Қазақстан Республикасында нотариаттық іс қағаздарын жүргізу жөніндегі Нұсқаулық
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнің 1998 жылғы 16 шілдедегі N 83 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 10 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 655. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 23 тамыздағы № 294 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 2011.08.23 № 294 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың қазақ тіліндегі нұсқасы қағаз мәтінінде жоқ, орыс тілдегі мәтінінен РҚАО қызметкерлерімен аударылды.
"Нотариат туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 14 шілдедегі Заңының 32-бабына сәйкес бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасында нотариаттық іс қағаздарын жүргізу жөніндегі Нұсқаулық бекітілсін.
2. Аймақтық әділет органдарының басшыларына:
- барлық нотариустармен Нұсқаулықты зерделеуді ұйымдастыру және оны іс қағаздарын жүргізуде іс-тәжірибе жүзінде дұрыс қолданылуын қамтамасыз етілсін;
- 01.09.98 ж. мерзімге дейін кітаптарды, журналдарды, бланклерді, тіркеу мөртабандарын осы Нұсқаулықтың талаптарына сәйкес келтіру және онымен барлық нотариалдық контораларды қамтамасыз етсін.
3. Осы Нұсқаулықтың күшіне енуіне байланысты, Қазақстан КСР Әділет министрінің 03.03.1976 жылғы N 3 бұйрығымен бекітілген "Мемлекеттік нотариалдық контораларда іс қағаздарын жүргізу жөніндегі" Нұсқаулықтың күші жойылды деп танылсын.
4. "Эскиз және жеке нотариустардың мөрі туралы уақытша ережені бекіту туралы" 25.05.1998 жылғы N 61 бұйрықтың 2-тармағының күші жойылсын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау құқықтық қызметтерді ұйымдастыру Департаментіне жүктелсін.
Министр
Қазақстан Республикасында
нотариаттық іс қағаздарын жүргізу жөніндегі
Нұсқаулық
1. ЖАЛПЫ ЕРЕЖЕЛЕР
1. Нотариаттық iс қағаздарын жүргiзу жөнiндегi осы Нұсқаулық (бұдан әрi - Нұсқаулық) 6.38-72 Мемлекеттiк Стандарттың ұйымдастыру-әкiмшiлiк құжаттарына қойылатын негiзгi ережелерi мен талаптары ескерiле отырып жасалған және нотариатта iс қағаздарын жүргiзудiң бiртұтас тәртiбiн орнықтырады.
2. "Қазақстан Республикасындағы тiл туралы" Заңның 4-бабына сәйкес нотариаттық iс қағаздарын жүргiзу мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде жүргiзiледi.
Нотариаттық iс-әрекеттердi жүзеге асырғысы келген адам iс қағаздары жүргiзiлетiн тiлдi бiлмейтiн болса, ресiмделген құжаттардың мәтiндерiн оған нотариус немесе аудармашы аударып беруге тиiс.
3. Мемлекеттiк нотариат кеңсесiнде iс қағаздарын жүргiзудiң және мұрағаттың дұрыс ұйымдастырылып жүргiзiлуi үшiн жауапкершiлiк аумақтық әдiлет органы басқармасы бастығының бұйрығымен мемлекеттiк нотариат кеңсесi нотариустарының бiрiне жүктеледi.
Жеке практикамен айналысатын нотариустың iс қағаздарын жүргiзуi мен мұрағатының дұрыс ұйымдастырылып жүргiзiлуiне жауапкершiлiктi жеке практикамен айналысатын нотариустың өзi көтередi.

Об утверждении Инструкции по нотариальному делопроизводству в Республике Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 16 июля 1998 года № 83. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 10.12.1998 г. № 655. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 23 августа 2011 года № 294
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 23.08.2011 № 294 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 32 Закона Республики Казахстан "О нотариате" от 14 июля 1997 года приказываю:
1. Утвердить Инструкцию по нотариальному делопроизводству в Республике Казахстан.
2. Начальникам территориальных органов юстиции:
- организовать изучение Инструкции всеми нотариусами и обеспечить ее правильное применение в практической деятельности по ведению делопроизводства;
- в срок до 01.09.98 г. привести в соответствие с требованиями настоящей Инструкции книги, журналы, бланки, регистрационные штампы и обеспечить ими все государственные нотариальные конторы.
3. В связи с введением в действие настоящей Инструкции, считать утратившей силу Инструкцию "По делопроизводству в государственных нотариальных конторах", утвержденную приказом Министра юстиции Казахской ССР N 3 от 03.03.1976 г.
4. Признать утратившим силу п.2 Приказа N 61 от 25.05.98 г. "Об утверждении эскиза и временного положения о печати частного нотариуса".
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Департамент организации юридических услуг.
Министр
Инструкция
по нотариальному делопроизводству
в Республике Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящая инструкция по нотариальному делопроизводству (далее - Инструкция) составлена с учетом Основных правил и требований ГОСТ 6.38-72 на организационно-распорядительную документацию и устанавливает единый порядок ведения делопроизводства в нотариате.
2. В соответствии со статьей 4 Закона "О языках в Республике Казахстан" нотариальное делопроизводство ведется на государственном и русском языках.
Если обратившееся за совершением нотариального действия лицо не владеет языком, на котором ведется делопроизводство, тексты оформленных документов должны быть переведены ему нотариусом или переводчиком.
3. Ответственность за организацию и правильное ведение делопроизводства и архива в государственной нотариальной конторе возлагается приказом начальника территориального органа юстиции на одного из нотариусов государственной нотариальной конторы.
Ответственность за организацию и правильное ведение делопроизводства и архива нотариуса, занимающегося частной практикой, несет сам нотариус.

4. Мұрағат үшiн жауапты жекеше нотариаттық нотариус жұмыстан шыққан немесе басқа жұмысқа ауысқан жағдайда, оның мiндеттерi басқа нотариусқа жүктеледi, бұл жөнiнде қабылдау-өткiзу актiсi жасалады. Жеке жұмыс iстейтiн нотариус өз өкiлеттiгiн тоқтатқан жағдайда аумақтық әдiлет органы және нотариаттық палата құжаттарды басқа нотариусқа немесе тиiстi жекеше нотариаттық мұрағатқа тапсыру жөнiндегi шараларды қолдануға мiндеттi ("Нотариат туралы" Заңның 12-бабының 3-тармағы).
Ескерту: 4-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 4 қарашадағы N 325 бұйрығымен.
4-1. Жекеше нотариустың бірыңғай нотариаттық ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі - БНАЖ) электрондық тізілімдегі мәліметтеріне қол жеткізу құқығы аумақтық нотариалдық палатаның тиісті жекеше нотариаттық мұрағатына мынадай түрде беріледі:
лицензиар БНАЖ-ға жекеше нотариус лицензиясының қолданылуын тоқтату туралы бұйрық туралы мәліметті (күні, нөмірі, негіздеме) енгізеді;
облыстардың, Астана және Алматы қалалары аумақтық әділет органдары БНАЖ-ға жекеше нотариусты есептік тіркеуден шығару туралы бұйрық туралы мәліметті (күні, нөмірі, негіздеме) енгізеді;
тиісті Нотариаттық палата БНАЖ-ға нотариаттық палатаның мүшелігін жоғалтқаны туралы бұйрық туралы мәліметті (күні, нөмірі, негіздеме) енгізеді.
Көрсетілген деректерді тіркеген жағдайда БНАЖ-да қамтылған мәліметтерге қол жеткізу аумақтық нотариаттық палатаның жекеше нотариаттық мұрағатына беріледі.
Мемлекеттік нотариустың БНАЖ электрондық тізіліміндегі мәліметтерге қол жеткізу құқығы мемлекеттік нотариусты жұмыстан шығару туралы бұйрық туралы мәліметтерді (күні, нөмірі, негіздеме) БНАЖ-ға енгізу жолымен тиісті мемлекеттік мұрағатқа беріледі.
Ескерту: 4-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 2010.09.30 N 272 бұйрығымен.
4-2. Жекеше нотариустың лицензиясының қолданылуы тоқтаған немесе тоқтатыла тұрған кезде лицензиар бұйрық шығарылған күннен бастап 24 сағаттың ішінде бұйрық туралы мәліметтер (күші, нөмірі, тоқтату немесе тоқтата тұру, тоқтата тұру мерзімі) көрсетілген осы жекеше нотариустың БНАЖ электрондық тізілімінде нотариаттық іс-әрекеттерді тіркеу мүмкіндігін тұйықтайды. Лицензияның қолданылуын тоқтата тұру немесе қалпына келтіру мерзімі өткен кезде лицензиар бұйрық шығарылған күннен бастап 24 сағаттың ішінде оны ажыратады.
Ескерту: 4-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 2010.09.30 N 272 бұйрығымен.

4. В случае увольнения или перевода на другую работу государственного нотариуса, ответственного за архив, его обязанности возлагаются на другого нотариуса, о чем составляется акт приема-передачи. При сложении полномочий нотариусом, занимающимся частной практикой, территориальный орган юстиции и нотариальная палата обязаны принять меры по передаче документов другому нотариусу или в соответствующий частный нотариальный архив (статья 12 пункт 3 Закона "О нотариате"). <*>
Сноска. Пункт 4 с изменениями - приказом Министра юстиции РК от 4 ноября 2004 года N 325.
4-1. Право доступа к сведениям электронного реестра единой нотариальной информационной системы (далее - ЕНИС) частного нотариуса предоставляются соответствующему частному нотариальному архиву территориальной нотариальной палаты следующим образом:
лицензиар вносит в ЕНИС сведения о приказе о прекращении действия лицензии частного нотариуса (дата, номер, основание);
областные, городов Астаны и Алматы территориальные органы юстиции вносят в ЕНИС сведения о приказе о снятии частного нотариуса с учетной регистрации (дата, номер, основание);
соответствующая Нотариальная палата вносит в ЕНИС сведения о приказе об утрате членства нотариальной палаты (дата, номер, основание).
При условии регистрации указанных данных доступ к сведениям, находящимся в ЕНИС, предоставляется частному нотариальному архиву территориальной нотариальной палаты.
Право доступа к сведениям электронного реестра ЕНИС государственного нотариуса предоставляются соответствующему государственному архиву путем введения в ЕНИС сведений о приказе об увольнении государственного нотариуса (дата, номер, основание).
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 4-1 в соответствии с приказом и.о. Министра юстиции РК от 30.09.2010 № 272 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
4-2. При прекращении или приостановлении действия лицензии частного нотариуса лицензиар, в течение 24 часов со дня вынесения приказа, блокирует возможность регистрации нотариальных действий в электронном реестре ЕНИС этого частного нотариуса, с отражением сведений о приказе (дата, номер, основание прекращения или приостановления, срок приостановления). При истечении срока приостановления или восстановления действия лицензии лицензиаром в течение 24 часов со дня вынесения приказа производится его разблокировка.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 4-2 в соответствии с приказом и.о. Министра юстиции РК от 30.09.2010 № 272 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

4-3. БНАЖ жұмысын техникалық себептермен тоқтатқан жағдайда нотариус бұл туралы акті жасайды және нотариаттық әрекеттерді тіркеу үшін тізілімге жазба жүргізеді. БНАЖ-дың жұмысы қалпына келтірілген кезде БНАЖ электрондық тізілімінде көрсетілмеген жазбалар нотариаттық әрекеттерді тіркеу үшін тізілімде жазба жүргізілген кезегімен 24 сағаттан кешіктірілмей жүргізіледі.
Ескерту: 4-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 2010.09.30 N 272 бұйрығымен.
4-4. Нотариустардың БНАЖ арқылы мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстардан жеке мақсаттарға мәліметтерді пайдалануына жол берілмейді.
Ескерту: 4-4-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 2010.09.30 N 272 бұйрығымен.
2. Қызметтік құжаттарды дайындау
5. Нотариаттық мәмiлелердi куәландыру, куәлiктер беру және басқа құжаттарды куәландыру, сондай-ақ оларға куәландыру жазбалары "Нотариустардың нотариаттық iс-әрекеттердi жасау тәртiбi туралы" Әдiлет министрiнiң 1998 жылғы 28 шiлдедегi N 539 бұйрығымен бекiтiлген Нұсқаулықтың талаптары және 6.38-72 Мемлекеттiк стандартының негiзгi ережелерi мен талаптары ескерiле отырып жазылуы тиiс.
6. Нотариустан шығатын ұйымдастыру-әкiмшiлiк сипаттағы құжаттарда мемлекеттiк нотариаттық кеңсенiң атауы немесе жеке практикамен айналысатын нотариустың тегi, аты, әкесiнiң аты, мекен-жайы және нотариустың нотариаттық қызметтi жүзеге асырып отырған нотариаттық округi көрсетiлуi керек. Құжат түрiнiң атауы (хаттама, қаулы, сенiмхат) және тақырыптары бас әрiптермен жазылады.
7. Тақырып қай мақсатқа арналғанына қарамастан А4 (210х297 мм) көлемдегi кез-келген құжатқа қойылады. Тақырыпты құрастырушы қояды, барынша қысқа және құжаттың мазмұнын дәл көрсетуi тиiс.
Хабарламалар мен телефонхаттарға тақырып қойылмайды.
8. Құжатқа мекен-жайды жазғанда төмендегiдей деректемелер сақталынуы тиiс:
құжат ұйымға, оның құрылымдық бөлiмшесiне немесе нақты тұлғаға жолданады;
ұйымның және оның құрылымдық бөлiмшесiнiң атауы атау септiгiнде көрсетiледi;
құжат лауазымдық қызметкерге жөнелтiлген жағдайда ұйымның атауы атау септiгiнде, ал алушының лауазымы мен тегi барыс септiгiнде көрсетiледi;
хат алмасушы адамның пошталық мекен-жайы құжат жолданып отырған ұйым атауынан кейiн толық көрсетiледi. Құжат азаматтарға жөнелтiлген жағдайда алдымен пошталық мекен-жайы, одан соң алушының тегi, аты-жөнi көрсетiледi.

4-3. В случае остановки работы ЕНИС по техническим причинам нотариус составляет об этом акт и производит запись в реестре для регистрации нотариальных действий. При восстановлении работы ЕНИС записи, не отраженные в электронном реестре ЕНИС, производятся не позднее 24 часов, в той последовательности в которой произведена запись в реестре для регистрации нотариальных действий.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 4-3 в соответствии с приказом и.о. Министра юстиции РК от 30.09.2010 № 272 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
4-4. Использование нотариусами сведений из государственных электронных информационных ресурсов посредством ЕНИС в личных целях не допускается.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 4-4 в соответствии с приказом и.о. Министра юстиции РК от 30.09.2010 № 272 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Подготовка служебных документов
5. Удостоверение нотариальных сделок, выдача свидетельств и свидетельствование других документов, а также удостоверительные надписи к ним, должны быть написаны с соблюдением требований Инструкции "О порядке совершения нотариальных действий нотариусами", утвержденной Министром юстиции 28 июля 1998 года за N 539, и с учетом основных правил и требований ГОСТ 6.38-72.
6. В документах организационно-распорядительного характера, исходящих от нотариуса, следует указывать наименование государственной нотариальной конторы или фамилию, имя, отчество нотариуса, занимающегося частной практикой, почтовый адрес и нотариальный округ, по которому нотариусом осуществляется нотариальная деятельность. Наименование вида документа (протокол, постановление, доверенность) печатается прописными буквами и указывается заголовок документа.
7. Заголовок составляется к любому документу формата А4 (210х297 мм), независимо от его назначения. Заголовок формируется составителем, он должен быть предельно кратким и точно отражать содержание документа.
Заголовок не указывается на извещениях и телефонограммах.
8. При написании адреса на документе необходимо соблюдать следующие реквизиты:
документ адресуется организации, ее структурному подразделению или конкретному лицу;
наименование организации и ее структурного подразделения указывается в именительном падеже;
при направлении документа должностному лицу указывается наименование организации в именительном падеже, а должность и фамилия адресата - в дательном;
почтовый адрес корреспондента указывается полностью после названия организации, которой направляется документ. В том случае, когда документ направляется гражданам, сначала указывается почтовый адрес, а затем фамилия и инициалы получателя.

9. Құжаттардың уақытын көрсету екi түрлi тәсiлмен жүргiзiледi:
күнiн жазуда айы мен жылын цифрлармен, ал айының атауын сөзбен жазу жолымен, мысалы: 1998 жылдың 27 қаңтары;
үш жұп араб сандары арқылы, мысалы: 27.01.98 ж. Егер айдың саны мен нөмiрi бiр саннан тұратын болса, олардың алдынан "0" қойылады, мысалы: 02.02.98 ж. Егер құжат бланкiге жазылмаған болса, онда күнi қолдан төмен сол жаққа қойылады.
10. Қызметтiк құжаттардың барлық даналарына қол қойылуы тиiс.
Құжатқа қойылатын қолдың құрамына мыналар кiруге тиiстi: құжатқа қол қойған тұлғаның лауазымының атауы, өз қолы және оның толық мағынасы мысалы, "нотариус (қолы) О.О.Омарова".
Комиссия дайындаған құжаттарға қол қойылғанда құжатты құрастырушылардың қызметi көрсетiлмейдi, комиссия құрамындағы мiндеттердiң бөлiнуi (комиссия төрағасы, комиссия мүшелерi) көрсетiледi.
11. Құжатқа қоса берiлетiн қосымшалар құжат мәтiнiнен кейiн әрбiр қосымшадағы парақ саны мен даналардың саны жазылып аталып көрсетiледi.
Егер құжатта мәтiнде ескертiлетiн қосымшалар болса, онда қосымшада тек парақтар саны мен даналар саны көрсетiледi.
12. Сұрау салуға жауап берiлгенде сұрау салынған құжаттың нөмiрi мен күнiне сiлтеме жасалуы қажет.
13. Екi және одан көп парақтан тұратын құжаттар нөмiрленуге, баулануға және мөрмен бекiтiлуге тиiс.
3. Құжаттарды қабылдау, тіркеу және жіберу
14. Мемлекеттiк нотариат кеңсесiне немесе жеке практикамен айналысатын нотариусқа келiп түсетiн барлық құжаттар (оның iшiнде арыздар) тiркеуге жатады.
"Жеке өзiне" белгiсi соғылған конверттер мен құттықтау қағаздар және осы тектес құжаттар тiркелмейдi және ашылмайды. Келiп түскен құжаттардың конверттерi егер құжаттың жөнелтiлген және алынған уақыттарын, жөнелтушiнiң мекен-жайын тек солар бойынша анықтауға болатын жағдайда жойылмайды.
15. Келiп түскен құжаттар қабылданғанда ең алдымен өзге мақсаттардағы құжаттар iрiктелiнiп алынады, сонымен қатар iшiне салынған құжаттардың тұтастығы тексерiледi. Қателесiп жеткiзiлген құжаттар тиiсiнше қайта жөнелтiледi.
Егер құжаттардың немесе оған қосымшасының жоқ болғандығы анықталса, бұл жөнiнде жөнелтушiге хабарлама жасалады.
16. Құжаттарды есепке алу және олардың орындалуына бақылау жасау үшiн нотариат кеңселерi мен жекеше нотариустар төмендегiдей журналдар жүргiзуi тиiс:
- хат-хабарлардың кiрiс журналы (N 1-қосымша);
- хат-хабарлардың шығыс журналы (N 2-қосымша).
Нотариусқа келiп түскен құжаттар хат-хабарлардың кiрiс журналында тiркеуден өтедi.
Қабылданған құжатта бiрiншi беттiң төменгi жолында оның күнi және хат-хабарлар кiрiс журналындағы реттiлiк нөмiрiне сай келетiндей (N 3 қосымша) тiркеу нөмiрi, сондай-ақ құжат тiгiлетiн наряд нөмiрi қойылады.

9. Датирование документов производится двумя способами:
путем написания числа, месяца и года цифрами, а название месяца прописью, например: 27 января 1998г.;
тремя парами арабских цифр, например: 27.01.98 г. Если число и номер месяца состоят из одной цифры, то впереди добавляется "0", например: 02.02.98 г.
Если документ составлен не на бланке, дата проставляется ниже подписи с левой стороны документа.
10. Все экземпляры служебных документов должны быть подписаны.
В состав подписи документа должны входить: наименование должности лица, подписавшего документ, личная подпись и его расшифровка, например, "нотариус (подпись) О.О. Омарова".
При подписании документов, составленных комиссией, указываются не должности лиц, составивших документ, а распределение обязанностей в составе комиссии (председатель комиссии, члены комиссии).
11. Приложения к документу перечисляются после текста документа с указанием количества листов в каждом приложении и числа их экземпляров.
Если документ имеет приложения, упоминаемые в тексте, то в приложении следует указать лишь количество листов и число экземпляров.
12. При ответе на запрос необходимо делать ссылку на номер и дату документа-запроса.
13. Документы, состоящие из двух и более листов должны быть пронумерованы, прошнурованы и скреплены печатью.
3. Прием, регистрация и отправление документов
14. Регистрации подлежат все документы (в том числе заявления), поступившие в государственную нотариальную контору или нотариусу, занимающемуся частной практикой.
Не регистрируется и не вскрываются конверты с грифом "лично", поздравительные открытки и другие подобные документы. Конверты с поступившими документами не уничтожаются в том случае, если только по ним можно определить время отправки или получения документа, или адрес отправителя.
15. При приеме поступивших документов прежде всего отбираются документы, доставленные не по назначению, а также проверяется целостность вложения. Ошибочно доставленные документы пересылаются по принадлежности.
В том случае, если обнаружено отсутствие документов или приложений к ним, об этом делается сообщение отправителю.
16. Для учета документов и контроля за их исполнением нотариальные конторы и частные нотариусы должны вести следующие журналы:
журнал входящей корреспонденции (приложение N 1)
журнал исходящей корреспонденции (приложение N 2)
Документы, поступающие к нотариусу проходят регистрацию в журнале входящей корреспонденции.
На полученном документе на нижнем поле первого листа справа проставляется дата и номер его регистрации (приложение N 3), который соответствует порядковому номеру в журнале входящей корреспонденции, а также номер наряда, в который документ будет подшиваться.

