
Приложение 5 к Правилам
приема на обучение в Академию
правосудия при Верховном Суде
Республике Казахстан
Форма
________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) претендента)
Расписка о приеме документов
Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Председателя Верховного Суда РК от 21.02.2023 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. заявление;
2. копия документа о высшем образовании (вместе с приложением к документу);
3. направление с места работы, подписанное руководителем;
4. справка с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии
(для лиц, поступающих в рамках государственного заказа) / документ,
подтверждающий трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии
с трудовым законодательством Республики Казахстан (для лиц, поступающих за счет
собственных средств и (или) иных источников);
5. две цветные фотографии размером 3x4 см;
6. медицинская справка формы 075-У
Документы сдал(а)__________            Документы принял(а)__________
"___" _________ 20___ года            "___" ______ 20____ года
Приложение 6 к Правилам
приема на обучение
в Академию правосудия при
Верховном Суде Республике
Казахстан
Система перевода оценок по 100-балльной шкале оценок*
Сноска. Приложение 6 исключено приказом Председателя Верховного Суда РК от 13.03.2024 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Баллы
по 100-балльной шкале оценок
Баллы
по 5-балльной шкале оценок
90 – 100
Отлично (5)
75 – 89
Хорошо (4)
60 – 74
Удовлетворительно (3)
0 – 59
Неудовлетворительно (2)
Приложение 7
к Правилам приема на обучение
в Академию правосудия при
Верховном Суде
Республике Казахстан
ДОГОВОР на оказание образовательных услуг в рамках государственного заказа по программе послевузовского образования № ___
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Председателя Верховного Суда РК от 28.03.2022 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
г. Нур-Султан                         "___" _______ 20__ г.
Республиканское государственное учреждение "Академия правосудия при Верховном
Суде Республики Казахстан", именуемое в дальнейшем "Академия", в лице Ректора
_______________, действующего на основании Устава, с одной стороны, и гражданин(ка)
Республики Казахстан
___________________________________________________________________,
Ф.И.О.
удостоверение личности №______________, выдано _____________________,
именуемый в дальнейшем "Магистрант", и
_____________________________________________ в лице _______________,
наименование органа, направившего на обучение
именуемый в дальнейшем "Работодатель", с другой стороны, совместно именуемые
Стороны, заключили настоящий договор (далее - Договор) о нижеследующем:

1. Шарттың пәні
1.1. Осы Шарттың пәні "7М042-Құқық" кадрларды даярлау бағытының "7М04201 - Сот және сот төрелігі" білім беру бағдарламасы (бұдан әрі - білім беру бағдарламасы) күндізгі оқу нысаны бойынша Академияда Магистрант үшін оқу процесін ұйымдастыруға байланысты құқықтық қатынастар болып табылады.
1.2. Қызмет көрсету орны - Нұр-Сұлтан қаласы.
1.3. Оқу мерзімі-1 (бір) жыл.
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2.1. Академия міндетті:
1) Қазақстан Республикасы заңнамасы талаптарына сәйкес оқытумен қамтамасыз етуге;
2) магистрантқа соңғы жұмыс орнының штаттық кестесі бойынша лауазымдық жалақысы мөлшерiнде стипендия төлеуге;
3) Шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді орындамаған немесе тиісті орындамаған жағдайда магистранттан оның оқуына бөлінген бюджет қаражатын және оқытумен байланысты шығындарды өндіріп алу туралы талапты қоюға;
4) магистранттан Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, Академияның мүлкіне келтірілген зиянды өтеуін талап етуге;
5) Академияны бітіргеннен кейін төрт жыл ішінде Жұмыс берушіден және магистранттан әрбір алты ай сайын жұмыс орны туралы ақпаратты (анықтаманы) сұратуға.
2.2. Академия құқылы:
1) Білім беру бағдарламасын, білім беру процесін өз бетінше немесе әріптестермен бірлесіп жүзеге асыруға, оларды жүзеге асыру тәсілдері мен әдістерін, оқыту нәтижелерін бағалау өлшемдерін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне және Академияның актілеріне сәйкес анықтауға;
2) Қазақстан Республикасының заң актілері және Академияның ішкі құжаттарымен, Шартқа сәйкес магистранттан міндеттерін адал және тиісті орындауды талап етуге;
3) магистрантты Шарттың 3.2-тармағымен көзделген негіздер бойынша оқудан шығарып жіберуге.