17. Пошта арқылы түскен мұраны қабылдау туралы арыздар, мұраға құқық туралы куәлiк беру, мұрадан бас тарту туралы, мұралық мүлiктердi қорғауға шаралар қабылдау, несие берушiнiң талаптары, жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыруға тыйым салу туралы хабарламалар, жылжымайтын мүлiкке тыйым салу туралы сот пен тергеу органдарының хабарламалары хат-хабарлардың кiрiс журналында тiркеледi және "Нотариаттық iс-әрекеттер жасау тәртiбi туралы" Нұсқаулықта бекiтiлген тәртiпке сай тiркеуден өткiзiледi.
18. Нотариус банкке (басқа сақтаушыға) сақтауға тапсырылған мұралық мүлiктiң жекелеген заттары көрсетiлiп тiзiмделген бағалы мұралық мүлiктердi есепке алу кiтабына тiркейдi (N 4-қосымша).
19. Жiберiлетiн құжаттар хат-хабарлардың шығыс журналында тiркеледi.
Құжатқа хат-хабарлардың шығыс журналындағы реттiлiк нөмiрiне сай келетiндей тiркеу нөмiрi, сондай-ақ оның көшiрмесi сақталатын наряд нөмiрi қойылады.
20. Хат-хабарлар алушыларға пошта арқылы жiберiледi немесе қолға тапсырылады.
4. Құжаттардың орындалуына бақылау жасау
21. Құжаттардың орындалу сапасы мен мерзiмдерiне бақылау жасауды мемлекеттiк нотариат кеңсесiн басқаратын нотариус немесе жеке практикамен айналысатын нотариус жүзеге асырады.
5. Iс номенклатурасын құрастыру
22. Мемлекеттiк нотариат кеңсесiнiң және жеке практикамен айналысатын нотариустың құжаттары олар орындалғаннан кейiн белгiлi бiр мәселелер бойынша құжаттар жиынтығы ретiнде iске топтастырылады.
Құжаттарды топтастыру iс жүргiзуде олардың (iстер, нотариаттық іс-әрекеттерді тіркеуге арналған тiзiлiмдер, кiтаптар, журналдар) сақталу мерзiмдерi көрсетiлген жүйеленген тақырыптар тiзбегiнен тұратын үлгi номенклатурасының негiзiнде N 5-қосымша iс номенклатурасында тізiледi.
Ескерту: 22-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің м.а. 2010.09.30 N 272 бұйрығымен.
23. Нотариат iстерi номенклатурасының даналары қажеттi мөлшерде басылады және келер жылдың 1 қаңтарынан бастап iске қосылады.
Iс номенклатурасы тиiстi түзетулермен қайта жасалады және тиiстi мұрағатпен келiсiледi де мемлекеттiк нотариаттық кеңсенiң жетекшiсi немесе жеке практикамен айналысатын нотариус бекiтедi. Iс номенклатурасының алғашқы данасы нотариуста сақталады, екiншiсiн нотариус жұмыста пайдаланады, үшiншiсi нотариат мұрағатына тапсырылады, төртiншiсi iс номенклатурасы келiсiлген мұрағатта қалдырылады.

17. Заявления о принятии наследства, выдаче свидетельств о праве на наследство, об отказе от наследства, принятии мер к охране наследственного имущества, претензии кредиторов, извещения о наложении запрещения отчуждения недвижимости, сообщения судебных и следственных органов о наложении арестов на недвижимость, поступившие по почте, регистрируются в журнале входящей корреспонденции и проходят регистрацию в порядке, установленном Инструкцией "О порядке совершения нотариальных действий".
18. Нотариус регистрирует в книге учета ценностей, описанное наследственное имущество, с указанием отдельных предметов наследственного имущества, переданных на хранение банку (иному хранителю) (приложение N 4).
19. Исходящие документы регистрируются в журнале исходящей корреспонденции.
На документе проставляется регистрационный номер, который соответствует порядковому номеру в журнале исходящей корреспонденции, а также номер наряда, в котором будет храниться его копия.
20. Корреспонденция направляется адресатам по почте или нарочным.
4. Контроль за исполнением документов
21. Контроль за сроками и качеством исполнения документов осуществляет нотариус, возглавляющий государственную нотариальную контору или нотариус, занимающийся частной практикой.
5. Составление номенклатуры дел
22. Документы государственной нотариальной конторы и нотариуса, занимающегося частной практикой, после их исполнения группируются в дела, представляющие собой совокупность документов, относящихся к определенному вопросу.
Классификация документов закрепляется в номенклатуре дел на основе примерной номенклатуры (приложение N 5), которая представляет собой систематизированный перечень заголовков дел, заводимых в делопроизводстве с указанием сроков их хранения (дела, реестры для регистрации нотариальных действий, книги, журналы).
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра юстиции РК от 30.09.2010 № 272 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
23. Номенклатура дел нотариата печатается в необходимом количестве экземпляров и вводится в действие с 1 января следующего года.
Номенклатура дел пересоставляется с соответствующими поправками, согласовывается с соответствующим архивом и утверждается руководителем государственной нотариальной конторы или нотариусом,занимающимся частной практикой. Первый экземпляр номенклатуры дел хранится у нотариуса, второй используется нотариусом в качестве рабочего, третий передается в архив нотариата, четвертый остается в архиве, с которым согласовывалась номенклатура дел.

24. Iс номенклатурасында күнi бұрын көзделмеген, бiрақ жыл бойына қосымша нарядтар жүргiзу қажет болған жағдайда пайдалану үшiн резервтiк нөмiрлер көзделедi.
25. Жыл аяқталғаннан кейiн ашылған нарядтардың саны туралы қорытынды жазу енгiзiледi (N 6-қосымша).
Уақытша сақтау iстерi үшiн есеп құжаты ретiнде iс номенклатурасының бiр данасы мемлекеттiк нотариаттық кеңсенiң немесе тұрақты түрде жеке практикамен айналысатын нотариустың мұрағатында қалдырылады.
26. Мемлекеттiк нотариат кеңсесiндегi және жеке практикамен айналысатын нотариустағы барлық құжаттар орындалғаннан кейiн нарядтарға топтастырылады.
27. Басқа құжаттардан бiр өзгешелiгi мұраның қабылданғаны туралы, мұраны иеленуге құқық беретiн куәлiк беру туралы, мұралық мүлiктiң есебiнен шығыстарды төлеу туралы, мұралық мүлiктi қорғауға шаралар қабылдау туралы арыздар бойынша қабылданған осы шаралар, сондай-ақ несие берушiлердiң талаптары бiрден жеке мұралық iстерге топтастырылады, олардың әрқайсысы iс номенклатурасына (нарядтарға) сәйкес индекс алады, сонан-соң мұралық iстердi есепке алу кiтабына (N 7-қосымша) оған реттiк нөмiр берiлiп тiркеледi.
Мұралық iске аталған арыз бойынша мұраны ресiмдеуге байланысты барлық құжаттар тiгiледi.
Егер мұралық iстi жүргiзу ағымдағы жылда аяқталмаса, онда ол сол нөмiрiмен келесi жылға көшедi және қайта тiркеуге жатпайды.
28. Нарядтарға бiр жылдың құжаттары топтастырылады. Наряд iшiнде олар хронологиялық тәртiппен бiр жүйеге келтiрiледi, бұл ретте құжат-жауап құжат-сұрақтан кейiн орналастырылуы тиiс.
29. Статистикалық есеп берулер жасалған уақытына қарамастан мазмұнына қарай қай жылға жататын болса сол жылдың нарядына тiгiлуi тиiс.
30. Қатысы жоқ құжаттарды, сондай-ақ бастапқы қолжазбалар мен құжаттар жобаларын нарядтарға қосуға болмайды.
6. Құжаттарды қалыптастыру, сақтау және оларды
мұрағатқа тапсыруға дайындау
31. Нарядтарды қалыптастыру барысында мына ережелердi сақтау қажет:
бекiтiлген iс номенклатурасына сәйкес келетiн атқарылған, дұрыс ресiмделген құжаттарды ғана нарядтарға енгiзу;
бiр мәселенi шешуге қатысы бар барлық құжаттарды бiрге орналастыру;
көшiрiлетiн iстерден басқа бiр жылдың құжаттарын нарядтарға топтастыру;
тұрақты және уақытша сақталатын құжаттарды нарядтарға жекелей қалыптастыру;
нарядтарға қайтарылуы тиiс құжаттар, артық даналар, бастапқы қолжазбалар тiгiлмеуi тиiс;
нарядтағы парақтар саны 250-ден аспауы тиiс.
32. Нотариат жұмысының мәселелерi бойынша азаматтардың өтiнiштерi және олардың қаралуына және орындалуына байланысты барлық құжаттар азаматтардың жеке мәселелер жөнiндегi өтiнiштерiнен бөлек топтастырылады.

24. В номенклатуре дел предусматриваются резервные номера, с тем, чтобы в случае необходимости в течение года завести дополнительные наряды, не предусмотренные ранее.
25. По окончании года в номенклатуру дел вносится итоговая запись о количестве заведенных нарядов (приложение N 6).
Экземпляр номенклатуры дел, как учетный документ для дел временного хранения, остается в архиве государственной нотариальной конторы или нотариуса, занимающегося частной практикой, постоянно.
26. Все имеющиеся в государственной нотариальной конторе и у нотариуса, занимающегося частной практикой, документы после их исполнения группируются в наряды.
27. В отличие от других документов заявления о принятии наследства, о выдаче свидетельства о праве на наследство, об оплате расходов за счет наследственного имущества, о принятии мер к охране наследственного имущества, по которым приняты эти меры, а также претензии кредиторов сразу же формируются в отдельные наследственные дела, каждое из которых получает индекс, соответствующий номенклатуре дел (нарядов), затем регистрируются в книге учета наследственных дел (приложение N 7) с присваиванием ему порядкового номера.
В наследственное дело подшиваются все документы, связанные с оформлением наследства по указанному заявлению.
Если наследственное дело не закончено производством в текущем году, то оно переходит в следующий год под тем же номером и перерегистрации не подлежит.
28. В наряды группируются документы одного года. Внутри наряда они систематизируются в хронологическом порядке, причем документ-ответ должен располагаться после документа-запроса.
29. Статистические отчеты должны подшиваться в наряде того года, к которому они относятся по содержанию независимо от времени их составления.
30. Не допускается включение в наряды не относящихся к ним документов, а также черновиков и проектов документов.
6. Формирование, хранение документов и
подготовка к передаче их в архив
31. При формировании нарядов необходимо соблюдать следующие правила:
помещать в наряды только исполненные, правильно оформленные документы в соответствии с утвержденной номенклатурой дел;
помещать вместе все документы, относящиеся к разрешению одного вопроса;
группировать в наряды документы одного делопроизводственного года, за исключением переходящих дел;
раздельно формировать в наряды документы постоянного и временного хранения;
в наряды не должны подшиваться документы, подлежащие возврату, лишние экземпляры, черновики;
количество листов в наряде не должно превышать 250.
32. Письма, обращения и жалобы граждан по вопросам работы нотариата и все документы по их рассмотрению и исполнению группируются отдельно от заявлений граждан по личным вопросам.

33. Құжаттарға қосымшалар олардың қай кезде бекiтiлгенiне немесе құрастырылғанына қарамастан қайсысына жататын болса, сол құжаттарға қосылады.
34. Нарядтардың мұқабалары 17914-72 Мемлекеттiк стандарты бойынша ресiмделедi (N 8-қосымша):
тұрақты мерзiмге сақталатын нарядтар қатқыл мұқабаға бекiтiледi және 4 тесiк арқылы берiк жiппен тiгiледi, мұқабаның сыртындағы жазулар жарыққа төтеп бере алатындай сиямен жазылады, соңында жеке бiр парақта мынадай нысанда куәландыру жазбасы жазылады: "нарядта 5 (парақ) бауланған және нөмiрленген. Мұрағатқа жауапты-қолы, күнi";
уақытша сақталынатын (10 жылға дейiнгiнi қоса алғанда) нарядтар iшiнара ресiмделуге жатады - құжат тiгiлетiн папкада сақталынады, парақтар нөмiрленбейдi, куәландыру жазбалары құрастырылмайды.
35. Нарядтағы парақтар араб әрiптерiмен құжат мәтiнiне түсiрiлмей оң жақ бұрышта, қара графикалық қарындашпен немесе нөмiрлегiшпен нөмiрленедi. Нөмiрлеу үшiн түрлi-түстi қарындаштар мен сияларды қолдануға тыйым салынады.
36. Нотариат iс қағаздарындағы "Құжаттандыру мен құжаттаманы басқарудың негiзгi Ережелерiне" сәйкес қалыптастырылған және ресiмделген, бағалық сараптаудан өткен тұрақты және уақытша (10 жылдан астам) сақтаудағы барлық аяқталған нарядтар мен жеке құрам жөнiндегi нарядтарға нарядтар тiзiмдерi жасалады.
Нарядтар тiзiмi - бұл нарядтардың құрамы мен мазмұнын ашатын нарядтар тақырыптарының жүйеленген тiзбесi (N 910-қосымша).
Нарядтар тiзiмi:
тұрақты сақталатын нарядтарға;
уақытша (10 жылдан аса) сақталатын нарядтарға;
жеке құрам жөнiндегi нарядтарға жеке жасалынады.
Тұрақты сақталатын нарядтар тiзiмдерiнiң бiр жылдық бөлiмдерi төрт дана етiп құрастырылып, мемлекеттiк нотариат кеңсесiндегi iс қағаздарына жауапты нотариус немесе жеке практикамен айналысатын нотариус бекiтедi, сараптама комиссиясының қолы қойылады және нотариат жетекшiсiмен келiсiледi.
Тұрақты сақталатын нарядтарға жасалатын тiзiм бекiту үшiн тиiстi мемлекеттiк мұрағатқа жiберiледi. Тiзiмнiң үш данасы бекiтiлгеннен кейiн мемлекеттiк мұрағатта қалдырылады, бiреуi мемлекеттiк нотариат кеңсесiне немесе жеке нотариаттық практикамен айналысатын нотариусқа қайтарылады.
Мемлекеттiк нотариат кеңсесiнің бекiтiлген тiзiмiнiң бөлiмдерiне сәйкес жеке практикамен айналысатын нотариустар тiзiмде көрсетiлген барлық нарядтарды белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк мұрағаттарға сақтауға тапсыруға мiндеттi.
Жоюға iрiктелген құжаттарға 2 дана акт жасалады (N 11-қосымша), ол бiр мезгiлде нарядтар тiзiмiмен бiрге қаралады және мемлекеттiк нотариат кеңсесiнiң жетекшiсi немесе жеке практикамен айналысатын нотариус бекітедi, содан кейiн ғана жойылуға бөлiнген нарядтар жойылады.

33. Приложения к документам независимо от даты их утверждения или составления присоединяются к документам, к которым они относятся.
34. Обложки нарядов оформляются по ГОСТ 17914-72 (приложение N 8):
наряды постоянного срока хранения заключаются в твердую обложку и прошиваются прочными нитками в 4 прокола, надписи на обложках производятся светостойкими чернилами, в конце на отдельном листе ставится заверительная надпись по форме: "в наряде прошнуровано и пронумеровано на 5 (пяти) листах. Ответственный за архив - подпись, дата";
наряды временного (до 10 лет включительно) хранения подлежат частичному оформлению - допускается хранение в скоросшивателях, листы не нумеруются, заверительные надписи не составляются.
35. Листы в нарядах нумеруются арабскими буквами в правом верхнем углу, не задевая текста документов, черным графическом карандашом или нумератором. Употребление цветных карандашей и чернил для нумерации листов запрещается.
36. На все завершенные в делопроизводстве нотариата наряды постоянного и временного (свыше 10 лет) хранения и наряды по личному составу, прошедшие экспертизу ценностей, сформированные и оформленные в соответствии с "Основными правилами документирования и управления документации" составляются описи нарядов.
Опись нарядов - это систематизированный перечень заголовков нарядов, раскрывающий состав и содержание нарядов (приложение NN 910).
Описи нарядов составляются отдельно на:
наряды постоянного хранения;
наряды временного (до 10 лет) хранения;
наряды временного (свыше 10 лет) хранения;
наряды по личному составу.
Годовые разделы описи на наряды постоянного срока хранения составляются в четырех экземплярах, заверяются ответственным за делопроизводство нотариусом в государственной нотариальной конторе или нотариусом, занимающимся частной практикой, подписывается экспертной комиссией и согласовываются с руководителем нотариата.
Описи на наряды постоянного хранения направляются на утверждение в соответствующий госархив. Три экземпляра описи после утверждения остаются в госархиве, один возвращается в государственную нотариальную контору или нотариусу, занимающемуся частной нотариальной практикой.
В соответствии с утвержденными годовыми разделами описи государственные нотариальные конторы, нотариусы, занимающиеся частной практикой, обязаны в установленные сроки сдать в госархив на хранение все наряды, внесенные в опись.
На документы, отобранные к уничтожению, составляется акт в 2-х экземплярах (приложение N 11), который рассматривается одновременно с описями нарядов и утверждается руководителем государственной нотариальной конторы или нотариусом, занимающимся частной практикой, после чего наряды, выделенные к уничтожению, уничтожаются.

7. Нотариаттық іс-әрекеттерді тіркеу тізілімін жүргізу тәртібі. Нотариаттық іс-әрекеттерді тіркеу
Ескерту: 7-тараудың атауы жаңа редакцияда жазылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 2010.09.30 N 272 бұйрығымен.
37. "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 49-бабына сәйкес барлық нотариаттық iс-әрекеттер нотариаттық іс-әрекеттерді тіркеуге арналған тізілімдерде және БНАЖ электрондық тізілімінде тiркеледi.
Тiзiлiмдер нысаны Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде бекiтiледi ("Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабы).
Ескерту: 37-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің м.а. 2010.09.30 N 272 бұйрығымен.
38. Нотариаттық іс-әрекеттерді тіркеуге арналған тізілімдер баулануы, парақтары нөмiрленуi, парақтардың жалпы саны қол қойылып мөрмен бекiтiлуi тиiс, мұны мемлекеттiк нотариаттық кеңселерде - аумақтық әдiлет органының қызметкерi, жеке практикамен айналысатын нотариустың нотариаттық іс-әрекеттерін тіркеуге арналған тізілімді - нотариаттық палата жүзеге асырады.
Ескерту: 38-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің м.а. 2010.09.30 N 272 бұйрығымен.
39. Әрбiр нотариустың нотариаттық iс-әрекеттердi тiркеу үшiн жеке өзiнiң тiзiлiмi болады. Бір мезгілде бірнеше тізілімдер жүргізуге жол берілмейді.
Әрбір нотариаттық іс-әрекетке жеке реттік нөмір беріледі. Нөмірлер қайталанбауы, бөлшек арқылы жазылмауы тиіс.
Ескерту: 39-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 2010.09.30 N 272 бұйрығымен.
40. Куәландыру жазбасына немесе берiлетiн құжатқа нотариус қол қойғаннан кейiн нотариус нотариаттық iс-әрекеттi нотариаттық іс-әрекеттерді тіркеуге арналған тізілімге және БНАЖ электрондық тізіліміне енгiзедi.
Ескерту: 40-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің м.а. 2010.09.30 N 272 бұйрығымен.
41. Нотариаттық іс-әрекеттерді тіркеуге арналған тiзiлiмдегi жазуды өшiрiп тазартуға жол берiлмейдi, ал түзетулер нотариустың қолымен және мөрiмен бекiтiлуi тиiс. Нотариаттық іс-әрекеттерді тіркеуге арналған тiзiлiмдi қарындашпен жазуға жол берiлмейдi. Егер жiберiлген қателер анықталған жағдайда нотариаттық iс-әрекеттердi нөмiрлеу барысында нотариустың қолымен анықтама жасалады да нотариаттық іс-әрекеттерді тіркеуге арналған тiзiлiмнiң соңында тiгiледi.
БНАЖ электрондық тізілімінде түзетулер мен қателер «Ескерту»» деген бағанда ескертіледі.
Ескерту: 41-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің м.а. 2010.09.30 N 272 бұйрығымен.

7. Порядок ведения реестра для регистрации нотариальных действий.
Регистрация нотариальных действий
Сноска. Наименование с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра юстиции РК от 30.09.2010 № 272 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
37. В соответствии со статьей 49 Закона Республики Казахстан "О нотариате" все нотариальные действия регистрируются в реестрах для регистрации нотариальных действий и электронном реестре ЕНИС.
Форма реестров устанавливается Министерством юстиции Республики Казахстан (статья 50 Закона Республики Казахстан "О нотариате").
Сноска. Пункт 37 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра юстиции РК от 30.09.2010 № 272 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
38. Реестры для регистрации нотариальных действий должны быть прошнурованы, листы их пронумерованы и скреплены печатью и подписью, в государственных нотариальных конторах - работником территориального органа юстиции, в реестре для регистрации нотариальных действий нотариуса, занимающегося частной практикой - нотариальной палатой.
Сноска. Пункт 38 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра юстиции РК от 30.09.2010 № 272 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
39. Каждый нотариус имеет свой индивидуальный реестр для регистрации нотариальных действий. Одновременное ведение нескольких реестров не допускается.
Каждому нотариальному действию присваивается индивидуальный порядковый номер. Номера не должны дублироваться, записываться через дробь.
Сноска. Пункт 39 в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 30.09.2010 № 272 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
40. Нотариальное действие записывается нотариусом в реестр для регистрации нотариальных действий и электронный реестр ЕНИС после того, как удостоверительная надпись или выдаваемый документ подписан нотариусом.
Сноска. Пункт 40 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра юстиции РК от 30.09.2010 № 272 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
41. Подчистки в реестре для регистрации нотариальных действий не допускаются, а поправки должны быть оговорены подписью и печатью нотариуса. Записи карандашом в реестре для регистрации нотариальных действий не допускаются. В случае выявления ошибки при нумерации нотариальных действий, составляется справка за подписью нотариуса и подшивается в конце реестра для регистрации нотариальных действий.
В электронном реестре ЕНИС поправки и ошибки оговариваются в графе "Примечание".
Сноска. Пункт 41 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра юстиции РК от 30.09.2010 № 272 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

42. Нотариаттық іс-әрекеттерді тіркеуге арналған тізілімге және БНАЖ электрондық тізіліміне нотариус жасаған нотариаттық iс-әрекеттердiң бәрi жазылып отырады ( N 12, 12-1-қосымшалар).
Нотариаттық іс-әрекеттерді тіркеуге арналған тізілімдегі нөмірлер мен жазбалар БНАЖ электрондық тізіліміндегі нөмірлер мен жазбаларға сәйкес келуі тиіс.
Ескерту: 42-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің м.а. 2010.09.30 N 272 бұйрығымен.
43. Нотариаттық іс-әрекеттерді тіркеуге арналған тізілім 7 бағанадан тұрады, олар мынадай тәртiппен толтырылады:
1-бағанада - тiркелген нотариаттық iс-әрекеттiң реттiк нөмiрi көрсетiледi;
2-бағанада - нотариаттық iс-әрекеттiң жасалынған күнi көрсетiледi;
3-бағанада - нотариаттық iс-әрекеттер жасалған азаматтардың немесе олардың өкiлдiктерiнiң (ата-аналар, қамқоршылар, қорғаншылар) тегi, аты, әкесiнiң аты және тұрғылықты орындары, заңды тұлғалардың атауы мен тұрған орны көрсетiледi. Егер мәмiлеге қатысушылардың бiреуi сенiмхат бойынша әрекет жасайтын болса, сенiм бiлдiрушiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты, сенiмхаттың нөмiрi мен берiлген уақыты қосымша көрсетiледi. Өз бетiмен қол қоя алмайтындар үшiн қол қойған азаматтардың, сондай-ақ аудармашылардың тегi мен аты-жөнi, тұрғылықты мекенi де осы бағанада көрсетiледi.
Егер нотариаттық рәсiмделген құжаттың (мысалы шарт, өсиет және т.б.) бiр данасы мемлекеттiк нотариат кеңсесiнде немесе жекеше нотариуста қалдырылатын болса, тараптардың мекен-жайы көрсетiлмейдi;
4-бағанада - нотариаттық iс-әрекет жасауға өтiнiш берген азаматтардың жеке куәлiктерi мен төлқұжаттарының деректемелерi көрсетiледi;
5-бағанада - құжаттар көшiрмелерiнiң растығы куәландырылғанда көшiрмелердiң неше дана, неше беттен тұратыны, құжаттардың атауы, құжат берiлген адамның тегi, аты-жөндерiнiң бастапқы әрiптерi, сол құжатты берген органның атауы көрсетiледi;
бұл бағанада жасалған мәмiленi куәландыру кезiнде тек мәмiленiң тірi, мәселен "өсиет", "сатып алу - сату шарты" деп көрсетiледi, сондай-ақ берiлген куәлiктер туралы мәлiметтер, мысалы "меншiк құқығы туралы куәлiк", "мұрагерлiк құқық туралы куәлiк" деп жазылады;
сенiмхатты куәландыру барысында сенiмхат тірi көрсетiледi;
бiркелкi нысандағы құжаттарға бiр мезгiлде бiрнеше орындау жазбалары жазылып берiлгенде олардың тек жалпы саны ғана көрсетiлiп, борышты өндiрiп алу үшiн борышкерлердiң нотариат кеңсесiне қалдыратын тiзiлiмiне сiлтеме жасалып көрсетiледi;
6-бағанада - мемлекеттiк нотариус өндiрген мемлекеттiк баж салығының сомасы немесе нотариаттық iс-әрекеттi жасағаны үшiн жекеше нотариусқа төленген қаржы мөлшерi көрсетiледi, төлемдiк тапсырыс бойынша көрсетiлген қаржы ұсталынғанда оның нөмiрi мен берiлген уақыты көрсетiледi. Егер азамат мемлекеттiк баж салығын немесе жекеше нотариусқа қаржы төлеуден босатылған жағдайда "төлеуден мынадай негiзде босатылды ..." (босату негiзi атап айтылады) деп көрсетiледi;
7-бағанада - нотариаттық iс-әрекет жасауға өтiнiш бiлдiрген адамның қолы қойылады.
Ескерту: 43-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің м.а. 2010.09.30 N 272 бұйрығымен.