2.3. Магистрант міндетті:
1) кестеге сәйкес сабақтардың барлық түрлеріне қатысуға, емтихан сессияларын тапсыруға; білім беру бағдарламасы көлемінде білімді, шеберлікті және практикалық дағдыларды игеруге; академиялық бершектерді жібермеуге;
2) академиялық адалдық қағидаларын, Академияның ішкі тәртібі Ережелерін сақтау және Академия басшылығының бұйрықтар мен өкімдерін орындауға және Шарттың талаптарын сақтауға;
3) мемлекеттік органның жолдамасы бойынша мемлекеттік тапсырыс шеңберінде магистратурада оқуды аяқтау, оның ішінде "7М04201 - Сот және сот төрелігі" білім беру бағдарламасы бойынша жеке жоспарды, жұмыстарды орындай отырып, магистр дәрежесін алу, оған мыналар кіреді:
жеке оқу жоспары;
ғылыми-зерттеу жұмысы (магистрлік жоба);
Астана қаласындағы соттарда практика;
ғылыми жарияланымдар жоспары;
Академия белгілеген мерзімде жеке жоспарды орындау туралы есеп;
қорытынды аттестациядан өту: кешендік емтиханды тапсыру, магистрлік жобаны қорғау;

1. Предмет договора
1.1. Предметом Договора являются правоотношения, связанные с организацией учебного процесса в Академии для магистранта по образовательной программе "7М04201 - Суд и правосудие" по направлению подготовки кадров "7М042 - Право" (далее – образовательная программа) по очной форме обучения.
1.2. Место оказания услуг: г. Нур-Султан.
1.3. Срок обучения: 1 (один) год.
2. Права и обязанности Сторон
2.1. Академия обязана:
1) обеспечить обучение в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан;
2) выплачивать магистранту стипендию в размере должностного оклада по последнему месту работы;
3) предъявить требования к магистранту о взыскании бюджетных средств, выделенных на его обучение и связанных с обучением затрат, в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения им обязательств, принятых по Договору;
4) требовать от магистранта возмещения ущерба, причиненного имуществу Академии, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) каждые шесть месяцев в течение четырех лет после окончания Академии запрашивать у магистранта и Работодателя информацию (справку) о месте работы.
Сноска. Пункт 2.1 с изменением, внесенным приказом Председателя Верховного Суда РК от 13.03.2024 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2.2. Академия имеет право:
1) осуществлять самостоятельно либо совместно с партнерами образовательную программу, определять способы и методы ее реализации, критерии оценки результатов обучения в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан и актами Академии;
2) требовать oт магистранта добросовестного и надлежащего исполнения обязанностей в соответствии c Договором, внутренними документами Академии и законодательными актами Республики Казахстан;
3) отчислить магистранта по основаниям, предусмотренным пунктом 3.2. Договора.
2.3. Магистрант обязан:
1) посещать все виды занятий в соответствии с расписанием занятий, сдавать экзаменационные сессии; овладевать знаниями, умениями и практическими навыками в объеме образовательной программы; не допускать академических задолженностей;
2) соблюдать принципы академической честности, Правила внутреннего распорядка Академии и исполнять приказы и распоряжения руководства Академии и условия настоящего Договора;
3) завершить обучение в магистратуре в рамках государственного заказа по направлению государственного органа, в том числе получить степень магистра по образовательной программе "7М04201 - Суд и правосудие", выполнив индивидуальный план, работы, включающий:
индивидуальный учебный план;
научно-исследовательскую работу (магистерский проект);
практику в судах города Астана;
план научных публикаций;
отчет о выполнении индивидуального плана в установленные Академией сроки;
прохождение итоговой аттестации: сдача комплексного экзамена, защита магистерского проекта;

4) магистратураны бітірген соң судьялық лауазымға біліктілік емтиханын тапсыруға;
5) судья лауазымына тағайындауын алмағанда Академияда тікелей оқу аяқтағаннан кейін Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде мемлекеттік қызметте жұмыспен өтеуге;
6) магистратураны бітіргеннен кейін төрт жыл ішінде аудандық және оған теңестірілген соттарда судья бос лауазымына орналасу бойынша барлық конкурстарға қатысуға;
7) Академияның мүлкіне ұқыпты қарауға;
8) Академияға бір ай ішінде тұрғылықты жері мен төлқұжат мәліметтері, электрондық пошта мекенжайы өзгергендігі туралы хабарлауға;
9) шетелдік тағылымдамадан өту, шетелдік конференциялар мен форумдарға қатысу кезінде барған елдің заңнамасын, жалпы қабылданған мінез-құлық және адамгершілік нормаларын бұзбауға;
10) Шарт бойынша міндеттемелерді толық орындағанға дейін оқу бағдарламасының аяқталуына байланысты оқудан шығару туралы бұйрық шыққаннан кейін жұмыс орнынан анықтаманы әрбір алты ай сайын Академияға ұсынуға;
11) Шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді орындамаған немесе тиісті орындамаған жағдайда, оның оқуына бөлінген бюджет қаражатын және оқытумен байланысты шығындарды өтеуге.
Ескерту. 2.3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 28.03.2022 № 13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 13.03.2024 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2.4. Магистрант құқылы:
1) білім беру бағдарламасы бойынша білім алуға;
2) білім беру бағдарламасында көзделген тапсырмаларды орындау мақсатында Академияның материалдық-техникалық жабдықтауымен пайдалануға;
3) ғылыми-зерттеу жұмыстарының барлық түрлеріне қатысуға, өз жұмыстарын жариялауға, оның ішінде Академияның басылымдарында ұсынуға;
4) оқу үдерісін ұйымдастыруды, білім беру бағдарламасының мазмұнын және оқыту әдістемесін жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізуге.
2.5. Академияда магистрант оқуды аяқтағаннан және біліктілік емтиханын тапсырғаннан кейін Жоғарғы соттың ұйымдастыру және материалдық-техникалық қамтамасыз ету бойынша уәкілетті органда, жергілікті және басқа соттарда және оның аумақтық бөлімшелерінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасына сәйкес "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарында оқуды аяқтағаннан кейін бір жыл ішінде уәкілетті органмен келісім бойынша конкурссыз орналасуы мүмкін.
2.6. Жұмыс беруші міндетті:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, магистранттың жұмыс орнын (лауазымын) сақтай отырып, оқу демалысын беруге;

4) сдать квалификационный экзамен на должность судьи после окончания магистратуры;
5) за исключением назначения на должность судьи непосредственно после завершения обучения в Академии отработать на государственной службе в порядке и сроки, установленные законодательством о государственной службе Республики Казахстан;
6) участвовать во всех конкурсах на занятие вакантной должности судьи в районных и приравненных к ним судах в течение четырех лет после окончания магистратуры;
7) бережно относиться к имуществу Академии;
8) уведомить в течение одного месяца Академию об изменении своего места жительства и паспортных данных, электронного адреса;
9) не нарушать законодательство страны пребывания, общепринятые нормы поведения и морали в случаях прохождения зарубежной стажировки, участия в зарубежных конференциях, форумах;
10) предоставлять в Академию каждые шесть месяцев справку с места работы до полного исполнения обязательств, предусмотренных по Договору, но не более четырех лет, после завершения обучения и получения степени магистра;
11) возместить бюджетные средства, выделенные на его обучение и связанные с обучением затраты, в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения им обязательств, принятых по Договору.
Сноска. Пункт 2.3. с изменениями, внесенными приказом Председателя Верховного Суда РК от 13.03.2024 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2.4. Магистрант имеет право:
1) обучаться по образовательной программе;
2) пользоваться материально-техническими средствами Академии в целях выполнения заданий, предусмотренных образовательной программой;
3) принимать участие в научно-исследовательских работах, представлять к публикации свои работы, в том числе в изданиях Академии;
4) вносить предложения по совершенствованию организации учебного процесса, содержания образовательной программы и методики преподавания.
2.5. После окончания обучения и сдачи квалификационного экзамена в Академии магистрант может занять административные государственные должности корпуса "Б" в уполномоченном органе по организационному и материально-техническому обеспечению деятельности Верховного Суда, местных и других судов и в его территориальных подразделениях в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственной службе в течение одного года после окончания обучения по согласованию с уполномоченным органом без проведения конкурса.
2.6. Работодатель обязан:
1) предоставить магистранту учебный отпуск, сохранив за ним рабочее место (должность) в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

2) білім беру бағдарламасы бойынша Академияда құқық магистрі дипломын алғаннан кейін оқуға жолданған тұлғаға бұрынғы лауазымына сәйкес жұмыс ұсынуға;
3) оқу аяқталғаннан кейін жұмыс орны магистрантқа жұмысқа шығу туралы акт шығаруға және бұл туралы жазбаша түрде Академияға хабарлауға;
4) Академияның сұратуы бойынша магистранттың жұмыс орны туралы мәліметті он жұмыс күні ішінде тапсыруға;
5) Академияға мемлекеттік органның алдағы қайта ұйымдастырылуы немесе таратылуы (жойылуы) туралы бір ай бұрын жазбаша хабар беруге.
3. Тараптардың жауапкершілігі
3.1. Тараптар өз міндеттерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін тараптар осы Шартта көзделмеген жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болады.
3.2. Магистрант Академиядан келесі негіздер бойынша шығарылады:
1) академиялық үлгермеушілік;
2) Академияның Жарғысын, Ішкі тәртіп ережелерін және Шартты бұзу;
3) Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Этикалық кодексі нормаларын (Мемлекеттік қызметшілердің қызмет этикасы қағидаларын) бұзу;
4) академиялық демалыс беру туралы бұйрықпен белгіленген мерзімде білім алушының академиялық демалыстан шықпауы;
5) жоғары оқу орнында және басқа оқу орындарында оқумен байланысты жалған (қолдан жасалған) құжаттарды, оның ішінде білім туралы құжаттарды, медициналық анықтамаларды ұсыну.
3.3. Магистрант Академиядан өз қалауы бойынша оқудан шыға алады.
3.4. Академиядан шығарылған магистрантқа белгіленген нысан бойынша құжат беріледі.
3.5. Магистрант Шарттың 3.2-тармағында көзделген негіздер бойынша шығарылған жағдайда мемлекеттік тапсырыс бойынша Академияда қайта оқу құқығынан айырылады.