42. В реестр для регистрации нотариальных действий и электронный реестр ЕНИС записываются все действия, совершаемые нотариусами (приложения 12, 12-1).
Номера и записи в реестре для регистрации нотариальных действий должны соответствовать номерам и записям в электронном реестре ЕНИС.
Сноска. Пункт 42 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра юстиции РК от 30.09.2010 № 272 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
43. Реестр для регистрации нотариальных действий состоит из 7 граф, которые заполняются следующим образом:
в графе 1 - указывается порядковый номер зарегистрированного нотариального действия;
в графе 2 - указывается дата совершения нотариального действия;
в графе 3 - указываются фамилия, имя, отчество и место жительства граждан или их представителей (родителей, опекунов, попечителей), наименование юридических лиц и место их нахождения, для которых совершено нотариальное действие. Если один из участников сделки действует по доверенности, дополнительно указываются фамилия, имя, отчество доверителя, номер и дата выдачи доверенности. В этой же графе указываются фамилия, имя, отчество и место жительства граждан, подписавшихся за лиц, не могущих самостоятельно подписаться, а также переводчиков.
В тех случаях, когда экземпляр нотариально оформленного документа (например договор, завещание и другие) остается в делах государственной нотариальной конторы или у частного нотариуса, адреса сторон не указываются;
в графе 4 - указываются реквизиты удостоверения личности или паспорта граждан, обратившихся за совершением нотариального действия;
в графе 5 - при свидетельствовании верности копии документа указывается число экземпляров копии, количество страниц, наименование документа, фамилия и инициалы лица, на имя которого выдан документ, наименование органа, выдавшего документ;
при удостоверении сделок в этой графе указывается только вид сделки, например: "завещание", "договор купли-продажи", также записываются сведения о выданных свидетельствах, например: "свидетельство о праве собственности", "свидетельство о праве на наследство";
при удостоверении доверенности указывается вид доверенности;
при одновременной выдачи нескольких исполнительных надписей, на документах единообразной формы, указывается лишь их общее количество со ссылкой на оставляемый в нотариальной конторе список должников, для взыскания задолжности;
в графе 6 - указывается сумма взысканной госпошлины государственным нотариусом или сумма, оплаченная частному нотариусу за совершение нотариальных действий, при взыскании суммы по платежному поручению указываются номер и дата его выдачи. В случае освобождения гражданина от уплаты госпошлины или от уплаты суммы частному нотариусу, указывается "от уплаты освобожден на основании ..." (указывается основание освобождения);
в графе 7 - подпись лица, обратившегося за совершением нотариального действия.
Сноска. Пункт 43 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра юстиции РК от 30.09.2010 № 272 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

43-1. Нотариаттық іс-әрекеттер осы Нұсқаулыққа 12-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша БНАЖ электрондық тізілімде де тіркеледі.
БНАЖ электрондық тізілімі 9 бағаннан тұрады.
1-бағанда – нотариаттық іс-әрекеттерді тіркеуге арналған тізілімге сәйкес келетін нотариаттық іс-әрекеттің реттік нөмірі көрсетіледі. 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап тізілім нөмірі БНАЖ-де автоматты түрде беріледі.
2-бағанда - нотариаттық iс-әрекеттiң жасалынған күнi көрсетiледi (автоматтық түрде қойылады);
3-бағанда – нотариаттық іс-әрекеттің нақты жасалған күні көрсетіледі (деректер нотариаттық іс-әрекет жасалған күні емес енгізілген, техникалық себептер бойынша, нотариаттық іс-әрекет көшпелі түрде жасалған жағдайда);
4-бағанда - нотариаттық iс-әрекеттер жасалған азаматтардың немесе олардың өкiлдерiнiң (ата-аналар, қамқоршылар, қорғаншылар) тегi, аты, әкесiнiң аты, олардың туған жері мен күні, жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) және бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН), заңды тұлғалардың атауы мен тұрған орны көрсетiледi. Егер мәмiлеге қатысушылардың бiреуi сенiмхат бойынша әрекет жасайтын болса, сенiм бiлдiрушiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты, сенiмхаттың нөмiрi мен берiлген уақыты қосымша көрсетiледi. Өз бетiмен қол қоя алмайтындар үшiн қол қойған азаматтардың, сондай-ақ аудармашылардың тегi мен аты-жөнi, тұрғылықты мекенi де осы бағанда көрсетiледi.
5-бағанда - нотариаттық iс-әрекет жасауға өтiнiш берген азаматтардың жеке басын куәландыратын құжат (жеке куәлiгi немесе төлқұжаты), нөмірі, қашан және кім бергені, ЖСН мен БСН-нің деректері;
6-бағанда – нотариаттық іс-әрекетті жасағаны үшін төленген сома көрсетіледі;
7-бағанда – құжаттың мәртебесі (жасалған және күші жойылған) көрсетіледі. Жасалған – нотариус куәландырған құжат, күші жойылған – тараптардың өтініштерінің, сот шешімінің негізінде күші жойылған нотариаттық іс-әрекет және т.б.
8-бағанда - нотариаттық іс-әрекеттің қысқаша мазмұны көрсетіледі.
9-бағанда – ескертуде БНАЖ электрондық тізіліміндегі бағандарды толтыру кезінде нотариус жол берген қателіктер, нотариаттық іс-әрекетті жарамсыз деп тану негізі жазылады.
Ескерту: 43-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 2010.09.30 N 272 бұйрығымен.
44. Банктердiң, кәсiпорындар мен ұйымдардың несиелер беру жөнiндегi хабарламалары бойынша жылжымайтын мүлiкке иелiктен алуға салынатын тыйымдар 9 бағанадан тұратын арнайы тыйымдар тiзiлiмiне жазылады (N 13-қосымша).
45. Мүлiктерге иелiк етуден айыруға салынатын тыйымдарды тiркеу үшiн тiзiлiмнiң 1-9 бағаналарын толтыру кезiнде нотариаттық iс-әрекеттердi тiркеу тiзiлiмiнiң 1-6 бағаналарын толтыру жөнiндегi нұсқауларды басшылыққа алған жөн болмақ.

43-1. Нотариальные действия, также регистрируются в электронном реестре ЕНИС по форме, согласно приложению 12-1 к настоящей Инструкции.
Электронный реестр ЕНИС состоит из 9 граф.
В графе 1 указывается порядковый номер нотариального действия соответствующий реестру для регистрации нотариального действия. С 1 января 2011 года реестровый номер присваивается ЕНИС автоматически.
В графе 2 дата регистрации нотариального действия (проставляется автоматически).
В графе 3 дата фактического совершения нотариального действия (в случае внесения данных не в день совершения нотариального действия, по техническим причинам, совершения нотариального действия с выездом и т.д.).
В графе 4 указываются фамилия, имя, отчество граждан или их представителей (родителей, опекунов, попечителей), дата и место их рождения, данные по индивидуальному идентификационному номеру (далее - ИИН) и бизнес идентификационному номеру (далее - БИН), наименование юридических лиц и место их нахождения, для которых совершено нотариальное действие. Если один из участников сделки действует по доверенности, дополнительно указываются фамилия, имя, отчество доверителя, номер и дата выдачи доверенности. В этой же графе указываются фамилия, имя, отчество и место жительства граждан, подписавшихся за лиц, не могущих самостоятельно подписаться, а также переводчиков.
В графе 5 документ, удостоверяющий личность лиц, обратившихся за совершением нотариального действия (удостоверение личности или паспорт), номер, когда и кем выдан документ, данные ИИН и БИН.
В графе 6 сумма, оплаченная за совершение нотариального действия.
В графе 7 статус документа (совершенный и отмененный). Совершенный - документ, который удостоверен нотариусом, отмененный - отмененное нотариальное действие на основании заявления сторон, решения суда и т.д.
В графе 8 краткое содержание нотариального действия.
В графе 9 в примечании, оговариваются допущенные нотариусом ошибки при заполнении граф электронного реестра ЕНИС, основания признания нотариального действия недействительным.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 43-1 в соответствии с приказом и.о. Министра юстиции РК от 30.09.2010 № 272 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
44. Запрещения, налагаемые нотариусами на отчуждение недвижимости по извещениям банков, предприятий, организаций по выдаче ссуд, записываются в специальный реестр запрещений, который состоит из 9 граф (приложение N 13).
45. При заполнении граф 1-9 реестра для регистрации запрещения отчуждения имущества следует руководствоваться указаниями по заполнению граф 1-6 реестра для регистрации нотариальных действий.

8. Шет елдегі іс-әрекет үшін арналған
құжаттарды ресімдеу
46. Шет елде iс-әрекет жасауға бағытталған құжаттарды нотариаттық ресiмдеу осы құжат ұсынылатын мемлекеттiң құқығы ескерiле отырып жүзеге асырылады.
47. Шет елде әрекет етуге арналған құжат әдеттегiдей iс жүргiзiлетiн тiлде баяндалады. Азаматтың өтiнiшi бойынша құжат шет тiлiне аударылуы мүмкiн (Нотариат туралы заңның 5-бабы).
48. Шет елде әрекет етуге арналған құжаттарға қол қояр кезде айрықша тәртiп көзделген. Азамат төлқұжатына сәйкес өз тегi мен аты-жөнiн құжат мәтiнiнде көрсетiлгендегiдей тәртiппен бiр жолға жазуы, содан кейiн қол қоюы қажет. Мысалы, құжат мәтiнiнде "Ерлан Ерланұлы Ерланов" деп көрсетiлген болса, қойылатын қол да сол азаматтың аты мен әкесiнiң атынан басталуы, егер мәтiнде "Қадырәлиев Қадырәлi Қадырәлiұлы" деп көрсетiлсе қол қою тегiнен басталуы тиiс.
49. Куәландыру жазбаларын толтыру барысында нотариустың тегiн, өз аты мен әкесiнiң атын, сондай-ақ мемлекеттiк нотариат кеңсесiнiң толық атауын және нотариаттық қызметпен айналысуға құқық беретiн лицензияның нөмiрi мен берiлген күнiн мөр басылымындағыдай толық та айқын көрсету қажет. Күнiн сөзбен жазып көрсету қажет; құжатқа қол қойған тұлғаның тегi мен аты-жөнiн төлқұжат немесе жеке куәлiк бойынша көрсетiлгендей реттiлiкпен көрсету қажет. Мөр құжаттың бос жерiнде куәландырылған жазбалар астына мәтiн мен нотариус қолына тиiп кетпейтiндей етiп қойылады.
50. Шет елде әрекет ету үшін құжаттар сапалы қағазға толтырылуы, бүкiл мәтiн (соның iшiнде нотариаттық іс-әрекеттерді тіркеуге арналған тізілімнің реттік нөмірі, өндiрiлiп алынған мемлекеттiк баж салығының сомасы немесе жеке практикамен айналысатын нотариусқа нотариаттық әрекет жасағаны үшiн төленген сома) бастырылуы тиiс.
Нотариаттық iс-әрекет кiмнiң атынан жасалса, сол адамдарға құжаттардың бiрiншi данасы тапсырылады.
Құжаттарды бекітуге, ақырына дейiн жазылмаған жолдарды, бос орындарды сызғылауға, сондай-ақ оларға мастикалық мөрлердi соғуға рұқсат етiлмейдi.
Құжаттарды жiбек лентамен немесе қызыл, я болмаса ақ түстi жiппен тiккен жөн.
Ескерту: 50-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің м.а. 2010.09.30 N 272 бұйрығымен.
9. Нотариустың мөрі
51. Нотариустың өз тегi, аты-жөнi көрсетiлген жеке мөрi (бұдан әрi - мөр) болады, сондай-ақ мемлекеттiк нотариат кеңсесiнiң атауы (мемлекеттiк нотариус мөрi) немесе нотариусқа берген лицензия нөмiрi мен күнi (жеке практикамен айналысатын нотариустың мөрi) көрсетiледi, бұл мөр металдан (металл қоспаларынан) арнайы жабдықта дайындалуы, оны дайындауға қойылатын бүкiл талаптар сақталуы және жоғары дайындау сапалылығымен, жалған дайындаудан қорғалуымен, берiктiгiмен және бояғыштарға төтеп беру секiлдi айрықша қасиеттерiмен сипатталуы тиiс.
Нотариустың «Электрондық құжат және электронды цифрлы қолтаңба туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес электронды цифрлық қолтаңбасы болады.
Ескерту: 51-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің м.а. 2010.09.30 N 272 бұйрығымен.

8. Оформление документов, предназначенных
для действий за границей
46. Нотариальное оформление документов, предназначенных для действий за границей производится с учетом права того государства, где будет представлен этот документ.
47. Документ, предназначенный для действий за границей, как правило излагается на языке, на котором ведется делопроизводство. По просьбе гражданина может быть оформлен перевод документа на иностранный язык (статья 5 Закона "О нотариате").
48. При подписании документов, предназначенных для действий за границей, предусмотрен особый порядок. Гражданину необходимо написать в строку, согласно паспорту, свою фамилию, имя, отчество в той последовательности, как указано в тексте документа, а затем расписаться. Например, если в тексте документа указано "Ерлан Ерланович Ерланов", то и подпись должна начинаться с имени и отчества, если в тексте указано "Кадыралиев Кадырали Кадыралиевич", то и подпись начинается с фамилии.
49. При заполнении удостоверительных надписей необходимо полностью указывать фамилию, имя, отчество нотариуса, а также полное наименование государственной нотариальной конторы строго в соответствии с оттиском печати. Дату обозначать словами, фамилию, имя, отчество лица, подписавшего документ, необходимо указывать по паспорту в той последовательности, как они проставлены в оформленном документе. Печать ставится на свободном месте документа под удостоверительной надписью, не затрагивая ее текста и подписи нотариуса.
50. Документы для действий за границей должны быть изготовлены на качественной бумаге, весь текст должен быть отпечатан (в том числе порядковый номер реестра для регистрации нотариальных действий, сумма взысканной государственной пошлины или сумма, оплаченная нотариусу, занимающемуся частной практикой, за совершение нотариального действия).
Лицам, от имени которых совершается нотариальное действие, выдаются первые экземпляры документов.
Документы не разрешается сгибать, прочеркивать незаполненные до конца строки, свободные места, а также ставить на них мастичные штампы.
Сшивать документы следует шелковой лентой или ниткой красного или белого цвета.
Сноска. Пункт 50 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра юстиции РК от 30.09.2010 № 272 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
9. Печать нотариуса
51. Нотариус имеет личную печать (далее - печать) с указанием своей фамилии, имени, отчества, а также наименование государственной нотариальной конторы (печать государственного нотариуса), либо номера и даты выдачи лицензии нотариуса (печать нотариуса, занимающегося частной практикой), которая должна быть изготовлена из металла (металлических сплавов) на специальном оборудовании, соответствовать всем требованиям, предъявляемым к ее изготовлению и характеризоваться высоким качеством изготовления, защищенностью от подделок, долговечностью и стойкостью к красителям.
Нотариус имеет электронную цифровую подпись в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи".
Сноска. Пункт 51 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра юстиции РК от 30.09.2010 № 272 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

52. Мемлекеттiк нотариустың мөрi "Қазақстан Республикасындағы тiл туралы" Заңның 21-бабына сәйкес мемлекеттiк тiлде және «Мемлекеттік нотариустың мөрі туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2009 жылғы 20 тамыздағы № 113 бұйрығына сәйкес дайындалады.
Ескерту: 52-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің м.а. 2010.09.30 N 272 бұйрығымен.
53. Жекеше практикамен айналысатын нотариус мөрiнiң сипаттамасы:
Жекеше практикамен айналысатын нотариустың мөрi Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң 1997 жылғы 25 мамырдағы N 61 Бұйрығымен бекiтiлген "Жекеше нотариустың мөрi туралы" Ереженiң 1-тармағының талаптарына сәйкес мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде дайындалады. Караныз V990000702
54. Мөр мәтiнiне нотариустың тегiн, аты мен әкесiнiң атын жазу төлқұжатқа (жеке куәлiкке) сәйкес жүргiзiледi.
55. Нотариустардың мөрлерiн дайындауға тапсырыс орталықтандырылған тәртiппен аумақтық әдiлет органы жазбаша тапсырысы бойынша жүзеге асырылады.
Мөрлер арнайы ашылып жүргiзiлетiн, нөмiрленген, жiппен бауланған және тиiстi органның мөрiмен бекiтiлген журналға қолдары қойылғаннан кейiн ғана берiледi.
Журнал қатаң есепке алынған және тұрақты сақталатын құжат болып табылады.
Ескерту: 55-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 4 қарашадағы N 325 бұйрығымен
56. Нотариус мөрi куәландыру жазбасының мәтiнiнде нотариаттық куәландыру немесе құжатты куәландыру кезiнде, қаулыда немесе тапсырмада олардың өз қолдарын бекiту үшiн пайдаланылады. Мөрдi нотариаттық қызметке қатысы жоқ құжаттарға соғуға жол берiлмейдi.
57. Мөрдiң дұрыс пайдаланылуы мен сақталуы жөнiндегi жауапкершiлiк нотариусқа жүктеледi.
58. Мөр жоғалғанда немесе ұрланғанда нотариус аумақтық әдiлет органына немесе нотариаттық палатаға жедел хабар беруге мiндеттi.
59. Мемлекеттiк нотариус қызметтен босатылған жағдайда не жеке практикамен айналысатын нотариустың лицензиясы тоқтатылғанда немесе керi қайтарып алынғанда аумақтық әдiлет органы және нотариаттық палата нотариус мөрiн алу және бұдан әрi осы мақсатқа пайдалануға болмайтындай етiп бедерiн кетiру жолымен комиссиялы түрде жою шараларын қолданады, бұл жөнiнде акт жасалынады.
60. Жеке практикамен айналысатын нотариустың лицензиясы тоқтатыла тұрған жағдайда мөр уақытша сақтауға аумақтық әдiлет органына тапсырылады.
61. Жеке мөрлердi пайдалану үшiн тек көк және қою көгiлдiр бояғыштарды қолдануға болады, қара немесе түрлi-түстi бояғыштарды қолдануға болмайды.

52. Описание печати государственного нотариуса:
Печать государственного нотариуса изготавливается согласно статье 21 Закона "О языках в Республике Казахстан" на государственном языке и в соответствии с приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 20 августа 2009 года № 113 "О печати государственного нотариуса".
Сноска. Пункт 52 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра юстиции РК от 30.09.2010 № 272 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
53. Описание печати нотариуса, занимающегося частной практикой:
Печать нотариуса, занимающегося частной практикой, изготавливается на государственном и русском языках в соответствии с требованиями пункта 1 Положения "О печати частного нотариуса", утвержденного Приказом Министра юстиции РК N 61 от 25.05.1998 года. см. V990000702
54. Написание фамилии, имени и отчества нотариуса в тексте печати производится согласно паспорту (удостоверению личности).
55. Заказ на изготовление печатей нотариусов осуществляется в централизованном порядке, по письменному заказу территориальным органом юстиции.
Выдача печатей производится под роспись в специально заведенном журнале, пронумерованном, прошнурованном и скрепленным печатью соответствующего органа.
Журнал является документом строгой отчетности и постоянного хранения. <*>
Сноска. Пункт 55 с изменениями - приказом Министра юстиции РК от 4 ноября 2004 года N 325.
56. Печать нотариуса используется им для скрепления своей подписи на тексте удостоверительной надписи при выдаче нотариально удостоверенного либо засвидетельствованного документа, на постановлении или поручении. Не допускается проставление печати на документах, не связанных с деятельностью нотариуса.
57. Ответственность за правильность использования печати и ее сохранность возлагается на нотариуса.
58. При утрате или хищении печати, нотариус обязан незамедлительно сообщить в территориальный орган юстиции или нотариальную палату.
59. В случаях освобождения от должности государственного нотариуса либо отзыва и прекращения лицензии нотариуса, занимающегося частной практикой, территориальный орган юстиции и нотариальная палата принимают меры по изъятию и комиссионному уничтожению печати нотариуса путем деформирования, не позволяющим использовать ее по назначению, о чем составляется акт.
60. В случае приостановления действия лицензии нотариуса, занимающегося частной практикой, печать сдается на временное хранение в территориальный орган юстиции.
61. При пользовании личными печатями применять только синий и фиолетовый красители, не допуская применения черного или многоцветного красителей.