3.6. Егер Шарттың 3.2. және 3.3. тармақтарында көзделген негіздер бойынша магистратурадан шығарылған жағдайда, сондай-ақ 2.3-тармақтың 3) тармақшасында көзделген міндеттемелерді орындамағанда, магистрант "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген тәртіппен оның оқуына бөлінген бюджет қаражатын және оқытумен байланысты шығындарды мемлекетке өтейді.
Ескерту. 3.6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 13.03.2024 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3.7. Шарттың 2.3-тармағының 5) және 6) тармақшаларында көзделген міндеттемелерді орындамау Академияны оқып бітірген тұлғаға оның оқуына бөлінген бюджет қаражатын және оқытумен байланысты шығындарды мемлекетке өтеуге әкеп соғады.

2) после получения диплома магистра права в Академии по образовательной программе предоставить лицу, направленному на обучение, работу согласно прежней занимаемой должности;
3) после завершения обучения магистрантом, за которым сохранялось место работы, издать акт о выходе на работу и письменно уведомить об этом Академию;
4) предоставить по запросу Академии в течение десяти рабочих дней сведения о месте работы магистранта;
5) письменно уведомить Академию о предстоящей реорганизации или упразднении (ликвидации) государственного органа не позднее чем за один месяц.
3. Ответственность Сторон
3.1. За неисполнение либо ненадлежащее исполнение сторонами своих обязанностей, предусмотренных Договором, Стороны несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3.2. Магистрант подлежит отчислению из Академии по следующим основаниям:
1) академическая неуспеваемость;
2) нарушение Устава Академии, Правил внутреннего распорядка Академии и Договора;
3) нарушение норм Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих);
4) невыход обучающегося из академического отпуска в срок, установленный приказом о предоставлении академического отпуска;
5) представление подложных (поддельных) документов, связанных с обучением в вузе и других учебных заведениях, в том числе документов об образовании, медицинских справок.
3.3. Магистрант имеет право отчислиться из Академии по собственному желанию.
3.4. Магистранту, отчисленному из Академии, выдается документ установленной формы.
3.5. Магистрант лишается права повторного обучения по государственному заказу в Академии в случае его отчисления по основаниям, предусмотренным пунктом 3.2 Договора.
3.6. В случае отчисления из магистратуры по основаниям, предусмотренным пунктами 3.2 и 3.3 Договора, а также неисполнении обязательств, предусмотренных подпунктом 3) пункта 2.3. Договора, магистрант в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан, возмещает государству бюджетные средства, выделенные на его обучение и связанные с обучением затраты.
Сноска. Пункт 3.6 - в редакции приказа Председателя Верховного Суда РК от 13.03.2024 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3.7. Неисполнение обязательств, предусмотренных в подпунктах 5) и 6) пункта 2.3. Договора влечет возмещение лицом, окончившим обучение в Академии, государству бюджетных средств, выделенных на его обучение, и связанных с обучением затрат.

3.8. Мемлекетке бюджеттік қаражатты қайтарудың шарттары бұзылған жағдайда, негізгі қарызды төлеумен қатар, магистрант әр кешіктірілген күн үшін төленбеген соманың 0,01% (нөл бүтін жүзден бір пайыз) мөлшерінде айыппұл төлеуге, бірақ қарыздың жалпы сомасының 3% (үш пайыздан) аспауға міндетті.
4. Форс-мажорлық жағдаяттар
4.1. Тараптардың бақылауына қисынды көлемде тәуелді емес және Шарт жасалғаннан кейін туындайтын форс-мажорлық жағдаяттар кезінде (су тасқыны, өрт, басқа дүлей апаттар, әскери қимылдар, сондай-ақ басқа да жағдаяттар) Тараптардың жауапкершілігі болмайды. Алайда, бұл ереже егер форс-мажорлық жағдаяттарға ұшыраған Тарап дәлелдемелерді ұсынған және бұл туралы басқа Тарапқа форс-мажор туындаған сәттен үш тәуліктен кешіктірмей хабарлаған жағдайда, әрекет етеді.
4.2. Билік пен басқару органдарының Тараптардың біреуінің Шарт бойынша міндеттемелерін орындауына мүмкіндік бермейтін актілерді шығаруы Тараптардың бақылауына тәуелді емес жағдаяттар деп есептеледі.
4.3. Тараптардың міндеттемелерді орындауы сәйкесінше форс-мажорлық жағдаяттардың іс-әрекеті мен олардың салдары мерзіміне ауыстырылады.
5. Дауларды шешу тәртібі
5.1. Шартты орындау кезінде туындаған даулар мен келіспеушіліктер тараптар арасындағы келіссөздер арқылы шешіледі.
5.2. Осындай жолмен дауларды шешу мүмкін болмаған жағдайда, олар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қаралатын болады.
5.3. Шартта реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.
6. Шарттың әрекет ету мерзімі, өзгертулер мен толықтырулар тәртібі
6.1. Шарт қол қойылған күннен бастап күшіне енеді және Тараптардың өз міндеттемелерін толық орындағанға дейін әрекет етеді.
6.2. Шарттың жағдайлары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын есепке ала отырып, Тараптардың өзара жазбаша келісімі бойынша өзгертілуі немесе толықтырылуы мүмкін.
7. Қорытынды ережелер
7.1. Осы Шарт мемлекеттік /орыс тілдерінде 3 данада жасалған, бірдей заңдық күші бар.
Тараптардың деректемелері
Академия
Магистрант
Жұмыс беруші
"Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясы" РММ
ТАӘ_____________
_________________
_________________
Ұйымның атауы
010000, Нұр-Сұлтан қ., Бейбітшілік көш. 46
Мекен-жайы:
_____________
Орналасқан жері
БСН 160340016701
Жеке куәлігі
берілген мерзімі
БСН
"Қазақстан Республикасының қаржы Министрлігінің Қазынашылық Комитеті" РММ
ЖСК 92070101KSN0000000
ЖСН
ЖСК
БСК KKMFKZ2A
Электрондық пошта
БСК
Кбе 11
Кбе
Ректор
___________
Магистрант
______________
Жұмыс беруші
______________
М.О.
М.О.
"Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Сот төрелігі академиясына оқуға
қабылдау Қағидаларына
8-қосымша
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламасы бойынша ақылы білім беру қызметтерін көрсету № _______ ШАРТЫ

3.8. В случае нарушения условий возмещения государству бюджетных средств, кроме выплат основного долга, магистрант обязуется уплачивать пеню в размере 0,01 % (ноль целых одной сотой процента) от неоплаченной суммы за каждый день просрочки, но не более 3 % (три процента) от общей суммы задолженности.
4. Форс-мажор
4.1. При форс-мажорных обстоятельствах (наводнение, пожар, другие стихийные бедствия, военные действия, а также другие обстоятельства), не зависящих в разумных пределах от контроля Сторон и возникших после заключения Договора, ответственность Сторон не наступает. Однако данное правило действует лишь в том случае, если Сторона, подвергшаяся форс-мажорным обстоятельствам, представит доказательства и известит об этом другую Сторону не позднее трех рабочих дней с момента наступления форс-мажора.
4.2. Обстоятельствами, не зависящими от контроля Сторон, признается также издание органами власти и управления актов, делающих невозможным исполнение обязательств по Договору хотя бы одной из Сторон.
4.3. Исполнение обязательств Сторонами соразмерно переносится на срок действия форс-мажорных обстоятельств и их последствий.
5. Порядок разрешения споров
5.1. Споры и разногласия, которые могут возникнуть при исполнении Договора, разрешаются путем переговоров между сторонами.
5.2. При невозможности разрешения споров путем переговоров, они будут рассмотрены в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
5.3. Вопросы, не урегулированные Договором, разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
6. Срок действия, порядок изменения и дополнения Договора
6.1. Договор вступает в силу со дня его заключения Сторонами и действует до полного исполнения Сторонами обязательств.
6.2. Условия Договора могут быть изменены и дополнены по взаимному письменному соглашению сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7. Заключительные положения
7.1. Договор заключается на государственном и русском языках в трех экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу.
Реквизиты сторон
Академия
Магистрант
Работодатель
РГУ "Академия правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан"
ФИО_____________
_________________
_________________
Наименование организации
______________
______________
010000, г. Нур-Султан, ул. Бейбитшилик, 46
Адрес:
_________________
Местонахождение
______________
БИН 160340016701
удостоверение личности
БИН
РГУ "Комитет Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан"
дата выдачи
ИИК 92070101KSN0000000
ИИН
ИИК
БИК KKMFKZ2A
электронная почта
БИК
Кбе 11
Кбе
Ректор
__________
Магистрант
______________
Работодатель
______________
М.П.
М.П.
Приложение 8
к Правилам приема на обучение
в Академию правосудия
при Верховном Суде
Республике Казахстан
ДОГОВОР
на оказание платных образовательных услуг по программе послевузовского образования № _______

Ескерту. 8-қосымшамен толықтырылды – ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 28.03.2022 № 13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нұр-Сұлтан қ.
20 ___ ж. "____" ___________
"Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясы"
республикалық мемлекеттік мекемесі, бұдан әрі – "Академия", Жарғы негізінде әрекет
ететін Ректор ______________________, бір тараптан, және _______________________
тегі, аты-жөні (болған жағдайда) берген органды көрсету
Қазақстан Республикасының азаматы (шасы) жеке куәлігі № _______________,
_________________ ж. берілген, бұдан әрі – "Магистрант", басқа тараптан, әрі қарай
"Тараптар" деп аталып, төмендегілер туралы осы шартты (бұдан әрі – Шарт) жасады:
1-тарау. Шарттың пәні
1.1. Осы Шарттың пәні "7М042-Құқық" кадрларды даярлау бағытының "7М04201 - Сот және сот төрелігі" білім беру бағдарламасы (бұдан әрі – білім беру бағдарламасы) күндізгі оқу нысаны бойынша Академияда Магистрант үшін ақылы негізде оқу процесін ұйымдастыруға байланысты құқықтық қатынастар болып табылады.