62. Жойылған мөрлердiң күшiн жойғандығы және жарамсыздығы туралы хабарды әдiлет органдарының республикалық және жергiлiктi басылымдарында жариялау қажет.
9-1-тарау. Нотариустардың бланкілері
Ескерту: 9-1-тараумен толықтырылды -  Әділет министрінің 1999 жылғы 30 желтоқсан N 732 бұйрығымен.
63. Нотариустың жеке бланкілері болады.
64. <*>
Ескерту: 64-тармақ алынып тасталды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 4 қарашадағы N 325 бұйрығымен.
65. <*>
Ескерту: 65-тармақ алынып тасталды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 4 қарашадағы N 325 бұйрығымен.
66. Нөмірленген, бауланған және тиісті аумақтық әділет органының мөрімен бекітілген арнайы жүргізілген журналда қол қойылғаннан кейін ғана бланкілерді беру жүргізіледі.
67. <*>
Ескерту: 67-тармақ алынып тасталды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 4 қарашадағы N 325 бұйрығымен.
68. Мемлекеттік нотариус қызметінен босатылған жағдайда пайдаланылмаған бланкілер тапсыру-қабылдау актісі бойынша аумақтық әділет органына тапсырылады.
Жеке нотариустық жеке нотариаттық қызметі тоқтатылған, тоқтатыла тұрған жағдайда пайдаланылмаған бланкілер акт бойынша нотариаттық палатаға тапсырылады, ол өз кезегінде оларды аумақтық әділет органына тапсырады.
69. Нотариус сенімхатты куәландырған кезде бланк бүлінген жағдайда бланктің өзінде форматының қиғашынан қара немесе күлгін түсіндегі сиямен бас баспа әрпімен "БҮЛІНГЕН" деген жазу жазылады.
Жазу бланкіні толтырған нотариустың қолымен куәландырылады. Бүлінген бланкілер осы Нұсқаулықтың 68-тармағымен көзделген тәртіппен қайтаруға жатады.
70. Бүлінген бланкілерді аумақтық әділет органы өртеу не мәтінді оқу мүмкіндігіне жол бермейтіндей деңгейде ұсақтау жолымен комиссиялы түрде жояды, содан кейін жою актісі жасалады
N 1-қосымша
Түскен хат-хабарларды есепке алу журналы
___________________________________________________________________
| р/н |  Құжаттың  | Құжат  | Қысқаша  |  Орындалуы  |Құжат  | Ес.
| NN  |   түскен   | қайдан | мазмұны  |  жөніндегі  |жатқан |керту
|     |    күні    | түсті  |          |    белгі    |іс     |
|     |    мен     |        |          |             |(наряд)|
|     |  нөмірі    |        |          |             |нөмірі |
|_____|____________|________|__________|_____________|_______|______
|  1  |     2      |   3    |    4     |      5      |    6  |  7
|_____|____________|________|__________|_____________|_______|______
|     |            |        |          |             |       |
|_____|____________|________|__________|_____________|_______|______
2-қосымша
Кеткен хат-хабарларды есепке алу журналы
_______________________________________________________________
| р/н |  Кеткен    | Құжат  |  Қысқаша  |  Орындалуы  |         |
|  N  | құжаттың   | кімге  |  мазмұны  |  жөніндегі  |Ескерту  |
|     | күні мен   |жолданды|           |    белгі    |         |
|     |  нөмірі    |        |           |             |         |
|     |            |        |           |             |         |
|_____|____________|________|___________|_____________|_________|

62. Информацию об утрате действия и недействительности уничтоженных печатей публиковать в республиканских и местных печатных органах юстиции.
9-1. Бланки нотариусов <*>
Сноска. Инструкция дополнена новой главой 9-1 согласно приказу Минюста РК от 30 декабря 1999 года N 732.
63. Нотариус имеет личные бланки.
64-65. (Пункты исключены - приказом Министра юстиции РК от 4 ноября 2004 года N 325).
66. Выдача бланков производится под роспись в специально заведенном журнале, пронумерованном, прошнурованном и скрепленном печатью соответствующего территориального органа юстиции.
67. (Пункт исключен - приказом Министра юстиции РК от 4 ноября 2004 года N 325).
68. В случае освобождения от должности государственного нотариуса неиспользованные бланки сдаются территориальному органу юстиции по акту приема-передачи. В случае прекращения, приостановления нотариальной деятельности частного нотариуса неиспользованные бланки сдаются нотариальной палате по акту приема-передачи, которая в свою очередь сдает их территориальному органу юстиции.
69. В случае порчи бланка при удостоверении доверенности, нотариусом производится на самом бланке по диагонали его формата запись: "Испорчено" печатными заглавными буквами чернилами черного или фиолетового цвета.
Запись заверяется подписью нотариуса, заполнявшего бланк. Испорченные бланки подлежат возврату, в порядке предусмотренном пунктом 68 настоящей Инструкции.
70. Территориальный орган юстиции комиссионно уничтожает испорченные бланки путем сожжения либо измельчения до степени, исключающей возможность прочтения текста, с составлением акта уничтожения.
Приложение N 1
Журнал входящей корреспонденции
___________________________________________________________________________
N !Дата и номер!Откуда  !Краткое   !Отметка  !  Номер дела   !Примечание !
п/п!поступившего!поступил!содержание!об испол-!(наряда), в ко-!           !
!документа   !документ!          !нении    !тором находится!           !
!            !        !          !         !    документ   !
--------------------------------------------------------------------------!
1 !      2     !    3   !     4    !    5    !       6       !     7     !
__________________________________________________________________________!
Приложение N 2
Журнал исходящей корреспонденции
_____________________________________________________________________
N !Дата и номер !Кому адресован ! Краткое  ! Отметка об !Примечание !
п/п!исходящего   ! документ      !содержание!исполнении  !           !
!документа    !               !          !            !           !
_____________________________________________________________________!

|  1  |     2      |   3    |    4      |      5      |    6    |
|_____|____________|________|___________|_____________|_________|
|     |            |        |           |             |         |
|_____|____________|________|___________|_____________|_________|
3-қосымша
Тіркеу мөртабаны
20 мм
___________________________
|                           |
|                           |
|___________________________|
|       нотариат            |
|       кеңсесі             |
|___________________________|
|        күні               |
|___________________________|
|        индекс             |
|___________________________|
45 мм
4-қосымша
Мұралық мүлікті қорғауға шаралар қолдану кезіндегі
бағалы заттарды есепке алу кітабы
____________________________________________________________________
N|Бағалы заттар.|Қайтыс|Бағалы заттар.|Саны|Баға.|Бағалы   |Бағалы
р|дың түскен кү.|болған|  дың толық   |    |лау  |заттарды |заттар.
/|ні, айы, жылы |адам. | сипаттамасы  |    |     |тапсыру  |ды мұра.
н|              | ның  |              |    |     |күні,айы,|герлерге
|              |тегі, |              |    |     |жылы және|беру не.
|              |аты,  |              |    |     |түбіртек |месе са.
|              |әкесі.|              |    |     |нөмірі   |ту үшін
|              | нің  |              |    |     |         |қаржы
|              | аты  |              |    |     |         |органда.
|              |(кім. |              |    |     |         |рына тап
|              |дердің|              |    |     |         |сыру ту.
|              |бағалы|              |    |     |         |ралы
|              |затта.|              |    |     |         |белгі
|              |ры ал.|              |    |     |         |
|              |ынып  |              |    |     |         |
|              |қойыл.|              |    |     |         |
|              |ды)   |              |    |     |         |
|              |      |              |    |     |         |
|              |      |              |    |     |         |
|              |      |              |    |     |         |
|              |      |              |    |     |         |
|              |      |              |    |     |         |
_|______________|______|______________|____|_____|_________|_______
1|      2       |   3  |     4        |  5 |  6  |    7    |   8
____________________________________________________________________
N 5-қосымша
Нотариат кеңсесінің үлгі іс (наряд)
номенклатурасы
1. Іс жүргізу, әкімшілік-шаруашылық мәселелері
____________________________________________________________________
|  N  |                                             | Сақтау мерзімі
|     |                   Атауы                     |
|_____|_____________________________________________|_______________
|1-1  |Статистикалық есептер                        |тұрақты
|_____|_____________________________________________|_______________
|1-2  |Нотариат кеңсесінің жұмысын тексеру нәтиже.  |
|     |лері туралы анықтамалар және актілер         | 5 жыл
|_____|_____________________________________________|_______________
|1-3  |Жеке құрам жөніндегі бұйрықтар және басқа да |
|     |құжаттар                                     | 5 жыл
|_____|_____________________________________________|_______________
|1-4  |Әділет органдарымен және нотариаттық палата. |
|     |мен хат-хабар алмасу                         | 5 жыл
|_____|_____________________________________________|_______________
|1-5  |Мекемелермен, ұйымдармен және азаматтармен   |
|     |хат-хабар алмасу                             | 3 жыл
|_____|_____________________________________________|_______________
|1-6  |Нотариат кеңсесінің қаржы және шаруашылық    |
|     |қызмет құжаттары                             | 5 жыл
|_____|_____________________________________________|_______________
|1-7  |Нотариат кеңсесінің жұмысын ұйымдастыру      |
|     |жөніндегі арыздар мен ұсыныстар және оларға  | 5 жыл
|     |жауап                                        |
|_____|_____________________________________________|_______________
|1-8  |Нотариат кеңсесінің іс номенклатурасы        |тұрақты
|_____|_____________________________________________|_______________

1 !       2     !       3       !     4    !      5     !     6     !
_____________________________________________________________________!
Приложение N 3
Регистрационный штамп
20 мм
___________________
!                  !
!------------------!
! нотариальная     !
!   контора        !
!------------------!
!     дата         !
!------------------!
!   индекс         !
!__________________!
45 мм
Приложение N 4
Книга учета ценностей при принятии мер к охране
наследственного имущества
___________________________________________________________________________
N !Число, месяц!Фамилия !Подробное!Количество!Оцен-!Число,месяц,!Отметка о
п/п!год поступ- !имя,    !описание !          !ка   !год сдачи   !выдаче
!ления цен-  !отчество!ценностей!          !     !ценностей и !ценностей
!ностей      !умершего!         !          !     !номер кви - !наследни-
!            !(чьи    !         !          !     !танции      !кам или
!            !ценности!         !          !     !            !передаче
!            !изъяты  !         !          !     !            !их фин.
!            !        !         !          !     !            !органам
!            !        !         !          !     !            !для реа-
!            !        !         !          !     !            !лизации
__________________________________________________________________________
1 !       2    !    3   !     4   !    5     !   6 !     7      !    8
___________________________________________________________________________
Приложение N 5
Примерная номенклатура дел (нарядов)
нотариальной конторы
1. Делопроизводство,
административно-хозяйственные вопросы
___________________________________________________________________________
N  !                Наименование                        !  Срок хранения
--------------------------------------------------------------------------
1-1 !Статистические отчеты                               !   постоянно
--------------------------------------------------------------------------
1-2 !Справки и акты о результатах проверки работы        !   5 лет
! нотариальной конторы                               !
---------------------------------------------------------------------------
1-3 !Приказы и другие документы по личному составу       !   5 лет
---------------------------------------------------------------------------
1-4 !Переписка с органами юстиции и нотариальной палатой !   5 лет
---------------------------------------------------------------------------
1-5 !Переписка с учреждениями, организациями и гражданами!   3 года
---------------------------------------------------------------------------
1-6 !Документы финансовой и хозяйственной деятельности   !   5 лет
! нотариальной конторы                               !
---------------------------------------------------------------------------
1-7 !Заявления и предложения по организации работы       !   5 лет
!нотариальной конторы и ответы на них                !
---------------------------------------------------------------------------
1-8 !Номенклатура дел нотариальной конторы               !   постоянно
---------------------------------------------------------------------------

|1-9  |Мұрағатқа өткізілген деректі материалдардың  |тұрақты
|     |тізімдеулері                                 |
|_____|_____________________________________________________________
|1-10 |Түскен хат-хабарларды тіркеу журналы         | 3 жыл
|_____|_____________________________________________|_______________
|1-11 |Кеткен хат-хабарларды тіркеу журналы         | 3 жыл
|_____|_____________________________________________|_______________
|1-12 |Нотариусты үйге шақыруды есепке алу журналы  | 3 жыл
|_____|_____________________________________________|_______________
2. Нотариаттық іс-әрекет жасау
___________________________________________________________________
|2-1  |Бөлінген жер учаскесінде тұрғын үй салу             | 75  жыл
|     |туралы шарт                                         |
|_____|____________________________________________________|________
|2-2  |Тұрғын үйлерді иеліктен алу және кепілге салу       |
|     |туралы шарттар, соның негізінде куәландырылған      | 75 жыл
|     |құжаттар                                            |
|_____|____________________________________________________|________
|2-3  |Мүлікті иеліктен алуға (қамауға) тыйым салу және    |
|     |оны алып тастау туралы хабарламалар мен хабарлар    | 3 жыл
|_____|____________________________________________________|________
|2-4  |Басқа да шарттар (мүлікті, жерді иеліктен алу және  |
|     |басқалар)                                           | 25 жыл
|_____|____________________________________________________|________
|2-5  |Нотариаттық куәландырылған өсиеттер                 | 75 жыл
|_____|____________________________________________________|________
|2-6  |Мұралық істер                                       | 75 жыл
|_____|____________________________________________________|________
|2-7  |Сенімхаттар                                         |оларды
|     |                                                    |қолдану
|     |                                                    |мерзімі
|     |                                                    |біткен
|     |                                                    |күннен
|     |                                                    |бастап
|     |                                                    |3 жыл
|_____|____________________________________________________|________
|2-8  |Ерлі-зайыптылардың ортақ мүлкіндегі үлеске меншік   |
|     |құқығы туралы куәлік (егер мұндай куәлік нотариаттық| 75 жыл
|     |кеңседе мұралық іс ретінде жүргізіліп, көзі тірі    |
|     |жұбайына берілсе, ол мұралық іске тігіледі)         |
|_____|____________________________________________________|________

1-9 !Описи документальных материалов, сданных а архив    !   постоянно
---------------------------------------------------------------------------
1-10!Журнал регистрации входящей корреспонденции         !   3 года
---------------------------------------------------------------------------
1-11!Журнал регистрации исходящей корреспонденции        !   3 года
---------------------------------------------------------------------------
1-12!Журнал учета вызовов нотариуса на дом               !   3 года
___________________________________________________________________________
2. Совершение нотариальных действий
___________________________________________________________________________
2-1  ! Договоры о возведении жилого дома на отведенном!  75 лет          !
! земельном участке                              !                  !
--------------------------------------------------------------------------!
2-2  !Договоры об отчуждении и залоге жилых домов, до-!  75 лет          !
!кументы, на основании которых они удостоверены  !                  !
--------------------------------------------------------------------------!
2-3  !Извещения и сообщения о наложении и снятии за - !  3 года          !
!прещений (арестов) отчуждения имущества         !                  !
--------------------------------------------------------------------------!
2-4  !Прочие договоры (отчуждение имущества, земли и  !  25 лет          !
! др.)                                           !                  !
--------------------------------------------------------------------------!
2-5  !Нотариально удостоверенные завещания            !  75 лет          !
--------------------------------------------------------------------------!
2-6  !Наследственные дела                             !  75 лет
!
--------------------------------------------------------------------------!
2-7  !Доверенности                                    ! 3 года со дня    !
!                                                ! истечения        !
!                                                ! срока их         !
!                                                ! действия         !
--------------------------------------------------------------------------!
2-8  !Свидетельство о праве на собственности на долю в!                  !
!общем имуществе супругов (если такое свидетель -!
!ство выдано пережившему супругу в связи с заве- !                  !
!денным в нотариальной конторе наследственным де-!                  !
!лом, оно подшивается в наследственное дело)     !    75 лет        !
--------------------------------------------------------------------------!

|2-9  |Азаматтың тірі екендігін және белгілі бір жерде болу|
|     |фактісін куәландыру туралы, құжатты сақтауға        | 3 жыл
|     |қабылдау туралы куәлік                              |
|_____|____________________________________________________|________
|2-10 |Құжаттардың көрсетілген уақытын куәландыру          |
|     |жөніндегі құжаттар                                  | 3 жыл
|_____|____________________________________________________|________
|2-11 |Азаматтардың, мекемелердің, кәсіпорындардың және    |
|     |ұйымдардың арыздарын басқа азаматтарға, мекемелерге,| 3 жыл
|     |кәсіпорындарға және ұйымдарға беру                  |
|_____|____________________________________________________|________
|2-12 |Депозиттік операциялар жасау жөніндегі құжаттар     | 10 жыл
|_____|____________________________________________________|________
|2-13 |Орындау жазбаларының көшірмелері, оларға қатысты    |
|     |құжаттар                                            | 3 жыл
|_____|____________________________________________________|________
|2-14 |Теңіз наразылығы туралы акт                         | 3 жыл
|_____|____________________________________________________|________
|2-15 |Дәлелдемелерді қамтамасыз етумен байланысты         |
|     |жасалған құжаттар                                   | 5 жыл
|_____|____________________________________________________|________
|2-16 |Мекемелермен және азаматтармен нотариаттық іс-      |
|     |әрекет жасау мәселелері бойынша хат-хабар алмасу    | 3 жыл
|_____|____________________________________________________|________
|2-17 |Заңды тұлғалардың істері                            |
|_____|____________________________________________________|________
|2-18 |Нотариаттық іс-әрекет жасаудан бас тарту туралы     |
|     |қаулылар                                            | 5 жыл
|_____|____________________________________________________|________
|2-19 |Құжаттарды сараптауға жіберу туралы қаулы           | 3 жыл
|_____|____________________________________________________|________
|2-20 |Нотариаттық іс-әрекеттерді тіркеуге арналған        | тұрақты
|     |тізілімдер                                          |
|_____|____________________________________________________|________
|2-21 |Иеліктен алуға тыйым салынған мүліктерді тіркеуге   |
|     |арналған тізілімдер                                 | 75 жыл
|_____|____________________________________________________|________

2-9  !Свидетельство об удостоверении фактов нахождения!                  !
! лиц в живых и в определенном месте, о принятии !                  !
!на хранение документов                          !     3 года       !
--------------------------------------------------------------------------!
2-10 !Документы по удостоверению времени предъявления !     3 года       !
!документов                                      !                  !
--------------------------------------------------------------------------!
2-11 !Документы по передаче заявлений граждан, учреж- !     3 года       !
!дений, предприятий и организаций другим гражда- !                  !
!нам, учреждениям, предприятиям и организациям   !                  !
--------------------------------------------------------------------------!
2-12 !Документы по совершению депозитных операций     !     10 лет       !
--------------------------------------------------------------------------!
2-13 !Копии исполнительных надписей с относящимися к  !     3 года       !
! ним документам                                 !                  !
--------------------------------------------------------------------------!
2-14 !Акты о морских протестах                        !     3 года       !
--------------------------------------------------------------------------!
2-15 !Документы, составленные в связи с обеспечением  !     5 лет        !
! доказательств                                  !                  !
--------------------------------------------------------------------------!
2-16 !Переписка с учрежден-ми и гражданами по вопросам!     3 года       !
!совершения нотариальных действий                !                  !
--------------------------------------------------------------------------!
2-17 !Дела юридических лиц                            !                  !
--------------------------------------------------------------------------!
2-18 !Постановления об отказе в совершении нотариаль- !     5 лет        !
! ных действий                                   !                  !
--------------------------------------------------------------------------!
2-19 !Постановления о направлении документов на экс - !     3 года       !
! пертизу                                        !                  !
--------------------------------------------------------------------------!
2-20 !Реестры для регистрации нотариальных действий   !     постоянно    !
--------------------------------------------------------------------------!
2-21 !Реестры для регистрации запрещений отчуждаемого !     75 лет       !
! имущества                                      !                  !
--------------------------------------------------------------------------!

|2-22 |Мұралық істерді есепке алу кітабы                   | 75 жыл
|_____|____________________________________________________|________
|2-23 |Мұралық істерді есепке алудың алфавиттік кітабы     | 75 жыл
|_____|____________________________________________________|________
|2-24 |Өсиеттерді есепке алудың алфавиттік кітабы          | 75 жыл
|_____|____________________________________________________|________
|2-25 |Тыйым салынған және қамаудан алып тасталынған       |
|     |тұрғын үйлерді есепке алудың алфавиттік кітабы      | 75 жыл
|_____|____________________________________________________|________
|2-26 |Мұралық мүлікті қорғауға шаралар қолдану туралы     |
|     |өтініштерді есепке алу кітабы                       | 75 жыл
|_____|____________________________________________________|________
|2-27 |Мұралық мүлікті қорғауға шаралар қолдану кезіндегі  |
|     |бағалы заттарды есепке алу кітабы                   | 75 жыл
|_____|____________________________________________________|________
Ескерту:
2-19 - 2-26-тармақтарда көрсетілген кітаптар баулануы тиіс.
Парақтардың саны әділет органының немесе нотариаттық палатаның
қызметкерлерінің қолымен куәландырылуы тиіс.
N 6-қосымша
________________________                "Бекітемін"
(нотариат кеңсесінің атауы,
жекеше нотариус лицензиясының        ______________________
күні мен нөмірі)                 (нотариустың Т.А.Ә)
қолы
күні
Істер номенклатурасы
Айы, күні, жылы,_________ _________жылға индексі___________
________________________________________________________________
|  Істер   | Істердің  |  Істердің  |  Тізбе бойынша   | Ескерту   |
| индексі  |  атауы    |(томдардың) |баптар мен сақтау |           |
|          |           |   саны     |    мерзімдері    |           |
|__________|___________|____________|__________________|___________|
|    1     |     2     |      3     |        4         |     5     |
|__________|___________|____________|__________________|___________|
Ашылған істердің санаттары мен саны туралы қорытынды жазба
__________________________________________________________________
| Сақтау мерзімдері       | Барлығы | Соның ішінде өтпелілері
|    бойынша              |         |
|_________________________|_________|_______________________________
|     тұрақты             |         |
|_________________________|_________|_______________________________
|уақытша (10 жылдан аса)  |         |
|_________________________|_________|_______________________________
|уақытша (10 жылға дейін- |         |
|гілерін қоса есептегенде)|         |
|_________________________|_________|_______________________________     Жиынтығы:_________________
Қолы______________________
"Келісілді"
________________________
(мұрағат мекемесінің
_____________________
атауы)
N 7-қосымша
Мұралық істерді есепке алу кітабы
____________________________________________________________________
|    |Арыздар- |Қайтыс бол.|Қайтыс|Арыз беруші.|Мұраға |Істің |Ескер
| N  |дың келіп|ған адамның|болған|нің тегі,   |құқық  |мұра. |ту
|р/н | түскен  |тегі, аты, | күні |аты, әкесі. |туралы |ғатқа |
|    |  күні   | әкесінің  |      |нің аты     |куәлік.|жібер.|
|    |         |   аты     |      |            |тің бе.|ілген |
|    |         |           |      |            |рілген |күні, |
|    |         |           |      |            | күні  |істің |
|    |         |           |      |            |       |нөмірі|
|____|_________|___________|______|____________|_______|____________

2-22 !Книга учета наследственных дел                  !     75 лет       !
--------------------------------------------------------------------------!
2-23 !Алфавитная книга учета наследственных дел       !     75 лет       !
--------------------------------------------------------------------------!
2-24 ! Алфавитная книга учета завещаний               !     75 лет       !
--------------------------------------------------------------------------!
2-25 !Алфавитная книга учета запрещений, жилых домов и!                  !
!арестов, наложенных на жилые дома               !     75 лет       !
--------------------------------------------------------------------------!
2-26 !Книга учета заявлений о принятии мер к охране   !                  !
!наследственного имущества                       !     75 лет       !
--------------------------------------------------------------------------!
2-27 !Книга учета ценностей при принятии мер к охране !                  !
!наследственного имущества                       !     75 лет       !
__________________________________________________________________________!
Примечание:
Книги, указанные в подпунктах 2-19 - 2-26, должны быть прошнурованы.
Количество листов должно быть заверено подписью работника органа      юстиции или нотариальной палаты.
Приложение N 6
_______________________________                 "Утверждаю"
(наименование нотариальной конторы,         _______________________
дата и номер лицензии частного                (Ф.И.О. нотариуса)
нотариуса)                                         подпись
дата
Номенклатура дел
Дата___________ на______________год          Индекс________________
___________________________________________________________________________
Индексы дел!Наименование дел!Количество дел!Сроки хранения и !Примечание!
!                !  (томов)     !статьи по перечню!          !
_________________________________________________________________________!
1    !        2       !       3      !         4       !     5    !
_________________________________________________________________________!
Итоговая запись о категориях и количестве заведенных дел
_________________________________________________________________________
По срокам хранения                !   Всего  !В том числе переходящих!
----------------------------------------------------------------------!
постоянно                     !          !                       !
----------------------------------------------------------------------!
временного (свыше 10 лет)         !          !                       !
----------------------------------------------------------------------!
временного (до 10 лет включительно)!          !                       !
______________________________________________________________________!
Итого:__________________________
Подпись_________________________
"Согласовано"
_______________________
(наименование архивного
_______________________
учреждения)
Приложение 7
Книга учета наследственных дел ___________________________________________________________________________
N !Дата поступ-!Фамилия,!Время !Фамилия, !Дата вы- !Дата списания!Примеча-
п/п!ления заяв- !имя, от-!смерти!имя, от- !дачи сви-!дела в архив,!ние
!ления       !чество  !      !чество   !детельст-!номер дела   !
!            !умершего!      !заявителя!ва о пра-!             !
!            !        !      !         !ве на на-!             !
!            !        !      !         !следство !             !
---------------------------------------------------------------------------

|  1 |    2    |     3     |   4  |     5      |   6   |  7   |   8
|____|_________|___________|______|____________|_______|____________
N 8-қосымша
______________ H N __________
______________ T N __________
______________ I N __________
______________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы,
жекеше нотариус лицензиясының нөмірі және күні)
____________ том N __________
N ______ IC
________________________________________
__________________________
(істің тақырыбы)
______________ жыл
______________ бет
______________ сақталсын
_____________ H N ________
_____________ T N ________
_____________ I N ________
N 9-қосымша
___________________________
нотариат кеңсесі (нотариус)
N ___________________________ Қор
(мемл.мұрағатта толтырылады)
Тұрақты сақталатын істердің
Тізімдемесі
(тізімдеменің титулдық парағы)
__________________ жылдар
N 10-қосымша
"Бекітілді"
СӨК хаттамасы ___________________________
(мұрағат мекемесінің атауы)
____________ N _________
(күні)
______________________________________________________
мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы, жеке практикамен
айналысатын нотариус лицензиясының күні мен нөмірі
N _______ Тізімдеме
Тұрақты сақталатын істер
________ жыл
___________________________________________________________________
|      |  Істердің  |  Істердің  |  Күні  | Парақтардың | Ескерту
|  N   | индекстері | тақырыптары|        |    саны     |
| р/н  |            |            |        |             |
|______|____________|____________|________|_____________|___________
|  1   |     2      |      3     |    4   |      5      |     6
|______|____________|____________|________|_____________|___________
Аталған бөлімге____нөмірден___нөмірге дейінгі істер қосылды (санмен)
_______________________________________
(құрастырушының лауазымы, тегі, атының,
әкесінің атының бастапқы әріптері)
_______ жыл тізімдемесінің бөліміне қорытынды жазбаны куәландырамын.
Қолы ___________________________
(іс жүргізуге жауапты адамның
лауазымы, тегі, атының, әке-
сінің атының бастапқы әріптері)
Сараптама комиссиясының төрағасы ____________(қолы, күні)
"Келісілді"
_____________
N 11-қосымша
"Бекітемін"
_________________________________
(нотариат кеңсесінің, атауы, жекеше  ___________________________
нотариус лицензиясының күні мен            (нотариустың Т.А.Ә)
нөмірі)                                    қолы
күні
АКТ
Күні __________                               Индекс __________
____________________________________
(құрастырылған орны)
Құжаттар мен істерді жоюға бөлу туралы
Негіздеме: N _________ бұйрық  ________________ (күні)
Құрастырған: сараптама комиссиясы
Комиссия төрағасы: __________________ (лауазымы, Т.А.Ә)
Комиссия мүшелері: __________________ (лауазымы, Т.А.Ә)
Қатысқандар: ________________________ (лауазымы, Т.А.Ә)
Комиссия, мына тізбелерді ___________________(тізбелер атауы)
басшылыққа ала отырып, ғылыми-тарихи құндылығының жоқтығына
және қолданыстағы мән-маңызын жоғалтуына байланысты мына құжаттар
мен істерді жоюға іріктеді.
_____________(нотариат кеңсесінің атауы, қызметінде одан әрі
сақтауға жатқызылмайтын құжаттар жинақталып қалған жеке практикамен
айналысатын нотариустың Т.А.Ә)
___________________________________________________________________
|р/н|  құжаттар  | құжаттар мен істердің |түсінік.|құжаттар |тізбе
|N  |мен істердің|атаулары, номенклатура |темелер |мен істер|бойынша
|   |  жылдары   |бойынша істер индексі, |        | (томдар)|баптар
|   |            |тізімдеулер            |        |   саны  |нөмір.
|   |            |тізімдеулер            |        |   саны  |лері
|___|____________|_______________________|________|_________|_______
| 1 |     2      |          3            |    4   |    5    |   6
|___|____________|_______________________|________|_________|_______
Барлық істер ______________ (сандармен және жазумен)
Сараптама комиссияның төрағасы __________(Т.А.Ә) _______ қолы
Мүшелері: қолдары ______________________(Т.А.Ә)
Құжаттар ұсақталып, өртеу арқылы жойылды.
Сараптама комиссияның төрағасы ____________ (қолы, күні)
N 12-қосымша
Нотариус ____________ ___________нотариат кеңсесінің
_____жылғы нотариаттық іс-әрекеттерді тіркеуге арналған
N __________ тізілімі
___________________________________________________________________
|Нотариат.|Нотариат. |Нотариат. |Нотариат.|Нотариат|Өндіріліп|Нотар.
|тық іс-  |тық іс-   |тық іс-   |тық іс-  |тық іс- |алынған  |иалдық
|әрекет.  |әрекет жа.|әрекет жа.|әрекет   |әрекет. |мемлекет.|ресім.
|тің      |салған    |саған тұл.|жасау    |тің маз.|тік баж  |делген
|нөмірі   |  күн     |ғаның ата.|үшін кел.|мазмұны |(тариф)  |құжат.
|         |          |уы мен тұ.|ген адам.|        |немесе   |ты ал.
|         |          |ратын жері|ның жеке |        |төлемнен |ғаны
|         |          |және оның |басын    |        |босату   |туралы
|         |          |деректеме.|куәланды.|        |жөніндегі|қолхат
|         |          |лері      |ратын    |        |белгі    |
|         |          |          |құжат    |        |         |
|_________|__________|__________|_________|________|_________|______

1 !     2      !    3   !   4  !    5    !    6    !      7      !   8
___________________________________________________________________________
Приложение N 8
____________________Ф. N_________
____________________Оп. N________
____________________Д. N_________
_______________________________________________________________
(наименование государственной нотариальной конторы,
дата и номер лицензии частного нотариуса)
___________________том N_________
Дело N________
______________________________
__________________________
(заголовок дела)
_________________год
на______________________листах
Хранить______________________
_____________________Ф. N
_____________________Оп. N
_____________________Д. N
Приложение 9
____________________________нотариальная контора (нотариус)
Фонд N__________________________
(заполняется в гос.архиве)
Опись
дел постоянного хранения
(титульный лист описи)
За_____________________годы
Приложение N 10
"Утверждено"
Протокол ЭПК_________________________________
(наименование архивного учреждения)
____________________N____________
(дата)
________________________________________________
наименование государственной нотариальной конторы,
дата и номер лицензии нотариуса, занимающегося частной практикой
Опись N __________
Дела постоянного хранения
За______год
_____________________________________________________
!  N !Индексы !Заголовки! Дата !Количество!Примечание!
! п/п!  дел   !   дел   !      ! листов   !          !
!----------------------------------------------------!
! 1  !   2    !    3    !   4  !    5     !     6    !
!____________________________________________________!
В данный раздел включено___________________дел
(цифрами)
с N_______________по N___________
_______________________________________
(должность, фамилия, инициалы составителя)
Итоговую запись к разделу описи за ____________год заверяю:
Подпись____________________________________________
(Должность, инициалы, фамилия ответственного за
делопроизводство)
Председатель экспертной комиссии____________________(подпись, дата)
"Согласовано"
_____________
Приложение N 11
____________________________                        "Утверждаю"
(наименование нотариальной конторы,           _______________________
дата и номер лицензии частного                (Ф.И.О. нотариуса)
нотариуса)                                    подпись
дата
Акт
Дата___________________                    Индекс________________
_____________________________
(место составления)
О выделении к уничтожению документов и дел
Основание: приказ N_________________от_________________(дата)
Составлен: экспертной комиссией
Председатель комиссии:__________________________(должность, Ф.И.О.)
Члены комиссии:_________________________________(должность, Ф.И.О.)
Присутствовали:_________________________________(должность, Ф.И.О.)
Комиссия, руководствуясь перечнем_____________________(название перечня)
отобрала к уничтожению как не имеющие научно-исторической ценности и
утратившие практическое значение следующие документы и дела.
_________________________________(наименование нотариальной конторы, Ф.И.О.
нотариуса, занимающегося частной практикой, в деятельности которых
отложились документы, не подлежащие дальнейшему хранению)
___________________________________________________________________________
N !Годы доку-!Заголовки документов!Пояснения!Количество   ! Номера статей!
п/п!ментов и  !и дел, индекс дел по!         !документов и ! по перечню   !
! дел      !номенклатуре, описи !         !дел (томов)  !              !
--------------------------------------------------------------------------!
1 !    2     !          3         !     4   !      5      !       6      !
__________________________________________________________________________!
Всего дел____________________(цифрами и прописью)
Председатель экспертной
комиссии_________________(Ф.И.О.)____________подпись
Члены:  подписи_____________________(Ф,И.О.)
Документы измельчены и уничтожены путем сожжения.
Председатель экспертной комиссии_______________(подпись, дата)
Приложение N 12
Реестр N___________
для регистрации нотариальных действий нотариуса_____________
нотариальной конторы на________________год
___________________________________________________________________________
Номер но-!Дата совер-!Наименование !Документ!Содержание!Взыскано!Расписка в
тариаль- !шения нота-!и место жи-  !удосто -!нотариаль-!государ-!получении
ного     !риального  !тельства     !веряющий!ного дей  !ственной!нотариаль-
действия !действия   !лиц, для ко- !личность!ствия     !пошлины !но оформ-
!           !торых совер- !явивше- !          !(тарифа)!ленного
!           !шено нотари- !гося для!          !или от- !документа
!           !альное дейст-!соверше-!          !метка об!
!           !вие и его    !ния но -!          !освобож-!
!           !реквизиты    !тариаль-!          !дении от!
!           !             !ного    !          !уплаты  !
!           !             !действия!          !        !
---------------------------------------------------------------------------

|    1    |    2     |    3     |    4    |     5  |    6    |  7
|_________|__________|__________|_________|________|_________|______
|         |          |          |         |        |
|_________|__________|__________|_________|________|_________|______
N 13-қосымша
Нотариус______ ________(нотариат кеңсесінің) ______жылғы
мүліктерді иеліктен алуға тыйым салуды тіркеуге арналған
N ________ тізілімі
____________________________________________________________________
|Нотариаттық|Мүлікті иеліктен|Нотариустың |Тыйым   |Тыйым салынған
|іс-әрекет  |алуға тыйым салу|қамауға алу |салынған|мүлікті иеліктен
| нөмірі    |негіздемесі.    |туралы хабар| күн    | алған меншік
|           |Банктің несие ту|ды қаулыны  |        |иесінің Т.А.Ә
|           |ралы хабар бер. |алған күні, |        |және тұратын ме
|           |ген күні,қамауға|кепілдік ту.|        |кені. Мүліктің
|           |алу т.с.с.туралы|ралы келісім|        |тұрған жері
|           |ұйғарымдар(қаулы|ді куәлан.  |        |
|           |лар)            |дыру күні   |        |
|___________|________________|____________|________|________________
|     1     |       2        |     3      |    4   |        5
|___________|________________|____________|________|________________
____________________________________________________________________
|Хабарлама қашан|Мүлікті иеліктен   |Тыйымды алу  |Өндіріліп алынған
| және кімге    | алуға салынатын   |  жөніндегі  |мемлекеттік баж
| жіберілді     |тыйымды алу негізде|  хабарлама  |(тариф), төлемнен
|               |месі               |  қашан және |босату жөніндегі
|               |                   |    кімге    |белгі
|               |                   |   жіберілді |
|_______________|___________________|_____________|_________________
|       6       |       7           |      8      |        9
|_______________|___________________|_____________|_________________
Мұралық істердің алфавиттік кітабы
_______________________________________________________________
| Қайтыс болған | Қайтыс болған | Мұралық істің |               |
|адамның тегі,  |     күні      |   нөмірі      |  Ескерту      |
|аты, әкесінің  |               |               |               |
|     аты       |               |               |               |
|_______________|_______________|_______________|_______________|
|      1        |       2       |      3        |       4       |
|_______________|_______________|_______________|_______________|
А
Б
В
Өсиеттерді есепке алудың алфавиттік кітабы
_______________________________________________________________
|Өсиет қалдыру. |   Өсиетті     |  Тізілім      |  Өсиеттің     |
|шының тегі,аты,| куәландыру    |  бойынша      |  жойылғаны    |
|әкесінің аты   |               |  нөмірі       |   туралы      |
|               |               |               |    белгі      |
|_______________|_______________|_______________|_______________|
|      1        |       2       |      3        |       4       |
|_______________|_______________|_______________|_______________|
А
Б
В
Иеліктен алуға тыйым салынған үйлерді (пәтерлерді)
және қамаудан алып тасталынған үйлерді (пәтерлерді)
есепке алу кітабы
____________________________________________________________
|Үйдің (пәтердің) | Тізілім |Тыйым салудың алынғаны немесе   |
|меншік иесінің   | бойынша |қамаудан алып тасталғаны туралы |
|тегі, аты, әкесі.|  нөмірі |белгі                           |
|нің аты          |         |                                |
|_________________|_________|________________________________|

1     !     2     !      3      !    4   !     5    !    6    !    7
___________________________________________________________________________
Приложение 13
Реестр N_____
Нотариуса__________________________(нотариальной конторы)____________
Для регистрации запрещений отчуждения имущества
на_______________год
___________________________________________________________________________
Номер     !Основание  !Дата по!Дата !Ф.И.О.  !Когда !Основание!Когда !Сумма
нотариаль !наложения  !лучения!нало-!место   !и кому!снятия   !и кому!взыс
ного дейст!запрещения !нотариу!жения!житель- !на -  !запреще- !на -  канной
вия       !отчуждения !сом из-!за - !ства    !прав -!ния на   !прав- !гос-
!имущества. !вещения!пре- !собст - !лено  !отчужде- !лено  !пошли
!Дата изве -!поста -!щения!венника,!сооб -!ние иму- !изве -!ны(та
!щения банка!новления     !отчужда-!щение !щества   !щение !рифа)
!о ссуде,   !об арес!     !ющего   !      !         !о сня-!отмет
!определения!те,дата!     !имущест-!      !         !тии   !ка об
!(постанов- !удосто-!     !во, на  !      !         !запре-!осво-
!ления об   !верения!     !которое !      !         !щения !божде
!аресте и   !договора     !возложено      !         !      нии от
!т.п.)      !о залоге     !запреще-!      !         !      уплаты
!           !        !    !ние. Мес!      !         !      !
!           !        !    !то нахож!      !         !      !
!           !        !    !дения   !      !         !      !
!           !        !    !имущества      !         !      !
---------------------------------------------------------------------------
1      !     2     !    3   !  4 !    5   !   6  !    7    !   8  !  9
___________________________________________________________________________
Книга учета заявок по принятию мер к охране
наследственного имущества
___________________________________________________________________________
N !Число,!От кого!Фамилия,!Место на-!Число, месяц,!Оценка!Число, !Примеча-
п\п!месяц,!посту -!имя, от-!хождения !год принятия !на -  !месяц, !ние
!год   !пила   !чество  !наследст-!мер к охране !след- !год    !
!по -  !заявка !умершего!венного  !наследствен- !ствен-!выдачи !
!ступ- !       !        !имущества!ного имущест-!ного  !свиде- !
!ления !       !        !         !ва           !иму - !тель - !
!заявки!       !        !         !             !щества!ства о !
!      !       !        !         !             !      !праве  !
!      !       !        !         !             !      !на     !
!      !       !        !         !             !      !наслед-!
!      !       !        !         !             !      !ство   !
---------------------------------------------------------------------------
1 !   2  !   3   !    4   !     5   !      6      !   7  !    8   !   9
___________________________________________________________________________
Алфавитная книга наследственных дел
________________________________________________________________
Фамилия, имя,   ! Дата смерти !Номер наследственного!Примечание!
отчество умершего!             !      дела           !          !
----------------------------------------------------------------!
1      !       2     !           3         !     4    !
________________________________________________________________!
А
____________Б
____________В
Алфавитная книга учета завещаний
________________________________________________________________
Фамилия, имя,     ! Дата удостоверения !Номер по!Отметка об от-!
отчество завещателя!  завещания         !реестру !мене завещания!
----------------------------------------------------------------!
1        !       2            !    3   !     4        !
________________________________________________________________!
А
________________Б
________________В
Алфавитная книга учета запрещений
отчуждения домов (квартир) и арестов, наложенных
на жилые дома (квартиры)
____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество!Номер по реестру !Отметка о снятии запрещения!
собственника дома     !                 ! или ареста                !
(квартиры)            !                 !                           !
--------------------------------------------------------------------!

1) Егер мұраға құқық туралы куәлік бір мезгілде біреулері
тірі, ал енді біреулері мұралықты қабылдап үлгермей қайтыс болған
бірнеше мұрагерлерге берілсе, онда куәлік мәтінінде "Қазақстан
Республикасы Азаматтық кодексінің ___ баптарының негізінде" деген
сөздерден кейін "19___ жылы "___"_______ қайтыс болған аз. (мұра
қалдырушының тегі, аты, әкесінің аты) (тұрғылықты жері) тұратын
әйелі (тегі, аты, әкесінің аты), (тұрғылықты жері) тұратын ұлы
(тегі, аты, әкесінің аты) және қызы (тегі, аты, әкесінің аты)
әрқайсысы оның мүлкінің үштен бір бөлігіне мұрагер болып
табылатынын, бірақ қызының "____"_________ жылы қайтыс болуына
байланысты мұраның аталған үлесі оның (тұрғылықты жері) тұратын
күйеуіне (тегі, аты, әкесінің аты) және (тұрғылықты жері) тұратын
ұлына (тегі, аты, әкесінің аты) тең үлеспен көшетінін куәландырамын.
Осы куәлік берілген мұралық мүлік мынадай заттардан тұрады: (мұраға
құқық туралы куәлік берілетін мүлік көрсетіледі).
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
N __________________
(мұралық іс нөмірі)
мөр                              Нотариус ____________________
(қолы)
N 4-қосымша
Мұраны қабылдаған, бірақ өзінің
мұрагерлік құқықтарын рәсімдемей
қайтыс болған мұрагердің мүлкіне
заң бойынша мұраға құқық туралы
куәлік
Заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік
____________________________________(қаласы, кенті, ауылы, облысы)
Күні, айы, жылы сөзбен ____________________________________________
Мен,________________,______________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы,
_________________________________________________________нотариусы
жекеше нотариус лицензиясының нөмірі, мен берілген күні)
Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің ___бабының негізінде
19__жылдың "___"___ қайтыс болған аз. _____ мүлкіне________________
(мұрагердің тегі,
____________________________________________________________________
аты, әкесінің аты, тұрғылықты жері және оның мұра қалдырушыға
____________________________________________________________________
туыстық қатынасы)
____________________________мұрагер болып табылатынын куәландырамын.
19____ жылдың ___________ қайтыс болған аз._____________тиісті,
мұраны қабылдаған, бірақ өзінің мұрагерлік құқықтарын рәсімдемеген аз.________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты және мұра қалдырушымен туыстық қатынасы)
Осы куәлік берілген мұрагерлік мүлкі мынадай заттардан тұрады:
____________________________________________________________________                       (мүлік көрсетіледі)
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
N __________________
(мұралық іс нөмірі)
мөр                              Нотариус _______________
(қолы)

1) Если свидетельство о праве на наследство выдается одновременно несколькими наследниками, из которых одни живы, а другие умерли, не успев принять наследство, то в тексте свидетельства после слова "удостоверяю" указывается: "... что на основании ст. ст._______ ГР РК наследниками имущества гр.(фамилия, имя, отчество наследодателя), умершего "___"____ ___ года , являются в одной третей доле каждый: жена (фамилия, имя, отчество), проживающая (место ее жительства), сын (фамилия, имя, отчество), проживающий (место его жительства) и являлась в одной третей доле дочь (фамилия, имя, отчество), но ввиду ее смерти "___"______ ___ года указанная доля наследства переходит к ее мужу (фамилия, имя, отчество), проживающему (место его жительства) и сыну (фамилия, имя, отчество), проживающему (место его жительства), в равных долях.
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее свидетельство, состоит из: (указывается имущество, на которое выдается свидетельство о праве на наследство).
Зарегистрировано в реестре за N ___________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу___
N ___________________________
(номер наследственного дела)
Печать               Нотариус _____________________(подпись)
Приложение N 4
Свидетельство о праве на наследство по
закону на имущество умершего наследника,
принявшего наследство, но не оформившего
своих наследственных прав
Свидетельство о праве на наследство
по закону
Город (поселок, село, область)_____________________________________
число, месяц и год ________________________________________________
Я,_________________________ нотариус ______________________________
(наименование государственной
___________________________________________________________________
нотариальной конторы, номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании статьи ____________
Гражданского кодекса Республики Казахстан наследником имущества
гр._____________________, умершего __________19_____года  является
гражданин _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, место жительства наследника и его
___________________________________________________________________
родственные отношения с наследодателем)
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее
свидетельство состоит из___________________________________________
(указывается имущество)
принадлежащее гр.__________________________________________________
(фамилия, имя и отчество и родственное отношение с
____________________, умершему ____ ____ года, наследником которого был
наследодателем)
гр. ________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество и родственные отношения с наследодателем)
принявший наследство, но не оформивший своих наследственных прав.
Зарегистрировано в реестре N _____________
Взыскано государственной пошлины
сумма, оплаченная частному нотариусу _____
N __________________________
(номер наследственного дела)
Печать               Нотариус  ______________(подпись)