1.2. Қызмет көрсету орны: Нұр-Сұлтан қаласы.
1.3. Оқу мерзімі: 1 (бір) жыл.
2-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2.1. Академия міндетті:
1) Қазақстан Республикасы заңнамасы талаптарына сәйкес оқытуды қамтамасыз етуге;
2) магистранттан Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, Академияның мүлкіне келтірілген зиянды өтеуін талап етуге.
2.2. Академия құқылы:
1) білім беру бағдарламасын, білім беру процесін өз бетінше немесе әріптестермен бірлесіп жүзеге асыруға, оларды жүзеге асыру тәсілдері мен әдістерін, оқыту нәтижелерін бағалау өлшемдерін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне және Академияның актілеріне сәйкес анықтауға;
2) Шартқа, Академияның ішкі құжаттарымен және Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес магистранттан міндеттерін адал және тиісті орындауды талап етуге;
3) магистрантты Шарттың 4.2-тармағымен көзделген негіздер бойынша оқудан шығарып жіберуге.
2.3. Магистрант міндетті:
1) Шарттың 3-бөліміне сәйкес оқудың толық құнын төлеуге;
2) кестеге сәйкес сабақтардың барлық түрлеріне қатысуға, емтихан сессияларын тапсыруға; білім беру бағдарламасы көлемінде білімді, шеберлікті және практикалық дағдыларды игеруге; академиялық берешектерге жол бермеуге;
3) академиялық адалдық қағидаттарын, Академияның ішкі тәртіп қағидаларын сақтауға және Академия басшылығының бұйрықтары мен өкімдерін және Шарттың талаптарын орындауға.

Сноска. Правила дополнены приложением 8 в соответствии с приказом Председателя Верховного Суда РК от 28.03.2022 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
г. Нур-Султан
"___" ____________ 20 __ г.
Республиканское государственное учреждение "Академия правосудия
при Верховном Суде Республики Казахстан", именуемое в дальнейшем "Академия",
в лице Ректора ____________________________________________________________,
действующего на основании Устава, с одной стороны, и
гражданин(ка) Республики Казахстан _________________________________________,
Ф.И.О. (при его наличии)
удостоверение личности № ___________, выдано ___________________, указать орган
именуемый в дальнейшем "Магистрант", совместно именуемые Стороны, заключили
настоящий договор о нижеследующем:
Глава 1. Предмет договора
1.1. Предметом настоящего Договора являются правоотношения, связанные с организацией учебного процесса на платной основе в Академии для Магистранта по образовательной программе "7М04201 – Суд и правосудие" по направлению подготовки кадров "7М042 – Право" (далее – образовательная программа) по очной форме обучения.
1.2. Место оказания услуг: г. Нур-Султан.
1.3. Срок обучения: 1 (один) год.
Глава 2. Права и обязанности Сторон
2.1. Академия обязуется:
1) обеспечить обучение в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан;
2) требовать от магистранта возмещения ущерба, причиненного имуществу Академии, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2.2. Академия имеет право:
1) осуществлять самостоятельно либо совместно с партнерами образовательную программу, определять способы и методы их реализации, критерии оценки результатов обучения в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан и актами Академии;
2) требовать oт магистранта добросовестного и надлежащего исполнения обязанностей в соответствии c Договором, внутренними документами Академии и законодательными актами Республики Казахстан;
3) отчислить магистранта по основаниям, предусмотренным пунктом 4.2. Договора.
2.3. Магистрант обязан:
1) произвести полную стоимость обучения в соответствии с разделом 3 Договора;
2) посещать все виды занятий в соответствии с расписанием занятий, экзаменационные сессии; овладевать знаниями, умениями и практическими навыками в объеме образовательной программы; не допускать академических задолженностей;
3) соблюдать принципы академической честности, Правила внутреннего распорядка Академии и исполнять приказы и распоряжения руководства Академии и условия настоящего Договора.

2.4. Магистрант құқылы:
1) білім беру бағдарламасы бойынша білім алуға;
2) білім беру бағдарламасында көзделген тапсырмаларды орындау мақсатында Академияның материалдық-техникалық жабдықтарын пайдалануға;
3) ғылыми-зерттеу жұмыстарының барлық түрлеріне қатысуға, өз жұмыстарын жариялауға, оның ішінде Академияның басылымдарында ұсынуға;
4) оқу үдерісін ұйымдастыруды, білім беру бағдарламасының мазмұнын және оқыту әдістемесін жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізуге.
3-тарау. Білім беру қызметтерінің құны және ақы төлеу тәртібі
3.1. Оқудың құны ______________ (……...) теңгені құрайды.
3.2. Магистрант Академияның есеп айырысу шотына оқуға қабылдау туралы бұйрық шыққан күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде оқу құнының кемінде 50%ы мөлшерінде төлемақыны, қалған соманы екінші семестр басталғанға дейін 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей төлейді.
Магистрант оқуға қабылдау туралы бұйрық шыққан күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде оқудың толық құнын төлеуге құқылы.
3.3. Оқу құнына Академия белгілеген сомалар шегінде тағылымдамадан өтуге ақы төлеу кіреді. Көрсетілген сомалардың лимитінен асатын шығыстарды магистрант тағылымдама базасы ретінде Академия айқындаған ұйымның шотына дербес төлейді.
Ескерту. 3.3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 13.03.2024 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3.4. Магистрант академиялық демалыстан шыққан жағдайда оқу ақысы академиялық демалыстан шығу туралы бұйрық шығарылған кезде қолданылатын тәртіппен және мөлшерде төленеді.
4-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
4.1. Тараптардың осы Шартта көзделген өз міндеттерін орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болады.
4.2. Магистрант Академиядан келесі негіздер бойынша оқудан шығарылады:
1) академиялық үлгермеушілік;
2) Академияның Жарғысын, Ішкі тәртіп қағидаларын және Шартты бұзу;
3) академиялық демалыс беру туралы бұйрықпен белгіленген мерзімде білім алушының академиялық демалыстан шықпауы;
4) жоғары оқу орнында және басқа оқу орындарында оқумен байланысты жалған (қолдан жасалған) құжаттарды, оның ішінде білім туралы құжаттарды, медициналық анықтамаларды ұсыну;
5) оқу ақысын төлемеу.
4.3. Магистрант Академиядан өз қалауы бойынша оқудан шыға алады.
4.4. Академиядан оқудан шығарылған магистрантқа белгіленген нысан бойынша құжат беріледі.

2.4. Магистрант имеет право:
1) обучаться по образовательной программе;
2) пользоваться материально-техническим оснащением Академии в целях выполнения заданий, предусмотренных образовательной программой;
3) принимать участие во всех видах научно-исследовательских работ, представлять к публикации свои работы, в том числе в изданиях Академии;
4) вносить предложения по совершенствованию содержания организации учебного процесса послевузовского образования, методики преподавания.
Глава 3. Стоимость образовательных услуг и порядок оплаты
3.1. Стоимость обучения составляет - _______(……...) тенге.
3.2. Магистрант вносит на расчетный счет Академии плату в размере не менее 50% от стоимости обучения в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня издания приказа о зачислении, оставшуюся сумму – не позднее 5 (пяти) рабочих дней до начала второго семестра.
Магистрант вправе произвести оплату полной стоимости обучения в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня издания приказа о зачислении.
3.3. В стоимость обучения входит оплата стажировки в пределах сумм, определяемых Академией. Расходы, превышающие лимит указанных сумм, оплачивается Магистрантом самостоятельно на счет организации, определенной Академией в качестве базы стажировки.
Сноска. Пункт 3.3 - в редакции приказа Председателя Верховного Суда РК от 13.03.2024 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3.4. В случае выхода Магистранта из академического отпуска оплата за обучение производится в порядке и размерах, действующих на момент вынесения приказа о выходе из академического отпуска.
Глава 4. Ответственность Сторон
4.1. За неисполнение либо ненадлежащее исполнение Сторонами своих обязанностей, предусмотренных настоящим Договором, Стороны несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4.2. Магистрант может быть отчислен из Академии по следующим причинам:
1) академическая неуспеваемость;
2) нарушение Устава Академии, Правил внутреннего распорядка Академии и Договора;
3) невыход обучающегося из академического отпуска в срок, установленный приказом о предоставлении академического отпуска;
4) представление подложных (поддельных) документов, связанных с обучением в вузе и других учебных заведениях, в том числе документов об образовании, медицинских справок;
5) неосуществление оплаты за обучение.
4.3. Магистрант имеет право отчислиться из Академии по собственному желанию.
4.4. Магистранту, отчисленному из Академии, выдается документ установленной формы.

4.5. Магистранттың Шарттың 4.2-тармағында көзделген негіздер бойынша оқудан шығарылған жағдайда, көрсетілген тармақтың 5) тармақшасын қоспағанда, Академияға қайта қабылдануға құқығы болмайды.
4.6. Егер Магистрант Шарттың 4.2-тармағында көзделген негіздер бойынша оқудан шығарылса, ақшалай қаражатты қайтару жүргізілмейді.
5-тарау. Форс-мажор
5.1. Тараптардың бақылауына қисынды көлемде тәуелді емес және Шарт жасалғаннан кейін туындайтын форс-мажорлық жағдаяттар кезінде (су тасқыны, өрт, басқа дүлей апаттар, әскери қимылдар, сондай-ақ басқа да жағдаяттар) Тараптардың жауапкершілігі болмайды. Алайда, бұл ереже егер форс-мажорлық жағдаяттарға ұшыраған Тарап дәлелдемелерді ұсынған және бұл туралы басқа Тарапқа форс-мажор туындаған сәттен үш тәуліктен кешіктірмей хабарлаған жағдайда, әрекет етеді.