N 4-1-қосымша
мұра қалдырушының қайтыс болуына
қарамастан тоқтатылмайтын мүліктік
емес құқықтары мен міндеттеріне
заң бойынша мұраға құқық туралы
куәлік
Ескерту: 4-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 2005 жылғы 10 тамыздағы N 215 бұйрығымен (бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік
______________________________ (қаласы, кенті, ауылы, облысы)
Күні, айы, жылы ___________________________________________________
Мен, ________________, ____________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы, жекеше нотариус
лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
_________________________________________________________ нотариусы
Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 1040-бабының
негізінде ___жылғы "___"______ қайтыс болған аз. __________ мүлкіне
___________________________________________________________________
(мұрагердің тегі, аты, әкесінің аты, тұрғылықты жері
және оның мұра қалдырушыға туыстық қатынасы)
___________________________________________________________________
__________________________ мұрагер болып табылатынын куәландырамын.
Осы куәлік берілген мұра мынадай мүліктік емес құқықтар мен міндеттерден тұрады: ______________________________________________
(мұра қалдырушының қайтыс болуына қарамастан,
мүліктік емес құқықтар міндеттер көрсетіледі)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Осы куәлік тіркеуші органдарда міндетті мемлекеттік тіркелуге
жатады.
______ тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома __________
Нотариус ___________ қолы __________
N __________________________________
(мұрагерлік істің нөмірі)
N 5-қосымша
Басқа мұрагердің пайдасына
мұрагер мұрадан бас тартқан
жағдайда мұраға құқық туралы
куәлік
Заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік
_______________________________________қаласы (кенті, ауылы, облысы)
Күні, айы, жылы сөзбен_____________________________________________
Мен,______________________,________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы,
______________________________________________________нотариусы ҚР
жекеше нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
Азаматтық кодексінің____бабының негізінде 19___ жылдың "___"_______
қайтыс болған аз. __________________________________________ мүлкіне
(мұра қалдырушының тегі, аты, әкесінің аты)
__________________________________________________________________
(мұрагерлердің тегі, аты, әкесінің аты, тұрғылықты жері, олардың __________________________________________________________________
мұра қалдырушымен туыстық қатынастары және мұралық мүліктегі
____________________________________________________________________
үлестері, соның ішінде олардың пайдасына басқа мұрагердің бас
____________________________________________________________________
тартқанынан байланысты үлесі)
мұрагерлер болып табылатынын куәландырамын.
Осы куәлік берілген мұралық мүлік мынадай заттардан тұрады: _______
____________________________________________________________________
(мұраға құқық туралы куәлік берілетін мүлік көрсетіледі)
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
N __________________
(мұралық іс нөмірі)
мөр                              Нотариус ____________________
(қолы)
N 6-қосымша
Кейбір мұрагерлердің үлесі ашық
қалдырылған жағдайда заң бойынша
берілетін мұраға құқығы туралы
куәлік
Заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік
_______________________________қаласы (ауылы, кенті, өлкесі, облысы)
(куәліктің берілген орны)
____________________________________________________________________
(күні, айы, жылы, сөздермен)
Мен, _____________________________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы
__________________________________________________________нотариусы
немесе жекеше нотариус лицензиясының нөмірі және берілген күні)
_______________________Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің
(тегі,аты,әкесінің аты)
бабының негізінде 19____ жылдың "____"_________ қайтыс болған аз.___
_____________________ мүлкіне_____________________________________
(мұра қалдырушының Т.А.ӘА)  (мұрагерлердің тегі, аты, әкесінің аты,
____________________________________________________________________
тұрғылықты жері және мұра қалдырушымен туыстық қатынасы)
_______________үлесте әрқайсысы мұрагерлер болып табылатынын
(үлес мөлшері)
куәландырамын.
Осы куәлік берілген аталған үлестегі мұралық мүлік мынадай заттардан
тұрады:
______________________________________________________________
(куәлік берілетін мүлік көрсетіледі)
Аталған мұралық мүліктің _________ үлесіне әлі мұраға құқық туралы
куәлік берілген жоқ.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
N __________________
(мұралық іс нөмірі)
мөр                              Нотариус ____________________
(қолы)
N 7 қосымша
Міндетті үлеске мұрагерлік
құқық туралы куәлік
Заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік
_____________________________қаласы (ауылы, кенті, өлкесі, облысы)
күні, айы, жыл сөзбен_____________________________________________
Мен,_______,_______________________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы немесе
________________________________________________________нотариусы
жекеше нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің ___бабының незінде
19___  жылдың "___"________ қайтыс болған аз.____________ мүлкінің
_______  үлесіне__________________________________________________
(мұрагердің тегі, аты, әкесінің аты және оның мұра қалдырушыға
________________________________________ мұрагер болып табылатынын
туыстық қатынасы немесе өзгедей қатынасы)
куәландырамын.
Аталған үлеске осы куәлік берілген мұралық мүлік мынадай заттардан тұрады:_________________________________________________
Аталған мұралық мүліктің _______үлесіне өсиет бойынша әлі
мұраға құқық туралы куәлік берілген жоқ.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
N __________________
(мұралық іс нөмірі)
мөр                              Нотариус ____________________
(қолы)
________________________________

Приложение N 4-1
Свидетельство о праве на наследство
по закону на неимущественные права
и обязанности наследодателя, существование
которых не прекращается с его смертью <*>
Сноска. Формы дополнены приложением 4-1 - приказом и.о. Министра юстиции РК от 10 августа 2005 года N 215.
Свидетельство о праве на наследство по закону
Город (поселок, село, область) ____________________________________
число, месяц, год _________________________________________________
Я, _______________________, нотариус ______________________________
(наименование государственной нотариальной
___________________________________________________________________
конторы, номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании статьи 1040 Гражданского кодекса
Республики Казахстан наследником имущества гр.
___________________________________________________________________
умершего "____" ____________года, является: _______________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, место жительство наследника и его
родственные отношения с наследодателем)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Наследство, на которое выдано настоящее свидетельство, состоит
из следующих неимущественных прав и обязанностей:__________________
___________________________________________________________________
(указываются неимущественные права и обязанности, которые не
прекращаются со смертью наследодателя)
___________________________________________________________________
Настоящее свидетельство подлежит обязательной государственной
регистрации в регистрирующих органах.
Зарегистрировано в реестре ________________
Взыскана государственная пошлина или сумма,
оплаченная нотариусу ______________________
Нотариус ______________(подпись) _________
N ______________________________
(номер наследственного дела)
Приложение N 5
Свидетельство о праве на наследство
при условии отказа наследника от
наследства
в пользу другого наследника
Свидетельство о праве на наследство
по закону
Город (поселок, село, область)____________________________________
Число, месяц, год  ____________________________________________________
Я, _______________________нотариус_____________________________________
(фамилия, имя, отчество)            (наименование государственной
_______________________________________________________________________
нотариальной конторы, номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании статьи ________ Гражданского кодекса РК
наследниками имущества гражданина _____________________________________
(фамилия, имя, отчество наследодателя)
умершего "_____"________ _____ года, являются:_________________________
(фамилии, имена, отчества,
_______________________________________________________________________
места жительства наследников, их родственные отношения с наследодателем
_______________________________________________________________________
и доля наследственного имущества, в том числе доли ввиду отказа в их
_______________________________________________________________________
пользу других наследников)
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее свидетельство,
состоит из:  _________________________________________________________
(указывается имущество, на которое выдается свидетельство о
______________________________________________________________________
праве на наследство)
Зарегистрировано в реестре за N _________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу
N __________________________
(номер наследственного дела)
Печать                  Нотариус________________ (подпись)
Приложение N 6
Свидетельство о праве на наследство
по закону, выдаваемое в случаях, когда
доли некоторых наследников остаются
открытыми
Свидетельство о праве на наследство
по закону
Город (поселок, село)____________________ _______________ __________
(место выдачи свидетельства)
_________________________________________________________________________
(число, месяц, год)
Я,______________________________________нотариус_________________________
(наименование
_________________________________________________________________________
государственной нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии
_________________________________________________________________________
частного нотариуса)
удостоверяю, что на оснований ст.___ Гражданского кодекса РК наследниками
имущества гр. ___________________________________________________________
(ф.и.о. наследодателя)
умершего "____"______________года, являются в ___________________________
(размер доли)
доле каждый _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, места жительства наследников
и их родственные отношения с наследодателем)
Наследственное имущество, на которое в указанных долях выдано настоящее
свидетельство, состоит из:_______________________________________________
(указывается имущество, на которое выдано свидетельство)
На _________долю указанного наследственного имущества свидетельство о
праве на наследство еще не выдано.
Зарегистрировано в реестре за N______________
Взыскана государственная пошлина
или сумма, оплаченная частному нотариусу_____
N _________________________
(номер наследственного дела)
печать                Нотариус_______________________(подпись)
Приложение N 7
Свидетельство о праве на наследство
на обязательную долю
Свидетельство
о праве на наследство по закону
Город (село, поселок, край, область) ___________________________
число, месяц, год словами ___________________________________________
Я, ________________________ нотариус ________________________________
(наименование  государственной
_____________________________________________________________________
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании статьи __________ Гражданского кодекса
Республики Казахстан наследником на _____________ доли имущества
гр.________________________  умершего "_____"________________года
вляется_____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, место жительства и его родственное
_____________________________________________.
отношение или иное отношение с наследодателем)
Наследственное имущество на которое в указанной доле выдано
настоящее свидетельство состоит из __________________________________
_____________________________________________________________________
На ___________ долю указанного наследственного имущества
свидетельство о праве на наследство по завещанию еще не выдано.
Зарегистрировано в реестре за N _________________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу ________
N__________________________
(номер наследственного дела)
Печать          Нотариус ________________(подпись)
_______________________________

1) Заң бойынша мұра қалдыру кезінде оған тиесілі үлестің 2/3
алуы қамтамасыз етілетін міндетті үлес көрсетіледі.
N 8 қосымша
Мұраға мемлекеттің
құқығы туралы куәлік
Заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік
______________________________қаласы (ауылы, кенті, өлкесі, облысы)
күні, айы, жыл сөзбен______________________________________________
Мен,_____________,_________________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы немесе
________________________________________________________нотариусы
жекеше нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің ____бабының негізінде
19___ жылдың ________ қайтыс болған аз._____________ мүлкінің
мұрагерлік құқық бойынша _____________ қаржы органы арқылы мемлекетке көшетінін куәландырамын.
Осы куәлік берілген мұралық мүлік мынадай заттардан тұрады:__
___________________________________________________________________
(куәлік берілген мұралық мүлік көрсетіледі)
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж төлеуден босатылады.
N __________________
(мұралық іс нөмірі)
мөр                         Нотариус ____________________
(қолы)
________________________________
1) Егер мемлекетке мұра қалдырушының барлық мүлкі емес, тек
оның үлесі көшсе, онда "мүлік" деген сөздің орнына "мүліктің үлесі",
ал "осы куәлік" деген сөздің алдынан "аталған үлеске" деген сөздер
көрсетіледі.
N 9-қосымша
Өсиет бойынша мұраға
құқық туралы куәлік
Өсиет бойынша мұраға құқық туралы куәлік
_________________________қаласы (кенті, ауылы, облысы
(куәлік берілген орын)
____________________________________________________________________
(күні, айы, жылы сөзбен)
Мен, _______________________________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы немесе
___________________________________________________нотариусы ______
жекеше нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)      (тегі
____________________________________________________________________
аты, әкесінің аты) (өсиетті куәландырған нотариаттық органның атауы)
______ жылдың "____"_______ куәландырған және N_______ тізілімде
тіркелген өсиеттің негізінде ______ жылы ______ қайтыс болған аз.__
_______________________ өсиетте аталған мүлкіне ____________________
(өсиет етушінің Т.А.Ә.А)                     (мұрагерлердің Т.А.Ә.А
____________________________________________________________________                     және олардың тұрғылықты жері)
мұрагерлер болып табылатынын куәландырамын.
Осы куәлік берілген мұралық мүлік мынадай заттардан тұрады:____
____________________________________________________________________
(куәлік берілген мүлік көрсетіледі)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________                                      N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
N __________________
(мұралық іс нөмірі)
мөр                              Нотариус ____________________
(қолы)
N 10-қосымша
Шетелде қолдану үшін заң
бойынша мұраға құқық туралы куәлік
Заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік
Қазақстан Республикасы_____________қаласы (кенті, ауылы, облысы)
____________________________________________________________________                     (күні, айы, жылы сөзбен)
Мен,__________________________,_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)  (мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы
____________________________________________________________________
(қала, облыс) немесе жекеше нотариус лицензиясының нөмірі мен
____________________________________________________________________
берілген күні)
нотариусы Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің___________
____бабының негізінде 19_____жылдың "___"_______қайтыс болған аз.
___________________________________________________________________
(мұра қалдырушының  тегі, аты, әкесінің аты)
мүлкіне қандай жағдайда болмасын, қай жерде болмасын_______________
___________________________________________________________________
(мұрагерлердің тегі, аты, әкесінің аты, олардың тұрғылықты жері
_________________________________________________мұрагерлер болып
және әр мұрагерге тиесілі мұралық мүліктің үлесі)
табылатынын куәландырамын.
N __________________
(мұралық іс нөмірі)
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                               Нотариус ____________________
(қолы)
N 11-қосымша
Шетелде қолдану үшін
өсиет бойынша мұраға
құқық туралы куәлік
Өсиет бойынша мұраға құқық туралы куәлік
_______________________________қаласы (ауылы, кенті, өлкесі, облысы)
____________________________________________________________________                 (күні, айы, жылы сөзбен)
Мен, _________________________, ____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы
__________________________________________________________нотариусы
немесе жекеше нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
______жылдың "_____"_____ ________________________________________
(өсиетті куәландырған нотариаттық органның
________________куәландырылған және N_ тізілімде тіркелген өсиеттің
негізінде атауы)
қандай жағдайда болмасын және қай жерде болмасын 19___жылдың "__"___
қайтыс болған аз. ________________________________ өсиетінде аталған
мүлкіне ____________________________________________________________
(мұрагерлердің тектері, аттары, әкелерінің аттары және
________________________ мұрагерлер болып табылатынын куәландырамын.
олардың тұрғылықты жері)
N __________________
(мұралық іс нөмірі)
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                               Нотариус __________________
(қолы)
N 12-қосымша
Ерлі-зайыптылардың ортақ бірлескен
мүлкіндегі үлесіне олардың арыздары
бойынша меншік құқығы туралы куәлік
Меншік құқығы туралы куәлік
______________________________қаласы (ауылы, кенті, өлкесі, облысы)
____________________________________________________________________
(күні, айы, жылы сөзбен)
Мен, ________________________  _____________________________________
(тегі,аты, әкесінің аты)  (мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы
__________________________________________________________ нотариусы
немесе жекеше нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
ҚР неке және отбасы туралы Кодексінің ______ бабының негізінде және
аз._________________________________________________________________
(ерлі-зайыптылардың тегі, аты, әкесінің аты және олардың
____________________________________________________________________
тұрғылықты жері)
арыздарына сәйкес ерлі-зайыптылардың некеде тұрған кезінде жинаған
ортақ мүлкінде меншік құқығы _______________________________________
(ерлі-зайыптылардың қайсысына ортақ
қандай __________________________________ жататынын куәландырамын.
мүліктен  үлес жататыны көрсетіледі)
Аталған ерлі-зайыптылардың аталған үлесте меншік құқығы
куәландырылған ортақ бірлескен мүлкі мынадай заттардан тұрады:______
___________________________________________________________________
(меншік құқығы туралы куәлік берілген мүлік көрсетіледі, ол кімнің
___________________________________________________________________
атында болды немесе бұрын кімнің атына тіркелді)
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                               Нотариус ___________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
міндетін атқарушысының
2010 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 272 бұйрығына қосымша

1) Указывается обязательная доля, согласно которой наследнику
обеспечивается получение 2/3 той доли, которая причиталась бы ему при
наследовании по закону.
Приложение N 8
Свидетельство о праве государства
на наследство
Свидетельство о праве на наследство
по закону
Город (село, поселок, край, область) __________________________________
число, месяц, год  ____________________________________________________
Я, ________________________ нотариус __________________________________
(наименование государственной
_______________________________________________________________________
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частному нотариусу)
удостоверяю,  что имущество гр. _______________________________________
умершего __________19___года на основании статьи _________ Гражданского
кодекса Республики Казахстан по праву наследования переходит к государству
в лице финансового органа _____________________________________________
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее
свидетельство состоит из ______________________________________________
(указывается имущество на которое выдано
_______________________________________________________________________
свидетельство)
Зарегистрировано в реестре за N ______________
От уплаты государственной пошлины освобождено
N _________________________
(номер наследственного дела)
печать                Нотариус ________________
(подпись)
__________________________________
1) Если к государству переходит не все имущество наследодателя, а
лишь доля его, то вместо слово "имущество"указывается: "...доля
имущества", а после слов "на которое"указывается:"в указанной доле".
Приложение N 9
Свидетельство о праве
на наследство по завещанию
Свидетельство о праве на наследство
по завещанию
Город (поселок, село, область) ____________________________________
(место выдачи свидетельства)
___________________________________________________________________
(число, месяц, год)
Я___________________________________нотариус_______________________
(наименование госнотконторы
___________________________________________________________________
или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании завещания, удостоверенного___________
(наименование
___________________________________________________________________
нотариального органа, удостоверившего завещание)
"____"___________________г. и зарегистрированного в реестре за
N________________________
наследниками указанного в завещании имущества гр. _________________
(ф.и.о. завещателя)
умершего "____"________________г., являются _______________________
___________________________________________________________________
(ф.и.о. наследников и их место жительства)
___________________________________________________________________
Наследственное имущество, на которое выдано  настоящее  свидетельство
состоит из:________________________________________________________
(указывается имущество, на которое выдано свидетельство)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Зарегистрировано в реестре за N_______________
Взыскана государственная пошлина
или сумма, оплаченная частному нотариусу _____
N ___________________________
(номер наследственного дела)
Печать            Нотариус___________________(подпись)
Приложение N 10
Свидетельство о праве на
наследство по закону для
действия за границей
Свидетельство о праве на
наследство по закону
Республика Казахстан, город (поселок, село, область)___________________
_______________________________________________________________________
(число, месяц, год)
Я, _______________________нотариус_____________________________________
(фамилия, имя, отчество)            (наименование государственной
_______________________________________________________________________
нотариальной конторы (города, области) или номер и дата выдачи лицензии
____________________, удостоверяю, что на основании статьи ____________
частного нотариуса)
Гражданского кодекса Республики Казахстан наследниками имущества
гражданина ____________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество наследодателя)
умершего "_____"________ ____ года, в чем бы оно не заключалось и где бы
ни находилось, являются________________________________________________
(фамилии, имена, отчества наследников,
_______________________________________________________________________
их жительства и доля наследственного имущества, причитающаяся каждому
_______________________________________________________________________
наследнику)
N ________________________________
(номер наследственного дела)
Зарегистрировано в реестре за N__________________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу_________
печать            Нотариус_____________________(подпись)
Приложение N 11
Свидетельство о праве на наследство
по завещанию для действия за
границей
Свидетельство о праве на наследство
Республика Казахстан, город (поселок, село, область)_____________________
_________________________________________________________________________
(число, месяц, год)
Я, _________________________ нотариус____________________________________
(фамилия, имя, отчество)           (наименование государственной
_________________________________________________________________________
нотариальной конторы (города, области) или номер и дата выдачи лицензии
___________________, удостоверяю, что на основании завещания,
частного нотариуса)
_________________________________________________________________________
(наименование нотариального органа, удостоверившего завещание)
"______"________ ______ года и зарегистрированного в реестре за N________,
наследниками указанного в завещании имущества, в чем бы оно не заключалось
и где бы не находилось, гражданина ______________________________________,
(фамилия, имя, отчество завещателя
умершего "____"_________ _____ года, являются____________________________
(фамилии, имена, отчества,
_________________________________________________________________________
наследников и места их жительства)
N _____________________________
(номер наследственного дела)
Зарегистрировано в реестре за N ___________________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу___________
печать           Нотариус_________________(подпись)
Приложение N 12
Свидетельство о праве собственности
на долю в общем совместном имуществе
супругов, выдаваемое по их заявлению
Свидетельство о праве собственности
Город (поселок, село, область)_________________________________________
_______________________________________________________________________
(число, месяц, год)
Я, ______________________ нотариус_____________________________________
(фамилия, имя, отчество)            (наименовании государственной
_______________________________________________________________________,
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
на основании статьи ________ Кодекса о браке и семье РК и согласно
заявлению супругов гр.гр.______________________________________________
(фамилии, имена, отчества супругов и места их
_______________________________________________________________________
жительства)
удостоверяю, что в общем совместном имуществе супругов, приобретенном
ими в течение брака, право собственности принадлежит:
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(указать, кому из супругов, какая доля принадлежит в общем имуществе)/
Общее совместное имущество названных супругов, право собственности на
которое каждого из них удостоверяется в указанных долях, состоит из:
_______________________________________________________________________
указывается имущество, о праве собственности на которое выдано
_______________________________________________________________________
свидетельство, на чье имя оно было зарегистрировано или значилось ранее)
Зарегистрировано в реестре за N___________________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу__________
печать            Нотариус __________________ (печать)