5.2. Билік пен басқару органдарының Тараптардың біреуінің Шарт бойынша міндеттемелерін орындауына мүмкіндік бермейтін актілерді шығаруы Тараптардың бақылауына тәуелді емес жағдаяттар деп есептеледі.
5.3. Тараптардың міндеттемелерді орындауы сәйкесінше форс-мажорлық жағдаяттардың іс-әрекеті мен олардың салдары мерзіміне ауыстырылады.
6-тарау. Дауларды шешу тәртібі
6.1. Шартты орындау кезінде туындаған даулар мен келіспеушіліктер Тараптар арасындағы келіссөздер арқылы шешіледі.
6.2. Келіссөздер арқылы дауларды шешу мүмкін болмаған жағдайда, олар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қаралатын болады.
6.3. Шартпен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.
7-тарау. Шарттың әрекет ету мерзімі, өзгертулер мен толықтырулар тәртібі
7.1. Шарт Тараптар оны жасасқан күннен бастап күшіне енеді және Тараптар міндеттемелерін толық орындағанға дейін әрекет етеді.
7.2. Шарттың талаптары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын есепке ала отырып, Тараптардың өзара жазбаша келісімі бойынша өзгертілуі немесе толықтырылуы мүмкін.
8-тарау. Қорытынды ережелер
8.1. Осы Шарт бірдей заңдық күші болатын мемлекеттік және орыс тілдерінде екі данада жасалады.
Тараптардың деректемелері
Академия
Магистрант
"Қазақстан Республикасының
Жоғарғы Сотының жанындағы
Сот төрелігі академиясы" РММ
ТАӘ ______________________
__________________________
__________________________
010000, Нұр-Сұлтан қ.,
Бейбітшілік көшесі, 46
Мекен-жайы:
__________________________
БСН 160340016701
жеке куәлігі
"Қазақстан Республикасының
қаржы Министрлігінің
Қазынашылық Комитеті" РММ
берілген күні
ЖСК 92070101KSN0000000
ЖСН
БСК KKMFKZ2A
электрондық пошта
Кбе 11
Ректор
__________________________
Магистрант
________________________".
М.О.

4.5. Магистрант не имеет права на восстановление в Академии в случае его отчисления по основаниям, предусмотренным пунктом 4.2 Договора, за исключением подпункта 5) указанного пункта.
4.6. Возврат денежных средств не производится, если Магистрант отчислен по основаниям, предусмотренным пунктом 4.2 Договора.
Глава 5. Форс-мажор
5.1. При форс-мажорных обстоятельствах (наводнение, пожар, другие стихийные бедствия, военные действия, а также другие обстоятельства), не зависящих в разумных пределах от контроля Сторон и возникших после заключения Договора, ответственность Сторон не наступает. Однако данное правило действует лишь в том случае, если Сторона, подвергшаяся форс-мажорным обстоятельствам, представит доказательства и известит об этом другую Сторону не позднее трех рабочих дней с момента наступления форс-мажора.
5.2. Обстоятельствами, не зависящими от контроля Сторон, признается также издание органами власти и управления актов, делающих невозможным исполнение обязательств по Договору хотя бы одной из Сторон.
5.3. Исполнение обязательств Сторонами соразмерно переносится на срок действия форс-мажорных обстоятельств и их последствий.
Глава 6. Порядок разрешения споров
6.1. Споры и разногласия, которые могут возникнуть при исполнении Договора, разрешаются путем переговоров между Сторонами.
6.2. При невозможности разрешения споров путем переговоров, они будут рассмотрены в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
6.3. Вопросы, не урегулированные Договором, разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан
Глава 7. Срок действия, порядок изменения и дополнения Договора
7.1. Договор вступает в силу со дня его заключения Сторонами и действует до полного исполнения Сторонами обязательств.
7.2. Условия Договора могут быть изменены и дополнены по взаимному письменному соглашению Сторон с учетом действующего законодательства Республики Казахстан.
Глава 8. Заключительные положения
8.1. Настоящий Договор заключается на государственном и русском языках в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу.
Реквизиты Сторон
Академия
Магистрант
РГУ "Академия правосудия
при Верховном Суде
Республики Казахстан"
ФИО _____________________
__________________________
__________________________
010000, г. Нур-Султан,
ул. Бейбитшилик, 46
Адрес:
__________________________
БИН 160340016701
удостоверение личности
РГУ "Комитет Казначейства
Министерства финансов
Республики Казахстан"
дата выдачи
ИИК 92070101KSN0000000
ИИН
БИК KKMFKZ2A
электронная почта
Кбе 11
Ректор
__________________________
Магистрант
________________________