12-1-қосымша
Ескерту: 12-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 2010.09.30 N 272 бұйрығымен.
Нысан
БНАЖ электрондық тізімі
Тізім бойынша нөмірі
Тіркеу күні
Нотариаттық іс әрекет жасаған нақты күн
Қатысушылар
Қатысушының жеке басын куәландыратын құжат
Төленді
Мәртебесі
Нотариаттық іс-әрекеттің мазмұны
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
N 13-қосымша
Ерлі-зайыптылардың ортақ
мүлкіндегі үлеске меншік
құқығы туралы көзі тірі
жұбайға берілген куәлік
Меншік құқығы туралы куәлік
______________________________ қаласы (ауылы, кенті, өлкесі, облысы)
___________________________________________________________________
(күні, айы, жылы сөзбен)
Мен, ____________________, _________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)  (мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы,
__________________________________________________________ нотариусы
жекеше нотариус лицензиясының берілген күні мен нөмірі)
Қазақстан Республикасының неке және отбасы туралы Кодексінің ______
бабының негізінде аз._______________________________________________
(көзі тірі жұбайының тегі, аты, әкесінің аты
_________________________19____ жылдың "____"_________қайтыс болған
және тұратын жері)
___________________________________________________көзі тірі жұбайы
(қайтыс болған жұбайының тегі, аты, әкесінің аты)
болып табылатынын және оның аталған ерлі-зайыптылардың некеде тұрған
кезде жинаған ортақ мүлкіндегі _______үлеске меншік құқығы бар
екенін куәландырамын.
Осы куәлік бойынша  аз.____________________________________________
(көзі тірі жұбайдың тегі, аты, әкесінің аты)
тиесілі аталған үлеске меншік құқығы көрсетілген бірлесіп жинаған
ортақ мүлік мына заттардан тұрады:_________________________________
___________________________________________________________________
(үлеске меншік құқығы куәландырылатын мүлік көрсетіледі)
N _______________________
(мұралық іс нөмірі)
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                         Нотариус __________________
(қолы)
N 14-қосымша
Қайтыс болған жұбайдың үлесі
анықталған ерлі-зайыптылардың
ортақ бірлескен мүлкіндегі
үлеске меншік құқығы туралы
куәлік
Меншік құқығы туралы куәлік
____________________________ қаласы (ауылы, кенті, өлкесі, облысы)
күні, айы, жылы сөздермен ________________________________________
Мен, ____________________,________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы
________________________________________________________нотариусы
немесе жекеше нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
Қазақстан Республикасы неке және отбасы туралы Кодексінің _бабының
негізінде 19__ жылдың "___"_____ қайтыс болған, ___________ тұрған
және аз.______________________________________________жұбайы болып
(көзі тірі жұбайының тегі, аты, әкесінің аты)
табылатын аз.________________________________________ аталған ерлі-
(қайтыс болған жұбайдың тегі, аты, әкесінің аты)
зайыптылардың некеде тұрған кезде жинаған ортақ мүлкіндегі 1/2
үлеске меншік құқығы бар екенін куәландырамын.
Осы куәлік бойынша аз._____________________________________________
(қайтыс болған жұбайдың тегі, аты, әкесінің аты)
тиесілі аталған үлеске меншік құқығы көрсетілген бірлесіп жинаған
ортақ мүлік мынадай заттардан тұрады:______________________________
___________________________________________________________________
(үлеске меншік құқығы көрсетілген мүлік көрсетіледі және
___________________________________________________________________
ол кімнің атына тіркелген)
N _______________________
(мұралық іс нөмірі)
Жоғарыда аталған мүліктің 1/2 үлесі көзі тірі жұбайдың_____________
(тегі, аты
____________________ меншігінде қалады.
әкесінің аты)
N _______ тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома _____
Мөр                          Нотариус _________ (қолы)
15-қосымша
Азаматтың тірі екендігі
фактісін куәландыру жөніндегі
куәлік
Куәлік
_____________________________ қаласы (ауылы, кенті, өлкесі, облысы)
күні, айы, жылы сөзбен ___________________________________________
Мен, __________________________,__________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)   (мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы
________________________________________________________ нотариусы
немесе жекеше нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
аз.__________________________ тірі екендігін және_________________
(тегі, аты, әкесінің аты)                   (оның тұрғылықты жері)
тұратынын куәландырамын. Аз.______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
бүгін_____ сағат____ минөтте (маған немесе айтылған мемлекеттік
нотариат кеңсесіне) өзі келді.
Жеке басы анықталды.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                                Нотариус ________________
(қолы)
N 16-қосымша
Кәмелетке толмаған баланың
тірі екендігі фактісін
куәландыру туралы куәлік
Куәлік
_______________________________қаласы (ауылы, кенті, өлкесі, облысы)
күні, айы, жылы сөзбен ____________________________________________
Мен, _______________________ ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)  (мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы
_________________________________________________________ нотариусы
немесе жекеше нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
____ жылдың "___"________ туылған аз. _________________________тірі
(тегі, аты, әкесінің аты)
екендігін және _______________ тұратынын куәландырамын. Аз.________
(оның тұрғылықты жері)                        (кәмелетке
____________________________________ _________ сағ. _______ минөтте
толмаған баланың тегі, аты, әкесінің аты)
______________________________________ болып табылатын аз. ________
(әкесі, анасы, қамқоршысы, қорғаншысы)                (тегі, аты,
__________________ еріп маған (немесе айтылған мемлекеттік нотариат
әкесінің аты)
кеңсесіне) келді.
Куәлікте аталған азаматтардың жеке басы анықталады.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр Нотариус _____________(қолы)
N 17-қосымша
Азаматтың белгілі бір жерде
болу фактісін куәландыру
жөніндегі куәлік
Куәлік
______________________________ қаласы (ауылы, кенті, өлкесі, облысы)
күні, айы, жылы сөзбен_____________________________________________
Мен,_______________________,_______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (мемлекеттік нотариат кеңесінің атауы,
_________________________________________________нотариусы _________
жекеше нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)  (тұрғылықты
______________ тұратын аз._________________________________________
жері)                        (тегі, аты, әкесінің аты)
199____ жылдың "_____"________________ сағ ______ минөтте _________
________ мекен-жайындағы мемлекеттік нотариат кеңсесінің бөлмесінде
(немесе жекеше нотариуста) болғанын куәландырамын.
Оның жеке басы анықталады.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                               Нотариус ________________
(қолы)
N 18-қосымша
Фотографиялық карточкада
бейнеленген адаммен азаматтың
ұқсастығын куәландыру жөніндегі
куәлік
Куәлік
_____________________________ қаласы (ауылы, кенті, өлкесі, облысы)
күні, айы, жылы сөзбен_____________________________________________
Мен,____________________ __________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы   ___________________________________________________________нотариусы
немесе жекеше нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
фотографиялық карточкада бейнеленген адамның______________________
(оның тұрғылықты жері)
тұратын оны ұсынушы ___________________ ұқсастығын куәландырамын.
(тегі, аты, әкесінің аты)
Фотографиялық карточканы ұсынған адамның жеке басы анықталды.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                               Нотариус _______(қолы)
N 19-қосымша
Құжаттарды сақтауға
қабылдау туралы куәлік
Куәлік
____________________________ қаласы (ауылы, кенті, өлкесі, облысы)
күні, айы, жылы сөзбен _____________________________________________
Мен,_______________________,________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)  (мемлекеттік нотариат кеңсесінің
____________________________________________________________________
атауы немесе жекеше нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
нотариусы ___________________ тұратын аз.___________________________
(оның тұратын жері)             (тегі, аты, әкесінің аты)
19_____ жылдың "______"____________ _______ _______________________
(мекен жайы)
мемлекеттік нотариат кеңсесіне (немесе жекеше нотариусқа)__________
(мерзімі
__________________ мерзімге қоса беріліп отырған тізімдемеге сәйкес
сөзбен көрсетіледі)
құжаттарды маған сақтауға тапсырғанын куәландырамын.
Құжаттарды сақтауға тапсырған адамның жеке басы анықталды.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                               Нотариус ____________
(қолы)
N 20-қосымша
Өтініш беру туралы куәлік
Куәлік
_____________________________ қаласы (ауылы, кенті, өлкесі, облысы)
күні, айы, жылы сөзбен_____________________________________________
Мен, _________________________ ____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)  (мемлекеттік нотариат кеңсесінің  __________________________________________________________нотариусы
атауы немесе жекеше нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
"Нотариат туралы" Заңның 84-бабының негізінде мен арқылы________
жылдың  "____"_____________________________________________________
(өтініш берген азаматтың тегі, аты, әкесінің аты немесе
______________ бергенін куәландырамын.
ұйымның атауы)
Өтініш мазмұны мынадай_____________________________________________
___________________________________________________________________
(өтініштің қысқаша мазмұны көрсетіледі)
Өтініш берген азаматтың (өкілдің) жеке басы анықталды.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                                Нотариус ________ (қолы)
N 21-қосымша
Азаматтармен жасалған шартқа
куәландыру жазба
Осы шарт___________________________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы немесе жекеше
_____________________________________________________ нотариусы мен
нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
___________________ арқылы 199____ жылдың "____"_____куәландырылды
(тегі, аты, әкесінің аты)
Шартқа тараптар менің көзімше қол қойды. Шартқа қол қойған
тараптардың жеке басы анықталды және олардың әрекет қабілеттілігі
тексерілді.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                             Нотариус _________ (қолы)
______________________________________________
Ескерту. Егер автокөлік құралын иеліктен алу туралы шарт
куәландырылса, онда куәландыру жазбасында оның иеліктен алушы
адамға тиесілігін тексеру туралы, сондай-ақ автокөлік құралын
тіркеу үшін жол полициясы органына шартты ұсыну қажеттілігі
туралы көрсетіледі.
N 22-қосымша
Заңды тұлғаның қатысуымен
жасалған шартты куәландыру
жазбасы
Мен_________________________________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы немесе жекеше
________________________________________________ нотариусы _________
нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)         (тегі, аты,
_________199_____ жылдың "_____"__________ осы шартты куәландырдым.
әкесінің аты)
Шартқа тараптар менің көзімше қол қойды. Шартқа қол қойған
тараптардың  жеке басы анықталды және олардың әрекет қабілеттілігі,
сондай-ақ ________________құқық қабілеттілігі және оның өкілінің
(заңды тұлғаның атауы)
өкілеттігі тексерілді.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                               Нотариус ____________
(қолы)      ______________________________

Приложение 12-1
Форма
Электронный реестр ЕНИС
Сноска. Инструкция дополнена приложением 12-1 в соответствии с приказом и.о. Министра юстиции РК от 30.09.2010 № 272 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Номер
по
реестру
Дата
регис-
трации
Дата
фактичес-
кого
совершения
нотариаль-
ного
действия
у
ч
а
с
т
н
и
к
и
Документы,
удосто-
веряющие
личность
участника
В
з
ы
с
к
а
н
о
С
т
а
т
у
с
Содержание
нотариаль-
ного
действия
П
р
и
м
е
ч
а
н
и
е
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение N 13
Свидетельство о праве собственности
на долю в общем совместном имуществе
супругов, выдаваемое
пережившему супругу
Свидетельство о праве собственности
Город (поселок, село, область)________________________________________
______________________________________________________________________
(число, месяц, год )
Я,_________________________нотариус___________________________________
(фамилия, имя, отчество)           (наименование государственной
______________________________________________________________________
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса
на основании статьи _______Кодекса о браке и семье Республики Казахстан
удостоверяю, что гр. __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество пережившего
______________________________________________________________________,
супруга и место его жительства)
являющемуся пережившим супругом гр.___________________________________,
(ф.и.о. умершего супруга)
умершего "____"__________ года, принадлежит право собственности на "____"
долю в общем имуществе, приобретенном названными супругами в течение
брака. Общее совместное имущество, право собственности на которое в
указанной доле удостоверяется настоящим свидетельством за
гр._________________________
(ф.и.о. пережившего супруга)
состоит из _____________________________________________________________
(указывается имущество, право собственности на долю которого
________________________________________________________________________
удостоверяется)
N _______________________________
(номер наследственного дела)
Зарегистрировано в реестре за N __________________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная  частному нотариусу_________
печать             Нотариус______________________ (печать)
Приложение N 14
Свидетельство о
праве собственности на
долю в общем
имуществе супругов, в
котором определена
доля умершего супруга
Свидетельство о
праве собственности
Город (поселок, село, область)_________________________________________
число, месяц, год словами _____________________________________________
Я, _________________________ нотариус__________________________________
(фамилия, имя, отчество)             (наименование государственной
_______________________________________________________________________
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
на основании статьи ______ Кодекса о браке и семье РК удостоверяю, что
гражданину ______________________________________________, умершему
(фамилия, имя, отчество умершего супруга)
"______"_____________ года, проживавшему ______________________________
и являющемуся супругом гр._____________________________________________
(фамилия, имя, отчество пережившего супруга)
принадлежит право собственности на 1/2 долю в общем совместном имуществе,
приобретенном названными супругами в течение брака.
Общее совместное имущество, право собственности на которое в указанной
доле удостоверяется настоящим свидетельством за гр.___________________
(фамилия, имя, отчество
________________, состоит из __________________________________________
умершего супруга)            (указывается имущество, право собственности
_____________________________________________________________________
на долю которого удостоверяется, и на чье имя оно зарегистрировано)
N __________________________________
(номер наследственного дела)
1/2 доля вышеуказанного имущества остается в собственности за пережившим
супругом__________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Зарегистрировано в реестре за N ____________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу____
печать                Нотариус ______________________(подпись)
Приложение N 15
Свидетельство об
удостоверении факта
нахождения гражданина в живых
Свидетельство
Город (поселок, село, область)_______________________________________
число, месяц, год   словами _________________________________________
Я,__________________________нотариус_________________________________
(фамилия, имя, отчество)              (Наименование государственной
____________________________________________________________________,
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса
удостоверяю, что гр.______________________________ находится в живых и
(фамилия, имя, отчество)
проживает в  _________________________________
(место его жительства)
Гр._________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество явившегося)
явился ко мне(или в означенную государственную нотариальную контору)
лично сегодня в _________ часов _________ минут.
Личность его установлена.
Зарегистрировано в реестре за N ____________________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу____________
печать        Нотариус  _______________________ (подпись)
Приложение N 16
Свидетельство
об удостоверении факта
нахождения в
живых несовершеннолетнего
Свидетельство
Город (поселок, село, область)_______________________________________
число, месяц, год словами ___________________________________________
Я,__________________________нотариус_________________________________
(фамилия, имя, отчество)             (наименование государственной
_____________________________________________________________________,
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса
удостоверяю, что гр ___________________, родившийся "____"________ года,
(фамилия, имя, отчество)
находится в живых и проживает________________________________________
(место его жительства)
Гр.__________________________________________ явился ко мне (или в
(фамилия, имя, отчество несовершеннолетнего)
означенную государственную нотариальную контору) в _____ часов____ минут
в сопровождении гр. ________________________, который(ая) является
(фамилия, имя, отчество)
_______________________________________ несовершеннолетнего гр.____
(отцом, матерью, опекуном, попечителем)
___________________________________________
(фамилия, имя, отчество, несовершеннолетнего)
Личность граждан, упомянутых в свидетельстве установлена.
Зарегистрировано в реестре за N ___________________
Взыскано государственной пошлины
или  сумма, оплаченная частному нотариусу__________
печать        Нотариус  ___________________(подпись)
Приложение N 17
Свидетельство об
удостоверении факта
нахождения гражданина
в определенном месте
Свидетельство
Город (поселок, село, область)________________________________________
число, месяц, год словами ____________________________________________
Я,__________________________нотариус__________________________________
(фамилия, имя, отчество)            (наименование государственной
______________________________________________________________________
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса
удостоверяю, что гр.___________________ проживающий___________________
(фамилия, имя, отчество)          (место его жительства)
"_________"_________________  ________ года
в _________ часов _________ минут находился в помещении государственной
нотариальной конторы (или частного нотариуса), расположенной по
адресу____________________________________
Личность его установлена.
Зарегистрировано в реестре за N ___________________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу___________
печать           Нотариус  _______________________ (подпись)
Приложение N 18
Свидетельство об удостоверении
тождественности гражданина с лицом,
изображенном на фотографической
карточке
Свидетельство
Город (село, поселок, край, область) _________________________________
число, месяц, год  словами ___________________________________________
Я,_________________________ нотариус__________________________________
(фамилия, имя, отчество)            (наименование государственной
______________________________________________________________________
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса
удостоверяю, что лицо, изображенное на фотографической карточке,
тождественно с представившим ее гр.___________________________________
(фамилия, имя, отчество)
проживающим __________________________________________________________
(место его жительства)
Личность представившего фотографическую карточку установлена.
Зарегистрировано в реестре за N ______________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу _____
Печать               Нотариус________________(подпись)
Приложение N 19
Свидетельство о принятии на
хранение документов
Свидетельство
Город (село, поселок, край, область) _________________________________
число, месяц, год словами ____________________________________________
Я,_________________________ нотариус__________________________________
(фамилия, имя, отчество)             (наименование государственной
______________________________________________________________________
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса
удостоверяю, что гр. _____________________________, проживающий
(фамилия, имя, отчество)
______________________________, "_____"__________ _________ года
(место его жительства)
сдал мне на хранение в указанную государственную нотариальную контору
(или частному нотариусу ), по адресу__________________________________
сроком на ____________________________ документы согласно прилагаемой
(указывается срок словами)
описи. Личность сдавшего на хранение документы установлена.
Зарегистрировано в реестре за N________________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу_______
печать             Нотариус _______________________(подпись)
Приложение N 20
Свидетельство о передаче заявления
Свидетельство
Город (село, поселок, край, область) _________________________________
число, месяц, год словами ____________________________________________
Я,_________________________ нотариус__________________________________
(фамилия, имя, отчество)              (наименование государственной
______________________________________________________________________
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса
на основании статьи 84 Закона РК "О нотариате", удостоверяю, что мною
"_____"_____________ года передано ___________________________________
(фамилия, имя, отчество гражданина
_________________________________________________ .
или наименование организации, подавших заявление)
Заявление содержало___________________________________________________
(указывается краткое содержание заявления)
______________________________________________________________________
Личность гражданина (представителя), подавшего заявление, установлена
Зарегистрировано в реестре за N ________________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу________
печать             Нотариус_____________________(подпись)
Приложение N 21
Удостоверительная
надпись на договоре
заключенном гражданами
"___"_______________199___г. настоящий договор удостоверен мной______
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
нотариусом___________________________________________________________
(наименование государственной нотариальной конторы или
_____________________________________________________________________
номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
Договор подписан сторонами в моем присутствии. Личность сторон
установлена, дееспособность их проверена.
Зарегистрировано в реестре за N_____________
Взыскана государственная пошлина
или сумма, оплаченная частному нотариусу____
печать                Нотариус_______________________(подпись)
Примечание. Если удостоверяется договор отчуждения автотранспортного
средства, то в удостоверительной надписи указывается о проверке
принадлежности его отчуждающему лицу, а также о необходимости предъявления договора в органы дорожной полиции для регистрации автотранспортного
средства.
Приложение N 22
Удостоверительная надпись на договоре
с участием юридического лица
"____"_______________199__г. настоящий договор удостоверен мной,
____________________________нотариусом_____________________________________
(фамилия, имя, отчество)               (наименование государственной
___________________________________________________________________________
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
Договор подписан сторонами в моем присутствии. Личность, подписавших
договор установлена, их дееспособность, а также правоспособность
________________________________ и полномочия его представителя
(наименование юридического лица)
проверены.
Зарегистрировано в реестре за N_______________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу______
печать                   Нотариус_______________________
(подпись)
________________________

1) Бұл нысан бойынша көбінесе тұрғын үй салу үшін азаматқа жер
учаскесін беру туралы шартқа жазба жазылады.
N 23-қосымша
Азаматтың өкілдің қатысуымен
жасаған шартын куәландыру жазбасы
Мен,________________________________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы немесе жекеше
______________________________________________нотариусы ____________
нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)       (тегі, аты,
___________, 199____жылдың "____"_________ осы шартты куәландырдым.
әкесінің аты)
Шартқа тараптар менің көзімше қол қойды. Шартқа қол қойған
тараптардың жеке басы анықталды, олардың әрекет қабілеттілігі,
сондай-ақ өкілдің өкілеттіктері тексерілді.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                               Нотариус ________ (қолы)
______________________________________
1) Бұл нысан бойынша шарт өкілі (сенімхат бойынша), 14 жасқа
дейінгі кәмелетке толмаған баланың немесе әрекет қабілеттілігі жоқ
тұлғаның заңды өкілі (ата-анасы, асырап алушысы, қорғаншысы) әрекет
жасайтын шартқа жазба құрастырылады.
N 24-қосымша
Ата-анасының (асырап алушысының,
қорғаншысының) келісімімен әрекет
етуші кәмелетке толмаған баланың
(14 жастан 18 жасқа дейін)
қатысуымен жасалған шартқа
куәландыру жазба
Мен, ___________________________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы немесе жекеше
_______________________________________________ нотариусы_______
нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)      (тегі, аты,
__________,199___ жылдың "____"_________ осы шартты куәландырдым.
әкесінің аты)
Шартқа менің көзімше аз. _______________________________ және
(тегі, аты, әкесінің аты)
________________________________________________________________
(әкесі, анасы, асырап алушысы, қорғаншысы)
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
келісімімен әрекет етуші кәмелетке толмаған_____________________
(тегі, аты, әкесінің аты
________________________________ қол қойды.
және туған күні мен жылы)
Тараптардың жеке басы анықталды, олардың әрекет қабілеттілігі
тексерілді.
Аз._____________________________________________________________
(әкесі, анасы, асырап алушысы, қорғаншысы, тегі және аты-жөні)
жеке басы анықталды, оның өкілеттігі тексерілді.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                                 Нотариус _____________
(қолы)
N 25-қосымша
Дене кемістігі, ауруы салдарынан
немесе қандай да болмасын
себептерге байланысты қол қоя
алмайтын азаматтармен жасалатын
шарттарға куәландыру жазбалары
Мен, _______________________________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы немесе жекеше
_______________________________________________нотариусы __________
нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)       (тегі, аты,
___________, 199___ жылдың "___"__________ осы шартты куәландырдым.
әкесінің аты)
Шартқа менің көзімше қол қойылды. Тараптардың жеке басы, сондай-ақ
аз.________________________________________________________тапсыруы
(қол қоюды тапсырушының тегі, аты, әкесінің аты)
бойынша оның ___________________________________________ байланысты
(тұлғаның өзінің арызға қоя алмау себебі)
шартқа қол қойған аз.____________________________________жеке басы
(қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты)
анықталды. Тараптардың әрекет қабілеттілігі тексерілді.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                                Нотариус _________ (қолы)
N 26-қосымша
Азаматтардың тұрған үйді иеліктен
алу туралы шартқа куәландыру жазба
Осы шарт________________________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы немесе жекеше
__________________________________________________ нотариусы мен
нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
_________________________арқылы 199__ жылдың "__"_____куәландырылды.
(тегі, аты, әкесінің аты)
Шартқа тараптар менің көзімше қол қойды. Тараптардың жеке басы,
олардың әрекет қабілеттілігі анықталды, сондай-ақ иеліктен алынатын
тұрғын үйдің аз. _____________________тиесілі екені тексерілді.
(тегі, аты әкесінің аты)
Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 155-бабына сәйкес осы
шарт жылжымайтын мүліктің тұрған орны бойынша жылжымайтын мүлікті
тіркеу органында тіркеуге жатады.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                               Нотариус ________(қолы)
N 27-қосымша
Заңды тұлғаның қатысуымен
жасалған тұрғын үйді
иеліктен алу туралы
шартқа куәландыру жазба
Осы шарт___________________________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы немесе жекеше
_____________________________________________________ нотариусы мен
нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
____________________ арқылы 199____ жылдың "____"____куәландырылды.
(тегі, аты, әкесінің аты)
Шартқа тараптар менің көзімше қол қойды. Шартқа қол қойған
тараптардың жеке басы анықталды және олардың әрекет қабілеттілігі,
сондай-ақ ______________________ құқық қабілеттілігі, оның өкілінің
(заңды тұлғаның атауы)
өкілеттігі мен иеліктен алынатын тұрғын үйдің______________________
(тұрғын үйді иеліктен
___________________________ тиесілігі тексерілді.
алатын заңды тұлғаның атауы)
Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 155-бабына сәйкес осы
шарт жылжымайтын мүлік тұрған орны бойынша жылжымайтын мүлікті
тіркеу органында тіркеуге жатады.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                             Нотариус _______ (қолы)
N 28-қосымша
Тұрғын үйді өкілдің қатысуымен
иеліктен алу туралы шартқа
куәландыру жазба
Осы шарт__________________________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы немесе жекеше
____________________________________________________ нотариусы мен
нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
________________________ арқылы 199__ жылдың "__"___ куәландырылды.
(тегі, аты, әкесінің аты)
Шартқа тараптар менің көзімше қол қойды. Шартқа қол қойған
тараптардың жеке басы анықталды және олардың әрекет қабілеттілігі,
сондай-ақ өкілдің өкілеттігі мен иеліктен алынатын тұрғын үйдің
аз. __________ тиесілігі тексерілді.
Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 155-бабына сәйкес
осы шарт тұрғын үйдің тұрған орны бойынша тіркеу органдарында
тіркеуге жатады.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                            Нотариус _______ (қолы)
N 29-қосымша
Дене кемістігі, ауруы немесе қандай да
болмасын басқа да кемшіліктерінің
салдарынан өзі қол қоя алмайтын адамның
қатысуымен тұрғын үйді иеліктен алу
туралы шартқа куәландыру жазба
Осы шарт_______________________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы немесе жекеше
__________________________________________________ нотариусы мен
нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
_______________________ арқылы 199_ жылдың "__"__ куәландырылды.
(тегі, аты, әкесінің аты)
Шартқа тараптар менің көзімше қол қойды. Шартқа қол қойған
тараптардың жеке басы және олардың әрекет қабілеттілігі анықталды,
сондай-ақ өкілдің өкілеттігі мен иеліктен алынатын тұрғын үйдің
аз. ___________ ______________________ тиесілігі тексерілді.
Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 155-бабына сәйкес
осы шарт тұрғын үйдің тұрған орны бойынша тіркеу органдарында
тіркелуге жатады.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                              Нотариус _______ (қолы)
N 30-қосымша
Шарт мазмұндалған тілді білмейтін
тұлғаның қатысуымен нотариустың
шарттың мәтінін ауызша аударғаны
туралы шартқа куәландыру жазба
Осы шарт_______________________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы немесе жекеше
_________________________________________________ нотариусы мен
нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
_______________________ арқылы 199_жылдың "__"_______ куәландырылды.
(тегі, аты, әкесінің аты)
Шартқа тараптар менің көзімше қол қойды. Тараптардың жеке басы
анықталды, олардың әрекет қабілеттілігі тексерілді. Мұнымен бірге
шарт мәтінінің ________________________________ тілінен____________
(мәтін аударылатын тілдің атауы)    (мәтін аударылған
______________ тіліне жазбаша аудармасының дұрыстығын куәландырамын.
тілдің атауы)
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                               Нотариус _______
(қолы)
N 31-қосымша
Шарт баяндалған тілді білмейтін
тұлғаның қатысуымен оған шарттың
қатысуымен оған шарттың мәтінін
аудармашы ауызша аударған шартқа
куәландыру жазба
Осы шарт 199____ жылдың "____" _______ ____________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің
____________________________________________________________________
атауы немесе жекеше нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
нотариусы мен ________________________ арқылы куәландырылды.
(тегі, аты, әкесінің аты)
Шартқа тараптар менің көзімше қол қойды. Тараптардың жеке басы
анықталды, олардың әрекет қабілеттілігі тексерілді. Мәтінді_________
тілінен ____________ тіліне ауызша аударған маған белгілі аудармашы
_______________________________ қол қойды._________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)                (аудармашының тегі, аты,
_______________ қойған қолын куәландырамын.
әкесінің аты)
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                               Нотариус _______
(қолы)
N 32 қосымша
Келісімге куәландыру жазба
Осы келісім____________________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы немесе жекеше
_________________________________________________ нотариусы мен
нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
_________________________ арқылы 199_жылдың "_"_ куәландырылды.
(тегі, аты, әкесінің аты)
Келісімге тараптар менің көзімше қол қойды. Келісімге қол қойған
тараптардың жеке басы анықталды және олардың әрекет қабілеттілігі
тексерілді.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                        Нотариус _______ (қолы)
_____________________________________________

1) По этой форме делается надпись, в частности, на договоре о
предоставлении гражданину земельного участка для строительства жилого
дома.
Приложение N 23
Удостоверительная надпись на договоре,
заключенном гражданами с участием
представителя
"______"______________199__года настоящий договор удостоверен мной,
_________________________________нотариусом _____________________________
(фамилия, имя, отчество)                 (наименование государственной
_________________________________________________________________________
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
договор подписан в моем присутствии. Личность, подписавших договор
установлена, их дееспособность, а также полномочия представителя проверены.
Зарегистрировано в реестре за N______________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу_____
печать                  Нотариус_________________(подпись)
______________________________
1) По этой форме составляется надпись на договоре, в котором
действует договорный представитель (по доверенности), законный
представитель несовершеннолетнего до 14 лет либо недееспособного лица
(родители, усыновители, опекун).
Приложение N 24
Удостоверительная надпись на договоре
с участием несовершеннолетнего (с 14 до 18
лет), действующего с согласия родителей
(усыновителей, попечителя)
"_____"_____________________199___года настоящий договор удостоверен
мной, ________________________нотариусом_____________________________
(фамилия , имя, отчество)          (наименование государственной
_____________________________________________________________________
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
Договор подписан гр._________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
и несовершеннолетним  _______________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, дата и год рождения)
действующим с согласия_______________________________________________
_____________________________________________________________________
(отца, матери, усыновителя, попечителя)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
в моем присутствии. Личность сторон установлена, дееспособность их
проверена. Личность гр.______________________________________________
(отца, матери, усыновителя, попечителя, фамилия и инициалы)
_____________________________________________________________________
установлена, полномочия его проверены.
Зарегистрировано в реестре за N _____________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу_____
печать              Нотариус____________________
(подпись)
Приложение N 25
Удостоверительная надпись на договоре,
заключенном гражданами с лицом, не
могущим подписаться вследствие физического
недостатка, болезни, или по каким-либо другим причинам
"___"_______________199___г. настоящий договор удостоверен мной_______
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
нотариусом____________________________________________________________
(наименование государственной нотариальной конторы или
______________________________________________________________________
номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
Договор подписан в моем присутствии. Личность сторон, а также личность
гр. __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество подписавшегося)
подписавшего договор по поручению гр._________________________________
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество поручившего подписать договор)
ввиду его ____________________________________________________________
(причина, по которой лицо не могло подписаться лично)
установлена. Дееспособность сторон проверена.
Зарегистрировано в реестре за N________________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу_______
печать             Нотариус_______________________(подпись)
Приложение N 26
Удостоверительная надпись на договоре
об отчуждении жилого дома, заключенном гражданами
"___"_______________199___г. настоящий договор удостоверен мной______
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
нотариусом___________________________________________________________
(наименование государственной нотариальной конторы или
_____________________________________________________________________
номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
Договор подписан сторонами в моем присутствии. Личность сторон
установлена, их дееспособность, также принадлежность
гр.___________________________  отчуждаемого жилого дома проверены.
(фамилия, имя, отчество)
В соответствии со ст.155 Гражданского кодекса РК настоящий договор
подлежит регистрации в органах регистрации недвижимости по месту
нахождения недвижимости.
Зарегистрировано в реестре за N________________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу_______
печать              Нотариус_______________________(подпись)
Приложение N 27
Удостоверительная надпись на договоре
об отчуждении жилого дома с участием
юридического лица
"___"_______________199___г. настоящий договор удостоверен  мной_____
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
нотариусом___________________________________________________________
(наименование государственной нотариальной конторы или
_____________________________________________________________________
номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
Договор подписан сторонами в моем присутствии. Личность сторон,
подписавших договор, установлена, и их дееспособность, а также
правоспособность __________________________, полномочия его представителя
(наименование юридического лица)
и принадлежность отчуждаемого жилого дома _____________________________
(наименование юридического лица,
_______________________ проверены.
отчуждающего дом)
В соответствии со ст.155 Гражданского кодекса РК настоящий договор
подлежит регистрации в органах регистрации недвижимости по месту
нахождения недвижимости.
Зарегистрировано в реестре за N________________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу_______
печать              Нотариус_______________________(подпись)
Приложение N 28
Удостоверительная надпись на
договоре об отчуждении
жилого дома с участием представителя
"___"_______________199___г. настоящий договор удостоверен  мной_____
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
нотариусом___________________________________________________________
(наименование государственной нотариальной конторы или
_____________________________________________________________________
номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
Договор подписан в моем присутствии. Личность сторон, подписавших
договор установлена, их дееспособность, также полномочия представителя и
принадлежность гр. _____________________________________________________
отчуждаемого жилого дома проверены.
В соответствии со ст.155 Гражданского кодекса РК настоящий договор
подлежит регистрации в органах регистрации по месту нахождения жилого дома.
Зарегистрировано в реестре за N_____________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу____
печать                  Нотариус_______________________(подпись)
Приложение N 29
Удостоверительная надпись на договоре об
отчуждении жилого дома с участием лица, не
могущего лично подписаться вследствие
физического недостатка, болезни, или по каким-
либо другим причинам
"___"_______________199___г. настоящий договор удостоверен мной_______
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
нотариусом____________________________________________________________
(наименование государственной нотариальной конторы или
______________________________________________________________________
номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
Договор подписан в моем присутствии. Личность сторон, подписавших договор
установлена, их дееспособность, также принадлежность гр. _____________
_________________________________________________________ отчуждаемого
жилого дома проверены. Личность гр.___________________________________
подписавшего договор по поручению гр. ________________________________
поручившего подписать договор ввиду его ______________________________
______________________________________________________________________
(причина, по которой лицо не могло подписаться)
установлена.
В соответствии со ст.155 Гражданского кодекса РК настоящий договор
подлежит регистрации в органах регистрации по месту нахождения жилого
дома.
Зарегистрировано в реестре за N________________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу_______
печать              Нотариус_______________________(подпись)
Приложение N 30
Удостоверительная надпись на договоре с
участием лица, не знающего языка, на котором
изложен договор, с устным переводом ему
текста договора нотариусом
"____"___________________199___г. настоящий договор удостоверен мной
___________________________________нотариусом________________________
(фамилия, имя, отчество)            (наименование государственной
_____________________________________________________________________
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
Договор подписан сторонами в моем присутствии. Личность сторон
установлена, дееспособность их проверена.
При этом свидетельствую верность уставного перевода текста договора с
_____________________________________________________________________
(название языка, с которого переводится текст)
языка на ____________________________________ язык.
(название языка, на который переводится текст)
Зарегистрировано в реестре за N ________________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу________
печать             Нотариус _________________________(печать)
Приложение N 31
Удостоверительная надпись на договоре
с участием лица, не знающего языка, на
котором изложен договор, которому устно
переведен текст договора переводчиком
"____"_______________199___г. настоящий договор удостоверен мной
_____________________________ нотариусом______________________________
(фамилия, имя, отчество)             (наименование государственной
______________________________________________________________________
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса
Договор подписан сторонами в моем присутствии. Личность сторон
установлена, дееспособность их проверена.
Подпись переводившего устно текст договора с ____________________языка
(название языка)
на_____________________________язык сделана известным мне переводчиком
(название языка)
_________________________________________ подлинность подписи которого
(фамилия, имя, отчество переводчика)
свидетельствую.
Зарегистрировано в реестре за N_______________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу______
печать               Нотариус___________________(подпись)
Приложение N 32
Удостоверительная надпись на соглашении
"_____"_______________199___года настоящее соглашение удостоверено мной,
________________________нотариусом___________________________________
(фамилия, имя, отчество)             (наименование государственной
_____________________________________________________________________
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
Соглашение подписано сторонами в моем присутствии.
Личность сторон установлена, их дееспособность проверена.
Зарегистрировано в реестре за N _______________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу_______
печать            Нотариус_____________________
_________________________________

1) Осы нысан бойынша, атап айтқанда, мұралық мүлікті бөлу
туралы, шарттың ережелерін бұзу мен өзгерту және т.б. туралы
келісімдерге жазба жазылады.
N 33-қосымша
Міндеттемеге куәландыру жазба
Осы міндеттеме __________________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы немесе жекеше
___________________________________________________ нотариусы мен
нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
_________________________арқылы 199_жылдың "__"___ куәландырылды.
(тегі, аты, әкесінің аты)
Міндеттеме аз. ________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
менің көзімше қол қойды. Оның жеке басы анықталды және әрекет
қабілеттілігі тексерілді.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді немесе
жекеше нотариусқа төленген сома__
мөр                          Нотариус _______
(қолы)
N 34-қосымша
Өсиетке куәландыру жазба
Осы өсиет__________________________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы немесе жекеше
_____________________________________________________ нотариусы мен
нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
________________________арқылы 199_жылдың "__"_______ куәландырылды.
(тегі, аты, әкесінің аты)
Өсиетке аз  ___________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
менің көзімше қол қойды. Оның жеке басы анықталды және әрекет
қабілеттілігі тексерілді.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді немесе
жекеше нотариусқа төленген сома__
мөр                            Нотариус _______
(қолы)
____________________________________________________
Ескерту: Егер өсиетті орындау жүктелген тұлға сол өсиеттің
өзінде өзінің келісімін білдірсе, онда куәландыру жазбасында:
"Өсиетті орындаушы тұлға (тегі, аты, әкесінің аты) анықталды"
деп көрсету керек.
N 35-қосымша
Дене кемістігі, ауруы салдарынан
немесе қандай да болмасын басқа
себептерге байланысты өзі қол қоя
алмайтын тұлғаның атынан өсиетке
куәландыру жазбаларын жазу
Осы өсиет _______________________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы немесе жекеше
___________________________________________________ нотариусы мен
нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
_______________________ арқылы 199_жылдың "__"_____ куәландырылды.
(тегі, аты, әкесінің аты)
Аз.______________________________________________________________
(өсиет қалдырушының тегі, аты, әкесінің аты)
______________________________________________байланысы оның жеке
(өсиет қалдырушының өзі қол қоя алмау себебі)
өзінің өтініші бойынша және менің көзімше өсиетке аз.____________
(қол қоюшының
___________________________ қол қойды.
тегі, аты, әкесінің аты)
Өсиет қалдырушының жеке басы анықталды, оның әрекет
қабілеттілігі тексерілді.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                               Нотариус _______
(қолы)
N 36-қосымша
Азамат берген сенімхатқа
куәландыру жазба
Осы сенімхат 199____жылдың "____"_________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы
__________________________________________________________________
немесе жекеше нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
нотариусы мен ___________________________ арқылы куәландырылды.
(тегі, аты, әкесінің аты)
Сенімхатқа аз._______________________ менің көзімше қол қойды. Оның
(тегі,аты, әкесінің аты)
жеке басы анықталды, әрекет қабілеттілігі тексерілді.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді немесе
жекеше нотариусқа төленген сома___
мөр                       Нотариус _______
(қолы)
N 37-қосымша
Азаматтың қайта сенім білдіру
тәртібімен берген сенімхатына
куәландыру жазба
Осы сенімхат 199 ___жылдың "___"______ ____________________________
(мемлекеттік нотариат
___________________________________________________________________
кеңсесінің атауы немесе жекеше нотариус лицензиясының нөмірі мен
____________________________________________________________________
берілген күні)
нотариусы мен _________________________ арқылы  куәландырылды.
(тегі, аты, әкесінің аты)
Сенімхатқа аз._________________ атынан әрекет жасайтын оның  өкілі
аз. _________________________ қол қойды. Қол қоюшының жеке басы
(Т.А.Ә.А)
анықталды және оның өкілеттіктері тексерілді.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді немесе
жекеше нотариусқа төленген сома___
мөр                          Нотариус _______
(қолы)
N 38-қосымша
Жарғы немесе ереже бойынша
әрекет жасайтын заңды тұлға
берген сенімхатқа куәландыру
жазба
Осы шарт___________________________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы немесе жекеше
_____________________________________________________ нотариусы мен
нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
_____________________арқылы 199_жылдың "____"_______ куәландырылды.
(тегі, аты, әкесінің аты)
Сенімхат менің көзімше қол қойған _____________________________
(заңды тұлғаның атауы)
атынан жасалды. Оның өкілінің ________________құқық қабілеттілігі
(заңды тұлғаның атауы)
мен өкілеттіктері тексерілді. Сенімхатқа қол қоюшының жеке басы
анықталды, әрекет қабілеттілігі тексерілді.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                             Нотариус _______
(қолы)
N 39-қосымша
Заңды тұлғаның қайта
сенім білдіру тәртібімен
берген сенімхатына куәландыру
жазба
Осы сенімхат________________________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы немесе жекеше
______________________________________________________ нотариусы мен
нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
____________________ арқылы 199__жылдың "__"_______ куәландырылды.
(тегі, аты, әкесінің аты)
Сенімхатқа _____________________________ атынан оның сенімхатпен
(заңды тұлғаның атауы)
әрекет жасайтын өкілі  ____________________________ менің көзімше
(өкілдің тегі, аты, әкесінің аты)
қол қойды. Қол қоюшының жеке басы анықталды, оның әрекет
қабілеттілігі мен өкілеттіктері тексерілді.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                               Нотариус _______
(қолы)
N 40-қосымша
14 жасқа дейінгі кәмелетке
толмаған тұлғаның заңды
өкілдері берген (ата-аналары)
берген сенімхатқа куәландыру
жазба
Осы сенімхат_______________________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы немесе жекеше
____________________________________________________ нотариусы мен
нотариус лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
________________________арқылы 199____ жылдың "__"___ куәландырылды.
(тегі, аты, әкесінің аты)
Сенімхатқа кәмелетке толмаған ұлының (қызының) заңды өкілі
(ата-анасы) ретінде әрекет жасайтын аз.____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
менің көзімше қол қойды. Заңды тұлғаның жеке басы анықталды, оның
әрекет қабілеттілігі тексерілді.
N _______тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома ________
мөр                               Нотариус _______
(қолы)
_____________________________________

1) По этой форме делается надпись, в частности, на соглашениях о
разделе наследственного имущества, о расторжении или изменений условий
договора и др.
Приложение N 33
Удостоверительная надпись на обязательстве
"____"______________199__г. настоящее обязательство удостоверено мной,
__________________________ нотариусом________________________________
(фамилия, имя, отчество)             (наименование государственной
_____________________________________________________________________
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
Обязательство подписано гр.__________________________________________
в моем присутствии. Личность его установлена, дееспособность проверена.
Зарегистрировано в реестре за N_______________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу______
печать              Нотариус______________________________
(подпись)
Приложение N 34
Удостоверительная надпись на завещании
"______"______________199__года настоящее завещание удостоверено мной,
____________________________нотариусом ______________________________
(фамилия, имя, отчество)             (наименование государственной
_____________________________________________________________________
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
Завещание подписано гр. _____________________________________________
в моем присутствии. Личность завещателя установлена, дееспособность его
проверена.
Зарегистрировано в реестре за N____________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу___
печать              Нотариус____________________
(подпись)
_______________________________
Примечание: Если лицо, на которое возложено исполнение завещания,
выразило свое согласие на самом завещании, то в удостоверительной надписи
следует также указать: "Личность исполнителя завещания (фамилия, имя,
отчество) установлена"
Приложение N 35
Удостоверительная надпись на завещании
от имени лица, не могущего
подписаться лично вследствие физического
недостатка, болезни, по каким-либо другим причинам
"______"______________199__года настоящий договор удостоверен мной,
_______________________нотариусом ___________________________________
(фамилия, имя, отчество)           (наименование   государственной
_____________________________________________________________________
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
Ввиду________________________________________________________________
(причина, по которой завещатель не мог подписаться лично)
гражданина ____________________________________________по его личной
(фамилия, имя, отчество  завещателя)
просьбе и в моем присутствии завещание подписано гр._____________________
____________________________                          (фамилия, имя
отчество подписавшегося)
Личность завещателя установлена, дееспособность его проверена.
Зарегистрировано в реестре за N________________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу_______
печать               Нотариус_______________________(подпись)
Приложение N 36
Удостоверительная надпись на доверенности,
выданной гражданином
"______"______________199__года настоящая доверенность удостоверена
мной, ______________________нотариусом ______________________________
(фамилия, имя, отчество)           (наименование государственной
_____________________________________________________________________
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
Доверенность подписана гр. __________________________________________
в моем присутствии. Личность его установлена, дееспособность проверена.
Зарегистрировано в реестре за N_________________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу________
печать          Нотариус_______________________(подпись)
Приложение N 37
Удостоверительная надпись на доверенности
выданной гражданином в порядке передоверия
"______"______________199__года настоящая доверенность удостоверена
мной, ________________________нотариусом ______________________________
(фамилия, имя, отчество)            (наименование государственной
_______________________________________________________________________
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
Доверенность подписана от имени гр.____________________________________
его представителем гр. ________________________________________________
действующим по доверенности в моем присутствии.
Личность подписавшего установлена, дееспособность и полномочия его
проверены.
Зарегистрировано в реестре за N________________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу_______
печать             Нотариус__________________(подпись)
Приложение N 38
Удостоверительная надпись на
доверенности, выданной юридическим
лицом, действующим по уставу или
положению
"______"______________199__года настоящая доверенность удостоверена
мной, ________________________нотариусом _____________________________
(фамилия, имя, отчество)           (наименование государственной
______________________________________________________________________
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
Доверенность совершена от имени (наименование юридического лица),
подписавшим ее в моем присутствии.
Правоспособность (наименование юридического лица) и полномочия его
представителя проверены. Личность подписавшего доверенность установлена,
дееспособность проверена.
Зарегистрировано в реестре за N _____________________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу_____________
печать         Нотариус_____________________(подпись)
Приложение N 39
Удостоверительная надпись на
доверенности, выданной юридическим
лицом в порядке передоверия
"______"______________199__года настоящая доверенность удостоверена
мной, ________________________нотариусом _____________________________
(фамилия, имя, отчество)           (наименование государственной
______________________________________________________________________
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
Доверенность подписана от имени (наименование юридического лица) его
представителем, гр. (фамилия, имя, отчество представителя), действующим по
доверенности, в моем присутствии, Личность подписавшего установлена,
дееспособность и полномочия его проверены.
Зарегистрировано в реестре за N ____________________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу_______
печать              Нотариус_____________________(подпись)
Приложение N 40
Удостоверительная
надпись на доверенности,
выданной законным представителем
(родителем) несовершеннолетнего
в возрасте до 14 лет.
"______"______________199__года настоящая доверенность удостоверена
мной, ________________________нотариусом _____________________________
(фамилия, имя, отчество)            (наименование государственной
______________________________________________________________________
нотариальной конторы или номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
Доверенность подписана гр. ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
______________________________________________________________________
действующим как законный представитель(родитель) несовершеннолетнего
сына (дочери)_________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, дата и год  рождения)
в моем присутствии.
Личность законного представителя установлена, дееспособность его
проверена.
Зарегистрировано в реестре за N______________
Взыскано государственной пошлины
или сумма, оплаченная частному нотариусу_____
печать              Нотариус_______________________(подпись)
______________________________